018122 ACKET, D., BULDER, N.J.B, Drie suites in houtgravures. Met inleiding door J.J. Hanrath. Amsterdam, WB, 1956. Map met 19 houtgravures. *gravure 10 mist*Uitgave Exlibriskring der W.B.-vereniging. Blad 1 t/m 9: Houtgravures van Desiré Acket voor Karel van de Woestijne's Romeo of de Minnaar der liefde, Blad 10 t/m 16: Houtgravures van Nic. J.B. Bulder voor Joh. Vorrink's De schone historie van Peter van Provence en Magelone van Napels, Blad 17 t/m 19: Houtgravures van Nic. J.B. Bulder voor Wytze Keuning's Asoka-triologie: 17 De wilde prins, 18 De wijze heerser, 19 De grote maner Euro 15,00
580604 AFSHAR, I., Bibliographie des catalogues des manuscrits persans.Tehran, z.u., 1958. ingenaaid. (Publications de l'université de Tehran, 485) *naam op titelpagina* Euro 20,00
572964 AKEN, L.J.N.K. VAN, (RED.), Catalogus Nederlands toneel. 3 delen. Amsterdam, z.u., 1954-56. (VI) 562, (IV) 470, (VI) 247 pp. ingenaaid. *omslagen licht gebruind*Bibliotheek der Universiteit van Amsterdam. Deel 1: Oorspronkelijke stukken, Deel 2: Vertalingen en bewerkingen. Bijzondere genres, Deel 3: Geschiedenis Euro 60,00
001321 ALLEN, A., The story of the book. With drawings by Agnes and Jack Allen. London, Faber, 1959 (4e). 224 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 10,00
573509 ALPHEN, G. VAN, (RED.), Catalogus der pamfletten van de bibliotheek der Rijksuniversiteit te Groningen 1542 - 1853 (niet voorkomende in de catalogi van Broekema, Knuttel, Petit, Van Someren en Van der Wulp). Groningen, Wolters, 1944. (XII) 608 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 125,00
594148 ARNOTT, J.F., ROBINSON, J.W., English theatrical literature 1559-1900. A bibliography. Incorporating Robert W. Lowe's 'A bibliographical account of English theatrical literature' published in 1888. London, The society for theatre research, 1970. (XXII) 486 pp. linnen. *bibliotheeksticker en stempel* Euro 30,00
582361 ASSE, E., Les Bourbons bibliophiles. Rois & princes. Reines & princesses. Avant-propos par G. Vicaire.Paris, Henri Daragon, 1901. (IV) 140 pp. linnen. (Collection du bibliophil parisien) *nieuw gebonden, papier hier en daar roestvlekkig*Il a été tiré de cet ouvrage trois cent soixante-quinze exemplaires: 10 exempl. sur pap. du Japon (A à J). 5 exempl. sur pap. de Chine (K à O). 10 exempl. sur pap. de Hollande (P à Y). 350 exemplaires sur alfa vergé. No. R Euro 50,00
569253 AUDIN, M., Le livre. Son architecture, sa technique. Préface d'Henri Focillon.Paris, Crès, 1924. (XIV), (II), 280 pp. halfleer. Illustraties.*rug licht beschadigd* Euro 50,00
582358 BALIS, J., (RED.), Images de la rose. Catalogue de l'exposition.Bruxelles, BR, 1966. (VIII) 93 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *achterplat licht gevlekt*Bruxelles - Bibliothèque Albert Ier du 18 juin au 20 août 1966. Anvers - Societé royale de zoologie septembre 1966 Euro 11,50
576350 BALIS, J., Van diverse pluimage. Tien eeuwen vogelboeken. Tentoonstellingscatalogus + lijst van bijgevoegde werken.'s-Gravenhage, Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum, 1968. (VIII) 165, 25 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug en voorkant omslag iets verkleurd* Euro 35,00
590668 BARGE, H., Geschichte der Buchdruckerkunst von ihren Anfängen bis zur Gegenwart. Mit 134 ganzseitigen Abbildungen, 16 ein- und mehrfarbigen Tafeln und 1 farbigen Beilage. Leizpig, Reclam, 1940. (VII) 520 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Frakturschrift Euro 40,00
590936 BARRETT, T., Japanese papermaking. Traditions, tools, and techniques. With an appendix on alternative fibers by W. Lutz.New York, Weatherhill, 1983. 317 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 50,00
595234 BASCHWITZ, K., De krant door alle tijden. Amsrterdam, Keesing, z.j. 298 p. linnen. Illustraties. *band iets vlekkig* Euro 15,00
577441 BELKUM, H. VAN, BOER, R. DE, BROUWER, C., (RED.), Tussen schrijver en lezer. Een doorsnee van het boekenvak. Groningen, WN, 1984. 239 pp. paperback. Illustraties. Uitgegeven ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Frederik Muller Akademie afdeling boekhandel en uitgeverij Euro 11,50
596082 BENNETT, H.S., English books & readers 1558 to 1603. Being a study in the history of the book trade in the reign of Elizabeth I. Cambridge, UP, 1965. (XVIII) 320 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 25,00
595071 BERENDS, L., Het Parool 1940 1990. Amsterdam, Bakker, 1990. 229 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
596751 BERGEN-PANTENS, C. VAN DEN, (RED.), De heraldiek in de handschriften voor 1600. Catalogus.Brussel, KB, 1985. 86 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
574811 BERGSMA, A., Vakbibliotheken in Nederland en België. Een beschrijving van de interessantste gespecialiseerde bibliotheken, met adressen en telefoonnummers. Met een voorwoord van P. Schneiders. Haarlem, Schuyt, 1993. 182 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
598047 BERGSMA, A., Vakbibliotheken in Nederland en België. Een beschrijving van de interessantste gespecialiseerde bibliotheken, met adressen en telefoonnummers. Met een voorwoord van P. Schneiders. Haarlem, Schuyt, 1993. 182 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
582167 BERRY, JEAN DUC DE, Les très riches heures du Duc de Berry. Le calendrier par Pol de Limbourg et Jean Colombe. XVe siècle (Musée Condé à Chantilly). Textes par H. Malo.Paris, Verve, 1940. gekartonneerd. (Verve. Revue artistique et littéraire, 7) *rug licht beschadigd, band licht roestvlekkig* Euro 50,00
595376 BERTRAND DE DEUX, CASSEE, H.C., The missal of cardinal Bertrand de Deux. A study in 14th-century Bolognese miniature painting. Translated from the Dutch by M. Hoyle. Firenze, Istituto universitario olandese di storia dell'arte, 1980. 269 pp. ingenaaid. Illustraties. Dissertatie. Euro 30,00
595464 BERTRAND DE DEUX, CASSEE, H.C., The missal of cardinal Bertrand de Deux. A study in 14th-century Bolognese miniature painting. Translated from the Dutch by M. Hoyle. Firenze, Istituto universitario olandese di storia dell'arte, 1980. 269 pp. ingenaaid. Illustraties. Dissertatie. Euro 30,00
597446 BERTRAND DE DEUX, CASSEE, H.C., The missal of cardinal Bertrand de Deux. A study in 14th-century Bolognese miniature painting. Translated from the Dutch by M. Hoyle. Firenze, Istituto universitario olandese di storia dell'arte, 1980. 269 pp. ingenaaid. Illustraties. Dissertatie. Euro 30,00
001937 BETZ, G., Orientalische Miniaturen. Braunschweig, Westermann, 1965. gebonden. Illustraties. Euro 10,00
594137 BIBLIOGRAFIE NEDERLANDSE PROEFSCHRIFTEN, Bibliografie van Nederlandse proefschriften. Dutch theses. Utrecht, Bibliotheek der Rijksuniversiteit Utrecht. linnen + ingenaaid. Aanwezig 1 (1977), 2 (1978), 3 (1979), 4 (1980), 5 (1981), 6 (1982), 7 (1983), 8 (1984), 9 (1985, ingenaaid), 10 (1986, ingenaaid). Bibliotheekexemplaren. Per stuk 12,50 Euro 12,50
596096 BILYAD, M., Arabische handschriften in de Albert I-bibliotheek. Catalogus door J. Bauwens.Brussel, KB, 1968. (XIV) 67 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
593189 BLAIZOT, C., Hedendaagse Franse boekbindkunst. Enkele stromingen. Brussel, KB, 1975. (X) 73 pp. paperback. Illustraties. Tentoonstelling georganiseerd door de Société de la Reliure originale, te Brussel in de Koninklijke Bibliotheek Albert I in het kader van Europalia 75 - Frankrijk van 2 oktober tot 14 november 1975 Euro 10,00
579384 BLANKENSTEIN, A.H.G., (RED.), Speciale druktechnieken. Amsterdam, AP, z.j. 127 pp. linnen. Illustraties. (Algrafische serie, 8) *naam op schutblad* Euro 10,00
020180 BLANKENSTEIN, A.H.G., (RED.), Vormvoorbereiding. Boekdrukken. Rotatie-drukken. Amsterdam, AP, z.j. 88 pp. linnen. (Algrafische serie, 4) Euro 10,00
590787 BLOKKER, J., De wond'ren werden woord en dreven verder. Honderd jaar informatie in Nederland 1889-1989.Deventer, Kluwer, 1989. 320 pp. linnen + omslag. Illusraties. Euro 16,00
008744 BLUM, M., SIEGEN, M., Bibliographie Luxembourgeoise, ou catalogue raissoné de tous les ouvrages ou travaux littéraires publiés par des Luxembourgeois ou dans le Grand-Duché actuel de Luxembourg. Nouvelle édition, complétée, avec introduction et index analytique, par C. Hury. 2 delen. München, Kraus, 1981 (Reprint 1902-1932). (XXXIV) 756, (IV) 700 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*Deel 1: Les auteurs connus. A-L, Deel 2: Les auteurs connus. M-Z Euro 300,00
578318 BLUNT, W., RAPHAEL, S., Herbarius & Cruydtboeck. Beroemde geïllustreerde plantenboeken. Nederlandse bewerking; J.J.C. Tanis. Amerongen, Gaade, 1981. 192 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
598335 BOECKLER, A. Deutsche Buchmalerei vorgotischer Zeit. Deutsche Buchmalerei der Gotik. Zwei Teile in einem Bande.Königstein im Taunus, Köster, 1959. 80, 80 pp. linnen. Illustraties. Euro 30,00
571997 BOHATTA, H., HODES, F., Internationale Bibliographie der Bibliographien. Ein Nachschlagewerk. Unter Mitwirkung von W. Funke.Frankfurt a.M., Klostermann, 1950. (VIII) 652 pp. linnen. Euro 50,00
599512 BÖHME, M., Die grossen Reisesammlungen des 16. Jahrhunderts und ihre Bedeutung.Amsterdam, Meridian, 1968 (Nachdruck 1904). (IV) 164 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
597604 BOLOGNA, G., Illuminated manuscripts. The book before Gutenberg. With 226 illustraties 149 in colour. Transl. J. Hyams. London, Thames, 1988. 199 pp. linnen + omslag. Illustraties. *ex libris* Euro 35,00
597635 BOLOGNA, G., Illuminated manuscripts. The book before Gutenberg. With 226 illustraties 149 in colour. Transl. J. Hyams. London, Thames, 1988. 199 pp. linnen + omslag. Illustraties. *index verkeerd om ingebonden* Euro 25,00
595042 BOSSERS, A., Samenwerkende bibliothecarissen en technische innovaties. Pica van 1969 tot 2002.Leiden, OCLC PICA, 2005. 111 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
580434 BRANDT, J., PROOST, P., Twee eeuwen Brandt en Proost. Een bijdrage tot de geschiedenis van de boekbinderij, de uitgeverij van bijbels en kerkboeken en den papierhandel in Nederland naar gegevens geput uit de archieven van J. Brandt & zoon sinds 1742 en P. Proost & zoon sinds 1842. Amsterdam, Brandt, 1943. (XVI) 288 pp. halfperkament. Illustraties. *naam op schutblad*Dit boek is gedrukt te Haarlem door Joh. Enschedé en Zonen in het jaar 1943. De tekst is gezet uit de Lutetia van J. van Krimpen. De platen buiten den tekst zijjn gedrukt in offset en rotogravure, de overige illustraties grootendeels in rotogravure. Van de oplaag werden 800 genummerde exemplaren gedrukt op Hollandsch velijn der Koninklijke Papierfabriek v/h Pannekoek & Co te Heelsum, welke gebonden zijn in half perkament door J. Brandt & Zoon. Dit exemplaar is nummer 117 Euro 30,00
591779 BROERSMA, M.J., BRUGMAN, G., (RED.), De nieuste tijdingen. Leeuwarder Courant 250 jaar.Leewarden, Leeuwarder Courant, 2002. 504 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
597074 BROERSMA, M.J., BRUGMAN, G., (RED.), De nieuste tijdingen. Leeuwarder Courant 250 jaar.Leewarden, Leeuwarder Courant, 2002. 504 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
574829 BROERSMA, M.J., Beschaafde vooruitgang. De wereld van de Leeuwarder Courant 1752-2002.Z.p., Friese pers boekerij, 2002. 551 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Illustraties. Euro 30,00
596095 BROUNTS, M.A., (RED.), La miniature Hollandaise. Le grand siècle de l'enluminure du livre dans les Pays-Bas septentrionaux. Catalogue.Bruxelles, Bibliothèque Royale Albert, 1971. (VIII) 93 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
596194 BRUMMEL, L., LIEBAERS, H., (RED.), Livres anciens des Pays-Bas. La collection Lessing J. Rosenwald provenant de la bibliothèque d'Arenberg. Exposition La Haye, Museum Meermanno-Westreenianum du 29 août au 9 octobre 1960, Bruxelles, Bibliothèque Albert I du 21 octobre au 31 décembre 1960.Bruxelles, BR, 1960. 148 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
583003 BRUMMEL, L., LIEBAERS, H., (RED.), Oude drukken uit de Nederlanden. Boeken uit de collectie Arenberg thans in de verzameling Lessing J. Rosenwald. Tentoonstelling De Haag, museum Meermanno-Westreenianum 29 augustus tot 9 oktober 1960. Brussel, Albert I - bibliotheek 21 oktober tot 31 december 1960. Den Haag, Nijhoff, 1960. (VIII) 137 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekstempel* Euro 11,50
581175 BRUMMEL, L., Miscellanea libraria. Opstellen over boek- en bibliotheekwezen ter gelegenheid van zijn 60e verjaardag aan de schrijver aangeboden door vakgenoten en vrienden.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1957. (VI) 233 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* Euro 14,00
576260 BRUNET, J.C., Manuel du libraire et de l'amateur de livres, contenant 1: Un nouveau dictionnaire bibliographique, considérablement augmenté (...), 2: Une table en forme de catalogue raisonné (...). Quatrième édition, dans laquelle les nouvelles recherches bibliographiques, publiées par l'auteur en 1834, pour y servir de supplément, sont refondues et mises a leur place, les doubles emplois des titres et un grand nombre de renvois inutiles supprimés. Le tout rédigé et mis en ordre par une société de bibliophiles belges. 5 dln. Bruxelles, Hauman, 1838-45 (4e). (XVI), 637, (IV), 591, (IV) 638, (IV), 703, [IV], (XIV), 620 pp. halfleer. *ruggen onderzijde heel licht beschadigd, platten licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig, randen platten onderkant licht beschadigd* Euro 300,00
590809 BÜCH, B., Bibliotheca didina et pinguina. The library of Boudewijn Büch. 2 delen.Haarlem, Bubb Kuyper, 2004-2005. 304, (VI) 311-558 pp. paperback. Illustraties.Veilingcatalogus. Deel 1: Natural history, medicine, sciences, travel, exploration, colonization, Deel 2: Books about books, fine and applied arts, philosophy, literature Euro 35,00
016771 BÜCHNER, R., Bücher und Menschen. Vom Buch und seinen Wirkungen in Geschichte und Gegenwart. Unter Mitarbeit von H. Däschlein, W. Güttler, J. Kayser u.a. Mit einem Geleitwort von Bundespräsident Walter Scheel udn einem Vorwort von E. von Khuon. Gütersloh, Lexikon, 1976. 192 pp. linnen + omslag. Illustraties. *voorin binding zwak, stofomslag beschadigd* Euro 10,00
582858 BURG, F. VAN DEN, De Vrije katheder 1945-1950. Een platform van communisten en niet-communisten.Amsterdam, Van Gennep, 1983. 378 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht roestvlekkig* Euro 14,00
595001 BURG, F. VAN DEN, De Vrije katheder 1945-1950. Een platform van communisten en niet-communisten.Amsterdam, Van Gennep, 1983. 378 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad, potloodstrepen* Euro 11,50
582355 BURG, F. VAN DEN, De Vrije katheder 1945-1950. Een platform van communisten en niet-communisten.Amsterdam, Van Gennep, 1983. 378 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 14,00


naar boven
582357 BYVANCK, A.W., De middeleeuwsche boekillustratie in de noordelijke Nederlanden.Antwerpen, Sikkel, 1943. 84 pp. halflinnen. Illustraties. (Maerlantbibliotheek, 10) *papier langs randen verkleurd* Euro 10,00
590929 CAMPBELL, M.F.A.G., Annales de la typographie néerlandaise au XVe siècle. La Haye, Nijhoff, 1874 (Repr. 1962). (XII) (VI) 630, (30) (44) (30) (VI) (6) pp. linnen. *nieuw gebonden* Euro 50,00
590924 CARVIN, D., La reliure medievale d'après les fonds des b ibliothèques d'Aix-en-Povence, Avignon, Carpentras et Marseille. Préface de G.D. d'Archimbaud. Arles, CICL, 1988. 159 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 50,00
573231 CATALOGUS ACADEMISCHE GESCHRIFTEN, Catalogus van academische geschriften in Nederland verschenen. Nieuwe reeks. 1e en 2e jaargang 1962-1963, 3e en 4e jaargang 1964, 1965, 5e en 6e jaargang 1966, 1967, 7e en 8e jargang 1968, 1969, 9e en 10e jaargang 1970, 1971, 11e jaargang 1972. Bijgevoegd: Naamregister 1924-40. 7 delen. Utrecht, UB, 1966-1976. linnen. *bibliotheekexemplaren*Naamregister gestencild Euro 75,00
574879 CATALOGUS FOLKLORE, Catalogus van folklore in de koninklijke bibliotheek. 2 delen. Den Haag, z.u., 1919-20. (XVI) 627, (VIII) 270 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaren, banden geplastificeerd*Deel 1: Europa, Deel 2: Buiten Europa - Supplement Euro 50,00
596110 CHIERA, E., Zij schreven op klei. Wat de Babylonische spijkerschrifttabletten ons vertellen. Voor Nederland vertaald en bewerkt door J. de Groot.Baarn, Bosch, z.j. (2e). 176 pp. linnen. Illustraties. Euro 10,00
596748 CHRISTIE'S, Important islamic and Indian manuscripts including property formerly in the collection of George P. Bickford and from various sources which will be sold at auction by Christie, Manson & Woods Ltd. (...) on thursday, april 19, 1979.London, Christie, 1979. 52 pp. paperback. Illustraties. *vlekjes op omslag* Euro 10,00
573957 CLEEF, P.M. VAN, Handboek ter beoefening der boekdrukkunst in Nederland. Voorafgegaan van eene beknopte geschiedenis dezer kunst, 's-Gravenhage 1844. Fotoherdruk, voorzien van een inleidende studie (summarized in English) en registers of personen en termen uit het handboek door F.A. Janssen. Amsterdam, Heusden, 1974. (X) 259 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 25,00
574652 COLIN, G., LENGER, M.T., ROUZET, A., (RED.), Bibliothèque de madame Louis Solvay. Catalogue. 3 delen.Bruxelles, BR, 1965-69. (VIII) 304, (VIII) 218, (VIII) 227 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Deel 1: Livres anciens, Deel 2: Livres illustrés et reliures modernes. Catalogue rédigé par F. Schauwers, Deel 3: Éditions originales et autographes d'écrivains français contemporains. Catalogue rédigé sous la direction de M.T. Lenger par J.F. et M. Gilmont, N. Grunhard et J. Warmoes Euro 60,00
593291 COPPENS, J., (ED.), Bibliographia Academica XII. 1963-1968.Leuven, UB, 1968. 1045 pp. ingenaaid. Portret. *deels onopengesneden*Katholieke universiteit te Leuven Euro 25,00
595067 CORNELISSEN, I., Raamgracht 4. Mooie jaren bij het weekblad. Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1998. 493 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
014093 CRANE, R.S., BREDVOLD, L.I., BOND, R.P., English literature 1660-1800. A bibliography of modern studies compiled for Philological Quarterly. Foreword by L.A. Landa. 6 delen. Princeton, UP, 1950-1972. linnen. *bibliotheekexemplaar*Deel 1:1926-1938, Deel 2: 1939-1950, Deel 3: 1951-1956. Foreword by G.J. Kolb and C.A. Zimansky, Deel 4: 1957-1960. Index covering vols. III and IV by G.J. Kolb and C.A. Zimansky, Deel 5: 1961-1965. Foreword by C.A. Zimansky, Deel 6: 1966-1970. Index to vols. V and VI by C. Zimansky Euro 150,00
015396 DAEMS, I., TUYCOM, C. VAN, Repertoire des fonds de livres anciens en Belgique. Repertorium van het oude boekenbezit in België. Onder leiding van/sous la direction de M.T. Isaac & F. Vandeweghe.Mons, Université, 1989. (XXIV) 241 pp. ingenaaid. (EU, 1) Euro 16,00
579641 DAM, C.F.A. VAN, (RED.), España e Hispanoamérica. Catálogo de libros españoles y publicaciones extranjeras sobra España e Hispanoamérica.Utrecht, Bibliotheek der Rijksuniversiteit te Utrecht, 1948. (XII) 360 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 20,00
011416 DANTO, J.P., Book selection and collections: a comparison of German and American university libraries.New York, CUP, 1966 (2e). (XXIV) 188 pp. linnen. (CUSLS, 12) *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
005315 DANTON, J.P., PULIS, J.F., Index to Festschriften in librarianship 1967-975. With the assistance of P.K. Wallman. München, Saur, 1979. (LXXXIV) 354 pp. linnen. *bibliotheekexemlaar* Euro 15,00
596079 DEBAENE, L., De Nederlandse volksboeken. Ontstaan en geschiedenis van de Nederlandse prozaromans gedrukt tussen 1475 en 1540. Antwerpen, Vlijt, 1951. 358 p. ingenaaid. Illustraties. *omslag beschadigd en verkleurd* Euro 50,00
597647 DÉE, M.A., (RED.), Academische proefschriften verdedigd te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam in de jaren 1877-1899. Leiden, Donner, 1900. (VIII) 166 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, nieuw gebonden, kort afgesneden* Euro 75,00
589746 DEFOER, H.L.M., KORTEWEG, A.S., WÜSTEFELD, W.C.M., The golden age of Dutch manuscript painting. Catalogue. Introd. by J.H. Marrow. Rijksmuseum Het Catharijneconvent, Utrecht. The Pierpont Morgan Library, New York. Stuttgart, Belser, 1989. 318 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *stickerresten op omslag* Euro 30,00
568873 DEFRAIPONT, J.R., Catalogus catalogorum ad collectiones bibliothecae universitatis Amstelodamensis pertinens. Josepho Renero Defraipont LXV annos nato a discipulis collegisque oblatus Amstelodami in bibliotheca universitatis MCMLXXXI. Amsterdam, UB, 1982. (II) 257 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Speciale catalogi n.s., 14)Aangeboden aan drs. J.R. Defraipont, adjunct-bibliotecaris en hoofd van de afdeling titelbeschrijving van de universiteitsbibliotheek van Amsterdam bij zijn 65e verjaardag op 30 augustus 1981 Euro 15,00
594486 DELFT, M. VAN, THOMASSEN, K., WOLF, C. DE, (RED.), Vriendschap in vereniging. Catalogus van de tentoonstelling ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de vereniging "Vrienden der koninklijke Bibliotheek". Met een geschiedenis van de vereniging 1938-1988. 's-Gravenhage, KB, 1988. 142 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: W.E.S. Coops, A.S. Korteweg, R. Top Euro 10,00
586947 DESCHAMPS, J., (RED.), Middelnederlandse handschriften uit Europese en Amerikaanse bibliotheken. Tentoonstelling ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de koninklijke zuidnederlandse maatschappij voor taal- en letterkunde en geschiedenis. Catalogus. Brussel, KB, 1970. (XX) 303 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug verkleurd*Overdruk uit 'Handelingen van de koninklijke Zuidnederlandse maatschappij voor taal- en letterkunde en geschiedenis', 24 (1970) Euro 20,00
574789 DESCHAMPS, J., (RED.), Middelnederlandse handschriften uit Europese en Amerikaanse bibliotheken. Tentoonstelling ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de koninklijke zuidnederlandse maatschappij voor taal- en letterkunde en geschiedenis. Catalogus. Brussel, KB, 1970. (XX) 303 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug verkleurd*Overdruk uit 'Handelingen van de koninklijke Zuidnederlandse maatschappij voor taal- en letterkunde en geschiedenis', 24 (1970) Euro 25,00
589484 DIBON, P., Le fonds néerlandais de la bibliothèque académique de Herborn.Amsterdam, NHUM, 1957. (II) 387-549 pp. ingenaaid. (MKNAW, 20, 14) Euro 12,50
003100 DIMAND, M.S., Indian miniature painting. Milan, Uffici, z.j. 31 pp. ingenaaid. Illustraties. (The Uffici series in full colour) *omslag licht beschadigd*English text Euro 10,00
016111 DIMAND, M.S., Persian miniature paintings. Milan, Uffici, z.j. 26 pp. ingenaaid. Illustrstaties. (Gallery of art series) *rug licht beschadigd, omslag verkleurd*English text Euro 10,00
597644 DISSERTATIES, Bibliotheek Vrije Universiteit dissertaties 1880-1968 chronologische gerangschikt. Z.p., z.u., z.j. 137 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar* Euro 50,00
597648 DISSERTATIES, Dissertation abstracts of the agricultural university, Wageningen the Netherlands 1918-1968. Wageningen, Veenman, 1968. 349 p. ingenaaid. Illustraties. (Miscallaneous papers, 1) *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* Euro 50,00
594149 DODT VAN FLENSBURG, J.J., Repertorium dissertationum Belgicarum, sive index chronologicus et nominali-alphabeticus omnium dissertationum inauguralium, quae ab anno MDCCCXV. usque ad annum MDCCCXXX. auspiciis academiarum Belgicarum sunt impressae. Trajecti ad Rhenum, N. van der Monde, 1835. (IV) 19, 16, 22, 16, 30, 17, 26 pp. gebonden. *nieuw gebonden, bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht roestvlekkig, 2 laatste bladen van de index gebruind met scheur, potloodaantekeningen*Overzicht van dissertaties verschenen tussen 1815 en 1830 in Gent, Groningen, Luik, Leuven, Leiden en Utrecht. Met alfabetisch register Euro 175,00
594839 DONGEN, G. VAN, Gebonden in Nijmegen. Boekbanden en randversiering van handschriften en oude drukken in Nijmegen in de vijftiende en zestiende eeuw. M.m.v. P. Begheyn. Nijmegen, z.u., 1996. 78 pp. paperback. Illustraties. (De grafische verzamelingen in het Nijmeegs Museum Commanderie van Sint Jan, 3) Euro 15,00
573954 DOOIJES, D., Traditie en vernieuwing. Tien jaar Nederlandse drukkkunst. Z.p., Nederlandse vereniging voor druk- en boekkunst, 1959. 91 (9) pp. linnen. *bibliotheekstempel op titelpagina* Euro 11,50
580567 DOOLAARD, A. DEN, Pers en persvrijheid. Z.p., z.u., 1974. 232 pp. linnen. *band licht verkleurd*'Pers en persvrijheid' verscheen ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het dagblad De Gelderlander januari 1974 Euro 15,00
572045 DUDIN, R.M., Arte del legatore e doratore di libri. Con l'aggiunta di alcuni estrati di un trattato indedito di Jacques Jaugeon. Introduzione e note di Jean Toulet. Trad. di Cin Calabi, integreta e revista da Eliseo Tealdi.Milano, Cartiera Ventura, 1964. 122 pp. ingenaaid. + cassette. Illustraties. *cassette licht beschadigd*A cura delle edizioni Il Polifilo in 2000 esemplari non venali numerati da 1 a 2000 oltre a 200 esemplari numerati da 1 a CC e a 200 esemplari non numerati riservati alla edizione Il Polifilo. La carta del testo e quella della legatura sono state appositamente fabricate dalla Cartiera Ventura. Esemplari N. 593 Euro 75,00
574783 DUMON, P., MÉLARD, J., VANWIJNGAERDEN, F., Het geïllustreerde boek in het westen van de vroege middeleeuwen tot heden. Catalogus. Brussel, KB, 1977. (X) 244 pp. ingenaaid. Illustraties. Tentoonstelling georganiseerd n.a.v. de 50e verjaring van de International Federation of Library Associations and Unions. Van 5 september tot 22 oktober 1977 Euro 15,00
596137 DUMON, P., MÉLARD, J., VANWIJNGAERDEN, F., Het geïllustreerde boek in het westen van de vroege middeleeuwen tot heden. Catalogus. Brussel, KB, 1977. (X) 244 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd*Tentoonstelling georganiseerd n.a.v. de 50e verjaring van de International Federation of Library Associations and Unions. Van 5 september tot 22 oktober 1977 Euro 15,00
586392 EDELMAN, H., The Dutch language press in America. Two centuries of printing, publishing and bookselling.Nieuwkoop, De Graaf, 1986. (VIII) 201 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Bibliotheca Bibliographica Neerlandica, 21) Euro 60,00
594520 EGGER, H., Das Handwerk des Buchbindens in Vergangenheit und Gegenwart. Unter Mitarbeit von E. Schmuttermeier und M. Symon.Wien, Österreichisches Museum für angewandte Kunst, 1980. 103 pp. ingenaaid. Illustraties.Ausstellung 10. Juli bis 31. August 1980 Euro 11,50
593035 EIKEREN, J.H. VAN, KRIMPEN, H. VAN, Het model van de uitgever van Johan H. van Eikeren. Inleiding en bibliografie. Utrecht, Impress, 1983. 47 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Scaldia model, 1) Tentoonstelling Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum/Museum van het Boek Den Haag, 14 april - 21 mei 1983 Euro 10,00
596094 EKKART, R.E.O., Vroege boekdrukkunst uit Italië. Italiaanse incunabelen uit het Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1987. 103 pp. ingenaaid. Illustraties. (Monografieën van het museum van het boek, 3) *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
596142 EKSCHMITT, W., Das Gedächtnis der Völker. Hieroglyphen, Schrift und Schriftfunde auf Tontafeln, Papyri und Pergamenten. Mit 120 Fotos auf Kunstdrucktafeln, 33 Textabbildungen und 5 Karten.Berlin, Safari, 1964. 445 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Die Welt des Wissens) *omslag licht beschadigd, naam en plakbandsporen op schutblad* Euro 16,00
582351 ES, G. VAN, SAMPIEMON, J.H., STARINK, L., (RED.), Door onze redacteuren. NRC handelsblad 1970-1995.Amsterdam, Balans, 1995. 247 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.J.A. Hofland, W. van Kemenade, A. Ramdas Euro 10,00
596673 EUW, A. VON, Évangéliaires carolingiens enluminés. Traduction française: J. Foret.La Haye, Meermanno-Westreenianum, 1989. 75 pp. ingenaaid. Ilustraties.Édité à l'occasion de l'exposition du même nom, organisée à la Bibliothèque royale Albert Ier Euro 10,00
594521 FELDMÜHLE AKTIENGESELLSCHAFT, Paper tells, The story of a paper-mill near the Teutoburg forest. To the hundred and fiftieth anniversary of the Feldmühle works Hildegossen, Westphalia, Germany 1799-1949. E. Honsberg English translation.Hildegossen, z.u., 1949. 93 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band verkleurd* Euro 15,00
591239 FOERSTER, H., Abriss der lateinischen Paläographie. Mit 39 Abbildungen auf 24 Tafeln.Stuttgart, Hiersemann, 1963 (2e herz.). 322 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 16,00
590919 FOGELMARK, S., Flemish and related panel-stamped bindings. Evidence and principles. New York, Bibliographical society of America, 1990. (XVIII) 252 pp. linnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen, naam op titelpagina* Euro 90,00
004603 FÖLDES-PAP, K., Vom Felsbild zum Alphabet. Die Geschichte der Schrift von ihren frühesten Vorstufen bis zur modernen lateinischen Schreibschrift. Mit 242 Abbildungen davon 26 Farbtafeln. Stuttgart, Belser, 1966. 222 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug bovenzijde beschadigd, band geplastificeerd*Eerste druk Euro 12,50
595059 FRAEYLEMABORG, The library of Fraeylemaborg (Slochteren, Groningen). Book auction sale 6th and 7th october 1971. Utrecht, Beijers, 1971. 262 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
596191 FUCHS, H., Bibliotheksverwaltung. Nachdruck der 2., verbesserten und vermehrten Auflage.Wiesbaden, Harrassowitz, 1973. (XII) 275 pp. linnen. Euro 15,00
596114 FUHRI SNETHLAGE, H., In het licht van het lezen. De rol van het boek in de beeldende kunst. Zwolle, Waanders, 1992. 128 pp. paperback. Illustraties. Catalogus van de gelijknamige tentoonstelling gehouden in het Frans Halsmuseum te Haarlem, van 11 oktober 1992 t/m 10 januari 1993 Euro 15,00
574093 FUNKE, F., Buchkunde. Ein Überblick über die Geschichte des Buch- und Schriftwesens. Leizpig, Harrassowitz, 1959. 310 pp. linnen. Illustraties. (Lehrbücher für den Nachwuchs an wissenschaftlichen Bibliotheken, 3) *band licht beduimeld* Euro 20,00
580840 GABRIELI, G., Manoscritti e carte orientali nelle biblioteche e negli archivi d'Italia. Dati statistici e bibliografici delle collezioni, loro storia e catalogazione.Firenze, Olschki, 1930. (VIII) 89 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Biblioteca di bibliografia italiana, 10) *omslag beschadigd* Euro 25,00
590935 GALEN, H., (HRSG.), 500 Jahre Buchdruck in Münster. Eine Ausstellung des Stadtmuseums Münster in Zusammenarbeit mit der Universitätsbibliothek Münster. Münster, Regensberg, 1991. 315 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad*Ausstellung im Stadtmuseum Münster 5. Juli - 10. November 1991 Euro 20,00


naar boven
005565 GAZS, Gesamtverzeichnis ausländischer Zeitschriften und Serien (GAZS). Staatsbibliothek Preussischer Kulturbesitz. 5 delen. Wiesbaden, Harrassowitz, 1963-1968. linnen. *bibliotheekexemplaar, ruggen verkleurd*Deel 1: 1939-1958. A-Elh, Deel 2: 1939-1958. Eli-Mz, Deel 3: 1939-1958. N-Revista Museu, Deel 4: 1939-1958. Revista música-Travaux astronomiques, Deel 5: 1939-1958. Travaux B-Zywienie zbiorowe Euro 150,00
008078 GECK, E., Grundzüge der Geschichte der Buchillustration. Darmstadt, WB, 1982. (VI) 155 pp. paperback. Illustraties.(Grundzüge, 46) Euro 10,00
586946 GENT, J.J.M. VAN, OBBEMA, P.F.J., OTTERSPEER, W., Goed gezien. Tien eeuwen wetenschap in handschrift en druk. Catalogus van de tentoonstelling ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan van de universiteitsbibliotheek te Leiden. Rijksmuseum van oudheden 30-10-1987 - 17 -1 - 1988. Leiden, UP, 1987. 192 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 15,00
005706 GOEDEGEBUURE, J., HEUMAKERS, A., KLEIN, R., (RED.), Een uitgelezen hartstocht. De geschiedenis van 50 cultboeken in de 20e eeuw. Interviews door: H. Bouman, D. van Ginkel. Haarlem, Libris, 1990. 208 pp. gebonden. Illustraties. Euro 11,50
004866 GOEDHART, H.A, (RED.), De pers in Nederland. Met een inleiding van M. Blokzijl.Amsterdam, Opbouw, 1943. 317 pp. linnen. Illustraties. *band en papier licht gebruind* Euro 20,00
590921 GOLDSCHMIDT, E.P., Gothic & renaissance bookbindings. Exemplified and illustrated from the author's collection. 2 delen. Nieuwkoop, De Graaf, 1967 (Reprint 1928). (XII) 369, (VII) (II) pp. linnen. Illustraties. *ruggen en platten licht verkleurd*Deel 1: Text, Deel 2: Plates - photographs. Authorized reprint of the edition London, 1928. Limited edition of 600 copies Euro 400,00
588691 GOODYEAR, H., The auction catalogue of the library of Hugh Goodyear English reformed minister at Leiden. A facsimile edition with an introdcution by J.D. Bangs. Utrecht, HES, 1985. 19, (II) 36 (2) pp. ingenaaid. (Catalogi redivivi, 2) Euro 15,00
595045 GRAFISCH NEDERLAND, Kerstnummer Grafisch Nederland 1993. Z.p., z.u., 1993. 103 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
013109 GRYDONCK, A., HEIDBUCHEL, E., NIMMEGEERS, W., STEIN, F., (RED.), Een boek, niet zomaar! Beschouwingen over boek en lezen nu en in de toekomst. Antwerpen, VBC, 1989. 198 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. Euro 10,00
015618 GUTENBERG, J., DAVIES, M., The Gutenberg bible. London, British Library, 1996. 64 pp. halflinnen. Illustraties. Euro 10,00
590669 GUTENBERG, J., KAPR, A., Johann Gutenberg. The man and his invention. Transl. from the German by D. Martin. Aldershot, Scolar, 1996. 317 pp. linnen + omslag. Bibliografie. llustraties. Euro 25,00
596736 GUTIÉRREZ CALVO, D., (RED.), VII centenario de la Universidad Complutense de Madrid 1293-1993. Bibliográfica Complutense. VII centennial of University Complutense of Madrid 1293-1993. Complutense treasuresMadrid, Universidad Complutense, 1993. 135 pp. ingenaaid. Illustraties.Spanish and English text (translation T. Mole) Euro 12,50
595066 HAAN, J. DE, De buste van Beets wordt u persoonlijk aangeboden (langs de hoofdspoorweglijn). 1868 Bruna 1968. Utrecht, Bruna, 1968. 144 pp. linnen. Illustraties. Uitgegeven t.g.v. het honderdjarig bestaan van Bruna N.V. Euro 12,50
594364 HAGERS, P., Het doel der Vereeniging is vereniging. 175 jaar Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels 1815-1990. Beeldredactie: M. Keyser, M. van Vollenhoven.Zwolle, Waanders. 1990. 143 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
596924 HANRATH, J.J., Het exlibris in Rusland.Amsterdam, WB, 1973. 84 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op titelpagina, omslag geplastificeerd*Exlibriskring der W.B.-Vereniging Euro 10,00
577310 HARENBERG, B., Berühmte Bücher und Dokumente. Ein Almanach mit den schönsten Abbildungen und allen bibliographischen Daten aus den 'Bibliophilen Taschenbüchern'.Dortmund, Harenberg, 1981. 611 pp. paperback. Illustraties. (Die bibliophilen Taschenbücher, 300) Euro 15,00
003347 HARRISON, F., A book about books. London, Murray, 1943 (2e). (VIII) 264 pp. linnen. Illustraties. *schutbladen roestvlekkig* Euro 12,50
571875 HARTHAN, J., Books of hours and their owners. With 89 illustrations 72 in colour.London, Thames, 1977. 192 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 35,00
597636 HARTHAN, J., Books of hours and their owners. With 89 illustrations 72 in colour.London, BCA, 1977. 192 pp. linnen. Illustraties. Euro 35,00
597603 HARTHAN, J., Books of hours and their owners. With 89 illustrations 72 in colour.London, Thames, 1978 (2e). 192 pp. linnen. Illustraties. *voorplat iets vlekkig* Euro 30,00
573835 HARTZ, S.L., The Elseviers and their contemporaries. An illustrated commentary.Amsterdam, Elsevier, 1955. 112 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht geschaafd* Euro 30,00
595072 HEIDEN, M., PIERSMA, A., Onze mooiste plekjes. Twintig jaar Boekhandel Van Gennep in Rotterdam. Met een inleidend verhaal van Marcel Möring. Rottterdam, Van Gennep, 1995. 68 pp. gebonden. Illustraties. Euro 10,00
595075 HEMELS, J., De emancipatie van een dagblad. Geschiedeis van de Volkskrant. Baarn, Ambo, 1981. 415 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
582349 HEMELS, J., De krant in bedrijf. 75 jaar samenwerking en samenleving.Baarn, Ambo, 1983. 335 pp. gebonden Illustraties. Dit boek is uitgegeven in opdracht van de Vereniging de Nederlandse dagbladpers bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan Euro 12,50
582338 HENGST, K., (HRSG.), Ein Jahrhundert Akademische Bibliothek Paderborn. Zur Geshichte des Buches in der mitteldeutschen Kirchenprovinz mit einem Verzeichnis der mittelalterlichen Handschriften In Paderborn.Paderborn, H&S, 1996. 192 pp. gebonden. (Veröffentlichungen zur Geschichte der mitteldeutschen Kirchenprovinz, 10)Met bijdragen van o.a.: W. Honselmann, U. Hinz, B. Jäger Euro 12,50
577686 HERMANS, J.M.M., PASTOOR, A., De oudheid in handen. Klassieke handschiften in de Provinsjale & Buma Bibliotheek fan Fryslân. Fotografie: Erik en Petra Hesmerg. Leeuwarden, PB, 2002. 126 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
595043 HERMUS, J., Van clichés tot blauwdruk voor de toekomst. De Poel PrePress, vijftig jaar reprografische vernieuwingGroningen, De Poel PrePress & Druk, 1999. 137 pp. linnen. Illustraties.Jubileumboek ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van De Poel PrePress & Druk in een oplage van 3.000 exemplaren Euro 12,50
594379 HESSEL, A., A history of libraries. Translated, with supplementary material, by R. Peiss. Ruben Peiss memorial edition.New Brunswick, Scarecrow, 1955. (XX) 198 pp. linnen. Bibliografie. Euro 12,50
596674 HOEFNAGELS, L., Honderd jaren druk in druk. Haarlem, Druk en Papier FNV, z.j. 163 pp. linnen + omslag. Illustraties.Uitgegeven ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de afdeling Haarlem Druk en Papier FNV Euro 12,50
014949 HOLLENBERG, F., Radierung. Ätzkunst und Kupfertiedruck. Bearbeitet von W. Rabe. Mit 40 Abbildungen im Text und 8 Tafeln. Ravensburg, Maier, 1970 (2e). 120 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
014558 HOREMANS, J.M., (RED.), Het Hongaarse boek. Schenking aan de Koninklijke Bibliotheek door de Nationale Bibliotheek Széchényi te Boedapest. Tentoonstellingscatalogus. Brussel, KB, 1989. 74 pp. ingenaaid. Euro 10,00
587912 HORST, K. VAN DER, KUIPER-BRUSSEN, L.C., PESCH, P.N.G., Handschriften en oude drukken van de Utrechtse universiteitsbibliotheek. Catalogus bij de tentoonstelling in het Centraal Museum te Utrecht ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de bibliotheek der rijksuniversiteit, 1594-1984. Utrecht, UB, 1984. 392 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 16,00
589701 HORST, K. VAN DER, KUIPER-BRUSSEN, L.C., PESCH, P.N.G., Handschriften en oude drukken van de Utrechtse universiteitsbibliotheek. Catalogus bij de tentoonstelling in het Centraal Museum te Utrecht ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van de bibliotheek der rijksuniversiteit, 1594-1984. Utrecht, UB, 1984. 392 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 16,00
574797 HORST, K. VAN DER, KUIPER-BRUSSEN, L.C., PESCH, P.N.G., Handschriften en oude drukken van de Utrechtse universiteitsbibliotheek. Samengesteld bij het 400-jarig bestaan van de bibliotheek der rijksuniversiteit, 1594-1984. Utrecht, UB, 1984 (2e herz.). 392 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 16,00
596845 HORST, K. VAN DER, Illuminated and decorated medieval manuscripts in the University Library, Utrecht. An illustrated catalogue.Maarssen, Schwartz, 1989. (XIV) 75 pp. linnen + omslag. Illustraties. Buitentekstillustraties: kleurplaten A-W, zwartwitafbeeldingen1-718 Euro 95,00
577295 HUISMAN, G.C., (RED.), De wereld aan boeken. Een keuze uit de collectie van de Groningse Universiteitsbibliotheek tentoongesteld ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bibliotheekgebouw 21 mei- 31augustus 1987.Groningen, UB, 1987. (II) 149 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
008092 HUPSE, G.J., Weg van het boek. Geschiedenis en ontwikkeling van de grafische industrie en haar omgeving. Deventer, Kluwer, 1977 (4e). 119 pp. linnen + omslag. Illustraties. *rug omslag verkleurd* Euro 10,00
574815 HUYS, B., (RED.), Muzikale schatten uit de Koninklijke Bibliotheek Albert I 1220 - 1800. Tentoonstellingscatalogus. Brussel, KB, 1975. (XIV) 49 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
583267 INGEN-HOUSZ, C.M.E., Catalogus van werken over Noord-Brabant aanwezig in de boekerij van het provinciaal genootschap van k. en w. in Noord-Brabant.'s Hertogenbosch, z.u., 1937. (XII) 411 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag beschadigd, rug met strook linnen verstevigd, bibliotheekexemplaar* Euro 16,00
596192 INGEN-HOUSZ, C.M.E., Catalogus van werken over Noord-Brabant aanwezig in de boekerij van het provinciaal genootschap van K. en W. in Noord-Brabant. 's-Hertogenbosch, z.u., 1937. (XII) 411 pp. ingenaaid. Euro 20,00
004350 INGEN-HOUSZ, C.M.E., Catalogus van werken over Noord-Brabant aanwezig in de boekerij van het provinciaal genootschap van K. en W. in Noord-Brabant. 's-Hertogenbosch, z.u., 1937. (XII) 411 pp. ingenaaid. *bibliotheeksticker* Euro 16,00
596943 INSTITUT FÜR GRAPHISCHE TECHNIK LEIPZIG, Lexikon der graphischen Technik.München, Dokumentation, 1977 (4e herz.). 656 pp. ingenaaid. Euro 12,50
573834 ISRAEL, NICO, Catalogue twenty-five. 250 Fine and interesting old books in many fields. Maps and atlases. A selection from our stock arranged in chronological order.Amsterdam, Nico Israel, 1989. 200 pp. linnen. Illustraties. Euro 16,00
578577 JAARSMA, M., Het schoone boek. Bussum, Kroonder. z.j. 28 pp. ingenaaid. Illustraties. (Kunstboeken 'Vorm en Kleur', 7) *naam op schutblad, scheurtje in omslag*Met 46 platen (omslag vermeldt abusievelijk 'met vijftig illustraties') Euro 10,00
596107 JACKSON, D., Van beitel tot vulpen. De geschiedenis van het schrift. Nederlandse vertaling: H.J. Bergmans.Amerongen, Gaade, 1981. 176 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 10,00
596086 JACKSON, H., The reading of books. London, Faber, 1946. 292 pp. linnen + omslag. *schutbladen, boekblok en omslag roestvlekkig* Euro 20,00
569780 JAMES, P., English book illustration 1800-1900. London, Penguin, 1947. 72 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 10,00
596518 JANSSENS, A.M., (RED.), Anno veertienhonderd drie en zeventig. Het begin van de boekdrukkunst in de Nederlanden.Utrecht, Centraal museum, 1973. geniet + losse omslag.Tentoonstelling 23-11-1973 tot en met 2-1-1974 Euro 10,00
599562 JAYNE, S., Library catalogues of the English renaissance. Reissue with new preface and notes.Godalming, St Paul's bibliographies, 1983. (XIV) 224 pp. linnen. (St Paul's bibliographies, 8) *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
573956 JENNETT, S., The making of books.London, Faber, 1964 (3e). 480 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 16,00
002559 JESSEN, J., Bibliographie der Autobiographien. 3 delen. München, Saur, 1987-89. 229, 256, 371 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar*Deel 1: Selbstzeugnisse, Erinnerungen, Tagebücher und Briefe deutscher Schriftsteller und Künstler, Deel 2: Selbstzeugnisse, Erinnerungen, Tagebücher und Briefe deutscher Geisteswissenschaftler, Deel 3: Selbstzeugnisse, Erinnerungen, Tagebücher und Briefe deutscher Mathematiker, Naturwissenschaftler und Techniker Euro 175,00
589744 JOHNSON, A., America explored. A carthographical history of the exploration of North America. New York, Viking, 1974. (X) 252 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht bechadigd* Euro 35,00


naar boven
598019 JONG, D. DE, (RED.), Brinkman's catalogus van boeken en tijdschriften verschenen in Nederland en Vlaanderen en in de Nederlandse taal elders in de periode 1961 tot en met 1965 met aanvullingen over de jaren 1945 tot en met 1960. 2 delen.Leiden, Sijthoff, 1970-71. (IV) 1444, (IV) 1445-2829 pp. halfleer. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar*Deel 1: Bibliografie volgens de hoofdwoorden A-Z, Deel 2: Bibliografie volgens de hoofdwoorden M-Z, Deel 3 (Repertorium en titelregister) ontbreekt Euro 40,00
003357 KAISER, B., Bücher ohne Titel. Ein Postkartenalbum. Düsseldorf, Claassen, z.j. 186 pp. gebonden. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht geschaafd* Euro 10,00
595069 KARGER, H., Heinz Karger zum 60. Geburtstag am 10. November 1955.Z.p., z.u., 1963. 77 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band verkleurd*Diese Festgabe entstand als Gemeinschaftswerk folgender Firmen: Basler Druck- und Verlagsanstalt, Neue Aargauer Zeitung, Karl Werner A.G. Es wurden 750 Exemplare hergestellt. Dieses Exemplar trägt die Nummer 411 Euro 15,00
601117 KEEFER, S.L., BREMMER, R.H., (ED.), Space, text and margin in medieval manuscripts.Leuven, Peeters, 2007. (VIII) 319 pp. paperback. Illustraties. (Mediaevalia Groningana, n.s. 10) Met bijdragen van o.a.: A. Dooley, P. Pulsiano, M. Agnew Euro 75,00
579363 KELK, C.J., DIJKHOFFZ, M., BLEES, G.J., Nederlansche boekverkoopersbond 1907-1947. 's-Gravenhage, z.u., 1947. 135 pp. linnen. Illustraties. *vlek op verkleurde rug *Uitgegeven te 's-Gravenhage in september 1947 ter gelegenheid van de herdenking van het veertigjarig bestaan Euro 12,50
013033 KINGMA, J., HULSHOFF, T., MUSSCHENGA, T., (RED.), Boeken als gids door het labyrint van het leven. Groningen, UB, 2004. (VIII) 112 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
016630 KIRCHNER, J., (HRSG.), Bibliographie der Zeitschriften des deutschen Sprachgebietes bis 1900. In 4 Bänden. 4 delen. Stuttgart, Hiersemann, 1969-1989. (XVI) 489, (XII) 400, (XII) 730, (X) 551 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*Deel 1: Die Zeitschriften des deutschen Sprachgebietes von den Anfängen bis 1930. Bearb. von J. Kirchner. Mit einem Titelregister von E. Chorherr, Deel 2: Die Zeitschriften des deutschen Sprachgebietes von 1831 bis 1870. Bearb. von J. Kirchner. Mit einem Titelregister von E, Chorherr, Deel 3: Die Zeitschriften des deutschen Sprachgbietes von 1871 bis 1900. Bearb. von H. Jessen. Mit einem Titelregister von S. Besslich, Deel 4.1: Register zur Bibliographie der Zeitschriften des deutschen Sprachgebietes von den Anfängen bis 1900. Bearb. von E. Chorherr. Erstel Teil: Alphabetisches Titelregister Euro 275,00
597646 KISTER, K.F., Best encyclopedias: a guide to general and specialized encyclopedias. Phoenix, Oryx, 1986. (XII) 356 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
016508 KLAASSEN, K.W.P., Misdaad en pers. Met een nawoord van N. Müller. Nijmegen, Dekker, 1939. (XII) 247 pp. ingenaaid. (Criminologische studiën, 2) *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
580920 KLANGE ADDABBO, B., (ED.), Codici miniati della biblioteca comunale degli intronati di Siena. I. Secoli XI-XII.Siena, Edisiena, 1987. 170 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 45,00
593185 KLIJS, K., SIEVERTS, E., WEERDENBURG, J., (RED.), Een beeld van een biblioheek. Betekenis van boek en bibliotheek in de ontwikkeling van de wetenschap. Utrecht, Studium Generale, 1984. (II) 191 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
572036 KNUTTEL, G., De letter als kunstwerk. Beschouwingen en confrontaties met andere gelijktijdige kunstuitingen van de Romeinse tijd tot op heden. Amsterdam, Lettergieterij Amsterdam voorheen N. Tetterode, 1951. (VIII) 263 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekstempel, voorplat iets kromgetrokken*Dit boek werd uitgegeven door de N.V. Lettergieterij 'Amsterdam' voorheen N. Tetterode tgv het honderdjarig bestaan van haar bedrijf op 1 juni 1951 en in beperkte oplaag aan hare relaties aangeboden. Het is niet in de handel. (...) De gehele verzorging, ook van de band, lag in handen van D. Dooijes. De tekst werd gezet uit De Roos Romein en Cursief, ontworpen door S.H. de Roos, gegraveerd en gegoten door de Lettergieterij 'Amsterdam' en gerdrukt in de eigen proefdrukkerij. De illustraties werden uitgevoerd in diepdruk door de N.V. Drukkerij 'Vada' te Wageningen. Het papier werd speciaal voor dit boek vbervaardigd door de N.V. Papierfabriek 'Gelderland' te Nijmegen en geleverd door Proost en Brandt N.V. te Amsterdam. Het bindwerk geschiedde bij Elias P. van Bommel en Proost en Brandt N.V., beiden te Amsterdam Euro 50,00
596642 KOCH, A.C.F., BRANDS, N., HALEWIJN, M. VAN, PUT, H., (RED.), Anton Koch herinnerd 1923-1990.Deventer, Vijfsprong, 1992. 271 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: E.D. Eijken, J. Verhoeven, J. Hovy, J.M. van Winter Euro 11,50
015197 KOCH, A.C.F., Zwarte kunst in de Bisschopstraat. Boek en druk te Deventer in de 15de eeuw. Deventer, Praamstra, 1977. 80 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
582340 KOOPS, W.R.H., ENGELS, L.J., HUISMAN, G.C., KINGMA, J., (RED.), Bibliotheek, wetenschap en cultuur. Opstellen aangeboden aan mr. W.R.H. Koops bij zijn afscheid als bibliothecaris der rijksuniversiteit te Groningen.Groningen, UB, 1990. 613 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band iets gevlekt*Met bijdragen van o.a.: P.H. Dubois, C. Reedijk, H.W. van Os Euro 15,00
587977 KOOPS, W.R.H., KINGMA, J., (RED.), Oogst van een kwart eeuw. Een keuze uit de aanwinsten van de unviersiteitsbibliotheek, verworven tijdens het bibliothecariaat van mr. WR.H. Koops 1964-1990. Groningen, UB, 1990. 104 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
574799 KORTEWEG, A.S., CHAVANNES-MAZEL, C.A., Schatten van de Koninklijke Bibliotheek. Acht eeuwen verluchte handschriften. Tentoonstelling in het Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum/Museum van het boek 17 december 1980 - 15 maart1981. 's-Gravenhage, z.u., 1980. (XXIV) 248 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
005313 KOSSMANN, F.K.H., De sluizen der geleerdheid. Amsterdam, AP, 1952. 98 pp. linnen. Illustraties. *stempel op schutblad* Euro 10,00
577346 KRATSCHKOWSKI, I.J., Über arabische Handschriften gebeugt. Erinnerungen an Bücher und Menschen. Leipzig, Koehler, 1949. 250 pp. halflinnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
594534 KRISTELLER, P., Gravures sur bois. Illustrations de la Renaissance Florentine. Paris, L'aventurine, 1996. 90 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 12,50
574782 KÜHNEL, E., Miniaturmalerei im islamischen Orient. Mit 154 Tafeln und 5 Textabbildungen. Berlin, Cassirer, 1922. (VIII) 68 pp. halflinnen. Illustraties.(Die Kunst des Ostens, 7) *rug beschadigd, schutblad licht roestvlekkig* Euro 25,00
002486 LANDAU, T., (ED.), Encyclopaedia of librarianship. London, Bowes, 1958. (X) 334 pp. linnen + omslag. *bibliotheekstempel, restant boekhoek binnenzijde voorplat* Euro 20,00
595065 LANG, C.L., 125 Jahre Francke Verlag Bern. Gegründet 1831 als Dalp'sche Buchhandlung. Gedenkschrift zum hundertfünfundzwanzigjährigen Bestehen. Bern, z.u., z.j. (XLVIII) 182 pp. halflinnen. Illustraties. Euro 20,00
596925 LAZAROV, P., JONKER, P., Het labyrint in zwart en wit. Houtgravures van Peter Lazarov.Meppel, Krips Repro, 1991.119 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
596117 LEERINTVELD, A., PORCK, H., (RED.), Zeldzaam & kostbaar. Vijf jaar aanwinsten bijzondere collecties 1987-1991. Den Haag, KB, 1992. 286 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
009094 LEHMANN, E.H., Gestaltung der Zeitschrift. Mit 213 Abbildungen. Leipzig, Hiersemann, 1938. (X) 245 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 20,00
599566 LEISTNER, O., Internationale Bibliographie der Festschriften von den Anfängen bis 1979 mit Sachregister. International bibliography of Festschriften from the beginnings until 1979 with subject-index. 3 delen.Osnabrück, Biblio, 1984-89 (2e herz.). (X) 812, (II) 967, (X) 449 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*Deel 1: A-K, Deel 2: L-Z, Deel 3: Sachregister und Nachträge zu Bd. 1 und 2. Subject index and supplements to vol. 1 and 2 Euro 200,00
582347 LENOIR, Y., (RED.), Het fonds Paul en Elsa Collaer. Een keuze van honderd documenten. Tentoonstelling georganiseerd in de koninklijke bibliotheek van België van 4 februari tot 11 maart 2000. Catalogus.Brussel, KB, 2000. 207 pp. paperback. Illustraties. (Catalogi van tentoonstellingen georganiseerd in de koninklijke bibliotheek van België, 249). Euro 11,50
577118 LEWIN, L., Het clandestiene boek 1940-1945. Amsterdam, Van Gennep, 1983. 375 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
007959 LEWIS, A.W., Basic bookbinding. New York, Dover, 1957 (Reprint 1952). (X) 144 pp. paperback. Illustraties. (DAIRB) Euro 10,00
596201 LIEBAERS, H., (RED.), De gouden eeuw der Vlaamse miniatuur. Het mecenaat van Filips de Goede 1445-1475. Tentoonstelling georganiseerd ter gelegenheid van de 400ste verjaardag der stichting van de Koninklijke Bibliotheek van Filips II op 12 april 1559. Brussel, Paleis voor Schone Kunsten, 1959. 212 pp. ingenaaid. lllustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
013505 LIEBAERS, H., (RED.), La réserve précieuse. Naissance d'un département de la Bibliothèque Royale. Bruxelles, BR, 1961. (XIV) 241 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: A. de Smet, F. de Roy, R. Wellens Euro 25,00
590697 LIEBAERS, H., (RED.), De Vlaamse miniatuur. Het mecenaat van Filips de Goede 1445-1475. Tentoonstelling georganiseerd ter gelegenheid van de 400ste verjaardag der stichting van de Koninklijke Bibliotheek van Filips II op 12 april 1559. Brussel, Paleis voor Schone Kunsten, 1959. 212 pp. ingenaaid. lllustraties. Euro 15,00
582007 LURKER, M., Bibliographie zur Symbolkunde. Unter Mitarbeit von F. Herrmann, E. Unger, E. Burgstaller und weiteren Fachgelehrten. Baden-Baden, Heitz, 1968 (2e). (XII) 695 pp. linnen. (Bibliotheca Bibliographica Aureliana, 12, 18, 24) *bibliotheekexemplaar* Euro 35,00
595073 MAANDAG, B., ROBIJNS, R., (RED.), ...En niet vergeten. Herinneringen aan Het Vrije Volk. Amsterdam, Veen, 1991. 159 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
577359 MAAS, N., KUYPER, F.W., (RED.), Offeren aan Mercurius en Minerva. Nederlandsche Vereenigng van antiuaren 1935-1995. Amsterdam, Buitenkant, 1995. 235 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: A.G. van der Steur, P.J. Buijnsters Euro 15,00
596665 MAAS, N., KUYPER, F.W., (RED.), Offeren aan Mercurius en Minerva. Nederlandsche Vereenigng van antiuaren 1935-1995. Amsterdam, Buitenkant, 1995. 235 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: A.G. van der Steur, P.J. Buijnsters Euro 15,00
574813 MARRIOTT, J., MARRIOTT, R., KELLENDONK, F.G.P., John & Richard Marriott. The history of a seventeenth-century publishing house. Amsterdam, z.u., 1978. (X) 229 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *omslag licht geschaafd* Euro 15,00
595060 MEINSMA, K.O., De Librye te Zutphen. Ingeleid door B. Looper en A.J. Geurts. Zutphen, Walburg, 1988. 64 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. Euro 10,00
596080 MEINSMA, K.O., Middeleeuwsche bibliotheken. Zutphen, z.u., 1903. (VIII) 317 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug met tape gerepareerd, binding iets los* Euro 65,00
593106 MENALDA, E., Zelf boekbinden.Amsterdam, Van Holkema, 1934. 88 pp. halflinnen. Illustraties.(Boeken voor vrouwenhandwerk met teekeningen en patronen) *rug beschadigd* Euro 15,00
577375 MERIAN, M.S., LAAN, J.E. VAN DE, De wisselende gedaante. Facetten van Maria Sybilla Merian. Zutphen, Terra, 1980. 46 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
597039 MERIAN, M.S., STULDREHER-NIENHUIS, J., Verborgen paradijzen. Het leven en de werken van Maria Sibylla Merian 1647-1717. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1945 (2e herz.). 186 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *boekblok roestvlekkig* Euro 15,00
004519 MERIAN, M.S., STULDREHER-NIENHUIS, J., Verborgen paradijzen. Het leven en de werken van Maria Sibylla Merian 1647-1717. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1944. 182 pp.halflinnen. Portret. Illustraties. *rug beschadigd, tekst op schutblad* Euro 15,00
574784 MEYER, F.G., CROUWEL, W., (RED.), Gedrukt in Nederland. Vijf eeuwen letter, beeld & band. Tentoonstelling georganiseerd door de werkgevers- en werknemersorganisaties in het grafische bedrijf in samenwerking met het Rijksmuseum. Amsterdam 11 juni - 11 september 1960.Amsterdam, z.u., 1960. 136 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
582808 MITTLER, E., BERSCHIN, W., MIETHKE, J., (HRSG.), Bibliotheca Palatina. Katalog zur Ausstellung vom 8. Juli bis 2. November 1986 Heiliggeistkirche Heidelberg. 2 delen.Heidelberg, Braus, 1986 (2e herz.). (XVI) 552, 328 pp. gebonden. Illustraties. (Heidelberger Bibliotheksschriften, 24) Deel 1: Textband, Deel 2: Bildband Euro 50,00
583606 MOLHUYSEN, P.C., BLOK, P.J., KNAPPERT, L., KOSSMANN, F.K.H., (RED.), Nieuw Nederlandsch biografisch woordenboek. Met medewerking van tal van geleerden. 10 delen. Leiden, Sijthoff, 1911-1937. linnen. *ruggen delen 3, 4, 5, 6 en 9 licht verkleurd, rug deel 1 iets gevlekt*Deel 10 bevat register op de 10 banden Euro 375,00
574794 MOLHUYSEN, P.C., OPPENHEIM, E.R., Bibliothèque du Palais de la Paix. Catalogue.Leyde, Sijthoff, 1916. (XLVI) 1576 pp. linnen. *bibliotheekstempel, vlekje op achterplat, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad*Premier catalogue de la Bibliothèque de la Paix Euro 30,00
596931 MORAN, J., Printing presses. History and development from the fifteenth century to modern times.Berkeley, UCP, 1978. 263 pp. paperback. Illustraties. *omslag deels verkleurd* Euro 12,50
595079 MULDER, G., KOEDIJK, P., Léés die krant! Geschiedenis van het naoorlogse Parool 1945-1970. Amsterdam, Meulenhoff, 1996 (2e). 640 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
011953 NELSON, B.R., A guide to published library catalogs. Foreword by L. Ash.Metuchen, Scarecrow, 1982. (XVI) 342 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 25,00
581635 NICOLETTA BOILET, PIERRE DE VAUX, Vita sanctae Coletae (1381-1447). Prolegomenis auxerunt C. van Corstanje, Y. Cazaux, J. Decavele, A. Derolez.Tielt, Lannoo, 1982. 260 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag beschadigd*Tekst in het Nederlands, Frans, Engels en Spaans. Met 32 miniaturen uit het handschrift van het monasterium der arme Claren Coletienen te Gent Euro 35,00


naar boven
582345 NIES, F., Bahn und Bett und Blütenduft. Eine Reise durch die Welt der Leserbilder.Darmstadt, WB, 1991. (VIII) 270 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 11,50
572924 NIJHOFF, W., HOLKEMA, A.B. VAN, GROESBEEK, K., (RED.), Catalogus van boeken in Noord-nederland verschenen van den vroegsten tijd tot op heden. Samengesteld door de tentoonstellingscommissie der nationale tentoonstelling van het boek, juni-augustus 1910. Uitgave van de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1911. (XVIII) 76 (6) 192, (14), 42 (4), 247 (18), 194 (18), 51, 319 (XXVIII) 126 (8), 158 (X) 95 (8), 110, (10) pp. halflinnen. *st. op titelpagina* Euro 75,00
590920 ODIER, J.B., La bibliothèque Vaticane de Sixte IV à Pie XI. Recherches sur l'histoire des collections de manuscrits. Avec la collaboration de J. Ruysschaert. Vaticano, Biblioteca apostolica Vaticana, 1973. (XVIII) 477 pp ingenaaid. Illustraties. (Studi e testi, 272) *rug licht verkleurd* Euro 50,00
594619 PASQUIER, J., Stiche und Miniaturen. Die Begriffe Stich und Miniatur. Die verschiedenen Drucktechniken. Relief- oder Aussparschnitt. Der Tiefdruck oder Kupferstich. Die Lithographie. Die Miniatur. 58 Abbildungen.München, Nagel, 1974. 62 pp. gebonden. Illustraties. Euro 10,00
580607 PEDERSEN, J., Den Arabiske bog. Udgivet af forening for boghaandvaerk med tilskud fra ny Carlsbergfondet.København, Fischer, 1946. (VI) 159 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op titelpagina, omslag licht beduimeld* Euro 30,00
593056 PELS, C., Facetten van boekdruk. DickElffers: typografie en illustraties. Meijer: drukker. Amsterdam, Van Gelder, 1952. (XII) 81 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd*Foto's van Cas Oorthuis, Emmy Andriesse, Carel Blazer, William Ritter Euro 15,00
582285 PENKERT, S., (HRSG.), Emblem und Emblematikrezeption. Vergleichende Studien zur Wirkungsgeschichte vom 16. bis 20. Jahrhundert. Darmstadt, WB, 1978. (XVIII) 618 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekst.*Met bijdragen van o.a.: E. Fähler, H. Homann, D.J. Welsh Euro 25,00
582917 PENNY MAGAZINE, The Penny magazine of the society for the diffusion of usefull knowledge. 1833.London, Charles Knight, 1833. (II) 511 (3) pp. halfleer. Illustraties. *rug licht beschadigd, voorplat licht geschaafd* Euro 45,00
594351 PEPYS, S., CARLTON, W.J., (ED.), A descriptive catalogue of the library of Samuel Pepys. Part IV. Shorthand books. With biographical and bibliographical notes.London, Sidgwick, 1940. (XVIII) 124 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 16,00
596109 PETRAU, A., Schrift und Schriften im Leben der Völker. Ein kulturgeschichtlicher Beitrag zur vergleichenden Rassen- und Volkstumskunde. Mit 147 Schriftproben, 6 Verbreitungskarten und 4 Tafeln.Essen, EVA, 1939. (XIV) 657 pp. linnen. *band licht beschadigd, naam op schutblad*Frakturschrift Euro 30,00
596093 POPE, M., The story of decipherment. From Egyptian hieroglypic to Linear B. With 118 illustrations and a map. London, Thames, 1975. 216 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig* Euro 11,50
574810 REEDIJK, C., THOMASSEN, K., WOLF, C. DE, (RED.), Accoord C.R. Een keuze uit de bijzondere aanwinsten verworven tijdens het bibliothecariaat van dr. C. Reedijk. Tentoonstelling 25 april - 26 juni 1986. 's-Gravenhage, KB, 1986. 199 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
595713 REEDIJK, C., THOMASSEN, K., WOLF, C. DE, (RED.), Accoord C.R. Een keuze uit de bijzondere aanwinsten verworven tijdens het bibliothecariaat van dr. C. Reedijk. Tentoonstelling 25 april - 26 juni 1986. 's-Gravenhage, KB, 1986. 199 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
588070 REUSENS, LE CHANOINE, Éléments de paléographie.Bruxelles, Moorthamers, 1963 (repr. 1899). (IV) 496 pp. linnen. Bibliographie. Illustraties.Oorspronkelijke edite: Louvain, chez l'auteur, 1899 Euro 50,00
573418 ROBERT, M., Code de la bibliophilie moderne. Préface de Francis de Miomandre. Paris, Union Latine, 1936. (IV) 61 (5) pp. linnen. Illustraties. Achevé d'imprimer le seize mars mil neuf cent trente-six, sur les presses du maitre imprimeur R. Coulouma, a Argenteuil, H. Barthélemy, directeur. Euro 20,00
007937 ROELOFS, J., Technische herdrukken. Eerste stukje. Amsterdam, Nederlandsche litho, foto- en chemigrafenbond, 1929. 113 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
597601 ROHAN, Getijdenboek van Rohan. Inleiding en toelichting door M. Meiss en M. Thomas. Vert. door F. Oomes.Utrecht, Spectrum, 1973. 246 pp. linnen + cassette. Bibliografie. Illustraties. *schutblad voorin ontbreekt*Gereproduceerd naar het handschrift ms. lat. 9471 uit de BIbliothèque Nationale te parijs Euro 75,00
575630 ROOS, A. DE, GROENENDAAL, M.H., ZIJL, P.J.W. VAN, Amsterdam en de drukkunst. Opstellen rondom het boek. Amsterdam, Grafische school, 1950. 110 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*Andere bijdragen van o.a.: J.H. van Eikeren, D. Dooyes, H. de la Fontaine Verwey Euro 12,50
595078 ROOY, M. VAN, (RED.), NRC Handelsblad 1970/1980. Een bloemlezing. Uit de eerste 10 jaar. Amsterdam, Bezige Bij, 1980. 352 pp. linnen. Illustraties. Euro 12,50
582354 ROS, B. VAN DER, (RED.), Geschiedenis van de christelijke dagbladpers in Nederland.Kampen, Kok, 1993. 372 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G. Puchinger, E. Diemer, G.J. Breuker Euro 14,00
585379 SCHEFFER, H.J., De Controleur. Een kritisch blad kritisch bekeken. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1982. (VIII) 143 pp. paperback. Illustraties. *rug licht verkleurd* Euro 11,50
582353 SCHEFFER, H.J., In vorm gegoten. Het Rotterdamsch nieuwsblad in de negentiende eeuw.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1981 (2e herz.). (XXII) 324 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
582352 SCHEFFER, H.J., In vorm gegoten. Het Rotterdamsch nieuwsblad in de negentiende eeuw.Leiden, Stenfert Kroese, 1960. (XIV) 324 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
586940 SCHEFFER, H.J., Het volksdagblad. Arbeidersbeweging en dagbladpers. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1981. (X) 220 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
574814 SCHEFFER, H.J., Het volksdagblad. Arbeidersbeweging en dagbladpers. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1981. (X) 220 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 12,50
594491 SCHIERBEEK, B., Drie vel in het wapen. 250 jaar NV Berghuizer papierfabriek vh. B. Cramer. Wapenveld, Meijer, 1961. 23 pp. gebonden. Illustraties. Euro 11,50
000371 SCHLÜTTER, H.J., (HRSG.), Lyrik - 25 Jahre. Bibliograpie der deutschsprachigen Lyrikpublikationen 1945-1970. 2 delen. Hildesheim, Olms, 1974-1983. (VI) 499, (VI) 512 pp. linnen. (Bibliographien zur deutschen Literatur, 1) *bibliotheekexemplaar* Euro 45,00
595070 SCHNEIDER, M., De Nederlandse krant. Van 'nieuwstydinghe' tot dagblad. Amsterdam, Van Kampen, 1949. 216 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. (Patria, 32) *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
582337 SCHNEIDERS, P., Lezen voor iedereen. Geschiedenis van de openbare bibliotheek in Nederland.Den Haag, NBLC, 1990. 248 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad, band licht verkleurd* Euro 12,50
568349 SCHNEIDERS, P., Papieren geheugen. Boek en schrift in de westerse wereld. Weesp, Van Dishoeck, 1986 (2e). 228 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden* Euro 12,50
574327 SCHOTEL, G.D.J., Vaderlandsche volksboeken en volkssprookjes van de vroegste tijden tot het einde der 18e eeuw. Almanakken, prognosticatiën, planeet- en tooverboeken, schoolboeken, prenten, comoedieboeken, ridder- geestelijke- roover - geschiedkundige romans, arcadia's, brieven, reizen, geestelijke en wereldlijke liedekens, kluchten, sagen, sprookjes, enz. 2 delen in 1 band.Haarlem, Kruseman, 1874. (XVI) 304, (VIII) 334 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, platten licht geschaafd, boven- onderzijde rug licht beschadigd, voorin enkele pagina's los* Euro 50,00
586957 SCHOTTENLOHER, K., Das alte Buch. Mit 162 Abbildungen.Braunschweig, Klinkhardt, 1956 (3e). 467 pp. linnen. (BKAF, 14) *bibliotheekexemplaar, geplastificeerd* Euro 35,00
573833 SCHOTTENLOHER, K., Das alte Buch. Mit 162 Abbildungen.Braunschweig, Klinkhardt, 1956 (3e). 467 pp. linnen. (BKAF, 14) *geplastificeerd* Euro 45,00
596939 SCHREUDERS, P., Paperbacks, U.S.A. Een grafische geschiedenis, 1939-1959.Amsterdam, Loeb, 1981. (XII) 248 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
595241 SCHUIT, C., HEMELS, J., Recepten en rolpatronen. Nederlandse kranten en hun vrouwelijke lezers 1888-1988. Utrecht, Spectrum, 1988. 223 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
574817 SCHULTE, A., Wir machen die Sachen die nimmer vergehen. Zur Geschichte der Papiermacherei. Bearb. von T. Schulte. Wiesbaden, Das betriebliche Leben, 1955. 199 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
590925 SCHUNKE, I., Die Einbände der Palatina in der vatikanischen Bibliothek. 2 delen in 3 banden.Città del Vaticano, Biblioteca apostolica Vaticana, 1962. (X) 353, (X) 404, (IV) 405-912 pp. ingenaaid. Illustraties. (Studi e testi, 216, 217, 218) *rug deel 2 iets vlekkig*Deel 1: Beschreibung, Deel 2: Katalog. Stamp. Pal. S. 1-IV. 1334, Deel 3: Katalog. Stamp. Pal. V. 1-VI - Sondersammlungen und Handschriften Euro 300,00
596668 SCHUURSMA, R.L., BUIJTENEN, M.P. VAN, GRAVESTEIJN, C., (RED.), Gedachtengoed. Woordenstroom en klankbeeld. Opstellen aangeboden aan dr. R.L. Schuursma ter gelegenheid van zijn afscheid als bibliothecaris van de Erasmus universiteit Rotterdam. Rotterdam, UP, 1992. 130 pp. linnen + omslag. Met bijdragen van o.a.: M.F.J. Pijnenborg, N.P. van den Berg, B.B . Oort Euro 11,50
590174 SCHUWER, P., Geschiedenis van de publiciteit. Ned. vert. M.H. Moonen. Amsterdam, Scheltema, 1967. 105 pp. gebonden. Illustraties. Euro 10,00
596926 SCHWENCKE, J., Het exlibris in Duitsand. Een studie voor vrienden van boek en prent.Amsterdam, WB, 1963. 61 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd*Dit boek is gezet uit de caledonia en gedrukt in een oplaag van duizend exemplaren. Het vignet op de titelpagina is in hout gesneden door Nic.J.B. Bulder Euro 11,50
590923 SCOTT, J., SCOTT, W., LOUDON, J.H., James Scott and William Scott, bookbinders. London, Scolar, 1980. (XXVI) 414 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 45,00
003050 SHARMA, O.P., Indian miniature painting. Exhibition compiled from the collection of the National Museum, New Delhi. Catalogue. Brussels, BR, 1974. (XX) 41 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd*Brussel, Bibliothèque royale Albert 1er 5-26 october 1974. Met 101 afbeeldingen Euro 10,00
596652 SICHEM, CHRISTOFFEL VAN, FORSTER, L., Christoffel van Sichem und der frühe deutsche Alexandriner.Amsterdam, NHPC, 1985. 132 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (VKNAWL, 131) Euro 15,00
596084 SMEUR, A.J.E.M., De zestiende-eeuwse Nederlandse rekenboeken (with a summary in English). 's-Gravenhage, Nijhoff, 1960. (XII) 167 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 25,00
579618 SMEYERS, M., Flemish miniatures from the 8th to the mid-16th century. The medieval world on parchment. Translated by K. Bowen and D. Imhof, with contributions by S. Dell, T. Johnston, and M. Thøfner.Leuven, Davidsfonds, 1999. 528 pp. linnen + omslag + cassette. Bibliografie. Illustraties. Euro 95,00
596953 SMITH, W.J., TURNER, E.L., HALLAM, C.D., Photo-engraving in relief. A textbook intended for the use of apprentices, and others interested in the technique of photo-engraving.London, Pitman, 1932. (XII) 279 pp. linnen. Illustraties. *band licht geschaafd, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 16,00
595076 SORGELOOS, C., STRUYE, L., (RED.), 150 jaar pers kijken. Anderhalf eeuw geïllustreerde informatie in België. Tentoonstelling georaniseerd door het gemeentekrediet van Belgié van 19-9 tot 2-11-1980. Brussel, z.u., 1980. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
594859 SPOELDER, J., (RED.), Leeskabinet. Grepen uit de geschiedenis en de boekerij van het Rotterdamsch leeskabinet 1859-1984. Leiden, Brill, 1984. (X) 189 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. van Herwaarden, P.W. Klein, J.W. de Jong Euro 10,00
595068 STADERMANN, G., Uit de chroniek der stede van ter Goes. Verlucht met wetenswaardigheden over leurders, drukkers en boekverkopers van vroeger en nú in de stad van Zuid-Beveland. Goes, z.u., 1963. 64 pp. linnen. Illustraties. Uitgegeven t.g.v. het 100-jarig bestaan van Algemene Boekhandel J. de Jonge Lange Kerkstraat 33, Goes Euro 10,00
574602 STEGEMANN, G.W., Die Papierherstellung der Vereinigten Bautzner Papierfabriken Bautzen. Leipizg, Arnd, 1934. 54 pp. halflinnen. Illustraties. (Musterbetriebe deutscher Wirtschaft, 5) Euro 15,00
587923 STELLINGWERFF, J., (RED.), Een vrije universiteitsbibliotheek. Studies over verleden, bezit en heden van de bibliotheek der vrije universiteit.Assen, Van Gorcum, 1980. (XII) 391 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.B. van der Linden, A.O. Kouwenhoven, J.L.Wynia-Gils Euro 16,00
567792 STELLINGWERFF, J., Mensen en boeken. Goes, Oosterbaan, 1963. 221 pp. gebonden. *naam op schutblad (doorgekrast)* Euro 10,00


naar boven
595061 STELLINGWERFF, J., De mr. H. Bos-bibliotheek van de Vrije Universiteit. Amsterdam, Buijten, 1971. 115 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
601006 STICHTING DUITSE BIBLIOTHEEK, Catalogus van de boeken geplaatst in de Universiteits-Bibliotheek van Amsterdam.Amsterdam, Stadsdrukkerij, 1961. (VI) 125 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 10,00
007076 STOEP, D. VAN DER, (RED.), Het lam voor de glazen. Opstellen over een eeuw boekbedrijf 1877-1977 ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het veteranengezelschap De Langste Dag. Baarn, Ambo, 1977. 222 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
574808 STOLS, A.A.M., DIJK, C. VAN, Alexandre A.M. Stols 1900 - 1973. Uitgever/typograaf. Een documentatie. Met een lijst van door Stols uitgegeven en/of typografisch verzorgde boeken door C. van Dijk en H.J. Duijzer. Zutphen, Walburg, 1992. 544 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 25,00
600761 STRAßNER, E., (HRSG.), Nachrichten. Entwicklungen - Analysen - Erfahrungen.München, Fink, 1975. 275 pp. paperback. (Kritische Information, 31) *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H.D. Fischer, T. Rist, M. Abend Euro 10,00
579971 SUCHTELEN, N. VAN, VRIESLAND, V.E. VAN, (RED.), Het werk en de mens. Nico van Suchtelen. Een reeks beschouwingen.Amsterdam, WB, 1948. 213 pp. ln. Bibliogr. Portr. *band verkleurd, rug licht besch.*Met bijdragen van o.a.: O. Noordenbos, L. Indestege, W.J. van de Woestijne. Dit boek werd Nico van Suchtelen op zijn zeventigste vrjaardag en bij zijn afscheid als directeur der Wereldbibliotheek N.V. aangeboden. Dit is nr. 732 van de uitgaaf voor intekenaren Euro 15,00
586621 SURINGAR, G.T.N., SURINGAR, H., Catalogus der bibliotheek van de Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels te Amsterdam. Negende deel. Catalogus van de verzameling betreffende G.T.N. en Hugo Suringar uitgevers te Leeuwarden 1822-1900. Eerste deel: Brieven. Nieuwkoop, De Graaf, 1990. 401pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 20,00
590899 TAMMELING, B., De krant bekeken. De geschiedenis van de dagbladen in Groningen en Drenthe.Groningen, Nieuwsblad van het Noorden, 1988. 232 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
009416 THOMAS, A.G., Great books and book collectors. New York, Excalibur, 1975. 280 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
596859 THOMAS, A.G., Great books and book collectors. New York, Spring, 1988. 280 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
596130 THOMAS, A.G., Great books and book collectors. New York, Spring, 1988. 280 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
584958 THOMASSEN, K., (RED.), Alba amicorum. Vijf eeuwen vriendschap op papier gezet: het album amicorum en het poëziealbum in de Nederlanden. Met bijdragen van C. Bosters, M.A. Delen, R.E.O. Ekkart, J. van Geldorp, C.L. Heesakkers, J. Offerhaus en K. Thomassen. Maarssen, Schwartz, 1990. 184 pp. linnen + omslag. Illustraties. Verschenen t.g.v. de tentoonstelling 'Alba Amicorum' in het Rijksmuseum Meermanno-Westreenianum/Museum van het Boek te 's-Gravenhage van 8 juni tot en met 11 augustus 1990 Euro 25,00
596662 THOMPSON, T., Script lettering for artists.New York, Dover, 1965. 127 pp. gebonden. Illustraties. *band geplastificeerd*Unabridged and unaltered republication of the revised (1955) edition of the work first published by Studio Publications in 1939 under the title: 'The script letter: its orm, construction and application' Euro 10,00
589724 TOOLEY, R.V., Collector's guide to maps of the African continent and Southern Africa. London, Carta, 1969. (XVI) 132 pp. linnen + omslag. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 50,00
596940 TROMPETTER, H., Handleiding voor de chromo-lithografie en foto-lithografie.Amsterdam, Amsterdamse Grafische School, 1979 (2e herz.). 277 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht vlekkig* Euro 10,00
573955 TUER, A.W., History of the horn book. New York, Arno, 1979 (Repr. 1897). (XVI) 486 pp. ln + omsl. Ills. *boekblok iets roestvlekkig, omsl. licht besch. en verkleurd* Euro 50,00
591156 TURNER, E.G., Greek papyri. An introduction.London, OUP, 1968. 220 pp. linnen. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 20,00
577985 UHLIG, F., Geschichte des Buches und des Buchhandels. Stuttgart, Poeschel, 1962 (2e herz.). 115 pp. paperback. (Werkstatt des Buches) *biblioheekexemplaar* Euro 10,00
586389 ULLMAN, B.L., STADTER, P.A., The public libarary of renaissance Florence. Niccolò Niccoli, Cosimo de' Medici and the library of San Marco. Padova, Antenore, 1972. (XVIII) 368 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Medioevo e umanesimo, 10) Euro 25,00
574805 ULLSTEIN, H., The rise and fall of the house of Ullstein. New York, Simon, 1943. (VIII) 308 pp. linnen. *stempel op titelpagina, rug licht verkleurd* Euro 11,50
574809 UNTERKIRCHER, F., (RED.), Bibliothèque nationale d'Autriche. Manuscrits et livres imprimés concernant l'histoire des pays-bas 1475-1600. Bruxelles, KB, 1962. (XIV) 111 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Exposition organisée à l'occasion du cent vingt-cinquième anniversaire de la création de la Bibliothèque royale de Belgique, coïncidant avec le dixième anniversaire de l'acccord culturel Austro-Belge Euro 11,50
593169 VELSEN, T. VAN, Zien en vegelijken. Miniaturen. Bilthoven, Nelissen, 1956. 76 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 10,00
586390 VERMEEREN, PJ.H., DEKKER, A.F., (RED.), Inventaris van de handschriften van het museum Meermanno-Westreenianum. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1960. (XVI) 121 pp. ingenaaid. Euro 11,50
587972 VERVLIET, H.D.L., (ED.), Post-incunabula en hun uitgevers in de Lage Landen. Post-incunabula and their publishers in the Low Countries. Een bloemlezing gebaseerd op Wouter Nijhoff's 'L'art typographique'. A selection based on Wouter Nijhoff's 'L'art typographique'. Ingeleid. Introduced.Den Haag, Nijhoff, 1979. (XIV) 205 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* Euro 25,00
597069 VERVLIET, H.D.L., (ED.), Post-incunabula en hun uitgevers in de Lage Landen. Post-incunabula and their publishers in the Low Countries. Een bloemlezing gebaseerd op Wouter Nijhoff's 'L'art typographique'. A selection based on Wouter Nijhoff's 'L'art typographique'. Ingeleid. Introduced.Den Haag, Nijhoff, 1979. (XIV) 205 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
571872 VISCONTI, Getijdenboek voor de Visconti. M. Meiss & E.W. Kirsch. Vert. door F. Oomes.Utrecht, Spectrum, 1972. 262 pp. linnen + cassette. Bibliografie. Illustraties. *rug iets vlekkig, ex libris, tekst op schutblad*Gereproduceerd naar het handschrift uit de Bibliotheca Nazionale, Florence, Italië. Euro 50,00
004369 VISSER, M.J., De Haagse boekhandel. Overdruk uit het jaarboek 1962 van de vereniging 'Die Haghe', voor de leden van de 's-Gravenhaagsche Boekhandelaars Vereeniging. Den Haag, Selecta, z.j. (2e). (II) 142 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
574807 VISSER, W., De papieren spiegel. Honderd-vijf-en-twintig jaar Algemeen Handelsblad 1828-1953. Amsterdam, AH, 1953. 439 pp. linnen. Illustraties. Euro 15,00
594862 VLAANDEREN, A., Teekens en symbolen. Een verzameling oude en nieuwe iconografische gegevens.Amsterdam, Ahrend, 1946. 262 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. *papier waterschade, rug beschadigd, band verkleurd, bibliotheekstempels* Euro 15,00
006460 VOGEL, W., RIETBERGEN, C.T., DAME, F.W. VAN, GOEY, H.J.A. DE, Lithografie. Fotolithografie. Kopiëren. Steen- en odffsetdruk. Dieprdruk. Amsterdam, AP, z.j. (2e). 135pp. linnen. Illustraties. (Algrafische serie, 5) *naam op schutblad* Euro 10,00
007796 VOGEL, W., RIETBERGEN, C.T., DAMME, F.W. VAN, GOEY, H.J.A. DE, Lithografie. Fotografie. Kopiëren. Steen- en offsetdruk. Diepdruk. Mijdrecht, AP, z.j. (2e). 135 pp. linnen. Illustraties. *stempel op titelpagina en schutblad, sticker op rug* Euro 10,00
580598 VOORHOEVE, P., (RED.), Handlist of Arabic manuscripts in the library of the university of Leiden and other collections in the Netherlands. Leiden, UP, 1957. (XX) 540 pp. ingenaaid. (Codices manuscripti, 7) *rug licht verkleurd, naam op titelpagina* Euro 75,00
590922 VOORN, H., De papiermolens in de provincie Zuid-Holland alsmede in Zeeland, Utrecht, Noord-Brabant, Groningen, Friesland, Drenthe. Wormerveer, Meijer, 1973. (XIV) 301 pp. linnen. Illustraties. (De geschiedenis der Nederlandsche papierindustrie, 2) Gedrukt in 750 exemplaren. Dit is no. 623 Euro 100,00
582740 VOORST, S. VAN, Weten wat er in de wereld te koop is. Vier Nederlandse uitgeverijen en hun vertaalde fondsen 1945-1970. Den Haag, Sdu, 1997. (XIV) 264 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Nederlandse cultuur in Europese context, 5) Euro 12,50
591463 VRANKRIJKER, A.C.J. DE, Het wervende woord. Geschiedenis der socialistische week- en dagbladpers in Nederland. Met illustraties en facsimile's. Amsterdam, AP, 1950. 283 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 20,00
590574 VRANKRIJKER, A.C.J. DE, Het wervende woord. Geschiedenis der socialistische week- en dagbladpers in Nederland. Met illustraties en facsimile's. Amsterdam, AP, 1950. 283 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 20,00
579787 VRANKRIJKER, A.C.J. DE, Het wervende woord. Geschiedenis der socialistische week- en dagbladpers in Nederland. Met illustraties en facsimile's. Amsterdam, AP, 1950. 283 pp. linnen. *hoek uit schutblad geknipt, rug licht verkleurd* Euro 20,00
594841 VRIES, A.G.C. DE, De Nederlandsche emblemata. Geschiedenis en bibliographie tot de 18e eeuw. Utrecht, HES, 1976 (Herdruk 1899). (CLII) 91 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 25,00
595077 VRIES, L. DE, (RED.), Het leven. Een fascinerende selectie uit de jaargangen 1906-1940. Inleiding M. Schneider. Laren, Skarabee, 1972. 160 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 11,50
597645 WAAIJERS, L.J.M., 2000 Delftse dissertaties, een bibliografie. 2000 theses from Delft University of Technology, a bibliography. Delft, Technische Universiteit, 1992. (XXVI) 306 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar* Euro 30,00
591429 WALLER, F.G., Verzameling F.G. Waller. Catalogus van Nederlandsche en Vlaamsche populaire boeken. Uit de nagelaten gegevens bewerkt door E. Dronckers. Met portret en 18 afbeeldingen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1936. (XX) 551 pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug licht verkleurd en iets vlekkig* Euro 225,00
598730 WALLRATH, R., Das schöne gedruckte Buch im ersten Jahrhundert nach Gutenberg.Köln, Wienand, 1959. 104 pp. ingenaaid. Illustraties. *klein scheurtje bovenzijde achterplat*Herausgeber: Verein der Freunde des Wallraf-Richartz-Museum Bibliophilen-Gesellschaft in Köln Euro 10,00
599564 WALSH, S.P., Anglo-American general encyclopedias. A historical bibliography 1703-1967.New York, Bowker, 1968. (XX) 270 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 12,50
593094 WATERSCHOOT, J. VAN, Hooggeleerde exlibris.Amsterdam, UP, 1997. linnen. Illustraties.Dit boek is een lustrumgeschenk van Amsterdam University Press en is verschenen op 4 november 1997 in een oplage van 1500 exemplaren Euro 11,50
579383 WATSON, A.A., Boekbinden. Een ambachtelijk instructieboek. Met 225 illustraties. Vert. en bewerking J. Combrink. Amsterdam, Bakker, 1981 (4e). 125 pp. paperback. Illustraties. *omslag geplastificeerd* Euro 10,00
596099 WEITZMANN, K, Late antique and early christian book illumination. London, Chatto, 1977. 126 pp. ingenaaid. Illustraties. *scheurtje in omslag* Euro 10,00
574816 WERELDBIBLIOTHEEK, Gedenkboek van het 25-jarig bestaan der Wereldbibliotheek 1905 - 1930. Amsterdam, WB, 1930. (VIII) 160 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, band iets smoezelig*Met bijdragen van o.a.: A.H. Gerhard, L. Simons, J. Jasper Pzn. Bandstempel, titelversiering en typografische verzorging van Georg Rueter Euro 11,50
592046 WERELDBIBLIOTHEEK, Zevende winterboek van de Wereldbibliotheek 1928-1929. Met bijdragen van T. Izumo, L. Baekelmans, J. Feith, A. Kallas, G. Knuttel, L. Simons, J. Visser-Hooft en A. de Wit. Met acht autotypieën in 4 kleuren naar schilderijen van G.H. Breitner, G. Metzu, W. van de Velde, J. Steen en Rembrandt. Bandteekening van G. Rueter.Amsterdam, MGGL, z.j. 134 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 10,00
596677 WESTHEIM, P., Das Holzschnittbuch. Mit 144 Abbildungen nach Holzschnitten des vierzehnten bis zwanzigsten Jahrhunderts.München, Rogner, 1977 (Reprint 1921). 191 pp. gebonden. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd*Faksimiledruck nach der 1921 im Verlag Gustav Kiepenheuer erschienenen Ausgabe. Nachwort (1977) von F. Jahn Euro 14,00
597606 WESTWOOD, J.O., The art of illuminated manuscripts. Illustrated sacred writings being a series of illustrations of the ancient versions of the bible copied from illuminated manuscripts, executed between the fourth and sixteenth centuries. London, Bracken, 1988 (Reprint 1843-5). gebonden + omslag. Illustraties. Euro 25,00
593049 WETZIG, E., Ausgewählte Druckschriften nebst einer Einführung in die geschichtliche Entwicklung der Schrift und in die ältere Buchkunst. Leizpig, Verein Leipziger Buchdruckerei-Besitzer, 1925 (2e herz.). (XVI) 210 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 15,00
593675 WILDENBERG, I.W., (RED.), Catalogus van oude drukken van het Rotterdamsch Leeskabinet.Rotterdam, Rotterdamsch Leeskabinet, 1988. (XVI) 365 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 16,00


naar boven
596193 WILLEMSEN, A.W., Koninklijke Bibliotheek en Nederlands bibliotheekbeleid. Verspreide geschriften 1983-1990.'s-Gravenhage, KB, 1991. 213 pp. gebonden. Bibliografie. Portret. Illustraties.Deze bundel werd de schrijver aangeboden bij zijn afscheid als bibliothecaris van de bibliotheek. De redactie bestond uit M.S. Geesink, M.D. Kiestra, S.M.J. Koopman e.a. Euro 15,00
574793 WITTEK, M., (RED.), Vijf jaar aanwinsten 1969-1973. Tentoonstelling georganiseerd in de Koninklijke Bibliotheek Albert I van 18 januari tot 1 maart 1975.Brussel, KB, 1975. (XVIII) 508 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J. Deschamps, L. Gilissen. B. van de Walle Euro 16,00
600070 WOLTERS, J.B., BRUGMANS, I.J., (RED.), Honderd vijfentwintig jaren arbeid op het onderwijsterrein 1836-1961. Groningen, Wolters, 1961. 240 (32) pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *rug verkleurd*Deze bundel werd samengesteld er gelegenheid van het honderd vijfentwintig jarig bestaan van J.B. Wolters' uitgeversmaatschappij N.V. Met bijdragen van o.a.: L.W. de Bree, H. Nieuwenhuis, W. Kuiper Euro 12,50
574803 WOLTERS, J.B., BRUGMANS, I.J., (RED.), Honderd vijfentwintig jaren arbeid op het onderwijsterrein 1836-1961. Groningen, Wolters, 1961. 240 (32) pp. linnen. Bibliografie. Illustraties.Deze bundel werd samengesteld er gelegenheid van het honderd vijfentwintig jarig bestaan van J.B. Wolters' uitgeversmaatschappij N.V. Met bijdragen van o.a.: L.W. de Bree, H. Nieuwenhuis, W. Kuiper Euro 15,00
595058 WOUDE, S. VAN DER, Tableau van aanwinsten verworven tijdens het bibliothecariaat van Prof. dr. S. van der Woude 1.1.1969 - 30.4.1977. Tentoongesteld van 2 mei tot en met 14 juni 1977. Catalogus. Amsterdam, UB, 1977. 130 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. Euro 10,00
589662 WÜSTEFELD, W.C.M., Middeleeuwse boeken van het Catharijneconvent. Zwolle, Waanders, 1993. 248 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Uitgegeven bij de gelijknamige tentoonstelling gehouden in het Rijksmuseum Het Catharijneconvent te Utrecht van 8 april tot en met 13 juni 1993 Euro 20,00
597605 WÜSTEFELD, W.C.M., Middeleeuwse boeken van het Catharijneconvent. Zwolle, Waanders, 1993. 248 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Uitgegeven bij de gelijknamige tentoonstelling gehouden in het Rijksmuseum Het Catharijneconvent te Utrecht van 8 april tot en met 13 juni 1993 Euro 25,00
597347 ZUIJDERHOUDT-HULST, W.A., Geschiedenis van de Goudse librije gedurende het verblijf in de St. Janskerk. Groningen, z.u., 1976. (X) 289 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. Euro 25,00


naar boven