573779 ABICHT, L., Intelligente emotie. Antwerpen, Houtekiet, 2001. 175 pp. paperback. Euro 11,50
585311 ACHTERHUIS, H., SPERNA WEILAND, J., TEPPEMA, S., (RED.), De denkers. Een intellectuele biografie van de twintigste eeuw. Amsterdam, Contact, 1999. 639 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: D. Draaisma (W. James), H.B.G. Casimir (M. Planck), J.P. van Bendegem (L.E.J. Brouwer), E. van Doosselaere (M. Heidegger), E. Berns (J. Derrida) Euro 25,00
593305 ACHTERHUIS, H., SPERNA WEILAND, J., TEPPEMA, S., (RED.), De denkers. Een intellectuele biografie van de twintigste eeuw. Amsterdam, Contact, 1999. 639 pp. linnen + omslag.Met bijdragen van o.a.: D. Draaisma (W. James), H.B.G. Casimir (M. Planck), J.P. van Bendegem (L.E.J. Brouwer), E. van Doosselaere (M. Heidegger), E. Berns (J. Derrida) Euro 25,00
574955 ACHTERHUIS, H., Het rijk van de schaarste. Van Hobbes tot Foucault. Baarn, Ambo, 2003 (5e). 365 pp. paperback. Euro 11,50
579078 ACHTERHUIS, H., De markt van welzijn en geluk. Een kritiek van de andragogie.Baarn, Ambo, z.j. (4e). 271 pp. paperback. (Basisboeken) Euro 10,00
595561 ACHTERHUIS, H., Het rijk van de schaarste. Van Thomas Hobbes tot Michel Foucault. Baarn, Ambo, 1988 (4e). 365 pp. paperback. Illustraties. Euro 13,50
567877 ACHTERHUIS, H., De uitgestelde revolutie. Over ontwikkeling en apartheid.Baarn, In den Toorn, 1973. 196 pp. paperback. (Anthos) *potloodstrepen, achterkant iets roestvlekkig* Euro 8,00
592453 ADAMS, E.M., The metaphysics of self and world. Toward a humanistic philosophy.Philadelphia, Temple UP, 1991. (XVI) 325 pp. linnen + omslag. Euro 17,50
592493 ADAMS, E.M., Philosophy and the modern mind. A philosophical critique of modern western civilization.Chapel Hill, North Carolina UP, 1976 (2e). (XII) 232 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Met opdracht van E.M. Evans Euro 16,00
596121 ADICKES, E., Charakter und Weltanschauung. Akademische Antrittsrede, gehalten am 12. Januar 1905. Zweites Tausend. Tübingen, Mohr, 1907. 46 pp. ingenaaid. *potloodstrepen, rug licht beschadigd, naam op omslag en titelpagina* Euro 15,00
593164 ADORNO, T.W., ARNOLD, H.L., (HRSG.), Theodor W. Adorno. Sonderband.München, Text + Kritik, 1977. 194 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: H. Scheible, D. Oehler, H. Kaiser Euro 11,50
597775 ADORNO, T.W., EICHEL, C., Vom Ermatten der Avantgarde zur Vernetzung der Künste. Perspektiven einer interdisziplinären Ästhetik im Spätwerk Theodor W. Adornos.Frankfurt a. M., Suhrkamp, 1993. 340 pp. gebonden + omslag. Euro 11,50
597031 ADORNO, T.W., MÜLLER-DOOHM, S., Die Soziologie Theodor W. Adornos. Eine Einführung.Frankfurt, Campus, 1996. 276 pp. paperback. *tekst op schutblad* Euro 11,50
012837 ADORNO, T.W., SCHOELLER, W.F., (HRSG.), Die neue Linke nach Adorno. Mit Beiträgen von J. Agnoli, A. Bergmann, F. Böckelmann, K. Boehmer, H. Brenner, P. Brückner, H.L. Fertl, O.F. Gmelin, H.H. Holz, H. Lück, H.N. Schmidt, O.K. Werckmeister und einer Erklärung der Frankfurter Schule.München, Kindler, 1969. 238 pp. paperback. (KP) Euro 10,00
594455 ADORNO, T.W., ZUIDERVAART, L.P., Refractions. Truth in Adorno's aesthetic theory.Toronto, UP, 1981. (X) 227 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
597939 ADORNO, T.W., Aspekte der Hegelschen Philosophie. Berlin, Suhrkamp, 1957. 59 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 15,00
597223 ADORNO, T.W., The culture industry. Selected essays on mass culture. Ed. with an introduction by J.M. Bernstein.London, Routledge, 1996 (4e). (VIII) 178 pp. paperback. Euro 11,50
597444 ADORNO, T.W., Gesammelte Schriften. Hrsg. von R. Tiedemann unter Mitwirkung von G. Adorno, S. Bucks-Morss und K. Schultz. 20 delen in 23 banden.Frankfurt, Suhrkamp, 1973-86 (1e-4e). linnen. *bibliotheekexemplaar, deel 1 recensie op binnenzijde band geplakt, deel 9.2 en 10.1 geplastificeerd*Deel 1: Philosophische Frühschriften, Deel 2: Kierkegaard, Deel 3: Dialektik der Aufklärung, Deel 4: Minima Moralia, Deel 5: Zur Metakritik der Erkenntnistheorie. Drei Studien zu Hegel, Deel 6: Negative Dialektik. Jargon der Eigentlichkeit, Deel 7: Ästhetische Theorie, Deel 8, 9.1, 9.2: Soziologische Theorie I-II, Deel 10.1, 10.2: Kulturkritik und Gesellschaft I-II, Deel 11: Noten zur Literatur, Deel 12: Philosophie der neuen Musik, Deel 13: Die musikalischen Monographien, Deel 14: Dissonanzen. Einleitung in die Musiksoziologie, Deel 15: Komposition für den Film (mit H. Eissler). Der getreue Korrepetitor, Deel 16-19: Musikalische Schriften I-VI, Deel 20.1, 20.2: Vermischte Schriften I-II Euro 350,00
578973 ADORNO, T.W., Kierkegaard. Konstruktion des Ästhetischen. Mit zwei Beilagen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1966 (3e herz.). 324 pp. paperback. Euro 10,00
590658 ADORNO, T.W., Klangfiguren. Musikalische Schriften I. Quasi una fantasia. Musikalische Schriften II. Berlin/Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1959-1963. 307, 441 pp. linnen + omslag. Erstausgaben Euro 100,00
572629 ADORNO, T.W., Kritische modellen. Essays over de veranderende samenleving. Vert. C. Offermans en F. Prior. Amsterdam, Meulenhoff, 1974. 159 pp. paperback. Bibliografie. (Editie, 333) *omslag iets verkleurd* Euro 11,50
014834 ADORNO, T.W., Minima Moralia. Reflexionen aus dem beschädigten Leben.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962 (4.-6.T). 339 pp. paperback. * omslag iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
572536 ADORNO, T.W., Noten zur Literatur. 3 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1961-65. 193, 236, 209 pp. gebonden + omslag. (BS, 47, 71, 146) *omslagen iets verkleurd* Euro 25,00
584475 ADORNO, T.W., Noten zur Literatur.Berlin, Suhrkamp, 1958 (4.-6.T). 193 pp. gebonden. *rug verkleurd* Euro 15,00
588461 ADORNO, T.W., Noten zur Literatur.Berlin, Suhrkamp, 1958 (4.-6.T). 193 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad, omslag iets vlekkig* Euro 15,00
002179 ADORNO, T.W., Philosophie der neuen Musik.Frankfurt a.M., EVA, 1958. 204 pp. linnen. *portret ingeplakt* Euro 25,00
572534 ADORNO, T.W., Soziologische Schriften 1. Hrsg. von R. Tiedemann.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1972. 587 pp. paperback. (GS, 8) Euro 15,00
592509 AJDUKIEWICZ, K., Problems and theories of philosophy. Translated by H. Skolimowski and A. Quinton.Cambridge, UP, 1975. (XXII) 170 pp. paperback. *potloodstrepen, omslag licht verkleurd* Euro 8,50
581736 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Histoire de mes pensées. Paris, Gallimard, 1936 (4e). 310 pp. ing. (Essais) *tekst op schutbl., omsl. beduimeld* Euro 12,50
590305 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Over het geluk. Vert. door T. Buckinx.Baarn, Prom, 1996. 192 pp. paperback. Euro 8,00
590306 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Over het geluk. Vert. door T. Buckinx.Baarn, Prom, 1996. 192 pp. paperback. Euro 8,00
597912 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Over het geluk. Vert. door T. Buckinx.Baarn, Prom, 1996. 192 pp. paperback. Euro 8,00
004550 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Over het geluk. Vert. door T. Buckinx.Baarn, Prom, 1996. 192 pp. paperback. Euro 8,00
585706 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Les passions et la sagesse. Édition établie et présentée par G. Bénézé. Préface d' A. Bridoux. Paris, Gallimard, 1972. (XLVI) 1430 pp. leder + omslag. (Pléiade, 143) Euro 35,00
596102 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Propos sur des philosophes. Paris, PUF, 1961. (VIII) 298 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 25,00
581000 ALAIN (ÉMILE CARTIER), Quatre vingt-un chapitres sur l'esprit et les passions.Paris, L'Émancipatrice, 1917. 282 pp. ing.*boekblok licht roestvlekkig* Euro 75,00
568210 ALBERT, H., (HRSG.), Theorie und Realität. Ausgewählte Aufsätze zur Wissenschaftslehre der Sozialwissenschaften. Mit Beiträgen von H. Albert, W.J. Baumol, A. Bohnen, F. Cunningham, J.S. Duesenberry, E. Gellner, L.J. Goldstein, E. Grunberg, C.G. Hempel, T.W. Hutchison, J. von Kempski, E. Nagel, K.R. Popper, E. Topitsch, J.W.N. Watkins, C. Watrin.Tübingen, Mohr, 1972 (2e herz.). (XII) 431 pp. ingenaaid. (Die Einheit der Gesellschaftswissenschaften, 2) *naam op schutblad* Euro 20,00
588280 ALBERT, H., (HRSG.), Theorie und Realität. Ausgewählte Aufsätze zur Wissenschaftslehre der Sozialwissenschaften. Mit Beiträgen von T. Abel, H. Albert, R. Dahrendorf, J.S. Duesenberry, E. Grunberg, C.G. Hempel, T.W. Hutchison, J. von Kempski, O. Lange, A. Malewski, R.K. Merton, O. Morgenstern, E. Nagel, K.R. Popper, E. Topitsch.Tübingen, Mohr, 1964. (X) 366 pp. linnen + omslag. (Die Einheit der Gesellschaftswissenschaften, 2) *omslag licht verkleurd, enige pen- en potloodaantekeningen* Euro 25,00
583875 ALBERT, H., KEUTH, H., (HRSG.), Kritik der kritischen Psychologie. Hamburg, Hoffmann, 1973. 221 pp. pb. (Kritische Wissenschaft) *potl.aant., naam op schutbl.*Met bijdragen van o.a. T. Hermann, R. Münch Euro 8,50
001001 ALBERT, H., Konstruktion und Kritik. Aufsätze zur Philosophie des kritischen Rationalismus.Hamburg, Hoffmann, 1975 (2e). 398 pp. paperback. Bibliografie. (KW) *rug iets gevlekt* Euro 11,50
007198 ALBERT, H., Rationaliteit in wetenschap en samenleving. Opstellen over wetenschap, ideologie en politiek, geredigeerd en ingeleid door F.D. Heyt. Vert. F.D. Heyt, in samenwerking met A. de Weger. Alphen a.d Rijn, Samsom, 1976. 283 pp. ingenaaid.(Maatschappijbeelden, 30) *omslag iets vlekkig, naam op schutblad, enkele penonderstrepingen* Euro 9,00
010427 ALBERT, H., Traktat über kritische Vernunft.Tübingen, Mohr, 1969 (2e). (XIV) 190 pp. ingenaaid. (Die Einheit der Gesellschaftswissenschaften, 9) Euro 10,00
008977 ALBERT, H., Traktat über rationale Praxis.Tübingen, Mohr, 1978. (XII) 194 pp. linnen + omslag. (Die Einheit der Gesellschaftswissenschaften, 22) Euro 17,50
578610 ALBRECHT, H., Deutsche Philosophie heute. Probleme. Texte. Denker. Bremen, Schünemann, 1969. 427 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen, rug omslag verkleurd* Euro 12,50
592526 ALEXANDER, S., DEVAUX, P., Le système d'Alexander. Exposé critique d'une théorie néo-réaliste du changement.Paris, Vrin, 1929. 193 pp. ingenaaid. (BPCE) *omslag beschadigd* Euro 11,50
588596 ALINGH PRINS, J., BIERENS DE HAAN, J.A., (RED.), Geesteswetenschappelijk onderzoek in Nederland. Een overzicht van hetgeen in Nederland in de jaren van omstreeks 1933-1943 verricht is op het gebied der godgeleerdheid, der rechtswetenschappen, der taal- en letterkunde, der geschiedenis, der philosophie, psychologie en paedagogiek en der sociale wetenschappen. Verzameld en uitgegeven door de Werkgemeenschap van wetenschappelijke organisaties in Nederland.Amsterdam, NHUM, 1948. (VI) 445 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd* Euro 15,00
588547 ALINGH PRINS, J., BIERENS DE HAAN, J.A., (RED.), Geesteswetenschappelijk onderzoek in Nederland. Een overzicht van hetgeen in Nederland in de jaren van omstreeks 1933-1943 verricht is op het gebied der godgeleerdheid, der rechtswetenschappen, der taal- en letterkunde, der geschiedenis, der philosophie, psychologie en paedagogiek en der sociale wetenschappen. Verzameld en uitgegeven door de Werkgemeenschap van wetenschappelijke organisaties in Nederland.Amstrdam, NHUM, 1948. (VI) 445 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, onderzijde rug licht beschadigd, stickertje op voorplat* Euro 15,00
567991 ALTHUSSER, L., CALLINICOS, A., Althusser's marxism. London, Pluto, 1976. 133 pp. paperback. Bibliografie. *enige markeerstiftstrepen, rug verkleurd* Euro 8,00
587851 ALTHUSSER, L., MANSCHOT, H., Althusser over het marxisme.Nijmegen, SUN, 1980. 349 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. (Werkuitgave) *naam op schutblad* Euro 10,00
580348 ALTHUSSER, L., MANSCHOT, H., Althusser over het marxisme.Nijmegen, SUN, 1980. 349 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. (Werkuitgave) *ex libris* Euro 10,00
004638 ALTHUSSER, L., STEENBAKKERS, P.M.L., Over kennis en ideologie bij Louis Althusser. Een materialistische kritiek.Groningen, Konstapel, 1982. 142 pp. pb.*rug verkleurd* Euro 7,00
589194 ALTHUSSER, L., Antwoord aan John Lewis. Vert. H.C. Boekraad.Nijmegen, SUN, 1974. 84 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 80) *potloodaantekeningen* Euro 7,00


naar boven
568510 ALTHUSSER, L., Antwoord aan John Lewis. Vert. H.C. Boekraad.Nijmegen, SUN, 1974. 84 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 80) *naam op schutblad* Euro 7,00
591294 ALTHUSSER, L., De toekomst duurt lang, gevolgd door 'De feiten'. Bezorgd en ingeleid door O. Corpet en Y.M. Boutang. Vert. door P. Klinkenberg.Amsterdam, Prometheus, 1993. 365 pp. paperback. Euro 11,50
567554 ALTHUSSER, L., De toekomst duurt lang, gevolgd door 'De feiten'. Bezorgd en ingeleid door O. Corpet en Y.M. Boutang. Vert. door P. Klinkenberg.Amsterdam, Prometheus, 1993. 365 pp. paperback. *naam op schutblad.* Euro 11,50
597991 ALTHUSSER, L., Drie opstellen over kunst en ideologie. Met kommentaren van K.M. Bogdal en G. Plumpe en een nawoord van de redaktie. Nijmegen, SUN, 1980. 96 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Lektuur, 1) Euro 7,50
017101 ALTHUSSER, L., Drie opstellen over kunst en ideologie. Met kommentaren van K.M. Bogdal en G. Plumpe en een nawoord van de redaktie. Nijmegen, SUN, 1980. 96 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Lektuur, 1) *naam op schutblad, schutbladen roestvlekkig* Euro 7,50
008453 ALTHUSSER, L., For Marx. Translated by B. Brewster. London, Lane, 1969. 272 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* Euro 15,00
570233 ALTHUSSER, L., Lenin and philosophy and other essays. Translated from the French by B. Brewster. Newy York, Monthly Review Press, 1971. 253 pp. linnen + omslag. *omslag iets verkleurd* Euro 15,00
004354 ALTHUSSER, L., Lénine et la philosophie.Paris, Maspero, 1969. 59 pp. ing. (Théorie) *naam op titelpagina, potl.aant.* Euro 8,00
580483 ALTHUSSER, L., Politics and history. Montesquieu, Rousseau, Hegel and Marx. Transl. from the French by B. Brewster. London, NLB, 1972. 192 pp. ln. (NLR) *st. op titelpag.*Eerste druk Euro 50,00
009909 ALTHUSSER, L., Pour Marx.Paris, Maspero, 1977 (13e). 258 pp. ing. (Theorie, 1) *enkele potl.str., naam op schutbl.* Euro 12,50
004355 ALTHUSSER, L., Réponse a John Lewis.Paris, Maspero, 1973. 104 pp. ing. (Théorie) *naam op schutbl.* Euro 8,00
007406 ALTIZER, T.J.J., BEARDSLEE, W.A., YOUNG, J.H., (ED.), Truth, myth and symbol.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1962. (X) 170 pp. paperback. (Spectrum, 40) Euro 8,00
595965 ANDERSSON, A.E., SAHLIN, N.E., (ED.), The complexity of creativity.Dordrecht, Kluwer, 1997. (VIII) 151 pp. linnen + omslag. (SL, 258)Met bijdragen van o.a.: M.A. Boden, I. Brinck, G. Smith, J. Hintikka Euro 23,00
014623 ANDERSSON, A.E., SAHLIN, N.E., (ED.), The complexity of creativity.Dordrecht, Kluwer, 1997. (VIII) 151 pp. linnen + omslag. (SL, 258)Met bijdragen van o.a.: M.A. Boden, I. Brinck, G. Smith, J. Hintikka Euro 23,00
018374 ANDO, T., Metaphysics. A critical survey of its meaning.The Hague, Nijhoff, 1974 (2e herz.). (VIII) 158 pp. ingenaaid. *omslag vlekkig* Euro 11,50
596807 ANDO, T., Reflections on God, self and humanity.Tenri, Tenri Jihosha, 1968. 119 pp. gebonden + cassette. *cassette licht geschaafd* Euro 11,50
594988 ANDRIEU, B., Les plaisirs de la chair.Pantin, Le temps des cerises, 1998. 201 pp. ingenaaid. Illustratie.'Une philosophie politique du corps' Euro 10,00
000548 ANGELINUS, PATER (M.J.M. FREERICKS), Algemene zijnsleer. Bewerkt en voltooid door Martinianus.Utrecht, Spectrum, 1947. 408 pp. linnen. Portret. (BTW) *band en boekblok licht roestvlekkig Euro 11,50
589374 APOSTEL, L., Waarde en zin van de cultuurwetenschappen in de twintigste eeuw. Met red. medewerking van T. Venckeleer en W. Verbeke en een nawoord i.s.m. J. Walry.Kapellen, Pelckmans, 1993. (X) 191 pp. paperback. (VVC, 2) Euro 11,50
004554 APOSTEL, L., Waarde en zin van de cultuurwetenschappen in de twintigste eeuw. Met red. medewerking van T. Venckeleer en W. Verbeke en een nawoord i.s.m. J. Walry.Kapellen, Pelckmans, 1993. (X) 191 pp. paperback. (VVC, 2) Euro 11,50
598189 ARENDT, D., (HRSG.), Der Nihilismus als Phänomen der Geistesgeschichte in der Wissenschaftlichen Diskussion unseres Jahrhunderts.Darmstadt, WB, 1974. (VI) 365 pp. linnen. (WF, 360) Met bijdragen van o.a.: H. Rauschning, W. Weischedel, T. W. Adorno, O. Pöggeler Euro 15,00
582546 ARENDT, H., JASPERS, K., Correspondence 1926-1969. Ed. by L. Kohler and H. Saner. Transl. from the German by R. and R. Kimber.New York, Harcourt, 1992. (XXVI) 821 pp. linnen + omslag. Euro 30,00
015122 ARENDT, H., YOUNG-BRUEHL, E., Hannah Arendt. For love of the world.New Haven, YUP, 1982. (XXVI) 563 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 16,00
583255 ARENDT, H., YOUNG-BRUEHL, E., Hannah Arendt. Leben, Werk und Zeit. Aus dem Am. von H.G. Holl. Frankfurt a.M., Fischer, 1986. 743 pp. ln. Bibliogr. Ills. Euro 25,00
004600 ARENDT, H., Between friends. The correspondence of Hannah Arendt and Mary McCarthy 1949-1975. Ed. and with an introd. by C. Brightman.New York, Harcourt, 1995. (XXXVI) 412 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 25,00
571163 ARENDT, H., Elemente totaler Herrschaft. Frankfurt a.M., EVA, 1958. 280 pp. pb. (res publica, 6) *naam op schutbl.*Gekürzte Ausgabe Euro 12,50
570819 ARENDT, H., L'impérialisme. Trad. de l'anglais par M. Leiris. Paris, Fayard, 1982. 350 pp. pb. (L'espace du politique) Euro 12,50
592263 ARLT, G., Subjektivität und Wissenschaft. Zur Psychologie des Subjekts bei Natorp und Husserl. Würzburg, Königshausen, 1985. (XII) 357 pp. paperback. (Studien zur Anthropologie, 10) Euro 16,00
592261 ASENJO, F.G., In-between. An essay on categories. Washington, UP of America, 1988. (XII) 170 pp. paperback. (CCR, 211) Euro 11,50
006023 ASTER, E. VON, Die Philosophie der Gegenwart.Leiden, Sijthoff, 1935. (IV) 264 pp. linnen. *schutblad beschadigd*Exiluitgave. Sternefeld-Tiedemann, 9 Euro 20,00
596105 AUROUX, S., Barbarie et philosophie. Paris, PUF, 1990. 199 pp. ingenaaid. (Philosophie d'aujourd hui) *stempel op boekblok* Euro 11,50
580039 AYER, A.J., HALDANE, J.B.S., CHERRY, C., Studies in communication. Contributed to the Communication research centre, University college, London. With an introd. by B. Ifor Adams.London, Secker, 1955. 182 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam uit schutblad geknipt, enkele potloodstrepen*Andere bijdragen van o.a.: R. Wittkower, R. Quirk, D.B. Fry Euro 15,00
574114 BAARS, J., De mythe van de totale beheersing. Adorno, Horkheimer en de dialektiek van de vooruitgang. Amsterdam, SUA, 1987. 277 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, lichte gebruikssporen omslag* Euro 12,50
568949 BADINTER, E., L'amour en plus. Histoire de l'amour maternel (XVIIe-XXe siècle).Paris, Flammarion, 1981. 372 pp. ingenaaid. Euro 11,50
596708 BADINTER, E., XY. Over de mannelijke identiteit. Vert. door W. Hünd.Amsterdam, Contact, 1993. 277 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,50
585979 BAECK, L., Von Moses Mendelssohn zu Franz Rosenzweig. Typen jüdischen Selbstverständnisses in den letzten beiden Jahrhunderten. Franz Delitzsch-Vorlesungen 1955.Stuttgart, Kohlhammer, 1958. 64 pp.ingenaaid. Portretten. *deels onopengesneden* Euro 12,50
006373 BAETHGEN, F., (HRSG.), Geist und Gestalt. Biographische Beiträge zur Geschichte der bayerischen Akdemie der Wissenschaften vornehmlich im zweiten Jahrhundert ihres Bestehens. 3 delen.München, Beck, 1959. (VIII) 318, (VIII) 297, (XLVIII) 267 pp. linnen. Illustraties.*ruggen licht verkleurd*Deel 1: Geisteswissenschaften, Deel 2: Naturwissenschaften, Deel 3: Bilder. Met bijdragen van o.a.: F. Schnabel, W. Meißner, R. Pfeiffer, P. Lehmann, G. Faber, R. Finsterwalder Euro 45,00
014979 BAEUMKER, C., Anschauung und Denken. Eine psychologisch-pädagogische Studie.Paderborn, Schöningh, 1921 (3e herz.). (VIII) 146 pp. gebonden. *rug licht beschadigd*Frakturschrift Euro 11,50
006831 BAHR, H.D., Kritik der `Politischen Technologie'. Eine Auseinandersetzung mit Herbert Marcuse und Jürgen Habermas.Frankfurt a.M., EVA, 1970. 108 pp. pb. (KSP) *rug licht besch.* Euro 7,00
000294 BAKKER, R., DELFGAAUW, B., HUBBELING, H.G., (RED.), Studia in honorem Reinout Bakker. Aangeboden door de centrale interfaculteit rijksuniversiteit Groningen.Groningen, z.u., 1984. (VI) 172 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret.Met bijdragen van o.a.: M. Fresco, C.E.M. Struyker Boudier, A.J. Vanderjagt, R.C. Kwant, H.G. Hubbeling Euro 11,50
597231 BAKKER, R., De geschiedenis van het fenomenologisch denken.Utrecht, Spectrum, 1974 (4e herz.). 571 pp. paperback. (Aula, 174) *rug verkleurd, naam op schutblad* Euro 7,00
015168 BAKKER, R., De geschiedenis van het fenomenologisch denken.Utrecht, Spectrum, 1969 (3e herz.). 538 pp. paperback. (Aula, 174) *naam uit schutblad geknipt.* Euro 6,00
006678 BALTHASAR, N.J.J., Mon moi dans l'être.Louvain, ISP, 1946. (XVI) 288 pp. ingenaaid. *deels onopengesneden, tekst op schutblad* Euro 14,00
017498 BANNING, W., BIERENS DE HAAN, J.D., (RED.), Europese geest. Inhouden en vormen van het cultuurleven der Europese wereld.Zeist, De Haan, 1962 (4e). (X) 372 pp. ingenaaid. (Palladium)Met bijdragen van o.a.: H. Wagenvoort, J.N. Bakhuizen van den Brink, F. Sassen, J. Lindeboom, H.J. Pos, C.A. van Peursen Euro 8,00
595138 BARRETT, W., Death of the soul. From Descartes to the computer.New York, Doubleday, 1986. (XVI) 173 pp. paperback. (Anchor) Euro 10,00
596052 BARRETT, W., Death of the soul. From Descartes to the computer.New York, Doubleday, 1986. (XVI) 173 pp. halflinnen + omslag. (Anchor) Euro 10,00
567140 BARRIÈRE, P., La vie intellectuelle en France du XVIe siècle à l'époque contemporaine.Paris, Michel, 1961. (XXII) 635 pp. ingenaaid. Bibliografie. (L'évolution de l'humanité, 96) Euro 16,00
568537 BARROW, R.ST.C., WOODS, R.G., An introduction to philosophy of education. London, Methuen, 1977 (3e). (VIII) 200 pp. pb. (EP) Euro 7,00
004097 BARTELS, J., PÄTZOLD, D., HOLZ, HANS HEINZ, LENSINK, J., Dialectische constructie van de 'totaliteit'. Vier bijdragen.Groningen, Konstapel, 1983. (X) 87 pp. paperback. *namen op schutblad* Euro 7,00
008158 BARTH, HANS, Wahrheit und Ideologie.Zürich, Manesse, 1945. 350 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, rug licht beschadigd* Euro 12,50
566849 BARTHÉLEMY-MADAULE, M., Bergson und Teilhard de Chardin. Die Anfänge einer neuen Welterkenntnis. Übers. ins Deutsche besorgte L. Häfliger. Olten, Walter, 1970. 783 pp. ln. *bibl.ex.* Euro 18,50
588553 BARTSCH, S., BARTSCHERER, T., (ED.), Erotikon. Essays on eros, ancient and modern.Chicago, UP, 2005. (VIII) 338 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: S. Mitchell, D.M. Halperin, V. Izmirlieva Euro 17,50


naar boven
575303 BARZIN, M., RAEYMAEKER, L. DE, LAMEERE, J., (ED.), Actes du XIème congrès international de philosophie. Bruxelles, 20-26 août 1953. Proceedings of the XIth international congress of philosophy. Brussels, august 20-26, 1953. 14 dln.Amsterdam, NHPC, 1953. ingenaaid. *ruggen verkleurd, deel 1 achterplat verkleurd, deel 6 bijdrage M. Schaerer los bijgevoegd*Met bijdragen van o.a.: H.G. Alexander, D. Baumgardt, A. Conte, G. Della Volpe, E. Gilson, G. Jung, A. Naess, K.R. Popper, H. Spiegelberg, S. Toulmin A.G.M. van Melsen, W. Weischedel. Dl 1: Théorie de la philosophie, Dl 2: Épistémologie, Dl 3: Métaphysique et ontologie, Dl 4: Expérience et métaphysique, Dl 5: Logique. Analyse philosophique. Philosophie des mathématiques, Dl 6: Philosophie et méthodologie des sciences de la nature, Dl 7: Psychologie philosophique, Dl 8: Philosophie de l'histoire. Philosophie de la culture, Dl 9: Philosophie sociale, juridique et politique, Dl 10: Philosophie des valeurs. Éthique-esthétique, Dl 11: Philosophie de la religion, Dl 12: Histoire de la philosophie: méthodologie. Antiquité et moyen âge, Dl 13: Histoire de la philosophie moderne et contemporaine, Dl 14: Volume complémentaire et communications du colloque de logique Euro 100,00
573605 BARZUN, J., The house of intellect. London, Mercury, 1962. (VIII) 276 pp. pb. (MB, 22) Euro 10,00
584360 BATAILLE, G., BOSCH, E., L'abbé C. de Georges Bataille, les structures masquées du double. Z.p., z.u., 1983. (II) 175 pp. ing. Bibliogr. Portr. (Faux titre, 13) Euro 15,00
591333 BATAILLE, G., CONNOR, P.T., Georges Bataille and the mysticism of sin. Baltimore, JHUP, 2000. (XII) 198 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
576515 BATAILLE, G., GREENE, M., Bataille's wound.Barrytown, Station Hill Arts, 1995. (X) 102 pp. pb.An interpretative compilation of quotations and epigrams, and a composition of original prose and poetry written in the combined spirit of Bataille and Nietzsche Euro 11,50
586350 BATAILLE, G., LIMOUSIN, C., Bataille. Paris, EU, 1974. 101 pp paperback. Bibliografie. (Psychothèque) *omslag iets vlekkig* Euro 7,00
597213 BATAILLE, G., TEIXEIRA, V., Georges Bataille, la part de l'art. La peinture du non-savoir.Paris, Harmattan, 1997. 223 pp. paperback. Bibliografie. (Ouverture philosophique) Euro 15,00
014335 BATAILLE, G., L'érotisme.Paris, Minuit, 1961. 306 pp. ingenaaid. Illustraties. (Arguments, 5) *omslag iets vlekkig* Euro 20,00
591688 BATAILLE, G., La part maudite précédé de 'La notion de dépense'. Introd. de J. Piel. Paris, Minuit, 1967. 231 pp. ingenaaid. (Critique) *omslag roestvlekkig* Euro 15,00
581663 BATAILLE, G., Story of the eye by Lord Auch. Transl. by J. Neugroschel.San Francisco, City lights, 1987. (VIII) 103 pp. pb. Euro 10,00
591132 BATAILLE, G., Théorie de la religion. Texte établi et présenté par T. Klossowski.Paris, Gallimard, 1986. 159 pp. paperback. (Tel) Euro 10,00
591715 BAUDRILLARD, J., Amérique.Paris, Grasset, 1986. 249 pp. paperback. *rug licht beschadigd* Euro 10,00
593817 BAUDRILLARD, J., De la séduction. Paris, Denoël, 1984. 243 pp. ingenaaid. (Bibliothèque médiations, 211) Euro 10,00
576501 BAUDRILLARD, J., De la séduction. Paris, Galilée, 1980. 248 pp. ingenaaid. (L'espace critique) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
593732 BAUDRILLARD, J., Les stratégies fatales.Paris, Grasset, 1986. 211 pp. ingenaaid. (biblio essais, 4039) Euro 7,50
591768 BAUDRILLARD, J., Oublier Foucault. Paris, Galilée, 1977. 88 pp. ingenaaid. (L'espace critique) Euro 12,50
598485 BAUDRILLARD, J., Le P.C. ou les paradis artificiels du politique.Z.p., Utopie, 1978. 94 pp. ingenaaid. (Cahier d'utopie, 5) *papier en omslag licht gebruind* Euro 12,50
591770 BAUDRILLARD, J., Pour une critique de l'économie du signe.Paris, Gallimard, 1979 (2e). 268 pp. ingenaaid. (Tel, 12) *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
591719 BAUDRILLARD, J., Le système des objets.Paris, Gallimard, 1978 (2e). 288 pp. paperback. (Tel, 33) *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
014500 BAUMGARDT, D., FRANK, J., MINKOWSKI, H., (ED.), Horizons of a philosopher. Essays in honor of David Baumgardt. With a preface in German by the editors.Leiden, Brill, 1963. (VIII) 475 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.S. Bergman, M. Buber, P.A. Schilpp, H. Hesse Euro 20,00
583943 BAUMGARDT, D., LEVY, Z., David Baumgardt and ethical hedonism. Hoboken, KTAV, 1989. (X) 248 pp. ln. Met opdracht van Levy aan Lolle Nauta Euro 20,00
584812 BEAUVOIR, S. DE, BAIR, D., Simone de Beauvoir. Biografie. Vert. C. Quant, J. Veenbaas.Baarn, Anthos, 1990. 824 pp. linnen. Illustraties. Euro 25,00
591762 BEAUVOIR, S. DE, BAUER, N., Simone de Beauvoir, philosophy, & feminism.New York, CUP, 2001. (XII) 303 pp. paperback. (Gender and culture) Euro 12,50
584750 BEAUVOIR, S. DE, FORSTER, P., SUTTON, I., (ED.), Daughters of de Beauvoir. London, Women's press, 1989. (VIII) 136 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: K. Millett, H. de Beauvoir, M. Piercy Euro 11,50
585135 BEAUVOIR, S. DE, FRANCIS, C., GONTIER, F., Les écrits de Simone de Beauvoir. La vie - l'écriture. Avec en appendice textes inédits ou retrouvés. Paris, Gallimard, 1979. 614 pp. ingenaaid. (NRF) Euro 25,00
592810 BEAUVOIR, S. DE, FRANCIS, C., GONTIER, F., Simone de Beauvoir. Translated from the French by l. Nesselson.London, Mandarin, 1989. (XVI) 412 pp. paperback. Bibliografie. *papier licht gebruind* Euro 9,00
568031 BEAUVOIR, S. DE, FRANCIS, C., GONTIER, F., Simone de Beauvoir. Vert. door M. Hirs.Baarn, Prom, 1990. 364 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *potloodstrepen, vouwtje in omslag* Euro 10,00
569062 BEAUVOIR, S. DE, FRANCIS, C., GONTIER, F., Simone de Beauvoir. Paris, Perrin, 1986. 415 pp. pb. Ills. *tekst op schutbl.* Euro 10,00
591045 BEAUVOIR, S. DE, GAGNEBIN, L., Simone de Beauvoir ou le refus de l'indifférence. Préface de S. de Beauvoir.Paris, Fischbacher, 1968. 185 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
596226 BEAUVOIR, S. DE, GENNARI, G., Simone de Beauvoir. Vertaling van M.H. Mout-van Tooren.Den Haag, Kruseman, z.j. 134 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Helden van de geest, 5) Euro 7,50
580979 BEAUVOIR, S. DE, GENNARI, G., Simone de Beauvoir. Paris, EU, 1959. 123 p. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Témoins du XXe siècle) *rug licht beschadigd* Euro 6,00
004636 BEAUVOIR, S. DE, MADSEN, A., Simone de Beauvoir en Jean-Paul Sartre. Vert. J.J. de Wit.Amsterdam, Elsevier, 1981. 302 pp. pb. Bibliogr. Ills. (Literaire serie) *band verkleurd, naam op schutbl.* Euro 10,00
569063 BEAUVOIR, S. DE, ROMERO, C.Z., Simone de Beauvoir. Haar leven, haar werk. Vert. door G. Kinds.Bussum, Agathon, 1983 (2e). 172 pp. pb. Bibliogr. Ills. *naam op titelpagina, enkele potll.str.* Euro 7,00
569064 BEAUVOIR, S. DE, SCHWARZER, A., Simone de Beauvoir aujourd'hui. Entretiens. Introd., entretiens deux, cinq et six traduits de l'allemand par L. Marcou.Paris, Mercure de France, 1984. 127 pp. ing. Euro 7,50
591293 BEAUVOIR, S. DE, Het afscheid. Een kroniek van Jean-Paul Sartre's laatste jaren & gesprekken over literatuur, filosofie, politiek, vriendschap, liefde. Vert. door F. de Haan.Utrecht, Bijleveld , z.j. 383 pp. paperback. (Labyrint) Euro 12,50
593766 BEAUVOIR, S. DE, Alles wel beschouwd.Bussum, Agathon, 1983 (5e). 506 pp. paperback. *vouw in omslag* Euro 11,50
591157 BEAUVOIR, S. DE, Brieven aan Sartre 1930-1939, 1940-1963. Bezorgd door S. Le Bon de Beauvoir. Vertaald uit het Frans door T. Boot en F.de Haan. 2 delen.Houten, Agathon, 1991. 455, 513 pp. paperback. Euro 27,50
017100 BEAUVOIR, S. DE, The ethics of ambiguity. Transl. from the French by B. Frechtman.Secaucus, Citadel, z.j. (8e). 159 pp. pb. Portr. *potl.str.* Euro 7,00
593975 BEAUVOIR, S. DE, La femme rompue. L'âge de discrétion. Monologue.Paris, Gallimard, 1968. 251 pp. ingenaaid. (NRF) *omslag iets gebruind* Euro 8,00
567589 BEAUVOIR, S. DE, La femme rompue. L'âge de discrétion. Monologue.Paris, Gallimard, 1968. 251 pp. ingenaaid. (NRF) Euro 8,00
572321 BEAUVOIR, S. DE, La force de l'âge.Paris, Gallimard, 1960. 622 pp. ingenaaid. (NRF) *papier gebruind* Euro 10,00
567553 BEAUVOIR, S. DE, La longue marche. Essai sur la Chine. Paris, Gallimard, 1957 (24e). 484 pp. ingenaaid. *onopengesneden, rug iets gevlekt* Euro 12,50
569921 BEAUVOIR, S. DE, Memoiren einer Tochter aus gutem Hause. Erinnerung. Übers. von E. Rechel-Mertens.Z.p., Bertelsmann, z.j. 415 pp. linnen. Euro 11,50
577749 BEAUVOIR, S. DE, Mémoires d'une jeune fille rangée.Paris, Gallimard, 1959. 359 pp. ingenaaid. (NRF) *papier licht gebruind* Euro 10,00
567826 BEAUVOIR, S. DE, Soll man de Sade verbrennen. Drei Essays zur Moral des Existentialismus. Übers. von A. Zeller. München, Szczesny, 1964. 298 pp. ln. *bibl.ex.* Euro 10,00
593483 BEAUVOIR, S. DE, Tout compte fait. Essai.Paris, Gallimard, 1972. 513 pp. ingenaaid + omslag. (NRF) *rug licht beschadigd* Euro 12,50
567286 BEAUVOIR, S. DE, De tweede sekse. Nederlands van J. Hardenberg. 2 delen.Utrecht, Bijleveld, 1972 (4e). 316, 519 pp. paperback.Deel 1: Feiten en mythen, Deel 2: Geleefde werkelijkheid Euro 15,00
017384 BEAUVOIR, S. DE, De tweede sekse. Vert. door J. Hardenberg.Utrecht, Bijleveld, 1990 (10e). 831 pp. paperback. (Labyrint) Euro 15,00
002790 BECHER, E., KOFFKA, K., MENZER, P., (E.A.), Die Philosophie in ihren Einzelgebieten.Berlin, Ullstein, 1925. (XII) 958 pp. ln. (Lehrbuch der Philosophie) *enkele potl.str., naam op schutbl.* Euro 25,00
017549 BECHER, E., Einführung in die Philosophie.München, Duncker, 1926. (XII) 310 pp. hlf ln. *nieuw geb., licht roestvlekkig* Euro 11,50
566611 BECK, M., Psychologie. Wesen und Wirklichkeit der Seele. Leiden, Sijthoff, 1938. (X) 271 pp. ln. *iets los in de band, rug licht besch., schutbl. gebruind en licht besch.*Exiluitgave Euro 20,00
598490 BEEKMAN, E.H.M., God mensch techniek wetenschap.Rotterdam, Brusse, 1931. 467 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, band licht beschadigd* Euro 15,00


naar boven
588464 BEERLING, R.F., Antithesen. Vier studies. Met een voorwoord van J. Huizinga.Haarlem, Tjeenk Willink, 1935. (XII) 310 pp. linnen. *band licht beschadigd* Euro 11,50
596627 BEERLING, R.F., Antithesen. Vier studies. Met een voorwoord van J. Huizinga.Haarlem, Tjeenk Willink, 1935. (XII) 310 pp. linnen. *rug verkleurd* Euro 11,50
598065 BEERLING, R.F., Antithesen. Vier studies. Met een voorwoord van J. Huizinga.Haarlem, Tjeenk Willink, 1935. (XII) 310 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, platten licht vlekkig, naam op schutblad* Euro 11,50
010034 BEERLING, R.F., Antithesen. Vier studies. Met een voorwoord van J. Huizinga.Haarlem, Tjeenk Willink, 1935. (XII) 310 pp. linnen. *ex libris* Euro 11,50
589191 BEERLING, R.F., Crisis van den mensch. Beschouwingen over de existentiephilosophie. Haarlem, Tjeenk Willink, 1938. 220 pp. linnen. *schutblad voorin uitgescheurd, potloodstrepen* Euro 11,50
596027 BEERLING, R.F., Crisis van den mensch. Beschouwingen over de existentiephilosophie. Haarlem, Tjeenk Willink, 1938. 220 pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig en geplastificeerd, titelpagina licht beschadigd* Euro 11,50
598291 BEERLING, R.F., Crisis van den mensch. Beschouwingen over de existentiephilosophie. Haarlem, Tjeenk Willink, 1938. 220 pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 12,50
595534 BEERLING, R.F., Heden en verleden. Denken over geschiedenis.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1962. 239 pp. linnen + omslag. *rug omslag verkleurd* Euro 11,50
006676 BEERLING, R.F., Ideeën en idolen. Autobiografisch in- en uitgeleid.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1968. 308 pp. paperback. (Homo sapiens) *boekblok iets roestvlekkig* Euro 7,50
589372 BEERLING, R.F., Kratos. Studies over macht.Antwerpen, Standaard, 1956. 261 pp. linnen. (FB) *enkele potloodaantekeningen* Euro 11,50
578344 BEERLING, R.F., Kratos. Studies over macht.Antwerpen, Standaard, 1956. 261 pp. ingenaaid. (FB) *omslag licht beschadigd en waterschade, papier gebruind, enkele potloodstrepen* Euro 9,00
017298 BEERLING, R.F., Niet te geloven. Wijsgeerig schaatsen op godgeleerd ijs. Met kritisch commentaar van H.J. Adriaanse, H. Berkhof, H.J. Heering.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1979. 256 pp. paperback. *voorplat iets beschadigd, omslag licht roestvlekkig Euro 7,50
006684 BEERLING, R.F., Onsocratische gesprekken. Vijf wijsgerige dialogen en een proloog.Amsterdam, Meulenhoff, 1949. (VI) 134 pp. linnen+ omslag. (Peiling en perspectief, 1) *omslag beschadigd* Euro 10,00
006683 BEERLING, R.F., De transcendentale vreemdeling. Een studie over Husserl, fenomenologie en sociale wetenschappen.Hilversum, De Haan, 1965. 175 pp. paperback. (WV) Euro 7,50
590011 BEERLING, R.F., Wijsgerig-sociologische verkenningen. Een selectie uit de bundels I en II.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1973. 323 pp. paperback. (SM) *enkele penstrepen* Euro 10,00
593977 BEERLING, R.F., Wijsgerig-sociologische verkenningen. Een selectie uit de bundels I en II.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1973. 323 pp. paperback. (SM) Euro 10,00
572226 BEKKER, B., KNUTTEL, W.P.C., Balthasar Bekker. De bestrijder van het bijgeloof. Groningen, Bouma, 1979. (VIII) 368 pp. linnen + omslag. Portret.Ongewijzigde herdruk van de uitgave 1906 Euro 50,00
590698 BELCAMPO (H.P. SCHÖNFELD WICHERS), De filosofie van het Belcampisme. Amsterdam, Kosmos, z.j. 295 pp. paperback. *boekblok licht vlekkig, naam op schutblad* Euro 11,50
588442 BELD, A. VAN DEN, Filosofie van het menselijk handelen. Een inleiding.Assen, Van Gorcum 1982. (X) 101 pp. ingenaaid. (Terreinverkenningen in de filosofie, 12) Euro 7,00
017278 BELD, A. VAN DEN, Filosofie van het menselijk handelen. Een inleiding.Assen, Van Gorcum 1982. (X) 101 pp. ingenaaid. (Terreinverkenningen in de filosofie, 12) *enkele penaantekeningen.* Euro 7,00
586169 BENDA, J., L' ordination. Paris, Émile-Paul, 1913. 257 pp. ingenaaid. *1 pagina voorin los, papier licht roestvlekkig, binding iets los* Euro 15,00
589330 BENJAMIN, W., DÉOTTE, J.L., L'homme de verre. Esthétiques benjaminiennes.Paris, Harmattan, 1998. 257 pp. paperback. (Esthétiques) Euro 12,50
597472 BENJAMIN, W., Das Passagen-Werk. Hrsg. von R. Tiedemann. 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1982 (2e). 1354 pp. paperback. (GS, 5,1,2) *bibliotheekexemplaar* Euro 35,00
586163 BENJAMIN, W., Deutsche Menschen. Eine Folge von Briefen ausgewählt und eingeleitet. Nachwort von T.W. Adorno. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962. 128 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd*Unveränderte, um den Brief von Schlegel an Schleiermacher erweiterte Ausgabe des 1936 im Vita Nova Verlag, Luzern, unter dem Pseudonym Detlef Holz erschienenen Bandes Euro 11,50
571161 BENJAMIN, W., Illuminationen. Ausgewählte Schriften. Hrsg. von S. Unseld. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1961(1.-15.T). 445 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, papier licht gebruind* Euro 20,00
594456 BENOIST, J.M., La révolution structurale. Paris, Denoël, 1980 (2e). 345 pp. paperback. Bibliografie. (Bibliothèque médiations, 202) *omslag licht roestvlekkig* Euro 8,00
591283 BENRUBI, J., Les sources et les courants de la philosophie contemporaine en France. 2 delen.Paris, Alcan, 1933. (VIII) 541, (IV) 545-1058 pp. ingenaaid. (BPC) *omslagen geplastificeerd, rug deel 1 licht beschadigd*Met opdracht van Benrubi aan D. Spanjaard Euro 65,00
571684 BENSE, M., Die Philosophie.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1951. 466 pp. linnen. (Zwischen den beiden Kriegen, 1)Met teksten van o.a.: H. Bergson, E. Husserl, L. Wittgenstein, M. Heidegger, W. Benjamin, J. Ortega y Gasset Euro 12,50
006754 BENZÉCRI, E., Essai sur la nature et la portée de l'attitude métaphysique.Paris, Alcan, 1939. (VIII) 144 pp. ingenaaid. (BPC) *rug licht beschadigd* Euro 7,50
595559 BERDJAJEV, N.A., Beteekenis en oorsprong van het Russische communisme. Een bijdrage tot de psychologie en de sociologie van het Russische communisme. Ned. vertaling van J. Schregardus. Amsterdam, Veen, 1948 (2e). 211 pp. linnen. Bibliografie. (Orbis) *naam op schutblad* Euro 11,50
576759 BERDJAJEV, N.A., Christentum und Klassenkampf. Deutsch hrsg. von I. Schor. Luzern, Vita Nova, 1936. 98 pp. linnen. *band licht roestvlekkig* Euro 11,50
591805 BERDJAJEV, N.A., Het Russische denken in de 19e & 20e eeuw. Aspecten en perspectieven. Bewerkt door S. van Praag.Amsterdam, Bezige Bij, 1947. 246 pp. linnen. Euro 11,50
017840 BERDJAJEV, N.A., Het Russische denken in de 19e & 20e eeuw. Aspecten en perspectieven. Bewerkt door S. van Praag.Amsterdam, Bezige Bij, 1947. 246 pp. halflinnen + omslag. *blad met tekst op schutblad geplakt, schutbladen gebruind, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
001969 BERDJAJEV, N.A., Sinn und Schicksal des russischen Kommunismus. Ein Beitrag zur Psychologie und Soziologie des russischen Kommunismus. Deutsch hrsg. von I. Schor.Luzern, Vita Nova, 1937. 200 pp. linnen. *band roestvlekkig, ex libris* Euro 11,50
588387 BERDJAJEV, N.A., Slavernij en vrijheid. Vert. door G. Voets.Antwerpen, Pantheon, 1947. 348 pp. linnen. (Orbis) *rug licht beschadigd, iets los in de band, naam op schutblad* Euro 12,50
578664 BERENDT, J.E., Nada Brahma. De wereld is geluid. Een speurtocht door muziek, wording en bewustzijn. Met een voorwoord van F. Capra. Vert.: L.W. Carp en H.C.J. van Heerikhuizen.Den Haag, East-west, 1988. (XXIV) 244 pp. paperback. Euro 11,50
595685 BERG, J.H. VAN DEN, BILZ, R., BOLLNOW, O.F., Situation. Beiträge zur phänomenologischen Psychologie und Psychopathologie. I.Utrecht, Spectrum, 1954. 260 pp. ingenaaid. *omslag licht vrkleurd*Andere bijdragen van o.a.: M.J. Langeveld, E. Minkowski, G. Gusdorf Euro 12,50
598309 BERG, J.H. VAN DEN, PARABIRSING, S., De metabletische methode. Een analyse van de leer van J.H. van den Berg.Meppel, Boom, 1974. (XX) 264 pp. paperback.English summary Euro 10,00
566617 BERG, J.H. VAN DEN, PARABIRSING, S., De metabletische methode. Een analyse van de leer van J.H. van den Berg.Meppel, Boom, 1974. (XX) 264 pp. paperback. *naam op schutblad*English summary Euro 10,00
015509 BERG, J.H. VAN DEN, De dingen. Vier metabletische overpeinzingen. Nijkerk, Callenbach, 1966 (2e). 100 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina* Euro 10,00
598579 BERG, J.H. VAN DEN, Geen toeval. Metabletica en geschiedschrijving. Kapellen, Pelckmans, 1996. 155 pp. paperback. Euro 11,50
586280 BERG, J.H. VAN DEN, Het menselijk lichaam. Een metabletisch onderzoek. 2 delen. Nijkerk, Callenbach, 1959-z.j. (1e, 6e). 237, 352 pp. linnen + paperback. Illustraties. *deel 2 omslag licht beschadigd en tekst op schutblad* Euro 20,00
597883 BERG, J.H. VAN DEN, Kroniek der psychologie. Nijkerk, Callenbach, 1973 (5e). 159 pp. paperback. Portret. Illustraties. Euro 11,50
594706 BERG, J.H. VAN DEN, Leven in meervoud. Een metabletisch onderzoek. Nijkerk, Callenbach, 1963. 319 pp. linnen + omslag. Illustraties. *stofomslag licht beschadigd* Euro 15,00
594892 BERG, J.H. VAN DEN, Metabletica of leer der veranderingen. Beginselen van een historische psychologie. Nijkerk, Callenbach, 1974 (20e). 255 pp. paperback. Euro 10,00
598580 BERG, J.H. VAN DEN, Metabletica van God. De drie voornaamste veranderingen.Kapellen, Pelckmans, 1995 (3e). 223 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
598581 BERG, J.H. VAN DEN, De psychiatrische patient. Kleine algemene psychopathologie op fenomenologische grondslag.Nijkerk, Callenbach, 1977 (7e). 138 pp. paperback. Euro 10,00
597881 BERG, J.H. VAN DEN, Psychologie en geloof. Een kroniek en een standpunt. Nijkerk, Callenbach, 1958 (2e). 76 pp. paperback. Euro 10,00
598231 BERG, J.H. VAN DEN, Psychologie en geloof. Een kroniek en een standpunt. Nijkerk, Callenbach, 1965 (3e). 78 pp. paperback. Euro 10,00
598322 BERG, J.H. VAN DEN, Reflex. Metabletische tegelijk maatschappijkritische studie. Nijkerk, Callenbach, 1973 (3e). 181 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
597880 BERG, J.H. VAN DEN, Reflex. Metabletische tegelijk maatschappijkritische studie. Nijkerk, Callenbach, 1973 (2e). 181 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
597882 BERG, J.H. VAN DEN, Het ziekbed. Een hoofdstuk uit de medische psychologie. Nijkerk, Callenbach, 1952. 47 pp. paperback. Euro 8,00


naar boven
597879 BERG, J.H. VAN DEN, Zien. Verstaan en verklaren van de visuele waarneming. Nijkerk, Callenbach, 1972. (VI) 52 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,00
587023 BERG, J.H. VAN DEN, De zuilen van het Panthéon en andere studies. Nijkerk, Callenbach, 1969 (2e). 143 pp. paperback. Illustratie. Euro 8,00
591427 BERGER, G., DARCET, J., GUÉRON, G., (RED.), Gaston Berger. Un philosophe dans le monde moderne.Paris, PUF, 1961. (VIII) 157 pp. ingenaaid. (Prospective, 7) Met bijdragen van o.a.: J. de Bourbon-Busset, E. Morot-Sir, G. Berger Euro 11,50
592909 BERGER, G., ROSSI, F., Discorso metafisico di Gaston Berger. Parma, Maccari, 1970. 113 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *onopengesneden* Euro 15,00
580006 BERGER, G., VARET, G., (ED.), La philosophie francaise 1958-1961. Hommage a la mémoire de Gaston Berger.Besançon, Faculté des lettres, 1961. (IV) 183-290 pp. ing. *niet opengesneden*Bulletin Nº VIII-3-1961 de la 'Bibliographie de la philosophie' Euro 10,00
009658 BERGER, G., Recherches sur les condtions de la connaissance. Essai d'une théorétique pure. Paris, PUF, 1941. (VI) 193 pp. ingenaaid. (BPC) *rug licht beschadigd* Euro 15,00
589008 BERGER, H., Zo wijd als alle werkelijkheid. Een inleiding in de metafysiek.Baarn, Ambo, 1977. 306 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
597239 BERGER, H., Zo wijd als alle werkelijkheid. Een inleiding in de metafysiek.Baarn, Ambo, 1977. 306 pp. paperback. Euro 10,00
011196 BERGER, H., Zo wijd als alle werkelijkheid. Een inleiding in de metafysiek.Baarn, Ambo, 1977. 306 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
597109 BERGHS, H., (RED.), Denk-wijzen 1. Een inleiding in het denken van E. Levinas, L. Wittgenstein, A. Whitehead en J. Habermas. Bijdragen van A. Cloots, J. Leilich, E. Oger en W. Thys. Leuven, Acco, 1986. 134 pp. paperback. (AE, 31) Euro 10,00
597110 BERGHS, H., (RED.), Denk-wijzen 3. Een inleiding in het denken van G.W.Fr. Hegel, Fr. Nietzsche, G. Frege, E. Husserl. Bijdragen van H. Berghs, K. Boey, E. Oger, J. Leilich en P. Reynaert.Leuven, Acco, 1987. 138 pp. paperback. (AE, 153) Euro 10,00
597049 BERGHS, H., (RED.), Denk-wijzen 9. Een inleiding in het denken van G.H. Mead, P.F. Strawson, P. Ricoeur, J.-F. Lyotard. Bijdragen van W. Weyns, J. Leilich, J. De Visscher en B. Raymaekers.Leuven, Acco, 1994. 143 pp. paperback. Euro 10,00
595744 BERGHS, H., THYS, W., (RED.), Congresbundel filosofiedag Antwerpen 1988. Delft, Eburon, 1988. (VIII) 237 pp. paperback. (FR, 27) Met bijdragen van o.a.: P. van Haute, D. Batens, H. Kimmerle, H. Kunneman, H. Koningsveld Euro 11,50
578929 BERGS, E., Umsicht und Einsicht. Ein Lese- und Arbeitsbuch für den Philosophieunterricht.Düsseldorf, Schwann, 1961. 223 pp. linnen. *bibliotheekstempel* Euro 11,50
590980 BERGSON, H., BUSCH, J.F., Bergson of betoomd élan als rhythme der schepping.Amsterdam, Becht, z.j. 251 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. (Athenaeum-Bibliotheek) *voorplat licht roestvlekkig* Euro 12,50
003416 BERGSON, H., BUSCH, J.F., Bergson of betoomd élan als rhythme der schepping.Amsterdam, Becht, z.j. 251 pp. halflinnen. Bibliografie. (Athenaeum-Bibliotheek) *hoekje uit schutblad geknipt, voorplat vlekkig* Euro 12,50
567471 BERGSON, H., FARGES, A., La philosophie de M. Bergson. Exposé & critique. Paris, Bonne presse, 1914 (2e herz.). (VIII) 527 pp. ing. *bibl.ex., deels onafgesn., enkele potl.str., naam op schutbl., papier gebruind* Euro 11,50
581300 BERGSON, H., FÉNART, M., Les assertions Bergsoniennes. Paris, Vrin, 1936. (IV) 362 pp. ing. *rug verkleurd, onopengesn.* Euro 15,00
591759 BERGSON, H., JANKÉLÉVITCH, V., Henri Bergson.Paris, PUF, 1975 (2e). 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Les grands penseurs) *omslag licht vlekkig* Euro 12,50
593718 BERGSON, H., MULLARKEY, J., (ED.), The new Bergson.Manchester, UP, 1999. (XVI) 235 pp. paperback. (Angelaki humanities) Met bijdragen van o.a.: R.A. Cohen, G. Barden, G. Deleuze Euro 12,50
596211 BERGSON, H., VLOEMANS, A., Bergson. Den Haag, Kruseman, 1966. 143 pp. paperback. (Helden van de geest) Euro 7,50
598380 BERGSON, H., Les deux sources de la morale et de la religion.Paris, PUF, 1948 (58e). 340 pp. ingenaaid. (BPC) *omslag deels gebruind, naam op schutblad* Euro 11,50
566320 BERGSON, H., Les deux sources de la morale et de la religion.Paris, PUF, 1948 (58e). 340 pp. ing. (BPC) *papier licht gebruind, scheurtje in omsl.* Euro 11,50
015432 BERGSON, H., Les deux sources de la morale et de la religion.Paris, PUF, 1965 (140e)). 340 pp. ingenaaid. (BPC) Euro 11,50
567057 BERGSON, H., Les deux sources de la morale et de la religion.Paris, PUF, 1946 (48e). 340 pp. ing. (BPC) *naam op schutbl., onafgesn., schutbl. deels los* Euro 10,00
006032 BERGSON, H., L'énergie spirituelle. Essais et conférences.Paris, Alcan, 1922 (7e). (IV) 227 pp. half linnen. *nieuw gebonden, naam binnenzijde band, enkele potloodaantekeningen* Euro 10,00
006680 BERGSON, H., Essai sur les données immédiates de la conscience.Paris, PUF, 1958 (80e). (VIII) 180 pp. ing. (BPC) *rug licht besch.* Euro 8,00
580174 BERGSON, H., Essai sur les données immédiates de la conscience.Genève, Skira, 1945. 183 pp. hlf ln. *band geplastificeerd*Ce volume des oeuvres complètes d'Henri Bergson a été achevé d'ímprimer le quinze novembre mil neuf cent quarante-cinq, sur les presses d'Albert Kundig, a Genève. Il a été tiré de cet ouvrage: (...) et 4900 exemplaires sur vergé fin a la forme, numérotés de 101 a 5.000. Exemplaire no 734 Euro 12,50
567568 BERGSON, H., L'évolution creatrice. Paris, Alcan, 1917 (20e). (VIII) 403 pp. half linnen. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad*Los bijgevoegd: portret Euro 11,50
583000 BERGSON, H., L'évolution créatrice. Paris, Alcan, 1932 (41e). (VIII) 403 pp. ing. (BPC) *rug licht besch. en verkleurd* Euro 11,50
567570 BERGSON, H., L'évolution créatrice. Paris, PUF, 1946 (62e). (XII) 372 pp. ingenaaid. (BPC) *omslag geplastificeerd, schutbladen licht roestvlekkig* Euro 11,50
598154 BERGSON, H., La pensée et le mouvant. Essais et conférences.Paris, PUF, 1999 (14e). (VI) 291 pp. ingenaaid. (Quadrige) Euro 11,50
566259 BERGSON, H., La pensée et le mouvant. Essais et conférences.Paris, PUF, 1946 (22e). (VI) 292 pp. ing. (BPC) * band geplastificeerd* Euro 11,50
569222 BERGSON, H., La pensée et le mouvant. Essais et conférences.Paris, PUF, 1946 (22e). (VI) 291 pp. halflinnen. (BPC) *naam op schutblad, band verkleurd* Euro 12,50
580250 BERGSON, H., La pensée et le mouvant. Essais et conférences.Paris, PUF, 1955 (31e). (VIII) 291 pp. ing. (BPC) *onopengesn., naam op schutbl.* Euro 11,50
598155 BERGSON, H., Le rire. Essai sur la signification du comique.Paris, PUF, 1978 (375e). (VIII) 157 pp. paperback. (BPC) Euro 8,00
568002 BERGSON, H., Le rire. Essai sur la signification du comique.Paris, PUF, 1947 (82e). (VIII) 157 pp. ingenaaid. (BPC) *ex libris, omslag verkleurd, rug licht beschadigd* Euro 8,00
566718 BERGSON, H., Le rire. Essai sur la signification du comique.Paris, PUF, 1985 (401e). (VIII) 157 pp. paperback. (Quadrige, 11) Euro 8,00
596442 BERING, D., Die Intellektuellen. Geschichte eines Schimpfwortes.Stuttgart, Klett, 1978. (VIII) 488 pp. linnen. Euro 15,00
582532 BERLIN, I., Against the current. Essays in the history of ideas. Edited and with a bibliography by H. Hardy. With an introduction by R. Hausheer. Oxford, UP, 1981. (LIV) 399 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
583912 BERLIN, I., Concepts and categories. Philosophical essays. Ed. by H. Hardy. With and introd. by B. Williams.Oxford, OUP, 1980. (XVIII) 202 pp. paperback. *rug licht verkleurd, papier gebruind* Euro 8,00
589376 BERLINGER, R., BEIERWALTES, W., SCHRADER, W., (HRSG.), Weltaspekte der Philosophie. Rudolf Berlinger zum 26. Oktober 1972.Amsterdam, Rodopi, 1972. 328 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret.Met bijdragen van o.a.: E. Fink, M. Fleischer, A. Gurwitsch, W. Janke, F. Kaulbach, G. Schmidt Euro 15,00
004192 BERLINGER, R., BEIERWALTES, W., SCHRADER, W., (HRSG.), Weltaspekte der Philosophie. Rudolf Berlinger zum 26. Oktober 1972.Amsterdam, Rodopi, 1972. 328 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret.Met bijdragen van o.a.: E. Fink, M. Fleischer, A. Gurwitsch, W. Janke, F. Kaulbach, G. Schmidt Euro 15,00
568553 BERLINGER, R., FINK, E., KAULBACH, F., (HRSG.), Agora. Zu Ehren von Rudolph Berlinger. 2 dln.Amsterdam, Rodopi, 1987-88. Portr. (XL) 475, (LX) 443 pp. ing. Portr. Ills. (PP, 13-14) Met bijdragen van o.a.: A. Franz, P. Janssen, A. Schöpf, E. Blondel, W. Bröcker, D. Lang, F. Träger Euro 30,00
001880 BERLINGER, R., Philosophie als Weltwissenschaft. Vermischte Schriften. 2 delen.Amsterdam, Rodopi, 1975-1980. 240, (X) 239 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Elementa, 2, 14) *dl 1 band licht beschadigd* Euro 20,00
001728 BERLINGER, R., Die Weltnatur des Menschen. Morphopoietische Metaphysik. Grundlegungsfragen.Amsterdam, Rodopi, 1988. 398 pp. ingenaaid. Illustraties. (Elementa, 48) Euro 20,00
592264 BERLINGER, R., Das Werk der Freiheit. Zur Philosophie von Geschichte, Kunst und Technik. Frankfurt a.M., Klostermann, 1959. 138 pp. linnen + omslag. *vlekje op omslag* Euro 12,50
566330 BERTELS, C.P., PETERSMA, E., (RED.), Filosofen van de 20e eeuw. Met een inleiding van C.A. van Peursen.Assen, Van Gorcum, 1974 (4e). (VIII) 242 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: S.J. Doorman, Th. de Boer, R.F. Beerling, C.P. Bertels Euro 9,50
580688 BERTEVAL, W., Le faux intellectualisme.Paris, PUF, 1948. 120 pp. ing. (BPC) *onafgesn.* Euro 11,50
598062 BEST, S., KELLNER, D., The postmodern turn. New York, Guilford 1997. (XIV) 306 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
005019 BETH, E.W., POS, H.J., HOLLAK, J.H.A., (ED.), Proceedings of the tenth international congress of philosophy (Amsterdam, august 11-18, 1948). 2 delen.Amsterdam, NHPC, 1949. (VIII) 600, (VIII) 605-1259 pp. ingenaaid. (Library of the Xth international congress of philosophy, 1, 2) *ex libris, omslag licht beschadigd, omslag achterzijde deel 1 los, ruggen verkleurd*Met bijdragen van o.a.: K. Kerényi, A. Dempf, B. Russell, L. de Raeymaeker, K.R. Popper, S. Hook, J. Wahl, S. Strasser, P.S. Nehru, R. Ingarden, E. Levinas, R. Jolivet, L. Tatarkiewicz, P. Lorenzen, J. Dopp, L. de Broglie, G. Revesz, K. Löwith, G. Boas, F. van Steenberghen, F.C. Copleston, L.E.J. Brouwer Euro 60,00
005420 BEYER, W.R., Vier Kritiken. Heidegger, Sartre, Adorno, Lukácz.Köln, PRV, 1970. 232 pp. paperback. (KB, 5) Euro 7,00


naar boven
566397 BEYSENS, J.TH., Natuurphilosophie of cosmologie.Amsterdam, Van Langenhuysen, 1910. (IV) 352 pp. ln. *band iets besch., naam op schutbl., schutbl. licht besch.* Euro 11,50
593915 BIEMEL, W., Husserls Encyclopaedia-Britannica Artikel und Heideggers Anmerkungen dazu.Z.p., z.u., 1950. 246-280 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht beschadigd*Overdruk uit 'Tijdschrift voor philosophie' 12e jaargang - nummer 2 - mei 1950. Opdracht van auteur aan B. Delfgaauw op omslag Euro 15,00
016076 BIERENS DE HAAN, J.D., BARTLING, D., BERGH VAN EYSINGA, G.A. VAN DEN, In memoriam Dr. J.D. Bierens de Haan 1866-1943.Assen, Van Gorcum, 1944. (IV) 56 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *rug licht beschadigd, iets los in de band*Deze uitgave vormt tevens de 2e afl. van de 37e jrg. van het Alg. Ned. Tijdschr. voor Wijsbeg. en Psych. Euro 7,00
588474 BIERENS DE HAAN, J.D., BEND, J.G. VAN DER, Het spinozisme van Dr. J.D. Bierens de Haan. Mit einer ausführlichen Zusammenfassung in deutscher Sprache.Groningen, WN, 1970. (VIII) 177 pp. ingenaaid. Euro 12,50
008540 BIERENS DE HAAN, J.D., BEND, J.G. VAN DER, Het spinozisme van Dr. J.D. Bierens de Haan. Mit einer ausführlichen Zusammenfassung in deutscher Sprache.Groningen, WN, 1970. (X) 177 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam auteur op binnenzijde omslag, rug licht verkleurd* Euro 16,50
006698 BIERENS DE HAAN, J.D., BEND, J.G. VAN DER, Het spinozisme van Dr. J.D. Bierens de Haan. Mit einer ausführlichen Zusammenfassung in deutscher Sprache.Groningen, WN, 1970. (VIII) 177 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 12,50
006710 BIERENS DE HAAN, J.D., Amor caritas en het altruisme.Assen, Van Gorcum, 1941. 68 pp. ing. (AS) *los in band, naam op schutbl.* Euro 7,50
567845 BIERENS DE HAAN, J.D., Dante's mystische reis. Haarlem, Bohn, 1955 (3e). (VIII) 126 pp. ln + omsl. (VUB, 55) *omsl. licht besch.* Euro 9,00
596595 BIERENS DE HAAN, J.D., Ethica. Beginselen van het zedelijk zelfbewustzijn.Den Haag, Servire, 1942. 192 pp. halflinnen. (EM, 19, 20) *bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 7,00
012849 BIERENS DE HAAN, J.D., Ethica. Beginselen van het zedelijk zelfbewustzijn.Den Haag, Servire, 1942. 192 pp. halflinnen. (EM, 19, 20) Euro 7,00
006695 BIERENS DE HAAN, J.D., Feestbundel. Aangeboden aan Dr. J.D. Bierens de Haan door vrienden, vereerders en leerlingen ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag 14 october 1936. Met bijdragen van H. Aalbers, D. Bartling, J.H. Carp, J. van Dael, T. Goedewaagen, M.E.C. Knappert, H. Oldewelt, H. Wolf benevens de toespraak van H.J. Pos ter gelegenheid van de eerepromotie te Amsterdam op 21 september 1936, het antwoord daarop van J.D. Bierens de Haan en een bibliographie van zijn werken door N. Ritman en B. Wolterson.Assen, Van Gorcum, 1936. (X) 210 pp. ln. Bibliogr. Portr. *met bijgeplakte brief* Euro 12,00
567763 BIERENS DE HAAN, J.D., Idee-studies.Amsterdam, Van Looy, 1913 (2e herz.). 242 pp. ln. Euro 9,50
569639 BIERENS DE HAAN, J.D., Menschengeest: rede, zedelijkheid, schoonheidzin, religie. Amsterdam, Van Looy, 1926. (VIII) 431 pp. linnen. *enkele kleurpotloodstrepen, naam op licht beschadigd schutblad* Euro 10,00
569653 BIERENS DE HAAN, J.D., Het rijk van den geest.Zeist, Ploegsma, z.j. 190 pp. gekartonneerd + omslag. Portret. (Ploegserie) *schutblad en boekblok licht roestvlekkig* Euro 7,50
004036 BIERENS DE HAAN, J.D., Het tragische. Schuld, noodlot en bevrijding.Leiden, Sijthoff, 1933. (IV) 181 pp. linnen. *ex libris, potloodstrepen* Euro 7,00
597997 BIERENS DE HAAN, J.D., Uit de geschiedenis der metaphysische aesthetica.Den Haag, Servire, 1943. 106 pp. halflinnen. (EM, 16) *naam op schutblad* Euro 7,00
572845 BIERENS DE HAAN, J.D., Uit de geschiedenis der metaphysische aesthetica.Den Haag, Servire, 1943. 106 pp. halflinnen. (EM, 16) *ex libris* Euro 7,00
583424 BIERENS DE HAAN, J.D., Uit de geschiedenis der metaphysische aesthetica. Den Haag, Servire, 1943. 106 pp. halflinnen. (EM, 26) *ex libris, naam op schutblad, band licht verkleurd* Euro 7,00
582479 BIERENS DE HAAN, J.D., Vergezichten. Studies. Amsterdam, Van Looy, 1921. (VI) 237 pp. ln. *rug verkleurd, schutbl. gebruind* Euro 8,00
569652 BIERENS DE HAAN, J.D., Wereldorde en geestesleven.Amsterdam, Van Looy, 1922 (2e herz.). (XIV) 389 pp. linnen. *binding iets los* Euro 10,00
572227 BINDING, R.G., COLE, R.L., The ethical foundations of Rudolf Binding's 'gentleman' - concept.The Hague, Mouton, 1966. 166 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Studies in German literature, 7) Euro 11,50
584251 BINKLEY, R., BRONAUGH, R., MARRAS, A., (ED.), Agent, action, and reason. Oxford, Blackwell, 1971. (VIII) 202 pp. ln + omsl. Bibliogr. *penstr.*Met bijdragen van o.a.: D. Davidson, R.M. Hare, D.F. Pars Euro 12,50
588668 BINSWANGER, L., Le cas Suzanne Urban. Ëtude sur la schizophrénie. Trad. de l'allemand par J. Verdeaux. Z.p., De Brouwer, 1957. 144 pp. ingenaaid. (Bibliothèque neuro-psychiatrique de langue française) *onopengesneden, omslag licht verkleurd* Euro 12,50
585884 BLACKBURN, S., Denk! Filosofie en de grote vragen van het leven. Vert. door T. Bos. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 280 pp. paperback. Euro 11,50
588174 BLACKBURN, S., Denk! Filosofie en de grote vragen van het leven. Vert. door T. Bos. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 280 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 11,50
593932 BLACKHAM, H.J., FLEMMING, V., EDGCUMBE, U., BURNET, M.L., Living as a humanist. Essays.London, Chaterson, 1950. 87 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 7,50
008962 BLACKHAM, H.J., HEPBURN, R., MARTIN, K., Objections to humanism. Edited with an introductory essay by H.J. Blackham. London, Constable, 1965 (2e). 128 pp. gebonden + omslag. Euro 11,50
583162 BLACKHAM, H.J., Humanism. Harmondsworth, Penguin, 1968. 224 pp. gebonden + omslag. *schutblad licht roestvlekkig* Euro 8,50
001175 BLACKHAM, H.J., Six existentialist thinkers.London, Routledge, 1961 (5e). (VIII) 179 pp. paperback. Bibliografie. *enkele stempels*Met teksten over: S. Kierkegaard, F. Nietzsche, K. Jaspers, G. Marcel, M. Heidegger, J.P. Sartre Euro 10,00
584611 BLANCHOT, M., L'écriture du désastre.Paris, Gallimard, 1993. 220 pp. ingenaaid. (NRF) *naam op schutblad*Oorspronkelijk verschenen in 1980 Euro 17,50
598135 BLEICHER, J., Contemporary hermeneutics. Hermeneutics as method, philosophy and critique.London, Routledge, 1980. (XII) 288 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht verkleurd* Euro 11,50
567251 BLOCH, E., ASPEREN, G.M. VAN, Hope and history. A critical inquiry into the philosophy of Ernst Bloch. Utrecht, z.u., 1973. (VI) 186 pp. gelijmd. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht beschadigd, omslag verkleurd* Euro 15,00
579000 BLOCH, E., HORN, J.H., (HRSG.), Ernst Blochs Revision des Marxismus. Kritische Auseinandersetzungen marxistischer Wissenschaftler mit der Blochsen Philosophie. Berlin, DVW, 1957. 352 pp. ingenaaid. *band licht beschadigd en gerepareerd met plakband, enkele potloodaantekeningen, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: R.O. Gropp, H. Engelmann, W. Schubardt Euro 20,00
567901 BLOCH, E., PLATTEL, M., De rode en gouden toekomst. De avontuurlijke wijsbegeerte van Ernst Bloch. Bilthoven, Ambo, 1976. 271 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Basisboeken) *naam op schutblad, enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 8,00
019403 BLOCH, E., SCHELSKY, H., Die Hoffnung Blochs. Kritik der marxistischen Existenzphilosophie eines Jugendbewegten.Stuttgart, Klett, 1979. 234 pp. paperback. Euro 7,50
570556 BLOCH, E., STAUDER, P., Ernst Bloch. Kritik am lebensphilosophischen Fundament seines Systems. Berlin, z.u., 1980. 265 pp. pb. Diss. Euro 15,00
010708 BLOCH, E., ZIMMER, J., Die Kritik der Erinnerung. Metaphysik, Ontologie und geschichtliche Erkenntnis in der Philosophie Ernst Blochs.Köln, Dinter, 1993. 196 pp. paperback. (Dialectica minora, 7/8) Euro 12,50
589953 BLOCH, E., ZUDEICK, P., Der Hintern des Teufels. Ernst Bloch - Leben und Werk.Moos, Elster, 1987. 383 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
598691 BLOCH, E., ZUDEICK, P., Der Hintern des Teufels. Ernst Bloch - Leben und Werk.Moos, Elster, 1987. 383 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
575641 BLOCH, E., Atheismus im Christentum. Zur Religion des Exodus und des Reichs. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1968 (11.-15.T). 362 pp. linnen + omslag. (GA, 14) Euro 25,00
568521 BLOCH, E., Atheismus im Christentum. Zur Religion des Exodus und des Reichs. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1968 (1.-10.T). 362 pp. ln + omsl. (GA, 14) *omsl. iets verkleurd*Eerste druk Euro 30,00
013641 BLOCH, E., Erbschaft dieser Zeit. Erweiterte Ausgabe.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962 (2e herz.). 415 pp. linnen + omslag. (GA, 4) Euro 20,00
000068 BLOCH, E., Experimentum Mundi. Frage, Kategorien des Herausbringens, Praxis.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1975. 268 pp. paperback. (GA, 15) *naam op schutblad* Euro 15,00
019621 BLOCH, E., Gesamtausgabe. 16 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1977-1978. paperback. (Werkausgabe)16 delen in cassette Euro 85,00
580316 BLOCH, E., Das Materialismusproblem, seine Geschichte und Substanz. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1972. 553 pp. pb. (GA, 7) *naam op schutbl., band licht verkleurd* Euro 25,00
002023 BLOCH, E., Philosophische Aufsätze zur objektiven Phantasie.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1969 (1.-4.T). 634 pp. ing. (GA, 10) *naam op schutbl., boekblok achterin gebutst* Euro 25,00
013720 BLOCH, E., Politische Messungen, Pestzeit, Vormärz.Frankfurt a.M, Suhrkamp, 1970 (1.-4. T.). 490 pp. pb. (GA, 11) *rug licht vlekkig, naam op schutbl.* Euro 20,00
002026 BLOCH, E., Das Prinzip Hoffnung. 3 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1973. (XVIII) 1655 pp. paperback. (STW, 3) *deel 2 naam op titelpagina* Euro 15,00
582595 BLOCH, E., Das Prinzip Hoffnung. 3 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1985. (XVIII) 1655 pp. paperback. (STW, 554) (Werkausgabe, 5) Euro 15,00
590249 BLOCH, E., Das Prinzip Hoffnung. In drei Bänden. 3 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1969 (22.-27.T.,16.-21.T., 11.-15.T.). (XVIII) 519, (VI) 523-1086, (VI) 1657 pp. paperback. Dl 1: Kapitel 1-32, Dl 2: Kapitel 33-42, Dl 3: Kapittel 43-55. Euro 25,00
580319 BLOCH, E., Das Prinzip Hoffnung. In drei Bänden. 3 dln.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1969 (16.-21.T). (XVIII) 519, (VI) 523-1086, (VI) 1657 pp. pb. *naam op schutbl., omsl. licht besch.*Dl 1: Kapitel 1-32, Dl 2: Kapitel 33-42, Dl 3: Kapittel 43-55. Euro 25,00
568526 BLOCH, E., Das Prinzip Hoffnung. In fünf Teilen. 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1959. (XVIII) 1657 pp. linnen. (GA, 5) *deel 1 geplastificeerd* Euro 35,00


naar boven
595573 BLOCH, E., Das Prinzip Hoffnung. In fünf Teilen. 3 banden.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1985. (XVIII) 1655 pp. paperback. (STW, 554) (Werkausgabe, 5) Dl 1: Kapitel 1-32 Dl. 2: Kapitel 33-42 Dl 3: 43-55 Euro 15,00
583707 BLOCH, E., Spuren. Neue erweiterte Ausgabe.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1964 (14.-18. T). 288 pp. gebonden. Euro 12,50
584425 BLOCH, E., Spuren. Neue erweiterte Ausgabe.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1967 (19.-23. T). 288 pp. gebonden + omslag. Euro 12,50
590252 BLOCH, E., Spuren. Neue erweiterte Ausgabe.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962 (9.-12.T.). 288 pp. gebonden + omslag. Euro 12,50
597315 BLOCH, E., Spuren. Neue erweiterte Ausgabe.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1970 (1.-6. T.). 220 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* Euro 12,50
000350 BLOCH, E., Subjekt-Objekt. Erlaüterungen zu Hegel.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962 (2e herz.). 525 pp. ln + omsl. (GA, 8) *potl.str.* Euro 20,00
570601 BLOCH, E., Subjekt-Objekt. Erlaüterungen zu Hegel.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962 (2e herz.). 525 pp. ing. (GA, 8) *rug licht verschoten* Euro 16,00
579022 BLOCH, E., Subjekt-Objekt. Erläuterungen zu Hegel. Berlin, Aufbau, 1951. 476 pp. linnen. *potloodstrepen, naam op titelpagina, band licht gevlekt*Erstausgabe Euro 35,00
568520 BLOCH, E., Tendenz - Latenz - Utopie. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1978 (1.-5.T). 422 pp. ln + omsl. Erstausgabe. Ergänzungsband zur Gesamtausgabe (16 Bänden) Euro 30,00
579023 BLOCH, E., Thomas Münzer als Theologe der Revolution. München, Wolff, 1921. 297 pp. ingenaaid. *bovenzijde rug beschadigd, omslag deels verkleurd en beschadigd, papier hier en daar licht vlekkig, naam op titelpagina*Erstausgabe Euro 25,00
004977 BLOCH, E., Thomas Münzer. Theoloog van de revolutie. Vertaling: A.G.M. Straver.Utrecht, Ambo, 1969. 212 pp. paperback. Euro 10,00
589963 BLOCH, E., Verfremdungen. 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962-1964 (1.-5.T., 1.-5.T). 231, 205 pp. gebonden + omslag Euro 15,00
588466 BLOCH, E., Verfremdungen. 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1963-1965 (6.-10.T.). 230, 205 pp. gebonden + omslag. *deel 1 enkele pagina's voorin lichte waterschade* Euro 15,00
015378 BLOCH, E., Verfremdungen. 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1963-1964 (6.-10.T., 1.-5.T). 230, 205 pp. gebonden. *banden geplastificeerd, plakbandsporen op schutblad, stukje uit schutblad geknipt* Euro 15,00
589964 BLOCH, E., Zur Philosophie der Musik. Ausgewählt und herausgegeben von K. Bloch.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1979 (8.- 9.T). 333 pp. gebonden + omslag Euro 12,50
597330 BLOCH, E., Zur Philosophie der Musik. Ausgewählt und herausgegeben von K. Bloch.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1974. 333 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* Euro 12,50
018279 BLOCH, E., Zwischenwelten in der Philosophiegeschichte. Aus Leipziger Vorlesungen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1977. 342 pp. paperback. (GA, 12) *naam op schutblad* Euro 12,50
588105 BLOK, A., Wittgenstein en Elias. Een methodische richtlijn voor de antropologie.Amsterdam, APG, 1976. 80 pp. ingenaaid + omslag. Illustratie.(AP) *namen op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 8,00
588325 BLOM, J.D., Deconstructing schizophrenia. An analysis of the epistemic and nonepistemic values that govern the biomedical schizophrenia concept.Amsterdam, Boom, 2004. 296 pp. paperback. Bibliografie. (P&F) *naam op titelblad* Euro 11,50
598704 BLOM, J.D., Deconstructing schizophrenia. An analysis of the epistemic and nonepistemic values that govern the biomedical schizophrenia concept.Amsterdam, Boom, 2004. 296 pp. paperback. Bibliografie. (P&F) Euro 11,50
597376 BLONDEL, M., HOOFF, A.E. VAN, Die Vollendung des Menschen. Die Idee des Glaubensaktes und ihre philosophische Begründung im Frühwerk Maurice Blondels.Freiburg, Herder, 1983. 458 pp. paperback. Bibliografie. (Freiburger Theologische Studien, 124) *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
013274 BLONDEL, M., PALIARD, J., ARCHAMBAULT, P., (RED.), Études Blondéliennes. 3 delen. Paris, PUF, 1951-54. 122, 168, 141 pp. ingenaaid. Deel 1: Textes préparés par Maurice Blondel en vue de la réédition de 'L'action' de 1893. Une soutenance de thèse, par J. Wehrlé. Quelques commentaires contemporains de 'L'action', Deel 2: Inédits de Maurice Blondel. Études sur la pensée et l'oeuvre de Maurice Blondel, Deel 3: Un texte inédit de Maurice Blondel: 'Dialogues sur la pensée. Conflits et éclaircissements dialogués. Présentation par J. Paliard. Avis liminaire et notes par P.M. In memoriam la pensée de J. Paliard, par A. Forest. Euro 30,00
009356 BLONDEL, M., POLZER, G., Kritik des Lebens. Das Menschenbild der Frühschriften Maurice Blondels.Würzburg, Triltsch, 1965. (XII) 192 pp. ing. Bibliogr. (FNPG, 16) Euro 11,50
012617 BLONDEL, M., PONCELET, A., Kerngedachten van Maurice Blondel.Roermond, Romen, 1966. 210 pp. paperback. Bibliografie. (Kerngedachten) *hoekje uit schutblad geknipt, rug licht vlekkig* Euro 9,00
597353 BLONDEL, M., VALENSIN, A., Correspondance (1899-1912). 2 delen.Paris, Aubier, 1957. 380, 388 pp. ingenaaid. *onafgesneden, rug licht verkleurd, vlekje op rug deel 2* Euro 40,00
015347 BLONDEL, M., Exigences philosophiques du christianisme.Paris, PUF, 1950. 307 pp. ing. (BPC) *rug licht besch., deels onafgesneden*Eerste druk. Naam van B. Delgaauw op schutblad Euro 23,00
018670 BLONDEL, M., Les premiers écrits de Maurice Blondel. Lettre au directeur des annales de philosophie chrétienne. Lettre sur les exigences de la pensée contemporaine en matière d'apologétique et sur la méthode de la philosophie dans l'étude du problème religieux. L'illusion idéaliste. Principe élémentaire d'une logique de la vie morale. Histoire et dogme. De la valeur historique du dogme.Paris, PUF, 1956. (IV) 248 pp. ingenaaid. (BPC) *naam op schutblad, iets los in band* Euro 17,50
009449 BLÜHER, H., Werke und Tage. Geschichte eines Denkers.München, List, 1953. 457 pp. linnen. Portret. *naam op binnenzijde voorplat*Eerste druk Euro 20,00
017254 BOCHENSKI, I.M., BLAKELEY, T.J., (ED.), Studies in soviet thought 1.Dordrecht, Reidel, 1961. (X) 141 pp. linnen. (Sovietica)Met bijdragen van o.a.: G. Küng, N. Lobkowicz, H. Dahm, H. Fleischer Euro 12,50
571115 BOCHENSKI, I.M., Europäische Philosophie der Gegenwart.Bern, Francke, 1947. 304 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Dalp, 50) Euro 7,50
581361 BOCHENSKI, I.M., Der sowjetrussische dialektische Materialismus (Diamat). Bern, Francke, 1950. 213 pp. ln + omsl. Bibliogr. (Dalp, 69) *rug omsl. iets gevlekt* Euro 10,00
592809 BOCHENSKI, I.M., The methods of contemporary thought. Translated from the German by P. Caws.Dordrecht, Reidel, 1965. (X) 135 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *potloodaantekeningen en -strepen, omslag gescheurd* Euro 11,50
585562 BODLAENDER, M.L., (RED.), Politeia. Grote mannen over staat en maatschappij. Met een inleiding van J.D. Bierens de Haan. 2 delen.Amsterdam, Elsevier, 1959 (5e). 336, (IV) 337-666 pp. gebonden. *ruggen verkleurd, dl 1 ezelsoren*Dl 1: Plato/ Aristoteles/ Augustinus/ Thomas van Aquino/ Dante/ Erasmus/ Machiavelli/ Thomas Morus/ Luther/ Calvijn/ Hugo de Groot/ Hobbes/ Spinoza/ John Locke/ David Hume/ Frederik de Grote/ Montesquieu, Dl 2: Rousseau/ Kant/ Fichte/ Hegel/ Thorbecke/ De Tocqueville/ Mazzini/ Stuart Mill/ Marx/ Engels/ Nietzsche/ Spencer/ Leo XIII/ Bismarck/Sorel/ Lenin/ Troelstra/ Kuyper/ Hitler/ Mussolini/ Churchill Euro 20,00
014139 BOEHM, R., Kritiek der grondslagen van onze tijd. Uit het Duits vert. en met een voorwoord ingel. door W. Coolsaet.Baarn, WV, 1977. 312 pp. paperback. Euro 11,50
597508 BOEHM, R., Kritiek der grondslagen van onze tijd. Uit het Duits vertaald en met een voorwoord ingeleid door W. Coolsaet.Baarn, WV, 1977. 312 pp. paperback. Euro 11,50
006020 BOEHM, R., Kritik der Grundlagen des Zeitalters.Den Haag, Nijhoff, 1974. (X) 309 pp. ing. *omsl. iets verkleurd* Euro 15,00
597671 BOELAARS, B., De kostbare mens. Inleiding tot het humanisme. Amsterdam, AP, 1997. 222 pp. paperback. Euro 10,00
015337 BOELENS, J., In balans met het goede. Een cultuurfilosofie van onderwijs en samenleving.Kampen, Kok Agora, 1991. 210 pp. paperback. Euro 8,50
588376 BOENDERS, F., Denken in tweespraak.Amsterdam, Bezige Bij, 1978. 290 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Leven & letteren) Euro 10,00
009145 BOENDERS, F., Denken in tweespraak.Amsterdam, Bezige Bij, 1978. 290 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Leven & letteren) Euro 10,00
576573 BOENDERS, F., Pretenties en presumpties. Beschouwingen over stromingen en praktijken. Antwerpen, Elsevier, 1980. 161 pp. pb. Euro 7,00
598375 BOENDERS, F., Sprekend gedacht. Interviews van Frans Boenders met Ernst Bloch, Alfred Jules Ayer, Jean Piaget, Joseph Needham, Willem A. Grootaers, Jozef Spae, Donald Keene, Alexander Mitscherlich, Arthur Lehning, Anton L. Constandse, sir Isiah Berlin, Robert Jungk en John Cage. Bussum, WV, 1980. 224 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
576574 BOENDERS, F., Sprekend gedacht. Interviews van Frans Boenders met Ernst Bloch, Alfred Jules Ayer, Jean Piaget, Joseph Needham, Willem A. Grootaers, Jozef Spae, Donald Keene, Alexander Mitscherlich, Arthur Lehning, Anton L. Constandse, sir Isiah Berlin, Robert Jungk en John Cage. Bussum, WV, 1980. 224 pp. paperback. Euro 10,00
572336 BOENDERS, F., Tekens van lezen. Over schrijvers en schrijven. Baarn, Ambo, 1985. 159 pp. paperback. Bibliografie. (Libra) *omslag licht beschadigd* Euro 6,00
591313 BOER, T. DE, KÖBBEN, A.J.F., (RED.), Waarden en wetenschap. Polemische opstellen over de plaats van het waardeoordeel in de sociale wetenschappen.Bilthoven, Ambo, 1974. 400 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: O.D. Duintjer, H.W. von der Dunk, M.C. Brands Euro 11,50
018831 BOER, T. DE, KÖBBEN, A.J.F., (RED.), Waarden en wetenschap. Polemische opstellen over de plaats van het waardeoordeel in de sociale wetenschappen.Bilthoven, Ambo, 1974. 400 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad, enkele penstrepen, rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: O.D. Duintjer, H.W. von der Dunk, M.C. Brands Euro 11,50
591811 BOER, T. DE, POTT, H.J., VASTERLING, V., (RED.), Liber amicarum. Over kunst, literatuur en filosofie.Amsterdam, Boom, 1997. 200 pp. paperback. Opgedragen aan de filosoof T. de Boer n.a.v. zijn emeritaat in juni 1997. Met bijdragen van o.a.: M. Bal, M. Willemsen, I.N. Bulhof Euro 12,50
566792 BOER, T. DE, POTT, H.J., VASTERLING, V., (RED.), Liber amicarum. Over kunst, literatuur en filosofie.Amsterdam, Boom, 1997. 200 pp. paperback. Opgedragen aan de filosoof T. de Boer n.a.v. zijn emeritaat in juni 1997. Met bijdragen van o.a.: M. Bal, M. Willemsen, I.N. Bulhof Euro 12,50
587846 BOER, T. DE, Langs de gewesten van het zijn. Spiritualiteit van de woestijn. En andere opstellen. Zoetermeer, Meinema, 1996. 380 pp. paperback. Euro 12,50
589488 BOER, T. DE, Tamara A., Awater en andere verhalen over subjectiviteit.Amsterdam, Boom, 1993. 208 pp. paperback. Euro 9,00
591809 BOER, T. DE, Tamara A., Awater en andere verhalen over subjectiviteit.Amsterdam, Boom, 1993. 208 pp. paperback. Euro 9,00
009109 BOEY, K., COOLS, A., (RED.), Kritiek van de despotische rede. Essays over de 'Dialektiek van de Verlichting'. Leuven, Acco, 1999. 141 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: J. Naânai, G. Steunebrink, D. Boeykens Euro 11,50


naar boven
598112 BOEY, K., In vrijheid goed leven. Een proeve van fundamentele ethiek.Kapellen, Pelckmans, 1992. 163 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
004939 BOEY, K., In vrijheid goed leven. Een proeve van fundamentele ethiek.Kapellen, Pelckmans, 1992. 163 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
598076 BOEY, K., Wat heet vooruitgang? Filosofen beantwoorden de vraag naar onze hedendaagse maatschappelijke identiteit. Leuven, Acco, 1989. 144 pp. paperback. (AE, 133) Euro 10,00
570767 BOLLAND, G.J.P.J., FAUBEL, A.F.L., Professor Bolland's on-zuivere rede over vrijmetselarij. Den Haag, D'Albani, 1924. 46 pp. ingenaaid. *papier roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 7,00
017204 BOLLAND, G.J.P.J., GRASHUIS, G.J., Laat af van kwaad te doen. Open brief van Mr. G.J. Grashuis aan Prof. G.J.P.J. Bolland.'s-Gravenhage, Luctor et emergo, 1912. 78 pp. ingenaaid. *papier deels gebruind, rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 7,00
570765 BOLLAND, G.J.P.J., JUNOD, A.E.F., Prof. Bolland en de vrijmetselarij. Lezing gehouden den 31 mei 1915 te 's Gravenhage. Semarang, Van Dorp, z.j. 18 pp. ingenaaid. Overdruk uit het Maçonniek tijdschrift Euro 7,00
570769 BOLLAND, G.J.P.J., LUNTEREN, S.A. VAN, Bolland-herdenking. Toespraak, gehouden op de bijeenkomst van het Bolland-genootschp voor zuivere rede te Amersfoort op 4 juni 1932. Bussum, Van Dishoeck, 1932. 24 pp. ingenaaid. *papier licht roestvlekkig, potloodaantekeningen* Euro 7,00
585873 BOLLAND, G.J.P.J., OTTERSPEER, W., Bolland. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1995. 632 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
589487 BOLLAND, G.J.P.J., OTTERSPEER, W., Bolland. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996 (3e). 632 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
589486 BOLLAND, G.J.P.J., OTTERSPEER, W., Bolland. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996 (3e). 632 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
016300 BOLLAND, G.J.P.J., OTTERSPEER, W., Bolland. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996 (2e). 632 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
573119 BOLLAND, G.J.P.J., OTTERSPEER, W., Bolland. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996 (3e). 632 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
018468 BOLLAND, G.J.P.J., PEN, K.J., Over het onderscheid tusschen de wetenschap van Hegel en de wijsheid van Bolland.Leiden, Brill, 1915. (X) 146 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, omslag los, enkele penstrepen* Euro 10,00
016859 BOLLAND, G.J.P.J., VAS NUNES, E., Een schijnbetoog tegen Bolland's leer van zuivere rede. (K.J. Pen: Over het onderscheid tusschen de wetenschap van Hegel en de wijsheid van Bolland.)Haarlem, Boissevain, 1922. 91 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, papier licht roestvlekkig* Euro 8,00
587852 BOLLAND, G.J.P.J., WIGERSMA, B., G.J.P.J. Bolland. Een schets.Haarlem, Boissevain, 1922. 62 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 7,00
012624 BOLLAND, G.J.P.J., WIGERSMA, B., G.J.P.J. Bolland. Een schets.Haarlem, Boissevain, 1922. 62 pp. ingenaaid *rug licht beschadigd* Euro 7,00
017201 BOLLAND, G.J.P.J., De achtergrond der evangeliën. Eene bijdrage tot de kennis van de wording des christendoms.Leiden, Scheltema, 1907. (IV) 64 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* Euro 7,00
572269 BOLLAND, G.J.P.J., Aesthetische geestelijkheid. Proeve van spraakleer omtrent schoonheid en kunst. Leiden, Adriani, 1907. 124 pp. ingenaaid. *enkele potloodaantekeningen, rug licht beschadigd* Euro 10,00
007510 BOLLAND, G.J.P.J., Collegium logicum. Stenographisch verslag van eenen cursus in zuivere rede, gedurende het academische studiejaar 1904-1905 te Leiden gegeven. Uitgegeven door eenige leerlingen. 2 dln. Amsterdam, Versluys, 1931 (2e). (XX) (XIV) 978 (XVI) pp. halflinnen. * papier licht roestvlekkig* Euro 35,00
012614 BOLLAND, G.J.P.J., Het evangelie. Eene 'vernieuwde' poging tot aanwijzing van den oorsprong des christendoms.Leiden, Adriani, 1909. (IV) 160 pp. linnen. *nieuw gebonden, vlekjes op band, enkele potloodaantekeningen* Euro 11,50
012613 BOLLAND, G.J.P.J., De grondslag der 'vrije' en 'de tijd'. Een wederwoord.Leiden, Adriani, 1904. 48 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, naam op omslag** Euro 7,00
570768 BOLLAND, G.J.P.J., De krisis in den godsdienst. Akademische leerrede den zevenden december te Leiden en vervolgens ook te Delft, Amsterdam en Utrecht voorgedragen. Den Haag, z.u., z.j. 29 pp. ingenaaid. *potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 7,00
570751 BOLLAND, G.J.P.J., Eene levensbeschouwing. Lezing gehouden den 16den maart 1898, voor de afdeeling van den Nederlandschen Onderwijzersbond te Amsterdam. Leiden, Adriani, 1898. 63 pp. half linnen. *naam uit titelpagina geknipt, enkele potloodstrepen, rug licht beschadigd, potloodaantekeningen* Euro 8,00
587853 BOLLAND, G.J.P.J., De natuur. Proeve van toegepaste redeleer.Leiden, Adriani, 1916 (5e herz.). 238 pp. gebonden. Portret. Euro 14,00
567905 BOLLAND, G.J.P.J., De natuur. Proeve van toegepaste redeleer. Leiden, Adriani, 1915 (4e herz.). 166 pp. ingenaaid. *papier licht roestvlekkig, rug licht beschadigd, band verkleurd* Euro 11,50
589373 BOLLAND, G.J.P.J., De oorsprong der Grieksche wijsbegeerte. Eene geschiedkundige schets met eene toegift voor vrijmetselaren.Leiden, Adriani, 1921 (3e). 148 pp. ingenaaid. Euro 10,00
598293 BOLLAND, G.J.P.J., De oorsprong der Grieksche wijsbegeerte. Eene geschiedkundige schets met eene toegift voor vrijmetselaren.Leiden, Adriani, 1921 (3e). 148 pp. ingenaaid. *omslag iets vlekkig en verkleurd* Euro 10,00
013877 BOLLAND, G.J.P.J., De oorsprong der Grieksche wijsbegeerte. Eene geschiedkundige schets met eene toegift voor vrijmetselaren.Leiden, Adriani, 1921 (3e). 148 pp. ingenaaid. *enkele potloodaantekeningen, rug licht beschadigd* Euro 10,00
016814 BOLLAND, G.J.P.J., Oude gegevens uit het verre verleden der kerk, meer bepaaldelijk den roomschen landgenoot ter overweging voorgelegd.Leiden, Adriani, 1899 (2e). (VIII) 133 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, schutbladen gebruind* Euro 10,00
570754 BOLLAND, G.J.P.J., De roomsche biecht in hare wording. Eene proeve van kerkgeschiedenis. Leiden, Adriani, 1904. 92 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* Euro 8,00
017198 BOLLAND, G.J.P.J., De theosophie in christendom en jodendom. Een nieuwe bijdrage tot verduidelijking van den oorsprong des christendoms.Leiden, Adriani, 1910. 92 pp. ingenaaid. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 10,00
598298 BOLLAND, G.J.P.J., Het verstand en zijne verlegenheden. Proeve van inleiding eener leer van zuivere rede.Leiden, Adriani, 1903. 133 pp. linnen. *nieuw gebonden, papier gebruind, kleurpotloodaantekeningen op schutblad* Euro 12,50
012631 BOLLAND, G.J.P.J., Het verstand en zijne verlegenheden. Proeve van inleiding eener leer van zuivere rede.Leiden, Adriani, 1903. 133 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, papier gebruind* Euro 12,50
592971 BOLLAND, G.J.P.J., De vrijmetselarij voorheen en thans.Leiden, Adriani, 1913 (2e herz.).211 pp. halflinnen. Illustraties. *nieuw gebonden, naam op schutblad, schutblad en papier licht roestvlekkig* Euro 20,00
567634 BOLLAND, G.J.P.J., Wijsbegeerte van den godsdienst. Bewerkt naar dictaten, geschriften en brieven van G.J.P.J. Bolland door G.W. Wolthuis. Amsterdam, Emmering, 1923. (XII) 335 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad, naam op titelpagina met typex verwijderd* Euro 15,00
016863 BOLLAND, G.J.P.J., Zu Goethe's Faust. Leitfaden zur Einführung.Leiden, Adriani, 1918 (2e). 99 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 10,00
596248 BOLLAND, G.J.P.J., Zuivere rede en hare werkelijkheid. Een boek voor vrienden der wijsheid.Leiden, Adriani, 1912 (3e). (LXII) 1374 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad, linnen op rug bobbelig* Euro 30,00
009596 BOLLAND, G.J.P.J., Zuivere rede en hare werkelijkheid. Een boek voor vrienden der wijsheid.Leiden, Adriani, 1912 (3e). (LXII) 1374 pp. linnen. Portret. Euro 30,00
015374 BOLLE, E., Afscheid van wat nooit geweest is.Groningen, Konstapel, 1985. 158 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
580389 BOLLNOW, O.F., Die Ehrfurcht.Frankfurt a.M., Klostermann, 1947. 183 pp. ing. *omsl. geplastificeerd, papier gebruind*Eerste druk Euro 15,00
589268 BOLLNOW, O.F., Existenzphilosophie.Stuttgart, Kohlhammer, 1978 (8e). 137 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 9,50
579676 BOLLNOW, O.F., Französischer Existentialismus.Stuttgart, Kohlhammer, 1965. 212 pp. ln + omsl. Euro 12,50
589491 BOLLNOW, O.F., Nieuwe geborgenheid. Een bijdrage ter overwinning van het existentialisme. Vert. door T.J. Langeveld-Bakker.Utrecht, Bijleveld, 1958. 192 pp. linnen. (Wetenschap en bezinning) *enkele penstrepen* Euro 8,00
589490 BOLLNOW, O.F., Nieuwe geborgenheid. Een bijdrage ter overwinning van het existentialisme. Vert. door T.J. Langeveld-Bakker.Utrecht, Bijleveld, 1958. 192 pp. linnen + omslag. (Wetenschap en bezinning) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
567977 BOLLNOW, O.F., Nieuwe geborgenheid. Een bijdrage ter overwinning van het existentialisme. Vert. door T.J. Langeveld-Bakker.Utrecht, Bijleveld, 1967 (2e). 192 pp. paperback. Euro 7,00
594449 BOND, E.J., Reason and value.Cambridge, UP, 1983. (X) 166 pp. paperback. (CSP) *band licht verkleurd* Euro 11,50
580484 BONNERSHEIM, P., Sippe und Schicksal im Volk.Leipzig, Meiner, 1943. 142 pp. ing. (Philosophische und pädagogische Forschungen in der Heimat, 3) *rug licht besch., st. op schutbl.* Euro 20,00
591290 BONO, E. DE, The De Bono code book. London, Viking, 2000. (IV) 376 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
011193 BONO, E. DE, Het mechanisme van ons denken. Nederlandse bewerking G. Krol.Amsterdam, Paris, 1971. 252 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
588592 BONO, E. DE, Parallel thinking. From Socratic thinking to de Bono thinking.London, Penguin, 1995. (XII) 228 pp. paperback. Illustraties. *papier vergeeld* Euro 10,00
592007 BONO, E. DE, De praktijk van het lateraal denken. Nederlandse vert.: P. Gerstveen.Amsterdam, Paris, 1973. 159 pp. paperback. Illustraties. *vlekje op achterzijde* Euro 10,00
596269 BONO, E. DE, De praktijk van het lateraal denken. Nederlandse vertaling: P. Gerstveen.Amsterdam, Paris, 1973. 159 pp. paperback. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 10,00


naar boven
586029 BONO, E. DE, Wordpower. An illustrated dictionary of vital words.London, Penguin, 1988 (7e). paperback. 270 pp. Illustraties.(Pelican) Euro 7,50
587471 BOOMKENS, R., De angstmachine. Over geweld in films, literatuur en popmuziek.Amsterdam, Balie, 1998 (2e). 168 pp. paperback. Euro 9,00
593978 BOOMKENS, R., De angstmachine. Over geweld in films, literatuur en popmuziek.Amsterdam, Balie, 1996. 168 pp. paperback. Euro 9,00
584619 BOORSTIN, D.J., The discoverers. New York, Random, 1983. (XVI) 745 pp. half linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
597793 BOORSTIN, D.J., The discoverers. New York, Random, 1983. (XVI) 745 pp. half linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
597820 BOORSTIN, D.J., The discoverers. A history of man's search to know his world and himself.New York, Vintage, 1985. (XVI) 745 pp. paperback. Euro 10,00
593666 BOORSTIN, D.J., De scheppende mens. Artistieke doorbraken in de wereldgeschiedenis. Uit het Engels vertaald door P. Syrier.Amsterdam, Agon, 1993. (XII) 919 pp. paperback. *voorplat licht beschadigd*Oorspronkelijke titel: 'The creators' Euro 17,50
568710 BÖRGER, A., Ratio of ultima ratio. Amsterdam, Salm, 1937. 183 pp. ln. *ex libris, schutbl. en boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
007408 BÖRGER, J., De europeesch christelijke wereld en haar verwording gezien in het licht van het zuiver begrip.Rotterdam, Tijdstroom, z.j. 592 pp. linnen. *band licht beschadigd* Euro 15,00
017207 BÖRGER, J., Hegel en onze tijd. Rede uitgesproken te Rotterdam.Rotterdam, Genootschap tot verkondiging van het evangelie gezien in het licht van het 'zuiver begrip', 1929. 32 pp. ingenaaid. *naam op omslag* Euro 7,00
017072 BÖRGER, J., Over de onhoudbaarheid van de doodstraf.Rotterdam, Logos, 1932. 15 pp. geniet *naam op schutblad* Euro 6,00
000045 BORMS, E., Humanisme-kritiek in het hedendaagse Franse denken.Nijmegen, SUN, 1986. 100 pp. paperback. *ex libris* Euro 7,50
581307 BOSCH, J.W., GERVEN, P.J.H., Onze weerbarstige werkelijkheid. Alledaagse en minder alledaagse beschouwingen over het menselijk bestaan. Kampen, Kok, 2001. 381 pp. pb. Bibliogr. (UTP Katernen, 24) Euro 12,50
569025 BOTTON, A. DE, The consolations of philosophy. London, Hamilton, 2000. (VI) 265 pp. gebonden + omslag. Illustrat.ies. Euro 16,00
576418 BOUCHET, H., L'individualisation de l'enseignement. L'individualité des enfants et son role dans l'éducationParis, PUF, 1948 (2e herz.). (VIII) 277 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *onopengesneden* Euro 10,00
598662 BOUVERESSE, J., Essais II. L' époque, la mode, la morale, la satire. Textes rassemblés et organisés par J.J. Rosat.Marseille, Agone, 2001. (XIV) 234 pp. ingenaaid. (Banc d'essais) Euro 11,50
594202 BOUVERESSE, J., Herméneutique et linguistique. Suivi de: Wittgenstein et la philosophie du langage.Combas, Éclat, 1991. 108 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Tiré à part) Euro 12,50
591718 BOUVERESSE, J., La parole malheureuse. De l'alchimie linguistique à la grammaire philosophique.Paris, Minuit, 1978. 475 pp. ingenaaid. (Critique) Euro 20,00
003795 BOUVERESSE, J., Le philosophe chez les autophages.Paris, Minuit, 1984. 196 pp. paperback. (Critique) *rug licht verkleurd* Euro 12,50
591766 BOUVERESSE, J., Rationalité et cynisme.Paris, Minuit, 1984. 225 pp. ingenaaid. (Critique) Euro 12,50
589635 BRADIE, M., BRAND, M., (ED.), Action and responsibility. Bowling Green, UP, 1980. (VI) 149 pp. ingenaaid. (BGSAP, 2) *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.:J. Kim, P. von Inwagen, B. Berofsky Euro 12,50
020185 BRAECKMAN, A., BAUER, R., VISSCHER, J. DE, (RED.), Onbehagen met de moderniteit. De revolte van de intellectuelen 1890-1933.Kapellen, Pelckmans, 2001. 224 pp. paperback. (Mens en tijd) Met bijdragen van o.a.: H. Staels, T.W.A. de Wit, P. De Grave Euro 12,50
594746 BRAIDOTTI, R., (RED.), Poste restante. Feministische berichten aan het postmoderne. Naar aanleiding van D. Haraway's 'Een cyborg manifest'. Kampen, Kok Agora, 1994. 157 pp. paperback. (Feminisme in verandering) Met andere bijdragen van o.a.: R. Oldenziel, M.A. Doane, I. van Wingerden Euro 8,00
591909 BRAIDOTTI, R., Patterns of dissonance. A study of women in contemporary philosophy. Translated by E. Guild.Cambridge, Polity, 1991. (VIII) 316 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
587847 BRAND, A., Toetsing en kritiek. Over objectiviteit en kennisbelang bij Weber en Habermas.Meppel, Boom, 1976. 353 pp. paperback. Euro 9,50
006752 BRAND, A., Toetsing en kritiek. Over objectiviteit en kennisbelang bij Weber en Habermas.Meppel, Boom, 1976. 353 pp. paperback. Euro 9,50
567601 BRAND, A., Toetsing en kritiek. Over objectiviteit en kennisbelang bij Weber en Habermas. Meppel, Boom, 1976. 353 pp. ing. Diss. Euro 11,50
017303 BRANDENSTEIN, B. VON, Der Mensch und seine Stellung im All. Philosophische Anthropologie.Köln, Benziger, 1947. 605 pp. linnen. Euro 15,00
585479 BRANDSMA, B., KUIKEN, B., (RED.), Denkers van deze tijd. Gesprekken met filosofen.Kampen, Kok Agora, 1996. 142 pp. paperback.Bevat gesprekken met o.a.: C. Taylor, D. Dennett, H.G. Gadamer Euro 9,00
572362 BRANDT, R. VAN DEN, (RED.), Het heil van de filosofie.Baarn, Ambo, 1993. 185 pp. paperback. (AT, 81, 2) *rug licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: B. Nagel, G. Steunebrink, A. Vennix Euro 7,00
015500 BREDA, H.L. VAN, (HRSG.), Vérité et vérification. Wahrheit und Verifikation. Akten des vierten Internationalen Kolloquiums für Phänomenologie. Schwäbisch Hall (Baden-Württemberg), 8-11. September 1969.La Haye, Nijhoff, 1974. (VI) 223 pp. linnen. (Phaenomenologica, 61)Met bijdragen van o.a.: E. Fink, P. Ricoeur, S. Strasser, H.G. Gadamer Euro 16,00
576011 BRÉE, G., GUITON, M., Aufstand des Geistes. Das Phänomen der französischen Literatur von Gide bis Camus. Aus dem Am. übertr. von E. Cordes und G. Eichel. Starnberg, Keller, 1957. 323 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 8,50
588406 BREED, A., De blinde vlek in de filosofie. Een studie over waarheid en eigenwaarde.Baarn, Agora, 1999. 160 pp. paperback. Euro 10,00
009301 BREED, A., De blinde vlek in de filosofie. Een studie over waarheid en eigenwaarde.Baarn, Agora, 1999. 160 pp. paperback. Euro 10,00
578687 BRENT, D., Of the seer and the vision. Amsterdam, Herzberger, 1967. 218 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
594989 BRETON, D. LE, Anthropologie du corps et modernité.Paris, PUF, 2001 (2e). 263 pp. ingenaaid. (Quadrige) Euro 10,00
594877 BRETON, D. LE, Les passions ordinaires. Anthropologie des émotions.Paris, Colin, 1998. 224 pp. paperback. Bibliografie. (Chemins de traverse) Euro 12,50
580554 BRETON, S., Approches phénomenologiques de l'idée d'être. Paris, Vitte, 1959. 254 pp. ing. Bibliogr. (Problèmes et doctrines, 16) *naam op schutbl.* Euro 11,50
567968 BRIE, G.A. DE, Bibliographia philosophica 1934-1945. Edidit G.A. de Brie. 2 delen.Utrecht, Spectrum, 1950-54. (LXXVI) 664, (XXXII) 798 pp. linnen + omslag. *omslag deel 1 licht beschadigd, omslag deel 2 iets vlekkig*Dl 1: Bibliographia historiae philosophiae, Dl 2: Bibliographia philosophiae Euro 90,00
597480 BRIL, K.A., Westerse denkstructuren. Een probleemhistorisch onderzoek. Amsterdam, VU, 1986. (XIV) 413 pp. paperback. Dissertatie. Euro 20,00
588811 BRITTON, K., Philosophy and the meaning of life. London, CUP, 1971 (2e). (VI) 218 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 8,00
584109 BROCK, W., An introduction to contemporary German philosophy. Cambridge, UP, 1935. (XX) 144 pp. ln. Bibliogr. *enkele potl.str., naam op schutbl., boekblok iets roestvlekkig* Euro 16,00
008995 BROEKMAN, J.M., Strukturalisme. Moskou-Praag-Parijs.Amsterdam, APG, 1973. (IV) 167 pp. ing. Bibliogr. Euro 8,50
571735 BROUWER, R.R., Is het marxisme een messianisme? Beschouwingen sic et non in gesprek met Louis Althusser en Walter Benjamin.Zeist, NCSV, 1981. 226 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd* Euro 12,50
005619 BRUAIRE, C., Philosophie du corps.Paris, Seuil, 1968. 268 pp. ingenaaid. Euro 11,50
597893 BRUCKNER, P., De verleiding van de onschuld. Vertaling F. Guwy.Amsterdam, Bezige Bij, 1996. 327 pp. paperback. Euro 12,50
597235 BRUGGEN, C. VAN, Hedendaags fetisjisme. Met een voorwoord van A. Romein-Verschoor.Amsterdam, Querido, 1980 (3e). 237 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
597729 BRUGGEN, C. VAN, Hedendaagsch fetisjisme. Met een voorw. van A. Romein-Verschoor.Amsterdam, Querido, 1948 (2e). 236 pp. linnen. *rug geschaafd, naam op schutblad, papier gebruind* Euro 12,50
571898 BRUGGEN, C. VAN, Hedendaagsch fetisjisme. Met een voorw. van A. Romein-Verschoor.Amsterdam, Querido, 1980 (3e). 237 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
587836 BRUGGEN, C. VAN, Prometheus. Een bijdrage tot het begrip der ontwikkeling van het individualisme in de literatuur.Amsterdam, Van Oorschot, 1955 (3e). (IV) 552 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
580200 BRUGGEN, C. VAN, Prometheus. Een bijdrage tot het begrip der ontwikkeling van het individualisme in de literatuur.Amsterdam, Van Oorschot, 1955 (3e). (IV) 552 pp. linnen + omslag *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 15,00
591584 BRUGGEN, C. VAN, Prometheus. Een bijdrage tot het begrip der ontwikkeling van het individualisme in de litteratuur. Ingel. door H.A. Gomperts.Amsterdam, Van Oorschot, 1946 (2e). (XX) 603 pp. linnen. Portret. *schutbladen iets roestvlekkig* Euro 25,00


naar boven
566754 BRUGGEN, C. VAN, Prometheus. Een bijdrage tot het begrip der ontwikkeling van het individualisme in de litteratuur. Ingel. door H.A. Gomperts.Amsterdam, Van Oorschot, 1946 (2e). (XX) 603 pp. ln + omsl. Portr. *omsl. besch., papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
597564 BRUN, J., La main et l'esprit. Paris, PUF, 1963. 174 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *omslag geplastificeerd* Euro 15,00
009400 BRÜNING, W., Philosophische Anthropologie. Historische Voraussetzungen und gegenwärtiger Stand.Stuttgart, Klett, 1960. 189 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *stempel op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
570006 BRUNNER, A., Geschichtlichkeit. Bern, Francke, 1961. 203 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 15,00
006693 BRUNNER, A., Die Grundfragen der Philosophie. Ein systematischer Aufbau.Freiburg i.Br., Herder, 1933. (XIV) 293 pp. halflinnen + omslag. *omslag verschoten, tekst op schutblad*Frakturschrift Euro 10,00
018371 BRUNNER, A., Die Religion. Eine philosophische Untersuchung auf geschichtlicher Grundlage.Freiburg i.Br., Herder, 1956. (VIII) 390 pp. linnen + omslag *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
598284 BRUNNER, A., Der Stufenbau der Welt. Ontologische Untersuchungen über Person, Leben, Stoff.München, Kösel, 1950. 580 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 20,00
006691 BRUNNER, A., Der Stufenbau der Welt. Ontologische Untersuchungen über Person, Leben, Stoff.München, Kösel, 1950. 580 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
583166 BRUNNER, C. (LEOPOLD WERTHEIMER), STENZEL, J., (HRSG.), Constantin Brunner. Leben, Werk, Wirkung, Bibliographie.Den Haag, ICBI, 1995 (2e). geniet. Bibliogr. Portr. *ongepagineerd 26 pp.* Euro 6,00
570492 BRUNNER, C. (LEOPOLD WERTHEIMER), Aberglaube an die Ärtzte und an die Heilmittel. Potsdam, Kiepenheuer, 1927. 40 pp. ingenaaid. Euro 10,00
014567 BRUNNER, C. (LEOPOLD WERTHEIMER), Der entlarvte Mensch.Den Haag, Nijhoff, 1953. (VIII) 273 pp. linnen. (ICBI) Euro 20,00
000138 BRUNNER, C. (LEOPOLD WERTHEIMER), Materialismus und Idealismus.Köln, Kiepenheuer, 1959. 198 (VI) pp. linnen. Bibliografie. (ICBI) Euro 9,50
588452 BRUNSCHVICG, L., De la connaissance de soi.Paris, PUF, 1956 (2e). (XII) 197 pp. ingenaaid. (BPC) *achterzijde omslag en deel boekblok beschadigd, band licht verkleurd, rug vlekkig* Euro 11,50
597561 BRUNSCHVICG, L., Introduction à la vie de l'esprit.Paris, Alcan, 1932 (5e herz.). (VI) 175 pp. ingenaaid. (BPC) *papier licht gebruind, rug omslag verkleurd* Euro 11,50
589205 BRUNSCHVICG, L., La raison et la religion.Paris, Alcan, 1939. 267 pp. ingenaaid. (BPC) * rug verstevigd met papieren band, papier gebruind* Euro 11,50
598494 BRY, C.C., Verkappte Religionen.Gotha, Klotz, 1925 (4.- 6.T). (VIII) 250 pp. linnen. *naam op schutblad, iets roestvlekkig* Euro 16,00
018369 BRYSON, L., FINKELSTEIN, L., MACIVER, R.M., (ED.), Symbols and society. Fourteenth symposium of the conference on science, philosophy and religion.New York, Cooper Square, 1964. (X) 611 pp. linnen. *boekblok licht roestvlekkig, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P.G. Frank, K.W. Deutsch, A. Salomon, R.W. Sellars Euro 25,00
592840 BUBER, M., BABOLIN, A., Essere e alterità in Martin Buber. Padova, Gregoriana, 1965. 278 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Collana di studi filosofici, 10) Euro 16,00
590144 BUBER, M., BEEK, M.A., SPERNA WEILAND, J., Martin Buber.Baarn, WV, 1964. 128 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) Euro 8,00
577024 BUBER, M., BEEK, M.A., SPERNA WEILAND, J., Martin Buber.Baarn, WV, 1964. 128 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) Euro 8,00
016257 BUBER, M., KOHN, H., Martin Buber. Sein Werk und seine Zeit. Ein Beitrag zur Geistesgeschichte Mitteleuropas 1880-1930. Vorw. 1979 von J. Schoeps. Nachw.: 1930-1960 von R. Weltsch.Wiesbaden, Fourier, 1979 (4e herz.). 484 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
584732 BUBER, M., VERMES, P., Buber. New York, Grove, 1988. (XII) 116 pp. half linnen. Bibliografie. (Jewish thinkers) Euro 10,00
592702 BUBER, M., ZINK, W., (HRSG.), Martin Buber 1878/1978. Bonn, Inter Nationes,1978. 127 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: T. Heuss, E. Simon, S. Talmon Euro 11,50
017019 BUBER, M., Bilder von Gut und Böse.Köln, Hegner, 1953 (2e). 114 pp. ingenaaid. *omslag los, naam op schutblad* Euro 10,00
598226 BUBER, M., Godsverduistering. Beschouwingen over de betrekking tussen religie en filosofie. Vert. door K.H. Kroon.Utrecht, Bijleveld, 1966 (3e). 144 pp. paperback. Euro 9,00
003297 BUBER, M., Godsverduistering. Beschouwingen over de betrekking tussen religie en filosofie. Vert. door K.H. Kroon.Utrecht, Bijleveld, 1957 (2e). 144 pp. linnen. *enkele penaantekeningen* Euro 9,00
001132 BUBER, M., Godsverduistering. Beschouwingen over de betrekking tussen religie en filosofie. Vert. door K.H. Kroon.Utrecht, Bijleveld, 1954. 144 pp. linnen + omslag. (Wetenschap en bezinning) *boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
578252 BUBER, M., Der große Maggid und seine Nachfolge.Frankfurt a.M., Rütten & Loening, 1922. (XCVI) 226 pp. halflinnen. *enkele potloodstrepen, rug beschadigd*Frakturschrift Euro 15,00
588239 BUBER, M., Ik en gij. Met een epiloog. Vert. door I.J. van Houte.Utrecht, Bijleveld, 1959. 143 pp. linnen. (Wetenschap en bezinning) Euro 9,00
584709 BUBER, M., Israel und Palästina. Zur Geschichte einer Idee. Zürich, Artemis, 1950. 208 pp. linnen + omslag. (Erasmus-Bibliothek) *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
588045 BUBER, M., Mozes. Geautor. vert. F. de Miranda. Katwijk, Servire, 1970 (2e). 214 pp. paperback. Euro 10,00
584117 BUBER, M., Mozes. Geautor. vert. F. de Miranda. Katwijk, Servire, 1970. 214 pp. paperback. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* Euro 10,00
583916 BUBER, M., Mozes. Geautor. vert. F. de Miranda. Katwijk, Servire, 1970 (2e). 214 pp. paperback. Euro 10,00
590835 BUBER, M., Oerdistantie en relatie. Bijdragen tot een filosofische antropologie. Vert. door F. de Miranda. Utrecht, Bijleveld, z.j. 158 pp. paperback. (Labyrint) Euro 10,00
592228 BUBER, M., Paden in utopia. Het utopisch socialisme en de vernieuwing van de maatschappij. Vertaald door F. de Miranda en J. Hardenberg.. Utrecht, Bijleveld, 1972. 180 (4) pp. paperback. Euro 10,00
576186 BUBER, M., Rede über das Erzieherische.Berlin, Schneider, 1926. 48 pp. ingenaaid. *omslag vlekkig, bovenzijde rug beschadigd* Euro 20,00
591494 BUBER, M., Tales of the Hasidim. The early masters.London, Thames, 1956. (XVIII) 335 pp. linnen + omslag. *boekblok licht vlekkig* Euro 16,00
591798 BUBER, M., Twee wijzen van geloven. Geautor. vert. M.C.W. Wegeling. Den Haag, Servire, 1964 (3e). 136 pp. paperback. Euro 8,00
570636 BUBER, M., Twee wijzen van geloven. Geautor. vert. M.C.W. Wegeling. Den Haag, Servire, z.j. 136 pp. ingenaaid. Euro 8,00
577567 BUBER, M., Voordrachten over opvoeding en autobiografische fragmenten. Vertaald door F. de Miranda. Utrecht, Bijleveld, 1970. 152 pp. paperback. (Labyrint) Euro 10,00
584731 BUBER, M., Voorvallen en ontmoetingen. Ned. vert. door A.G.Kammerer. 's-Gravenhage, Boucher, 1953. 77 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 7,00
591183 BUBER, M., De vraag naar de mens. Het anthropologisch probleem historisch en dialogisch ontvouwd. Vert. door I.J. van Houte.Utrecht, Bijleveld, 1971 (3e). 146 pp. paperback. *rug licht beschadigd* Euro 8,50
598225 BUBER, M., De vraag naar de mens. Het anthropologisch probleem historisch en dialogisch ontvouwd. Vert. door I.J. van Houte.Utrecht, Bijleveld, 1957. 146 pp. linnen + omslag. (Wetenschap en bezinning) *omslag iets gevlekt* Euro 10,00
001133 BUBER, M., De vraag naar de mens. Het anthropologisch probleem historisch en dialogisch ontvouwd. Vert. door I.J. van Houte.Utrecht, Bijleveld, 1957. 146 pp. linnen. (Wetenschap en bezinning) Euro 10,00
587178 BUBER, M., Der Weg des Menschen nach der chassidischen Lehre.Den Haag, Boucher, 1950 (2e). 44 pp. gebonden + omslag. (Pulvis viarum, 5) *schutbladen gebruind* Euro 15,00
002192 BUBER, M., Der Weg des Menschen nach der chassidischen Lehre.Den Haag, Boucher, 1948. 44 pp. gebonden. (Pulvis viarum, 5) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad, band licht verkleurd*Erster Druck des auf der Woodbrooker-Tagung zu Bentveld im April 1947 gehaltenen Vortrages Euro 15,00
000655 BUBNER, R., Handlung, Sprache und Vernunft. Grundbegriffe praktischer Philosophie.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1976. 292 pp. pb. *schutbl. licht roestvlekkig* Euro 10,00
592272 BUCHHEIM, K., Logik der Tatsachen. Vom geschichtlichen Wesen der Schöpfung.München, Kösel, 1959. 296 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
018479 BUCHHEIM, K., Logik der Tatsachen. Vom geschichtlichen Wesen der Schöpfung.München, Kösel, 1959. 296 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
592036 BUCHHEIM, K., Wahrheit und Geschichte. Leipzig, Hegner, 1935. 234 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, rug licht roestvlekkig* Euro 10,00
006277 BUDILOWA, J.A., Philosophische Probleme in der sowjetischen Psychologie. Die Übers. aus dem Russischen besorgten C. und G. Wojtek.Berlin, DVW, 1975. 300 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
597922 BULHOF, I.N., BLANS, B., (RED.), Stapstenen. Opstellen over spiritualiteit en filosofie. Liber amicorum voor Ilse N. Bulhof.Best, Damon, 1997. 208 pp. paperback. Met andere bijdragen van o.a.: A.M. Korte, M. Poorthuis, F. Maas Euro 10,00


naar boven
571654 BULHOF, I.N., KATE, L. TEN, (RED.), Ons ontbreken heilige namen. Negatieve theologie in de hedendaagse cultuurfilosofie.Kampen, Kok Agora, 1992. 262 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: B. Blans, J. Dohmen, P. Moyaert, J. Wissink Euro 12,50
598150 BULHOF, I.N., RIESSEN, R. VAN, (RED.), Als woorden niets meer zeggen. De crisis rond woord en beeld in de huidige cultuur. Met bijdragen van E. van Alphen, F.R. Ankersmit, J.J. Hermsen e.a.Kampen, Kok Agora, 1995. 201 pp. paperback. Euro 10,00
579230 BULHOF, I.N., RIESSEN, R. VAN, (RED.), Als woorden niets meer zeggen. De crisis rond woord en beeld in de huidige cultuur. Met bijdragen van E. van Alphen, F.R. Ankersmit, J.J. Hermsen e.a.Kampen, Kok Agora, 1995. 201 pp. paperback. Euro 10,00
598149 BULHOF, I.N., WELTEN, R., (RED.), Verloren presenties. Over de representatiecrisis in religie, kunst, media en politiek. Met bijdragen van T. van Eijk, M. Poorthuis, R. Sneller e.a.Kampen, Kok Agora, 1996. 176 pp. paperback. Euro 10,00
579238 BULHOF, I.N., WELTEN, R., (RED.), Verloren presenties. Over de representatiecrisis in religie, kunst, media en politiek. Met bijdragen van T. van Eijk, M. Poorthuis, R. Sneller e.a.Kampen, Kok Agora, 1996. 176 pp. paperback. Euro 10,00
576153 BULHOF, I.N., Van inhoud naar houding. Een nieuwe visie op filosoferen in een pluralistische cultuur.Kampen, Kok Agora, 1995. 166 pp. paperback Euro 12,50
567035 BURCKHARDT, G., Eigenwesen und Welt als Werk. Eine Grundlegung der Kulturphilosophie. Zweite verbesserte Auflage von 'Individuum und Welt als Werk'. Mit Bildnis des Verfassers.München, Reinhardt, 1941. 299 pp. ln + omsl. Portr. *omsl. licht verkleurd, titelpagina licht roestvlekkig* Euro 15,00
598641 BURG, S. VAN DER, Denken doorzien.Hilversum, Teleac, 1999. 176 pp. paperback. Illustraties. *naam op titelpagina* Euro 11,50
573573 BURG, S. VAN DER, Denken doorzien.Hilversum, Teleac, 1999 (2e). 176 pp. paperback. Illustraties. *naam op titelpagina* Euro 11,50
012393 BÜRGER, P., Das Verschwinden des Subjekts. Eine Geschichte der Subjektität von Montaigne bis Barthes. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1998. 250 pp. gebonden + omslag. Euro 12,50
591377 BURKE, K., A grammar of motives. Berkeley, UCP, 1969. (XXIV) 530 pp. paperback. Euro 16,00
590999 BURKE, K., A grammar of motives. New York, Prentice-Hall, 1945. (XXIV) 530 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd, band iets verkleurd, boekblok gebruind* Euro 25,00
583429 BURKE, K., A grammar of motives. Berkeley, UCP, 1969. (XXIV) 530 pp. paperback. *potloodstepen., omslag geplastificeerd* Euro 15,00
591322 BURKE, K., On symbols and society. Ed. and with an introduction by J.R. Gusfield.Chigago, UP, 1989. (X) 332 pp. paperback. Bibliografie. (The heritage of sociology) Euro 15,00
003807 BURR, J.R., GOLDINGER, M., (ED.), Philosophy and contemporary Issues.New York, Macmillan, 1972. (X) 470 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: W.T. Stace, J. Hick, B. Russell Euro 13,50
592246 BUVE, J.D.J., Metafysisch manifest. Nieuw zicht op wetenschap, godsdienst en moraal. Best, Damon, 1996. 183 pp. paperback. (Launiana maiora) Euro 10,00
591115 BUYTENDIJK, F.J.J., Algemene theorie der menselijke houding en beweging als verbinding en tegenstelling van de physiologische en psychologische beschouwing.Antwerpen, Standaard, 1948. 570 pp. linnen. (UBP) *rug licht beschadigd* Euro 12,50
588093 BUYTENDIJK, F.J.J., De la douleur. Trad. d'après la version allemande par A. Reiss. Préface de M. Pradines.Paris, PUF, 1951. (XVI) 160 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *onopengesneden* Euro 11,50
588011 BUYTENDIJK, F.J.J., Le football. Une étude psychologique.Paris, Desclée 1952. 52 pp. ingenaaid. (TEP) *omslag licht verkleurd, deels onopengesneden* Euro 7,00
588397 BUYTENDIJK, F.J.J., Traité de psychologie animale. Trad. par A. Frank-Duquesne. Paris, PUF, 1952. (XVI) 362 pp. ingenaaid. (Logos) Euro 10,00
581298 BUYTENDIJK, F.J.J., Traité de psychologie animale. Trad. par A. Frank-Duquesne. Paris, PUF, 1952. (XVI) 362 pp. ingenaaid. (Logos) *enkele penstrepen, rug licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 10,00
579410 CAES, C.J., Beyond time. Ideas of the great philosophers on eternal existence and immortality. Lanham, UPA, 1985. 133 pp. paperback. *ex libris* Euro 7,50
596243 CALHOUN, C., SOLOMON, R.C., (ED.), What is an emotion? Classic readings in philosophical psychology.New York, OUP, 1984. (X) 358 pp. paperback. Bibliografie. Met teksten van o.a.: Aristoteles, B. de Spinoza, D. Hume, J. Dewey, M. Heidegger, G. Ryle Euro 11,50
017815 CAMUS, A., ACHTERHUIS, H., Camus: de moed om mens te zijn.Utrecht, Ambo, 1969. 210 pp. paperback. *enkele penstrepen* Euro 8,50
595116 CAMUS, A., BAKKER, R., Albert Camus.Baarn, WV, 1966. 250 pp. ingenaaid. Bibliografie. (WM) *rug licht beschadigd* Euro 8,00
000182 CAMUS, A., BAKKER, R., Albert Camus.Baarn, WV, 1966. 250 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) *naam op schutblad* Euro 7,50
578622 CAMUS, A., BAKKER, R., Albert Camus.Baarn, WV, 1966. 250 pp. paperback. Bibliografie. (WM) *iets los in de band.* Euro 8,00
597227 CAMUS, A., O'BRIEN, C.C., Albert Camus. Vertaald door N.H.M. Roos.Amsterdam, Meulenhoff, 1970. 95 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Oriëntatie op morgen) *papier licht gebruind, naam op schutblad, rug licht verkleurd* Euro 7,50
597851 CAMUS, A., De myte van Sysifus. Een essay over het absurde. Vertaling A. van der Niet.Amsterdam, Bezige Bij, 1975. 163 pp. paperback. (Bij reeks) *voorplat licht verschoten, naam op schutblad* Euro 10,00
590629 CAMUS, A., De mens in opstand. Vert. J.A. Meijers.Amsterdam, Bezige Bij, 1965 (2e). 242 pp. paperback. (LRP, 113) Euro 10,00
584939 CAMUS, A., Le premier homme. Paris, Gallimard, 1994. 331 pp. ingenaaid. (Cahiers Albert Camus, 7) Euro 12,50
597890 CANETTI, E., KRÜGER, M., (HRSG.), Einladung zur Verwandlung. Essays zu Elias Canettis 'Masse und Macht'.München, Hanser, 1995. 582 pp. gebonden + omslag.Met bijdragen van o.a.: J. Adler, A.M. Haas, P. von Matt Euro 20,00
582577 CARRERAS ARTAU, J., TUSQUETS TERRATS, J., Apports hispaniques a la philosophie chrétienne de l'occident.Louvain, PU, 1962. 206 pp. ing. (Chaire Cardinal Mercier 1960) Euro 10,00
570652 CASPER, B., Das dialogische Denken. Eine Untersuchung der religionsphilosophischen Bedeutung Franz Rosenzweigs, Ferdinand Ebners und Martin Bubers. Freiburg i.Br., Herder, 1967. 394 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 25,00
591813 CASSIRER, E., LOFTS, S.G., Ernst Cassirer. La vie de l'esprit. Essai sur l'unité systématique de la philosophie des formes symboliques et de la culture. Leuven, Peeters, 1997. (X) 179 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Accent) Euro 10,00
009711 CASSIRER, E., PAETZOLD, H., Ernst Cassirer - von Marburg nach New York. Eine philosophische Biographie.Darmstadt, WB, 1995. (VIII) 240 pp. gebonden. Illustraties. Euro 12,50
572815 CASSIRER, E., RAIO, G., Introduzione a Cassirer.Roma, Laterza, 1991. 250 pp. paperback. Bibliografie. (I filosofi, 56) Euro 7,00
598552 CASSIRER, E., SCHILPP, P.A., (HRSG.), Ernst Cassirer. Aus dem Amerikanischen übertragen von W. Krampf.Stuttgart, Kohlhammer, 1966. (VIII) 634 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Philosophen des 20. Jahrhunderts) *omslag vlekkig en licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig*Oorspronkelijke titel: The philosophy of Ernst Cassirer, Evanston, 1949. Metbijdragen van o.a.: F. Kaufmann, K. Lewin, S.K. Langer, J. Gutmann, H.R. Smart, H. Slochower Euro 40,00
004517 CASSIRER, E., SCHILPP, P.A., (HRSG.), Ernst Cassirer. Aus dem Amerikanischen übertragen von W. Krampf.Stuttgart, Kohlhammer, 1966. (VIII) 634 pp. linnen. Bibliografie. (Philosophen des 20. Jahrhunderts) *ex libris, naam op schutblad*Oorspronkelijke titel: The philosophy of Ernst Cassirer, Evanston, 1949. Metbijdragen van o.a.: F. Kaufmann, K. Lewin, S.K. Langer, J. Gutmann, H.R. Smart, H. Slochower Euro 40,00
579675 CASSIRER, E., Idee und Gestalt. Goethe - Schiller. Hölderlin - Kleist.Berlin, Cassirer, 1924 (2e). 202 pp. halflinnen. *ex libris* Euro 20,00
591650 CASSIRER, E., Idee und Gestalt. Goethe. Schiller. Hölderlin. Kleist.Darmstadt, WB, 1971 (Reprint 1924). 202 pp. kunstleer. Euro 9,50
597160 CASSIRER, E., Idee und Gestalt. Goethe. Schiller. Hölderlin. Kleist.Darmstadt, WB, 1971 (Reprint 1924). 202 pp. kunstleer. *ex libris* Euro 9,50
001142 CASSIRER, E., Idee und Gestalt. Goethe. Schiller. Hölderlin. Kleist.Darmstadt, WB, 1971 (Reprint 1924). 202 pp. kunstleer. Euro 9,50
593488 CASSIRER, E., Individuum und Kosmos in der Philosophie der Renaissance.Leipzig, Teubner, 1927. (X) 458 pp. ingenaaid. Illustraties. (Studien der Bibliothek Warburg, 10) *omslag verkleurd en licht beschadigd* Erstausgabe Euro 250,00
591658 CASSIRER, E., The logic of the cultural sciences.Translated with an introduction by S.G. Loftis. Foreword by D.P. Verene.New Haven, YUP, 2000. (XLIV) 134 pp. paperback. Euro 12,50
571367 CASSIRER, E., The myth of the state. Garden City, Doubleday, 1955. (XIV) 382 pp. paperback. (Anchor, 52) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
567283 CASSIRER, E., Die Philosophie der Aufklärung.Tübingen, Mohr, z.j (XIV) 491 pp. linnen. *titelpagina ontbreekt, rug verkleurd, naam op binnenzijde band, potloodstrepen*Editie uit de jaren zeventig Euro 25,00
570830 CASSIRER, E., The problem of knowledge. Philosophy, science, and history since Hegel. Transl. by W.H. Woglom and C.W. Hendel. With a preface by C.W. Hendel.New Haven, YUP, 1974 (7e). (XVIII) 334 pp. paperback. (YP, 211) *omslag licht geschaafd en verkleurd* Euro 13,50
579236 CASTORIADIS, C., Durchs Labyrinth. Seele, Vernunft, Gesellschaft. Aus dem Französischen übers. von H. Brühmann. Frankfurt a.M, EVA, 1981. 305 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
576513 CASTORIADIS, C., World in fragments. Writings on politics, society, psychoanalysis, and the imagination. Ed. and transl. by D.A. Curtis.Stanford, UP, 1997. (XL) 507 pp. paperback. (Meridian) The present translation presents selections from 'Domaines de l'homme. Les carrefours du labyrinthe II' (1986), 'Le monde morcelé. Les carrefours du labyrinthe III' (1990). Euro 20,00
004805 CHAMBERS, J.H., Empiricist research on teaching. A philosophical and practical critique of its scientific pretensions.Dordrecht, Kluwer, 1992. (XII) 282 pp. gebonden. (PE, 4) Euro 35,00
004744 CHAMBLISS, J.J., The origins of American philosophy of education. Its development as a distinct discipline, 1808 - 1913.The Hague, Nijhoff, 1968. (VIII) 114 pp. ing. Euro 11,50


naar boven
580391 CHANGEUX, J.P., RICOEUR, P., Ce qui nous fait penser. La nature et la règle. Paris, Jacob, 1998. 350 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
588929 CHATELION COUNET, P., VERTOGEN, G., God, neem ik aan? Het ongrijpbare van theologie en natuurkunde. Zoetermeer, Meinema, 2000. 292 pp. paperback. Euro 11,50
593539 CHAZAL, G., Le miroir automate. Introduction à une philosophie de l'informatique.Seyssel, Champ Vallon, 1995. 252 pp. paperback. (Collection milieux) Euro 15,00
567595 CHOWDHURY, T., WISKERKE, N., ZOEST, P. VAN, ZWAN, R. VAN DER, Holisme en new-age-bewustzijn. Fenomenologische, theologische en ecologische aspecten van een nieuw wereldbeeld. Verslag van een kortlopend studieproject aan de theologische faculteit Tilburg. Met een voorwoord van L. Smits. Tilburg, z.u., 1986. 219 pp. ing. *naam op schutbl.* Euro 9,50
016548 CHRISTENSEN, R., Lebendige Gegenwart und Urerlebnis. Zur konkretisierung des transzendentalen apriori bei Husserl und Reininger.Wien, VÖAW, 1981. 152 pp. ingenaaid. (Sitzungsberichte, 389, 20) Euro 14,00
585681 CIORAN, E.M., Aveux et anathèmes. Paris, Gallimard, 1987. 146 pp. paperback. (Arcades) Euro 10,00
586083 CIORAN, E.M., La chute dans le temps. Paris, Gallimard, 1978. 195 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig* Euro 15,00
598070 CIORAN, E.M., De l'inconvénient d'être né. Paris, Gallimard, 1979. 246 pp. ingenaaid. (NRF essais, 186) *omslag licht verkleurd en roestvlekkig* Euro 15,00
586081 CIORAN, E.M., Écartèlement. Paris, Gallimard, 1979. 178 pp. ingenaaid. (Essais) *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
002048 CIORAN, E.M., Geschichte und Utopie. Autorisierte Übersetzung aus dem Französischen von K. Leonhard. Stuttgart, Klett, 1965. 130 pp. ingenaaid. (Versuche, 1) *tekst op schutblad* Euro 10,00
589236 CIORAN, E.M., Précis de décomposition.Paris, Gallimard, 1977. 255 pp. paperback. (Tel) *schutblad voorin ontbreekt, band licht vlekkig* Euro 10,00
598137 CIORAN, E.M., Précis de décomposition.Paris, Gallimard, 1977. 255 pp. paperback. (Tel) *band licht roestvlekkig* Euro 10,00
591764 CLAES, J., BRAECKMANS, L., VANHEESWIJCK, G., (RED.), Onder de koepel van het Pantheon. Liber amicorum Jacques Claes.Kapellen, Pelckmans, 1994. 448 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J. Van Houtte, L. Dupré, L. van Bladel Euro 15,00
579185 CLAY, J., BRUGGENCATE, H.G. TEN, Een slag in de lucht. Dr. J. Clay en de leer der tegenstrijdigheid bij Hegel en Bolland. Rotterdam, Brusse, 1921. 23 pp. ingenaaid. *papier licht gebruind* Euro 6,00
017091 CLITEUR, P.B., Humanistische filosofie. Over de relatie tussen filosofie, de levensovertuiging van het humanisme en de vraag wat verstaan kan worden onder 'humanistische filosofie'.Kampen, Kok Agora, 1990. 99 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
588525 COBBEN, P., Postdialectische zedelijkheid. Ontwerp voor een Hegeliaans antwoord op Heidegger, Habermas, Derrida en Levinas.Kampen, Kok Agora, 1996. 374 pp. paperback. Euro 16,00
588526 COBBEN, P., Postdialectische zedelijkheid. Ontwerp voor een Hegeliaans antwoord op Heidegger, Habermas, Derrida en Levinas.Kampen, Kok Agora, 1996. 374 pp. paperback. Euro 16,00
588527 COBBEN, P., Postdialectische zedelijkheid. Ontwerp voor een Hegeliaans antwoord op Heidegger, Habermas, Derrida en Levinas.Kampen, Kok Agora, 1996. 374 pp. paperback. Euro 16,00
588528 COBBEN, P., Postdialectische zedelijkheid. Ontwerp voor een Hegeliaans antwoord op Heidegger, Habermas, Derrida en Levinas.Kampen, Kok Agora, 1996. 374 pp. paperback. Euro 16,00
588530 COBBEN, P., Postdialectische zedelijkheid. Ontwerp voor een Hegeliaans antwoord op Heidegger, Habermas, Derrida en Levinas.Kampen, Kok Agora, 1996. 374 pp. paperback. Euro 16,00
008455 COBBEN, P., Postdialectische zedelijkheid. Ontwerp voor een Hegeliaans antwoord op Heidegger, Habermas, Derrida en Levinas.Kampen, Kok Agora, 1996. 374 pp. paperback. Euro 16,00
566806 COHAUSZ., O., Das moderne Denken. Die moderne Denkfreiheit und ihre Grenzen. Köln, Bachem, 1921 (3e). 109 pp. hlf ln. *bibl.st., band verkleurd* Euro 10,00
595580 COHEN, H., KINKEL, W., Hermann Cohen. Eine Einführung in sein Werk. Mit einem Bildnis. Stuttgart, Strecker, 1924. (VIII) 356 pp. halflinnen. Portret. *band vlekkig*Frakturschrift Euro 30,00
003591 COHEN, H., OYEN, H. VAN, Ethiek en religie. Opmerkingen over de verhouding van ethiek en religie in het systeem van Hermann Cohen.Amsterdam, Paris, 1929. (VI) 230 pp. ing. *omsl. licht besch.* Euro 16,00
005542 COHN, J., Der Sinn der gegenwärtigen Kultur. Ein philosophischer Versuch.Leipzig, Meiner, 1914. (XII) 297 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig*Eerste druk Euro 23,00
589416 COLLINI, S., Absent minds. Intellectuals in Britain.Oxford, UP, 2006. (X) 526 pp. linnen + omslag. Euro 17,50
566512 COLLINS, J., Interpreting modern philosophy.Princeton, UP, 1973 (2e). (XII) 463 pp. ln + omsl. Bibliogr. *omsl. licht besch.* Euro 20,00
586090 COLTMAN, R., The language of hermeneutics. Gadamer and Heidegger in dialogue.New York, SUNY, 1998. (XVIII) 187 pp. paperback. Bibliografie. (SUNY series) Euro 12,50
594722 COMMERS, R., (RED.), De mens is dood. Leve de mens.Brussel, VUB, 1993. 135 pp. ingenaaid. *naam op achterzijde omslag, enkele potloodstrepen*Met andere bijdragen van: H. Sabbe, K. Boullart, K. Raes Euro 10,00
586825 COMMERS, R., Het vrije denken. Het ongelijk van een humanisme. Brussel, VUB, 1992 (2e). 327 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
589912 COMMERS, R., De wijzen en de zotten. De moderniteit en haar filosofie. Brussel, VUB, 1995. 312 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
574943 COMTE-SPONVILLE, A., FERRY, L., La sagesse des modernes. Dix questions pour notre temps. Essai. Paris, Laffont, 1998. 573 pp. ingenaaid. Euro 12,50
587393 COMTE-SPONVILLE, A., FERRY, L., Van wijsheid tot schoonheid. Dialoog over tien actuele kwesties. Nederlandse vertaling: T.Buckinx.Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 568 pp. paperback. Euro 16,00
580253 COMTE-SPONVILLE, A., Une éducation philosophique et autres articles. Paris, PUF, 1989. 382 pp. ingenaaid. (Perspectives critiques) Euro 15,00
571412 COMTE-SPONVILLE, A., Vivre. Traité du désespoir et de la béatitude, 2. Paris, PUF, 1991 (2e). 304 pp. ingenaaid. (Perspectives critiques) Euro 10,00
585337 CONLEY, T. M., Rhetoric in the European tradition.Chicago, UP, 1994 (2e). (X) 325 pp. paperback. Euro 12,50
585096 CONNOR, S., Postmodernist culture. An introduction to theories of the contemporary.Oxford, Blackwell, 1989. VIII, 274 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
008890 CORETH, E., (HRSG.), Aufgaben der Philosophie. Drei Versuche von E. Coreth, O. Muck, J. Schasching.Innsbruck, Rauch, 1958. 210 pp. ingenaaid. (PG, 9, 2) *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
014263 CORNELIS, A., Logica van het gevoel. Filosofie van de stabiliteitslagen in de cultuur als nesteling der emoties. Essay.Amsterdam, Essence, 1992 (4e herz.). (XVIII) 675 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 20,00
581671 CORNELIS, A., Logica van het gevoel. Filosofie van de stabiliteitslagen in de cultuur als nesteling der emoties. Essay.Amsterdam, Essence, 1990 (3e). (XX) 541 pp. ing. Ills. *schutbl. licht roestvlekkig*Met opdracht van de schrijver Euro 22,50
584210 CORNELIS, A., Logica van het gevoel. Stabiliteitslagen in de cultuur als nesteling der emoties. Essay.Amsterdam, Essence, 1988. (XVIII) 434 pp. ing. Euro 17,50
591037 COSTA, D. DA, Sprekende stiltes. Een postmoderne lezing van het vrouwelijk schrift. Irigaray, Kristeva, Lyotard.Kampen, Kok Agora, 1989. 144 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 8,00
569467 COUDENHOVE-KALERGI, R.N., Held oder Heiliger.Wien, Paneuropa, 1927. 240 pp. ln. Portr. *band roestvlekkig, rug besch., wormgaatjes* Euro 12,50
585684 COUSINEAU, P., (RED.), Soul. An archaeology. Readings from Socrates to Ray Charles. Compiled and with commentary.Hammersmit, Harper, (XXXIV) 249 pp. paperback. (Thorsons) Euro 11,50
578165 CYSARZ, H., Das Schöpferische. Die natürlich-geschichtliche Schaffensordnung der Dinge.Halle, Niemeyer, 1943. 306 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
580017 CYSARZ, H., Das seiende Sein. Geistes- und gesamtwissenschaftliche Letztfragen.Wien, Gallus, 1948. (XVI) 338 pp. ln + omsl. *omsl. verkleurd, boekblok lichte waterschade* Euro 15,00
592532 DAMBSKA, I., CONINCK, A. DE, FÉLICÉ, A., La vérité. Actes du XIIe congrès des sociétés de philosophie de langue française. Bruxelles-Louvain 22-24 août 1964. Louvain, Nauwelaerts, 1964. (VIII) 331 pp. ingenaaid. Andere bijdragen van o.a.: J. Moreau, A. Mercier, E. Minkowski, J. Pucelle, L. Flam Euro 20,00
567519 DAMUR, C., Das Fest der Seele. Der Individualismus als Gestalt des Abendlandes. Bern, Haupt, 1947. 424 pp. ln. *naam op schutbl., rug licht besch.* Euro 20,00
588320 DANTO, A.C., Connections to the world. The basic concepts of philosophy. With a new preface.Berkeley, UCP, 1997 (2e). (XXVIII) 281 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 12,50
589076 DANTO, A.C., What philosophy is. A guide tot the elements. New York, Harper, 1968. (XVI) 151 pp. paperback. (Essays in philosophy) (TB, 1546) *naam op schutblad* Euro 10,00
596339 DARBON, A., Une philosophie de l'expérience.Paris, PUF, 1946. (VI) 264 pp. ingenaaid. (BPC) *omslag verkleurd, onopengesneden, scheurtje in schutblad* Euro 12,50
592647 DAVIDSON, M., The free wil controversy.London, Watts, 1942. (X) 118 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 11,50


naar boven
588203 DEBRAY, R., Critique of political reason. Transl. by D. Macey. London, Verso, 1983. (XII) 361 pp. paperback. Euro 10,00
008993 DEBRAY, R., Les masques.Paris, Gallimard, 1987. 284 pp. paperback. (NRF) Euro 10,00
583857 DEBRAY, R., Teachers, writers, celebrities. The intellectuals of modern France. Introd. by F. Mulhern. Transl. by D. Macey.London, Verso, 1981. (XXVI) 251 pp. pb. *naam op schutbl., enkele potl.str.* Euro 10,00
569101 DECOSTER, P., MOLLE, G. VAN, La philosophie de Paul Decoster.Bruxelles, Grave, 1940. 278 pp. ing. *band licht verschoten, onafgesn., rug licht besch.*Met opdracht aan B. Delfgaauw Euro 17,50
001762 DEGROOD, D.H., The appearance of reality: Essays in contemporary philosophy.Amsterdam, Grüner, 1985. (X) 220 pp. ingenaaid. (Praxis, 11) *sticker op binnenzijde omslag* Euro 14,00
576019 DELANGLADE, J., SCHMALENBACH, H., GODET, P., LEUBA, J.L., Signe et symbole. Neuchatel, Baconnière, 1946. 178 pp. ingenaaid. (Être et penser, 13) Euro 10,00
595417 DELEUZE, G., BACKÈS-CLÉMENT, C., (RED.), Gilles Deleuze. Aix-en-Provence, L'Arc, 1980. 102 pp. ingenaaid. Illustraties. (L'Arc, 49) *naam op openingspagina*Met bijdragen van o.a.: P. Klossowski, M. de Gandillac, C. Rosset Euro 10,00
591919 DELEUZE, G., GUALANDI, A., Deleuze.Paris, Belles lettres, 1998. 146 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Figures du savoir, 9) Euro 7,00
591660 DELEUZE, G., GUATTARI, F., Kafka. Pour une littérature mineure.Paris, Minuit, 1976. 159 pp. ingenaaid. (Critique) *omslag iets roestvlekkig* Euro 15,00
569380 DELEUZE, G., GUATTARI, F., Ou'est-ce que la philosophie?Paris, Minuit, 1991. 206 pp. ingenaaid. (Critique) Euro 15,00
590282 DELEUZE, G., JÄGER, C., Gilles Deleuze. Eine Einführung.München, Fink, 1997. 311 pp. paperback. Bibliografie. (UTB, 1985) *naam op titelpagina afgeplakt* Euro 12,50
595119 DELFGAAUW, B., BAKKER, R., HUBBELING, H.G., (RED.), De filosofie van Bernard Delfgaauw.Bussum, WV, 1982. 206 pp. paperback. Bibliografie. *omslag verkleurd*Met bijdragen van o.a.: A. Vanderjagt, H. van Luijk, R. Bakker Euro 7,00
010364 DELFGAAUW, B., BAKKER, R., HUBBELING, H.G., (RED.), De filosofie van Bernard Delfgaauw.Bussum, WV, 1982. 206 pp. paperback. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: A. Vanderjagt, H. van Luijk, R. Bakker Euro 7,50
008007 DELFGAAUW, B., MELSEN, A.G.M. VAN, De wijsgerige Thomas. Terugblik op het neothomisme.Baarn, Ambo, 1984. 168 pp. pb. (AT, 72, 1) Andere bijdragen van: C.E.M. en H.M.A. Struycker Boudier Euro 7,50
014857 DELFGAAUW, B., Denkwegen. Essays.Kampen, Kok Agora, 1992. 164 pp. paperback. Euro 8,00
597057 DELFGAAUW, B., Filosofie van de vervreemding als vervreemding van de filosofie. 4 delen.Kampen, Kok Agora, 1987-1990. 264, 212, 212, 208 pp. paperback.Deel 1: Van Descartes naar Kant, Deel 2: Terug naar de werkelijkheid, Deel 3: Plicht en geluk, Deel 4: Zoeken naar het vaste punt Euro 35,00
013835 DELFGAAUW, B., Filosofie van de vervreemding als vervreemding van de filosofie. 4 delen.Kampen, Kok Agora, 1987-1990. 264, 212, 212, 208 pp. pb.Deel 1: Van Descartes naar Kant, Deel 2: Terug naar de werkelijkheid, Deel 3: Plicht en geluk, Deel 4: Zoeken naar het vaste punt Euro 35,00
566651 DELFGAAUW, B., Over de schreef. Christendom en humanisme. Communisme en democratie.Baarn, WV, 1964. 216 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
017068 DELFGAAUW, B., Wat is existentialisme? Kierkegaard, Marcel, Jaspers, Heidegger, Sartre.Baarn, WV, 1969 (7e herz.). 130 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
003582 DEMPF, A., Christliche Philosophie. Der Mensch zwischen Gott und der Welt.Bonn, Buchgemeinde, 1938. 238 pp. ln. Ills. *papier licht roestvlekkig* Euro 14,00
567198 DEMPF, A., Die drei Laster. Dostojewskis Tiefenpsychologie.München, Alber, 1946 (1.-5. T.). 129 pp. ing. *bibl.ex., enkele potl.str., omsl. verkleurd* Euro 9,50
583300 DEMPF, A., Ethik des Mittelalters. München, Oldenbourg, 1927. 111 pp. ing. *naam op schutbl., rug licht besch.*Sonderausgabe aus dem Handbuch der Philosophie Euro 10,00
007608 DEMPF, A., Geistesgeschichte der altchristlichen Kultur.Stuttgart, Kohlhammer, 1964. 295 pp. ln + omsl. *omsl. licht verkleurd* Euro 15,00
591710 DEMPF, A., Kritik der historischen Vernunft. München, Oldenbourg, 1957. 319 pp. ingenaaid. *omslag en boekblok licht roestvlekkig* Euro 20,00
007989 DEMPF, A., Sacrum imperium. Geschichts- und Staatsphilosophie des Mittelalters und der politischen Renaissance.München, Oldenbourg, 1929. (XVI) 574 pp. ing. *bibl.ex., onopengesn., omsl. besch., achterplat los* Euro 25,00
589368 DEMPF, A., Selbstkritik der Philosophie und vergleichende Philosophiegeschichte im Umriss.Wien, Herder, 1947. (X) 347 pp. half linnen. Euro 12,50
003581 DEMPF, A., Selbstkritik der Philosophie und vergleichende Philosophiegeschichte im Umriss.Wien, Herder, 1947. (X) 347 pp. half linnen. Euro 12,50
007311 DEMPF, A., Die Weltidee.Einsiedeln, Johannes, 1955. 78 pp. ingenaaid. (Christ heute, 4, 2) *rug licht besch.* Euro 8,00
597670 DENKER, A., Grensverkenningen. Essays over het wezsen van de eindigheid. Best, Damon, 1999. 176 pp. paperback. (Reflecties, 8) Euro 10,00
598655 DENKER, R., Agressie. Kant, Darwin, Freud, Lorenz. Vertaling: A. Dijk. Amsterdam, Van Ditmar, 1967. 135 pp. paperback. Oorspronkelijke uitgave: Aufklärung über Agression Euro 8,00
597766 DERKSE, W., (RED.), Denken van wat ons ontsnapt. Essays over de relevantie van metafysica. Kampen, Kok Agora, 1996. 155 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: H. de Dijn, J. Greisch, M. van Nierop Euro 10,00
587247 DERKSE, W.F.C.M., (RED.), Verandert waarheid? Reflecties over vorm en inhoud van het waarheidsbegrip.Kampen, Kok Agora, 1993. 137 pp. paperback. *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: A.E. van Hooff, G.H.T. Blans, P.A. van Gennip Euro 7,00
598664 DERKSE, W.F.C.M., LEIJEN, A.J., NAGEL, B.M.J., (RED.), Subliem niemandsland. Opstellen over metafysica, intersubjectiviteit en transcendentie. Best, Damon, 1996. 324 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: M. Karskens, J. Bartels, H. IJsseling, V. Kal Euro 16,00
597554 DERRIDA, J., BENNINGTON, G., Jacques Derrida.Paris, Seuil, 1991. 376 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Les contemporains, 11) Euro 11,50
586164 DERRIDA, J., HARTMANN, G.H., Saving the text. Literature/Derrida/philosophy. Baltimore, JHUP, 1982. (XXVIII) 184 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
587838 DERRIDA, J., SIJDE, N. VAN DER, De visie op literatuur van Jacques Derrida.Groningen, z.u., 1997. (X) 588 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 28,00
003649 DERRIDA, J., WOOD, D., BERNASCONI, R., (ED.), Derrida and différance.Evanston, Northwestern UP, 1988. (XIV) 98 pp. linnen.Met bijdragen van o.a.: J. Derrida, D.F. Krell, G. Ormiston Euro 12,50
597789 DERRIDA, J., L'écriture et la différence. Paris, Seuil, 1979. 436 pp. paperback. (Points, 100) Euro 12,50
597676 DERRIDA, J., Heidegger et la question. De l'esprit. Différence sexuelle, différence ontologique (Geschlecht I). Le main de Heidegger (Geschlecht II). Paris, Flammarion, 1990. 222 pp. paperback. (Champs, 235) Euro 10,00
597674 DERRIDA, J., L'archéologie du frivole. Z.p., Denoël, 1976. 124 pp. paperback. (Médiations) Euro 8,00
597787 DERRIDA, J., L'archéologie du frivole. Z.p., Denoël, 1976. 124 pp. paperback. (Médiations) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
597790 DERRIDA, J., Positions. Entretiens avec H. Ronse, J. Kristeva, J.L. Houdebine, G. Scarpetta.Paris, Minuit, 1995. 133 pp. ingenaaid. (Critique) Euro 15,00
019547 DERRIDA, J., Positions. Entretiens avec H. Ronse, J. Kristeva, J.L. Houdebine, G. Scarpetta.Paris, Minuit, 1972. 133 pp. ingenaaid. (Critique) Euro 15,00
590958 DERRIDA, J., La voix et le phénomène. Introduction au problème du signe dans la phénoménologie de Husserl.Paris, PUF, 1976 (3e). (VI) 117 pp. ingenaaid. (Épiméthée) Euro 11,50
598177 DESCHOUX, M., Essai sur la personnalité.Paris, PUF, 1949. (VIII) 386 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *papier licht gebruind, naam op binnenzijde omslag* Euro 12,50
577202 DESCHOUX, M., Essai sur la personnalité.Paris, PUF, 1949. (VIII) 386 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *vlekje op rug, enkele penstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 12,50
590029 DESCOQS, P., Essai critique sur l'hylémorphisme.Paris, Beauchesne, 1924.413 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BAP) *bibliotheekexemplaar, pagina met erratalijst tussen pp. 408 en 409 gebonden* Euro 20,00
588916 DESMOND, W., Het tragische en het komische. Vertaling I. van der Burg.Amsterdam, Boom, 1998. 123 pp. ingenaaid. (Boom essay) Euro 10,00
571290 DESSOIR, M., Buch der Erinnerung. Stuttgart, Enke, 1947 (2e). (VI) 306 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *naam op schutblad, rug iets vlekkig* Euro 20,00
576829 DEUGD, C. DE, Het metafysisch grondpatroon van het romantische literaire denken. De fenomenologie van een geestesgesteldheid. With a summary in English.Groningen, WN, 1971 (2e). (VI) 517 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SLRT, 10) *omslag licht beduimeld* Euro 25,00
595452 DEUTSCHER, M., Subjecting and objecting. An essay in objectivity. Oxford, Blackwell, 1983. (IV) 281 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
597747 DEUTSCHER, P., Yielding gender. Feminism, deconstruction and the history of philosophy.London, Routledge, 1997. (VIII) 224 pp. paperback. Bibliografie. Euro 15,00


naar boven
575401 DEVAUX, P., GOUHIER, H., PERELMAN, C., (RED.), Americana.Bruxelles, RIP, 1971. 247 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 99-100, 1-2) *onafgesneden*Met bijdragen van o.a.: E. Morot-Sir, M. Weitz, J.E. Smith Euro 10,00
575428 DEVAUX, P., GOUHIER, H., PERELMAN, C., (RED.), La communication en philosophie.Bruxelles, RIP, 1969. (II) 385-553 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 90, 4) *onafgesneden*Met bijdragen van o.a.: A.J. Ayer, A. Robinet, J. Marias Euro 10,00
575376 DEVAUX, P., GOUHIER, H., PERELMAN, C., (RED.), La notion de structure.Bruxelles, RIP, 1965. (II) 251-496 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 73-74, 3-4) *deels onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: A. Martinet, I. Prigogine, A. Guaraldi Euro 10,00
005404 DEWEY, J., HART, H., Communal certainty and authorized truth. An examination of John Dewey's philosophy of verification. Amsterdam, Swets, 1966. (XVIII) 156 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
578319 DEWEY, J., THAYER, H.S., The logic of pragmatism. An examination of John Dewey's logic. New York, Greenwood, 1969 (Reprint 1952). 222 pp. linnen. Bibliografie. *naam op titelpagina, potloodstrepen* Euro 12,50
595301 DEWEY, J., Theory of valuation. Chicago, UP, 1955 (8e). (IV) 67 pp. geniet. Bibliografie. (FUS, 2, 4)Foundations of the unity of science: volumes I and II of the International Encyclopedia of Unified Science Euro 15,00
578121 DIEMER, A., Grundriss der Philosophie. 2 dln. Meisenheim am Glan, Hain, 1962-64. (XIV) 558, (XIV) 861 pp. ln + omsl. Dl 1: Allgemeiner Teil, Dl 2: Die philosophischen Sonderdisziplinen Euro 40,00
588936 DIEREN, E. VAN, Historisch-idealisme of historisch-materialisme? Opbouwen of ondermijnen? 2 delen.Amsterdam, Van Rossen, 1922. (XVI) 293, (IV) 271 pp. ingenaaid. *ex libris, rug deel 2 licht beschadigd* Euro 25,00
592575 DIJKUM, C. VAN, TOMBE, D. DE, (RED), Gamma chaos. Onzekerheid en orde in de menswetenschappen.Bloemendaal, Aramith, 1992. 173 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. van Lidth de Jeude, G. de Zeeuw, A. Oskamp Euro 11,50
589040 DIJKUM, C. VAN, TOMBE, D. DE, (RED), Gamma chaos. Onzekerheid en orde in de menswetenschappen.Bloemendaal, Aramith, 1992. 173 pp. paperback. Illustraties. *enkele penstrepen*Met bijdragen van o.a.: J. van Lidth de Jeude, G. de Zeeuw, A. Oskamp Euro 11,50
591588 DIJKUM, C. VAN, TOMBE, D. DE, (RED), Gamma chaos. Onzekerheid en orde in de menswetenschappen.Bloemendaal, Aramith, 1992. 173 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J. van Lidth de Jeude, G. de Zeeuw, A. Oskamp Euro 11,50
584665 DIJN, H. DE, Hoe overleven we de vrijheid? Modernisme, postmodernisme en het mystiek lichaam.Kapellen, Pelckmans, 1994 (3e). 143 pp. paperback. Euro 10,00
593561 DIJN, H. DE, Kan kennis troosten? Over de kloof tussen weten en leven. Kapellen, Pelckmans, 1994. 149 pp. paperback. Euro 10,00
597053 DOHMEN, J., (RED.), Over levenskunst. De grote filosofen over het goede leven. Nederlandse vertaling M. Wildschut. Amsterdam, Ambo, 2002. 399 pp. gebonden + omslag. Met teksten van o.a.: Plato, Petrarca, Pascal, Nietsche Euro 16,00
587248 DOHMEN, J., Tegen de onverschilligheid. Pleidooi voor een moderne levenskunst.Amsterdam, Ambo, 2007 (5e). 316 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 12,50
598687 DOOREN, W. VAN, CONSTANDSE, A.L., Atheïsme, humanisme, socialisme.Amsterdam, Agon, 1975. 152 pp. paperback. Illustraties. (Artèma) Met opdracht van Anton Constandse aan Ger Harmsen dec. 1975 Euro 10,00
598500 DOOREN, W. VAN, CONSTANDSE, A.L., Atheïsme, humanisme, socialisme.Amsterdam, Agon, 1975. 152 pp. paperback. Illustraties. (Artèma) Euro 10,00
014145 DOOREN, W. VAN, Denkwegen in de geschiedenis van de nieuwere wijsbegeerte.Assen, Van Gorcum, 1983. (XII) 252 pp. paperback. *naam binnenzijde omslag* Euro 10,00
591302 DOORMAN, M., POTT, H., (RED.), Filosofen van deze tijd. Inleiding, keuze. Amsterdam, Bakker, 2005 (9e herz.). 412 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen* Euro 12,50
588033 DOORMAN, M., POTT, H., (RED.), Filosofen van deze tijd. Inleiding, keuze. Amsterdam, Bakker, 2000. 379 pp. paperback. Euro 11,50
586338 DOORMAN, M., POTT, H., (RED.), Filosofen van deze tijd. Inleiding, keuze. Amsterdam, Bakker, 2002 (6e herz.). 386 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 11,50
597107 DOORMAN, M., POTT, H., (RED.), Filosofen van deze tijd. Inleiding, keuze. Amsterdam, Bakker, 2000. 379 pp. paperback. Euro 11,50
598174 DOURS, C., Personne, personnage. Les fictions de l'identité personnelle. Rennes, PU, 2003. 203 pp. paperback. Bibliografie. (Aesthetica) Euro 12,50
578175 DRESDEN, S., Existentie-philosophie en literatuurbeschouwing. Amsterdam, Meulenhoff, 1946. 39 pp. halflinnen. (De Eik, 4) Euro 6,00
566500 DRESSLER, M., Die Welt als Wille zum Selbst. Eine philosophische Studie. Heidelberg, Winter, 1904. (IV) 112 pp. ing. *onafgesn.*Frakturschrift. Max Dressler, Karlsruhe 1863-1936. Professor an der Akademie der bildenden Künste. Monist. Ziegenfuss, 1, 256 Euro 15,00
003164 DREWS, A., (HRSG.), Der Monismus. Dargestellt in Beiträgen seiner Vertreter. 2 delen.Jena, Diederichs, 1908. (VIII) 331, (IV) 201 pp. ingenaaid. *enkele potloodaantekeningen, deel 1 iets los in de band, naam op schutblad, rug bovenzijde licht beschadigd*Deel 1: Systematisches, Deel 2: Historisches. Met teksten van o.a.: O. Braun, F. Steudel, M. Dressler, B. Wille, A. von Hartmann, W. von Schnehen, O. Weiss Euro 30,00
569920 DRIESCH, H., Alltagsrätsel des Seelenlebens. Stuttgart, DVA, 1938. 208 pp. ln + omsl. *omsl besch.*Eerste druk. Frakturschrift Euro 15,00
004239 DRIESCH, H., Systematische Selbstdarstellung.Berlin, Junker, 1933. (II) 129-190 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd*Deutsche systematische Philosophie nach ihren Gestaltern. Sonderausgabe Euro 11,50
590211 DRÖFE, K.T., Rammelen aan de wijsbegeerte. Kanttekeningen van een tegendraadse liefhebber.Soest, Kairos, 1997. 85 pp. ingenaaid.In de jaren 1995, 1996 en begin 1997 verschenen als artikelenserie in Epimedium, het faculteitsblad van het Filosofisch Instituut te Utrecht. Genummerd en door de auteur gesigneerd exemplaar Euro 10,00
589793 DUCASSE,C.J., A critical examination of the belief in a life after death.Springfield, Thomas, 1961. (XVIII) 318 pp. linnen. (American lectures in philosophy, 423) *stempel op schutblad, enkele potloodstrepen* Euro 20,00
597221 DUFRENNE, M., Esthétique et philosophie. 3 delen.Paris, Klincksieck, 1976. 212, 338, 207 pp. paperback. (Klincksieck esthétique) *omslagen licht roesrvlekkig* Euro 50,00
597669 DUFRENNE, M., Jalons. La Haye, Nijhoff, 1966. (VI) 221 pp. linnen+ omslag. (Phaenomenologica, 20) *omslag verkleurd* Euro 20,00
573898 DUFRENNE, M., Jalons. La Haye, Nijhoff, 1966. (VI) 221 pp. linnen. (Phaenomenologica, 20) *bibliotheekexemplaar* Euro 20,00
580312 DUFRENNE, M., Main trends in aesthetics and the sciences of art. New York, Holmes, 1979. (XX) 418 pp. pb. Bibliogr. (Main trends in the social and human sciences, 3) *ex libris, band licht verkleurd, 7 blz. verkeerd gebonden* Euro 20,00
595402 DUFRENNE, M., La personnalité de base. Un concept sociologique.Paris, PUF, 1972 (3e). (VIII) 350 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BSC) *rug verkleurd* Euro 14,00
003641 DUFRENNE, M., La personnalité de base. Un concept sociologique.Paris, PUF, 1966 (2e herz.). (VIII) 350 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BSC) *band geplastificeerd* Euro 12,50
596266 DUPRÉ, L., De symboliek van het heilige. Ingeleid door J. De Visscher.Kampen, Kok Agora, 1991. 165 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
578298 DUPRÉ, L., De symboliek van het heilige. Ingeleid door J. De Visscher.Kampen, Kok Agora, 1991. 165 pp. paperback. Euro 10,00
571893 DURANT, W., In den hof der wijsbegeerte. Een critische uiteenzetting van de groote vragen van dezen tijd. Vert. en ingel. door H.C. Pos.Den Haag, Boucher, 1941 (4e). 692 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
001603 DURFEE, H.A., Foundational reflections. Studies in contemporary philosophy.Dordrecht, Nijhoff, 1987. (X) 294 pp. geb. (AUPP, 4) (MNPL, 29) *ex libris* Euro 25,00
015381 DÜRR, E., Erkenntnistheorie.Leipzig, Quelle, 1910. (VIII) 362 pp. ingenaaid. *papier hier en daar licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd*Eerste druk. Schüler Külpes. Dürr (1878-1913) vertritt den kritischen Realismus und betont die psychologischen Grundlagen für Erkenntnistheorie und Ethik'. Ziegenfuss, 1, 270. Euro 35,00
005341 DÜRR, E., Grundzüge der Ethik.Heidelberg, Winter, 1909. (XXVI) 384 pp. linnen. (Die Psychologie in Einzeldarstellungen, 1) *ex libris, bovenzijde rug licht beschadigd*Ernst Dürr, 1878-1913. Dürr vertritt den kritischen Realismus und betont die psychologischen Grundlegung für Erkenntnistheorie und Ethik. Ziegenfuss, 1, 270 Euro 20,00
579613 DÜRR, E., Die Lehre von der Aufmerksamkeit. Leipzig, Quelle, 1914 (2e herz.). (VIII) 220 pp. ln. *bibl.ex.* Euro 20,00
010023 EACKER, J.N., Problems of philosophy and psychology.Chicago, Nelson, 1975. (XII) 201 pp. ln + omsl. Euro 11,50
584636 EAGLETON, T., Marxisme en literatuurkritiek. Vert.: L. van Duin en H. Hoeks.Nijmegen, SUN, 1980. 87 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 147) Euro 8,00
004848 EARLE, W., Objectivity. An essay in phenomenological ontology. Chicago, Quadrangle, 157 pp. paperback. (QP, 109) Euro 11,50
013891 EBERZ, O., Sophia und Logos oder die Philosophie der Wiederherstellung. Hrsg. von L. Eberz.München, Reinhardt, 1967. 616 pp. ln + omsl. Bibliogr. Portr. Ills. Euro 25,00
598327 ECHEVERRIA, E.J., Criticism and commitment. Major themes in contemporary 'post-critical' philosophy. Amsterdam, Rodopi, 1981. (X) 273 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
567511 ECHEVERRIA, E.J., Criticism and commitment. Major themes in contemporary 'post-critical' philosophy. Amsterdam, Rodopi, 1981. (X) 273 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
589571 ECO, U., GOULD, S.J., CARRIÈRE, J.C., DELUMEAU, J., Gesprekken over het einde der tijden. In gesprek met C. David, F. Lenoir en J.P. de Tonnac. Vert. N. Ysebaert. Amsterdam, Boom, 1999. 257 pp. ingenaaid. Euro 11,50
573332 ECO, U., GOULD, S.J., CARRIÈRE, J.C., DELUMEAU, J., Gesprekken over het einde der tijden. In gesprek met C. David, F. Lenoir en J.P. de Tonnac. Vert. N. Ysebaert. Amsterdam, Boom, 1999. 257 pp. ingenaaid. Euro 11,50
592570 ECO, U., MARTINI, C.M., Als we niet geloven, wat geloven we dan? Vert. door M. Vosmaer.Amsterdam, Prometheus, 1999. 120 pp. paperback. Euro 8,50


naar boven
590141 ECO, U., MARTINI, C.M., Als we niet geloven, wat geloven we dan? Vert. door M. Vosmaer.Amsterdam, Prometheus, 1999. 120 pp. paperback. Euro 8,50
567481 ECO, U., MARTINI, C.M., Als we niet geloven, wat geloven we dan? Vert. door M. Vosmaer.Amsterdam, Prometheus, 1999. 120 pp. paperback. Euro 8,50
592565 ECO, U., SCHIFFER, S.R., Het labyrint van de wereld. Leven en werk van Umberto Eco. Vertaald en bewerkt door T. Buckinx.Amsterdam, Bakker, 1999. 279 pp. paperback. Bibliografie. *streep op boekblok* Euro 13,50
598320 ECO, U., SCHIFFER, S.R., Het labyrint van de wereld. Leven en werk van Umberto Eco. Vertaald en bewerkt door T. Buckinx.Amsterdam, Bakker, 1999. 279 pp. paperback. Bibliografie. Euro 13,50
566795 ECO, U., SCHIFFER, S.R., Het labyrint van de wereld. Leven en werk van Umberto Eco. Vertaald en bewerkt door T. Buckinx.Amsterdam, Bakker, 1999. 279 pp. paperback. Bibliografie. Euro 13,50
586017 ECO, U., Vijf morele dilemma's. Ned. vert. Y. Bond en P. Krone.Amsterdam, Bakker, 1998. 116 pp. paperback. Euro 7,50
580773 EDIE, J.M., (ED.), Phenomenology in America. Studies in the philosophy of experience. With an introduction. Chicago, Quadrangle, 1967 (2e). 309 pp. ln. Met bijdragen van o.a.: H.L. Dreyfus, W. Earle, W.J. Richardson Euro 15,00
584153 EELLS, E., Rational decison and causality. Cambridge, UP, 1982, (X) 234 pp. ln + omsl. Bibliogr. (CSP) *omsl. licht verkleurd* Euro 12,50
592385 EHRHARDT, W.E., Philosophiegeschichte und geschichtlicher Skeptizismus. Untersuchungen zur Frage: wie ist Philosophiegeschichte möglich?Bern, Francke, 1967. 167 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd* Euro 11,50
018351 EHRHARDT, W.E., Philosophiegeschichte und geschichtlicher Skeptizismus. Untersuchungen zur Frage: wie ist Philosophiegeschichte möglich?Bern, Francke, 1967. 167 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 11,50
566515 EHRLICH, W., Stufen der Personalität. Grundlegung einer Metaphysik des Menschen.Halle a. S., Niemeyer, 1930. (IV) 165 pp. ing. *onafgesn.*Frakturschrift Euro 15,00
595814 EILSTEIN, H., Life contemplative, life practical. An essay on fatalism. Amsterdam, Rodopi, 1997. 161 pp. gebonden. (PSPSH, 52) Euro 30,00
585968 ELDERS, F., (ED.), Visions of nature. Studies on the theory of gaia and culture in ancient and modern times. Foreword by D. Rothenberg. Brussels, VUB, 2004. 254 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: P. Westbroek, T. Kochetkova, W. Fox Euro 12,50
595113 ELDERS, F., (RED.), Filosofie als science-fiction. Interviews en een enquête.Amsterdam, Polak, 1968. 452 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: R.F. Beerling, B.M.I. Delfgaauw, W.F. Hermans, J. van der Hoeven, K. Kuypers, R.C. Kwant, A.G.M. van Melsen, L.W. Nauta Euro 10,00
598376 ELDERS, F., (RED.), Filosofie als science-fiction. Interviews en een enquête.Amsterdam, Polak, 1968. 452 pp. paperback. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: R.F. Beerling, B.M.I. Delfgaauw, W.F. Hermans, J. van der Hoeven, K. Kuypers, R.C. Kwant, A.G.M. van Melsen, L.W. Nauta Euro 10,00
004699 ELDERS, F., (RED.), Filosofie als science-fiction. Interviews en een enquête.Amsterdam, Polak, 1968. 452 pp. paperback. *naam verwijderd met typpex*Met bijdragen van o.a.: R.F. Beerling, B.M.I. Delfgaauw, W.F. Hermans, J. van der Hoeven, K. Kuypers, R.C. Kwant, A.G.M. van Melsen, L.W. Nauta Euro 10,00
588185 ELDERS, F., Analyseer-deconditioneer. Een inleiding tot de systematische filosofie.Amsterdam, Van Gennep, 1972. 161 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 7,00
006148 ELDERS, F., Analyseer-deconditioneer. Een inleiding tot de systematische filosofie.Amsterdam, Van Gennep, 1972. 161 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,00
597238 ELDERS, F., Reflexive water. The basic concerns of mankind. A.J. Ayer and Arne Naess. Sir Karl Popper and sir John Eccles. Noam Chomsky and Michel Foucault. Leszek Kolakowski and Henry Lefèbvre. London, Souvenir, 1974. 307 pp. paperback. Illustraties. (Condor) Euro 12,50
588845 ELEY, L., Metakritik der Formalen Logik. Sinnliche Gewissheit als Horizont der Aussagenlogik und elementaren Prädikatenlogik. Den Haag, Nijhoff, 1969. (VIII) 380 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 31) Euro 25,00
592271 ELEY, L., Metakritik der Formalen Logik. Sinnliche Gewissheit als Horizont der Aussagenlogik und elementaren Prädikatenlogik. Den Haag, Nijhoff, 1969. (VIII) 380 pp. linnen. (Phaenomenologica, 31) *omslag licht verkleurd* Euro 25,00
573893 ELEY, L., Metakritik der Formalen Logik. Sinnliche Gewissheit als Horizont der Aussagenlogik und elementaren Prädikatenlogik. Den Haag, Nijhoff, 1969. (VIII) 380 pp. linnen. (Phaenomenologica, 31) *bibliotheekexemplaar* Euro 25,00
598566 ELSTER, J., Logic and society. Contradictions and possible worlds. Chichester, Wiley, 1978. (VIII) 235 pp. gebonden + omslag. *rug en deel voorzijde omslag verkleurd* Euro 15,00
570570 EMMET, D.M., The nature of metaphysical thinking.London, Macmillan, 1949 (3e). (XII) 238 pp. linnen. *boekblok en schutbladen licht roestvlekkig, band licht verkleurd* Euro 15,00
593178 ENGELDORP GASTELAARS, P. VAN, MAGALA, S., PREUß, O., (HRSG.), Wirkungen kritische Theorie und kritisches Denken.Rotterdam, UP, 1990. 298 pp. paperback. (FS, 3) *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: P.Sloterdijk, H. Dubiel, G.Koch Euro 15,00
012649 EUCKEN, R., BERGSON, H., RUSSELL, B., Filosofische geschriften. Ingel. door R.F. Beerling en B. Delfgaauw.Hasselt, Heideland, z.j. 394 pp. halfleer. Bibliografie. Illustraties. (PNL) *ex libris* Euro 12,50
570679 EUCKEN, R., CHANG, C., Das Lebensproblem in China und Europa. Leipzig, Quelle, 1922. (VI) 199 pp. half linnen. *band licht roestvlekkig* Euro 10,00
583846 EUCKEN, R., Einführung in eine Philosophie des Geisteslebens. Leipzig, Quelle, 1908. (VI) 197 pp. linnen. *naam op schutbl., enkele potl.str., bovenzijde rug licht besch.*Frakturschrift Euro 16,00
007212 EUCKEN, R., Geistesprobleme und Lebensfragen. Ausgew. Abschnitte aus den Werken. Hrsg. und eingel. von O. Braun.Leipzig, Reclam, 1921 (2e). 261 pp. linnen. Portret. *ex libris, band verkleurd*Frakturschrift Euro 8,50
000160 EUCKEN, R., Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart.Leipzig, Veit, 1916 (5e herz.). (XII) 406 pp. linnen. *papier iets roestvlekkig* Euro 13,50
003471 EUCKEN, R., Der Kampf um einen geistigen Lebensinhalt. Neue Grundlegung einer Weltanschauung.Berlin, De Gruyter, 1925 (5e herz.). (X) 397 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, onafgesneden, rug vlekkig* Euro 12,50
566463 EUCKEN, R., Die Lebensanschauungen der grossen Denker. Eine Entwicklungsgeschichte des Lebensproblems der Menschheit von Plato bis zur Gegenwart.Berlin, De Gruyter, 1919 (13e-14e). (VIII) 557 pp. hlf ln. *rug licht besch., platten licht verkleurd, naam op schutbl. en titelpagina* Euro 15,00
569179 EUCKEN, R., Die Lebensanschauungen der grossen Denker. Eine Entwicklungsgeschichte des Lebensproblems der Menschheit von Plato bis zur Gegenwart.Leipzig, Veit, 1899 (3e herz.). (XII) 492 pp. hlf ln. *aant. op titelpagina.* Euro 18,50
005163 EUCKEN, R., Der Sinn und Wert des Lebens.Leipzig, Quelle, 1917 (5e herz). (VIII) 172 pp. gebonden. Portret. *bibliotheekexemplaar, iets los in de band*Frakturschrift Euro 12,50
013669 EUCKEN, R., Der Wahrheitsgehalt der Religion.Berlin, De Gruyter, 1920 (4e herz.). (XIV) 447 pp. halflinnen. *enkele potloodstrepen, band licht beschadigd* Euro 14,00
578902 EUCKEN, R., Zur Sammlung der Geister. Leipzig, Quelle, 1913. (VIII) 151 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*Frakturschrift Euro 11,50
580347 EVANS, J.C., The metaphysics of transcendental subjectivity. Descartes, Kant and W. Sellars. Amsterdam, Grüner, 1984. (XII) 138 pp. ln. Bibliogr. (BSP, 5) Euro 20,00
592341 FARBER, M., (RED.), L'activité philosophiques contemporaine en France et aux États-Unis. 2 delen.Paris, PUF, 1950. (VIII) 488, (IV) 410 pp. ingenaaid. (BPC) Met bijdragen van o.a.: A.C. Benjamin, R.W. Sellars, M.G. White, J. Wahl, R. Le Senne, H. Lefebvre. Deel 1: La philosophie américaine, Deel 2: La philosophie française Euro 30,00
593933 FARBER, M., Naturalism and subjectivism.Springfield, Thomas, 1959. (XVI) 389 pp. linnen + omslag. (American lecture series, 367) *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
007398 FEBER, L.J.M., Existentialisme en christendom.Tielt, Lannoo, 1962. 170 pp. linnen. (Randgebieden, 4) Euro 7,00
570890 FEBER, L.J.M., Van Herren en Herrenkultur. Utrecht, Spectrum, 1946. 160 pp. half linnen + omslag *schutblad roestvlekkig, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
597219 FEIBLEMAN, J.K., Aesthetics. A study of the fine arts in theory and practice.New York, Humanities press, 1968 (2e).. (XII) 463 pp. linnen. Euro 16,00
018472 FEIBLEMAN, J.K., The stages of human life. A biography of entire man.The Hague, Nijhoff, 1975. (VIII) 270 pp. ingenaaid.*vouwtje in omslag* Euro 12,50
594442 FEKETE, J., (ED.), Life after postmodernism. Essays on value and culture. Houndmills, Macmillan, 1988. (XX) 197 pp. paperback. Illustraties. (Culturetexts) Met bijdragen van o.a.: B.H. Smith, J.M. Bernstein, A. Kroker Euro 11,50
570166 FEKETE, J., (ED.), Life after postmodernism. Essays on value and culture. Houndmills, Macmillan, 1988. (XX) 197 pp. paperback. Illustraties. (Culturetexts) Met bijdragen van o.a.: B.H. Smith, J.M. Bernstein, A. Kroker Euro 11,50
588920 FERRY, L., BERGER, H., Ik noem het: God. Reflecties bij Luc Ferry, 'L' homme-Dieu ou le Sens de la vie'.Tilburg, UP, 1998. (VIII) 142 pp. ingenaaid. *enkele penstrepen, naam op schutblad* Euro 10,00
596407 FERRY, L., Homo aestheticus. L'invention du goût à l'âge démocratique.Paris, Grasset, 1990. 470 pp. paperback. (biblio essais, 4074) *schutbladen licht roestvlekkig* Euro 8,00
580221 FEULING, D., Hauptfragen der Metaphysik. Einführung in das philosophische Leben. Heidelberg, Kerle, 1949 (2e). (XX) 572 pp. hlf ln. Euro 15,00
006358 FEY, E., (HRSG.), Beiträge zum Philosophie-Unterricht in europäischen Ländern. Ein Integrationsversuch.Münster, Aschendorff, 1978. (XII) 390 pp. linnen + omslag.Met bijdragen van o.a.: M.F. Fresco, G. Nuchelmans, J. Prusen, L. Benakis Euro 16,00
593598 FINK, E., Le jeu comme symbole du monde. Traduit de l'allemand par H. Hildenbrand et A. Lindenberg. Paris, Minuit, 1993. 244 pp. paperback. (Arguments) Titre de l'édition originale: 'Spiel als Weltsymbol' Euro 12,50
596589 FINK, E., Le jeu comme symbole du monde. Traduit de l'allemand par H. Hildenbrand et A. Lindenberg. Paris, Minuit, 1993. 244 pp. paperback. (Arguments) *omslag licht verkleurd*Titre de l'édition originale: 'Spiel als Weltsymbol' Euro 12,50
592033 FINK, E., Philosophie des Geistes. Hrsg. von F.A. Schwarz. Würzburg, Königshausen, 1994. 206 p. paperback. Euro 12,50


naar boven
570727 FINK, E., Sein, Wahrheit, Welt. Vor-Fragen zum Problem des Phänomen-Begriffs.Den Haag, Nijhoff, 1958. (VIII) 156 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 1) *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 25,00
595989 FINKIELKRAUT, A., L'humanité perdue. Essai sur le XXe siècle.Paris, Seuil, 1996. 170 pp. paperback. Euro 11,50
590083 FINKIELKRAUT, A., Een stem van de overkant. Vertaald door F. de Haan. Amsterdam, Contact, 2001. 109 pp. paperback. Euro 8,50
590084 FINKIELKRAUT, A., Een stem van de overkant. Vertaald door F. de Haan. Amsterdam, Contact, 2001. 109 pp. paperback. Euro 8,50
569135 FINKIELKRAUT, A., Een stem van de overkant. Vertaald door F. de Haan. Amsterdam, Contact, 2001. 109 pp. paperback. Euro 8,50
017078 FINKIELKRAUT, A., Zinloze herinnering. Over de misdrijven tegen de menselijkheid. Vert. door G. van den Bergh.Amsterdam, Contact, 1993. 112 pp. paperback. Euro 8,00
584721 FLAM, L., De kunstenaar. Brussel, z.u., 1981. (VI) 229 pp. paperback. (Studiereeks van het tijdschrift van de VU Brussel) *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
584718 FLAM, L., Misschien....Over de waarschijnlijkheid.Antwerpen, Aurora, 1984. paperback. (Aurorasporen) *ongepagineerd, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
595703 FLAM, L., De morele crisis van onze tijd.Amsterdam, WB, 1958. 119 pp. ingenaaid. (Wereld-boog, 118) *naam op schutblad, band licht verkleurd* Euro 8,00
584717 FLAM, L., Protest tegen de catastrofale werkelijkheid. Leuven, Acco, 1981. (IV) 293 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd en vlekkig* Euro 11,50
584720 FLAM, L., Verleden en toekomst van de filosofie. Amsterdam, WB, 1962. 272 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
589582 FLAM, L., Verleden en toekomst van de filosofie. Amsterdam, WB, 1962. 272 pp. linnen *band licht geschaafd* Euro 11,50
584743 FLAM, L., Wie was Nietzsche? Beschouwingen bij 'Alzo sprak Zarathustra'. Antwerpen, Sikkel, 1960. 112 pp. linnen. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
584714 FLAM, L., Zelfbewust-Zijn. Antwerpen, Ontwikkeling, 1961. (VIII) 260 pp. linnen. *rug licht beschadigd, enkele katernen enigszins los* Euro 11,50
596039 FLEISCHHACKER, L., KEIZERS, E., MULDER, D., (RED.), Filosofiedag 1984.Enschede, TH Twente, 1984. 221 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: G. van Bakel, P. Kockelkoren, T. Baumeister Euro 11,50
584167 FLEW, A., An introduction to western philosophy. Ideas and argument from Plato to Sartre. London, Thames, 1971. 511 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* Euro 11,50
598067 FLUSSER, V., Choses et non-choses. Esquisses phénomenologiques. Traduit.Nîmes, Chambon, 1996. 172 pp. paperback. (Rayon philo) Oorspronkelijke titel: 'Dinge und Undinge' Euro 10,00
581580 FORTMANN, H., GENNIP, P.A. VAN, Het kwetsbare midden. Persoon en werk van Han Fortmann.Bilthoven, Ambo, 1973. 211 pp. paperback. *rug gebruind* Euro 9,00
588803 FORTMANN, H., Heel de mens. Reflecties over de menselijke mogelijkheden.Bilthoven, Ambo, 1972 (2e). 303 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
569223 FORTMANN, H., Heel de mens. Reflecties over de menselijke mogelijkheden.Bilthoven, Ambo, 1972 (2e). 303 pp. paperback. Euro 8,00
573747 FORTMANN, H., Heel de mens. Reflecties over de menselijke mogelijkheden.Bilthoven, Ambo, 1972 (8e). 303 pp. paperback. Euro 8,00
569224 FORTMANN, H., Heel de mens. Reflecties over de menselijke mogelijkheden.Bilthoven, Ambo, 1972 (3e). 303 pp. paperback. Euro 8,00
580119 FORTMANN, H., Hindoes en boeddhisten. Dagboekaantekeningen en reisbrieven. Bilthoven, Ambo, 1968 (4e). 206 pp. paperback. Euro 7,50
008876 FORTMANN, H., Inleiding tot de cultuurpsychologie. Deel 1. Bilthoven, Ambo, 1971. 407 pp. pb. Bibliogr. *ex libris., band licht besch.* Euro 8,50
570188 FORTMANN, H., Inleiding tot de cultuurpsychologie. Deel I.Bilthoven, Ambo, 1979 (3e). 407 pp. paperback. Bibliografie. (Herdruk) Euro 8,00
582176 FORTMANN, H., Oosterse renaissance. Kritische reflecties op de cultuur van nu. Bilthoven, Ambo, 1970 (6e). 71 pp. pb. Euro 6,00
582175 FORTMANN, H., Wat is er met de mens gebeurd? Over de taak van een vergelijkende cultuurpsychologie. Bilthoven, Ambo, 1971 (5e). 60 pp. pb. *st. op titelpagina, rug licht besch.* Euro 6,00
595398 FOUCAULT, M., BAKKER, R., Het anonieme denken. Michel Foucault en het structuralisme.Baarn, WV, 1973. 173 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 8,00
000609 FOUCAULT, M., BAKKER, R., Het anonieme denken. Michel Foucault en het structuralisme.Baarn, WV, 1973. 173 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
016206 FOUCAULT, M., GUÉDEZ, A., Foucault.Paris, EU, 1972. 119 pp. paperback. Bibliografie. (Psychothèque, 15) Euro 8,50
590123 FOUCAULT, M., HOY, D.C., (RED.), Michel Foucault. Lectures critiques. Trad. de l'anglais par J. Colson.Bruxelles, De Boeck, 1989. 265 pp. paperback. (Le point philosophique) Met bijdragen van o.a.: I. Hacking, J. Habermas, C. Taylor Euro 12,50
595347 FOUCAULT, M., MCWHORTER, L., Bodies and pleasures. Foucault and the politics of sexual normalization. Bloomington, IUP, 1999. (XX) 260 pp. paperback. Euro 16,00
591232 FOUCAULT, M., RANSOM, J.C., Foucault's discipline. The politics of subjectivity.Durham, DUP, 1997. (XII) 225 pp. paperback. Bibliografie. Euro 15,00
590258 FOUCAULT, M., Les mots et les choses. Une archéologie des sciences humaines.Paris, Gallimard, 1977. 400 pp. paperback. Illustraties. (BSH) Euro 14,00
598426 FOUCAULT, M., Les mots et les choses. Une archéologie des sciences humaines.Paris, Gallimard, 1972. 400 pp. paperback. Illustraties. (BSH) *rug verkleurd, folie laat los* Euro 14,00
597501 FOUCAULT, M., Les mots et les choses. Une archéologie des sciences humaines.Paris, Gallimard, 2005. 400 pp. paperback. (Tel) Euro 12,50
573650 FOUCAULT, M., Naissance de la clinique. Une archéologie du regard médical.Paris, PUF, 1978 (4e). (XVI) 214 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Galien) Euro 15,00
592006 FRANK, D.H., (ED.), On liberty. Jewish philosophical perspectives.Richmond, Curzon, 1999. (XIV) 219 pp. linnen + omslag. (CJPS) Met bijdragen van o.a.: L. E. Goodman, E. Halper, J. Jacobs Euro 15,00
594986 FRANK, M., Das Sagbare und das Unsagbare. Studien zur deutsch-französischen Hermeneutik und Texttheorie. Erweiterte Neuausgabe.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1993 (3e herz.). 607 pp. ingenaaid. (STW, 317) *naam op schutblad* Euro 10,00
576208 FRANK, S., De Russische wereldbeschouwing. De vert. is van J. Holleman.Amsterdam, Emmering, 1932. 50 pp. ingenaaid. Euro 7,00
589786 FRENCH, P.A., UEHLING, T.E., WETTSTEIN, H.K., (ED.), Contemporary perspectives on the history of philosophy.Minneapolis, Minnesota UP, 1983. (VIII) 545 pp. paperback. (MSP, 8) Met bijdragen van o.a.: P.H. Nidditch, P. Machamer, J.B. Schneewind Euro 16,00
589660 FRENCH, P.A., UEHLING, T.E., WETTSTEIN, H.K., (ED.), Realism and antirealism.Minneapolis, Minnesota UP, 1988. (VI) 476 pp. paperback. (MSP, 12) Met bijdragen van o.a.: E. Hirsch, P. van Inwagen, S. Blackburn Euro 16,00
592715 FRENCH, P.A., UEHLING, T.E., WETTSTEIN, H.K., (ED.), Studies in essentialism.Minneapolis, Minnesota UP, 1986. (VIII) 514 pp. linnen. (MSP, 11) Met bijdragen van o.a.: G. Forbes, A. McMichael, R.M. Chisholm Euro 20,00
592035 FREUNDLIEB, D., HUDSON, W., (ED.), Reason and its other. Rationality in modern German philosophy and culture. Providence, Berg, 1993. (VI) 298 pp. gebonden. Bibliografie. (BESS) Met bijdragen van K.O. Apel, M. Frank, A. Wellmer Euro 16,00
598383 FRIEDMANN, H., Die Welt der Formen. System eines morphologischen Idealismus. München, Beck, 1930 (2e herz.). (XXII) 519 pp. linnen.*schutbladen licht gebruind* Euro 20,00
566700 FRIEDMANN, H., Die Welt der Formen. System eines morphologischen Idealismus. München, Beck, 1930 (2e herz.). (XXII) 519 pp. linnen + omslag.*schutblad licht gebruind, omslag licht beschadigd* Euro 20,00
010164 FRINGS, M.S., Person und Dasein. Zur Frage der Ontologie des Wertseins.Den Haag, Nijhoff, 1969. (XVI) 118 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 32) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
568682 FROE, A. DE, DELFGAAUW, B., SWAN LIAT, K., (E.A.), Wijsgerig denken. Hoofdstukken uit de wijsbegeerte voor het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs.Amsterdam, Meulenhoff, 1968. (VIII) 158 pp. gebonden.Met o.a. bijdragen van: G. Nuchelmans, R.F. Beerling, J.H.M.M. Loenen Euro 7,00
566248 FROE, A. DE, Fatum en fortuna. Kans en buitenkans. Een leesboek over de mens.Hilversum, De Haan, 1967. 228 pp. paperback. (Palladium) Euro 10,00
007112 FROE, A. DE, Inleiding tot de studie en de beoefening der anthropologie.Amsterdam, NHUM, 1948. (XII) 391 pp. ln. *schutbl. gebruind* Euro 13,50
014704 FROE, A. DE, De mens, een vraag zonder antwoord.Amsterdam, Meulenhoff, 1979 (2e herz). 148 pp. paperback. (Ideeën) Euro 7,00
589276 FROE, A. DE, Van waarneming tot oordeel. Een bezinning op de werkwijze en de betekenis van de wetenschap voor maatschappij en geestesleven.Amsterdam, Meulenhoff, 1951. (IV) 100 pp. half linnen. *enkele potloodstrepen* Euro 8,50


naar boven
583817 FROE, A. DE, Het waarmerk van de mens. Essays over wetenschap en wijsbegeerte.Amsterdam, Meulenhoff, 1988. 235 pp. paperback. Keuze van essays uit 'Van waarneming tot oordeel' (1951) en 'Fatum en fortuna' (1976) Euro 10,00
593551 FROE, A. DE, Het waarmerk van de mens. Essays over wetenschap en wijsbegeerte.Amsterdam, Meulenhoff, 1988. 235 pp. paperback. Keuze van essays uit 'Van waarneming tot oordeel' (1951) en 'Fatum en fortuna' (1976) Euro 10,00
595015 FROMM, E., EVANS, R.I., Dialogue with Erich Fromm. NewYork, Harper, 1966 (2e). (XX) 136 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 11,50
596087 FROMM, E., De angst voor vrijheid. Vert. door H. Redeker. Utrecht, Bijleveld, 1971 (5e). 223 pp. paperback. *naam op schutblad, boekblok licht vlekkig* Euro 8,00
579247 FROMM, E., De angst voor vrijheid. Vert. door H. Redeker. Utrecht, Bijleveld, 1981 (10e). 223 pp. paperback. *enkele penstrepen* Euro 8,00
579548 FROMM, E., De angst voor vrijheid. Vertaald door H. Redeker. Utrecht, Bijleveld, 1952. 223 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 12,50
584120 FROMM, E., Dromen, sprookjes, mythen. Inleiding tot het verstaan van een vergeten taal. Vert. door M.Y.S. Bellema. Utrecht, Bijleveld, 1972 (3e). 176 pp. paperback. *naam op schutblad en titelpagina* Euro 8,00
585737 FROMM, E., Dromen, sprookjes, mythen. Inleiding tot het verstaan van een vergeten taal. Vert. door M.Y.S. Bellema. Utrecht, Bijleveld, 1987 (6e). 176 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 7,00
578531 FROMM, E., Dromen, sprookjes, mythen. Inleiding tot het verstaan van een vergeten taal. Vertaald door M.Y.S. Bellema. Utrecht, Bijleveld, 1972 (3e). 176 pp. paperback. Euro 8,50
583382 FROMM, E., Freud's visie op de mens. De grondlegger van de psychoanalyse. Zijn gedrevenheid, zijn grootheid, zijn grenzen. Vertaald G.J. Johannes. Utrecht, Bijleveld, z.j. 221 pp. paperback. (Labyrint) Euro 10,00
575957 FROMM, E., De gezonde samenleving. Psychopathologie van demokratie en kapitalisme. Vert. door H. Redeker. Utrecht, Bijleveld, 1972 (4e). 274 pp. paperback. Euro 8,00
578653 FROMM, E., De gezonde samenleving. Psychopathologie van demokratie en kapitalisme. Vertaald door H. Redeker. Utrecht, Bijleveld, 1977 (7e). 274 pp. paperback. Euro 8,00
597230 FROMM, E., Gij zult zijn als goden. Een radicaal humanistische interpretatie van het oude testament en zijn traditie.Utrecht, Bijleveld 1977 (2e). 198 pp. paperback. *enkele penstrepen* Euro 7,50
585736 FROMM, E., Het hart van de mens. Onze geneigdheid tot goed en kwaad. Vertaald door J. Tielens en J. Mordegaai. Utrecht, Bijleveld, 1984 (2e).. 157 pp. paperback. *naam op titelpagina* Euro 8,00
595014 FROMM, E., Liefhebben, een kunst, een kunde. Vert. door A. Treurniet. Utrecht, Bijleveld, 1982 (10e). 176 pp. paperback. Euro 7,00
580478 FROMM, E., Liefhebben, een kunst, een kunde. Vert. door A. Treurniet. Utrecht, Bijleveld, 1971 (4e). 176 pp. paperback. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 7,00
575954 FROMM, E., Liefhebben, een kunst, een kunde. Vert. door A. Treurniet. Utrecht, Bijleveld, 1982 (10e). 176 pp. paperback. Euro 7,00
578614 FROMM, E., Liefhebben, een kunst, een kunde. Vert. door A. Treurniet. Utrecht, Bijleveld, 1982 (10e). 176 pp. paperback. *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 7,00
577877 FROMM, E., Liefhebben, een kunst, een kunde. Vert. door A. Treurniet. Utrecht, Bijleveld, 1973 (6e). 176 pp. paperback. *portret auteur op titelpagina geplakt, enkele markeerstiftstrepen* Euro 7,00
585738 FROMM, E., Marx, Freud en de vrijheid. De bevrijding van de mens uit de ketenen der illusies. Vert. door J. Hardenberg. Utrecht, Bijleveld, 1972 (2e). 190 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 9,00
587834 FROMM, E., Psychoanalyse en religie. Vet. door P. Beers.Utrecht, Bijleveld, 1973 (3e). 155 pp. paperback. *enkele penstrepen, naam op schutblad* Euro 7,00
576611 FROMM, E., Psychoanalyse en religie. Vet. door P. Beers.Utrecht, Bijleveld, 1973 (3e). 155 pp. paperback. Euro 7,00
595086 FROMM, E., De revolutie van de hoop. Naar een humanisering van de technologische samenleving. Vert. door F. Kandau en J. Mordegaai.Utrecht, Bijleveld, 1980 (3e). 175 pp. paperback. Euro 8,00
582138 FROMM, E., The sane society. London, Routledge, 1956. (XIV) 370 pp. ln + omsl. (ILSSR) *omsl. besch.* Euro 16,00
581052 FROMM, E., De zelfstandige mens. Een bijdrage tot de psychologie der ethiek. Vert. door H. Redeker.Utrecht, Bijleveld, 1973 (6e). 208 pp. paperback. *boekblok iets gevlekt, stempel binnenzijde omslag* Euro 7,50
577878 FROMM, E., De zelfstandige mens. Een bijdrage tot de psychologie der ethiek. Vert. door H. Redeker.Utrecht, Bijleveld, 1976 (7e). 208 pp. paperback. *enkele markeerstiftstrepen* Euro 7,00
574127 FRYE, N., LEE, A.A., DENHAM, R.D., (ED.), The legacy of Northrop Frye. Toronto, UP, 1994. (XXXVIII) 353 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: A.C. Hamilton, M. Burgess, L. Hutcheon Euro 15,00
580181 FUNKE, G., BUCHER, A.J., DRÜE, H., SEEBOHM, T.M., (HRSG.), Bewusst sein. Gerard Funke zu eigen.Bonn, Bouvier, 1975. (X) 463 pp. ing. Bibliogr. Portr. Met bijdragen van o.a.: K.O. Apel, G. Fey, W. Biemel Euro 30,00
595554 GAARDER, J., De wereld van Sofie. Roman over de geschiedenis van de filosofie. Vertaald uit het Noors door J. Klok, L. Pijttersen, K. Snoeijing, P. Stevens.Antwerpen, Houtekiet, 2000 (44e). 559 pp. halflinnen. Euro 15,00
570080 GAARDER, J., De wereld van Sofie. Roman over de geschiedenis van de filosofie. Vertaald uit het Noors door J. Klok, L. Pijttersen, K. Snoeijing, P. Stevens.Antwerpen, Houtekiet, 1995 (11e). 559 pp. halflinnen. Euro 15,00
570196 GABRIEL, L., HEINTEL, E., ANGSÜSSER, U., (HRSG.), Akten des XIV. Internationalen Kongresses für Philosophie. Wien. 2.-9. September 1968. 6 delen.Wien, Herder, 1968-71. (XX) 656, (XVI) 688, (XVI) 694, (XVI) 608, (XVI) 676, (XII) 609 pp. ingenaaid. *enkele omslagen licht vlekkig*Met bijdragen van o.a.: K. Popper, P. Ricoeur, J. Hintikka, J. Hyppolite, L. Landgrebe, G. Kalinowski, Y. Bar-Hillel, R. Montague, A. Dempf, R. Ingarden, A. Gehlen, J.P. Mackey, H. Kohlenberger, J. Moreau, E. Bloch, H.G. Gadamer, G. Marcel. Dl 1: Geist, Welt und Geschichte. Freiheit: Verantwortung und Entscheidung. Sprache: Semantik und Hermeneutik. Philosophie und Ideologie. Philosophie und Naturwissenschaft, Dl 2: Marx und die Philosophie der Gegenwart. Brentano, die philosophische Psychologie und die phänomenologische Bewegung. Wittgenstein, der 'Wiener Kreis' und die analytische Philosophie. Die deontische Logik und ihre Bedeutung für Ethik und Recht. Die Bedeutung der Synthese im integrativen Denken unter Berücksichtigung ganzheitlicher Strukturen. Kybernetik und die Philosophie der Technik. Die Zeit. Die Natur des Menschen und das Problem des Friedens, Dl 3: Logik. Erkenntnis- und Wissenschaftstheorie. Sprachphilosophie. Ontologie und Metaphysik, Dl 4: Ethik und Wertphilosophie. Ästhetik und Kunstphilosophie. Naturphilosophie. Kulturphilosophie. Geschichtsphilosophie, Dl 5: Philosophische Anthropologie. Rechtsphilosophie, Sozialphilosophie, politische Philosophie. Religionsphilosophie. Philosophiegeschichtliche Forschung, Dl 6: I. Öffentliche Vorträge, II. Beiträge zu den Plenarsitzungen, Kolloquien und Sektionen im Nachtrag zu den Bänden I-V Euro 175,00
585720 GADAMER, H.G., (ED.), Truth and history. Vérité et historicité. Entretiens in Heidelberg 12-16 septembr 1969.The Hague, Nijhoff, 1972. (VIII) 79 pp. ingenaaid. Met bijdragen van oa.: K. Löwith, L. Goldmann, E. Topitsch Euro 11,50
592733 GADAMER, H.G., WARNKE, G., Gadamer. Hermeneutics, tradition and reason. Stanford, UP, 1987. (XII) 206 pp. paperback. (Key contemporary thinkers) Euro 12,50
578926 GADAMER, H.G., WARNKE, G., Gadamer. Hermeneutics, tradition and reason. Cambridge, Polity, 1987. (XII) 206 pp. paperback. (Key contemporary thinkers) *vouwtje in omslag, enkele potloodstrepen, rug licht verkleurd* Euro 12,50
588075 GAITA, R., De hond van de filosoof. Vert. door P. Moody.Amsterdam, Ambo, 2003. linnen + omslag. *naam op titelpagina* Euro 13,50
578239 GALEN LAST, H. VAN, Van Nietzsche tot nu. Cultuurgeschiedenis van deze eeuw. Groningen, WN, 1975. 128 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 6,00
581308 GARAUDY, R., Appel aux vivants. Paris, Seuil, 1979. 397 pp. pb. *boekblok iets gevlekt, naam en tekst op schutbl.* Euro 10,00
589498 GARAUDY, R., God of de mammon? De strijd van de eeuw. Woord vooraf door L. Boff. Vert: H. Verhaeghe. Averbode, Ten Have, 1996. 167 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 8,00
573538 GARAUDY, R., God of de mammon? De strijd van de eeuw. Woord vooraf door L. Boff. Vert: H. Verhaeghe. Averbode, Ten Have, 1996. 167 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 8,00
593270 GARAUDY, R., Hebben wij God nodig? Ingeleid door abbé Pierre. Nederlandse vertaling: F.C. van de BiltBaarn, Ten Have, 1995.202 pp. paperback. Euro 10,00
568650 GARAUDY, R., Parole d'homme. Paris, Laffont, 1975. 265 pp. pb. (La vie selon) Euro 8,50
566575 GARAUDY, R., Perspectives de l'homme. Existentialisme, pensée catholique, structuralisme, marxisme.Paris, PUF, 1969 (4e herz.). 435 pp. pb. (BPC) Euro 11,50
596163 GARAUDY, R., Realisme zonder grenzen. Vraagstukken van de marxistische kunstbeoordeling tegen de achtergronden van het werk van Picasso en Kafka. Vertaling: A. Rebel.Amsterdam, Pegasus, 1965 (2e). 183 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
583988 GARAUDY, R., Van banvloek naar gesprek. Een marxist richt zich tot het concilie. Vert. door A.M.J. Kreykamp.Hilversum, Brand, 1966. 86 pp. ing. (Werkgroep 2000) Euro 7,00
568130 GARDNER, H., The quest for mind. Piaget, Lévi-Strauss, and the structuralist movement.New York, Knopf, 1973 (2e). (XIV) 276 (VII) pp. ln + omsl. *band licht verkleurd* Euro 11,50
593748 GATENS, M., Imaginery bodys. Ethics, power and corporeality. London, Routledge, 1996. (XVI) 163 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
001445 GEHLEN, A., Der Mensch. Seine Natur und seine Stellung in der Welt.Bonn, Athenäum, 1950 (4e herz.). 444 pp. linnen. *band deels verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 20,00
014688 GELDER, G.M. DE, Russische denkers.Haarlem, Tjeenk Willink, 1934. 168 pp. linnen. *ex libris, enkele penaantekeningen, band licht verkleurd*Met teksten over o.a.: P.J. Tsjaadajew, I.W. Kirejewsky, A.I. Herzen, N.A. Berdjajev Euro 9,50
583431 GELDER, G.M. DE, Wijsgerige studiën.'s-Gravenhage, z.u., 1950. 151 pp. ln. *naam op schutbl.*Bij gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag werd de schrijver de uitgave van deze bundel door vrienden en cursisten aangeboden. Dit is no. 47. Gesigneerd Euro 11,50
016763 GELDER, G.M. DE, Wijsgerige studiën.'s-Gravenhage, z.u., 1950. 151 pp. ing. *vlek op omsl., p. 147 licht besch.* Euro 7,00
590289 GERAEDTS, F., JONG, L. DE, (RED.), Ergo Cogito. 5 delen.Groningen, HU, 1988-1996. 191, 210, 171, 213, 241 pp. ingenaaid. (Ithaka)Dl 1: Tien filosofische lezingen, Dl 2: Een nieuwe stijl van denken, Dl 3: Portret van een nieuwe generatie, Dl 4. Het ideeënmuseum, Dl 5: Pleidooi voor de filosofie, Met bijdragen van o.a.: R. de Wilde, J. de Mul, H.M. Dupuis Euro 35,00
590288 GERAEDTS, F., JONG, L. DE, (RED.), Ergo Cogito. 5 delen.Groningen, HU, 1988-1996. 191, 210, 171, 213, 241 pp. ingenaaid. (Ithaka)Dl 1: Tien filosofische lezingen, Dl 2: Een nieuwe stijl van denken, Dl 3: Portret van een nieuwe generatie, Dl 4. Het ideeënmuseum, Dl 5: Pleidooi voor de filosofie, Met bijdragen van o.a.: R. de Wilde, J. de Mul, H.M. Dupuis Euro 35,00


naar boven
590290 GERAEDTS, F., JONG, L. DE, (RED.), Ergo Cogito. 5 delen.Groningen, HU, 1988-1996. 191, 210, 171, 213, 241 pp. ingenaaid. (Ithaka)Dl 1: Tien filosofische lezingen, Dl 2: Een nieuwe stijl van denken, Dl 3: Portret van een nieuwe generatie, Dl 4. Het ideeënmuseum, Dl 5: Pleidooi voor de filosofie, Met bijdragen van o.a.: R. de Wilde, J. de Mul, H.M. Dupuis Euro 35,00
588414 GERAEDTS, F., JONG, L. DE, (RED.), Ergo Cogito. 5 delen.Groningen, HU, 1988-1996. 191, 210, 171, 213, 241 pp. ingenaaid. (Ithaka) *naam op schutbladen*Dl 1: Tien filosofische lezingen, Dl 2: Een nieuwe stijl van denken, Dl 3: Portret van een nieuwe generatie, Dl 4. Het ideeënmuseum, Dl 5: Pleidooi voor de filosofie, Met bijdragen van o.a.: R. de Wilde, J. de Mul, H.M. Dupuis Euro 35,00
004780 GERAEDTS, F., JONG, L. DE, (RED.), Ergo Cogito. 5 delen.Groningen, HU, 1988-1996. 191, 210, 171, 213, 241 pp. ingenaaid. (Ithaka)Deel 1: Tien filosofische lezingen, Deel 2: Een nieuwe stijl van denken, Deel 3: Portret van een nieuwe generatie, Deel 4. Het ideeënmuseum, Deel 5: Pleidooi voor de filosofie, Met bijdragen van o.a.: R. de Wilde, J. de Mul, H.M. Dupuis Euro 35,00
576978 GEYER, C.F., Aporien des Metaphysik- und Geschichtsbegriffs der kritischen theorie.Darmstadt, WB, 1980. (X) 252 pp. ingenaaid. Euro 12,50
570735 GEYSER, J., RINTELEN, F.J. VON, (HRSG.), Philosophia perennis. Abhandlungen zu ihrer Vergangenheit und Gegenwart. Festgabe Josef Geyser zum 60. Geburtstag. 2 delen. Regensburg, Habbel, 1930. (XVIII) 525, (X) 527-1244 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *band deel 2 verkleurd, schutblad en boekblok licht roestvlekkig*Deel 1: Abhandlungen über die Geschichte der Philosophie, Deel 2: Abhandlungen zur systematischen Philosophie. Met bijdragen van o.a.: N. Balthasar, C. Nink, P. Wust, J. Maritain, Euro 50,00
006013 GEYSER, J., Auf dem Kampffelde der Logik. Logisch-erkenntnistheoretische Untersuchungen.Freiburg i.Br., Herder, 1926. (X) 288 pp. ln. *bibl.ex.*Eerste druk. Joseph Geyser, geb. 1869 in Erkelenz, verfolgt als sein Ziel eine Synthese des scholastischen Aristotelismus mit dem neuzeitlichen Philosophieren. Er bemüht sich zu diesem Zwecke, überall auf die sachlichen Probleme selbst zurückzugehen, nicht bloß auf irgendwelche Autoritäten zu stützen, und in selbständiger Forschungsarbeit namentlich die allgemeinen logischen, erkenntnistheoretischen und ontologischen Grundsätze sicherzustellen. Ziegenfuss, 386 Euro 18,50
567472 GEYSER, J., Einige Hauptprobleme der Metaphysik. Mit besonderer Bezugnahme auf die Kritik Kants.Freiburg i.Br., Herder, 1923. (VI) 167 pp. geb. *bibl.ex., voorplat licht besch., papier gebruind* Euro 10,00
006010 GEYSER, J., Erkenntnistheorie.Münster i.W., Schöningh, 1922. (VIII) 287 pp. hlf ln. *ex libris, papier gebruind, band vlekkig en licht besch., schutbl. los* Euro 10,00
566985 GEYSER, J., Lehrbuch der allgemeinen Psychologie. 2 dln. Münster i.W., Schöningh, 1920 (3e herz.). (VIII) 368, (VIII) 536 pp. hlf ln. *bibl.ex., boekblok licht roestvlekkig, band dl 2 licht besch.* Euro 20,00
568760 GEYSER, J., Das philosophische System von Joseph Geyser. Eigene Gesamtdarstellung. Berlin, Junker, 1934. 62 pp. ing. *enkele potl.str., rug licht besch.*Sonderausgabe aus 'Deutsche systematische Philosophie nach ihren Gestaltern', Band 2 Euro 10,00
597871 GIANNETTI, E., De kunst van het zelfbedrog. Vertaald door B. vam Beusekom en E. Bovée.Amsterdam, Anthos, 2001. 255 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
597937 GILMAN, R., Decadentie. De merkwaardige geschiedenis van een etiket. Vertaling en nawoord van Joyce & Co.Amsterdam, AP, 1981. 207 pp. paperback. (Synopsis) Euro 11,50
588040 GIRARD, R., PELCKMANS, P., VANHEESWIJCK, G., (RED.), René Girard, het labyrinth van het verlangen. Zes opstellen. Kapellen, Pelckmans, 1996. 159 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P. Tijmes, J. Elsen, I. Logie Euro 10,00
586087 GIRARD, R., Le bouc émissaire. Paris, Grasset, 1982. 298 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 12,50
004711 GIRARD, R., Des choses cachées depuis la fondation du monde. Recherches avec J.M. Oughourlian et G. Lefort.Paris, Grasset, 1979. 492 pp. ingenaaid + omslag. Bibliografie. *omslag licht gevlekt* Euro 17,50
002435 GLASTRA VAN LOON, J.F., De eenheid van het handelen. Opstellen over recht en filosofie.Meppel, Boom, 1980. 195 pp. ing. Euro 10,00
585839 GLASTRA VAN LOON, J.F., De Platoonse circel. Filosofische beschouwingen en actueel-maatschappelijke opstellen. Samengest. door P.H. van den Brandhof en K. Schuyt.Budel, Damon, 2001. 192 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
567504 GLUCKSMANN, A., Die Meisterdenker. Aus dem Franz. von J. Hoch.Reinbek bei Hamburg, Rowohlt, 1978. 317 pp. pb. Euro 11,50
591208 GOERDT, W., (HRSG.), Die Sowjetphilosophie. Wendigkeit und Bestimmtheit. Dokumente. Eingeleitet.Darmstadt, WB, 1967. (VIII) 358 pp. linnen. Met teksten van o.a.: G. Plechanow, A. Bogdanow, N. Bucharin Euro 20,00
576033 GOETHEM, F. VAN, (RED.), Gedenkboek uitgegeven naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de 'Philosophische bibliotheek' 1927-1937.Antwerpen, Standaard, 1937. 89 pp. ingenaaid. (PB) Euro 10,00
006733 GOLDMANN, L., BAUM, H., Lucien Goldmann. Marxismus contra vision tragique?Stuttgart, Frommann, 1974. 207 pp. linnen + omslag. (Problemata, 36) *bibliotheekexemplaar, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
014893 GOLDSTEIN, J., Wandlungen in der Philosophie der Gegenwart. Mit besonderer Berücksichtigung des Problems von Leben und Wissenschaft.Leipzig, Klinkhardt, 1911. (VIII) 172 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 11,50
014880 GOLDSTEIN, K., Selected papers. Ausgewählte Schriften. Ed. by A. Gurwitsch, E.M Goldstein Haudek, W.E. Haudek. Introd. by A. Gurwitsch.The Hague, Nijhoff, 1971. (XXIV) 503 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 43) *rug omslag licht verkleurd* Euro 35,00
001860 GOMBOCZ, W.L., HALLER, R., HENRICHS, N., (ED.), International bibliography of Austrian philosophy 1980/81. Internationale Bibliographie zur österreichischen Philosophie 1980/81. Compiled by/Bearbeitet von R. Fabian, W. Gombocz, J. Valent, H. Werba.Amsterdam, Rodopi, 1988. 101, 144 pp. gebonden. Bibliografie. (SÖP, 2) *rug verkleurd*Met bijdrage van W.G. Stock over W.M. Frankl Euro 16,00
001895 GOMBOCZ, W.L., HALLER, R., HENRICHS, N., (ED.), International bibliography of Austrian philosophy. Internationale Bibliographie zur österreichischen Philosophie 1974-1975.Amsterdam, Rodopi, 1986. 73, 98 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. (SÖP, 1) *rug verkleurd*Met bijdrage van J. Berg en E. Morscher over B. Bolzano Euro 16,00
593521 GOODMAN, N., ELGIN, C.Z., Esthétique et connaissance (pour changer de sujet). Traduit de l'anglais et présenté par R. Pouivet.Z.p., Éclat, 2001 (2e). 93 pp. paperback. (Tiré à part) Euro 8,00
584921 GOODMAN, N., ELGIN, C.Z., Reconceptions in philosophy and other arts and sciences. London, Routledge, 1988. (XIV) 174 pp. linnen + omslag. Illustraties. Eerste druk Euro 25,00
595411 GOODMAN, N., ELGIN, C.Z., Reconceptions in philosophy and other arts and sciences. London, Routledge, 1988. (XIV) 174 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 15,00
595553 GOODMAN, N., ELGIN, C.Z., Reconceptions in philosophy and other arts and sciences. London, Routledge, 1988. (XIV) 174 pp. linnen + omslag. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen*Eerste druk Euro 20,00
595982 GOODMAN, N., ELGIN, C.Z., Reconceptions in philosophy and other arts and sciences. London, Routledge, 1988. (XIV) 174 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
598032 GOODMAN, N., HACKING, I., Le plus pur nominalisme. L'énigme de Goodman 'vleu' et usages de'vleu'. Traduit de l'anglais par R. Pouivet. Combas, Éclat, 1993. 125 pp. paperback. (Tiré à part) Euro 10,00
595441 GOODMAN, N., MORIZOT, J., La philosophie de l'art de Nelson Goodman.Nîmes, Chambon, 1996. 255 pp. paperback. Bibliografie. (Rayon art) Euro 15,00
586341 GOODMAN, N., Faits, fictions et prédictions. Avant-propos par H. Putnam. Traduction revue par P. Jacob. Paris, Minuit, 1984. 132 pp. paperback. (Propostions) Euro 10,00
567855 GÖRLAND, A., GULDEN, P.H. VAN DER, Albert Görlands systematische philosophie.Assen, Van Gorcum, 1943. (VI) 348 pp. hlf ln. (Philosophia critica, 2) *band iets verkleurd* Euro 11,50
583101 GÖRLAND, A., Ästhetik. Kritische Philosophie des Stils. Hamburg, Priess, 1937. (X) 601 pp. ln. *enkele potl.str.* Euro 50,00
569056 GÖRLAND, A., Neubegründung der Ethik aus ihrem Verhältnis zu den besonderen Gemeinschaftswissenschaften. Berlin, Reuther, 1918. 59 pp. ing. (PV, 19) *rug licht besch., omsl. verkleurd* Euro 11,50
571642 GRAY, J., Strohonden. Gedachten over mensen en andere dieren. Vertaald door W. de Leeuw en R. van der Plassche. Amsterdam, Ambo, 2007 (4e). 208 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
596441 GRIFFITHS, A.P., (ED.), Philosophy and practice. Royal Institute of Philosophy lecture series: 18. Supplement to 'Philosophy' 1984.Cambridge, UP, 1985. (VIII) 290 pp. ingenaaid. (RIPL, 18) Met bijdragen van o.a.: R.M. Hare, G.E.M. Anscombe, T. Honderich Euro 15,00
598577 GRISONI, D., (RED.), Politiques de la philosophie.Paris, Grasset, 1981. 199 pp. ingenaaid. (Figures) *omslag licht verkleurd*Bevat teksten van: F. Châtelet, J. Derrida, M. Serres, J.F. Lyotard, M. Foucault Euro 10,00
005757 GROOT, G., OOSTERLNG, PRINS, A., (RED.), Van agora tot markt. Acta van de 18e Nederlands-Vlaamse filosofiedag. Rotterdam, Erasmus universiteit, 1996. 356 pp. paperback. (RFS, 21)Met bijdragen van o.a.: H. Kubbinga, E. Myin, F. Baeyens Euro 16,00
007150 GROSSNER, C., Verfall der Philosophie. Politik deutscher Philosophen.Reinbek, Wegner, 1971. 348 pp. pb. Bibliogr. (Die Zeit Bücher) Mit Gesprächen und Originalbeiträgen von u.a.: J. Habermas, H. Albert, E. Bloch, M. Heidegger Euro 11,50
567186 GROUSSET, R., BARTH, K., MAYDIEU (E.A.), Pour un nouvel humanisme. Textes des conférences et des entretiens organisés par les rencontres internationales de Genève 1949.Neuchâtel, Baconnière, 1949. 394 pp. ing. (Histoire et société d'aujourd'hui) Met bijdragen van o.a.: M. Leroy, J.B.S. Haldane, K. Jaspers Euro 11,50
589085 GRUNDSTEIN, N. D., The managerial Kant. The Kant critiques and the managerial order. Introd. by G.O. Mensch.Z.p., CWRU, 1981. (XXIV) 208 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 12,50
590116 GRUPPELAAR, J.A.G., Een wereld van eigen makelij. Een filosofisch commentaar.Amsterdam, Boom, 1995. 224 pp. ingenaaid. Euro 9,50
598134 GRUPPELAAR, J.A.G., Een wereld van eigen makelij. Een filosofisch commentaar.Amsterdam, Boom, 1995. 224 pp. ingenaaid. Euro 9,50
004781 GRUPPELAAR, J.A.G., Een wereld van eigen makelij. Een filosofisch commentaar.Amsterdam, Boom, 1995. 224 pp. ingenaaid. Euro 9,50
583222 GUENTHER, K., Der Darwinismus und die Probleme des Lebens. Zugleich eine Einführung in das einheimische Tierleben. Volksausgabe.Freiburg i.Br., Fehsenfeld, 1905 (3.-12.T). (XVI) 468 pp. half linnen. Euro 25,00
008134 GUÉPIN, J.P., De beschaving. Dialectiek. Politiek. De taal der hartstochten. De mening van de ander. Het bloedig fundament van de beschaving.Amsterdam, Bakker, 1985 (3e). 575 pp. paperback. *omslag licht gebruind, naam op schutblad* Euro 11,50
597034 GUÉPIN, J.P., Niets is precies. Een dialoog over de zin van het leven.'s-Hertogenbosch, Voltaire, 2001. 222 pp. paperback. Euro 11,50
589583 GUÉPIN, J.P., Het verschil van mening. Deel I. Monopolisering van waarheden en waarden. Deel II. De bezonnenheid. Baarn, Ambo, 1994. 342 pp. paperback. *potloodaantekeningen* Euro 12,50
588393 GUÉPIN, J.P., Het verschil van mening. Deel I. Monopolisering van waarheden en waarden. Deel II. De bezonnenheid. Baarn, Ambo, 1994. 342 pp. paperback. Euro 12,50
597792 GUÉPIN, J.P., Het verschil van mening. Deel I. Monopolisering van waarheden en waarden. Deel II. De bezonnenheid. Baarn, Ambo, 1994. 342 pp. paperback. *potloodaantekeningen op schutblad* Euro 12,50


naar boven
570968 GUÉPIN, J.P., Het verschil van mening. Deel I. Monopolisering van waarheden en waarden. Deel II. De bezonnenheid. Baarn, Ambo, 1994. 342 pp. paperback. Euro 12,50
578540 GUÉPIN, J.P., Worden. Dialectica, retorica en tragedie.Rotterdam, Aristos, 1998. 155 pp. paperback. Euro 10,00
597678 GUÉRIN, M., Nihilisme et modernité. Essai sur la sensibilité des époques modernes de Diderot à Duchamp. Nimes, Chambon, 2003. 248 pp. paperback. (Rayon art) Euro 12,50
580981 GUITTON, J., Nouvel art de penser. Paris, Aubier, z.j. 157 pp. ing. (Montaigne) *enkele penonderstr., naam binnenzijde omsl., rug licht besch.* Euro 7,00
580982 GUITTON, J., Le travail intellectuel. Conseils a ceux qui étudient et a ceux qui écrivent. Paris, Aubier, 1951. 189 pp. ing. (Montaigne) *naam op schutbl., rug licht besch., iets los in de band* Euro 8,00
002404 GUSDORF, G., La découverte de soi.Paris, PUF, 1948. (VIII) 513 pp. ingenaaid. (BPC) *rug licht verkleurd, papier licht gebruind, onopengesneden*Eerste druk Euro 25,00
569314 GUSDORF, G., L'expérience humaine du sacrifice.Paris, PUF, 1948. (VIII) 275 pp. ingenaaid. (BPC) *enkele penaantekeningen, rug licht gevlekt, deels onopengesneden, naam op schutblad* Euro 15,00
570563 GUSDORF, G., Introduction aux sciences humaines. Essai critique sur leurs origines et leur développement.Paris, Belles lettres, 1960. 522 pp. ingenaaid. (PFLUS, 140) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 25,00
569672 GUSDORF, G., Mythe en metafysica. Een inleiding tot de wijsbegeerte. Met een voorw. van C.A. van Peursen. Vert. door S. Schilstra en J.A. Duyntjer.Utrecht, Bijleveld, 1963. 240 pp. paperback. *rug licht verkleurd* Euro 8,50
579241 GUSDORF, G., La parole.Paris, PUF, 1960 (3e). 124 pp. ingenaaid. (IP, 3) *boekblok roestvlekkig, enkele potloodaantekeningen* Euro 8,00
579215 GUSDORF, G., Traité de l'existence morale. Paris, Colin, 1949. 415 pp. ing. Bibliogr. *enkele potl.str., omsl. licht verkleurd, rug licht besch.* Euro 15,00
001437 GUTEK, G.L., Philosophical and ideological perspectives on education. Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1988. (XII) 323 pp. gebonden. Illustraties. *ex libris* Euro 17,50
590576 GUZZONI, U., Veränderndes Denken. Kritisch-ontologische Stücke zum Verhältnis von Denken und Wirklichkeit.München, Alber, 1985. (X) 108 pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig* Euro 15,00
589198 GUZZONI, U., Wendungen. Versuche zu einem nicht identifizierenden Denken. Mit einer Farbfotografie als Beilage.Freiburg, Alber, 124 pp. ingenaaid. Illustratie. (Fermenta philosophica) Euro 10,00
574927 HÄBERLIN, P., Allgemeine Aesthetik. Basel, Kober, 1929. 322 pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd, tekst binnenzijde voorplat* Euro 15,00
004154 HÄBERLIN, P., Ethik im Grundriss.Zürich, Schweizer Spiegel, 1946. 231 pp. linnen + omslag. *omslag licht gebruind en beschadigd* Euro 11,50
568583 HÄBERLIN, P., Das Gute.Basel, Spittler, 1926. 375 pp. linnen. *rug licht beschadigd, voorplat iets vlekkig* Euro 11,50
580293 HÄBERLIN, P., Der Mensch. Eine philosophische Anthropologie. Zürich, Schweizer Spiegel, 1941 (2e). 221 pp. ln. *naam op schutbl., band iets roestvlekkig* Euro 15,00
000248 HÄBERLIN, P., Naturphilosophische Betrachtungen. Eine allgemeine Ontologie. II. Sein und Werden. Mit einem Epilog zum Ganzen.Zürich, Schweizer Spiegel, 1940. 188 pp. ln + omsl. *omsl. en schutbl. licht besch.* Euro 15,00
008826 HÄBERLIN, P., Über die Ehe.Zürich, Schweizer Spiegel, 1928. 160 pp. linnen. *band licht roestvlekkig, rug verkleurd en licht beschadigd* Euro 11,50
580170 HÄBERLIN, P., Das Wesen der Philosophie. Eine Einführung. München, Reinhardt, 1934. 202 pp. ln. *naam op titelpagina* Euro 25,00
575275 HÄBERLIN, P., Das Wunderbare. Zwölf Betrachtungen über die Religion.Zürich, Schweizer Spiegel, 1930 (4e). 176 pp. linnen. *stickerresten op titelpagina Euro 11,50
591393 HABERMAS, J., (ED.), Observations on 'The spiritual situation of the age'. Contemporary German perspectives. Transl. and with an introduction by A. Buchwalter.Cambridge, MIT, 1987(3e). (XXXVIII) 381 pp. paperback. (SCGST) Met bijdragen van o.a.: K.H. Bohrer, D. Sölle, H. Mommsen Euro 12,50
588484 HABERMAS, J., DOORNE, F.J.M. VAN, Naar nieuwe grondslagen van sociaalwetenschappelijk onderzoek. De ontwikkeling van Habermas' reconstructieve filosofie in de jaren 1960-1980. Tilburg, Gianotten, 1982. (IX) 280 pp. paperback. Dissertatie. *rug verkleurd* Euro 11,50
581667 HABERMAS, J., DOORNE, F.J.M. VAN, Naar nieuwe grondslagen van sociaalwetenschappelijk onderzoek. De ontwikkeling van Habermas' reconstructieve filosofie in de jaren 1960-1980. Tilburg, Gianotten, 1982. (IX) 280 pp. paperback. Dissertatie. *omslag verkleurd* Euro 11,50
584269 HABERMAS, J., HOOGLAND, J., Meer van het zelfde? Een onderzoek naar het identiteitsbegrip van Jürgen Habermas. Rotterdam, Erasmus universiteit, 1987. (X) 89 pp. ing. (RFS, 7) Euro 9,00
011007 HABERMAS, J., KUNNEMAN, H., KEULARTZ, J., Rondom Habermas. Analyses en kritieken.Meppel, Boom, 1985. 226 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 8,50
585338 HABERMAS, J., NEGT, O., (HRSG.), Die Linke antwortet Jürgen Habermas.Frankfurt, EV, 1969 (2e). 211 pp. paperback. (Res novae provokativ) *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a. : W. Abendroth, P. Brückner, F. Cerutti Euro 10,00
571189 HABERMAS, J., RADDER, J.A., De materiële realisering van wetenschap. Een filosofiese visie op de experimentele natuurwetenschappen, ontwikkeld in diskussie met Habermas. Amsterdam, VU, 1984. 213 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 16,00
015888 HABERMAS, J., SETTIS, S., STAFFORD, B., MÜNKLER, H., Ernst Cassirer und die Bibliothek Warburg (Habermas). Pathos und Ethos (Settis). Gewalt und Naturgeschichte (Stafford). Nationale Mythen (Münkler). Berlin, AV, 1997. (VI) 143 pp. ingenaaid. Illustraties.(Vorträge aus dem Warburg-Haus, 1) Euro 12,50
004489 HABERMAS, J., SIMON-SCHAEFER, R., ZIMMERLI, W.C., Theorie zwischen Kritik und Praxis. Jürgen Habermas und die Frankfurter Schule.Stuttgart, Frommann, 1975. 186 pp. ingenaaid. (Problemata, 37) *rug licht verkleurd* Euro 10,00
597159 HABERMAS, J., THOMPSON, J.B., HELD, D., (ED.), Habermas. Critical debates. London, Macmillan, 1982 (VIII) 324 pp. paperback. Bibliografie. (Contemporary social theory) Met bijdragen van o.a.: A. Heller, S. Lukes, A. Arato Euro 12,50
582560 HABERMAS, J., THOMPSON, J.B., HELD, D., (ED.), Habermas. Critical debates. London, Macmillan, 1982 (VIII) 324 pp. paperback. Bibliografie. (Contemporary social theory) Met bijdragen van o.a.: A. Heller, S. Lukes, A. Arato Euro 12,50
016024 HABERMAS, J., WILLMS, B., Kritik und Politik. Jürgen Habermas oder das politische Defizit der 'Kritischen Theorie'.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1973. 207 pp. paperback. *folie omslag laat los* Euro 8,00
006391 HABERMAS, J., Arbeit, Erkenntnis, Fortschritt. Aufsätze 1954-1970.Amsterdam, De Munter, 1970. 470 pp. ingenaaid. (Schwarze Reihe, 10) *naam op schutblad* Euro 20,00
586088 HABERMAS, J., Communication and the evolution of society. Transl. and with an introd. by T. McCarthy. London, Heinemann, 1979. (XXIV) 239 pp. paperback. (HEB) Euro 11,50
017306 HABERMAS, J., Erkenntnis und Interesse.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1969 (12.-16.T). 364 pp. paperback. (Theorie, 2) *omslag licht beschadigd* Euro 7,00
597154 HABERMAS, J., Een keuze uit het werk van Jürgen Habermas. Vert. door K.L. van der Leeuw, M.S.G.K. van Nierop, J.F. Vogelaar, H. ten BrummelhuisDeventer, Van Loghum Slaterus, 1976 (2e). 151 pp. paperback. (SM) *rug verkleurd* Euro 7,50
017097 HABERMAS, J., Een keuze uit het werk van Jürgen Habermas. Vert. door K.L. van der Leeuw, M.S.G.K. van Nierop, J.F. Vogelaar, H. ten BrummelhuisDeventer, Van Loghum Slaterus, 1976 (2e). 151 pp. paperback. (SM) *rug verkleurd* Euro 7,50
597116 HABERMAS, J., Marxisme en filosofie. Vert. van W. Dercksen, R. Görtzen en J. Tielens. Inl. van R. Görtzen.Meppel, Boom, 1981. 249 pp. ingenaaid. (Klassiek, 30) Euro 11,50
570783 HABERMAS, J., Marxisme en filosofie. Vert. van W. Dercksen, R. Görtzen en J. Tielens. Inl. van R. Görtzen.Meppel, Boom, 1981. 249 pp. ingenaaid. (Klassiek, 30) Euro 11,50
580616 HABERMAS, J., Nachmetaphysisches Denken. Philosophische Aufsätze. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1989 (3e). 286 pp. ln + omsl. Euro 15,00
586167 HABERMAS, J., On the pragmatics of communication. Ed. by M. Cooke. Cambrdige, MIT, 1998. (VIII) 454 pp. paperback. Bibliografie. (SCGST) Euro 16,00
584893 HABERMAS, J., Der philosophische Diskurs der Moderne. Zwölf Vorlesungen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1985. 450 pp. paperback. Euro 15,00
597497 HABERMAS, J., Der philosophische Diskurs der Moderne. Zwölf Vorlesungen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1985. 450 pp. paperback. Euro 15,00
588256 HABERMAS, J., Philosophisch-politische Profile.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1971. 254 pp. gebonden. (BS, 265)Eerste druk Euro 15,00
005817 HABERMAS, J., Philosophisch-politische Profile.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1971. 254 pp. gebonden + omslag. (BS, 265) *omslag licht beschadigd*Eerste druk Euro 12,50
579007 HABERMAS, J., Strukturwandel der Öffentlichkeit. Untersuchungen zu einer Kategorie der bürgerlichen Gesellschaft. Neuwied a.R., Luchterhand, 1965 (2e herz.). 310 pp. linnen. (Politica, 4) *papier licht gebruind, rug verkleurd* Euro 15,00
578112 HABERMAS, J., Theorie und Praxis. Sozialphilosophische Studien.Neuwied, Luchterhand, 1969 (3e). 378 pp. ingenaaid. (Politica, 11) Euro 10,00
579009 HABERMAS, J., Theorie und Praxis. Sozialphilosophische Studien.Neuwied, Luchterhand, 1963. 378 pp. linnen. (Politica, 11) *boekblok iets watervlekkig, enkele potloodstrepen* Euro 15,00
568187 HABERMAS, J., Zur Logik der Sozialwissenschaften. Hamburg, Verlag zerschlagt das bürgerliche copyright, z.j. 195 pp. pb. *naam op schutbl.* Euro 9,50
007413 HAECKER, T., Der Geist des Menschen und die Wahrheit.Leipzig, Hegner, 1937. 220 pp. ln + omsl.*omsl. licht besch* Euro 11,50


naar boven
018341 HAECKER, T., Satire und Polemik. Der Geist des Menschen und die Wahrheit.München, Kösel, 1961. 499 pp. linnen. *bibliotheekstempel* Euro 11,50
007414 HAECKER, T., Schöpfer und Schöpfung.Leipzig, Hegner, 1934. 203 pp. ln. Euro 11,50
598400 HAECKER, T., Tag- und Nachtbücher 1939-1945. Mit einem Vorwort hrsg. von H. Wild.Olten, Hegner, 1948. 307 pp. gebonden. Euro 10,00
007416 HAECKER, T., Tag- und Nachtbücher 1939-1945. Mit einem Vorwort hrsg. von H. Wild.Olten, Hegner, 1948. 307 pp. gebonden. *voorplat licht roestvlekkig, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
007415 HAECKER, T., Wahrheit und Leben. Ein Vortrag.Hellerau, Hegner, 1930. 79 pp. ing. *band en boekband roestvlekkig, enkele potl.str.* Euro 7,00
009535 HAERSOLTE, R.A.V. VAN, PHILIPSE, H., SOETEMAN, A., (RED.), Flores debitorum. Opstellen over ethiek en recht aangeboden, op 12 oktober 1984, aan Prof.dr. R.A.V. baron van Haersolte, ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden.Zwolle, Tjeenk Willink, 1984. (VIII) 162 pp. ingenaaid. Portret. *stempel en tekst op titelpagina*Met bijdragen van o.a.: C.A. van Peursen, L.M. de Rijk, D. Nauta Euro 12,50
579563 HAERSOLTE, R.A.V. VAN, De mens en het zijne. Rechtsfilosofische bijdragen van Arent van Haersolte.Zwolle, Tjeenk Willink, 1984. (XVI) 228 pp. ing. Bibliogr. (SRR, 3) *rug verkleurd* Euro 12,50
593460 HAMACHER-HERMES, A., Inhalts- oder Umfangslogik? Die Kontroverse zwischen E. Husserl und A.H. Voigt.Freiburg, Alber, 1994. 211 pp. gebonden. *band licht geschaafd* Euro 20,00
597038 HAMMARSKJÖLD, D., Merkstenen. Ned. vert. uit het Zweeds door R.F. M. Boshouwers. Brugge, Desclée, 1966 (3e). 218 pp. paperback. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
594922 HAMMOND, T.T., (ED.), The anatomy of communist takeovers. Foreword by C.E. Black. London, YUP, 1975. (XVIII) 664 pp. paperback. Bibliografie. *omslag verkleurd*Met bijdragen van o.a.: W. Lerner, R.A. Rupen, R.K. Ramazani Euro 12,50
596293 HANFLING, O., (ED.), Fundamental problems in philosophy.Oxford, Blackwell, 1980 (2e). (X) 326 pp. paperback. *omslag licht verkleurd*Met teksten van o.a.: Plato, R. Descartes, J.S. Mill, J.L. Austin Euro 12,50
000261 HÄNGGI-KRIEBEL, M., Ontologie des Gewissens. Ein Beitrag zur Metaphysik der Person.München, Berchmans, 1984. 213 pp. paperback. (Epimeleia, 33) Euro 10,00
011051 HANS, J.S., The site of our lives. The self and the subject from Emerson to Foucault.Albany, SUNY, 1995. (VIII) 385 pp. paperback. (SUNY series, the margins of literature) Euro 15,00
593829 HANSEN, M.B.N., New philosophy for new media. Cambridge, MIT, 2004. (XXVIII) 333 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. Euro 20,00
595609 HARRÉ, R., (ED.), Personality. Oxford, Blackwell, 1976. (VIII) 255 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: J. Bowlby, W.P. Alston, M. Argyle Euro 12,50
596427 HARRÉ, R., PARROTT, W.G., (ED.), The emotions. Social, cultural and biological dimensions.London, Sage, 1996. (VIII) 323 pp. paperback. Met andere bijdragen van o.a.: G. Taylor, J. demos, J.R. Averill Euro 15,00
584978 HARRIS, E.E., The reality of time. New York, SUNY, 1988. (XII) 204 pp. paperback. Bibliografie. (SSP) Euro 11,50
001760 HARTMANN, K., Studies in foundational philosophy.Amsterdam, Rodopi, 1988. 434 pp. ingenaaid. (Elementa, 47) Euro 17,50
009004 HARTMANN, N., GUGGENBERGER, A., Der Menschengeist und das Sein. Eine Begegnung mit Nicolai Hartmann.Krailling vor München, Wewel, 1942. (XVI) 239 pp. halflinnen. *licht roestvlekkig, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
001944 HARTMANN, N., Das Problem des geistigen Seins. Untersuchungen zur Grundlegung der Geschichtsphilosophie und der Geisteswissenschaften.Berlin, De Gruyter, 1933. (XIV) 482 pp. linnen. *ex libris, naam op schutblad, één penaantekening, rug verkleurd*Eerste druk. Frakturschrift Euro 30,00
005677 HARTMANN, N., Grundzüge einer Metaphysik der Erkenntnis.Berlin, De Gruyter, 1921. (XII) 389 pp. halflinnen. *potloodaantekeningen, naam op schutblad, schutblad licht roestvlekkig, rug licht beschadigd*Erstausgabe. Frakturschrift Euro 25,00
007654 HARTMANN, N., Möglichkeit und Wirklichkeit.Meisenheim a.G., Hain, 1949 (2e). (XX) 481 pp. linnen. Bibliografie. *papier gebruind, rug licht verkleurd, naam op schutblad*Frakturschrift Euro 30,00
009734 HARTMANN, N., Möglichkeit und Wirklichkeit.Berlin, De Gruyter, 1938. (XVIII) 481 pp. linnen. *rug verkleurd, papier hier en daar roestvlekkig*Eerste druk. Frakturschrift Euro 30,00
583115 HARTMANN, N., Neue Wege der Ontologie. Stuttgart, Kohlhammer, 1949 (3e). 115 pp. halflinnen + omslag. *papier gebruind* Euro 11,50
588959 HARTMANN, N., Philosophische Gespräche.Göttingen, Vandenhoeck, 1954. 80 pp. ingenaaid. Euro 7,50
003038 HARTMANN, N., Philosophische Gespräche.Göttingen, Vandenhoeck, 1954. 80 pp. ingenaaid. Euro 7,50
578411 HARTMANN, N., Philosophische Gespräche.Göttingen, Vandenhoeck, 1960 (11.-13.T). 80 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel* Euro 7,50
566375 HARTMANN, N., Zum Problem der Realitätsgegebenheit.Berlin, Pan, 1931. 97 pp. ing. (PV, 32) *band geplastificeerd* Euro 11,50
007324 HARTSTOCK, R., Der Aufbau des Weltbildes nach streng idealistischer Methode. Mit einem Anhang über Erkenntnis und Glaube.Göttingen, Vandenhoeck, 1928. (XII) 328 pp. ingenaaid. *papier roestvlekkig, onafgesneden, omslag licht beschadigd*Frakturschrift Euro 16,00
571501 HASSAN, I., The postmodern turn. Essays in postmodern theory and culture. Z.p., Ohio UP, 1987. (XVIII) 267 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
569007 HAUSMAN, C.R., A discourse on novelty and creation. The Hague, Nijhoff, 1975. (XII) 159 pp. ingenaaid. Euro 15,00
591975 HAWTON, H., The humanist revolution.London, Barrie, 1963. (VIII) 247 pp. gebonden. *naam op schutblad* Euro 10,00
595416 HAYAT, M., Dynamique des formes et représentation: vers une biosymbolique de l'humain. 6 delen.Paris, Harmattan, 2002. 197, 230, 141, 239, 248, 270 pp. paperback. Bibliografie. (Ouverture philosophique) Dl 1: Vers une philosophie matérialiste de la représentation, Dl 2: Représentation et anti-représentation: des beaux-arts à l'art contemporain, Dl 3: Arts assistés par machine et art contemporain: vers une nouvelle philosophie de l'art? Dl 4: Psychanalyse et biologie, Dl 5: Dynamique des formes et représentation: pour une biopsychologie de la pensée, Dl 6: Philosophie biosymbolique de l'humain et représentation du réel Euro 85,00
576344 HEER, F., SZCZESNY, G., Geloof en ongeloof. Een briefwisseling. Nederlandse vertaling: J. Winkler.Amsterdam, Moussault, 1960. 132 pp. ingenaaid. Euro 8,00
016442 HEER, F., Offener Humanismus.Bern, Scherz, 1962. 410 pp. linnen.*enkele potloodstrepen* Euro 13,50
573535 HEERDEN, J. VAN, Een mens als huisdier. Essays.Meppel, Boom, 1984. 115 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 7,50
592519 HEERDEN, J. VAN, Proza waarmee je meisjes vangt. Essays.Amsterdam, Prometheus, 1999. 119 pp. paperback. Euro 7,50
577190 HEERDEN, J. VAN, Tussen psychologie en filosofie. Essays. Meppel, Boom, 1977. 132 pp. paperback. *rug licht verkleurd* Euro 7,50
587514 HEERDEN, J. VAN, Van oude en nieuwe trauma's.Amsterdam, Prometheus, 1993. 153 pp. paperback. Euro 8,50
595966 HEERDEN, J. VAN, Van oude en nieuwe trauma's.Amsterdam, Prometheus, 1993. 153 pp. paperback. Euro 8,50
592516 HEERDEN, J. VAN, De zorgelijke staat van het onbewuste.Meppel, Boom, 1982. 168 pp. paperback. *omslag licht roestvlekkig* Euro 7,50
020337 HEERING, H.J., VRIES, H. DE, BAANDERS, B., Vier joodse denkers in de 20e eeuw. Rozenzweig - Benjamin - Levinas - Fackenheim.Kampen, Kok Agora, 1987. 135 pp. paperback. Andere bijdragen van: R. Munk en F.J. Hoogewoud Euro 8,00
012683 HEHLMANN, W., Metaphysik und Phänomenologie der Erziehung.Halle a.S., Niemeyer, 1932. 47 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen* Euro 7,00
596463 HEIDEGGER, M., ALER, J., (RED.), Martin Heidegger tachtig jaar.Z.p., z.u., 1969. 55 pp. ingenaaid. Illustraties. (Duitse kroniek, 21, 3) *naam op omslag*Speciaal nummer van 'Duitse kroniek', met bijdragen van: J.M.M. Aler, O. Pöggeler, M.S.G.K. van Nierop Euro 11,50
588432 HEIDEGGER, M., BALLARD, E.G., SCOTT, C.E., (ED.), Martin Heidegger: in Europe and America.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 200 pp. ingenaaid. Portret.Met bijdragen van o.a.: O. Pöggeler, K. Löwith, H.G. Gadamer, J.J. Kockelmans, F.J. Smith, E.G. Ballard, J. Beaufret Euro 11,50
589902 HEIDEGGER, M., BALLARD, E.G., SCOTT, C.E., (ED.), Martin Heidegger: in Europe and America.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 200 pp. ingenaaid. Portret.Met bijdragen van o.a.: O. Pöggeler, K. Löwith, H.G. Gadamer, J.J. Kockelmans, F.J. Smith, E.G. Ballard, J. Beaufret Euro 11,50
589903 HEIDEGGER, M., BALLARD, E.G., SCOTT, C.E., (ED.), Martin Heidegger: in Europe and America.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 200 pp. ingenaaid. Portret.Met bijdragen van o.a.: O. Pöggeler, K. Löwith, H.G. Gadamer, J.J. Kockelmans, F.J. Smith, E.G. Ballard, J. Beaufret Euro 11,50
004782 HEIDEGGER, M., BALLARD, E.G., SCOTT, C.E., (ED.), Martin Heidegger: in Europe and America.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 200 pp. ingenaaid. Portret.Met bijdragen van o.a.: O. Pöggeler, K. Löwith, H.G. Gadamer, J.J. Kockelmans, F.J. Smith, E.G. Ballard, J. Beaufret Euro 11,50
015873 HEIDEGGER, M., BIEMEL, W., Le concept de monde chez Heidegger.Louvain, Nauwelaerts, 1950. 184 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PC, 4) *omslag verkleurd* Euro 11,50
586603 HEIDEGGER, M., CHAPELLE, A., L'ontologie phénomenologique de Heidegger. Un commentaire de 'Sein und Zeit'.Paris, EU, 1962. (XXXIV) 267 pp. ingenaaid. *onopengesneden, rug licht beschadigd* Euro 20,00
587828 HEIDEGGER, M., FARIAS, V., Heidegger en het nazisme. Voorwoord: W. van Reijen. Vert. uit het Frans door P. Thomassen.Hilversum, Gooi en Sticht, 1988. 307 pp. paperback. Euro 15,00
569488 HEIDEGGER, M., FARIAS, V., Heidegger en het nazisme. Voorwoord: W. van Reijen. Vert. uit het Frans door P. Thomassen.Hilversum, Gooi en Sticht, 1988. 307 pp. paperback. Euro 15,00


naar boven
571264 HEIDEGGER, M., FARIAS, V., Heidegger et le nazisme. Trad. de l'espagnol et de l'allemand par M. Benarroch et J.B. Grasset. Préface de C. Jambet.Lagrasse, Verdier, 1987. 332 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* Euro 12,50
572514 HEIDEGGER, M., GUILEAD, R., Être et liberté. Une étude sur le dernier Heidegger. Louvain, Nauwelaerts, 1965. 184 pp. ing. Bibliogr. (PC, 12) *omsl. deels verkleurd, enkele potl.str.* Euro 15,00
017039 HEIDEGGER, M., HÜHNERFELD, P., In Sachen Heidegger.München, List, 1961. 132 pp. pb. (LB, 185) *naam op schutbl.* Euro 7,00
584880 HEIDEGGER, M., INWOOD, M., Heidegger. A very short introduction. Oxford, UP, 1997. (XIV) 151 pp. paperback. Illustraties. Euro 9,00
586607 HEIDEGGER, M., JAEGER, H., Heidegger und die Sprache. Bern, Francke, 1971. 138 pp. paperback. Bibliografie. *omslag iets vlekkig* Euro 11,50
584786 HEIDEGGER, M., JANICAUD, D., The shadow of that thought. Heidegger and the question of politics. Transl. by M. Gendre.Evanston, Northwestern UP, 1996. (X) 149 pp. paperback. (SPEP) Euro 11,50
586605 HEIDEGGER, M., JOHNSON, P.A., On Heidegger. Belmont, Wadsworth, 2000. (IV) 92 pp. paperback. Bibliografie. (WPS) Euro 9,00
018684 HEIDEGGER, M., KANTHACK, K., Das Denken Martin Heideggers. Die grosse Wende der Philosophie.Berlin, De Gruyter, 1959. (VIII) 94 pp. ing. *omsl. licht besch.* Euro 8,00
002323 HEIDEGGER, M., KOCKELMANS, A., Martin Heidegger. Een inleiding tot zijn denken. Tielt, Lannoo, 1964 (2e). 158 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Denkers over God en wereld, 4) *omslag geplastificeerd, potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 10,00
008698 HEIDEGGER, M., LANDOLT, E., 'Gelassenheit' di Martin Heidegger.Milano, Marzorati, 1967 (2e). 320 pp. ingenaaid. (Heideggeriana, 1) *omslag licht geschaafd* Euro 11,50
587448 HEIDEGGER, M., LYOTARD, J.F., Heidegger en 'de joden'. Met een woord vooraf door H.Manschot. Vert. door C.Janssen, D.Veerman en E.Klement.Kampen, Kok Agora, 1990. 136 pp. paperback. Euro 10,00
591821 HEIDEGGER, M., LYOTARD, J.F., Heidegger en 'de joden'. Met een woord vooraf door H.Manschot. Vert. door C.Janssen, D.Veerman en E.Klement.Kampen, Kok Agora, 1990. 136 pp. paperback. Euro 10,00
591581 HEIDEGGER, M., MCCUMBER, J., Metaphysics and oppression. Heidegger's challenge to western philosophy. Bloomington, IUP, 1999. (XIV) 338 pp. paperback. Bibliografie. (SCT) Euro 16,00
586597 HEIDEGGER, M., MCCUMBER, J., Metaphysics and oppression. Heidegger's challenge to western philosophy. Bloomington, IUP, 1999. (XIV) 338 pp. paperback. Bibliografie. (SCT) Euro 16,00
002271 HEIDEGGER, M., MEULEN, J.A. VAN DER, Heidegger und Hegel oder Widerstreit und Widerspruch.Groningen, z.u., 1953. 216 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 25,00
019407 HEIDEGGER, M., NOLLER, G., (HRSG.), Heidegger und die Theologie. Beginn und Fortgang der Diskussion. München, Kaiser, 1967. 343 pp. paperback. (TB, 48) Met bijdragen van o.a.: K. Heim, R. Bultmann, K. Löwith Euro 15,00
577933 HEIDEGGER, M., ROBINSON, J.M., COBB, J.B., (HRSG.), Der spätere Heidegger und die Theologie. Ins Deutsche übertr. von E. Fincke.Stuttgart, Zwingli, 1964. 248 pp. ingenaaid. (Neuland in der Theologie, 1) *potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: H. Ott, A.B. Come, C, Michalson Euro 11,50
598531 HEIDEGGER, M., ROESSINGH, K.H., Martin Heidegger als godsdienstwijsgeer.Assen, Van Gorcum, 1956. (VIII) 232 pp. linnen. (PR, 8) Euro 20,00
598532 HEIDEGGER, M., ROESSINGH, K.H., Martin Heidegger als godsdienstwijsgeer.Assen, Van Gorcum, 1956. (VIII) 232 pp. linnen. (PR, 8) Euro 20,00
001577 HEIDEGGER, M., ROESSINGH, K.H., Martin Heidegger als godsdienstwijsgeer.Assen, Van Gorcum, 1956. (VIII) 232 pp. linnen. (PR, 8) Euro 20,00
589901 HEIDEGGER, M., ROSALES, A., Transzendenz und Differenz. Ein Beitrag zum Problem der ontologischen Differenz beim frühen Heidegger. Den Haag, Nijhoff, 1970. (XVI) 320 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 33) *omslag licht verkleurd* Euro 25,00
588423 HEIDEGGER, M., ROSALES, A., Transzendenz und Differenz. Ein Beitrag zum Problem der ontologischen Differenz beim frühen Heidegger. Den Haag, Nijhoff, 1970. (XVI) 320 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 33) *omslag licht verkleurd* Euro 25,00
573890 HEIDEGGER, M., ROSALES, A., Transzendenz und Differenz. Ein Beitrag zum Problem der ontologischen Differenz beim frühen Heidegger. Den Haag, Nijhoff, 1970. (XVI) 320 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 33) *omslag licht verkleurd* Euro 25,00
586244 HEIDEGGER, M., ROTH, M., The poetics of resistance: Heidegger's line. Evanston, Northwestern UP, 1996. (XVI) 349 pp. paperback. Bibliografie. (NUSPEP) *naam op schutblad* Euro 16,00
589585 HEIDEGGER, M., ROTH, M., The poetics of resistance: Heidegger's line. Evanston, Northwestern UP, 1996. (XVI) 349 pp. paperback. Bibliografie. (NUSPEP) Euro 16,00
595485 HEIDEGGER, M., SADZIK, J., Esthétique de Martin Heidegger. Paris, Éditions universitaires, 1963. 212 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Encyclopédie universitaire) *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
013214 HEIDEGGER, M., SLUIS, J. VAN, Heidegger - denkwegen en dwaalwegen.Best, Damon, 1997. 224 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Euro 18,50
586601 HEIDEGGER, M., THIELE, L.P., Timely meditations. Martin Heidegger and postmodern politics.Princeton, UP, 1995. (XII) 263 pp. paperback. Euro 12,50
004784 HEIDEGGER, M., VISSCHER, J. DE, SAEGER, R. DE, (RED.), Wonen. Architectuur in het denken van Martin Heidegger.Nijmegen, SUN, 1991. 148 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: C. Norberg-Schulz, H. Berghs, C. Verhoeven, R. Boehm Euro 10,00
587843 HEIDEGGER, M., WOLIN, R., Heideggers kinderen. Hannah Arendt, Karl Löwith, Hans Jonas en Herbert Marcuse. Vert. door R. van Essen.Antwerpen, Atlas, 2003. 352 pp. paperback. Euro 16,00
587841 HEIDEGGER, M., WOLIN, R., Heideggers kinderen. Hannah Arendt, Karl Löwith, Hans Jonas en Herbert Marcuse. Vert. door R. van Essen.Antwerpen, Atlas, 2003. 352 pp. paperback. Euro 16,00
587840 HEIDEGGER, M., WOLIN, R., Heideggers kinderen. Hannah Arendt, Karl Löwith, Hans Jonas en Herbert Marcuse. Vert. door R. van Essen.Antwerpen, Atlas, 2003. 352 pp. paperback. Euro 16,00
587842 HEIDEGGER, M., WOLIN, R., Heideggers kinderen. Hannah Arendt, Karl Löwith, Hans Jonas en Herbert Marcuse. Vert. door R. van Essen.Antwerpen, Atlas, 2003. 352 pp. paperback. Euro 16,00
572511 HEIDEGGER, M., De l'essence de la verité. Traduction et introduction par A. de Waelhens et W. Biemel. Louvain, Nauwelaerts, 1948. 106 pp. ingenaaid. (PC) *naam op schutblad, rug verkleurd* Euro 11,50
576428 HEIDEGGER, M., De l'essence de la verité. Traduction et introduction par A. de Waelhens et W. Biemel.Louvain, Nauwelaerts, 1948. 106 pp. ingenaaid. (Les philosophes contemporains, 1) *rug licht beschadigd, enkele kleurpotloodstrepen, omslag iets roestvlekkig* Euro 7,00
577943 HEIDEGGER, M., Einführung in die Metaphysik.Tübingen, Niemeyer, 1953. (IV) 158 pp. linnen. *rug los*Eerste druk Euro 15,00
589931 HEIDEGGER, M., Die Frage nach dem Ding. Zu Kants Lehre von den transzendentalen Grundsätzen.Tübingen, Niemeyer, 1962. (VIII) 189 pp. linnen + omslag. *omslag iets beschadigd* Euro 30,00
578089 HEIDEGGER, M., Kant und das Problem der Metaphysik. Hrsg. von F.W. von Hermann.Frankfurt a.M., Klostermann, 1965 (3e). (XVIII) 222 pp. linnen + omslag. Euro 25,00
589930 HEIDEGGER, M., Kants These über das Sein. Frankfurt a.M., Klostermann, 1963. 36 pp. ingenaaid. Sonderdruck aus der Festschrift für Erik Wolf 'Existenz und Odnung'. Frankfurt a.M, Klostermann, 1962 Euro 11,50
584966 HEIDEGGER, M., Sein und Zeit. Tübingen, Niemeyer, 1953 (7e). (XII) 437 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 25,00
590577 HEIDEGGER, M., Sein und Zeit. Tübingen, Niemeyer, 2001 (18e). (XIV) 445 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Unveränderter Nachdruck der fünfzehnten, an Hand der Gesamtausgabe durchgesehene Auflage mit den Randbemerkungen aus dem Handexemplar des Autors im Anhang Euro 25,00
588433 HEIDEGGER, M., Vom Wesen des Grundes.Frankfurt a.M., Klostermann, 1949 (3e). 50 pp. ingenaaid. Euro 11,50
593973 HEIDEGGER, M., Was heisst denken?Tübingen, Niemeyer, 1954. (VIII) 175 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd en licht vlekkig, naam op schutblad*Eerste druk Euro 30,00
010496 HEIDEGGER, M., Was heisst denken?Tübingen, Niemeyer, 1954. (VIII) 175 pp. linnen + omslag. Eerste druk Euro 35,00
002803 HEIDEGGER, M., Was ist Metaphysik?Frankfurt a.M., Klostermann, 1992 (14e). 52 pp. ingenaaid. Euro 11,50
588469 HEIJERMAN, A.F., HOVEN, M.J. VAN DEN, (RED.), Filosofie in Nederland. De internationale school voor wijsbegeerte als ontmoetingsplaats 1916-1986.Meppel, Boom, 1986. 141 pp. paperback. *potloodaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: K. van Berkel, W. van Dooren, M. van Nierop Euro 7,00
588840 HEIJERMAN, A.F., HOVEN, M.J. VAN DEN, (RED.), Filosofie in Nederland. De internationale school voor wijsbegeerte als ontmoetingsplaats 1916-1986.Meppel, Boom, 1986. 141 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: K. van Berkel, W. van Dooren, M. van Nierop Euro 7,00
568771 HEIJERMAN, A.F., HOVEN, M.J. VAN DEN, (RED.), Filosofie in Nederland. De internationale school voor wijsbegeerte als ontmoetingsplaats 1916-1986.Meppel, Boom, 1986. 141 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: K. van Berkel, W. van Dooren, M. van Nierop Euro 7,00
000992 HEIJERMAN, E., WOUTERS, P., (RED.), Crisis van de rede. Perspectieven op cultuur.Assen, Van Gorcum, 1992. (XII) 416 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: C.A. van Peursen, P. Cortois, H. van den Enden, B.M.J. Nagel Euro 20,00
578726 HEIJERMAN, E., WOUTERS, P., (RED.), Praktische filosofie.Utrecht, Teleac, 1997. 192 pp. ingenaaid.Met bijdragen van o.a.: I. Bulhof, H. Achterhuis, M. Korthals. In samenwerking met de Internationale school voor wijsbegeerte (isvw) te Leusden Euro 11,50
584419 HEILBUT, A., Exiled in paradise. German refugee artists and intellectuals in America, from the 1930s to the present. New York, Viking, 1983. (XIV) 506 pp. hlf ln + omsl. Ills. *omsl. licht besch.* Euro 20,00
578617 HEINEMANN, F., (HRSG.), Die Philosophie im XX. Jahrhundert. Eine enzyklopädische Darstelllung ihrer Geschichte, Disziplinen und Aufgaben. Mit Beiträgen von W. Brüning, G. Debon, J.J.L. Duyvendak, A. Epping, R. Feys, A.A. Fraenkel, E. Frauwallner, F. Heinemann, F. Kaufmann, J. v. Kempski, H. Knittermeyer, M. Landmann, H. Margenau, A. Portmann, F.J. v. Rintelen, R. Sapaemann, P. Wilpert. Stuttgart, Klett, 1959. (XII) 600 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 20,00


naar boven
584846 HELD, D., Introduction to critical theory. Horkheimer to Habermas.Berkeley, UCP, 1980. 511 pp. paperback. Bibliografie. Euro 15,00
589897 HELLER, A., KÖBÁNYAI, J., Ágnes Heller. Het levensverhaal van de Hongaars-joodse filosofe. Vert. en aantekeningen H. Kammer. Amsterdam, Boom, 2002. 533 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
593741 HELLER, A., On instincts. Assen, Van Gorcum, 1979. (VI) 97 pp. paperback. (Dialectic and society, 6) Euro 10,00
592946 HELLER, A., A theory of feelings. Assen, Van Gorcum, 1979. (VI) 244 pp. paperback. (Dialectic and society, 5) Euro 12,50
592893 HELLER, A., A theory of feelings. Assen, Van Gorcum, 1979. (VI) 244 pp. paperback. (Dialectic and society, 5) Euro 12,50
009546 HENGSTENBERG, H.E., Philosophische Anthropologie.Stuttgart, Kohlhammer, 1960 (2e). (XIV) 396 pp. linnen. Euro 15,00
580247 HENGSTENBERG, H.E., Philosophische Anthropologie.Stuttgart, Kohlhammer, 1957. (X) 396 pp. ing. *omsl. geplastificeerd, naam op schutbl.* Euro 15,00
580907 HERMANS, H.J.M., (RED.), De echo van het ego. Over het meerstemmige zelf.Baarn, Ambo, 1995. 155 pp. paperback. Illustratiess. (AT, 83, 2)Met bijdragen van o.a.: H. Zwart, K. Waaijman, K.J.M. van de Loo Euro 8,00
595368 HERMSEN, J.J., (RED.), Het denken van de ander. Proeve van een vrouwelijke ideeëngeschiedenis. Kampen, Kok Agora, 1997. 347 pp. paperback. Bibiografie. Met bijdragen van o.a.: A. Sneller (over A.M. van Schurman), S. Hutton (over A. Conway en M. Astell), K. Vintges (over S. de Beauvoir) Euro 12,50
577496 HERZBERG, A., Zur Psychologie der Philosophie und der Philosophen.Leipzig, Meiner, 1926. (VIII) 247 pp. linnen. *ex libris, boekblok licht roestvlekkig* Euro 16,00
577076 HESCHEL, A.J., God zoekt de mens. Een filosofie van het jodendom. Uit het Engels vertaald door H. de Bie.Houten, De Haan, 1986. 479 pp. paperback. Bibliografie. Euro 16,00
584365 HESSEN, J., (HRSG.), Die Ewigkeitswerte der deutschen Philosophie. Ein philosophisches Brevier. Hamburg, Hoffmann, 1942. 287 pp. geb. Euro 16,00
009091 HESSEN, J., Das Kausalprinzip.Augsburg, Filser, 1928. 291 pp. ln. *band licht roestvlekkig*Eerste druk. Johannes Hessen, 1889 Lobberich im Rheinland. Katholischer Theologe. 'Hessen sieht sich in einem gewissen Gegensatz zu der offiziellen katholischen Philosophie und Theologie, sofern er sich im Unterschied von der dogmatisch gebundenen, thomistischen Philosophie um eine voraussetzungslose wissenschaftliche Philosophie bemüht.'Ziegenfuss, 1, 525 Euro 23,50
572279 HESSEN, J., Das Kausalprinzip.München, Reinhardt, 1958 (2e herz.) 300 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, band licht verkleurd*Johannes Hessen, 1889 Lobberich im Rheinland. Katholischer Theologe. 'Hessen sieht sich in einem gewissen Gegensatz zu der offiziellen katholischen Philosophie und Theologie, sofern er sich im Unterschied von der dogmatisch gebundenen, thomistischen Philosophie um eine voraussetzungslose wissenschaftliche Philosophie bemüht.'Ziegenfuss, 1, 525 Euro 20,00
589899 HESSEN, J., Platonismus und Prophetismus. Die antike und die biblische Geisteswelt in strukturvergleichender Betrachtung.München, Reinhardt, 1955 (2e). 240 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
003633 HESSEN, J., Platonismus und Prophetismus. Die antike und die biblische Geisteswelt in strukturvergleichender Betrachtung.München, Reinhardt, 1955 (2e). 240 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
566810 HESSEN, J., Der Sinn des Lebens. Zwölf Vorlesungen. Rottenburg a.N., Bader, 1933. 171 pp. ing. *bibl.ex.* Euro 9,50
566961 HESSEN, J., Die Werte des Heiligen. Eine philosophische Schau der religiösen Wertwelt. Regensburg, Pustet, 1951 (2e). 241 pp. ing. *bibl. ex., papier gebruind* Euro 12,50
579186 HESSING, J., Philosopheeren 'in den geest' van Hegel en universitair onderwijs. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van bijzonder hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden op 13 october 1933.Haarlem, Tjeenk Willink, 1933. 20 pp. ingenaaid. Euro 6,00
009885 HESSING, J., Das Selbstbewusstwerden des Geistes. Aus dem Holl. übers. von. C. Sypkens Kylstra unter Mithilfe von K. Nadler.Stuttgart, Frommann, 1936. 254 pp. ingenaaid. *onopengesneden, band verkleurd* Euro 12,50
597125 HEYDE, L., Het gewicht van de eindigheid. Over de filosofische vraag naar God.Amsterdam, Boom, 1995. 184 pp. paperback. Euro 10,00
597613 HEYMANS, G., DRAAISMA, D., (RED.), Een labarotorium voor de ziel. Gerard Heymans en het begin van de experimentele psychologie. Groningen, HU, 1992. 150 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: R. Aerts, P.J. van Strien, J. van Heerden Euro 15,00
004887 HEYMANS, G., GERRITSEN, T.J.C., La philosophie de Heymans.Paris, Alcan, 1938. (IV) 298 pp. half linnen. Bibliografie. Dissertatie. *nieuw gebonden, ex libris*Met opdracht van auteur Euro 14,00
012664 HEYMANS, G., HAVE, T.T. TEN, Heymans, de Groninger psychologie en de critiek van dr. Meyering. Met een inl. van Prof.dr. H.J.F.W. Brugmans.Groningen, Wolters, 1946. 89 pp. ingenaaid. Euro 7,00
004925 HEYMANS, G., MEIJERING, P.H.T., Een schijn-psychologie. Een kritische studie over de psychologie van Heymans en Wiersma.Assen, Van Gorcum, 1944. 206 pp. halflinnen. (PR, 4) *ex libris, vlek op voorplat* Euro 11,50
570039 HEYMANS, G., PANNENBORG, W.A., Beitrag zur Psychologie der tragischen Dramatiker. Eine psychologische Studie, nach Heymans' biographischer Methode bearbeitet.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1939. 23 pp. ingenaaid.Vorliegende Arbeit erweitert das fünfte Kapitel über: soziale Gruppen) von Heymans' 'Einführung in die spezielle Psychologie' um eine neue Gruppe Euro 7,00
589188 HEYMANS, G., Einführung in die Ethik auf Grundlage der Erfahrung.Leipzig, Barth, 1934 (3e). (VI) 323 pp. linnen. *enkele pen- en potloodstrepen* Euro 12,50
592553 HEYMANS, G., Einführung in die Ethik auf Grundlage der Erfahrung.Leipzig, Barth, 1922 (2e herz.). (VI) 323 pp. linnen. *enkele potloodstrepen* Euro 12,50
017629 HEYMANS, G., Einführung in die Ethik auf Grundlage der Erfahrung.Leipzig, Barth, 1934 (3e). (VI) 323 pp. linnen. *ex libris* Euro 12,50
568502 HEYMANS, G., Einführung in die Ethik auf Grundlage der Erfahrung.Leipzig, Barth, 1922 (2e herz.). (VI) 323 pp. half linnen. *ex libris, naam op schutblad* Euro 12,50
003940 HEYMANS, G., Gesammelte kleinere Schriften zur Philosophie und Psychologie. 3 delen.Haag, Nijhoff, 1927. (XII) 477, (VI) 615, (VIII) 630 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *ruggen omslagen licht vlekkig, omslagen licht beschadigd, linnen banden licht vlekkig, bibliotheekstempels, naam op schutbladen*Dl 1: Erkenntnistheorie und Metaphysik, Dl 2: Allgemeine Psychologie, Ethik und Aesthetik, Dl 3: Spezielle Psychologie Euro 75,00
588964 HEYMANS, G., Die Gesetze und Elemente des wissenschaftlichen Denkens. Ein Lehrbuch der Erkenntnistheorie in Grundzügen.Leipzig, Barth, 1923 (4e herz.). (VIII) 440 pp. half linnen. *naam op titelpagina, enkele kleurpotloostrepen, rug licht beschadigd* Euro 16,00
003104 HEYMANS, G., Die Gesetze und Elemente des wissenschaftlichen Denkens. Ein Lehrbuch der Erkenntnistheorie in Grundzügen.Leipzig, Barth, 1923 (4e herz.). (VIII) 440 pp. half linnen. *ex libris, enkele penaantekeningen, rug iets roestvlekkig* Euro 16,00
568038 HEYMANS, G., Die Gesetze und Elemente des wissenschaftlichen Denkens. Ein Lehrbuch der Erkenntnistheorie in Grundzügen.Leipzig, Barth, 1915 (3e herz.). (VIII) 436 pp. ln. *nieuw geb., naam op schutbl., naam uit titelbl. geknipt* Euro 16,00
014910 HEYMANS, G., Inleiding in de metaphysica op grondslag der ervaring (Einführung in die Metaphysik). Naar den derden Duitschen druk vert. door H. Tulner. Onder toezicht van L. Polak.Amsterdam, WB, 1933. 461 pp. ln. Portr. (WB, 610) Euro 9,50
581179 HEYMANS, G., Inleiding in de metaphysica op grondslag der ervaring (Einführung in die Metaphysik). Naar den derden Duitschen druk vert. door H. Tulner. Onder toezicht van L. Polak.Amsterdam, WB, 1933. 461 pp. ing. Portr. (WB, 610) *schutbl. en boekblok roestvlekkig, omsl. licht besch.* Euro 7,50
567979 HEYMANS, G., Inleiding tot de algemeene psychologie volgens Prof. dr. G. Heymans. Bewerkt door W.A. Pannenborg. Uitgegeven door het Heymans-Genootschap. Groningen, Wolters, 1949. 251 pp. linnen. *ex libris, schutblad gebruind* Euro 11,50
587845 HEYMANS, G., Over metafysica en esthetica. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H.G. Hubbeling.Baarn, Ambo, 1987. 157 pp. paperback. Portret. (GWN, 19) Euro 10,00
597056 HEYMANS, G., Over metafysica en esthetica. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H.G. Hubbeling.Baarn, Ambo, 1987. 157 pp. paperback. Portret. (GWN, 19) Euro 10,00
598115 HEYMANS, G., Over metafysica en esthetica. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H.G. Hubbeling.Baarn, Ambo, 1987. 157 pp. paperback. Portret. (GWN, 19) Euro 10,00
016286 HEYMANS, G., Het psychisch monisme.Baarn, Hollandia, 1915. 29 pp. geniet. (Uit zenuw- en zieleleven, 4, 2) *omsl. iets besch.* Euro 7,00
004978 HEYMANS, G., Die Psychologie der Frauen.Heidelberg, Winter, 1910. (VIII) 308 pp. linnen. (Die Psychologie in Einzeldarstellungen, 3) *ex libris, rug gerepareerd* Euro 10,00
005340 HEYMANS, G., Schets eener kritische geschiedenis van het causaliteitsbegrip in de nieuwere wijsbegeerte.Leiden, Brill, 1890. (IV) (VIII) 381 pp.hlf ln. *rug besch* Euro 25,00
568049 HIDDING, K.A.H., Geestesstructuur en cultuur. Hoofdlijnen ener fenomenologische anthropologie.Den Haag, Van Hoeve, 1948. 152 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen* Euro 8,50
596638 HILDEBRAND, D. VON, Christliche Ethik. Deutsche Ausgabe besorgt von K. Mertens.Düsseldorf, Patmos, 1959. 560 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
015902 HILDEBRAND, D. VON, Der Sinn philosophischen Fragens und Erkennens.Bonn, Hanstein, 1950. (VIII) 98 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig*Eerste druk Euro 20,00
016436 HIRSCH, W., Die Normen des Seins. Versuch einer universalen Methode der Philosophie.Amsterdam, Veen, z.j. (XII) 114 pp. ingenaaid. *onafgesneden, papier gebruind, achterzijde omslag licht beschadigd* Euro 14,00
003122 HIRSCH, W., Über die Grundlagen einer universalen Methode der Philosophie.Bad Homburg v.d.H., Gehlen, 1969. 282 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
586340 HIRSCHBERGER, J., Geschichte der Philosophie. 2 delen. Frechen, Komet, 1980 (12e). (XXIV) 616, (XVIII) 691 pp. gebonden. *naam op schutblad, deukje bovenzijde rug*Dl 1: Altertum und Mittelalter, Dl 2: Neuzeit und Gegenwart Euro 20,00
569914 HIRSCHBERGER, J., Geschichte der Philosophie. 2 delen. Freiburg i. Br., Herder, 1991. (XXIV) 616, (XVIII) 691 pp. paperback + cassette.Sonderausgabe der 13.-14. Auflage. Dl 1: Altertum und Mittelalter, Dl 2: Neuzeit und Gegenwart Euro 20,00
583088 HIX, H.L., Spirits hovering over the ashes. Legacies of postmodern theory.Albany, SUNY, 1995. (X) 208 pp. pb. Euro 10,00
002880 HOCHKEPPEL, W., Mythos Philosophie.Hamburg, Hoffmann, 1976 (1.-5. T.). 190 pp. paperback. (KW) Euro 7,00


naar boven
596165 HOESTEREY, I., (ED.), Zeitgeist in Babel. The postmodernist controversy.Bloomington, IUP, 1991. (XVIII) 269 pp. paperback. (MB, 611) Met bijdragen van o.a.: C. Jencks, C. Greenberg, R. Rorty, G. Vattimo Euro 12,50
596260 HOEVEN, J. VAN DER, BRÜGGEMAN-KRUIJFF, A.T., GEERTSEMA, H.G., WILLEMSEN, M.F., (RED.), 'Levensecht en bescheiden'. Essays over authenticiteit. Afscheidsbundel ter ere van prof. dr. Johan van der Hoeven.Kampen, Kok Agora, 1998. 191 pp paperback. Illustraties. Euro 11,50
014647 HOEVEN, J. VAN DER, De aantrekkingskracht van het midden. Historisch-kritische studie van een westerse denkwijze.Kampen, Kok Agora, 1994. (XII) 263 pp. paperback. Euro 11,50
589379 HOEVEN, J. VAN DER, Filosofische reflecties en ontmoetingen. Opstellen van Dr. J. van der Hoeven. Onder red. van R. van Woudenberg, S. Griffioen en H.G. Geertsema.Kampen, Kok Agora, 1993. 204 pp. paperback.. Bibliografie. Euro 11,50
589380 HOEVEN, J. VAN DER, Filosofische reflecties en ontmoetingen. Opstellen van Dr. J. van der Hoeven. Onder red. van R. van Woudenberg, S. Griffioen en H.G. Geertsema.Kampen, Kok Agora, 1993. 204 pp. paperback.. Bibliografie. Euro 11,50
004788 HOEVEN, J. VAN DER, Filosofische reflecties en ontmoetingen. Opstellen van Dr. J. van der Hoeven. Onder red. van R. van Woudenberg, S. Griffioen en H.G. Geertsema.Kampen, Kok Agora, 1993. 204 pp. paperback.. Bibliografie. Euro 11,50
590061 HOEVEN, J. VAN DER, Kritische ondervraging van de fenomenologische rede I.Amsterdam, Buijten, 1963. 360 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht vlekkig* Euro 20,00
567911 HOEVEN, J. VAN DER, Kritische ondervraging van de fenomenologische rede I.Amsterdam, Buijten, 1963. 360 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 20,00
588810 HOEVEN, J. VAN DER, Peilingen. Korte exploraties in wijsgerig stroomgebied.Amsterdam, Buijten, 1980. 207 pp. paperback. (Christelijk perspectief, 27) *naam op schutblad* Euro 7,00
589183 HOLL, F.J. DE, (RED.), De kennis van goed en kwaad. Gedachtenwisseling tusschen Prof. dr. G. Heymans, Ds. F.J. de Holl en Prof. Mr. R. Kranenburg. Bijeengebracht door Ds. F.J. de Holl. Amsterdam, MGGL, 1928. 209 pp. linnen. *ex libris, naam op titelpagina* Euro 10,00
569080 HOLL, F.J. DE, (RED.), De kennis van goed en kwaad. Gedachtenwisseling tusschen Prof. dr. G. Heymans, Ds. F.J. de Holl en Prof. Mr. R. Kranenburg. Bijeengebracht door Ds. F.J. de Holl. Amsterdam, MGGL, 1928. 209 pp. ingeaaid. *papier licht roestvlekkig, enkele kleurpotloodstrepen, rug licht beschadigd* Euro 8,00
017759 HÖLLHUBER, I., Geschichte der italienischen Philosophie von den Anfangen des 19. Jahrhunderts bis zur Gegenwart.München, Reinhardt, 1969. 377 pp. ln + omsl. Euro 15,00
574938 HOLLINGER, D.A., Science, jews, and secular culture. Studies in mid-twentieth-century American intellectual history. Prineton, UP, 1996. (XII) 178 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
573519 HOLLIS, M., Invitation to philosophy.Oxford, Blackwell, 1991 (5e). (X) 179 pp. paperback. (Invitation series) Euro 10,00
591181 HOLLIS, M., Models of man. Philosophical thoughts on social action. Cambridge, UP, 1977. (VIII) 198 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
598316 HOLLIS, M., Models of man. Philosophical thoughts on social action. Cambridge, UP, 1977. (VIII) 198 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 10,00
579689 HOLLIS, M., Models of man. Philosophical thoughts on social action. Cambridge, UP, 1980 (2e). (VIII) 198 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 10,00
589288 HOLZ, HANS HEINZ, (RED.) Filosofie-geschiedenis. Vijf benaderingen.Kampen, Kok Agora, 1992. 124 pp. paperback. (BGSW) Met bijdragen van o.a.: J.D. North, J. Bartels, J. Lensink Euro 7,50
596607 HOLZ, HANS HEINZ, (RED.) Filosofie-geschiedenis. Vijf benaderingen.Kampen, Kok Agora, 1992. 124 pp. paperback. (BGSW) Met bijdragen van o.a.: J.D. North, J. Bartels, J. Lensink Euro 7,50
004789 HOLZ, HANS HEINZ, (RED.) Filosofie-geschiedenis. Vijf benaderingen.Kampen, Kok Agora, 1992. 124 pp. paperback. (BGSW) Met bijdragen van o.a.: J.D. North, J. Bartels, J. Lensink Euro 7,50
595743 HOLZ, HANS HEINZ, Das Feld der Philosophie. Köln, Dinter, 1997. 96 pp. paperback. (Dialectica minora, 14)Von dieser Auflage wurden 200 Exemplare nummeriert und signiert. Signiert Euro 15,00
014636 HOLZ, HANS HEINZ, Tendensen in het europese marxisme. Het polycentrisme en de dialektiek van theorie en praktijk. Vertaling: Werkgroep Marxisme van de Centrale Interfakulteit van de Universiteit van Nijmegen.Nijmegen, SUN, 1975. 93 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 95) Euro 8,00
012663 HOLZ, HARALD, Philosophie humaner Praxis in Gesellschaft, Religion und Politik.München, Alber, 1974. 405 pp. paperback. (Broschur Philosophie) *ex libris, 2 pp. voorin los, omslag verkleurd* Euro 10,00
580568 HOLZAPFEL, R.M., ASTROW, W., Rudolf Maria Holzapfel. Der Schöpfer des Panideal. Ein neues Leben. Mit einem Vorwort von R. Rolland. Jena, Diederichs, 1928. (XXIV) 73 pp. hlf ln. Portr. Ills. *platten iets vlekkig* Euro 25,00
001108 HOMMES, J., Zwiespältiges Dasein. Die existenziale Ontologie von Hegel bis Heidegger.Freiburg i.Br., Herder, 1953. (VIII) 363 pp. linnen + omslag. *stempel op schutblad, titelpagina licht beschadigd* Euro 16,00
571087 HONDERICH, T., BURNYEAT, M., (ED.), Philosophy as it is.Harmondsworth, Penguin, 1979. (XII) 540 pp. pb. (PB) omsl. verkleurd*Met bijdragen van o.a.: P. Foot, R. Wollheim, A.J. Ayer Euro 10,00
011755 HOOGENBOOM, P., Heilsverwachting, evolutie en vooruitgang.Groningen, Wolters, 1970. (X) 241 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 9,50
597158 HOOGENDIJK, A., Spreekuur bij een filosoof.Utrecht, Veen, 1988. 142 pp. paperback. *hoekje uit schutblad geknipt, potloodstrepen* Euro 7,00
579986 HOOGENDIJK, A., Spreekuur bij een filosoof.Utrecht, Veen, 1988. 142 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
579696 HOOGSTAD, J.H., Time tracks. Tijdsporen (met een samenvatting in het Nederlands).Utrecht, Zeno, 2005. (VI) 207 pp. ing. Bibliogr. Diss. Ills. (QI, 51) Euro 14,00
588671 HOOK, S., Convictions. Introduction by P. Kurtz. Buffalo, Prometheus, 1990. 310 pp. gebonden + omslag. Euro 17,50
598157 HOOK, S., Philosophy and public policy. Carbondale, Southern Illinois UP, 1980. (XII) 288 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
014641 HOOK, S., The quest for being and other studies in naturalism and humanism.New York, Dell, 1961 (11e). 254 pp. paperback. (Delta) Euro 9,00
015784 HORKHEIMER, M., ADORNO, T.W., ALFF, W., ARON, R., Sociologica. Aufsätze Max Horkheimer zum sechzigsten Geburtstag gewidmet. Frankfurt a.M., EVA, 1974 (2e). 470 pp. ingenaaid. (Basis) *omslag licht geschaafd*Andere bijdragen van o.a.: B. Bettelheim, M. Ginsberg, O. Kirchheimer Euro 16,00
587844 HORKHEIMER, M., ADORNO, T.W., Sociologica II. Reden und Vorträge.Frankfurt a.M., EVA, 1962. (IV) 242 pp. ingenaaid. (FBS, 10) *omslag iets gebruind, enkele penstrepen* Euro 25,00
566715 HORKHEIMER, M., ADORNO, T.W., Sociologica II. Reden und Vorträge.Frankfurt a.M., EVA, 1962. (IV) 242 pp. ingenaaid. (FBS, 10) Euro 25,00
567705 HORKHEIMER, M., MARCUSE, H., Filosofie en kritische theorie. Vert. van I. de Lange. Keuze, inl. en aant. van M. Korthals.Meppel, Boom, 1981. 196 pp. paperback. (Klassiek, 34) *naam op binnenzijde omslag.* Euro 8,00
000184 HORKHEIMER, M., MARCUSE, H., Filosofie en kritische theorie. Vert. van I. de Lange. Keuze, inleidingen en aantekeningen van M. Korthals.Meppel, Boom, 1981. 196 pp. linnen + omslag. (Klassiek, 34) Euro 9,50
579951 HORKHEIMER, M., Aus der Pubertät. Novellen und Tagebuchblätter 1914-1918. Hrsg. von A. Schmidt.Frankfurt a.M., Fischer, 1988. 378 pp. pb. (GS, 1) Euro 11,50
596603 HORKHEIMER, M., Autoriteit en gezin. Vertaling H. Bos en J. van Nieuwstad.'s-Gravenhage, NVSH, 1970. 112 pp. paperback. (Alpha) *omslag licht vlekkig* Euro 8,50
597032 HORKHEIMER, M., Dawn & decline. Notes 1926-1931 and 1950-1969. Translated by M. Shaw. With an afterword by E. Gebhardt.New York, Seabury, 1978. 252 pp. linnen + omslag. (Continuum) *omslag licht geschaafd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 15,00
579952 HORKHEIMER, M., Philosophische Frühschriften 1922-1932. Hrsg. von G. Schmid Noerr. Frankfurt a.M., Fischer, 1987. 470 pp. pb. (GS, 2) Euro 11,50
579954 HORKHEIMER, M., Schriften 1931-1936. Hrsg. von A. Schmidt.Frankfurt a.M., Fischer, 1988. 424 pp. pb. (GS, 3) Euro 11,50
597146 HORKHEIMER, M., Sozialphilosophische Studien. Aufsätze, Reden und Vorträge 1930-1972. Mit einem Anhang über Universität und Studium. Herausgegeben von W. Brede.Frankfurt a. M., Athenäum, 1972. 203 pp. ingenaaid. (FAT, 4003) *papier licht gebruind* Euro 7,00
579503 HORKHEIMER, M., Traditionelle und kritische Theorie. Fünf Aufsätze. Frankfurt a.M., Fischer, 1992. 301 pp. pb. (FW) Euro 8,00
568615 HORKHEIMER, M., Zur Kritik der instrumentellen Vernunft. Aus den Vorträgen und Aufzeichnungen seit Kriegsende. Hrsg. und übers. von A. Schmidt. Frankfurt a.M., Fischer, 1967. 353 pp. ln. *enkele potl.str., naam op schutbl.*Die Originalausgabe von 'Zur Kritik der instrumentellen Vernunft' (Teil 1 dieses Buches) ist unter dem titel 'Eclipse of reason' erschienen und wurde von A. Schmidt aus dem Engl. übersetzt. Euro 15,00
586515 HORNSBY, J., Actions.London, Routledge, 1980. (VI) 146 pp. paperback. Bibliografie. (ILP) * enkele pen- en potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 7,00
001595 HOROSZ, W., Search without idols.Dordrecht, Nijhoff, 1987. (XII) 394 pp. gebonden. (MNPL, 17) *rug verkleurd*'This book offers a critique of modern totalists in marxism and existential phenomenology'. Euro 25,00
588607 HOWARD, R.J., Three faces of hermeneutics. An introduction to current theories of understanding.Berkeley, UCP, 1982. (XVIII) 187 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* Euro 10,00
003540 HOYACK, L., Klinkend heelal. Natuur- en geestesphilosophische synthese op mystiek-religieusen grondslag.Antwerpen, Sikkel, 1937. 223 pp. ing. *naam op schutbl., rug licht besch.* Euro 11,50
583440 HOYACK, L., De toekomst der machine. Sociologische analyse van den modernen tijd. Uit het Fransch vert. door den schrijver.Deventer, Kluwer, 1931. (XII) 181 pp. ln. Euro 9,00
595391 HUBBELING, H.G., PETRY, M.J., (RED.), Trefpunt van tradities. Figuren uit de Nederlandse filosofie.Assen, Van Gorcum, 1983. 171 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (ANTW, 1) *omslag iets verkleurd*Jubileumnummer. Met bijdragen van o.a.: H. Braakhuis, M.J. van den Hoven, J.G. van der Bend Euro 10,00


naar boven
568868 HUBBELING, H.G., PETRY, M.J., (RED.), Trefpunt van tradities. Figuren uit de Nederlandse filosofie.Assen, Van Gorcum, 1983. 171 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (ANTW, 1) *omslag iets verkleurd*Jubileumnummer. Met bijdragen van o.a.: H. Braakhuis, M.J. van den Hoven, J.G. van der Bend Euro 10,00
005238 HÜBSCHER, A., Denker unserer Zeit.München, Piper, 1956. 364 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
598071 HUDSON, W., REIJEN, W. VAN, (RED.), Modernen versus postmodernen. Utrecht, HES, 1986. 387 pp. paperback. Illustraties. *enkele penaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: H. Manschot, G. Krol, D. Fokkema Euro 17,50
590825 HUECK, W., Die Polarität der Wahrheit und der Rhythmus des Lebens. Eine Philosophie für lebendige Menschen.Remagen, Reichl, 1961. 702 pp. linnen. (Leuchterbücher) Euro 25,00
012676 HUGENHOLTZ, P.TH., Getij van vrijheid. Een wijsgerige grondslag voor een humanistische levensbeschouwing. Met een ten geleide van A. de Froe.Amsterdam, Polak, 1986. 256 pp. pb. Euro 7,00
589271 HULST, H.C. VAN DE, PEURSEN, C.A. VAN, Phaenomenologie en natuurwetenschap. Bezinning op het wereldbeeld.Utrecht, Bijleveld, 1953. 164 pp. linnen + omslag. Euro 7,00
012686 HULST, H.C. VAN DE, PEURSEN, C.A. VAN, Phaenomenologie en natuurwetenschap. Bezinning op het wereldbeeld.Utrecht, Bijleveld, 1953. 164 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 7,00
000089 HUSSERL, E., ALMEIDA, G.A. DE, Sinn und Inhalt in der genetischen Phänomenologie E. Husserls.Den Haag, Nijhoff, 1972. (X) 230 pp. linnen + omslag.(Phaenomenologica, 47) Euro 25,00
591231 HUSSERL, E., BACHELARD, S., A study of Husserl's formal and transcendental logic. Transl. by L.E. Embree.Evanston, NUP, 1989. (LX) 227 pp. paperback. (NUSPEP) Euro 15,00
592309 HUSSERL, E., BÉGOUT, B., La généalogie de la logique. Husserl, l'antéprédicatif et le catégorial.Paris, Vrin, 2000. 379 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BHP) Euro 16,00
020406 HUSSERL, E., BOELAARS, H.A.B.M., De intentionaliteit der kennis bij Edmund Husserl.Nijmegen, z.u., 1940. 106 pp. ingenaaid. (Pontificium institutum angelicum de urbe) *naam op schutblad*Verkorte nederlandsche bewerking van het eerste deel der dissertatie: Die Intentionalität der Erkenntnis bei Edmund Husserl (...) voor de philosophische faculteit van het Collegium Angelicum te Rome Euro 13,50
598288 HUSSERL, E., BOER, T. DE, De ontwikkelingsgang in het denken van Husserl.Assen, Van Gorcum, 1966. (XXIV) 631 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 35,00
589929 HUSSERL, E., BREDA, H.L. VAN, TAMINIAUX, J., (HRSG.), Husserl et la pensée moderne. Husserl und das Denken der Neuzeit. Actes du deuxième colloque international de phénomenologie, Krefeld, 1-3 novembre 1956. Akten des zweiten Internationalen Phänomenologischen Kolloquiums, Krefeld, 1.-3 November 1956.Den Haag, Nijhoff, 1959. (X) 250 pp. linnen. (Phaenomenologica, 2) Met bijdragen van o.a.: F.J.J. Buytendijk, A. de Waelhans, E. Fink, J. Hyppolite, R. Ingarden, L. Landgrebe Euro 30,00
010500 HUSSERL, E., BREDA, H.L. VAN, TAMINIAUX, J., (HRSG.), Husserl et la pensée moderne. Husserl und das Denken der Neuzeit. Actes du deuxième colloque international de phénomenologie, Krefeld, 1-3 novembre 1956. Akten des zweiten Internationalen Phänomenologischen Kolloquiums, Krefeld, 1.-3 November 1956.Den Haag, Nijhoff, 1959. (X) 250 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 2) *omslag licht beschadigd en verkleurd*Met bijdragen van o.a.: F.J.J. Buytendijk, A. de Waelhans, E. Fink, J. Hyppolite, R. Ingarden, L. Landgrebe Euro 30,00
589369 HUSSERL, E., CAIRNS, D., Guide for translating Husserl.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 145 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 55) Euro 11,50
589371 HUSSERL, E., CAIRNS, D., Guide for translating Husserl.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 145 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 55) Euro 11,50
589370 HUSSERL, E., CAIRNS, D., Guide for translating Husserl.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 145 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 55) Euro 11,50
595748 HUSSERL, E., DAHLSTROM, D.O., (ED.), Husserl's 'Logical Investigations'. Dordrecht, Kluwer, 2003. (VI) 187 pp. gebonden + omslag. (SL, 318) Met bijdragen van o.a.: J.J. Drummond, R. Sokolowski, J. Dodd Euro 85,00
575375 HUSSERL, E., DEVAUX, P., GOUHIER, H., PERELMAN, C., (RED.), Husserl.Bruxelles, RIP, 1965. 247 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Revue internationale de philosophie, 71-72, 1-2) *deels onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: E. Paci, E. Levinas, A. de Waelhens, Euro 10,00
572390 HUSSERL, E., DRUË, H., Edmund Husserls system der phänomenologischen Psychologie. Berlin, De Gruyter, 1963. (XVI) 326 pp. linnen + omslag. (PPF, 4) *omslag licht vlekkig* Euro 22,50
020363 HUSSERL, E., EIGLER, G., Metaphysische Vorraussetzungen in Husserl's Zeitanalysen.Meisenheim a.G., Hain, 1961. 117 pp. ingenaaid. (MPF, 24) *omslag geplastificeerd* Euro 25,00
007606 HUSSERL, E., FARBER, M., The foundation of phenomenology. Edmund Husserl and the quest for a rigorous science of philosophy.Cambridge, HUP, 1943. (XII) 585 pp. linnen. Euro 40,00
572233 HUSSERL, E., GEIGER, M., PFÄNDER, A., SCHELER, M., (HRSG.), Jahrbuch für Philosophie und phänomenologische Forschung. Vierter Band. Halle a.d.S., Niemeyer, 1921. (X) 568 pp. halfleer. Bevat: M. Geiger. Fragment über den Begriff des Unbewussten und die psychische Realität, A. Pfänder. Logik, J. Hering. Bemerkungen über das Wesen, die Wesenheit und die Idee Euro 75,00
008968 HUSSERL, E., HOHL, H., Lebenswelt und Geschichte. Grundzüge der Spätphilosophie E. Husserls.Freiburg i.Br., Alber, 1962. 98 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Symposion, 7) *naam op schutblad* Euro 12,50
592315 HUSSERL, E., IRIBARNE, J.V., La intersubjetividad en Husserl. Bosquejo de una teoría. 2 delen.Buenos Aires, Lohlé, 1987-1988. (IV) 149, 385 pp. paperback. Bibliografie. Euro 16,00
015084 HUSSERL, E., JANSSEN, P., Geschichte und Lebenswelt. Ein Beitrag zur Diskussion von Husserls Spätwerk.Den Haag, Nijhoff, 1970. (XXII) 218 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Phaenomenologica, 35) Euro 25,00
006775 HUSSERL, E., KOCKELMANS, J.J.G.A., De fenomenologische psychologie volgens Husserl. Een historisch-kritische studie.Tielt, Lannoo, 1964. 397 pp. ingenaaid. Bibliografie.(Randgebieden, 10) *rug omslag licht verkleurd, pp. 27 licht beschadigd* Euro 11,50
012714 HUSSERL, E., LANDGREBE, L., Der Weg der Phänomenologie. Das Problem einer ursprünglichen Erfahrung.Gütersloh, Mohn, 1978. 208 pp. paperback. (GTB, 295)Die vorliegende Arbeit (...) gewährt einen umfassenden Einblick in die Geschichte und Entwicklung der Husserl-Rezeption in der deutschen Philosophie in den vergangenen Jahrzehnten Euro 10,00
597993 HUSSERL, E., PAZANIN, A., Wissenschaft und Geschichte in der Phänomenologie Edmund Husserls.Den Haag, Nijhoff, 1972. (XII) 190 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 46) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
003068 HUSSERL, E., PAZANIN, A., Wissenschaft und Geschichte in der Phänomenologie Edmund Husserls.Den Haag, Nijhoff, 1972. (XII) 190 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 46) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
592319 HUSSERL, E., PIEPER, H.J., 'Anschauung' als operativer Begriff. Eine Untersuchung zur Grundlegung der transzendentalen Phänomenologie Edmund Husserls.Hamburg, Meiner, 1993. (VI) 308 pp. linnen. (Paradeigmata, 14) Euro 35,00
587839 HUSSERL, E., ROTH, A., Edmund Husserls ethische Untersuchungen. Dargestellt anhand seiner Vorlesungsmanuskripte. Den Haag, Nijhoff, 1960. (XVIII) 171 pp. linnen. (Phaenomenologica, 7) *bibliotheekexemplaar* Euro 16,00
597992 HUSSERL, E., SARAIVA, M.M., L'imagination selon Husserl.La Haye, Nijhoff, 1970. (XVI) 280 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Phaenomenologica, 34) *omslag iets verkleurd* Euro 25,00
003823 HUSSERL, E., SARAIVA, M.M., L'imagination selon Husserl.La Haye, Nijhoff, 1970. (XVI) 280 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Phaenomenologica, 34) *omslag verkleurd en beschadigd* Euro 25,00
592397 HUSSERL, E., SCHÉRER, R., La phénoménologie des 'Recherches logiques' de Husserl. Paris, PUF, 1967. (IV) 370 pp. ingenaaid. (Épiméthée) Euro 45,00
589898 HUSSERL, E., SZILASI, W., Einführung in die Phänomenologie Edmund Husserls.Tübingen, Niemeyer, 1959. (IV) 142 pp. linnen + omslag. *potloodaantekeningen* Euro 14,00
592394 HUSSERL, E., THIERRY, Y., Conscience et humanité selon Husserl. Essai sur le sujet politique.Paris, PUF, 1995. 206 pp. ingenaaid. (Fondements de la politique) Euro 15,00
014876 HUSSERL, E., THOMAS, M., Edmund Husserl. Zur Genesis einer spätbürgerlichen Philosophie.Berlin, AV, 1987. 281 pp. paperback. (Zur Kritik der bürgerlichen Ideologie, 109) Euro 10,00
590149 HUSSERL, E., WOLTERS, J.B.TH., Eidos. Das Universale im Lichte der Philosophia Perennis mit besonderer Rücksicht auf Edmund Husserl.Freiburg i.Br., z.u., 1935. (XVI) 109 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht beschadigd, omslag licht roestvlekkig, naam op omslag* Euro 16,00
570592 HUSSERL, E., WOLTERS, J.B.TH., Eidos. Das Universale im Lichte der Philosophia Perennis mit besonderer Rücksicht auf Edmund Husserl.Freiburg i.Br., z.u., 1935. (XVI) 109 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 16,00
001809 HUSSERL, E., WÜSTENBERG, K., Kritische Analysen zu den Grundproblemen der transzendentalen Phänomenologie Husserls unter besonderer Berücksichtigung der Philosophie Descartes'.Leiden, Brill, 1985. (VI) 174 pp. linnen. Euro 22,50
000802 HUSSERL, E., Filosofie als strenge wetenschap. Vertaling en samenvatting van G. Groot. Inleiding en aantekeningen van T. de Boer.Meppel, Boom, 1980. 124 pp. paperback. Bibliografie. (Klassiek, 31) *omslag en rug verkleurd* Euro 12,50
586545 HUSSERL, E., Grundprobleme der Phänomenologie 1910/11. Hrsg. von I. Kern. Studienausgabe.Den Haag, Nijhoff, 1977. (XIV) 135 pp. paperback. Euro 16,00
595979 HUSSERL, E., Die Idee der Phänomenologie. Fünf Vorlesungen. Hrsg. und eingel. von W. Biemel.Haag, Nijhoff, 1950. (XII) 93 pp. linnen. (Husserliana, 2) *enkele potloodstreepjes* Euro 20,00
003746 HUSSERL, E., Die Idee der Phänomenologie. Fünf Vorlesungen. Hrsg. und eingel. von W. Biemel.Haag, Nijhoff, 1950. (XII) 93 pp. linnen. (Husserliana, 2) *bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 20,00
575021 HUSSERL, E., Introduction to the 'Logical investigations'. A draft of a 'preface' to the 'Logical investigations' (1913). Ed. by E. Fink. Transl. with introd. by P.J. Bossert and C.H. Peters. The Hague, Nijhoff, 1975. (XXX) 61 pp. paperback. Euro 10,00
592310 HUSSERL, E., L'idée de la phénoménologie. Cinq leçons. Traduit de l'allemand par A. Lowit.Paris, PUF, 1970. 136 pp. ingenaaid. (Épiméthée) Euro 15,00
569817 HUSSERL, E., Logische Untersuchungen. 2 delen in 3 banden.Tübingen, Niemeyer, 1993 (7e, 7e, 6e). (XXll) 257, (XlI) 508, (XlI) 244 pp. paperback.Deel I: Prolegomena zur reinen Logik, Deel II/1: Untersuchungen zur Phänomenologie und Theorie der Erkenntnis, Deel II/2: Elemente einer phänomenologischen Aufklärung der Erkenntnis Euro 45,00
581280 HUSSERL, E., Nachwort zu meinen 'Ideen zu einer reinen Phänomenologie und phänomenologischen Philosophie'.Halle (Saale), Niemeyer, 1930. (II) 22 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd*Sonderdruck aus: 'Jahrbuch für Philosophie und phänomenologische Forschung', Bd. XI Euro 30,00
005890 HUSSERL, E., Philosophie als strenge Wissenschaft.Frankfurt a.M., Klostermann, 1965. 107 pp. ingenaaid. (Quellen der Philosophie, 1) *rug licht beschadigd*Erschien zuerst in 'Logos' Bd. 1 1910/11 Euro 11,50
002162 HUSSERL, E., Philosophie der Arithmetik. Mit ergänzenden Texten (1890-1901). Hrsg. von L. Eley.Den Haag, Nijhoff, 1970. (XXX) 586 pp. linnen + omslag. (Husserliana, 12) Euro 65,00
598160 HUSSERL, E., V. Logische Untersuchung. Über intentionale Elebnisse und ihre 'Inhalte'. Nach dem Text der 1.Auflage von 1901 hrsg., eingeleitet und mit Registern versehen von E. Ströker. Hamburg, Meiner, 1975. (XXXVI) 162 pp. paperback. (PB, 290) *band licht beschadigd* Euro 11,50


naar boven
002316 HUUSSEN, G.M., WOLDRING, H.E.S., (RED.), Werken met wijsbegeerte: een cultuurprobleem. Lezingen gehouden op de filosofiedag 1986 aan de VU te Amsterdam.Delft, Eburon, 1986. (VIII) 344 pp. ingenaaid. (Filosofische reeks, 19) Met bijdragen van o.a.: T. de Boer, O.D. Duintjer, J. Bor, A.P. Bos, J. Bartels, H.J. Pott, H. Koningsveld Euro 12,50
593589 IJSSELING, H., Over voorwoorden. Hegel, Kierkegaard, Nietzsche.Amsterdam,Boom, 1997. 247 pp. ingenaaid. Euro 14,00
588373 IJSSELING, H., Over voorwoorden. Hegel, Kierkegaard, Nietzsche.Amsterdam,Boom, 1997. 247 pp. ingenaaid. Euro 14,00
593590 IJSSELING, H., Over voorwoorden. Hegel, Kierkegaard, Nietzsche.Amsterdam,Boom, 1997. 247 pp. ingenaaid. Euro 14,00
590335 IJSSELING, H., Over voorwoorden. Hegel, Kierkegaard, Nietzsche.Amsterdam,Boom, 1997. 247 pp. ingenaaid. Euro 14,00
590334 IJSSELING, H., Over voorwoorden. Hegel, Kierkegaard, Nietzsche.Amsterdam,Boom, 1997. 247 pp. ingenaaid. Euro 14,00
008215 IJSSELING, H., Over voorwoorden. Hegel, Kierkegaard, Nietzsche.Amsterdam,Boom, 1997. 247 pp. ingenaaid. Euro 14,00
588422 IJSSELING, S., BERNS, E., MOYAERT, P., (RED.), De God van denkers en dichters. Opstellen voor Samuel IJsseling. Amsterdam, Boom, 1997. 253 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: T. de Boer, A. Peperzak, R. Visker Euro 16,00
590236 IJSSELING, S., BERNS, E., MOYAERT, P., (RED.), De God van denkers en dichters. Opstellen voor Samuel IJsseling. Amsterdam, Boom, 1997. 253 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: T. de Boer, A. Peperzak, R. Visker Euro 16,00
566790 IJSSELING, S., BERNS, E., MOYAERT, P., (RED.), De God van denkers en dichters. Opstellen voor Samuel IJsseling. Amsterdam, Boom, 1997. 253 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: T. de Boer, A. Peperzak, R. Visker Euro 16,00
593161 IJSSELING, S., Rhetoric and philosophy in conflict. An historical survey. Transl. from the Dutch by P. Dunphy. The Hague, Nijhoff, 1976. (VI) 142 pp. ingenaaid. Bibliografie. *ezelsoren*Originally published as 'Retoriek en filosofie' Euro 11,50
001696 INGARDEN, R., DZIEMIDOK, B., MCCORMICK, P.J., (ED.), On the aesthetics of Roman Ingarden. Interpretations and assessments.Dordrecht, Kluwer, 1989. (X) 301 pp. gebonden. Bibliografie. (NIPS, 27)Met bijdragen van o.a.: D. Gierulanka, J. Misiewicz, R. Shusterman, J. Fizer Euro 35,00
585626 INGARDEN, R., GRAFF, P., KRZEMIEN-OJAK, S., (ED.), Roman Ingarden and contemporary Polish aesthetics. Essays. Transl. into English. Warszawa, PWN, 1975. 267 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.:B. Dziemidok, A. Helman, S.Morawski Euro 16,00
587830 INGARDEN, R., Das literarische Kunstwerk. Mit einem Anhang 'Von den Funktionen der Sprache im Theaterschauspiel'.Tübingen, Niemeyer, 1972 (4e). (XXIV) 432 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *boekblok vlekkig* Euro 20,00
018227 INGARDEN, R., Das literarische Kunstwerk. Mit einem Anhang 'Von den Funktionen der Sprache im Theaterschauspiel'.Tübingen, Niemeyer, 1972 (4e). (XXIV) 432 pp. linnen. Bibliografie. Euro 20,00
015259 IRIGARAY, L., Ce sexe qui n'en est pas un.Paris, Minuit, 1978. 217 pp. ingenaaid. (Critique) *omslag iets verkleurd* Euro 15,00
598483 IRIGARAY, L., Marine lover of Friedrich Nietzsche. Translated by G.C. Gill.New York, CUP, 1991. (IV) 190 pp. paperback. Oorspronkelijke titel: 'Amante marine' Euro 11,50
588972 IRWIN, A., Saints of the impossible. Bataille, Weil, and the politics of the sacred.Minneapolis, Minnesota UP, 2002. (XXVIII) 258 pp. paperback. Euro 12,50
597118 ISARIN, J., Het kwaad en de gedachteloosheid. Een beschouwing over de holocaust.Baarn, Ambo, 1994. 119 pp. paperback. Euro 10,00
008137 JACOBS, F., Reflexies over arbeid. Alphen aan den Rijn, Samsom, 1976. 115 pp. paperback. (SCR) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 9,00
598321 JACQUARD, A., Kleine filosofie voor niet-filosofen. Met medewerking van H. Planès. Vert. R. van der Helm.Z.p., Ten Have, 1998. 224 pp. paperback. Euro 11,50
566793 JACQUARD, A., Kleine filosofie voor niet-filosofen. Met medewerking van H. Planès. Vert. R. van der Helm.Z.p., Ten Have, 1998. 224 pp. paperback. Euro 11,50
596995 JACQUEMIN, N., (RED.), De verstomming van het kritische denken.Brussel, VUB, 1995. 258 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: M. Weyembergh, H. Blokland, W. Weyns Euro 11,50
598184 JACQUES, F., Différence et subjectivité. Anthropologie d'un point de vue relationnel.Paris, Aubier, 1982. 423 pp. paperback. (Analyse et raisons) *omslag iets beschadigd* Euro 15,00
590140 JAGER, J.H., Tussen Rusland en Europa. Russische debatten over de intelligentsia, de staat en de natie in de jaren 1908-1912. Amsterdam, Mets, 1998. 319 pp. paperback. Euro 12,50
576567 JAGER, J.H., Tussen Rusland en Europa. Russische debatten over de intelligentsia, de staat en de natie in de jaren 1908-1912. Amsterdam, Mets, 1998. 319 pp. paperback. Euro 12,50
598323 JANIK, A., Style, politics, and the future of philosophy. Dordrecht, Kluwer, 1989. (XVI) 273 pp. gebonden. (BSPS, 114) Euro 25,00
569009 JANIK, A., Style, politics, and the future of philosophy. Dordrecht, Kluwer, 1989. (XVI) 273 pp. gebonden. (BSPS, 114) Euro 25,00
016962 JANKÉLÉVITCH, V., BERLOWITZ, B., Quelque part dans l'inachevé. Paris, Gallimard, 1978. 265 pp. ingenaaid. (NRF) Euro 12,50
586582 JANKÉLÉVITCH, V., La mauvaise conscience.Paris, Aubier, 1981 (3e). 219 pp. paperback. (Présence et pensée) *rug licht verkleurd* Euro 12,50
596694 JANKÉLÉVITCH, V., La mauvaise conscience.Paris, Aubier, 1951 (2e herz.). 198 pp. ingenaaid. (BPC) *rug licht verkleurd* Euro 12,50
575433 JANKÉLÉVITCH, V., La mort. Paris, Flammarion, 1966. 426 pp. ingenaaid. (NBS) *naam op schutblad* Euro 16,00
595359 JANKÉLÉVITCH, V., Le paradoxe de la morale. Paris, Seuil, 1981. 188 pp. ingenaaid. Euro 11,50
004688 JANKÉLÉVITCH, V., Le pardon. Paris, Aubier, 1967. 216 pp. ingenaaid. (Les grands problèmes moraux, 2) Euro 12,50
595360 JANKÉLÉVITCH, V., Philosophie premiére. Introduction à une philosophie du 'presque'. Paris, PUF, 1954. (VIII) 268 pp. ingenaaid. (BPC) *onopengesneden* Euro 20,00
003962 JANKÉLÉVITCH, V., Traité des vertus.Paris, Bordas, 1949. 808 pp. ingenaaid. (BGP) *naam op schutblad, omslag licht roestvlekkig, onopengesneden* Euro 30,00
012724 JANSSEN, O., Das Beziehungsgefüge der menschlichen Handlung und das Problem der Freiheit.München, Reinhardt, 1958. 51 pp. ing. *potl.str.* Euro 7,00
006795 JANSSEN, O., Gesammelte Abhandlungen zur Frage des Seins.München, Reinhardt, 1963. 211 pp. ln + omsl. *omsl. licht verkleurd, enkele penaant., naam op schutbl.* Euro 12,50
004734 JASPERS, K., ARMBRUSTER, L., Objekt und Transzendenz bei Jaspers. Sein Gegenstandsbegriff und die Möglichkeit der Metaphysik.Innsbruck, Rauch, 1957. 139 pp. ing. Bibliogr. (PG, 9,1) *bibl.ex.* Euro 10,00
583237 JASPERS, K., DRESCHER, W., Erinnerungen an Karl Jaspers in Heidelberg. Meisenheim a.G., Hain, 1975. 83 pp. ing. Ills. Euro 11,50
013539 JASPERS, K., GERLACH, H.M., Existenzphilosophie und Politik. Kritische Auseinandersetzung mit Karl Jaspers. Hrsg. von D. Bergner und R. Mocek. Berlin, DVW, 1974. 178 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
002173 JASPERS, K., JONKER, H., Over Jaspers' metamorphose der bijbelse religie.Amsterdam, Swets, 1954. (VIII) 133 pp. ingenaaid. *omslag licht beduimeld en licht beschadigd*English summary Euro 11,50
580454 JASPERS, K., KLEIN, A., Glaube und Mythos. Eine kritische, religionsphilosophisch-theologische Untersuchung des Mythos-Begriffs bei Karl Jaspers. München, Schöningh, 1973. (XXVI) 246 pp. pb. (APPSRÖ, 26) *st. en naam op schutbl.* Euro 12,50
592270 JASPERS, K., KNUDSEN, R.D., The idea of transcendence in the philosophy of Karl Jaspers.Kampen, Kok, 1958. (XII) 195 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
002140 JASPERS, K., KNUDSEN, R.D., The idea of transcendence in the philosophy of Karl Jaspers.Kampen, Kok, 1958. (XII) 195 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
584364 JASPERS, K., PAUMEN, J., Raison et existence chez Karl Jaspers. Stockel, Parthenon, 1958. 337 pp. ln. Bibliogr. *band licht verkleurd* Euro 16,00
008037 JASPERS, K., PIPER, K., (HRSG.), Offener Horizont. Festschrift für Karl Jaspers.München, Piper, 1953. 463 pp. ln. Bibliogr. Portr. *band geplastificeerd*Met bijdragen van o.a.: A. Camus, P. Ricoeur, A. Huxley, J. Ortega y Gasset, H. Arendt Euro 57,50
590137 JASPERS, K., PIPER, K., (HRSG.), Werk und Wirkung.München, Piper, 1963. 217 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: D. Sternberger, G. Mann, J. Hersch Euro 17,50
015137 JASPERS, K., PIPER, K., (HRSG.), Werk und Wirkung.München, Piper, 1963. 217 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: D. Sternberger, G. Mann, J. Hersch Euro 15,00
004557 JASPERS, K., PIPER, K., SANER, H., (HRSG.), Erinnerungen an Karl Jaspers.München, Piper, 1974. 331 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag iets verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H. Arendt, R. Augstein, E. Baumgarten, A. Bernstein Euro 20,00
570581 JASPERS, K., RIGALI, N., Die Selbstkonstitution der Geschichte im Denken von Karl Jaspers.München, z.u., 1965. (IV) 198 pp. ing. Bibliogr. Diss. (MPF, 49) *omsl. en schutbl. licht verschoten* Euro 15,00
572814 JASPERS, K., SALAMUN, K., (HRSG.), Karl Jaspers. Zur Aktualität seines Denkens. Mit Beitr. von F. Böversen, H. Buczynska-Garewicz, H. Fahrenbach, P. Gaidenko, H.M. Gerlach, A. Grieder, H. Horn, N. Motroschilowa, G.B. Pepper, M. Potepa, K. Salamun und H. Saner.München, Piper, 1991. 223 pp. paperback. (SP, 1359) Euro 7,00


naar boven
009099 JASPERS, K., SPRINGER, J.L., Existentiële metaphysica. Inleiding in de metaphysica van Karl Jaspers.Assen, Van Gorcum, 1951. 62 pp. ingenaaid. (Amersfoortse stemmen) *naam op schutblad* Euro 7,00
587833 JASPERS, K., WAL, G.A. VAN DER, Karl Jaspers.Baarn, WV, 1970. 195 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (WM) Euro 10,00
582958 JASPERS, K., WAL, G.A. VAN DER, Karl Jaspers.Baarn, WV, 1970. 195 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (WM) Euro 10,00
007863 JASPERS, K., Antwort. Zur Kritik meiner Schrift 'Wohin treibt die Bundesrepublik?'München, Piper, 1967. 235 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 11,50
566341 JASPERS, K., Die Atombombe und die Zukunft des Menschen. Politisches Bewußtsein in unserer Zeit.München, Piper, 1958 (2e). 506 pp. ln + omsl. Bibliogr. *bibl.ex., omsl. licht besch.* Euro 20,00
016503 JASPERS, K., Die Atombombe und die Zukunft des Menschen. Politisches Bewußtsein in unserer Zeit.München, Piper, 1958. 506 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *enkele potloodstrepen*Erstausgabe Euro 35,00
567418 JASPERS, K., Die Atombombe und die Zukunft des Menschen. Politisches Bewußtsein in unserer Zeit.München, Piper, 1960. 506 pp. ingenaaid. Bibliografe. *omslag licht beschadigd*Ungekürzte Sonderausgabe Euro 14,00
567510 JASPERS, K., Die Atombombe und die Zukunft des Menschen. Politisches Bewußtsein in unserer Zeit.München, Piper, 1958. 506 pp. linnen. Bibliografie. *tekst op schutblad, band geplastificeerd, enkele potloodstrepen*Erstausgabe Euro 27,50
567431 JASPERS, K., Die Atombombe und die Zukunft des Menschen. Politisches Bewußtsein in unserer Zeit.München, Piper, 1958. 506 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *enkele penstrepen*Erstausgabe Euro 32,50
593911 JASPERS, K., Bilan et perspectives. Traduit de l'allemand par H. Naef et J. Hersch.Z.p., Desclée, 1956. 260 pp. ingenaaid. (TEP) *omslag verkleurd, onopengesneden* Euro 10,00
015242 JASPERS, K., Descartes und die Philosophie.Berlin, De Gruyter, 1956 (3e). 104 pp. linnen. *band licht verkleurd* Euro 15,00
590459 JASPERS, K., Die geistige Situation der Zeit (1931).Berlin, De Gruyter, 1953 (5e herz.). 191 pp. linnen + omslag. (Göschen, 1000) *scheurtje in omslag*Dritter, unveränderter Abdruck der im Sommer 1932 bearbeiteten 5. Auflage Euro 9,00
000211 JASPERS, K., Existenzphilosophie. Drei Vorlesungen gehalten am Freien Deutschen Hochstift in Frankfurt a.M./ September 1937.Berlin, De Gruyter, 1938. (IV) 86 pp. linnen. *band geplastificeerd, enkele kleurpotloodstrepen, portret ingeplakt*Eerste druk Euro 20,00
578073 JASPERS, K., Existenzphilosophie. Drei Vorlesungen gehalten am Freien Deutschen Hochstift in Frankfurt a.M./ September 1937.Berlin, De Gruyter, 1938. (IV) 86 pp. ingenaaid.Eerste druk Euro 20,00
598166 JASPERS, K., La foi philosophique face à la révélation. Traduit de l'allemand par P. Kamnitzer. Paris, Plon, 1973. 610 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
006260 JASPERS, K., The future of mankind. Transl. by E.B. Ashton.Chicago, UP, 1967 (4e). (XII) 342 pp. paperback. (Phoenix, 143) Euro 8,50
569221 JASPERS, K., Die geistige Situation der Zeit.New York, Atlantic, z.j.. 191 pp. ingenaaid. *ex libris, titel op rug geschreven*Frakturschrift. Euro 6,00
013657 JASPERS, K., Hoffnung und Sorge. Schriften zur deutschen Politik 1945-1965.München, Piper, 1965. 371 pp. ln + omsl. Bibliogr. *omsl. besch., band geplastificeerd, enkele potl.str.*Erstausgabe Euro 20,00
571405 JASPERS, K., Inleiding tot de philosophie. Vertaling: H.F. Torringa.Assen, Born, 1962 (4e). 167 pp. linnen. (Pallas, 1) *namen op schutblad* Euro 8,00
015340 JASPERS, K., Die maßgebenden Menschen. Sokrates, Buddha, Konfuzius, Jesus.München, Piper, 1984 (8e). 210 pp. paperback. Bibliografie. (SP, 126) Euro 7,00
569923 JASPERS, K., Mitverantwortlich. Ein philosophisch politisches Lesebuch. Geleitwort Hannah Arendt. Gütersloh, Bertelsmann, z.j. 636 pp. ln. Portr.Vom Verfasser autorisierte Auswahl Euro 16,00
566599 JASPERS, K., Philosophie und Welt. Reden und Aufsätze. München, Piper, 1958. 404 pp. linnen. Bibliografie. Euro 14,00
002142 JASPERS, K., Der philosophische Glaube.Zürich, Artemis, 1948. 162 pp. ingenaaid. Eerste druk Euro 11,50
568705 JASPERS, K., Der philosophische Glaube.München, Piper, 1948 (6.-10.T.). 131 pp. hlf ln + omsl. *omsl. lichtbesch., schutbl. licht verschoten* Euro 11,50
584818 JASPERS, K., Philosophy and the world. Selected essays and lectures.Transl. by E.B. Ashton. Washington, Gateway, 1989. (VI) 314 pp. paperback. Euro 12,50
572778 JASPERS, K., Vernunft und Existenz. Fünf Vorlesungen gehalten vom 25. bis 29. März 1935.Groningen, Wolters, 1935. (VIII) 115 pp. linnen. (Aula-voordrachten, 1) *schutbladen gebruind*Eerste druk Euro 30,00
590147 JASPERS, K., Vernunft und Existenz.Groningen, Wolters, 1935. (VIII) 116 pp. ingenaaid. (Aula-voordrachten, 1) *potloodstrepen, omslag verkleurd en licht beschadigd*Eerste druk Euro 27,50
006632 JASPERS, K., Vernunft und Widervernunft in unserer Zeit.München, Piper, 1950 (1.-5.T). 71 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd en licht beschadigd*Erstausgabe. Drei Gastvorlesungen, gehalten auf Einladung des Asta an der Universität Heidelberg 1950 Euro 12,50
009463 JASPERS, K., Vernunft und Widervernunft in unserer Zeit.München, Piper, 1950 (1.-5.T). 71 pp. linnen. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen, katern deels los*Erstausgabe. Drei Gastvorlesungen, gehalten auf Einladung des Asta an der Universität Heidelberg 1950 Euro 13,00
576475 JASPERS, K., Was ist Philosophie? Ein Lesebuch. Textauswahl und Zusammenstellung von H. Saner.München, Piper, 1976. 415 pp. linnen + omslag. *titelpagina iets gebruind* Euro 15,00
014141 JASPERS, K., Wohin treibt die Bundesrepublik? Tatsachen, Gefahren, Chancen.München, Piper, 1966 (36.-56.T). 281 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
583019 JASPERS, K., Wohin treibt die Bundesrepublik? Tatsachen, Gefahren, Chancen.München, Piper, 1966. 281 pp. ing. Bibliogr.Eerste druk Euro 15,00
015511 JAURÈS, A.M.J.J., BANNING, W., Jaurès als denker.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1931. (VIII) 211 pp. linnen. Portret. *rug verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 12,50
567959 JAY, M., The dialectical imagination. A history of the Frankfurt school and the institute of social research 1923-1950.London, Heinemann, 1976 (3e). (XXII) 382 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
566626 JAY, M., De dialektische verbeelding. Een geschiedenis van de Frankfurter Schule en het Institut für Sozialforschung 1923-1950. Vertaling: C. Kooyman.Baarn, Ambo, 1977. 437 pp. gebonden. Bibliografie. (Basisboeken) Euro 12,50
566283 JAY, M., De dialektische verbeelding. Een geschiedenis van de Frankfurter Schule en het Institut für Sozialforschung 1923-1950. Vertaling: C. Kooyman.Baarn, Ambo, 1977. 437 pp. gebonden. Bibliografie. (Basisboeken) *band licht verkleurd* Euro 12,50
593159 JOAD, C.E.M., Decadence. A philosophical inquiry. London, Faber, 1948. 430 pp. linnen. *papier hier en daar roestvlekkig* Euro 15,00
595422 JOAD, C.E.M., Decadence. A philosophical inquiry. New York, PL, 1949. 430 pp. linnen + omslag. *omslag en schutbladen licht roestvlekkig* Euro 15,00
008050 JODL, F., Lehrbuch der Psychologie. 2 delen.Stuttgart, Cotta, 1916 (4e). (XXIV) 472, (XII) 517 pp. half linnen. *naam op schutblad, ruggen licht verkleurd* Euro 27,50
577896 JODL, F., Lehrbuch der Psychologie. Im Verein mit W. Börner, H. Henning, V. Kraft, K. Roretz, W. Schmied-Kowarzik, H. Werner besorgt von C. Siegel. 2 delen.Stuttgart, Cotta, 1924 (5-6e). (XX) 394, (XII) 498 pp. linnen. Bibliografie. *deel 1 achterplat iets gevlekt, papier licht gebruind* Euro 25,00
590009 JOHNSON, A.H., Experiential realism.London, Allen, 1973. 443 pp. linnen + omslag. (MLP) Euro 17,50
596637 JOHNSON, P.E., Reason in the balance. The case against naturalism in science, law & education.Downers Grove, IVP, 1995. 245 pp. paperback. Euro 11,50
579402 JONAS, H., Philosophie. Rückschau und Vorschau am Ende des Jahrhunderts.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1993. 42 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* Euro 7,00
576466 JONES, E., Reading the book of nature. A phenomenological study of creative expression in science and painting.Athens, Ohio UP, 1989. (VIII) 178 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (SCT, 14) *enkele potloodstrepen* Euro 17,50
592652 JONES, W.T., The sciences and the humanities. Conflict and reconciliation. Berkeley, UCP, 1967. (X) 282 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
590467 JULLIEN, F., Du 'temps'. Éléments d'une philosophie du vivre.Paris, Grasset, 2001. 211 pp. ingenaaid. (Le collège de philosophie) Euro 11,50
004610 KAINZ, H.P., The philosophy of man. A new introduction to some perennial issues. Foreword by G.F. Kreyché.Alabama, UP, 1981. (VIII) 198 pp. pb. Bibliogr. Euro 8,00
593341 KAMLAH, W., Der Mensch in der Profanität. Versuch einer Kritik der profanen durch vernehmende Vernunft. Stuttgart, Kohlhammer, 1949. 216 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
571330 KAMLAH, W., Der Mensch in der Profanität. Versuch einer Kritik der profanen durch vernehmende Vernunft. Stuttgart, Kohlhammer, 1949. 216 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, papier gebruind* Euro 11,50
566474 KANTHACK, K., Vom Sinn der Selbsterkenntnis. Berlin, De Gruyter, 1958. (VIII) 211 pp. ln. Euro 12,50
568425 KAUFMANN, W., Het geloof van een ketter. Ned. bewerking: L.W. Nauta.Amsterdam, Paris, 1963. 347 pp. linnen. Bibliografie. *ex libris* Euro 10,00
596613 KAULBACH, F., Einführung in die Philosophie des Handelns. Darmstadt, WB, 1982. (XII) 178 pp. paperback. (Die Philosophie) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00


naar boven
573681 KAULBACH, F., Einführung in die Philosophie des Handelns. Darmstadt, WB, 1982. (XII) 178 pp. paperback. (Die Philosophie) Euro 10,00
586649 KERKEN, L. VANDER, Mensen willen gelukkig zijn. Antwerpen, DNB, 1982 (3e). 175 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
002079 KERSTEN, F., Phenomenological method: theory and practice.Dordrecht, Kluwer, 1989. (X) 433 pp. gebonden. Bibliografie. (CP) Euro 75,00
587832 KETNER, C.H., Mensch en wereld. Eene inleiding tot het psychisch monisme.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1929. (VIII) 118 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, voorplat iets vlekkig* Euro 8,00
009661 KEYSERLING, H., Das Buch vom Ursprung.Baden-Baden, Bühler, 1947. 308 pp. ingenaaid. Portret. *onafgesneden, omslag verkleurd* Euro 20,00
575582 KEYSERLING, H., Das Buch vom Ursprung.Bühl-Baden, Roland, 1947. 371 pp. gebonden. *band gebruind, rug iets ingescheurd* Euro 12,50
590157 KEYSERLING, H., Das Reisetagebuch eines Philosophen. 2 delen. Darmstadt, Reichl, 1922 (6e). (XXXII), (VIII) 886 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen, ruggen licht beschadigd* Euro 16,00
012727 KEYSERLING, H., Reise durch die Zeit. I. Ursprünge und Entfaltungen. Die Herausgabe des Werkes besorgte Goedela Gräfin Keyserling-Bismarck.Vaduz, Liechtenstein, 1948. 440 pp. ln. Portr. Euro 11,50
581506 KIMMERLE, H., OOSTERLING, H.A.F., JONG, F. DE, (HRSG.), Denken Unterwegs. Philosophie im Kräftefeld sozialen und politischen Engagements. Festschrift für Heinz Kimmerle zu seinem 60. Geburtstag. Amsterdam, Grüner, 1990. (XXII) 435 pp. geb. Bibliogr. Portr. (Schriften zur Philosophie der Differenz, 4) Met bijdragen van o.a.: J. Sperna Weiland, K. Düsing, H.G. Gadamer Euro 25,00
017972 KIMMERLE, H., Mazungumzo. Dialogen tussen Afrikaanse en westerse filosofieën.Amsterdam, Boom, 1995. 196 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
576124 KLAGES, L., (HRSG.), Graphologisches Lesebuch. Hundert Gutachten aus der Praxis. Unter Mitwirkung von Fachgenossen. Mit 117 Handschriftproben.München, Barth, 1954 (5e herz.).(VI) 218 pp. linnen. *band licht verkleurd*Bijlage: Schriftproben zum graphologischen Lesebuch Euro 14,50
576859 KLAGES, L., BREUKERS, E.M.J., De bijdrage van Ludwig Klages tot de algemene psychologie. Roermond, Romen, 1941. 287 pp. ing. Diss. *bibl.st.* Euro 20,00
592425 KLAGES, L., RATSCHOW, C.H., Die Einheit der Person. Eine theologische Studie zur Philosophie Ludwig Klages'.Halle, Niemeyer, 1938. (VIII) 268 pp. ingenaaid. Euro 16,00
578064 KLAGES, L., RATSCHOW, C.H., Die Einheit der Person. Eine theologische Studie zur Philosophie Ludwig Klages'.Halle, Niemeyer, 1938. (VIII) 268 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel, omslag licht beschadigd* Euro 16,00
588094 KLAGES, L., De grondslagen der karakterkunde. Voor het Nederlandse taalgebied bewerkt door H. Dulfer.Den Haag, Boek en periodiek, z.j. 286 pp. linnen. Portret. *enkele potloodstrepen* Euro 12,50
595427 KLAGES, L., Handschrift en karakter. Voor ons taalgebied, in overleg met de auteur, bewerkt door H. Dulfer. Handschrift-modellen in supplement.Den Haag, Boek en periodiek, 1948. 244 pp. linnen. Portret.*rug licht verkleurd* Euro 11,50
576125 KLAGES, L., Handschrift en karakter. Voor ons taalgebied, in overleg met de auteur, bewerkt door H. Dulfer. Handschrift-modellen in supplement.Den Haag, Boek en periodiek, 1948. 244 pp. linnen. Portret.*rug licht verkleurd* Euro 11,50
015613 KLAGES, L., Vorschule der Charakterkunde.Leipzig, Barth, 1942 (3e herz.). 79 pp. ing. *omsl.licht roestvlekkig* Euro 11,50
584915 KLAPWIJK, J., Dialektiek der verlichting. Een verkenning in het neomarxisme van de Frankfurter Schule. Assen, Van Gorcum, 1976. (VIII) 118 pp. paperback. Euro 8,00
568612 KLAPWIJK, J., Philosophien im Widerstreit. Zur Philosophie von Dilthey, Heidegger, James, Wittgenstein und Marcuse. Von J.H.M. Didden und J.-B. Klautke aus dem Niederl. übers.Asslar, Schulte, 1985. 93 pp. pb. (Fundamentum, 2) Euro 7,00
568611 KLEVER, W.N.A., Dialectisch denken. Over Plato, wiskunde en de doodstraf.Bussum, WV, 1981. 173 pp. ln. Euro 9,50
572615 KLEVER, W.N.A., Zuivere economische wetenschap. Een ontwerp op basis van spinozistische beginselen.Amsterdam, Boom, 1990. 145 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
591065 KLIBANSKY, R., (ED.), Philosophy in the mid-century. A survey. La philosophie au milieu du vingtième siècle. Chroniques. 4 delen.Firenze, Nuova Italia, 1958-1959. (XII) 336, (VI) 218, (VI) 232, (VI) 330 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Institut international de philosophie) *omslagen licht verkleurd*Deel 1: Logic and philosophie of science. Logique et philosophie des sciences, Deel 2: Metaphysics and analysis. La crise de la métaphysique, Deel 3: Values, history and religion. Les valeurs, l'histoire et la religion, Deel 4: History of philosophy. Contemporary thought in eastern Europe and Asia. Histoire de la philosophie. La pensée contemporaine en Europe orientale et en Asie. Met medewerking van o.a.: W.V. Quine, E.W. Beth, N. Bohr, J. Wahl, H. Plessner, G.J. Warnock, W.K. Frankena, F. Battaglia, H.I. Marrou, I.M. Bochenski, Fung Yu-Lan, S. Ohe, C.T.K. Chari Euro 85,00
568610 KLINKEN, L. VAN, Wijsgerige achtergronden van de paedagogische verscheidenheid bij het lager onderwijs in Nederland in de 20ste eeuw.Kampen, Kok, 1946. (IV) 216 pp. ing. Diss. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 11,50
589917 KLUKHUHN, A., JAEGER, T., (RED.), Schrijvende denkers. Met bijdragen van: H. Achterhuis, F. Boenders, J. Bor, D. van Brederode, M. Februari, A. Heumakers, A. Klukhuhn, R. Kousbroek, G. Meijsing en W. van Reijen. Amsterdam, AP, 2000. 243 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
576806 KLUKHUHN, A., JAEGER, T., (RED.), Schrijvende denkers. Met bijdragen van: H. Achterhuis, F. Boenders, J. Bor, D. van Brederode, M. Februari, A. Heumakers, A. Klukhuhn, R. Kousbroek, G. Meijsing en W. van Reijen. Amsterdam, AP, 2000. 243 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
569962 KNITTERMEYER, H., Grundgegebenheiten des menschlichen Daseins. 12 Vorlesungen zu einer philosophischen Anthropologie.Darmstadt, WB, 1963. (VI) 198 pp. ingenaaid. Euro 8,00
566312 KNITTERMEYER, H., Die Philosophie der Existenz von der Renaissance bis zur Gegenwart.Wien, Humboldt, 1952. 504 pp. hlf ln. (Die Universität, 29) Euro 11,50
576803 KNITTERMEYER, H., Philosophie der Lebensalter. Oldenburg, Stalling, 1944. 96 pp. geniet. *omslag en papier gebruind, bovenzijde rug beschadigd* Euro 7,00
581043 KOEK, G., Tussen twee grenzen. Filosofische meditaties over de eindigheid van ons bestaan. Best, Damon, 1999. 144 pp. paperback. Euro 10,00
594787 KOEK, G., Verlangen naar wijsheid. Moderne filosofie en ouder worden. Best, Damon, 1996.160 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 11,50
594091 KOESTLER, A., The heel of Achilles. Essays 1968-1973.London, Pan, 1976. 254 pp. paperback. (Picador) *papier licht gebruind* Euro 9,00
589252 KOESTLER, A., De menselijke tweespalt. Vert. door D. Bergsma. Assen, Van Gorcum, 1981. 248 pp. paperback. Euro 8,50
571459 KOESTLER, A., De menselijke tweespalt. Vert. door D. Bergsma. Assen, Van Gorcum, 1981. 248 pp. paperback. *namen op schutblad* Euro 8,50
589032 KOESTLER, A., De wortels van het toeval. Is toeval werkelijk toeval? Vert. door M. Mok.Rotterdam, Lemniscaat, 1973. 142 pp. paperback. *rug licht versleten* Euro 10,00
592262 KOHÁK, E., COHEN, R.S., TAUBER, A.I., (ED.), Philosophies of nature: the human dimension. In celebration of Erazim Kohák.Dordrecht, Kluwer, 1998. (XVIII) 331 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (BSPS, 195) Mt bijdragen van o.a.: K. Brinkmann, A. Ferrarin, A. Shimony Euro 25,00
566537 KÖHLER, W., Geist und Freiheit. Allgemeine Kritik des Gesetzesbegriffes in Natur- und Geisteswissenschaft.Tübingen, Mohr, 1914. (VIII) 174 pp. ing. *onafgesn., omsl. en boekblok licht roestvlekkig* Euro 15,00
009269 KOHN, H., (ED.), The mind of modern Russia. Historical and political thought of Russia's great age.New York, Harper, 1962. (XII) 298 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1065) Euro 8,50
567187 KOIGEN, D., Ideen zur Philosophie der Kultur. Der Kulturakt.München, Müller, 1910. (XVIII) 593 pp. halfleer. *schutblad roestvlekkig*David Koigen, Wachniaki (Rußland) 1877 - Berlin 1933. 'Koigen strebt ein System der synoptischen Philosophie an, die erkenntnismäßig und gegenständlich als philosophische Mannigfaltigkeitslehre aufzutreten hat. (...) Einer besonderen Mannigfaltigkeitslehre, die auf die Gestaltung und Ordnung der konkreten Vernunft hinweist. Im besondern sind Historiologie, Kulturphilosophie und Soziologie Koigens Forschungsgebiete.' Ziegenfuss, 1, 675e Euro 45,00
590161 KOLAKOWSKI, L., Geschiedenis van het marxisme. Vert. door S. Bialek, A. Breunis e.a. 3 dln.Utrecht, Spectrum, 1980-81. 502, 609, 606 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *ruggen omslagen deel 1 en 2 licht verkleurd, jaartal op schutblad* Euro 35,00
585704 KOLAKOWSKI, L., Gesprekken met de duivel. Acht verhandelingen over het kwaad en twee stukken. Vert. uit het Pools: L. van Vlijmen. Amsterdam, Moussault, 1969. 164 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
575501 KOLAKOWSKI, L., De hemelsleutel of stichtende verhalen uit de heilige schrift ter lering en ter waarschuwing waarin opgenomen 'Dertien fabels voor groot en klein uit het koninkrijk Lailonië'.Amsterdam, Moussault, 1968. 161 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
012741 KOLAKOWSKI, L., Der Himmelschlüssel. Erbauliche Geschichten. Aus dem Poln. von W. Bronska-Pampuch und M. Dutsch.München, Piper, 1965 (4.-6. T.). 212 pp. ln + omsl. *naam op schutbl.* Euro 7,50
002894 KOLAKOWSKI, L., Leben trotz Geschichte. Lesebuch. Ausgew. und eingel. von L. Reinisch.München, Piper, 1977. 301 pp. linnen + omslag. *naam en tekst op schutblad* Euro 10,00
589042 KOLAKOWSKI, L., Main currents of Marxism. Its rise, growth, and dissolution. Transl. from the Polish by P.S. Falla. 3 delen.Oxford, UP, 1981. (XIV) 434, (VIII) 542, (XII) 548 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen*Dl 1: The founders, Dl 2: The golden age, Dl 3: The breakdown Euro 25,00
583805 KOLAKOWSKI, L., Main currents of Marxism. Its rise, growth, and dissolution. Transl. from the Polish by P.S. Falla. 3 dln.Oxford, UP, 1978. (XIV) 434, (VIII) 542, (XII) 548 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *potloodstrepen, omslagen licht beschadigd*Dl 1: The founders, Dl 2: The golden age, Dl 3: The breakdown Euro 35,00
589286 KOLAKOWSKI, L., De mens zonder alternatief. Essays.Vertaling uit het Duits: J. Winkler.Amsterdam Moussault, 1968. 258 pp. paperback. *ex libris* Euro 10,00
598295 KOLAKOWSKI, L., De mens zonder alternatief. Essays.Vertaling uit het Duits: J. Winkler.Amsterdam Moussault, 1968. 258 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
581738 KOLAKOWSKI, L., De mens zonder alternatief. Essays.Vertaling uit het Duits: J. Winkler.Amsterdam Moussault, 1968. 258 pp. paperback. *rug licht beschadigd* Euro 10,00
569289 KOLAKOWSKI, L., Toward a marxist humanism. Essays on the left today. Transl. from the Polish by J.Z. Peel. New York, Grove, 1968. 220 pp. paperback. (Evergreen, 492) *stickerspoor op schutblad, omslag licht beschadigd*First printing Euro 10,00
580336 KONINCK, T. DE, MORIN, L., (RED.), Urgence de la philosophié. Actes du colloque du cinquantenaire de la faculté de philosophie université Laval, 1985. Québec, PUL, 1986. (XVIII) 648 pp. pb. *naam op schutbl.*Met bijdragen van o.a.: B. Dubuc, F.Giroux, P. Knee Euro 20,00
009753 KONRAD, A., Untersuchungen zur Kritik des phänomenalistischen Agnostizismus und des subjektiven Idealismus.München, Reinhardt, 1962. (IV) 283 pp. linnen + omslag. (Der erkenntnistheoretische Subjektivismus, 1) *naam op titelpagina, omslag licht beschadigd* Euro 20,00


naar boven
584913 KORTHALS, M., Duurzaamheid en democratie. Sociaal-filosofische beschouwingen over milieubeleid, wetenschap en technologie. Amsterdam, Boom, 1994. 128 pp. paperback. Euro 8,00
017383 KORTHALS, M., Filosofie en intersubjectiviteit. Een kritische inleiding in de systematische filosofie.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1983. 226 pp. paperback. (MF) Euro 10,00
015170 KOUSBROEK, R., Ethologie en cultuurfilosofie. Amsterdam, Harmonie, 1973. 55 pp. ingenaaid + omslag. Bibliografie. *penstrepen*Johan Huizinga-lezing 1972. Euro 6,00
571281 KRAFT, J., Erkenntnis und Glaube. Von Husserl zu Heidegger. Kritik der phänomenologischen Philosophie. Die Unmöglichkeit der Geisteswissenschaft. 3 boeken in 1 band.Leiden, Sijthoff, 1937. Leipzig, Buske, 1932, 1934. 32, 124, 132 pp. hlf ln. *nieuw geb., penstr., ex libris, naam op schutbl.* Euro 25,00
018288 KRAFT, J., Die Unmöglichkeit der Geisteswissenschaft.Zürich, Rascher, 1934. 132 pp. ing. *band geplastificeerd* Euro 12,50
578903 KRANNHALS, P., Das organische Weltbild. Grundlagen einer neuentstehenden deutschen Kultur. Ungekürzte Volksausgabe. 2 delen. München, Bruckmann, 1936 (3e). (XII) 378, (VI) 381-776 pp. halflinnen. *bibliotheekstempel* Euro 30,00
016645 KRÄNZLIN, G., Existenxphilosophie und Panhumanismus.Schlehdorf a. Kochelsee, Bronnen, 1950. 250 pp. ing. (MPF, 11) *papier gebruind, rug licht besch.* Euro 11,50
012679 KREIS, F., Phänomenologie und Kritizismus.Tübingen, Mohr, 1930. (IV) 68 pp. ingenaaid. (HAPG, 21) *rug verstevigd met tape, titelpagina licht beschadigd* Euro 8,00
002201 KREMER, R., Le néo-réalisme Américain.Louvain, Alcan, 1920. (X) 310 pp. half linnen. (BISP) *bibiotheeksticker binnenkant band* Euro 11,50
005981 KRUEGER, F., Lehre von dem Ganzen. Seele, Gemeinschaft und das Göttliche.Bern, Huber, 1948. 104 pp. linnen. Bibliografie. (Beiheft zur schweizerischen Zeitschrift für Psychologie und ihre Anwendungen, 15) *penaantekeningen op schutblad, nieuw gebonden*Eerste druk Euro 23,00
576842 KRUITHOF, J., ENDEN, H. VAN DEN, (RED.), Dwars denken. Omtrent Jaap Kruithof. Berchem, Epo, 1989. 341 pp. paperback. Portret.Met bijdragen van o.a.: L. Abicht, L. Apostel, H. de Ley Euro 11,50
020427 KRUITHOF, J., De zingever. Een inleiding tot de studie van de mens als betekenend, waarderend en agerend wezen.Antwerpen, Standaard, 1968. 622 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 25,00
005103 KUSCH, M., Language as calculus vs. language as universal medium. A study in Husserl, Heidegger and Gadamer.Dordrecht, Kluwer, 1989. (XII) 362 pp. gebonden. Bibliografie. (SL, 207) Euro 30,00
007169 KUYKENDALL, E., (ED.), Philosophy in the age of crisis.New York, Harper, 1970. (XII) 498 pp. linnen. (Philosophy series) Met teksten van o.a.: Plato, Rousseau, Kant, Nietzsche, Merleau-Ponty, Einstein, Sartre Euro 12,50
578072 KUYKENDALL, E., (ED.), Philosophy in the age of crisis.New York, Harper, 1970. (XII) 498 pp. paperback. (Philosophy series) Met teksten van o.a.: Plato, Rousseau, Kant, Nietzsche, Merleau-Ponty, Einstein, Sartre Euro 10,00
012735 KUYPERS, K., Verspreide geschriften. 2 dln.Assen, Van Gorcum, 1968. (VIII) 279, (VI) 315 pp. linnen + omslag. (WTS, 18) *naam binnenzijde band*Dl 1: Mens en geschiedenis, Dl 2: Wetenschap en kunde Euro 25,00
570898 KWANT, R.C., (RED.), Mensbeelden. Filosofie in een pluriforme samenleving.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1975. 208 pp. paperback. (SCR) *naam op schutblad, omslag licht verkleurd*Met bijdragen van: G. Harmsen, W. Luijpen, R. Bakker, H.G. Hubbeling, C.W Rietdijk Euro 7,00
570897 KWANT, R.C., (RED.), Mensbeelden. Filosofie in een pluriforme samenleving.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1973. 208 pp. paperback. (SCR) *naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen*Met bijdragen van: G. Harmsen, W. Luijpen, R. Bakker, H.G. Hubbeling, C.W Rietdijk Euro 7,00
597051 KWANT, R.C., IJSSELING, S., (RED.), Filosoferen. Gangbare vormen van wijsgerig denken.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1978 (2e). 180 pp. ingenaaid. (MF)Met bijdragen van o.a.: H. Roelants, J. Bartels, T. de Boer, A.T. Peperzak Euro 7,50
016698 KWANT, R.C., IJSSELING, S., (RED.), Filosoferen. Gangbare vormen van wijsgerig denken.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1977. 180 pp. ingenaaid. (SCR) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H. Roelants, J. Bartels, T. de Boer, A.T. Peperzak Euro 7,50
569407 KWANT, R.C., IJSSELING, S., (RED.), Filosoferen. Gangbare vormen van wijsgerig denken.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1978 (2e). 180 pp. ingenaaid. (MF) *bibliotheeksticker*Met bijdragen van o.a.: H. Roelants, J. Bartels, T. de Boer, A.T. Peperzak Euro 7,50
591182 KWANT, R.C., Filosofie van de arbeid.Antwerpen, DNB, 1964. 266 pp. ingenaaid. (Filosofie en kultuur, 1) Euro 11,50
001987 KWANT, R.C., Filosofie van de arbeid.Antwerpen, DNB, 1964. 266 pp. ingenaaid. (Filosofie en kultuur, 1) Euro 11,50
012738 KWANT, R.C., Waarheidscrisis. Eternalisering, kapitalisering en afschrijving van weten.Haarlem, Toorts, 1975. 142 pp. ing. *potl.str.* Euro 8,00
575132 LABERTHONNIÈRE, L., HENDECOURT, M.M. D', Essai sur la philosophie du père Laberthonnière. Paris, Vrin, 1947. 174 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Personnes et liberté) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
597675 LACAN, J., BORCH-JACOBSEN, M., Lacan. Le maître absolu. Z.p., Flammarion, 1995. 340 pp. paperback. (Champs, 314) Euro 11,50
597673 LACAN, J., KREMER-MARIETTI, A., Lacan et la rhétorique de l'inconscient. Paris, Aubier, 1978. 250 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
586811 LACAN, J., Écrits I + II. 2 delen.Paris, Seuil, 1966-71. 289, 244 pp. paperbacks. (Points, 5, 21) Euro 15,00
598378 LACEY, A.R., A dictionary of philosophy.London, Routledge, 1980 (3e). (VIII) 239 pp. paperback. *naam op schutblad, vouw in voorplat* Euro 9,50
582922 LACHS, J., A community of individuals.New York, Routledge, 2003. (VIII) 221 pp. paperback. Bibliografie. (RAPS) *naam op schutblad* Euro 10,00
579245 LACOUE-LABARTHE, P., Typography. Mimesis, philosophy, politics. Ed. by C. Fynsk. With an introduction by J. Derrida.Stanford, UP, 1998. (XII) 308 pp. paperback. (Meridian) Euro 12,50
566440 LAER, P.H. VAN, Actio in distans en aether. Utrecht, Spectrum, 1947. 151 pp. ln + omsl. (BTW) *bibl.st., omsl. licht besch. Euro 8,00
598064 LAET, A. DE, Nu is er ook toen. Een geschiedenis van de tijd of: een relaas van tien eeuwen westerse creativiteit. Kapellen, DNB, 1992. 208 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
006783 LAMBLIN, R., Raison absolue et finitude. Pour une critique de la raison pure philosophique.Paris, Vrin, 1977. 228 pp. ingenaaid. (PC) *band licht beschadigd* Euro 10,00
575367 LAMEERE, J., (RED.), Variétés. Bruxelles, RIP, 1958. (II) 117-233 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 44, 2) Met bijdragen van o.a.: C.O. Schrag. Phenomenolgy, ontology, and history in the philosophy of Heidegger, N.A. Nikam. The philosophic bases of human rights and social order in Indian social-ethics (some notes) Euro 10,00
591976 LAMONT, C., Humanism as a philosophy.New York, PL, 1949 (2e). (VI) 368 pp. linnen. Bibliografie. (Humanist bookshelf) *band licht gevlekt* Euro 13,50
588403 LANDGREBE, L., BIEMEL, W., (HRSG.), Phänomenologie Heute. Festschrift für Ludwig Landgrebe.Den Haag, Nijhoff, 1972. (VI) 222 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 51) *omslag licht beschadigd en verkleurd*Met bijdragen van o.a.: M. Farber, H.L. van Breda, E. Fink, A. Gurwitsch, J. Patocka Euro 20,00
003129 LANDGREBE, L., BIEMEL, W., (HRSG.), Phänomenologie Heute. Festschrift für Ludwig Landgrebe.Den Haag, Nijhoff, 1972. (VI) 222 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 51) *omslag licht beschadigd en verkleurd*Met bijdragen van o.a.: M. Farber, H.L. van Breda, E. Fink, A. Gurwitsch, J. Patocka Euro 20,00
014655 LANDGREBE, L., CLAESGES, U., HELD, K., (HRSG.), Perspektiven transzendentalphänomenologischer Forschung. Für Ludwig Landgrebe zum 70. Geburtstag von seinen Kölner Schülern.Den Haag, Nijhoff, 1972. (X) 296 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 49) Met bijdragen van o.a.: K. Held, P. Janssen, K. Düsing Euro 30,00
593004 LANDMANN, E., Die Transcendenz des Erkennens. Berlin, Bondi, 1923. 292 pp. linnen. *schutbladen licht roestvlekkig* Euro 20,00
004608 LANDMANN, M., Der Mensch als Schöpfer und Geschöpf der Kultur. Geschichts- und Sozialanthroplogie.München, Reinhardt, 1961. 237 pp. linnen + omslag *potlood- en penstrepen* Euro 11,50
589587 LANGE, F. DE, Individualisme. Een partijdig onderzoek naar een omstreden denkwijze. Kampen, Kok Agora, 1989. 167 pp. paperback. *naam binnenzijde omslag* Euro 8,50
598699 LANGE, F. DE, Individualisme. Een partijdig onderzoek naar een omstreden denkwijze. Kampen, Kok Agora, 1989. 167 pp. paperback. Euro 8,50
579401 LANGE, F. DE, Individualisme. Een partijdig onderzoek naar een omstreden denkwijze. Kampen, Kok Agora, 1989. 167 pp. paperback. Euro 8,50
590739 LANGENBERG, S., (RED.), Debat 21-1. De woorden en de mensen.Leuven, Acco, 1997. 258 pp. paperback. Illustaties. *schutblad ontbreekt*Met bijdragen van o.a.: L. Beyers, M. Brands, H. Kunneman Euro 11,50
568060 LANGFORD, G., Philosophy and education: an introduction. Basingstoke, Macmillan, 1972 (5e). 160 pp. ln. Bibliogr. (BBE) Euro 9,50
570999 LANGFORD, G., Philosophy and education: an introduction. Basingstoke, Macmillan, 1972 (5e). 160 pp. pb. Bibliogr. (BBE) *naam op schutbl.* Euro 6,00
002921 LANGIULLI, N., (ED.). The existentialist tradition. Selected writings.New Jersey, Humanities press, 1981 (2e). (XII) 459 pp. pb.Met teksten van o.a.: S. Kierkegaard, F. Nietzsche, M. Scheler, K. Jaspers, M. Heidegger Euro 10,00
575491 LARROYO, F., (RED.), XIII congreso internacional de filosofía. 5 delen.México, Universidad nacional autónoma, 1963. 52, 143, 83, 93, 159 pp. ingenaaid + cassette.Dl 1: Symposium sobre la argumentación filosófica, Dl 2: Symposium sobre derecho natural y axiología, Dl 3: Symposium sobre información y comunicación, Dl 4: Symposium sobre la noción Husserliana de la 'Lebenswelt', Dl 5: Symposium sobre valor in genere y valores específicos. Met bijdragen van o.a.: J. Wahl, J. Passmore, N. Bobbio, T.A. Brody, L. Landgrebe, F.J. van Rintelen Euro 30,00
012733 LASZLO, E., (ED.), Philosophy in the Soviet Union. A survey of the mid-sixties.Dordrecht, Reidel, 1967. (VIII) 208 pp. linnen + omslag. (Sovietica) *omslag deels verkleurd en licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: H. Fleischer, D.D. Comey, L. Revesz, J. Fizer Euro 15,00
018755 LAVELLE, L., DELFGAAUW, B., Het spiritualistisch existentialisme van Louis Lavelle.Amsterdam, NHUM, 1947. (VI) 138 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug met tape verstevigd* Euro 11,50
598190 LAWSON, H., Reflexivity. The post-modern predicament.London, Hutchinson, 1985. 132 pp. paperback. (Problems of modern european thought) *enkele potloodstrepen* Euro 10,00


naar boven
592218 LEBACQZ, J., Certitude et volonté.Z.p., Desclée, 1962. 182 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Museum Lessianum, 49) *omslag licht vlekkig* Euro 12,50
004310 LEE, H.N., RECK, A.J., (ED.), Knowledge and value. Essays in honour of Harold N. Lee.New Orleans, Tulane university, 1972. (VIII) 194 pp. ingenaaid. Portret. (Studies in philosophy, 21) Met bijdragen van o.a.: D.L. Miller, P.M. Burkholder, E.G. Ballard, R.C. Whittemore Euro 11,50
584941 LEIBOVICI, S., Spelen dat je dood bent. Essay over literatuur en psychoanalyse. Soesterberg, Aspekt, 1999. 191 pp. paperback. Essays over o.a.: Michel Onfray, Simone de Beauvoir, Jean Baudrillard Euro 10,00
004102 LEINFELLNER, W., WUKETITS, F.M., (HRSG.), Die Aufgaben der Philosophie in der Gegenwart. Akten des 10. internationalen Wittgenstein Symposiums 18. bis 25. August 1985 Kirchberg am Wechsel (Österreich).Wien, Hölder, 1986. 565 pp. ing. (Schriftenreihe der Wittgenstein-Gesellschaft, 12,1) Met bijdragen van o.a.: G. Kreisel, N. Rescher, A. Sarlemijn, T.A.F. Kuipers, J.M. Bochenski, B.F. Armstrong, J. van Benthem, H.N. Castaneda, F.M. Wuketits, S.A. Kahl, J. and M.B. Hintikka, R. Haller Euro 20,00
591066 LEISEGANG, H., Meine Weltanschauung. Aus dem Nachlass als Abschiedsgruss herausgegeben von der Freien Universität Berlin.Berlin, De Gruyter, 1951. 73 pp. ingenaaid. Portret. *naam op schutblad* Euro 15,00
595279 LEITCH, V.B., Deconstructive criticism. An advanced introduction.New York, CUP, 1983. (XIV) 290 pp. paperback. Euro 12,50
582113 LEMAIRE, T., Binnenwegen. Essays en excursies.Baarn, Ambo, 1988. 264 pp. paperback. *naam op titelpagina, enkele potloodstrepen*Met opdracht van de schrijver Euro 10,00
588742 LEMAIRE, T., Godenspijs of duivelsbrood. Op het spoor van de vliegenzwam.Baarn, Ambo, 1995. 191 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
591567 LEMAIRE, T., Godenspijs of duivelsbrood. Op het spoor van de vliegenzwam.Baarn, Ambo, 1995. 191 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
589588 LEMAIRE, T., Over de waarde van kulturen. Een inleiding in de kultuurfilosofie. Tussen europacentrisme en relativisme.Baarn, Ambo,z.j. (3e) 509 pp. paperback. Bibliografie. (Ambo-herdruk) *naam op schutblad* Euro 11,50
592108 LEMOS, R.M., Experience, mind and value. Philosophical essays.Leiden, Brill, 1969. (X) 219 pp. linnen. Euro 15,00
597911 LENIN, V.I., BESANCON, A., GARAUDY, R., SAUVY, A., Lenin. Nederlandse vertaling: A. Jansen-Ebing, D. Ouwendijk.Hasselt, Heideland, 1974. 271 pp. leder + omslag. Illustraties. (Genie en wereld) Euro 15,00
569478 LENIN, V.I., CLARK, R.W., Lenin. The man behind the mask. London, Faber, 1988. (X) 564 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *enkele penaantekeningen op schutblad achterin*Naam Ger Harmsen op titelpagina Euro 15,00
587506 LENIN, V.I., HUYSMANS, C., Correspondance entre Lénine et Camille Huysmans 1905-1914. Documents recueillis et présentés par G. Haupt. Préface de C. Huysmans.Paris, Mouton, 1963. 164 pp. ingenaaid. Illustraties. (MHSI, 1) *omslag roestvlekkig* Euro 11,50
569843 LENIN, V.I., HUYSMANS, C., Correspondance entre Lénine et Camille Huysmans 1905-1914. Documents recueillis et présentés par G. Haupt. Préface de C. Huysmans.Paris, Mouton, 1963. 164 pp. ingenaaid. Illustraties. (MHSI, 1) *omslag verschoten, enkele potloodstrepen* Euro 11,50
566176 LENIN, V.I., KOPNIN, P.V., Dialektik - Logik - Erkenntnistheorie. Lenins philosophisches Denken - Erbe und Aktualität. Aus dem Russ. übers.Berlin, AV, 1970. 543 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
584379 LENIN, V.I., LUPPOL, I., Lenin und die Philosophie. Zur Frage des Verhältnisses der Philosophie der Revolution. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1928. 256 pp. linnen. (Marxistische Bibliothek, 15) *tekst op schutblad* Euro 20,00
017745 LENIN, V.I., OSSENDOWSKI, F., Lenin. Ins Deutsche übertr. von A.E. Rutra.Berlin, Sieben-Stäbe, 1930. 437 pp. linnen. (Bücher der Epoche) Euro 11,50
017743 LENIN, V.I., PANNEKOEK, A., Lenin als filosoof. Een kritische beschouwing over de grondslagen van het Leninisme. Met een voorwoord van B.A. Sijes. Vert. door G.B. van Albada en E. van Albada-van Dien. Amsterdam, Vlam, z.j. 103 pp. paperback. *naam op titelpagina, enkele penonderstrepingen* Euro 8,50
595684 LENIN, V.I., PIANZOLA, M., Lenin in der Schweiz. Berlin, Dietz, 1956. 158 pp. linnen. Portret. Illustraties. Euro 11,50
571117 LENIN, V.I., SOLZJENITSYN, A., Lenin in Zürich. Chapters. Transl. by H.T. Willetts. London, Bodley, 1976. 256 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
019521 LENIN, V.I., TROTSKY, L., Der junge Lenin. Nach dem russischen Originalmanuskript 'Lenin, Junost' ins Deutsche übertr. von W. Fischer. Wien, Molden, 1969. 271 pp. gebonden + omslag. Portret. Euro 11,50
576444 LENIN, V.I., VOLKOGONOV, D., Lenin. A new biography. Transl. and ed. by H. Shukman. New York, FP, 1994. (XL) 529 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *potloodaantekeningen. op schutblad, vlek op boekblok* Euro 16,00
591076 LENIN, V.I., WEBER, H., Lenin. Vert. P. Janssens.Haarlem, De Haan, 1979. 200 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (Monografieën) Euro 11,50
597631 LENIN, V.I., WEBER, H., Lenin. Vert. P. Janssens.Haarlem, De Haan, 1979. 200 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (Monografieën) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
571332 LENIN, V.I., WIEDENFELD, K., Lenin und sein Werk. München, Wieland, 1923. 136 pp. gebonden. (Gestalten und Dokumente, 6) *rug licht beschadigd, schutblad met tape verstevigd, papier gebruind* Euro 15,00
582649 LENIN, V.I., Am Ausgang der ersten russischen Revolution. Die bolschewistische Wahltaktik un die Keime des Liquidatorentums 1906-1907. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1930. (VIII) 698 pp. linnen + omslag (SW, 10) *omslag licht beschadigd, band watervlekkig, binding iets los*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
579076 LENIN, V.I., Ausgewählte Schriften. Hrsg. und eingeleitet von H. Weber. München, Kindler, 1963. 1539 pp. linnen. *bibliotheekstempel* Euro 25,00
580969 LENIN, V.I., Die Bolschewiki und die Machtergreifung 1917. Teil 1. Mit einem Vorwort hrsg. von A. Emel. Berlin, Internationaler Arbeiterverlag, z.j. 123 pp. geniet. (Elementarbücher des Kommunismus, 27) *rug licht beschadigd, omslag iets vlekkig* Euro 20,00
582653 LENIN, V.I., Die Revolution von 1917. Vom Sturz des Zarismus bis zu den Julitagen. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. 2 delen. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1928. (VIII) 581, 395 pp. linnen + omslag. Illustraties. (SW, 20) *omslag licht beschadigd, verkleurd en iets vlekkig*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe. Dl 1: Vom Mitte März bis Anfang Juni, Dl 2: Vom Anfang Juni bis zur Julikrise Euro 40,00
582643 LENIN, V.I., Die Entwicklung des Kapitalismus in Russland. Die Entstehung des inneren Marktes für die Grossindustrie. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1929. (XVI) 696 pp. linnen + omslag. (SW, 3) *platten licht watervlekkig, rug omslag + boekblok licht vlekkig*Einzige, vom Lenin-Institut, Moskau, autorisierte Ausgabe Euro 25,00
582647 LENIN, V.I., Der imperialistische Krieg. Der Kampf gegen Sozialchauvinismus und Sozialpazifismus 1914-1915. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1929. 596 pp. linnen + omslag. Portret. (SW, 18) *omslag licht beschadigd en vlekkig, band licht vlekkig*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
582654 LENIN, V.I., Der imperialistische Krieg. Imperalismus und Revolution 1916-1917. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1930. (VIII) 675 pp. linnen + omslag Portret. (SW, 19) *omsl. licht beschadigd, band licht watervlekkig* Euro 25,00
582651 LENIN, V.I., Das Jahr 1920. Strategie und Taktik der proletarischen Revolution. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1930. (VIII) 829 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. (SW, 25) *omslag beschadigd, boekblok licht vlekkig, band licht watervlekkig*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 30,00
582642 LENIN, V.I., Der Kampf um die bolschewistische Partei 1902-1903. Ins deutsche übertr. nach der zweiten ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1930. (VIII) 615 pp. linnen + omslag. (SW, 5) *omslag licht beschadigd, boekblok iets vlekkig* Einzige vom Lenin-Institut, Moskau, autorisierte Ausgabe Euro 25,00
582646 LENIN, V.I., Menschewismus und Bolschewismus. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe.Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1930. (VIII) 646 pp. linnen + omslag. (SW, 6) *omslag licht beschadigd*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
582650 LENIN, V.I., Die Periode der 'Iskra' 1900-1902. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. 2 dln. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1928. (VI) 406, 486 pp. linnen + omslag. Portret. (SW, 4) *ruggen omslagen licht gevlekt, banden + papier licht watervlekkig*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
582644 LENIN, V.I., Die Revolution von 1905. Die Höhepunkte der allgemeinen Volkserhebung. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1931. (VIII) 740 pp. linnen + omslag. (SW, 8) *band licht watervlekkig, omslag licht beschadigd*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
582645 LENIN, V.I., Die Revolution von 1905. Bis zum Aufstand des Panzerkreuzers 'Potemkin'. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1929. (VI) 680 pp. linnen + omslag. (SW, 7) *rug en deel achterplat vlekkig, omslag licht beschadigd*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
580971 LENIN, V.I., Die Revolution von 1905. Mit einer Einleitung von I.M. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1931. 72 pp. ingenaaid. (Kleine Lenin-Bibliotheek, 3) *rug beschadigd* Euro 15,00
582652 LENIN, V.I., Die Revolution von 1917. Die Vorbereitung des Oktober. Ins deutsche übertr. nach der zweiten, ergänzten und revidierten russischen Ausgabe. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1931. (VIII) 712 pp. linnen + omslag. (SW, 21) *omslag licht beschadigd*Einzige vom Lenin-Institut in Moskau autorisierte Ausgabe Euro 25,00
580968 LENIN, V.I., W.I. Lenin. Ausgewählt und hrsg. von L.F. Boross. Berlin, Neuer Deutscher Verlag, 1928. 128 pp. gebonden. (Redner der Revolution, 13, 3) *rug en band beschadigd* Euro 20,00
598640 LENK, K., HASELBERG, P. VON, CLEMENZ, M., (HRSG.), Kritik und Interpretation der kritischen Theorie. Über Adorno, Horkheimer, Marcuse, Benjamin, Habermas.Z.p., z.u., j. (IV) 381 pp. ingenaaid. *omslag vlekkig, naam op schutblad*Convoluut met artikelen over de grondleggers der kritische theorie Euro 11,50
598100 LENK, K., HASELBERG, P. VON, CLEMENZ, M., (HRSG.), Kritik und Interpretation der kritischen Theorie. Über Adorno, Horkheimer, Marcuse, Benjamin, Habermas.Z.p., z.u., j. (IV) 381 pp. ingenaaid. *rug licht verkleurd, naam op schutblad*Convoluut met artikelen over de grondleggers der kritische theorie Euro 11,50
588405 LENSINK, J.H., Het waagstuk van de omvattende rede. Het vraagstuk van de metafysica in een ontheiligde wereld.Kampen, Kok Agora, 1994. (IV) 645 pp. paperback. Bibliografie. English summary Euro 15,00
014261 LENSINK, J.H., Het waagstuk van de omvattende rede. Het vraagstuk van de metafysica in een ontheiligde wereld.Kampen, Kok Agora, 1994. (IV) 646 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 17,50
576778 LENSINK, J.H., Het waagstuk van de omvattende rede. Het vraagstuk van de metafysica in een ontheiligde wereld.Kampen, Kok Agora, 1994. (IV) 645 pp. paperback. Bibliografie. English summary Euro 15,00
005233 LERSCH, P., Aufbau der Person.München, Barth, 1954 (6e herz.). (XII) 591 pp. linnen. Euro 16,00
592333 LERSCH, P., Lebensphilosophie der Gegenwart. Berlin, Junker, 1932. 98 pp. halflinnen (Philosophische Forschungsberichte, 14) *nieuw gebonden, voorplat geschaafd* Euro 10,00
592232 LERSCH, P., Der Mensch in der Gegenwart. München, Erasmus, 1947. 174 pp. ingenaaid. *papier gebruind, omslag beschadigd* Euro 8,50
567801 LEVINAS, E., DAVIS, C., Levinas. An introduction. Cambridge, Polity, 1996. (VIII) 168 pp. paperback. Bibliografie. (Key contemporary thinkers) Euro 12,50
584073 LEVINAS, E., LESCOURRET, M.A., Emmanuel Levinas. Z.p., Flammarion, 1994. 415 pp. pb. Bibliogr. Ills. Euro 15,00


naar boven
598556 LEVINAS, E., SANDFORD, S., The metaphysics of love. Gender and transcendance in Levinas.London, Athlone, 2000. (VIII) 179 pp. linnen. Bibliografie. Euro 15,00
590493 LEVINAS, E., Ethics and infinity. Conversations with P. Nemo. Transl. by R.A. Cohen.Pittsburgh, Duquesne UP, 1995 (6e). (X) 126 pp. ingenaaid. Euro 9,00
582638 LEVINAS, E., Scoprire l'esistenza con Husserl e Heidegger. Trad. F. Sossi.Milano, Cortina, 1998. (XII) 276 pp. pb. Euro 11,50
580581 LEVINAS, E., Théorie de l'intuition dans la phénoménologie de Husserl.Paris, Vrin, 1970 (3e). 223 pp. ingenaaid. (BHP) *naam op schutblad* Euro 18,50
587831 LEVY, B.H., Éloge des intellectuels.Paris, Grasset, 1987. 157 pp. ingenaaid. (Figures) *naam op schutblad, enkele penaantekeningen* Euro 10,00
566677 LEVY, B.H., Éloge des intellectuels.Paris, Grasset, 1987. 157 pp. ingenaaid. (Figures) Euro 10,00
588636 LEVY, H., Die Hegel-Renaissance in der deutschen Philosophie mit besonderer Berücksichtigung des Neukantianismus.Berlin, Heise, 1927. 95 pp. ingenaaid. (PV, 30) *bibliotheekexemplaar* Euro 10,00
018240 LEVY, H., Die Hegel-Renaissance in der deutschen Philosophie mit besonderer Berücksichtigung des Neukantianismus.Berlin, Heise, 1927. 95 pp. ingenaaid. (PV, 30) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
588574 LEVY, H., A philosophy for a modern man.London, Gollancz, 1938. 287 pp. linnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig* Euro 11,50
588567 LEY, H., MÜLLER, T., Kritische Vernunft und Revolution. Zur Kontroverse zwischen Hans Albert und Jürgen Habermas.Köln, PRV , 1971. 267 pp. paperback. (Kleine Bibliothek, 11) Euro 10,00
597422 LEY, H., MÜLLER, T., Kritische Vernunft und Revolution. Zur Kontroverse zwischen Hans Albert und Jürgen Habermas.Köln, PRV , 1971. 267 pp. paperback. (Kleine Bibliothek, 11) Euro 10,00
005994 LIEBERT, A., Das Problem der Geltung.Berlin, Reuther, 1914. (VI) 262 pp. linnen. *nieuw gebonden, naam op titelblad*Eerste druk. 'Neukantischer Standpunkt mit Hinwendung zur Dialektik'. W.Ziegenfuss. Philosophen-lexikon, 2, 58 Euro 25,00
016220 LIEBURG, M.J. VAN, Het Bataafsch Genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte te Rotterdam 1769-1984. Een bibliografisch en documenterend overzicht.Amsterdam, Rodopi, 1985. (VI) 283 pp. ing. (NNBGGN, 18) Euro 16,00
595834 LIEDMAN, S.E., (ED.), The postmodernist critique of the project of enlightenment. Amsterdam, Rodopi, 1997. 148 pp. gebonden. (PSPSH, 58) *band licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: R. Wokler, M. Benedikt, L. Nowak Euro 30,00
596311 LIPOVETSKY, G., L'empire de l'éphémère. La mode et son destin dans les sociétés modernes.Paris, Gallimard, 345 pp. paperback. (BSH) *paar vlekjes op voorplat* Euro 12,50
591039 LIPOVETSKY, G., L'ère du vide. Essais sur l'individualisme contemporain.Paris, Gallimard, 1988 (2e). 247 pp. ingenaaid. (Essais, 225) *naam op schutblad, potloodstrepen* Euro 11,50
596610 LIPOVETSKY, G., L'ère du vide. Essais sur l'individualisme contemporain.Paris, Gallimard, 1983. 247 pp. ingenaaid. (Essais, 225) Euro 11,50
570995 LIPPS, T., Die ethischen Grundfragen. Zehn Vorträge.Leipzig, Doss, , 1927 (5e). (IV) 327 pp. linnen. *ex libris, bovenzijde rug licht beschadigd*Frakturschrift Euro 16,00
598393 LITT, T., Denken und Sein.Stuttgart, Hirzel, 1948. (VIII) 266 pp. halflinnen. *band verkleurd, naam op titelpagina* Euro 25,00
006008 LITT, T., Denken und Sein.Stuttgart, Hirzel, 1948. (VIII) 266 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, band licht roestvlekkig* Euro 25,00
580243 LITT, T., Einleitung in die Philosophie. Leipzig, Teubner, 1933. (VIII) 331 pp. ln. *naam op schutbl., rug licht besch.*Eerste druk Euro 20,00
567174 LITT, T., Einleitung in die Philosophie. Stuttgart, Klett, 1949 (2e herz.). (VIII) 271 pp. half linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 14,50
016714 LITT, T., Erkenntnis und Leben. Untersuchungen über Gliederung, Methoden und Beruf der Wissenschaft.Berlin, Teubner, 1923. (VIII) 214 pp. ingenaaid. *enkele kleurpotloodstrepen, rug licht beschadigd, papier gerbuind*Eerste druk Euro 20,00
007208 LITT, T., Ethik der Neuzeit.München, Oldenbourg, 1926. 184 pp. ingenaaid. *naam op schutblad*Sonderausgabe aus dem Handbuch der Philosophie Euro 17,50
005952 LITT, T., Freiheit und Lebensordnung. Zur Philosophie und Pädagogik der Demokratie.Heidelberg, Quelle, 1962. 172 pp. ln. *rug verkleurd*Eerste druk Euro 15,00
005948 LITT, T., Geschichte und Leben. Probleme und Ziele kulturwissenschaftlicher Bildung. Leipzig, Teubner, 1930 (3e herz.). (VIII) 238 pp. linnen. *band, papier en boekblok licht roestvlekkig, naam op titelpagina* Euro 15,00
006009 LITT, T., Kant und Herder als Deuter der geistigen Welt.Leipzig, Quelle, 1930. (VIII) 292 pp. linnen. (Das wissenschaftliche Weltbild) *bibliotheekstempel, rug en band verkleurd* Euro 20,00
016422 LITT, T., Kant und Herder als Deuter der geistigen Welt.Heidelberg, Quelle, 1949 (2e herz.). 270 pp. halflinnen. *papier gebruind* Euro 16,00
006007 LITT, T., Mensch und Welt. Grundlinien einer Philosophie des Geistes.München, Federmann, 1948 (1.-3.T). 336 pp. hlf ln. *band licht roestvlekkig, papier licht gebruind*Eerste druk Euro 20,00
567171 LITT, T., Naturwissenschaft und Menschenbildung. Heidelberg, Quelle, 1952. 99 pp. linnen. Eerste druk Euro 12,50
598331 LITT, T., Naturwissenschaft und Menschenbildung. Dritte, verbesserte Auflage, erweitert um die Abhandlung: Philosopische Anthropologie und moderne Physik. Heidelberg, Quelle, 1952 (3e herz.). 167 pp. linnen. Euro 13,50
576761 LITT, T., Die Philosophie der Gegenwart und ihr einfluss auf das Bildungsideal. Leipzig, Teubner, 1930 (3e herz.). (IV) 89 pp. linnen. *enkele kleurpotloodstrepen, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 11,50
002159 LITT, T., Philosophie und Zeitgeist.Leipzig, Meiner, 1935. 61 pp. ing. (Wissenschaft und Zeitgeist, 1)Eerste druk Euro 12,50
576813 LITT, T., Die Selbsterkenntnis des Menschen. Hamburg, Meiner, 1948 (2e herz.). 89 pp. ingenaaid. *papier gebruind* Euro 10,00
006004 LITT, T., Wege und Irrwege geschichtlichen Denkens.München, Piper, 1948. 156 pp. ing. *schutbl. licht besch., papier gebruind, band licht besch.*Erstausgabe Euro 12,50
567172 LITT, T., Wissenschaft und Menschenbildung im Lichte des West-Ost-Gegensatzes. Heidelberg, Quelle, 1959 (2e herz.). 262 pp. ln. Euro 12,50
596345 LLOYD, G., The man of reason. 'Male' and 'female' in western philosophy.London, Routledge, 1993 (2e). (XX) 146 pp. paperback. Bibliografie. (Ideas) Euro 11,50
016904 LODGE, R.C., Applied philosophy.London, Routledge, 1951. (X) 243 pp. ln. *naam op schutbl., vlekje op band* Euro 11,50
593836 LOOREN DE JONG, H., Naturalism and psychology. A theoretical study.Kampen, Kok, 1992. 158 pp. ingenaaid. Dissertatie. (SRSS) Euro 15,00
573333 LOREIS, H.J., NR=NF. Nieuwe Roman=Nieuwe Filosofie. Van de nouveau roman tot de nouveau nouveau roman. Brussel, Manteau, 1967. 175 pp. paperback. (MP, 6) *naam op schutblad* Euro 9,00
016445 LOSEV, A., Die Dialektik des Mythos. Übers. von E. Kirsten. Mit einer Einl. und Anmerkungen hrsg. von A. Haardt.Hamburg, Meiner, 1994. (XXVI) 209 pp. ing. Bibliogr. Euro 11,50
582214 LOTZ, J.B., Das Urteil und das Sein. Eine Grundlegung der Metaphysik. Pullach bei München, Berchmans, 1957 (2e herz.) (XXIV) 218 pp. ing. (PPF, 2) Euro 15,00
009095 LOUËT FEISSER, J.J., Bezinning op wijsbegeerte, theologie en muze.Kampen, Kok, 1982. 272 pp. gebonden. Portret. Euro 12,50
009096 LOUËT FEISSER, J.J., De huidige verhouding tussen theologie en wijsbegeerte. Een bijdrage tot heroriëntering der universitaire wetenschap.Amsterdam, Paris, 1950. 67 pp. ing. *enkele potl.str., rug licht besch.* Euro 7,00
566761 LOUËT FEISSER, J.J., Wetenschap in toga. Vakspecialisme en wijsgerige eenheid in de toekomstige universiteit. Utrecht, Oosthoek, 1962. 63 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch.* Euro 8,00
018505 LOUËT FEISSER, J.J., De wijsbegeerte en het wetenschappelijk beroep op de feiten.Assen, Van Gorcum, 1965. (VI) 67 pp. ing. (WTS, 11) *omsl. licht besch.* Euro 7,50
588824 LOWYCK, E., Substantiële verandering en hylemorphisme. Een critische studie over de neo-scholastiek. Leuven, HIW, 1948. 186 pp. ingenaaid. (LBP) *rug licht beschadigd* Euro 15,00
569432 LOZZA, L., (RED.) Sapientia Aquinatis. Relationes - communicationes et acta IV congressus Thomistici internationalis, Romae, 13-17 septembris 1955.Roma, Officum libri catholici, 1956. (II) 324 pp. ing. Portr. (BPARTA, 2) *bibl.ex., rug licht besch.*Met bijdragen van o.a.: F. Grégoire, A. Dondeyne, H. Deckers, I.C. Diaz Euro 15,00
566484 LUCQUES, C., Un probléme de l'expression. Essai sur les sources de l'inspiration.Paris, PUF, 1948. (XIV) 292 pp. ing. (BPC) *onafgesn.* Euro 14,00
012713 LUIJPEN, W., Fenomenologie en metafysica.Utrecht, Bijleveld, 1966. 200 pp. paperback. Euro 7,50
006181 LUIJPEN, W., Myth and metaphysics. Translated by H.J. Koren. The Hague, Nijhoff, 1976. (VIII) 186 p. ingenaaid. *rug licht verkleurd*Translated from the original Dutch edition 'Theologie is antropologie' (Boom, Meppel, 1974) Euro 12,50
580220 LUIJPEN, W., Phenomenology and metaphysics. Pittsburgh, DUP, 1965. (XII) 202 pp. linnen. *rug licht beschadigd* Euro 15,00


naar boven
595877 LUIJPEN, W., Phenomenology of natural law. Translated from the Dutch by H.J. Koren. Pittsburgh, DUP, 249 pp. linnen. (DS, 22) The American edition of this work has been translated directly from the author's original Dutch manuscript Euro 20,00
585874 LUIJPEN, W., Rechtvaardigheid.Zwolle, Tjeenk Willink, 1975. (X) 340 pp. ingenaaid. *vlekjes op rug* Euro 12,50
572619 LUIJPEN, W., Theologie is antropologie.Meppel, Boom, 1974. 217 pp. paperback. *vouw in voorzijde omslag* Euro 10,00
598171 LUKÁCS, G., ABUSCH, A., BAUMGARTEN, A., Georg Lukács zum siebzigsten Geburtstag.Berlin, Aufbau, 1955. 262 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *naam op titelpagina, enkele penstrepen, binnenzijde band licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: E. Bloch, J.D. Bernal, H.H. Holz, T. Mann Euro 11,50
596274 LUKÁCS, G., ALTHAUS, H., Georg Lukács oder Bürgerlichkeit als Vorschule einer marxistischen Ästhetik.Bern, Francke, 1962. 82 pp. ingenaaid. *enkele potloodaantekeningen* Euro 8,00
580225 LUKÁCS, G., ALTHAUS, H., Georg Lukács oder Bürgerlichkeit als Vorschule einer marxistischen Ästhetik.Bern, Francke, 1962. 82 pp. ingenaaid. Euro 8,00
015705 LUKÁCS, G., BAHR, E., La pensée de Georg Lukacs. Trad. de J. Lyon.Toulouse, Privat, 1972. 118 pp. ing. Bibliogr. (Pensée) *rug licht besch.* Euro 7,00
580218 LUKÁCS, G., BENSELER, F., (HRSG.), Festschrift zum achtzigsten Geburtstag von Georg Lukács. Neuwied, Luchterhand, 1965. 709 pp. ing. Bibliogr. Portr. *enkele potl.str., naam op titelpagina*Metbijdragen van o.a.: E. Fischer, A. Heller, G. Anders Euro 30,00
580219 LUKÁCS, G., BOLDIZSÁR, I., (ED.), In memoriam György Lukács (1885-1971).Budapest, Lapkiadó, 1972. 224 pp. ing. Portr. Ills. (The new Hungarian quarterly, 13, 47) Met bijdragen van o.a.: L. Goldmann, A. Heller, T.Déry Euro 15,00
012753 LUKÁCS, G., BOURDET, Y., Figures de Lukacs.Paris, Anthropos, 1972. 220 pp. pb. Euro 7,00
596342 LUKÁCS, G., HELLER, A., Lukács revalued.Oxford, Blackwell, 1983. (IV) 204 pp. paperback. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: G. Márkus, S. Radnóti, M. Vajda Euro 10,00
013492 LUKÁCS, G., KAMMLER, J., Politische Theorie von Georg Lukács. Struktur und historischer Praxisbezug bis 1929.Darmstadt, Luchterhand, 1974. 382 pp. paperback. Bibliografie. (ST, 94) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
593922 LUKÁCS, G., PINKUS, T., (ED.), Conversations with Lukács. Hans Heinz Holz, Leo Kofler, Wolfgang Abendroth. Translated by D. Fernbach.London, Merlin, 1974. 155 pp. paperback. *naam op schutblad, schutbladen onderaan lichte waterschade* Euro 8,00
571327 LUKÁCS, G., RÉVAI, J., GEDÖ, A., KOCH, H., Georg Lukács und der Revisionismus. Eine Sammlung von Aufsätzen. Berlin, Arsenal, 1977 (2e). 342 pp. ingenaaid. *rug verkleurd*Andere bijdragen van: J. Szigeti, E. Balogh, J. Elsberg Euro 12,50
595412 LUKÁCS, G., Beiträge zur Geschichte der Ästhetik. Berlin, Aufbau, 1956. 438 pp. linnen. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* Euro 25,00
580190 LUKÁCS, G., Beiträge zur Geschichte der Ästhetik. Berlin, Aufbau, 1954. 438 pp. linnen. *naam op titelpagina, potloodstrepen* Euro 25,00
000357 LUKÁCS, G., Deutsche Realisten des 19. Jahrhunderts.Berlin, Aufbau, 1951. 307 pp. ln. *enkele potl.str.*Fortsetzung von 'Goethe und seine Zeit' Euro 20,00
580725 LUKÁCS, G., Deutsche Realisten des 19. Jahrhunderts.Bern, Francke, 1951. 307 pp. ln. *boekblok roestvlekkig, naam op schutbl., bibl.st.*Fortsetzung von 'Goethe und seine Zeit' Euro 25,00
014805 LUKÁCS, G., Existentialisme ou marxisme? Trad. du Hongrois par E. Kelemen.Paris, Nagel, 1948. 311 pp. ing. (Pensées) *rug licht besch., onopengesneden* Euro 11,50
580189 LUKÁCS, G., Karl Marx und Friedrich Engels als Literaturhistoriker.Berlin, Aufbau, 1952. 173 pp. ln. *boekblok en papier licht roestvlekkig* Euro 25,00
575481 LUKÁCS, G., Marxism and human liberation. Essays on history, culture and revolution. Ed. and with an introduction by E. San Juan. New York, Dell, 1973. (XVIII) 332 pp. paperback. Bibliografie. (Delta) Euro 10,00
580186 LUKÁCS, G., Probleme des Realismus. Berlin, Aufbau, 1955 (2e herz.). 312 pp. ln. Vermehrte und verbesserte Auflage der 'Essays über Realismus' Euro 25,00
580191 LUKÁCS, G., Der russische Realismus in der Weltliteratur.Berlin, Aufbau, 1952 (3e). 541 pp. ln. *potl.str., boekblok licht roestvlekkig* Euro 25,00
594435 LUKÁCS, G., Schriften zur Literatursoziologie. Neuwied, Luchterhand, 1970 (4e). 568 pp. paperback. (ST, 9) *omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
575482 LUKÁCS, G., Schriften zur Literatursoziologie. Neuwied, Luchterhand, 1972 (5e). 568 pp. paperback. (ST, 9) Euro 11,50
584149 LUKÁCS, G., Schriften zur Literatursoziologie. Ausgewählt und eingel. von P. Ludz.Neuwied, Luchterhand, 1961. 568 pp. gebonden. Bibliografie. (ST, 9) *rug licht beschadigd* Euro 10,00
567019 LUKÁCS, G., Schriften zur Literatursoziologie. Ausgewählt und eingel. von P. Ludz.Neuwied, Luchterhand, 1968 (3e). 568 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (ST, 9) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
580223 LUKÁCS, G., Solschenizyn. Neuwied, Luchterhand, 1970. 84 pp. pb. (Soziologische Essays) Euro 6,00
015290 LUKÁCS, G., Theorie van de roman. Een poging tot een geschiedfilosofische beschouwing van de grote epische vormen. Vert. W.D. Tieges.Amsterdam, Meulenhoff, 1973. 208 pp. paperback. (Editie, 294) *naam op titelpagina* Euro 8,00
598388 LUKÁCS, G., Theorie van de roman. Een poging tot een geschiedfilosofische beschouwing van de grote epische vormen. Vertaling: W.D. Tieges.Amsterdam, Van Gennep, 1980 (2e). 210 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
004150 LUKÁCS, G., Theorie van de roman. Een poging tot een geschiedfilosofische beschouwing van de grote epische vormen. Vertaling: W.D. Tieges.Amsterdam, Van Gennep, 1980 (2e). 210 pp. paperback. Euro 8,00
580705 LUKÁCS, G., Thomas Mann. Vertaald door J.F. Vogelaar, G. Bussink, H. Hoks, J. Walvis en H.C. Boekraad.Nijmegen, SUN, 1975. 226 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Sunschrift, 92) *omslag roestvlekkig, naam en stempel op schutblad* Euro 11,50
580185 LUKÁCS, G., Thomas Mann. Berlin, Aufbau, 1953 (2e). 107 pp. ln. *boekblok en papier licht roestvlekkig* Euro 15,00
580222 LUKÁCS, G., Über die Besonderheit als Kategorie der Ästhetik. Neuwied, Luchterhand, 1967. 402 pp. ln + omsl. *tekst op schutbl.* Euro 15,00
596338 LUNTLEY, M., Language, logic and experience. The case for ant-realism.London, Duckworth, 1988. (X) 278 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *ex libris* Euro 16,00
591917 LUNTLEY, M., Reason, truth and self. The postmodern reconditioned.London, Routledge, 1995. (XVI) 247 pp. paperback. Euro 12,50
592084 LYONS, W., The disappearance of introspection.Cambridge, MIT, 1986. (XIV) 193 pp. paperback. Bibliografie. (Bradford books) Euro 11,50
571646 MACHEREY, P., Gebroken spiegel. Over de realistiese illusie. Pierre Macherey's opvattingen over realisme, weerspiegeling en de voorwaarden van de literaire produktie - met een kommentaar van de redaktie. Vert.: S. Bogman.Nijmegen, SUN, 1981. 102 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Lektuur, 2) (Sunschrift, 181) Met een bijdrage van A. Mertens Euro 8,00
584444 MACIEJEWSKI, F., (HRSG.), Theorie der Gesellschaft oder Sozialtechnologie. Beiträge zur Habermas-Luhmann-Diskussion von W.D. Narr, D.H. Runze, E. Koenen, K. Steinbacher, L. Eley, . Heidtmann, P. Hejl. Theorie-Diskussion Supplement 2. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1974. 235 pp. pb. (Theorie) Euro 7,00
580412 MACKAY, D.S., ADAMS, G.P., DENNES, W.R., (ED.), Meaning and interpretation. Lectures delivered before the philosophical union of the university of California 1948-1949.Berkeley, UCP, 1950. (VI) 352 pp. ingenaaid. *omslag iets verschoten, enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: A. Edel, J. Loewenberg, G. Boas Euro 17,50
004227 MACKENZIE J.S., Elements of constructive philosophy. London, Allen, 1917. (IV) 487 pp. linnen. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 20,00
597352 MACQUARRIE, J., Existentialism.Harmondsworth, Penguin, 1973. (XII) 252 pp. paperback. Bibliografie. (Pelican) Euro 10,00
003894 MADINIER, G., Conscience et amour. Essai sur le 'nous'. Paris, PUF, 1947 (2e). (VI) 141 pp. ingenaaid. (BPC) *onopengesneden, rug licht verkleurd en iets bechadigd* Euro 11,50
006196 MAERKER, P., Die Ästhetik der südwestdeutschen Schule.Bonn, Bouvier, 1973. (XX) 128 pp. ingenaaid. (APPP, 85) *potloodstrepen* Euro 8,50
595157 MAETERLINCK, M., Het leven der bloemen. Geautoriseerde Nederlandsche uitgaaf. Vertaling van A. de Rosa. Amsterdam, Veldt, 1908. 244 pp. linnen. *naam op schutblad, band beduimeld, schutbladen gebruind* Euro 10,00
597410 MAGEE, B., (ED.), The great philosophers. An introduction to western philosophy.Oxford, UP, 1988. 352 pp. paperback. Portretten. Met bijdragen van o.a.: M. Nussbaum, B. Williams, M. Ayers Euro 10,00
590327 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. Euro 13,50
590326 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. Euro 13,50
593592 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. Euro 13,50
593591 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. Euro 13,50
588189 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 13,50
597515 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. Euro 13,50


naar boven
573328 MAGEE, B., MILLIGAN, M., Beelden van een blinde filosoof. Vert. door R. Jonkers.Amsterdam, Anthos, 2001. 270 pp. paperback. Euro 13,50
005710 MAGEE, J.B., Bekentenissen van een filosoof. Vertaling J. Dohmen, R. Jonkers, W. Visser.Amsterdam, Anthos, 1997. 608 pp. paperback. *scheurtje in omslag* Euro 15,00
574835 MAGLIOLA, R.R., Phenomenology and literature. An introduction. West Lafayette, PUP, 1977. (XII) 208 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
598220 MAGRIS, C., Langs grenzen. Essays, fragmenten en verhalen. Vertaald door A. Haakman. Amsterdam, Bakker, 2001. 365 pp. paperback. Euro 12,50
576025 MAN, P. DE, Allegories of reading. Figural language in Rousseau, Nietzsche, Rilke, and Proust. New Haven, YUP, 1979. (XII) 305 pp. paperback. *omslag llicht geschaafd* Euro 16,00
002352 MANUEL, F.E., BIENVENU, R.T., FEINGOLD, M., (ED.), In the presence of the past. Essays in honor of Frank Manuel.Dordrecht, Kluwer, 1991. (VIII) 290 pp. ln + omsl. (IAHI, 118)Met bijdragen van o.a.: M.T. Ryan, M. Walzer, K.M. Baker, J. Beecher, J. Kornberg Euro 23,00
009766 MANUEL, F.E., Shapes of philosophical history.London, Allen, 1965. (X) 166 pp. linnen + omslag.The Harry Camp lectures at Stanford university 1964 Euro 12,50
017914 MARAÑON, J.M.M. DE, Objektivität und Wahrheit (Versuch einer transzendentalen Begründung der objektiven Wahrheitssetzung).Vitoria, Eset, 1961. (XII) 213 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht beschadigd* Euro 13,50
580992 MARC, A., L'être et l'esprit.Louvain, De Brouwer, 1958. 197 pp. ing. (Museum Lessianum) *tekst op titelpagina, rug licht besch., enkele penonderstr., los in de band* Euro 10,00
598163 MARCAULT, J.E., BROSSE, T., L'éducation de demain. La biologie de l'esprit et ses applications pédagogiques. Préface du C. Laubry. Paris, Alcan, 1939. (XII) 308 pp. ingenaaid. (BPC) *omslag iets beschadigd, enkele potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 11,50
017720 MARCEL, G., (RED.), Un changement d'espérance. A la recontre du réarmement moral. Des témoignages, des faits.Paris, Plon, 1958. (XX) 281 pp. ingenaaid. (Tribune libre, 39) *onafgesneden*Met bijdragen van o.a.: I. Laure, L. van Beuningen, R.D. Mathur Euro 8,00
595579 MARCEL, G., BERNARD, M., La philosophie religieuse de Gabriel Marcel. Etude critique. Z.p., Les cahiers du nouvel humanisme, 1952. 147 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 11,50
569527 MARCEL, G., DAVY, M.M., Gabriel Marcel. Ein wandernder Philosoph. Ins Deutsche übertr. von H. und W. Vetter. Frankfurt a.M., Knecht, 1964. 335 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
017735 MARCEL, G., GILSON, É., (ED.), Existentialisme chrétien: Gabriel Marcel. Présentation de É. Gilson. Textes de J. Delhomme, R. Troisfontaines, P. Colin, J.P. Dubois-Dumée, G. Marcel.Paris, Plon, 1951. 325 pp. ingenaaid. (Présences) *geplastificeerd, papier licht gebruind* Euro 9,50
571862 MARCEL, G., GILSON, É., (ED.), Existentialisme chrétien: Gabriel Marcel. Présentation de É. Gilson. Textes de J. Delhomme, R. Troisfontaines, P. Colin, J.P. Dubois-Dumée, G. Marcel.Paris, Plon, 1947. 325 pp. ingenaaid. (Présences) *rug licht beschadigd, papier gebruind.* Euro 9,00
580980 MARCEL, G., PARAIN-VIAL, J., Gabriel Marcel et les niveaux de l'expérience. Présentation, choixs de textes et textes inédits. Z.p., Seghers, 1966. 191 pp. ing. Bibliogr. Ills. (Philosophes de tous les temps, 22) *enkele penonderstr., papier gebruind* Euro 7,00
580790 MARCEL, G., PRINI, P., Gabriel Marcel et la méthodologie de l'invérifiable. Lettre-préface de G. Marcel. Paris, De Brouwer, 1953. 129 pp. ing. (TEP) *band verkleurd* Euro 8,00
003126 MARCEL, G., SONSBEECK, D. VAN, Het zijn als mysterie in de ervaring en het denken van Gabriel Marcel.Antwerpen, DNB, 1966. 290 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Filosofie en kultuur, 4) Euro 12,50
570905 MARCEL, G., SONSBEECK, D. VAN, Het zijn als mysterie in de ervaring en het denken van Gabriel Marcel.Antwerpen, DNB, 1966. 282 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Filosofie en kultuur, 4) Euro 12,50
580782 MARCEL, G., SOTTIAUX, E., Gabriel Marcel. Philosophe et dramaturge. Louvain, Nauwelaerts, 1956. 219 pp. ing. (PC) *onopengesn.* Euro 10,00
580791 MARCEL, G., Fragments philosophiques 1909-1914. Introd. par L.A. Blain. Louvain, Nauwelaerts, z.j. 116 pp. ing. (PC, 11) *onopengesn.* Euro 8,00
566252 MARCEL, G., L'homme problématique.Paris, Aubier, 1955. 187 pp. ing. (Philosophie de l'esprit) *geplastificeerd* Euro 15,00
585316 MARCEL, G., Les hommes contre l'humain.Paris, Colombe, 1951. 206 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 7,50
017734 MARCEL, G., Les hommes contre l'humain.Paris, Colombe, 1953 (25e). 206 pp. ingenaaid. Euro 7,50
589762 MARCEL, G., Homo viator. Een filosofie van de hoop. Vert. door D. de Lange.Utrecht, Bijleveld, 1960. 158 pp. linnen + omslag. (Wetenschap en bezinning) Euro 10,00
566673 MARCEL, G., Homo viator. Een filosofie van de hoop. Vert. door D. de Lange.Utrecht, Bijleveld, 1960. 158 pp. linnen + omslag. (Wetenschap en bezinning) Euro 10,00
017248 MARCEL, G., Journal métaphysique.Paris, Gallimard, 1949 (11e). (XII) 342 pp. ing. (BI) *omsl. verschoten, naam op schutbl.* Euro 11,50
588409 MARCEL, G., De mens zichzelf een vraagstuk. Met een inl. van B. Delfgaauw. Vert. door E. Brongersma.Utrecht, Bijleveld, 1956. 162 pp. linnen + omslag. Euro 7,50
589761 MARCEL, G., De mens zichzelf een vraagstuk. Met een inl. van B. Delfgaauw. Vert. door E. Brongersma.Utrecht, Bijleveld, 1958 (2e). 162 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 7,50
597494 MARCEL, G., De mens zichzelf een vraagstuk. Met een inl. van B. Delfgaauw. Vert. door E. Brongersma.Utrecht, Bijleveld, 1956. 162 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 7,50
003983 MARCEL, G., De mens zichzelf een vraagstuk. Met een inl. van B. Delfgaauw. Vert. door E. Brongersma.Utrecht, Bijleveld, 1956. 162 pp. linnen. *naam op schutblad, rug verkleurd* Euro 7,50
566657 MARCEL, G., De mens zichzelf een vraagstuk. Met een inl. van B. Delfgaauw. Vert. door E. Brongersma.Utrecht, Bijleveld, 1958 (2e). 162 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd en verkleurd* Euro 7,50
016574 MARCEL, G., De mens zichzelf een vraagstuk. Met een inl. van B. Delfgaauw. Vert. door E. Brongersma.Utrecht, Bijleveld, 1969 (3e). 162 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 7,00
590978 MARCEL, G., Om de menselijke waardigheid. Een terugblik op mijn existentiële uitgangspunten. Vertaald door J. Hardenberg en P.A. Vriens.Utrecht, Bijleveld, 1969. 173 pp. paperback. (Labyrinth) *enkele penaantekeningen* Euro 8,00
598232 MARCEL, G., Om de menselijke waardigheid. Een terugblik op mijn existentiële uitgangspunten. Vertaald door J. Hardenberg en P.A. Vriens.Utrecht, Bijleveld, 1969. 173 pp. paperback. (Labyrinth) Euro 8,00
017738 MARCEL, G., Om de menselijke waardigheid. Een terugblik op mijn existentiële uitgangspunten. Vertaald door J. Hardenberg en P.A. Vriens.Utrecht, Bijleveld, 1969. 173 pp. paperback. (Labyrinth) *enkele penaantekeningen* Euro 8,00
570677 MARCUSE, H., COHEN, A.J., Marcuse: le scénario freudo-marxien. Paris, EU, 1974. 138 pp. ing. Bibliogr. (Psychothèque) Euro 7,50
584469 MARCUSE, H., MATTICK, P., Kritik an Herbert Marcuse. Der eindimensionale Mensch in der Klassengesellschaft. Aus dem Am. von H. Huss. Frankfurt a.M., EV, 1969. 68 pp. pb. (Provokativ) *omsl. iets gebruind* Euro 7,00
598043 MARCUSE, H., STEIGERWALD, R., Herbert Marcuses dritter Weg. Köln, Pahl-Rugenstein, 1969. (XII) 366 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
571396 MARCUSE, H., STEIGERWALD, R., Herbert Marcuses dritter Weg. Berlin, AV, 1969. (XII) 366 pp. ingenaaid. Bibliografie. *enkele potloodstrepen., naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 8,00
580753 MARCUSE, H., WOLFF, K.H., MOORE, B., (ED.), The critical spirit. Essays in honour of Herbert Marcuse. With the assistance of H. Lubasz, M.R. Stein and E.V. Walter. Boston, Beacon, 1968 (3e). (XII) 436 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (BP, 302) *rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: M.I. Finley, P. Gay, H. Read Euro 11,50
573748 MARCUSE, H., De eendimensionale mens. Studies over de ideologie van de hoog-industriële samenleving.Bussum, Brand, 1975 (10e). 279 pp. paperback. *papier licht gebruind, naam op schutblad* Euro 7,00
581221 MARCUSE, H., Eros en cultuur. Een filosofische bijdrage tot het werk van Sigmund Freud. Vert. door K.L. van der Leeuw.Utrecht, Bijleveld, 1973 (4e). (XXII) 215 pp. paperback. (Labyrint) Euro 8,50
004095 MARCUSE, H., Eros en cultuur. Een filosofische bijdrage tot het werk van Sigmund Freud. Vertaald door K.L. van der Leeuw.Utrecht, Bijleveld, 1973 (4e). (XXII) 215 pp. paperback. (Labyrint) Euro 8,50
588237 MARCUSE, H., An essay on liberation.London, Penguin, 1969. (X) 91 pp. linnen + omslag.*omslag licht beschadigd Euro 10,00
006827 MARCUSE, H., An essay on liberation.London, Penguin, 1969. (X) 91 pp. linnen + omslag. *omslag iets beschadigd, naam op schutblad* Euro 10,00
567644 MARCUSE, H., Geweld en vrijheid. Politieke opstellen. Samenst., vert. uit het duits en nawoord: H. Boukema, H. ten Brummelhuis, G. Favié, J. Kingma, C.A. Kwant en J.F. Vogelaar.Amsterdam, Bezige Bij, 1968. 163 pp. paperback. (Permanente kritiek) *omslag iets verkleurd* Euro 7,50
008340 MARCUSE, H., Geweld en vrijheid. Politieke opstellen. Samenst., vert. uit het Duits en nawoord: H. Boukema, H. ten Brummelhuis, G. Favié, J. Kingma, C.A. Kwast en J.F. Vogelaar.Amsterdam, Bezige Bij, 1969 (2e). 163 pp. paperback. (Permanente kritiek) *binnenzijde omsl. licht roestvlekkig* Euro 7,50
598379 MARCUSE, H., Geweld en vrijheid. Politieke opstellen. Samenstelling, vertaling uit het duits en nawoord: H. Boukema, H. ten Brummelhuis, G. Favié, J. Kingma, C.A. Kwant en J.F. Vogelaar.Amsterdam, Bezige Bij, 1968. 163 pp. paperback. (Permanente kritiek) *naam op schutblad* Euro 7,50
003847 MARCUSE, H., One-dimensional man. Studies in the ideology of advanced industrial society.Boston, Beacon, 1968 (2e). (XVIII) 260 pp. paperback. (BP, 221) *omslag licht beschadigd, ezelsoor* Euro 10,00
566783 MARCUSE, H., Psychoanalyse en politiek. Vertaling J. de Reus. Amsterdam, Van Gennep, 1969. 93 pp. paperback. (KB) *naam op schutblad*Vier essays Euro 8,00
014980 MARCUSE, H., Psychoanalyse und Politik.Frankfurt a.M., EV, 1968 (3e). 80 pp. paperback. (KSP) *naam op schutblad* Euro 8,00


naar boven
003993 MARCUSE, H., Raison et révolution. Hegel et la naissance de la théorie sociale. Présentation de R. Castel. Trad. de R. Castel et P.H. Gonthier.Paris, Minuit, 1968. 472 pp. pb. (Le sens commun) *omsl. iets gevlekt* Euro 15,00
587569 MARCUSE, H., Reason and revolution. Hegel and the rise of social theory. London, Routledge, 1973 (6e). (XII) 439 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 11,50
588116 MARCUSE, L., Obsceen. De geschiedenis van een verontwaardiging. Vert. J. Polak-Siliava.Amsterdam, Moussault, 1966. 339 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 11,50
010369 MARCUSE, L., Obsceen. De geschiedenis van een verontwaardiging. Vertaling J. Polak-Siliava.Amsterdam, Moussault, 1966. 339 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
016708 MARCUSE, L. Aus den Papieren eines bejahrten Philosophie-Studenten. München, List, 1964. 344 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
596183 MARGOLIS, J., (ED.), The worlds of art and the world.Amsterdam, Rodopi, 1983. (VIII) 203 pp. ingenaaid. (GPS, 19) *stempel op schutblad*Met andere bijdragen van o.a.: F. Sparshott, J. Snyder, R. Scruton, P. Kivy Euro 16,00
582580 MARITAIN, J., HANKE, J.W., Maritain's ontology of the work of art. The Hague, Nijhoff, 1973. (VIII) 131 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag licht beduimeld* Euro 20,00
596431 MARITAIN, J., MARITAIN, R., GALLAGHER, D., GALLAGHER, I., (ED.), The achievement of Jacques and Raïssa Maritain. A bibliography 1906-1961.Garden City, Doubleday, 1962. 256 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *band licht verkleurd* Euro 25,00
570539 MARITAIN, J., MARITAIN, R., Situation de la poésie. Paris, De Brouwer, 1938. 159 pp. ing. (Courrier des iles, 12) *onafgesn., los in de band* Euro 10,00
593942 MARITAIN, J., Der Bauer von der Garonne. Ein alter Laie macht sich Gedanken. Deutsch von I. Wild.München, Kösel, 1969. 287 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
581716 MARITAIN, J., Du régime temporel et de la liberté. Paris, De Brouwer, 1933 (2e herz.). (X) 270 pp. ing. (Questions disputées) *onopengesn.* Euro 12,50
596272 MARITAIN, J., Humanisme intégral. Problèmes temporels et spirituels d'une nouvelle chrétienté.Paris, Aubier, 1936. 334 pp. ingenaaid. *omslag gebruind* Euro 11,50
002682 MARITAIN, J., Humanisme intégral. Problèmes temporels et spirituels d'une nouvelle chrétienté.Paris, Aubier, 1936. 334 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, deels niet opengesneden* Euro 11,50
571091 MARITAIN, J., Naar een nieuwe christenheid. Problemen op tijdelijk en geestelijk gebied bij de vorming van een nieuwe christenheid. Vert. van J. van der Lugt.Amsterdam, Veen, 1948 (2e herz.). 311 pp. ln. (Orbis) Euro 11,50
596287 MARITAIN, J., Neuf leçons sur les notions premières de la philosophie morale.Paris, Téqui, 1951. (IV) 195 pp. ingenaaid. (Cours et documents de philosophie) *onopengesneden, omslag en schutbladen licht roestvlekkig* Euro 16,00
598212 MARITAIN, J., La philosophie Bergsonienne. Études critiques. Paris, Téqui, 1948 (3e herz.). (LXX) 383 pp. ingenaaid. *band iets gebruind* Euro 12,50
566412 MARITAIN, J., La philosophie Bergsonienne. Études critiques. Paris, Téqui, 1948 (3e herz.). (LXX) 383 pp. ingenaaid. *band geplastificeerd* Euro 12,50
568609 MARITAIN, J., Pour une philosophie de l'histoire. Traduit de l'américain par C. Journet.Paris, Seuil, 1959. 186 pp. ing. *rug onder iets besch., enkele potl.str.* Euro 8,00
576905 MARITAIN, J., Quatre essais sur l'esprit dans sa condition charnelle. Paris, De Brouwer, 1939. 266 pp. ingenaaid. (BFP) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
578018 MARITAIN, J., Réflexions sur l'intelligence et sur sa vie propre.Paris, De Brouwer, 1938 (4e herz.). 380 pp. gebonden. (BPC) *nieuw gebonden, ex libris, naam op schutblad* Euro 15,00
596435 MARITAIN, J., Religion und Kultur. Aus dem Französischen übertragen von J. Niederehe. Mit einer Einführung von R. Grosche.Freiburg i.Br., Herder, 1936. 104 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, omslag vlekkig* Euro 10,00
588962 MARITAIN, J., Sort de l'homme. Neuchatel, Baconnière, 1943. 155 pp. ingenaaid. (Les cahiers du Rhône, 17) *naam op schutblad, onafgesneden*Eerste druk Euro 11,50
566255 MARITAIN, J., Sort de l'homme. Neuchatel, Baconnière, 1943. 155 pp. ingenaaid. (Les cahiers du Rhône, 17) *omslag iets vlekkig*Eerste druk Euro 11,50
573691 MARITAIN, R., Journal de Raïssa. Publié par J. Maritain. Préface par R. Voillaume. Paris, De Brouwer, 1963. (XX) 384 pp. ingenaaid. *tekst op schutblad* Euro 12,50
579249 MARSH, J.L., CAPUTO, J.D., WESTPHAL, M., (ED.), Modernity and its discontents.New York, Fordham UP, 1992. (XIV) 219 pp. paperbackAndere bijdragen van: M. Yount, M.J. De Nys Euro 11,50
577119 MARTENS, E., Einführung in die Didaktik der Philosophie. Darmstadt, WB, 1983. (VIII) 141 pp. paperback. (Die Philosophie) *naam op schutblad* Euro 10,00
581340 MARTENS, E., Ich denke, also bin ich. Grundtexte der Philosophie. Eingeleitet und kommentiert.München, Beck, 2000. 269 pp. pb. (BR, 1364) Met teksten van o.a.: Plato, Augustinus, Thomas van Aquino, R. Descartes, J.J. Rousseau, M. Heidegger, T.W. Adorno Euro 8,00
592536 MARTIN, G., An introduction to general metaphysics. Translated by E. Schaper and I. Leclerc. With a foreword by D. Ross.London, Allen, 1961. 156 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
584362 MAUCHAUSSAT, G., La liberté spirituelle. Paris, PUF, 1959. (VI) 387pp. ing. (BPC) *onopengesn.* Euro 20,00
588862 MAUGÉ, F., L' esprit et le réel perçu. La destinée et le problème du vrai.Paris, Alcan, 1937. 316 pp. ingenaaid. (BPC) *onafgesneden* Euro 16,00
582223 MAUTHNER, F., Wörterbuch der Philosophie. Neue Beiträge zu einer Kritik der Sprache. 2 delen. Zürich, Diogenes, 1980 (Nachdr. 1910/11). (XCVI) 586, 664 pp. paperback. (detebe, 215,1, 215, 2) *naam op schutblad* Euro 25,00
584363 MAVIT, H., L'intelligence créatrice. Paris, Alcan, 1939. (II) 155 pp. ing. Bibliogr. (BPC) Euro 15,00
588551 MAY, T., The moral theory of poststructuralism.University Park, Pennsylvania State UP, 1995. (VIII) 152 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
590611 MAYS, W., BROWN, S.C., (ED.), Linguistic analysis and phenomenology.London, Macmillan, 1972. (VIII) 307 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A. Macintyre, R.K. Elliott, H. Ishiguro. This volume contains the proceedings of the six symposia of the 'Philosophers into Europe' conference held under the joint auspices of the Royal Institute of Philosophy and the British Society for Phenomenology at the University of Southampton in september 1969 Euro 17,50
581218 MCBRIDE, P., The philosophy of sport. London, Heath, 1932. (X) 190 pp. linnen. *potloodstreepjes, onderzijde rug licht beschadigd* Euro 15,00
596872 MCCREADY, S., (ED.), The discovery of happiness. London, MQP, 2001. 254 pp. paperback. Illustraties.Met andere bijdragen van o.a.: D. Ali, S. Sviri, M. Argyle Euro 15,00
573020 MCGINN, C., The making of a philosopher. My journey through twentieth-century philosophy. New York, Harper, 2002. (XII) 241 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* Euro 16,00
588649 MCGUIRE, J.C., Cinema and value philosophy. New York, PL, 1968. 91 pp. linnen. Bibliografie. Euro 11,50
598657 MCKENNA, A.J., Violence and difference. Girard, Derrida, and deconstruction.Urbana, UIP, 1992. (X) 238 pp. linnen. Bibliografie. Euro 12,50
570645 MCQUADE, F.P., A philosophical interpretation of the contemporary crisis of western civilization. Washington, The catholic university of America press, 1950. (XVI) 134 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. (Philosophical series, 112) Euro 15,00
589630 MEAD, G.H., NATANSON, M., The social dynamics of George H. Mead. Introduction by H.M. Kallen.The Hague, Nijhoff, 1973 (2e). (X) 108 pp. ingenaaid. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, rug licht verkleurd* Euro 12,50
591819 MEAD, G.H., Selected writings. Edited, with an introduction by A.J. Reck.Chicago, UP, 1981 (2e). (LXXII) 416 pp. paperback. Bibliografie. (Phoenix) *boekblok licht roestvlekkig* Euro 13,50
589691 MEAD, G.H., The social psychology of George Herbert Mead. Ed. and with an introduction by A. Strauss.Chicago, UP, 1956 (2e). (XVI) 298 pp. paperback. (Phoenix, 6) *schutblad ontbreekt, omslag licht beschadigd, ezelsoren* Euro 10,00
003882 MEDICUS, F., Menschlichkeit. Die Wahrheit als Erlebnis und Verwirklichung.Zürich, Artemis, 1951. 378 pp. linnen + omslag. (Erasmus-Bibliothek) *band geplastificeerd* Euro 12,50
003639 MEDICUS, F., Vom überzeitlichen in der Zeit. Beiträge zu humanistischer Besinnung.Zürich, Artemis, 1954. 276 pp. linnen + omslag. (Erasmus-Bibliothek) *band geplastificeerd, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
008799 MEES, J.M., Filosofie der geneeskunst: medicosofie. Een theoretisch onderzoek naar de betekenis van het begrip geneeskunst. Een wijsgerige begripsontwikkeling in de trant van Hegels dialectiek. Met samenvattingen in het Engels en Duits.Assen, Van Gorcum, 1984. (IV) 316 pp. paperback. Euro 15,00
572234 MEHRING, F., Aufsätze zur ausländischen Literatur. Vermischte Schriften. Die Herausgabe des Bandes besorgte H. Koch. Berlin, Dietz, 1984 (3e herz.). (IV) (XVI) 377 pp. linnen + omslag. (GS, 12) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
586499 MEHRING, F., Aufsätze zur deutschen Literatur. Von Hebbel bis Schweichel.Berlin, Dietz, 1976 (2e). 615 pp. linnen + omslag. (GS, 11) *omslag licht gescheurd, naam op schutblad* Euro 16,00
592287 MEHRING, F., Philosophische Aufsätze. Berlin, Dietz, 1977 (2e herz.). (VIII) 468 pp. linnen + omslag. (GS, 13) Euro 15,00
569826 MEHRING, F., Philosophische Aufsätze. Berlin, Dietz, 1977 (2e herz.). (VIII) 468 pp. linnen. (GS, 13) Euro 15,00
569825 MEHRING, F., Politische Publizistik 1891 bis 1904. Hrsg. von J. Schleifstein. Berlin, Dietz, 1972 (2e herz.). (XVI) 799 pp. ln. (GS, 14) Euro 15,00
571575 MEHRING, F., Zur deutschen Geschichte bis zur Zeit der Französchen Revolution 1789. Die Hrsg. des Bandes besorgte J. Schleifstein.Berlin, Dietz, 1975 (3e). 556 pp. linnen. (GS, 5) Euro 12,50


naar boven
588439 MEHRING, F., Zur Geschichte der Philosophie. Mit Einleitung und Anhang von A. Thalheimer.Berlin, SVA, 1931. 430 pp. linnen. *schutbladen gebruind* Euro 15,00
013743 MEHRING, F., Zur Geschichte der Philosophie. Mit Einleitung und Anhang von A. Thalheimer.Berlin, SVA, 1931. 430 pp. linnen + omslag. *omslag iets verkleurd, pp. 327-404 hier en daar vlekkig* Euro 16,00
596185 MEHRTENS, G., Oog om oor. Wat is er met de hartstocht gebeurd?Budel, Damon, 2001. 121 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
596265 MEHRTENS, G., Oog om oor. Wat is er met de hartstocht gebeurd?Budel, Damon, 2001. 121 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
586810 MEHTA, V., Fly and the fly-bottle. Encounters with British intellectuals. London, Weidenfeld, 1963. 214 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
597927 MEIJERING, E.P., MULLER, G.W., PETERS, J.R.T.M., (RED.), De moderniteit van de Oudheid. Zes voordrachten over de klassieke oudheid en de moderne wetenschap. Ingeleid door P.J.D. Drenth.Assen, Van Gorcum, 1992. 101 pp. ingenaaid + omslag. (PCG) *omslag licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: R.F.W. Diekstra, F.H. van Eemeren en E.H. Kossmann Euro 11,50
007593 MEIJER-WICHMANN, C., Bevrijding. Opstellen.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1924. (X) 213 pp. linnen. *vlek op voorplat* Euro 11,50
015559 MEIJER-WICHMANN, C., Inleiding tot de philosophie der samenleving. Met een levensschets van de schrijfster door J.B. Meijer.Haarlem, Bohn, 1925 (2e). 176 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *band licht vlekkig, naam op schutblad, papier gebruind, naam op schutblad* Euro 10,00
587819 MEIJER-WICHMANN, C., Mensch en maatschappij. Voordrachten.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1923. (XVI) 331 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *ingeplakte knipsels, potloodstrepen* Euro 11,50
587821 MEIJER-WICHMANN, C., Mensch en maatschappij. Voordrachten.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1923. (XVI) 331 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *enkele pen aantekeningen* Euro 11,50
007591 MEIJER-WICHMANN, C., Mensch en maatschappij. Voordrachten.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1923. (XVI) 331 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Euro 11,50
567580 MEIJER-WICHMANN, C., Mensch en maatschappij. Voordrachten.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1923. (XVI) 331 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *tekst op schutblad, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 9,50
592020 MEIJER-WICHMANN, C., Vrouw en maatschappij. Met een inl. van H. Roland Holst-van der Schalk.Utrecht, Bijleveld, 1936. 238 pp. halflinnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd, tekst op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
005170 MEIJER-WICHMANN, C., Vrouw en maatschappij. Met een inl. van H. Roland Holst-van der Schalk.Utrecht, Bijleveld, 1936. 238 pp. halflinnen. *band licht verschoten, ex libris* Euro 11,50
566568 MEINERTZ, J., Philosophie, Tiefenpsychologie, Existenz. Tiefenpsychologische Keime und Probleme in der Philosophie des Idealismus und in der Existenzphilosophie.München, Reinhardt, 1958. 131 pp. ln + omsl. Euro 11,50
597653 MEININGER, J.V., Vertoog over de liefde. Een beschouwing van de liefde met voorbeelden uit de literatuur en de geschiedenis.Utrecht, Spectrum, 1987. 350 pp. paperback. (Aula) Euro 10,00
595895 MELDEN, A.I., Free action.London, Routledge, 1967 (3e). (X) 226 pp. linnen + omslag. (SPP) Euro 11,50
596499 MELDEN, A.I., Rights and right conduct.Oxford, Blackwell, 1970 (2e). (VI) 87 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* Euro 10,00
597769 MELIS, K., Bewaarplaatsen van het humane. Essays over de menselijke waardigheid. Kampen, Kok Agora, 1995. 149 pp. ingenaaid. Euro 8,50
010209 MELZER, J.H., Functionalism. An outline of a philosophy for today.New York, PL, 1965. (VI) 145 pp. linnen. Euro 10,00
585107 MENAND, L., (ED.), Pragmatism. A reader. With an introduction.New York, Vintage, 1997. (XXXIV) 522 pp. paperback. Bibliografie.Met teksten van o.a.: C.S. Peirce, W. James, J. Dewey, R. Rorty Euro 11,50
014442 MENDE, G., Studien über die Existenzphilosophie. Berlin, Dietz, 1956. 232 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, papier licht gebruind* Euro 11,50
589182 MENNICKE, C.A., Moderne psychologie. Een poging tot synthese. Amsterdam, WB, 1938. 307 pp. linnen. (EM) *datum op titelpagina, enkele penaantekeningen* Euro 9,50
568662 MENNICKE, C.A., Moderne psychologie. Een poging tot synthese. Amsterdam, WB, 1938. 307 pp. linnen. (EM) *ex libris* Euro 9,50
588963 MENNICKE, C.A., De tegenwoordige stand van het wijsgerig denken tegen de achtergrond van de geschiedenis der filosofie.Utrecht, Bijleveld, 1951. 163 pp. linnen. *naam op schutblad, gesigneerd door Mennick, ex libris* Euro 9,50
009035 MENNICKE, C.A., De tegenwoordige stand van het wijsgerig denken tegen de achtergrond van de geschiedenis der filosofie.Utrecht, Bijleveld, 1951. 163 pp. paperback. Euro 7,00
567533 MENNICKE, C.A., De tegenwoordige stand van het wijsgerig denken tegen de achtergrond van de geschiedenis der filosofie.Utrecht, Bijleveld, 1951. 163 pp. gebonden. Euro 10,00
567532 MENNICKE, C.A., De tegenwoordige stand van het wijsgerig denken tegen de achtergrond van de geschiedenis der filosofie.Utrecht, Bijleveld, 1951. 163 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 9,50
589193 MENNICKE, C.A., De toekomst der vrijheid.Amsterdam, AP, 1936. 79 pp. ingenaaid. (TT) *ex libris* Euro 7,00
568653 MENNICKE, C.A., De toekomst der vrijheid.Amsterdam, AP, 1936. 79 pp. ingenaaid. (TT) Euro 7,00
584236 MERKEL, B.G.E., Basis-Handlungen. Zur Bedeutung des Begriffs in philosophischen Handlungstheorien. Frankfurt a.M., Lang, 1983. (VIII) 198 pp. pb. (Europäische Hochschulschriften, 124) *naam op schutbl.* Euro 11,50
006201 MERLEAU-PONTY, M., BAKKER, R., Kerngedachten van Merleau-Ponty.Roermond, Romen, 1969. 242 pp. paperback. (Kerngedachten, 5) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 8,00
014595 MERLEAU-PONTY, M., BAKKER, R., Merleau-Ponty. Filosoof van het niet-wetend weten. Baarn, WV, 1975 (2e). 147 pp. paperback. (WM) *boekblok en achterplat iets roestvlekkig Euro 9,00
572231 MERLEAU-PONTY, M., BAKKER, R., Merleau-Ponty. Baarn, WV, 1965. 128 pp. linnen + omslag. (WM) *omslag licht beschadigd* Euro 9,00
595364 MERLEAU-PONTY, M., BONAN, R., Premières leçons sur l'esthétique de Merleau-Ponty. Paris, PUF, 1997. (IV) 123 pp. paperback. Bibliografie. (Major bac) Euro 10,00
573894 MERLEAU-PONTY, M., GERAETS, T.F., Vers une nouvelle philosophie transcendantale. La genèse de la philosophie de Maurice Merleau-Ponty jusqu'à la 'Phénoménologie de la perception'. Préface par E. Levinas. La Haye, Nijhoff, 1971. (XVI) 212 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Phaenomenologica, 39) *omslag verkleurd* Euro 25,00
588863 MERLEAU-PONTY, M., JOHNSON, G.A., SMITH, M.B., (ED.), Ontology and alterity in Merleau-Ponty. Evanston, Northwestern UP, 1990. (XXIV) 206 pp. paperback.(NUSPEP) Met bijdragen an oa.: C. Lefort, P. Burke, M. Westphal Euro 15,00
590832 MERLEAU-PONTY, M., KWANT, R.C., From phenomenology to metaphysics. An inquiry into the last period of Merleau-Ponty's philosophical life.Pittsburgh, Duquesne UP, 1966. 245 pp. linnen. (DS, 20) Euro 20,00
591774 MERLEAU-PONTY, M., LEFEUVRE, M., Merleau-Ponty au dela de la phénoménologie du corps, de l'être et du langage.Paris, Klincksieck, 1976. 372 pp. ingenaaid. (Philosophia, 1) *omslag licht vlekkig en licht beschadigd* Euro 20,00
591940 MERLEAU-PONTY, M., MATOS DIAS, I., Merleau-Ponty. Une poïétique du sensible. Traduction du Portugais: R. Barbaras.Toulouse, PUM, 2001. 210 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Philosophica) Euro 11,50
591935 MERLEAU-PONTY, M., MERCURY, J.Y., L'expressivité chez Merleau-Ponty. Du corps à la peinture.Paris, Harmattan, 2000. 399 pp. paperback. Bibliografie. (Ouverture philosophique) Euro 15,00
597253 MERLEAU-PONTY, M., RAINVILLE, M., L'expérience et l'expression. Essai sur la pensée de Maurice Merleau-Ponty.Montréal, Bellarmin, 1988. 133 pp. paperback. Euro 11,50
003189 MERLEAU-PONTY, M., ROOSJEN, S., De idee der zelfvervreemding bij Maurice Merleau-Ponty.Amsterdam, z.u., 1963. 183 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 16,00
592286 MERLEAU-PONTY, M., WAELHENS, A. DE, Une philosophie de l'ambiguïté. L'existentialisme de Maurice Merleau-PontyLouvain, PU, 1951. (VI) 408 pp. ingenaaid. (BPL, 9) *naam op schutblad, deels onopengesneden, rug iets vlekkig, enkele kleurpotloodstrepen* Euro 17,50
566423 MERLEAU-PONTY, M., WAELHENS, A. DE, Une philosophie de l'ambiguïté. L'existentialisme de Maurice Merleau-PontyLouvain, PU, 1951. (VI) 408 pp. ingenaaid. (BPL, 9) '*iets los in de band, naam op schutblad* Euro 17,50
591902 MERLEAU-PONTY, M., Éloge de la philosophie et autres essais.Paris, Gallimard, 1975. 376 pp. paperback. (Idées, 75) *papier licht gebruind, rug licht vergeeld* Euro 8,00
570579 MERLEAU-PONTY, M., Humanisme et terreur. Essai sur le problème communiste.Paris, Gallimard, 1951 (8e). (XLIV) 206 pp. ingenaaid. (Essais, 27) *papier gebruind, naam op schutblad* Euro 10,00
597628 MERLEAU-PONTY, M., Lof der wijsbegeerte. Vertaling met toelichtende noten van E. Honée en E. Kerstiens. Inl. van R. Bakker en E. Honée.Meppel, Boom, 1979. 112 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Klassiek, 17) Euro 12,50
014951 MERLEAU-PONTY, M., Sens et non-sens.Paris, Nagel, 1948. 380 pp. ingenaaid. (Collection pensées) *papier licht gebruind, naam op schutblad*Eerste druk Euro 15,00
015008 MERLEAU-PONTY, M., Signes.Paris, Gallimard, 1960. 438 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd*Eerste druk Euro 25,00
592282 MERLEAU-PONTY, M., La structure du comportement. Précedé de 'Une philosophie de l'ambiguïté' par A. de Waelhens.Paris, PUF, 1977 (8e). (XVI) 248 pp. ingenaaid. (BPC) Euro 11,50
576471 MERLEAU-PONTY, M., La structure du comportement. Précedé de 'Une philosophie de l'ambiguïté' par A. de Waelhens.Paris, PUF, 1960 (4e). (XVI) 248 pp. ingenaaid. (BPC) *onopengesneden* Euro 11,50


naar boven
591933 MERLEAU-PONTY, M., The structure of behavior. Translated by A.L. Fischer. Foreword by J. Wild.Boston, Beacon, 1967. (XXVIII) 256 pp. paperback. (BP, 266) *omslag licht verkleurd, papier licht gebruind* Euro 11,50
577721 MERLEAU-PONTY, M., Voorwoord tot de fenomenologie van de waarneming. Ingeleid, vertaald en geannoteerd door R. Bakker. Baarn, WV, 1977. 79 pp. paperback. (Dixit) *rug verkleurd, naam op schutblad, potloodstrepen* Euro 8,00
007296 MESSER, A., Die Philosophie der Gegenwart.Leipzig, Quelle, 1916. 140 pp. linnen. (WB, 138) *ex libris, bovenzijde rug licht beschadigd*Frakturschrift Euro 10,00
016314 MESSER, A., Wertphilosophie der Gegenwart.Berlin, Junker, 1930. (VI) 58 pp. ingenaaid. (PF, 4) *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
004462 METZGER, A., Existentialismus und Sozialismus. Der Dialog des Zeitalters.Pfullingen, Neske, 1968. 281 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 9,50
586889 METZGER, A., Phänomenologie und Metaphysik. Das Problem des Relativismus und seiner Überwindung.Pfullingen, Neske, 1966 (2e). 374 pp. linnen + band. Euro 12,50
583881 MEYER, M., (HRSG.), Intellektuellendämmerung? Beiträge zur neuesten Zeit des Geistes.München, Hanser, 1992. 286 pp. pb. *enkele potl.str.*Met bijdragen van o.a.: W. Lepenies, Chr. Meier, R. Darnton Euro 11,50
578297 MEYER, R.W., (HRSG.), Das Zeitproblem im 20. Jahrhundert von H. Barth, K. Daumer, G. Ebeling, K. von Fischer, W. Heitler, W. Keller, E. Kuhn-Schnyder, E. Leist, R.W. Meyer, V. Meyer, J. Niehans, G. Poulet, M. Silberschmidt, E. Staiger, W.A. Stoll, H. Straumann.Bern, Francke, 1964. 361 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, rug verkleurd*Ringvorlesung, gehalten von Dozenten der Universität Zürich im Wintersemester 1963/64. Met bijdragen van o.a.: H. Barth, G. Ebeling, E. Leisi, W.A. Stoll Euro 11,50
596382 MEYER-DRAWE, K., Leiblichkeit und Sozialität. Phänomenologische Beiträge zu einer pädagogischen Theorie der Inter-Subjektivität.München, Fink, 1984. 301 pp. gebonden. (Übergänge, 7) *naam op schutblad* Euro 12,50
009008 MIDDENDORF, H., Phänomenologie der Hoffnung.Amsterdam, Rodopi, 1985. (X) 99 pp. ingenaaid. (Elementa, 40) Eerder verschenen onder de titel: Über die Hoffnung. Würzburg, Triltsch, 1937 Euro 8,50
597156 MIEDEMA, S., BIESTA, G.J.J., Filosofie van de pedagogische wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1989. 112 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) Euro 8,00
015192 MIEDEMA, S., BIESTA, G.J.J., Filosofie van de pedagogische wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1989. 112 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) *enkele potloodaantekeningen* Euro 8,00
583813 MILLER, P., Domination and power.London, Routledge, 1987. (VIII) 269 pp. ln + omsl. Bibliogr. *omsl. licht verkleurd, naam op schutbl.* Euro 15,00
595357 MILLGRAM, E., (ED.), Varieties of practical reasoning.Cambridge, MIT, 2001. (XII) 487 pp. paperback. (Bradford books) Met andere bijdragen van o.a.: J. Dreier, B. Williams, M. Nussbaum, I. Murdoch Euro 17,50
576169 MONETA, G.C., On identity. A study in genetic phenomenology. The Hague, Nijhoff, 1976. (VIII) 99 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 71) *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
008926 MOOIJ, J.J.A., Het Europa van de filosofen. Kampen, Klement, 2006. 106 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
589401 MOOIJ, J.J.A., Tijd en geest. Een geschiedenis.Kampen, Agora, 2001. 272 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
598066 MOOIJ, J.J.A., De wereld der waarden. Essays over cultuur en samenleving.Amsterdam, Meulenhoff, 1987. 227 pp. paperback. (Editie) Euro 10,00
595429 MOOIJ, J.J.A., De wereld der waarden. Essays over cultuur en samenleving.Amsterdam, Meulenhoff, 1987. 227 pp. paperback. (Editie) Euro 10,00
579188 MOOK, M.W., Hegeliaansch-theosofische opstellen.Amersfoort, Veen, 1913. 44 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, papier licht roestvlekkig* Euro 7,00
582539 MORGAN, M.L., Dilemmas in modern jewish thought. The dialectics of revelation and history. Bloomington, IUP, 1992. (XII) 181 pp. ln + omsl. Euro 15,00
594735 MORTIER, F., ENDEN, H. VAN DEN, (RED.), Tristes modernistes. Hoe modern is het postmodernisme?Gent, Masereelfonds, 1991. (II) 270 pp. paperback. Met andere bijdragen van o.a.: D. de Schutter, W. van Rooij, W. van Reijen Euro 11,50
584044 MORTIMORE, G., (ED.), Weakness of will. London, Macmillan, 1971. 255 pp. geb. + omsl. Bibliogr. (Controversies in philosophy) Met teksten en bijdragen van o.a.: Aristoteles, R.M. Hare, S. Lukes, Plato Euro 15,00
006909 MOSZKOWSKI, A., Die Welt von der Kehrseite. Eine Philosophie der reinen Galle.Hamburg, Hoffmann, 1920. 320 pp. gebonden. Euro 20,00
581656 MOUNIER, E., WEERS, A.J.M. VAN, Staat en persoon. De politieke filosofie van Emmanuel Mounier (The state and the person. The political philosophy of Emmanuel Mounier).Delft, Eburon, 1987. (IV) 216 pp. ing. Bibliogr. Diss. *voorplat gevlekt* Euro 12,50
004331 MOUW, J.A. DÈR, CRAM-MAGRÉ, A.M., Dèr Mouw - Adwaita. Denker en dichter.Groningen, Wolters, 1962. (VIII) 244 pp. ingenaaid. Bibliografie Dissertatie. Illustraties.*omslag verkleurd* Euro 16,00
597791 MOUW, J.A. DÈR, FRESCO, M.F., (RED.), Over J.A. dèr Mouw. Beschouwingen.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1984. 345 pp. paperback. (LA) Met bijdragen van o.a.: H. van den Bergh, H.J. Pos, P.W. Adriaans Euro 11,50
572847 MOUW, J.A. DÈR, FRESCO, M.F., (RED.), Over J.A. dèr Mouw. Beschouwingen.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1984. 345 pp. paperback. (LA) Met bijdragen van o.a.: H. van den Bergh, H.J. Pos, P.W. Adriaans Euro 11,50
008501 MUL, J. DE, Het romantische verlangen in (post)moderne kunst en filosofie.Kampen, Kok Agora, 1995 (3e herz.). (X) 231 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
592418 MULISCH, H., De compositie van de wereld.Amsterdam, Bezige Bij, 1986 (2e). 535 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 15,00
003826 MÜLLER, A., Welt und Mensch in ihrem irrealen Aufbau. Grundzüge der Philosophie.Leiden, Brill, 1951 (4e herz.). (XII) 295 pp. gebonden. Euro 12,50
000949 MÜLLER, A.M.K., Die präparierte Zeit. Der Mensch in der Krise seiner eigenen Zielsetzungen. Geleitwort H. Gollwitzer. Einführung W. Häfele.Stuttgart, Radius, 1973 (2e). 672 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 12,50
567660 MÜLLER, A.M.K., Die präparierte Zeit. Der Mensch in der Krise seiner eigenen Zielsetzungen. Geleitwort H. Gollwitzer. Einführung W. Häfele.Stuttgart, Radius, 1972. 666 pp. linnen + omslag. *boekblok iets vlekkig* Euro 12,50
004913 MÜLLER, M., Existenzphilosophie im geistigen Leben der Gegenwart.Heidelberg, Kerle, 1949. 113 pp. linnen. Euro 10,00
567022 MÜLLER, M., Existenzphilosophie im geistigen Leben der Gegenwart.Heidelberg, Kerle, 1958 (2e herz.). 157 pp. ln. *bibl.ex., enkele penaant.* Euro 10,00
589642 MÜLLER, M., Sinn-Deutungen der Geschichte. Drei philosophische Betrachtungen zur Situation.Zürich, Interfrom, 1976. 122 pp. ingenaaid + omslag. (Texte + Thesen, 75) *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
589551 MÜLLER-FREIENFELS, R., Philosophie der Individualität.Leipzig, Meiner, 1921. (XII) 272 pp. half linnen. *naam binnenzijde voorplat, enkele kleurpotloodstrepen op titelpagina, band licht verkleurd* Euro 15,00
003603 MÜLLER-FREIENFELS, R., Philosophie der Individualität.Leipzig, Meiner, 1921. (XII) 272 pp. half linnen. *platten licht beschadigd* Euro 15,00
568684 MÜLLER-FREIENFELS, R., Philosophie der Individualität.Leipzig, Meiner, 1923 (2e herz.). (XII) 289 pp. halflinnen. *naam op schutblad, papier en boekblok licht roestvlekkig* Euro 12,50
586898 MUNIZ, N., Études de positivisme métaphysique. Édition revue et augmentée par l'auteur. Trad. de l'Espagnol.Paris, Rivière, 1914. (IV) 599 pp. ingenaaid. (Problèmes de la vie) Euro 25,00
588375 MURRAY, M., Modern critical theory: a phenomenological introduction. The Hague, Nijhoff, 1975. (X) 236 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 15,00
598285 MURRAY, M., Modern critical theory: a phenomenological introduction. The Hague, Nijhoff, 1975. (X) 236 pp. ingenaaid. Bibliografie. *bibiotheekexemplaar* Euro 15,00
576488 MURRAY, M., Modern critical theory: a phenomenological introduction. The Hague, Nijhoff, 1975. (X) 236 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 15,00
589550 NAGEL, B., (RED.), Maken en breken. Over produktie en spiritualiteit.Kampen, Kok Agora, 1988. 267 pp. paperback. *naam binnenzijde omslag, enkele penstrepen*Met bijdragen van o.a.: O. Duintjer, C. Verhoeven, W. Zweers Euro 11,50
597421 NAGEL, B., (RED.), Maken en breken. Over produktie en spiritualiteit.Kampen, Kok Agora, 1988. 267 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: O. Duintjer, C. Verhoeven, W. Zweers Euro 11,50
575177 NAGEL, B., (RED.), Maken en breken. Over produktie en spiritualiteit.Kampen, Kok Agora, 1988. 267 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: O. Duintjer, C. Verhoeven, W. Zweers Euro 11,50
589181 NANCY, J.L., Ego sum.Paris, Flammarion, 1979. 164 pp. ingenaaid. (La philosophie en effet) Euro 12,50
587861 NAUTA, L.W., (RED.), Het neopositivisme in de sociale wetenschappen. Analyse, kritiek, alternatieven. Teksten van E. Nagel, A. Schütz, J. Habermas, G. Radnitzky, R. Klima, K.O. Apel, P. Winch, E. Gellner, P. Bourdieu en K. Holzkamp.Amsterdam, Van Gennep, 1975. 470 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen* Euro 11,50
591299 NAUTA, L.W., (RED.), Het neopositivisme in de sociale wetenschappen. Analyse, kritiek, alternatieven. Teksten van E. Nagel, A. Schütz, J. Habermas, G. Radnitzky, R. Klima, K.O. Apel, P. Winch, E. Gellner, P. Bourdieu en K. Holzkamp.Amsterdam, Van Gennep, 1975. 470 pp. paperback. *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
010592 NAUTA, L.W., (RED.), Het neopositivisme in de sociale wetenschappen. Analyse, kritiek, alternatieven. Teksten van E. Nagel, A. Schütz, J. Habermas, G. Radnitzky, R. Klima, K.O. Apel, P. Winch, E. Gellner, P. Bourdieu en K. Holzkamp.Amsterdam, Van Gennep, 1975. 470 pp. paperback. Euro 11,50
590294 NAUTA, L.W., PELS, D., VRIES, G. DE, (RED.), Burgers en vreemdelingen. Opstellen over filosofie en politiek.Amsterdam, Van Gennep, 1994. 296 pp. paperback. Bibliografie.Samengesteld n.a.v. het afscheid van Lolle Nauta van de Rijksuniversiteit te Groningen als hoogleraar sociale filosofie. Met bijdragen van o.a.: R. Boomkens, H. Procee, A. Mol, T. Kuipers Euro 11,50
590293 NAUTA, L.W., PELS, D., VRIES, G. DE, (RED.), Burgers en vreemdelingen. Opstellen over filosofie en politiek.Amsterdam, Van Gennep, 1994. 296 pp. paperback. Bibliografie.Samengesteld n.a.v. het afscheid van Lolle Nauta van de Rijksuniversiteit te Groningen als hoogleraar sociale filosofie. Met bijdragen van o.a.: R. Boomkens, H. Procee, A. Mol, T. Kuipers Euro 11,50


naar boven
001497 NAUTA, L.W., PELS, D., VRIES, G. DE, (RED.), Burgers en vreemdelingen. Opstellen over filosofie en politiek.Amsterdam, Van Gennep, 1994. 296 pp. paperback. Bibliografie.Samengesteld n.a.v. het afscheid van Lolle Nauta van de Rijksuniversiteit te Groningen als hoogleraar sociale filosofie. Met bijdragen van o.a.: R. Boomkens, H. Procee, A. Mol, T. Kuipers Euro 11,50
594434 NAUTA, L.W., SPERNA WEILAND, J., (RED.), Vrijheid. Horizon der geschiedenis. Een bundel opstellen.Nijkerk, Callenbach, 1966. 234 pp. paperback. *achterplat licht verkleurd, stempel op schutblad*Met bijdragen van o.a.: B. Delfgaauw, C.A. van Peursen, R.F. Beerling Euro 8,50
007092 NAUTA, L.W., SPERNA WEILAND, J., (RED.), Vrijheid. Horizon der geschiedenis. Een bundel opstellen.Nijkerk, Callenbach, 1966. 234 pp. paperback. *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: B. Delfgaauw, C.A. van Peursen, R.F. Beerling Euro 8,50
568042 NAUTA, L.W., SPERNA WEILAND, J., (RED.), Vrijheid. Horizon der geschiedenis. Een bundel opstellen.Nijkerk, Callenbach, 1966. 240 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: B. Delfgaauw, C.A. van Peursen, R.F. Beerling Euro 11,50
593686 NAUTA, L.W., VRIES, G. DE, HARBERS, H., (E.A.), De rol van de intellectueel. Een discussie over distantie en betrokkenheid.Amsterdam, Van Gennep, 1992. 144 pp. paperback. (Kennis, openbare mening, politiek)Andere bijdragen van o.a.: D. Pels, R. de Wilde, S. Koenis Euro 8,50
001467 NAUTA, L.W., VRIES, G. DE, HARBERS, H., (E.A.), De rol van de intellectueel. Een discussie over distantie en betrokkenheid.Amsterdam, Van Gennep, 1992. 144 pp. paperback. (Kennis, openbare mening, politiek) *naam op schutblad*Andere bijdragen van o.a.: D. Pels, R. de Wilde, S. Koenis Euro 8,50
588443 NAUTA, L.W., Argumenten voor een kritische ethiek.Amsterdam, Van Gennep, 1971. 122 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,00
019304 NAUTA, L.W., Argumenten voor een kritische ethiek.Amsterdam, Van Gennep, 1972 (2e). 122 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,00
573783 NAUTA, L.W., Argumenten voor een kritische ethiek.Amsterdam, Van Gennep, 1980 (4e). 122 pp. paperback. *enkele penstrepen* Euro 7,00
570269 NAUTA, L.W., Argumenten voor een kritische ethiek.Amsterdam, Van Gennep, 1971. 122 pp. paperback. Euro 7,00
008562 NAUTA, L.W., De factor van de kleine c. Essays over culturele armoede en politieke cultuur.Amsterdam, Van Gennep, 1987. 183 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 7,50
573782 NAUTA, L.W., Ik denk niet na. Kwesties en pretenties in de filosofie.Amsterdam, Van Gennep, 2002. 103 pp. paperback. Illustraties.Met opdracht van auteur Euro 8,00
597563 NAVRATIL, M., Les tendances constitutives de la pensée vivante. 2 delen.Paris, PUF, 1954. (VI) 343, 344-570 pp. ingenaaid. (BPC) *omslag licht verkleurd, naam op binnenzijde omslag*Dl 1: Sensori-motricité et imagination comme conditions de la pensée humaine. Dl 2: L' ouverture de la pensée humaine à la raison Euro 25,00
566699 NELSON, L., Kritik der praktischen Vernunft. Göttingen, Öffentliches Leben, 1916. (XXXIV) 710 pp. hlf ln. (Vorlesungen über die Grundlagen der Ethik, 1) *potl.str.-aant., nieuw gebonden*Nelsons 'Vorlesungen über die Grundlagen der Ethik' verscheen in 3 delen tussen 1916-1932 . Dit is het eerste deel Euro 35,00
573668 NELSON, L., Kritik der praktischen Vernunft. Göttingen, Öffentliches Leben, 1916. (XXXIV) 710 pp. ingenaaid. (Vorlesungen über die Grundlagen der Ethik, 1) *omslag los, deels onopengesneden, laatste katern los in de band*Nelsons 'Vorlesungen über die Grundlagen der Ethik' verscheen in 3 delen tussen 1916-1932 . Dit is het eerste deel Euro 27,50
009439 NELSON, L., Die kritische Ethik bei Kant, Schiller und Fries. Eine Revision ihrer Prinzipien.Göttingen, Vandenhoeck, 1914. (XIV) 201 pp. ing. Portr. *omsl. besch., deels onafgesn.*Erstausgabe. Sonderdruck aus den Abhandlungen der Fries'schen Schule, Neue Folge, IV. Band, 3. Heft. 'Nelson steht in seiner Ethik auf dem Boden der Kantschen Pflichtauffassung'. Ziegenfuss, 194-195. Euro 27,50
004257 NELSON, L., System der philosophischen Rechtslehre.Leipzig, Neue Geist, 1920. (XII) 132 pp. geniet. *rug licht beschadigd, onafgesneden, tekst op schutblad*Eerste druk Euro 25,00
583119 NEUMANN, F., Demokratischer und autoritärer Staat. Beiträge zur Soziologie der Politik.Frankfurt a.M., EVA, 1967. 238 pp. pb. Bibliogr. (Basis) *naam op schutbl.*Nachdruck der deutschen Ausgabe von 1967 gekürzt um: Vorwort von H. Marcuse, Einleitung von H. Pross, und den Essay über Montesquieu Euro 8,50
590684 NEWMAN, F., GOLDBERG, P., Performance of a lifetime. A practical-philosophical guide to the joyous life. New York, Castillo, 1996. (XII) 244 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 11,50
592148 NICHOLSON, G., Seeing and reading. Atlantic Highlands, Humanities press, 1984. (X) 275 pp. linnen + omslag. (CSPHS) Euro 15,00
583160 NIJK, A.J., Secularisatie. Over het gebruik van een woord. Rotterdam, Lemniscaat, 1968. 349 pp. ln. Diss. *enkele potl.str., paperclipsporen, naam op schutbl.* Euro 15,00
586668 NILSON, P., Terug naar de aarde. Vertaald door E. van der Heijden en W. Jongeneel. Baarn, Ambo, 1996. 175 pp. paperback. Euro 10,00
598686 NILSON, P., Terug naar de aarde. Vertaald door E. van der Heijden en W. Jongeneel. Baarn, Ambo, 1996. 175 pp. paperback. Euro 10,00
016424 NINK, C., Sein und Erkennen. Untersuchungen zur inneren Einheit der Philosophie.München, Kösel, 1952 (2e herz.). 400 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
573943 NINK, C., Zur Grundlegung der Metaphysik. Das Problem der Seins- und Gegenstandskonstitution. Freiburg i.Br., Herder, 1957. (VIII) 179 pp. ing. *st. op schutbl.* Euro 11,50
584106 NISBETT, R.E., The geography of thought. How Asians and westerners think differently ... and why.New York, FP, 2003. (XXIV 263 pp. gebonden + omslag. Euro 12,50
586306 NISPEN, J. VAN, TIEMERSMA, D., (ED.), The quest for man. The topicality of philosophical anthropology. Die Frage nach dem Menschen. Die Aktualität der philosophischen Anthropologie.Assen, Van Gorcum, 1991. (X) 203 pp. paperback. *omslag licht verkleurd*Met bijdragen in het Engels en Duits van o.a.: O.Marquard, L.Kuttig, L. Nauta Euro 12,50
589549 NISPEN, J. VAN, TIEMERSMA, D., (ED.), The quest for man. The topicality of philosophical anthropology. Die Frage nach dem Menschen. Die Aktualität der philosophischen Anthropologie.Assen, Van Gorcum, 1991. (X) 203 pp. paperback. *naam op schutblad*Met bijdragen in het Engels en Duits van o.a.: O.Marquard, L.Kuttig, L. Nauta Euro 12,50
578326 NOACK, H., HÜBSCHER, A., KIENER, T., (HRSG.), Deutsche Geisteswelt. 2 delen. Darmstadt, Holle, 1953. 383, 359 pp. linnen. Bibliografie. (GA) *bibliotheekexemplaar, deel 2 band iets gevlekt*Deel 1: Von Luther bis Hegel, Deel 2: Von Schopenhauer bis Heisenberg Euro 15,00
567975 NOACK, H., HÜBSCHER, A., KIENER, T., (HRSG.), Deutsche Geisteswelt. 2 delen. Hanau, Dausien, 1986. 383, 359 pp. linnen + omslag. Bibliogr. (GA) Deel 1: Von Luther bis Hegel, Deel 2: Von Schopenhauer bis Heisenberg Euro 18,50
580187 NOLL, B., Philosophia rationalis sine fide. Bonn, Bouvier, 1959. (VIII) 180 pp. ln + omsl. Euro 15,00
006813 OFFERHAUS, W.A., De mens en zijn lot. Een confrontatie van geloof en fatalisme in een mensbeschouwing.Assen, Van Gorcum, 1970. (XXII) 146 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 8,00
567531 OFFERHAUS, W.A., De mens en zijn lot. Een confrontatie van geloof en fatalisme in een mensbeschouwing.Assen, Van Gorcum, 1970. (XVIII) 146 pp. ln. (PR, 14) Euro 10,00
597794 OFFERMANS, C., Macht als trauma. Essays over de kritische theorie van de Frankfurter Schule.Amsterdam, Bezige Bij, 1982. 152 pp. paperback. (Leven & letteren) Euro 8,00
020323 OFFERMANS, C., Macht als trauma. Essays over de kritische theorie van de Frankfurter Schule.Amsterdam, Bezige Bij, 1982. 152 pp. paperback. (Leven & letteren) Euro 8,00
598126 OFFERMANS, C., De mensen zijn mooier dan ze denken. Essays. Amsterdam, Bezige Bij, 1985. 266 pp. paperback. Euro 10,00
566781 OFFERMANS, C., De mensen zijn mooier dan ze denken. Essays. Amsterdam, Bezige Bij, 1985. 266 pp. paperback. Euro 10,00
584715 OFFERMANS, C., Niemand ontkomt. Hoofdstukken uit de geschiedenis van de verlichting.Amsterdam, Bezige Bij, 1988. 287 pp. paperback. Euro 10,00
589385 OFFERMANS, C., De ontdekking van de wereld. Essays.Amsterdam, Bezige Bij, 2000. 284 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
580690 OGER, E., BUEKENS, F., (RED.), Denken in alle staten. Negen profielen van hedendaagse Amerikaanse filosofen.Kapellen, Pelckmans, 1992. 250 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 12,50
596989 OISERMAN, T.I., Philosophie auf dem Wege zur Wissenschaft. Beiträge zur Geschichte der Philosophie. Herausgegeben von M. Buhr.Berlin, AV, 1989. 307 pp. ingenaaid + omslag. Portret. Euro 10,00
582676 OLSON, R.G., The morality of self-interest. New York, Harcourt, 1965. (X) 182 pp. pb. *rug licht verkleurd, naam op schutbl.* Euro 7,00
588641 ONFRAY, M., Le désir d'être un volcan. Journal hédoniste I.Paris, Grasset, 1998. 508 pp. paperback. (LP, 17) Euro 11,50
569506 ONFRAY, M., Le désir d'être un volcan. Journal hédoniste.Paris, Grasset, 1996. 392 pp. pb. (Figures) Euro 16,00
569561 ONFRAY, M., Sur Jacques Pasquier. Portrait du peintre en métaphysicien. Amsterdam, Maison Descartes, z.j. 31 pp. ing. Ills. Euro 7,00
583900 ONFRAY, M., Traité d'áthéologie. Physique de la métaphysique.Paris, Grasset, 2005. 282 pp. pb. Bibliogr. Euro 13,50
007051 OPPERMANN, H., (HRSG.), Humanismus.Darmstadt, WB, 1970. (XIV) 565 pp. linnen. Illustraties. (WF, 17)Met bijdragen van o.a.: W. Jaeger, H. Kuhn, E. Curtius, K. Kerényi Euro 15,00
014493 ORTEGA Y GASSET, J., ZIJLSTRA, O., Authenticiteit en vervreemding. Filosofie en cultuurkritiek van José Ortega y Gasset.Amsterdam, VU, 1982. (XII) 234 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. *omslag deels licht verkleurd* Euro 12,50
568848 ORTEGA Y GASSET, J., Die Aufgabe unserer Zeit. Mit einer Einleitung von E.R. Curtius. Berechtigte Übertr. aus dem Span. von H. Weyl.Stuttgart, DVA, z.j. (2e). 269 pp. ln. *papier en band licht roestvlekkig, enkele potl.str.* Euro 10,00
580672 ORTEGA Y GASSET, J., Der Aufstand der Massen. Autor. Übers. von H. Weyl.Stuttgart, DVA, z.j. (13.-14. T.). 209 pp. ln. *naam op schutbl., enkele potl.str.* Euro 11,50
579119 ORTEGA Y GASSET, J., Der Aufstand der Massen. Autor. Übers. von H. Weyl. Mit einem Nachwort von M. Stürmer.Stuttgart, DVA, 1993 (426.-428. T.). 223 pp. linnen + omslag. *paar vlekjes op omslag* Euro 12,50
017043 ORTEGA Y GASSET, J., Bespiegelingen over leven en denken, historie en techniek. Geautor. ned. vert. door G.J. Geers.'s-Gravenhage, Leopold, 1965 (2e). 232 pp. pb.*enkele pen.str.* Euro 7,50


naar boven
568159 ORTEGA Y GASSET, J., Bespiegelingen over leven en liefde. Vert. door J. Brouwer.'s-Gravenhage, Leopold, 1938 (2e). (XII) 184 pp. linnen. *rug verkleurd* Euro 8,00
568160 ORTEGA Y GASSET, J., Bespiegelingen over leven en liefde. Vert. door J. Brouwer.'s-Gravenhage, Leopold, 1950 (3e). 228 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
569228 ORTEGA Y GASSET, J., Concord and liberty. Translated from the Spanish by H. Weyl. New York, Norton, 1946. 182 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 12,50
595491 ORTEGA Y GASSET, J., The dehumanization of art and notes on the novel. Transl. by H. Weyl.Princeton, UP, 1948. (VI) 103 pp. linnen + omslag. *potloodaantekeningen* Euro 11,50
581011 ORTEGA Y GASSET, J., Espíritu de la letra.Madrid, Revista de occidente, 1958 (4e). (XII) 198 pp. ing. (El Arquero) Euro 7,00
578420 ORTEGA Y GASSET, J., Geschichte als System und 'Über das Römische Imperium'. Übers. aus dem Span.Stuttgart, DVA, 1943. 165 pp. halflinnen. *band licht vlekkig* Euro 12,50
597362 ORTEGA Y GASSET, J., History as a system and other essays toward a philosophy of history. With an afterword by J.W. Miller. Translated by H. Weyl.New York, Norton, 1962. 269 pp. paperback. (The Norton library, 122) *omslag deels licht verkleurd*Originally published under the title 'Toward a philosophy of history' Euro 10,00
581010 ORTEGA Y GASSET, J., Ideas y creencias y otros ensayos de filosofía.Madrid, Revista de occidente, 1959 (8e). (XII) 188 pp. ing. (El Arquero) Euro 7,00
020275 ORTEGA Y GASSET, J., Man and crisis. Translated from the Spanish by M. Adams.London, Allen, 1959. 217 pp. ln + omsl. *omsl. besch., naam op schutbl.* Euro 10,00
581005 ORTEGA Y GASSET, J., Misión de la universidad y otros ensayos afines.Madrid, Revista de occidente, 1960 (3e). (XII) 173 pp. ing. (El Arquero) Euro 7,00
576001 ORTEGA Y GASSET, J., Mission of the university. Transl. and with an introd. by H.L. Nostrand.London, Kegan Paul, 1946. (VI) 81 pp. linnen. (ILSSR) *naam op schutblad* Euro 13,50
573659 ORTEGA Y GASSET, J., De opstand der horden. Geautor. vert. van J. Brouwer.Den Haag, Leopold, 1950 (9e). 275 pp. linnen. *papier licht gebruind, naam op schutblad* Euro 10,00
006721 ORTEGA Y GASSET, J., Signale unserer Zeit. Essays.Stuttgart, EB, z.j. 533 pp. half leder. Bibliografie. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
568867 ORTEGA Y GASSET, J., Über die Liebe. Meditationen. Unter Mitwirkung von F. Ernst aus dem Spanischen übers. und hrsg. von H. Weyl. Stuttgart, DVA, 1957 (60.-67.T). 227 pp. ln. Ills. *band licht verkleurd* Euro 10,00
567596 ORTEGA Y GASSET, J., Über die Liebe. Meditationen. Unter Mitwirkung von F. Ernst aus dem Spanischen übers. und hrsg. von H. Weyl. Stuttgart, DVA, z.j. (6.-7. T.), 233 pp. linnen. Illustraties. *hoekje uit schutblad geknipt Euro 9,50
576493 ORTEGA Y GASSET, J., Vom Einfluss der Frau auf die Geschichte. Mit einem Beitrag von C.J. Burckhardt 'Begegnung mit Ortega'. Übers. U. Weber.Z.p., Rinn, z.j. 72 pp. leer. Illustraties. *naam op schutblad, band verkleurd* Euro 10,00
568770 ORTEGA Y GASSET, J., Zelfinkeer en verbijstering en drie andere essays. Geautoriseerde vertalig door G.J. Geers.'s-Gravenhage, Leopold, z.j. 217 pp. paperback. Euro 8,00
015345 ORTEGA Y GASSET, J., Zelfinkeer en verbijstering en drie andere essays. Geautoriseerde vertaling door G.J. Geers.'s-Gravenhage, Leopold, z.j. 217 pp. paperback. *omslag geplastificeerd* Euro 8,00
006330 ORTT, F., Inleiding tot het pneumat-energetisch monisme. Een beschouwing over god, de wereld, het leven, mensch en maatschappij, van het standpunt der natuurwetenschap. Met aanhangsel: kritiek door G. Heymans.Leiden, Uitgeversmij, 1934 (2e herz.). (VI) 166 pp. ing. *omsl. licht besch., voorplat los, hoek uit schutbl. geknipt* Euro 11,50
581364 ORTT, F., Het spiritisme. Een studie. Blaricum, Waelburgh, z.j. (4e herz.). (IV) 184 pp. geb. *enkele kleurpotl.str., rug licht gevlekt* Euro 10,00
592042 ORTT, F., De superkosmos. Filosofie van het occultisme en het spiritisme.'s-Gravenhage, Van Stockum, 1958 (2e). 328 pp. linnen. Euro 12,50
014509 ORTT, F., De superkosmos. Filosofie van het occultisme en het spiritisme.'s-Gravenhage, Van Stockum, 1949. 328 pp. linnen. *nieuw gebonden* Euro 15,00
597333 OUDVORST, A.F. VAN, De verbeelding van de intellectuelen. Literatuur en maatschappij van Dostojewski tot Ter Braak. Amsterdam, WB, 1991. 483 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Historische reeks) Euro 12,50
573296 OUDVORST, A.F. VAN, De verbeelding van de intellectuelen. Literatuur en maatschappij van Dostojewski tot Ter Braak. Amsterdam, WB, 1991. 483 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Historische reeks) *naam op schutblad* Euro 12,50
566669 OVERSTREET, H.A., The mature mind.New York, Norton, 1949. 295 pp. ln. *ex libris, band geplastificeerd* Euro 11,50
575402 OVERZEE, P. VAN, Het moderne humanisme in Nederland. Den Haag, Van Stockum, 1955. (VIII) 172 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad, potloodstrepen en -aantekeningen.* Euro 10,00
573516 OVINK, B.J.H., Philosophie und Sophistik.'s-Gravenhage, Van Stockum, 1940. (XVIII) 268 pp. linnen. *rug en voorplat licht verkleurd, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 8,50
007659 OVINK, B.J.H., De zekerheid der menschelijke kennis.Zutphen, Thieme, 1928. (XII) 568 pp. halflinnen. Euro 14,00
578065 OVINK, B.J.H., De zekerheid der menschelijke kennis.Zutphen, Thieme, 1928. (XII) 568 pp. linnen. *rug licht beschadigd* Euro 14,00
589044 PACI, E., The function of the sciences and the meaning of man. Transl., with an introd., by P. Piccone and J. E. Hansen.Evanston, NUP, 1980 (2e). (XXXVI) 475 pp. paperback. (NUSPEP) Euro 16,00
590072 PAGÈS, F., De filosoof staat om vijf uur op. Interessante weetjes over grote denkers. Vert. door D.M.C. Regtering.Amsterdam, Prometheus, 1999. 158 pp. paperback. Euro 7,00
589237 PAGÈS, F., De filosoof staat om vijf uur op. Interessante weetjes over grote denkers. Vert. door D.M.C. Regtering.Amsterdam, Prometheus, 1999. 158 pp. paperback. Euro 7,00
590073 PAGÈS, F., De filosoof staat om vijf uur op. Interessante weetjes over grote denkers. Vert. door D.M.C. Regtering.Amsterdam, Prometheus, 1999. 158 pp. paperback. Euro 7,00
588430 PAGÈS, F., De filosoof staat om vijf uur op. Interessante weetjes over grote denkers. Vert. door D.M.C. Regtering.Amsterdam, Prometheus, 1999. 158 pp. paperback. Euro 7,00
597361 PAGÈS, F., De filosoof staat om vijf uur op. Interessante weetjes over grote denkers. Vert. door D.M.C. Regtering.Amsterdam, Prometheus, 1999. 158 pp. paperback. Euro 7,00
597108 PAGÈS, F., De filosoof staat om vijf uur op. Interessante weetjes over grote denkers. Vert. door D.M.C. Regtering.Amsterdam, Prometheus, 1999. 158 pp. paperback. Euro 7,00
002917 PASSMORE, J., The perfectibility of man.London, Duckworth, 1972 (3e). 396 pp. pb. Euro 15,00
592326 PATOCKA, J., TAMINIAUX, J., (RED.), Jan Patocka.Bruxelles, Ousia, 1985. 112 pp. ingenaaid. (Études phénoménologiques, 1, 1) Themanummer van 'Études phénoménologiques', met bijdragen van: H. Declève en J. Patocka Euro 8,00
567473 PAULER, A. VON, Grundlagen der Philosophie. Berlin, De Gruyter, 1925. (X) 348 pp. ln. *nieuw geb., achterplat gevlekt* Euro 14,50
577866 PAYOT, J., Le travail intellectuel et la volonté. Suite à 'L'éducation de la volonté'.Paris, Alcan, 1930 (XVI) 272 pp. ingenaaid. (BPC) *rug iets gevlekt, deels onopengesneden* Euro 11,50
589061 PEARS, D., Motivated irrationality. Oxford, UP, 1984. (VIII) 256 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
017824 PEDERSEN, O., Van Kierkegaard tot Sartre.Baarn, WV, 1956 (3e). 159 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch.* Euro 7,00
597853 PEETERS, C., Echte kennis. Essays over filosofie in literatuur.Amsterdam, Harmonie, 1991. 212 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
580959 PELLS, R.H., The liberal mind in a conservative age. American intellectuals in the 1940s and 1950s. With a new introduction. Hanover, Wesleyan UP, 1989 (2e herz.). (XX) 468 pp. paperback. Euro 12,50
581470 PENSA, M., Das deutsche Denken. Untersuchung über die Grundformen der deutschen Philosophie. Autor. und ergänzende deutsche Übertr. von W. Meckauer. Erlenbach-Zürich, Rentsch, 1948. 416 pp. ln + omsl. Euro 16,00
587837 PEPERZAK, A., BOEY, K., BREMMERS, C., (RED.), Om de waarheid te zeggen. Opstellen over filosofie en literatuur aangeboden aan Ad Peperzak. Kampen, Kok Agora, 1992. 257 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: P. van Tongeren, J. Vorstenbosch, P. Sars Euro 10,00
586881 PEPERZAK, A., Vrijheid. Inleiding in de wijsgerige antropologie I.Baarn, Ambo, 1972. 92 pp. paperback. Euro 7,00
015186 PEPERZAK, A., Weefsels. Een tweede inleiding in het filosoferen.Bilthoven, Ambo, 1974. 234 pp. paperback. Euro 8,00
589248 PEPERZAK, A., Zoeken naar zin. Proeven van wijsbegeerte.Kampen, Kok Agora, 1990. 131 pp. paperback. *enige potloodstrepen in de marge, naam op schutblad* Euro 7,00
596089 PERRY, J., (ED.), Personal identiy. Berkeley, UCP, 1975. 248 pp. paperback. Met teksten en bijdragen van o.a.: J. Locke, T. Reid, D. Hume, B. Williams Euro 12,50
586312 PETERS, J., (RED.), Hedendaagse visies op den mensch.Heerlen, Winants, z.j. 240 pp. linnen + omslag. (Gesprekken op Drakenburgh) *omslag verkleurd*Met bijdragen van o.a.: G. Smit, B.M.I. Delfgaauw, J. Nota Euro 10,00
568504 PETERS, J.A.J., De vraag naar het zijn. Keur uit zijn verspreide geschriften, bijeengebracht en ingeleid door H.H. Berger, C.E.M. Struyker Boudier, T. van Velthoven.Kampen, Kok, 1984. 265 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50


naar boven
586677 PETITDEMANGE, G., Philosophes et philosophies du XXe siècle. Paris, Seuil, 2003. 505 pp. paperback. (La couleur des idées) Euro 15,00
597489 PETITDEMANGE, G., Philosophes et philosophies du XXe siècle. Paris, Seuil, 2003. 505 pp. paperback. (La couleur des idées) Euro 15,00
004008 PEURSEN, C.A. VAN, PETERSMA, E., (RED.), Metafysica. De geschiedenis van een begrip.Meppel, Boom, 1981. 192 pp. paperback. *achterplat licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: J. Mansfeld, K.J. Brons, J. Bor, P.G.E. Wesly Euro 11,50
567292 PEURSEN, C.A. VAN, SCHIPPER, F., DOESER, M.C., (RED.), Ontwikkeling, rationaliteit en cultuur. Opstellen, aangeboden aan C.A. van Peursen.Kampen, Kok Agora, 1985. 201 pp. paperback. Portret.Met bijdragen van o.a.: A. de Froe, C.I. Dessaur, J. van der Hoeven Euro 11,50
595410 PEURSEN, C.A. VAN, Ars inveniendi. Filosofie van de inventiviteit van Francis Bacon tot Immanuel Kant.Kampen, Kok Agora, 1993. 235 pp. paperback. Euro 11,50
008524 PEURSEN, C.A. VAN, Ars inveniendi. Filosofie van de inventiviteit van Francis Bacon tot Immanuel Kant.Kampen, Kok Agora, 1993. 235 pp. paperback. Euro 11,50
569673 PEURSEN, C.A. VAN, Cultuur en christelijk geloof.Kampen, Kok, 1955. 108 pp. ln. Euro 7,50
017044 PEURSEN, C.A. VAN, Fenomenologie en analytische filosofie.Kampen, Kok, 1972. 176 pp. paperback. Euro 9,00
596282 PEURSEN, C.A. VAN, Filosofie van de wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1986. 120 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) Euro 8,00
595879 PEURSEN, C.A. VAN, Filosofie van de wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1986. 120 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) *enkele potloodaantekeningen* Euro 8,00
014527 PEURSEN, C.A. VAN, Filosofie van de wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1986. 120 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) Euro 7,50
570907 PEURSEN, C.A. VAN, Filosofische orïentatie. Een inleiding in de wijsgerige problematiek.Kampen, Kok, 1964 (2e). 276 pp. linnen. *ex libris, enkele potloodstrepen, band licht beschadigd* Euro 9,50
567015 PEURSEN, C.A. VAN, Filosofische orïentatie. Een inleiding in de wijsgerige problematiek.Kampen, Kok, 1968 (3e). 276 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 9,50
569106 PEURSEN, C.A. VAN, Hij is het weer! Beschouwingen over de betekenis van het woordje 'God'.Kampen, Kok, z.j. 65 pp. ing. (Gemeentetoerusting, 3) Euro 7,00
567104 PEURSEN, C.A. VAN, Lichaam-ziel-geest. Inleiding tot een fenomenologische anthropologie. Utrecht, Bijleveld, 1961 (2e). 166 pp. ln. + omsl. (Wetenschap en bezinning) Euro 8,00
567665 PEURSEN, C.A. VAN, Lichaam-ziel-geest. Inleiding tot een fenomenologische antropologie.Utrecht, Bijleveld, 1981 (7e). 176 pp. paperback. (Labyrint) Euro 8,00
583885 PEURSEN, C.A. VAN, De naam die geschiedenis maakt. Het geheim van de bijbelse godsnamen. Kampen, Kok, 1991. 160 pp. paperback. (Interacties) Euro 9,00
587817 PEURSEN, C.A. VAN, De naam die geschiedenis maakt. Het geheim van de bijbelse godsnamen. Kampen, Kok, 1991. 160 pp. paperback. (Interacties) *naam op schutblad, rug licht verkleurd* Euro 9,00
592372 PEURSEN, C.A. VAN, Phenomenology and reality. Pittsburgh, Duquesne UP, 1972. 264 pp. linnen. (DS, 30) Euro 15,00
568473 PEURSEN, C.A. VAN, Riskante philosophie. Een karakteristiek van het hedendaagse existentiële denken.Amsterdam, Paris, 1948. 138 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen, rug licht beschadigd* Euro 8,00
588958 PEURSEN, C.A. VAN, Strategie van de cultuur. Een beeld van de veranderingen in de hedendaagse denk- en leefwereld.Amsterdam, Elsevier, 1970. 223 pp. linnen + omslag. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* Euro 10,00
588957 PEURSEN, C.A. VAN, Strategie van de cultuur. Een beeld van de veranderingen in de hedendaagse denk- en leefwereld.Amsterdam, Elsevier, 1970. 223 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
583593 PEURSEN, C.A. VAN, De verborgen Aanwezige. Godservaringen in bijbelse verhalen. Kampen, Kok, 1993 (2e). 111 pp. paperback. Euro 7,50
591577 PEURSEN, C.A. VAN, Verhaal en werkelijkheid. Een deiktische ontologie.Kampen, Kok Agora, 1992. 226 pp. paperback. Euro 11,50
004802 PEURSEN, C.A. VAN, Verhaal en werkelijkheid. Een deiktische ontologie.Kampen, Kok Agora, 1992. 226 pp. paperback. Euro 11,50
574697 PEURSEN, C.A. VAN, Wegwijs in de wijsbegeerte. Een aansporing tot het zelf filosoferen.Amsterdam, Elsevier, 1980 (5e). 160 pp. pb. *naam op schutbl.* Euro 7,00
588390 PEURSEN, C.A. VAN, Wegwijs in de wijsbegeerte. Een aansporing tot zelf filosoferen.Amsterdam, Paris, 1956. 150 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, schutblad gebruind* Euro 7,50
017015 PEURSEN, C.A. VAN, Wegwijs in de wijsbegeerte. Een aansporing tot zelf filosoferen.Amsterdam, Paris, 1956. 150 pp. linnen. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen, schutblad gebruind* Euro 7,50
588389 PEURSEN, C.A. VAN, Wetenschappen en werkelijkheid.Kampen, Kok, 1969. 248 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 9,50
587818 PEURSEN, C.A. VAN, Wetenschappen en werkelijkheid.Kampen, Kok, 1969. 248 pp. linnen + omslag. Euro 9,50
002259 PEURSEN, C.A. VAN, Wetenschappen en werkelijkheid.Kampen, Kok, 1969. 248 pp. linnen. Euro 9,50
568195 PHILIPSE, H., Atheïstisch manifest. Drie wijsgerige opstellen over godsdienst en moraal.Amsterdam, Prometheus, 1995. 128 pp. paperback. *ex libris* Euro 11,50
596164 PHILIPSEN, B., BRANDT, R. VAN DEN, MULLER, E., (RED.), Verbeeldingen van de Ander. Over literatuur, filosofie en religie.Budel, Damon, 2002. 215 pp. paperback.Met andere bijdragen van o.a.: E. Borgman, D. de Schutter, V. Vasterling Euro 11,50
568639 PICCARDT, K.L., Wijsbegeerte als begrijpelijke wetenschap.Amsterdam, WB, 1958. 218 pp. gebonden. Euro 7,50
576788 PIGUET, J.C., De l'esthétique à la métaphysique.La Haye, Nijhoff, 1959. (VI) 294 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 3) *omslag licht beschadigd*Met opdracht van auteur aan O.F. Bollnow 12-2-1960 Euro 30,00
595740 PIJNENBURG, L., (RED.), Vijandbeelden in de filosofie. Acea van de 109e Nederlands-Vlaamse filosofendag. Wageningen, Landbouwuniversiteit, 1997. 303 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: M. Sarot, P. Hoexum, T. Domisse Euro 16,00
596709 PIVCEVIC, E., (ED.), Phenomenology and philosophical understanding.Cambridge, UP, 1980 (2e). (XIV) 288 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A. Quinton, D. Carr, A.J. Ayer, R.M. Zaner, A. Flew, W. Kaufmann, P. Ricoeur Euro 12,50
005881 PIVCEVIC, E., (ED.), Phenomenology and philosophical understanding.Cambridge, UP, 1975. (XIV) 288 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A. Quinton, D. Carr, A.J. Ayer, R.M. Zaner, A. Flew, W. Kaufmann, P. Ricoeur Euro 12,50
568659 PLATTEL, M.G., RIJK, M.C., LANGE, H.M. DE, RIJNVOS, C.J., (A.A. Ontwikkelingen in het sociale denken. Opgedragen aan prof.dr. M.G. Plattel. Baarn, Ambo, 1978. 239 pp. paperback. Bibliografie. (AT, 66, 4) *naam op schutblad* Euro 8,50
571143 PLECHANOV, G.V. (N. BELTOV), The development of the monist view of history.Moscow, Progress, 1974 (3e). 335 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag iets verkleurd en licht beschadigd Euro 10,00
569759 PLECHANOV, G.V., STEILA, D., Genesis and development of Plekhanov's theory of knowledge. A marxist between anthropological materialism and physiology. Dordrecht, Kluwer, 1991. (X) 246 pp. geb. Bibliogr. (Sovietica, 55) Euro 25,00
004064 PLESSNER, H., (HRSG.), Symphilosophein. Bericht über den Dritten Deutschen Kongreß für Philosophie Bremen 1950. Im Einvernehmen mit der Allgemeinen Gesellschaft für Philosophie in Deutschland bearb. von I. Pape und W. Stache.München, Lehnen, 1952. 368 pp. ingenaaid. *papier gebruind*Met bijdragen van o.a.: E. May, A. Wenzl, W.R. Beyer, H.H. Holz, E.W. Beth, B. Juhos, H. Barth, H. Freyer, N. Hartmann, O.F. Bollnow, B. Welte, H. Reiner Euro 20,00
583831 PLESSNER, H., REDEKER, H., Helmuth Plessner oder die verkörperte Philosophie.Berlin, Duncker, 1993. 241 pp. ing. Bibliogr. (SAG, 20) Euro 25,00
580518 PLETT, H.F., OESTERREICH, P.L., SLOANE, T.O., (ED.), Rhetorica movet. Studies in historical and modern rhetoric in honour of Heinrich F. Plett.Leiden, Brill, 1999. (VIII) 545 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (Symbola et emblemata, 9) Met bijdragen van o.a.: B.F. Scholz, L.D. Green, N.S. Struever Euro 100,00
579139 POCHHAMMER, L., Zum Problem der Willensfreiheit. Eine Betrachtung aus dem Grenzgebiet von Naturwissenschaft und Philosophie. Stuttgart, Kielmann, 1908. 82 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel, onopengesneden*Frakturschrift Euro 12,50
595227 POLAK, F.L., Hoopvolle toekomst perspectieven. Zeist, De Haan, 1957. 155 pp. linnen + omslag. Euro 9,00
588549 POLAK, F.L., Om het behoud van ons bestaan. Cultuursociologische voor-studies.Leiden, Stenfert Kroese, 1951. (XII) 287 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd en beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 10,00
587962 POLAK, F.L., Prognostica. Verkorte editie in een deel.Deventer, Kluwer, 1972 (2e). (XXXII) 462 pp. paperback. *achterplat licht beschadigd* Euro 11,50
576000 POLAK, F.L., Prognostica. Verkorte editie in een deel.Deventer, Kluwer, 1972 (2e). (XXXII) 462 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 11,50
568622 POLAK, F.L., Prognostica. Wordende wetenschap schouwt en schept de toekomst. 2 delen.Deventer, Kluwer, 1968. (XXXVI) 352, (X) 393 pp. linnen + omslag + cassette. Euro 25,00
568623 POLAK, F.L., Slow-motion mens. Een dier gedoemd tot uitsterven? Geautoriseerde vertaling: S. Hendriks.Amsterdam, Elsevier, 1977. 384 pp. paperback. (Actueel) Euro 10,00
588090 POLAK, F.L., De toekomst is verleden tijd. Cultuur-futuristische verkenningen. 2 delen.Utrecht, De Haan, 1955. (XVI) 335, (VIII) 336 pp. linnen. *deel 1 enkele potloodstrepen*Dl 1: Het beloofde land. Oerbron van opbloeiende beschaving Dl 2: De toekomst-beeldenstorm. Verblinde afbraak der cultuur Euro 20,00


naar boven
005949 POLAK, L., SPIGT, P., (RED.), Prof. mr. dr. Leo Polak. Een erflater van onze beschaving. Herdacht door vrienden en collegae gevolgd door de voordracht 'De zin van de dood'.Amsterdam, Breughel, 1946. 79 pp. gebonden + omslag. Portret. *papier gebruind*Met bijdragen van o.a.: G. van den Bergh, P.J. Enk, G. Stuiveling, L. van der Wal Euro 7,50
005128 POLAK, L., Eenheid boven geloofsverdeeldheid. Radio-rede gehouden voor de V.R.O (Vrijdenkers Radio Omroepvereeniging) op zaterdag 21 maart 1931.Amsterdam, Emmering, 1931. 46 pp. ingenaaid. Euro 7,00
589377 POLAK, L., Kennisleer contra materie-realisme. Bijdrage tot 'kritiek' en Kantbegrip.Amsterdam, Versluys, 1912. (XVI) 434 pp. half linnen. *nieuw gebonden* Euro 25,00
002125 POLAK, L., Kennisleer contra materie-realisme. Bijdrage tot 'kritiek' en Kantbegrip.Amsterdam, Versluys, 1912. (XVI) 434 pp. ingenaaid. Euro 22,50
571276 POLAK, L., Kennisleer contra materie-realisme. Bijdrage tot 'kritiek' en Kantbegrip.Amsterdam, Versluys, 1912. (XVI) 434 pp. linnen. *ex libris, rug licht geschaafd* Euro 25,00
567643 POLAK, L., Sexuele ethiek.Amsterdam, Kosmos, z.j.. 113 pp. ing. (Sexueele hervorming, 1) *rug en achterplat licht gevlekt, band licht besch.* Euro 8,50
590310 POLAK, L., Verzamelde werken. 4 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1947. (XXII) 332, (VIII) 352, (XX) 267, (VI) 298 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *naam binnenzijde voorplat, ruggen omslagen licht verkleurd*Dl 1 en 2: De zin der vergelding. Een strafrechts-philosophisch onderzoek. Dl 3 en 4: Verspreide geschriften Euro 45,00
018835 POLAK, L., Verzamelde werken. 4 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1947. (XXII) 332, (VIII) 352, (XX) 267, (VI) 298 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Dl 1 en 2: De zin der vergelding. Een strafrechts-philosophisch onderzoek. Dl 3 en 4: Verspreide geschriften Euro 45,00
007135 POORTMAN, J.J., De grondparadox en andere voordrachten en essays.Assen, Van Gorcum, 1961. 366 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
572382 POORTMAN, J.J., Het hegemonikon en zijn aandacht van den tweedengraad. Assen, Van Gorcum, 1939. 48 pp. ingenaaid. (Vragen-van-nu, 31) Euro 10,00
002540 POORTMAN, J.J., Ochêma. Geschiedenis en zin van het hylisch pluralisme (Het z.g. dualistisch materialisme) I.Assen, Van Gorcum, 1954. 183 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. Euro 16,00
004012 POORTMAN, J.J., Raakvlakken tussen oosterse en westerse filosofie. Een bundel wijsgerige opstellen, bijeengebracht door F.R. den Outer. Met een voorwoord van C.A. van Peursen.Assen, Van Gorcum, 1976. (X) 184 pp. ingenaaid. Euro 11,50
006477 POORTMAN, J.J., De theodicee, het continuïteitsbeginsel en de grondparadox.Leiden, Sijthoff, 1951. 48 pp. ingenaaid. *naam binnenzijde omslag* Euro 7,00
007818 POORTMAN, J.J., Variaties op één en meer themata. Verzamelde opstellen over wijsbegeerte, parapsychologie en theosofie.Leiden, Sijthoff, 1947. 210 pp. halflinnen + omslag. *omslag its verkleurd, naam op schutblad* Euro 11,50
002539 POORTMAN, J.J., De zin van het hylisch pluralisme. 3 delen.Assen, Van Gorcum, 1967. (XVI) 746 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Ochêma, 6a-cd) Deel 1: Historische samenvattingen, Deel 2: Fenomenologische dwarsdoorsneden, Deel 3: De waarheid van het hylisch pluralisme. Enige perspectieven. Euro 45,00
598575 POSTER, M., Existential marxism in postwar France. From Sartre to Althusser.Princeton, UP, 1975. (XII) 415 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 16,00
569711 POWYS, J.C., In spite of. A philosophy for everyman.London, Village, 1974. (VIII) 312 pp. paperback. *naam op schutblad, rug licht vlekkig* Euro 12,50
576793 PRAAG, H. VAN, Levende filosofie. Z.p., Teleac, 1969. 90 pp. paperback. Euro 6,00
593931 PRAAG, J.P. VAN, HUXLEY, J., BRONOWSKI, J., Proceedings of the first international congress on humanism and ethical culture. Amsterdam august 21-26, 1952 at the municipal university.Utrecht, Humanistisch verbond, 1953. 151 pp. ingenaaid. *omslag verschoten, naam op titelpagina*Andere bijdragen van o.a.: R. Aron, H.J. Blackham, F. de la Noë Euro 12,50
589242 PROCEE, H., Over de grenzen van culturen. Voorbij universalisme en relativisme.Meppel, Boom, 1991. 220 pp. paperback. Dissertatie. Euro 11,50
589241 PROCEE, H., Over de grenzen van culturen. Voorbij universalisme en relativisme.Meppel, Boom, 1991. 220 pp. paperback. Dissertatie. Euro 11,50
589240 PROCEE, H., Over de grenzen van culturen. Voorbij universalisme en relativisme.Meppel, Boom, 1991. 220 pp. paperback. Dissertatie. Euro 11,50
598693 PROCEE, H., Over de grenzen van culturen. Voorbij universalisme en relativisme.Meppel, Boom, 1991. 220 pp. paperback. Dissertatie. Euro 11,50
596413 PROCEE, H., Over de grenzen van culturen. Voorbij universalisme en relativisme.Meppel, Boom, 1994 (3e). 220 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
021001 PROCEE, H., Over de grenzen van culturen. Voorbij universalisme en relativisme.Meppel, Boom, 1991. 220 pp. paperback. Dissertatie. Euro 11,50
584301 PRUIJN, H., Filosofen en beleidsmakers. Budel, Damon, 2002. 175 pp. pb. *enkele markeerstiftstr.* Euro 8,00
586250 PYLE, A., (ED.), Key philosophers in conversation. The Cogito interviews. London, Routledge, 1999. (X) 256 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: M. Dummett, R. Scruton, H. Putnam Euro 16,00
566619 RAALTEN, F. VAN, Angst. Een wijsgerig-antropologische beschouwing. Bussum, WV, 1981. (VIII) 144 pp. paperback. Euro 10,00
598041 RAALTEN, F. VAN, Eenzaamheid & communicatie. Bussum, WV, 1982. 167 pp. paperback. Euro 10,00
012793 RAALTEN, F. VAN, Individualiteit.Weesp, WV, 1984. 147 pp. paperback. *naam binnenzijde omslag, rug verkleurd* Euro 8,00
569796 RADDATZ, F.J., Revolte und Melancholie. Essays zur Literaturtheorie. Hamburg, Knaus, 1979 (1.-5.T). 331 pp. gebonden + omslag. Euro 15,00
584776 RADEMAKERS, L., Filosofie van de vrije tijd.Budel, Damon, 2003. 251 pp. ingenaaid. Euro 11,50
008943 RADLOFF, E. VON, Russische philosophie. Ins Deutsche übertr. von M. Woltner.Breslau, Hirt, 1925. 152 pp. linnen. Illustraties. (Jedermanns Bücherei) *papier licht roestvlekkig, enkele kleurpotloodaantekeningen* Euro 9,50
008217 RADNITZKY, G., Contemporary schools of metascience.Chicago, Regnery, 1973 (3e herz.). (XLII) 446 pp. paperback. (GE, 6100) *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
572698 RAEYMAEKER, L. DE, Inleiding tot de wijsbegeerte en tot het thomisme.Mechelen, Kompas, 1933. 271 pp. ingenaaid. Bibliografie. (WB) *band watervlekkig** Euro 10,00
581717 RAEYMAEKER, L. DE, Metaphysica generalis. 2 delen. Leuven, Warny, 1935 (2e herz.) (XVI) 288, (VI) 289-530 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, deel 1 enkele potloodstrepen*Dl 1: Doctrinae expositio, Dl 2: Notae historicae Euro 25,00
598178 RALEA, M., Explication de l'homme. Paris, PUF, 1949. 299 pp. ingenaaid. (BPC) *papier gebruind* Euro 11,50
580975 RAMOS, S., Hacia un nuevo humanismo. Estudio introductorio de R. Moreno. Z.p., Fondo de cultura económica, 1962 (2e). (XXVI) 107 pp. ing. (Dianoia) *omsl. smoezelig* Euro 10,00
015255 RAMSEY, I., (ED.), Prospect for metaphysics. Essays of metaphysical exploration.London, Allen, 1961. 240 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A.C. Ewing, H. Armstrong, H.D. Lewis Euro 15,00
590734 RANDALL, J.H., Nature and historical experience. Essays in naturalism and in the theory of history.New York, CUP, 1958. (VIII) 326 pp. linnen. *schutbladen roestvlekkig* Euro 11,50
584272 RANSOM, J.C., MAGNER, J.E., John Crowe Ransom. Critical principles and preoccupations. The Hague, Mouton, 1971. 134 pp. ing. Bibliogr. (De proprietatibus litterarum, 22) *omsl. iets geschaafd* Euro 11,50
593927 RAPAPORT, H., Is there truth in art?Ithaca, Cornell UP, 1997. (XVIII) 221 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
586353 RAPAPORT, H., The theory mess. Deconstruction in eclipse. New York, CUP, 2001. (XXII) 188 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
582234 RASMUSSEN, D.M., Symbol and interpretation. The Hague, Nijhoff, 1974. (VI) 101 pp. ing. *naam op schutbl., omsl. licht verkleurd* Euro 10,00
570738 RATHENAU, W., KESSLER, H.G., Walther Rathenau. Zijn leven en zijn werk. Geautoriseerde vertaling.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1929. (VIII) 410 pp. linnen. Portret. Illustraties. Euro 20,00
596235 RATHENAU, W., KONING, J.A. DE, Rathenau's denkbeelden over onze samenleving.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1930. (VIII) 169 pp. linnen. Dissertatie. *ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 12,50
581333 RATHENAU, W., Neue Briefe. Dresden, Reissner, 1927. 92 pp. linnen. Portret. *rug gevlekt, naam op schutbl.*Die vorliegende Ausgabe stellt einen Nachtrag zu der grossen zweibändigen Ausgabe der Briefe von Walther Rathenau dar Euro 12,50
581332 RATHENAU, W., Eine Streitschrift. Auseinandersetzungen mit dem Transzendenten. Weilheim/Obb., Barth, 1967. 247 pp. ln + omsl. *naam op schutbl.* Euro 11,50
566811 RATHENAU, W., Von kommenden Dingen. Berlin, Fischer, 1929 (80.-84. Aufl.). 366 pp. linnen. (GS, 3) Euro 15,00
011863 RAUCHE, G.A., The abdication of philosophy. The abdication of man (A critical study of the interdependence of philosophy as critical theory and man as a free individual).The Hague, Nijhoff, 1974. (VIII) 168 pp. ing. Euro 12,50
588944 RECK, A.J., Speculative philosophy. A study of its nature types and uses.Albuquerque, New Mexico UP, 1972. (X) 284 pp. paperback. *rug iets verkleurd* Euro 10,00
002916 RECK, A.J., Speculative philosophy. A study of its nature types and uses.Albuquerque, New Mexico UP, 1972. (X) 284 pp. paperback. Euro 10,00


naar boven
000400 REDEKER, H., Existentialisme. Een doortocht door philosophisch frontgebied.Amsterdam, Bezige Bij, 1949. 347 pp. linnen. Euro 11,50
566467 REDEKER, H., Existentialisme. Een doortocht door philosophisch frontgebied.Amsterdam, Bezige Bij, 1956 (2e). 224 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
000280 REDMOND, W.B., Bibliography of the philosophy in the Iberian colonies of America.The Hague, Nijhoff, 1972. (XIV) 174 pp. linnen + omslag. (IAHI, 51) Euro 12,50
582307 RÉE, J., I see a voice. Deafness, language and the senses - a philosophical history.New York, Holt, 1999. (XVI) 399 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. (Metropolitan) Euro 16,00
007567 REID, L.A., Philosophy and education. An introduction.London, Heinemann, 1968 (6e). (XVI) 203 pp. linnen. *enkele penstrepen* Euro 11,50
580344 REIDEMEISTER, K., Die Unsachlichkeit der Existenzphilosophie. Vier kritische Aufsätze. Berlin, Springer, 1954. 40 pp. ing. Euro 10,00
568134 REIJEN, W.L. VAN, De onvoltooide rede. Modern en postmodern.Kampen, Kok Agora, 1987. 158 pp. paperback. Illustraties. * papier licht gebruind* Euro 7,00
580172 REIJEN, W.L. VAN, Verstehen der Endlichkeit. Historische und systematische Untersuchungen zu einem Problem der Transzendentalphilosophie.Freiburg i.Br., z.u., 1967. (XIV) 138 pp. ing. Diss. Euro 15,00
567066 REINER, H., Das Phänomen des Glaubens dargestellt im Hinblick auf das Problem des metaphysischen Gehalts. Halle a. Saale, Niemeyer, 1934. (XII) 256 pp. ln. *enkele potl.str.* Euro 20,00
004917 REININGER, R., MEISTER, R., (HRSG.), Philosophie der Wirklichkeitsnähe. Festschrift zum 80. Geburtstag Robert Reiningers (28. September 1949).Wien, Sexl, 1949. 279 pp. halflinnen. Bibliografie. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: V. Brod, V. Kraft, R. Friedmann, E. Topitsch, S. Schmida Euro 20,00
010257 REINKE, J., Die Welt als Tat. Umrisse einer Weltansicht auf naturwissenschaftlicher Grundlage.Berlin, Paetel, 1925 (7e). 505 pp. hlf ldr. Ills. *kop verguld, licht roestvlekkig*Frakturschrift. 'Vertreter des Neovitalismus'. Ziegenfuss, 335, 336 Euro 35,00
017887 REITZER, A., Das Problem des Materiebegriffes. Eine Auseinandersetzung zwischen den ontologisch-naturphilosophischen Richtungen der Gegenwart und dem dialektischen Materialismus.München, Salzer, 1960. (X) 170 (X) pp. ing. Diss. *rug licht besch.* Euro 11,50
574937 RENARD, G., Is de mensch vrij? Uit het Fransch.Amsterdam, Vermeer, z.j. 116 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd en iets vlekkig* Euro 8,00
591048 RENAUT, A., L'ère de l'individu. Contribution à une histoire de la subjectivité.Paris, Gallimard, 1989. 299 pp. paperback. (BI) *omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 12,50
012787 REVEL, J.F., La connaissance inutile. Paris, Grasset, 1988. 402 pp. paperback. Euro 15,00
009452 REVEL, J.F., Contrecensures. Politique, religion, culture de masse, art et critique d'art, enseignement, avant-garde, philosophie et sciences humaines, auteurs incompris, antisémitisme.Paris, Pauvert , 1966. 389 pp. paperback. *naam op titelpagina, rug licht beschadigd* Euro 10,00
567493 REVEL, J.F., Geschiedenis van de westerse filosofie. Vert. van H. Bakker, H.L. Bouman, A.J. Kerkhof en G. Kwaad. 2 dln.Meppel, Boom, 1971. 272, 274 pp. paperback. (BP, 27, 28) *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd*Dl 1: Van de Oudheid tot de Renaissance, of van het ontstaan van de filosofie tot het onstaan van de wetenschap, Dl 2: De filosofie in het tijdperk van de wetenschap (15e, 16e en 17e eeuw) Euro 11,50
002044 REVEL, J.F., How democracies perish. With the assistance of B. Lazitch. Transl. from the French by W. Byron.London, Weidenfeld, 1985. (VI) 376 pp. linnen + omslag. *papier langs randen iets gebruind* Euro 12,50
566224 REVEL, J.F., Het komplot der vromen. Vert. door J. Mansfeld.Amsterdam, AP, 1976 (2e herz.). 156 pp. paperback. (Synopsis) Euro 7,00
002653 REVEL, J.F., Lettre ouverte à la droite.Paris, Michel, 1968. 158 pp. ingenaaid. (Lettre ouverte) *naam op schutblad* Euro 7,00
009494 REVEL, J.F., Pourquoi des philosophes suivi de 'La cabale des dévots' et précédé d'une étude inédite sur 'La philosophie depuis 1960'.Paris, Julliard, 1971. 476 pp. paperback. Euro 12,50
579719 REVEL, J.F., So enden die Demokratien. Unter Mitarbeit von B. Lazitch. Aus dem Franz. von U.F. Müller.München, Piper, 1985 (3e). 408 pp. ln. + omsl. Euro 11,50
575820 REVEL, J.F., La tentation totalitaire. Paris, Laffont, 1976. 370 pp. ingenaaid. (Libertés 2000) Euro 10,00
012790 REVEL, J.F., De totalitaire verleiding. Vert. door C. Misset en A. van der Niet.Amsterdam, AP, 1977. 332 pp. paperback. (Synopsis) *deel omslag licht verkleurd* Euro 8,00
567521 REVEL, J.F., Waarom democratieën sterven. Ned. vert.: G. Bakx.Antwerpen, Manteau, 1984. 349 pp. pb. Euro 9,50
598333 REYER, W., Einführung in die Phänomenologie. Leipzig, Meiner, 1926. (X) 465 pp. halflinnen. Illustraties. (Wissen und Forschen, 18) *nieuw gebonden, papier hier en daar roestvlekkig, enkele potloodstrepen* Euro 15,00
571373 REYER, W., Einführung in die Phänomenologie. Leipzig, Meiner, 1926. (X) 465 pp. ingenaaid. (Wissen und Forschen, 18) *papier licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd* Euro 12,50
580977 REYES, R.C., Los filósofos modernos en la independencia latinoamericana. Z.p., UNAM, 1964. 306 pp.ing. Euro 15,00
574941 RICE, D.F., Reinhold Niebuhr and John Dewey. An American odyssey. Albany, SUNY, 1993. (XXVIII) 358 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
598147 RICHTSCHEID, H., Existenz in dieser Zeit. München, Beck, 1965. 169 pp. pb. (BSR, 37) Euro 7,00
569421 RICHTSCHEID, H., Existenz in dieser Zeit. München, Beck, 1965. 169 pp. pb. (BSR, 37) Euro 7,00
015395 RICKERT, H., Die Grenzen der naturwissenschaftlichen Begriffsbildung. Eine logische Einleitung in die historischen Wissenschaften.Tübingen, Mohr, 1913 (2e herz.). (XII) 644 pp. halflinnen. *rug licht beschadigd* Euro 65,00
004717 RICOEUR, P., BÖHNKE, M., Konkrete Reflexion. Philosophische und theologische Hermeneutik. Ein Interpretationsversuch über Paul Ricoeur. Frankfurt a.M., Lang, 1983. 271 pp. paperback. Bibliografie. (Disputationes theologicae, 15) Euro 12,50
584408 RICOEUR, P., DOSSE, F., Paul Ricoeur. Les sens d'une vie. Nouvelle édition. Paris, Découverte, 2001. 789 pp. pb. (La découverte poche, 103) Euro 20,00
000876 RICOEUR, P., LEEUWEN, T.M. VAN, The surplus of meaning. Ontology and eschatology in the philosophy of Paul Ricoeur.Amsterdam, Rodopi, 1981. (VI) 199 pp. ingenaaid. Bibliografie. (AST, 2) Euro 15,00
007157 RICOEUR, P., Le conflit des interprétations. Essais d'herméneutique.Paris, Seuil, 1969. 506 pp. ingenaaid. (L'ordre philosophique) *omslag licht roestvlekkig* Euro 25,00
591544 RICOEUR, P., Freud and philosophy. An essay on interpretation. Translated by D. Savage.New Haven, YUP, 1977 (4e). (XIV) 573 pp. paperback. (YP, 314) The Terry lectures Euro 20,00
003825 RICOEUR, P., La métaphore vive.Paris, Seuil, 1975. 416 pp. ingenaaid. (L'ordre philosophique) Euro 20,00
004697 RICOEUR, P., Philosophie de la volonté. II. Finitude et culpabilité. 2 delen.Paris, Aubier, 1960-68. 164, 335 pp. ingenaaid. (Philosophie de l'esprit) *banden licht verkleurd*Deel 1: L'homme faillible, Deel 2: La symbolique du mal Euro 30,00
591272 RICOEUR, P., The philosophy of Paul Ricoeur. An anthology of his work. Ed. by C.E. Reagan & D. Stewart.Boston, Beacon, 1978. (VIII) 262 pp. paperback. Bibliografie. (BP, 567) Euro 10,00
012715 RICOEUR, P., Temps et récit. 2 delen. Paris, Seuil, 1983-84. 404, 298 pp. paperback. (Points) Deel 1: L'intrige et le récit historique, Deel 2: La configuration dans le récit de fiction Euro 16,00
598105 RIEGL, A., Grammaire historique des arts plastiques. Volonté artistique et vision du monde. Traduit de l'allemand par E. Kaufholz. Présentation par O. Pächt.Paris, Klincksieck, 2003. (XXXIV) 210 pp. paperback. (L'esprit et les formes) Euro 12,50
005779 RIEHL, A., Zur Einführung in die Philosophie der Gegenwart. Acht Vorträge.Leipzig, Teubner, 1903. (VI) 258 pp. linnen. *ex libris, boekblok licht roestvlekkig, enkele penaantekeningen*Erstauflage. Aloys Riehl, 1844-1924. Kritisch-realistischer Neukantianer. Metzke, 430. Ziegenfuss, 2, 351-354 Euro 25,00
575248 RIEHL, A., Zur Einführung in die Philosophie der Gegenwart. Acht Vorträge.Leipzig, Teubner, 1903. (VI) 258 pp. gebonden. *enkele potloodstrepen, bovenzijde rug licht beschadigd*Erstauflage. Aloys Riehl, 1844-1924. Kritisch-realistischer Neukantianer. Metzke, 430. Ziegenfuss, 2, 351-354 Euro 25,00
006413 RIESSEN, H. VAN, Op wijsgerige wegen.Wageningen, Zomer, 1963 (2e herz.). 102 pp. linnen. *band licht verkleurd* Euro 10,00
589186 RIESSEN, H. VAN, Wijsbegeerte. Kampen, Kok, 1970. 224 pp. ingenaaid.Herschrijving van 'Op wijsgerige wegen' Euro 8,00
568634 RIESSEN, H. VAN, Wijsbegeerte. Kampen, Kok, 1970. 224 pp. ingenaaid.Herschrijving van 'Op wijsgerige wegen' Euro 8,00
017454 RIETDIJK, C.W., Een filosofie voor het cybernetisch-biotechnische tijdperk. 91 stellingen.Assen, Van Gorcum, 1967. (VI) 116 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 8,00
566644 RIJNTJES, G.J.P., (RED.), Zoeken naar het mensbeeld. Een peiling aan het eind van de 20e eeuw. Utrecht, Spectrum, 1995. 319 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: F. van der Blij, H. Verbiest, V. Brümmer, H. von der Dunk. Euro 15,00
597786 RINTELEN, F.J. VON, Philosophie der Endlichkeit als Spiegel der Gegenwart.Meisenheim am Glan, Hain, 1951. (XXIV) 490 pp. linnen + omslag Erstausgabe Euro 25,00
580161 RINTELEN, F.J. VON, Philosophie der Endlichkeit als Spiegel der Gegenwart.Meisenheim am Glan, Hain, 1960 (2e herz.). (XVIII) 490 pp. linnen + omslag *band licht vlekkig* Euro 25,00
573942 RIOUX, B., L'être et la vérité chez Heidegger et saint Thomas d' Aquin. Préface par P. Ricoeur. Montréal, PU, 1963. (X) 267 pp. ingenaaid. Bibliografie. *ex libris, schutblad en titelpagina beschadigd* Euro 15,00


naar boven
582586 RITTER, J., (HRSG.), Historisches Wörterbuch der Philosophie. Unter Mitwirkung von mehr als 700 Fachgelehrten. In Verbindung mit G. Bien, J. Frese, W. Goerdt, O. Graefe, K. Gründer, F. Kambartel, F. Kaulbach, H. Lübbe, O. Marquard, R. Maurer, L. Oeing-Hanhoff, W. Oelmüller, H. Schepers, R. Spaemann. Völlig neubearbeitete Ausgabe des 'Wörterbuchs der philosophischen Begriffe' von Rudolf Eisler. 4 delen. Basel, Schwabe, 1971-1976. (XII) 1036 (9), (VI) 1152 (9), (VI) 1272 (9), (VI) 1470 (9) pp. linnen + omslag. *omslag delen 1 en 2 beschadigd*Dl 1: A-C, Dl 2: D-F, Dl 3: G-H, Dl 4: I-K Euro 300,00
581212 ROGGE, E., Axiomatik alles möglichen Philosophierens. Das grundsätzliche Sprechen der Logik, der Sprach-Kritik und der Lebens-Metaphysik.Meisenheim am Glan, Hain, 1950. (XVI) 240 pp. ln. *kleurpotlaant. op schutbl.*Geleitwort von O.F. Bollnow Euro 50,00
597908 ROLLAND DE RENÉVILLE, J., Aventure de l'absolu.La Haye, Nijhoff, 1972. (XX) 317 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 48) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
006850 ROLLAND DE RENÉVILLE, J., Aventure de l'absolu.La Haye, Nijhoff, 1972. (XX) 317 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 48) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
590959 RONDHUIS, T., Filosoferen met kinderen. Rotterdam, Lemniscaat, 1994. 124 pp. paperback. Illustraties. Euro 9,00
597130 RONELL, A., Stupidity. Urbana, UIP, 2003. (IV) 366 pp. paperback. Euro 12,50
581216 RÖPKE, W., Mass und Mitte.Erlenbach-Zürich, Rentsch, 1950. 261 pp. ln. *band licht roestvlekkig, enkele potl.str.* Euro 11,50
597522 RORTY, R., FESTENSTEIN, M., THOMPSON, S., (ED.), Richard Rorty. Critical dialogues.Cambridge, Polity, 2001. (X) 241 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: J. Horton, D. Conway, N. Geras Euro 15,00
588977 RORTY, R., MALACHOWSKI, A., (ED.), Reading Rorty. Critical responses to 'Philosophy and the mirror of nature' (and beyond). Associate ed. J. Burrows.Oxford, Blackwell, 1991 (2e). (XII) 384 pp. paperback. Bibliografie. Euro 15,00
586356 RORTY, R., Conséquences du pragmatisme. Essais 1972-1980. Trad. de l'anglais par J.P. Cometti.Paris, Seuil, 1993. 412 pp. paperback. (L'ordre philosophique) Euro 16,00
003349 ROSE, H., ROSE, S., (ED.), The radicalisation of science. Ideology of/in the natural sciences. London, Macmillan, 1976. (XXVI) 205 pp. paperback. (CSS) Met bijdragen van o.a.: L. Stehelin, J. Needham, S. Anderson Euro 11,50
597982 ROSEN, S., Hermeneutics as politics. With a foreword by R.B. Pippin.New Haven, YUP, 2003 (2e). (XIV) 213 pp. paperback. Euro 11,50
596123 ROSEN, S., Hermeneutics as politics.Oxford, UP, 1987. (VI) 213 pp. paperback. Euro 11,50
597672 ROSEN, S., Nihilism: a philosophical essay. New Haven, YUP, 1969. (XX) 241 pp. paperback. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 12,50
582625 ROSENZWEIG, F., MONGIN, O., ROLLAND, J., DERCZANSKI, A., (RED.), Franz Rosenzweig.Paris, La nuit surveillée, 1982. 237 pp. ing. Bibliogr. Ills. (Les cahiers de la nuit surveillée, 1)Met bijdragen van o.a.: G. Scholem, E. Lévinas, B. Dupuy Euro 20,00
018337 ROSLANSKY, J.D., (ED.), The uniqueness of man. A discussion at the Nobel conference organized by Gustavus Adolphus College, St. Peter, Minnesota, 1968.Amsterdam, NHPC, 1969. (X) 189 pp. ln. Portr. Ills. *naam op schutbl.*Met bijdragen van o.a.: E. McMullin, T. Dobzhansky, W.H. Thorpe, J.C. Eccles Euro 15,00
575465 ROSSET, C., VERBEECK, P., De sprakeloze werkelijkheid. Inleiding tot de filosofie van Clément Rosset. Leuven, Acco, 1997. 95 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
568633 ROSSET, C., Le réel et son double. Essai.Paris, Gallimard, 1990 (3e). 130 pp. ing. (NRF) Euro 7,00
589084 ROSTEUTSCHER, J.H.W., Die Wiederkunft des Dionysos. Der naturmystische Irrationalismus in Deutschland.Bern, Francke, 1947. 266 pp. linnen. Euro 20,00
595562 ROSTEUTSCHER, J.H.W., Die Wiederkunft des Dionysos. Der naturmystische Irrationalismus in Deutschland.Bern, Francke, 1947. 266 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
016536 ROTERMUNDT, R., Jedes Ende ist ein Anfang. Auffassungen vom Ende der Geschichte.Darmstadt, WB, 1994. (VIII) 177 pp. paperback. Euro 10,00
004358 ROUGEMONT, D. DE, Als uzelf. Opstellen over de liefdesmythen. Vert. J.M. Tillema-De Vries en L. Kamp-Kan.Rotterdam, Lemniscaat, 1965. 236 pp. paperback. Euro 8,50
015191 ROUGEMONT, D. DE, L'amour et occident.Paris, Loisirs, 1991. 499 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (La bibliothèque du XXe siècle) Euro 12,50
595366 ROUGEMONT, D. DE, Comme toi-même. Essais sur les mythes de l'amour. Paris, Michel, 1961. 285 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 12,50
017096 ROUGEMONT, D. DE, Journal d'un intellectuel en chômage.Paris, Michel, 1945 (2e). 251 pp. ingenaaid *achterplat los, naam op schutblad* Euro 8,00
575901 ROUGEMONT, D. DE, Journal d'un intellectuel en chômage.Paris, Michel, 1937. 251 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 10,00
585589 ROUGEMONT, D. DE, The myths of love. Transl. from the French by R. Howard.London, Faber, 1964. (X) 239 pp. linnen + omslag. * omslag licht beschadigd*opstellen over de mythische figuren Tristan en Don Juan Euro 11,50
588945 ROUGEMONT, D. DE, La part du diable. Nouvelle version.Neuchatel, Baconnière, 1945. 192 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad*Cet ouvrage a été tiré a deux mille cinq cents exemplaires numérotés de 1 a 2500. Exemplaire nº 1431 Euro 8,50
015673 ROUGEMONT, D. DE, La part du diable. Nouvelle version.Neuchatel, Baconnière, 1945. 192 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen*Cet ouvrage a été tiré a deux mille cinq cents exemplaires numérotés de 1 a 2500. Exemplaire nº 1344 Euro 8,50
007194 ROUGEMONT, D. DE, Het westers avontuur van de mens. Vert. A. van Ree.Amsterdam, Holland, 1958. 190 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, ex libris* Euro 12,50
593156 ROWLEY, H., Tête-à-tête. Simone de Beauvoir en Jean-Paul Sartre. Portret van een relatie. Vertaald door R. van Essen.Amsterdam, Ambo, 2005. 392 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 17,50
566501 RUBINSTEIN, S.L., PAYNE, T.R., S.L. Rubinstejn and the philosophical foundations of soviet psychology. Dordrecht, Reidel, 1968. (X) 184 pp. ln + omsl. Bibliogr. (Sovietica) *omsl. licht besch.* Euro 15,00
009464 RUNES, D.D., Handbook of reason.New York, PL, 1972. 200 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 8,50
568677 RUNES, D.D., Letters to my teacher.Z.p., PL, z.j. 105 pp. ln. Euro 7,00
589867 RUPRECHT, L.A., Afterwords. Hellenism, modernism, and the myth of decadence.Albany, SUNY, 1996. (XIV) 260 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
590678 SAFRANSKI, R., LOOSE, D.A.A., WAANDERS, S.J.M., (RED.), Nihilisme en transcendentie. Safranski-seminar.Budel, Damon, 2001. 90 pp. ingenaaid. *potloodaantekeningen* Euro 8,50
575048 SAFRANSKI, R., Das Böse oder Das Drama der Freiheit. München, Hanser, 1997. 335 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
578322 SALLIS, J., Delimitations. Phenomenology and the end of metaphysics. Bloomington, IUP, 1995 (2e herz.). (XVI) 253 pp. paperback. (Studies in continental thought) Euro 15,00
001481 SALLIS, J.C., MONETA, G., TAMINIAUX, J., (ED.), The collegium phaenomenologicum. The first ten years.Dordrecht, Kluwer, 1988. (VIII) 340 pp. gebonden. ((Phaenomenologica, 105)Met bijdragen van o.a.: D.F. Krell, T. Sheehan, J. Sallis, P. Emad Euro 35,00
591502 SANDERS, A., Dear Maimonides. A discourse on religion and science.Northvale, Aronson, 1996. (XII) 362 pp. paperback. Euro 12,50
595013 SANDERS, A., Dear Maimonides. A discourse on religion and science.Northvale, Aronson, 1996. (XII) 362 pp. paperback. Euro 12,50
015053 SANDERS, C., RAPPARD, J.F.H. VAN, Filosofie van de psychologische wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1987. 120 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) Euro 8,00
579103 SANSOT, P., Lof der traagheid. Vertaald door F. de Haan. Amsterdam, Atlas, 2000. 174 pp. paperback. *voorplat licht beschadigd* Euro 8,50
586257 SANTAYANA, G., Persons and places. Fragments of autobiography. Ed. by W.G. Holzberger and H.J. Saatkamp, with an introd. by R.C. Lyon. Cambridge, MIT, 1987. (XL) 621 pp. paperback. Portret. Illustraties. (The works of George Santayana, 1) *omslag licht beschadigd* Euro 25,00
596180 SANTAYANA, G., Reason in art. Volume four of 'The life of reason'.New York, Dover, 1982 (2e). (X) 230 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 10,00
596212 SARTRE, J.P., ALBÉRÈS, R.M., Sartre. Vertaling van M.H. Mout-van Tooren.Den Haag, Kruseman, 1962 (3e herz.) 140 pp. paperback. Euro 7,50
598369 SARTRE, J.P., ALBÉRÈS, R.M., Sartre. Vertaling van M.H. Mout-van Tooren.Den Haag, Kruseman, 1969 (4e). 139 pp. paperback. (Grote figuren uit heden en verleden) *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 7,50
014826 SARTRE, J.P., BUISINE, A., Laideurs de Sartre.Lille, PU, 1986. 164 pp. paperback. (Objet) Euro 10,00
014818 SARTRE, J.P., BURGELIN, C., (ED.), Lectures de Sartre.Lyon, PU, 1986. 340 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: A. Buisine, J. Deguy, M. Contat, P. Masson, L. Fretz, Euro 15,00
014812 SARTRE, J.P., BURNIER, M.A., Le testament de Sartre.Paris, Orban, 1982. 203 pp. paperback. Euro 8,00
566253 SARTRE, J.P., CAMPBELL, R., Jean-Paul Sartre ou une littérature philosophique.Paris, Ardent, 1946 (2e herz). 289 pp. ingenaaid. (Aux sources, 2) Euro 9,50
595325 SARTRE, J.P., CARETTE, R., Sartre et la philosophie du possible. Gand, J.D.S., z.j. 64 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* Euro 10,00


naar boven
014919 SARTRE, J.P., CAWS, P., Sartre.London, Routledge, 1979. (XIV) 210 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Arguments of philosophers) Euro 12,50
014730 SARTRE, J.P., CHIODI, P., Sartre and marxism. Transl. from the Ital. by K. Soper.Hassocks, Harvester, 1976. (XIV) 162 pp. ln + omsl. (EPHS) *rug omsl. verkleurd* Euro 10,00
009038 SARTRE, J.P., COHEN-SOLAL, A., Jean-Paul Sartre. Zijn biografie. Vert. door T. Boot, B. Herklotz, M. de Veth.Amsterdam, Van Gennep, 1988 (7e). 610 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
583802 SARTRE, J.P., COHEN-SOLAL, A., Jean-Paul Sartre. Zijn biografie. Vert.: T. Boot, B. Herklotz en M. de Veth.Amsterdam, Van Gennep, 1987. 610 pp. ing. Bibliogr. Ills. *rug verkleurd* Euro 12,50
569892 SARTRE, J.P., COHEN-SOLAL, A., Jean-Paul Sartre. Zijn biografie. Vert.: T. Boot, B. Herklotz en M. de Veth.Amsterdam, Van Gennep, 1989 (8e). 609 pp. pb. Bibliogr. Ills. Euro 10,00
003797 SARTRE, J.P., COHEN-SOLAL, A., Sartre. A Life. Transl. by A. Cancogni. Ed. by N. MacAfee.New York, Pantheon, 1987. 592 pp. hlf ln. + omsl. Bibliogr. Ills.*omsl. licht besch., namen op schutbl.* Euro 16,00
597380 SARTRE, J.P., COHEN-SOLAL, A., Sartre.Paris, Gallimard, 1985. 728 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (NRF) *omslag licht beschadigd*Franse editie Euro 20,00
568675 SARTRE, J.P., COHEN-SOLAL, A., Sartre.Paris, Gallimard, 1985. 728 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (NRF) *enkele penstrepen* Euro 15,00
014824 SARTRE, J.P., COLOMBEL, J., Sartre ou le parti de vivre.Paris, Grasset, 1981. 317 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
014742 SARTRE, J.P., CRAIB, I., Existentialism and sociology. A study of Jean-Paul Sartre.Cambridge, UP, 1976. (VIII) 242 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 12,50
012816 SARTRE, J.P., DESAN, W., The tragic finale. An essay on the philosophy of Jean-Paul Sartre.New York, Harper,1960 (2e herz.) (XXVI) 228 pp. paperback. Bibliogafie. (TB, 1030) Euro 9,00
570653 SARTRE, J.P., FAUST, G., Die Relationstheorie bei Sartre. Frankfurt a. M., z.u., 1969. (VI) 145 pp. pb. Diss. Euro 12,50
014744 SARTRE, J.P., FLYNN, T.R., Sartre and marxist existentialism. The test case of collective responsibility.Chicago, UP, 1984. (XIV) 265 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
595392 SARTRE, J.P., FRETZ, L., Het individualiteitsconcept in Sartres filosofie. Delft, UP, 1984. (XII) 348 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50
571302 SARTRE, J.P., FRETZ, L., Het individualiteitsconcept in Sartres filosofie. Delft, UP, 1984. (XII) 348 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *met opdracht van auteur* Euro 15,00
015039 SARTRE, J.P., GEORGE, F., Deux études sur Sartre.Paris, Bourgois, 1976. 439 pp. ingenaaid. *omslag en papier licht verkleurd* Euro 14,00
018345 SARTRE, J.P., GERASSI, J., Jean-Paul Sartre. Hated conscience of his century. Vol. 1 Protestant or protestor?Chicago, UP, 1989. (X) 213 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 11,50
014726 SARTRE, J.P., GREENE, N.N., Jean-Paul Sartre. The existentialist ethic.Michigan, UP, 1963. (VIII) 213 pp. paperback. (AA, 75) *enkele kleurpotloodstepen, omslag gebruind* Euro 10,00
583770 SARTRE, J.P., HANA, G.G., Freiheit und Person. Eine Auseinandersetzung mit der Darstellung Jean-Paul Sartres. München, Beck, 1965. (X) 176 pp. ing. *potl.str.* Euro 10,00
014773 SARTRE, J.P., HARTMANN, K., Sartres Sozialphilosophie. Eine Untersuchung zur 'Critique de la raison dialectique 1'.Berlin, De Gruyter, 1966. (VIII) 210 pp. ln. *enkele potl.str., paperclipafdruk op schut- en titelbl.* Euro 15,00
595327 SARTRE, J.P., HASENHÜTTL, G., In gesprek met J.-P. Sartre. Vert. door A. van der Zeijden. Antwerpen, Patmos, 1973. 243 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
015034 SARTRE, J.P., HAUG, W.F., Jean-Paul Sartre und die Konstruktion des Absurden.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1966 (1.-3.T.). 248 pp. paperback. Euro 7,00
019321 SARTRE, J.P., HAYMAN, R., Sartre. A life.New York, Simon, 1987. 572 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
013186 SARTRE, J.P., HAYMAN, R., Writing against. A biography of Sartre.London, Weidenfeld, 1986. (XL) 487 pp. linnen + omslag. Illustraties. *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
570648 SARTRE, J.P., HERPERS, M., Die ganzheitliche Struktur des Fürsichseins. Ein Beitrag zur Untersuchung des ontologischen Subjektbegriffs J.P. Sartres.Bonn, z.u., 1965. 116 pp. pb. Diss. Euro 12,50
003781 SARTRE, J.P., HOLLIER, D., Politique de la prose. Jean-Paul Sartre et l'an quarante. Essai.Paris, Gallimard, 1982. 310 pp. ingenaaid. (Le chemin) Euro 10,00
014537 SARTRE, J.P., HOUBART, J., Un père dénaturé. Essai critique sur la philosophie de Jean-Paul Sartre.Paris, Julliard, 1964. 218 pp. ingenaaid. Euro 7,00
014820 SARTRE, J.P., HOWELLS, C., Sartre's theory of literature.London, MHRA, 1979. (VIII) 251 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Texts and dissertations, 14) Euro 12,50
014529 SARTRE, J.P., ISSACHAROFF, M., VILQUIN, J.C., (ED.), Sartre et la mise en signe.Paris, Klincksieck, 1982. 167 pp. paperback. (FFM, 30) *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: G. Idt, S. Doubrovsky, J. Alter, G. Prince, M. Contat Euro 8,00
015116 SARTRE, J.P., JEANSON, F., Jean-Paul Sartre. Vert. C.P. Heering-Moorman.Amsterdam, Bezige Bij, 1968. 207 pp. paperback. Portret. Illustraties. (Literaire documentenserie, 7) *naam op schutblad* Euro 6,00
569767 SARTRE, J.P., JEANSON, F., Sartre dans sa vie. Paris, Seuil, 1974. 299 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
014929 SARTRE, J.P., KING, T.M., Sartre and the sacred.Chicago, UP, 1974. (XII) 200 pp. geb + omsl. Euro 11,50
014764 SARTRE, J.P., LACAPRA, D., A preface to Sartre.Ithaka, Cornell UP, 1978. 250 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
006331 SARTRE, J.P., LAING, R.D., COOPER, D.G., Rede en geweld. Tien jaren filosofie van Sartre-1950/1960. Met een woord vooraf van J.P. Sartre. Vert. van I. Rijkens.Meppel, Boom, 1970. 190 pp. paperback. (BP, 41) Euro 8,00
014782 SARTRE, J.P., LAWLER, J., The existentialist marxism of Jean-Paul Sartre.Amsterdam, Grüner, 1976. (X) 291 pp. paperback. (PC, 18) Euro 11,50
596818 SARTRE, J.P., LÉVY, B.H., L'espoir maintenant. Les entretiens de 1980. Présentés et suivis du 'Mot de la fin' par B. Lévy.Lagrasse, Verdier, 1991. 100 pp. ingenaaid. Euro 10,00
596819 SARTRE, J.P., LÉVY, B.H., Le nom de l'homme. Dialogue avec Sartre.Lagrasse, Verdier, 1984. 191 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 11,50
598084 SARTRE, J.P., LÉVY, B.H., Pouvoir et liberté. Cahiers. Texte établi, présenté et annoté par G. Hanus.Lagrasse, Verdier, 2007. 184 pp. paperback. (Philosophie) Euro 11,50
593966 SARTRE, J.P., LÉVY, B.H., Le siècle de Sartre. Enquête philosophique.Paris, Grasset, 2000. 663 pp. paperback. Euro 17,50
567880 SARTRE, J.P., LILAR, S., A propos de Sartre et de l'amour.Paris, Grasset, 1967. 274 pp. ing. Ills. Euro 9,50
583792 SARTRE, J.P., MANSER, A., Sartre. A philosophical study. London, Athlone, 1966. (X) 280 pp. ln. Bibliogr. *enkele potl.str.* Euro 15,00
014816 SARTRE, J.P., MARTIN-DESLIAS, N., Jean-Paul Sartre ou la conscience ambiguë.Paris, Nagel, 1972. 214 pp. ingenaaid. (Pensées) Euro 10,00
015043 SARTRE, J.P., MÉSZAROS, I., The work of Sartre. Volume one. Search for freedom. Brighton, Harvester, 1979. (VIII) 279 pp. paperback. (Philosophy now) Euro 10,00
010201 SARTRE, J.P., MOLNAR, T., Sartre. Ideologe unserer Zeit. Aus dem Am. übertr. von J. und T. Knust.München, Langen, 1970. 160 pp. linnen + omslag. Euro 7,00
583995 SARTRE, J.P., NAUTA, L.W., Jean-Paul Sartre.Baarn, WV, 1966. 136 pp. ln +omsl. Bibliogr. (WM) *naam op schutbl., enkele penstr.* Euro 8,00
595118 SARTRE, J.P., NAUTA, L.W., Jean-Paul Sartre.Baarn, WV, 1966. 136 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) *omslag licht beschadigd* Euro 8,50
569592 SARTRE, J.P., NAUTA, L.W., Jean-Paul Sartre.Baarn, WV, 1972 (3e). 140 pp. paperback. Bibliografie. (WM) Euro 7,00
009197 SARTRE, J.P., NIFTRIK, G.C. VAN, De boodschap van Sartre.Nijkerk, Callenbach, 1953. 189 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
014750 SARTRE, J.P., SALVAN, J.L., The scandalous ghost. Sartre's existentialism as related to vitalism, humanism, mysticism, marxism.Detroit, Wayne State UP, 1967. 216 pp. linnen + omslag *omslag licht beschadigd.* Euro 12,50
014790 SARTRE, J.P., SALVAN, J.L., To be and not to be. An analysis of Jean-Paul Sartre's ontology.Detroit, Wayne State UP, 1970 (2e). (XLII) 155 pp. paperback. (WB, 5) Euro 7,00
014786 SARTRE, J.P., SCHWARZ, T., Jean-Paul Sartre et le marxisme. Reflexions sur 'La critique de la raison dialectique'. Trad. de l'allemand par M. Reinhardt.Z.p., L'age d'homme, 1976. 152 pp. paperback. (Raison dialectique) Euro 8,00
012811 SARTRE, J.P., STRELLER, J., Zur Freiheit verurteilt. Ein Grundriß der Philosophie Jean Paul Sartres.Hamburg, Meiner, 1952. (VIII) 118 pp. geb. + omsl. *omsl. licht besch.* Euro 7,00


naar boven
006194 SARTRE, J.P., STRUYKER BOUDIER, C.E.M., Jean-Paul Sartre. Een inleiding tot zijn denken.Tielt, Lannoo, 1967. 198 pp. paperback. Bibliografie. (Denkers over God en wereld, 14) *hoekje uit schutblad geknipt, rug licht gevlekt* Euro 8,00
015004 SARTRE, J.P., THEAU, J., La philosophie de Jean-Paul Sartre.Ottawa, UP, 1977. 101 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Philosophica, 9) Euro 7,00
012829 SARTRE, J.P., THODY, P., Sartre. A biographical introduction.New York, Scribner, 1971. 160 pp. paperback. Bibliografie. (SL, 321) Euro 7,00
012024 SARTRE, J.P., TROISFONTAINES, R., Le choix de J.P. Sartre. Exposé et critique de 'L'être et le néant'.Paris, Aubier, 1946 (2e herz.). 124 pp. ingenaaid. (CRPS) Euro 7,50
587815 SARTRE, J.P., VARET, G., L'ontologie de Sartre.Paris, PUF, 1948. (IV) 196 pp. ingenaaid. (BPC) *band geplastificeerd* Euro 9,50
006843 SARTRE, J.P., VARET, G., L'ontologie de Sartre.Paris, PUF, 1948. (IV) 196 pp. ing. (BPC) *omsl. licht verkleurd, ex libris* Euro 9,50
567318 SARTRE, J.P., VERHOEFF, J.P., Sartre als toneelschrijver. Een literair-kritische studie.Groningen, Wolters, 1962. (VIII) 322 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50
001154 SARTRE, J.P., VERSTRAETEN, P., Violence et éthique. Esquisse d'une critique de la morale dialectique à partir du théâtre politique de Sartre.Paris, Gallimard, 1972. 447 pp. ing. (Essais, 165) *omsl. licht besch.* Euro 15,00
014923 SARTRE, J.P., ZEHM, G.A., Historische Vernunft und direkte Aktion. Zur Politik und Philosophie Jean-Paul Sartres.Stuttgart, Klett, 1964. 230 pp. ln. Bibliogr. (FSWP, 1) Euro 10,00
593234 SARTRE, J.P., Baudelaire. Vert. door P. Beers.Utrecht, Bijleveld, 1999 (2e herz.). 159 pp. paperback. Euro 10,00
597424 SARTRE, J.P., Baudelaire. Vert. door P. Beers.Utrecht, Bijleveld, 1966. 158 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 9,00
008766 SARTRE, J.P., Baudelaire. Vert. door P. Beers.Utrecht, Bijleveld, 1966. 158 pp. paperback. Euro 9,00
015136 SARTRE, J.P., Being and nothingness. An essay on phenomenological ontology. Transl. and with an introd. by H.E. Barnes.New York, PL, 1956. (LXVIII) 636 pp. half linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Sartre's major opus for the first time available in english Euro 25,00
566736 SARTRE, J.P., Critique de la raison dialectique (précedé de 'Question de méthode') I: Théorie des ensembles pratiques.Paris, Gallimard, 1961. 755 pp. ing. (BI) *rug licht besch., penaant. op schutbladen, enkele penonderstr., binding iets los* Euro 25,00
569430 SARTRE, J.P., L'être et le néant. Essai d'ontologie phénoménologique.Paris, Gallimard, 1964. 722 pp. ingenaaid. (BI) *bibliotheekstempel op schutbad, onopengesneden, band verkleurd* Euro 16,00
571363 SARTRE, J.P., Existentialism and humanism. Translation and introduction by P. Mairet. London, Methuen, 1973. 70 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* Euro 7,00
589548 SARTRE, J.P., Existentialism. Transl. by B. Frechtman.New York, PL, 1947. 92 pp. linnen. *band iets vlekkig, enkele potloodaantekeningen*First sustained exposition of Sartre's philosophy to appear in English Euro 11,50
007792 SARTRE, J.P., Existentialism. Transl. by B. Frechtman.New York, PL, 1947. 92 pp. linnen + omslag.First sustained exposition of Sartre's philosophy to appear in English Euro 11,50
589280 SARTRE, J.P., L'existentialisme est un humanisme. Paris, Nagel, 1965. 141 pp. ingenaaid. (Pensées) *rug licht verkleurd* Euro 10,00
596590 SARTRE, J.P., L'existentialisme est un humanisme.Paris, Nagel, 1947. 141 pp. ingenaaid. (Pensées) *papier gebruind* Euro 8,50
017328 SARTRE, J.P., L'existentialisme est un humanisme.Paris, Nagel, 1959. 141 pp. ingenaaid. (Pensées) *omslag licht verkleurd, rug licht besch., iets los in de band.* Euro 8,50
567592 SARTRE, J.P., L'existentialisme est un humanisme. Paris, Nagel, 1951. 141 pp. ingenaaid. (Pensées) *iets los in de band, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
573755 SARTRE, J.P., L'existentialisme est un humanisme. Paris, Nagel, 1963. 141 pp. ingenaaid. (Pensées) Euro 8,50
578167 SARTRE, J.P., L'existentialisme est un humanisme. Paris, Nagel, 1970. 141 pp. ingenaaid. (Pensées) Euro 8,50
593060 SARTRE, J.P., De heilige Genet. Martelaar en komediant. Vertaald en bewerkt door B.J. Kouwer.Utrecht, Bijleveld, 1962. 285 pp. linnen. Euro 15,00
005450 SARTRE, J.P., Het imaginaire. Fenomenologische psychologie van de verbeelding. Vertaling van J.H. Mulder-van Haaster en A.J. Kerkhof.Meppel, Boom, 1969. 270 pp. paperback. (BP, 7) *handtekening op schutblad* Euro 11,50
578632 SARTRE, J.P., Ist der Existentialismus ein Humanismus? Aus dem Französischen übertragen.Zürich, EV, 1947. 100 pp. ingenaaid. *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
583789 SARTRE, J.P., Kolonialisme en neokolonialisme. Vert. B.Maso.Amsterdam, Bezige Bij, 1970. 130 pp. pb. (KB) *omsl. licht besch.* Euro 7,00
595110 SARTRE, J.P., Magie en emotie. Schets van een theorie van de gemoedsbewegingen. Met een inleidend commentaar van de vertaler L.M. Tas.Meppel, Boom, 1971 (2e). 120 pp. paperback. Bibliografie. (BP, 3) Euro 10,00
004676 SARTRE, J.P., Magie en emotie. Schets van een theorie van de gemoedsbewegingen. Vert. van L.M. Tas en H.L. Bouwman. Inl. commentaar van L.M. Tas.Meppel, Boom, 1981. 119 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 23) *rug verkleurd* Euro 10,00
572351 SARTRE, J.P., Les mots.Paris, Gallimard, 1964. 213 pp. ingenaaid. (NRF) *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
567101 SARTRE, J.P., Les mots.Paris, Gallimard, 1965. 213 pp. ingenaaid. (NRF) *omslag licht gebruind* Euro 8,00
571334 SARTRE, J.P., Questions de méthode. Édition revue et annotée par A. Elkaïm-Sartre. Paris, Gallimard, 1986 (2e herz.). 164 pp. paperback. (Tel) Euro 7,00
596616 SARTRE, J.P., Revolutie en literatuur. Een keuze uit 'Situations' 1938-1976. Vert. door T. Graftdijk.Amsterdam, AP, 1977. 257 pp. paperback. (Synopsis) Euro 8,50
016256 SARTRE, J.P., De revolutie. Ned. vert. door C.A. Termeer.Den Haag, Boucher, 1969. 168 pp. ingenaaid. (Manifesten) Euro 10,00
573578 SARTRE, J.P., Das Sein und das Nichts. Versuch einer phänomenologischen Ontologie. Aus dem Franz. übers. von J. Streller, K.A. Ott und A. Wagner.Hamburg, Rowohlt, 1966 (9.-11. T.). 786 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
593547 SARTRE, J.P., Situations, I. Essais critiques.Paris, Gallimard, 1964. 335 pp. paperback. (NRF) *rug licht beschadigd, omslag iets roestvlekkig* Euro 10,00
012055 SARTRE, J.P., Situations, I. Essais critiques.Paris, Gallimard, 1984. 308 pp. paperback. (NRF) Euro 10,00
593482 SARTRE, J.P., Situations, IV. Portraits.Paris, Gallimard, 1964. 459 pp. ingenaaid. (NRF) *omslag verkleurd* Euro 11,50
566711 SARTRE, J.P., De woorden. Vertaald door P.H. Dubois.Utrecht, Bijleveld, 1965 (2e) 190 pp. paperback. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 7,00
566709 SARTRE, J.P., De woorden. Vertaald door P.H. Dubois.Utrecht, Bijleveld, 1964. 190 pp. paperback. *enkele penstrepen* Euro 7,00
566710 SARTRE, J.P., De woorden. Vertaald door P.H. Dubois.Utrecht, Bijleveld, 1965 (3e). 190 pp. paperback. *rug licht beschadigd* Euro 7,50
566713 SARTRE, J.P., De woorden. Vertaald door P.H. Dubois.Utrecht, Bijleveld, 1972 (7e) 190 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,50
567945 SASSEN, F., Wijsbegeerte van onze tijd. Bewerkt door B. Delfgaauw.Antwerpen, Standaard, 1957 (4e herz.). 379 pp. linnen + omslag. (FB) *enkele kleine penaantekeningen* Euro 12,50
568630 SASSEN, F., Wijsgeerig leven in Nederland in de twintigste eeuw.Amsterdam, NHUM, 1941. 148 pp. gebonden. (Uit leven en wetenschap, 10) *band licht verkleurd* Euro 8,00
012827 SASSEN, F.L.R., PEURSEN, C.A. VAN, STRAATEN, M. VAN, Mens en dier. Een bundel opstellen door leerlingen en vrienden aangeboden aan Mgr. Prof. Dr. F.L.R. Sassen bij gelegenheid van zijn zestigste verjaardag 13 augustus 1954.Antwerpen, Standaard, 1954. 246 pp. ingenaaid. Portret. (PB) *rug licht verkleurd, onopengesneden*Andere bijdragen van o.a.: K.L. Bellon, L. de Raeymaeker, P. Dibon Euro 12,50
012813 SCHAFF, A., Marx oder Sartre? Versuch einer Philosophie des Menschen. Aus dem Poln. von E. Reifer.Wien, EV, 1964. 176 pp. pb. (Europäische Perspektiven) *omsl. licht besch.* Euro 7,00
594769 SCHAGEN, J.C. VAN, OLTHETEN, F., Op zoek naar evenwicht. De filosofische ontwikkeling van J.C. van Schagen in de twintiger jaren.Leiden, Dimensie, 1983. 100 pp. ingenaaid.Oplage van 1000 genummerde exemplaren. Dit is no. 529 Euro 10,00
005131 SCHAGEN, J.C. VAN, OLTHETEN, F., Op zoek naar evenwicht. De filosofische ontwikkeling van J.C. van Schagen in de twintiger jaren.Leiden, Dimensie, 1983. 100 pp. ingenaaid. *ex libris*Oplage van 1000 genummerde exemplaren. Dit is no. 282 Euro 10,00
567395 SCHÄLLIBAUM, U., Reflexivität und Verschiebung.Wien, Passagen, 2001. 421 pp. ing. (PP) Euro 20,00
598561 SCHAPP, W., In Geschichten verstrickt. Zum Sein von Mensch und Ding. Mit einem Vorwort zur Neuauflage von H. Lübbe.Wiesbaden, Heymann, 1976 (2e herz.). (XII) 210 pp. paperback. Euro 12,50
568549 SCHEFFLER, I., Teachers of my youth. An American jewish experience. Dordrecht, Kluwer, 1995. (VI) 206 pp. ingenaaid. Illustraties. (PE, 5) Euro 15,00


naar boven
004429 SCHELER, M., HAMMER, F., Theonome Anthropologie? Max Schelers Menschenbild und seine Grenzen.Den Haag, Nijhoff, 1972. (XXIV) 304 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 45) *omslag licht verkleurd* Euro 20,00
012826 SCHELER, M., NOTA, J.H., Max Scheler. Een worstelen om het wezen van den mens.Utrecht, Spectrum, 1947. 192 pp. ln. Bibliogr. Portr. (BTW) *nummer op band, papier licht roestvlekkig* Euro 8,00
018336 SCHELER, M., Erkenntnis und Arbeit. Eine Studie über Wert und Grenzen des pragmatischen Motivs in der Erkenntnis der Welt. Hrsg. und eingel. von M.S. Frings. Frankfurt a.M., Klostermann, 1977. (XXII) 266 pp. ingenaaid. (KTP)Entnommen aus Max Scheler: Gesammelte Werke, Band 8: Die Wissensformen und die Gesellschaft, Ss. 191-382, 2. durchgesehene Auflage 1960 Euro 12,50
576980 SCHELER, M., Logik I. Mit einem Nachwort von J. Willer.Amsterdam, Rodopi, 1975 (Nachdr.) (VI) 294 pp. ingenaaid. (Elementa, 3) *vouw in omslag* Euro 16,00
566429 SCHELER, M., Die transszendentale und die psychologische Methode. Eine grundsätzliche Erörterung zur philosophischen Methodik.Leipzig, Meiner, 1922 (2e). (VIII) 181 pp. ing. *roestvlekkig, 2 pp. los in band, enkele potl.str.* Euro 12,50
583110 SCHELER, M., Zur Rehabilitierung der Tugend. Zürich, Arche, 1950. 63 pp. geb. *rug verkleurd*Dieser Aufsatz ist 1914 entstanden. Er wurde erstmalig 1915 in den 'Abhandlungen und Aufsätzen' (spätere Auflagen 'Vom Umsturz der Werte') veröffentlicht Euro 11,50
573680 SCHERER, G., Sinnerfahrung und Unsterblichkeit. Darmstadt, WB, 1985. (VI) 229 pp. paperback. Euro 10,00
568641 SCHILFGAARDE, P. VAN, Over de wijsgeerige verwondering.Assen, Van Gorcum, 1948. 75 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 10,00
589547 SCHIPPER, F., Intuitie en constructie in de filosofie van Husserl en Carnap.Amsterdam, Rodopi, 1980. (XII) 395 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
009483 SCHIPPER, F., Intuitie en constructie in de filosofie van Husserl en Carnap.Amsterdam, Rodopi, 1980. (XII) 395 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
015383 SCHLAF, J., Das absolute Individuum und die Vollendung der Religion. 2 dln in 1 band.Berlin, Oesterheld, 1910. 590 pp. hlf ln. *nieuw gebonden, schutbl. voorin ontbreekt*'(...) Nach 1891 entwickelte Schlaf (1862-1941) sich zu einem Pantheismus mit mystischen Zügen und bildete eine kosmologische Lehre aus, die im Gegensatz zur kopernikanischen steht.' Ziegenfuss, 2, 447. Eerste druk Euro 30,00
588360 SCHLESINGER, G., Confirmation and confirmability. Oxford, UP, 1974. (VIII) 109 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
580731 SCHMIDT, D.J., The ubiquity of the finite. Hegel, Heidegger and the entitlements of philosophy. Cambridge, MIT, 1988. (XIV) 241 pp. pb. (SCGST) Euro 15,00
591893 SCHMIDT, F.J., Zur Wiedergeburt des Idealismus. Philosophische Studien. Leipzig, Dürr, 1908. 325 pp. linnen. *rug licht verkleurd* Euro 25,00
007517 SCHOENMAEKERS, M.H.J., Christosophie. De eeredienst van de taal.Amsterdam, Meulenhoff, 1911. 214 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
018455 SCHOENMAEKERS, M.H.J., Het geloof van den nieuwen mensch.Amsterdam, MGGL, 1914 (4e herz.). (VIII) 114 pp. halflinnen. (Elck 't beste) *naam op pp. IV, band licht vlekkig* Euro 10,00
001234 SCHOENMAEKERS, M.H.J., Gewijde wijsbegeerte. (Zes lezingen).Laren, Gooische Philosophischen Kring, 1936. 85 pp. ingenaaid. Euro 11,50
589375 SCHOENMAEKERS, M.H.J., Inleiding tot de gewijde wijsbegeerte.Bussum, Van Dishoeck, 1933. (VI) 196 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 11,50
004841 SCHOENMAEKERS, M.H.J., Inleiding tot de gewijde wijsbegeerte.Bussum, Van Dishoeck, 1933. (II) 196 pp. half linnen. *voorplat iets gevlekt* Euro 11,50
571071 SCHOENMAEKERS, M.H.J., Inleiding tot de gewijde wijsbegeerte.Bussum, Van Dishoeck, 1933. (VI) 196 pp. halflinnen. *los in band, platten licht gebruind* Euro 11,50
598554 SCHOENMAKERS, H., Filosofie van de theaterwetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1989. 143 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) *rug licht verkleurd* Euro 10,00
580332 SCHOEPS, H.J., Was ist und was will die Geistesgeschichte. Über Theorie und Praxis der Zeitgeistforschung. Göttingen, Musterschmidt, 1959. 133 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch.* Euro 16,00
588468 SCHOTMAN, J.W., De macht tot vrijheid. Een analytisch onderzoek naar de beteekenis der geestelijke waarden, als grondslag tot een nieuwe en vruchtbaarder levensbeschouwing.Amsterdam, Breughel, 1946. (XIV) 546 pp. linnen. (Mens en wereld) *naam op schutblad, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 11,50
588183 SCHOTT, R.M., Cognition and eros. A critique of the Kantian paradigm. Boston, Beacon, 1988. (XIV) 247 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* Euro 15,00
589246 SCHOTT, R.M., Cognition and eros. A critique of the Kantian paradigm. Boston, Beacon, 1988. (XIV) 247 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* Euro 15,00
583323 SCHOTT, R.M., Cognition and eros. A critique of the Kantian paradigm. Boston, Beacon, 1988. (XIV) 247 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
592989 SCHOTTLAENDER, R., Theorie des Vertrauens. Berlin, De Gruyter, 1957. 148 pp. linnen. *band geplastificeerd, enkele potloodaantekeningen* Euro 16,00
578694 SCHUBART, W., Erotiek en religie. Vert. van H. Hana.Haarlem, Librije, 1941 (2e). 278 pp. halflinnen. *papier gebruind* Euro 8,00
571939 SCHUBART, W., Geestelijke omwenteling. Vert. naar de Zwitsersche uitgave door L. Hana-Lussenburg.Haarlem, Librije, 1946 (2e). 103 pp. half linnen. Euro 7,00
594920 SCHUBART, W., Geistige Wandlung. Von der Mechanik zur Metaphysik.Luzern, Vita Nova, 1940. 89 pp. ingenaaid. *ex libris* Euro 10,00
017530 SCHURR, A., Eine Einführung in die Philosophie. Existentielle und wissenschaftstheoretische Relevanz erkenntnis-kritischen Philosophierens.Stuttgart, Frommann, 1977. 110 pp. ingenaaid. (Problemata, 68) Euro 8,50
598087 SCHUTTE, L.J., De zin der onsterfelijkheid; aangewezen in het verband eener theorie der menschelijke bewustheid.Amsterdam, Scheltema, 1918. 408 pp. leder. Euro 15,00
573930 SCHWARTZ, B., LACEY, H., Behaviorism, science, and human nature.New York, Norton, 1982. (XII) 282 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, enkele markeerstiftstrepen* Euro 15,00
584480 SCHWEMMER, O., Theorie der rationalen Erklärung. Zu den methodischen Grundlagen der Kulturwissenschaften. München, Beck, 1976. 275 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* Euro 12,50
589605 SCHWEMMER, O., Theorie der rationalen Erklärung. Zu den methodischen Grundlagen der Kulturwissenschaften. München, Beck, 1976. 275 pp. paperback. Euro 12,50
592887 SCRUTON, R., The aesthetics of architecture. London, Methuen, 1979. (X) 302 pp. paperback. Illustraties. Euro 16,00
588195 SCRUTON, R., Filosofisch denken. Een handleiding voor nieuwsgierige mensen. Vert. E. Coenen. Utrecht, Bijleveld, 2000. 175 pp. paperback. Portret. *naam op schutblad* Euro 10,00
588117 SCRUTON, R., From Descartes to Wittgenstein. A short history of modern philosophy.New York, Harper, 1982. (VI) 298 pp. paperback. Bibliografie. (Routledge classics) Euro 11,50
020273 SCRUTON, R., Waarom cultuur zo belangrijk is. Vertaald door J. Veenbaas. Z.p., Nieuw Amsterdam, 2007. 144 pp. paperback. *streep op boekblok* Euro 10,00
580798 SENNE, R. LE, PIRLOT, J., Destinée et valeur. La philosophie de René le Senne. Louvain, Nauwelaerts, 1953. 222 pp. ing. Bibliogr. (BFPLN, 18) *omsl. verkleurd* Euro 15,00
597773 SENNE, R. LE, Introduction à la philosophie. Avant-propos de L. Lavelle.Paris, PUF, 1949 (3e herz.). (XII) 476 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Logos) *omslag licht beschadigd, naam op binnenzijde omslag* Euro 11,50
589390 SENNE, R. LE, Obstacle et valeur. La description de conscience. Paris, Aubier, z.j. 351 pp. ingenaaid. (Philosophie de l'esprit) *bibliotheekexemplaar* Euro 10,00
005376 SENNE, R. LE, Traité de caractérologie.Paris, PUF, 1946 (2e). (XII) 648 pp. ingenaaid. (Logos) *deels onopengesneden, rug beschadigd* Euro 10,00
005274 SENNE, R. LE, Traité de morale génerale.Paris, PUF, 1947. (VIII) 762 pp. linnen. (Logos) *ex libris, nieuw gebonden, rug verkleurd* Euro 15,00
588042 SEVENANT, A. VAN, Met water schrijven. De filosofie in het computertijdperk.Antwerpen, Hadewijch, 1997. 166 pp. paperback. Euro 11,50
006375 SEVENANT, A. VAN, Met water schrijven. De filosofie in het computertijdperk.Antwerpen, Hadewijch, 1997. 166 pp. paperback. Euro 11,50
593910 SHER, G., Desert.Princeton, UP, 1987. (XIV) 215 pp. linnen + omslag. (SMPLP) Euro 15,00
598063 SHLAIN, L., The alphabet versus the goddess. The conflict between word and image. New York, Penguin, 1998. (XIV) 464 (12) pp. paperback. Bibliografie. (Arkana) Euro 12,50
009620 SIMMEL, G., BEERLING, R.F., De sociologie van Georg Simmel.Amsterdam, De Bussy, 1969. 178 pp. paperback. (AP) *naam op schutblad* Euro 8,50
567026 SIMMEL, G., WOLFF, K.H., (ED.), Essays on sociology, philosophy and aesthetics. New York, Harper, 1965. (XIV) 392 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1234) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H. Becker, G. Kantorowicz, D. Kettler, H. Maus. This book was orig. publ. in 1959 by The Ohio State UP under the title 'Georg Simmel, 1858-1918' Euro 15,00
014050 SIMMEL, G., WOLFF, K.H., (ED.), The sociology of Georg Simmel. Transl., ed., and with an introduction. New York, FP, 1967 (3e). (LXIV) 445 pp. paperback. (FPP, 92892) *naam op schutblad* Euro 16,00
581658 SIMMEL, G., Brug en deur. Een bloemlezing uit de essays, samengest. en ingeleid dor J.M.M. de Valk. Vert. door C. Govaart.Kampen, Kok Agora, 1990. 138 pp. paperback. (Editie) Euro 7,50


naar boven
579391 SIMMEL, G., Die Religion.Frankfurt a.M., Rütten & Loening, 1912 (2e herz.). 103 pp. ingenaaid. (Die Gesellschaft, 2) *naam op schutblad* Euro 20,00
015789 SIMMEL, G., Soziologie. Untersuchungen über die Formen der Vergesellschaftung.Leipzig, Duncker, 1908. (VIII) 782 pp. hlf ln. *licht roestvlekkig, enkele potl.str., randen platten licht besch., naam op schutbl., iets los in de band, rug licht besch.*Eerste druk Euro 90,00
588322 SIMON, C., Met Kant aan het strand. Diepgravende filosofische verhalen voor de vakantie. Samengesteld en ingeleid. Amsterdam, Prometheus, 2006. 186 pp. paperback. *markeerstiftstrepen* Euro 8,50
003461 SIMON, P., Sein und Wirklichkeit. Grundfragen einer Metaphysik.München, Hueber, 1933. (VIII) 179 pp. ing. *band verkleurd* Euro 14,00
007064 SIMON-SCHAEFER, R., Dialektik. Kritik eines Wortgebrauchs.Stuttgart, Frommann, 1973. 168 pp. ingenaaid. Bibliografie (Problemata, 24) Euro 10,00
596405 SIMOONS, P., GROLLENBERG, L., WESTERMAN HOLSTIJN, A.J., CONSTANDSE, A.L., Logos en mythos. Een publikatie van het Nederlands Gesprek Centrum.Baarn, Bosch, 1974. 111 pp. paperback. Euro 7,50
001682 SINGEVIN, C., Dramaturgie de l'esprit. Dordrecht, Kluwer, 1988. (XII) 361 pp. gebonden. (Phaenomenologica, 109) Euro 30,00
006869 SINHA, D., Studies in phenomenology.The Hague, Nijhoff, 1969. (VI) 136 pp. linnen. Bibliografie. (Phaenomenologica, 30) *bibliotheekexemplaar* Euro 20,00
017813 SJESTOV, L., Rede en geloof. Samengesteld, vertaald en ingeleid door N. Westendorp Boerma.Bussum, Kroonder, 1950. 132 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
589033 SKOLIMOWSKI, H., Het theater van de geest. Vert. door M. Plettenburg.Den Haag, Mirananda, 1992. 170 pp. ingenaaid. Euro 10,00
590225 SLATER, P., Origin and significance of the Frankfurt School. A marxist perpective.London, Routledge, 1977. (XVI) 185 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (ILS) *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
004473 SLATER, P., Origin and significance of the Frankfurt School. A marxist perpective.London, Routledge, 1977. (XVI) 185 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (ILS) Euro 12,50
003257 SLOCHOWER, H., Literature and philosophy between two world wars. The problem of alienation in a war culture.New York, Citadel, 1964. (XX) 404 pp. paperback. Bibliografie. *papier achterin lichte waterschade, rug licht beschadigd*Opdracht auteur op schutblad Euro 12,50
592638 SMART, H.R., Philosophy and its history.La Salle, Open Court, 1962. (X) 158 pp. ingenaaid. (OCC,P 91) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
588775 SMITH, F.J., ENG, E., (ED.), Facets of eros. Phenomenological essays.The Hague, Nijhoff, 1972. (XIV) 164 pp. ingenaaid. *omslag iets vlekkig*Met bijdragen van o.a.: E. Paci, W. Blankenburg, M.S. Frings Euro 12,50
589408 SMITH, J.E., KASULIS, T. P., NEVILLE, R.C., (ED.), The recovery of philosophy in America. Essays in honor of John Edwin Smith.Albany, SUNY, 1997. (XX) 334 pp. paperback. Portret.Met bijdragen van o.a.: G.R. Lucas, G. Allan, D.R. Anderson Euro 15,00
597668 SNOW, C.P., LEAVIS, F.R., Two cultures? The significance of C.P. Snow. Being the Richmond Lecture, 1962. With an essay on Sir Charles Snow's Rede Lecture by M. Yudkin. London, Chatto, 1962. 45 pp. gebonden + omslag. *omslag licht vlekkig* Euro 12,50
577422 SNOW, C.P., The two cultures. With introduction by S. Collini. Cambridge, UP, 2000 (3e). (LXXIV) 107 pp. paperback. (Canto) *tekst op schutblad* Euro 11,50
587515 SOBLE, A., (ED.), Philosophy of sex. Contemporary readings. Totowa, Roman, 1980. (IV) 412 pp. linnen + omslag. Met bijdragen van o.a.: R. Taylor, T. Nagel, A. Goldman Euro 15,00
568543 SOKAL, A., BRICMONT, J., Impostures intellectuelles. Paris, Jacob, 1997. 276 pp. paperback. Bibliografie. Euro 13,50
014768 SOLOMON, R.C., The passions.Notre Dame, UP 1983 (2e). (XXVI) 448 pp. paperback. *rug licht verkleurd* Euro 15,00
597148 SOMERVILLE, J., Soviet philosophy. A study of theory and practice.New York, PL, 1946. (XII) 269 pp. linnen. *rug roestvlekkig, naam op schutblad* Euro 12,50
597760 SOMERVILLE, J., Soviet philosophy. A study of theory and practice.New York, PL, 1946. (XII) 269 pp. linnen. *band iets gevlekt, naam op schutblad* Euro 12,50
598570 SOMMER, M., Evidenz im Augenblick. Eine Phänomenologie der reinen Empfindung. Frankfurt a. M., Suhrkamp, 1987. 436 pp. gebonden + omslag. *rug omslag licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 15,00
014571 SON, B.H., Science and person. A study on the idea of 'philosophy as rigorous science' in Kant and Husserl.Assen, Van Gorcum, 1972. (XII) 186 pp. linnen. (Bijdragen tot de filosofie, 2) *enkele penstrepen* Euro 12,50
003020 SON, B.H., Science and person. A study on the idea of philosophy as rigorous science in Kant and Husserl.Assen, Van Gorcum, 1972. (XVI) 181 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
594429 SONTAG, S., Illness as metaphor. Harmondsworth, Penguin, 1983. 90 pp. paperback. Euro 8,00
010255 SOREL, G., KADT, J. DE, Georges Sorel. Het einde van een mythe.Amsterdam, Contact, 1938. 192 pp. linnen. Bibliografie. (Nieuw-Europa) *band vlekkig en deels verkleurd, naam op schutblad* Euro 11,34
004339 SOREL, G., ROSSIGNOL, F., La pensée de Georges Sorel.Paris, Bordas, 1948. 282 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Pour connaitre) *deels onafgesneden, rug licht beschadigd* Euro 11,50
596336 SORMAN, G., Les vrais penseurs de notre temps.Paris, Fayard, 1989. 353 pp. linnen + omslag. Illustraties.Over o.a.: C. Sagan, I. Prigogine, S. Gould, C. Lévi-Strauss, E. Nolte, F. von Hayeck, K. Popper, I. Berlin Euro 16,00
592244 SOURIAU, É., L'abstraction sentimentale. Paris, PUF, 1951 (2e). (XII) 128 pp. ingenaaid. (BPC) Euro 11,50
581142 SPANN, O., Naturphilosophie. Jena, Fischer, 1937. (XIV) 292 pp. ing. (Herdflamme, 7) *omsl. licht verkleurd en besch., naam op schutbl.*Frakturschrift Euro 20,00
566854 SPANN, O., Religionsphilosophie auf geschichtlicher Grundlage. Wien, Gallus, 1947. (XIV) 398 pp. hlf ln. *bibl.ex.* Euro 14,50
593231 SPARSHOTT, F.E., Looking for philosophy.Montreal, McGill-Queen's UP, 1972. linnen + omslag. Euro 12,50
009558 SPENGLER, O., MESSER, A., Oswald Spengler als Philosoph. Dargestellt und beurteilt. Stuttgart, Strecker, 1924 (6.-8.T). (VIII) 209 pp. hlf ln.Frakturschrift Euro 9,00
567858 SPENGLER, O., MESSER, A., Oswald Spengler als Philosoph. Dargestellt und beurteilt. Stuttgart, Strecker, 1924 (6.-8.T). (VIII) 209 pp. ingenaaid.Frakturschrift Euro 8,00
567128 SPENGLER, O., NELSON, L., Spuk. Einweihung in das Geheimnis der Wahrsagerkunst Oswald Spenglers und sonnenklarer Beweis der Unwiderleglichkeit seiner Weissagungen nebst Beiträgen zur Physiognomik des Zeitgeistes. Eine Pfingstgabe für alle Adepten des metaphysischen Schauens. Leipzig, Neue Geist, 1921. 218 pp. ing. (Öffentliches Leben, 27-30) *rug gerepareerd, laatste pagina's lichte waterschade*Eerste druk Euro 40,00
597689 SPENGLER, O., Der Untergang des Abendlandes. Umrisse einer Morphologie der Weltgeschichte. 3 delen.München, Beck, 1923-1922 (33.-47. völlig umgestaltete Aufl., 1.-15. Aufl., ). (XVI) 557, (VIII) 635, 34 pp. halflinnen. *naam op schutblad, papier gebruind, dl 1 achterplat licht beschadigd, omslag register beschadigd*Dl 1: Gestalt und Wirklichkeit. Dl 2: Welthistorische Perspektiven. Dl 3: Namen- und Sachverzeichnis zu Band I (völlig umgestaltete Ausgabe) und II. Euro 75,00
568535 SPENGLER, O., Jahre der Entscheidung. Erster Teil. Deutschland und die Weltgeschichtliche Entwicklung. München, Beck, 1933 (61.-80.T). (XIV) 165 pp. ing. *enkele potl.str.* Euro 11,50
589924 SPENGLER, O., Neubau des deutschen Reiches. München, Beck, 1924. (IV) 104 pp. ingenaaid. Euro 15,00
584375 SPENGLER, O., Neubau des deutschen Reiches. München, Beck, 1924. (IV) 104 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
593147 SPERNA WEILAND, J., De mens in de filosofie van de twintigste eeuw.Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 381 pp. paperback. Illustraties. (Monografieën over Europese cultuur, 5) Euro 13,50
592305 SPET, G.G., Die Hermeneutik und ihre Probleme (Moskau 1918). Hrsg. von A. Haardt und R. Daube-Schackat. Aus dem Russischen übersetzt von E. Freiberger und A. Haardt.Freiburg, Alber, 1993. 315 pp. linnen. (Orbis Phaenomenologicus, V, 1) Euro 25,00
590227 SPIEGELBERG, H., BOSSERT, P., (ED.), Phenomenological perspectives. Historical and systematic essays in honor of Herbert Spiegelberg.The Hague, Nijhoff, 1975. (X) 279 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (Phaenomenologica, 62) *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A. Gurwitsch, R. Zahner, F. Kersten, R. Boehm, W. Mays Euro 22,50
000322 SPIEGELBERG, H., BOSSERT, P., (ED.), Phenomenological perspectives. Historical and systematic essays in honor of Herbert Spiegelberg.The Hague, Nijhoff, 1975. (X) 279 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (Phaenomenologica, 62)Met bijdragen van o.a.: A. Gurwitsch, R. Zahner, F. Kersten, R. Boehm, W. Mays Euro 22,50
590228 SPIEGELBERG, H., Antirelativismus. Kritik des Relativismus und Skeptizismus der Werte und des Sollens.Zürich, Niehans, 1935. 100 pp. ingenaaid. Euro 14,00
000250 SPIEGELBERG, H., Antirelativismus. Kritik des Relativismus und Skeptizismus der Werte und des Sollens.Zürich, Niehans, 1935. 100 pp. ingenaaid. Euro 10,00
007603 SPIEGELBERG, H., The phenomenological movement. A historical introduction. Second edition. 2 delen.The Hague, Nijhoff, 1976 (4e). (XXXVI) 391, (X) 393-765 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Phaenomenologica, 5, 6) Euro 60,00
592306 SPIEGELBERG, H., Steppingstones toward an ethics for fellow existers. Essays 1944-1983.Dordrecht, Nijhoff, 1986. (XIV) 337 pp. linnen. Euro 75,00
575816 SPIGT, P., In staat van besef. Opstellen van een humanist.Utrecht, Humanistisch verbond, 1981. 152 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 8,00
002078 SPRANGER, E., Lebensformen. Geisteswissenschaftliche Psychologie und Ethik der Persönlichkeit.Halle a.S., Niemeyer, 1930 (7e). (XVI) 450 pp. halflinnen. Euro 15,00
578681 SPRANGER, E., Lebensformen. Geisteswissenschaftliche Psychologie und Ethik der Persönlichkeit.Halle a.S., Niemeyer, 1925 (5e herz.). (XVI) 450 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* Euro 15,00


naar boven
578887 SPRANGER, E., Der Sinn der Voraussetzungslosigkeit in den Geisteswissenschaften. Sonderausgabe.Darmstadt, WB, 1963 (Nachdr. 1929). 31 pp. linnen. (Libelli, 92) *bibliotheekstempel*Aus den Sitzungsberichte der Preußischen Akademie der Wissenschaften, philosophisch-historische Klasse 1929. I. S. 2-30 Euro 8,00
572466 SRAJEK, M.C., In the margins of deconstruction. Jewish conceptions of ethics in Emmanuel Levinas and Jacques Derrida. Dordrecht, Kluwer, 1998. (XIV) 285 pp. gebonden. (CP, 33) Euro 60,00
590263 STAAL, F., Over zin en onzin in filosofie, religie en wetenschap.Amsterdam, Meulenhoff, 1989 (2e). 413 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
598523 STAAL, F., Over zin en onzin in filosofie, religie en wetenschap.Amsterdam, Meulenhoff, 1986. 413 pp. paperback. Bibliografie. *stempel op boekblok en schutblad* Euro 11,50
568577 STAAL, F., Over zin en onzin in filosofie, religie en wetenschap. Voorwoord door H. Mulisch.Amsterdam, Meulenhoff, 1986. 413 pp. paperback. Bibliografie. Twaalf essays, enkele daarvan vertaald doo N. van Maaren en Z.G. Zwijtink Euro 11,50
596577 STEFANESCO, M., Le problème de la méthode. Paris, Alcan, 1938. (IV) 360 pp. ingenaaid. (BPC) *papier licht gebruind, scheurtje bovenzijde rug* Euro 17,50
589489 STEGMÜLLER, W., Hauptströmungen der Gegenwartsphilosophie. Eine kritische Einführung.Stuttgart, Kröner, 1969 (4e herz.). (LVI) 742 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (KT, 308) *omslag licht beschadigd* Euro 8,50
596594 STEGMÜLLER, W., Main currents in contemporary German, British and American philosophy. Transl. from the German by A.E. Blumberg. Dordrecht, Reidel, 1969. (XVIII) 567 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *vlekjes op boekblok* Euro 25,00
575798 STEGMÜLLER, W., Main currents in contemporary German, British and American philosophy. Transl. from the German by A.E. Blumberg. Dordrecht, Reidel, 1969. (XVIII) 567 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, schutblad voorin ontbreekt* Euro 20,00
592362 STEIN, E., HERBSTRITH, W., (HRSG.), Denken im Dialog. Zur Philosophie Edith Steins. Tübingen, Attempto, 1991. 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J.H. Nota, R. Ingarden, R. Kühn Euro 12,50
592304 STEIN, E., HERBSTRITH, W., (HRSG.), Edith Stein - eine grosse Glaubenszeugin. Leben, neue Dokumente, Philosophie.Annweiler, Plöger, 1986. 284 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J. Köhler, R. Ingarden, E. Przywara Euro 10,00
592398 STEIN, E., HERBSTRITH, W., (HRSG.), Erinnere dich - vergiß es nicht. Edith Stein - christlich-jüdische Perspektiven.Annweiler, Plöger, 1990. 356 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: A.M. Strehle, I. Gordon, H. Ott Euro 11,50
592363 STEIN, E., HERBSTRITH, W., Edith Stein. Etappen einer leidenschaftlichen Suche nach der Wahrheit.München, Neue Stadt, 1991. 101 pp. ingenaaid. (Zeugen unserer Zeit) Euro 9,00
598081 STEIN, E., Die Frau. Ihre Aufgabe nach Natur und Gnade.Louvain, Nauwelaerts, 1959. (XV) 226 pp. ingenaaid. (Werke, 5) *stempel op voorzijde omslag* Euro 15,00
592249 STEIN, L., Der Sinn des Daseins. Streifzüge eines Optimisten durch die Philosophie der Gegenwart. Tübingen, Mohr, 1904. (XII) 437 pp. linnen. Frakturschrift Euro 30,00
588395 STEINER, G., Eros en idioom en andere essays over taal, literatuur en psychoanalyse. Vert. door H. van den Haute. Met een inl. van J. de Visscher.Kampen, Kok Agora, 1996. 196 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 11,50
011049 STEINER, G., Real presences. Is there anything in what we say?London, Faber, 1991. (X) 236 pp. paperback. Euro 9,00
593634 STEINER, G., Woord en rede. Pleidooi voor een ethische literatuurbeschouwing. Vertaald en getranscribeerd door P. Bergsma.Tricht, Goossens, 1985. 48 pp. ingenaaid. NIAS Uhlenbeck-lezing 1985 Euro 7,00
579140 STEINHAUSEN, G., BIESE, A., BUDDE, G., Der deutsche Genius. Mit einem Geleitwort von R. Eucken hrsg. von der Deutschen Büchereigesellschaft.Falkenberg, DBG, 1922 (2e). 147 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag en rug verkleurd, bibliotheekstempel*Frakturschrift. Andere bijdragen van o.a.: M. Osborn, A. Heuss, R. Hennig Euro 10,00
579141 STEINHAUSEN, G., BIESE, A., BUDDE, G., Der deutsche Genius. Mit einem Geleitwort von R. Eucken hrsg. von der ehem. Deutschen Büchereigesellschaft. München, Genius, 1924 (31.-50.T). 141 pp. ingenaaid. Frakturschrift. Andere bijdragen van o.a.: M. Osborn, A. Heuss, R. Hennig Euro 10,00
569938 STEINHAUSEN, H., De toekomst der vrijheid. Geautor. bewerking van de Zwitsersche uitgave door U. Huber Noodt. Met een inl. woord van J. Huizinga. Haarlem, Tjeenk Willink, 1938. (XII) 264 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, schutblad licht gebruind* Euro 8,00
008239 STERN, A., Die philosophischen Grundlagen von Wahrheit, Wirklichkeit, Wert.München, Reinhardt, 1932. 432 pp. ingenaaid. *onafgesneden, enkele penaantekeneningen, rug licht beschadigd* Euro 17,50
589077 STEVENSON, L., Seven theories of human nature. New York, OUP, 1974. (XII) 125 pp. paperback. *omslag licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 8,00
568673 STIKKER, A., Tao, Teilhard en westers denken.Amsterdam, Bres, 1986. 181 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
004089 STOCKHAMMER, M., Philosophisch-literarische Studien.Köln, KUV, 1970. 181 pp. linnen. Bibliografie.Met artikelen over o.a.: Kants Zurechnungslehre, Kants Dritte Antinomie, Determinismus und Nicht-Verzeihung (Zurechnung), Atomphysik und Ethik, Marx als Antisemit Euro 11,50
588051 STOCKUM, T.C. VAN, Ideologische zwerftochten. Verzamelde opstellen ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag aan de schrijver aangeboden door leerlingen, oud- leerlingen, collega's en vrienden.Groningen, Wolters, 1957. 327 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *naam op schutblad* Euro 11,50
004900 STOCKUM, T.C. VAN, Ideologische zwerftochten. Verzamelde opstellen ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag aan de schrijver aangeboden door leerlingen, oud- leerlingen, collega's en vrienden.Groningen, Wolters, 1957. 327 pp. linnen. Bibliografie. Portret. *naam op schutblad, potloodaantekeningen* Euro 11,50
007074 STRAELEN, H. VAN, Man the lonely. Preface to existentialism.Tokyo, Maruzen, 1952. 62 pp. linnen. Bibliografie. Euro 10,00
013872 STRASSER, S., Bouwstenen voor een filosofische anthropologie. Verzamelde opstellen en lezingen.Hilversum, Brand, 1965. 332 pp. paperback. (PB, 12) *ex libris, stickersporen op voorplat*Met bijdragen in het Nederlands, Engels, Duits en Frans Euro 10,00
589545 STRASSER, S., De burger voorbij. Ethisch-politieke overwegingen.Baarn, Ambo, 1981. 175 pp. paperback. Euro 7,50
595377 STRASSER, S., De burger voorbij. Ethisch-politieke overwegingen.Baarn, Ambo, 1981. 175 pp. paperback. Euro 7,50
588640 STRASSER, S., De burger voorbij. Ethisch-politieke overwegingen.Baarn, Ambo, 1981. 175 pp. paperback. Euro 7,50
012844 STRASSER, S., De burger voorbij. Ethisch-politieke overwegingen.Baarn, Ambo, 1981. 175 pp. paperback. Euro 7,50
570453 STRASSER, S., Fenomenologie en empirische menskunde. Bijdrage tot een nieuw ideaal van wetenschappelijkheid.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1965 (2e herz.). 340 pp. ln. (PM) *naam op schutbl., enkele kleurpotl.str.* Euro 8,00
573920 STRASSER, S., The idea of dialogical phenomenology. Pittsburgh, DUP, 1969. (XIV) 136 pp. linnen + omslag. (DS, 25) *omslag beschadigd* Euro 15,00
577968 STRASSER, S., Le problème de l'âme. Études sur l'objet respectif de la psychologie métaphysique et de la psychologie empirique. Traduit de l'allemand par J.P. Wurtz. Préface d'A. de Waelhens.Louvain, PU, 1953. (XIV) 257 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPL, 13) *band licht beschadigd* Euro 15,00
589270 STRASSER, S., Le problème de l'âme. Études sur l'objet respectif de la psychologie métaphysique et de la psychologie empirique. Trad. de l'allemand par J.P. Wurtz. Louvain, PU, 1953. (XIV) 257 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPL, 13) *band licht verkleurd, onafgesneden* Euro 15,00
588667 STRASSER, S., Het zielsbegrip in de metaphyische en in de empirische psychologie. Leuven, HIW, 1950. (XIV) 221 pp. ingenaaid. (LBP, 4) Euro 16,00
004443 STRAUB, M., Nagelaten filosofische brieven.Z.p., z.u., 1961. (XII) 126 pp. linnen. Portret. Euro 10,00
016415 STROLL, A., POPKIN, R.H., Introduction to philosophy.New York, Holt, 1961. (IV) 421 pp. geb. + omsl. *omsl. licht besch.* Euro 11,50
000864 STUYVER, W., Deutsche expressionistische Dichtung im Lichte der Philosophie der Gegenwart.Amsterdam, Paris, 1939. (VIII) 222 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd* Euro 12,50
566487 SUKALE, M., Comparative studies in phenomenology. The Hague, Nijhoff, 1976. (X) 153 pp. ing. Bibliogr. Euro 15,00
574158 SULLIVAN, L.E., PAUL, S., Louis Sullivan. An architect in American thought. Englewood-Cliffs, Prentice-Hall, 1962. (XIV) 176 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 8,00
015948 SWAN LIAT, K., Bibliography of humanism.Utrecht, Humanist league, 1957. 44 pp. geniet Euro 7,00
591645 SWAN LIAT, K., Denken met de rechterhand. Een poging tot metasystematische explicatie.Hilversum, De Haan, 1966. 223 pp. paperback. Bibliografie. (WV) *boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
576912 SWAN LIAT, K., Denken met de rechterhand. Een poging tot metasystematische explicatie.Hilversum, De Haan, 1966. 223 pp. paperback. Bibliografie. (WV) *ex libris uit schutblad verwijderd* Euro 10,00
587812 SWAN LIAT, K., De mens tussen mythe en machine. Redactionele medewerking: W.P. van Toorn.Amsterdam, WU, 1974. 240 pp. paperback. Bibliografie. *ex libris* Euro 7,50
009268 SWAN LIAT, K., De mens tussen mythe en machine. Redactionele medewerking: W.P. van Toorn.Amsterdam, WU, 1974. 240 pp. paperback. Bibliografie. Euro 7,50
020429 SWAN LIAT, K., Ontmoeting tussen oost en west. Met een inl. van J.P. van Praag.Deventer, Kluwer, 1952. 175 pp. geb. Bibliogr. *schutbl. licht roestvlekkig* Euro 10,00
571331 SWART, H.A.P., Over het begrijpen van menselijk gedrag. Meppel, Boom, 1982. 192 pp. paperback. Euro 8,50
582129 TARNAS, R., The passion of the western world. Understanding the ideas that have shaped our world view. London, Pimlico, 1998 (2e). (XIV) 544 pp. paperback. Bibliografie. (Pimlico original, 218) Euro 12,50
586208 TAYLOR, C., BREUER, I., Taylor. Vertaald door H. Daalder. Rotterdam, Lemniscaat, 2002. 156 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00


naar boven
015175 TAYLOR, R., Metaphysics.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1963. (XX) 109 pp. paperback. (FPS) *enkele penaantekeningen, tekst op schutblad* Euro 10,00
589869 TEIL, R. DU, Amour et pureté. Essai sur une morale de la signification.Paris, PUF, 1946. 348 pp. ingenaaid. *onafgesneden, papier gebruind* Euro 12,50
569827 TEILHARD DE CHARDIN, P., BARBOUR, G.B., Het veldwerk van Teilhard de Chardin. Vert. door P.G.M. de Kleijn.Utrecht, Spectrum, 1967. 198 pp. ing. Ills. (Bibl. Teilhard de Chardin, 19) Euro 7,00
011745 TEILHARD DE CHARDIN, P., CHARBONNEAU, B., Teilhard de Chardin. Profeet van een totalitair tijdperk. Vert. en inl. A.L. Constandse.Den Haag, Kruseman, 1966. 180 pp. paperback. (Parthenon) Euro 8,00
587500 TEILHARD DE CHARDIN, P., CRESPY, G., La pensée théologique de Teilhard de Chardin. Suivi de 'Mystique', inédit de Teilhard de Chardin. Paris, Éditions universitaires, 1961. 231 pp. ingenaaid. (Encyclopédie universitaire) *deels onopengesneden* Euro 15,00
567387 TEILHARD DE CHARDIN, P., CRESPY, G., Das theologische Denken Teilhard de Chardins. Die Übers. ins Deutsche besorgte K. Schmitz-Moorman.Stuttgart, Schwabenverlag, 1963. 343 pp. ln. *bibl.st.* Euro 11,50
566663 TEILHARD DE CHARDIN, P., CUÉNOT, C., (RED.), Le message spirituel de Teilhard de Chardin. Actes du colloque sur le milieu divin publiés par le centre italien d'étude et de documentation Pierre Teilhard de Chardin, Milan, 24-25 mai 1965. Communications italiennes traduites par C. de Sacy.Paris, Seuil, 1969. 273 pp. pb. (Etudes et recherches sur Teilhard de Chardin) Oorspr. verschenen als 'Il messagio spirituale di Teilhard de Chardin' (1966). Met bijdr. van o.a.: C. Cuénot, H. Cuypers, F. Ormea, N. Fabro Euro 11,50
587493 TEILHARD DE CHARDIN, P., CUÉNOT, C., Nouveau lexique Teilhard de Chardin. Paris, Seuil, 1968. 223 pp. linnen. Euro 11,50
584007 TEILHARD DE CHARDIN, P., DELFGAAUW, B., Teilhard de Chardin.Baarn, WV, 1964 (9e). 126 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (WM) Euro 8,00
595985 TEILHARD DE CHARDIN, P., DELFGAAUW, B., Teilhard de Chardin.Baarn, WV, 1963 (7e). 126 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (WM) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
579426 TEILHARD DE CHARDIN, P., DELFGAAUW, B., Teilhard de Chardin.Baarn, WV, 1968 (13e). 110 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 7,00
596417 TEILHARD DE CHARDIN, P., GÖRRES, I.F., Sohn der Erde: der Mensch Teilhard de Chardin. Drei Versuche.Frankfurt a.M., Knecht, 1971 (2e). 184 pp. linnen *bibliotheekexemplaar, band iets verkleurd* Euro 10,00
013703 TEILHARD DE CHARDIN, P., HEMLEBEN, J., Teilhard de Chardin. Zijn leven in brieven en documenten. Met de visie op Teilhard de Chardin van J. Huxley, G.H.R. von Koenigswald, A. Portmann, G.G. Simpson e.a. Vert. J.M. Tillema-de Vries.Rotterdam, Lemniscaat, 1966. 176 pp. ingenaaid. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, enkele penstreepjes* Euro 8,50
589272 TEILHARD DE CHARDIN, P., LUBAC, H. DE, La pensée religieuse du père Pierre Teilhard de Chardin.Z.p., Aubier, 1962. 374 pp. ingenaaid. Portret. *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 9,00
014316 TEILHARD DE CHARDIN, P., LUBAC, H. DE, La pensée religieuse du père Pierre Teilhard de Chardin.Z.p., Aubier, 1962. 374 pp. ingenaaid. Portret. *naam op schutblad, enkele penstrepen* Euro 9,00
004875 TEILHARD DE CHARDIN, P., LUKAS, M., LUKAS, E., Teilhard. Mens, priester, geleerde. Vert. T. van der Stap.Hilversum, Gooi en Sticht, 1981. 279 pp. paperback. Bibliografie. Euro 9,00
588876 TEILHARD DE CHARDIN, P., LUYTEN, N.M., Teilhard de Chardin. Een nieuwe weg naar het weten?Leuven, LUU, 1965. 73 pp. ingenaaid.(Kardinaal-Mercier leerstoel, 3) Euro 7,00
569828 TEILHARD DE CHARDIN, P., MADAULE, M.B., CHAUCHARD, P., (E.A.), Sociale politiek in de wereldbeschouwing van Teilhard de Chardin.Utrecht, Spectrum, 1968. 126 pp. ingenaaid. (Bibl. Teilhard de Chardin, 17) *bibliotheekexemplaar, omslag verkleurd*Andere bijdragen van: B. Delfgaauw, L.S. Senghor Euro 7,00
587501 TEILHARD DE CHARDIN, P., MARTIN-DESLIAS, N., Un aventurier de l'esprit Pierre Teilhard de Chardin. Paris, Nagel, 1963. 236 pp. ingenaaid. (Pensées) *rug verkleurd* Euro 10,00
596403 TEILHARD DE CHARDIN, P., ONIMUS, J., Teilhard de Chardin en zijn geloof in het leven. Vertaald door B. Karsten-van Rossem.Utrecht, Spectrum, 1965. 176 pp. ingenaaid. (Bibl. Teilhard de Chardin, 20) *bibliotheekexemplaar, omslag verkleurd* Euro 7,00
018441 TEILHARD DE CHARDIN, P., SMULDERS, P., La vision de Teilhard de Chardin. Essai de réflexion théologique. Introd. de C. d'Armagnac. Trad. et adaptation par A. Kerkvoorde et C. d'Armagnac.Paris, De Brouwer, 1964. 275 pp. ing. Portr. *onopengesn., naam op schutbl., omsl. licht besch.* Euro 8,00
009059 TEILHARD DE CHARDIN, P., TERRA, H. DE, Teilhard als reisgenoot. Vertaald door R. BoltendalBaarn, WV, 1963. 118 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* Euro 7,00
582077 TEILHARD DE CHARDIN, P., WILDIERS, M., Het wereldbeeld van Pierre Teilhard de Chardin. Antwerpen, Standaard, 1962 (4e herz.). 122 pp. ln + omsl. Bibliogr. *naam op schutbl.* Euro 7,50
567294 TEILHARD DE CHARDIN, P., WILDIERS, M., Het wereldbeeld van Pierre Teilhard de Chardin. Antwerpen, Standaard, 1960 (2e herz.). 117 pp. gebonden. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* Euro 7,50
002974 TEILHARD DE CHARDIN, P., ZONNEVELD, L., MULLER, R., (ED.), The desire to be human. A global reconnaissance of human perspectives in an age of transformation written in honour of Pierre Teilhard de Chardin. International Teilhard compendium. Centenary volume.Wassenaar, Mirananda, 1983. 348 pp. ln + omsl. Bibliogr. Portr. Ills. Met bijdragen van o.a.: A.A. Zubov, M. Lukas, A. Fabel, R.G. Tanner. Met opdracht van auteur Euro 12,50
003726 TEILHARD DE CHARDIN, P., Aufstieg zur Einheit. Die Zukunft der menschlichen Evolution. Hrsg. und komm. von L. Häfliger.Stuttgart, DBB, 1974. 408 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 11,50
569071 TEILHARD DE CHARDIN, P., Le groupe zoologique humain. Structure et directions évolutives. Préface de J. Piveteau.Paris, Michel, 1956. (XIV) 172 pp. ing. (Les savants et le monde) *band geplastificeerd, naam op schutbl., band besch.* Euro 7,00
569070 TEILHARD DE CHARDIN, P., Le milieu divin. Essai de vie intérieure.Paris, Seuil, 1962. 203 pp. ing. Ills. (Oeuvres, 4) *rug licht verkleurd* Euro 7,00
007472 TEILHARD DE CHARDIN, P., Die Zukunft des Menschen. Aus dem Franz. übers. von L. Häfliger und K. Schmitz-Moormann.Olten, Walter, 1963. 405 pp. ln + omsl. (Werke, 5) *omsl. licht besch.* Euro 13,50
585495 TERADA, R., Feeling in theory. Emotion after the 'death of the subject' .Cambridge, HUP, 2001. (XII) 211 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 14,00
592317 THAKAR, V., Mutation of mind. Z.p., Frankena, 1966. 180 pp. paperback. Euro 10,00
596341 THAYER, H.S., Meaning and action. A critical history of pragmatism.Indianapolis, Hackett, 1981 (2e). 616 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 17,50
593636 THEMERSON, S., Tom Harris. Vertaling G. Gils en F. de Vree. Amsterdam, Bezige Bij, 1970. (LRP, 342) *boekblok en omslag licht roestvlekkig* Euro 10,00
568128 THÉVENAZ, P., La condition de la raison philosophique.Neuchatel, Baconnière, 1960. 180 pp. ingenaaid. (Être et penser, 51) Euro 11,50
582559 THÉVENAZ, P., L'homme et sa raison. 2 dln. Neuchatel, Baconnière, 1956. 325, 190 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Être et penser, 46, 47)Dl 1: Raison et conscience de soi, Dl 2: Raison et histoire Euro 20,00
580761 THINÈS, G., Phenomenology and the science of behaviour. An historical and epistemological approach. London, Allen, 1977. 174 pp. gebonden. Bibliografie. (AP) *band licht verkleurd* Euro 16,00
593568 THINÈS, G., La problématique de la psychologie.La Haye, Nijhoff, 1968. (VIII) 219 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 29) Euro 15,00
580810 THINÈS, G., La problématique de la psychologie.La Haye, Nijhoff, 1968. (VIII) 219 pp. ingenaaid. (Phaenomenologica, 29) *rug licht verkleurd, ex libris* Euro 15,00
576203 THINÈS, G., Psychologie des animaux. Bruxelles, Dessart, 1966. 352 pp. ln + omsl. Ills. (Manuels et traités de psychologie et de sciences humaines) Euro 15,00
566122 THIRRING, H., Anti-Nietzsche, Anti-Spengler. Gesammelte Aufsätze und Reden zur demokratischen Erziehung.Wien, Sexl, 1947. 159 pp. halflinnen. *band licht gebruind* Euro 11,50
584151 THOMSON, J.J., Acts and other events. Ithaca, Cornell UP, 1977. 274 pp. ln + omsl. (Contemporary philosophy) *omsl. licht verkleurd, enkele penaant.* Euro 17,50
591071 THYSSEN, J., Die philosophische Methode. Erster (gegenstandstheoretischer) Teil.Halle (Saale), Niemeyer, 1930. 263 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd, boekblok en buitenste pagina's licht roestvlekkig* Euro 12,50
006112 TIFFENEAU, D., (ED.), La sémantique de l'action.Paris, CNRS, 1977. (VIII) 292 pp. paperback. Bibliografie. (Phénoménologie et hermeneutique) Met bijdragen van o.a.: P. Ricoeur, P. Basakos, C. Reagan, R. Celis, J.R. Ladmiral Euro 12,50
003682 TIMPANARO, S., The Freudian slip. Psychoanalysis and textual criticism. Transl. by K. Soper.London, NLB, 1976. 236 pp. ln + omsl. (NLR) Euro 12,50
584462 TITZE, H., Ist Information ein Prinzip?Meisenheim am Glan, Hain, 1971. (VIII) 169 pp ing. (MPF, 79) *doorgestreepte namen op schutbl.* Euro 16,00
592323 TOLLENAERE, M. DE, Lichaam en wereld. Een ontologie van het tijdelijke. Brugge, Desclée, 1967. 247 pp. gebonden + omslag. (Philosophica) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 12,50
577085 TRESLONG, H. VAN, Civitas. Eene inleiding tot de philosophie der gemeenschap. 2 delen. Rotterdam, Brusse, 1906. (VIII) 281, (VIII) 230 pp. ingenaaid. *dl 1 deels los in de band, omslag licht beschadigd, onopengesneden*Dl 1: De wetten van het gemeenschapsleven, Dl 2: De metaphysica der gemeenschap. H. van Treslong (Moritz Lobstein) 1876-1945. Apotheker te Arnhem. J.J. Poortman. Repertorium der Nederlandse wijsbegeerte. Amsterdam, 1948. 1, 383 Euro 16,00
001357 TROUSSON, R., Voyages aux pays de nulle part. Histoire littéraire de la pensée utopique. Bruxelles, Éditions universitaires, 1979 (2e herz.). (XXVIII) 296 pp. ingenaaid. (Université libre, 60) Euro 20,00
583793 TUGENDHAT, E., Der Wahrheitsbegriff bei Husserl und Heidegger. Berlin, De Gruyter, 1967. (XII) 415 pp. linnen. Euro 75,00
005792 TUMARKIN, A., Wesen und Werden der schweizerischen Philosophie.Frauenfeld, Huber, 1948. 155 pp. gebonden + omslag. *ex libris* Euro 11,50
018344 TÜRCK, H., Der geniale Mensch.Leipzig, Borngräber, 1921 (12e herz.). (XVI) 406 pp. half linnen. *band licht vlekkig*Frakturschrift. 'Türck (1856-1933) hat sich um Erforschung des genialen Menschen bemüht, in dessen Seele das mehr oder weniger klare Bewußtsein von der eigenen überweltlichen Existenz lebt'. Ziegenfuss, 752 Euro 12,50
007537 TÜRCK, H., Der geniale Mensch.Jena, Rassmann, 1897 (2e). (X) 263 pp. ln. *schutbl. licht roestvlekkig, band licht gevlekt, rug licht besch.*Türck, H. (1856-1933). 'T. hat sich um Erforschung des genialen Menschen bemüht, in dessen Seele das mehr oder weniger klare Bewußtsein von der eigenen überweltlichen Existenz lebt'. Ziegenfuss, 752 Euro 12,50


naar boven
008572 TUSCH, H.E., Eine Metaphysik des Materialismus.Heusenstamm b. Offenbach a.M., Orion, 1970. 102 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
582259 TYMIENIECKA, A.T., (ED.), The existential coordinates of the human condition: poetic-epic-tragic. The literary genre. Dordrecht, Reidel, 1984. (XVI) 571 pp. ln + omsl. Ills. (Analecta Husserliana, 18) Met bijdragen van o.a.: W. Wittkowski, L.M. Findlay, M. Kronegger Euro 30,00
573845 TYMIENIECKA, A.T., (ED.), Ontopoietic expansion in human self-interpretation-in-existence. The I and the other in their creative spacing of the societal circuits of life. Phenomenology of life and the human creative condition (Book III). Dordrecht, Kluwer, 1998. (XIV) 411 pp. linnen + omslag. (Analecta Husserliana, 54)Met bijdragen van o.a.: A.D. Rey, K. Haney, R. Langley, A. Rosales Euro 75,00
575409 TYMIENIECKA, A.T., (ED.), Paideia. Philosophy/phenomenology of life inspiring education for our times. Dordrecht, Kluwer, 2000. (XIV) 483 pp. linnen + omslag. (Analecta Husserliana, 68)Met bijdragen van o.a.: O. Rossi, H. Matthai, V. Vevere Euro 40,00
573844 TYMIENIECKA, A.T., (ED.), Phenomenology of life and the human creative condition. Book 1: Laying down the cornerstones of the field. Dordrecht, Kluwer, 1998. (XVIII) 555 pp. linnen + omslag. (Analecta Husserliana, 52)Met bijdragen van o.a.: H. Matthai, F. Soontiens, D. Zelinski, Z. Ikere Euro 75,00
009597 TYMIENIECKA, A.T., (ED.), The yearbook of phenomenological research.Dordrecht, Reidel, 1971. (VIII) 207 pp. linnen + omslag. (Analecta Husserliana, 1) *naam op schutblad (doorgestreept), omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: J.J. Kockelmans, R. Ingarden, J.N. Mohanty, C.A. van Peursen, K. Kuypers, D. Laskey Euro 16,00
002070 TYMIENIECKA, A.T., Logos and life: creative experience and the critique of reason.Dordrecht, Kluwer, 1988. (XXX) 460 pp. ln + omsl. Portr. Ills. (Analecta Husserliana, 24) Book 1 of 'Introduction to the phenomenology of life and of the human condition' Euro 25,00
592336 UNAMUNO, M. DE, TORNOS, A.M., Angst und Subjektivität in Unamunos Philosophie.München, z.u., 1960. 99 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 10,00
575045 UPHAM, S.P., HARLAN, J., (ED.) Philosophers in conversation. Interviews from 'The Harvard review of philosophy' with a foreword by T. Scanlon. New York, Routledge, 2002. (XVI) 189 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. Rawls, U. Eco, M. Sandel Euro 12,50
591252 VAIHINGER, H., Die Philosophie des Als Ob. System der theoretischen, praktischen und religiösen Fiktionen der Menschheit auf Grund eines idealistischen Positivismus. Mit einem Anhang über Kant und Nietzsche.Leipzig, Meiner, 1920 (4e). (XL) 804 pp. halflinnen. Portret. *naam op titelpagina* Euro 85,00
596190 VALÉRY, P., SIGNORILE, P., Paul Valéry philosophe de l'art. L'architectonique de sa pensée à la lumière des cahiers.Paris, Vrin, 1993. 252 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Essais d'art et de philosophie) *omslag licht vlekkig* Euro 12,50
579187 VAS NUNES, E., Overzicht van de drie voordrachten den 20en en den 27en november en 11en december 1915 te Haarlem gehouden voor het Genootschap voor Zuivere Rede. Z.p., z.u., 1915. 39 pp. ingenaaid. *omslag iets gevlekt, rug licht beschadigd* Euro 7,00
018314 VATKE, K., Metaphysik als Wissenschaft.Berlin, Reuther, 1931. 148 pp. ingenaaid. *papier hier en daar roestvlekkig* Euro 11,50
592428 VEKEN, J. VAN DER, Denken aan al wat is. Een hedendaagse fundamentele wijsbegeerte. Assen, Van Gorcum, 1994 (2e herz.) 284 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
571102 VELING, K., Ruimte voor de rede. Filosofie als systematische reflectie. Kampen, Agora, 2000. 160 pp. paperback. Euro 10,00
598764 VELTHOVEN, T. VAN, (RED.), Zin en zijn. Metafysische beschouwingen over het goede.Baarn, Ambo, 1983. 127 pp. paperback. (AT, 71, 3) *tekst binnenzijde omslag, omslag iets roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: J. Calis, J.A. Aertsen, B.M.J. Nagel Euro 7,00
568672 VELTHOVEN, T. VAN, (RED.), Zin en zijn. Metafysische beschouwingen over het goede.Baarn, Ambo, 1983. 127 pp. paperback. (AT, 71, 3) Met bijdragen van o.a.: J. Calis, J.A. Aertsen, B.M.J. Nagel Euro 7,00
597759 VELTHOVEN, T. VAN, De intersubjectiviteit van het zijn. Keuze uit het werk. Met een inleiding van J.A. Aertsen.Kampen, Kok Agora, 1988. 245 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Euro 10,00
584386 VER EECKE, W., Negativity and subjectivity. A study about the function of negation in Freud, linguistics, childpsychology and Hegel. Brussel, Paleis der Academiën, 1977. 231 pp. ing. Bibliogr. (VKAWLSKB, 39, 80) Euro 20,00
586309 VERBEEK, B., The virtues of cooperation.Amsterdam, z.u., 1998. (X) 316 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
590344 VERBIJ, A., Denken achter de dijken. De opmars van de filosofie in Nederland.Amsterdam, Ambo, 2000. 243 pp. paperback. Euro 13,50
588246 VERBIJ, A., Denken achter de dijken. De opmars van de filosofie in Nederland.Amsterdam, Ambo, 2000. 243 pp. paperback. Euro 12,50
590347 VERBIJ, A., Denken achter de dijken. De opmars van de filosofie in Nederland.Amsterdam, Ambo, 2000. 243 pp. paperback. Euro 13,50
569642 VERBIJ, A., Denken achter de dijken. De opmars van de filosofie in Nederland.Amsterdam, Ambo, 2000. 243 pp. paperback. Euro 13,50
597142 VERBRUGGE, A., Tijd van onbehagen. Filosofische essays over een cultuur op drift.Amsterdam, SUN, 2004 (2e herz.). 285 pp. paperback. (Filosofische diagnosen) *enkele potloodstrepen* Euro 12,50
590245 VERHOEVEN, C., NAGEL, B., SCHOMAKERS, B., (RED.), Levende aandacht. Opstellen over 'beschouwelijk leven' aangeboden aan Cornelis Verhoeven.Baarn, Ambo, 1993. 308 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: W. Derkse, H. Berger, A. Peperzak, C. Vergeer, T. de Boer, E. Pels, M. van Nierop Euro 11,50
009612 VERHOEVEN, C., NAGEL, B., SCHOMAKERS, B., (RED.), Levende aandacht. Opstellen over 'beschouwelijk leven' aangeboden aan Cornelis Verhoeven.Baarn, Ambo, 1993. 308 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* Met bijdragen van o.a.: W. Derkse, H. Berger, A. Peperzak, C. Vergeer, T. de Boer, E. Pels, M. van Nierop Euro 11,50
571959 VERHOEVEN, C., Als een dief overdag. Uit het werk van Cornelis Verhoeven. Ingeleid door K. Fens. Baarn, Ambo, 1980. 199 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
574102 VERHOEVEN, C., Bijna niets. Bilthoven, Ambo, 1970. 270 pp. paperback. Euro 10,00
590242 VERHOEVEN, C., Herinneringen aan mijn moedertaal. Baarn, Ambo, 1978. 172 pp. paperback. *omslag verkleurd* Euro 7,00
585152 VERHOEVEN, C., Herinneringen aan mijn moedertaal. Baarn, Ambo, 1978. 172 pp. paperback. Euro 7,00
590241 VERHOEVEN, C., Merg en been. Polemische overwegingen over intimiteit.Baarn, Ambo, 1981. 119 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
585199 VERHOEVEN, C., De ogen van Plato. Een essay over de grenzen van de schijn.Amsterdam, Boom, 2000. 96 pp. paperback. (Essay) *ex libris* Euro 8,50
002676 VERHOEVEN, C., Omzien naar het heden. De mythe van de vooruitgang.Utrecht, Ambo, 1968. 122 pp. paperback. *enkele penstrepen en -aantekeningen* Euro 7,00
571325 VERHOEVEN, C., De resten van het vaderschap. Beschouwingen over de levensloop. Bilthoven, Ambo, 1975. 199 pp. paperback. Euro 9,00
590240 VERHOEVEN, C., Tegen het geweld.Utrecht, Ambo, 1967. 73 pp. paperback. *schutblad licht beschadigd* Euro 7,00
572585 VERHOEVEN, C., Tegen het geweld.Utrecht, Ambo, 1967. 73 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,00
588557 VERHOEVEN, C., 'Vergeet de zweep niet'. Aantekeningen bij een uitspraak van Nietzsche.Best, Damon, 1997. 40 pp. gebonden. Illustraties. *tekst op schutblad*Pen-aquarellen van Nelleke de Laat Euro 25,00
570807 VERHOEVEN, C., Voor eigen gebruik. Utrecht, Ambo, 1969. 169 pp. paperback. *vouwtje voorzijde omslag* Euro 8,00
590343 VINCENT, H.R., Ons wereldbeeld en het integrale denken. Op zoek naar de eenheid van religie, filosofie en wetenschap. Kampen, Agora, 2000. 217 pp. paperback. Euro 10,00
590342 VINCENT, H.R., Ons wereldbeeld en het integrale denken. Op zoek naar de eenheid van religie, filosofie en wetenschap. Kampen, Agora, 2000. 217 pp. paperback. Euro 10,00
571100 VINCENT, H.R., Ons wereldbeeld en het integrale denken. Op zoek naar de eenheid van religie, filosofie en wetenschap. Kampen, Agora, 2000. 217 pp. paperback. Euro 10,00
598665 VISSCHER, J. DE, Naakt geboren. Over herbergzaamheid, lijfelijkheid, subjectiviteit en wereldlijkheid. Een wijsgerig-antropologisch essay. Leende, Damon, 1999. 174 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 15,00
586569 VISSCHER, J. DE, Over de levensloop. Een cultuurkritisch essay over de kinderjaren, de studietijd, de volwassenheid, de ouderdom. Kapellen, DNB, 1990. 151 pp. paperback. Euro 10,00
586577 VISSCHER, J. DE, Een te voltooien leven. Over rituelen van de moderne mens. Kapellen, Pelckmans, 1996. 192 pp. paperback. Euro 10,00
586864 VISSCHER, J. DE, De zorg voor het avondland.Kampen, Kok Agora, 1991. 62 pp. paperback. Euro 7,00
596586 VLOEMANS, A., Aristeia. Geschiedenis van de opvoedingsidealen.'s-Gravenhage, Leopold, 1949. 519 pp. linnen. *rug licht geschaafd, naam op schutblad* Euro 12,50
019317 VLOEMANS, A., Aristeia. Geschiedenis van de opvoedingsidealen.'s-Gravenhage, Leopold, 1949. 519 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 14,00
596412 VLOEMANS, A., Europa in de spiegel. Een wijsgerige studie.Den Haag, Leopold, 1957. 173 pp. gebonden + omslag. Euro 10,00
570364 VLOEMANS, A., De mens als waagstuk. Filosofische anthropologie.Den Haag, Leopold, 1949. 244 pp. linnen. Euro 12,50
596626 VLOEMANS, A., Philosophische mystiek.'s-Gravenhage, Leopold, 1946. 158 pp. halflinnen. Euro 9,50
568670 VLOEMANS, A., Philosophische mystiek.'s-Gravenhage, Leopold, 1946. 158 pp. halflinnen. Euro 9,50


naar boven
004074 VLOEMANS, A., Wijsgerige levensleer. Ethica.Den Haag, Leopold, 1952. 239 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 9,50
002092 VOLKELT, J., Ästhetik des Tragischen.München, Beck, 1923 (4e herz.). (XXII) 462 pp. ingenaaid. *achterplat deel los*Frakturschrift. "Volkelt steht unter dem Einfluß von Kant und Hegel, später auch von Schopenhauer und Eduard von Hartmann. Die Hauptgebiete seines philosophischen Schaffens sind die Erkenntnislehre und die Metaphysik, die Ästhetik und die Religionsphilosophie. Er ist Vertreter eines kritischen Ideal-Realismus und einer kritischen Metaphysik." Ziegenfuss, 802 Euro 15,00
569212 VOLKELT, J., Ästhetik des Tragischen.München, Beck, 1923 (4e herz.). (XXII) 462 pp. ln.Frakturschrift. 'Volkelt steht unter dem Einfluß von Kant und Hegel, später auch von Schopenhauer und Eduard von Hartmann. Die Hauptgebiete seines philosophischen Schaffens sind die Erkenntnislehre und die Metaphysik, die Ästhetik und die Religionsphilosophie. Er ist Vertreter eines kritischen Ideal-Realismus und einer kritischen Metaphysik.' Ziegenfuss, 802 Euro 27,50
598533 VOLPE, G. DELLA, Logic as a positive science. Transl. by J. Rothschild. London, NLB, 1980. (XX) 268 pp. linnen + omslag. *klein scheurtje in omslag, papier licht gebruind* Euro 12,50
572610 VOLPE, G. DELLA, Logic as a positive science. Transl. by J. Rothschild. London, NLB, 1980. (XX) 268 pp. linnen + omslag. *papier licht gebruind* Euro 12,50
598660 VOS, H.M., Filosofie van het geluk. De werkelijkheid van het geluksidee. Utrecht, Spectrum, 1996. 260 pp. paperback. Euro 11,50
568201 VRIES, J.J.W.D. DE, De dwang van het systeem. Diagnose en remedie bij Habermas en Adorno. Kampen, Kok Agora, 1993. 202 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 13,50
588411 VUCHT TIJSSEN, L. VAN, REIJEN, W. VAN, (RED.), Kennis en werkelijkheid. Benaderingen.Muiderberg, Coutinho, 1991. 249 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Kimmerle, H. Koningsveld, H. Kunneman Euro 9,50
590339 VUCHT TIJSSEN, L. VAN, REIJEN, W. VAN, (RED.), Kennis en werkelijkheid. Benaderingen.Muiderberg, Coutinho, 1991. 249 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: I. Bulhof, H. Kimmerle, H. Koningsveld, H. Kunneman Euro 9,50
004807 VUCHT TIJSSEN, L. VAN, REIJEN, W. VAN, (RED.), Kennis en werkelijkheid. Benaderingen.Muiderberg, Coutinho, 1991. 249 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Kimmerle, H. Koningsveld, H. Kunneman Euro 9,50
006467 WACHTER, F. DE, (RED.), Over nut en nadeel van het postmodernisme voor het leven. Kapellen, Pelckmans, 1993. 211 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A. Braeckman, P. Cruysberghs, B. Verschaffel Euro 11,50
592914 WAELHENS, A. DE, FLORIVAL, G., LADRIÈRE, J., Études d'anthropologie philosophique. Louvain-la-Neuve, ISP, 1980. (VI) 166 pp. ingenaaid. (BPL, 28) *naam op schutblad*Andere bijdragen van: P. Marchal, R. Pirard, M. Renaud, J. Taminiaux, A. Vergote Euro 15,00
592945 WAELHENS, A. DE, Existence et signification.Louvain, Nauwelaerts, 1958. 289 pp. ingenaaid.Eerste druk Euro 16,00
568237 WAELHENS, A. DE, Existence et signification.Louvain, Nauwelaerts, 1958. 289 pp. ingenaaid. *onafgesneden*Eerste druk. Met opdracht van schrijver aan B. Delfgaauw Euro 20,00
016278 WAELHENS, A. DE, Phénoménologie et vérité. Essai sur l'évolution de l'idée de vérité chez Husserl et Heidegger.Paris, PUF, 1953. (VIII) 166 pp. ingenaaid. (Épiméthée) *onopengesneden, papier gebruind** Euro 12,50
006897 WAELHENS, A. DE, La philosophie et les expériences naturelles.La Haye, Nijhoff, 1961. (VIII) 211 pp. linnen + omslag. (Phaenomenologica, 9) *omslag iets verkleurd en licht beschadigd.* Euro 16,00
576058 WAL, G.A. VAN DER, De omkering van de wereld. Over achtergronden van milieucrisis en zinloosheidsbesef.Baarn, Ambo, 1996. 216 pp. paperback. Euro 11,50
017543 WARNOCK, G.J., English philosophy since 1900.London, OUP, 1969 (2e). (X) 126 pp. paperback. Bibliografie. (Opus, 45) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad, papier licht gebruind, omslag licht verkleurd* Euro 7,00
015018 WARNOCK, M., Imagination.London, Faber, 1976. 213 pp. paperback. Euro 10,00
586624 WARNOCK, M., Schools of thought.London, Faber, 1977. 176 pp. paperback. *omslag beduimeld* Euro 11,50
597133 WEERD, H. DE, Spielerei. Nieuwe grond onder de voeten.Amsterdam, AP, 2000. 191 pp. paperback. Euro 9,00
583073 WEG, H. BIJ DE, De betekenis van zin voor het begrijpen van handelingen.Kampen, Kok Agora, 1996. 343 pp. paperback. Tevens dissertatie Amsterdam Euro 12,50
011877 WEIL, E., Essais et conférences. 2 delen. Paris, Plon, 1970-71. 328, 425 pp. paperback. (Recherches et sciences humaines, 33, 34) Deel 1: Philosophie, Deel 2: Politique Euro 25,00
588462 WEIL, E., Logique de la philosophie. Paris, Vrin, 1967 (2e herz). (XIV) 442 pp. ingenaaid. (BHP) Euro 25,00
580376 WEIL, E., Logique de la philosophie. Paris, Vrin, 1967 (2e herz). (XIV) 442 pp. ingenaaid. (BHP) *bibliotheekstempel, omslag licht verkleurd* Euro 25,00
588881 WEIL, E., Philosophie morale.Paris, Vrin, 1981 (3e). 223 pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig* Euro 15,00
588883 WEIL, E., Philosophie politique.Paris, Vrin, 1971 (3e). 263 pp. ingenaaid. (BHP) *stempel op titelblad en voorzijde omslag, rug licht verkleurd* Euro 15,00
588892 WEIL, E., Problèmes kantiens. Paris, Vrin, 1970 (2e herz.). 175 pp. ingenaaid. (Problèmes et controverses) *stempel op titelpagina en voorzijde omslag* Euro 16,00
575868 WEIL, S., BLECH-LIDOLF, L., La pensée philosophique et sociale de Simone Weil. Berne, Lang, 1976. 222 pp. paperback. Bibliografie. (PUE, 20, 23) Euro 11,50
002731 WEIL, S., HENSEN, R., Simone Weil. Een pelgrim naar het absolute.Lochem, Tijdstroom, 1960. 146 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, enkele penstrepen, beduimeld* Euro 7,00
004873 WEIL, S., KROGMANN, A., Simone Weil. De 'rode Jeanne d'Arc'. Vert. Y.C. van Oss.Rotterdam, Lemniscaat, 1970. 176 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
004612 WEIL, S., La condition ouvrière.Paris, Gallimard, 1957 (29e). 273 pp. ingenaaid. Illustraties. (Espoir) *onopengesneden* Euro 11,50
575861 WEIL, S., La condition ouvrière.Paris, Gallimard, 1951(11e). 273 pp. ingenaaid. Illustraties. (Espoir) *bibliotheekstempels, omslag verkleurd* Euro 11,50
575862 WEIL, S., Lettre à un religieux. Paris, Gallimard, 1951 (21e). 92 pp. ingenaaid. (Espoir) *deels onopengesneden, vlekje op omslag* Euro 7,50
588976 WEIL, S., Vorchristliche Schau. Die autorisierte Übers. besorgte F. Werle.München, Barth, 1959.152 pp. linnen + omslag. *omslag deels verkleurd* Euro 14,00
567458 WEILER, A.G., BEEKELAAR, G.A.M., (RED.), Structuralisme. Voor en tegen. Bilthoven, Ambo, 1974. 149 pp. paperback. (AT, 62, 1)Met bijdragen van o.a.: J.M. Broekman, R. Bakker, K. Bertels Euro 7,00
586324 WEININGER, O., Geslacht en karakter. Een principieel onderzoek. Aangevuld met Weiningers aantekenboekje, brieven van August Strindberg en bijdragen vanuit modern perspectief van A. Stopczyk, G.Dischner en R. Calasso. Vertaald door T. Davids. Amsterdam, AP, 1984. 569 pp. linnen + omslag. Portret. (Synopsis) Euro 25,00
589923 WEININGER, O., Geslacht en karakter. Een principieel onderzoek. Aangevuld met Weiningers aantekenboekje, brieven van August Strindberg en bijdragen vanuit modern perspectief van A. Stopczyk, G.Dischner en R. Calasso. Vertaald door T. Davids. Amsterdam, AP, 1984. 569 pp. linnen + omslag. Portret. (Synopsis) Euro 25,00
006889 WEISCHEDEL, W., 34 große Philosophen in Alltag und Denken. Die philosophische Hintertreppe.München, Nymphenburger, 1981 (8e). 361 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
013216 WEISCHEDEL, W., Filosofie door de achterdeur. Ned. vert. V. Thijssen.De Bilt, Fontein, 1976. 291 pp. paperback. (Folio) *naam op schutblad, enkele penstrepen* Euro 10,00
588988 WEISCHEDEL, W., Der Gott der Philosophen. Grundlegung einer philosophischen Theologie im Zeitalter des Nihilismus. 2 delen.Darmstadt, WB, 1979. (XXII) 516, (X) 277 pp. paperback. *omslagen licht verkleurd*Dl 1: Wesen, Aufstieg und Verfall der philosophischen Theologie, Dl 2: Abgrenzung und Grundlegung Euro 15,00
002759 WEISCHEDEL, W., Der Gott der Philosophen. Grundlegung einer philosophischen Theologie im Zeitalter des Nihilismus. 2 dln.München, Nymphenburger, 1972 (2e). (XXII) 516, (X) 277 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch.*Dl 1: Wesen, Aufstieg und Verfall der philosophischen Theologie, Dl 2: Abgrenzung und Grundlegung Euro 35,00
586632 WEISCHEDEL, W., Philosophische Grenzgänge. Vorträge und Essays.Stuttgart, Kohlhammer, 1967. 190 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
006888 WEISCHEDEL, W., Die philosophische Hintertreppe. Von Alltag und Tiefsinn großer Denker.München, Nymphenburger, 1966. 204 pp. pb. (SD, 12) *enkele potl.aant.* Euro 7,00
589858 WEITZ, M., The opening mind. A philosophical study of humanistic concepts.Chicago, UP, 1977. (XII) 279 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 17,50
012929 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Deutlichkeit. Beiträge zu politischen und religiösen Gegenwartsfragen.München, Hanser, 1979 (2e). 184 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
575423 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Deutlichkeit. Beiträge zu politischen und religiösen Gegenwartsfragen.München, Hanser, 1978. 183 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
567266 WEIZSÄCKER, C.F. VON, De draagwijdte van de wetenschap. Over het ontstaan van het heelal. Vert. A.F. Wyers.Amsterdam, WU, 1966. 208 pp. paperback. (Pantoskoop) *rug licht beschadigd* Euro 7,50
588463 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Der Garten des Menschlichen. Beiträge zur geschichtlichen Anthropologie.Frankfurt a.M., Fischer, 1986 (41.-45. T.). 457 pp. paperback. (FT, 6543) Euro 7,50
000059 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Der Garten des Menschlichen. Beiträge zur geschichtlichen Anthropologie. München, Hanser, 1984 (9e). 612 pp. linnen + omslag. Euro 14,50
567328 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Der Garten des Menschlichen. Beiträge zur geschichtlichen Anthropologie.München, Hanser, 1978 (4e). 612 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
588647 WEIZSÄCKER, C.F. VON, De tijd dringt. Pleidooi voor een vredesconcilie van alle christenen in de wereld over gerechtigheid, vrede en het behoud van de schepping. Ned. vert: C. Govaart.Baarn, Ten Have, 1987 (3e). 110 pp. paperback. Euro 7,50


naar boven
592399 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Die Verantwortung der Wissenschaft im Atomzeitalter.Göttingen, Vandenhoeck, 1957. 52 pp. ingenaaid. (KVR, 42) *bibliotheekexemplaar* Euro 7,50
568206 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Voorwaarden voor de vrede. Met een inl. van B.V.A. Röling. Vert. A.F. Wyers, A. den Besten en H.M. Mooijman. Rotterdam, Lemniscaat, 1966. 168 pp. ingenaaid. Euro 7,00
012928 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Wahrnehmung der Neuzeit.München, Hanser, 1983. 440 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
002229 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Wege in der Gefahr. Eine Studie über Wirtschaft, Gesellschaft und Kriegsverhütung.München, Hanser, 1976 (2e). 268 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, enkele penaantekenngen* Euro 10,00
567257 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Wege in der Gefahr. Eine Studie über Wirtschaft, Gesellschaft und Kriegsverhütung.München, Hanser, 1977 (4e). 265 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch.* Euro 11,50
006957 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Zum Weltbild der Physik.Zürich, Hirzel, 1951 (5e herz.). 201 pp. linnen. *band licht verschoten, papier iets gebruind* Euro 11,50
569173 WEIZSÄCKER, C.F. VON, Zum Weltbild der Physik.Stuttgart, Hirzel, 1958 (7e herz.). 378 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, naam op schutblad* Euro 15,00
586688 WELLEK, A., Ganzheitspsychologie und Strukturtheorie. Zwölf Abhandlungen zur Psychologie und philosophischen Anthropologie. Mit 13 Abbildungen.Bern, Francke, 1969 (2e herz.). 278 pp. linnen + omslag. Euro 16,00
591319 WELLS, H.G., WELLS, G.P., HUXLEY, J., De wetenschap van het leven. Geautor. vert. van J. Bunge-Hanf en C.J. Jellema. 4 delen in 2 banden.Den Haag, Servire, 1932. (XII) 454, (XII) 455-88, (VIII) 882-1184, (X) 1185-1635 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslagen licht beschadigd* Euro 30,00
592990 WENZL, A., Philosophie der Freiheit I. München-Pasing, Filser, 1947. (VIII) 256 pp. ingenaaid. *papier gebruind* Euro 15,00
598399 WENZL, A., Unsterblichkeit. Ihre metaphysische und anthropologische Bedeutung.Bern, Francke, 1951. 216 pp. linnen. (Dalp, 77) *band licht roestvlekkig* Euro 10,00
596409 WENZL, A., Unsterblichkeit. Ihre metaphysische und anthropologische Bedeutung.Bern, Francke, 1951. 216 pp. linnen. *band licht roestvlekkig, ex libris* Euro 10,00
567199 WENZL, A., Unsterblichkeit. Ihre metaphysische und anthropologische Bedeutung.München, Lehnen, 1951. 216 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, achterplat vlekkig* Euro 7,50
588593 WEYEMBERGH, M., BOSSCHE, M. VAN DEN, (RED.), Het einde van de geschiedenis? Over Francis Fukuyama en Peter Sloterdijk. Nijmegen, SUN, 1995. 199 pp. paperback. (Filosofische diagnosen)Met bijdragen van o.a.: H. Dethier, J. de Visscher, J. Stuy Euro 12,50
596234 WHITE, A.R., Methods of metaphysics.London, Croom Helm, 1987. (X) 203 pp. paperback. Euro 10,00
585901 WHITE, M., (ED.), The age of analysis. 20th century philosophers. Selected, with introd. and interpretive commentary.New York, Meridian, 1986 (3e). 253 pp. paperback. (Meridian philosophers) Euro 8,00
585033 WHITE, M., Pragmatism and the American mind. Essays and reviews in philosophy and intellectual history.New York, OUP, 1975. (XIV) 265 pp. paperback. (GB, 431) *omslag verkleurd, papier langs randen verkleurd* Euro 10,00
590255 WHITEHEAD, A.N., KLINE, G.L., (ED.). Alfred North Whitehead. Essays on his philosophy. With and introduction.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1963. (X) 214 pp. paperback. (Spectrum, 65)Met bijdragen van o.a.: C. Hartshorne, R.V. Norman, R.M. Rorty, G. Vlastos, D.D. Williams Euro 11,50
001836 WHITEHEAD, A.N., KLINE, G.L., (ED.). Alfred North Whitehead. Essays on his philosophy. With and introduction.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1963. (X) 214 pp. paperback. (Spectrum, 65)Met bijdragen van o.a.: C. Hartshorne, R.V. Norman, R.M. Rorty, G. Vlastos, D.D. Williams Euro 11,50
588427 WHITEHEAD, A.N., LASZLO, E., La métaphysique de Whitehead: recherche sur les prolongements anthropologiques. Trad. de l'anglais par C. Harzic.La Haye, Nijhoff, 1970. (VIII) 161 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 11,50
002692 WHITEHEAD, A.N., LASZLO, E., La métaphysique de Whitehead: recherche sur les prolongements anthropologiques. Trad. de l'anglais par C. Harzic.La Haye, Nijhoff, 1970. (VIII) 161 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 11,50
595571 WHITEHEAD, A.N., LECLERC, I., Whitehead's metaphysics. An introductory exposition. London, Allen, 1958. (XIV) 234 pp. linnen + omslag. *omslag vlekkig, boekblok en schutbladen licht roestvlekkig* Euro 16,00
004522 WHITEHEAD, A.N., Science and the modern world. Lowell lectures 1925.Cambridge, UP, 1927 (2e). (XII) 265 pp. linnen. *ex libris, schutbladen gebruind, naam op schutblad* Euro 25,00
568669 WIELENGA, B., In de school der wijsbegeerte.Amsterdam, Holland, 1924. 311 pp. ln. *schutbl. gebruind* Euro 8,00
584947 WIENER, P.P., NOLAND, A., (ED.), Ideas in cultural perspective. New Brunswick, RUP, 1962. (VI) 759 pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd, potloodaantekeningen, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: A.O. Lovejoy, P.O. Kristeller, J. Dewey, P. Tillich Euro 25,00
019350 WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Kort woordenboek van wijsgeerige kunsttermen.Haarlem, Tjeenk Willink, 1925. (VIII) 156 pp. linnen. *ex libris* Euro 11,50
576367 WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Psychologische omtrekken.Amsterdam, Scheltema, 1900. (VIII) 122 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd, schutblad licht roestvlekkig, naam op schutblad* Euro 11,50
585159 WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Sociale ethiek. Wijsgeerig-sociologisch onderzoek.Haarlem, Tjeenk Willink, 1897. (VIII) 323 pp. half leder. *nieuw gebonden, rug licht geschaafd* Euro 20,00
568668 WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Vier moralisten. Confucius - Plutarchus - Montaigne - Coornhert.Amsterdam, WB, 1946. 191 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *rug omslag verkleurd, papier gebruind* Euro 7,00
570846 WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Het vraagstuk van den vrijen wil.Haarlem, Tjeenk Willink, 1912. 116 pp. ingenaaid. *papier roestvlekkig, band licht gebruind* Euro 10,00
592962 WILDIERS, M., Theologie op nieuwe wegen. Essay.Antwerpen, DNB, 1985. 121 pp. paperback. (Essay) Euro 8,00
597907 WILDIERS, M., Theologie op nieuwe wegen. Essay.Antwerpen, DNB, 1985. 121 pp. paperback. (Essay) Euro 8,00
587823 WILDIERS, M., Het verborgen leven van de cultuur. Leuven, Davidsfonds, 1992 (3e). 60 pp. gebonden. Euro 10,00
573325 WILDIERS, M., Het verborgen leven van de cultuur. Leuven, Davidsfonds, 1992 (3e). 60 pp. gebonden. Euro 10,00
005402 WILLMS, B., Philosophie die uns angeht.Gütersloh, Bertelsmann, 1975. 322 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Aktuelles Wissen) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
589770 WILSHIRE, B., Wild hunger. The primal roots of modern addiction.Lanham, Rowman, 1998. (XVI) 285 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
567849 WIMMER, H.A., Neue Dialoge zwischen Hylas und Philonous. Gespräche über den Kausalzusammenhang des Bewußtseins und die Grundlagen der transscendentalen Philosophie. Heidelberg, Winter, 1938. (VIII) 154 pp. ing. *rug licht besch.* Euro 12,50
005776 WINDELBAND, W., Lehrbuch der Geschichte der Philosophie. Besorgt von E. Rothacker.Tübingen, Mohr, 1928 (12e herz.). (XII) 596 pp. linnen. *ex libris, band licht verkleurd* Euro 20,00
566742 WINDELBAND, W., Lehrbuch der Geschichte der Philosophie. Mit einem Schlußkapitel 'Die Philosophie im 20. Jahrhundert' und einer Übersicht über den Stand der philosophiegeschichtlichen Forschung. Hrsg. von H. Heimsoeth.Tübingen, Mohr, 1976 (16e) . (XLVI) 654 pp. linnen + cassette. *rug licht verkleurd* Euro 20,00
576839 WINDELBAND, W., Die Philosophie im deutschen Geistesleben des XIX. Jahrhunderts. Fünf Vorlesungen.Tübingen, Mohr, 1909. (VIII) 120 pp. halflinnen. *band licht geschaafd* Euro 16,00
016193 WINDELBAND, W., Präludien. Aufsätze und Reden zur Einführung in die Philosophie. 2 dln.Tübingen, Mohr, 1911(4e herz.). (XII) 276, (IV) 322 pp. ln. *ruggen iets verschoten, naam op schutbl., st. op titelpag.*Kop boekblok verguld. Frakturschrift. Euro 20,00
569176 WINDELBAND, W., Präludien. Aufsätze und Reden zur Einleitung in die Philosophie.Eschborn, Klotz, 1996 (Nachdr. 1884). (IV) (VIII) 325 pp. pb. (Reprint Lit, 121) *enkele potl.str.*Frakturschrift Euro 12,50
569462 WINDELBAND, W., Präludien. Aufsätze und Reden zur Philosophie und ihrer Geschichte. 2 delen.Tübingen, Mohr, 1924 (9e). (XII) 299, (IV) 345 pp. linnen. *naam op schutblad*Frakturschrift Euro 22,50
569175 WINDELBAND, W., Präludien. Aufsätze und Reden zur Philosophie und ihrer Geschichte. 2 dln.Tübingen, Mohr, 1919 (6e herz.). (XII) 299, (IV) 345 pp. geb. *naam op schutbl. en titelpagina, voorplat dl 2 gevlekt, hoekje uit schutbl. geknipt dl 1*Frakturschrift Euro 22,50
003631 WOLANDT, G., Philosophie der Dichtung. Weltstellung und Gegenständlichkeit des poetischen Gedankens.Berlin, De Gruyter, 1965. (X) 210 pp. linnen. Euro 12,50
588870 WOLDRING, H.E.S., (RED.), Grote filosofen over jeugd en ouder worden.Baarn, Ambo, 1995. 154 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: A.P. Bos (Plato), S. Grifioen (Hegel), A. Tol (Russell) Euro 10,00
596581 WOLF, H., Onsterfelijkheid als wijsgeerig probleem.Leiden, Sijthoff, 1933. (VI) 275 pp. linnen. *deel schutblad ontbreekt, bovenzijde van verkleurde rug licht beschadigd* Euro 10,00
005410 WOLF, H., Onsterfelijkheid als wijsgeerig probleem.Leiden, Sijthoff, 1933. (VI) 275 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 10,00
576368 WOLF, H., Persoonlijkheid en geestesleven. Wijsgeerige en letterkundige studies.Haarlem, Bohn, 1927. (VI) 190 pp. ingenaaid. Euro 10,00
589051 WOLLHEIM, R., The mind and its depths. Cambridge, HUP, 1993 (2e). (X) 214 pp. paperback. Euro 11,50
576654 WOLLHEIM, R., The thread of life. Cambridge, HUP, 1984. (XVI) 288 pp. paperback. *markeerstiftstrepen*The William James lectures, 1982 Euro 12,50
596682 WOODS, T., Beginning postmodernism.Manchester, UP, 1999. (XIV) 284 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Beginnings) Euro 11,50


naar boven
571941 WOUTERS, P., Denkgereedschap. Een filosofische onderhoudsbeurt.Rotterdam, Lemniscaat, 1999. 149 pp. paperback. Euro 10,00
018312 WUNDT, W., HEINZELMANN, G., Der Begriff der Seele und die Idee der Unsterblichkeit bei Wilhelm Wundt. Darstellung und Beurteilung.Tübingen, Mohr, 1910. (XII) 107 pp. ingenaaid. *onafgesneden*Frakturschrift Euro 11,50
015674 WUNDT, W., NEF, W., Die Philosophie Wilhelm Wundts.Leipzig, Meiner, 1923. (X) 357 pp. linnen. Euro 20,00
566737 WUNDT, W., Grundzüge der physiologischen Psychologie. 3 delen. Leipzig, Engelmann, 1908-11 (6e herz.). (XVI) 725, (VIII) 782, (XII) 810 pp. half linnen. Illustraties. *delen 1 en 2 nieuw gebonden, rug deel 3 beschadigdDl I: Mit 161 Figuren im Text sowie Sach- und Namenregister, Dl 2: Mit 167 Figuren im Text sowie Sach- und Namenregister, Dl 3: Mit 71 Figuren im Text, sowie Sach- und Namenregister Euro 90,00
569463 WUNDT, W., Leerboek der zielkunde. 'Grundriss der Psychologie'. Bewerkt door M.H. Lem.Amsterdam. Müller, 1898. 300 pp. linnen. *stempel op titelpagina en schutblad, ex libris* Euro 15,00
002373 WUNDT, W., Die Nationen und ihre Philosophie.Stuttgart, Kröner, 1921 (26.-30.T) 154 pp. gebonden. (KT) *naam op titelpagina.*Frakturschrift Euro 7,00
594470 WUNENBURGER, J.J., La raison contradictoire. Science et philosophie modernes: la pensée du complexe.Paris, Michel, 1990. 282 pp. paperback. (Sciences et symboles) *enkele penstrepen* Euro 12,50
569947 YANCY, G., (ED.), African-American philosophers. 17 conversations. New York, Routledge, 1998. (X) 358 pp. pb. Interviews met o.a.: A.Y. Davis, T.L. Lott, B.R. Boxill Euro 16,00
584139 ZETTEN, F. VAN, Om de liefde voor Cleopatra. Een verhandeling over het verklaren van gedrag. Assen, Van Gorcum , 1982. (VIII) 137 pp. pb. Euro 8,00
004609 ZIEGLER, L., Menschwerdung. 2 delen.Olten, Summa, 1948. 380, 399 pp. linnen. *potloodaantekeningen in deel 1*Erstausgabe Euro 30,00
577734 ZIEGLER, L., Überlieferung.Leipzig, Hegner, 1949 (2e herz.). 551 pp. halflinnen. *ex libris, naam op schutblad, papier gebruind* Euro 15,00
596335 ZIMA, P.V., Deconstruction and critical theory. Translated by R. Emig.London, Continuum, 2002. (VIII) 231 pp. paperback. Bibliografie. Euro 16,00
584454 ZIMA, P.V., L'ecole de Francfort. Dialectique de la particularité. Paris, EU, 1974. 193 pp. pb. Ills. (Citoyens) Met opdracht van Zima aan Lolle Nauta Euro 15,00
573003 ZOCHER, R., ARNOLD, W., ZELTNER, H., (HRSG.), Tradition und Kritik. Festschrift für Rudolf Zocher zum 80. Geburtstag. Stuttgart, Frommann, 1967. 352 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Met bijdragen van o.a.: R. Berlinger, H. Glockner, H. Heimsoeth Euro 25,00
018035 ZÖPFL, H., Der Tod im Phänomen der Bildung und Erziehung.München, z.u., 1963. (VIII) 229 pp. ing. Diss. Euro 11,50
015516 ZWEERDE, E. VAN DER, Soviet historiography of philosophy. Istoriko-filosofskaja nauka.Dordrecht, Kluwer, 1997. (XVI) 291 pp. gebonden. Bibliografie. (Sovietica, 57) Euro 30,00


naar boven