597595 ABASTADO, C., Mythes et rituels de l'écriture. Bruxelles, Complexe, 1979. 350 pp. paperback. Bibliografie. *boekblok iets vlekkig, rug licht beschadigd* Euro 15,00
597711 ABSHER, T., Men and the goddess. Feminine archetypes in western literature. Rochester, Park Street, 1990. (XVI) 157 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
586782 ALBERTI, R., HERMANS, H., El teatro politico de Rafael Alberti. Salamanca, Universidad, 1989. 309 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Acta Salmanticensia, 214) Euro 12,50
569023 ALMEIDA GARRETT, J.B. DE, ANTSCHERL, O., J.B. de Almeida Garrett und seine Beziehungen zur Romantik. Heidelberg, Winter, 1927. (XII) 217 pp. ingenaaid. (Sammlung romanischer Elementar- und Handbücher, 2, 5) *onopengesneden, omslag licht verkleurd* Euro 15,00
004483 ALTENA, E. VAN, Randfiguren. Joachim Ringelnatz, Kurt Tucholsky, Langston Hughes, Brederode, Georges Brasens, Jacques Prévert, Boris Vian. 2. Christian Morgenstern, Paul Fort, Louis Aragon, Erich Kästner, Carl Sandburg, Ogden Nash. Keuze, commentaar en vertalingen. 2 delen. Amsterdam, Van Ditmar, 1967. 204, 175 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
596641 ANDERSEN, H.C., Sprookjes en vertellingen. Volledige uitgave. Geïllustreerd door L. Postma. Vertaling W. van Eeden.Amsterdam, Van Holkema, 1975 (9e). 848 pp. gebonden. Illustraties. Euro 15,00
591360 ANDERSEN, H.C., Sprookjes. Met illustraties van H. Tegner. Nawoord van W. Wilmink. Vert. J. Winkler en M. van Eeden-Van Vlooten.Amsterdam, Kosmos, 1975. 238 pp. linnen. Illustraties. (Clin-Midy) Euro 15,00
599756 APULEIUS, MAL-MAEDER, D.K. VAN, Apulée. Les métamorphoses. Livre II, 1-20. Introduction, texte, traduction et commentaire.Groningen, z.u., 1998. 362 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. *omslag iets verkleurd* Euro 20,00
598786 APULEIUS, PAARDT, R.T. VAN DER, L. Apuleius Madaurensis 'The Metamorphoses'. A commentary on book III with text & introduction.Amsterdam, Hakkert, 1971. (XVI) 218 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd* Euro 15,00
591235 APULEIUS, De gouden ezel. Metamorphosen. Vertaald door M.A. Schwartz.Amsterdam, APG, 1989 (2e). 223 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
005778 ARISTOPHANES, The birds. Transl. into Enlgish verse with introduction and notes by G. Murray. London, Allen, 1950. 183 pp. linnen. Euro 10,00
591785 ARISTOPHANES, Des Aristophanes Werke. Uebersetzt von J.G. Droysen. Manulneudruck der dritten Auflage. 2 delen in 1 band.Heidelberg, Winter, z.j. 388, 452 pp. linnen. *band vlekkig, rug beschadigd*Frakturschrift Euro 16,00
568269 BAAK, J.J. VAN, The place of space in narration. A semiotic approach to the problem of literary space. With an analysis of the role of space in I.E. Babel's 'Konarmija'.Amsterdam, Rodopi, 1983. (VIII) 276 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
600747 BEYLARD-OZEROFF, A., KRÁLOVÁ, J., MOSER-MERCER, B., (ED.), Translators' strategies and creativity. Selected papers from the 9th international conference on translation and interpreting, Prague, september 1995. In honor of J. Levý and A. Popovic.Amsterdam, Benjamins, 1998. (XIV) 230 pp. linnen. Portret. (BTL, 27) Euro 25,00
569722 BILLESKOV JANSEN, F.J., STEFFENSEN, S., SÖRENSEN, H., (ED.), Papers dedicated to professor Dr. Phil. F.J. Billeskov Jansen.Copenhagen, Munksgaard, 1967. 417 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Orbis litterarum, 32, 1-4) *rug licht gevlekt*Met bijdragen van o.a.: B. Delfgaauw, H. Kuhn, P. Svendsen, C. Fabro Euro 14,00
588148 BLACKWOOD, A., Dr. John Silence. Geneesheer-occultist. Nr. 1. Het kattenmysterie. Uit het Engelsch. Geauthoriseerde vertaling. Noordwijk, Dorsman, 1923. 79 pp. ingenaaid. *papier roestvlekkig*Omslag E.G. van Heusden Euro 50,00
016977 BLOOM, H., De kunst van het lezen. Vert. door V. Verduin. Amsterdam, Ambo, 2001. 296 pp. paperback. Euro 10,00
574887 BOEFT, J. DEN, BRANDSMA, F., HOENSELAARS, T., (RED.), Denken over dichten. Dertig eeuwen poëticale reflectie. Amsterdam, UP, 1994. 214 pp. ingenaaid. Beschouwingen over o.a.: Plato, J.C. Scaliger, W. Bilderdijk, V. Woolf Euro 12,50
569841 BOER, C. DE, De Renaissance der letterkunde te Florence vóór 1500. Het Humanisme - Alberti - Lorenzo de' Medici - Poliziano - Luigi Pulci - Savonarola.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1927. (VIII) 226 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, onafgesneden, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
001524 BRANDES, G., Ausgewählte Schriften. 9 delen in 5 banden. Leipzig, Barsdorf, 1900. linnen. Frakturschrift. Deel 1: Aus der Jugendzeit. Ein Buch der Freundschaft. (Julius Lange). Übers. von A. Forster, Deel 2: Dissolving views. Charakterbilder von Land und Leuten, aus Natur und Kunst. Übers. von A. v.d. Linden, Deel 3: Die Hauptströmungen der Litteratur des 19. Jahrhunderts. Die Emigrantenliteratur. Übers. von A. Strodtmann, W. Rudow und A. v.d. Linden, Deel 4: Die Hauptströmungen der Litteratur des 19. Jahrhunderts. Übers. von A. Strodtmann, W. Rudow und A. v.d. Linden. II. Die romantische Schule in Deutschland, Deel 5: Die Hauptströmungen (...). III. Die Reaktion in Frankreich, Deel 6: Die Hauptströmungen (...). IV. Der Naturalismus in England. Byron und de Seeschule, Deel 7: Die Hauptströmungen (...) V. Die romantische Schule in Frankreich, Deel 8: Die Hauptströmungen (...) VI. Das junge Deutschland, Deel 9: Ferdinand Lasalle. Eine kritische Darstellung seines Lebens und seiner Werke. Vierte, gänzlich neu bearbeitete und bedeutend vermehrte Auflage. Hrsg. von A. v.d. Linden. Mit dem Porträt Lasalles. Euro 50,00
600245 BUDDINGH, C., (RED.), Spectrum citatenboek. Duizenden citaten naar onderwerp gerangschikt.Utrecht, Spectrum, 1980 (4e). 771 pp. gebonden. *band en boekblok licht verkleurd* Euro 12,50
586803 CARLÉ, B., Jomfru-fortællingen. Et bidrag til genrehistorien. Odense, Universitetsforlag, 1985. 227 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. (OUSSLL, 12) Euro 12,50
589864 CERVANTES, M. DE SAAVEDRA, Leben und Taten des scharfsinnigen Edlen Don Quixote von La Mancha. Übersetzt von L. Tieck mit 363 Illustrationen von Gustave Doré.Wiesbaden, Vollmer, 1975. 612 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* Euro 17,50
594767 CHATZIS, D., HOKWERDA, H., Tussen verleden en toekomst. Nieuwgriekse traditie en ideologie in het werk van de Griekse prozaschrijver Dimitris Chatzis (1913-1981). Groningen, Styx, 1991. (X) 515 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
594894 CHLEBNIKOV, V., WESTSTEIJN, W.G., Velimir Chebnikov and the development of poetical language in Russian symbolism and futurism. Amsterdam, Rodopi, 1983. (X) 300 pp. ingenaaid. Portret. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
596967 CLAUDIUS CLAUDIANUS, HEUS, W.E., Claudius Claudianus. Laus Serenae (carm. min. 30). Inleiding en commentaar (mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache).Utrecht, z.u., 1982. (X) 339 pp. paperback. Dissertatie. *naam op titelpagina* Euro 12,50
601088 COELHO, P., Brida. Vertaald door P. Jansen.Vianen, Areopagus, 2008 (3e). 238 pp. gebonden. Euro 8,50
601162 CSÚRI, K., (ED.), Literary semantics and possible worlds. Literatursemantik und mögliche Welten.Szeged, UP, 1980. 344 pp. paperback. (Studia poetica, 2) *omslag iets verkleurd* Euro 11,50
587237 CVETAEVA, M., BOONSTRA-LUDDEN, G.D., De essentie van de dichterlijke persoonlijkheid. Een onderzoek naar het beeld van de dichter in Marina Cvetaeva's literaire portretten uit de jaren '30.Groningen, z.u., 1997. (XIV) 331 pp. paperback. Dissertatie. Portret. Euro 15,00
581619 DANTE ALIGHIERI, FEDERN, K., Dante und seine Zeit. Mit 26 Abbildungen. Leipzig, Kröner, 1916 (2e herz.). (VII) 247 pp. half kunstperkament. Portret. Illustraties. Euro 15,00
581293 DANTE ALIGHIERI, URIOT, J., Dante. Een visie op de eerste twee zangen van de Divina Comedia geschilderd en beschreven door Jan Uriot. Dante. Visione pittorica dei primi due canti della Divina Comedia saggio critico e interpretazione di Jan UriotVerona, z.u., 1975. 128 pp. linnen. Folio. Illustraties. Questo volume, firmato d'all'autore, viene editio in cinque edizioni per complessivi 1000 esemplari numerati in macchina dei quali 350 in Olandese-Italiano; 200 in Olandese-Tedesco; 250 in Olandese-Inglese; 150 in Olandese-Francese e 50 in Olandese-Spagnolo. L'opera, composta con i carratteri Garamond, è stata stampata in Verona nel mese di settembre 1975 dalla linotipia Veronese di Alfio Fiorini. Esemplare n. 197 Euro 175,00
576154 DAZAI, O., Crackling mountain and other stories. Transl. by J. O'Brien. London, Owen, 1990. 255 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
601127 DEKKER, K., OLSEN, K., HOFSTRA, T., (ED.), The world of travellers. Exploration and imagination.Leuven, Peeters, 2009. (VI) 188 pp. paperback. (Mediaevalia Groningana, n.s. 15) (Germania Latina, 7) Met bijdragen van o.a.: M. Herren, L. van Wezel, S.M. Rowley Euro 45,00
599638 DÍAZ, J.S., Manual de bibliografía de la literatura española. Segunda edición, ampliada con unas adiciones 1962-1964 y 1965-1970.Barcelona, Gili, 1966. (VIII) 603, 100, 198 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
591723 DOSTOJEWSKI, F.M., HOFFMANN, N., Th. M. Dostojewsky. Eine biographische Studie. Mit Bildnis. Berlin, Hofmann, 1899. (VIII) 451 pp. halflinnen. Portret. *bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 15,00
591611 DOSTOJEWSKI, F.M., NÖTZEL, K., Das Leben Dostojewskis.Leipzig, Haessel, 1925. 846 pp. halflinnen + omslag. *omslag licht beschadigd, band verkleurd, pagina's 780-781 gebruind* Euro 15,00
589055 DOSTOJEWSKI, F.M., Die Brüder Karamasow. Roman. Vollständige Ausgabe. Übers. von B. von Loßberg. 2 delen. Berlin, Knaur, z.j. 500, 591 pp. linnen. *rug iets vlekkig, papier en boekblok licht roestvlekkig*Frakturschrift Euro 15,00
600246 ECO, U., De naam van de roos & naschrift. Nederlandse vertaling van J. Tuin en P. de Voogd.Amsterdam, Bakker, 1987 (9e). 578 pp. gebonden + omslag. Euro 10,00
573370 EHRENBURG, I., Spanien heute. Übers. von R. Selke. Berlin, Malik, 1932 (1.-7.T). 213 pp. linnen. (Ausgewählte Werke, 9) * papier licht roestvlekkig, vlek op voorplat* Euro 15,00
591238 EURIPIDES, PARRIGER, F.H., Momenten uit het tragische werk van Euripides. Met vertalingen uit des dichters werken van P. Brommer.Amsterdam, Salm, 1950. 193 pp. ingenaaid. *schutblad licht roestvlekkig* Euro 10,00
591736 EURIPIDES, Euripides. Transl. into english rhyming verse by G. Murray. With illustrations. London, Allen, 1902. (LXVIII) 355 pp. linnen. Portret. Illustraties. (The Athenian drama, 3) *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig*kop verguld Euro 12,50
594914 FABIAN, B., (RED.), Satura. Ein Kompendium moderner Studien zur Satire. New York, Olms, 1975. (X) 522 pp. paperback. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar*Mt bijdragen van o.a.: O. Weinrich, L.Feinberg, H. Arntzen Euro 25,00
004487 GEORGAKOPULOU, A., Narrative performances. A study of modern Greek storystelling.Amsterdam, Benjamins, 1997. (XVIII) 282 pp. gebonden. (Pragmatics & beyond, 46) Euro 25,00
601026 GERRITSEN, W.P., MELLE, A.G. VAN, (RED.), Van Aiol tot Zwaanridder. Personages uit de middeleeuwse verhaalkunst en hun voortleven in literatuur, theater en beeldende kunst.Nijmegen, SUN, 1993. 447 pp. paperback. Illustraties. Euro 16,00
601156 GLAUDES, P., La représentation dans la littérature et les arts. Anthologie.Toulouse, PU du Mirail, 1999. 635 pp. paperback. (Cribles) *sticker op rug*Met teksten van o.a.: T.W. Adorno, Aristoteles, W. Benjamin, H. de Balzac, J. Calvijn, D. Diderot, G. Flaubert, Plato, J. Romains, É. Zola Euro 16,00
586801 GLICKSBERG, C.I., Literature and society.The Hague, Nijhoff, 1972. (VIII) 266 pp. ingenaaid. Euro 15,00
586802 GLICKSBERG, C.I., Literature and society.The Hague, Nijhoff, 1972. (VIII) 266 pp. ingenaaid. Euro 15,00
570114 GLICKSBERG, C.I., Literature and society.The Hague, Nijhoff, 1972. (VIII) 266 pp. ingenaaid. Euro 15,00
574469 GNÜG, H., MÖHRMANN, R., (HRSG.), Frauen, Literatur, Geschichte. Schreibende Frauen vom Mittelalter bis zur Gegenwart. Stuttgart, Metzler, 1985. (XIV) 562 pp. linnen. Met bijdragen van o.a.: B. Marx, E. Frederiksen, A. Schweitzer Euro 15,00
572700 GROOT, H. DE, De dichtwerken van Hugo Grotius. Oorspronkeijke dichtwerken. Tweede deel, pars 1. Vert. door B.L. Meulenbroek. Assen, Van Gorcum, 1972. 287 pp. linnen. Euro 15,00
594825 HALLEUX, P., Aspects littéraires de la saga de Hrafnkel. Étude accompagnée du texte Islandais (Édition de Jón Helgason) et d'une traduction française. Paris, Belles lettres, 1963. 182 (21) pp. linnen. (Bibliothèque de la faculté de philosophie et lettres de l'université de Liège. Fascicule 169) *bibliotheekexemplaar* Euro 25,00
571035 HAMBURGER, K., Die Logik der Dichtung.Stuttgart, Klett, 1968 (2e herz.). 284 pp. linnen. Euro 11,50


naar boven
007385 HANTSCH, I., Semiotik des Erzählens. Studien zum satirischen Roman des 20. Jahrhunderts. München, Fink, 1975. (VI) 402 pp. paperback. Bibliografie. (Münchener Universitäts-Schriften, 5) *bibliotheekexemplaar* Euro 16,00
574343 HAUGEN, E., KANGAS, T., MARGOLIN, D., (ED.), A bibliography of Scandinavian languages and linguistics 1900-1970. Oslo, Universitetsforlaget, 1974. ((XX) 527 pp. paperback. (SUB) *bibliotheekexemplaar* Euro 35,00
588301 HOEVEN LEONHARD, L.M.C. VAN DER, Antar. Een oud-Arabisch epos. Deventer, Kluwer, 1950. (VIII) 127 pp. linnen. *schutbladen gebruind*Nederlandse vertaling Euro 10,00
596968 HOMERUS, De dolinge van Ulysse. Homerus' Odysseia I-XVIII in Nederlandse verzen van Dierick Volckertsz. Coornhert. Verzorgd door T. Weevers.Amsterdam, Elsevier, 1949. (XIV) 377 pp. linnen.(Bibliotheek der Nederlandse letteren) Euro 11,50
600821 HOMERUS, Ilias. In proza vertaald en met korte ophelderingen voorzien door W.G. van der Weerd.Zutphen, Thieme, z.j. (VI) 620 pp. linnen. *benedenhoeken platten beschadigd, papier licht roestvlekkig, naam op schutblad* Euro 17,50
011320 HOMERUS, Ilias. Metrische vertaling van A.W. Timmermans. Amsterdam, Paris, z.j. (7e). 452 pp. ingenaaid. *naam doorgestreept op schutblad* Euro 10,00
591733 HOMERUS, De Odussee van Homeros. Vert. door C. Vosmaer. Leiden, Sijthoff, z.j. (4e). (IV) 295 pp. linnen. *naam en tekst op schutblad* Euro 10,00
587783 HOMERUS, Odyssea. Nova editio stereotypa iteratis curis castigata et expolita. 2 delen in 1 band.Leipzig, Tauchnitz, 1828. (II) 252, (II) 360 pp. halfleer. *band licht geschaafd, papier hier en daar gebruind* Euro 20,00
583626 HORATIUS, Epistola ad Pisones. Edidit et annotatione illustravit P.H. Peerlkamp. Leidae, H.W. Hazenberg, 1845. (IV) 234 pp. gekartonneerd. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* Euro 25,00
001514 HORATIUS, Die Oden des Horaz in deutscher Sprache von V. Hundhausen. Mit einem Titelbild von Grunenberg. Berlin, Borngräber, z.j.(11.-13.T). (IV) 215 pp. halflinnen. Illustraties. *ex libris beschadigd, platten licht gebruind* Euro 10,00
578568 HRABAL, B., Svatby v dome. Praha, Prazska Imaginace, 1995. 573 pp. linnen + omslag. (Sebrané spisy Bohummila Hrabala svazek, 11) Euro 10,00
577713 IBSCH, E., SCHRAM, D.H., (HRSG.), Rezeptionsforschung zwischen Hermeneutik und Empirik. Amsterdam, Rodopi, 1987. (IV) 260 pp. ingenaaid. (ABNG, 23) *rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: S.J. Schmidt, H. Steinmetz, D. Fokkema Euro 16,00
595693 IBSEN, H., MEYER, M., Henrik Ibsen. Vol. 3: The top of a cold mountain 1883-1906.London, Hart-Davis, 1971. 367 pp. gebonden + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beduimeld, naam op schutblad* Euro 11,50
593664 IBSEN, H., STUYVER, C., Psychologie en symboliek van Ibsens ouderdomsdrama's De vrouw van de zee, Hedda Gabler, Bouwmeester Solness, Kleine Eyolf, John Gabriel Borkman, Als wij dooden ontwaken.Amsterdam, NHUM, 1942. (VI) 251 pp. ingenaaid. *enkele pagina's licht roestvlekkig* Euro 11,50
012121 IBSEN, H., Briefe von Henrik Ibsen. Hrsg. mit Einleitung und Anmerkungen von J. Elias und H. Koht. Berlin, Fischer, 1905. (LXIV) 536 pp. ingenaaid. (SW, 10) *onopengesneden, omslag beschadigd* Euro 25,00
577520 IBSEN, H., Sämtliche Werke. Hrsg. von J. Elias und P. Schlenther. 5 delen. Berlin, Fischer, 1907. linnen. Portret. *papier hier en daar roestvlekkig, stempel op schutblad, binding deel 3 iets losMooie set Euro 50,00
600832 IBSEN, H., Sämtliche Werke. Hrsg. von J. Elias und P. Schlenther. 5 delen. Berlin, Fischer, 1907. linnen. Portret. *ruggen heel licht beschadigd, naam op schutbladen, boekblokken licht roestvlekkig* Euro 35,00
592051 IJZEREN, J. VAN, (RED.), Latijnse varia. Bloemlezing uit de werken van een tiental latijnse dichters en prozaschrijvers in vertaling bijeengebracht en ingeleid.Haarlem, Spaarnestad, 1954. 424 pp. linnen. Illustraties. (Klassieke bibliotheek) Met teksten van o.a.: Plautus, Seneca, Apuleius Euro 10,00
577809 JACKSON, L., The poverty of structuralism. Literature of structuralist theory. New York, Longman, 1991. (XVI) 317 pp. paperback. Bibliografie. (FML) Euro 11,50
571113 JAMES, D.G., Scepticism and poetry. An essay in poetic imagination. London, Allen, 1937. 274 pp. linnen. Euro 15,00
597273 JANUS SECUNDUS, GUÉPIN, J.P., De kunst van Janus Secundus. De 'Kussen' en andere gedichten. Met een bijdrage van P. Tuynman.Amsterdam, Bakker, 1991.615 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties.Uitgave van Latijnse gedichten met Nederlandse vertaling Euro 25,00
582356 JASTRZEBSKA, J.D., Personnages tragiques et grotesques dans la litterature hongroise contemporaine.Amsterdam, Rodopi, 1989. 244 pp.paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50
018168 JENTZSCH, B., (HRSG.), Schweizer Lyrik des zwanzigsten Jahrhunderts. Gedichte aus 4 Sprachregionen. Zürich, Benziger, 1977. 428 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
591414 KAPPELMACHER, A., SCHUSTER, M., Die Literatur der Römer bis zur Karolingerzeit.Potsdam, Athenaion, 1934. 485 pp. linnen. (Handbuch der Literaturwissenschaft) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 25,00
580521 KLUKHUHN, A., JAEGER, T., (RED.), Op naar de sterren, en daar voorbij!. Over de geschiedenis van de roman. Amsterdam, Prometheus, 2004. 287 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A. Schröder, A. Jongstra, B. van de Pol Euro 10,00
600741 KNAPP, G.P., (HRSG.), Autoren damals und heute. Literaturgeschichtliche Beispiele veränderter Wirkungshorizonte.Amsterdam, Rodopi, 1991. (X) 793 pp. gebonden. (ABNG, 31-32) Met bijdragen van o.a.: W.A. von Schmidt, J.L. Sammons, D. Shepherd Euro 45,00
019609 KNAPP, G.P., LABROISSE, G., (HRSG.), Wandlungen des Literaturbegriffs in den deutschsprachigen Ländern seit 1945. Amsterdam, Rodopi, 1988. (VI) 371 pp. ingenaaid. Illustraties. (ABNG, 27) *rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: W. Paulsen, M. Shafi, B. Müller-Kampel Euro 20,00
577306 KOCHAN, D.C., (HRSG.), Literaturdidaktik - Lektürekanon - Literaturunterricht. Amsterdam, Rodopi, 1990. (VI) 346 pp. gebonden. (ABNG, 30) Met bijdragen van o.a.: M. Böhler, W. Schemme, H. Ivo Euro 25,00
013844 KONRAD, G., Der Komplize. Roman. Aus dem Hungarischen von H.H. Paetzke. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1980. 476 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
578412 KOOPER, E., (ED.), This noble craft...Proceedings of the Xth research symposium of the Dutch and Belgian university teachers of Old and Middle English and historical linguistics, Utrecht, 19-20 january, 1989. Amsterdam, Rodopi, 1991. (VIII) 221 pp. ingenaaid. (Costerus, 80) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H. Aertsen, J.D. Burnley, A. Davies Euro 15,00
590128 KRAUSS, H., (HRSG.), Europäisches Hochmittelalter.Wiesbaden, Athenaion, 1981. (VIII) 592 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Neues Handbuch der Literaturwissenschaft, 7) *bibliotheekexemplaar* Euro 25,00
006334 KREUZER, H., Die Boheme. Analyse und Dokumentation der intellektuellen Subkultur vom 19. Jahrhundert bis zur Gegenwart. Stuttgart, Metzler, 1971. (XVI) 438 pp. paperback. *stempel binnenzijde omslag, bibliotheekexemplaar, enkele potloodstrepen* Euro 12,50
592073 KUIPER, W.E.J., (RED.), Griekse varia. Bloemlezing uit de werken van een vijftiental Griekse dichters en prozaschrijvers in vertaling bijeengebracht en ingeleid.Haarlem, Spaarnestad, 1956. 268 pp. linnen. Illustraties. (Klassieke bibliotheek) Euro 10,00
594916 KUIPERS, G., (RED.), Verzamellijst van recensies en vermeldingen van buitenlandse literatuur in de Nederlandse periodieke pers gedurende het tijdvak 1830 tot en met 1839. Utrecht, Instituut voor algemene literatuurwetenschap, 1983. (VI) 377 pp. ingenaaid. *bibiotheekexemplaar* Euro 20,00
587560 KUNDERA, M., Onwetendheid. Roman. Vert. uit het Frans door M. de Haan.Amsterdam, Ambo, 2003 (4e). 132 pp. gebonden + omslag. Euro 8,50
000461 LAURENSE, M.S., Literaire intolerantie. Een onderzoek naar het hoe en waarom van het verschil tussen 'echte' en 'triviale' literatuur (en kunst) in het bijzonder naar aanleiding van het werk van T.W. Adorno en P. Bourdieu.Groningen, z.u., 1993. 329 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
591242 LEDREDE, RICHARD, The Latin hymns of Richard Ledrede. Edited by T. Stemmler.Mannheim, English department of the university, 1975. (XXXII) 128 pp. paperback. (Poetria mediaevalis) *rug verkleurd* Euro 10,00
598024 LUDWIG, N., (HRSG.), Handbuch der Sowjetliteratur (1917-1972). Leipzig, BI, 1975. 616 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
601119 MACDONALD, A.A., DEKKER, K., (ED.), Rhetoric, royalty, and reality: essays on the literary culture of medieval and early modern Scotland.Leuven, Peeters, 2005. (X) 224 pp. paperback. Illustraties. (Mediaevalia Groningana, n.s. 7) Met bijdragen van o.a.: E. Commander, W. Gillies, A. Swanson Euro 60,00
584543 MAGRIS, C., De Conde. Vertaald door A. Haakman.Amsterdam, Aalders & Knuttel, 1990. 28 pp. gebonden.De oplage bedraagt 250 gebonden, genummerde exemplaren. Dit is nummer I Euro 30,00
000647 MANRIQUE, J., Strofen bij den dood van den grootmeester van de orde van Santiago. Don Rodrigo de Manrique, zijn vader. Vert. door J.W.F. Weremeus Buning. Utrecht, De Haan, 1943. 33 pp. gebonden. *rug licht beschadigd*Dit boek werd met de hand gezet uit het 14 punts Meidoorn-type van S.H. de Roos en gedrukt door J.F. Duwaer & Zonen. De oplaag bedroeg 750 exemplaren. Dit is no 710 Euro 12,50
591737 MARGADANT, P.C., Verhalen uit het oosten. Herodotus naverteld door A.J. Church. Naar den achtsten engelschen druk bewerkt. Sneek, Pyttersen, 1890. (VIII) 279 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd en verkleurd, binding iets los* Euro 10,00
599914 MARX, W., Het afscheid van de literatuur. De geschiedenis van een ontwaarding 1700-2000. Vertaald door K. de Vuyst. Amsterdam, Querido, 2008. 284 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
597203 MESSING, F., OVERMEER, P., WILLEMSEN, H., (RED.), Boek en wijsheid. Beschouwingen over schrijven, lezen en leven.Z.p., Damon, 1999. 272 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Berger, A.Haans, W. Logister Euro 12,50
594386 METASTASIO, P., Three melodramas by Pietro Metastasio. Translated with an introduction by J.C. Fucilla.Lexington, UP of Kentucky, 1981. (IV) 159 pp. gebonden. Bibliografie. Euro 10,00
600777 MEYER, B.J.F., The organization of prose and its effects on memory.Amsterdam, NHPC, 1975. (XVIII) 249 pp. paperback. Bibliografie.(NHSTP, 1) Euro 12,50
001211 MINDERAA, P., Opstellen en voordrachten uitmijn hoogleraarstijd (1948-1964). Zwolle, Tjeenk Willink, 1964. 500 pp. gebonden. (Zwolse reeks van taal- en letterkundige studies) Euro 15,00
004252 MITCHELL, M., Gejaagd door de wind. Nederlandsche vertaling van W.J.A. Roldanus jr. 3 delen. Den Haag, ZHUM, z.j. (6e, 5e, 5e). 322, 328, 351 pp. linnen. Illustraties. *boekblokken iets roestvlekkig*Fraaie banden met illustraties van Anton Pieck. Euro 20,00
591618 NABOKOV, V., FIELD, A., The life and art of Vladimir Nabokov.New York, Crown, 1986 (3e). (X) 417 pp. gebonden. Illustraties. *band geplastificeerd* Euro 12,50
600776 NAGY, G., Comparative studies in Greek and Indic meter.Cambridge, HUP, 1974. (XX) 335 pp. linnen. Bibliografie. (HSCL, 33) Euro 20,00
585810 ODMARK, J., (ED.), Language, literature & meaning II: current trends in literary research. Amsterdam, Benjamins, 1980. (X) 569 pp. gebonden. Bibliografie. (LLSEE, 2) Met bijdragen van o.a.: M. Jankovic, J.S. Petofi, E. Hankiss Euro 40,00
601131 OLSEN, K.E., HARBUS, A., HOFSTRA, T., (ED.), Germanic texts and Latin models. Medieval reconstructions.Leuven, Peeters, 2001. (VI) 240 pp. paperback. Illustraties.(Mediaevalia Groningana, n.s. 2) (Germania Latina, 4) Met bijdragen van o.a.: R. Frank, J.M. Ziolkowski, K. Samplonius Euro 50,00


naar boven
601130 OLSEN, K.E., HARBUS, A., HOFSTRA, T., (ED.), Miracles and the miraculous in medieval Germanic and Latin literature.Leuven, Peeters, 2004. (VI) 211 pp. paperback. (Mediaevalia Groningana, n.s. 6) (Germania Latina, 5) Met bijdragen van o.a.: A. Angenendt, M. Lapidge, M. Cormack Euro 35,00
601129 OLSEN, K.E., HOUWEN, L.A.J.R., (ED.), Monsters and the monstrous in medieval northwest Europe.Leuven, Peeters, 2001. (X) 176 pp. paperback. (Mediaevalia Groningana, n.s. 3) Met bijdragen van o.a.: M.E. Ruggerini, L. Tepper, R. North Euro 35,00
598782 OSKAMP, H.P.A., The Voyage of Máel Dúin. A study in early Irish voyage literature followed by an edition of Immram curaig Máele Dúin from the Yellow Book of Lecan in Trinity College, Dublin.Groningen, WN, 1970. (XII) 202 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *voorplat gevlekt, omslag verschoten* Euro 16,00
598276 OSKAMP, H.P.A., The Voyage of Máel Dúin. A study in early Irish voyage literature followed by an edition of Immram curaig Máele Dúin from the Yellow Book of Lecan in Trinity College, Dublin.Groningen, WN, 1970. (XII) 202 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag iets verkleurd* Euro 20,00
591734 OVIDIUS, JONGE, T.J. DE, Publii Ovidii Nasonis tristium liber IV. Commentario exegetico instructus. Groningen, De Waal, 1951. (VIII) 226 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 15,00
594103 PAVESE, C., Selected letters 1924-1950. Editd, translated from the Italian and with an introduction by A.E. Murch.London, Owen, 1969. 270 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 11,50
590304 PAVESE, C., Selected letters 1924-1950. Edited, translated from the Italian and with an introduction by A.E. Murch.London, Owen, 1969. 270 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
567707 PELLICO, SILVIO, Mes prisons des devoirs des hommes. Traduction nouvelle, accompagnée de texte, par mesdames Woillez et d'Hollosy.Paris, Lefèvre, 1840. [IV], 492 pp. halfleer. *tekst hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad, voorplat licht beschadigd*Silvio Pellico, Italiaans schrijver, Saluzzo, 25-6-1789 - Turijn, 13-1-1854. Hij genoot privé-onderwijs te Pinerolo, waar zijn ouders zich gevestigd hadden. In Lyon ging hij bij een familielid in de handel, maar hij voelde zich aangetrokken tot de poëzie en keerde in 1809 naar Italië terug. Schreef enige tragedies. Hij was een van de stichters en leiders van het Milanese romantische blad 'Il Conciliatore'; hij liet zich in de 'Carboneria' inlijven en werd aangehouden op 13-10-1821. Ter dood veroordeeld, zag hij zijn straf teruggebracht tot vijftien jaar gevangenisstraf. In 1830 werd hij vrij gelaten. Zijn gevangenisboek (Le mie prigioni,1832) bezorgde hem in de 19e eeuw wereldfaam Euro 25,00
595469 PLAUTUS, TITUS MACCIUS, TERENTIUS AFER, PUBLIUS, Antike Komödien in zwei Bänden. Hrsg. und mit einem Nachwort und Anmerkungen versehen von W. Ludwig. Plautus in einer grundlegenden Neubearbeitung der Übersetzung von W. Binder durch W. Ludwig, Terenz in der Übersetzung von J.J.C. Donner.Stuttgart, Parkland, 1974. 695, (VIII) 709-1449 pp. linnen Euro 16,00
568481 POLITIS, L., Geschichte der Neugriechischen Literatur. Übers. von E. Bung und S. Maniatis. Köln, Romiosini, 1984. 367 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, sticker op rug* Euro 15,00
581874 PRAZ, M., Huis van het leven. Vert. door A. Haakman. Amsterdam, Agon, 1992. 496 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 16,00
600860 RANCOUR-LAFERRIERE, D., (ED.), Russian literature and psychoanalysis.Amsterdam, Benjamins, 1989. (X) 485 pp. linnen. (LLSEE, 31) Met bijdragen van o.a.: H. Kucera, M. Lunggren, R.J. Rosenthal Euro 25,00
598031 RAY, W., Literary meaning. From phenomenology to deconstruction.Oxford, Blackwell, 1984. 228 pp. paperback. Euro 10,00
601093 REES, C.J. VAN, Literary theory and criticism. Conceptions of literature and their application.Amsterdam, z.u., 1986. (XII) 209 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 10,00
596019 RHOÏDIS, E., Pausin Johanna. Vertaald en van een nawoord voorzien door G. Komrij.Amsterdam, AP, 1978 (3e). 201 pp. paperback. (Grote ABC, 85) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
599344 ROEST, B., VANSTIPHOUT, H., (ED.), Aspects of genre and type in pre-modern literary cultures.Groningen, Styx, 1999. (VIII) 139 pp. paperback. (COMERS/ICOG communications, 1) Euro 11,50
600782 ROSENGREN, K.E., Sociological aspects of the literary system.Stockholm, Natur och kultur, 1968. 216 pp. paperback. Dissertatie. *tekst binnenzijde band* Euro 11,50
598955 RUTTEN, E., Unattainable bride Russia. Engendering nation, state and intelligentsia in twentieth-century Russian literature.Groningen, z.u., 2005. (VIII) 250 pp. paperback. Dissertatie. Euro 15,00
568658 SCHMIDHAUSER, J., Mnemosyne. Gedenken und Dank. Die Taten der Mütter und Väter für das Kind Mensch. Heidelberg, Schneider, 1954. 327 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 20,00
587559 SCHMIDT, S., Hänsel und Gretel in Afrika. Märchentexte aus Namibia im internationaler Vergleich.Köln, Köppe, 1999. 398 pp. paperback. (Afrika erzählt, 7) *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 11,50
597706 SCHOLES, R., Structuralism in literature. New Haven, YUP, 1974. (XII) 223 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
597583 SCHRIJVERS, Schrijvers van A tot Z. Utrecht, Spectrum, 2002. 507 pp. paperback. (Opzoekboek) 2000 auteurs van de 20e eeuw van A tot Z Euro 10,00
588737 SCHWAB, G., Sagen des klassischen Altertums. Erzählt. Hrsg. und bearb. von H. Günther. Illustriert von A.J. Carstens, P. v. Cornelius u.a. Mit etwa 120 Illustrationen und 16 grossen getönten Kunstblättern. Leipzig, Schmidt, z.j. 763 pp. linnen. Illustraties. (Märchen und Sagenschatz für die Jugend, 4) *rug licht beschadigd, Duitse tekst uit juni 1935 op schutblad*Frakturschrift Euro 15,00
591546 SCHWAB, G., Sagen des klassischen Altertums. Vollständige Ausgabe. Mit 96 Zeichnungen von J. Flaxman.Leipzig, Insel, z.j. 1023 pp. linnen. Illustraties. (Märchen und Sagenschatz für die Jugend, 4) *hoekje uit schutblad geknipt, pp. 471-476 bovenaan iets ingescheurd*Frakturschrift Euro 15,00
587433 SECUNDUS, JANUS (JAN EVERAERTS), GUÉPIN, J.P., De kunst van Janus Secundus. De 'Kussen' en andere gedichten. Met een bijdrage van P. Tuynman.Amsterdam, Bakker, 1991. 615 pp. gebonden. *band geplastificeerd, schutblad licht beschadigd* Euro 20,00
005820 SHCHEGLOV, Y., ZHOLKOVSKY, A., Poetics of expressiveness. A theory and applications. Introd., glossary, index, bibliography and general editing by A. Zholkovsky. Amsterdam, Benjamins, 1987. (X) 359 pp. gebonden. (LLSEE, 18) Euro 40,00
578327 SIENKIEWICZ, H., LEDNICKI, W., Henryk Sienkiewicz. A retrospective synthesis. 's-Gravenhage, Mouton, 1960. 81 pp. ingenaaid. Illustraties. (Slavische drukken en herdrukken, 28) Euro 10,00
002050 SILVERMAN, K., The subject of semiotics. New York, OUP, 1983. (XII) 304 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
598052 SLONIM, M., Soviet Russian literature. Writers and problems 1917-1977.London, OUP, 1977 (2e herz.). (VIII) 437 pp. paperback. Euro 10,00
573252 SNIJMAN, F.J., Literêre styl met die oog op stylonderzoek. Assen, Van Gorcum, 1945. 279 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op omslag, omslag verkleurd, papier licht gebruind*Afrikaanse tekst Euro 11,50
569522 SÖRENSEN, D., Theory formation and the study of literature. Amsterdam, Rodopi, 1987. (XII) 373 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
594912 STIERLE, K., WARNING, R., (HRSG.), Das Ende. Figuren einer Denkform. München, Fink, 1996. 680 pp. linnen + omslag. (Poetik und Hermeneutik, 16) *bibliotheekexemplaar, omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: K.H. Bohrer, H. Danuser, W. Haug Euro 30,00
579783 STRINDBERG, A., BERENDSOHN, W.A., August Strindberg. Der Mensch und seine Umwelt - Das Werk - Der schöpferische Künstler.Amsterdam, Rodopi, 1974. (XVIII) 473 pp. ingenaaid. Illustraties. (APSL, 4) *naam op schutblad, platten en rug iets vlekkig* Euro 16,00
572670 STRINDBERG, A., Der bewusste Wille in der Weltgeschichte. Skizze zu einem Buch. Aus dem Schwedischen übertragen von E. Schering. München, Müller, 1916. (VIII) 94 pp. gebonden. *naam op schutbald en titelpagina, band licht verkleurd* Euro 10,00
597025 SZYMBORSKA, W., Einde en begin. Gedichten 1957-1997. Uit het Pools vert. door G. Rasch. Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 298 pp. paperback. Euro 10,00
580368 TASSO, TORQUATO, Aminta. Favola Boschereccia. Parigi, P. Didot, 1813. Halfleer. (II), (XX) 110 pp. (Poeti epici Italiani. Collezione di P. Didot il Maggiore). *stukje leer bovenzijde rug ontbreekt, (oude) namen op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
599271 TENNYSON, A., Elaine. Metrisch vertaald door J.H.F. le Comte. Met illustratiën van Gustave Doré.Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1887. Folio. 85 pp. linnen. *papier hier en daar roestvlekkig, schutblad voorin ontbreekt, band verkleurd, rug bovenzijde licht beschadigd*Met 9 gravures. Boekblok verguld. Band geornamenteerd Euro 150,00
569794 TOLSTOI, L.N., ROLLAND, R., Das Leben Tolstois. Hrsg. von W. Herzog. Die Übers. ist von O.R. Sylvester.Frankfurt a.M., Rütten & Loening, 1922. (XII) 219 pp. gebonden. Portret. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
587505 TOLSTOI, L.N., ZWEERS, A.F., Grown-up narrator and childlike hero. An analysis of the literary devices employed in Tolstoj's trilogy 'Childhood, boyhood and youth'.The Hague, Mouton, 1971. 165 pp. ing. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodaantekeningen* Euro 11,50
582771 VAD, P., LIET, H. VAN DER, Kontrapunkter. En studie i Poul Vads skønlitteraere forfatterskab.Odense, Universitetsforlag, 1997. 452 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
586771 VAD, P., LIET, H. VAN DER, Kontrapunkter. En studie i Poul Vads skønlitteraere forfatterskab.Odense, Universitetsforlag, 1997. 452 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
008731 VANDENDORPE, C., Du papyrus à l' hypertexte. Essais sur les mutations du texte et de la lecture. Z.p., La Découverté, 1999. 271 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
592745 VEEN, P.A.F. VAN, De soetigheydt des buyten-levens, vergheselschapt met de boucken. Het hofdicht als tak van een Georgische litteratuur. Utrecht, HES, 1985. 257 pp. paperback. (UH, 26) *omslag verkleurd, tekst op schutblad* Euro 10,00
581511 VERGILIUS, HOOGMA, R.P., Der Einfluss Vergils auf die Carmina Latina Epigraphica. Eine Studie mit besonderer Berücksichtigung der metrisch-technischen Grundsätze der Entlehnung. Amsterdam, NHPC, 1959. (XXIV) 373 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 20,00
581537 VERGILIUS, SCHMIDT, V., Redeunt Saturnia regna. Studien zu Vergils Ecloga.Groningen, z.u., 1977. (VI) 170 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
005918 VODICKA, F., STEINER, P., CERVENKA, M., VROON, R., (ED.), The structure of the literary process. Studies dedicated to the memory of Felix Vodicka. Amsterdam, Benjamins, 1982. (VIII) 613 pp. gebonden. Bibliografie. Portret. (LLSEE, 8) Met bijdragen van o.a.: S. Davydov, F.W. Galan, W. Iser Euro 40,00
600599 VOGELAAR, J.F., Terugschrijven. Essays.Amsterdam, Bezige Bij, 1987. 334 pp. paperback. Euro 10,00
594183 VOORS, B., Zusje van me. Uit het Zweeds vertaald door J. Middelbeek-Oortgiesen. Breda, Geus, 1997. 317 pp. linnen + omslag. *hoek uit schutblad geknipt* Euro 10,00
597758 VRIES, J. DE, Altnordische Literaturgeschichte. Band I: Frühhistorische Literaturformen - Die Heidnische Periode - Die Zeit der Bekehrung bis zum Jahre 1100.Berlin, De Gruyter, 1941. (VIII) 295 pp. linnen. *rug gescheurd, naam op schutblad* Euro 35,00
587938 WAGENVOORT, H., GRONINGEN, B.A. VAN, De letterkunde der klassieken. Met medewerking van W.E.J. Kuiper, F. Muller, F.Sassen, A. Sizoo, K. Sprey, J.H. Waszink. Zeist, De Haan, 1963. (XIV) 348 pp. paperback. (Palladium) Euro 10,00
594867 WAGNER, P., (ED.), Icons - texts - iconotexts. Essays on ekphrasis and intermediality. Berlin, De Gruyter, 1996. (VIII) 406 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. (European cultures, 6)Met bijdragen van o.a.: J.P. Dubost, C. Cussett, R. Paulson Euro 30,00
575155 WALTER, E., Studien zur Vápnfirdinga saga. Halle a.S., Niemeyer, 1956. (XIV) 84 pp. ingenaaid. (Saga, 1) *rug licht beschadigd* Euro 10,00


naar boven
572796 WELLEK, R., WARREN, A., Theorie der literatuur. Uit het Engels vert. door T. Etty, T. Anbeek en J. Fontijn.Amsterdam, APG, 1976 (2e). 400 pp. ingenaaid. (LWS) *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
594911 WELLEK, R., WARREN, A., Theory of literature.New York, Harcourt, 1956 (3e herz.). 375 pp. paperback. Bibliografie. (HB, 75) *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
591730 WIJK, N. VAN, Hoofdmomenten der Russiese letterkunde. Poeshkin, Gogolj, Tolstoj, Dostojewskij. Zeist, Ploegsma, 1919. (IV) 175 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, pagina's achterin licht watervlekkig* Euro 10,00
600655 ZAFÓN, C.R., De schaduw van de wind. Vertaald door N. Geel.Utrecht, Signature, 2004 (26e). 541 pp. paperback. *schutblad voorin ontbreekt* Euro 10,00
015798 ZOEST, A.J.A. VAN, (RED.), De macht van de tekens. Opstellen over maatschappij, tekst en literatuur. Utrecht, HES, 1986. 255 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: M. Bal, L. Henny, E. van Alphen Euro 11,50


naar boven