588847 BALFOORT, D.J., De Hollandsche vioolmakers. Amsterdam, Paris, 1931. (XIV) 48 pp. half linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig*101 figuren op 30 bladen Euro 250,00
585028 BERNARD, P., COUAILHAC, L., LEMAOUT, G., LEMAOUT, E., Le jardin des plantes. Description complete, historique et pittoresque du museum d'histoire naturelle, de la ménagerie, des serres, des galeries de minéralogie et d'anatomie, et de la vallée Suisse. Moeurs et instincts des animaux, botanique, anatomie comparée, minéralogie, géologie, zoologie. 2 delen. Paris, L. Curmer, 1842-43. Met 183 platen (waarvan 14 portretten, 2 uitvouwbare platen, 33 handgekleurde platen, 134 afbeeldingen in houtgravure en veel binnentekstgravures. Halfleer. (XXIV), 416, (II), 662 pp *nieuw gebonden met behoud van oorspronkelijke ruggen, papier en sommige platen hier en daar licht roestvlekkig* Euro 650,00
597608 BUDDINGH, NICOLAAS WILHELMUS, Het huislyk geluk, of de pligten van den huwelyken staat geschetst. Bijgebonden: Zedekundige verhandeling over de waare troostgronden by treffende sterfgevallen. Bijgebonden: Offer aan God. Opgedraagen aan mejuffrouw Anna van Roijen, ter gelegenheid van onze echtverbindtenis voltrokken binnen Utrecht den 21en december 1789 + Bij gelegenheid van het smartelijk afsterven mijner zeer geliefde huisvrouw mejufrouw Anna van Roijen, overleden den 2en october 1790. Z.p., z.u., 1788, Utrecht, G. van den Brik, Jansz., 1789. Halfleer. 8°. (XVI) 235, (IV) 75, 24 pp. De eerste tekst over het huislyk geluk is gedrukt voor rekening van de auteur. Euro 250,00
010956 CANDOLLE, A.P. DE, La phytographie ou l'art de décrire les vegetaux considérés sous différents ponts de vue. Paris, Masson, 1880. (XXIV) 484 pp. halfleer. *titelpagina en eerste pagina voorwoord gerepareerd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 95,00
017369 CANDOLLE, A.P. DE, Regni vegetabilis systema naturale, sive ordines, genera et species plantarum secundum methodi naturalis normas digestarum et descriptarum. 2 delen. Parijs, Treuttel et Würtz, 1818-1821. Halfleer. (VI), 564, (IV), 745 pp. *bovenzijde ruggen en titelschildjes licht beschadigd, platten geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig, oude naam op schutblad*'Commencement d'un grand et imporant ouvrage, qui n'aurait pas eu moins de 18 vol. et que l'auteur a inpromptu pour publier le Prodromus suivant. (...). Brunet, 1, 4885. Exemplaar uit de bibliotheek van J. Valckenier Suringar. Volumen primum: Sistens prolegomena et ordines quinque nempe ranunculaceas, dilleniaceas, magnoliaceas, anonaceas, et menispermeas, Volumen secundum: Sistens ordines sex, nempe berberideas, podophylleas, nymphaeaceas, papaveraceas, fumariaceas et cruciferas Euro 750,00
008934 CANDOLLE, A.P. DE, Théorie élementaire de la botanique oud exposition des principes de la classification naturelle et de l'art de décrire et d'étudier les végetaux. Séconde édition, revue et augmentée. Paris, Deterville, 1819. (VIII) 566 pp. halfleer. *ex libris, oude naam met jartal 1821 op titelpagina, eerste 12 pagina's roestvlekkig, pagina's 563 tot en met 566 met papieren strookjes verstevigd, registergedeelte roestvlekkig, papier hier en daar licht roestvlekkig, rug en platten licht geschaafd, hoeken platten licht gestoten* Euro 95,00
582247 DODONAEUS, REMBERTUS (REMBERT DODOENS), Stirpium historiae pemptades sex. Sive libri XXX.Antwerpen, Ex officina Christophori Plantini, z.j. (Repr. 1583). (XX) 860 (27) pp. kunstleder. Illustraties. Fotomechanische reprint Euro 400,00
011896 EICHLER, A.W., Blüthendiagramme. Construirt und erläutert. 2 delen in 1 band. Leipizg, Engelmann, 1875-1878. (VIII) 347, (XX) 575 pp. halflinnen. Illustraties. *ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig*Deel 1: Enthaltend Einleitung, Gymnospermen, Monocotylen udn sympetale Dicotylen. Mit 176 Figuren in Holzschnitt, Deel 2: Enthaltend die apetalen und choripetalen Dicotylen. Mit 237 Figuren in Holzschnitt Euro 150,00
574762 ENCYCLOPAEDIA BRITANNICA, THE, The encyclopaedia Britannica. A dictionary of arts, sciences, and general literature. 24 dln + 1 dl index with list of contributors and key to their initials + The new volumes of the encyclopaedia Britannica constituting in combination with the existing volumes of the ninth edition the tenth edition of that work, and also supplying a new distinctive, and independent library of reference dealing with recent events and developments.11 dln. Samen 36 dln. Edinburgh, Black, 1875-1889, 1902-03. hlf ldr. Ills. *dl 1 achter- en voorplat los, rug geschaafd, dl 2 platten gedeeltelijk los, rug geschaafd, dl 3 platten gedeeltelijk los, rug geschaafd, dl 4 voorplat iets los, rug licht beschadigd, dl 5 platten los, rug licht beschadigd en geschaafd, dl 6 achterplat gedeelteijk los, rug geschaafd, dl 7 platten iets los, rug geschaafd, dl 8 platten iets los, rug licht beschadigd en geschaafd, dl 9 platten los, rug licht beschadigd en geschaafd, dl 10 platten iets los, rug licht beschadigd en geschaafd, dl 11 voorplat los, rug licht beschadigd en geschaafd, dl 12 platten iets los, bovenzijde en onderzijde rug missen stukjes leer, dl 13 platten iets los, rug licht geschaafd, dl 14 platten iets los, rug licht geschaafd, dl 15 achterplat los, voorplat iets los, rug licht beschadigd en iets geschaafd, dl 16 zwakke knepen, rug geschaafd, dl 17 zwakke knepen, rug iets geschaafd, dl 18 platten iets los, bovenzijde rug licht beschadigd, dl 19 voorplat los, rug geschaafd, dl 20 platten los, rug licht beschadigd en geschaafd, dl 21 platten los, rug deels beschadigd en geschaafd, dl 22 achterplat los, kneep voorplat zwak, rug licht beschadigd, dl 23 platten los, dl 24 voorplat los, rug licht beschadigd, dl 25 platten los, rug licht beschadigd, dl 25 (nieuwe serie) bovenzijde rug iets verkleurd, papier voorin iets watervlekkig, delen 26 tot en met 35 in goede staat*Boekblok bovenzijde delen negende editie verguld. Dl 34 is het atlasgedeelte Euro 1500,00
010902 ENDLICHER, S., Enchiridion botanicum exhibens classes et ordines plantarum accedit nomenclatur generum et officinalium vel usualium indicatio. Leipzig, Engelmann, 1841. (XIV) 763 pp. linnen. *nieuw gebonden, papier hier en daar gebruind* Euro 75,00
583638 EUTROPIA, Eutropia of handboek voor het schoone geslacht. Bevattende een aantal van de aangenaamste en nuttigste vrouwelijke handwerken, op eene beknopte doch bevattelijke wijze voorgesteld. Amsterdam, W. de Grebber, 1844. Met 8 uitvouwbare platen. Gekartonneerd. (VI), (IV), (X), (II), 282, (2) pp. *bovenzijde rug mist een stukje, rug op knepen licht beschadigd, plaat 8 netjes gerepareerd, enkele pagina's achterin licht gebruind*Verdeeld in 7 afdelingen Euro 300,00
584388 FLEMING, H.F. VON, Der vollkommene Teutsche Jäger, darinnen die Erde, Gebirge, Kräuter und Bäume, Wälder, Eigenschaft der wilden Thiere und Vögel, so wohl Historice, als Physice, und Anatomie: dann auch die behörigen Gross- und kleinen Hunde, und der völlige Jagd-Zeug; letzlich aber die hohe und niedere Jagd-Wissenschaft. Nebst einem immer-währenden Jäger-Kalender. Mit vielen darzu gehörigen, und nach dem Leben gezeichneten Kupffern, vorgestellet, colligiret und beschrieben. Deel 2: Des vollkommenen Teutschen Jägers anderer Haupt-Theil, darinnen nicht allein die in dem ersten Theil vorgetragene Materien erläutert und abegehandelt (...) sondern auch unterschiedene neue und auserlesene Jagd- und Frost-Sachen gelehret werden, deme auch zugleich der wohlunterrichtete Teutsche Fischer mit angefüget ist, nebst viele darzu dienenden Kupffern (...). 2 dln. Leipzig, Johann Christian Martini, 1719-1724. Met gegraveerd portret van Fleming + 105 gegraveerde afbeeldingen (waarvan een deel uitvouwbaar). Perkament. Gr. 4°. (VIII), (XVI), 400, (IV), 111, (33), (VIII), (XII), (VIII), 500, (32) pp. *banden enigszins vlekkig; 4 prenten ontbreken; papier en prenten hier en daar (licht) watervlekkig; enkele prenten gerepareerd; papier en prenten hier en daar (licht) roestvlekkig*Lindner, 611.01 (Eerste deel 1719 met 60 gravures). Souhart, 187. Harting, 99.Eén van de belangrijkste Duitse jachtboeken uit de achttiende eeuw. Fleming was een ervaren jager. Hoewel een deel van het werk is gebaseerd op andere auteurs is veel van het geschrevene ook op eigen waarneming en ervaring gebaseerd.'Das Hauptwerk der deutschen Jägerei im 18. Jahrhundert, 1724 erschien der Ergänzungsband mit einem Abhang zur Fischerei'.Lindner 611.01, II. Schwerdt, 1, 175. (Tweede deel 1724 met 50 gravures).Jagdbibliothek Prof.dr. h.c. Dr. Kurt Lindner. Auktion 41/1, 6.-7. Mai 2003. F. Zisska & R. Kistner München Euro 5000,00
010465 FREUD, S., Gesammelte Schriften. 12 delen.Leipzig/Wien/Zürich, Internationaler Psychoanalytischer Verlag, 1925-1934. Portret. Illustraties. [II], 490, [II], 542 [2], [II], 338, [2], [II], 480 [2], [II], 554 [2], [II], 420 [2], [II], 482 [2], [II], 568, [II], 454 [2], [II], 446 [2], [II], 470 [2], 420 [2] pp. half leder. *potloodstrepen in deel 6, 10, 12; voorplat + rug deel 5 enigszins gevlekt; rug deel 11 gevlekt*Deel 1: Studien über Hysterie. Frühe Arbeiten zur Neurosenlehre (1892-1899), Deel 2: Die Traumdeutung, Deel 3: Ergänzungen und Zusatzkapitel zur Traumdeutung, Über den Traum, Beiträge zur Traumlehre, Beiträge zu den Wiener Diskussionen, Deel 4: Zur Psychopathologie des Alltagslebens, Das Interesse an der Psychoanalyse, Über Psychoanalyse, Zur Geschichte der psychoanalytischen Bewegung, Deel 5: Drei Abhandlungen zur Sexualleben und zur Neurosenlehre, Metapsychologie, Deel 6: Zur Technik, Zur Einführung des Narzissmus, Jenseits des Lustprinzips, Massenpsychologie und Ich-Analyse, Das Ich und das Es, Anhang, Deel 7: Vorlesungen zur Einführung in die Psychoanalyse, Deel 8: Krankengeschichten, Deel 9: Der Witz und seine Beziehung zum Unbewussten, Der Wahn und die Träume in W. Jensens 'Gradiva', Eine Kindheitserinnerung des Leonardo da Vinci, Deel 10: Totem und Tabu, Arbeiten zur Anwendung der Psychoanalyse, Deel 11: Schriften aus den Jahren 1923 bis 1928, Vermischte Schriften, Deel 12: Schriften aus den Jahren 1928 bis 1933, Vermischte Schriften. Die Herausgabe dieser Schriften besorgten unter Mitwirkung des Verfassers Anna Freud, Robert Wälder, A.J. Storfer, Otto Rank. R. Dufresne. Bibliographie des écrits de Freud. Paris, 1973. A. Grinstein. Sigmund Freud's writing. A comprehensive bibliography. New York, 1977. I. Meyer-Palmedo, G. Fichtner. Freud-Bibliographie mit Werkkonkordanz. Frankfurt a. Main, 1989 Euro 1360,00
577419 GEBRÜDER SCHUSTER, Gebrüder Schuster Markneukirchen Sachsen. Fabrik und export von Musikinstrumenten und Saiten. Gegründet 1854. Katalog Nr. 70. Markneukirchen, z.u., z.j. 271 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug iets beschadigd, band iets beduimeld*268 pagina's met afbeeldingen van muziekinstrumenten Euro 150,00
598495 GLEIM, B., Bremisches Kochbuch. Nebst einem Anhange wichtiger Haushaltungsregeln und der Angabe und Vergleichung der vornehmsten deutschen Maße und Gewichte wodurch dasselbe für ganz Deutschland brauchbar wird. Sechste rechtmäßige Auflage. Bremen, Johann Georg Heyse, 1834 (6e). 592 pp. halfleer. *titelpagina iets smoezelig, scheurtje in pagina 509, randen platten licht gestoten, titelschildje licht beschadigd*Mooi exemplaar Euro 225,00
579362 HARST, L.J. VAN DER, Overzicht der voornaamste inlandsche plantensoorten en familiën, bewerkt naar aanleiding van Leunis 'Analytischer Leitfaden', ten dienste van het middelbaar onderwijs. Arnhem, Van Egmond, 1877 (2e). Met 2 uitvouwbare platen. Halfleer. (XVI) 148 pp. *stempel op titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 75,00
015614 HARTERINK, G.J., MOOK, M.W., De locomotief. Hare samenstelling en behandeling. Een hand- en leerboek voor machinisten en leerlingen en voor allen, die de locomotief in hare onderdeelen wenschen te kennen. Tweede, omgewerkte en vermeerderde druk. Amsterdam, Stemler, 1903 (2e herz.). (VI) 623 pp. halflinnen. Illustraties. *nieuw gebonden, achterzijde platen enigszins vlekkig, randen platten geschaafd*Met 5 losse, uitvouwbare platen Euro 125,00
010686 HORSES, The horse; with a treatise on draught; and a copious index. Published under the superintendence of the society for the diffusion of useful knowledge.London, Baldwin and Craddock, 1831. Met talrijke gravures. Halfleer. 8°. [VIII], 472 pp. *rug gerestaureerd; platten geschaafd; papier hier en daar licht roestvlekkig; titelschildje grotendeels verdwenen* Euro 115,00
575660 JUSSIEU, A.L. DE, Genera plantarum. With an introduction by F.A. Stafleu. Weinheim, Cramer, 1964 (Reprint 1789). (XLVIII) 498 pp. linnen. Portret. (Historiae naturalis classica, 35) Oorspronkelijk uitgegeven te Parijs, door Herissant en Barrois Euro 125,00
587628 KOCH, G.D.J., Synopsis florae Germanicae et Helveticae, exhibens stirpes phanerogamas rite cognitas, quae in Germania, Helvetia, Borussia et Istria sponte crescunt atque in hominum usum copiosius coluntur, secundum systema Candolleanum digestas, praemissa generum dispositione secundum classes et ordines systematis Linnaeni conscripta. Edito secunda. 2 delen in 1 band. Frankfurt a.M., F. Wilmans, 1843, Leipzig, Gebhardt und Reisland, 1844. (LX) 452, (II) 452-1164 pp. halfleer. *papier roestvlekkig, potloodstreepjes, namen op schutblad, rug en platten licht geschaafd* Euro 150,00
576583 LINDLEY, J., An introduction to botany. With six copperplates and numerous wood-engravings. 2 delen. London, Longman, 1848 (4e). (XII) 406, (VIII) 427 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden, platten licht verkleurd, vlek op voorplat deel 2* Euro 95,00
004641 LOTSY, J.P., Vorträge über botanische Stammesgeschichte. Gehalten an der Reichsuniversität Leiden. Ein Lehrbuch der Pflanzensystematik. Zweiter und dritter Band. Jena, Fischer, 1909 (II) 902, (II) 1055 pp halfleer. Illustraties. Deel 2: Cormophyta Zoidogamia. Mit 553 Abbildungen im Text, Deel 3: Cormophyta Siphonogamia. Erster Teil. Mit 661 Abbildungen im Text Euro 125,00
584370 NIEUW TRACTAET, Een nieuwe tractaet/ghenaempt die stichtinge oft versaminghe van recepten, nieuwelijcken getranslateert, uiten Franchoyse in Duytsche, inhoudende deze cle (yne?) partijen van recepten. Dat eerste tracteert van diversche crachten en duechde van die dingen, in die welcke men sal moge eenich vermaken hebben, en de ghenoechte alsmen int lesen breeder bevinden sal. Dat tweede, is van diversche manieren van roecken ende makinghe van die selve. Dat derde, begrijpt sommighe medicijnalijke secreten, nut om die ghesontheyt te conserverene. Antwerpen, Hans de Laet van Stabroeck, 1554. Perkament. 8°. 86 pp. *nieuw gebonden; nieuw perkament; ex libris op schutblad; titelpagina smoezelig met kleine reparatie (met licht tekstverlies); pagina's rechtsonder vlekkig; oude aantekeningen; bladen F1-F2 missen*Herdruk van de editie van 1545 Euro 1500,00
600221 PHILIPS JACOBSZ, C., Handleiding in de spiegel-perspectiva, om volgens dezelve, door de regulen der doorzicht-kunde, alle voorwerpen in vlakke spiegels over te brengen. Als ook om onderscheidene distantiën op de sluitlinie eens tafreels te bepaalen. Alles volgens wetten der natuur, door mathematische regulen, ten nutte van konst-oeffenaaren, in XIX. plaaten voorgesteld, door Caspar Philips, Jacobsz. Konst-graveerder en geadmitteerd land-meeter, over Holland en Westfriesland, te Amsterdam. Tweede uitgave, door den aucteur opnieuw overgezien en vermeerderd. Amsterdam, Willem Holtrop, 1780. Met 19 gegraveerde platen. Halfleer. 8°. (IV), (X), 60 pp. *leer rug geschaafd; papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 350,00
583736 PITISCUS, SAMUEL, Lexicon Latino-Belgicum novum, olim idiomate Gallico publicatum a p. Guidone Tachard, nunc Belgicae consuetudini communicatum, ab auctorum veterum citationibus falsis innumeris, & versionibus malis non paucis purgatum, vocabulis multis, & vocabulorum significationibus loquendique modis diversis auctum, libris, capitibus, versibus, & paragraphis, quibus scriptorum laudata loca exhibentur, additis ornatum, accurante (...). Amstelaedami, F. Halma, 1704. Titelplaat. Halfleer. 4°. 1381 pp. *papier hier en daar licht watervlekkig, iets los in de band, oude namen op schutblad, bovenzijde rug leer met tape vastgemaakt, rug licht beschadigd, platten geschaafd, randen platten beschadigd*Eerste druk. 'Samuel Pitiscus, am 30. März 1637 als Sohn eines ausgewanderten reformierten Pfarrers in Zutphen geboren, studierte in Deventer und Groningen Theologie, wurde dann Rektor der Lateinschule in Zutphen und 1685 Rektor des Gymnasium Hiernonymianum in Utrecht. Nach seiner Pensionierung im Jahr 1717 ging er noch zehn Jahre in selbstgewählter Einsamkeit seinen philologischen Studien nach. P. starb am 1. Februar 1727. Von ihm stammt auch ein "Lexicon antiquitatum Romanarum" (1713)'. www.richardwolf.de/latein/pitiscus.htm Euro 200,00
596843 PUYPE, J.P., ROTH, R., VISSER, H.L., BAILEY, D.W., BLACKMORE, H.L., HOFF, A., The Visser collection. Arms of the Netherlands in the collection of H.L. Visser. Catalogue of firearms, swords and related objects + Dutch guns in Russia in the Moscow Kremlin Armoury, Moscow Historical Museum, Hermitage St. Petersburg, Gatchina Palace Museum + Aspects of Dutch gunmaking. 4 delen in 6 banden.Zwolle, Waanders, 1996-97. 685, 753, 775, 248, 448, 472 pp. linnen + omslag. Illustraties. Deel 1: Volume I. Part 1: Catalogue numbers 1-243, Deel 2: Volume I. Part 2: Catalogue numbers 244-495, Deel 3: Volume I. Part 3: Catalogue numbers 496-758, Deel 4: Volume II: Ordnance. Cannon, mortars, swivel-guns, muzzle- and breech-loaders, Deel 5: Dutch guns in Russia, Deel 6: Aspects of Dutch gunmaking Euro 1250,00
590619 SANCHEZ DE LAS BROZAS, FRANCISCO, Minerva, seu de causis linguae latinae commentarius, cui inserta sunt, uncis inclusa, quae addidit Gasp. Scioppius, et subjectae suis paginis notae Jac. Perizonii. Editio sexta, prioribus emendatior & accessione correctionum ipsius sanctii, diatribesque L. Kusteri de verbo cerno auctior.Amsterdam, Salomon Schouten, 1754. Met gegraveerde binnentekstgravure van Amsterdams stadswapen + gegraveerde titelpagina. Perkament. 8°. (II), (XVI), 862, 46, (36) pp. *linten ontbreken, papier hier en daar roestvlekkig, kapitaaltje bovenzijde los, hoek uit schutblad geknipt*Fraaie geornamenteerde Amsterdamse prijsband voor Caspar van Herwerden uitgereikt in 1784.'Francisco Sanchez de las Brozas (1523-1601) was professor in de griekse en latijnse letterkunde te Salamanca. Zijn hoofdwerk 'Minerva' werd door academici goed beoordeeld en werd vaak herdrukt. Het vormde onder meer de basis voor de 'Grammatica' van Caspar Schoppe (1576-1649)'.Brunet, J.C. Manuel du libraire et de l'amateur de livres. Copenhague, 1967, 5, p. 118 (10812) Euro 225,00
567738 STEFFENS, K., (HRSG.), Volks-Kalender für 1841. Mit Stahlstichen und Holzschnitten. Frankfurt a.M., Athenaeum, 1841. Met 8 staalgravures en 10 houtsnedes. (XXXII), 160 pp. hlf ldr. *ex libris, naam op schutblad, schutbladen beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 80,00
571740 STEINEN, K. VON DEN, Unter den Naturvölkern Zentral-Brasiliens. Reiseschilderung und Ergebnisse der zweiten Shingú-Expedition 1887-1888. Mit 30 Tafeln (1 Heliogravure, 11 Lichtdruckbilder, 5 Autotypien und 7 lithogr. Tafeln), sowie 160 Text-Abbildungen nach den Photographien der Expedition, nach den Originalaufnahmen von Wilhelm von den Steinen und nach Zeichnungen von Johannes Gehrts nebst einer Karte von Prof. Dr. Peter Vogel. Berlin, Dietrich Reimer, 1894. (XIV), 570 pp. linnen. *band geplastificeerd, naam eigenaar op titelpagina, schutbladen met tape vastgemaakt* Euro 450,00
585086 SWEERTS, H., Koddige en ernstige opschriften op luyffens, wagens, glazen, uithangborden, en andere taferelen. Van langerhand by een gezamelt en uitgeschreven, door een liefhebber der zelve. Het tweede en derde deel der koddige en ernstige opschriften op luiffens, wagens, glaazen, borden, graven, en elders. Met vlyt uytgeschreven en by een gezamelt. Het vierde deeltje der koddige en ernstige opschriften op luiffens, wagens, glazen, &c. zynde het banquet van de drie voorgaande opdisschingen. 4 delen in 1 band. Amsterdam, Jeroen Jeroense, 1709. 3 titelplaten + 12 gegraveerde afbeeldingen + 2 binnentekstgravures. Perkament. 8°. 160, (II), 128, (II), 104, (IV), 124 pp. *In deel 1 (oude) is censuur met inkt toegepast op de volgende bladen: A4, A6, A7, A8, BI, B2, B3, B5, B6, B7, B8, C1, C3, C4, C5, C7, C8, D1, D2, D4, D5, D6, D7, D8, E1, E2, E4, E6, E8, F1, F2, F3, F4, F8, G1, G5, H1, H2, H3, I3 (soms één regel, soms meerdere regels;de overige 3 delen zijn niet gecensureerd). Op een aantal bladen is de (bruine) inkt gaan uitlopen en is de gecensureerde tekst weer tevoorschijn gekomen, band wat smoezelig, papier hier en daar licht roestvlekkig*'Jeroen Jeroense of Jeroensz is een pseudoniem van de dichter-uitgever Hieronymus Sweerts. Sweerts verzamelde de opschriften op advies van zijn geneesheer'. J.I. van Doorninck. Vermomde en naamlooze schrijvers opgespoord op het gebied der Nederlandsche en Vlaamsche letteren. Leiden, 1, 275, 365 (vermeldt drukken van 1683-91 en 1718-19). F.G. Waller. Catalogus van Nederlandsche en Vlaamsche populaire boeken. 's-Gravenhage, 1936, 1622 (drukken van 1683-1691, 1718-19 en 1846). NNBW, III, 1223 Euro 500,00
598624 VERRIER DE LA CONTERIE, J.B.J. LE, Venerie normande, ou l'ecole de la chasse aux chiens courants, pour le lievre, le chevreuil, le cerf, le daim, le sanglier, le loup, le renard & la loutre; avec les tons de chasse, accompagnés de chacun une explication sur l'occasion & les circonstances où ils doivent être sonnés; et un traité des remedes, un traité sur le droit de suite, & un dictionnaire des terms de chasse, &c.Rouen, Laurent Dumesnil, 1778. Halfleer. 8°. Met 9 enkelzijdige + 17 dubbelzijdige gravures + 14 pagina's muzieknoten. (XVI), 526 pp. *leer iets los op rug, gemarmerd papier voorplat ontbreekt*Mooi exemplaar Euro 375,00
582787 VUILLAUME, J.B., MILLANT, R., J.B. Vuillaume. Sa vie et son oeuvre. J.B. Vuillaume. His life and work. Transl by A. Hill. J.B. Vuillaume. Der Künstler und seine Werke.London, Hill, 1972. Halfleer. 207 pp. + 80 platen. Illustraties. *naam op schutblad, rug beschadigd*Edition française pp. 13-68, English section pp. 81-136, Deutsche Ausgabe pp. 149-207 Euro 125,00
596844 WERKMAN, H.N., ZUITHOFF, A., HOT PRINTING. 10 handgedrukte replica-drukken en plaquette. Met toelichtend tekstboek: 'Beschouwingen over de reeks drukken die H.N. Werkman rond 1936 maakte onder de gemeenschappelijke noemer HOT PRINTING'. 3 delen. 1 map met 8 bladen + tekstboek + plaquette met 2 bladen + schuifhoesDe replica-drukken van tien HOT PRINTING-bladen, een keuze uit de reeks door Werkman gemaakt in 1936, zijn volgens de oorspronkelijke methode met de hand vervaardigd door Ate Zuithoff in de zomer van 1993. Hij schreef ook de toelichtende tekst. De plaquette is naar een origineel exemplaar samengesteld. De prenten 'Terugblik' en 'Oranje-zwarte kopprofielen' zijn echter met opzet niet vastgelijmd zoals in het oorspronkelijke exemplaar. De teksten zijn een reproduktie van de originele door Werkman gedrukte bladen. De HOT PRINTING omslag van de plaquette is in fotokopie uitgevoerd. Ontwerp omslag tekstboek: Marc Zuithoff (...). Deze privé-uitgave- onder auspiciën van André Swerz en Ate Zuithoff- kwam gereed oktober 1993 in een oplage van 50 genummerde exemplaren, benevens enkele exemplaren voor medewerkers gemerkt a b c..Dit exemplaar is nummer 48. 8 bladen zijn aan de achterzijde door Ate Zuithoff van een paraaf en jaartal (1993) voorzien Euro 600,00


naar boven