585364 ANONIEM, La revue à bon marché en deux actes et un prologue. Représentée à Paris, au Théàtre du Cercle de l' Union Artistique le 7 juin 1884.Paris, Imprimeries réunies, z.j. 125 pp. ingenaaid. Illustraties *binding iets los, omslag licht beschadigd en roestvlekkig*Met 9 foto-aquatinten. Binnentekstkleurenillustraties van Henry Tenré Euro 25,00
581920 ANOUILH, J., ROMBOUT, A., La pureté dans le théâtre de Jean Anouilh. Amour et bonheur, ou l'anarchisme réactionaire. Holland, HUP, 1975. (XII) 343 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. Euro 15,00
600827 APELDOORN, J.L. VAN, Pratiques de la description.Amsterdam, Rodopi, 1982. 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
572262 APELDOORN, J.L. VAN, Pratiques de la description.Amsterdam, Rodopi, 1982. 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
586799 APELDOORN, J.L. VAN, Pratiques de la description.Amsterdam, Rodopi, 1982. 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
586800 APELDOORN, J.L. VAN, Pratiques de la description.Amsterdam, Rodopi, 1982. 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
598623 APOLLINAIRE, G., Zone. Vertaald en ingeleid door A. Walrecht. Vianen, Kwadraat, 1981. 35 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd*Zône van Guillaume Apollinaire vertaald door Aldert Walrecht werd in 1981 gezet uit de Helvetica en gedrukt in een oplage van 500 genummerde exemplaren door Van den Dool te Sliedrecht. Grafische vormgeving: Richard van den Dool. Dit is nummer: 244 Euro 15,00
595736 AUBIGNÉ, AGRIPPA D', ERTLÉ, B.C., La correspondance d' Agrippa d'Aubigné: des lettres à l'oeuvre. Groningen, z.u., 2004. 491 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 20,00
578742 AUCOURT, C.G. D', Themidor.München, Hyperion, z.j. 195 pp. Gekartonneerd. Illustraties. *rug licht beschadigd*Met 8 steendrukken buiten de tekst en enkele kleinere binnen de tekst. Dieses Werk wurde von Heinrich Töpfer ins Deutsche übertragen. Die Original-Lithographien zeichnete Werner Schmidt. Den gesamten Druck besorgte die Universitäts-Bücherei und Lithographische Kunstanstalt von Dr. C. Wolf & Sohn in München. Frakturschrift Euro 25,00
567746 AUCOURT, C.G. D', Themidore oder von mir und meiner kleinen Freundin. In freier deutscher Übertragung und mit Vorwort von R. Riess. Mit vier Kupfern der Zeit von Moreau.München, Rösl, 1921. 219 pp. halfleer. Illustraties.Dieses Buch wurde im Frühjahr 1921 in der Buchdruckerei von Poeschel & Trepte zu Leipzig in einer einmaligen Auflage von 2000 exemplaren hergestellt Euro 35,00
576690 BARTAS, G. DU, DAUPHINÉ, J., (RED.), Du Bartas 1590-1990. Actes du colloque international d'Auch-Le Bartas-Pau (6-8 avril 1990). Mont-de-Marsan, Editions interuniversitaires, 1992. 445 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: M. Magnien, É. Vaucheret, H. Mechoulan Euro 11,50
595721 BAUDELAIRE, C., MACINNES, J.W., The comical as textual practice in 'Les fleurs du mal'.Gainesville, Florida UP, 1988. (XVI) 150 pp. linnen + omslag. Euro 11,50
005946 BEAUMARCHAIS, P.A.C. DE, BOUSSEL, P., Beaumarchais. Le Parisien universel. Paris, Berger-Levrault, 1983. 181 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Illustres inconnus) *naam op schutblad* Euro 10,00
599541 BÉDIER, J., De roman van Tristan en Isolde naar de bewerking van J. Bédier. Vertaald door M. Loke.Amsterdam, WB, 1955. (XII) 123 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag en schutbladen iets verkleurd* Euro 11,50
595707 BELLAY, J. DU, BOTS, W.J.A., Joachim du Bellay entre l'histoire littéraire et la stylistique. Essai de synthèse.Leiden, z.u., 1970. (X) 148 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Dissertatie. Euro 11,50
575158 BOER, C. DE, Pyrame et Thisbé. Texte normand du XIIe siècle. Edition critique avec introduction, notes et index de toutes les formes.Amsterdam, Müller, 1911. 103 pp. ingenaaid. (VKAW, 12, 3) *los in de band, omslag ontbreekt* Euro 12,50
595695 BOILEAU-DESPRÉAUX, N., Oeuvres complètes. Nouvelle édition conforme au texte donné par Berriat-Saint-Prix avec les notes de tous les commentateurs publiée par P. Chéron. Précédée d'une notice sur la vie et les ouvrages de Boileau par C.A. de Sainte-Beuve et suivie de Bolaeana, d'un extrait de La Harpe, etc. Illustrée de vignettes sur acier d'après les dessins de G. Staal gravées par F. Delannoy.Paris, Garnier, 1861. (XX) 545 pp. linnen. Illustraties. *2 papieren stickertjes op band, rug licht beschadigd, papier roestvlekkig*Boekblok verguld. Mooie band Euro 40,00
579526 BOUILLY, J.N., Causeries d'un vieillard. Paris, Janet, z.j. Leer. (VI), (XIV), 313 pp. Boekblok verguld; platten gestempeld Euro 20,00
595306 BRETONNE, R. DE LA, De liefdesavonturen van monsieur Nicolas. Amoureuze belevenissen tijdens de Franse revolutie. Illustraties W. Berg. Nederlandse bewerking: H.C. Kool.Amsterdam, Omega, 1985. 311 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Bibliotheek der wereldliteratuur) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
596527 BUTOR, M., ROSSUM-GUYON, F. VAN, Critique du roman. Essai sur 'La modification' de Michel Butor.Paris, Gallimard, 1971. 311 pp. paperback. Bibliografie. (BI) *omslag verkleurd* Euro 10,00
580530 BUTOR, M., Les sept femmes de Gilbert le Mauvais (Autre heptaedre). Illustrations de Cesare Peverelli. Z.p., Fata morgana, 1972. 89 pp. ingenaaid. Illustraties. (cholies) *onopengesneden.*Achevé d'imprimer le 1er janvier 1972 sur les presses de l'imprimerie de la Charité à Montpellier, ce deuxième volume de Scholies constitue l'édition originale de : Les sept femmes de Gilbert le Mauvais. Il a été tiré à 1200 exemplaires: 60 sur Arches, comportant une gravure originale signée de Cesare Peverelli, numérotés de 1 à 60, et 1140 sur Vergé, numérotés de 61 à 1200. 886 Euro 15,00
586745 CASANOVA, G.G., Erinnerungen. Neu übers. und hrsg. von J. von Guenther. Mit 27 Bildbeigaben nach J. Nisle u.a.Berlin, Vier Falken, z.j. 650 pp. linnen + omslag. *schutblad roestvlekkig, naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 15,00
576342 CÉLINE, L.F., Noord. Roman. Vertaling en nawoord door F. van Woerden. Amsterdam, Meulenhoff, 1983. 459 pp. linnen. Euro 11,50
567768 CHÉNIER, M.J., Oeuvres diverses et inédites. Bruxelles, Weissenbruch, 1816. (VIII), (LXXXIV) 263 (4) pp. linnen. Portret. *nieuw gebonden, schutbladen gebruind* Euro 45,00
582615 CHRISTINE DE PISAN, Het boek van de stad der vrouwen. Vertaald uit het Middel-Frans en ingeleid door T. Ponfoort.Amsterdam, Sara, 1984. 262 pp. linnen. Illustraties. Euro 10,00
594957 CLAUDEL, P., Théâtre II. Édition revue et augmentée. Textes et notices établis par J. Madaule et J. Petit.Paris, Gallimard, 1965. 1556 pp. kunstleer + omslag. (Pléiade, 73) Euro 25,00
595718 COLETTE,S.G., CROSLAND, M., Colette. The difficulty of loving. A biography.London, Owen, 1973. 200 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, naam op titelpagina* Euro 10,00
595694 COLETTE,S.G., FRANCIS, C., GONTIER, F., Colette.Z.p., Perrin, 1997. 439 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
600485 CORNEILLE, PIERRE, DOUBROVSKY, S., Corneille et la dialectique du héros.Z.p., Gallimard, 1982 (Reprint 1963). 588 pp. paperback. Bibliografie. (Tel, 64) Euro 11,50
595738 CORNEILLE, PIERRE, Oeuvres de Corneille, édition illustrée de 85 vignettes par Pauquet, augmentée d'un vie de Corneille et de notices sur chaque pièce par É. de la Bédollière. Paris, Barba, z.j. halflinnen. Illustraties. *namen op schutblad, schutbladen en papier roestvlekkig, rug licht beschadigd*Geïllustreerd met houtsneden. Groot formaat. 19e eeuwse editie Euro 20,00
572178 DELILLE, J., La conversation. Poëme. Paris, Michaud, 1812. 235 pp. Met 3 gegraveerde platen. Ler. *papier hier en daar licht roestvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd*'Abbé Jacques Delille Frans dichter Aigueperse Puy-de-Dôme 1738 - Parijs 1813. Leerstoel voor poëzie aan het Collège de France. In 1772 tot lid van de Académie française verkozen maar zijn ontvangst werd verdaagd tot in 1774, omdat de koning hem verdacht tot de groep der Encyclopédisten te behoren. Door zijn tijdgenoten werd hij beschouwd als een van de meest typische dichters van zijn tijd vooral wegens zijn navolging van de antieken in zijn beschrijvingen en verheerlijkingen van het landleven. Door de Franse revolutie geruïneerd verliet hij Parijs. Hij kwam er slechts terug in 1802 toen hem zijn leerstoel aan het Collège de France opnieuw aangeboden werd.'Moderne encyclopedie der wereldliteratuur. Hilversum z.j. 2, 313 Euro 50,00
572849 DELILLE, J., Oeuvres complètes de Jacques Delille, avec les notes et variantes, les imitations des poètes les plus estimés, et de nouvelles observations littéraires, par A.V. Arnault. 6 dln.Paris, Leroi, 1835. [XVI] [XII] 204 [V-XIV] 402, [IV] 352 [II] 7-188, (IV) 428, [IV] 276, 5-270, [IV] 7-98, 128, 112, 140, 84, [II] 68, 226 pp. halfleer. *bibl.ex., stempels op tielpagina's, papierstickers op banden, ruggen en platten licht geschaafd, deel 1 rug onderzijde beschadigd + papier lichte waterschade, deel 6 rug bovenzijde beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig, in deel 1 ontbreken pp 165-172*'Abbé Jacques Delille Frans dichter Aigueperse Puy-de-Dôme 1738 - Parijs 1813. Leerstoel voor poëzie aan het Collège de France. In 1772 tot lid van de Académie française verkozen, maar zijn ontvangst werd verdaagd tot in 1774, omdat de koning hem verdacht tot de groep der Encyclopédisten te behoren. Door zijn tijdgenoten werd hij beschouwd als een van de meest typische dichters van zijn tijd vooral wegens zijn navolging van de antieken in zijn beschrijvingen en verheerlijkingen van het landleven. Door de Franse revolutie geruïneerd verliet hij Parijs. Hij kwam er slechts terug in 1802 toen hem zijn leerstoel aan het Collège de France opnieuw aangeboden werd.'Moderne encyclopedie der wereldliteratuur. Hilversum z.j. 2, 313 Euro 100,00
572180 DELILLE, J., La pitié. Poëme. Avec quatre figures. Paris, Michaud, 1803. Met 4 gegraveerde platen. Leer. 206 pp. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Band gestempeld. Boekblok verguld. 'Abbé Jacques Delille Frans dichter Aigueperse Puy-de-Dôme 1738 - Parijs 1813. Leerstoel voor poëzie aan het Collège de France. In 1772 tot lid van de Académie française verkozen maar zijn ontvangst werd verdaagd tot in 1774, omdat de koning hem verdacht tot de groep der Encyclopédisten te behoren. Door zijn tijdgenoten werd hij beschouwd als een van de meest typische dichters van zijn tijd vooral wegens zijn navolging van de antieken in zijn beschrijvingen en verheerlijkingen van het landleven. Door de Franse revolutie geruïneerd verliet hij Parijs. Hij kwam er slechts terug in 1802 toen hem zijn leerstoel aan het Collège de France opnieuw aangeboden werd.'Moderne encyclopedie der wereldliteratuur. Hilversum z.j. 2, Euro 60,00
581929 DIJKSTRA, C.T.J., La chanson de croisade. Etude thématique d'un genre hybride. Amsterdam, Schiphouwer, 1995. (VI) 233 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. Euro 20,00
601186 DUFOUR, M.M., MULAT., L'écho des feuilletons. Recueil de nouvelles, contes, anecdotes, épisodes, etc. Extraits de la presse contemporaine. Première année.Paris, z.u., 1849. 506 pp. halfleer. Met 11 buitentekstgravures. *band vlekkig, pp. 497 licht beschadigd, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a. A. Dumas Euro 12,50
583756 DYSSORD, J., Mimes d'Hérondas. Traduits en langage populaire. Avec dix-neuf gouaches de Carlo Rim. Paris, Les éditions Denoël et Steele, 1930. (IV) 64 (4) ln. Ills. *papier en band achterin licht wormstekig (niet in tekst of gouaches)*Il a été tiré de cet ouvrage, pour le compte des éditions Denoël et Steele, 870 exemplaires numérotés de I a 870, savoir: 1 exemplaire sur japon nacré portant le no. 1, avec tous les originaux et une suite des gouaches sur japon. 19 exemplaires sur papier du japon, numérotés de 2 a 20, avec une suite des gouaches et un dessin supplémentaire de Carlo Rim. 50 exemplaires sur papier de hollande, numérotés de 21 a 70, avec une suite des gouaches, et 800 exemplaires sur papier de rives, numérotés de 71 a 870. Exemplaire no. 299 Euro 90,00
581924 ENGSTROM, A.G., CARGO, R.T., MICKEL, E.J., (ED.), Studies in honor of Alfred G. Engstrom. Chapel Hill, North Carolina UP, 1972. 230 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SRLL, 124) Met bijdragen van o.a.: G.B. Daniel, H.R. Huse, A.B. Smith Euro 15,00
594888 FLAUBERT, G., TROYAT, H., Flaubert. Vertaald door J.P. Plooij. Baarn, Prom, 1989. 309 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
599039 FLAUBERT, G., De legende van Julianus den offervaardige. Vertaald, verlucht en uitgeschreven door Jan Poortenaar.Amsterdam, WB, 1934. 47 pp. halflinnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*Dit werk is in beperkte oplage uitgegeven met geel geteekenden tekst, versierd met achttien houtsneden. Euro 30,00
575893 FLORIAN, J.P.C., Gonzalve de Cordoue, ou Grenade reconquise. 2 dln. Paris, Didot, 1791. Frontispice + 14 gegraveerde platen. Leer. (X), 328, (IV), 356 pp. (Oeuvres de M. de Florian)'Chevalier de Jean-Pierre Claris Florian, 1755-1794. Achterneef van Voltaire, die hem bij zijn literair debuut aanmoedigde. Hij verliet de militaire loopbaan en werd spoedig een der meest gewaardeerde en populairste auteurs van het einde der 18e eeuw. Hoewel Florian zijn diensten aangeboden had aan de revolutionairen, werd hij in 1793 aangehouden; ondanks zijn vrij spoedige invrijheidstelling overleefde hij slechts weinige jaren de verdwijning van een wereld, waaraan hij zo vaak ontspanning had verschaft'. Moderne encyclopedie der wereldliteratuur. Hilversum, z.j. 3, 74-75. Ruggen geornamenteerd, platten gestempeld. Mooie set Euro 150,00
595729 FONTAINE, J. DE LA, Oeuvres complètes de J. la Fontaine, précédées d'une nouvelle notice sur la vie., avec les notes les plus importantes des commentateurs, et quelques observations nouvelles. Paris, Pillet, 1817. Frontispice + gegraveerd portret + 15 buitentekstgravures. Gebonden. (VIII) 508 pp. *los in band, papier hier en daar licht roestvlekkig*Gravures van Perdoux Euro 50,00
581923 FRANSEN, J., Les comédiens français en Hollande au XVIIe et au XVIIIe siècles. Paris, Champion, 1925. (IV) (IV) 476 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Bibliothèque de la revue de littérature comparée, 25) *rug licht beschadigd* Euro 25,00
579463 GELLERT, C.F., Leçons de morale ou lectures academiques faites dans l'universite de Leipzig. On y a joint des réflexions sur la personne & les écrits de l'auteur le tout traduit de l'allemand + Suite de la XXIII leçon, ou instruction d'un pere a son fils, qui part pour l'université. 3 delen in 1 band.Utrecht, J. van Schoonhoven, Leipzig, Weidman & Reich, 1772. Halfleer. 8°. (LXXII), (VIII), 564, 90, (4) pp. *pp. 111-112 ontbreken, papier door boek heen watervlekkig* Euro 90,00
581274 GIDE, A., Anthologie de la poésie française. Avec une préface.Paris, Gallimard, 1956. 844 pp. kunstleer. (Pléiade, 75) Lacks slipcase Euro 25,00
003410 GIDE, A., De valse munters. Vertaling J.A. Sandfort. 's-Graveland, Driehoek, 1948. 323 pp. linnen. Portret. *plakbandsporen op schutbladen* Euro 9,00
581922 GODBOUT, J., LAND, H.J.T. VAN 'T, La fonction idéologique de l'espace et de l'écriture dans les romans de Jacques Godbout. Groningen, z.u., 1994. 253 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
581367 GOSMAN, M., La lettre du prêtre Jean. Les versions en ancien français et en ancien occitan. Textes et commentaires.Groningen, Bouma, 1982. (XII) 640 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht geschaafd, voorplat en boekblok licht roestvlekkig* Euro 35,00
597436 GOSMAN, M., La lettre du prêtre Jean. Les versions en ancien français et en ancien occitan. Textes et commentaires.Groningen, Bouma, 1982. (XII) 640 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 35,00
574032 GOURAUD, J., Mémoires d'un caniche. Illustrés de 75 vignettes par Bayard. Paris, Hachette, 1866 (2e). (IV) 286 pp. linnen. (Bibliothèque rose illustrée) *bovenzijde rug licht beschadigd, vlekje achterplat, schutbladen met tape, papier hier en daar licht roestvlekkig*Voorplat met gestempelde titel; boekblok verguld Euro 20,00
600285 GUÉRIN, E. DE, BARTHÉS, É., Eugénie de Guérin d'après des documents inédits. 2 delen.Paris, Lecoffre, 1929. (XIV) 447, (VIII) 356 pp. ingenaaid. Portret.*omslagen verkleurd, onopengesneden*Deel 1: Avant la mort de son frère Maurice, Deel 2: Après la mort de son frère Maurice Euro 45,00
581921 GUÉRIN, M. DE, DRIJKONINGEN, F.F.J., Temps et journal intime. Essai sur l'oeuvre de Maurice de Guérin.Assen, Van Gorcum, 1959. (VIII) 154 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
584940 HALÉVY, L., L'abbé Constantin. Illustré par madame Madeleine Lemaire. Paris, Calmann-Lévy, 1888. 215 pp. halfleer. Illustraties. Boekblok verguld. Gemarmerde platten en schutbladen. Mooie band Euro 50,00


naar boven
580416 HARPE, J.F. DE LA, Abrégé du cours de littérature ou précis des jugemens de ce critque célébre sur les écrivains anciens et modernes, et sur chacun de leurs ouvrages. Extrait non-seulement du cours de littérature, mais encore des différens articles insérés dans le Mercure et autres écrits littéraire du temps. Publié par René Perin. Paris, Parmentier, 1823. Halfleer. (IV), (VI), 419, (IV), 452 pp.*voorwerk deel 1 licht wormstekig, papier hier en daar licht roestvlekkig*Prijsbandjes. 'Door de commissie voor het lagere onderwijs der stad Alkmaar (...), is deze 1e prijs in de eerste klasse bij de prijsuitdeeling vereerd aan de jonge jufrouw C.M.de Wijs als een bewijs van goedkeuring over betoonde vlijt en een lofwaardig gedrag. Alkmaar 1831' Euro 200,00
570835 HINRICHS, B., Le mystère de Saint Remi. Manuskript der Arsenalbibliothek zu Paris 3364, nach Quellen, Inhalt und Metrum untersucht. Greifswald, z.u., 1907. 70 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
586287 IONESCO, SATIJN, N.A.G., Le labyrinthe de la cité radieuse. Les périgrinations de Bérenger chez Ionesco. Amsterdam, Rodopi, 1982. 244 pp. ingenaaid. Dissertatie. *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
584143 JACOB, P.L., Les perles. Pièces d'écrin artistique et littéraire. Paris, Veuve Jules Renouard, 1867. Gegraveerde titelplaat + 22 staalgravures. (II) 81 pp. gebonden. *rug licht beschadigd*Voorplat, rug en achterplat geornamenteerd. Boekblok verguld Euro 150,00
581518 JONKER, G.D., Le protestantisme et le théâtre de langue française au XVI siècle. Groningen, Wolters, 1939. (VIII) 247 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *opdracht op schutblad, omslag licht roestvlekkig* Euro 16,00
595737 LAMARTINE, A. DE, La chute d'un ange. Épisode. Paris, Hachette, 1871. 376 pp. halfleer. *leer en platten licht geschaafd*Met 1 plaat Euro 25,00
596511 LAUTRÉAMONT, COMTE DE (ISIDORE DUCASSE), JONGE, A. DE, Nightmare culture. Lautréamont and 'Les chants de Maldodor'.New York, St. Martin, 1973. (VIII) 189 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 11,50
581610 LOTI, P., Matelot. Illustrations de Myrbach.Paris, Lemerre, 1893. (VIII) 270 pp. halflinnen. Illustraties. (Collection Guillaume et Lemerre) *naam op schutblad*Eerste druk. Ce volume a éte imprimé, gravé et broché dans les ateliers de Edouard Guillaume. Euro 30,00
571557 LOUYS, P., Les chansons de Bilitis. Avec quinze dessins de C.A.B. Bantzinger. Amsterdam, Breughel, z.j. 181 pp. linnen. *naam op schutblad, band licht smoezelig* Euro 30,00
596549 MALHERBE, FRANÇOIS DE, Poésies. Suivies d'un choix de ses lettres. Édition nouvelle, avec des variantes et des notes.Paris, Janet, 1824. (XXXII) 458 pp. halfleer. Portret. *ex libris, rug heel licht geschaafd* Euro 30,00
595813 MALRAUX, A., LACOUTURE, J., André Malraux. Une vie dans le siècle.Paris, Seuil, 1973. 426 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
597086 MARIE DE FRANCE, Lais. Twaalf liefdessprookjes uit de twaalfde eeuw. Met een Nederlandse vertaling door C. Kisling en P. Verhuyck. Inleiding P. Verhuyck. Miniaturen C. KislingDeventer, Ankh-Hermes, z.j. 380 pp. linnen. Illustraties. Frans-Nederlands Euro 15,00
013885 MASSIS, H., LEITOLF, O., Die Gedankenwelt Henri Massis. München, z.u., 1940. 119 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag gebruind en licht beschadigd* Euro 15,00
571694 MUSSET, A. DE, Fantasio. A comedy in two acts. Transl. by Maurice Baring. Z.p., The Pleiad, 1929. 58 pp. linnen. *voor- en achterplat licht gevlekt*Of this Pleiad book, designed by Frederic Warde, five hundred and fifty copies have been printed, of which five hundred are for sale. The twelve illustrations, ten in lithography and two hand-coloured have been made by Mr. Fernand Gianque. The Lutetia type used for the text, designed by Mr. J. van Krimpen, has been composed and printed by Joh. Enschedé en Zonen, Haarlem, Holland. This is no. 69 Euro 65,00
596546 MUSSET, A. DE, Oeuvres complètes. Poésies. Avec un portrait d'Alfred de Musset et de nombreuses gravures sur bois d'après les compositions inédites de nos meilleurs artistes.Paris, Charpentier, 1889. (VI) 528 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug gevlekt, papier licht roestvlekkig*Boekblok verguld Euro 25,00
596542 MUSSET, A. DE, Oeuvres. Ornées de dessins de M. Bida gravés en taille-douce par les premiers artistes.Paris, Charpentier, 1867. (VIII) 735 (55) pp. halfleer.Illustraties. *rug beschadigd, papier licht roestvlekkig* Euro 25,00
581366 OS, J. VAN, Les fabliaux du manuscrit Cologny Bodmer 113 (XVe siècle). Edition critique et étude d'une lignée.Groningen, z.u., 1989. 251 pp. paperback. Dissertatie.Pagina's 67-116 (Textes) als cahier bijgevoegd Euro 15,00
583599 PAUPHILET, A., (ED.), Jeux et sapience du Moyen Age. Texte établi et annoté. Paris, Gallimard, 1978. (X) 942 pp. kunstleer. (Pléiade, 61)Lacks slipcase and dustjacket Euro 25,00
596554 PIA, P., Romanciers, poètes et essayistes du XIXe siècle.Paris, Denoël, 1971. 581 pp. linnen + omslag. (Lettres nouvelles) *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 11,50
596884 RABELAIS, F., Gargantua en Pantagruel. Met illustraties van Gustave Doré. Vertaald door J.A. Sandfort.Amsterdam, AP, 1980. 577 pp. linnen + omslag + cassette. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd, cassette deels verkleurd* Euro 30,00
592447 RABELAIS, F., Gargantua en Pantagruel. Vermeldend hun onwaardeerbare heldhaftigheden en hoogwijze woorden mitsgaders de tallooze boeverijen van Panurg die nooit wist of hij trouwen dorst. Uit het Fransch vertaald door J.A. Sandfort met een inleiding van P.Valkhoff en de prenten van G. Doré en A. Robida naar een keus door R.W.P. de Vries jr. 2 delen.Laren, Schoonderbeek, 1931-32. 507, 400 pp. linnen. Portret. Illustraties. (Verzamelde werken van François Rabelais) *ruggen licht verkleurd, schutbladen iets gebruind*Deel 1: Boek I, II & III, vermeldend hun onwaardeerbare heldhaftigheden en hoogwijze woorden mitsgaders de tallooze boeverijen van Panurg die nooit wist of hij trouwen dorst, Deel 2: Boek IV & V, waarin vervat is de visitatie van het orakel van de goddelijke klikklok en het woord van de flesch: om hetwelk te hooren heel de lange reis ondernomen werd Euro 50,00
584510 RABELAIS, F., Oeuvres. Édition conforme aux derniers textes revus par l'auteur. Une notice et un glossaire par P. Janet. Illustrations de A. Robida. 2 delen.Paris, Librairie illustrée, z.j. (VIII) 494, 484 pp. linnen. Illustraties. *boven- en onderzijde ruggen licht beschadigd, papier roestvlekkig, deel 2 pp. 123-126 los*Fraaie banden Euro 150,00
595283 RACINE, J., Oeuvres complètes. Préface de P. Clarac.Paris, Seuil, 1963. 631 pp. linnen. (L'Intégrale) *rug verkleurd*. Euro 12,50
585598 RACINE, J., Oeuvres de Jean Racine. Précédées des mémoires sur la vie par Louis Racine. Nouvelle édition. Ornée du portrait en pied colorié des principaux personnages de chaque pièce. Dessins de Geffrroy (...) et H. Allouard. Paris, Laplace, 1876. (IV) 636 pp. halfleeer. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, band licht beschadigd*Boekblok verguld. Met 20 gekleurde staalgravures Euro 75,00
592877 RICKARD, P., Chrestomathie de la langue française au quinzième siècle.Cambridge, UP, 1976. (VIII) 485 pp. linnen + omslag. *rand omslag licht beschadigd* Euro 16,00
596197 RIMBAUD, A., STARKIE, E., Das trunkene Schiff. Das Leben des Jean Arthur Rimbaud. Übersetzt von Margarethe Gräfin Montgelas und H.B. Wagenseil.Stuttgart, EB, 1963. 575 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag beschadigd Euro 11,50
600726 ROBERT, M., L'ancien et le nouveau. De don Quichotte à Franz Kafka.Paris, Grasset, 1984. 311 pp. paperback. Euro 10,00
600725 ROBERT, M., Livre de lectures.Paris, Grasset, 1977. 186 pp. paperback. Euro 10,00
600727 ROBERT, M., Le puits de Babel.Paris, Grasset, 1987. 243 pp. paperback. Euro 10,00
600724 ROBERT, M., Roman des origines et origines du roman.Paris, Gallimard, 1992. 364 pp. paperback. (Tel) Euro 10,00
600728 ROBERT, M., La vérité littéraire.Paris, Grasset, 1981. 209 pp. paperback. (Livre de lectures, 2) Euro 10,00
593648 ROLLAND, R., Jean Christophe. Jan Christoffel. Vertaald door Jan Romein. 10 delen.Rotterdam, Brusse, 1920-41 (2e, 3e, 4e). gebonden + omslag. *omslagen deels verkleurd, omslagen delen 1 en 10 licht beschadigd* Euro 30,00
592682 RUTEBEUF, Gedichten. Gebloemleesd, vertaald en geannoteerd door C. Schouwenaars.Baarn, Prom, 1986. 223 pp. gebonden + omslag. Euro 10,00
595687 SAINTE-BEUVE, C.A., Critiques et portraits littéraires. Lamartine. Madame Guizot. La Bruyère. Madam de La Fayette. Bernardin de Saint-Pierre. M. Nisard. M. Ampère.Paris, Bocquet, 1841. (II) 489 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 25,00
573424 SAINTE-BEUVE, C.A., Critiques et portraits littéraires. Millevoye, Madame de Krudner, Delille, M. Vinet, Général La Fayette, M. de Fontanes, M. Joubert, André Chenier, Madame de Charrière. Paris, Bocquet, 1841. (II) 553 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar roestvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 25,00
597643 SAND, G., EISLER, B., Naked in the marketplace. The lives of George Sand. New York, Counterpoint, 2006. (VIII) 308 pp. gebonden + omslag. Euro 15,00
597845 SHARPLEY-WHITING, T.D., Black venus. Sexualized savages, primal fears, and primitive narratives in French. Durham, DUP, 1999. (XII) 190 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
592717 SIMENON, G., Album Georges Simenon. Iconographie choisie et commentée par P. Hebey. Paris, Gallimard, 2003. 318 pp. kunstleer + cassette. Portret. Illustraties. (Pléiade) 390 illustrations. Ce quarante-deuxième Album de Pléiade a été mis en pages par Isabelle Flamigni Euro 65,00
582561 SINCLAIR, K.V., (ED.), Tristan de Nanteuil. Chanson de geste inédite. Assen, Van Gorcum, 1971. (VIII) 839 pp. linnen. Euro 30,00
571891 SOUPPAULT, P., Message de l' île déserte. Poëme. La Haye, Stols, 1947. 26 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd*Douzième livre français publié par A.A.M. Stols à l'Enseigne de L'Alcyon. Composé en caractères 'Romanée' et imprimé en janvier 1947 sur les presses de l'imprimerie Boosten & Stols à Maastricht. Le tirage est limité à 628 exemplaires, soit 4 sur papier à la cuve J. Barcham Green & Son, numérotés de I à IV, et 625 sur papier de Hollande Van Gelder numérotés de 1 à 625 sont hors commerce. No. 518. Eau-forte d'Alexandre Alexeieff tirée par Edmond Rigal Euro 25,00
579525 STAËL-HOLSTEIN, A.L.G., Corinne ou l'Italie. Nouvelle édition revue et corrigée. 4 dln in 1 band.Paris, Pougin, 1837. Halfleer. (IV), 216, (4), (II), 218, (4), (II), 220, (4), (II),217, (2) pp. (Nouvelle bibliothèque des classiques Français) *platten geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
597371 STEWART, P.R., Imitation and illusion in the French memoir-novel, 1700-1750. The art of make-belief.New Haven, YUP, 1969. (XX) 350 pp. linnen. Bibliografie. (Yale romanic studies, 20) *recensie op schutblad geplakt, omslag licht beschadigd* Euro 12,50
008436 THOMAS, WIND, B.H., Les fragments du roman de Tristan. Poème du XXe siècle par Thomas. Leiden, Brill, 1950. (XII) 235 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* Euro 20,00
581936 TOURNIER, M., THURLINGS, M.M.J., Vers un autre fantastique. Étude de l'affabulation dans l'oeuvre de Michel Tournier. Amsterdam, Rodopi, 1995. (VIII) 278 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
581934 VANWELKENHUYZEN, G., L' influence du naturalisme français en Belgique de 1875 a 1900. Z.p., Renaissance du livre, 1930. (XII) 339 pp. ingenaaid. *deels onopengesneden, rug licht beschadigd* Euro 15,00
577471 VERNE, J., Les enfants du capitaine Grant. Voyage autour du monde. Illustrations par Riou, gravées par Pannemaker.Paris, Hachette, z.j.(IV) 620 pp. linnen. Illustraties. (Collection Hetzel. Les voyages extraordinaires) *papier gebruind*Kop verguld Euro 30,00
584556 VERNE, J., Le chancellor. Illustré par Riou. Suivi de Martin Paz illustré par Férat.Paris, Hetzel, z.j. (IV) 223 pp. halflinnen. Illustraties. (Les voyages extraordinaires) *nieuw gebonden, stempel op titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig, papieren sticker op rug*Band niet origineel Euro 25,00
584554 VERNE, J., Michel Strogoff. Moscou-Irkoutsk. Suivi d'un drame au Mexique. Dessins de J. Ferrat, gravés par Ch. Barbant. Paris, Hetzel, z.j. (IV) 370 pp. halflinnen. Illustraties. (Les voyages extraordinaires) *nieuw gebonden, stempel op titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig, papieren sticker op rug*Band niet origineel Euro 25,00
584555 VERNE, J., Les tribulations d'un Chinois en Chine. Dessins par Benett.Paris, Hetzel, z.j. (IV) 203 pp. halflinnen. Illustraties. (Les voyages extraordinaires) *nieuw gebonden, stempel op titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig*Band niet origineel Euro 25,00
578873 VILLON, F., Le débat du cueur et du corps de Villon en forme de ballade. The dispute of the heart and body of François Villon. English translation by Algernon Charles swinburne with lino cuts by Paul Peter Piech. Oxford, Mouette, Frankfurt, Alt, 1970. 18 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd*This is number 71 of the 160 copies (of 226), numbered 41 to 200, hand sewn, with printed wrappers of Abbey Mill Old Rose Coloured Text, printed on Mandrake paper Euro 25,00
582224 VILLON, F., Les oeuvres de Françoys Villon. Les lais. Le testament. Poésies diverses. Le jargon.La Haye, Stols, 1941. 144 (8) pp. halfllinnen. *band licht verkleurd, deels onopengesneden, schutblad gebruind*Composé en caractères 'Lutetia' et imprimé en décembre 1941 sur les presses de l'imprimerie Boosten & Stols à Maestricht. Le tirage est limité à 1000 exemplaires sur papier 'Beets' numérotés de 1 à 1000. No. 128 Euro 25,00
577678 VILLON, F., Verzamelde gedichten. Vertalingen van E. van Altena. Hilversum, Goossens, 1981 (6e). (XVIII) 304 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 11,50


naar boven


naar boven