![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 599939 | ABMA, G., KUIPER, Y., RYPKEMA, J., (RED.), Tussen goed en fout. Nieuwe gezichtspunten in de geschiedschrijving 1940-1945.Franeker, Wever, 1986. 181 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: L. de Jong, J.C.H. Blom, S. van der Schaaf | Euro 10,00 |
| 591491 | ACHMANN, K., BÜHL, H., 20. Juli 1944. Lebensbilder aus dem militärischen Widerstand. Hamburg, Mittler, 1996 (2e herz.). 246 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Offene Worte) | Euro 12,50 |
| 597970 | ACTON, E., Russia. The tsarist and soviet legacy. London, Longman, 1996 (4e). (XIV) 399 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (The present and the past) | Euro 12,50 |
| 582920 | ADAMS, J., BUTTERFIELD, L.H., GARRETT, W.D., SPRAGUE, M.E., (ED.), Adams family correspondence. 2 delen.Cambridge, Belknap, 1963. (LXIV) 424, (XXII) 490 pp. linnen. *bibliotheekstempel*Deel 1: December 1761-may 1776, Deel 2: June 1776-march 1778. Index | Euro 40,00 |
| 596715 | ADAMS, J., SCHULTE NORDHOLT, J.W., Tot ik John Adams leerde kennen. Een schets in woord en beeld van John Adams' diplomatie in de Nederlanden, 1981-1782, & van zijn huis in Quincy, Massachusetts. Fotografie O. Meeter.'s-Gravenhage, Gezamenlijke Esso-ondernemingen in Nederland, z.j. 62 pp. linnen. Illustraties. (Esso museumreeks, 4) | Euro 10,00 |
| 582908 | ADAMS, J., SMITH, P., John Adams. 2 delen. Garden City, Doubleday, 1962. (VIII) 599 (11-20), (IV) 600-1170 pp. linnen. Illustraties. *ruggen licht roestvlekkig*Deel 1: 1735-1784, Deel 2: 1784-1826 | Euro 25,00 |
| 574235 | ADAMTHWAITE, A.P., The making of the second world war. London, Allen, 1977. 235 pp. paperback. Illustraties. (Historical problems: Studies and documents, 28) | Euro 10,00 |
| 579899 | ADDENS, TJ.J., The distribution of opium cultivation and the trade in opium.Haarlem, Enschedé, 1989. (X) 129 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 581529 | AESCHYLUS, NES, D. VAN, Die maritime Bildersprache des Aischylos. Groningen, Wolters, 1963. (VIII) 197 pp. ingenaaid Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 581528 | AESCHYLUS, RIELE, G.J.M.J. TE, Les femmes chez Eschyle. Observations sur quelques passages de ses tragedies ou, de facon indirecte, les personnages feminins sont caracterises comme tels. Groningen, Wolters, 1955. 87 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op schutblad, omslag verkleurd* | Euro 12,50 |
| 585513 | AJC, Het werk met onze zwaluwen. Amsterdam, Arbeiders Jeugd Centrale, 1946. 144 pp. gebonden. Illustraties. *naam op titelpagina, band licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 588532 | AKURGAL, E., MANGO, C., ETTINGHAUSEN, R., Les trésors de Turquie. L'Anatolie de premiers empires. Byzance. Les siècles de l'islam. Traduit par P. Secrétan et M. Sciama.Genève, Skira, 1966. 252 pp. linnen. Illustraties. (Les trésors du monde) *band licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 585432 | ALBARDA, J.W., BOEKMAN, E., WIARDI BECKMAN, H.B., VORRINK, K., (RED.), Ir. J.W. Albarda. Een kwart eeuw parlementaire werkzaamheid in dienst van de bevrijding der Nederlandse arbeidersklasse. Een beeld van de groei der Nederlandse volksgemeenschap.Z.p., AP, 1938. 352 pp. linnen. Portret. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig, rug licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: W.H. Vliegen, W. Drees, H. Polak, W. Banning | Euro 15,00 |
| 599884 | ALBARDA, J.W., 'Een sterke geest van vrijheid'. Brieven van de student J.W. Albarda aan G. Nolet-Adams en F.M. Wibaut. Bezorgd en van een inleiding voorzien door I. de Wilde.Amsterdam, IISG, 2000. 93 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595794 | ALDCROFT, D.H., The inter-war economy: Britain, 1919-1939.London, Batsford, 1973. 441 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 581533 | ALEXANDER DE GROTE, BAMM, P., Alexander oder die Verwandlung der Welt. Zürich, Droemer, 1965 (91.-105.T). 405 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 581555 | ALEXANDER DE GROTE, KOEPP, F., Alexander der Grosse. Mit einer Kunstbeilage und 85 Abbildungen. Bielefeld, Velhagen, 1899. (IV) 94 pp. ingenaaid. Illustraties. (Monographien zur Weltgeschichte, 9) *rug licht beschadigd, schutblad licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 601279 | ALEXANDER DE GROTE, MULDER-BAKKER, A.B., Vorstenschool. Vier geschiedschrijvers over Alexander en hun visie op het keizerschap. Groningen, z.u., 1983. (VIII) 346 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag verkleurd*Frutolf van Michelsberg, Ekkehard van Aura, Otto van Freising, Godfried van Viterbo | Euro 15,00 |
| 581554 | ALEXANDER DE GROTE, MULDER-BAKKER, A.B., Vorstenschool. Vier geschiedschrijvers over Alexander en hun visie op het keizerschap. Groningen, z.u., 1983. (VIII) 346 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug verkleurd*Frotolf van Michelsberg. Ekkehard van Aura, Otto van Freising, Godfried van Viterbo | Euro 16,00 |
| 594360 | ALEXANDER DE GROTE, MULDER-BAKKER, A.B., Vorstenschool. Vier geschiedschrijvers over Alexander en hun visie op het keizerschap. Groningen, z.u., 1983. (VIII) 346 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag verkleurd*Frutolf van Michelsberg, Ekkehard van Aura, Otto van Freising, Godfried van Viterbo | Euro 15,00 |
| 568972 | ALEXANDER DE GROTE, RENAULT, M., The nature of Alexander. London, Lane, 1975. 240 pp. gebonden. Illustraties. *band licht verkleurd | Euro 10,00 |
| 581534 | ALEXANDER DE GROTE, SCHMIDT, V.M., De luchtvaart van Alexander de Grote in de verbeelding der middeleeuwen..Groningen, z.u., 1988. (X) 237 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 581556 | ALEXANDER DE GROTE, TIEMERSMA, E.W., De geboorte van Alexander de Grote. De astrologisch-magische capita 1,2,3,4,12 van het eerste boek van de Griekse Alexanderroman recensio a.Groningen, z.u., 1995. 212 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 15,00 |
| 573314 | ALEXANDER I, PALMER, A., Alexander I. Gegenspieler Napoleons. Aus dem Engl. von I. Bechtle. Esslingen, Bechtle, 198. 409 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 010329 | ALEXANDER II, TROYAT, H., Alexandre II le tsar libérateur. Paris, Flammarion, 1990. 255 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. (Le grand livre du mois) *omlag licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 591597 | ALEXANDRINUS, C., GUSSEN, P.J.G., Het leven in Alexandrië volgens de cultuurhistorische gegevens in de 'Paedagogus' (Boek II en III) van Clemens Alexandrinus. Assen, Van Gorcum, 1955. (XVI) 140 pp. ingenaaid. (VGHB, 46) | Euro 10,00 |
| 586179 | ALGRA, H., De eigen weg van het Nederlandse volk. Franeker, Wever, 1943. 290 pp. linnen. *naam op schutblad, band licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 586180 | ALGRA, H., Mijn werk, mijn leven. Assen, Van Gorcum, 1970. (VIII) 204 pp. paperback. Illustraties. (Ons XXste eeuwse verleden, 6) | Euro 8,00 |
| 591493 | ALLAINMAT, H., Auschwitz en France. La verité sur le seul camp d'extermination nazi en France: le Struthof. Paris, Presses de la cité, 1974. 244 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 573359 | ALLILOEJEWA, S., Een jaar als geen ander. Vert. P.H.W.C. Rommers. Bussum, De Boer, 1970. 357 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 008621 | ALLILOEJEWA, S., Twintig brieven aan een vriend. Geautoriseerde vertaling uit het Russisch E.L. Duret. Amsterdam, Elsevier, 1967. 283 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 594575 | ALMEDINGEN, E.M., Die Romanows. Die Geschichte einer Dynastie. Russland 1613-1917. Übersetzung aus dem Englischen: F. Zandl. München, Universitas, 1991. 432 pp. linnen + omslag. Illustraties. *vlekje op boekblok* | Euro 12,50 |
| 594367 | ALPERTUS VAN METZ, De diversitate temporum. Met eene inleiding van wijlen C. Pijnacker Hordijk uitgegeven door A. Hulshof.Amsterdam, Müller, 1916. (XXXVIII) 74 pp. linnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, derde serie, 37) *bibliotheekexemplaar | Euro 10,00 |
| 589448 | ANASTASIA, PRINSES, BREWSTER, H., Anastasia's album. Het verhaal van de jongste dochter van de laatste tsaar. Vertaling: A. Meijer-de Graaff.Haarlem, Schuyt, 1996. 64 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586048 | ANDREW, C., MITROKHIN, V., The Mitrokhin archive. The KGB in Europe and the west. London, Lane, 1999. (XX) 996 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 571310 | ANGELL, N., The great illusion. A study of the relation of military power to national advantage. London, Heinemann, 1913 (15e). (XX) 374 pp. linnen. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 005491 | ANGELL, N., The steep places. An examination of political tendencies. London, Hamilton, 1947. 207 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 591934 | ANROOY, F. VAN, FORMSMA, W.J., PIRENNE, L.P.L., Nederland in stukken. Beeldkroniek van Nederlandse archieven. Haarlem, Van Dishoeck, 1979. 195 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad*Andere bijdragen van: R.A.D. Renting, J. Rinzema, B. Woelderink | Euro 10,00 |
| 589850 | ANWEILER, O., Die Rätebewegung in Russland 1905-1921.Leiden, Brill, 1958. (X) 344 pp. linnen. (Studien zur Geschichte Osteuropas, 5) *boekblok licht watervlekkig* | Euro 16,00 |
| 591886 | APEL, H., Die deformierte Demokratie. Parteienherrschaft in Deutschland. Stuttgart, DVA, 1991. 321 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591887 | APEL, H., Zerstörte Illusionen. Meine ostdeutschen Jahre. Stuttgart, DVA, 2000. 223 pp. gebonden + omslag. | Euro 10,00 |
| 581056 | ARBMAN, H., Schweden und das karolingische Reich. Studien zu den Handelsverbindungen des 9. Jahrhunderts.Stockholm, Wahlström, 1937. 271 pp. ingenaaid. Illustraties. (Kungl. vitterhets historie och antikvitets akademiens handlingar, 43) *voorplat los, omslag verkleurd, naam op schutblad, enkele kleurpotloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 592188 | ARCHIMBAUD, N. D', Versailles. Texte J.F. Solnon, B. de Cessole, F. Valloire. Übers. aus dem Franz. München, Stiebner, 2001. 295 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 019205 | ARENS, W., Duitse volkskundige tijdschriften (1842-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1978. (LX) 203 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 26) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 597308 | ARIÈS, P., Centuries of childhood. Translated from the French by R. Baldick.London, Cape, 1962. 414 pp. linnen + omslag. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 11,50 |
| 589622 | ARIÈS, P., L'homme devant la mort.Pars, Seuil, 1977. 642 pp. ingenaaid. *binnenzijde voorplat gebruind* | Euro 15,00 |
| 586288 | ARLMAN, H., MULDER, G., Van de prins geen kwaad. Prins Hendrik & andere dossiers. Amsterdam, Sijthoff, 1983 (3e). 192 pp. paperback. *ex libris, omslag licht verkleurd* | Euro 7,00 |
| 598351 | ARNOLD, B., RANDALL, W.S., Benedict Arnold. Patriot and traitor.New York, Morrow, 1990. 667 pp. halflinnen. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 20,00 |
| 581552 | ARNOLD, C.J.C., Oorzaak en schuld van den tweeden Punischen oorlog. Amsterdam, Paris, 1939. (VIII) 82 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 590606 | ARONSON, J., The press and the cold war. New York, Bobbs, 1970. (VIII) 308 pp. linnen. *band licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 020400 | ARSCHINOF, P., Geschichte der Machno-Bewegung (1918-1921). Mit einem Bildnis N. Machno's und einer Uebersichtskarte des Aufstandsgebiets, Mit einem Vorwort von Wollin. Aus dem Russ. übers. von W. Hold. Berlin, Kramer, 1974 (Reprint 1921). 315 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 573453 | ASAERT, G., BOSSCHER, P.M., BRUIJN, J.R., (RED Maritieme geschiedenis der Nederlanden. 4 delen. Bussum, De Boer, 1976-78. 369, 389, 434, 398 pp. kunstleer. Bibliografie. Illustraties. *schutbladen licht roestvlekkig*Deel 1: Prehistorie, romeinse tijd, middeleeuwen, vijftiende en zestiende eeuw, Deel 2: Zeventiende eeuw, van 1585 tot ca 1680, Deel 3: Achttiende eeuw en eerste helft negentiende eeuw, van ca 1680 tot 1850-1870, Deel 4: Tweede helft negentiende eeuw en twintigste eeuw, van 1850-1870 tot ca 1970 | Euro 100,00 |
| 586617 | ASAERT, G., BOSSCHER, P.M., BRUIJN, J.R., (RED Maritieme geschiedenis der Nederlanden. 4 delen. Bussum, De Boer, 1976-78. 369, 389, 434, 398 pp. kunstleeer. Bibliografie. Illustraties.Deel 1: Prehistorie, romeinse tijd, middeleeuwen, vijftiende en zestiende eeuw, Deel 2: Zeventiende eeuw, van 1585 tot ca 1680, Deel 3: Achttiende eeuw en eerste helft negentiende eeuw, van ca 1680 tot 1850-1870, Deel 4: Tweede helft negentiende eeuw en twintigste eeuw, van 1850-1870 tot ca 1970 | Euro 150,00 |
| 591888 | AUGSTEIN, R., (HRSG.), Die Welt im Wandel. Reportagen 1980 - 1995. München, Goldmann, 1998. 640 pp. paperback. (Spiegel-Buch) *enkele penstrepen*Met bijdragen van o.a.: D. Wild, T. Terzani, H. Hoyng | Euro 10,00 |
| 591535 | AYLMER, G.E., Rebellion or revolution. England 1640-1660.Oxford, UP, 1986. (VIII) 274 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 597103 | AZIMI, V., Les premiers sénateurs français. Consulat et Premier Empire 1800-1814. Préface de C. Poncelet.Paris, Picard, 2000. 271 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 586181 | BAARDMAN, G.G., (RED.), Gedenkboek 1955-1972 van het genootschap van leraren aan Nederlandse gymnasia, lycea en athenea opgericht in 1830. Dordrecht, z.u., 1974. 103 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591889 | BACKES, U., JESSE, E., Politischer Extremismus in der Bundesrepublik Deutschland. Berlin, Propyläen, 1993. 543 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 597374 | BACKHAUS, H.M., Das Abendland im Kochtopf. Kulturgeschichte des Essens. München, Ehrenwirth, 1978. 336 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 590710 | BAEHR, P.R., GORDENKER, L., De Verenigde Naties. Ideaal en werkelijkheid.Amsterdam, Boom, 1996 (3e herz.). 221 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 587180 | BAILYN, B., (ED.), Pamphlets of the American revolution 1750-1776. Volume I 1750-1765. With the assistance of J.N. Garrett. Cambridge, Belknap, 1965. (XVI) 771 pp. linnen. Illustraties. | Euro 50,00 |
| 569738 | BAKELS, F.B., Nacht und Nebel. Mijn verhaal uit Duitse gevangenissen en concentratiekampen. Ten geleide: L. de Jong. Kampen, Kok, 1992 (14e). 356 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 586012 | BAKKENHOVEN, J., (RED.), Onze jaren 45-70. 120 weekafleveringen in 7 delen.Amsterdam, Amsterdam Boek, 1972-74. linnen. Illustraties.Compleet | Euro 80,00 |
| 598800 | BAKKENHOVEN, J., (RED.), Onze jaren 45-70. 25 jaar wereldgeschiedenis. 120 weekafleveringen in 7 delen.Amsterdam, Amsterdam Boek, 1972-74. linnen. Illustraties. *banden licht beduimeld*Compleet | Euro 70,00 |
| 587616 | BAKKER, B., COUVÉE, D.H., KASSIES, J., (RED.), Visioen en werkelijkheid. De illegale pers over de toekomst der samenleving.Den Haag, Bakker, 1963. 317 pp. ingenaaid. *boekblok licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: A.F. Luyendijk, HM. van Randwijk, B.V.A. Röling | Euro 8,00 |
| 591592 | BAKKER, B., COUVÉE, D.H., KASSIES, J., (RED.), Visioen en werkelijkheid. De illegale pers over de toekomst der samenleving. Den Haag, Bakker, 1963. 317 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: H.M. van Randwijk, J.L. Heldring, A.J. Herzberg | Euro 10,00 |
| 585434 | BAKKER, J., Mercurius gedurende een halve eeuw. Gedenkboek ter gelegenheid van het vijftigjarig jublileum van den nationalen bond van handels- en kantoorbedienden 'Mercurius'. Leiden, Sijthoff, 1932. (VI) 150 pp. ingenaaid. Illustraties. *datum op schutblad* | Euro 20,00 |
| 586251 | BALEN, J.H. VAN, Ons voorgeslacht. In schetsen en tafereelen. Naar de nieuwste bronnen bewerkt. Met gekleurde platen, naar bekende schilderijen. Doesburg, Van Schenk Brill, z.j. (XII) 551 pp. half linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 20,00 |
| 598901 | BALL, S.J., The cold war. An international history, 1947-1991. London, Arnold, 1998. (XII) 260 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 585511 | BANNING, W., Ons socialisme. De Partij van de Arbeid in Nederland. Een verweer en appèl naar aanleiding van het mandement 1954 en de daarop gevolgde discussies. Amsterdam, z.u., 1954. 63 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 598900 | BARCLAY, G. ST.J., Neonationalisme. Nederlandse bewerking: M.W. Blok en Y.C. van Oss.Den Haag, Gaade, 1971. 221 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Grote stromingen der 20e eeuw) | Euro 10,00 |
| 581750 | BARENDREGT, J., LANGENHUYZEN, T., Ondernemend in risico. Bedrijfsgeschiedenis van Nationale Nederlanden 1845-1995. Amsterdam, Neha, 1995. 478 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 601311 | BARENTS, R., BRINKHORST, L.J., Grondlijnen van Europees recht.Deventer, Tjeenk Willink, 2001 (10e herz.). (XX) 619 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 591616 | BARLOW, F., Edward the Confessor.London, Methuen, 1979 (2e). (XXIV) 375 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 11,50 |
| 591536 | BARLOW, F., The feudal kingdom of England 1042-1216. London, Longmans, 1955. (XII) 465 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd en iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 004372 | BARNAVE, CHEVALLIER, J.J., Barnave ou les deux faces de la révolution. Grenoble, PU, 1979. 366 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 588312 | BARNOUW, A.J., Monthly letters. On the cuture and history of the Netherlands.Assen, Van Gorcum, 1969.(XXXVIII) 361 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 591591 | BARNOUW, D., KEIZER, M. DE, STROOM, G. VAN DER, (RED.), 1940-1945: onverwerkt verleden. Lezingen van het symposium georganiseerd door het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, 7 en 8 mei 1985. Utrecht, H&S, 1985. 197 pp. ingenaaid. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: E.H. Kossmann, W.F. Hermans, J. Bank | Euro 10,00 |
| 000818 | BARRAND, C., Berlijn tegen elke prijs en Raadsels rondom Hitlers lijk. Vertaling: M.A. Etukudo & I.L.J.M. Glimmerveen. Naarden, Strengholt, 1995. 176 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595173 | BARTSTRA, J.S., Geschiedenis van het moderne imperialisme (schets ener buitenlandse politiek der grote mogendheden ± 1880 - 1957). Haarlem, Bohn, 1958 (3e herz.). (XII) 320 pp. linnen + omslag. (VUB, 2, 26) *omslag licht beschadigd en iets vlekkig* | Euro 12,50 |
| 593844 | BARTSTRA, J.S., Handboek tot de staatkundige geschiedenis van de landen van onze beschaving. 6 delen. 's-Hertogenbosch, Malmberg, 1959-1962. linnen + omslag. Illustraties. *omslagen licht beschadigd en iets gebruind*Deel 1: Nederland tussen de andere grote mogendheden, 1648 tot 1774, Deel 2: Het eerste grote revolutionaire tijdvak, 1774 tot 1815, Deel 3: Conservatisme, liberalisme en rationalisme, 1815 tot 1871, Deel 4: De gewapende vrede, 1871 tot 1914, Deel 5: Het wereldrevolutionaire tijdperk, 1914 tot circa 1954, Deel 6: Map met synchronistische en genealogische tabellen | Euro 60,00 |
| 593830 | BARTSTRA, J.S., Handboek tot de staatkundige geschiedenis van de landen van onze beschaving. 6 delen. 's-Hertogenbosch, Malmberg, 1959-1962. linnen + omslag. Illustraties. *omslagen beschadigd en gebruind*Deel 1: Nederland tussen de andere grote mogendheden, 1648 tot 1774, Deel 2: Het eerste grote revolutionaire tijdvak, 1774 tot 1815, Deel 3: Conservatisme, liberalisme en rationalisme, 1815 tot 1871, Deel 4: De gewapende vrede, 1871 tot 1914, Deel 5: Het wereldrevolutionaire tijdperk, 1914 tot circa 1954, Deel 6: Map met losbladige synchronistische en genealogische tabellen | Euro 60,00 |
| 002680 | BARUCH, F., HULST, W., RUTGERS, S., Aan de grenzen voorbij. Over de betrekkingen tussen Nederland en de USSR (1917-1987). Amsterdam, Schalm, 1987. 187 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 590857 | BAS, W.G. DE, (RED.), Gedenkboek Oranje-Nassau-Mecklenburg Lippe-Biesterfeld uitgegeven ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. prinses Juliana met Z.D.H. prins Bernhard. Met een inleidend woord van H. Colijn.Amsterdam, Van Holkema, 1937. 423 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd, naam op schutblad, papier hier en daar roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: D. Hans, J. Huizinga, G.G. van der Kop | Euro 25,00 |
| 000416 | BASHKIRTSEFF, M., The journal of Marie Bashkirtseff. Transl. by M. Blind. With a new introduction by R. Parker and G.Pollock. London, Virago press, 1985. (XXXVI) 716 pp. paperback. Portret. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 597961 | BASTET, F.L., Duizendjarig dolen. Wandelingen door de antieke wereld.Amsterdam, Querido, 1978. 224 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597962 | BASTET, F.L., Het maansteenrif. Wandelingen door de antieke wereld.Amsterdam, Querido, 1977. 231 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595318 | BASTET, F.L., Het maansteenrif. Wandelingen door de antieke wereld.Amsterdam, Querido, 1979. 231 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 601209 | BATKIN, L.M., Die italienische Renaissance. Versuch einer Charakterisierung eines Kulturtyps. Aus dem russischen Manuskript von I. Faix.Basel, Stroemfeld, 1981. 502 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 598609 | BAUDET, H., Een vertrouwde wereld. 100 jaar innovatie in Nederland.Amsterdam, Bakker, 1986. 200 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595889 | BAUMER, F., Paradijs of heilstaat. Dromen van een beter leven. Vertaling: J. Winkler.Amsterdam, WU, 1967. 256 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 573546 | BAUMGARTEN, F., POLAND, F., WAGNER, R., Die hellenistisch-römische Kultur. Mit 440 Abbildungen im Text, 5 bunten, 6 einfarbigen Tafeln, 4 Karten und Plänen.Leipzig, Teubner, 1913. (XIV) 674 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, voorplat licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 597651 | BAX-DEBUCQUOY, G., Leuvense studententijdschriften (1839-1860) Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1975. (LXIV) 313 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie 21) *bibliotheekexemplaar, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 40,00 |
| 595891 | BAYER, E., Griechische Geschichte.Stuttgart, Kröner, 1968. (XII) 831 pp. linnen. Bibliografie. *voorplat vlekkig, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 598744 | BEARD, C.E., The republic. Conversations on fundamentals.New York, Viking, 1943. 365 pp. linnen. *band iets gebruind, naam op schutblad, ex libris, bibliotheekstempel, deel omslag op schutblad geplakt* | Euro 10,00 |
| 596828 | BEAUHARNAIS, HORTENSE DE, WRIGHT, C., Hortense Tochter Napoleons. Eine Biographie. Aus dem Amerikanischen übertr. von J. und T. Knust.Hamburg, Von Schröder, 1963. 380 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 592177 | BEAUHARNAIS, J. DE, MASSON, F., Joséphine de Beauharnais 1763-1796. Paris, Ollendorff, 1899 (4e). (IV) 300 pp. ingenaaid. *papier licht gebruind, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 591818 | BECK, H.P., The folklore of Main. Drawings by Arthur K.D. Healy. Philadelphia, Lippincott, 1957. (XVI) 284 pp. linnen. Illustraties. *band iets verkleurd* | Euro 15,00 |
| 000409 | BECKER, B., De Russische Revolutie en de Parijsche commune van 1871. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van bijzonder hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam op 24 maart 1930. Groningen, Noordhoff, 1930. 27 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* | Euro 9,00 |
| 596394 | BECKER, F., FRIESWIJK, J., Bedrijven in eigen beheer. Kolonies en produktieve associaties in Nederland tussen 1901 en 1958 / met bijdragen van J.M. Welckr en F.J.M. van Puijenbroek. Nijmegen, SUN, 1976. 351 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585510 | BECKER, F., HENNEKELER, W. VAN, TROMP, B., (RED.), Hedendaags kapitalisme. Amsterdam, AP, 1999. 257 pp. paperback. (Het twintigste jaarboek voor het democratisch socialisme)Met bijdragen van o.a.: B. Hogenboom, A. van der Zwan, P. Kalma | Euro 7,00 |
| 585469 | BECKMAN, W., Wiardi Beckman. Inleiding K. Voskuil. Amsterdam, AP, 1946. 90 pp. ingenaaid. Portret. *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 591398 | BEDÜRFTIG, F., Lexikon III. Reich. Hamburg, Carlsen, 1994. 448 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 586851 | BEELAERTS VAN BLOKLAND, W.A., VALCK LUCASSEN, T.R., THOMASSEN À THUESSINK VAN DER HOOP, E.J., Catalogus der genealogisch-heraldische tentoonstelling in het raadsgebouw der gemeente 's-Gravenhage mei 1933. 's-Gravenhage, Koninklijk Nederlandsch genootschap voor geslacht- en wapenkunde, 1933. 169 pp ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 581644 | BEHNKEN, K., (HRSG.), Deutschland-Berichte der Sozialdemokratischen Partei Deutschlands (Sopade) 1934-1940. 7 delen.Salzhausen, Nettelbeck, 1989 (7e). paperback. *rug deel 1 en 2 rug licht beschadigd*Nach dem Exemplar im 'Archiv der sozialen Demokratie' der Friedrich Ebert-Stiftung, neu hrsg. und mit einem Register versehen | Euro 35,00 |
| 580961 | BEHNKEN, K., (HRSG.), Deutschland-Berichte der Sozialdemokratischen Partei Deutschlands (Sopade) 1934-1940. 7 delen.Salzhausen, Nettelbeck, 1982 (6e). paperback. *vlek op omslag deel 1, enkele ezelsoren*Nach dem Exemplar im 'Archiv der sozialen Demokratie' der Friedrich Ebert-Stiftung, neu hrsg. und mit einem Register versehen | Euro 35,00 |
| 601128 | BEKKUM, W.J. VAN, COBB, P.M., (ED.), Strategies of medieval communal identity: judaism, christianity and islam.Leuven, Peeters, 2004. (X) 186 pp. paperback. Bibliografie. (Mediaevalia Groningana, n.s. 5) Met bijdragen van o.a.: J.B. Henderson, J.A. Nawas, B. Roest | Euro 45,00 |
| 600252 | BELDER, J. DE, HANNES, J., (RED.), Bibliografie van de geschiedenis van België. Bibliographie de l'histoire de Belgique. 1865-1914.Leuven, Nauwelaerts, 1965. 303 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Interuniversitair centrum voor hedendaagse geschiedenis. Bijdragen, 38) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd en gevlekt* | Euro 15,00 |
| 585423 | BELINFANTE, J.J., Het socialisatierapport der S.D.A.P. beoordeeld.Haarlem, Tjeenk Willink, 1921. (VI) 208 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 591179 | BELINFANTE, J.J., Het socialisatierapport der S.D.A.P. beoordeeld.Haarlem, Tjeenk Willink, 1921. (VI) 208 pp. linnen. *vlekje op band* | Euro 11,50 |
| 594679 | BELOW, G. VON, Territorium und Stadt. Aufsätze zur deutschen Verfassungs-, Verwaltungs- und Wirtschaftsgeschichte. München, Oldenbourg, 1900. (XXII) 342 pp. linnen. (Historische Bibliothek, 11) Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 007127 | BENESJ, E., Herinneringen. Van München tot de nieuwe oorlog en de nieuwe overwinning. Vert. uit het Tjechisch door R. Jokel. Geïllustreerd met twaalf foto's uit het leven van de auteur. Amsterdam, AP, 1950. 454 pp. gebonden + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 591890 | BENZ, W., Deutsche Geschichte seit 1945. Chronik und Bilder. München, DTV, 1999. 158 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599688 | BERCKEN, W.P. VAN DEN, Het beeld van het westen in de Sovjetpers (with a summary in English).Groningen, WN, 1980. (XII) 192 pp. ingenaaid. Bibliografie. (HS, 40) Handelseditie van proefschrift universiteit Utrecht | Euro 10,00 |
| 597309 | BEREND, A., Die gute alte Zeit. Bürger und Spießbürger im 19. Jahrhunderts.Hamburg, Von Schröder, 1962. 254 pp. linnen. Illustraties. *vlekje op voorplat, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586055 | BERESTEYN, E.A. VAN, Genealogisch repertorium. Herzien en tot 1 januari 1970 bijgewerkt door H.L. Kruimel. Supplement 1970-1984 samengesteld door P.A. Christiaans en A.J. van der Tang. 3 delen.Den Haag, Centraal bureau voor genealogie, 1972-1987. 376, 343, 375 pp. gebonden | Euro 30,00 |
| 568361 | BERESTEYN, E.A. VAN, Genealogisch repertorium. Herzien en tot 1 januari bijgewerkt door H.L. Kruimel. 2 dln. Den Haag, Centraal bureau voor genealogie, 1972. 376, 343 pp. ln. | Euro 25,00 |
| 599817 | BERG, C. VAN DEN, (RED.), Dagelijks leven door de eeuwen heen. Vertaling: R. van Bijsterveld, P. van Iddekinge, A. van Iddekinge-van Thiel, M. de Vré.Amsterdam, Reader's Digest, z.j. 384 pp. gebonden. Illustraties. *vlekje op boekblok* | Euro 12,50 |
| 592609 | BERG, C. VAN DEN, (RED.), Dagelijks leven door de eeuwen heen. Vertaling: R. van Bijsterveld, P. van Iddekinge, A. van Iddekinge-van Thiel, M. de Vré.Amsterdam, Reader's Digest, z.j. 384 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 601310 | BERG, H. VAN DEN, FORTUYN, P., JASPERS, T., De ontwikkeling van het stakingsrecht in Nederland.Nijmegen, SUN, 1978.454 pp. paperback. (Sunschrift, 129) | Euro 12,50 |
| 581947 | BERG, W.A. VAN DEN, De staatssecretaris. Alphen aan den Rijn, Samsom, 1961. (X) 163 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 591498 | BERGEN, D.L., Kruis met haken. Duitse christenen in het derde rijk. Vert. uit het Engels door L. Vroemen en H. van Riel. Baarn, Callenbach, 1997. 320 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 594677 | BERGENGRUEN, A., Adel und Grundherrschaft im Merowingerreich. Siedlungs- und Standesgeschichtliche Studie zu den Anfängen des Frankischen Adels in Nordfrankreich und Belgien. Mit 2 Karten. Wiesbaden, Steiner, 1958. (X) 219 pp. ingenaaid. (Vierteljahrschrift für Sozial- und Wirtschschaftsgeschichte. Beiheft, 41) *omslag verkleurd, onopengesneden* | Euro 20,00 |
| 585308 | BERGER, J.A., Van armenzorg tot werklozenzorg. Amsterdam, AP, 1936. 299 pp. linnen + omslag. (NIB, 14) *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 579999 | BERGH, G. VAN DEN, De medezeggenschap der arbeiders in de partikuliere onderneming.Amsterdam, Ontwikkeling, 1924. (XII) 302 pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 575937 | BERGH, G. VAN DEN, De medezeggenschap der arbeiders in de partikuliere onderneming.Amsterdam, Ontwikkeling, 1924. (XIV) 302 pp. ingenaaid. Dissertatie. *schutblad roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 591034 | BERKELBACH VAN DER SPRENKEL, J.W., BRANDT, C.D.J., GANSHOF, F.L., (RED.), Wereldgeschiedenis. De geschiedenis der mensheid van de oudste tijden tot heden in vijf delen. Met medewerking van F.C. Bursch, D. Cohen, J.J.L. Duyvendak, C.C. Krieger, N.J. Krom en H.W. Obbink. 6 delen.Utrecht, De Haan, z.j. (2e). (VIII) 323, (VIII) 354, (VIII) 344, (VI) 367, (VIII) 364, (VIII) 338 pp. halflinnen. Illustraties. *ruggen licht verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Met kaarten. In 1951 verscheen nog een zesde deel. Hieraan werkten mee: C.H. van Aken, J.A. van Houtte, J. Presser | Euro 60,00 |
| 568807 | BERKELBACH VAN DER SPRENKEL, J.W., Oranje en de vestiging van de Nederlandse staat. Amsterdam, Meulenhoff, 1946. 221 pp. halflinnen. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, boekblok iets roestvlekkig, band licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 586043 | BERNARD, G., Guide des recherches sur l'histoire des familles. Préface par J. Favier. Paris, Archives Nationales, 1988. 335 pp. kunstleder. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 586262 | BERNARD, PRINS, KIKKERT, J.G., Prins Bernard 80 jaar. Utrecht, Spectrum, 1991. 168 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 586285 | BERNARD, PRINS, WIJNEN, H. VAN, De prins-gemaal. Vogelvrij en gekooid. Z.p., Balans, 1992. 318 pp. paperback. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 581561 | BERVE, H., Griechische Geschichte. Mit 2 Plänen im Text und 17 Tafeln. 2 delen. Freiburg i.Br., Herder, 1931-33. (VI) 308, (IV) 359 pp. linnen. Illustraties.(Geschichte der führenden Völker, 4, 5) *naam op schutblad, rug dl 2 verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Deel 1: Von den Anfängen bis Perikles, Deel 2: Von Perikles bis zur politischen Auflösung | Euro 15,00 |
| 000403 | BETHELL, N., The last secret. Forcible repatriation to Russia 1944-7. Introduction by H. Trevor-Roper. London, Deutsch, 1974. (XIV) 224 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 589444 | BETTELHEIM, C., Les luttes de classes en URSS. Deuxième période 1923-1930.Z.p., Maspero, 1977. 605 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 596534 | BEVERIDGE, W.H., Voluntary action. A report on methods of social advance.London, Allen, 1949 (2e). 420 pp. linnen. *naam op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 587579 | BEYLEN, J. VAN, GROOTE, P.A. DE, KAMPEN, A. VAN, (RED.), Maritieme encyclopedie. 7 delen. Bussum, De Boer, 1970-1973. linnen. Illustraties. *ruggen licht verkleurd* | Euro 100,00 |
| 589443 | BEZEMER, J.W., DRIESSEN, J., JANSEN, M., ROOBOL, W.H., (RED.), Rusland in Nederlandse ogen. Een bundel opstellen.Amsterdam, Van Oorschot, 1986. 360 pp. paperback. *omslag gevlekt*Geschreven ter gelegenheid van het afscheid van J.W. Bezemer als hoogleraar in de Russische geschiedenis en de Ruslandkunde aan de universiteit van Amsterdam op 15 mei 1986. Met bijdragen van o.a.: B. Naarden, A. van Goudoever, L. van Rossum | Euro 10,00 |
| 599221 | BEZEMER, K.W.L., Verdreven doch niet verslagen. Verdere verrichtingen der koninklijk marine in de tweede wereldoorlog. Met een voorwoord van minister P.J.S. de Jong.Zeist, De Haan, 1967. (VIII) 532 pp. linnen. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 599220 | BEZEMER, K.W.L., Zij vochten op de zeven zeeën. Verrichtingen en avonturen der Koninklijk Marine in de tweede wereldoorlog. Met een voorwoord van A. de Booy bevelhebber der zeestrijdkrachten.Zeist, De Haan, 1964 (5e). (VIII) 392 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 016502 | BIBEB (E. LAMPE-SOUTBERG), Bibeb & andere vips. Amsterdam, Polak, 1967. 300 pp. paperback. Illustraties. Interviews met o.a.: Mr. W.J. Geertsema, J.H. Moesman, N. Rost | Euro 10,00 |
| 591474 | BIE, J. DE, (RED.), Griekse mythologie en Europese cultuur. Met medewerking van o.a.: F. Baudouin, W. den Boer, N. de Paepe, J.M. Hemelrijk.Antwerpen, NKV, 1979. (VIII) 236 pp. linnen. Illustraties. *tekst op schutblad*1938-Lustrumuitgave van het NKV -978 | Euro 16,00 |
| 595767 | BIHALJI-MERIN, O., (HRSG.), Brücken der Welt. Gesamtredaktion und Gestaltung L. und C. Hansmann.Wiesbaden, Löwit, z.j. 278 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen en teksten van o.a.: I. Andric, R. Caillois, F. Kafka, J.F. Kennedy, A. Jozsef | Euro 11,50 |
| 582065 | BIJL, J.E., DEWEERDT, M., (RED.), Winkler Prins encyclopedie van de tweede wereldoorlog. 2 delen.Amsterdam, Elsevier, 1980. 328, 329-656 pp. kunstleer. Illustraties. *naam op schublad, hoekje deel 1 gebutst* | Euro 35,00 |
| 591355 | BIJL, J.E., DEWEERDT, M., (RED.), Winkler Prins encyclopedie van de tweede wereldoorlog. 2 delen.Amsterdam, Elsevier, 1980. 328, 329-656 pp. kunstleder + omslag. Illustraties. *omslagen beschadigd* | Euro 35,00 |
| 581015 | BIJLEVELD, W.J.J.C., CREUTZ, J.J., WITTERT VAN HOOGLAND, E.B.F.F., (RED.), Nederland's adelsboek.'Gravenhage, Van Stockum, 1903-1931. linnen. Illustraties. *ex libris*. Aanwezig: 1919 (A-D, rug licht beschadigd), 1920 (E-J, rug verkleurd), 1921 (K-Q, rug licht beschadigd, naam op schutblad), 1922 (R-S), 1923 (T-Z, rug licht beschadigd), 1924 (A-F), 1925 (G-K, iets los in de band), 1928 (A-F), 1929 (G-K), 1930 (L-R), 1931 (S-Z, rug beschadigd), 1 band lexicographisch register 1919-1927. Per stuk 10,00 | Euro 10,00 |
| 586848 | BIRCH, L., (ED.), The history of the T.U.C. 1868-1968. A pictorial survey of a social revolution. London, General council of the trades union congress, 1968. 159 pp. paperback. Illustraties. *omslag iets vlekkig* | Euro 11,50 |
| 597969 | BIRON, E.J., VJATARE, L., OZOLINA, M., (RED.), Ernst Johann Biron 1690-1990. Katalog der Ausstellung im Schloss Rundale/Ruhental. Übers. K. Sejeja, A. Neilands. Ruehntal, Schlossmuseum, 1993. 146 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 575715 | BISMARCK, O., EPPSTEIN, G., (HRSG.), Fürst Bismarcks Entlassung. Nach den hinterlassenen, bisher unveröffentlichten Aufzeichnungen des Staatssekretärs des Innern, Staatsministers Dr. Karl Heinrich von Boetticher und des Chefs der Reichskanzlei unter dem Fürsten Bismarck Dr. Franz Johannes von Rottenburg. Berlin, Scherl, z.j. 237 pp. gebonden. Portret. *rug met tape verstevigd*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 583446 | BISMARCK, O., WINDELBAND, W., Bismarck und die europäischen Grossmächte 1879-1885. Auf Grund unveröffentlichter Akten.Essen, EVA, 1940. 699 pp. linnen. *naam op schutblad, rug licht beschadigd, papier gebruind, enkele kleurpotloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 580654 | BITTERLI, U., Die 'Wilden' und die ''Zivilisierten'. Grundzüge einer Geistes- und Kulturgeschichte der europäisch-überseeischen Begegnung. Mit 29 Abbildungen. München, Beck, 1976. 494 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 17,50 |
| 595992 | BLAU, H., Nothing in itself. Complexions of fashion.Blooming, IUP, 1999. 302 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 597084 | BLEICH, A., Een partij in de tijd. Veertig jaar Partij van de Arbeid 1946-1986. Amsterdam, AP, 1986. 207 pp. paprback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 573329 | BLEYSER-ANNÉ, T. DE, Eigen volk - ons eigen volk (1929-1944). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1971. (IV) 457 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 12) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 601190 | BLOIS, L. DE, (RED.), De Romeinse wereld. Leven en werken in het Romeinse rijk in het begin van onze jaartelling.Utrecht, Teleac, 1983-84. 240 pp. gebonden. Illustraties. *kneep voorin iets ingescheurd* | Euro 10,00 |
| 573463 | BLOK, D.P., PREVENIER, W., ROORDA, D.J., (RED.), Algemene geschiedenis der Nederlanden. 15 delen. Haarlem, Van Dishoeck, 1981-82. kunstleer + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 450,00 |
| 593934 | BLOK, D.P., PREVENIER, W., ROORDA, D.J., (RED.), Algemene geschiedenis der Nederlanden. 15 delen. Haarlem, Van Dishoeck, 1981-82. kunstleder. Bibliografie. Illustraties. *ex libris, extra illustraties op schutbladen geplakt* | Euro 400,00 |
| 596538 | BLOK, D.P., De Franken in Nederland.Busuum, Van Dishoeck, 1974 (2e herz.). 144 pp. linnen. Illustraties. (Grote Fibula serie) | Euro 11,50 |
| 591552 | BLOK, E., Uit de schaduw van de mannen. Vrouwenverzet 1930-1940. Met medewerking van M. Vogelaar.Amsterdam, Sara, 1985. 268 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582020 | BLOK, J., MASON, P., (ED.), Sexual asymmetry. Studies in ancient society. Amsterdam, Gieben, 1987. (X) 298 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: H.S. Versnel, R. Oldenziel, J.N. Bremmer | Euro 15,00 |
| 582333 | BLOK, J.H., Amazones antianeirai. Interpretaties van de Amazonenmythe in het mythologisch onderzoek van de 19e en 20e eeuw in archaïsch Griekenland.Groningen, Forsten, z.j. (XVI) 407 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op schutblad, rug verkleurd* | Euro 16,00 |
| 579090 | BLOK, J.H., Amazones antianeirai. Interpretaties van de Amazonenmythe in het mythologisch onderzoek van de 19e en 20e eeuw in archaïsch Griekenland.Groningen, Forsten, z.j. (XVI) 407 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 14,00 |
| 586618 | BLOK, J.H., Amazones antianeirai. Interpretaties van de Amazonenmythe in het mythologisch onderzoek van de 19e en 20e eeuw in archaïsch Griekenland.Groningen, Forsten, z.j. (XVI) 407 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *tekst op schutblad* | Euro 16,00 |
| 599719 | BLOM, P., BROEKSMA, E., GIANOTTEN, R., (RED.), La France aux Pays-Bas. Invloeden in het verleden.Vianen, Kwadraat, 1985. 318 pp. ingenaaid. Illustraties. *vouwtje in omslag* | Euro 10,00 |
| 590784 | BLOM, P., BROEKSMA, E., GIANOTTEN, R., (RED.), La France aux Pays-Bas. Invloeden in het verleden.Vianen, Kwadraat, 1985. 318 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 596074 | BLOND, G., BLOND, G., Festins de tous les temps. Histoire pittoresque de notre alimentation.Paris, Fayard, 1976. 381 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 585293 | BLOND, G., Het grote leger achter de zwarte vlag. Geschiedenis van het anarchisme. Vert. H. Heldring. Hoorn, Westfriesland, 1973. 364 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 585974 | BLOND, G., Het grote leger achter de zwarte vlag. Geschiedenis van het anarchisme. Vert. H. Heldring. Hoorn, Westfriesland, 1973. 364 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 592777 | BLOND, G., Het grote leger achter de zwarte vlag. Geschiedenis van het anarchisme. Vert. H. Heldring. Hoorn, Westfriesland, 1973. 364 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 575724 | BLUM, H., Das Deutsche Reich zur Zeit Bismarcks. Politische Geschichte von 1871 bis 1890. Leipzig, BI, 1893. (XX) 708 pp. halfleer. Portret. *bovenzijde rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 30,00 |
| 598742 | BLUM, W., Schurkenstaat. De buitenlandse politiek van de enige supermacht ter wereld. Vertaling R. van Erkelens en N. Timmer.Rotterdam, Lemniscaat, 2003. 379 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 581571 | BLÜMEL, C., Sport der Hellenen. Ausstellung griechischer Bildwerke. XI. Olympiade Berlin 1936. Berlin, Verlag für Kunstwissenschaft, 1936. 144 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, band licht vlekkig*Ausstellung im Deutschen Museum zu Berlin veranstaltet vom Organisatonskomitee der XI. Olympiade und dem Generaldirektor der staatlichen Museen | Euro 12,50 |
| 596024 | BODE, HERMAN, Herman Bode. Vakbondsman. Herinneringen verteld aan H. Lansink, H. Noordergraaf en E. van Vilsteren. Baarn, Arbor, 1991. 228 pp. paperback. Illustraties. (Memoria) | Euro 11,50 |
| 585323 | BODE, HERMAN, Herman Bode. Vakbondsman. Herinneringen verteld aan H. Lansink, H. Noordergraaf en E. van Vilsteren. Baarn, Arbor, 1991. 228 pp. paperback. Illustraties. (Memoria) | Euro 11,50 |
| 596146 | BOEHEIM, W., Handbuch der Waffenkunde. Das Waffenwesen in seiner historischen Entwicklung vom Beginn des Mittelalters bis zum Ende des 18. Jahrhunderts. Mit 662 Abbildungen nach Zeichnungen von A. Kaiser und vielen Waffenschiedemarken.Holzminden, Reprint-Verlag Leipzig, z.j. 694 pp. gebonden. Illustraties.Reprint der Orginalausgabe 1890. | Euro 35,00 |
| 586152 | BOEHMER, K., REGTIEN, T., Van provo naar oranje vrijstaat. Provo, model oder anekdote. Vert. A. Willems. Neo-Provo. Amsterdam, SUA, 1970. 76 pp. paperback. (Sunschrift, 10) *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 571539 | BOEHN, M. VON, England im Achtzehnten Jahrhundert. Berlin, Askanischer Verlag, 1922 (2e herz.). (VIII) 678 pp. linnen. Illustraties.Mit 8 mehrfarbigen Kunstblättern. 4 Kupfertiefdruck-Reproduktionen und 326 Text-Illustrationen zeitgenössischer Gemälde, Schabkunstblätter, Bauten, Möbel, Ornamente usw. nach Originalen aus deutschen und englischen öffentlichen und privaten Sammlungen. Der Einband nach einem englischen Original von Charles Mearne aus der Sammlung Edward Almack | Euro 45,00 |
| 596073 | BOEHN, M. VON, Menschen und Moden im Mittelalter vom Untergang der Alten Welt bis zur Renaissance. Mit 227 Abbildungen und 16 Farbtafeln.München, Bruckmann, 1963. (VIII) 284 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Die Mode, 1) *plakbandsporen op schutbladen | Euro 10,00 |
| 002601 | BOEKOVSKI, V., De vrijheid van het Westen kostbaar en kwetsbaar. Brieven van een Russische dissident aan de mensen in het Westen. Uit het Frans vert. door J. van Doorn. Amsterdam, Teleboek 1983. 227 pp. paperback. *potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 599891 | BOELS, H., Binnenlandse zaken. Ontstaan en ontwikkeling van een departement in de Bataafse tijd, 1795-1806. Een reconstructie. Groningen, z.u., 1993. 571 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 582897 | BOELS, H., Binnenlandse zaken. Ontstaan en ontwikkeling van een departement in de Bataafse tijd, 1795-1806. Een reconstructie. Groningen, z.u., 1993. 571 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 591970 | BOER, D. DE, VRIES, J. DE, (RED.), Wij samen onder de Oranjes. 150 jaar Nederlandsde samenleving. Algemene opzet en bijzondere medewerking G.W. Ovink. Met een inleiding van L.G. Kortenhorst. Amsterdam, Elsevier, 1963. 368 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591786 | BOER, W. DEN, Eros en amor. Man en vrouw in Griekenland en Rome.Den Haag, Bakker, 1962. 176 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 599837 | BOGAARTS, M.D. De periode van het kabinet-Beel 3 juli 1946 - 7 augustus 1948. Een wetenschappelijke proeve op het gebied van de rechtsgeleerdheid. 3 delen.'s-Gravenhage, Sdu, 1989. (XXX) 818, (XIV) 819-1611, (XVI) 1613-2303 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Illustraties. (Parlementaire geschiedenis van Nederland na 1945, 2) *ruggen omslagen iets verkleurd* | Euro 40,00 |
| 598405 | BOGAARTS, M.D. De periode van het kabinet-Beel 3 juli 1946 - 7 augustus 1948. Een wetenschppelijke proeve op het gebied van de rechtsgeleerdheid. 3 delen.'s-Gravenhage, Sdu, 1989. (XXX) 818, (XIV) 819-1611, (XVI) 1613-2303 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Illustraties. (Parlementaire geschiedenis van Nederland na 1945, 2) *ruggen omslagen iets verkleurd* | Euro 40,00 |
| 592058 | BÖHMER, G., Die Welt des Biedermeier. Mit 350 Abbildungen und 24 Vierfarbtafeln. München, Desch, 1968. 381 pp. linnen. Illustraties. *band licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 591501 | BOLHUIS, J.J. VAN, BRANDT, C.D.J., RANDWIJK, H.M. VAN, (RED.), Onderdrukking en verzet. Nederland in oorlogstijd. 4 delen. Arnhem, Van Loghum Slaterus, z.j. 704, 694, 831, 832 pp. linnen. Illustraties. | Euro 65,00 |
| 587445 | BOLKESTEIN, F., Onverwerkt verleden.Amsterdam, Prometheus, 1998. 279 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 581969 | BOLLÉ, M., (RED.), Eldorado. Homosexuelle Frauen und Männer in Berlin 1850-1950. Geschichte, Alltag und Kultur. Berlin, Frölich, 1984. 216 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op titelpagina*Ausstellung im Berlin Museum: 26. Mai - 8. Juli 1984 | Euro 11,50 |
| 010581 | BOMLI, P.W., La femme dans l'Espagne du siècle d'or. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1950. (VIII) 390 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad, omslag iets roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 591831 | BONDS, R., (RED.), De Amerikaanse strijdkrachten. Een encyclopedie van Amerika's militaire uitrusting en strategie.Antwerpen, Standaard, 1981. 271 pp. linnen + omslag. Illustraties. omslag licht beschadigd*De oorspronkelijke uitgave verscheen in 1978 onder de titel 'The US war machine'. De Nederlandse vertaling is bijgewerkt tot mei 1981 | Euro 11,50 |
| 595187 | BONDS, R., (RED.), De Sovjet strijdkrachten. Een encyclopedie van militair Warschaupactmaterieel en -strategie. De Nederlandse uitgave werd vertaald door J.W. van der Randen en T.F. van Lieshout, en bewerkt door: A.P. Bussemaker (marine), G.H. Kamphuis (luchtmacht), F.J. van der Mooren (landmacht).Antwerpen, Scriptoria, 1980. 248 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 586176 | BOOGMAN, J.C., BOS, M., DUNK, H.W. VON DER, Nederland, Europa en de wereld. Ons buitenlands beleid in discussie. Meppel, Boom, 1970. 232 pp. paperback. (BP, 36) *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 599791 | BOOGMAN, J.C., TAMSE, C.A. (RED.) Emancipatie in Nederland. De ontvoogding van burgerij en confessionelen in de negentiende eeuw. 27 teksten over emancipatie in Nederland.Den Haag, Nijhoff, 1978. (XII) 236 pp. paperback. (GIV, 4) *tekst op schutblad*Met teksten van o.a.: K. Marx, J. Hendriks, C. Gerretson, L.J. Rogier | Euro 10,00 |
| 598415 | BOOGMAN, J.C., TAMSE, C.A. (RED.) Emancipatie in Nederland. De ontvoogding van burgerij en confessionelen in de negentiende eeuw. 27 teksten over emancipatie in Nederland.Den Haag, Nijhoff, 1978. (XII) 236 pp. paperback. (GIV, 4) *plastic laag op omslag iets los*Met teksten van o.a.: K. Marx, J. Hendriks, C. Gerretson, L.J. Rogier | Euro 10,00 |
| 597177 | BOOGMAN, J.C., Rondom 1848. De politieke ontwikkeling van Nederland 1840-1858. Bussum, Unieboek, 1983 (2e). 197 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 599714 | BOOGMAN, J.C., Rondom 1848. De politieke ontwikkeling van Nederland 1840-1858. Bussum, Unieboek, 1978. 197 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586041 | BOOMA. J.G.J. VAN, Onderzoek in protestantse kerkelijke archieven in Nederland. Handleiding, tevens beknopte gegevens over de geschiedenis van de kerkelijke instellingen, over het kerkelijk archiefrecht en het kerkelijk archiefbeheer. 's-Gravenhage, Centraal Burau voor Genealogie, 1994. 384 pp. gebonden. Illustraties. (CB-reeks, 13) Met opdracht van de auteur | Euro 20,00 |
| 594674 | BOOMA. J.G.J. VAN, Onderzoek in protestantse kerkelijke archieven in Nederland. Handleiding, tevens beknopte gegevens over de geschiedenis van de kerkelijke instellingen, over het kerkelijk archiefrecht en het kerkelijk archiefbeheer. 's-Gravenhage, Centraal Burau voor Genealogie, 1994. 384 pp. gebonden. Illustraties. (CB-reeks, 13) *rug licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 585409 | BOOMEN, G. VAN DEN, Honderd jaar vredesbeweging in Nederland. Van socialisten tegen oorlog tot vrouwen voor vrede.Amstelveen, Luyten, 1983. 332 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 9,00 |
| 596195 | BOONSTRA, O., BREURE, L., DOORN, P., (RED.), Historische informatiekunde. Inleiding tot het gebruik van de computer bij historische studies.Hilversum, Verloren, 1992 (2e herz.). 398 pp. ingenaaid. *naam uit schutblad geknipt*Met bijdragen van o.a.: H. Voorbij, R. Stenvert, W. Melching | Euro 10,00 |
| 591884 | BOOTH, A., Een dienaer der Oost-Indische Compagnie te Londen in 1629. Journael van Abram Booth en zijn descriptie van Engelandt. Uitgegeven, ingeleid en toegelicht door A. Merens. 's-Gravenhage, Stols, 1942. 275 pp. linnen. Illustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar, boekblok roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 598170 | BOOTSMA, P., BREEDVELD, W., De verbeelding aan de macht. Het kabinet-Den Uyl 1973-1977.Den Haag, Sdu, 1999. 343 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 581950 | BORDEWIJK, H.W.C., BRUGMANS, H.J.F.W., BURLET, H.M. DE, Tweede interfacultaire leergang: Gemeenschap. Groningen, Wolters, 1938. 186 pp. ingenaaid. *omslag gebruind*Academiejaar 1937-1938. Andere bijdragen: I.H. Gosses, J. Lindeboom, G.S. Overdiep, C.W. van der Pot, Th. C. van Stockum en M.P. Vrij | Euro 10,00 |
| 579404 | BORGESE, G.A., Russland. Wesen und Werden. Z.p., Bermann-Fischer, 1950. 95 pp. ingenaaid. (Ausblicke) *omslag iets beschadigd en licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 570817 | BORGHUIS, G.J., Veertig jaar NAM. De gechiedenis van de Nederlandse Aardolie Maatschappij 1947-1987. Assen, Van Gorcum, 1988. 113 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 004698 | BORMANN, M., BESYMENSKI, L., De laatste notities van Martin Bormann. Vertaling M.R. Marcuse. Amsterdam, Elsevier, 1975. 240 pp. paperback. Illustraties. (Documentair) | Euro 10,00 |
| 591488 | BORMANN, M., WULF, J., Martin Bormann. Hitlers schaduw. Ned. vert. W.P.J. Kateman. Tilburg, NB, z.j. 235 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 588539 | BORSCHEID, P., Das Tempo-virus. Eine Kulturgeschichte der Beschleunigung. Frankfurt a.M., Campus, 2004. 409 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 591549 | BOSCH VAN ROSENTHAL, L.H.N., ROON, G. VAN, Een commissaris in het verzet. Jhr. mr. dr. L.H.N. Bosch ridder van Rosenthal.Kampe, Voorhoeve, 1999. 218 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591551 | BOSCH, D.A. VAN DEN, LIJNDEN-VAN DEN BOSCH, A.M.C. VAN, Dominee D.A. van den Bosch.Wageningen, Veenman, 1946. 239 p. halflinnen. *portret op schutblad geplakt*. | Euro 11,50 |
| 596139 | BOSCH, M., Het geslacht van de wetenschap. Vrouwen en hoger onderwijs in Nederland 1878-1948. Amsterdam, SUA, 1994. 597 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 16,00 |
| 599718 | BOSSAERS, K.W.J.M., 'Van kintsbeen aan ten staatkunde opgewassen'. Bestuur en bestuurders van het Noorderkwartier in de achttiende eeuw.Den Haag, Stichting Hollandse Historische Reeks, 1996. (X) 263 pp. linnen + omslag. (HHR, 25) *omslag iets verkleurd* | Euro 16,00 |
| 582513 | BOSSE, P.P. VAN, VIERSEN, J., Minister Mr. P.P. van Bosse en de fiscale wetgeving rond het midden van de 19e eeuw.Groningen, z.u., 1997. 560 pp. paperback. Dissertatie. Portret. | Euro 25,00 |
| 581948 | BOSSELAAR, D.E., KEULEN, B., LUYT, A.J., (RED.), Gedenkboek ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasiën 1830-1930. Amersfoort, z.u., 1930. 279 pp. linnen. Illustraties. *schutblad gebruind*Met bijdragen van o.a.: R.T.F. Reudler, D.J.A. Westerhuis, R. Casimir | Euro 15,00 |
| 591878 | BOSWELL, J., Boswell's London journal 1762-1763. As first published in 1950 from the original mss. Prepared for the press, with introd. and notes by F.A. Pottle. London, Reprint society, 1952. 360 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 601196 | BOTS, H., POSTHUMUS MEYES, G.H.M., WIERINGA, F., Vlucht naar de vrijheid. De Hugenoten in Nederland.Amsterdam, Bataafsche Leeuw, 1985. 123 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 589000 | BOTTALLA, P., Histoire de la révolution de 1860 en Sicile. De ses causes et de ses effets dans la révolution générale de l'Italie. Édition originale française par M.J. Gavard. 2 delen.Bruxelles, Goemaere, 1861. (XVIII) 384, (XX) 433 pp. ingenaaid. *omslagen roestvlekkig en licht beschadigd, ruggen met tape verstevigd, hoek uit achterplat deel 2 gescheurd*Met uitslaande kaart van Palermo en omgeving | Euro 40,00 |
| 586289 | BOUMAN, J.J., Op en om oranje's troon. Ons vorstenhuis in de 19e en 20e eeuw. Zaltbommel, EB, 1963. 324 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad met typex verwijderd* | Euro 12,50 |
| 595483 | BOUMAN, P.J., Een onzer dagen. 't Voorhistorisch heden.Assen, Van Gorcum, 1965 (3e). 316 pp. linnen + omslag. *omslag, schutbladen en boekblok licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 595459 | BOUMAN, P.J., Een handvol mensen uit de tijd der beide oorlogen. Assen, Van Gorcum, 1969 (2e). (XII) 445 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 595174 | BOUMAN, P.J., Een handvol mensen uit de tijd der beide oorlogen. Assen, Van Gorcum, 1969 (2e). (XII) 445 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 599792 | BOUMAN, P.J., Een handvol mensen uit de tijd der beide oorlogen. Assen, Van Gorcum, 1969. (XII) 445 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 595520 | BOUMAN, P.J., Revolutie der eenzamen. Spiegel van een tijdperk.Assen, Van Gorcum, 1976 (34e). 404 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 595475 | BOUMAN, P.J., Revolutie der eenzamen. Spiegel van een tijdperk.Assen, Van Gorcum, 1954 (16e). 453 pp. linnen. *band licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 566629 | BOUMAN, P.J., Revolutie der eenzamen. Spiegel van een tijdperk.Assen, Van Gorcum, 1953 (8e). 453 pp. linnen. *schutblad licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 576197 | BOUMAN, P.J., Van tijd tot tijd. Europese cultuur in jaren van overgang. Assen, Van Gorcum, 1972 (3e). 408 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 012930 | BOURBON, L.A.H. DE, Pièces judiciaires et historiques relatives au procès du duc d'Enghien, avec le journal de ce prince depuis l'instant de son arrestation précédées de la discussion des actes de la commission militaire instituée en l'an XII, par le gouvernement consulaire, pour juger le duc d'Enghien. Par l'auteur de l'opuscule intitulé 'De la libre defense des accuses'. Bruxelles, H. Remy, Voglet, 1823. 27, 20 pp. ingenaaid. *binding iets los, rug beschadigd, sticker op omslag* | Euro 35,00 |
| 013852 | BOURDEAUX, M., Faith on trial in Russia. New York, Harper, 1971. 192 pp. halflinnen. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 591879 | BOWEN, M., Engeland bij den Vrede van Rijswijk (1697). 's-Gravenhage, Daamen, 1924. 38 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 596062 | BOWEN, M., De Nederlanden (gezien door de oogen eener Engelsche). Causerieën over de elf provinciën. 2 delen.'s-Gravenhage, Daamen, z.j. (VIII) 203, 240 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 597590 | BOWRA, C.M., Griechenland. 4 Farbtafeln, 88 Schwarzweiss-abbildungen, 1 Karte. Aus dem Engl. übertragen von P. Baudisch.Zürich, Kindler, 1960. 438 pp. linnen. Illustraties. (Kindlers Kulturgeschichte) *rug licht beschadigd, stempel op schutblad* | Euro 11,50 |
| 595788 | BOXER, C.R., Zeevarend Nederland en zijn wereldrijk 1600-1800. Nederlands van J.W. Schotman.Leiden, Sijthoff, 1967. 437 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 585330 | BRAAMBEEK, H.J. VAN, Van lichten en schiften. Gedenkboek van de Nederlandsche Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel 1866-1936. Uitgegeven ter gelegenheid van de herdenking van het vijftig-jarig bestaan. Z.p., z.u., 1936. 334 pp. linnen. Illustraties. *rug beschadigd en verkleurd, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 586060 | BRABER, J.L., (RED.), Gens Nostra. Maandblad der Nederlandsche genealogische Vereniging. Jaargang 40. Bijgebonden: Mededelingen 1985 Bijlagen 102 t/m 110.Amsterdam, NGV, 1985. (V) 597, (IV) 60 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591892 | BRACHER, K.D., FUNKE, M., JACOBSEN, H.A., (HRSG.), Nationalsozialistische Diktatur 1933-1945. Eine Bilanz. Bonn, Droste, 1986 (2e herz.). 856 pp. paperback. Bibliografie. (Studien zur Geschichte und Politik, 192) *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 591837 | BRANCH, T., De geschiedenis van een droom. Amerika onder Martin Luther King en de Kennedy's. Vertaald door J. Driessen en F.J. Bruning.Amsterdam, Balans, 1990. (XVIII) 923 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 587941 | BRANDI, K., Keizer Karel V. Vorming en lot van een persoonlijkheid en van een wereldrijk. Geautor. vert. onder toezicht van N.B. Tenhaeff. Amsterdam, Meulenhoff, z.j. (2e). (XXX) 586 pp. half linnen. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 595486 | BRANDT, C.D.J., KERNKAMP-MUIJDERMAN, J., Opkomst en ondergang der antieke cultuur. Geïllustreerd. 2 delen.Den Haag, Servire, 1941. 280, (VIII) 281-524 pp. linnen. *banden iets verkleurd, schutbladen en boekblokken licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 591960 | BRANDT, W., Herinneringen. Vertaling: Blok, T. Duquesnoy, H. van Weerdt-Schellekens, P. Zickhardt.Utrecht, Veen, 1990. 512 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 577519 | BRANDT, W., Mijn weg naar Berlijn. Opgetekend door L. Lania. Uit het Duits vertaald door J. Winkler. Amsterdam, AP, 1960. 310 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 598048 | BRAUER, J., DRIEVER, J., Perszuivering. De Nederlandse pers 1944-1951.Weesp, Van Dishoeck, 1984. 190 pp. paperback. Illustraties. (Fibula nieuwste geschiedenis) | Euro 10,00 |
| 600204 | BREE, H. VAN, (RED.), Het aanzien van 1992. Twaalf maanden wereldnieuws in beeld.Utrecht, Spectrum, 1993. 192 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585514 | BREEBAART, D., WEEZEL, M. VAN, (RED.), De rode loper. De Partij van de Arbeid honderd jaar later. Eindhoven, Lecturis, 1994. 127 pp. paperback. *bibliotheekexemplaar* Foto's: Taco Anema en Bert Verhooeff. Tekst van H. van Os ('Beelden van sociaal-democratie') en M. van Weezel ('De PvdA en 't oog van de naald') | Euro 10,00 |
| 592128 | BREMMER, C., (RED.), ARP. Personen en momenten. Uit de geschiedenis van de anti-revolutionaire partij. Franeker, Wever, 1980. 279 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad, vouw in omslag*Met bijdragen van o.a.: W.F. de Gaay Fortman, I.A. Diepenhorst, G.Puchinger | Euro 10,00 |
| 597442 | BREMMER, R.H., Reformatie en rebellie. Willem van Oranje, de calvinisten en het recht van opstand. Tien onstuimige jaren: 1572-1581.Franeker, Wever, 1984. 291 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 586135 | BRIAND, A., SIEBERT, F., Aristide Briant 1862-1932. Ein Staatsmann zwischen Frankreich und Europa. Mit 10 Abbildungen. Erlenbach-Zürich, Rentsch, 1973. 704 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag beschadigd* | Euro 15,00 |
| 577699 | BRIDENBAUGH, C., Vexed and troubled Englishmen 1590-1642. London, OUP, 1976. (XXII) 487 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 586252 | BRIELS, J., Zuidnederlandse immigratie 1572-1630. Haarlem, Van Dishoeck, 1978. 110 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595664 | BRIL, J., Le masque ou le père ambigu.Paris, Payot, 1983. 233 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BS) | Euro 10,00 |
| 582515 | BRINKS, J.H., Die DDR zwischen Einheit und Abgrenzung. Höhepunkte aus der deutschen Geschichte als Paradigmen politischen Wandels. Luther, Friedrich II. und Bismarck.Groningen, z.u., 1991. (VI) 319 pp. paperback. Dissertatie. *omslag beduimeld* | Euro 12,50 |
| 596158 | BRINTON, C., CHRISTOPHER, J.B., WOLFF, R.L., Erfenis der eeuwen. Geschiedenis en beschaving van het westen. In drie delen. Ned. bewerking Joh. Winkler.Amsterdam, Elsevier, 1957-1958. 448, 400, 388 pp. linnen. Illustraties. *vlekje op voorplat deel 1*Dl 1: Van prehistorie tot hervorming Dl 2: Van hervorming tot Bismarck Dl 3: Van Bismarck tot heden | Euro 0,00 |
| 591373 | BRION, M., Theoderich. König der Ostgoten. Aus dem Französischen übersetzt von F. Büchner.Frankfurt a.M., Societät, 1936. 356 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 599700 | BRITSCHE VAKVEREENIGINGS-DELEGATIE, Rusland. Het officieele rapport van de Britsche vakvereenigings-delegatie naar Rusland.Amsterdam, Internationale Arbeiders Hulp, 1925. (XXVIII) 277 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 596643 | BRITSCHE VAKVEREENIGINGS-DELEGATIE, Rusland. Het officieele rapport van de Britsche vakvereenigings-delegatie naar Rusland.Amsterdam, Internationale Arbeiders Hulp, 1925. (XXVIII) 277 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd en beschadigd* | Euro 15,00 |
| 599697 | BRODERSEN, K., Das römische Britannien. Spuren seiner Geschichte.Darmstadt, WB, 1998. 260 pp. gebonden. Illustraties | Euro 10,00 |
| 598902 | BRODIE, B., A guide to naval strategy.Princeton, UP, 1944. (XII) 314 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 587672 | BROEZE, F.J.A., De Stad Schiedam. De Schiedamsche scheepsreederij en de Nederlandse vaart op Oost-Indië omstreeks 1840.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1978. (XVIII) 350 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Linschoten-Vereeniging, 80) *omslag verkleurd en licht beschadigd | Euro 35,00 |
| 594412 | BROGAN, H., The Penguin history of the United States of Amercia. London, Penguin, 2001 (2e). (X) 737 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 589514 | BRONNE, C., Le miroir de la Belgique. Quand les autres nous jugent. Bruxelles, z.u., 1957. (IV) 217 pp. half kunstperkament + cassette. Aux dépens de la Banque de Paris & des Pays-Bas Le miroir de la Belgique de Carlo Bronne a été imprimé par Joh. Enschedé en Zonen à Haarlem sur papier 'Pannekoek' specialement fabriqué pour la présente édition. Le texte est composé en caractères Bembo d'après la maquette de H. Clewits. Les illustrations sont tirées en offset. La reliure, dont le dessin est de S.L. Hartz, a été exécutée par J. Brandt & Zoon à Amsterdam. Tout les exemplaires sont signés par l'auteur. Bovenzijde boekblok verguld | Euro 50,00 |
| 594538 | BRONOWSKI, J., The ascent of man.London, BBC, 1974 (3e). 448 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 587617 | BRONOWSKI, J., The ascent of man.Z.p., BBC, 1973. 448 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 585521 | BROUWER ANCHER, A.J.M., De gilden. Zandvoort, B.O.O., z.j. 226 p. linnen. | Euro 10,00 |
| 585586 | BROUWER, I., Tussentijds. Dagboeknotities en beschouwingen over politieke vernieuwing. 's-Gravenhage, Sdu, 1988. 258 pp. paperback. (Reeks parlementaria, 9) | Euro 8,00 |
| 600867 | BROUWER, J., De verzonken zilvervloot van Vigo. Een bijdrage tot raming der verloren gegane schatten.Zutphen, Thieme, 1940. 30 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *deels onopengesneden, omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 575855 | BROWER, D.R., The world since 1945. A brief history. Upper Saddle River, Prentice-Hall, 2000. (XII) 258 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 571715 | BROWN, HENRY, De Nederlanden. Karakterschetsen, kleederdragten, houding en voorkomen van verschillende standen. Tekst van de meest geachte schrijvers. Met gravures van den heer Henry Brown, naar teekeningen van de voornaamste Nederlandsche kunstenaars.'s Gravenhage, Nederlandsche maatschappij van schoone kunsten, 1841. (II) 168 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, papier en gravures hier en daar licht roestvlekkig, nieuw gebonden*Met 42 buitentekstafbeeldingen en diverse binnentekstafbeeldingen | Euro 50,00 |
| 593820 | BRUGMANS, H., (RED.), Geschiedenis van Nederland. Met medewerking van J.H Holwerda, R.R. Post, J.C.H. de Pater, H. Brugmans, L.G.J. Verberne, H. Teding van Berkhout. 8 delen. Amsterdam, Joost van den Vondel, 1935-1938. halfleer. Illustraties. *onderkant rug deel 6 licht beschadigd, rug deel 4 middenin licht beschadigd, boekblokken licht roestvlekkig*Deel 1: Oude geschiedenis. Middeleeuwen, Deel 2: Middeleeuwen, Deel 3 + 4: De tachtigjarige oorlog, Deel 5 + 6: Nieuwe geschiedenis, Deel 7 + 8: Nieuwste geschiedenis | Euro 60,00 |
| 572966 | BRUGMANS, H., (RED.), Nederland door de eeuwen heen. Geïllustreerde beschavingsgeschiedenis van Nederland. Door H. Blink, H. Brugmans, F. Coenen, H.E. van Gelder, N.G. van Huffel, L. Knappert, J. van Kuyk, H.A. Poelman en Y.H. Rogge. 2 delen.Amsterdam, Elsevier, z.j. (VIII) 389, (IV) 379 pp. linnen. *ruggen verkleurd*Deel 1: Met 324 afbeeldingen van schilderijen, prenten en photographieën en een frontispice in kleuren, Deel 2: Met 274 afbeeldingen van schilderijen, prenten en photographieën, een frontispice in kleuren | Euro 35,00 |
| 586627 | BRUGMANS, H., (RED.), Nederland door de eeuwen heen. Geïllustreerde beschavingsgeschiedenis van Nederland. Door H. Blink, H. Brugmans, F. Coenen, H.E. van Gelder, N.G. van Huffel, L. Knappert, J. van Kuyk, H.A. Poelman en Y.H. Rogge. 2 delen.Amsterdam, Elsevier, 1917. (VIII) 389, (IV) 379 pp. linnen. Illustraties.Deel 1: Met 324 afbeeldingen van schilderijen, prenten en photographieën en een frontispies in kleueren, Deel 2: Met 274 afbeeldingen van schilderijen, prenten en photographieën, een frontispies in kleuren | Euro 35,00 |
| 006406 | BRUGMANS, H., FISCHER, F.H., (RED.), Geschiedenis der wereld in woord en beeld. Doorgezien door W. Nolet. 6 delen. Amsterdam, Olanda, z.j. halfleer. Illustraties. *ex libris, randen platten heel licht beschadigd*Deel 1: De voorhistorische tijden, het oude oosten, de Grieken en de Romeinen, Deel 2: De volkerenbeweging in oost en west, de wereld der middeleeuwen, de wereld van het oosten, de 14de eeuw, Deel 3: De 15de eeuw en de renaissance, de volle bloei der nieuwe geestesrichting, de kerkhervorming, Europa tijdens de contrareformatie, Deel 4: De verplaatsing van het politiek overwicht naar West-Europa, het absolutisme, de achttiende eeuw, Deel 5: De omwenteling, de wording van den rechtsstaat, de koloniale expansie, Deel 6: Nederland in de negentiende eeuw, de eeuwwisseling, de wereldoorlog, het jongste verleden | Euro 50,00 |
| 581284 | BRUGMANS, H., PETERS, C.H., Oud-Nederlandsche steden in haar ontstaan, groei en ontwikkeling. 3 delen.Leiden, Sijthoff, z.j. (VIII) 327, (IV) 498, (IV) 443 pp. halfleer. Illustraties. *ruggen licht geschaafd en bovenzijde licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Kop verguld. Deel 1: De Nederlandsche stedenbouw. De stad als veste, woon- en handelsplaats, Deel 2: De Nederlandsche stedenbouw. De stad met hare kerken, kloosters en godshuizen, haar raadshuis en verdere openbare gebouwen, haar woon- en bedrijfshuizen, Deel 3: Het staatkundig en maatschappelijk leven der Nederlandsche steden | Euro 125,00 |
| 575938 | BRUGMANS, I.J., De arbeidende klasse in Nederland in de 19e eeuw.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1929 (2e herz.). (XX) 299 pp. linnen. *kleurpotloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 599816 | BRUNINGS, C., SCHAIK, P. VAN, Christiaan Brunings 1736-1805. Waterstaat in opkomst. Zutphen, Walburg, 1984. 87 pp. paperback. Portret. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 589442 | BRZEZINSKI, Z.K., Ideology and power in soviet politics.London, Thames, 1962. (VI)180 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 601165 | BUCHANAN, P.J., The death of the west. How dying populations and immigrant imperil our country and civilization.New York, St. Martin, 2002. (XII) 308 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 595697 | BUCHON, J.A.C., (ED.), Choix de chroniques et memoires sur l'histoire de France avec notices biographiques. Philippe de Commines. -Mémoires sur les règnes de Louis XI et Charles VIII. Guillaume de Villeneuve. -Mémoire sur l'expédition de Naples. Olivier de la Marche. -Mémoire sur la maison de Bourgogne. Georges Chastelain. -Chronique de J. de la Lain. J. Bouchet. -Chronique de la Trémouille.Paris, Desrez, 1836. (XL) 818 pp. halfleer. *rug licht beschadigd, papier licht roestvlekkig* | Euro 50,00 |
| 003467 | BUCK, P. DE, MOLEN, J.R. TER, (RED.), Schatten van de tsaar. Hofcultuur van Peter de Grote uit het Kremlin. Historisch-cultureel Staatsmuseum 'Het Moskouse Kremlin'. Museum Boymans-van Beuningen Rotterdam 10 december 1995 - 4 februari 1996. Rotterdam, Boymans-van Beuningen, 1996. 295 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 597166 | BUCK, P., VINKENVLEUGEL, J., SHEERAZI, A., (RED.), De betuweroute. Document van een historisch Nederlands bouwwerk.Z.p., ProRail, 2007. 220 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 579774 | BUIST, M.G., At spes non fracta. Hope & co. 1770 -1815. Merchant bankers and diplomats at work. Den Haag, Nijhoff, 1974. (VII) 716 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 599668 | BURBANK, J., RANSEL, D.L., (ED.), Imperial Russia. New histories for the empire.Bloomington, IUP, 1998. (XXIV) 359 pp. halflinnen. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: V.A. Kivelson, R. Wortman, N. Knight | Euro 15,00 |
| 582504 | BURCKHARDT, J., Briefe an einen Architekten 1870-1889.München, Müller, 1913. (XIV) 282 pp. linnen. Portret. *tekst op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig, binding iets los*Vorbemerkung von H. Trog | Euro 16,00 |
| 600842 | BURCKHARDT, J., Die Kultur der Renaissance in Italien. Ein Versuch. Dreizehnte Auflage. Neudruck der Urausgabe. Durchgesehen von W. Goetz.Stuttgart, Kröner, 1922. (XX) 446 pp. halflinnen. *boekblok roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 573363 | BURCKHARDT, J., Weltgeschichtliche Betrachtungen. Historische Fragmente aus dem Nachlaß. Herausgegeben von A. Oeri und E. Dürr.Stuttgart, DVA, 1929. (XII) 495 pp. halfleer. (Jacob Burckhardt-Gesamtausgabe, 7) *bovenzijde rug licht beschadigd, hoeken gestoten*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 598008 | BURCKHARDT, J., Zum Sehen geboren... Zusammengestellt und eingeleitet von O. Jancke.München, Piper, 1942 (1.-10. T.). 278 pp. gebonden. *rug gevlekt, band iets verkleurd, naam op schutblad * | Euro 10,00 |
| 595716 | BURGESS, A., Naar bed, naar bed. Vertaling: H. Toolens.Baarn, Bosch, 1982. 96 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 002644 | BURKE, P., Venetië en Amsterdam. Een onderzoek naar elites in de zeventiende eeuw. Uit het Engels vertaald door R. de Roo-Raymakers.Amsterdam, Agon, 1991. 183 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 598613 | BURNE, A.H., The art of war on land. Illustrated by campaigns and battles of all ages. With a foreword by J.N. Kennedy. With 23 maps and 11 diagrams.London, Methuen, 1944. (XII) 227 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 590295 | BURUMA, I., A Japanese mirror. Heroes and villains of Japanese culture. London, Cape, 1984. (XIV) 242 pp. linnen + omslag. Illustraties. First edition | Euro 15,00 |
| 601356 | BURY, J.B., A history of Greece to the death of Alexander the Great. Third edition. Revised by R. Meiggs.London, Macmillan, 1959. (XXVI) 925 pp. linnen. Illustraties. *boekblok waterschade* | Euro 11,50 |
| 581544 | BUSCHOR, E., Grab eines attischen Mädchens. München, Bruckmann 1941 (2e). 72 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekstempel, band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 582798 | BUSKEN HUET, C., Het land van Rembrandt. Studiën over de Noordnederlandsche beschaving in de zeventiende eeuw. Haarlem, Tjeenk Willink, 1941 (6e). (X) 642 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, band deels verkleurd* | Euro 15,00 |
| 581843 | BUSOLT, G., Die griechischen Staats- und Rechtsaltertümer. München, Beck, 1892 (2e herz.). (VIII) 502 pp. halflinnen. Illustraties. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 4,1,1) *rug gerepareerd* | Euro 25,00 |
| 587010 | BUSSELS, M., CLAASSEN, A., DIJKMANS, J., Bijdrage tot de geschiedenis van Hamont. Hamont, Gemeentebestuur, 1976. 384 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 598741 | BUUREN, H. VAN, De consolidatie van de onafhankelijkheid der Verenigde Staten van Amerika (1763-1795).Utrecht, z.u., 1949. 266 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 12,50 |
| 585410 | BYMHOLT, B., Geschiedenis der arbeidersbeweging in Nederland. Herdruk van de editie van 1894 met een nieuw register en een biografische schets. 2 dln.Amsterdam, Van Gennep, 1976. (LXVI) 382, (IV) 383-809 pp. paperback. (De Nederlandse arbeidersbeweging) *ruggen licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 580506 | BYRON, R., The byzantine achievement. An historical perspective A.D. 330-1453. London, Routledge, 1987 (2e). (XXXII) 338 pp. linnen + omslag. | Euro 50,00 |
| 595055 | BYVANCK, A.W., BOER, W. DEN, KAMPMAN, A.A., LOCHER, T.J.G., Varia historica aangeboden aan professor doctor A.W. Byvanck ter gelegenheid van zijn zevenstigste verjaardag door de historische kring te Leiden. Assen, Van Gorcum, 1954. (X) 285 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A. de Buck, J.J.L. Duyvendak, I.J. Brugmans | Euro 15,00 |
| 576094 | BYVANCK, A.W., De voorgeschiedenis van Nederland. Met 76 afbeeldingen op 36 platen, 18 afbeeldingen en kaarten in den tekst. Leiden, Brill, 1944 (3e herz.). (XII) 250 pp. halflinnen. Illustraties. *naam op schutblad en titelpagina* | Euro 10,00 |
| 595016 | BYVANCK, A.W., Nederland in den Romeinschen tijd. 2 delen.Leiden, Brill, 1945 (3e). (VIII) 308, (VIII) 309-742 pp. halflinnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, banden geplastificeerd*Deel 1 met 47 afbeeldingen op 24 platen en 8 kaarten in den tekst, Deel 2 met 82 afbeeldingen op 40 platen en 25 fig. in den tekst waaronder 13 kaarten | Euro 25,00 |
| 586178 | CADETTEN-ALMANAK, Cadetten-Almanak voor 1915. Nieuwe serie. Negentiende jaargang. Koninklijke Militaire Academie en Cadettenschool.Breda, Broese, 1915. (CXLVI) 96 pp. linnen. Illustraties. *band vlekkig, binding iets los* | Euro 20,00 |
| 582229 | CAENEGEM, R.C. VAN, Over koningen en bureaucraten. Oorsprong en ontwikkeling van de hedendaagse staatsinstellingen.Amsterdam, Elsevier, 1977. 383 pp. linnen + omslag. (EHB) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 587682 | CAENEGEM, R.C. VAN, Over koningen en bureaucraten. Oorsprong en ontwikkeling van de hedendaagse staatsinstellingen.Amsterdam, Elsevier, 1980 (2e). 383 pp. paperback. (EHB) | Euro 10,00 |
| 586626 | CAENEGEM, R.C. VAN, Over koningen en bureaucraten. Oorsprong en ontwikkeling van de hedendaagse staatsinstellingen.Amsterdam, Elsevier, 1977. 383 pp. linnen. (EHB) | Euro 11,50 |
| 601260 | CAESAR, C. IULIUS, GELZER, M., Caesar. Der politiker und Staatsmann. Unveränderter Nachdruck der 6., neu bearbeiteten und erweiterten Auflage 1960.Wiesbaden, Steiner, 1983. (XII) 320 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 598862 | CALASSO, R., De bruiloft van Cadmus en Harmonia. Mythologie als begin van de geschiedenis. Vertaald uit het Italiaans door E. van der Pluym.Amsterdam, WB, 1991. 338 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 600719 | CALASSO, R., De bruiloft van Cadmus en Harmonia. Mythologie als begin van de geschiedenis. Vertaald uit het Italiaans door E. van der Pluym.Amsterdam, WB, 1991 (2e). 338 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 591748 | CALI, F., Die griechische Sendung. Dorische Tempel im Mittelmeerraum. Fotografien von S. Moulinier. Übertr. von V. Hell. Wiesbaden, RVA, z.j. (XXX ) 182 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 599972 | CALJÉ, P.A.J., HOLLANDER, J.C. DEN, De nieuwste geschiedenis.Utrecht, Spectrum, 1996 (3e herz.). 676 pp. paperback. Bibliografie. (Aula, 842) | Euro 10,00 |
| 596744 | CALLENS, J., (ED.), Re-discoveries of America. The meeting of cultures.Brussels, VUB, 1993. 175 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: W. Chew, C. Krieger, A. Kaspi | Euro 10,00 |
| 597649 | CALLEWAERT, D., Biekorf 1890-1960. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1969. (IV) 505 pp. gebonden. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 8) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 597655 | CALLEWAERT, D., Biekorf 1961-1995. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1997. 286 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 36) *bibliotheekexemplaar* | Euro 45,00 |
| 597650 | CALLEWAERT, D., Rond den heerd 1865 - 1902. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1966. (XXX) 320 pp. gebonden. Illustraties. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 3) *bibliotheekexemplaar* | Euro 30,00 |
| 590364 | CAMMAERT, A.P.M., Het verborgen front. Geschiedenis van de georganiseerde illegaliteit in de provincie Limburg tijdens de tweede wereldoorlog. 2 delen. Leeuwarden, Eisma, 1994. (LII) 574, (XVI) 575-1261 pp. gebonden. Dissertatie. Illustraties. (Maaslandse monografieën, 55, 56) | Euro 40,00 |
| 587888 | CAMPFENS, M., (RED.), De Nederlandse archieven van het Internationaal instituut voor sociale geschiedenis te Amsterdam. Met medewerking van B. Duijsings en A. Welcker.Amsterdam, IISG, 1989 (2e herz.) (XXXII) 504 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 004002 | CANARIS, W., ABSHAGEN, K.H., Canaris. Patriot und Weltbürger. Stuttgart, UDV, 1955 (22.-26.T). 409 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 597175 | CAPELLE, H. VAN, BOVENKAMP, A.P. VAN DE, De Berkhof. Hitlers verborgen machtscentrum.Hoevelaken, Verba, 1994. 204 pp. paperback. Illustraties. *tekst en stiftstrepen op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599848 | CAPELLE, H. VAN, BOVENKAMP, A.P. VAN DE, De Berkhof. Hitlers verborgen machtscentrum.Hoevelaken, Verba, 1994. 204 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591816 | CARMICHAEL, S., HAMILTON, C.V., Black power. De ideologie van de zwarte macht in de Verenigde Staten. Vert. W. Wilmink. Amsterdam, Van Gennep, 1969. 217 pp. paperback. (KB) | Euro 10,00 |
| 591815 | CARSON, C., GARROW, D.J., GILL, G., (ED.), The eyes on the prize. Civil rights reader. Documents, speeches, and firsthand accounts from the black struggle, 1954-1990. New York, Penguin, 1991. (XIV) 764 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 587696 | CARY, M., DENNISTON, J.D., WIGHT DUFF, J., (ED.), The Oxford classical dictionary. With the assistance of H.J. Rose, H.P. Harvey, A. Souter.London, OUP, 1957 (4e). (XX) 971 pp. linnen. Bibliografie. *band gevlekt en verkleurd, boekblok lichte waterschade, naam op schutblad* | Euro 40,00 |
| 595458 | CARY, M., A history of Rome down to the reign of Constantine. With illustrations and maps.London, Macmillan, 1962 (2e). (XVI) 820 pp. linnen. Illustraties. *enkele pen- en potloodaantekeningen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 015909 | CASIMIR, R., Het Nederlandsch lyceum van 1909 tot 1934. Groningen, Wolters, 1934. 310 pp. linnen. Illustraties. *band licht vlekkig* | Euro 15,00 |
| 592164 | CASTELNAU, J., Le comité de salut public 1793-1794. Paris, Hachette, 1941. 253 pp. ingenaaid. (Le rayon d'histoire) *naam op schutblad, gebruikssporen* | Euro 10,00 |
| 599926 | CATE, C.L. TEN, Tot glorie der gerechtigheid. De geschiedenis van het brandmerken als lijfstraf in Nederland.Amsterdam, WU, 1975. 228 pp. paperback. Illustraties. (UH) *omslag verkleurd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 011630 | CATHARINA II, FLEISCHACKER, H., Mit Feder und Zepter. Katharina II. als Autorin. Stuttgart, DVA, 1978. 208 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 599665 | CATHARINA II, GAXOTTE, P., FROMENT-MEURICE, G., LARTÉGUY, J., Catharina van Rusland. Nederlandse vertaling: B. Bekman.Hasselt, Heideland, 1962. 295 pp. gebonden. Portret. Illustraties. (Genie en wereld) | Euro 12,50 |
| 599663 | CATHARINA II, LAVATER-SLOMAN, M., Katharina und die russische Seele. Die Lebensgeschichte Katharinas II. von Russland 1729-1996. Mit 16 ganzseitigen Kunstdruckbeilagen, sowie mehreren Illustrationen und Karten im Text.Zürich, Morgarten, z.j. (5e). 521 pp. halflinnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 579903 | CATHARINA II, Memoiren der Kaiserin Katherina II. Berlin, Gnadenfeld, 1924. 328 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 597965 | CATHARINA II, Memoiren. Mit 29 Abbildungen.Aus dem Franz. und Russ. übertr. von E. Boehme. Neu durchgesehene Fassung. Hrsg. und mit einem Nachwort und Anmerkungen versehen von A. Grasshof. Mit der Vorrede von A. Herzen zur Erstausgabe von 1859. 2 delen. München, Beck, 1990. 382, 386 pp. linnen + omslag. Portet. Illustraties. (Bibliothek des 18. Jahrhunderts) | Euro 16,00 |
| 582016 | CAVAIGNAC, G., La formation de la Prusse contemporaine. Les origines - le ministère de Stein (1806-1808).Paris, Hachette, 1891. (VIII) 510 pp. halflinnen. *bovenzijde rug licht beschadigd, binnenzijde band ingescheurd, papier lichte waterschade* | Euro 25,00 |
| 586068 | CENTRAAL BUREAU VOOR GENEALOGIE, (RED.), Jaarboek van het Centraal Bureau voor Genealogie en het iconografisch bureau. Deel 42.Den Haag, CBVG, 1988. 295 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595823 | CENTRAAL BUREAU VOOR GENEALOGIE, Jaarboek van het Centraal bureau voor genealogie. Deel 58.Den Haag, CBVG, 2004. 277 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595824 | CENTRAAL BUREAU VOOR GENEALOGIE, Jaarboek van het Centraal bureau voor genealogie. Deel 59.Den Haag, CBVG, 2005. 281 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595825 | CENTRAAL BUREAU VOOR GENEALOGIE, Jaarboek van het Centraal bureau voor genealogie. Deel 60.Den Haag, CBVG, 2006. 287 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 596562 | CEPPI, C.B., CONFUORTO, N., (RED.), Firenze e la Toscana dei Medici nell'Europa del cinquecento. La corte il mare i mercanti. La rinascita della scienza. Editoria e società. Astrologia, magia e alchemia.Firenze, Edizione medicee, 1980. 438 pp. ingenaaid. Illustraties. *boekblok enkele koffievlekken* | Euro 20,00 |
| 596010 | CHAMBERS, W., Witness.New York, Random, 1952. (VIII) 808 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad*First printing | Euro 25,00 |
| 591471 | CHAMOUX, F., De Griekse beschaving in de archaïsche en klassieke periode. Vertaling O. Damsté.Leiden, Sijthoff, 1965. 476 pp. linnen. Illustraties. (Galerij der beschavingen) | Euro 12,50 |
| 600864 | CHANDLER, S., ROBB, R.W., Front-line intelligence. Washington, Infantry Journal Press, 1946. 183 pp. linnen. *rug verkleurd, vlek op voorplat, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 000244 | CHARLES X, NABOUR, É. LE, Charles X. Le dernier roi. Paris, Lattès, 1980. 406 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 008712 | CHAVANNES, M., Frankrijk achter de schermen. De stille revolutie van een trotse natie. Amsterdam, Prometheus, 2002 (8e herz.). 318 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad met stickertjes overgeplakt* | Euro 10,00 |
| 595698 | CHLEDOWSKI, C. VON, Rom. Die Menschen der Renaissance. Autorisierte Übersetzung aus dem Polnischen von R. Schapire.München, Müller, 1919 (5.-7. T.). 524 pp. halfleer. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd, tekst op schutblad doorgestreept, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 591732 | CHONIATES, NIKETAS, Kaisertaten und Menschenschicksale im Spiegel der schönen Rede. Reden und Briefe des Niketas Choniates. Übers., eingel. und erklärt von F. Gabler. Graz, Styria, 1966. 403 pp. linnen. (Byzantinische Geschichtsschreiber, 11) *bibliotheeksticker en stempel* | Euro 15,00 |
| 598036 | CHROETSJOV, N., BLOOMFIELD, L.P., CLEMENS, W.C., GRIFFITHS, F., Khrushchev and the arms race. Soviet interests in arms control and disarmament 1954-1964.Cambridge, MIT, 1966. 338 pp. linnen. *omslag op binnenzijde voorplat geplakt, enkele potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 592778 | CHURCHILL, W.S., BROAD, L., Winston Churchill. Nederlandse bewerking en vertaling: T. Joekes.Amsterdam, Elsevier, 1952. 448 pp. linnen. Illustraties. *binding iets los* | Euro 10,00 |
| 594620 | CHURCHILL, W.S., Geschiedenis van de Engels sprekende volken. Vertaling J. Kooy. 4 delen.Amsterdam, Elsevier, 1956. 424, 352, 340, 336 pp. linnen.Deel 1: De geboorte van Brittannië, Deel 2: De nieuwe wereld, Deel 3: De tijd der revoluties, Deel 4: De grote democratieën | Euro 30,00 |
| 599931 | CHURCHILL, W.S., Memoires over de tweede wereldoorlog. Nederlandse vertaling. 10 delen.Amsterdam, Elsevier, 1948. linnen. Portret. Illustraties. *boven en onderzijde ruggen licht beschadigd* | Euro 50,00 |
| 581578 | CLAESSENS, A., Over de bronnen en de geschiedenis van het imperium der Lagiden. Leuven, z.u., 1960. (IV) 422 pp. ingenaaid. *naam auteur op titelpagina, bibliotheekstempel* | Euro 25,00 |
| 596718 | CLARKE, R.A., Tegen alle vijanden. Hoe Amerika Al-Qaeda onderschatte. Vertaald door H. van Cuijlenborg, S. de Jong, T. Ram en H. van der Vegt.Amsterdam, Bakker, 2004. 349 pp. paperback. *ezelsoren* | Euro 10,00 |
| 579885 | CLERCQ, L. DE, Tijdschriften Antwerpen-stad (1850-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1974. (IV) 483 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 18) *bibliotheekexemplaar* | Euro 45,00 |
| 014801 | CLOGG, M.J., CLOGG, R., (RED.), Greece. Oxford, Clio, 1980. (XVIII) 224 pp. gebonden. (World bibliographical series, 17) *bibliotheekexemplaar*This bibliography provides essential guidance for all those wishing to acquire an informed understanding of present-day Greece and the forces which have shaped her society | Euro 20,00 |
| 585470 | COENEN, H., (RED.), Naar een brede vakbeweging. Utrecht, Konstapel, 1982. 239 pp. paperback. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: T. Houtveen, P. Moosdorff, L. Beukema | Euro 7,00 |
| 591753 | COFFIN, T.P., (ED.), Our living traditions. An introduction to American folklore. New York, Basic, 1968 (3e). (XVIII) 301 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: M. Leach, D. Yoder, B.R. Buckley | Euro 12,50 |
| 585554 | COHEN, A., In opstand. Amsterdam, Van Oorschot, 1967. 232 pp. ingenaaid. (Stoa) | Euro 7,00 |
| 585551 | COHEN, A., Uiterst links. Journalistiek werk 1887-1896. Samengest. en ingel. door R. Spoor. Amsterdam, Engelbewaarder, 1980. 200 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (De Engelbewaarder, 19) | Euro 7,00 |
| 585552 | COHEN, A., Van anarchist tot monarchist. 2 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1961. 164, (IV) 165-350 pp. ingenaaid. (Stoa) *ruggen licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 591237 | COHN, N., Démonolâtrie et sorcellere au Moyen Âge. Fantasmes et réalités. Traduit de l'anglais par S. Laroche et M. Angeno. Paris, Payot, 1982. 317 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 579259 | COLE, G.D.H., POSTGATE, R., The common people 1746-1946. London, Methuen, 1964 (3e). (X) 742 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 22) *omslag licht beschadigd*Story of the working classes in England | Euro 10,00 |
| 587944 | COLENBRANDER, H.T., Inlijving en opstand. Geillustreerd onder toezicht van N. Beets. Amsterdam, Meulenhoff, 1913. (X) 320 pp. linnen. Portret. Illustraties. (NHB, 7) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 591971 | COLENBRANDER, H.T., Studiën en aanteekeningen over Nederlandsche politiek (1909-1919). Verval van het liberalisme. De Kuyper. Mr. Heemskerk. Mr. Cort van der Linden. Nederland tijdens den wereldoorlog. Het Nederlandsch-Belgische vraagstuk.'s-Gravenhae, ZHBH, 1920. (VIII) 409 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, platten licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 594709 | COLIJN, H., PUCHINGER, G., Colijn en het einde van de coalitie. De geschiedenis van de kabinetsformaties 1918-1924. Kampen, Kok, 1969. (VI) 602 pp. paperback. Portret. Illustraties. Dissertatie. | Euro 30,00 |
| 585569 | COLLECTIEF, Het radencommunisme. Grondbeginselen van communistische productie en distributie.Den Haag, Boucher, z.j. 283 pp. paperback. (Manifesten) | Euro 8,00 |
| 595200 | COLUMBUS, C., LANDSTRÖM, B., Columbus. De geschiedenis van Don Cristóbal Colón admiraal ter zee en zijn vier reizen om de west naar Indië naverteld naar bronnen uit zijn tijd. Vert. door E. Giphart. Amsterdam, Van Kampen, 1968. 208 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595182 | COLUMBUS, C., MÄRZ, J., Christoph Kolumbus und Die Entdeckung der Neuen Welt. Mit 46 Text-Abbildungen und einer Karte zu den Reisen des Kolumbus. Leipzig, Spamer, 1906. 174 pp. halflinnen. Illustraties. Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 595189 | COLUMBUS, C., De ontdekking van Amerika. Scheepsjournaal 1492-1493. Vertaling en annotatie H. Werner. Redactie en inleiding W. Uitterhoeve. Nijmegen, SUN, 1992 (2e). 239 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 599300 | COLUMBUS, C., De ontdekking van Amerika. Scheepsjournaal 1492-1493. Vertaling en annotatie H. Werner. Redactie en inleiding W. Uitterhoeve. Nijmegen, SUN, 1991. 239 pp. paperback. Portret. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 580861 | COMNENA, ANNA, The Alexiad of the princess Anna Comnena. Being the history of the reign of her father, Alexius I, emperor of the Romans, 1081-1118 A.D. Transl. by E.A.S. Dawes.London, Routledge, 1967 (repr. 1928). (VIII) 439 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch., naam op schutbl., enkele potl.-penaant.*First published 1928 by Kegan Paul, Trench Trubner & co. ltd | Euro 40,00 |
| 601189 | CONFERENTIE VAN BRETTON WOODS, Verslag van de monetaire en financieele conferentie der vereenigde volken, gehouden te Bretton Woods, New Hampshire, van 1 tot en met 22 juli 1944, en in het bijzonder nopens de Nederlandsche deelneming daaraan.Z.p., z.u., z.j. (IV) 105 pp. halflinnen.Typoscript | Euro 15,00 |
| 599364 | CONRAD, R., The destruction of Brazilian slavery 1850-1888.Berkeley, UCP, 1972. 344 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, omslag iets verkleurd* | Euro 16,00 |
| 599662 | CONSTANDSE, A.L., Dertig jaar sowjet-politiek. Z.p., Plutarchus, 1947. 208 pp. halflinnen. *band iets verkleurd, naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 586884 | CONSTANDSE, A.L., Dertig jaar sowjet-politiek. Z.p., Plutarchus, 1947. 208 pp. halflinnen. *voorplat iets vlekkig* | Euro 8,00 |
| 597682 | COPPENS, T., De vrouwen van Willem van Oranje. Baarn, ZHUM, 1983 (4e). 301 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 597185 | CORBIN, A., Het verlangen naar de kust. Vert. uit het Frans door J. Holierhoek.Nijmegen, SUN, 1989. 430 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 594982 | CORNELISSEN, I., HARMSEN, G., JONG, R. DE, (RED.), De taaie rooie rakkers. Een documentaire over het socialisme tussen de twee wereldoorlogen.Utrecht, Ambo, 1965. 317 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 585540 | CORNELISSEN, I., HARMSEN, G., JONG, R. DE, (RED.), De taaie rooie rakkers. Een documentaire over het socialisme tussen de twee wereldoorlogen.Utrecht, Ambo, 1965. 317 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,50 |
| 579067 | CORNELL, R., Youth and communism. An historical analysis of international communist youth movements. New York, Walker, 1965. (VIII) 239 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, papier gebruind* | Euro 11,50 |
| 586049 | CORSON, W.R., TRENTO, S.B., TRENTO, J.J., Infiltraties. Sovjetagenten in de CIA. Vert. F. Visser. Houten, De Haan, 1989. 424 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597574 | CORTI, E.C.C., Unter Zaren und gekrönten Frauen. Schicksal und Tragik europäischer Kaiserreiche an Hand von Briefen, Tagenbüchern und Geheimdokumenten der Zarin Marie von Russland und des Prinzen Alexander von Hessen. Mit 37 Bildtafeln bisher meist unbekannter Photos. Graz, Styria, 1953 (14e). (XVIII) 449 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en verkleurd* | Euro 11,50 |
| 599885 | CORTI, E.C.C., Der Zauberer von Homburg und Monte Carlo. Mit sechzehn Bildtafeln.Leipzig, Insel, z.j. 346 pp. linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 583006 | COURTNEY, M.A., Cornish feasts and folk-lore. Revised and reprinted from the folk-lore society journals, 1886-87. With a new foreword by A.E. Green. East Ardsley, EP, 1973. (XVIII) (VIII) 208 pp. linnen + omslag.*naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 016926 | CRAIG, G.A., GEORGE, A.L., Force and statecraft. Diplomatic problems of our time. New York, OUP, 1990 (2e). (XIV) 310 pp. paperback. *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 10,00 |
| 587119 | CRIENS,S.R., (RED.), Literatuuroverzicht van de Nederlandse Antillen. Amsterdam, Sticusa, 1985 (7e). (XVI) 415 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 582334 | CRISPI, F., Die Memoiren Francesco Crispi's. Erinnerungen und Dokumente. Hrsg. von T. Palamenghi-Crispi. Deutsch von W. Wichmann-Rom. Mit dem Porträt Crispi's in Doppellichtdruck.Berlin, Fontane, 1912 (2. T.). (XII) 490 pp. linnen. Portret. *band vlekkig, bibliotheekstempel, schutblad licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 588620 | CROMPTON, G.W., Trade unions in the Victorian age. Debates on the issue from 19th century critical journals. With an introduction. 4 delen. Westmead, Gregg, 1973. linnen. (Victorian social conscience) *bibliotheekstempels* | Euro 20,00 |
| 597282 | CROMWELL, O., CARLYLE, T., Oliver Cromwell's letters and speeches: with elucidations. In four volumes.Leipzig, Tauchnitz, 1861. (XIV) 325, (X) 376, (X) 442, (VIII) 444 pp. halflinnen + linnen.(Collection of British authors, 560-563) *boekblokken licht roestvlekkig, band deel 1 licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 007828 | CROSBY, A.W., The measure of reality. Quantification and western society, 1250-1600. Cambridge, UP 1997 (3e). (XII) 245 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 594960 | CROUTIER, A.L., Taking the waters. Spirit, art, sensuality.New York, Abbeville, 1992. 224 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 568767 | CULLEN, M.S., Der Reichstag. Die Geschichte eines Monumentes. Stuttgart, Parkland, 1990 (2e). 448 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 012702 | CUNNINGHAM, H., Het kind in het westen. Vijf eeuwen geschiedenis. Vertaald door A. van den Tempel. Amsterdam, Van Gennep, 1997. 287 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 578580 | CUSTINE, A.L.L. DE, KENNAN, G.F., The marquis de Custine and his 'Russia in 1839'. London, Hutchinson, 1972. (XII) 145 pp. linnen. Illustraties. 'La Russie en 1839', Paris 1843 | Euro 12,50 |
| 010231 | DAERDEN, K., Limburgse tijdschriften (1880-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1974. (XXXII) 412 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 20) *bibliotheekexemplaar* | Euro 45,00 |
| 595932 | DAHMUS, J., Seven medieval kings.London, Allen, 1967. 344 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Justinian, Harun al-Rashid, Charlemagne, Henry II, Frederick II, Louis IX, Louis XI, | Euro 12,50 |
| 597265 | DANIELS, G., (RED.), Life im Krieg. Aus dem Engl. übertr. von W. Schmaltz.Z.p., Time-Life, 1982 (2e). 302 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 599686 | DANILOV, A.A., GORINOV, M.M., LEONOV, S.V., The history of Russia. The twentieth century. Translated by G. Ustinova. Translated and edited by V.E. Hammond.Z.p., Heron, 1996. (VIII) 402 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 601147 | DARAKI, M., Dionysos.Paris, Arthaud, 1985. 284 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 005225 | DARNTON, R., De grote kattenslachting en andere episoden uit de culturele geschiedenis van Frankrijk. Vertaald door E. Dabekausen, B. de Lange en T. Maters. Amsterdam, Bakker, 196. 352 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 016364 | DAVIDSON, E., Wie war Hitler möglich? Der Nährboden einer Diktatur. Deutsch von H. Kusterer. Düsseldorf, Econ, 1980. 541 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591615 | DAVIES, G., KEELER, M.F., (ED.), Bibliography of British history. Stuart period 1603-1714.London, OUP, 1970 (2e). (XXXVI) 734 pp. gebonden. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd*First edition: 1928 by G. Davies | Euro 20,00 |
| 599766 | DEKKERS, C.A., VROEMEN, L.P.J., De zwarte herfst. Arnhem 1944. De worsteling van mensen in oorlogstijd. Authentiek relaas van ooggetuigen. Tweede druk, met supplement.Arnhem, Gijsbers & Van Loon, 1989. 335 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 601262 | DELCOURT, M., Héphaistos ou la légende du magicien. Précédé de 'La magie d'Héphaistos' par A. Green.Paris, Belles lettres, 1982. 251 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Confluents psychanalytiques) | Euro 10,00 |
| 601153 | DELCOURT, M., L'oracle de Delphes.Paris, Payot, 1981. 295 pp. paperback. Bibliografie. *omslag iets verkleurd* | Euro 12,50 |
| 597183 | DEMEY, J., De historische twee-eenheid der Nederlanden. Bestendige kloof in toenadering.Nijmegen, Gottmer, 1978. 214 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 585744 | DENEKAMP, P., DUYVENDAK, J.W., HOFMAN, J., Ontwapenend. Geschiedenis van 25 jaar PSP. Amsterdam, z.u., 1982. 279 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 011426 | DEPRAETERE, L., Brugse almanakken (1683-1850). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1979. (LII) 445 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 30) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 585985 | DERRY, J., English politics and the American revolution. London, Dent, 1976. (VIII) 215 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 599690 | DESCHNER, G., (RED.), Der 2. Weltkrieg. Bilder Daten Dokumente.Gütersloh, Bertelsmann, 1968. 687 pp. linnen. Illustraties. *knepen ingescheurd*Mit Beiträgen van u.a.: H. Michaelis, F. Ruge, E. Schraepler. Bildtexte: G. Deschner, H.F. Müller-Hagen, F. Ruge, O.E. Schüddekopf | Euro 15,00 |
| 592161 | DESMOULINS, C., LABRACHERIE, P., Camille Desmoulins. Grandeur et misère d'une âme ardente. Paris, Hachette, 1948. 252 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Le rayon d'histoire) *omslag licht gevlekt, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 592160 | DESMOULINS, C., MORTON, J.B., Camille Desmoulins (And other studies of the French revolution). London, Laurie, 1950. 208 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586637 | DET, E.J. VAN, Zestig jaren bondsleven 1874-1934. Gedenkboek van de Bond van Nederlandse onderwijzers. Met een voorwoord namens het hoofdbestuur doot T.J. Thijssen. Bandversiering door Johan van Hell. Eerste deel.Amsterdam, Volharding, 1939. (X) 384 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591969 | DETH, J.W. VAN, VIS, J.C.P.M., Regeren in Nederland. Het politieke en bestuurlijke bestel in vergelijkend perspectief. Assen, Van Gorcum, 1995. (X) 281 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 584499 | DETTMERING E., GRENZ, R., (HRSG.), Marburger Geschichte. Rückblick auf die Stadtgeschichte in Einzelbeiträgen. Im Auftrag des Magistrats der Universitätsstadt Marburg, herausgegebenMarburg, z.u., 1980. (XII) 1112 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, vlekjes op een aantal pagina's*Met bijdragen van o.a.: K.E. Demandt, O. Volk, J.D. Cobb | Euro 30,00 |
| 599667 | DEUGD, N. DE, Ukraine and the issue of participation with the Euro-Atlantic security community. The difference between policy-on-paper and policy-in-practice.Groningen, z.u., 1977. (X) 186 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 599735 | DEURSEN, A.T. VAN, Het kopergeld van de Gouden Eeuw. 4 delen. Assen, Van Gorcum, 1978-1980. 158, 140, 138, (X) 148 pp. paperback. Illustraties. *enkele potlood- penaantekeningen*Deel 1: Het dagelijks brood, Deel 2: Volkskultuur, Deel 3: Volk en overheid, Deel 4: Hel en Hemel | Euro 12,50 |
| 581795 | DEURSEN, A.T. VAN, Professions et métiers interdits. Un aspect de l'histoire de la révocation de l'édit de Nantes. Groningen, Wolters, 1960. 395 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *stempel binnenzijde voorplat, omslag licht beduimeld* | Euro 25,00 |
| 595313 | DEUTSCHER BUNDESTAG, Fragen an die deutsche Geschichte. Ideen, Kräfte, Entscheidungen von 1800 bis zur Gegenwart. Historische Ausstellung im Reichstagsgebäude in Berlin. Katalog. Bonn, Deutscher Bundestag, 1985 (11e). 456 pp. paperback. Illustraties. *schutblad voorin uitgescheurd* | Euro 11,50 |
| 597967 | DEUTSCHER, I., Oorlog of vrede. Rusland na Stalin's dood. Met een voorwoord van H.A. Lunshof. Amsterdam, Elsevier, 1953. (VIII) 188 pp. ingenaaid. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 585843 | DIANA, MORTON, A., Diana in haar eigen woorden. Volledig herziene editie. Vertaling: Studio Imago, L. van Twisk e.a.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1997. 288 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595898 | DIANA, MORTON, A., Diana in haar eigen woorden. Volledig herziene editie. Vertaling: Studio Imago, L. van Twisk e.a.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1997. 288 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595312 | DIBIE, P., Ethnologie de la chambre à coucher.Paris, Grasset, 1987. 306 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 587665 | DIEDERIKS, H.A., (RED.), 'Van oproeren en stakingen'. Sociale en politieke mobilisering in Europa, 1500-1850.Den Haag, Nijhoff, 1981. (VI) 264 pp. ingenaaid. *rug verkleurd*Met bijdragen in het Nederlands en het Engels van o.a.: J.J.A. van Doorn, L.A. Tilly, L.J. Rowe | Euro 10,00 |
| 591920 | DIEMER, H., Het duitsche nationaal-socialisme. De west-europeesche democratie op de proef gesteld. Kampen, Kok, 1934. 224 pp. linnen. Illustraties. *enkele penstrepen* | Euro 12,50 |
| 579153 | DIEREN, W. VAN, (RED.), Een grondige zaak. 50 jaar Vuilafvoer Maatschappij VAM, 1929-1979.Amsterdam, VAM, 1979. 167 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600723 | DIFEREE, H.C., Ons glanstijdperk. Bladzijden uit onze geschiedenis als handelsnatio tijdens de zeventiende eeuw.Amsterdam, Vennootschap letteren en kunst, 1910. (VIII) 159 pp. halflinnen. | Euro 11,50 |
| 002039 | DIJK, I. VAN, Blaise Pascal. Girolamo Savonarola. Jeanne d'Arc. Historische schetsen.Groningen, Noordhoff, 1911 (2e). (IV) 173 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 594516 | DIJK, J. VAN, LIMBURG, J.H., NIEUWENHUYZEN, J. VAN DE, (RED.), Geschiedenis van A tot Z.Utrecht, Spectrum, 1998 (2e herz.). 474 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 599758 | DILLEN, J.G. VAN, Mensen en achtergronden. Studies uitgegeven ter gelegenheid van de tachtigste jaardag van de schrijver.Groningen, Wolters, 1964. 571 pp. linnen. Bibliografie. Portret. | Euro 15,00 |
| 591523 | DIMITROFF, G., Dimitroff klaagt aan. Brieven en aantekeningen uit de tijd van de gevangenschap en van het Leipziger proces. Met acht nog niet gepubliceerde facsimilé's en vijf foto's. Verzameld en van commentaar voorzien door A. Kurella. Vert. door I. Carvalho. Amsterdam, Nederlandsche keurboekerij, 1935. (VIII) 191 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *rug licht beschadigd, schutbladen roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 599556 | DINGER HATTINK, R.E., De Brusselse opstand van augustus 1830.Leiden, z.u., 1930. (X) 134 pp. ingenaaid. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar, voorplat los, omslag verkleurd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 586788 | DITFURTH, J., Durch unsichtbare Mauern. Wie wird so eine links?Köln, Kiepenheuer, 2002. 285 pp. gebonden + omslag. | Euro 10,00 |
| 572298 | DITTRICH, Z.R., GOUDOEVER, A.P. VAN, Sovjet Rusland 1917-1953. M.m.v. J.G.M. Ruigrok. Utrecht, HES, 1985. 192 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 584461 | DITTRICH, Z.R., GOUDOEVER, A.P. VAN, De Sovjet-Unie na 1953. Utrecht, HES, 1986. 162 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 594928 | DITTRICH, Z.R., WERVEKE, H. VAN, (RED.), De wereld na 1945. Bussum, De Haan, 1973. 240 pp. paperback. Illustraties. *papier licht gebruind, 1 pagina los*Met bijdragen van o.a.: J.W. Schulte Nordholt, H.W. von der Dunk, K.L. Roskam | Euro 10,00 |
| 007334 | DITTRICH, Z.R., Hitler's weg naar de macht. De regering-Von Papen. Utrecht, Oosthoek, 1951. (VIII) 227 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd en vlekkig* | Euro 10,00 |
| 586290 | DITZHUYZEN, R.E. VAN, Oranje-Nassau. Een biografisch woordenboek. Haarlem, Becht, 1992. 269 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 585439 | DIVENDAL, J., KOPER, A., WEEZEL, M. VAN, (RED.), De moeizame destalinisatie van de CPN. Documentatie over het conflict tussen de CPN en de Bruggroep - toen en nu.Amsterdam, Van Gennep, 1982. 238 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: H. Gortzak, A. Roelofs, A. Bleich | Euro 7,50 |
| 586046 | DIWALD, H., ZEEDEN, E.W., MANDROU, R., Propyläen Geschichte Europas. 6 dln.Frankfurt a.M., Propyläen, 1992. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *deel 6 vlek op boekblok*Dl 1: Anspruch auf Mündigkeit um 1400-1555 (H. Diwald), Dl 2: Hegemonialkriege und Glaubenskämpfe 1556-1648 (E.W. Zeeden), Dl 3: Staatsräson und Vernunft 1649-1775 (R. Mandrou, übertr. M. Erbe), Dl 4: Der Durchbrauch des Bürgertums 1776-1847 (E. Weis), Dl 5: Staatensystem als Vormacht der Welt 1848-1918 (T. Schieder), Dl 6: Die Krise Europas. Seit 1917 (K.D. Bracher). Dl 1-5: Ungekürzter fotomechanischer Nachdruck 1975-1981, Dl 6: Aktualisierte Ausgabe 1976 | Euro 80,00 |
| 005015 | DOBOSI, A., Geschichtlicher Abriß über die Rumänen in Maramures. Bucuresti, z.u., 1940. 22 pp. ingenaaid. *omslag gevlekt, hoekje uit omslag en pagina geknipt*Met kaart. Frakturschrft | Euro 10,00 |
| 597119 | DONNERT, E., Das russische Zarenreich. Aufstieg und Untergang einer Weltmacht. München, List, 1992. 476 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 17,50 |
| 589438 | DONNERT, E., Das russische Zarenreich. Aufstieg und Untergang einer Weltmacht. München, List, 1992. 476 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 597193 | DONNERT, E., Russland im Zeitalter der Aufklärung.Leipzig, Edition Leipzig, 1983. 230 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 002148 | DONY, M., Brusselse tijdschriften (1855-1860). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1978. (XXXIV) 329 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 28) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 597336 | DOORN, K. VAN, DUBBELD, G., ROSIELLE, P., De beheerste vakbeweging. Het NVV tussen loonpolitiek en loonstrijd 1959-1973. Met een voorwoord van F. Leijnse.Amsterdam, Van Gennep, 1976. 568 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 585408 | DOORN, K. VAN, DUBBELD, G., ROSIELLE, P., De beheerste vakbeweging. Het NVV tussen loonpolitiek en loonstrijd 1959-1973. Met een voorwoord van F. Leijnse.Amsterdam, Van Gennep, 1976. 568 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 595524 | DOUGLAS, R.M., (ED.), The Scots book.London, Chambers, 1953 (Reprint 1935). 367 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 581524 | DRACONTIUS, KUIJPER, D., Varia Dracontiana. Den Haag, z.u., 1958. 109 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 588536 | DRAKE, ST.C., CAYTON, H.R., Black metropolis. A study of Negro life in a northern city. Introd. by R. Wright. 2 delen.New York, Harper, 1962 (2e herz.). (XL) 377 (59), (XIV) 379-811 pp. paperback. (TB, 1086, 1087) *omslagen licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 598039 | DREES, W., Van mei tot mei. Persoonlijke herinneringen aan bezetting en verzet.Assen, Van Gorcum, 1958. (VIII) 236 pp. linnen. Portret. (Ons XXste eeuwse verleden, 1) *rug licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 595175 | DREES, W., De vorming van het regeringsbeleid. Assen, Van Gorcum, 1965. (VIII) 148 pp. linnen + omslag. (Staatkunde en burgerschap, 3) *omslag licht bechadigd* | Euro 10,00 |
| 595665 | DREES, W., De vorming van het regeringsbeleid. Assen, Van Gorcum, 1965. (VIII) 148 pp. linnen. (Staatkunde en burgerschap, 3) | Euro 10,00 |
| 000441 | DREYFUS, A., ZOLA, E., La verité en marche. L'affaire Dreyfus. Paris, Charpentier, 1901. (IV) 314 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, papier licht gebruind, enkele potloodaantekeningen*Troisième mille | Euro 12,50 |
| 586522 | DRIE, R. VAN, PLOMP, N., TANG, A. VAN DER, Genealogie. Van stamboom tot familiegeschiedenis. Utrecht, Teleac, 1988. (X) 246 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 574496 | DRUKKER, J.W., Waarom de crisis hier langer duurde. Over de Nederlandse economische ontwikkeling in de jaren dertig. Groningen, z.u., 1990. (XVI) 354 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 599687 | DUBCEK, A., VESELÝ, L., Dubcek. Biographie. Aus dem Tschechischen übertragen von P.E. Grimm.München, Kindler, 1970. 350 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 578579 | DUBCEK, A., Leben für die Freiheit. Übertr. aus dem Amerikanischen von A. Galler, B. Kaiser und U. Schäfer.München, Bertelsmann, 1993. 416 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591361 | DUBY, G., (ED.), A history of private life. II. Revelations of the medieval world. A. Goldhammer, translator.Cambridge, Belknap, 1988. (XIV) 650 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: D. Barthélemy, P. Contamine, P. Braunstein | Euro 12,50 |
| 601149 | DUBY, G., PERROT, M., (RED.), Storia delle donne in occidente. L'Antichità. A cura di P. Schmitt Pantel. Traduzioni di F. Cataldi Villari, M.P. Guidobaldi, M. Tartara, G. Viano Marogna.Bari, Laterza, 1990. (XVIII). 598 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (Storia e società)Met bijdragen van o.a.: M. Alexandre, S. Georgoudi, Y. Thomas | Euro 12,50 |
| 591464 | DUBY, G., De kathedralenbouwers. Portret van de middeleeuwse maatschappij, 980-1420. Vert. uit het Frans door G.Groot.Amsterdam, Elsevier, 1985 (3e). 359 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591408 | DUBY, G., William Marshal. The flower of chivalry. Translated from the French by R. Howard.London, Faber, 1986. 155 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *papier iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 585291 | DULLAART, P., Op onze weg zijn rozen schaars gespreid. De Arnhemse anarchisten 1894-1903. Oosterbeek, Bosbespers, 1982. 87 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583138 | DUMBARTON OAKS PAPERS, Dumbarton Oaks papers. Number thirty-nine.Washington, Dumbarton Oaks research library and collection, 1985. (XVI) 150 pp. ln. Ills.Met bijdragen van o.a.: L. Brubaker, I. Finkelstein, R.D. Scott, R. Ousterhout, H.E. Mayer | Euro 35,00 |
| 599833 | DUNK, H.W. VON DER, BOSMANS, J., BOSSCHER, D.F.J., Wederopbouw, welvaart en onrust. Nederland in de jaren vijftig en zestig.Houten, Haan, 1986. 180 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586134 | DUPEUX, G., French society 1789-1970. Translated by P. Wait. London, Methuen, 1976. (X) 294 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *boekblok iets vlekkig* | Euro 8,00 |
| 017003 | DURANT, W., Das Leben Griechenlands. Eine Kulturgeschichte Griechenlands von den Anfängen und Vorderasiens vom Tode Alexanders bis zur Eroberung durch Rom. Mit einer Einführung in die vorgeschichtliche Kultur Kretas. Übers. ins Deutsche von E. Schneider.Bern, Francke, z.j. 834 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Die Geschichte der Zivilisation, 2) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 017557 | DURDEN-SMITH, J., Russia. A long-shot romance. London, Century, 1994. (XII) 318 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 599515 | DUTILH, C.C., BAKELS, F.B., Wachter op de morgen. Het korte leven van Christian Corneille Dutilh geboren 1915, gefusilleerd 1944.Kampen, Kok, 1988. 282 pp. paperback. Portret. Illustraties. *naam op schutblad, envelop met kranteknipsels achterin geplakt* | Euro 10,00 |
| 566095 | DUVIVIER, M., Le masque de fer. Paris, Colin, 1932. (IV) 330 pp. linnen. (Ames et visages) *nieuw gebonden* | Euro 15,00 |
| 591746 | EARL, D., Het tijdperk van Augustus. Met foto's van M. Carrieri e.a. Vert. J.J. Hoedeman. Alphen aan den Rijn, ICOB, 1980. 208 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586074 | EBELING, R.A., De familienamen in Drente anno 1947. Een retrograde lijst. Groningen, z.u., 1987. (XIV) 161 pp. paperback (Nedersaksische studies, 11) | Euro 10,00 |
| 600052 | ECKARDT, F. VON, Ein unordentliches Leben. Lebenserinnerungen. Berlin, DBG, 1968. 636 pp. linnen. *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 593925 | ECONOMISCH- EN SOCIAAL-HISTORISCH JAARBOEK, Economisch- en sociaal-historisch jaarboek. Uitgegeven door de vereniging Het Nederlands Economisch-Historisch Archief gevestigd te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1970-1993. linnen. *bibliotheekexemplaren*Aanwezig: 1970 (33e deel), 1972 (35), 1973 (36), 1975 (38), 1976 (39), 1978 (41), 1979 (42), 1980 (43), 1981 (44), 1982 (45), 1983 (46) 1985 (48), 1986 (49), 1987 (50), 1988 (51), 1989 (52), 1990 (53), 1991 54), 1992 (55), 1993 (56). Per stuk 10,00 | Euro 10,00 |
| 593916 | ECONOMISCH-HISTORISCH JAARBOEK, Econmisch-Historisch jaarboek.Bijdragen tot de economische geschiedenis van Nederland. Uitgegeven door De Vereeniging Het Nederlandsch Economisch-Historisch Archief. '-s-Gravenhage, Nijhoff 1915-31. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaren* Aanwezig deel 1 tot en met 31en deel 27 tot en met 32. 1915, 1916, 1917, 1918, 1919, 1920, 1921, 1922, 1923, 1924, 1925, 1926, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1955-57, 1958-60. 1961-62, 1963-64, 1965-66, 1967-68 | Euro 10,00 |
| 582792 | EDBURY, P., (ED.), The conquest of Jerusalem and the third crusade. Sources in translation.Aldershot, Scolar, 1996. 196 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 586175 | EDELMAN, C.H., TENHAEFF, N.B., LINDEBOOM, J., De Nederlandsche geest. Naarden, In den toren, z.j. 225 pp. half linnen. Illustraties. Andere bijdragen van: J.D. Bierens de Haan, J. de Meyer, G. Knuttel | Euro 12,50 |
| 575190 | EDER, K., MEZLER-ANDELBERG, H.J., (HRSG.), Festschrift Karl Eder zum siebzigsten Geburtstag. Innsbruck, Wagner, 1959. (IV) 441 pp. halflinnen. Bibliografie. Portret. Met bijdragen van o.a.: H. Wiesflecker, J. Matl, H. Kramer | Euro 25,00 |
| 591727 | EDWARD VII, MIDDLEMAS, K., The life and times of Edward VII. Introd. by A. Fraser. London, Weidenfeld, 1972. 224 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 591243 | EEGHEN, I.H. VAN, De gilden. Theorie en praktijk.Bussum, De Haan, 1974 (2e). 150 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 581863 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, FRIJHOFF, W., HIEMSTRA, M., (RED.), Bewogen en bewegen. De historicus in het spanningsveld tussen economie en cultuur. Liber amicorum aangeboden aan prof.dr. H.F.J.M. van den Eerenbeemt ter gelegenheid van zijn 25-jarig professoraat aan de katholieke hogeschool te Tilburg, 1961-1986.Tilburg, Gianotten, 1986. (XXIV) 441 pp. linnen. Bibliografie. Portret.Met bijdragen van o.a.: I.J. Brugmans, H. van der Wee, B.H. Slicher van Bath | Euro 16,00 |
| 590715 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, FRIJHOFF, W., HIEMSTRA, M., (RED.), Bewogen en bewegen. De historicus in het spanningsveld tussen economie en cultuur. Liber amicorum aangeboden aan prof.dr. H.F.J.M. van den Eerenbeemt ter gelegenheid van zijn 25-jarig professoraat aan de katholieke hogeschool te Tilburg, 1961-1986.Tilburg, Gianotten, 1986. (XXIV) 441 pp. linnen. Bibliografie. Portret.Met bijdragen van o.a.: I.J. Brugmans, H. van der Wee, B.H. Slicher van Bath | Euro 16,00 |
| 592721 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, Armoede en arbeidsdwang. Werkinrichtingen voor 'onnutte' Nederlanders in de Republiek 1760-1795. Een mentaliteitsgeschiedenis.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1977. (XXIV) 231 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 578270 | EGGINK, J., Album en gedenkboek der Nederlandsche posterijen. Met illustratiën en naar het leven geteekende portretten van J. Braakensiek.Almelo, Hilarius, 1911. (VI) 186 pp. linnen. Illustraties. *voor- en achterplat deels waterschade, pp. 1-65 bovenzijde papier licht vlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd.* | Euro 25,00 |
| 573601 | EHMKE, H., Mittendrin. Von der Großen Koalition zur Deutschen Einheit. Berlin, Rowohlt, 1994 (13.-20.T). 447 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 579477 | EHRT, A., Bewapende opstand! Onthullingen over de communistische poging tot omwenteling aan den vooravond van de nationale revolutie. Uitgegeven door den centralen bond van Duitsche anticommunistische vereenigingen. Uit het Duits vertaald.Berlijn, Eckart, 1933. 184 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*De omslagteekening is vervaardigd door H.M. Tibor (Leipzig) naar oorspronkelijke opnamen. | Euro 35,00 |
| 585243 | EICHMANN, A., REYNOLDS, Q., Adolf Eichmann. Gezant des doods. Uit het Engels vertaald door M. De Haas-Tobias. Baarn, Hollandia, 1961. 223 pp. paperback. Illustraties. *omslag verkleurd, folie rug laat los* | Euro 10,00 |
| 568775 | EICKHOF, M., PAGELS, W., RESCHL, W., Der unvergessene Krieg. Hitler-Deutschland gegen die Sowjet-Union 1941-1945. Köln, VGS, 1981 (2e herz.). 192 pp. paperback. Illustraties. Mit den Materalien der Fernseh-Serie. (...) Mit einem Gespräch zwischen Heinrich Böll und Lew Kopelew | Euro 10,00 |
| 592124 | EILERS, B.F., Destijds in Nederland. Een fotoalbum van Bernard F. Eilers met inleiding en commentaar van Wim Zaal. Amsterdam, Elsevier, 1974. 143 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, tekst op schutblad*360 foto's van Bernard F. Eilers, gemaakt tussen 1900 en 1920 | Euro 10,00 |
| 595933 | EISENHOWER, D.D., Kruistocht door Europa. Geautoriseerde vertaling J.L. van Tijn. 's-Gravenhage, Heinemann, 1952 (5e). 376 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 591316 | EISENHOWER, D.D., Kruistocht door Europa. Geautoriseerde vertaling J.L. van Tijn. 's-Gravenhage, Heinemann, z.j. 559 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 586131 | ÉLÉGOËT, L., Bretagne. Une histoire. Préface de Y. le Gallo. Rennes, CRDP de Bretagne, 1999 (2e). 223 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 013034 | ELENBAAS, E., Mijn naam is Elenbaas. Z.p., z.u., 1983. 236 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 75,00 |
| 581728 | ELIAS, H.J., Geschiedenis van de Vlaamse gedachte. 4 delen. Antwerpen, DNB, 1963-65. (XII) 455, (VIII) 433, (VIII) 373, (X) 432 pp. linnen. Illustraties. Deel 1: De grondlagen van de nieuwe tijd 1780-1830, Deel 2: Van de taal- en letterkundige hernieuwing naar een politieke beweging 1830-1859, Deel 3: Verwezenlijkingen en ontgoochelingen. De scheiding der wegen 1860-1883, Deel 4: Taalbeweging en cultuurflamingantisme. De groei van het Vlaamse bewustzijn 1883-1914 | Euro 50,00 |
| 014387 | ELLENSTEIN, J., De geschiedenis van het stalinisme. Vertaling: A. Maas en P. Syrier.Amsterdam, SUA, 1979. 196 pp. paperback. *naam binnenzijde omslag* | Euro 10,00 |
| 579265 | ELLIOTT, J.H., Imperial Spain 1469-1716. New York, Meridian, 1977. 406 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 587998 | ELSTER, L., WEBER, A., WIESER, F., (HRSG.), Handwörterbuch der Staatswissenschaften. 8 delen + Ergänzungsband. Jena, Fischer, 1923-29 (4e herz.). Halfleer. Deel 8: Nachträge und Sachregister zu Band 1-VIII. | Euro 325,00 |
| 589281 | ELTZBACHER, P., Anarchisme. Vertaling van L. Cornelissen-Rupertus. Amersfoort, Wink, 1903. 286 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, omslag beschadigd, rug deels met tape gerepareerd, papier bovenaan lichte waterschade* | Euro 10,00 |
| 582459 | ELWOOD, R.C., Russian social democracy in the underground. A study of the RSDRP in the Ukraine, 1907-1914. Assen, Van Gorcum, 1974. (XX) 304 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Publications on social history) | Euro 20,00 |
| 579886 | ENCAUSSE, H.C. D', La gloire des nations ou la fin de l'empire soviétique. Paris, Fayard, 1990. 431 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 595947 | ENDE, J. VAN DEN, Knopen, kaarten en chips. De geschiedenis van de automatisering bij het Centraal Bureau voor de Statistiek. Heerlen, CBS, 1991. 124 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586174 | ENDT, F., (RED.), Weet je nog wel de jaren dertig...Reportages, interviews, gesprekken over feiten en gebeurtenissen tussen 1930 en 1940. Met medewerking van H.C. Buurman, G.H. 's -Gravesande, P. Kleijn e.a.Amsterdam, Bezige Bij, 1960. 260 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591741 | ENGELMANN, R., Pompeji. Leipzig, Seemann, 1902 (2e herz.). (IV) 105 pp. ingenaaid. Illustraties. (Berühmte Kunststätten, 4) *naam binnenzijde omslag*Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 573202 | ENGELS, S., Mijen taal-en letterkunde en geschiedenis (1854-1960). Filologencongressen (1898-1960). Wetenschappelijke tijdingen (1935-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1978. (XX) 236 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 27) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 592056 | ENKLAAR, D.T., De ministerialiteit in het graafschap Holland. Assen, Van Gorcum, 1943. 79 pp. halflinnen. (VGHB, 26) | Euro 10,00 |
| 591968 | ENKLAAR, D.T., Varende luyden. Studiën over de middeleeuwse groepen van onmaatschappelijken in de Nederlanden. Arnhem, Gysbers, 1975 (Herdruk 1956). 164 pp. linnen. Ilustraties. | Euro 10,00 |
| 582015 | ENZENSBERGER, H.M., (HRSG.), Kursbuch. 2 delen.Frankfurt a.M., Zweitausendeins, z.j. linnen. Illustraties. *tekst op schutblad, vlekjes op rug*Bd 1: Kursbuch 1-10, 1965-1967, Bd 2: Kursbuch 11-20, 1968-1970 | Euro 20,00 |
| 593653 | ERKEL, A., Samir.Amsterdam, Balans, 2007. 318 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 586133 | ERLANGER, P., Bartholomäusnacht. Die Pariser Bluthochzeit am 24. August 1572. Ins Deutsche übertr. von N. Klocke. München, Laokoon, 1966. 304 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 594576 | ERLANGER, P., De Bartholomeusnacht. 24 augustus 1572. Geïllustreerd met 15 pagina's foto's. Vert. door B.J. Fris. Baarn, Hollandia, 1963 (2e). 323 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592184 | ERLANGER, P., De Bartholomeusnacht. 24 augustus 1572. Geïllustreerd met 15 pagina's foto's. Vert. door B.J. Fris. Baarn, Hollandia, 1963 (2e). 323 pp. linnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 591767 | ETZOLD, T.E., GADDIS, J.L., (ED.), Containment: documents on American policy and strategy, 1945-1950.New York, CUP, 1978. (XII) 449 pp. paperback. *titelpagina licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592185 | EUGÉNIE, KEIZERIN VAN FRANKRIJK, AUTIN, J., L'impératrice Eugénie ou l'empire d'une femme. Z.p., Fayard, 1990. 420 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 013165 | EUGÉNIE, KEIZERIN VAN FRANKRIJK, Mijn gedenkschriften. Geautor. uitgave. Vertaling van L.A.J. Burgersdijk jr. Geïllustreerd. 2 delen. Leiden, Sijthoff, 1920. (IV) 304, (IV) 367 pp. linnen. *ruggen verkleurd en licht gevlekt, stickerrest op voorplat deel 1, stempels op schutbladen, voorplat deel licht vlekkig* | Euro 16,00 |
| 587319 | EYKMAN, J.C.B., De fakkel van Olympia. Van Griekse cultuur naar Europese beschaving. 2 delen.Amsterdam, Meulenhoff, 1968. 316, 285 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutbladen, omslag deel 1 geplastificeerd* | Euro 17,50 |
| 014940 | EYSINGA, W.J.M. VAN, De wording van het twaalfjarig bestand van 9 april 1609. Amsterdam, NHUM, 1959. 160 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (VKNAWL, 66, 3) *potloodstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 589558 | FAINSOD, M., How Russia is ruled.Cambridge, HUP, 1965 (4e herz.). (XIV) 698 pp. linnen. Bibliografie. (Russian research center studies, 2) *vlekjes op licht verkleurde band* | Euro 15,00 |
| 589001 | FALCO, G., The holy Roman republic. A historic profile of the middle ages. Transl. by K.V. Kent. London, Allen, 1964. 336 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 585505 | FALKENBERG, R., FERCHLAND, B., JAHNKE, K.H., Geschichte der deutschen Arbeiterjugendbewegung 1904-1945.Berli, Neues Leben, 1973. 632 pp. linnen. Illustraties. *band lichte waterschade* | Euro 12,50 |
| 594930 | FALLS, C., (ED.), Great military battles. London, Spring, 1975 (5e). 303 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: C. Duffy, P. Paret, J. Keegan | Euro 15,00 |
| 575966 | FAUST, H., Geschichte der Genossenschaftsbewegung. Ursprung und Weg der Genossenschaften im deutschen Sprachraum.Frankfurt a.M., Knapp, 1965. 499 pp. linnen. Illustraties.Zweite, völlig neu bearbeitete Auflage des Buches 'Ursprung und Aufbruch der Genossenschaftsbewegung', Ausgabe 1958 | Euro 15,00 |
| 014119 | FAVIER, J., In naam van God en des gewins. De wording van de zakenman. Vert. door F. Borsboom en J. Fonderie. Amsterdam, Contact, 1990. 445 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 592179 | FAVRE, J., RECLUS, M., Jules Favre 1809-1880. Essai de biographie historique et morale d'après des documents inédits. Ouvrage renfermant un portrait de Jules Favre et deux fac-simile de lettres. Paris, Hachette, 1913 (2e). (X) 572 pp. linnen. Portret. Bibliografie. *nieuw gebonden, tekst op schutblad, portret deels lo, scheurtje in schutblad* | Euro 15,00 |
| 592782 | FEDDEN, R., JOEKES, R., (ED.), The National Trust guide.London, BCA, 1977 (2e herz.). 608 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 016854 | FEHLINGER, H., KLENNER, F., Die österreichische Gewerkschaftsbewegung. Z.p., Verlag des österreichischen Gewerkschaftsbundes, z.j. 272 pp. halflinnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 590003 | FEILER, A., Het bolsjewistisch experiment. Vertaald door T. Jelgersma.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1931. 269 pp. linnen. *band beduimeld, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 589624 | FENTON, A., The shape of the past. Essays in Scottish ethnology. 2 delen.Edinburgh, Donald, 1985-86. (VIII) 191, (VIII) 184 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad deel 1 en binnenzijde voorplat deel 2* | Euro 20,00 |
| 579264 | FIGNER, W., Nacht over Rusland. Nederlandse bewerking G.J. Weruméus Buning-Ensink. Amsterdam, De Lange, z.j. 288 pp. linnen. *boekblok roestvlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 595020 | FIGNER, W., Nacht über Russland. Lebenserinnerungen. Mit 26 Bildern. Von der Verfasserin autorisierte und durchgesehene Übersetzung aus dem Russischen von L. Hirschfeld, R. von Walter.Berlin, Malik, 1928 (21.-32. T.). 586 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 598919 | FILIPS II, PFANDL, L., Philipp II. Gemälde eines Lebens und einer Zeit. München, Callwey 1938 (16. bis 25. T.). 562 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd, ex libris* | Euro 15,00 |
| 572963 | FINDER, E., Die Vierlande. Beiträge zur Geschichte, Landes- und Volkskunde Niedersachsens. 2 delen in 1 band.Hamburg, Hartung, 1922. (XVI) 320, (VIII) 407 pp. halflinnen. Illustraties.(Veröffentlichungen des Vereins für hamburgische Geschichte, 3) *papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad, rug licht beschadigd*Deel 1: Mit einer farbigen Tafel und 40 Bildern im Text, Deel 2: Mit 2 farbigen Tafeln, 20 Bildern im Text, 6 Tanzweisen und einer Karte. Frakturschrift | Euro 125,00 |
| 599658 | FINDLEY, C.V., ROTHNEY, J.A.M., Twentieth-century world. Second edition.Boston, Houghton, 1990. 568 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 576453 | FINLEY, M.I., Het oudste Griekenland. Vertaling: C.D. Blokhuis. Bussum, De Haan, 1974. 192 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 601046 | FISCHER, J., Risiko Deutschland. Krise und Zukunft der deutschen Politik.Köln, Kiepenheuer, 1994. 340 pp. linnen. *penaantekeningen tot pp. 14* | Euro 10,00 |
| 585702 | FLOU, C. DE, Promenades dans Bruges. 173 illustrations de V. de Deyne. Liege, Bénard, z.j. (3e). 248 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 10,00 |
| 587677 | FOCKEMA ANDREAE, S.J., De Nederlandse staat onder de Republiek. Amsterdam, NHUM, 1973 (5e). (VIII) 198 pp. ingenaaid. (VKNAWL, 68, 3) *omslag verkleurd, enkele penstreepjes* | Euro 10,00 |
| 586886 | FOERSTER, W., Lebenserinnerungen und Lebenshoffnungen (1832-1910). Berlin, Reimer, 1911. (VIII) 351 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, rug licht verkleurd*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 596157 | FOGARTY, M.P., Christelijke democratie in West-Europa 1820-1953. Vertaling van M.J. Schreuder. 2 delen.Hilversum, De Boer, 1965. 250, 242 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 598425 | FONTAINE, A. History of the cold war. From the Korean war to the present. Translated from the French by R. Bruce.New York, Random, 1970. (XII) 535 pp. paperback. (Vintage, 612) *omslag iets verkleurd* | Euro 10,00 |
| 572291 | FOORE, A., Vrijheidszin en dwingelandij. De strijd der vaderen tegen Spanje, aan het nageslacht verteld. Met medewerking van J.B. Kan. 3 delen. Leeuwarden, Akkeringa, 1872-74. (VIII) 498, (VIII) 598, (VIII) 524 pp. linnen. Illustraties. *ruggen delen 1 en 2 beschadigd, ruggen en platten verkleurd, papier hier en daar lichtn roestvlekkig, binding iets los*Voorplatten fraai versierd | Euro 30,00 |
| 601019 | FORTUYN, P., De puinhopen van acht jaar Paars. De wachtlijsten in de gezondheidszorg. De zorgwekkende staat van het onderwijs. De problemen met betrekking tot de veiligheid. De ongeloofwaardigheid van het openbaar bestuur. Een genadeloze analyse van de collectieve sector en aanbevelingen voor een krachtig herstelprogramma.Uithoorn, Karakter, 2002. 186 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 599831 | FORTUYN, P., De puinhopen van acht jaar Paars. De wachtlijsten in de gezondheidszorg. De zorgwekkende staat van het onderwijs. De problemen met betrekking tot de veiligheid. De ongeloofwaardigheid van het openbaar bestuur. Een genadeloze analyse van de collectieve sector en aanbevelingen voor een krachtig herstelprogramma.Uithoorn, Karakter, 2002 (10e). 186 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 592726 | FORTUYN, P., De puinhopen van acht jaar Paars. De wachtlijsten in de gezondheidszorg. De zorgwekkende staat van het onderwijs. De problemen met betrekking tot de veiligheid. De ongeloofwaardigheid van het openbaar bestuur. Een genadeloze analyse van de collectieve sector en aanbevelingen voor een krachtig herstelprogramma.Uithoorn, Karakter, 2002. 186 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 575965 | FOSTER, W.Z., Geschichte der kommunistischen Partei der Vereinigten Staaten. Übers. von E. Salewski.Berlin, Dietz, 1956. 836 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 600619 | FOWLER, K., The age of Plantagenet and Valois.London, Ferndale, 1967. 208 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 601024 | FRANCQ, H.G., 'The knout and the scythe' and 'The story of the hyenas'.New York, Vantage, 1980. (X) 299 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad*Part one tells of the end of the Romanv dynasty in Russia. Part two deals with the Spanish civil war | Euro 11,50 |
| 600145 | FRANK, ANNE, GIES, M., GOLD, A.L., Herinneringen aan Anne Frank. Het verhaal van Miep Gies, de steun en toeverlaat van de familie Frank in het Achterhuis. Vertaald door M. van Gelder, R. Vermeer en F. van der Wiel.Amsterdam, Bakker, 1987. 242 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 572195 | FRANK, ANNE, HELLWIG, J., DEICKE, G., Ein Tagebuch für Anne Frank. Berlin, Verlag der Nation, z.j. (3e). halflinnen. Illustraties. *tekst op schutblad, schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 594447 | FRANKLIN, B., The autobiography of Benjamin Franklin & selections from his other writings. With an introduction by H.S. Commager.New York, Random, 1950 (2e). (XXII) 264 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (ML, 39) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 019261 | FRANZ FERDINAND, CHLUMECKY, L. VON, Erzherzog Franz Ferdinands Wirken und Wollen. Berlin, Verlag für Kulturpolitik, 1929. 378 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd* | Euro 12,50 |
| 600072 | FREDERIK II DE GROTE, HEYCK, H., Der große König. Ein Lebens- und Zeitbild. 2 delen.Eutin, Preussen, 1973. 309, 376 pp. linnen + omslag. *omslagen licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 600078 | FREDERIK II DE GROTE, VOCKE, R., Frederik de Grote. Tussen Verlichting en absolutisme. Vertaling: C.P. van den Hout.Amsterdam, Elsevier, 1979. 351 pp. linnen + omslag. Illustraties. (EHB) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 13,50 |
| 582884 | FREDERIK II, RAUMER, F. VON, Kaiser Friedrich II. Der Hohenstaufe und seine Zeit. Berlin, Jahr, 1943. 454 pp. halflinnen. Illustraties. *platten licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 582719 | FREEDEN, M., (ED.), Minutes of the Rainbow Circle 1894-1924. London, Royal historical society, 1989. (XX) 370 pp. linnen. (Camden, Fourth series, 38) | Euro 20,00 |
| 595890 | FRENCH, A., The growth of the Athenian economy.Westport, Greenwood, 1975. (XII) 208 pp. linnen. Bibliografie. *naam op schutblad, potloodstrepen*Originally published in 1964 by Routledge & Kegan Paul | Euro 10,00 |
| 586171 | FRESCO, L.O., De ondraaglijke lichtheid van de vleermuis. Essays & beschouwingen. Amsterdam, Prometheus, 1997. 200 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 582066 | FREUND, M., (HRSG.), Geschichte des zweiten Weltkrieges in Dokumenten. 3 delen.Freiburg i.B., Herder, 1954-56 (2e, 1e, 2e). (XII) 474, (XVI) 503, (X) 441 pp. linnen. (Weltgeschichte der Gegenwart in Dokumenten) *ruggen licht verkleurd, deel 3 op schutblad achterin knipsels geplakt*Deel 1: Der Weg zum Kriege 1938-1939, Deel 2: An der Schwelle des Krieges 1939, Deel 3: Der Ausbruch des Krieges 1939 | Euro 30,00 |
| 585593 | FREYBERG, J. VON, FÜLBERTH, G., HARRER, J., Geschichte der deutschen Sozialdemokratie 1863-1975. Mit einem Vorwort von W. Abendroth. Köln, PRV, 1975. 457 pp. paperback. (Kleine Bibliothek, 58) *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 567044 | FREYER, H., Weltgeschichte Europas. Stuttgart, DVA, 1969 (3e). 618 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591590 | FRIEDLAENDER, L., Sittengeschichte Roms. Ungekürzte Textausgabe. Mit 122 Kupfertiefdruckbildern.Wien, Phaidon, 1934 (16.-25.T.). 1044 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 018786 | FRIEDLÄNDER, O., Letzter Glanz der Märchenstadt. Das war Wien um 1900. Wien, Gardena, 1969. 399 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 014693 | FRIEDMAN, M.P., Nazis and good neighbours. The United States campaign against the Germans of Latin America in World War II. Cambridge, UK, 2003. (XII) 359 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 600213 | FRIEDRICH, O., Olympia. Parijs ten tijde van Manet. Vertaald door T. Maas en F. Smeets.Baarn, Anthos, 1992.372 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 593841 | FRIESISCHES JAHRBUCH, Friesisches Jahrbuch. Emder Jahrbuch. Band. Jierboek fan de Fryske Alkademy. Jahrbuch des Nordfriesischen Vereins für Heimatkunde und Heimatliebe.Aurich, Ostfriesische Landschaft, Niebüll, Der Friesenrat. ingenaaid. Aanwezig: 1955, 1961, 1970 (2x), 1973, 1976. Per stuk 7,00 | Euro 7,00 |
| 600077 | FRISÉ, M., Eine schlesische Kindheit.Stuttgart, DVA, 1990. 119 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587890 | FRITSCHY, W., (RED.), Fragmenten vrouwengeschiedenis. 2 delen.Den Haag, Nijhoff, 1980. (XII) 231, (XII) 237 pp. ingenaaid. (GIV, 10, 11) *omslagen licht roestvlekkig, naam op schutbladen*Deel 1: Chronologisch, Deel 2: Thematisch | Euro 11,50 |
| 591525 | FRITZSCHE, P., Wie aus Deutschen Nazis wurden. Aus dem Am. von H.J. Schütz. Zürich, Pendo, 1999. 274 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 581966 | FRUIN, R., Correspondentie van Robert Fruin 1845-1899. Uitgegeven door H.J. Smit en W.J. Wieringa. Groningen, Wolters, 1957. (XVI) 518 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4,4) | Euro 20,00 |
| 581965 | FRUIN, R., Correspondentie van Robert Fruin 1845-1899. Uitgegeven door H.J. Smit en W.J. Wieringa. Groningen, Wolters, 1957. (XVI) 518 pp. linnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4,4) *stempel op voorplat en titelpagina* | Euro 25,00 |
| 586835 | FRUIN, R., Correspondentie van Robert Fruin 1845-1899. Uitgegeven door H.J. Smit en W.J. Wieringa. Groningen, Wolters, 1957. (XVI) 518 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4,4) *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 588304 | FRUIN, R., Correspondentie van Robert Fruin 1845-1899. Uitgegeven door H.J. Smit en W.J. Wieringa. Groningen, Wolters, 1957. (XVI) 518 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4,4) *rug verkleurd* | Euro 20,00 |
| 599832 | FRUIN, R., Geschiedenis der staatsinstellingen in Nederland tot den val der Republiek. Uitgegeven door H.T. Colenbrander. Tweede bijgewerkte druk 1922 ingelleid door I. Schöffer.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1980. (XXVIII) 436 pp. gebonden. | Euro 12,50 |
| 566205 | FRUIN, R., De tachtigjarige oorlog. Historische opstellen. De Nederlandsche beroerten in de XVIe eeuw, uit een katholiek oogpunt beschouwd. Een proeve van historische kritiek. DeGorcumsche martelaren. De stemming der katholieke gemeenten en der regering van Amsterdam tijdens het geus worden der stad. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1909. (IV) 250 pp. linnen. Deel 3 van 'De tachtigjarige oorlog' | Euro 10,00 |
| 591320 | FRUIN, R., Tien jaren uit den tachtigjarigen oorlog 1588-1598. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1924 (8e herz.). (VIII) 415 pp. ingenaaid. *deels onopengesneden, papier licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 575758 | FRUIN, R., Verspreide geschriften. Met aanteekeningen, toevoegsels en verbeteringen uit des schrijvers nalatenschap uitgegeven door P.J. Blok, P.L. Muller en S. Muller Fz. 10 delen + registerband.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1900-1905. linnen. *banden licht geschaafd*Deen 1-5: Historische opstellen deel I-V, Deel 6: Studiën over staats- en rechtsgeschiedenis, Deel 7: Kritische studiën over geschiedbronnen deel I, Deel 8: Kritische studiën over geschiedbronnen II. Historische schetsen en boekbeoordelingen I, Deel 9: Historische schetsen en boekbeoordelingen II. Redevoeringen en opstellen van verschillenden aard I, Deel 10: Redevoeringen en opstellen van verschillenden aard II | Euro 175,00 |
| 599731 | FRUIN, R., Het voorspel van de 80-jarige oorlog. Utrecht, Spectrum, 1986. 240 pp. paperback. (Aula, 131) *naam op schutblad, rug licht gebruind* | Euro 10,00 |
| 015492 | FRY, V., Surrender on demand. Preface by W. Christopher. Published in conjunction with the United States Holocaust Memorial Museum. Boulder, Johnson, 1997. (XIV) 272 pp. paperback. Illustraties.Story of the underground organization set up by the Americans in France to rescue cultural and political refugees from the Gestapo | Euro 10,00 |
| 588879 | FUCHS, E., Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. 3 delen.München, Langen, 1909-1912. (X) 500, (X) 484, (X) 496 pp. linnen. Illustraties. *ruggen licht verkleurd en iets beschadigd, naam op schutblad*Deel 1: Renaissance. Mit 430 Textillustrationen und 59 Beilagen, Deel 2: Die galante Zeit. Mit 429 Textillustrationen und 65 Beilagen, Deel 3: Das bürgerliche Zeitalter. Mit 500 Textillustrationen und 63 Beilagen | Euro 75,00 |
| 014695 | FUCHS, J.M., Onderweg. Een eeuw personen- en goederenvervoer in Nederland. Uitgegeven in 1981 ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transport-Ondernemingen KNVTO. Z.p., z.u., 1981. 233 pp. linnen + omslag. *opdracht op schutblad* | Euro 15,00 |
| 597589 | FUCHS, J.W., Klassiek vademecum. Termen uit mythologie, gechiedenis litteratuur, taalkunde metriek,dagelijks leven, staatsinstellingen architectuur en kunst van de oudheid. Den Haag, Van Goor, z.j. (2e). 236 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591406 | FUETER, E., Geschichte des europäischen Staatensystems von 1492-1559.München, Oldenbourg, 1919. (XXII) 343 pp. linnen. (Handbuch der mittelalterlichen und neueren Geschichte, Abt. II)*bibliotheekexemplaar, schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 17,50 |
| 595303 | FULD, W., Lexicon van laatste woorden van beroemde mannen en vrouwenAmsterdam, Bakker, 2003. 202 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 598865 | FÜLÖP-MILLER, R., Geist und Gesicht des Bolschwismus. Darstellung und Kritik des kulturellen Lebens in Sowjet-Rusland. Mit 602 Abbildungen.Zürich, Amalthea, 1928 (5.-9. T.). (IV) 523 pp. linnen. Illustraties. *band beschadigd en met waterschade* | Euro 17,50 |
| 595691 | FUNCK-BRENTANO, F., De Renaissance. Geautorisserde vertaling van G. de Négris.Haarlem, Tjeenk Willink, 1948. (VIII) 373 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 590701 | FYODROV, M., Death my generation. An autobiography.New York, Roy, z.j. (IV) 301 pp. linnen. *band iets vlekkig* | Euro 10,00 |
| 586182 | GABRIËLS, H., Koninklijke Olie: de eerste honderd jaar 1890-1990. Met medewerking van K. Jongman. 's-Gravenhage, z.u., 1990. 239 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 595503 | GAJIC, H., (RED.), Die großen Dynastien. Die Kapetinger. Die Hohenstaufen. Die Plantagenet. Die Habsburger. Die Valois. Die Stuart. Die Tudor. Die Bourbonen in Frankreich. Die Romanow. Die Braganza. Die Bourbonen in Spanien. Die Hohenzollern. Das Haus Savoyen. Die Das Haus Hannover-Windsor. Die Bourbonen in Neapel. Die Bonaparte. Die Wittelsbacher. Die Intermezzi schrieb S. Rapetti. Die Übersetzung der Originaltexte besorgten E. Barth, B. Heller, S. Höfer und H.P. Rosen.München, Südwest, 1978. 359 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R. Pernoud, L. de Bivar Guerra, R. Moscati | Euro 16,00 |
| 598360 | GALESLOOT, H., SCHREVEL, M., (RED.), In fatsoen hersteld. Zedelijkheid en wederopbouw na de oorlog.Amsterdam, SUA, z.j. 167 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H. de Liagre Böhl, H. Righart, D. Hondius | Euro 10,00 |
| 583065 | GALL, H.C., HUUSSEN-DE GROOT, F.M., (RED.), Bronnen van de Nederlandse codificatie. Personen- en familierecht 1798-1820. Met een bijlage: Rechtspersonen 1798-1820. Zutphen, Walburg, 1981. (CVIII) 567 pp. ingenaaid. (Werken der stichting tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandse recht, 6) *bibliotheekexemplaar* | Euro 16,00 |
| 007476 | GANSHOF, F.L., The middle ages. A history of international relations. Translated by R.I. Hall. New York, Harper, 1971. (X) 386 pp. paperback. Bibliografie. *naam uit schutblad geknipt, vlekjes op boekblok*This book was originally published in French under the title 'Le moyen age' | Euro 10,00 |
| 591824 | GARRETT, P.F., The authentic life of Billy, the Kid, the noted desperado of the southwest, whose deeds of daring and blood made his name a terror in New Mexico, Arizona and northern Mexico. A faithful and interesting narrative.Z.p., Time-Life, 1980 (Reprint 1882). 137 pp. kunstleer. Portret. Illustrates. (Classics of the old west) Reprint of the 1882 ed. published by New Mexican Printing and Publishing Co., Santa Fe. Boekblok verguld | Euro 15,00 |
| 592182 | GAUBERT, H., Les charrettes de la guillotineAbbaye S. Wandrille, Fontenelle, 1946. (XII) 282 pp. halflinnen. Illustraties. *naam op schutblad, nieuw gebonden, rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 584522 | GAULLE, CHARLES DE, Discours et messages. 5 delen. Z.p., Plon, 1970. (L) 677, (XLIV) 662, (XXXIV) 443, (XXVI) 457, (XXVIII) 418 pp. gebonden + omslag. *bibiotheekexemplaar*Deel I: Pendant la guerre juin 1940 - janvier 1946, Deel 2: Dans l'attente février 1946 - avril 1958, Deel 3: Avec le renouveau mai 1958 - juillet 1962, Deel 4: Pour l'effort août 1962 - décembre 1965, Deel 5: Vers le terme janvier 1966 - avril 1969 | Euro 75,00 |
| 586137 | GAULLE, CHARLES DE, Mémoires d' espoir. 2 delen. Z.p., Plon, 1970-71. 314, 215 pp. gebonden. Dl 1: Le renouveau 1958-1962, Dl 2: L'effort 1962... | Euro 15,00 |
| 591388 | GAUPP, F., Wegbereiders der Renaissance. Geautoriseerde vertaling van H.C. Pos. . Amsterdam, Meulenhoff, z.j. 265 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekstempel* | Euro 10,00 |
| 583516 | GAUTSCHI, W., Der Landesstreik 1918. Zürich, Benziger, 1968. 440 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, schutblad voorin ontbreekt* | Euro 11,50 |
| 586628 | GAY, P., The cultivation of hatred. London, Norton, 1993. (XII) 685 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (The bourgeois experience. Victoria to Freud, 3) *naam op schutblad* | Euro 18,50 |
| 596842 | GAY, P., Pleasure wars. London, Norton, 1999. (VIII) 324 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (The bourgeois experience. Victoria to Freud , 5) | Euro 12,50 |
| 579948 | GAY, P., Pleasure wars. London, Norton, 1999. (VIII) 324 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (The bourgeois experience. Victoria to Freud , 5) | Euro 12,50 |
| 573408 | GEBEURTENISSEN PARIJS, Gebeurtenissen van Parijs den 26., 27., 28., en 29. julij 1830. Door verscheidene ooggetuigen. Naar het Fransch. Breda, F.P. Sterk, 1830. [VI], 195 pp. Gekartonneerd. *oude naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 583474 | GEIGER, P., TUCHSCHMID, K., Aus der Geschichte von Eschlikon. Mit drei Kartenbeilagen und Illustrationen von Motiven aus dem Dorfe Eschlikon. Eschlikon, z.u., 1971 (2e herz.). (XVI) 184 pp. ing. Ills. | Euro 11,50 |
| 596066 | GELDER, H.A.E. VAN, Nederland sinds de zestiende eeuw.Amsterdam, Van Kampen, 1937. 207 pp. linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 597973 | GELDER, H.A.E. VAN, Rusland. Epos van leed en strijd. De geschiedenis van het Russische volk. 2 delen. Amsterdam, Elsevier, 1949. (X) 356, (X) 354 pp. linnen. Illustraties. *schutbladen gebruind, enkele penaantekeningen, tekst op schutblad, voorplat deel 2 iets vlekkig* | Euro 16,00 |
| 599951 | GELDER, H.A.E. VAN, Rusland. Epos van leed en strijd. De geschiedenis van het Russische volk. 2 delen. Amsterdam, Elsevier, 1949. (X) 356, (X) 354 pp. linnen. Illustraties. *ruggen verkleurd, vlekje op rug deel 1* | Euro 16,00 |
| 591965 | GELDER, H.A.E. VAN, Vijf eeuwgetijden. Amsterdam, Van Kampen, 1948. (VIII) 231 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 586172 | GELDERMAN-CURTIS, C., NIKS-CORKUM, R., Inside information. The complete guide to Holland. The Hague, Inside information, 1983 (3e). (VI) 200 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 594680 | GEMPERLE, J.C., Belgische und Schweizerische Städteverfassungsgeschichte im Mittelalter. Eine verleichende Studie. Louvain, Bibliothèque de l'université, 1942. 387 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Recueil de travaux d'histoire et de philologie, 3me série, 10e fascicule) *rug licht beschadigd, onopengesneden* | Euro 30,00 |
| 593092 | GENABEEK, J. VAN, REUDINK, G., Ter verlichting van het gewicht der jaren. Een geschiedenis van de pensioenregeling voor het personeel van openbare bibliotheken 1914-1996.Amsterdam, IISG, 1997. 224 pp. halflinnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 577474 | GENDEBIEN, A., GARSOU, J., Alexandre Gendebien. Sa vie ses mémoires.Bruxelles, Van Sulper, 1930. (VIII) 521 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *sticker op rug* | Euro 16,00 |
| 591726 | GEORGE III, VULLIAMY, C.E., Royal George. A study of king George III, his experiment in monarchy, his decline and retirement; with a view of society, politics and historic events during his reign. London, Cape, 1937 (2e). 317 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 571675 | GERCKE, A., NORDEN, E., (HRSG.), Einleitung in die Altertumswissenschaft. Unter Mitwirkung von J. Beloch, E. Bethe, E. Bickel, J.L. Heiberg, B. Keil, E. Kornemann, P. Kretschmer, C.F. Lehmann-Haupt, K.J. Neumann, E. Pernice, P. Wendland, S. Wide, F. Winter. 3 delen met register.Leipzig, Teubner, 1910-12 (2e, 1e, 1e). (XII) 632, (VIII) 432, (VIII) 428 (16) pp. linnen. Deel 1: Methodik. Griechische und römische Literatur. Sprache. Metrik, Deel 2: Griechisches und römisches Privatleben. Griechische Kunst. Griechische und römische Religion. Geschichte der Philosophie. Exakte Wissenschaften und Medizin, Deel 3: Griechische und römische Geschichte. Griechische und römische Staatsaltertümer. Register zu Band I, II, III | Euro 50,00 |
| 594244 | GEREMEK, B., Het Kaïnsteen. Het beeld van de armen en vagebonden in de Europese literatuur van de 15e tot de 17e eeuw. Vertalng: M. Dicke en R. Visser.Baarn, Anthos, 1992. 536 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 575939 | GERHARD, A.H., Vrijdenker, socialist en opvoeder. Een keur van zijn opstellen, verzameld en ingeleid door P. Spigt. Met een voorwoord van M.A. Reinalda.Amsterdam, AP, 1949. 247 pp. ingenaaid. Portret. *omslag iets verkleurd, naam op schutblad achterin* | Euro 10,00 |
| 580155 | GERHARD, A.H., Vrijdenker, socialist en opvoeder. Een keur van zijn opstellen, verzameld en ingeleid door P. Spigt. Met een voorwoord van M.A. Reinalda.Amsterdam, AP, 1949. 247 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad, schutblad verkleurd* | Euro 12,50 |
| 596508 | GERHARD, A.H., Vroomheid. Met omslagversiering van W. Polenaar. Amsterdam, Berreklouw, 1908. 120 pp. linnen. *band licht vlekkig* | Euro 10,00 |
| 600076 | GERLACH, M., Mitverantwortlich. Als Liberaler im SED-Staat.Berlin, Morgenbuch, 1991. 471 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 589727 | GERRETSON, C., Geschiedenis der 'Koninklijke'. 3 delen. Utrecht, Oosthoek, 1939 (2e). (VIII) 299, (X) 371, (X) 647 pp. linnen. Portret. Illustraties. *ruggen licht verkleurd, rug deel 3 iets gevlekt* | Euro 45,00 |
| 578268 | GERRETSON, F.C., History of the Royal Dutch. Transl. from the Dutch. 4 delen. Leiden, Brill, 1953-57. (VIII) 287, (X) 355, (VIII) 307, (VIII) 362 pp. linnen. Illustraties. *ruggen licht verkleurd, stempel op schutblad*Dutch title: 'Geschiedenis der koninklijke' | Euro 60,00 |
| 595017 | GESELLSCHAFT FÜR DEUTSCH-SOWJETISCHE FREUNDSCHAFT, Zur Periodisierung des Feudalismus und Kapitalismus in der geschichtlichen Enwicklung der UdSSR. Diskussionsbeiträge. Redaktion der Übersetzung K.E. Wädekin. 20. Beiheft zur 'Sowjetissenschaft'.Berlin, Kultur und Fortschritt, 1952. 575 pp. halflinnen. *band verkleurd, enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: K. Basilewitsch, A. Simin, I. Miller | Euro 12,50 |
| 592055 | GEURTS, P.A.M., MESSING, F.A.M., (RED.), Economische ontwikkeling en sociale emancipatie. 18 opstellen over economische en sociale geschiedenis in twee delen.Den Haag, Nijhoff, 1977. (X) 239, (VIII) 213 pp. ingenaaid. (GIV, 1, 2) Met bijdragen van o.a.: B.H. Slicher van Bath, W. Brulez, P.W. Klein, H.F.J.M.van den Eerenbeemt, I.J. Brugmans, C. de Galan | Euro 15,00 |
| 591668 | GEURTS, P.A.M., MESSING, F.A.M., (RED.), Economische ontwikkeling en sociale emancipatie. 18 opstellen over economische en sociale geschiedenis in twee delen.Den Haag, Nijhoff, 1979. (X) 239, (VIII) 213 pp. ingenaaid. (GIV, 1, 2) Met bijdragen van o.a.: B.H. Slicher van Bath, W. Brulez, P.W. Klein, H.F.J.M.van den Eerenbeemt, I.J. Brugmans, C. de Galan | Euro 15,00 |
| 591876 | GEUS, P. DE, Geuzengedachten in de bezettingsjaren 1940-1945. Zeist, Dijkstra, z.j. 223 pp. halflinnen. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591877 | GEUZENLIEDBOEK, Geuzenliedboek 1940-1945. Z.p., z.u., z.j. 264 pp. halflinnen. *tekst achterzijde titelpagina, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 581959 | GEYL, P., Eenheid en tweeheid in de Nederlanden. Lochem, Tijdstroom, 1946. 220 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 598004 | GEYL, P., Geschiedenis van de Nederlandse stam. 6 delen.Amsterdam, WB, 1961-62. paperback. *boekblokken licht roestvlekkig*Deel 1: Tot 1581, Deel 2: 1581-1648, Deel 3: 1648-1701, Deel 4: 1701-1751, Deel 5: 1751-1792, Deel 6: 1792-1798 | Euro 20,00 |
| 599794 | GEYL, P., Historicus in de tijd. Utrecht, De Haan, 1954. 175 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en vlekkig* | Euro 10,00 |
| 581961 | GEYL, P., Historicus in de tijd. Utrecht, De Haan, 1954. 175 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en vlekkig* | Euro 10,00 |
| 593324 | GEYL, P., Historicus in de tijd. Utrecht, De Haan, 1954. 175 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag en voorplat lichte waterschade* | Euro 10,00 |
| 591966 | GEYL, P., Pennestrijd over staat en historie. Opstellen over de vaderlandse gschiedenis aangevuld met Geyl's levensverhaal (tot 1945). Woord vooraf van J.C. Boogman. Groningen, WN, 1971. (VI) 386 pp. ingenaaid. (Historische Studies, 27) | Euro 15,00 |
| 588298 | GEYL, P., Reacties. Groen van Prinsterer. Fruin. Multatuli. Busken Huet. Ter Braak. Du Perron. Romein.Utrecht, Oosthoek, 1952. (VIII) 264 pp. linnen. *schutbladen gebruind* | Euro 11,50 |
| 591967 | GEYL, P., Reacties. Groen van Prinsterer. Fruin. Multatuli. Busken Huet. Ter Braak. Du Perron. Romein. Utrecht, Oosthoek, 1952. (VIII) 264 pp. linnen + omslag. *naam op titelpagina, enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 592050 | GEYL, P., Studies en strijdschriften. Bundel aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Groningen, Wolters, 1958. (X) 544 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *omslag licht verkleurd* | Euro 17,50 |
| 595949 | GEYL, P., Tochten en toernooien. Utrecht, Oosthoek, 1950. (VIII) 272 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 581964 | GEYL, P., Tochten en toernooien. Utrecht, Oosthoek, 1950. (VIII) 272 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 592673 | GIBBON, E., Herfsttij en ondergang van het Romeinse rijk. Vertaling: W. Nieuwenhuis.Z.p., Bruna, z.j. 256 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Keuze uit het oorspronkelijk zesdelige werk 'Decline and fall of the Roman empire' waaraan drie redactionele bijdragen zijn toegevoegd door A. Friedhoff-Verweij en D. Friedhoff | Euro 12,50 |
| 592200 | GIBBS-SMITH, C.H., Beeldverhaal aan de wand. Het tapis van Bayeux. Vert. J. Tadema-Sporry. Bussum, De Haan, 1973. 16 pp. gebonden. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Met 55 afbeeldingen | Euro 10,00 |
| 585524 | GIELE, J., HARMSEN, G., MELLINK, A.F., (RED.), Jaarboek voor de geschiedenis van socialisme en arbeidersbeweging in Nederland 1977. Nijmegen, SUN, 1977. 380 pp. paperback. Illustraties. (Sunschrift, 125)Met bijdragen van o.a.: G. Harmsen (Over A.S. de Leeuw), D. Struik, A. Mellink | Euro 10,00 |
| 585526 | GIELE, J., HARMSEN, G., MELLINK, A.F., (RED.), Jaarboek voor de geschiedenis van socialisme en arbeidersbeweging in Nederland 1978. Nijmegen, SUN, 1978. 317 pp. paperback. Illustraties. (Socialisme en vakbeweging, 1) (Sunschrift, 135) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J. Frieswijk, B. Reinalda, J. Perry | Euro 10,00 |
| 585525 | GIELE, J., HARMSEN, G., MELLINK, A.F., (RED.), Jaarboek voor de geschiedenis van socialisme en arbeidersbeweging in Nederland 1979. Nijmegen, SUN, 1979. 325 pp. paperback. Illustraties. (Socialisme en vakbeweging, 2) (Sunschrift, 145) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: T.Jansen, I. Megens, K. Huisman, F. van Gelder | Euro 10,00 |
| 585527 | GIELE, J., HARMSEN, G., MELLINK, A.F., (RED.), Jaarboek voor de geschiedenis van socialisme en arbeidersbeweging in Nederland 1980.Nijmegen, SUN, 1980. 267 pp. paperback. Illustraties. (Sunschrift, 157) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: S. Stuurman, M. Buschman, H. Giebels | Euro 10,00 |
| 598271 | GIELE, J., Arbeidersleven in Nederland 1850-1914.Nijmegen, SUN, 1979. 320 pp. ingenaaid. Illustraties. (Sunschrift, 133) *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 591504 | GILBERT, M., The boys. The untold story of 732 young concentration camp survivors. New York, Holt, 1996. (XVI) 511 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 599677 | GISEVIUS, H.B., Adolf Hitler. De man die zich zag als de Duitse messias. Vertaling van J. Kliphuis. Utrecht, Fontein, z.j. 565 pp. linnen. Illustraties. | Euro 13,50 |
| 003815 | GISEVIUS, H.B., Adolf Hitler. Vert. van J. Kliphuis. De Bilt, Fontein, 1973. 565 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 005231 | GISKES, H.J., Abwehr III F. De Duitse contraspionage in Nederland. Vertaald door en met een veramtwoording van W.H. Nagel.Amsterdam, Bezige Bij, 1949. 314 pp. linnen. *rug verkleurd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 598608 | GLADSTONE, W.E., EYCK, E., Gladstone. Mit 14 Bildtafeln.Erlenbach-Zürich, Rentsch, 1938 (4.-6. T.). 587 pp. linnen. Illustraties. | Euro 13,50 |
| 567765 | GLAESER, E., WEISKOPF, F.C., La Russie au travail. 265 photographies. Paris, Flammarion, z.j. (VIII) 186 pp. ingenaaid. *deel van register ontbreekt*Les photographes ont été fournies par 'Ogonjok', Moskou et 'Unionbild', Berlin, les auteurs ont fait un choix parmi plus de 5000 documents | Euro 30,00 |
| 591784 | GLEICHEN-RUSSWURM, A. VON, Kultur und Geist der Renaissance. Das Jahrhundert des europäischen Humanismus.Hamburg, Hoffmann, z.j. 479 pp. linnen. Illustraties. *band iets verkleurd, benedenhoekjes voorste pagina's beschadigd* | Euro 11,50 |
| 591675 | GLOTZ, G., La civilisation égéenne. Avec 87 figures et 3 cartes dans le texte et quatre planches hors texte.Paris, Renaissance du livre, 1925. (VIII) 476 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (L'évolution de l'humanité, 1, 3) *enkele potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 586104 | GOBINEAU, A. DE, Die Renaissance. Savonarola. Cesare Borgia. Julius II. Leo X. Michelangelo. Historische Szenen. Leipzig, Insel, 1922. 379 pp. halfleer. Portret. Illustraties. *rug bovenzijde licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig, leer licht geschaafd*Die Übertragung dieser Ausgabe der Renaissance ist von Bernard Jolles/Die Auswahl der Bilder besorgte Emil Schaeffer/Die Offizin von Fr. Richter in Leipzig druckte das 59. bis 68.Tausend/Titel und Einband zeichnete Walter Tiemann | Euro 15,00 |
| 596552 | GODFRIED VAN BOUILLON, MAILHARD DE LA COUTURE, G., Godefroy de Bouillon et la première croisade.Lille, Desclée, 1888 (2e). (VI) 207 pp. halfleer. Illustraties. *deels los in de band* | Euro 15,00 |
| 599536 | GOEBBELS, J., Dagboek 1945. 28 februari 1945-10 april 1945. De laatste veertig dagen van Hitlers propagandachef. Vertaling: C.W.A.J.A. Walraven. Ingeleid door A.F. Manning.Amsterdam, Elsevier, 1978. 360 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 599935 | GOEDKOOP, H., Een verhaal dat het leven moet veranderen.Amsterdam, Augustus, 2005 (2e). 287 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 592708 | GOEMAN BORGESIUS, H., BOS, D., BEIJEN, J., Gedenkboek van 'Volksonderwijs' (1866-1916) opgedragen aan de voorstanders van volksontwikkeling, geleid in den geest der beginselen van de openbare school.Deventer, z.u., 1916. 286 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag en boekblok licht roestvlekkig*Andere bijdragen van o.a.: T.M. Ketelaar, H.A. van der Meulen, C.A. Zelvelder | Euro 15,00 |
| 583448 | GOERDELER, G., RITTER, G., Carl Goerdeler und die deutsche Widerstandsbewegung. Mit einem Brief Goerdelers in Faksimile und vier Abbildungen. Stuttgart, DVA, 1955 (6.-10.T). 630 pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug licht beschdigd* | Euro 20,00 |
| 591505 | GOERING, H., MOSLEY, L., The reich marshall. A biography of Hermann Goering. New York, Doubleday, 1974. (XII) 394 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 598827 | GOERING, H., VER ELST, A., Hermann Goering. IJzeren Ikaros. Het Duitse luchtwapen doorheen twee wereldoorlogen.Z.p., Vlijt, 1987. 107 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583576 | GOFF, J. LE, De cultuur van middeleeuws Europa. Met een inl. van P. Leupen. Vert.: R. Fagel en L. Knippenberg.Amsterdam, WB, 1987. 494 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (HR) | Euro 11,50 |
| 601412 | GOFF, J. LE, Pour un autre Moyen Age. Temps, travail et culture en Occident: 18 essais.Z.p., Gallimard, 1978. 422 pp. paperback. *hoekje uit omslag* | Euro 11,50 |
| 599659 | GOGUEL, R., (RED.), Polen, Deutschland und die Oder-Neisse-Grenze. Herausgegeben vom Deutschen Institut für Zeitgeschichte in Verbindung mit der Deutsch-Polnischen Historiker-Kommission.Berlin, Rütten & Loening, 1959. 1067 pp. gebonden. (Dokumentation zur Zeitgeschichte, 1) | Euro 20,00 |
| 596729 | GOLDFARB, J.C., The cynical society. The culture and politics and the politics of culture in American life.Chicago, UP, 1991. (XII) 200 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 579360 | GOLDHAGEN, D.J., BINNER, R., HAAR, O. VAN DE, BOS, J.W., (RED.), Wiens schuld? De impact van Daniel Jonah Goldhagen op het holocaustdebat. Met een woord vooraf van J. Houwink ten Cate. Houten, Van Reemst, z.j. 263 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: E. Wiesel, F. Boterman., R.Hilberg | Euro 10,00 |
| 598423 | GOLDHAGEN, D.J. Een morele afrekening. De rol van de katholieke kerk in de holocaust en haar onvervulde plicht tot herstel. Vertaling: A. Bais, R. van Kan, J. Post en L. Dijkstra.Amsterdam, Bezige Bij, 2002. 382 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 570104 | GOOSSENS, R., Vier bibliografische tijdschriften (1903-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1976. (XVIII) 403 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 23) *bibliotheekexemplaar* | Euro 30,00 |
| 579263 | GORBATSJOV, M.S., GOUDOEVER, A.P. VAN, NAARDEN, B., (RED.), Gorbatsjov en Stalins betekenis. Witte plekken in de sovjetgeschiedenis. Utrecht, HES, 1989. 230 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: E. Orlovski, J. Löwenhardt, M. Jansen | Euro 10,00 |
| 015670 | GORBATSJOV, M.S., LEWIN, M., The Gorbachev phenomenon. A historical interpretation. London, Hutchinson, 1989. (XII) 176 pp. paperback. Bibliografie. (Radius) | Euro 10,00 |
| 589503 | GORBATSJOV, M.S., Gipfelgespräche. Geheime Protokolle aus meiner Amtszeit. Aus dem Russ. von G.A. Braungardt, T. Delavre, H. Ettinger u.a.Berlin, Rowohlt, 1993. 344 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 569035 | GORBATSJOV, M.S., Gipfelgespräche. Geheime Protokolle aus meiner Amtszeit. Aus dem Russ. von G.M. Braungardt, T. Delavre, H. Ettinger u.a.Berlin, Rowohlt, 1993. 344 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 000718 | GORBATSJOV, R., JÜRGENS, U., Het leven van Raisa Gorbatsjov. Vertaling: D. Nicolaas. Weert, M & P, 1990. 278 p. paperback.Illustraties. *papier achterin licht beschadigd& | Euro 10,00 |
| 585399 | GORTZAK, H., Hoop zonder illusies. Memoires van een communist.Amsterdam, Bakker, 1985. 386 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 592012 | GORTZAK, H., Hoop zonder illusies. Memoires van een communist.Amsterdam, Bakker, 1985. 386 pp. paperback. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 585400 | GORTZAK, W., Kluiven op een buitenbeen. Kanttekeningen bij enige naoorlogse ontwikkelingen van het Nederlandse communisme.Amsterdam, Polak, 1967. 269 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 601087 | GOSMAM, M., Les sujets du père. Les rois de France face aux représentants du peuple dans les assemblées de notables et les États généraux 1302-1615.Leuven, Peeters, 2007. (XII) 558 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Mediaevalia Groningana, n.s. 8) | Euro 75,00 |
| 598001 | GOSSES, I.H., JAPIKSE, N., Handboek tot de staatkundige geschiedenis van Nederland.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1927 (2e herz.). (XII) 915 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 595468 | GOSSES, I.H., JAPIKSE, N., Handboek tot de staatkundige geschiedenis van Nederland.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1920. (CCCXXVI) 560 pp. linnen. *band iets geschaafd, bibliotheekstempel, enkele kleurpotloodstreepjes, binding achterin zwak* | Euro 25,00 |
| 599713 | GOSSES, I.H., Handboek tot de staatkundige geschiedenis van Nederland. Deel I. De middeleeuwen. Geheel omgewerkt door R.R. Post.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1959. (VIII 300 pp. linnen. *hier en daar penstrepen* | Euro 10,00 |
| 582817 | GOU, L. DE, (RED.), Het ontwerp van constitutie van 1797. De behandeling van het plan van constitutie in de nationale vergadering. Met een facsimile uitgave van het ontwerp van constitutie. 3 delen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1983-85. (L) 757, (VI) 582, 85, (VI) 194 (4) pp. linnen. (RGP, 55, 56, 57) Deel 1: 10 november 1796 - 10 april 1797, Deel 2: 11 april - 13 september 1797, Deel 3: Indices, concordanties e.d. en facsimile van het ontwerp van constitutie | Euro 125,00 |
| 582818 | GOU, L. DE, (RED.), Het plan van constitutie van 1796. Chronologische bewerking van het archief van de eerste constitutiecommissie ingesteld bij decreet van de nationale vergadering van 15 maart 1796. Met een facsimile uitgave van het plan van constitutie. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1975. (XXVIII) 474, (IV) 128 pp. linnen. (RGP, 40) *bibliotheekst.* | Euro 45,00 |
| 597712 | GOUDRIAAN, K., MANDEMAKERS, K., REITSMA, J., (RED.), Prosopography and computer. Contributions of mediaevalists and modernists on the use of computer in historical research. Leuven, Garant, 1995. (XXVI) 218 pp. paperback. Bibliografie. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: A.J.A. Bijsterveld, E. Koch, S. Zijlstra | Euro 12,50 |
| 586643 | GOULOOZE, D., HARMSEN, G., Daan Goulooze. Uit het leven van een communist.Utrecht, Ambo, 1967. 208 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,50 |
| 591515 | GOURAND, J., Les cendres mêlées. Préface de Serge Klarsfeld. Récit. Paris, Loisirs, 1996. 238 pp. gebonden + omslag. *naam op schutbblad | Euro 10,00 |
| 589047 | GOURGAUD, G., Napoléon et la grande-armée en Russie, ou examen critique de l'ouvrage de m. le comte Ph. de Ségur. + Critique historique, avec des observations littéraires, sur l'ouvrage du général comte de Ségur, intitulé 'Histoire de Napoléon et de la grande-armée, pendant l'année 1812', accompagnée d'éclaircissements et de notes, ornée d'une carte. Par A. de Beauchamp.Bruxelles, Tarlier, 1825, Bruxelles, De Mat, 1825. (XII) 427, (IV) 64 pp. gebonden. *bovenzijde rug licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig en licht wormstekig* | Euro 45,00 |
| 592171 | GOURINARD, P., Les royalistes Francais devant la France dans le monde (1820-1859)Nimes, Lacour, 1992. (VI) 686 (68) pp. ingenaaid. (La saint soleil) *naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 599716 | GOUW, J. TER, De oude tijd. 1872. Met medewerking van vaderlandsche geschied- en oudheidkundigen.Haarlem, Kruseman, z.j. (VIII) 376 (8) pp. halflinnen. Illustraties. *band licht geschaafd, ex libris, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 599717 | GOUW, J. TER, De oude tijd. 1874. Met medewerking van vaderlandsche geschied- en oudheidkundigen.Haarlem, Kruseman, z.j. (VIII) 375 (6) pp. halflinnen. Illustraties. *platten licht geschaafd, bovenzijde rug licht beschadigd. ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 588830 | GRAAF, J. DE, HUGENHOLTZ, J.B.T., MEERTENS, P.J., (RED.), Handboek voor de vredesbeweging. De radicaal-pacifistische stromingen. 's-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1954. (VIII) 276 pp. linnen. *ex libris* | Euro 10,00 |
| 592092 | GRAAFF, F.A. DE, Op leven en dood. Kroniek van oorlog en bezetting 1940-1945. Met ruim 250 reproducties van officiëele publicaties, courantenberichten, documenten en foto's.Rotterdam, Brusse, 1946. (VIII) 293 pp. halflinnen. Illustraties. *band verkleurd* | Euro 10,00 |
| 596794 | GRAHAM, G.S., A concise history of the British empire. With 250 illustrations.New York, Viking, 1971. 288 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, tekst en namen op schutblad, enkele poitloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 591939 | GRÄTZ, R., (HRSG.), Nie wieder! Ölzeichnungen von A. Ogen. Mit einem Geleitwort von Herbert Wehner. Düsseldorf, Neue Gesellschaft Niederrhein, 1979. 61 pp. gebonden. *naam op schutblad*Andere bijdragen van: H. Galinski, F. Irsfeld | Euro 12,50 |
| 591614 | GRAVES, E.B., (ED.), A bibliography of English history to 1485 based on 'The sources and literature of Englsh history from the earliest times to about 1485' by C. Gross.London, OUP, 1975. (XXIV) 1103 pp. gebonden. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 25,00 |
| 597974 | GRGURIC H., 11 Jahre Sowjetkerker in Ostsiberien. Übers. von N. Freiherr von Gagern.Berlin, Deutsche Kultur-Wacht, 1934. 291 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 573118 | GROEN VAN PRINSTERER, G., DIEPENHORST, P.A., Groen van Prinsterer.Kampen, Kok, 1932. (IV) 536 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 568620 | GROEN VAN PRINSTERER, G., FOKKEMA, F.J., De godsdienstig-wijsgeerige beginselen van Mr. G. Groen van Prinsterer. Eene beschrijving en beoordeling.Grijpskerk, Riemersma, 1907. (XIV) 232 (6). ingenaaid. Dissertatie. *rug beschadigd, band verschoten* | Euro 15,00 |
| 599695 | GROEN VAN PRINSTERER, G., HARTOGH, G.M. DEN, Groen van Prinsterer en de verkiezingen van 1871. Een keerpunt in de wordingsgeschiedenis van de Anti-Revolutionaire partij.Kampen, Kok, 1933. (X) 281 pp. ingenaaid. *rug gebruind*In opdracht van de Dr A. Kuyper-Stichting | Euro 12,50 |
| 599711 | GROEN VAN PRINSTERER, G., VOS, G.J., Groen van Prinsterer en zijn tijd. Studiën en schetsen op het gebied der vaderlandsche kerkgeschiedenis. 2 delen.Dordrecht, Revers, 1886-91. (VIII)468, (VIII) 547 pp. halflinnen. *bovenzijde rug licht beschadigd*Deel 1: 1800-1857, Deel 2: 1857-1876 | Euro 30,00 |
| 567478 | GROEN VAN PRINSTERER, G., VRIES, T. DE, Mr. G. Groen van Prinsterer in zijne omgeving.Leiden, Sijthoff, 1908. (VI) 233 pp. linnen. Portret. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 586170 | GROEN, P., KLINKERT, W., (RED.), Studeren in uniform. 175 jaar Militaire Academie 1828-2003. Den Haag, Sdu, 2003. 608 pp. linnen + omslag. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 20,00 |
| 007213 | GROENEWEG, S., VRIES-BRUINS, A.E.J. DE, (RED.), Suze Groeneweg. Haar betekenis voor de moderne arbeidersbeweging. Samengeld in opdracht van het bestuur der S.D.A.P. Amsterdam, AP, 1937. 116 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583509 | GROENEWOLD, P.O.H., 'Land in Sicht'. Landeskunde als Dialog der Identitäten am Beispiel des deutsch-niederländischen Begegnungsdiskurses. 2 delen.Groningen, z.u., 1997. 391, 361 pp. paperback. Dissertatie.Deel 1: Die Vermittlung von Gesellschaft, Sprache und Unterricht in der Landeskunde. Deel 2: Zerbrochene Spiegel. Gebroken spiegels. Rekonstruktion des deutsch-niederländischen Begegnungsdiskurses | Euro 25,00 |
| 592862 | GRONDIJS, L.H., Tusschen twee werelden. Studiën over de bewoners van Oost-Europa. Met illustraties buiten den tekst.Amsterdam, Elsevier, 1949 (2e). (XX) 387 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 016995 | GRONINGEN, B.A. VAN, Bedwongen hartstocht of hoe bouwde de Griek zijn beschaving op?Leiden, Brill, 1964. (VI) 98 pp. ingenaaid. Portret. | Euro 8,00 |
| 586699 | GRONINGEN, B.A. VAN, Bedwongen hartstocht of hoe bouwde de Griek zijn beschaving op?Leiden, Brill, 1964. (VI) 98 pp. ingenaaid. Portret. *omslag deels roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 585520 | GRONLUND, L., De socialistische maatschappij. Vert. uit het Engelsch door F.W.N. Hugenholtz. Rotterdam, Wakker, 1903 (2e). 175 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 587182 | GRONOVIUS, J.F., DIBON, P., BOTS, H., BOTS-ESTOURGIE, E., Inventaire de la correspondance de Johannes Fredericus Gronovius (1631-1671). La Haye, Nijhoff, 1974. (XXX) 529 pp. linnen. (IAHI, 68) *recensie op schutbladen geplakt, stempel op titelpagina, rug licht verkleurd* | Euro 65,00 |
| 585407 | GROOT, P. DE, STUTJE, J.W., De man die de weg wees. Leven en werk van Paul de Groot 1899-1986.Amsterdam, Bezige Bij, 2000. 610 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 591160 | GROOT, P. DE, Lettres de Pierre de Groot ambassadeur des Provinces-Unies a Abraham de Wicquefort résident des ducs de Brunswick (1668-1674) publiées d'après les manuscrits par F.J.L. Krämer.La Haye, Nijhoff, 1894. (XXVIII) 429 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 5) *omslag verkleurd en licht beschadigd, handgeschreven titel op omslag, pp. I t/m XV licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 601204 | GRUBE, F., RICHTER, G., Die Schwarzmarktzeit. Deutschland zwischen 1945 und 1948. Einleitung A. SurminskiHamburg, Hoffmann, 1979. 200 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 002788 | GRÜBER, P.H., Tegen de stroom op de bres voor mensen en menselijkheid. Vert.door H.A. Schreuder. Apeldoorn, Semper agendo, 1970. 321 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591555 | GRUNT, A., DECAUX, A., OLLIVIER, J.P., 1917-1919: la fin des tsars, la victoire des alliés.Z.p., Tallendier, 1988. (IV) 701-924 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad*Andere bijdragen van o.a.: B. Bond, J. Valenta, A. Palmer | Euro 10,00 |
| 597264 | GUDEMANN, W.E., (RED.), Lexikon der Geschichte. Niedernhausen/Ts., Orbis, 2001. 830 pp. gebonden. Illustraties.(Faktum) | Euro 20,00 |
| 596122 | GUÉRIN, D., Het anarchisme. Vertaling L. Klatser.Utrecht, Bruna, 1970. 156 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 592174 | GUÉRIN, D., Front populaire révolution manquée. Témoignage militant. Nouvelle édition revue et augmentée avec des inédits de Trotsky. Paris, Maspero, 1976. 316 pp. paperback. (Textes a l'appui) *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 596470 | GUÉRIN, D., De klassenstrijd in de Franse revolutie. Bourgeois en bras nus 1793-1795. Vertaald uit het Frans door M. Jacobs en J. TevelWeesp, WV, 1984. 255 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596472 | GÜNTHER, H., (HRSG.), Die Französische Revolution. Berichte und Deutungen deutscher Schriftsteller und Historiker. 4 delen.Frankfurt a.M, DKV, 1985. 483, (VIII) 485-855, (VIII) 857-1227, (VIII) 1231-1529 pp. paperback + cassette. Illustraties.Deel 1: Die Augenzeugen, Deel 2: Georg Forster und die deutschen Publizisten, Deel 3: Die weltgeschichtlichen Deutungen, Deel 4: Kommentar | Euro 20,00 |
| 578736 | GUSTAAF ADOLF II, BÖTTICHER, W., Gustav Adolph, König von Schweden. Ein Buch für Furst und Volk. Kaiserswerth am Rhein, z.u., 1845. (XVI) 324 pp. halfleer. Portret. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd, platten verkleurd en lichte waterschade, stempels binnenzijde voorplat, papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 596648 | GWYN, N., CUNNINGHAM, P., The story of Nell Gwyn and the sayings of Charles II. Related and collected. With the author's latest corrections, portraits and all the original illustrations. Edited, with introduction, additional notes and a life of the author, by H.B. Wheatley.London, Gibbings, 1892. (LXII) 224 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band licht beduimeld, papier hier en daar licht roestvlekkig, ex libris*Originally published in 'The Gentleman's Magazine' for the year 1851 | Euro 16,00 |
| 600621 | HAAR, J. TER, Geschiedenis van de Lage Landen. Met illustraties van Rien Poortvliet. 4 delen.Bussum, Van Dishoeck, 1975 (5e, 5e, 4e, 4e) . 432, 400, 431, 448 pp. halfkunstleer + omslag. Illustraties. *ruggen omslagen licht verkleurd*Deel 1: Prehistorie - Romeinse tijd - Middeleeuwen, Deel 2: Bourgondische tijd - twaalfjarig bestand, Deel 3: Einde tachtigjarige oorlog - patriottentijd, Deel 4: Inval der Fransen - twintigste eeuw | Euro 45,00 |
| 592851 | HAAR, J. TER, Geschiedenis van de Lage Landen. Met illustraties van Rien Poortvliet. 4 delen.Bussum, Van Dishoeck, 1975 (4e, 3e, 3e, 3e) . 432, 400, 431, 448 pp. halfkunstleer + omslag. Illustraties. *ruggen omslagen delen 2 en 3 licht verkleurd*Deel 1: Prehistorie - Romeinse tijd - Middeleeuwen, Deel 2: Bourgondische tijd - twaalfjarig bestand, Deel 3: Einde tachtigjarige oorlog - patriottentijd, Deel 4: Inval der Fransen - twintigste eeuw | Euro 45,00 |
| 591826 | HAAS, O., History of the New Braunfels and Comal County, Texas 1844-146.Z.p., Oscar Haas, 1996 (4e). (XIV) 338 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 573422 | HAASE, C., Untersuchungen zur Geschichte des Bremer Stadtrechtes im Mittelalter. Bremen, Schünemann, 1953. 217 pp. ingenaaid. (Schriften der Wittheit zu Bremen, 21) | Euro 11,50 |
| 568284 | HABERLANDT, M., (HRSG.), Österreich. Sein Land und Volk und seine Kultur. Mit einem Geleitworte des Alt-Bundespräsidenten M. Hainisch. Unter Mitwirkung zahlreicher Fachmänner. 2. vermehrte und verbesserte Auflage. Mit 25 Vollbildern, davon 8 farbig, 3 Kartenbeilagen und 452 Textabbildungen. Wien, Verlag für Volks- und Heimatkunde, 1929 (2e herz.). (XII) 514 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 002369 | HABSBURG, O. VON, BROOK-SHEPHERD, G., Otto von Habsburg. Biografie. Aus dem Engl. von A. Kraus. Graz, Styria, 2002. 359 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591518 | HAFFNER, S., Het duivelspact. De Duits-Russische betrekkingen van de Eerste tot de Tweede Wereldoorlog. Vert. P.Jaasma. Haarlem, Becht, 1989. 100 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 587321 | HAGEN, A., Staat und katholische Kirche in Württemberg in den Jahren 1848-1862. 2 delen.Amsterdam, Schippers, 1961 (Neudruck 1928). (X) 272, (VI) 334 pp. linnen + omslag. *omslagen licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 587987 | HAINES, R.M., The church and politics in fourteenth-century England. The career of Adam Orleton c. 1275-1345.Cambridge, UP, 1978. (XIV) 303 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (CSMLT, 10) *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 568754 | HAKLUYT, R., A selection of the principal voyages, traffiques and discoveries of the English nation by Richard Hakluyt 1552-1616. Set out with many embellishments and a preface by L. Irving.London, Heinemann, 1926. (XXIV) 293 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 585997 | HALL, S., HUSSMAN, L., LEWIS, F., Counter-terrorist. New York, Fine, 1987. 336 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *sticker op omslag* | Euro 12,50 |
| 586286 | HALLEMA, A., Oranjevorsten in ballingschap. Van Dillenburg en Londen uit voor vrijheid en recht. Inl. F.A. Brunklaus. Maastricht, Leiter-Nypels, z.j. (XXII) 360 pp. linnen. Illustraties. *rug iets verkleurd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 585574 | HALM, WIM VAN, De grote reis naar het Rode Valkennest te Vierhouten in het jaar X (1947) van de Rode Nederzetting. Amsterdam, Arbeiders Jeugd Centrale, 1947. 111 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug beschadigd*'Werkboek voor de internationale rode nederzetting 1947' Opgedragen aan Wim van Halm die in 1940 met de voorbereiding van de 1oe Rode Nederzetting was begonnen. De oorlog maakte de uitvoering van zijn plannen onmogelijk | Euro 11,50 |
| 596481 | HALPERN, R., Rebuilding the inner city. A history of neighborhood initiatives to address poverty in the United States.New York, CUP, 1995. (XII) 257 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 580934 | HALPHEN, L., Les barbares des grandes invasions aux conquêtes Turques du XIe siècle.Paris, PUF, 1948 (5e herz.). (IV) 460 pp. ingenaaid. Illustraties. (Peuples et civilisations, 5) Met 2 uitvouwbare kaarten | Euro 30,00 |
| 580684 | HAMILTON, B., The latin church in the crusader states. The secular church.London, Variorum, 1980. (X) 409 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 75,00 |
| 594922 | HAMMOND, T.T., (ED.), The anatomy of communist takeovers. Foreword by C.E. Black. London, YUP, 1975. (XVIII) 664 pp. paperback. Bibliografie. *omslag verkleurd*Met bijdragen van o.a.: W. Lerner, R.A. Rupen, R.K. Ramazani | Euro 12,50 |
| 586197 | HAMSTRA, J.T., De Luxemburgsche kwestie. Groningen, z.u., 1927. 74 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag en schutbladen licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586300 | HANS, D., Het bruidspaar in de gouden koets. Leiden, Sijthoff, 1937. 76 pp. linnen. Illustraties. *band en papier roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 600825 | HARDIN, G., (ED.), Population, evolution, and birth control. A collage of controversial ideas. Assembled.San Francisco, Freeman, 1969 (2e). (XVI) 386 pp. paperback.Met teksten van o.a. T.R. Malthus, M. Luther, C. Darwin P.R. Ehrlich | Euro 12,50 |
| 597698 | HARMSEN, G., FORTUYN, P., (RED.), Afscheid van de dialectiek? Rondom het afscheid van Ger Harmsen als hoogleraar.Nijmegen, SUN, 1988. 189 pp. paperback. Bibliografie. Portret. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: D. Visser, H. Blom, L. Nauta | Euro 10,00 |
| 585560 | HARMSEN, G., FORTUYN, P., (RED.), Afscheid van de dialectiek? Rondom het afscheid van Ger Harmsen als hoogleraar.Nijmegen, SUN, 1988. 189 pp. paperback. Bibliografie. Portret. *omslag licht beschadigd en verkleurd*Met bijdragen van o.a.: D. Visser, H. Blom, L. Nauta | Euro 10,00 |
| 585438 | HARMSEN, G., PERRY, J., GELDER, F. VAN, Mensenwerk. Industriële vakbonden op weg naar eenheid.Baarn, Ambo, 1980. 279 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 596451 | HARMSEN, G., REINALDA, B., Voor de bevrijding van de arbeid. Beknopte geschiedenis van de Nederlandse vakbeweging.Nijmegen, SUN, 1975. 461 pp. paperback. (Werkuitgave) Illustraties. *omslag iets verkleurd, boekblok licht roestvlekkig*Met opdracht van de schrijver | Euro 15,00 |
| 585396 | HARMSEN, G., REINALDA, B., Voor de bevrijding van de arbeid. Beknopte geschiedenis van de Nederlandse vakbeweging.Nijmegen, SUN, 1975. 461 pp. paperback. (Werkuitgave) Illustraties. *omslag iets verkleurd* | Euro 12,50 |
| 598729 | HARMSEN, G., Blauwe en rode jeugd. Ontstaan, ontwikkeling en teruggang van de Nederlandse jeugdbeweging tussen 1853 en 1940. Assen, Van Gorcum, 1961. (XIV) 496 pp. linnen. | Euro 20,00 |
| 597575 | HARMSEN, G., Blauwe en rode jeugd. Ontstaan, ontwikkeling en teruggang van de Nederlandse jeugdbeweging tussen 1853 en 1940. Nijmegen, SUN, z.j. (Herdruk 1961). (XIV) 496 pp. paperback. (Reprint, 4) | Euro 12,50 |
| 585385 | HARMSEN, G., Blauwe en rode jeugd. Ontstaan, ontwikkeling en teruggang van de Nederlandse jeugdbeweging tussen 1853 en 1940. Nijmegen, SUN, z.j. (Herdruk 1961). (XIV) 496 pp. paperback. (Reprint, 4) | Euro 12,50 |
| 586698 | HARMSEN, G., Blauwe en rode jeugd. Ontstaan, ontwikkeling en teruggang van de Nederlandse jeugdbeweging tussen 1853 en 1940. Nijmegen, SUN, z.j. (Herdruk 1961). (XIV) 496 pp. paperback. (Reprint, 4) *stempel binnenzijde omslag* | Euro 12,50 |
| 585464 | HARMSEN, G., Hamer of aambeeld? Een en ander uit de geschiedenis van de Amsterdamse arbeidersbeweging ter gelegenheid van het negentig-jarig bestaan van de Industriebond NVV afdeling Amsterdam. Amsterdam, Industriebond NVV, 1979. 112 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 586692 | HARMSEN, G., Hamer of aambeeld? Een en ander uit de geschiedenis van de Amsterdamse arbeidersbeweging ter gelegenheid van het negentig-jarig bestaan van de Industriebond NVV afdeling Amsterdam. Amsterdam, Industriebond NVV, 1979. 112 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 585463 | HARMSEN, G., Idee en beweging. Bibliografiese aanwijzingen bij de studie en het onderzoek van de geschiedenis van socialisme en arbeidersbeweging in Nederland. Nijmegen, SUN, 1972. 101 pp. paperback. (Sunschrift, 57) | Euro 7,00 |
| 586691 | HARMSEN, G., Idee en beweging. Bibliografiese aanwijzingen bij de studie en het onderzoek van de geschiedenis van socialisme en arbeidersbeweging in Nederland. Nijmegen, SUN, 1972. 101 pp. paperback. (Sunschrift, 57) *naam op schutblad, enkele stiftstrepen, omslag iets verkleurd* | Euro 7,00 |
| 595286 | HARMSEN, G., Nederlands kommunisme. Gebundelde opstellen. Nijmegen, SUN, 1982. 388 pp. ingenaaid. *voorplat licht gevlekt, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 596025 | HARMSEN, G., Rondom Daan Goulooze. Uit het leven van kommunisten. Nijmegen, SUN, 1980. 263 pp. paperback. Portret. Illustraties. (Sunschrift, 152) | Euro 11,50 |
| 585328 | HARMSEN, G., Rondom Daan Goulooze. Uit het leven van kommunisten. Nijmegen, SUN, 1980. 263 pp. paperback. Portret. Illustraties. (Sunschrift, 152)Met opdracht van auteur | Euro 12,50 |
| 586700 | HARMSEN, G., Rondom Daan Goulooze. Uit het leven van kommunisten. Nijmegen, SUN, 1980. 263 pp. paperback. Portret. Illustraties. (Sunschrift, 152) | Euro 11,50 |
| 585658 | HARRIS, A., SÉDOUY, A. DE, Voyage a l'interieur du parti communiste. Paris, Seuil, 1974. 440 pp. paperback. *omslag licht beschadigd en verkleurd* | Euro 11,50 |
| 601020 | HARTLEY, A., Gaullism. The rise and fall of a political movement.London, Routledge, 1972. (XVI) 373 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *enkele potlood- en penstrepen* | Euro 10,00 |
| 585998 | HASWELL, J., Spies and spymasters. A concise history of intelligence. With 113 illustrations. Z.p., Thames, 1977. 176 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *schutbladen verkleurd* | Euro 10,00 |
| 583144 | HAUSER, K., BAPST, E., Une mère et son fils. La grande-duchesse Stéphanie et Gaspard Hauser.Paris, Lahure, 1933. (IV) 266 pp. linnen. Portret. Illustraties. *blad met handtekeningen op schutblad geplakt, nieuw gebonden* | Euro 35,00 |
| 578569 | HAVEL, V., VLADISLAV, J., (ED.), Václav Havel or living in truth. Twenty-two-essays published ont he occasion of the award of the Erasmus prize to Václav Havel. Amsterdam, Meulenhoff, 1986. (XX) 315 pp. gebonden + omslag. Met bijdragen van o.a.: T. G. Ash, J. Grusa, A. Miller | Euro 11,50 |
| 589014 | HAVEL, V., Brieven aan Olga. Vert. P.L. Vrba.Baarn, Prom, 1986. 192 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 585473 | HAVEMANN, R., Vragen. Antwoorden. Vragen. Uit de biografie van een Duitse marxist. Vert. J.M. Vreugdenhil. Baarn, In den toren, 1971. 207 pp. paperback. (Torenboeken) | Euro 8,50 |
| 596974 | HAZEU, W., Wat niet mocht... . Een overzicht van censuur, ernstige en minder ernstige gevallen van vrijheidsbeknotting in Nederland (1962-1971) of de stem van de 'zwijgende' meerderheid of nog een jeugdsentiment van de jaren zestig.Amsterdam, Harmonie, 1972. 119 pp. paperback. Illustraties. *omslag iets gevlekt, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 587945 | HEER, F., Balans der middeleeuwen 1100-1350. Ned. bewerking T.H.J. van Huet. Amsterdam, Meulenhoff, 1962. 327 pp. paperback. Illustraties. (Geschiedenis van de beschavingen, 3) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 594389 | HEER, F., Europa. Mutter der Revolutionen.Stuttgart, Kohlhammer, 1964. (VIII) 1028 pp. linnen. *vlekje op rug, bibliotheekstempels* | Euro 15,00 |
| 578805 | HEER, J., World events 1866-1966. The first hundred years of Nestlé. English text by A. Braley, G. Heath and P. Walding. 2 dln in 1 band.Z.p., z.u., 1966. 228, (98) pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties.Oorspronkelijke titel: 'Reflets du monde 1866-1966. Présence de Nestlé' | Euro 17,50 |
| 597341 | HEIDE, F.J. TER, Ordening en verdeling. Besluitvorming over sociaal-economisch beleid in Nederland 1949-1958. Kampen, Agora, 1986. 380 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 591362 | HEIDE, F.J. TER, Ordening en verdeling. Besluitvorming over sociaal-economisch beleid in Nederland 1949-1958. Kampen, Agora, 1986. 380 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 571546 | HEIDEN, K. Eurpäisches Schicksal.Amsterdam, Querido, 1937. 247 pp. linnen. *rug verschoten, papier hier en daar licht roestvlekkig*Exilausgabe. W. Sternfeld. E. Tiedemann. Deutsche exil-Literatur 1933-1945. Eine Bio-Bibliographie. Heidelberg, 1962, 128-129 | Euro 25,00 |
| 588726 | HEIJN, A., JAGER, J.L. DE, Albert Heijn. De memoires van een optimist. Baarn, Prom, 1997 (4e). 254 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582495 | HEIMANN, H.D., (HRSG.), Von Soest - aus Westfalen. Wege und Wirkung abgewanderter Westfalen im späten Mittelalter und in der frühen Neuzeit. Mit Beitr. von: D. Berg, W. Eberhard, W.P. Eckert u.a.Paderborn, Schöningh, 1986. 234 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 573385 | HEINEMANN, F., Der Richter und die Rechtspflege in der deutschen Vergangenheit. Mit 159 Abbildungen und Beilagen nach den Originalen aus dem fünfzehnten bis achtzehnten Jahrhundert. Leizpig, z.u., z.j. 144 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden, illustratie binnenzijde voorplat, naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 582451 | HEINEMEYER, W., (HRSG.), Chronica Fuldensis. Die Darmstädter Fragmente der Fuldaer Chronik. Bearbeitet.Köln, Böhlau, 1976. (VIII) 173 pp. linnen. Illustraties. (Archiv für Diplomatik, Beiheft 1) *rug licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 582815 | HEINSIUS, ANTHONIE, De briefwisseling van Anthonie Heinsius 1702-1720. Bewerkt door A.J. Veenendaal jr. 8 delen.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1976-1986. linnen. (RGP, 158, 163, 169, 177, 183, 189, 194, 198) Deel 1: 19 maart-31 december 1702, Deel 2: 1703, Deel 3: 1704, Deel 4: 1705, Deel 5: 1706, Deel 6: 1707, Deel 7: 1 januari-30 september, Deel 8: 1 oktober 1708-30 juni 1709. De omvangrijke correspondentie van de Hollandse raadspensionaris Anthonie Heinsius (1641-1720) is uitgegeven in 19 delen | Euro 225,00 |
| 592059 | HELLEMA, D., ZEEMAN, B., ZWAN, B. VAN DER, (RED.), De Nederlandse ministers van buitenlandse zaken in de twintigste eeuw. Vijfde jaarboek voor de geschiedenis van de Nederlandse buitenlandse politiek in de twintigste eeuw. Den Haag, Sdu, 1999. 345 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: M. van Faassen, M. Riemens, R. van Vuurde | Euro 15,00 |
| 005463 | HENDEL, S., (ED.), The Soviet crucible. The Soviet system in theory and practice. Princeton, Van Nostrand, 1967 (3e). (XIV) 458 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 593875 | HENDERIKX, P.A., De oudste bedelordekloosters in het graafschap Holland en Zeeland. Het ontstaan van bedelordekloosters voor ca. 1310 te Dordrecht, Middelburg, Zierikzee en Haarlem, alsmede enige aspecten van de plaats van deze kloosters in het stedelijk leven en daarbuiten gedurende de middeleeuwen. Dordrecht, Spin, 1977. (X) 249 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Hollandse studiën, 10) *bibliotheekexemplaar, vlekjes op band, enkele potloodstrepen* | Euro 18,50 |
| 585983 | HENDRIK VIII, GASQUET, F.A., Henri VIII et les monastères anglais. Trad. française. Publiée avec l'authorisation de l'auteur par J. Lugné Philipon en collaboration avec le R.P. du Lac. 2 delen. Paris, Lecoffre, 1894 (2e). (XXXVI) 450, (IV) 521 pp. linnen. *nieuw gebonden, bibliotheekexemplaren* | Euro 40,00 |
| 581517 | HENDRIKS, I.H.M., De interpolitieke en internationale betrekkingen van Argos in de vijfde eeuw v. Chr., gezien tegen de achtergrond van de intra-politieke ontwikkelingen. Groningen, z.u., 1982. (XIV) 281 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 587318 | HENDRIKS, I.H.M., De interpolitieke en internationale betrekkingen van Argos in de vijfde eeuw v. Chr., gezien tegen de achtergrond van de intra-politieke ontwikkelingen. Groningen, z.u., 1982. (XIV) 281 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 586631 | HENDRIKS, I.H.M., De interpolitieke en internationale betrekkingen van Argos in de vijfde eeuw v. Chr., gezien tegen de achtergrond van de intra-politieke ontwikkelingen. Groningen, z.u., 1982. (XIV) 281 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 009010 | HERM, G., Der Aufstieg des Hauses Hohenzollern. Düsseldorf, Econ, 1995. 320 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 008932 | HERM, G., Glanz und Niedergang des Hauses Hohenzollern. Düsseldorf, Econ, 1996. 352 pp. gebonden + omslag. | Euro 10,00 |
| 566156 | HERMAN, R., Zuidnederlandse toeristische tijdschriften (1895-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1972. (XXVIII) 283 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 14) *bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 600146 | HERMANN, K., RIECK, H., Christiane F. Verslag van een junkie vastgelegd. Voorwoord R. van Amerongen. Vertaling H. van Straalen.Amsterdam, Becht, 1980. 251 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 581520 | HERODOTUS, STORK, P., The aspectual usage of the dynamic infinitive in Herodotus. Groningen, Bouma, 1982. (XVIII) 535 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 601284 | HERODOTUS, Historiën. Door J.J.E. Hondius en J.A. Schuurma.Groningen, Wolters, 1949 (3e). 624 pp. linnen. *naam op schutblad*Volledige uitgave van de Griekse tekst | Euro 11,50 |
| 018646 | HERODOTUS, The histories. Transl. by A. de Sélincourt. Revised, with an introduction and notes by A.R. Burn. Harmondsworth, Penguin, 1986 (27e). 653 pp. paperback. Met kaart | Euro 10,00 |
| 600073 | HERTEL, H., Generation im Aufbruch. Im Herzen das Vaterland.Preußisch Oldendorf, Schütz, 1977. 412 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 572983 | HERWIJNEN, G. VAN, MOER, W.G. VAN DER, CARASSO-KOK, M., (RED.), Bibliografie van de stedengeschiedenis van Nederland. Leiden, Brill, 1978. (XXII) 355 pp. linnen. (ACHUSHI) | Euro 35,00 |
| 597803 | HERZBERG, A.J., Tweestroomenland. Dagboek uit Bergen-Belsen.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1950. 285 pp. ingenaaid. *rug gebruind* | Euro 11,50 |
| 598984 | HESLINGA, M.W., The Irish border as a cultural divide. A contribution to the study of regionalism in the British Isles. With a foreword by E.E. Evans.Assen, Van Gorcum, 1962. 225 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 599819 | HET VRIJE VOLK, (RED.), Nooit vergeten!. Amsterdam, AP, z.j. ongepagineerd. gebonden. Illustraties. *rug ontbreekt, naam op schutblad*'Dit boekje bevat een reeks foto's, deels uit bezettingstijd, deels -zelfs in hoofdzaak- uit de periode daarna, die met elkaar een beeld geven van Nederland, zoals het in de oorlogsjaren leed en streed. De foto's voor dit boek werden in het algemeen gemaakt door H. Nieuwenhuis. | Euro 10,00 |
| 018644 | HEUVEL, M. VAN DEN, De militair-patriottische opvoeding van de sovjet jeugd. 's-Gravenhagen, Staatsuitgeverij, 1979. 119 pp. paperback. (NIVV, 21) | Euro 8,00 |
| 582813 | HEYN, PIET, HONORÉ NABER, S.P. L', WRIGHT, I.A., (RED.), Piet Heyn en de zilvervloot. Bescheiden uit Nederlandsche en Spaansche archieven bijeenverzameld. Utrecht, Kemink, 1928. (CLXXXVIII) 239, (XL) 308 pp. halflinnen. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 53) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 599720 | HEYN, PIET, ZUIDHOEK, A., Piet Hein en de zilvervloot.Bussum, De Boer maritiem, 1978. 148 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 599689 | HILL, R.J., Soviet Union. Politics, economics and society. From Lenin to Gorbachev.London, Pinter, 1985. (XVIII) 232 pp. paperback. Bibliografie. (Marxist regimes) | Euro 10,00 |
| 571981 | HILLESUM, E., Het denkende hart van de barak. De brieven van Etty Hillesum. Amsterdam, Balans, 1994. 152 pp. paperback. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 595617 | HILLESUM, E., In duizend zoete armen. Nieuwe dagboekaantekeningen. Ingeleid dor J.G. Gaarlandt.Weesp, De Haan, 1984. 171 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600016 | HILLESUM, E., In duizend zoete armen. Nieuwe dagboekaantekeningen. Ingeleid dor J.G. Gaarlandt.Weesp, De Haan, 1984. 171 pp. paperback. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 001238 | HILTBRUNNER, O., Kleines Lexikon der Antike. Umfassend die griechisch-römische Welt von ihren Anfängen bis zum Beginn des Mittelalters (6.Jh. n.Chr.). Bern, Francke, 1946. 534 pp. linnen + omslag. (Dalp, 14) *omslag licht beschadigd en verkleurd* | Euro 11,50 |
| 574322 | HIRT, H., Die Indogermanen. Ihre Verbreitung, ihre Heimat und ihre Kultur. 2 delen. Strassburg, Trübner, 1905-07. (X) 407, (IV) 408-771 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekstempel*Deel 1: Mit 47 Abbildungen im Text, Deel 2: Mit 4 Karten und neun Abbildungen im Text | Euro 125,00 |
| 595919 | HITLER, A., BULLOCK, A., Hitler. Eine Studie über Tyrannei. Mit 33 Abbildungen. Ungekürzte wohlfeile Ausgabe. Aus dem Englischen übertr. von W. und M. Pferdekamp.Düsseldorf, Droste, 1961 (56.-70. T.) 838 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591520 | HITLER, A., KNOPP, G., Hitler. Eine Bilanz in Zusammenarbeit mit S. Brauburger, C. Deick, R. Gültner, P. Hartl, J. Müllner. Dokumnettion: S. Neizel, U. Nellessen, K. Sondermann. Berlin, Siedler, 1995. 319 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587444 | HOEK, J.S., Politieke geschiedenis van Nederland. Oorlog en herstel.Leiden, Sijthoff, 1970. 304 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,50 |
| 599539 | HOEKSTRA, H.G., WERKMAN, E., De dolle, dwaze zomer van '45. Amsterdam, Perscombinatie, 1970. ongepagineerd. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599874 | HOEKSTRA, H.G., WERKMAN, E., Nee en nog eens nee. Fotoboek van het verzet 1940-1945. Amsterdam, Parool, 1965. 160 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad, schutblad achterin beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591874 | HOEKSTRA, H.G., WERKMAN, E., Nee en nog eens nee. Fotoboek van het verzet 1940-1945. Amsterdam, Parool, 1965. 160 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 019257 | HOFDIJK, W.J. Ons voorgeslacht in zijn dagelyksch leven geschilderd. Tweede druk. 6 delen.Leiden, Van den Heuvel & Van Santen, 1873-1875. 6 frontispices + 210 gelithografeerde platen. linnen. (XVI), 276, (XVI), 316, (XVI), 352 (2), (XVI), 340 (2), (XVI), 330, (XVIII), (2), 324 pp. *eerste twee delen los in band; enkele pagina's in deel I los; ex libris en namen op schutbladen* | Euro 160,00 |
| 595479 | HOFER, W., Die Entfesselung des Zweiten Weltkrieges. Eine Studie über die internationalen Bezeihungen im Sommer 1939.Stuttgart, DVA, 1954. 221 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 582764 | HOFF, B. VAN 'T, (ED.), The correspondence 1701-1711 of John Churchill first duke of Marlborough and Anthonie Heinsius grand pensionary of Holland. Utrecht, Kemink, 1951. (XX) 640 pp. half linnen. Bibliografie. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4,1) *bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 591174 | HOFF, B. VAN 'T, (ED.), The correspondence 1701-1711 of John Churchill first duke of Marlborough and Anthonie Heinsius grand pensionary of Holland. Utrecht, Kemink, 1951. (XX) 640 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4,1) *omslag licht verkleurd en beschadigd* | Euro 25,00 |
| 599838 | HOFFENAAR, J., TEITLER, G., (RED.), De koude oorlog. Maatschappij en krijgsmacht in de jaren ' 50.'s-Gravenhage, Sdu, 1992. 256 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.J.G. Beunders, J.W.L. Brouwer, C.M. Megens | Euro 10,00 |
| 585542 | HOFMAN, J., Werkplaatsleven. Schetsen uit het arbeidersleven in fabriek en werkplaats.Hoorn, Edecea, 1929.128 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, vouwtje in voorplat* | Euro 7,50 |
| 585404 | HOFSTRA, H.J., Socialistische belastingpolitiek.Amsterdam, AP, 1946. 294 pp. half linnen + omslag. *omslag gebruind en licht beschadigd, papier iets gebruind* | Euro 11,50 |
| 586294 | HOGENDOORN, W., Van vader op zoon. Nederlandse familiebedrijven. Haalem, De Haan, 1981. 143 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad*Albert Heijn, Smit, Philips, Daf (Van Doorne), Vroom & Dreesman | Euro 10,00 |
| 595760 | HOGENDORP, G.K. VAN, BEAUFORT, H.L.T. DE, Gijsbert Karel van Hogendorp.Rotterdam, Donker, 1948. (XII) 329 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587371 | HOGENDORP, G.K. VAN, BEAUFORT, H.L.T. DE, Gijsbert Karel van Hogendorp.Rotterdam, Donker, 1948. (XII) 329 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587372 | HOGENDORP, G.K. VAN, BEAUFORT, H.L.T. DE, Gijsbert Karel van Hogendorp.Rotterdam, Donker, 1948. (XII) 329 pp. linnen. Illustraties. *tekst op schutblad, naam op titelpagina, enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 591159 | HOGENDORP, G.K. VAN, HOGENDORP, F. VAN, Gijsbert Karel van Hogendorp in 1813. Nagelaten geschrift.'s Gravenhage, Nijhoff, 1876. (IV) 112, 29 pp. ingenaaid. | Euro 20,00 |
| 594352 | HOGENDORP, G.K. VAN, REES, O. VAN, Verhandeling over de verdiensten van Gijsbert Karel van Hogendorp, als staatshuishoudkundige ten aanzien van Nederland. Uitgegeven door het Provinciaal Utrechts genootschap van kunsten en wetenschappen.Utrecht, Van der Post, 1854. (VIII) 226 pp. ingenaaid. *omslag gebruind, schutblad roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 586199 | HOGENDORP, G.K. VAN, Bijdragen tot de huishouding van staat in het koninkrijk der Nederlanden, verzameld ten dienste der Staten-Generaal. Tweede verbeterde uitgave onder toezicht van J.R. Thorbecke. 10 delen in 5 banden.Amsterdam, Schadd, z.j. 338, 306, 419, 409, 381 (61) *ruggen band 1 en 4 iets los, rug band 3 met tape versterkt, omslagen verkleurd en licht beschadigd, naam op schutbladen, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 80,00 |
| 599875 | HOGENDORP, H. GRAAF VAN, De prinses Wilhelmina van Oranje en Gijsbert Karel van Hogendorp in 1787 en volg. jaren. Brieven en gedenkschriften, uitgegeven.'s Gravenhage, Nijhoff, 1887. 178 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd en verkleurd, rug met tape versterkt, hoek uit titelpagina gescheurd* | Euro 11,50 |
| 596196 | HOGG, I., Twentieth-century artillery. Z.p., Friedman, 2000. 320 pp. paperback. Illustraties.300 of the world's greatest artillery pieces | Euro 10,00 |
| 582022 | HOHENLOHE-SCHILLINGSFÜRST, CHLODWIG ZU, Denkwürdigkeiten des Fürsten Chlodwig zu Hohenlohe-Schillingsfürst. Im Auftrage des Prinzen Alexander zu Hohenlohe-Schillingsfürst hrsg. von F. Curtius. Mit fünf Bildnissen und einer Faksimile-Beilage. 2 delen.Stuttgart, DVA, 1907 (9.-15.T). (VIII) 440, (VI) 565 pp. halfleder. Portret. Illustraties. *banden licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 35,00 |
| 599544 | HOLDT, J., American pictures. Amerikaanse indrukken. Een persoonlijke reis door het zwarte Amerika. Nederlandse vertaling: A.F. Bakker.Amsterdam, Kosmos, 1979. 272 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591839 | HOLLANDER, A.N.J. DEN, Americana. Studies over mensen, dieren en een kaktus tussen Rio Grande en Potomac.Meppel, Boom, 1970. 323 pp. paperback. (BP, 47) | Euro 10,00 |
| 595315 | HOLMA, H., LÅNGFORS, A., ITKONEN, L., Suomalaisen tiedeakatemian toimituksia. Annales academiae scientiarum Fennicae. Sarja/ser. B. Nid./tom. XV. No. 1-10. 10 afleveringen in 1 band.Helsinki, Suomalaisen tiedeakatemian kustantama, 1921-1922. linnen. *nieuw gebonden, bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: H. Holma (Weitere Beiträge zum Assyrischen Lexikon), C.I. Hidén (De vocabulis singularibus Lucretianis I), A.H. Salonius (Zum römischen Datierung) | Euro 20,00 |
| 601095 | HOMERUS, RAESSENS, A.L.J., De verhouding van godsdienst en ethiek in Homerus.Nijmegen, z.u., 1955. (XIV) 119 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 016997 | HOMERUS, RAESSENS, A.L.J., De verhouding van godsdienst en ethiek in Homerus.Nijmegen, z.u., 1955. (XIV) 119 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 591731 | HOOD, S., De voorouders van de Grieken. Ned. vert. G. Messelaar Amsterdam, Elsevier, 1969. 143 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (De vroegste beschavingen) | Euro 10,00 |
| 596120 | HOOGVLIET, M., Mappae mundi: pictura et scriptura. Textes, images et herméneutique des mappemondes du moyen age long (XIIIe-XVIe siècles).Groningen, z.u., 1999. (X) 321 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 595074 | HORNE, A., De 42 dagen. Frankrijk/Duitsland 1940. Vertaling van H. Swalef en R.W.T. Löbler. Meppel, Boom, 1970 (3e). 408 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597174 | HORST, H. VAN DER, Nederland. De vaderlandse geschiedenis van de prehistorie tot nu.Amsterdam, Prometheus, 2002 (2e herz.). 623 pp. paperback. *ezelsoren* | Euro 12,50 |
| 585745 | HÖSSLER, A., WERNER, G., HOFMANN, P., (RED.), Albert Hössler. Leben und Kampf eines deutschen Jungkommunisten.Berlin, Dietz, 1961. 105 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 8,50 |
| 573354 | HOSTE, J., SIEBEN, L., Vader Hoste. Gent, Liberaal Archief, 1989. 131 pp. ingenaaid. Illustraties. (Reeks Verhandelingen, 4) | Euro 10,00 |
| 572833 | HOUTEN, B. VAN, (RED.), Ooggetuigen van de Tweede Wereldoorlog. De geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in egodocumenten. Samengesteld, vertaald en van begeleidende teksten voorzien. Borsbeek, Baart, z.j. 341 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 582366 | HOUTS, E.M.C. VAN, Gesta Normannorum ducum. Een studie over de handschriften, de tekst, het geschiedwerk en het genre.Groningen, z.u., 1982. (VIII) 309 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 599844 | HOUTTE, J.A. VAN, Economische geschiedenis van de Lage Landen 800-1800. Vertaling: M. van de Putte.Haarlem, Van Dishoeck, 1979. 298 pp. paperback. *vouwtje in omslag, omslag licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599987 | HOUTTE, J.A., Economische en sociale geschiedenis van de Lage Landen. Zeist, De Haan, 1964. (XVI) 366 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd, knepen met tape verstevigd* | Euro 12,50 |
| 591372 | HOUTTE, J.A., Economische en sociale geschiedenis van de lage landen. Zeist, De Haan, 1964. (XVI) 366 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 585356 | HOUVEN, G. VAN DER, Een halve eeuw. Gedenkboek van de Algemene Nederlandsche Metaalwerkersbond 1886-1936. Uitgegeven ter gelegenheid van de herdenking van het vijftig-jarig bestaan 17 januari 1936. Amsterdam, z.u., 1936. 240 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 588600 | HOUVEN, G. VAN DER, Een halve eeuw. Gedenkboek van de Algemene Nederlandsche Metaalwerkersbond 1886-1936. Uitgegeven ter gelegenheid van de herdenking van het vijftig-jarig bestaan 17 januari 1936. Amsterdam, z.u., 1936. 240 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 576022 | HOVING, J., De conflicten tussen godsdienst en wetenschap. Bewerking en aanvulling van Draper, Mauthner, White. Amsterdam, Dageraad, 1932 (2e). (IV) 415 pp. linnen. *schutblad voorin ontbreekt, ex libris* | Euro 11,50 |
| 595197 | HOVY, J., Het voorstel van 1751 tot instelling van een beperkt vrijhavenstelsel in de republiek (propositie tot een gelimiteerd porto-franco). Groningen, Wolters, 1966. (XII) 699 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 30,00 |
| 601277 | HOVY, J., Het voorstel van 1751 tot instelling van een beperkt vrijhavenstelsel in de republiek (propositie tot een gelimiteerd porto-franco). Groningen, Wolters, 1966. (XII) 699 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht beduimeld* | Euro 25,00 |
| 587419 | HOWARTH, D., De sledebrigade. Vert. door J.P. Menting.Soesterberg, Aspekt, 2004. 254 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 585358 | HUETING, E., JONG EDZ., F. DE, NEIJ, R., Naar groter eenheid. De geschiedenis van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen 1906-1981. Amsterdam, Van Gennep, 1983. 432 pp. paperback. Illustraties. *ex libris* | Euro 15,00 |
| 599708 | HUGENHOLTZ, F.W.N., TEUNIS, H.B., TONGERLOO, L. VAN, (RED.), Middeleeuwen tussen Erasmus en heden. Bundel aangeboden aan Prof.dr. F.W.N. Hugenholtz bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Utrecht.Amsterdam, Bataafsche Leeuw, 1986. 141 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: R. Vaughan, R.C. van Caenegem, A.G. Weiler | Euro 10,00 |
| 586268 | HUGGETT, F.E., The modern Netherlands. London, Pall Mall, 1971. (VIII) 272 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 591459 | HUGHES, R., De fatale kust. Het epos van Australië. Vertaald door J. Verheydt.Amsterdam, Balans, 1988 (3e). 740 pp. paperback. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 597465 | HUISMAN, G., Tussen salon en souterrain. Gouvernantes in Nederland 1800-1940.Amsterdam, Bakker, 2000. 247 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 594166 | HUIZINGA, J., Briefwisseling. Redactie L. Hanssen, W.E. Kruk, A. van der Lem. 3 delen. Z.p., Veen, 1989-1991. 550, 498, 512 pp. linnen.Deel 1: 1894-1924, Deel 2: 1925-1933, Deel 3: 1934-1945 | Euro 80,00 |
| 601278 | HUIZINGA, J., Geschonden wereld. Een beschouwing over de kansen op herstel van onze beschaving.Haarlem, Tjeenk Willink, 1945. 242 pp. halflinnen. *band licht verkleurd, schutblad voorin verwijderd, deels onopengesneden* | Euro 10,00 |
| 595720 | HUIZINGA, J., Herfsttij der middeleeuwen. Studie over levens- en gedachten-vormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1957 (9e). (VIII) 408 pp. linnen. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 598045 | HUIZINGA, J., Herfsttij der middeleeuwen. Studie over levens- en gedachten-vormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Groningen, WN, 1982 (15e). (XX) 398 pp. linnen. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 598030 | HUIZINGA, J., Herfsttij der middeleeuwen. Studie over levens- en gedachten-vormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1941 (5e herz.). (XII) 537 pp. linnen. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 595064 | HUIZINGA, J., Herfsttij der middeleeuwen. Studie over levens- en gedachten-vormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1950 (7e). (VIII) 447 pp. linnen. Illustraties. *potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 599790 | HUIZINGA, J., Herfsttij der middeleeuwen. Studie over levens- en gedachten-vormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1921 (2e herz.). (XII) 599 pp. linnen. *rug verkleurd, schutblad gebruind* | Euro 25,00 |
| 592613 | HUIZINGA, J., Herfsttij der middeleeuwen. Studie over levens- en gedachten-vormen der veertiende en vijftiende eeuw in Frankrijk en de Nederlanden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1935 (4e herz.). (XII) 537 pp. linnen. Illustraties. *band iets verkleurd* | Euro 25,00 |
| 590064 | HUIZINGA, J., In de schaduwen van morgen. Een diagnose van het geestelijk lijden van onzen tijd. Haarlem, Tjeenk Willink, 1939 (7e). (X) 230 pp. gebonden. *naam op schutblad, papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 586910 | HUIZINGA, J., Nederland's beschaving in de 17e eeuw. Een schets en 'Hugo de Groot en zijn eeuw'.Groningen, WN, 1984 (6e). (X) 176 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 598522 | HULST, H. VAN, PLEYSIER, A., SCHEFFER, A., Het roode vaandel volgen wij. Geschiedenis van de Sociaal Democratische Arbeiderspartij van 1880 tot 1940. Met een inleiding van W. Drees. Woord vooraf van F. de Jong Edz. 's-Gravenhage, Kruseman, 1969 (2e). (XVI) 320 pp. linnen + omslag. Illustraties | Euro 11,50 |
| 598005 | HUNT, I.A., Op schoot bij Hitler. Een jeugd in een paradijs dat geen paradijs mocht zijn.Vertaald door T. Davids.Amsterdam, Bakker, 2005. 286 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583031 | HUUSSEN, A.H., (RED.), Bronnen van de Nederlandse codificatie sinds 1798. II: Huwelijks- en huwelijksgoederenrecht tot 1820. Bussum, Kemink, 1975. (XXII) 505 pp. linnen. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 3,22) *bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 592066 | HUUSSEN, A.H., Lijst der geschriften van A.H. Huussen jr. 1967-2003. Haren, z.u., 2003. 84 pp. ingenaaid. Oplage 200 exemplaren. Dit is nummer 82 | Euro 10,00 |
| 599839 | IDENBURG, .J., Schets van het Nederlandse schoolwezen. Groningen, Wolters, 1964 (2e herz.). (XVI) 619 pp. linnen + omslag. *typex op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586975 | IDENBURG, .J., Schets van het Nederlandse schoolwezen. Groningen, Wolters, 1964 (2e herz.). (XVI) 619 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 568999 | IGNOTUS (P.J. KROMSIGT), Russische toestanden. Amsterdam, Bondi, 1996 (2e). 218 pp. paperback. *rug verkleurd*Eerder verschenen bij P.N. van Kampen & zoon, 1904 | Euro 10,00 |
| 014174 | INFIELD, G.B., The private lives of Eva & Adolf. New York, Grosset, 1978. (VI) 137 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586269 | IONGH, J. DE, KOHNSTAMM, M., (RED.), Aanschouw de jaren 1900-1950. Een halve eeuw in beeld.Amsterdam, Bezige Bij, 1949. (XII) 163 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586224 | IPENBURG, P. VAN, KRAMER, D., MEERTENS, P.J., (RED.), Noord-Holland en Utrecht. Volkskundig leesboek voor de lagere scholen. Met houtsneden van Jan Boon.Groningen, Noordhoff, 1931. 128 pp. ingenaaid. Illustraties. (Nederlandsche volkskunde voor de lagere scholen)Zesde en zevende leerjaar | Euro 7,50 |
| 599828 | ISAACS, J., DOWNING, T., Der kalte Krieg. Eine illustrierte Geschichte, 1945-1991. Aus dem Amerikanischen von M. Schurr, H. Schlatterer, N. Juraschitz.München, Diana, 1999. (X) 438 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 592713 | ISLER-KERÉNYI, C., Nike. Der Typus der laufenden Flügelfrau in archaischer Zeit. Mit 16 Bildtafeln.Erlenbach-Zürich, Rentsch, 1969. 145 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd, stempel op schutblad* | Euro 11,50 |
| 599952 | JABLONOWSKI, H., Westrussland zwischen Wilna und Moskau. Die politische Stellung und die politischen Tendenzen der russischen Bevölkerung des Grossfürstentums Litauen im 15. Jh. Leiden, Brill, 1961. (VI) 167 pp. linnen. (Studien zur Geschichte Osteuropas, 2) Fotomechanischer Nachdruck | Euro 20,00 |
| 567428 | JABLONOWSKI, H., Westrussland zwischen Wilna und Moskau. Die politische Stellung und die politischen Tendenzen der russischen Bevölkerung des Grossfürstentums Litauen im 15. Jh. Leiden, Brill, 1961. (VI) 167 pp. linnen. (Studien zur Geschichte Osteuropas, 2) Fotomechanischer Nachdruck | Euro 20,00 |
| 592114 | JACOBS, A.H., BALEN-KLAAR, F.S., Vrouwenkiesrecht.Amsterdam, MGGL, z.j. 104 pp. gebonden. (Handboekjes elck 't beste) *vlekje op voorplat* | Euro 10,00 |
| 585310 | JACOBS, A.H., Herinneringen. Met een voorwoord van J. Oppenheim. Geïllustreerd. Nijmegen, SUN, 1978 (Herdruk 1924). (VIII) 318 pp. paperback. Illustraties. (Reprint, 29) *naam op schutblad, omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 003529 | JANSEN, M., Een showproces onder Lenin. Het voorspel van de grote terreur. Haarlem, De Haan, 1980. 263 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595511 | JANSMA, K., SCHROOR, M., (RED.), Onze vaderlandse geschiedenis. Medewerkende auteurs: G. Abma (Pre-historie, Romeinse tijd, vroege Middeleeuwen, de gewesten), H. Haitsema (Tachtigjarige Oorlog, Gouden Eeuw), L. van der Veen (Franse tijd, eerste helft negentiende eeuw). Illustratieve bijdragen: B. Reitsma en M. Schroor (cartografie), S. van Lingen en J. Spieker (fotografie).Leeuwarden, ICS, 1987. 487 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 591366 | JANSMA, T., Oost-westelijke verkenningen in de dertiende eeuw. De reizen van de franciscaan Willem van Rubroek naar Mongolië in de jaren 1253-1255 en van de nestoriaanse prelaat Barsauma naar Europa in de jaren 1287-1288.Leiden, Brill, 1959. 67 pp. ingenaaid. (Ex oriente lux, 13) *rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 591369 | JANSMA, T., Oost-westelijke verkenningen in de dertiende eeuw. De reizen van de franciscaan Willem van Rubroek naar Mongolië in de jaren 1253-1255 en van de nestoriaanse prelaat Barsauma naar Europa in de jaren 1287-1288.Leiden, Brill, 1959. 67 pp. ingenaaid. (Ex oriente lux, 13) *rug beschadigd* | Euro 11,50 |
| 599721 | JANSSEN, E., Nederland 1884. Vreemd vaderland - vertrouwd volk.Zutphen, Terra, z.j. 240 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 587885 | JANSSEN, J., Geschichte des deutschen Volkes seit dem Ausgang des Mittelalters. 8 delen. Freiburg i.Br., Herder, 1887-1894. leer. *bibliotheekstickers op voorplatten, stempels op titelpagina's, papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift. Deel 1: Die allgemeinen Zustände des deutschen Volkes beim Ausgang des Mittelalters (13. verbesserte und 14. Auflage), Deel 2: Zustände des deutschen Volkes seit dem Beginn der politisch-kirchlichen Revolution bis zum Ausgang der socialen Revolution von 1525 (14. Aufl.), Deel 3: Allgemeine Zustände des deutschen Volkes seit dem Ausgang der socialen Revolution bis zum sogenannten Augsburger Religionsfrieden von 1555 (13. verbesserte und 14. Aufl.), Deel 4: Allgemeinen Zustände des deutschen Volkes seit dem Augsburger Religionsfreiden vom Jahre 1555 bis zur Verkündigung der Concordienformel im Jahre 1580 (1. bis 12. Aufl.), Deel 5: Vorbereitung des dreißigjährigen Krieges (1. bis 12. Aufl.), Deel 6: Culturzustände des deutschen Volkes seit dem Ausgang des Mittelalters bis zum Beginn des dreißigjährigen Krieges. Erstes und zweites Buch (1. bis 12. Aufl.), Deel 7: Culturzustände des deutschen Volkes seit dem Ausgang des Mittelalters bis zum Beginn des dreißigjährigen Krieges. Drittes Buch (1. bis 12. Aufl.), Deel 8: Culturzustände des deutschen Volkes seit dem Ausgang des Mittelalters bis zum Beginn des dreißigährigen Krieges. Viertes Buch (1. bis 12. Aufl.). Delen 7-8: Ergänzt und hrsg. von L. Pastor | Euro 85,00 |
| 594505 | JANSSEN, J.A.M.M., Commissie van proefneming 1866 - 15 december - 1981. 's-Gravenhage, z.u., 1981. (VIII) 58 pp. ingenaaid. Illustraties. (Bijdragen van de sectie militaire geschiedenis, 11) *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 009072 | JANSSEN, L.F., Abdicatio. Nieuwe onderzoekingen over de dictatuur.Utrecht, Kemink, 1960. 174 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 585666 | JANSZ, U., Vrouwen ontwaakt! Driekwart eeuw sociaal-democratische vrouwenorganisatie tussen solidariteit en verzet.Amsterdam, Bakker, 1983. 228 pp. paperback. Illustraties. (Contact tijdsdocumenten) *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 599752 | JAPIKSE, N., De geschiedenis van het Huis van Oranje-Nassau. 2 delen.Den Haag, ZHUM, 1937-38. 250, 289 pp. linnen. Illustraties. *banden licht beduimeld, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 599892 | JAPPE ALBERTS, W., JANSEN, H.P.H., Welvaart in wording. Sociaal-economische geschiedenis van Nederland van de vroegste tijden tot het einde van de middeleeuwen. Met medewerking van J.F. Niemeyer. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1977 (2e herz.). (VIII) 374 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht verkeurd* | Euro 12,50 |
| 591347 | JAPPE ALBERTS, W., JANSEN, H.P.H., Welvaart in wording. Sociaal-economische geschiedenis van Nederland van de vroegste tijden tot het einde van de middeleeuwen. Met medewerking van J.F. Niemeyer. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1977 (2e herz.). (VIII) 374 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591678 | JAPPE ALBERTS, W., JANSEN, H.P.H., Welvaart in wording. Sociaal-economische geschiedenis van Nederland van de vroegste tijden tot het einde van de middeleeuwen. Met medewerking van J.F. Niemeyer. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1977 (2e herz.). (VIII) 374 pp. linnen + omslag. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 599876 | JAPPE ALBERTS, W., KETNER, F., Nederrijnse studiën XIIIe-XVe eeuw.Groningen, Wolters, 1954. (IV) 122 pp. ingenaaid. Illustraties. (Bijdragen van het instituut voor middeleeuwse geschiedenis der RUU, 27) *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 586129 | JAURÈS, J., Geschiedenis der Fransche Revolutie. Geautoriseerde vertaling van W. van Ravesteijn. Geillustreerd. 4 delen. Leiden, Sijthoff, 1930 (2e). (XXXVI) 315, (IV) 320, (IV) 352, (IV) 240 pp. linnen. Portret. Illustraties. *ruggen licht beschadigd en verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 30,00 |
| 586054 | JAURÈS, J., Geschiedenis der Fransche Revolutie. Vertaling van W. van Ravesteijn jr. Met portretten, platen en spotprenten. 4 delen. Amsterdam, Van Looy, 1905-06. (VI) 315, (VI) 319, (IV) 354, (IV) 253 pp. linnen. Illustraties. *schutbladen gebruind, bovenzijde ruggen licht beschadigd*Deel 1: De constituante, Deel 2: De législative, Deel 3: De conventie, Deel 4: De conventie (vervolg) | Euro 25,00 |
| 575011 | JEANNE D'ARC, CANET, V., Jeanne d'Arc. Lille, De Brouwer, z.j. (VIII) 226 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Collection historique) *boekblok iets los in de band, rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 587276 | JEANNE D'ARC, GORDON, M., Joan of Arc.London, Weidenfeld, 2000. (XXII) 168 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 000626 | JEANNIN, P., BALLANDE, H., Rebelle et conseiller de trois souverains: le president Jeannin 1542-1623. Paris, Barre-Dayez, 1981. 279 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 595495 | JEZIERSKI, L., Combats et batailles du siège de Paris septembre 1870 a janvier 1871. Combats de Chatillon, de Villejuif, de Pierrefitte et de Chevilly. Nos positions et nos troupes. Riconaissance de Bagneux. Combat de Rueil. Combat du Bourget. Batailles de Villiers et de Champigny. Second combat du Bourget. Le plateau d'Avron. Le bombardement. Bataille de Buzenval. L'armée. Les forts.Paris, Garnier, 1872. (II) 462 pp. gebonden. *schutbladen voorin ontbreken, naam op titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 35,00 |
| 596731 | JOHNSON, L.B., My hope for America.New York, Random, 1964. 127 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 594938 | JOHNSON, P., The birth of the modern. World society 1815-1830. New York, Harper, 1991. (XX) 1095 pp. halflinnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 597087 | JOHNSON, S., BOSWELL, J., The life of Samuel Johnson L.L.D.New York, Random, z.j. 1200 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 600794 | JOHNSON, S., BOSWELL, J., The life of Samuel Johnson L.L.D. Complete and unabridged with notes. With an introduction by H. Askwith.New York, Random, z.j. (XVI) 1200 pp. linnen. (ML) *binding iets los, tekst op schutblad, plakbandsporen op schutbladen achterin* | Euro 12,50 |
| 589820 | JONES, D., Haircults. Fifty years of styles and cults.London, Thames, 1990. 112 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 585436 | JONG EDZ., F. DE, Herinneringen van een rode jongen. Amsterdam, IISG, 1989. 86 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 594876 | JONG EDZ., F. DE, Om de plaats van de arbeid. Een geschiedkundig overzicht van ontstaan en ontwikkeling van het Nederlands verbond van vakverenigingen.Amsterdam, AP, 1956. (XX) 391 pp. linnen. *papier licht watervlekkig* | Euro 10,00 |
| 585397 | JONG EDZ., F. DE, Om de plaats van de arbeid. Een geschiedkundig overzicht van ontstaan en ontwikkeling van het Nederlands verbond van vakverenigingen.Amsterdam, AP, 1956. (XX) 391 pp. linnen. *band deels verkleurd* | Euro 12,50 |
| 597058 | JONG, A.P. DE, (RED.), Vlucht door de tijd. 75 jaar Nederlandse luchtmacht. Uitgegeven in opdracht van de koninklijke luchtmacht t.g.v. het vijfenzeventigjarig bestaan van de koninklijke luchtmacht 1 juli 1988.Houten, Unieboek, 1988 (3e). 440 pp. gebonden + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R.A.F. Hezemans, G.H. Kamphuis, M. Herben | Euro 20,00 |
| 587305 | JONG, A.P. DE, (RED.), Vlucht door de tijd. 75 jaar Nederlandse luchtmacht. Uitgegeven in opdracht van de koninklijke luchtmacht t.g.v. het vijfenzeventigjarig bestaan van de koninklijke luchtmacht 1 juli 1988.Houten, Unieboek, 1988 (3e). 440 pp. gebonden + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R.A.F. Hezemans, G.H. Kamphuis, M. Herben | Euro 20,00 |
| 585845 | JONG, L. DE, De bezetting. Beeld van Nederland in de Tweede Wereldoorlog gepresenteerd op de televisie. Den Haag, Nederlandse Boekenclub, 1973 (2e). 816 pp. linnen. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 585518 | JONG, L. DE, Hedendaags marxisme. Amsterdam, AP, 1937. 79 pp. ingenaaid. (Socialistische studiebibliotheek, 1) *enkele penstrepen, cijfers op omslag* | Euro 7,00 |
| 585922 | JONG, L. DE, Het koninkrijk der Nederlanden in de tweede wereldoorlog. 14 delen in 29 banden's-Gravenhage, Staatsuitgeverij + SDU, 1969-1991. linnen + omslag. Illustraties. *delen 1 en 6 tweede helft omslag licht beschadigd, delen 11a eerste en tweede helft zonder omslag, naam op schutblad*Handelseditie. Compleet | Euro 125,00 |
| 599821 | JONG, L. DE, Opkrabbelen. Met een voorwoord van B.J.J. Ansink.'s-Gravenhage, Sdu, 1990. 94 pp. gebonden + omslag.In 1989 werd dr. L. de Jong getroffen door een hersenbloeding. In Opkrabbelen beschrijft hij de langzame weg terug: de moeizame sessies met de logopediste, de onzeker makende optredens in het openbaar. | Euro 10,00 |
| 599922 | JONG, L. DE, Tussentijds. Historische studies.Amsterdam, Querido, 1977. 267 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 581941 | JONG, T.P.M. DE, De krimpende horizon van de Hollandse kooplieden. Hollands welvaren in het Caribisch zeegebied 1780-1830.Assen, Van Gorcum, 1966. (XII) 352 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 20,00 |
| 586194 | JONG, T.P.M. DE, De krimpende horizon van de Hollandse kooplieden. Hollands welvaren in het Caribisch zeegebied 1780-1830.Assen, Van Gorcum, 1966. (XII) 352 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 600585 | JONGE, A. DE, Kroniek van de Weimar republiek. Voorspel tot Hitler-Duitsland. Vertaald door W. van Opzeeland.Utrecht, Spectrum, 1980. 295 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (SP, 70) *omslag licht geschaafd* | Euro 8,50 |
| 586265 | JONGE, A.A. DE, Het nationaal-socialisme in Nederland. Voorgeschiedenis, ontstaan en ontwikkeling. Den Haag, Kruseman, 196. 199 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587676 | JONGE, J.A. DE, TIJN, T. VAN, BOOGMAN, J.C., Geschiedenis van het moderne Nederland. Politieke, economische en sociale ontwikkelingen.Houten, De Haan, 1988. 720 pp. paperback. Andere bijdragen van o.a.: C.A. Tamse, J.T. Minderaa, A.F. Manning | Euro 12,50 |
| 600624 | JONGE, J.A. DE, De industrialisatie in Nederland tussen 1850 en 1914. Met een ten geleide van W.J. Wieringa. Nijmegen, SUN, 1976 (Repr. 1968). (XIV) 544 pp. ingenaaid. (Reprint, 17) enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 578868 | JONGE, J.A. DE, De industrialisatie in Nederland tussen 1850 en 1914. Met een ten geleide van W.J. Wieringa. Nijmegen, SUN, 1976 (Repr. 1968). (XIV) 544 pp. ingenaaid. (Reprint, 17) | Euro 15,00 |
| 600089 | JONGELING, P., 14 jaar in de Tweede Kamer.Amsterdam, Bolland, 1977. 287 pp. paperback. *omslag iets verkleurd*G.P.V.-kamerlid | Euro 10,00 |
| 600197 | JONGMA, J., Het aanzien van vijf jaar. '50 '51 '52 '53 '54.Haarlem, Spaarnestad, 1971. 288 pp. gebonden. Illustraties.Fotoboek | Euro 10,00 |
| 594523 | JOOSTING, J.G.C., (RED.), Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht in de middeleeuwen. Vierde afdeeling. Provinciale en synodale statuten. Vijfde afdeeling. Seendrechten. Vijfde deel.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1914. (XXVI) 402 pp. ingenaaid. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, tweede reeks, 16) *omslag verkleurd en beschadigd* | Euro 20,00 |
| 601201 | JORDAAN, L.J., Nachtmerrie over Nederland. Een herinneringsalbum.Amsterdam, De Groene Amsterdammer, 1990 (Reprint 1946). ongepagineerd. ringband. Illustraties.Voor het eerst uitgegeven in 1946 door de Groene Amsterdammer | Euro 10,00 |
| 583475 | JOST, H., Heimatsgeschichte Kappeln und Werdt. Hrsg. von der Einwohnergemeinde Kappeln mit Unterstützung der Burger- und Kirchgemeinde Kappeln sowie der Schulgemeinden Kappeln und Werdt. Kappeln, Einwohnergemeinde, 1973. 212 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 578450 | JOSTEN, J., Mijn arm land. Met 11 foto-illustraties. Bilthoven, Nelissen 1950. 271 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 599685 | JOSTEN, J., Oh my country.London, Latimer, 1949. (XIV) 15-255 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 587804 | JOYE, P., LEWIN, R., Voor 's werkmans recht. Kerk en arbeidersbeweging in België. Vert. J. Braet en F. Versieck. Leuven, Kritak, 1980. 482 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 586299 | JULIANA, KONINGIN, BETSY, Onze kroonprinses. Voor jong-Neerland op den achttienden verjaardag van H.K.H. Juliana 1909 - 30 april - 1927.Rotterdam, Bredée, 1927. 94 pp. half linnen. Portret. Illustraties. *iets los in de band* | Euro 8,00 |
| 590336 | JULIANA, KONINGIN, KIKKERT, J.G., Juliana. Een vorstelijk leven. Utrecht, Poseidon, 1999. 262 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 590341 | JULIANA, KONINGIN, NIEUWENHUIZEN, B. VAN, Juliana, maatschappelijk werkster met een kroon. Soesterberg, Aspekt, 2004. 117 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,50 |
| 586291 | JULIANA, KONINGIN, SCHENK, M.G., HERK, M. VAN, Juliana. Vorstin naast de rode loper. Amsterdam, Boekerij, 1980. 412 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 592076 | JULIANUS DE AFVALLIGE, FOUQUET, C., Julien. La mort du monde antique. Introduction de P. Grimal.Paris, Belles lettres, 1985. 364 pp. paperback. Portret. | Euro 10,00 |
| 592181 | JUNOT, MADAME, Madame Junot duchesse d'Abrantès. Souvenirs historiques sur Napoléon, la revolution, le consulat et l'empire. Paris, Lefort, z.j. 272 pp. halflinnen. (Série des mëmoires de femmes les plus célèbres) *naam op schutblad, sticker op rug* | Euro 15,00 |
| 588210 | JUSEK, K.J., Auf der Suche nach der Verlorenen. Die Prostitutionsdebatten im Wien der Jahrhundertwende.Groningen, z.u., 1993. 278 pp. paperback. Dissertatie.Met Nederlandse samenvatting | Euro 12,50 |
| 004359 | JUSSERAND, J.J., English wayfaring life in the middle ages. Transl. from the French by L.T. Smith. London, Methuen, 1961. 315 pp. paperback. Illustraties. (UP, 31) | Euro 10,00 |
| 599889 | JUSTINIANUS I, De Instituten van Justinianus. Vertaling, tabellen en register van A.C. Oltmans.Haarlem, Tjeenk Willink, 1941. (XXIV) 336 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht verkleurd*Latijn en Nederlands | Euro 17,50 |
| 593649 | JUSTINIANUS I, De Instituten van Justinianus. Vertaling, tabellen en register van A.C. Oltmans.Haarlem, Tjeenk Willink, 1941. (XXIV) 336 pp. linnen. Illustraties. *rug licht gevlekt*Latijn en Nederlands | Euro 17,50 |
| 588508 | KADT, J. DE, HAVENAAR, R., De tocht naar het onbekende. Het politieke denken van Jacques de Kadt.Amsterdam, Van Oorschot, 1990. 370 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 583547 | KADT, J. DE, PELS, D., Het democratisch verschil. Jacques de Kadt en de nieuwe elite. Amsterdam, Van Gennep, 1993. 272 pp. paperback. Bibliografie. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 10,00 |
| 593319 | KADT, J. DE, Beweringen en bewijzen.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 276 pp. ingenaaid. (Stoa) *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 576024 | KADT, J. DE, De consequenties van Korea. Een pleidooi voor vrede door kracht. Amsterdam, Van Oorschot, 1950. 299 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 586696 | KADT, J. DE, De consequenties van Korea. Een pleidooi voor vrede door kracht. Amsterdam, Van Oorschot, 1950. 299 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, enkele (kleur)potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 578693 | KADT, J. DE, De deftigheid in het gedrang. Een keuze uit zijn verspreide geschriften.Amsterdam, Van Oorschot, 1991 (2e). 854 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 593886 | KADT, J. DE, De deftigheid in het gedrang. Een keuze uit zijn verspreide geschriften.Amsterdam, Van Oorschot, 1991 (2e). 854 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd, enkele vlekjes op boekblok* | Euro 10,00 |
| 576012 | KADT, J. DE, Het fascisme en de nieuwe vrijheid. Amsterdam, Van Oorschot, 1980 (3e). 379 pp. paperback. *omslag licht geschaafd* | Euro 11,50 |
| 576064 | KADT, J. DE, Jaren die dubbel telden. Politieke herinneringen uit mijn 'Indische' jaren.Amsterdam, Van Oorschot, 1978. 199 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 586695 | KADT, J. DE, Jaren die dubbel telden. Politieke herinneringen uit mijn 'Indische' jaren.Amsterdam, Van Oorschot, 1978. 199 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 593887 | KADT, J. DE, Jaren die dubbel telden. Politieke herinneringen uit mijn 'Indische' jaren.Amsterdam, Van Oorschot, 1978. 199 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 576136 | KADT, J. DE, Ketterse kanttekeningen.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 245 pp. linnen + omslag. | Euro 7,50 |
| 594778 | KADT, J. DE, Ketterse kanttekeningen.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 245 pp. ingenaaid. | Euro 7,50 |
| 576129 | KADT, J. DE, De politiek der gematigden. Een open wereld voor de jaren zeventig.Amsterdam, Van Oorschot, 1972. 596 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, schutblad voorin deels los* | Euro 12,50 |
| 591801 | KADT, J. DE, De politiek der gematigden. Een open wereld voor de jaren zeventig.Amsterdam, Van Oorschot, 1972. 596 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 590480 | KADT, J. DE, De politiek der gematigden. Een open wereld voor de jaren zeventig.Amsterdam, Van Oorschot, 1972. 596 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 014617 | KADT, J. DE, Rusland en wij. Hoe redden wij de vrede?Amsterdam, Van Oorschot, 1947. 127 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 600963 | KADT, J. DE, Uit mijn communistentijd.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 455 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 576323 | KADT, J. DE, Uit mijn communistentijd.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 455 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd en beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586694 | KADT, J. DE, Uit mijn communistentijd.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 455 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 591802 | KADT, J. DE, Uit mijn communistentijd.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 455 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 574007 | KADT, J. DE, Verdediging van het westen. Een bundel essays. Amsterdam, Van Oorschot, 1947. 295 pp. linnen + omslag *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586693 | KADT, J. DE, Verdediging van het westen. Een bundel essays. Amsterdam, Van Oorschot, 1947. 295 pp. linnen *ex libris* | Euro 12,50 |
| 574008 | KADT, J. DE, Verkeerde voorkeur. Amsterdam, Van Oorschot, 1948. 416 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 573007 | KAEGI, W., Historische Meditationen. Zweite folge. Zürich, Fretz, 1946. 286 pp. linnen. Illustraties.Met opdracht aan heer en mevrouw Braaksma + losse brief aan heer en mevrouw Braaksma | Euro 50,00 |
| 587638 | KALNINS, B., Der sowjetische Propagandastaat. Das System und die Mittel der Massabeeinflussung in der Sowjetunion. Stockholm, Tiden, 1956. 276 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag licht vlekkig en verkleurd, naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 587985 | KALVEEN, C.A. VAN, Het bestuur van bisschop en staten in het Nedersticht, Oversticht en Drenthe, 1483-1520.Groningen, Tjeenk Willink, 1974. (XXXII) 540 pp. ingenaaid. (Bijdragen van het instituut voor middeleeuwse geschiedenis der Rijksuniversiteit te Utrecht, 36) *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 005967 | KAMENTESKY, I., The tragedy of Vinnytsia. Materials on Stalin's policy of extermination in Ukraine during the great purge 1936-1938. Toronto, Ukrainian Historical Association, 1989. (XVIII) 265 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad*Los bijgevoegd: I. Kamenetsky, 'The national-socialist policy in Slovenia and Western Ukraine during world war II' (The annals of the Ukrainian academy of arts and sciences in the United States' XIV, 1978-1980, nr 37-38, pp. 39-67, geniet | Euro 17,50 |
| 594494 | KAMMEIER, F., Volksglaube im Kreise Lübbecke. Ein Beitrag zur westfälischen Volkskunde. Mit 1 Bildtafel und 1 Karte. Marburg, Elwert, 1954. 119 pp. gebonden. Illustraties. (Schriften des Volkskunde-Archivs Marburg, 4) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 10,00 |
| 601398 | KAMP, T. VAN DER, KRIJNEN, H., (RED.), Dagelijks leven in Nederland. Verschuivingen in het sociale leven na de tweede wereldoorlog.Amsterdam, IPSO, 1987. 166 pp. paperback. *omslag licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: B. Manschot, J. Hemels, A. Komter | Euro 8,00 |
| 596560 | KAMPEN, N.G. VAN, MULLER, S., Levens- en karakterschets van Nicolaas Godfried van Kampen.Haarlem, Bohn, 1840. (IV) 123 pp. contemporain gekartonneerd. Portret. *omslag licht beschadigd, papier hier en daar gebruind* | Euro 16,00 |
| 600381 | KAMPHUIS, P.H., Het Algemeene Nederlandsche Vredebond 1871-1901. Een verkennend onderzoek naar dertig jaar ijveren voor een vreedzame internationale samenleving.'s-Gravenhage, Historical section of the royal Netherlands army, 1982. (VIII) 281 pp. ingenaaid. (Bijdragen van de sectie militaire geschiedenis, 13) *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 586266 | KANNEGIETER, Z.J., Historische studiën en schetsen. Amsterdam, Kirchner, z.j. 190 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 000465 | KAPLAN, F.I., Bolshevik ideology and the ethics of soviet labor. 1917-1920: the formative years. New York, PL, 1968. (X) 521 pp. linnen. Bibliografie. *band iets vlekkig* | Euro 15,00 |
| 005434 | KARAM, P., MOURGUES, T., Les guerres du Caucase des tsars à la Tchétchénie. Paris, Perrin, 1995. 395 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595690 | KAREL DE GROTE, BRAUNFELS, W., (HRSG.), Karl der Grosse. Werk und Wirkung.Aachen, z.u., 1965. 568 pp. + 158 buitentekstillustraties. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar*Ausstellung durchgeführt unter den Aspizien des Europarates im Rathaus zu Aachen und im Kreuzgang des Domes vom 26. Jun bis zum 19. September 1965 | Euro 15,00 |
| 595680 | KAREL V KEIZER, BRANDI, K., Keizer Karel V. Vorming en lot van een persoonlijkheid en van een wereldrijk. Geautoriseerde vertaling onder toezicht van N.B. Tenhaeff.Amsterdam, Meulenhoff, 1942. 586 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd, | Euro 16,00 |
| 590284 | KAROL, K.S., Solik. Life in the Soviet Union 1939-1946. Transl. from the French by E. McArdle. London, Pluto, 1986. 384 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 599941 | KARTE DES DEUTSCHEN REICHES, Karte des deutschen Reiches nach dem 13. März 1938. Maßstab 1:2000000.Z.p., Velhagen & Klasings, 1938. uitvouwbare kaart in omslag. *omslag iets beschadigd*Situatie na de 'Anschluß' | Euro 20,00 |
| 569979 | KASCHUBA, W., Lebenswelt und Kultur der unterbürgerlichen Schichten im 19. und 20. Jahrhundert. München, Oldenbourg, 1990. (X) 153 pp. linnen + omslag. (Enzyklopädie deutscher Geschichte, 5) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 598631 | KATHOLIEKE ARBEIDERS BEWEGING, Terugblikken bij het vooruitzien. De Katholieke Arbeiders Beweging in herinneringen en beschouwingen. Een liber amicorum voor KAB/NKV.Baarn, Ambo, 1981. 269 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 599683 | KAVKA, F., Geschichte der Tschoslowakei. Kurzer Abriss. Deutsch von K. Havránek.Prag, Orbis, 1968. 234 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad | Euro 10,00 |
| 586697 | KEDWARD, R., De anarchisten. Onmacht van het geweld. Vert. J.F. Kliphuis. Leiden, Sijthoff, 1970. 127 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Deze eeuw) *naam op titelpagina, enkele penstrepen* | Euro 7,00 |
| 013521 | KEHAYAN, J., KEHAYAN, N., La complainte du dernier kolkhoze. Paris, Seuil, 1995. 183 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 001457 | KEIZER, M. DE, HEIJMANS-VAN BRUGGEN, M., (RED.), Onrecht. Oorlog en rechtvaardigheid in de twintigste eeuw. Zutphen, Walburg, 2001. 256 pp. ingenaaid. Illustraties. (Twaalfde jaarboek van het NIOD) | Euro 10,00 |
| 596018 | KEIZER, M. DE, De gijzelaars van Sint Michielsgestel. Een elite-beraad in oorlogstijd.Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1979. 220 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 018201 | KEIZERIN ZITA, BROOK-SHEPHERD, G., Zita. Die letzte Kaiserin. Biographie. Aus dem Englischen von G. Martin. Augsburg, Bechtermünz, 1996. 448 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 586922 | KELLEY, K., Het Britse koningshuis. Vert. C. van Gelder.Amsterdam, Luitingh, 1997. (VIII) 608 pp. paperback. Illustraties.Pp. I-VIII: Naschrift 'Bij de dood van prinses Diana' | Euro 11,50 |
| 591617 | KELLEY, K., Het Britse koningshuis. Vert. C. van Gelder.Amsterdam, Luitingh, 1997 (2e). (VIII) 608 pp. paperback. Illustraties.Pp. I-VIII: Naschrift 'Bij de dood van prinses Diana' | Euro 11,50 |
| 591870 | KEMPEN, B. VAN, Te mogen helpen. Belevenissen tijdens de oorlogsdagen van mei 1940. Assen, Born, 1941. 87 pp. gebonden. Illustraties. *band licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 006433 | KENNAN, G.F., Rusland en het westen onder Lenin en Stalin. Vert. J.F. Kliphuis. Amsterdam, Becht, 1961. 357 pp. gebonden. | Euro 12,50 |
| 597975 | KENNAN, G.F., Siberien. Nach den im 'Century Magazine' erschienenen Aufsätzen. Deutsch von G. Gärtner. 2 delen. Halle, Hendel, z.j. (VI) 236, (IV) 244 pp. linnen. (Bibliothek der Gesamt-Litteratur, 448-450, 451-453) *papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 591848 | KENNEDY, J.F., PETT, S., MOODY, S., MULLIGAN, H., De dood van een president. Dallas 22 november 1963. De Nederlands vertaling is van B. van Ree.Amsterdam, Parool, 1964. 106 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600601 | KERAMANE, H., De pacificatie. Zwartboek over zes jaar oorlog in Algerije.Amsterdam, Paris, z.j. (XIV) 192 pp. ingenaaid. (Menselijke documenten, 2) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 590783 | KERKHOFFS, A., (RED.), Weltgeschichte in Bildern. Übersetzung aus dem Englischen: H.G. Deggau, A. Kellermann, S. Klockmann.Köln, Könemann, 2001. 286 pp gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 589513 | KERKHOVE, A. VAN DEN, (RED.), Gent - duizend jaar kunst en cultuur. II. Boekdrukkunst. Boekbanden. Borduurkunst. Edelsmeedkunst. Miniatuurkunst. Bijlokemuseum Gent 21 juni - 31 augustus.Gent, Stad Gent, 1975. (XVI) 396 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdrgen van o.a.: J. Machiels, A. Derolez, E. Dhanens | Euro 30,00 |
| 582499 | KIEFER, M., Auf der Suche nach nationaler Identität und Wegen zur deutschen Einheit. Die deutsche Frage in der überregionalen Tages- und Wochenpresse der Bundesrepublik 1949-1955.Frankfurt a.M., Lang, 1992. (X) 728 pp. paperback. (Europäische Hochschulschriften, 3, 525) Los bijgevoegd: H.W. Eroms, 'Die deutsche Sprache hüben und drüben vor und nach der Wiedervereinigung' (overdruk uit: D. Emig u.a. Hrsg., 'Sprache und politische Kultur in der Demokratie: Hans Gerd Schumann zum Gedenken', Frankfurt a.M., Lang, 1992, pp. 209-224) | Euro 14,00 |
| 595460 | KIEFER, O., Kulturgeschichte Roms unter besonderer Berücksichtigung der römischen Sitten. Mit zahlreichen Abbildungen und Tafeln.Berlin, Aretz, 1933. 368 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd* | Euro 12,50 |
| 591606 | KIEK, R., Pijlen van den leeuw. Een oorlogsreportage. Amsterdam, Van Kampen, 1945. (IV) 132 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad, recensie op schutbladen geplakt* | Euro 10,00 |
| 591918 | KIELAR, W., Anus mundi. Cinq ans à Auschwitz. Traduit de l'allemand par F. Straschitz. Préface de D. Rousset. Paris, Laffont, 1980. 313 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Vécu) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd, stempels op schutblad en titelpagina* | Euro 10,00 |
| 594365 | KIENITZ, F.K., Das Mittelmeer. Schauplatz der Weltgeschichte von den frühen Hochkulturen bis ins 20. Jahrhundert.München, Beck, Beck, 1976. 345 pp. linnen + omslag. (Beck'sche Sonderausgaben) | Euro 11,50 |
| 596505 | KIMBALL, N., Mijn leven als Amerikaanse madam. Onder redactie van S. Longstreet. Nederlandse vertaling: E. López.Amsterdam, ZHUM, 1980. 238 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 007520 | KIPLING, G., The triumph of honour. Burgundian origins of the Elizabethan renaissance. Leiden, UP, 1977. (XIV) 188 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Publications of the Sir Thomas Browne Institute, 6) *omslag licht beschadigd, hoekje uit schutblad geknipt, 1 illustratie deels los* | Euro 12,50 |
| 569006 | KIRCHNER, W., Studies in Russian-American commerce 1820-1860. With 47 tables, 10 appendices and 10 plates. Leiden, Brill, 1975. (XII) 265 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Studien zur Geschichte Osteuropas, 19) | Euro 20,00 |
| 598759 | KISSINGER, H.A., Memoiren. Aus dem Am. von H.J. Baron von Koskull. 3 delen. Z.p., Goldmann, 1981 (1.-35.T). 560, (VIII) 561-1326, (VIII) 1327-1902 pp. + cassette. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 579093 | KLARWILL, V., (HRSG.), Fugger-Zeitungen. Ungedruckte Briefe an das Haus Fugger aus den Jahren 1568-1605. Mit 24 Bildtafeln. Wien, Rikola, 1923. (XXVIII) 293 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug verkleurd, platten smoezelig, schutblad met tape versterkt, hoek uit schutblad geknipt*Frakturschrift | Euro 30,00 |
| 595011 | KLEEREKOPER, A.B., Oproerige krabbels. Verzameld en ingeleid door J. Winkler.Amsterdam, AP, 1933. 181 pp. gebonden + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd, papier licht roestvlekkig* | Euro 8,50 |
| 586259 | KLEFFENS, E.N. VAN, Belevenissen. 2 delen. Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1980-83. 340, 229 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag deel 2 licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 582127 | KLEIJ, P., WALDORP, J.G., SIMONS, M.A., (RED.), Suiker plakt. Jubileumuitgave ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van CSM suiker.Amsterdam, CSM, 1994. 192 pp. half linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 586264 | KLEIJN, A., Spelers buiten spel. Provocatie van gezag en maatschappij. Alphen aan den Rijn, Samsom, 1967. 167 pp. paperback. (Nauta) | Euro 7,00 |
| 579154 | KLEIJWEGT, C.J., SCHOOR-TEMPELAAR, L.G., WAGENSVELD, J., De maatschappij verandert. PTT verandert mee. 1 januari 1989.Den Haag, PTT, 1989. (II) 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 585966 | KLEIJWEGT, C.J., SCHOOR-TEMPELAAR, L.G., WAGENSVELD, J., De maatschappij verandert. PTT verandert mee. 1 januari 1989.Den Haag, PTT, 1989. (II) 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 590287 | KLEßMANN, E., Prinz Louis Ferdinand von Preußen 1772-1806. Gestalt einer Zeitenwende. München, List, 1972. 326 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 581665 | KLEVER, W.N.A., Archeologie van de economie. De economische theorie in de Griekse oudheid. Nijmegen, Markant, 1986. 157 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 588398 | KLEVER, W.N.A., Archeologie van de economie. De economische theorie in de Griekse oudheid. Nijmegen, Markant, 1986. 157 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 585509 | KLINKENBERG, P., Socialistiese opvoedings- en onderwijsdenkbeelden. In 1973 van een aanvullende bibliografie voorzien door J. Noordman.Nijmegen, SUN, 1975 (Herdruk 1933). 264 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Reprint, 8) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 587935 | KLINKENBERG, P., Socialistiese opvoedings- en onderwijsdenkbeelden. In 1973 van een aanvullende bibliografie voorzien door J. Noordman.Nijmegen, SUN, 1975 (Herdruk 1933). 264 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Reprint, 8) *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 581925 | KLOPPERS, P.J., Nederland en Oranje in beeld en schrift. De geschiedenis van ons vaderland aan Neêrlands volk verhaald. Geïllustreerde uitgave. 8 delen.Amsterdam, Bremer, z.j. linnen. Illustraties. *delen 1en 5 los in de band, deel 7 binding zwak* Deze uitgave werd vereerd met de inteekening van H.H.M.M. de koningin en de koningin-regentes der Nederlanden | Euro 60,00 |
| 581342 | KLOTZ, H., Der neue deutsche Krieg (mit 5 Skizzen, 6 Schemata, 7 Diagrammen. alle vom Verfasser). Paris, Im Selbstverlag der Verfasser, 1937 (2e). 227 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* | Euro 50,00 |
| 591605 | KNAP, H., Vreemdeling, bericht de spartanen. Een poging tot verduidelijking van de houding van het Nederlandse volk in de jaren 1940-1945. Amsterdam, Bezige Bij, 1966. 153 pp. paperback. *enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 572376 | KNIGHT, CHARELS, (ED.), Old England: a pictorial museum of regal, ecclesiastical, municipal, baronial, and popular antiquities. In two volumes. London, Sangster, zj. Met 40 gekleurde buitentekstplaten + talloze zwart/wit gravures. (IV) 392, (VI) 404 pp. ln. *boven-onderzijde ruggen licht beschadigd, bibliotheestempels op titelpagina's, katern voorin deel 2 los, Banden geornamenteerd, boekblokken verguld | Euro 250,00 |
| 598607 | KOCH, A.C.F., BRANDS, N., HALEWIJN, M. VAN, PUT, H., (RED.), Anton Koch herinnerd 1923-1990.Deventer, Vijfsprong, 1992. 271 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: E.D. Eijken, J. Verhoeven, J. Hovy, J.M. van Winter | Euro 11,50 |
| 599317 | KOCH, D.M.G., Herleving. Oorsprong, streven en geschiedenis der nationalistische beweging in Britsch-Indië. Weltevreden, Kolff, 1922. (VI) 486, 4, 6 pp. linnen. *schutbladen gebruind* | Euro 25,00 |
| 595010 | KOEJEMANS, A.J., Van 'ja' tot 'amen'.Amsterdam, Brug, 1961. 234 pp. linnen. Illustraties. (Van gisteren tot morgen, 5) | Euro 10,00 |
| 585535 | KOEJEMANS, A.J., Van 'ja' tot 'amen'.Amsterdam, Ten Have, 1963 (2e). 234 pp. paperback. Illustraties. (Carillon, 2) *pagina's 31-32 licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 002246 | KOENEN, G., Utopie der Säuberung. Was war der Kommunismus?Berlin, Fest, 1998. 452 pp. gebonden + omslag. | Euro 15,00 |
| 590563 | KOENIGER, A.M., (HRSG.), Quellen zur Geschichte der Sendgerichte in Deutschland. Mit Unterstützung der Savignystiftung.München, Lentner, 1910. (XVI) 331 pp. halfleer. *nieuw gebonden, titelpagina iets vlekkig, voorplat licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 600205 | KOESEN, W., (RED.), Aanzien 30-40. Tien jaar wereldnieuws in beeld.Amsterdam, Amsterdam Boek, 1976. 213 pp. gebonden. Illustraties. *band iets verkleurd*Fotoboek | Euro 10,00 |
| 586846 | KOESTLER, A., SILONE, I., WRIGHT, R., De god die faalde. Ervaringen met het communisme. Met een inleiding van R. Crossman. Uit het Engels vert. door K. Schuur. Amsterdam, Bezige Bij, 1950. 296 pp. linnen. *namen op schutblad en titelpagina, rug iets vlekkig*Andere bijdragen van: A. Gide, L. Fischer, S. Spender | Euro 10,00 |
| 017079 | KOHL, H., PRUYS, K.H., Helmut Kohl. Die Biographie. Mit 104 Fotos und Dokumenten. Mit einem Essay von J.P. Picaper. Berlin, Edition q, 1995. 572 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 600074 | KÖHLER, H., Deutschland auf dem Weg zu sich selbst. Eine Jahrhundertgeschichte.Stuttgart, Hohenheim, 2002. 749 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 601210 | KOHN, H., De Duitse geest. De vorming van een volk. Amsterdam, AP, 1962. 368 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 016702 | KOHN, H., De Duitse geest. De vorming van een volk. Amsterdam, AP, 1962. 368 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591941 | KOHNSTAMM, M., KROP, M., (RED.), Een leven voor Europa. Liber amicorum Max Kohnstamm.Z.p., Europese beweging Nederland, 2004. 198 pp. ingenaaid.Met bijdragen van o.a.: E. van der Beugel, J. Guyot, T. Padoa-Schioppa, H. van den Broek, D. Benschop | Euro 10,00 |
| 578578 | KOLMAN, A., Die verirrte Generation. So hätten wir nicht leben sollen. Eine Biographie. Frankfurt a.M,. Fischer, 1979. 280 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591490 | KONING, B., Bevrijding van Nederland 1944-1945. Nijkerk, Callenbach, z.j. (2e). 195 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585548 | KOOIJMAN, P.A., Neem en eet. Bomaanslag en opruiing als sociale filosofie. Den Haag, Boucher, z.j. 96 pp. ingenaaid. Illustraties. (Manifesten) | Euro 7,00 |
| 594983 | KOPER, A., Onder de banier van het stalinisme. Een onderzoek naar de geblokkeerde destalinisatie van de CPN.Amsterdam, Van Gennep, 1984. 312 pp. paperback. (KB) | Euro 8,50 |
| 581857 | KOSSMANN, E.F., Politieke theorie en geschiedenis. Verspreide opstellen en voordrachten. Aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de rijksuniversiteit Groningen.Amsterdam, Bakker, 1987. 507 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 591298 | KOSSMANN, E.H., De Lage Landen 1780/1980. Twee eeuwen Nederland en België. Vert. uit het Engels door de auteur. 2 delen. Amsterdam, Agon, Elsevier, 1986. 478, 446 pp. paperback. Bibliografie. *enkele aantekeningen*Deel 1: 1780- 1914, Deel 2: 1914-1980 | Euro 25,00 |
| 597685 | KOSSMANN, E.H., De lage landen 1780-1940. Anderhalve eeuw Nederland en België.Amsterdam, Elsevier, 1926. 618 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, vlekje op boekblok* | Euro 12,50 |
| 578447 | KRAKOWSKI, É., Histoire de la Pologne. La nation polonaise devant l'Europe. Préface de P. Valéry. Paris, Denoël, z.j. 364 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 599734 | KRÄMER, F.J.L., De negentiende eeuw. Eene schets van hare geschiedenis. Historisch gedenkboek uitgegeven door 'Het nieuws van den dag' bij het einde der negentiende eeuw. Amsterdam, Funke, 1900. (II) 408, 34 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd, enkele vlekjes op band, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 595525 | KRANZ, W., Die Kultur der Griechen. Mit 45 Bildtafeln und 1 Karte.Leipzig, Dieterich, 1943. (VIII) 679 pp. gebonden. Illustraties. *rug beschadigd* | Euro 10,00 |
| 583009 | KRETZENBACHER, L., Lebendiges Volksschauspiel in Steiermark. Mit 27 Abbildungen und 64 Melodien.Wien, Österreichischer Bundesverlag, 1951. (X) 406 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. (Österreichische Volkskultur, 6) *naam op schutblad, potloodstrepen* | Euro 25,00 |
| 596911 | KRETZSCHMAR, J., Der Heilbronner Bund 1632-1635. 3 delen. Lübeck, Rathgens, 1922. (XXIV) 486, (II) 626, (II) 503 pp. ingenaaid. Illustraties. *ruggen licht beschadigd en verkleurd, stempels en naam op titelpagina's* | Euro 125,00 |
| 600483 | KROCKOW, C. GRAF VON, Die Deutschen in ihrem Jahrhundert 1890-1990. Reinbek bei Hamburg, Rowohlt, 1990. 543 pp. gebonden + omslag. | Euro 15,00 |
| 599703 | KRÖGER, U., Die Windsors. Glanz und Elend einer Monarchie.Bergisch Gladbach, Lübbe, 1994. 320 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591538 | KRULS, H.J., Generaal in Nederland. Memoires. Bussum, Van Dishoeck, 1975. 271 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586967 | KUBY, E., De Russen in Berlijn 1945. Vertaling: P.J.F. van Leeuwen. Leiden, Sijthoff, 1966. 477 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 001926 | KÜHLE, E., Uelsen. Die Geschichte eines Kirch- und Gerichtsortes in der Grafschaft Bentheim. Uelsen, z.u., 1972. (X) 98 pp. paperback. Illustraties. (Das Bentheimer Land, 77) *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 582391 | KUIPER, J., Geschiedenis van het christelijk lager onderwijs in Nederland (16 n.Chr. - 1904). Tweede, met 24 portretten, herziene en veel vermeerderde druk.Amsterdam, Van Bottenburg, 1904. (XVI) 418 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 596829 | KUIPER, K., Atheens jongensleven.Haarlem, Tjeenk Willink, 1922 (2e). 184 pp. linnen. *vlekje op rug, naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 596468 | KURTZ, H., Eugénie Kaiserin der Franzosen 1826-1920. Aus dem Englischen übertragen von E.M. Krauss. Tübingen, Wunderlich, 1964. 482 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 584502 | KUSCH, E., Nürnberg. Lebensbild einer Stadt.Nürnberg, Nürnberger Presse, 1951. (VIII) 424 pp. linnen. Illustraties. *tekst op schutblad, band licht verkleurd* | Euro 45,00 |
| 600972 | KUTTNER, S., QUAIN, E.A., STRITTMATTER, A., (ED.), Traditio. Studies in ancient and medieval history, thought and religion. Volume XIII.New York, Fordham UP, 1957. (VI) 514 pp. ingenaaid. *rug versterkt met tape, band licht beschadigd en verkleurd*Met bijdragen van o.a.: M.W. Bloomfield, E.F. Rice, W. Affeldt | Euro 10,00 |
| 589743 | KUYK, J. VAN, Oude politieke spotprenten. Met 97 afbeeldingen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1940. (VIII) 203 pp. linnen. Illustraties. *platten iets vlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 65,00 |
| 589745 | LAAR, A. VAN, Bibliographie van de geschiedenis van de stad Antwerpen. 2 delen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1927-39. (VIII) 335, 219 pp. ingenaaid. *ruggen verkleurd, rug deel 1 licht beschadigd* | Euro 75,00 |
| 591722 | LABEDZ, L., HAYWARD, M., (ED.), On trial. The case of Sinyavski (Tertz) and Daniel (Arzhak). Documents. The transcript of the trial proceedings was transl. by M. Hayward, the other Russian texts by M. Harari and M. Hayward, the French texts by M. Villiers. London, Collins, 1967. 384 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 594616 | LACHOUQUE, H., Waterloo. Conception et presentation J.C. Carmigniani. Préface J.F. Chappe.Z.p., Stock, 1972. 204 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 597654 | LAER, L. VAN, Tijdschriften provincie Antwerpen 1850-1960. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1970. (XCVIII) 557 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 10) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 75,00 |
| 591817 | LAFEBER, W., America, Russia, and the cold war 1945-1966. New York, Wiley, 1967. (XII) 295 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 591729 | LAING, L., LAING, J., Anglo-Saxon England. London, Granada, 1982. 256 pp. paperback. Illustraties. (Paladin) (Britain before the conquest) | Euro 9,00 |
| 581732 | LAMARTINE, A. DE, Histoire des Girondins. 4 delen. Bruxelles, Wouters, 1847. 504, 453, 468, 451 pp. halflinnen. *ruggen licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 40,00 |
| 015286 | LAMBRECHTS, K., Verslagen en mededelingen van de Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde (1886-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1977. (XLIV) 336 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 24) *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 594970 | LAMMERS, C.J., Het Koninklijk Instituut voor de Marine. Een sociologische analyse van de inlijving van groepen adspirant-officieren in de zeemacht.Assen, Van Gorcum, 1963. (XX) 685 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd en licht geschaafd | Euro 15,00 |
| 578574 | LANDOWSKY, J., Rakowskij-Protokoll über die Vernehmung des sowjet-botschafters Kristjan Jurjewitsch Rakowskij durch den Beamten der GPU Gabriel G. Kuzmin am 26. Januar in Moskau. Trad. de M. Carlavilla. Bremen, Faksimile-Verlag, 1987. 78 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 591849 | LANGE, H. DE, De bewapeningswedloop tussen de Verenigde Staten en de Sovjetunie, 1945-1980. Een onderzoek naar de relatie tussen politiek en militaire macht.Groningen, Polemologisch instituut, 1982. 325 pp. paperback. (Publikaties van het Polemologisch instituut van de Rijksuniversiteit Groningen, 182/2) *omslag licht verkleurd, enkele vlekjes op achterplat* | Euro 11,50 |
| 598194 | LANGEVELD, H.J., Protestants en progressief. De Christen-Democratische Unie 1926-1946.'s-Gravenhage, Sdu, 1988. (X) 560 pp. paperback. *omslag iets verkleurd* | Euro 11,50 |
| 020432 | LANZMANN, C., Shoah. Met een voorwoord van S. de Beauvoir. Vertaald door P. Klinkenberg. Amsterdam, AP, 1986. 228 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 595884 | LAST, J., De tweede dageraad van Japan. Een poging tot het rechtzetten van misverstanden.Amsterdam, Moussault, 1966. 229 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591418 | LAST, J., De tweede dageraad van Japan. Een poging tot het rechtzetten van misverstanden.Amsterdam, Moussault, 1966. 229 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd, schutbladen deels verkleurd* | Euro 10,00 |
| 569679 | LAURENS, H., The papers of Henry Laurens. Ed. by P.M. Hamer, G.C. Rogers, P.J. Wehage, D.R. Chesnutt, P.J. Clark, C.J.Taylor. 9 dln. Columbia, South Carolina UP, 1968-81. linnen. Portret. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* Henry Laurens (1724-1792). Amerikaans staatsman, was planter in Zuid-Carolina, en een van de leiders van de opstand tegen Engeland. In 1777 en 1778 was hij voorzitter van het Congres. In 1780 ging hij naar Holland om een lening te sluiten, maar hij werd op zee (bij Newfoundland) door de Engelsen gevangen genomen. Bij deze gelegenheid werden op hem stukken gevonden, die betrekking hadden op besprekingen, die de Amsterdamse bankier de Neufville met een Amerikaanse agent, William Lee te Aken had gevoerd over het verkrijgen van handelsbetrekkingen in de V.S., nadat deze vrij zouden zijn geworden. (...) Het incident met Laurens werd een van de aanleidingen tot de Vierde Engelse Oorlog. Laurens werd in 1781 door de Engelsen vrijgelaten en nam in 1782 aan de Engels-Amerikaanse vredesonderhandelingen deel. Historische WP, 1958, 2, 674-75 | Euro 125,00 |
| 583299 | LEBER, A., (HRSG.), Das Gewissen entscheidet. Bereiche des deutschen Widerstandes von 1933-1945 in Lebensbildern. In Zusammenarbeit mit W. Brandt und K.D. Bracher. Berlin, Mosaik, 1957. 303 pp. linnen. lllustraties. | Euro 25,00 |
| 583297 | LEBER, A., Das Gewissen steht auf. 64 Lebensbilder aus dem deutschen Widerstand 1933-1945. Hrsg. in Zusammenarbeit mit W. Brandt und K.D. Bracher.Berlin, Mosaik, 1954. 237 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 25,00 |
| 007148 | LEDONNE, J.P., The Russian empire and the world, 1700-1917. The geopolitics of expansion and containment.New York, OUP, 1997. (XX) 394 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 586293 | LEENDERTSE, M.J., (RED.), De hechte band tusschen vorstenhuis en vaderland. Ingel. door D. Fock. Bandteekening van Lion Cachet. Samengesteld ter gelegenheid van den vijfenvijftigsten verjaardag van hare majesteit koningin Wilhelmina, Helena, Pauline, Maria, 31 augustus 1880 - 31augustus 1935. Amsterdam, Scheltens, 1935. 316 pp. linnen. Portret. Illustraties. *papier en daar licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 594915 | LEGNER, A., (HRSG.), Rhein und Maas. Kunst und Kultur 800-1400. Eine Ausstellung des Schnütgen-Museums der Stadt Köln und der belgischen Ministerien für französische und niederländische Kultur. Vom 14. Mai bis 23. Juli 1972 in der Kunsthalle Köln. Vom 15. September bis 31. Oktober 1972 in den Königlichen Museen für Kunst und Geschichte in Brüssel. Köln, Schnütgen-Museum, 1972 (5e herz.). 425 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 597466 | LEHMANN, F.W., Berlin Kaleidoskop 1910-30.Tübingen-Unterjesingen, Moos, 1962 (2e). 105 pp. halflinnen. Illustraties. *band en papier hier en daar licht roestvlekkig*Oblong formaat | Euro 10,00 |
| 582768 | LEICESTER, ROBERT DUDLEY GRAAF VAN, Correspondentie van Robert Dudley graaf van Leicester en andere documenten betreffende zijn gouvernement-generaal in de Nederlanden 1585-1588. Uitgegeven met subsidie van Teylers tweede genootschap door H. Brugmans. 3 delen. Utrecht, Kemink, 1931. (XXVI) 363, (IV) 472, (IV) 511 pp. halflinnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 56, 57, 58) *bibliotheekexemplaren, omslag deel 3 in fotokopie* | Euro 50,00 |
| 592186 | LEIH, H.G., De vrijheid op het altaar geheven. De Fanse Revolutie en het christendom. Kampen, Kok, 1989. 224 pp. paperback. *naam op schutblad, rug licht verkleurd, enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 593420 | LEITE, R., Die Geschichte deutschen Volks- und Kulturlebens in abgerundeten Zeitbildern. Konstanz, Hirsch, 1905 (1.-10.T). (XVI) 760 pp. linnen + geniet. Illustraties. *rug licht beschadigd, naam op titelpagina, binding iets los*Met talrijke afbeeldingen. Fraktursschrift | Euro 35,00 |
| 015196 | LELCHUK, V., POLYAKOV, Y., PROTOPOPOV, A., A short history of soviet society. Ed. by Y. Polyakov. Transl. from the Russian by K. Judelson and A. Bratov. Moscow, Progress, 1971. 443 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 585564 | LEMAITRE, J., Koningen. Naar het Fransch. Amsterdam, Roode bibliotheek, z.j. 232 pp. halflinnen. (B.O.O., 1, 9) *naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 006996 | LENGYEL, E., Secret Siberia. London, Travel book club, 1948. 285 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 596486 | LENNEP, J. VAN, GOUW, J. TER, De uithangteekens, in verband met geschiedenis en volksleven bechouwd. De uithangteekens in het bijzonder beschouwd.Leiden, Sijthoff, z.j. (X) 244 pp. linnen. Illustraties. (Vijftig-cents-editie, 26) *ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 596487 | LENNEP, J. VAN, GOUW, J. TER, De uithangteekens, in verband met geschiedenis en volksleven bechouwd. Het boek der opschriften. Een bijdrage tot de geschiedenis van het Nederlandsche volksleven.Leiden, Sijthoff, z.j. (X) 372 pp. linnen. Illustraties. (Vijftig-cents-editie, 28) *ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 596485 | LENNEP, J. VAN, GOUW, J. TER, De uithangteekens, in verband met geschiedenis en volksleven bechouwd.Leiden, Sijthoff, z.j. (XIV) 275 pp. linnen. Illustraties. (Vijftig-cents-editie, 27) *ex libris, schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 581792 | LENNEP, J. VAN, HOGENDORP, D. VAN, Nederland in den goeden ouden tijd zijnde het dagboek van hunne reis te voet, per trekschuit en per diligence. door de Noord-Nederlandsche provintiën in den jare 1823. Volgens het nagelaten manuscript van Mr. Jacob van Lennep verzord door M. Elisabeth Kluit. Utrecht, De Haan, 1942. (IV) 247 pp. gebonden. Illustraties. *schutbladen licht gebruind*Met kaart | Euro 11,50 |
| 586804 | LENNEP, J. VAN, Onze voorouders. 3 delen. Leiden, Sijthoff, z.j. (IV) 324, (IV) 371, (IV) 383 pp. linnen. *naam op schutblad, boekblokken en papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 597657 | LEONARD, C., Overzicht van de bewerkte tijdschriften. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1973. 84 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie) *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 594804 | LEOPOLD II VAN BELGIË, BAUER, L., Leopold der Ungeliebte. König der Belgier und des Geldes.Amsterdam, Querido, 1934. 361 pp. linnen. *band licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 582571 | LEPSIUS, J., MENDELSOHN BARTHOLDY, A., THIMME, F., (HRSG.), Die grosse Politik der europäischen Kabinette 1871-1914. Sammlung der diplomatischen Akten des auswärtigen Amtes. 25 delen in 33 banden. Berlin, Deutsche Verlagsgesellschaft für Politik und Geschichte, 1922-1925. gebonden. *ruggen deel 1 + 2 + 4 + 5 + 7 beschadigd, alle ruggen gebruind, platten deel 1 licht beschadigd*Dl 1: Der Frankfurter Friede und seine Nachwirkungen 1871-1877, Dl 2: Der Berliner Kongress und seine Vorgeschichte, Dl 3: Das Bismarck'sche Bündnissystem, Dl 4: Die Dreibundmächte und England, Dl 5: Neue Verwicklungen im Osten, Dl 6: Kriegsgefahr in Ost und West. Ausklang der Bismarckzeit, Dl 7: Die Anfänge des neuen Kurses I: Der russische Draht, Dl 8: Die Anfänge des neuen Kurses II: Die Stellung Englands zwischen den Mächten, Dl 9: Der nahe und der ferne Osten, Dl 10: Das türkische Problem 1895, Dl 11: Die Krügerdepesche und das europäische Bündnissystem 1896, Dl 12: Alte und neue Balkanhändel 1896-1899.Erste und zweite Hälfte, Dl 13: Die europäischen Mächte untereinander 1897-1899, Dl 14: Weltpolitische Rivalitäten. Erste und zweite Hälfte, Dl 15: Rings um die erste Hager Friedenskonferenz, Dl 16: Die Chinawirren und die Mächte 1900-1902, Dl 17: Die Wendungen im Deutsch-Englischen Verhältnis, Dl 18: Zweibund und Dreibund 1900-1904. Erste und zweite Hälfte, Dl 19: Der Russisch-Japanische Krieg. Erste und zweite Hälfte, Dl 20: Entente cordiale und erste Marokkokrise 1904-1905. Erste und zweite Hälfte, Dl 21: Die Konferenz von Algeciras und ihre Auswirkung. Erste und zweite Hälfte, Dl 22: Die Österreichisch-Russisch Entente und der Balkan 1904-1907, Dl 23: Die zweite Haager Friedenskonferenz. Nordsee- und Ostsee-Abkommen. Erste und zweite Hälfte, Dl 24: Deutschland und die Westmächte 1907-1908, Dl 25: Die Englisch-Russische Entente und der Osten. Erste und zweite Hälfte. Mit ausführlichem Namen- und Sachverzeichnis. | Euro 550,00 |
| 590219 | LEROY-BEAULIEU, A., L'empire des tsars et les Russes. 3 delen. Paris, Hachette, 1886-1890 (3e herz., 2e herz., 1e). (XVI) 611, (IV) 632, (IV) 670 pp. half leder. *papier hier en daar roestvlekkig, bibliotheekstempels, bovenzijde voorplat deel 3 licht beschadigd*Deel 1: Le pays et les habitants, Deel 2: Les institutions, Deel 3: La religion | Euro 95,00 |
| 592095 | LEVINÉ, E., LEVINÉ-MEYER, R., Leviné. The life of a revolutionary. With an introduction by E.J. Hobsbawm.Farnborough, Saxon House, 1973. (X) 225 pp. linnen + omslag. *hoekje uit schutblad geknipt, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 591949 | LEWY, G., The catholic church and nazi Germany. New York, McGraw-Hill, 1964. (XVI) 416 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 592178 | LHOMME, J., La grande bourgeoisie au pouvoir (1830-1880). Essai sur l'histoire sociale de France.Paris, PUF, 1960. (VIII) 378 pp. ingenaaid. (BSE) *omslag licht gebruind, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586263 | LIAGRE BÖHL, H. DE, NEKKERS, J., SLOT, L., (RED.), Nederland industrialiseert! Politieke en ideologiese strijd rondom het naoorogse industrialisatiebeleid 1945-1955. Nijmegen, SUN, 1981. 376 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592166 | LIEFLAND, W.A. VAN, Over de opvoeding van de 'wilde van Aveyron'. Bewerkt naar de oorspronkelijke rapporten. Groningen, Wolters, 1949. 85 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag gevlekt, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586204 | LIEVENS KERSTEMAN, FRANCISCUS, HORST, D.J.H. TER, Franciscus Lievens Kersteman. Het leven van een 18e-eeuwschen avonturier.Amsterdam, Van Kampen, 1937. 172 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd, enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 005389 | LIGT, B. DE, MÜLLER LEHNING, A., (RED.), Bart de Ligt 1883-1938.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1939. 272 pp. halflinnen. Bibliografie. Illustraties. Portret. *nieuw gebonden, ex libris, schutblad licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: M. A. Romers, J.v.d. Bergh van Eysinga-Elias, J.L. van Tricht, P.J. Waardenburg, H.J. Mispelblom Beijer | Euro 15,00 |
| 572891 | LIGT, B. DE, Christen-revolutionair. Over het dramatisch karakter van den godsdienst.Zwolle, Ploegsma, 1915. (VIII) 175 pp. ingenaaid. *ex libris, naam op titelpagina* | Euro 8,50 |
| 005383 | LIGT, B. DE, Nieuwe vormen van oorlog en hoe die te bestrijden.Huis ter Heide, Tijdstroom, 1927. (VI) 120 pp. linnen. *band gebruind*Bartholomeus de Ligt, 1883-1938. Nederlands hervormd predikant te Nuenen (1910-1915); vanaf 1925 te Genève wonend; pacifist, christen-anarchist. Poortman 1, 295 | Euro 9,00 |
| 005828 | LIGT, B. DE, Profeet en volksfeest. Rede naar aanleiding van het verzoek van de algemene synode der Ned. herv. kerk om den 16en nov. 1913 het onafhankelijkheidsfeest godsdienstig te vieren. Met voorwoord, bijlagen en een naschrift over de beteekenis der profetie voor religie en gemeenschap.Amsterdam, Kruyt, 1913. 125 pp. ingenaaid. *stempel, omslag roestvlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 9,00 |
| 572878 | LIGT, B. DE, Vrede als daad. Beginselen, geschiedenis en strijdmethoden van de direkte aktie tegen oorlog. 2 delen in 1 band.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1931-33. 332, 389 pp. linnen. *ex libris* | Euro 20,00 |
| 005431 | LIGT, B. DE, Vrede als daad. Beginselen, geschiedenis en strijdmethoden van de direkte aktie tegen oorlog. 2 delen.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1931-33. 332, 389 pp. linnen. *band deel 2 licht gevlekt, papier licht roestvlekkig* | Euro 23,00 |
| 587759 | LIGT, B. DE, Vrede als daad. Beginselen, geschiedenis en strijdmethoden van de direkte aktie tegen oorlog. 2 delen.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1931-33. 332, 389 pp. linnen. *vlek op voorplat deel 1, ruggen licht roestvlekkig* | Euro 23,00 |
| 572892 | LIGT, B. DE, Wereldcrisis en wijsbegeerte.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1928. 196 pp. linnen. *band licht roestvlekkig, ex libris* | Euro 10,00 |
| 005385 | LIGT, B. DE, Wereldcrisis en wijsbegeerte.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1928. 196 pp. ingenaaid *ex libris* | Euro 8,50 |
| 004397 | LILL, R., Geschichte Italiens vom 16. Jahrhundert bis zu den Anfängen des Faschismus. Darmstadt, WB, 1980. (XII) 351 pp. gebonden. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 598957 | LINDEN, A.A.M. VAN DER, A revolt against liberalism. American radical historians, 1959-1976.Amsterdam, Rodopi, 1996. (VIII) 297 pp. paperback. Bibliografie. (Amsterdam monographs in American studies, 5) | Euro 12,50 |
| 597658 | LINDEN, R. VAN DER, Oostvlaamsche Zanten (1926-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1968. (XXX) 341 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 7) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 001645 | LINDEN, R. VAN DER, Oostvlaamse Zanten 1961-1996. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1998. 404 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 37) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 582955 | LINSCHOTEN, JAN HUYGEN VAN, MOER, A. VAN DER, (RED.), Een zestiende-eeuwse Hollander in het verre oosten en het hoge noorden. Leven, werken, reizen en avonturen van Jan Huyghen van Linschoten (1563-1611).'s-Gravenhage, Nijhoff, 1979. 260 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Jan Huyghen serie, 1) *omslag en rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 595735 | LINTUM, C. TE, Een eeuw van vooruitgang 1813-1913. Geïllustreerd door G. van Rijn Leeuwarden, Leeuwarder Courant, z.j. (IV) 272 pp. linnen. Illustraties. *titelpagina los, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 586260 | LINTUM, G. TE, Uit den patriottentijd. Een ouderwetsch man. De schutterycompagnie No.9. Kaat Mossel. Een stadhuisrevolutie. Vrijheid, gelijkheid, broederschap. Met 47 historie- en spotprenten uit de verzameling van Stol. Geïllustreerd door G. van Rijn. Rotterdam, Brusse, 1908. (IV) 160 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 599324 | LIPSCHITS, I., La politique de la France au Levant 1939-1941.Amsterdam, z.u., 1962. 240 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *omslag verschoten* | Euro 25,00 |
| 580093 | LIPSCHITS, I., De protestants-christelijke stroming tot 1940. Deventer, Kluwer, 1977. 123 pp. ingenaaid. (Ontstaansgeschiedenis van de Nederlandse politieke partijen, 1) *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 591604 | LIPSON, E., The growth of english society. A short economic history. London, Adam, 1949. (X) 467 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 594609 | LISSNER, I., Wir sind das Abendland. Gestalten, Mächte und Schicksale Europas durch 7000 Jahre.Olten, Walter, 1971 (3e). 605 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 599363 | LITWACK, L.F., Been in the storm so long. The aftermath of slavery.London, Athlone, 1979. (XVI) 651 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 591603 | LIU, T., Discorded in Zion: the puritan divines and the puritan revolution 1640-1660. The Hague, Nijhoff, 1973. (XIV) 197 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 61) | Euro 15,00 |
| 595527 | LIVIUS, Hannibals tocht over de Alpen. Vertaling W.P.Theunisen.Houten, Unieboek, 1987 (2e). 135 pp. gebonden. *voorste pagina's potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 595662 | LIVIUS, The war with Hannibal. Books XXI-XXX of 'The history of Rome from its foundation'. Translated by A. de Sélincourt. Edited with an introduction by B. Radice.Balimore, Penguin, 1965. 688 pp. paperback. (Classics, L145) *enkele penaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 589617 | LODEWIJK I VAN BEIEREN, CONTE CORTI, E.C., Ludwig I. von Bayern. Ein Ringen um Freiheit, Schönheit und Liebe. Nach dem schriftlichen Nachlass des Königs und zahllosen sonstigen unveröffentlichten Dokumenten. 69 Bildtafeln nach bisher meist unbekannten Originalen.München, Bruckmann, 1937. (XIV) 698 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam uit schutblad geknipt*1. Auflage, November 1937 | Euro 16,00 |
| 583494 | LODEWIJK VAN NASSAU, Correspondentie van en betreffende Lodewijk van Nassau en andere onuitgegeven documenten. Verzameld door P.J. Blok. Utrecht, Kemink, 1887. (XIV) 210 pp. halflinnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 47) *bibliotheekexemplaar, papier en band verkleurd* | Euro 20,00 |
| 600071 | LODEWIJK XVI, CONTE, A., Sire, ils ont voté la mort. La condamnation de Louis XVI.Paris, Laffont, 1966. 477 pp. paperback. *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586815 | LODEWIJK XVI, Oeuvres de Louis XVI précédées d'une histoire de ce monarque. 2 delen. Paris, Libraire internationale-catholique, 1874. (X) 401, (IV) 456 pp. half linnen. *schubladen en titelpagina's licht gevlekt, bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 586127 | LODEWIJK XVII, ANGLAS, B. D', La question Louis XVII. Réponse à Fréderic Masson (...) et à quelques autres. Suivi de la troisième édition du rapport présenté au séant, sur le pétition de Charles-Louis de Bourbon et du discours de Boissy d'Anglas au sénat, le 28 mars 1911. Dépositions de E. Daudet, F. de Vaulx (Henri Provins), O. Friedrichs. Pièces justificatives. Conclusion. Paris, Daragon, 1912. 310 p. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag iets vlekkig, enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 586117 | LODEWIJK XVII, BOIRY, P.A., Le dossier Louis XVII: une affaire de coeurs. Paris, Guibert, 2000. 203 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad*Opdracht auteur | Euro 10,00 |
| 586121 | LODEWIJK XVII, BOIRY, P.A., Louis XVII-Naundorf devant l' ADN ou le nouveau masque de fer. Paris, Valmy, 1998. 339 pp. paperback. *naam op schutblad, rug verkleurd*Opdracht auteur | Euro 12,50 |
| 586119 | LODEWIJK XVII, BOIRY, P.A., On tue encore Louis XVII. Paris, Valmy, 2000. 188 pp. paperback. Illustraties. Opdracht auteur | Euro 10,00 |
| 586124 | LODEWIJK XVII, CASTELOT, A., Louis XVII. Paris, Perrin, 1983. 359 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 586100 | LODEWIJK XVII, CHARLES, J., (RED.), Loui XVII. Ouvrage collectif présenté par la Délegation à l'Action Artistique de la ville de Paris. Paris, z.u., 1987. 222 pp. linnen + omslag Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 586101 | LODEWIJK XVII, DELORME, P., L'affaire Louis XVII. Paris, Tallandier, 1995. 248 pp. paperback. (Le dossier) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586122 | LODEWIJK XVII, DELORME, P., Louis XVII. La vérité. Sa mort au temple confirmée par la science. Paris, Pygmalion, 2000. 259 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586130 | LODEWIJK XVII, DEVILLE, P.S.C., A la recherche de Louis XVII. Paris, Flammarion, 1947. 460 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad, katern voorin los, enkele potloodstrepen, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586099 | LODEWIJK XVII, DUPLAND, E., Vie et mort de Louis XVII. Paris, Orban, 1987. 384 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele potloodaantekening* | Euro 12,50 |
| 586261 | LODEWIJK XVII, FRANCQ, H.G., Louis XVII. The unsolved mystery. From the French manuscript of the author. Leiden, Brill, 1970. (XX) 240 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 586105 | LODEWIJK XVII, GREY, M., Enquête sur la mort de Louis XVII. La prince et le savetier. Paris, Perrin, 1989. 279 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Vérités et légendes) *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 586114 | LODEWIJK XVII, MURAISE, É., Du roy perdu à Louis XVII. Psychanalyse historique d'un mythe national. Paris, Le cercle du nouveau livre d'histoire, 1967. 243 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen*Opdracht auteur. | Euro 15,00 |
| 586849 | LODEWIJK XVII, PAROIS, L., Essai de bibliographie sur Louis XVII. Paris, Au passé simple, 1992. 220 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 586112 | LODEWIJK XVII, SIPRIOT, P., Louis XVII et les mystères du temple. Paris, l'Archipel, 1994. 236 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586111 | LODEWIJK XVII, WARTELLE, M., Louis XVII ou le secret du roi. Boucherville, Mortagne, 1990. 272 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 014146 | LODEWIJK XVIII, LUCAS-DUBRETON, J., Louis XVIII. Le prince errant. Le roi. Portraits et documents inédits. Paris, Michel, 1925. 314 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Ames et visages d'autrefois) *naam op schutblad, rug gebruind en licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 006884 | LODGE, M.C., Soviet elite attitudes since Stalin. Columbus, Merrill, 1969. (VIII) 135 pp. paperback. Bibliografie. (MPSS) | Euro 10,00 |
| 599829 | LOHMAN, A., Liegen voor het vaderland. Een cultuurgeschiedenis van de diplomatie. Nederlandse vertaling van R. Kerzinger. Brugge, Brouwer, 1978. 297 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599670 | LONDON, A., Ich gestehe. Der Prozeß um Rudolf Slansky. Deutsch von W. Thaler.Hamburg, Hoffmann, 1970 (1.-6. T.). 463 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 592170 | LONTCHO, F., (RED.), Le nord et la Picardie. Vus au milieu du XIXè siècle. Paris, Errance, 1982. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad, folie van omslag laat los*Met bijdragen van o.a.: F. Wey, V.A. Malte-Brun | Euro 10,00 |
| 586295 | LOONSTRA, M., Uit koninklijk bezit. Honderd jaar koninklijk huisarchief: de verzamelingen van de Oranjes. Met bijdragen van: B. Woelderink, C.A. Tamse, C. Eymael, H. Robaard, M. Jansen. Zwolle, Waanders, 1996. 231 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 585320 | LOOPUIT, J., Het anarchisme in de arbeidersbeweging. Rotterdam, Wakker, z.j. 216 pp. linnen. (Sociale bibliotheek, 6) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 589708 | LOOSJES, A., Sprokkelingen in Nederland. 3 delen. Amsterdam, Scheltema, z.j. linnen. Illustraties. *ex libris, Deel 1. Reeks A. Serie 4: foto uitgeknipt op pagina 20, pagina 21/22 uitgeknipt, foto uitgeknipt op pagina 68, Deel 2. Reeks B. Serie 8b-10: pagina 107/108 ontbreekt, Deel 3. Reeks C. Serie 2 foto's: uitgeknipt op pagina's 21/22 en 29/30, pagina 23/24 ontbreekt, rug deel 2 kneep licht beschadigd*Deel 1: Reeks A. Steden. 8 series. Stadspoorten, muurtorens en wereldlijke openbare gebouwen. 822 afbeeldingen, Deel 2: Reeks B. Steden. 10 series. Stadsgezichten en woonhuizen. 1021 afbeeldingen, Deel 3: Reeks C. Steden. Kerken en godshuizen. 909 afbeeldingen. Banden rijk geornamenteerd. Mooie set | Euro 175,00 |
| 586841 | LOS, F.J., Rusland tusschen Azië en Europa. Een geschiedkundige bijdrage tot de kennis van het bolsjewisme. Amsterdam, Hamer, 1943. 404 pp. half linnen. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 579100 | LOUISE VAN PRUISSEN, Quarante-cinq années de ma vie (1770 a 1815). Publié avec des annotatons et un index biographique par la princesse Radziwill née Castellane. Ouvrage accompagné d'un portrait en heliogravure, d'un autographe et de quatorze gravures hors text. Paris, Plon, 1912 (5e). (X) (XII) 453 pp. halfleer. Portret. Illustraties. *rug licht geschaafd* | Euro 50,00 |
| 585993 | LOUP, R.M., Geschiedenis van het Engelsche kiesrecht. Leiden, Brill, 1879. (XII) 235 pp. half linnen. Dissertatie. *rug beschadigd, bibliotheekstempels* | Euro 20,00 |
| 585382 | LOUW, A. VAN DER, Rood als je hart. 'n geschiedenis van de AJC. Amsterdam, AP, 1974. 296 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 592746 | LOUW, A. VAN DER, Rood als je hart. 'n geschiedenis van de AJC. Amsterdam, AP, 1974. 296 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 596727 | LOVE, K., Suez. The twice-fought war. A history.London, Longman, 1970. (XXVI) 769 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 571489 | LÖWENHARDT, J.H.L., Decision making in Soviet politics. Amsterdam, z.u., 1981. (VIII) 238 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 587683 | LUBBERS, R., AMMERLAAN, R., (RED.), Afscheid van Ruud Lubbers.Baarn, Anthos, 1994. 377 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. d'Ancona, F. Bolkestein, W. Kok, H. van Mierlo, J. Stekelenburg, H. Wiegel | Euro 8,50 |
| 591556 | LÜBKER, F., Reallexikon des klassischen Altertums. Hrsg. von J. Geffcken und E. Ziebarth. In Verbindung mit B.A. Müller. Unter Mitwirkung von W. Liebenam, E. Pernice, M. Wellmann, E. Hoppe u.a. Leipzig, Teubner, 1914 (8e herz.). (XII) 1152 pp. halfleer. *band licht geschaafd, hoekje uit titelpagina geknipt, naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 594369 | LÜBKER, F., Reallexikon des klassischen Altertums. Hrsg. von J. Geffcken und E. Ziebarth. In Verbindung mit B.A. Müller. Unter Mitwirkung von W. Liebenam, E. Pernice, M. Wellmann, E. Hoppe u.a. Mit 8 Plänen im Text.Leipzig, Teubner, 1914 (8e herz.). (XII) 1152 pp. halflinnen. *band licht geschaafd* | Euro 25,00 |
| 591913 | LUCAS, H.L., BLAAUW, J.A., Henry Lee Lucas. Feiten en fictie over Amerika"s grootste seriemoordenaar. Baarn, Fontein, 1999. 329 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 594476 | LUCAS, H.S., Netherlanders in America. Dutch immigration to the United States an Canada, 189-1950.Grand Rapids, Eerdmans, 1989 (Reprint 1955). (XXII) 744 pp. linnen + omslag. Illustraties.First published by The University of Michigan Press, Ann Arbor | Euro 75,00 |
| 587362 | LUDWIG, E., Am Mittelmeer. Berlin, Rowohlt, 1927 (5.-13.T). 231 pp. linnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig, rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 594561 | LUDWIG, E., Bismarck. Geschichte eines Kämpfers. Berlin, Rowohlt, 1927 (21-44 T.) 700 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 587936 | LUDWIG, E., Genie und Charakter. Zwanzig männliche Bildnissse. Berlin, Rowohlt, 1927. 286 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 597723 | LUFTWAFFE, Taschen-Welt-Atlas der Luftwaffe. Hrsg. vom Luftwaffenfürhungsstab 1C. Nu für Gebrauch innerhalb der Wehrmacht. Leipzig, Pfahl, 1942. (VIII) 143 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschdigd, omslag vlekkig, naam op omslag en titelpagina* | Euro 25,00 |
| 567664 | LURASCO, F.M., Honderd en een onderwerp. Gedchen en gevoelens van anderen en zich zelf. Gouda, Van Goor, 1910. (VIII) 192 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 017943 | LURIE, A., The language of clothes. With illustrations assembled by D. Palca. Feltham, Hamlyn, 1983. (XII) 273 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 594692 | LÜTGE, F., Die Agrarverfassung des frühen Mittelalters im mitteldeutschen Raum vornehmlich in der Karolingerzeit. Jena, Fischer, 1937. (XX) 370 pp. ingenaaid. *aantal katernen los, papieren omslag* | Euro 25,00 |
| 568837 | LYNES, R., The tastemakers.New York, Dover, 1980 (Reprint 1955). (XII) 372 pp. paperback. Illustraties. (UL) *papier gebruind*Originally published by Harper & Brothers, New York | Euro 10,00 |
| 586277 | MAAGDENHUIS, Maagdenhuisbezetting. Een persanalyse. Amsterdam, Van Gennep, 1969. geniet. *omslag iets roestvlekkig*Heruitgave | Euro 11,50 |
| 598337 | MAAS, P.F., Kabinetsformaties 1959-1973. Met een woord vooraf door M.A.M. Klompé. Met medewerking van P.P.T. Bovend'Eert, F. Lafort, J.E.C.M. van Oerle. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1982. 407 pp. paperback. (Parlementaria, 5) *vouw in voorplat, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 592061 | MAAS, P.F., Kabinetsformaties 1959-1973. Met een woord vooraf door M.A.M. Klompé. Met medewerking van P.P.T. Bovend'Eert, F. Lafort, J.E.C.M. van Oerle. 's-Gavenhage, Staatsuitgeverij, 1982. 407 pp. paperback. (Parlementaria, 5) | Euro 12,50 |
| 585533 | MAAS, P.F., Sociaal-democratische gemeentepolitiek 1894-1929.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1985. 197 pp. paperback. Bibliografie. *jaartal op schutblad* | Euro 8,50 |
| 587662 | MAAS, P.F., Sociaal-democratische gemeentepolitiek 1894-1929.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1985. 197 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 8,50 |
| 586001 | MACAULY, T.B., Gechiedenis van Engeland, sedert de troonsbestijging van Jacobus II. Opnieuw bewerkt door J.C. van Deventer. 4 delen. Amsterdam, Van Kesteren, 1869 (2e). (VIII) (XIV) 510, (VIII) 505, VIII) 455, (VI) 453 pp. linnen. Portret. *ruggen licht beschadigd, banden licht verkleurd, naam uit 4 schutbladen geknipt, naam op schutbladen, bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 017490 | MACGILLIVRAY, R., Restoration historians and the English civil war.The Hague, Nijhoff, 1974. (XII) 264 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 74) | Euro 15,00 |
| 589381 | MACGILLIVRAY, R., Restoration historians and the English civil war.The Hague, Nijhoff, 1974. (XII) 264 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 74) | Euro 15,00 |
| 598460 | MACKENZIE, N., (HRSG.), Geheimgesellschaften. Aus dem Englischen übertr. von K. Bergner.Genf, Keller, 1969. 351 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, ex libris, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J. Hammerton, M. Jones, D. Annan | Euro 12,50 |
| 571494 | MACKINTOSH, J.M., Strategy and tactics of Soviet foreign policy. London, OUP, 1962. (VI) 332 pp. linnen. *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 590168 | MACLEAN, F., Vlucht in het avontuur. Eastern approaches. Zijn avonturen in Sovjet Centraal Azië, Noord-Afrika en in Joegoslavië bij Tito's partizanen. Vert.: H.C.E. de Wit-Boonacker en Y. Ligterink. Baarn, Hollandia, 1992. 515 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 592183 | MADAME ROYALE, CASTELOT, A., Madame Royale. Paris, Perrin, 1962. 333 pp. kunstleer. Illustraties. (Présence de l'histoire) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 582498 | MAIER, C.B., The unmasterable past. History, holocaust, and the German national identity.Cambridge, HUP, 1988. (XII) 227 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 585504 | MAIMANN, H., (HRSG.), Die ersten 100 Jahre. Österreichische Sozialdemokratie 1888-1988. Vorwort von H. Fischer. Mit 538 Abbildungen, davon 186 in Farbe.Wien, Brandstätter, 1988. 367 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 598270 | MAK, G., De eeuw van mijn vader.Z.p., Olympus, 2005 (29e). 524 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597735 | MAK, G., De eeuw van mijn vader.Amsterdam, Atlas, 2000 (5e). 524 pp. paperback. Illustraties. *namen op schutblad* | Euro 12,50 |
| 591437 | MAK, G., De eeuw van mijn vader.Z.p., Olympus, 2005 (28e). 524 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582510 | MALLMANN, K.M., PAUL, G., SCHOCK, R., (HRSG.), Richtig daheim waren wir nie. Entdeckungsreisen ins Saarrevier 1815-1955.Berlin, Dietz, 1988 (2e herz.). 279 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G. Altenkirch, O. Klinkhammer, H. Steffens | Euro 12,50 |
| 585506 | MALLOCK, W.H., Kritisch onderzoek van het socialisme. Uit het Engelsch door W.H. de Savornin Lohman.'s-Gravenhage, Daamen, 1911. 295 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591835 | MANCHESTER, W., De glorie en de droom. De Verenigde Staten van 1932 tot 1972.Amsterdam, Elsevier, 1976.1023 pp. linnen + omslag. | Euro 14,00 |
| 575215 | MANDERE, H.C.G.J. VAN DER, De vredesbeweging en hare geschiedenis. Kort overzicht van de denkbeelden, die op pacifistisch gebied in den loop der eeuwen zijn naar voren gebracht, en van de georganiseerde vredesbeweging gelijk zij sedert den aanvang der 19de eeuw bestaat.Leiden, Sijthoff, z.j. (X) 217 pp. halflinnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 569036 | MANKER, E., People of eight seasons. The story of the Lapps Gothenburg, Nordbok, 1975. 214 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 586817 | MANN, G., HEUSS, A., (HRSG.), Propyläen Weltgeschichte. Eine Universalgeschichte. 10 delen. Berlin, Propyläen, z.j. gebonden. Illustraties. Sonderausgabe. Der Text ist identisch mit der 1960 bis 1964 in zehn Bänden erschienenen, von G. Mann, A. Heuss und A. Nitschke herausgegebenen Propyläen Weltgeschichte. Band 1: Vorgeschichte - Frühe Hochkulturen, Band 2: Hochkulturen des mittleren und östlichen Asiens, Band 3: Griechenland - Die hellenistische Welt, Band 4: Rom - die römische Welt, Band 5: Islam - Die Entstehung Europas, Band 6: Weltkulturen - Renaissance in Europa, Band 7: Von der Reformation zur Revolution, Band 8: Das neunzehnte Jahrhundert, Band 9: Das zwanzigste Jahrhundert, Band 10: Die Welt von heute | Euro 50,00 |
| 597092 | MANN, G., Deutsche Geschichte des neunzehnten und zwanzigsten Jahrhunderts.Frankfurt a.M., Fischer, 1960 (20.-24.T.). 990 pp. linnen. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 600243 | MANN, V., We waren met zijn vijven. Portret van de familie Mann. Vertaald door E. Schippers.Z.p., Eldorado, 2006. 544 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 016730 | MANNING, A.F., VROEDE, M. DE, (RED.), Onze lage landen. De bewoners vanaf de ijstijd tot heden. Weert, M & P, 1982. 320 pp. linnen. Illustraties. *band geplastificeerd* | Euro 12,50 |
| 597804 | MANNING, A.F., Op zoek naar het alledaagse vaderland. Amsterdam, Contact, 1975. 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587948 | MANNING, A.F., Op zoek naar het alledaagse vaderland. Amsterdam, Contact, 1975. 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 587946 | MANNING, A.F., Op zoek naar het alledaagse vaderland. Amsterdam, Contact, 1975. 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591519 | MANVELL, R., FRAENKEL, H., Het juli komplot. De aanslag op Adolf Hitler van 20 juli 1944 en e mannen die er achter zaten. Ned. vert.: B. Mackenzie. Amsterdam, Paris, 1965. 247 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, enkele penstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591602 | MARBOT, A., HILDESHEIMER, W., Marbot. Eine Biographie. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1981. 327 pp. linnen omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 585986 | MARCHETTI, V., MARKS, J.D., The CIA and the cult of intelligence. Introd. by M. Wulf. London, Cape, 1974 (2e). (XXVI) 398 (21) pp. gebonden. | Euro 12,50 |
| 596063 | MARGARETHA VAN OOSTENRIJK, IONGH, J. DE, Margaretha van Oostenrijk.Amsterdam, Querido, 1946. 263 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. (Regentessen der Nederlanden, 1) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599710 | MARIA THERESIA, VALLOTON, H., Maria Theresia. Die Frau, die ein Weltreich regierte. Biographie. Mit 30 Abbildungen.Wien, Amalthea, 1990 (Nachdr. 1978). 320 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 596065 | MARIA VAN HONGARIJE, IONGH, J. DE, Maria van Hongarije. Deel I: de kroon van Stephanus de Heilige.Amsterdam, Querido, 1946. 278 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. (Regentessen der Nederlanden, 2) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 566627 | MARIANNA, INNERKOSLER, A., Eine große Tochter Maria Theresias: Erzherzogin Marianna in ihrem Hauptmonument, dem Elisabethinen-Kloster zu Klagenfurt. Jubelgabe zu feier des 200 jährigen Bestehens vom Elisabethinen-Konvent herausgegeben. Innsbruck, z.u., 1993 (2e herz.). 200 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *tekst op schutblad*Eerste uitgave verscheen in 1910. Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 594689 | MARIE ANTOINETTE, LEVER, E., Marie Antoinette. Eine biographie. Augsburg, Weltbild, 1995. 567 pp. gebonden + omslag*Orginalausgabe erschien 1991 unter dem Titel Marie-Antoinette bei Fayard, Paris 1991. | Euro 11,50 |
| 591601 | MARIGNY, A. DE, HERSKOWITZ, M., A conspiracy of crowns. London, Bantam, 1990. (X) 308 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad*The true story of the duke of Windsor ad the murder of sir Harry Oakes | Euro 10,00 |
| 004850 | MARKO, K., Sowjethistoriker zwischen Ideologie und Wissenschaft. Aspekte der sowjetrusischen Wissenschaftspoilitik seit Stalins Tod, 1953-1963. Köln, VWP, 1964. 108 pp. linnen + omslag. (Abhandlungen des Bundesinstituts zur Erforschung des Marxismus-Leninismus, 7) *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591559 | MARWICK, A., Britain in the century of total war. War, peace and social change 1900-1967.Boston, Little, 1968. 511 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 595003 | MARX, A.J., Het kantoor in de loop der eeuwen.Deventer, Kluwer, 1980. 104 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591981 | MARX, W.J., The development of charity in medieval Louvain. New York, Yonkers, 1936. (XIV) 124 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug licht beschadigd*Met opdracht van auteur | Euro 20,00 |
| 591561 | MARY STUART, ZWEIG, S., Maria Stuart. Koningin van Engeland. Vertaling R.P. Sterkenburg.Amsterdam, De Lange, 1950 (2e). 392 pp. linnen. *boekblok roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 002935 | MASSIE, R.K., Die Romanovs. Das letzte Kapitel. Aus dem Am. von B. Conrad. Berlin, Berlin Verlag, 1995 (2e). 371 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 567796 | MATLOCK, J.F., Autopsy of an empire. The American's ambassador's account of the collapse of the Soviet Union. New York, Random, 1995. (X) 836 pp. halflinnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 591594 | MAUROIS, A., England. Geschichte in Bildern. Mit 40 Farbtafeln und 169 schwarz-weiss Abbildungen. Aus dem Franz. übers. von P. de Mendelsohn. München, Kindler, 1963. 298 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 592173 | MAUROIS, A., Frankreich. Geschichte in Bildern. Mit 40 Farbtafeln und 131 schwarz-weis Abbildungen. Die Übersetzung der Texte besorgte P. Baudisch. München, Kindler, 1963. 207 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 599913 | MCEVEDY, C., Kosmos historische atlassen. Kaarten ontworpen door de auteur en getekend door J. Woodcock. Nederlandse vertaling: N. Schadee, M. Wesseling-Teppema. 3 delen.Amsterdam, Kosmos, 1977. 95, 94, 95 pp. paperback.Deel 1: Oudheid, Deel 2: Middeleeuwen, Deel 3: Nieuwe tijd | Euro 15,00 |
| 596717 | MCGRATH, R.D., Gunfighters, highwaymen & vigilantes. Violence on the frontier.Berkeley, UCP, 1984. (XVI) 291 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 015419 | MCNEAL, R.H., The bolshevik tradition. Lenin. Stalin. Krushchev. Brezhnev. Englewood-Cliffs, Prentice-Hall, 1975 (2e). (XII) 210 pp. paperback. *tekst op schutblad*Now completely revised to include Brezhnev's rise to power | Euro 10,00 |
| 002120 | MEDVEDEV, G., The truth about Chernobyl. Trans. from the Russian by E. Rossiter. With a foreword by A. Sakharov and author's preface to the American edition. Z.p., Basic, 1991. (XII) 273 pp. halflinnen + omslag. *tekst op schutblad* | Euro 11,50 |
| 008276 | MEDVEDEV, R., MEDVEDEV, Z., Wie is er gek? Hoe een Russisch geleerde in een psychiatrische kliniek belandde en hoe hij er weer uit kwam. Ned. vert. P. de Smit. Amsterdam, Paris, 1973. 207 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 599934 | MEDVEDEV, R.A., Laat de geschiedenis oordelen. Ontstaan en gevolgen van het stalinisme. Geredigeerd door D. Joravsky en G. Haupt. De Nederlandse vertaler P. de Smit heeft gebruik gemaakt van de door C. Taylor vervaardigde Engelse vertaling van het Russische manuscript.Amsterdam, Paris, 1973. 626 pp. linnen. *recensie aan titelpagina geniet* | Euro 12,50 |
| 589173 | MEDVEDEV, R.A., Laat de geschiedenis oordelen. Ontstaan en gevolgen van het stalinisme. Geredigeerd door D. Joravsky en G. Haupt. De Nederlandse vertaler P. de Smit heeft gebruik gemaakt van de door C. Taylor vervaardigde Engelse vertaling van het Russische manuscript.Amsterdam, Paris, 1973. 626 pp. linnen. *band geplastificeerd, omslag op schutbladen geplakt* | Euro 15,00 |
| 591951 | MEE, C.L., Meeting at Potsdam. New York, Evans, 1975. (XIV) 370 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *boekblok iets vlekkig* | Euro 12,50 |
| 597178 | MEERSSCHE, P. VAN DE, Van Jalta tot Malta. Politieke geschiedenis van Europa.Utrecht, Spectrum, 1990. 335 pp. paperback. (Aula) | Euro 10,00 |
| 591664 | MEERSSCHE, P. VAN DE, Van Jalta tot Malta. Politieke geschiedenis van Europa.Utrecht, Spectrum, 1990. 335 pp. paperback. (Aula) | Euro 10,00 |
| 585748 | MEERTENS, P.J., CAMPFENS, M., HARMSEN, G., (RED.), Biografisch woordenboek van het socialisme en de arbeidersbeweging in Nederland. Deel 6. Amsterdam, IISG, 1995. (X) 284 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 585747 | MEERTENS, P.J., CAMPFENS, M., HARMSEN, G., (RED.), Biografisch woordenboek van het socialisme en de arbeidersbeweging in Nederland. Deel 7. Amsterdam, IISG, 1998. (X) 308 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 585746 | MEERTENS, P.J., CAMPFENS, M., HARMSEN, G., (RED.), Biografisch woordenboek van het socialisme en de arbeidersbeweging in Nederland. Deel 8. Amsterdam, IISG, 2000. (X) 366 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 600844 | MEEUSE, A., MAAS, G., WERKMAN, E., Je was er niet bij.Amsterdam, z.u., z.j. 128 pp. paperback. Illustraties.Over Amsterdam: onderdrukking en bevrijding 1940-1945. Gezamenlijke uitgave van de oud-illegale bladen Het Parool, Trouw, Vrij Nederland, De Waarheid in samenwerking met de Stichting 'Amsterdam dankt zijn Canadezen' | Euro 11,50 |
| 598268 | MEEUSE, A., MAAS, G., WERKMAN, E., Je was er niet bij. Amsterdam, z.u., z.j. 128 pp. ingenaaid. Illustraties. Andere bijdragen van: R. Roegholt, J. Roelfs, A.L.J. van Vliet. Amsterdam: onderdrukking en bevrijding 1940-1945. | Euro 10,00 |
| 598964 | MEGENS, I., American aid to NATO allies in the 1950s: the Dutch case.Groningen, Thesis, 1994. 306 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 588003 | MEHRING, F., Geschichte der deutschen Sozialdemokratie. 2 delen. Berlin, Dietz, 1980 (3e). (XLIV) 768, 766 pp. linnen + omslag. (GS, 1, 2) *omslagen licht beschadigd*Deel 1: Von der Julirevolution bis zum preussischen Verfassungsstreite 1830-1863, Deel 2: Von Lassalles 'Offenem Antwortschreiben' bis zum Erfurter Programm 1863 bis 1891 | Euro 30,00 |
| 005852 | MEIER, C., Athen. Ein Neubeginn der Weltgeschichte. Berlin, Siedler, 1993. 703 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 597433 | MEIJERS, F., Van ambachtsschool tot L.T.S. Onderwijsbeleid en kapitalisme.Nijmegen, SUN, 1983. 330 pp. paperback. *omslag deels verkleurd*Handelseditie proefschrift Leiden | Euro 11,50 |
| 594038 | MELLINK, A.F., BUIST, M.G., HORST, I.B., HUUSSEN, A.H., (RED.), Historisch bewogen. Opstelen over de radicale reformatie in de 16e en 17e eeuw. Opstellen aangeboden aan Prof.Dr. A.F. Mellink bij zijn afscheid als hoogleraar in de sociaal-religieuze geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen. Groningen, WN, 1984. (VIII) 198 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Met bijdragen van o.a.: L. Jansma, W. Bergsma, E.H. Waterbolk | Euro 11,50 |
| 599925 | MENJOT, A., SCHOLTENS, M., Antoine Menjot. Docteur en médecine, ami de Pascal, réformé au temps des persécutions. Etudes historiques et psychologiques. Avec une préface de J. Mesnard.Assen, Van Gorcum, 1968. (XVI) 136 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. | Euro 15,00 |
| 582705 | MERBACH, P.A., Die Hanse im deutschen dichterischen Schrifttum. Lübeck, Selbstverlag des Vereins, 1934. 69 pp. ingenaaid. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 24) *bibliotheekstempel*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 601207 | MESLIN, M., L'homme romain. Des origines au Ier siècle de notre ère. Essai d'antrhropologie.Z.p., Hachette, 1978. 296 pp. paperback. Bibliografie. (Le temps & les hommes) | Euro 10,00 |
| 011959 | MESSALINA,VALERIA, STADELMANN, H., Messalina. Ein Bild des Lebens aus Roms Imperatorenzeit. Dresden, Aretz, 1924. 318 pp. halflinnen. Illustraties. *platten licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 596135 | METRO, Metro-mozaïk. Een grillige mozaïek van bonte brokken, werd dit boek, waarin allerlei bijdragen uit allerlei Metro-nummers van november 1944 tot october 1945 werden verzameld. Wanneer dit boek chaotisch is, dan is het chaotisch als den tijd waarvan het een beeld geeft. En het is een beeld, zooals alleen Metro het geven kan. Z.p., z.u., z.j. 48 pp. gebonden. Illustraties. Met prenten van Marten Toonder en Hans G. Kresse | Euro 50,00 |
| 570222 | METTERNICH, ARNOLD, W., Um Metternichs Erbe. Roman einer Reaktion. Graz, Stocker, 1972. 299 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586267 | METZE, M., De stranding. Het CDA van hoogtepunt naar catastrofe. Nijmegen, SUN, 1995. 287 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 598981 | MEULEN, J. VAN DER, The seat of authority. A comparative analysis of the relations between the legislative power and the executive power in the British constitutional system and in the American federal constitution.Leiden, z.u., 1945. 230 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd en iets (roest)vlekkig* | Euro 12,50 |
| 583478 | MEYER, C., Schötzer Dorfschichte. Schötz, z.u., 1972. (XII) 291 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 596473 | MEYER, E., Römischer Staat und Staatsgedanke.Darmstadt, WB, 1961. 565 pp. gebonden. *datum op schutblad* | Euro 11,50 |
| 593641 | MEYER, E., Römischer Staat und Staatsgedanke.Darmstadt, WB, 1961. 565 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 589619 | MEYER, G., Studien zur sozialökonomischen Entwicklung Sowjetrußlands 1921-1923. Die Beziehungen zwischen Stadt und Land zu Beginn der Neuen Ökonomischen Politik.Köln, Pahl-Rugenstein, 1974. (VIII) 757 pp. paperback. (Sammlung junge Wissenschaft) *rug licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 586270 | MEYER, J., Die früheren Besitzer von Arenenberg. Königin Hortense und Prinz Ludwig Napoleon. Nach den Quellen bearb. Mit 16 Vollbildern. Frauenfeld, Huber, 1920. (VIII) 437 pp. gebonden. Illustraties. Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 586918 | MEYERSON, M., WINEGRAD, D.P., Gladly learn and gladly teach. Franklin and his heirs at the university of Pennsylvania 1740-1976. Z.p., Pennsylvania UP, 1978. (VI) 263 p. linnen + omslag. Illustraties. *tekst op schutblad, omslag en band iets vlekkig* | Euro 16,00 |
| 583059 | MICHAEL, E., Geschichte des deutschen Volkes seit dem dreizehnten Jahrhundert bis zum Ausgang des Mittelalters. 6 delen. Freiburg i.Br., Herder, 1897-1915 (2e, 1e-3e, 1e-3e, 1e-3e, 1e-3e, 1e-3e). halfleer. *bibliotheekstempels, ruggen delen 1, 2 en 4 licht verkleurd, rug deel 6 iets los, bovenzijde rug deel 1 beschadigd*Deel 1: Deutschlands wirtschaftliche, gesellschaftliche und rechtliche Zustände während des dreizehnten Jahrhunderts, Deel 2: Religiös-sittliche Zustände, Erziehung und Unterricht während des dreizehnten Jahrhunderts, Deel 3: Deutsche Wissenschaft und deutsche Mystik während des dreizehnten Jahrhunderts, Deel 4: Deutsche Dichtung und deutsche Mystik während des dreizehnten Jahrhunderts, Deel 5: Die bildenden Künste in Deutschland während des dreizenhten Jahrhunderts. Mit 89 Abbildungen auf 24 Tafeln, darunter zwei Farbentafeln, Deel 6: Die Gegenkönige Otto von Braunschweig und Philipp von Schwaben. Kaiser Friedrich II. bis zum Tode Papst Honorius III. 1227. Deel 1 t/m 5: Kulturzustände des deutschen Volkes während des dreizehnten Jahrhunderts, Deel 6: Politische Geschichte Deutschlands vom Tode Kaiser Heinrich VI. bis zum Ausgang des Mittelalters. Erstes Buch. Alles Erschienene. Frakturschrift | Euro 100,00 |
| 585565 | MICHEL, L., DOMELA NIEUWENHUIS, F., Louise Michel 1830-1905. Amsterdam, Roode bibliotheek, z.j. 121 pp. linnen. (B.O.O., 3, 10) | Euro 8,00 |
| 587220 | MIJNHARDT, W.W., (RED.), Kantelend geschiedbeeld. Nederlandse historiografie sinds 1945. Utrecht, Spectrum, 1983. 387 pp. paperback. (AP, 6) *enkele potloodstrepen, stempel en naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 577173 | MIKOLETZKY, H.L., (RED.), Rapports. Comité international des sciences historiques. XIIe congrès international des sciences historiques, Vienne, 29 aout - 5 septembre 1965. 4 dln. Horn, Berger, 1965. 573, 262, 206, 302 pp. ingenaaid. *banden verkleurd*Dl 1: Grands thèmes, Dl 2: Histoire des continents, Dl 3: Commissions, Dl 4: Methodologie et histoire contemporaine.Met bijdragen van o.a.: G. Schilfert, E. Labrousse, D. Rothermund, O. Herding, J. Le Goff, H. Bengtson | Euro 30,00 |
| 003636 | MILLIGAN, S., 'Rommel?'. 'Gunner who?'. A confrontation in the desert. Ed. by J. Hobbs.London, BCA, 1974. 192 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 590762 | MIQUEL. P., Europas letzte Könige. Die Monarchien im 20. Jahrhundert. Aus dem Französischen übertragen von G. Kurz und S. Summerer. Stuttgart, DVA, 1994. 336 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585994 | MIQUEL. P., De laatste koningen van Europa. Vertaald door E. van Hemert. Baarn, Ambo, 1995. 219 pp. paperback. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 592180 | MIRABEAU, HONORÉ GABRIEL VICTOR DE RIQETI, DOMINIQUE, P., Mirabeau. Paris, Flammarion, 1947. 440 pp. ingenaaid. Bibliografie. *deels onopengesneden, naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 585406 | MIRANDA, S.R. DE, Pro domo. Verklaard en toegelicht door G. Borrie, F. Heddema en G. Mak.Amsterdam, AP, 1997. 238 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 591509 | MITCHELL, D., Path of the swan. Cover: B. Cotterill of Micklegate Bar, York. York, Silver Boar, 1987. (VI) 177 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 009793 | MOELLER, M.L., MAAZ, H.J., Die Einheit beginnt zu zweit. Ein deutsch-deutsches Zwiegespräch. Berlin, Rowohlt, 1992. 174 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 591084 | MOMMSEN, T., OVERBEEK, A.B., Realistische gechiedschrijving. Theodor Mommsens 'Römische Geschichte'. Groningen, z.u., 2005. (VIII) 400 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. | Euro 25,00 |
| 601206 | MOMMSEN, T., Das römische Imperium der Cäsaren. Ungekürzte Textausgabe. Hrsg. von K.L. Walter-Schomburg.Berlin, Safari, z.j. (Repr. 1941). (IV) 515 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 597576 | MOMMSEN, T., Das Weltreich der Caesaren. Mit einem Nachwort von E. Norden. Leipzig, Phaidon, 1933. 820 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 586850 | MOMMSEN, T., Das Weltreich der Caesaren. Mit einem Nachwort von E. Norden. Leipzig, Phaidon, 1933. 820 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 589289 | MONTBEL, G.I. DE, MONTBEL, G. DE, Souvenirs du comte de Montbel ministre de Charles X. Publiés par sson petit-fils. Avec un portrait en héliogravure. Paris, Plon, 1913 (3e). (XXX) 436 pp. halflinnen. Portret. *naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 583050 | MOORMAN VAN KAPPEN, O., FROUWS, W., WOUDE, B.H.A. VAN DER, (RED.), De ontwerpen lijfstraffelijk wetboek 1801 en 1804. Deel 1: Het ontwerp-lijfstraffelijk wetboek 1801. Zutphen, Walburg, 1982. (XXXII) 559 pp. ingenaaid. (Werken der stichting tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 9) *bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 568347 | MORAZÉ, C., Les bourgeois conquérants. XIXe siècle. Paris, Colin, 1957. (XII) 491 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Destins du monde) | Euro 15,00 |
| 015871 | MORDAL, J., Les Canadiens à Dieppe. Paris, Presses de la Cité, 1982. 253 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586203 | MORRIS, JOHN, LAET, JOHANNES DE, Correspondence of John Morris with Johannes de Laet. Ed. by J.A.F. Bekkers.Assen, Van Gorcum, 1970. (XXVIII) 255 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *aantekening op voorplat*Uitgave van meer dan 100 latijnse brieven | Euro 16,00 |
| 591522 | MOSLEY, L., De spookachtige vrede 1938-1939. De twee jaren Europese politiek die leidden tot de Tweede Wereldoorlog. Ned. vert.: J.J. Godschalk. Amsterdam, Paris, 1970. 432 pp. paperback. Illustraties. *binding iets los* | Euro 10,00 |
| 599705 | MOUNTBATTEN, L., The diaries of Lord Louis Mountbatten 1920-1922. Tours with the Prince of Wales. Edited by P. Ziegler.London, Collins, 1987. 315 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592063 | MULDER, L., (RED.), Lexicon geschiedenis van Nederland & België. Utrecht, Kosmos, 1994. 395 pp. gebonden. *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 586177 | MULDER, L., (RED.), Lexicon geschiedenis van Nederland & België. Utrecht, Kosmos, 1994. 395 pp. gebonden. | Euro 16,00 |
| 594687 | MULLER, S., (RED.), Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht in de middeleeuwen. Eerste afdeeling. De indeeling van het bisdom. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1906. (VIII) 452 pp. ingenaaid. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oude vaderlandsche recht. Tweede reeks, 8) *omslag iets rafelig, onopengesneden* | Euro 20,00 |
| 583493 | MULLER, S., Lijst van Noord-Nederlandsche kronijken, met opgave van bestaande handschriften en litteratuur. Utrecht, Kemink, 1880. (X) 97 pp. halflinnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 31) *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 571931 | MUNNIK, J.H.D., Handleiding voor de armbesturen in Nederland. Bewerkt door J.H.D. Munnik.Heerenveen, Hessel, 1854. (XIV) 61 pp. ingenaaid. *voor- en achterzijde licht beschadig* | Euro 20,00 |
| 574866 | MUSCHG, W., Die Schweizer Bilderchroniken des 15./16. Jahrhunderts. Bilderläuterungen E.A. Gessler. Die Bildauswahl besorgte M. Hurlimann.Zürich, Atlantis, 1941. 195 pp. linnen. Illustraties. *binnenzijde voorplat licht beschadigd, rand binnenzijde achterplat geplastificeerd* | Euro 65,00 |
| 594828 | MUSSERT, A.A., MEYERS, J., Mussert, een politiek leven. Amsterdam, AP, 1984 (2e). 331 pp. ingenaaid. Illustraties. (Open Domein, 10) | Euro 12,50 |
| 587969 | MUSSERT, A.A., MEYERS, J., Mussert, een politiek leven. Amsterdam, AP, 1984. 331 pp. ingenaaid. Illustraties. (Open Domein, 10) | Euro 12,50 |
| 596721 | MYRDAL, A., MYRDAL, G., Contact met Amerika. Herzien onder medewerking van W.A. Berendsohn. De Nederlandse uitgave werd vertaald door D. Epinardus.Den Haag, Kern, 1948. 201 pp. gebonden. (Continenten - landen - volken, 1) *band licht beduimeld* | Euro 10,00 |
| 582316 | NAARDEN, B., De spiegel der barbaren. Socialistisch Europa en revolutionair Rusland (1848-1923). Groningen, z.u., 1986. (VIII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 20,00 |
| 587229 | NAARDEN, B., De spiegel der barbaren. Socialistisch Europa en revolutionair Rusland (1848-1923). Groningen, z.u., 1986. (VIII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 587228 | NAARDEN, B., De spiegel der barbaren. Socialistisch Europa en revolutionair Rusland (1848-1923). Groningen, z.u., 1986. (VIII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 587227 | NAARDEN, B., De spiegel der barbaren. Socialistisch Europa en revolutionair Rusland (1848-1923). Groningen, z.u., 1986. (VIII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 587230 | NAARDEN, B., De spiegel der barbaren. Socialistisch Europa en revolutionair Rusland (1848-1923). Groningen, z.u., 1986. (VIII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 586716 | NAARDEN, B., De spiegel der barbaren. Socialistisch Europa en revolutionair Rusland (1848-1923). Groningen, z.u., 1986. (VIII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 20,00 |
| 587786 | NABER, J.W.A., (RED.), Correspondentie van de stadhouderlijke familie. 5 delen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1931-36. linnen. (Uitgaven vanwege het koninklijk-huis-archief, 1, 2, 3, 4, 5) *bovenzijde ruggen delen 1 en 2 heel licht beschadigd, enkele schutbladen licht roestvlekkig*Deel 1 en 2: 1777-1795, Deel 3, 4, 5: 1795-1820 | Euro 40,00 |
| 590708 | NABER, J.W.A., Uit de diepte naar de hoogte. 3 delen.Haarlem, Tjeenk Willink, 1917. (XII) 171, (VIII) 197, (VIII) 229 pp. linnen. Illustraties.Dl 1: Renata van Frankrijk, Dl 2: Prinsesen van Oranje en hare dochters in Frankrijk, Dl 3: Paul Rabaut 1716-1794 | Euro 15,00 |
| 599761 | NAPOLEON I BONAPARTE, BRIL, M., De kleine keizer. Verslag van een passie.Amsterdam, Prometheus, 2008. 193 pp. gebonden. | Euro 10,00 |
| 580075 | NAPOLEON I BONAPARTE, DAYOT, A., Napoléon. Illustrations d'après des peintures, sculptures, gravures, objets, etc., du temps.Paris, Flammarion, z.j. (IV) 347 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden* | Euro 75,00 |
| 598007 | NAPOLEON I BONAPARTE, HERRE, F., Napoleon Bonaparte. Wegbereiter des Jahrhunderts.München, Bertelsmann, 1989 (3e). 416 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 586853 | NAPOLEON I BONAPARTE, LACOUR-GAYET, G., Napoléon. Sa vie son oeuvre, son temps. Avec une préface du màrechal Joffre. Z.p., Hachette, 1921. 588 pp. linnen. Illustraties. linnen. *nieuw gebonden, ex libris* | Euro 30,00 |
| 596141 | NAPOLEON I BONAPARTE, LUDWIG, E., Napoleon. Berlin, Rowohlt, 1928 (72.-88. T.). 695 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad*Ungekürzte Sonderausgabe | Euro 11,50 |
| 586195 | NAPOLEON I BONAPARTE, LUDWIG, E., Napoleon. Berlin, Rowohlt, 1931. 695 pp. linnen. Illustraties. *boekblok iets roestvlekkig*Ungekürzte Sonderausgabe | Euro 11,50 |
| 586813 | NAPOLEON I BONAPARTE, LUDWIG, E., Napoleon. Berlin, Rowohlt, 1931 (1.-100. T.). 695 pp. linnen. Illustraties. *boekblok iets roestvlekkig, naam op schutblad*Ungekürzte Sonderausgabe | Euro 11,50 |
| 592176 | NAPOLEON I BONAPARTE, MACAULY, T.B., Napoleon and the restauration of the Bourbons. The completed edition of Macauly's projected 'History of France, from the Restoration of the Bourbons to the accession of Louis Philippe'. Ed. by J. HamburgerLondon, Longman, 1977. (X) 117 pp. gebonden + omslag. Portret. *omslag verkleurd* | Euro 12,50 |
| 595471 | NAPOLEON I BONAPARTE, PRESSER, J., Napoleon. Historie en legende.Amsterdam, AP, 1989 (5e). 836 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Open Domein, 22) *potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 586193 | NAPOLEON I BONAPARTE, SIEBURG, F., Napoleon. Die hundert Tage. Stuttgart, EB, z.j. 433 pp. gebonden. | Euro 11,50 |
| 580074 | NAPOLEON I BONAPARTE, Briefe Napoleons des Ersten in drei Bänden. Auswahl aus der gesamten Korespondenz des Kaisers hrsg. von F.M. Kircheisen. 3 delen. Stuttgart, Lutz, 1909-10. (XXIV) 281, (VIII) 284, (XVI) 300 pp. halfleer + cassettte. *voorplat deel 3 licht beschadigd*Boekblokken aan bovenzijde verguld. Mooie set | Euro 60,00 |
| 598831 | NAPOLEON I BONAPARTE, Darstellung der Kriege Caesars, Turennes, Friedrichs des Grossen. Vom Kaiser in seinen letzten Lebensjahren im Exil auf St. Helena geschrieben und erläutert. Hrsg. von H.E. Friedrich.Berlin, Friedrich Vorwerk, 1938. pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug licht beschadigd, band licht roestvlekkig*Met meerdere kaarten | Euro 15,00 |
| 591434 | NAPOLEON III BONAPARTE, FUYE, M. DE LA, BABEAU, E.A., Louis Napoleon Bonaparte avant l'empire.Paris, EFA, 1951. 395 pp. ingenaaid. Portret. *achterplat iets roestvlekkig, grotendeels onopengesneden* | Euro 15,00 |
| 586200 | NAPOLEON IV BONAPARTE, HÉRISSON, M. VON, Der kaiserliche Prinz (Napoleon IV). Autorisierte Ausgabe. Augsburg, Reichel, 1894. (XVI) 518 pp. linnen. *naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 582509 | NATIONALRAT DER NATIONALEN FRONT, (HRSG.), Graubuch. Expansionspolitik und Neonazismus in Westdeutschland. Hintergrunde, Ziele, Methoden.Berlin, Staatsverlag der DDR, 1967 (2e herz.) 461 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 589626 | NEALE, R.S., Class in English history 1680-1850.Oxford, Blackwell, 1981. (VI) 250 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 593938 | NEHA-JAARBOEK, NEHA-Jaarboek voor economische, bedrijfs- en techniekgeschiedenis. Uitgegeven door de vereniging Het Nedelands Economisch-Historisch Archief gevestigd te Amsterdam. Amsterdam, Neha, 1994-98. linnen + omslag. Illustraties. *bibliotheekexemplaren* Aanwezig: 58 (1995), 59 (1996), 60 (1997), 61 (1998). Per stuk 12,50 | Euro 12,50 |
| 591600 | NELSON, HORATIO, OMAN, C., Nelson. London, Reprint society, 1950. (X) 596 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 587432 | NES, G. VAN DE, Maak uw eigen stamboom. Handboek voor genealogie en heraldiek + Werkschrift. 2 delen.Baarn, Tirion, 1994. 177, 32 pp. gebonden + omslag + geniet. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 585784 | NEUHÄUSLER, J., Kreuz und Hakenkreuz. Der Kampf des Nationalsozialismus gegen die katholische Kirche und der kirchliche Widerstand. 2 delen in 1 band. München, Katholische Kirche Bayerns, 1946 (2e). 384, 464 pp. halflinnen. *voorplat iets vlekkig, papier gebruind* | Euro 25,00 |
| 586906 | NÈVE, E. DE, N.R.X.H. Nederlandsch Roode Kruis Hulpkorps. Zijn ontstaan en zijn arbeid. Met een voorwoord van prinses Juliana. Z.p., z.u., 1945. 112 pp. ingenaaid. Ilustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 595906 | NICOLAAS II, HERESCH, E., Nikolaus II. "Feigheit, Lüge und Verrat". Leben und Ende des letzten Russischen Zaren. München, Langen, 1992. 423 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 595991 | NIEBAUER, J., The fin-de-siècle culture of adolescence.New Haven, YUP, 1992. (XVI) 288 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 592129 | NIERMEYER, J.F., (RED.), Honderd Noord-Nederlandse oorkonden en akten uit de jaren 1254-1501 verzameld. Groningen, Wolters, 1939. (VIII) 129 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 10,00 |
| 581858 | NIERMEYER, J.F., BLOK, D.P., BRUCKNER, A., (RED.), Miscellanea mediaevalia in memoriam Jan Frederik Niermeyer.Groningen, Wolters, 1967. (XXVI) 440 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *rug omslag verkleurd, omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: L. Genicot, R.C. van Caenegem, G. Duby, H. Ammann | Euro 25,00 |
| 581842 | NIESE, B., Grundriss der römischen Geschichte nebst Quellenkunde. München, Beck, 1910 (4e herz.). (VIII) 454 pp. halfleer. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 3,5) *naam op titelpagina, potloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 581531 | NIESE, B., Grundriss der römischen Geschichte nebst Quellenkunde. München, Beck, 1923 (5e herz.). (VIII) 462 pp. linnen. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 3,5) *rug licht beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 578422 | NIETFELD, J.A., SOETENS, P.J., SPIGT, P., (RED.), De bank 1814-1964. Jubileumuitgave voor het personeel van de Nederlandsche bank ter gelegenheid van het honderdvijftigjarig bestaan.Z.p., z.u., 1964. 207 pp. gebonden. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: M.W. Holtrop, J.G. Overbeek, H.C. Stork | Euro 12,50 |
| 577662 | NOELS, H., Zuidnederlandse tijdschriften vóór 1850. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1970. (L) 248 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 9) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 591363 | NOLTHENIUS, H., Duecento. Hohes Mittelalter in Italien. Mit 93 Kunstdruckbildtafeln. Ins Deutsche übertragen von H. Waltmann. Übertragung der frühitalienischen Texte durch P.H. Emhardt und H. Waltmann.Würzburg, Werkbund, 1957. 304 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 579439 | NOORTWIJK, A. VAN, Triunfo: de revista ilustrada a revista de las Luces (historia y significado de Triunfo, 1946-1982). Groningen, z.u., 2004. (XIV) 505 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Met samenvatting en summary | Euro 25,00 |
| 582704 | NORDMANN, C., Oberdeutschland und die deutsche Hanse. Weimar, Böhlau, 1939. 70 pp. ingenaaid. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 26) *los in band, bibliotheekstempel*Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 566077 | NOREL, K., Engelandvaarders. Complete uitgave in één deel van de trilogie Engelandvaarders, Strijders en verzet en Victorie. Illustraties van G.D. Hoogendoorn. Meppel, Van Goor, z.j. (12e). 488 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 018280 | NOREL, K., Varen en vechten. Onze marine en koopvaardij in de oorlog 1940/1945. Illustraties van Rein van Looy.Amersfoort, Roelofs van Goor, z.j. (7e). 435 pp. gebonden. Illustraties. *kneep ingescheurd* | Euro 10,00 |
| 577270 | NOREL, K., Vliegers in het vuur. De Nederlandse luchtmacht gedurende de oorlog 1940/1945. Illustraties van Rein van Looy. Amsersfoort, Roelofs van Goor, z.j. 472 pp. gebonden. Illustraties. *kneep ingescheurd* | Euro 10,00 |
| 578588 | NOVE, A., Stalinism and after. London, Allen, 1975. 205 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 586845 | NVV, CENTRALE ARBEIDERS-LEVENSVEREKERING, Constructieve kracht. Z.p., z.u. z.j. 51 pp. linnen.Illustraties. Gemeenschappelijke uitgave | Euro 15,00 |
| 596728 | OBBINK, H.TH., Op bijbelschen bodem. Egypte - Palestina - Syrië.Amsterdam, Paris, 1924. 271 pp. linnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig, naam op titelblad* | Euro 12,50 |
| 579014 | OBERLÄNDER, E., Sowjetpatriotismus und Geschichte. Dokumentation. Köln, VWP, 1967. 255 pp. linnen + omslag. (Dokumente zum Studium des Kommunismus, 4) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 599845 | OERLEMANS, J.W., Autoriteit en vrijheid 1800-1914. Een cultuurhistorisch onderzoek naar de weerstanden tegen de industriële maatschappij. Assen, Van Gorcum, 1966. (XII) (IV) 320 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 586189 | OERLEMANS, J.W., Autoriteit en vrijheid 1800-1914. Een cultuurhistorisch onderzoek naar de weerstanden tegen de industriële maatschappij. Assen, Van Gorcum, 1966. (XII) (IV) 320 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586145 | OFFERMANS, P., FEIS, B., Geschiedenis van het gewone volk van Nederland. Nijmegen, Socialisties onderwijs front, 1975 (2e). 239 pp. paperback. Illustraties. *omslag verkleurd* | Euro 7,00 |
| 584131 | OLDENBARNEVELT, J. VAN, TEX, J. DEN, Oldenbarnevelt. 5 delen. Haarlem, Groningen, Tjeenk Willink, 1960-1972. linnen. Illustraties. *voorplat deel 3 licht gevlekt, schutblad deel 1 gerepareerd*Deel 1: Opgang 1547-1588, Deel 2: Oorlog 1588-1609, Deel 3: Bestand 1609-1619, Deel 4: Documenatie, Deel 5: Stambomen, kaarten en register | Euro 150,00 |
| 591241 | OLDENBOURG, Z., Die Kreuzzüge. Traum und Wirklichkeit eines Jahrhunderts. Aus dem Französischen übersetzt von H. Birk.Frankfurt a.M., Fischer, 1967. 525 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 590607 | OLLIVIER, J.P., Wanneer wordt het dag kameraad? Geschiedenis van de oktoberrevolutie. Vertaling: R.B.I. Verlaan.Baarn, In den toren, 1967. 368 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595185 | OLTMANS, W., Memoires 1953-1957.Baarn, In den toren, 1986. 351 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 018271 | OLYMPIA-JAHR, Deutschland. Olympia-Jahr 1936. Berlin, Volk und Reich, 1936. linnen. Illustraties. *rug licht bechadigd, band verkleurd* | Euro 20,00 |
| 581943 | OMMEN KLOEKE, W.K.J.J. VAN, De vrijheid van beroep en bedrijf.Groningen, z.u., 1945. (VIII) 223 pp. ingenaaid. Dissertatie. *stempel op omslag* | Euro 25,00 |
| 578264 | ONDERLINGE BRANDWAARBORGMAATSCHAPPIJ, De onderlinge brandwaarborgmaatschappij. Thans onder directie der firma De Jong & Co. Ter gelegenheid van haar eeuwfeest beschouwd in het licht van hare geschiedenis, hare resultaten en haar reglement. 2 delen. Z.p., z.u., 1909-1927. (X) 331 (124), (VIII) 151 106 pp. linnen. Ilustraties. *voorplatten iets vlekkig* Deel 1: 1809-1909. Dit exemplaar werd op den eersten januari 1909 aangeboden aan: den heer A.G. Bloem, Ommen, correspondent der maatschappij, Deel 2: 1909-1927. Dit exemplaar werd op den 11den mei 1927 aangeboden aan: den heer A.G. Bloem te Ommen | Euro 75,00 |
| 595618 | OORT, D. VAN, Vrouw in de schaduw. Een familiegeschiedenis.Amsterdam, Cossee, 2007 (5e). 270 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 573319 | ORDONNANTIE BEDELARIJ, Ordonnantie van de bedelarye waer in begrepen is/ hoese haer hebben te dragen. die in de voorsz. faculteyt begeeren te studeeren. Mitsgaders, een reglement om de meeste aelmoessen te bekomen.Leiden, Burgersdijk & Niermans, 1942. (II), 16, (2) pp. gebonden. (Leidsche facsimile-uitgaven, 3) *los in bandje, papier hier en daar roestvlekkig*Met illustratie. Facsimile naar het exemplaar in het bezit van Templum Salomonis te Leiden. In beperkte oplage gedrukt | Euro 50,00 |
| 594842 | OS, J. VAN, Hart voor de zaak. Levensechte verhalen van heidemijers. Arnhem, Heidemij, 1989. 110 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 599660 | OSTA, J. VAN, De Europese monarchie in de negentiende eeuw. Het Britse en Duitse model.Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1982. 366 pp. ingenaaid + omslag. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 585995 | OSTA, J. VAN, De Europese monarchie in de negentiende eeuw. Het Britse en Duitse model.Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1982. 366 pp. ingenaaid + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 594866 | OTTERSPEER, W., Werkplaatsen van wijsheid, geleerdheid en het ware geloof, of de wisselwerking tussen de universiteiten van Leiden en Franeker. In samenwerking met J.E. Aerts-Van Bueren. Franeker, Coopmanshûs, 1985. 61 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 581548 | OTTO, W., Kulturgeschichte des Altertums. Ein Überblick über neue Erscheinungen. München, Beck, 1925. (X) 175 pp. linnen. *rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen, schutblad licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 595178 | OUD, P.J., Honderd jaren. Een eeuw van staatkundige vormgeving in Nederland 1840-1940. Assen, Van Gorcum, 1971 (5e). (X) 321 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 598334 | OUD, P.J., Honderd jaren. Een eeuw van staatkundige vormgeving in Nederland 1840-1940. Bewerkt en voor de periode na 1940 aangevuld door J. Bosmans. Assen, Van Gorcum, 1979 (7e herz.). (X) 424 pp. paperback. Portret. | Euro 12,50 |
| 586912 | OUD, P.J., Honderd jaren. Een eeuw van staatkundige vormgeving in Nederland 1840-1940. Bewerkt en voor de periode na 1940 aangevuld door J. Bosmans. Assen, Van Gorcum, 1982. (X) 440 pp. paperback. Portret. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 585530 | OUDEGEEST, J., De geschiedenis der zelfstandige vakbeweging in Nederland. 2 dln.Amsterdam, N.V.V., 1926-32. (XXIV) 503, (VIII) 401 pp. linnen. *ex libris, naam op schutblad, rug deel 1 licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 590381 | OUDSHOORN, J.G., Obtemperare legibus nostris Traianus conpulit imperator? The relationship between Roman and local law in the Babatha and Salome Komaise archives. Groningen, z.u., 2005. (VIII) 289 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 585561 | OUIDA (MARIE LOUISE DE LA RAMÉE), De zwerver en zijn pleegkind. Naar het Fransch. 3 delen. Amsterdam, Roode bibliotheek, z.j. (IV) 202, (IV) 208, 215 pp. linnen. (B.O.O., 8, 1, 2, 3) *ruggen licht vlekkig, papier hier en daar gebruind, naam binnenzijde band* | Euro 12,50 |
| 594251 | OUROUSSOW, A.M., Résumé historique des principaux traités de paix conclus entre les puissances européennes depuis le traité de Westphalie (1648) jusqu'au traité de Berlin (1878).Evreux, Hérissey, 1884. (VIII) 446 pp. linnen. *rug verkleurd, papier hier en daar roestvlekkig, enige potloodaantekeningen* | Euro 16,00 |
| 597009 | OVERALL, W.H., (ED.), The dictionary of chronology, or historical and statistical register.London, Tegg, 1870. (IV) 923 pp. halfleer. *rug beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig, ex libris* | Euro 30,00 |
| 591739 | OVERBECK, J., Pompeji in seinen Gebäuden, Alterthümern und Kunstwerken für Kunst- und Alterthumsfreunde dargestellt. Mit über 300 Illustrationen. Erster Band. Leipzig, Engelmann, 1866 (2e herz.). (XVIII) 346 pp. halflinnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 595190 | PAAPE, A.H., KLEIN, P.W., MANNING, A.F., (RED.), Handboek van de tweede wereldoorlog.Utrecht, Spectrum, 1980. 300 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, enkele penaantekeningen*Deze uitgave is gebaseerd op het verzamelwerk 'Bericht van de tweede wereldoorlog' dat vanaf 1970 verscheen in 100 wekelijkse afleveringen | Euro 16,00 |
| 586061 | PAMA-BROUWER, F., Heraldiek. Oorsprong, ontwikkeling en het tekenen van wapens.Alkmaar, Arti, z.j. 63 pp. half linnen. Illustraties. *schutbladen gebruind* | Euro 10,00 |
| 576439 | PANNEKOEK, A. (P. AARTSZ), Anton Pannekoek. Theoretikus van het socialisme. Nijmegen, SUN, 1970. 204 pp. paperback. *omslag verkleurd en iets beschadigd* | Euro 8,00 |
| 599701 | PARKER, G., Der Aufstand der Niederlande. Von der Herrschaft der Spanier zur Gründung der Niederländischen Republik 1549-1609. Übersetzung aus dem Englischen von S.A. Gangloff.München, Callwey, 1979. 381 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591540 | PATER, J.C.H. DE, Het schoolverzet. With an english summary. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1969. (VI) 530 pp. linnen + omslag. (Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. Monografieën, 12) *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 597660 | PATOUT, Y., Franstalige Zuidnederlandse tijdschriften (1825-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1982. (XLIV) 338 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 33) *bibliotheekexemplaar* | Euro 45,00 |
| 595681 | PAYNE, R., The crusades. A history.Ware, Wordsworth, 421 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Wordsworth military library) | Euro 10,00 |
| 583298 | PECHEL, R., Deutscher Widerstand. Erlenbach, Rentsch, 1947. 343 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 585295 | PEER, H., Kunstbroeders of meubelslaven. Uit de geschiedenis van de vakbeweging in de meubel- en houtsector. Amsterdam, FNV, 2002. 367 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 579372 | PEETERS, K.C., PEETERS-VERBRUGGEN, I., Inleiding. Deel 1. Volkskunde 1888-1938. Deel 2:Volkskunde 1939-1960. 2 delen.Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1964-65. (IV) 391, (VI) 249 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie) *bibliotbheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 579373 | PEETERS, K.C., TOP, S., (RED.), Nederlandse volkskundige bibliografie. A. Plaats- en persoonsnamenidex op delen I-X. B. Zaaknamenindex op delen I-X. C. Plaats- en persoonsnamenindex op delen XI-XX. D. Zaaknamenindex op delen XI-XX. E-F. Plaats-, persoons- en zaaknamenindex op delen XXI-XXX. 5 delen. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1970-1980. halflinnen + ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 572686 | PEETERS, K.C., WIT, L. DE, A. Grootmoederken 1842 Wodana 1843. B. Tijdschriften met Museum in de titel. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1967. (XXV) 273 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 4) *bibliotheekexemplaar* | Euro 40,00 |
| 597656 | PEETERS, L., Eigen schoon en de Brabander (1911-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1968. (XXXVIII) 503 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 6) *bibliotheekexemplaar* | Euro 75,00 |
| 597659 | PEETERS, P., Volkskunde 1961-1990. Woord vooraf en geschiedenis van het tijdschrift door S. Top. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1993. (XXXII) 266 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 35) *bibliotheekexemplaar, rug verkleurd* | Euro 35,00 |
| 585987 | PENIAKOFF, V., Private army. 'Popski'. London, Cape, 1950. 512 pp. linnen. Illustraties. *schutbladen los, band licht vlekkig* | Euro 12,50 |
| 586047 | PENKOWSKY, O., De Penkowsky documenten. Verzameld en gerangschikt door F. Gibny en uit het Russisch vertaald door P. Deriabin. Geautor. Ned. vert. van H. de Vries. Den Haag, Stok, z.j. (4e). 291 pp. gebonden + omslag. Illustraties.*omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 595784 | PEPYS, S., The diary of Samuel Pepys. Deciphered by J. Smith, edited by Lord Braybrooke and with a note by R. Garnett. 2 delen.London, Dent, 1950. (VI) 666, (VI) 719 pp. linnen. (Everyman's library, 53, 54) *ruggen verkleurd*Reprint of the 1906 edition | Euro 15,00 |
| 601208 | PERIKLES, GREGOR, J., Perikles. Vertaald door A.J. Hassoldt.Amsterdam, Roskam, 1944 (2e herz.). 470 pp. halflinnen. Illustraties. *band licht verkleurd, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 591738 | PERIKLES, RANKE, L. VON, Perikles. Die Blütezeit Athens. Berlin, Heimbücherei, 1942. 296 p. halflinnen. Illustraties. *rug verkleurd en iets vlekkig, naam op schutblad, papier licht watervlekkig* | Euro 10,00 |
| 591370 | PERNOUD, R., La femme au temps des cathédrales.Paris, Stock, 1980. 301 pp. paperback. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 594359 | PERNOUD, R., In the steps of the crusaders. Photographs by F. Duran. Translated from the French by M. Case.New York, Hastings, 1959. 123 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 601409 | PERNOUD, R., De kruistochten. Plm. 1095-1300. Nederlandse bewerking: E.C. Schuurman-Lam.Lochum, Tijdstroom, 1965. gebonden + omslag. Illustraties. (Er is steeds een ooggetuige, 1) *omslag en boekblok licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 591240 | PERNOUD, R., Les croisades.Paris, Julliard, 1960. 322 pp. gebonden. (Il y a toujours un reporter) *achterplat licht roestvlekkig, papier iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 599890 | PERRY, J., Roomsche kinine tegen roode koorts. Arbeidersbeweging en katholieke kerk in Maastricht 1880-1920.Amsterdam, Van Gennep, 1983. 334 pp. paperback. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 14) *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 582011 | PETERS, F.E., The harvest of hellenism. A history of the Near East from Alexander the Great to the triumph of Christianity. London, Allen, 1972. 800 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*First UK edition | Euro 25,00 |
| 591554 | PFEILSCHIFTER, G., (HRSG.), Deutsche Kultur, Katholizismus und Weltkrieg. Eine Abwehr des Buches 'La guerre allemande et le catholicisme'. In Verbindung met G. Briefs, G.J. Ebers, M. von Faulhaber u.a.Freiburg i.Br., Herder, 1915 (1.-10. T). (VI) 494 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 576699 | PHILIPS, B., Swastika. Cinema of oppression. London, Lorrimer, 1976. 111 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 578423 | PHILIPS, F., 45 jaar met Philips. Tekstverzorging L. Ott.Rotterdam, Donker, 1976. 382 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595193 | PIEKALKIEWICZ, J., Spionnen agenten soldaten. Geheime commando's in de tweede wereldoorlog. Redactionele bewerking: M.L. Laufenberg. Vertaling: J.W.J. Megens en T. Wendt.Baarn, Bosch, 1970. 527 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 15,00 |
| 586013 | PIRENNE, H., PIRENNE, J., Geschiedenis van Europa. Vert. door J.A. Schröeder m.m.v. J.F. Niermeyer. 4 delen.Brussel, Renaissance du livre, 1960-63. 320, 451, 476, 567 pp. gebonden. Illustraties. *deel 4 enkele bladen voorin beschadigdDeel 1: Van de invallen tot de XVIe eeuw, Deel 2: Ontstaan en groei der westerse beschaving, Deel 3: Van het Franse keizerrijk tot de eerste wereldoorlog, Deel 4: Van het verdrag van Versailles tot het Atlantisch pact | Euro 75,00 |
| 578573 | PIRKER, T., (HRSG.), Komintern und Faschismus. Dokumente zur Geschichte und Theorie des Faschismus. Kommentiert. Stuttgart, DVA, 1965. 203 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 591483 | PISAR, S., Bloed en hoop. Ned. vert. R.B.I. Berlang-Verlaan. Red. B. Luijken. Bussum, De Haan, 1983. 361 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591375 | PLANCHON, M., Quand la Normandie était aux Vikings. De Rollon à Guillaume le Conquérant.Paris, Fayard, 1978. 392 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 597852 | PLAS, M. VAN DER, Mooie vrede. Een documentaire over Nederland in de jaren 1945-1950. Utrecht, Ambo, 1966. 396 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 578446 | PLATJE, J.C., Institutional change and Poland's economic performance since the 1970s. Incentives and transaction costs. Groningen, z.u., 1968. (XII) 218 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 591510 | PLATT, C., The english medieval town. London, Granada, 1979. 272 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 587437 | PLATT, C., Panorama van de middeleeuwen. Ned. vert.: H.J. Bergmans.Amerongen, Gaade 1980. 354 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam uit schutblad geknipt, opdracht op schutblad, omslag met plakband aan binnenzijde platten geplakt* | Euro 11,50 |
| 591236 | PLATZHOFF, W., Geschichte des europäischen Staatensystems 1559-1660.München, Oldenbourg, 1928. (XVIII) 279 pp. linnen. (Handbuch der mittelalterlichen und neueren Geschichte, Abteilung II Politische Geschichte) *bibliotheeksticker op voorplat, bibliotheekstempels op schutblad en titelpagina, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 17,50 |
| 601036 | PLEIJ, H., Dromen van Cocagne. Middeleeuwse fantasieën over het volmaakte leven.Amsterdam, Prometheus, 2000 (5e). 544 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 574869 | PLEYTE, A.M., De rechtstoestand der marken in Nederland. Leiden, Brill, 1879. (VIII) 259 pp. halflinnen. Dissertatie. *nieuw gebonden, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op titelpagina* | Euro 25,00 |
| 006057 | POBLOME, N., Oostvlaamse tijdschriften (1823-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1973. (LXXII) 353 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 16) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 581550 | PÖHLMANN, R. VON, Griechische Geschichte und Quellenkunde. München, Beck, 1914 (5e herz.). (VI) 377 pp. halfleer. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 3,4) *rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 586718 | PÖHLMANN, R. VON, Griechische Geschichte und Quellenkunde. München, Beck, 1914 (5e herz.). (VI) 377 pp. half leder. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 3,4) *naam op titelpagina* | Euro 20,00 |
| 585401 | POLAK, E., De weg omhoog.Amsterdam, Bezige Bij, 1962. 284 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 600627 | POLAK, H., BLOEMGARTEN, S., Henri Polak. Sociaal-democraat 1868-1943.Den Haag, Sdu, 1996. 753 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 585398 | POLAK, H., BLOEMGARTEN, S., Henri Polak. Sociaal-democraat 1868-1943.Den Haag, Sdu, 1996. 753 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 586854 | POLAK, J., Het oude heden. Amsterdam, Balans, 1992. 180 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 578570 | POLISENSKY, J.V., History of Czechoslovakia in outline. Praha, Bohemia, 1991. 143 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583609 | POLLEROSS, F., SOMMER-MATHIS, A., LAFERL, C.F., Federschmuck und Kaiserkrone. Das barocke Amerikabild in den habsburgischen Ländern. Mit Beiträgen von W. Neuber, F. Wawrik, C. Riedl-Dorn und H. Etzlstorfer. 10. Mai - 13. September 1992. Schlosshof im Marchfeld. Wien, Bundesministerium für Wissenschaft und Bildung, 1992. 327 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 583041 | POMPONNE, S.N.A. DE, Pomponne's 'Relation de mon ambassade en Hollande' 1669-1671. Ed. by H.H. Rowen. Utrecht, Kemink, 1955. 178 pp. linnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4, 2) *bibliotheekexemplaar* | Euro 12,50 |
| 591173 | POMPONNE, S.N.A. DE, Pomponne's 'Relation de mon ambassade en Hollande' 1669-1671. Ed. by H.H. Rowen. Utrecht, Kemink, 1955. 178 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4, 2) *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 593166 | PONCIN, G., Belgique pays de clochers. België land van torens. Belgien Land der Türme. Belgium's steeples and towers. Bélgica y sus torres. Bruxelles, Meddens, 1981. 134 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 589456 | PONOMAREV, B., (RED.), Histoire du parti communiste de l'Union Sovietique.Moscou, Editions en langues etrangeres, 1960. 880 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 008384 | PONTIUS PILATUS, FRANZERO, C.M., Gedenkschriften van Pontius Pilatus. Bewerkt door J.A. Meijers. Amsterdam, Moussault, z.j. 315 pp. linnen. Oorspronelijke titel: The memoirs of Pontius Pilate | Euro 12,50 |
| 599365 | POPE-HENNESSY, J., La traite des noirs dans l'Atlantique 1441-1807. Traduit de l'anglais par R. Albeck.Paris, Fayard, 1969. 302 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 019368 | PÖRTNER, R., Bevor die Römer kamen. Städte und Stätten deutscher Urgeschichte. Mit 54 Schwarzweiss- und 22 Farbfotos auf 48 Kunstdruckseiten. Gütersloh, Bertelsmann, 1961. 478 pp. linnen. Illustraties. rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 591245 | PÖRTNER, R., Operation heiliges Grab. Legende und Wirklichkeit der Keuzzüge (1095-1187).Düsseldorf, Econ, 1977. 591 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 16,00 |
| 591528 | POSTHUMUS MEYJES, H.C., De Enquêtecommissie is van oordeel...Een samenvatting van het parlementaire onderzoek naar het regeringsbeleid in de oorlogsjaren. Met een woord vooraf door L. de Jong. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1958. 368 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 594350 | POSTHUMUS, N.W., (RED.), Bescheiden betreffende de provinciale organisatie der Hollandsche lakenbereiders (de zgn. droogscheerderssynode) uitgegeven.Amsterdam, Müller, 1917. (XXIV) 284 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, derde serie, 38) *omslag verkleurd en licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 586139 | POSTMA, A., RIJK, L.M. DE, SPREY, A., (RED.), Aan deze zijde van het Binnenhof. Gedenkboek ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. 's-Gravenhage, Sdu, 1990. 572 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en verkleurd* | Euro 17,50 |
| 589847 | POTTHOFF, H., Bonn und Ost-Berlin 1969-1982. Dialog auf höchster Ebene und vertrauliche Kanäle. Darstellung und Dokumente.Bonn, Dietz, 1997. 787 pp. linnen + omslag. (Archiv für Sozialgeschichte, Beiheft 18) | Euro 20,00 |
| 589480 | POTTHOFF, H., Im Schatten der Mauer. Deutschlandpolitik 1961 bis 1990.Berlin, Propyläen, 1999. 448 pp. gebonden + omslag. | Euro 14,00 |
| 581566 | POULSEN, F., Glimpses of roman culture. Transl. from the Danish by J. Dahlmann-Hansen. Leiden, Brill, 1950. (VIII) 322 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 20,00 |
| 599124 | PRADT, D.D. DE, Histoire de l'ambassade dans le grand-duché de Varsovie en 1812. Cinquième édition. Paris, Pillet, 1815. Oorspronkelijk gekartonneerd. (XVIII), 216 pp. *omslag licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 596034 | PRAK, M., Republikeinse veelheid, democratisch enkelvoud. Sociale verandering in het revolutietijdvak, 's-Hertogenbosch 1770-1820. Nijmegen, SUN, 1999. 349 pp. ingenaaid. Illustraties. (Memoria) | Euro 16,00 |
| 596054 | PRAK, M., Republikeinse veelheid, democratisch enkelvoud. Sociale verandering in het revolutietijdvak, 's-Hertogenbosch 1770-1820. Nijmegen, SUN, 1999. 349 pp. ingenaaid. Illustraties. (Memoria) | Euro 16,00 |
| 569955 | PREGER, J., (RED.), De laffe aanval op Pearl harbor. Vertaald uit het engels.Rotterdam, Lekturama, 1978. 144 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *vlekje op schutblad*Oorspr. titel: Partworks and encyclopedia of world war II | Euro 10,00 |
| 595514 | PRESSER, J., ZEE, N. VAN DER, Jacques Presser. Het gelijk van de twijfel. Een biografie.Amsterdam, Balans, 1988. 325 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599836 | PRESSER, J., ZEE, N. VAN DER, Jacques Presser. Het gelijk van de twijfel. Een biografie.Amsterdam, Balans, 1988. 325 pp. paperback. Illustraties. *tekst op schutblad, omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 587272 | PRESSER, J., Ondergang. De vervolging en verdelging van het Nederlandse jodendom 1940-1945. 2 delen.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1965. (XIV) 562, (VIII) 568 pp. linnen. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 586924 | PRESSER, J., Ondergang. De vervolging en verdelging van het Nederlandse jodendom 1940-1945. 2 delen.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1965. (XIV) 562, (VIII) 568 pp. linnen. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 599753 | PRESSER, J., De tachtigjarige oorlog. M.m.v. J. Romein, A.C.J. de Vrankrijker, R.E.J. Weber, J.W. Wijn.Amsterdam, Elsevier, 1975 (5e). 378 (6) pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586187 | PRESSER, J., De tachtigjarige oorlog. M.m.v. J. Romein, A.C.J. de Vrankrijker, R.E.J. Weber, J.W. Wijn.Amsterdam, Elsevier, 1975 (5e). 378 (6) pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 585566 | PRÉVOST, M., Vrije vrouwen. Vert. Amsterdam, Roode bibliotheek, z.j. 160 pp. linnen. (B.O.O., 4, 2) | Euro 7,00 |
| 009898 | PRICE, J.L., Nederlandse cultuur in de gouden eeuw. Vert. door O. de Marez Oyens. Utrecht, Spectrum, 1976. 216 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Aula, 39) | Euro 10,00 |
| 589684 | PRIESTLEY, J.B., Victoria's heyday.London, Heinemann, 1972. 296 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 597964 | PRISTAVKIN, A., Koekoeksjongen of treurlied van het hart. Vert. door G. Rasch. Baarn, Prom, 1994. 266 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 592683 | PROOST, K.F., Weg en werk. Een eeuw drankbestrijding. Ontwikkelingsgang van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken geschetst ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan.Utrecht, Centraal Bureau, 1941. 161 pp. halflinnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 598799 | PRUNTEL, H., Bereiken wat mogelijk is. Besluitvorming in de Brits-Nederlandse betrekkingen, 1914-1916.Enschede, Universiteit Twente, 1994. (VIII) 456 pp. paperback. (Bestuurskunde Twente, 39) | Euro 12,50 |
| 599199 | PU YI, A.G., POWER, B., De marionet. Het leven van Pu Yi. Laatste keizer van China. Houten, Unieboek, 1987. 212 pp. paperback. (De Haan biografie) | Euro 10,00 |
| 599198 | PU YI, A.G., From emperor to citizin. The autobiography of Aisin-Gioro Pu Yi. Translated by W.J.F. Jenner.Beijing, FLP, 1965. 496 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 591680 | PUCHINGER, G., Ontmoetingen met historici.Zutphen, Terra, 1979. 224 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 590468 | PUIGJANER, J.M., Getting to know Catalonia. Transl. of the original Catalan text T. Strubell.Barcelona, Generalitat de Catalunya, 1991 (2e). 369 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 600903 | QUACK, H.P.G., De socialisten. Personen en stelsels. 6 delen. Amsterdam, Van Kampen, 1921-23 (5e, 5e, 4e herz., 4e, 4e, 4e). half linnen. *banden verkleurd en licht beschadigd, papier gebruind *Dl 1: Het socialisme vóór de negentiende eeuw, Dl 2: De eerste dertig jaren der negentiende eeuw, Dl 3: Het tijdvak tusschen de jaren 1830 en 1850. Eerste helft. Frankrijk, Dl 4: Het tijdvak tusschen de jaren 1830 en 1850. Tweede helft. Engeland en Duitschland, Dl 5: In de tweede helft der negentiende eeuw. Eerste helft. Dl 6: In de tweede helft der negentiende eeuw. Tweede gedeelte. Met register over de zes deelen | Euro 25,00 |
| 579049 | QUACK, H.P.G., De socialisten. Personen en stelsels. 6 delen. Amsterdam, Van Kampen, 1921-23 (5e, 5e, 4e herz., 4e, 4e, 4e). linnen. *ruggen licht gevlekt en iets verkleurd*Dl 1: Het socialisme vóór de negentiende eeuw, Dl 2: De eerste dertig jaren der negentiende eeuw, Dl 3: Het tijdvak tusschen de jaren 1830 en 1850. Eerste helft. Frankrijk, Dl 4: Het tijdvak tusschen de jaren 1830 en 1850. Tweede helft. Engeland en Duitschland, Dl 5: In de tweede helft der negentiende eeuw. Eerste helft. Dl 6: In de tweede helft der negentiende eeuw. Met register over de zes deelen | Euro 35,00 |
| 590478 | QUACK, H.P.G., De socialisten. Personen en stelsels. 6 delen. Amsterdam, Van Kampen, 1921-23 (5e, 5e, 4e herz., 4e, 4e, 4e). half linnen. *platten licht geschaafd, ex librissporen*Dl 1: Het socialisme vóór de negentiende eeuw, Dl 2: De eerste dertig jaren der negentiende eeuw, Dl 3: Het tijdvak tusschen de jaren 1830 en 1850. Eerste helft. Frankrijk, Dl 4: Het tijdvak tusschen de jaren 1830 en 1850. Tweede helft. Engeland en Duitschland, Dl 5: In de tweede helft der negentiende eeuw. Eerste helft. Dl 6: In de tweede helft der negentiende eeuw. Tweede gedeelte. Met register over de zes deelen | Euro 35,00 |
| 585393 | QUACK, H.P.G., Herinneringen uit de levensjaren. 1834-1913.Amsterdam, Van Kampen, 1913. (X) 540 pp. linnen. *band verkleurd, bibliotheekstempel op schutblad en titelpagina* | Euro 15,00 |
| 585394 | QUACK, H.P.G., Herinneringen uit de levensjaren. 1834-1913. Met een voorwoord van J. Rogier.Nijmegen, SUN, 1977 (Herdruk 1915). (XXVI) 467 pp. paperback. (Reprint, 26) Oorspronkelijke uitgave P.N. van Kampen & zoon, Amsterdam 1915 (tweede druk) | Euro 12,50 |
| 591234 | QUIRIN, H., Einführung in das Studium der mittelalterlichen Geschichte. Mit einem Geleitwort von H. Heimpel.Braunschweig, Westermann, 1964 (3e herz.). 363 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 586148 | RAATGEVER, J.G., Van Heiligerlee tot Korea. Geschiedenis van de Koninklijke Landmacht.Utrecht, Pro Rege, 1961. 100 pp. half linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 599762 | RADEMAKER, L.A., De stenen spreken: vrede.Amsterdam, Strengholt, 1947. 300 pp. linnen. *band deels verkleurd | Euro 12,50 |
| 581101 | RADICE, B., Who's who in the ancient world. A handbook to the survivors of the Greek and Roman classics. Selected with an introduction. With fifty-six plates. Harmondsworth, Penguin, 1978 (4e). 336 pp. paperback. Illustraties. *rug licht geschaafd* | Euro 10,00 |
| 566642 | RAIN, P., Les chroniques des chateaux de la Loire. Paris, Roger, 1921. (IV) 274 pp. halfleer. Illustraties. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 594869 | RAMAKERS, B.A.M., Spelen en figuren. Toneelkunst en processiecultuur in Oudenaarde tussen middeleeuwen en moderne tijd. Amsterdam, UP, 1996. (VIII) 507 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 586862 | RAMP, DE, De ramp. Nationale uitgave. Met een voorwoord van HM de koningin. Amsterdam, z.u., 1953. gebonden. Illustraties. *rug beschadigd*Met kaart | Euro 10,00 |
| 586863 | RAMP, DE, De ramp. Nationale uitgave. Met een voorwoord van HM de koningin. Amsterdam, z.u., 1953. gebonden. Illustraties. Met kaart | Euro 10,00 |
| 597799 | RANDWIJK, H.M. VAN, MULDER, G., KOEDIJK, P., H.M. van Randwijk. Een biografie.Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1988. (XVI)809 pp. ingenaaid + omslag. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 16,00 |
| 589992 | RANDWIJK, H.M. VAN, In de schaduw van gisteren. Kroniek van het verzet 1940-1945. Ingeleid door J.A.H.J.S. Bruins Slot.Den Haag, Bakker, 1968 (4e). 324 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 018007 | RANKE, L. VON, Ausgewählte Schriften. Hrsg. von F. Ramhosrst. Berlin, Askanischer Verlag, z.j. (VIII) 463 pp. halflinnen. *bovenzijde rug licht beschadigd, sticker op schutblad*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 589849 | RANKE, L. VON, Deutsche Geschichte im Zeitalter der Reformation. Ungekürzte Textausgabe.Wien, Phaidon, z.j. 1287 pp. linnen. Illustraties. *restant sticker op schutblad, vlekjes op rug*1.-20. Tausend der illustrierten Phaidon-Aisgabe. | Euro 16,00 |
| 578575 | RAPTSCHINSKY, B., Geschiedenis der Russische revolutie. Met portretten. Zutphen, Thieme, 1930. (VIII) 380 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd, ex libris, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 595909 | RASKIN, B., De eeuw van de ekster. Een Belgisch levensverhaal. Amsterdam, Meulenhoff, 1994. 485 pp. paperback.Illustraties. | Euro 10,00 |
| 578576 | RASPOETIN, M., BARHAM, P., Rasputin. The man behind the myth. A personal memoir. London, Allen, 1977. (VI) 266 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 575969 | RATZ, U., Sozialreform und Arbeiterschaft. Die 'Gesellschaft für Soziale Reform' und die sozialdemokratische Arbeiterbewegung von der Jahrhundertwende bis zum Ausbruch des Ersten Weltkrieges.Berlin, Colloquium, 1980. (X) 330 pp. linnen. (EHKB, 27) *bibliotheeksticker* | Euro 11,50 |
| 579432 | RAUSCHNING, H., De nihilistische revolutie. Schijn en werkelijkheid in het derde rijk. Ingeleid en bewerkt door M. ter Braak. 's-Gravenhage, Leopold, 1939 (2e). (XII) 282 pp. linnen. *band iets verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 010802 | REBMANN, G.F., Holland und Frankreich in Briefen geschrieben auf einer Reise von der Niederelbe nach Paris im Jahr 1796 und dem fünften Republik. Berlin, Rütten & Loening, 1981. 382 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 583513 | RECK, J., 500 Jahre Goldach. Goldach, Politische Gemeinde, 1964. 280 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op titelblad, vouw in omslag* | Euro 15,00 |
| 585567 | REES, J. VAN, ARRIËNS, A., LEDEBOER, J.H., MEULEN, P. VAN DE, (RED.), Prof.dr. J. van Rees dankbaar herdacht. Assen, Van Gorcum, 1929. 112 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *rug licht beschadigd* Gedenkboek Nederlandse drankbestrijdersvereniging | Euro 10,00 |
| 599835 | REGTIEN, T., Springtij. herinneringen aan de jaren zestig. Houten, Unieboek, 1988. 223 pp. paperback. Illustraties. *rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 599990 | REICHARDT, R., (HRSG.), Die französische Revolution. Mit 39 Abbildungen.Freiburg, Ploetz, 335 pp. linnen + omslag. Illustraties. (omslag licht beschadigd, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H.U. Thamer, W. Schmale, M. Wagner | Euro 12,50 |
| 585417 | REINALDA, B., Bedienden georganiseerd. Ontstaan en ontwikkeling van de vakbeweging van handels- en kantoorbedienden in Nederland van het eerste begin tot in de tweede wereldoorlog.Nijmegen, SUN, 1981. 589 pp. paperback. (Sunschrift, 183) *omslag iets verkleurd* | Euro 12,50 |
| 585416 | REINALDA, B., De dienstenbonden. Klein maar strijdbaar. Voortzetting van 'Bedienden georganiseerd' en 'Onze strijd'.Baarn, Ambo, 1985. 447 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 598277 | REINALDA, B., Onze strijd. Beknopte, geïllustreerde geschiedenis van de vakbeweging van handels- en kantoorbedienden in Nederland tussen 1859 en 1942. Uitgave ter gelegenheid van de fusie van de NVV-bond Mercurius en de Dienstenbond NKV tot Dienstenbond FNV in december 1981.Nijmegen, SUN, 1981.199 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 582703 | REINCKE, H., Agneta Willeken. Ein Lebensbild aus Wullenweders Tagen. Lübeck, z.u., 1928. 83 pp. ingenaaid. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 19) *bibliotheekstempel, gaatje in eerste tekstblad*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 582707 | REINCKE, H., Kaiser Karl IV. und die deutsche Hanse. Lübeck, Hansische Geschichtsverein, 1931. 93 pp. ingenaaid. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 22) *bibliotheekstempel*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 591953 | REINDERS, P., WIJSENBEEK, T., Koffie in Nederland. Vier eeuwen cultuurgeschiedenis. Co-auteurs: S. Braat, H. Nijboer, B. van Tilburg, A. de Wit. Zutphen, Walburg, 1994. 223 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad*Dit boek is verschenen ter gelegenheid van de tentoonstelling "Koffie in Nederland. Vier eeuwen cultuurgeschiedenis" gehouden in Stedelijk Museum Het Prinsenhof, Volkenkundig Museum Nusantara en Museum Lambert van Meerten te Delft van 26 maart tot en met 19 juni 1994. | Euro 11,50 |
| 599924 | RELIQUET, P., De magie van het kwaad. Gilles de Rais en de middeleeuwen, 1404-1440. Vertaling: R. de Roo-Raymakers.Amsterdam, Elsevier, 1985. 268 pp. paperback. *boekblok roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 002583 | REMNICK, D., Lenins laatste adem. De ondergang van het Sovjetrijk. Vert. F.T. Stoks, A. van Ee en P. van der Kaaij. Haarlem, Becht, 1994. 552 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 592175 | RÉMUSAT, P.FR., Mémoire ma détention au temple 1797-1799. Publié pour la société d'histoire contemporaine. Avec introduction, notes et documents inédits par V. Pierre. Paris, Picard, 1903. (XLII) 191 pp. halflinnen. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 598340 | REPETTO, T., De maffia onder vuur. Het gevecht tegen de georganiseerde misdaad in Amerika. Vertaald door A. Witteveen.Z.p., Ambo, 2007. 323 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 576123 | REUTER, E., Schriften. Reden. 4 delen. Berlin, Propyläen, 1972-75. 812, 871, 943, 1087 pp. linnen + omslag. Deel 1: Briefe. Aufsätze. Referate 1904 bis 1922, Deel 2: Artikel. Briefe. Reden 1922 bis 1946. Bearbeitet von H.J. Reichardt, Deel 3: Artikel. Briefe. Reden 1946 bis 1949. Bearbeitet von H.J. Reichardt, Deel 4: Reden. Artikel. Briefe 1949 bis 1953. Bearbeitet von H.J. Reichardt | Euro 75,00 |
| 600869 | REUTER, F., (HRSG.), Worms 1933. Zeitzeugnisse und Zeitzeugen. Mit den 'Erinnerungen' von Oberbürgermeister Wilhelm Rahn.Worms, Stadtarchiv, 1995. 116 pp. gebonden. Illustraties. (Der Wormsgau, 33) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599197 | RIBOUD, M., The three banners of China. Haarlem, Enschedé, z.j. 216 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 591868 | RICHARD III, TUDOR-CRAIG, P., Richard III. National portrait gallery 27 june - 7 october 1973. London, National portrait gallery, 1977. 102 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beduimeld* | Euro 10,00 |
| 591883 | RICHARD III, WILLIAMSON, A., The mystery of the princes. An investigation into a supposed murder. Gloucester, Sutton, 1981. 215 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 010823 | RICHELIEU, BURCKHARDT, C.J., Richelieu. Zijn leven en zijn tijd. Nederlandse vertaling. Antwerpen, DNB, 1945. 441 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *papier licht gebruind, schutbladen roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 595923 | RICKWORD, E., Radical squibs & loyal ripostes. Satirical pamphlets of the Regency period, 1819-1821. Illustrated by G. Cruikshank and others. Selected and annotated. Somerset, Adams, 1971. 319 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 601275 | RIEL, H. VAN, Geschiedenis van het Nederlandse liberalisme in de negentiende eeuw. Bezorgd door J.G. Bruggeman.Assen, Van Gorcum, 1982. 255 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 592113 | RIEL, H. VAN, Geschiedenis van het Nederlandse liberalisme in de negentiende eeuw. Bezorgd door J.G. Bruggeman.Assen, Van Gorcum, 1982. 255 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591686 | RIEL, H. VAN, Geschiedenis van het Nederlandse liberalisme in de negentiende eeuw. Bezorgd door J.G. Bruggeman.Assen, Van Gorcum, 1982. 255 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 574801 | RIEMENS, M.J., De passie voor vrede. De evolutie van de internationale politieke cultuur in de jaren 1880-1940 en het recipiëren door Nederland. Groningen, z.u., 2005. 528 pp. linnen + omslag. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 591942 | RIETH, A., Denkmal ohne Pathos. Totenmale des zweiten Weltkriegen in Südwürttemberg-Hohenzollern.mit einer geschichtlichen Einleitung. Katalogbearb.: H. Hoffmann. Tübingen, Wasmuth, 1967. 48 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met 118 afbeeldingen | Euro 10,00 |
| 586039 | RIETSTAP, J.B., Handboek der wapenkunde. Door C. Pama derde geheel omgewerkte en herziene uitgaaf. Met 52 afbeeldingen. Leiden, Brill, 1943. (XVI) 343 pp. linnen. Illustraties. *papier licht gebruind* | Euro 25,00 |
| 588534 | RIGHART, H., (RED.), De trage revolutie. Over de wording van industriële samenlevingen. Met medewerking van B. de Graaff, H. Hillebrand, H. Jansen e.a.Meppel, Boom, 1991. 652 pp. ingenaaid. Uitgegeven in samenwerking met de Open Universiteit | Euro 20,00 |
| 595633 | RIJN, G. VAN, Nederlandsche historieprenten 1555-1900). Platen-atlas ten gebruike bij de studie der vaderlandsche geschiedenis. Samengesteld en toegelicht met medewerking van G.W. Kernkamp.Amsterdam, Van Looy, 1910. (XVI) 192 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, tekst op schutblad* | Euro 16,00 |
| 591872 | RINGELBLUM, E., Chronique du ghetto de Varsovie. Version française de L. Poliakov d'après l'adaptation de J. Sloan. Paris, Laffont, 1959. 372 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 578451 | RIPELLINO, A.M., Magic Prague. Transl. by D.N. Marinelli. Ed. by M.H. Heim. Berkeley, UCP, 1994. (VIII) 333 pp. gebonden + omslag. | Euro 15,00 |
| 592072 | RITTER, P.H., De donkere poort. Een boek, behelzende tal van persoonlijke herinneringen van vooraanstaande mannen, stemmingsbeelden, indrukken, beschouwingen, belangrijke en onbelangrijke gebeurtenissen, verhalen en anecdoten over Nederland in de jaren 1914-1918. 2 delen. 's-Gravenhage, Daamen, 1931. (VI) 424, 410 pp. linnen. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 573057 | ROBESPIERRE, M., GASCAR, P., Der Schatten Robespierres. Eine subjektive Geschichte der Französischen Revolution. Deutsch von R. Hörner. Düsseldorf, Claassen, 1982. 351 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 595000 | ROBESPIERRE, M., HAMPSON, N., The life and opinions of Maximilien Robespierre.London, Duckworth, 1974. (XII) 313 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 588293 | ROBESPIERRE, M., KORNGOLB, R., Maximiliaan Robespierre. De eerste moderne dictator. Vert. uit het Amerikaansch door F. Szper. Met een voorwoord van H. Brugmans.Hilversum, Rozenbeek & Venemans, 1936. (VIII) 359 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *band en boekblok roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 600587 | ROBESPIERRE, M., MASSIN, J., Robespierre.Paris, CFL, 1956. 315 pp. linnen. Illustraties. (PH) *enkele potloodaantekeningen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 592165 | ROBESPIERRE, M., MORNAND, P., L'énigme Robespierre. Paris, Amiot, 1952. 304 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Présence de l'histoire) *omslag licht beschadigd, naam op schubtlad* | Euro 10,00 |
| 007359 | ROBIJNS, L., Driemaandelijkse bladen (1902-1930; 1949-1960). Neerlands volksleven (1951-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1978. (XXII) 401 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 25) *bibliotheekexemplaar* | Euro 40,00 |
| 589706 | RODRIGUEZ-SALGADO, M.J., Armada 1588-1988. London, Penguin, 1988. 295 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig*The official catalogue | Euro 17,50 |
| 597947 | ROEBUCK, C., The world of ancient times. New York, Scribner, 1966. (XXVI) 758 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *omslag iets verkleurd en licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 572028 | ROEVER, N. DE, DOZY, G.J., Het leven van onze voorouders. Voortgezet door G.J. Dozy. 6 delen. Amsterdam, Van Holkema, z.j. (IV 400, (IV) 384, (IV) 384, (IV) 389, (IV) 384, (IV) 387 pp. linnen. Illustraties. *schutbladen roestvlekkig*Geïllustreerde voorplatten | Euro 125,00 |
| 591394 | ROEVER-DOZY, DE, FISCHER, F.H., Het leven van onze voorouders. Geheel opnieuw bewerkt en voortgezet. 4 delen. Amsterdam, Van Holkema, 1938-39 (3e herz.). 480, 497, 474, 501 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 50,00 |
| 584865 | ROGGE, H.C., MEULEN, W.W. VAN DER, De negentiende eeuw in woord en beeld. 3 dln. Leiden, Sijthoff, 1899-1901. (VI) 543, (IV) 499, (VI) 479 pp. linnen. Illustraties. | Euro 75,00 |
| 581866 | ROGIER, L.J., EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, MANNING, A.F., (RED.), Voor Rogier. Een bundel opstellen van oud-leerlingen de hoogleraar bij zijn afscheid aangeboden.Hilversum, Brand, z.j. 327 pp. linnen. *rug licht verkleurd en aan bovenzijde iets gebutst*Met bijdragen van o.a.: C.C. Goslinga, M.J.H. Post, J.A. Bornewasser | Euro 12,50 |
| 581949 | ROGIER, L.J., Beschouwing en onderzoek. Historische studies. Met een inleidend woord van A. van Duinkerken. Utrecht, Spectrum, 1954. 315 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 588191 | ROGIER, L.J., Terugblik en uitzicht. Verspreide opstellen van L.J. Rogier. 2 delen.Hilversum, Brand, 1964-65. 800, 869 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 588295 | ROGIER, L.J., Terugblik en uitzicht. Verspreide opstellen van L.J. Rogier. 2 delen.Hilversum, Brand, 1964-65. 800, 869 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslagen licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 586641 | ROLAND HOLST, H., SCHAAP, H., Historie en verbeelding in 'De held en de schare' van Henriëtte Roland Holst.Amsterdam, z.u., 1993. 298 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 600735 | ROLAND HOLST, H., Kapitaal en arbeid in Nederland. 2 delen in 1 band. Nijmegen, SUN, 1977 (Reprint 1932). (XXXIV) 239, (VI) 323 pp. paperbackHeruitgave van de vierde verbeterde en met een tweede deel vermeerderde druk W.L. & J. Brusse's Uitgeversmaatschappij N.V. Rotterdam | Euro 14,00 |
| 601363 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Grondslagen en problemen der nieuwe cultuur in Sowjet-Rusland.Amsterdam, Querido, 1932. 167 pp. halflinnen. *band iets verkleurd* | Euro 11,50 |
| 579064 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Het vuur brandde voort. Levensherinneringen. Con fuoco. Met een nawoord van G. Stuiveling. Amsterdam, AP, 1979 (3e herz.). 283 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Privé-domein, 52) *naam binnenzijde omslag* | Euro 11,50 |
| 587927 | ROLLAND, P., Les origines de la commune de Tournai. Histoire interne de la seigneurie épiscopale tournaisienne.Bruxelles, Lamartin, 1931. 263 pp. ingenaaid. Illustraties. *onopengesneden* | Euro 35,00 |
| 595063 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Amsterdam, Querido, 1956 (7e). 898 pp. linnen. *rug licht geschaafd* | Euro 12,50 |
| 601271 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Amsterdam, Querido, 1956 (7e). 898 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd*Dundrukuitgave | Euro 11,50 |
| 599793 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Geïllustreerd met 198 afbeeldingen.Amsterdam, Querido, 1971 (9e herz.). 895 pp. linnen. Illustraties. *band geplastificeerd* | Euro 20,00 |
| 598404 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Geïllustreerd met 198 afbeeldingen.Amsterdam, Querido, 1977. 895 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 597272 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Geïllustreerd met 198 afbeeldingen.Amsterdam, Querido, 1977. 895 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 595811 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., Erflaters van onze beschaving. Nederlandse gestalten uit zes eeuwen. Geïllustreerd met 198 afbeeldingen.Amsterdam, Querido, 1977. 895 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, inktvlek op boekblok* | Euro 20,00 |
| 597948 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., De lage landen bij de zee. Een geschiedenis van het Nederlandse volk. Geïllustreerd met 130 afbeeldingen. Met bijdragen van P.J. Bouman, O. Noordenbosch en R. Roegholt.Amsterdam, Querido, 1977 (7e). 751 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 595880 | ROMEIN, J., ROMEIN, A., De lage landen bij de zee. Een geschiedenis van het Nederlandse volk. Geïllustreerd met 130 afbeeldingen. Met bijdragen van P.J. Bouman, O. Noordenbosch en R. Roegholt.Amsterdam, Querido, 1977 (7e). 751 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 601274 | ROMEIN, J., Eender en anders. Twaalf nagelaten essays.Amsterdam, Querido, 1964. 269 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad*Ter inleiding en verantwoording van A. Romein-Verschoor | Euro 11,50 |
| 592117 | ROMEIN, J., Gegist bestek. Aspecten van drie jaar wereldbestel. Utrecht, De Haan, 1939. 272 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 595029 | ROMEIN, J., Historische lijnen en patronen. Een keuze uit de essays.Amsterdam, Querido, 1976. 655 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 587670 | ROMEIN, J., De Lage Landen bij de zee. Geillustreerde geschiedenis van het Nederlandsche volk van Duinkerken tot Delfzijl. Met een voorwoord van G.W. Kernkamp; met medewerking van A. Romein-Verschoor en bijdragen van P.J. Bouman, O. Noordenbos, R. van Roosbroeck en H. Vos. Illustratie verzorgd door H. van der Bijll.Utrecht, De Haan, 1934. (VIII) 712 pp. linnen. Illustraties. *band licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 599795 | ROMEIN, J., De Lage Landen bij de zee. Geillustreerde geschiedenis van het Nederlandsche volk. Met bijdragen van P.J. Bouman, O. Noordenbos. Illustraties verzorgd door H. van der Bijl.Utrecht, De Haan, 1949 (3e). (XII) 748 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 601273 | ROMEIN, J., Machten van deze tijd. Overzicht van de voornaamste problemen der hedendaagsche internationale politiek 1919-1933.Amsterdam, WB, 1935 (3e herz.). 487 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 595177 | ROMEIN, J., Machten van deze tijd. Overzicht van de voornaamste problemen der hedendaagsche internationale politiek. Amsterdam, WB, 1932. 424 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591383 | ROMEIN, J., Machten van deze tijd. Overzicht van de voornaamste problemen der hedendaagsche internationale politiek. Amsterdam, WB, 1932. 424 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 600542 | ROMEIN, J., Het onvoltooid verleden. Cultuurhistorische studies.Amsterdam, Querido, 1948 (2e herz.). 343 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, vlekje op band* | Euro 10,00 |
| 600549 | ROMEIN, J., Tussen vrees en vrijheid. Vijftien historische verhandelingen.Amsterdam, Querido, 1950. 398 pp. linnen. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 592127 | ROMEIN-VERSCHOOR, A., Drielandenpunt. Essays. Amsterdam, AP, 1975. 277 pp. paperback. (Synopsis) | Euro 10,00 |
| 592115 | ROMEIN-VERSCHOOR, A., Omzien in verwondering. Herinneringen. Amsterdam, AP, 1988 (14e). 313 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 596949 | ROMIJN, P., Snel, streng en rechtvaardig. Politiek beleid inzake de bestraffing en reclassering van 'foute' Nederlanders, 1945-1955.Z.p., De Haan, 1989. 326 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 601022 | ROMIJN, P., Snel, streng en rechtvaardig. Politiek beleid inzake de bestraffing en reclassering van 'foute' Nederlanders, 1945-1955.Z.p., De Haan, 1989. 326 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 592068 | ROMME, C.P.M., BOSMANS, J., Romme. Biografie 1896-1946. Utrecht, Spectrum, 1991. 560 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *rug omslag verkleurd* | Euro 16,00 |
| 586144 | ROODUIJN, T., (RED.), De Republiek der Nederlanden. Pleidooien voor het afschaffen van de monarchie. Met medewerking van het Republikeins Genootschap en het Nieuw Republikeins Genootschap. Amsterdam, Bezige Bij, 1998. 203 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: M. van Amerongen, A. Dunning, J. van Heerden | Euro 7,00 |
| 586185 | ROOIJEN, M. VAN, (RED.), Steden & hun verleden. De ontwikkeling van de stedelijke samenleving in de Nederlanden tot de negentiende eeuw.Utrecht, Teleac, 1988. 301 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, datum op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J. van Herwaarden, C.J. Japenga, H.L.P. Leeuwenberg | Euro 12,50 |
| 594608 | ROON, G. VAN, Kleine landen in crisistijd. Van Oslostaten tot Benelux, 1930-1940. Amsterdam, Elsevier, 1985. 522 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 586140 | ROON, G. VAN, Kleine landen in crisistijd. Van Oslostaten tot Benelux, 1930-1940. Amsterdam, Elsevier, 1985. 522 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 598952 | ROORDA, D.J., BUISMAN, J.W., BURGER, J.E.J.M., Overzicht van de nieuwe geschiedenis. De algemene geschiedenis van het einde der middeleeuwen tot 1870. + Nieuwe geschiedenis in teksten. Werkboek. 2 delenGroningen, WN, 1983-1984. 388, 153 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *omslagen licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 596714 | ROOSEVELT, F.D., BURNS, J.M., Roosevelt: the soldier of freedom.New York, Harcourt, 1970. (XIV) 722 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *rug verkleurd, roestplekje op schutblad* | Euro 12,50 |
| 586142 | ROOYMANS, G.J., Stam en staat. Geschiedenis van het Nederlandse volk van de vroegste tijden tot op heden. Met 106 historische portretten en 47 kaarten. Amsterdam, Urbi et orbi, 1951. 638 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekstempels* | Euro 16,00 |
| 598983 | ROSSEM, M. VAN, De Verenigde Staten in de twintigste eeuw.Utrecht, HES, 1984. 363 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 601085 | ROSTOVTZEFF, M., Geschichte der alten Welt. Deutsch von H.H. Schaeder. 2 delen.Wiesbaden, Dieterich, 1941-42. (XII) 500, (VI) 502 pp. linnen. Illustraties. (Sammlung Dieterich) Deel 1: Der Orient und Griechenland. Mit 21 Abbildungen und 3 Karten, Deel 2: Rom. Mit 21 Abbildungen und 2 Karten | Euro 17,50 |
| 583268 | ROSTOVTZEFF, M., Rome. Transl. from te Russian by J.D. Duff. Ed. by E.J. Bickerman. New York, OUP, 1960. (XIV) 347 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (GB, 4) | Euro 10,00 |
| 591952 | ROUSSEL, L., Ces français-là...et les autres. Z.p., z.u., 1985. 344 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591514 | ROWSE, A.L., The english spirit. Essays in history and literature. London, Macmillan, 1944. (X) 275 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 601357 | ROY LADURIE, E. LE, L'argent, l'amour et la mort en Pays d'Oc. Précédé de 'Histoire de Jean-l'ont-pris' roman languedocien (1756) de l'abbé Jean-Baptiste Castor Fabre édition occitate et traduction française établies per P. Gardy.Paris, Seuil, 1980. 586 pp. paperback. Illustraties. *binding voorin met tape verstevigd, enkele potloodaantekeningen* | Euro 12,50 |
| 583480 | ROY LADURIE, E. LE, Carnival. A people's uprising at Romans 1579-1580. Transl. by M. Feeney. London, Scolar, 1980. (XX) 426 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 587671 | ROY LADURIE, E. LE, Carnival. A people's uprising at Romans 1579-1580. Transl. by M. Feeney. London, Scolar, 1980. (XX) 426 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 588192 | ROY LADURIE, E. LE, De eeuw van de familie Platter (1499-1628). De schooier en de geleerde. Ned. vert. M. Gaasbeek, M. Gossije en M. Jansen. Amsterdam, Bakker, 1996 (2e). 464 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 588294 | ROY LADURIE, E. LE, De eeuw van de familie Platter (1499-1628). I. De schooier en de geleerde. Ned. vert. M. Gaasbeek, M. Gossije en M. Jansen. Amsterdam, Bakker, 1997 (3e). 464 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 601037 | ROY LADURIE, E. LE, Geld, liefde en dood in de Pays d'Oc. Vertaald door F. Borsboom en E. Gratama.Amsterdam, Bakker, 1989.466 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 583481 | ROY LADURIE, E. LE, Love, death and money in the Pays d'Oc. Transl. by A. Sheridan. London, Scolar, 1982. (X) 608 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 591244 | ROY LADURIE, E. LE, Love, death and money in the Pays d'Oc. Transl. by A. Sheridan. Harmondsworth, Penguin, 1984. (XII) 608 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 587441 | ROY LADURIE, E. LE, Montaillou, een ketters dorp in de Pyreneeën (1294-1324). Vert. door C. den Boer en R. Fagel.Amsterdam, Bakker, 1986. 500 pp. paperback. Illustraties. *omslag iets vlekkig* | Euro 8,00 |
| 579664 | ROY LADURIE, E. LE, Le territoire de l'historien. Paris, Gallimard, 1977. 542 pp. paperback. (Tel, 19) *rug vlekkig, potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 005701 | ROY-PEETERS, L. VAN, MEULEN-CORENS, A. VAN DER, 't Daghet in den oosten (1885-1914) met De geschiedenis van het tijdschrift in het kader van de Limburgse volkskunde. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1971. (XLVI) 160 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 11) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 587370 | RUDÉ, G., Europe in the eighteenth century. Aristocracy and the bourgeois challenge. London, Sphere, 1972. 349 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Cardinal) | Euro 8,00 |
| 594793 | RUDOLF II, FUCIKOVA, E., BRADBURNE, J.M., BUKOVINSKA, B., (ED.), Rudolf II and Prague. The court and the city. London, Thames, 1997. (XII) 792 pp. gebonden. Illustraties. *band geplastificeerd* | Euro 60,00 |
| 582941 | RUDOLF II, VOCELKA, K., Rudolf II. und seine Zeit.Wien, Böhlau, 1985. 228 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 591376 | RUGGIERO, G., Binding passions. Tales of magic, marriage, and power at the end of the renaissance.New York, OUP, 1993. 286 pp. paperback. Bibliografie. *stickersporen op band* | Euro 10,00 |
| 591957 | RUSSELL OF LIVERPOOL, LORD, Geissel der Menschheit. Kurze Geschichte der Nazikriegsverbrechen. Deutsch von R. Czollek. Ungekürzte Volksausgabe. Berlin, Volk und Welt, 1960. 256 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. *omslag met tape gerepareerd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 583720 | RÜTER, A.J.C., (RED.), Rapporten van de goeverneurs in de provinciën 1840-1849. 3 dln. Utrecht, Kemink, 1941-50. (XL) 444, (IV) 274, (IV) 555 p. ln. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 73, 77, 78) *band deel 2 verkleurd*Dl 1: Periodieke rapporten 1840-1842, Dl 2: Periodieke rapporten 1843, Dl 3: Periodieke rapporten 1844, | Euro 65,00 |
| 586205 | RÜTER, A.J.C., (RED.), Rapporten van de gouverneurs in de provinciën 1840-1849. Derde deel. Periodieke rapporten 1844, 1845.Utrecht, Kemink, 1950. 555 pp. linnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 78) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 16,00 |
| 599755 | RÜTER, A.J.C., Historische studies over mens en samenleving. Onder redactie van Th. J.G. Locher, W. den Boer en B.W. Schaper. Assen, Van Gorcum, 1967. (XL) 512 pp. linnen + omslag. Portret. (Sociaal-historische studiën, 3) *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 599811 | RÜTER, A.J.C., Historische studies over mens en samenleving. Onder redactie van Th. J.G. Locher, W. den Boer en B.W. Schaper. Assen, Van Gorcum, 1967. (XL) 512 pp. linnen. Portret. (Sociaal-historische studiën, 3) | Euro 15,00 |
| 591367 | RÜTER, A.J.C., Historische studies over mens en samenleving. Onder redactie van Th. J.G. Locher, W. den Boer en B.W. Schaper. Assen, Van Gorcum, 1967. (XL) 512 pp. linnen + omslag. Portret. (Sociaal-historische studiën, 3) *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 585541 | RÜTER, A.J.C., De spoorwegstakingen van 1903. Een spiegel der arbeidersbeweging in Nederland. Nijmegen, SUN, z.j. (Herdruk 1935). (XVIII) 600 pp. paperback. (Reprint, 6) | Euro 15,00 |
| 583471 | RÜTIMANN, W., Dorfchronik Arni. Arni, Gemeinde Arni, 1991. 412 pp. geb. Ills. | Euro 16,00 |
| 597683 | RUTTE, G., KONING, J., De supermarkt. 50 jaar geschiedenis. Baarn, Prom, 1998. 319 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 585584 | RUYGERS, G., Socialisme, vroeger en nu. Haarlem, Tjeenk Willink, 1945. 125 pp. ingenaaid. *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 591527 | RYAN, C., A bridge too far. London, Hamilton, 1974. (XVI) 492 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591254 | RYAN, C., Een brug te ver. Operatie 'Market-Garden' september 1944. Vertaling: T. Stam.Bussum, Van Holkema, 1974. 512 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 593687 | RYAN, C., De laatste slag. Berlijn 1945. Vertaling G.P. Kiès. Bussum, Van Holkema, 1966. 447 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 597182 | SACHAROV, A., Mijn leven. Vertaald uit het Russisch door P. de Smit, L. Visser en K. Cybulski. Amsterdam, Meulenhoff, 1990. (XII) 846 pp. paperback. (Editie) *enkele penstrepen, ezelsoren* | Euro 10,00 |
| 599888 | SACHAROV, A., Mijn leven. Vertaald uit het Russisch door P. de Smit, L. Visser en K. Cybulski. Amsterdam, Meulenhoff, 1990. (XII) 846 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591315 | SACHAROV, A., Mijn leven. Vertaald uit het Russisch door P. de Smit, L. Visser en K. Cybulski. Amsterdam, Meulenhoff, 1990. (XII) 846 pp. paperback. *potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 596952 | SAINT-OGAN, L., Compiègne.Paris, Quantin, 1887. 332 pp. halflinnen. Illustraties. *nieuw gebonden, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 600654 | SAINT-SIMON, LOUIS DE ROUVROY, DUC DE, Die Memoiren des Herzogs von Saint-Simon. Hrsg. und übersetzt von S. von Massenbach. 4 delen.Frankfurt a.M., Ullstein, 1979. 451, 300, 338, 335 pp. paperback + cassette. (Ullstein Buch, 3591, 3592, 3593, 3594) *cassette beschadigd, omslag deel 1 licht beschadigd*Deel 1: 1691-1704, Deel 2: 1705-1709, Deel 3: 1710-1715, Deel 4: 1715-1723 | Euro 15,00 |
| 583436 | SAINT-SIMON, LOUIS DE ROUVROY, DUC DE, Mémoires. Présentation de F.R. Bastide, P. Erlanger, le duc de Castries, J.L. Curtis, J. de Lacretelle, Saint-Beuve, E. le Roy Ladurie, H.Taine, D. Martin, B. d'Aurévilly, A. Maurois, H. de Montherlant, le duc de Lévis Mirepoix, R. Girard, E. Orsenna, J.C.L. de Sismondi, P. Sollers. Tableaux généalogiques établis par G. Poisson. 18 delen. Paris, Ramsay, 1977-79. ingenaaid. Dl 1: 1691-1694, Dl 2: 1695-1699, Dl 3: 1699-1712, Dl 4: 1702-1705, Dl 5: 1705-1707, Dl 6: 1707-1709, Dl 7: 1709-1710, Dl 8: 1710-1711, Dl 9: 1711-1713, Dl 10: 1713-1714, Dl 11: 1714-1715, Dl 12: 1715-1716, Dl 13: 1717-1718, Dl 14: 1718, Dl 15: 1718-172, Dl 16: 1720-1721, Dl 17: 1721-1723, Dl 18: Table alphabétique générale des 'Mémoires'. | Euro 165,00 |
| 596564 | SAKS, J., JONG EDZ., F. DE, J. Saks. Literator en marxist. Een politieke biografie.Nijmegen, SUN, 1977 (Reprint 1954). (XIV) 298 pp. paperback. Bibliografie. (Reprint, 23) *boekblok licht gebruind* | Euro 11,50 |
| 594781 | SAKS, J., JONG EDZ., F. DE, J. Saks. Literator en marxist. Een politieke biografie.Nijmegen, SUN, 1977 (Reprint 1954). (XIV) 298 pp. paperback. Bibliografie. (Reprint, 23) | Euro 11,50 |
| 575936 | SAKS, J., JONG EDZ., F. DE, J. Saks. Literator en marxist. Een politieke biografie.Amsterdam, AP, 1954. (XIV) 298 pp. linnen. Bibliografie. *vlekjes op voorplat, ex libris* | Euro 15,00 |
| 572654 | SAKS, J., Kritische herinneringen. Met een woord vooraf van Fr. de Jong Edz.Nijmegen, SUN, 1977. 110 pp. paperback. (Reprint, 24) Oorspronkelijk gepubliceerd met als ondertitel 'A. De eerste Nieuwe-tijd-Groep' in het tijdschrift 'Nu, algemeen maandblad' | Euro 7,50 |
| 597966 | SALISBURY, H.E., Rusland in revolutie 1900-1930. Ned. vert. F. Herzen. Baarn, In den toren, 1978. 285 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 577116 | SALISBURY, H.E., Rusland in revolutie 1900-1930. Ned. vert. F. Herzen. Baarn, In den toren, 1978. 285 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 578323 | SALISBURY, H.E., Russia in revolution 1900-1930. Designed by Jean-Claude Suares. London, Deutsch, 1978. 285 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 598933 | SÁNCHEZ-ALBORNOZ, C., LADERO QUESADA, M.A., (ED.), En la España medieval V. Estudios en memoria del profesor D. Claudio Sánchez-Albornoz. Volumen 1.Madrid, Universidad Complutense, 1986. 653 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Met bijdragen van o.a.: A. Díaz, A. Vallejo, M.C. Gerbet | Euro 20,00 |
| 598758 | SANDBERG-GEISWEIT VAN DER NETTEN, M.E.H., Het groeide. Veranderingen in de tijd, waarin ik leefde. Herinneringen. Amsterdam, Ten Have, 1955. 245 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 594686 | SANDE, A.W.F.M. VAN DE, Rome tussen revolutie en reactie. De restauratiepolitiek van de Romeinse Curie in de pauselijke staat en in Noord-Italië. 1814-1817. Nijmegen, z.u., 1977. (XXX) 346 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 585581 | SANTEN, S., Adiós compañeros! Politieke herinneringen. Amsterdam, WU, 1974. 227 pp. paperback. (UH) *rug licht verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 599998 | SAVARY, A.J.M.R., LENTZ, T., Savary. Le séide de Napoléon (1774-1833).Metz, Serpenoise, 1993. 320 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 591921 | SAWYER, P.H., From Roman Britain tot Norman England. London, Methuen, 1978. (X) 294 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 573722 | SCHACK, A.F. VON, Geschichte der Normannen in Sicilien. 2 delen in 1 band. Stuttgart, DVA, 1889. (XVI) 322, (VI) 382 pp. linnen. *rug licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 65,00 |
| 576412 | SCHAIK, A. VAN, Crisis en protectie onder Colijn. Over economische doelmatigheid en maatschappelijke aanvaardbaarheid van de Nederlandse handelspolitiek in de jaren dertig. Amsterdam, z.u., 1986. (XIV) 482 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 573293 | SCHAKEL, M.W., Van bon tot bom. Herinneringen 1939-1945. Kampen, Kok, 1990. 182 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 596912 | SCHAMA, S., Landschap en herinnering. Vertaald door K. van Santen en M. Vosmeer.Amsterdam, Contact, 1995. 701 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 596883 | SCHAMA, S., Overvloed en onbehagen. De Nederlandse cultuur in de Gouden Eeuw. Vertaald door E. Dabekaussen, B. de Lange en T. Maters.Amsterdam, Contact, 1989 (2e). 682 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 599704 | SCHAMA, S., The embarrassment of riches. An interpretation of Dutch culture in the golden age.Z.p., Fontana, 1988 (2e). (XIV) 698 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 585313 | SCHAPER, J.H., In den strijd. Handboekje ten dienste van de Sociaaldemokratische Partij in Nederland. Amsterdam, Ontwikkeling, 1909. 379 pp. ingenaaid. | Euro 20,00 |
| 585312 | SCHAPER, J.H., De volksstrijd van1925. Verkiezingsgids voor de Soc.-Dem. Arbeiderspartij in Nederland. Amsterdam, Ontwikkeling, 1925. 291 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 601272 | SCHEFFER, H.J., November 1918. Journaal van een revolutie die niet doorging. Amsterdam, AP, 1968. 312 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, boekblok en schutbladen roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 015513 | SCHEFFER, H.J., November 1918. Journaal van een revolutie die niet doorging. Amsterdam, AP, 1968. 312 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591742 | SCHEFFER, T. VON, Die Kultur der Griechen. Stuttgart, Parkland, z.j. 572 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 583515 | SCHELLBACH-KOPRA, I., GRÜNIGEN, M. VON, (HRSG.), Bausteine. Die Schweiz und Finnland im Spiegel ihrer Begegnungen. Jahrbuch für finnisch-deutsche Literaturbeziehungen Nr. 23/1991. Zürich, Verlag Neue Zürcher Zeitung, 1991. 393 pp. ln + omsl. Ills. Met bijdragen van o.a.: J.R. von Salis, C. Krötzl, T. Helen | Euro 17,50 |
| 585430 | SCHELLING, C., VERBEEK, H., Cees Schelling van de voedingsbond.Groningen, Xeno, 1984. 256 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 586719 | SCHELLING, C., VERBEEK, H., Cees Schelling van de voedingsbond.Groningen, Xeno, 1984. 256 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 600160 | SCHENK, M.G., MOS, H.M., (RED.), Geuzenliedboek 1940-1945. Amsterdam, Buijten, 1975. (XII) 264 (XIII-XXIII) pp. paperback.Herdruk bij het dertigjarig jublieum der bevrijding van het nazi-juk op 5 mei 1945 | Euro 10,00 |
| 577266 | SCHENK, M.G., MOS, H.M., (RED.), Geuzenliedboek 1940-1945. Amsterdam, Buijten, 1975. (XII) 264 (XIII-XXIII) pp. paperback. *naam op schutblad*Herdruk bij het dertigjarig jublieum der bevrijding van het nazi-juk op 5 mei 1945 | Euro 10,00 |
| 586834 | SCHERMERHORN, W., Minister-president van herrijzend Nederland. Met medewerking van: W. Drees sr, G. Puchinger, A.J. van der Weele. Naarden, Strengholt, 1977. 285 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 587369 | SCHERMERHORN, W., Minister-president van herrijzend Nederland. Met medewerking van: W. Drees sr, G. Puchinger, A.J. van der Weele. Naarden, Strengholt, 1977. 285 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 583703 | SCHEURLEER, D.F., Van varen en van vechten. Verzen van tijdgenooten op onze zeehelden en zeeslagen, lof- en schimpgedichten, matrozenliederen. Verzameld. 3 delen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1914. (XIV) 467, (XII) 564, (X) 642 pp. halflinnen. Illustraties. *ruggen licht gebruind, papier hier en daar licht roestvlekkig*Deel 1: 1572-1654, Deel 2: 1655-1678, Deel 3: 1679-800 | Euro 35,00 |
| 582701 | SCHIECHE, E., Die Anfänge der Deutschen St. Gertruds-Gemeinde zu Stockholm im 16. Jahrhundert. Münster, Böhlau, 1952. (VIII) 170 pp. ingenaaid. Illustraties. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 27) *onopengesneden* | Euro 16,00 |
| 585595 | SCHILP, DIRK, Dromen van de revolutie. Een verzwegen hoofdstuk uit de sociale beweging verteld aan J. van Tijn. Amsterdam, WB, 1967. 171 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 585556 | SCHILP, DIRK, Dromen van de revolutie. Een verzwegen hoofdstuk uit de sociale beweging verteld aan J. van Tijn. Amsterdam, WB, 1967 (2e). 171 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 586190 | SCHIMMELPENNINCK, R.J., VRIES, T. DE, Rutger Jan Schimmelpenninck. Republikein zonder republiek. Nijmegen, SUN, 1979 (3e herz.). 270 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Reprint, 33) *omslag geplastificeerd* | Euro 11,50 |
| 583476 | SCHMID, H., Schwellbrun als selbständige Gemeinde des Appenzellerlandes 1648-1948. Z.p., z.u., 1949. 126 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 596639 | SCHMIDT, G., (HRSG.), Oberfränkisches Brauchtum in alter und neuer Zeit. Grundbeiträge über Heimatbeilagen von A. Becher, G. Bretschneider, E. Radunz u.a. Bayreuth, Oberfrankstiftung, 1994. 568 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 582497 | SCHMIDT, M., Wirtschaft und Verkehr im Herzogtum Arenberg-Meppen 1815-1875.Sögel, Emsländische Landschaft, 1997. 339 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Emsland/Bentheim, 13) | Euro 20,00 |
| 595500 | SCHMITT, E., (HRSG.), Die französische Revolution. Anlässe und langfristige Ursachen.Darmstadt, WB, 1973. (XII) 533 pp. linnen. Bibliografie. (WF, 293) *naam op schutblad* Met bijdragen (in het Engels, Frans, Duits) van o.a.:H. Sée, A. Cobban, A. Soboul | Euro 11,50 |
| 575717 | SCHNEIDER, F., Die neueren Anschauungen der deutschen Historiker über die deutsche Kaiserpolitik des Mittelalters und die mit ihr verbundene Ostpolitik. Mit vier genealogischen Tafeln nebst Skizzen, Ausgrabungsberichten, Belegen, Personen- und Gelehrtenverzeichnissen.Weimar, Böhlau, 1942 (5e herz.). 207 pp. ingenaaid. Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 597468 | SCHNETTLER, O., Herdecke an der Ruhr im Wandel der Zeiten. Stift, Dorf, Stadt. Zur Zweijahrhundertfeier der Stadterhebung 1739-1939. Hrsg. von der Stadt Herdecke.Dortmund, Ruhfus, 1939. (XII) 373 pp. linnen. Illustraties. *band waterschade, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 17,50 |
| 590610 | SCHNÜRER, G., Kerk en beschaving in de Middeleeuwen. 3 delen. Haarlem, Spaarnestad, 1939-1941. (XVIII) 430, (XIV) 562, (XII) 430 pp. linnen. (Roomsch-Katholieke Standaard-Boekerij) *ruggen licht vlekkig* | Euro 35,00 |
| 002738 | SCHOENAICH, P. FREIHERRN VON, Mein Damaskus. Erlebnissen und Bekenntnisse. Hamburg-Bergedorf, Fackelreiter, 1929 (2e). 192 pp. linnen. Portret. | Euro 15,00 |
| 601012 | SCHOENFELD, M.P., The restored house of lords.The Hague, Mouton, 1967. 244 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 581967 | SCHÖFFER, I., DEURSEN, A.T. VAN, HELDRING, J.L, (RED.), Biografisch woordenboek van Nederland. Eerste deel. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1979. (XII) 680 pp. ln + omsl. (RGP) *naam op schutbl.* | Euro 25,00 |
| 598756 | SCHORSKE, C.E., Fin-de-siècle Vienna. Politics and culture.New York, Vintage, 1981. (XXX) 378 pp. paperback. Illustraties. (Vintage, 48) | Euro 12,50 |
| 597467 | SCHRÖDER, C.A., Aus Hamburgs Blütezeit. Lebenserinnerungen von Bürgermeister.Hamburg, Agentur des Rauhen Hauses, 1921. (IV) 360 pp. gebonden. *band iets beschadigd, bibliotheekstempel*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 578263 | SCHUILENGA, J.H., TOURS, J.D., VISSER, J.G., (RED.), Honderd jaar telefoon. Geschiedenis der openbare telefonie in Nederland 1881-1981. Een bundel opstellen. 's-Gravenhage, PTT telecommunicatie, 1981. (X) 272 (28) pp. linnen. Illustraties. *voorplat iets vlekkig*Met bijdragen van o.a.: G.A. Glas, J.W. van Hilten, C. de Jong | Euro 20,00 |
| 585477 | SCHULTE, H., STEFFEN, K., (HRSG.), Zur Geschichte der Arbeiterjugendbewegung in Deutschland. Eine Auswahl von Materialien und Dokumenten aus den Jahren 1904-1946. Berlin, Neues Leben, 1956. 382 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 018485 | SCHULTZE, E., Irland. Seine politische Knechtung und sein Streben nach Selbstregierung. Mit acht Abbildungen. Berlin, Paetel, z.j. (XII) 406 pp. halfleer. Illustraties. *rug en platten licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 573455 | SCHUMACHER, F., Das Werden einer Wohnstadt. Bilder vom neuen Hamburg. Mit 25 Abbildungen im Text und mit 75 Tafelbildern. Nachdruck der Ausgabe 1932 mit einem Nachwort von H. Lipp. Hamburg, Westermann, 1984 (Reprint 1932). 183 pp. ingenaaid. (Stadt Planung Geschichte, 4) | Euro 12,50 |
| 567271 | SCHUSCHNIGG, K. VON, Ein Requiem in Rot-Weiss-Rot. 'Aufzeichnungen des Häftlings Dr. Auster'. Zürich, Amstutz, 1946. 511 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 586075 | SCHUTTEVÂER, H., Voorouders. Transparanten uit een kwartierstaat. Zaltbommel, EB, 1976. 158 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 000615 | SCHWARTZ, A.P, ETTIGHOFFER, P.C., Von der Teufelsinsel zum Leben. Das tragische Grenzländerschicksal des Elsässers Alfons Paoli Schwartz. Köln, Gilde, 1932 (11.-15.T). 323 pp. linnen. *band licht vlekkig* | Euro 15,00 |
| 597262 | SCHWARZ, H.P., Das Gesicht des Jahrhunderts. Monster, Retter und Mediokritäten.Berlin, Siedler, 1998 (3e). 845 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 591475 | SCHWEINFURTH, P., Die byzantinische Form. Ihr Wesen und ihre Wirkung. Mit 205 Abbildungen auf 140 Tafeln und 24 Grundrissen. Mainz, Kupferberg, 1954 (2e herz.). 222 pp. linnen. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 001427 | SCULLARD, H.H., Kleine atlas van de antieke wereld. M.m.v. A.A.M. van der Heyden, A.R.A. van Aken en ingeleid door K. Sprey, W. Peremans. Vert. A.R.A. van Aken. Amsterdam, Elsevier, 1962 256 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 016234 | SÉDILLOT, R., La chute des empires 1945-1991. Paris, Perrin, 1992. 293 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 591754 | SEGAL, R., De rassenoorlog. Vert. K.L. Roskam. Utrecht, Bruna, 1967. 399 pp. paperback. *vouw in omslag, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592163 | SEIGNOBOS, C., Histoire sincère de la nation Française. Essai d'une histoire de l'évolution du peuple français. 2 delen. Paris, PUF, 1937. 307, 239 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, omslagen gevlekt, omslag deel 2 deels los* | Euro 10,00 |
| 591382 | SEIGNOBOS, CH., De middeleeuwen. Bewerkt door J. Romein. Zaltbommel, Wink, 1925. (XII) 335 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar roesvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 599830 | SEJNA, J., We will bury you. London, Sidgwick, 1984 (4e). 295 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 568853 | SETON-WATSON, R.W., SETON-WATSON, H., SETON-WATSON, C., The making of a new Europe. R.W. Seton-Watson and the last years of Austria-Hungary. London, Methuen, 1981. (X) 458 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 591435 | SEYFARTH, W., Römische Geschichte. Kaiserzeit 1 + Kaiserzeit 2. Mit 37 Abildungen, 8 Karten und mehreren Zeitafeln. 2 delen.Darmstadt, WB, 1974.329, (X) 333-582 pp. gebonden. Illustraties. *ruggen verkleurd, rug deel 1 aan bovenzijde licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 597162 | SEYN, E. DE, Geschied- en aardrijkskundig woordenboek der Belgische gemeenten. 2 delen. Turhout, Brepols, z.j. (2e herz.). (LXVIII) 709, (IV) 717-1582 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, ruggen verkleurd en beschadigd* | Euro 50,00 |
| 587253 | SEYN, E. DE, Geschied- en aardrijkskundig woordenboek der Belgische gemeenten. 2 delen. Turhout, Brepols, z.j. (2e herz.). (LXVIII) 709, (IV) 717-1582 pp. linnen. Illustraties. *ruggen licht verkleurd* | Euro 75,00 |
| 008106 | SHEARING, J., Charlotte Corday. Jean-Paul Marat. Jean-Adam Lux. Trois disciples de Jean-Jacques Rousseau. Traduit de l'anglais par le commandant A. Sallin. Paris, Payot, 1938. 277 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BH) *naam op schutblad, ex libris* | Euro 10,00 |
| 598002 | SHIRER, W.L., Opkomst en ondergang van het derde rijk. De geschiedenis van het nationaal-socialistische Duitsland. Vertaling J.F. Kliphuis. 2 delen.Amsterdam, Becht, z.j. (2e). (XII) 665, (VI) 669-1298 pp. paperback. *banden verkleurd* | Euro 15,00 |
| 591755 | SHORRIS, E., Latinos. A biography of the people. New York, Avon, 1992. (XVIII) 520 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 595696 | SIEDLER, W.J., Abschied von Preußen.Berlin, Siedler, 2000. 211 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591752 | SIEFRING, T.A., United States marines. London, Hamlyn, 1979. 192 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *gaatje in schutblad* | Euro 11,50 |
| 586044 | SIERKSMA, KL., Vlaggen. Symbool. Traditie. Protocol. Bussum, Van Dishoeck, 1963. 95 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 599942 | SIMON, G., (RED.), Sowjetunion 1990/91. Krise - Zerfall - Neuorientierung. Hrsg. vom Bundesinstitut für ostwissenschaftliche und internationale Studien.München, Hanser, 1991. 416 pp. paperback. *enkele penstrepen*Met bijdragen van o.a.: H. Brahm, P. Hübner, D. Heinzig | Euro 10,00 |
| 596078 | SIMOND, C., (RED.), Paris de 1800 a 1900 d'après les estampes et les mémoires du temps. Ouvrage illustré de 4.000 gravures reproduites en fac-similé.d' après les documents des bibliothèques publiques, musées, collections particulières. 3 delen. Paris, Plon, 1900-01. (VI) (IV) 676, (II) 765, (IV) 646 pp. linnen. Illustraties. (La vie parisienne a travers le XIXe siècle) *banden iets gevlekt*Deel 1: 1800-1830. Le consulat - Le premier empire - La restauration, Deel 2: 1830-1870. La monarchie de juillet - La seconde république - Le second empire, Deel 3: 1870-1900. Trosième république. Mooie set. | Euro 250,00 |
| 016009 | SINJAVSKIJ, A.D., La civilisation soviétique. Trad. du russe par A. Sabatiere et C. Prokhoroff. Paris, Michel, 1988. 345 pp. paperback. | Euro 9,08 |
| 591925 | SITWELL, E., Vreemde portretten. Een levendig panopticum van prettig gestoorde Engelsen. Ned. vert. C. Jonkheer. Amsterdam, Bakker, 1990. 273 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 595709 | SITWELL, O., Left hand right hand! An autobiography.London, Reprint society, 1946. (XVI) 280 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 594308 | SJTSJARANSKI, N., De memoires van Nathan Sjtsjaranski. Vertaald door F. en J. Bruning.Amsterdam, Balans, 1988. 386 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 591778 | SLOB, E., Luxuria. Regelgeving en maatregelen van censoren ten tijde van de Romeinse republiek.Zutphen, Walburg, 1986. 208 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 587438 | SLOB, E., Luxuria. Regelgeving en maatregelen van censoren ten tijde van de Romeinse republiek.Zutphen, Walburg, 1986. 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 12,50 |
| 581937 | SLUYTERMAN, K.E., Driekwart eeuw CSM. Cash flow, strategie en mensen.Diemen, CSM, 1995. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 578753 | SMEETS, A., (RED.), 90 jaren zinkwitindustrie in Nederland 1870-1960. 90 ans d'industrie de blanc de zinc en Hollande 1870-1960.Z.p., z.u., z.j. 367 pp. linnen + omslag + cassette. Illustraties. *cassette roestvlekkig*Opgedragen aan president ir. J. Mirland bij gelegenheid van zijn veertig-jarig dienstjubileum. En hommage à monsieur J. Mirland, président, à l'occasion de son jubilé de 40 années de service | Euro 25,00 |
| 583726 | SMIDT, J.T. DE, STRUBBE, E.I., ABELING, M.J., (RED.), Chronologische lijsten van de geëxtendeerde sententiën en procesbundels (dossiers) berustende in het archief van de Grote Raad van Mechelen. 2 dln. Z.p., z.u., 1966-71. (XXXVI) 647, (XXIV) 729 pp. ln. (Vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsch recht, 3, 21) *bibl.ex.*Dl 1: 1465-1504, Dl 2: 1504-1531 | Euro 50,00 |
| 586150 | SMISSAERT, H., (RED.), Nederland in den aanvang der twintigste eeuw. Geschetst in woord en beeld door verschillende schrijvers. Geïllustreerd met ruim 500 afbeeldingen. Leiden, Sijthoff, 1910. (VIII) 1037 pp. gebonden + illustraties. *rug beschadigd, platten iets vlekkig, papier lichte waterschade*Met bijdragen van o.a.: P.J. Blok, C.H. Peters, A. Polak | Euro 35,00 |
| 586191 | SMIT, F., Het oog van de wereld. Nederland in de gouden eeuw. Met 21 afbeeldingen.Breda, Ster, 1992. 334 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *datum op schutblad* | Euro 11,50 |
| 578325 | SMITH, H., The new Russians. New York, Avon, 1991. (XXXII) 734 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 601353 | SMITH, H., De Russen. Dagelijks leven in de Sovjet-Unie. Vertaling: M. de Kuyer-Snel. Amsterdam, Elsevier, 1977. 485 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag iets verkleurd* | Euro 12,50 |
| 588622 | SMITH, H., De Russen. Dagelijks leven in de Sovjet-Unie. Vertaling: M. de Kuyer-Snel. Amsterdam, Elsevier, 1977. 485 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 598982 | SMITH, P., The rise of industrial America. A people's history of the post-reconstruction era.New York, Penguin, 1984. (XVI) 965 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 590781 | SMULDERS, T, (RED.), Geschiedenis van Europa. Vertaald uit het Frans.Den Bosch, Malmberg, 1992. 384 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595476 | SNYDER, L.L., De oorlog. De geschiedenis van de jaren 1939-1945. Ingeleid door G.B.J. Hiltermann. Vertaling: C. Kila.Zwolle, Tijl, 1960. 571 pp. linnen + omslag. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig, plakbandsporen op schutblad* | Euro 12,50 |
| 597591 | SOBOUL, A., La révolution française. Nouvelle édition revue et augmentée du précis d'histoire de la révolution française. Avec un avant-propos de C. Mazauric et une bibliographie de l'oeuvre d' Albert Soboul par F. Brunel. Paris, Gallimard, 1982. 606 pp. paperback. Bibliografie. (Tel, 88) *rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 018118 | SOMMERVILLE, D., World war II day by day. New York, Barnes, 1989. 320 pp. linnen. Illustraties. *vlekjes op band* | Euro 12,50 |
| 599993 | SOREL, A., DUQUESNE, R., Agnès Sorel. 'La dame de Beaulté'. Monographie historique de la célèbre maîtresse du roi Charles VII. 1409-1450.Paris, Michel, z.j. 332 pp. halflinnen. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad en titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig, nieuw gebonden* | Euro 12,50 |
| 591875 | SOUDEN, D., The Victorian village. London, Collins, 1991. 160 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591923 | SPALDING, T.A., Federation and empire. A study in politics. London, Henry, 1896. (VIII) 340 pp. linnen. *ex libris, onopengesneden, binding schutbladen iets ingescheurd* | Euro 20,00 |
| 595938 | SPARTAKUSBRIEFE, Spartakusbriefe. Hrsg. vom Institut für Marxismus-Leninismus beim Zentralkomitee der Sozialistischen Einheitspartei Deutschlands.Berlin, Dietz, 1958. (XLIV) 476 pp. linnen. Beilage: Faksimiledruck des Spartacus-briefe nr. 12 | Euro 15,00 |
| 590570 | SPECHT, H., (HRSG.), Heimatkunde eines Grenzkreises. Nordhorn, Bentheimer Heimatverlag, 1934. 232 pp. geniet. Illustraties. (Das Bentheimer Land, 8) *rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 587047 | SPEER, A., FEST, J., Speer. Eine Biographie.Berlin, Fest, 1999 (2e). 539 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *rug omslag licht beschadigd, stempel op boekblok* | Euro 12,50 |
| 591873 | SPEER, A., FEST, J., Speer. Eine Biographie. Berlin, Fest, 1999 (2e). 539 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad, enkele penaantekeningen* | Euro 12,50 |
| 592122 | SPELBERG, E.D., Een radiogemeente. Brieven en beschouwingen. Onderzoek naar den godsdienstigen inhoud van brieven ontvangen voornamelijk naar aanleiding van de uitzending 'gesprekken met luisteraars' voor den vrijzinnigen protestantschen radio omroep van 1936 tot 1941. Amsterdam, Ploegsma, 1945. (XVI) 389 pp. halflinnen. *papier licht gebruind, band licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 582505 | SPERL, G., Der Machtwechsel. Östrerreichs politische Krise zu Beginn des 3. Jahrhunderts. Wien, Molden, 2000. 240 pp. gebonden + omslag. *tekst en foto op schutblad* | Euro 10,00 |
| 585563 | SPIELHAGEN, F., Hamer en aambeeld. Vert. 3 delen. Amsterdam, Roode bibliotheek, z.j. (IV) 252, (IV) 300, (IV) 264 pp. linnen. Illustraties. (B.O.O., 8, 9, 10, 11) | Euro 12,50 |
| 592187 | STAËL-HOLSTEIN, A.L.G., TUTEIN NOLTHENIUS, R.P.J., Wegbereiders. Mevrouw de Staël en hare ouders. Haarlem, Tjeenk Willink, 1927. (XII) 231 pp. linnen. Illustraties. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 004382 | STAËL-HOLSTEIN, A.L.G., Over Duitsland. Een journalistieke reis, 1803-1808. Geselecteerd, ingel. en vert.door N. van Maaren.Amsterdam, Contact, 1993. 220 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 596005 | STALIN, BASSECHES, N., Stalin. Uit het Duits vertaald door G. Grose.Amsterdam, Elsevier, 1951. (XII) 403 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 595926 | STALIN, DEUTSCHER, I., Stalin. Een politieke biografie. Vertaald uit het Engels door W. Gortzak. 2 delen.Hilversum, De Boer, 1963. 273, 269 pp. paperback. (Sterrenserie, 4, 5) *naam op schutblad*Deel 1: 1879-1924, Deel 2: 1925-1946 | Euro 12,50 |
| 599954 | STALIN, DEUTSCHER, I., Stalin. Een politieke biografie. Vertaald uit het Engels door W. Gortzak. 2 delen.Hilversum, De Boer, 1963. 273, 269 pp. paperback. (Sterrenserie, 4, 5) *naam op schutblad, papier gebruind, folie omslag laat los*Deel 1: 1879-1924, Deel 2: 1925-1946 | Euro 12,50 |
| 598830 | STALIN, DEUTSCHER, I., Stalin. Eine politische Biographie. Erste vollständige deutsche Ausgabe in zwei Bänden. Aus dem Englischen von A.W. Just und G. Strohm. Das neuaufgenommene Kapitel XV wurde von H. Maor übersetzt. 2 delen.Berlin, Olle, 1979. 367, 368-714 pp. paperback. Bibliografie.Deel 1: 1879-1933, Deel 2: 1934-1953 | Euro 15,00 |
| 599813 | STALIN, FISHMAN, J., HUTTON, J.B., Stalin's geheime leven. Geautoriseerde vertaling van C. Kars.Den Haag, Stok, z.j. 264 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd, enkele potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 595924 | STALIN, HYDE, H.M., Stalin. The history of a dictator.New York, Farrar, 1972. (XVI) 679 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 580963 | STALIN, JUST, A.W., Joseph Wissarionowitsch Dshugaschwili Stalin. Lübeck, Coleman, 1932 (4.-6.T). 47 pp. ingenaaid. (Colemans kleine Biographien, 12) A.W. Just war Berichterstatter der Kölnischen Zeitung in Moskau. Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 596006 | STALIN, RICHARDSON, R., The long shadow. Inside Stalin's family.London, Little, 1993. (XII) 308 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 590486 | STEEGH, A., Kleine monumentenatlas van Nederland. 666 nederzettingen in kaart getekend en beschreven. Zutphen, Walburg, 1976. 276 pp. ingenaaid. Illustraties. *band licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 594724 | STEELE, E.D., Irish land and British politics. Tenant-right and nationality 1865-1870.London, CUP, 1974. (X) 367 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *koffievlek op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 599930 | STEELE, J., Eternal Russia. Yeltsin, Gorbachev and the mirage of democracy.London, Faber, 1994. (XVIII) 427 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 591867 | STEENMEIJER, A.G., (RED.), Weerklank van Anne Frank. In samenwerking met O. Frank, H. van Praag, voorzitter van de Anne Frank Stichting. Amsterdam, Contact, 1970. 120 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 598826 | STEHKÄMPER, H., IRSFELD, F., WEGENER, G., Widerstand und Verfolgung in Köln 1933-1945. Ausstellung Historisches Archiv der Stadt Köln 8. Februar bis 28. April 1974.Köln, Historisches Archiv, 1974. 423 pp. paperback. Illustraties. *bovenzijde achterplat licht beschadigd*Andere bijdragen van o.a.: A.D. von den Brincken, E. Kleinertz, K. Bogumil | Euro 16,00 |
| 583771 | STEHOUWER, P.H.N.G., Etude sur Ops et Consus.Groningen, Wolters, 1956. (VIII) 117 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd, achterplat gevlekt* | Euro 15,00 |
| 571194 | STEIN, A., Die Stadt Halle an der Saale in Bildern aus ihrer geschichtlichen Vergangenheit dargestellt. Mit 8 Aquarellen und einem Bildnis des Verfassers. Halle an der Saale, Wort & Werk, 1996 (Nachdruck 1924). (VIII) 270 pp. gebonden. Portret. Illustraties. *naam op schutblad*Frakturschrift. Unveränderter Nachdruck der Ausgabe von 1924 des Verlages der Buchhandlung des Waisenhauses Halle an der Saale | Euro 15,00 |
| 596489 | STEIN, W., Kulturfahrplan. Die wichtigsten Daten der Kutlturgeschichte von Anbeginn bis heute.Berlin-Grunewald, Herbig, 1954 (46.-70. T). 1310 pp. linnen. *band licht verkleurd, papier gebruind* | Euro 15,00 |
| 596898 | STEINBACH, F., BRAUBACH, M., PETRI, F., WEISGERBER, L., (HRSG.), Aus Geschichte und Landeskunde. Forschungen und Darstellungen. Franz Steinbach zum 65. Geburtstag gewidmet von seinen Freunden und Schülern.Bonn, Röhrscheid, 1960. 795 pp. linnen. Portret. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: H. Beumann, F.L. Ganshof, W.J. Alberts, E. Ennen, H. Jedin | Euro 25,00 |
| 595022 | STEINBERG, I., Maria Spiridonova in strijd met tsaar en sowjet. Vertaald en bewerkt door T. Jelgersma.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1936. 294 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 597443 | STEININGER, R., SCHWAN, H., De bevrijding van Europa. Kleurenfoto's uit Amerikaanse archieven. Vertaling: J. Scheepbouwer.Haarlem, Van Dishoeck, 1980. 160 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582132 | STEINMETZ, R., Englands Anteil an der Trennung der Niederlande 1830. Ein Beitrag zur Entstehungsgeschichte des belgischen Staates.Haag, Nijhoff, 1930. (XII) 271 pp. ing. *onopengesn., bibl.st.* | Euro 20,00 |
| 601237 | STEIN-WILKESHUIS, M.W., Het kind in de Oudijslandse samenleving.Groningen, WN, 1970. (X) 112 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 587678 | STEIN-WILKESHUIS, M.W., Het kind in de Oudijslandse samenleving.Groningen, WN, 1970. (X) 112 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd, enkele vlekjes op band* | Euro 12,50 |
| 591924 | STEPHEN, KONING, DAVIDS, R.H.C., King Stephen 1135-1154. London, Longman, 1977 (2e). (XII) 162 pp. paperback. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 595165 | STERN, A., (ED.), Un procès 'ordinaire' en U.R.S.S. Le dr Stern devant ses juges. Traduit du russe par A. Chevalier. Paris, Gallimard, 1976. (IV) 338 pp. paperback. (Témoins) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 585990 | STEVEN, S., Operatie splinter-factor. De CIA en de koude oorlog 1948-1953. Vert. J. Noordermeer. Utrecht, Bruna, 1975. 238 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 586833 | STEVENSON, W., De verborgen oorlog. Vert. Amsterdams vertalers kollektief. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1977. 432 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 577114 | STEVENSON, W., De verborgen oorlog. Vertaling H. Ekels, L. Javingh, P. van Oers.Amsterdam, Amsterdam Boek, 1976. 432 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 592116 | STEVIN, SIMON, Het burgherlick leven. Herdrukt naar de eerste uitgaaf van 1590, ingeleid door A. Romein-Verschoor en G.S. Overdiep en met een voorwoord van C.G.N. de Vooys. Amsterdam, WB, 1939. 61 pp. gebonden. Portret. (Onze oude letteren) *band verkleurd, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 598632 | STIKKER, D.U., WESTERS, M.F., Mr. D.U. Stikker en de na-oorlogse reconstructie van het liberalisme in Nederland. Een zakenman in de politieke arena.Amsterdam, Bataafsche Leeuw, 1988. 312 pp. gebonden. Portret. | Euro 15,00 |
| 591317 | STIKKER, D.U., Memoires. Herinneringen uit de lange jaren waarin ik betrokken was bij de voortdurende wereldcrisis. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1966. (XII) 359 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Oorspronkelijke titel: Men of responsibility | Euro 11,50 |
| 595526 | STOBART, J.C., The grandeur that was Rome. A survey of Roman culture and civilisation.London, Sidgwick, 1912. (XXVIII) 352 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 579892 | STOELINGA, T.H.J., Russische revolutie en vredesverwachtingen in de Nederlandse pers maart 1917 - maart 1918. With a summary in English. Bussum, Van Dishoeck, 1967. 226 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 588854 | STÖGER, O., Diktatoren Propheten Priester...Wien, EV, 1959. 474 pp. linnen. lllustraties. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 16,00 |
| 588541 | STRACHEY, R., 'The cause'. A history of the women's movement in Great Britain. London, Bell, 1928. 429 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 586002 | STREET, S., (ED.), A remembered land. Recollections of life in the countryside 1880-1914. London, BCA, 1994. 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (A country diary book) | Euro 10,00 |
| 589522 | STRIEN-CHARDONNEAU, M. VAN, Le voyage de Hollande. Recits de voyageurs français dans les provinces-unies 1748-1795. Groningen, z.u., 1992. (VI) 364 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. | Euro 40,00 |
| 577217 | STRZELCZYKOWI, J., SIKORSKI, D.A., WYRWA, A.M., (RED.), Cognitioni gestorum. Studia z dziejów sredniowiecza dedykowane profesorowi Jerzemu Strzelczykowi. Poznan, Wydawnictwo DIG, 2006. 626 pp. gebonden. Portret. Illustraties. *naam op titelpagina*Met bijdragen van o.a.: K. Ilski, K. Polek, M. Dorna. Teksten in het Pools. Met opdracht | Euro 25,00 |
| 595797 | STUIJVENBERG, W. VAN, 5000 jaar dagelijks leven. De middeleeuwen. Redactionele medewerking S. Pejakovic, J. Jongma, J. Polderman.Amsterdam, Amsterdam Boek, 1975. 155 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595796 | STUIJVENBERG, W. VAN, 5000 jaar dagelijks leven. De negentiende eeuw. Redactionele medewerking S. Pejakovic, J. Jongma, W. van Dam.Amsterdam, Amsterdam Boek, 1976. 155 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591356 | STUIP, R.E.V., VELLEKOOP, C., (RED.), Andere structuren, andere heiligen. Het veranderende beeld van de heilige in de middeleeuwen.Utrecht, HES, 1983. 285 pp. paperback. Illustraties. (UBM, 2) Met bijdragen van o.a.: F.J.A. de Grijs, I. van t Spijker, A.M. Koldeweij | Euro 11,50 |
| 591349 | STUIP, R.E.V., VELLEKOOP, C., (RED.), Licht en donker in de middeleeuwen.Utrecht, HES, 1989. 202 pp. paperback. Illustraties. (UBM, 9) Met bijdragen van o.a.: H.W. Bodewiz, G. de Nie, H.A.J. Wegman | Euro 10,00 |
| 597971 | SUCHANOW, N.N., 1917. Tagebuch der Russischen Revolution. Ausgewählt, übertr. und hrsg. von N. Ehlert. Vorwort von I. Fetscher. Mit 35 Abbildungen auf Tafeln. München, Piper, 1967. 735 pp linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd, tekst op schutblad* | Euro 15,00 |
| 595195 | SULZBERGER, C.L., Geïllustreerde geschiedenis van de tweede wereldoorlog. Vertaling Algemeen vertaalbureau De Muiderkring.Utrecht, ECI, 1980. 606 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 576155 | SUMNER, B.H., Rusland heden en verleden. Vert. onder toezicht van T.J.G. Locher. Amsterdam, Meulenhoff, 1948. (VIII) 408 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591980 | SURINGAR, W.H., Redevoering over de gepastheid en noodzakelijkheid van een patronaat over de armen en de wijze waarop hetzelve behoort te worden uitgeoefend. Uitgesproken in de Eerste Algemeene Vergadering dier Vereeniging te Amsterdam, den 22 januarij 1842. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1842. (VI) 61 pp. ingenaaid + papieren omslag. *omslag deels los* | Euro 30,00 |
| 579434 | SUTTNER, B. VON, Briefe an einen Toten. Dresden, Pierson, 1905 (5e). (IV) 239 pp. halfleer. *naam op schutblad, rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 576819 | SUTTNER, B. VON, Der Kampf um die Vermeidung des Weltkriegs. Randglossen aus zwei Jahrzehnten zu den Zeitereignissen vor der Katastrophe. (1892-1900 und 1907-1914). Hrsg. von A.H. Fried. 2 dln. Zürich, Füssli, 1917. (XX) 628, (XVI) 630 pp. ingenaaid. Portret. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Deel 1: Von der Caprivischen Heeresvermehrung bis zum Transvaalkrieg, Deel 2: Von der zweiten Haager Konferenz bis zum Ausbruch des Weltkriegs.Frakturschrift | Euro 80,00 |
| 576820 | SUTTNER, B. VON, Memoiren. Mit drei Bildnissen der Verfasserin. Stuttgart, DVA, 1909. 553 pp. halfleer. Portret. *tekst op schutblad uit 1941, rug half los*Frakturschrift | Euro 30,00 |
| 599194 | SUYIN, H., De geschonden boom. Haarlem, Gottmer, 1967. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd, rug verkleurd* | Euro 8,50 |
| 599193 | SUYIN, H., A mortal flower. China: autobiography, history. London, Cape, 1966. 412 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587813 | SVOBODA, V., Genosse Agressor. Prag im August 1968. Wien, EV, 1968. 142 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 595163 | SZAMUELY, T., La tradition Russe. Traduit de l'anglais par A. Laurens. Avertissement de R. Conquest. Paris, Stock, 1976. 502 pp. paperback. (Monde ouvert) *omslag iets verkleurd* | Euro 11,50 |
| 591749 | SZWED, J.F., (ED.), Black America. New York, Basic, 1970. (XVI) 303 pp. linnen. Met bijdragen van o.a.: N. Hentoff, S.W. Mintz, T.S. Szasz | Euro 10,00 |
| 597456 | TAAL, G., Liberalen en radicalen in Nederland, 1872-1901.Den Haag, Nijhoff, 1980. (XII) 617 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd, stempel op schutblad* | Euro 25,00 |
| 583561 | TAAL, G., Liberalen en radicalen in Nederland, 1872-1901.Den Haag, Nijhoff, 1980. (VIII) 617 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd*Sommaire en français | Euro 25,00 |
| 581869 | TAAL, G., Liberalen en radicalen in Nederland, 1872-1901.Den Haag, Nijhoff, 1980. (XII) 617 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd, aantekeningen op stellingen, boekblok en stellingen licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 591436 | TAAL, G., Liberalen en radicalen in Nederland, 1872-1901.Den Haag, Nijhoff, 1980. (VIII) 617 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd*Sommaire en français | Euro 25,00 |
| 591735 | TACITUS, NELSON, H.L.W., P. Cornelii Taciti historiarum libri qui supersunt. Tekst met inleiding, afbeeldingen, kaarten en registers. Amsterdam, Paris, 1950. (XII) 327 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag beschadigd, enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 600482 | TADAMA, R.W., Geschiedenis van het veemgerigt en van het latere Duitsche rijks-kamergerigt, in hunne betrekking tot Nederland.Leiden, Brill, 1857. (X) 272 pp. halflinnen. (Nieuwe reeks van werken van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden, 10) *nieuw gebonden, ex libris* | Euro 30,00 |
| 592970 | TAK, P.L., THYS, W., De kroniek van P.L. Tak. Brandpunt van Nederlandse cultuur in de jaren negentig van de vorige eeuw. Amsterdam, WB, 1956. 361 pp. linnen. Biblografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 599994 | TALLEYRAND, C.M. DE, ORIEUX, J., Talleyrand ou le sphinx incompris.Paris, Flammarion, 1970. 858 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, enige potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 582084 | TAMSE, C.A., Nederland en België in Europa (1859-1871). De zelfstandigheidspolitiek van twee kleine staten.Den Haag, Nijhoff, 1973. (X) 381 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 569778 | TAYLOR, A.J.P., Op tijd voor het front. Het begin van de Eerste Wereldoorlog.Leiden, Sijthoff, 1971. 127 pp. linnen. Illustraties. (Deze eeuw) | Euro 10,00 |
| 591743 | TEITLER, H.C., Notarii en exceptores. Een onderzoek naar de rol en betekenis van notarii en exceptores in dienst van overheid en kerk in de Romeinse keizertijd (tot circa 450 A.D.) (with a summary in Enlgish). Utrecht, HES, 1983. (X) 379 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 006931 | TEMPEL, J. VAN DEN, Nederland in Londen. Ervaringen en beschouwingen. Haarlem, Tjeenk Willink, 1946. 255 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587113 | TERKEL, S., 'De goede oorlog'. Een verzameling herinneringen aan de tweede wereldoorlog. Vertaling.H.J. Tromp.Utrecht, Veen, 1985. 382 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 599678 | TERKEL, S., 'De goede oorlog'. Een verzameling herinneringen aan de tweede wereldoorlog. Vertaling: T.H.J. Tromp.Utrecht, Veen, 1985. 382 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 006438 | THEUNISZ, J., De Nederlandse oostkolonisatie. Meer in het bizonder die in Brandenburg in de 17e eeuw tjdens de regering van den groten keurvorst. Z.p., Hamer, 1943. 215 pp. halflinnen. Illustraties. (Studiereeks der Germaansche werkgemeenschap Nederland, 1) | Euro 12,50 |
| 571641 | THIERS, L.A., Histoire du consulat et de l'empire. 20 delen.Leizpig, Meline, Dürr, 1845-1862. Met 10 gegraveerde portretten. halfleer. Illustraties. *bibliotheekexemplaren; bovenzijde ruggen van delen 2 en 13 licht beschadigd*Delen 1 t/m 11 uitgegeven bij Meline, Delen 12 t/m 20 bij Dürr | Euro 95,00 |
| 578974 | THIERS, L.A., Histoire du consulat et de l'empire. 6 delen. Bruxelles, Meline, 1845-62. halfleer. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig*Groot formaat | Euro 65,00 |
| 592168 | THIRY, J., Les débuts de la seconde restauration. Avec 2 carts. Paris, Berger, 1947. (VI) 298 pp ingenaaid. Bibliografie. *omslag beschadigd en verkleurd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591507 | THOMAS, C., Britain and Ireland in early christian times ad 400-800. London, Thames, 1971. 144 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Library of medieval civilization) *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 594603 | THOMAS, H., Armed truce. The beginnings of the cold war 1945-46.New York, Atheneum, 1987. (XVIII) 667 pp. halflinnen + omslag. *omslag en achterplat waterschade* | Euro 12,50 |
| 597261 | THOMAS, H., Geschichte der Welt. Aus dem Englischen übertragen von Ulrich und Ursel Bracher.Stuttgart, DVA, 1984. 799 pp. gebonden. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 582128 | THORBECKE, J.R., BRANDT-VAN DER VEEN, J., (RED.), Het Thorbecke-archief 1798-1872. 3 delen.Utrecht, Kemink, Groningen, Wolters, 1955-67. (XVIII) 443, (VIII) 543, (VIII) 602 pp. ingenaaid. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, vierde serie, 3, 6, 8) *omslag en rug deel 1 gebruind en licht beschadigd, enkele penaantekeninge en markeerstiftstrepen*Deel 1: 1798-1820, Deel 2: 1820-1825, Deel 3: 1825-1830 | Euro 35,00 |
| 586836 | THORBECKE, J.R., BRANDT-VAN DER VEEN, J., (RED.), Het Thorbecke-archief 1798-1872. 3 dln.Utrecht, Kemink, Groningen, Wolters, 1955-67. (XVIII) 443, (VIII) 543, (VIII) 602 pp. ingenaaid. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, vierde serie, 3, 7, 8) *omslag deel 1 gebruind en licht beschadigd*Dl 1: 1798-1820, Dl 2: 1820-1825, Dl 3: 1825-1830 | Euro 35,00 |
| 599818 | THORBECKE, J.R., KOSSMANN, E.H., Thorbecke en het historisme. Amsterdam, NHUM, 1982. 31-71 pp. paperback. (Mededelingen van de afdeling letterkunde, 45, 2) | Euro 10,00 |
| 581861 | THORBECKE, J.R., VERKADE, W., Thorbecke als oost-Nederlands patriot. Der Achtundvierziger Thorbecke in der Tradition des ost-niederlaendischen Patriotismus.Zutphen, Walburg, 1974. 328 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (GHR, 4) *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 595959 | THORBECKE, J.R., WIT, C.H.E. DE, Thorbecke en de wording van de Nederlandse natie. Thorbecke, staatsman en historicus. Mr. J.R. Thorbecke. Historische schetsen. Nijmegen, SUN, 1980. 373 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 153) | Euro 11,50 |
| 592074 | THORBECKE, J.R., WIT, C.H.E. DE, Thorbecke en de wording van de Nederlandse natie. Thorbecke, staatsman en historicus. Mr. J.R. Thorbecke. Historische schetsen. Nijmegen, SUN, 1980. 373 pp. gebonden. (Sunschrift, 153) *band geplastificeerd* | Euro 12,50 |
| 592811 | THORBECKE, J.R., WIT, C.H.E. DE, Thorbecke en de wording van de Nederlandse natie. Thorbecke, staatsman en historicus. Mr. J.R. Thorbecke. Historische schetsen. Nijmegen, SUN, 1980. 373 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 153) | Euro 11,50 |
| 595859 | THORBECKE, J.R., Parlementaire redevoeringen. 2 delen in 1 band. Deventer, Ter Gunne, 1856-59. (XVI) 274, (XVI) 352 pp. halflinnen. *enkele pagina's los, rug op kneep zwak* | Euro 75,00 |
| 581569 | TIBERIUS, TAEGER, F., Tiberius Gracchus. Untersuchungen zur römischen Geschichte und Quellenkunde.Stuttgart, Kohlhammer, 1928. (VIII) 152 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 586143 | TIJN, J. VAN, Meester op het floret. Bezorgd en ingeleid door C. van Esterik. Met een nawoord van H.J.A. Hofland. Z.p., Balans, 2001. 342 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 594870 | TIMM, A., Studien zur Siedlungs- und Agrargeschichte Mitteldeutschlands. Köln, Böhlau, 1956. 177 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 592125 | TINDAL, H., SCHEFFER, H.J., Henry Tindal. Een ongewoon heer met ongewone besognes. Bussum, Van Dishoeck, 1976. 397 pp. linnen. Illustraties. Apart notenboekje achterin bijgevoegd | Euro 11,50 |
| 592722 | TOLAND, J., Adolf Hitler. Het einde van een mythe. Vertaling T. Jelgersma, P. van Dijk, N. Kuipers.Utrecht, Bruna, 1977.1096 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 574613 | TOLAND, J., De slag in de Ardennen. Hilters laatste offensief rond Bastogne. Vertaling J. van Beers. Baarn, Hollandia, 1966 (10e). 300 pp. haflinnen. Illustraties. *nieuw gebonden* | Euro 10,00 |
| 594643 | TOORN, M.C. VAN DEN, Wij melden U den nieuwen tijd. Een beschouwing van het woordgebruik van de Nederlandse nationaal-socialisten. 's-Gravenhage, Sdu, 1991. (VIII) 412 pp. ingenaaid. Illustraties. (Aan het woord, 6) | Euro 16,00 |
| 586008 | TOPHOVEN, R., GSG 9. Kommando gegen Terrorismus. Koblenz, Bernard, 1985 (e). 124 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 592026 | TOURTCHINE, J.F., L'Europe impériale et royale. Dictionnaire généalogique des descendances masculines et féminines des maisons d'Europe depuis le XVIIIe siècle. Volume 1. Les maisons souveraines régnantes de nos jours.Paris, UNAL, 1977. 351 pp. linnen. Illustraties. | Euro 50,00 |
| 592167 | TOURZEL, MADAME DE, Mémoires de madame la duchesse de Tourzel gouvernante des enfants de France de 1789 a1795. Édition présentée par J. Chalon. Notes établies par C. de Angulo. Paris, Mercure de France, 1986. 500 pp. ingenaaid. (Le temps retrouvé) *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 601144 | TOUTAIN, J., L'économie antique.Paris, Renaissance du livre, 1927. (XXVI) 439 pp. halfleer. Bibliografie. (L'évolution de l'humanité, 20) *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 591365 | TREASE, G., De huurlingen. Avontuur en hartstocht van de condottieri. Vertaling: E.A.M. Scheltema-Vriesendorp.Bussum, Van Dishoeck, 1974. 272 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 601312 | TREITSCHKE, H. VON, PUFKUS, C.A., Heinrich von Treitschke. Een studie over politieke apriorismen in de geschiedschrijving.Assen, Van Gorcum, 1944. 248 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, papier gebruind, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 007535 | TREITSCHKE, H. VON, SCHIEMANN, T., Heinrich vonTreitschkes Lehr- und Wanderjahre 1834-1867. Erzählt von T. Schiemann. München, Oldenbourg, 1898 (2e). (X) 291 pp. linnen. Portret. (Historische Bibliothek, 1) *voorplat iets gevlekt*Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 585991 | TREPPER, L., Die Wahrheit. Autobiographie. Mit 24 Bildseiten und zahlreichen Dokumenten im Anhang. Aus dem Franz. übertr. von E. Heimann, W. Thaler u.a.München, Kindler, 1975. 440 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 586050 | TREVELYAN, G.M., English social history. A survey of six centuries. Chaucer to Queen Victoria. London, Longmans, 1946 (2e). (XII) 628 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, rug bovenzijde licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 588296 | TREVELYAN, G.M., History of England. With maps. A new and enlarged edition.London, Longmans, 1947 (3e). (XXII) 756 pp. linnen. Illustraties.*boekblok roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 595897 | TREVELYAN, G.M., History of England. With maps. A new and enlarged edition.London, Longmans, 1929 (7e). (XX) 723 pp. linnen. Illustraties.*naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 586052 | TREVELYAN, G.M., Illustrated English social history. 4 delen. Harmondsworth, Penguin, 1964. 328, 341, 330, 294 pp. paperback + cassette. Illustraties. *cassette licht beschadigd*Deel 1: Chaucer's England and the early Tudors. With 180 illustrations, Deel 2: The age of Shakespeare and the Stuart period. With 139 illustrations, Deel 3: The eighteenth century. With 147 illustrations, Deel 4: The nineteenth century. With 153 illustrations. All illustrations selected by R.C. Wright | Euro 17,50 |
| 580231 | TROELS-LUND, T.F., Himmelsbild und Weltanschauung im Wandel der Zeiten. Autorisierte, vom Verfasser durchgesehene Übersetrzung von L. Bloch. Leipzig, Teubner, 1900. (VI) 286 pp. linnen. *naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 12,50 |
| 589993 | TROELSTRA, P.J., BAKKER, P., (RED.), Troelstra's heengaan. Stemmen en stemmingen uit eigen en anderen kring na het verscheiden en de begrafenis van mr. P.J. Troelstra.Amtserdam, AP, 1930. 80 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, omslag en schutbladen roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 594893 | TROELSTRA, P.J., HUETING, E., JONG EDZ., F. DE, NEY, R., Ik moet, het is mijn roeping. Een politieke biografie van Pieter Jelles Troelstra. Amsterdam, Bakker, 1981. 223 pp. paperback. Illustraties. (Contact tijdsdocumenten) | Euro 10,00 |
| 585444 | TROELSTRA, P.J., HUETING, E., JONG EDZ., F. DE, NEIJ, R., Troelstra en het model van de nieuwe staat.Assen, Van Gorcum, 1980. (X) 288 pp. paperback. Illustraties. (SHS, 7) | Euro 10,00 |
| 591666 | TROELSTRA, P.J., HUETING, E., JONG EDZ., F. DE, NEIJ, R., Troelstra en het model van de nieuwe staat.Assen, Van Gorcum, 1980. (X) 288 pp. paperback. Illustraties. (SHS, 7) | Euro 10,00 |
| 585582 | TROELSTRA, P.J., Pieter Jelles Troelstra. Een keuze uit zijn geschriften samengesteld door E. Vermeer. Amsterdam, AP, 1960. 174 pp. linnen. Illustraties. (ABC, 105) *voorplat iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 599955 | TROELSTRA, P.J., Troelstra de ziener. Keur uit het journalistieke werk verzameld en toegelicht door H.B. Wiardi Beckman.Amsterdam, Querido, 193. 335 pp. linnen. *rug en platten licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 585405 | TROELSTRA, P.J., Troelstra de ziener. Keur uit het journalistieke werk verzameld en toegelicht door H.B. Wiardi Beckman.Amsterdam, Querido, 1937 (2e). 335 pp. linnen. *rug verkleurd | Euro 15,00 |
| 571756 | TROELSTRA, P.J., Troelstra-oord. Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van de opening van 't Troelstra-oord op den Vrijenberg te Beekbergen 13 augustus 1927. Amsterdam, Vooruitgang, 1927. 109 pp. halfleer. *rug verkleurd*Kop verguld, gemarmerde schutbladen. Voorwoord door S.de la Bella jr. Met bijdragen van o.a.: Jan A. van Zutphen, J.F.A. Ankersmit, Henri Polak. Dit gedenkboek is vervaardigd door drukkerij 'Vooruitgang' in 1000 genummerde exemplaren. Bandstempel en initialen van Fré Cohen. Houtsneden van Johan van Hell, Penteekening van W.A. van de Walle. Dit is no 254 | Euro 100,00 |
| 591866 | TROLLOPE, J., (ED.), The country habit. An anthology. Introduced. London, BCA, 1993. 224 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599927 | TROMBLEY, S., Draaiboek voor de dood. Uit het Engels vertaald door P. Janssens en P. Syrier.Amsterdam, Forum, 1993. 343 pp. paperback. Illustraties.Blik achter de schermen van de doodstraf-industrie | Euro 10,00 |
| 579132 | TROTSKY, L., Geschiedenis der Russische revolutie. Geïllustreerd. Vertaald door J. Valkhoff. 5 delen. Amsterdam, Querido, 1936. 284, 262, 298, 262, 351 pp. halflinnen. Portret. Illustraties.Deel 1-2: Februari-revolutie, Deel 3-5: October-revolutie | Euro 50,00 |
| 583472 | TSCHUMI, O., Urgeschichte der Schweiz. Mit 6 Abbildungen im Text und 20 Tafeln. Frauenfeld, Huber, z.j. (Nachdr. 1926). 192 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Die Schweiz im deutschen Geistesleben. Die illustrierte Reihe, 5)Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 586923 | TUCHMAN, B.W., A distant mirror. The calamitous 14th century. New York, Ballantine, 1979. (XX) 677 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597179 | TUCHMAN, B.W., Het eerste saluutschot. De Amerikaanse vrijheidsstrijd en de Republiek. Vertaling: R. van Essen en T. van Son.Houten, De Haan, 1991. 365 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 594566 | TUCHMAN, B.W., The march of folly. From Troy to Vietnam. New York, Ballantine, 1985. (XVI) 447 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,50 |
| 591438 | TUCHMAN, B.W., De trotse toren. Een portet van de wereld in de jaren 1890-1914. Vertaling van J.F. Kliphuis.Utrecht, Ambo, 1966. 678 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en met tape aan band geplakt, achterin enkele bladen licht beschadigd, naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 591445 | TUCHMAN, B.W., De trotse toren. Een portet van de wereld in de jaren 1890-1914. Vertaling van J.F. Kliphuis.Utrecht, Ambo, 1966. 678 pp. linnen. Illustraties. *band licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 591457 | TUCKER, R.C., The soviet political mind. Stalinism and post-Stalin changes.London, Allen, 1972 (2e herz.). (XIV) 306 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 591937 | TULLY, A., Berlijn in vlammen. April-mei 1945. Geautoriseerde vertaling R.F. Herman.Amsterdam, Van Holkema, 1963. 294 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592671 | TURQUAN, J., AURIAC, J. D', Monsieur comte de Provence.Paris, Émile-Paul, 1928. 346 pp. linnen. Illustraties. (Les frères de Louis XVI)Louis-Stanislas-Xavier, comte de Provence | Euro 15,00 |
| 578806 | TUSSENBROEK, O., Gedenkboek samengesteld bij het 150 jarig bestaan van de N.V. J.P. Wyers' industrie- en handelsonderneming. Amsterdam, z.u., 1947. 260 pp. linnen. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig, band licht verkleurd*Fransche vertaling door C. Crisafulli pp. 201-229. Engelsche vert. door J.S. Berrington pp. 231-257 | Euro 25,00 |
| 592797 | TWEN/TABOE, Twen/taboe.Amsterdam, Van der Velden, 1981. paperback. IllustratiesIntegrale heruitgave. Oorspronkelijke paginering | Euro 11,50 |
| 595473 | UIJTERSCHOUT, I.L., Beknopt overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen uit de Nederlandsche krijgsgeschiedenis van 1568 tot heden. Met platen en schetsen.Kampen, Stads boek- en courantdrukkerij, 1935. 488 (60) pp. linnen. Illustraties. *band en boekblok licht roestvlekkig | Euro 25,00 |
| 599919 | ULAM, A.B., Expansion and coexistence. Soviet foreign policy 1917-73.New York, Holt, 1974 (2e). (VIII) 797 pp. paperback. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 014769 | ULLMANN, K., Schlesien-Lexikon für alle, die Schlesien lieben. 318 Abbildungen darunter 59 Zeichnungen von E. Kobbe-von Kennel. Würzburg, Kraft, 1992 (6e herz.). 352 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 599886 | ULLMANN, K., Schlesien-Lexikon. Geografie. Geschichte. Kultur. 318 Abbildungen darunter 59 Zeichnungen von E. Kobbe-von Kennel. Augsburg, Bechtermünz, 1996 (2e) . 352 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599843 | UMAR, E., Burka & Blahniks. Manifest van een dertiger.Amsterdam, Archipel, 2004. 157 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 581953 | UNGER, W.S., OORD, A. VAN DEN, W.S. Unger (1889-1963). Een eigengereid economisch historicus. 's-Gravenhage, z.u., 1996. 128 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 600544 | UREN, P.E., (RED.), Canadian Slavonic papers. Revue canadienne des slavistes. Volume X, 4: Czechoslovakia 1968.Toronto, UP, 1968. (IV) 409-597 pp. ingenaaid. *omslag licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: G. Skilling, J.M. Kirschbaum, A. Bromke | Euro 10,00 |
| 599937 | URQUHART, R.E., De slag om Arnhem. Met medewerking van W. Greatorex. Met een woord vooraf van C.G. Matser. Vertaling: J.F. en H.L.J. Kliphuis.Leiden, Sijthoff, 1958. 239 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, schutbladen gebruind* | Euro 10,00 |
| 015420 | URQUHART, R.E., De slag om Arnhem. Met medewerking van W. Greatorex. Met een woord vooraf van C.G. Matser. Vertaling: J.F. en H.L.J. Kliphuis.Leiden, Sijthoff, 1958 (2e). 239 pp. linnen. Illustraties. *boekblok iets roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 578448 | VALK. W., Tsjechoslowakije. Het hartje van Europa. Amsterdam, Van Campen, 1947. 323 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 591484 | VALKENBURG, R., Wedloop met de dood. Een serie verhalen uit de Tweede Wereldoorlog opgetekend. Dordrecht, Van den Tol, 1974 (3e). 277 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586108 | VALKHOFF, P., Ontmoetingen tussen Nederland en Frankrijk. Nagelaten opstellen ingel. en uitg. door B.M. Boerebach en M. Valkhoff. Verlucht met acht illustraties. 's-Gravenhage, Leopold, 1943. (IV) 256 pp. half linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 592162 | VALMY-BAYSSE, J., La curieuse aventure des boulevards extérieurs (1786-1950). Paris, Michel, 1950. 522 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, enkele kleurpotloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 000794 | VANDERHALLEN, B., Noord-Nederlandse historische tijdschriften (1833-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1980. (XLIV) 356 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 31) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 578145 | VANES, F.R., De internationale gouden standaard. Een onderzoek naar de oorzaken van zijn verval in de tussenoorlogse periode.Antwerpen, Standaard, 1951. (VIII) 484 pp. ingenaaid. Bibliografie. (ESB, 29) *band licht verkleurd, naam op schutblad, band licht beschadigd, enkele potloodaantekeningen* | Euro 15,00 |
| 600191 | VEER, B. VAN DER, Grepen uit een kwart eeuw tv in Nederland. Of: 7781 mooie avonden. Met een voorwoord van N. Scheepmaker.Utrecht, Spectrum, 1976. 185 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600198 | VEER, P. VAN 'T, 10 jaar vrede. Nationaal gedenkboek. Onder auspiciën van Nationaal Comité Viering Bevrijdingsdag 5 Mei 1955.Amsterdam, Bezige Bij, 1955. 111 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht geschaafd*Met bijdragen van W. Drees, J. Zijlstra, W.J.M.A. Asselbergs, D.U. Stikker | Euro 10,00 |
| 585359 | VELDE, C.A. VAN DER, De A.N.D.B. Een overzicht van zijn ontstaan, zijne ontwikkeling en zijne beteekenis. Uitgegeven door den Algemenen Nederlandschen Diamantbewerkersbond. Amsterdam, z.u., 1925. (VIII) 784 pp. linnen. Illustraties. *binding iets los* | Euro 50,00 |
| 583706 | VEN, D.J. VAN DER, Ons eigen volk in het feestelijk jaar.Kampen, Kok, z.j. (IV) 279 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 591531 | VENEMA, A., Kleine oorlog. 's-Gravenhage, Sdu, 1990. 260 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 592203 | VENNIK, R., Handleiding voor stamboomonderzoek. Rotterdam, Donker, 1987. 141 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* | Euro 9,00 |
| 598994 | VERBEEK, H., Groen logboek. Een kroniek van twaalf jaar Europese politiek 1982-1993. Persoonlijke en politieke notities.Aalsmeer, DABAR, 1993.240 pp. paperback. Illustraties.Geschreven opdrachten aan auteur op schutblad | Euro 12,50 |
| 585424 | VERBERNE, L.G.J., De Nederlandsche arbeidersbeweging in de negentiende eeuw.Amsterdam, Van Kampen, 1940. 192 pp. halflinnen. *band iets verkleurd* | Euro 7,50 |
| 577687 | VERCRUYSSE, C., Westvlaamse tijdschriften 1850-1960. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1967. (IV) 277 pp. halflinnen. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 5) *bibliotheekexemplaar* | Euro 40,00 |
| 597584 | VERDENHALVEN, F., (RED.), Namensänderungen ehemals preussischer Gemeinden von 1850 bis 1942 (mit Nachträgen bis 1950). Ein Schlüssel zu den Umbenennungen, Eingemeindungen und Zusammenschlüssen von Stadt- und Landgemeinden während eines Jahrhunderts. Vornehmlich unter Benützung amtlichen Materials. Neustadt an der Aisch, Degener, 1999 (Nachdruck. 139 pp. gebonden. *naam op schutblad, band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 595305 | VERHEUL, K., Het mooiste van alle dingen. Romeinse essays.Amstrdm, Querido, 1994. 216 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 599841 | VERKIJK, D., Van pantservuist tot pantservest. Zestig jaar (on)journalistieke ervaringen.Niewegijn, Aspekt, 1997. 448 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 592119 | VERKUIL, D., Een positieve grondhouding. De gechiedenis van het CDA. ´s-Gravenhage, Sdu, 1992 307 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 012814 | VERNADSKY, G., A history of Russia. New Haven, YUP, 1951 (3e herz.). (X) 533 pp. linnen. Illustraties. *rug en voorplat gevlekt, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 600251 | VERVAECK, S., (RED.), Bibliografie van de geschiedenis van België. Bibliographie de l'histoire de Belgique. 1831-1865Leuven, Nauwelaerts, 1965. 303 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Interuniversitair centrum voor hedendaagse geschiedenis. Bijdragen, 37) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd en gevlekt, scheurtje in blad 3/4* | Euro 15,00 |
| 596899 | VERWEY, G., Geschiedenis van Nederland. Levensverhaal van zijn bevolking. 3 delen.Amsterdam, Elsevier, 1987. 362, 303, 397 pp. linnen. Illustraties.Deel 1: Wording van een land, Deel 2: Groei van een republiek, Deel 3: Ontstaan van een dynastieke democratie | Euro 30,00 |
| 591413 | VERWEY, G., Geschiedenis van Nederland. Levensverhaal van zijn bevolking. Ingeleid door I. Schöffer.Amsterdam, Elsevier, 1976. 1085 pp. linnen + omslag. Illustraties. (EHB) *omslag licht beschadigd*Met opdracht van auteur | Euro 16,00 |
| 585690 | VERWEY-JONKER, H., Er moet een vrouw in. Herinneringen in een kentering van de tijd. Amsterdam, AP, 1988. 272 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 587416 | VERWEY-JONKER, H., Er moet een vrouw in. Herinneringen in een kentering van de tijd. Amsterdam, AP, 1988. 272 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 586005 | VICTORIA, KONINGIN, WEINTRAUB, S., Queen Victoria. Eine Biographie. Aus dem Am. von C. Broermann und W. Schmaltz. Solothurn, Benziger, 1994 (3e). 578 pp. gebonden + omslag. | Euro 17,50 |
| 591904 | VICTORIA, KONINGIN, WEINTRAUB, S., Queen Victoria. Eine Biographie. Aus dem Amerikanischen von C. Broermann und W. Schmaltz. Düsseldorf, Benziger, 1987. 577 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 590780 | VIDAL-NAQUET, P., BERTIN, J., Historischer Bild-Atlas. Daten & Fakten der Weltgeschichte. Aus dem Französischen übers. von G. Baumann, W. Clerc-Erle, H. Otto u.a.München, Orbis, 1991. 352 pp. gebonden. Illustraties.Aktualisierte Sonderausgabe | Euro 15,00 |
| 570834 | VISSER, E., Götter und Kulte im ptolemäïschen Alexandrien. Amsterdam, NHUM, 1938. (VIII) 130 pp. linnen. (AHB, 5) *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 591532 | VISSER, F, De schakel. Een documentaire uit de Tweede Wereldoorlog. Een selectie authentieke verhalen van Nederlandse Engelandvaarders, aan de hand van dagboeken, rapporten, breiven en uitgebreide persoonlijke interviews. Baarn, Stok, 1976. 431 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Forum boekerij) *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 585580 | VISSER, L. DE, Herinneringen uit mijn leven. Amsterdam, Pegasus, 1939. 179 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 9,00 |
| 585413 | VLERK, D. VAN DER, GRANDIA, J., De arbeider-wethouder Dries van der Vlerk. Een leven van dienst aan de gemeenschap.Amsterdam, IISG, 1990. 376 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 580537 | VLIEGEN, W.H., De dageraad der volksbevrijding. Schetsen en tafereelen uit de socialistische beweging in Nederland. Met 26 en 30 portretten. Die onze kracht ontwaken deed. Geschiedenis der Sociaaldemocratische Arbeiderspartij in Nederland gedurende de eerste 25 jaren van haar bestaan (vervolg op 'De dageraad der volksbevrijding'). 5 delen. Amsterdam, Ontwikkeling, 1921 (2e)-1938. linnen. Illustraties. *ex libris*Deel 1-2: De dageraad der volksbevrijding, Deel 3-5: Die onze kracht ontwaken deed (vervolg op De dageraad der volksbevrijding) | Euro 75,00 |
| 580125 | VLIEGEN, W.H., Het kapitalisme in Nederland. Een sociaal-ekonomische studie. Rotterdam, Wakker, 1906. (VIII) 198 pp. linnen. (Sociale bibliotheek, 7) *stempel op schutblad* | Euro 11,50 |
| 585381 | VLIEGEN, W.H., Klanken van strijd. Artikelen en schetsen bijeengegaard uit de geschriften van W.H. Vliegen ter herinnering aan zijn 25-jarige deelname aan de socialistische beweging 9 sept. 1883 - 9 sept. 1908. Amsterdam, S.D.A.P., 1908. (VIII) 189 pp. linnen. Portret. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 585414 | VLIEGEN, W.H., Over oorsprong, geschiedenis en hedendaagsche stand der socialistische beweging. Populaire voordrachten.Amsterdam, AP, 1931. 252 pp. linnen. *rug beschadigd, naam op schutblad*De in dit boek opgenomen voordrachten werden gehouden voor de Vereeniging van arbeiders radio amateurs (V.A.R.A.) te Hilversum | Euro 12,50 |
| 585437 | VLIEGEN, W.H., Van woord tot daad. Bijdrage voor de oplossing van het vraagstuk der werkloosheid in Nederland. Amsterdam, AP, 1934. 24 pp. geniet. | Euro 7,00 |
| 599940 | VLIST, H. VAN DER, Die dag in september... Dagboek september 1944 - mei 1945.Bussum, Van Holkema, 1975. 182 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag iets verkleurd* | Euro 10,00 |
| 585415 | VOERMAN, G., De meridiaan van Moskou. De CPN en de communistische internationale 1919-1930.Amsterdam, Veen, 2001. 664 pp. paperback. Bibiografie. | Euro 17,50 |
| 007142 | VOGELSANG, R., Geschichte der Stadt Bielefeld. Band 1: Von den Anfängen bis zur Mitte des 19. Jahrhunderts. Bielefeld, Winkel, 1980 (1.-2.T). 384 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 007522 | VOGELSBERGER, H.A., Die letzten Zaren. Rußland auf dem Weg zur Revolution. München, Bechtle, 1998. 361 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 583435 | VOGT, H., Schuld oder Verhängnis? Zwölf Fragen an Deutschlands jüngste Vergangenheit. Sonderdrück für den Hessischen Minister für Erziehung und Volksbildung. Frankfurt a.M., Diesterweg, 1961. (IV) 251 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 587674 | VOGT, W., Een leven met radio.Apeldoorn, Semper Agendo, z.j. 237 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 9,00 |
| 575719 | VOLCK, H., STRUNK, R., Der Traum vom Tode. Das phantastische Leben des berühmten deutschen Weltreporters Herbert Volck. Berlin, Holle, 1938. 360 pp. ingenaaid + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 595502 | VOLMULLER, H.W.J., (RED.), Nijhoff's geschiedenislexicon Nederland en België. Samengesteld in samenwerking met de redactie van De Grote Oosthoek. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1981. (VI) 655 pp. linnen. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 583588 | VOLMULLER, H.W.J., (RED.), Nijhoff's geschiedenislexicon Nederland en België. Samengesteld in samenwerking met de redactie van De Grote Oosthoek. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1981. (VI) 655 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 585844 | VOLMULLER, H.W.J., (RED.), Nijhoff's geschiedenislexicon Nederland en België. Samengesteld in samenwerking met de redactie van De Grote Oosthoek. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1981. (VI) 655 pp. linnen. Illustraties. | Euro 22,50 |
| 586913 | VOLMULLER, H.W.J., (RED.), Nijhoff's geschiedenislexicon Nederland en België. Samengesteld in samenwerking met de redactie van De Grote Oosthoek. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1981. (VI) 655 pp. linnen. Illustraties. | Euro 22,50 |
| 595714 | VONDELING, J., Eranos.Groningen, Wolters, 1961. (VIII) 269 pp. paperback. (HS), 17 | Euro 12,50 |
| 582496 | VOORT, H., (HRSG.), 100 Jahre Landkreis Grafschaft Bentheim 1885-1985.Bad Bentheim, Heimatverein der Grafschaft Bentheim, 1985. 368 pp. linnen. Illustraties. (Das Bentheimer Land, 108)Met bijdragen van o.a.: K. Sievert, W. Hagerott, W. van Beesten | Euro 20,00 |
| 585579 | VORRINK, K., HULST, H. VAN, Koos Vorrink. Zijn leven in beeld. Met bijschriften. Voorwoord door E. Vermeer. Amsterdam, Partij van de Arbeid, 1956. 72 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 597337 | VORRINK, K., WIEDIJK, C.H., Koos Vorrink. Gezindheid, veralgemening, integratie. Een biografische studie (1891-1940). With a summary in English. Mit einer deutschen Zusammenfassung.Goningen, WN, 1986. 545 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 580997 | VORSTERMAN VAN OYEN, A.A., MUELEN, J.C. VAN DER, HONIG, G.J., (RED.), Jaarboek van den Nederlandschen adel. 6 delen. 's-Gravenhage, Oisterwijk, Genealogisch-heraldisch archief, 1888-1894. linnen. Illustraties. *(oude) penaantekeningen, deel 1 rug licht beschadigd, deel 3 randen platten licht verkleurd, deel 4-5 boekblok gevlekt, deel 5 los in de band*Met chromolitho's. 1892-1893 in één band | Euro 175,00 |
| 597808 | VOS VAN STEENWIJK, A.T. BARON DE, Het heilige geboorterecht mijns vaders en van mij. 2 delen.Z.p., z.u., z.j. 152, 272 pp. ingenaaid. *omslagen vlekkig*Omslag en titelpagina vermelden: Niet in den handel | Euro 30,00 |
| 591529 | VOS, R., Niet voor publicatie. De legale Nederlandse pers tijdens de Duitse bezetting. Amsterdam, Sijthoff, 1988. 592 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 600069 | VOSLENSKY, M.S., Nomenklatura. Die herrschende Klasse der Sowjetunion. Studienausgabe. Aus dem Russischen von E. Neuhoff. Die Übertragung der Gedichte besorgte der Autor.Wien, Molden, 1980 (3e). 550 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 594780 | VRANKRIJKER, A.C.J. DE, Onze anarchisten en utopisten rond 1900.Bussum, Van Dishoeck, 1972. 168 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,50 |
| 585578 | VREEMAN, R., Zonder rood geen paars. Kanttekeningen van een sociaal-democraat.Amsterdam, Mets, 1995. 205 pp. paperback. *potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 591530 | VRIES, L. DE, PAAPE, A.H., VRIES, H. DE, De jaren '40-'45. Een documentaire over bezet Nederland samengesteld uit de collectie van het Rijksinstituut voor Oorlogsdoucmentatie. Los bijgevoegd: tekstbegeleiding. Amsterdam, Bezige Bij, z.j. 256 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 589517 | VRIES, P. DE, LUYKX, T., (RED.), Historische W.P. encyclopedie. 3 delen. Amsterdam, Elsevier, 1957-59. 679, 758, 718 pp. linnen. Illustraties. *ruggen eerste twee delen verkleurd, bibliotheeksticker op schutbladen* | Euro 50,00 |
| 586057 | VULSMA, R.F., (RED.), Gens Nostra. Maandblad der Nederlandsche genealogische Vereniging. Jaargang 32. Bijgebonden: Mededelingen 1977 Bijlagen 23 t/m 40.Amsterdam, NGV, 1977. (IV) 374, (IV) 60 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586059 | VULSMA, R.F., (RED.), Gens Nostra. Maandblad der Nederlandsche genealogische Vereniging. Jaargang 35. Bijgebonden: Mededelingen 1980 Bijlagen 58 t/m 65.Amsterdam, NGV, 1980. (IV) 408, (IV) 55 pp. linnen. Illustraties. *pagina 1 licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 600834 | WAALDIJK, M.L., Het Amerika der vrouw. Sekse en geschiedenis van maatschappelijk werk in Nederland en de Verenigde Staten. (A new world for women, gender and history of social work in the Netherlands and in the United States).Groningen, WN, 1996. 343 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 592785 | WACHER, J., The coming of Rome.London, BCA, 1979. (XIV) 193 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Britain before the conquest) | Euro 11,50 |
| 000790 | WACHTER, L. DE, Rerpertorium van de Vlaamse gouwen en gemeenten (Heemkundige dokumentatie 1800-1940). 6 delen. Antwerpen,Sikkel, 1942-1957. halflinnen. *bibliotheekexemplaar*Deel 1: Algemeen gedeelte en gewesten, Deel 2: Gemeenten A-G, Deel 3: Gemeenten H-S, Deel 4: Gemeenten T-Z. Register, Deel 5: (Heemkundige dokumentatie 1940-1950) Algemeen gedeelte en gewesten. Gemeenten A-B, Deel 6: (Heemkundige dokumentatie 1940-1950). Gemeenten C-Z. Register | Euro 375,00 |
| 599732 | WADDELL, H., Vaganten in de middeleeuwen. Vertaald door J.H.W. Bouwman.Utrecht, Spectrum, 1986. 320 pp. paperback. (Aula, 139) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 600800 | WADDELL, H., Vaganten in de middeleeuwen. Vertaald door J.H.W. Bouwman.Utrecht, Spectrum, 1986. 320 pp. paperback. (Aula, 139) *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 569419 | WAGENVOORT, H., Imperium. Studiën over het 'mana'-begrip in zede en taal der Romeinen. Amsterdam, Paris, 1941. (IV) 202 pp. halflinnen. *rug licht vlekkig, naam uit schutblad geknipt, schutblad roestvlekkig, kromming in band* | Euro 10,00 |
| 587532 | WAGENVOORT, H., Imperium. Studiën over het 'mana'-begrip in zede en taal der Romeinen. Amsterdam, Paris, 1941. (IV) 202 pp. half linnen. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 570124 | WAGENVOORT, H., Studies in Roman literature, culture and religion. Leiden, Brill, 1956. (VIII) 316 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *rug verkleurd, naam op schutblad*This volume was offered by the pupils of Wagenvoort on the occasion of his 70th birthday. It contains merely a section from his opera minora | Euro 12,50 |
| 591353 | WALEY, D., Later medieval Europe. From saint Louis to Luther.London, Longmans, 1968 (3e). (XII) 306 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd, hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 12,50 |
| 597620 | WALLACE, R., Het oude Rusland. Bloeiperioden der mensheid. Vert. Amsterdam, Parool, 1967. 182 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 012350 | WALLENSTEIN, A. VON, SCHULZ, H., Wallenstein und die Zeit des dreißigjährigen Krieges. Mit 164 Abbildungen, darunter vier farbigen Kunstbeilagen. Bielefeld, Velhagen, 1912 (2e). (IV) 143 pp. ingenaaid. Illustraties. (Monographien zur Weltgeschichte, 3) *voorplat licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 596716 | WALLER, G., Kidnap. The story of the Lindbergh case.New York, Dial, 1961 (3e). (VIII) 597 pp. linnen. Illustraties.*rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 580962 | WALTER (WALTER ULBRICHT), 'Kriegsschauplatz Innerdeutschland'. Strassbourg, Prométhée, 1938. 93 pp. geniet. *rug licht beschadigd, naam op schutblad, omslag smoezelig*Exiluitgave | Euro 60,00 |
| 591880 | WALVIN, J., Victorian values. A companion to the Granada television series. London, Deutsch, 1987. (XII) 171 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586642 | WANSINK, D.J., Het socialisme op de tweesprong. De geboorte van de S.D.A.P.Haarlem, Tjeenk Willink, 1939. (VIII) 231 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, omslag beduimeld, rug geplastificeerd* | Euro 10,00 |
| 586003 | WARFIELD, WALLIS, BIRMINGHAM, S., Duchess. The story of Wallis Warfield Windsor. Boston, Little, 1981. (VIII) 344 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 588904 | WARING, G.E., (RED.), Report on the social statistics of cities, compiled. 2 delen.Washington, Goverment printing office, 1886-87. (VI) 915, (VI) 843 pp. linnen. (Tenth census of the United States, 18,19) *bibliotheekstickers op ruggen, deel 1 blad 591-592 los*Deel 1: The New England and the middle states, Deel 2: The southern and the western states. With numerous maps | Euro 135,00 |
| 598273 | WARMBRUNN, W., De Nederlanders onder Duitse bezetting 1940-1945. Vertaling P.G. Rijser.Amsterdam, Becht, 1964. (X) 320 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 599759 | WATERBOLK, E.H., Verspreide opstellen. Aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen.Amsterdam, Bakker, z.j. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 601276 | WATERBOLK, E.H., Verspreide opstellen. Aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen.Amsterdam, Bakker, z.j. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595171 | WATERBOLK, E.H., Verspreide opstellen. Aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen.Amsterdam, Bakker, z.j. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591374 | WATERBOLK, E.H., Verspreide opstellen. Aangeboden aan de schrijver bij zijn aftreden als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen.Amsterdam, Bakker, z.j. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *scheurtje in omslag* | Euro 12,50 |
| 007288 | WATTÉ, J., Brabantsche tijdschriften (1921-1960). a. Brabantse folklore. b. Jaarboeken van Diest en gedenkschriften van Halle. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1973. (XVIII) 371 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 17) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 579054 | WEBB, S., WEBB, B., A constitution for the socialist commonwealth of Great Britain. London, Longmans, 1920. (XVIII) 364 pp. linnen. *ex libris, rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 585459 | WEBB, S., WEBB, B., Dertig jaren 1890-1920. Eene voortzetting van 'de geschiedenis van het Britsche vakvereenigingswezen'. Vertaald en van verklarende aanteekeningen voorzien door H. Polak.Amsterdam, Ontwikkeling, 1924. 328 pp. linnen. *vlek op band* | Euro 8,50 |
| 576782 | WEBB, S., WEBB, B., Geschiedenis van het Britsche vakvereenigingweezen. Naschrift P.L. Tak. Z.p., z.u., z.p. 447 pp. linnen. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 570195 | WEBB, S., WEBB, B., The history of trade unionism. London, Longmans, 1896 (2e). (XVI) 558 pp. linnen. Bibliografie. *enkele (kleur)potloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 578470 | WEBB, S., WEBB, B., Soviet communism: a new civilisation.London, Longmans, 1947 (3e). (LII) 1007 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, papier iets gebruind* | Euro 14,00 |
| 601170 | WEBB, S., WEBB, B., Soviet communism: a new civilisation. In one volume.London, Longmans, 1947 (5e). (LII) 1007 pp. linnen. *papier licht gebruind* | Euro 13,00 |
| 576403 | WEBB, S., WEBB, B., Soviet communism: a new civilisation. In one volume.London, Longmans, 1944 (3e). (LII) 1007 pp. linnen. *band licht beschadigd, boekblok licht gevlekt, naam op schutblad, papier iets gebruind* | Euro 13,00 |
| 576781 | WEBB, S., WEBB, B., Theorie en practijk van het Britsche vakvereenigingswezen. Vert. van H. Polak. 2 delen in 1 band.Rotterdam, Wakker, z.j. 844 pp. halflinnen. *rug en platten iets gevlekt, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 572367 | WEBB, S., WEBB, B., The truth about Russia. With an essay on the Webbs by Bernard Shaw. London, Longmans, z.j. 79 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 8,50 |
| 569978 | WEBB, S., WEBB, B., Het verval der kapitalistische beschaving. Vert. en van aantekeningen voorzien door H. Polak.Amsterdam, Querido, 1924. 222 pp. ingenaaid. *zonder omslag, onopengesneden* | Euro 10,00 |
| 579055 | WEBB, S., Socialism in England. With an introductory chapter. London, Sonnenschein, 1908 (5e). (XXII) 136 pp. linnen. *ex libris, papier gebruind, band licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 578250 | WEBER, H.G., GOMBAULT, C.F.J., PERRELS, J.W., Gedenkboek 100 jaar politiewerk in Nederland 1830-1930. Samengesteld door politieautoriteiten. Amsterdam, z.u., z.j. 168 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug geplastificeerd, enigszins los in de band*Andere bijdragen van o.a.: W.F. Hesselink, H.J. Haring, M. ten Haaf | Euro 25,00 |
| 591560 | WEDGWOOD, C.V., History and hope. Essays on history and the English civil war.New York, Dutton, 1989. 506 pp. halflinnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 587374 | WEERLEE, D. VAN, Wat de provo's willen. Amsterdam, Bezige Bij, 1966 (2e). 39 pp. paperback. (Kwadraatpamflet, 29) | Euro 7,00 |
| 599696 | WEIGHT, R., Patriots. National identity in Britain 1940-2000.London, Macmillan, 2002. (XIV) 866 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 591541 | WEINREB, F., GILTAY VETH, D., LEEUW, A.J. VAN DER, Rapport door het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie uitgebracht aan de minister van justitie inzake de activiteiten van drs. F. Weinreb gedurende de jaren 1940-1945, in het licht van nadere gegevens bezien. 2 delen.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1976. (XLII) 853, (XII) 855-1683 pp. linnen. | Euro 25,00 |
| 568322 | WEISENBORN, G., (Hrsg.), Der lautlose Aufstand. Bericht über die Widerstandsbwegung des deutschen Volkes 1933-1945. Hamburg, Rowohlt, 1953. 348 pp. linnen. Das vorliegende Werk entstand u.a. nach dem Material von Ricarda Huch. An der Textredaktion waren beteiligt Walter Hammer, Guntram Prüfer und Weisenborn | Euro 20,00 |
| 594931 | WEIZSÄCKER, R. VON, DARCHINGER, J., Richard von Weizsäcker. Porträt einer Präsidentschaft. Herausgegeben von F. Pflüger. Düsseldorf, Econ, 1993. 207 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 572859 | WEIZSÄCKER, R. VON, Richard von Weizsäcker im Gespräch mit Gunter Hofmann und Werner A. Perger. Gütersloh, Bertelsmann, 1992. 184 pp. gebonden + omslag. | Euro 10,00 |
| 596695 | WEIZSÄCKER, R. VON, Vier Zeiten. Erinnerungen.Berlin, Siedler, 1997. 480 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beduimeld*50 Jahre Bundesrepublik in der Erinnrung ihrer Gestalter. Einmalige Jubiläumsausgbe | Euro 16,00 |
| 587613 | WEIZSÄCKER, R. VON, Vier Zeiten. Erinnerungen.Berlin, Siedler, 1999 (2e). 480 pp. gebonden + omslag. Illustraties.50 Jahre Bundesrepublik in der Erinnrung ihrer Gestalter. Einmalige Jubiläumsausgbe | Euro 16,00 |
| 585537 | WELCKER, J.M., Heren en arbeiders in de vroege Nederlandse arbeidersbeweging 1870-1914. Amsterdam, Van Gennep, 1978. (XIV) 681 pp. paperback. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 3) *rug licht verkleurd*English summary | Euro 15,00 |
| 594304 | WELCKER, J.M., Heren en arbeiders in de vroege Nederlandse arbeidersbeweging 1870-1914. Amsterdam, Van Gennep, 1978. (XIV) 681 pp. paperback. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 3) *deukje onderzijde rug*English summary | Euro 15,00 |
| 586911 | WELDEREN RENGERS, T.M.T. VAN, WIERSMA, J.P., Th. M. Th. van Welderen baron Rengers. Een groot Nederlander. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1955. (X) 243 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag licht geschaafd* | Euro 12,50 |
| 592120 | WELDEREN RENGERS, T.M.T. VAN, WIERSMA, J.P., Th. M. Th. van Welderen baron Rengers. Een groot Nederlander. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1955. (X) 243 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 586230 | WELLING, G.M., The prize of neutrality. Trade relations between Amsterdam and North America 1771-1817. A study in computational history.Groningen, z.u., 1998. (VI) (X) 261 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 14,00 |
| 594805 | WELLS, H.G., Die Geschichte unserer Welt. Mit 59 historischen Karten und 53 teils mehrfarbigen Abbildungen. Sonderausgabe. Die autorisierte deutsche Übersetzung wurde von O. Mandl herausgegeben. Die Übersetzung besorgten O. Mandl, H.M. Reiff und E. Redtenbacher.Berlin, Zsolnay, 1932. 396 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 595708 | WELSKOPF, E.C., Probleme der Musse im alten Hellas.Berlin, Rütten & Loening, 1962. 320 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 592195 | WENNEKES, W., Gouden handel. De eerste Nederlanders overzee, en wat zij daar haalden. Amsterdam, Atlas, 1996. 472 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 597625 | WERKMAN, E., KEIZER, M. DE, SETTEN, G.J. VAN, Dat kan ons niet gebeuren. Het dagelijks leven in de Tweede Wereldoorlog. Amsterdam, Bezige Bij, 1980. 192 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 591358 | WERNER, E., Pauperes Christi. Studien zu sozial-religiösen Bewegungen im Zeitalter des Reformpapsttums.Leipzig, Koehler, 1956. 226 pp. linnen. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 578657 | WERNER, H.M., Verhandelingen op gebied van geschiedenis en kunst. Met platen.Arnhem, Quint, 1926. 168 pp. ingenaaid. Illustraties. *iets los in de band*Gedrukt in 100 genummerde en geteekende exemplaren. Dit is nummer 70. | Euro 20,00 |
| 598026 | WES, M.A., Verslagen verleden. Over geschiedenis en oudheid.Amsterdam, WU, 1980. 235 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, enige potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 601008 | WESSELING, H.L., Oorlog lost nooit iets op. Opstellen over Europese geschiedenis.Amsterdam, Bakker, 1993. 345 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586183 | WESSELING, H.L., Vele ideeën over Frankrijk. Opstellen over geschiedenis en cultuur. Amsterdam, Bakker, 1987. 363 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen, ex libris* | Euro 7,50 |
| 592192 | WESTREENEN, W.H.J. VAN, Journaal van W.H.J. baron van Westreenen van zijn reizen naar Londen, Cambridge en Oxford in de jaren 1834 en 1835. Uitgegeven en van aantekeningen voorzien door D. van Velden. 's-Gravenhage, Meermanno-Westreenianum, 1972. 86 pp. linnen. Ilustraties. | Euro 12,50 |
| 018389 | WESTWOOD,J.N., Endurance and endeavour. Russian history 1812-1986. Oxford, UP, 1987 (3e). (XIV) 551 pp. paperback. Bibliografie. (The short Oxford history of the modern world) | Euro 16,00 |
| 595881 | WHETTEN, L.L., The Canal War: four-power conflict in the Middle East.Cambridge, MIT, 1974. (XII) 520 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Studies in communism, revisionism, and revolution, 20) *omslag licht beschadigd, binding achterin iets beschadigd* | Euro 15,00 |
| 591724 | WHITAKER, J., Diana v. Charles.London, Penguin, 1993. (XVIII) 237 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591725 | WHITAKER, J., Diana versus Charles. Vert. M. van Gelder. Amsterdam, Luitingh, 1993. 223 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591882 | WHITE, R.J., (ED.), The conservative tradition. London, Adam, 1964 (2e). (XX) 256 pp. linnen + omslag. (BPTS) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 585427 | WIARDI BECKMAN, H.B., WIJNE, J.S., Stuuf Wiardi Beckman. Patriciër en sociaal-democraat.Amsterdam, Rap, 1987. 172 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 8,50 |
| 596888 | WIERINGA, F., (RED.), Republiek tussen vorsten. Oranje. Opstand. Vrijheid. Geloof.Zutphen, Walburg, 1984. 184 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: W.P. Blockmans, J.I. Israel, H.L. Zwitser | Euro 12,50 |
| 600953 | WIERINGA, F., (RED.), Republiek tussen vorsten. Oranje. Opstand. Vrijheid. Geloof.Zutphen, Walburg, 1984. 184 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: W.P. Blockmans, J.I. Israel, H.L. Zwitser | Euro 12,50 |
| 586253 | WIERSMA, D., Moord en sensatie in de negentiende eeuw. Woord vooraf van J.M. van Bemmelen. Leiden, Sijthoff, 1969. 180 pp. paperback. *potloodstrepen*Verschenen t.g.v. de 70-verjaardag van de auteur op 16 mei 1969 | Euro 7,00 |
| 587440 | WIESENTHAL, S., AMERONGEN, M. VAN, De samenzweringen tegen Simon Wiesenthal.Amsterdam, AP, 1976. 163 pp. paperback. *stempel op titelpagina* | Euro 7,00 |
| 595519 | WIESENTHAL, S., SIJES, B.A., BLUMENTHAL, N., ADLER, H.G., Essays über Naziverbrechen Simon Wiesenthal gewidmet.Amsterdam, Wiesenthal Fonds, 1973. 295 pp. linnen. Portret.Andere bijdragen van o.a.: L.C. Mazirel, J. Baumann, H. Pross | Euro 10,00 |
| 599444 | WIESENTHAL, S., Moordenaars onder ons. Uit de dossiers van Simon Wiesenthal. Bewerkt door J. Wechsberg. Vert. uit het Engels door M. Gerritsen en L. Knuvelder. Amsterdam, Elsevier, 1967. 368 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, envelop met krantenknipsels achterin geplakt* | Euro 10,00 |
| 595288 | WIESENTHAL, S., Moordenaars onder ons. Uit de dossiers van Simon Wiesenthal. Bewerkt door J. Wechsberg. Vert. uit het Engels door M. Gerritsen en L. Knuvelder. Amsterdam, Elsevier, 1967. 368 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591537 | WIESENTHAL, S., Moordenaars onder ons. Uit de dossiers van Simon Wiesenthal. Bewerkt door J. Wechsberg. Vert. uit het Engels door M. Gerritsen en L. Knuvelder. Amsterdam, Elsevier, 1967. 368 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 585422 | WIESSING, H.P.L., Bewegend portret. Levensherinneringen.Amsterdam, Moussault, 1960. 536 pp. paperback. Portret. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 9,00 |
| 585421 | WIESSING, H.P.L., Bewegend portret. Levensherinneringen.Amsterdam, Moussault, 1960. 536 pp. linnen. Portret. *band licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 586254 | WIJK, F.W. VAN, De republiek en Amerika 1776-1782. Leiden, Brill, 1921. (XXXVIII) 211 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar* | Euro 12,50 |
| 592191 | WIJN, J.W., Het beleg van Haarlem. Amsterdam, Van Kampen, 1943 (2e). 211 pp. halflinnen. Illustraties (Patria, 28) | Euro 10,00 |
| 587309 | WIJNKOOP, D., KOEJEMANS, A.J., David Wijnkoop. Een mens in de strijd voor het socialisme.Amsterdam, Moussault, 1967. 314 pp. gebonden + omslag. Portret. *schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 585426 | WIJNKOOP, D., RITTER, P.H., Over Wijnkoop.Baarn, Hollandia, z.j. 47 pp. ingenaaid. (Radicale figuren) *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 596804 | WILDE, J.A. DE, SMEENK, C., Het volk ten baat. De geschiedenis van de A.R.-partij.Groningen, Haan, 1949. 776 pp. linnen. Illustraties. *onderzijde rug en achterplat gedeukt* | Euro 20,00 |
| 592121 | WILHELMINA, BOOY, T., De levensavond van koningin Wihlemina. Ede, Zomer, 1980 (2e). 287 pp. linnen + omslag. Portret. | Euro 10,00 |
| 599123 | WILHELMINA, FASSEUR, C., Wilhelmina. De jonge koningin.Z.P., Balans, 1998 (3e). 647 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591676 | WILHELMINA, FASSEUR, C., Wilhelmina. De jonge koningin.Z.P., Balans, 1998. 647 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 592126 | WILHELMINA, Eenzaam maar niet alleen. Amsterdam, Ten Have, 1959 (2e). 451 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 588678 | WILHELMUS, Ons oude Wilhelmus. Den Haag, Stok, 1948. linnen. Illustraties. *schutbladen deels gebruind*Deze gelimiteerde uitgave is geschied ter gelegenheid van het Gouden Regeringsjubileum van Hare Majesteit koningin Wilhelmina in het jaar 1948. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan Hare Majesteit de koningin. De druk werd verzorgd door de N.V. De Zuidhollandsche Boek- en Handelsdrukkerij te 's-Gravenage en het bindwerk door de N.V. Boekbinderij v.h. firma C.H.F. Wöhrmann & Zonen te Zutphen. Als papier werd gebezigd zwaar houtvrij natuurkunstdruk. Afgredrukt werden 2500 exemplaren. Dit exemplaar draagt het nummer 131 | Euro 25,00 |
| 586292 | WILLEM ALEXANDER, RUBINSTEIN, R., Alexander. Een impressie van de kroonprins bij zijn achttiende verjaardag. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1985. 88 pp. ingenaaid. Ilustraties. | Euro 7,00 |
| 592197 | WILLEM GEORGE FREDERIK, GINKEL, J.P. VAN, Het leven van Willem George Frederik prince van Orange. Met plaaten. Zaltbommel, EB, 1967 (Reprint 1802). (XXVI) 336 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 586231 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, BLOK, P.J., Willem de Eerste. Prins van Oranje. Geillustreerd onder toezicht van N. Beets. 2 dln.Amsterdam, Meulenhoff, 1919-20. (XIV) 253, 271 pp. linnen. Illustraties. (NHB, 11) *ex libris, deel 1 pp. 249-252 verkeerd ingebonden (tussen pp. 244 en 245)* | Euro 25,00 |
| 596537 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, SCHELVEN, A.A. VAN, Willem van Oranje. Een boek ter gedachtenis van idealen en teleurstellingen.Amsterdam, Ten Have, 1943 (2e). (VIII) 288 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 587275 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, SCHELVEN, A.A. VAN, Willem van Oranje. Een boek ter gedachtenis van idealen en teleurstellingen.Amsterdam, Ten Have, 1948 (4e). (VIII) 304 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *rug licht beschadigd, omslag verschoten* | Euro 10,00 |
| 592190 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, Brieven. Uitgekozen en toegelicht door M.W. Jurriaanse in modern Nederlandsch weergegeven door C. Serrurier. Met een woord ter begeleiding door N. Japikse. Middelburg Den Boer, 1933. 200 pp. linnen. Portret. *rug licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 597567 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, Verantwoordinge, verklaaringhe en de waerschowinghe mitsgaders eene hertgrondighe begheerte des edelen, lancmoedighen ende hooghgeboren princen van Oraengien. Naar de eerste drukken van 1568 opnieuw uitgegeven en ingeleid door M.G. Schenk, met een voorwoord van A.A. van Schelven en portret van den prins naar de gravure van Hendrick Goltzius. Amsterdam, WB, 1933. 155 pp. halflinnen. Portret. *tekst op schutblad*Uit het bezit van J.D. Domela Nieuwenhuis Nyegaard | Euro 12,50 |
| 597566 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, Verantwoordinge, verklaaringhe en de waerschowinghe mitsgaders eene hertgrondighe begheerte des edelen, lancmoedighen ende hooghgeboren princen van Oraengien. Naar de eerste drukken van 1568 opnieuw uitgegeven en ingeleid door M.G. Schenk, met een voorwoord van A.A. van Schelven en portret van den prins naar de gravure van Hendrick Goltzius. Amsterdam, WB, 1933. 155 pp. halflinnen. Portret. *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 595176 | WILLEM I PRINS VAN ORANJE, Verantwoordinge, verklaaringhe en de waerschowinghe mitsgaders eene hertgrondighe begheerte des edelen, lancmoedighen ende hooghgeboren princen van Oraengien. Naar de eerste drukken van 1568 opnieuw uitgegeven en ingeleid door M.G. Schenk, met een voorwoord van A.A. van Schelven en portret van den prins naar de gravure van Hendrick Goltzius. Amsterdam, WB, 1933. 155 pp. halflinnen. Portret. | Euro 12,50 |
| 591087 | WILLEM II KONING, BOSSCHA, J., Veranderingen en bijvoegselen der tweede uitgave van het leven van Willem den Tweede koning der Nederlanden en groothertog van Luxemburg. Beschreven door Johannes Bosscha. Amsterdam, C.M. van Gogh, 1854. Gelithografeerd portret van Willem II. halfleer. 54 pp. *papier licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 586232 | WILLEM II PRINS VAN ORANJE, EYSTEN, J., Het leven van prins Willem II (1626-1650). Geillustreerd onder toezicht van N. Beets.Amsterdam, Meulenhoff, 1916. 201 pp. linnen. Illustraties. (NHB, 10) | Euro 15,00 |
| 586905 | WILLEM II PRINS VAN ORANJE, KERNKAMP, G.W., Prins Willem II. Amsterdam, Van Kampen, 1943. 205 pp. half linnen + omslag. Illustraties. (Patria, 33) *omslag beschadigd* | Euro 7,00 |
| 575723 | WILLEM II VAN DUITSLAND, BUCHNER, M., Kaiser Wilhelm II., seine Weltanschauung und die deutschen Katholiken. Leipzig, Koehler, 1929. 203 pp. linnen. *boekblok licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 583055 | WILLEM II VAN DUITSLAND, Erinnerungen an Korfu. Berlin, De Gruyter, 1924. 144 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd*Mit 3 Karten | Euro 50,00 |
| 007585 | WILLS, J.E., 1688. Een jaar in de wereldgeschiedenis. Vertaald door T. Davids. Amsterdam, Ambo, 2001. 355 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 594854 | WILSON, E., The thirties. From notebooks and diaries of the period. Edited with an introduction by L. Edel.New York, Farrar, 1980. (XXXII) 753 pp. linnen + omslag. Illustraties. *schutblad licht beschadigd en verkleurd* | Euro 15,00 |
| 591750 | WILSON, E., The thirties. From notebooks and diaries of the period. Edited with an introduction by L. Edel. New York, Farrar, 1980. (XXXII) 753 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 586004 | WILSON, H., The relevance of British socialism. London, Weidenfeld, 1964. (X) 115 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 8,00 |
| 596720 | WILSON, T. WOODROW, SCHULTE NORDHOLT, J.W., Woodrow Wilson. Een leven voor de wereldvrede.Amsterdam, Meulenhoff, 1990. 448 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 583477 | WINDLER, H., Reinach BL. Beiträge zur Heimatkunde einer jungen Stadt. Liestal, Kantonale Drucksachen- und Materialzentrale, 1975. 302 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 575825 | WINDTHORST, L., HÜSGEN, E., Ludwig Windthorst. Mit 154 Illustrationen und 2 Beilagen. Köln, Bachem, 1907 (2.T). (XVI) 477 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band licht beduimeld, rug licht beschadigd, stempel op titelpagina*Frakturschrift | Euro 40,00 |
| 592194 | WINKEL-RAUWS, H., Nederlandsch-Engelsche samenwerking in de Spaansche wateren 1625-1627.Amsterdam, NHUM, 1946. (X) 206 pp. linnen. Dissertatie. Illustraties. *niew gebonden* | Euro 15,00 |
| 572015 | WINKEL-RAUWS, H., Wel en wee van het geslacht Rauws. Zutphen, Walburg, 1979. 304 pp. linnen Illustraties. (KNGGW, 5) | Euro 30,00 |
| 601011 | WINKLER PRINS REDACTIE, Kleine historische encyclopedie.Amsterdam, Elsevier, 1979. 432 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 586006 | WINTERBOTHAM, F.W., The ultra secret. London, Weidenfeld, 1976 (5e). (XIV) 199 pp. gebonden + omslag. | Euro 10,00 |
| 582706 | WINTERFELD, L. VON, Dortmunds Stellung in der Hanse. Lübeck, Selbstverlag des Vereins, 1932. 88 pp. ingenaaid. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 23) *bibliotheekstempel*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 009757 | WINTERTON, P., Report on Russia. London, Cresset, 1945. (VIII) 138 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 596556 | WIRTH, A., Volkstum und Weltmacht in der Geschichte.München, Bruckmann, 1901. (VIII) 236 pp. linnen. *papier hier en daar lichtjes roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 010473 | WITBOEK, Documenten over de laatste faze van de Duitsch-Poolse crisis. Getrouwe en onverkorte geautoriseerde vertaling. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1939. 78 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 586725 | WITHUIS, J., Opoffering en heroiek. De mentale wereld van een communistische vrouwenorganisatie in naoorlogs Nederland, 1946-1976.Meppel, Boom, 1990. 447 pp. paperback. Illustraties. *vouwtje in omslag*English summary | Euro 12,50 |
| 599894 | WITT, J. DE, JAPIKSE, N., Johan de Witt. Geïllustreerd onder toezicht van den schrijver. Amsterdam, Meulenhoff, 1928 (2e herz.). 358 pp. linnen. Portret. Illustraties. (NHB, 9) *band verkleurd, naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 586829 | WITT, J. DE, JAPIKSE, N., Johan de Witt. Geïllustreerd onder toezicht van den schrijver. Amsterdam, Meulenhoff, 1928 (2e herz.). 358 pp. half linnen. Portret. Illustraties. (NHB, 9) *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 582708 | WITTE, H., Besiedlung des Ostens und Hanse. München, Duncker, 1914. 53 pp. ingenaaid. (Pfingstblätter des hansischen Gechichtsvereins, 10) *bibliotheekstempel, onopengesneden*Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 594850 | WITTENBERG, H.W., (HRSG.), Meyers Handbuch der Geschichte. Band 1: Lexikon der historischen Persönlichkeiten. Hrsg. von den Fachredaktionen des Bibliographischen Instituts. Bearbeitet. Mit 1012 Abbildungen im Text.Mannheim, BI, 1968. 739 pp. linnen + omslag. Illustraties. *vlek op rug, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 581016 | WITTERT VAN HOOGLAND, E.B.F.F., Portret-album van den Nederlandschen adel. De portretten uit het Nederland's adelsboek met biografische aanteekeningen. Den Haag, Van Stockum, 1937. 119 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd, ex libris* | Euro 30,00 |
| 020980 | WITTRAM, R., Russia and Europe. With 84 illustrations, 8 in colour. Transl. from the German by P. and H. Doran. London, Thames, 1973. 180 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 577689 | WOEBCKEN, C., Das Land der Friesen und seine Geschichte. Mit 9 Bildern und 6 Karten. Oldenburg i.O., Schwartz, 1932. (IV) 319 pp. linnen. Illustraties. Frakturschrift | Euro 75,00 |
| 578572 | WOLCHIK, S.L., Czechoslovakia in transition: politics, economics and society. London, Pinter, 1991. (X) 390 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 585474 | WOLF, HANNA, Ausgewählte Reden und Aufsätze. Berlin, Dietz, 1979. 439 pp. linnen. *stempel op schutblad, band licht beduimeld* | Euro 10,00 |
| 578427 | WOLF, M., Im Zeichen von Sonne und Mond. Von der Frankfurter Münzscheiderei zum Weltunternehmen Degussa AG.Frankfurt a.M., Degussa AG, 1993. 340 pp. ingenaaid. Illustraties. *onderzijde rug licht beschadigd.* | Euro 15,00 |
| 585498 | WOLFF, S. DE, En toch...! Driekwart eeuw socialisme in vogelvlucht.Amsterdam, Ruys, 1951. 237 pp. linnen. Illustraties. *band licht beduimeld* | Euro 10,00 |
| 595295 | WOLFF, S. DE, Van eerstelingen tot late oogst. Opstellen met een inl. van J.W. Matthijsen.Amsterdam, AP, 1948. 249 pp. ingenaaid. Portret. *omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 585594 | WOLFF, S. DE, Van eerstelingen tot late oogst. Opstellen met een inl. van J.W. Matthijsen.Amsterdam, AP, 1948. 249 pp. halfleer. Portret. *papier iets gebruind, nieuw gebonden* | Euro 11,50 |
| 585492 | WOLFF, S. DE, Van eerstelingen tot late oogst. Opstellen met een inl. van J.W. Matthijsen.Amsterdam, AP, 1948. 249 pp. ingenaaid. Portret. *papier iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 585456 | WOLFF, S. DE, Voor het land van belofte. Een terugblik op mijn leven.Nijmegen, SUN, 1978 (Herdruk 1954). 300 pp. paperback. (Reprint, 32) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 579051 | WOLFF, S. DE, Voor het land van belofte. Een terugblik op mijn leven. Bussum, Ruys, 1954. 300 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd, band licht vlekkig* | Euro 11,50 |
| 600199 | WOLTZ, W., WOESTIJNE, J. VAN DE, (RED.), Ons lieve leven. 100 jaar Nederlandse krantefoto's.Wageningen, Veen, 1972. 224 pp. paperback. Illustraties. *schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 585980 | WOODWARD, B., Dekmantel. De geheime oorlogen van de CIA. Vert. J. Koesen. Houten, Unieboek, 1987. 376 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 581944 | WORMSER, J.A., Brieven van J.A. Wormser medegedeeld door Mr. Groen van Prinsterer. 2 delen.Amsterdam, Höveker, 1874-76. (VI) 296, (IV) 302 (43) pp. halflinnen. *rug deel 1 beschadigd, papier in beide delen hier en daar roestvlekkig, ex libris, bovenzijde rug deel 2 licht beschadigd*Deel 1: 1842-1852, Deel 2: 1853-1862 | Euro 30,00 |
| 582770 | WRIGHT, I.A., (RED.), Nederlandsche zeevaarders op de eilanden in de Caraïbische Zee en aan de kust van Columbia en Venezuela gedurende de jaren 1621-1648(9). Documenten hoofdzakelijk uit het Archivo general de indias te Sevilla. Met vertaling der documenten door C.F.A. van Dam. 2 delen. Utrecht, Kemink, 1934-35. (IV) 434, (IV) 272 pp. halflinnen. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 63, 64) *bibliotheekexemplaar, nieuw gebonden* | Euro 60,00 |
| 594380 | WRIGLEY, E.A., (ED.), An introduction to English historical demography from the sixteenth to the nineteenth century.London, Weidenfeld, 1966. (XII) 283 pp. linnen. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: P. Lasett. D.E.C. Eversley, L. Ovenll | Euro 12,50 |
| 599190 | XINRAN, Verborgen stemmen. Levensverhalen van vrouwen in China tijdens en na de Culturele Revolutie. Nederlandse vertaling: E. van Rijsewijk.Baarn, Kern, 2002. 262 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 009157 | YAKOVLEV, A., The fate of marxism in Russia. Transl. from the Russian by C.A. Fitzpatrick. New Haven, YUP, 1993. (XXII) 250 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 585992 | YALLOP, D.A., De jacht op de jakhals. Carlos en het internationale terrorisme. Vert. A. van der Mijn. Amsterdam, Van Gennep, 1993. 701 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 594243 | YALLOP, D.A., To the ends of the earth. The hunt for the Jackall.London, Cape, 1993. (XII) 580 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591865 | YASS, M., The English aristocracy. London, Wayland, 1974. 128 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591864 | YORKE, J., MILLER, D.A., Sir Joseph Yorke and Anglo-Dutch realtions 1774-1780. The Hague, Mouton, 1970. 131 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Studies in european history, 23) | Euro 11,50 |
| 586794 | ZAAL, W., De herstellers. Lotgevallen van de Nederlandse fascisten en van Wouter Lutkie's tijdschrift Aristo. Utrecht, Ambo, 1966. 255 pp. paperback. Illustraties. *enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 587377 | ZAAL, W., Vloekjes bij de thee. Een reportage over de vorige eeuw in Nederland.Amsterdam, Meulenhoff, 1961. 275 pp. paperback. (ME, 13) | Euro 7,00 |
| 587378 | ZAAL, W., Vloekjes bij de thee. Een reportage over de vorige eeuw in Nederland.Amsterdam, Meulenhoff, 1961. 275 pp. paperback. (ME, 13) | Euro 7,00 |
| 585801 | ZADOKS-JOSEPHUS JITTA, A.N., Antieke cultuur in beeldBussum, Van Dishoeck, z.j. (4e). 176 pp. half linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 592600 | ZEE, S. VAN DER, 25000 landverraders. De SS in Nederland. Nederland in de SS. Den Haag, Kruseman, 1967. 217 pp. paperback. Illustraties. *naam en tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 008628 | ZELDES, I., The problems of crime in the USSR. Springfield, Thomas, 1981. (XXVI) 140 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (American lecture series, 1046) | Euro 11,50 |
| 599684 | ZELLER, E., Geist der Freiheit. Der zwanzigste Juli.München, Rinn, 1954 (2e herz.). 455 pp. linnen. *paar vlekjes op achterkant band* | Euro 11,50 |
| 597292 | ZENTNER, C., (HRSG.), Lexikon der Weltgeschichte. München, Greil, 1990. 592 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 000633 | ZENTNER, C., Deutschland 1870 bis heute. Bilder und Dokumente. München, Südwest, 1970. 640 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd*Über 1000 Bilder und Dokumente | Euro 16,00 |
| 594564 | ZENTNER, C., Die Kriege der Nachkriegszeit. Eine illustrierte Geschichte militärischer Konflikte seit 1945. München, Südwest, 1969. 539 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 001364 | ZEVENBOOM, K.M.C., De bemoeiingen van het instituut en de akademie met het ijkwezen. Amsterdam, NHUM, 1960. 188 pp. ingenaaid. Illustraties. (VKNAWL, 67, 1) *omslag licht verkleurd, rug geschaafd* | Euro 16,00 |
| 601016 | ZIERER, O., Die große Revolution.München, Herbig, 1980. 358 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Große illustrierte Weltgeschichte, 15) | Euro 10,00 |
| 601013 | ZIERER, O., Hexenkesel Rokoko 1700-1789 nach Chr.München, Herbig, 1982. 358 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Große illustrierte Weltgeschichte, 14) | Euro 10,00 |
| 601014 | ZIERER, O., Kaiser Europas - Napoleon und seine Zeit.München, Herbig, 1981. 355 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Große illustrierte Weltgeschichte, 16) | Euro 10,00 |
| 586141 | ZUIJLEN, M. VAN, Retour Nijmegen - Den Haag. Dagboek van een politica. Amsterdam, Prometheus, 2000. 208 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 585317 | ZUTPHEN, J. A. VAN, Over de bergen. Indrukken van een reis door Zwitserland en de Fransche Jura, ter gelegenheid van het 2e congres van het wereldverbond van diamantbewerkers, juni 1907, te Saint-Claude. Met een inl. van H. Polak. Amsterdam, z.u., 1907. (IV) 46 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 591371 | ZWART, A.H., (RED.), De middeleeuwen.Rotterdam, Lekturama, 1977. 380 pp. kunstleer + omslag. Illustraties. (7000 jaar wereld-geschiedenis) *omslag beschadigd*Met bijdragen van o.a.: P . van den Boom, J. Groen, W. van Geffen | Euro 12,50 |
| 585575 | ZWERTBROEK, G.J., Slaven van het kapitalisme of vrije menschen. Een bundel radiotoespraken gehouden voor de V.A.R.A.. Ingel. door R. Kuyper. Amsterdam, AP, 1931 (2e). 108 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |