![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 566277 | AALDERS, W.J., BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, J.N., BERKELBACH VAN DER SPRENKEL, S.F.H.J., BLEEKER, L.H.K., Geschiedenis. Een bundel studies over den zin der geschiedenis. Aan Prof.dr. W.J. Aalders werd dit boek, bij gelegenheid van zijn aftreden als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, op 23 juni 1942 opgedragen door de schrijvers, zijn vrienden en leerlingen. Assen, Van Gorcum, 1944. 309 pp. halflinnen. *rug verkleurd en licht vlekkig, platten licht watervlekkig*Andere bijdragen van o.a.: W. Leendertz, G. van der Leeuw, H. Plessner | Euro 15,00 |
| 576248 | ACHAM, K., Analytische Geschichtsphilosophie. Eine kritische Einführung. Freiburg, Alber, 1974. 390 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Broschur Philosophie) *vouw in omslag* | Euro 12,50 |
| 008512 | ANKERSMIT, F.R., Macht door representatie. Exploraties III: politieke filosofie.Kampen, Kok Agora, 1997. 328 pp. paperback. (Mens en tijd) | Euro 20,00 |
| 000630 | ANKERSMIT, F.R., Narrative logic. A semantic analysis of the historian's language.Groningen, z.u., 1981. (VIII) 282 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *vlekjes op omslag, enkele penstrepen* | Euro 35,00 |
| 597236 | ANKERSMIT, F.R., Narrative logic. A semantic analysis of the historian's language.Groningen, z.u., 1981. (VIII) 282 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 35,00 |
| 593972 | ANKERSMIT, F.R., De navel van de geschiedenis. Over interpretatie, representatie en historische realiteit.Groningen, HU, 1990. 335 pp. halflinnen. | Euro 20,00 |
| 584753 | ANKERSMIT, F.R., De sublieme historische ervaring. Groningen, HU, 2007. 432 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 600309 | ANKERSMIT, F.R., De sublieme historische ervaring. Groningen, HU, 2007. 432 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 599020 | ANTONI, C., L' historisme. Traduit de l' italien par A. Dufour.Genève, Droz, 1963. (IV) 128 pp. ingenaaid. (Travaux d'histoire éthico-politique, 1) Essays over: Dilthey, Troeltsch, Meinecke, M. Weber, Huizinga, Wölfflin | Euro 11,50 |
| 584367 | ATKINSON, R.F., Knowledge and explanation in history. An introduction to the philosophy of history. London, Macmillan, 1978. (X) 229 pp. paperback. (Modern introductions to philosophy) | Euro 11,50 |
| 591571 | ATKINSON, R.F., Knowledge and explanation in history. An introduction to the philosophy of history. London, Macmillan, 1978. (X) 229 pp. paperback. (Modern introductions to philosophy) *omslag en rug iets vlekkig* | Euro 11,50 |
| 018239 | BARNES, H.E., A history of historical writing.New York, Dover, 1963 (2e herz.). (XIV) 450 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *rug licht geschaafd* | Euro 10,00 |
| 568994 | BAUER, W., Einführung in das Studium der Geschichte. Tübingen, Mohr, 1928 (2e herz.). (XVI) 419 pp. halflinnen. Bibliografie. *boekblok licht roestvlekkig, enkele kleurpotloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 570646 | BEBBINGTON, D.W., Patterns in history. A christian view. Downers Grove, Intervarsity, 1979. (XII) 211 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 593354 | BELIËN, H., SETTEN, G.J. VAN, (RED.), Geschiedschrijving in de twintigste eeuw. Discussie zonder eind.Amsterdam, Agon, 1991. 444 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: J. Tollebeek, C. Lorenz, P. Blaas | Euro 12,50 |
| 567636 | BELLON, K.L., Wijsbegeerte der geschiedenis. Antwerpen, Standaard, 1953. 360 pp. ingenaaid. (PB) *rug beschadigd* | Euro 8,00 |
| 568231 | BERNHART, J., OBERMAIER, H., Sinn der Geschichte. Urgeschichte der Menschheit. Mit 14 Bildern im Text und 6 Tafeln.Freiburg i.Br., Herder, 1931. (XIV) 347 pp. linnen. Illustraties. (Geschichte der führenden Völker, 1) *rug verkleurd, enkele potloodstrepen, boekblok iets roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 006227 | BERTELS, K., Geschiedenis tussen struktuur en evenement. Een methodologies en wijsgerig onderzoek.Amsterdam, WU, 1973. 381 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, binnenzijde omslag gebruind* | Euro 11,50 |
| 595591 | BERTELS, K., Geschiedenis tussen struktuur en evenement. Een methodologies en wijsgerig onderzoek.Amsterdam, WU, 1973. 381 pp. ingenaaid. *potloodaantekeningen, papier aan schutblad geplakt* | Euro 11,50 |
| 015518 | BOBINSKA, C., Historiker und historische Wahrheit. Zu erkenntnistheoretischen Problemen der Geschichtswissenschaft. Berlin, Dietz, 1967. 240 pp. paperback. *papier gebruind* | Euro 10,00 |
| 569220 | BOER, P. DEN, Geschiedenis als beroep. De professionalisering van de geschiedbeoefening in Frankrijk (1818-1914).Nijmegen, SUN, 1987. 559 pp. paperback. Illustraties. (Sporen) | Euro 15,00 |
| 600338 | BOER, P. DEN, Geschiedenis als beroep. De professionalisering van de geschiedbeoefening in Frankrijk (1818-1914).Nijmegen, SUN, 1987. 559 pp. paperback. Illustraties. (Sporen) | Euro 15,00 |
| 599895 | BOER, P. DEN, Geschiedenis als beroep. De professionalisering van de geschiedbeoefening in Frankrijk (1818-1914).Nijmegen, SUN, 1987. 559 pp. paperback. Illustraties. (Sporen) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 581637 | BOER, W. DEN, HUGENHOLTZ, F.W.N., LOCHER, T.J.G., Gestalten der geschiedenis in de oudheid, de middeleeuwen en de nieuwe tijd.Haarlem, Van Dishoeck, 1982 (4e). 252 pp. paperback. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 567152 | BOER, W. DEN, Tussen kade en schip. Twaalf studiën over geschiedenis en wereldbeschouwing. Den Haag, Bakker, 1957. 306 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 570500 | BORRIES, K., Grenzen und Aufgaben der Geschichte als Wissenschaft.Tübingen, Mohr, 1930. 40 pp. ingenaaid. (PG, 29) *rug licht beschadigd* | Euro 6,00 |
| 005288 | BRAEMBUSSCHE, A.A. VAN DEN, Theorie van de maatschappijgeschiedenis.Baarn, Ambo, 1985. 176 pp. pb. Bibliogr. | Euro 7,50 |
| 599866 | BRANDI, K., Geschichte der Geschichtswissenschaft.Bonn, Universität, 1947. 130 pp. geniet. *papier gebruind, stempel op titelpagina* | Euro 8,00 |
| 572471 | BRUN, J., Philosophie de l'histoire. Les promesses du temps. Mesnil-sur-l'Estrée, Stock, 1990. 377 pp. paperback. *vouwtje in omslag* | Euro 16,00 |
| 005295 | BRÜNING, W., Geschichtsphilosophie der Gegenwart.Stuttgart, Klett, 1961. 171 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 9,50 |
| 572317 | BURCKHARDT, C.J., Geschichte zwischen Gestern und Morgen. Mit Beiträgen von C. J. Burckhardt, R. Löwenthal, G. Mann E. Nolte, H. Rothfels, T. Schieder.München, List, 1974. 183 pp. paperback. (Neue Edition) | Euro 8,00 |
| 600984 | BURKE, P., Wat is cultuurgeschiedenis? Vertaald door A. van Ee en B. Bommeljé. Utrecht, Bijleveld, 2007. 207 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 018229 | BUTTERFIELD, H., Man on his past. The study of the history of historical scholarship.Cambridge, UP, 1955. (XVIII) 238 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 597994 | BUUNK, P.A.L., Het imaginaire verleden. Beeldende kunst en geschiedschrijving.Kampen, Kok Agora, 1994. 338 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 583759 | BUUNK, P.A.L., Het imaginaire verleden. Beeldende kunst en geschiedschrijving.Kampen, Kok Agora, 1994. 338 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595597 | CANNON, J., (ED.), The historian at work. London, Allen, 1980. (XIV) 210 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A. Ramm, J. Taylor, P. Burke | Euro 11,50 |
| 590197 | CHAUNU, P., Histoire et décadence. Paris, Perrin, 362 pp. paperback. (Histoire et décadence) *rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 590280 | CHAUNU, P., Histoire et imagination. La transition.Paris, PUF, 1980. 303 pp. paperback. Illustraties. (Histoires) *enkele potloodaantekeningen, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 570594 | CHAUNU, P., L' historien dans tous ses etats. Paris, LAP, 1984. 680 pp. paperback. (Pour l' histoire) | Euro 12,50 |
| 004749 | COLLINGWOOD, R.G., JOHNSTON, W.H., The formative years of R.C. Collingwood.The Hague, Nijhoff, 1967. (XIV) 167 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug omslag licht verkleurd, vlekje op omslag* | Euro 15,00 |
| 000961 | COLLINGWOOD, R.G., The idea of nature. New York, OUP, 1960. (VIII) 183 pp. paperback. (GB, 31) *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 591827 | COLLINGWOOD, R.G., Over metafysica. Ingel., vert., geannot. en van een afsluitend essay voorzien door G. Vanheeswijck.Kampen, Kok Agora, 1996. 137 pp. paperback. (Editie) | Euro 8,00 |
| 590150 | COLLINGWOOD, R.G., Over metafysica. Ingel., vert., geannot. en van een afsluitend essay voorzien door G. Vanheeswijck.Kampen, Kok Agora, 1996. 137 pp. paperback. (Editie) | Euro 8,00 |
| 590151 | COLLINGWOOD, R.G., Over metafysica. Ingel., vert., geannot. en van een afsluitend essay voorzien door G. Vanheeswijck.Kampen, Kok Agora, 1996. 137 pp. paperback. (Editie) | Euro 8,00 |
| 588377 | COLLINGWOOD, R.G., Over metafysica. Ingel., vert., geannot. en van een afsluitend essay voorzien door G. Vanheeswijck.Kampen, Kok Agora, 1996. 137 pp. paperback. (Editie) *potloodaantekeningen* | Euro 7,50 |
| 005153 | COLLINGWOOD, R.G., The principles of art.London, OUP, 1950 (4e). (XII) 348 pp. linnen. *boekblok roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 570644 | COMMAGER, H.S., The nature and the study of history. With a concluding chapter suggesting methods for elementary and secondary teachers by R.H. Muessig and V.R. Rogers.Columbus, Merrill, 1966 (2e). (XII) 160 pp. paperback. Illustraties. (Social science seminar series) | Euro 9,00 |
| 600652 | CROCE, B., LAMEERE, J., (RED.), Benedetto Croce.Bruxelles, RIP, 1953. (II) 285-430 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 26, 4) *onopengesneden, papier licht gebruind*Met bijdragen van o.a.: E. Souriau, J. Chaix-Ruy, G. Calogero | Euro 10,00 |
| 589789 | CROCE, B., Die Geschichte als Gedanke und als Tat. Einführung von H. Barth. Übers. aus dem It. von F. Bondy.Bern, Francke, 1944. 519 pp. linnen. (Mensch und Gesellschaft, 1) | Euro 20,00 |
| 000572 | CROCE, B., Die Geschichte als Gedanke und als Tat. Einführung von H. Barth. Übers. aus dem Italienischen von F. Bondy.Bern, Francke, 1944. 519 pp. linnen. (Mensch und Gesellschaft, 1) | Euro 20,00 |
| 599078 | CRUSON, C.I., KLEIJER, H., (RED.), Het historisch atelier. Controversen over causaliteit en contingentie in de geschiedenis. Meppel, Boom, 1990. 190 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A.A. van den Braembussche, O.G. Heldring, Ch. Lorenz. | Euro 12,50 |
| 566763 | CRUSON, C.I., KLEIJER, H., (RED.), Het historisch atelier. Controversen over causaliteit en contingentie in de geschiedenis. Meppel, Boom, 1990. 190 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A.A. van den Braembussche, O.G. Heldring, Ch. Lorenz. | Euro 12,50 |
| 577136 | DARNTON, R., The kiss of Lamourette. Reflections in cultural history.London, Faber, 1990. (XXII) 393 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 567612 | DARNTON, R., De kus van Lamourette. Bespiegelingen over mentaliteitsgeschiedenis. Vert. door C. Jonkheer. Amsterdam, Bakker, 1990. 347 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 580203 | DIAKONOFF, I.M., The paths of history. Cambridge, UP, 1999. (XII) 355 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 570641 | DONAGAN, A., DONAGAN, B., Philosophy of history. New York, Macmillan, 1965 (5e). (VIII) 115 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Sources in philosophy) *rug licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 595610 | DRAKE,M., (ED.), Applied historical studies. An introductory reader. London, Methuen, 1973. (VIII) 280 pp. paperback. (UP, 504)Met bijdragen van o.a.: D.C. McClelland, R.W. Fogel, R.A. Easterlin | Euro 12,50 |
| 567556 | DREYER, P.S., Inleiding tot die filosofie van die geskiedenis. Kaapstad, Haum, 1974. (VIII) 259 pp. linnen. Bibliografie. *rug licht beschadigd*Zuidafrikaanse tekst | Euro 10,00 |
| 594736 | DUBY, G., L'histoire continue.Paris, Jacob, 1991. 221 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 570588 | DUNK, H. VON DER, De organisatie van het verleden. Over grenzen en mogelijkheden van historische kennis. Bussum, Van Holkema, 1982. 409 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 575039 | DUSSEN, W.J. VAN DER, Filosofie van de geschiedenis. Een inleiding. Muiderberg, Coutinho, 1986. 191 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 595683 | FINBERG, H.P.R., (ED.), Approaches to history. A symposium. London, Routledge, 1962. (X) 221 pp. linnen + omslag. *omslag licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: G. Barraclough, D. Talbot Rice, A. Rupert Hall | Euro 16,00 |
| 580113 | FLOUD, R., An introduction to quantitative methods for historians. London, Methuen, 1973. (X) 220 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 458) *naam binnenzijde omslag* | Euro 7,50 |
| 596284 | FLOUD, R., An introduction to quantitative methods for historians. London, Methuen, 1974 (2e). (X) 220 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 458) | Euro 8,50 |
| 598131 | FONTAINE, P.F.M., Hoe ontstaat geschiedenis? Een historische antropologie.Kampen, Kok Agora, 1985. 308 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 570476 | FONTAINE, P.F.M., Hoe ontstaat geschiedenis? Een historische antropologie.Kampen, Kok Agora, 1985. 308 pp. paperback. *enkele penstrepen, naam uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 568266 | GARDINER, P., (ED.), The philosophy of history.Oxford, UP, 1974. (VI) 224 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) Met bijdragen van o.a.: R.G. Collingwood, C.G. Hempel, J. Passmore | Euro 8,00 |
| 587528 | GARDINER, P., (ED.), The philosophy of history.Oxford, UP, 1974. (VI) 224 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) Met bijdragen van o.a.: R.G. Collingwood, C.G. Hempel, J. Passmore | Euro 8,00 |
| 589667 | GARDINER, P., The nature of historical explanation. London, OUP, 1952. (XII) 142 pp. linnen. *papier licht gebruind* | Euro 12,50 |
| 570643 | GARDINER, P., The nature of historical explanation. London, OUP, 1980 (3e). (XII) 142 pp. paperback. *rug verkleurd, papier gebruind* | Euro 9,00 |
| 592147 | GEORGEL, G., Les rythmes dans l'histoire. Historique et cycles secondaires, cycles cosmiques et synthèse de l'histoire applications.Besancon, Servir, 1947 (2e). 189 pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig, papier gebruind* | Euro 12,50 |
| 590983 | GEURTS, P.A.M., JANSSEN, A.E.M.,(RED.), Geschiedschrijving in Nederland. Studies over de historiografie van de nieuwe tijd. 2 delen. Den Haag, Nijhoff, 1981. (XIV) 382, (XIV) 275 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (GIV 19, 20) Met teksten van o.a.: E.H. Waterbolk, P. Geyl, J. Huizinga | Euro 16,00 |
| 568998 | GEURTS, P.A.M., JANSSEN, A.E.M.,(RED.), Geschiedschrijving in Nederland. Studies over de historiografie van de nieuwe tijd. 2 delen. Den Haag, Nijhoff, 1981. (XIV) 382, (XIV) 275 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (GIV 19, 20) Met teksten van o.a.: E.H. Waterbolk, P. Geyl, J. Huizinga | Euro 15,00 |
| 007238 | GEURTS, P.A.M., MESSING, F.A.M., (RED.), Theoretische en methodologische aspecten van de economische en sociale geschiedenis. 2 delen.Den Haag, Nijhoff, 1979. (XII) 319, (XII) 315 pp. ingenaaid. (GIV, 7, 8) Met bijdragen van o.a.: F. Braudel, B.H. Slicher van Bath, P.W. KLein, A. Gerschenkron, I.J. Brugmans, H. Baudet | Euro 15,00 |
| 575808 | GEYL, P., Die Diskussion ohne Ende. Auseinandersetzungen mit Historikern. Mit einer Einführung von F. Petri.Darmstadt, WB, 1958. (X) 256 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 569649 | GEYL, P., Gebruik en misbruik der geschiedenis. (De Terry lectures, gehouden aan Yale University, Newhaven, Conn., U.S.A., in october 1954). Vert. door de schrijver.Groningen, Wolters, 1956. (VI) 76 pp. linnen. (HS, 7) | Euro 8,50 |
| 599852 | GRUHLE, H.W., Geschichtsschreibung und Psychologie. Bonn, Bouvier, 1953. 183 pp. paperback. *rug verkleurd, papier licht gebruind* | Euro 10,00 |
| 009200 | HAERING, T.L., Hauptprobleme der Geschichtsphilosophie. Karlsruhe, Braun, 1925. (VIII) 143 pp. ingenaaid. (Wissen und Wirken, 26) *rug met tape verstevigd* | Euro 12,50 |
| 598139 | HAMPL, F., WEILER, I., (HRSG.), Vergleichende Geschichtswissenschaft. Methode, Ertrag und ihr Beitrag zur Universalgeschichte. Mit Beiträgen von R. Bichler, P. Haider, F. Hampl, G. Lorenz und I. Weiler. Darmstadt, WB, 1978. (X) 294 pp. paperback. (EF, 88) | Euro 11,50 |
| 017912 | HASCHE, R., Die Ereignishaftigkeit der Geschichte. Eine Untersuchung zum Gegenstandsbegriff der Geschichtsphilosophie.München, z.u., 1966. 208 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* | Euro 13,50 |
| 586296 | HERWAARDEN, J. VAN, (RED.), Lof der historie. Opstellen over geschiedenis en maatschappij. Rotterdam, UP, 1973. (XVIII) 412 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: P.W. Klein, H. van den Brink, M.J. van Lieburg. Opstellen geschreven t.g.v. de opening van de Erasmus universiteit te Rotterdam op 8 november 1973 | Euro 11,50 |
| 588779 | HERZFELD, H., KURZE, D., (HRSG.), Aus Theorie und Praxis der Geschichtswissenschaft. Festschrift für Hans Herzfeld zum 80. Geburtstag. Im Auftrage des Friedrich-Meinecke-Instituts herausgegeben.Berlin, De Gruyter, 1972. (XII) 445 pp. linnen. Bibliografie. (VHKB, 37) Met bijdragen van o.a.: T. Nipperdey, W. Berges, R. Rürup | Euro 30,00 |
| 018094 | HEXTER, J.H., Doing history.Bloomington, IUP, 1971. (VIII) 182 pp. paperback. (Midlandbook, 147) | Euro 9,00 |
| 005473 | HONDERS, H., SCHOLTEN, L.W.G., VELDKAMP, J., (RED.), De zin der geschiedenis. Lustrumbundel uitgegeven vanwege het gezelschap van christelijke historici in Nederland.Wageningen, Zomer, 1944. 160 pp. linnen. *band roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: Z.W. Sneller, K. Sprey, A. Sizoo, A.A. van Schelven | Euro 10,00 |
| 570631 | HUGHES, H.S., History as art and as science. New York, Harper, 1964. (VI) 112 pp. paperback. (TB, 1207) | Euro 7,00 |
| 015659 | HUIZINGA, J., Het aesthetisch bestanddeel van geschiedkundige voorstellingen. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het hoogleraarsambt aan de Rijks-Universiteit te Groningen op 4 november 1905. Haarlem, Tjeenk Willink, 1905. 36 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 583545 | HUIZINGA, J., De wetenschap der geschiedenis. Haarlem, Tjeenk Willink, 1937. 139 pp. ingenaaid. *rug verkleurd en aan bovenzijde licht beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 595986 | HUUSSEN, A.H., KOSSMANN, E.H., RENNER, H., (RED.), Historici van de twintigste eeuw. Utrecht, Spectrum, 1981. 404 pp. paperback. Illustraties. (AP, 54) Met bijdragen van o.a.: A.F. Mellink, H.L. Wesseling, F.R. Ankersmit | Euro 10,00 |
| 588350 | HUUSSEN, A.H., KOSSMANN, E.H., RENNER, H., (RED.), Historici van de twintigste eeuw. Utrecht, Spectrum, 1981. 404 pp. paperback. Illustraties. (AP, 54) Met bijdragen van o.a.: A.F. Mellink, H.L. Wesseling, F.R. Ankersmit | Euro 10,00 |
| 570525 | ISACKER, K. VAN, Geschiedenis voor mensen.Antwerpen, DNB, 1964. 53 pp. ingenaaid. *tekst op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 599026 | JAMES, H., Vom Historikerstreit zum Historikerschweigen. Die Wiedergeburt des Nationalstaates. Aus dem Englischen von K. Kochmann.Berlin, Corso, 1993. 95 pp. linnen + omslag. *stempel op onderzijde boekblok* | Euro 10,00 |
| 570480 | JUNG, E., Das 'Gesetz' der Geschichte. Über die wollensbestimmten (wertenden) Vorannahmen alles geschichtswissenschaftlichen Verfahrens.Langensalza, Beyer, 1925. 93 pp. gebonden. (Schriften zur politischen Bildung, 23) *enkele potloodstrepen, schutblad gebruind, band licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 8,00 |
| 590136 | KAEGI, W., Werner Kaegi als universeel historicus. Samenstelling en redactie H.R. Hoetink.Amsterdam, Meulenhoff, 1977. 241 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Praemium Erasmianum) *rug verkleurd*Met 7 opstellen van W. Kaegi en bijdragen van K.J. Weintraub en E.M. Janssen Perio. | Euro 11,50 |
| 569647 | KAEGI, W., Werner Kaegi als universeel historicus. Samenstelling en redactie H.R. Hoetink.Amsterdam, Meulenhoff, 1977. 241 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Praemium Erasmianum) Met 7 opstellen van W. Kaegi en bijdragen van K.J. Weintraub en E.M. Janssen Perio. | Euro 11,50 |
| 596279 | KELLE, W., KOWALSON, M., Theorie und Geschichte. Aus dem Russischen übersetzt von R. Broda. Hrsg. von W. Müller.Berlin, Dietz, 1984. 342 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 570471 | KELLE, W., KOWALSON, M., Theorie und Geschichte. Aus dem Russischen übersetzt von R. Broda. Hrsg. von W. Müller.Berlin, Dietz, 1984. 342 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 591859 | KIRN, P., Das Bild des Menschen in der Geschichtsschreibung von Polybios bis Ranke. Göttingen, Vandenhoeck, 1955. 230 pp. linnen. *ex libris, rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 018137 | KITSON CLARK, G. The critical historian.New York, Basic, 1967. (X) 214 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 002432 | KLEIN, H.D., Geschichtsphilosophie. Eine Einführung. Wien, Literas, 1984. 147 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 598280 | KON, I.S., Die Geschichtsphilosophie des 20.Jahrhunderts. Kritischer Abriss. 2 delen. Berlin, AV, 1966 (2e). (VI) 384, (VI) 334 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad, boekblokken licht roestvlekkig*Deel 1: Die Geschichtsphilosophie der Epoche des Imperialismus, Deel 2: Philosophie und Geschichtsschreibung. Geschichtsphilosophische Fragen der heutigen bürgerlichen Historiographie | Euro 25,00 |
| 595455 | KUIPER, M., De vaas van Huizinga. Over geschiedenis, verhaal en de betekenis van de dingen die voorbijgingen. Amsterdam, VU, 1993. (VIII) 205 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 569048 | KÜPPERS, W., Zur Psychologie des Geschichtsunterrichts. Eine Untersuchung über Geschichtswissen und Geschichtsverständnis bei Schülern.Bern, Huber, 1966 (2e herz.). 159 pp. linnen + omslag. Illustraties. (APP, 3) *omslag licht beschadigd, ex libris, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 002277 | LACAPRA, D., History & criticism. Ithaca, Cornell UP, 1985. 145 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 007661 | LAMPRECHT, K., Einführung in das historische Denken.Leipzig, Voigtländer, 1912. 164 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden*Erstausgabe. Ordentliche Veröffentlichung der 'Pädagogischen Literatur-Gesellschaft Neue Bahnen' | Euro 20,00 |
| 011875 | LEERSSEN, J., RIGNEY, A., (ED.), Historians and social values. Amsterdam, UP, 2000. 243 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: P. Gay, C. Ginzburg, G. Eley | Euro 12,50 |
| 599045 | LORENZ, C., De constructie van het verleden. Een inleiding in de theorie van de geschiedenis. Amsterdam, Boom, 1990 (2e). 349 pp. paperback. Illustraties. *hier en daar potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 569306 | LORENZ, C., De constructie van het verleden. Een inleiding in de theorie van de geschiedenis. Amsterdam, Boom, 1987. 349 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodstrepen, band iets verkleurd* | Euro 15,00 |
| 599768 | MARROU, H.I., De la connaissance historique.Paris, Seuil, 1966 (5e herz.). 317 pp. paperback. (Esprit) *omslag verkleurd, boekblok licht roestvlekkig, enkele penstreepjes* | Euro 10,00 |
| 592140 | MARTIN, R., Historical explanation. Re-enactment and practical inference.Ithaca, Cornell UP, 1977. 267 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Contemporary philosophy) *rug omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 570642 | MARWICK, A., The nature of history. London, Macmillan, 1970. 272 pp. paperback. Bibliografie. (Papermac, 282) *enkele potloodaantekeningen* | Euro 9,00 |
| 596276 | MARWICK, A., The nature of history. London, Macmillan, 1976 (4e). 272 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 001005 | MCLENNAN, G., Marxism and the methodologies of history.London, Verso, 1981. (XIV) 272 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 598169 | MEINECKE, F., ERBE, M., (HRSG.), Friedrich Meinecke Heute. Bericht über ein Gedenk-Colloquium zu seinem 25. Todestag am 5. und 6. April 1979. Bearbeitet und hrsg.Berlin, Colloquium, 1981. (XVI) 258 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (EHKB, 31) *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: M.C. Brands, D. Kurze, M. Stolleis | Euro 16,00 |
| 570392 | MORAZÉ, C., La logique de l'histoire. Paris, Gallimard, 1967. 327 pp. ingenaaid. (Essais, 129) *hoekje uit schutblad geknipt, vlekje op omslag* | Euro 10,00 |
| 589421 | MURPHEY, M.G., Philosophical foundations of historical knowledge.Albany, SUNY, 1994. (XIV) 344 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 570470 | NEWMAN, F.D., Explanation by description. An essay on historical methodology.The Hague, Mouton, 1968. 104 pp. ingenaaid. (Studies in philosophy, 16) | Euro 7,00 |
| 600672 | NEWMAN, F.D., Explanation by description. An essay on historical methodology.The Hague, Mouton, 1968. 104 pp. ingenaaid. (Studies in philosophy, 16) | Euro 7,50 |
| 590689 | NOWAK, L., (ED.), Dimensions of the historical process.Amsterdam, Rodopi, 1989. (V) 312 pp. ingenaaid. (PSPSH, 13) Met bijdragen van o.a.: A. Klawiter, A. Honneth, P. Buczkowski | Euro 16,00 |
| 596042 | NOWAK, L., (ED.), Dimensions of the historical process.Amsterdam, Rodopi, 1989. (V) 312 pp. ingenaaid. (PSPSH, 13) Met bijdragen van o.a.: A. Klawiter, A. Honneth, P. Buczkowski | Euro 16,00 |
| 577051 | PATOCKA, J., Essais heretiques sur la philosophie de l'histoire. Traduit du tchèque par E. Abrams. Préface de P. Ricoeur. Postface de R. Jakobson.Z.p., Verdier, 1981. 171 pp. ingenaaid. Bibliografie. *enkele potloodaantekeningen, ex libris, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 569965 | PHILIPPEN, L.J.M., Beknopte methodiek der geschiedvorsching. Leidraad voor de leden der oudheidkundige kringen. Antwerpen, DNB, 1942. (XVI) 217 pp. halflinnen. Bibliografie. *naam op schutblad, hoekjes band licht beschadigd*Met 14 tabellen | Euro 10,00 |
| 575198 | PIRENNE, H., Sur l'angoisse métaphysique. Essai de pilosophie de la philosophie. Bruxelles, Lamertin, 1934. 144 pp. ingenaaid. *onopengesneden, omslag licht vlekkig* | Euro 50,00 |
| 587957 | POT, J.H.J. VAN DER, De periodisering der geschiedenis. Een overzicht der theorieën. Met een voorwoord van J.M. Romein.'s-Gravenhage, Van Stockum, 1951. (XVI) 307 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 567034 | POT, J.H.J. VAN DER, De periodisering der geschiedenis. Een overzicht der theorieën. With summaries in English, French and German.'s-Gravenhage, Van Stockum, 1951. (XVI) 307 pp. linnen + omslag. *omslag iets gevlekt, schutbladen gebruind* | Euro 16,00 |
| 588778 | RASSOW, P., Der Historiker und seine Gegenwart.München, Rinn, 1948. 72 pp. ingenaaid. *papier gebruind, rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 573049 | RENIER, G.J., History. Its purpose and method. London, Allen, 1950. 272 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 569047 | ROWSE, A.L., The use of history. London, Hodder, 1948 (4e). (XII) 247 pp. gebonden + omslag. (Teach yourself history) *omslag iets verkleurd* | Euro 8,50 |
| 570209 | SAMARAN, C., L'histoire et ses méthodes.Z.p., Gallimard, 1961. (XVIII) 1771 pp.kunstleer + cassette. Illustraties. (Pléiade, 11) *naam op titelpagina, vlekje op schutblad*Met bijdragen van o.a.: A. Bataille, R. Bloch, G. Duby. | Euro 25,00 |
| 601217 | SAMARAN, C., L'histoire et ses méthodes.Z.p., Gallimard, 1961. (XVIII) 1771 pp.kunstleer + omslag + cassette. Illustraties. (Pléiade, 11) *cassette beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A. Bataille, R. Bloch, G. Duby. | Euro 25,00 |
| 001007 | SCHAEFFLER, R., Einführung in die Geschichtsphilosophie.Darmstadt, WB, 1973. (XII) 245 pp. paperback. (Philosophie) | Euro 10,00 |
| 005393 | SCHELVEN, A.A. VAN, Wegkruisingen in het landschap der theorie van de geschiedschrijving.Amsterdam, Ten Have, 1953. 94 pp. ingenaaid. *omslag licht verschoten, onderzijde rug licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 596835 | SCHIEDER, T., Geschichte als Wissenschaft. Eine Einführung.München, Oldenbourg, 1968 (2e herz.). 247 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 588770 | SCHIEDER, T., Geschichte als Wissenschaft. Eine Einführung.München, Oldenbourg, 1968 (2e herz.). 247 pp. paperback.*enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 001572 | SCHMIDT-PHISELDECK, K., Aitia. Historie og kausaltaenkning. København, Harcks, 1951. 103 pp. ingenaaid. (Studier verdrørende de historiske probleme, 5) *onopengesneden*Deense tekst | Euro 12,50 |
| 002415 | SCHMIDT-PHISELDECK, K., Elementa historica. Skizzer og bidrag til den historieteoretiske diskussion. Købnehavn, Harcks, 1954. 88 pp. ingenaaid. (Studier verdrørende de historiske probleme, 6) *onopengesneden, omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 570396 | SCHMIDT-PHISELDECK, K., Henvisninger.København, Munksgaard, 1955. 19 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met opdracht auteur | Euro 10,00 |
| 001584 | SCHMIDT-PHISELDECK, K., Nomos. Nogle prolegomena til en historieteori. København, Harcks, 1944. 128 pp. ingenaaid. (Studier verdrørende de historiske probleme, 4) *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 011520 | SCHMIDT-PHISELDECK, K., Theoria historiae to forelaesninger. København, Harcks, 1959. 58 pp. ingenaaid. (Studier verdrørende de historiske probleme, 7) Deense tekst | Euro 10,00 |
| 595457 | SCHULZ, G., Einführung in die Zeitgeschichte. Darmstadt, WB, 1992. (VIII) 137 pp. paperback. (Die Geschichtswissenschaft) | Euro 11,50 |
| 566207 | SÉE, H., Science et philosophie de l' histoire.Paris, Alcan, 1933 (2e herz.). 513 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, hoekje band beschadigd* | Euro 16,00 |
| 589972 | SEIDENBERG, R., Posthistoric man. An inquiry.Chapel Hill, North Carolina UP, 1950. (VIII) 246 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 570479 | SMIT, M.C., De verhouding van christendom en historie in de huidige rooms-katholieke geschiedbeschouwing.Kampen, Kok, 1950. 220 pp. ingenaaid. Dissertatie. *enkele potloodstrepen, ex libris* | Euro 12,50 |
| 596263 | SMIT, M.C., De verhouding van christendom en historie in de huidige rooms-katholieke geschiedbeschouwing.Kampen, Kok, 1950. 220 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 595341 | SPIER, F., Geschiedenis in het groot. Een alomvattende visie.Amsterdam, UP, 2003 (3e). (XII) 183 pp. ingenaaid. Illustraties.*enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 593055 | STANFORD, M., The nature of historical knowledge. Oxford, Blackwell, 1994 (5e). (VIII) 196 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 569943 | STERN, A., Geschichtsphilosophie und Wertproblem. München, Reinhardt, 1967. 300 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 590220 | STERN, A., Philosophy of history and the problem of values.'s-Gravenhage, Mouton, 1962. 248 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 010702 | STERN, A., Philosophy of history and the problem of values.'s-Gravenhage, Mouton, 1962. 248 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 570629 | SULLIVAN, J.E., Prophets of the west. An introduction to the philosophy of history. New York, Holt, 1970. (XIV) 305 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 576010 | TILLINGHAST, P.E., The specious past. Historians and others.Reading, Addison-Wesley, 1972. (VIII) 198 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 599439 | TOLLEBEEK, J., De ekster en de kooi. Nieuwe opstellen over de geschiedschrijving.Amsterdam, Bakker, 1996. 322 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 569650 | TOYNBEE, A.J., ANDERLE, O., Das universalhistorische System Arnold Joseph Toynbees.Frankfurt a.M., Humboldt, 1955. 474 pp. linnen + omslag. (Die Universität, 53) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 590616 | TOYNBEE, A.J., HENNINGSEN, M., Menschheit und Geschichte. Untersuchungen zu Arnold Joseph Toynbees 'A study of history'. München, List, 1967. 159 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SPG) *rug onderzijde licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 598723 | TOYNBEE, A.J., IKEDA, D., Choose life. A dialogue. Ed. by R.L. Gage.London, OUP, 1976. 348 pp. linnen + omslag. *rug omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 589265 | TOYNBEE, A.J., MASON, H.L., Toynbee's approach to world politics.New Orleans, Tulane university, 1958. (X) 153 pp. ingenaaid. Bibliografie. (TSPS, 5) *enkele potloodstrepen, rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 584114 | TOYNBEE, A.J., MONTAGU, M.F.A., (ED.), Toynbee and history. Critical essays and reviews. Boston, Sargent, 1956. (XIV) 385 pp. linnen + omslag. (Extending horizons book) *omsl. besch., naam op schutbl., enkele potl.aant.*Met bijdragen van o.a.: P. Geyl, A.J.P. Taylor, W.H. Walsh | Euro 15,00 |
| 600430 | TOYNBEE, A.J., ZAHN, E.F.J., Toynbee und das Problem der Geschichte. Eine Auseinandersetzung mit dem Evolutionismus.Köln, WV, 1954. 48 pp. ingenaaid. *omslag iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 570003 | TOYNBEE, A.J., Beschaving in het geding. Ned. vert. van U. Huber Noodt. Bussum, Kroonder, 1949. 221pp. linnen. *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 596281 | TOYNBEE, A.J., Civilization on trial.London, OUP, 1949 (3e). (VIII) 263 pp. linnen. *schutblad voorin ontbreekt* | Euro 12,50 |
| 591492 | TOYNBEE, A.J., Civilization on trial.New York, OUP, 1948. (VIII) 263 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 15,00 |
| 591295 | TOYNBEE, A.J., De wereld en het westen. Geautoriseerde vertaling. Bussum, Kroonder, 1953. 107 pp. linnen. *naam op schutblad, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 591009 | TOYNBEE, A.J., De wereld en het westen. Geautoriseerde vertaling. Bussum, Kroonder, 1953. 107 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd* | Euro 7,00 |
| 570911 | TOYNBEE, A.J., Experiences. London, OUP, 1969. (X) 417 pp. linnen + omslag. Portret. | Euro 16,00 |
| 568424 | TOYNBEE, A.J., An historian's approach to religion. Based on Gifford lectures delivered in the Un. of Edinburgh in the years 1952 and 1953. London, OUP, 1956. (X) 316 pp. linnen. *potloodstrepen, portret op schutblad geplakt* | Euro 14,00 |
| 575412 | TOYNBEE, A.J., Mankind and mother earth. A narrative history of the world. London, BCA, 1979 (2e). (XII) 641 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 568494 | TOYNBEE, A.J., Een studie der geschiedenis. Bewerkt door D.C. Somervell. Ned. vert. van P. de Vries. Inl. van J. Romein. Bussum, Kroonder, 1949. (2e). (XLIII) 655 pp. linnen. Geautoriseerde vertaling van 'A study of history', uitgegeven door de Oxford University Press | Euro 17,50 |
| 572355 | TOYNBEE, A.J., A study of history. Abridgement of volumes 1-VI by D.C. Somervell. New York, OUP, 1948 (7e). (XIV) 617 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 579816 | TOYNBEE, A.J., The world and the west. The B.B.C. Reith lectures.London, OUP, 1953. (VI) 99 pp. linnen + omslag. *schutblad gebruind* | Euro 10,00 |
| 003168 | VERMEULEN, E.E.G., Historisch? Twee opstellen over de aard van de geschiedkennis.Amsterdam, WU, 1972. 189 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 580345 | VILLARI, P., Ist die Geschichte eine Wissenschaft? Autorisierte Übersetzung von H. Loevinson. Berlin, Gaertner, 1892. (IV) 92 pp. ingenaaid. *stempel op omslag en titelpagina*Zuerst erschienen in der 'Nuova Antologia' 1891 | Euro 10,00 |
| 571269 | VOVELLE, M., Mentaliteitsgeschiedenis. Essays over leef- en beeldwereld. Met een voorwoord van W. Frijhoff. Vertaling: P. Klinkenberg, W. Uitterhoeve. Nijmegen, SUN, 1985. 212 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Sporen) | Euro 10,00 |
| 575511 | WALSH, W.H., An introduction to philosophy of history. London, HUL, 1970 (9e). 215 pp. paperback. (Philosophy, 92) *gebruikssporen omslag* | Euro 9,00 |
| 589914 | WALSH, W.H., Philosophy of history. An introduction. New York, Harper, 1967 (3e herz.). 215 pp. paperback. (TB, 1020) | Euro 7,00 |
| 570395 | WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Wijsgeerige geschiedbeschouwing. Prolegomena van historiosophie.Haarlem, Tjeenk Willink, 1924. (VIII) 150 pp. linnen. *band vlekkig, schutblad verkleurd, naam op schutblad, papier licht roestvlekkig* | Euro 8,50 |
| 580794 | WOODBRIDGE, F.J.E., The purpose of history. New York, CUP, 1916. (VIII) 89 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 002402 | ZWALUW, J.P. VAN DER, Het grote geheim. Een filosofische kijk op de geschiedenis.Assen, Van Gorcum, 1990. (VI) 272 pp. ingenaaid. *omslag licht geschaafd* | Euro 11,50 |