578729 ANAK AGUNG GDE AGUNG, I., 'Renville' als keerpunt in de Nederlans-Indonesische onderhandelingen. The Renville agreement. A turning-point in the Dutch-Indonesian negotiations (with a summary in English). Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1980. 403 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
596357 ANAK AGUNG GDE AGUNG, I., 'Renville' als keerpunt in de Nederlans-Indonesische onderhandelingen. The Renville agreement. A turning-point in the Dutch-Indonesian negotiations (with a summary in English). Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1980. 403 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
575688 ANKERSMIT, N., De robusta-koffiecultuur in Nederlandsch-Indië. Deventer, Van Hoeve, z.j. 107 pp. halflinnen. Illustraties. *nieuw gebonden* Euro 10,00
583082 ANONIEM, Soldaat overzee.Hengelo, Smit, 1948 (2e). 144 pp. ringband. Illustraties. *achterplat beschadigd., enkele pagina's langs randen gerafeld, tekst op schutblad* Euro 20,00
577294 BAAL, J. VAN, Ontglipt verleden. Tot 1947: Indisch bestuursambtebaar in vrede en oorlog. Franeker, Wever, 1985. 510 pp. linnen + omslag. Portret. *tekst op schutblad* Euro 12,50
579932 BACKER, C.A., Atlas of 220 weeds of sugar-cane fields in Java. Ed. for Greshoff's Rumphius Fund, Amsterdam by C.G.G.J. van Steenis.Deventer, Ysel Press, 1973. 240 pp. ingenaaid. Illustraties. (Handbook for the cultivation of sugar-cane and manufacturing of cane-sugar in Java, 7, atlas) Euro 15,00
582870 BANK, J., Katholieken en de Indonesische revolutie.Baarn, Ambo, 1983. 576 pp. paperback. Illustraties. Euro 20,00
587790 BANK, J., Katholieken en de Indonesische revolutie.Dieren, Bataafsche Leeuw, 1984 (2e). 576 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 25,00
575687 BANK, J., Katholieken en de Indonesische revolutie.Dieren, Bataafsche Leeuw, 1984 (2e). 576 pp. linnen + omslag. Illustraties. *ex libris* Euro 25,00
577298 BAUDET, H., BRUGMANS, I.J., Balans van beleid. Terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlandsch-Indië. Met medewerking van A.P.A.A. Besnard, H.J. Friedericy, P.J. Gerke, J.F. Haccoû, W.H. van Helsdingen, P.J.A. Idenburg, A.D.A. de Kat Angelino, J. Keuning, H. Kraemer, J.W. Meyer Ranneft, R. Nieuwenhuys, G.F. Pijper, P.W. van der Veur, E. de Vries, J. Wills.Assen, Van Gorcum, 1961. (XIV) 374 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Ons XXste eeuwse verleden, 3) Euro 12,50
597458 BAUDET, H., BRUGMANS, I.J., Balans van beleid. Terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlandsch-Indië. Met medewerking van A.P.A.A. Besnard, H.J. Friedericy, P.J. Gerke, J.F. Haccoû, W.H. van Helsdingen, P.J.A. Idenburg, A.D.A. de Kat Angelino, J. Keuning, H. Kraemer, J.W. Meyer Ranneft, R. Nieuwenhuys, G.F. Pijper, P.W. van der Veur, E. de Vries, J. Wills.Assen, Van Gorcum, 1984 (2e). (XVIII) 374 pp. paperback. Illustraties. (Ons XXste eeuwse verleden, 3) *omslag verkleurd, naam op schutblad*Heruitgave met nieuwe inleiding Euro 12,50
591608 BAUDET, H., BRUGMANS, I.J., Balans van beleid. Terugblik op de laatste halve eeuw van Nederlandsch-Indië. Met medewerking van A.P.A.A. Besnard, H.J. Friedericy, P.J. Gerke, J.F. Haccoû, W.H. van Helsdingen, P.J.A. Idenburg, A.D.A. de Kat Angelino, J. Keuning, H. Kraemer, J.W. Meyer Ranneft, R. Nieuwenhuys, G.F. Pijper, P.W. van der Veur, E. de Vries, J. Wills.Assen, Van Gorcum, 1984 (2e). (XVIII) 374 pp. paperback. Illustraties. (Ons XXste eeuwse verleden, 3) *omslag verkleurd, naam op schutblad*Heruitgave met nieuwe inleiding Euro 12,50
577299 BAUDET, H., FENNEMA, M., Het Nederlands belang bij Indië. Ook werkten mee aan dit boek: T. van den Berge, F. van Dijk, M. Hisschenmöller, R. Hofstede e.a.Utrecht, Spectrum, 1983. 255 pp. paperback. (Aula, 90) *naam op schutblad* Euro 7,00
592668 BAUDUIN, D.C.M., Het Indische leven. 's-Gravenhage, Leopold, 1927. (VIII) 220 pp. linnen. *papier roestvlekkig* Euro 11,50
575686 BEEKMAN, H.A.J.M., Boschbeschadigingen en boschbescherming in Indonesië. Wageningen, Veenman, 1947. 164 pp. ingenaaid. (Fonds landbouw exportbureau 1916-1918, 30) *potloodstrepen, rug licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 10,00
575685 BEL, I. VAN, De ring van Takoe'ang. Utrecht, Bruna, 1974. 302 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
585111 BERG, N. VAN DEN, WACHLIN, S., Het album voor Mientje. Een fotoalbum uit 1862 in Nederlandsch-Indië.Bussum, Thoth, 2005. 248 pp. half linnen. Illustraties. Euro 45,00
577386 BESTERMAN, T., Early printed books to the end of the sixteenth century. A bibliography of bibliographies. Second edition revised and much enlarged Genève, Societas Bibliographica, 1961 (2e herz.). 344 pp. linnen. Euro 25,00
584874 BEZEMER, T.J., Indonesische kunstnijverheid. Platen-atlas. Met inleiding. 's-Gravenhage, Ten Hagen, z.j. 170 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 50,00
596658 BIJKERK, J.C., Vaarwel, tot betere tijden! Documentaire over de ondergang van Nederlands-Indië.Franeker, Wever, 1974. 283 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
577362 BIJKERK, J.C., Vaarwel, tot betere tijden! Documentaire over de ondergang van Nederlands-Indië.Franeker, Wever, 1974. 283 pp. linnen + omslag. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
580624 BIJL DE VROE, C.L.M., Rondom de Buitenzorgse troon. Indisch dagboek C.L.M. Bijl de Vroe 1914-1919. Ingeleid en bewerkt door M. Schouten. Met een woord vooraf door A. Alberts.Haarlem, Van Dishoeck, 1980. 186 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd, vlekje op voorkant* Euro 15,00
578668 BLAAUW, A.H., De tropische natuur in schetsen en kleuren. Met 4 kaartjes, 35 zwarte en 28 gekleurde afbeeldingen naar opnamen van den schrijver. Amsterdam, KI, 1917 (2e). (XII) 192 pp. linnen. Illustraties.*bibliotheekexemplaar, rug los* Euro 25,00
575684 BLANKENSTEIN, M. VAN, Indonesië nu. Nieuwe indrukken. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1953. 122 pp. linnen + omslag. Illustraties. *blad 61-62 besch., boekblok iets roestvlekkig* Euro 7,00
575683 BLUMBERGER, J.T.P., De communistische beweging in Nederlandsch-Indië. Haarlem, Tjeenk Willink, 1928. (VIII) 163 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 25,00
596881 BOEKHOLT, R., De staat, dr. L. de Jong en Indië. Het proces van het Comité Geschiedkundig Eerherstel Nederlands-Indië tegen de Staat der Nederlanden over deel 11A van 'Het koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorog' 29 maart 1986 - 10 april 1990. Met een beschouwing van dr. Th. Stevens. Den Haag, Moesson, 1992. 416 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, vlekje op omslag* Euro 16,00
575682 BONTEKOE, WILLEM IJSBRANTSZ., Journael ofte gedenckwaerdige beschrijvinghe van de Oost-Indische reijse van Willem Ysbrantsz. Bontekoe van Hoorn. Opnieuw uitgegeven en van aanteekeningen voorzien door G.J. Hoogerwerff. Utrecht, Oosthoek, 1930 (2e herz.). (XLII) 171 pp. ingenaaid. Illustraties. (Herdrukken van de maatschappij der Nederlandsche letterkunde, 1) *omslag geplastificeerd* Euro 25,00
575681 BOON, H.N., WIEBES, C., ZEEMAN, B., Indonesische dagboeknotities van dr. H.N. Boon 1946-1949. Houten, De Haan, 1986. 228 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 8,50
572038 BOSCH, F.D.K., De gouden kiem. Inleiding in de Indische symboliek. Amsterdam, Elsevier, 1948. (XX) 310 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, doorgestreepte naam op schutblad*Met 72 platen Euro 30,00
582780 BOSCH, J. VAN DEN, BAUD, J.C., Briefwisseling tussen J. van den Bosch en J.C. Baud 1829-1832 en 1834-1836. Uitgegeven door J.J. Westendorp-Boerma. 2 dln.Utrecht, Kemink, 1956. 224, 273 pp. halflinnen. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 80, 81) *bibliotheekexemplaar*Deel 1: Brieven van Van den Bosch, Deel 2: Brieven van Baud Euro 25,00
575637 BOSCH, J. VAN DEN, BAUD, J.C., Briefwisseling tussen J. van den Bosch en J.C. Baud 1829-1832 en 1834-1836. Uitgegeven door J.J. Westendorp-Boerma. 2 dln.Utrecht, Kemink, 1956. 224, 273 pp. ingenaaid. Ills. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 80, 81)Deel 1: Brieven van Van den Bosch, Deel 2: Brieven van Baud Euro 25,00
575638 BOSCH, J. VAN DEN, EERENS, D.J. DE, Particuliere briefwisseling tussen J. van den Bosch en D.J. de Eerens 1834-1840 en enige daarop betrekking hebbende andere stukken. Uitgegeven door F.C. Gerretson en W.P. Coolhaas. Groningen, Wolters, 1960. (XII) 327 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 83) Euro 12,50
596015 BOSCH, J. VAN DEN, EERENS, D.J. DE, Particuliere briefwisseling tussen J. van den Bosch en D.J. de Eerens 1834-1840 en enige daarop betrekking hebbende andere stukken. Uitgegeven door F.C. Gerretson en W.P. Coolhaas. Groningen, Wolters, 1960. (XII) 327 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 83) Euro 12,50
586937 BOSCH, J. VAN DEN, EERENS, D.J. DE, Particuliere briefwisseling tussen J. van den Bosch en D.J. de Eerens 1834-1840 en enige daarop betrekking hebbende andere stukken. Uitgegeven door F.C. Gerretson en W.P. Coolhaas. Groningen, Wolters, 1960. (XII) 327 pp. half linnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 83) *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
586938 BOSSCHER, D., WAALDIJK, B., Ambon eer & schuld. Politiek en pressie rond de republiek Zuid-Molukken. Weesp, Van Holkema, 1985. 254 pp. paperback. Illustraties. *datum op binnenzijde omslag* Euro 8,00
577303 BOSSCHER, D., WAALDIJK, B., Ambon eer & schuld. Politiek en pressie rond de republiek Zuid-Molukken. Weesp, Van Holkema, 1985. 254 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,00
575636 BOTHAS, D., Tropenwelt Java. Reiseeindrücke und Bilder. Mit 106 Fotos und einer Karte. Berlin, DBG, 1941. 115 pp. halflinnen. Illustraties. Euro 16,00
581826 BOUWER, J., Het vermoorde land. Franeker, Van Wijnen, 1988. 405 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
587624 BOUWMAN, C.E., (RED.), Een bron die nooit dooft. Stemmen van tegenspraak in proza en poëzie uit Indonesië. Vertaald uit het Indonesisch door C.A. Bouwman. Amsterdam, Amnesty International, 1995. 180 pp. paperback Euro 8,00
575635 BOVENE, G.A. VAN, 'Hier is Indië...!'Utrecht, Bruna, 1941(3e). 379 pp. halflinnen + omslag. Ills. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
584535 BOVENE, G.A. VAN, 'Hier is Indië...!'Utrecht, Bruna, 1941(2e). 379 pp. linnen. Illustraties. *voorplat licht beschadigd* Euro 11,50
592468 BRENDGEN, J.H.J., Belevenissen van een K.N.I.L.-officier in de periode 1942-1950. Militaire ervaringen vóór en bij politiële acties. Z.p., z.u., z.j. 148 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
594514 BRUIN, T.D. DE, Orgaan der Nederlandsch-Indische officiersvereeniging (1915-1942/1949-1951). A selective and annotated bibliography. The Hague, Army historical section, 1990. (XXX) 242 pp. ingenaaid. (Bijdragen van de sectie militaire geschiedenis, 20) (Intercontinenta, 13) *bibliotheekexemplaar* Euro 10,00
575663 BRUIN, T.D. DE, Orgaan der Nederlandsch-Indische officiersvereeniging (1915-1942/1949-1951). A selective and annotated bibliography. The Hague, Army historical section, 1990. (XXX) 242 pp. ingenaaid. (Bijdragen van de sectie militaire geschiedenis, 20) (Intercontinenta, 13) Euro 11,50
577390 BUITENWEG, H., Java. Droom en herinnering. Den Haag, Servire, z.j. 116 pp. ingenaaid. Illustraties. *los in band, naam op schutblad* Euro 6,00
589664 BUURMAN, P., Wayang-Golek. De fascinerende wereld van het klassieke West-Javaanse poppenspel. Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1980. 160 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 35,00
584070 CLERCQ, F.S.A. DE, Nieuw plantkundig woordenboek voor Nederlandsch Indië. Met korte aanwijzingen van het nuttig gebruik der planten en hare beteekenis in het volksleven en met registers der inlandsche en wetenschappelijke benamingen. Na het overlijden van den schrijver voor den druk bewerkt en uitgegeven door M. Greshoff. Amsterdam, De Bussy, 1909. (XX) 395 pp. linnen. Portret. *band licht geschaafd* Euro 150,00
577723 COLIJN, H., Koloniale vraagstukken van heden en morgen. Amsterdam, Standaard, 1928 (3e). (X) 145 pp. linnen. *schutblad voorin ontbreekt* Euro 10,00
577418 COLIJN, H., Koloniale vraagstukken van heden en morgen. Amsterdam, Standaard, 1928. (X) 145 pp. linnen. *rug beschadigd., papier hier en daar licht roestvlekkig, ex libris* Euro 10,00
596571 COLIJN, H., De kracht van een lied. Overleven in een vrouwenkamp. Franeker, Van Wijnen, 1989. 232 pp. paperback. Illustraties. *naam en foto Indisch monument op schutblad* Euro 12,50
575707 COLLISON, K.B., Merdeka square. Hartwell, Sid Harta, 1997. 554 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
580369 CORN, C., Sporen van het paradijs. Het verhaal van de specerijenhandel. Vert. door J. Mars.Amsterdam, Bakker, 1998. 351 pp. pb. Ills. Euro 12,50


naar boven
575674 COURT, A. DE LA, Een staat in wording. Fotoreportage over het Indonesië van heden door Cas Oorthuys.Amsterdam, Contact, z.j. gebonden. *rug beschadigd, platten en rug verkleurd, naam op schutblad* Euro 11,50
575620 DANKMEYER, J.W., Vergelijkingen in Maleische literatuur. Amstelveen, Teerhuis, 1945. 125 pp. ing. Diss. *voorplat ontbreek, rug besch.* Euro 11,50
577423 DEELMAN, A.G., Ali bin Joesoep. Roman uit de nadagen van Nederlands-Indië.Franeker, Wever, z.j. 361 pp. ln. Ills. Euro 7,00
577425 DELLEMAN, T., (RED.), Sinaï en Ardjoeno. Het Indonesische volksleven in het licht der tien geboden. Met medewerking van J.H. Bavinck, H. van den Brink, A.C. Kruijt, W.J.A. Kernkamp, P.J. Lambooij, C.W. Nortier.Aalten, Graafschap, 1946. 293 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, rug geplastificeerd* Euro 12,50
577405 DEVENTER, C.T. VAN, COLENBRANDER, H.T., STOKVIS, J.E., Leven en arbeid van Mr. C.TH. van Deventer. Beschreven en verzameld. 3 dln. Amsterdam, Van Kampen, 1916. (VIII) 433, (VIII) 444, (VIII) 448 pp. ing. Portr. Ills. *Dl 1 rug gebroken en omsl. besch., achterzijde omsl. dl 3 ontbreekt, deels onopengesn., naam op schutbl.*Dl 1: Leven van Mr. C.Th. van Deventer, Dl 2: Van Deventer's voornaamste artikelen, Dl 3: Van Deventer's kleinere artikelen en zijne redevoeringen. Met registers op het gehele werk Euro 35,00
577335 DJOJOPOESPITO, S., Buiten het gareel. Indonesische roman. Met een inl. van E. du Perron.Utrecht, De Haan, 1947 (3e). 247 pp. hlf ln. *band deels verkleurd, paier langs randen gebruind* Euro 7,00
589152 DROOGH, T.C., De koelie wordt toean.Voorhout, Foreholte, 1959. 140 pp. gebonden. Illustraties. *band iets beduimeld* Euro 8,00
579148 DROOGLEVER, P.J., SCHOUTEN, M.J.B., (RED.), Officiële bescheiden betreffende de Nederlands-Indonesische betekkingen 1945-1950. Negentiende deel 1 juni 1949 - 15 september 1949. Twintigste deel 16 september 1949 - 31 december 1949. 2 dln. 's-Gravenhage, Instituut voor Nederlandse geschiedenis, 1994-96. (XXVIII) 839, (XXXII) 929 pp. ln. (RGP, 77, 80) *enkele potl.str.* Euro 50,00
582841 DROOGLEVER, P.J., De vaderlandse club 1929-1942. Totoks en de Indische politiek (with a summary in English). Franeker, Wever, 1980. (VI) 423 pp. ing. Diss. Ills. Euro 20,00
587626 DROSSAARD, W., Indonesië, land van ons hart. Ervaringen en gedachten, opgedaan tijdens een reis door Indonesië.Haarlem, Gottmer, 1982. 224 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,50
591107 DUIJS, J.E.W., De vervolging tegen de Indonesische studenten. Mohammad Hatta, Mr. Ali Sastroamidjojo, Raden Mas Abdul Madjid Djojoadhiningrat en Mohammad Nazir Pamontjak. Verdedigings-rede gehouden in de zitting der arr. rechtbank te s'Gravenhage op 8 maart 1928. Amsterdam, Ontwikkeling, 1928. 43 pp. geniet. *stempel op omslag* Euro 10,00
577403 DUIJS, J.E.W., De vervolging tegen de Indonesiche studenten. Mohammad Hatta, Mr. Ali Sastroamidjojo, Raden Mas Abdul Madjid Djojoadhiningrat en Mohammad Nazir Pamontjak. Verdedigings-rede gehouden in de zitting der arr. rechtbank te s'Gravenhage op 8 maart 1928. Amsterdam, Ontwikkeling, 1928. 43 pp. geniet. *omslag beschadigd* Euro 10,00
580696 DUNSELMAN, D., Kana sera. Zang der zwangerschap.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1955. 283 pp. ingenaaid. Illustraties. (VKITLV, 17) *rug verkleurd, naam binnenzijde omslag* Euro 25,00
597340 DUYNSTEE, F.J.F.M., Nieuw-Guinea als schakel tussen Nederland en Indonesië.Amsterdam, Bezige Bij, 1961. 431 pp. paperback. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
577276 DUYVENDAK, J.PH., Inleiding tot de ethnologie van de Indische archipel. Groningen, Wolters, 1946 (3e). 207 pp. linnen. Illustraties. (Indische cultuur-historische bibliotheek, 1) *bibliotheekstempel* Euro 10,00
597364 DUYVENDAK, J.PH., Inleiding tot de ethnologie van de Indonesische archipel. Groningen, Wolters, 1940 (2e herz.). 207 pp. halflinnen. Illustraties. (Indonesische cultuur-historische bibliotheek, 1) *binbliotheekexemplaar* Euro 10,00
577277 DUYVENDAK, J.PH., Inleiding tot de ethnologie van de Indonesische archipel. Groningen, Wolters, 1955 (6e herz.). 211 pp. halflinnen. Illustraties. (Indonesische cultuur-historische bibliotheek, 1) *band licht beschadigd* Euro 10,00
580641 EGGEBRECHT, A., EGGEBRECHT, E., (HRSG.), Versunkene Königreiche Indonesiens. Mainz, Von Zabern, 1995. (XII) 688 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. Euro 35,00
577358 ELIAS, W.H.J., Indië onder Japanschen hiel. Deventer, Van Hoeve, 1946. 244 pp. ln. Ills. *voorplat en boekblok roestvlekkig* Euro 7,00
591599 ESTERIK, C. VAN, TWIST, K. VAN, Daar werd iets grootsch verricht. Of hoe het koninkrijk der Nederlanden zijn grootste kolonie verloor.Weesp, Heureka, 1980. 112 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
590267 ESTERIK, C. VAN, TWIST, K. VAN, Daar werd iets grootsch verricht. Of hoe het koninkrijk der Nederlanden zijn grootste kolonie verloor.Weesp, Heureka, 1980. 112 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
575625 EXODUS, A. (M.H. DU CROO), Het land van bij-ons-buiten. Herinneringen van een officier-gezaghebber in de Indische buitengewesten. Met een voorwoord van J.W. Meijer Ranneft. Met teekeningen van M. van Meeteren Brouwer. Maastricht, Leiter-Nypels, z.j. (XII) 288 pp. hlf ln. Ills. *lichte waterschade, tekst op schutbl.* Euro 11,50
577392 FABIUS, J., Zwart op wit. Liquidatie van een imperium. Vermeerderd met een artikel over Nieuw-guinea. Een beeld van het na-oorlogse regeringsbeleid in Nederland, ontleend aan de Nieuwsbrief.Amsterdam, Buijten, 1954 (2e herz.). 180 pp. geb. Euro 7,00
577373 FABRICIUS, J., De hoed met de struisveer. Of hoe mijn moeder in 1894 als 'handschoentje' naar Indië reisde.Den Haag, Leopold, 1979. 46 pp. ln. Ills. Euro 6,00
588932 FABRICIUS, J., Hopheisa, in regen en wind. Den Haag, Leopold, 1979 (2e). 189 pp. paperback. Euro 7,50
587636 FABRICIUS, J., Mensen, die ik gekend heb.Assen, Van Gorcum, 1960. 114 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 7,00
596563 FABRICIUS, J., Uit mijn tijd. Assen, Torenlaan, 1961. 118 pp. linnen. Illustraties. *naam op titelpagina, band licht beduimeld* Euro 12,50
577357 FABRICIUS, J., Een wereld in beroering. Verdere mémoires (1936-1946). 's-Gravenhage, Leopold, 1960 (2e). 234 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* Euro 6,00
584551 FABRIZIUS, P., WESTERLINGK, T., Het Indische dagboek van Dr. Peter Fabrizius. Deventer, Van Hoeve, z.j. 153 pp. geb. *rug licht besch.* Euro 7,00
584527 FASSEUR, C., De indologen. Ambtenaren voor de Oost 1825-1950. Amsterdam, Bakker, 1994. 552 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad* Euro 16,00
577428 FEBER, L.J.M., De groote Indische cultures. Inleidend woord door D. Fock. Nijmegen, Anker, 77 pp. hlf ln. Ills. (De wereld in beeld, 2) *naam op titelpagina, schutbl. roestvlekkig*Uitgave: N.V. Zeepfabrieken 'Het anker' v.h. gebr. Dobbelmann Nijmegen. De foto's zijn afkomstig uit het Koloniaal Instituut te Amsterdam Euro 25,00
588923 FELMAN, Het 'Java Aero' mysterie. Detective-verhaal uit het na-oorlogse Indië. Geïllustreerd door O. Cramer. Hengelo, Loek, z.j. 237 pp. half linnen. *papier gebruind, binding iets los, band licht verkleurd en beschadigd* Euro 10,00
585245 FERGUSON, M., Angst op Java. Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1991. 240 pp. paperback. *potloodaantekeningen* Euro 8,00
585244 FERGUSON, M., Elias in Batavia en Jakarta. Den Haag, Leopold, 1977. 261 pp. paperback. Euro 9,00
596948 FERGUSON, M., Nu wonen daar andere mensen...Terug op Java.Den Haag, Leopold, 1974. 250 pp. paperback. *namen op titelpagina* Euro 8,00
585246 FERGUSON, M., Nu wonen daar andere mensen...Terug op Java.Den Haag, Leopold, 1974. 250 pp. paperback. *ex libris, plakbandsporen op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 8,00
575705 FEUILLETAU DE BRUYN, W.K.H., Het politieke en militaire beleid van de Nederlandsche regeering ten aanzien van Nederlandsch-Indië.Z.p., z.u., 1945. 27 pp. geniet. Euro 6,00
575696 FEUILLETAU DE BRUYN, W.K.H., Welk aandeel heeft Dr. van Mook gehad in de gezagsschemering in Nederlandsch-Indië?'s-Gravenhage, Van Stockum, 1946. 31 pp. ing. Ills. Euro 7,00
596550 FONTEIN, J., Het goddelijk gezicht van Indonesie. Meesterwerken der beeldhouwkunst 700-1600. Met bijdragen van R. Soekmono, E. Sedyawati. Zwolle, Waanders, 1992. 312 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Verschenen ter gelegenheid van de tentoonstelling in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, 6 februari tot en met 20 april 1992 Euro 25,00
577364 FRANKEN, M., Het land aan de overkant.Amsterdam, Strengholt, z.j. 190 pp. linnen. Illustraties. (Boekerij der beide Indiën) Euro 10,00
596890 FRUIN MEES, W., Geschiedenis van Java. Met een inleidend woord van raden dr. Hoessein Djajadiningrat. 2 delen. Weltevreden, Commissie voor de volkslectuur, 1919-20. 110, (VIII) 127 pp. gebonden. Illustraties. *rug deel 1 los*Deel 1: Het hindoetijdperk (met 30 platen en 3 kaarten), Deel 2: De mohammedaansche rijken tot de bevestiging van de macht der compagnie (met 24 platen en 1 kaart). Met een voorwoord van de schrijfster Euro 35,00
577356 FRUIN, T.A., Het economische aspect van het Indonesische vraagstuk.Amsterdam, VN, 1947. 114 pp. gebonden. (Kantjil-reeks, 1) Euro 6,00
580527 GARDI, R., Sepik. Fotodocumenten van een stervende cultuur. Ingeleid en toegelicht door A. Bühler. Nederlandse vertaling van S. Kooijman. Zwolle, Tijl, 1958. 138 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, meerdere pagina's los, bibliotheekstempel op titelpagina* Euro 15,00
583196 GENIN, R., Die ferne Insel. Aufzeichnungen von meiner Fahrt nach Bali in Wort und Bild. Berlin, Wegweiser, 1928. 316 pp. geb. Ills. *tekst op schutbl., naam op titelpagina* Euro 25,00
575615 GERBRANDY, P.S., Indonesia. With 28 illustrations. London, Hutchinson, 1950. 224 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* Euro 11,50
596548 GERRITSEN, H., De hinderlaag bij Sindoeradja. Militaire acties op Java 1948-1950. Met een woord vooraf door H.L. Zwitzer. Baarn, Hollandia, 1987. 152 pp. paperback. Illustraties. (Oorlogsgeschiedenis) *namen op titelpagina, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
575614 GOEDHART, A., De onmogelijke vrijheid. Het gouvernement als koffieondernemer. Utrecht, Oosthoek, 1948. (VIII) 242 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht roestvlekkig en iets beschadigd* Euro 25,00
577377 GONGGRIJP, G., Schets ener economische geschiedenis van Indonesië.Haarlem, Bohn, 1957 (4e). (VIII) 239 pp. (VUB, 23) *omsl. licht besch., naam op schutbl., enkele kleurpotl.str.* Euro 10,00
577341 GONGGRIJP, G.L., Brieven van Opheffer aan de redactie van het Bataviaasch handelsblad. Maastricht, Leiter-Nypels, 1944 (3e herz.). (XVIII) 355 pp. halfinnen. Illustraties. Euro 12,50
586936 GONGGRIJP, G.L., Brieven van Opheffer aan de redactie van het Bataviaasch handelsblad. Maastricht, Leiter-Nypels, 1944 (3e herz.). (XVIII) 355 pp. half linnen. Illustraties. Euro 12,50
596555 GORIS, R., Bali. Atlas kebudajaan. Cults and customs. Cultuurgeschiedenis in beeld. L. Dronkers (photography). Uitgegeven door de regering van de republiek Indonesia.Z.p., z.u., z.j. 208 pp. linnen. Illustraties. *papier achterin lichte waterschade*Drietalige tekst Euro 35,00
571996 GORKOM, K.W. VAN, Oost-Indische cultures. Opnieuw uitgegeven onder redactie van H.C. Prinsen Geerligs. 3 delen.Amsterdam, De Bussy, 1917-19. (VIII) 470, (VI) 979, (VI) 1040 (40) pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, deel 2 en 3 los in de band, rug deel 2 ingescheurd* Euro 100,00


naar boven
577304 GOUDOEVER, W.A. VAN, Malino maakt historie. Een overzichtelijke bewerking van notulen en tekstueele redevoeringen ter conferentie van Malino 15-25 juli 1946. Batavia, z.u., 1946. 63 pp. ing.Ills. *rug licht besch.* Euro 7,00
596545 GRAAFF, A.P. DE, Vertel het je kinderen, veteraan!Franeker, Van Wijnen, 1999 (2e). 167 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
596543 GRAAFF, A.P. DE, Zeg, Hollandse soldaat...Gebaseerd op originele brieven en rapporten van Indië-soldaten van het voormalige 425e Bataljon Infanterie in de periode 1949/1950 op Midden-Java. Franeker, Van Wijnen 1995 (3e). 144 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
577319 GRAAFF, S. DE, Parlementaire geschiedenis van de wet tot hervorming van het gewestelijk en plaatselijk bestuur in Nederlandsch-Indië, 1922 (Indische bestuurshervorming). 's-Gravenhage, Nijhoff, 1939. (XII) 254 pp. ing. *onopengesn.* Euro 15,00
579114 GROENEBOER, K., Gateway to the west. The Dutch language in colonial Indonesia 1600-1950. A history of language policy. Transl. by M. Scholz.Amsterdam, UP, 1998. (XIV) 400 pp. geb. Bibliogr. Ills. *ex libris* Euro 16,00
587694 GUNAWAN, B., Kudetá. Staatsgreep in Djakarta. De achtergronden van de 30 september-beweging in Indonesië.Meppel, Boom, 1968. 216 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 8,50
577318 HAAN, J.C., (RED.), Nederlanders over de zeeën. 350 jaar Nederlandsche koloniale geschiedenis. Met medewerking van G. Gonggrijp, J. de Graaf, J.C. van Leur, W.R. Menkman, P.J. van Winter.Utrecht, De Haan, 1942 (2e). (IV) 351 pp. hlf ln. Ills. *voorplat iets roestvlekkig, naam op titelpagina* Euro 15,00
581372 HAAS-ENGEL, R.H. DE, Het indonesisch nationaliteitsrecht.Deventer, Kluwer, 1993. (XXII) 449 pp. ing.Dit boek werd als proefschrift verdedigd aan de Rijksuniversiteit Limburg te Maastricht op 30 juni 1993 Euro 15,00
579627 HALL, C.J.J. VAN, KOPPEL, C. VAN DE, (RED.), De landbouw in den Indischen archipel. 2 dln in 3 banden.'s-Gravenhage, Van Hoeve, 1946-1949. 423, 905, 784 pp. ln. Ills.*Dl III ontbreekt, schutbl. iets gebruind*Dl I: Algemeen gedeelte, Dl IIA: Voedingsgewassen en geneesmiddelen, Dl IIB: Genotmiddelen en specerijen. Met bijdragen van o.a.: E.C.J. Mohr, G.J. Vink, K. van der Veer, A.J. Koens, A.J. Ultée, P.J. van den Broek Euro 45,00
577380 HALL, C.J.J. VAN, Insulinde. Werk en welvaart.Naarden, In den toren, 1944 (3e). 192 pp. hlf ln. Ills. *rug licht roestvlekkig Euro 7,00
587622 HAMEL, J.C., Soldatendominee. Ervaringen van een legerpredikant in Japanse krijgsgevangenschap. Met een woord vooraf van I.H. Enklaar.Franeker, Wever, z.j. (2e herz.). 222 pp. paperback. Portret. Illustraties. *foto voorin geplakt, tekst op schutblad* Euro 10,00
577430 HAMZAH, A., SALLEH YAAPAR, M., Mysticism & poetry. A hermeneutical reading of the poems of Amir Hamzah. Kuala Lumpur, Kementerian Pindidikan, 1995. (XIV) 239 pp. ln + omsl. Bibliogr. Euro 10,00
575648 HASSELMAN, C.J., The royal colonial institute at Amsterdam. Origin, scope and future.Amsterdam, Colonial institute, 1926. 104 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
575654 HEEREN, H.J., Transmigratie in Indonesië. Interne migratie en de verhouding van immigranten/autochtonen speciaal met betrekking tot zuid- en midden Sumatra. Internal migration in Indonesia. Internal migration and the relationship between immigrants and autochtonous population, with special reference to south and central Sumatra. (With summary in English). Meppel, Boom, 1967. (VIII) 227 pp. ing. Diss. Ills. *naam op schutbl.* Euro 11,50
596301 HELFFERICH-KOCH, H., Een dal in Ambarawa.Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1981. 254 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
575690 HELSDINGEN, W.H. VAN, HOOGENBERK, H., (ED.), Mission interrupted. The Dutch in the East Indies and their work in the XXth century. A symposium. Abridged English version by J.J.L. Duyvendak. Amsterdam, Elsevier, 1945. (VIII) 254 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: F.C. Gerretson, F.W, Stapel, A. van Dooren Euro 11,50
586916 HELSDINGEN, W.H. VAN, HOOGENBERK, H., (RED.), Daar wèrd wat groots verricht....Nederlandsch-Indië in de XXste eeuw. Met talrijke zwarte en gekleurde afbeeldingen in en buiten den tekst.Amsterdam, Elsevier, 1941. (VIII) 528 pp. linnen. Illustraties. Euro 11,50
596908 HELSDINGEN, W.H. VAN, HOOGENBERK, H., (RED.), Daar wèrd wat groots verricht....Nederlandsch-Indië in de XXste eeuw. Met talrijke zwarte en gekleurde afbeeldingen in en buiten den tekst.Amsterdam, Elsevier, 1941. (VIII) 528 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 11,50
579863 HELSDINGEN, W.H. VAN, HOOGENBERK, H., (RED.), Daar wèrd wat groots verricht...Nederlandsch-Indië in de XXste eeuw. Met talrijke zwarte en gekleurde afbeeldingen in en buiten den tekst.Amsterdam, Elsevier, 1941. (VIII) 528 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, binding iets los* Euro 11,50
575644 HENGEVELD, G.J.N., Geologische onderzoekingen ten behoeve van 's lands waterstaat, gewestelijke- en gemeentewerken in Nederlandsch-Indië. Deel 1: 1914-1915. Weltevreden, z.u., 1920. 103 pp. ingenaaid. Illustraties. (Mededeelingen en rapporten van het departement der burgerlijke openbare werken, 1) *rug licht beschadigd, bibliotheekstempel* Euro 12,50
577280 HEUTSZ, J.B. VAN, LAMSTER, J.C., J.B. van Heutsz als gouverneur-generaal 1904-1909. Amsterdam, Van Kampen, z.j. 312 pp. hlf ln. Ills. Euro 11,50
583578 HILLEN, E., Kampjongen. Herinneringen aan Java. Vert. H. Martherus. Haarlem, Becht, 1994. 182 pp. ln + omsl. Euro 10,00
577282 HOEN, P. 'T, Terug uit Djokja. Amsterdam, Parool, 1946. 128 pp. ing. *omsl. licht bsch.* Euro 10,00
596541 HOOGH, G.J.M. DE, Mijn Indische mariniersjaren.Kaft en illustraties T. de Hoogh-Sierat. Naar herinneringen van B.J. van Gils. Z.p., Liberty, z.j. 380 pp. paperback. *vouw in omslag, vlekje op boekblok* Euro 15,00
587627 HOOYKAAS, C., (RED.), De kluizenaar. Doekoeh Siladri. Balisch volksverhaal, vertaald en ingeleid.Amsterdam, Meulenhoff, 1982. 117 pp. linnen + omslag. (Oosterse bibliotheek, 20) Euro 7,50
600921 HOOYKAAS, C., (RED.), De kluizenaar. Doekoeh Siladri. Balisch volksverhaal, vertaald en ingeleid.Amsterdam, Meulenhoff, 1982. 117 pp. linnen + omslag. (Oosterse bibliotheek, 20) Euro 7,50
587625 HORNMAN, W., De mariniersbrigade. De geschiedenis. De mariniersbrigade in Oost-Java in de jaren 1946, 1947, 1948 en 1949. Hoevelaken, Verba, 1995.448 pp. linnen + omslag. Illustraties. Dit boek verscheen eerder onder de titel: De geschiedenis van de mariniersbrigade Euro 20,00
577284 HOVINGA, H., Dodenspoorweg door het oerwoud. Het vergeten drama van de Pakan Baroe-spoorweg op Sumatra, aangelegd door krijgsgevangenen onder de Japanse bezetting. Franeker, Wever, 1976. 157 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* Euro 10,00
586774 HOVINGA, H., Dodenspoorweg door het oerwoud. Het vergeten drama van de Pakan Baroe-spoorweg op Sumatra, aangelegd door krijgsgevangenen onder de Japanse bezetting. Franeker, Wever, 1976. 157 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* Euro 10,00
577285 IDEMA, H.A., Parlementaire geschiedenis van Nederlandsch-Indië 1891-1918. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1924. (VIII) 380 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 20,00
575658 JAARSMA, S., Grond voor den Nederlander. Soerabaja, z.u., 1936. (VIII) 120 pp. ing. Ills. Euro 10,00
575657 JACOBS, G.F., Wedloop met de moesson. Verslag van een reddingsoperatie op Sumatra. Vert: J. de Rooy.Franeker, Wever, 1982. 251 pp. paperback. Illustraties. *enkele penstrepen* Euro 7,00
587629 JACOBS, H., POSTEMA, K., WIGBOLD, H., (RED.), Nederlandsch Indie 1945. Indonesie 1949. Achter het Nieuws 1969.Hilversum, Vara, 1969. 109 pp. paperback.Volledige teksten van de drie Achter het Nieuws uitzendingen over de gebeurtenissen tijdens de twee politionele akties in het voormalig Nederlands Indië Euro 7,00
577287 JAQUET, L.G.M., Aflossing van de wacht. Bestuurlijke en politieke ervaringen in de nadagen van Nederlandsch-Indië,Rotterdam, Donker, 1978. 320 pp. ln. *potl.aant., boekblok iets vlekkig* Euro 11,50
577326 JASPER, J.E., PIRNGADIE, M., De inlandsche kunstnijverheid in Nederlandsch Indië. I. Het vlechtwerk.Monnickendam, Waringin, 1998 (Repr. 1912). (IV) 240 (40) pp. ln + omsl. Ills.Deze facsimile uitgave is in een oplage van 1000 genummerde exemplaren gedrukt door drukkerij Bevrijding b.v. te Amsterdam. Het lithowerk is verzorgd door BV&R lithografen te Zaandijk. Stokkink b.v te Amsterdam verzorgde het bindwerk. Oorspronkelijk uitgegeven te 's-Gravenhage door Mouton & Co Euro 70,00
577288 JONG, J. DE, Het geestesleven der volken van Indonesië.Groningen, Wolters, 1947 (2e). 119 pp. ing. Ills. (Insulinde, 3) *omsl. verkleurd* Euro 10,00
595123 JONKMAN, J.A., Nederland en Indonesië beide vrij. Memoires van mr. J.A. Jonkman. Assen, Van Gorcum, 1977. 298 pp. linnen. Portret. Euro 15,00
569364 JOSSELIN DE JONG, P.E. DE, (RED.), Indonesie als anthropologisch studieveld. Een interdisciplinaire benadering. Een bundel opstellen. Leiden, ICA, 1985. (VIII) 202 pp. paperback. (ICA publikaties, 73) Met bijdragen van o.a.: A. Teeuw, J.G. de Casparis, B.J. Boland Euro 11,50
575680 KALFF, S., De 'loffelycke compagnie'. Historisch overzicht der O.I. compagnie. Amsterdam, Meulenhoff, 1916. 121 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
577290 KAMERLING, R.N.J., Indonesië toen en nu. Amsterdam, Intermediair, 1980. 304 pp. paperback. Illustraties. (IB) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P. van 't Veer, W.R. Hugenholtz, E. Utrecht Euro 11,50
596295 KAMPEN, A. VAN, Hart zonder haat. Roman.Hilversum, De Boer, 1960 (2e). 282 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 10,00
587623 KAN, W., Burmadagboek 1942 - 1945. Onder redaktie van F. Rühl.Amsterdam, AP, 1986. 271 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. Euro 10,00
587967 KARTINI, R.A., VIERHOUT, M., Raden Adjeng Kartini 1879-1904. Een Javaansche over de nooden en behoeften van haar volk. Den Haag, Oceanus, 1944 (2e). 191 pp. gebonden + omslag. Portret. Illustraties. (Door alle eeuwen, 5) *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
577292 KARTINI, R.A., VIERHOUT, M., Raden Adjeng Kartini 1879-1904. Een Javaansche over de nooden en behoeften van haar volk. Den Haag, Oceanus, 1944 (2e). 191 pp. gebonden + omslag. Portret. Illustraties. (Door alle eeuwen, 5) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
577324 KAT ANGELINO, A.D.A. DE, Staatkundig beleid en bestuurszorg in Nederlandsch-Indië. 3 dln. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1930 (2e). (VIII) 644, (VIII) 645-1395, (XII) 763 pp. ln. *tekst op schutbl. dl 1.1.*Dl 1.1. en 1.2.: Grondslagen en richtlijnen van koloniaal beleid, Dl 2: De overheidszorg in Nederlandsch-Indië Euro 50,00
590966 KATS, J., (RED.), Programma van de Wajang-Wong-opvoering in den Kraton te Jogjakarta op 3, 4, 5 en 6 september 1923. In opdracht van z.h. den sultan Hamengkoe Boewana VIII. Bewerkt en en met een inleiding voorzien. Met medewerking van R. Sastrawidjana. Weltevreden, Kolff, 1923. 54 pp. ingenaaid + 30 foto's. *rug en omslag licht beschadigd, tekst op titelpagina* Euro 85,00
596969 KATS, J., Het Javaansche toneel. I Wajang poerwa. Weltevreden, Commissie voor de volkslectuur, 1923. 446 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd en iets vlekkig*Met 37 gekleurde platen en tal van zwart/wit afbeeldingen + gekleurde kaart + geslachtslijst + geslachtstabel. Alles wat gepubliceerd is Euro 400,00
595414 KEMPERMAN, J., (RED.), De Japanse bezetting in dagboeken. Buiten de kampen. Amsterdam, Bakker, 2002. 672 pp. paperback. Illustraties. Euro 20,00
575653 KIELSTRA, J.C., Het koloniale vraagstuk van dezen tijd. Haarlem, Bohn, 1928. (VI) 77 pp. ing. *rug met tape verstevigd* Euro 7,00
585284 KLEIAN, J., Deliplanter. Deventer, Van Hoeve, z.j. 272 pp. half linnen. *band licht geschaafd, papier licht roestvlekkig* Euro 10,00
577305 KLEIWEG DE ZWAAN, J., De oudste mensheid van de Indische archipel. Den Haag, Servire, 1943. 112 pp. hlf ln. Ills. (EM) Euro 6,00
575652 KLEYMANS, D.J.M., Het Trojaanse paard. Voorgeschiedenis der gemeentelijke en gewestelijke raden in Nederlandsch-Indië 1856-1897. Rotterdam, z.u., 1948. (XII) 180 pp. ing. Diss. Euro 16,00


naar boven
575651 KNOOP, W.J., Het probleem Nederland-Indonesië. Hoe kan de band tusschen Nederland en Indonesië behouden blijven?'s-Gravenhage, Adi Poestaka, 1925. (X) 199 pp. ing. Euro 12,50
594855 KOCH, D.M.G., Om de vrijheid. De nationalistische beweging in Indonesië. Djakarta, Pembangunan, 1950. 160 pp. ingenaaid. Euro 12,50
587630 KOPPEN, G.A., Holland - Indië - Holland in storm en zonnebrand. Met een voorwoord van C.J. Snijders.Z.p., Telegraaf, 1927. 60 pp. ingenaaid. Illustraties. *iets los in de band* Euro 7,50
591352 KOUSBROEK, R., Het Oostindisch kampsyndroom. Anathema's 6. Amsterdam, Meulenhoff, 1992 (2e). 494 pp. paperback. Illustraties. (ME, 714) Euro 12,50
579946 KOUSBROEK, R., Het Oostindisch kampsyndroom. Anathema's 6. Amsterdam, Meulenhoff, 1992 (3e). 494 pp. paperback. Illustraties. (ME, 714) *naam op titelpagina* Euro 12,50
577308 KOUSBROEK, R., Het Oostindisch kampsyndroom. Anathema's 6. Amsterdam, Meulenhoff, 1992. 494 pp. pb. Ills. (ME, 714) Euro 12,50
577307 KOUSBROEK, R., Terug naar Negri Pan Erkoms. Amsterdam, Meulenhoff, 1996 (2e). 256 pp. paperback. Illustraties Euro 11,50
575703 KUIJK, O., VELDKAMP, A.C., Weerzien met Indonesië. Amsterdam, Becht, z.j. 192 pp. pb. Ills. Euro 7,00
590559 KUPERUS, G., Het cultuurlandschap van West-Soembawa. Groningen, Wolters, 1936. (VIII) 220 pp. ingenaaid. Illustraties. Dissertatie. *rug heel licht beschadigd*Met 3 kaarten als bijlage Euro 25,00
592667 LAMBERTZ, L., Taboe op Bali. Breda, Geus, 1987. 171 pp. paperback. *rug licht beschadigd* Euro 10,00
596547 LAURENS, B., De vreetpatrouille. Verhalen. Rotterdam, Donker, 1987. 132 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
577311 LEFFELAAR, H.L., De Japansche regeering betaalt aan toonder. Een oorlog die niet verdween. Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1980. 172 pp. ing. Ills. *naam op schutbl.* Euro 7,00
590033 LORENTZ, H.A., Eenige maanden onder de papoea's. Leiden, Brill, 1905. (VIII) 310 pp. linnen. Illustraties. *2 illustraties los, oude naam en tekst op schutblad*Fraai versierde band. Kaart Noord-Nieuw-Guinea achterin Euro 100,00
575691 LOUTER, J. DE, Handboek van het staats- en administratief recht van Nederlandsch Indie. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1914 (6e herz.). (XIV) 695 pp. ln. Euro 16,00
584550 LUBIS, M., Schemer over Djakarta. Vert. door P.H. Fruithof. Baarn, Hollandia, 1963. 319 pp. linnen + omslag *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
587632 MAIER, H.M.J., (RED.), Sjeik Abdullah en de bloemen. Hikayat Merong Mahawangsa. Vertaald uit het Maleis en ingeleid.Amsterdam, Meulenhoff, 1978. 137pp. linnen + omslag. (Oosterse bibliotheek, 11) Euro 7,50
579327 MANSVELT, W.M.F., (ED.), Changing economy in Indonesia. A selection of statistical source material from the early 19th century up to 1940. Re-edited and continued by P. Creutzberg. Editorial committee P.I. van Dooren, J.B.D. Derksen, J.A. de Jong, P.W. Klein, I. Schöffer. 5 delen.The Hague, Nijhoff, 1975-79. 149, 94, 95, 86 (24), 133 pp. paperback. Bibliografie.Dl 1: Indonesia's export crops 1816-1940, Dl 2: Public finance 1816-1939, Dl 3: Expenditure on fixed assets, Dl 4 Rice prices. E.F. Drion, A. Kooistra, Rice prices in Java and Madura from 1921 to 1940: an analysis of seasonal fluctuations, Dl 5: National income Euro 25,00
586945 MEIJER RANNEFT, J.W., Het land dat verdween. Uitwerking van een rede over Indië in de laatste vijftig jaar. Maastricht, Leiter-Nypels, 1949. 88 pp. half linnen. *boekblok licht roestvlekkig, enkele potloodstrepen* Euro 7,00
577347 MEIJER RANNEFT, J.W., De weg voor Indië. Amsterdam, Elsevier, 1945. *enkele potl.str.* Euro 6,00
577312 MELATI VAN JAVA, De ring der grootvorstin. Groningen, z.u., z.j. 120 pp. ingenaaid. (Romanuitgave, 1)Aangeboden door de handelsonderneming Nobel, Groningen Euro 7,00
586944 MELATI VAN JAVA, De ring der grootvorstin. Groningen, z.u., z.j. 120 pp. ingenaaid. (Romanuitgave, 1) *tekst op binnenzijde achterplat*Aangeboden door de handelsonderneming Nobel, Groningen Euro 7,00
577313 MERLIJN, H.J., Bontorio. De laatste generaal. Amsterdam, Contact, 1947. 207 pp. half linnen. *band (licht) roestvlekkig* Euro 8,00
577361 MEULEN, D. VAN DER, Hoort gij de donder niet? Begin van het einde der Nederlandse gezagvoering in Indië. Een persoonlijke terugblik. Franeker, Wever, 1977. 365 pp. linnen. Illustraties. *potloodstrepen, rug licht geschaafd* Euro 10,00
593320 MEULEN, D. VAN DER, Ik stond erbij. Het einde van ons koloniale rijk.Baarn, Bosch, z.j. 263 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
584552 MEYER RANNEFT, J.W., Het land dat verdween. Uitwerking van een rede over Indië in de laatste vijftig jaar. Maastricht, Leiter-Nypels, 1949. 88 pp. hlf ln. *papier licht roestvlekkig* Euro 8,00
575598 MEYER RANNEFT, J.W., Het land dat verdween. Uitwerking van een rede over Indië in de laatste vijftig jaar. Maastricht, Leiter-Nypels, 1949. 88 pp. half linnen. *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* Euro 7,00
569256 MOERMAN, J., In en om het Chineesche kamp. Met een voorwoord van den oud-directeur van het Departement van Onderwijs en Eeredienst J. Hardeman. Batavia, Kolff, 1929 (2e herz.). 319 pp. linnen. Illustraties. *omslag los bijgevoegd, enkele potloodstrepen, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 65,00
578844 MOLLEMA, J.C., De ontwikkeling van het eiland Billiton en van de Billiton-maatschappij. Met 1 kaart en 44 afbeeldingen.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1918. (VIII) 170 pp. halflinnen. Illustraties. *stempel op titelpagina* Euro 25,00
575678 MOOIJ, W., Het Indonesische avontuur tegemoet. Als officier van gezondheid naar voormalig Nederlands-Indië. Den Haag, Robinson, 1978. (IV) 71 pp. pb. Ills. Euro 7,00
577317 MOOK, H.J. VAN, BIJKERK, J.C., De laatste landvoogd. Van Mook en het einde van de Nederlandse invloed in Indië. Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1982. 295 pp. paperback. Portret. Illustraties. Euro 10,00
592949 MOOK, H.J. VAN, BIJKERK, J.C., De laatste landvoogd. Van Mook en het einde van de Nederlandse invloed in Indië. Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1982. 295 pp. paperback. Portret. Illustraties. *naam op schutblad, potloodstrepen* Euro 9,00
597342 MOOK, H.J. VAN, BIJKERK, J.C., De laatste landvoogd. Van Mook en het einde van de Nederlandse invloed in Indië. Alphen aan den Rijn, Sijthoff, 1982. 295 pp. paperback. Portret. Illustraties. Euro 10,00
594509 MOOR, J.A. DE, (ED.), Indisch militair tijdschrift (1870-1942). A selective and annotated bibliography. The Hague, z.u., 1983. (XV) 237 pp. paperback. (Bijdragen van de sectie militaire geschiedenis, 15) (Intercontinenta, 4) *bibliotheekexemplaar* Euro 20,00
595127 MULDER, D., MARTIN, J., (RED.), Welkom in Holland! Indische Nederlanders in kamp Westerbork, 1950-1951. Assen, Van Gorcum, 2001. 94 pp. ingenaaid. Illustraties. (Westerbork cahiers, 8) Euro 10,00
600850 MULLER, H.R.A., Javanese terracottas. Terra incognita. Lochem, Tijdstroom, 1978. 108 pp. linnen + omslag. Illustraties. *stickerrest op omslag, omslag licht geschaafd* Euro 12,50
600851 MULLER, H.R.A., Javanese terracottas. Terra incognita. Lochem, Tijdstroom, 1978. 108 pp. linnen + omslag. Illustraties. *stickerrest op omslag, omslag licht geschaafd* Euro 12,50
014597 MULLER, H.R.A., Javanese terracottas. Terra incognita. Lochem, Tijdstroom, 1978. 108 pp. linnen + omslag. Illustraties. *stickerrest op omslag, omslag licht geschaafd* Euro 12,50
575677 MYLIUS, N., Kulturhistorische Abhandlungen. Indonesien. Ein kulturhistorischer Überblick. (1960). Antlitz und Geheimnis der überseeischen Maske. (1961). Indonesische Textilkunst. Batik, Ikat und Plangi. (1964). Amsterdam, Nabrink, 1970 (Nachdr. 1960-1964). 46, 53, 93 pp. ln. Ills. Euro 25,00
592665 NAEFF, F., (ED.), Het aanzien. Nederlands Indië. Herinneringen aan een koloniaal verleden. Utrecht, Amsterdam Boek, 1978. 212 pp. gebonden. Illustraties. *1 pagina los* Euro 10,00
569198 NECK, JACOB CORNELISZ. VAN, WARWIJCK, WYBRANT, De tweede scheepvaart der Nederlanders naar Oost-Indië 1598-1600. Journalen, documenten en andere bescheiden uitgegeven en toegelicht door J. Keuning. V, eerste stuk: De reis naar Ternate, A. Het journaal van H.D. Jolinck. Met 97 afbeeldingen.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1947. (X) 235 pp. halflinnen. (Linschoten-Vereeniging, 50) Euro 25,00
578348 NEIJNDORFF, F., Achterom gekeken. Mijn jeugd in Nederlands-Indië 1929-1949. Den Haag, z.u., 1995. (VIII) 100 pp. pb. *enkele markeerstiftstr.*Opdracht auteur Euro 6,00
577267 NICOLSON, H., Reis naar Java. Vertaling H. Stolk. Utrecht, Veen, 1985. 280 pp. ingenaaid (Op schrijvers voeten) *omslag iets smoezelig, naam op schutblad* Euro 7,50
577424 NIEMANN, G.K., Bloemlezing uit Maleische geschriften. Eerste stuk.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1906 (5e). ingenaaid. *onopengesneden* Euro 10,00
579955 NIEUWENHUYS, R., Leven tussen twee vaderlanden.Amsterdam, Engelbewaarder, 1982. 175 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Engelbewaarder, 25) *rug licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
586942 NIEUWENHUYS, R., Tussen twee vaderlanden.Amsterdam, Van Oorschot, 1959. 229 pp. ingenaaid + omslag. (Stoa) *omslag licht beschadigd, naam opschutblad* Euro 7,50
584549 NIEUWENHUYS, R., Tussen twee vaderlanden.Amsterdam, Van Oorschot, 1967 (2e). 232 pp. ingenaaid + omslag. (Stoa) Euro 7,50
577268 NIEVELT, C. VAN, Onder de palmen. Een keuze uit de 'Indische' verhalen van C. van Nievelt (1843-1913). Ingel. door J. van den Berg. Utrecht, Bestebreurtje, 1983. 194 pp. pb. Portr. (Oost-Indische reeks, 1) *enkele potl.str., naam op schutbl.* Euro 7,00
577269 NISPEN TOT SEVENAER, O. VAN, De ronde tafel-conferentie inzake de overdracht der souvereiniteit aan Indonesië. Haar voorgeschiedenis en haar gevolgen. 's-Gravenhage, Van Stockum, 1950. 93 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel* Euro 7,00
590357 NOOY-PALM, C.H.M., De karbouw en de kandaure. Katalogus voor de tentoonstelling "De Sa'dan Toraja". Indonesisch Ethnografisch Museum, Delft. Juni-December 1975. Delft, Indonesisch Ethnografisch Museum, 1975. 79 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 15,00
587695 O'HANLON, R., Naar het hart van Borneo. Het verslag van een reis met J. Fenton in 1983 naar de bergen van Batu Tiban. Vert. door T. Davids.Amsterdam, AP, 1989 (5e). 243 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 7,50
596507 O'HANLON, R., Naar het hart van Borneo. Het verslag van een reis met J. Fenton in 1983 naar de bergen van Batu Tiban. Vert. door T. Davids.Amsterdam, AP, 1989 (5e). 243 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties.*hoekje uit schutblad geknipt* Euro 7,50
575671 OVERDIJKINK, G.W., Het Indonesische probleem. De feiten. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1946. 123 pp. ing. *omsl. en papier iets gebruind* Euro 10,00


naar boven
595960 PERRON, E. DU, (RED.), De muze van Jan Companjie. Overzichtelike verzameling van Nederlands-Oostindiese belletrie uit de companjiestijd (1600-1780). Geïllustreerd met reprodukties van oude gravures en portretten, en met tekeningen van Thomas Nix.Bandoeng, Nix, 1948 (2e herz.). 220 pp. linnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig* Euro 20,00
580936 PERRON, E. DU, (RED.), De muze van Jan Companjie. Overzichtelike verzameling van Nederlands-Oostindiese belletrie uit de companjiestijd (1600-1780). Geïllustreerd met reprodukties van oude gravures en portretten, en met tekeningen van Thomas Nix.Bandoeng, Nix, 1948 (2e herz.). 220 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd en verkleurd* Euro 20,00
575669 PEVERELLI, P., De zorg voor de volksgezondheid in Nederlandsch-Indië. 's-Gravenhage, Van Hoeve, z.j. 111 pp. halflinnen. Illustraties. *rug iets gebruind* Euro 9,00
597327 PIJL, L. VAN DER, (RED.), Wandelgids voor den G. Tangkoeban Prahoe met kaart, samengesteld in opdracht van het bestuur der vereeniging 'Bandoeng Vooruit'.Bandoeng, Nix, 1932. 18 pp. geniet. *los in de band* Euro 20,00
586775 PLUVIER, J.M., Indonesië: kolonialisme, onafhankelijkheid, neo-kolonialisme. Een politieke geschiedenis van 1940 tot heden. Nijmegen, SUN, 1978. 381 pp. ingenaaid. Illustraties. (Sunschrift, 31) *rug verkleurd* Euro 11,50
577350 PLUVIER, J.M., Indonesië: kolonialisme, onafhankelijkheid, neo-kolonialisme. Een politieke geschiedenis van 1940 tot heden. Nijmegen, SUN, 1978. 381 pp. ingenaaid. Illustraties. (Sunschrift, 31) *rug verkleurd, naam op schutblad* Euro 11,50
591609 PLUVIER, J.M., Overzicht van de ontwikkeling der nationalistische beweging in Indonesië in de jaren 1930 tot 1942. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1953. (X) 234 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, bovenzijde boekblok licht watervlekkig* Euro 15,00
598272 PLUVIER, J.M., Overzicht van de ontwikkeling der nationalistische beweging in Indonesië in de jaren 1930 tot 1942. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1953. (X) 234 pp. ingenaaid. *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 15,00
577271 PLUVIER, J.M., Overzicht van de ontwikkeling der nationalistische beweging in Indonesië in de jaren 1930 tot 1942. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1953. (X) 234 pp. ingenaaid. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 15,00
577342 POEZE, H.A., (RED.), Politiek-politioneele overzichten van Nederlandsch-Indië. Bronnenpublikatie. Deel IV 1935-1941. Bewerkt en ingeleid.Leiden, KITLV, 1994. (C) 485 pp. ing. Euro 15,00
582990 POL, D., Midden-Java ten zuiden.Utrecht, Zendingsstudie-raad, 1922. (X) 337 pp. ln. Ills. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 15,00
577426 POLL, M.J.M. VAN, TEULINGS, F., Rapport over de eerste, in opdracht van het bestuur der R.K. staatspartij gemaakte studie- en contactreis naar Nederlandsch-Indië, door de daartoe uitgezonden heeren (...) uitgebracht aan het partijbestuur 23 mei - 16 juli 1938.'s-Gravenhage, z.u., 1939. 93 pp. ing. Ills. *bibl.st., los in band* Euro 11,50
577360 POLL, W. VAN DE, Kerels van de daad. Onze oorlogsvrijwilligers in Malakka en Indië. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1947. linnen. Illustraties. *band licht geschaafd* Euro 15,00
577336 POLLMANN, T., SELEKY, J., Istori-istori Maluku. Het verhaal van de Molukkers.Amsterdam, AP, 1979. 254 pp. ln. Ills. *band licht besch., schutbl. beduimeld* Euro 12,50
577331 PUCHINGER, G., Landvoogd en minister.Leiden, Groen, 1993. 318 pp. pb. Ills. *rug verkleurd, naam op schutbl.* Euro 11,50
014546 QUISPEL, H.V., Nederlandsch-Indië in den Tweeden Wereldoorlog. Amsterdam, Scheffer, 1945. 247 pp. linnen. Illustraties. *band deels verkleurd* Euro 12,50
577368 REINSMA, R., Het verval van het cultuurstelsel.'s-Gravenhage, Van Keulen, 1955. 189 pp. ing. Diss. *bibl.st., penaant. Euro 12,50
582842 RIKIN, W.M., Ngabersihan als knoop in de tali paranti. Bijdrage tot het verstaan van de besnijdenis der Sundanezen. Leiden, z.u., 1973, 194 pp. ing. Diss. *omsl. licht vlekkig* Euro 15,00
575708 ROBINSON, H.C., RIDLEY, H.N., DIXON, H.N., Results of an expedition to Korinchi Peak, Sumatra. Part IV: Botany. Singapore, z.u., 1917. (IV) 145 pp. halflinnen. (Journal of the federated Malay states museums, 8) *bibliotheekexemplaar, titelpagina beschadigd* Euro 15,00
577365 RUMPHIUS, G.E., BALLINTIJN, G., Rumphius. De blinde ziener van Ambon.Utrecht, De Haan, 1944. (VIII) 192 pp. hlf ln. Ills. *naam op schutbl., papier gebruind, band licht besch.* Euro 7,50
579813 RUTGERS, F.L., Idenburg en de sarekat islam in 1913.Amsterdam, NHUM, 1939. (XII) 105 pp. ing. Diss. *boekblok en schutbl. licht roestvlekkig* Euro 15,00
599151 SARGENT, W., Mijn leven onder de koppensnellers. Nederlandse vertaling: D. Ouwendijk.Bloemendaal, Nelissen, 1974. 304 pp. paperback. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
575629 SARGENT, W., Mijn leven onder de koppensnellers. Nederlandse vertaling: D. Ouwendijk.Bloemendaal, Nelissen, 1974. 304 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,00
577334 SCHERMERHORN, W., SMIT, C., Het akkoord van Linggadjati. uit het dagboek van prof.dr.ir. W. Schermerhorn voorzitter der commissie-generaal voor Nederland-Indië 14 september 1946 - 18 september 1947.Amsterdam, Elsevier, 1959. 264 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
591598 SCHERMERHORN, W., SMIT, C., Het akkoord van Linggadjati. uit het dagboek van prof.dr.ir. W. Schermerhorn voorzitter der commissie-generaal voor Nederland-Indië 14 september 1946 - 18 september 1947.Amsterdam, Elsevier, 1959. 264 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 11,50
599918 SCHERMERHORN, W., Het dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir. W. Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946 - 7 oktober 1947. Uitg. door M. Smit. 2 delen.Utrecht, NHG, 1970. (XXX) 452, (IV) 453-954 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 5, 5) *ruggen verkleurd, naam op schutblad* Euro 25,00
577330 SCHERMERHORN, W., Het dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir. W. Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946 - 7 oktober 1947. Uitg. door M. Smit. 2 delen.Groningen, WN, 1970. (XXX) 452, (IV) 453-954 pp. linnen. Portret. Illustraties. *bovenzijde rug deel 1 licht beschadigd* Euro 25,00
578438 SCHERMERHORN, W., Het dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir. W. Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946 - 7 oktober 1947. Uitg. door M. Smit. 2 delen.Utrecht, NHG, 1970. (XXX) 452, (IV) 453-954 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 5, 5) *ruggen verkleurd, deel 1 vouwen in omslag* Euro 22,50
591415 SCHERMERHORN, W., Het dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir. W. Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946 - 7 oktober 1947. Uitg. door C. Smit. 2 delen.Utrecht, NHG, 1970. (XXX) 452, (IV) 453-954 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 5, 5) *omslagen verkleurd* Euro 25,00
596509 SCHERMERHORN, W., Het dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir. W. Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946 - 7 oktober 1947. Uitg. door C. Smit. 2 delen.Utrecht, WN, 1970. (XXX) 452, (IV) 453-954 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 5, 5) *omslagen licht beschadigd* Euro 25,00
597744 SCHERMERHORN, W., Het dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir. W. Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946 - 7 oktober 1947. Uitg. door C. Smit. 2 delen.Utrecht, WN, 1970. (XXX) 452, (IV) 453-954 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 5, 5) *omslagen licht beschadigd, naam op schutblad, deel 1 kaarten op binnenzijde band en schutblad geplakt* Euro 30,00
575608 SCHILT, J., Soldaatje spelen onder de smaragden gordel. Amsterdam, Van Gennep, 1969. 196 pp. pb. Euro 7,00
577411 SCHMIDT, H., In de greep van Soekarno. Achtergronden van een proces tegen een Nederlander. Leiden, Sijthoff, 1961. 255 pp. ln. Ills. Euro 7,00
579873 SCHMIDT, P.J., Het koloniale gevaar. De beteekenis van het moderne imperialisme, zijn winstbronnen en machtsgebieden. Amsterdam, Querido, 1931. 115 pp. ln. *rug verkleurd, schutbl. gebruind* Euro 10,00
575609 SCHOLTE, L., Takadiran en andere verhalen. Amsterdam, Querido, 1977. 99 pp. paperback. Euro 6,00
575610 SCHOOREL, A.F., (RED.), Mensen onder druk. (Ervaringen van Nederlanders in Zuid-Oost Azië beleefd tijdens de oorlog met Japan, tijdens de Japanse bezetting en tijdens de jaren van confrontatie met de Indonesische nationalisten). Verzameld en bewerkt.Franeker, Wever, 1986. 101 pp. ln. Ills. Euro 7,00
577327 SCHULTE NORDHOLT, N.G., Opbouw in opdracht of ontwikkeling in overleg? De 'camat-lurah' relatie binnen het spanningsveld tussen de norm voor en de uitvoering van rurale programma's in midden-Java, in het kader van de vijfjarenplannen van de overheid: een beschrijvende analyse.Amsterdam, z.u., 1981. (XVI) 539 pp. pb. Diss. Euro 11,50
595501 SCHUMACHER, P., Ogenblikken van genezing. Indonesische ervaringen. Amsterdam, Van Gennep, 1996. 294 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
598267 SERRURIER, C., De wajang poerwa. Eene ethnologische studie. Uitgegeven op last van zijne execellentie den Minister van Binnenlandse Zaken. Leiden, Brill, 1896. (VIII) 250 pp. halfleer. Illustraties. *papier en kaarten hier en daar licht roestvlekkig, bibliotheekstempels Missiehuis SVD Deurne)Met afbeeldingen in de tekst, 6 dubbelbladigde litho's en 2 uitvouwbare kaarten (Tabel + gekleurde kaart met afbeeldingen waar de wajang poerwa voorkomt) Euro 750,00
577408 SJAHRAZAD, Indonesische overpeinzingen. Amsterdam, Bezige Bij, 1945. 182 pp. ingenaaid. Euro 7,00
587964 SJAHRAZAD, Indonesische overpeinzingen. Amsterdam, Bezige Bij, 1945. 182 pp. ingenaaid. *omslag iets los* Euro 7,00
577407 SJAHRIR, S., Onze strijd. Amsterdam, VN, 1946. 35 pp. ing. Euro 6,00
587635 SLIK, J.W.F., Macaranga and Mallotus (Euphorbiaceae) as indicators for disturbance in the lowland dipterocarp forests of East Kalimantan, Indonesia.Wageningen, Tropenbos foundation, 2001. (VI) 224 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. Euro 12,50
577333 SMIT, C., De dekolonisatie van Indonesië. Feiten en beschouwingen.Groningen, Tjeenk Willink, 1976. 154 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* Euro 7,00
596669 SMIT, C., De dekolonisatie van Indonesië. Feiten en beschouwingen.Groningen, Tjeenk Willink, 1976. 154 pp. ingenaaid. Euro 7,50
587968 SMIT, C., De dekolonisatie van Indonesië. Feiten en beschouwingen.Groningen, Tjeenk Willink, 1976. 154 pp. ingenaaid. Euro 7,00
577329 SMIT, C., De liquidatie van een imperium. Nederland en Indonesië 1945-1962.Amsterdam, AP, 1962. 232 pp. ln + omsl. Bibliogr. Ills. (Achtergronden) Euro 11,50
578347 SOEHARTO, Mijn gedachten, woorden en daden. Co-auteurs K.H. Ramadhan en G. Dwipayana. Vert. Rookmaker & Van der Helm. Franeker, Van Wijnen, 1991. 392 pp. pb. Portr. Ills. Euro 10,00
591321 SOEKARNO, DAHM, B., Soekarno en de strijd om Indonesie's onafhankelijkheid. Vert. door T. Surie-Zethoven. Meppel, Boom, z.j. 399 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *vlekje op achterzijde en voorzijde omslag* Euro 10,00
578345 SOEKARNO, DAHM, B., Soekarno en de strijd om Indonesie's onafhankelijkheid. Vert. door T. Surie-Zethoven. Meppel, Boom, z.j. 399 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 10,00
596327 SOEKARNO, Sukarno. Een autobiografie uit de mond van de president opgetekend door Cindy Adams. Nederlandse vertaling: N.G. Hazelhoff. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1967. 358 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
577406 SOEROTO, N., Van overheersching naar zelfregeering. Een staatkundig stelsel voor Indonesië op aristo-democratischen grondslag. Deventer, Van Hoeve, 1931. (XIV) 155 pp. ingenaaid. (Van onderzoek en opbouw, 2) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50


naar boven
577421 SOEWARNO-VAN DER KAADEN, J.C., De weg naar Plantoengan. Roman.Leiden, Stafleu, 1948. 275 pp. gebonden. Euro 7,00
577410 SPOOR, S.H., SCHILLING, T., (RED.), Spoor, onze generaal door zijn vrienden en soldaten. Geïllustreerd met 29 afbeeldingen. Amsterdam, Meulenhoff, 1953. 165 pp. linnen. Portret. Illustraties. *potloodstrepen, voorkant omslag op binnenzijde voorplat geplakt* Euro 10,00
587390 STAPEL, F.W., (RED.), Geschiedenis van Nederlandsch Indië. 5 delen.Amsterdam, Joost van den Vondel, 1938-40. (II) 380, 485 (3), 535, 406, 393 pp. linnen. Illustraties. *deel 4 bovenzijde rug licht beschadigd*Alles wat verscheen Euro 200,00
010659 STAPEL, F.W., (RED.), Geschiedenis van Nederlandsch Indië. 5 delen.Amsterdam, Joost van den Vondel, 1938-40. (II) 380, 485 (3), 535, 406, 393 pp. linnen. Illustraties. *boekblokken licht roestvlekkig, deel 4 rug licht beschadigd*Alles wat verscheen. Ex libris Mr. F.C. Koch; boekmerkje Menno Hertzberger Euro 225,00
575699 STAPEL, F.W., BUCH, W.J.M., (RED.), Catalogus der koloniale bibliotheek van het koninklijk instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van Ned.-Indië. Derde supplement. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1937. (VIII) 438 pp. ln. Euro 16,00
579850 STAPEL, F.W., MARTIN, H., HOOGENBERK, H., (RED.), Indië schrijft zijn eigen geschiedenis. Amsterdam, Elsevier, 1943. 274 pp. hlf ln. Ills. *band verkleurd, en licht besch., roestvlekkig* Euro 11,50
592948 STAPEL, F.W., Geschiedenis van Nederlandsch-Indië. Amsterdam, Meulenhoff, 1930. (VI) 361 pp. linnen. Illustraties. (NHB, 16) *naam op schutblad* Euro 25,00
592513 STAPEL, F.W., Geschiedenis van Nederlandsch-Indië. Amsterdam, Meulenhoff, 1943 (2e herz.). (VI) 343 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. (NHB, 16) *omslag licht beschadigd en gebruind* Euro 20,00
592512 STEENHUIS, M., Onhoorbaar groeit de Padi. Frontsoldaten in een verloren oorlog Indonesië 1948-1950Z.p., M.A. Steenhuis, 2005 (2e). (VI) 216 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
577343 STEIJLEN, F., (RED.), Memories of 'the east'. Abstracts of the Dutch interviews about the Netherland East Indies, Indonesia and New Guinea (1930-1962) in the oral history project collection. Leiden, KITLV, 2002. (VIII) 636 pp. ing. Euro 15,00
577325 STIBBE, D.G., (RED.), Neerlands Indië. Land en volk, geschiedenis en bestuur, bedrijf en samenleving. Door tal van deskundigen. Met een voorwoord van H. Colijn. 2 delen. Amsterdam, Elsevier, 1929 (3e herz.). (IV) 386, (IV) 373 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, ruggen licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: W. van Bemmelen, N.J. Krom, P. Hövig, H. van Breen.Dl 1: Met een prent in kleuren, 282 afbeeldingen van photographieën, prenten, kaarten en teekeningen en 1 groote gekleurde kaart, Dl 2: Met een prent in kleuren en 255 afbeeldingen van photographieën, schilderijen, kaarten en teekeningen Euro 80,00
592925 SWART, H.N.A., CROO, M.H. DU, Generaal Swart. Pacificator van Atjeh. Met medewerking van H.J. Schmidt. Voorwoord van G.K. Dijkstra. Maastricht, Leiter-Nypels, 1943. (XII) 177 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 20,00
584561 SWART, H.N.A., CROO, M.H. DU, Generaal Swart. Pacificator van Atjeh. Met medewerking van H.J. Schmidt. Voorwoord van G.K. Dijkstra. Maastricht, Leiter-Nypels, 1943. (XII) 177 pp. halflinnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 25,00
577323 SWELLENGREBEL, N.H., De anophelinen van Nederlandsch Oost-Indië. Amsterdam, De Bussy, 1916. (VIII) 182 pp. ingenaaid. Illustraties. (Koloniaal instituut van Amsterdam. Mededeling 7, afdeling tropische hygiene, 3) *rug beschadigd, omslag los, naam op titelpagina* Euro 15,00
596802 TANAH AIR KITA, Tanah air kita. A book on the country and people of Indonesia.The Hague, Van Hoeve, z.j. (5e herz.) 334 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
586638 TANAH AIR KITA, Tanah air kita. A book on the country and people of Indonesia.The Hague, Van Hoeve, z.j. (5e herz.) 334 pp. linnen. Illustraties. Euro 16,00
596897 TAVERNE, N.J.M., Vulkaanstudiën op Java. 's-Gravenhage, z.u., 1926. (X) 132 pp. ingenaaid. Illustraties. (Vulkanologische mededeelingen, 7) *omslag licht verkleurd en iets vlekkig, boekblok licht roestvlekkig*Met 13 kaarten Euro 30,00
582802 TEITLER, G., GROEN, P.M.H., (RED.), De politionele acties. Amsterdam, Bataafsche Leeuw, 1988 (2e). 160 pp. linnen + omslag. Illustraties. *enkele potloodstrepen., naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P.F. Maas, J.A.A. van Doorn, P.M.H. Groen Euro 11,50
583540 TERPSTRA, H., Buitenlandse getuigen van onze koloniale expansie. Amsterdam, Van Kampen, 1944 (2e). 189 pp. half linnen. Illustraties. (Patria, 20) *naam op schutblad, papier gebruind, vlekjes op rug* Euro 7,00
577344 TERPSTRA, H., Buitenlandse getuigen van onze koloniale expansie. Amsterdam, Van Kampen, 1940. 189 pp. linnen. Illustraties. (Patria, 20) *rug verkleurd* Euro 10,00
577345 TERPSTRA, H., De Nederlanders in Voor-Indië. Amsterdam, Van Kampen, 1947. 205 pp. half linnen + omslag. Illustraties. (Patria, 39) *omslag beschadigd* Euro 7,00
584523 THOMASSEN À THUESSINK VAN DER HOOP, A.N.J., Door de lucht naar Indië. Met 112 foto's (...) en 38 kaarten en andere illustraties.Amsterdam, Scheltens, 1926 (2e). 342 pp. linnen. *rug licht beschadigd* Euro 20,00
596735 THOMASSEN À THUESSINK VAN DER HOOP, A.N.J., Door de lucht naar Indië. Met 112 foto's, meerendeels door den schrijver genomen, en 38 kaarten en andere illustraties.Amsterdam, Scheltens, 1925. 342 pp. halflinnen. *band verkleurd en licht beschadigd, iets los in de band* Euro 15,00
583906 TICHELMAN, F., The social evolution of Indonesia. The Asiatic mode of production and its legacy. Transl. from the Dutch by J. Sanders.The Hague, Nijhoff, 1980. (XIV) 301 pp. linnen. (SSH, 5) *band licht beschadigd* Euro 15,00
577888 TIDEMAN, J., Djambi. Bewerkt. Met medewerking van P.F.L. Sigar.Amsterdam, De Bussy, 1938. (XII) 397 pp. ing. Ills. (Koninklijke vereeniging 'Koloniaal instituut' Amsterdam, mededeeling 42) Euro 40,00
577340 TREUB, M.W.F., Nederland in de oost. Reisindrukken. Haarlem, Tjeenk Willink, 1923. (VI) 413 pp. ln. Ills. *bovenzijde rug licht besch., naam op schutbl.* Euro 15,00
577339 TROMP, P., Indische burgerschapskunde. Met een voorwoord van B.J.O. Schrieke.Groningen, Wolters, 1934. (XVI) 446 pp. ln. *bibl.st.* Euro 20,00
592679 UTRECHT, E., Indonesië's nieuwe orde. Ontbinding en neokolonisatie.Amsterdam, Van Gennep, 1970. 208 pp. paperback. (KB) *naam op schutblad* Euro 8,00
591099 UTRECHT, E., Twee zijden van een waterscheiding. Herinneringen aan Indonesië voor en na de onafhankelijkheid. Amsterdam, SUA, 1991. 250 pp. paperback. Euro 8,50
577383 VEENSTRA, J.H.W., (E.A.), Als krijgsgevangene naar de Molukken en Flores. Relaas van een Japans transport van Nederlandse en Engelse militairen 1943-1945.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1982. (XII) 442 pp. ing. Ills. Euro 14,50
591480 VELDEN, D. VAN, De Japanse interneringskampen voor burgers gedurende de tweede wereldoorlog. The Japanese civil internment camps during the second world war. (with summary in english)Groningen, Wolters, 1963. (VIII) 628 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *band verkleurd en beduimeld* Euro 65,00
577348 VERHEEM, R., Bevrijding zonder bevrijders. De 'Sinjo's' tussen Indië en Nederland. Baarn, Hollandia, 1980. 112 pp. ing. *enkele potl.-penstr., tekst op schutbl.* Euro 6,00
017595 VETH, B., Het leven in Nederlandsch-Indië. Amsterdam, Van Kampen, z.j. (IV) 167 pp. halflinnen. *naam op schutblad, platten smoezelig* Euro 15,00
577370 VETH, P.J., VELDE, P. VAN DER, Een Indische liefde. P.J. Veth (1814-1895) en de inburgering van Nederlands-Indië.Z.p., Balans, 2000. 451 pp. pb. Ills. Euro 15,00
584524 VIRULY, A., We vlogen naar Indië. Met 72 foto-illustraties. Boekversiering van T. Leeser.Amsterdam, Blitz, z.j. (9e). (IV) 263 pp. linnen. *schutblad en titelpagina licht beschadigd* Euro 12,50
577402 VIRULY, A., We vlogen naar Indië. Met 68 foto-illustraties. Boekversiering van T. Leeser.Amsterdam, Blitz, z.j. (IV) 263 pp. linnen. *rug licht vlekkig en iets beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
574914 VOORNEMAN, E.A., Batavia als handels-, industrie- en woonstad. Samengesteld in opdracht van de stadsgemeente Batavia. Batavia as a commercial, industrial and residential center. Written for the city municipality of Batavia. Batavia, Kolff, 1937. 303 pp. linnen. Illustraties. *3 kaarten beschadigd en met tape gerepareerd* Euro 50,00
590973 VRIES, H.M. DE, (ED.), The importance of Java seen from the air. A book devoted to the interests of the island of Java. With the co-operation of the military air force, the state railways, the municipalities and numerous private concerns. Air photographs by the military air force. Text by the author with the assistance of data supplied by the Department of Agriculture, Industry and Commerce, the Central Statistical Bureau and the Chambers of Commerce. Translation by H.J. Bridge. Representative at Sourabaya R. Hendrix. Batavia, De Vries, 1928. 332 pp. linnen. Illustraties. *papier en boekblok licht roestvlekkig* Euro 50,00
577435 VRIJBURG, G.S., (RED.), Op 15 augustus 1970 werd een ereschuld ingelost. 25 jaar na de capitulatie van Japan: het einde van de tweede wereldoorlog. 's-Gravenhage, z.u., 1973 (2e). 144 (16) pp. geb. + omsl. Ills. Euro 10,00
575604 VUUREN, L. VAN, De beteekenis van straat Malaka. (Historisch beschouwd naar aanleiding van: Singapore - vlootbasis en onze vlootwet).Utrecht, Cohen, 1925. 16 pp. geniet. Illustraties. Euro 6,00
578242 VUUREN, L. VAN, Die Niederlande und ihr Kolonialreich. Utrecht, Oosthoek, 1932. 68 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel en sticker* Euro 10,00
577354 VUUREN, L. VAN, Openbare les gehouden op woensdag 18 januari 1922 bij de aanvaarding van het lectoraat in de koloniale landbeschrijving aan de universiteit van Amsterdam. Den Haag, Mouton, 1922. 41 pp. halflinnen. *nieuw gebonden*Mede verschenen in het 'Tijdschrift voor economische geographie', februari 1922 Euro 7,00
577393 VUYK, B., Het laatste huis van de wereld. Amsterdam, Van Oorschot, 1961. 151 pp. linnen. (De witte olifant) *naam op schutblad* Euro 6,00
575605 VUYK, B., Reis naar het vaderland in de verte. Utrecht, Veen, 1983. 88 pp. paperback. Euro 6,00
596551 WAAL, L. VAN DER, Loep. Oorlogsroman.Z.p., Balans, 1995. 240 pp. paperback. Illustraties. 'L. van der Waal (...) was een van de "Hollandse jongens" die, in dienst van Hare Majesteit, opstandige elementen moesten smoren met harde militaire interventies. Hij gaf zijn auobiografische relaas de vorm van een roman'. Euro 10,00
577352 WAL, S.L. VAN DER, (RED.), Besturen overzee. Herineringen van oud-ambtenaren bij het binnenlands bestuur in Nederlandsch-Indië.Franeker, Wever, 1977. 331 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. van Baal, J.J. Hangelbroek, H.G. Schulte Nordholt Euro 11,50
577321 WAL, S.L. VAN DER, (RED.), Officiële bescheiden betreffende de Nederlands-Indonesische betrekkingen 1945-1950. Eerste deel 10 aug.-8 nov. 1945. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1971. (XXIV) 616 pp. linnen + omslag. (RGP, 36) Euro 25,00
575618 WALL, V.I. VAN DE, Oude Hollandsche buitenplaatsen van Batavia. Met 83 afbeeldingen en 6 plattegronden. Deel 1.Deventer, Van Hoeve, 1943 (2e herz.). 174 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd* Euro 35,00
590450 WALRAVEN, W., Brieven. Aan familie en vrienden 1919-1941. Amsterdam, Van Oorschot, 1966. 887 pp. linnen. Portret. *voorplat iets watervlekkig*Dundrukuitgave Euro 17,50
587966 WEERLEE, D. VAN, Indische koortsen. Confrontaties in een verloren paradijs. Amsterdam, Rap, 1988. 144 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,00
592899 WERTHEIM, W.F., Indonesië: van vorstenrijk tot neo-kolonie. Meppel, Boom, 1978. 276 pp. paperback. *potloodstrepen, rug verkleurd* Euro 10,00
597821 WILMAR, H.A., (RED.), Met de mariniersbrigade in Oost-Java. Een fotoverhaal over de levensloop der mariniersbrigade. Samengesteld door de 2e luitenant der marns. H.A. Wilmar. Foto's van: 2e luitenant der marns. H. A. Wilmar, sergeant der marns. J.A. Vrugt, sergeant der marns. C.Th. Smits, marinier 1e klasse H. Hakens. Haarlem, Spaarnestad, z.j. 158 pp. halflinnen. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 25,00


naar boven
596869 WILMAR, H.A., (RED.), Met de mariniersbrigade in Oost-Java. Een fotoverhaal over de levensloop der mariniersbrigade. Samengesteld door de 2e luitenant der marns. H.A. Wilmar. Foto's van: 2e luitenant der marns. H. A. Wilmar, sergeant der marns. J.A. Vrugt, sergeant der marns. C.Th. Smits, marinier 1e klasse H. Hakens. Haarlem, Spaarnestad, z.j. 158 pp. halflinnen. Illustraties. Euro 25,00
578775 WORMSER, C.W., (RED.), Wat Indië ontving en schonk. Met medewerking van K.J. Brouwer, J.A.M. Bruineman, L.J.J. Caron e.a. Met 91 afbeeldingen.Amsterdam, WB, 1946. 299 pp. linnen. Illustraties. *band licht beschadigd, papier gebruind* Euro 12,50
590490 WORMSER, C.W., (RED.), Wat Indië ontving en schonk. Met medewerking van K.J. Brouwer, J.A.M. Bruineman, L.J.J. Caron e.a. Met 91 afbeeldingen.Amsterdam, WB, 1946. 299 pp. linnen. Illustraties. Euro 12,50
577349 WORMSER, C.W., Het graf op den Soembing. Een Javaansche roman. Kampen, Kok, z.j. (2e). 237 pp. linnen. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 7,50
596743 WORMSER, C.W., Het hooge heiligdom. Legenden, tempelruïnes en heilige graven van Java's bergen. Deventer, Van Hoeve, 1942. 134 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad*Tekeningen van M. Eland Euro 20,00
575619 WORMSER, C.W., Het hooge heiligdom. Legenden, tempelruïnes en heilige graven van Java's bergen. Deventer, Van Hoeve, 1942. 134 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, boekblok roestvlekkig* Euro 20,00
582825 ZEE, D. VAN DER, De S.D.A.P. en Indonesië.Amsterdam, Ontwikkeling, 1929. 184 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd* Euro 11,50
592473 ZENTGRAAFF, H.C., GOUDOEVER, W.A. VAN, Sumatraantjes. 's-Gravenhage, Van Hoeve, 1947 (5e). 192 pp. ingenaaid. Illustraties. *enkele potloodstepen, omslag iets los, naam op schutblad* Euro 12,50
592467 ZIKKEN, A., Gisteren gaat niet voorbij. Tempoe doeloe. Zwolle, La rivière, z.,j. 176 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
595289 ZIKKEN, A., Gisteren gaat niet voorbij. Tempoe doeloe. Zwolle, La rivière, z.,j. 176 pp. gebonden + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 10,00
578346 ZWART, H., Er waren er die niet gingen. Vijftien eeuwen straf voor Indonesië-weigeraars. Z.p., Solidariteit, z.j. 173 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00


naar boven