![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 587731 | AARTS, P.G.H., ELAND, J., KLEBER, R.J., De joodse naoorlogse generatie: onuitwisbare sporen? Meningen en inzichten uit de hulpverlening.Z.p., Bohn, 1991. (VI) 145 pp. paperback. (IvP-reeks, 91-1)Instituut voor psychotrauma | Euro 7,50 |
| 588648 | ABRAHAMS, I., Jewish life in the middle ages. New York, Meridian, 1960 (2e). (XXVI) 452 pp. paperback. *rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 577077 | ABRAM, I.B.H., Joodse traditie als permanent leren. Hilversum, Folkertsma, 1980. 338 pp. paperback. *enkele penstrepen* | Euro 12,50 |
| 581267 | ABRA-MELIN, The book of the sacred magic of Abra=Melin, the mage as delivered by Abraham the jew unto his son Lamech. A grimoire of the fifteenth century. Transl. by S.L. MacGregor-Mathers from an old and rare French manuscript in the Bibliothèque de l'Arsenal at Paris. Prepared for publication in the United States of America under the editorship of L.W. de Laurence. Chicago, Laurence, 1948 (3e). (XLVIII) 268 pp. linnen. *ex libris* | Euro 100,00 |
| 582907 | ABRA-MELIN, The book of the sacred magic of Abra-Melin the mage, as delivered by Abraham the jew unto his son Lamech, a.d., 1458. Transl. from the original Hebrew into the French and now rendered from the latter language into English from a unique and valuable MS. in the 'Bibliothèque de l'Arsenal' at Paris by S.L. Mac Gregor-Mathers. New York, Theosophical publishing company, z.j. (2e). (XLVIII) 268 pp. linnen. *platten beschadigd, rug vernieuwd* | Euro 150,00 |
| 589116 | ADLER-RUDEL, S., Ostjuden in Deutschland 1880-1940. Zugleich eine Geschichte der Organisationen, die sie betreuten. Mit einem Vorwort von S. Moses. Tübingen, Mohr, 1959. (XII) 169 pp. linnen. (Schriftenreihe wissenschaftlicher Abhandlungen des Leo Baeck Institute of Jews from Germany, 1) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 588135 | AHARONI, Y., The land of the bible. A historical geography. Transl. from the Hebrew by A.F. Rainey.London, Burns, 1968 (2e). (XIV) 409 pp. gebonden + omslag. *omslag beschadigd, naam op titelpagina, enige potloodaantekeningen* | Euro 16,00 |
| 597208 | ALEM, J.P., Terre d'Israël. Paris, Seuil, 1973. 319 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 577230 | ALLEGRO, J.M., The chosen people. A study of jewish history from the time of the exile until the revolt of Bar Kocheba. New York, Doubleday, 1972. (XIV) 320 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 581780 | ANDEL, C.P. VAN, Jodenhaat en jodenangst. Over meer dan twintig eeuwen antisemitisme. Amersfoort, Horstink, 1984 (2e). 206 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596670 | ANSTADT, M., (RED.), Een ander joods geluid. Kritische opvattingen over Israël.Amsterdam, Contact, 2003. 200 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: H. de Winter, H. d'Ancona, D. Blok | Euro 8,00 |
| 593523 | ARKEL, D. VAN, BAUER, Y., DOEK, J.E., Veertig jaar na '45. Visies op het hedendaagse antisemitisme. Ingeleid door L. de Jong. Met een herinnering aan B.A. Sijes door S. Speijer en een nabeschouwing door R.A. Stein.Amsterdam, Meulenhoff, 1985. 339 pp. paperback.Andere bijdragen van o.a.: H. Jansen, A. Soetendorp, S. Wiesenthal | Euro 10,00 |
| 595700 | ARKEL, D. VAN, Antisemitism in Austria. Leiden, z.u., 1966. (XX) 196 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. *omslag beduimeld*Typoscript | Euro 20,00 |
| 001187 | ARONOFF, M.J., Power and ritual in the Israel Labor Party. A study in political anthropology. Assen, Van Gorcum, 1977. (XIV) 184 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 586763 | ASCHKENASY, Y., TOMSON, P.J., UDEN, D.J. VAN, Geliefd is de mens. Artikelen rondom de joodse traditie. Hilversum, Folkertsma, 1983 (3e). 131 pp. paperback. (Informatie jodendom) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 583058 | ASCHKENASY, Y., TOMSON, P.J., UDEN, D.J. VAN, Geliefd is de mens. Artikelen rondom de joodse traditie. Hilversum, Folkertsma, 1983 (3e). 131 pp. paperback. (Informatie jodendom) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 591054 | ASHE, G., The land and the book. Israel: the perennial nation.London, Collins, 1965. 448 pp. linnen. Bibliografie. *vlekje op boekblok, stempel op schutblad* | Euro 12,50 |
| 580645 | ASSCHER, S., Shaddai. De bewogen jaren van een joodse familie.Haarlem, De Haan, 1980. 524 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 574888 | AUERBACH, E., Wüste und gelobtes land. 2 delen. Berlin, Schocken, 1936-38 (2e, 1e). 287, 287 pp. linnen. Illustraties. Deel 1: Geschichte Israels von den Anfängen bis zum Tode Salaomos, Deel 2: Geschichte Israels vom Tode Salomons bis Ezra und Nehemia.Mit Tafeln und Karten | Euro 25,00 |
| 595226 | AVI-YONAH, M., (RED.), De geschiedenis van het Heilig Land. Vertaling: A.F. van der Mijn, C. van Opijnen e.a..Amsterdam, Amsterdam Boek, 1974. 323 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: E. Anati, H. Reviv, E. Sinan | Euro 15,00 |
| 577232 | BADINTER, R., Un antisémitisme ordinaire. Vichy et les avocats juifs (1940-1944). Paris, Fayard, 1997. 256 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 577231 | BAECK, L., HEUBERGER, G., BACKHAUS, F., (HRSG.), Leo Baeck 1873-1956. Aus dem Stamme von Rabbinern. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 2001. 271 pp. geb. + omsl. Ills. *omsl. iets vlekkig*Das Buch erschien anläßlich der Ausstellung im Jüdischen Museum Frankfurt am Main 24. Mai 2001 bis 14. Oktober 2001 | Euro 25,00 |
| 577236 | BAECK, L., Les évangiles, une source juive. Traduit de l'allemand par M.R. Hayoun. Paris, Bayard, 2002. 156 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 001659 | BANKS, L.R., Letters to my Israeli sons. The story of jewish survival. New York, Watts, 1980. (VIII) 276 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 577235 | BATTENBERG, F., Das europäische Zeitalter der Juden. Zur Entwicklung einer Minderheit in der nichtjüdischen Umwelt Europas. 2 dln. Darmstadt, WB, 1990. (XVI) 306, (XIV) 359 pp. geb. + omsl. Ills. Dl 1: Von den Anfängen bis 1650, Dl 2: Von 1650 bis 1945 | Euro 21,50 |
| 577444 | BEEK, M.A., Geschiedenis van Israël. Van Abraham tot Bar Kochba. Een poging. Zeist, De Haan, 1957. 184 pp. linnen + omslag. Illustraties. (AB) *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 587965 | BEEK, M.A., Geschiedenis van Israël. Van Abraham tot Bar Kochba. Een poging. Zeist, De Haan, 1957. 184 pp. linnen. Illustraties. (AB) | Euro 8,00 |
| 577443 | BEEKMAN, A., MELJADO, R., De verdwijining van Anneke Beekman en Rebecca Meljado. Witboek. Amsterdam, N.I.K., 1954. 105 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag iets vlekkig, naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 595172 | BEEM, H., Resten van een taal. Woordenboekje van het Nederlandse Jiddisch. Amsterdam, Van Gorcum, 1967. 154 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht vlekkig* | Euro 15,00 |
| 594236 | BEENTJES, P.C., Tradition and transformation in the Book of Chronicles.Leiden, Brill, 2008. (XIV) 210 pp. gebonden. Bibliografie. (SSN, 52) | Euro 60,00 |
| 597437 | BEKKUM, W.J. VAN, The Qedushta'ot of Yehudah according to Genizah manuscripts. Groningen, z.u., 1988. (XIV) 642 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 577225 | BEKKUM, W.J. VAN, The Qedushta'ot of Yehudah according to Genizah manuscripts. Groningen, z.u., 1988. (XIV) 642 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 30,00 |
| 597189 | BEKKUM, W.J. VAN, The Qedushta'ot of Yehudah according to Genizah manuscripts. Groningen, z.u., 1988. (XIV) 642 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 577264 | BEN JOHAI, J., ENGELRODE, G. VAN, Merkwaardigheden uit het leven van rabben Joseph ben Johai. Bussum, Van Dishoeck, 1928. (VIII) (VI) 101 pp. gebonden. *ex libris, rug licht verkleurd, rug beschadigd* | Euro 9,00 |
| 594890 | BENTWICH, N., Hellenism. Philadelphia, The jewish publication society of America, 1919. 386 pp. linnen. Bibliografie. (Monuments in judaism) | Euro 20,00 |
| 007878 | BENZ, W., (HRSG.), Das Exil der kleinen Leute. Alltagserfahrung deutscher Juden in der Emigration. München, Beck, 1991. 344 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 007310 | BERCUSON, D.J., The secret army. Toronto, Lester, 1983. (XX) 278 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 577245 | BERENSTEIN, T., EISENBACH, A., MARK, B., (RED.), Faschismus - Getto - Massenmord. Dokumentation über Ausrottung und Widerstand der Juden in Polen während des zweiten Weltkrieges hrsg. vom Jüdischen Historischen Institut Warschau. Ausgewäht, bearbeitet und eingeleitet. Mit 231 Abbildungen und Faksimiles sowie 1 Karte. Mit einem Vorwort von S. Einstein. Die in dem Band enthaltenen Dokumente polnischer und jiddischer Sprache wurden von D. Dabrowska ins Deutsche übertragen. Frankfurt a.M., Röderberg, 1961 (2e). 609 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 578804 | BERGH, H. VAN DEN, MEIJER, J., Herman van den Bergh: Sabbath. Een joods-thematische studie. Heemstede, z.u., 1977. 71 pp. paperback. (Diasporade, 3) *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 7,50 |
| 599748 | BERGHUIS, C.K., Joodse vluchtelingen in Nederland 1938-1940. Documenten betreffende toelating, uitleiding en kampopname. Met een voorwoord van D. Houwaart.Kampen, Kok, z.j. 240 pp. ingenaaid.Deze bronnenpublicatie is samengesteld in opdracht en onder auspiciën van het ministerie van Binnenlandse zaken. | Euro 12,50 |
| 594951 | BERGNER, H., In den langen Winternächten...Familienerinnerungen aus einem Städtel in Galizien (1870-1900). Mit einem Geleitwort von I.B. Singer. Übers. und Nachwort von A. Eidherr. Salzburg, Müller, 1995. 141 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Jiddische Bibliothek) | Euro 11,50 |
| 582806 | BERMAN, L.A., Vegetarianism and the jewish tradition. New York, KTAV, 1982. (XXII) 119 pp. pb. Bibliogr. *band licht besch.* | Euro 10,00 |
| 582837 | BERMANT, C., Joods gezinsleven. Traditie en levend heden. Nederlandse bewerking: R.C. Musaph-Andriesse. Nederlandse vertaling: H.J. Bergmans. Amerongen, Gaade, 1976. 256 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 598498 | BERMANT, C., Joods gezinsleven. Traditie en levend heden. Nederlandse bewerking: R.C. Musaph-Andriesse. Nederlandse vertaling: H.J. Bergmans. Amerongen, Gaade, 1976. 256 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 577224 | BEVAN, E.R., SINGER, C., (ED.), The legacy of Israel. Essays by G.A. Smith, E. Bevan, F.C. Burkitt, R.T. Herford, A. Guillaume, C. and D. Singer, C. Box, W.B. Selbie, N. Isaacs, L. roth, A. Meillet, L. Magnus, C.G. Monefiore. Planned by the late I. Abrahams. With an introd. by the master of Bailliol. Oxford, UP, 1927. (XXXVIII) 551 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 16,00 |
| 590916 | BIBLIA HEBRAICA, Biblia Hebraica secundum editiones IOS. Athiae, Ioannis Leusden, IO. Simonis aliorumque inprimis Everardi van der Hooght recensuit sectionum propheticarum recensum et explicationem clavemque masorethicam et rabbinicam addidit Augustus Hahn. Lipsiae, Tauchnitz, 1832. (XVI) 660 pp. halfleer. *papier hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad, rug en platten licht geschaafd*Deel 1 tot en met II. Regum cap. 25 | Euro 25,00 |
| 591061 | BINDMAN, Y., The seven colors of the rainbow. Torah ethics for non-jews.San Jose, Resource, 1995. (VI) 138 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 7,50 |
| 594949 | BOAS, H., Herlevend bewaard. Aren lezen in joods Amsterdam. Amsterdam, Keesing, 1987. 248 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 594948 | BOAS, J., Éva, Dawid, Moshe, Yitschak en Anne. Oorlogsdagboeken van joodse kinderen. Vertaling A. Oberski.Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1994. 187 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 577249 | BOOGAART, T.A., Reflections and restoration. A study of prophecies in Micah and Isaiah about hte restoration of Northern Israel. Groningen, z.u., 1981. (VIII) 198 pp. ing. Bibliogr. Diss. *voorplat licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 581089 | BORCHERT, J., KLOSE, D., Was blieb...Jüdische Spuren in Mecklenburg. Mit einem Geleitwort von I. Bubis. Berlin, Haude, 1994. 119 pp. geb + omsl. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 15,00 |
| 585214 | BORCHSENIUS, P., De pelgrimstocht van het joodse volk. De zoon der sterren. Vert. C.W. van Utenhove-Romswinckel.Amsterdam, Becht, z.j. 247 pp. linnen. *rug verkleurd en iets beschadigd, tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591207 | BOTEACH, S., Wisdom, understanding, and knowledge. Basic concepts of Hasidic thought.Northvale, Aronson, 1996. (XXVI) 270 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 596910 | BRABER, B., Passage naar vrijheid. Joods verzet in Nederland 1940-1945. Amsterdam, Balans, 1987. 152 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 581345 | BREGSTEIN, P., BLOEMGARTEN, S., (RED.), Herinnering aan joods Amsterdam.Amsterdam, Bezige Bij, 1978. 340 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 577220 | BRIGHT, J., A history of Israel. London, SCM, 1960. 500, (4) pp. ln. (The old testament library) *naam op schutbl.*Met 16 kaarten | Euro 15,00 |
| 587285 | BROOK, S., Winner takes all. A season in Israel. London, Hamilton, 1990. (VIII) 363 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 577250 | BROUWER, C., De ark. Baarn, Bosch, z.j. 207 pp. linnen + omslag. Illustraties. (BBB) *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 578639 | BROWNE, L., Wondere waarheid. Geschiedenis van de joden vanaf de vroegste tijden tot heden. Met 50 verluchte landkaarten van den schrijver, die een geschiedenis in beeld vormen van eeuwen van dwalen en trekken. Amsterdam, Ontwikkeling, 1926. 291 pp. linnen. *rug beschadigd, papier licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 577244 | BROWNE, L.E., BLACK, M., From Babylon to Bethlehem. The story of the jews for the last five centuries before christ. Cambridge, Heffer, 1951 (2e herz.). (VIII) 120 pp. linnen. *potloodstrepen, enkele penaantekeningen, voorplat iets vlekkig* | Euro 7,00 |
| 577243 | BULOFF, J., From the old marketplace. Transl. by J. Singer. Cambridge, HUP, 1991. (VIII) 335 pp. halflinnen + omslag. *omslag licht beschadigd*A memoir of laughter, survival, and coming of age in Eastern Europe | Euro 11,50 |
| 007466 | BUNZL, J., Klassenkampf in der Diaspora. Zur Geschichte der jüdischen Arbeiterbewegung. Mit einem Vorwort von K.R. Stadler. Wien, EV, 1975. 183 pp. paperback. Bibliografie. (Schriftenreihe des Ludwig Boltzmann-Instituts für Geschichte der Arbeiterbewegung, 5) | Euro 10,00 |
| 596321 | BURMEISTER, H., DORHS, M., (HRSG.), Juden - Hessen - Deutsche. Beiträge zur Kultur- und Sozialgeschichte der Juden in Hessen. Hofgeismar, Verein für hessische Geschichte und Landeskunde, 1991. (XII) 207 pp. paperback. Illustraties. (Die Geschichte unserer Heimat, 8) | Euro 15,00 |
| 014455 | BURNS, E.L.M., Between Arab and Israeli. London, Harrap, 1962. 336 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 595229 | BUSCH, F.O., Tegenspelers van de koning. Het leven der Herodessen. Nederlandse vertaling van J.D. Boerkoel.Kampen, Kok, 1959. (X) 201 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 582912 | BUWALDA, P., They did not dwell alone. Jewish emigration from the Soviet Union 1967-1990 during the representation of Israeli interests by the Netherlands embassy in Moscow.Groningen, z.u., 1996. 222 pp. ringband. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 594947 | CAHEN, J., (RED.), Beeld naar buiten. Prentbriefkaarten rond de Amsterdamse jodenbuurt. Een selectie uit de verzameling Jaap van Velzen. Amsterdam, Buijten, 1982. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 587782 | CAMPEAS, H.J., SALOMON, H.P., DOBRINSKY, H.C., (ED.), The American sephardi. Journal of the sephardic studies program of Yeshiva university. Vol. VI, nos. 1-2. Double issue.New York, Yeshiva university, 1973. 161 pp. ingenaaid. Illustraties. *opdracht op omslag, omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: I. Roth, Sephadic images associated with Cecil Roth, A. Toaff, 'Getto-getto' | Euro 7,00 |
| 577242 | CASSEDY, S., To the other shore. The Russian intellectuals who came to America. Princeton, UP, 1997. (XXIV) 197 pp. ln + omsl. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 12,50 |
| 581158 | CASSEL, D., Hebräisch-deutsches Wörterbuch.Breslau, Heinrich, 1916 (9e). (VIII) 360 pp. ln. *rug licht besch., eerste pp. lichte waterschade* | Euro 25,00 |
| 578224 | CATALOGUS BIBLIOTHECA ROSENTHALIANA, Systematische catalogus van de judiaca der Bibliotheca Rosenthaliana. Universiteitsbibliotheek van Amsterdam. Delen 1 t/m 9 + supplement 1/1. 10 delen. Amsterdam, Internationaal Antiquariaat (Menno Hertzberger & Co), 1936-1971. De delen 1 t/m 5 verschenen van 1936 tot en met 1940. De overige delen van 1964 t/m 1971 | Euro 200,00 |
| 577241 | CHAGALL, B., Brandende kaarsen. Herinneringen aan de verdwenen joodse wereld. Met tekeningen van Marc Chagall. Nederlandse vertaling J. Walvis en W. D. Tieges.Amsterdam, Meulenhoff , 1984 (3e). 367 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 596903 | CHAGALL, M., VOOLEN, E. VAN, WOUTHUYSEN, E., (RED.), Marc Chagall en het Joods theater.Zwolle, Waanders, 2002. 124 pp. ingenaaid. Illustraties.Tentoonstelling Joods Historisch Museum, Amsterdam, 13 oktober 2002 - 12 januari 2003. Met bijdragen van Z. Amishai-Maisels, M. Bohm-Duchen, A. Shatskikh | Euro 16,00 |
| 577258 | COHEN, J., Judaica et aegyptiaca. De Maccabaeorum libro III questiones historicae. Groningen, De Waal, 1941. (VIII) 67 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag iets gevlekt* | Euro 12,50 |
| 577257 | COHN, M., Met joden gesproken. Baarn, Bosch, 1968. 178 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 577255 | COPPENHAGEN, J.H., De Israëlitische 'kerk' en de staat der Nederlanden. Hun betrekkingen tussen 1814 en 1870. Een bibliografische benadering. Amsterdam, N.I.K., 1988. 198 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 577253 | CORNILL, C.H., Der israelitische Prophetismus. In fünf Vorträgen für gebildete Laien geschildert. Berlin, De Gruyter, 1920 (13e). (VIII) 184 pp. linnen. Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 582773 | CORTI, E.C.C., Het huis Rothschild in zijn opkomst en bloei 1770-1871. Met een korte schets van latere jaren. Geautor. bewerking van L.J. Kleijn.Amsterdam, Meulenhoff, z.j. (X) 589 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 588857 | DALMAN, G., (HRSG.), Grammatik des jüdisch-palästinischen Aramäisch nach den Idiomen des palästinischen Talmud des Onkelostargum und Prophetentargum und der jerusalemischen Targume. Aramäische Dialektproben. Bearbeitet und hrsg. Darmstadt, WB, 1981 (Nachdruck 1905, 1927). (XVIII) 419, (X) 72 pp. linnen. *tekst op schutblad* | Euro 50,00 |
| 592843 | DAREL, S., Een mus in de sneeuw. Een levensperiode in vier bedrijven met een proloog en een epiloog. Nederlandse vertaling: J. Wilten.Baarn, In den toren, 1974. 200 pp. paperback. (Torenboeken) Ervaringen van een joods meisje in Siberië onder het stalinistisch regime | Euro 7,00 |
| 586767 | DAVIS, U., MACK, A., YUVAL-DAVIS, N., (ED.), Israel & the Palestinians. London, Ithaca, 1975. (X) 409 pp. paperback. *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: T. Shanin, T. Asad, F. Halliday | Euro 10,00 |
| 577263 | DAVIS, U., MACK, A., YUVAL-DAVIS, N., (ED.), Israel & the Palestinians. London, Ithaca, 1975. (X) 409 pp. paperback. *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: T. Shanin, T. Asad, F. Halliday | Euro 10,00 |
| 577262 | DEROGY, J., CARMEL, H., Histoire secrète d'Israël 1917-1977.Paris, Orban, 1978. 395 pp. paperback. Illustraties. (Histoire secrète) | Euro 11,50 |
| 582101 | DIENEMANN, M., DIENEMANN, M., Max Dienemann (1875-1939). Ein Lebensbild. Offenbach, Offenbacher Geschichtsverein, 1964. 72 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Offenbacher Geschichtsblätter, 13) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 577261 | DIETERMANN, K., Jüdisches Leben in Stadt und Land Siegen. Hrsg. von der Gesellschaft Christlich-Jüdische Zusammenarbeit Siegerland e.V.Siegen, z.u., 1998. 160 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 577436 | DIJKEMA, F., Het anti-semitisme in den ouden tijd. Haarlem, Bohn, 1938. 42 pp. ingenaaid. *rug beschadigd* | Euro 6,00 |
| 587781 | DOBRINSKY, H.C., SALOMON, H.P., (ED.), The American sephardi. Journal of the sephardic studies program of Yeshiva university. Vol. VII-VIII. Double issue.New York, Yeshiva university, 1975. 176 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H.P. Salomon, A magnificent sephardic song, M.A. Luria, Rare Judeo-Spanish ballads, | Euro 7,50 |
| 594754 | DOBROSZYCKI, L., KIRSHENBLATT-GIMBLETT, B., Beelden voor ogen. Een fotografisch verslag van het joodse leven in Polen tussen 1864 en 1939. Vertaling: M. van der Glas.Amstelveen, Amphora, 1981. (XVIII) 271 pp. linnen + omslag. Illustraties. *datum op schutblad* | Euro 30,00 |
| 007204 | DODD, C.H., SALES, M.E., Israel and the Arab world. London, Routledge, 1970. (XVI) 247 pp. linnen + omslag. (WSS) | Euro 15,00 |
| 577491 | DÖNGES, M., GRÜNZEL, A., HECK, T., Judenverfolgung in Korbach. Eine Dokumentation. Korbach, z.u., 1995 (2e herz.). 144 pp. ing. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 10,00 |
| 577260 | DOORSLAER, R. VAN, Kinderen van het getto. Joodse revolutionairen in België 1925-1940. Antwerpen, Hadewijch, 1995. 252 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 595467 | DOORSLAER, R. VAN, Kinderen van het getto. Joodse revolutionairen in België 1925-1940. Antwerpen, Hadewijch, 1995. 252 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 577437 | DUBNOW, S., History of the jews. Transl. from the Russian. Fourth definitive revised edition by M. Spiegel. Foreword by O. Handlin.South Brunswick, Yoseloff, 1967-68 (4e herz.). 904, 853 pp. ln + omsl. Bibliogr. Dl 1: From the beginning to early christianity, Dl 2: From the Roman empire to the early medieval period | Euro 45,00 |
| 017843 | EBAN, A., Heritage: civilizations and the jews. London, Weidenfeld, 1984. (X) 355 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 595143 | EBAN, A., Voice of Israel. London, Faber, 1958. 261 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 580520 | EHL, P., PARÍK, A., FIEDLER, J., Alte Juden-Friedhöfe Böhmens und Mährens. Übers. von J. Ostmayer.Prag, Paseka, 1991. 172 pp. ln + omsl. Ills. | Euro 12,50 |
| 594065 | EISENSTADT, S.N., Die israelische Gesellschaft. Ins Deutsche übertragen von E.B. Kleinhaus. Stuttgart, Enke, 1973. (VI) 444 pp. paperback. | Euro 20,00 |
| 018419 | ELLEMERS, J.E., Van idee tot moderne staat. Een studie over het ontstaan van de Israëlische maatschappij en de veranderingen daarin (with an English summary).Meppel, Boom, 1967. (XIV) 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 14,00 |
| 586762 | ELON, A., Duitsland en zijn Joden. Geschiedenis van het Duitse jodendom van 1743 tot 1933. Uit het Engels vert. door M. de Boer.Amsterdam, Meulenhoff, 2002. 446 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 577455 | ENGELMANN, B., Deutschland ohne Juden. Eine Bilanz. Köln, PRV, 1988. 493 pp. ln + omsl. Bibliogr. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 581071 | EPSTEIN, S., L'antisémitisme français ajourd'hui et demain. Paris, Belfond, 1984. 255 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 578241 | ERLICH, J., Schabbat. Religion und Ritus einer polnischen Judenfamilie. Vom Autor autorisierte Übersetzung aus dem Französischen von U. Szyszkowitz. München, Trikont, 1982. 278 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 583519 | FEIWEL, B., (HRSG.), Juedischer Almanach. Teilweise veraenderte Neuausgabe. Berlin, Jüdischer Verlag, 1904 (2e herz.). 306 pp. half leder. Illustraties. *rug licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: Schalom Asch, Martin Buber, Theodor Herzl, Max Liebermann. Luxus-Ausgabe von tausend Exemplaren auf bestem getöntem Kunstdruckpapier in Halbleder-Einband | Euro 65,00 |
| 577452 | FEJTÖ, F., Les juifs et l'antisémitisme dans les pays communistes (entre l'integration et la sécession). Suivi de documents et de témoignages. Paris, Plon, 1960. (IV) 273 pp. ingenaaid. (Les documents de tribune libre) *naam op schutblad, papier gebruind* | Euro 11,50 |
| 587733 | FENYVESI, C., Toen de wereld nog heel was. Drie eeuwen herinneringen. Vert. door A. van Huisseling.Amsterdam, Prometheus, 1991.215 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 578334 | FEUERLICHT, R.S., The fate of the jews. A people torn between Israeli power and jewish ethics.London, Quartet, 1983. 282 pp. pb. | Euro 12,50 |
| 577460 | FIEDLER, J., Zidovské památky Tachovska. Jüdische Denkmäler der Tachauer Region. Domazlice, Ceský les, 1998. 120 pp. ingenaaid. Illustraties. (Der Begeleiter durch die Geschichte Westböhmens, 2) *naam op schutblad*Tekst in het Tjechisch en Duits | Euro 7,00 |
| 577461 | FINZI, R., L'antisémitisme. Traduction G. Cattan. Firenze, Casterman, 1997. 127 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (XXe siècle, 29) *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 577468 | FLAVIUS JOSEPHUS, STEIN, E., De woordenkeuze in het 'Bellum Judaïcum' van Flavius Josephus. Amsterdam, Paris, 1937. (XII) 142 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht beschadigd, omslag en papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 575148 | FLAVIUS JOSEPHUS, Opera. Graece et latine. Recognovit G. Dindorfius. Accedunt indices nominum et rerum locupletissimi. 2 delen.Paris, Firmin-Didot, 1865. (IV) (II) 833, (IV) (XIV) 476 (18) pp. halfleer. *ruggen licht beschadigd, platten iets geschaafd, deel 1 enkele pagina's los, papier hier en daar licht roestvlekkig, enkele potloodstrepen, penaantekeningen op schutblad*Deel 2: Accedunt eglogae Photianae quae pertinent ad historiam Judaeorum. Subjecti sunt indices plenissimi et fragmenta nova Polybii, Dionysii, Dexippi, Eusebii | Euro 175,00 |
| 577467 | FLINKER, M., Dagboek van Mozes Flinker 1942-1943. Uit het Hebreeuws vert. door J. Soetendorp. Ingel. door D. Houwaart. Amsterdam, Amphora, 1985. 146 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 578669 | FLUSSER, D., Tussen oorsprong en schisma. Artikelen over Jezus, het jodendom en het vroege christendom. Vert. onder red. van T. de Bruin, P.J. Tomson en W.A.C. Whitlau. Hilversum, Folkertsma, 1984 (2e). 360 pp. paperback. (Informatie jodendom) *rug verkleurd, naam op schutblad, enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 592463 | FOHRER, G., Geschichte der israelitischen Religio. Berlin, De Gruyter, 1969. (XVI) 435 pp. linnen. (Lehrbuch) | Euro 15,00 |
| 577466 | FRANK, W., The jew in our day. With an introduction by R. Niebuhr. New York, Duell, 1944. (VIII) 199 pp. linnen. *potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 596398 | FROMER, J., Der Babylonische Talmud. Übertragen und erläutert.Wiesbaden, Fourier, 1988 (2e). 581 pp. linnen + omslag.Oorspronkelijke jaar van uitgave 1924 | Euro 15,00 |
| 590540 | FROMM, H., Die Coburger Juden. Geschichte und Schicksal. Coburg, Evangelisches Bildungswerk, 2001 (2e herz.). (XIII) 391 pp. gebonden. Illustraties. Mit Beiträgen von R. Axmann, G. Eckerlein, H. Habel | Euro 30,00 |
| 582898 | FROUD, N., Some of our best recipes are jewish. Recipes collected from many parts of teh world by members of women's international ORT. London, Heinemann, 1972. (XIV) 306 pp. ln + omsl. Ills. *omsl. licht besch.* | Euro 20,00 |
| 577227 | GANS, M.H., Memorboek. Platenatlas van het leven der joden in Nederland van de middeleeuwen tot 1940. Baarn, Bosch & Keuning, 1974 (4e). 847 pp. linnen. Illustraties. *enkele pagina's achterin licht vlekkig* | Euro 55,00 |
| 581093 | GAY, R., Geschichte der Juden in Deutschland. Von der Römerzeit bis zum Zweiten Weltkrieg. Mit einer Enleitung von P. Gay. Aus dem Engl. übertr. von C. Spiel. München, Beck, 1993. 280 pp. ln + omsl. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 20,00 |
| 577464 | GIDAL, N.T., De joden in Duitsland van de Romeinse tijd tot de Weimar republiek. Met een woord vooraf door Marion Gräfin Dönhoff. Vertaling: D. de Rijk en L. Vloedgraven-Völkel.Keulen, Könemann, 1998. 440 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 575320 | GIDAL, N.T., Die Juden in Deutschland von der Römerzeit bis zur Weimarer Republik. Mit einem Geleitwort von M. Gräfin Dönhoff.Gütersloh, Bertelsmann, 1988. 440 pp. linnen + omslag. Illustraties.Der Band enthält 974 Abbildungen | Euro 20,00 |
| 584676 | GILBERT, M., De laatste reis. De vernietiging van de joden in nazi-Duitsland. Vertaald door Stichting Tekstverzorging. Utrecht, Spectrum, 1980. 223 pp. paperback. lllustraties. *omslag licht gekreukt* | Euro 11,50 |
| 594751 | GITELMAN, Z., A century of ambivalence. The jews of Russia and the Soviet Union, 1881 to the present.New York, Schocken, 1988. (XVI) 336 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 585212 | GOLDBERG, D.J., RAYNER, J.D., The jewish people. Their history and religion.London, Penguin, 1989. (XIV) 409 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 8,50 |
| 577485 | GOLDSTEIN, B., Reinscribing Moses. Heine, Kafka, Freud and Schoenberg in a European wilderness. Cambridge, HUP, 1992. (VI) 218 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 579871 | GOLDZIHER, I., Der Mythos bei den Hebräern und seine geschichtliche Entwickelung. Untersuchungen zur Mythologie und Religionswissenschaft. Wiesbaden, Fourier, 1987. (XXXII) 402 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Nachdruck der Orginalausgabe von 1876. | Euro 16,00 |
| 599148 | GOLDZIHER, I., Der Mythos bei den Hebräern und seine geschichtliche Entwickelung. Untersuchungen zur Mythologie und Religionswissenschaft. Wiesbaden, Fourier, 1987. (XXXII) 402 pp. linnen. *naam op schutblad*Nachdruck der Orginalausgabe von 1876. | Euro 16,00 |
| 588683 | GONZALO MAESO, D., RECUERO, P.P., Elenco bibliografico y didactico del Dr. David Gonzalo Maeso. Granada, Universidad de Granada, 1972. 159 pp. ingenaaid. Illustraties. (Bibliotheca orientalista Granadina, B, 3) | Euro 10,00 |
| 577484 | GREIVE, H., Die Juden. Grundzüge ihrer Geschichte im mittelalterlichen und neuzeitlichen Europa.Darmstadt, WB, 1989 (3e). (VIII) 240 pp. pb. (Grundzüge, 37) *band licht verkleurd* | Euro 9,50 |
| 597335 | GRUNFELD, F.V., Prophets without honour. A background to Freud, Kakfka, Einstein and their world.New York, McGraw-Hill, 1980. (XVI) 347 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 581081 | GUTTKUHN, P., Die Geschichte der Juden in Moisling und Lübeck. Von den Anfängen 1656 bis zur Emanzipation 1852. Lübeck, Archiv der Hansestadt Lübeck, 1999. 270 pp. geb. Ills. (VGHL, B, 30) *naam op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 581082 | GYGÈS, Les Israélites dans la société francaise. Z.p., z.u., 1956. 238 pp. ing. Bibliogr. (Documents et témoignages) *naam op schutbl., scheurtje in omsl.*Il a été tiré de cet ouvrage: trois cents exemplaires sur Alfama numérotés de 1 a 300, cinq cents exemplaires sur Bouffant des papeteries Bellegarde numérotés de 301 a 800 plus quelques exemplaires hors commerce marqués H.C., le tout constituant l'édition originale. Exemplaire no 421 | Euro 25,00 |
| 587760 | HAHN, A., (RED.), Biblia hebraica secundum editiones Ios. Athiae, Ioannis Leusden, Io. Simonis aliorumque inprimis Everardi van der Hooght recensuit. Editio stereotypa quartum recognita et emendata.Lipsiae, Tauchnitz, 1839. (II) 1392 (4) pp. half linnen. *band licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 35,00 |
| 588764 | HAHN, A., (RED.), Biblia hebraica secundum editiones Ios. Athiae, Ioannis Leusden, Io. Simonis aliorumque inprimis Everardi van der Hooght recensuit. Sectionum propheticarum recensum et explicationem clavemque masorethicam et rabbinicam addidit. Editio stereotypa C. Tauchnitii quartum recognita et emendata.Lipsiae, Bredt, 1893. (XX) 1392 (XXIV) pp. halfleer. *deels nieuw gebonden, rug beschadigd, naam op schutblad* | Euro 35,00 |
| 580566 | HALEVI, Y.K., At the entrance to the garden of Eden. A jew's search for God with christians and muslims in the holy land. New York, Morrow, 2001. (XIV) 315 pp. hlf ln + omsl. | Euro 12,50 |
| 011242 | HAMMELBURG, S., Kaddisj voor Daisy. Herinneringen van holocaust-overlevenden en hun kinderen. Kampen, Kok, 1997 (2e). 200 pp. paperback. Met CD van het lied 'Ze zijn er nog' van S. Hammelbug (tekst) en J. Dekker (muziek) en een instrumentale versie door J. Dekker | Euro 10,00 |
| 577479 | HAUSER, M., Auf dem Heimweg. Aus den Tagebüchern eines deutschen Juden 1929-1945. Bonn, Hohwacht, 1976. 228 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 596296 | HEATON, E.W., Solomon's new men. The emergence of ancient Israel as a national state.New York, Pica, 1974. 211 pp. linnen + omslag. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 567154 | HENSEL, S., Die Familie Mendelsohn 1729-1847. Nach Briefen und Tagebüchern. Gekürzt und bearb. von K.A. Horst. Freiburg i.Br., Alber, 1959. 472 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 581514 | HENTEN, J.W. VAN, De joodse martelaren als grondleggers van een nieuwe orde. Een studie uitgaande van 2 en 4 Makkabeeën. Leiden, z.u., z.j. (XVI) 439 pp. ing. Diss. *vouw in omsl.* | Euro 16,00 |
| 584518 | HERLIN, H., Dwaaltocht naar de dood. Het drama van de 'St. Louis'. Vert.: A. de Visser.Baarn, BK Boekenkring, z.j. 192 pp. linnen. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 584525 | HERMANN, S., Geschichte Israels in alttestamentlicher Zeit. München, Kaiser, 1973. 426 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag. licht beschadigd.* | Euro 11,50 |
| 577478 | HERTZBERGER, A., HIRT-MANHEIMER, A., Joden. Identiteit en karakter van een volk. Vertaald door T. Davids. Amsterdam, Ambo, 1998. 316 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 584677 | HERTZBERGER, E., Durch die Maschen des Netzes. Ein jüdisches Ehepaar im widerstand gegen die Nazis. Aus dem Holl. von der Autorin übers.Zürich, Pendo, 2000. 221 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 595232 | HERZBERG, A.J., Brieven aan mijn kleinzoon. De geschiedenis van een joodse emigrantenfamilie. Den Haag, Daamen, 1964 (5e). 192 pp. ingenaaid. *papier hier en daar roestvlekkig, omslag licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 584516 | HERZBERG, J., Brief aan wie niet hier is. Tussen Jeruzalem en Amsterdam.Amsterdam, Van Gennep, 1996. 175 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 577477 | HERZL, T., ELDERSHEIM-LEVENBACH, E., Theodor Herzl. Profeet van de staat Israel. Amsterdam, Bezige Bij, 1959. 113 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600049 | HERZL, T., ELDERSHEIM-LEVENBACH, E., Theodor Herzl. Profeet van de staat Israel. Amsterdam, Bezige Bij, 1959. 113 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 577497 | HERZOG, C., Living history. A memoir. London, Weidenfeld, 1997. (XIV) 448 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 594646 | HESCHEL, A.J., HARTENSVELD, F., Het concept mens in het denken van Abraham Joshua Heschel en de betekenis daarvan voor onderwijs en opleiding. Amsterdam, VU, 1988. 296 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 581091 | HEUBERGER, R., KROHN, H., Hinaus aus dem Ghetto...Juden in Frankfurt am Main 1800-1950. Frankfurt a.M, Fischer, 1988. 215 pp. ing. Ills. *naam op schutbl.*Begleitbuch zur ständigen Ausstellung des Jüdischen Museums der Stadt Frankfurt am Main | Euro 20,00 |
| 592841 | HIRSCH, S.R., The nineteen letters on judaism. Prepared by J. Breuer. In a new edition based on the translation by B. Drachman.Jerusalem, Feldheim, 1969. (VIII) 144 pp. gebonden + omslag. (Torah classics library) *omslag licht geschaafd* | Euro 11,50 |
| 586764 | HOND, M. DE, Dr. Meijer de Hond 1882-1943. Bloemlezing uit zijn werk. Inl. J. Meijer.Amsterdam, Keesing, 1951. 95 pp. gebonden. Portret. (Beth Hamidrasj Ets Chajiem, 1) *band licht verkleurd, tekst op schutblad, enkele pagina's voorin licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 009804 | HOROWITZ, D., State in the making. Translated from the Hebrew by J. Meltzer. New York, Knopf, 1953. (VIII) 349 (6) pp. halflinnen. (Borzoi books) *rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 581090 | HUSSON, J., La déportation des juifs de la Marne 1942-1944. Reims, PU, 2001 (2e). 210 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 577494 | IANCU, D., IANCU, C., Les juifs du midi. Une histoire millénaire.Avignon, Barthélemy, 1995. 351 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 596520 | INGOLD, D., Jungholtz, lieu de memoire. Histoire d'une communauté juive disparue et d'une necropole tricentenaire. Avec le concours de G. Boll.Mulhouse, Cercle genealogique de Mulhouse, 2000. (II) 185 pp. paperback. Illustraties. *naam op omslag* | Euro 11,50 |
| 577493 | ISAAC, J., Genesis des Antisemitismus. Vor und nach Christus. Ins Deutsche übertr. von M. Venjakob. Wien, EV, 1969. 272 pp. pb. (Europäische Perspektiven) | Euro 8,00 |
| 577492 | JACOBI, C., De waterlanders. Een joodse jeugd tussen twee wereldoorlogen. Baarn, Boekerij, 1977 (2e). 199 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 587728 | JAGERSMA, H., Genesis 1:1 - 25:11. Nijkerk, Callenbach, 1995. 288 pp. gebonden. (Verklaring van de Hebreeuwse bijbel) | Euro 10,00 |
| 575319 | JAHN, G., Über den Gottesbegriff der alten Hebraeer und ihre Geschichtsschreibung. Allgemein verständlich dargestellt.Leiden, Brill, 1915. (XIV) 672 pp. ingenaaid. *onopgesneden, rug en omslag licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 577643 | JONES, R.M., Hebreeuwsche helden. Naar het Amerikaansch door I.C. Thomson-Wentholt.Assen, Van Gorcum, z.j. 96 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd* | Euro 7,00 |
| 596361 | JOÜN, P., Grammaire de l'hébreu biblique. Paradigmes et index.Rome, Institut biblique pontifical, 1947 (2e herz.). (XII) 542, 78 pp. ingenaaid. *rug licht gebruind*Ouvrage couronné par l'Institut de France (Prix Volney) | Euro 20,00 |
| 599932 | JULIUS, A., Idolizing pictures. Idolatry, iconoclasm and Jewish art.London, Thames, 2000.120 pp. ingenaaid. Illustraties.This is the thirty-second of the Walter Neurath memorial lectures | Euro 10,00 |
| 577498 | JUNGK, P.S., Terug naar Jeruzalem. Vertaling: H. Kuipers.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1987. 142 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 595125 | JUNZ, H.B., Where did all the money go? The pre-nazi era wealth of European jewry. Amsterdam, z.u., 2001. (VIII) 167 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 587778 | KABBALAH, BISCHOFF, E., De kabbala. Inleiding tot de joodsche mystiek en geheime wetenschap.Amsterdam, Schors, 1984. (IV) 155 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 594952 | KASTEIN, J., Eine Geschichte der Juden. Wien, Löwit, 1938 (2e herz.). 637 pp. linnen. *rug licht vlekkig* | Euro 25,00 |
| 577508 | KASTEIN, J., History and destiny of the jews. Translated from the German by H. Paterson. London, Lane, 1933. (VIII) 464 pp. linnen. *rug licht verkleurd, opdracht op schutblad* | Euro 15,00 |
| 577513 | KASTEIN, J., Joodsche problemen in het heden. Geautor. vert. van E.M. Kleerekoper. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1933. 158 pp. linnen. (Kleine bibliotheek van hedendaagsche cultuurleven) *band iets vlekkig, boekblok licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 577510 | KEDOURIE, E., (ED.), The jewish world. Revelation, prophecy and history. Texts by H.W.F. Saggs, H. Maccoby, Z. Yavetz, J. Neusner a.o.-London, Thames, 1986. 328 pp. ln + omsl. Ills. 436 illustrations, 135 in colour, 301 photographs, drawings and maps | Euro 16,00 |
| 000355 | KELLER, A., Terrible days. Social divisions and political paradoxes in Israel. Amstelveen, Cypres, 1987. 200 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 587761 | KITTEL, R., (ED.), Biblia Hebraica. Adjuvantibus G. Beer, F. Buhl, G. Dalman, S.R. Driver, M. Löhr, W. Nowack, I.W. Rothstein, V. Ryssel. Editio altera emendatior stereotypica iterum recognita. 2 delen.Stuttgart, WB, 1925 (2e herz.). (XVI) 552, (II) 553-1320 pp. linnen. *banden licht gschaafd, deel 2 stukje uit titelpagina geknipt* | Euro 25,00 |
| 587751 | KITTEL, R., (ED.), Biblia Hebraica. Adjuvantibus W. Baumgartner, G. Beer, J. Begrich, J.A. Bewer, F. Buhl, J. Hempel, F. Horst, M. Noth, O. Procksch, G. Quell, T.H. Robinson, W. Rudolph, H.H. Schaeder. Textum Masoreticum curavit P. Kahle. Editionem tertiam denuo elaboratam ad finem perduxerunt A. Alt et O. Eissfeldt.Stuttgart, WB, 1949 (4e). (XL) 1434 pp. linnen. *band beschadigd en verkleurd* | Euro 30,00 |
| 590984 | KITTEL, R., (ED.), Biblia Hebraica. Adjuvantibus W. Baumgartner, G. Beer, J. Begrich, J.A. Bewer, F. Buhl, J. Hempel, F. Horst, M. Noth, O. Procksch, G. Quell, T.H. Robinson, W. Rudolph, H.H. Schaeder. Textum Masoreticum curavit P. Kahle. Editionem tertiam denuo elaboratam ad finem perduxerunt, editionem septimam auxerunt et emendaverunt A. Alt et O. Eissfeldt. Editio quinta decima emendata typis editionis septimae expressa.Stuttgart, WB, 1968 (15 herz.). (LIV) 1434 pp. linnen. | Euro 40,00 |
| 581153 | KITTEL, R., (ED.), Biblia Hebraica. Adjuvantibus W. Baumgartner, G. Beer, J. Begrich, J.A. Bewer, F. Buhl, J. Hempel, F. Horst, M. Noth, O. Procksch, G. Quell, T.H. Robinson, W. Rudolph, H.H. Schaeder. Textum Masoreticum curavit P. Kahle. Editionem tertiam denuo elaboratam ad finem perduxerunt A. Alt et O. Eissfeldt.Stuttgart, WB, 1949 (4e). (XL) 1434 pp. linnen. *rug verkleurd*Los bijgevoegd: 'Variae lectiones rotulorum manu scriptorum anno 1947 prope Mare Mortuum repertorum ad Jes 1-66 et Hab 1-2 pertinentes' praeparavit O. Eissfeldt. Stuttgart, WB, 1951. 8 pp. geniet | Euro 50,00 |
| 577528 | KITTEL, R., Geschichte des Volkes Israel. 2 dln.Gotha, Perthes, 1916-1917 (3e herz.). (XVI) 696, (XVI) 647 pp. hlf ln. (Handbücher der alten Geschichte) *papier gebruind, enkele potl.str.*Dl 1: Palästina in der Urzeit. Das werden des Volkes. Quellenkunde und Geschichte der Zeit bis zum Tode Josuas. Dl 2: Das Volk in Kanaan. Quellenkunde und Geschichte der Zeit bis zum babylonischen Exil. | Euro 45,00 |
| 577515 | KITTEL, R., Die Religion des Volkes Israel. Leipzig, Quelle, 1929 (2e). (VIII) 206 pp. linnen. Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 574654 | KLÜGER, R., Weiter leben. Eine Jugend. Göttingen, Wallstein, 1993. 285 pp. gebonden + omslag. | Euro 11,50 |
| 584587 | KOCH, T., (HRSG.), Porträts deutsch-jüdischer Geistesgeschichte.Köln, DuMont, 1961. 281 pp. paperback. Illustraties. (Dokumente) *rug licht beschadigd, band licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: P. Schallück, H. Böll, W. Jens | Euro 10,00 |
| 581128 | KOEHLER, L., BAUMGARTNER, W., (ED.), Lexicon in veteris testamenti libros. Wörterbuch zum hebraïschen Alten Testament in deutscher und englischer Sprache. Wörterbuch zum aramaïschen Teil des Alten Testaments in deutscher und englischer Sprache. Editio photomechanice iterata cui adjectum est Supplementum Lexicon germanico-hebraicum (-Aramaicum) et correctiones additamentaque i.a. continens. 2 delen. Leiden, Brill, 1958. (LXVI) 1138, (XXXIV) 227 pp. linnen. | Euro 50,00 |
| 577598 | KOMPERT, L., Ghetto-Geschichten. Hrsg. von B. Bittrich. Berlin, Nicolai, 1988. 162 pp. linnen + omslag. (Deutsche Bibliothek des Ostens) *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 580092 | KOOLE, J.L., De joden in de verstrooiing. Franeker, Wever, z.j. 133 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 595210 | KRAKAUER, L., Palestina geteekend door Leopold Krakauer. Met een woord vooraf door Mr Abel J. Herzberg. Amsterdam, Spieghel, 1932. Map met 16 platen. | Euro 35,00 |
| 581086 | KRUSE, S., ENGELMANN, B., (HRSG.), 'Mein Vater war portugiesischer Jude...'. Die sefardische Einwanderung nach Norddeutschland um 1600 und ihre Auswirkungen auf unsere Kultur. Göttingen, Steidl, z.j. 224 pp. paperback. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 587727 | LAARE, J.C. TER, Terug naar de bron. 'Een document humaine'.Hillegom, Altamira, 1988. 254 pp. ingenaaid. | Euro 7,50 |
| 590881 | LACALLE, J.M., Los judíos españoles.Barcelona, Sayma, 1964 (2e). 239 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Panorama A-Z, 1) *naam op titelpagina, enkele potloodstreepjes* | Euro 10,00 |
| 575102 | LANDAUER, G., Der Zionismus im Wandel dreier Jahrzehnte. Hrsg. von M. Kreutzberger. Tel Aviv, Bitaon, 1957. 478 pp. linnen. Portret. *band en boekblok licht vlekkig* | Euro 20,00 |
| 577530 | LANDE-NASH, I., 3000 Jahre Jerusalem. Eine Geschichte der Stadt von den Anfängen bis zur Eroberung durch die Kreuzfahrer. Tübingen, Wasmuth, 1964. 243 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 12,50 |
| 577529 | LEARSI, R., Het joodse volk. Van de verwoesting van Jeruzalem tot onze dagen. Bewerkt door J. Melkman. Amsterdam, Meulenhoff, 1955. 462 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 586768 | LEARSI, R., Het joodse volk. Van de verwoesting van Jeruzalem tot onze dagen. Bewerkt door J. Melkman. Amsterdam, Meulenhoff, 1955. 462 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 580842 | LEEMHUIS, F., KLIJN, A.F.J., GELDER, G.J.H. VAN, (ED.), The arabic text of the 'Apocalypse of Baruch'. Ed. and transl. with a parallel transl. of the syriac text.Leiden, Brill, 1986. (VIII) 154 pp. linnen. | Euro 50,00 |
| 577536 | LEEUWEN, C. VAN, Le développement du sens social en Israël. Assen, Van Gorcum, 1954. 247 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 596469 | LEIBOWITZ, Y., Het geweten van Israel. Vert. door R. Verhasselt. Amsterdam, Arena, 1993. 172 pp. paperback. (5 X 8 paperbacks) *rug verkleurd* | Euro 7,50 |
| 580747 | LERNER, J., GOLDEMBERG, I., The fragmented life of Don Jacobo Lerner. Translated from the Spanish by R.S. Picciotto. New York, Persea, 1977 (2e). 186 pp. halflinnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 596878 | LETTINGA, J.P., Grammatica van het bijbels hebreeuws + Hulpboek bij de grammatica van het bijbels hebreeuws. 2 delen. Leiden, Brill, 1972 (7e, 5e). (X) 200, (VIII) 86 (23) pp. ingenaaid. | Euro 16,00 |
| 583421 | LÉVI, E., LAARSS, R.H., Eliphas Lévi. Der grosse Kabbalist und seine magischen Werke. Den Haag, Couvreur, z.j. 220 pp. linnen + omslag Portr. *ex libris, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 586761 | LÉVI, E., LAARSS, R.H., Eliphas Lévi. Der grosse Kabbalist und seine magischen Werke. Wiesbaden, Fourier, z.j. 220 pp. linnen. Portret. | Euro 11,50 |
| 586760 | LÉVI, E., LAARSS, R.H., Eliphas Lévi. Der grosse Kabbalist und seine magischen Werke. Wiesbaden, Fourier, z.j. 220 pp. linnen + omslag. Portret. | Euro 11,50 |
| 581257 | LÉVI, E., LAARSS, R.H., Eliphas Lévi. Der grosse Kabbalist und seine magischen Werke. Wiesbaden, Fourier, z.j. 220 pp. linnen + omslag. Portret. | Euro 11,50 |
| 582715 | LÉVI, E., La clef des grands mystères suivant Hénoch, Abraham, Hermès Trismégiste et Salamon. Nouvelle édition avec gravures dans le texte. Paris, Alcan, z.j. (VIII) 500 pp. ln. *nieuw geb., enkele potl.str., ex libris* | Euro 25,00 |
| 582726 | LÉVI, E., Dogme et rituel de la haute magie. Nouvelle édition complète en un volume. Avec 24 figures dans le texte. Paris, Niclaus, 1952. 400 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, nieuw gebonden* | Euro 25,00 |
| 597320 | LEVI, PRIMO, Other people's trades. Translated by R. Rosenthal.New York, Summit, 1989. 222 pp. halflinnen + omslag. *omslag roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 577541 | LIEBMAN, M., Als jood geboren. Een joodse familie tijdens de oorlog. Nederlandse vertaling: E. Waechter.Antwerpen, Standaard, 1978. 189 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 577548 | LIMBECK, M., Die Ordnung des Heils. Untersuchungen zum Gesetzesverständnis des Frühjudentums.Düsseldorf, Patmos, 1971. 214 pp. paperback. (Kommentare und Beiträge zum alten und neuen Testament) | Euro 10,00 |
| 577540 | LINDEMANN, A.S., The jew accused. Three anti-semitic affairs (Dreyfus, Beilis, Frank) 1894-1915.Cambridge, UP, 1993 (2e). (X) 301 pp. pb. Bibliogr. Ills. | Euro 11,50 |
| 590566 | LIPSCHITS, I., Tsedaka. Een halve eeuw joods maatschappelijk werk in Nederland. Zutphen, Walburg, 1997. 462 pp. linnen. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 577539 | LISTMANN, A., Beinahe vergessen. Jüdisches Leben in Bad Salzschlirf. Hünfeld, Rhön, z.j. 180 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 577538 | LITVINOFF, B., The burning bush. Antisemitism and world history. London, Collins, 1988. 493 pp. ln + omsl. Bibliogr. | Euro 15,00 |
| 577545 | LOEWENSTEIN, R.M., Christenen en joden. Psychoanalyse van het antisemitisme. Geautoriseerde vertaling: C. Hengst.Amsterdam, Polak, 1965. 180 pp. paperback. Bibliografie. (AP) *rug licht beschadigd, enkele penaantekeningen* | Euro 7,00 |
| 577544 | LOY, R., Het woord jood. Vertaald uit het Italiaans door T. Riegen en A.M. Domburg.Amsterdam, Meulenhoff, 1998. 142 pp. paperback. (ME, 1672) *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 577550 | LUNEL, A., Juifs du Languedoc de la Provence et des etats français du pape. Paris, Michel, 1979. 201 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Présences du judaïsme) *naam op schutblad, stickerrestant op achterkant.* | Euro 8,00 |
| 584678 | MARCU, V., Die Vertreibung der Juden aus Spanien. München, Matthes, 1991. 285 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 582934 | MAZAR, B., BEN-DOV, M., The excavations in the old city of Jerusalem near the temple mount. Second preliminary report, 1969-70 seasons. The Omayyad structures near the temple mount. Preliminary report. Engl. transl. by R. Grafman.Jerusalem, Institute of archaeology, 1971. 44 pp. paperback. Illustraties. *omslag beduimeld, naam binnenzijde omslag*Transl. from articles in Eretz-Israel, 10 | Euro 8,50 |
| 581341 | MEIJER, J., DASBERG, L., COHEN, J.N., (ED.), Neveh Ya'akov. Jubilee volume presented to Dr. Jaap Meijer on the occasion of his seventieth birthday. Assen, Van Gorcum, 1982. (XXIV) 338 pp. linnen. Bibliografie. Portret Illustraties. Met bijdragen van o.a.: R. Cohen, A.S. Rijxman, J.N. Cohen | Euro 20,00 |
| 577552 | MEIJER, J., Waar wij ballingen zijn. Essays over joodse letterkundigen in Nederland. 's Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, z.j. 188 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 7,00 |
| 585213 | MEIR, G., Mijn leven. Vert.: J. Westerweel-Ybema.Bussum, Van Dishoeck, 409 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 595221 | MELKMAN, J., Geliefde vijand. Het beeld van de jood in de naoorlogse Nederlandse literatuur. Amsterdam, AP, 1964. 112 pp. gebonden. | Euro 10,00 |
| 016169 | MENUHIN, M., The Menuhin saga. The autobiography of Moshe Menuhin. London, Sidgwick, 1984. (VIII) 278 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 577560 | MEYER, E., Juden und Judenfeinde in der christlichen Welt. Abriß der jüdischen Geschichte von Anbeginn bis auf unsere Zeit. Köln, Melzer, 1962. 123 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, potloodstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 8,50 |
| 577558 | MILNER, C., VERROEN, D., Joden uit Jemen. Deventer, Kluwer, 1969. (VI) 123 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 596680 | MORTON, F., Die Rothschilds. Porträt einer Familie. Ins Deutsche übertragen von H. Lamm. Mit 52 Abbildungen auf Kunstdruckpapier und einer Stammtafel.München, Droemer, 1962. 307 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 577715 | MUCKLE, F., Der Geist der jüdischen Kultur und das Abendland.München, Rikola, 1923. 659 pp. linnen. *binding achterin iets los, rug licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 581078 | MÜLLER-JERINA, A., Germania Judaica - Kölner Bibliothek zur Geschichte des deutschen Judentums. Die Enwicklung und Bedeutung einer wisenschaftlichen Spezialbibliothek. Köln, Greven, 1986. (IV) 153 pp. pb. (KABD, 8) *naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 578537 | MUNELES, O., BOHATEC, M., Bibliographical survey of jewish Prague. Prague, Orbis, 1952. 562 pp. linnen. Illustraties. (Jewish monuments in Bohemia and Moravia, 1) | Euro 30,00 |
| 582758 | MUSSNER, F., Tractate on the jews. The significance of judaism for christian faith. Transl. and with an introd. by L. Swidler. Philadelphia, Fortress, 1984. (XII) 339 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 594940 | MUTIUS, H.G. VON, Der Kainiterstammbaum Genesis 4/17-24 in der jüdischen und christlichen Exegese. Von den Anfängen bis zum Ende des Mittelalters nach dem Zeugnis des Don Isaak Ben Jehuda Abravanel. Gleichzeitig ein Beitrag zur Erforschung des Josephustextes. Hildesheim, Olms, 1978. (VIII) 167 (32) pp. paperback. (Judaistische Texte und Studien, 7) *stempel op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 579352 | NACHAMA, A., SIEVERNICH, G., (HRSG.), Jüdische Lebenswelten. Dokumentation der Ausstellung.Frankfurt a.M., Jüdischer Verlag, 1992. 223 pp. ing. Ills.Ausstellung Martin-Gropius-Bau, Berlin, 12. Januar bis 26. April 1992 | Euro 11,50 |
| 577711 | NARKISS, B., (RED.), Spiegel van de joodse beschaving. Met medewerking van S. Abramsky, D. Flusser, A.C. Schalit, M. Ziv. Ned. vert. H. van den Bergh.Utrecht, Bruna, 1974. 252 pp. linnen + omslag + cassette. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 590934 | NARKISS, B., (RED.), Spiegel van de joodse beschaving. Met medewerking van S. Abramsky, D. Flusser, A.C. Schalit, M. Ziv. Ned. vert. H. van den Bergh.Utrecht, Bruna, 1974. 252 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 590933 | NARKISS, B., (RED.), Spiegel van de joodse beschaving. Met medewerking van S. Abramsky, D. Flusser, A.C. Schalit, M. Ziv. Ned. vert. H. van den Bergh.Utrecht, Bruna, 1974. 252 pp. linnen + omslag + cassette. Bibliografie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 577565 | NEUSNER, J., The public side of learning. The political consequences of scholarship in the context of judaism. Chicago, Scholars, 1985. (XII) 135 pp. ingenaaid. (AAR Studies in religion, 40) | Euro 9,00 |
| 594941 | NEUSNER, J., The religious study of judaism. Description, analysis, interpretation. Volume 2. The centrality of context.Lanham, UP of America, 1986. (XIV) 216 pp. paperback. (Studies in judaism) | Euro 12,50 |
| 582757 | NIEZABITOWSKA, M., TOMASZEWSKI, T., Die letzten Juden in Polen. Aus dem Polnischen übers. von M. Kurella. Schaffhausen, Stemmle, 1987. 183 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 579870 | NILLESEN, J.A., De sociale toestand der joden in Rusland onder de tsaren en de sowets. Een bijdrage tot de studie van het jodenvraagstuk. Nijmegen, Dekker, 1939. (VIII) 279 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd, stempel op binnenzijde band, band licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 577574 | OESTERLEY, W.O.E., The jews and judaism during the Greek period: the background of christianity.London, Society for promoting christian knowledge, 1941. (X) 307 pp. linnen. Bibliografie. *rug verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 585059 | OFFENBERG, A.K., SCHRIJVER, E.G.L., HOOGEWOUD, F.J., (ED.), Bibliotheca Rosenthaliana. Treasures of jewish booklore. Marking the 200th anniversary of the birth of Leeser Rosenthal, 1974-1994. With the collaboration of L. Kruijer-PoesiatAmsterdam, UP, 1996 (2e). (XII) 135 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G. Sed-Rajna, C. Sirat, H.C. Zafren, Y. Kaplan, I. Fishof | Euro 25,00 |
| 577581 | OORT, H., De laatste eeuwen van Israel's volksbestaan. Met medewerking van A. Kuenen en I. Hooykaas. 2 delen in 1 band.'s-Gravenhage, Ykema, 1877-78. (IV) 293, (IV) 464 pp. linnen. *potloodstrepen, rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 578502 | OPPENHEIM, M., Tafereelen uit het oud-joodsche familieleven naar de oorspronkelijke schilderstukken van Prof. M. Oppenheim. Met inleiding en bijschriften van J. Hoofiën.Amstelveen, Amphora, 1979. 132 pp. kunstldr. + omsl. Ills. *omsl. licht besch.*Facsimile-uitgave Amsterdam, Eisendrath, 1882 | Euro 16,00 |
| 582824 | OPPENHEIMER, J.F., (RED.), Lexikon des Judentums. Gütersloh, Bertelsmann, 1967. 927 pp. linnen. Illustraties. *platten iets vlekkig, boekblok gebruind, bovenzijde rug licht beschadigd& | Euro 16,00 |
| 593552 | OUSSOREN, P., De stem uit het vuur. De eerste vijf bijbelboeken naar het Hebreeuws.Zoetermeer, Boekencentrum, 1993. 605 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 584335 | OUSSOREN, P., De stem uit het vuur. De eerste vijf bijbelboeken naar het Hebreeuws.Zoetermeer, Boekencentrum, 1993. 605 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 596671 | OZ, A., Hier en daar in Israël. Verslag van een reis. Vert. uit het Hebreeuwsch door R.C. Musaph-Andriesse.Utrecht, Veen, 1984. 195 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 577588 | OZAROWSKI, J.S., To walk in God's ways. Jewish pastoral perspectives on illness and bereavement. London, Aronson, 1995. (XVI) 214 pp. ln + omsl. bibliogr. *band lichte waterschade, ex libris | Euro 11,50 |
| 584515 | PALACHE, J.L., Inleiding in de Talmoed.Amstelveen, Amphora, 1980. (XIV) 209 pp. paperback. Portret. | Euro 10,00 |
| 584591 | PANNENBERG, W., LOGISTER, W.M.E., Heilsgeschiedenis en jodendom. De Israëltheologie van Pannenberg in discussie.Nijmegen, Gottmer, z.j. 109 pp. ingenaaid. | Euro 7,00 |
| 577584 | PARKES, J., Antisemitismus. Aus dem Englischen von A. Dohm. München, Rütten & Loening, 1964. 256 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 591478 | PAYNE, R., De Israëlische geheime dienst. Vert.: R. Nabbe.Rijswijk, Elmar, 1991. (VI) 232 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 596356 | PEARLMAN, M., In de voetstappen van de profeten. Foto's David Harris. Ned. vert. D. van het Reveen J. Polderman. Amsterdam, Amsterdam Boek, 1976. 230 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 577589 | PEARLMAN, M., Moses. Where it all began. Photography by D. Harris.New York, Abelard-Schuman, 1974. 224 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 577593 | PIECHOROWSKI, A., Der Untergang der jüdischen Gemeinde Nordhorn.Nordhorn, Arbeitskreis für Heimatgeschichte, 1964. 79 pp. ingenaaid. * naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 577592 | PIECHOROWSKI, A., Der Untergang der jüdischen Gemeinde Nordhorn.Nordhorn, Arbeitskreis für Heimatgeschichte, 1964. 79 pp. linnen. *naam op schutblad, enkele penaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 595474 | PIECHOROWSKI, A., Der Untergang der jüdischen Gemeinde Nordhorn. Hrsg. vom Arbeitskreis für Heimatgeschichte Nordhorn.Delden, Stabo, 1964. 79 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 582235 | POLANO, H., The Talmud. Selections from the contents of that ancient book, its commentaries, teachings, poetry and legends. Also brief sketches of the men who made and commented upon it. Transl. from the original.London, Warne, z.j. (XII) 372 pp. ln + omsl. *omsl. iets gevlekt* | Euro 11,50 |
| 591481 | POLIAKOV, L., WULF, J., Het Derde Rijk en de joden. Documenten en getuigenissen. De Nederlandse editie werd samengesteld door H. Wielek. Vertaling W. Wielek-Berg. Amsterdam, Scheltema, 1956 (2e). 194 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, schutbladen licht gebruind* | Euro 10,00 |
| 595678 | POLIAKOV, L., WULF, J., Het derde rijk en de joden. Documenten en getuigenissen. De Nederlandse editie werd samengesteld door H. Wielek. Vertaling W. Wielek-Berg. Amsterdam, Scheltema, 1956. 194 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd, schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 584544 | POLL, W. VAN DE, Daybreak for a nation. Israel. Een foto-reportage van land en volk. The country and its people. Transl. by J. Dolman.Meppel, Boom, 1952. 270 pp. ln + omsl. Ills. *omsl. besch.*Nederlands-Engelse tekst | Euro 12,50 |
| 577595 | POLLAK, M., Mandarins, jews, and missionaries. The jewish experience in the chinese empire. New York, Weatherhill, 1998. (XL) 435 pp. pb. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 12,50 |
| 597210 | POSNER, R., KAPLOUN, U., COHEN, S., (ED.), Jewish liturgy. Prayer and synagogue servive through the ages.Jerusalem, Keter, 1975. (VIII) 278 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 577500 | PRAAG, H. VAN, FUKS, L., POLL, B., Joodse pers in de Nederlanden en in Duitsland. Jüdische Presse in den Niederlanden und in Deutschland 1674-1940. Amsterdam, z.u., 1969. 131 pp. ingenaaid. Illustraties. *hoek uit schutblad geknipt*Tenoonstellingscatalogus Amsterdam 9-30 juni 1969 | Euro 10,00 |
| 577577 | PRAAG, S. VAN, De west-joden en hun letterkunde sinds 1860. Amsterdam, Elsevier, 1926. (VIII) 142 pp. linnen. (AB, 40) *enkele potloodaantekeningen, papier gebruind, schutblad deels los* | Euro 7,50 |
| 577596 | PRAAG, S.E. VAN, Twee mannen uit Nazareth. Jezus en Menachem. 's-Gravenhage, Leopold, 1973 (3e). 212 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 6,50 |
| 591141 | PRESSER, J., Ondergang. De vervolging en verdelging van het Nederlandse jodendom 1940-1945. 2 delen.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1965 (6e). (XIV) 526, (VIII) 564 pp. linnen. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 583633 | PÜTTMANN, F., BLOK, H., HOOGEWOUD, F.J., (RED.), Markante Nederlandse zionisten.Amsterdam, Bataafsche Leeuw, 1996. 176 pp. ing. ills. | Euro 11,50 |
| 577600 | RABIN, C., (ED.), Studies in the bible.Jerusalem, Magnes, 1961. 400 pp. ln. (Scripta Hierosolymitana, 8) Met bijdragen van o.a.: Y. Yadin, M.H. Segal, J. Liver | Euro 15,00 |
| 577601 | RABINOWITZ, J., KJAER-HANSEN, K., Joseph Rabinowitz and the messianic movement. The Herzl of jewish christianity. Transl. from the Danish by D. Stoner. Additions to the revised Danish version transl. by B. Petterson. Grand Rapids, Eerdmans, 1995. (X) 262 pp. paperback. Bibliografie. Portret. | Euro 10,00 |
| 593322 | RAD, G. VON, Weisheit in Israel. Neukirchen-Vluyn, NV, 1982 (2e herz.). 427 pp. paperback. *paar vlekjes op voorplat* | Euro 11,50 |
| 581063 | RAPHAËL, F., (RED.), Regards sur la culture judéo-alsacienne. Des identités en partage. Georges Bisschoff, Aimée Bleikasten, Anny Bloch, Jean Daltroff, Pierre Dreyfus, Gérard Ginsburger, Daniel Gottlieb, André-Marc Haarscher, Dominique Jarassé, Bernard Keller, Béatrice Philippe, Astrid Stark, Léon Strauss, Max Warschawski, Gilbert Weil. Postfaces de F. Keller, R. Grossmann, P. Richert, R. Ries et A. Zeller. Strasbourg, La Nuée Bleue, 2001. 283 pp. ing. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 15,00 |
| 581072 | RAPHAËL, F., WEYL, R., Regards nouveaux sur les juifs d'alsace. Préface de F. Rapp. Strasbourg, Istra, 1980. 311 pp. geb. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 16,00 |
| 590276 | RATHEISER, G.M.H., An alternative hermeneutical-exegetical approach to the jewish bible: the paradigm of examples. Groningen, z.u., 2004. 430 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 579980 | REICHMANN, E.G., Die Flucht in den Haß. Die Ursachen der deutschen Judenkatastrophe. Frankfurt a.M., Frankfurter Hefte, z.j. 324 pp. linnen. *schutbladen ontbreken* | Euro 11,50 |
| 582800 | REISEL, M., Het jodendom in de moderne samenleving. Enige feiten typerend voor het jodendom in het licht van de herrezen staat Israël. 's-Gravenhage, Boucher, 1959. 138 pp. ln.*naam op schutbl., schutbl. iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 572350 | RENCKENS, H. De godsdienst van Israël.Roermond, Romen, 1963 (2e). 286 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (De godsdiensten der mensheid) | Euro 11,50 |
| 595430 | RENCKENS, H. De godsdienst van Israël.Roermond, Romen, 1963 (2e). 286 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (De godsdiensten der mensheid) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 577611 | RENSBURG, J.K., MEIJER, J., J.K. Rensburg 1870-1943. Een joodse graalzoeker. Amsterdam, Engelbewaarder, 1981. 151 pp. paperback. Illustraties. (Engelbewaarder, 21) *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 577608 | RODINSON, M., De joodse natie in droom en daad. Vert. uit het Frans door R. van Heusden. Houten, WV, 1988. 278 pp. paperback. (Nabije-Oostenreeks) *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 577607 | ROEST, M.M., MEIJER, J., Meijer Marcus Roest (1821-1889) 1. De biografie van een bibliograaf. Heemstede, z.u., 1980. 73 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 11,50 |
| 594750 | ROMERO CASTELLÓ, E., MACÍAS KAPÓN, U., Joden en Europa. Cultuur - geschiedenis. Met een inleiding door L. Dequeker. Vertaling: J. Everaerts.Leuven, Davidsfonds, 1996. 240 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 597324 | ROSENBERG, A.W., (RED.), 'Atirat Jitschak. Het smeken van Jitschak. Deel IV. Nederlandse vertaling en bewerking van het Machzor voor Sjavoe'ot door I. Dasberg. Vertaling en bewerking van de Pioetim door W.J. van Bekkum.Amsterdam, N.I.K., 1992. (XXXI) 545 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 018270 | ROSENBERG, D., (ED.), Testimony. Contemporary wirters make the holocaust personal. New York, Random, 1989. (XXIV) 511 pp. halflinnen + omslag *boekblok licht vlekkig*Met bijdragen van o.a.: H. Gold, L. Epstein, M. Mirsky | Euro 20,00 |
| 597319 | ROSENBERG, D., BLOOM, H., (ED.), The Book of J. Translated from the Hebrew. Interpreted.London, Faber, 1991. (X) 286 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 577606 | ROSENHEIM, J., Erinnerungen 1870-1920. Hrsg. von den literarischen Nachlaßverwaltern H. Eisemann und H.N. Kruskal. Frankfurt a.M., Kramer, 1970. 164 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 577604 | ROTH, C., Histoire du peuple juif (des origines a nos jours). Trad. de l'anglais par R. Schatzman.Paris, Éditions de la terre retrouvée, 1948. 508 pp. halflinnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 577605 | ROUBOS, K., Profetie en cultus in Israël (Prophecy and cult in Israel). Achtergrond en betekenis van enige profetische uitspraken inzake de cultus. Een exegetische studie (with summary in English). Wageningen, Veenman, 1956. (VIII) 130 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 577676 | RUBIN, J.A., BARKAI, M., Pictorial history of Israel. New York, Yoseloff, 1958. 320 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 577603 | SACHAR, H.M., Diaspora. An inquiry into the contemporary jewish world. New York, Harper, 1985. (XIV) 539 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 20,00 |
| 590643 | SAFRAI, S., STERN, M., (ED.), The Jewish people in the first century. Historical geography, political history, social, cultural and religious life and institutions. In co-operation with D. Flusser and W.C. van Unnik. 2 delen.Assen, Van Gorcum, 1974-76 (2e, 1e). (XXII) 560, (X) 561-1282 pp. linnen + omslag. (Compendia rerum Iudaicarum ad novum testamentum) *omslagen licht beschadigd* | Euro 100,00 |
| 577616 | SAFRAI, S., Das jüdische Volk im Zeitalter des Zweiten Tempels. Neukirchen-Vluyn, NV, 1978. (X) 153 pp. paperback. (Information Judentum, 1) | Euro 10,00 |
| 586765 | SAFRAI, S., Das jüdische Volk im Zeitalter des Zweiten Tempels. Neukirchen-Vluyn, NV, 1978. (X) 153 pp. paperback. (Information Judentum, 1) *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 594752 | SALAMANDER, R., (HRSG.), Die jüdische Welt von Gestern 1860-1938. Text und Bild-Zeugnisse aus Mitteleuropa. Mit Textbeiträgen von S. Ben-Chorin, M. Reich-Ranicki, J. Riedl und J. Schoeps. Bildauswahl und Gestaltung von C. Brandstätter. Mit 425 Abbildungen in duotone.Wien, Brandstätter, 1990. 320 pp. linnen + omslag. Illustraties. *rug omslag verkleurd* | Euro 25,00 |
| 599301 | SALIBI, K., Het ware land van Abraham. Een nieuwe theorie over de oorsprong van het volk Israël. Vert. B. van Rijswijk. Amsterdam, Elsevier, 1985. 280 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 584540 | SANTEN, S., Jullie is jodenvolk. De kortste weg. Saartje gebakken botje. Herinneringen aan een jeugd.Amsterdam, Bezige Bij, 1998. 334 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 577562 | SCHILLING, K., (HRSG.), Monumenta Judaica. 2000 Jahre Geschichte und Kultur der Juden am Rhein. 2 delen.Köln, z.u., 1964 (2e herz.). 820 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad, deel 1 rug licht beschadigd, deel 2 rug en omslag licht beschadigd*Eine Ausstellung im Kölnischen Stadtmuseum 15. Oktober 1963 - 15. März 1964. Dl 1: Katalog, Dl 2: Handbuch | Euro 25,00 |
| 586756 | SCHILLING, K., (HRSG.), Monumenta Judaica. 2000 Jahre Geschichte und Kultur der Juden am Rhein. 2 delen.Köln, z.u., 1964 (2e herz.). 820 pp. ingenaaid. Illustraties. *deel 1 naam op schutblad, deel 2 voorplat boven beschadigd, omslagen iets verkleurd*Eine Ausstellung im Kölnischen Stadtmuseum 15. Oktober 1963 - 15. März 1964. Dl 1: Katalog, Dl 2: Handbuch | Euro 35,00 |
| 577673 | SCHNEIDER, H., Kultur und Denken der Babylonier und Juden. Leipzig, Hinrichs, 1910. (XVI) 665 pp. linnen. (Entwicklungsgeschichte der Menschheit, 2) *naam op schutblad, band licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 591102 | SCHOCHET, J.I., Who is a jew? 30 questions and answers about this controversial and divisive issue.New York, Shofar, 1989 (2e herz.). (IV) 149 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 568690 | SCHOEPS, H.J., (HRSG.), Jüdische Geisteswelt.Hanau, Dausien, 1986. 357 pp. ln. Bibliogr. *rug bovenzijde licht besch.* | Euro 12,50 |
| 577557 | SCHOEPS, J.H., GRÖZINGER, K.E., (HRSG.), Menora. Jahrbuch für deutsch-jüdische Geschichte 1998. Bodenheim, Philo, 1998. 413 pp. paperback. *vlekje op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P. Steinbach, T. Rahe, C. Gelbin | Euro 10,00 |
| 577556 | SCHOEPS, J.H., HERZIG, A., (HRSG.), Menora. Jahrbuch für deutsch-jüdische Geschichte 1992. München, Piper, 1992. 313 pp. paperback. (SP, 1544)Met bijdragen van o.a.: M. Pazi, P. Hingmann, H. simon | Euro 7,50 |
| 584995 | SCHOLEM, G., Judaica. Franfurt a.M., Suhrkamp, 1963 (1.-5.T). 234 pp. gebonden. (BS, 106) | Euro 11,50 |
| 577712 | SCHRÖDER, A., (RED.), Synagoga. Kulturgeräte und Kunstwerke. Von der Zeit der Patriarchen bis zur Gegenwart. Recklinghausen, Städtische Kunsthalle, 1961 (2e). ingenaaid. Illustraties. 3. November - 15. Januar 1961 | Euro 15,00 |
| 581096 | SCHUMANN, H., Mémoire des communautés juives de Moselle. Présentation historique de P.A. Meyer. Metz, Serpenoise, 1999. 88 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 577648 | SCHÜPP, H., (RED.), Synagogen und jüdische Bethäuser im Emsland.Meppen, Landkreis Emsland, 2001 (2e). 59 pp. geniet. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 000752 | SCHÜRER, E., Gschichte des jüdischen Volkes im Zeitalter Jesu Christi. 3 delen. Leipzig, Hinrichs, 1901-1909 (3e-4e, 4e, 4e). (VIII) 780, (VI) 680, (VIII) 719 pp. halflinnen (deel 1en 3) + halfleer (deel 2) *rug deel 1 los, rug deel 3 van band af (wel aanwezig), ex libris, rug deel 2 licht beschadigd*Deel 1: Einleitung und politische Geschichte, Deel 2: Die inneren Zustände, Deel 3: Das Judentum in der Zerstreuung und die jüdische Literatur | Euro 75,00 |
| 577674 | SCHUSTER, A., (RED.), Het jodendom in de laatste twee eeuwen. Een serie lezingen uitgesproken voor de Avro-microfoon van 19 april 1959 - 24 mei 1959. 's-Gravenhage, Boucher, 1959. 49 pp. linnen. *naam op schutblad, papier hier en daar roestvlekkig*Andere bijdragen van: C. Eitje | Euro 8,00 |
| 577675 | SCHUSTER, A., BOLLE, M.E., GRUNFELD, I., JAKOBOVITS, I., Liber amicorum voor opperrabbijn A. Schuster ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag. Assen, Van Gorcum, 1971. (IV) 117 pp. ingenaaid. *naam op schutblad*Andere bijdragen van: M. Just, M. Kirshblum, A. Safran, I.J. Unterman | Euro 8,00 |
| 590883 | SED-RAJNA, G., L'art juif. Orient et occident. Introduction de B. Narkiss.Paris, Arts et métiers graphiques, 1975. 239 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 577622 | SELMS, A. VAN, Jeruzalem door de eeuwen heen. Van vóór koning David tot generaal Dayan.Baarn, Hollandia, 1969. 256 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 8,00 |
| 577621 | SERVAN-SCHREIBER, J.J., Le choix des juifs. Paris, Grasset, 1988. 259 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 569906 | SHACHAR, I., The Jewish year.Leiden, Brill, 1975. (XII) 39 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (IR, 23, 3) | Euro 11,50 |
| 586759 | SHACHAR, I., The Jewish year.Leiden, Brill, 1975. (XII) 39 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (IR, 23, 3) | Euro 11,50 |
| 577623 | SHAKED, G., Die Macht der Identität. Essays über judische Schriftsteller. Aus dem Engl. von U. Berger, M. Morgenstern und E. Strauss.Frankfurt a.M., Jüdischer Verlag, 1992 (2e). 232 pp. geb. + omsl. | Euro 9,50 |
| 597212 | SHALEV, M., De bijbel nu. Vertaald door R. Verhasselt.Amsterdam, Vassalluci, 1995. 225 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 597691 | SHAMIR, M., De koning van vlees en bloed. Een strijd om de macht in het oude Israël. Geautoriseerde vertaling van H. de Vries. Stofomslag, bandontwerp en illustratieve verzorging Anton Pieck.Den Haag, Stok, 1958. 358 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 592110 | SHAROT, S., Judaism. A sociology.Newton Abbot, David, 1976. (VIII) 224 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 583634 | SIJES, B.A., Studies over jodenvervolging.Assen, Van Gorcum, 1974. (VIII) 184 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 600975 | SIJES, B.A., Studies over jodenvervolging.Assen, Van Gorcum, 1974. (VIII) 184 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591057 | SIPSER, K.K., My life, my way.Sarasota, Millenium Graphix, 1997. (XIV) 212 pp. paprback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591610 | SLOTEMAKER DE BRUINE, M.C., Het joodse vraagstuk. Nijkerk, Callenbach, 1946. 196 pp. linnen. *naam op schutblad, schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 577628 | SLOTEMAKER DE BRUINE, M.C., Het joodse vraagstuk. Nijkerk, Callenbach, 1946. 196 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 597434 | SLUYSER, M., Voordat ik het vergeet. Met een voorwoord van W. Drees.Amsterdam, Parool, z.j. (12e). 95 pp. linnen. Illustraties. *band deels roestvlekkig* | Euro 7,00 |
| 584603 | SLUYSER, M., Voordat ik het vergeet. Met een voorwoord van W. Drees.Amsterdam, Parool, z.j. (7e). 95 pp. linnen. Illustraties. *band onderaan lichte waterschade* | Euro 7,00 |
| 582928 | SLUYSER, M., Voordat ik het vergeet. Met een voorwoord van W. Drees. Als de dag van gisteren... . Hun lach klinkt van zo ver... .Amsterdam, Parool, z.j. 389 pp. linnen. Illustraties. *band en boekblok licht roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 584437 | SOETENDORP, A., Volgend jaar in Jeruzalem. Rabbijn in Nederland.Bussum, De Haan, 1983. 187 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 590985 | SOETENDORP, A., Volgend jaar in Jeruzalem. Rabbijn in Nederland.Bussum, De Haan, 1983. 187 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 584588 | SOETENDORP, J., Schepping en ondergang in het oude oosten. Voorwoord van P.A.H. de Boer.Bussum, Moussault, 1956. 94 pp. linnen. Illustraties. *vlekje op achterplat, naam op schutblad* | Euro 8,50 |
| 577627 | SOETENDORP, J., Een staat herrijst. Indrukken uit het joodse land na de beslissing van de U.N.O.Amsterdam, Joachimsthal, 1948. 155 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 583905 | SOETENDORP, J., Symboliek der joodse religie. Beschrijving en verklaring der gebruiken in het joodse leven. Zeist, De Haan, 1966 (2e). (XII) 232 pp. ingenaaid. (Palladium) | Euro 11,50 |
| 577631 | SOETENDORP, R., Het Nederlandse beleid ten aanzien van het Arabisch-Israelisch conflict 1947-1977. Groningen, z.u., 1982. 272 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 584513 | SOLOVEITCHIK, J.B., MUNK, R., Joseph B. Soloveitchik's conception of Jewish thought.Amsterdam, z.u., 1994. (X) 171 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 584675 | STERN, F., Dann bin ich um den Schlaf gebracht. Ein Jahrtausend jüdisch-deutsche Kulturgeschichte. Mit 32 Abbildungen. Berlin, Aufbau, 2002. 239 pp. gebonden. + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 580651 | STONE, M.E., A history of the literature of Adam and Eve.Atlanta, Scholars, 1992. (VIII) 163 pp. ln. Bibliogr. (Society of biblical literature. Early judaism and its literature, 3) | Euro 25,00 |
| 589151 | STRAUSS, H., Die Kunst der Juden im Wandel der Zeit und Umwelt. Das Judenproblem im Spiegel der Kunst. Tübingen, Wasmuth, 1972. 142 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 577635 | STRAUSS, H., Die Kunst der Juden im Wandel der Zeit und Umwelt. Das Judenproblem im Spiegel der Kunst. Tübingen, Wasmuth, 1972. 142 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, enkele stiftstrepen* | Euro 11,50 |
| 597321 | SZUR, G., De joden van Wilno. Een kroniek 1941-1944. Bezorgd en ingeleid door V. Poroedominski. Vertaald uit het Russisch door J. Godfried. Amsterdam, Mets, 1997. 223 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 577646 | TAMSMA, R., De moshav ovdiem. Invloeden op de sociale geografie van Israel's coöperatieve kleine-boerendorpen zonder loonarbeid.Assen, Van Gorcum, z.j. (XXXII) 454 pp. linnen + omslag. Illustraties. (SGS, 7) Met bijgevoegde kaarten | Euro 15,00 |
| 577681 | THUBRON, C., Jerusalem. With photographs by A. Duncan. London, Heinemann, 1969. 256 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 583565 | TIMERMAN, J., The longest war. Israel in Lebanon. Transl. from the Spanish by M. Acoca.New York, Knopf, 1982. (VI) 167 pp. halflinnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 592013 | TIMERMAN, J., The longest war. Israel in Lebanon. Transl. from the Spanish by M. Acoca.New York, Knopf, 1982. (VI) 167 pp. halflinnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 595466 | TOMSON, P.J., 'Als dit uit de Hemel is...' Jezus en de schrijvers van het Nieuwe Testament in hun verhouding tot het jodendom.Hilversum, Folkertsma, 1997. 414 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 579912 | TOMSON, P.J., 'Als dit uit de Hemel is...' Jezus en de schrijvers van het Nieuwe Testament in hun verhouding tot het jodendom.Hilversum, Folkertsma, 1997. 414 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 577641 | TURKSMA, B., Vraag me niet waarom... Het avontuurlijke oorlogsverhaal van een jonge Nederlandse jodin. Inl. M. Smedts.Baarn, WV, 1971. 217 pp. linnen + omslag. | Euro 8,00 |
| 584586 | UDEN, D. VAN, WILDE, N. DE, SCHOLDER, H., Gebeitelde woorden. Sprekende taal. Verkenning van de Tien Woorden in de joodse traditie 1.Hilversum, Folkertsma, 1995. 207 pp. paperback. (Ga en leer, 1) | Euro 10,00 |
| 583990 | VAUX, R. DE, Hoe het oude Israel leefde. De instellingen van het oude testament. Met een voorwoord van Th. C. Vriezen. Nederlandse vertaling: L. Grollenberg. 2 delen.Roermond, Romen, 1960-61. 411, 602 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslagen licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 584553 | VAZ DIAS, J.J., De rode draad. Een familiegeschiedenis. Z.p., Pirola, 2002. 191 pp. ing. Bibliogr. Ills. | Euro 12,50 |
| 577640 | VEEN, H.R.S. VAN DER, Jewish characters in eighteenth century English fiction and drama.Groningen, Wolters, 1935. 308 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *stempel op omslag en op schutblad, rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 587726 | VEGA, L.A., Het Beth Haim van Ouderkerk. Beelden van een Portugees-Joodse begraafplaats. The Beth Haim of Ouderkerk aan de Amstel. Images of a Portuguese Jewish cemetery in Holland.Assen, Van Gorcum, 1979 (2e). 60 pp. ingenaaid. Illustraties.Tweetalige uitgave | Euro 8,00 |
| 597313 | VERBEEK, H., In 't sjoelportaal. Tekeningen van Sam Drukker.Aalsmeer, Luyten, 1988. 63 pp. linnen. Illustraties.Genummerd exemplaar uit oplage van 100. Gesigneerd door Herman Verbeek en Sam Drukker. Litho en stofomslag niet aanwezig | Euro 11,50 |
| 597312 | VERBEEK, H., In 't sjoelportaal. Tekeningen van Sam Drukker.Aalsmeer, Luyten, 1988. 63 pp. linnen. Illustraties.Genummerd exemplaar uit oplage van 100. Gesigneerd door Sam Drukker. Stofomslag en litho ontbreken | Euro 11,50 |
| 577679 | VERHEIJ, A.J.C., Verbs and numbers. A study of the frequencies of the Hebrew verbal tense forms in the books of Samuel, Kings and Chronicles. Assen, Van Gorcum, 1990. (IV) 135 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SMN) | Euro 10,00 |
| 582069 | VERMEYLEN, J., Het geloof van Israel. Theologie van het oude testament. Nederlandse vert.: H.L. Nederstigt.Brugge, Tabor, 1989.434 pp. ing. | Euro 10,00 |
| 584547 | VITAL, D., A people apart. The jews in Europe 1789-1939. Oxford, UP, 1999. (XVIII) 944 pp. geb. + omsl. Bibliogr. (Oxford history of modern Europe) | Euro 25,00 |
| 577670 | VOLKOV, S., Antisemitismus als kultureller Code. Zehn Essays. München, Beck, 2000 (2e herz.). 238 pp. paperback. (BR, 1349) | Euro 7,00 |
| 577669 | VÖLTER, D., Aegypten und die Bibel. Die Urgeschichte Israels im Licht der aegyptischen Mythologie. Leiden, Brill, 1909 (4e herz.) (VIII) 134 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 590569 | VOOLEN, E. VAN, Joods. Een fotografische impressie van de joodse gemeenschap in Nederland in de jaren tachtig. Fotografie Jenny E. Wesly. Haarlem, Becht, 1987. 123 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 599296 | VORST, I., (RED.), 'Atirat Jitschak. Deel II. Het smeken van Jitschak. Vertaling en bewerking in het Nederlands van het Machzor van Jom Kippoer door J. Dasberg. 2 delen.Amsterdam, NIK, 1983. (XXVI) 518, 519-980 pp. linnen. Hebreeuwse en Nederlandse tekst | Euro 30,00 |
| 584600 | VRIEZEN, T.C., WOUDE, A.S. VAN DER, De literatuur van oud-Israël. Wassenaar, Servire, 1976 (5e). 446 pp. ingenaaid. *enkele penaantekeningen, naam op schutblad, achterzijde omslag licht beschadigd*De eerste druk verscheen onder de titel: 'Oud-Israëlitische geschriften' | Euro 8,00 |
| 577667 | VRIEZEN, T.C., De godsdienst van Israël. Zeist, De Haan, 1963. 261 pp. paperback. Illustraties. (Palladium, 7) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 586770 | WAAGENAAR, S., De joden van Rome. Ned. vert. N. Beemsterboer en S. Waagenaar. Bussum, Van Holkema, z.j. 331 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 584536 | WAAGENAAR, S., De joden van Rome. Ned. vert. N. Beemsterboer en S. Waagenaar. Bussum, Van Holkema, z.j. 331 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 578315 | WARNEKROS, H.E., De joodsche oudheden, ontvouwd en opgehelderd. Uit het Hoogduitsch, naar de tweede verbeterde en vermeerderde uitgaaf. Leiden, A. en J. Honkoop, 1804. Halfleer. 8°. (XXVIII), 735 pp. *platten licht geschaafd en licht beschadigd* | Euro 175,00 |
| 577664 | WASSERSTEIN, B., Les juifs d'Europe depuis 1945. Une diaspora en voie de disparition. Trad. de l'anglais par J. Carnaud. Paris, Calmann-Lévy, 2000. 353 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596719 | WEIJEL, H., In twee werelden. Gesprekken met kinderen van joodse overlevenden.Amsterdam, Van Gennep, 1985. 132 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 584517 | WEIJEL, H., In twee werelden. Gesprekken met kinderen van joodse overlevenden.Amsterdam, Van Gennep, 1985. 132 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 577705 | WEINREB, F., GILTAY VETH, D., LEEUW, A.J. VAN DER, Rapport door het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie uitgebracht aan de minister van justitie inzake de activiteiten van drs. F. Weinreb gedurende de jaren 1940-1945, in het licht van nadere gegevens bezien. 2 delen.'s-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1976. (XLII) 853, (XII) 855-1683 pp. linnen. *tekst op schutbl.* | Euro 25,00 |
| 596348 | WEINREB, F., GRÜTER, R., Een fantast schrijft geschiedenis. De affaires rond Friedrich Weinreb.Z.p., Balans, 1997. 444 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 577704 | WEISBORD, R.G., STEIN, A., Bittersweet encounter. The Afro-American and the American jew. foreword by C.E. Lincoln.New York, Schocken, 1972. (XXX) 242 pp. paperback. Bibliografie. (SB, 365) | Euro 7,50 |
| 581065 | WEISSBERG-BOB, N., (HRSG.), 'Was ich den Juden schon immer mal sagen wollte...' Beiträge und Gespräche. Mit einem Vorwort von K. Schütz. Berlin, Lichtig, 2002. 267 pp. geb. Met bijdragen van o.a.: C. Roth, K. Weimann, G. Strempel | Euro 15,00 |
| 018148 | WEIZMANN, C., Discours et ecrits. Traduction de J. Milbauer. Jerusalem, Département de la jeunesse de l'organisation sioniste mondiale, 1946. 144 pp. ingenaaid. *omslag iets roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 577693 | WENSINCK, A.J., Semietische studiën uit de nalatenschap (7 augustus 1882-19 september 1939).Leiden, Sijthoff, 1941. 212 pp. ln. Bibliogr. Portr. *enkele potl.str., enkele kleine teksten van Wensinck bijgeplakt*Bijgeplakt: 1. Un groupe d'aramaismes dans le texte grec des evangiles, 2. Over een plan tot ontginning van de Arabische traditieliteratuur, 3. The second commandment | Euro 16,00 |
| 581709 | WIESEL, E., De bedelaar van Jeruzalem. Een verhaal. Vertaling: J.A. Schalekamp.Bussum, De Boer, 1969. 204 pp. paperback. *enkele penonderstrepingen* | Euro 7,00 |
| 591059 | WIESEL, E., Vuur in de duisternis. Chassidische portretten en legenden. Vertaling: B. de Hingh-Camby.Bilthoven, Ambo, z.j. 231 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596568 | WIESEL, E., Vuur in de duisternis. Chassidische portretten en legenden. Vertaling: B. de Hingh-Camby.Bilthoven, Ambo, z.j. 231 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 577683 | WIJNBERG, S., De joden in Amsterdam. Een studie over verandering in hun attitudes. The jews in Amsterdam. A study on the changes of their attitudes (with a summary in English). Assen, Van Gorcum, 1967. (X) 178 pp. ing. Diss. | Euro 11,50 |
| 577685 | WINDISCH, H., Der Untergang Jerusalems (Anno 70) im Urteil der Christen und Juden. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, den 4 november 1914. Leiden, Van Doesburgh, 1914. 35 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd, onopengesneden* | Euro 7,50 |
| 587730 | WOLFF, J., VERGNAUD GOEPP, I., (ED.), Richesses du patrimoine juif de L'Alsace Bossue. Sarre-Union, Association d'histoire et d'archéologie, 1997. 104 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 9,00 |
| 584528 | WOLFF, K., (HRSG.), Hiob 1943. Ein Requiem für das Warschauer Ghetto. Ausgewählt. Berlin, EVA, 1983. 323 pp. linnen + omslag. *tekst op schutblad*Met bijdragen van o.a.: W. Broniewski, J. Zawieyski, W. Szpilman, J. Perle, M. Jastrun | Euro 11,50 |
| 577684 | WOLZAK, H., (RED.), Joden in de Sovjet-Unie en hun rechten. Kampen, Kok, 1981. 88 pp. paperback. Illustraties. (Rusland-cahiers, 1) | Euro 7,00 |
| 581151 | WÜRTHWEIN, E., Der Text des Alten Testaments. Eine Einführung in die Biblia Hebraica von Rudolf Kittel. Mit 40 Abbildungen. Stuttgart, WB, 1952. 176 pp. halflinnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 592690 | WÜRTHWEIN, E., Der Text des Alten Testaments. Eine Einführung in die Biblia Hebraica.Stuttgart, WB, 1973 (4e herz.). 176 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 595224 | YAARI, A., The goodly heritage. Memoirs describing the life of the jewish community of Eretz Israel from the seventeenth to the twentieth centuries. Abridged and translated by I. Schen. Jerusalem, Youth and Hechalutz department, 1958. 496 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 582930 | YADIN, Y., (ED.), Jerusalem revealed. Archaeology in the holy city 1968-1974.New Haven, YUP, 1976. (VIII) 139 pp. ln. Bibliogr. Ills. *boekblok licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: B. Mazar, S. Ben-Arich, Y. Tsafrir | Euro 10,00 |
| 584598 | YADIN, Y., Masada. Herodes' burcht en het laatste bolwerk der joden.Vert. uit het Hebreeuws door M. Pearlman. Vert. uit het Engels door R.J. Demarée en A. Zurel.Bussum, Van Dishoeck, 1971. 272 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 593814 | ZEE, G. VAN DER, De ballingschap. Drie eeuwen uit Israels geschiedenis 738-430 v. Chr. 3 delen. Kampen, Kok, 1930-1931.206, 255, 296 pp. halflinnen. *banden licht geschaafd, papier gebruind, dl 2 schut- en titelblad licht beschadigd*Dl 1: Met ballingschap bedreigd Dl 2: In ballingschap gevoerd Dl 3: In ballingschap gevoerd (tweede stuk) Uit ballingschap verlost | Euro 25,00 |
| 595122 | ZELZER, M., Weg und Schicksal der Stuttgarter Juden. Ein Gedenkbuch hrsg. von der Stadt Stuttgart. Stuttgart, Klett, 1964. 588 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 584585 | ZUIDEMA, W., Gods partner. Ontmoeting met het jodendom.Baarn, Ten Have, 1978 (2e). 291 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 597205 | ZWEIG, A., STRUCK, H., Das ostjüdische Antlitz von Arnold Zweig zu zweiundfünfzig Zeichnungen von Hermann Struck. Wiesbaden, Fourier, 1988 (Nachdr. 2. Auflage 1922). 176 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 578952 | ZWEIG, R., The gold train. The destruction of the Jews and the second world war's most terrible robbery.London, Penguin, 2003 (2e). (XXIV) 312 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad.* | Euro 7,50 |