![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 582014 | ADDENS, N.G., FOCKEMA ANDREAE, S.J., KUPERUS, J.A., Ceres en Clio. Zeven variaties op het thema landbouwgeschiedenis. Geschreven ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van de studiekring voor de geschiedenis van de landbouw. Wageningen, Veenman, 1964. (VI) 235 pp. linnen. Illustraties. (AHB, 6) Andere bijdragen van o.a.: J.F. Niermeyer, B.H. Slicher van Bath, A. Verhulst | Euro 11,50 |
| 587234 | ANDELA, G., Kneedbaar landschap, kneedbaar volk. De heroïsche jaren van de ruilverkaveling in Nederland.Bussum, Thoth, 2000. 271 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 582008 | BAARS, C., DAELEMANS, F., Farm accounts from the Hoeksewaard (southern Holland) in the seventeenth and eighteen centuries. Housing, household pattern and occupations in the city of Leyden in the 1580's. Summaries. Wageningen, AAG, 1975. 218 pp. ingenaaid. (A.A.G. Bijdragen, 19) *rug en omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 582005 | BOONSTRA, O.W.A., De waardij van eene vroege opleiding. Een onderzoek naar de implicaties van het alfabetisme op het leven van de inwoners van Eindhoven en omliggende gemeenten, 1800-1920 (with a summary in english; avec un résumé en Français). Wageningen, AAG, 1993. (XVIII) 464 pp. ingenaaid. (A.A.G. Bijdragen, 34) *rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 589520 | BOTKE, IJ., Het 'schrijf-boek' van Marten Aedsges (1742-1806). Landbouwer te Zuurdijk. 'Zoo nuttig in zijne kring als landbouwer'.Groningen, NAHI, 1988. (LXXXVIII) 144 pp. ingenaaid. Illustraties. (Historia agriculturae, 17) | Euro 17,50 |
| 586814 | BROUWER, W.D., (RED.), Bibliografie van de Nederlandse landbouwgeschiedenis. Deel I - 1875-1939.Wageningen, Centrum voor landbouwpublikaties en landbouwdocumentatie, 1975. (X) 125 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 582012 | COHEN, I.B., Landbouw en sociale wetenschap. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijks-universiteit te Groningen op zaterdag 24 september 1910. Groningen, z.u., 1910. 45 pp. ingenaaid. | Euro 7,00 |
| 588999 | HEES, R. VAN, MEER, C.L.J. VAN DER, (RED.), Landbouw en ontwikkeling. Over de structurele rol en plaats van de landbouw aangeboden aan prof. ir. R. van Rees bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Rijks Universiteit Groningen. Met voorwoord van J. de Hoogh.'s-Gravenhage, VUGA, 1983. 255 pp. linnen. Bibliografie. Portret.Met bijdraen van o.a.: D Strijker, T.J. Kastelein, H. Ottens | Euro 20,00 |
| 595922 | HILGARD, E.W., Soils. Their formation, properties, composition, and relations to climate and plant growth in the humid and arid regions.New York, Macmillan, 1921. (XXVIII) 593 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, bibliotheekstempel op schutblad* | Euro 25,00 |
| 579619 | HUIZING, J.S.A., Boerderijen in het kerspel Vriescheloo.Zuidlaren, Stichting Vrieschelooster Boerderijenboek, 2002. (XVI) 749 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 75,00 |
| 586961 | KAREL, E.H.K., De maakbare boer. Streekverbetering als instrument van het Nederlandse landbouwbeleid 1953-1970. Groningen, NAHI, 2005. (XIV) 400 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (Historia agriculturae, 37) | Euro 20,00 |
| 582710 | KLERCK, T.P.E. DE, MELLEMA, O.C., NOTEBOOM, H., STARKE, M.J.B., (RED.), Boerderijen en hun bewoners. Uitgegeven door de afdeling Beerta van de Groninger maatschappij van landbouw ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan (1842-1967). 2 dln. Winschoten, Van der Veen, 1968. 549, 232 pp. linnen. Illustraties. *deel 1 naam op titelpagina* | Euro 65,00 |
| 583126 | KRABBE, J.J., HEIJMAN, W.J.M., OPHEM, J.A.C., (RED.), De toekomst is verleden tijd. Essays over economie, milieu en landbouw aangeboden aan Jaap Krabbe, ter gelegenheid van zijn afscheid van de landbouwuniversiteit. Delft, Eburon, 1993. (VIII) 264 pp. ing. (Economie van landbouw en milieu, 1) Met bijdragen van o.a.: J.R. Zuidema, J.G. Backhaus, C. de Hoog | Euro 15,00 |
| 601148 | LAMMERTS VAN BUEREN, A., KATAN, E., (RED.), Driekwart eeuw plattelandsgroei. 1888-1963. Jubileum-nummer van het Tijdschrift der Nederlandsche Heidemaatschappij.Z.p., Nederlandsche Heidemaatschappij, 1963. 144 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J.A. Eshuis, W.M. Otto, E.W. Hofstee | Euro 15,00 |
| 595040 | LAMMERTS VAN BUEREN, A., KATAN, E., (RED.), Driekwart eeuw plattelandsgroei. 1888-1963. Jubileum-nummer van het Tijdschrift der Nederlandsche Heidemaatschappij.Z.p., Nederlandsche Heidemaatschappij, 1963. 144 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J.A. Eshuis, W.M. Otto, E.W. Hofstee | Euro 15,00 |
| 571922 | LINTNER, C.J., Handbuch der landwirtschaftlichen Gewerbe. Mit 256 Textabbildungen und zwei Tafeln. Berlin, Parey, 1893. (VIII) 590 pp. linnen. Illustraties. *1 katern los, voorin papier licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 35,00 |
| 590852 | LOUWES, H.D., Redevoeringen H.D. Louwes 1930-1941. Groningen, z.u., 1947. (X) 580 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar*Deze uitgave werd H.D. Louwes aangeboden door de Groninger maatschappij van landbouw ter gelegenheid van zijn aftreding als haar voorzitter op 31 december 1947. De redevoeringen, inleidingen en voordrachten werden verzameld, uitgekozen, gerangschikt en ingeleid door N.G. Addens | Euro 25,00 |
| 591130 | MANSHOLT, D.R., KRIPS-VAN DER LAAN, H.M.F., Woord en daad. De zoektocht van Derk Roelof Mansholt naar een betere samenleving. Groningen, z.u., 1999. (X) 328 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 591129 | MANSHOLT, D.R., KRIPS-VAN DER LAAN, H.M.F., Woord en daad. De zoektocht van Derk Roelof Mansholt naar een betere samenleving. Groningen, z.u., 1999. (X) 328 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 591128 | MANSHOLT, D.R., KRIPS-VAN DER LAAN, H.M.F., Woord en daad. De zoektocht van Derk Roelof Mansholt naar een betere samenleving. Groningen, z.u., 1999. (X) 328 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 583330 | MANSHOLT, S.L., ZEEUW, D. DE, DALEN, J. VAN, GRAAF, P. DE, (RED.), Sicco Mansholt. [1908-1995] Duurzaam-gemeenzaam.'s-Gravenhage, Ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij, z.j. 224 pp. hlf ln. Ills. *naam op titelpagina, band waterschade*Met bijdragen van o.a.: W. Kok, F. Fischler, L.O. Fresco | Euro 12,50 |
| 585386 | MARIS, A., RIJNEVELD, R., (RED.), De landarbeiders in Nederland. Een beroepsgroep in beweging. Een onderzoek naar de landarbeiders op de zandgronden en in de rivierkleigebieden, waarin opgenomen de belangrijkste resultaten van het onderzoek naar5 de landarbeiders in de zeeklei- en weidegebieden en de veenkoloniën.'s-Gravenhage, Landbouw-Economisch Instituut, 1958. 141 pp. ingenaaid. (De landarbeiders in Nederland, 2)Met bijlagen | Euro 12,50 |
| 585370 | MARIS, A., VISSER, M.A.J., RIJNEVELD, R., (RED.), De landarbeiders in Nederland. Een beroepsgroep in beweging. Een onderzoek naar de aantalsontwikkeling en de sociale positie van de landarbeiders en de seizoenwerkloosheid in de landbouw, in de zeeklei- en weidegebieden en de veenkoloniën.'s-Gravenhage, Landbouw-Economisch Instituut, 1954. 158 pp. ingenaaid. *sticker op voorplat, stempel op schutblad*Met bijlagen | Euro 12,50 |
| 573438 | MINDERHOUD, G., BOONSTRA, A.E.H.R., (RED.), Veenman's agrarische Winkler Prins. Encyclopedie voor landbouw, tuinbouw en bosbouw. Met een ten geleide van (...) S.L. Mansholt en van (...) R. Lefèbvre. 3 delen. Wageningen, Veenman, 1954. (XII) 687, 719, 814 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, banden geplastificeerd* | Euro 75,00 |
| 582048 | MOL, J., JACOBS, H., OOSTERHAVEN, J., (RED.), Landbouw, economie en ruimte. Bundel opstellen ter gelegenheid van het afscheid van prof.dr.ir. J. Mol aan de rijksuniversiteit Groningen. Groningen, z.u., z.j. (II) 73 pp. ing. Bibliogr. Portr. Met bijdragen van o.a.: J. de Veer, D. Strijker, P.G. Dekker | Euro 8,00 |
| 597923 | NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ, (RED.), Boerderijen in Nederland. Met vele foto's, plattegronden en teekeningen.Amsterdam, Ahrend, 1944 (3e). 120 pp. linnen. Illustraties. *rug ontbreekt, platten gevlekt, schutbladen roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 591955 | NIEMEIJER, J.A., Leven op het platteland. Met illustraties van C. Jetses.Drachten, Friese pers boekerij, 1987 (2e). 160 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 587788 | PLOEG, J.D. VAN DER, BOLHUIS, E.E., Boerenarbeid en stijlen van landbouwbeoefening. Een sociaal-economisch onderzoek naar de effecten van incorporatie en institutionalisering op agrarische ontwikkelingspatronen in Italië en Peru. Leiden, z.u., 1985. 511 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 582044 | POEL, J.M.G. VAN DER, Heren en boeren. Een studie over de commissiën van landbouw (1805-1851). Wageningen, Veenman, 1949. (VIII) 185 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 582043 | POEL, J.M.G. VAN DER, Het landbouwonderwijs in Nederland tot 1918. Een beknopt biografisch vademecum. Wageningen, CLL, 1976. 152 pp. ing. Ills. Deze publikatie werd samengesteld en uitgegeven in het kader van de herdenking 100 jaar landbouwonderwijs met medewerking van de landbouwhogeschool te Wageningen | Euro 10,00 |
| 585373 | REIJNDERS, L., Het boerenbedrijf in de Lage Landen. Geschiedenis en toekomst. Amsterdam, Van Gennep, 1997. 199 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 582042 | RIET, G. VAN, Stroo en stroocellulose. Publicatie van de stichting 'Fonds landbouw export bureau 1916-1918' Wageningen. Pulicatie no. 28. Wageningen, Veenman, 1943. 79 pp. halflinnen. Illustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 8,00 |
| 582049 | RIP, W., Landbouw en publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Wageningen, Veenman, 1952. (II) 272 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 582041 | RITZEMA BOS, J., Landbouwdierkunde. Nuttige en schadelijke dieren van Nederland. Tweede deel. Groningen, Wolters, 1882. (XV) 575 pp. halfleer. Illustraties. *bibl.ex., rug licht besch.* | Euro 30,00 |
| 597299 | RITZEMA BOS, J., Ziekten en beschadigingen der landbouwgewassen. 2 delen.Groningen, Wolters, 1902 (2e). (XVI) 188, (XII) 154 pp. linnen. Illustraties.Deel 1: Ziekten en beschadigingen, veroorzaakt door de inwerkingen der anorganische natuur en van andere planten, Deel 2: Ziekten en beschadigingen, veroorzaakt door dieren | Euro 15,00 |
| 582023 | RU, J.H. DE, Landbouw en maatschappij. Analyse van een boerenbeweging in de crisisjaren. Wageningen, z.u., 1980. (X) 377 pp. ing. Diss. *enkele penstr.* | Euro 11,50 |
| 588677 | RUIJTER, A. DE, (RED.), Verenigt U. Orgaan van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond. 45e jaargaang. No.1, 8 januari 1955 - no. 26, 24 december 1955. Utrecht, z.u., 1955. linnen. Illustraties. *voorplat licht vlekkig*Verscheen om de 14 dagen | Euro 25,00 |
| 588676 | RUIJTER, A. DE, (RED.), Verenigt U. Orgaan van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond. 46e jaargang. No. 1, 7 januari 1956 - no. 25, 22 december 1956. Utrecht, z.u., 1956. linnen. Illustraties. *voorplat licht vlekkig*Verscheen om de 14 dagen | Euro 25,00 |
| 582060 | RÜTTE, J.M.C.E. LE, Groepsvestiging van Nederlandsche boeren en arbeiders. Den Haag, z.u., z.j. 78 pp. ing. Ills. *bibl.ex.* | Euro 11,50 |
| 582040 | SAAL, C.D., Het boerengezin in Nederland. Sociologische grondslagen, gezin en bedrijf. Met een woord vooraf van C.W. Willinge Prins-Visser. Assen, Van Gorcum, 1958. 307 pp. linnen + omslag. (Bouwstenen voor de kennis der maatschappij, 26) *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 582039 | SCHERMERHORN, W., De boeren in onze volksgemeenschap. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1934. 119 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 581997 | SCHUURMAN, A.J., Materiële cultuur en levensstijl. Een onderzoek naar de taal der dingen op het Nederlandse platteland in de 19e eeuw: de Zaanstreek, Oost-Groningen, Oost-Brabant (with a summary in English). Wageningen, AAG, 1989. (XVI) 450 pp. ing. Ills. (A.A.G. Bijdragen, 30) | Euro 25,00 |
| 582739 | SCHUURMAN, A.J., Materiële cultuur en levensstijl. Een onderzoek naar de taal der dingen op het Nederlandse platteland in de 19e eeuw: de Zaanstreek, Oost-Groningen, Oost-Brabant (with a summary in English). Utrecht, HES, 1989. (XVI) 450 pp. ing. Ills. (HSH, 17) | Euro 25,00 |
| 582056 | SLICHER VAN BATH, B.H., FABER, J.A., ROESSINGH, H.K., Les problèmes fondamentaux de la société-pré-industrielle en Europe occidentale. Une orientation et un progamme. Population changes and economic developments in the Netherlands: a historical survey. Wageningen, AAG, 1965. 114 pp. ing. (A.A.G. Bijdragen, 12) | Euro 10,00 |
| 597930 | STORK-VAN DER KUYL, D.M.E.A.J., De Drentse boerin. Haar plaats in de samenleving. Assen, Van Gorcum, 1952. (VIII) 211 pp. linnen. (Bouwstenen voor de kennis der maatschappij, 6) *rug verkleurd*, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 585375 | STUIJVENBERG, J.H. VAN, Het Centraal Bureau. Een coöperatief krachtveld in de Nederlandse landbouw 1899-1949. Rotterdam, z.u., 1949. (XXXVI) 520 pp. linnen. Illustraties. | Euro 35,00 |
| 591780 | TERPSTRA, P., Honderd jaar Friese landbouw. De zeventiger jaren van de 19e eeuw tot die van de 20e eeuw. Z.p., Van Seijen, z.j. 398 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 570934 | TULLY, D., (ED.), Labor and rainfed agriculture in west Asia and north Africa. Dordrecht, Kluwer, 1990. (X) 299 pp. gebonden.Met bijdragen van o.a.: S. Commander, J. Ghosh, K.A. Mahdi | Euro 25,00 |
| 582052 | VOORTMAN, A.J., Strijd en overleg. Arbeidsverhoudingen en sociaal beleid in de agrarische sectoren 1945-1995. Met medewerking van H. Hogerheijde, S. van Duin, H. Sas, B. Voortman.Ruurlo, z.u., 1996. (X) 318 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 597297 | VOORTMAN, A.J., Strijd en overleg. Arbeidsverhoudingen en sociaal beleid in de agrarische sectoren 1945-1995. Met medewerking van H. Hogerheijde, S. van Duin, H. Sas, B. Voortman.Ruurlo, z.u., 1996. (X) 318 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 582063 | VRIES, J. DE, De coöperatieve raiffeisen- en boerenleenbanken in Nederland 1948-1973. Van exponent tot component.Z.p., Coöperatieve centrale raiffeisen-boerenleenbank, 1973. 260 pp. ln + omsl. Ills. | Euro 15,00 |