![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 598200 | AKKERMAN, F., MARTELS, Z. VON, STEENBAKKERS, P.M.L., VANDERJAGT, A.J., (RED.), Limae labor et mora. Opstellen voor F. Akkerman ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag.Leende, Damon, 2000. (VIII) 244 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: J.P. Guépin, F. Mignini, P.F. Moreau, J. Lagré | Euro 12,50 |
| 568666 | AKKERMAN, F., MARTELS, Z. VON, STEENBAKKERS, P.M.L., VANDERJAGT, A.J., (RED.), Limae labor et mora. Opstellen voor F. Akkerman ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag.Leende, Damon, 2000. (VIII) 244 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: J.P. Guépin, F. Mignini, P.F. Moreau, J. Lagré | Euro 12,50 |
| 600493 | ALEMBERT, J.L. D', DIDEROT, D., Enzyklopädie. Eine Auswahl. Hrsg. und eingeleitet von G. Berger. Mit einem Essay von R. Barthes. Aus dem Französischen von G. Berger, T. Lücke und I. Schmidt.Frankfurt a.M., Fischer, 1989. 334 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Philosophie) | Euro 10,00 |
| 580350 | ALEMBERT, J.L. D', Discours préliminaire de l'Encyclopédie. Mit Einleitung und Anmerkungen hrsg. von H. Wieleitner. Heidelberg, Winter, 1911. 128 pp. ingenaaid. (Französischer Schriftsteller aus dem Gebiete der Philosophie, Kulturgeschichte udn Naturwissenschaft, 5) | Euro 11,50 |
| 600412 | ALEMBERT, J.L. D', Einleitung zur 'Enzyklopädie'. Hrsg. und mit einem Essay von G. Mensching. Aus dem Französischen von A. Heins. Revision dieser Übersetzung von G. Mensching.Frankfurt a.M., Fischer, 1989. 171 pp. paperback. (Philosophie) | Euro 10,00 |
| 572440 | ARENS, K., Structures of knowing. Psychologies of the nineteenth century. Dordrecht, Kluwer, 1989. (X) 430 pp. linnen. Bibliografie. (BSPS, 113) | Euro 45,00 |
| 009353 | AVOGADRO, A., MORSELLI, M., Amedeo Avogadro. A scientific biography. Dordrecht, Reidel, 1984. (XII) 375 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. (Chemists and chemistry) | Euro 95,00 |
| 578939 | BACON, F., BRIGGS, J.C., Francis Bacon and the rhetoric of nature.Cambridge, HUP, 1989. (XII) 285 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 003567 | BACON, F., FROST, W., Bacon und die Naturphilosophie. Mit einem Bildnis Bacons.München, Reinhardt, 1927. 504 pp. ln. Portr. (GPE, 20) | Euro 20,00 |
| 577021 | BACON, F., FULLER, J.O., Francis Bacon. A biography. London, East-west, 1981. 384 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 598690 | BACON, F., The advancement of learning. Book 1. Ed. by W.A. Armstrong.London, Athlone, 1975. (VI) 153 pp. paperback. (Athlone renaissance library) | Euro 11,50 |
| 002480 | BACON, F., Essays. Introduction by O. Smeaton. London, Dent, 1932 (13e). (XXIV) 200 pp. linnen + omslag. (Everyman's library, 10) *rug omslag licht verkleurd*Te essyaes or counsels civill and morall | Euro 12,50 |
| 004809 | BACON, F., Essays. Vertaling en inleiding van W. Dijkhuis.Meppel, Boom, 1978. 232 pp. ingenaaid. (Klassiek, 13) *stempel op schutblad* | Euro 12,50 |
| 566894 | BACON, F., Essays. London, OUP, 1958 (5e). (VIII) 269 pp. linnen + omslag. (The world's classics, 24) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 567247 | BALEN, P. VAN, De verbetering der gedachten. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J. van den Hoven.Baarn, Ambo,1988. 146 pp. paperback. Bibliografie. (GWN, 11) Petrus van Balen (1643-1690), theoloog, jurist, medicus en filosoof. Geeft op tal van plaatsen de centrale ideeën van Spinoza weer. | Euro 8,50 |
| 583684 | BALMÈS, J., Philosophie fondamentale. Traduite de l'espagnol par Manec (Edouard). Précédée d'une lettre approbative de monseigneur Dupanloup, évêque d'Orléans. 3 delen. Liège, J.G. Lardinois, 1852-53. 335, 329, 323 pp. halfleer. Portret. *ruggen en platten geschaafd*'Jaime Luciano Balmes, Vich 1810 - 1848. 1833 Priester. 1837 Professor der Mathematik in Vich, dann Barcelona. 1843 Madrid. Unter Wahrung selbständiger kritischer Haltung bildet Balmes die Scholastik fort. Er vertritt einen eklektischen Spiritualismus'. Ziegenfuss, 1, 76 | Euro 75,00 |
| 590080 | BANVILLE, J., Omwentelingen. Doctor Copernicus, Kepler, Newtons brief. Vert. door R. van der Veer en P. Nijmeijer. Amsterdam, Atlas, 2001. 620 pp. paperback. | Euro 17,50 |
| 571278 | BANVILLE, J., Omwentelingen. Doctor Copernicus, Kepler, Newtons brief. Vert. door R. van der Veer en P. Nijmeijer. Amsterdam, Atlas, 2001. 620 pp. paperback. | Euro 17,50 |
| 002650 | BAST, J.H., Vauban en Boisguillebert. Hun beteekenis voor de economie in verleden en heden.Groningen, Wolters, 1935. (VI) 307 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. *omslag licht verkleurd, onderzijde boekblok lichte waterschade* | Euro 25,00 |
| 018102 | BATSCHA, Z., Studien zur politischen Theorie des deutschen Frühliberalismus. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1981. 337 pp. paperback. *vlek op omslag* | Euro 11,50 |
| 600520 | BAYLE, P., Historical and critical dictionary. Selections. Translated, with an introduction and notes, by R.H. Popkin with the assistance of C. Brush. Indianapolis, Hackett, 1991. (XL) 456 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 16,00 |
| 566808 | BECKER, C.L., Der Gottesstaat der Philosophen des 18. Jahrhunderts. Übers. von A. Hämel. Würzburg, Schöningh, 1946. 111 pp. ing. *bibl.ex., papier gebruind* | Euro 8,00 |
| 572226 | BEKKER, B., KNUTTEL, W.P.C., Balthasar Bekker. De bestrijder van het bijgeloof. Groningen, Bouma, 1979. (VIII) 368 pp. linnen + omslag. Portret.Ongewijzigde herdruk van de uitgave 1906 | Euro 50,00 |
| 589243 | BELINSKI, W.G., Ausgewählte philosophische Schriften. Aus dem Russischen übers. von A. Kurella.Moskau, VFL, 1950. (LVI) 623 pp. halfleer + omslag. Portret. | Euro 20,00 |
| 575138 | BELLAMY, E., Economische gelijkheid. Nieuwe vert. van de Amerikaansche uitgave 'Equality'.Bussum, Phoenix, 1946. 443 pp. halflinnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 004760 | BERKELEY, G., ARDLEY, G., Berkeley's renovation of philosophy.The Hague, Nijhoff, 1968. (XII) 179 pp. ingenaaid. | Euro 14,00 |
| 589803 | BERKELEY, G., ARDLEY, G., Berkeley's renovation of philosophy.The Hague, Nijhoff, 1968. (XII) 179 pp. ingenaaid. | Euro 14,00 |
| 589804 | BERKELEY, G., ARDLEY, G., Berkeley's renovation of philosophy.The Hague, Nijhoff, 1968. (XII) 179 pp. ingenaaid. | Euro 14,00 |
| 595114 | BERKELEY, G., BENDER, F., George Berkeley.Baarn, WV, 1965. 120 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) | Euro 8,50 |
| 598389 | BERKELEY, G., BENDER, F., George Berkeley.Baarn, WV, 1965. 120 pp. linnen. Bibliografie. (WM) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 569801 | BERKELEY, G., BENDER, F., George Berkeley.Baarn, WV, 1965. 120 pp. linnen. Bibliografie. (WM) | Euro 8,00 |
| 008335 | BERKELEY, G., BENDER, F., George Berkeley.Baarn, WV, 1965. 120 pp. ingenaaid. Bibliografie. (WM) *stempel op schutblad* | Euro 7,00 |
| 010367 | BERKELEY, G., BROOK, R.J., Berkeley's philosophy of science.The Hague, Nijhoff, 1973. (VI) 210 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 65) | Euro 18,50 |
| 589775 | BERKELEY, G., BROOK, R.J., Berkeley's philosophy of science.The Hague, Nijhoff, 1973. (VI) 210 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 65) | Euro 18,50 |
| 589777 | BERKELEY, G., BROOK, R.J., Berkeley's philosophy of science.The Hague, Nijhoff, 1973. (VI) 210 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 65) *omslag licht beschadigd* | Euro 18,50 |
| 589776 | BERKELEY, G., BROOK, R.J., Berkeley's philosophy of science.The Hague, Nijhoff, 1973. (VI) 210 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 65) *ex libris* | Euro 18,50 |
| 577011 | BERKELEY, G., FRASER, A.C., Berkeley and spiritual realism. London, Constable, 1908. (XII) 85 pp. linnen. (Philosophies ancient and modern) *schutblad roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 017111 | BERKELEY, G., FRASER, A.C., Berkeley.Edinburgh, Blackwood, 1881. (VIII) 234 pp. geb. Portr. (PCER)Opdracht van schrijver aan Prof. Van der Wijck | Euro 14,00 |
| 600642 | BERKELEY, G., LAMEERE, J., (RED.), George Berkeley 1685-1753. Bruxelles, RIP, 1953. 180 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Revue internationale de philosophie, 23-24, 1-2) *papier licht gebruind*Met bijdragen van o.a.: A.A. Luce, W.H. Hay, C.D. Broad | Euro 12,50 |
| 590600 | BERKELEY, G., MACE, A.A., (ED.), Berkeley and modern problems. The symposia read at the joint session of the Aristotelian society and the Mind association at Dublin, july 10th-12th, 1953.London, Harrison, 1953. (IV) 230 pp. linnen. (Aristotelian society series, 27) *band licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: J.N. Findlay, G.E. Anscombe, K.R. Popper | Euro 20,00 |
| 016157 | BERKELEY, G., OLSCAMP, P.J. The moral philosophy of George Berkeley.The Hague, Nijhoff, 1970. (X) 242 pp. ln + omsl. Bibliogr. (IAHI, 33) *omsl. licht besch.* | Euro 16,00 |
| 001589 | BERKELEY, G., URMSON, J.O., Berkeley. Nederlandse vertaling: A. van Kersbergen. Rotterdam, Lemniscaat, 2001. 133 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 600038 | BERKELEY, G., WARNOCK, G.J., Berkeley.Harmondsworth, Penguin, 1969. 240 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Peregrine) | Euro 11,50 |
| 569475 | BERKELEY, G., WARNOCK, G.J., Berkeley.Notre Dame, UP, 1983. 240 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 573743 | BERKELEY, G., WARNOCK, G.J., Berkeley.Harmondsworth, Penguin, 1969. 240 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Portret. (Peregrine, Y 80) *omslag licht beschadigd* | Euro 9,50 |
| 570700 | BERKELEY, G., Drie dialogen tussen Hylas en Philonous. Vertaling van W. de Ruiter. Inleiding van W. van Dooren. Aantekeningen van W. van Dooren en W. de Ruiter.Meppel, Boom, 1981. 170 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 32) *rug licht geschaafd* | Euro 10,00 |
| 591828 | BERKELEY, G., Drie dialogen tussen Hylas en Philonous. Vertaling van W. de Ruiter. Inleiding van W. van Dooren. Aantekeningen van W. van Dooren en W. de Ruiter.Meppel, Boom, 1981. 170 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 32) | Euro 10,00 |
| 595329 | BERKELEY, G., A new theory of vision and other writings. London, Dent, 1946 (2e). (XXIV) 303 pp. linnen + omslag. (Everyman's library, 483) *omslag beschadigd, potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 573699 | BERKELEY, G., Notes to Berkeley's letters. Addenda etc. General index. Ed. by A.A. Luce and T.E. Jessop. London, Nelson, 1967 (3e). (VI) 191 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The works of George Berkeley, 9) | Euro 20,00 |
| 601115 | BERKELEY, G., The principles of human knowledge. A treatise on the nature of the material substance and its relation to the absolute. Edited with an introduction to the doctrine, explanations of the text, two appendices, and an index by C. Simon.London, Routledge, z.j. (LVIII) 243 pp. linnen. (The new universal library) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 571348 | BERNARD, M., Introduction à une sociologie des doctrines économiques des physiocrates à Stuart Mill. Paris, Mouton, 1963. 270 pp. ingenaaid. (Société, mouvements sociaux et idéologies, 1, 7) *enkele potloodstrepen, omslag licht vlekkig* | Euro 12,50 |
| 594178 | BERNAYS, J., BACH, H.I., Jacob Bernays. Ein Beitrag zur Emanzipationsgeschichte der Juden und zur Geschichte des deutschen Geistes im neunzehnten Jahrhundert. Tübingen, Mohr, 1974. (XIV) 251 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties *bibliotheekexemplaar* | Euro 30,00 |
| 598395 | BERTRAND, J., L'académie des sciences et les academiciens de 1666 a 1793. Amsterdam, Israel, 1969 (Reprint 1869). (IV) 434 pp. linnen. Unchanged reprint of the edition Paris 1869 with additional index | Euro 35,00 |
| 598396 | BERTRAND, J., L'académie des sciences et les academiciens de 1666 a 1793. Amsterdam, Israel, 1969 (Reprint 1869). (IV) 434 pp. linnen. Unchanged reprint of the edition Paris 1869 with additional index | Euro 35,00 |
| 000638 | BERTRAND, J., L'académie des sciences et les academiciens de 1666 a 1793. Amsterdam, Israel, 1969 (Reprint 1869). (IV) 434 pp. linnen. Unchanged reprint of the edition Paris 1869 with additional index | Euro 35,00 |
| 001854 | BESTERMAN, T., (ED.), Transactions of the second international congress of the Enlightenment. 4 delen. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1967. 479, (IV) 485-930, (IV) 937-1455, (IV) 1461-1990 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 55, 56, 57, 58) *rug deel 4 gevlekt*Met bijdragen van o.a.: R. Birn, A. Noland, R.Grimsley, S. Moravia, H. Trevor-Roper | Euro 70,00 |
| 011895 | BILFINGER, G.B., LIEBING, H., Zwischen Orthodoxie und Aufklärung. Das philosophische und theologische Denken Georg Bernhard Bilfingers. Tübingen, Mohr, 1961. (VIII) 132 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug en omslag licht verkleurd, enkele potloodstrepen*Habilitationsschrift | Euro 15,00 |
| 577747 | BLANQUI, A., Instruktionen für den Aufstand. Aufsätze, Reden, Aufrufe. Hrsg. und eingel. von F. Deppe.Frankfurt a.M., EVA, 1968. 189 pp. ing. (PT) *naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 000968 | BOILEAU-DESPRÉAUX, N., CLARK, A.F.B., Boileau and the French classical critics in England (1660-1830).Paris, Champion, 1925. (XVIII) 534 pp. hlf ln. Bibliogr. (BRLC, 19) *bibl.ex.* | Euro 25,00 |
| 005886 | BOILEAU-DESPRÉAUX, N., STEIN, H.J.A.M., Boileau en Hollande. Essai sur son influence aux XVIIe et XVIIIe siècles.Nijmegen, Dekker, 1929. (X) 242 pp. ingenaaid. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht roestvlekkig, onopengesneden* | Euro 25,00 |
| 577973 | BOLZANO, B., CHRISTIAN, C., (HRSG.), Leben und Wirkung. Mit Beiträgen von u.a.: J. Louzil, M. Pavliková, P. Krivsky.Wien, VÖAW, 1981. 147 pp. ingenaaid. Illustraties. (ÖAW, 391) *ex libris* | Euro 15,00 |
| 010579 | BOLZANO, B., Vermischte philosophische und physikalische Schriften 1832-1848. Hrsg. von J. Berg. 2 delen.Stuttgart, Frommann, 1977. 252, 227 pp. linnen. Bibliografie. (GA, 12, 1-2) *enkele penstrepen, vlekjes op rug* | Euro 95,00 |
| 004590 | BON, G. LE, Psychologie du socialisme.Paris, Alcan, 1902 (3e herz.). (XII) 489 pp. hlf ldr. *enkele potl.str.-penaant., naam op schutbl.* | Euro 30,00 |
| 580325 | BONNET, C., ANDERSON, L., Charles Bonnet and the order of the known.Dordrecht, Reidel, 1982. (XVI) 159 pp. linnen + omslag. (SHMS, 11) | Euro 65,00 |
| 584898 | BORGERHOFF, E.B.O., The freedom of classicism. Princeton, UP, 1950. (XII) 266 pp. linnen. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 001789 | BOSSUET, J.B., MEYER, J., Bossuet.Paris, Plon, 1993. 316 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 009791 | BOSSUET, J.B., TANS, J.A.G., Bossuet en Hollande.Maastricht, z.u., 1949. 206 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 20,00 |
| 583517 | BOSSUET, J.B., Discours sur l'histoire universelle. Précédé d'une notice littéraire, par [P.F.] Tissot. 2 delen.Paris, Curmer, z.j. (IV) (VIII) 475, (IV) 523 pp. half linnen. Illustraties. *ruggen licht beschadigd, papier hier en daar gebruind en licht roestvlekkig* | Euro 50,00 |
| 581268 | BOSSUET, J.B., Trois sermons du carême des Minimes (sur les démons, sur la soumission due à la parole de Jésus-Christ, pour le vendredi saint). Texte établi et commenté par un groupe de chercheurs de troisième cycle. Travail effectué sous la direction de J. Truchet.Nancy, Faculté des lettres, 1965. 214 pp. ing. (Annales de l'est, 28) | Euro 12,50 |
| 598300 | BOTS, H., Tussen Descartes en Darwin. Geloof en natuurwetenschap in de achttiende eeuw in Nederland. Assen, Van Gorcum, 1972. (VIII) 216 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Speculum historiale, 8) *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 567017 | BOTTENS, F., PAULISSEN, J.H.J., Het leven en de werken van Fulgentius Bottens O.F.M.Nijmegen, Dekker, 1959. (XII) 382 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 20,00 |
| 008613 | BOTTENS, F., PAULISSEN, J.H.J., Het leven en de werken van Fulgentius Bottens O.F.M..Nijmegen, Dekker, 1959. (XII) 382 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 569748 | BOWLE, J., Politics and opinion in the nineteenth century. An historical introduction. London, Cape, 1954. 512 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 14,00 |
| 000463 | BRADLEY, F.H., WOLLHEIM, R., F.H. Bradley.Harmondsworth, Penguin, 1969. 284 pp. gebonden + omslag. (Peregrine) | Euro 9,50 |
| 588238 | BRADLEY, F.H., WOLLHEIM, R., F.H. Bradley.Harmondsworth, Penguin, 1969. 284 pp. gebonden + omslag. (Peregrine) *omslg licht geschaafd* | Euro 9,50 |
| 595754 | BRENTANO, F., ALBERTAZZI, L., Immanent realism. An introduction to Brentano. Dordrecht, Springer, 2006. (XII) 378 pp. gebonden + omslag. (SL, 333) | Euro 75,00 |
| 600651 | BRENTANO, F., DEVAUX, P., GOUHIER, H., (RED.), Franz Brentano.Bruxelles, RIP, 1966. (II) 349-511 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 78, 4) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: H. Bergman, R.M. Chisholm, D.B. Terrell | Euro 10,00 |
| 003714 | BRENTANO, F., TALJAARD, J.A.L., Franz Brentano as wysgeer. 'N bydrae tot die kennis van die neo-positiwisme.Franeker, Wever, 1955. 324 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag iets verkleurd, papier langs randen gebruind*Zuidafrikaanse tekst | Euro 11,50 |
| 599084 | BRENTANO, F., WERLE, J.M., Franz Brentano und die Zukunft der Philosophie. Studien zur Wissenschaftsgeschichte und Wissenschaftssystematik im 19. Jahrhundert.Amsterdam, Rodopi, 1989. (X) 189 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SÖP, 15) *rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 598467 | BRENTANO, F., WERLE, J.M., Franz Brentano und die Zukunft der Philosophie. Studien zur Wissenschaftsgeschichte und Wissenschaftssystematik im 19. Jahrhundert.Amsterdam, Rodopi, 1989. (X) 189 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SÖP, 15) *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 001686 | BRENTANO, F., Über Ernst Machs 'Erkenntnis und Irrtum'. Mit zwei Anhängen. Kleine Schriften über Ernst Mach. Der Brentano-Mach-Briefwechsel. Aus dem Nachlaß hrsg. und eingeleitet von R.M. Chisholm und J.C. Marek. Amsterdam, Rodopi, 1988. (VI) 244 pp. paperback. Illustraties. (SÖP, 6) *rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 572661 | BROCKDORFF, C. VON, Die englische Aufklärungsphilosophie. Mit einem Bildnis des Herbert von Cherbury. München, Reinhardt, 1924. 180 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (GPE, 6, 3, 24) *papier hier en daar roestvlekkig, deels onopengesneden* | Euro 11,50 |
| 592479 | BRONNER, F.X., RADSPIELER, H., Franz Xaver Bronner. Leben und Werk bis 1794. Ein Beitrag zur Geschichte der süddeutschen Aufklärung.Günzburg, Mayer, 1962. (VI) 168 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. *vlekje op rug* | Euro 15,00 |
| 589830 | BROWN, S.C., (ED.), Philosophers of the enlightenment.Brighton, Harvester, 1979. (XX) 265 pp. linnen + omslag. (RIPL, 12) Met bijdragen van o.a.: G.A.J. Rogers, I. White, B. Harrison | Euro 17,50 |
| 019615 | BRULEZ, L., Geschiedenis van het onderwijs in de wijsbegeerte aan de Gentsche hoogeschool. Gelezen vóor de philosophische faculteit bij gelegenheid van het honderdjarig bestaan van 's rijks universiteit te Gent.Gent, Plantijn, 1917. 93 pp. ing. *omsl. iets verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 14,00 |
| 015238 | BRUNSCHVICG, L., Le progrès de la conscience dans la philosophie occidentale. 2 delen. Paris, PUF, 1953 (2e). (XVI) 348, (VI) 351- 759 pp. ingenaaid. (BPC) *enkele potloodstrepen* | Euro 25,00 |
| 006645 | BRUYÈRE, J. DE LA, Les caractères accompagnés des caractères de Théophraste et du Discours à l'Académie. Avec une introduction, des notes et un index par G. Cayrou.Paris, Didier, 1916 (2e). 686 pp. half linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Littérature française illustrée) | Euro 11,50 |
| 006941 | BÜCHNER, L., Kracht en stof of grondtrekken der natuurlijke wereldorde en van de daarop steunende zedeleer. Naar de nieuwste Duitsche uitg. bew. onder toezicht van J.G. ten Bokkel. Met biografie en portret van den schrijver.Amsterdam, Dageraad, 1894. (XVI) 234 pp. gebonden. Bibliografie. (Materialisme) *nieuw gebonden* | Euro 11,50 |
| 598156 | BÜCHNER, L., Kracht en stof. Grondtrekken der natuurlijke wereldorde en van de daarop steunende zedeleer. Amsterdam, B.O.O., z.j. (4e). 234 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 568422 | BÜCHNER, L., Kracht en stof. Grondtrekken der natuurlijke wereldorde en van de daarop steunende zedeleer. Amsterdam, B.O.O., z.j. (4e). 234 pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 583489 | BÜCHNER, L., Kracht en stof. Populaire aan de ervaring ontleende studien op het gebied der natuurkundige wijsbegeerte. Naar de 14e Hoogduitsche uitgave voor Nederlanders bewerkt door R.E. de Haan.Nijmegen, Blomhert, 1877. (VIII) 307 p. ln. *rug licht besch., binding iets los* | Euro 15,00 |
| 018453 | BÜCHNER, L., Kracht en stof. Populaire aan de ervaring ontleende studïen op het gebied der natuurkundige wijsbegeerte. Uit het Hoogduitsch. Vert. R.E. de Haan.Rotterdam, Bolle, z.j. (3e). (XV) 241 pp. hlf ln. *naam op schutbl., papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 005688 | BÜCHNER, L., Leven en gezondheid.Amsterdam, Roode bibliotheek, z.j. 148 pp. ln. (BOO, 12, 6) *papier licht roestvlekkig* | Euro 7,00 |
| 016770 | BÜCHNER, L., De mensch en zijn plaats in de natuur in het verleden, het heden en de toekomst. Of: van waar komen wij? Wie zijn wij? Waar gaan wij heen? Uit het Hoogduitsch.Nijmegen, Blomhert, 1881 (2e). 354 pp. hlf ln. | Euro 15,00 |
| 582500 | BÜCHNER, L., De mensch en zijn plaats in de natuur in het verleden, het heden en de toekomst. Of: van waar komen wij? Wie zijn wij? Waar gaan wij heen? Uit het Hoogduitsch.Nijmegen, Blomhert, 1881 (2e). 354 pp. ln. *naam op schutbl. en titelpagina, rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 003953 | BÜCHNER, L., Physiologische Bilder. 2 dln.Leipzig, Thomas, 1886 (3e herz.). 432, 444 pp. hlf ln. *dl 1 iets los in de band, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutbl.* | Euro 30,00 |
| 567050 | BUCKLE, H.T., FRÄNKEL, F., Buckle und seine Geschichtsphilosophie. Bern, Scheitlin, 1906. (IV) 113 pp. ingenaaid. (BSPG, 50) *rug gerepareerd, omslag beschadigd* | Euro 16,00 |
| 598572 | BURGESS, G., The politics of the ancient constitution. An introduction to English political thought, 1603-1642.University Park, Pennsylvania State UP, 1993. (XII) 293 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 588368 | BURKE, E., MACKNIGHT, T., History of the life and times of Edmund Burke. Volumes I and II.London, Chapman, 1858. (XXXII) 527, (XVIII) 556 pp. linnen. *ruggen beschadigd, voorplat deel 2 los, ex libris binnenzijde voorplatten*Volume III (eerst gepubliceerd in 1860) ontbreekt | Euro 65,00 |
| 000627 | BUSCH, W., DEKNATEL, R., Wilhelm Busch. Der lachende Philosoph des Pessimismus.Rotterdam, Wyt, 1940. (XII) 195 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *rug licht beschadigd, voorplat gevlekt* | Euro 12,50 |
| 018777 | BUTLER, J., WEEDA, W.H., Joseph Butler als zedekundige beschouwd en gewaardeerd. Een bijdrage tot de kennis van de Engelsche ethiek der achttiende eeuw.Utrecht, Van Huffel, 1899. 112 pp. linnen. Dissertatie. *band licht beschadigd*Boekblok verguld | Euro 30,00 |
| 598074 | BUTTS, R.E., Historical pragmatics. Dordrecht, Kluwer, 1993. (XIV) 360 pp.gebonden + omslag. Bibliografie. (BSPS, 155) Most of the thirteen essays analyze aspects of the work of Galileo, Leibniz, Kant and Whewell; others deal with the untity of science and with the question of toleration in academe | Euro 50,00 |
| 572052 | CALISSEN, C.F., Kurzer Abriß der Religionsphilosophie als Grundlage bei Vorlesungen über diese Wissenschaft. Kiel, Mohr, 1802. (VI) 160 pp. Gekartonneerd. *naam op schutblad en titelpagina, inhoudsopgave in pen op schutblad, rug licht beschadigd*Christ. Friedrich Calissen, Glückstadt 1777-Schleswig 1839.Erst Lehrer der Philosophie zu Kiel, dann Propst zu Schleswig. Hat mehrere Lehrbücher der Philosophie abgefaßt.V.P. Gumposch. Die philosophische Literatur der Deutschen von 1400 bis um 1850. Düsseldorf, 1967, p. 525 | Euro 50,00 |
| 595981 | CAMPER, P., SCHULLER TOT PEURSUM-MEIJER, J., KOOPS, W.R.H., (RED.), Petrus Camper (1722-1789). Onderzoeker van nature. Groningen, Universiteitsmuseum, 1989. (IV) 148 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: W. Otterspeer, J. van Sluis, R.P.W. Visser | Euro 10,00 |
| 569327 | CAMPER, P., SCHULLER TOT PEURSUM-MEIJER, J., KOOPS, W.R.H., (RED.), Petrus Camper (1722-1789). Onderzoeker van nature. Groningen, Universiteitsmuseum, 1989. (IV) 148 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: W. Otterspeer, J. van Sluis, R.P.W. Visser | Euro 10,00 |
| 567551 | CAPONIGRI, A.R., Philosophy from the romantic age to the age of positivism. Notre Dame, UP, 1971. (XVI) 327 pp. paperback. (A history of western philosophy, 4) *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 006689 | CARNERI, B., Der moderne Mensch. Versuche über Lebensführung.Stuttgart, Strauß, 1901 (13.-20. T.). (XII) 179 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 600572 | CARR, E.H., The romantic exiles. A nineteenth-century portrait gallery. Harmondsworth, Penguin, 1968. 343 pp. linnen + omslag. (Peregrine, Y 72) *schutblad iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 575879 | CARR, E.H., The romantic exiles. A nineteenth-century portrait gallery. Harmondsworth, Penguin, 1968. 343 pp. linnen + omslag. (Peregrine, Y 72) *omslag licht beschadigd, schutblad gebruind* | Euro 10,00 |
| 003925 | CARUS, C.G., BAKKER, R., Het wijsgerig en psychologisch denken van Carl Gustav Carus in het licht van zijn godsbeschouwing.Utrecht, z.u., 1954. (XII) 177 pp. ingenaaid. Portret. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 592991 | CASSARA, E., The Enlightenment in America. Lanham, UP of America, 1988 (Reprint 1975). 208 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 570587 | CAZE, L. DE LA, SEIBEL, M., Die Lehre des Louis de la Caze. Ein Beitrag zur Geschichte des Vitalismus. München, z.u., 1963. 60 pp. ing. Diss. | Euro 15,00 |
| 594953 | CHAMBERS, ROBERT, SECORD, J.A., Victorian sensation. The extraordinary publication, reception, and secret authorship of 'Vestiges of the natural history of creation'. Chicago, UP, 2000. (XX) 624 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 30,00 |
| 009771 | CHAPELAIN, J., Soixante-dix-sept lettres inédites à Nicolas Heinsius (1649-1658). Publiées d'après le manuscrit de Leyde avec une introd. et des notes par B. Bray.La Haye, Nijhoff, 1966. (VIII) 467 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 13) | Euro 35,00 |
| 569787 | CHAPELAIN, J., Soixante-dix-sept lettres inédites à Nicolas Heinsius (1649-1658). Publiées d'après le manuscrit de Leyde avec une introd. et des notes par B.A. Bray.La Haye, Nijhoff, 1965. (VIII) 467 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 35,00 |
| 589192 | CHAPELAIN, J., Soixante-dix-sept lettres inédites à Nicolas Heinsius (1649-1658). Publiées d'après le manuscrit de Leyde avec une introd. et des notes par B.A. Bray.La Haye, Nijhoff, 1965. (VIII) 467 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht beschadigd* | Euro 35,00 |
| 567381 | CHARLES, É., Lectures de philosophie ou fragments extraits des philosophes anciens et modernes mis en ordre et annotés. 2 delen.Paris, Belin, z.j. (2e). (IV) (IV) 556, (IV) 586 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, naam op schutblad, banden licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 580900 | CHATEAUBRIAND, F.R. DE, Études ou discours historique sur la chute de l'empire romain, la naissance et les progrès du christianisme, et l'invasion des barbares.Paris, Didot, 1848. (IV) 540 pp. hlf ldr. *rug iets ingescheurd, platten licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 30,00 |
| 580901 | CHATEAUBRIAND, F.R. DE, Itinéraire de Paris a Jérusalem, précédé de notes sur la Grèce et suivi des voyages en Italie et en France. 2 dln.Paris, Didot, 1847. (IV) 376, (IV) 419 pp. hlf ldr. *bovenzijde rug dl 2 licht besch., platten licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 50,00 |
| 580897 | CHATEAUBRIAND, F.R. DE, Les martyrs, suivis des remarques. Paris, Didot, 1849. (IV) 538 pp. hlf ldr. *papier hier en daar licht roestvlekkig, platten licht geschaafd* | Euro 30,00 |
| 580899 | CHATEAUBRIAND, F.R. DE, Mélanges politiques et litteraires. Les quatre Stuarts. De la Vendée. De Bonaparte et des Bourbons. De la monarchie selon la charte. De la liberté de la presse. Paris, Didot, 1845. (IV) 552 pp. halfleder. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 30,00 |
| 580898 | CHATEAUBRIAND, F.R. DE, Les Natchez, suivis de la description du pays des Natchez. Paris, Didot, 1849. (IV) 446 pp. hlf ldr. *platten licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 570103 | COBDEN, R., HOBSON, J.A., Richard Cobden. The international man. New edition with introduction by N. Masterman. London, Benn, 1968. (VIII) 421 pp. linnen + omslag. Portret. First edition published by T. Fisher Unwin 1919 | Euro 25,00 |
| 594775 | COHEN, G., Écrivains français en Hollande dans la première moitié du XVIIe siècle.La Haye, Nijhoff, 1921. 756 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band licht geschaafd, bibliotheekstempels op schutbladen*Tirage limité à 1000 exemplaires numérotés. Nº 674 | Euro 80,00 |
| 590638 | COHEN, G., Écrivains français en Hollande dans la première moitié du XVIIe siècle.La Haye, Nijhoff, 1921. 756 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band iets verkleurd*Tirage limité à 1000 exemplaires numérotés. Nº 705 | Euro 90,00 |
| 004810 | COMENIUS, J.A., DIETERICH, V.J., Johan Amos Comenius. Vert. P. Berghout.Baarn, Tirion, 1992. 150 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Geïllustreerde biografieën) | Euro 7,00 |
| 589245 | COMENIUS, J.A., DIETERICH, V.J., Johan Amos Comenius. Vert. P. Berghout.Baarn, Tirion, 1992. 150 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Geïllustreerde biografieën) *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 589244 | COMENIUS, J.A., DIETERICH, V.J., Johan Amos Comenius. Vert. P. Berghout.Baarn, Tirion, 1992. 150 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Geïllustreerde biografieën) | Euro 7,00 |
| 596806 | COMENIUS, J.A., GROENENDIJK, L.F., STURM, J.C., Comenius in Nederland. Reacties op een grote Tsjechische pedagoog en hervormer in het land waar hij de laatste 14 jaar van zijn leven woonde (zeventiende tot twintigste eeuw).Kampen, Kok, 1992. 96 pp. ingenaaid. *omslag licht geschaafd, rug verkleurd* | Euro 8,00 |
| 598080 | COMENIUS, J.A., KOZIK, F., Johan Amos Comenius 1592-1670. Traduit par Y. Joye.Prague, SNTL, 1958. (IV) 54 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad*Édité à l'occasion de l'exposition universelle et internationale à Bruxelles 1958 | Euro 11,50 |
| 596309 | COMENIUS, J.A., RIEDEL, O., Geloof voor de toekomst. Jan Amos Comenius. Vertaling: P. Landsman.'s-Gravenhage, Boekencentrum, 1979. 243 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 568188 | COMENIUS, J.A., RIEDEL, O., Geloof voor de toekomst. Jan Amos Comenius. Vertaling: P. Landsman.'s-Gravenhage, Boekencentrum, 1979. 243 pp. paperback. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 9,50 |
| 017818 | COMENIUS, J.A., ROOD, W., Comenius and the Low Countries. Some aspects of life and work of a Czech exile in the seventeenth century. Utrecht, z.u., 1970. 275 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 596414 | COMTE, A., GRUBER, H., August Comte, der Begründer des Positivismus. Sein Leben und seine Lehre.Freiburg i.Br., Herder, 1889. (VIII) 194 pp. halflinnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift. Ergänzungshefte zu den 'Stimmen aus Maria-Laach' - 45 | Euro 25,00 |
| 017126 | COMTE, A., MASSING, O., Fortschritt und Gegenrevolution. Die Gesellschaftslehre Comtes in ihrer sozialen Funktion.Stuttgart, Klett, 1966. 229 pp. ln. Bibliogr. (FSWP, 3) | Euro 11,50 |
| 588666 | COMTE, A., MEHLIS, G., Die Geschichtsphilosophie Auguste Comtes kritisch dargestellt. Leipzig, Eckardt, 1909. (IV) 158 pp. ingenaaid. *rug met papier verstevigd, omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 588662 | COMTE, A., REICHE, K., Auguste Comtes Geschichtsphilosophie. Tübingen, Mohr, 1927. 44 p. ingenaaid. (Philosophie und Geschichte, 15) *rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 569842 | COMTE, A., Auguste Comte and positivism. The essential writings. Ed. and with an introd. by G. Lenzer.New York, Harper, 1975. (LXVIII) 505 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1827) *perforaties in eerste 30 pagina's zonder tekstverlies* | Euro 15,00 |
| 586879 | COMTE, A., The fundamental principles of the positive philosophy being the first two chapters of the 'Cours de philosophie positive'. Transl. by P. Decours and H.G. Jones. With a biographical preface by E.S. Beesly.London, Watts, 1905.63 pp. linnen. Portret. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 015899 | COMTE, A., A general view of positivism. Transl. from the French by J.H. Bridges.New York, Speller, 1957. (IV) 444 pp. ln + omsl. Portr. *omsl. licht besch., st. op schutblad*Speller centenary edition of the International Auguste Comte centenary committee | Euro 15,00 |
| 598148 | COMTE, A., Die Soziologie. Die positive Philosophie im Auszug. Übers. von A.K. Kirchmann. Hrsg. von F. Blaschke.Leipzig, Kröner, 1933. (XXVI) 563 pp. linnen. Portret. (KT, 107) *rug licht verkleurd, naam binnenzijde voorplat* | Euro 17,50 |
| 001105 | COMTE, A., Die Soziologie. Die positive Philosophie im Auszug. Übers. von A.K. Kirchmann. Hrsg. von F. Blaschke.Leipzig, Kröner, 1933. (XXVI) 563 pp. linnen + omslag. Portret. (KT, 107) *omslag licht beschadigd* | Euro 17,50 |
| 566190 | CORNELISSEN, A.J.M., Calvijn en Rousseau. Een vergelijkende studie van beider staatsleer.Nijmegen, Dekker, 1931. (XII) 314 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug licht verkleurd, onopengeneden* | Euro 20,00 |
| 001781 | COSTA, URIEL DA, BARJITZCHAK, Y., Uriël da Costa.Den Haag, Kruseman, 1962. 140 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Helden van de geest, 19) | Euro 7,50 |
| 572977 | COSTA, URIEL DA, VAZ DIAS, A.M., Uriel da Costa. Nieuwe bijdrage tot diens levensgeschiedenis.Leiden, Brill, 1936. (IV) 32 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 2) *omslag gebruind* | Euro 7,50 |
| 587473 | CROCKER, L.G., (ED.), The age of enlightenment.New York, Harper, 1969. (X) 331 pp. paperback. (TB, 1423)(Documentary history of western civilization) *naam op titelpagina*Met teksten van o.a.: Rousseau, Bayle, Hume | Euro 11,50 |
| 600514 | DARNTON, R., The business of enlightenment. A publishing history of the 'Encyclopédie', 1775-1800. Cambridge, HUP, 1979. (XIV) 624 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 25,00 |
| 576204 | DARWIN, C., ALLAN, M., Darwin and his flowers. The key to natural selection. London, Faber, 1977. 318 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 12,50 |
| 005617 | DARWIN, C., BULHOF, I.N., Darwins 'Origin of species': betoverende wetenschap. Een onderzoek naar de relatie tussen literatuur en wetenschap.Baarn, Ambo, 1988. 166 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht verkleurd* | Euro 14,00 |
| 594739 | DARWIN, C., GREEN, T., Saddled with Darwin. A journey through South America on horseback.London, Phoenix, 2001 (2e). (XIV) 366 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 567397 | DARWIN, C., RUSE, M., Charles Darwin. Vertaald uit het Engels door P. van Huizen. Kampen, Ten Have, 2009. 384 pp. paperback. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 596713 | DARWIN, C., SCHIERBEEK, A., Charles Darwin. Hervormer der biologie.Den Haag, Kruseman, 1964. 143 pp. paperback. Portret. (Helden van de geest, 32) *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 580257 | DARWIN, C., WESTENBRINK, H.G.K., Het erfhuis der natuur. Darwin. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1951. 54 pp. gebonden. Illustraties. (Gastmaal der eeuwen) *ex libris, band geplastificeerd* | Euro 7,00 |
| 569398 | DARWIN, C., De afstamming van den mensch en de seksueele teeltkeus. Naar de tweede herziene en vermeerderde Engelsche uitgave (13de duizend), omgewerkt en van aantekeningen voorzien door H. Hartogh Heys van Zouteveen. 2 delen. Arnhem, Cohen, 1884-85. (IV) (VIII) 513 (6), (IV) 502 pp. linnen. Portret. Illustraties. *nieuw gebonden, oude naam op titelpagina* | Euro 50,00 |
| 569301 | DARWIN, C., Over het ontstaan van soorten door middel van natuurlijke selectie, of het behoud van bevoordeelde rassen in de strijd om het leven. De oorspronkelijke editie. Vert. door L. Hellemans. Amsterdam, Nieuwezijds, 2000. (XX) 490 pp. linnen + omslag. | Euro 25,00 |
| 594726 | DARWIN, C., The expression of the emotions in man and animals. With a preface by K. Lorenz. Chicago, UP, 1974 (5e). (XIV) 372 pp. paperback. Portret. Illustraties. (Phoenix, 526) | Euro 15,00 |
| 569302 | DARWIN, C., Het uitdrukken der gemoedsaandoeningen bij den mensch en de dieren. Uit het Engelsch vertaald en met aanteekeningen voorzien door H. Hartogh Heys van Zouteveen.Arnhem, Cohen, (1890). (2e herz.). (VI) 461 pp. linnen. Illustraties. (Darwin's biologische meesterwerken, 6) *bibliotheekexemplaar, band licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 23,00 |
| 566220 | DEDIEU, J., Les philosophes du XVIIIe siècle (extraits).Paris, Hatier, 1946 (2e). 602 pp. geb. Ills. (Collection d'auteurs français) *bibl.st. op titelpagina, schutbl. gebruind* | Euro 11,50 |
| 591657 | DELEUZE, G., Nietzsche et la philosophie.Paris, PUF, 1977 (5e). (IV) 232 pp. ingenaaid. (BPC) | Euro 14,00 |
| 593116 | DES CHENE, D., Physiologia. Natural philosophy in late Aristotelian and Cartesian thought.Ithaca, Cornell UP, 1996. (XIV) 426 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 17,50 |
| 009665 | DESCARTES, R., ACZEL, A.D., Descartes' secret notebook. A true tale of mathematics, mysticism, and the quest to understand the universe. New York, Broadway, 2005. (XIV) 273 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 580609 | DESCARTES, R., ALLARD, J.L., Le mathématisme de Descartes.Ottawa, UP, 1963. 232 pp. ingenaaid. (Publications sériées, 68) *penaantekeningen* | Euro 15,00 |
| 580578 | DESCARTES, R., ALQUIÉ, F., La découverte métaphysique de l'homme chez Descartes. Paris, PUF, 1966 (2e herz.). (XII) 384 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *omslag en boekbok licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 574903 | DESCARTES, R., ALVERNY, M.T. D', (RED.), Descartes. Exposition organisée pour le IIIe centenaire du 'Discours de la méthode'. Paris, BN, 1937. (VI) (XVIII) 170 pp. ingenaaid. Portret. *schutblad licht roestvlekkig*7 planches hors-texte | Euro 15,00 |
| 590578 | DESCARTES, R., BALZ, A.G.A., Descartes and the modern mind.New Haven, YUP, 1952. (XIV) 492 pp. linnen. | Euro 25,00 |
| 600241 | DESCARTES, R., BOORSCH, J., État présent des études sur Descartes.Paris, Belles lettres, 1937. (X) 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Études françaises, 39) | Euro 15,00 |
| 567362 | DESCARTES, R., BROCKDORFF, C. VON, Descartes und die Fortbildung der kartesianischen Lehre. München, Reinhardt, 1923. 227 pp. gebonden. Portret. (GPE, 16, 17) *bibliotheekexemplaar, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 003579 | DESCARTES, R., CURLEY, E.M., Descartes against the skeptics.Oxford, Blackwell, 1978. (XVIII) 242 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 25,00 |
| 589807 | DESCARTES, R., CURLEY, E.M., Descartes against the skeptics.Oxford, Blackwell, 1978. (XVIII) 242 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 25,00 |
| 003015 | DESCARTES, R., DIJKSTERHUIS, E.J., SERRURIER, C., DIBON, P., Descartes et le cartésianisme hollandais. Etudes et documents.Paris, PUF, 1951. (XII) 308 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Maison Descartes) *omslag licht verkleurd*Andere bijdragen van o.a: H.J. Pos, J. Orcibal, G. Lewis, C.L. Thijssen-Schoute | Euro 30,00 |
| 571758 | DESCARTES, R., DONEY, W., (ED.), Descartes. A collection of critical essays.London, Macmillan, 1970 (3e). 386 pp. paperback. Bibliografie.(MSP, 3026) *omslag licht geschaafd, papier gebruind* | Euro 9,00 |
| 572779 | DESCARTES, R., GÄBE, L., Descartes' Selbstkritik. Untersuchungen zur Philosophie des jungen Descartes. Hamburg, Meiner, 1972. (VI) 174 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina, enkele markeerstiftstrepen, enkele penstrepen, rug licht beschadigd*Neufassung einer im Jahre 1965 von der Hohen Philosophischen Fakultät der Philippsuniversität in Marburg angenommenen Habilitationsschrift. | Euro 15,00 |
| 017841 | DESCARTES, R., GILSON, É., Études sur le rôle de la pensée médiévale dans la formation du système cartésien. Paris, Vrin, 1975 (8e). 344 pp. ingenaaid. (EPM, 13) *ex libris, omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 004919 | DESCARTES, R., GLUCKSMANN, A., Descartes c'est la France.Paris, Flammarion, 1987. 296 pp. paperback. Bibliografie. *omslag iets verkleurd* | Euro 12,50 |
| 595256 | DESCARTES, R., GOUHIER, H., La pensée métaphysique de Descartes Paris, Vrin, 1969 (2e). 409 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BHP) *enkele potloodaantekeningen, ex libris* | Euro 35,00 |
| 004049 | DESCARTES, R., GRAYLING, A.C., Descartes. The life and times of a genius. New York, Walker, 2005. (XVI) 301 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 596689 | DESCARTES, R., HAGMANN, M., Descartes in der Auffassung durch die Historiker der Philosophie. Zur Geschichte der neuzeitlichen Philosophiegeschichte. Winterthur, Keller, 1955. (VI) 195 pp. ingenaaid. Portret. *omslag iets verkleurd* | Euro 16,00 |
| 578097 | DESCARTES, R., HAGMANN, M., Descartes in der Auffassung durch die Historiker der Philosophie. Zur Geschichte der neuzeitlichen Philosophiegeschichte. Winterthur, Keller, 1955. (VI) 195 pp. ingenaaid. Portret. *bibliotheekstempel* | Euro 16,00 |
| 598397 | DESCARTES, R., HOEVEN, P. VAN DER, Descartes. Wetenschap en wijsbegeerte.Baarn, WV, 1972. 118 pp. paperback. Bibliografie. (WM) *naam op schutblad* | Euro 9,00 |
| 004986 | DESCARTES, R., HOEVEN, P. VAN DER, Descartes. Wetenschap en wijsbegeerte.Baarn, WV, 1972. 118 pp. paperback. Bibliografie. (WM) | Euro 9,00 |
| 600638 | DESCARTES, R., LAMEERE, J., (RED.), Descartes. À l'occasion du tricentenaire de sa mort.Bruxelles, RIP, 1950. (II) 123 - 244 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 12) *onopengesneden, papier gebruind* | Euro 12,50 |
| 003612 | DESCARTES, R., LEROY, M., FRIEDMANN, G., PRENANT, J.L.L., Descartes.Z.p., Rieder, z.j. 146 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag licht verkleurd*Andere bijdragen van: P. Labérenne, N. Guterman, E. Benes. Franstalig | Euro 12,50 |
| 004658 | DESCARTES, R., LINK, C., Subjektivität und Wahrheit. Die Grundlegung der neuzeitlichen Metaphysik durch Descartes. Stuttgart, Klett, 1978. 338 pp. linnen + omslag. (Forschungen und Berichte der Evangelischen Studiengemeinschaft, 33) | Euro 20,00 |
| 015100 | DESCARTES, R., MAGNUS, B., WILBUR, J.B., (ED.), Cartesian essays: a collection of critical studies.The Hague, Nijhoff, 1969. (X) 147 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: L.J. Lafleur, S. Rosen, R.N. Beck, J.M. Edie | Euro 11,50 |
| 571636 | DESCARTES, R., MAHNKE, D., Der Aufbau des philosophischen Wissens nach René Descartes. München, Pustet, 1967. 165 pp. ingenaaid. (Epimeleia, 8) *naam op titelpagina, enkele penaantekeningen, omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 600422 | DESCARTES, R., MONCHAMP, G., Histoire du cartésianisme en Belgique.Bruxelles, Hayez, 1886. 643 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, pp. 611-643 als fotokopieën ingebonden*Extrait du tome XXXIX des 'Mémoires couronnés', publiés par l'Académie royale des sciences, des lettres et des beaux-arts de Belgique | Euro 35,00 |
| 592258 | DESCARTES, R., ONG-VAN-CUNG, K.S., (RED.), Descartes et la question du sujet. Paris, PUF, 1999. (VI) 167 pp. paperback. (Débats) Met bijdragen van o.a.: E. Scribano, G. Canziani | Euro 10,00 |
| 589809 | DESCARTES, R., PALTS, E. VAN DE, Briefwisseling. Met een inleiding van R. Gude. Vertaald en van een nawoord voorzien door J. Holierhoek. Amsterdam, WB, 2000. 207 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 589808 | DESCARTES, R., PALTS, E. VAN DE, Briefwisseling. Met een inleiding van R. Gude. Vertaald en van een nawoord voorzien door J. Holierhoek.Amsterdam, WB, 2000. 207 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 580610 | DESCARTES, R., REVEL, J.F., Descartes inutile et incertain.Paris, Stock, 1976. 126 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 570778 | DESCARTES, R., RICHTER, L.C., Dialoge mit deutschen Denkern.Hamburg, Hoffmann, 1942. 95 pp. ingenaaid. (Geistiges Europa) *iets los in de band* | Euro 8,00 |
| 580958 | DESCARTES, R., RODIS-LEWIS, G., L'oeuvre de Descartes. 2 delen. Paris, Vrin, 1971. 415, (II) 420-575 pp. ingenaaid. Bibliografie. (A la recherche de la verité) | Euro 15,00 |
| 596691 | DESCARTES, R., RODIS-LEWIS, G., L'oeuvre de Descartes. 2 delen. Paris, Vrin, 1971. 415, (II) 420-575 pp. ingenaaid. Bibliografie. (A la recherche de la verité) | Euro 15,00 |
| 596602 | DESCARTES, R., SASSEN, F., Descartes. Den Haag, Kruseman, 1963. 155 pp. paperback. Portret. (Helden van de geest, 25) *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 593767 | DESCARTES, R., SCHOOCK, MARTINUS, La querelle d'Utrecht. Textes établis, traduits et annotés par T. Verbeek. Préface de J.L. Marion.Paris, Impressions nouvelles, 1988. 540 pp. ingenaaid. | Euro 50,00 |
| 593684 | DESCARTES, R., SCOTT, J.F., The scientific work of René Descartes. With a foreword by H.W. Turnbull.London, Taylor, 1976. (VIII) 211 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht beduimeld* | Euro 20,00 |
| 566570 | DESCARTES, R., SERRURIER, C., Descartes. Leer en leven.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1930. (XII) 295 pp. ingenaaid. Portret. *deels onafgesneden, omslag licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 009401 | DESCARTES, R., SERRURIER, C., Descartes. Leer en leven.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1930. (XII) 295 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag verkleurd en licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig, vochtvlek op band*Los bijgevoegd: C. Serrurier, 'Descartes' levenskunst' (overdruk uit De Gids, 25 pp.) | Euro 20,00 |
| 589810 | DESCARTES, R., SERRURIER, C., Descartes. Leer en leven.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1930. (XII) 295 pp. ingenaaid. Portret. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 569582 | DESCARTES, R., SERRURIER, C., Descartes. L'homme et le penseur. Préface de H. Gouhier. Texte revu et traduit du néerlandais par l'auteur.Paris, PUF, 1951. (XVIII) 362 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 577818 | DESCARTES, R., SORELL, T., Descartes. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 136 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 580138 | DESCARTES, R., SORELL, T., Descartes. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 136 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 600512 | DESCARTES, R., VERBEEK, T., Descartes and the Dutch. Early reactions to Cartesian philosophy, 1637-1650. Carbondale, Southern Illinois UP, 1992. (X)168 pp. linnen. Bibliografie.Published for 'The Journal of the History of Philosophy' | Euro 45,00 |
| 005382 | DESCARTES, R., WILLEMSEN, P., Cartesiaans geloven. Een verhandeling over het 'cogito ergo sum'. Leende, Damon, 2000. 96 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 599767 | DESCARTES, R., WILLIAMS, B., Descartes: the project of pure enquiry.Harmondsworth, Penguin, 1985 (3e). 320 pp. paperback. (Pelican) | Euro 9,00 |
| 600597 | DESCARTES, R., ZIJLSTRA, C.P., The rebirth of Descartes. The nineteenth-century reinstatement of Cartesian metaphysics in France and Germany.Groningen, z.u., 2005. 287 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 584834 | DESCARTES, R., ZIJLSTRA, C.P., The rebirth of Descartes. The nineteenth-century reinstatement of Cartesian metaphysics in France and Germany.Groningen, z.u., 2005. 287 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 597762 | DESCARTES, R., Descartes' conversation with Burman. Translated with introduction and commentary by J. Cottingham.Oxford, UP, 1976. (XL) 133 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 20,00 |
| 600294 | DESCARTES, R., Discours de la méthode pour bien conduire sa raison et chercher la vérité dans les sciences.La Haye, Mouton, 1948. 102 pp. halfperkament. Portret. *band licht verschoten*Le texte du présent ouvrage dont les maquettes ont été établies par S.H. de Roos, est conforme à celui du tome VI des Oeuvres de Descartes, édition de Léopold Cerf, Paris 1902. Achevé d'imprimer le quinze novembre 1948 sur les presses de la S.A. Mouton & Co à La Haye, avec les caractères Caslon sur papier Ossekop de Van Gelder Zonen. Le portrait a été dessiné et gravé au burin sur cuivre par Kuno Brinks d'après le tableau de Frans Hals du musée de Copenhague. Le tirage se restreint à 175 exemplairs, destinés aux membres de la Société 'De Roos'. Exemplaire No. 164 | Euro 95,00 |
| 593943 | DESCARTES, R., Discours de la méthode suivi des 'Meditations métaphysiques'.Paris, Flammarion, 1925. (IV) 467 pp. ingenaaid. (Les meilleurs auteurs classiques) *nieuw gebonden, naam op titelpagina* | Euro 9,50 |
| 599030 | DESCARTES, R., Discours de la méthode. Introductions d' Alain et de P. Valéry. Édition établie, présentée et annotée par S.S. de Sacy.Paris, Le livre de poche, 1970. 254 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 580400 | DESCARTES, R., Discours de la méthode. Pour bien conduire sa raison et chercher la vérité dans les sciences. Paris, Nord-Sud, 1946. 142 pp. ingenaaid. (Classique) *onopengesneden, omslag iets roestvlekkig*Il a été tiré de cet ouvrage le premier de la Collection Classique des éditions Nord-Sud 975 exemplaires sur vélin du Marais numérotés de 1 à 975. No 289 | Euro 12,50 |
| 580635 | DESCARTES, R., Discours de la méthode. Texte et commentaire par E. Gilson. Paris, Vrin, 1967 (4e). (XVI) 498 pp. ingenaaid. (BTP) *penstrepen en -aantekeningen, rug met tape verstevigd, omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 600025 | DESCARTES, R., Entretien avec Burman. Manuscrit de Göttingen. Texte présenté, traduit et annoté par C. Adam. Paris, Vrin, 1975 (2e). (XVI) 144 pp. ingenaaid. (BTP) *omslag iets verkleurd* | Euro 11,50 |
| 568490 | DESCARTES, R., Meditationes de prima philosophia. Méditations métaphysiques. Texte latin et traduction du Duc de Luynes. Introduction et notes par G. Lewis. Paris, Vrin, 1978. (XIV) 87 pp. ingenaaid. (BTP) | Euro 12,50 |
| 020219 | DESCARTES, R., Méditations métaphysiques. Texte, traduction, objections et réponses, présentés par F. Khodoss. Paris, PUF, 1974. (IV) 315 pp. ingenaaid. (Collection SUP) | Euro 12,50 |
| 600517 | DESCARTES, R., Oeuvres et lettres. Textes présentés par A. Bridoux.Paris, Gallimard, 1953. 1423 pp. kunstleer + cassette. Bibliografie. (Pleiade, 40) | Euro 40,00 |
| 596310 | DESCARTES, R., Oeuvres philosophiques de Descartes, publiées d'après les textes originaux avec notices, sommaires et éclaircissements; par A. Garnier. 3 (van de 4) delen.Paris, Hachette, 1834-35. (CLXIV) 469, (XL) 560, (XXXIV) 456 pp. leer. *ruggen verkleurd, banden iets geschaafd, op binnenzijde voorplat deel 1 is een prix d'honneur voor een student van het Collège Royale de Saint-Omer geplakt, papier hier en daar licht roestvlekkig, deel 4 ontbreekt*Op voorplatten in goud gestempeld: Université de France. Collège Royale de St Omer | Euro 100,00 |
| 597783 | DESCARTES, R., Over de methode. Inleiding over de methode: hoe zijn verstand goed te gebruiken en de waarheid te achterhalen in de wetenschappen. Vert. en inl. van Th. Verbeek.Amsterdam, Boom, 1987 (3e). 128 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Klassiek, 1) *stempel op schutblad, enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 568122 | DESCARTES, R., Over de methode. Inleiding over de methode: hoe zijn verstand goed te gebruiken en de waarheid te achterhalen in de wetenschappen. Vertaling, inleiding en aantekeningen van T. Verbeek.Amsterdam, Boom, 1979 (2e herz.). 128 pp. linnen + omslag. Portret. Bibliografie. (Klassiek, 1) *rug omslag licht verkleurd, 1 penaantekening* | Euro 12,50 |
| 582935 | DESCARTES, R., Philosophical writings. A selection transl. and ed. by E. Anscombe and P.T. Geach. With an introd. by A. Koyré.London, Nelson, 1970 (2e herz.). (LXII) 303 pp. pb. Bibliogr. Portr. (NUP) *omsl. iets vlekkig* | Euro 11,50 |
| 580612 | DESCARTES, R., Regles utiles et claires pour la direction de l'esprit en la recherche de la verite. Traduction selon le lexique cartésien, et annotation conceptuelle par J.L. Marion. Avec des notes mathématiques de P. Costabel. Ouvrage publié avec le concours du Centre national de la recherche scientifique (Paris).La Haye Nijhoff, 1977. (XVI) 345 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 88) | Euro 175,00 |
| 600511 | DESCARTES, R., Regulae ad directionem ingenii. Texte critique établi par G. Crapuli avec la version Hollandaise du XVIIème Siècle.La Haye, Nijhoff, 1966. (XXXVIII) 120 pp. linnen + omslag. (IAHI, 12) *naam op schutblad en titelpagina, omslag licht vlekkig* Tweetalige tekst: Latijn-Nederlands | Euro 75,00 |
| 597781 | DESCARTES, R., Verantwoordingh van Renatus Descartes aen d'achtbare overigheit van Uitrecht. Een onbekende Descartes-tekst. Getranscribeerd, geann. en ingel. door E.J. Bos.Amsterdam, UP, 1996. (VIII) 138 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 12,50 |
| 009704 | DESCARTES, R., Verantwoordingh van Renatus Descartes aen d'achtbare overigheit van Uitrecht. Een onbekende Descartes-tekst. Getranscribeerd, geann. en ingel. door E.J. Bos.Amsterdam, UP, 1996. (VIII) 138 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 594768 | DESCARTES, R., Vertoog over de methode. Ingeleid door H.J. Pos. Vertaald door H.C. Pos. Amsterdam, WB, 1950 (2e herz.). 140 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd* | Euro 8,50 |
| 008850 | DESCARTES, R., Vertoog over de methode. Ingeleid door H.J. Pos. Vertaald door H.C. Pos. Amsterdam, WB, 1950 (2e herz.). 140 pp. gebonden. *band verkleurd* | Euro 10,00 |
| 577741 | DESCARTES, R., Von der Methode. Auf Grund der Ausgabe von A. Buchenau übersetzt und mit Anmerkungen und Register hrsg. von L. Gäbe.Hamburg, Meiner, 1960. (VI) 65 pp. ingenaaid. (PB, 26 A) *bibliotheekstempel* | Euro 9,00 |
| 568892 | DIDEROT, D., FRIEDENTHAL, R., Diderot. En biographisches Porträt.München, Piper, 1984. 159 pp. paperback. (SP, 316) *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 004593 | DIDEROT, D., MORTIER, R., MAT, M., (RED.), Diderot et son temps. Catalogue.Bruxelles, BR, 1985. (XLII) 376 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Catalogues des expositions organisées à la Bibliothèque royale Albert Ier, 202)Exposition, Bruxelles, Bibliothèque royale Albert Ier, du 18 janvier au 2 mars 1985 | Euro 25,00 |
| 591793 | DIDEROT, D., SCHILDERS, E., De erfenis van Diderot.Nijmegen, Vriendenlust, 1987. 127 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 600411 | DIDEROT, D., SCHLOBACH, J., (HRSG.), Denis Diderot.Darmstadt, WB, 1992. (X) 367 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WF, 655) Met bijdragen vano.a.: B. Groethuysen, J. Proust, J. Varloot | Euro 12,50 |
| 589811 | DIDEROT, D., STRUGNELL, A., Diderot's politics. A study of the evolution of Diderot's political thought after the Encyclopédie.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 251 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 62) | Euro 17,50 |
| 596210 | DIDEROT, D., WILKESHUIS, C., Diderot.Den Haag, Kruseman, 1963. 132 pp. paperback. (Helden van de geest, 29) *enkele potloodstrepen* | Euro 7,50 |
| 596601 | DIDEROT, D., WILKESHUIS, C., Diderot.Den Haag, Kruseman, 1963. 132 pp. paperback. (Helden van de geest, 29) | Euro 7,50 |
| 589813 | DIDEROT, D., De droom van D'Alembert. Vert. van J.D. Hubert-Reerink. Inl. en aant. van Th. Verbeek.Meppel, Boom, 1980. 128 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 19) | Euro 11,50 |
| 588202 | DIDEROT, D., De droom van D'Alembert. Vert. van J.D. Hubert-Reerink. Inl. en aant. van Th. Verbeek.Meppel, Boom, 1980. 128 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 19) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 589812 | DIDEROT, D., De droom van D'Alembert. Vert. van J.D. Hubert-Reerink. Inl. en aant. van Th. Verbeek.Meppel, Boom, 1980. 128 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 19) *potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 600560 | DIDEROT, D., De droom van D'Alembert. Vertaling van J.D. Hubert-Reerink. Inleidingen en aantekeningen van Th. Verbeek.Meppel, Boom, 1980. 128 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 19) | Euro 11,50 |
| 000099 | DIDEROT, D., De droom van D'Alembert. Vertaling van J.D. Hubert-Reerink. Inleidingen en aantekeningen van Th. Verbeek.Meppel, Boom, 1980. 128 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 19) | Euro 11,50 |
| 598299 | DIDEROT, D., Oeuvres esthétiques.Paris, Garnier, 1959. (XXVIII) 843 pp. ingenaaid + omslag. Bibliografie. Illustraties. Portret. (Classiques Garnier) *rug omslag licht beschadigd en verkleurd, naam op schutblad*Textes établis, avec introductions, bibliographies, notes et relevés de variantes, par P. Vernière. Édition illustrée de 23 reproductions | Euro 17,50 |
| 596916 | DIDEROT, D., Oeuvres. Texte établi et annoté par A. Billy. Paris, Gallimard, 1969. (XXX) 1445 pp. kunstleer + omslag. Bibliografie. (Pléiade, 25) Lacks slipcase | Euro 50,00 |
| 572852 | DIDEROT, D., Pensées philosophiques. Ed. critique avec introduction, notes et bibliographie par R. Niklaus.Genève, Droz, 1965. (XXVIII) 75 pp. ingenaaid. Bibliografie. (TLF, 36) *vlekjes op omslag* | Euro 10,00 |
| 581844 | DIDEROT, D., La religieuse suivi de 'Jacques le fataliste et son maître' (extraits). Notices et annotations par A. Dupouy. Quatre gravures hors texte.Paris, Larousse, z.j. 236 pp. ing. Portr. Ills. *onopengesn., rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 569180 | DIETZGEN, J., DIETZGEN, E., Materialismus oder Idealismus? Ein Lösungsversuch gemäß Josef Dietzgens Erkenntnislehre.Stuttgart, Dietz, 1921. 60 pp. ing. *sticker op omsl., st. op titelpag.*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 008199 | DIETZGEN, J., KETNER, C.H., Josef Dietzgen. Een socialistisch wijsgeer.Amsterdam, Van Looy, 1919. (VIII) 83 pp. hlf ln. *bibl.ex., nieuw geb.* | Euro 11,50 |
| 570111 | DIETZGEN, J., KETNER, C.H., Josef Dietzgen. Een socialistisch wijsgeer.Amsterdam, Van Looy, 1919. (VIII) 83 pp. ingenaaid. *rug en omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 593091 | DIETZGEN, J., SCHAAF, J., De dialectisch-materialistische filosofie van Joseph Dietzgen.Kampen, Kok Agora, 1993. 396 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 004485 | DIETZGEN, J., SCHAAF, J., De dialectisch-materialistische filosofie van Joseph Dietzgen.Kampen, Kok Agora, 1993. 396 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 003874 | DILTHEY, W., BOLLNOW, O.F., Dilthey. Eine Einführung in seine Philosophie.Stuttgart, Kohlhammer, 1955 (2e). 224 pp. linnen + omslag. *omslag iets gerafeld, naam op schutblad, schutbladen en bokblok licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 578114 | DILTHEY, W., BORK, A., Diltheys Auffassung des griechischen Geistes. Berlin, Junker, 1944. 86 pp. gebonden. *rug beschadigd, tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 600531 | DILTHEY, W., DIWALD, H., Wilhelm Dilthey. Erkenntnistheorie und Philosophie der Geschichte.Göttingen, Musterschmidt, 1963. 262 pp. linnen + omlag. (Veröffentlichungen der Gesellschaft für Geistesgeschichte, 2) *ex libris* | Euro 20,00 |
| 008965 | DILTHEY, W., DIWALD, H., Wilhelm Dilthey. Erkenntnistheorie und Philosophie der Geschichte.Göttingen, Musterschmidt, 1963. 262 pp. linnen + omlag. (Veröffentlichungen der Gesellschaft für Geistesgeschichte, 2) *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 003098 | DILTHEY, W., HODGES, H.A., Wilhelm Dilthey. An introduction.London, Kegan Paul, 1969 (3e). (X) 174 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (ILSSR) *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 600429 | DILTHEY, W., MAGER, K., Diltheys Schrift 'Das Wesen der Philosophie'. Das Problem seines Ansatzes.Würzburg, z.u., 1973. (IV) 151 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 005864 | DILTHEY, W., STENZEL, J., Dilthey und die deutsche Philosophie der Gegenwart.Berlin, Pan, 1934. 26 pp. ingenaaid. (PV, 33) *omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 588102 | DILTHEY, W., Das Erlebnis und die Dichtung. Lessing. Goethe. Novalis. Hölderlin. Vier Aufsätze. Leipzig, Teubner, 1907 (2e herz.). (VIII) 455 pp. linnen. *iets los in band, enkele potloodstrepen* | Euro 23,00 |
| 599065 | DILTHEY, W., Descriptive psychology and historical understanding. Translated by R.M. Zaner and K.L. Heiges. With an introduction by R.A. Makkreel.The Hague, Nijhoff, 1977. (VI) 147 pp. paperback. *omslag licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 015311 | DILTHEY, W., Descriptive psychology and historical understanding. Translated by R.M. Zaner and K.L. Heiges. With an introduction by R.A. Makkreel.The Hague, Nijhoff, 1977. (VI) 147 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 591421 | DILTHEY, W., Descriptive psychology and historical understanding. Translated by R.M. Zaner and K.L. Heiges. With an introduction by R.A. Makkreel.The Hague, Nijhoff, 1977. (VI) 147 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 012323 | DILTHEY, W., Zur preussischen Geschichte. Schleiermachers politische Gesinnung und Wirksamkeit. Die Reorganisatoren des preussischen Staates. Das allgemeine Landrecht.Stuttgart, Teubner, 1964 (3e). (X) 213 pp. linnen. (GS, 12) *rug verkleurd, stempel op schutblad* | Euro 20,00 |
| 601384 | DOBROLJUBOW, N.A., Ausgewählte philosophische Schriften.Moskau, VFL, 1951. 724 pp. halflinnen + omslag. Portret. *omslag verkleurd* | Euro 14,00 |
| 007176 | DOBROLJUBOW, N.A., Ausgewählte philosophische Schriften.Moskau, VFL, 1949. 696 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Portret. | Euro 14,50 |
| 578968 | DOBROLJUBOW, N.A., Ausgewählte philosophische Schriften.Moskau, VFL, 1951. 724 pp. halflinnen + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd en verkleurd, hoek band gebutst* | Euro 14,00 |
| 578965 | DOSTOJEWSKI, F.M., BOHATEC, J., Der Imperialismusgedanke und die Lebensphilosophie Dostojewskijs. Ein Beitrag zur Kenntnis des russischen Menschen. Graz, Böhlau, 1951. (XII) 364 pp. ingenaaid. *scheurtje in omslag* | Euro 15,00 |
| 002434 | DREES, W., Lasalle en Marx. Het begin der socialistische beweging. Assen, Van Gorcum, 1967. 98 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 594653 | DREWS, A., Die deutsche Spekulation seit Kant. Mit besonderer Rücksicht auf das Wesen des Absoluten und die Persönlichkeit Gottes. 2 delen.Berlin, Maeter, 1893. (XVIII) 531, (VIII) 632 pp. linnen. *banden geschaafd, enkele potloodaantekeningen en -strepen, papier licht gebruind* | Euro 175,00 |
| 004043 | DUBARLE, D., Dieu avec l'être. De Parménide à Saint Thomas. Essai d'ontologie théologale. Présentation de J. Greisch. Paris, Beauchesne, 1986. 372 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Philosophie, 11) | Euro 17,50 |
| 008939 | DUDLEY, E., NOVAK, M.E., (ED.), The wild man within. An image in western thought from the Renaissance to Romanticism.Pittsburgh, UP, 1972. (XII) 333 pp. linnen. Illustraties. *enkele penaantekeningen op schutblad achterin*Met bijdragen van o.a.: H. White, S.L. Robe, G. Symcox | Euro 20,00 |
| 580132 | DÜHRING, E., Cursus der Philosophie als streng wissenschaftlicher Weltanschauung und Lebensgestaltung. Leipzig, Koschny, 1875. (XII) 559 pp. halflinnen. *nieuw gebonden* | Euro 50,00 |
| 008197 | DUPONT-WHITE, M., Mélanges philosophiques.Paris, Guillaumin, 1878. (XXIV) 406 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd, onopengesneden* | Euro 22,50 |
| 580788 | DURAND, J.P., Le merveilleux scientifique.Paris, Alcan, 1894. (IV) 343 pp. halflinnen. *rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 583998 | DUROSOY, J.B., Philosophie sociale; ou essai sur les devoirs de l'homme et du citoyen. Louvain, Vanlinthout et Vandenzande, 1822. 358 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, katern deels los*Oorspronkelijke gekartoneerde omslag. | Euro 50,00 |
| 599779 | ENDEN, F., VAN DEN, MEININGER, J.V., SUCHTELEN, G. VAN, Liever met wercken, als met woorden. De levensreis van doctor Franciscus van den Enden, leermeester van Spinoza, complotteur tegen Lodewijk de Veertiende.Weesp, Heureka , 1980. 176 pp. ingenaaid. Illustraties. *achterplat deels licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 600326 | ENDEN, F., VAN DEN, Vrije politijke stellingen. Met een inleiding van W. Klever.Amsterdam, WB, 1992. 249 pp. paperback. (FR) | Euro 12,50 |
| 004812 | ENDEN, F., VAN DEN, Vrije politijke stellingen. Met een inleiding van W. Klever.Amsterdam, WB, 1992. 249 pp. paperback. (FR) | Euro 12,50 |
| 582924 | ENGELS, F., COATES, Z.K., The life and teachings of Friedrich Engels. London, Lawrence, z.j. 99 pp. linnen. | Euro 9,00 |
| 593228 | ENGELS, F., GEMKOW, H., BARTEL, H., BECKER, G., Friedrich Engels. Eine Biographie.Berlin, Dietz, 1981 (4e). 708 pp. linnen + omslag. Illustraties. *scheurtje in rug omslag* | Euro 12,50 |
| 001214 | ENGELS, F., KOSING, A., RICHTER, F., (HRSG.), Philosoph der Arbeiterklasse. Friederich Engels 1820-1870. Beiträge. Berlin, Dietz, 1971. 303 pp. paperback. *schutbladen licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: S. Grundmann, I. Mutzbauer, H. Ullrich | Euro 8,00 |
| 580739 | ENGELS, F., MAYER, G., Friedrich Engels. Eine Biographie. 2 delen. Haag, Nijhoff, 1934 (2e herz.) (X) 393, (VIII) 585 pp. halflinnen + omslag. Portret. *omslagen beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Deel 1: Friedrich Engels in seiner Frühzeit, Deel 2: Engels und der Aufstieg der Arbeiterbewegung in Europa | Euro 40,00 |
| 584456 | ENGELS, F., MCLELLAN, D., Friedrich Engels 1820-1895. Vert. J. Walg. Amsterdam, Van Gennep, 1980. 64 pp. pb. (KB) *naam op schutbl.* | Euro 6,00 |
| 578659 | ENGELS, F., SCHULZ, W., (RED.), Friedrich Engels der Denker und Revolutionär. Zürich, Ring-Verlag, 1935. 164 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag ontbreekt, enkele potloodstrepen, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 578485 | ENGELS, F., De Duitse boerenoorlog. Amsterdam, Pegasus, 1970 (2e herz.). 224 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, schutblad gebruind*Ned. vert. naar de derde, door F. Engels in 1875 verzorgde uitgave. | Euro 8,00 |
| 580973 | ENGELS, F., Die Entwicklung des Sozialismus von der Utopie zur Wissenschaft. Im Anhang: Karl Radek. Die Entwicklung des Sozialismus von der Wissenschaft zur Tat. Mit Vorwort, Anmerkungen und Fremdwörterver-Verzeichnis hrsg. von H. Duncker. Berlin, Internationaler Arbeiterverlag, 1932 (4e herz.). 88 pp. ing. (Elementarbücher des Kommunismus, 7) *rug licht besch., papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 598763 | ENGELS, F., Herrn Eugen Dührings Umwälzung der Wissenschaft. Zürich, Ring-Verlag, 1934. (XVI) 325 pp. linnen. (Bibliothek des Marxismus-Leninismus) *schutbladen licht gebruind* | Euro 15,00 |
| 576211 | ENGELS, F., Herrn Eugen Dührings Umwälzung der Wissenschaft. Moskau, Verlagsgenossenschaft ausländischer Arbeiter in der UdSSR, 1934. (XVI) 325 pp. linnen. *rug verkleurd, band gevlekt, schutblad roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 579128 | ENGELS, F., De oorsprong van het gezin, van de particuliere eigendom en van de staat. In verband met de onderzoekingen van L.H. Morgan. Ned. vert. naar de vierde, door Engels gereedmaakte uitgave, verschenen in 1891. Amsterdam, Pegasus,1973. 255 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 8,50 |
| 012335 | ENGELS, F., Der Ursprung der Familie, des Privateigenthums und des Staats. Im Anschluß an Lewis H. Morgan's Forschungen.Stuttgart, Dietz, 1922 (22e). (XXIV) 188 pp. linnen. (IB, 11) *bibliotheekexemplaar, rug verkleurd*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 580966 | ENGELS, F., Zur Wohnungsfrage. Die grundlegende Schrift zur Wohnungsfrage im kapitalistischen Staat und in der Übergangszeit. Hrsg. und eingel. von P. Friedländer. Berlin, Internationaler Arbeiterverlag, 1930. 112 pp. geniet. (Elementarbücher des Kommunismus, 17) *boekblok iets roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 579704 | ERDMANN, J.E., GLOCKNER, H., Johann Eduard Erdmann. Mit einem Bildnis.Stuttgart, Frommann, 1932. (XX) 200 pp. linnen. Portret. (FKP, 30) *naam op titelpagina* | Euro 20,00 |
| 579819 | ERDMANN, J.E., Versuch einer wissenschaftlichen Darstellung der Geschichte der neuern Philosophie. Faksimile-Neudruck in sieben Bänden. Mit einer Einführung in Johann Eduard Erdmanns Leben und Werke. Mit einem Bidnis. 7 delen.Stuttgart, Frommann, 1931-1934. halflinnen. *enkele potloodstrepen*Met opdracht van Hermann Glockner | Euro 250,00 |
| 598093 | ERSCH, J.S., GEISSLER, C.A., Handbuch der philosophischen Literatur der Deutschen von der Mitte des 18. Jahrhunderts bis zum Jahre 1850. Vorwort und Registerbearbeitung von L. Geldsetzer.Düsseldorf, Janssen, 1965. (VI) (XIV) 219 pp. linnen. (Instrumenta philosophica, 1) *zaken- en personenregister niet gepagineerd*Photomechanischer Nachdruck der dritten bearbeiteten Auflage Leipzig 1850 | Euro 15,00 |
| 002576 | ESCHOLIER, M., Port-Royal.Paris, Laffont, 1965. 47 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Les grands défis de l'esprit) | Euro 11,50 |
| 596256 | EWALD, O., Die französische Aufklärungsphilosophie.München, Reinhardt, 1924. 168 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (GPE, 25) | Euro 10,00 |
| 015312 | EWALD, O., Die französische Aufklärungsphilosophie.München, Reinhardt, 1924. 168 pp. halflinnen. Bibliografie. Illustraties. (GPE, 25) *enkele penstrepen, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 567515 | FALCKENBERG, R., Geschichte der neueren Philosophie. Von Nikolaus von Kues bis zur Gegenwart. Berlin, De Gruyter, 1927 (9e herz.). (XII) 749 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 007144 | FALCKENBERG, R., Geschichte der neueren Philosophie. Von Nikolaus von Kues bis zur Gegenwart. Im Grundriss dargestellt.Leipzig, Veit, 1898 (3e herz.). (XII) 564 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 580450 | FECHNER, G.T., Ausgewählte Schriften. Berlin, Borngräber, 1907. 235 pp. halflinnen. *naam op schutblad, band verkleurd en licht gevlekt*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 569792 | FEENSTRA, P., De godsdienst en de Fransche Revolutie. Studiën over de Fransche Revolutie in de jaren 1789-1794. Haarlem, Tjeenk Willink, 1929. 259 pp. linnen. *schutblad gebruind, naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 003803 | FÉNELON, F. DE SALIGNAC DE LA MOTHE, Lettre a l'académie. Avec les versions primitives. Ed. critique par E. Caldarini.Genève, Droz, 1970. (IV) 196 pp. ingenaaid. (TLF) | Euro 7,00 |
| 600644 | FEUERBACH, L., DEVAUX, P., GOUHIER, H., (RED.), Feuerbach. Bruxelles, RIP, 1972. (II) 255-432 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 101, 3) Met bijdragen van o.a.: H.M. Sass, E. Thies, K. Löwith | Euro 12,50 |
| 596278 | FEUERBACH, L., ENGELS, F., Ludwig Feuerbach en het einde van de klassieke duitse filosofie. Ingel., vert. en geannot. door L. Vanneste.Baarn, WV, 1980. 172 pp. paperback. (Dixit) *omslag licht verkleurd* | Euro 7,00 |
| 008131 | FEUERBACH, L., ENGELS, F., Ludwig Feuerbach en het einde van de klassieke duitse filosofie. Ingel., vert. en geannot. door L. Vanneste.Baarn, WV, 1980. 172 pp. paperback. (Dixit) | Euro 7,00 |
| 587901 | FEUERBACH, L., ENGELS, F., Ludwig Feuerbach en het einde van de klassieke duitse filosofie. Ingel., vert. en geannot. door L. Vanneste.Baarn, WV, 1980. 172 pp. paperback. (Dixit) | Euro 7,00 |
| 587899 | FEUERBACH, L., ENGELS, F., Ludwig Feuerbach en het einde van de klassieke duitse filosofie. Ingel., vert. en geannot. door L. Vanneste.Baarn, WV, 1980. 172 pp. paperback. (Dixit) | Euro 7,00 |
| 587900 | FEUERBACH, L., ENGELS, F., Ludwig Feuerbach en het einde van de klassieke duitse filosofie. Ingel., vert. en geannot. door L. Vanneste.Baarn, WV, 1980. 172 pp. paperback. (Dixit) | Euro 7,00 |
| 010603 | FEUERBACH, L., XHAUFFLAIRE, M., Feuerbach et la théologie de la secularisation. Paris, Cerf, 1970. 397 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Cogitatio fidei, 45) *ex libris* | Euro 15,00 |
| 567108 | FICHTE, J.G., BARSEGJAN, E. (ARMENAK), Joh. Gottl. Fichtes Geschichtsphilosophie. Weida i.Th., Thomas, 1911. 72 pp. geniet. Diss. *rug verstevigd* | Euro 16,00 |
| 600409 | FICHTE, J.G., GOGARTEN, F., Fichte als religiöser Denker.Jena, Diederichs, 1914. 119 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht beschadigd, vlekjes op schutblad, laatste katern los*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 590595 | FICHTE, J.G., GUEROULT, M., Études sur Fichte.Hildesheim, Olms, 1974. (VIII) 284 pp. linnen. (Studien und Materialien zur Geschichte der Philosophie, 11) *bibliotheekexemplaar* | Euro 30,00 |
| 600399 | FICHTE, J.G., JANKE, W., Johann Gottlieb Fichtes 'Wissenschaftslehre 1805'. Methodisch-systematischer und philosophiegeschichtlicher Kommentar.Darmstadt, WB, 1999. (XIV) 214 pp. paperback. (Werkinterpretationen) | Euro 16,00 |
| 592243 | FICHTE, J.G., MESSER, A., Fichte. Seine Persönlichkeit und seine Philosophie. Leipzig, Quelle, 1920. (VIII) 156 pp. gebonden. *band licht verkleurd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 593281 | FICHTE, J.G., REIDT, K., Das Nationale und Übernationale bei Fichte unter besonderer Berücksichtiging seiner Pädagogik. Gießen, z.u., 1926. 86 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht beschadigd en iets gevlekt* | Euro 15,00 |
| 596268 | FICHTE, J.G., SCHUFFENHAUER, H., Johann Gottlieb Fichte. Köln, PRV, 1985. 120 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 569942 | FICHTE, J.G., SCHUFFENHAUER, H., Johann Gottlieb Fichte. Köln, PRV, 1985. 120 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 600565 | FICHTE, J.G., SCHUHMANN, K., Die Grundlage der Wissenschaftslehre in ihrem Umrisse. Zu Fichtes 'Wissenschaftslehren' von 1794 und 1810.Den Haag, Nijhoff, 1968. (XII) 113 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 004724 | FICHTE, J.G., SCHUHMANN, K., Die Grundlage der Wissenschaftslehre in ihrem Umrisse. Zu Fichtes 'Wissenschaftslehren' von 1794 und 1810.Den Haag, Nijhoff, 1968. (XII) 113 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 589826 | FICHTE, J.G., SCHUHMANN, K., Die Grundlage der Wissenschaftslehre in ihrem Umrisse. Zu Fichtes 'Wissenschaftslehren' von 1794 und 1810.Den Haag, Nijhoff, 1968. (XII) 113 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 589827 | FICHTE, J.G., SCHUHMANN, K., Die Grundlage der Wissenschaftslehre in ihrem Umrisse. Zu Fichtes 'Wissenschaftslehren' von 1794 und 1810.Den Haag, Nijhoff, 1968. (XII) 113 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 584298 | FICHTE, J.G., WAGNER, E., Der Kämpfer. Erzählung um Johann Gottlieb Fichte. Reutlingen, Ensslin, z.j. 239 pp. ln. Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 573841 | FICHTE, J.G., Briefe. Ausgewählt und hrsg. von E. Bergmann. Leipzig, Insel, 1919. (XVI) 341 pp. halflinnen. *ex libris*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 007460 | FICHTE, J.G., Das System der Sittenlehre nach den Prinzipien der Wissenschaftslehre. Jena und Leipzig bei C.E. Gabler 1798. Neu herausgegeben von F. Medicus.Leipzig, Eckardt, 1908. 372 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 599135 | FICHTE, J.G., Drie Schriften über den Gelehrten. 3 delen in 1 band.Leipzig. Meiner, 1921-1922. (II) 61, (II) 102, (II) 64 pp. halflinnen. (PB, 127e, 131a, 131d) *papier gebruind, enkele potloodstrepen, ex libris*Deel 1: Einige Vorlesungen über die Bestimmung des Gelehrten (Jenaer Vorlesungen 1794), Deel 2: Über das Wesen des Gelehtren und seine Erscheinungen im Gebiete der Freiheit, Vorlesungen, gehalten zu Erlangen im Sommerhalbjahre 1805, Deel 3: Fünf Vorlesungen über die Bestimmung des Gelehrten, gehalten zu Berlin im Jahre 1811 | Euro 20,00 |
| 593804 | FICHTE, J.G., Fichtes Reden an die deutsche Nation. Eingeleitet von R. Eucken.Leipzig, Insel, 1915 (11.-15. T.). (XVI) 269 pp. leer. *band verkleurd en langs randen licht geschaafd, voorplat iets los*Frakturschrift | Euro 12,50 |
| 572627 | FICHTE, J.G., Grundlage der gesamten Wissenschaftslehre (1794). Hamburg, Meiner, 1961 (Nachdr. 1922). (XXXII) 247 pp. ingenaaid. (PB, 246) *penstrepen* | Euro 10,00 |
| 588198 | FICHTE, J.G., Oproep aan het publiek. De atheïsme-strijd van 1798-1799. Ingel., vert. en geann. door P. Jonkers.Kampen, Kok Agora, 1994. 152 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) *naam binnenzijde omslag* | Euro 7,50 |
| 004813 | FICHTE, J.G., Oproep aan het publiek. De atheïsme-strijd van 1798-1799. Ingeleid, vertaald en geannoteerd door P. Jonkers.Kampen, Kok Agora, 1994. 152 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 7,50 |
| 566902 | FICHTE, J.G., Over het begrip van de wetenschapsleer of de zogenoemde filosofie. Inleiding, vertaling en annotatie E.O. Onnasch.Amsterdam, Boom, 1995. 147 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek) *vlekje op titelblad, omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 015272 | FICHTE, J.G., Über den Begriff der Wissenschaftslehre (1794). Grundlage der gesammten Wissenschaftslehre (1794-95). Studientextausgabe. Teilausgabe von Band 1,2 der von R. Lauth und H. Jacob hrsg. J.G. Fichte-Gesamtausgabe der Bayerischen Akademie der Wissenschaften. Mit ausführlichen Registern versehen von H.M. Baumgartner und W.G. Jacobs.Stuttgart, Frommmann, 1969. (VIII) 93-499 pp. ingenaaid. | Euro 30,00 |
| 007086 | FISCHER, K., Einleitung zur Geschichte der neuern Philosophie.Heidelberg, Winter, z.j. (4e). (IV) 145 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig*Sonderabdruck aus der Geschichte der neuern Philosophie. 1. Bd. Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 579758 | FLAMSTEED, JOHN, The Gresham lectures of John Flamsteed. Ed. and introd. by E.G. Forbes. London, Mansell, 1975. (XVI) 479 pp. linnen. | Euro 35,00 |
| 007007 | FLEURY, C., WANNER, R.E., Claude Fleury (1640-1723) as an educational historiographer and thinker. With an introduction by W.W. Brickman.The Hague, Nijhoff, 1975. (XIV) 282 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 76) | Euro 20,00 |
| 593138 | FLÜGEL, O., Idealismus und Materialismus der Geschichte.Langensalza, Beyer, 1898. (VI) 221 pp. halflinnen. Sonder-Abdruck aus der 'Zeitschrift für Philosophie und Pädagogik' | Euro 20,00 |
| 016964 | FORGE, L. DE LA, Treatise on the human mind (1664). Translated with an introduction and notes by D.M. Clarke. Dordrecht, Kluwer, 1997. (XXVI) 237 pp. linnen + omslag. (IAHI, 153) | Euro 95,00 |
| 016715 | FORSTER, G., Philosophische Schriften. Mit Einführung und Erläuterungen hrsg. von G. Steiner.Berlin, AV, 1958. (LXX) 257 pp. ln + omsl. (PS) | Euro 16,00 |
| 600637 | FOURIER, C., LAMEERE, J., (RED.), Charles Fourier (1772-1837).Bruxelles, RIP, 1962. (II) 147-316 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 60, 2) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: H. Desroche, E. Poulat, J. Dautry | Euro 10,00 |
| 018439 | FRANTZ, C., LAUXTERMANN, P.F.H., Constantin Frantz. Romantik und Realismus im Werk eines politischen Aussenseiters.Groningen, WN, 1978. (VI) 217 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Historische Studies, 35) | Euro 11,50 |
| 571425 | FRANTZ, C., LAUXTERMANN, P.F.H., Constantin Frantz. Romantik und Realismus im Werk eines politischen Aussenseiters.Utrecht, z.u., 1978. (VI) 217 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 14,00 |
| 570442 | FUZ, J.K., Welfare economics in some English utopias from Francis Bacon to Adam Smith. Rotterdam, z.u., 1951. 134 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 600228 | GAIFFIER, B. DE, NEVEU, B., VOELTZEL, R., Religion, érudition et critique a la fin du XVIIe siècle et au début du XVIIIe.Paris, PUF, 1968. 231 pp. ingenaaid. (BCESS) Andere bijdragen van o.a.: E. Labrousse (P. Bayle), J. Solé (Bayle), R. Zuber (F. d'Ablancourt en Spinoza) | Euro 15,00 |
| 018858 | GALILEI, GALILEO, FÖLSING, A., Galileo Galilei - Prozeß ohne Ende. Eine Biographie. Mit 49 Abbildungen.München, Piper, 1983. 500 pp. paperback. Illustraties. (SP, 537) | Euro 10,00 |
| 595111 | GALILEI, GALILEO, HOEVEN, P. VAN DER, Galilei en zijn betekenis voor onze tijd.Baarn, WV, 1966. 142 pp. paperback. Bibliografie. (WM) | Euro 7,50 |
| 008184 | GALILEI, GALILEO, HOEVEN, P. VAN DER, Galilei.Baarn, WV, 1966. 142 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) *omslag licht beschadigd* | Euro 9,00 |
| 591578 | GALILEI, GALILEO, SOBEL, D., De dochter van Galilei. Een verhaal over wetenschap, geloof en liefde. Vert. door A. Engelander en A. Sikora.Amsterdam, Ambo, 2000. 416 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 583381 | GALILEI, GALILEO, Galileo against the philosophers in his 'Dialogue of Cecco di Ronchetti' (1605) and 'Considerations of Alimberto Mauri' (1606). In English translations with introductions and notes by S. Drake. Los Angeles, Zeitlin, 1976. (XVIII) 152 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Only 500 copies printed | Euro 65,00 |
| 578919 | GANS, E., Philosophische Schriften. Hrsg. und eingel. von H. Schröder.Berlin, AV, 1971. (LXXXII) 398 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (PS) *naam op titelpagina* | Euro 25,00 |
| 001950 | GARIN, P., Thèses cartésiennes et thèses thomistes.Paris, De Brouwer, 1931. 178 pp. ingenaaid. Bibliografie. *onderzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 017106 | GASSENDI, P., BERR, H., (ED.), Pierre Gassendi 1592-1655. Sa vie et son oeuvre.Paris, Michel, 1955. 206 pp. ingenaaid. (CIS) *tekst voorin geplakt*Met bijdragen van o.a.: B. Rochot, A. Koyré, A. Adam | Euro 15,00 |
| 592029 | GASSENDI, P., DETEL, W., Scientia rerum natura occultarum. Methodologische Studien zur Physik Pierre Gassendis. Berlin, De Gruyter 1978. (X) 264 pp. linnen + omslag. (Quellen und Studien zur Philosophie, 14) | Euro 30,00 |
| 600521 | GASSENDI, P., ROCHOT, B., Les travaux de Gassendi sur Épicure et sur l'atomisme 1619-1658.Paris, Vrin, 1944. (XVIII) 212 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BTP) *omslag en papier licht gebruind* | Euro 30,00 |
| 592039 | GASSENDI, P., TACK, R., Untersuchungen zum Philosophie- und Wissenschaftsbegriff bei Pierre Gassendi 1592-1655). Meisenheim am Glan, Hain, 1974. (VI) 237 pp. ingenaaid. (MPF, 124) | Euro 25,00 |
| 572053 | GENOVESI, A., Meditazione filosofiche sulla religione, e sulla morale. Venezia, Bassano, 1783. Gekartonneerd. 8°. (XL) 256 pp. *deels onopengesneden, bibliotheekstickertje op rug, oude tekst op schutblad, schutbladen los van band*Antonio Genovesi, Castiglione bei Salerno 1712 - Neapel 1769. 1740 Professor der Metaphysik an der Universität zu Neapel, 1753 Professor für politische Ökonomie ebenda.'Genovesi bediente sich als erster der italienischen Sprache vom Lehrstuhl aus und lehrte als erster Staatsökonomie (1754). Seinen philosophischen Ausgangspunkt formuliert er in den Sätzen: 'die Welt beginnt mit dem Bewußtsein unser selbst, sie ist ein Phänomen, von hier aus verbreitet sie sich durch das Bewußtsein der Empfindungen, welche uns von außen kommen, welche nur Phänomene sind...(...)Wir arbeiten dann an diesem Phänomenen und bilden aus ihnen intellektuelle Welten, welche man Wissenschaften nennt'.Ziegenfuss, 1, 381 | Euro 50,00 |
| 584782 | GEORGE, H., Vooruitgang en armoede. Opnieuw vertaalde en bewerkte Ned. uitgave door H. Kolthek.Gouda, Mulder, 1938 (3e herz.). (XXII) 412 pp. linnen. *rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 600535 | GEULINCX, A., Van de hoofddeugden. De eerste tuchtverhandeling. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. Verhoeven.Baarn, Ambo, 1986. 157 pp. paperback. Illustraties. (GWN, 10) | Euro 8,00 |
| 598120 | GEULINCX, A., Van de hoofddeugden. De eerste tuchtverhandeling. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. Verhoeven.Baarn, Ambo, 1986. 157 pp. paperback. Illustraties. (GWN, 10) | Euro 8,00 |
| 006835 | GEULINCX, A., Van de hoofddeugden. De eerste tuchtverhandeling. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. Verhoeven.Baarn, Ambo, 1986. 157 pp. paperback. Illustraties. (GWN, 10) | Euro 8,00 |
| 016498 | GILMORE, M.P., The world of humanism 1453-1517. New York, Harper, 1962. (XVI) 326 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 3003) Met bijdragen van o.a.: S. Brown, J. Williamson, R.F. Stalley, C. Berry | Euro 11,50 |
| 013838 | GOBINEAU, A. DE, Selected political writings. Edited and introduced by M. D. Biddiss. New York, Harper, 1971. 254 pp. paperback. (Roots of the right) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 597042 | GOLDBERG, J., ZAPPEY, W.M., De economische en politieke werkzaamheid van Johannes Goldberg (1763-1828). Alphen aan den Rijn, Samsom, 1967. (VIII) 311 pp. linnen. *schutblad gebruind* | Euro 16,00 |
| 580088 | GOLDBERG, J., ZAPPEY, W.M., De economische en politieke werkzaamheid van Johannes Goldberg (1763-1828). Alphen aan den Rijn, Samsom, 1967. (VIII) 311 pp. linnen. *voorplat iets vlekkig, schutblad gebruind* | Euro 16,00 |
| 576271 | GOODMAN, D., The republic of letters. A cultural history of the French enlightenment.Ithaca, Cornell UP, 1994. (XII) 338 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 567158 | GÖRRES, J. VON, DIJK, J.B. VAN, Joseph von Görres en de kerk van Duitschland in zijn tijd (1776-1848). Leiden, Futura, 1915. 444 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar, papier licht roestvlekkig, band licht beschadigd** | Euro 16,00 |
| 570866 | GÖRRES, J. VON, DIJK, J.B. VAN, Joseph von Görres en de kerk van Duitschland in zijn tijd (1776-1848). Den Haag, Govers, 1915. 444 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar., rug verkleurd* | Euro 14,50 |
| 578666 | GÖRRES, J. VON, Athanasius. Regensburg, Manz, 1838 (3e). (XXIV) 168 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar, nieuw gebonden, papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 566907 | GÖRRES, J. VON, Joseph Görres. Eine Auswahl aus seinen Werken und Briefen. Mit einer Einleitung, zahlreichen Bildern und Beilagen hrsg. zum 150. Geburtstage (25. Januar 1926) von W. Schellberg. Köln, Gilde, 1927. (XXXII) 605 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 580033 | GOUDRIAAN, A., Philosophische Gotteserkenntnis bei Suárez und Descartes im Zusammenhang mit der niederländischen reformierten Theologie und Philosophie des 17. Jahrhunderts.Leiden, z.u., 1969. (X) 333 pp. linnen. Dissertatie.Met opdracht van auteur | Euro 75,00 |
| 594873 | GOUHIER, H., Études d'histoire de la philosophie française.Hildesheim, Olms. 1976. 280 pp. linnen. (Studien und Materialien zur Geschichte der Philosophie, 8) *bibliotheekexemplaar, band licht vlekkig* | Euro 30,00 |
| 598849 | GOUHIER, H., Les grands avenues de la pensée philosophique en France depuis Descartes.Louvain, PU, 1966. 93 pp. ingenaaid + omslag. (Chaire Cardinal Mercier, 1964) *stempel op voorzijde band, omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 576938 | GRACIÁN, B., Handorakel und Kunst der Weltklugheit. Deutsch von A. Schopenhauer. Hrsg. von H. Schmidt. Leipzig, Kröner, z.j. (21.-25. T.) 144 pp. linnen. Portret. (KT, 8)Frakturschrift | Euro 7,00 |
| 566942 | GRAMZOW, O., Geschichte der Philosophie seit Kant. Leben und Lehre der neueren Denker in gemeinverständlichen Einzeldarstellungen. Mit Bildnissen und Faksimiles.Berlin, Bürkner, 1906. (X) 680 pp. halflinnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 579462 | GRÄVELL, M.C.F.W., Der Mensch. Eine Untersuchung für gebildete Leser. Original-Ausgabe.Wien, Gerold, 1818 (3e herz.). (XLIV) 364 pp. halfleer. *hoeken en rug licht beschadigd*Frakturschrift. Met 1 uitvouwbare tabel bij pagina 40. 'Max. Carl Friedrich Wilhelm Grävell wurde 1781 zu Belgard in Pommern geboren, zu Halle gebildet, und bekleidete verschiedene Stellen in preussischen und sächsischen Staatsdienste, zuletzt die eines Regierungsrathes in Kottbus, ward aber 1818, weil er gegen eine Regierungsmaasregel protestirte, suspendirt und privatisirte nun an verschiednen Stellen. Unter seinen zahlreichen (...) Schriften, erlebte 'Der Mensch' von 1815 bis 1839 vier Auflagen, welchen 1844, eine fünfte folgte'. V.P. Gumposch. Die philosophischen Literatur der deutschen von 1400 bis um 1850. Düsseldorf, 1967, 435 | Euro 40,00 |
| 600539 | GRAVESANDE, W.J. 'S, Welzijn, wijsbegeerte en wetenschap. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. de Pater.Baarn, Ambo, 1988. 160 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 13) | Euro 8,00 |
| 008182 | GRAVESANDE, W.J. 'S, Welzijn, wijsbegeerte en wetenschap. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. de Pater.Baarn, Ambo, 1988. 160 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 13) | Euro 8,00 |
| 587897 | GRAVESANDE, W.J. 'S, Welzijn, wijsbegeerte en wetenschap. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. de Pater.Baarn, Ambo, 1988. 160 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 13) | Euro 8,00 |
| 587898 | GRAVESANDE, W.J. 'S, Welzijn, wijsbegeerte en wetenschap. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. de Pater.Baarn, Ambo, 1988. 160 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 13) | Euro 8,00 |
| 597772 | GREGORY, T., Genèse de la raison classique de Charron à Descartes. Traduit par M. Raiola. Préface de J.R. Armogathe.Paris, PUF, 2000. (VI) 366 pp. paperback. (Épiméthée) | Euro 35,00 |
| 600522 | GROOT, H. DE, BESSELINK, L.F.M., (RED.), Grotiana. A journal under the auspices of the Grotiana Foundation. New Series Vol. 20/21 - 1999/2000.Assen, Van Gorcum, 2000. 202 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: H.J.M. Nellen, P. Negro, E. Keene | Euro 10,00 |
| 578886 | GROOT, H. DE, COOLHAAS, W.P., Een bron van het historische gedeelte van Hugo de Groots 'De jure praedae'.Groningen, Wolters, 1965. 415-540 pp. ingenaaid. *vlekjes op voorplat*Overdruk uit: Bijdragen en mededelingen van het historisch genootschap, Deel 79 | Euro 9,00 |
| 575283 | GROOT, H. DE, FEENSTRA, R., ZEYLSTRA, W.G., BOTS, J.A.H., (ED.), Hugo Grotius. A great European 1583-1645. Contributions concerning his activities as a humanist scholar (Complete translation of the Dutch articles abridged for the exhibition catalogue 'Het Delfts orakel, Hugo de Groot 1583-1645').Delft, Meinema, 1983. (VIII) 103 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G.E. Langmeijer, A. Eyffinger, J.J. Poelheke | Euro 11,50 |
| 017363 | GROOT, H. DE, HALLEMA, A., Hugo de Groot. Het Delftsch orakel 1583-1645. Een levensschets van een groot Nederlander uit de 17e eeuw.'s-Gravenhage, Stols, 1942. (VIII) 255 pp. hlf ln. Portr. Ills. *rug licht verkleurd, voorplat iets gevlekt, naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 582239 | GROOT, H. DE, HALLEMA, A., Hugo de Groot. Het Delftsch orakel 1583-1645. Een levensschets van een groot Nederlander uit de 17e eeuw.'s-Gravenhage, Stols, 1946 (2e). (XII) 206 pp. hlf ln. Portr. Ills. *omsl. licht besch., papier gebruind* | Euro 11,50 |
| 572218 | GROOT, H. DE, HALLEMA, A., Hugo de Groot. Het Delftsch orakel 1583-1645. Een levensschets van een groot Nederlander uit de 17e eeuw.'s-Gravenhage, Stols, 1946 (2e). (XII) 206 pp. ln. Portr. Ills. *papier gebruind* | Euro 11,50 |
| 600323 | GROOT, H. DE, HEERING, J.P., Hugo de Groot als apologeet van de christelijke godsdienst. Een onderzoek van zijn geschrift 'De veritate religionis christianae' (1640). Leiden, z.u., 1992. (X) 273 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 016409 | GROOT, H. DE, HEERING, J.P., Hugo de Groot als apologeet van de christelijke godsdienst. Een onderzoek van zijn geschrift 'De veritate religionis christianae' (1640). Leiden, z.u., 1992. (X) 273 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 575905 | GROOT, H. DE, MOLHUYSEN, P.C., De briefwisseling van Hugo Grotius.Amstrdam, z.u., 1928. 29 pp. geniet. (MKAW, 66, B, 1) *omslag verschoten* | Euro 6,00 |
| 012889 | GROOT, H. DE, TAAL, J., Hugo de Groot en Gouda. Met een inleidend woord van W.J.M. van Eysinga.Gouda, Gouden Garven, 1946. 63 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 589888 | GROOT, H. DE, VRANKRIJKER, A.C.J. DE, De staatsleer van Hugo de Groot en zijn Nederlandsche tijdgenoten. Utrecht, Dekker, 1937. 118 pp. ingenaaid. *onopengesneden* | Euro 11,50 |
| 575408 | GROOT, H. DE, VRANKRIJKER, A.C.J. DE, De staatsleer van Hugo de Groot en zijn Nederlandsche tijdgenoten. Utrecht, Dekker, 1937. 118 pp. ingenaaid. *onopengesneden* | Euro 11,50 |
| 600540 | GROOT, H. DE, Denken over oorlog en vrede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door A.C. Eyffinger en B.P. Vermeulen.Baarn, Ambo, 1991. 170 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 8) | Euro 8,50 |
| 572754 | GROOT, H. DE, Denken over oorlog en vrede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door A.C. Eyffinger en B.P. Vermeulen.Baarn, Ambo, 1991. 170 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 8) | Euro 8,50 |
| 590644 | GROOT, H. DE, Eenige brieven betreffende de eerste uitgave van Hugo de Groot's 'De iure belli ac pacis' (Parijs 1625).Amsterdam, Lettergieterij 'Amsterdam', 1926. 24 pp. ingenaaid. *ex libris, rug beschadigd*Deze verzameling brieven, bewerkt door dr A. Lysen, conservator der bibliotheek van het Vredespaleis, met een inleiding van dr J. ter Meulen, directeur der bibliotheek van het Vredespaleis, werd in verband met de herdenking der eerste uitgave van Hugo de Groot's De iure belli ac pacis, in de Grotius-letter gedrukt door de lettergieterij "Amsterdam" voorheen N. Tetterode | Euro 15,00 |
| 006294 | GROOT, H. DE, Inleidinge tot de Hollandsche rechts-geleerdheid. Met aant. van S.J. Fockema Andre. 2 delen.Arnhem, Gouda Quint, 1939 (4e herz.). (XVI) 207, (XX) 348 pp. ingenaaid. Illustraties. *ruggen verkleurd, naam op schutblad* | Euro 23,00 |
| 575340 | GROOT, H. DE, Inleidinge tot de Hollandsche rechts-geleerdheid. Met aanteekeningen van S.J. Fockema Andreae. 2 delen.Arnhem, Gouda Quint, 1926 (3e herz.). (XVI) 212, (XVI) 360 pp. halflinnen. IIlustraties. *potloodstrepen* | Euro 25,00 |
| 600417 | GROOT, H. DE, Inleidinge tot de Hollandsche rechts-geleerdheid. Met de te Lund teruggevonden verbeteringen, aanvullingen en opmerkingen van den schrijver en met verwijzingen naar zijn andere geschriften uitgegeven en van aantekeningen en bijlagen voorzien door F. Dovring, H.F.W.D.Fischer, E.M. Meijers. Leiden, UP , 1965 (2e). (XXX) 399 pp. ingenaaid. Portret. *naam op schutblad*Herdruk (van editie 1952) in offset na aanbrenging van enkele correcties | Euro 20,00 |
| 569492 | GUYAU, M., L'art au point de vue sociologique.Paris, Alcan, 1889 (2e). (XLVIII) 387 pp. linnen. | Euro 25,00 |
| 017512 | GUYAU, M., L'irréligion de l'avenir. Étude sociologique.Paris, Alcan, 1900 (7e). (XXVIII) 479 pp. linnen. *iets los in de band* | Euro 25,00 |
| 596920 | HAAN, A.A.M. DE, Het wijsgerig onderwijs aan het Gymnasium Illustre en de Hogeschool te Harderwijk 1599-1811.Harderwijk, Flevo, 1960. (XVI) 198 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portretten. *band licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 566980 | HAECKEL, E., WASMAN, E., Haeckels Monismus eine Kulturgefahr. Freiburg im Breisgau, Herder, 1919 (4e herz.) (X) 111 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, voorplat los*Frakturschrift. Vermehrte Aufl. der Schrift 'Ernst Haeckels Kulturarbeit'. | Euro 8,00 |
| 570041 | HAECKEL, E., Ernst Häckel en zijn monisme.Amsterdam, Cohen, z.j. 400 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *deels los in de band*Vert. van 'Die Welträtsel' | Euro 7,50 |
| 017470 | HAECKEL, E., Ernst Häckel en zijn monisme.Amsterdam, Van Holkema, z.j. (II) 400 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *schutbladen licht roestvlekkig*Vert. van 'Die Welträtsel' | Euro 10,00 |
| 581328 | HAECKEL, E., Ernst Häckel en zijn monisme.Amsterdam, Cohen, z.j. 400 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *naam op schutblad, band licht beschadigd*Vert. van 'Die Welträtsel' | Euro 7,50 |
| 592285 | HAECKEL, E., Ernst Häckel en zijn monisme.Amsterdam, Cohen, z.j. 400 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *potloodaantekeningen*Vert. van 'Die Welträtsel' | Euro 7,50 |
| 572434 | HAECKEL, E., Die Lebenswunder. Gemeinverständliche Studien über biologische Philosophie. Ergänzungsband zu dem Buche über die Welträtsel. Mit acht Tafeln zumeist nach Originalen Ernst Haeckels und einem Porträt Haeckels.Leipzig, Kröner, 1925 (5e). (XVI) 496 pp. halflinnen. Portret. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 569321 | HAECKEL, E., Die Lebenswunder. Gemeinverständliche Studien über biologische Philosophie. Ergänzungsband zu dem Buche über die Welträtsel. Volksausgabe. Leipzig, Kröner, 1906 (31.-40. T). (VIII) 200 pp. half leder. *bibliotheekexemplaar, vlek op schutblad*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 002266 | HAECKEL, E., Die Lebenswunder. Gemeinverständliche Studien über biologische Philosophie.Leipzig, Kröner, 1923 (2e herz.). (X) 375 pp. gebonden. + omslag. Portret. (KT, 22) *naam op schutblad, portret los*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 599070 | HAECKEL, E., Het monisme als band tusschen godgeloof en wetenschap. Geloofsbelijdenis van een natuuronderzoeker. Naar de 15e uitgaaf vertaald door M.W. Cats.Amsterdam, MGGL, z.j. (X) 69 pp. halflinnen. (Elck 't beste) *band verkleurd* | Euro 7,50 |
| 598152 | HAECKEL, E., Het monisme als band tusschen godgeloof en wetenschap. Geloofsbelijdenis van een natuuronderzoeker. Naar de 15e uitgaaf vertaald door M.W. Cats.Amsterdam, MGGL, z.j. (X) 69 pp. halflinnen. (Elck 't beste) | Euro 7,50 |
| 018950 | HAECKEL, E., Het monisme als band tusschen godgeloof en wetenschap. Geloofsbelijdenis van een natuuronderzoeker. Naar de 15e uitgaaf vertaald door M.W. Cats.Amsterdam, MGGL, z.j. (X) 69 pp. halflinnen. (Elck 't beste) | Euro 7,50 |
| 007971 | HAECKEL, E., The riddle of the universe. Translated by J. McCabe. London, Watts, 1925. (XXVIII) 324 pp. gebonden. *rug licht beschadigd, hoeken licht gestoten* | Euro 15,00 |
| 567039 | HAECKEL, E., Die Welträthsel. Gemeinverständliche Studien über monistische Philosophie. Volks-Ausgabe. Mit einem Nachworte: Das Glaubensbekenntniß der reinen Vernunft. Stuttgart, Kröner, 1903 (151.-170. T.). 176 pp. ingenaaid. Illustraties. *band en rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 7,50 |
| 573387 | HAGEL, M., Der Katholicismus und die Philosophie. Sulzbach, Seidel, 1822. (VI) 138 pp. Gekartonneerd. *papier gebruind, sticker op rug, rug geschaafd*Naam bibliotheek op titelpagina: ad Bibliothecam V.C. Haigerloch 1825. X.42. Frakturschrift | Euro 45,00 |
| 578936 | HALL, A.R., Die Geburt der naturwissenschaftlichen Methode 1630-1720 von Galilei bis Newton. Übers. und ergänzt (A.d.Ü.) von T.A. Knust.Gütersloh, Mohn, 1965. 435 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (Geschichte und Kosmos) *omslag licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 583388 | HALL, A.R., The revolution in science 1500-1750. London, Longman, 1983. (VIII) 373 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *potloodaantekeningen in marge*Original version published as 'The scientific revolution' in 1954 | Euro 11,50 |
| 566738 | HAMANN, J.G., JANSEN SCHOONHOVEN, E., Natuur en genade bij J.G. Hamann den magus van het noorden (1730-1788).Nijkerk, Callenbach, 1945. (VI) 335 pp. ingenaaid. Portret. Dissertatie. *papier gebruind, naam op schutblad, bibliotheekexemplaar, rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 588960 | HAMANN, J.G., JANSEN SCHOONHOVEN, E., Natuur en genade bij J.G. Hamann den magus van het noorden (1730-1788).Nijkerk, Callenbach, 1945. (VI) 335 pp. ingenaaid. Portret. Dissertatie. *papier gebruind, rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 576142 | HAMILTON, A., MADISON, J., JAY, J., MILL, J.S., American state papers. The federalist. On liberty. Representative government. Utilitarianism.Chicago, Encyclopaedia Britannica, 1988 (13e). (X) 476 pp. linnen. (Great books of the western world, 43) | Euro 20,00 |
| 003908 | HANKINS, T.L., Science and the Enlightenment. Cambridge, UP, 1985. (VIII) 216 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (CHSS) *bibliotheekexemplaar* | Euro 12,50 |
| 000887 | HARDER, J.H., Observations on some tendencies of sentiment and ethics chiefly in minor poetry and essay in the eighteenth century until the execution of Dr. W. Dodd in 1777.Amsterdam, Portielje, 1933. (VIII) 320 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 595622 | HARMAN, P.M., Energy, force, and matter. The conceptual development of nineteenth-century physics. Cambridge, UP, 1982. (X) 182 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (CHSS) *naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 007645 | HARRIS, L.E., The two Netherlanders. Humphrey Bradley and Cornelis Drebbel.Leiden, Brill, 1961. (VIII) 227 pp. ln + omsl. Bibliogr. Ills. *band licht gevlekt, omsl. licht besch.* | Euro 20,00 |
| 001341 | HARTMANN, E. VON, DREWS, A., Eduard von Hartmanns philosophisches System im Grundriss. Mit einer biographisches Einleitung und dem Bilde E. v. Hartmanns. Heidelberg, Winter, 1902. (XII) 851 pp. linnen. *nieuw gebonden, het portret ontbreekt* | Euro 65,00 |
| 009682 | HARTMANN, E. VON, SCHMITT, M., Die Behandlung des erkenntnistheoretischen Idealismus bei Eduard von Hartmann. Hrsg. von A. Messer.Berlin, Reuther, 1918. 119 pp. ing. (Kantstudien, 43) *onafgesn., rug besch.* | Euro 12,50 |
| 009660 | HARTMANN, E. VON, Phänomenologie des sittlichen Bewustseins. Prolegomena zu jeder künftigen Ethik.Berlin, Duncker, 1879. (XXIV) 871 pp. ln. *enkele potl.str., nieuw gebonden in blinde band, pp. 280, 281 licht besch.*Eerste druk | Euro 45,00 |
| 007003 | HARTMANN, E. VON, Philosophie des Unbewussten. 3 delen.Leipzig, Haacke, 1904 (11e herz.). (LX) 495, (VI) 596, (XVI) 516 pp. ingenaaid. (AW, 7, 8, 9) *papier hier en daar roestvlekkig, ruggen beschadigd, Dl 3 binding los*Dl 1: Phänomenologie des Unbewussten, Dl 2: Metaphysik des Unbewussten, Dl 3: Das Unbewusste und der Darwinismus. | Euro 50,00 |
| 009540 | HAZARD, P., La crise de la conscience européenne 1680-1715.Paris, Fayard, 1961. (XII) 429 pp. ingenaaid. *opnieuw gebonden, band geplastificeerd* | Euro 16,00 |
| 567526 | HAZARD, P., La crise de la conscience européenne 1680-1715.Paris, Fayard, 1964. (XII) 429 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen* | Euro 15,00 |
| 006973 | HAZARD, P., Die Krise des europäischen Geistes. La crise de la conscience européenne 1680-1715. Aus dem Franz. übertr. von H. Wegener.Hamburg, Hoffmann, 1939. 534 pp. linnen. (Europa-Bibliothek) | Euro 25,00 |
| 018671 | HAZARD, P., La pensée européenne au XVIIIe siècle de Montesquieu à Lessing.Paris, Fayard, 1978. 469 pp. paperback. *band iets verkleurd* | Euro 12,50 |
| 009133 | HAZARD, P., La pensée européenne au XVIIIe siècle de Montesquieu à Lessing.Paris, Fayard, 1963. 469 pp. ingenaaid. (Les grandes études littéraires) | Euro 14,00 |
| 017834 | HEALY, J., The just wage 1750-1890. A study of moralists from saint Alphonsus to Leo XII.The Hague, Nijhoff, 1966. (XVIII) 510 pp. ing. Bibliogr. | Euro 20,00 |
| 578031 | HEBBEL, F., MÜNZ, B., (HRSG.), Hebbel als Denker. München, Müller, 1913. (XXXII) 442 pp. halfleer. (Bibliothek der Philosophen, 9) *hoekje uit schutblad geknipt, enkele potloodaantekeningen, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 581070 | HEBBEL, F., MÜNZ, B., (HRSG.), Hebbel als Denker. München, Müller, 1913. (XXXII) 442 pp. geb. (Bibliothek der Philosophen, 9) | Euro 16,00 |
| 600119 | HEGEL, G.W.F., ADORNO, T.W., Hegel. Three studies. Translated by S.W. Nicholson with an introduction by S.W. Nicholson and J.J. Shapiro.Cambridge, MIT, 1994. (XL) 160 pp. paperback. (SCGST) | Euro 11,50 |
| 004731 | HEGEL, G.W.F., BARION, J., Hegel und die marxistische Staatslehre.Bonn, Bouvier, 1970 (2e herz.). (IX) 252 pp. ing. | Euro 12,50 |
| 566491 | HEGEL, G.W.F., BARTH, P., Die Geschichtsphilosophie Hegels und der Hegelianer bis auf Marx und Hartmann. Darmstadt, WB, 1967 (Nachdr. 1890). (VIII) 148 pp. linnen. *stempel op titelpagina* | Euro 20,00 |
| 572582 | HEGEL, G.W.F., BEERLING, R.F., De list der rede in de geschiedenisfilosofie van Hegel.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1959. 180 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 596227 | HEGEL, G.W.F., BERGH VAN EYSINGA, G.A. VAN DEN, Hegel. Bewerkt door H.A. Ett. 's-Gravenhage, Kruseman, z.j. (2e). 158 pp. ingenaaid. Portret. (Helden van den geest, 3) | Euro 7,50 |
| 572985 | HEGEL, G.W.F., BERGH VAN EYSINGA, G.A. VAN DEN, Hegel.'s-Gravenhage, Kruseman, z.j. 105 pp. linnen. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 2) *boekblok licht roestvlekkig, ex libris* | Euro 8,00 |
| 572987 | HEGEL, G.W.F., BERGH VAN EYSINGA, G.A. VAN DEN, Hegel.'s-Gravenhage, Kruseman, z.j. 105 pp. ingenaaid + omslag. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 2) *papier licht roestvlekkig, bibliotheekexemplaar* | Euro 7,00 |
| 589733 | HEGEL, G.W.F., BERGH VAN EYSINGA, G.A. VAN DEN, Hegel.'s-Gravenhage, Kruseman, z.j. 105 pp. linnen. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 2) *enkele potloodstreepjes* | Euro 8,00 |
| 001158 | HEGEL, G.W.F., BEYER, W.R., Zwischen Phänomenologie und Logik. Hegel als Redakteur der Bamberger Zeitung.Frankfurt a.M., Schulte, 1955. 286 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 567021 | HEGEL, G.W.F., BEYER, W.R., Zwischen Phänomenologie und Logik. Hegel als Redakteur der Bamberger Zeitung.Köln, PRV, 1974 (2e herz.). 349 pp. paperback. (KB, 51) | Euro 10,00 |
| 598158 | HEGEL, G.W.F., BODAMMER, T., Hegels Deutung der Sprache. Interpretationen zu Hegels Außerungen über die Sprache.Hamburg, Meiner, 1969. (VIII) 304 pp. ingenaaid. *potloodstrepen* | Euro 16,00 |
| 595369 | HEGEL, G.W.F., BRAS, G., Hegel et l'art. Textes traduits par J.P. Lefebvre et J.P. Mathieu. Paris, PUF, 1994 (2e herz.). 128 pp. paperback. (Philosophies) | Euro 8,00 |
| 006264 | HEGEL, G.W.F., BRITO, E., La christologie de Hegel. Verbum crucis. Traduit par B. Pottier. Paris, Beauchesne, 1983. 696 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BAP, 40) | Euro 20,00 |
| 018041 | HEGEL, G.W.F., BROCKARD, H., Subjekt. Versuch zur Ontologie bei Hegel.München, Pustet, 1970. 208 pp. ingenaaid. (Epimeleia, 17) | Euro 15,00 |
| 019198 | HEGEL, G.W.F., BRUGGENCATE, H.G. TEN Hegel.Baarn, Hollandia, z.j. (IV) 192 pp. linnen. Portret. *naam op titelpagina* | Euro 7,50 |
| 589909 | HEGEL, G.W.F., BRUGGENCATE, H.G. TEN Hegel.Baarn, Hollandia, z.j. (IV) 192 pp. linnen. Portret. *rug licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 582253 | HEGEL, G.W.F., COLLETTI, L., Marxism and Hegel. Transl. from the Italian by L. Garner.London, NLB, 1979 (3e). 287 pp. linnen + omslag. *rug omslag verkleurd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 582258 | HEGEL, G.W.F., COOK, D.J., Language in the philosophy of Hegel. The Hague, Mouton, 1973. 198 pp. ing. Bibliogr. (JL, 135) *bibl.ex., enkele potl.str.* | Euro 11,50 |
| 000889 | HEGEL, G.W.F., CORNEHL, P., Die Zukunft der Versöhnung. Eschatologie und Emanzipation in der Aufklärung, bei Hegel und in der Hegelschen Schule.Göttingen, Vandenhoeck, 1971. 378 pp. ingenaaid. | Euro 16,00 |
| 586396 | HEGEL, G.W.F., CROCE, B., Lebendiges und Totes in Hegels Philosophie mit einer Hegel-Bibliographie. Deutsche, vom Verfasser vermehrte Übersetzung von K. Büchler. Heidelberg, Winter, 1909. (XVI) 228 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 575429 | HEGEL, G.W.F., DEVAUX, P., GOUHIER, H., PERELMAN, C., (RED.), La présence de Hegel.Bruxelles, RIP, 1970. 165 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 91, 1) *onafgesneden*Met bijdragen van o.a.: J. d'Hondt, F. Lombardi, C. Bruaire | Euro 10,00 |
| 570605 | HEGEL, G.W.F., DOOREN, W. VAN, Het totaliteitsbegrip bij Hegel en zijn voorgangers.Assen, Van Gorcum, 1965. (X) 198 pp. linnen. Bibliografie. Dissertatie. *naam op binnenzijde voorplat* | Euro 25,00 |
| 577900 | HEGEL, G.W.F., DOOREN, W. VAN, Het totaliteitsbegrip bij Hegel en zijn voorgangers. Assen, Van Gorcum, 1965. (VIII) 198 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WTS, 10) | Euro 20,00 |
| 008604 | HEGEL, G.W.F., ELEY, L., Hegels Wissenschaft der Logik. Leitfaden und Kommentar. München, Fink, 1976. 200 pp. paperback. (Kritische Information, 43) | Euro 11,50 |
| 596868 | HEGEL, G.W.F., ERDMANN, J.E., Abhandlung ueber Leib und Seele. Eine Vorschule zu Hegel's Philosophie des Geistes. Neue Ausgabe.Leiden, Adriani, 1902 (2e). (XIV) 128 pp. ingenaaid. *onafgesneden, onderzijde rug licht beschadigd, stempel op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 596865 | HEGEL, G.W.F., ERDMANN, J.E., Grundriss der Logik und Metaphysik. Eine Einführung in Hegel's Wisssenschaft der Logik. Neue Ausgabe.Leiden, Adriani, 1901 (2e). (XIV) 160 pp. ingenaaid. *onafgesneden, rug licht beschadigd, stempel op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 584133 | HEGEL, G.W.F., FISCHER, K., Hegels Leben, Werke und Lehre. 2 delen.Heidelberg, Winter, 1911 (2e). (XX) 576, (XVI) 577-1265 pp. linnen. (Geschichte der neuern Philosophie, 8, 1) *nieuw gebonden, schutblad deel 1 ontbreekt, papier hier en daar roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 75,00 |
| 577820 | HEGEL, G.W.F., GARAUDY, R., Dieu et mort. Étude sur Hegel. Paris, PUF, 1962. 436 pp. ingenaaid. (BPC) *onopengesneden, papier hier en daar licht roestvlekkig*Eerste druk. Met opdracht van Garaudy (A Tilly Visser) | Euro 25,00 |
| 012458 | HEGEL, G.W.F., GELDER, G.M. DE, Hegel. Enige essentiële gedachten van zijn philosophie.'s-Gravenhage, Vrije academie, 1949. 55 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 014610 | HEGEL, G.W.F., GREENE, M., Hegel on the soul. A speculative anthropology.The Hague, Nijhoff, 1972. (XVI) 170 pp. ingenaaid. | Euro 13,50 |
| 596609 | HEGEL, G.W.F., GRÉGOIRE, F., Études Hégéliennes. Les points capitaux du système. Louvain, PU, 1958. (X) 411 pp. ingenaaid. (BPL, 19) *deukje in rug* | Euro 30,00 |
| 592041 | HEGEL, G.W.F., GRÉGOIRE, F., Études Hégéliennes. Les points capitaux du système. Louvain, PU, 1958. (X) 411 pp. ingenaaid. (BPL, 19) *omslag geplastificeerd* | Euro 30,00 |
| 599613 | HEGEL, G.W.F., GRIFFIOEN, S., De roos en het kruis. De waardering van de eindigheid in het latere denken van Hegel.Assen, Van Gorcum, 1976. (XXIV) 222 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Bijdragen tot de filosofie, 6) *omslag verkleurd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 000323 | HEGEL, G.W.F., GRIFFIOEN, S., De roos en het kruis. De waardering van de eindigheid in het latere denken van Hegel.Assen, Van Gorcum, 1976. (XXIV) 222 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Bijdragen tot de filosofie, 6) | Euro 11,50 |
| 592427 | HEGEL, G.W.F., GRIFFIOEN, S., De roos en het kruis. De waardering van de eindigheid in het latere denken van Hegel.Assen, Van Gorcum, 1976. (XXIV) 222 pp. ingenaaid. Dissertatie. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 592391 | HEGEL, G.W.F., GUERENU, E. DE, Das Gottesbild des jungen Hegel. Eine Studie zu 'Der Geist des Christentums und sein Schicksal'.Freiburg, Alber, 1969. 120 pp. ingenaaid. (Symposion, 29) *enkele potloodaantekeningen* | Euro 12,50 |
| 570600 | HEGEL, G.W.F., HÄRTING, T., Das Problem der Versöhnung im Denken Hegels.Berlin, Reuter, 1964. 90 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 600431 | HEGEL, G.W.F., HARTMANN, N., Die Philosophie des deutschen Idealismus. II. Teil: Hegel.Berln, De Gruyter, 1929. (VIII) 392 pp. linnen. Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 600669 | HEGEL, G.W.F., HÖRWICK, U., Das Denken der Religion. Die 'Andacht' in der Religionsphilosophie Hegels.Hildesheim, Olms, 1998. 170 pp. ingenaaid. (Studien und Materialien zur Geschichte der Philosophie, 51) *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 600935 | HEGEL, G.W.F., ILJIN, I., Die Philosophie Hegels als kontemplative Gotteslehre. Bern, Francke, 1946. 431 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 35,00 |
| 596325 | HEGEL, G.W.F., ILJIN, I., Die Philosophie Hegels als kontemplative Gotteslehre. Bern, Francke, 1946. 431 pp. linnen. Illustraties. | Euro 35,00 |
| 599051 | HEGEL, G.W.F., ILJIN, I., Die Philosophie Hegels als kontemplative Gotteslehre. Bern, Francke, 1946. 431 pp. linnen. Illustraties. *naam en penaantekeningen op schutblad* | Euro 35,00 |
| 596459 | HEGEL, G.W.F., JUSZEZAK, J., L'anthropologie de Hegel à travers la pensée moderne. Marx - Nietzsche - A. Kojève - E. Weil.Paris, Anthropos, 1977. 257 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 596591 | HEGEL, G.W.F., KLEVER, W.N.A., KIMMERLE, H., HOLLAK, J., Hegel omstreden. Boedelscheiding na 150 jaar.Bussum, WV, 1983. 123 pp. paperback. *rug verkleurd, naam op schutblad*Andere bijdragen van o.a.: R.J. de Folter, A.F. van Leeuwen, J.M. van Dunné, H.G. Hubbeling | Euro 7,50 |
| 002735 | HEGEL, G.W.F., KLEVER, W.N.A., KIMMERLE, H., HOLLAK, J., Hegel omstreden. Boedelscheiding na 150 jaar.Bussum, WV, 1983. 123 pp. paperback.Andere bijdragen van o.a.: R.J. de Folter, A.F. van Leeuwen, J.M. van Dunné, H.G. Hubbeling | Euro 7,50 |
| 587895 | HEGEL, G.W.F., KLEVER, W.N.A., KIMMERLE, H., HOLLAK, J., Hegel omstreden. Boedelscheiding na 150 jaar.Bussum, WV, 1983. 123 pp. paperback. *rug verkleurd*Andere bijdragen van o.a.: R.J. de Folter, A.F. van Leeuwen, J.M. van Dunné, H.G. Hubbeling | Euro 7,50 |
| 587896 | HEGEL, G.W.F., KLEVER, W.N.A., KIMMERLE, H., HOLLAK, J., Hegel omstreden. Boedelscheiding na 150 jaar.Bussum, WV, 1983. 123 pp. paperback. *rug verkleurd, ex libris, naam op schutblad*Andere bijdragen van o.a.: R.J. de Folter, A.F. van Leeuwen, J.M. van Dunné, H.G. Hubbeling | Euro 7,50 |
| 567798 | HEGEL, G.W.F., KOJÈVE, A., Introduction to the reading of Hegel. Lectures on the 'Phenomenology of spirit'. Assembled by R. Queneau. Ed. by A. Bloom. Transl. from the French by J.H. Nichols, jr.Ithaca, Cornell UP, 1996 (6e). (XIV) 287 pp. paperback. (Agora) | Euro 12,50 |
| 568893 | HEGEL, G.W.F., KRONER, R., Hegel zum 100. Todestage. Tübingen, Mohr, 1932. 26 pp. ingenaaid. (PG, 39) *onafgesneden*Rede gehalten in der Aula der Universität Kiel am 14. November 1931 | Euro 10,00 |
| 018132 | HEGEL, G.W.F., LABARRIÈRE, P.J., Structures et mouvement dialectique dans la 'Phénomenologie de l'esprit' de Hegel. Nouvelle édition. Paris, Aubier, 1985. 314 pp. paperback. (Analyse et raisons) *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 600886 | HEGEL, G.W.F., LEBRUN, G., La patience du concept. Essai sur le discours hégélien.Paris, Gallimard, 1972. 421 p. ingenaaid. Bibliografie. (BP) *vouwtje in omslag, omslag licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 009809 | HEGEL, G.W.F., LUKÁCS, G., Der junge Hegel und die Probleme der kapitalistischen Gesellschaft. Berlin, Aufbau, 1954 (2e). 654 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 35,00 |
| 015243 | HEGEL, G.W.F., MARSCH, W.D., Gegenwart Christi in der Gesellschaft. Eine Studie zu Hegels Dialektik.München, Kaiser, 1965. 316 pp. linnen + omslag. (FGLP, 31) *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 578935 | HEGEL, G.W.F., MERKLINGER, P.M., Philosophy, theology, and Hegel's Berlin philosophy of religion, 1821-1827.Albany, SUNY, 1993. (XII) 250 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 14,00 |
| 008802 | HEGEL, G.W.F., MEULEN, J. VAN DER, Hegel. Die gebrochene Mitte. Hamburg, Meiner, 1958. (X) 358 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd*Habilitationsschrift auf Empfehlung der Philosophischen Fakultät der Universität Heidelberg | Euro 20,00 |
| 584579 | HEGEL, G.W.F., MICHELET, K.L., Einleitung in Hegel's philosophische Abhandlungen + Georg Wilhelm Friedrich Hegel's philosophische Abhandlungen. Hrsg. von K.L. Michelet. 2 delen in 1 band.Berlin, Duncker und Humblot, 1832. (LII) (XXXIV) 423 pp. Contemporain gebonden. (Werke, 1) *rug ontbreekt, stempel op titelpagina, papieren sticker op voorplat*Frakturschrift | Euro 95,00 |
| 588768 | HEGEL, G.W.F., MILLS, P.J., (ED.), Feminist interpretations of G.W.F.Hegel.Pennsylvania, Pennsylvania UP, 1996. (XIV) 352 pp. paperback. Bibliografie. (Re-reading the canon) Met bijdragen van o.a.: S. Benhabib, L. Irigaray, D.F. Krell | Euro 16,00 |
| 596323 | HEGEL, G.W.F., MURE, G.R.G., The philosophy of Hegel. London, OUP, 1965. (X) 213 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (HUL, 255) *naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 598203 | HEGEL, G.W.F., MURE, G.R.G., The philosophy of Hegel. London, OUP, 1965. (X) 213 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (HUL, 255) | Euro 11,50 |
| 570686 | HEGEL, G.W.F., NOËL, G., La logique de Hegel. Paris, Alcan, 1897. (VIII) 188 pp. half leder. *rug licht geschaafd * | Euro 25,00 |
| 004969 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), Hegel and the history of philosophy. Proceedings of the 1972 Hegel Society of America conference.The Hague, Nijhoff, 1974. (VI) 242 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: Q. Lauer, J.C. Flay, J.N. Findlay, F.G. Weiss, G.L. Kline | Euro 12,50 |
| 588754 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), Hegel and the history of philosophy. Proceedings of the 1972 Hegel Society of America conference.The Hague, Nijhoff, 1974. (VI) 242 pp. ingenaaid. Bibliografie. *plakbandsporen op voorplat*Met bijdragen van o.a.: Q. Lauer, J.C. Flay, J.N. Findlay, F.G. Weiss, G.L. Kline | Euro 12,50 |
| 589907 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), Hegel and the history of philosophy. Proceedings of the 1972 Hegel Society of America conference.The Hague, Nijhoff, 1974. (VI) 242 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: Q. Lauer, J.C. Flay, J.N. Findlay, F.G. Weiss, G.L. Kline | Euro 12,50 |
| 589906 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), Hegel and the history of philosophy. Proceedings of the 1972 Hegel Society of America conference.The Hague, Nijhoff, 1974. (VI) 242 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: Q. Lauer, J.C. Flay, J.N. Findlay, F.G. Weiss, G.L. Kline | Euro 12,50 |
| 004817 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), The legacy of Hegel. Proceedings of the Marquette Hegel symposium 1970.The Hague, Nijhoff, 1973. (VIII) 308 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: J. Collins, J.N. Findlay, E. Weil, O. Pöggeler, L. Dupré | Euro 11,50 |
| 589905 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), The legacy of Hegel. Proceedings of the Marquette Hegel symposium 1970.The Hague, Nijhoff, 1973. (VIII) 308 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: J. Collins, J.N. Findlay, E. Weil, O. Pöggeler, L. Dupré | Euro 11,50 |
| 589904 | HEGEL, G.W.F., O'MALLEY, J.J., ALGOZIN, K.W., (ED.), The legacy of Hegel. Proceedings of the Marquette Hegel symposium 1970.The Hague, Nijhoff, 1973. (VIII) 308 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: J. Collins, J.N. Findlay, E. Weil, O. Pöggeler, L. Dupré | Euro 11,50 |
| 003674 | HEGEL, G.W.F., OOSTERBAAN, J.A., Hegels Phaenomenologie des Geistes en de theologische kenleer.Haarlem, Tjeenk Willink, 1953. (VIII) 166 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 587894 | HEGEL, G.W.F., OOSTERBAAN, J.A., Hegels Phaenomenologie des Geistes en de theologische kenleer.Haarlem, Tjeenk Willink, 1953. (VIII) 166 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 008553 | HEGEL, G.W.F., PELCZYNSKI, Z.A., (ED.), Hegel's political philosophy. Problems and perspectives. A collection of new essays.Cambridge, UP, 1972 (2e). (VIII) 246 pp. pb. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: J. Plamenatz, J.N. Shklar, M. Riedel, W.H. Walsh | Euro 11,50 |
| 591516 | HEGEL, G.W.F., PLEBE, A., Hegel. Filosofo della storia.Torino, Filosofia, z.j. (VIII) 148 pp. ingenaaid. (SRSF, 7) *omslag verkleurd, papier gebruind* | Euro 11,50 |
| 570685 | HEGEL, G.W.F., POLAK, L., Hegel's leer der straf. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van biezonder hoogleraar in de wijsbegeerte van het recht aan de Rijksuniversiteit te Leiden op 30 september 1925. Amsterdam, Emmering, 1925. 25 pp. ingenaaid. *omslag roestvlekkig* | Euro 7,00 |
| 586690 | HEGEL, G.W.F., RAUCH, L., SHERMAN, D., Hegel's phenomenology of self-consciousness. Text and commentary. New York, SUNY, 1999. (VIII) 236 pp. paperback. (SUNY series) | Euro 12,50 |
| 005135 | HEGEL, G.W.F., RIPALDA, J.M., The divided nation. The roots of a bourgeois thinker: G.W.F. Hegel.Assen, Van Gorcum, 1977. (VIII) 221 pp. ln + omsl. Bibliogr. (DS, 3) *naam op schutbl., omsl. licht verkleurd** | Euro 15,00 |
| 007732 | HEGEL, G.W.F., ROHRMOSER, G., Subjektivität und Verdinglichung. Theologie und Gesellschaft im Denken des jungen Hegel.Gütersloh, Mohn, 1961. 115 pp. linnen + omslag. *omslag beduimeld en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 570666 | HEGEL, G.W.F., ROQUES, P., Hegel. Sa vie et ses oeuvres. Paris, Alcan, 1912. (IV) 358 pp. half leder. *katern voorin los, rug geschaafd*kop verguld | Euro 25,00 |
| 010608 | HEGEL, G.W.F., ROSENKRANZ, K., Georg Wilhelm Friedrich Hegels Leben.Darmstadt, WB, 1963. (XXXVIII) 566 pp. linnen. Portret. *naam op titelpagina*Unveränderter fotomechanischer Nachdruck der Ausgabe Berlin 1844. Frakturschrift. | Euro 35,00 |
| 596773 | HEGEL, G.W.F., ROSENKRANZ, K., Hegel als Deutscher Nationalphilosoph.Darmstadt, WB, 1965 (Nachdruck 1870). (XXIV) 347 pp. linnen. *stempel op titelpagina* | Euro 30,00 |
| 594880 | HEGEL, G.W.F., STAARGAARD, W.F., Hegel. Rede gehouden in de rechtshoogeschool te Batavia naar aanleiding van den 100sten wederkeer van Hegels sterfdag op 14 nov. 1831.Batavia, Kolff, 1931. (II) 45 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht geschaafd* | Euro 10,00 |
| 600716 | HEGEL, G.W.F., STACE, W.T., The philosophy of Hegel. A systematic exposition.New York, Dover, 1955 (Reprint 1923). (X) 526 pp. paperback. *schutblad licht verkleurd*Unabridged and unaltered republication of the first edition | Euro 15,00 |
| 600933 | HEGEL, G.W.F., STACE, W.T., The philosophy of Hegel. A systematic exposition.New York, Dover, 1955 (Reprint 1923). (X) 526 pp. geniet. *schutblad licht verkleurd*Unabridged and unaltered republication of the first edition | Euro 12,50 |
| 568693 | HEGEL, G.W.F., STACE, W.T., The philosophy of Hegel. A systematic exposition.New York, Dover, 1955 (Reprint 1923). (X) 526 pp. paperback. *schutblad licht verkleurd*Unabridged and unaltered republication of the first edition | Euro 15,00 |
| 596324 | HEGEL, G.W.F., TSCHIZEWSKIJ, D., (HRSG.), Hegel bei den Slaven. Bad Homburg vor der Höhe, Gentner, 1961 (2e herz.). (IV) 487 p. linnen. *stempel op titelpagina, platten licht vlekkig*Dem fotomechanischen Nachdruck wurde die 1. Ausgabe, Reichenberg 1934, zugrunde gelegt, die als Heft 9 in der ersten Reihe (Untersuchungen) der von Fr. Spina und Gerh. Gesemann hrsg. 'Veröffentlichungen der Slavistischen Arbeitsgemeinschaft an der Deutschen Universität in Prag' veröffentlicht wurde. Bis auf die Beiträge 'Hegel bei den Slovaken' und 'Hegel bei den Bulgaren' sind alle übrigen in unveränderter Form übernommen worden. | Euro 30,00 |
| 600566 | HEGEL, G.W.F., VIS, J., Ervaringen van het absolute. De kritiek van de religieuze ervaringen in Hegels fenomenologie van de geest.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 320 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 599587 | HEGEL, G.W.F., VIS, J., Ervaringen van het absolute. De kritiek van de religieuze ervaringen in Hegels fenomenologie van de geest.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 320 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 014186 | HEGEL, G.W.F., VIS, J., Ervaringen van het absolute. De kritiek van de religieuze ervaringen in Hegels fenomenologie van de geest.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 320 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 006743 | HEGEL, G.W.F., WEISS, F.G., (ED.), Beyond epistemology. New studies in the philosophy of Hegel.The Hague, Nijhoff, 1974. (X) 248 pp. ingenaaid.Met bijdragen van o.a.: G.R.G. Mure, M. Westphal, A. Hofstadter | Euro 15,00 |
| 015156 | HEGEL, G.W.F., WEISS, F.G., Hegel's critique of Aristotle's philosophy of mind.The Hague, Nijhoff, 1969. (XXVIII) 56 pp. ing. Bibliogr. | Euro 10,00 |
| 014163 | HEGEL, G.W.F., WIEDMANN, F., Hegel. Uit het Duits vert. door H. van Megen en G. Kriener. Baarn, WV, 1976. 189 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Imago) | Euro 7,00 |
| 570674 | HEGEL, G.W.F., Eigenhändige Randbemerkungen zu seiner Rechtsphilosophie. Aus der Handschrift hrsg. von G. Lasson. Leipzig, Meiner, 1930. (VIII) 124 pp. ln. (PB, 124b) *naam op schutbl., band licht vlekkig* | Euro 11,50 |
| 569143 | HEGEL, G.W.F., Einleitung in die Ästhetik. Mit den beiden Vorreden von H.G. Hotho. Mit einem Nachwort und Anmerkungen hrsg. von W. Henckmann.München, Fink, 1967. 156 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Studientexte, 2) | Euro 11,50 |
| 008948 | HEGEL, G.W.F., Elements of the philosophy of right. Ed. by A.W. Wood. Transl. by H.B. Nisbet. Cambridge, UP, 1991. (LII) 514 pp. paperback. (CTHPT) | Euro 17,50 |
| 599801 | HEGEL, G.W.F., Encyclopädie der philosophischen Wissenschaften im Grundrisse. In zweiter Auflage neu hrsg. von G. Lasson. Leipzig, Meiner, 1905. (LXXVI) 522 pp. halflinnen. (PB, 33) *rug verkleurd en licht beschadigd, binding iets los* | Euro 20,00 |
| 572718 | HEGEL, G.W.F., Encyclopädie der philosophischen Wissenschaften im Grundrisse. In zweiter Auflage neu hrsg. von G. Lasson. Leipzig, Meiner, 1905. (LXXVI) 522 pp. halflinnen. (PB, 33) *nieuw gebonden* | Euro 25,00 |
| 573330 | HEGEL, G.W.F., Fenomenologie van de geest (fragmenten). Keuze, vertaling, inleiding en aantekeningen van W. van Dooren.Meppel, Boom, 1981. 197 pp. paperback. Bibliografie. (Klassiek, 35) | Euro 13,50 |
| 588173 | HEGEL, G.W.F., Fenomenologie van de geest (fragmenten). Keuze, vertaling, inleiding en aantekeningen van W. van Dooren.Meppel, Boom, 1992 (2e). 197 pp. paperback. Bibliografie. (Klassiek, 35) *naam op schutblad* | Euro 13,50 |
| 007884 | HEGEL, G.W.F., Der Geist des Christentums und sein Schicksal. Hrsg. von G. Ruhbach. Gütersloh, Mohn, 1970. 87 pp. ingenaaid. (TKTG, 12) | Euro 11,50 |
| 584647 | HEGEL, G.W.F., Glauben und Wissen oder die Reflexionsphilosophie der Subjektivität in der Vollständigkeit ihrer Formen als Kantische, Jacobische und Fichtesche Philosophie.Hamburg, Meiner, 1962. (IV)128 pp. paperback. (PB, 62 b)Unveränderter Abdruck aus: G.W.F. Hegel, Erste Druckschriften; hrsg. von G. Lasson. Leipzig 1928 | Euro 10,00 |
| 575260 | HEGEL, G.W.F., Grundlinien der Philosophie des Rechts. Mit den von Gans redigierten Zusätzen aus Hegels Vorlesungen neu hrsg. von G. Lasson. Leipzig, Meiner, 1911.(XCVI) 380 pp.linnen. (PB, 124) *rug licht beschadigd, knepen ingescheurd* | Euro 15,00 |
| 570668 | HEGEL, G.W.F., Hegels Religionsphilosophie in gekürzter Form, mit Einführung, Anmerkungen und Erläuterungen hrsg. von Arthur Drews. Jena, Diederichs, 1905. (LXXXVIII) 474 pp. half linnen. *enkele potloodstrepen, hoek uit schutblad geknipt, rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 570552 | HEGEL, G.W.F., Hegels Vorreden. Mit Kommentar zur Einführung in seine Philosophie von E. Metzke. Heidelberg, Kerle, 1949. 284 pp. ing. (HT) *potl.str.* | Euro 11,50 |
| 571679 | HEGEL, G.W.F., Phaenomenologie des Geistes. Mit einer Einleitung und einigen erläuternden Anmerkungen am Fusse der Seiten für den akademischen Gebrauch hrsg. von G.J.P.J. Bolland.Leiden, Adriani, 1907. (XXXVIII) 751 pp. ingenaaid. Portret. *omslag licht beschadigd en licht vlekkig, onopengesneden* | Euro 25,00 |
| 599624 | HEGEL, G.W.F., Phänomenologie des Geistes. Nach dem Texte der Orginalausgabe hrsg. von J. Hoffmeister.Hamburg, Meiner, 1952 (6e). (XLII) 598 pp. linnen. (PB, 114) | Euro 20,00 |
| 009910 | HEGEL, G.W.F., Phänomenologie des Geistes. Nach dem Texte der Orginalausgabe hrsg. von J. Hoffmeister.Hamburg, Meiner, 1952 (6e). (XLII) 598 pp. paperback. (PB, 114) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 589637 | HEGEL, G.W.F., Phänomenologie des Geistes. Nach dem Texte der Orginalausgabe hrsg. von J. Hoffmeister.Hamburg, Meiner, 1952 (6e). (XLII) 598 pp. paperback. (PB, 114) | Euro 15,00 |
| 589492 | HEGEL, G.W.F., Phänomenologie des Geistes. Nach dem Texte der Orginalausgabe hrsg. von J. Hoffmeister.Hamburg, Meiner, 1952 (6e). (XLII) 598 pp. paperback. (PB, 114) | Euro 15,00 |
| 585095 | HEGEL, G.W.F., Phänomenologie des Geistes. Nach dem Texte der Orginalausgabe hrsg. von J. Hoffmeister.Hamburg, Meiner, 1952 (6e). (XLII) 598 pp. linnen + omslag. (PB, 114) *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 570083 | HEGEL, G.W.F., Philosophie des Geistes und Rechtsphilosophie. Hrsg., mit Einführung und Anmerkungen versehen von A. Baeumler. Mit einem noch unveröffentlichten Bildnisse. Jena, Fischer, 1927. (VIII) 940 pp. half linnen. (Hegels Schriften zur Gesellschaftsphilosophie, 1) (Die Herdflamme, 11) *rug vlekkig en licht beschadigd, papier iets roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 577884 | HEGEL, G.W.F., Die Philosophie Platons. Nachwort von J. Waeger. Stuttgart, Freies Geistesleben, 1962. 147 pp. gebonden. Portret. (Denken-Schauen-Sinnen, 24, 25) *enkele potloodstrepen*Ungekürzter Auszug aus den 'Vorlesungen über die Geschichte der Philosophie' | Euro 11,50 |
| 017113 | HEGEL, G.W.F., System und Geschichte der Philosophie. Vollständig neu nach den Quellen hrsg. von J. Hoffmeister.Leipzig, Meiner, 1940. (VI) (XLVIII) 386 pp. linnen. (PB, 166) (SW, 15 A: Vorlesung über die Geschichte der Philosophie. Einleitung: System und Geschichte der Philosophie) | Euro 20,00 |
| 016828 | HEGEL, G.W.F., Vorlesungen über die Geschichte der Philosophie als Vorschule zur Encyklopaedie. Mit einigen Anführungen und Anmerkungen zur Erlaeuterung, Verteidigung und Berichtigung für den akademischen Gebrauch herausgegeben von G.J.P.J. Bolland.Leiden, Adriani, 1908. (XXVIII) 1087 pp. halflinnen. Portret. *nieuw gebonden* | Euro 40,00 |
| 593141 | HEGEL, G.W.F., Vorlesungen über die Geschichte der Philosophie. Hrsg. von G. Irrlitz. Textredaktion von K. Gurst. 3 delen.Leipzig, Reclam, 1971. 725, 574, 718 pp. linnen. (UB, 491, 492, 493) | Euro 20,00 |
| 569169 | HEGEL, G.W.F., Vorlesungen über die Geschichte der Philosophie. Hrsg. von G. Irrlitz. Textredaktion von K. Gurst. 3 delen.Leipzig, Reclam, 1971. 725, 574, 718 pp. linnen + omslag. (UB, 491, 492, 493) *naam op schutbladen* | Euro 20,00 |
| 584577 | HEGEL, G.W.F., Vorlesungen über die Philosophie der Religion. Nebst einer Schrift über die Beweise vom Daseyn Gottes. Hrsg. von P. Marheineke. 2 delen. Berlin, Duncker und Humblot, 1832. (XVI) 376, (VI) 483 pp. Contemporain gekartonneerd. (Werke, 11, 12) *ruggen licht beschadigd, papieren stickers op ruggen*Frakturschrift | Euro 125,00 |
| 016722 | HEGEL, G.W.F., Het wetenschappelijke kennen. Voorwoord tot de 'Fenomenologie van de geest'. Vertaling en verklarende voetnoten P. Jonkers. Inleiding S. IJsseling.Meppel, Boom, 1988 (2e). 137 pp. paperback. Bibliografie. (Klassiek, 9) *naam binnenzijde, potloodaantekeningen* | Euro 9,00 |
| 570708 | HEGEL, G.W.F., Het wetenschappelijke kennen. Voorwoord tot de 'Fenomenologie van de geest'. Vertaling en verklarende voetnoten P. Jonkers. Inleiding van S. IJsseling.Meppel, Boom, 1978. 137 pp. paperback. Bibliografie. (Klassiek, 9) | Euro 11,50 |
| 598843 | HEISS, R., Hegel, Kierkegaard, Marx. Three great philosophers whose ideas changed the course of civilization. Translated from the German by E.B. Garside.New York, Dell, 1975. (X) 438 pp. paperback. (Delta) *boekblok licht roestvlekkig, omslag licht vlekkig* | Euro 12,50 |
| 016739 | HELANDER, S., Marx und Hegel. Eine kritische Studie über sozialdemokratische Weltanschauung. Vom Verfasser durchgesehene Übers. von M. Langfeldt.Jena, Fischer, 1922. (VI) 84 pp. ingenaaid. *naam op omslag, omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 9,50 |
| 008117 | HELLENBACH, L.B., Eine Philosophie des gesunden Menschenverstandes. Gedanken über das Wesen der menschlichen Erscheinung. Wien, Braumüller, 1876.(VIII) 289 pp. linnen. *enkele potloodaantekeningen*Eerste druk in fraai geornamenteerde band. 'Der östereichische Philosoph Lazar Freiherr von Hellenbach (1827-1887) knüpft an das System Schopenhauers an, von dem er auch die dynamische Auffassung der Materie übernimmt. H. trennt Ich und Seele weit voneinander. Den Beweis für die Existenz einer intelligenten und wollenden Seele entnimmt er dem Vorhandensein von Wahrnehmungen, die nicht durch die physischen Sinne vermittelt sind (...'). Von Zöllner übernimmt Hellenbach die Lehre, dass eine 'vierte Dimension' des Raumes mediumistische Erscheinungen zu erklären vermag.' Ziegenfuss, 497. | Euro 75,00 |
| 598516 | HELLENBACH, L.B., Das neunehnte und zwanzigste Jahrhundert. Kritik der Gegenwart und Ausblicke in die Zukunft. Aus dem handschriftlichen Nachlass herausgegeben. Leipzig, Mutze, 1893. (VIII) 136 pp. linnen. *schutblad licht beschadigd*Frakturschrift. 'Der östereichische Philosoph Lazar Freiherr von Hellenbach (1827-1887) knüpft an das System Schopenhauers an, von dem er auch die dynamische Auffassung der Materie übernimmt. H. trennt Ich und Seele weit voneinander. Den Beweis für die Existenz einer intelligenten und wollenden Seele entnimmt er dem Vorhandensein von Wahrnehmungen, die nicht durch die physischen Sinne vermittelt sind (...'). Von Zöllner übernimmt Hellenbach die Lehre, dass eine 'vierte Dimension' des Raumes mediumistische Erscheinungen zu erklären vermag.' Ziegenfuss, 497 | Euro 35,00 |
| 016374 | HELLENBACH, L.B., Die Vorurtheile der Menschheit. Neue Ausgabe in drei Bänden. 3 delen. Wien, Braumüller, 1884. (VIII) 363, (XIV) 303, (X) 377 pp. linnen. 'Der östereichische Philosoph Lazar Freiherr von Hellenbach (1827-1887) knüpft an das System Schopenhauers an, von dem er auch die dynamische Auffassung der Materie übernimmt. H. trennt Ich und Seele weit voneinander. Den Beweis für die Existenz einer intelligenten und wollenden Seele entnimmt er dem Vorhandensein von Wahrnehmungen, die nicht durch die physischen Sinne vermittelt sind (...'). Von Zöllner übernimmt Hellenbach die Lehre, dass eine 'vierte Dimension' des Raumes mediumistische Erscheinungen zu erklären vermag.' 'Die Vortheile der Menschheit' verschenen voor het eerst in 1879-1880. Ziegenfuss, 497. Mooie set | Euro 50,00 |
| 580246 | HELLO, E., HOH, F., Ernest Hello. Sein Welt- und Menschenbild im Spiegel seiner Philosophie- und Zeitkritik. München, z.u., 1958. (XVI) 192 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 571292 | HELVÉTIUS, C.A., MOMDJIAN, K., La philosophie d'Helvetius. Trad. du russe par M. Katsovitch. Moscou, Editions en langues etrangeres, 1959. 446 pp. ln. Portr. | Euro 15,00 |
| 598125 | HEMERT, P. VAN, Gezag en grenzen van de menselijke rede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Plat en M.R. Wielema.Baarn, Ambo, 1987. 152 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 15) | Euro 7,50 |
| 600537 | HEMERT, P. VAN, Gezag en grenzen van de menselijke rede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Plat en M.R. Wielema.Baarn, Ambo, 1987. 152 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 15) | Euro 7,50 |
| 006837 | HEMERT, P. VAN, Gezag en grenzen van de menselijke rede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Plat en M.R. Wielema.Baarn, Ambo, 1987. 152 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 15) | Euro 7,50 |
| 589896 | HEMERT, P. VAN, Gezag en grenzen van de menselijke rede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Plat en M.R. Wielema.Baarn, Ambo, 1987. 152 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 15) | Euro 7,50 |
| 589895 | HEMERT, P. VAN, Gezag en grenzen van de menselijke rede. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Plat en M.R. Wielema.Baarn, Ambo, 1987. 152 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 15) | Euro 7,50 |
| 006355 | HEMSTERHUIS, F., MESLAND, G.M., Frans Hemsterhuis' filosofie. Leeuwarden, Frysk en Frij, 2001. 171 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 595492 | HEMSTERHUIS, F., SONDEREN, P.C., Het sculpturale denken.De esthetica van Frans Hemsterhuis. Leende, Damon, 2000. 320 pp. ingenaaid. Illustraties. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 600533 | HEMSTERHUIS, F., Waarneming en werkelijkheid. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J. Petry. Baarn, Ambo, 1990. 167 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 14) | Euro 10,00 |
| 598117 | HEMSTERHUIS, F., Waarneming en werkelijkheid. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J. Petry. Baarn, Ambo, 1990. 167 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 14) | Euro 10,00 |
| 574100 | HEMSTERHUIS, F., Waarneming en werkelijkheid. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J. Petry. Baarn, Ambo, 1990. 167 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 14) | Euro 10,00 |
| 600435 | HENRICH, D., Grundlegung aus dem Ich. Untersuchungen zur Vorgeschichte des Idealismus Tübingen - Jena (1790-1794). 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 2004. 934, ((VI) 940-1740 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 30,00 |
| 585949 | HEPPENER, H., De oorsprong en het nadeel van het vooroordeel. Uitgegeven door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Amsterdam, Corn. de Vries, H. van Munster, J. van der Hey, 1819. (IV), 40 pp. ingenaaid. *deel omslag ontbreekt, blad III-IV voorwerk licht beschadigd*Beantwoording der prijsvraag: Wat is de oorsprong van het vooroordeel? Welke nadeelige gevolgen kan hetzelve hebben? Kan het vooroordeel in eenige gevallen nuttig zijn? Indien ja: in welke? Henricus Heppener V.D.M. bij de Hervormde gemeente te Drachten. | Euro 25,00 |
| 596776 | HERBART, J.F., RAAF, H. DE, Herbart's metafyzica, psychologie en ethiek.Groningen, Noordhoff, 1904. 400 pp. ingenaaid. Portret. *onafgesneden, band licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 596614 | HERDER, J.G., SMITS, E.J.F., Herder's humaniteitsphilosophie.Assen, Van Gorcum, 1939. 128 pp. ingenaaid. Portret. (TB, 10) *papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 589894 | HERDER, J.G., SMITS, E.J.F., Herder's humaniteitsphilosophie.Assen, Van Gorcum, 1939. 128 pp. ingenaaid. Portret. (TB, 10) *ex libris* | Euro 11,50 |
| 009066 | HERDER, J.G., WELLS, G.A., Herder and after. A study in the development of sociology.'s-Gravenhage, Mouton, 1959. 284 pp. linnen. (Anglica germanica, 1) | Euro 17,50 |
| 569784 | HERZEN, A.I., EEKMAN, T., Tussen twee oevers. Alexander Herzen. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1953. 77 pp. gebonden. + omslag. Illustraties. (Gastmaal der eeuwen) *omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 601383 | HERZEN, A.I., Ausgewählte philosophische Schriften.Moskau, Verlag für fremdsprachige Literatur, 1949. 652 pp. gebonden + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd, papier licht gebruind* | Euro 25,00 |
| 012470 | HERZEN, A.I., Ausgewählte philosophische Schriften.Moskau, Verlag für fremdsprachige Literatur, 1949. 652 pp. gebonden + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd, papier licht gebruind* | Euro 25,00 |
| 570307 | HERZEN, A.I., Erinnerungen. Aus dem Russischen übertrahen, hrsg. und eingeleitet von O. Buek. Mit 8 Abbildungen. 2 delen. Basel, Kompass, 1931. (XXXII) 417, (IV) 341 pp. ingenaaid. *tekst op schutblad deel 1, stempeltje op titelpagina deel 2, ruggen heel licht beschadigd, schutbladen licht gebruind* | Euro 35,00 |
| 583198 | HERZEN, A.I., The memoirs of Alexander Herzen. Parts I and II. Transl. from the Russian by J.D. Duff. Westport, Greenwood, 1976 (Repr. 1923). (XVI) 384 pp. linnen. | Euro 25,00 |
| 007954 | HESS, M., Ausgewählte Schriften. Ausgew. und eingel. von H. Lademacher.Wiesbaden, Fourier, z.j. 467 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 589893 | HESS, M., Ausgewählte Schriften. Ausgew. und eingel. von H. Lademacher.Wiesbaden, Fourier, z.j. 467 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 589891 | HESS, M., Ausgewählte Schriften. Ausgew. und eingel. von H. Lademacher.Köln, Melzer, 1962. 467 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 17,50 |
| 580719 | HESS, M., Ausgewählte Schriften. Ausgew. und eingel. von H. Lademacher.Köln, Melzer, 1962. 467 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 589892 | HESS, M., Die europäische Triarchie. Amsterdam, Liberac, 1971 (Reprint 1841). (VI) 185 pp. linnen. Reprint Leipzig, Otto Wigand, 1841. Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 573625 | HESS, M., Die europäische Triarchie. Amsterdam, Liberac, 1971 (Reprint 1841). (VI) 185 pp. linnen. Reprint Leipzig, Otto Wigand, 1841. Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 015387 | HEUSDE, P.W. VAN, De socratische school of wijsgeerte voor de negentiende eeuw. 4 dln.Utrecht, Van der Post, 1840-41 (2e herz.). (XXVI) 334, 340, 246, (XLVIII) 212 pp. ingenaaid. Portret. * Deel 1 deels licht watervlekkig, schutbladen vernieuwd, papier licht roestvlekkig, bovenzijde ruggen licht beschadigd, Deel 4 band licht beschadigd*Dl 1 en 2: De Encyclopedie, Dl 3: Wijsgeerige navorschingen in de talen, Dl 4: Overzigt der Encyclopedie. De metaphysica. Zie: Sassen, pp. 298-302 en NNBW, V, 231-238 | Euro 75,00 |
| 014599 | HEUSDE, P.W. VAN, Wijsbegeerte van het gezond verstand. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J.M.M. de Valk.Baarn, Ambo, 1989. 143 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 16) | Euro 8,00 |
| 600653 | HOBBES, T., LAMEERE, J., (RED.), Hobbes. Bruxelles, RIP, 1950. (II) 379-481 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Revue internationale de philosophie, 14) *onopengesneden, papier gebruind*Met bijdragen van o.a.: R. Polin, L. Strauss, G. Bianca | Euro 10,00 |
| 589840 | HOBBES, T., SPRAGENS, T.A., The politics of motion. The world of Thomas Hobbes. With a foreword by A. Flew.London, Croom, 1973. 224 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen, ex libris* | Euro 16,00 |
| 600368 | HOBBES, T., TUCK, R., Hobbes. Nederlandse vertaling: R. van Kappel. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 180 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 579340 | HOBBES, T., TUCK, R., Hobbes. Nederlandse vertaling: R. van Kappel. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 180 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 597316 | HOBBES, T., Leviathan. Ed. with an introduction by C.B. Macpherson.London, Penguin, 1978 (8e). 729 pp. paperback. (Classics) *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 005250 | HOBBES, T., Vom Körper (Elemente der Philosophie I). Ausgew. und übers. von M. Frischeisen-Köhler.Hamburg, Meiner, 1967 (2e herz.). (VI) 198 pp. ing. Bibliogr. (PB, 157) *naam op schutbl.* | Euro 9,50 |
| 584622 | HOBBES, T., Vom Körper (Elemente der Philosophie I). Mit einer Einleitung von D. Wahl. Ausgew. und übers. von M. Frischeisen-Köhler. Berlin, AV, 1967. (LXXX) 198 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (PS) *naam op schutblad*Lizenzausgabe der zweiten, berichtigten Auflage 1967 (Philosophische Bibliothek Band 157) des Felix Meiner Verlages, Hamburg | Euro 12,50 |
| 579684 | HOLLAND, A.J., (ED.), Philosophy, its history and historiography. Dordrecht, Reidel, 1985. (X) 335 pp. linnen + omslag. (RIPC, 1983)Met bijdragen van o.a.: M.R. Ayers, D.M. Clarke, M.A. Stewart | Euro 35,00 |
| 600057 | HOLMES, R., De feministe en de filosoof. Een liefdesgeschiedenis. Vertaald door E. Dabekaussen, B.de Lange en T. Maters. Amsterdam, Contact, 1989. 109 pp. linnen. *naam op schutblad*Liefdesgeschiedenis van William Godwin en Mary Wollstonecraft | Euro 9,00 |
| 595395 | HOLMES, R., De feministe en de filosoof. Een liefdesgeschiedenis. Vertaald door E. Dabekaussen, B.de Lange en T. Maters. Amsterdam, Contact, 1989. 109 pp. paperback.Liefdesgeschiedenis van William Godwin en Mary Wollstonecraft | Euro 7,50 |
| 580916 | HOLMES, R., De feministe en de filosoof. Een liefdesgeschiedenis. Vertaald door E. Dabekaussen, B.de Lange en T. Maters. Amsterdam, Contact, 1989. 109 pp. paperback. *omslag geplastificeerd, naam op schutblad*Liefdesgeschiedenis van William Godwin en Mary Wollstonecraft | Euro 7,00 |
| 009514 | HOME, H., LEHMANN, W.C., Henry Home, Lord Kames, and the Scottish Enlightenment. A study in national character and in the history of ideas.The Hague, Nijhoff, 1971. (XXVI) 358 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (IAHI, 41) | Euro 20,00 |
| 006717 | HORTHEMELS, J., SASSEN, F., Johannes Horthemels. De laatste 'aristotelische' hoogleraar te Utrecht.Amsterdam, NHUM, 1961. 77 pp. ingenaaid. Portret. (MKNAW, 24, 2) *omslag licht gevlekt* | Euro 7,00 |
| 588544 | HORTHEMELS, J., SASSEN, F., Johannes Horthemels. De laatste 'aristotelische' hoogleraar te Utrecht.Amsterdam, NHUM, 1961. 77 pp. ingenaaid. Portret. (MKNAW, 24, 2) *vlekje op omslag* | Euro 7,00 |
| 010059 | HOYLES, J., The edges of Augustinanism. The aesthetics of spirituality in Thomas Ken, John Byrom and William Law.The Hague, Nijhoff, 1972. (X) 164 pp. ln + omsl. Bibliogr. (IAHI, 53) | Euro 15,00 |
| 592642 | HÜBSCHER, A., KÖTTELWESCH, C., (HRSG.), Wege zu Schopenhauer. Arthur Hübscher zu Ehren. Festgabe zum 80. Geburtstag.Wiesbaden, Brockhaus, 1978. 150 pp. gebonden. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 573382 | HUCH, R., Die Romantik. 2 delen.Leipzig, Haessel, 1920 (10e-11e, 8e-9e). (VI) 391, (VI) 369 pp. half linnen. *ruggen licht beschadigd en vlekkig, papier hier en daar roestvlekkig*Frakturschrift. Dl 1: Blütezeit der Romantik, Dl 2: Ausbreitung und Verfall der Romantik. | Euro 23,00 |
| 588969 | HUMBOLDT, A. VON, SLONIMISKI, C. S., Zur Freiheit bestimmt. Alexander von Humboldt - eine hebräische Lebensbeschreibung von Chaim Selig Slonimski (1810-1904). Aus dem Hebräischen von O. Carmel. Mit einem Beitrag über Alexander von Humboldt und die Juden von P. Honigmann. K.J. Maass (Hg.).Bonn, Bouvier, 1997. 88 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 580390 | HUMBOLDT, A. VON, Kosmos. Ontwerp eener natuurkundige beschrijving. Naar het Hoogduitsch door E.M. Beima. 4 delen. Leiden, P.H. van den Heuvel, 1846-1858. (XX) 478, (VI) 523, (VI) 644, (IV) 649 pp. halfleer. *ruggen geschaafd, bovenzijde rug deel 2 beschadigd, bovenzijde ruggen overige delen licht beschadigd, naam op schutbladen, stempel op titelpagina, potloodaantekeningen, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 85,00 |
| 597379 | HUMBOLDT, W. VON, LABRIE, A., 'Bildung' en politiek, 1770-1830. De 'Bildungsphilosophie' van Wilhelm von Humboldt bezien in haar politieke en sociale context.Amsterdam, UVA, 1986. (VIII) 338 pp. paperback. (Amsterdamse historische reeks, 9) | Euro 17,50 |
| 584468 | HUMBOLDT, W. VON, Briefe an eine Freundin. Hrsg. von Dr. Huhnhaüser. Berlin, VdB, 1921. 511 pp. hlf ln. *band geplastificeerd* | Euro 20,00 |
| 577812 | HUME, D., AYER, A.J., Hume. Nederlandse vertaling: W. Visser. Rotterdam, Lemniscaat, 1999. 136 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 580775 | HUME, D., BAIER, A.C., A progress of sentiments. Reflections on Hume's 'Treatise'.Cambridge, HUP, 1994 (2e). (XII) 333 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 583328 | HUME, D., CAPALDI, N., David Hume. The Newtonian philosopher. Boston, Twayne, 1975. 241 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (TWLS, 48) | Euro 15,00 |
| 596592 | HUME, D., HALL, R., A Hume bibliography from 1930.York, z.u., 1971. (IV) 80 pp. paperback. *naam op schutblad, penaantekening* | Euro 12,50 |
| 578727 | HUME, D., HALL, R., A Hume bibliography from 1930.York, z.u., 1971. (IV) 80 pp. paperback. *voorplat iets los* | Euro 12,50 |
| 581036 | HUME, D., HUXLEY, T.H., Hume. New York, Harper, z.j. (VI) 206 pp. ln. (English men of letters) | Euro 25,00 |
| 600641 | HUME, D., LAMEERE, J., (RED.), Hume. Bruxelles, RIP, 1952. (II) 155- 267 pp. ingenaaid. Bibliografie.(Revue internationale de philosophie, 20, 2) Met bijdragen van o.a.: T.E. Jessop, C. Maund, A. Leroy | Euro 10,00 |
| 596786 | HUME, D., MACNABB, D.G.C., David Hume. His theory of knowledge and morality.London, Hutchinson, 1951. 208 pp. ingenaaid. (HUL) *recensie exemplaar, papier gebruind* | Euro 10,00 |
| 005660 | HUME, D., MORICE, G.P., (ED.), David Hume. Bicentenary papers.Edinburgh, UP, 1977. (VIII) 232 pp. linnen + omslag. Met bijdragen van o.a.: E.C. Mossner, D. Forbes, R. Brandt, J.A. Passmore, I. Berlin, J. Bricke, J.W. Davis | Euro 25,00 |
| 586615 | HUME, D., NOONAN, H.W., Hume on knowledge. London, Routledge, 1999. (X) 221 pp. paperback. Bibliografie.(RPG) | Euro 11,50 |
| 596600 | HUME, D., SNETHLAGE, J.L., David Hume. Den Haag, Kruseman, 1963. 171 pp. paperback. (Helden van de geest, 24) *potloodstrepen* | Euro 7,50 |
| 578293 | HUME, D., SOPPER, A.J. DE, David Hume's kenleer en ethiek. Eerste, inleidend deel: Van Bacon tot Hume.Leiden, Sijthoff, 1907. (XXVIII) 206 pp. halflinnen. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 590063 | HUME, D., TWEYMAN, S., Reason and conduct in Hume and his predecessors.The Hague, Nijhoff, 1974. (VIII) 183 pp. ingenaaid. Bibliografie. *geplastificeerd, naam binnenzijde omslag* | Euro 11,50 |
| 588247 | HUME, D., TWEYMAN, S., Reason and conduct in Hume and his predecessors.The Hague, Nijhoff, 1974. (VIII) 183 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 574682 | HUME, D., An enquiry concerning the principles of morals. With a supplement: 'A dialogue'. Edited, with an introduction, by C.W. Hendel. New York, Macmillan, z.j. (LXIV) 158 pp. paperback. (Library of liberal arts) *schutbladen en binnenzijde omslag potloodtekeningen, enkele pen- en potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 570718 | HUME, D., Het menselijk inzicht. Een onderzoek naar het denken van de mens. Vertaling en inleiding van J. Kuin. Meppel, Boom, 1978. 218 pp. linnen + omslag. (Klassiek, 6) *omslag iets verkleurd, stempel op schutblad* | Euro 15,00 |
| 569014 | HUME, D., Untersuchung über den menschlichen Verstand. Deutsch von C. Vogl. Leipzig, Kröner, 1910. (IV) 91 pp. ing. (KV) *omsl. licht besch.*Frakturschrift | Euro 8,00 |
| 581234 | HUME, D., Untersuchung über den menschlichen Verstand. Deutsch von C. Vogl. Leipzig, Kröner, 1910. (IV) 91 pp. ing. *omsl. en schutbl. roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 8,00 |
| 569617 | HUYGENS, CHRISTIAAN, GEER, P. VAN, Hugeniana geometrica I-12. 12 delen. Z.p., z.u., z.j. 12, 17, 30, 24, 26, 21, 33, 29, 21,22, 21, 26 pp. geniet. Illustraties. *delen 1-5 onafgesneden, delen 3 en 4 hoekje uit omslag*Overgedrukt uit het Nieuw archief voor wiskunde, Tweede reeks, zevende, achtste, negende, tiende deel | Euro 50,00 |
| 569614 | HUYGENS, CHRISTIAAN, LAND, J.P.N., Over papieren van Constantijn Huygens en zijne zonen, thans berustende in het British Museum te London. Mededeling van J.P.N. Land. Amsterdam, Müller, 1884. 19 pp. ingenaaid. Overgedrukt uit de Verslagen en Mededeelingen der Kon. Akademie van Wetenschappen, afd. Letterkunde, 3e reeks, deel II | Euro 11,50 |
| 569605 | HUYGENS, CHRISTIAAN, Abhandlung über das Licht. Worin die Ursachen der Vorgänge bei seiner Züruckwerfung und Brechung und besonders bei der eigenthümlichen Brechung des isländischen Spathes dargelegt sind. (1678). Hrsg. von E. Lommel. Im 2. aufl. durchgesehen und berichtigt von A.J. v. Oettingen. Mit 57 Figuren im Text. Leipzig, Engelmann, 1903 (2e herz.). 115 pp. linnen. Illustraties. (Ostwald's Klassiker der exakten Wissenschaften, 20) *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 579754 | HUYGENS, CHRISTIAAN, Verhandeling over het licht. Vertaald door D. Eringa. Voorzien van een artikel over leven en werk van Huygens door H.J.M. Bos. Utrecht, Epsilon, 1990. (VI) 296 pp. ingenaaid. Illustraties. (EU, 18) *omslag verkleurd*Frans-Nederlandse tekst. De Franse tekst is een fotomechanische reproductie van de editie Leiden, Van der Aa, 1690 | Euro 25,00 |
| 579727 | HUYGENS, CONSTANTIJN, PLOEG, W., Constantijn Huygens en de natuurwetenschappen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1934. 164 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 595682 | ISRAELSKI, R., Der Fortschrittsgedanke in der französischen Aufklärung. Frankfurt a.M., z.u., 1933. 48 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug met papier verstevigd* | Euro 12,50 |
| 014909 | JACOBI, F.H., Friedrich Heinrich Jacobis `Allwill'. Textkritisch hrsg., eingel. und kommentiert von J.U. Terpstra.Groningen, Wolters, 1957. (VI) 365 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. | Euro 20,00 |
| 569206 | JACOBI, F.H., Lettres inédites de F.H. Jacobi. Les années de formation de F.H. Jacobi, d'après ses lettres inédites à M.M. Rey (1763-1771) avec le noble, de madame de Charrière. Textes présentés par J.T. de Booy et R. Mortier. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1966. 204 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 45) | Euro 16,00 |
| 593979 | JAMES, W., ROWE, S.C., (ED.), The vision of James. Introduced.Rockport, Element, 1996. (X) 144 pp. paperback. (SPS) | Euro 9,00 |
| 586589 | JAMES, W., ROWE, S.C., (ED.), The vision of James. Introduced.Rockport, Element, 1996. (X) 144 pp. paperback. (SPS) | Euro 9,00 |
| 016900 | JAMES, W., Essays in pragmatism. Ed. with an introduction by A. Castell. New York, Hafner, z.j. (Reprint 1948). (XVI) 176 pp. paperback. (HLC) | Euro 12,50 |
| 594578 | JAMES, W., Psychology. Briefer course.London, Macmillan, 1892. (XIV) 478 pp. linnen. Illustraties. *schubtladen licht gebruind*Abridgement of the 'Principles of psychology' | Euro 16,00 |
| 600932 | JAMES, W., Varianten van religieuze beleving. Een onderzoek naar de menselijke aard. Vertaling J. Dutric.Zeist, De Haan, 1963. (XII) 360 pp. paperback. (Palladium, 8) | Euro 11,50 |
| 599080 | JAMES, W., Varianten van religieuze beleving. Een onderzoek naar de menselijke aard. Vertaling J. Dutric.Zeist, De Haan, 1963. (XII) 360 pp. paperback. (Palladium, 8) | Euro 11,50 |
| 013686 | JAMES, W., Varianten van religieuze beleving. Een onderzoek naar de menselijke aard. Vertaling J. Dutric.Zeist, De Haan, 1963. (XII) 360 pp. paperback. (Palladium, 8) | Euro 11,50 |
| 570338 | JEFFERSON, T., BONGER, H., Leraar der mensenrechten. Thomas Jefferson. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1951. 73 pp. gebonden + omslag. Portret. Illustraties. (Gastmaal der eeuwen) *boekblok roestvlekkig* | Euro 7,00 |
| 588497 | JEFFERSON, T., CUNNINGHAM, N.E., In pursuit of reason. The life of Thomas Jefferson.Baton Rouge, LSUP, 1987. (XVI) 414 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 014474 | JOHNSON, W.A., On religion: a study of theological method in Schleiermacher and Nygren.Leiden, Brill, 1964. (X) 167 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 14,00 |
| 590145 | JOHNSON, W.A., On religion: a study of theological method in Schleiermacher and Nygren.Leiden, Brill, 1964. (X) 167 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 14,00 |
| 568587 | JOLIVET, R., Les sources de l'idéalisme.Paris, Desclée, 1936. 221 pp. ingenaaid. (BFP) *onafgesneden* | Euro 11,50 |
| 570414 | JONES, R., Literary remains consisting of lectures & tracts on political economy.New York, Kelley, 1964. (IV) (XL) 620 pp. ln. Portr. (Reprints of economic classics) This work was first published by John Murray, London, 1859 | Euro 60,00 |
| 008746 | JONES, W.T., Hobbes to Hume.New York, Harcourt, 1969 (2e). (XX) 381 pp. paperback. (A history of western philosophy, 3) *rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 598193 | JONGENEEL, J.A.B., Het redelijke geloof in Jezus Christus. Een studie over de wijsbegeerte van de Verliching. Wageningen, Veenman, 1971. 291 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 599520 | JORINK, E., Het 'boeck der natuere'. Nederlandse geleerden en de wonderen van Gods schepping 1575-1715.Leiden, Primavera, 2007 (2e). 510 pp. paperback. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 596127 | JORINK, E., Het 'boeck der natuere'. Nederlandse geleerden en de wonderen van Gods schepping 1575-1715.Leiden, Primavera, 2007 (2e). 510 pp. paperback. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 600428 | JOSEPH, C., Versuch einer systematischen Beleuchtug der ersten Elemente einer christlichen Philosophie.Frankfurt a.M., Andreäische Buchhandlung, 1840. (XII) 406 pp. halflinnen. *bibliotheeksticker op rug* | Euro 40,00 |
| 017924 | KANT, I., AEBI, M., Kants Begründung der 'Deutschen Philosophie'. Kants transzendentale Logik. Kritik ihrer Begründung.Basel, Recht und Gesellschaft, 1947. (XX) 525 pp. linnen. *papier en band hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 35,00 |
| 578925 | KANT, I., AMERIKS, K., Kant's theory of mind. An analysis of the paralogisms of pure reason.Oxford, UP, 2000 (2e). (XLII) 348 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 16,00 |
| 007926 | KANT, I., BEETS, M.G.J., The shape of reality. An approach to Kant's analogies.Delft, Eburon, 1986. (VIII) 131 pp. ingenaaid. (FR, 17) | Euro 8,00 |
| 579329 | KANT, I., BENDA, J., De levende gedachten van Kant. De Nederlandse bewerking is verzorgd door R. Limburg.Den Haag, Servire, 1949. 225 pp. ingenaaid. (LG, 18) *naam op schutblad* | Euro 9,00 |
| 595493 | KANT, I., BENNETT, J., Kant's analytic.Cambridge, UP, 1992 (7e). (XVI) 251 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 578465 | KANT, I., BOTUL, J.B., Het seksuele leven van Kant. Over de kuisheid van Kants kritische denken.Vertaling: C. Doude van Troostwijk.Kampen, Agora, 2004. 94 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 567847 | KANT, I., BUCHENAU, A., Kants Lehre vom kategorischen Imperativ. Eine Einführung in die Grundfragen der Kantischen Ethik.Leipzig, Meiner, 1923 (2e). (VIII) 125 pp. halflinnen. (WF, 1) *enkele kleurpotloodstrepen, naam op schutblad, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 7,50 |
| 596306 | KANT, I., BURNHAM, D., An introduction to Kant's 'Critique of judgement'.Edinburgh, UP, 2000. (VI) 198 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 004408 | KANT, I., CAIRD, E., The critical philosophy of Immanuel Kant. 2 dln.Amsterdam, Rodopi, 1969. (XXIV) 654, (XX) 660 pp. ln.Oorspronkelijk verschenen in 1889 bij J. MacLehose & Sons te Glasgow | Euro 80,00 |
| 004416 | KANT, I., CLAVEL, M., Critique de Kant. Avant-propos de J.T. Desanti.Paris, Flammarion, 1980. 646 pp. ingenaaid. (NBS) *omslag licht gebruind* | Euro 17,50 |
| 005098 | KANT, I., COHEN, T., GUYER, P., (ED.), Essays in Kant's aesthetics. Edited and introduced. Chicago, UP, 1985. (X) 323 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a. R.E. Aquila, D.W.Crawford, I. Stadler | Euro 15,00 |
| 586581 | KANT, I., COLLINS, A.W., Possible experience. Understanding Kant's 'Critique of pure reason'Berkeley, UCP, 1999. (XX) 200 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 566303 | KANT, I., DELEKAT, F., Immanuel Kant. Historisch-kritische Interpretation der Hauptschriften. Heidelberg, Quelle, 1963. 388 pp. linnen. *ezelsoren* | Euro 20,00 |
| 579253 | KANT, I., DELEKAT, F., Immanuel Kant. Historisch-kritische Interpretation der Hauptschriften. Heidelberg, Quelle, 1966 (2e herz.). 495 pp. linnen. *enkele penaantekeningen* | Euro 25,00 |
| 006616 | KANT, I., DÖRING, W.O., Das Lebenswerk Immanuel Kants. Vorlesungen gehalten im Auftrage der Oberschulbehörde zu Lübeck im Kriegswinter 1916.Lübeck, Coleman, 1916 (2e). (VIII) 197 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 578893 | KANT, I., DÖRING, W.O., Das Lebenswerk Immanuel Kants. Vorlesungen gehalten im Auftrage der Oberschulbehörde zu Lübeck im Kriegswinter 1916.Lübeck, Coleman, 1917 (4e). (VIII) 197 pp. linnen. *bibliotheekstempels, platten licht geschaafd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 599783 | KANT, I., DUINTJER, O.D., Hints voor een diagnose. Naar aanleiding van Kant. Over aard, grenzen en alternatieven van het rationeel-empirisch bewustzijn.Baarn, Ambo, 1988. 189 pp. paperback. (Wijsgerig) | Euro 10,00 |
| 571903 | KANT, I., DUINTJER, O.D., Hints voor een diagnose. Naar aanleiding van Kant. Over aard, grenzen en alternatieven van het rationeel-empirisch bewustzijn.Baarn, Ambo, 1988. 189 pp. paperback. (Wijsgerig) | Euro 10,00 |
| 578005 | KANT, I., EISLER, R., Kant-Lexikon. Nachschlagewerk zu Kants sämtlichen Schriften, Briefen und handschriftlichem Nachlass. Bearbeitet. Hildesheim, Olms, 1961 (Nachdr. 1930). (VIII) 642 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, aantekening op schutblad* | Euro 35,00 |
| 590143 | KANT, I., FISCHER, K., Kant's Leben und die Grundlagen seiner Lehre. Drei Vorträge. Heidelberg, Winter, 1906 (2e). (VIII) 383-507 pp. ingenaaid. (Philosophische Schriften, 4) *omslag licht verkleurd, onopengesneden, rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 580176 | KANT, I., FISCHER, K., Kant's Leben und die Grundlagen seiner Lehre. Drei Vorträge. Heidelberg, Winter, 1906 (2e). (VIII) 383-507 pp. ingenaaid. (Philosophische Schriften, 4) *omslag licht verkleurd, onopengesneden*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 582963 | KANT, I., GERHARDT, V., Immanuel Kants Entwurf 'Zum ewigen Frieden'. Eine Theorie der Politik.Darmstadt, WB, 1995. (VIII) 254 pp. geb. (Werkinterpretationen) | Euro 25,00 |
| 018242 | KANT, I., GOEDECKEMEYER, A., Kants Lebensanschauung in ihren Grundzügen.Berlin, Reuther, 1921. (IV) 92 pp. ingenaaid. (Kant-Studien, 54) *onafgesneden, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 572648 | KANT, I., GROENEWEGEN, H.I., OVINK, B.J.H., POLAK, L., Kant's beteekenis voor de wijsbegeerte. Voordrachten ter viering van den 200sten gedenkdag van Kant's geboorte op 22 april 1924 in het athenaeum illustre te Amsterdam gehouden voor de afd. 'Nederland' der Kantgesellschaft.Amsterdam, MGGL, 1924. 106 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad*Andere bijdragen van: G. Heymans, A.J. de Sopper, J.D. Bierens de Haan, L. Polak | Euro 8,50 |
| 591643 | KANT, I., GROENEWEGEN, H.I., OVINK, B.J.H., POLAK, L., Kant's beteekenis voor de wijsbegeerte. Voordrachten ter viering van den 200sten gedenkdag van Kant's geboorte op 22 april 1924 in het athenaeum illustre te Amsterdam gehouden voor de afd. 'Nederland' der Kantgesellschaft.Amsterdam, MGGL, 1924. 106 pp. ingenaaid. Portret. *boekblok roestvlekkig, papir hier en daar roestvlekkig*Andere bijdragen van: G. Heymans, A.J. de Sopper, J.D. Bierens de Haan, L. Polak | Euro 7,50 |
| 600416 | KANT, I., HÄGERSTRÖM, A., Kants Ethik im Verhältnis zu seinen erkenntnistheoretischen Grundgedanken systematisch dargestellt.Leipzig, Harrassowitz, 1902. (XXXII) 830 pp. ingenaaid. *scheurtje in omslag, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 125,00 |
| 576658 | KANT, I., HAVET, J., Kant et le problème du temps. Paris, Gallimard, 1947. 230 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 594946 | KANT, I., HEIMSOETH, H., (HRSG.), Studien zu Kants philosophischer Entwicklung. Hildesheim, Olms, 1967. 191 pp. linnen. (Studien und Materialien zur Geschichte der Philosophie, 6) *bibliotheekexemplaar, band licht beduimeld*Met andere bijdragen van o.a.: D. Henrich, G. Tonelli, G. Lehmann | Euro 12,50 |
| 577019 | KANT, I., HEIMSOETH, H., Astronomisches und Theologisches in Kants Weltverständnis. Wiesbaden, Steiner, 1963. 30 pp. ingenaaid. (AAWL, 9) *onopengesneden, omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 006596 | KANT, I., HERMANN, C., Kant der Denker und Erzieher.Berlin, DBG, z.j. 352 pp. half leder. *papier licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 580245 | KANT, I., HOAGLUND, J., Kants Kritik der reinen Vernunft: Ihr Einfluss und ihre Interpretation in der britischen Philosophie des 19.Jahrhunderts. Berlin, z.u., 1971. (VIII) 297 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 599786 | KANT, I., KANG, Y.A., Schema and symbol. A study in Kant's doctrine of schematism. Amsterdam, FUP, 1985. 198 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 16,00 |
| 004964 | KANT, I., KLINKE, W., Spelenderwijs Kant. Geïllustreerd. Vertaald door G.M. Versteegh.Amsterdam, Becht, z.j. 175 pp. linnen. Portret. *band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 567844 | KANT, I., KRONENBERG, M., Kant. Sein Leben und seine Lehre.München, Beck, 1910 (4e herz.). (XII) 409 pp. ln. Portr. *schutbl. + achterzijde portr. iets waterschade*Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 005144 | KANT, I., KRONENBERG, M., Kant. Sein Leben und seine Lehre.München, Beck, 1922 (6e herz.). (X) 331 pp. ln. Portr. *ex libris*Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 017852 | KANT, I., KÜHN, M., Kant. Eine Biographie. Aus dem Englischen von M. Pfeiffer. München, Beck, 2003. 639 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 567464 | KANT, I., KÜLPE, O., Immanuel Kant. Darstellung und Würdigung. Mit einem Bildnisse Kants. Leipzig, Teubner, 1912 (3e herz.) (VI) 153 pp. linnen. Portret. (Aus Natur und Geisteswelt, 146)Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 600398 | KANT, I., LOADES, A.L., Kant and Job's comforters.Newcastle upon Tyne, Avero, 1985. (VI) 174 pp. paperback. Bibliografie. *ezelsoren* | Euro 10,00 |
| 587447 | KANT, I., LYOTARD, J.F., Het enthousiasme. Kants kritiek van de geschiedenis. Vertaald door F. van Peperstraten en D.Veerman.Kampen, Kok Agora, 1991. 127 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 003821 | KANT, I., MACANN, C.E., Kant and the foundations of metaphysics. An interpretative transformation of Kant's critical philosophy.Heidelberg, Winter, 1981. 227 pp. ingenaaid. (Beiträge zur Philosophie) | Euro 17,50 |
| 017918 | KANT, I., MATTERN, C.D., Personal freedom within the third antinomy.Philadelphia, z.u., 1941. (VI) 79 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 596856 | KANT, I., MEYER, M., Science et métaphysique chez Kant.Paris, PUF, 1995. 248 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Quadrige, 193) *omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 006117 | KANT, I., NEVOIGT-LIEPOLD, Das Verhältnis von rationaler Kosmologie und transzendentaler Antinomie in der transzendentalen Dialektik Kants.München, Frank, 1976. (VI) 306 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 580209 | KANT, I., NIESCHMIDT, G.P., Praktische Vernunft und ewiger Friede. Eine Untersuchung zum Freiheitsbegriff in der Philosophie Kants.München, z.u., 1965. (VIII) 79 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 600530 | KANT, I., OYEN, H. VAN, Kant. Het speculatief idealisme. Reacties op het idealisme in Duitsland. Overdrukken uit Philosophia II.Utrecht, Haan, 1949. 145-272 pp. ingenaaid. *potloodaantekeningen, omslag licht beschadigd en deels los* | Euro 12,50 |
| 580989 | KANT, I., PASCAL, G., La pensée de Kant. Paris, Bordas, 1957 (2e). 198 pp. ing. (Pour connaitre) *omsl. licht verkleurd, papier gebruind, rug licht besch.* | Euro 10,00 |
| 591803 | KANT, I., PAULSEN, F., Immanuel Kant. Sein Leben und seine Lehre. Mit Bildnis. Stuttgart, Frommann, 1920 (6e herz.). (XXIV) 390 pp. linnen. Portret. (FKP, 7) *band iets verschoten, katern voorin deels los* | Euro 17,50 |
| 585169 | KANT, I., PICHT, G., Kants Religions-Philosophie. Mit einer Einführung von E. Rudolph. Stuttgart, Klett, 1985. (XXII) 638 pp. linnen + omslag. (Vorlesungen und Schriften) *omslag licht verkleurd* | Euro 30,00 |
| 571180 | KANT, I., PLAT, J., Beschouwingen over de ethiek van Immanuel Kant. Uit de geschriften van Prof.dr. J. Plat C.M. over de moraalfilosofie van Immanuel Kant, bij gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag en afscheid als hoogleraar in de kennisleer en metafysica aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen, verzameld en ingeleid door Prof.dr. C.E.M. Struyker Boudier. Nijmegen, z.u., 1983. (XXIII) 206 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 576630 | KANT, I., PLESSIS, S.I. DU, Kants Hypothesisbegriff. Bonn, Bouvier, 1972. (X) 442 pp. ingenaaid. Bibliografie. (APPP, 77) | Euro 25,00 |
| 575405 | KANT, I., PUDER, M., Kant. Stringenz und Ausdruck. Freiburg, Rombach, 1974. 134 pp. paperback. (RHP, 70) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 579701 | KANT, I., RATKE, H., Systematisches Handlexicon zu Kants Kritik der reinen Vernunft.Leipzig, Meiner, 1972 (Nachdr. 1929). (VI) 329 pp. paperback. (PB, 37b) *naam binnenzijde omslag* | Euro 10,00 |
| 598903 | KANT, I., REARDON, B.M.G., Kant as philosophical theologian.Houndmills, Macmillan, 1988. (X) 214 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Library of philosophy and religion) *omslag geplastificeerd, plakbandsporen op schutblad* | Euro 11,50 |
| 586616 | KANT, I., REHBERG, A., JONES, R., (ED.), The matter of critique. Readings in Kant's philosophy.Manchester, Clinamen, 2000. (XXII) 234 pp. paperback. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: M.Bowles, I.H.Grant, J.Urpeth | Euro 12,50 |
| 578091 | KANT, I., RIEDEL, O., Die Bedeutung des Dinges an sich in der Kantischen Ethik. Wissenschaftliche Beilage für das Programm des Gymnasiums zu Stolp 1888. Stolp, z.u., 1888. 39 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel, binding los* | Euro 12,50 |
| 600608 | KANT, I., ROTENSTREICH, N., Experience and its systematization. Studies in Kant.The Hague, Nijhoff, 1972 (2e herz.). (VIII) 206 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 004144 | KANT, I., ROTENSTREICH, N., Experience and its systematization. Studies in Kant.The Hague, Nijhoff, 1972 (2e herz.). (VIII) 206 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 002134 | KANT, I., SAMSOM, A., Kants kennis der Grieksche philosophie.Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1927. (X) 127 pp. ing. Diss. *omsl. licht besch., enkele penaant.* | Euro 11,50 |
| 584629 | KANT, I., SCHMIDT, W., Der Begriff der Persönlichkeit bei Kant. Langensalza, Beyer, 1911. (VI) 101 pp. ingenaaid. (Pädagogisches Magazin, 438) *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 584626 | KANT, I., SCHÖN, F., Kant und die Kantianer in der Pädagogik. Referat und neue Beiträge zur Geschichte der Pädagogik. Langensalza, Beyer, 1911. (VI) 42 pp. ingenaaid. (Pädagogisches Magazin, 434)Frakturschrift | Euro 12,50 |
| 584627 | KANT, I., SCHWARZ, W., Immanuel Kant als Pädagoge. Langensalza, Beyer, 191. (VIII) 173 pp. ingenaaid. (Pädagogisches Magazin, 607) *onopengesneden*Frakturschrift | Euro 16,00 |
| 599810 | KANT, I., SCRUTON, R., Kant. Nederlandse vertaling: T. Bos. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 123 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 577817 | KANT, I., SCRUTON, R., Kant. Nederlandse vertaling: T. Bos. Rotterdam, Lemniscaat, 2001 (2e). 123 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 576467 | KANT, I., SEUNG, T.K., Kant's Platonic revolution in moral and political philosophy.Baltimore, JHUP, 1994. (XVI) 268 pp. linnen + omslag. | Euro 23,00 |
| 566306 | KANT, I., SIMMEL, G., Kant. Sechzehn Vorlesungen gehalten an der Berliner Universität.München, Duncker, 1921 (5e). (IV) 266 pp. linnen. *rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 595988 | KANT, I., SNETHLAGE, J.L., Kant. Met 20 illustraties.'s-Gravenhage, Kruseman, 1932. 102 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 6) *papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 016761 | KANT, I., SNETHLAGE, J.L., Kant. Met 20 illustraties.'s-Gravenhage, Kruseman, 1932. 102 pp. linnen. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 6) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 579659 | KANT, I., SNETHLAGE, J.L., Kant. Met 20 illustraties.'s-Gravenhage, Kruseman, 1932. 102 pp. halflinnen + omslag. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 6) *omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 588604 | KANT, I., SNETHLAGE, J.L., Kant. Met 20 illustraties.'s-Gravenhage, Kruseman, 1932. 102 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 6) *papier roestvlekkig, naam op schutblad, enkele kleurpoloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 596208 | KANT, I., SNETHLAGE, J.L., Kant.Den Haag, Kruseman, 1961. 140 pp. paperback. (Helden van de geest, 9) *naam op schutblad, rug verkleurd* | Euro 7,50 |
| 580767 | KANT, I., SRZEDNICKI, J.T.J., The place of space and other themes. Variations on Kant's first 'Critique'. The Hague, Nijhoff, 1983. (XII) 178 pp. linnen. Bibliografie. (MNPL, 11) | Euro 15,00 |
| 568217 | KANT, I., STOCKHAMMER, M., Kants Zurechnungsidee und Freiheitsantinomie.Köln, UV, 1961. 589 pp. ing. *hoekje uit schutbl. geknipt* | Euro 17,50 |
| 573030 | KANT, I., THOMPSON, A.T.C., Emmanuel Kant. Zijn tijd en zijn philosophie.Amsterdam, Van Holkema, z.j. (IV) 237 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 590135 | KANT, I., TUYLL VAN SEROOSKERKEN, H.O.R. BARON VAN, De strijd om het Ding an sich in eenige na-kantische beschouwingen.Breukelen, Van Dijk, 1947. 101 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug onderzijde beschadigd* | Euro 11,50 |
| 566517 | KANT, I., VORLÄNDER, K., Immanuel Kants Leben. Leipzig, Meiner, 1921 (2e). (XII) 223 pp. ingenaaid. (PB, 126) *rug verkleurd, ex libris*Bijgebonden: Katalog der Philosophischen Bibliothek | Euro 15,00 |
| 600301 | KANT, I., VOS, H. DE, Kant als theoloog.Baarn, WV, 1968. 159 pp. paperback. (TM) *naam op schutblad, enkele stiftstrepen* | Euro 7,50 |
| 004989 | KANT, I., VOS, H. DE, Kant als theoloog.Baarn, WV, 1968. 159 pp. linnen + omslag. (TM) *voorin een katern los, schutbladen licht roestvlekkig, ex libris, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 569517 | KANT, I., WATSON, J., Kant and his English critics. A comparison of critical and empirical philosophy. New York, Macmillan, 1881. (XII) 402 pp. ln. *rug gerepareerd* | Euro 30,00 |
| 571031 | KANT, I., WENTSCHER, E., Englische Wege zu Kant. Leipzig, Tauchnitz, 1931. 86 pp. ingenaaid. (Hefte zur Englandkunde, 4) *vlekje op achterplat | Euro 10,00 |
| 005165 | KANT, I., WESTEROUEN VAN MEETEREN, H.B.F., Het schema bij Immanuel Kant.Utrecht, z.u., 1925. 63 pp. ingenaaid. Dissertatie. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 13,50 |
| 598697 | KANT, I., WETTSTEIN, R.H., Kritische Gegenstandstheorie der Wahrheit. Argumentative Rekonstruktion von Kants kritischer Theorie. Würzburg, Königshausen, 1983 (2e). 267 pp. ingenaaid. (Epistemata, 17) | Euro 15,00 |
| 569987 | KANT, I., WETTSTEIN, R.H., Kritische Gegenstandstheorie der Wahrheit. Argumentative Rekonstruktion von Kants kritischer Theorie. Würzburg, Königshausen, 1983 (2e). 267 pp. ingenaaid. (Epistemata, 17) | Euro 15,00 |
| 573580 | KANT, I., WIT, F.A. DE, Macht en onmacht van Immanuel Kants natuurconceptie. Een filosofische reflectie over een verstoorde relatie met de natuur in het licht van de ecologische crisis. Strenghts and weaknesses of Immanuel Kant's concept of nature. A philosophical reflection on a disturbed relation with nature in the light of the ecological crisis.Delft, Eburon, 1999. (II) 391 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 17,50 |
| 584963 | KANT, I., WOLFF, R.P., (ED.), Kant. A collection of critical essays. London, Macmillan, 1968. (XXIV) 416 pp. paperback. (MSP) Met bijdragen van o.a.: L.W. Beck, W.H. Walsh, G. Schrader | Euro 10,00 |
| 598453 | KANT, I., WOLFF, R.P., The autonomy of reason. A commentary on Kant's 'Groundwork of the metaphysic of morals'. Gloucester, Smith, 1986. (XII) 228 pp. linnen. | Euro 20,00 |
| 020387 | KANT, I., WOLFF, R.P., Kant's theory of mental activity. A commentary on the transcendental analytic of the 'Critique of pure reason'.Gloucester, Smith, 1973 (2e). (XII) 336 pp. ln. Bibliogr. *vlekje op voorplat* | Euro 20,00 |
| 020385 | KANT, I., ZEHBE, J., (HRSG.), Briefe an Kant.Herausgegeben und eingeleitet. Göttingen, Vandenhoeck, 1971. (XVI) 212 pp. paperback. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 598481 | KANT, I., ZUCKERT, R., Kant on beauty and biology. An interpretation of the 'Critique of judgment'. Cambridge, UP, 2007. (XIV) 409 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (MEP) | Euro 25,00 |
| 005891 | KANT, I., Anthropologie in pragmatischer Hinsicht. Hrsg., eingel. und mit Personen- und Sachregister versehen von K. Vorländer. Leipzig, Meiner, 1912 (5e). (XXII) 328 pp. halflinnen. (PB, 44) *naam op titelpagina, platten licht geschaafd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 588899 | KANT, I., Anthropologie. Hrsg. von O. Schöndorffer. Fortschritte der Metaphysik. Vorlesungen Kants über Pädagogik. Hrsg. von O. Buek. Vorlesungen Kants über Logik. Hrsg. von A. Buchenau. Berlin, Cassirer, 1922. (IV) 604 pp. half leder. (Werke, 8) *bovenzijde rug beschadigd* | Euro 50,00 |
| 004336 | KANT, I., Beweisgrund zu einer Demonstration des Daseins Gottes nebst den anderen kleineren Schriften zur Religonsphilosophie. Dritte, mit der zweiten gleichlautenden Auflage durchgesehen von F.M. Schiele. Leipizg, Meiner, 1911. (VIII) 171 pp. linnen. (PB, 47 II) *boekblok licht roestvlekkig, naam op titelblad* | Euro 15,00 |
| 018545 | KANT, I., Briefe von und an Kant. Hrsg. von E. Cassirer. 2 delen. Berlin, Cassirer, 1918-1921. 468, 404 pp. half leder. (Werke, 9, 10) *bovenkant rug deel 2 beschadigd* | Euro 65,00 |
| 002655 | KANT, I., Die drei Kritiken in ihrem Zusammenhang mit dem Gesamtwerk. Mit verbindendem Text zusammengefasst von R. Schmidt.Stuttgart, Kröner, 1975. (VIII) 526 pp. linnen. Portret. (KT, 104) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 579104 | KANT, I., Die drei Kritiken in ihrem Zusammenhang mit dem Gesamtwerk. Mit verbindendem Text zusammengefaßt von R. Schmidt.Stuttgart, Kröner, 1933. (VIII) 488 pp. linnen. Portret. (KT, 104) *band licht beschadigd, papier gebruind*Frakturschrift | Euro 14,00 |
| 583780 | KANT, I., Frühschriften. Unter Mitarbeit von M. Buhr hrsg. und eingel. von G. Klaus. 2 dln. Berlin, AV, 1961. (XCVIII) 322, 465 pp. ln. (Philosophische Studientexte) *naam op schutbl.*Dl 1: Schriften aus den Jahren 1754-1759, Dl 2: Schriften aus den Jahren 1762-1768 | Euro 25,00 |
| 583850 | KANT, I., Handschriftlicher Nachlaß. 2 delen in 3 banden. Berlin, Reimer, 1911-13. (LXII) 637, (XIV) 493, (IV) 494-982 pp. ingenaaid. (GS, 14, 15) *onopengesneden, deel 1 omslag los, pp. 625-637 los, p. 634 beschadigd (geen tekstverlies), deel 2.1 pp. 449-493 los, deel 2.2. rug licht beschadigd*Frakturschrift. Dl 1: Mathematik. Physik und Chemie. Physische Geographie. Mit 66 Figuren, Dl 2.1 + Dl 2.2: Anthropologie | Euro 90,00 |
| 009134 | KANT, I., Immanuel Kant. Ausgew. und bearb. von L. Weis.Hamburg, Rauhes Haus, 1906. 142 pp. ingenaaid. Portret. (Ewigkeitsfragen im Lichte großer Denker, 1) *papier licht roestvlekkig, rug licht beschadigd en verkleurd*Frakturschrift | Euro 7,00 |
| 590962 | KANT, I., Kants Briefe. Ausgewählt und hrsg. von F. Ohmann. Leipzig, Insel, 1911. (XX) 383 pp. linnen. *rug verkleurd*Frakturschrift | Euro 17,50 |
| 017146 | KANT, I., Kleinere Schriften zur Logik und Metaphysik. Hrsg. und mit Einleitungen sowie Personen- und Sachregistern versehen von K. Vorländer. Leipzig, Dürr, 1905 (2e). (XXXII) 169, (XL) 172, (XX) 175, (XXXII) 176 pp. ingenaaid. (PB, 46A,B,C,D) *omslag achterzijde plakbandsporen, naam op titelpagina, boekblok roestvlekkig, rug licht beschadigd*Bevat o.a.: Die Schriften von 1766-86, Die Schriften von 1790-93, Die Schriften von 1797-98, | Euro 35,00 |
| 588171 | KANT, I., Kritiek van de zuivere rede. Ten geleide, vertaling en annotaties door J. Veenbaas en W. Visser.Amsterdam, Boom, 2004. 689 pp. linnen. | Euro 45,00 |
| 600931 | KANT, I., Kritik der praktischen Vernunft. Hrsg. von K. Vorländer. Hamburg, Meiner, 1959 (Nachdr. 1929). (XLVIII) 200 pp. linnen + omslag. (PB, 38) | Euro 15,00 |
| 006226 | KANT, I., Kritik der praktischen Vernunft. Hrsg. von K. Vorländer. Leipzig, Meiner, 1967 (Nachdr. 1929). (XLVIII) 200 pp. ingenaaid. (PB, 38) | Euro 11,50 |
| 018540 | KANT, I., Kritik der reinen Vernunft. Hrsg. von A. Görland.Berlin, Cassirer, 1922 (3.-5.T). 675 pp. half leder. (Werke, 3) *bovenkant rug beschadigd* | Euro 50,00 |
| 569018 | KANT, I., Kritik der reinen Vernunft. Hrsg. von F. Groß. 2 delen. Berlin, DB, z.j. 318, 311 pp. linnen.Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 596053 | KANT, I., Kritik der reinen Vernunft. Hrsg. von R. Toman.Köln, Könemann, 1995. 696 pp. linnen. (Werke in sechs Bänden, 2) | Euro 15,00 |
| 576244 | KANT, I., Kritik der reinen Vernunft. Nach der ersten und zweiten Original-Ausgabe hrsg. von R. Schmidt. Mit einer Bibliografie von H. Klemme. Hamburg, Meiner, 1990 (3e herz.). (XVI) 868 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (PB, 37a) | Euro 20,00 |
| 019422 | KANT, I., Kritik der reinen Vernunft. Nach der ersten und zweiten Original-Ausgabe neu hrsg. von R. Schmidt.Hamburg, Meiner, 1976 (herz.). (XVI) 847 pp. paperback. (PB, 37a) *vouwtje in voorplat, naam op titelpagina* | Euro 16,00 |
| 575059 | KANT, I., Kritik der reinen Vernunft. Leipzig, Insel, 1913. 648 pp. linnen. (SW, 3) *ex libris*Dundruk | Euro 12,50 |
| 599694 | KANT, I., Kritik der Urteilskraft. Hrsg. von K. Vorländer.Leipzig, Meiner, 1974 (Nachdr. 1924). (XXXII) 394 pp. ingenaaid. (PB, 39A) Unveränderter Nachdruck der sechsten Auflage von 1924 | Euro 16,00 |
| 567871 | KANT, I., Logik. Ein Handbuch zu Vorlesungen. Neueste Ausgabe. Königsberg, Johann Jakob Mäcken, dem Jüngern, 1801. Gekartonneerd. 8 °. (XVIII) 236 pp. *band licht verkleurd, rug licht geschaafd*Erste Ausgabe erschien 1800. E. Adickes. German Kantian Bibliography, 576 Frakturschrift | Euro 100,00 |
| 018546 | KANT, I., Die Metaphysik der Sitten. Der Streit der Fakultäten. Hrsg. von B. Kellermann.Berlin, Cassirer, 1916. (XXX) 468 pp. half leder. (Werke, 7) | Euro 45,00 |
| 001902 | KANT, I., The moral law or Kant's groundwork of the metaphysic of morals. A new transl. with analysis and notes by H.J. Paton.London, HUL, 1947. 151 pp. ln. (Senior Series) | Euro 11,50 |
| 572721 | KANT, I., Over de gemeenplaats: dat kan in theorie wel juist zijn, maar deugt niet voor de praktijk. Ingeleid, vertaald en geannoteerd door B. Delfgaauw. Kampen, Kok Agora, 1987. 90 pp. paperback. (Agora) | Euro 10,00 |
| 575018 | KANT, I., Prolegomena zu einer jeden künftigen Metaphysik, die als Wissenschaft wird auftreten können. Hrsg von K. Vorländer. Hamburg, Meiner, 1965. (XLII) 200 pp. paperback. (PB, 40) *rug deels geplastificeerd* | Euro 11,50 |
| 595393 | KANT, I., Prolegomena zu einer jeden künftigen Metaphysik, die als Wissenschaft wird auftreten können. Hrsg. von K. Vorländer. Hamburg, Meiner, 1951. (XLII) 200 pp. halflinnen. (PB, 40) | Euro 12,50 |
| 567248 | KANT, I., Prolegomena zu einer jeden künftigen Metaphysik, die als Wissenschaft wird auftreten können. Hrsg. von K. Vorländer.Hamburg, Meiner, 1976. (XLII) 200 pp. paperback. (PB, 40) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 577742 | KANT, I., Prolegomena zu einer jeden künftigen Metaphysik, die als Wissenschaft wird auftreten können. Hrsg. von K. Vorländer. Hamburg, Meiner, 1957. (XLII) 200 pp. linnen + omslag. (PB, 40) *bibliotheekstempel* | Euro 13,50 |
| 597990 | KANT, I., Prolegomena. Vertaling van H. van de Velde en F. Montens. Inleiding en aantekeningen van H. van de Velde. Meppel, Boom, 1979. 219 pp. linnen + omslag. (Klassiek, 16) *omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 570704 | KANT, I., Prolegomena. Vertaling van H. van de Velde en F. Montens. Inleiding en aantekeningen van H. van de Velde. Meppel, Boom, 1979. 219 pp. paperback. (Klassiek, 16) | Euro 12,50 |
| 010729 | KANT, I., Die Religion innerhalb der Grenzen der bloßen Vernunft. Vorgestellt von Immanuel Kant. Zweyte vermehrte Auflage.Königsberg, Friedrich Nicolovius, 1794. Contemporain gekartonneerd. 8°. (XXVI), (IV), 314 pp. *rug beschadigd, voorplat deels los, bibliotheeksticker op rug en binnenzijde voorplat, papier hier en daar licht roestvlekkig, *Frakturschrift. Die Erstausgabe erschien 1793 bei Nicolovius in Königsberg. Diese zweite Ausgabe ist die textlich vollständigste und wichtigste Ausgabe des religionsphilosophischen Hauptwerkes Kants, die Vorlage für den Text in der Akademie-Ausgabe. Es gibt 2 Druckvarianten, der vorliegende seltenere Druck, kenntlich an dem fehlenden Punkt hinter 'Vorrede' auf S. III und der Druckfehlerverbesserung 'Anmuth und Würde' (anstatt Anmuth in und Würde) auf S. 10. E. Warda. Die Druckschriften Kants (bis zum Jahre 1838), 145. E. Adickes. German Kantian Bibliography, 79 | Euro 150,00 |
| 600820 | KANT, I., Die Religion innerhalb der Grenzen der bloßen Vernunft. Herausgegeben von K. Vorländer. Mit einer Einleitung: die Religionsphilosophie im Gesamtwerk Kants von H. Noack. Hamburg, Meiner, 1966 (8e). (CXII) 252 pp. linnen + omslag. (PB, 45) *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 569473 | KANT, I., Religion within the limits of reason alone. Transl. with an introd. and notes by T.M. Greene and H.H. Hudson. Chicago, Open Court, 1934. (LXXXVI) 200 pp. ln. *band iets vlekkig, schutbl. achterin licht besch.* | Euro 20,00 |
| 018541 | KANT, I., Schriften von 1783-1788. Hrsg. von A. Buchenau und E. Cassirer.Berlin, Cassirer, 1913. (IV) 558 pp. half leder. (Werke, 4) | Euro 45,00 |
| 018543 | KANT, I., Schriften von 1790-1796. Hrsg. von A. Buchenau, E. Cassirer, B. Kellermann.Berlin, Cassirer, 1914. 544 pp. half leder. (Werke, 6) | Euro 45,00 |
| 011034 | KANT, I., Schriften zur Naturphilosophie. Hrsg. von O. Buek. 2 delen.Leipzig, Meiner, 1922 (3e). (XXVI) 186, (XX) 189-339 pp. ingenaaid. (PB, 48A,B) *ruggen licht verkleurd, ex libris*Deel 1: Allgemeine Naturgeschichte und Theorie des Himmels, Deel 2: Metaphysische Anfängsgründe der Naturwissenschaft. Bijgebonden: Katalog der Philosophischen Bibliothek | Euro 25,00 |
| 592251 | KANT, I., Selected pre-critical writings and correspondence wth Beck. Transl. and introd. by G.B. Kerferd and D.E. Walford. With a contribution by P.G. Lucas. Manchester, UP, 1968. (XXXVIII) 181 pp. linnen + omslag. (Philosophical classics) | Euro 16,00 |
| 600907 | KANT, I., Der Streit der Fakultäten. Auf Grund des Textes der Berliner Akademie-Ausgabe mit einer Einleitung und Registern neu herausgegeben von K. Reich.Hamburg, Meiner, 1959. (XXVI) 121 pp. linnen. (PB, 252) *potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 584628 | KANT, I., Über Pädagogik. Mit Kant's Biographie hrsg. von T. Vogt. Langensalza, Beyer, 1901 (3e). (VI) 139 pp. ingenaaid. (Bibliothek pädagogischer Klassiker, 13) *rug met papier verstevigd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 015205 | KANT, I., Vermischte Schriften. Mit Einleitung, Anmerkungen, Personen- und Sachregister neu hrsg. von K. Vorländer.Leipzig, Meiner, 1922. (LII) 324 pp. ingenaaid. (PB, 50) *rug iets verkleurd, omslag beschadigd* | Euro 16,00 |
| 018544 | KANT, I., Vorkritische Schriften. Band II. Hrsg. von A. Buchenau. Berlin, Cassirer, 1912. (IV) 495 pp. half leder. (Werke, 2) *platten iets gevlekt* | Euro 45,00 |
| 567321 | KANT, I., Was ist Aufklärung? Aufsätze zur Geschichte und Philosophie. Herausgegeben und eingeleitet von J. Zehbe. Göttingen, Vandenhoeck, 1975 (2e herz.). 146 pp. paperback. (KVR, 1258) *rug iets verkleurd* | Euro 7,00 |
| 586651 | KANT, I., Wat is Verlichting? Beantwoording van de vraag: Wat is Verlichting? Wat betekent het zich te oriënteren in het denken? Ingeleid, vertaald en geannoteerd door B. Delfgaauw. Kampen, Kok Agora, 1988. 98 pp. paperback. (Editie) | Euro 9,00 |
| 569185 | KANT, I., Werke in acht Büchern. Ausgewählt und mit Einleitung versehen von H. Renner. 6 delen in 2 banden.Berlin, Weichert, z.j. 161, 505, 122, 231, 294, 200 pp. linnen. Portret. *boekblokken roestvlekkig, iets los in de band, ruggen licht beschadigd, enkele markeerstiftstrepen en potloodstrepen in dl 1*Frakturschrift | Euro 17,50 |
| 584094 | KATKOV, M.N., KATZ, M., Mikhail N. Katkov. A political biography 1818-1887.The Hague, Mouton, 1966. 195 pp. ln + omsl. Bibliogr. (Studies in european history, 6) *naam uit schutbl. geknipt* | Euro 16,00 |
| 570018 | KEPLER, J., BANVILLE, J., Kepler. Roman. Vert. door R. van der Veer. Amsterdam, Meulenhoff, 1986. 245 pp. pb. | Euro 7,00 |
| 584934 | KEPPLER, J., KEPPELMÜLLER, B., De triomf der harmonie. Het leven van Johannes Keppler. Geautor. vert. van A. Tieleman. Waaraan toegevoegd een overzicht van Keppler's beteekenis voor de wetenschap door H. Groot. Amsterdam, Ploegsma, 1944. 275 pp. linnen. *stempel op titelpagina, nieuw gebonden* | Euro 11,50 |
| 569504 | KIERKEGAARD, S., DEMPF, A., Kierkegaards Folgen.Leipzig, Hegner, 1935. 232 pp. linnen. *rug verschoten, ex libris, naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 021038 | KIERKEGAARD, S., DIEM, H., Die Existenzdialektik von Sören Kierkegaard. Zollion-Zürich, EV, 1950. (XII) 207 pp. linnen + omslag. *ex libris, omslag licht gebruind* | Euro 15,00 |
| 001694 | KIERKEGAARD, S., DOKTER, T., De structuur van Kierkegaard's oeuvre.Assen, Van Gorcum, 1936. 164 pp. ingenaaid. Dissertatie. (VGTB, 5) *enkele pen- en potloodstrepen, scheurtje in omslag* | Euro 12,50 |
| 587872 | KIERKEGAARD, S., EISSES, K.T., Honderdzestig jaar (in de voet)sporen van Søren Aabye Kierkegaard (5-5-1813 - 11-11-1855). A.A.B.C.D.E.F. Godthaab, A.F....., Anti-Climacus, Assessor Vilhelm, B, Constantin Constantius, Frater Taciturnus, H.H., Hilarius Bogbinder, Inter et Inter, Johannes, Johannes Climacus, Johannes de silentio, Nicolaas Notabene, Petrus Minor, Procul, Quidam, Victor Eremita, Vigilius Haufniensis, William Afham. Kierkegaard in het Nederlandse taalgebied van 1846-2006 (vertalingen, studies, verwijzingen, annotaties en tekstcollaties). Utrecht, Kei, 2007 (herz.). (XXIV) 194 pp. paperback. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 587873 | KIERKEGAARD, S., EISSES, K.T., Honderdzestig jaar (in de voet)sporen van Søren Aabye Kierkegaard (5-5-1813 - 11-11-1855). A.A.B.C.D.E.F. Godthaab, A.F....., Anti-Climacus, Assessor Vilhelm, B, Constantin Constantius, Frater Taciturnus, H.H., Hilarius Bogbinder, Inter et Inter, Johannes, Johannes Climacus, Johannes de silentio, Nicolaas Notabene, Petrus Minor, Procul, Quidam, Victor Eremita, Vigilius Haufniensis, William Afham. Kierkegaard in het Nederlandse taalgebied van 1846-2006 (vertalingen, studies, verwijzingen, annotaties en tekstcollaties). Utrecht, Kei, 2007 (herz.). (XXIV) 194 pp. paperback. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 566670 | KIERKEGAARD, S., ESSER, P.H., Kierkegaard.Kierkegaard.KBaarn, Hollandia, z.j. (VI) 194 pp. linnen. Portret. (Uren met) | Euro 7,50 |
| 594450 | KIERKEGAARD, S., FRITZSCHE, H., Kierkegaards Kritik an der Christenheit.Berlin, EVA, 1966. 84 pp. ingenaaid. (AVTR, 34) *naam op schutblad, papier licht gebruind* | Euro 10,00 |
| 585091 | KIERKEGAARD, S., GARDINER, P., Kierkegaard. Oxford, OUP, 1988. (VIII) 120 pp. paperback. (Past masters) | Euro 7,50 |
| 582255 | KIERKEGAARD, S., GRIMSLEY, R., Søren Kierkegaard and French literature. Eight comparative studies. Cardiff, Wales UP, 1966. (X) 171 pp. ln + omsl. *enkele markeerstiftstr.* | Euro 11,50 |
| 585018 | KIERKEGAARD, S., HÖFFDING, H., Sören Kierkegaard als Philosoph. Mit einem Vorwort von C. Schrempf.Stuttgart, Frommann, 1896. (X) 170 pp. linnen. (FKP, 3) | Euro 16,00 |
| 588447 | KIERKEGAARD, S., HOHLENBERG, J., Søren Kierkegaard. Uit het Deens vert. door S. Ferwerda.Utrecht, Bijleveld, 1949. 380 pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 000893 | KIERKEGAARD, S., HOHLENBERG, J., Søren Kierkegaard. Uit het Deens vertaald door S. Ferwerda.Utrecht, Bijleveld, 1949. 380 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band iets verschoten, bovenzijde rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 567885 | KIERKEGAARD, S., JOLIVET, R., Introduction à Kierkegaard.Abbaye S. Wandrille, Fontenelle, 1946. (XVIII) 251 pp. ing. Portr. *papier licht gebruind, rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 566554 | KIERKEGAARD, S., KLEMKE, E.D., Studies in the philosophy of Kierkegaard. The Hague, Nijhoff, 1976. (VIII) 79 pp. ingenaaid. | Euro 9,50 |
| 597271 | KIERKEGAARD, S., KÜNZLI, A., Die Angst als Abendländische Krankheit. Dargestellt am Leben und Denken Soeren Kierkegaards.Zürich, Rascher, 1948. (II) 290 pp. linnen + omslag. *bovenzijde rug band licht beschadigd, rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 599215 | KIERKEGAARD, S., KÜNZLI, A., Die Angst als Abendländische Krankheit. Dargestellt am Leben und Denken Soeren Kierkegaards.Zürich, Rascher, 1948. (II) 290 pp. linnen. *rug verkleurd en beschadigd* | Euro 12,50 |
| 597505 | KIERKEGAARD, S., LEEMANS, V., Sören Kierkegaard. Met een inleiding van A. de Waelhens. Antwerpen, Standaard, 1956 (2e). 177 pp. linnen. (FB) | Euro 10,00 |
| 016325 | KIERKEGAARD, S., LEENDERTZ, W., Søren Kierkegaard.Amsterdam, Kruyt, 1913. 315 pp. half linnen. *nieuw gebonden, naam op schutblad, enkele penaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 573720 | KIERKEGAARD, S., LEENDERTZ, W., Sören Kierkegaard. Amsterdam, Kruyt, z.j. (VIII) 315 pp. linnen. *rug verkleurd, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 010677 | KIERKEGAARD, S., LOWRIE, W., Das Leben Sören Kierkegaards. Übers. von G. Sawatzki.Köln, Diederichs, 1955. 238 pp. ln + omsl. *bibl. st., enkele potl.str., omsl. licht besch.* | Euro 12,50 |
| 585113 | KIERKEGAARD, S., MONRAD, O.P., Sören Kierkegaard. Sein Leben und seine Werke. Jena, Diederichs, 1909. 152 pp. linnen. Portret. Illustraties.Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 585037 | KIERKEGAARD, S., MULLEN, J.D., Kierkegaard's philosophy. Self-deception and cowardice in the present age.New York, Meridian, 1988. (XIV) 176 pp. paperback. Bibliografie. (NAL) | Euro 9,00 |
| 588242 | KIERKEGAARD, S., SCHOLTENS, W.R., Alle gekheid op een stokje. Kierkegaard als psycholoog. Baarn, Ten Have, 1979. 138 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 589493 | KIERKEGAARD, S., SCHOLTENS, W.R., Alle gekheid op een stokje. Kierkegaard als psycholoog. Baarn, Ten Have, 1979. 138 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 006874 | KIERKEGAARD, S., SCHREMPF, C., Sören Kierkegaard. Eine Biographie. 2 delen. Jena, Diederichs, 1927-28 (1.-2.T). (XVI) 364, (IV) 344 pp. linnen. *naam met typex van schutbladen verwijderd, ex libris*Frakturschrift | Euro 30,00 |
| 594431 | KIERKEGAARD, S., SCHULTZKY, G., Die Wahrnehmung des Menschen bei Søren Kierkegaard. Zur Wahrheitsproblematik der theologischen Anthropologie.Göttingen, Vandenhoeck, 1977. 244 pp. ingenaaid. (STGNJ, 28) *vouwtje in omslag voorzijde* | Euro 11,50 |
| 006999 | KIERKEGAARD, S., SCHULZ, H., Eschatologische Identität. Eine Untersuchung über das Verhältnis von Vorsehung, Schicksal und Zufall bei Sören Kierkegaard. Berlin, De Gruyter, 1994. (XII) 624 pp. linnen. (TBT, 63) *enkele potloodstrepen* | Euro 65,00 |
| 016886 | KIERKEGAARD, S., SCHWEPPENHÄUSER, H., Kierkegaards Angriff auf der Spekulation. Eine Verteidigung. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1967 (1.-2. T.). 247 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 566048 | KIERKEGAARD, S., SJESTOV, L., Kierkegaard et la philosophie existentielle (Vox clamantis in deserto). Traduit du russe par T. Rageot et B. de Schloezer.Paris, Vrin, 1948 (Reprint 1936). 384 pp. ingenaaid. (Les amis de Léon Chestov) *omslag licht gebruind* | Euro 11,50 |
| 594451 | KIERKEGAARD, S., SMIT, H.A., Kierkegaard's pilgrimage of man. The road of self-positing and self-abdication.Delft, Meinema, 1965. 193 pp. ingenaaid. Dissertatie. *penstrepen, omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 575066 | KIERKEGAARD, S., Agitatorische Schriften und Aufsätze 1851-1855. Übers. von A. Dorner und Chr. Schrempf.Stuttgart, Frommann, 1896. (XXIV) 631 pp. halflinnen. (Sören Kierkegaards Angriff auf die Christenheit, 1) *nieuw gebonden, rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 575877 | KIERKEGAARD, S., Der Augenblick. Mit Nachwort von C. Schrempf. Jena, Diederichs, 1923 (4.-5.T). (VI) 175 pp. linnen. (GW, 12) *naam op titelpagina, ex libris*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 010685 | KIERKEGAARD, S., Auswahl aus dem Gesamtwerk des Dichters, Denkers und religiösen Redners. Unter Mitarbeit von R. Hirsch besorgt von E. Hirsch. Wiesbaden, Fourier, 1977. 448 pp. gebonden. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 568785 | KIERKEGAARD, S., Auswahl aus seinen Bekenntnissen und Gedanken. Hrsg. von F. Droop. München, Müller, 1914. (XXXII) 419 pp. halfleder. (Bibliothek der Philosophen, 11) *ex libris, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 011903 | KIERKEGAARD, S., Der Begriff Angst. Vorworte. Übers. von E. Hirsch.Düsseldorf, Diederichs, 1952 (1.-3.T). (XI) 281 pp. linnen + omslag. (GW, 11, 12) *omslag licht beschadigd, enkele potloodaantekeningen* | Euro 17,50 |
| 595423 | KIERKEGAARD, S., Der Begriff der Ironie mit ständiger Rücksicht auf Sokrates. Übers. von W. Rütemeyer. München, Kaiser, 1929. (VIII) 369 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 008589 | KIERKEGAARD, S., Het begrip angst. Een eenvoudige psychologische meditatie, die heenwijst naar het dogmatische probleem van de erfzonde door Vigilius Haufniensis. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Sperna Weiland.Utrecht, Bijleveld, 1958. 200 pp. linnen + omslag. (Wetenschap en bezinning) *scheurtje bovenzijde omslag* | Euro 10,00 |
| 599283 | KIERKEGAARD, S., The concept of irony. With constant reference to Socrates. Translated with an introduction and notes by L.M. Capel.Bloomington, IUP, 1968. 442 pp. paperback. (MB, 111) | Euro 15,00 |
| 600513 | KIERKEGAARD, S., Concluding unscientific postscript. Translated from the Danish by D.F. Swenson. Completed after his death and provided with introduction and notes by W. Lowrie.Princeton, UP, 1971 (2e). (XXII) 577 pp. paperback. (Princeton paperbacks, 140) *rug licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 596922 | KIERKEGAARD, S., Crisis in the life of an actress and other essays on drama. Transl. with an introd. and notes by S. Crites. New York, Harper, 1967. 154 pp. paperback. (TB, 145) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 582254 | KIERKEGAARD, S., Crisis in the life of an actress and other essays on drama. Transl. with an introd. and notes by S. Crites. New York, Harper, 1967. 154 pp. paperback. (TB, 145) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 013942 | KIERKEGAARD, S., Einübung im Christentum. Übers. von E. Hirsch.Düsseldorf, Diederichs, 1955 (4.-5.T). (XII) 298 pp. linnen + omslag. (GW, 26) *namen op schutblad, omslag licht beschadigd, enkele potloodstreepjes* | Euro 17,50 |
| 007640 | KIERKEGAARD, S., Einübung im Christentum. Übers. von H. Gottsched und Chr. Schrempf mit Nachwort von Chr. Schrempf.Jena, Diederichs, 1933 (3e). 248 pp. ingenaaid. (GW) *rug iets los*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 588961 | KIERKEGAARD, S., Einübung im Christentum. Übers. von H. Gottsched und Chr. Schrempf mit Nachwort von Chr. Schrempf.Jena, Diederichs, 1933 (3e). 248 pp. ingenaaid. (GW) *enkele kleurpotloodstrepen*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 580441 | KIERKEGAARD, S., Entweder - Oder. Ein Lebensfragment. Hrsg. von V. Ermita (Sören Kierkegaard). Aus dem Dän. von O. Gleiß. Dresden, Ungelenk, 1909 (5e). (X) 726 pp. halflinnen. *rug licht beschadigd en verkleurd*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 000922 | KIERKEGAARD, S., Entweder/Oder. Mit Nachw. von C. Schrempf. Übers. von W. Pfleiderer und C. Schrempf. 2 dln.Jena, Diederichs, 1922 (3.-5 T.). 398, 330 pp. ln. (GW, 1, 2) *ruggen licht besch*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 584839 | KIERKEGAARD, S., Entweder-Oder. Übers. von C. Schrempf. Zusammengefasst hrsg. von F. Droop. Mit Einführung von M. Bense. Mit 3 Abbildungen. Hamburg, z.u., z.j. (LX) 508 pp. linnen. Portret. Illustraties. Frakturschrift. Sonderausgabe für Freunde der Weltliteratur Lesergemeinschaft | Euro 15,00 |
| 588651 | KIERKEGAARD, S., Entweder-oder. Unter Mitwirkung von N. Thulstrup und der Kopenhagener Kierkegaard-Gesellschaft hrsg. von H. Diem und W. Rest. Deusche Übers. von H. Fauteck.München, DTV, 1978 (2e). 1025 pp. paperback. (DTV, 6043) *omslag verkleurd, naam op schutblad, penaantekening binnenzijde achterplat*Folgt der 1960 bei Jakob Hegner in Köln erschienenen Ausgabe | Euro 10,00 |
| 594730 | KIERKEGAARD, S., Entweder-oder. Unter Mitwirkung von N. Thulstrup und der Kopenhagener Kierkegaard-Gesellschaft hrsg. von H. Diem und W. Rest. Deutsch von H. Fauteck.Köln, Hegner, 1960. 1038 pp. linnen + omslag. (Kierkegaard-Ausgabe, Ästhetisch-philosophische Schriften) *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 013923 | KIERKEGAARD, S., Erbauliche Reden 1850/51. Zur Selbstprüfung der Gegenwart anbefohlen. Urteilt selbst. Übers. von E. Hirsch.Düsseldorf, Diederichs, 1953 (1.-3.T). (XII) 265 pp. linnen + omslag. (GW, 27, 28, 29) | Euro 17,50 |
| 592827 | KIERKEGAARD, S., The essential Kierkegaard. Ed. by H.V. Hong and E.H. Hong. Princeton, UP, 2000. (XII) 524 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 40,00 |
| 013949 | KIERKEGAARD, S., Furcht und Zittern. Übers. von H.C. Ketels, H. Gottsched und Chr. Schrempf. Nachw. von Chr. Schrempf. Düsseldorf, Diederichs, 1923 (3e herz.). (IV) 281 pp. ln. (GW 3) *tekst op schutbl., rug licht besch.*Frakturschrift. | Euro 15,00 |
| 007634 | KIERKEGAARD, S., Die Krankheit zum Tode. Der Hohepriester - der Zöllner - die Sünderin. Übers. von E. Hirsch.Düsseldorf, Diederichs, 1954 (1.-3.T). (XII) 186 pp. linnen. (GW, 24, 25) *tekst en naam op schutblad, enkele potloodstreepjes* | Euro 16,00 |
| 016795 | KIERKEGAARD, S., De lelie des velds en de vogel des hemels. Vertaald uit het Deensch door A. Alma. Met een inleiding van W.J. Aalders.Rotterdam, Voorhoeve, 1937. 95 pp. halflinnen. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 598636 | KIERKEGAARD, S., Liefdedaden. Eenige christelijke overwegingen in den vorm van redevoeringen. Naar den zevenden druk uit het Deensch vertaald door J.L. Maris-Fransen van de Putte. Woord vooraf van Prof. Is. van Dijk. I.Zeist, Ploegsma, 1919. (XII) 360 pp. linnen. *rug licht verkleurd*Fraai bandontwerp | Euro 20,00 |
| 584708 | KIERKEGAARD, S., Nieuwe keur uit de werken van Kierkegaard. Uit het Deensch vert. door R. Chantepie de la Saussaye met een voorrede van Is. van Dijk. Haarlem, Bohn, 1920 (2e herz.). (XII) 324 pp. half linnen. *naam op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 597228 | KIERKEGAARD, S., Philosophical fragments, or a Fragment of philosophy by Johannes Climacus. Responsible for publication S. Kierkegaard. Originally translated and introduced by D.F. Swenson. New introduction and commentary by N. Thulstrup. Translation revised and commentary translated by H.V. Hong. Princeton, UP , 1974 (5e). (XCVIII) 260 pp. linnen. | Euro 16,00 |
| 584828 | KIERKEGAARD, S., Philosophische Brosamen und unwissenschaftliche Nachschrift. Unter Mitwirkung von N. Thulstrup un der der Kopenhagener Kierkegaard-Gesellschaft hrsg. von H. Diem und W. Rest. Köln, Hegner, 1959. 1031 pp. linnen. *rug licht verkleurd* | Euro 30,00 |
| 572598 | KIERKEGAARD, S., Religion der Tat. Sein Werk in Auswahl. Mit einem Vorwort von G. v. Mutius hrsg. von E. Geismar. Deutsch von E. Geismar und R. Marx.Leipzig, Kröner, 1930. (XIV) 264 pp. linnen. Portret. (KT, 63) *papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 573745 | KIERKEGAARD, S., Religion der Tat. Sein Werk in Auswahl. Übersetzt und hrsg. von E. Geismar. Leipzig, Kröner, 1952. (XII) 278 pp. linnen. Portret. (KT, 63) | Euro 11,50 |
| 013915 | KIERKEGAARD, S., Die Schriften über sich selbst. Übers. von E. Hirsch.Düsseldorf, Diederichs, 1951 (1.-3.T). (XVI) 176 pp. linnen. (GW, 33) | Euro 15,00 |
| 575828 | KIERKEGAARD, S., Skrifter i udvalg. Med inledning af C. Koch. Ny aendret udgave. København, Schønberg, 1921. 262 pp. halfleer. *ex libris, tekst op schutblad* | Euro 15,00 |
| 010953 | KIERKEGAARD, S., So spricht Sören Kierkegaard. Aus seinen Tage- und Nächtebüchern ausgew., übers. und mit einer Einf. hrsg. von R. Dollinger.Berlin, Furche, z.j. 160 pp. half linnen. Portret. Frakturschrift | Euro 9,50 |
| 010017 | KIERKEGAARD, S., Stadien auf dem Lebensweg. Mit Nachw. von C. Schrempf. Übers. von C. Schrempf und W. Pfleiderer.Jena, Diederichs, 1922. (IV) 480 pp. linnen. (GW, 4) *naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 568205 | KIERKEGAARD, S., Wilde ganzen. Dagboeknotities 1846-1855. Een keuze, samgensteld, vertaald en van inleidingen voorzien door W.R. Scholtens. Baarn, Ten Have, 1978. 300 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 010016 | KIERKEGAARD, S., Zur Selbstprüfung der Gegenwart anbefohlen. Übers. von A. Dorner und C. Schrempf. Mit Nachw. von C. Schrempf.Jena, Diederichs, 1922. (VI) 199 pp. linnen. (GW, 11) *rug licht beschadigd, naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 000358 | KIERNAN, C., Science and the Enlightenment in eighteenth-century France. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1968. 219 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 59) | Euro 16,00 |
| 009789 | KING, L.S., The road to medical enlightenment 1650-1695.London, Macdonald, 1970. (X) 210 pp. ln + omsl. (HSL) *omsl. licht besch., enkele potl.str.* | Euro 20,00 |
| 585129 | KINKER, J., RISPENS, J.A., De geharnaste dromer. Mr. Johannes Kinker als aestheticus en dichter. Kampen, Kok, 1960. 147 pp. linnen + omslag. *rug omslag iets verkleurd* | Euro 13,50 |
| 576309 | KINKER, J., RISPENS, J.A., De geharnaste dromer. Mr. Johannes Kinker als aestheticus en dichter. Kampen, Kok, 1960. 147 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 016610 | KINKER, J., VIS, G.J., Johannes Kinker en zijn literaire theorie. Bijdrage tot een interpretatie van de voorrredes bij zijn gedichten (1819-1821).Zwolle, Tjeenk Willink, 1967. (XIV) 396 pp. ing. Portr. Diss. | Euro 15,00 |
| 570639 | KINKER, J., WAL, M.J. VAN DER, De taaltheorie van Johannes Kinker. Leiden, z.u., 1977. (VIII) 113 pp. ing. Bibliogr. (Publ. van de vakgroep Ned. taal- en letterkunde, 5) *omsl. verkleurd* | Euro 12,50 |
| 576178 | KINKER, J., De verlichte muze. Bloemlezing uit de poëzie van J. Kinker bezorgd door G.J. Vis.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1982. 246 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (NNK) *band licht geschaafd* | Euro 10,00 |
| 011740 | KLEMPT, A., Die Säkularisierung der universalhistorischen Auffasung. Zum Wandel des Geschichtsdenkens im 16. und 17. Jahrhundert. Göttingen, Musterschmidt, 1960. 188 pp. paperback. (GBG, 31) *potloodstrepen, penaantekeningen* | Euro 12,50 |
| 573669 | KOPPER, J., Ethik der Aufklärung. Darmstadt, WB, 1983. (VI) 208 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 584088 | KOSZYK, K., OBERMANN, K., (HRSG.), Zeitgenossen von Marx und Engels. Ausgewählte Briefe aus den Jahren 1844 bis 1852. Hrsg. und annotiert. Assen, Van Gorcum, 1975. (XX) 459 pp. ln + omsl. (QUGDOA, 6) | Euro 25,00 |
| 018663 | KRAUSE, K.C.F., Philosophische Abhandlungen. Aus dem handschriftlichen Nachlasse des Verfassers hrsg. von P. Hohlfeld und A. Wünsche. Leipzig, Schulze, 1889. (VIII) 402 pp. ingenaaid. *onopengesneden, omslag beschadigd* | Euro 35,00 |
| 582178 | KRAUSE, K.C.F., Reine allgemeine Vernunftwissenschaft oder Vorschule des analytischen Haupttheiles des Wissenschaftgliedbaues. Aus dem handschriftlichen Nachlasse des Verfassers hrsg. von P. Hohlfeld und A. Wünsche. Leipzig, Schulze, 1886. (VIII) 166 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd, onopengesneden* | Euro 25,00 |
| 001991 | KRAUSE, K.C.F., Vorlesungen über angewandte Philosophie der Geschichte. Aus dem handschriftlichen Nachlasse des Verfassers hrsg. von P. Hohlfeld und A. Wünsche. Als Anhang: Geschichtsphilosophishe Skizzen und Abhandlungen. Leipzig, Schulze, 1885. (VIII) 308 pp. ingenaaid. *onopengesneden, omslag los en beschadigd* | Euro 30,00 |
| 600453 | KRAUSS, W., Die Literatur der französischen Frühaufklärung.Frankfurt a.M., Athenäum, 1971. 230 pp. paperback. Bibliografie. *stiftstreepjes op boekblok* | Euro 9,00 |
| 016619 | KRAUSS, W., Studien zur deutschen und französischen Aufklärung. Berlin, Rütten & Loening, 1963. 568 pp. linnen + omslag. (Neue Beiträge zur Literaturwissenschaft, 16) *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 016341 | KREIMENDAHL, L., (HRSG.), Philosophen des 18. Jahrhunderts. Eine Einführung. Darmstadt, WB, 2000. (VI) 251 pp. gebonden. Met bijdragen over o.a.: Shaftesbury (J. Sprute), Christiaan Wolff (C. Schwaiger), David Hume (J. Kulenkampf) | Euro 20,00 |
| 017136 | KRONENBERG, M., Geschichte des deutschen Idealismus. 2 dln.München, Beck, 1909-1912. (XII) 438, (VIII) 840 pp. linnen. *naam op titelpagina, schutbladen licht roestvlekkig*Dl I: Die idealistische Ideen-Entwicklung von ihren Anfängen bis Kant. Dl 2: Die Blütezeit des deutschen Idealismus. Von Kant bis Hegel. Frakturschrift | Euro 75,00 |
| 579464 | KRUG, WILHELM TRAUGOTT, Handbuch der Philosophie under philosophischen Literatur. 2 delen. Leipzig, F.A. Brockhaus, 1820-21. (XXIV) 364, (XX) 404 pp. gekartonneerd. *pp. 329-332 in deel 1 tweemaal ingebonden, ruggen licht beschadigd, deel 2 los in de band, papier hier en daar roestvlekkig*Erstausgabe. 'Wilhelm Traugott Krug, 22 juni 1770 in Radis, gestorben 13. Januar 1842 in Leipzig. Professor in Frankfurt a.O. 1801, Königsberg (Nachfolger Kants) 1804, Leipzig 1809-34. Anhänger der Kantischen Philosophie. Krug selbst vertrat einen 'transzendentalen Synthetismus' (...)'. Ziegenfuss, 691-92 | Euro 150,00 |
| 579465 | LA HARPE, J.F. DE, Philosophie du dix-huitième siècle. Ouvrage posthume. Nouvelle édition. 2 delen. Paris, Deterville, 1818. (IV), (IV), 460, (2), (IV), 554 pp. gebonden. *ruggen licht beschadigd, naam op schutblad, naam eigenaar gewist van titelpagina deel 1, hoekjes platten licht beschadigd*Platten gemarmerd. 'Jean-François de la Harpe, Frans dichter, toneelschrijver en criticus, Parijs 1739 - Parijs 1803. (...) Wanneer zijn reputatie als literator - men noemde hem zelfs de Franse Quintilianus - een hoogtepunt bereikt heeft, verandert La Harpe van de ene op de andere dag van opinie en zegt de Verlichting vaarwel. Voortaan wil hij zich nog slechts aan geestelijke zaken wijden en religieuze onderwerpen behandelen. Zijn afval van de ideeën der Revolutie doet hem in ongenade vallen (1794). Met moeite ontkomt hij aan deportatie; hij trekt zich geheel terug in een soort religieuze afzondering. (...)'. Moderne encyclopedie der wereldliteratuur. Hilversum, z.j. 4, 580 | Euro 75,00 |
| 002204 | LAEVEN, A.H., De 'Acta eruditorum' onder redactie van Otto Mencke (1644-1707). De geschiedenis van een internationaal geleerdenperiodiek tussen 1682 en 1707.Amsterdam, APA, 1986. (XX) 398 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. Illustraties. (SIB, 13) | Euro 25,00 |
| 597862 | LAFARGUE, P., Het recht op luiheid gevolgd door 'De godsdienst van het kapitaal' en 'Pius IX in de hemel'. Vertaald en ingeleid door A.L. Constandse. Amsterdam, AP, 1974. 179 pp. paperback. (Synopsis) | Euro 11,50 |
| 571660 | LAGNEAU, J., CANIVEZ, A., Jules Lagneau. Professeur et philosophe. Essai sur la condition du professeur de philosophie jusqu'à la fin du XIXe siècle.Strasbourg, Faculté des lettres, 1965. 599 pp. linnen. Dissertatie. *bibliotheekstempel op titelpagina* | Euro 25,00 |
| 566906 | LAMARCK, J.B. DE MONET DE, Zoölogische philosophie of beschouwingen over de natuurlijke historie der dieren etc. Vert. door J. Metzelaar. Met een woord vooraf van C.Ph. Sluiter. Eerste deel. Amsterdam, MGGL, z.j. (XXXIV) 229 pp. linnen. Portret. (Wetenschap) *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 002768 | LAMARTINE, A. DE, Kopstukken uit de Franse revolutie. Portraits révolutionnaires. Vert. door N. Nieland-Weits.Groningen, BoekWerk, 1989. 157 pp. paperback.Tweetalige editie | Euro 7,50 |
| 004923 | LAMBERT, J.H., STERKMAN, P., De plaats van J.H. Lambert in de ontwikkeling van het idealisme vóór Kant.'s-Gravenhage, z.u., 1928. 240 pp. linnen. Dissertatie. *ex libris* | Euro 16,00 |
| 567575 | LAMBERT, J.H., STERKMAN, P., De plaats van J.H. Lambert in de ontwikkeling van het idealisme vóór Kant.'s-Gravenhage, z.u., 1928. 240 pp. ingenaaid. Dissertatie. *voorplat los, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 600640 | LAMEERE, J., (RED.), Philosophie des lumières.Bruxelles, RIP, 1952. (II) 271-388 pp. ingenaaid. Bibliografie.(Revue internationale de philosophie, 21, 3) *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: R. Derathé, F.H. Heinemann, H.B. Acton | Euro 10,00 |
| 570437 | LAMONT, W., OLDFIELD, S., (ED.), Politics, religion and literature in the seventeenth century. Ed., with an introd. and notes. London, Dent, 1975. (XXVI) 248 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 582242 | LAND, S.K., From signs to propositions. The concept of form in eighteenth-century semantic theory. London, Longman, 1974. (VIII) 202 pp. ln + omsl. (LLL) | Euro 12,50 |
| 574018 | LANGE, F.A., Geschichte des Materialismus und Kritik seiner Bedeutung in der Gegenwart. Hrsg. und mit einem biographischen Vorwort versehen von O.A. Ellissen. Mit einem Bilde F.A. Langes. 2 dln. Leipzig, Reclam, 1873-75. 567, 710 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar, banden licht geschaafd*Frakturschrift. Deel 1: Geschichte des Materialismus bis auf Kant, Deel 2: Geschichte des Materialismus seit Kant | Euro 15,00 |
| 566524 | LANGE, F.A., Geschichte des Materialismus und Kritik seiner Bedeutung in der Gegenwart. Volksausgabe. 2 dln. Leipzig, Kröner, 1907. (VIII) 174, (VI) 202 pp. halflinnen. *papier licht roestvlekkig*Deel 1: Geschichte des Materialismus bis auf Kant, Deel 2: Geschichte des Materialismus seit Kant. Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 593462 | LAPLACE, P.S. DE, A philosophical essay on probabilities. With an introductory note by E.T. Bell. Translated by F.W. Truscott and F.L. Emory.New York, Dover, 1995.(VIII) 196 pp. paperback. (DBM) *enkele markeerstiftstrepen, naam op schutblad*Unaltered and unabridged republication of the work originally published by John Wiley and Sons, New York, 1902, from the sixth French edition titled 'Essai philosophique sur les probabilités'. | Euro 15,00 |
| 582276 | LAPREVOTTE, G., Science et poesie de Dryden a Pope. These presentee devant l'universite de Paris III le 27 juin 1977. 2 dln.Lille, Université, 1981. (IV) 763, (II) 765-1061 pp. pb. Bibliogr. *omsl. verkleurd, enkele potl.str.* | Euro 40,00 |
| 574323 | LASALLE, F., Gesammelte Reden und Schriften. Hrsg. und eingeleitet von E. Bernstein. 12 delen. Berlin, Cassirer, 1919-20. half leder. *bibliotheekexemplaar, ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig, banden licht verkleurd, band deel 3 rug bovenzijde licht beschadigd, band deel 6 lichte waterschade, band deel 12 vlekkig*Vollständige Ausgabe in zwölf Bänden | Euro 125,00 |
| 570578 | LAURENT, F., La philosophie du XVIIIe siècle et le christianisme. Paris, Librairie internationale, 1866. 599 pp. half linnen. (Histoire du droit des gens et des relations internationales, 12) (Études sur l'histoire de l'humanité) *nieuw gebonden, rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 579788 | LAVOISIER, A.L., HOOYKAAS, R., De chemische omwenteling. Lavoisier.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1952. 60 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Gastmaal der eeuwen, 20) | Euro 7,00 |
| 569734 | LAZARUS, M., Die Ethik des Judenthums I. Frankfurt a.M., Kaufmann, 1898. (XXVI) 469 pp. linnen. *rug boven- en onderzijde licht beschadigd, ex libris, binding iets los, schutbladen achterin licht beschadigd, vouw in pp. 450-469*Deel 2 werd pas in 1911 uitgegeven. Moritz Lazarus, 1824-1903. 'Lazarus begründet mit Steinthal zusammen die Zeitschrift für Völkerpsychologie und Sprachwissenschaft. Indem er das 'allen Einzelnen Gemeinsame der inneren Tätigkeit' erfasst, will Lazarus das Wesen des ''Volksgeistes '' klären'.W. Ziegenfuss, Philosophen-Lexikon 2, p. 30 | Euro 45,00 |
| 008941 | LECKY, W.E.H., Democracy and liberty. 2 delen. Indianapolis, LibertyClassics, 1981 (Reprint 1896). (XXXIV) 479, (XXIV) 501 pp. paperback. Portret. First published in march 1896 by Longmans, Green and Company in London. (...) This Liberty Classics edition of 1981 is based on the second edition of 1896 | Euro 30,00 |
| 596187 | LEEUWENHOEK, A. VAN, SCHIERBEEK, A., Antoni van Leeuwenhoek en zijn voornaamste ontdekkingen. Den Haag, Kruseman, 1963. 140 pp. paperback. Illustraties. (Helden van de geest, 26) *omslag vlekkig* | Euro 7,50 |
| 020951 | LEIBNIZ, G.W., BELAVAL, Y., Leibniz. Initiation a sa philosophie.Paris, Vrin, 1993 (7e). 284 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BHP) | Euro 15,00 |
| 568496 | LEIBNIZ, G.W., BIERENS DE HAAN, J.D., De levende gedachten van Leibniz. Den Haag, Servire, 1942. 187 pp. linnen + omslag. (LG, 20) | Euro 7,00 |
| 585973 | LEIBNIZ, G.W., BRUNSWIG, A., Leibniz. Mit 1 Faksimile und 30 Abbildungen. Wien, König, 1925.183 pp. linnen. Illustraties. (MVZ, 8) *rug verkleurd, papier hier en daar gebruind* | Euro 10,00 |
| 011528 | LEIBNIZ, G.W., COLERUS, E., Leibniz. De levensroman van een universeelen geest. Geautor. vert. van E. Wormer.'s Gravenhage, Holle, z.j. 602 pp. half linnen. *naam op schutblad, binding zwak* | Euro 10,00 |
| 589322 | LEIBNIZ, G.W., COLERUS, E., Leibniz. De levensroman van een universeelen geest. Geautor. vert. van E. Wormer.'s Gravenhage, Holle, z.j. 602 pp. half linnen. *rug vlekkig* | Euro 10,00 |
| 600646 | LEIBNIZ, G.W., DEVAUX, P., GOUHIER, H., (RED.), Leibniz (1646-1716). Bruxelles, RIP, 1966. (II) 165-345 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 76-77, 2-3) Met bijdragen van o.a.: A. Robinet, E. Hochstetter, M. Serres | Euro 10,00 |
| 015424 | LEIBNIZ, G.W., FINSTER, R., HEUVEL, G. VAN DER, Gottfried Wilhelm Leibniz. Vert. uit het Duits door RAS studiecentrum.Baarn, Tirion, 1992. 160 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Geïllustreerde biografieën) | Euro 7,00 |
| 009138 | LEIBNIZ, G.W., FISCHER, K., Gottfried Wilhelm Leibniz. Leben, Werke und Lehre.Heidelberg, Winter, 1902 (4e). (XVIII) 728 pp. halfleer. (Geschichte der neueren Philosophie, 3) *rug voorplat licht beschadigd, platten geschaafd, 1 schutblad ontbreekt, enkele potloodaantekeningen, stuk leer onderzijde rug mist*Frakturschrift | Euro 35,00 |
| 570329 | LEIBNIZ, G.W., GROMER, I., Pour mieux comprendre Leibniz. De la théorie philosophique à la pratique quotidienne. Paris, PUF, 1931. 70 pp. ingenaaid. *onafgesneden* | Euro 8,00 |
| 566684 | LEIBNIZ, G.W., HEINEKAMP, A., WILACKI, I. VON, BÜHL, G., (RED.), Akten des internationalen Leibniz-Kongresses Hannover, 14.-19. November 1966. 5 dln.Wiesbaden, Steiner, 1968-71. (VIII) 297, (VI) 287, (VI) 242, (VI) 263, (VI) 287 pp. ln. Ills. (Studia Leibnitiana supplementa, 1-5)Met bijdragen van o.a: H.G. Gadamer, H.J. de Vleeschauwer, H. Freudenthal, A.T. Tymieniecka, N. Rescher, A. Robinet, J. Mittelstrass. Dl 1: Metaphysik, Monadenlehre, Dl 2: Mathematik, Naturwissenschaften, Dl 3: Erkenntnislehre, Logik, Sprachphilosophie, Editionsberichte, Dl 4: Theologie, Ethik, Pädagogik, Ästhetik, Geschichte, Politik, Recht, Dl 5: Geschichte der Philosophie | Euro 80,00 |
| 569191 | LEIBNIZ, G.W., HOCHSTETTER, E., GREVE, H.J., GUMIN, H., Herrn von Leibniz' Rechnung mit Null und Eins. Übers. von F.X. Wernz und R. Soelnner.Berlin, Siemens, 1979 (3e). 32 (VIII) 33-40 (XII) 41-60 pp. gebonden. Portret. *band verkleurd, stempel op schutblad*Enthält drei Faksimiledrucke | Euro 25,00 |
| 000080 | LEIBNIZ, G.W., HUBER, K., Leibniz. Hrsg. von I. Köck in Verbindung mit C. Huber. München, Oldenbourg, 1951. 451 pp. linnen. Portret. *bibliotheekstempel* | Euro 16,00 |
| 587871 | LEIBNIZ, G.W., HUBER, K., Leibniz. Hrsg. von I. Köck in Verbindung mit C. Huber. München, Oldenbourg, 1951. 451 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 587666 | LEIBNIZ, G.W., HUNFELD, J., Leibniz en zijn monadenleer. Een studie over Leibniz' philosophische ontwikkelingsgang aan de hand van zijn jeugdgeschriften. Nijmegen, Dekker, 1941. (XII) 234 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. *enkele potloodaantekeningen en -strepen, naam op titelpagina, omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 600363 | LEIBNIZ, G.W., MACDONALD ROSS, G., Leibniz. Nederlandse vertaling: H. Daalder. Rotterdam, Lemniscaat, 2001. 140 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 021003 | LEIBNIZ, G.W., MACDONALD ROSS, G., Leibniz. Nederlandse vertaling: H. Daalder. Rotterdam, Lemniscaat, 2001. 140 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 579425 | LEIBNIZ, G.W., PEURSEN, C.A. VAN, Leibniz.Baarn, WV, 1966. 119 pp. ingenaaid. Bibliografie. (WM) | Euro 7,50 |
| 583208 | LEIBNIZ, G.W., PEURSEN, C.A. VAN, Leibniz.Baarn, WV, 1966. 119 pp. linnen. Bibliografie. (WM) *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 7,50 |
| 588465 | LEIBNIZ, G.W., PEURSEN, C.A. VAN, Leibniz.Baarn, WV, 1966. 119 pp. ingenaaid. Bibliografie. (WM) | Euro 7,50 |
| 592235 | LEIBNIZ, G.W., REIMANN, W., Mensch und Recht in der Philosophie des Gottfried Wilhelm Leibniz.Würzburg, Gugel, 1967. (XXVIII) 155 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 584219 | LEIBNIZ, G.W., STAMMLER, G., Leibniz. Mit einem Bildnis Leibnizens. München, Reinhardt, 1930. 183 pp. ln. Portr. (GPE, 19) | Euro 11,50 |
| 576628 | LEIBNIZ, G.W., TYMIENIECKA, A.T., Leibniz' cosmological synthesis. Assen, Van Gorcum, 1964. (X) 207 pp. linnen + omslag. *omslag licht geschaafd* | Euro 25,00 |
| 596213 | LEIBNIZ, G.W., VLOEMANS, A., Leibniz. Den Haag, Kruseman, 1964. 160 pp. paperback. (Helden van de geest, 33) | Euro 7,50 |
| 006976 | LEIBNIZ, G.W., Kleinere philosophische Schriften. Mit Einl und Erläuterungen. Deutsch von R. Habs.Leipzig, Reclam, 1883. 334 pp. linnen. Bibliogafie.Frakturschrift | Euro 8,00 |
| 570747 | LEIBNIZ, G.W., The Leibniz-Clarke correspondance. Together with extracts from Newton's 'Principia' and 'Opticks', ed. with introduction and notes by H. G. Alexander. Manchester, UP, 1998 (4e). (LVI) 200 pp. paperback. *naam binnenzijde omslag, enkele potoodstrepen* | Euro 15,00 |
| 570799 | LEIBNIZ, G.W., Reise-Journal 1687-1688. Hildesheim, Olms, 1966. 47 bladen. Map.Faksimiledruck der Handschrift XLI, Faszikel 3 im Besitze der Niedersächsischen Landesbibliothek Hannover | Euro 20,00 |
| 597998 | LEIBNIZ, G.W., Vernunftprinzipien der Natur und der Gnade. Monadologie. Principes de la nature et de la grace fondés en raison. Monadologie. Auf Grund der kritischen Ausgabe von A. Robinet (1954) und der Übersetzung von A. Buchenau mit Einführung und Anmerkngen hrsg. von H. Herring.Hamburg, Meiner, 1969. (XIV) 74 pp. ingenaaid. (PB, 253) | Euro 10,00 |
| 019461 | LEIBNIZ, G.W., Vernunftprinzipien der Natur und der Gnade. Monadologie. Principes de la nature et de la grace fondés en raison. Monadologie. Auf Grund der kritischen Ausgabe von A. Robinet (1954) und der Übersetzung von A. Buchenau mit Einführung und Anmerkngen hrsg. von H. Herring.Hamburg, Meiner, 1969. (XIV) 74 pp. ingenaaid. (PB, 253) | Euro 10,00 |
| 569757 | LENZ, G., (HRSG.), Deutsches Staatsdenken im 18. Jahrhundert. Hrsg. und eingeleitet. Neuwied, Luchterhand, 1965. 434 pp. linnen. (Politica, 23) | Euro 15,00 |
| 020993 | LENZ, J.M.R., RUDOLF, O., Jacob Michael Reinhold Lenz. Moralist und Aufklärer.Bad Homburg, Gehlen, 1970. 263 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 592104 | LEQUIER, J., GRENIER, J., La philosophie de Jules Lequier.Paris, Belles lettres, 1936. 343 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PFLA, 3,10) *omslag gebruind en licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 592357 | LEQUIER, J., La recherche d'une première vérité. Fragments posthumes. Recueillis par C. Renouvier. Notice biographique par L. Dugas.Paris, Colin, 1924. 424 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 578295 | LESSING, G.E., SCHNEIDER, J., Lessings Stellung zur Theologie vor der Herausgabe der Wolfenbüttler Fragmente.'s-Gravenhage, Excelsior, 1953. 256 pp. ingenaaid. Dissertatie. *band iets vlekkig* | Euro 16,00 |
| 588552 | LESSING, G.E., SCHNEIDER, J., Lessings Stellung zur Theologie vor der Herausgabe der Wolfenbüttler Fragmente.'s-Gravenhage, Excelsior, 1953. 256 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 006451 | LESSING, G.E., De opvoeding van de mensheid. Ingeleid, vertaald en geannoteerd door J. Sperna Weiland.Baarn, WV, 1979. 117 p. paperback. (Dixit) *naam op schutblad, rug verkleurd* | Euro 8,00 |
| 593838 | LICHTENBERG, G.C., The waste books. Transl. with an introduction and notes by R.J. Hollingdale. New York, NYRB, 2000. (XXVI) 235 pp. paperback. (NYRBC) | Euro 12,50 |
| 006076 | LINDNER, G.A., Lehrbuch der empirischen Psychologie als inductiver Wissenschaft für den Gebrauch an höheren Lehranstalten und zum Selbstunterrichte.Wien, Gerold, 1883 (7e). (VIII) 248 pp. halflinnen. *rug onderaan licht beschadigd, deel schutblad voorin ontbreekt, platten licht geschaafd, nieuw gebonden*Frakturschrift. Lindner (1828-1887) war Anhänger Herbarts. Ziegenfuss, 60.De eerste druk verscheen in 1858. | Euro 35,00 |
| 569721 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), HAGBERG, K., Carl Linnaeus. De bloemenkoning. Geautor. vert.: M. Vos.Amsterdam, Strengholt, 1944. 218 pp. half linnen. Illustraties. *schutblad voorin ontbreekt, papier iets gebruind* | Euro 9,50 |
| 599981 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), DICKINSON, A, Carl Linnaeus. Pioneer of modern botany.London, Watts, 1967. (X) 209 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, recencies op schutbladen geplakt* | Euro 15,00 |
| 593678 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), Nemesis divina. Bezorgd en vert. door T. de Vlaming-van Santen en M.J. Petry. Ingel. door J.M.M. de Valk.Kampen, Kok Agora, 1996. 245 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 11,50 |
| 008460 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), Nemesis divina. Bezorgd en vert. door T. de Vlaming-van Santen en M.J. Petry. Ingel. door J.M.M. de Valk.Kampen, Kok Agora, 1996. 245 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 10,00 |
| 590316 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), Nemesis divina. Bezorgd en vert. door T. de Vlaming-van Santen en M.J. Petry. Ingel. door J.M.M. de Valk.Kampen, Kok Agora, 1996. 245 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 11,50 |
| 590314 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), Nemesis divina. Bezorgd en vert. door T. de Vlaming-van Santen en M.J. Petry. Ingel. door J.M.M. de Valk.Kampen, Kok Agora, 1996. 245 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 11,50 |
| 588444 | LINNÉ, C. VON (LINNAEUS), Nemesis divina. Bezorgd en vert. door T. de Vlaming-van Santen en M.J. Petry. Ingel. door J.M.M. de Valk.Kampen, Kok Agora, 1996. 245 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 11,50 |
| 584353 | LIPPA, L. VON, Der Aufstieg von Kant zu Goethe. Die Philosophie und Naturbegründung des geistigen Weltbildes. Berlin, Mittler, 1921. (X) 294 pp. ing. *deels onopengesn., gaatje in achterkant omslag*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 003739 | LOCKE, J., DUCHESNEAU, F., L'empirisme de Locke.La Haye, Nijhoff, 1973. (XVI) 261 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 57) *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 590171 | LOCKE, J., DUCHESNEAU, F., L'empirisme de Locke.La Haye, Nijhoff, 1973. (XVI) 261 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 57) *omslag vlekkig* | Euro 20,00 |
| 004190 | LOCKE, J., KRAUS, J.L., John Locke: empiricist, atomist, conceptualist, and agnostic. New York, PL, 1968. 202 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen en -aantekeningen* | Euro 15,00 |
| 593704 | LOCKE, J., MABBOTT, J.D., John Locke.London, Macmillan, 1973. 199 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Philosophers in perspective) *omslag licht vlekkig, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 595330 | LOCKE, J., MACKIE, J.L., Problems from Locke. Oxford, UP, 1976. (X) 237 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 596250 | LOCKE, J., O'CONNOR, D.J., John Locke. New York, Dover, 1967. 224 pp. paperback. (DBP) *rug licht verkleurd*Unabridged republication with minor corrections of the work originally published by Penguin in 1952 | Euro 11,50 |
| 580194 | LOCKE, J., Ein Brief über Toleranz. Englisch-deutsch. Übers., eingel. und in Anmerkungen erläutert von J. Ebbinghaus. Hamburg, Meiner, 1957. (LXIV) 134 pp. linnen. (La philosophie et la communauté mondiale, 1) | Euro 10,00 |
| 566785 | LOCKE, J., Leidraad voor het verstand. Vertaling van I. de Lange. Inleiding van J.M. Noël en H. de Wolf. Meppel, Boom, 1979. 145 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 24) | Euro 12,50 |
| 005344 | LOTZE, H., Grundzüge der Metaphysik. Diktate aus den Vorlesungen.Leipzig, Hirzel, 1901 (3e). 100 pp. gebonden. *enkele potloodstrepen, rug licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 570540 | LOTZE, H., Grundzüge der praktischen Philosophie. Diktate aus den Vorlesungen. Leipzig, Hirzel, 1899 (3e). 97 pp. gebond. *rug licht beschadigd, naam op titelpagina*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 014362 | LOTZE, H., Mikrokosmus. Ideen zur Naturgeschichte und Geschichte der Menschheit. Versuch einer Anthropologie. 3 delen. Leipzig, Hirzel, 1896, 1905, 1909. (XXII) 453, (VI) 466, (VI) 623 pp. linnen. Portret. *Deel 1 titelblad roestvlekkig en binding iets los*Deel 1: Der Leib, die Seele, das Leben, Deel 2: der Mensch, der Geist, der Welt Lauf, Deel 3: die Geschichte, der Fortschritt, der Zusammenhang der Dinge. Frakturschrift. | Euro 85,00 |
| 009686 | LÖWITH, K., Von Hegel zu Nietzsche. Der revolutionäre Bruch im Denken des neunzehnten Jahrhunderts. 7., unveränderte Auflage, erweitert mit einer Gesamtbibliographie Karl Löwith von K. Stichweh.Hamburg, Meiner, 1978 (7e). 495 pp. ingenaaid. Bibliografie. *ex libris* | Euro 16,00 |
| 578838 | LÖWITH, K., Von Hegel zu Nietzsche. Der revolutionäre Bruch im Denken des neunzehnten Jahrhunderts. Marx und Kierkegaard.Stuttgart, Kohlhammer, 1964 (5e). 464 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 579740 | MAFFIOLI, C.S., PALM, L.C., (ED.), Italian scientists in the low countries in the XVIIth and XVIIIth centuries. Invited papers from the congress held in Utrecht on 25-27 may 1988 to commemorate the 350th anniversary of the publication of Galileo Galilei's 'Discorsi e dimostrazioni matematiche intorno a due nuove scienze' (Leyden, 1638). Amsterdam, Rodopi, 1989. (X) 334 pp. gebonden. Illustraties. (NNBGGN, 34)Met bijdragen van o.a.: H.A.M. Snelders, K. van Berkel, N. Morello | Euro 25,00 |
| 600351 | MAIMON, S., FREUDENTHAL, G., (ED.), Salomon Maimon: Rational dogmatist, empirical skeptic. Critical assessments. Dordrecht, Kluwer, 2003. (VI) 304 pp. gebonden. Bibliografie. (Studies in German idealism) *enkele potloodaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: Y. Schwartz, F. Beiser, Y. Senderowicz | Euro 85,00 |
| 588473 | MAIMON, S., Mijn levensverhaal. Vert. en van noten en een nawoord voorzien door W. Hansen.Amsterdam, Atlas, 1994. 287 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 590285 | MAIMON, S., Mijn levensverhaal. Vert. en van noten en een nawoord voorzien door W. Hansen.Amsterdam, Atlas, 1994. 287 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 590286 | MAIMON, S., Mijn levensverhaal. Vert. en van noten en een nawoord voorzien door W. Hansen.Amsterdam, Atlas, 1994. 287 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 004820 | MAIMON, S., Mijn levensverhaal. Vertaald en van noten en een nawoord voorzien door W. Hansen.Amsterdam, Atlas, 1994. 287 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 600636 | MAINE DE BIRAN, DEVAUX, P., GOUHIER, H., (RED.), Maine de Biran (1766-1824)Bruxelles, RIP, 1966. 162 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 75, 1) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: F.C.T. Moore, A. Forest, D. Voutsinas | Euro 10,00 |
| 019462 | MAINE DE BIRAN, Mémoires sur l'influence de l'habitude. Édité par G. Romeyer-Dherbey. Paris, Vrin, 1987. (XX) 408 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Oeuvres, 2) | Euro 16,00 |
| 600529 | MAINE DE BIRAN, La vie intérieure. Textes choisis et présentés par B. Bégout.Paris, Payot, 1995. 307 pp. paperback. (PBP, 237) | Euro 12,50 |
| 598217 | MAISTRE, J. M. DE, Examen de la philosophie de Bacon, ou l'on traite différentes questions de philosophie rationnelle; suivi de l'ouvrage de Plutarque 'Sur les délais de la justice divine dans la punition des coupables' nouvellement traduit, avec des additions et des notes. 2 delen. Bruxelles, Goemaere, 1852. 263, 322, (IV) 238 pp. halfleer. *ruggen licht beschadigd, bibliotheekstempels* | Euro 50,00 |
| 018804 | MALEBRANCHE, N., CRUSE, P.J., Malebranche en zijne bestrijders. Een zedekundige studie.Utrecht, Ten Bokkel Huinink, 1891. (XVI) 315 pp. geb. Diss. *naam op schutbl., papier hier en daar licht roestvlekkig*Boekblok verguld | Euro 35,00 |
| 600532 | MALEBRANCHE, N., WALTON, C., De la recherche du bien: a study of Malebranche's science of ethics.The Hague, Nijhoff, 1972. (X) 178 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 48) | Euro 20,00 |
| 005475 | MALEBRANCHE, N., WALTON, C., De la recherche du bien: a study of Malebranche's science of ethics.The Hague, Nijhoff, 1972. (X) 178 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 48) | Euro 20,00 |
| 600481 | MALEBRANCHE, N., De la recherche de la vérité où l' on traite de la nature de l' esprit de l' homme, et de l' usage qu'il en doit faire pour éviter l' erreur dans les sciences. Introduction et texte établi par G. Rodis-Lewis. 2 delen. Paris, Vrin, 1965-67. (XXVI) 290, (IV) 319 p. ingenaaid. (BTP) *omslagen licht vekleurd, ex libris*Deel 1: Livres 1 à 3, Deel 2: Livres 4 à 6 | Euro 30,00 |
| 581040 | MALEBRANCHE, N., Entretiens sur la métaphysique et sur la religion suivis des 'Entretiens sur la mort'. Éd. critique avec une introd. et des notes par A. Cuvillier. Tome II. Paris, Vrin, 1948. 299 pp. ing. (BTP) *onopengesn.* | Euro 11,50 |
| 599146 | MALEBRANCHE, N., Recherche de la vérité. 2 delen. Paris, Flammarion, z.j. (XX) 466, 488 pp. gebonden. *papier licht gebruind, naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 007041 | MALL, R.A., Naturalism and criticism.The Hague, Nijhoff, 1975. (VIII) 105 pp. ingenaaid. Bibliografie.Behandelt Kants criticisme en Humes naturalisme | Euro 10,00 |
| 570429 | MANENSCHIJN, G., Moraal en eigenbelang bij Thomas Hobbes en Adam Smith. Amsterdam, Rodopi, 1979. (XIV) 373 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 588385 | MANENSCHIJN, G., Moraal en eigenbelang bij Thomas Hobbes en Adam Smith. Amsterdam, Rodopi, 1979. (XIV) 373 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, p. 336 aantekeningen met typex verwijderd* | Euro 15,00 |
| 590163 | MANENSCHIJN, G., Moraal en eigenbelang bij Thomas Hobbes en Adam Smith. Amsterdam, Rodopi, 1979. (XIV) 373 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen, nummers op omslag* | Euro 20,00 |
| 009333 | MANUEL, F.E., (ED.), The Enlightenment. Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1965. (VIII) 184 pp. paperback. (Sources of civilization in the west) Met teksten van o.a.: G.E. Lessing, J. Offray de la Mettrie, Morelly, L.S. Mercier | Euro 11,50 |
| 568009 | MARTINET, J.F., PAASMAN, B., J.F. Martinet. Een Zutphens filosoof in de achttiende eeuw. Utrecht, HES, 1977. 112 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illusraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 006185 | MARUM, M. VAN, FORBES, R.J., (ED.), Martinus van Marum. Life and work. 6 delen.Haarlem, Tjeenk Willink, 1969-76. (XII) 415, (VI) 401, (XIV) 386, (X) 401, (XVIII) 445, (XII) 435 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A.M. Muntendam, J.G. de Bruyn, T.H. Levere | Euro 175,00 |
| 596378 | MARX, K., ANASTASSIADIS, P., Geschichtsphilosophie und reale Dialektik. Zum real-dialektischen Verhältnis von klassensubjektiver Geschichtspraxis, historischen Gesetz-Tendenzen und Anthropogenese bei Marx.Frankfurt a.M., Lang, 1981. 314 pp. ingenaaid.(EH, XX, 56) *omslag licht roestvlekkig, naam op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 596619 | MARX, K., AVINERI, S., (ED.), Marx's socialism. New York, Lieber, 1973. (XIV) 220 pp. paperback. (AC) Met andere bijdragen van o.a.: D.C. Hodges, I. Fletscher, D. Bell | Euro 11,50 |
| 597398 | MARX, K., BANNING, W., Karl Marx. Utrecht, Spectrum, 1974 (13e). 204 pp. paperback. (Aula, 45) *papier licht gebruind* | Euro 6,00 |
| 596621 | MARX, K., BEKKER, K., Marx' philosophische Entwicklung. Sein Verhältnis zu Hegel.Hamburg, Verlag O, 1973. 134 pp. paperback. *naam op schutblad, potloodaantekeningen, vlekje op omslag*Erschienen erstmalig 1940 als Dissertation der Universität Basel | Euro 7,50 |
| 011609 | MARX, K., BEKKER, K., Marx' philosophische Entwicklung. Sein Verhältnis zu Hegel.Hamburg, Verlag O, 1973. 134 pp. paperback. *naam op schutblad*Erschienen erstmalig 1940 als Dissertation der Universität Basel | Euro 9,00 |
| 008053 | MARX, K., BERLIN, I., Karl Marx, zijn leven en zijn werk. Vert. door E. Marijns.Amsterdam, AP, 1980 (2e herz.). 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Synopsis) | Euro 11,50 |
| 591830 | MARX, K., BERLIN, I., Karl Marx, zijn leven en zijn werk. Vertaald door E. Marijns.Amsterdam, AP, 1980 (2e herz.). 299 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Synopsis) | Euro 11,50 |
| 005471 | MARX, K., BIENERT, W., Der überholte Marx. Seine Religionskritik und Weltanschauung kritisch untersucht.Stuttgart, EVW, 1975 (3e). 412 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 568412 | MARX, K., BIENERT, W., Der überholte Marx. Seine Religionskritik und Weltanschauung kritisch untersucht. Stuttgart, EVW, 1974. 412 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad, enkele potlooodaantekeningen, omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 004199 | MARX, K., BIGO, P., Marxisme et humanisme. Introduction a l'oeuvre économique de Karl Marx. Préface de J. Marchal. Paris, PUF, 1961 (3e). (XLIV) 228 pp. ingenaaid. (BSE) *omslag iets verkleurd* | Euro 16,00 |
| 592226 | MARX, K., BOTTOMORE, T., (ED.), Karl Marx. Oxford, Blackwell, 1979 (2e). (VI) 194 pp. paperback. *markeerstiftstrepen*Met bijdragen van o.a.: J.A. Schumpeter, B. Croce, L. Kolakowski | Euro 10,00 |
| 567296 | MARX, K., CALVEZ, J.Y., La pensée de Karl Marx. Paris, Seuil, 1970 (2e herz.). 375 pp. pb. (Politique, 38) | Euro 8,50 |
| 592222 | MARX, K., CARVALHO, M.J. DE, Contre Marx philosophe. Trad. du Portugais. Paris, Téqui, 1977. 344 pp. paperback. *boekblok iets roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 005579 | MARX, K., CARVER, T., Marx's social theory. Oxford, UP, 1982. (XII) 104 pp. linnen + omslag. *bibliotheekexemplaar* | Euro 12,50 |
| 566871 | MARX, K., CORNU, A., Karl Marx und Friedrich Engels. Leben und Werk. 3 delen. Berlin, Aufbau, 1954-1968. 568, 410, 492 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen, naam en stempel op titelpagina, omslagen licht beschadigd*Deel 1: 1818-1844, Deel 2: 1844-1845, Deel 3: 1845-1846 | Euro 45,00 |
| 595117 | MARX, K., DELFGAAUW, B., De jonge Marx.Baarn, WV, 1962. 126 pp. linnen + omslag. | Euro 7,50 |
| 011913 | MARX, K., DELFGAAUW, B., De jonge Marx.Baarn, WV, 1962. 126 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 019496 | MARX, K., EIGEMAN, J.A., De wijsgeerige grondsag der marxistische staathuishoudkunde en hare waarde voor den tegenwoordigen tijd. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1922. 326 (14) pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig en gebruind* | Euro 16,00 |
| 584381 | MARX, K., ELLEINSTEIN, J., Marx. Paris, Fayard, 1981. 735 pp. pb. Bibliogr. | Euro 16,00 |
| 581335 | MARX, K., ELSTER, J., An introduction to Karl Marx. Cambridge, UP, 1986. (VIII) 200 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 009689 | MARX, K., ENGELS, F., HAMMEN, O.J., Die Roten 48er. Karl Marx und Friedrich Engels. Übertragen aus dem Englischen von H.J. Thomas. Frankfurt a.M., Athenaion, 1972. (XII) 502 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, potloodaantekeningen, rug omslag verkleurd* | Euro 16,00 |
| 591140 | MARX, K., ENGELS, F., Aus dem literarischen Nachlass 1841 bis 1850. Hrsg. von F. Mehring. 3 delen.Stuttgart, Dietz, 1902. (XII) 492, (VIII) 482, (IV) 491 pp. linnen. *naam op titelpagina*Frakturschrift. Deel: 1 Von März 1841 bis März 1844, Deel: 2 Von Juli 1844 bis November 1847, Deel: 3 Von Mai 1848 bis Oktober 1850. | Euro 60,00 |
| 586316 | MARX, K., ENGELS, F., Aus dem literarischen Nachlass 1841 bis 1850. Hrsg. von F. Mehring. 3 dln.Stuttgart, Dietz, 1920 (3e). (XII) 492, (VIII) 482, (IV) 491 pp. half linnen.Frakturschrift. Dl: 1 Von März 1841 bis März 1844, Dl: 2 Von Juli 1844 bis November 1847, Dl: 3 Von Mai 1848 bis Oktober 1850. | Euro 40,00 |
| 595728 | MARX, K., ENGELS, F., Der Briefwechsel zwischen Friedrich Engels und Karl Marx 1844 bis 1883. Hrsg. von A. Bebel und Ed. Bernstein. 4 delen. Stuttgart, Dietz, 1921. (XX) 448, (XXIV) 429, (XXIV) 442, (XX) 536 pp. halflinnen. *papier hier en daar licht watervlekkig*Frakturschrift | Euro 75,00 |
| 012520 | MARX, K., ENGELS, F., Der Briefwechsel. 4 delen.München, DTV, 1983. (LX) 518, 537, 466, 746 pp. paperback. (Reprint)Deel 1: Die Briefe aus den Jahren 1844 bis 1853. Mit einem Essay von H. Oncken, Deel 2: Die Briefe aus den Jahren 1854 bis 1860, Deel 3: Die Briefe aus den Jahren 1861 bis 1867, Deel 4: Die Briefe aus den Jahren 1868 bis 1883. Register | Euro 25,00 |
| 593165 | MARX, K., ENGELS, F., De Duitse ideologie deel 1: Feuerbach. Vert. H.C. Boekraad en H. Hoeks. Nijmegen, SUN, 1974 (3e herz.). 108 pp. ingenaaid. (Sunschrift, 42) *rug licht beschadigd, naam op omslag* | Euro 7,00 |
| 595120 | MARX, K., ENGELS, F., Over het anarchisme. Nederlandse vertling naar Marx-Engels-Werke.Amsterdam, Pegasus, 1975. 168 pp. ingenaaid. Portret. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd* | Euro 7,00 |
| 580286 | MARX, K., ENGELS, F., Über die Gewerkschaften. Berlin, Tribüne, 1971 (2e herz.). 599 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 600262 | MARX, K., ENGELS, F., Über Kunst und Literatur. Eine Sammlung aus ihren Schriften. Hrsg. von M. Lifschitz. Mit einem Vorwort von F. Erpenbeck.Berlin, Henschel, 1950. (XVI) 610 pp. halflinnen. *band verkleurd*Das russ. Werk, nach dem die vorliegende deutsche Ausgabe besorgt wurde, ist 1937 im Staatsverlag für Kunst, Moskau-Leningrad, erschienen | Euro 15,00 |
| 593021 | MARX, K., ENGELS, F., Werke. Artikel. Literarische Versuche bis März 1843. 2 delen. Berlin, Dietz, 1975. 858, (IV) 863-1337 pp. linnen. (Gesamtausgabe (MEGA), 1,1)Deel 1: Text, Deel 2: Apparat | Euro 45,00 |
| 582850 | MARX, K., ENGELS, F., Werke. Institut für Marxismus-Leninismus beim ZK der SED. 39 delen in 41 banden + Ergänzungsband. Schriften, Manuskripte, Briefe bis 1844. 2 banden + Marx Engels Verzeichnis. 2 banden.Berlin, Dietz, 1968-1975. kunstleder. Portret. Illustraties. *banden delen 5, 9, 13, 16, 20, 35 achterplat vlekkig* | Euro 350,00 |
| 600036 | MARX, K., ERP, H. VAN, Het kapitaal tussen illusie en werkelijkheid. Dialektische begripsontwikkeling en historisch realisme in Marx' analyse van het kapitalisme.Nijmegen, SUN, 1982. 312 pp. paperback. (Sunschrift, 191) (Marxisme-reeks) | Euro 11,50 |
| 002941 | MARX, K., ERP, H. VAN, Het kapitaal tussen illusie en werkelijkheid. Dialektische begripsontwikkeling en historisch realisme in Marx' analyse van het kapitalisme.Nijmegen, SUN, 1982. 312 pp. paperback. (Sunschrift, 191) (Marxisme-reeks) | Euro 11,50 |
| 596373 | MARX, K., FETSCHER, I., Karl Marx und der Marxismus. Von der Philosophie des Proletariats zur proletarischen Weltanschauung.München, Piper, 1967. 349 pp. paperback. *enkele penstrepen, naam op titelpagina, lichte koffievlek bovenzijde boekblok* | Euro 11,50 |
| 596377 | MARX, K., FISCHER, E., Was Marx wirklich sagte. Unter Mitarbeit von F. Marek.Wien, Molden, z.j. (2e). 188 pp. paperback. *enkele potloodstrepen, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 600261 | MARX, K., FÖRDER, H., Marx und Engels am Vorabend der Revolution. Die Ausarbeitung der politischen Richtlinien für die deutschen Kommunisten (1846-1848).Berlin, AV, 1960. (IV) 334 pp. linnen. *band en boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 596917 | MARX, K., FRIEDENTHAL, R., Karl Marx. Sein Leben und seine Zeit. Mit 27 Abbildungen auf Tafeln und 6 im Text.München, Piper, 1981. 651 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 599094 | MARX, K., FROMM, E., Marx' visie op de mens. Vert. P. Rodenko. Den Haag, Boucher, z.j. 125 pp. ingenaaid. (Manifesten) *omslag beduimeld en licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 591202 | MARX, K., FROMM, E., Marx' visie op de mens. Vert. P. Rodenko. Den Haag, Boucher, z.j. (4e). 125 pp. ingenaaid + omslag. (Manifesten) *rug verkleurd* | Euro 8,00 |
| 578650 | MARX, K., FROMM, E., Das Menschenbild bei Marx. Mit den wichtigsten Teilen der Frühschriften von Karl Marx. Deutsche Ausgabe besorgt von R. Müller-Isenburg und C. B. Hyams. Frankfurt a.M., EVA, 1963. 228 pp. paperback. (res novae, 21) *enkele penaantekeningen, band verkleurd* | Euro 7,00 |
| 003957 | MARX, K., GRÉGOIRE, F., Aux sources de la pensée de Marx. Hegel, Feuerbach.Louvain, ISP, 1947. 204 pp. ingenaaid. (BPL, 7) *iets los in band, bibiotheekstempel, rug beschadigd* | Euro 11,50 |
| 584383 | MARX, K., GROSS, G., Karl Marx. Eine Studie. Leipzig, Duncker, 1885. (VI) 82 pp. ing. *nieuwe omslag*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 595420 | MARX, K., HARMSEN, G., Marx contra de marxistische ideologen. Historisch-wijsgerige beschouwingen. Nijmegen, SUN, 1974. 225 pp. ingenaaid. (Reprint, 9) *naam op schutblad, boekblok gebruind* | Euro 8,00 |
| 017904 | MARX, K., HAUFSCHILD, U., Partei und Klasse bei Marx und Engels.Frankfurt a.M., z.u., 1965. 234 pp. ing. Diss. *rug licht verkleurd* | Euro 14,00 |
| 596994 | MARX, K., HELLER, A., Theorie der Bedürfnisse bei Marx.Mit einem Vorwort von P.A. Rovatti. Übersetzt aus dem Italienischen. Berlin, VSA, 1976. 151 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,50 |
| 592238 | MARX, K., HELLER, A., The theory of need in Marx. Transl. from the German. London, Allison, 1974. 135 pp. paperback. (Motive) | Euro 10,00 |
| 598382 | MARX, K., HERPEN, M. VAN, Marx en de mensenrechten. Politiek en ethiek van Rousseau tot Marx.Weesp, WV, 1983. 213 pp. paperback. Bibliografie. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 586014 | MARX, K., HERPEN, M. VAN, Marx en de mensenrechten. Politiek en ethiek van Rousseau tot Marx.Weesp, WV, 1983. 213 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 592231 | MARX, K., HERRE, G., Verelendung und Proletariat bei Karl Marx. Entstehung einer Theorie und ihre Quellen. Düsseldorf, Droste, 1973. 200 pp. paperback. (TSSZ, 2) *stempel op schutblad* | Euro 10,00 |
| 019331 | MARX, K., HOEVEN, J. VAN DER, Karl Marx. The roots of his thought.Assen, Van Gorcum, 1976. (XII) 109 pp. ingenaaid. (Bijdragen tot de filosofie, 8) | Euro 10,00 |
| 009904 | MARX, K., KAUTSKY, K., Karl Marx' Oekonomische Lehren. Gemeinverständlich dargestellt und erläutert. Stuttgart, Dietz, 1910 (13e). (XX) 268 pp. linnen. Portret. (Internationale Bibliothek, 2) *potloodstrepen, naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 570175 | MARX, K., KORSCH, K., Karl Marx. Im Auftrag des Internationalen Instituts für Sozialgeschichte hrsg. von G. Langkau. Frankfurt a.M., EVA, 1971 (3e). (XVI) 280 pp. ingenaaid. (PT) | Euro 8,00 |
| 592278 | MARX, K., KORSCH, K., Karl Marx. Im Auftrag des Internationalen Instituts für Sozialgeschichte hrsg. von G. Langkau. Frankfurt a.M., EVA, 1967. (XVI) 280 pp. ingenaaid. (PT) *naam op titelpagina* | Euro 8,00 |
| 598082 | MARX, K., KURUMA, S., (HRSG.), Marx-Lexikon zur politischen Ökonomie. 3 delen.Glashütten, Auvermann, 1973. (XX) 190, (XVI) 462, (XII) 461 pp. paperback. *omslag licht geschaafd, naam op schutblad, boekblok licht vlekkig*Deel 1: Konkurrenz, Deel 2: Methode I/II, Deel 3: Materialistische Geschichtsauffassung I/II | Euro 35,00 |
| 573067 | MARX, K., KWANT, R.C., De visie van Marx.Meppel, Boom, 1975. 214 pp. paperback. (Sociologie van de Uithof) (BP, 72) | Euro 8,00 |
| 587870 | MARX, K., KWANT, R.C., De wijsbegeerte van Karl Marx.Utrecht, Spectrum, 1966 (4e). 143 pp. ingenaaid. (M&M) *enkele potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 575368 | MARX, K., LAMEERE, J., (RED.), Karl Marx. Bruxelles, RIP, 1958. (IV) (II) 237-416 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 45-46, 3-4)Met bijdragen van o.a.: H. Lamm, L. Goldmann, J. Desanti, L. Flam | Euro 10,00 |
| 595621 | MARX, K., LAMM, H., MONZ, H., NELL-BREUNING, O. VON, Karl Marx 1818 . 1968. Neue Studien zu Person und Lehre. Sonderausgabe.Mainz, Koehler, 1968. 239 pp. paperback. Andere bijdragen van: M. Stöhr, W. Maihofer. | Euro 12,50 |
| 590016 | MARX, K., LEEMANS, V., De jonge Marx en de marxisten. Woord vooraf van H. Janne.Antwerpen, Standaard, 1962. 162 pp. ingenaaid + omslag.. *bovenzijde rug omslag licht beschadigd, omslag licht gevlekt, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 016560 | MARX, K., LEEUWEN, A.T. VAN, Kritiek van hemel en aarde. 2 delen.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1972. 216, 303 pp. paperback.*stempel op titelpagina*Dl 1: Kritiek van de hemel, Dl 2: Kritiek van de aardeDit tweedelig werk is de Ned. uitgave van de Gifford lectures aan de Universiteit van Aberdeen in 1970 en 1972 gehouden | Euro 16,00 |
| 599062 | MARX, K., LENK, K., Marx in der Wissenssoziologie. Studien zur Rezeption der Marxschen Ideologiekritik. Neuied, Luchterhand, 1972. 383 pp. paperback. (ST, 78) | Euro 10,00 |
| 581291 | MARX, K., LENK, K., Marx in der Wissenssoziologie. Studien zur Rezeption der Marxschen Ideologiekritik. Neuwied, Luchterhand, 1972. 383 pp. paperback. (ST, 78) *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 10,00 |
| 018481 | MARX, K., LÉVY, F.P., Karl Marx, histoire d'un bourgeois allemand.Paris, Grasset, 1976. 431 pp. paperback. (Figures) | Euro 11,50 |
| 009640 | MARX, K., LIEBER, H.J., HELMER, G., (HRSG.), Marx-Lexikon. Zentrale Begriffe der politischen Philosophie von Karl Marx. Hrsg. von H.J. Lieber und G. Helmer unter Mitwirkung von R. Krause-Braunack und H. Dejas.Darmstadt, WB, 1988. (XVI) 716 pp. linnen + omslag. | Euro 25,00 |
| 588820 | MARX, K., LOOPUIT, J., Karl Marx en zijn voorgangers. Amsterdam, Cohen, z.j. (XII) 276 (4) pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *boekblok roestvlekkig, los in band, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 573719 | MARX, K., LOOPUIT, J., Karl Marx en zijn voorgangers. Amsterdam, Cohen, z.j. (XII) 276 (4) pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *boekblok roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 598921 | MARX, K., LOOPUIT, J., Karl Marx en zijne voorgangers. Amsterdam, Cohen, z.j. (XII) 276 (4) pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 570235 | MARX, K., MANN, G., BLOCH, E., LÖWITH, K., (E.A.), Karl Marx 1818-1968. Bad Godesberg, Inter Nationes, 1968. 263 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Andere bijdragen van o.a.: G. Lukacs, I. Fetscher, A. Schmidt, | Euro 12,50 |
| 584447 | MARX, K., MCLELLAN, D., (ED.), Marx: the first hundred years. Z.p., Fontana, 1983. 316 pp. pb. Met bijdragen van o.a.: R. Williams, E. Mandel, R. Edgley | Euro 10,00 |
| 599089 | MARX, K., MCLELLAN, D., Karl Marx. His life and thought. London, Macmillan, 1977 (Reprint). (XII) 498 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *omslag verkleurd, schutbladen iets roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 590097 | MARX, K., MCLELLAN, D., Karl Marx. His life and thought. London, Macmillan, 1973. (XII) 498 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 007293 | MARX, K., MCLELLAN, D., Marx' leven en werk. Vertaling Hans Kraan.Amsterdam, Van Gennep, 1975. 554 pp. paperback. *scheurtje bovenzijde omslag* | Euro 12,50 |
| 570420 | MARX, K., MCLELLAN, D., The thought of Karl Marx. An introduction. London, Macmillan, 1971. (VIII) 237 pp. geb. + omsl. Bibliogr. *omsl. licht besch., schutbl. afgeknipt* | Euro 11,50 |
| 582230 | MARX, K., MCLELLAN, D., The thought of Karl Marx. An introduction. London, Macmillan, 1980 (2e). (VIII) 268 pp. pb. Bibliogr. (Papermac) | Euro 10,00 |
| 568528 | MARX, K., MEHRING, F., Karl Marx. Geschiedenis van zijn leven. Geautor. vert. door J. Romein. Met een portret, een inl., en een verklarend register.Rotterdam, Brusse, 1921. (XXXVI) 523 pp. half linnen. *los in de band* | Euro 11,50 |
| 588601 | MARX, K., MEHRING, F., Karl Marx. Geschiedenis van zijn leven. Geautor. vert. door J. Romein. Met een portret, een inl., en een verklarend register.Nijmege, SUN, z.j. (reprint 1921). (XXXVI) 523 pp. ingenaaid.(Reprint, 2) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 567301 | MARX, K., MEHRING, F., Karl Marx. Geschiedenis van zijn leven. Geautor. vert. door J. Romein. Met een portret, een inleiding en een verklarend register.Nijmege, SUN, 1975 (reprint 1923). (XXXVI) 523 pp. ingenaaid.(Reprint, 2) *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 11,50 |
| 590895 | MARX, K., MEHRING, F., Karl Marx. Geschiedenis van zijn leven. Geautor. vert. door J. Romein. Met een portret, een inleiding en een verklarend register.Rotterdam, Brusse, 1921. (XXXVI) 523 pp. ingenaaid. Portret.*omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 592279 | MARX, K., MÉSZÁROS, I., Marx's theory of alienation.London, Merlin, 1972 (3e). 356 pp. paperback. Bibliografie. *schutblad en titelblad met tape verstevigd , omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 003559 | MARX, K., MILLER, R.W., Analyzing Marx. Morality, power and history.Princeton, UP, 1984. (XII) 319 pp. pb. | Euro 10,00 |
| 003536 | MARX, K., NICOLAÏEVSKI, B., MAENCHEN-HELFEN, O., Karl Marx. Mens en strijder. Vert. door I. Carvalho.Leiden, Brill, 1949. (X) 386 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag geplastificeerd, rug omslag licht verkleurd, naam op schutblad, schutblad licht vlekkig* | Euro 12,50 |
| 003402 | MARX, K., OLLMAN, B., Alienation. Marx's conception of man in capitalist society.London, CUP, 1973 (3e). (XVIII) 325 pp. paperback. Bibliografie. (CSHTP) | Euro 11,50 |
| 581320 | MARX, K., OLLMAN, B., Social and sexual revolution. Essays on Marx and Reich. Montréal, Black Rose, 1978. (X) 228 pp. pb. | Euro 10,00 |
| 595833 | MARX, K., PANASIUK, R., NOWAK, L., (ED.), Marx's theories today. Amsterdam, Rodopi, 1998. 457 pp. gebonden. (PSPSH, 60) Met bijdragen van o.a.: I. Hunt, P. Kamolnick, J. Kmita | Euro 125,00 |
| 568781 | MARX, K., PLANTY-BONJOUR, G., (ED.), Droit et liberté selon Marx.Paris, PUF, 1986, 220 pp. ingenaaid. Met bijdragen van: B. Bourgeois, L. Sève, J.Y. Calvez | Euro 10,00 |
| 596861 | MARX, K., PRAWER, S.S., Karl Marx and world literature.Oxford, UP, 1976. (XII) 446 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 16,00 |
| 567890 | MARX, K., RADDATZ, F.J., Karl Marx. Een politieke biografie. Uit het Duits vert. door J. van Hinsbergh.Baarn, WV, 1976. 422 pp. paperback. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 596918 | MARX, K., RADDATZ, F.J., Karl Marx. Een politieke biografie. Uit het Duits vertaald door J. van Hinsbergh.Baarn, WV, 1976. 422 pp. paperback. *bovenzijde rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 598381 | MARX, K., RADDATZ, F.J., Karl Marx. Een politieke biografie. Uit het Duits vertaald door J. van Hinsbergh.Baarn, WV, 1976. 422 pp. paperback. *hoekje uit schutblad geknipt* | Euro 11,50 |
| 583920 | MARX, K., SCHEGGET, G.H. TER, Kernwoorden bij Marx. Baarn, Ten Have, 1977. 207 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 598420 | MARX, K., SCHWARZSCHILD, L., Karl Marx. The red Prussian. Translated from the German by M. Wing. New York, Grosset, 1947. (X) 422 pp. paperback. (UL, 44) *omslag geschaafd, enkele penstreepjes, papier gebruind* | Euro 10,00 |
| 577813 | MARX, K., SINGER, P., Marx. Nederlandse vertaling: M. Gemert. Rotterdam, Lemniscaat, 1999. 111 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 588244 | MARX, K., SINGER, P., Marx. Nederlandse vertaling: M. Gemert. Rotterdam, Lemniscaat, 1999. 111 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 590015 | MARX, K., SPARGO, J., Karl Marx. Leben und Werk. Mit vielen Porträts aus der Geschichte des frühen Sozialismus. Autorisierte deutsche Ausgabe.Leipzig, Meiner, 1912. (XII) 345 pp. linnen. Portret. Illustraties. *achterplat iets gevlekt, boekblok licht roestvlekkig, naam op schutblad*Frakturschrft | Euro 25,00 |
| 596853 | MARX, K., STEPANOVA, J., Karl Marx. Biografische schets. Nederlandse vertaling uitgeverij Progress.Moskou, Progress, 1988. 405 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 594776 | MARX, K., TREUB, M.W.F., Het wijsgeerig-economisch stelsel van Karl Marx. Eene critische studie. 2 delen.Amsterdam, Scheltema, 1902-03. (XVI) 395, (XII) 443 pp. linnen. *banden licht geschaafd, rug deel licht beschadigd, bibliotheekstempel deel 2*Deel 1: De grondslagen van het stelsel, Deel 2: De afgeleide bewegingswetten der kapitalistische maatschappij | Euro 25,00 |
| 572858 | MARX, K., TREUB, M.W.F., Het wijsgeerig-economisch stelsel van Karl Marx. Eene critische studie. 2 delen.Amsterdam, Scheltema, 1902-03. (XVI) 395, (XII) 443 pp. linnen. *banden licht geschaafd*Deel 1: De grondslagen van het stelsel, Deel 2: De afgeleide bewegingswetten der kapitalistische maatschappij | Euro 25,00 |
| 592224 | MARX, K., TUCKER, R.C., Philosophy and myth in Karl Marx. London, CUP, 1961. 263 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 568466 | MARX, K., WACKENHEIM, C., La faillite de la religion d'après Karl Marx.Paris, PUF, 1963. (IV) 355 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 590014 | MARX, K., WESSELL, L.P., Karl Marx, romantic irony and the proletariat. The mythopoetic origins of marxism.Baton Rouge, LSUP, 1979. (XII) 297 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 17,50 |
| 003551 | MARX, K., ZELENÝ, J., Die Wissenschaftslogik bei Marx und 'Das Kapital'. Aus dem tschechischen übertr. von P. Bollhagen.Frankfurt, EVA , 1962. 333 pp. paperback. Bibliografie. (KSP) *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 580965 | MARX, K., Briefe an Kugelmann (aus den Jahren von 1862 bis 1874). Mit einer Einleitung von N. Lenin. Berlin, Vereinigung Internationaler Verlagsanstalten, 1927 (2e herz.). 104 pp. ing. (Elementarbücher des Kommunismus) *rug besch., papier gebruind* | Euro 15,00 |
| 579173 | MARX, K., Briefe an Kugelmann. Im Anhang Vorwort von W.I. Lenin zur russischen Ausgabe 1907. 's-Gravenhage, Van Eversdijck, 1972. 139 pp. paperback. (Rotdruck, 22) *rug licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 600675 | MARX, K., Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie. Hrsg. von F. Engels. Volksausgabe. 3 delen.Berlin, Dietz, 1957-59. 963, 636, 1068 pp. linnen. *enkele potloodstrepen*Deel 1: Der Produktionsprozeß des Kapitals, Deel 2: Der Zirkulationsprozeß des Kaptals, Deel 3: Der Gesamtprozeß der kapitalistischen Produktion. Band 1 nach der vierten, von Friedrich Engels durchgesehen und herausgegebenen Auflage, Hamburg 1890, Band 2 nach der zweiten von1893, Band 3 nach der ersten von Friedrich Engels herausgegebenen Auflage, Hamburg 1894 | Euro 30,00 |
| 010571 | MARX, K., Die Frühschriften. Herausgegeben von S. Landshut.Stuttgart, Kröner, 1968. ( LX) 588 pp. linnen + omslag. (KT, 209) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 578900 | MARX, K., Grundrisse der Kritik der politischen Ökonomie. (Rohentwurf) 1857-1858. Anhang 1850-1859.Berlin, Dietz, 1953 (1.-3.T). (XVI) 1102 pp. linnen. *enkele penstrepen, papier hier en daar licht roestvlekkig*Die vorliegende Ausgabe ist (...) ein fotomechanischer Nachdruck der Moskauer Ausgabe von 1939 und 1941; jedoch wurden die am Schluß des Anhangsbandes aufgeführten Entzifferungs- und Druckfehler im Text des Werkes selbst berichtigt. Die beiden Teile der Moskauer Ausgabe wurden zu einem Band zusammengefaßt; verzichtet wurde auf eine Wiedergabe der Bild- und Faksimilebeigaben | Euro 17,50 |
| 576862 | MARX, K., Het kapitaal. Een kritische beschouwing van de economische politiek. Deel 1: Het productieproces van het kapitaal. Vertaald door I. Lipschits.Hilversum, De Boer, 1967. (XXXIV) 604 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, band licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 570740 | MARX, K., Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie. 3 delen. Berlin, Dietz, 1969-75. 955, 559, 1007 pp. linnen. Portret. *tekst en naam op schutblad, deel 1 binding iets los*Deel 1: Der Produktionsprozeß des Kapitals, Deel 2: Der Zirkulationsprozeß des Kaptals, Deel 3: Der Gesamtprozeß der kapitalistischen Produktion. Band 1 nach der vierten, von Friedrich Engels durchgesehen und herausgegebenen Auflage, Hamburg 1890, Band 2 nach der zweiten von1893, Band 3 nach der ersten von Friedrich Engels herausgegebenen Auflage, Hamburg 1894 | Euro 30,00 |
| 570229 | MARX, K., Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie. Hrsg. von F. Engels. 3 delen. Berlin, Dietz, 1975-59 (20e, 17e, 18e). 963, 636, 1068 pp. linnen.Deel 1: Der Produktionsprozess des Kapitals, Deel 2: Der Zirkulationsprozess des Kapitals, Deel 3: Der Gesamtprozess der kapitalistischen Produktion | Euro 30,00 |
| 571329 | MARX, K., Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie. Hrsg. von Friedrich Engels. Volksausgabe. Besorgt vom Marx-Engels-Lenin-Institut Moskau. 3 delen in 4 banden. Wien, Verlag für Literatur und Politik, 1932-33, Zürich, Ring-Verlag, 1933-34. (XXVI) 965, (VIII) 639, (XIV) 503, (VI) 507-1066 pp. linnen. *naam op schutblad*Deel 1: Buch I: Der Produktionsprozess des Kapitals, Deel 2: Buch II: Der Zirkulationsprozess des Kapitals, Deel 3.1: Buch III: Der Gesamtprozess der kapitalistischen Produktion Kapitel I bis XXVIII, Deel 3.2: Der Gesamtprozess der kapitalistischen Produktion Kapitel XXIX bis LII | Euro 75,00 |
| 014912 | MARX, K., Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie. Ungekürzte Ausgabe nach der zweiten Auflage von 1872. Berlin, Kiepenheuer, 1932. 768 pp. linnen. *rug licht verschoten* | Euro 16,00 |
| 006574 | MARX, K., Das Kapital. Kritik der politischen Ökonomie. In Zusammenhang ausgew. und eingel. von B. Kautsky. Stuttgart, Kröner, 1969. (L) 755 pp. linnen + omslag. (KT, 64) | Euro 16,00 |
| 580970 | MARX, K., Die Klassenkämpfe in Frankreich 1848-1850. Mit einer Einleitung von F. Engels. Vorwort und Anmerkungen von A. Emel. Berlin, Internationaler Arbeiterverlag, 1930. 160 pp. geniet. (Elementarbücher des Kommunismus, 19) *omsl. besch.* | Euro 15,00 |
| 572575 | MARX, K., Klassieke teksten. Vertalingen van J. de Reus en H. Gorter. Den Haag, Boucher, z.j. 247 pp. ingenaaid. (Manifesten) *omslag licht beduimeld* | Euro 10,00 |
| 570267 | MARX, K., Loon, prijs en winst. Voordracht gehouden in het jaar 1865 in de Generale Raad van de Eerste Internationale. Vertaling van de oorspronkelijke Engelsche uitgave van 1865 'Value, price and profit'. Amsterdam, Pegasus, 1947 (2e). 88 pp. geniet. *papier licht gebruind, omslag licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 570426 | MARX, K., Loonarbeid en kapitaal. Met een inleiding van F. Engels. Voorwoord van he Marx-Engels-Lenin-instituut te Moskou. Oorspronkelijke titel: Lohnarbeit und Kapital. Amsterdam, Pegasus, 1947 (2e). 104 pp. geniet. *papier gebruind, omslag licht beschadigd, deels los in de band* | Euro 8,00 |
| 584946 | MARX, K., Manuskripte über die Polnische Frage (1863-1864). Hrsg. und eingel. von W. Conze und D. Hertz-Eichenrode. 's-Gravenhage, Mouton, 961. 202 pp. linnen + omslag. (QUGDOA, 4) | Euro 20,00 |
| 576017 | MARX, K., Ökonomische Schriften in thematischem Zusammenhang. Hrsg. von K. Kühne.Stuttgart, Kröner, 1970. (LXXXVIII) 387 pp. linnen + omslag. (KT, 411) | Euro 13,50 |
| 584110 | MARX, K., Zur Kritik der Politischen Ökonomie. Hrsg. von K. Kautsky. Nach der zweiten, vermehrten Neuausgabe unverändert. Stuttgart, Dietz, 1919 (3e). (LVIII) 202 pp. ln. (Internationale Bibliothek, 30) *enkele potl.str.*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 598530 | MCCOSH, J., VOLBEDA, S., De intuitieve philosophie van James McCosh.Grand Rapids, Eerdmans, 1914. (XII) 415 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. *inktvlekjes op voorplat, inkvlek op achterplat en laatste pagina's* | Euro 17,50 |
| 581739 | MCCOSH, J., VOLBEDA, S., De intuitieve philosophie van James McCosh.Grand Rapids, Eerdmans, 1914. (XII) 415 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. *rug licht beschadigd* | Euro 17,50 |
| 569547 | MEIJER, J.M., The Russian colony in Zuerich (1870-1873). A contribution to the study of Russian populism. Assen, Van Gorcum, 1955. (VIII) 230 pp. ing. Bibliogr. Diss. *enkele potl.str.* | Euro 16,00 |
| 567498 | MERCIER, D., Psychologie. Übers. und mit einer Einleitung versehen von L. Habrich. 2 dln. Kempten, Kösel, 1907-1915 (1e, 2e herz.). (XLVI) 388, (VI) 400 pp. ln. *bibl.ex., band deel 1 deels verkleurd*Dl 1: Das vegetative und das sinnliche Leben, Dl 2: Das Verstandes- oder Vernunftleben. Desiré Mercier, 1851 Braine-l'Alleud (Brabant) - 1926 Brussel. 'Als Vertreter der neuscholastischen Philosophie strebt Mercier eine Verbindung scholastischen Erbguts mit den Ergebnissen neuzeitlicher Wissenschaft an, vor allem mit der psychologischen Forschung'. Ziegenfuss, 2, 151-2 | Euro 25,00 |
| 571954 | MILL, J.S., CARLISLE, J., John Stuart Mill and the writing of character.Athens, Georgia UP, 1991. (XVIII) 333 pp. ln + omsl. | Euro 20,00 |
| 566172 | MILL, J.S., GLASSMAN, P., J.S. Mill. The evolution of a genius,Gainesville, Florida UP, 1985. (XVI) 188 pp. ln + omsl. Bibliogr. | Euro 16,00 |
| 003426 | MILL, J.S., HOLTHOON, F.L. VAN, The road to utopia. A study of John Stuart Mill's social thought.Assen, Van Gorcum, 1971. (X) 212 pp. ing. Bibliogr. Diss. *enkele potlstr., rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 597995 | MILL, J.S., JONG, W.R. DE, The semantics of John Stuart Mill. Transl. from the Dutch by H.D. Morton.Dordrecht, Reidel, 1982. (XVIII) 248 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (SHL, 23) | Euro 17,50 |
| 590185 | MILL, J.S., JONG, W.R. DE, De semantiek van John Stuart Mill.Amsterdam, AP, 1979. (X) 328 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 14,00 |
| 570417 | MILL, J.S., PACKE, M. ST. J., The life of John Stuart Mill. With a preface by F.A. Hayek. London, Secker, 1954. (XVI) 567 pp. ln + omsl. Bibliogr. Portr. Ills.*omsl licht besch. en iets vlekkig, schutbl. licht roestvlekkig, naam op schutbl.* | Euro 30,00 |
| 580859 | MILL, J.S., PYLE, A., (ED.), Liberty. Contemporary responses to John Stuart Mill. Bristol, Thoemmes, 1994. (XXII) 443 pp. ingenaaid. (Key issues) Met bijdragen van o.a.: T. Arnold, R.W.Church, J. Morley | Euro 20,00 |
| 018749 | MILL, J.S., SCHNEEWIND, J.B., (ED.), Mill. A collection of critical essays. London, Macmillan, 1969. (XXII) 455 pp. paperback. Bibliografie. (MSP) (MSE, 3031) *vouw in voorplat, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: B. Russell, J.O. Urmson, M. Warnock | Euro 11,50 |
| 599582 | MILL, J.S., SHARPLESS, F.P., The literary criticism of John Stuart Mill.The Hague, Mouton, 1967. 246 pp. linnen. Bibliografie. (Studies in English literature, 33) | Euro 12,50 |
| 600086 | MILL, J.S., SHARPLESS, F.P., The literary criticism of John Stuart Mill.The Hague, Mouton, 1967. 246 pp. linnen. Bibliografie. (Studies in English literature, 33) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 019297 | MILL, J.S., SHARPLESS, F.P., The literary criticism of John Stuart Mill.The Hague, Mouton, 1967. 246 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Studies in English literature, 33) | Euro 12,50 |
| 599497 | MILL, J.S., SKORUPSKI, J., Why read Mill today?London, Routledge, 2006. (XIV) 121 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 598685 | MILL, J.S., WILSON, F., Psychological analysis and the philosophy of John Stuart Mill. Toronto, UP, 1990. (VIII) 390 pp. linnen + omslag. | Euro 20,00 |
| 579460 | MILL, J.S., Autobiography.London, Longmans, 1873. (VI) 313 pp. linnen. *band licht vlekkig en geschaafd, rug iets beschadigd*Eerste druk | Euro 65,00 |
| 570271 | MILL, J.S., De onderwerping van de vrouw. Vertaling van E. Wolff. Inleiding van M. Meijer.Meppel, Boom, 1981. 178 pp. linnen + omslag. (Klassiek, 36) *omslag iets verkleurd, stempel op schutblad* | Euro 12,50 |
| 590349 | MILL, J.S., De onderwerping van de vrouw. Vertaling van E. Wolff. Inleiding van M. Meijer.Meppel, Boom, 1989 (2e). 178 pp. paperback. (Klassiek, 36) | Euro 10,00 |
| 598403 | MILL, J.S., Three essays on religion. Nature. The utility of religion and theism.London, Longmans, 1874. (XII) 257 pp. linnen. *bovenzijde rug en randen platten heel licht beschadigd* | Euro 50,00 |
| 584385 | MILL, J.S., Über Freiheit. Aus dem Engl. übertr. und mit einem Anhang versehen von A. von Borries. Frankfurt a.M., EVA, 1969. 163 pp. ing. Bibliogr. (PT) *naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 006244 | MILTON, J., CURRY, W.C., Milton's ontology, cosmogony and physics.Lexington, Kentucky UP, 1966. (X) 226 pp. paperback. (KP, 102) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 572782 | MISCH, G., Zur Entstehung des französischen Positivismus. Darmstadt, WB, 1969 (2e). (IV) 93 pp. ingenaaid. Reprographischer Nachdruck aus: Archiv für Philosophie. Erste Abt.: Archiv für Geschichte der Philosophie. Band XIV (Neue Folge VII. Band), 1901. S. 1-39 und 156-209 | Euro 10,00 |
| 011086 | MOLESCHOTT, J., De eenheid des levens. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door V.J.B.M. Peeters.Baarn, Ambo, 1989. 144 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 18) | Euro 8,00 |
| 597876 | MOLYNEUX, W., DEGENAAR, M.J.L., Het probleem van Molyneux. Drie eeuwen discussie over het waarnemen van vormen.Rotterdam, z.u., 1992. 195 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 575056 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, CHIAPPE, J.F., Montesquieu. L'homme et l'héritage. Monaco, Rocher, 1998. 472 pp. paperback. | Euro 16,00 |
| 010194 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, GRANPRE MOLIERE, J.J., La theorie de la constitution anglaise chez Montesquieu.Leyde, UP, 1972. (VIII) 386 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug verschoten* | Euro 16,00 |
| 575357 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, LAMEERE, J., (RED.), Montesquieu.Bruxelles, RIP, 1955. (IV) 319-473 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Revue internationale de philosophie, 33-34, 3-4) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: R. Shackleton, J.J. Chevalier, C.W. Hendel | Euro 10,00 |
| 600350 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, SCHÖNFELD, K.M., Montesquieu en "La bouche de la loi". Leiden, NRP, 1979. 98 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. *rug verkleurd, enkele pen- en potloodaantekeningen* | Euro 14,00 |
| 596209 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, SNETHLAGE, J.L., Montequieu.Den Haag, Kruseman, 1964.158 pp. paperback.(Helden van de geest, 37) *naam op schutblad, enkele penstrepen* | Euro 7,50 |
| 005017 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, WADDICOR, M.H., Montesquieu and the philosophy of natural law.The Hague, Nijhoff, 1970. (X) 215 pp. ln + omsl. Bibliogr. (IAHI, 37) *naam op schutbl., omsl. iets verkleurd* | Euro 25,00 |
| 569593 | MONTESQUIEU, C.L. DE SECONDAT, Lettres persanes. Texte établi, avec une introduction, bibliographie, notes et relevé de variantes par P. Vernière.Paris, Garnier, 1960. 399 pp. ing. Ills. (Classiques Garnier) *rug verkleurd en licht besch.* | Euro 12,50 |
| 005642 | MORE, H., HUTTON, S., (ED.), Henry More (1614-1687). Tercentenary studies. With a biography and bibliography by R. Crocker.Dordrecht, Kluwer, 1990. (XII) 254 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (IAHI, 127) *rug omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: A.R. Hall, J. Henry, R.H. Popkin | Euro 35,00 |
| 004389 | MORE, H., Henry More. The immortality of the soul. Ed. by A. Jacob. Dordrecht, Nijhoff, 1987. (X) (CIV) 468 pp. linnen + omslag.Bibliografie. (IAHI, 122) *rug omslag licht verkleurd* | Euro 75,00 |
| 570981 | MORNET, D., Les origines intellectuelles de la révolution française 1715-1787. Préface de R. Pomeau. Paris, Colin, 1938 (3e). (IV) 552 pp. halflinnen. Bibliografie. *nieuw gebonden; oorspronkelijke omslag meegebonden* | Euro 30,00 |
| 579752 | MOSS, J.D., Novelties in the heavens. Rhetoric and science in the Copernican controversy. Chicago, UP, 1993. (XIV) 353 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 586477 | MOST, O.J., Zeitliches und Ewiges in der Philosophie Nietzsches und Schopenhauers. Hrsg. von H. Böhringer. Frankfurt a.M., Klostermann, 1977. 194 pp. ingenaaid. (Studien zur Philosophie und Literatur des neunzehnten Jahrhunderts, 33) *omslag iets gebruind, recensie op schutblad geplakt* | Euro 16,00 |
| 007594 | MÜLLER, J., System der Philosophie. Enthaltend: Erkenntnistheorie, Logik und Metaphysik. Psychologie. Moral- und Religionsphilosophie.Mainz, Kirchheim, 1898. (VIII) 372 pp. halflinnen. *naam op schutblad*Frakturschrift. Josef Müller, geb. 1855 in Bamberg. Privat-Gelehrter. Scholastischer Standpunkt. Ziegenfuss, 2, 179 | Euro 25,00 |
| 019247 | MÜLLER, J., Ueber die phantastischen Gesichtserscheinungen. Eine physiologische Untersuchung mit einer physiologischen Urkunde des Aristoteles über den Traum, den Philosophen und Aertzten gewidmet. München, Fritzsch, 1967 (Neudruck 1826). (X) 117 pp. gebonden. (Historia Scientiarum Elementa, 3) *naam op schutblad*Photomechanischer Neudruck der Ausgabe Koblenz 1826. Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 002986 | NAUEN, F.G., Revolution, idealism and human freedom: Schelling, Hölderlin and Hegel and the crisis of early German idealism.The Hague, Nijhoff, 1971. (X) 104 pp. linnen + omslag. Bibliografie.(IAHI, 45) *ex libris* | Euro 20,00 |
| 004824 | NEUHÄUSER, R., Towards the romantic age. Essays on sentimental and preromantic literature in Russia.The Hague, Nijhoff, 1974. (XIV) 250 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 590370 | NEUHÄUSER, R., Towards the romantic age. Essays on sentimental and preromantic literature in Russia.The Hague, Nijhoff, 1974. (XIV) 250 pp. ingenaaid. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 012107 | NEWTON, I., BRICKER, P., HUGHES, R.I.G., Philosophical perspectives on Newtonian science. Cambridge, MIT, 1990. (VIII) 248 pp. linnen + omslag. (Bradford books) Met bijdragen van o.a.: H. Stein, L Sklar, J.E. McGuire | Euro 20,00 |
| 575487 | NEWTON, I., GLEICK, J., Isaac Newton.London, Fourth Estate, 1988. (XII) 289 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 588776 | NEWTON, I., MANUEL, F.E., A portrait of Isaac Newton.New York, Da Capo Press, 1990 (2e). (XVIII) 478 pp. paperback. Illustraties. (Da Capo series in science) | Euro 16,00 |
| 000989 | NEWTON, I., Mathematische Prinzipien der Naturlehre. Mit Bemerkungen und Erläuterungen hrsg. von J.P. Wolfers. Darmstadt, WB, 1963. (X) 666 pp. linnen. Unveränderter fotomechanischer Nachdruck der Ausgabe Berlin 1872 | Euro 65,00 |
| 003900 | NICOLE, P., JAMES, E.D., Pierre Nicole, jansenist and humanist. A study of his thought.The Hague, Nijhoff, 1972. (VIII) 191 pp. ingenaaid. Bibliografie. (IAHI, 1) *ex libris* | Euro 15,00 |
| 576881 | NIETZSCHE, F., ACKERMANN, R.J., Nietzsche. A frenzied look.Amherst, Massachusetts UP, 1990. (XII) 205 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 593595 | NIETZSCHE, F., BERTRAM, E., Nietzsche. Essai de mythologie. Traduit de l'allemand sur la septième édition (18e à 21e mille) par R. Pitrou. Paris, Rieder, 1932. 468 pp. ingenaaid. *enkele kleurpotloodstrepen, naam op schutblad, omslag gebruind rn licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 598068 | NIETZSCHE, F., BOUDOT, P., Nietzsche en miettes. Paris, PUF, 1973. 127 pp. paperback. (BPC) *omslag licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 588007 | NIETZSCHE, F., BOUDOT, P., Nietzsche et les écrivains français 1930 à 1960.Paris, Aubier, 1975. 310 pp. paperback. (10-18, 937) | Euro 7,00 |
| 008958 | NIETZSCHE, F., BROM, G., Nietzsche's antichrist.Amsterdam, NHUM, 1946. 172 pp. ingenaaid. (MKNAW, 9, 6) *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug vlekkig* | Euro 8,50 |
| 017124 | NIETZSCHE, F., DOURNES, P., Nietzsche vivant.Z.p., Bloud, 1948. 116 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Nouvelle Journée, 15) | Euro 7,00 |
| 600507 | NIETZSCHE, F., ESTERHUYSE, W.P., Friedrich Wilhelm Nietzsche. Filosoof met 'n hamer.Kaapstad, Tafelberg, 1975. (IV) 109 pp. linnen.Zuidafrikaanse tekst | Euro 10,00 |
| 003337 | NIETZSCHE, F., FUNKE, M., Ideologiekritik und ihre Ideologie bei Nietzsche.Stuttgart, Frommann, 1974. 295 pp. ingenaaid. (Problemata, 35) *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 588687 | NIETZSCHE, F., GELRE, H. VAN, Friedrich Nietzsche en de bronnen van de westerse beschaving. 3 delen.Baarn, Ambo, 1990-94. 143, 308, 266 pp. paperback.Eerste drie van de vier delen | Euro 25,00 |
| 586437 | NIETZSCHE, F., GOEDERT, G., Nietzsche critique des valeurs chrétiennes. Souffrance et compassion. Paris, Beauchesne, 1977. 426 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 586827 | NIETZSCHE, F., HALÉVY, D., Nietzsche. Avant-propos de G.A. Goldschmidt. Paris, Grasset, 1977 (2e). 703 pp. paperback. (Pluriel) | Euro 12,50 |
| 569297 | NIETZSCHE, F., HIRSCH, M., Friedrich Nietzsche, der Philosoph der abenländischen Kultur. Stuttgart, Strecker, 1924. (VIII) 181 pp. ing. Portr. *bibl.ex., naam op schutbl.*Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 566525 | NIETZSCHE, F., HOLLINGDALE, R.J., Nietzsche.London, Routledge, 1973. (XII) 225 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Author guides) *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 586731 | NIETZSCHE, F., JASPERS, K., Nietzsche. Introduction à sa philosophie. Traduit de l'allemand par H. Niel. Lettre-préface de J. Wahl. Paris, Gallimard, 1978. 474 pp. paperback. (Tel, 29) | Euro 15,00 |
| 586458 | NIETZSCHE, F., KAUFMANN, W., Nietzsche. Philosopher, psychologist, antichrist. New York, Vintage, 1968 (3e Herz.). (XVIII) 524 pp. paperback. Bibliografie. (V, 436) *omslag iets beschadigd, papier licht gebruind* | Euro 15,00 |
| 588467 | NIETZSCHE, F., KAUFMANN, W., Nietzsche. Philosoph-Psychologe-Antichrist. Aus dem Amerikan. übers. von J. Salaquarda.Darmstadt, WB, 1982. (XXVIII) 562 pp. gebonden. Bibliografie. *rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 570544 | NIETZSCHE, F., KERKHOFF, M.H., Physis und Metaphysik. Untersuchungen zur Herkunft der Auseinandersetzung zwischen dionysischem und christlichem Lebensideal auf Grund der Wiederkehr archaisch-mythischer Wertungen im Denken Friedrich Nietzsches.München, z.u., 1963. (VIII) 249 pp. pb. Bibliogr. Diss. | Euro 15,00 |
| 586442 | NIETZSCHE, F., KLOSSOWSKI, P., Nietzsche und der Circulus vitiosus deus. Mit einem Supplement und einem Nachwort von G. Bergfleth. Aus dem Französischen übersetzt von R. Vouillé. München, Matthes, 1986. 453 pp. gebonden + omslag. (Batterien, 29) *omslag iets vlekkig* | Euro 25,00 |
| 586869 | NIETZSCHE, F., KOFMAN, S., Nietzsche et la scène philosophique. Paris, UGE, 1979. 377 pp. paperback. (10-18, 1349) | Euro 7,00 |
| 583234 | NIETZSCHE, F., KÖHLER, J., Zarathustras Geheimnis. Friedrich Nietzsche und seine verschlüsselte Botschaft. Eine Biographie.Reinbek bei Hamburg, Rowohlt, 1992. (XX) 642 pp. paperback. Illustraties. (Rororo, 1990) | Euro 11,50 |
| 001071 | NIETZSCHE, F., KUNNE-IBSCH, E., Die Stellung Nietzsches in der Entwicklung der modernen Literaturwissenschaft.Assen, Van Gorcum, 1972. (VI) 272 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 593513 | NIETZSCHE, F., LEA, F.A., The tragic philosopher. Friedrich Nietzsche.London, Athlone, 1993. 354 pp. paperback. First published with the title 'The tragic philosopher', Methuen, 1957 | Euro 15,00 |
| 598449 | NIETZSCHE, F., LEPERS, P.J.C., Genie vs. God. Religie en christendom in het vroege werk van Friedrich Nietzsche in de context van zijn 'Kosmodicee'. Maastricht, Shaker, 2004. 253 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 598695 | NIETZSCHE, F., LEPERS, P.J.C., Genie vs. God. Religie en christendom in het vroege werk van Friedrich Nietzsche in de context van zijn 'Kosmodicee'. Maastricht, Shaker, 2004. 253 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 005673 | NIETZSCHE, F., MARGREITER, R., Ontologie und Gottesbegriffe bei Nietzsche. Zur Frage einer 'Neuentdeckung Gottes' im Spätwerk. Meisenheim am Glan, Hain, 1978. (XII) 158 pp. ingenaaid. (MPF, 160) | Euro 15,00 |
| 573403 | NIETZSCHE, F., MARTIN, A. VON, Nietzsche und Burckhardt. Zwei geistige Welten im Dialog.München, Erasmus, 1947 (4e). 300 pp. half linnen. * ex libris, rug iets roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 573402 | NIETZSCHE, F., MARTIN, A. VON, Nietzsche und Burckhardt.München, Reinhardt, 1942 (2e herz.). 271 pp. hlf ln + omsl. *omsl. licht besch., papier licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 586451 | NIETZSCHE, F., OLIVER, K., Womanizing Nietzsche. Philosophy's relation to the 'feminine'. New York, Routledge, 1995. (XVIII) 225 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 567833 | NIETZSCHE, F., PANNWITZ, R., Nietzsche und die Verwandlung des Menschen. Z.p., Pantheon, 1939. 74 pp. ing. *schutbl. licht roestvlekkig, enkele potl.str.*Amsterdam: Pantheon 1943 (2e druk?). G. von Wilpert, A. Gühring, Erstausgaben deutscher Dichtung, 950, 43 Exil-Literatur 1933-1945, p. 301 | Euro 10,00 |
| 600717 | NIETZSCHE, F., PFEIL, H., Friedrich Nietzsche und die Religion. Regensburg, Habbel, 1949. 212 pp. halflinnen + omslag. *papier iets gebruind, kleurpotloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 000178 | NIETZSCHE, F., PFEIL, H., Friedrich Nietzsche und die Religion. Regensburg, Habbel, 1949. 212 pp. half linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, schutblad licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 590178 | NIETZSCHE, F., PFEIL, H., Friedrich Nietzsche und die Religion. Regensburg, Habbel, 1949. 212 pp. half linnen. *bibliotheekstempel, achterzijde band licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 592521 | NIETZSCHE, F., PICON, G., Nietzsche. La vérité de la vie intense. Texte inédit (1937), établi par G. Picon et A. Bonfand. Préface de M. de Launay.Paris, Hachette, 1998. 250 pp. paperback. (Coup double) Titre original: 'Le problème de la culture et le problème de la connaissance dans la philosophie intellectualiste de Nietzsche (1876-1882)' | Euro 12,50 |
| 593002 | NIETZSCHE, F., PODACH, E.F., Friedrich Nietzsche und Lou Salomé. Ihre Begegnung 1882. Zürich, Niehans, z.j. 162 pp. halflinnen. | Euro 45,00 |
| 595870 | NIETZSCHE, F., PRANGE, M.S., Nietzsche's ideal Europe. Aestheticization and dynamic interculturalism from the birth of tragedy to the gay science.Groningen, z.u., 2007. 320 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. *enige potloodaantekeningen* | Euro 17,50 |
| 596041 | NIETZSCHE, F., PRANGE, M.S., Nietzsche's ideal Europe. Aestheticization and dynamic interculturalism from the birth of tragedy to the gay science.Groningen, z.u., 2007. 320 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 17,50 |
| 018680 | NIETZSCHE, F., PROOST, K.F., Friedrich Nietzsche. Zijn leven en zijn werk.Zeist, Ploegsma, 1920. (VIII) 302 pp. linnen. Portret. *band verkleurd, rug beschadigd, naam op schutblad, penaantekeningen in de marge* | Euro 12,50 |
| 018692 | NIETZSCHE, F., REINER, J., Friedrich Nietzsche der Immoralist und Antichrist.Stuttgart, Franckh, 1916 (11.-15.T). 79 pp. gebonden.Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 586433 | NIETZSCHE, F., REY, J.M., L'enjeu des signes. Lecture de Nietzsche. Paris, Seuil, 1971. 286 pp. paperback. (L'ordre philosophique) *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 580776 | NIETZSCHE, F., REYBURN, H.A., HINDERKS, H.E., Friedrich Nietzsche. Ein Menschenleben und seine Philosophie. Unter Mitwirkung von J.G. Taylor. Kempen, Thomas, 1946. 444 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, band verkleurd* | Euro 12,50 |
| 591187 | NIETZSCHE, F., RIEHL, A., Friedrich Nietzsche, der Künstler und der Denker.Stuttgart, Frommann, 1920 (6e). (VIII) 171 pp. linnen. Portret. (Klassiker der Philosophie, 6) *voorin enkele pagina's deels los* | Euro 12,50 |
| 018745 | NIETZSCHE, F., RÖMER, H., Nietzsche. 2 delen.Leipzig, Klinkhardt, 1921. (XIV) 296, (X) 386 pp. ingenaaid.Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 578169 | NIETZSCHE, F., SALIN, E., Jakob Burckhardt und Nietzsche.Heidelberg, Schneider, 1948 (2e herz.). 264 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 576194 | NIETZSCHE, F., SCHLECHTA, K., Der Fall Nietzsche. Aufsätze und Vorträge. München, Hanser, 1959 (2e herz.). 116 pp. ingenaaid. *potloodstrepen* | Euro 8,00 |
| 007821 | NIETZSCHE, F., STELZER, S., Der Zug der Zeit. Nietzsches Versuch der Philosophie. Meisenheim am Glan, Hain, 1979. (VI) 180 pp. ingenaaid. (MPF, 166) *omslag iets gebruind, enkele potlood- en penstrepen* | Euro 15,00 |
| 572604 | NIETZSCHE, F., VETTER, A., Nietzsche.München, Reinhardt, 1926. 328 pp. half linnen. Portret. (GPE, 37) | Euro 10,00 |
| 006561 | NIETZSCHE, F., VETTER, A., Nietzsche.München, Reinhardt, 1926. 328 pp. linnen. Portret. (GPE, 37) *voorplat licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 577203 | NIETZSCHE, F., VLOEMANS, A., Nietzsche.'s-Gravenhage, Leopold, 1939. 119 pp. linnen. Portret. *papier licht roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 600609 | NIETZSCHE, F., WEIN, H., Positives Antichristentum. Nietzsches Christusbild im Brennpunkt nachchristlicher Anthropologie.Den Haag, Nijhoff, 1962. (XII) 114 pp. ingenaaid. *vlek op voorplat, tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 015065 | NIETZSCHE, F., WEIN, H., Positives Antichristentum. Nietzsches Christusbild im Brennpunkt nachchristlicher Anthropologie.Den Haag, Nijhoff, 1962. (XII) 114 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 600362 | NIETZSCHE, F., WILLEMSEN, M., Kluizenaar zonder God. Friedrich Nietzsche en het verlangen naar bevrijding en verandering. Amsterdam, Boom, 1997. 259 pp. paperback. Bibliografie. *naam binnenzijde band* | Euro 11,50 |
| 597499 | NIETZSCHE, F., WILLEMSEN, M., Kluizenaar zonder God. Friedrich Nietzsche en het verlangen naar bevrijding en verandering. Amsterdam, Boom, 1997. 259 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 593961 | NIETZSCHE, F., WOLF, A.G., Friedrich Nietzsche en het christendom.Kampen, Kok, 1928. 56 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag gevlekt, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 8,50 |
| 007819 | NIETZSCHE, F., WOLF, H., Nietzsche als religieuze persoonlijkheid en andere essays. Leiden, Sijthoff, 1934. 212 pp. ln. *deel uit schutbl. geknipt, band licht verschoten* | Euro 10,00 |
| 589764 | NIETZSCHE, F., Aldus sprak Zarathoestra. Een boek voor allen en voor niemand. Vertaling P. Endt en H. Marsman.Amsterdam, WB, 1972 (8e). 252 pp. paperback. (WB) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 007357 | NIETZSCHE, F., Aldus sprak Zarathustra. Een boek voor allen en niemand. Door 't Nietzsche-Archiv geautoriseerde vertaling van, en ingeleid door L.S.A.M. von Römer. Met boekversiering van J.B. Heukelom. Amsterdam, Van Looy, 1913 (2e). (LII) 383 (2) pp. linnen. *band iets vlekkig* | Euro 30,00 |
| 584479 | NIETZSCHE, F., Also sprach Zarathustra. Ein Buch für Alle und Keine (1883-1885). Berlin, De Gruyter, 1968. 410 pp. linnen + omslag. (Nietzsche Werke. Kritische Gesamtausgabe, 6.1) | Euro 35,00 |
| 581723 | NIETZSCHE, F., Le gai savoir. Trad. de l'allemand par A. Vialatte. Paris, Gallimard, 1950 (13e). 239 pp. hlf ldr. *papier gebruind* | Euro 15,00 |
| 009451 | NIETZSCHE, F., Götzendämmerung. Der Antichrist. Gedichte. Mit einem Nachwort von A. Baeumler.Leipzig, Kröner, 1939. 612 pp. ln + omsl. Portr. (KT, 77) *omsl. iets verkleurd en licht besch.* | Euro 14,00 |
| 597987 | NIETZSCHE, F., Ideeën. Een bloemlezing uit zijne werken door G.H. Priem. Met portret. Amsterdam, Craft, z.j. (VI) 302 (10) pp. linnen. Portret. | Euro 15,00 |
| 020477 | NIETZSCHE, F., Die Unschuld des Werdens. Der Nachlass. Ausgewählt und geordnet von A. Baeumler. 2 delen. Leipizg, Kröner, 1931. (XL) 440, (VI) 514 pp. linnen. (KT, 82, 83) | Euro 25,00 |
| 579019 | NIETZSCHE, F., Vom Nutzen und Nachteil der Historie für das Leben. Mit einem Nachwort von H. Freyer.Leipzig, Insel, 1940. 95 pp. gebonden. (IB, 523) *rug en voorplat licht beschadigd*Frakturschrift | Euro 7,00 |
| 599789 | NIETZSCHE, F., Waarheid en cultuur. Een keuze uit het vroege werk. Vertaling van T. Ausma. Keuze, inleiding en aantekeningen van P. Mostert. Meppel, Boom, 1983. 191 pp. ingenaaid. (Klassiek, 38) *omslag deels verkleurd* | Euro 11,50 |
| 579921 | NIETZSCHE, F., Werke in drei Bänden. Auf Grund der von W. Linden besorgten Ausgabe neu bearbeitet von W. Deninger. Frankfurt, Frankenbuchhandlung, 1971. 453, 450, 411 pp. linnen + omslag. (BGK) *hoekje uit schutblad geknipt*Deel 1: Gedichte und Sprüche, Die Geburt der Tragödie aus dem Geiste der Musik, Unzeitgemässe Betrachtungen, Morgenröte, Ecce homo, Deel 2: Die fröhliche Wissenschaft, Also sprach Zarathustra, Götzendämmerung, Dl 3: Menschliches Allzumenschliches, Jenseits von Gut und Böse, Zur Genealogie der Moral, Der Antichrist | Euro 25,00 |
| 592158 | NIETZSCHE, F., Werke in drei Bänden. Hrsg. von K. Schlechta. München, Hanser, 1954, 1955, 1956. 1279, 1275, 1476 pp. linnen. *enkele potloodstrepen in band 1, ruggen banden 1 en 2 licht beschadigd*Dundrukuitgave | Euro 65,00 |
| 004574 | NIETZSCHE, F., Werke in drei Bänden. Mit Nietzsche-Index zu den Werken in drei Bänden. Hrsg. von K. Schlechta. 4 delenMünchen, Hanser, 1969-73 (6e herz., 7e, 6e herz., 2e). 1279, 1275, 1476, 517 pp. linnen. *lichte vlekjes op voorplat index en achterplat deel 3*Dundrukuitgave | Euro 75,00 |
| 588227 | NIETZSCHE, F., Werke in vier Bänden. Hrsg. und eingeleitet von G. Stenzel. Salzburg, Bergland, 1985. 651, 478, 543, 576 pp. linnen + omslag | Euro 45,00 |
| 590071 | NIEUWENTIJT, B., Een zekere, zakelijke wijsbegeerte. Uitgegeven, ingel. en van aant. voorzien door R.H. Vermij.Baarn, Ambo, 1988. 141 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 12) | Euro 7,00 |
| 590070 | NIEUWENTIJT, B., Een zekere, zakelijke wijsbegeerte. Uitgegeven, ingel. en van aant. voorzien door R.H. Vermij.Baarn, Ambo, 1988. 141 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 12) | Euro 7,00 |
| 003418 | NIEUWENTIJT, B., Een zekere, zakelijke wijsbegeerte. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door R.H. Vermij.Baarn, Ambo, 1988. 141 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 12) | Euro 8,00 |
| 569678 | NIEUWLAND, P., STEFFENS, G.A., Pieter Nieuwland en het evenwicht.Zwolle, Tjeenk Willink, 1964. (VI) 328 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 003412 | NIEUWLAND, P., STEFFENS, G.A., Pieter Nieuwland en het evenwicht.Zwolle, Tjeenk Willink, 1964. (VI) 328 pp. ing + omsl. Portr. Ills.(ZDHMNL, 47) *omsl. licht besch.* | Euro 11,50 |
| 004645 | NOORDENBOS, O., SPIGT, P., Atheisme en vrijdenken in Nederland.Nijmegen, SUN, 1976. (XII) 229 pp. ingenaaid. (Reprint, 16) Deel I: Het atheisme in Nederland in de negentiende eeuw. Een kritisch overzicht, Deel 2: Raddraaiers der redelijkheid. Portretten van vrijdenkers | Euro 11,50 |
| 599745 | NORMAN, R., SAYERS, S., Hegel, Marx and dialectic: a debate. Brighton, Harvester, 1980. (VIII) 188 pp. paperback. Bibliografie. (HPN, 10) *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 598161 | OPZOOMER, C.W., VEER, H. VAN 'T, Mr. C.W. Opzoomer als wijsgeer.Assen, Van Gorcum, 1961. (VIII) 225 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag deels verkleurd, enkele potloodstrepen* | Euro 17,50 |
| 002597 | OPZOOMER, C.W., VEER, H. VAN 'T, Mr. C.W. Opzoomer als wijsgeer.Assen, Van Gorcum, 1961. (VIII) 225 pp. linnen. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 002346 | OPZOOMER, C.W., De godsdienst.Amsterdam, Gebhard, 1864. (X) 484 pp. gekartonneerd. *rug met papier verstevigd* | Euro 30,00 |
| 598114 | OPZOOMER, C.W., Het wezen der kennis. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W. van Dooren. Baarn, Ambo, 1990. 159 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 17) | Euro 7,50 |
| 600304 | OPZOOMER, C.W., Het wezen der kennis. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W. van Dooren. Baarn, Ambo, 1990. 159 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 17) | Euro 7,50 |
| 583616 | OPZOOMER, C.W., Het wezen der kennis. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W. van Dooren. Baarn, Ambo, 1990. 159 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 17) | Euro 7,50 |
| 017134 | OPZOOMER, C.W., Wijsgeerige werken. 2 delen. Leiden, Amsterdam, Gebhard, 1851-1867. (XIV) 159, (VI) 280, (VI) 267, (VIII) 200, 47 pp. linnen. *ruggen licht beschadigd, potloodstrepen, deel 1 iets los in de band*Deel 1: De weg der wetenschap. Een handboek der logica (1851; 2e druk), Wetenschap en wijsbegeerte (1857), De waarheid en hare kenbronnen (1862; 2e herziene druk), Deel 2: Het wezen der kennis. Een leesboek der logika (1867; 2e herziene druk), De wetenschap, haar vrucht, haar gang en haar regt. Een voorlezing, uitgesproken te Enschedé. | Euro 85,00 |
| 575561 | PAINE, T., HAWKE, D.F., Paine.New York, Harper, 1974. (X) 500 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd en licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 001940 | PASCAL, B., BAIRD, A.W.S., Studies in Pascal's ethics.The Hague, Nijhoff, 1975. (VIII) 98 pp. ingenaaid. Bibliogafie. (IAHI, 16) *ex libris* | Euro 11,50 |
| 014975 | PASCAL, B., BEERENS, J.F., De casuïstiek en Pascal.Utrecht, Kemink, 1909. (XII) 181 pp. linnen. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 570285 | PASCAL, B., BEERENS, J.F., De casuïstiek en Pascal.Utrecht, Kemink, 1909. (XII) 181 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 021031 | PASCAL, B., BLONDEL, M., BRUNSCHVICG, L., CHEVALIER, J., Études sur Pascal. Paris, Colin, z.j. (IV) 221 pp. ingenaaid. *nieuwe papieren omslag*Andere bijdragen van H. Höffding, J. Laporte, F. Rauh en M. de Unamumo.Troisième centenaire de la naissance de Pascal. Publication de la Revue de métaphysique et de morale | Euro 12,50 |
| 000144 | PASCAL, B., CRAMER, J.A., Pascal en zijne 'Gedachten'.Nijmegen, Ten Hoet, 1905. 191 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 601355 | PASCAL, B., FANTON D'ANDON, J.P., L'horreur du vide. Expérience et raison dans la physique pascalienne. Paris, Éditions du CNRS, 1978. (VIII) 156 pp. ingenaaid. Bibliografie. (TSECA, 650) | Euro 10,00 |
| 600457 | PASCAL, B., GOUHIER, H., Blaise Pascal commentaires. Avec six fac-simile hors-texte.Paris, Vrin, 1971 (2e). 406 pp. kunstleer. Bibiografie. (BHP) *ex libris* | Euro 25,00 |
| 595115 | PASCAL, B., HOEVEN, P. VAN DER, Blaise Pascal. Baarn, WV, 1964. 112 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) *omslag licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 567290 | PASCAL, B., HOEVEN, P. VAN DER, Blaise Pascal. Baarn, WV, 1964. 112 pp. ingenaaid. Bibliografie. (WM) | Euro 7,00 |
| 575420 | PASCAL, B., HOEVEN, P. VAN DER, Blaise Pascal. Baarn, WV, 1964. 112 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (WM) *ex libris* | Euro 7,50 |
| 015676 | PASCAL, B., LACOMBE, R.E., L'apologétique de Pascal. Étude critique. Paris, PUF, 1958. 317 pp. ingenaaid. (BPC) *enkele potoodstrepen, omslag verkleurd* | Euro 16,00 |
| 006305 | PASCAL, B., MAURIAC, F., De levende gedachten van Pascal. De Nederlandse bewerking wordt verzorgd door R. Limburg.Den Haag, Servire, 1940. 192 pp. linnen. (LG, 9) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 586446 | PASCAL, B., MAYNARD, M., Pascal, sa vie et son caractère, ses écrits et son genie. 2 delen.Paris, Dezorbry & E. Magdeleine, 1850. 570, 512 pp. half leder. *papier hier en daar roestvlekkig, bibliotheekstempels, hoeken licht geschaafd* | Euro 60,00 |
| 599057 | PASCAL, B., MEYER, H., Pascals Pensées als dialogische Verkündigung.Göttingen, Vandenhoeck, 1962. 160 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Arbeiten zur Pastoraltheologie, 1) *band iets verkleurd* | Euro 11,50 |
| 015147 | PASCAL, B., MEYER, H., Pascals Pensées als dialogische Verkündigung.Göttingen, Vandenhoeck, 1962. 160 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Arbeiten zur Pastoraltheologie, 1) | Euro 11,50 |
| 600527 | PASCAL, B., MICHON, H., L' ordre du coeur. Philosophie, théologie et mystique dans les Pensées de Pascal.Paris, Champion, 1996. 381 pp. gebonden. Bibliografie. (LC, 7) *enkele potloodaantekeningen* | Euro 16,00 |
| 017910 | PASCAL, B., NEISES, G., Der Charakter der Apologie Blaise Pascals.Frankfurt a.M., z.u., 1963. (II) 101 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *papier gebruind* | Euro 10,00 |
| 599777 | PASCAL, B., NORMAN, B., Portraits of thought. Knowledge, methods, and styles in Pascal.Columbus, OSUP, 1988. (XX) 236 pp. linnen + omslag. Portret. | Euro 15,00 |
| 592112 | PASCAL, B., NORMAN, B., Portraits of thought. Knowledge, methods, and styles in Pascal.Columbus, OSUP, 1988. (XX) 236 pp. linnen + omslag. Portret. | Euro 15,00 |
| 000300 | PASCAL, B., SCHMITZ DU MOULIN, H., Blaise Pascal, une biographie spirituelle.Assen, Van Gorcum, 1982. (XIV) 146 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (PR, 20) *enkele potloodaantekeningen, ex libris* | Euro 11,50 |
| 568225 | PASCAL, B., SCHOLTENS, M., Études médico-psychologiques sur Pascal. Haarlem, Enschedé, 1958. 199 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 599058 | PASCAL, B., SCHOLTENS, M., Pascal. Études médico-psychologiques. Préface de J. Orcibal.Assen, Van Gorcum, 1963. 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 000158 | PASCAL, B., SCHOLTENS, M., Pascal. Études médico-psychologiques. Préface de J. Orcibal.Assen, Van Gorcum, 1963. 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 14,50 |
| 588943 | PASCAL, B., SCHOLTENS, M., Pascal. Études médico-psychologiques. Préface de J. Orcibal.Assen, Van Gorcum, 1963. 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 009406 | PASCAL, B., SERRURIER, C., De 'Pensées' van Pascal.Amsterdam, Van Oorschot, 1953 (3e herz.). 147 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 004216 | PASCAL, B., SPOERRI, T., Der verborgene Pascal. Eine Einführung in das Denken Pascals als Philosophie für den Menschen von Morgen. Hamburg, Furche, 1955. 212 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 003400 | PASCAL, B., TULLOCH, P., Pascal.Edinburgh, Blackwood, 1878. (VIII) 205 pp. linnen. (Foreign classics for English readers) *schutblad licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 9,50 |
| 578587 | PASCAL, B., VANSINA, D., Pascal. Antwerpen, Sheed, 1954. 259 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd, ex libris* | Euro 11,50 |
| 596599 | PASCAL, B., VLOEMANS, A., Pascal. Den Haag, Kruseman, 1962. 159 pp. paperback. Portret. (Helden van de geest, 18) *enkele penstrepen* | Euro 7,50 |
| 005859 | PASCAL, B., Brieven aan een vriend buiten Parijs (Lettres provinciales). Uit het Fransch door A.W. Bronsveld. Met eene historische inleiding.Utrecht, Van Bentum, 1876. (VIII) 333 pp. ingenaaid. *rug gerepareerd, Franse titelpagina los, stempel op titelpagina, los in de band* | Euro 25,00 |
| 576195 | PASCAL, B., Gedanken. Nach der endgültigen Ausgabe übertr. von W. Rüttenauer. Einführung von R. Guardini.Bremen, Schünemann, 1958. (XXVIII) 388 pp. linnen. Portret. *bibliotheekstempel, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 578896 | PASCAL, B., Gedanken. Nach der endgültigen Ausgabe übertr. von W. Rüttenauer. Einführung von R. Guardini.Leipzig, Dieterich, z.j. (XXVIII) 388 pp. linnen. Portret. (SD, 7) *rug gevlekt, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 569142 | PASCAL, B., Lettres écrites à un provincial. Précédées d'un éloge de Pascal par M. Bordas-Demoulin, et suivies d'un essai sur 'Les Provinciales' et le style de Pascal par F. de Neufchateau.Paris, Firmin-Didot, z.j. (IV) (LXIV) 395 pp. half leder. *platten licht geschaafd, naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 570308 | PASCAL, B., Oeuvres complètes. Préface d' H. Gouhier. Présentation et notes de L. Lafuma. Paris, Seuil, 1980. 676 pp. linnen + omslag. Illustraties. *ex libris* | Euro 20,00 |
| 579123 | PASCAL, B., Pensées (d'après l'édition de M. Brunschwigg). Préface d'Émile Boutroux. Introd. par V. Giraud.Paris, Dent, z.j. (LI) 403 pp. linnen. Portret. (Collection Gallia, 4) *iets los in band, naam uit titelpagina geknipt* | Euro 10,00 |
| 573641 | PASCAL, B., Pensées de Blaise Pascal. Edition paléographique des manuscrits originaux conservés à la Bibliothèque Nationale (No 9202 du fonds français) enrichie de nombreuses leçons inédites et presentée dans le classement primitif avec une introduction et des notes descriptives par Z. Tourneur.Paris, Vrin, 1942. 366 pp. linnen. (BTP) *nieuw gebonden, enkele penaantekeningen, papier gebruind* | Euro 35,00 |
| 006610 | PASCAL, B., Pensées. Nouvelle édition illustrée et annotée présentée par H. Massis.Paris, Audin, 1949. (XXX) 354 pp. ingenaaid. Illustraties. (Les grands maitres) *omslag beduimeld, rug iets los, enkele kleurpotloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 578885 | PASCAL, B., Textes inédits. Recueillis et présentés par J. Mesnard. Extraits de l'édition du tricentenaire.Z.p., De Brouwer, 1962. 33 pp. ingenaaid. (Bibliothèque européenne) | Euro 8,00 |
| 001823 | PELCKMANS, P., Le sacre du père. Fictions des lumières et historicité d'Oedipe 1699-1775.Amsterdam, Rodopi, 1983. 674 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Faux titre, 12) | Euro 25,00 |
| 580197 | PERGER, E. VON, Geschichte des Philosophieunterrichts und der philosophischen Lehramtsprüfung im neunzehnten und beginnenden zwanzigsten Jahrhundert in Bayern und Preussen. München, z.u., 1959. (XIV) 257 (54) pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 570060 | PERPONCHER, W.E. DE, REIJERS, J., W.E. de Perponcher. Een bijdrage tot de kennis van zijn opvoedkundige, literair-aesthetische en maatschappelijke denkbeelden. Zutphen, Thieme, 1942. (VI) 168 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. *omslag en rug licht beschadigd, ex libris, naam op titelpaginan* | Euro 15,00 |
| 008893 | PERRY, E.I., From theology to history: French religious controversy and the revocation of the edict of Nantes.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 254 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 67) | Euro 15,00 |
| 588767 | PERRY, E.I., From theology to history: French religious controversy and the revocation of the edict of Nantes.The Hague, Nijhoff, 1973. (X) 254 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 67) *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 569153 | PESTALOZZI, J.H., DELEKAT, F., Johann Heinrich Pestalozzi. Der Mensch, der Philosoph und der Erzieher. Leipzig, Quelle, 1928 (2e herz.) (XVI) 346 pp. linnen. *rug licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 584649 | PESTALOZZI, J.H., DELEKAT, F., Pestalozzi. L'uomo - il filolosofo - l'educatore. Traduzione di C. Drago dalla seconda edizione tedescaFirenze, Nuova Italia, 1967 (3e). (XXIV) 456 pp. ingenaaid. (Educatori antichi e moderni, 18) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 570035 | PESTALOZZI, J.H., GANZ, H., Pestalozzi. Leben und Werk.Zürich, Origo, 1966 (2e herz.). 289 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 007229 | PESTALOZZI, J.H., GEISSLER, J.E.C., Het karakter van Johann Heinrich Pestalozzi.Groningen, Wolters, 1939. (XII) 131 pp. ingenaaid. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, band vlekkig* | Euro 11,50 |
| 005286 | PESTALOZZI, J.H., LIEDTKE, M., Pestalozzi. Uit het Duits vert. door H. Walter.Baarn, WV, 1976. 203 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Imago) | Euro 8,50 |
| 570036 | PESTALOZZI, J.H., SILBER, K., Pestalozzi. Der Mensch und sein Werk.Heidelberg, Quelle, 1957. 255 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 593584 | PESTALOZZI, J.H., SPRANGER, E., Pestalozzis Denkformen. Heidelberg, Quelle, 1959 (2e herz.). 152 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 598550 | PESTALOZZI, J.H., STETTBACHER, H., Ausgewählte Briefe Pestallozis.Basel, Schwabe, 1945. 216 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 576047 | PESTALOZZI, J.H., Al de werken over het onderwijs en de opvoeding van H. Pestalozzi. Naar het Hoogduitsch bewerkt, onder opzigt van P.J. Prinsen. 8 delen. Zutphen, W.C. Wansleven, 1826-31. Met 5 platen. Halfleer. *bibliotheekexemplaren, banden geplastificeerd, papier in delen 1 en 2 hier en daar licht watervlekkig, binding iets los* | Euro 175,00 |
| 566538 | PFLEIDERER, E., Die Idee eines goldenen Zeitalters, ein geschichtsphilosophischer Versuch mit besonderer Beziehung auf die Gegenwart ausgeführt. Berlin, Reimer, 1877. (VIII) 172 pp. ing. *onafgesn., rug licht besch., licht roestvlekkig*Edmund Pfleiderer, Stetten bei Canstatt 1842 - Tübingen 1902. Historiker der Philosophie, unter Lotzes Einfluß. Ziegenfuss, 2, 269 | Euro 20,00 |
| 578946 | PIERSON, A., Christusbeelden.Amsterdam, Van Kampen, 1928. (VI) 74 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd, voorplat vlekkig* | Euro 8,50 |
| 595875 | PIERSON, A., Onuitgegeven manuscripten. Niet in den handel. Amsterdam, Van Kampen, 1919. (IV) 315 pp. linnen. Illustraties. *band vlekkig, papierresten en stempel op schutblad* | Euro 20,00 |
| 000426 | PINTO, I. DE, NIJENHUIS, I.J.A. Een joodse philosophe. Isaac de Pinto (1717-1787) en de ontwikkeling van de politieke economie in de Europese verlichting.Amsterdam, Neha, 1992. (VIII) 208 pp. ingenaaid. Bibliografie. (NEHA, 3, 18) | Euro 16,00 |
| 590354 | PINTO, I. DE, NIJENHUIS, I.J.A. Een joodse philosophe. Isaac de Pinto (1717-1787) en de ontwikkeling van de politieke economie in de Europese verlichting.Amsterdam, Neha, 1992. (VIII) 208 pp. ingenaaid. Bibliografie. (NEHA, 3, 18) | Euro 16,00 |
| 590356 | PINTO, I. DE, NIJENHUIS, I.J.A. Een joodse philosophe. Isaac de Pinto (1717-1787) en de ontwikkeling van de politieke economie in de Europese verlichting.Amsterdam, Neha, 1992. (VIII) 208 pp. ingenaaid. Bibliografie. (NEHA, 3, 18) | Euro 16,00 |
| 008570 | PITHOYS, C., A seventeenth-century exposure of superstition: select texts of Claude Pithoys (1587-1676). Introd. and notes by P.J.S. Whitmore.The Hague, Nijhoff, 1972. (XLIV) 263 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 49) *omslag iets vlekkig* | Euro 20,00 |
| 570808 | PLAY, F. LE, HEERE, W.R., Fréderic le Play en zijne volgelingen. De methode der monographieën. Groningen, Noordhoff, 1926. (IV) 238 pp. ingenaaid. Portret. *onafgesneden* | Euro 15,00 |
| 015984 | PLUMACHER, O., Zwei Individualisten der Schopenhauer'schen Schule. Wien, Rosner, 1881. (VI) 112 pp. linnen. *potloodaantekeningen, los in de band*Over Mainländers Philosophie der Erlösung en Hellenbach's Individualismus | Euro 30,00 |
| 596583 | POLIGNAC, MELCHIOR, DE, Anti-Lucretius of over God en de natuur. Boek 1, 5 en 9. Met vertaling en aantekeningen van P.M.M. Geurts.Assen, Van Gorcum, 1968. (VI) 385 pp. linnen + omslag.Latijnse tekst met Nederlandse vertaling | Euro 17,50 |
| 003193 | POLIGNAC, MELCHIOR, DE, Anti-Lucretius of over God en de natuur. Boek 1, 5 en 9. Met vertaling en aantekeningen van P.M.M. Geurts.Assen, Van Gorcum, 1968. (VI) 385 pp. linnen.Latijnse tekst met Nederlandse vertaling | Euro 17,50 |
| 001010 | POPE, A., SOLOMON, H.M., The rape of the text. Reading and misreading Pope's 'Essay on man'.Tuscaloosa, Alabama UP, 1993. (X) 245 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 592979 | PORTER, R., TEICH, M., (ED.), The scientific revolution in national context. Cambridge, UP, 1992. (X) 305 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: L.W.B. Brockliss (Frankrijk), H.J. Cook (De Lage Landen), P. Wood (Schotland) | Euro 15,00 |
| 592483 | PORTER, R., Flesh in the age of reason. Foreword by S. Schama.New York, Norton, 2004. (XVIII) 574 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *vlekje op boekblok* | Euro 20,00 |
| 571096 | POSTMAN, N., Denken voor de spiegel. Inspiratie van 18de-eeuwse filosofen. Vert. uit het Engels door P. Abelsen.Amsterdam, Balans, 2000. 239 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 590296 | POSTMAN, N., Denken voor de spiegel. Inspiratie van 18de-eeuwse filosofen. Vert. uit het Engels door P. Abelsen.Amsterdam, Balans, 2000. 239 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 590298 | POSTMAN, N., Denken voor de spiegel. Inspiratie van 18de-eeuwse filosofen. Vert. uit het Engels door P. Abelsen.Amsterdam, Balans, 2000. 239 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 590722 | POSTMAN, N., Denken voor de spiegel. Inspiratie van 18de-eeuwse filosofen. Vert. uit het Engels door P. Abelsen.Amsterdam, Balans, 2000. 239 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 589928 | POSTMAN, N., Denken voor de spiegel. Inspiratie van 18de-eeuwse filosofen. Vert. uit het Engels door P. Abelsen.Amsterdam, Balans, 2000. 239 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 590297 | POSTMAN, N., Denken voor de spiegel. Inspiratie van 18de-eeuwse filosofen. Vert. uit het Engels door P. Abelsen.Amsterdam, Balans, 2000. 239 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 596244 | PSEUDO-MAYNE, Über das Bewußtsein 1728. Übersetzt und mit Einleitung und Anmerkungen hrsg. von R. Brandt. English-Deutsch.Hamburg, Meiner, 1983. (L) 146 pp. paperback. (PB, 358) | Euro 12,50 |
| 010153 | PUNTER, D., Blake, Hegel and dialectic.Amsterdam, Rodopi, 1982. 268 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Elementa, 26) | Euro 14,50 |
| 600815 | QUINN, A., The confidence of British philosophers. An essay in historical narrative.Leiden, Brill, 1977. (XII) 289 pp. linnen + omslag. (SHCT, 17) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 573033 | RAMHORST, F., (HRSG.), Anthologie der neueren Philosophie. Mit einer Einl. von P. Deussen.Berlin, Askanischer Verlag,1919. (XVI) 552 pp. linnen. (Anthologie der Wissenschaften, 1) *onderzijde rug licht beschadigd, tekst op schutblad, naam op titelpagina*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 592043 | RAPACZYNSKI, A., Nature and politics. Liberalism in the philosophies of Hobbes, Locke, and Rousseau.Ithaca, Cornell UP, 1989. (XII) 302 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 588978 | RAPACZYNSKI, A., Nature and politics. Liberalism in the philosophies of Hobbes, Locke, and Rousseau.Ithaca, Cornell UP, 1989. (XII) 302 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 580214 | RASIUS, C.E., Rechte und Pflichte der Kritik. Philosophische Laien-Predigten für das Volk der Denker. Leipzig, Engelmann, 1898. (VI) 171 pp. linnen. | Euro 20,00 |
| 003251 | RAVAISSON, F., JANICAUD, D., Une généalogie du spiritualisme français. Aux sources du bergsonisme: Ravaisson et la métaphysique.La Haye, Nijhoff, 1969. (XIV) 276 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. (IAHI, 30) | Euro 25,00 |
| 584206 | REDWOOD, J., Reason, ridicule and religion. The age of enlightenment in England 1660-1750. London, Thames, 1996 (2e herz.). 288 pp. pb. Bibliogr. | Euro 15,00 |
| 580854 | REESINK, H.J., L'Angleterre et la littérature anglaise dans les trois plus anciens périodiques français de Hollande de 1684 à 1709.Zutphen, Thieme, 1931. (VI) 433 pp. ing. Diss. Ills. *naam uit schutbl. geknipt, rug licht besch.* | Euro 25,00 |
| 596698 | REGIUS, H., VRIJER, M.J.A. DE, Henricus Regius. Een 'cartesiaansch' hoogleeraar aan de Utrechtse hoogeschool. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1917. (VIII) 221 (22) pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *rug licht beschadigd, omslag verkleurd | Euro 30,00 |
| 015597 | REGIUS, H., VRIJER, M.J.A. DE, Henricus Regius. Een 'cartesiaansch' hoogleeraar aan de Utrechtse hoogeschool. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1917. (VIII) 221 (22) pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *enkele potloodstrepen, omslag beduimeld* | Euro 30,00 |
| 003203 | REID, T., DALGARNO, M., MATTHEWS, E., (ED.), The philosophy of Thomas Reid.Dordrecht, Kluwer, 1989. (VIII) 492 pp. gebonden. Bibliografie. (PSS, 42)Met bijdragen van o.a.: Y. Michaud, V. Chapell, N. Nelkin, D.C. Holt | Euro 50,00 |
| 566803 | RENAN, E., TIELROOY, J., Ernest Renan. Een groot humanist. Zijn leven en werken. Amsterdam, Querido, 1948. 179 pp. linnen. Bibliografie *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 581104 | RENAN, E., Correspondance 1872-1892. II.Paris, Calmann-Lévy, 1928. 378 pp. ing. *onopengesn., papier gebruind, stickers op rug* | Euro 25,00 |
| 567585 | RENAN, E., Dialogues et fragments philosophiques.Paris, Calmann-Lévy, 1886 (3e). (XXII) 334 pp. geb. *papier hier en daar licht roestvlekkig, nieuw geb.* | Euro 30,00 |
| 595406 | RENAN, E., Discours et conférences. Paris, Calmann-Lévy, z.j. (10e). (IV) (VI) 409 pp. ingenaaid. *rug met tape verstevigd* | Euro 15,00 |
| 581106 | RENAN, E., Drames philosophiques. Paris, Calmann-Lévy, 1888. (IV) (VI) 566 pp. hlf ldr. *titelpag. licht besch., papier gebruind, nieuw geb., enkele potl.str.* | Euro 50,00 |
| 592973 | RENAN, E., Études d'histoire religieuse. Sixième édition revue et corrigée.Paris, Lévy, 1863 (6e herz.). (XXVIII) 432 pp. gebonden. *stickerspoor binnenzijde voorplat* | Euro 25,00 |
| 581105 | RENAN, E., Souvenirs d'enfance et de jeunesse. Paris, Calmann-Lévy, 1883. (VI) (XXIV) 411 pp. half leder. *nieuw gebonden, rug licht geschaafd*Prachtband | Euro 150,00 |
| 593058 | RENAN, E., Vie de Jésus. Paris, Lévy, 1863 (7e) . (LX) 462 pp. halfleer. (Oeuvres complètes) (Histoire des origines du christianisme, 1) *band geschaafd, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 587187 | RENAN, E., Vie de Jésus. Paris, Calmann-Lévy, z.j. (13e). (CVI) 552 pp. linnen. (Oeuvres complètes) (Histoire des origines du christianisme, 1) *band verkleurd, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 598491 | RENERIUS, HENRICUS, SASSEN, F., Henricus Renerius. De eerste 'Cartesiaansche' hoogleeraar te Utrecht.Amsterdam, NHUM, 1941. 50 pp. ingenaaid. (MNAW, Nieuwe reeks, 4, 20) *papier gebruind* | Euro 10,00 |
| 001735 | REUBELL, J.F., HOMAN, G.D., Jean-François Reubell. French revolutionary, patriot, and director (1747-1807).The Hague, Nijhoff, 1971. (VIII) 202 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 580168 | RITSCHL, A., WENDLAND, J., Albrecht Ritschl und seine Schüler im Verhältnis zur Theologie, zur Philosophie und zur Frommigkeit unsrer Zeit. Berlin, Reimer, 1899. (X) 135 pp. ingenaaid. *onopengesneden* | Euro 16,00 |
| 013236 | RITTER, P.H., Schets eener critische geschiedenis van het substantiebegrip in de nieuwere wijsbegeerte.Leiden, Brill, 1906. (VIII) 476 pp. ing. | Euro 25,00 |
| 569090 | RIVET, A., DIBON, P., Inventaire de la correspondence d' André Rivet (1595-1650).La Haye, Nijhoff, 1971. (XXIII) 406 pp. linnen + omslag (IAHI, 43) *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 566665 | ROCHEFOUCAULD, F. DE LA, Maximes et autres oeuvres morales. Préface J. de Lacretelle. Éd. illustrée, annotée par A. Borrot.Paris, Bordas, 1949. (XX) 229 pp. ing. Bibliogr. Portr. Ills. (Les grands maitres) | Euro 11,50 |
| 578759 | ROCHEFOUCAULD, F. DE LA, Maximes et pensées.Genève, Agora, z.j. 192 pp. kunstleer. | Euro 10,00 |
| 569178 | ROUGEMONT, F. DE, Les deux cités. La philosophie de l'histoire aux différents ages de l'humanité. 2 delen.Paris, Sandoz, 1874. (IV) (XXXVIII), (IV) 617 pp. half leder. *banden licht beschadigd, papier licht roestvlekkig, dl 2 enkele potloodstrepen, ruggen gerestaureerd*Dl 1: Le peuple primitif. L'Orient païen et les Hébreux. Les Hellènes et les Romains. L'église chrétienne et le moyen age. Dl 2: La renaissance et la réforme. Le dix-septième, le dix-huitième et le dix-neuvième siècles | Euro 45,00 |
| 014889 | ROUSSEAU, J.J., AHRBECK, R., Jean-Jacques Rousseau. Köln, Pahl-Rugenstein, 1978. 128 pp. linnen. Illustraties. *2 inkstreepjes op onderzijde boekblok* | Euro 10,00 |
| 593760 | ROUSSEAU, J.J., BEERLING, R.F., Het cultuurprotest van Jean-Jaques Rousseau. Studies over het thema pathos en nostalgie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1977. 364 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 587869 | ROUSSEAU, J.J., BEERLING, R.F., Het cultuurprotest van Jean-Jaques Rousseau. Studies over het thema pathos en nostalgie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1977. 364 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 572408 | ROUSSEAU, J.J., BEERLING, R.F., Het cultuurprotest van Jean-Jaques Rousseau. Studies over het thema pathos en nostalgie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1977. 364 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 587868 | ROUSSEAU, J.J., BEERLING, R.F., Het cultuurprotest van Jean-Jaques Rousseau. Studies over het thema pathos en nostalgie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1977. 364 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 003072 | ROUSSEAU, J.J., BRUGMANS, H., De révolte van het gemoed. Rousseau en het sentimentalisme.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1951. 69 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties.(Gastmaal der eeuwen) *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 588407 | ROUSSEAU, J.J., BRUGMANS, H., De révolte van het gemoed. Rousseau en het sentimentalisme.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1951. 69 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties.(Gastmaal der eeuwen) *schutbladen gebruind* | Euro 7,00 |
| 005665 | ROUSSEAU, J.J., DAMROSCH, L., Jean-Jacques Rousseau. Restless genius. Boston, Houghton, 2005. (X) 566 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *boekbok iets vlekkig* | Euro 22,50 |
| 583702 | ROUSSEAU, J.J., GAGNEBIN, B., A la rencontre de Jean-Jacques Rousseau.Genève, Georg, 1962. 74 pp. geb. Bibliogr. Ills. (A la rencontre de, 1) | Euro 15,00 |
| 596598 | ROUSSEAU, J.J., GELDER, C. VAN, Rousseau in zijn brieven. Naar Fr. Kircheisen. Amsterdam, Cohen, z.j. (II) 153 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *boekblok en band licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 599046 | ROUSSEAU, J.J., GELDER, C. VAN, Rousseau in zijn brieven. Naar Fr. Kircheisen. Amsterdam, Van Holkema, z.j. (II) 153 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 569822 | ROUSSEAU, J.J., GELDER, C. VAN, Rousseau in zijn brieven. Naar Fr. Kircheisen. Amsterdam, Van Holkema, z.j. (II) 153 pp. linnen. (De groote denkers der eeuwen) *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 592748 | ROUSSEAU, J.J., GOBBERS, W., Jean-Jaques Rousseau in Holland. Een onderzoek naar de invloed van de mens en het werk (ca. 1760 - ca. 1810).Gent, KVATL, 1963. 523 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (VIe reeks, bekroonde werken, 91) *nieuw gebonden* | Euro 45,00 |
| 567192 | ROUSSEAU, J.J., GROETHUYSEN, B., J.-J. Rousseau.Paris, Gallimard, 1949 (8e). 338 pp. ing. (Essais, 38) | Euro 10,00 |
| 577882 | ROUSSEAU, J.J., HAYMANN, F., Jean Jacques Rousseau's Sozialphilosophie. Leipzig, Veit, 1898. (X) 403 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht beschadigd, bibliotheekstempel, tekst op titelpagina* | Euro 25,00 |
| 592154 | ROUSSEAU, J.J., HERMANS, H., Rousseau en Robespierre. Groningen, Oppenheim, 1895. (IV) 44 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 005357 | ROUSSEAU, J.J., HÖFFDING, H., Rousseau und seine Philosophie.Stuttgart, Frommann, 1910 (3e herz.). 152 pp. linnen. (FKP, 4) *naam op titelpagina, band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 002847 | ROUSSEAU, J.J., KÖHLER, F., Rousseau. Sechs Vorträge gehalten im Winterhalbjahr 1920/21 an der Städtischen Volkshochschule zu Köln.Bielefeld, Velhagen, 1922. (II) 91 pp. ingenaaid. (Die Bücherei der Volkshochschule, 32)Frakturschrift | Euro 7,00 |
| 586343 | ROUSSEAU, J.J., KRONAUER, U., Rousseaus Kulturkritik und die Aufgabe der Kunst. Zwei Studien zur deutschen Kunsttheorie des 18. Jahrhunderts.Heidelberg, Groos, 1978. (VI) 175 pp. paperback. Dissertatie. (SG, 4) *naam op schutblad*, omslag beduimeld, enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 596862 | ROUSSEAU, J.J., LECERCLE, J.L., Rousseau et l'art du roman. Paris, Colin, 1969. 481 pp. linnen. Bibliografie. *band lichte sporen waterschade* | Euro 15,00 |
| 566104 | ROUSSEAU, J.J., LEMAIRE, T., Het vertoog over de ongelijkheid van Jean-Jacques Rousseau of De ambivalentie van de vooruitgang.Baarn, Ambo, 1980. 303 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Basisboeken) *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 578093 | ROUSSEAU, J.J., LIEPMANN, M., Die Rechtsphilosophie des Jean Jacques Rousseau. Ein Beitrag zur Geschichte der Staatstheorien. Berlin, Guttentag, 1898. 144 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, bibliotheekexemplaar, naam op omslag en titelpagina* | Euro 15,00 |
| 593518 | ROUSSEAU, J.J., MORGENSTERN, M., Rousseau and the politics of ambiguity. Self, culture, and society.University Park, Pennsylvania State UP, 1996. (XVIII) 270 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 016479 | ROUSSEAU, J.J., NEMO, M., L'homme nouveau : Jean-Jacques Rousseau.Paris, Colombe, 1957. 178 pp. ingenaaid. *onopengesneden* | Euro 9,50 |
| 595351 | ROUSSEAU, J.J., NOBLE, R., Language, subjectivity, and freedom in Rousseau's moral philosophy. New York, Garland, 1991. 249 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 16,00 |
| 003776 | ROUSSEAU, J.J., ROLAND HOLST, H., Jean Jacques Rousseau. Een beeld van zijn leven en werken.Amsterdam, MGGL, z.j. 298 pp. linnen. Portret. Illustraties. (WB, 199-201) *vlek op achterzijde band* | Euro 8,00 |
| 579151 | ROUSSEAU, J.J., ROLAND HOLST, H., Jean Jacques Rousseau. Een beeld van zijn leven en werken.Amsterdam, MGGL, z.j. 298 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. (WB, 199-201) | Euro 7,00 |
| 001591 | ROUSSEAU, J.J., ROLLAND, R., De levende gedachten van Rousseau. De Nederlandse bewerking wordt verzorgd door R. Limburg.Den Haag, Servire, 1940. 192 pp. linnen. (LG, 8) *naam op schutblad, schutblad licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 567196 | ROUSSEAU, J.J., SAKMANN, P., Jean-Jaques Rousseau. Mit einem Bilde nach der Büste von Houdon. Leipzig, Meiner, 1923 (2e). (XX) 198 pp. half linnen. Portret. (Die grossen Erzieher, 5) | Euro 14,00 |
| 589355 | ROUSSEAU, J.J., SAKMANN, P., Jean-Jaques Rousseau. Mit einem Bilde nach der Büste von Houdon. Leipzig, Meiner, 1923 (2e). (XX) 198 pp. half linnen. Portret. (Die grossen Erzieher, 5) *bovenzijde rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 002729 | ROUSSEAU, J.J., SNETHLAGE, J.L., Rousseau. Stormvogel der revolutie.Den Haag, Kruseman, 1964. 171 pp. paperback. (Helden van de geest) | Euro 7,50 |
| 017847 | ROUSSEAU, J.J., TIEN-TUNG, N.K., Die Kulturphilosophie bei Jean-Jacques Rousseau. Kritische Untersuchung der kulturphilosophischen Komponenten seines Denkens.München, z.u., 1974, (VI) 130 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 569139 | ROUSSEAU, J.J., Bekenntnisse. Hrsg. von O. Fischer.München, Mörikes, 1912 (1.-6. T.). 492 pp. gebonden. Portret. (Erlebnis und Bekenntnis, 5) Frakturschrift | Euro 12,50 |
| 569967 | ROUSSEAU, J.J., Les confessions. Paris, Firmin-Didot, z.j. (IV) 622 pp. half leder. | Euro 20,00 |
| 589329 | ROUSSEAU, J.J., Les confessions. Paris, Firmin-Didot, z.j. (IV) 622 pp. half leder. *naam op schutblad, iets los in de band* | Euro 20,00 |
| 575160 | ROUSSEAU, J.J., The confessions. New York, Random, z.j. (XVIII) 683 pp. linnen + omslag. (ML, 243) *omslag licht beschadigd*Complete and unabridged | Euro 12,50 |
| 019485 | ROUSSEAU, J.J., Contrat social ou principes du droit politique. Précédé de 'Discours', 'Lettre a d'Alembert sur les spectacles' et suivi de 'Considérations sur le gouvernement de Pologne et la réforme projetée en avril 1772'. 'Lettre a M. de Beaumont, archevêque de Paris'. Paris, Garnier, z.j. (IV) 506 pp. halfleer. (Selecta) *naam op titelpagina, iets los in de band, band licht verkleurd*Genummerde oplage. Dit is nr. 945. Goud op snee | Euro 25,00 |
| 572323 | ROUSSEAU, J.J., Contrat social ou principes du droit politique. Précédé de 'Discours, lettre a d'Alembert sur les spectacles' et suivi de 'Considérations sur le gouvernement de Pologne et la réforme projetée en avril 1772'. 'Lettre a M. de Beaumont, archevêque de Paris'. Etc. etc. Nouvelle édition. Revue d'après les meilleurs textes. Paris, Garnier, z.j. (IV) 514 pp. half leder. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 568661 | ROUSSEAU, J.J., Du contrat social ou principes du droit politique. Considérations sur le gouvernement de Pologne. Berlin, IB, 1922. (IV) 287 pp. linnen. (BF, 40) *papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 595299 | ROUSSEAU, J.J., Du contrat social. Edited with an introduction and notes by R. Grimsley. London, OUP, 1972. (X) 250 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 16,00 |
| 575245 | ROUSSEAU, J.J., Emile oder über die Erziehung. Hrsg., eingeleitet und mit Anmerkungen versehen von M. Rang. Unter Mitarbeit des Herausgebers aus dem Französischen übertragen von E. Sckommodau. Stuttgart, Reclam, 1968. 1029 pp. paperback. (UB, 901-09/09A-F) | Euro 11,50 |
| 570311 | ROUSSEAU, J.J., Émile ou de l'éducation. Introd., bibliographie, notes et index analytique par F. et P. Richard. Paris, Garnier, 1964. (LVI) 666 pp. paperback. Illustraties. (Classiques Garnier) *bovenzijde rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 597774 | ROUSSEAU, J.J., Émile ou de l'éducation. Chronologie et introduction par M. Launay.Paris, Garnier, 1966. 629 pp. paperback. Bibliografie. (GF, 117) | Euro 10,00 |
| 590511 | ROUSSEAU, J.J., Émile ou de l'éducation. Nouvelle édition revue avec le plus grand soin d'après les meilleurs textes.Paris, Garnier, z.j. (VIII) 638 pp. half leder. *papier licht gebruind, naam op schutblad*Kop verguld | Euro 25,00 |
| 004988 | ROUSSEAU, J.J., Émile ou de l'éducation. Nouvelle édition, avec une introduction, une bibliographie, des notes et un index analytique par F. et P. Richard. Paris, Garnier, z.j. (L) 664 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Classiques Garnier) *rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 566826 | ROUSSEAU, J.J., Het maatschappelijk verdag, of beginselen der staatsinrichting. Vertaling S. van den Braak en G. van Roermund. Inleiding G. van Roermund. Amsterdam, Boom, 1995. 200 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 570326 | ROUSSEAU, J.J., Les confessions. Préface de F. Mauriac. 2 delen. Paris, Le livre de poche, 1963. 511, 511 pp. paperback. (Classique, 1098, 1099, 1100, 1101) *ruggen verschoten* | Euro 10,00 |
| 590201 | ROUSSEAU, J.J., Vertoog over de ongelijkheid. Vert. en ann. van W. Uitterhoeve. Inl. van J.M.M. de Valk. Meppel, Boom, 2000 (3e). 165 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 40) | Euro 13,50 |
| 600648 | ROYCE, J., DEVAUX, P., GOUHIER, H., (RED.), Josiah Royce.Bruxelles, RIP, 1967. 228 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Revue internationale de philosophie, 79-80, 1-2) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: A.J. Reck, C. Hartshorne, P. Fuss | Euro 12,50 |
| 586842 | ROYCE, J., The principles of logic. New York, Wisdom, 1961. 77 pp. paperback. (WL) | Euro 7,00 |
| 595861 | ROYCE, J., The spirit of modern philosophy. An essay in the form of lectures. New York, Dover, 1983 (Reprint 1892). (XVI) 519 pp. paperback. Unabridged republication of the work originally published in 1892 | Euro 20,00 |
| 572087 | ROZAVEN, J.L., Examen d'un ouvrage intitulé: 'Des doctrines philosophiques sur la certitude dans leurs rapports avrec les fondemens de la théologie', par l'abbé Gerbet. Avignon, Seguin Aîné, 1831. (LXIV) 400 pp. halfperkament. *bibliotheekexemplaar, papier licht roestfvlekkig* | Euro 50,00 |
| 586872 | RUSKIN, J., The crown of wild olive. Four lectures on industry and war. Orpington, Allen, 1898 (11e). (IV) 276 pp. linnen. *band licht geschaafd* | Euro 15,00 |
| 004281 | RUSKIN, J., The political economy of art. Subsequently called 'A joy for ever'. London, Routledge, z.j. (VIII) 183 pp. linnen. (The new universal library) *schutbladen licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 595842 | RUSKIN, J., The seven lamps of architecture. With illustrations drawn by the author. Orpington, Allen, 1899 (29 Th). (XVIII) 444 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, band licht geschaafd* | Euro 25,00 |
| 567981 | RUSKIN, J., Uren met Ruskin. Een keur van stukken uit zijne werken, vertaald en ingeleid door J. de Gruyter.Baarn, Hollandia, 1920. 214 pp. halflinnen. (Boeken van wijsheid en schoonheid) *schutblad licht roestvlekkig* | Euro 8,50 |
| 598311 | SADE, D.A.F. DE, BEAUVOIR, S. DE, Marquis de Sade. Een selectie uit Sade's werk, voorafgegaan door een essay van Simone de Beauvoir, getiteld 'Moeten wij Sade verbranden?', en gevolgd door een korte beschrijving van zijn leven. Vert. J. Tuin en C. Veerman. Amsterdam, Van Ditmar, 1963. 184 pp. paperback. *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 8,50 |
| 004639 | SADE, D.A.F. DE, BEAUVOIR, S. DE, Marquis de Sade. Een selectie uit Sade's werk, voorafgegaan door een essay van Simone de Beauvoir, getiteld 'Moeten wij Sade verbranden?', en gevolgd door een korte beschrijving van zijn leven. Vert. J. Tuin en C. Veerman. Amsterdam, Van Ditmar , 1963. 184 pp. paperback. *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 8,50 |
| 581647 | SAINT-GERMAIN, COMTE DE, CERIA, P., ETHUIN, F., L'énigmatique comte de Saint-Germain. Paris, Michel, 1970. 271 pp. ing. Bibliogr. Portr. *ex libris* | Euro 11,50 |
| 570796 | SAINT-PIERRE, CHARLES-IRÉNÉE CASTEL DE, HOUWENS POST, H., La sociéte des nations de l'abbé de Saint-Pierre. Amsterdam, Spieghel, 1932. 200 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 005876 | SAINT-SIMON, C.H. DE, ELDEN, D.J.H. VAN, Esprits fins et esprits geometriques dans les portraits de Saint-Simon. Contributions à l'étude du vocabulaire et du style.La Haye, Nijhoff, 1975. (X) 286 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 17,50 |
| 580743 | SAINT-SIMON, C.H. DE, KAYSER, R., Claude-Henri Graf Saint-Simon. Fürst der Armen.München, Callwey, 1966. 182 pp. gebonden + omslag. (Gestalten Mächte Perspektiven) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 575370 | SAINT-SIMON, C.H. DE, LAMEERE, J., (RED.), Saint-Simon. Bruxelles, RIP, 1960. (II) 287-470 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 53-54, 3-4)Met bijdragen van o.a.: G. Davy, F.E. Manuel, W.M. Simon | Euro 10,00 |
| 570058 | SALLE, J.B. DE LA, BATTERSBY, W.J., De La Salle. A pioneer of modern education. With a foreword by A.C.F. Beales. De La Salle. Saint and spiritual writer. With a foreword by P. O'Boyle. 2 delen. London, Longmans, 1949-1950 (1e, 2e). (XX) 236, (XX) 207 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 570059 | SALLE, J.B. DE LA, OTTENHOF, W., Jean Baptiste de La Salle 1651-1951. Bij het derde eeuwfeest van zijn geboorte op 30 april. Utrecht, Dekker, 1951. 183 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 597986 | SALOMÉ, L., PETERS, H.F., Lou Salomé. Haar leven en vriendschap met Nietzsche, Rilke, Freud. Vertaling M. Ferguson.Rotterdam, Lemniscaat, 1968. 296 pp. paperback. Illustraties. *band licht gebruind, potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 600528 | SALOMON, A., In praise of enlightenment.New York, WPC, 1963. 413 pp. paperback. (Meridian) *omslag beduimeld* | Euro 11,50 |
| 004531 | SASSEN, F., Geschiedenis van de wijsbegeerte in Nederland tot het einde der negentiende eeuw.Amsterdam, Elsevier, 1959. 398 pp. gebonden. *rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 588646 | SASSEN, F., De illustre school te Maastricht en haar hoogleraren (1683-1794).Amsterdam, NHUM, 1972. 92 pp. ingenaaid. (MKNAW, 35, 1) | Euro 8,50 |
| 006719 | SASSEN, F., Wijsgerig leven in Nederland in de eerste helft van de negentiende eeuw. Een poging tot reconstructie.Amsterdam, NHUM, 1954. 43 pp. ingenaaid. (MKNAW, 17, 10) *stempel binnenzijde omslag* | Euro 7,00 |
| 588627 | SASSEN, F., Het wijsgerig onderwijs aan de illustre school te Breda (1646-1669).Amsterdam, NHUM, 1962. 106 pp. ingenaaid. (MKNAW, 25, 7) | Euro 8,50 |
| 589301 | SAUER, W., Österreichische Philosophie zwischen Aufklärung und Restauration. Beiträge zur Geschichte des Frühkantianismus in der Donaumonarchie.Amsterdam, Rodopi, 1982. 395 pp. ingenaaid. (Studien zur österreichischen Philosophie, 2) | Euro 20,00 |
| 585148 | SAUTER, J., Baader und Kant.Jena, Fischer, 1928. (XIV) 622 pp. ingenaaid. (DBWG, 6) *omslag lichte waterschade, voorplat los* | Euro 35,00 |
| 015473 | SAUVY, A., Livres saisis à Paris entre 1678 et 1701. D'après une étude préliminaire de M. Ninomiya.La Haye, Nijhoff, 1972. (VI) 430 pp. linnen + omslag. (IAHI, 50) | Euro 25,00 |
| 589523 | SAUVY, A., Livres saisis à Paris entre 1678 et 1701. D'après une étude préliminaire de M. Ninomiya.La Haye, Nijhoff, 1972. (VI) 430 pp. linnen + omslag. (IAHI, 50) | Euro 25,00 |
| 589323 | SAUVY, A., Livres saisis à Paris entre 1678 et 1701. D'après une étude préliminaire de M. Ninomiya.La Haye, Nijhoff, 1972. (VI) 430 pp. linnen + omslag. (IAHI, 50) *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 576626 | SCHALTTER, A., Die philosophische Arbeit seit Cartesius nach ihrem ethischen und religiösen Ertrag. Vorlesungen an der Universität Tübingen gehalten. Gütersloh, Bertelsmann, 1923 (3e). 287 pp. linnen. *naam op titelpagina, enkele potloodstrepen*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 582840 | SCHELLING, F.W.J., BENZ, E., Schelling. Werden und Wirken seines Denkens. Zürich, Rhein, 1955. 119 pp. ing. (Albae vigiliae, 15) | Euro 12,50 |
| 599676 | SCHELLING, F.W.J., BRAECKMAN, A., De waarheid van de kunst. Over de rol van het esthetische in Schellings romantische moderniteitskritiek. Leuven, Peeters, 1996. 197 pp. paperback. Bibliografie. (Accent) | Euro 10,00 |
| 577138 | SCHELLING, F.W.J., HEEMSTRA, A., Transcendentie en immanentie. Het probleem van het absolute in de late filosofie van Schelling. Amsterdam, VU, 1989. (XII) 621 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. | Euro 25,00 |
| 005741 | SCHELLING, F.W.J., KLAU, G., (HRSG.), Schelling. Sein Weltbild aus den Schriften. Hrsg. und eingeleitet. Mit einem Bildnis Schellings. Leipzig, Kröner, 1925. 295 pp. gebonden. Portret. *rug geplastificeerd* | Euro 10,00 |
| 004387 | SCHELLING, F.W.J., SCHRÖTER, M., Der Ausgangspunkt der Metaphysik Schellings entwickelt aus seiner ersten philosophischen Abhandlung ' Über die Möglichkeit einer Form der Philosophie überhaupt'. München, z.u., 1908. 53 pp. geniet. Dissertatie. *titelpagina iets vlekkig, bibliotheekstempels* | Euro 15,00 |
| 592303 | SCHELLING, F.W.J., WILD, C., Reflexion und Erfahrung. Eine Interpretation der Früh- und Spätphilosophie Schellings.Freiburg, Alber, 1968. 155 pp. ingenaaid + omslag. Dissertatie. (Symposion, 25) *potloodaantekeningen, los in band* | Euro 14,00 |
| 580358 | SCHELLING, F.W.J., ZELTNER, H., Schelling. Mit 2 Bildnissen. Stuttgart, Frommann, 1954. (XII) 335 pp. linnen + omslag. Portret. (FKP, 33) *enkele potloodstepen, omslag beschadigd* | Euro 20,00 |
| 589495 | SCHELLING, F.W.J., Filosofische brieven over dogmatisme en criticisme. Ingeleid, vert. en geannoteerd door A. Braeckman.Kampen, Kok Agora, 1992. 160 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) *naam binnenzijde omslag* | Euro 8,50 |
| 589494 | SCHELLING, F.W.J., Filosofische brieven over dogmatisme en criticisme. Ingeleid, vert. en geannoteerd door A. Braeckman.Kampen, Kok Agora, 1992. 160 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) | Euro 8,50 |
| 019324 | SCHILLER, F., ELLIS, J.M., Schiller's Kalliasbriefe and the study of his aesthetic theory.The Hague, Mouton, 1969. 162 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Anglica Germanica, 12) | Euro 12,50 |
| 596177 | SCHILLER, F., SNETHLAGE, J.L., Schiller.Den Haag, Kruseman, 1962. 160 pp. paperback. (Helden van de geest, 21) | Euro 7,50 |
| 004406 | SCHLEGEL, A.W., BRENTANO, B. VON, August Wilhelm Schlegel. Geschichte eines romantischen Geistes.Stuttgart, Cotta, 1949 (4.-10.T). 293 pp. half linnen. Portret. *band licht verkleurd* | Euro 13,50 |
| 013820 | SCHLEGEL, F. VON, Ansichten und Ideen von der christlichen Kunst. Hrsg. und eingeleitet von H. Eichner.München, Schöningh, 1959. (LVI) 273 pp. linnen. Illustraties. (Kritische Friedrich-Schlegel-Ausgabe, 4,1) | Euro 30,00 |
| 593924 | SCHLEGEL, F. VON, Philosophie de l'histoire professée en dix-huit leçons publiques, a Vienne. Ouvrage traduit de l'allemand en français, par l'abbé Lechat. 2 delen.Louvain, Vanlinthout et Vandenzande, 1836. (XVI) 280, (IV) 288 pp. linnen. *nieuw gebonden, papier hier en daar lichte waterschade, naam op titelblad* | Euro 60,00 |
| 017814 | SCHLEGEL, F. VON, Philosophische Lehrjahre 1796-1806 nebst philosophischen Manuskripten aus den Jahren 1796-1828. Mit Einleitung und Kommentar hrsg. von E. Behler. 2 delen.München, Schöningh, 1963-1971. (LXX) 580, (VI) 812 pp. linnen + omslag. (Kritische Friedrich-Schlegel-Ausgabe, 18,19) *omslagen licht beschadigd, omslag deel 1 licht verkleurd* | Euro 75,00 |
| 596921 | SCHLEIERMACHER, F., AALDERS, W.J., Schleiermacher's Reden über die Religion als proeve van apologie.Leiden, Brill, 1909. (XIV) 250 (VI). ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd, en licht beschadigd, deels onopengesneden* | Euro 15,00 |
| 016752 | SCHLEIERMACHER, F., AALDERS, W.J., Schleiermacher's Reden über die Religion als proeve van apologie.Leiden, Brill, 1909. (XIV) 250 (VI). ingenaaid. Dissertatie. *papier licht roestvlekkig, omslag licht verkleurd, rug beschadigd, deels onopengesneden* | Euro 15,00 |
| 018656 | SCHLEIERMACHER, F., BRITO, E., La pneumatologie de Schleiermacher. Leuven, UP, 1994. (XII) 649 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BETL, 113) *enkele potloodstrepen* | Euro 30,00 |
| 600273 | SCHLEIERMACHER, F., FLÜCKIGER, F., Philosophie und Theologie bei Schleiermacher.Zollikon, EV, 1947. 190 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 14,00 |
| 005781 | SCHLEIERMACHER, F., FLÜCKIGER, F., Philosophie und Theologie bei Schleiermacher.Zollikon, EV, 1947. 190 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 14,00 |
| 005661 | SCHLEIERMACHER, F., HELMER, C., KRANICH, C., REHME-IFFERT, B., (HRSG.), Schleiermachers 'Dialektik'. Tübingen, Mohr, 2003. (X) 324 pp. ingenaaid. (Religion in philosophy and theology, 6) *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: M. Frank, C. Berner, J. Rohls | Euro 20,00 |
| 000336 | SCHLEIERMACHER, F., HOENDERDAAL, G.J., Religieuze existentie en aesthetische aanschouwing. Een studie over het misverstand omtrent het aesthetische element in Schleiermachers wezensbepaling der religie.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1948. 188 pp. ingenaaid. Dissertatie. *enkele potloodstrepen, papier gebruind, rug licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 588599 | SCHLEIERMACHER, F., HOENDERDAAL, G.J., Religieuze existentie en aesthetische aanschouwing. Een studie over het misverstand omtrent het aesthetische element in Schleiermachers wezensbepaling der religie.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1948. 188 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd, onderzijde rug rug licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 600506 | SCHLEIERMACHER, F., JONGES, P., Schleiermacher's Anthropologie.Assen, Van Gorcum, 1942. 125 pp. ingenaaid. Dissertatie. *papier hier en daar roestvlekkig, omslag licht beduimeld* | Euro 11,50 |
| 005663 | SCHLEIERMACHER, F., JONGES, P., Schleiermacher's anthropologie.Assen, Van Gorcum, 1942. 125 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 600393 | SCHLEIERMACHER, F., KELLER-WENTHOF, C., Schleiermachers denken. Die Bewusstseinslehre in Schleiermachters philosophischer Ethik als Schlüssel zu seinem Denken.Berlin, De Gruyter, 1984. (X) 547 pp. linnen. (TBT, 42) | Euro 30,00 |
| 591134 | SCHLEIERMACHER, F., LAIST, B., Das Problem der Abhängigkeit in Schleiermachers Anthropologie und Bildungslehre.Ratingen, Henn, 1965. 196 pp. ingenaaid. (KAP) *enkele potloodstrepen, omslag licht gebruind, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 600394 | SCHLEIERMACHER, F., MEIER-DÖRKEN, C., Die Theologie der frühen Predigten Schleiermachers.Berlin, De Gruyter, 1988. (XII) 288 pp. linnen. (TBT, 45) | Euro 35,00 |
| 600822 | SCHLEIERMACHER, F., NIEBUHR, R.R., Schleiermacher on Christ and religion.London, SCM, 1965. (XVI) 267 pp. linnen. (LPT) *enkele potloodstrepen, rug licht verkleurd* | Euro 17,50 |
| 001027 | SCHLEIERMACHER, F., ORANJE, L., God en wereld. De vraag naar het transcendentale in Schleiermachers 'Dialektik'.Kampen, Kok, 1968. 264 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 14,00 |
| 016784 | SCHLEIERMACHER, F., THOOMES, D.T., Opvoeding als opdracht. Over Friedrich Schleiermachers opvoedingsfilosofie.Kampen, Kok, 1989. (VIII) 213 pp. ingenaaid. Portret. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 589382 | SCHLEIERMACHER, F., THOOMES, D.T., Opvoeding als opdracht. Over Friedrich Schleiermachers opvoedingsfilosofie.Kampen, Kok, 1989. (VIII) 213 pp. ingenaaid. Portret. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 600577 | SCHLEIERMACHER, F., WEBER, F., Schleiermachers Wissenschaftsbegriff. Eine Studie aufgrund seiner frühesten Abhandlungen.Gütersloh, Mohn, 1973. 146 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 019420 | SCHLEIERMACHER, F., WEBER, F., Schleiermachers Wissenschaftsbegriff. Eine Studie aufgrund seiner frühesten Abhandlungen.Gütersloh, Mohn, 1973. 146 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 600603 | SCHLEIERMACHER, F., WELKER, K.E., Die grundsätzliche Beurteilung der Religionsgeschichte durch Schleiermacher.Leiden, Brill, 1965. (XXVI) 222 pp. linnen. Portret. | Euro 16,00 |
| 000396 | SCHLEIERMACHER, F., WELKER, K.E., Die grundsätzliche Beurteilung der Religionsgeschichte durch Schleiermacher.Leiden, Brill, 1965. (XXVI) 222 pp. linnen. Portret. | Euro 16,00 |
| 590231 | SCHLEIERMACHER, F., WELKER, K.E., Die grundsätzliche Beurteilung der Religionsgeschichte durch Schleiermacher.Leiden, Brill, 1965. (XXVI) 222 pp. linnen. Portret. *stempel op schutblad* | Euro 17,50 |
| 601003 | SCHLEIERMACHER, F., WILLIAMS, R.W., Schleiermacher the theologian. The construction of teh doctrien of God. Philadelphia, Fortress, 1978. (XIV) 196 pp. linnen + omslag. | Euro 25,00 |
| 002193 | SCHLEIERMACHER, F., Der christliche Glaube nach den Grundsätzen der evangelischen Kirche. 4 delen.Gotha, Perthes, 1889. (VI) 361, (VI) 253, (VI) 353, (XII) 268 pp. linnen. (Bibliothek theologischer Klassiker, 13, 14, 15, 16) *deel 1 rug los, ex libris, naam op titelpagina*Frakturschrift | Euro 40,00 |
| 587908 | SCHLEIERMACHER, F., Der christliche Glaube nach den Grundsätzen der evangelischen Kirche. 4 delen.Gotha, Perthes, 1889. (VI) 361, (VI) 253, (VI) 353, (XII) 268 pp. linnen. (Bibliothek theologischer Klassiker, 13, 14, 15, 16) *deel 1 rug los, ruggen licht beschadigd, namen op schutblad, scheur in schutblad deel 4*Frakturschrift | Euro 40,00 |
| 570270 | SCHLEIERMACHER, F., Ideen, Reflexionen und Betrachtungen aus Schleiermachers Werken. Hrsg. von L. von Lancizolle,Berlin, Reimer, 1854. (XII) 307 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 009472 | SCHLEIERMACHER, F., Kurze Darstellung des theologischen Studiums zum Behuf einleitender Vorlesungen. Kritische ausgabe hrsg. von H. Schoz. Darmstadt, WB, z.j. (4e) (Nachdruck 1910). (XLVI) 134 p. linnen. *enkele potloodstrepen*Berechtigter, unveränderter photomechanischer Nachdruck der dritten, kritischen Ausgabe, Leipzig 1910 | Euro 15,00 |
| 600516 | SCHLEIERMACHER, F., Monologen. Nebst den Vorarbeiten. Kritische Ausgabe. Herausgegeben von F.M. Schiele. Erweitert und durchgesehen von H. Mulert. Im Anhang: Neujahrspredigt von 1792, Über den Wert des Lebens (Auszug). Hamburg, Meiner, 1978. (L) 196 pp. paperback. Bibliografie. (PB, 84) | Euro 10,00 |
| 568037 | SCHLEIERMACHER, F., Über die Religion. Reden an die Gebildeten unter ihren Verächtern. Halle a.S., Hendel, z.j. 271 pp. linnen. Portret. (BGL, 346-348) *bibliotheekexemplaar*Frakturschrift | Euro 8,50 |
| 580954 | SCHNEIDER, R., Die Heimkehr des deutschen Geistes. Über das Bild Christi in der deutschen Philosophie des 19. Jahrhunderts. Baden-Baden, Bühler, 1946. 83 pp. geb. | Euro 10,00 |
| 572424 | SCHNEIDER, U.J., Die Vergangenheit des Geistes. Eine Archäologie der Philosophiegeschichte. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1990. 375 pp. linnen. + omslag. Bibliografie. *rug omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 575238 | SCHOLTEN, J.H., Geschiedenis der godsdienst en wijsbegeerte ten gebruike bij de akademische lessen.Leiden, Engels, 1863 (3e herz.). (XII) 296 pp. halflinnen. *kleurpotloodstrepen*J.H. Scholten (1811-1885). Hoogleraar te Franeker (1840) en te Leiden (1843). Met Opzoomer een der voormannen van de moderne richting in de theologie (...). 'Het door Scholten in zijn Geschiedenis der godsdienst en wijsbegeerte (1853) ingenomen wijsgerig standpunt is dat van een realistische filosofie op empirische basis (...)'. Sassen, 324-325. Poortman, 350-351 | Euro 20,00 |
| 579988 | SCHOLTEN, J.H., Geschiedenis der godsdienst en wijsbegeerte ten gebruike bij de akademische lessen.Leiden, Engels, 1859 (2e herz.). (X) 296 pp. halflinnen. *rug beschadigd, tekst op schutblad*J.H. Scholten (1811-1885). Hoogleraar te Franeker (1840) en te Leiden (1843). Met Opzoomer een der voormannen van de moderne richting in de theologie (...). 'Het door Scholten in zijn Geschiedenis der godsdienst en wijsbegeerte (1853) ingenomen wijsgerig standpunt is dat van een realistische filosofie op empirische basis (...)'. Sassen, 324-325. Poortman, 350-351 | Euro 25,00 |
| 596875 | SCHÖNFELD, W., Der Deutsche Idealismus und die Geschichte.Tübingen, Mohr, 1936. (II) 48 pp. ingenaaid. (Philosophie und Geschichte, 62) Rede, gehalten am 12. Oktober 1936, zur Begrüßung des 5. Deutschen Rechtshistorikertages zu Tübingen | Euro 12,50 |
| 015599 | SCHOPENHAUER, A., BIERENS DE HAAN, J.D., Schopenhauer. Bewerkt door H.A. Ett. Den Haag, Kruseman, z.j. (2e). 160 pp. linnen + omslag. Portret. (Helden van de geest, 1) | Euro 8,00 |
| 581496 | SCHOPENHAUER, A., BIERENS DE HAAN, J.D., Schopenhauer. Met 15 illustraties. 's-Gravenhage, Kruseman, z.j. 120 pp. hlf ln + omsl. Portr. Ills. (Helden van den geest, 4) *papier hier en daar roestvlekkig, omsl. licht besch., schutbl. gebruind* | Euro 10,00 |
| 571989 | SCHOPENHAUER, A., BIERENS DE HAAN, J.D., Schopenhauer.Baarn, Hollandia, z.j. (IV) 191 pp. linnen + omslag. (Uren met) | Euro 10,00 |
| 589354 | SCHOPENHAUER, A., BINDERVOET, E., HENKES, R.J., Arthur Schopenhauer: een oorlogsverklaring aan de geschiedenis.Amsterdam, WB, 1996. 206 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 578894 | SCHOPENHAUER, A., DÖRING, W.O., Schopenhauer. Vorlesungen gehalten im Auftrage der Oberschulbehörde zu Lübeck im Winter 1918.Lübeck, Coleman, 1919. (VIII) 209 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, achterplat licht geschaafd*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 003883 | SCHOPENHAUER, A., FAHSEL, H., Die Überwindung des Pessimismus. Eine Auseinandersetzung mit Arthur Schopenhauer. Freiburg i. Br., Herder, 1930 (15.-17.T). (VIII) 86 pp. ingenaaid. *biblioheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 009167 | SCHOPENHAUER, A., FISCHER, K., Schopenhauers Leben, Werke und Lehre.Heidelberg, Winter, 1898 (2e herz.). (XVI) 535 pp. hlf ldr. (Geschichte der neuern Philosophie, 9) *naam op schutbl., ex librissporen op schutbl.*Frakturschrift | Euro 45,00 |
| 006048 | SCHOPENHAUER, A., HOYACK, L., Schopenhauer. Waarheid en dwaling.Deventer, Kluwer, 1968. (IV) 130 pp. ingenaaid. Portret. (Mens en kosmos) | Euro 7,00 |
| 592136 | SCHOPENHAUER, A., HÜBSCHER, A., (HRSG.), XXXXIII. Schopenhauer Jahrbuch für das Jahr 1962.Frankfurt a. M., Kramer, 1962. (VIII) 176 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 592137 | SCHOPENHAUER, A., HÜBSCHER, A., (HRSG.), XXXXIV. Schopenhauer Jahrbuch für das Jahr 1963.Frankfurt a. M., Kramer, 1963. (VIII) 241 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 592138 | SCHOPENHAUER, A., HÜBSCHER, A., (HRSG.), XXXXV. Schopenhauer Jahrbuch für das Jahr 1964.Frankfurt a. M., Kramer, 1964. (VI) 185 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 572288 | SCHOPENHAUER, A., JANAWAY, C., Schopenhauer. Nederlandse vertaling: J. den Bekker. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 152 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 592942 | SCHOPENHAUER, A., MANN, T., Schopenhauer.Stockholm, Bermann, 1938. 84 pp. ingenaaid + omslag. (Ausblicke) *omslag verkleurd, papier roestvlekkig*Eerste druk. Wilpert/Gühring, 830 | Euro 16,00 |
| 598398 | SCHOPENHAUER, A., MANN, T., Schopenhauer.Stockholm, Bermann, 1938. 84 pp. ingenaaid. (Ausblicke) *omslag verkleurd, ex libris*Eerste druk. Wilpert/Gühring, 830 | Euro 16,00 |
| 004713 | SCHOPENHAUER, A., MANN, T., Schopenhauer.Stockholm, Bermann, 1938. 84 pp. ingenaaid + omslag. (Ausblicke) *omslag verkleurd, papier roestvlekkig*Eerste druk. Wilpert/Gühring, 830 | Euro 16,00 |
| 589668 | SCHOPENHAUER, A., MÖBIUS, P.J., Schopenhauer. Leipzig, Barth, 1911 (3e). (XII) 282 pp. gebonden. Portret. Illustraties. (Ausgewählte Werke von P.J. Möbius, 4) *naam op schutblad, bovenzijde rug beschadigd*'Dritte, mit der zweiten gleichlautende Auflage' | Euro 15,00 |
| 569496 | SCHOPENHAUER, A., POTT, H.J., Pessimisme als filosofie. Inleiding tot het denken van Arthur Schopenhauer.Baarn, Ambo, 1988. 111 pp. paperback. Bibliografie. (Wijsgerig) | Euro 11,50 |
| 018321 | SCHOPENHAUER, A., RICKERT, H., Schopenhauer. Seine Persönlichkeit, seine Lehre, seine Bedeutung. Sechs Vorträge. Mit dem Bildnis Schopenhauers. Leipzig, Teubner, 1909 (2e herz.). (VI) 117 pp. linnen. Portret. (Aus Natur und Geisteswelt, 81) Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 594193 | SCHOPENHAUER, A., ROSSET, C., Écrits sur Schopenhauer.Paris, PUF, 2001. 253 pp. paperback. (Perspectives critiques) | Euro 15,00 |
| 600082 | SCHOPENHAUER, A., SAFRANSKI, R., Arthur Schopenhauer. De woelige jaren van de filosofie. Nederlandse vertaling: uitgeverij Atlas/vertaalgroep Bergeyk.Z.p., Olympus, 2002 (3e). 518 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 575072 | SCHOPENHAUER, A., SAFRANSKI, R., Arthur Schopenhauer. De woelige jaren van de filosofie. Nederlandse vertaling: uitgeverij Atlas/vertaalgroep Bergeyk.Z.p., Olympus, 2002 (3e). 518 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 588179 | SCHOPENHAUER, A., SAFRANSKI, R., Arthur Schopenhauer. De woelige jaren van van de filosofie. Vertaling en bewerking: Vertaalgroep Bergeyk. Baarn, Tirion, 1990. 365 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 600410 | SCHOPENHAUER, A., SCHIRMACHER, W., (HRSG.), Ethik und Vernunft. Schopenhauer in unserer Zeit.Wien, Passagen, 1995. 387 pp. paperback. Bibliografie. (SS, 5) Met bijdragen van o.a.: H.J. Adriaanse, C. Bender, H. Engelhardt | Euro 20,00 |
| 583772 | SCHOPENHAUER, A., VOLKELT, J., Arthur Schopenhauer. Seine Persönlichkeit, seine Lehre, sein Glaube. Mit Bildnis. Stuttgart, Frommann, 1907 (3e herz.). (XVI) 458 pp. linnen. Portret. (FKP, 10) *naam op titelblad, band deels licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 584289 | SCHOPENHAUER, A., VOLKELT, J., Arthur Schopenhauer. Seine Persönlichkeit, seine Lehre, sein Glaube. Mit Bildnis. Stuttgart, Frommann, 1901 (2e). (XIV) 392 pp. ln. Portr. (FKP, 10) *enkele penstr.* | Euro 20,00 |
| 005575 | SCHOPENHAUER, A., WEICHELT, H., Schopenhauer.Leipzig, Baustein, 1926. 131 pp. halflinnen. (Philosophie, 7) *naam op schutblad*Frakturschrift | Euro 7,50 |
| 600316 | SCHOPENHAUER, A., WELSEN, P., Schopenhauers Theorie des Subjekts. Ihre transzendentalphilosophischen, anthropologischen und naturmetaphysischen Grundlagen. Würzburg, Königshausen, 1995. 316 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Studien und Materialen zum Neukantianismus, 6) | Euro 25,00 |
| 580061 | SCHOPENHAUER, A., Die Welt als Wille und Vorstellung. Hrsg. von J. Frauenstädt. 2 delen. Leipzig, Brockhaus, 1891(8e). (XXXVI) 633, (VI) 743 pp. halflinnen. *boekblokken gevlekt, portret Schopenhauer voorin deel 1 geplakt, voorplat deel 1 iets vlekkig*Deel 1: Vier Bücher, nebst einem Anhange, der die Kritik der Kantischen Philosophie enthält, Deel 2: Welcher die Ergänzungen zu den vier Büchern des ersten Bandes enthält. Frakturschrift | Euro 35,00 |
| 578889 | SCHOPENHAUER, A., Parerga und Paralipomena. Kleine philosophische Schriften. Hrsg. von J. Frauenstädt. 2 delen.Leipzig, Brockhaus, 1878 (4e). (XII) 532, (VI) 696 pp. halfleer. *rug deel 1 rug deels los en beschadigd, ruggen en platten geschaafd, deel 1 iets los in de band*Frakturschrift | Euro 40,00 |
| 572133 | SCHOPENHAUER, A., Parerga und Paralipomena: kleine philosophische Schriften. Zweite, verbesserte und beträchtlich vermehrte Auflage, aus dem handschriftlichen Nachlasse des Verfassers hrsg. von Dr. Julius Frauenstädt. Berlin, Hayn, 1862. (XII) 530, (IV) 698 (2) pp. halflinnen. *rug deel 1 los, deel 2 los in de band en geplastificeerd, papier hier en daar roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 75,00 |
| 584706 | SCHOPENHAUER, A., The philosophy of Schopenhauer. Ed., with an introd. by I. Edman.New York, Random, 1956. (XIV) 376 pp. linnen. (ML) *vlekje op band* | Euro 11,50 |
| 595139 | SCHOPENHAUER, A., Sämtliche Werke in zwölf Bänden. Mit Einleitung von R. Steiner. 12 delen.Stuttgart, Cotta, z.j. 191, 216, 285, 346, 307, 367, 298, 228, 279, 308, 335, 400 pp. linnen. Portret. *ex libris, naam op schutblad, enkele potloodstrepen deel 1, rug delen 1-4, 6-11 licht verkleurd, voorplat enkele delen licht geschaafd, papier licht gebruind*Dl 1: Über die vierfache Wurzel des Satzes vom zureichenden Grunde, Dl 2: Die Welt als Wille und Vorstellung. 1. und 2. Buch, Dl 3: Die Welt als Wille und Vorstellung. 3. und 4. Buch, Dl 4: Kritik der kantischen Philosophie - Ergänzungen zum 1. Buch der 'Welt als Wille und Vorstellung', Dl 5: Ergänzungen zum 2. und 3. Buch der 'Welt als Wille und Vorstellung'' , Dl 6: Ergänzungen zum 4. Buch der 'Welt als Wille und Vorstellung' - Über den Willen in der Natur, Dl 7: Die beiden Grundprobleme in der Ethik, Dl 8: Parerga und Paralipomena. 1. Teil, Dl 9: Parerga und Paralipomena. II. Teil, Dl 10: Parerga und Paralipomena. III. Teil, Dl 11: Parerga und Paralipomena. IV. Teil, Dl 12: Farbenlehre. Aus dem Nachlass. Frakturschrift. | Euro 95,00 |
| 569931 | SCHOPENHAUER, A., Urwille und Welterlösung. Ausgewählte Schriften. Hrsg. von G. Stenzel. Bearb. und eingel. von A. Eigner.Z.p., Mohn, z.j. 472 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 584392 | SCHOPENHAUER, A., Die Welt als Wille und Vorstellung. Hrsg. von L. Bendl. 2 dln.München, Müller, 1912-13. (XXX) 725, (VIII) 831`pp. hlf ldr. *ruggen licht verkleurd en iets besch., naam op schutbl.* | Euro 60,00 |
| 576065 | SCHORSKE, C.E., De Vienne et d'ailleurs. Figures culturelles de la modernité. Trad. de l'anglais par S. Gleize.Paris, Fayard, 2000. 316 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 570030 | SCHRÖDER, W., BERGMANN, H., BURMEISTER, B., (E.A.), Französische Aufklärung. Bürgerliche Emanzipation, Literatur und Bewußtseinsbildung.Leipzig, Reclam, 1974. 962 pp. linnen. *handtekening op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596919 | SCHULZE, G.E., BOULLART, K.E., Gottlob Ernst Schulze (1761-1833). Positivist van het duitse idealisme. Mit deutscher Zusammenfassung.Brussel, Paleis der Academiën, 1978. (XX) 270 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VKAWLSKB, 40, 84) | Euro 17,50 |
| 010243 | SCHULZE, G.E., BOULLART, K.E., Gottlob Ernst Schulze (1761-1833). Positivist van het duitse idealisme. Mit deutscher Zusammenfassung.Brussel, Paleis der Academiën, 1978. (XX) 270 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VKAWLSKB, 40, 84) | Euro 17,50 |
| 590212 | SCHULZE, G.E., BOULLART, K.E., Gottlob Ernst Schulze (1761-1833). Positivist van het duitse idealisme. Mit deutscher Zusammenfassung.Brussel, Paleis der Academiën, 1978. (XX) 270 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VKAWLSKB, 40, 84) | Euro 17,50 |
| 566264 | SCHUYL, F., LINDEBOOM, G.A., Florentius Schuyl (1619-1669) en zijn betekenis voor het cartesianisme in de geneeskunde.Den Haag, Nijhoff, 1974. (XIV) 161 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *ex libris* | Euro 15,00 |
| 587907 | SCHUYL, F., LINDEBOOM, G.A., Florentius Schuyl (1619-1669) en zijn betekenis voor het cartesianisme in de geneeskunde.Den Haag, Nijhoff, 1974. (XIV) 161 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 009148 | SÉGUR, L.P. DE, APT, L., Louis-Philippe de Ségur. An intellectual in a revolutionary age.The Hague, Nijhoff, 1969. (XVI) 161 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (IAHI, 25) *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 597581 | SERRURIER, C., Fransche letterkundige salons van voorheen. Leiden, LUM, 1947. 79 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 569732 | SERRURIER, C., Fransche letterkundige salons van voorheen. Leiden, LUM, 1947. 79 pp. half linnen. Bibliografie. Illustraties. *enkele pen-en potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 575070 | SHAKESPEARE, W., FISCHER, K., Shakespeare und die Bacon-Mythen. Festvortrag gehalten auf der General-Versammlung der deutschen Shakespeare-Gesellschaft zu Weimar am 23. April 1895. Heidelberg, Winter, 1895. 84 pp. ingenaaid. (Kleine Schriften, 3) *onopengesneden*Frakturschrift | Euro 11,50 |
| 579191 | SHAKESPEARE, W., GUNDOLF, F., Shakespeare und der deutsche Geist. Berlin, Bondi, 1920 (5e). (VIII) 358 pp. halflinnen. *ex libris, rug licht beschadigd, papier licht gebruind, binding iets los* | Euro 15,00 |
| 579147 | SIGWART, C., Logik. 2 delen. Tübingen, Laupp, 1873-78. (X) 420, (VIII) 612 pp. halfleer. *deel 1 rug gedeeltelijk los, rug deel 2 onderzijde licht beschadigd, leer geschaafd, hoekjes platten licht beschadigd, papier iets gebruind*Deel 1: Die Lehre vom Urtheil, vom Begriff und vom Schluss, Deel 2: Die Methodenlehre. 'Christoph Sigwart, Tübingen 1830-1904. 1846-1851 Studium der Philosophie, Theologie und Mathematik in Tübingen. 1852 bis 1855 Lehrer in Halle, 1855 bis 1858 Repetent am theologischen Seminar in Tübingen, 1859 bis 1863 Professor am Seminar in Blaubeuren, 1865 bis 1903 o. Professor der Philosophie in Tübingen. (...) Er trieb mathematische, astronomische und physikalische Studien. 1854 promovierte er mit einer Abhandlung über Pico von Mirandula in Tübingen zum Dr. der Philosophie. Es folgten Studien zu Schleiermachers Dialektik. (...) Historische Untersuchungen schlossen sich an, bis auf Grund einer Verbindung von psychologischer Analyse der Denktätigkeit und kritischer Reflexion auf die Verfahrensweisen der tatsächlichen Arbeit der Wissenschaften das Hauptwerk, die 'Logik' entstand, von der 1873 der erste, 1878 der zweite Band erschien'. W. Ziegenfuss. Philosophen-Lexikon. Berlin, 1978, pp. 535-38 | Euro 50,00 |
| 002152 | SLEE, J.C. VAN, De Rijnsburger collegianten. Geschiedkundig onderzoek. Met een inl. van S.B.J. Zilverberg.Utrecht, HES, 1980 (herdr. 1895). (XIV) 455 pp. ingenaaid. Illustraties. (HHH, 6) | Euro 25,00 |
| 590224 | SLEE, J.C. VAN, De Rijnsburger collegianten. Geschiedkundig onderzoek. Met een inl. van S.B.J. Zilverberg.Utrecht, HES, 1980 (herdr. 1895). (XIV) 455 pp. ingenaaid. Illustraties. (HHH, 6) | Euro 25,00 |
| 570402 | SMITH, A., CAMPBELL, R.H., SKINNER, A.S., Adam Smith. London, Helm, 1982. 231 pp. ln + omsl. | Euro 15,00 |
| 570488 | SMITH, A., HOLLANDER, S., The economics of Adam Smith.London, Heinemann, 1973. (X) 351 pp. ln + omsl. Bibliogr. (SCPE, 1) *omsl. verkleurd en licht besch.* | Euro 25,00 |
| 008368 | SMITH, A., HOLLANDER, S., The economics of Adam Smith.Toronto, UP, 1973. (X) 351 pp. ln + omsl. Bibliogr. (SCPE, 1) *naam op schutbl., enkele potl.str.* | Euro 25,00 |
| 008374 | SMITH, A., KASTELEIN, T.J., (RED.), Adam Smith 1776-1976. 200 jaar sedert de 'Wealth of nations'.Leiden, Stenfert Kroese, 1976. (VI) 148 pp. ingenaaid. Portret. Illusraties. *rug licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: H. Baudet, J.J. Klant, A. Heertje, L.J. Zimmerman, J.W. Drukker | Euro 11,50 |
| 588266 | SMITH, A., KASTELEIN, T.J., (RED.), Adam Smith 1776-1976. 200 jaar sedert de 'Wealth of nations'.Leiden, Stenfert Kroese, 1976. (VI) 148 pp. ingenaaid. Portret. Illusraties. Met bijdragen van o.a.: H. Baudet, J.J. Klant, A. Heertje, L.J. Zimmerman, J.W. Drukker | Euro 11,50 |
| 598297 | SMITH, A., KERKHOF, A.J., De mens is een angstig dier. Adam Smith' theorie van de morele gevoelens.Amsterdam, Boom, 1992. 232 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 13,50 |
| 005464 | SMITH, A., KERKHOF, A.J., De mens is een angstig dier. Adam Smith' theorie van de morele gevoelens.Amsterdam, Boom, 1992. 232 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 13,50 |
| 008378 | SMITH, A., REISMAN, D.A., Adam Smith's sociological economics.London, Helm, 1976. 274 pp. ln + omsl. | Euro 13,00 |
| 572202 | SMITH, A., An inquiry into the nature and causes of the wealth of nations. With a life of the author, an introductory discourse, notes, and supplemental dissertations. A new edition, corrected throughout, and greatly enlarged.Edinburgh, Black, 1896. Met 2 portretten. (VIII) (LXVI) 648 pp. halflinnen *boven- en onderzijde licht beschadigd, ex libris, naam op schutblad* | Euro 75,00 |
| 004701 | SMITH, A.G.R., Science and society in the sixteenth and seventeenth centuries. With 135 illustrations, 16 in colour. London, Thames, 1972. 216 pp. paperback. Illustraties. *boekblok en papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 600366 | SOLGER, K.W.F., Nachgelassene Schriften und Briefwechsel. Hrsg. von L. Tieck und F. von Raumer. 2 delen.Heidelberg, Schneider, 1973. (XVI) 780, 784 (XXXII) pp. gebonden. (Deutsche Neudrucke) *vlekje op band*Faksimiledruck nach der Ausgabe von 1826 (2 Bände) mit einem Nachwort hrsg. von H. Anton. Frakturschift | Euro 50,00 |
| 592332 | SOLOWJEW, W., Russland und Europa. Aus dem Russischen von H. Köhler.Jena, Diederichs, 1917. 76 pp. ingenaaid. (Politisches Leben) *naam op titelpagina, omslag licht beschadigd*Abdruck aus Solovjeffs ausgewählten Werken Bd III 'Vorlesungen über das Gottmenschentum' | Euro 8,00 |
| 573503 | SOMERVILLE, M., PATTERSON, E.C., Mary Somerville and the cultivation of science, 1815-1840. Boston, Nijhoff, 1983. (XIV) 264 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (IAHI, 102) | Euro 40,00 |
| 004525 | SORLEY, W.R., A history of British philosophy to 1900.London, CUP, 1965 (4e). (XX) 386 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 017469 | SPENCER, H., DIFEREE, H.C., Herbert Spencer en zijn tijd.Amsterdam, Cohen, 1903. (VIII) 262 pp. linnen. Bibliografie. (De groote denkers der eeuwen) *papier licht gebruind* | Euro 8,00 |
| 004902 | SPENCER, H., GAUPP, O., Herbert Spencer.Stuttgart, Frommann, z.j. (4e). (VI) 196 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (Klassiker der Philosophie, 5) *ex libris, band verkleurd, binding iets los* | Euro 12,50 |
| 590634 | SPENCER, H., GAUPP, O., Herbert Spencer.Stuttgart, Frommann, z.j. (4e). (VI) 196 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (Klassiker der Philosophie, 5) *katern los* | Euro 12,50 |
| 575092 | SPENCER, H., SCHWARZE, K., Herbert Spencer. Mit einem Bildnis Spencers. Leipzig, Teubner, 1909. (X) 131 pp. linnen. Portret. (Aus Natur und Geisteswelt, 245)Frakturschrift | Euro 10,00 |
| 015916 | SPENCER, H., STEENKAMP, W.P., Die agnosticisme van Herbert Spencer.Amsterdam, Van Bottenburg, 1910. (XVI) 252 pp. linnen. Dissertatie. *papier licht roestvlekkig, enkele potloodstrepen*Afrikaanse tekst | Euro 16,00 |
| 582501 | SPENCER, H., Algemeene grondstellingen. Naar de vijfde Engelsche uitgave vert. door Th. van Tricht.Amsterdam, Van Looy, 1899. (XII) 632 pp. half leder. Portret. (Een systeem van synthetische philosophie, 1) *rug licht geschaafd* | Euro 35,00 |
| 588234 | SPENCER, H., Algemeene grondstellingen. Naar de vijfde Engelsche uitgave vert. door Th. van Tricht.Amsterdam, Van Looy, 1899. (XII) 632 pp. half leder. Portret. (Een systeem van synthetische philosophie, 1) *titelschildje ontbreekt, naam op schutblad, enkele penstrepen* | Euro 30,00 |
| 002996 | SPENCER, H., Essays on education etc. Introd. by C.W. Eliot.London, Dent, 1949 (2e). (XXII) 330 pp. linnen. (Everyman's library, 504) | Euro 11,50 |
| 569877 | SPENCER, H., Facts and comments. London, Williams, 1902. (VI), 205 pp. ln. *schutbl. gebruind, bibl.st. op titelpagina* | Euro 40,00 |
| 570478 | SPENCER, H., Structure, function and evolution. Ed. and with an introductory essay by S. Andreski. London, Nelson, 1972. (VIII) 257 pp. pb. Bibliogr. (The making of sociology) *enkele potl.str.* | Euro 11,50 |
| 595262 | SPINOZA, B. DE, AKKERMAN, F., Studies in the posthumous works of Spinoza. On style, earliest translation and reception, earliest and modern edition of some texts.Groningen, z.u., 1980. (X) (VI) 285 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 22,50 |
| 000189 | SPINOZA, B. DE, AKKERMAN, F., Studies in the posthumous works of Spinoza. On style, earliest translation and reception, earliest and modern edition of some texts.Groningen, z.u., 1980. (X) (VI) 285 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 22,50 |
| 587906 | SPINOZA, B. DE, AKKERMAN, F., Studies in the posthumous works of Spinoza. On style, earliest translation and reception, earliest and modern edition of some texts.Groningen, z.u., 1980. (X) (VI) 285 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad* | Euro 22,50 |
| 569417 | SPINOZA, B. DE, BELINFANTE, J.C., KINGMA, J., OFFENBERG, A.K., Spinoza. Troisième centenaire de la mort du philosophe. Paris, Institut Néerlandais, 1977. 83 pp. ing. Ills. | Euro 10,00 |
| 588216 | SPINOZA, B. DE, BEND, J.G. VAN DER, (ED.), Spinoza on knowing, being and freedom. Proceedings of the Spinoza symposium at the international school of philosophy in the Netherlands (Leusden, september 1973).Assen, Van Gorcum, 1974. (VIII) 188 pp. linnen.Met bijdragen van o.a.: A. Naess, G.H.R. Parkinson, H. de Dijn, G. Fløistad | Euro 15,00 |
| 600297 | SPINOZA, B. DE, BEND, J.G. VAN DER, Dr. J.D. Bierens de Haan en Spinoza.Leiden, Brill, 1968. 16 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 24) *vlekje op omslag* | Euro 6,00 |
| 572907 | SPINOZA, B. DE, BEND, J.G. VAN DER, Dr. J.D. Bierens de Haan en Spinoza.Leiden, Brill, 1968. 16 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 24) | Euro 6,00 |
| 600433 | SPINOZA, B. DE, BEND, J.G. VAN DER, Het probleem subject-object in de wijsbegeerte van Spinoza.Z.p., z.u., 1969. 327-362 pp. ingenaaid. *met opdracht van auteur op omslag*Overdruk uit 'Tijdschrift voor filosofie' 31e jaargang - nummer 2 juni 1969 | Euro 8,00 |
| 598151 | SPINOZA, B. DE, BERNARD, W., De filosofie van Spinoza en Constantin Brunner.Amsterdam, Van Gorcum, 1977. (XVI) 183 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PSP, 3) | Euro 12,50 |
| 006604 | SPINOZA, B. DE, BERNARD, W., De filosofie van Spinoza en Constantin Brunner.Amsterdam, Van Gorcum, 1977. (XVI) 183 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PSP, 3) | Euro 12,50 |
| 588240 | SPINOZA, B. DE, BERNARD, W., De filosofie van Spinoza en Constantin Brunner.Amsterdam, Van Gorcum, 1977. (XVI) 183 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PSP, 3) | Euro 11,50 |
| 010250 | SPINOZA, B. DE, BIERENS DE HAAN, J.D., BRUGMANS, H., TAK, W.G. VAN DER, Benedictus de Spinoza Amstelodamensis. Drietal redenen ter gelegenheid van de 300ste verjaring zijner geboorte uitgesproken in de Agnietenkapel te Amsterdam.Leiden, Sijthoff, 1932. (VIII) 59 pp. ingenaaid. Portret. | Euro 12,50 |
| 588425 | SPINOZA, B. DE, BIERENS DE HAAN, J.D., POLAK, L., (E.A.), Spinoza. Gezamelijke redevoeringen, gehouden bij de Spinoza-herdenking door de afdeeling-Nederland van de Kant-Gesellschaft op donderdag 29 december 1932 te Amsterdam in de Agnieten-Kapel (Athenaeum-Illustre).Haarlem, Bohn, 1933. (VIII) 78 pp. gekartonneerd. Andere bijdragen van: J.H. Carp, J.J. von Schmid, H.W. van der Vaart Smit | Euro 12,50 |
| 588694 | SPINOZA, B. DE, BIERENS DE HAAN, J.D., POLAK, L., (E.A.), Spinoza. Gezamelijke redevoeringen, gehouden bij de Spinoza-herdenking door de afdeeling-Nederland van de Kant-Gesellschaft op donderdag 29 december 1932 te Amsterdam in de Agnieten-Kapel (Athenaeum-Illustre).Haarlem, Bohn, 1933. (VIII) 78 pp. gekartonneerd. *voorplat licht beschadigd*Andere bijdragen van: J.H. Carp, J.J. von Schmid, H.W. van der Vaart Smit | Euro 12,50 |
| 571620 | SPINOZA, B. DE, BLOM, H.W., Spinoza en De la Court. Politieke wetenschap in de zeventiende eeuw.Leiden, Brill, 1981. 15 pp. geniet. (Spinozahuis, 42) Voordracht gehouden te Noordwijk op 31 mei 1980 | Euro 6,00 |
| 581031 | SPINOZA, B. DE, BOER, J. DE, Spinoza. Baarn, Hollandia, z.j. 48 pp. geniet. (Groote denkers, 3, 3) *omslag beschadigd* | Euro 6,00 |
| 015442 | SPINOZA, B. DE, BOLLACHER, M., HENRARD, R., KLEVER, W.N.A., (ED.), Spinoza and literature.Würzburg, Königshausen, 1989. 475 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Studia Spinozana, 5)Met bijdragen van o.a.: T. Cook, A. Hart, A. Negri | Euro 25,00 |
| 568207 | SPINOZA, B. DE, BRAKELL BUYS, W.R. VAN, Het godsbegrip bij Spinoza. Een inleiding tot het monisme. Utrecht, Bijleveld, 1934. 147 pp. ingenaaid. *ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 010181 | SPINOZA, B. DE, BRUNNER, C. (LEOPOLD WERTHEIMER), Spinoza gegen Kant und die Sache der geistigen Wahrheit.Assen, Van Gorcum, 1974 (2e). (VIII) 80 pp. paperback. Bibliografie. *tekst op titelpagina, stempel op schutblad, omslag licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 572255 | SPINOZA, B. DE, BUNGE, W. VAN, Spinoza en zijn critici over de autonomie van het attribuut. Delft, Eburon, 1995. 30 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 72) | Euro 6,00 |
| 588259 | SPINOZA, B. DE, BUNGE, W. VAN, Spinoza en zijn critici over de autonomie van het attribuut. Delft, Eburon, 1995. 30 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 72) *potloodaantekeningen* | Euro 6,00 |
| 600336 | SPINOZA, B. DE, DEUGD, C. DE, (ED.), Spinoza's political and theological thought. International symposium under the auspices of the Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences commemmorating the 350th anniversary of the birth of Spinoza Amsterdam 24-27 november 1982.Amsterdam, NHPC, 1984. 248 pp. ingenaaid. (KNAW) *omslag iets verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H.G. Hubbeling, Y. Kaplan, E.G. Boscherini, K. Hammacher, W.N.A. Klever, Z. Levy, F. Mignini, P.F. Moreau, R.H. Popkin, J.P. Wurtz | Euro 25,00 |
| 599778 | SPINOZA, B. DE, DEUGD, C. DE, (ED.), Spinoza's political and theological thought. International symposium under the auspices of the Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences commemmorating the 350th anniversary of the birth of Spinoza Amsterdam 24-27 november 1982.Amsterdam, NHPC, 1984. 248 pp. ingenaaid. (KNAW) *enkele penaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: H.G. Hubbeling, Y. Kaplan, E.G. Boscherini, K. Hammacher, W.N.A. Klever, Z. Levy, F. Mignini, P.F. Moreau, R.H. Popkin, J.P. Wurtz | Euro 25,00 |
| 009720 | SPINOZA, B. DE, DEUGD, C. DE, (ED.), Spinoza's political and theological thought. International symposium under the auspices of the Royal Netherlands Academy of Arts and Sciences commemmorating the 350th anniversary of the birth of Spinoza Amsterdam 24-27 november 1982.Amsterdam, NHPC, 1984. 248 pp. ingenaaid. (KNAW) *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H.G. Hubbeling, Y. Kaplan, E.G. Boscherini, K. Hammacher, W.N.A. Klever, Z. Levy, F. Mignini, P.F. Moreau, R.H. Popkin, J.P. Wurtz | Euro 25,00 |
| 571618 | SPINOZA, B. DE, DEUGD, C. DE, HENRARD, R., Van Suchtelen over en met Spinoza. Guido van Suchtelen - niet als secretaris maar als auteur door C. de Deugd. De vereniging Het Spinozahuis en haar secretarissen door R. Henrard.Delft, Eburon, 1990. (II) 22 pp. geniet. Bibliografie. (Spinozahuis, 61) Lezingen gehouden tijdens de jaarlijkse Spinoza-dag van de Vereniging het Spinozahuis op 20 mei 1989, die gewijd was aan G. van Suchtelen | Euro 7,00 |
| 598318 | SPINOZA, B. DE, DIJN, H. DE, Einstein en Spinoza.Delft, Eburon, 1991. (II) 15 pp. geniet. Bibliografie. (Spinozahuis, 64) | Euro 6,00 |
| 572940 | SPINOZA, B. DE, DIJN, H. DE, Einstein en Spinoza.Delft, Eburon, 1991. (II) 15 pp. geniet. Bibliografie. (Spinozahuis, 64) *potloodaantekeningen* | Euro 6,00 |
| 010327 | SPINOZA, B. DE, DIJN, H. DE, Ervaring en theorie in de staatkunde. Een analyse van Spinoza's 'Tractatus politicus'. Uit 'Tijdschrift voor Filosofie' 32e jaargang - nummer 1 - maart 1971. Z.p., z.u., 1970. 30-71 pp. ingenaaid. | Euro 7,00 |
| 010326 | SPINOZA, B. DE, DIJN, H. DE, Inleiding tot de actieleer van Spinoza. Uit 'Tijdschrift voor Filosofie' 39e jaargang - nummer 3 - september 1977. Z.p., z.u., 1977. 399-408 pp. ingenaaid. | Euro 5,00 |
| 571598 | SPINOZA, B. DE, DIJN, H. DE, Methode en waarheid bij Spinoza.Leiden, Brill, 1975. 14 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 35) Voordracht gehouden te Rijnsburg op 24 mei 1975 | Euro 7,00 |
| 572260 | SPINOZA, B. DE, FRESCO, M.F., HAMMACHER, K., Hemsterhuis und seine Stellungnahme zu Spinoza. Spinoza in der Sicht von Hemsterhuis. Hemsterhuis und Spinoza. Delft, Eburon, 2003. 43 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 85) | Euro 6,00 |
| 583249 | SPINOZA, B. DE, FREUDENTHAL, J., Die Lebensgeschichte Spinoza's in Quellenschriften, Urkunden und nichtamtlichen Nachrichten. Mit Unterstützung der königl. Preussischen Akademie der Wissenschaften herausgegeben. Leipzig, Veit, 1899. (XVI) 304 pp. ingenaaid. *rug iets beschadigd* | Euro 50,00 |
| 010119 | SPINOZA, B. DE, FREUDENTHAL, J., Spinoza. Sein Leben und seine Lehre. Erster Band: Das Leben Spinozas.Stuttgart, Frommann, 1904. (XIV) 350 pp. halflinnen. *stempel op titelpagina, papier licht gebruind, voorplat vlekkig, stickerresten op rug* | Euro 35,00 |
| 015433 | SPINOZA, B. DE, GIANCOTTI, E., MATHERON, A., WALTHER, M., (ED.), Spinoza's philosophy of society.Alling, Walther, 1985. 476 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Studia Spinozana, 1)Met bijdragen van o.a.: D.J. den Uyl, E. Balibar, Y. Yovel | Euro 23,00 |
| 572256 | SPINOZA, B. DE, GOLDENBAUM, U., Zwischen Bewunderung und Entsetzen. Leibniz' frühe Faszination durch Spinoza's 'Tractatus theologico-politicus'.Delft, Eburon, 2001. 27 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 80) | Euro 6,00 |
| 599787 | SPINOZA, B. DE, GULLAN-WHUR, M., Spinoza. Een leven volgens de rede. Nederlandse vertaling: J. Veenbaas & W. Visser.Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 429 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 588831 | SPINOZA, B. DE, GULLAN-WHUR, M., Spinoza. Een leven volgens de rede. Nederlandse vertaling: J. Veenbaas & W. Visser.Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 429 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 568063 | SPINOZA, B. DE, GULLAN-WHUR, M., Within reason. A life of Spinoza. London, Cape, 1998. (XVIII) 398 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 25,00 |
| 589180 | SPINOZA, B. DE, GULLAN-WHUR, M., Within reason. A life of Spinoza. London, Cape, 1998. (XVIII) 398 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 25,00 |
| 589356 | SPINOZA, B. DE, GULLAN-WHUR, M., Within reason. A life of Spinoza. London, Cape, 1998. (XVIII) 398 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 566063 | SPINOZA, B. DE, GUNNING, J.H., Spinoza en de idee der persoonlijkheid. Met een inleiding van I. van Dijk.Baarn, Hollandia, 1919 (2e). (IV) 277 pp. halflinnen. *rug roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 571600 | SPINOZA, B. DE, GYSENS-GOSSELIN, M., Hegel en Spinoza.Leiden, Brill, 1971. 11 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 17) Voordracht gehouden te Rijnsburg op 23 mei 1970 | Euro 6,00 |
| 571619 | SPINOZA, B. DE, HOVEN, M.J. VAN DEN, Petrus van Balen en Spinoza over de verbetering van het verstand.Leiden, Brill, 1988. 16 pp. geniet. (Spinozahuis, 55) | Euro 7,00 |
| 566697 | SPINOZA, B. DE, HUBBELING, H.G., Spinoza. Baarn, Ambo, 1989 (3e herz.). 124 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Wijsgerig) *potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 572895 | SPINOZA, B. DE, HUBBELING, H.G., De studie van het Spinozisme in Nederland sedert de tweede wereldoorlog.Leiden, Brill, 1987. 16 pp. geniet. Portret. (Spinozahuis, 50) | Euro 7,00 |
| 581022 | SPINOZA, B. DE, JACOBI, F.H., MAUTHNER, F., (HRSG.), Jacobis Spinoza Büchlein. Nebst Replik und Duplik. München, Müller, 1912. (XXVIII) 344 pp. gebonden. (Bibliothek der Philosophen, 2) *rug licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 590229 | SPINOZA, B. DE, JAMES, S., Spinoza on superstition. Coming to terms with fear.Budel, Damon, 2006. 20 pp. geniet. (Spinozahuis, 88) | Euro 6,00 |
| 581054 | SPINOZA, B. DE, JAMES, S., Spinoza on superstition. Coming to terms with fear.Budel, Damon, 2006. 20 pp. geniet. (Spinozahuis, 88) | Euro 6,00 |
| 572261 | SPINOZA, B. DE, JONGE, E. DE, Reinstating the infinite: Arne Naess and the misappropriation of Spinoza's God. Delft, Eburon, 2003. 24 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 86) | Euro 6,00 |
| 571621 | SPINOZA, B. DE, KERKHOVEN, J., Spinoza's clausules aangaande uitsluiting van politieke rechten in hun maatschappelijke context.Delft, Eburon, 1991. (II) 19 pp. geniet. (Spinozahuis, 63) Uitgebreide versie van een voordracht gehouden te Rijnsburg op 26 mei 1990 | Euro 6,00 |
| 599802 | SPINOZA, B. DE, KLEVER, W.N.A., Een nieuwe Spinoza. In veertig facetten.Amsterdam, WB, 1995. 176 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 585185 | SPINOZA, B. DE, KLEVER, W.N.A., The sphinx. Spinoza reconsidered in three essays. Capelle a.d. IJssel, z.u., 2000. (IV) 195 pp. ingenaaid.Bevat: 'Spinoza's principle. The history of the 17th century critique of the Cartesian hypothesis about inertia as a property of matter', 'Arcana philosophiae. Tension in the Amsterdam circle between Van den Enden, Bouwmeester and Spinoza', en 'Spinoza's national-socialism' | Euro 30,00 |
| 571608 | SPINOZA, B. DE, KLIJNSMIT, A.J., Spinoza and grammatical tradition.Leiden, Brill, 1986. 16 pp. geniet. Bibliografie. (Spinozahuis, 49) A lecture, delivered at Rijnsburg, 11 may 1985 | Euro 6,00 |
| 591613 | SPINOZA, B. DE, KUYPERS, E., (RED.), Sporen van Spinoza. Met bijdragen van H. Blom, L. van Bunge, E. Kuypers, P. Steenbakkers, T. Tak.Leuven, Garant, 1993. 166 pp. paperback. (Rondom filosofen, 4) | Euro 12,50 |
| 572257 | SPINOZA, B. DE, LAGRÉE, J., Ad captum auditoris loqui, theology and tolerance in Lodewijk Meyer and Spinoza. Delft, Eburon, 2001. 15 pp. ing. (Spinozahuis, 79) | Euro 6,00 |
| 589591 | SPINOZA, B. DE, LAGRÉE, J., Ad captum auditoris loqui, theology and tolerance in Lodewijk Meyer and Spinoza. Delft, Eburon, 2001. 15 pp. ing. (Spinozahuis, 79) | Euro 6,00 |
| 590226 | SPINOZA, B. DE, MEIJER, W., Spinozana 1897-1922. Bevattende uittreksels van den secretaris der vereeniging 'Het Spinozahuis'. Benevens een levensbericht omtrent Dr. W. Meijer en eene lijst van diens geschriften. Heidelberg, Winter, 1922. (XLIV) 143 pp. half linnen. Portret. (Bibliotheca Spinozana, 1) *ex libris*, bovenzijde rug en hoekjes band licht beschadigd*ex bibliotheca Ger Harmsen | Euro 30,00 |
| 572542 | SPINOZA, B. DE, MEIJER, W., Spinozana 1897-1922. Bevattende uittreksels van den secretaris der vereeniging 'Het Spinozahuis'. Benevens een levensbericht omtrent Dr. W. Meijer en eene lijst van diens geschriften. Heidelberg, Winter, 1922. (XLIV) 143 pp. halflinnen. Portret. (Bibliotheca Spinozana, 1) | Euro 30,00 |
| 002308 | SPINOZA, B. DE, MEINSMA, K.O., Spinoza en zijn kring. Historisch-kritische studiën over Hollandsche vrijgeesten.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1896. (XXIV) 457 (22) pp. half linnen. *rug beschadigd, tekst op schutblad, bibliotheekstempel op titelpagina, papier hier en daar licht roestvlekkig, binding iets los* | Euro 65,00 |
| 572258 | SPINOZA, B. DE, MISRAHI, R., La place du desir dans la philosophie eudemoniste de Spinoza. Delft, Eburon, 2002. 15 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 84) | Euro 6,00 |
| 589592 | SPINOZA, B. DE, MISRAHI, R., La place du desir dans la philosophie eudemoniste de Spinoza. Delft, Eburon, 2002. 15 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 84) | Euro 6,00 |
| 582522 | SPINOZA, B. DE, MOREAU, P.F., Spinoza en het spinozisme. Een inleiding. Vertaald door J. Bartels. Budel, Damon, 2004. 144 pp. gebonden. Portret. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 601239 | SPINOZA, B. DE, NADLER, S., Spinoza. A life. Cambridge, UP, 2001. (XIV) 407 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 590230 | SPINOZA, B. DE, NADLER, S., Spinoza's theory of divine providence. Rationalist solutions, jewish sources.Budel, Damon, 2005. 30 pp. geniet. (Spinozahuis, 87) | Euro 6,00 |
| 010042 | SPINOZA, B. DE, NEGRI, A., L'anomalie sauvage. Puissance et pouvoir chez Spinoza. Trad. de l'italien par F. Matheron. Préfaces de G. Deleuze, P. Macherey et A. Matheron.Paris, PUF, 1982. 348 pp. ing. (Pratiques théoriques) | Euro 20,00 |
| 581030 | SPINOZA, B. DE, OVINK, B.J.H., Spinoza. Baarn, Hollandia, 1914. 48 pp. geniet. (Onze groote mannen, 1, 5) *omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 595864 | SPINOZA, B. DE, PÄTZOLD, D., Spinoza - Aufklärung - Idealismus. Die Substanz der Moderne.Frankfurt a.M., Lang, 1995. 212 pp. paperback. (PGW, 29) *rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 600317 | SPINOZA, B. DE, PÄTZOLD, D., Spinoza - Aufklärung - Idealismus. Die Substanz der Moderne.Frankfurt a.M., Lang, 1995. 212 pp. paperback. (PGW, 29) *rug licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 002011 | SPINOZA, B. DE, REVAH, I.S., Spinoza et le Dr Juan de Prado.Paris, Mouton, 1959. 162 pp. ingenaaid. (Etudes juives, 1) | Euro 16,00 |
| 572905 | SPINOZA, B. DE, RULER, H. VAN, Kennen, lijden, handelen. De erfenis van Descartes bij Geulincx en Spinoza.Delft, Eburon, 2002. 32 pp. geniet. (Spinozahuis, 82) *potloodaantekeningen* | Euro 6,00 |
| 600364 | SPINOZA, B. DE, SCRUTON, R., Spinoza. Nederlandse vertaling: H. Daalder.Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 143 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 576569 | SPINOZA, B. DE, SCRUTON, R., Spinoza. Nederlandse vertaling: H. Daalder.Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 143 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) | Euro 10,00 |
| 014604 | SPINOZA, B. DE, SIKKES, J.W.T.E., Spinoza. Leer en leven.Den Haag, Servire, 1946. 229 pp. halflinnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *ex libris* | Euro 9,50 |
| 572810 | SPINOZA, B. DE, SIKKES, J.W.T.E., Spinoza. Leer en leven.Wassenaar, Servire, 1976 (2e). 197 pp. gebonden. Portret. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 9,50 |
| 571530 | SPINOZA, B. DE, STEENBAKKERS, P.M.L., De Nederlandse vertalingen van Spinoza's 'Ethica'.Delft, Eburon, 1997. 40 pp. geniet. (Spinozahuis, 74) | Euro 6,00 |
| 579559 | SPINOZA, B. DE, STEENBAKKERS, P.M.L., Spinoza-plaatsen. Over tekst en context van brief 76.Budel, Damon, 2005. 29 pp. geniet. (Spinozahuis, 91) Rede uitgesproken bij het aanvaarden van de bijzondere leerstoel Spinoza-studies vanwege de Vereniging Het Spinozahuis aan de Erasmus universiteit Rotterdam op vrijdag 7 oktober 2005 | Euro 6,00 |
| 599173 | SPINOZA, B. DE, STEENBAKKERS, P.M.L., Spinoza's 'Ethica' from manuscript to print. Studies on text, form and related topics.Utrecht, Universiteit, 1994. (X) 212 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Questiones infinitae, 11) | Euro 20,00 |
| 007992 | SPINOZA, B. DE, STEENBAKKERS, P.M.L., Spinoza's 'Ethica' from manuscript to print. Studies on text, form and related topics.Utrecht, Universiteit, 1994. (X) 212 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Questiones infinitae, 11) | Euro 20,00 |
| 008771 | SPINOZA, B. DE, SUCHTELEN, G. VAN, (RED.) Spinoza herdacht. 1677 21 februari 1977.'s-Gravenhage, z.u., 1977. 72 pp. ingenaaid. Overdruk van ANTW. (69ste jrg., afl, 1). Met bijdragen van: H.G. Hubbeling, A. Naess, Th. de Vries, C. Roelofzs | Euro 10,00 |
| 568493 | SPINOZA, B. DE, SUCHTELEN, G. VAN, Spinoza's sterfhuis aan de Paviljoensgracht. Levensbericht van een Haags monument 1646-1977. Onder auspiciën van de Vereniging Het Spinozahuis bezorgd.Den Haag, Voorhoeve, z.j. 103 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 572904 | SPINOZA, B. DE, SUNIER, A., Elementen van Piaget's epistemologie herkenbaar in Spinoza's kenleer.Delft, Eburon, 2000. 24 pp. geniet. (Spinozahuis, 78) | Euro 6,00 |
| 588260 | SPINOZA, B. DE, SUNIER, A., Elementen van Piaget's epistemologie herkenbaar in Spinoza's kenleer.Delft, Eburon, 2000. 24 pp. geniet. (Spinozahuis, 78) | Euro 7,00 |
| 008828 | SPINOZA, B. DE, TAK, W.G. VAN DER, Bento de Spinoza. Zijn leven en gedachten over de wereld, den mensch en den staat.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1928. (XII) 240 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 572391 | SPINOZA, B. DE, TAK, W.G. VAN DER, Bento de Spinoza. Den Haag, Kruseman, 1960. 184 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Helden van de geest, 6) *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 567402 | SPINOZA, B. DE, TAK, W.G. VAN DER, Spinoza. Vrij naar Léon Brunschvicg.'s-Gravenhage, Kruseman, 1931. 189 pp. ing. Portr. Ills. (Helden van den geest, 1) *papier hier en daar licht roestvlekkig, omsl. licht besch.* | Euro 10,00 |
| 571616 | SPINOZA, B. DE, TERPSTRA, M., Spinoza en de anti-naturalistische filosofie van Louis Althusser.Leiden, Brill, 1977. 23 pp. geniet. (Spinozahuis, 53) | Euro 6,00 |
| 573014 | SPINOZA, B. DE, VAZ DIAS, A.M., TAK, W.G. VAN DER, Spinoza and Simon Joosten de Vries. Jarich Jellesz' origins. Jellesz' life and business.Delft, Eburon, 1989. (II) 22 pp. geniet. (Spinozahuis, 59) | Euro 6,00 |
| 596245 | SPINOZA, B. DE, VET, J. DE, Spinoza en spinozisme in enkele 'journaux de Hollande'.Delft, Eburon, 2002. 32 pp. geniet. (Spinozahuis, 83) | Euro 6,00 |
| 572259 | SPINOZA, B. DE, VET, J. DE, Spinoza en spinozisme in enkele 'journaux de Hollande'.Delft, Eburon, 2002. 32 pp. geniet. (Spinozahuis, 83) | Euro 6,00 |
| 589593 | SPINOZA, B. DE, VET, J. DE, Spinoza en spinozisme in enkele 'journaux de Hollande'.Delft, Eburon, 2002. 32 pp. geniet. (Spinozahuis, 83) | Euro 6,00 |
| 009724 | SPINOZA, B. DE, VET, J.J.V.M. DE, Was Spinoza de auteur van 'Stelkonstige reeckening van den regenboog' en van 'Reeckening van kanssen'?Z.p., zu., 1983. 602-639 pp. ingenaaid. Uit 'Tijdschrift voor filosofie' 45e jaargang - nummer 4 - decmber 1983 | Euro 10,00 |
| 014679 | SPINOZA, B. DE, VLEESKENS, F.D.A., KLEVER, W.N.A., Spinoza. Kernmomenten in zijn denken.Baarn, WV, 1977. 78 pp. paperback. *naam op schutblad*Andere bijdragen van: M.J. Petry, J.G. van der Bend, J. Sperna Weiland | Euro 8,00 |
| 592375 | SPINOZA, B. DE, VLOEMANS, A., Spinoza. De mensch, het leven en het werk.'s-Gravenhage, Leopold, 1931. (XVl) 607 pp. linnen. Portret. Illustraties. | Euro 23,00 |
| 598216 | SPINOZA, B. DE, VLOEMANS, A., De wijsbegeerte van Spinoza. Haar plaats in het Nederlandsche denken en haar beteekenis voor de wereldphilosophie.Amsterdam, WB, 1932. 253 pp. linnen. Bibliografie. *papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 004912 | SPINOZA, B. DE, VLOEMANS, A., De wijsbegeerte van Spinoza. Haar plaats in het Nederlandsche denken en haar beteekenis voor de wereldphilosophie.Amsterdam, WB, 1932. 253 pp. linnen. Bibliografie. *papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 585182 | SPINOZA, B. DE, VLOEMANS, A., De wijsbegeerte van Spinoza. Haar plaats in het Nederlandsche denken en haar beteekenis voor de wereldphilosophie.Amsterdam, WB, z.j. (3e). 253 pp. halflinnen. Bibliografie. *potloodstrepen, papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 589324 | SPINOZA, B. DE, WERF, T. VAN DER, SIEBRAND, H., WESTERVEEN, C., A Spinoza bibliography 1971-1983.Leiden, Brill, 1984. 201 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 46) | Euro 11,50 |
| 589325 | SPINOZA, B. DE, WERF, T. VAN DER, SIEBRAND, H., WESTERVEEN, C., A Spinoza bibliography 1971-1983.Leiden, Brill, 1984. 201 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 46) | Euro 11,50 |
| 588249 | SPINOZA, B. DE, WERF, T. VAN DER, SIEBRAND, H., WESTERVEEN, C., A Spinoza bibliography 1971-1983.Leiden, Brill, 1984. 201 pp. ingenaaid. (Spinozahuis, 46) | Euro 11,50 |
| 589641 | SPINOZA, B. DE, WETLESEN, J., The sage and the way. Spinoza's ethics of freedom.Assen, Van Gorcum, 1979. (XVI) 459 pp. linnen + omslag. (PSP, 4) *naam op schutblad, enkele markeerstiftstrepen* | Euro 35,00 |
| 014502 | SPINOZA, B. DE, WILBUR, J.B., (ED.), Spinoza's metaphysics. Essays in critical appreciation.Assen, Van Gorcum, 1976. (VIII) 163 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PSP, 1) Met bijdragen van o.a.: R.N. Beck, E. Sherman, W.J. Edgar, S. Rosen, H.J. Allen | Euro 16,00 |
| 591176 | SPINOZA, B. DE, WILBUR, J.B., (ED.), Spinoza's metaphysics. Essays in critical appreciation.Assen, Van Gorcum, 1976. (VIII) 163 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PSP, 1) *potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Met bijdragen van o.a.: R.N. Beck, E. Sherman, W.J. Edgar, S. Rosen, H.J. Allen | Euro 12,50 |
| 579289 | SPINOZA, B. DE, WOLFSON, H.A., The philosophy of Spinoza. Unfolding the latent processes of his reasoning. 2 delen. New York, Schocken, 1969. (XXVI) 440, (XII) 420 pp. paperback. (SB, 231, 232) | Euro 25,00 |
| 572939 | SPINOZA, B. DE, ZETTEN, F. VAN, Russell and Spinoza. Free thoughts on the love of God.Delft, Eburon, 1991. (II) 20 pp. geniet. (Spinozahuis, 65) | Euro 6,00 |
| 589640 | SPINOZA, B. DE, ZETTEN, F. VAN, Russell and Spinoza. Free thoughts on the love of God.Delft, Eburon, 1991. (II) 20 pp. geniet. (Spinozahuis, 65) | Euro 6,00 |
| 583836 | SPINOZA, B. DE, ZWEERMAN, T., L'introduction à la philosophie selon Spinoza. Une analyse structurelle de l'introduction du 'Traité de la réforme de l'entendement' suivie d'un commentaire de ce texte.Louvain, PU, 1993. (XXIV) 282 pp. ingenaaid. (PSP, 8) | Euro 27,50 |
| 021021 | SPINOZA, B. DE, Abhandlung über die Verbesserung des Verstandes. Abhandlung vom Staate. Neu übertr. und eingel., sowie mit Anmerkungen und Register versehen von C. Gebhardt.Leipzig, Meiner, 1922 (4e). (XXXII) 214 pp. linnen. (PB, 95) *enkele (kleur)potloodstrepen, papier licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 008472 | SPINOZA, B. DE, Brief van Spinoza aan Lodewijk Meijer, 26 juli 1663. Uitgegeven door A.K. Offenberg.Amsterdam, UB, 1975. 28 pp. ingenaaid. IllustratiesOplage 250 ex. Met facsimile, diplomatische editie n Nederlandse vertaling van de latijnse brief | Euro 40,00 |
| 584684 | SPINOZA, B. DE, Briefwechsel. Übertr. und mit Einl., Anmerkungen und Register versehen von C. Gebhardt. Lebensbeschreibungen und Gespräche. Übertr. und hrsg. von C. Gebhardt. 2 delen in 1 band.Leipzig, Meiner, 1914. (II) (XXXVIII) 388, (XII) 147 pp. half perkament. Portret. (SW, 3) (PB, 96A, 96B) *naam op schutblad, iets los in de band* | Euro 50,00 |
| 594719 | SPINOZA, B. DE, Briefwechsel. Übertragen und mit Einleitung, Anmerkungen und Register versehen von C. Gebhardt. Leipzig, Meiner, 1914. (XXXVIII) 388 pp. ingenaaid. (PB, 96A) *iets los in de band, omslag verkleurd en licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 011493 | SPINOZA, B. DE, Chronicon Spinozanum. 5 delen.Hagae Comitis, Curis societatis Spinozanae, 1921-1927. (XXIV) 326, (XXVI) 276, (VIII) 376, (XXIV) 284, (XXVIII) 190 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: H. Höffding, S.D. Borkowski, W.G. van der Tak, C. Gebhardt, V.Delbos, H. Falkenheim, J.D. Bierens de Haan, H.A. Wolfson, W. Meijer, A. Vloemans, A. Rivaud, E. Renan, S. Alexander | Euro 160,00 |
| 569437 | SPINOZA, B. DE, Ethik nach geometrischer Methode dargestellt. Übers. und mit Anm. und Registern versehen von O. Baensch.Leipzig, Meiner, z.j. (VI) 337 pp. hlf ln. *naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 571584 | SPINOZA, B. DE, Die Ethik. Deutsch von C. Vogl. Volksausgabe. Leizpig, Kröner, z.j. (11.-15.T.) 148 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar*Frakturschrift | Euro 7,50 |
| 572773 | SPINOZA, B. DE, Ethik. Übers. und mit einer Einl. und einem Register versehen von O. Baensch. Leipzig, Meiner, 1919 (9e). (XXX) 315 pp. half linnen. (PB, 92) *iets los in de band, rug licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 574926 | SPINOZA, B. DE, Ethik. Übersetzt und mit einer Einleitung und einem Register versehen von A. Baensch. Leipzig, Meiner, 1919 (9e). (XXX) 315 pp. halflinnen. (PB, 92) *naam op titelpagina, bibliotheekexemplaar, potloodtekst op schutblad, platten geschaafd* | Euro 11,50 |
| 009468 | SPINOZA, B. DE, Hoofdstukken uit 'De politieke verhandeling'. Ingeleid, vertaald en van commentaar voorzien door W.N.A. Klever.Meppel, Boom, 1985. 123 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Klassiek, 42) | Euro 15,00 |
| 004099 | SPINOZA, B. DE, Kurze Abhandlung von Gott, dem Menschen und seinem Glück. Übertr. und hrsg. von C. Gebhardt.Leipzig, Meiner, 1922 (4e). (XXVIII) 156 pp. linnen. (PB, 91) *rug licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 581061 | SPINOZA, B. DE, Oeuvres complètes. Texte nouvellement traduit ou revu, présenté et annoté par R. Caillois, M. Francès et R. Misrahi. Paris, Gallimard, 1967. (LVIII) 1576 pp. kunstleer + cassette. Bibliografie. (Pléiade, 108) | Euro 60,00 |
| 570739 | SPINOZA, B. DE, On the improvement of the understanding. The ethics. Correspondence. Transl. from the Latin. With an introd. by R.H.M. Elwes. New York, Dover, 1955. (XXII) 420 pp. linnen. (Works of Spinoza, 2) Unabridged Elwes translation | Euro 20,00 |
| 594760 | SPINOZA, B. DE, Opera quotquot reperta sunt. Recognoverunt J. van Vloten et J.P.N. Land. 4 delen in 2 banden.Den Haag, Nijhoff, 1914 (3e). (X) (II) 273, (VI) 331, (VI) 247, (VIII) (II) 249 pp. halflinnen. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig, enkele potloodaantekeningen* | Euro 75,00 |
| 594891 | SPINOZA, B. DE, Sämmtliche Werke. Aus dem Lateinischen. Mit einer Lebensgeschichte Spinoza's von B. Auerbach. Mit dem Bildnisse Spinoza's. 2 delen.Stuttgart, Cotta, 1871 (2e herz.). (LXIV) 563, (IV) 570 pp. halfperkament. Portret. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 75,00 |
| 599212 | SPINOZA, B. DE, Sämmtliche Werke. Aus dem Lateinischen. Mit einer Lebensgeschichte Spinoza's von B. Auerbach. Mit dem Bildnisse Spinoza's. Erster Band.Stuttgart, Cotta, 1871 (2e herz.). (LXIV) 563 pp. linnen. Portret. *nieuw gebonden* | Euro 30,00 |
| 584683 | SPINOZA, B. DE, Theologisch-politischer Traktat. Dritte Auflage. Übertr. und eingel. nebst Anmerkungen und Registern von C. Gebhardt (1908). Descartes' Prinzipien der Philosophie auf geometrische Weise begründet. Anhang, enthaltend Metaphysische Gedanken. In dritter Auflage neu übers. und hrsg. von A. Buchenau (1907). Abhandlung über die Verbesserung des Verstandes. Abhandlung vom Staate. In dritter Auflage neu übertr. und eingel., sowie mit Anmerkungen und Register versehen von C. Gebhardt (1907). 3 delen in 1 band.Leipzig, Meiner, 1914. (XXXIV) 423, (VIII) 190, (XXXII) 214 pp. half perkament. (SW, 2) (PB, 93, 94, 95) *rug iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 50,00 |
| 594720 | SPINOZA, B. DE, Theologisch-politischer Traktat. Dritte Auflage. Übertragen und eingeleitet nebst Anmerkungen und Registern von C. Gebhardt.Leipzig, Meiner, 1908. (XXXIV) 423 pp. ingenaaid. (PB, 93) *band licht beschadigd en deels met plakband gerepareerd, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 567383 | SPINOZA, B. DE, Von den festen und ewigen Dingen. Übertr. und eingel. von C. Gebhardt.Heidelberg, Winter, 1925. (L) 594 pp. ln. | Euro 25,00 |
| 598209 | SPINOZA, B. DE, Wijsgeerige fragmenten. Een bloemlezing uit zijn geschriften en brieven. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door N. van Suchtelen.Amsterdam, WB, 1932. 304 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 004151 | SPINOZA, B. DE, Wijsgeerige fragmenten. Een bloemlezing uit zijn geschriften en brieven. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door N. van Suchtelen.Amsterdam, WB, 1932. 304 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 587905 | SPINOZA, B. DE, Wijsgeerige fragmenten. Een bloemlezing uit zijn geschriften en brieven. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door N. van Suchtelen.Amsterdam, WB, 1932. 304 pp. linnen. *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 587904 | SPINOZA, B. DE, Wijsgeerige fragmenten. Een bloemlezing uit zijn geschriften en brieven. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door N. van Suchtelen.Amsterdam, WB, 1932. 304 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig, naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 587903 | SPINOZA, B. DE, Wijsgeerige fragmenten. Een bloemlezing uit zijn geschriften en brieven. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door N. van Suchtelen.Amsterdam, WB, 1932. 304 pp. linnen. *band licht beschadigd en iets roestvlekkig, naam binnenzijde voorplat* | Euro 10,00 |
| 587902 | SPINOZA, B. DE, Wijsgeerige fragmenten. Een bloemlezing uit zijn geschriften en brieven. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door N. van Suchtelen.Amsterdam, WB, 1932. 304 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 591001 | STAPFER, P.A., Mélanges philosophiques, littéraires, historiques et religieux précédés d'une notice sur l'auteur par A. Vinet. 2 delen.Paris, Paulin, 1844. (LXXII) 561, (IV) 704 pp. halflinnen.*bibliotheekemplaar, papier roestvlekkig*Deel 1: Philosophie, littérature et histoire, Deel 2: Religion | Euro 60,00 |
| 006614 | STARK, J.A. VON, Triomph der philosophie in de achttiende eeuw, of geschiedenis van de oorzaken der Fransche omwenteling in 1789 en derzelver nog voortdurende gevolgen ten aanzien der toekomende rust van Europa. Uit het Hoogduitsch vert. door R. Willemssen. 2 dln.Utrecht, Schikhoff, 1832-1833. (X) 512, (VI) 470 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, deel. 1 katern los, banden licht verkleurd, ruggen bovenzijde licht beschadigd* | Euro 50,00 |
| 576797 | STAROBINSKI, J., Zinnebeelden van de rede. Cultuurgeschiedenis van Europa rondom de Franse revolutie. Vert.: R. Fagel, K. Vlaardingerbroek.Amsterdam, WB, 1991. 259 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (HR) | Euro 10,00 |
| 567313 | STAVROU, C.N., Whitman and Nietzsche. A comparative study of their thought. Chapel Hill, North Carolina UP, 1964. (XII) 231 pp. linnen. Bibliografie. (SCGLL, 48) | Euro 16,00 |
| 568191 | STEFANSKY, G., Das Wesen der deutschen Romantik. Kritische Studien zu ihrer Geschichte. Stuttgart, Metzler, 1923. (VIII) 324 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar, enkele potloodstrepen*Frakturschrift | Euro 12,50 |
| 600274 | STEINHEIM, S.L., SCHOEPS, H.J., GRAUPE, H.M., GOEMAN, G.H., (HRSG.), Salomon Ludwig Steinheim zum Gedenken. Ein Sammelband.Leiden, Brill, 1966. (X) 359 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 003380 | STEINHEIM, S.L., SCHOEPS, H.J., GRAUPE, H.M., GOEMAN, G.H., (HRSG.), Salomon Ludwig Steinheim zum Gedenken. Ein Sammelband.Leiden, Brill, 1966. (X) 359 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 596879 | STEPHEN, L., History of English thought in the eigtheenth century. With a new preface by C. Brinton. 2 dln.London, Hart-Davis, 1962 (3e). (XVIII) 396, (X) 399 pp. paperback. (Harbinger, H005, H006) *band licht geschaafd, papier licht gebruind* | Euro 25,00 |
| 010616 | STEWART, D., Elements of the philosophy of the human mind.London, T. Cadell and W. Davies, 1818-1821 (6.-3.ed.). Halfleer. 2 delen. (XII) 586, (XVI) 596 pp. *papier hier en daar licht roestvlekkig, ruggen bovenzijde licht beschadigd, banden licht geschaafd*'Dugald Stewart (1753-1828), with whom the Scottish philosophy of common sense acquired the dignity of an institution, was born in Edinburgh (...) He studied in Edinburgh logic and moral philosophy under teachers influenced by Thomas Reid's 'Inquiry into the Human Mind on the Principles of Common Sense' (1764). Stewart carried away the greatest admiration for 'the inductive method' preached by Bacon. In 1771 he went to Glasgow, partly in order to hear Reid's lectures. In 1792 he published the first volume of the 'Elements of the Philosophy of the Human Mind' (the second in 1814, the third in 1827)'. 'The thirty-five years that elapsed between the publication of the first volume in 1792 and the final volume in 1827 undoubtedly constitute one of the longest, if not the longest, gap in the publication of works by British philosophers. Moreover, Stewart was constrained to find three different publishers'. P. Edwards, The encyclopedia of philosophy, 7/8, pp. 16-17. "'Perhaps few men ever lived", said Sir James Mackintosh, one of his pupils, who poured into the breasts of youth a more fervid and yet reasonable love of liberty, of truth, and of virtue...Without derogation from his writings, it may be said that his disciples were among his best works'. W.R. Sorley. A history of British philosophy to 1900, pp. 207-209 | Euro 150,00 |
| 005584 | STRAUSS, D.F., KOHUT, A., David Friedrich Strauss als Denker und Erzieher. Mit 7 Gravüren.Leipzig, Kröner, 1908. (IV) 240 pp. half linnen. Portret. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 20,00 |
| 593921 | STRAUSS, D.F., Der alte und der neue Glaube. Ein Bekenntnis + Ein Nachwort als Vorwort zu den neuen Auflagen meiner Schrift: 'Der alte und der neue Glaube'. Zweiter Abdruck.Leipzig, Hirzel, 1872, Bonn, Strauß, (2e). (II) 374, 45 pp. halflinnen. *achterplat licht geschaafd*Fraktuurschrift | Euro 50,00 |
| 588369 | STRAUSS, D.F., Der alte und der neue Glaube. Ein Bekenntnis + Laienworte von Hans Georg Nägeli über Dr. Strauss Leben Jesu und Ansichten gegen dessen Berufung an die Universität Zürich. Zweite Auflage. Leipzig, Hirzel, 1872, Zürich, Orell, 1839 (2e). (II) 374, 40 pp. halflinnen. *papier achterin licht roestvlekkig, rug licht verkleurd*Frakturschrift | Euro 50,00 |
| 588605 | STRAUSS, D.F., Christian Märklin. Ein Lebens- und Charakterbild aus der Gegenwart. Mannheim, Friederich Bassermann, 1851. (II) 200 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar, rug vernieuwd, platten geschaafd, randen en hoeken van platten gestoten, binding iets los*Eerste druk. Frakturschrift | Euro 65,00 |
| 584568 | STRAUSS, D.F., Die christliche Glaubenslehre in ihrer geschichtlichen Entwicklung und im Kampfe mit der modernen Wissenschaft dargestellt. 2 delen in 1 band. Tübingen, C.F. Osiander, Stuttgart, F.H. Köhler, 1840-41. (XVI) 717, (VIII) 739 pp. halflinnen. *papier roestvlekkig*Eerste druk. 'David Friedrich Strauss, Ludwigsburg 1808 - Ludwigsburg 1874. 1821 Eintritt in die Klosterschule Blaubeuren. 1825 Übergang auf das Tübinger Stift. Beschäftigt sich mit Schelling und Jakob Böhme. Vertiefung in Schleiermachers Glaubenslehre und Hegels Philosophie. 1830 nach Abschluss der Universitätsstudien Vikar. Dr. phil. Nach Hegels Tod Eintritt in den Kreis der Hegelianer. Im 1832 Repetent am Tübinger Stift; hält Vorlesungen über Logik und Metaphysik, Geschichte der neueren Philosophie und der Moral. 1835 nach Erscheinen des "Lebens Jesu' wird Strauss die Tübinger Repetentenstelle auf Betreiben der Kirchenbehörde entzogen. Er erhält ein Schulamt in seiner Vaterstadt. 1838 nach Stuttgart als Privatgelehrter. 1839 Ruf nach Zürich auf den Lehrstuhl der Dogmatik. 1842 Heirat und Übersiedlung nach Sontheim und Heilbronn. 1848 württembergischer Abgeordneter (...) Auf dem Boden von Hegels Philosophie will Strauss auch beharren in seinem zweiten grossen Werk: 'Die christliche Glaubenslehre in ihrer geschichtlichen Entwicklung und im Kampfe mit der modernen Wissenschaft dargestellt'. Aber inzwischen war auch Feuerbach hervorgetreten mit neuen religionsphilosophischen Gedanken, und von seiner Auffassung der Religion als Funktion des Gemüts und der Phantasie blieb Strauss nicht unbeeinflusst'. Ziegenfuss, 2, 648-53 | Euro 225,00 |
| 005675 | STRAUSS, D.F., Das Leben Jesu für das deutsche Volk bearbeitet.Leipzig, Brockhaus, 1864. (XXVI) 633 pp. halflinnen. *voorplat beschadigd, hoeken gestoten, rug licht beschadigd* Frakturschrift | Euro 45,00 |
| 588370 | STRAUSS, D.F., Voltaire. Sechs Vorträge + Der Christus des Glaubens und der Jesus der Geschichte. Ein Kritik des Schleiermacher'schen Lebens Jesu. Leipzig, Hirzel, 1870 (2e), Berlin, Duncker, 1865. (IV) 451, (XII) 240 pp. half linnen. *rug licht verkleurd, binding iets los*Frakturschrift | Euro 75,00 |
| 014463 | STRUYCK, N., Les oeuvres de Nicolas Struyck (1687-1769) qui se rapportent au calcul des chances, à la statistique générale, à la statistique des décès et aux rentes viagères, tirées des oeuvres complètes et traduites du hollandais par J.A. Vollgraff et offertes aux membres du septième congrès international d'actuaires, réunis à Amsterdam en septembre 1912 par la société générale néerlandaise d'assurances sur la vie et de rentes viagères, établie à Amsterdam, Damrak 74. Amsterdam, z.u., 1912. (VIII) 432 pp. linnen. Portret. *boekblok iets roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 584682 | SULZER, J.G., DÄHNE, M., Joh. Georg Sulzer als Pädagog und sein Verhältnis zu den pädagogischen Hauptströmungen seiner Zeit. Ein Beitrag zur Geschichte der Pädagogik im 18. Jahrh.Königsee, z.u., 1902. (X) 200 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* | Euro 25,00 |
| 576828 | SWAANENBURG, W. VAN, ALPHEN, J.P.A. VAN, Willem van Swaanenburg. Achttiende-eeuwer en tijdgenoot.Nijmegen, z.u., 1966. 336 pp. paperback. Dissertatie. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 598292 | SWAANENBURG, W. VAN, Een hel vol weelde. Teksten uit het werk van Willem van Swaanenburg (1679-1728). Ingel. en van kommentaar voorzien door A. Hanou, S. Janssens, J. Koops, F. van Lamoen, L. Siemens en C. de Vries.Assen, Van Gorcum, 1986. (XII) 285 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (LB, 31) *bibliotheekexemplaar* | Euro 13,50 |
| 002495 | SWAANENBURG, W. VAN, Een hel vol weelde. Teksten uit het werk van Willem van Swaanenburg (1679-1728). Ingel. en van kommentaar voorzien door A. Hanou, S. Janssens, J. Koops, F. van Lamoen, L. Siemens en C. de Vries.Assen, Van Gorcum, 1986. (XII) 285 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (LB, 31) | Euro 13,50 |
| 582882 | SWAGERMAN, P., Ratio en revelatio. Een theologisch critisch onderzoek naar het Godsbewijs en de Godsleer uit de menselijke ratio en de verhouding van de natuurlijke theologie tot de geopenbaarde theologie bij enige Nederlandse hoogleraren in de theologie of in de filosofie van 1650 tot 1750.Groningen, z.u., 1967. 248 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 005582 | SWAMMERDAM, J., SCHIERBEEK, A., Jan Swammerdam (12 februari 1637 - 17 februari 1680). Zijn leven en zijn werken. Met een hoofdstuk: De genealogie van Swammerdam en verdere archivalia door H. Engel.Lochem, Tijdstroom, z.j. 280 pp. kunstleer + omslag. Bibliografie. Illustraties. (NM, 6) *omslag licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 579861 | SWAMMERDAM, J., PÖHLMANN, O., Jan Swammerdam. Natuuronderzoeker en medicus. Vert. door H.W.J. Schaap. Met een inl. van A. Schierbeek. Amsterdam, Meulenhoff, 1944. 208 pp. halflinnen. Illustraties. *platten licht verkleurd, rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 569788 | SWEDENBORG, E., BENZ, E., Swedenborg in Deutschland. F.C. Oetingers und Immanuel Kants Auseinandersetzung mit der Person und Lehre Emanuel Swedenborgs. Nach neuen Quellen bearbeitet. Frankfurt a.M., Klostermann, 1947. (XII) 351 pp. ingenaaid. *omslag vlekkig, papier iets gebruind* | Euro 25,00 |
| 571128 | SWIFT, J., MEYE, R., Die politische Stellung Jonathan Swifts. Leipzig, z.u., 1903. (VIII) 113 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 579789 | SWIFT, J., RAVESTEYN, W. VAN, Satyre als medicijn. Jonathan Swift. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1951. 46 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Gastmaal der eeuwen, 15) *enkele potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 592870 | TAINE, H., Philosophie der Kunst. In neuer Übersetzung hrsg. von A. Silbermann. Berlin, Spiess, 1987. 279 pp. paperback. (Klassiker der Kunstsoziologie, 2) | Euro 15,00 |
| 582520 | TENZELIUS, A., Medizinisch-philosophisch- und sympathetische Schriften - Medicina diastatica und scripta gemina.Freiburg i.B., Aurum, 1978 (Nachdr. 1753). (IV) 315 pp. knstldr. Ills. *naam op schutbl., roestvlekkig*Frakturschrift. Vollständiger, originalgetreuer Nachdruck der Ausgabe Leipzig, 1753 | Euro 15,00 |
| 580353 | TEX, J. DEN, Locke en Spinoza over de tolerantie. Amsterdam, Scheltema, 1926. 137 pp. ingenaaid. Dissertatie. *hoek uit schutblad geknipt, omslag vlekkig, onopengesneden* | Euro 15,00 |
| 585242 | THIERS, L.A., De la propriété. Paris, Paulin, 1848. (IV) 439 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd, achterplat los, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 35,00 |
| 015408 | THIJSSEN-SCHOUTE, C.L., Nederlands cartesianisme (avec sommaire et table des matières en français).Amsterdam, NHUM, 1954. (VIII) 742 pp. ingenaaid. (VKNAW, 60) *omslag licht verkleurd, vlekje op voorkant*Important source book for the influence of Descartes on the development of sciences in the Netherlands. With extensive bibliographical information. | Euro 95,00 |
| 588441 | THIJSSEN-SCHOUTE, C.L., Nederlands cartesianisme (avec sommaire et table des matières en Français).Amsterdam, NHUM, 1954. (VIII) 742 pp. ingenaaid. (VKNAW, 60) *omslag licht verkleurd, ex libris, tekst op titelpagina*Important source book for the influence of Descartes on the development of sciences in the Netherlands. With extensive bibliographical information. | Euro 125,00 |
| 583118 | THOMSON, J.J., De Russische ziel en de westersche cultuur.Zeist, Ploegsma, 1917. (VIII) 142 pp. ln. *naam binnenzijde band, naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 600868 | TIMMERMANS, B., Pages d'histoire et de morale tirées des meilleurs auteurs et annotées.Zutphen, Thieme, 1918. (VI) 351 pp. gebonden. *ex libris*Met tekstfragmenten van o.a.: Montaigne,Descartes, Pascal, Voltaire, Rousseau, Taine, Renan | Euro 10,00 |
| 013227 | TOCQUEVILLE, A. DE, BROGAN, H., Alexis de Tocqueville. A biography. London, Profile, 2006. (XII) 724 pp. gebonden + omslag. | Euro 25,00 |
| 597894 | TOCQUEVILLE, A. DE, JARDIN, A., Alexis de Tocqueville 1805-1859.Paris, Hachette, 1984. 519 pp. paperback. Bibliografie. (Pluriel) *papier licht gebruind* | Euro 14,00 |
| 589609 | TOCQUEVILLE, A. DE, JARDIN, A., Tocqueville. A biography. Transl. from the French by L. Davis with R. Hemenway.New York, Farrar, 1989 (2e). (X) 550 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 600469 | TOCQUEVILLE, A. DE, LAMEERE, J., (RED.), Alexis de Tocqueville.Bruxelles, RIP, 1959. (IV) 295-389 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 49, 3) Met bijdragen van o.a.: J.P. Mayer, J.F. Suter, E. Weil | Euro 10,00 |
| 600102 | TOCQUEVILLE, A. DE, Democracy in America. Translated by G. Lawrence.Chicago, Encyclopaedia Britannica, 1993 (4e). (XVI) 424 pp. gebonden. (Great books of the western world, 44) | Euro 25,00 |
| 566667 | TOCQUEVILLE, A. DE, De democratie in Amerika. Bloemlezing samengesteld en ingeleid door J.M.M. de Valk. Kampen, Kok Agora, 1990. 141 pp. paperback. (Agora) | Euro 10,00 |
| 575247 | TOLSTOI, L.N., Die Lehre Christi dargestellt für Kinder. Einzige autorisierte Übersetzung aus dem Original-Manuskript von A. Skarvan. Hrsg von E.H. Schmitt. Dresden, Pierson, 1909 (2e). (VI) 113 pp. ingenaaid. *rug verkleurd, naam binnenzijde omslag, omslag iets smoezelig*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 583685 | TONGIORGI, S., Institutiones philosophicae. Editio altera ab auctore recognita et emendata. 3 dln. Bruxellis, H. Goemaere, 1862. (VI) 477, (II) 445, (IV) 533 pp. halfleer. *platten licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig, bibliotheekstempel*Dl 1: Logica, Dl 2: Ontologia-Cosmologia, Dl 3: Psychologia-Theologia | Euro 75,00 |
| 004295 | TSCHERNYSCHEWSKI, N.G., Das anthropologische Prinzip. Aus dem Russischen übers. von A. Kurella.Berlin, Aufbau, 1956. 195 pp. linnen. (PB, 8) | Euro 8,50 |
| 601379 | TSCHERNYSCHEWSKI, N.G., Ausgewählte philosophische Schriften. Aus dem Russischen übersetzt von A. Kurella.Moskau, Verlag für fremdsprachige Literatur, 1953. 786 pp. halflinnen + omslag. Portret. *omslag verkleurd* | Euro 20,00 |
| 004293 | TSCHERNYSCHEWSKI, N.G., Ausgewählte philosophische Schriften. Aus dem Russischen übersetzt von A. Kurella.Moskau, Verlag für fremdsprachige Literatur, 1953. 786 pp. halflinnen. Portret. *randen platten licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 570312 | TURGOT, A.R.J., Réflexions sur la formation et la distribution des richesses. Mit Einl. und Anmerkungen hrsg. von R. Arndt.Heidelberg, Winter, 1913. 127 pp. linnen. (FSGPKN, 7) | Euro 11,50 |
| 003605 | TYSSOT DE PATOT, S., ROSENBERG, A., Tyssot de Patot and his work 1655-1738.The Hague, Nijhoff, 1972. (VIII) 235 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (IAHI, 47) *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 570366 | UEBERWEG, F., Grundriss der Geschichte der Philosophie vom Beginn des neunzehnten Jahrhunderts bis auf die Gegenwart. Neu bearb. und hrsg. von K. Oesterreich. Berlin, Mittler, 1916 (11e herz.). (XVI) 910 pp. halfleder. (Grundriss der Geschichte der Philosophie, 4) *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 45,00 |
| 592288 | UEBERWEG, F., Grundriss der Geschichte der Philosophie vom Beginn des neunzehnten Jahrhunderts bis auf die Gegenwart. Neu bearb. und hrsg. von K. Oesterreich. Berlin, Mittler, 1916 (11e herz.). (XVI) 910 pp. halflinnen. (Grundriss der Geschichte der Philosophie, 4) *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd, naam op schutblad, potloodstrepen, bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 572394 | UEBERWEG, F., Die Philosophie der Neuzeit bis zum Ende des XVIII. Jahrhunderts. Zwölfte, mit einem Philosophen- und Literatoren-Register versehene Auflage. Völlig neubearb. von M. Frischeisen-Köhler und W. Moog. Berlin, Mittler, 1924 (12 herz.). (XVI) 811 pp. hlf ln. (Grundriss der Geschichte der Philosophie, 3) *st. op titelpagina en schutbl., papier hier en daar roestvlekkig, binding iets los* | Euro 40,00 |
| 569628 | VEGA, J.A., Inventing Enlightenments's gender. The representation of modernity in dispute. Leiden, z.u.,1998. (VI) 194 pp. ingenaaid. Dissertatie. *vlekje op omslag* | Euro 15,00 |
| 589643 | VEGA, J.A., Inventing Enlightenments's gender. The representation of modernity in dispute. Leiden, z.u.,1998. (VI) 194 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 595583 | VENEMA, H., BRUÏNE, J.C. DE, Herman Venema. Een Nederlands theoloog in de tijd der Verlichting. Franeker, Wever, 1973. 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. | Euro 15,00 |
| 590233 | VENEMA, H., BRUÏNE, J.C. DE, Herman Venema. Een Nederlands theoloog in de tijd der Verlichting. Franeker, Wever, 1973. 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. | Euro 15,00 |
| 596706 | VERBEEK, T., (RED.), Descartes et Regius. Autour de l'explication de l'esprit humain.Amsterdam, Rodopi, 1993. (X) 113 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SHILC, 2) Colloques du Centre franco-néerlandais de recherches cartésiennes, 1. Met bijdragen van o.a.: G. Rodis-Lewis, G. Olivio, H.H. Kubbinga | Euro 8,50 |
| 589532 | VERBEEK, T., (RED.), Descartes et Regius. Autour de l'explication de l'esprit humain.Amsterdam, Rodopi, 1993. (X) 113 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SHILC, 2) Colloques du Centre franco-néerlandais de recherches cartésiennes, 1. Met bijdragen van o.a.: G. Rodis-Lewis, G. Olivio, H.H. Kubbinga | Euro 8,50 |
| 570788 | VERLOOY, J.B.C., BROECK, J. VAN DEN, J.B.C. Verlooy, vooruitstrevend jurist en politicus uit de 18de eeuw 1746-1797. Antwerpen, Standaard, z.j. 370 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *nieuw gebonden* | Euro 20,00 |
| 569267 | VERSTEGEN, H.H., Het phoenix-motief. Bijdrage tot de studie van de humanistische visie op de vorst. Nijmegen, Dekker, 1950. (VI) 155 pp. ingenaaid. Bibliografie. *ezelsoren*Visies van o.a. Erasmus, Vondel, Hooft, Huygens | Euro 11,50 |
| 006422 | VLOTEN, J. VAN, Nederlandsche aesthetika of leer van 't schoon en den kunstsmaak, naar uit- en inheemsche bronnen. Met platen. 2 delen.Schoonhoven, Van Nooten, 1881-82 (3e herz.). (VI) 365, (IV) 345 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad, ruggen beschadigd, papier roestvlekkig, deel 1 deels los in de band, deel 2 voorplat los* | Euro 25,00 |
| 570549 | VOLPE, G. DELLA, Rousseau et Marx et autres essais de critique matérialiste. Traduction de R. Paris.Paris, Grasset, 1974. 332 pp. paperback. *boekblok licht roestvlekkig, naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 583704 | VOLTAIRE, ANGREMY, A., BARBIN, M., BRUNET, M., (RED.), Voltaire. Un homme, un siècle.Paris, Bibliothèque nationale, 1979. (XVI) 244 pp. ing. Ills. *ex libris*Tentoonstellingscatalogus | Euro 15,00 |
| 567755 | VOLTAIRE, BEER, G. DE, ROUSSEAU, A.M., (ED.), Voltaire's British visitors. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1967. 201 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 49) | Euro 15,00 |
| 581812 | VOLTAIRE, BESTERMAN, T., (ED.), Voltaire on Shakespeare. Geneve, Institut et musee Voltaire, 232 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 54) | Euro 15,00 |
| 017118 | VOLTAIRE, BESTERMAN, T., Studies on Voltaire and the eighteenth century. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1955-1970. ingenaaid. Aanwezig: Delen 1 (1955), 2 (1956), 4 (1957), 5 (1958), 6 (1958), 9 (1959), 10 (1959), 12 (1960) , 18 (1961), 20 (1962), 30 (1964), 47 (1966), 53 (1967), 60 (1968), 62 (1968), 64 (1968), 67 (1969), 70 (1970), 76 (1970). Per stuk 10,00Deel 1 verscheen onder de titel Travaux sur Voltaire et le dix- huitieme siecle. De andere delen onder de titel Studies on Voltaire and the eighteenth century | Euro 10,00 |
| 015224 | VOLTAIRE, BOTTIGLIA, W.F., Voltaire's Candide: Analysis of a classic. Second edition, revised throughout. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1964. 325 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 7A) The first volume of this periodical was published under the title 'Travaux sur Voltaire et le dix-huitieme siecle' | Euro 20,00 |
| 004302 | VOLTAIRE, BRANDES, G., Voltaire. Übers. von E. Stein und E.R. Eckert. 2 delen.Berlin, Reiss, 1923 (3e). 368, 470 pp. half linnen. Portret. Illustraties. *boekblok roestvlekkig, deel 2 enkele potloodaantekeningen* | Euro 30,00 |
| 572293 | VOLTAIRE, BROWN, A., TRAPNELL, W.H., Calendar of Voltaire manuscripts other than correspondence. Survey and analysis of Voltaire's collective editions. Preface by T. Besterman.Geneve, Institut et musee Voltaire, 1970. 199 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 77) | Euro 15,00 |
| 006353 | VOLTAIRE, BUNGENER, L.F., Voltaire et son temps. Études sur le dix-huitième siècle. 2 delen in 1 band.Paris, Cherbuliez, 1851. (VIII) 332, (II) 346 pp. halfleer. *naam op schutblad, pen- en potloodaantekeningen op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 30,00 |
| 015128 | VOLTAIRE, HEARSY, J.E.N., Voltaire.London, Constable, 1976. (XIV) 367 pp. ln. Bibliogr. Portr. Ills. | Euro 15,00 |
| 001464 | VOLTAIRE, HENDERSON, J.S., Voltaire's Tancrède: author and publisher. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1968. 163 pp. ingenaaid. Illustraties. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 61) | Euro 16,00 |
| 573826 | VOLTAIRE, KOTTA, N., L'homme aux quarante écus. A study of Voltairian themes. With a foreword by G.R. Havens.The Hague, Mouton, 1966. 168 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SFL, 5) *potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 598377 | VOLTAIRE, MAUROIS, A., De levende gedachten van Voltaire. De Nederlandse bewerking wordt verzorgd door R. Limburg.Den Haag, Servire, 1940. 190 pp. linnen. (LG, 8) *naam op schutblad | Euro 7,50 |
| 572870 | VOLTAIRE, MAUROIS, A., De levende gedachten van Voltaire. De Nederlandse bewerking wordt verzorgd door R. Limburg.Den Haag, Servire, 1940. 190 pp. linnen. (LG, 8) *hoek uit schutblad geknipt, enkele penstrepen* | Euro 7,00 |
| 586118 | VOLTAIRE, MURRAY, G., Voltaire's Candide: the Protean gardener, 1755-1762. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1970. 386 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 69) | Euro 20,00 |
| 573856 | VOLTAIRE, ORIEUX, J., Voltaire ou la royauté de l'esprit. Paris, Flammarion, 1966. 827 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 14,00 |
| 580329 | VOLTAIRE, RIHS, C., Voltaire. Recherches sur les origines du matérialisme historique.Genève, Droz, 1962. (IV) 228 pp. ingenaaid. Bibliografie. (EHEPS, 40) *omslag verschoten, rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 17,50 |
| 004871 | VOLTAIRE, VERCRUYSSE, J., (RED.), Voltaire. Exposition organisée à l'occasion du bicentenaire de sa mort.Bruxelles, BR, 1978. (XXII) 212 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 007055 | VOLTAIRE, VERCRUYSSE, J., Voltaire et la Hollande. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1966. 212 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 46) | Euro 16,00 |
| 004508 | VOLTAIRE, WILLIAMS, D., Voltaire: literary critic. Geneve, Institut et musee Voltaire, 1966. 381 pp. ingenaaid. (Studies on Voltaire and the eighteenth century, 48) | Euro 20,00 |
| 599806 | VOLTAIRE, 20 artikelen uit het Filosofisch woordenboek. 20 articles du Dictionnaire philosophique. Vertaald door N. Nieland-Weits.Groningen, BoekWerk, 1990. 175 pp. paperback. Tweetalige uitgave | Euro 10,00 |
| 002236 | VOLTAIRE, 20 artikelen uit het Filosofisch woordenboek. 20 articles du Dictionnaire philosophique. Vertaald door N. Nieland-Weits.Groningen, BoekWerk, 1990. 175 pp. paperback. *rug licht verkleurd*Tweetalige uitgave | Euro 10,00 |
| 569590 | VOLTAIRE, Briefe des Herrn de Voltaire die Engländer und Anderes betreffend. Hrsg. und sprachlich eingerichtet von H.L. Teweleit. Mit acht Radierungen von W. Hogarth.Berlin, Eulenspiegel, 1987. 127 pp. linnen + omslag. Illustraties.*omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 595400 | VOLTAIRE, Filosofisch woordenboekje. Gekozen, vertaald en van een nawoord voorzien door J.A. Schalekamp. Amsterdam, AP, 1975. 166 pp. paperback. (Kattengat-boeken) | Euro 8,00 |
| 004197 | VOLTAIRE, Filosofisch woordenboekje. Gekozen, vertaald en van een nawoord voorzien door J.A. Schalekamp. Amsterdam, AP, 1975. 166 pp. paperback. (Kattengat-boeken) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 595403 | VOLTAIRE, Geschichte Karls XII. Königs von Schweden. München, Borowsky, z.j. 286 pp. linnen + omslag. Als Textvorlage diente die bei Reclam in Leipzig o.J. erschienene Ausgabe | Euro 11,50 |
| 581041 | VOLTAIRE, Zadig. Micromégas. Candide. Genève, Skira, 1948. 283 pp. ing. (Les trésors de la littérature française, 17) *onopengesn.* | Euro 15,00 |
| 006853 | VORLÄNDER, K., Kant, Schiller, Goethe. Gesammelte Aufsätze.Leipzig, Dürr, 1907. (XIV) 294 pp. half linnen. *binding iets los* | Euro 25,00 |
| 593700 | VOSSIUS, G.J., RADEMAKER, C.S.M., Leven en werk van Gerardus Joannes Vossius (1577-1649).Hilversum,Verloren, 1999. 384 pp. paperback. Portret. Illustaties. *rug licht verkleurd* | Euro 30,00 |
| 599519 | VOSSIUS, G.J., RADEMAKER, C.S.M., Leven en werk van Gerardus Joannes Vossius (1577-1649).Hilversum,Verloren, 1999. 384 pp. paperback. Portret. Illustaties. | Euro 30,00 |
| 011857 | VOSSIUS, G.J., Geschiedenis als wetenschap. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door C. Rademaker.Baarn, Ambo, 1990. 152 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 9) | Euro 10,00 |
| 576066 | VOSSIUS, G.J., Universalis philosophiae akroteriasmós. Dispute soutenue à l'université de Leyde le 23 février 1598. Thèses et défense. Éd. et introd. de M. van Straaten.Leiden, Brill, 1955. (VIII) 103 pp. ingenaaid. Illustraties. *onopengesneden* | Euro 12,50 |
| 568197 | VOSSIUS, I., BLOK, F.F., Isaac Vossius en zijn kring. Zijn leven tot zijn afscheid van koningin Christina van Zweden 1618-1655. Groningen, Forsten, 1999. 534 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 45,00 |
| 584096 | WANSINK, H., Politieke wetenschappen aan de Leidse universiteit 1575- ± 1650. Utrecht, H&S, 1981. 177 pp. paperback. (HSH, 2) *rug vlekkig* | Euro 15,00 |
| 592273 | WANSINK, H., Politieke wetenschappen aan de Leidse universiteit 1575- ± 1650. Utrecht, H&S, 1981. 177 pp. paperback. (HSH, 2) | Euro 15,00 |
| 586351 | WATSON, S.H., Tradition(s). Refiguring community and virtue in classical German thought. Bloomington, IUP, 1997. (XIV) 325 pp paperback. (SCT) | Euro 16,00 |
| 018665 | WATTS, ISAAK, FOUNTAIN, D.G., Isaac Watts remembered. Herts, Gospel Standard Baptist Trust, 1978 (2e). 111 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 580341 | WEIS, B., Geschichtsschreibung und Staatsauffassung in der französischen Enzyklopädie. Wiesbaden, Steiner, 1956. (VIII) 285 pp. linnen + omslag. (VIEGM, 14) *vlekje op omslag, omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 25,00 |
| 578499 | WEIß, A.M., Sociale Frage und sociale Ordnung oder Handbuch der Gesellschaftslehre. 2 delen.Freiburg i.B., Herder, 1896 (3e). (XVIII) 534, (XII) 537-1162 pp. halfleer. *stempel op schutblad, papier roestvlekkig*Frakturschrift | Euro 25,00 |
| 579149 | WELLEK, R., A history of modern criticism: 1750 - 1950. The later eighteenth century. London, Cape, 1955. (X) 358 pp. linnen. *potloodstrepen*This is the first volume of a four-volume history of modern literary criticism | Euro 15,00 |
| 578170 | WENTSCHER, E., Englische Philosophie. Ihr Wesen und ihre Entwicklung. Leipzig, Teubner, 1924. (VI) 140 pp. linnen. *bibliotheekstempel, band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 017897 | WERNER, K., SCHROEDER, W., Karl Werner als Sozialphilosoph.Aachen, z.u., 1970. 245 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 14,00 |
| 595830 | WHEWELL, W., WETTERSTEN, J., Whewell's critics. Have they prevented him from doing good? Ed. by J.A. Bell. Amsterdam, Rodopi, 2005. 429 pp. gebonden. (PSPSH, 85) | Euro 95,00 |
| 008563 | WHITMORE, P.J.S., The order of Minims in seventeenth-century France.The Hague, Nijhoff, 1967. (X) 367 pp. ln + omsl. Bibliogr. Ills. (IAHI, 20) *omsl. licht besch.*'Of particular interest (...) is the scientific work which was carried out by some of the members: Mersenne is well known but the names of Maignan, Jean-François Niceron and Plumier remained in obscurity. Their work on experimental physics, optics and botany is worthy of some elucidation' (cover). | Euro 23,00 |
| 589961 | WHITTAKER, T., Reason. A philosophical essay with historical illustrations ( Comte and Mill, Schopenhauer, Vico, Spinoza)Cambridge, UP, 1934. (VIII) 217 pp. linnen. *papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 572809 | WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Bayle en Voltaire als mensch en als schrijver.Haarlem, Tjeenk Willink, 1933. (VIII) 241 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. | Euro 12,50 |
| 019351 | WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Fransche moralisten. Pascal. La Rochefoucauld. La Bruyère. Vauvenargues. Chamfort. Joubert. Balzac. Comtesse Diane.Haarlem, Tjeenk Willink, 1904. (XII) 247 pp. linnen. Illustraties. *ex libris* | Euro 11,50 |
| 583442 | WIJNAENDTS FRANCKEN, C.J., Fransche moralisten. Pascal. La Rochefoucauld. La Bruyère. Vauvenargues. Chamfort. Joubert. Balzac. Comtesse Diane.Haarlem, Tjeenk Willink, 1904. (XII) 247 pp. half linnen. Illustraties.*naam op titelpagina, voorplat verkleurd* | Euro 11,50 |
| 008029 | WILKINS, J., Mercury: or the secret and swift messenger. Shewing how a man may with privacy and speed communicate his thoughts to a friend at any distance (1707). Reprinted from the third edition: The mathematical and philosophical works of the right reverend John Wilkins (1708). Together with an abstract of Dr. Wilkin's Essay towards a real character and a philosophical language. With an introductory essay by B. Asbach-Schnitker. Amserdam, Benjamins, 1984 (Reprint 1707-08). (CX) (VIII) (X) 90, 169-184 pp. gebonden. Bibliografie. (FOS, 6) | Euro 40,00 |
| 570871 | WILLEY, B., The eighteenth century background. Studies on the idea of nature in the thought of the period. London, Chatto, 1980 (10e). (VIII) 302 pp. paperback. (CWP, 58) | Euro 11,50 |
| 595260 | WILSON, J., HALL, M.D., The political and legal philosophy of James Wilson 1742-1798.Columbia, Missouri UP, 1997. (X) 228 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 20,00 |
| 590995 | WITTEK, M., (RED.), Les Lumières dans les Pays-Bas autrichiens et la principauté de Liège. Exposition du 27 juillet au 20 août 1983.Bruxelles, BR, 1983. (XXVI) 216 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G. Colin, J. Smeyers, R. Mortier | Euro 16,00 |
| 589694 | WOLFF, H.M., Die Weltanschauung der Deutschen Aufklärung in geschichtlicher Entwicklung.Bern, Francke, 1949. 267 pp. linnen. *potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 005442 | WOLTJER, J., LAAN, H. VAN DER, Jan Woltjer (1849-1917). Filosoof, classicus, pedagoog.Amsterdam, VU, 2000. 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 576216 | WRANGEL, E., De betrekkingen tusschen Zweden en de Nederlanden op het gebied van letteren en wetenschap voornamelijk gedurende de zeventiende eeuw. Uit het Zweedsch vertaald door Mevr. Beets-Damsté.Leiden, Brill, 1901. (XII) 420 pp. ingenaaid. | Euro 20,00 |
| 005400 | WUNDT, M., Die deutsche Schulphilosophie im Zeitalter der Aufklärung. Tübingen, Mohr, 1945. (VIII) 346 pp. ingenaaid. (HAPG, 32) *papier licht gebruind* | Euro 35,00 |
| 010212 | ZIEGLER, T., Die geistigen und socialen Strömungen des neunzehnten Jahrhunderts.Berlin, Bondi, 1899 (1.-5.T). (VIII) 714 pp. half leder. Illustraties.Frakturschrift. Kop verguld | Euro 30,00 |
| 578627 | ZILVERBERG, S.B.J., Geloof en geweten in de zeventiende eeuw.Bussum, Van Dishoeck, 1971. 94 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Fibulareeks, 25) | Euro 9,00 |
| 570369 | ZUYLEN, B. VAN (ISABELLE DE CHARRIÈRE), CONSTANT, B., Je bent een allerbeminnelijkste dwaas. Belle van Zuylen in briefwisseling met Benjamin Constant. Vertaling en voorwoord G. van den Bergh. Amsterdam, Van Oorschot, 1990 (2e). 516 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 599728 | ZUYLEN, B. VAN (ISABELLE DE CHARRIÈRE), DUBOIS, P.H., DUBOIS, S., Zonder vaandel. Belle van Zuylen 1740-1805. Een biografie.Amsterdam, Van Oorschot, 1993 (2e). 853 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad en titelpagina* | Euro 20,00 |
| 591145 | ZUYLEN, B. VAN (ISABELLE DE CHARRIÈRE), Ik heb geen talent voor ondergeschiktheid. Belle van Zuylen in briefwisseling met Constant d' Hermenches, James Boswell en Werner C.W. van Pallandt. Vertaling en nawoord van G. van den Bergh.Amsterdam, Van Oorschot, 1990 (4e). 741 pp. paperback. *tekst op schutblad* | Euro 15,00 |
| 596625 | ZWAGER, H.H., Nederland en de Verlichting.Bussum, Van Dishoeck, 1972. 136 pp. ingenaaid. Illustraties. (Fibulareeks, 12) | Euro 11,50 |
| 004684 | ZWAGER, H.H., Nederland en de Verlichting.Bussum, Van Dishoeck, 1972. 136 pp. ingenaaid. Illustraties. (Fibulareeks, 12) | Euro 11,50 |
| 581914 | ZWAGER, H.H., Nederland en de Verlichting.Bussum, Van Dishoeck, 1980 (2e). 144 pp. ingenaaid Illustraties. | Euro 12,50 |
| 570309 | ZWAGER, H.H., Waarover spraken zij? Salons en conversatie in de achttiende eeuw. Assen, Van Gorcum, 1968. 208 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (HB, 85) *binnenzijde omslag licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 15,00 |