592848 ACHINSTEIN, P., The book of evidence. Oxford, UP, 2001. 290 pp. paperback. (OSPS) Euro 15,00
592714 ACHINSTEIN, P., Concepts of science. A philosophical analysis.Baltimore, Hopkins, 1971. (XIV) 266 pp. paperback. Euro 10,00
597503 ACHINSTEIN, P., Concepts of science. A philosophical analysis.Baltimore, Hopkins, 1971. (XIV) 266 pp. paperback. *vouwtjes in voorplat* Euro 10,00
590878 ACHINSTEIN, P., The nature of explanation.New York, OUP, 1985. (X) 385 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 16,00
579547 ACHTERBERG, W., ZWEERS, W., (RED.), Milieucrisis en filosofie. Westers bewustzijn en vervreemde natuur. Amsterdam, Ekologische uitgeverij, 1984. 216 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele penstrepen*Met bijdragen van o.a.: T. Lemaire, O. Duintjer, E. Tellegen. Euro 10,00
579546 ACHTERBERG, W., ZWEERS, W., (RED.), Milieufilosofie tussen theorie en praktijk. Van ecologisch perpectief naar maatschappelijke toepassing. Utrecht, Van Arkel, 1986. 296 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: H. Achterhuis, K. Swan-Liat, T. Lemaire. Euro 11,50
599581 ACHTERBERG, W., ZWEERS, W., (RED.), Milieufilosofie tussen theorie en praktijk. Van ecologisch perpectief naar maatschappelijke toepassing. Utrecht, Van Arkel, 1986. 296 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: H. Achterhuis, K. Swan-Liat, T. Lemaire. Euro 11,50
584489 ACKOFF, R.L., Scientific method. Optimizing applied research decisions. With the collaboration of S.K. Gupta and J.S. Minas. New York, Wiley, 1962. (XII) 464 pp. ln. Euro 20,00
016191 ADAMS, F., LAUGHLIN, G., The five ages of the universe. Inside the physics of eternity. New York, Simon, 2000. (XXXIV) 251 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodstrepen* Euro 11,50
587580 AGASSI, J., Science in flux. Dordrecht, Reidel, 1975. (XXVI) 553 pp. paperback. (SL, 80) (BSPS, 28) *boekblok iets roestvlekkig, omslag verkleurd* Euro 35,00
568804 ALDERS, J.C., Nederlandsche baanbrekers der wetenschap.Amsterdam, Bigot, 1940. 201 pp. half linnen. *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 10,00
595840 AMBARTSUMIAN, V., OORT, J.H., WOLTJER, L., SPITZER, L., The structure and evolution of galaxies. Proceedings of the thirteenth conference on physics at the university of Brussels september 1964. London, Interscience, 1965. (X) 174 pp. linnen + omslag. Illustraties. Andere bijdragen van: E.E. Salpeter, R. Minkowski, F. Hoyle, J.G. Bolton, M. Schmidt, G & M. Burbidge Euro 16,00
596172 APPIGNANESI, R., (ED.), Postmodernism and big science. Einstein, Dawkins, Kuhn, Hawking, Darwin. Introduction by C. Horrocks.Duxford, Icon, 2002. 208 pp. paperback. *pp. 1-32 abusievelijk tweemaal opgenomen*Met bijdragen van o.a.: C. Horrocks, P. Coles, E. Sexton Euro 10,00
585193 APPLEYARD, B., Understanding the present. Science and the soul of modern man. London, Pan, 1993 (2e herz.). (XX) 283 pp. paperback. Bibliografie. (Picador) Euro 8,50
571504 ASIMOV, I., Asimov's new guide to science.Harmondsworth, Penguin, 1987. (XIV) 880 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele penstreepjes*This book is a revised edition of 'Asimovs guide to science' Euro 13,50
587570 ASQUITH, P.D., HACKING, I., (ED.), PSA 1978. Proceedings of the 1978 biennal meeting of the philosophy of science association. Volume 2. Symposia. East Lansing, PSA, 1981. (VIII) 578 pp. linnen. Met bijdragen van o.a.: P. Suppes, H. Frankel, M. Ruse Euro 20,00
588755 ASQUITH, P.D., KYBURGH, (ED.), Current research in philosophy of science. Proceedings of the P.S.A. critical research problems conference.East Lansing, PSA, 1979. (XIV) 533 pp. paperback. *rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: W.C. Salmon, T.S. Kuhn, F. Suppe Euro 20,00
591050 ASTER, E. VON, Naturphilosophie.Berlin, Mittler, 146 pp. halflinnen. (Die Philosophischen Hauptgebiete in Grundrissen, 3) *naam op openingspagina* Euro 14,00
601596 ATKINS, P.W., The creation. Oxford, Freeman, 1981. (VIII) 132 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 12,50
588720 BACHELARD, G., BRÜHMANN, H., 'Der Begriff des Hundes bellt nicht'. Das Objekt der Geschichte der Wissenschaften bei Bachelard und Althusser.Wiesbaden, Heymann, 1980. 330 pp. paperback. (Texte Wissenschaft, D 30) *rug verkleurd, rug licht beschadigd* Euro 10,00
600471 BACHELARD, G., LAMEERE, J., (RED.), Gaston Bachelard.Bruxelles, RIP, 1963. (II) 419-529 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 66, 4) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: E. Minkowski, G. Ganguilhem, F. Barone Euro 10,00
576844 BACHELARD, G., LESCURE, J., Un été avec Bachelard. Z.p., Luneau-Ascot, 1983. 286 pp. ingenaaid. Euro 12,50
592392 BACHELARD, G., SCHRÖDINGER, E., AUGER, P., L'homme devant la science. Textes des conférences et des entretiens organisés par les Rencontres Internationales de Genève 1952.Neuchatel, Baconnière, 1952. 439 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, omslag verkleurd* Andere bijdragen van o.a.: E. Guyenot, G. de Santillana, R.P. Dubarle Euro 20,00
590856 BACHELARD, G., L'air et les songes. Essai sur l'imagination du mouvement. Paris, Corti, 1950 (2e). 306 pp. ingenaaid. *geplastificeerd, papier gebruind, naam op titelpagina, enkele pen- en potloodaantekeningen, rug licht beschadigd* Euro 10,00
009143 BACHELARD, G., La formation de l'esprit scientifique. Contribution a une psychanalyse de la connaissance objective.Paris, Vrin, 1960 (4e). 256 pp. ingenaaid. *potloodaantekeningen* Euro 11,50
598153 BACHELARD, G., La formation de l'esprit scientifique. Contribution a une psychanalyse de la connaissance objective.Paris, Vrin, 1972 (8e). 256 pp. ingenaaid. (BTP) *potloodaantekeningen, naam op schutblad* Euro 11,50
002447 BACHELARD, G., La dialectique de la durée. Nouvelle édition.Paris, PUF, 1950.(XII) 150 pp. ingenaaid. (BPC) *papier gebruind* Euro 10,00
001432 BACHELARD, G., La poétique de l'espace.Paris, PUF, 1978 (9e). 216 pp. ingenaaid. (BPC) *vlekje op rug* Euro 15,00
572844 BACHELARD, G., Le rationalisme appliqué.Paris, PUF, 1975 (5e). (IV) 215 pp. ingenaaid. (BPC) Euro 10,00
014312 BACHELARD, G., La terre et les rêveries de la volonté.Paris, Corti, 1948. (IV) 407 pp. ingenaaid. *band geplastificeerd, potloodaantekeningen* Euro 11,50
584121 BAEYER, H.C. VON, The Fermi solution. Essays on science. New York, Random, 1993. (X) 172 pp. pb. Euro 10,00
594655 BAEYER, H.C. VON, Taming the atom. The emergence of the visible microworld.London, Viking, 1993. (XXVI) 223 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 12,50
599021 BALEN, G.A.M. VAN, Consensus formation in science. A naturalistic approach to the Darwinian synthesis. Een wetenschappelijke proeve op het gebied van de wijsbegeerte.Nijmegen, z.u., 1988. (II) 177 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd* Euro 15,00
595778 BALZER, W., SNEED, J.D., MOULINES, C.U., (ED.), Structuralist knowledge representation. Paradigmatic examples.Amsterdam, Rodopi, 2000. (IV) 363 pp. gebonden. (PSPSH, 75) Met bijdragen van o.a.: K. Manhart, P. Lorenzano, T.A.F. Kuipers Euro 75,00
583674 BARASH, D., De haas en de schildpad. Cultuur, biologie en de aard van de mens. Vert. door B. de Lange en T. Maters.Amsterdam, Bakker, 1987. 281 pp. paperback. Euro 11,50
598210 BARASH, D., De haas en de schildpad. Cultuur, biologie en de aard van de mens. Vertaald door B. de Lange en T. Maters.Amsterdam, Bakker, 1987. 281 pp. paperback. *ex libris* Euro 11,50
583378 BARNES, B., About science. Oxford, Blackwell, 1989 (3e). (X) 163 pp. paperback. Euro 10,00
592823 BARRETT, P., Science and theology since Copernicus. The search for understanding.Pretoria, University of South Africa, 2000. (VI) 204 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
578494 BARROW, J.D., The artful universe.Oxford, UP, 1995. (X) 274 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 17,50
006364 BARTELS, J., Kennis, geschiedenis, objectiviteit. Een filosofische reflectie op enkele ontwikkelingen in de wetenschapstheorie.Groningen, Konstapel, 1987. (VI) 250 pp. paperback. Dissertatie. Euro 13,50
596837 BARTELS, J., Kennis, geschiedenis, objectiviteit. Een filosofische reflectie op enkele ontwikkelingen in de wetenschapstheorie.Groningen, Konstapel, 1987. (VI) 250 pp. paperback. Dissertatie. Euro 13,50
592754 BARTHOLOMEW, R.E., RADFORD, B., Hoaxes, myths, and manias. Why we need critical thinking.Amherst, Prometheus, 2003. 229 pp. paperback. Euro 12,50
016906 BARZUN, J., Science: the glorious entertainment.London, Secker, 1964. (X) 322 pp. linnen. Euro 15,00
589037 BASS, T.A., Camping with the prince and other tales of science in Africa.Boston, Houghton, 1990. (XVI) 304 pp. half linnen + omslag. Bibliografie. Euro 16,00
579244 BATESON, P.P.G., HINDE, R.A., (ED.), Growing points in ethology. Based on a conference sponsored by St John's college and King's college, Cambridge.Cambridge, UP, 1976. (VIII) 548 pp. paperback. *band iets verkleurd*Met bijdragen van o.a.: R. Dawkins, N.K. Humphrey, P.B. Medawar Euro 12,50
007199 BAVINK, B., Ergebnisse und Probleme der Naturwissenschaften. Eine Einführung in die heutige Naturphilosophie.Leipzig, Hirzel, 1930 (4e herz.). (VIII) 616 pp. linnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen, schutblad licht roestvlekkig* Euro 23,50
016847 BAVINK, B., Ergebnisse und Probleme der Naturwissenschaften. Eine Einführung in die heutige Naturphilosophie.Bern, Francke, 1945 (8e). (VIII) 813 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op schutblad, band licht roestvlekkig* Euro 20,00
574004 BAVINK, B., Ergebnisse und Probleme der Naturwissenschaften. Eine Einführung in die heutige Naturphilosophie. Mit 91 Abbildungen im Text. Eingel. und durchgesehen von M. Fierz. Zürich, Hirzel, 1954 (9e). (VIII) 803 pp. linnen. Portret. Illustraties. Euro 25,00
009770 BAVINK, B., Ergebnisse und Probleme der Naturwissenschaften. Eine Einführung in die heutige Naturphilosophie. Mit 91 Abbildungen im Text. Mit ergänzenden Beiträgen von A. Wenzl, R. Schubert-Soldern, W. Gerlach.Zürich, Hirzel, 1954 (10e). (LXIV) 803 pp. linnen. Portret. Illustraties. Euro 25,00
003241 BAVINK, B., Das Übel in der Welt.München, Reinhardt, 1947 (2e herz.). 116 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 9,50
597001 BEADLE, G., BEADLE, M., The language of life. An introduction to the science of genetics.Garden City, Doubleday, 1966. (X) 242 pp. linnen. Illustraties.*bibliotheekexemplaar, naam op schutblad* Euro 11,50
590713 BECHER, E., Geisteswissenschaften und Naturwissenschaften. Untersuchung zur Theorie und Einteilung der Realwissenschaften.München, Duncker, 1921. (XII) 335 pp. halflinnen. *papier gebruind, rug licht beschadigd* Euro 25,00


naar boven
592966 BEEK, L., De geschiedenis van de Nederlandse natuurwetenschap. Kampen, Kok, 2004. 448 pp. paperback. Euro 12,50
019483 BEEK, L., Pioniers der natuurwetenschappen. 2 delen.Assen, Van Gorcum, 1983-89. (VIII) 188, (VI) 184 pp. paperback. Illustraties. Deel 1: Van Metius tot Kramers, Deel 2: Van Mercator tot Zernike Euro 16,00
573740 BEERLING, R.F., KWEE, S.L., MOOIJ, J.J.A., Inleiding tot de wetenschapsleer.Utrecht, Bijleveld, 1978 (5e). 159 pp. paperback. (Labyrint) *naam op schutblad* Euro 7,00
591018 BENNET, R.J., CHORLEY, R.J., Environmental systems. Philosophy, analysis and control.London, Methuen, 1978. (XII) 624 pp. linnen + omslag. Illustraties.*omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 25,00
007191 BERK, J.H.G. VAN DEN, De dingen en hun wetenschap. Een metabletisch onderzoek van het vervreemdingsproces tussen natuur en wetenschap.Nijkerk, Callenbach, z.j. 159 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,50
595408 BERK, J.H.G. VAN DEN, De dingen en hun wetenschap. Een metabletisch onderzoek van het vervreemdingsproces tussen natuur en wetenschap.Nijkerk, Callenbach, z.j. 159 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,50
600546 BERKEL, K. VAN, Citaten uit het boek der natuur. Opstellen over Nederlandse wetenschapsgeschiedenis. Amsterdam, Bakker, 1998. 335 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
593143 BERKEL, K. VAN, Citaten uit het boek der natuur. Opstellen over Nederlandse wetenschapsgeschiedenis. Amsterdam, Bakker, 1998. 335 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
594443 BERKEL, K. VAN, Citaten uit het boek der natuur. Opstellen over Nederlandse wetenschapsgeschiedenis. Amsterdam, Bakker, 1998. 335 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
591258 BERMAN, M., De terugkeer van de betovering. Wetenschap en wereldbeeld. Ned. vert. J. Groot.Amsterdam, Bakker, 1986. 352 pp. paperback. Illustraties. *rug iets los, vlekje op boekblok* Euro 11,50
589263 BERMAN, M., De terugkeer van de betovering. Wetenschap en wereldbeeld. Ned. vert. J. Groot.Amsterdam, Bakker, 1986. 352 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
003855 BERMAN, M., De terugkeer van de betovering. Wetenschap en wereldbeeld. Ned. vert. J. Groot.Amsterdam, Bakker, 1986. 352 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
580054 BERNAL, J.D., Extension of man. A history of physics before 1900. St Albans, Paladin, 1973. 317 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,00
007195 BERNAL, J.D., Sociale geschiedenis van de wetenschap. Vertaald door E. Marije, F. Oomes, H. Oosthoek. 2 delen.Nijmegen, SUN, 1976. (XVI) 516, (VIII) 523-1000 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Reprint, 19, 20) Euro 20,00
600194 BERNAL, J.D., Sociale geschiedenis van de wetenschap. Vertaald door E. Marije, F. Oomes, H. Oosthoek. 2 delen.Nijmegen, SUN, 1976. (XVI) 516, (VIII) 523-1000 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Reprint, 19, 20) Euro 20,00
583677 BERNAL, J.D., Die Wissenschaft in der Geschichte. Deutsch von L. Boll.Darmstadt, Progress, 1961. (XVI) 963 pp. ln. Ills. *enkele potl.str., naam op schutbl., iets los in de band* Euro 15,00
569254 BERNDSEN, F.A.H., (((Probleem)oplossing)shulpmiddelen. 2 dln.Groningen, z.u., 1985. (VI) (VI) 253, (II) (IV) 179 pp. paperback. Dissertatie.Dl 1: Een postpositivistisch model van de struktuur van wetenschap, Dl 2: De wetenschapstheoretische struktuur van het literatuurwetenschappelijk onderzoek naar betekenis Euro 14,50
588253 BERTELS, K., NAUTA, D., Inleiding tot het modelbegrip.Bussum, De Haan, 1969. 183 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Het modelbegrip in de wetenschappen) Euro 8,00
591303 BEUKEL, A. VAN DEN, De dingen hebben hun geheim. Gedachten over natuurkunde, mens en God.Baarn, Ten Have, 1994 (12e). 192 pp. paperback. Euro 8,50
591308 BEUKEL, A. VAN DEN, Met andere ogen. Over wetenschap en het zoeken naar zin.Baarn, Ten Have, 1994 (2e). 231 pp. paperback. Euro 7,50
584985 BEUKEL, A. VAN DEN, Met andere ogen. Over wetenschap en het zoeken naar zin.Baarn, Ten Have, 1994. 231 pp. paperback. Euro 8,00
584689 BEUKEL, A. VAN DEN, Met andere ogen. Over wetenschap en het zoeken naar zin.Baarn, Ten Have, 1994. 227 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,50
591064 BIERENS DE HAAN, D., Bibliographie néerlandaise historique-scientifique des ouvrages importants dont les auteurs sont nés aux 16e, 17e et 18e siècle, sur les sciences mathématiques et physiques, avec leurs applications.Nieuwkoop, De Graaf, 1965 (2e reprint 1883). (II) 424 pp. linnen. *nieuw gebonden* Euro 70,00
010529 BIERENS DE HAAN, D., Bibliographie néerlandaise historique-scientifique des ouvrages importants dont les auteurs sont nés aux 16e, 17e et 18e siècle, sur les sciences mathématiques et physiques, avec leurs applications.Nieuwkoop, De Graaf, 1965 (2e reprint 1883). (II) 424 pp. linnen. *nieuw gebonden* Euro 70,00
569091 BIERENS DE HAAN, J.A., De Hollandsche maatschappij der wetenschappen 1752-1952. With a summary in english. Herdruk met supplement 1952-1970. 2 delen. Haarlem, Tjeenk Willink, 1970-1986. (VIII) 461, (IV) 467-532 pp. linnen. Illustraties. Euro 40,00
596767 BIERSMA, R., (RED.), De mond vol tanden. Dertig vraaggesprekken over wat de wetenschap niet weet. Amsterdam, Prometheus, 1992. 215 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: F. Eijgenraam, G. 't Hooft, G. Beekman Euro 11,50
580456 BIRSTEIN, V.J., The perversion of knowledge. The true story of soviet science. Cambridge, Perseus, 2001. (XX) 464 pp. paperback. Illustraties. *naam binnenzijde omslag* Euro 12,50
581325 BLAKE, R.M., DUCASSE,C.J., Theories of scientific method: the renaissance through the nineteenth century. Ed. by E.H. Madden.Seattle, Washington UP, 1966. (IV) 346 pp. pb. *omsl. vlekkig en licht besch.* Euro 11,50
595856 BLIN-STOYLE, R.J., HAAR, D. TER, MENDELSSOHN, K., Turning points in physics. A series of lectures given at Oxford University in Trinity Term 1958. With an introduction by A.C. Crombie. Amsterdam, NHPC, 1960 (2e). (VI) 192 pp. ingenaaid. (Series in physics) Andere bijdragen van: G. Temple, F. Waismann, D.H. Wilkinson Euro 15,00
591267 BODIFÉE, G., Aandacht en aanwezigheid. Over creativiteit in een onvoltooide wereld.Kapellen, DNB, 1991 (2e). 124 pp. paperback. (Reeks wetenschap) Euro 10,00
008527 BODIFÉE, G., Dialoog over de verbeterbare staat van de wereld.Kampen, Kok Agora, 1995. 112 pp. ingenaaid. Euro 10,00
591692 BODIFÉE, G., Ruimte voor vrijheid. De onvoltooide natuur en het menselijke initiatief. Kapellen, DNB, 1988. 236 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 12,50
591221 BODIFÉE, G., Het vreemde van de aarde. Strakke natuurwetten en onberekenbaar leven.Amsterdam, WB, 1992. 239 pp. paperback. (Wetenschap) Euro 12,50
592021 BODIFÉE, G., Het vreemde van de aarde. Strakke natuurwetten en onberekenbaar leven.Kapellen, DNB, 1987 (2e). 181 pp. paperback. Euro 12,50
591691 BODIFÉE, G., Het zichtbare en het denkbare. Kapellen, DNB, 1990. 160 pp. paperback. *omslag gebocheld* Euro 10,00
567632 BOERS, C., Wetenschap, techniek en samenleving. Bouwstenen voor een kritische wetenschapstheorie.Meppel, Boom, 1981. 217 pp. ingenaaid. Euro 7,00
587882 BOERS, C., Wetenschap, techniek en samenleving. Bouwstenen voor een kritische wetenschapstheorie.Meppel, Boom, 1981. 217 pp. ingenaaid. Euro 7,00
587881 BOERS, C., Wetenschap, techniek en samenleving. Bouwstenen voor een kritische wetenschapstheorie.Meppel, Boom, 1981. 217 pp. ingenaaid. Euro 7,00
584342 BOERSMA, H.J., STEEN, W.J. VAN DER, MICHON, J.A., Aspecten van tijd. Kampen, Kok, 1991. 128 pp. pb. (Bezinningscentrum van de VU, 22)Andere bijdragen van o.a.: G. Debrock, H. Leene, C.A. van Swigchem. Teksten van voordrachten gehouden op de themadag 'Aspecten van de tijd' op 17 oktober 1987 tgv de 107e Dies Natalis van de universiteit Euro 9,00
592457 BOHM, D., Causality and chance in modern physics. Foreword by L. de Broglie.London, Routledge, 1958 (2e). (XII) 170 pp. linnen. *band iets vlekkig* Euro 15,00
584999 BÖHME, G., (HRSG.), Proto-Physik. Für und wider eine konstruktive Wissenschaftstheorie der Physik. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1976. 371 pp. paperback. (Theorie) Met bijdragen van o.a.: J. Mittelstrass, A. Kamlah, P. Lorenzen Euro 10,00
583938 BÖHME, G., MANZEI, A., (HRSG.), Kritische Theorie der Technik und der Natur.München, Fink, 2003.Met bijdragen: G. Gamm, R. Wiggershausen, J. Weber Euro 15,00
579662 BÖLSCHE, W., Die Abstammung des Menschen. Mit zahlreichen Abbildungen von W. Planck. Stuttgart, Kosmos, 1907 (100. T). 112 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad, rug verkleurd*Frakturschrift Euro 10,00
575081 BÖLSCHE, W., Het leven der liefde in de natuur. Eene ontwikkelingsgeschiedenis der liefde. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door A.J.C. Snijders. Amsterdam, Graauw, 1927 (5e). 344 pp. linnen Euro 7,00
575085 BÖLSCHE, W., De mensch. Eene ontwikelingsgeschiedenis der liefde. Vervolg op 'de liefde in de natuur'. naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door A.J.C. Snijders.Amsterdam, Graauw, 1927 (4e). 359 pp. ln. Euro 7,00
575084 BÖLSCHE, W., Natuurgeheimen. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door C.P.F. ter Kuile. Amsterdam, Graauw, 1927 (3e). 284 pp. ln. *pp. 1 t/m 16 kleine beschadiging* Euro 7,00
575082 BÖLSCHE, W., Ontwikkelingsgeschiedenis van het huwelijk, de zedelijkheid en het schaamtegevoel. Vervolg op 'de mensch'. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door A.J.C. Snijders. Amsterdam, Graauw, 1927 (5e). 356 pp. ln. Euro 8,00
575087 BÖLSCHE, W., Op de menschenster. Natuurbeschouwing en levensopvatting. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door B.C. Goudsmit. Amsterdam, Graauw, 1927 (3e). 368 pp. linnen. *rug gebruind* Euro 8,00
584933 BÖLSCHE, W., Op de menschenster. Natuurbeschouwing en levensopvatting. Voor Nederland bewerkt door B.C. Goudsmit. Zutphen, Thieme, z.j. 394 pp. linnen. Euro 12,50
575086 BÖLSCHE, W., Uit den sneeuwkuil. Gedachten van een natuuronderzoeker. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door B.C. Goudsmit. Amsterdam, Graauw, 1927 (3e). 319 pp. linnen. Euro 8,00
575090 BÖLSCHE, W., Van zonnen en zonnestofjes. Naar het Duitsch. Bewerkt voor Nederland onder toezicht van B.C. Goudsmit. Amsterdam, Graauw, 1927 (3e). 405 pp. ln. Euro 8,00
575088 BÖLSCHE, W., Wat is de natuur? Gevolgd door 'Charles Darwin in zijn leven en werken'. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door B.C. Goudsmit. Amsterdam, Graauw, 1927 (3e). 269 pp. ln. Euro 7,00


naar boven
575083 BÖLSCHE, W., Wereldblik. Naar het Duitsch. Voor Nederland bewerkt door A.J.C. Snijders. Amsterdam, Graauw, 1927 (3e). 363 pp. ln. Euro 8,00
592837 BOLTON, M., The road to now. Taking stock of evolution and our place in the world.Crows Nest, Allen, 2001. (XII) 292 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
583227 BOON, L., VRIES, G. DE, (RED.), Wetenschapstheorie - de empirische wending. Groningen, WN, 1989. 120 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: T. Meijering, H. Smit, D. Willems Euro 10,00
600569 BOON, L., VRIES, G. DE, (RED.), Wetenschapstheorie - de empirische wending. Groningen, WN, 1989. 120 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: T. Meijering, H. Smit, D. Willems Euro 10,00
597055 BOON, L., De list der wetenschap. Variatie en selectie: vooruitgang zonder rationaliteit. Baarn, Ambo, 1983. 255 pp. paperback. Euro 10,00
597479 BORN, M., Physik im Wandel meiner Zeit. Mit einleitenden Bemerkungen von R.U. Sexl und K. von Meyenn.Braunschweig, Vieweg, 1983. (XXVI) 299 pp. paperback. Portret. Illustraties. (Facetten der Physik, 9) *bibliotheekexemplaar*Unveränderter Nachdruck der in 1966 als Band 111 der Reihe 'Die Wissenschaft' erschienen 4., erweiterten Auflage Euro 15,00
592496 BOS, A.P., Een kwestie van beheersing. Over de rol van planten, dieren en mensen in technologische systemen.Z.pl., z.u., 2004. 192 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
015288 BOS, A.P., Wetenschap en zin-ervaring. Amsterdam, VU, 1987 (2e). 135 pp. ingenaaid. Bibliografie. *schutbladen licht gebruind* Euro 11,50
599900 BOS, A.P., Wetenschap en zin-ervaring. Amsterdam, VU, 1987 (2e). 135 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 11,50
568877 BOTTEMA, O., Steen en schelp. Keuze uit redevoeringen en opstellen, hem aangeboden bij zijn afscheid als hoogleraar aan de TH Delft op 4 juni 1971.Delft, z.u., 1971. 239 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Euro 15,00
589002 BOUTROUX, E., Science et religion dans la philosophie contemporaine.Paris, Flammarion, 1909. (IV) 400 pp. ingenaaid. (BPS) *rug verkleurd, naam op schutblad, boekblok gebruind* Euro 35,00
581425 BOUTROUX, E., Ueber den Begriff des Naturgesetzes in der Wissenschaft und in der Philosophie der Gegenwart. Vorlesungen gehalten an der Sorbonne 1892-1893. Unter Mitwirkung des Verfassers uebersetzt von J. Benrubi. Jena, Diederichs, 1907. 131 pp. halflinnen. Euro 30,00
588661 BRAITHWAITE, R.B., Scientific explanation. A study of the function of theory, probability and law in science. Based upon the Tarner lectures 1946.Cambridge, UP, 1968 (6e). (XII) 376 pp. paperback. *rug verkleurd, naam op schutblad* Euro 12,50
020188 BRAKEL, J. VAN, BRINK, J.T. VAN DEN, Filosofie van de wetenschappen.Muiderberg, Coutinho, 1988. 200 pp. paperback. Euro 10,00
601362 BRAKEL, J. VAN, BRINK, J.T. VAN DEN, Filosofie van de wetenschappen.Muiderberg, Coutinho, 1988. 200 pp. paperback. *omslag iets beduimeld* Euro 10,00
583693 BRAKEL, J. VAN, De wetenschappen. Filosofische kanttekeningen. Leuven, UP, 1998. (XVI) 285 pp. paperback. (WV, 20) Euro 12,50
595418 BRAKEL, J. VAN, De wetenschappen. Filosofische kanttekeningen. Leuven, UP, 1998. (XVI) 285 pp. paperback. (WV, 20) Euro 12,50
591284 BRENNAN, R.P., Wetenschap voor iedereen. Vert. P. Zickhardt. Amsterdam, Veen, 1991. 254 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
583322 BRIDGMAN, P.W., The way things are. Cambridge, HUP, 1969 (3e). (X) 333 pp. hlf ln + omsl. *omsl. verkleurd en licht besch.* Euro 20,00
009428 BRIGGS, J., PEAT, F.D., Die Entdeckung des Chaos. Eine Reise durch die Chaostheorie. Aus dem Amerikanischen von C. Carius. Unter wissenschaftliche Beratung von P. Kafka.München, Hanser, 1990. 330 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 16,00
596223 BRIGGS, J., PEAT, F.D., Die Entdeckung des Chaos. Eine Reise durch die Chaostheorie. Mit 120 Abbildungen. Aus dem Amerikanischen von C. Carius.München, DTV, 1995 (4e). 330 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
569390 BRILL, A., Das Relativitätsprinzip. Eine Einführung in die Theorie.Leipzig, Teubner, 1920 (4e). 43 pp. geniet. (AVGMNT, 3) *omslag los* Euro 10,00
601601 BRILLOUIN, L., Scientific uncertainty, and information.New York, AP, 1964. (XIV) 164 pp. linnen + omslag. *omslag licht vlekkig* Euro 15,00
580422 BROCKMAN, J., (RED.), De komende vijftig jaar. 25 topwetenschappers over de ontwikkelingen in hun vakgebied. Utrecht, Spektrum, 271 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: L. Smolin, G. Miller, S. Kauffman Euro 10,00
574115 BROCKMAN, J., Einstein, Gertrude Stein, Wittgenstein en Frankenstein. Het wetenschappelijk universum. Vert. door G. Schilling.Amsterdam, Contact, 1989. 252 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
591013 BROEDER, J.J., Beschouwingen over het beschrijven van natuurkundige experimenten en resultaten. Amsterdam, Paris, 1963. 76 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 16,00
590679 BROER, H., CRAATS, J. VAN DE, VERHULST, F., Chaostheorie. Het einde van de voorspelbaarheid?Utrecht, Epsilon, 2003 (2e). 154 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
595574 BROWN, H.I., Observation and objectivity. New York, OUP, 1987. (XII) 255 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Euro 15,00
595623 BROWN, H.I., Rationality. London, Routledge, 1990. (X) 244 pp. paperback. Bibliografie. (The problems of philosophy) Euro 12,50
006945 BRUNA, M.A., Philosophie der organische natuur. Oud en nieuw denken over het leven.Antwerpen, Standaard, 1947. 161 pp. halflinnen. (PB) *platten licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
585022 BÜCHEL, W., Gesellschaftliche Bedingungen der Naturwissenschaft. München, Beck, 1975. 183 pp. paperback. (Schwarze Reihe, 129) Euro 8,00
596756 BÜGEL, P., Het geluk wenkt. Over wetenschappelijke waanwijsheden. Amsterdam, Contact, 2001. 142 pp. paperback. Euro 7,50
589020 BÜGEL, P., Niemand kan denken. Domheden en denkfouten in de wetenschap. Met illustraties van B. Cornelius.Amsterdam, Contact, 1995. 144 pp. paperback. Euro 7,00
579015 BURRICHTER, C., (HRSG.), Grundlegung der historischen Wissenschaftsforschung. Basel, Schwabe, 1979. 266 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: W. Lepenies, J. Mittelstrass, R. Welter.Basiert auf den Vortragen und Diskussionen des. VI. Erlanger Werstattgesprächs 25.-28. November 1976 Euro 15,00
015416 BURWICK, F., (ED.), Approaches to organic form. Permutations in science and culture. Dordrecht, Reidel, 1987. (XX) 286 pp. gebonden. (BSPS, 105) Met bijdragen van o.a.: R. Olson, N. Gelbart, K.J. Fink Euro 30,00
570053 BUTTLAR, J. VON, Dobbelspel der goden. Zoektocht naar de sleutel van ons wereldbeeld: noodlottige voorbestemming of toevallige werkelijkheid. Vertaling: C.W.A.J.A. Walraven. Baarn, Tirion, 1996. 199 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
591043 BYRNE, A., HILBERT, D.R., (ED.), Readings on color. Volume 2: The science of color.Cambridge, MIT, 1997. (XXXII) 465 pp. paperback. Bibliografie.(Bradford books)Met bijdragen van o.a.: K. Nassau, E.H. Land, R.N. Shepard Euro 20,00
596769 CALDER, N., Spel van leven en dood. Evolutie in het licht van de nieuwe biologie. Ned. vert. T. Buijse, D. Dijkstra, W. Oosterheert en H.J. van der Worp.Baarn, Bosch, 1973. 141 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
570040 CALDER, N., Vor uns das Paradies? Entwurf eines gelobten Landes. Ins Deutsche übertr. von G. Breuer.München, Desch, 1968. 220 pp. linnen. Bibliografie. (Modelle für eine neue Welt) *band licht verkleurd* Euro 10,00
566726 CALVIN, W.H., De cerebrale symfonie. Beschouwingen aan zee over de structuur van het bewustzijn. Nederlandse vertaling P. Diderich. Amsterdam, Bakker, 1992. 410 pp. paperback. Euro 12,50
589264 CALVIN, W.H., Hoe de sjamaan de maan stal. 'Een reis naar de oorsprong van de wetenschap'. Vert. door A. Konijnenbelt en B. de Lange. Amsterdam, Bakker, 1993. 247 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
570368 CALVIN, W.H., De rivier die tegen de berg opstroomt. Een reis naar de oorsprong van de aarde en de mens. Vertaald door R. Jonkers. Amsterdam, Ooievaar, 1995 (6e). 692 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
600133 CALVIN, W.H., De speurtocht naar intelligentie. Van slimme aap tot muzikaal genie. Vertaling: M. Gemmeke.Amsterdam, Contact, 1996. 224 pp. paperback. (Science masters) Euro 10,00
588626 CANGUILHEM, G., Idéologie et rationalité dans l'histoire des sciences de la vie. Nouvelles études d'histoire et de philosophie des sciences. Paris, Vrin, 1977.144 pp. ingenaaid. (Problèmes et controverses) Euro 11,50
577923 CAPRA, F., STEINDL-RAST, D., MATUS, T., Belonging to the universe. New thinking about God and nature.London, Penguin, 1992. (XVI) 217 pp. paperback. Bibliografie. Euro 9,00
584001 CAPRA, F., Het keerpunt. Wetenschap, samenleving en de opkomst van de nieuwe cultuur. Vertaald door W. Daub en M. Franssen.Amsterdam, Contact, 1991 (5e). 486 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
004643 CAPRA, F., Het keerpunt. Wetenschap, samenleving en de opkomst van de nieuwe cultuur. Vertaald door W. Daub en M. Franssen.Amsterdam, Contact, 1991 (5e). 486 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
601476 CAPRA, F., Het keerpunt. Wetenschap, samenleving en de opkomst van de nieuwe cultuur. Vertaald door W. Daub en M. Franssen.Amsterdam, Contact, 1984. 486 pp. paperback. Bibliografie. *vouw in omslag* Euro 11,50
590247 CAPRA, F., De tao van fysica. Een onderzoek naar de parallellen tussen de moderne fysica en oosterse mystiek. Vert. door W. Daub.Amsterdam, Contact, 1987 (5e). 331 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
568470 CAPRA, F., De tao van fysica. Een onderzoek naar de parallellen tussen de moderne fysica en oosterse mystiek. Vertaald door W. Daub.Z.p., Bakker, 1982. 317 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
568252 CAPRA, F., De tao van fysica. Een onderzoek naar de parallellen tussen de moderne fysica en oosterse mystiek. Vertaald door W. Daub.Amsterdam, Contact, 1986 (6e). 331 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
589800 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.New York, Simon, 1982. 464 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 15,00


naar boven
568774 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.London, Fontana , 1987 (4e). (XX) 516 pp. paperback. Bibliografie. (Flamingo) Euro 10,00
015578 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.New York, Bantam, 1983. 464 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
589454 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.New York, Bantam, 1983. 464 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
589799 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.New York, Simon, 1982. 464 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *sticker op schutblad* Euro 15,00
589253 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.London, Fontana , 1983. (XX) 516 pp. paperback. Bibliografie. (Flamingo) *voorwerk los* Euro 10,00
588475 CAPRA, F., The turning point. Science, society, and the rising culture.New York, Bantam, 1983. 464 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
572597 CAPRA, F., The web of life. A new scientific understanding of living systems. New York, Doubleday, 1996. (XX) 347 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (AB) Euro 12,50
601367 CAPRA, F., The web of life. A new scientific understanding of living systems. New York, Doubleday, 1996. (XX) 347 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. (AB) Euro 12,50
591291 CARREL, A., ANTIER, J.J., Carrel, die onbekende. Vert. uit het Frans.Parijs, S.O.S., 1974. 219 pp. paperback. Illustraties. (Pionniers de la charité) Euro 10,00
593464 CARTWRIGHT, N., Nature's capacities and their measurement.Oxford, UP, 2000 (2e). (X) 268 pp. paperback. Euro 20,00
597028 CASATI, R., De ontdekking van de schaduw. Van Plato tot Galilei, de geschiedenis van een raadsel dat de grote geesten van de mensheid in zijn ban hield. Vertaling J. Gunning.Amsterdam, Bezige Bij, 2001. 322 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
589189 CASIMIR, H.B.G., SARLEMIJN, A., (RED.), Tussen academie en industrie. Casimirs visie op wetenschap en researchmanagement.Amsterdam, Meulenhoff , 1984. 250 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: S.J. Doorman, P.A. Kroes, C. van Heerden Euro 11,50
012038 CASIMIR, H.B.G., SARLEMIJN, A., (RED.), Tussen academie en industrie. Casimirs visie op wetenschap en researchmanagement.Amsterdam, Meulenhoff , 1984. 250 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: S.J. Doorman, P.A. Kroes, C. van Heerden Euro 11,50
590989 CASIMIR, H.B.G., SARLEMIJN, A., (RED.), Tussen academie en industrie. Casimirs visie op wetenschap en researchmanagement.Amsterdam, Meulenhoff , 1984. 250 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: S.J. Doorman, P.A. Kroes, C. van Heerden Euro 11,50
568175 CASIMIR, H.B.G., Het toeval van de werkelijkheid. Een halve eeuw natuurkunde.Amsterdam, Meulenhoff, 1992 (5e). 415 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Informatief) *potloodstrepen*Van dit boek verscheen een oorspronkelijke Amerikaanse editie, getiteld 'Haphazard reality - half a century of science', New York, Harper, 1983 Euro 10,00
583164 CASIMIR, H.B.G., Het toeval van de werkelijkheid. Een halve eeuw natuurkunde.Amsterdam, Meulenhoff, 1983. 415 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Informatief)Van dit boek verscheen een oorspronkelijke Amerikaanse editie, getiteld 'Haphazard reality - half a century of science', New York, Harper, 1983 Euro 12,50
014721 CASIMIR, H.B.G., Het toeval van de werkelijkheid. Een halve eeuw natuurkunde.Amsterdam, Meulenhoff, 2000 (6e). 415 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Informatief) Van dit boek verscheen een oorspronkelijke Amerikaanse editie, getiteld 'Haphazard reality - half a century of science', New York, Harper, 1983 Euro 12,50
018521 CASIMIR, H.B.G., Waarneming en visie. Over wetenschap en maatschappij.Amsterdam, Meulenhoff, 1987. 170 pp. ingenaaid. Euro 8,00
590988 CASIMIR, H.B.G., Waarneming en visie. Over wetenschap en maatschappij.Amsterdam, Meulenhoff, 1987. 170 pp. ingenaaid. Euro 8,00
597929 CASSIMAN, D., CASSIMAN, J.J., Adam en Eva. En andere verhalen over genetica.Oostkamp, Kunstboek, 2000. 119 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
582974 CASTI, J.L., Paradigms lost. Images of man in the mirror of science.New York, Morrow, 1989. (XXII) 565 pp. half linnen + omslag. Euro 16,00
588262 CASTI, J.L., Paradigms lost. Images of man in the mirror of science.New York, Avon, 1989. (XXII) 565 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 11,50
584092 CASTI, J.L., Paradigms regained. A further exploration of the mysteries of modern science.London, Little, 2000. (XII) 287 pp. ln + omsl. Euro 13,00
590630 CASTI, J.L., Verloren paradigma's. Beelden van de mens weerspiegeld in de wetenschap. Vert. door P. Adelaar.Amsterdam, Contact, 1992. 591 pp. paperback. Illustraties. Euro 14,00
601586 CAWS, P., Yorick's world. Science and the knowing subject.Berkeley, UCP, 1993. (XVI) 393 pp. linnen + omslag. Euro 20,00
581058 CAZENAVE, M., (ED.), Dictionnaire de l'ignorance. Aux frontières de la science.Paris, Michel, 1998. 289 pp. pb.(Sciences d'aujourd'hui) Met bijdragen van o.a.: J.M. Lévy-Leblond, E. Klein, A. Bourguignon Euro 12,50
584984 CHALMERS, A.F., Science and its fabrication. Buckingham, OUP, 1990. (XII) 142 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* Euro 10,00
584994 CHALMERS, A.F., Wat heet wetenschap? Over aard en status van de wetenschap en haar methoden. Vert. van W. Stange. Meppel, Boom, 1981. 196 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
589261 CHALMERS, A.F., Wat heet wetenschap? Over aard en status van de wetenschap en haar methoden. Vert. van W. Stange. Meppel, Boom, 1983 (2e herz.). 214 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 10,00
571060 CHALMERS, A.F., Wat heet wetenschap? Over aard en status van de wetenschap en haar methoden. Vert. van W. Stange. Meppel, Boom, 1983 (2e herz.). 214 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 10,00
018515 CHALMERS, A.F., What is this thing called science? An assessment of the nature and status of science and its methods.Milton Keynes, Open UP, 1994 (11e). (XX) 179 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 10,00
593207 CHILES, J.R., Inviting disaster. Lessons from the edge of technology. An inside look at catastrophes and why they happen.New York, Harper, 2001. (XIV) 338 pp. halflinnen + omslag. Euro 16,00
586986 CHOWN, M., The magic furnace. The search for the origin of atoms. London, Vintage, 2000. (VIII) 232 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
590156 COHEN, I.B., Revolution in science.Cambrdige, HUP, 1985. (XX) 711 pp. paperback. Euro 22,50
592366 COHEN, J., STEWART, I., The collapse of chaos. Discovering simplicity in a complex world.New York, Viking, 1994. 495 pp. linnen. Illustraties. *markeerstiftstrepen* Euro 13,50
591015 COHEN, J., STEWART, I., The collapse of chaos. Discovering simplicity in a complex world.New York, Penguin, 1994. 495 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
566903 COLE, K.C., First you build a cloud. And other reflections on physics as a way of life. San Diego, Harcourt, 1999. (XIV) 231 pp. paperback. Bibliografie. (Harvest) *hier en daar potloodstrepen* Euro 10,00
592344 COMPTON, A.H., Atomic quest. A personal narrative.London, OUP, 1956. (XX) 370 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
581044 CONANT, J.B., Modern science and modern man. New York, CUP, 1953 (2e). (VI) 111 pp. ln + omsl. Euro 11,50
011813 CONANT, J.B., Science and common sense.New Haven, Yale UP, 1962 (2e). (XII) 344 pp. pb. Bibliogr. (YP, 32) Euro 11,50
589104 CONANT, J.B., Science and common sense.New Haven, Yale UP, 1974 (16e). (XII) 344 pp. paperback. Bibliografie. (YP, 32) *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
595806 CONIGLIONE, F., POLI, R., WOLENSKI, J., (ED.), Polish scientific philosophy. The Lvov-Warsaw school. Amsterdam, Rodopi, 1993. 358 pp. gebonden. (PSPSH, 28) Met bijdragen van o.a.: K. Schumann, G. Küng, A. Jedynak Euro 95,00
589798 CORNMAN, J.W., Materialism and sensations.New Haven, Yale UP, 1971. (XIV) 352 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 30,00
000898 CORNMAN, J.W., Perception, common sense, and science.New Haven, Yale UP, 1975. (XIV) 420 pp. linnen. Bibliografie. *potloodaantekening op titelpagina, boekblok licht roestvlekkig* Euro 35,00
591351 CORNWELL, J., (ED.), Nature's imagination. The frontiers of scientific vision. Introduction by F. Dyson.Oxford, OUP, 1995. (XII) 212 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R. Penrose, J.D. Barrow, O. Sacks Euro 17,50
592502 CORTOIS, P., Contraminaties. Cultuur/wetenschap.Leuven, Peeters, 2002. (VI) 262 pp. paperback.(Tertium Datur) Euro 11,50
588704 COVENEY, P., HIGHFIELD, R., The arrow of time. The quest to solve science's greatest mystery. Foreword by I. Prigogine, Nobel laureate.London, Flamingo, 1991. 378 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *papier licht gebruind* Euro 10,00
598144 CURIE, E., GIROUD, F., Een vrouw van eer. Vertaling M. van Riemsdijk en A. de Rosière. Baarn, Fontein, 1983. 236 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
569714 CURIE, M., CURIE, E., Madame Curie. Leben und Wirken. Berechtigte Übertr. aus dem Franz. von M. Giustniani.Wien, Bermann, 1938 (23-32e). 458 pp. linnen. Portret. Illustrsties. *rug bovenzijde licht beschadigd* Euro 10,00
569715 CURIE, M., CURIE, E., Madame Curie.Paris, Gallimard, 1938 (312e). 348 pp. ingenaaid. Portret. (NRF) *band licht beschadigd en roestvlekkig, onafgesneden* Euro 8,00
592345 CVITANOVIC, P., (ED.), Universality in chaos. Second edition. A reprint selection compiled and introduced.Bristol, IPP, 1993 (2e). (XIV) 631 pp. papeback. Illustraties.Met teksten van .a.: D. Ruelle, M.J. Feigenbaum, E.N. Lorenz, J.D. Farmer, S.J. Shenker Euro 20,00
595810 CZEZOWKSI, T., Knowledge, science and values. A program for scientific philosophy. Ed. by L. Gumanski. Amserdam, Rodopi, 2000. 285 pp. gebonden. Bibliografie. (PSPSH, 68) Euro 40,00


naar boven
002320 DACQUÉ, E., Leben als Symbol. Metaphysik einer Entwicklungslehre.München, Oldenbourg, 1929 (2e). (VI) 254 pp. linnen. *schutblad uitgeknipt, enkele potloodstrepen*Frakturschrift Euro 15,00
002634 DACQUÉ, E., Die Urgestalt. Der Schöpfungsmythus neu erzählt.Wiesbaden, Insel, 1951 (2e herz.). 240 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen, naam op omslag* Euro 11,50
593239 DAMPIER, W.C., A history of science and its relation with philosophy & religion.Cambridge, UP, 1948 (4e herz.). (XXVIII) 527 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, band iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 20,00
590828 DAMPIER, W.C., A history of science and its relation with philosophy and religion. With a postscript by I.B. Cohen.Cambridge, UP, 1977 (4e). (XXVIII) 544 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 17,50
596439 DANTO, A.C., MORGENBESSER, S., Philosophy of science. Readings selected, edited, and introduced. Preface by E. Nagel.New York, Meridian, 1960. 477 pp. paperback. Bibliografie. (Meridian, 90) Met teksten van o.a. G. Galileo, C.G. Hempel, I. Newton, H. Reichenbach Euro 9,00
582587 DAUMAS, M., (RED.), Histoire de la science. Paris, Gallimard, 1957. (XLVIII) 1904 pp. kunstleer + cassette. (Pléiade, 5)Lacks dustjacket Euro 50,00
589796 DAUMAS, M., (RED.), Histoire de la science. Paris, Gallimard, 1957. (XLVIII) 1904 pp. kunstleer. (Pléiade, 5) *band licht beschadigd, schutblad licht roestvlekkig*Lacks slipcase and dustjacket Euro 50,00
592911 DAVIES, P., GRIBBIN, J., The matter myth. Beyond chaos and complexity. London, Penguin, 1992. (VI) 314 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
596254 DAVIES, P., About time. Einstein's unfinished revolution. New York, Simon, 1996. 316 pp. paperback. Bibliografie. (Touchstone) Euro 11,50
584763 DAVIES, P., Blauwdruk van de kosmos. Het scheppend vermogen van de natuur bij de ordening van het heelal. Vertaald door P. Adelaar.Amsterdam, Contact, 1991. 246 pp. paperback. Euro 12,50
601378 DAVIES, P., Blauwdruk van de kosmos. Het scheppend vermogen van de natuur bij de ordening van het heelal. Vertaald door P. Adelaar.Amsterdam, Contact, 1991. 246 pp. paperback. *enkele potloodstreepjes in marge* Euro 12,50
588428 DAVIES, P., The cosmic blueprint. London, Heinemann, 1988 (2e). (VIII) 224 pp. gebonden + omslag. Euro 12,50
569348 DAVIES, P., God and the new physics. London, Dent, 1983. (X) 255 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 11,50
589267 DAVIES, P., God and the new physics. Harmondsworth, Penguin, 1984. (X) 255 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Pelican) Euro 8,50
589797 DAVIES, P., God and the new physics. London, Dent, 1983. (X) 255 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 11,50
005029 DAVIES, P., De laatste drie minuten. Ideeën over het einde van het heelal. Vertaald door P. Adelaar.Amsterdam, Contact, 1994. (XIV) 160 pp. paperback. Bibliografie. (Science masters) Euro 10,00
568870 DAVIES, P., The last three minutes. Speculating about the fate of the cosmos. London, Phoenix, 2001. (XVIII) 220 pp. paperback. Bibliografie. (Science masters) Euro 10,00
596752 DAVIES, P., The mind of God. Science and the search for ulimate meaning. London, Schuster, 1992. 254 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Euro 16,00
597612 DAVIES, P., The mind of God. Science and the search for ulimate meaning. London, Penguin, 1993. 254 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
601243 DAVIES, P., Over de rand van de oneindigheid. Vertaling: C.M. Rutten-Vonk.Utrecht, Veen, 1983. 208 pp. paperback. Illustraties. *schutblad en titelpagina licht vlekkig* Euro 11,50
009415 DAVIES, P., Superforce. The search for a grand unified theory of nature. London, Penguin, 1995. (XVIII) 255 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
009423 DAVIES, P., Zijn wij alleen? Filosofische implicaties van de ontdekking van buitenaards leven. Vertaling: H. Moerdijk. Baarn, Ten Have, 1996. 138 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
591619 DAWKINS, R., River out of Eden. A Darwinian view of life.Z.p., Basic, 1995. (XIV) 172 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (SM) Euro 10,00
592032 DEBROCK, G., (RED.), Rationaliteit kan ook redelijk zijn. Bijdragen over het probleem van de teleologie. Assen, Van Gorcum, 1991. (VIII) 198 pp. paperback. *bibliotheekexemplaar, omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: F. Soontiëns, W. Thijssen, P. Slurink Euro 11,50
594887 DENNERT, W., (HRSG.), Die Natur, das Wunder Gottes im Lichte der modernen Forschung. Unter Mitarbeit zahlreicher Naturwissenschaftler.Bonn, Athenäum , 1957 (6e herz.). 351 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: B. Bavinck, W. Heisenberg, K. Lorenz, M. Planck, A. Portmann, A. Schweitzer Euro 16,00
573933 DENNETT, D.C., Het bewustzijn verklaard. Vertaald door T. Maas en F. Smeets.Z.p., Pandora, 1995 (2e). 571 pp. paperback. Bibliografie. Euro 9,00
601349 DENNETT, D.C., Consciousness explained. Illustrated by P. Weiner.Boston, Little, 1991. (XIV) 511 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
591563 DENNETT, D.C., Darwin's dangerous idea. Evolution and the meanings of life.New York, Simon, 1996. 586 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Touchstone) Euro 17,50
601106 DENNETT, D.C., Darwin's dangerous idea. Evolution and the meanings of life.London, Lane 1995. 586 pp. linnen. Bibliografie. Euro 20,00
585180 DENNETT, D.C., Darwins gevaarlijke idee. Vert. G. Abels en H. van den Bijtel.Amsterdam, Olympus, 2006 (5e). (XVI) 688 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *omslag iets beschadigd* Euro 15,00
591647 DENNETT, D.C., Kinds of minds. Toward an understanding of consciousness.London, Phoenix, 1997. (X) 244 pp. paperback. Bibliografie. (Science masters) Euro 10,00
589958 DENNETT, D.C., Kinds of minds. Towards an understanding of consciousness.London, Weidenfeld, 1996. (VIII) 184 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (Science masters) *enkele potloodstrepen* Euro 16,00
592352 DENNING, P.J., (ED.), The invisible future. The seamless integration of technology into everyday life.New York, McGraw-Hill, 2002. (XIV) 348 pp. halflinnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R. Colwell, D. Hofstadtter, B. Sterling Euro 15,00
598421 DENTON, M.J., Nature's destiny. How the laws of biology reveal purpose in the universe.New York, FP, 1998. (XX) 454 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
595128 DERKSEN, A.A., Probability, chances and belief.Z.p., z.u., 1974. (X) 244 (IV) (II) pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Los bijgevoegd: Errata Euro 25,00
001954 DERKSEN, A.A., Rationaliteit en wetenschap.Assen, Van Gorcum, 1980. (XVI) 358 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht geschaafd* Euro 12,50
588207 DERKSEN, A.A., Rationaliteit en wetenschap.Assen, Van Gorcum, 1980. (XVI) 358 pp. paperback. Bibliografie. *potloodstrepen* Euro 10,00
589598 DERKSEN, A.A., Rationaliteit en wetenschap.Assen, Van Gorcum, 1980. (XVI) 358 pp. paperback. Bibliografie. *gestempeld ex libris* Euro 12,50
600710 DERKSEN, A.A., Rationaliteit en wetenschap.Assen, Van Gorcum, 1980. (XVI) 358 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
015983 DERKSEN, A.A., Wetenschap of willekeur. Wat is wetenschap.Muiderberg, Coutinho, 1992 (2e). 217 pp. paperback. Euro 9,50
590974 DERKSEN, A.A., Wetenschap of willekeur. Wat is wetenschap.Muiderberg, Coutinho, 1985. 200 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* Euro 8,50
596770 DESCHOUX, M., Philosophie du savoir scientifique. Avec la collaboration de J. Gagey et P. Bigler. Itinéraire philosophique (II). Paris, PUF, 1968. (XXIV) 256 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Lysis) Euro 12,50
584354 DESSAUER, F., TUCHEL, K., Die Philosophie der Technik bei Friedrich Dessauer. Ihre Entwicklung, Motive und Grenzen. Frankfurt a.M., Knecht, 1964. 140 pp. ingenaaid. Euro 15,00
595984 DESSAUER, F., TUCHEL, K., Die Philosophie der Technik bei Friedrich Dessauer. Ihre Entwicklung, Motive und Grenzen. Frankfurt a.M., Knecht, 1964. 140 pp. ingenaaid. Euro 15,00
004956 DESSAUER, F., Natuurwetenschap en theologie. Verkenning in grensgebieden. Vert. door M.S.G.K. van Nierop.Tielt, Lannoo, 1962. 156 pp. linnen. (Randgebieden, 2) *rug licht verkleurd* Euro 8,00
570232 DESSAUER, F., Natuurwetenschap en theologie. Verkenning in grensgebieden. Vert. door M.S.G.K. van Nierop.Tielt, Lannoo, 1962. 156 pp. ingenaaid. (Randgebieden, 2) *omslag iets gebruind* Euro 7,00
566975 DESSAUER, F., Die Teleologie in der Natur. München, Reinhardt, 1949. 71 pp. ing. (GW, 3) *bibl. ex.* Euro 10,00
588252 DESSAUR, C.I., NAESS, A., REIMER, E., Science between culture and counter-culture.Nijmegen, Dekker, 1975. 108 pp. paperback.Andere bijdragen van o.a.: H.J. Eysenck, A.G.M. van Melsen Euro 7,50
012048 DESSAUR, C.I., NAESS, A., REIMER, E., Science between culture and counter-culture.Nijmegen, Dekker, 1975. 108 pp. paperback. *enkele penstrepen*Andere bijdragen van o.a.: H.J. Eysenck, A.G.M. van Melsen Euro 7,00
577071 DEVITT, M., Realism and truth. Oxford, Blackwell, 1984. (X) 250 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *hier en daar potloodstrepen* Euro 16,00
584482 DIEMER, A., (HRSG.), Beiträge zur Entwicklung der Wissenschaftstheorie im 19. Jahrhundert. Vorträge und Diskussionen im Dezember 1965 und 1966 in Düsseldorf. Meisenheim am Glan, Hain, 1968. (X) 234 pp. ln + omsl. (Studien zur Wissenschaftstheorie, 1) *potl.str., enkele markeerstiftstr., omsl. licht besch.*Met bijdragen van o.a.: G. Buhl, R. Hansen, G. König Euro 25,00
601334 DIEMER, A., (HRSG.), Der Methoden- und Theorienpluralismus in den Wissenschaften. Vorträge und Disskussionen des 5. wissenschaftstheoretischen Kolloquiums 1969 und des 6. wissenschaftstheoretischen Kolloquiums 1970. In Zusammenarbeit mit L. Geldsetzer und F. Rotter.Meisenheim am Glan, Hain, 1971. 325 pp. ingenaaid. (Studien zur Wissenschaftstheorie, 6) *omslag licht vlekkig*Met andere bijdragen van o.a.: N. Henrichs, R. Heinz, R. Klima Euro 20,00


naar boven
584739 DIEMER, A., (HRSG.), Der Wissenschaftsbegriff. Historische und systematische Untersuchungen. Vorträge und Diskussionen im April 1968 in Düsseldof und im Oktober 1968 in Fulda. Meisenheim am Glan, Hain, 1970. (VIII) 277 pp. linnen. (Studien zur Wissenschaftstheorie, 4) *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: N. Henrichs, W. Risse, G. König Euro 25,00
590302 DIJKSTERHUIS, E.J., BERKEL, K. VAN, Dijksterhuis. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996. 639 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
590303 DIJKSTERHUIS, E.J., BERKEL, K. VAN, Dijksterhuis. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996. 639 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
590300 DIJKSTERHUIS, E.J., BERKEL, K. VAN, Dijksterhuis. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996. 639 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
590723 DIJKSTERHUIS, E.J., BERKEL, K. VAN, Dijksterhuis. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996. 639 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
590301 DIJKSTERHUIS, E.J., BERKEL, K. VAN, Dijksterhuis. Een biografie.Amsterdam, Bakker, 1996. 639 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
593854 DIJKSTERHUIS, E.J., Val en worp. Een bijdrage tot de geschiedenis der mechanica van Aristoteles tot Newton.Groningen, Noordhoff, 1924. (VIII) 466 pp. ingenaaid. *onderzijde rug licht beschadigd, enkele katernen onopengesneden* Euro 95,00
002609 DILWORTH, C., (ED.), Idealization IV: intelligibility in science.Amsterdam, Rodopi, 1992. 411 pp. gebonden. (PSPSH, 26) Met bijdragen van o.a.: E. Agazzi, H. Lauener, M. Artigas, B. Ellis, H. Lind Euro 75,00
003870 DIPPEL, C.J., DIJK, P. VAN, Op de grens van twee werelden. Een onderzoek naar het ethische denken van de natuurwetenschapper C.J. Dippel. Auf der Grenze zweier Welten. Ein Untersuchung über die Ethik im Denken des Physikers C.J. Dippel (mit einer Zusammenfassung in der deutschen Sprache). 's-Gravenhage, Boekencentrum, 1986 (2e). 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. *enkele pen-potloodaantekeningen, hoekje uit schutblad geknipt* Euro 15,00
601078 DIPPEL, C.J., DIJK, P. VAN, Op de grens van twee werelden. Een onderzoek naar het ethische denken van de natuurwetenschapper C.J. Dippel. Auf der Grenze zweier Welten. Ein Untersuchung über die Ethik im Denken des Physikers C.J. Dippel (mit einer Zusammenfassung in der deutschen Sprache). 's-Gravenhage, Boekencentrum, 1986 (2e). 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 15,00
590492 DOCKX, S., (RED.), Civilisation technique et humanisme. Colloque de l'académie internationale de philosophie des sciences (1er- 8 septembre 1965, Lausanne)Bruxelles, Office international de librairie, 1968. 289 pp. ingenaaid. (AIST,15) Met bijdragen van o.a.: M. Barzin, S. Watanabe, J. Hollak Euro 15,00
588212 DOESER, M.C., Waar is wetenschap goed voor? Over wetenschap en ethiek.Kampen, Kok, 1985. 208 pp. paperback. (Actuele ethiek) Euro 8,00
566819 DOLCH, H., Kausalität im Verständnis des Theologen und der Begründer neuzeitlicher Physik. Besinnung auf die historischen Grundlegungen zum Zwecke einer sachgemässen Besprechung moderner Kausalitätsprobleme.Freiburg i.Br., Herder, 1954. (XII) 239 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
598213 DOLCH, H., Kausalität im Verständnis des Theologen und der Begründer neuzeitlicher Physik. Besinnung auf die historischen Grundlegungen zum Zwecke einer sachgemässen Besprechung moderner Kausalitätsprobleme.Freiburg i.Br., Herder, 1954. (XII) 239 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
599896 DOLCH, H., Kausalität im Verständnis des Theologen und der Begründer neuzeitlicher Physik. Besinnung auf die historischen Grundlegungen zum Zwecke einer sachgemässen Besprechung moderner Kausalitätsprobleme.Freiburg i.Br., Herder, 1954. (XII) 239 pp. linnen + omslag. *omslag iets verkleurd, tekst op schutblad* Euro 15,00
598975 DOOREN, P. VAN, Het leven. Ontstaan en toekomst van een uniek fenomeen.Kapellen, Pelckmans, 1993. 168 pp. paperback. Euro 11,50
003128 DORGELO, H.B., Elementaire deeltjes, atomen en moleculen. Met medewerking van C.C. Seppen-Poutsma en D. van Zoonen. Delft, DUM, 1961 (8e). 296 pp. ingenaaid. (Handleidingen bij het onderwijs aan de Technische Hogeschool te Delft, 5) *rug licht verkleurd*Met bijlage Euro 15,00
589071 DOUVEN, I., In defence of scientific realism. Leuven, z.u., 1996. (VI) 168 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
583331 DUBIN, R., Theory buidling. New York, FP, 1969. (X) 298 pp. ln. Euro 16,00
579796 DUHEM, P., MARTIN, R.N.D., Pierre Duhem. Philosophy and history in the work of a believing physicist. La Salle, Open Court, 1991. (XII) 274 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *streep op boekblok* Euro 25,00
007278 DUHEM, P., The origins of statics. The sources of physical theory. Translated from the French by G.F. Leneaux, V.N. Vagliente, G.H. Wagner. With a foreword by S.L. Jaki.Dordrecht, Kluwer, 1991. (XXXVI) 593 pp. linnen + omslag. Portret. (BSPS, 123) Euro 125,00
591558 DUHEM, P., Ziel und Struktur der physikalischen Theorien. Autorisierte Übersetzung von F. Adler. Mit einem Vorwort von E. Mach. Leipzig, Barth, 1908. (XII) 367 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 75,00
004968 DURBIN, P., (ED.), Broad and narrow interpretations of philosophy of technology.Dordrecht, Kluwer, 1990. (XVIII) 195 pp. gebonden. (PT, 7)Met bijdragen van o.a.: J.C. Pitt, T.H. Broome, L. Tondl, A. Feenberg Euro 20,00
002378 DURBIN, P., (ED.), Europe, America, and technology: philosophical perspectives.Dordrecht, Kluwer, 1991. (VIII) 263 pp. gebonden. (PT, 8)Met bijdragen van o.a.: L.J. Waks, T. Alexander, H. Lenk, F. Rapp Euro 20,00
583555 DURBIN, P., (ED.), A guide to the culture of science, technology, and medicine. New York, FP, 1980. (XL) 723 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *rug omslag verkleurd, omslag licht beschadigd* Euro 35,00
567209 DURBIN, P., (ED.), Research in philosophy & technology. Review and bibliography editor: C. Mitcham. Vol. 1. 1978. Greenwich, Jai press, 1978. (VI) 390 pp. ln. Bibliogr.Official annual publication of the society for philosophy & technology.Met bijdragen van o.a.: J. Margolis, J. Agassi, K. Nielsen Euro 25,00
583556 DURBIN, P., (ED.), Technology and responsibility. Dordrecht, Reidel, 1987. (X) 392 pp. gebonden. Bibliografie. (PT, 3) Met bijdragen van o.a.: J.C. Pitt, K. Bayertz, W. Schirmacher Euro 35,00
005567 DYSON, G., Darwin among the machines. London, Penguin, 1997. (XII) 286 pp. paperback.*potloodstrepen* Euro 10,00
598950 EBBINGHAUS, H.D., VOLLMER, G., (HRSG.), Denken unterwegs. Fünfzehn metawissenschaftliche Exkursionen.Stuttgart, Hirzel, 1992. 236 pp. paperback. Illustraties. (Universitas) Met andere bijdragen van o.a.: H. Gipper, H. Mohr, C. Vogel Euro 12,50
596749 EDWARDS, R.A., Of measures and meanings. London, Hutchinson, 1973. 88 pp. paperback. (Eductional) Euro 9,00
591432 EHRENFEST, P., Golfmechanika. Bewerkt door H. Casimir. Met teekeningen in den tekst. Den Haag, Van Stockum, 1932. 111 pp. ingenaaid. (WS, 17) *enkele potloodstrepen, naam op titelpagina* Euro 20,00
579693 EIGEN, M., WINKLER, R., Het spel. Natuurwetten bepalen het toeval. Nederlandse vertaling M. Franssen en R. Jonkers.Amsterdam, Bakker, 1987. 349 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
015592 EIGEN, M., WINKLER, R., Het spel. Natuurwetten bepalen het toeval. Nederlandse vertaling M. Franssen en R. Jonkers.Amsterdam, Bakker, 1987. 349 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
598528 EIGEN, M., WINKLER, R., Het spel. Natuurwetten bepalen het toeval. Nederlandse vertaling M. Franssen en R. Jonkers.Amsterdam, Bakker, 1987. 349 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
589973 EIGEN, M., Stufen zum Leben. Die frühe Evolution im Visier der Molekularbiologie. Mit 50 Abbildungen.München, Piper, 1987. 311 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
570224 EIJGENRAAM, F., In dienst van de verwondering. Bloemendaal, Aramith, 1990. 108 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 7,00
589227 EIJGENRAAM, F., In dienst van de verwondering. Bloemendaal, Aramith, 1990. 108 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,00
596831 EIJGENRAAM, F., In dienst van de verwondering. Bloemendaal, Aramith, 1990. 108 pp. paperback. Illustraties. *plakbandsporen binnenzijde band* Euro 7,00
009644 EINSTEIN, A., BORN, M., BORN, H., The Born-Einstein letters. Correspondance between Albert Einstein and Max and Hedwig Born from 1916 to 1955 with commentaries by Max Born. Translated by I. Born. New York, Walker, 1971 (X) 240 pp. linnen. Illustraties. *portret op schutblad geplakt* Euro 20,00
578407 EINSTEIN, A., BORN, M., Die Relativitätstheorie Einsteins und ihre physikalischen Grundlagen elementar dargestellt. Mit 135 Textabbildungen. Berlin, Springer, 1922 (3e herz.). (XII) 267 pp. linnen. (Naturwissenschaftliche Monographien und Lehrbücher, 3) *rug licht beschadigd* Euro 40,00
568776 EINSTEIN, A., CALDER, N., Einstein's universe.London, BCA, 1980 (2e). (VIII) 178 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 10,00
591213 EINSTEIN, A., CALMTHOUT, M. VAN, Einsteins licht. Een leven met relativiteit. Amsterdam, Contact, 2005. 204 pp. paperback. Euro 10,00
586311 EINSTEIN, A., GOLDSMITH, D, LIBBON, R., The ultimate Einstein.New York, Byron Preiss, 1997. (VIII) 216 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Pocket Books) Met CD - ROM Euro 20,00
570138 EINSTEIN, A., HOFFMANN, B., Einsteins Ideen. Das Relativitätsprinzip und seine historische Wurzeln. Aus dem Amerikanischen übersetzt von H. Suhr. Heidelberg, Spektrum, 1997. 198 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
581704 EINSTEIN, A., INFELD, L., Die Evolution der Physik. Mit 75 Textabbildugnen und 3 Kunstdrucktafeln. Berechtigte Übers. von W. Preusser. Augsburg, Weltbild, 1991. 332 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 16,00
006979 EINSTEIN, A., ISAACSON, W., Einstein. De biografie. Vertaling H. Moerdijk. Z.p., Nieuw Amsterdam, 2007. 656 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. Euro 25,00
572725 EINSTEIN, A., KILEY, J.F., Einstein and Aquinas. A rapprochement. Foreword by W.E. Carlo. The Hague, Nijhoff, 1969. (XVI) 123 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 11,50
589226 EINSTEIN, A., PEARE, C.O., Albert Einstein. Ins Deutsche übertr. von R. Kleineibst.Hamburg, EVA 1951. 201 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
016881 EINSTEIN, A., PEARE, C.O., Albert Einstein. Ins Deutsche übertr. von R. Kleineibst.Hamburg, EVA 1951. 201 pp. linnen. Illustraties. Euro 10,00
591277 EINSTEIN, A., SOMMERFELD, A., Briefwechsel. Sechzig Briefe aus dem goldenen Zeitalter der modernen Physik. Hrsg. und kommentiert von A. Hermann. Basel, Schwabe, 1968. 126 pp. linnen + omslag. Euro 20,00
579781 ELAUT, L., VANDEWIELE, L.J., (RED.), Acta septimi conventus historia scientiae medicinae matheseos naturaliumque excolendae Gandavi a.d. quartum-tertium-, duodecimum kalendas novembres MCMLXXIII. Amsterdam, z.u., 1974. 237 pp. ingenaaid. Illustraties. This volume contains, reprinted from 'Janus', the texts of the papers read at the seventh Benelux congress on history of science, 19-21st october 1973 at Gent. Met bijdragen van o,.a.: H.A.M. Snelders, P. Smit, L.A. Lindeboom Euro 12,50
593174 ELDREDGE, N., Dominion.New York, Holt, 1995. (XVI) 190 pp. halflinnen + omslag. *naam op schutblad*Can nature and culture co-exist? Euro 12,50


naar boven
012122 ELZINGA, A., On a research program in early modern physics.Göteborg, Akademiförlaget, 1972. (VI) 144 linnen. Bibliografie. (STS) *papier licht gebruind* Euro 14,00
599044 ERICSON, M., Science, culture and society. Understanding science in the twenty-first century. Cambridge, Polity, 2005. (XII) 241 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
597641 ERICSON, M., Science, culture and society. Understanding science in the twenty-first century. Cambridge, Polity, 2005. (XII) 241 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
592490 EVAN, W.M., MANION, M., Minding the machines. Preventing technological disasters.Upper Saddle River, Prentice-Hall, 2002. (XXIV) 485 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 14,00
601575 EWERS, M., Naturwissenschaftliche Didatik zwischen Kritik und Konstruktion.Weinheim, Beltz, 1975. 305 pp. paperback. (Beltz-Studienbuch, 90) Met bijdragen van o.a.: P. Bulthaup, W. Jung, D. Volk Euro 11,50
587879 FAAS, E.L., Creativiteit in wetenschap. Een historisch-psychologische studie. Lisse, Swets, 1998. 216 pp. paperback. Dissertatie. Euro 12,50
588723 FABIAN, A.C., (ED.), Origins. The Darwin College lectures.Cambridge, UP, 1988. (XIV) 168 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: M.J. Rees, I. Prigogine, E. Gellner Euro 15,00
587478 FAST, J.D., Materie en leven. Den Bosch, Malmberg, z.j. (2e). 198 pp. paperback. Illustraties. (Aula) Euro 11,50
595780 FAYE, J., SCHEFFLER, U., URCHS, M., (ED.), Things, facts and events. Amsterdam, Rodopi, 2000. (VI) 506 pp. gebonden. (PSPSH, 76) Met bijdragen van o.a.: J. Persson, E. Tegtmeier, M. Dorato, P. Needham Euro 95,00
570072 FERGUSON, K., De dobbelstenen van God. Gelovige wetenschap of wetenschappelijk geloof? Vert.: R. Rutten-Vonk.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1997. 319 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *potloodstrepen* Euro 12,50
566966 FERGUSON, K., De maat van het heelal. De zoektocht naar de grenzen van het heelal. Vertaling: R. Rutten-Vonk. 's-Gravenhage, BZZTôH, 1999. 272 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
001165 FERGUSON, K., Een reis naar de grenzen van het universum. Zwarte gaten in het heelal. Vertaling: R. Rutten-Vonk.'-sGravenhage, BZZTôH, 1993. 144 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
597737 FERGUSON, K., Tycho and Kepler. The strange partnership that revolutionised science.London, Review, 2003. (XIV) 399 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
593115 FETZER, J.H., Philosophy of science.New York, Paragon, 1993. (XIV) 197 pp. paperback. (PIP) Euro 11,50
596032 FEYERABEND, P., TAMBOLO, L., L'oceano della conoscenza. Il pluralismo libertario di Paul Karl Feyerabend. Prefazione de R. Festa.Milano, Francoangeli, 2007. 175 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
580712 FEYERABEND, P., Against method. Outline of an anarchistic theory of knowledge.London, Verso, 1978 (4e). 339 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd, ex libris* Euro 12,50
571077 FEYERABEND, P., Over kennis. Twee dialogen. Vert. uit het Engels door M. van der Marel.Kampen, Kok Agora, 1993. 126 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,50
583618 FEYFER, F.M.G. DE, HYMANS, H., MANNOURY, G., Geschiedenis der wetenschappen. Biologische wetenschappen. Geologie. Palaeonthologie. Anthropologie. Sterrenkunde. Wiskunde. Staathuishoudkunde. Statistiek. Rechtswetenschap. Geneeskunde. Volkenkunde. Sociologie. Baarn, Hollandia, 1917. (VIII) 276 pp. linnen. Andere bijdragen van o.a.: M.J. Sirks, S.R. Steinmetz, H.J. Tasman Euro 10,00
592773 FEYNMAN, R.P., GLEICK, J., Genius. Richard Feynman and modern physics. London, Abacus, 1995 (2e). (X) 531 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
019477 FEYNMAN, R.P., GRIBBIN, J., GRIBBIN, M., Richard Feynman. A life in science. London, Penguin, 1998. (XVIII) 301 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
593458 FEYNMAN, R.P., QED. The strange theory of light and matter.Princeton, UP, 1985. (X) 158 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen*Alex Mautner memorial lectures Euro 25,00
581615 FEYS, R., LAER, P.H. VAN, MELSEN, A.G.M. VAN, De positivistische geesteshouding. Utrecht, Spectrum, 1949. 62 pp. ing. *omsl. licht verkleurd*Verslag van de veertiende algemene vergadering van de vereniging voor Thomistische wijsbegeerte. Overdruk uit de Annalen van het Thijmgenootschap. Jaargang XXXVII, afl. 2, september 1949 Euro 10,00
591503 FIEDLER, F., 'Einheitswissenschaft' oder Einheit der Wissenschaft?Berlin, Dietz, 1971. 284 pp. paperback. *geplastificeerd* Euro 10,00
598493 FISHER, L., Weighing the soul. The evolution of scientific beliefs.London, Phoenix, 2005. (X) 214 pp. paperback. Illustraties Euro 10,00
591024 FLECKENSTEIN, J.O., FIGALA, K., BERNINGER, E.H., (HRSG.), Arithmos-Arrythmos. Skizzen aus der Wissenschaftsgeschichte. Festschrift für Joachim Otto Fleckenstein. München, Minerva, 1979. 331 pp. paperback. Portret. Illustraties.(Wissenschaftsgeschichte) Met bijdragen van o.a.: P.Costabel, J. Fischer, Z. Herkov Euro 20,00
579759 FORBES, R.J., HOOYKAAS, R., SCHIPPERS, A.C., Actes du VIe congrès international d'histoire des sciences. Amsterdam (14-21 août 1950). Paris, Académie internationale d'histoire des sciences, 1951. 424 pp. linnen. Illustraties. (Collection de travaux de l'académie internationale d'histoire des sciences, 6)Met bijdragen van o.a.: G. Sarton, H. Freudenthal, L. Thorndike, A.C. Crombie Euro 25,00
579234 FOX, M., SHELDRAKE, R., Natural grace. Dialogues on creation, darkness, and the soul in spirituality and science. New York, Doubleday, 1996. (X) 210 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Euro 15,00
570345 FRANCHIMONT, A.P.N., KERKWIJK, C.P. VAN, Antoine Paul Nicolas Franchimont 1844-1919. Leiden, z.u., 1934. (XIV) 169 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. *omslag licht verschoten* Euro 23,50
585006 FRANSSEN, M., Archimedes in bad. Mythen en sagen uit de geschiedenis van de wetenschap. Amsterdam, Prometheus, 1990. 125 pp. paperback. Illustraties. *achterkant licht beschadigd.* Euro 7,00
591312 FRANSSEN, M., Archimedes in bad. Mythen en sagen uit de geschiedenis van de wetenschap. Amsterdam, Prometheus, 1990. 125 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,50
579745 FRASER, J.T., Die Zeit: vertraut und fremd. Aus dem Amerikanischen von A. Ehlers in Zusammenarbeit mit dem Autor. Basel, Birkhäuser, 1988. 477 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
003701 FRIEDERICHS, K., Die Selbstgestaltung des Lebendigen. Synoptische Theorie des Lebens als ein Beitrag zu den philosophischen Grundlagen der Naturwissenschaft.München, Reinhardt, 1955. 222 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
005844 FRIEDMANN, H., Wissenschaft und Symbol. Aufriss einer symbolnahen Wissenschaft.München, Biederstein, 1949. (XX) 502 pp. linnen.'Hermann Friedmann. Finnisch-deutscher Philosoph. Gestaltet einen 'morphologischen Idealismus'. Ziegenfuss, 1, 361 Euro 25,00
572446 FULLER, S., MEY, M. DE, SHINN, T., (ED.), The cognitive turn. Sociological and psychological perspectives on sciences. Dordrecht, Kluwer, 1989. (XVI) 260 pp. gebonden. (SS, 13)Met bijdragen van o.a.: P. Thagard, D.T. Campbell, E. Manier Euro 30,00
015981 GARDNER, M., Did Adam and Eve have navels? Debunking pseudoscience. New York, Norton, 2001. (XII) 333 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
580463 GARDNER, M., Science, good, bad and bogus.Oxford, UP, 1983. (XVIII) 412 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
590251 GARDNER, M., Science, good, bad and bogus.London, OUP, 1984 (2e). (XVIII) 412 pp. paperback. Euro 12,50
601577 GERLACH, W., Humanität und naturwissenschaftliche Forschung.Braunschweig, Vieweg, 1962. (VIII) 205 pp. halflinnen. (Die Wissenschaft, 118) *bibliotheekexemplaar, band iets gebruind* Euro 10,00
588783 GEURTS, J.P.M., Feit en theorie. Inleiding tot de wetenschapsleer. Assen, Van Gorcum, 1975. (VI) 152 pp. ingenaaid. Euro 7,00
589099 GEURTS, J.P.M., Feit en theorie. Kernproblemen in de wetenschapsleer.Assen, Van Gorcum, 1984 (3e herz.). (VIII) 242 pp. paperback. Euro 9,00
589238 GEURTS, J.P.M., Feit en theorie. Kernproblemen in de wetenschapsleer.Assen, Van Gorcum, 1975. (X) 152 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 9,00
601342 GHIRARDI, G., Sneaking a look at God's cards. Unraveling the mysteries of quantum mechanics. Translated from the Italian by G. Malsbary.Princeton, UP, 2004. (XX) 488 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 16,00
588717 GIJN, J. VAN, EEKELS, J., (RED.), Hebben ingenieurs nog meer te vertellen? Werkzaamheden en bevindingen van de afdeling Filosofie en Techniek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Zeevenhooven bundel.Z.p., Damon, 2000. 174 pp. paperback. *enkele markeerstift- en penstrepen*Met bijdragen van o.a.: J. Rijnsdorp, F. Kylstra, L. Otto Euro 9,00
595964 GIJN, J. VAN, EEKELS, J., (RED.), Hebben ingenieurs nog meer te vertellen? Werkzaamheden en bevindingen van de afdeling Filosofie en Techniek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Zeevenhooven bundel.Z.p., Damon, 2000. 174 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: J. Rijnsdorp, F. Kylstra, L. Otto Euro 9,00
594921 GIZYCKI, G. VON., Philosophische Consequenzen der Lamarck-Darwin'schen Entwicklungstheorie. Ein Versuch.Leipzig, Winter, 1876. (XVI) 97 pp. halflinnen. *roestvlekkig, enkele penstrepen, naam op schutblad* Euro 25,00
585025 GJERTSEN, D., Science and philosophy. Past and present.London, Penguin, 1989. 296 pp. paperback. Euro 10,00
589260 GJERTSEN, D., Science and philosophy. Past and present.London, Penguin, 1989. 296 pp. paperback. Euro 10,00
583190 GLAS, E., DAALDEROP, A.G.M., Rationaliteit & intelligentie. De informatisering van ons wereldbeeld.Muiderberg, Coutinho, 1990. 217 pp. paperback. *enkele potloodstrepen, rug licht verkleurd* Euro 10,00
591575 GLAS, E., DAALDEROP, A.G.M., Rationaliteit & intelligentie. De informatisering van ons wereldbeeld.Muiderberg, Coutinho, 1990. 217 pp. paperback. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
574508 GLAS, E., DAALDEROP, A.G.M., Rationaliteit & intelligentie. De informatisering van ons wereldbeeld.Muiderberg, Coutinho, 1990. 217 pp. paperback. *sticker op omslag* Euro 10,00
600055 GLAS, E., DAALDEROP, A.G.M., Rationaliteit & intelligentie. De informatisering van ons wereldbeeld.Muiderberg, Coutinho, 1990. 217 pp. paperback. Euro 10,00
583505 GLEICK, J., Chaos. De derde wetenschappelijke revolutie. Vertaald door P. Adelaar.Amsterdam, Contact, 1991 (4e). 394 pp. paperback. Illustraties. *schutblad ontbreekt* Euro 11,50


naar boven
579860 GLEICK, J., Chaos. Making a new science. New York, Penguin, 1988. (XII) 352 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
596257 GLEICK, J., Chaos. Making a new science. London, Minerva, 1988. (XII) 352 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
593176 GLOY, K., NEUSER, W., REISINGER, P., (HRSG.), Systemtheorie. Philosophische Betrachtungen ihrer Anwendungen.Bonn, Bouvier, 1998. (IV) 242 pp. gebonden. (Studien zum System der Philosophie, 4) Euro 12,50
579889 GOLDSMITH, D., The runaway universe. The race to find the future of the cosmos. Cambridge, Perseus, 2000. (XII) 232 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen* Euro 11,50
593509 GOLL, R., Der Evolutionismus. Analyse eines Grundbegriffs neuzeitlichen Denkens.München, Beck, 1972. 140 pp. paperback. (BSR, 90) Euro 9,00
600639 GONSETH, F., DEVAUX, P., GOUHIER, H., (RED.), Ferdinand Gonseth.Bruxelles, RIP, 1970. (VIII) 385-628 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 93-94, 3-4) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: C. Perelman, B. Morel, P.E. Pillet Euro 15,00
596820 GONSETH, F., Déterminisme et libre arbitre. Entretiens. Recueillis et rédigés par H.S. Gagnebin.Neuchatel, Griffon, 1947 (2e herz.). 191 pp. ingenaaid. (Les problèmes de la philosophie des sciences) *onafgesneden, bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
600116 GONSETH, F., Determinismus und Willensfreiheit. Gespräche. Gesammelt und bereinigt von H.S. Gagnebin. Autorisierte Übertragung aus dem Französischen durch H. Hiltbrunner und R. Hunziker.Bern, Haupt, 1948. 152 pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig, papier iets gebruind* Euro 11,50
016065 GONSETH, F., Le réferéntiel, univers obligé de médiatisation. Lausanne, L'age d'homme, 1975. 201 pp. ingenaaid. (Dialectica) Euro 12,50
595741 GONZALEZ, W.J., ALCOLEA, J., (ED.), Contemporary perspectives in philosophy and methodology of science. Z.p., Netbiblo, 2006. (X) 274 pp. gebonden. Met bijdragen van o.a.: C. Howson, F.M. Wuketits, J. de Lorenzo Euro 30,00
573046 GOSSELIN, M., Wetenschap & geloof. Eeuwig onverzoenlijk. Antwerpen, Hadewijch, 1995. 159 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 10,00
598642 GOSSELIN, M., Wetenschap & geloof. Eeuwig onverzoenlijk. Antwerpen, Hadewijch, 1995. 159 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
568725 GOULD, S.J., De gok van de evolutie. Misvattingen over evolutie, vooruitgang en honkbal. Vertaald door T. Davids. Amsterdam, Contact, 1996. 264 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 11,50
597127 GOULD, S.J., The mismeasure of man. London, Penguin, 1992. 352 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (PS) Euro 11,50
571442 GOULD, S.J., Vraagtekens bij het millennium. Vertaald door V. Franken. Amsterdam, Contact, 1998. 144 pp. paperback. Euro 8,00
591646 GOULD, S.J., Wonderful life. The Burgess Shale and the nature of history. London, Penguin, 1991. 347 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 11,50
584977 GRANDY, R.E., (ED.), Theories and observation in science. Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1973. (VIII) 183 pp. paperback. (CIPS) *rug verkleurd*Met teksten en bijdragen van o.a.: E. Mach, R. Carnap, J.J.C. Smart Euro 10,00
007939 GRATZER, W., (ED.), A literary companion to science. New York, Norton, 1990. (XX) 517 pp. halflinnen + omslag. Euro 20,00
593065 GREENE, B., The fabric of the cosmos. Space, time, and the texture of reality. London, Penguin, 2005. (XII) 569 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen* Euro 12,50
588861 GREENE, J.C., MOORE, J.R., (ED.), History, humanity and evolution. Essays for John C. Greene.Cambridge, UP, 1989. (XII) 429 pp. linnen + band. Illustraties. *naam op schutblad, potloodaantekeningen op schutblad, enkele potloodstrepen, scheurtje in rug omslag*Met bijragen van o.a.: R. Porter, L. Jordanova, A. Desmond Euro 25,00
585116 GREENE, J.C., Science, ideology, and world view. Essays in the history of evolutionary ideas. Berkeley, UCP, 1981. (X) 202 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 11,50
591020 GREMMEN, H.G.J., The mystery of the practical use of scientific knowledge. Enschede, z.u., 1993. 179 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op titelpagina* Euro 15,00
597996 GREMMEN, H.G.J., The mystery of the practical use of scientific knowledge. Enschede, z.u., 1993. 179 pp. ingenaaid. Dissertatie. *tekst op titelpagina* Euro 15,00
589975 GRIBBIN, J., REES, M., Cosmic coincidences. Dark matter, mankind, and anthropic cosmology.New York, Bantam, 1989. (XVI) 302 pp. paperback. Illustraties. (Bantam new age books) Euro 10,00
580087 GRIBBIN, J., REES, M., The stuff of the universe. Dark matter, mankind and anthropic cosmology. London, Penguin, 1995. (XVI) 302 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
001319 GRIBBIN, J., Almost everyone's guide to science. The unvierse, life and everything. London, Phoenix, 1999. (X) 270 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
575186 GRIBBIN, J., The birth of time. How we measured the age of the universe.London, Phoenix, 2000. (VI) 218 pp. paperback. Illustraties. Euro 9,00
576831 GRIBBIN, J., Deep simplicity. Chaos, complexity and the emergence of life. London, Penguin, 2005. (XII) 251 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
593964 GRIBBIN, J., Het punt omega. De speurtocht naar de ontbrekende materie en het uiteindelijke lot van het heelal. Vertaald door G Schilling.Amsterdam, Contact, 1988. 229 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 11,50
601389 GRIBBIN, J., Het punt omega. De speurtocht naar de ontbrekende materie en het uiteindelijke lot van het heelal. Vertaald door G Schilling.Amsterdam, Contact, 1988. 229 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *hier en daar potloodstrepen* Euro 11,50
587375 GRIBBIN, J., Q is for quantum. An encyclopedia of particle physics. Ed. by M. Gribbin. Illustrations by J. Gribbin. Timelines by B. Gribbin. New York, Simon, 2000. (VI) 545 pp. paperback. Illustraties. (Touchstone) Euro 20,00
589081 GRIBBIN, J., Spacewarps.Harmondsworth, Penguin, 1984. (VIII) 211 pp. paperback. Bibliografie. (Pelican) *rug licht verkleurd* Euro 8,00
592831 GRIBBIN, J., Watching the universe. London, Constable, 1998. (VI) 234 pp. linnen + omslag. *enkele pagina's in de index licht beschadigd* Euro 12,50
596870 GROBSTEIN, C., From chance to purpose. An appraisal of external human fertilization.London, Addison-Wesley, 1981. (XVI) 207 pp. paperback. Illustraties. (ABP, 4585) Euro 12,50
566974 HAAS, J., Das Lebensproblem heute. Beitrag der Zellforschung zur Philosophie des Organischen. München, Pustet, 1958. 150 pp. ing. (Bücherei der Salzburger Hochschulwochen) *bibl.ex.* Euro 9,50
591641 HACKING, I., (ED.), Scientific revolutions. Oxford, UP, 1981. (VI) 180 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) Met bijdragen van o.a.: T.S. Kuhn, K. Popper, I. Lakatos Euro 10,00
587520 HACKING, I., (ED.), Scientific revolutions. Oxford, UP, 1987 (3e). (VI) 180 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) Met bijdragen van o.a.: T.S. Kuhn, K. Popper, I. Lakatos Euro 10,00
598132 HACKING, I., (ED.), Scientific revolutions. Oxford, UP, 1981. (VI) 180 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) Met bijdragen van o.a.: T.S. Kuhn, K. Popper, I. Lakatos Euro 10,00
000816 HALLER, R., (ED.), Science and ethics.Amsterdam, Rodopi, 1981. (XII) 298 pp. gebonden. (GPS) *enkele potloodaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: M. Markovic, E. McMullin, K. Lorenz, G. Dworkin, P. Weingartner, M. Dummett Euro 15,00
592620 HALPERN, P., The pursuit of destiny. A history of prediction. Cambridge, Perseus, 2000. (XXII) 250 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 16,00
008135 HANDEL, P. VON, Gedanken zu Physik und Metaphysik. Erkenntnistheoretische Wandlungen im Weltbild der Naturwissenschaften.Z.p., Müller, 1947. 137 pp. ingenaaid. Euro 8,00
595974 HANDEL, P. VON, Gedanken zu Physik und Metaphysik. Erkenntnistheoretische Wandlungen im Weltbild der Naturwissenschaften.Z.p., Müller, 1947. 137 pp. ingenaaid. Euro 8,00
596785 HANSON, N.R., COHEN, R.S., WARTOFSKY, M.W., (ED.), In memory of Norwood Russell Hanson. Proceedings of the Boston colloquium for the philosophy of science 1964/1966.Dordrecht, Reidel, 1967. (L) 489 pp. linnen. Portret. (BSPS, 3) (Synthese) Met andere bijdragen van o.a.: B. Nelson, D. Hawkins, M Sachs Euro 25,00
583337 HANSON, N.R., Patterns of discovery. An inquiry into the conceptual foundations of science. London, CUP, 1975 (6e). (X) 241 pp. paperback. Illustraties. *schutblad los* Euro 10,00
582036 HARDISON, O.B., Disappearing through the skylight. Culture and technology in the twentieth century. New York, Penguin, 1990. (XX) 389 pp. pb. Bibliogr. Ills. Euro 11,50
579862 HARDY, A., Geest en evolutie. Een herwaardering van de evolutieleer en haar relatie tot de menselijke geest. Vertaling: W. van Gulik-Bexterman. Rotterdam, Lemniscaat, 1967. 304 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* Euro 10,00
588199 HARING, B., Kaas en de evolutietheorie. Antwerpen, Houtekiet, 2002 (9e). 159 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
583350 HARING, B., Kaas en de evolutietheorie. Antwerpen, Houtekiet, 2002 (9e). 159 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
596836 HARING, B., Kaas en de evolutietheorie. Antwerpen, Houtekiet, 2002 (6e). 159 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
591898 HARRÉ, R., GILLETT, G., The discursive mind.Thousand Oaks, Sage, 1994. (VIII) 192 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 12,50
577087 HARRÉ, R., An introduction to the logic of the sciences.London, Macmillan, 1967 (4e). (VIII) 181 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 12,50
589070 HARRÉ, R., Personal being. A theory for individual psychology. Oxford, Blackwell, 1983. (X) 299 pp. paperback. Euro 12,50


naar boven
601571 HARRÉ, R., Personal being. A theory for individual psychology. Oxford, Blackwell, 1983. (X) 299 pp. linnen + omslag. Euro 16,00
584650 HARRÉ, R., The philosophies of science. An introductory survey.London, OUP, 1976 (3e). (VIII) 191 pp. paperback. Bibliografie. (Opus, 56) *schutblad deels los* Euro 8,00
010172 HARRÉ, R., The philosophies of science. An introductory survey.London, OUP, 1972. (VIII) 191 pp. paperback. Bibliografie. (Opus) Euro 8,00
589278 HARRÉ, R., The philosophies of science. An introductory survey.London, OUP, 1976 (3e). (VIII) 191 pp. paperback. Bibliografie. (Opus, 56) *naam op schutblad* Euro 8,00
575536 HARRÉ, R., The philosophies of science. An introductory survey.London, OUP, 1972. (VIII) 191 pp. paperback. Bibliografie. (Opus, 56) *naam op schutblad* Euro 8,00
593679 HARRÉ, R., Physical being. A theory for a corporeal psychology.Oxford, Blackwell, 1994. 265 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
586806 HARRÉ, R., The principles of scientific thinking. London, Macmillan, 1970. (VIII) 324 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 20,00
589069 HARRÉ, R., Social being. A theory for social psychology. Oxford, Blackwell, 1979. (XIV) 438 pp. paperback. *potloodstrepen, enkele penaantekeningen* Euro 15,00
588564 HARRIS, H., (ED.), SEN, A., BRUNER, J., Scientific models and man. The Herbert Spencer lectures delivered in the university of Oxford, 1976.Oxford, UP, 1979. (VIII) 102 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Oxford science publications) *enkele pen- en potloodstrepen, omslag rug licht verkleurd*Overige bijdragen van : J.Z.Young, D. Michie en D.H. Wilkinson Euro 12,50
592347 HARRISON, E., Masks of the universe.New York, Macmillan, 1985. (VIII) 306 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen* Euro 13,50
597942 HAWKING, S., BOSLOUGH, J., Stephen Hawking's universe. New York, Quill, 1985. 158 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
573988 HAWKING, S., FERGUSON, K., Stephen Hawking - De theorie van alles. Op zoek naar de grenzen van het universum. Vert. uit het Engels door R. Rutten-Vonk.'s Gravenhage, BZZTôH, 1992. 191 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *omslag iets beschadigd* Euro 10,00
601460 HAWKING, S., MACEVOY, J.P., ZARATE, O., Hawking voor beginners. Vertaling: M. Hofstede.Rijswijk, Elmar, 1996. 175 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
592978 HAWKING, S., MLODINOV, L., Een korte geschiedenis van de tijd. Ned. vert. R. Jonkers.Amsterdam, Bakker, 2005. 211 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
583387 HAWKING, S., WHITE, M., GRIBBIN, J., Stephen Hawking. A life in science. London, BCA, 1991. (X) 304 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
601411 HAWKING, S., WHITE, M., GRIBBIN, J., Stephen Hawking. A life in science. London, Penguin, 1992. (X) 304 pp. paperback. Euro 10,00
598427 HAWKING, S., WHITE, M., GRIBBIN, J., Stephen Hawking. A life in science. London, Penguin, 1992. (X) 304 pp. paperback. Euro 10,00
601369 HAWKING, S., WHITE, M., GRIBBIN, J., Stephen Hawking. A life in science. London, Penguin, 1992. (X) 304 pp. halflinnen + omslag. (Dutton) Euro 12,50
578022 HAWKING, S., Het heelal. Verleden en toekomst van ruimte en tijd. Vertaald door R. Jonkers. Amsterdam, Bakker, 1988 (4e). 231 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
592650 HAWKINS, D., The language of nature. An essay in the philosophy of science. Drawings by E. Gillespie.San Francisco, Freeman, 1964. (XII) 372 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, enkele penstrepen* Euro 17,50
580173 HAWKINS, D.J.B., Causality and implication.London, Sheed, 1937. 122 pp. linnen. Euro 10,00
593631 HAZEN, R.M., TREFIL, J., Wegwijs in de wetenschap. De wortels van de wereld om ons heen. Vertaling: G. Beekman.Baarn, Anthos, 1992. 299 pp. paperback. Euro 12,50
581449 HEISENBERG, W., HÖRZ, H., Werner Heisenberg und die Philosophie. Berlin, DVW, 1968 (2e). 308 pp. hlf ln + omsl. Ills. *papier iets gebruind* Euro 20,00
598182 HEISENBERG, W., Across the frontiers. Translated from the German by P. Heath.New York, Harper, 1974. (XXII) 229 pp. linnen + omslag. (World perspectives, 48) *rug omslag licht verkleurd, boekblok iets vlekkig* Euro 16,00
005290 HEISENBERG, W., Fysica in perspectief. Vertaald door E. van Bueren-van den Hoven van Genderen.Utrecht, Spectrum, 1974. 159 pp. paperback. (AP, 23) *naam op schutblad* Euro 10,00
599093 HEISENBERG, W., Fysica in perspectief. Vertaald door E. van Bueren-van den Hoven van Genderen.Utrecht, Spectrum, 1974. 159 pp. paperback. (AP, 23) Euro 10,00
581446 HEISENBERG, W., Schritte über Grenzen. Gesammelte Reden und Aufsätze. München, Piper, 1971. 313 pp. ln + omsl. *rug omsl. verkleurd* Euro 20,00
009443 HEISENBERG, W., Das Teil und das Ganze. Gespräche im Umkreis der Atomphysik.München, Piper, 1969 (21.-35. T.). 334 pp. ln + omsl. Portr. *rug omsl. licht verkleurd* Euro 25,00
007265 HEISENBERG, W., Wandlungen in den Grundlagen der Naturwissenschaft. Sieben Vorträge. Leipzig, Hirzel, 1947 (7e herz.). 98 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 15,00
596840 HEMPEL, C.G., OPPENHEIM, P., Der Typusbegriff im Lichte der neuen Logik. Wissenschaftstheoretische Untersuchungen zur Konstitutionsforschung und Psychologie.Leiden, Sijthoff, 1936. (VIII) 130 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, enige penaantekeningen*Carl Gustav Hempel, Oranienburg, 1905. Studeerde fysica en wiskunde in Göttingen, Heidelberg, Berlijn en Wenen. Promotie in de filosofie in Berlijn 1934. Lid van de Berliner Gesellschaft für empirische Philosophie (later 'wissenschaftliche Philosophie'), een vereniging die verbonden was aan de Wiener Kreis. Tussen 1934-1939 verrichtte Hempel onderzoek met P. Oppenheim in Brussel en met Carnap in Chicago. Carl Gustav Hempel. Philosopher of science. PhD, Berlin 1934, with dissertation on 'Beiträge zur logischen Analyse des Wahrheitsbegriff', published in part at Jena, 1934. S. Brown. D. Collinson. Biographical dictionary of twentieth-century philosophers. London, 1996, 332 Euro 125,00
598576 HEMPEL, C.G., Éléments d'epistémologie. Traduction de B. Saint-Sernin.Paris, Colin, 2002 (2e). (VIII) 184 pp. paperback. Bibliografie. (Cursus) Euro 11,50
585165 HEMPEL, C.G., Fundamentals of concept formation in empirical science. Chicago, UP, 1972 (11e). (IV) 93 pp. paperback. Bibliografie. (FUS, 2,7) *omslag licht vbeschadigd*Foundations of the unity of science: volumes I-II of the International Encyclopedia of Unified Science Euro 11,50
595584 HEMPEL, C.G., Philosophy of natural science.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1966. (X) 116 pp. paperback. (FPS) *ezelsoor* Euro 10,00
566471 HENNEMANN, G., Naturwissenschaft und Religion. Berlin, Duncker, 1963. 159 pp. ing. (Erfahrung und Denken, 11) Euro 12,50
590680 HERBERT, N., Faster than light. Superluminal loopholes in physics.New York, New American library, 1989. (VI) 216 pp. paperback. (Plume) Euro 10,00
575562 HERFEL, W.E., KRAJEWSKI, W., NIINILUOTO, I., Theories and models in scientific processes. Proceedings of AFOS '94 workshop, august 15-26, Madralin and IUHPS '94 conference, august 27-29, Warszawa.Amsterdam, Rodopi, 1995. 436 pp. gebonden. (PSPSH, 44)Andere bijdragen van o.a.: J. Agassi, J. Echeverria, L. Nowak Euro 25,00
581461 HERZBERG, G., Atomic spectra and atomic structure. Transl. with the co-operation of the author by J.W. Spinks. New York, Dover, 1944. (XIV) 257 pp. pb. Bibliogr. Ills. Euro 11,50
592025 HESSE, M., Revolutions and reconstructions in the philosophy of science.Brighton, Harvester, 1980. (XXVI) 271 pp. linnen. (HSP) *enkele potloodstrepen, stempel op boekblok* Euro 12,50
600127 HESSE, M., The structure of scientific inference. London, Macmillan, 1974. (VIII) 309 pp. linnen + omslag. *omslag licht vlekkig, kleine beschadiging linnen band* Euro 17,50
577150 HEUVELMAN, A., STAAK, J.L.C. VAN DER, (RED.), Communicatie over wetenschap en techniek. Houten, Bohn, 1992. 323 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: R. von Schomberg, R. van der Meijden, R. Elling Euro 12,50
585151 HOEFNAGELS, H., Wetenschap en de bedreigde menselijke toekomst. Een onorthodoxe inleiding in de wetenschapsleer.Baarn, Ambo, 1989. 186 pp. paperback. Euro 9,50
592213 HOEKSTRA, W., De blauwdruk. Feiten en ficties over DNA.Amsterdam, UP, 2004. ingenaaid. 156 pp. (Salomé) *potloodstrepen* Euro 11,50
579985 HOENEN, P., Philosophie der anorganische natuur.Antwerpen, Standaard, 1947 (3e). 463 pp. linnen. (PB) Euro 15,00
601392 HOFF, J.H. VAN 'T, Vorlesungen über theoretische und physikalische chemie. Erstes Heft: Die chemische Dynamik. Mit in den text eingedruckten Abbildungen.Braunschweig, Vieweg, 1898. (XII) 252 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 15,00
583069 HOFFMANN, B., The strange story of the quantum. An account for the general reader of the growth of the ideas underlying our present atomic knowledge.New York, Dover, 1959 (2e herz). (XII) 285 pp. paperback. Euro 8,50
596723 HOGBEN, L., Mensch und Wissenschaft. Die Entstehung und Entwicklung der Naturwissenschaft aus den sozialen Bedürfnissen. Ein Buch zur Weiterbildung. Herausgeber der deutschen Ausgabe J. Henry Wild. Mit Zeichnungen von J.F. Horrabin und Abbildungen im Text. Die Übersetzungen besorgten: P. Christoffel, M. Favarger, C. Grob, A.E. Meier, E. Müller, J.H. Wild. 2 delen. Zürich, Artemis, 1948-50. 668, 759 pp. linnen. Illustraties. *banden licht verkleurd, boekblokken licht vlekkig* Euro 30,00
589027 HOOFF, A. VAN DEN, De schok der biologie. Essays over de plaats van de moderne biologie in ons mensbeeld.Nijmegen, SUN, 1995. 223 pp. paperback. Euro 11,50
566832 HOOFT, G. 'T, De bouwstenen van de schepping. Een zoektocht naar het allerkleinste. Amsterdam, Prometheus, 1992. 231 pp. paperback. Euro 9,00
568265 HOOFT, G. 'T, De bouwstenen van de schepping. Een zoektocht naar het allerkleinste. Amsterdam, Prometheus, 1992. 231 pp. paperback. Euro 9,00
600303 HOOFT, G. 'T, De bouwstenen van de schepping. Een zoektocht naar het allerkleinste. Amsterdam, Prometheus, 1996 (4e herz.). 240 pp. paperback. Euro 9,00
583580 HORGAN, J., Het einde van de wetenschap. Over de grenzen van onze kennis. Vertaald door H. Moerdijk.Amsterdam, Ambo, 1997. 312 pp. paperback. Euro 14,00
598700 HORGAN, J., Het einde van de wetenschap. Over de grenzen van onze kennis. Vertaald door H. Moerdijk.Amsterdam, Ambo, 1997. 312 pp. paperback. Euro 14,00


naar boven
584216 HORGAN, J., The end of science. Facing the limits of knowledge in the twilight of the scientific age. With a new afterword. Reading, Addison-Wesley, 1996. (X) 308 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
593541 HORGAN, J., Freud is niet dood. Het blijvend raadsel van het menselijk brein. Vertaald door R. van de Weijer. Amsterdam, Ambo, 2000. 359 pp. paperback. Bibliografie. Euro 14,00
579953 HORVATH, C. VON, Raum und Zeit im Lichte der speziellen Relativitätstheorie. Versuch eines synthetischen Aufbaus der speziellen Relativitätstheorie. Mit 8 Textabbildungen und einem Bildnis. Berlin, Springer, 1921. (IV) 58 pp. ingenaaid. Portret. *onopengesneden* Euro 25,00
595742 HÖRZ, H., PÖLTZ, H.D., (RED.), Philosophische Probleme der Physik. Berlin, DVW, 1978. 168 pp. paperback. (Physik für Lehrer, 13) Euro 10,00
599851 HOTTOIS, G., Symbool en techniek. Over de technowetenschappelijke mutatie in de westerse cultuur. Met een ten geleide van M. Weyembergh. Vertaald door M. van der Marel. Kampen, Kok Agora, 1996. 138 pp. paperback. *papier licht gebruind* Euro 10,00
590102 HOUTMAN, D., STEIJN, B., WITTE, M. DE, (RED.), De vanzelfsprekendheid van vooruitgang. Over technologie, rationaliteit en sociale ongelijkheid.Amsterdam, Boom, 1994. 212 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: J. Berting, F. de Meere, S. de Jong, P. de Lange Euro 10,00
590075 HOUTMAN, D., STEIJN, B., WITTE, M. DE, (RED.), De vanzelfsprekendheid van vooruitgang. Over technologie, rationaliteit en sociale ongelijkheid.Amsterdam, Boom, 1994. 212 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: J. Berting, F. de Meere, S. de Jong, P. de Lange Euro 10,00
005030 HOUTMAN, D., STEIJN, B., WITTE, M. DE, (RED.), De vanzelfsprekendheid van vooruitgang. Over technologie, rationaliteit en sociale ongelijkheid.Amsterdam, Boom, 1994. 212 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: J. Berting, F. de Meere, S. de Jong, P. de Lange Euro 10,00
587658 HOWSON, C., (ED.), Method and appraisal in the physical sciences. The critical background to modern science, 1800-1905. Cambridge, UP, 1976. (VIII) 344 pp. linnen + omslag. *boekblok iets roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: I. Lakatos, A. Musgrave, P. Feyerabend Euro 22,50
593600 HOYLE, F., A decade of decison.Melbourne, Heinemann, 1953. (X) 175 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd en verkleurd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 12,50
595577 HOYLE, F., Home is where the wind blows. Chapters from a cosmologist's life. Mill Valley, USB, 1994. (XII) 443 pp. linnen + omslag. Illustraties. *enkele potloodaantekeningen* Euro 20,00
588713 HOYLE, F., The intelligent universe.London, Joseph, 1983. 256 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 15,00
600268 HOYLE, F., The nature of the universe. A series of broadcast lectures.Oxford, Blackwell, 1950. (VI) 121 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
600232 HOYLE, F., Of men and galaxies.London, Heinemann, 1965. (VI) 73 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
598970 HRDY, S.B., Mother nature. Natural selection and the female of the species. London, Chatto, 1999. (XVI) 687 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *onderzijde band iets beschadigd* Euro 17,50
580769 HÜBNER, K., Kritik der wissenschaftlichen Vernunft.Freiburg i.Br., Alber, 1979 (2e). 442 pp. paperback. (Broschur Philosophie) *rug licht beschadigd, typex op schutblad* Euro 11,50
595613 HUGHES, T.P., The development of western technology since 1500. New York, Macmillan, 1964. (X) 149 pp. paperback. (Main themes in european history) *rug verkleurd* Euro 10,00
017437 HUIZINGA, J., HOEVE, J. VAN DER, Vijf maal vijfentwintig jaar wetenschap in Nederland. Redevoeringen gehouden in de vereenigde vergadering der Nederlandsche Akademie van Wetenschappen op 7 april 1941, door beide voorzitters, ter herdenking van hare oprichting op 6 april 1816.Z.p., z.u., 1941. (II) 45 pp. ingenaaid. Euro 7,50
588948 HUIZINGA, J., HOEVE, J. VAN DER, Vijf maal vijfentwintig jaar wetenschap in Nederland. Redevoeringen gehouden in de vereenigde vergadering der Nederlandsche Akademie van Wetenschappen op 7 april 1941, door beide voorzitters, ter herdenking van hare oprichting op 6 april 1816.Z.p., z.u., 1941. (II) 45 pp. ingenaaid. Euro 7,50
577058 HULL, L.W.H., History and philosophy of science. An introduction. London, Longmans, 1960 (3e). (XII) 340 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 15,00
013053 HULSPAS, M., Van harte wetenschap. Misstanden en misverstanden in de wereld der wetenschap. Amsterdam, Prometheus, 1997. 177 pp. paperback. Euro 10,00
018519 HUNKE, S., Glauben und Wissen. Die Einheit europäischer Religion und Naturwissenschaft.Hildesheim, Olms, 1987 (Nachdr. 1979). 306 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 12,50
592495 HUNTER, G.K., Vital forces. The discovery of the molecular basis of life.San Diego, AP, 2000. (XX) 364 pp. paperback. Illustraties. Euro 16,00
568875 HUXLEY, J., Essays van een humanist.Vert.: H.W.J. Schaap.Amsterdam, WU, 1966. 263 pp. paperback. (Pantoskoop) Euro 8,00
599742 HUXLEY, J., Man in the modern world. London, Chatto, 1947. (VI) 282 pp. ingenaaid. (Star editions) *titerlpagina en inhoudsopgave licht vlekkig* Euro 10,00
595832 IBARRA, A., MORMANN, T., (ED.), Representations of scientific rationality. Contemporary formal philosophy of science in Spain. Amsterdam, Rodopi, 1997. 392 pp. gebonden. (PSPSH, 61)Met bijdragen van o.a.: J. Garrido Garrido, O. Fernandez Prat, W.J. Gozalez Euro 75,00
591669 ICKE, V., Niks relatief. De speciale relativiteitstheorie met en zonder formules.Amsterdam, Contact, 2005. 63, 70 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 10,00
018300 ICKE, V., Passie en precisie. Amsterdam, Contact, 2004. 286 pp. paperback. Euro 11,50
569531 INFELD, L., Stof, straling en atomen. Het wereldbeeld in de moderne natuurwetenschappen. Met een voorwoord van A. Einstein. Ned. vert. van M.C. Geerling. Amsterdam, Centen, 1935. (VIII) 288 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Oorspronkelijk in het Pools verschenen: 'Nowe drogi nauki', in het Engels vert. door Louis Infeld: The world in modern science Euro 15,00
581625 JACKSON, L.C., Low temperature physics. London, Methuen, 1962 (5e herz.). (VIII) 158 pp. ln + omsl. (MMPS) *omsl. deels verkleurd* Euro 10,00
017094 JACOB, F., Beeld van binnen. Vertaling: M. Kaas. Amsterdam, Van Oorschot, 1989. 353 pp. ingenaaid. *tekst op schutblad*Oorspronkelijke titel: La statue intérieure. Levensverhaal van een microbioloog, DNA-pionier en Nobelprijswinnaar medicijnen Euro 15,00
600298 JACOB, F., Beeld van binnen. Vertaling: M. Kaas. Amsterdam, Van Oorschot, 1989. 353 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina*Oorspronkelijke titel: La statue intérieure. Levensverhaal van een microbioloog, DNA-pionier en Nobelprijswinnaar medicijnen Euro 15,00
595987 JACOB, F., La logique du vivant. Une histoire de l'heridité.Paris, Gallimard, 1978. 354 pp. paperback. (Tel, 2) Euro 10,00
585673 JACOB, F., The possible and the actual. New York, Pantheon, 1982. (VIII) 70 pp. paperback. *enkele markeerstiftstrepen* Euro 9,00
018115 JAEGER, F.M., Elementen en atomen eens en thans. Schetsen uit de ontwikkelingsgeschiedenis der elementenleer en atomistiek. Voor studeerenden in de natuurwetenschappen aan Nederlandsche universiteiten en hoogeschoolen. Met 25 figuren en 32 portretten. Groningen, Wolters, 1918. (VI) 268 pp. gebonden. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 16,00
595839 JAKI, S.L., Planets and planetarians: A history of theories of the origin of planetary systems. Edinburgh, SAC, 1978. (VI) 266 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* Euro 20,00
006392 JAKOB, J., Die Grundlagen unserer naturwissenschaftlichen Erkenntnis. Eine naturphilosophische Betrachtung über das Raum-Zeit-Materie-Problem.Zürich, Gutenberg, 1948. 266 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, enkele potloodaantekeningen* Euro 15,00
593180 JANICH, P., (HRSG.), Wissenschaftstheorie und Wissenschaftsforschung.München, Beck, 1981. 157 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: C.F. Gethmann, T. Luckmann, O. Schwemmer Euro 10,00
590834 JANICH, P., Protophysics of time. Constructive foundation and history of time measurement.Dordrecht, Reidel, 1985 (3e). (XXVI) 238 pp. linnen + omslag. (BSPS, 30) Euro 125,00
589433 JARDINE, N., The fortunes of inquiry.Oxford, UP, 1986. (X) 144 pp. linnen + omslag. (CLLP) Euro 20,00
569560 JEANS, J., Het geheimzinnig heelal. Geautor. vert. door S.L. van Oss. 's-Gravenhage, Leopold, 1952 (3e). 151 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 7,00
589225 JEANS, J., De groei der natuurwetenschap. Geautoriseerde vertaling uit het Engels door W. IJzerdraat en Y. Foppema. Den Haag, Leopold, 1949. (XII) 407 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
003392 JEANS, J., Het nieuwe natuurbeeld. Geautor. vert. van S.L. van Oss.'s-Gravenhage, Leopold, 1933. (VIII) 260 pp. linnen. *papieren sticker op rug* Euro 10,00
588949 JEANS, J., Het nieuwe natuurbeeld. Geautor. vert. van S.L. van Oss.'s-Gravenhage, Leopold, 1933. (VIII) 260 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 10,00
002607 JEANS, J., Physics & philosophy.Cambridge, UP, 1948 (5e). (VIII) 222 pp. linnen. *schutbladen licht roestvlekkig* Euro 12,50
014600 JEUKEN, M., Materie, leven, geest. Een wijsgerige biologie.Assen, Van Gorcum, 1979. (VIII) 129 pp. paperback. (Terreinverkenningen in de filosofie, 8) *omslag licht beschadigd* Euro 7,50
596048 JEUKEN, M., Materie, leven, geest. Een wijsgerige biologie.Assen, Van Gorcum, 1979. (VIII) 129 pp. paperback. (Terreinverkenningen in de filosofie, 8) Euro 7,50
591511 JOHANSON, D.C., EDEY, M.A., Lucy. Vert. H. Heij.Utrecht, Veen, 1982. 390 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
596618 JOHNSON, G., Fire in the mind. Science, faith, and the search for order.London, Penguin, 1997. (X) 379 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (PS) Euro 10,00
588270 JOLLES, H.M., Op verloren posten. Opstellen uit het grensgebied van wetenschapsbeoefening en wetenschapsbeleid.Den Haag, NWO, 1992. 177 pp. linnen + omslag. Euro 14,00
595768 JONES, M.R., CARTWRIGHT, N., (ED.), Idealization XII: correcting the model. Idealization and abstraction in the sciences. Amsterdam, Rodopi, 2005. 293 pp. gebonden. (PSPSH, 86) Met bijdragen van o.a.: K.D. Hoover, A. Funkenstein, M. Norton Wise Euro 45,00
590387 JONES, R.V., MOON, S.M., MULLIKEN, R.S., The centrality of science and absolute values. Proceedings of the fourth international conference on the unity of the sciences. November 27-30, 1975 New York. 2 delen.New York, ICF, 1975. (XXVI) 658, (XVIII) 667-1345 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslagen licht beschadigd, binding deel 1 iets los*Met bijdragen van o.a. I. Prigogine, M.B. Sussman, J.O. Wisdom Euro 40,00


naar boven
593658 JONES, S., De taal van de genen. Biologie, geschiedenis en onze evolutionaire toekomst. Vert. uit het Engels.Baarn, Bodoni, 1994. 271 pp. paperback. Euro 12,50
568193 JONG, F.J. DE, Boven en onder het mes. Een bijdrage tot de filosofie van de geneeskunde.Delft, Eburon, 1988. (XII) 264 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 14,50
593601 JÜNGER, F.G., Die Perfektion der Technik. Frankfurt a.M., Klostermann, 1953 (4e herz.). 370 pp. ingenaaid. *rug licht verkleurd, omslag licht beschadigd* Euro 16,00
584573 KALLMANN BIJL, H., (ED.), Space research. Proceedings of the first international space science symposium. Nice, january 11-16, 1960. Amsterdam, NHPC, 1960. (XVI) 1195 pp. linnen. Illustraties. *voorplat licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: H.K. Paetzold, K. Rawer, A. Ehmert, M. Calvin Euro 45,00
012079 KAMBARTEL, F., MITTELSTRASS, J., (HRSG.), Zur normativen Fundament der Wissenschaft. Frankfurt a.M., Athenäum, 1973. (X) 330 pp. paperback. (WPG, Studien 1) Met bijdragen van o.a.: O. Schwemmer, C. Tiel, P. Lorenzen Euro 15,00
598505 KAMERLINGH ONNES, H., DELFT, D. VAN, Heike Kamerlingh Onnes. Een biografie. De man van het absolute nulpunt. Amsterdam, Bakker, 2005. 664 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
587581 KANNEGIESSER, H.J., Knowledge and science. Melbourne, Macmillan, 1977. (VIII) 126 pp. linnen. Bibliografie. Euro 12,50
588477 KAUFFMAN, S.A., At home in the universe. The search for laws of self-organisation and complexity. New Yok, OUP, 1996. (VIII) 321 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *potloodstrepen, enkele markeerstiftstrepen* Euro 12,50
005034 KAYZER, W., Een schitterend ongeluk. Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks, Stephen Jay Gould, Stephen Toulmin, Daniel C. Dennett, Rupert Sheldrake en Freeman Dyson. De gesprekken zijn vertaald door P. Adelaar, B. de Lange, T. Maas, L. Teixeira de Mattos, G. Wallinga.Amsterdam, Contact, 1993 (6e). 432 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 15,00
597113 KAYZER, W., Een schitterend ongeluk. Wim Kayzer ontmoet Oliver Sacks, Stephen Jay Gould, Stephen Toulmin, Daniel C. Dennett, Rupert Sheldrake en Freeman Dyson. De gesprekken zijn vertaald door P. Adelaar, B. de Lange, T. Maas, L. Teixeira de Mattos, G. Wallinga.Amsterdam, Contact, 1993 (3e). 432 pp. paperback. Euro 15,00
591328 KEMENY, J.G., A philosopher looks at science.New York, Van Nostrand, 1959 (2e). (XII) 273 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, schutbladen licht roestvlekkig* Euro 15,00
006977 KEMENY, J.G., Een wijsgerige visie op de wetenschap. Vertaling J. Nederkoorn.Hilversum, De Haan, 1967. 242 pp. paperback. (Palladium, 32) Euro 8,00
592564 KEMENY, J.G., Een wijsgerige visie op de wetenschap. Vertaling J. Nederkoorn.Hilversum, De Haan, 1967. 242 pp. paperback. (Palladium, 32) *folie omslag laat iets los* Euro 8,00
596834 KEMENY, J.G., Een wijsgerige visie op de wetenschap. Vertaling J. Nederkoorn.Hilversum, De Haan, 1967. 242 pp. paperback. (Palladium, 32) Euro 8,00
581357 KERSTEN, A.E., Een organisatie van en voor onderzoekers. De Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onderzoek (Z.W.O.) 1947-1988). Assen, Van Gorcum, 1996. (VI) 469 pp. geb. Ills. Euro 15,00
001913 KICKEN, S., Alternatieve wetenschap. Op het spoor van nieuwe paradigma's.Antwerpen, DNB, 1975. 212 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 7,00
016033 KLAUS, G., Rationalität - Integration - Information. Entwicklungsgesetze der Wissenschaft in unserer Zeit.Berlin, DVW, 1974. 302 pp. linnen. *band verkleurd* Euro 11,50
584405 KLEINER, S.A., The logic of discovery. A theory of the rationality of scientific research.Dordrecht, Kluwer, 1993. (XII) 334 pp. ln + omsl. (SL, 231) Euro 75,00
577918 KLUKHUHN, A., Hypothese van het heden. Wetenschap in de postmoderne tijd.Nijmegen, Markant, 1989. 216 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
578955 KLUKHUHN, A., Sterf oude wereld. Een inleiding tot de 21ste eeuw. Amsterdam, AP, 1995. 453 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* Euro 16,00
589910 KLUKHUHN, A., Sterf oude wereld. Een inleiding tot de 21ste eeuw. Amsterdam, AP, 1995. 453 pp. linnen + omslag. Euro 16,00
599905 KLUKHUHN, A., Sterf oude wereld. Een inleiding tot de 21ste eeuw. Amsterdam, AP, 1995. 453 pp. linnen + omslag. Euro 16,00
593232 KLUKHUHN, A., Sterf oude wereld. Een inleiding tot de 21ste eeuw. Amsterdam, AP, 1995. 453 pp. linnen + omslag. *enkele potloodaantekeningen* Euro 16,00
001917 KLÜVER, J., Operationalismus. Kritik und Geschichte einer Philosophie der exakten Wissenschaften.Stuttgart, Frommann, 1971. 220 pp. ingenaaid. (Problemata, 2) *naam op schutblad* Euro 12,50
591860 KNIP, K., Alledaagse wetenschap. Amsterdam, Contact, 2000. 192 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
597928 KNIP, K., De vooruitgang. Nieuwe materialen en produkten.Amsterdam, Bakker, 1986. 188 pp. paperback. Euro 10,00
583187 KÖBBEN, A.J.F., TROMP, H., De onwelkome boodschap of hoe de vrijheid van wetenschap bedreigd wordt. Amsterdam, Mets, 1999. 206 pp. paperback. Euro 10,00
584987 KÖBBEN, A.J.F., Het gevecht met de engel. Over verheffende en minder verheffende aspecten van het wetenschapsbedrijf. Amsterdam, Mets, 2003. 221 pp. paperback. Euro 10,00
011077 KÖBBEN, A.J.F., De weerbarstige waarheid. Opstellen over wetenschap.Amsterdam, Prometheus, 1991. 212 pp. paperback. Euro 9,00
598524 KÖBBEN, A.J.F., De weerbarstige waarheid. Opstellen over wetenschap.Amsterdam, Prometheus, 1991. 212 pp. paperback. Euro 9,00
013093 KOCKELMANS, A., Phaenomenologie en natuurwetenschap. Een inleiding in de wijsbegeerte der natuurwetenschappen.Haarlem, Bohn, 1962. (VIII) 280 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 12,50
589235 KOCKELMANS, A., Phaenomenologie en natuurwetenschap. Een inleiding in de wijsbegeerte der natuurwetenschappen.Haarlem, Bohn, 1962. (VIII) 280 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
589234 KOCKELMANS, A., Phaenomenologie en natuurwetenschap. Een inleiding in de wijsbegeerte der natuurwetenschappen.Haarlem, Bohn, 1962. (VIII) 280 pp. linnen. *stempel op titelpagina* Euro 12,50
588482 KOCKELMANS, A., Phaenomenologie en natuurwetenschap. Een inleiding in de wijsbegeerte der natuurwetenschappen.Haarlem, Bohn, 1962. (VIII) 280 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
567197 KOHANSKI, A.S., Philosophy and technology. Toward a new orientation in modern thinking.New York, PL, 1977. (X) 203 pp. ln + omsl. Euro 15,00
567182 KOLFSCHOOTEN, F. VAN, Valse vooruitgang. Bedrog in de Nederlandse wetenschap.Amsterdam, Veen, 1993. 205 pp. paperback. Euro 7,50
588545 KOLFSCHOOTEN, F. VAN, Valse vooruitgang. Bedrog in de Nederlandse wetenschap.Amsterdam, Veen, 1993 (2e). 205 pp. paperback. Euro 7,50
001922 KOLFSCHOOTEN, F. VAN, Valse vooruitgang. Bedrog in de Nederlandse wetenschap.Amsterdam, Veen, 1993 (2e). 205 pp. paperback. *naam op schutbl.* Euro 7,50
581180 KONCZEWSKA, H., L'unité de la matière et le problème des transmutations.Paris, Alcan, 1939. (IV) 300 pp. hlf ldr. (BPC) *nieuw gebonden, naam op schutbl., st. binnenzijde band* Euro 30,00
016225 KONINGSVELD, H., Empirical laws, regularity and necessity (met een samenvatting in het Nederlands)Wageningen, Veenman, 1973. (X) 129 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie.Opdracht Koningsveld Euro 25,00
568898 KONINGSVELD, H., Het verschijnsel wetenschap. Een inleiding tot de wetenschapsfilosofie.Meppel, Boom, 1979 (4e). 211 pp. paperback. *omslag gebruind, naam op schutblad* Euro 10,00
581882 KONINGSVELD, H., Het verschijnsel wetenschap. Een inleiding tot de wetenschapsfilosofie.Amsterdam, Boom, 1998 (10e). 211 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
591903 KONNER, M., The tangled wing. Biological constraints on the human spirit.New York, Harper, 1983. (XVI) 543 pp. paperback. (HCP, CN 1070) *rug licht verkleurd* Euro 11,50
580754 KORDIG, C.R., The justification of scientific change. Dordrecht, Reidel, 1971. (XIV) 119 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (SL, 36) *omslag iets verkleurd, stempel op schutblad* Euro 15,00
591672 KORTEWEG, N., (RED.), De oorsprong. Over het ontstaan van het leven en alles eromheen. Amsterdam, Boom, 2004. 159 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: R.H. Dijkgraaf, M.J.G. Veltman, H.N.A. Priem.Dit boek is gebaseerd op de tiende editie van de Paradisolezingen. Euro 10,00
590117 KORTHALS, M., (RED.), Wetenschapsleer. Filosofisch en maatschappelijk perspectief op de natuur- en sociaal-culturele wetenschappen.Meppel, Boom, 1989. 266 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, R. de Wilde, E. van Oost Euro 16,00
592380 KORTHALS, M., (RED.), Wetenschapsleer. Filosofisch en maatschappelijk perspectief op de natuur- en sociaal-culturele wetenschappen.Meppel, Boom, 1989. 266 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, R. de Wilde, E. van Oost Euro 16,00
588431 KORTHALS, M., (RED.), Wetenschapsleer. Filosofisch en maatschappelijk perspectief op de natuur- en sociaal-culturele wetenschappen.Meppel, Boom, 1989. 266 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, R. de Wilde, E. van Oost Euro 16,00
595555 KORTHALS, M., (RED.), Wetenschapsleer. Filosofisch en maatschappelijk perspectief op de natuur- en sociaal-culturele wetenschappen.Meppel, Boom, 1989. 266 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, R. de Wilde, E. van Oost Euro 16,00
567305 KOTTJE, F., Illusionen der Wissenschaft. Eine notwendige Selbstbesinnung zur heutigen Kulturkrisis.Stuttgart, Cotta, 1931 (2.T). (X) 251 pp. ln. *band licht gevlekt* Euro 15,00
588950 KOX, A.J., CHAMALAUN, M., (RED.), Van Stevin tot Lorentz.Amsterdam, Intermediair, 1980. (VIII) 238 pp. ingenaaid. Illustraties. (IB) *rug licht verkleurd* Euro 11,50
567314 KOX, A.J., CHAMALAUN, M., (RED.), Van Stevin tot Lorentz.Amsterdam, Intermediair, 1980. (VIII) 238 pp. ingenaaid. Illustraties. (IB) *rug verkleurd* Euro 11,50


naar boven
579767 KOYRÉ, A., Du monde clos à l'univers infini. Traduit de l'anglais par R. Tarr. Paris, Gallimard, 1990. 349 pp. paperback. (Tel, 129) Euro 10,00
600718 KOYRÉ, A., Du monde clos à l'univers infini. Traduit de l'anglais par R. Tarr. Paris, Gallimard, 1990. 349 pp. paperback. (Tel, 129) Euro 10,00
593151 KOYRÉ, A., Du monde clos à l'univers infini. Traduit de l'anglais par R. Tarr. Paris, Gallimard, 1996. 349 pp. paperback. (Tel, 129) Euro 10,00
597471 KRAFT, V., MULDER, H.L., (ED.), Foundations for a scientific analysis of value. Translated by E.H. Schneewind. With an introduction by E. Topitsch.Dordrecht, Reidel, 1981. (XVIII) 195 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (VCC, 15) *bibliotheekexemplaar*Oorspronkelijke titel: 'Die Grundlagen einer wissenschaftlichen Wertlehre' Euro 15,00
576590 KRAFT, V., TOPITSCH, E., (HRSG.), Probleme der Wissenschaftstheorie. Festschrift für Victor Kraft.Wien, Springer, 1960. 266 pp. linnen. Bibliografie.*boekblok licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: R. Freundlich, W. Stegmüller, H. Albert Euro 30,00
018550 KRAFT, V., Einführung in die Philosophie. Philosophie, Weltanschauung, Wissenschaft.Wien, Springer, 1950. (VI) 161 pp. ingenaaid.Mitglied des Wiener Kreises Euro 25,00
015086 KRAFT, V., Der Wiener Kreis. Der Ursprung des Neopositivismus. Ein Kapittel der jüngsten Philosophiegeschichte.Wien, Springer, 1950. (VI) 179 pp. ingenaaid. *omslag iets verkleurd*Victor Kraft, Vienna 1880-Vienna 1975. Member of the Vienna Circle. Lecturer 1914-1924, until his dismmissal by the Nazi regime in 1939. 'Kraft remained an unbiased empiricist throughout his political career. His main fields of work were methodology, epistemology and value theory. He accepted that philosophy should be a science (Wissenschaft) provable by experience, but Kraft rejected the sensualistic interpretation of experience stressing his realistic position'. Stuart Brown, D. Collinson, R. Wilkinson. Biographical dictionary of twentieth-century philosophers, p. 418 Euro 50,00
601560 KRAJEWSKI, W., (ED.), Polish essays in the philosophy of the natural sciences.Dordrecht, Reidel, 1982. (XXVIII) 487 pp. paperback. Bibliografie. (BSPS, 68) *rug licht verkleurd, deukjes in omslag*Met bijdragen van o.a.: S. Amsterdamski, J. Such, A. Synowiecki Euro 30,00
595739 KRAJEWSKI, W., (ED.), Polish philosophers of science and nature in the 20th century. Amsterdam, Rodopi, 2001. 285 pp. gebonden. (PSPSH, 74) (PAP, 3)Met bijdragen van o.a.: M. Talsiewicz (Jan Lukasiewicz), J. Wolenski (Tadeusz Kotarbisnki), A. Koterski (Hneryk Mehlberg) Euro 35,00
598626 KRAMERS, H.A., HOLST, H., De bouw der atomen en moleculen. Naar: De bouw der atomen. Bewerkt door: H.C. Brinkman. Amsterdam, Centen, 1949. (VIII) 197 pp. linnen. Illustraties. Euro 15,00
595268 KRAUSS, L.M., De levens van een atoom. Vanaf de oerknal tot het leven op aarde en verder. Vertaling: J.W. Nienhuys. Utrecht, Spectrum, 2001. 336 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 12,50
582997 KRIGE, J., Science, revolution & discontinuity.Brighton, Harvester, 1980. 231 pp. ln + omsl. Bibliogr. *bibl.st.* Euro 15,00
015010 KROES, P.A., Filosofie van de natuurkunde.Leiden, Nijhoff, 1987. 120 pp. paperback. (Wetenschapsfilosofie) Euro 8,50
596037 KROES, P.A., Filosofie van de natuurkunde.Leiden, Nijhoff, 1987. 120 pp. paperback. (WF) Euro 8,50
003146 KUHN, T.S., De structuur van wetenschappelijke revoluties. Vertaling van B. Willink.Meppel, Boom, 1976 (2e). 238 pp. paperback. (TW) Euro 11,50
596784 KUIPERS, T.A.F., (ED.), General philosophy of science: focal issues.Amsterdam, Elsevier, 2007. (XXVI) 683 pp. gebonden. (HPS) Met andere bijdragen van o.a.: S. Psillos, A. Franklin, J. Ladyman Euro 110,00
004207 KUIPERS, T.A.F., MACKOR, A.R., (ED.), Cognitive patterns in science and common sense. Groningen studies in philosophy of science, logic, and epistemology.Amsterdam, Rodopi, 1995. 424 pp. gebonden. (PS 45)Met andere bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, G. J. Stavenga, T.A.F. Kuipers Euro 50,00
598229 KUIPERS, T.A.F., MACKOR, A.R., (ED.), Cognitive patterns in science and common sense. Groningen studies in philosophy of science, logic, and epistemology.Amsterdam, Rodopi, 1995. 424 pp. gebonden. (PS 45)Met andere bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, G. J. Stavenga, T.A.F. Kuipers Euro 50,00
598228 KUIPERS, T.A.F., MACKOR, A.R., (ED.), Cognitive patterns in science and common sense. Groningen studies in philosophy of science, logic, and epistemology.Amsterdam, Rodopi, 1995. 424 pp. gebonden. (PS 45)Met andere bijdragen van o.a.: H. Zandvoort, G. J. Stavenga, T.A.F. Kuipers Euro 50,00
005417 KUNNEMAN, H., (RED.), Wetenschap en ideologiekritiek. Opstellen van L. Althusser, T. de Boer, P.K. Feyerabend, H. Kunneman, G. Radnitzky en A.C. Zijderveld.Meppel, Boom, 1978. 202 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 8,00
589213 KUYPERS, K., WEERSMA, H.A., (E.A.), Aspecten van de tijd. Een bundel wijsgerige studies. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan uitgegeven door het genootschap voor wetenschappelijke philosophie, waaraan is toegevoegd een overzicht van zijn geschiedenis.Assen, Van Gorcum, 1950. 307 pp. linnen. *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: J. Clay, H.J. Pos, D. Bartling, E.W. Beth Euro 20,00
007596 KUYPERS, K., WEERSMA, H.A., (E.A.), Aspecten van de tijd. Een bundel wijsgerige studies. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan uitgegeven door het genootschap voor wetenschappelijke philosophie, waaraan is toegevoegd een overzicht van zijn geschiedenis.Assen, Van Gorcum, 1950. 307 pp. linnen.Met bijdragen van o.a.: J. Clay, H.J. Pos, D. Bartling, E.W. Beth Euro 20,00
579098 LAFOLLETTE, M.C., Stealing into print. Fraud, plagiarism, and misconduct in scientific publishing.Berkeley, UCP, 1992. (VIII) 293 pp. linnen. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 15,00
584343 LAMBERT, D., Sciences et théologie. Les figures d'un dialogue. Bruxelles, Lessius, 1999. 218 pp. pb. (Donner raison, 4) Euro 11,50
594987 LAMBOURNE, R., SHALLIS, M., SHORTLAND, M., Close encounters? Science and science fiction.Bristol, Hilger, 1990. (XIV) 184 pp. ingenaaid. Bibliografie. Filmografie. Illustraties. Euro 12,50
575359 LAMEERE, J., (RED.), Philosophie de la nature?Bruxelles, RIP, 1956. (II) 131-260 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 36, 2) *onopengesneden*Met bijdragen van o.a.: A. Guzzo, A.J. Ayer, R. Ruyer Euro 10,00
575348 LAMEERE, J., (RED.), Philosophie scientifique. Bruxelles, RIP, 1949. (II) 150-243 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 8)Met bijdragen van o.a.: J. Cavailles, L. de Broglie, F. Gonseth Euro 10,00
596757 LASTRUCCI, C.L., De wetenschappelijke aanpak. Grondprincipes van de wetenschappelijke methode. Vert. A.M. Panhuysen-van Staalen.Groningen, Tjeenk Willink, 1973. (X) 241 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
592438 LASZLO, E., Introduction to systems philosophy. Toward a new paradigm of contemporary thought. With a foreword by L. von Bertalanffy.New York, Gordon, 1972. (XXII) 328 pp. linnen. Bibliografie. *recensie ingeplakt, potloodaantekeningen en -strepen* Euro 17,50
593461 LASZLO, E., Kosmische visie. Wetenschap en het Aksha-veld. Vertaling: G. Grasman.Deventer, Ankh-Hermes, 2004 (2e. 203 pp. paperback. *naam op boekblok* Euro 11,50
598286 LAUDAN, L., Progress and its problems. Towards a theory of scientific growth.Berkeley, UCP, 1978. (X) 257 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
010190 LAUDAN, L., Science and hypothesis. Historical essays on scientific methodology. Dordrecht, Reidel, 1981. (X) 258 pp. paperback. (WOS, 19) *enkele penstrepen* Euro 16,00
581450 LAUE, M. VON, Aufsätze und VorträgeBraunschweig, Vieweg, 1962 (2e). (XL) 265 pp. ln + omsl. Portr.Der Inhalt dieses Bandes ist identisch mit: Max von Laue 'Gesammelte Schriften und Vorträge' Band III Euro 25,00
001148 LAUE, M. VON, Geschiedenis der natuurkunde. Vertaling: A. Broese van Groenou. 's-Gravenhage, Stols, 1954. 175 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
601346 LAUWERIER, H., Een wereld van fractals. Bloemendaal, Aramith, 1990. 174 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
588663 LAVOISIER, A.L., FOURIER, J.B.J., FARADAY, M., HUTCHINS, R.M., (ED.), Elements of chemistry by A.L. Lavoisier. Transl. by R. Kerr. Analytical theory of heat by Jean Baptiste Joseph Fourier. Transl. by A. Freeman. Experimental researches in electricity by Michael Faraday. Chicago, Encyclopaedia Britannica, 1989 (31e). (XII) 898 pp. gebonden. Illustraties. (Great books of the western world, 45) Euro 25,00
018522 LEBLANC, H., MARION, M., COHEN, R.S., (ED.), Québec studies in the philosophy of science. Part II: biology, psychology, cognitive science and economics. Essays in honor of Hugues Leblanc.Dordrecht, Kluwer, 1996. (XII) 303 pp. linnen + omslag. Portret.(BSPS, 178)Met bijdragen van o.a.: F. Duchesneau, M. Clarke, E. Thompson, R. Nadeau, S. Dwyer, Euro 35,00
589024 LEEUWEN, H.W. VAN, SCHILDER, B., VELTMAN, D., Ontdekkers en ontdekkingen.Amsterdam, Strengholt, z,j. 288 pp. half linnen. Illustraties. (Corona-serie) *rug licht verkleurd* Euro 15,00
590990 LEFÈVRE, T., Wetenschap vandaag voor de maatschappij van morgen.Tielt, Lannoo, 1970. 204 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 10,00
015941 LENK, H., Pragmatische Philosophie. Plädoyers und Beispiele für eine praxisnahe Philosophie und Wissenschaftstheorie.Hamburg, Hoffmann, 1975. 321 pp pb. (KW) *rug verkleurd* Euro 11,50
592735 LENOIR, T., (ED.), Inscribing science. Scientific texts and the materiality of communication.Stanford, UP, 1998. (XVI) 457 pp. paperback. Illustraties. (Writing science) Met bijdragen van o.a.: L. Daston, D. Gugerli, H.U. Gumbrecht Euro 15,00
574024 LENZEN, V.F., Procedures of empirical science. Chicago, UP, 1950 (4e). (VIII) 59 pp. ingenaaid. Bibliografie. (FUS, 1,5) *naam op omslag en schutblad*Foundations of the unity of science: volumes I-II of the International Encyclopedia of Unified Science Euro 20,00
016028 LENZEN, W., Theorien der Bestätigung wissenschaftlicher Hypothesen.Stuttgart, Frommann, 1974. 217 pp. ingenaaid. (Problemata, 17) Euro 11,50
599902 LENZEN, W., Theorien der Bestätigung wissenschaftlicher Hypothesen.Stuttgart, Frommann, 1974. 217 pp. ingenaaid. (Problemata, 17) *bibliotheekexemplaar, benedenzijde rug licht beschadigd* Euro 10,00
595454 LEPLIN, J., (ED.), Scientific realism. With an introduction. Berkeley, UCP, 1984. (VIII) 266 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: E. McMullin, A. Fine, H. Putnam Euro 12,50
592585 LESTIENNE, R., The creative power of chance. Translated from the French by E.C. Neher.Urbana, IUP, 1998. (VIII) 202 pp. paperback. Euro 12,50
594571 LEVER, J., Langs de mysterieuze grenzen van het leven. Samengesteld en ingeleid door R. van Woudenberg.Kampen, Ten Have, 2006. 202 pp. paperback. Euro 11,50
593969 LEWIN, R., Complexiteit. Wetenschap op de rand van chaos. Ned. vert. P. Adelaar. Amsterdam, Contact, 1993. 246 pp. paperback. Euro 10,00
600324 LIGHTMAN, A., Oerlicht. Onze veranderende kijk op de kosmos. Vertaald door E. Echternach.Amsterdam, Bakker, 1992. 165 pp. paperback. Euro 10,00
593514 LIGHTMAN, A., Oerlicht. Onze veranderende kijk op de kosmos. Vertaald door E. Echternach.Amsterdam, Bakker, 1992. 165 pp. paperback. Euro 10,00
004984 LIN, CHENG-HUNG, FU, D., (ED.), Philosophy and conceptual history of science in Taiwan.Dordrecht, Kluwer, 1993. (XIV) 276 pp. linnen + omslag. (BSPS, 141)Met bijdragen van o.a.: Shih-Chao Liu, Ko-Wei Lih, Yu-Houng Houng Euro 30,00
600024 LINSKENS, M., ACHTERBERG, W., VERHOOG, H., Het maakbare dier. Ethiek en transgene dieren.Den Haag, NOTA, 1990. 120 pp. ingenaaid. (V, 14) *rug licht verkleurd* Euro 11,50


naar boven
592994 LOEWENSTEIN, W.R., The touchstone of life. Molecular information, cell communication and te foundations of life. Oxford, UP, 2000. (XVIII) 366 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
576662 LOOIJEN, R.C., Holism and reductionism in biology and ecology. The mutual dependence of higher and lower level research programmes. Groningen, z.u., 269 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 16,00
592132 LORENTZ, H.A., Ter gedachtenis aan Hendrik Antoon Lorentz 1853-1928.Utrecht, De Haan, 1953. 32 pp. geniet. Portret. *omslag licht beschadigd en iets roestvlekkig*Overdruk uit 'De Gids', maart 1953 Euro 10,00
596766 LORENZ, K., De acht doodzonden van de beschaafde mensheid. Vert. door P.M.A. Verwijmeren m.m.v. D. Hillenius. Amsterdam, Ploegsma, 1973. 120 pp. paperback. *papier licht gebruind* Euro 8,00
596765 LORENZ, K., Over agressie bij dier en mens. Vert. door D. Hillenius. Amsterdam, Ploegsma, 1974 (5e). 286 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
586875 LORENZ, K., Die Rückseite des Spiegels.Versuch einer Naturgeschichte menschlichen Erkennens.München, Piper, 1973. 338 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 15,00
598551 LORENZ, K., Die Rückseite des Spiegels.Versuch einer Naturgeschichte menschlichen Erkennens.München, Piper, 1973. 338 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *boekblok roestvlekkig, naam op schutblad, ex libris* Euro 15,00
595572 LORENZ, K., Die Rückseite des Spiegels.Versuch einer Naturgeschichte menschlichen Erkennens.München, Piper, 1973. 338 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 15,00
584427 LORENZ, K., Über tierisches und menschliches Verhalten. Aus dem Werdegang der Verhaltenslehre. Gesammelte Abhandlungen I + II. 2 delen. München, Piper, 1967 (81.-90. T., 53.-64. T.). 412, 398 pp. paperback. *enkele pagina's achterin deel 2 los, boekblok en omslag iets roestvlekkig* Euro 15,00
584430 LORENZ, K., Über tierisches und menschliches Verhalten. Aus dem Werdegang der Verhaltenslehre. Gesammelte Abhandlungen I + II. 2 delen. München, Piper, 1992 (3e, 2e). 412, 398 pp. paperback. (SP, 360, 361) Euro 11,50
584429 LORENZ, K., Über tierisches und menschliches Verhalten. Aus dem Werdegang der Verhaltenslehre. Gesammelte Abhandlungen I + II. 2 delen. München, Piper, 1965-66 (38.-45. T., 1e). 412, 398 pp. paperback. *deel 1 notitie op schutblad geplakt* Euro 15,00
570730 LOSEE, J., A historical introduction to the philosophy of science. Oxford, UP, 1980 (2e). (VIII) 248 pp. innen + omslag. Bibliografie. (Opus) Euro 12,50
589277 LOSEE, J., A historical introduction to the philosophy of science. Oxford, UP, 1980 (2e). (VIII) 248 pp. paperback. Bibliografie. (Opus) Euro 8,00
584982 LOSEE, J., A historical introduction to the philosophy of science. Oxford, UP, 1988 (7e). (VIII) 248 pp. paperback. Bibliografie. (Opus) Euro 8,00
583907 LOSEE, J., Philosophy of science and historical enquiry.Oxford, UP, 1987. (X) 153 pp. ln + omsl. Euro 15,00
593971 LOVELOCK, J.E., Gaia. A new look at life on earth.Oxford, UP, 1995 (5e). (XVIII) 148 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,50
593484 LOVELOCK, J.E., Gaia. A new look at life on earth.Oxford, UP, 1989 (5e). (XIV) 157 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,50
592771 LOVELOCK, J.E., Gaia. De natuur als organisme. Vert. B. Segeren. Utrecht, Bruna, 1980. 176 pp. paperback. Euro 10,00
584095 LUKACS, J., At the end of an age. New Haven, Yale UP, 2002. (X) 230 pp. hlf ln + omsl. Euro 15,00
599857 LÜSCHER, E., Moderne Physik. Von der Mikrostruktur der Materie bis zum Bau des Universums. Unter Mitarbeit von E. Hofmeister. Mit 330 Abbildungen und 50 Tabellen.München, Piper, 1987 (3e). 508 pp. paperback. Illustraties. (SP, 457) Euro 10,00
581226 LUYTEN, J., HOEFNAGEL, B., (RED.), Het oog van de wetenschapsfilosoof. Visies op wetenschap en technologie. Amsterdam, Boom, 1995. 208 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: M. Deblonde, H. Koningsveld, E. van Hengel Euro 10,00
594663 MAANEN, H. VAN, Echte mannen willen niet naar Mars. Rafelranden van de wetenschap.Amsterdam, Prometheus, 2002. 211 pp. paperback. Euro 10,00
591799 MAANEN, H. VAN, Het kerkhof van de wetenschap. Meppel, Boom, 1991. 171 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,00
596763 MAANEN, H. VAN, De wet van...Amsterdam, Boom, 1988. 128 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,00
581206 MAAS, M., Gaia, machine of organisme. Op zoek naar een niet-mechanistische opvatting van de Gaia-hypothese.Utrecht, Van Arkel, 1995. 110 pp. pb. Euro 10,00
597757 MAAS, T., (RED.), Dwarsgebakken wetenschap.Amsterdam, Contact, 1988. 224 pp. paperback. *papier licht gebruind*Met bijdragen van o.a.: S.J. Gould, R. Dawkins, F. Capra Euro 10,00
581037 MACH, E., VERLEY, X., Mach, un physicien philosophe. Paris, PUF, 1998. 124 pp. pb. (Philosophies, 104) Euro 7,00
581002 MACH, E., Erkenntnis und Irrtum. Skizzen zur Psychologie der Forschung.Darmstadt, WB, 1968. (XII) 476 pp. linnen. *ex libris*Reprografische Nachdruck der 5., mit der vierten übereinstimmenden Auflage, Leipzig 1926 Euro 25,00
005033 MACH, E., Natuurkunde, wetenschap en filosofie. Vertaling van W. de Ruiter. Inleiding van S.J. Doorman.Meppel, Boom, 1980. 204 pp. ingenaaid. (Klassiek, 28) Euro 11,50
585897 MACKOR, A.R., Meaningful and rule-guided behavior. A naturalistic approach. A teleofunctional argument against the alleged gap between the natural and the social sciences.Groningen, RUG, 1997. (X) 246 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op titelpagina* Euro 15,00
003199 MARGENAU, H., The nature of physical reality. A philosophy of modern physics.New York, McGraw-Hill, 1950. (XIV) 480 pp. paperback. *omslag roestvlekkig, rug verkleurd*Eerste druk Euro 35,00
596738 MARGENAU, H., Open vistas. Philosophical perspectives of modern science. New Haven, Yale UP, 1964 (2e). (X) 256 pp. paperback. Bibliografie. (YP, 105) *omslag licht vlekkig* Euro 11,50
005031 MASO, I., SMALING, A., (RED.), Objectiviteit in kwalitatief onderzoek.Meppel, Boom, 1990. 151 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: P.G. Swanborn, A.C. Nievaard, F. Wester, H. Coenen Euro 7,50
000958 MASTER, D., WAY, C., (RED.), Één wereld of géén. Met een voorwoord van prof. Niels Bohr en een inleiding van A.H. Compton. Vertaald door K.H.R. Schut- Van Nierop. Amsterdam, Elsevier, 1947. 246 pp. linnen. *band licht gebruind*Met bijdragen van o.a.: A. Einstein, J.R. Oppenheimer, L. Szilard. Een rapport aan het publiek over de volledige betekenis van de atoombom Euro 12,50
595852 MATTHEWS, P.T., Introduction to quantum mechanics. London, McGraw-Hill, 1974 (3e). (XIV) 208 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
576202 MAYR, E., PROVINE, W.B., (ED.), The evolutionary synthesis. Perspectives on the unification of biology. Cambridge, HUP, 1980. (XII) 487 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: R.C. Lewontin, C.D. Darlington, F.B. Churchill Euro 20,00
570070 MCALLISTER, J.W., Beauty & revolution in science. Ithaca, Cornell UP, 1996. (XII) 231 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *potloodstrepen* Euro 16,00
011880 MCCORMMACH, R., Avondoverpeinzingen van een klassiek natuurkundige. Vert. door M. Lindenburg.Z.p., Bakker, 1982. 212 pp. paperback. Euro 9,00
596832 MCCORMMACH, R., Avondoverpeinzingen van een klassiek natuurkundige. Vert. door M. Lindenburg.Z.p., Bakker, 1982. 212 pp. paperback. Euro 9,00
012088 MEDAWAR, P.B., Grenzen van wetenschap. Vert. J. Klerkx.Amsterdam, Meulenhoff, 1984. 111 pp. ingenaaid. Illustraties. (Informatief) *rug licht verkleurd*Nobelprijswinnaar 1960 Euro 8,00
591204 MEGILL, A., (ED.), Rethinking objectivity.Durham, Duke UP, 1994. (X) 342 pp. paperback. (Post-contemporary interventions) Met bijdragen van o.a.: B. Barnes, G. Levine, T.M. Porter Euro 16,00
584164 MEIJS, W., Probabilistic measures of coherence. Probabilistische maten van coherentie.Rotterdam, z.u., 2005. (X) 173 pp. ing. Diss. English text. Summary in Dutch Euro 15,00
005432 MELSEN, A.G.M. VAN, DEBROCK, G., DIERICK, G., GOOSSENS, J., (RED.), Geloven in de wereld. Een vriendenboek voor en over prof.dr. A.G.M. van Melsen.Nijmegen, KSC, 1985. 359 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A. Mertens, H.C.J. Oomen, F. Prakke, F. Soontiëns, C.A. van Peursen Euro 12,50
017195 MELSEN, A.G.M. VAN, WEILER, A.G., BEEKELAAR, G.A.M., (RED.), De natuur: filosofische variaties. Opgedragen aan prof. dr. A.G.M. van Melsen.Baarn, Ambo, 1978. 152 pp. paperback. Bibliografie. (AT, 66, 1)Met bijdragen van o.a.: G. Debrock, P.B. Scheurer, P.A. Kroes Euro 7,00
591612 MELSEN, A.G.M. VAN, Natuurwetenschap en wijsbegeerte. Algemeene beschouwing over de verhouding van wijsbegeerte en natuurwetenschap. De wijsgeerige consequenties der moderne physica. Utrecht, Spectrum, 1946. 204 pp. linnen + omslag. (BTW) *omslag licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
589212 MELSEN, A.G.M. VAN, Natuurwetenschap en wijsbegeerte. Algemeene beschouwing over de verhouding van wijsbegeerte en natuurwetenschap. De wijsgeerige consequenties der moderne physica. Utrecht, Spectrum, 1946. 204 pp. linnen + omslag. (BTW) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
018534 MELSEN, A.G.M. VAN, Van atomos naar atoom. De geschiedenis van het begrip atoom.Amsterdam, Meulenhoff, 1949. (XVIII) 238 pp. linnen. (WWB, 2) Euro 15,00
587876 MELSEN, A.G.M. VAN, Van atomos naar atoom. De geschiedenis van het begrip atoom.Amsterdam, Meulenhoff, 1949. (XVIII) 238 pp. linnen. (WWB, 2) *ex libris* Euro 15,00
601358 MENDELSSOHN, K., De jacht naar het absolute nulpunt. Nederlands van E. van Gelder. De Nederlandse editie is wetenschappelijk bewerkt door J. de Nobel en K.J. Houwen.Z.p., De Haan, z.j. 256 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Wereldakademie, 7) Euro 10,00
592793 MERTENS, R., De ge-heel-de mens. Een nieuw denkkader. Leuven, Davidsfonds, 2000. 344 pp. paperback. Euro 15,00
592749 MERTENS, R., De ge-heel-de mens. Een nieuw denkkader. Leuven, Davidsfonds, 2000. 344 pp. paperback. Euro 15,00
009811 MEY, M. DE, The cognitive paradigm. Cognitive science, a newly explored approach to the study of cognition applied in an anlaysis of science and scientific knowledge. Dordrecht, Reidel, 1982. (XX) 314 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (SSM) *rug omslag verkleurd* Euro 35,00


naar boven
589768 MEYERSON, E., Essais. Préface de L. de Broglie. Avertissement de L. Lévy-Bruhl.Paris, Vrin, 1936. (XVI) 273 pp. ingenaaid. *los in band, omslag verkleurd* Euro 20,00
001557 MEYERSON, E., Identité et réalité. Paris, Vrin, 1951 (5e). (XX) 571 pp. ingenaaid. (BHP) *omlag licht verkleurd en iets beschadigd, ex libris* Euro 20,00
584702 MEYNELL, H.A., Redirecting philosophy. Reflections on the nature of knowledge from Plato to Lonergan.Toronto, UP, 1998.(XII) 327 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 12,50
005451 MISES, R. VON, Kleines Lehrbuch des Positivismus. Einführung in die empiristische Wissenschaftsauffassung.The Hague, Van Stockum, 1939. (XII) 468 pp. ingenaaid. (LUS) *omslag verkleurd*Richard Edler von Mises hat als Mathematiker die philosophische Problematik gefördert durch seine Untersuchungen über den Wahrscheinlichkeitsbegriff.Ziegenfuss, 2, 1164 Sternfeld-Tiedemann, 354 Euro 95,00
588340 MITROFF, I.I., KILMANN, R.H., Methodological approaches to social science. San Franciso, Jossey-Bass, 1978. (XVI) 150 pp. linnen + omslag. *potloodaantekeningen, omslag licht beschadigd* Euro 15,00
012359 MÖLLER, C., RASMUSSEN, E., Atomen en andere kleine deeltjes. Met een voorwoord van Niels Bohr. Geautoriseerde vertaling van J. Bouten. 's-Gravenhage, Leopold, 1939. (VIII) 207 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekstempel op titelpagina, bibliotheeksticker op voorplat*Barbier, 2657 Euro 12,50
578616 MONOD, J., Chance and necessity. An essay on the natural philosophy of modern biology. Transl. from the French by A. Wainhouse. London, Penguin, 1997. (XX) 199 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 10,00
002462 MONOD, J., Le hasard et la nécessité. Essai sur la philosophie naturelle de la biologie moderne.Paris, Seuil, 1971. 213 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen* Euro 12,50
587875 MONOD, J., Le hasard et la nécessité. Essai sur la philosophie naturelle de la biologie moderne.Paris, Seuil, 1970. 213 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* Euro 11,50
015647 MOOR, J.C. DE, Op weg met de wetenschap. Over methode en techniek van studie en wetenschapsbeoefening.Kampen, Kok, 1968. 179 pp. ing. Ills. *band verkleurd* Euro 7,50
582973 MOORE, P., Watchers of the stars. The scientific revolution.New York, Putnam, 1974. 239 pp. ln + omsl. Bibliogr. Ills. *omsl. verkleurd* Euro 12,50
596300 MORICK, H., (ED.), Challenges to empiricism. London, Methuen, 1980. (VI) 329 pp. paperback. (UP, 717) *naam op schutblad, enkele markeerstiftstrepen*Met bijdragen van o.a.: R. Carnap, K.R. Popper, P. Feyerabend Euro 16,00
592402 MORIN, E., Le paradigme perdu: la nature humaine. Paris, Seuil, 1973. 247 pp. ingenaaid. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* Euro 11,50
004205 MORIN, E., Science avec conscience.Paris, Fayard, 1982. 328 pp. paperback. Euro 11,50
595841 MOROWITZ, H.J., The kindly dr. Guillotin and other essays on science and life. Washington, Counter Point, 1997. (XII) 199 pp. halflinnen + omslag. Euro 11,50
601452 MORRIS, R., The edges of science. Crossing the boundary from physics to metaphysics. New York, Prentice-Hall, 1990. (XII) 244 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* Euro 11,50
581623 MOTT, N.F., JONES, H., The theory of the properties of metals and alloys. New York, Dover, 1958 (2e). (XIV) 326 pp. pb. (DBMP) Euro 11,50
591017 MULDER, A., Levende systemen. Reis naar het einde van het informatietijdperk.Amsterdam, Van Gennep, 2002. 231 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen* Euro 10,00
596267 MULDER, A., Levende systemen. Reis naar het einde van het informatietijdperk.Amsterdam, Van Gennep, 2002. 231 pp. paperback. Euro 10,00
009299 MÜLLER, A., Das Problem des absoluten Raumes und seine Beziehung zum allgemeinen Raumproblem.Braunschweig, Vieweg, 1911. (X) 154 pp. linnen. (Die Wissenschaft, 39) Eerste druk. Aloys Müller, Euskirche 1879. 'Die Philosophie Müllers ist dadurch gekennzeichnet, daß er verschiedene Wirklichkeitsarten unterscheidet, und von hier aus die einzelnen Gebiete der Philosophie zu vertreten sucht. Das Schauen gilt ihm in der philosophischen Arbeit für wertvoller als das Denken, seine allgemeine Tendenz aber geht auf wissenschaftliche Philosophie.' Ziegenfuss, 2, 178 Euro 25,00
592413 MUNITZ, M.K., Cosmic understanding. Philosophy and science of the universe.Princeton, UP, 1986. (X) 287 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
566219 MURCHIE, G., The seven mysteries of life. An exploration in science and philosophy.Boston, Houghton, 1981. (XII) 690 pp. pb. Ills. Euro 15,00
573927 NAGEL, E., The structure of science. Problems in the logic of scientific explanation.New York, Harcourt, 1961. (XIV) 618 pp. linnen. *naam op schutblad, enkele markeerstiftstrepen* Euro 30,00
570926 NAGEL, E., The structure of science. Problems in the logic of scientific explanation.London, Routledge, 1974 (4e). (XIV) 618 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd* Euro 30,00
592384 NAGEL, E., The structure of science. Problems in the logic of scientific explanation.London, Routledge, 1968 (2e). (XIV) 618 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 30,00
596608 NAGEL, E., The structure of science. Problems in the logic of scientific explanation.New York, Harcourt, 1961. (XIV) 618 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 30,00
599055 NAGEL, E., The structure of science. Problems in the logic of scientific explanation.New York, Harcourt, 1961. (XIV) 618 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 30,00
569285 NEUMANN, P.H., Probleme der Naturphilosophie. Bremerhaven, z.u., 1974. 216 pp. ingenaaid. Met opdracht van auteur Euro 11,50
587568 NIDDITCH, P.H., (ED.), The philosophy of science.London, OUP, 1968 (3e). (VI) 186 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: P.K. Feyerabend, E. Nagel, R. Ackermann, N. Goodman Euro 8,00
587567 NIDDITCH, P.H., (ED.), The philosophy of science.London, OUP, 1968. (VI) 184 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: P.K. Feyerabend, E. Nagel, R. Ackermann, N. Goodman Euro 8,00
600915 OORT, J.H., WOERDEN, H. VAN, BROUW, W.N., (ED.), Oort and the universe. A sketch of Oort's research and person. Liber amicorum presented to Jan Hendrik Oort on the occasion of his 80th birthday on 28 april 1980.Dordrecht, Reidel, 1980. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 20,00
570728 OPPENHEIM, P., Die Denkfläche. Statische und dynamische Grundgesetze der wissenschaftlichen Begriffsbildung. Berlin, Pan, 1928. 37 pp. ingenaaid. (Kant-Studien, 62) *onafgesneden, aantkening op omslag* Euro 11,50
589250 ORTOLI, S., KLEIN, J., De uitzonderlijke geschiedenis van de supergeleiding. Vert. R. Rutten-Vonk. Amsterdam, Van Gennep, 1990. 167 pp. paperback. Euro 7,00
583851 ORTOLI, S., KLEIN, J., De uitzonderlijke geschiedenis van de supergeleiding. Vert. R. Rutten-Vonk. Amsterdam, Van Gennep, 1990. 167 pp. paperback. Euro 7,00
593562 ORTOLI, S., KLEIN, J., De uitzonderlijke geschiedenis van de supergeleiding. Vert. R. Rutten-Vonk. Amsterdam, Van Gennep, 1990. 167 pp. paperback. Euro 7,00
007087 OS, C.H. VAN, Moa-Moa. Het moderne denken en de primitieve wijsheid.Amsterdam, Meulenhoff, z.j. (VIII) 176 pp. linnen. *rug verkleurd, papier licht roestvlekkig*'Charles Hendrik van Os. Hoogleraar in de wiskunde en mechanica te Delft; beïnvloed door Swedenborg'. Poortman, 321. Supplement, 1, 138 Euro 10,00
568899 OS, M. VAN, WIERINGA, W.J., (RED.), Wetenschap en rekenschap 1880-1980. Een eeuw wetenschapsbeoefening en wetenschapsbeschouwing aan de Vrije Universiteit.Kampen, Kok, 1980. 593 pp. linnen + omslag. Gedenkboek bij het honderdjarig bestaan van de VU te Amsterdam. Met bijdragen van o.a.: C.C. Jonker, G.J. de Vries, A. Th. van Deursen Euro 16,00
580541 OSTWALD, W., Die Forderung des Tages.Leipzig, AV, 1910. (VI) 603 pp. ingenaaid. *rug verkleurd* Euro 35,00
009461 OSTWALD, W., Die Forderung des Tages.Leipzig, AV, 1911 (2e). (VI) 604 pp. ingenaaid. *deels onafgesneden, rug gebroken* Euro 25,00
591274 OSTWALD, W., Grosse Männer. Leipzig, AV, 1919 (5e). (XII) 427 pp. half linnen. (Grosse Männer, 1) Euro 30,00
578025 OUDENAARDEN, P.C., Teken en visie. De wijsgerig-anthropologische grondslagen van het teken-gebruik, speciaal in de exacte wetenschappen.Assen, Van Gorcum, 1955. (VI) 169 pp. ingenaaid. Euro 12,50
578024 OUDENAARDEN, P.C., Teken en visie. De wijsgerig-anthropologische grondslagen van het teken-gebruik, speciaal in de exacte wetenschappen.Assen, Van Gorcum, 1955. (VIII) 169 pp. kunstleder. Dissertatie. Euro 16,00
589258 OUDENAARDEN, P.C., Teken en visie. De wijsgerig-anthropologische grondslagen van het teken-gebruik, speciaal in de exacte wetenschappen.Assen, Van Gorcum, 1955. (VI) 169 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* Euro 12,50
592757 PACEY, A., The culture of technology.Cambridge, MIT, 2000 (9e). (VIII) 210 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
592531 PACEY, A., The maze of ingenuity. Ideas and idealism in the development of technology.Cambridge, MIT, 1992 (2e). 306 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
592546 PACEY, A., Meaning in technology.Cambridge, MIT, 2001. (VIII) 264 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
592476 PACEY, A., Technology in world civilization. A thousand-year history.Cambridge, MIT, 2001 (8e). (XII) 238 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
589920 PAM, M., God dobbelt niet. Interviews mmv R. Sijmons.Amsterdam, Bakker, 1986. 296 pp. paperback.Interviews met o.a.: J.J. Klant, F. Staal, H.B.G. Casimir, I. Prigogine Euro 8,50
597798 PAM, M., God dobbelt niet. Interviews mmv R. Sijmons.Amsterdam, Bakker, 1986. 296 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen*Interviews met o.a.: J.J. Klant, F. Staal, H.B.G. Casimir, I. Prigogine Euro 8,50
591273 PAPAPETROU, A., Spezielle Relativitätstheorie. Berlin, DVW, 1957 (2e). 170 pp. linnen. (Hochschulbücher für Physik, 24) Euro 15,00
581474 PAULING, L., WILSON, E.B., Introduction to quantum mechanics with applications to chemistry.New York, McGraw-Hill, 1935. (XII) 468 pp. ln. Euro 25,00
584350 PEELE, G.J., (RED.), Het voordeel van de twijfel. In gesprek met de wetenschap. Kampen, Kok Agora, 1990. 185 pp. pb. Met bijdragen van o.a.: T. de Boer, H.M. Dupuis, J.A.A. van Doorn Euro 9,00


naar boven
578589 PENROSE, R., LONGAIR, M., (ED.), The large, the small and the human mind. Roger Penrose with Abner Shimony, Nancy Carwright and Stephen Hawking. Cambridge, UP, 1997. (XVIII) 185 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 12,50
589952 PENROSE, R., The emperor's new mind. Concerning computers, minds and the laws of physics. Foreword by M. Gardner.Oxford, UP, 1999. (XXX) 602 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen* Euro 12,50
581349 PENROSE, R., Shadows of the mind. A search for the missing science of consciousness. London, Vintage, 1995. (XVI) 457 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
593832 PENZIAS, A., Informatie & intelligentie. Vertaling: A. van Ee.Utrecht, Veen, 1990. 189 pp. paperback. Euro 11,50
599013 PESCHAR, J.L., ROSSUM, W. VAN, (RED.), Wetenschap en technologie: constructie en dynamiek. De ontwikkeling van het wetenschapsonderzoek in Nederland.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1987. 117 pp. ingenaaid. (Mens en maatschappij) Met andere bijdragen van o.a.: W.E. Bijker, R. de Wilde, G. de Vries Euro 10,00
580779 PESSIS-PASTERNAK, G., Faut-il brûler Descartes? Du chaos à l'intelligence artificielle: quand les scientifiques s'interrogent. Entretiens.Paris, Découverte, 1991. 270 pp. paperback. (Sciences et sociétés) Interviews met o.a.: I. Prigogine, H. Atlan, F. Capra, H. von Foerster, P. Lévy Euro 10,00
581445 PETERSEN, A., Quantum physics and the philosophical tradition. Cambridge, MIT, 1968. (X) 200 pp. ln + omsl. Euro 20,00
583203 PIMM, S.L., The world according to Pimm. A scientist audits the earth. New York, McGraw-Hill, 2001. (XIV) 285 pp. hlf ln + omsl. Ills. *naam op schutbl.* Euro 16,00
589231 PITT, J.C., PERA, M., (ED.), Rational changes in science. Essays on scientific reasoning.Dordrecht, Reidel, 1987. (XIV) 224 pp. linnen + omslag. (BSPS, 98)Met bijdragen van o.a.: R.M. Burian, K. Popper, R. Laudan Euro 20,00
001498 PITT, J.C., PERA, M., (ED.), Rational changes in science. Essays on scientific reasoning.Dordrecht, Reidel, 1987. (XIV) 224 pp. linnen + omslag. (BSPS, 98) *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: R.M. Burian, K. Popper, R. Laudan Euro 20,00
589232 PITT, J.C., PERA, M., (ED.), Rational changes in science. Essays on scientific reasoning.Dordrecht, Reidel, 1987. (XIV) 224 pp. linnen. (BSPS, 98) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: R.M. Burian, K. Popper, R. Laudan Euro 20,00
584401 PLANCK, M., Vorlesungen über Thermodynamik. Mit fünf Figuren im Text. Leipzig, Veit, 1897. (VI) 248 pp. linnen. *enkele oude penonderstrepingen en aantekeningen in de marge; oude namen op titelpagina; band iets smoezelig, ex libris (W.P. Thijsen)Eerste druk.Poggendorff, 4, 1172 Euro 125,00
592625 PLÖGER, W., Grundkurs Wissenschaftstheorie für Pädagogen.Paderborn, Fink, 2003. 158 pp. ingenaaid. (UTB, 8264) Euro 11,50
579555 POELS, V., (RED.), Het milieu als offerplaats. Over milieuproblematiek, levensbeschouwing en duurzame ontwikkeling. Best, Damon, 1998. 296 pp. paperback. (PKSC) Met bijdragen van o.a.: B. Seuren, G. Debrock, M. Karskens Euro 10,00
595578 POINCARÉ, H., Der Wert der Wissenschaft. Mit Genehmigung des Verfassers ins Deutsche überagen von E. Weber. Mit Anmerkungen und Zusätzen von H. Weber und einem Bildnis des Verfassers. Zweite Auflage mit einem Vorwort des Verfassers. Leipzig, Teubner, 1910 (2e). (VIII) 251 pp. linnen. Portret. (Wissenschaft und Hypothese, 2) *band licht beduimeld* Euro 25,00
590332 POINCARÉ, H., Wetenschap en hypothese. Vert. van W.A. Verloren van Themaat. Inl. van J.J.A. Mooij.Meppel, Boom, 1979. 254 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 25) Euro 11,50
590333 POINCARÉ, H., Wetenschap en hypothese. Vert. van W.A. Verloren van Themaat. Inl. van J.J.A. Mooij.Meppel, Boom, 1979. 254 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 25) Euro 11,50
005014 POINCARÉ, H., Wetenschap en hypothese. Vertaling van W.A. Verloren van Themaat. Inleiding van J.J.A. Mooij.Meppel, Boom, 1979. 254 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 25) Euro 11,50
595565 POINCARÉ, H., Wissenschaft und Hypothese. Autorisierte deutsche Ausgabe mit erläuternden Anmerkungen von F. und L. Lindemann. Leipzig, Teubner, 1914 (3e herz.). (XVIII) 357 pp. linnen. (Wissenschaft und Hypothese, 1) *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
595812 POLI, R., (ED.), In itinere. European cities and the birth of modern scientific philosophy. Amsterdam, Rodopi, 1997. 232 pp. gebonden. (PSPSH, 54) Met bijdragen van o.a.: K. Schumann, W.Baumgartner, J. Wolenski Euro 45,00
593326 POLLACK, R., The missing moment. How the unconscious shapes modern science.Boston, Houghton, 1999. (X) 240 pp. halflinnen. Euro 15,00
009378 POPP, J., Die Technik als Kulturproblem. München, Callwey, 1929. 88 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
595798 POPPER, K.R., AMSTERDAMSKI, S., (ED.), The significance of Popper's thought. Proceedings of the conference Karl Popper: 1902-1994 march 10-12, 1995 Graduate School for Social Research Warsaw.Amsterdam, Rodopi, 1996. 97 pp. gebonden. (PSPSH, 49) Met bijdragen van o.a.: J. Watkins, J. Agassi, E. Gellner Euro 40,00
570909 POPPER, K.R., BURKE, T.E., The philosophy of Popper. Manchester, UP, 1983. (X) 222 pp. paperback. Euro 12,50
596754 POPPER, K.R., MAGEE, B., Popper. London, Fontana, 1985. 111 pp. paperback. Bibliografie. (FMM) Euro 9,00
586625 POPPER, K.R., MALHERBE, J.F., La philosophie de Karl Popper et le positivisme logique. Préface de J. Ladrière. Namur, PU, 1979 (2e herz.). 313 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Bibliothèque de la faculté de philosophie et lettres, 55) Euro 15,00
590204 POPPER, K.R., VEENING, E.P., Over de werkelijkheid van drie werelden. Een pleidooi voor en een herziening van Poppers 'Driewereldentheorie'.Groningen, Veening, 1998. (IV) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
590203 POPPER, K.R., VEENING, E.P., Over de werkelijkheid van drie werelden. Een pleidooi voor en een herziening van Poppers 'Driewereldentheorie'.Groningen, Veening, 1998. (IV) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
590205 POPPER, K.R., VEENING, E.P., Over de werkelijkheid van drie werelden. Een pleidooi voor en een herziening van Poppers 'Driewereldentheorie'.Groningen, Veening, 1998. (IV) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd* Euro 12,50
009773 POPPER, K.R., VEENING, E.P., Over de werkelijkheid van drie werelden. Een pleidooi voor en een herziening van Poppers 'Driewereldentheorie'.Groningen, Veening, 1998. (IV) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
590202 POPPER, K.R., VEENING, E.P., Over de werkelijkheid van drie werelden. Een pleidooi voor en een herziening van Poppers 'Driewereldentheorie'.Groningen, Veening, 1998. (IV) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
599168 POPPER, K.R., VEENING, E.P., Over de werkelijkheid van drie werelden. Een pleidooi voor en een herziening van Poppers 'Driewereldentheorie'.Groningen, Veening, 1998. (IV) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd* Euro 12,50
601335 POPPER, K.R., VRIES, A. DE, De emergentie en evolutie van drie werelden. Tweede revisie van Poppers driewereldentheorie. Z.p., z.u., 2009. 391 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 16,00
005121 POPPER, K.R., WELLMER, A., Methodologie als Erkenntnistheorie. Zur Wissenschaftslehre Karl R. Poppers.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1972 (3.-4.T.). 242 pp. paperback. Euro 8,50
574175 POPPER, K.R., De armoede van het historicisme. Nederlands van G. van Benthem van den Bergh. Amsterdam, AP, 1967. 174 pp. paperback. (Floret, 12) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
596273 POPPER, K.R., De armoede van het historicisme. Nederlands van G. van Benthem van den Bergh. Amsterdam, AP, 1967. 174 pp. paperback. (Floret, 12) *omslag licht verkleurd, rug licht beschadigd, potloodaantekeningen* Euro 10,00
598306 POPPER, K.R., De armoede van het historicisme. Nederlands van G. van Benthem van den Bergh. Amsterdam, AP, 1967. 174 pp. paperback. (Floret, 12) *rug licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
599082 POPPER, K.R., De groei van kennis. Hoofdstukken uit 'Conjectures and refutations: the growth of scientific knowledge'. Vertaling van Z. Swijtink.Meppel, Boom, 1978. 253 pp. ingenaaid. (Klassiek,11) *omslag licht verkleurd* Euro 12,50
566457 POPPER, K.R., Objektive Erkenntnis. Ein evolutionärer Entwurf. Aus dem Engl. übers. von H. Vetter.Hamburg, Hoffmann, 1974 (2e). 417 pp. paperback. (KW) *omslag verkleurd* Euro 13,50
577946 POPPER, K.R., The poverty of historicism. New York, Harper, 1964. (X) 166 pp. paperback. (TB, 1126) *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* Euro 9,00
566450 POPPER, K.R., The poverty of historicism. London, Routledge, 1972 (7e). (X) 166 pp. paperback. *rug deels los, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
010726 POPPER, K.R., De vrije samenleving en haar vijanden. Geautor. vert. van J. Meijer. 2 dln.Bussum, Kroonder, 1950. 306, 400 pp. linnen + omslag.Dl 1: De betovering door Plato, Dl 2: De springvloed van profetie: Hegel, Marx, en het naspel Euro 45,00
584091 PORTMANN, A., KUGLER, R., Philosophische Aspekte der Biologie Adolf Portmanns. Zürich, EVZ, 1967. (VIII) 200 pp. ln + omsl. Bibliogr. (BBPG, 2) *omsl. licht besch.* Euro 20,00
580360 PORTMANN, A., Biologische Fragmente zu einer Lehre vom Menschen. Basel, Schwabe, 1951 (2e herz.). 147 pp. linnen. *enkele potloodstrepen* Euro 12,50
584472 PORTMANN, A., Probleme des Lebens. Eine Einführung in die Biologie. Mit Zeichnungen von S. Bousani-Baur. Basel, Reinhardt, 1964 (3e herz.). 129 pp. ing. Ills. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
575874 PORTMANN, A., Vom Ursprung des Menschen. Ein Querschnitt durch die Forschungsergebnisse. Basel, Reinhardt, z.j. (3e). 52 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad*Die (...) Skizzen sind als Radio-Zyklus im Studio Basel im Jahre 1944 dargeboten worden Euro 10,00
592470 POWELL, C.S., God in the equation. How Einstein became the prophet of the new religious era. New York, FP, 2002. (VIII) 277 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Euro 14,00
579732 PRICE, D.J. DE SOLLA, Little science, big science. New York, CUP, 1963. (X) 118 pp. paperback. *potloodstrepen, omslag licht gebruind*The George B. Pegram lectures Euro 7,50
600117 PRIGOGINE, I., SANGLIER, M., (ED.), Laws of nature and human conduct. Specifities and unifying themes. Discoveries 1985 symposium, hosted by 'The international institutes for physics and chemistry, founded by E. Solvay' and supported by 'The Honda foundation'. Brussels, TFRISS, 1987. 360 pp. paperback. *vouwtje voorzijde omslag*Met andere bijdragen van o.a.: G. Careri, P.M. Allen, Y. Murakami, A. Toffler Euro 15,00
011684 PRIGOGINE, I., STENGERS, I., La nouvelle alliance. Métamorphose de la science.Paris, Gallimard, 1986 (2e). 439 pp. paperback. (Essais, 26) Euro 10,00
590254 PRIGOGINE, I., STENGERS, I., Order out of chaos. Man's new dialogue with nature. Foreword by A. Toffler.London, Flamingo, 1985. (XXXII) 349 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
599492 PROUST, J., Comment l'esprit vient aux bêtes. Essai sur la représentation. Paris, Gallimard, 1997. 391 pp. ingenaaid. Bibliografie. (NRF essais) *enkele potloodstrepen* Euro 16,00


naar boven
003555 RADEMAKER, H., Die Welt in der Sicht der wissenschaftlichen Vernunft. Das logische periodische System der Welt.Bonn, Bouvier, 1965. 167 pp. ingenaaid. Euro 10,00
013161 RAMIREZ, S., COHEN, R.S., (ED.), Mexican studies in the history and philosophy of science.Dordrecht, Kluwer, 1995. (Xll) 280 pp. linnen + omslag. (BSPS, 172)Met bijdragen van o.a.: W. Beller, S.R. Ruiz, C. Yturbe, C. Torres Euro 30,00
573126 RAPP, F., (ED.), Contributions to a philosophy of technology. Studies in the structure of thinking in the technological sciences. Dordrecht, Reidel, 1974. (XIV) 228 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (TDL, 5) *omslag iets gebruind*Met bijdragen van o.a.: M. Bunge, J. Agassi, J.O. Wisdom Euro 20,00
584347 RATZSCH, D., Nature, design and science. The status of design in natural science. Albany, SUNY, 2001. (X) 220 pp. pb. Bibliogr. Euro 12,50
601580 RAVEN, C.P., SALMAN, D.H., SIRKS, M.J., La biologie et la philosophie. Relations entre science et philosophie. Quatre communications données à l'occasion du symposium de Rome, 1-8 avril 1959.Leiden, Brill, 1960. (VIII) 95 pp. ingenaaid. (Académie internationale de philosophie des sciences) *omslag verkleurd* Euro 10,00
589075 RAVEN, D.W., On the edge of reality (met een samenvatting in het Nederlands). Utrecht, z.u., 1988. (IV) 163 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
017085 RAVETZ, J.R., Scientific knowledge and its social problems.Harmondsworth, Penguin, 1973. (XII) 449 pp. paperback. *enkele potlood- en penaantekeningen, naam op schutblad* Euro 10,00
598828 RAVETZ, J.R., Scientific knowledge and its social problems.Harmondsworth, Penguin, 1973. (XII) 449 pp. paperback. Euro 12,50
580180 RECKLINGHAUSEN, H. VON, HABBEL, J., Die Philosophie Heinrich von Recklinghausens. Regensburg, Habbel, 1957. (X) 20 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Euro 15,00
601450 REES, M., Before the beginning. Our universe and others.London, Simon, 1997. (VI) 282 pp. linnen + omslag. *papier licht gebruind* Euro 12,50
009175 REES, M., Zes getallen. De krachten die het universum in stand houden. Vertaald door P. Adelaar. Amsterdam, Contact, 2000. 192 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
015176 REEVES, H., De evolutie van het heelal. Met een voorwoord van E.P.J. van den Heuvel. Vertaling: R. Rutten-Vonk.Amsterdam, Van Gennep, 1988 (5e). 269 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
601370 REEVES, H., De evolutie van het heelal. Met een voorwoord van E.P.J. van den Heuvel. Vertaling: R. Rutten-Vonk.Amsterdam, Van Gennep, 1988 (5e). 269 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
583376 REEVES, H., De giftige steek van de kennis. Over zin en ontwikkeling in het heelal. Vertaald uit het Frans door R. Rutten-Vonk. Amsterdam, Van Gennep, 1987. 234 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
581990 REGIS, E., Great mambo chicken and the transhuman condition. Science slightly over the edge. London, Penguin, 1992. (VIII) 308 pp. pb. Ills. *naam op schutbl.* Euro 7,00
572703 REGIS, E., Wie zit er op Einsteins stoel? Over genieën en zonderlingen in een ivoren toren. Vertaald door F. van Heerde.Amsterdam, Contact, 1991 (2e). 319 pp. paperback. Bibliografie. Euro 11,50
594657 REGT, H.W. DE, Philosophy and the art of scientific discovery. A study of the heuristic role of philosophical views in the development of science.Amsterdam, z.u., 1993. 223 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
581482 REICHENBACH, H., Der Aufstieg der wissenschaftlichen Philosophie. Mit einer Einleitung zur Gesamtausgabe von W.C. Salmon und mit Erläuterungen von A. Kamlah. Hrsg. von A. Kamlah und M. Reichenbach. Aus dem Engl. übers. von M. Reichenbach. Braunschweig, Vieweg, 1977. (X) 490 pp. linnen + omslag. Portret. (GW, 1) Euro 40,00
581486 REICHENBACH, H., Philosophische Grundlagen der Quantenmechanik und Wahrscheinlichkeit. Mit Erläuterungen von A. Kamlah. Hrsg. von A. Kamlah und M. Reichenbach. Braunschweig, Vieweg, 1989. (VIII) 473 pp. linnen + omslag. (GW, 5) Euro 50,00
576869 REICHENBACH, H., The rise of scientific philosophy. Berkeley, UCP, 1951. (XII) 333 pp. linnen + omslag. *rug omslag iets verkleurd, omslag licht beschadigd*Eerste druk. 'Reichenbach was the leader of the Berlin group alied to the larger Vienna Circle of logical positivists. By training a physicist, he was well equipped for his early axiomatization of the theory of relativity and work on space and time, and for his later work on the philoosophical interpretation of quantum mechanics. His largest contribution was in the field of probability'. S. Brown. D. Collinson. R. Wilkinson. Biographical dictionary of twentieth century philosophers. London, 1996, 655-56 Euro 35,00
589606 REICHENBACH, H., The rise of scientific philosophy. Berkeley, UCP, 1957 (4e). (X) 333 pp. paperback. Euro 11,50
593089 REICHENBACH, H., The rise of scientific philosophy. Berkeley, UCP, 1954 (2e). (XII) 333 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*'Reichenbach was the leader of the Berlin group allied to the larger Vienna Circle of logical positivists. By training a physicist, he was well equipped for his early axiomatization of the theory of relativity and work on space and time, and for his later work on the philoosophical interpretation of quantum mechanics. His largest contribution was in the field of probability'. S. Brown. D. Collinson. R. Wilkinson. Biographical dictionary of twentieth century philosophers. London, 1996, 655-56 Euro 20,00
018366 REYDON, T.A.C., Species as units of generalization in biological science: a philosophical analysis. Leiden, z.u., 2005. 153 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
598850 RIDLEY, B.K., Time, space and things.Harmondsworth, Penguin, 1980. 169 pp. paperback. (Pelican) *papier iets vergeeld* Euro 10,00
580104 RIENCOURT, A. DE, Het oog van sjiva. Vert. uit het Engels door C.M.M. Mouwen. Katwijk, Servire, 1985. 223 pp. paperback. Euro 8,00
004155 RIESSEN, H. VAN, BLOKHUIS, P., KEE, B., (RED.), Wetenschap, wijsheid, filosoferen. Opstellen aangeboden aan Hendrik van Riessen bij zijn afscheid als hoogleraar in de wijsbegeerte aan de Vrije Universiteit te Amsterdam.Assen, Van Gorcum, 1981. (XII) 219 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Bijdragen tot de filosofie, 10)Met bijdragen van o.a.: E. Schuurman, A.G.M. van Melsen, C.A. van Peursen, J. van der Hoeven, D.M.F. Strauss Euro 12,50
576614 RIETDIJK, C.W., Wetenschap als bevrijding. Socratisch gesprek met een gedreven maatschappij- en cultuurcriticus. Dr. C.W. Rietdijk beantwoordt vragen van D.C.J. Bakkes, B.C. van den Boogert, M.V. van den Boogert, S.W. Couwenberg, C.N. Sluys en H.E.S. Woldring. Met een voorwoord door S.W. Couwenberg.Kampen, Kok Agora, 1997. 255 pp. paperback. Euro 11,50
598858 RIP, A., GROENEWEGEN, P., (RED.), Macht over kennis. Mogelijkheden van wetenschapsbeleid. Vertaald en redigeerd.Alphen aan den Rijn, Samsom, 1980. 271 pp. paperback. (SSPV) *band licht sleets*Met andere bijdragen van o.a.: J.J. Salomon, I. Spiegel-Rösing, R. Johnston Euro 12,50
567370 RIP, A., Wetenschap als mensenwerk. Over de rol van de natuurwetenschap in de samenleving. Baarn, Ambo, 1978. 210 pp. paperback. Bibliografie.. Illustraties. Euro 9,50
591184 RIP, A., Wetenschap als mensenwerk. Over de rol van de natuurwetenschap in de samenleving. Baarn, Ambo, 1978 (2e). 210 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 9,50
598315 RIP, A., Wetenschap als mensenwerk. Over de rol van de natuurwetenschap in de samenleving. Baarn, Ambo, 1978. 210 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 9,50
592106 ROBERTS, C., The scientific conscience. Reflections on the modern biologist and humanism.New York, Braziller, 1967. (XII) 130 pp. paperback. Euro 8,50
598836 ROSENBERG, ALEXANDER, Darwinism in philosophy, social science and policy.Cambridge, UP, 2000. (X) 257 pp. paperback. Bibliografie. (CSPB) Euro 11,50
009023 ROSSUM, W. VAN, HICKS, E.K., EIJNDHOVEN, J.C.M. VAN, (RED.), Onderzoek naar wetenschap, technologie en samenleving. Amsterdam, SISWO, 1987. (II) (IV) 158 pp. paperback. (SISWO, 326)Met bijdragen van o.a.: J. Cramer, D. Stemerding, J. van Eijndhoven Euro 10,00
598181 ROTHSTEIN, J., Communication, organization, and science. With a foreword by C.A. Muses.Indian Hills, Falcon's Wing, 1958. (XCVI) 110 pp. linnen + omslag. (Keystone) *omslag beschadigd* Euro 12,50
591642 ROZENDAAL, S., De mens, een dier. Denkers aan het front van de wetenschap.Amsterdam, Bezige Bij, 1998. 198 pp. paperback. Euro 8,00
590007 ROZENDAAL, S., De mens, een dier. Denkers aan het front van de wetenschap.Amsterdam, Bezige Bij, 1998. 198 pp. paperback. Euro 8,00
593643 ROZENDAAL, S., De mens, een dier. Denkers aan het front van de wetenschap.Amsterdam, Bezige Bij, 1998. 198 pp. paperback. Euro 8,00
597865 RUELLE, D., Change and chaos. London, Penguin, 1991. (XII) 195 pp. paperback. Euro 10,00
582183 RUELLE, D., De wetten van toeval en chaos. Kleine oorzaken en grote gevolgen in de moderne natuurwetenschappen. Vertaald door R. Rutten-Vonk. Bloemendaal, Aramith, 1993. 176 pp. ingenaaid. *potloodstrepen* Euro 11,50
601364 RUELLE, D., De wetten van toeval en chaos. Kleine oorzaken en grote gevolgen in de moderne natuurwetenschappen. Vertaald door R. Rutten-Vonk. Bloemendaal, Aramith, 1993. 176 pp. ingenaaid. Euro 11,50
574309 RUITER, W. DE, SIJDE, B. VAN DER, De nucleaire erfenis. Natuurwetenschap, technologie en kernbewapening in historisch perspectief. Fotoresearch A. van der Spek.Meppel, Boom, 1985. 592 pp. paperback. Illustraties. Euro 16,00
589482 RUPP, J.C.C., Van oude en nieuwe universiteiten. De verdringing van Duitse door Amerikaanse invloeden op de wetenschapsbeoefening en het hoger onderwijs in Nederland, 1945-1995. Den Haag, Sdu, 1997. (XVI) 462 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Nederlandse cultuur in Europese context) Euro 25,00
580895 RUPP, J.C.C., Van oude en nieuwe universiteiten. De verdringing van Duitse door Amerikaanse invloeden op de wetenschapsbeoefening en het hoger onderwijs in Nederland, 1945-1995. Den Haag, Sdu, 1997. (XVI) 462 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Nederlandse cultuur in Europese context) Euro 25,00
590200 RUSE, M., (ED.), Nature animated. Historical and philosophical case studies in Greek medicine, nineteenth-century and recent biology, psychiatry, and psychoanalysis. Papers deriving from the third international conference on the history and philosophy of science, Montreal, Canada, 1980, 2.Dordrecht, Reidel, 1983. (XIV) 274 pp. linnen + omslag. (WOS, 21) Met bijdragen van o.a.: R. Joly, J. Beatty, D. Hull, M. Eagle, M.S. Moore Euro 23,00
002059 RUSE, M., (ED.), Nature animated. Historical and philosophical case studies in Greek medicine, nineteenth-century and recent biology, psychiatry, and psychoanalysis. Papers deriving from the third international conference on the history and philosophy of science, Montreal, Canada, 1980, 2.Dordrecht, Reidel, 1983. (XIV) 274 pp. linnen + omslag. (WOS, 21) Met bijdragen van o.a.: R. Joly, J. Beatty, D. Hull, M. Eagle, M.S. Moore Euro 23,00
596017 RUYTINX, J., La problématique philosophique de l'unité de la science. Etude critique. Paris, Belles lettres, 1962. (VIII) 368 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BFPLUL, 164) *omslag licht gevlekt* Euro 30,00
592987 SAGAN, C., DRUYAN, A., Shadows of forgotten ancestors. A search for who we are. London, BCA, 1992. (XVI) 505 pp. gebonden + omslag. Euro 15,00
004161 SAGAN, C., Billions and billions. Thoughts on life and death at the brink of the millennium. New York, Random, 1997. (XII) 241 pp. halflinnen. Illustraties. Euro 12,50
572443 SALMON, M., SALMON, W., GALAVOTTI, M.C., PAGNINI, A., (ED.), Experience, reality, and scientific explanation. Essays in honor of Merrilee and Wesley Salmon. Dordrecht, Kluwer, 1999. (X) 248 pp. linnen + omslag. (WOS, 61)Met bijdragen van o.a.: R.E. Butts, R. Festa, G. Wolters Euro 35,00
006319 SALMON, W.C., The foundations of scientific inference.Pittsburg, UP, 1979 (5e). (X) 157 pp. paperback. (Pitt, 28) Euro 10,00
012341 SALOMON, J.J., Science et politique.Paris, Seuil, 1970. 407 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Esprit) *tekst op schutblad, enkele penstrepen* Euro 11,50


naar boven
573436 SAMBURSKY, S., Der Weg der Physik. 2500 Jahre physikalischen Denkens. Texte von Anaximander bis Pauli. Ausgewählt und eingeleitet. Zürich, Artemis, 1975. 757 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen* Euro 35,00
567372 SANTEMA, J.H., Modellen in de wetenschap en de toepassing ervan. Historische en systematische beschouwing vanuit christelijk-wijsgerig perspectief. Delft, UP, 1978. (X) 243 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
591568 SANTILLANA, G. DE, ZILSEL, E., The development of rationalism and empiricism. Chicago, UP, 1967 (6e. (VI) 94 pp. ingenaaid. (FUS, 2, 8) *omslag licht beschadigd*Foundations of the unity of science: volumes I-II of the International Encyclopedia of Unified Science Euro 20,00
579794 SANTILLANA, G. DE, ZILSEL, E., The development of rationalism and empiricism. Chicago, UP, 1941. (VI) 94 pp. ingenaaid. (FUS, 2, 8) First edition. Foundations of the unity of science: volumes I-II of the International Encyclopedia of Unified Science Euro 40,00
579756 SANTILLANA, G. DE, Reflections on men and ideas. Cambridge, MIT, 1968. (XIV) 381 pp. linnen. Euro 20,00
600134 SARIS, F.W., Oververhit ijs. Dagboek van een fysicus. Amsterdam, Meulenhoff, 1991. 158 pp. paperback. (ME, 1210) Euro 10,00
600081 SARIS, F.W., Vacuüm is niet niks. Columns en essays.Amsterdam, Meulenhoff, 2001. 183 pp. paperback. Euro 10,00
002105 SASSOWER, R., Cultural collisions. Postmodern technoscience.New York, Routledge, 1995. (XIV) 156 pp. paperback. Euro 8,50
591553 SAUER, W., Grundlagen der Wissenschaft und der Wissenschaften. Eine logische und sozialphilosophische Untersuchung. 3 delen in 1 band.Basel, Recht und Gesellschaft, 1949 (2e). (XXXII) 115, 119-354, 357-437 pp. ingenaaid. *deels onopengesneden, band verkleurd en licht vlekkig*Dl 1. Die Wissenschaft Dl. 2 Die Einzelwissenschaften Dl 3. Die Universalwissenschaften Euro 30,00
003505 SAUNDERS, P.T., An introduction to catastrophe theory. Cambridge, UP, 1980. (XII) 144 pp. paperback. Euro 11,50
019512 SCHÄFER, L., Erfahrung und Konvention. Zum Theoriebegriff der empirischen Wissenschaften.Stuttgart, Frommann, 1974. 230 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Problemata, 34) *bibliotheekexemplaar* Euro 10,00
591550 SCHEFFLER, I., Science and subjectivity. Indianapolis, Bobbs, 1976 (6e). (VI) 132 pp. paperback. Euro 10,00
592169 SCHEFFLER, I., Science and subjectivity. Indianapolis, Bobbs, 1982 (2e). (XII) 166 pp. paperback. Euro 10,00
595273 SCHELL, J., The fate of the earth. New York, Knopf, 1982. (VIII) 244 pp. halflinnen + omslag. *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
588712 SCHEPER, W.J., Group decision support systems. An inquiry into theoretical and philosophical issues.Tilburg, z.u., 1991. (X) 253 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
592214 SCHILDER, M., LEBOUILLE, M., (RED.), De evolutie de baas. Oude en nieuwe visies op soortvorming en gentechnologie.Amsterdam, Vossiuspers, 1998. 137 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: F. Spier, C. Kwa, E. Zevenhuizen Euro 12,50
571418 SCHILFGAARDE, P. VAN, Het kennisbegrip in wetenschap en beroep. Objectiviteit als pretentie. Z.p., Samsom, 1970. (XVI) 161 pp. ingenaaid. *enkele penstreepjes, vouw in omslag* Euro 10,00
601347 SCHILLING, G., Evoluerend heelal. De biografie van de kosmos.Abcoude, Fontaine, 2003 (2e). 144 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 15,00
574547 SCHILLING, G., Flash! De jacht op kosmische superexplosies. Amsterdam, WB, 2000. 272 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
002912 SCHILLING, G., Hubble's kijk op de kosmos.Haarlem, Schuyt, 1996. 144 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 15,00
591338 SCHILLING, G., De salon van God. Speurtocht naar de architectuur van de kosmos.Amsterdam, WB, 1996 (2e herz.). 278 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
601390 SCHILLING, G., De salon van God. Speurtocht naar de architectuur van de kosmos.Amsterdam, WB, 1996 (2e herz.). 278 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
567312 SCHILLING, G., Tweeling aarde. De speurtocht naar leven in andere planetenstelsels. Amsterdam, WB, 1997.272 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 15,00
591423 SCHILLING, K., Philosophie der Technik. Die geistige Entwicklung der Menschheit von den Anfängen bis zur Gegenwart.Herford, Maximilian, 1968. 244 pp. paperback. Euro 11,50
597782 SCHILTHUIZEN, M., Het mysterie der mysteriën. Over evolutie en soortvorming. Nederlandse vertaling M. Schilthuizen.Amsterdam, Nieuwezijds, 2002. 239 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele penaantekeningen en -strepen* Euro 11,50
579760 SCHIMANK, H., Zur Geschichte der exakten Naturwissenschaften in Hamburg. Von der Gründung des akademischen Gymnasiums bis zur ersten Hamburger Naturforschertagung. Im Auftrage des Naturwissenschaftlichen Vereins in Hamburg.Hamburg, z.u., 1928. 144 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
596722 SCHINGNITZ, W., Mensch und Begriff. Beitrage zur Theorie der logischen Bewältigung der Welt durch den Menschen.Leipzig, Hirzel, 1935. (XXIV) 632 (44) pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 20,00
582031 SCHINS, J., Hoeveel geest kan de wetenschap verdragen? Een grondslag voor de unificatie van natuur- en geesteswetenschappen. Kampen, Agora, 2000. 174 pp. paperback. Euro 10,00
587583 SCHLICK, M., Philosophy of nature. Transl. by A. von Zeppelin. New York, Greenwood 1968. (XII) 136 pp. linnen. Euro 16,00
575507 SCHLICK, M., Problems of ethics. Translated and with a new introduction by D. Rynin. New York, Dover, 1962. (XXII) 217 pp. paperback. Unabridged and unaltered republication of the English translation originally published in 1939 Euro 12,50
596283 SCHLICK, M., Problems of ethics. Translated and with a new introduction by D. Rynin. New York, Dover, 1962. (XXII) 217 pp. paperback. *omslag licht vlekkig*Unabridged and unaltered republication of the English translation originally published in 1939 Euro 10,00
589022 SCHMIDT, R.F., (ED.), Fundamentals of neurophysiology. Transl. by M.A. Biederman-Thorson.New York, Springer, 1978 (2e herz.). (X) 339 pp. paperback. Illustraties. (STE) Euro 15,00
568896 SCHNEER, C.J., Mind and matter. Man's changing concepts of the material world.New York, Grove, 1970. (XIV) 305 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Evergreen, 558) *sticker op omslag* Euro 10,00
599611 SCHNEER, C.J., Mind and matter. Man's changing concepts of the material world.New York, Grove, 1970. (XIV) 305 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Evergreen, 558) Euro 10,00
589203 SCHNEIDER, E., Entwicklungsgeschichte der naturwissenschaftlichen Weltanschauung. Von der griechischen Naturphilosophie bis zur modernen Bererbungslehre. Zweite verbesserte und bedeutend erweiterte Auflage mit zahlreichen Abbildungen im Text und vier Kunstdruck-Tafeln.Leipzig, Dörner, 1935. 346 pp ( 6.-10.T). linnen. Illustraties.Frakturschrift Euro 17,50
570661 SCHNEIDER, E., Das naturwissenschaftliche Weltbild. Berlin, Gutenberg, 1945. 350 pp. geniet. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
569404 SCHNELL, W., Die Erkenntnis der Natur.Stuttgart, Kohlhammer, 1955. 246 pp. linnen. (Erkenntnis und Wahrheit, 1) *enkele potloodstrepen* Euro 15,00
567329 SCHÖNDORFER, U., Philosophie der Materie. Graz, Styria, 1954. 227 pp. half linnen. *bibl.iotheekexemplaar* Euro 12,50
017185 SCHONLAND, B., AUSTIN, B., Schonland. Scientist and soldier. Bristol, IOP, 2001. (XVIII) 639 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en licht verkleurd* Euro 35,00
004868 SCHRÖDINGER, E., Science et humanisme. La physique de notre temps. Traduction de J. Ladrière.Z.p., De Brouwer, 1954. 120 pp. ingenaaid. (TEP) Euro 11,50
005093 SCHUURMAN, E., Techniek en toekomst. Confrontatie met wijsgerige beschouwingen.Assen, Van Gorcum 1972. (X) 568 pp. linnen + omslag. Bibliografie.(Bijdragen tot de filosofie, 1) *omslag licht verkleurd en beschadigd* Euro 30,00
582485 SCHUURMAN, E., Technology and the future. A philosophical challenge. H.D. Morton, translator.Toronto, Wedge, 1980. (XXIV) 434 pp. gebonden. Bibliografie. Euro 25,00
002387 SCHWARZ, J., Het creatieve moment. Hoe de wetenschap zichzelf vervreemdde van de moderne cultuur. Ned. vert. T. Schermer-Lodema.Amsterdam,Prometheus, 1993. 320 pp. pb. Euro 10,00
601228 SCHWARZ, P.M., SCHWARZ, J.H., Special relativity. From Einstein to strings. Cambridge, UP, 2004. (XII) 376 pp. gebonden. Bijlage: CD-Rom Euro 50,00
592475 SEIFE, C., Decoding the universe. How the new science of information is explaining everything in the cosmos, from our brains to black holes.New York, Viking, 2006. (VI) 296 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 14,00
592563 SEIFE, C., Decoding the universe. How the new science of information is explaining everything in the cosmos, from our brains to black holes.New York, Viking, 2006. (VI) 296 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 14,00
568695 SEIFFERT, H., Einführung in die Wissenschaftstheorie. 2 dln.München, Beck, 1975 (8e, 6e). (X) 281, (VIII) 308 pp. paperback. (BSR, 60, 61) Dl 1: Sprachanalyse - Deduktion - Induktion in Natur- und Sozialwissenschaften, Dl 2: Geisteswissenschaftliche Methoden: Phänomenologie - Hermeneutik und historische Methode - Dialektik Euro 12,50
589233 SEIFFERT, H., Einführung in die Wissenschaftstheorie. 3 delen.München, Beck, 1971-85 (5e, 3e, 1e). (X) 281, (VIII) 308, 229 pp. paperback. (BSR, 60, 61, 270) Dl 1: Sprachanalyse - Deduktion - Induktion in Natur- und Sozialwissenschaften, Dl 2: Geisteswissenschaftliche Methoden: Phänomenologie - Hermeneutik und historische Methode - Dialektik, Dl 3: Handlungstheorie - Modallogik - Ethik - Systemtheorie Euro 16,00
589185 SEIFFERT, H., Marxismus und bürgerliche Wissenschaft.München, Beck, 1971. 242 pp. paperback. (BSR, 75) Euro 7,00
568862 SEIFFERT, H., Marxismus und bürgerliche Wissenschaft.München, Beck, 1971. 242 pp. paperback. (BSR, 75) Euro 7,00
600919 SERRES, M., Hermès. Deel 3. La traduction. Paris, Minuit, 1981. 269 pp. ingenaaid. (Critique) *papier licht gebruind* Euro 11,50
595828 SHANKS, N., (ED.), Idealization IX: idealization in contemporary physics. Amsterdam, Rodopi, 1998. 238 pp. gebonden. (PSPSH, 63) Met bijdragen van o.a.: M. Bishop, S. Hartmann, A. Rueger Euro 95,00


naar boven
592626 SHELDRAKE, R., A new science of life. The hypothesis of formative causation. St. Albans, Granada, 1983. 236 pp. paperback. Illustraties.(Paladin) *papier licht gebruind* Euro 10,00
592618 SHELDRAKE, R., The sense of being stared at. And other aspects of the extended mind.New York, Crown, 2003. (XII) 369 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. Euro 20,00
598544 SHKLOVSKY, I.S., SAGAN, C., Intelligent life in the universe. Authorized translation by P. Fern.New York, Delta, 1966. (XIV) 509 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Being a translation, extension, and revision of I.F. Shklovskii's 'Universe, life, mind' Euro 15,00
594924 SHKLOVSKY, I.S., SAGAN, C., Intelligent life in the universe. Authorized translation from the Russian by P. Fern.San Francisco, Holden-day, 1966. (XIV) 509 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*Translation, extension, and revision of the Russian original text. Euro 25,00
573077 SILVERS, R.B., (ED.), Hidden histories of science. London, Granta, 1997. (IV) 193 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: J. Miller, S.J. Gould, O. Sacks Euro 10,00
569237 SILVERS, R.B., (HRSG.), Verborgene Geschichten der Wissenschaft. Aus dem Amerikanischen von P. Knecht, B. Schaden und S. Vogel. Berlin, Berlin Verlag, 1996. 189 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: O. Sacks, J. Miller, S.J. Gould Euro 11,50
580995 SIMARD, É., La nature et la portée de la méthode scientifique. Exposé et textes choisis de philosophie des sciences. Préface de A.M. Parent Québec, PU, 1956. 48 pp. ingenaaid. *los in de band, rug licht beschadigd, lichte waterschade achterplat* Euro 11,50
588112 SIMON, H.A., Models of discovery and other topics in the methods of science. Dordrecht, Reidel, 1977. (XX) 456 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (SL, 114) (BSPS, 54) *achterin katern los, omslag en schutbalden gebruind, pen- potloodstrepen* Euro 30,00
568219 SIMONIS, W., Der verständige Umgang mit der Welt. Differenz und Vermittlung von Theorie und Erfahrung in Erkenntnis und Wissenschaft. Propädeutische Analysen. Amsterdam, Rodopi, 1974. 373 pp. ing. *rug verkleurd* Euro 15,00
584988 SINGER, C., A short history of scientific ideas to 1900. London, OUP, 1972 (2e). (XVIII) 525 pp. paperback. Illustraties. (OP) Euro 12,50
599617 SINGER, C., A short history of scientific ideas to 1900. London, OUP, 1972 (2e). (XVIII) 525 pp. paperback. Illustraties. (OP) *omslag iets verkleurd, vlekjes op boekblok* Euro 12,50
006466 SINSHEIMER, R.L., The strands of a life. The science of DNA and the art of education.Berkeley, UCP, 1994. (XX) 318 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
589450 SIU, R.G.H., The tao of science. An essay on western knowledge and eastern wisdom.Cambridge, MIT, 1976 (6e). (XII) 180 pp. paperback. Euro 10,00
006981 SIU, R.G.H., The tao of science. An essay on western knowledge and eastern wisdom.Cambridge, MIT, 1974 (5e). (XII) 180 pp. paperback. Euro 9,00
598940 SLOEP, P.B., Patronen in het denken over vegetaties. Een kritische beschouwing over de relatietheorie.Groningen, z.u., 1983. (VI) 106 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 12,50
015651 SNELDERS, H.A.M., BERKEL, K. VAN, (RED.), Natuurwetenschappen van renaissance tot Darwin. Thema's uit de wetenschapsgeschiedenis. Samengesteld en ingeleid.Den Haag, Nijhoff, 1981. (VIII) 255 pp. ingenaaid. Bibliografie. (GIV, 18) Met teksten van o.a.: E.J. Dijksterhuis, T.S. Kuhn, F.A. Yates, D.J. Struik, R. Hooykaas, Euro 11,50
591210 SNYKERS, M., De verborgen mechanismen van ons bestaan. Van oerknal tot volkerenmoord. Antwerpen, Hadewijch, 1995. 210 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
594284 SNYKERS, M., De zoektocht naar onszelf.Brussel, VUB, 2003. 215 pp. paperback. Euro 12,50
004466 SOBEL, D., The planets. New York, Viking, 2005. (XVI) 270 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Euro 12,50
585817 SOLOMON, M. , Social empiricism. Cambridge, MIT, 2001. (XII) 175 pp. linnen + omslag. (Bradford books) *naam op schutblad* Euro 15,00
591286 SOMMERFELD, A., BETHE, H., Elektronentheorie der Metalle. Mit 60 Abbildungen. Berlin, Springer, 1967. (VIII) 290 pp. paperback. (Heidelberger Taschenbücher, 19) Offsetnachdruck aus: Geiger/Scheel, Handbuch der Physik, Band 24/2 Euro 16,00
002234 SOONTIËNS, F.J.K., Natuurfilosofie en milieu-ethiek. Een teleologische natuurfilosofie als voorwaarde voor een milieu-ethiek.Amsterdam, Boom, 1993. 213 pp. ingenaaid. *potloodaantekeningen* Euro 11,50
592776 SOONTIËNS, F.J.K., Natuurfilosofie en milieu-ethiek. Een teleologische natuurfilosofie als voorwaarde voor een milieu-ethiek.Amsterdam, Boom, 1993. 213 pp. ingenaaid. Euro 11,50
600050 SØRENSEN, B., Supersnaren. Een theorie over alles en niets. Vertaald door G. Rasch.Amsterdam, Contact, 1989. 180 pp. paperback. Illustraties. *papier licht gebruind* Euro 10,00
600045 SPARNAAY, M.J., Van spierkracht tot warmtedood. Een geschiedenis van de energie.'s-Hertogenbosch, Voltaire, 2002. 287 pp. linnen + omslag. *pen- potloodaantekeningen, naam op titelblad, ex libris* Euro 12,50
587573 STAAL. P.M. VAN DER, Toekomstonderzoek en wetenschap. Over de grondslagen van wetenschappelijke methoden en technieken van toekomstonderzoek. Delft, UP, 1988. (VIII) (VI) 204 pp. ingenaaid. Dissertatie. *enkele markeerstiftstrepen* Euro 12,50
584440 STANAT, D.F., MCALLISTER, D.F., Discrete mathematics in computer science. Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1977. (XIV) 401 pp. geb. *naam op schutbl.* Euro 20,00
592584 STAVENGA, G.J., Science and liberation. A blind spot in scientific research-exploring a new structure of reality.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 173 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 12,50
002603 STAVENGA, G.J., Science and liberation. A blind spot in scientific research-exploring a new structure of reality.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 173 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
600561 STAVENGA, G.J., Science and liberation. A blind spot in scientific research-exploring a new structure of reality.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 173 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
599090 STAVENGA, G.J., Science and liberation. A blind spot in scientific research-exploring a new structure of reality.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 173 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
599901 STAVENGA, G.J., Science and liberation. A blind spot in scientific research-exploring a new structure of reality.Amsterdam, Thesis, 1991. (XIV) 173 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
566635 STEEN, W.J. VAN DER, Denken over geneeskunde. Een praktische filosofie voor de gezondheidszorg.Lochem, Tijdstroom, 1991. 176 pp. paperback. 1991. Euro 10,00
594926 STENGERS, I., (RED.), D'une science à l'autre. Des concepts nomades.Paris, Seuil, 1987. 388 pp. paperback. (Science ouverte) *band licht vlekkig*Met andere bijdragen van o.a.: M. Veuille, F. Gaill, P. Livet Euro 15,00
592369 STEWART, I., COHEN, J., Figments of reality. The evolution of the curious mind.Cambridge, UP, 1999. (XIV) 325 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
569553 STEWART, I., GOLUBITSKY, M., Turings tijger. Het universum en de theorie van alles. Vertaling: H. van Cuijlenborg. Bloemendaal, Aramith, 1994. (XII) 329 pp. paperback. Illustraties. Euro 13,50
601365 STEWART, I., GOLUBITSKY, M., Turings tijger. Het universum en de theorie van alles. Vertaling: H. van Cuijlenborg. Bloemendaal, Aramith, 1994. (XII) 329 pp. paperback. Illustraties. Euro 13,50
597043 STEWART, I., GOLUBITSKY, M., Turings tijger. Het universum en de theorie van alles. Vertaling: H. van Cuijlenborg. Bloemendaal, Aramith, 1994. (XII) 329 pp. paperback. Illustraties. Euro 13,50
593455 STEWART, I., Does God play dice? The mathematics of chaos.London, Penguin, 1990. (VI) 317 pp. paperback. Illustraties. *hoeken omslag gepastificeerd* Euro 10,00
596833 STEWART, I., Does God play dice? The mathematics of chaos.London, Penguin, 1990. (VI) 317 pp. paperback. Illustraties. *hoeken omslag gepastificeerd* Euro 10,00
579307 STRÖKER, E., Einführung in die Wissenschaftstheorie. Darmstadt, WB, 1977 (2e herz.). (VI) 145 pp. paperback. (Die Philosophie) Euro 9,00
592360 STRÖKER, E., Wissenschaftsgeschichtliche und wissenschaftstheoretische Studien zur Chemie.Berlin, Engel, 1996. 150 pp. ingenaaid. (Studien und Quellen zur Geschichte der Chemie, 8) Euro 9,00
592410 STUEWER, R.H., (ED.), Historical and philosophical perspectives of science.Ann Arbor, UMI, 1988 (Reprint 1970). (XX) 384 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: E. McMullin, A. Koslow, H. Stein.Oorspronkelijke uitgave: Minneapolis, Minnesota UP, 1970, deel 5 van 'Minnesota studies in the philosophy of science' Euro 12,50
595769 SUCH, J., Multiformity of science. Amsterdam, Rodopi, 2004. 430 pp. gebonden. (PSPSH, 79) Euro 45,00
588031 SUPPE, F., (ED.), The structure of scientific theories. Edited with a critical introduction and an afterword. Urbana, UIP, 1977 (2e herz.). (XIV) 818 pp. paperback. Bibliografie. *ex libris* Euro 25,00
590991 SUPPE, F., (ED.), The structure of scientific theories. Edited with a critical introduction and an afterword. Urbana, UIP, 1977 (2e herz.). (XIV) 818 pp. paperback. Bibliografie. Euro 25,00
572719 SUPPE, F., (ED.), The structure of scientific theories. Edited with a critical introduction and an afterword. Urbana, UIP, 1977 (2e herz.). (XIV) 818 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potoodstrepen, rug beschadigd* Euro 25,00
597496 SUPPE, F., (ED.), The structure of scientific theories. Edited with a critical introduction and an afterword. Urbana, UIP, 1977 (2e herz.). (XIV) 818 pp. paperback. Bibliografie. Euro 25,00
598205 SUPPE, F., (ED.), The structure of scientific theories. Edited with a critical introduction and an afterword. Urbana, UIP, 1977 (2e herz.). (XIV) 818 pp. paperback. Bibliografie. Euro 25,00
586766 SUSSKIND, C., Understanding technology. Baltimore, JHUP, 1975. (X) 163 pp. paperback. Euro 11,50
018709 SWANENBURG, B.D., De verovering der materie. De groei van het wereldbeeld der natuurkunde van de Grieken tot heden.Utrecht, De Haan, 1950. (XVI) 334 pp. linnen. Illustraties. *papier voorin lichte waterschade* Euro 15,00
572452 SZANIAWSKI, K., CHMIELEWSKI, A., WOLENSKI, J., (ED.), On science, inference, information and decision-making. Selected essays in the philosophy of science. Dordrecht, Kluwer, 1998. (XIV) 242 pp. linnen + omslag. Portret. (SL, 271) Euro 40,00


naar boven
592383 TENNEKES, H., (RED.), De vlinder van Lorenz. De verrassende dynamica van chaos.Bloemendaal, Aramith, 1990. 162 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Andere bijdragen van o.a.: F. Verhulst, J. Hijmans, J. de Goede Euro 12,50
590673 TENNEKES, H., (RED.), De vlinder van Lorenz. De verrassende dynamica van chaos.Bloemendaal, Aramith, 1990. 162 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Andere bijdragen van o.a.: F. Verhulst, J. Hijmans, J. de Goede Euro 12,50
591216 THEOBALD, D.W., An introduction to the philosophy of science. London, Methuen, 1968. (XIV) 145 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 223) *enkele potloodstrepen* Euro 9,00
598313 THEOBALD, D.W., An introduction to the philosophy of science. London, Methuen, 1969 (2e). (XIV) 145 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 223) *enkele potloodstrepen* Euro 9,00
600328 THEOBALD, D.W., An introduction to the philosophy of science. London, Methuen, 1969 (2e). (XIV) 145 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 223) *naam op schutblad* Euro 9,00
585502 THEUNISSEN, B., HAKFOORT, C., (RED.), Newtons God en Mendels bastaarden. Nieuwe visies op de 'helden van de wetenschap'.Amsterdam, Meulenhoff, 1997. 238 pp. paperback. (Monografieën over Europese cultuur, 1) Met bijdragen van o.a.: H.F. Cohen, F. van Lunteren, G. Cantor Euro 11,50
584938 THIBAUD, J., Vie et transmutations des atomes. Paris, Michel, 1945 (3e herz.). 290 pp. ingenaaid. Illustraties. (Sciences d'aujourd'hui) Euro 15,00
017567 THOENES, P., Van wetenschap tot utopie. Opstellen voor overmorgen.Meppel, Boom, 1976. 222 pp. paperback. (BP, 79) Euro 7,00
567466 THOMPSON, R.L., Mechanistic and nonmechanistic science. An investigation into the nature of consciousness and form. New York, Bala, 1981. (VIII) 254 pp. paperback. Bibliografie. *schutblad gebruind* Euro 12,50
587874 THOMSEN, C.W., HOLLÄNDER, H., (HRSG.), Augenblick und Zeitpunkt. Studien zur Zeitstruktur und Zeitmetaphorik in Kunst und Wissenschaften.Darmstadt, WB, 1984. (VIII) 518 pp. gebonden. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G. Pochat, J. Metzner, J. Pieper, H.H. Mann Euro 12,50
000431 THOMSEN, C.W., HOLLÄNDER, H., (HRSG.), Augenblick und Zeitpunkt. Studien zur Zeitstruktur und Zeitmetaphorik in Kunst und Wissenschaften.Darmstadt, WB, 1984. (VIII) 518 pp. gebonden. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: G. Pochat, J. Metzner, J. Pieper, H.H. Mann Euro 12,50
579521 THOMSON, G., De voorspelbare toekomst. Vertaald door C. van Rijsinge. Utrecht, Bijleveld, 1957. 125 pp. linnen + omslag. *omslag licht bschadigd* Euro 10,00
012417 THUILLIER, P., Jeux et enjeux de la science. Essais d'épistémologie critique.Paris, Laffont, 1972. 332 pp. ingenaaid. (Science nouvelle) *tekst op schutblad* Euro 10,00
577057 TONDL, L., Scientific procedures. A contribution concerning the methodological problems of scientific concepts and scientific explanations. Transl. from the Czech by D. Short.Dordrecht, Reidel, 1973. (XIV) 268 pp. linnen. Bibliografie. (SL) (BSPS, 10) *stempel op titelpagina* Euro 20,00
589254 TRUSTED, J., Inquiry and understanding. An introduction to explanation in the physical and human sciences. Houndmills, Macmillan, 1987. (X) 171 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
584980 TRUSTED, J., Inquiry and understanding. An introduction to explanation in the physical and human sciences. Houndmills, Macmillan, 1987. (X) 171 pp. paperback. Bibliografie. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
571061 TRUSTED, J., The logic of scientific inference. An introduction. Foreword P. Medawar. London, Macmillan, 1979. (X) 145 pp. paperback. (Modern introductions to philosophy) Euro 10,00
000394 UEXKÜLL, T. VON, GRASSI, E., Wirklichkeit als Geheimnis und Auftrag. Die Exaktheit der Naturwissenschaften und die philosophische Erfahrung.Bern, Francke, 1945. 130 pp. gebonden. (Überlieferung und Vortrag, 1) Euro 10,00
592405 ULLMANN-MARGALIT, E., (ED.), The kaleidoscope of science. The Israel colloquium: studies in history, philosophy, and sociology of science. Vol. 1. Dordrecht, Reidel, 1986. (XII) 250 pp. paperback. (BSPS, 94) *rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: S. Körner, H. Putnam, A. Tversky Euro 20,00
001494 ULLMANN-MARGALIT, E., (ED.), Science in reflection. The Israel colloquium: studies in history, philosophy, and sociology of science, vol. 3.Dordrecht, Kluwer, 1988. (X) 237 pp. linnen. (BSPS, 110)Met bijdragen van o.a.: C.G. Hempel, J. Elster, L.J. Cohen, D.M. Armstrong Euro 25,00
601559 ULLMANN-MARGALIT, E., (ED.), The prism of science. The Israel colloquium: studies in history, philosophy, and sociology of science. Volume 2.Dordrecht, Reidel, 1986. (X) 250 pp. paperback. (BSPS, 95) *rug licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: F. Manuel, D. Pears, R. Falk Euro 20,00
566498 ULMER, K., (HRSG.), Die Wissenschaften und die Wahrheit. Ein Rechenschaftsbericht der Forschung. Stuttgart, Kohlhammer, 1966. 204 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. Vogt, E. Fechner, H. Diem Euro 9,50
599528 ULMER, K., (HRSG.), Die Wissenschaften und die Wahrheit. Ein Rechenschaftsbericht der Forschung. Stuttgart, Kohlhammer, 1966. 204 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. Vogt, E. Fechner, H. Diem Euro 9,50
002084 UNESCO, Scientific thought. Some underlying concepts, methods and procedures.The Hague, Mouton, 1972. (XII) 252 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A. Mostowski, J. Piaget, Y. Bar-Hillel, S. Watanabe, S. Beer, M. Bunge Euro 12,50
573555 VERBERK, F.A.E., Wat is wetenschap. Een inleiding in de wetenschapstheorie.Baarn, Nelissen, 1992. 285 pp. paperback. (PM) Euro 11,50
569479 VERBRUGH, H.S., Nieuw besef van ziek zijn. Over veranderingen in het mensbeeld van de medische wetenschap. Haarlem, Toorts, 1983. 293 pp. ingenaaid. Illustraties. *p. 37 gerepareerd* Euro 11,50
013321 VERBRUGH, H.S., Op de huid van de tijd. Over het raakvlak tussen filosofie en geneeskunde.Haarlem, Toorts, 1985. 334 pp. paperback. Illustraties.(Gezondheidszorg) Euro 11,50
588084 VERBRUGH, H.S., Op de huid van de tijd. Over het raakvlak tussen filosofie en geneeskunde.Haarlem, Toorts, 1985. 334 pp. paperback. Illustraties.(Gezondheidszorg) Euro 11,50
590977 VERBRUGH, H.S., Op de huid van de tijd. Over het raakvlak tussen filosofie en geneeskunde.Haarlem, Toorts, 1985. 334 pp. paperback. Illustraties.(Gezondheidszorg) Euro 11,50
599092 VERBRUGH, H.S., Op de huid van de tijd. Over het raakvlak tussen filosofie en geneeskunde.Haarlem, Toorts, 1985. 334 pp. paperback. Illustraties.(Gezondheidszorg) Euro 11,50
580762 VERHOOG, H., Science and the social responsibility of natural scientists. A meta-scientific analysis of recent literature about the role of natural science in society. Leiden, z.u., 1980. (VIII) 225 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op schutblad* Euro 12,50
584990 VERMIJ, R., De wetenschappelijke revolutie. Amsterdam, Nieuwezijds, 1999. 128 pp. paperback. Illustraties. (Perspectief, 8) Euro 8,00
601348 VERSCHUUR, G.L., Interstellar matters. Essays on curiosity and astronomical discovery.New York, Springer, 1989. (VI) 320 pp. gebonden. Illustraties. Euro 16,00
001260 VERSCHUUREN, G., De uitgeklede mens. Over de grenzen van wetenschap en leven.Kapellen, Pelckmans, 1994. 152 pp. paperback. Euro 10,00
018533 VERSCHUUREN, G.M.N., Filosofie van de biologische wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1986. 116 pp. paperback. (WF) *rug licht verkleurd* Euro 8,00
593149 VERSCHUUREN, G.M.N., Filosofie van de biologische wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1986. 116 pp. paperback. (WF) Euro 8,00
567256 VERSCHUUREN, G.M.N., Het modelgebruik in natuurwetenschappen en theologie. Een vergelijkend wetenschapstheoretisch onderzoek naar theoretische modellen.Kampen, Kok, 1981. (VIII) 215 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Dissertationes neerlandicae, 3) Euro 14,50
588213 VERSCHUUREN, G.M.N., Het modelgebruik in natuurwetenschappen en theologie. Een vergelijkend wetenschapstheoretisch onderzoek naar theoretische modellen.Kampen, Kok, 1981. (VIII) 215 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Dissertationes neerlandicae, 3) Euro 15,00
588952 VERSCHUUREN, G.M.N., Het modelgebruik in natuurwetenschappen en theologie. Een vergelijkend wetenschapstheoretisch onderzoek naar theoretische modellen.Kampen, Kok, 1981. (VIII) 215 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Dissertationes neerlandicae, 3) Euro 14,50
583024 VESTER, F., Neuland des Denkens. Vom technokratischen zum kybernetischen Zeitalter.Stuttgart, DVA, 1980. 544 pp. ln. *rug deels verkleurd*Basiert in Teilen auf dem Buch 'Das kybernetische Zeitlater' Euro 15,00
007615 VLEK, C., CVETKOVICH, G., (ED.), Social decision methodology for technological projects. Dordrecht, Kluwer, 1989. (VIII) 338 pp. gebonden. (TDL, A, 9) Met bijdragen van o.a.: A. Vári, L.D. Phillips, R. de Hoog Euro 35,00
588029 VLUG, A., (RED.), Balanceren op de rand van de rede. Verkenning van de grenzen van wetenschap en rationaliteit.Rotterdam, Lemniscaat, 1993. 177 pp. paperback. Met bijdragen van: D.R. Hofstadter, H.P. Barendregt, H.B.G. Casimir en G. Zukav Euro 11,50
577630 VOGT, W., De atoombom. Uitvinding, ontwikkeling en toepassing. Samengesteld en bewerkt uit authentieke bronnen en gegevens, voornamelijk ontleend aan het officiëele rapport 'Atomic energy for military purposes' by Henry D. Smith een der voornaamster medewerkers bij het ontwerpen en vervaardigen van de atoombom en aan het officiëele Britsche regeeringsrapport 'Statement relating to the atomic bomb met een bijdrage tot het begrijpen van de natuurkunde van het atoom van J.J. Geluk n.i. Amsteram, Scheltens, 1946. (XVI) 320 pp. halflinnen. Illustraties. *rug licht verkleurd, platten roestvlekkig* Euro 16,00
588893 VOLK, T., Metapatterns. Across space, time and mind.New York, CUP, 1995. (X) 296 pp. paperback. Illustraties. Euro 16,00
598564 VOS, H. DE, Beknopte geschiedenis van het begrip natuur. Groningen, Wolters, 1970. 78 pp. ingenaaid. *band licht verkleurd* Euro 9,00
572425 VRIES, G. DE, De ontwikkeling van wetenschap. Een inleiding in de wetenschapsfilosofie.Groningen, WN, 1985 (2e). 165 pp. ingenaaid. Euro 11,50
598372 VRIES, G. DE, De ontwikkeling van wetenschap. Een inleiding in de wetenschapsfilosofie.Groningen, WN, 1985 (2e). 165 pp. ingenaaid. Euro 11,50
588044 VRIES, G. DE, Zeppelins. Over filosofie, technologie en cultuur. Amsterdam, Van Gennep, 1999. 227 pp. paperback. (Kennis, openbare mening, politiek) Euro 11,50
601233 WAAL, F. DE, MACEDO, S., OBER, J., (ED.), Primates and philosophers. How morality evolved. Princeton, UP, 2009. (XX) 209 pp. paperback. Illustraties. (PSL) Met andere bijdragen van o.a.: R. Wright, C.M. Korsgaard, P. Singer Euro 12,50
567540 WAELE, C. DE, (RED.), Betrokken in verscheidenheid. Levenshouding van wetenschappers. Tilburg, UP, 1994. (VIII) 178 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: H. van Driel, H.C.D.G. de Regt, W. Witteveen Euro 9,50
587877 WAGENVOORT, H., SCHOUTEN, J.P., (RED.), Freedom and restriction in science and its aspects in society. Congress promoted by the Netherlands university for the discussion of the subject. The Hague, 17 and 18 september 1954.The Hague, Nijhoff, 1955. (XII) 196 pp. linnen.Met bijdragen van o.a.: P. J. Bouman, M.G. Plattel, H.J. Pos, A.G.M. van Melsen, C.J. Dippel Euro 12,50
012936 WAGENVOORT, H., SCHOUTEN, J.P., (RED.), Freedom and restriction in science and its aspects in society. Congress promoted by the Netherlands university for the discussion of the subject. The Hague, 17 and 18 september 1954.The Hague, Nijhoff, 1955. (XII) 196 pp. linnen.Met bijdragen van o.a.: P. J. Bouman, M.G. Plattel, H.J. Pos, A.G.M. van Melsen, C.J. Dippel Euro 12,50


naar boven
002968 WAGNER, F., Weg und Abweg der Naturwissenschaft. Denk- und Strukturformen, Fortschrittsglaube und Wissenschaftsreligion.München, Beck, 1970. 256 pp. paperback. (BSR, 67) Euro 7,00
585976 WALLACE, B.A., Choosing reality. A contemplative view of physics and the mind.Boston, Shambhala, 1989. (VI) 199 pp. paperback. Bibliografie. (NSL) *enkele markeerstiftstrepen* Euro 11,50
596740 WALTER, E.J., Erforschte Welt. Die wichtigsten Ergebnisse der naturwisenschaftlichen Forschungen. Zweite, vermehrte und verbesserte Auflage. Mit 65 Abbildungen und 15 Tabellen.Bern, Francke, 1953 (2e herz.) 363 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Dalp) Euro 12,50
583758 WARD, M., Universality. The underlying theory behind life, the universe and everything. London, Pan, 2002. (XII) 324 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
583223 WARDEKKER, W.L., Wetenschapstradities en onderwijsvernieuwing. Naar een cultuurhistorische visie. Amsterdam, VU, 1986. (VIII) 236 pp. ing. Diss. Euro 15,00
574766 WARTOFSKY, M.W., Models. Representation and the scientific understanding. Dordrecht, Reidel, 1979. (XXVI) 390 pp. ingenaaid. (SL, 129) (BSPS, 48) *ex libris* Euro 30,00
569096 WASMAN, E., Die moderne Biologie und die Entwicklungstheorie. Mit 54 Abbildungen im Text und 7 Tafeln in Farbendruck und Autotypie.Freiburg i.Br., Herder, 1906. (XXX) 530 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd, iets los in de band, enkele potloodstrepen.* Euro 25,00
597629 WATSON, J.D., De dubbele helix. De ontdekking van de structuur van DNA.Vert. T. de Jager. Utrecht, Bruna, 1969. 171 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Gesigneerd door Gerrit Krol Euro 12,50
596747 WATSON, J.D., De dubbele helix. De ontdekking van de structuur van DNA.Vert. T. de Jager. Utrecht, Bruna, 1969. 171 pp. paperback. Illustraties. Euro 8,00
591456 WATSON, J.D., De dubbele helix. Hoe ik de sleutel tot de erfelijkheid ontdekte en daarmee de Nobelprijs won. Vertaling F. Lakmaker.Amsterdam, Olympus, 2007 (2e). 190 pp. paperback. Euro 10,00
006445 WEILER, R., HOLEMANS, D., (RED.), Bevrijding of bedreiging door wetenschap en techniek.Kapellen, Pelckmans, 1996 (2e). 178 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: E. Oger, L. Apostel, J. Van der Veken, B. De Moor Euro 11,50
591278 WEILER, R., HOLEMANS, D., (RED.), Gegrepen door techniek. Kapellen, Pelckmans,1994. 191 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: S. IJsseling, U. Melle, J. Peeters Euro 11,50
567586 WEINBERG, S., Dreams of a final theory. The search for the fundamental laws of nature.London, Vintage, 1993. (XII) 260 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 10,00
018334 WEINBERG, S., The first three minutes. A modern view of the origin of the universe. New York, Basic, 1993 (2e herz.). (XII) 203 pp. paperback. *potloodstrepen* Euro 10,00
588299 WEINER, J., Time, love, memory. A great biologist and his quest for the origins of behavior.New York, Knopf, 1999. (X) 300 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 16,00
566766 WEIZSÄCKER, V. VON, Diesseits und Jenseits der Medizin. Artzt und Kranker. Neue Folge.Stuttgart, Koehler, 1950 (2e). 294 pp. halflinnen + omslag. *enkele potloodstrepen, omslag binnenzijde licht gevlekt* Euro 10,00
005108 WESLY, P., Elementaire wetenschapsleer.Meppel, Boom, 1982. 208 pp. paperback. Euro 8,00
589256 WESLY, P., Elementaire wetenschapsleer.Meppel, Boom, 1982. 208 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
599642 WESSELS, J.G.H., Wetenschap en religie zijn bondgenoten. Leven, kosmos en God. Utrecht, Gopher, 2007. 163 pp. paperback. Euro 10,00
585023 WESTFALL, R.S., The construction of modern science. Mechanisms and mechanics.Cambridge, UP, 1977. (XIV) 171 pp. paperback. Illustraties. (CHSS) *naam op schutblad, boekblok iets roestvlekkig* Euro 10,00
008767 WIGERSMA, B., Natuurphilosophie. De geometrische, mechanische en astronomische kategorieën.Bussum, Van Dishoeck, 1943. 300 pp. ln. *rug roestvlekkig, naam op schutbl.* Euro 14,00
593939 WIGNER, E.P., (ED.), Physical science and human values. A symposium with a foreword.Princeton, UP, 1947. (VIII) 181 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: F.T. Spaulding, H. Shapley, H.N. Russell Euro 15,00
601249 WILBER, K., (ED.), Quantum questions. Mystical writings of the world's great physicists. With the research assistance of A. Niehaus.Boston, Shambhala, 1985. (X) 208 pp. paperback. Euro 12,50
589184 WILLEMS, J., Hoe maak ik wetenschap begrijpelijk?Muiderberg, Coutinho, 1981. 153 pp. paperback. Illustraties. Euro 7,00
016628 WILLINK, B., Burgerlijk sciëntisme en wetenschappelijk toponderzoek. Sociale grondslagen van nationale bloeiperioden in de negentiende eeuwse bètawetenschappen.Amsterdam, z.u., 1988. (VI) 631 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 20,00
571465 WILLINK, B., De tweede gouden eeuw. Nederland en de Nobelrpijzen voor natuurwetenschappen 1870-1940. Amsterdam, Bakker, 1998. 259 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
596430 WILSON, R.J., (ED.), Darwinism and the American intellectual. An anthology.Chicago, Dorsey, 1989 (2e). (VI) 167 pp. paperback. (ASC) *papier licht gebruind*Met bijdragen van o.a.: L. Agassiz, C. Hodge, A. Carnegie, J. Dewey Euro 10,00
589251 WIT, H.C.D. DE, Wat is leven? Een cultuurgeschiedenis van de biologie. Amsterdam, Prometheus, 1993. 352 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
586400 WIT, H.C.D. DE, Wat is leven? Een cultuurgeschiedenis van de biologie. Amsterdam, Prometheus, 1993. 352 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
593968 WIT, H.C.D. DE, Wat is leven? Een cultuurgeschiedenis van de biologie. Amsterdam, Prometheus, 1993. 352 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
593261 WITTEMAN, P., EVENBLIJ, M., Een geweldige tijd!. De onvoorstelbare invloed van de wetenschap op ons leven. Z.p., Balans, 2001. 134 pp. paperback. Portret. Illustraties. Euro 8,50
572564 WOLF, F.A., Körper, Geist und neue Physik. Eine synthese der neuesten Erkenntnisse von Medizin und moderner Naturwissenschaft. Eine Entdeckungsreise in den menschlichen Körper und sein wunderbares Funktionieren. Übers. von F. Griese. Bern, Scherz, 1989. 368 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
595567 WOLLGAST, S., BANSE, G., Philosophie und Technik. Zur Geschichte und Kritik, zu den Voraussetzungen und Funktionen bürgerlicher 'Technikphilosophie'. Berlin, DVW, 1979. 315 pp.paperback. (Beiträge zur Kritik der bürgerlichen Ideologie und des Revisionismus) Euro 12,50
584976 WOLPERT, L., The unnatural nature of science. London, Faber, 1993. (XIV) 191 pp. paperback. Euro 7,00
588971 WOLSTENHOLME, G.E.W., O'CONNOR, M., (ED.), Civilization & science in conflict or collaboration? A Ciba foundation symposium.Amsterdam, Elsevier, 1972. (VIII) 227 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: P.B. and J.S. Medawar, S. Toulmin, A.M. Weinberg, G. Mathur, H. Bloch Euro 15,00
588939 WOLSTENHOLME, G.E.W., O'CONNOR, M., (ED.), Civilization & science in conflict or collaboration? A Ciba foundation symposium.Amsterdam, Elsevier, 1972. (VIII) 227 pp. linnen + omslag.Met bijdragen van o.a.: P.B. and J.S. Medawar, S. Toulmin, A.M. Weinberg, G. Mathur, H. Bloch Euro 15,00
003741 WOLSTENHOLME, G.E.W., O'CONNOR, M., (ED.), Civilization & science in conflict or collaboration? A Ciba foundation symposium.Amsterdam, Elsevier, 1972. (VIII) 227 pp. linnen + omslag.Met bijdragen van o.a.: P.B. and J.S. Medawar, S. Toulmin, A.M. Weinberg, G. Mathur, H. Bloch Euro 15,00
588970 WOLSTENHOLME, G.E.W., O'CONNOR, M., (ED.), Civilization & science in conflict or collaboration? A Ciba foundation symposium.Amsterdam, Elsevier, 1972. (VIII) 227 pp. linnen + omslag.Met bijdragen van o.a.: P.B. and J.S. Medawar, S. Toulmin, A.M. Weinberg, G. Mathur, H. Bloch Euro 15,00
592524 WOLSTENHOLME, G.E.W., Man and his future. A Ciba Foundation volume.London, Churchill, 1967. (VI) 410 pp. paperback. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: J. Huxly, C.S. Coon, H.J. Muller Euro 10,00
592426 WOUTERS, A.G., Explanation without a cause. Verklaren zonder oorzaken te geven (met een samenvatting in het Nederlands).Utrecht, Zeno, 1999. (VI) 296 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Questiones infinitae, 29) Euro 20,00
002107 WOUTERS, A.G., Explanation without a cause. Verklaren zonder oorzaken te geven (met een samenvatting in het Nederlands).Utrecht, Zeno, 1999. (VI) 296 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Questiones infinitae, 29) Euro 20,00
589176 WOUTERS, P., The citation culture. Amsterdam, z.u., 1999. (VI) 278 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
592312 WUKETITS, F.M., Zustand und Bewußtsein. Leben als biophilosophische Synthese. Hamburg, Hoffmann, 1985. 395 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *rug licht verkleurd* Euro 12,50
572539 WULFF, H.R., PEDERSEN, S.A., ROSENBERG, R., Filosofie van de geneeskunde. Een verkenning. Met een ten geleide van H.J.G.H. Oosterhuis. Vert. H.G. Nijk.Amsterdam, Meulenhoff, 1988. 266 pp. ingenaaid. *ex libris* Euro 10,00
597621 YOUNG, A.M., The geometry of meaning.. San Francisco, Delacorte, 1977 (2e). (XVI) 169 pp. paperback. *boekblok roestvlekkig* Euro 11,50
591495 ZAJONC, A., Het licht zien. Het verbonden bestaan van licht en bewustzijn. Vert. door J. Tazelaar. Zeist, Vrij Geestesleven, 1996. 364 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
001663 ZANDVOORT, H., Models of scientific development and the case of nuclear magnetic resonance.Groningen, z.u., 1985. (XVI) 307 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
588941 ZANDVOORT, H., Models of scientific development and the case of nuclear magnetic resonance.Groningen, z.u., 1985. (XVI) 307 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
588940 ZANDVOORT, H., Models of scientific development and the case of nuclear magnetic resonance.Groningen, z.u., 1985. (XVI) 307 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
600222 ZERNIKE, F., Het toeval in de theoretische natuurkunde. Rede uitgesproken den 5den juni 1920 bij de aanvaarding van het hoogleraarsambt aan de Rijks-Universiteit te Groningen.Groningen, Wolters, 1920. 24 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, bibliotheeksticker, naam op omslag, onopengesneden* Euro 125,00
600423 ZIMMER, C., Soul made flesh. The discovery of the brain - and how it changed the world.New York, FP, 2005. (XVI) 367 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
568033 ZOETEMAN, K., Gaia-Sophia. A framework for ecology. Translated by T. Langham and P. Peters.Edinburgh, Floris, 1991. 374 pp. paperback. Bibliografie Illustraties. Euro 9,50


naar boven
595570 ZOHAR, D., The quantum self. London, Harper, 1991.( X) 245 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Flamingo) Euro 11,50
573991 ZUKAV, G., De dansende Woe-Li meesters. Een overzicht van de nieuwe fysica. Met een voorwoord van R. Kousbroek. Nederlandse vertaling R. Jonkers.Amsterdam, Bakker, 1983 (4e). 380 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *rug iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 11,50
599243 ZUKAV, G., The seat of the soul. New York, Simon, 1990. 256 pp. paperback. (Fireside) Euro 10,00
000125 ZWART, P.J., Het wezen van het zijn.Utrecht, Spectrum, 1988. 252 pp. paperback. (Aula, 169) Euro 11,50
597983 ZWART, P.J., Het wezen van het zijn.Utrecht, Spectrum, 1988. 252 pp. paperback. (Aula, 169) *naam op schutblad* Euro 11,50


naar boven