006258 AAFJES, B., Gedichten. Eerste sonnetten. Het gevecht met de muze. Het zanduur van den dood. Verspreide gedichten. Sonnetten en andere gedichten uit Friesland. Boeren. In het rampjaar. Amsterdam, Contact, 1947. 230 pp. halflinnen. Euro 10,00
595462 ACHTERBERG, GERRIT, HAZEU, W., Gerrit Achterberg. Een biografie.Amsterdam, AP, 1988. 717 pp. linnen. Illustraties. (Open Domein, 18) Euro 20,00
015546 ACHTERBERG, GERRIT, SCHENKEVELD, M.H., Aantekeningen bij Gerrit Achterbergs 'Spel van de wilde jacht'. Amsterdam, APG, 1973. 142 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 10,00
568497 ACHTERBERG, GERRIT, SIERKSMA, F., Commentaar op Achterberg. Opstellen van jonge schrijvers ove de poëzie van Gerrit Achterberg. Verzameld. Beeldcommentaar Emmy Andriesse. Omslag, band en typografie Henk Krijger. 's-Gravenhage, Daamen, 1948. 257 pp. linnen. Illustraties. Met bijdragen van G. Borgers, A. Marja, A. Wadman Euro 12,50
571919 ACHTERBERG, GERRIT, Cryptogamen. Eiland der ziel. Dead end. Osmose. Thebe. Met een inleiding van Bertus Aafjes. 's-Gravenhage, Stols, 1946. 280 (12) pp. linnen. *rug licht verkleurd*Cryptogamen werd gezet uit de Garamond en in de zomer van 1946 gedrukt in een oplage van 2000 exemplaren door n.v. Mouton & Co. naar het ontwerp van Henri Friedlaender Euro 20,00
599302 ACHTERBERG, GERRIT, Cryptogamen. Eiland der ziel. Dead end. Osmose. Thebe. Met een inleiding van Bertus Aafjes. 's-Gravenhage, Stols, 1946. 280 (12) pp. linnen. *rug licht verkleurd, naam op schutblad*Cryptogamen werd gezet uit de Garamond en in de zomer van 1946 gedrukt in een oplage van 2000 exemplaren door n.v. Mouton & Co. naar het ontwerp van Henri Friedlaender Euro 20,00
583640 ACHTERBERG, GERRIT, De duidelijke dr of geharrewar met Zeydje. Z.p., z.u., 1986 (3e, 11e tot 20e duizendtal). (IV) 2, (2) pp. ingenaaid + gemarmerde omslag.Voor de beknopte geschiedenis van dit sonnet (een onverkwikkelijke zaak van scheve ogen en achterklap) wordt verwezen naar het colofon van de eerste uitgave (Woudbrugge, 1985). Na het ter perse gaan van de derde druk van dit sonnet kwam de tijding dat mevrouw Achterberg de openbaarmaking 'in hoge mate betreurt, omdat zij vreest dat mevrouw Gerhardt hierdoor onnodig wordt gekwetst.' Bezitters van dit uitgaafje wordt daarom met klem verzocht het als niet verschenen te beschouwen, niet te lezen, en zo snel mogelijk te verbranden, te begraven of, in kleine snippertjes gescheurd, door het closet te spoelen. Euro 35,00
573465 ACHTERBERG, GERRIT, Osmose. Een bundel gedichten. Rijswijk, Stols, 1941. 47 pp. half linnen. *naam op schutblad, hier en daar kleine roestvlekjes, band licht verkleurd*Gezet uit de letter 'Perpetua' van Eric Gill en gedrukt bij Meijer's Boek- en Handelsdrukkerij te Wormerveer in een oplage van 300 ex. Euro 25,00
578761 ACHTERBERG, GERRIT, Spel van de wilde jacht. Amsterdam, Querido, 1957. 72 (1) pp. Gekartonneerd. *rug bovenzijde heel licht beschadigd, naam en tekst op schutblad*'Spel van de wilde jacht' werd geschreven in opdracht van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Boosten & Stols te Maastricht heeft deze cyclus gezet uit de Bembo en gedrukt in een oplaag van 1250 exemplaren. Bandontwerp: Gerrit Noordzij. De foto van de rotstekening is door Gotthilf Kurz gemaakt. Dit is nummer 171 Euro 35,00
599555 ACHTERBERG, GERRIT, Varianten bij Achterberg. Uitgegeven en toegelicht door RL.K. Fokkema. 2 delen.Amsterdam, Querido, 173. 405, 176 pp. paperback.Deel 1: De varianten, Deel 2: De commentaar Euro 16,00
593712 ACHTERBERG, GERRIT, Varianten bij Achterberg. Uitgegeven en toegelicht door RL.K. Fokkema. 2 delen.Amsterdam, Querido, 173. 405, 176 pp. paperback.Deel 1: De varianten, Deel 2: De commentaar Euro 16,00
584032 ACHTERBERG, GERRIT, Verzamelde gedichten. Amsterdam, Querido, 1974 (5e). 1054 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Dundrukuitgave Euro 20,00
600877 ACHTERBERG, GERRIT, Verzamelde gedichten. Amsterdam, Querido, 1984 (8e). 1065 pp. linnen. Portret.Dundrukuitgave Euro 11,50
573087 ADAMA VAN SCHELTEMA, C.S., BOLKESTEIN, H., ANKERSMIT, J.F., BONGER, W.A., Ter herdenking van C.S. Adama van Scheltema. Amsterdam, Querido, 1929. 114 pp. linnen. Portret. Andere bijdragen van o.a.: L.E.J Brouwer, H.E. van Gelde, H.P.L. Wiessing Euro 15,00
599654 ADAMA VAN SCHELTEMA, C.S., Verzamelde gedichten.Rotterdam, Brusse, 1934. 316 pp. linnen. Portret. *rug licht verkleurd*Alle lyrische verzen, tijdens het leven van den dichter herdrukt, benevens de na zijn dood uitgegeven gedichten 'De Tors' en 'Gevleugelde Spreuken' Euro 12,50
575767 ADAMS, W., BREUGELMANS, R., (RED.), Reizende bladen. Literaire tijdschriften van noord en zuid na 1945. Catalogus.Eindhoven, Stichting literaire dagen,1974. 125 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd* Euro 10,00
582389 ALPHEN, H. VAN, BUIJNSTERS, P.J.A.M., Hieronymus van Alphen (1746-1803). Assen, Van Gorcum, 1973. (XVI) 415 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
581906 ALPHEN, H. VAN, SCHREGEL-ONSTEIN, F., De ganzepen. Het levensverhaal van onze eerste kinderdichter Hieronymus van Alphen. Zaltbommel, EB, 1964. 164 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
600780 AMERONGEN, M. VAN, L.A.J. Burgersdijk.Deventer, Ypse Fecit, 1988. 12 pp. geniet.`L.A.J. Burgersdijk' door Martin van Amerongen werd uitgegeven ter gelegenheid van de herdenking 100 jaar Burgersdijk -Shakespeare- 21 mei 1988 te Deventer. De oplage bedraagt 250 exemplaren. Euro 10,00
007439 AMERONGEN, M. VAN, De muichelmoordenaar. Artikelen en polemieken. Amsterdam, AP, 1978. 290 pp. paperback. (Synopsis) Euro 10,00
568449 ANDREA, YDA ELISABETH, Den Vaderlandt ghetrouwe...Gouda, De Poolpers, 1944. 28 pp. ingenaaid. *ex libris op schutblad*Bloemlezing uit Nederlandsche gedichten. De Poolpers (Wormerveer, Meijer's Boek- en Handelsdrukkerij). Met de hand gezet uit de Lutetia, gedrukt op de handpers op 'Ossekop'-papier. Bevat, behalve het Wilhelmus, gedichten van A. van der Hoop, H.A. Spandaw, Adriaan Valerius en W. Wenk.D. de Jong. Het vrije boek in onvrije tijd. Schiedam, 1978, 175 Euro 20,00
573412 ANDREUS, H., Bezoek. Amsterdam, Holland, 1960. 63 pp. linnen. *platten iets roestvlekkig*Eerste druk Euro 15,00
594906 ANSLO, R., KNIPPENBERG, H.H., Reyer Anslo. Zijn leven en letterkundig werk. Amsterdam, Vecht, 1913. (VIII) 348 pp. halflinnen. Portret. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* Euro 30,00
007366 ARMANDO, PEETERS, H., SLEUTELAAR, H., (RED.), De nieuwe stijl 2. Amsterdam, Bezige Bij, z.j. 206 pp. paperback. Illustraties. Euro 15,00
001122 BAKEMA, L., RIJCKEN, B., Spiegeldroom. Groningen, De Nijl, 1985. (IV) 6 (2) pp. ingenaaid. Illustraties. (De Witte Nijl, 1) Spiegeldroom bevat litho's van Lutger Bakema bij gedichten van Bert Rijcken. De tekst is gezet uit de Gill door Hans van den Elshout en gedrukt op de persen van het Grafisch Centrum te Groningen. Sacha de Ven verzorgde het bindwerk. De oplage is vijftig, waarvan hors commerce de nummers 1 tot en met 15. Dit is nummer 28 Euro 50,00
595911 BAKHUIZEN VAN DEN BRINK, R.C., De studietijd van R.C. Bakhuizen van den Brink door brieven toegelicht. Met inleiding en aantekeningen uitgegeven door L. Brummel.'s-Gravenhage, NLMD, 1969. 247 pp. ingenaaid. Illustraties. (AHB, 7) Euro 10,00
596009 BAKKER, P., Ciske.Amsterdam, Elsevier, 1956. 456 pp. linnen. Illustraties. *achterplat vlekkig*In deze editie zijn samengebracht 'Ciske de rat', 20ste druk, 'Ciske groeit op', 17de druk Euro 10,00
569693 BARBUSSE, H., Hartsgeheimen. Vert. door A. de Rosa. Met 24 houtsneden van Frans Masereel. Amsterdam, Querido, 1922. (VI) 84 pp. half leder. *ex libris, naam op schutblad, rug beschadigd* Euro 30,00
597963 BAUR, F., HAAN, J. DEN, HULSKER, J., De Nederlandse letterkunde in honderd schrijvers.Den Haag, Daamen, 1962. 153 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug verkleurd*Platenatlas Euro 10,00
582336 BEENING, T.J., Het landschap in de Nederlandse letterkunde van de renaissance.Nijmegen, z.u., 1963. (VIII) 476 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *enkele potloodstrepen, datum op schutblad, omslag beduimeld en licht beschadigd* Euro 17,50
575773 BEETS, N., RIJN, G. VAN, Nicolaas Beets. Rotterdam, Bredée, 1910. 519 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op titelpagina* Euro 20,00
575765 BELLAMY, J., HOEKSMA, J., Jacobus Bellamy. Amsterdam, z.u., 1903. (VIII) 140 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag los, rug beschadigd* Euro 15,00
581879 BERG, W. VAN DEN, BEEKMAN, K., MATHIJSEN, M., VIS, G., (RED.), Een bedachtzame beeldenstorm. Beschouwingen over de letterkunde van de achttiende en negentiende eeuw. Amsterdam, UP, 1999. 351 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Bundeling van artikelen van Willem van den Berg Euro 12,50
586751 BERG, W. VAN DEN, BEEKMAN, K., MATHIJSEN, M., VIS, G., (RED.), Een bedachtzame beeldenstorm. Beschouwingen over de letterkunde van de achttiende en negentiende eeuw. Amsterdam, UP, 1999. 351 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Bundeling van artikelen van Willem van den Berg Euro 12,50
581980 BERG, W. VAN DEN, ZONNEVELD, P. VAN, (RED.), Nederlandse literatuur van de negentiende eeuw. Twaalf verkenningen.Utrecht, HES, 1986. 296 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: B. Luger, T. Jacobi, M.H. Schenkeveld Euro 8,50
590176 BERG, W. VAN DEN, ZONNEVELD, P. VAN, (RED.), Nederlandse literatuur van de negentiende eeuw. Twaalf verkenningen.Utrecht, HES, 1986. 296 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd, sticker sporen op rug en schutblad*Met bijdragen van o.a.: B. Luger, T. Jacobi, M.H. Schenkeveld Euro 8,50
009070 BERGH VAN EYSINGA, H.W.PH.E. VAN DEN, Roode rozen Amsterdam, Veen, z.j. (VI) 78 pp. linnen. Euro 10,00
594878 BERKUM, A. VAN, (RED.), Parthonopeus van Bloys. Leiden, Sijthoff, z.j. 150 (8) pp. linnen. (BML) *plakbandsporen op titelpagina, bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
595051 BERNLEF, J., BRANDS, G., SCHIPPER, K., Barbarber. Alfabet. Amsterdam, Querido, 1990. 375 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 25,00
597202 BESTEN, A. DEN, Wilhelmus van Nassouwe. Het gedicht en zijn dichter.Leiden, Nijhoff, 1983. (VIII) 230 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
585963 BEUKEN, W.H., (RED.), Vanden levene ons Heren. Inleiding met kritiese kommentaar en uitave van alle teksten. Purmerend, Muusses, 1929. (VIII) 343 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, nieuw gebonden* Euro 15,00
010443 BEVERSLUIS, M., Chimera's. Een dramatisch gedicht. Boekversiering door Nans Amesz.Lochem, Tijdstroom, z.j. 122 (2) pp. linnen. *rug licht verkleurd en iets beschadigd* Euro 10,00
583935 BIJNS, A., Refereinen van Anna Bijns, naar de nalatenschap van Mr. A. Bogaers, uitgegeven door W.L. van Helten. Bijgebonden: Verklarende woordenlijst (glossarium) op de refreinen van Anna Bijns.Rotterdam, Dunk, 1875. (X) (VI) 467 (3), (VI) 90 pp. halflinnen. *nieuw gebonden* Euro 40,00
595054 BILDERDIJK, W., HEYTING, A., Bilderdijks plaats in de Nederlandse en in de wereldliteratuur. Drie beschouwingen en een open brief. Herdenking 1931 met verslagen en comite-lijst. Den Haag, Luctor et emergo, 1932. 120 pp. halflinnen. *platten verklerud, enkele penstrepen* Euro 10,00
595050 BILDERDIJK, W., Der Untergang der ersten Welt. Übers. und eingeleitet von H.H. Meier. Amsterdam, Stichting Neerlandistiek, 1993. 160 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Niederländischer Originaltitel: De ondergang van de Eerste Wareld (1820) Euro 10,00
595052 BLAMAN, A., LÜHRS, C., Mijn zuster Anna Blaman. Amsterdam, Meulenhoff, 1976. 148 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
587887 BLAMAN, A., Tien gedichten. Gekozen en van een nawoord voorzien door A. Meinderts.Z.p., Exponent, 1990. ingenaaid.Door M. Wielinga op de handpers afgedrukt in een oplage van 195 exemplaren. Ongepagineerd. Euro 15,00
009656 BLANKAART, A., VLIET, P. VAN DER, Wolff en Deken's brieven van Abraham Blankaart. Een bijdrage tot de kennis van de reformatorische verlichting. Utrecht, HES, 1982. 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 15,00
001644 BLES, D., Parijsche verzen. Bussum, Van Dishoeck, 1923. 140 pp. linnen. *rug verkleurd, schutblad gebruind* Euro 10,00
002029 BLINDER, O., Verzamelde stilte. Proza en gedichten. Met een nawoord van L. Tournier. Amsterdam, Meulenhoff, 1981. 169 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
583464 BLOEM, J.C., EGGINK, C., Leven met J.C. Bloem. Amsterdam, Polak, 1978 (2e). 185 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
003769 BLOEM, J.C., KAMERBEEK, J., De poëzie van J.C. Bloem in Europees perspectief. Amsterdam, APG, 1979. (VIII) 114 pp. ingenaaid. Euro 10,00


naar boven
586533 BOGAERS, A., Adams eerstgeborene. Dichtstuk. Z.p., z.u., 1843. 27 pp. linnen. boekblok verguld. *band licht verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Bijgevoegd: blad met tekst van H. Tollens van april 1929 'Aan mijnen vriend Mr. A. Bogaers Euro 50,00
593893 BOGAERS, A., Balladen en andere dichtstukjes.Haarlem, Kruseman, z.j. (IV) 248 pp. linnen. Titelprent. *naam op schutblad* Euro 12,50
014914 BOMANS, G., PLAS, M. VAN DER, (RED.), Herinneringen aan Godfried Bomans. Amsterdam, Elsevier, 1972. 303 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: S. Carmiggelt, H. Mulisch, J. Nicolas Euro 10,00
595955 BOMANS, G., Buitelingen. Aforismen, buitelingen en capriolen.Amsterdam, Elsevier, 1954 (5e). 320 pp. linnen. Illustraties. *papier en band licht gebruind, naam op schutblad* Euro 10,00
595957 BOMANS, G., Nieuwe buitelingen. Facetten en aspecten. Amsterdam, Elsevier, 1955.319 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, papier gebruind*Eerste druk Euro 11,50
586404 BONTRIDDER, ALBERT, Gedichten 1942-1972. Antwerpen, Standaard, 1973. 397 pp. paperback. (Gemini literaire paperback, 23) Euro 16,00
590409 BOON, L.P., Abel Gholaerts. Brussel, Manteau, 1944. 427 pp. half linnen. *platten vlekkig, iets los in de band*Eerste druk Euro 50,00
596160 BOON, L.P., De bende van Jan de Lichte. Een bandietenroman uit de jaren 1700.Ggeïllustreerd door W.L. Bouthoorn.Amsterdam, AP, 1957. 247 pp. linnen + omslag. (ARBO) *omslag licht beschadigd, stempel op schutblad* Euro 10,00
590405 BOON, L.P., Boontje's reservaat 4. Amsterdam, AP, 1956. 74 pp. ingenaaid. (De Boekvink) Euro 20,00
590406 BOON, L.P., Boontje's reservaat 5. Wat verzameld dagwerk. Amsterdam, AP, 1957. 66 pp. ingenaaid. (De Boekvink) Euro 20,00
016504 BOON, L.P., De Kapellekensbaan. Roman. Amsterdam, AP, 1953. 405 pp. linnen. *plakbandsporen op schutbladen, bovenzijde rug iets gebruind*Eerste druk Euro 50,00
582892 BOON, L.P., De kleine eva uit de kromme bijlstraat. Amsterdam, AP, 1956. 42 pp. ingenaaid. (De Boekvink) Euro 25,00
590407 BOON, L.P., Menuet. Amsterdam, AP, 1955. 101 pp. ingenaaid. (De Boekvink) *omslag iets smoezelig* Euro 30,00
586405 BOON, L.P., Niets gaat ten onder. Amsterdam, AP, 1956. 151 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd en gebruind, schutbladen gebruind*Eerste druk. Stofomslag en band: H. Berserik Euro 30,00
599378 BOON, L.P., Niets gaat ten onder. Amsterdam, AP, 1956. 151 pp. linnen. *plakbandsporen op schutbladen, bovenzijde rug iets gebruind*Eerste druk. Euro 25,00
590388 BOON, L.P., Niets gaat ten onder. Amsterdam, AP, 1956. 151 pp. linnen + omslag. *schutbladen licht gebruind*Eerste druk. Stofomslag en band: H. Berserik Euro 40,00
589118 BOON, L.P., Het nieuwe onkruid. Amsterdam, AP, 1964. 160 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, schutbladen licht gebruind*Eerste druk Euro 35,00
590636 BOON, L.P., Het nieuwe onkruid.Amsterdam, AP, 1964. 160 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 30,00
590410 BOON, L.P., De paradijsvogel. Relaas van een amorele tijd. Amsterdam, AP, 1958. 252 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd*Eerste druk Euro 50,00
600804 BOON, L.P., Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht. Geïllustreerd met tweeëndertig reprodukties naar tekeningen, foto's en documenten.Amsterdam, AP, 1972 (3e). 661 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
595930 BOON, L.P., Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht. Geïllustreerd met tweeëndertig reprodukties naar tekeningen, foto's en documenten.Amsterdam, AP, 1972 (3e). 661 pp. linnen. Illustraties. Euro 12,50
590408 BOON, L.P., Vaarwel krokodil of de prijslijst van het geluk. Een groteske. Amsterdam, AP, 1959. 46 pp. ingenaaid. (De Boekvink) Euro 35,00
579534 BOON, L.P., Wapenbroeders. Een getrouwe bewerking der aloude boeken over Reinaert en Isengrimus.Amsterdam, AP, 1955. 236 pp. linnen + omslag *tekst op schutblad, omslag op rug verkleurd en hier en daar gevlekt*Eerste druk Euro 30,00
590389 BOON, L.P., Wapenbroeders. Een getrouwe bewerking der aloude boeken over Reinaert en Isengrimus.Amsterdam, AP, 1955. 236 pp. linnen + omslag.Eerste druk Euro 40,00
566030 BORDEWIJK, F., Fantastische vertellingen. 's-Gravenhage, BZZTôH, 1981. 359 pp. paperback. Euro 10,00
597460 BORGERS, G., SCHROFER, J., VINKENOOG, S., (RED.), De beweging van vijftig.Amsterdam, Bezige Bij, 1965. 104 pp. paperback. Illustraties. (Schrijversprentenboek, 10)Uitgave van het Nederlands letterkundig museum en documentatiecentrum te 's-Gravenhage Euro 10,00
014895 BORK, G.J. VAN, VERKRUIJSSE, P.J., (RED.), De Nederlandse en Vlaamse auteurs. Van middeleeuwen tot heden met inbegrip van de Friese auteurs. Weesp, De Haan, 1985. 670 pp. paperback. Euro 15,00
586537 BOSSCHE, S. VAN DEN, VERGEER, K., (RED.), Naar 't zuiderland. Dichters langs de Middellandse Zee. Tielt, Lannoo, 2002. 396 pp. paperback. Euro 10,00
571979 BOTERMANS, A.J., Die hystorie van die seven wijse mannen van romen. Bewerkt door A.J. Botermans. Tekst. (Herdruk naar het eenig bekende exemplaar der editio princeps, A°. 1479, berustende in de Bibliotheca Academiae Georgiae Augustae te Göttingen.)Haarlem, Bohn, 1898. ingenaaid. *bovenzijde rug met tape gerepareerd* Euro 35,00
571101 BOUDIER BAKKER, I., Saraï. Amsterdam, Van Kampen, z.j. 54 pp. halfperkament. *platten vlekkig*Met opdracht van Boudier Bakker aan mevrouw Groenewegen te Paramaribo Euro 15,00
593727 BOUTENS, P.C., BLOK, W., P.C. Boutens en de nalatenschap van Andries de Hoghe.Amsterdam, APG, 1983. 447 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd* Euro 13,50
005850 BOUTENS, P.C., NAP, J., PEPERKAMP, B., SALVERDA, M., (RED.), Ik heb iets bijna schoons aanschouwd. Over leven en werk van P.C. Boutens 1870-1943. Keuze en bijschriften illustraties: M. Salverda. Amsterdam, Athenaeum, 1993. 168 pp. ingenaaid. Illustraties. (Schrijversprentenboek, 34) Euro 10,00
573479 BOUTENS, P.C., Bezonnen verzen.Haarlem, Enschedé, 1931. 96 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad*Eerste druk. Boekblok bovenzijde verguld. Euro 20,00
584135 BOUTENS, P.C., Verzamelde lyriek. 2 delen. Amsterdam, APG, 1968. 626, (X) 637-1247 pp. linnen + omslag. Portret. (Nederlandse klassieken) Euro 60,00
568953 BOVEN, E. VAN, Een hoofdstuk apart. 'Vrouwenromans' in de literaire kritiek 1898-1930. Amsterdam, Sara, 1992. 352 pp. paperback. Bibliografie. Euro 15,00
597626 BRAAK, M. TER, BORSBOOM, A., Menno ter Braak. Onpersoonlijk nihilisme en nihilistische persoonlijkheid. Met een woord vooraf door J.J. Oversteegen. Utrecht, Reflex, 1980. (XXIV) 227 pp. paperback. Euro 11,50
571730 BRAAK, M. TER, HENRARD, R., Menno ter Braak in het licht van Friedrich Nietzsche.Hasselt, Heideland, 1963. 287 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (BL) *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
571974 BRAAK, M. TER, PERRON, E. DU, Briefwisseling 1930-1940. Tekstverzorging en annotaties H. van Galen Last. 4 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1962-67. 550, 543, 493, 731 pp. linnen + omslag. *omslagen licht beschadigd* Euro 100,00
591938 BRAAK, M. TER, PERRON, E. DU, Briefwisseling 1930-1940. Tekstverzorging en annotaties H. van Galen Last. 4 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1962-67. 550, 543, 493, 731 pp. linnen. *banden licht verkleurd* Euro 60,00
587224 BRAAK, M. TER, PERRON, E. DU, Briefwisseling 1930-1940. Tekstverzorging en annotaties H. van Galen Last. 4 dln. Amsterdam, Van Oorschot, 1962-67. 550, 543, 493, 731 pp. linnen + omslag. *omslag deel en deel 2 licht beschadigd, deel 4 hele boek lichte waterschade* Euro 60,00
005846 BRAAK, M. TER, SCHMITZ, P.F., Kritiek en criteria. Menoo ter Braak en het literaire waardeoordeel. Amsterdam, Huis aan de drie grachten, 1979. (VIII) 146 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Kritische studies, 1) *omslag verkeurd* Euro 10,00
569707 BRAAK, M. TER, Cinema Militans. Utrecht, Gemeenschap, 1929. 136 pp. linnen Illustraties. (Prisma-reeks, 2) *ex libris, rug licht beschadigd.* Euro 23,50
593909 BRAAK, M. TER, In gesprek met de onzen.Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1946. 186 pp. halflinnen. Bibliografie. *band licht gebruind, naam op schutblad* Euro 11,50
582926 BRAAK, M. TER, De pantserkrant. Een tragicomedie van wapens, schrijfmachines en idealen. Gevolgd door een Brief aan een vijandin van het toneel. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1935. 125 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, naam binnenzijde omslag, papier licht gebruind* Euro 30,00
587541 BRAAK, M. TER, Verzameld werk. 7 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1980 (2e). linnen + omslag. Portret. Illustraties. *ruggen omslagen licht verkleurd, omslagen delen 1, 2 en 7 licht beschadigd* Euro 75,00
589868 BRAAK, M. TER, Verzameld werk. 7 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1949-51. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *delen 3 en 6 in casette, omslagen licht geschaafd*Eerte druk Euro 100,00
571973 BRAAK, M. TER, Verzameld werk. 7 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1949-51-1980 (1e, 2e). linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslagen licht beschadigd, deel 1 iets los in de band, deel 5 (2e druk 1980) zonder omslag, naam op schutblad* Euro 90,00
573460 BRABANDER, G. DEN, De verduisterde dichter. Met teekeningen van J.F. Doeve. Amsterdam, Van Kampen, z.j. 41 pp. gebonden. *bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 12,50
587610 BRACKMANN, C., FRIESENDORP, M., (RED.), Oosthoek lexicon Nederlandse & Vlaamse literatuur.Utrecht, Kosmos, 1996. 390 pp. gebonden. Euro 20,00
594883 BRANDS, G.A., Tspel van de cristenkercke. Utrecht, Oosthoek, 1921. (X) (LIV) 159 pp. linnen. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar* Euro 20,00
601044 BREDERO, G.A., KNUTTEL, J.A.N., Bredero.Lochem, Tijdstroom, 1949. 163 pp. ingenaaid. (NM) *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
018294 BREDERO, G.A., Moortje. Uitgegeven en toegelicht door F.A. Stoett. Zutphen, Thieme, 1931. (XXVIII) 306 pp. linnen. *band licht verkleurd* Euro 12,50


naar boven
600110 BREDERO, G.A., Spaanschen Brabander. Ingeleid en toegelicht door C.F.P. Stutterheim. Met fragmenten uit de Lazarus van Tormes.Culemborg, Tjeenk Willink, 1974. 399 pp. linnen + omslag. (De werken van Gerbrand Adriaensz. Bredero) Euro 15,00
586888 BREDERO, G.A., De werken van G.A. Bredero. Volledige uitgave, naar de beste oud drukken bezorgd en opgehelderd. Door J. ten Brink, H.E. Moltzer, G. Kalff, R.A. Kollewijn, J.H.W. Unger en J. Te Winkel. Met algemeene inleiding van G. Kalff. 3 delen in 2 banden. Amsterdam, Binger, 1890. 392, (VI) 424, 600 pp. halflinnen. Portret. *boekblokken licht roestvlekkig* Euro 30,00
581838 BRINK, J. TEN, BUSKEN HUET, C., Brieven aan de uitgever van het tijdschrift Nederland 1873-1886. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door L. Brummel. 's-Gravenhage, Letterkundig museum, 1965. 238 pp. ingenaaid. Illustraties. (Achter het boek, 2,3,1) *rug licht beschadigd* Euro 11,50
589756 BRINK, J. TEN, Geschiedenis der Nederlandsche letterkunde. Geïllustreerd onder toezicht van J.H.W. Unger. Met facsimile's in chromo-lithographie, reproductiën van titels, bladzijden en illustratiën uit middeleeuwsche handschriften, incunabelen en zeldzame boeken, en met portretten.Amsterdam, Elsevier, 1897. (XII) 698 pp. halfleer. Illustraties. *naam op titelpagina, papier hier en daar roestvlekkig, bovenzijde rug heel licht ingescheurd*Rood halfleren band met gemarmerde platten en schutbladen. Mooie band Euro 50,00
584193 BRINKMAN, H., SCHENKEL, J., (ED.), Het Comburgse handschrift. Hs. Stuttgart, Württembergische Landesbibliothek, cod. poet. et phil. 2º 22. Diplomatische editie. 2 delen.Hilversum, Verloren, 1997. 1562 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Middeleeuwse verzamelhandschriften uit de Nederlanden, 4) Euro 75,00
601007 BROM, G., Geschiedschrijvers van onze letterkunde.Amsterdam, Elsevier, z.j. 179 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, nieuw gebonden* Euro 10,00
594666 BROUWERS, J., Geheime kamers. Antwerpen, Atlas, 2001 (11e). 488 pp. paperback. Euro 11,50
590755 BROUWERS, J., Groetjes uit Brussel. Ansichtkaarten over liefde, literatuur en dood.Z.p., Manteau, 1969. 120 pp. paperback. (5e meridiaan) *achterplat lichtjes verkleurd, plastic omslag laat iets los*Eerste druk Euro 15,00
594307 BROUWERS, J., De laatste deur. Essay over zelfmoord in de Nederlandstalige letteren.Z.p., AP, 1983. 533 pp. linnen + omslag. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 16,00
594472 BROUWERS, J., De laatste deur. Essays over zelfmoord in de Nederlandstalige letteren.Z.p., AP, 1983. 533 pp. linnen + omslag. Euro 16,00
591088 BROUWERS, J., Zonder trommels en trompetten. Een markante anekdote uit het leven van Jeroen Brouwers door hem zelf verteld. Amsterdam, Paris, 1973. 80 pp. gebonden. Euro 16,00
597184 BRUGGEN, C. VAN, Vijf romans. De verlatene. Heleen. Een coquette vrouw. Het huisje aan de sloot. Eva.Amsterdam, Querido, 1979. 980 pp. linnen. *rug verkleurd* Euro 15,00
594475 BRUSSE, M.J., HEIJERMANS, H., WALSCHAP, G., MASEREEL, F., De tweede grote vier omnibus. Amsterdam, AP, 1963 (herdr.). 430 pp. linnen. Illustraties. Met 100 houtsneden van Frans Masereel. De Stad. Met een woord vooraf van Jelle Troelstra Euro 15,00
596012 BUDDINGH, C., Gedichten 1938/1970.Amsterdam, Bezige Bij, 1977 (2e). 308 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 11,50
601158 BUIJNSTERS, P.J., Nederlandse literatuur van de achttiende eeuw. Veertien verkenningen.Utrecht, HES, 1984. 248 pp. paperback. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 10,00
583459 BUITENDIJK, W.J.C., Het calvinisme in de spiegel van de Zuidnederlandse literatuur der contra-reformatie.Groningen, Wolters, 1942. (XII) 369 pp. ingenaaid. Dissertatie. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 17,50
594895 BÜLBRING, M., Zur Vorgeschichte der mittelniederländischen Epik. Eine vergleichende Untersuchung der Kampfformeln. Bonn, Schroeder, 1930. (IV) 231 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 20,00
595287 BURSSENS, G., Verzameld proza. Verzameld en bibliografisch begeleid door L. Pay.Antwerpen, Elsevier, 1981. 679 pp. linnen + omslag. Euro 25,00
586407 BURSSENS, G., Verzamelde dichtbundels. 2 delen. Den Haag, Bakker, 1970. 422, 429-848 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslagen licht beschadigd en verkleurd*Herdruk (1918, 1943) van de dichtbundels in hun oorspronkelijke vorm verzorgd en uitgeleid door Gerrit Borgers en Karel Jonckheere Euro 50,00
583722 BUSKEN HUET, C., Brieven van Cd. Busken Huet. Uitgegeven door zijne vrouw en zijn zoon. 2 delen.Haarlem, Tjeenk Willink, 1890. (VIII) 304, (VIII) 368 pp. linnen. Portret. *enkele potloodstrepen, papier hier en daar roestvlekkig*Deel 1: 1847-1876, Deel 2: 1876-1886 Euro 35,00
586805 BUSKEN HUET, C., Litterarische fantasien en kritieken. 25 delen in 8 banden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1868. half linnen. Portret. *bovenzijde rug deel 1 licht beschadigd, ruggen iets vlekkig* Euro 80,00
581903 BUUREN, J.M. VAN, De taal van het hart. Retorica en receptie van de hedendaagse streekroman. Groningen, z.u., 2005. (XIV) 203 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 11,50
000093 CALCAR-SCHIOTLING, E. VAN, SIKEMEIER, J.H., Elise van Calcar-Schiotling. Haar leven en omgeving. Haar arbeid. Haar geestesrichting. Met een voorrede van G. Kalff te Leiden. Met een 20 tal brieven der schrijfster en eene volledige opgaaf van haar geschriften. Versierd met platen, portretten, facsimiles en reproducties naar teekeningen van den schrijver. Haarlem, Tjeenk Willink, 1921. (XIV) 984 pp. halflinnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *krantenknipsel met overlijdensadvertentie van Sikemeier op schutblad geplakt, platten licht geschaafd* Euro 40,00
593811 CALIS, P., Het elektrisch bestaan. Schrijvers en tijdschriften tussen 1949 en 1951. Amsterdam, Meulenhoff, 2001. 409 pp. paperback. Illustraties. (Editie 1887) Euro 12,50
593865 CALIS, P., Het ondergronds verwachten. Schrijvers en tijdschriften tussen 1941 en 1945.Amsterdam, Meulenhoff, 1989. 562 pp. paperback. Illustraties. *rug verkleurd* Euro 12,50
593812 CALIS, P., De vrienden van weleer. Schrijvers en tijdschriften tussen 1945 en 1948. Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 418 pp. paperback. Illustraties. (Editie, 1746) Euro 12,50
594691 CAMPERT, R., Alle bundels gedichten. Amsterdam, Bezige Bij, 1979 (2e). 478 pp. paperback. *omslag licht verkleurd* Euro 11,50
594693 CAMPERT, R., Campert compleet. Alle dagen feest. De jongen met het mes. Een ellendige nietsnut. Nacht op de kale dwerg. Hoe ik mijn verjaardag vierde. Twee verhalen. Amsterdam, Bezige Bij, 1971 (2e). 665 pp. paperback + omslag. (LR, 373. ) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
597841 CAMPERT, R., Straatfotografie. Tekeningen Lucebert. Landgraaf, Herik, 1994 (IV) 16 (2) pp. ingenaaid. Illustraties. (Zwarte Reeks, 25) De gedichtencyclus Straatfotografie werd door Remco Campert geschreven op verzoek van uitgeverij Herik te Landgraaf en werd vormgegeven door Karel F. Treebus, Berkel & Rodenrijs. Lucebert (1924-1994), Bergen maakte vijf tekeningen. Martin van den Berg, Simpelveld verzorgde de afwerking. De cyclus werd gezet uit de Lectura en Gill Sans en gedrukt door drukkerij Econoom bv, Beek L. op Countryside Natuur Honing, 150 g/m2 (binnenwerk) en Stresa chamois 200g/m2 (omslag). De oplage bedraagt 299 door de uitgever gnummerde en door de auteur gesigneerde exemplaren. Tegelijkertijd verschijnt een tweede druk met een oplage van 299 exemplaren, eveneens genummerd (met accent) en gesigneerd. Dit is nummer 186' Euro 25,00
004380 CAPITEYN, A., (RED.), Van Buysse tot Brusselmans. Gent literair. Met literaire bijdragen van Prosper de Smet, Janine de Rop, Pjeroo Roobjee, Lieven Tavernier e.a.Gent, Stadsarchief, 1996. 130 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
586787 CASIMIR, R., KARSEMEIJER, J., KAZEMIER, G., (RED.), Humor in Holland. Verzameld en ingeleid. Verlucht door F. Reitmann en S. Schröder.Katwjk, Servire, z.j. (2e). 384 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
581836 CASPEL, P.P.J. VAN, Experimenten op experimentelen. Amsterdam, Holland, 1955. (IV) 147 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op omslag, omslag licht beschadigd* Euro 12,50
578862 CASTELEIN, MATTHIJS, IANSEN, S.A.P.J.H., Verkenningen in Matthijs Casteleins 'Const van rhetoriken'.Assen, Van Gorcum, 1971. (VIII) 694 pp. linnen. (Neerlandica traiectina, 18) *naam op titelpagina*Sommaire en français pp. 666-671 Euro 30,00
577002 CASTELEIN, MATTHIJS, IANSEN, S.A.P.J.H., Verkenningen in Matthijs Casteleins 'Const van rhetoriken'. Exploration du 'Const van rhetoriken' de Matthijs Castelein (avec sommaire en français).Assen, Van Gorcum, 1971. (VIII) 694 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 30,00
581767 CATS, J., BERGE, D. TEN, De hooggeleerde en zoetvloeiende dichter Jacob Cats. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1979. 279 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 15,00
581768 CATS, J., ES, G.A. VAN, Spiegel van menselijk leven in prenten en verzen van Jacob Cats. Amsterdam, Bezige Bij, 1962. 197 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. Euro 10,00
573482 CATS, J., Dichterlijke werken van Jacob Cats, ridder, raadpensionaris van Holland. 2 delen. Amsterdam, Diederichs, 1828. (XVI) 611 (4), (II) 625 pp. halfleer. Portretje van Cats op titelpagina + afbeelding standbeeld Cats te Brouwershaven. * papier licht roestvlekkig, knepen ruggen van beide delen licht ingescheurd* Euro 50,00
592060 CATS, J., Zedenkundig vermaan voor jong en oud uit de prentenboeken van Jacob Cats. Samen gelezen, ingeleid en toegelicht door G.A. van Es.Culemborg, Tjeenk Willink, 1977. 253 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
005386 CHARIVARIUS, Ruize-rijmen. Haarlem, Tjeenk Willink, 1922 (3e). 266 pp. linnen. Euro 11,50
581835 CLAEYS, M., SIERKSMA, R., VENMANS, P., Schandelijke boeken. Drie essays. Vianen, ECI, 1993. 211 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 10,00
595024 CLAUS, H., MICHIELS, I., MULISCH, H., (RED.), Randstad 11-12. Amsterdam, Bezige Bij, 1966. 356 pp. paperaback. Illustraties. *naam op eerste pagina, rug licht beschadigd*Met manifesten en manifestaties 1916-1966 Euro 12,50
582810 CLAUS, H., Gedichten. Amsterdam, Bezige Bij, 1968 (3e). 321 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 12,50
594667 CLAUS, H., Het verdriet van België. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1999 (23e). 774 pp. gebonden + omslag* Euro 11,50
590440 CLAUS, H., De koele minnaar. Amsterdam, Bezige Bij, 1957 (4e). 192 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd en licht watervlekkig* Euro 20,00
590438 CLAUS, H., Het lied van de moordenaar. Toneelspel in twee delen. Antwerpen, Ontwikkeling, 1957. 104 pp. paperback. *achterzijde heel licht vlekkig*Nr. 64. De foto op de omslag stelt Pim Dikkers voor als Moerman, in de eerste opvoering van 'Het lied van de moordenaar' door het Rotterdams Toneel 23 maart 1957 te Rotterdam. Eerste druk Euro 50,00
593885 CLERCQ, RENÉ DE, Gedichten. Derde verm. druk. Boekversiering van J.B. Heukelom.Amsterdam, Van Looy, z.j. 305 (13) pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd, naam op titelpagina* Euro 10,00
581763 CLERCQ, W. DE, SCHENKEVELD, M.H., Willem de Clercq en de literatuur. Groningen, Wolters, 1962. (XIV) 289 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op titelpagina* Euro 14,00
597665 COENEN, F., Verzameld werk. Romans, novellen, literair historische beschouwingen, literair critisch werk, journalistiek werk.Amsterdam, Van Oorschot, 1956. 566 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
003880 CONSCIENCE, H., WILLEKENS, E., Hendrik Conscience en zijn tijd. Kroniek van Consciences leven opgemaakt door Dr. Emiel Willekens naar een initiatief van Dr. G. Degroote. Catalogus bij de tentoonstelling ter herdenking van de honderdste verjaardag van Consciences afsterven 1883-1983 samengesteld door M. Somers en A. van Ruyssevelt. Antwerpen, Stichting Mercator-Plantijn, 1983. 346 pp. linnen. Illustraties. Euro 20,00
009055 CORBIN, A., Pestdamp en bloesemgeur. Een geschiedenis van de reuk. Vertaling: K. van Dorsselaer, H. Hoeks en M. Jansen.Nijmegen, SUN, 380 pp. paperback. Illustraties. (Sporen) Euro 15,00
581769 COSTER, C. DE, De legende en de heldhaftige vroolijke en roemrijke daden van Uilenspiegel en Lamme Goedzak in Vlaanderenland en elders. Amsterdam, Becht, z.j. (7e). 445 pp. halflinnen. Illustraties. *schutblad deels los, omslag licht vlekkig*Illustraties van Hahn jr Euro 10,00
582809 COSTER, C. DE, De legende en de heldhaftige vroolijke en roemrijke daden van Uilenspiegel en Lamme Goedzak in Vlaanderenland en elders. Met platen van A. Hahn jr.Amsterdam, Becht, 1927(4e). (XVI) 490 pp. linnen. Illustraties. *titel op rug licht beschadigd*Met opdracht van Anton Constandse Euro 35,00


naar boven
592795 COSTER, C. DE, De legende en de heldhaftige vroolijke en roemrijke daden van Uilenspiegel en Lamme Goedzak in Vlaanderenland en elders. Met platen van A. Hahn jr.Amsterdam, Becht, 1927(4e). (XVI) 490 pp. linnen. Illustraties. *titel op rug licht beschadigd, ex libris* Euro 30,00
590443 COSTER, C. DE, Uilenspiegel. De legende en de heldhaftige, vrolijke en roemruchte daden van Uilenspiege en Lamme Goedzak in Vlaanderenland en elders. Met tekeningen van Kurt Löb. Amsterdam, Meulenhoff, 1978 (3). 400 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht gebruind* Euro 40,00
590470 COSTER, DIRK, Verzamelde werken. 4 delen. Leiden, Sijthoff, 1961-70. 326, 349, 286, 470 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag deel 4 ontbreekt, rug deel 4 verkleurd, omslagen licht vlekkig, boekblokken licht roestvlekkig*Deel 1: Brieven 1905-1930. Met inleidingen van M.G. Coster-Van Kranendonk, N.A. Donkersloot, H. L.T. de Beaufort, Deel 2: Marginalia I-II. Dialogen, Deel 3: Delft. De romantische school. Willem van Oranje, Deel 4: Nieuwe geluiden. Een keuze uit de Nederlandse poëzie tussen de beide wereldoorlogen. Zese druk Euro 20,00
588209 COUMOU, L., DAMEN, G., GEERDS, G., (RED.), Hoe Artur sinen inde nam. Studie over de Middelnederlandse ridderroman 'Arturs doet'. Door een werkgroep van Groninger neerlandici.Groningen, z.u., 1980. (XVI) 349 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
581951 COUMOU, L., DAMEN, G., GEERDS, G., (RED.), Hoe Artur sinen inde nam. Studie over de Middelnederlandse ridderroman 'Arturs doet'. Door een werkgroep van Groninger neerlandici.Groningen, z.u., 1980. (XVI) 349 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 12,50
598474 COUPERUS, L., BASTET, F.L., Louis Couperus. Een biografie.Amstrdam, Querido, 1987. 872 pp. linnen. Bibliografie. *band en schutbladen lichte waterschade* Euro 12,50
004166 COUPERUS, L., BLOK, W., Verhaal en lezer. Een onderzoek naar enige structuuraspecten van 'Van oude mensen, de dingen die voorbij gaan' van Louis Couperus. Groningen, Tjeenk Willink, 1973 (4e). 355 pp. ingenaaid. *band verkleurd* Euro 12,50
567791 COUPERUS, L., GALLE, M., Van gedroomd minnen tot ons dwaze bestaan. Het noodlot in het werk van Louis Couperus. Hasselt, Heideland, 1973. 110 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
577117 COUPERUS, L., TRICHT, H.W. VAN, Louis Couperus. Een verkenning.Den Haag, Bakker, 1960. 224 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 13,50
599466 COUPERUS, L., TRICHT, H.W. VAN, Louis Couperus. Een verkenning.Utrecht, Reflex, 1980 (2 herz.). 237 pp. paperback. Euro 10,00
596070 COUPERUS, L., De betooveraar. Amsterdam, Veen, z.j. 84 pp. halflinnen. *rug vlekkig, naam op roestvlekkige schutblad* Euro 25,00
592792 COUPERUS, L., Fidessa.Amsterdam, Veen, 1899. 121 pp. linnen. *rug los, tekst op schutblad*Eerste druk Euro 35,00
600783 COUPERUS, L., Old people and the thing that pass. Translation from the Dutch by A. Teixeira de Mattos.London, Heinemann, 1963. 265 pp. linnen + omslag. (Bibliotheca Neerlandica, 6) *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
572084 COUPERUS, L., De ongelukkige. Amsterdam, Van Holkema, z.j. (IV) 298 pp. linnen. *naam op schutblad, schutbladen licht roestvlekkig*Eerste druk Euro 25,00
580592 COUPERUS, L., Het snoer der ontferming en Japansche legenden. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1924. 271 pp. linnen. *ex libris, naam op schutblad, rug en platten licht verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 35,00
600151 COUPERUS, L., Verzamelde werken IX. Lucrezia. De ongelukkige. Legenden en portretten.Amsterdam, Van Oorschot, 1975. 722 pp. linnen. Dundrukuitgave Euro 15,00
600153 COUPERUS, L., Verzamelde werken VII. Aan de weg der vreugde. Antiek toerisme. Verhalen en arabesken.Amsterdam, Van Oorschot, 1975. 732 pp. linnen. *kneep achterin iets ingescheurd*Dundrukuitgave Euro 15,00
600149 COUPERUS, L., Verzamelde werken VIII. Herakles. Verhalen en dagboekbladen. Uit blanke steden. Onder blauwe lucht.Amsterdam, Van Oorschot, 1975. 796 pp. linnen. Dundrukuitgave Euro 15,00
600152 COUPERUS, L., Verzamelde werken X. De komedianten. De verliefde ezel. Het zwevende schaakbord. De ode.Amsterdam, Van Oorschot, 1975. 735 pp. linnen. Dundrukuitgave Euro 15,00
600150 COUPERUS, L., Verzamelde werken XI. Xerxes. Iskander.Amsterdam, Van Oorschot, 1975. 704 pp. linnen. Dundrukuitgave Euro 15,00
572085 COUPERUS, L., De zwaluwen neêr gestreken...Amsterdam, Van Holkema, z.j. 221 pp. linnen. (Moderne bibliotheek) *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 15,00
590799 CREMER, J., Het perpétuum-mobile. Ingeleid door Jan Cremer.Amsterdam, Loeb & Van der Velden, 1978 (2e). 27 pp. linnen. Illustraties. *voorplat langs rand licht roestvlekkig*'Het perpétuum-mobile' werd in 1929 geschreven door Jan Cremer sr. en als pamflet uitgegeven door het Comité voor de rechten van den mensch. 'Het perpetuum-mobile' werd in 1978 in een oplage van 500 exemplaren herdrukt bij drukkerij Haasbeek te Alphen aan den Rijn. Op binnenzijde voorplat geplakt een handgeschreven brief (8 oktober 1978) van Jan Cremer aan A.L. Constandse waarin hij vraagt of Constandse zijn vader heeft gekend. Op schutblad geschreven opdracht (10.10.79) van Jan Cremer aan A.L. Constandse Euro 125,00
594831 DEBAENE, L., (RED.), De historie van broeder Russche. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien. Antwerpen, Sikkel, 1950. (XXIV) 32 pp. gebonden. Illustraties.*nieuwe gebonden, bibliotheekexemplaar*Van dit boek werden voor de Seven Sinjoren te Antwerpen en voor Onze Oude Letteren te Amsterdam gedrukt 20 exemplaren op Pannekoek, genummerd I tot XX en 660 exemplaren genummerd van 1 tot 660. Dit is no. 201 Euro 20,00
597958 DECKER, J. DE, Goede vrijdag ofte het lijden onses heeren Jesu Christi.Maastricht, Nypels, 1933. halflinnen. Illustraties.Een houtsnede door Henri Jonas naar Rembrandt's portret van den schrijver in de Ermitage te Petrograd versiert deze uitgave. De tekst is die van J. de Deckers rym-oeffeningen tot Amsteldam by Abraham van Blancken MDCLIX. De oplage blijft beperkt tot 220 exemplaren waarvan (...) de nummers 51-220 op simili japon van Gelder. Dit exemplaar is no: 203 Euro 15,00
017761 DEIJSSEL, L. VAN, JANSONIUS, F., Lodewijk van Deijssel. Lochem, Tijdstroom, 1951. 278 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
581834 DEPREZ, A., GOBBERS, W., (RED.), Vlaamse literatuur van de negentiende eeuw. Dertien verkenningen. Utrecht, HES, 1990. 257 pp. paperback. *enkele potloodaantekeningen*Met bijdragen van o.a.: J. Smeyers, M. de Smedt, J. Vlasselaers Euro 10,00
589563 DERMOÛT, M., Verzameld werk. Met een nawoord van K. Freriks. Amsterdam, Querido, 2001 (6e). 680 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 11,50
584013 DEYSSEL, L. VAN (K.J.L. ALBERDINGK THIJM), PRICK, H.G.M., De Adriaantjes. Een onderzoek naar wording en achtergronden van Van Deyssels 'Kind-leven'. Amsterdam, APG, 1977. (VIII) 622 pp. linnen + omslag. Portret. (LWS) *omslag beschadigd* Euro 15,00
597263 DIEDERIC VAN ASSENEDE, Floris ende Blancefloer. Uitgegeven met inleiding en aantekeningen door J.J. Mak.Den Haag, Nijhoff, 1980 (4e). 174 pp. paperback. (Nederlandse klassieken) *naam op schutblad* Euro 10,00
600583 DIEMER, W., Leven met gedichten. Interpretatorische essays.Delden, Stabo, z.j. 190 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* Euro 10,00
597275 DIERMANSE, P.J.J., Renout van Montalbaen. De Middelnederlandsche fragmenten en het Middelnederduitsche fragment uitgegeven en toegelicht. Inleiding en teksten.Leiden, Brill, 1939. (20) 331 pp. ingenaaid. Illustraties. *onafgesneden, laatse pagina's en achterplat iets vlekkig, blinde omslag* Euro 20,00
003450 DIJK, B., (RED.), Woorden tegen vernietiging. Europese poëzie uit de Tweede Wereldoorlog. Vertalers: J. Beranová, M. Blijstra-van der Meulen, E. Deinsky e.a.Amsterdam, Van Gennep, 1980. 195 pp. paperback. Euro 10,00
599814 DIJK, H. VAN, 'In het liefdeleven ligt gansch het leven'. Het beeld van de vrouw in het Nederlands realistisch proza, 1885-1930.Groningen, z.u., 2001. (VIII) 389 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug verkleurd* Euro 15,00
582776 DIJK, H. VAN, 'In het liefdeleven ligt gansch het leven'. Het beeld van de vrouw in het Nederlands realistisch proza, 1885-1930.Groningen, z.u., 2001. (VIII) 389 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
599293 DIJK, H. VAN, Het Roelantslied. Studie over de middelnederlandse vertaling van het 'Chanson de Roland', gevolgd door een diplomatische uitgave van de overgeleverde teksten. 2 delen.Utrecht, HES, 1981. (XVI) 296, (IV) 297-460 pp. paperback. Euro 17,50
597739 DIS, A. VAN, HERMANS, T., (RED.), Het land der letteren. Nederland door schrijvers en dichters in kaart gebracht. Fotografie M. ten Cate. Redactieraad F. Huygens, A. Venmans, B. Veurman en L. van Zonneveld.Amsterdam, Meulenhoff, 1982. 448 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
594669 DIS, A. VAN, Dubbelliefde. Geschiedenis van een jongeman. Roman. Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 365 pp. linnen + omslag. Eerste druk Euro 10,00
597195 DIS, L.M. VAN, Reformatorische rederijkersspelen uit de eerste helft van de zestiende eeuw.Utrecht, z.u., 1937. 372 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag verkleurd, papier roestvlekkig* Euro 16,00
020286 DOCTER, C., Grossiers in moord & doodslag. Veelschrijvers in Nederland en Vlaanderen. Amsterdam, Meulenhoff, 1997. 199 pp. paperback. Illustraties. Euro 9,00
581893 DONGELMANS, B., De Stroom & Het Getij. Bibliografische beschrijvingen, analytische inhoudsopgaven, indices.Nieuwkoop, De Graaf, 1983. 299 pp. ingenaaid. (LTN, 5) *omslag licht beduimeld* Euro 11,50
586388 DORLEIJN, G., FAASSEN, S. VAN, HEISING, A., (RED.), Schepelingen van De Blauwe Schuit. Brieven van Bertus Aafjes, K. Heeroma, M. Nijhoff, Vestdijk en Hendrik de Vries aan F.R.A. Henkels, 1940-1946. Amsterdam, Lubberhuizen, 2003. 338 pp. ingenaaid. Illustraties. (Achter het boek, 36) Euro 15,00
597196 DRAAK, A.M.E., Onderzoekingen over de roman van Walewein (Met aanvullend onderzoek over 'Het Walewein onderzoek sinds 1936'). Haarlem, Tjeenk Willink, 1936. (VIII) 222 pp. ingenaaid. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
006921 DRESDEN, S., Vervolging, vernietiging, literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1991. 278 pp. paperback. Illustraties. (Editie, 1165) Euro 10,00
599504 DRESDEN, S., Vervolging, vernietiging, literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1991. 278 pp. paperback. Illustraties. (Editie, 1165) Euro 10,00
594715 DRESDEN, S., Vervolging, vernietiging, literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1997 (3e). 278 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
582933 DROP, W., Verbeelding en historie. Verschijningsvormen van de Nederlandse historische roman in de negentiende eeuw. Utrecht, HES, 1975 (2e) . (X) 344 pp. ingenaaid. Bibliografie. (UH, 3) *omslag iets geschaafd, enkele potloodaantekeningen, rug verkleurd* Euro 10,00
581839 DROP, W., Verschijningsvormen van de Nederlandse historische roman in de negentiende eeuw. Assen, Van Gorcum, 1958. (X) 344 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 20,00
597946 DROST, A., Hermingard van de Eikenterpen. Een oud vaderlandsch verhaal. Verzorgd door P.N. van Eyck.Amsterdam, Elsevier, 1939. (LXII) 297 pp. linnen. (Bibliotheek der Nederlandse letteren) Euro 15,00
597592 DUBOIS, P., Over de grens van de tijd. Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1997. 360 pp. gebonden. Met handtekening van Dubois Euro 12,50
597751 DUBOIS, P.H., Memoranda. Een soort van geluk (1952-1980).Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1989. 344 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
597750 DUBOIS, P.H., Memoranda. Retour Amsterdam-Brussel (1942-1952).Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1988. 223 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
584063 DUINHOVEN, A.M., Bijdragen tot reconstructie van de 'Karel ende Elegast'. Assen, Van Gorcum, Groningen, WN, 1975-1981. (XII) 502, (XIV) 587 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Neerlandica traiectina, 21, 27) *rug omslag deel 2 verkleurd*Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache Euro 50,00


naar boven
601160 DUINKERKEN, A. VAN, (RED.), Dichters der contra-reformatie. Een bloemlezing met inleiding en bibliografische aantekeningen.Utrecht, Gemeenschap, 1932. 340 pp. linnen. (Bloemlezing uit de katholieke poëzie van de vroegste tijden tot heden, 2) Euro 15,00
586904 DUINKERKEN, A. VAN, Verzamelde geschriften. 3 delen. Utrecht, Spectrum, 1962. 852, 827, 963 pp. linnen + omslag. *bibliotheekexemplaar*Dl 1: Vertelling en vertoog, Dl 2: Debat en polemiek, Dl 3: Historie en kritiek. Dundrukeditie Euro 25,00
600966 DULLAERT, HEIJMEN, PUTTE, P.C.A. VAN, Heijmen Dullaert. Een biografische studie over de Rotterdamse dichter-schilder; commentaar en taalkundige verklarngen bij zijn gedichten, gevolgd door een fotomechanische heruitgave van zijn dichtwerk (avec un résumé en francais). 2 delen. Groningen, WN, 1978. (XVI) 384, (II) 212 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. Illustraties. *ruggen verkleurd, boekblok iets roestvlekkig* Euro 25,00
581760 DULLAERT, HEIJMEN, PUTTE, P.C.A. VAN, Heijmen Dullaert. Een biografische studie over de Rotterdamse dichter-schilder; commentaar en taalkundige verklarngen bij zijn gedichten, gevolgd door een fotomechanische heruitgave van zijn dichtwerk (avec un résumé en francais). 2 delen. Groningen, WN, 1978. (XVI) 384, (II) 212 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. Illustraties. *rug verkleurd* Euro 30,00
582383 DULLAERT, HEIJMEN, PUTTE, P.C.A. VAN, Heijmen Dullaert. Een biografische studie over de Rotterdamse dichter-schilder; commentaar en taalkundige verklarngen bij zijn gedichten, gevolgd door een fotomechanische heruitgave van zijn dichtwerk (avec un résumé en francais). 2 delen. Groningen, WN, 1978. (XVI) 384, (II) 212 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. Euro 30,00
600449 EEDEN, F. VAN, KALFF, G., Frederik van Eeden. Psychologie van den tachtiger.Groningen, Wolters, 1927. (XII) 542 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *band verkleurd, papier hier en daar roestvlekkig, schutblad achterin gebruind* Euro 25,00
595946 EEDEN, F. VAN, MAAS, N., Een duivelsvent. Frederik van Eeden in caricatuur. Verzameld en toegelicht. Amsterdam, De Beuk, 1991. 20 pp. Illustraties. ingenaaid.(Mededelingen van het Frederik van Eedengenootschap, 35)Met 57 caricaturen Euro 10,00
599568 EEDEN, F. VAN, RÜMKE, H.C., Over Frederik van Eeden's 'van de koele meren des doods'. Een essay.Amsterdam, Scheltema, 1964. 191 pp. gebonden. Euro 11,50
596510 EEDEN, F. VAN, RÜMKE, H.C., Over Frederik van Eeden's 'van de koele meren des doods'. Een essay.Amsterdam, Scheltema, 1964. 191 pp. gebonden. *enkele potloodstreepjes* Euro 11,50
581871 EERENBEEMT, B. VAN DEN, Het kind in onze middeleeuwsche literatuur. Amsterdam, Van Munster, 1935. (VI) 463 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* Euro 20,00
598993 EEWIJCK, E., CAMPERT, J., VASALIS, M., Drie novellen. Z.p., Vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, 1940. 137 pp. ingenaaid. *omslag licht gebruind en licht roestvlekkig*Geschenk ter gelegenheid van de Nederlandsche boekenweek 2-9 maart 1940 Euro 12,50
575761 EFFEN, J. VAN, BISSCHOP, W., Justus van Effen geschetst in zijn leven en werken. Bijdrage tot de geschiedenis der letterkunde in de 18e eeuw. Utrecht, C. van der Post, 1859. (XIV) 333 pp. ingenaaid. *rug verstevigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 30,00
595005 EFFEN, J. VAN, Ernst en boert uit den Hollandschen Spectator.Amsterdam, Schadd, 1866 (2e). (VI) 230 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd, rug licht beschadigd, hoek uit schutblad geknipt* Euro 12,50
011400 EIJSELSTEIJN, L. VAN, Kyrieleis. Den Haag, Leopold, 1950. 76 (4) pp. linnen + omslag. Euro 10,00
006532 ELBURG, J.G., Serenade voor Lena. Amsterdam, Salm, 1941. 32 pp. halflinnen. Euro 10,00
593895 ELSSCHOT, W., Het dwaallicht.Amsterdam, Van Kampen, z.j. (2e) 99 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 11,50
578711 ELSSCHOT, W., Het dwaallicht.Amsterdam, Van Kampen, z.j. 99 pp. linnen.*namen op schutblad, schutbladen gebruind* Euro 15,00
571536 ELSSCHOT, W., Het tankschip.Amsterdam, Van Kampen, z.j. [IV] 85 pp. gebonden. *schutbladen licht verkleurd, rug licht beschadigd*Eerste druk Euro 25,00
577850 ELSSCHOT, W., Verzameld werk. Amsterdam, Van Kampen, 1957. 750 pp. linnen. *vlek op boekblok, rug licht beschadigd* Euro 12,50
006903 EMANTS, M., BOERWINKEL, F., De levensbeschouwing van Marcellus Emants. Een bijdrage tot de kennis van de autonome burger der negentiende eeuw. Amsterdam, Ten Have, 1943. (VIII) 180 pp. linnen. Euro 10,00
572034 EMANTS, M., Godenschemering. Een gedicht. Sneek, Pijttersen, 1885 (2e). (IV) 131pp. linnen. *naam op schutblad, rug licht beschadigd*Kop verguld Euro 25,00
007046 EMMENS, J., Gedichten. Amsterdam, Van Oorschot, 1974. 151 pp. paperback. *rug verkleurd* Euro 10,00
597252 ENDEPOLS, H.J.E., (RED.), Vijf geestelijke toneelspelen der Middeleeuwen.Amsterdam, Elsevier, 1949. (VIII) 379 pp. linnen. Illustraties.(Bibliotheek der Nederlandse letteren) *enkele aantekeningen op p. 56*Stella, Die eerste blijschap, Die zevenste blijschap, Marieken van Nieumegen, Elkerlijk Euro 11,50
597200 ENDEPOLS, H.J.E., Het decoratief en de opvoering van het Middelnederlandsche drama volgens de Middelnederlandsche toneelstukken.Amsterdam, Van Langenhuysen, 1903. (XII) 139 pp. halflinnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 10,00
003225 ESMOREIT, Esmoreit. Eerste integrale reproductie van het handschrift naast de tekst in typographie, voorafgegaan door een bondige inwijding en een uitvoerige analytische bibliographie en gevolgd door ophelderende aantekeningen bij de oorspronkelijke tekst. Uitgave bezorgd door Al. de Maeyer en Dr. Rob. Roemans. Antwerpen, Vlijt, 1948. 94 pp. haflinnen. Losse bijlage met aantekeningen bij de tekst Euro 15,00
594697 EYCK, P.N. VAN, WAGE, H.A., Dagend dichterschap. Een onderzoek naar de ontwikkeling van de dichter P.N. van Eyck tot en met de Italiaanse periode. 2 delen. Leiden, Sijthoff, 1967. (VIII) 335, (VI) 129 pp. paperback. Deel 2: Tekstgedeelte Euro 16,00
572101 EYCK, P.N. VAN, De tuin. Een gedicht. Den Haag, Stols, 1945. 21 pp. ingenaaid. *papier licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd*Dit boekje is gedrukt bij N.V. Drukkerij Trio te 's-Gravenhage en verzorgd door de dichter. Oplaag 340 exemplaren, namelijk 15 op Engels papier, genummerd I-XV, en 325 op Hollands papier, genummerd 1-325. Dit is no. 198 Euro 12,50
572837 EYCK, P.N. VAN, Verzameld werk. 7 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1958-64. 356, 537, 716, 659, 676, 644, 772 pp. linnen + omslag. *bibliotheekexemplaren, omslagen licht beschadigd* Euro 75,00
572836 EYCK, P.N. VAN, Verzameld werk. 7 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1958-64. 356, 537, 716, 659, 676, 644, 772 pp. linnen + omslag. *omslagen licht beschadigd* Euro 100,00
586752 FEITH, RHIJNVIS, BUIJNSTERS, P.J.A.M., Tussen twee werelden. Rhijnvis Feith als dichter van 'Het graf'.Assen, Van Gorcum, 1963. (VIII) 330 pp. linnen + omslag. Portret. (VGLB, 13) Euro 20,00
581756 FEITH, RHIJNVIS, BUIJNSTERS, P.J.A.M., Tussen twee werelden. Rhijnvis Feith als dichter van 'Het graf'.Assen, Van Gorcum, 1963. (VIII) 330 pp. linnen. Portret. (VGLB, 13) *potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 17,50
581853 FOKKEMA, R.L.K., Het komplot der vijftigers. Een literair-historische documentaire. Amsterdam, Bezige Bij, 1979. 245 pp. paperback. Illustraties. (Leven & letteren) *naam op schutblad* Euro 10,00
584264 FORUM, Forum. Maandschrift voor letteren en kunst onder leiding van: M. ter Braak, E. du Perron en M. Roelants. Redactie-secretaris: E. Bouws. Eerste-vierde jaargang 1932-1935. 4 dln.Utrecht, Reflex, 1980 (repr. 1932-35). (XIV) 812, (XIV) 900, (XIV) 1208, (XIV) 1248 pp. linnen + omslag.Facsimile-uitgave. Oorspronkelijk verschenen bij Van Nijgh & Ditmar, Rotterdam 1932-1935. Jaargangen 3 en 4 voor Nederland o.l.v. M. ter Braak, S. Vestdijk, V.E.van Vriesland, voor Vlaanderen M. Gijsen, R. Herreman, M. Roelants, G. Walschap Euro 100,00
585260 GEEL, C.J. VAN, Dank aan de koekoek. Teksten. Amsterdam, Van Oorschot, 1980. 160 pp. linnen + omslag. Eerste druk Euro 15,00
002454 GEEL, C.J. VAN, Uit de hoge boom geschreven. Amsterdam, Van Oorschot, 1974 (2e). 126 pp. ingenaaid. Euro 10,00
002374 GEEL, R., FUCHS, R.H., Schijnhelden en nepschurken. Beschouwingen over het beeldverhaal. Amsterdam, Meulenhoff, 1973. 221 pp. paperback. Illustraties. (Editie) Euro 9,00
597639 GEELEN, J. VAN, HUYGENS, F.P., HUYGENS-WIJMA, H.A., (RED.), Lexicon van de moderne Nederlandse literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1981 (2e herz.). 219 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
015634 GEELEN, J. VAN, HUYGENS, F.P., HUYGENS-WIJMA, H.A., (RED.), Lexicon van de moderne Nederlandse literatuur. Amsterdam, Meulenhoff, 1981 (2e herz.). 219 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
581895 GEERDS, J.F., SICKING, J.M.J., De Vrije Bladen. Bibliografische beshrijving, analytische inhoudsopgsave, index. Amsterdam, Thespa, 1975. 281 pp. ingenaaid. (LTN, 3) Euro 11,50
584261 GÉNESTET, P.A. DE, De dichtwerken van P.A. de Génestet. Verzameld en uitgegeven onder toezicht van C.P. Tiele. Amsterdam, Kraay, 1873 (3e). (IV) 453 pp. linnen. Portret. *bovenzijde rug heel licht beschadigd*Boekblok verguld Euro 15,00
593881 GEZELLE, G., BEIJERT, R., Van tachtiger tot modernist. Het Gezellebeeld in de Nederlandse kritiek 1897-1940.Groningen, Passage, 1997. 270 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50
594184 GEZELLE, G., PLAS, M. VAN DER, Mijnheer Gezelle. Biografie van een priester-dichter (1830-1899)Tielt, Lannoo, 1991 (2e). 608 pp gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
579029 GEZELLE, G., Volledige werken. 6 dln. Amsterdam, Veen, 1930-35. linnen. *delen 4 en 6 rug verkleurd, deel 2 naam op schutblad., deel 1 tekst en naam op schutblad*Deel 1: Dichtoefeningen. Tekstkritisch uitgegeven, ingel. en verklaard door F. Baur. Met een inleiding over Guido Gezelle door A. Vermeylen, Deel 2: Gedichten, gezangen en gebeden en kleengedichtjes. Tekstkritisch uitgegeven door P. Allossery, Deel 3: Tijdkrans. Tekstkritisch uitgegeven en verklaard door J. de Cuyper, Deel 4: Rijmsnoer om en om het jaar. Tekstkritisch uitgegeven, ingel. en verklaard door F.Baur, Deel 5: Van den kleenen hertog. Tekstkritisch uitgegeven, ingel. en verklaard door F. Baur. Met een inleiding over Guido Gezelle door D. Coster, Deel 6: Goddelijke bechouwingen. Naar het Latijn van Mgr. Waffelaert. Tekstkritisch uitgegeven en ingel. door P.Allossery. Jubileumuitgave Euro 95,00
588619 GHIJSBRECHT, Beatrijs. Een middeleeuwsche legende. Met houtsneden van V. Stuyvaert. Maastricht, Stols, 1937. 59, (2) pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd en deels verkleurd*Deze uitgave van 'Beatrijs' is bewerkt naar het handschrift uit 1374, hetwelk deel uitmaakt van de verzameling der KB te 's-Gravenhage (no. 76 E5). De tekst werd gezet met de letter Lutetia en verlucht met houtsneden van Victor Stuyvaert Euro 20,00
571770 GHIJSBRECHT, Beatrijs. Een middeleeuwsche legende. Met houtsneden van V. Stuyvaert. Maastricht, Stols, 1937. 59, (2) pp. linnen + omslag. *omslag licht gebruind*Deze uitgave van 'Beatrijs' is bewerkt naar het handschrift uit 1374, hetwelk deel uitmaakt van de verzameling der KB te 's-Gravenhage (no. 76 E5). De tekst werd gezet met de letter Lutetia en verlucht met houtsneden van Victor Stuyvaert Euro 20,00
005408 GOMPERTS, H.A., De geheime tuin. Amsterdam, Van Oorschot, 1963. 211 pp. linnen + omslag. *omslag iets vlekkig* Euro 8,00
595002 GOOSSENS, K., Judokus. Met een teekening van Felix Timmermans.Amsterdam, Spieghel, 1928. 105 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag iets verkleurd, papier roestvlekkig* Euro 12,50
593740 GORTER, H., Liedjes. Aan de geest der muziek der nieuwe menschheid. 3 delen.Bussum, Van Dishoeck, 1930. (VI) 89, (VI) 96, (IV) 62 pp. linnen. *bibliotheekexemplaren, boekblokken roestvlekkig*Deel 1: Bij het naderen der revolutie, Deel 2: Bij het komen van de revolutie, Deel 3: Bij de nederlaag der revolutie Euro 30,00
599765 GORTER, H., Mei - Maaie. Sang. Mei oersetting fan K. Bruinsma.Ljouwert, Frysk en Frij, 1998. 142 pp. paperback. Euro 10,00
579776 GRAAF, K.R. DE, Flandrijs. Fragmenten van een Middelnederlands riddergedicht. Fragments of a middle Dutch poem of chivalry (with a summary in English). Groningen, WN, 1980. (XII) 379 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *stempel op schutblad* Euro 15,00
591190 GRAVESANDE, G.H. 'S-, De Nieuwe Gids. Brieven en documenten bijeengebracht. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1955. 532 pp. linnen. Illustraties. Euro 20,00
587292 GRAVESANDE, G.H. 'S-, Sprekende schrijvers. Gesprekken met Nederlandse en Vlaamse letterkundigen.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1979. 168 pp. paperback. Illustraties.Interviews met o.a.: A. van der Leeuw, J.C. Bloem, S. Vestdijk Euro 8,50


naar boven
593788 GRESHOFF, J., Verzameld werk. 5 delen.Amsterdam, Van Kampen, 1948-50. 422, 312, 322, 262, 345 pp. linnen. *schutbladen en papier hier en daar licht roestvlekkig*Deel 1: Gedichten, Deel 2: Legkaart, Deel 3: Zwanen pesten, Deel 4: Grensgebied, Deel 5: Het boek der vriendschap Euro 50,00
594695 GRESHOFF, J., Verzamelde gedichten. 's-Gravenhage, Stols, z.j. (8e herz.). 278 pp. linnen. Portret. (De blauwe distel) Deze verzamelde gedichten omvatten de gedichten geschreven in de periode van 1906 tot en met 1956 Euro 10,00
600602 GRUNBERG, A., WUIJTS, J., (RED.), Serieuze poging tot een volledige bibliografie van de zelfstandige en verspreide geschriften van Arnon Grunberg waarin opgenomen diens Interview met mijn bibliograaf & In ieder mens schuilt een maniak.Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1998. 96 pp. paperback.Boekenweek 1998 Euro 10,00
003039 HAAN, J. DEN, Bevindelijk reisboek.Den Haag, Bakker, 1958. 212 pp. linnen + omslag. omslag licht beschadigd* Euro 10,00
584592 HAAN, J. DEN, Een leven als een oordeel. Amsterdam, Meulenhoff, 1968. 656 pp. paperback. *naam op schutblad en titelpagina* Euro 10,00
572343 HAAN, J.I. DE, Palestina. Met portret van den schrijver en inleiding van Carry van Bruggen. Amsterdam, Querido, 1925. (VIII) 162 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 25,00
585241 HAAN, J.I. DE, Verzamelde gedichten. 2 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1952. 413, 495 pp. linnen + omslag. *omslag dl. 2 licht beschadigd*Dl 1: Libertijnsche liederen, Het joodsche lied. Liederen, Een nieuw Carthago. Dl 2: Het joodsche lied. Tweede boek, Kwatrijnen, Verspreide gedichten, Nagelaten gedichten. Euro 50,00
582019 HAAN, T.W.R. DE, (RED.), Schrijven in de volksgeest. Nederland en Vlaanderen 1800-1880. Gekozen en toegelicht. Den Haag, Kruseman, 1977. 200 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 10,00
597846 HAAN, T.W.R. DE, Volk en dichterschap. Over de verhouding tussen volkscultuur en officiële literatuur. Antwerpen, Standaard, z.j. 187 pp. linnen. Euro 11,50
595934 HAASSE, H.S., Heren van de thee.Amsterdam, Querido, 1992 (4e). 302 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
585935 HAASSE, H.S., Stroomversnelling. Amsterdam, Querido, 1945. 22 pp. ingenaaid. *omslag en schutbladen gebruind, bovenzijde achterkant licht beschadigd, titel met pen op rug geschreven* Euro 65,00
598706 HADEWIJCH., Een bloemlezing uit haar werken. Samengesteld en ingeleid door N. de Paepe.Amsterdam, Elsevier, 1979. (LX) 231 pp. linnen. (Bibliotheek der Nederlandse letteren) Euro 7,50
594857 HAGELAND, A. VAN, (RED.), De vier heemskinderen. Naar het oude volksboek opnieuw bewerkt en ingeleid.Antwerpen, Beckers 1979. 144 pp. kunstleer. Illustraties. 10,00(Vlaamse volksboeken) Euro 10,00
581820 HAMEL, A.G. VAN, Zeventiende-eeuwse opvattingen en theorieën over litteratuur in Nederland.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1918. (VIII) 222 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 11,50
000428 HARDY, P., WIN, X. DE, (RED.), Lectuur-Repertorium 1952-1966. Auteurslijst bevattende ± 27.000 bio-bibliografische notities en ± 1.500 portretten van auteurs behorende tot de Nederlandse en algemene literatuur, met waarde- en vakaanduidingen van ± 70.000 literaire en vulgariserende werken, samengesteld door A.S.K.B. 3 delen.Antwerpen, Vlaamsche Boekencentrale, 1968. (XX) 839, (IV) 845-1582, (IV) 2286 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaren banden geplastificeerd*Dit supplement bij de tweede uitgave bevat de in het Nederlands verschenen werken sedert 1952, alsook anvullingen op de basisdelen en rectificaties waar zulks nodig bleek. Euro 50,00
590353 HART, M. 'T, Een deerne in lokkend kostuum. Persoonlijke kroniek 1999. Amsterdam, AP, 2000. 262 pp. ingenaaid. (Privé-domein, 236) Euro 12,50
590350 HART, M. 'T, Een deerne in lokkend kostuum. Persoonlijke kroniek 1999. Amsterdam, AP, 2000. 262 pp. ingenaaid. (Privé-domein, 236) Euro 12,50
592779 HARTOG, J. DE, Stella - Mary - Thalassa.Amsterdam, Elsevier, 1972 (2e). 428 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Drie romans Euro 10,00
594935 HARTOG, J., Gods geuzen. Roman in drie delen. Amsterdam, Elsevier, 1947-1949. 319, 380, 315 pp. linnen + omslag. *omslagen licht beschadigd, banden licht vlekkig, papier hier en daar gebruind* Euro 20,00
576352 HARTOG, J., De spectatoriale geschriften van 1741-1800. Bijdrage tot de kennis van het huiselijk, maatschappelijk en kerkelijk leven onder ons volk, in de tweede helft der 18de eeuw. Utrecht, Van der Post, 1890 (2e herz.). 323 pp. halflinnen. *rug verkleurd, ex libris, papier hier en daar licht gebruind* Euro 25,00
569696 HATTUM, J. VAN, Van Odrimond, Millimas en anderen. Met houtgravures van J. Bezaan. Putten, Terwee, z.j. 67 pp. linnen. *platten iets vlekkig* Euro 30,00
574819 HAZEU, W., Het literair pseudoniemen boek. Z.p., Bijenkorf, 1987. 319 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
573272 HEEROMA, K., ZWART, D., (RED.), 'Ik heb mijzelf in woorden weggegeven'. K. Heeroma als literator. Rotterdam, z.u., 1996. 208 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Bloknoot, 10) Themanummer over K. Heeroma. Met bijdragen van o.a.: P.J. Meertens, G. van der Graft, J. Oosterman Euro 8,00
597664 HEEROMA, K., Protestantse poëzie der 16de en 17de eeuw. 2 delen.Amsterdam, Elsevier, 1940-1950. 215, (XXVIII) 248 pp. linnen.(Bibliotheek der Nederlandse letteren) Euro 17,50
577661 HEIJNE, B., Heilige monsters. Amsterdam, Bakker, 1989. 179 pp. paperback. Euro 7,00
597266 HEINRIC VAN AKEN, Die rose. Met de fragmenten der tweede vertaling uitgegeven door E. Verwijs. + Die rose. Een wedergevonden fragment der tweede bewerking uitgegeven door E. Verwijs.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1868, Leiden, Brill, 1896. (XXXIV) 260, 23 pp. halflinnen. *nieuw gebonden* Euro 25,00
581787 HEINSIUS JUNIOR, NICOLAAS, BRINK, J. TEN, Dr. Nicolaas Heinsius junior. Eene studie over den Hollandschen schelmenroman der zeventiende eeuw. Rotterdam, Elsevier, 1885. (VI) 250 pp. half linnen. *nieuw gebonden, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 15,00
581786 HEINSIUS JUNIOR, NICOLAAS, BRINK, J. TEN, Dr. Nicolaas Heinsius junior. Eene studie over den Hollandschen schelmenroman der zeventiende eeuw. Rotterdam, Elsevier, 1885. (VI) 250 pp. ingenaaid. *bibliotheekexmplaar, omslag beschadigd* Euro 15,00
577032 HEINSIUS JUNIOR, NICOLAAS, De vermakelijke avonturier. Ingeleid en bewerkt door H. van Gorp. Antwerpen, Manteau, 1981 (11e). (XXII) 262 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
595692 HEK, Y. VAN 'T, 166 x Youp.Amsterdam, Rap, 2001 (8e). 512 pp. paperback.Deze columns verschenen eerder in NRC Handelsblad Euro 10,00
576348 HELMERS, J.F., De Hollandsche natie in zes gezangen. Zesde druk.'s Gravenhage, J. Allart en Comp., 1822. (IV), (XVIII) 147 pp. Contemporain gebonden. *naam op schutblad* Euro 35,00
575759 HELMERS, J.F., De Hollandsche natie, in zes zangen. Amsterdam, Jacobus Radink, 1834 (7e). Drukkersvignet + 6 gegraveerde platen. Gekartonneerd. (VIII) 147 pp. *naam op titelpagina, ex libris* Euro 25,00
575930 HELMERS, J.F., Nalezing der gedichten. Amsterdam, Geysbeek, 1815. Gegraveerd portret. Gekartonneerd. 8°. (II), (VIII), 68, (2) pp. *rug licht beschadigd, bibliotheekstempel op titelpagina, ex libris, platten verkleurd* Euro 25,00
594863 HENDRIK VAN VELDEKE, Sint Servaes legende. In dutschen dichtede dit Heynrijck die Van Veldeke was geboren. Naar het Leidse handschrift uitgegeven door G.A. van Es m.m.v. G.I. Lieftinck & A.F. Mirande. Antwerpen, Standaard, 1950. 221 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 20,00
595461 HERMANS, W.F., BERGE, H.C. TEN, (RED.), Willem Frederik Hermans. Amsterdam, Athenaeum, 1971. 145-340 pp. ingenaaid. (Raster, 5,2) *rug bovenzijde beschadigd, enkele poltoodstrepen, pp. 169 t/m 196 los*Met bijdragen van o.a.: F. Sierksma, H.S. Haasse, W. de Moor, R. Bloem Euro 10,00
594964 HERMANS, W.F., Boze brieven van Bijkaart.Amsterdam, Bezige Bij, 1978 (3e herz.). 408 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
594681 HERMANS, W.F., Boze brieven van Bijkaart.Amsterdam, Bezige Bij, 1978 (3e herz.). 408 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
587442 HERMANS, W.F., Boze brieven van Bijkaart.Amsterdam, Bezige Bij, 1977. 408 pp. paperback. Illustraties.Eerste druk Euro 16,00
579877 HERMANS, W.F., De donkere kamer van Damocles. Amsterdam, Van Oorschot, 1958. 404 pp. linnen. *naam en tekst op titelpagina, bovenzijde rug licht beschadigd, plakbandsporen op schutbladen*Eerste druk Euro 90,00
590754 HERMANS, W.F., Door gevaarlijke gekken omringd.Amsterdam, Bezige Bij, 1988. 637 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd*Eerste druk Euro 30,00
588613 HERMANS, W.F., Drie melodrama's. Conserve. De leproos van Molokaï. Hermans is hier geweest.Amsterdam, Van Oorschot, 1957. 387 pp. linnen. *enkele vlekjes op voorplat, hoekje gebutst*Eerste druk Euro 50,00
590186 HERMANS, W.F., Drie melodrama's. Conserve. De leproos van Molokaï. Hermans is hier geweest.Amsterdam, Van Oorschot, 1957. 387 pp. linnen + omslag. * omslag op rug vlekkig en aan randen licht beschadigd, boekblok licht roestvlekkig*Geschreven te Amsterdam juli - oktober 1943. Eerste druk 1947. Herzien te Lunteren, september 1956 Euro 65,00
598825 HERMANS, W.F., Een wonderkind of een total loss.Z.p., Bezige Bij, 1967 (2e). 224 pp. paperback. (LRP, 227) *rug licht gebutst* Euro 10,00
595885 HERMANS, W.F., Filip's sonatine.Amsterdam, Bezige Bij, 1980.56 pp. linnen + omslag.Eerste druk Euro 12,50
590756 HERMANS, W.F., Het geweten van de Groene Amsterdammer of volg het spoor omhoog. Mandarijnen op zwavelzuur 1. Amsterdam, Van Oorschot, 1955. 32 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig* Euro 25,00
587544 HERMANS, W.F., De God denkbaar denkbaar de God.Amsterdam, Van Oorschot, 1956. 151 pp. linnen. *schutbladen voorin lichte waterschade*Eerste druk Euro 30,00
590627 HERMANS, W.F., De God denkbaar denkbaar de God. Amsterdam, Van Oorschot, 1956. 151 pp. linnen + omslag. *rug omslag heel iets gevlekt en licht beschadigd*Eerste druk Euro 80,00
594967 HERMANS, W.F., Houten leeuwen en leeuwen van goud.Amsterdam, Bezige Bij, 1979. 399 pp. ingenaaid. Illustraties.Eerste druk Euro 15,00
598760 HERMANS, W.F., Houten leeuwen en leeuwen van goud.Amsterdam, Bezige Bij, 1979 (2e). 399 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 10,00
585265 HERMANS, W.F., Hypnodrome. Gedichten. 's-Gravenhage, Stols, 1947. 39 (4) pp. gebonden. (Helikon, 38) *rug deels los en omslag gebruind* Euro 90,00
588614 HERMANS, W.F., Hypnodrome. Gedichten. 's-Gravenhage, Stols, 1947. 39 (4) pp. gebonden. (Helikon, 38) *rug los, omslag en schutbladen deels gebruind* Euro 80,00
594705 HERMANS, W.F., Ik draag geen helm met vederbos. Amsterdam, Bezige Bij, 1979. 407 pp. paperback. Illustraties. (BBLiterair) *Nummers op schutblad*Eerste druk Euro 11,50


naar boven
579880 HERMANS, W.F., Ik heb altijd gelijk. Amsterdam, Van Oorschot, 1951. 290 pp. linnen + omslag. *nummer en naam vorige bezitter op titelpagina, boekblok roestvlekkig, papier hier en daar licht roestvlekkig, omslag op papier geplakt*Eerste druk Euro 125,00
590757 HERMANS, W.F., Ik heb altijd gelijk. Amsterdam, Van Oorschot, 1951. 290 pp. linnen. *boekblok licht vlekkig, zeer lichte waterschade*Eerste druk Euro 75,00
600155 HERMANS, W.F., De laatste roker. Verhalen.Amsterdam, Bezige Bij, 1991. 267 pp. paperback. (BBLiterair) Eerste druk Euro 12,50
594966 HERMANS, W.F., De laatste roker. Verhalen.Amsterdam, Bezige Bij, 1991. 267 pp. paperback. (BBLiterair) Eerste druk Euro 12,50
590758 HERMANS, W.F., Een landingspoging op Newfoundland en andere verhalen.Amsterdam, Van Oorschot, 1957. 197 pp. linnen. *band licht beschadigd* Euro 55,00
587411 HERMANS, W.F., Mandarijnen op zwavelzuur. Groningen, Mandarijnenpers, 1963. 231 (12) pp. paperback. Illustraties. *rug licht vlekkig* Euro 300,00
595888 HERMANS, W.F., Moedwil en misverstand. Novellen. Amsterdam, Bezige Bij, 1973 (8e). 166 pp. paperback. (LRP, 167) *naam op schutblad met typex verwijderd* Euro 10,00
579882 HERMANS, W.F., Moedwil en misverstand. Novellen.Amsterdam, Meulenhoff, 1948. 134 pp. gekartonneerd. *band geplastificeerd, nummer en naam vorige bezitter op titelpagina, papier licht gebruind*Eerste druk. 'Een van de belangrijkste boeken van een jong schrijver sedert lange tijd in Nederland verschenen', aldus oordeelde Jan Greshoff bij de verschijning van dit boek (aldus tekst op voorplat) Euro 350,00
590635 HERMANS, W.F., Moedwil en misverstand. Novellen. Amsterdam, Meulenhoff, 1948. 134 pp. halflinnen. *rug gebruind, rand voorplat licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Eerste druk Euro 200,00
590917 HERMANS, W.F., Paranoia.Amsterdam, Van Oorschot, 1953. 194 pp. linnen. *band licht vlekkig*Eerste druk Euro 40,00
579881 HERMANS, W.F., Paranoia.Amsterdam, Van Oorschot, 1953. 194 pp. linnen + omslag. *nummer en naam vorige bezitter op titelpagina, omslag op papier geplakt, boekblok licht roestvlekkig*Eerste druk Euro 75,00
579611 HERMANS, W.F., Paranoia.Amsterdam, Van Oorschot, 1953. 194 pp. linnen. *rug licht beschadigd, naam op schutblad*Eerste druk Euro 40,00
571534 HERMANS, W.F., De raadselachtige Multatuli. Amsterdam, Boelen, 1976. 216 pp. ingenaaid. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Eerste druk Euro 30,00
600807 HERMANS, W.F., Ruisend gruis. Roman.Amsterdam, Bezige Bij, 1995. 109 pp. paperback.Eerste druk Euro 10,00
600156 HERMANS, W.F., Ruisend gruis. Roman.Amsterdam, Bezige Bij, 1995. 109 pp. paperback.Eerste druk Euro 10,00
593869 HERMANS, W.F., De tranen der acacia'sAmsterdam, Van Oorschot, 1961 (4e). 370 pp. linnen + omslag. *omslag roestvlekkig en licht beschadigd, band licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 15,00
595954 HERMANS, W.F., Uit talloos veel miljoenen. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1981. 293 pp. paperback. *rug verkleurd*Eerste druk. Euro 12,50
594682 HERMANS, W.F., Uit talloos veel miljoenen. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1981. 293 pp. paperback. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug scheef*Eerste druk. Euro 10,00
600154 HERMANS, W.F., Uit talloos veel miljoenen. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1981. 293 pp. paperback. *naam op schutblad*Eerste druk. Euro 12,50
595887 HERMANS, W.F., Uit talloos veel miljoenen. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1981. 293 pp. paperback.Eerste druk. Euro 12,50
593868 HERMANS, W.F., Van Wittgenstein tot Weinreb. Het sadistische universum 2.Amsterdam, Bezige Bij, 1970. 237 pp. paperback. (LRP, 343) Euro 12,50
596011 HERMANS, W.F., Van Wittgenstein tot Weinreb. Het sadistische universum 2.Amsterdam, Bezige Bij, 1971 (2e herz.). 251 pp. paperback. (LRP, 343) Euro 10,00
595886 HERMANS, W.F., Een wonderkind of een total loss.Amsterdam, Bezige Bij, 1978 (7e herz.). 224 pp. paperback. Euro 10,00
595961 HERMANS, W.F., Een wonderkind of een total loss.Amsterdam, Bezige Bij, 1967. 224 pp. paperback. (LRP, 227) *omslag licht gebruind, naam op schutblad*Eerste druk Euro 12,50
582021 HILLENAAR, H., SCHÖNAU, W., (RED.), Literatuur in psychoanalytisch perspectief. Een inleiding. Met interpretaties van Multatuli's 'Saïdjah en Adinda'. Amsterdam, Rodopi, 1990. (X) 253 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Psychoanalyse en cultuur, 1) Met bijdragen van o.a.: P. van der Zwaal, T. Eide, H. van den Bergh Euro 15,00
595302 HILLESUM, E., Het verstoorde leven. Dagboek van Etty Hillesum, 1941-1943. Ingeleid door J.G. Gaarlandt.Haarlem, De Haan, 1981 (2e). 197 pp. paperback. *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
601076 HILLESUM, E., Het verstoorde leven. Dagboek van Etty Hillesum, 1941-1943. Ingeleid door J.G. Gaarlandt.Haarlem, De Haan, 1982 (7e). 197 pp. paperback. Euro 10,00
590568 HOGENDORP, G. VAN, De spelen van Gijsbrecht van Hogendorp. Uitgegeven door F. Kossmann. Met twee facsimiles. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1932. (XXXII) 174 pp. ingenaaid. Illustraties. *onopengesneden, rug iets vlekkig* Euro 20,00
589702 HOGENELST, D., OOSTROM, F.P. VAN, Handgeschreven wereld. Nederlandse literatuur en cultuur in de middeleeuwen.Amsterdam, Prometheus, 1995. 330 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
572100 HONDT, CHRISTINE DE, Verwaaide klanken. ('s-Graveland), Semper Laborans, 1945. 39 pp. gebonden. *licht roestvlekkig, rug licht beschadigd*Christine de Hondt. Pseudonym of Henny Tine Kanis. Born Amsterdam 1917. Studied arts at Amsterdam, worked as secretary in a publishing house. Writes poetry under this pseundonym. 'Sounds scattered by the wind. Poems'. The book explains as 'Motivation. Behind the clouds of this time of terror and rigidity a new day is dawning for us all. Almost all of these verses happened to come into Christine de Hondt's mind during the dark nights and the dark months towards the end of 1944, in spite of the difficulties she experienced living in strictest hiding and in spite of all the other troubles of this time common to all... therefore they are not only an expression of hope, but a definite statement: not just soon, but even now the sun is breaking trough!' This is no. 189 of 500 copies printed by hand by Vonk * Co., Zeist and bound by boekbinderij v.h. Den Hartog, Utrecht.A.E. C. Simoni. Publis and be free. The Hague, 1975, 52D. de Jong. Het vrije boek in onvrije tijd. Schiedam, 1978, 398 Euro 15,00
594694 HOOFT, P.C., OUDEMANS, A.C., (RED.), Taalkundig woordenboek op de werken van P.C. Hooft, ter aanvulling van het 'Uitlegkundig woordenboek op Hooft', uitgegeven door de tweede klasse van het voormalig Koninklijk-Nederlandsch Instituut. Van wege de Maatschappij der Nederlandse letterkunde te Leiden. Leiden, Steenhoff, 1868. (VIII) 496 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, naam op schutblad* Euro 35,00
593787 HOOFT, P.C., SCHELTEMA, JACOBUS, Redevoering over de brieven van Pieter Corneliszoon Hooft.Amsterdam, Jan ten Brink, 1807. 1 uitklapbare illustratie. gekartonneerd. 8º. (IV) 130 pp. *voorplat los, achterplat ontbreekt, benedenhoek boekblok lichte waterschade* Euro 16,00
587439 HOOFT, P.C., TRICHT, H.W. VAN, Het leven van P.C. Hooft.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1980. 279 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad, omslag geplastificeerd*Herschrijving van 'P.C. Hooft', Arnhem 1951 Euro 11,50
581831 HOOFT, P.C., TRICHT, H.W. VAN, P.C. Hooft. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1951. (XX) 280 pp. ingenaaid. Illustraties. *plakbandsporen op schutblad, enkele penaantekeningen* Euro 11,50
590532 HOOFT, P.C., VEENSTRA, F., Bijdrage tot de kennis van de invloeden op Hooft. Assen, Van Gorcum, 1946. 234 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht vlekkig* Euro 20,00
591926 HOOFT, P.C., VEENSTRA, F., Ethiek en moraal bij P.C. Hooft. Twee studies in renaissancistische levensidealen. Zwolle, Tjeenk Willink, 1968. 268 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Zwolse reeks van taal- en letterkundige studies) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
581794 HOOFT, P.C., De briefwisseling van Pieter Cornelis Hooft. Uitgegeven door H.W. van Tricht. Taalkundig raadsman en bewerker van de Hugeniana: F.L. Zwaan. Bewerker van de humaniora: D. Kuijper. Bewerker van de Italiana: F.Musarra. 3 delen. Culemborg, Tjeenk Willink, 1976. 932, 1035, 869 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Teksten en studies Nederlandse taal- en letterkunde) *omslag deel 3 verkleurd*Deel 1: 1599-1630, Deel 2: 1630-1637, Deel 3: 1638-1647 Euro 50,00
589755 HOOFT, P.C., Gedichten van P.C. Hooft. Volledige uitgave door F.A. Stoett. Tweede geheel herziene, opnieuw bewerkte en vermeerderde druk van de uitgave van P. Leendertz Wz. 2 delen.Amsterdam, Van Kampen, 1899. (LXXX) 419, 494 pp. ingenaaid. Portret. *ruggen licht beschadigd* Euro 50,00
581894 HOOGERHUIS, S.S., Werk & Criterium. Bibliografische beschrijvingen, analytische inhoudsopgaven, indices. Nieuwkoop, De Graaf, 1981. 263 pp. ingenaaid. (LTN, 4) Euro 11,50
581793 HOORNIK, E., HILGERSOM, A., (RED.), 'Geld verdienen zal ik er nooit aan'. Briefwisseling Ed. Hoornik en A.A.M. Stols. Den Haag, Letterkundig museum, 1999. (VI) 562 pp. ingenaaid. Illustraties. (Achter het boek, 33) Euro 20,00
600551 HUGE VAN BORDEEUS, LENS, M.J., Huge van Bordeeus. Een ridder van Karel de Grote op avontuur in het Oosten. Onderzoek naar de Middelnederlandse versfragmenten en prozaroman.Groningen, z.u., 2004. (X) 296 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
600451 HUIZENGA, E., Eene nuttelike practijke van cirurgien. Geneeskunde en astrologie in het Middelnederlandse handschrift Wenen, Österreichische Nationalbibliothek, 2818.Hilversum, Verloren, 1997. 537 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. (MSB, 64) *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 25,00
002232 HÜSKEN, W.N.M., Noyt meerder vreucht. Compositie en structuur van het komische toneel in de Nederlanden voor de Renaissance Deventer, Sub Rosa, 1987. 308 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Dissertatie. (Deventer Studiën, 3) Euro 16,00
581817 HUWEL, R., (RED.), Bibliografie der bibliografieën van de Zuidnederlandse letterkunde sinds 1780.Antwerpen, Stadsbibliotheek, 1985. 106 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Publikaties SBA/AMVC, 8) Euro 11,50
599476 HUYGENS, CONSTANTIJN, Béatrix en Constantijn. De briefwisseling tussen Béatrix de Cusance en Constantijn Huygens, 1652-1662. Bijeengebracht, vertaald en toegelicht door I. Huysman en R. Rasch. Amsterdam, Boom, 2009. 327 pp. paperback. Illustraties. (Horizon reeks) Euro 16,00
598749 HUYGENS, CONSTANTIJN, De jeugd van Constantijn Huygens door hemzelf beschreven. Uit het Latijn vertaald, toegelicht en met aanteekeningen voorzien door A.H. Kan. Met een bijdrage van G. Kamphuis.Rotterdam, Donker, 1946. 175 pp. linnen. Illustraties.*boekblok licht roestvlekkig, naam op titelpagina* Euro 10,00
592677 HUYGENS, CONSTANTIJN, Ooghentroost. Uitgegeven naar de autograaf en de drukken, ingeleid en toegelicht door F.L. Zwaan.Groningen, WN, 1984. (XXVI) 149 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 11,50
577701 JACOBSE, M., Het oneindige verlangen. Gedichten en liederen. Gekozen en ingeleid door A. den Besten. Nijkerk, Callenbach, 1982. (XII) 229 pp. paperback. Euro 10,00
597582 JANSSEN, P., Voor de tovenaarsleerling. Omslagtekening: Anneke. Foto's: Jan Berens. Tilburg, z.u., z.j. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd*Met opdracht van Peter Janssen op schutblad Euro 10,00
571761 JONATHAN (J.P. HASEBROEK), Waarheid en droomen. Met tien etsen door Wilm. Steelink. Leiden, Brill, 1885 (6e). (VIII) 258 (2) pp. linnen. *rug licht beschadigd, voor- en achterplat licht verkleurd, bibliotheekexemplaar*Groot formaat. Boekblok verguld. Euro 200,00
595951 JONATHAN (J.P. HASEBROEK), Waarheid en droomen. Haarlem, F. Bohn, 1856 (4e). (VIII) 328 pp. linnen. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 10,00
600586 JONG, A.M. DE, Merijntje Gijzen's jeugd. 4 delen. Amsterdam, Querido, 1927-1928 (12e, 9e, 3e, 8e). 243, 226, 238, 248 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad, tekst op ruggen deels vervaagd*Deel 1: Het verraad, Dl 2: Flierefluiter's oponthoud, Deel 3: Onnnozele kinderen, Deel 4: In de draaikolk Euro 16,00


naar boven
587468 JONG, A.M. DE, Merijntje Gijzen's jeugd. 4 delen. Amsterdam, Querido, 1927-1929 (10e, 11e, 14e, 10e). 243, 226, 238, 248 pp. linnen. Portret.Deel 1: Het verraad, Dl 2: Flierefluiter's oponthoud, Deel 3: Onnnozele kinderen, Deel 4: In de draaikolk Euro 16,00
600144 JONG, M.J.G. DE, Eén perron maar drie treinen. Den Brabander, Van Hattum, Hoornik. + Werkboekje.Leiden, Sijthoff, 1970. 133, 16 pp. paperback. Bibliografie. (Literaire verkenningen) Euro 10,00
597198 JONKERS, M.C.J.M., Reynardus en Reynaert. Verkenningen rond de 'Reynaert'-receptie in de 'Reynardus Vulpes' van Balduinus, nomine Iuvenis.Groningen, z.u., 1985. (XXXVIII) 422 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
597439 JONKERS, M.C.J.M., Reynardus en Reynaert. Verkenningen rond de 'Reynaert'-receptie in de 'Reynardus Vulpes' van Balduinus, nomine Iuvenis.Groningen, z.u., 1985. (XXXVIII) 422 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
580665 KALFF, G., Het lied in de middeleeuwen. Leiden, Brill, 1883. (VIII) 764 pp. halflinnen. Dissertatie. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 50,00
588616 KALFF, G., Het lied in de middeleeuwen. Leiden, Brill, 1883. (VIII) 764 pp. halflinnen. Dissertatie. *naam op schutblad, papier roestvlekkig, potloodaantekeningen, rug gerepareerd* Euro 50,00
599542 KAREL ENDE ELEGAST, Karel ende Elegast. Diplomatische uitgave van de Middelnederlandse teksten en de tekst uit de Karlmeinet-compilatie. Bezorgd door A.M. Duinhoven. 2 delen.Zwolle, Tjeenk Willink, 1969. 80, 61 pp. gebonden (deel 1) en ingenaaid (deel 2). Euro 15,00
600958 KAREL ENDE ELEGAST, Karel ende Elegast. Diplomatische uitgave van de Middelnederlandse teksten en de tekst uit de Karlmeinet-compilatie. Bezorgd door A.M. Duinhoven. 2 delen.Zwolle, Tjeenk Willink, 1969. 80, 61 pp. gebonden (deel 1) en ingenaaid (deel 2). *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 12,50
596068 KEMP, P., Emeritaat. 's-Gravenhage, Stols, z.j. 60 (4) pp. linnen + omslag. Ontwerp omslag van Th. de Haan Euro 20,00
584027 KEMP, P., Verzameld werk. 3 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1976. 504, (VI) 511-999, (VIII) 1009-1424 pp. linnen + omslag. Euro 50,00
599909 KEMPERINK, M.G., Van observatie tot extase. Sensitivistisch proza rond 1900. Utrecht, Veen, 1988. 435 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
600095 KEMPERINK, M.G., Van observatie tot extase. Sensitivistisch proza rond 1900. Utrecht, Veen, 1988. 435 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad*Handelseditie van proefschrift. Samenvatting in het Frans Euro 12,50
018461 KLOOS, W., KLOOS-REYNEKE VAN STUWE, J., Het menschelijke beeld van Willem Kloos. Met eindredactie van J. de Boer. Lochem, Tijdstroom, 1947. 200 pp. linnen. Portret. Illustraties. (NM, 7) *ex libris, portret op schutblad geplakt* Euro 16,00
567391 KLOOS, W., RAAF, K.H. DE, Willem Kloos. De mensch, de dichter, de kriticus. Velsen, Schuyt, 1934. (XVI) 309 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar, bovenzijde rug heel licht beschadigd* Euro 15,00
011317 KLOOS, W., Een daad van eenvoudige rechtvaardigheid. Studies over onze 18e eeuwsche dichters met bloemlezing uit hun werken. 1.Rotgans, 2. Schermer, 3. Zeeus, 4. Hoogvliet, 5. Poot, 6. Smits, 7. De Lannoy, 8. Van Merken. Amsterdam, Van Looy, 1909. (VI) 260 pp. linnen. *band verkleurd, schutblad gebruind* Euro 12,50
581824 KLUYVER, A., Verspreide opstellen.Groningen, Wolters, 1929. (VIII) 403 pp. halfkunstperkament. *schutblad gebruind, enkele potloodstrepen*Zestig exemplaren van dit boek zijn gedrukt op geschept Hollandsch papier van Van Gelder. Deze zestig exemplaren zijn genummerd 1-60. Dit is nummer 57 Euro 20,00
587188 KNEPPELHOUT, JOHANNES, Klikspaan Studenten-typen. 3 delen. Leiden, Sijthoff, 1860-61. (XIV) 308, (IV) 326 (2), (VIII) 373 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar roestvlekkig*Dl 1: December 1839 - mei 1841, Dl 2 en 3: Augustus 1841 - februarij 1844 Euro 60,00
578737 KOETSVELD, C.E. VAN, De oudejaars-avond. Ernstige lektuur voor de laatste dagen des jaars. Derde, herziene en vermeerderde druk. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1849. Frontispice. (IV) (IV) 295 pp. halflinnen. *iets los in de band*'Cornelis Eliza van Koetsveld, Rotterdam 24 mei 1807 - 's-Gravenhage 4 november 1893, was predikant te Westmaas en sedert 1849 te 's-Gravenhage, later tevens hofpredikant. (...) Hij was de auteur van de anoniem verschenen 'Schetsen uit de pastorie te Maasland. Ernst en luim uit het leven van den Nederlandschen dorpsleraar' (1843) (...). In zijn latere werk is hij vooral sociaal geïnteresseerd. Hij maakte zich verdienstelijk voor den opvoeding van en het onderwijs aan het geestelijk gehandicapte kind'. Winkler Prins lexicon van de Nederlandse letterkunde. Amsterdam, 1986 (2e), p. 222 Euro 30,00
597291 KOMRIJ, G., (RED.), De Nederlandse poëzie van de twaalfde tot en met de zestiende eeuw in duizend en enige bladzijden.Amsterdam, Bakker, 1994. 1263 pp. linnen + omslag. *omslag iets verkleurd* Euro 11,50
594785 KOMRIJ, G., TÖPFFER, R., De wonderbaarlijke lotgevallen van Jubal Jubelslee. Amsterdam, Loeb, 1979. 99 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd, voorplat iets vlekkig*De eerste druk verscheen in 1975 bij uitgeverij Boelen. Oblong formaat Euro 10,00
594784 KOMRIJ, G., TÖPFFER, R., De zonderlinge avonturen van Primus Prikkebeen. Voor de eerste maal in Nederland naar de oorspronkelijke tekeningen uitgegeven. Met een nawoord van Dirkje Kuik. Amsterdam, Loeb, 1980. 103 pp. gebonden. Illustraties. Oblong formaat Euro 10,00
594678 KOMRIJ, G., Aan een droom vol weelde ontstegen. Poëzie uit de romantiek 1750-1850. Samengesteld en ingeleid. Amsterdam, Meulenhoff, 1982. (XII) 291 pp. paperback. (Editie) Euro 10,00
594670 KOMRIJ, G., Het schip De Wanhoop. Gedichten 1964-1979. Amsterdam, AP, 1979. 148 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
569677 KORTEWEG, A., BUIJNSTERS, P.J., 't is vol van schatten hier. 2 delen. Amsterdam, Bezige Bij, 1986. 336, 240 pp. linnen + omslag. Illustraties. Deel 1: Nederlandse literatuur van 1750 tot 1940 tentoongesteld in het Letterkundig museum, Deel 2: Nederlandse literatuur na 1940 tentoongesteld in het Letterkundig Museum Euro 30,00
009230 KORTEWEG, A., IDEMA, W.L., (RED.), Vinger Gods, wat zijt gij groot. Een bloemlzeing uit het werk van de dominee-dichters Nicolaas Beets, J.P. Hasebroek, Bernard ter Haar, J.J.L. ten Kate, Eliza Laurillard. Samengesteld en ingeleid. Amsterdam, AP, 1978. 325 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Synopsis) Euro 10,00
595883 KOUSBROEK, R., Vincent en het geheim van zijn vaders lichaam. Roman.Amsterdam, Bezige Bij, 1981. 262 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
598027 KOUSBROEK, R., Vincent en het geheim van zijn vaders lichaam. Roman.Amsterdam, Bezige Bij, 1981. 262 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 11,50
594660 KRAAN, R.G.K., Ons tijdschrift 1896-1914. Een literair-historisch onderzoek. Groningen, Wolters, 1962. (VIII) 271 pp. ingenaaid. Euro 17,50
599290 KRUYSKAMP, C., (RED.), De middelnederlandse boerden. Voor het eerst verzameld uitgegeven's-Gravenhage, Nijhoff, 1957. (VIII) 159 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag gebruind* Euro 15,00
581823 KRUYSKAMP, C., Nederlandsche volksboeken.Leiden, Burgersdijk & Niermans, 1942. 56 pp. gebonden. (In den houttuyn, 2) *bibliotheekexemplaar* Euro 7,00
020430 KUSTERS, W., (RED.), 'In een bezield verband'. Nederlandstalige dichters op zoek naar zin. Baarn, Gooi en Sticht, 1991. 322 pp. paperback. Met bijdragen over J.H. Leopold, P. Kemp, M. Nijhoff, H. Marsman Euro 10,00
595712 LAAN, K. TER, Letterkundig woordenboek.'s-Gravenhage, Van Goor, 1941. (IV) 589 pp. linnen. Euro 14,00
597254 LAAN, N. VAN DER, (RED.), Noordnederlandse rederijkersspelen.Amsterdam, Elsevier, 1941. (VIII) 320 pp. linnen. (Bibliotheek der Nederlandse letteren) Met spelen van Louris Jansz., D. Volckertsz. Coornhert, Jan van Hout en H. Laurensz. Spieghel Euro 11,50
581867 LAAN, N. VAN DER, Uit het archief der Pellicanisten. Vier zestiende-eeuwse esbatementen. Leiden, Brill, 1938. (XVI) 118 pp. ingenaaid. (Leidse drukken en herdrukken, 1) Euro 11,50
003642 LABBERTON, M., Kruisweg. Een bundel sonnetten. Den Haag, Stok, 1945. 83 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* Euro 10,00
586927 LAMPO, H., De elfenkoningin. Roman.Amsterdam, Meulenhoff, 1990 (2e). 631 pp. paperback. *naam op titelpagina* Euro 9,00
568448 LANGEN, FEDINAND (EGBERTUS PANNEKOEK), Helene in het heelal. Z.p., De Bezige Bij, 1945. 156 pp. kunstperkament + vergulde kop. Illustraties. *voorplat licht gevlekt*Helene in het heelal, een roman in 1943 geschreven door Ferdinand Langen, werd in october 1945 uitgegeven als eerste deel van de reeks Periscoop welke onder redactie staat van Koos Schuur en Ferdinand Langen. De oplage bestaat uit 525 ex., genummerd van I-XXV en van 1-500. Dit is no. 21.Ferdinand Langen. Pseudonym of Egbertus Pannekoek. Born Groningen 1918. Studied at Groningen and Amsterdam. Journalist, founder and editor with Koos Schuur and Jan Elburg of the periodical 'Het woord' in 1945 and connected with various other literary periodicals. Author of novels, short stories and children's books, always under pseudonym.A.E.C. Simoni. Publish and be free. A catalogue of clandestine books printed in the Netherlands 1940-1945 in the British library, 1975, p. 114 (Dit boek niet in Simoni. Publish and be free en De Jong. Het vrije boek in onvrije tijd) Euro 30,00
584158 LANGENDYK, P., MEIJER, C.H.P., Pieter Langendyk. Zijn leven en werken. Den Haag, Meijer, 1891. (VIII) 568 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* Euro 50,00
595007 LAST, J., Branding.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1930. (IV) 47 pp. halflinnen. Illustraties. *band licht beduimeld, schutbladen gebruind*Dit is No. 5 van de Stem-Serie. De serie wordt verlucht met houtsneden, door Fokko Mees speciaal hiervoor gesneden Euro 16,00
577003 LEENHEER, J. DE, VERMEULEN, N.C.H.M., Jan de Leenheer o.e.s.a. Moralisator en humanist. Een inleiding tot zijn leven en zijn werken.Nijmegen, z.u., 1964. (VIII) 290 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 20,00
600649 LEEUW, A. VAN DER, HULSKER, J., Aart van der Leeuw. Leven en werk. Amsterdam, Contact, 1946. (XII) 376 pp. halflinnen. Illustraties. *papier gebruind* Euro 12,50
586789 LEEUW, A. VAN DER, HULSKER, J., Aart van der Leeuw. Leven en werk. Amsterdam, Contact, 1946. (XII) 376 pp. half linnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
600688 LEEUW, A. VAN DER, Die van hun leven vertelden. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1934. 161 pp. linnen. *tekst op schutblad, bovenzijde rug licht beschadigd*Eerste druk Euro 10,00
594577 LEEUWEN, W.L.M.E. VAN, Drie vrienden. Studies over en herinneringen aan Menno ter Braak, H. Marsman, E. du Perron met portretten en facsimiles.Utrecht, De Haan, 1947. 240 pp. linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd, papier gebruind* Euro 11,50
581822 LEEUWEN, W.L.M.E. VAN, Drie vrienden. Studies over en herinneringen aan Menno ter Braak, H. Marsman, E. du Perron met portretten en facsimiles.Utrecht, De Haan, 1947. 240 pp. linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd, voorplat licht vlekkig* Euro 11,50
595484 LENNEP, J. VAN, Romantische werken V-VII, XI en XIII. 5 delen in 2 banden.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1876-77. (IV) 364, (IV) 415, (IV) 434, (IV) 257(IV) 230 pp. halfleer. *ruggen deels los*Delen V-VII: Onze voorouders, Deel XI: Vertellingen en tafereelen. Vrouwe van Waardenburg, Deel XIII: Vier verspreide verhalen. Levensschets van Mr. J. van Lennep. Euro 35,00
018722 LEOPOLD, J.H., JALINK, J.M., J.H. Leopold. Bijdrage tot een levensbeschrijving. Amsterdam, Heijnis, z.j. 147 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, potloodstrepen* Euro 10,00
600840 LIEVAART, I., Verzamelde gedichten. 2 delen.Kampen, De Groot Goudriaan, 2000. 495, 202 pp. linnen + omslag.Deel 2: Gedichten voor de christelijke gedenk- en vierdagen Euro 25,00
586820 LIMBURG BROUWER, P. VAN, Charicles en Euphorion. Grillus. Leiden, Sijthoff, z.j. (IV) 189 pp. linnen. (Romantische Werken) Euro 7,00
586818 LIMBURG BROUWER, P. VAN, De verloofden. 2 delen. Leiden, Sijthoff, z.j. (IV) 203, (IV) 208 pp. linnen. (Romantische werken) rug deel 1 licht gevlekt, naam op titelpagina's) Euro 11,50
015752 LISSENS, R.F., JANSSENS, M., KRUITHOF, J., (RED.), Winkler Prins lexicon van de Nederlandse letterkunde. Auters, anonieme werken, periodieken. Amsterdam, Elsevier, 1986 (2e). 477 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 25,00
582751 LISSENS, R.F., Benamingen van onze letterkunde in encyclopedieën en literaire lexicons. Gent, Koninklijke Vlaamse academie voor taal- en letterkunde, 1962. 45 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 10,00


naar boven
596500 LODEIZEN, H., Nagelaten werk. Amsterdam, Van Oorschot, 1969. 224 pp. paperback. Portret. *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
018202 LODEWICK, H.J.M.F., MOOR, W.A.M. DE, NIEUWENHUIZEN, K., Ik probeer mijn pen. Atlas van de Nederlandse letterkunde. Amsterdam, Bakker, 1979. 272 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 15,00
584030 LUCEBERT, Verzamelde gedichten. 2 delen.Amsterdam, Bezige Bij, 1974. 541 (18), (VIII) 569-813 pp. ingenaaid + cassette. Lucebert, Verzamelde gedichten bevat uit de periode 1949-1974 alle eerder gebundelde gedichten, eerder gepubliceerde ongebundelde gedichten en cycli, niet eerder gepubliceerde oud en nieuwe gedichten, en drie nauw met opgenomen poëzie verbonden prozafragmenten. Een verantwoording van samenstelling en tekstkeuze vindt men, met varianten, bibliografie en registers, in een bijbehorend afzonderlijk deel. Typografie W Sandberg. Illustraties Lucebert. Samenstelling en tekstverzorging de werkgroep Lucebert. Gezet en gdrukt door Hooiberg Epe. Gebonden door Proost en Brandt Amsterdam Euro 350,00
575769 LULOFS, F., TERSTEEG, J.J.T.M., VERKUYL, P.E.L., (RED.), Ic ga daer ic hebbe te doene. Opstellen aangeboden aan prof.dr. F. Lulofs ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar in de Nederlandse taal- en letterkunde aan de rijksuniversiteit Groningen. Groningen, WN, 1984. 235 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Metr bijdragen van o.a.: M.M.H. Bax, W. Kuiper, L. Peeters Euro 10,00
587612 LULOFS, F., TERSTEEG, J.J.T.M., VERKUYL, P.E.L., (RED.), Ic ga daer ic hebbe te doene. Opstellen aangeboden aan prof.dr. F. Lulofs ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar in de Nederlandse taal- en letterkunde aan de rijksuniversiteit Groningen. Groningen, WN, 1984. 235 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Met bijdragen van o.a.: M.M.H. Bax, W. Kuiper, L. Peeters Euro 10,00
581791 LUYKEN, JAN, MEEUWESSE, A.C.M., Jan Luyken als dichter van de Duytse lier. Groningen, Wolters, 1952. (VIII) 316 pp. ingenaaid. Dissertatie. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
577004 MAERLANT, JACOB VAN, ARENTS, A., Jacob van Maerlant. Proeve van bibliografie. Inleiding door J. van Mierlo.Damme, Museum van Maerlant, 1943. (LII) 268 pp. ingenaaid. Bibliografie. *vlekje op rug, ex libris, onopengesneden*Van dit werk werden gedrukt op de persen der drukkerij Van Tilborg & Kenens, Antwerpen, 600 exemplaren: waarvan 100 exemplaren op luxe editie papier genummerd van 1-100, en 500 ex. op houtvrij velin genummerd van 101-600. Ongenummerd exemplaar Euro 20,00
597304 MAERLANT, JACOB VAN, OOSTROM, F.P. VAN, Maerlants wereld. Amsterdam, Prometheus, 1997 (8e). 487 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
591368 MAERLANT, JACOB VAN, OOSTROM, F.P. VAN, Maerlants wereld. Amsterdam, Prometheus, 1996 (7e). 487 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
596880 MAERLANT, JACOB VAN, OOSTROM, F.P. VAN, Maerlants wereld. Amsterdam, Prometheus, 1996 (5e). 487 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
592670 MAERLANT, JACOB VAN, OOSTROM, F.P. VAN, Maerlants wereld. Amsterdam, Prometheus, 1998 (9e). 487 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 12,50
581885 MAERLANT, JACOB VAN, WINKEL, J. TE, Maerlants werken, beschouwd als spiegel van de dertiende eeuw. Leiden, Brill, 1877. (XIV) 438 pp. gebonden. Dissertatie. *nieuw gebonden, deels los in de band, naam op schutblad* Euro 15,00
586935 MAHIEU, V., Tjoek. Vertellingen.Den Haag, Leopold, 1960. 187 pp. linnen. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
576360 MANTINGA, H., De zeven hoofdzonden. Met houtsneden van G.J. Machin. Z.p., Bezige Bij, z.j. 28 pp. ingenaaid. (Quousque tandem, 1) *pagina 8 klein scheurtje, omslag licht beschadigd*Hector Mantinga, pseudoniem van Maurits Mok. Met houtsneden van G.J. Machin (pseudoniem van W.J. Roozendaal). Utrecht, De Bezige Bij (Ch. van Bommelstein en G. Lubberhuizen), 1943. Dit boek werd gezet in de Bodoni-letter en in het verborgene gedrukt op Oud-Hollandsch papier in een oplage van 525 exemplaren die werden genummerd van 1-500 en van I-XXV. De laatsten bleven ter beschikking van de uitgeverij 'De Bezige Bij'. De houtsneden werden van het blok gedrukt. De opbrengst van dit boek is bestemd voor een fonds van bijzondere nooden. Gedrukt door de Utrechtse Typografen Associatie en gebrocheerd door F.H. Danner, beiden te Utrecht.Dit is no 440.D. de Jong. Het vrije boek in onvrije tijd. Schiedam, 1978, 534 Euro 30,00
005183 MARISSING, L. VAN, Dwaalgasten of de kunst van het vluchten. Amsterdam, Van Gennep, 1997. 310 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
015217 MARISSING, L. VAN, Het gedroomde leven / Een denkbeeldig onderzoek. Amsterdam, Van Gennep, 1979. 152 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
593873 MARSMAN, H., LEHNING, A., De vriend van mijn jeugd. Herinneringen aan H. Marsman.'s-Gravenhage, Van Hoeve, 1954. 203 pp. linnen + omslag Illustraties. Euro 11,50
573521 MARSMAN, H., POSTMA, H., Marsmans 'Verzen' / toetsing van een ergocentrisch interpretatiemodel. Groningen, WN, 1977. (VIII) 510 pp. linnen + omslag. (Neerlandica traiectina, 23) Een exemplaar van Marsmans 'Verzen' is als losse bijlage toegevoegd Euro 20,00
586926 MARSMAN, H., VESTDIJK, S., Heden ik, morgen gij. Aangevuld met een reeks van brieven met betrekking tot het ontstaan van deze roman.Amsterdam, Van Oorschot, 1947. 354 pp. linnen. *rug licht verkleurd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
593872 MARSMAN, H., Critisch proza.Amsterdam, Querido, 1937. 286 pp. linnen. (Verzameld werk, 3) *schutbladen en boekblok roestvlekkig* Euro 10,00
582946 MARSMAN, H., Verzameld werk. 4 delen.Amsterdam, Querido, 1947 (2e). 213, 271, 282, 273 pp. linnen + omslag. *schutbladen verkleurd, boekblokken licht roestvlekkig*Deel 1: Poëzie. Vermeerderd met 'Willem Kloos' en 'Tempel en kruis', Deel 2: Proza, Deel 3-4: Critisch proza Euro 40,00
581818 MEER DE WALCHEREN, P. VAN DER, HELMAN, A., Vriend Pieter. Het levensavontuur van Pieter van der Meer de Walcheren.Brugge, Orion, 1980. 437 pp. paperback. Euro 11,50
007032 MEESTER VAN LUND, De meester van Lund. Flarden van een minnezanger. Utrecht, De Utrechtsche, 1986. (X) 24 (1) pp. ingenaaid. De Meester van Lund werd in de zomer van 1986 ten huize van uitgeverij De Utrechtsche getypt op de Brother CE-61, en vermenigvuldigd in een oplage van 30 genummerde exemplaren. Dit is nummer: 20 Euro 25,00
575176 MEESTERS, R., Roman van Heinric en Margriete van Limborch. Uitgegeven volgens het Brusselse handschrift. Editio princeps. Amsterdam, WB, 1951. (LXXVIII) 147 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurdBijgevoegd: Aantekeningen bij het tekstgedeelte van de Roman van Heinric en Margriete van Limborch. Uitgegeven volgens het Brusselse handschfrift. 40 pp. Euro 65,00
597960 MEEUWESSE, A.C.M., BAKKER, S., BAUDOUIN, T., (RED.), Op grond van de tekst. Opstellen aangeboden aan prof. dr. Karel Meeuwesse, ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar in de theorie der letteren en de geschiedenis der Nederlandse letterkunde van de twintigste eeuw aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen (1960-1982). Samengesteld onder redactie van de Vakgroep Nederlandse letterkunde van de twintigste eeuw van de Katholieke Universiteit te Nijmegen.Utrecht, HES, 1983. 293 pp. paperback. *omslag verkleurd, ezelsoren*Met bijdragen van .a.: P.J. Buijnsters, H.A. Wage, P.H. Dubois Euro 10,00
597459 MEINDERTS, A., PETIT, S., WELSINK, D., (RED.), Den Haag, je tikt er tegen en het zingt. Literair Den Haag vanaf 1750.Den Haag, Letterkundig museum, 1998. 168 pp. paperback. Illustraties. (Schrijversprentenboek, 41)Catalogus bij de gelijknamige tentoonstelling 18 april tot en met 27 september 1998. Met bijdragen van o.a.: P.H. Dubois, A. de Vries, H. van Gelder Euro 10,00
014947 MÉRODE, W. DE, Doodenboek. Amsterdam, Holland, 1934. 28 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
598899 MÉRODE, W. DE, Gedichten. Ingeleid door K. Heeroma. 3 delen.Amsterdam, Holland, 1952. 255, 316, 167 pp. linnen. *boekblokken licht roestvlekkig* Euro 40,00
017296 MÉRODE, W. DE, Langs den heirweg Kampen, Kok, 1932. 100 pp. halflinnen. Euro 10,00
019411 MÉRODE, W. DE, De levensgift. Baarn, Bosch, 1936. 23 pp. ingenaaid. (Elckerlyc-boekjes, 3) *papier licht roestvlekkig* Euro 10,00
004268 MÉRODE, W. DE, De lichtstreep. Amsterdam, Holland, z.j. (2e). 42 pp. halflinnen. Euro 10,00
579368 MÉRODE, W. DE, De wilde wingerd 1911-1936. Een bloemlezing uit het werk van Willem de Mérode. Ingeleid en tezamengesteld door R. Houwink. Z.p., Holland, 1936. 145 pp. halflinnen. *papier hier en daar licht roestvekkig* Euro 10,00
599505 MÉRODE, W. DE, De wilde wingerd 1911-1936. Een bloemlezing uit het werk van Willem de Mérode. Ingeleid en tezamengesteld door R. Houwink. Z.p., Holland, 1936. 145 pp. halflinnen. *papier hier en daar licht roestvekkig* Euro 10,00
588748 MERTENS, T., (E.A.), Boeken voor de eeuwigheid. Middelnederlands geestelijk proza. Amsterdam, Prometheus, 1993. 510 pp. paperback. (NLCM, 8) Andere bijdragen van o.a.: G. Warnar, O.S.H. Lie, F. Willaert Euro 15,00
593654 MERTENS, T., (E.A.), Boeken voor de eeuwigheid. Middelnederlands geestelijk proza. Amsterdam, Prometheus, 1993. 510 pp. paperback. (NLCM, 8) Andere bijdragen van o.a.: G. Warnar, O.S.H. Lie, F. Willaert Euro 15,00
573959 MESSCHERT, W., De gouden bruiloft. Met vignetten van C. Rochussen en een voorberigt van H. Tollens. Haarlem, Kruseman, 1848. (VIII) 100 pp. linnen. *rug deels beschadigd, band licht vlekkig, naam op schutblad*'Willem Messchert, Rotterdam 3 maart 1970 -aldaar 1844, fabrikant, boekhandelaar en uitgever, schreef voornamelijk huiselijke poëzie. (...). Hij vertaalde ook enkele theologische werken. (...)'.WP Lexicon van de nederlandse letterkunde. Elsevier, 1986 (2e), p. 270 Euro 35,00
598238 MICHEELS, P., Geen vogel kan van louter fluiten leven. Vereniging van Letterkundigen 1905-2005.Amsterdam, Contact, 2006. 256 pp. gebonden. Illustraties. Euro 16,00
592711 MICHIELS, I., LAM, W., CRIPPA, R., Albisola mare, Savona. Journal Brut. Antwerpen, Ontwikkeling, 1959. 24 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd*De beperkte uitgave van Albisola, Savona maakt deel uit van de eerste bundel Journal Brut door Ivo Michiels. Oorspronkelijke tekeningen: Wilfredo Lam - Roberto Crippa. Typografie en lay-out: John Trouillard. Euro 35,00
597197 MIERLO, J. VAN, De letterkunde van de Middeleeuwen. Met een inleiding van F. Baur. 2 delen.'s-Hertogenbosch, Teulings, 1949 (2e herz.). (VIII) 412, 414 pp. linnen. Illustraties. (Geschiedenis van de letterkunde der Nederlanden, 1, 2) Euro 30,00
594402 MINNE, R., BERLAER-HELLEMANS, D. VAN, De poëzie van Richard Minne in het licht van de ironie. Een studie bekroond door de Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde. Hasselt, Heideland, 1975. 299 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Bibliotheek voor literatuurwetenschap) *omslag verkleurd* Euro 20,00
585266 MINNE, R., In twintig lijnen. Amsterdam, Van Oorschot, 1955. 183 (6) pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, schutbladen licht gebruind* Euro 17,50
573247 MOLKENBOER, B.H., ALEBEEK, R. VAN, MUNNICHS, A., ROOY, L. VAN, (RED.), Studies over Vondel en zijn tijd. Liber amicorum van B.H. Molkenboer. Amsterdam, Joost van den Vondel, 1939. 266 pp. ingenaaid + omslag. Bibliografie. Portret. *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: P.H. van Moerkerken, G. Brom, H. Luns. Het Liber Amicorum van B.H. Molkenboer O.P. werd gedrukt bij Ridderinkhof, Ruys & Co. te Amsterdam. Het werd gezet uit de Hollandsche Mediaeval en gedrukt op het Hollandsche handgeschepte papier van C.G.A. Corvey te Amsterdam. Huib Luns tekende het portret (...). De oplage bleef beperkt tot 250 exemplaren, welke niet in den handel kwamen. Dit is no. 124 Euro 30,00
579002 MOOIJ, J.J.A., Tekst en lezer. Opstellen over algemene problemen van de literatuurstudie.Amsterdam, APG, 1979. 349 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
600541 MOOR, P. DE, Grimmig heden. Een polyfonie.Amsterdam, Van Gennep, 2007. 365 pp. paperback. Euro 10,00
002896 MOOR, W.A.M. DE, Deze kant op. Kritieken en profielen van boeken en schrijvers 1979-1984.Amsterdam, AP, 1986. 373 pp. paperback. (Synopsis) Euro 10,00
597599 MOUW, J.A. DÈR, Een bloemlezing uit zijn gedichten. Amsterdam, Van Oorschot, 1961. 160 pp. linnen + omslag. *naam op schutbad* Euro 11,50
597730 MOUW, J.A. DÈR, Verzamelde werken. Delen 1-3.Amsterdam, Van Oorschot, 1947-51. 237, 224, 239 pp. linnen. Portret. *schutbladen verschoten*Deel 1: Brahman I, Deel 2: Brahman II, Deel 3: Nagelaten gedichten gevolgd door eenige stukken over J.A. dèr Mouw. Euro 35,00
594579 MULISCH, H., Archibald Strohalm. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1960 (3e). 275 pp. gebonden + stofomslag. (Bijenreeks) *omslag licht beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 11,50
575754 MULISCH, H., De ontdekking van de hemel. Roman. Amsterdam, Bezige Bij, 1992. 905 pp. linnen + omslag. *naam en tekst op schutblad, enkele potloodaantekeningen, voorplat iets vlekkig, achterin enveloppe met knipsels geplakt*Eerste druk Euro 20,00
595953 MULISCH, H., De versierde mens. Amsterdam, Bezige Bij, 1957. 219 pp. linnen. *papier licht gebruind, naam op schutblad, boekblok licht vlekkig*Eerste druk Euro 15,00
601159 MULISCH, H., Vijf fabels. De pupil. De elementen. Het beeld en de klok. Voorval. De gezochte spiegel.Amsterdam, Bezige Bij, 1995. 322 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
597307 MULLER, S., (RED.), De borchgravinne van Vergi, Middelnederlandsch gedicht uit het begin der 14e eeuw, op nieuw naar het handschrift uitgegeven.Leiden, Brill, 1873. (VI) 33 pp. ingenaaid. *naam op omslag en schutblad, omslag licht beschadigd* Euro 10,00


naar boven
594676 MULTATULI, LAAN, K. TER, Multatuli encyclopedie. Multatuli Genootschap onder redactie van C. Keijsper. Den Haag, Sdu, 1995. (XII) 575 pp. linnen + omslag. Illustraties. *veeg op pp. 552 en 553* Euro 25,00
597293 MULTATULI, VEER, P. VAN 'T, Het leven van Multatuli.Amsterdam, AP, 1979. 473 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
593878 MULTATULI, Auswahl aus seinen Werken in Übersetzung aus dem Holländischen. Eingeleitet durch eine Charakteristik seines Lebens, seiner Persönlichkit und seines Schaffens von W. Spohr. Mit Bildnissen und handschriftlicher Beilage. Titelzeichnung von Fidus.Minden i.W., Bruns, 1902 (2e). (VIII) 383 pp. gebonden. Portret. Illustraties. *band verkleurd, boekblok en schutbladen licht roestvlekkig* Euro 12,50
596906 MULTATULI, Max Havelaar, of de koffiveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappy. Amsterdam, MGGL, 1929 (13e). 461 pp. linnen. (NB) *penaantekeningen op schutblad, enkele penstrepen* Euro 10,00
595914 MULTATULI, Volledige werken IX. Brieven en dokumenten uit de jaren 1846-1857. Verzorgd door G. Stuiveling. Tot stand gekomen in samenwerking met H.A. Ett, H.H.J. de Leeuwe en P. Spigt.Amsterdam, Van Oorschot, 1976. 727 pp. linnen + omslag.Dundrukuitgave Euro 16,00
595912 MULTATULI, Volledige werken VIII. Brieven en dokumenten uit de jaren 1820-1846. Verzorgd door G. Stuiveling. Tot stand gekomen in samenwerking met H.A. Ett, H.H.J. de Leeuwe en P. Spigt.Amsterdam, Van Oorschot, 1976. 723 pp. linnen + omslag.Dundrukuitgave Euro 16,00
595915 MULTATULI, Volledige werken X. Brieven en dokumenten uit de jaren 1858-1862. Verzorgd door G. Stuiveling. Tot stand gekomen in samenwerking met H.A. Ett, H.H.J. de Leeuwe en P. Spigt.Amsterdam, Van Oorschot, 1976. 765 pp. linnen + omslag.Dundrukuitgave Euro 16,00
595916 MULTATULI, Volledige werken XI. Brieven en dokumenten uit de jaren 1862-1866. Verzorgd door G. Stuiveling. Tot stand gekomen in samenwerking met H.A. Ett, T. Haan, H.H.J. de Leeuwe en P. Spigt.Amsterdam, Van Oorschot, 1977. 826 pp. linnen + omslag.Dundrukuitgave Euro 16,00
595917 MULTATULI, Volledige werken XI. Brieven en dokumenten uit de jaren 1867-1868. Verzorgd door G. Stuiveling. Tot stand gekomen in samenwerking met H.A. Ett, T. Haan, H.H.J. de Leeuwe en P. Spigt.Amsterdam, Van Oorschot, 1979. 811 pp. linnen + omslag.Dundrukuitgave Euro 16,00
583544 MULTATULI, Wijs mij de plaats waar ik gezaaid heb! Uitgegeven ten behoeve der noodlijdenden door de overstrooming in Nederlandsch Indië.Rotterdam, H. Nijgh, 1861. (II) 39 (1) pp. ingenaaid. *van extra voorplat voorzien, titelpagina en achterplat waterschade* Euro 50,00
596566 MULTATULI, Woutertje Pieterse. Uit de Ideeën verzameld en uitgegeven door G. Stuiveling.Amsterdam, Van Oorschot, 1952 (2e). 560 pp. linnen. *naam op titelpagina, boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
597593 MUSSCHOOT, A.M., (RED.), Van nu en straks 1893-1901. Een vrij voorhoede-orgaan gewijd aan de kunst van Nu, nieuwsgierig naar de kunst-nog-in-wording- die van Straks. Bloemlezig. Ingeleid en toegelicht. Met een woord vooraf door A. van Elslander. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1982. (L) 392 pp. paperback. (Nederlandse klassieken) *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
569811 NAUWELAERTS, R., Bibliografie over de Vlaamse letterkundigen. Naslagwerk over werk en leven van onze Vlaamse romanciers, dichters, toneelschrijvers, essayisten en critici, verspreid in kritische bundels en monografieën. Z.p., z.u., 1969. (VIII) 438 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar*Typoscript. Gestencild Euro 30,00
597274 NEURDENBERG, E., Van nyeuvont, loosheit ende pracktike: hoe sij vrou Lortse verheffen. Met inleiding, aanteekeningen en woordenlijst.Utrecht, Oosthoek, 1910. (X) 141 pp. linnen. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen*Met facsimile van de druk uit Antwerpen, Rolant van den Dorpe, omstr. 1500 Euro 20,00
594712 NEUTJENS, C., HERMAN, L., LERNOUT, G., (RED.), Veertien listen voor de literatuur. Huldeboek aangeboden aan Prof.dr. Clem Neutjens. Kapellen, Pelckmans, 1993. 233 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: F. Hallyn, A. Vandenbunder, J. Herman Euro 12,50
019341 NIJHOFF, M., LULOFS, F., Verkenningen door varianten. De redacties van Het uur U van M. Nijhoff stilistisch onderzocht. '-sGravenhage, Daamen, z.j. (VI) 91 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Bijlage: Tekstuitgavuur Ue van de redacties van Het Euro 11,50
014860 NIJHOFF, M., Het heilige hout. Drie spelen. 's-Gravenhage, Daamen, 1950. 106 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
600105 NIJHOFF, M., De pen op papier. Verhalend en beschouwend proza, dramatische poëzie. Gekozen en ingeleid door W. van den Akker en G. Dorleijn.Amsterdam, Prometheus, 1994. 288 pp. gebonden + omslag. (Nederlandse klassieken) Euro 12,50
600475 NIJHOFF, M., Verzamelde gedichten. Amsterdam, Bakker, 1975 (5e). 575 pp. paperback. *omslag licht verkleurd*De tekstverzorging was in handen van Gerrit Kamphuis Euro 12,50
593904 NIJHOFF, M., Verzamelde vertalingen. Den Haag, Bakker, 1964 (2e). 611 pp. paperback. *omslag licht verkleurd*De tekstverzorging was in handen van Gerrit Kamphuis Euro 11,50
599376 NIJHOFF, M., Verzamelde vertalingen. Den Haag, Bakker, 1964 (2e). 611 pp. paperback. *rug licht verkleurd*De tekstverzorging was in handen van Gerrit Kamphuis Euro 11,50
012553 NIJLEN, J. VAN, BITTREMIEUX, J., De dichter Jan van Nijlen. Een commentaar. Amsterdam, Van Oorschot, 1956. 174 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, rug omslag iets vlekkig* Euro 10,00
600173 NIJLEN, J. VAN, Gedichten 1904-1938.Maastricht, Stols, 1938. 211 pp. linnen. Bibliografie. *naam op schutblad, papier iets gebruind, stukje uit blad 87/88 gescheurd zonder tekstverlies* Euro 10,00
585280 NIJLEN, J. VAN, Verzamelde gedichten 1904-1948.'s-Gravenhage, Stols, 1948. 254, (10) pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, papier licht gebruind* Euro 20,00
012894 NOORDHUIS, K.T., Onder de vijgenboom. Houwerzijl, Triona Pers, 2001. 8 pp. ingenaaid. Klaas T. Noordhuis schreef de tekst van dit boekje ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Triona Pers. Drukkerij Weis te Groningen vervaardigde clichés van houtsneden uit Dodonaeus' Stirpium Historiae Pemptades Sex (1583). Dick Ronner drukte de oplage van honderdelf exemplaren op zijn Korrex proefpers. Dit is nummer 69 Euro 15,00
585462 NOORDZIJ, N., De kromme danseur. Boomplastieken en een gedicht. Amsterdam, AP, 1957. 39 pp. ingenaaid. Illustraties. *tekst op schutblad, omslag licht beschadigd*´De kromme danseur´, boomplastieken zonder titel en een speels gedicht, is door Nel Noordzij als auteur en vervaardigster van de plastieken, Jan Arntzenius als fotograaf, Alexander Verberne als grafisch ontwerper en de De Arbeiderspers te Amsterdam als uitgeefster in 1957 gemaakt en uitgegeven Euro 16,00
581627 NOORDZIJ, N., Variaties op een moederbinding. Verhalen. Amsterdam, AP, 1958. 142 pp. gebonden + omslag. Euro 10,00
597276 NOOT, J. VAN DER, Het bosken en het theatre. Inleiding en aantekeningen van W.A.P. Smit met medewerking van W. Vermeer.Amsterdam, WB, 1953. 369 pp. linnen. Illustraties.Oblong formaat Euro 20,00
597277 NOOT, J. VAN DER, The Olympia epics of Jan van der Noot. A facsimile edition of 'Das Buch Extasis', 'Een cort begryp der XII. boecken Olympiados' and 'Abrege des douze livres Olympiades' edited by C.A. Zaalberg.Assen, Van Gorcum, 1956. (XIV) 274 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht verkleurd* Euro 16,00
575453 NOOTEBOOM, C., De ridder is gestorven. Amsterdam, Querido, 1963. 196 pp. linnen. *band geplastificeerd, stempel op schutblad*Eerste druk Euro 10,00
597302 OOSTROM, F.P. VAN, Het woord van eer. Literatuur aan het Hollandse hof omstreeks 1400.Amstrdam, Meulenhoff, 1992 (3e). 374 pp. paperback. Illustraties. Euro 12,50
599332 OPDAM, J., (RED.), Het roode lied van heden. Bloemlezing uit de moderne revolutionnaire poëzie verzameld.Zandvoort, B.O.O., z.j. 113 pp. halflinnen. *band verkleurd en geschaafd*Met teksten van o.a.: C. Abbenes, J. Last, G. van Oorschot Euro 12,50
586734 OSTAIJEN, P. VAN, BEEKMAN, E. M., Homeopathy of the absurd. The grotesque in Paul van Ostaijen's creative prose. The Hague, Nijhoff, 1970. (X) 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Bibliotheca Neerlandica extra muros, 1) *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 12,50
572348 OSTAIJEN, P. VAN, BEEKMAN, E. M., Homeopathy of the absurd. The grotesque in Paul van Ostaijen's creative prose. The Hague, Nijhoff, 1970. (X) 196 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Bibliotheca Neerlandica extra muros, 1) Euro 12,50
572344 OSTAIJEN, P. VAN, BORGERS, G., Paul van Ostaijen. Een documentatie. 2 delen. Den Haag, Bakker, 1971. 632, (IV) 637-1176 pp. linnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen, banden licht verkleurd* Euro 50,00
572349 OSTAIJEN, P. VAN, BURSSENS, G., Paul van Ostaijen. De dichter. Brussel, Manteau, 1956 (2e). 39 pp. ingenaaid. Illustraties. (Monografieën over Vlaamse letterkunde) *enkele potloodstrepen* Euro 11,50
594403 OSTAIJEN, P. VAN, HADERMANN, P., Het vuur in de verte. Paul van Ostaijens kunstopvattingen in het licht van de Europese avant-garde. Antwerpen, Ontwikkeling, 1970. (XVI) 348 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag verkleurd* Euro 25,00
572345 OSTAIJEN, P. VAN, HADERMANN, P., Het vuur in de verte. Paul van Ostaijens kunstopvattingen in het licht van de Europese avant-garde. Antwerpen, Ontwikkeling, 1970. (XVI) 348 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 20,00
572346 OSTAIJEN, P. VAN, HADERMANN, P., De kringen naar binnen. De dichterlijke wereld van Paul van Ostaijen. Antwerpen, Ontwikkeling, 1965. 230 pp. ingenaaid. Bibliografie. *papier licht gebruind* Euro 16,00
598264 OSTAIJEN, P. VAN, Bezette stad. Originaalhoutsneden en tekeningen van Oskar Jespers. Den Haag, Bakker, 1973 (Reprint 1921). ingenaaid. Illustraties. *onopengesneden*Deze nieuwe uitgave van 'Bezette Stad' van Paul van Ostaijen is een onveranderde herdruk van de eerste en enige uitgave van het Sienjaal, Antwerpen, 1921 Euro 75,00
585204 OSTAIJEN, P. VAN, Diergaarde voor kinderen van nu. Facsimile-uitgave van de handschriften verzorgd en verantwoord door G. Borgers. Antwerpen, Paul van Ostaijengenootschap, 1973. 22 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd*Genummerde oplage van 500 exemplaren. Dit is nummer 214 Euro 25,00
585203 OSTAIJEN, P. VAN, Verzameld werk. Proza. 2 delen. Den Haag, Bakker, 1966-67 (2e herz.). 350, 568 pp. ingenaaid. deel 2 mist schutblad voorin, rug deel 1 licht gebruind*Deel 1: Grotesken en ander proza, Deel 2: Besprekingen en beschouwingen Euro 25,00
597078 OUDSHOORN, J. VAN, MOOR, B. DE, Van Oudshoorn. Biografie van de ambtenaar-schrijver J.K. Feijlbrief. Boek twee 1933-1951.Amsterdam, AP, 1982. (X) 485-886 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.(Open Domein, 1) Euro 12,50
594480 OVERSTEEGEN, J.J., Beperkingen. Methodologische recepten en andere vooronderstellingen en vooroordelen in de moderne literatuurwetenschap.Utrecht, H&S, 1982. 247 pp. paperback. (Kavels, 1) Euro 10,00
581855 OVERSTEEGEN, J.J., Vorm of vent. Over de aard van het literaire werk in de Nederlandse kritiek tussen de twee wereldoorlogen. Amsterdam, APG, 1969. (VIII) 531 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
593722 OVERSTEEGEN, J.J., Vorm of vent. Over de aard van het literaire werk in de Nederlandse kritiek tussen de twee wereldoorlogen. Amsterdam, APG, 1978 (3e). (VIII) 515 pp. ingenaaid. Euro 11,50
594668 PALMEN, C., I.M.Amsterdam, Prometheus, 1998. 311 pp. halflinnen + omslag. Eerste druk Euro 10,00
572994 PAM, M., Het ravijn. Autobiografie van de angst . Amsterdam, Prometheus, 2004. 189 pp. paperback. Euro 10,00
581883 PASSEL, F. VAN, Het tijdschrift 'Ruimte' (1920-1921) als brandpunt van humanitair expressionisme. Antwerpen, Sikkel, 1958. (X) 162 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, enkele penstrepen* Euro 11,50
597163 PASSEL, F. VAN, Het tijdschrift 'Ruimte' (1920-1921) als brandpunt van humanitair expressionisme. Antwerpen, Sikkel, 1958. (X) 162 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 11,50
594175 PAUW, N. DE, Madelghijs' kintsheit, al de gekende fragmenten critisch uitgegeven en vergeleken met het Duitsche handschrift. Gent, z.u., 1889. (IV) 208 pp. linnen. *nieuw gebonden, bibliotheekexemplaar, enkele potloodstrepen, enkele pagina's gerepareerd* Euro 20,00
592548 PEELEN, G.J., (RED.), Opwaartse wegen. Een bloemlezing uit de poëzie der 'jong-protestanten' (1923-1940). Samengesteld en ingeleid. Kampen, Kok, 1986. 301 pp. paperback. *omslag en boekblok iets vlekkig* Euro 10,00


naar boven
578590 PENNING JR, W.L., Benjamin's vertellingen. Een gedicht. Met een voorrede van A. Verwey. Amsterdam, Van Looy, 1920. (VIII) 224 pp. halflinnen. *namen op schutblad* Euro 12,50
582916 PENNING JR, W.L., Levensavond. Gedichten. Bezorgd door A. verwey en J. van Krimpen. Amsterdam, Van Looy, 1921. 228 pp. linnen. *naam uit schutblad geknipt, vlekje op voorplat* Euro 10,00
586464 PERK, JACQUES, MEIJER, JAAP, De dichter in depot. Perkmanuscripten en hun lotgevallen. Heemstede, z.u., 1976. 113 pp. gelijmd. *rug verkleurd en licht beschadigd, enkele penaantekeningen*Typoscript Euro 12,50
586463 PERK, JACQUES, MEIJER, JAAP, 't Geluk uit eigen keus. Jacques Perk en zijn zuster Dora. Heemstede, z.u., 1975. 98 pp. gelijmd. *rug verkleurd*Typoscript Euro 12,50
586461 PERK, JACQUES, MEIJER, JAAP, Manipulaties met de Mathilde I. De bronnen tot november 1881. De manipulaties met de Mathilde II. De editie van 1882. De manipulaties met de Mathilde III. Schaven achter de schermen. 3 delen. Heemstede, z.u., 1977-79. 118, 115, 117 pp. gelijmd. *omslagen verkleurd*Typoscripten Euro 25,00
586462 PERK, JACQUES, MEIJER, JAAP, The onlie begetter. Jacques Perk in de poëzie van Willem Kloos 1881-1888.Heemstede, z.u., 1975. 110 pp. gelijmd. *rug licht beschadigd en verkleurd*Typoscript Euro 12,50
590703 PERK, JACQUES, STUIVELING, G., Het korte leven van Jacques Perk. Een biografie. Amsterdam, Querido, 1974 (3e). 200 pp. paperback. Euro 10,00
593707 PERK, JACQUES, Brieven en dokumenten. Bijeengebracht en uitgegeven door G. Stuiveling.Amsterdam, AP, 1959. 440 pp. linnen + omslag. (Jacques Perks leven en werken) *omslag iets gevlekt* Euro 12,50
593883 PERK, JACQUES, Gedichten. Twaalfde geheel volledige uitgave bezorgd door Willem Kloos. Boekversiering van J.B. Heukelom.Amsterdam, Van Looy, 1914. (IV) 279 pp. linnen. *schutbladen gebruind* Euro 10,00
579631 PERRON, E. DU, NIJLEN, J. VAN, Herinneringen aan E. du Perron. Amsterdam, Van Oorschot, 1955. 64 pp. linnen. Euro 9,00
572690 PERRON, E. DU, Brieven. 9 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1977-1990. 479, 511, 538, 537, 469, 500, 547, 608, 838 pp. linnen + omslag. Euro 150,00
599770 PERRON, E. DU, Brieven. 9 delen.Amsterdam, Van Oorschot, 1977-1990. 479, 511, 538, 537, 469, 500, 547, 608, 838 pp. linnen + omslag. Euro 150,00
583641 PERRON, E. DU, Chère Mademoiselle. Een onbekende brief aan Suzanne Lonneux met een toelichting door P.E. Voorhoeve. Z.p., z.u., 1996. (II) 8 (2) pp. ingenaaid. Chère Mademoiselle werd in april 1996 te Zoeterwoude door De Uitvreter gezet uit de Caslon en in een oplage van 140 exemplaren gedrukt. Hiervan zijn de nummers I-125 bestemd voor het E. Du Perron Genootschap. Dit is nummer 69 Euro 20,00
595931 PERRON, E. DU, In deze grootse tijd. 's-Gravenhage, Stols, 1946. 250 pp. halflinnen. *band iets vlekkig, naam op schutblad* Euro 15,00
595062 PERRON, E. DU, Het land van herkomst. Amsterdam, Van Oorschot , 1973. 541 pp. paperback. *rug licht verkleurd* Euro 10,00
593699 PERRON, E. DU, Parlando. Verzamelde gedichten.Rijswijk, Stols, 1941. 187 pp. linnen. Bibliografie. *rug verkleurd, naam op schutblad*Inleiding door S. Vestdijk Euro 11,50
579472 PETERS, TON, De weifelpoot. Met een linosnede van Lena Blohmé. Z.p., Pro-Graph, 1986. ingenaaid.De tekst is handgezet uit de halfvette Garamond cursief 18 punt. Papier van tekst en linosnede Simili Japon 240 grs. De oplage is 60 en XL. Dit is no 11 van XL Euro 15,00
579473 PETERS, TON, De weifelpoot. Met een linosnede van Lena Blohmé. Z.p., Pro-Graph, 1986. ingenaaid. *klein vlekje op omsl.*De tekst is handgezet uit de halfvette Garamond cursief 18 punt. Papier van tekst en linosnede Simili Japon 240 grs. De oplage is 60 en XL. Dit is no 14 van XL. Euro 15,00
600779 PLATE, R., Brieven aan mijn man.Amsterdam, Van Oorschot, 1965. 135 pp. linnen. Euro 10,00
597303 PLEIJ, H., Het gilde van de Blauwe Schuit. Literatuur, volksfeest en burgermoraal in de late middeleeuwen. Met een nabeschouwing van de auteur.Amstrdam, Meulenhoff, 1983 (2e herz.). 329 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
584054 POOT, H.K., GEERARS, C.M., Hubert Korneliszoon Poot. Assen, Van Gorcum, 1954. (XII) 527 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Neerlandica trajectina, 1) Euro 20,00
581816 POOT, H.K., GEERARS, C.M., Hubert Korneliszoon Poot. Assen, Van Gorcum, 1954. (XII) 527 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. *rug gevlekt en licht beschadigd* Euro 25,00
571707 POT, C.W. VAN DER, Julianus de afvallige, of de strijd tegen het christendom. In drie zangen. Met houtgravuren, naar teekeningen van C. Rochussen, door Best, Vermorcken en Verveer.Haarlem, Kruseman, 1852. [VIII] 78 pp. linnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig*Eerste druk. Boekblok verguld Euro 22,50
019305 POTGIETER, E.J., DUYFHUIZEN, G.M., E.J. Potgieter's Florence ingeleid en toegelicht. Santpoort, Mees, 1942. 350 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. Dissertatie. *omslag licht roestvlekkig, enkele potloodaantekeningen* Euro 14,00
581815 POTGIETER, E.J., SMIT, J., E.J. Potgieter 1808-1875. 's-Gravenhage, Daamen, 1950. 295 pp. linnen + omslag. Portret. (Nederlanders van de negentiende eeuw) Euro 12,50
581829 POTGIETER, E.J., SMIT, J., Leven en werken van E.J. Potgieter 1808-1875. Leiden, Nijhoff, 1983 (2e herz.). 298 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. (Biografieën) *rug verkleurd* Euro 11,50
581830 POTGIETER, E.J., VERWEY, A., Het leven van Potgieter. Haarlem, Tjeenk Willink, 1903. (VI) 342 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht watervlekkig, naam op schutblad, schutblad deels los* Euro 11,50
594908 PRAET, JAN, Jan Praets parlament van omoed ende hoverdije. Met een inleiding tot de 'Spiegel der Wijsheit'. Uitgegeven door J. Reynaert. Nijmegen, Alfa, 1983. 131 pp. ingenaaid. (Tekst en tijd, 9) *bibliotheekexemplaar* Euro 12,50
004307 PRICK, H.G.M., (RED.), De briefwisseling tussen Arij Prins en Lodewijk van Deyssel. Uitgegeven, ingel. en van aantekeningen voorzien. 2 delen. 's-Gravenhage, NLMD, 1971. 233, (IV) 241-346 pp. ingenaaid. Illustraties. (Achter het boek, 8, 1,2,3, 9, 1,2) *onderzijde rug deel 1 licht beschadigd* Euro 15,00
599355 PRINS, H., Dichter bij de hemel.Groningen, Antiquariaat Sphinx, 1995. ongepagineerd. geniet.Deze haikubundel werd in september 1995 in opdracht van Antiquariaat Sphinx gedrukt bij de Marge. De oplage bedraagt 350 ex. Euro 10,00
571750 PRINS, SONJA, Tijdgedichten (1930-1958). Met 18 originele prenten van 9 Nederlandse grafici. Beilen, SoMa, 1982. *omslag beduimeld*Oplage 400.Met houtsneden, linosneden, ets hoogdruk van Irma Brakel, Michiel Brink, Frans de Groot, Cees Gubbels, Walter Kerkhofs, Barney de Krijger, Cornelis Labots, Rudi Seidel, Toon Wegner Euro 50,00
581848 PRINSEN, J., De roman in de 18e eeuw in West-Europa. Groningen, Wolters, 1925. (VIII) 540 pp. linnen. *band iets vlekkig* Euro 15,00
571760 QUERIDO, IS., Misleide majesteit. Zinnebeeldig verhaal uit de oudheid. Met houtsneden van Jan Schonk. Amsterdam, Querido, 1926. 320 pp. linnen. *bibliotheeknummer op voorplat*Dit boek is gedrukt op de persen van G.J. van Amerongen & Co te Amersfoort onder toezicht van J. van Krimpen, die bandstempel, titelvignet en initialen ontwierp, en gebonden door Elias P. van Bommel te Amsterdam. Dit is de gewone genummerde oplage van 1085 exemplaren. Dit is nummer 713 Euro 70,00
016932 RAMELE, F. VAN, Gare de Fleurville. Z.p., z.u., 1999. (II) 6 pp. ingenaaid. Illustratie. Gare de Fleurville is de zevende uitgave in eigen beheer van Thijs van Hooijdonk (tekening) en Ferrie van Ramele (tekst). Het boekje, bestemd voor vrienden en relaties van kunstenaar en auteur, verscheen ter gelegenheid van de jaarwisseling 1998-1999. De tekst werd gezet uit de Columbia en de Garamond en afgedrukt op de Korrex proefpers van het Drukkerijmuseum Etten-Leur. Het papier, Yearling wit gemabreerd (120 grams, binnenwerk) en Peper (250 grams, omslag), is afkomstig uit de fabriek van Arjo Wiggins in Dover, Engeland. De oplage bestaat uit 150 genummerde en gesigneerde exemplaren. Dit is nummer XXIV Euro 20,00
576092 RAMELE, F. VAN, Winter. Z.p., z.u., 2005. (II) 2 pp. ingenaaid. *papier iets verkreukeld*Winter, de dertiende uitgave van Thijs van Hooijdonk (beeld) en Ferrie van Ramele (woord), verscheen ter gelegenheid van de jaarwisseling 2004-2005 in een oplage van honderdvijfenzeventig genummerde en gesigneerde exemplaren. Letter: Bodoni. Dit is nummer 73 Euro 15,00
599453 REIS VAN SINTE BRANDAAN, De reis van sinte Brandaan. Uitgave, inleiding en commentaar door M. Draak. Herdicht door B. Aafjes.Amsterdam, Meulenhoff, 1949. 245 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 11,50
594590 RENDERS, H., Barbarber 1958-1971. Leiden, Nijhoff, 1986. (VIII) 138 pp. ingenaaid. Illustraties. (MLT) *rug licht verkleurd* Euro 20,00
594665 REVE, G.K. VAN HET, BEEKMAN, K., MEIJER, M., (RED.), Kort brevier. Gerard Reve en het oordeel van zijn medeburgers. Amsterdam, Athenaeum, 1973. 253 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *omslag licht roestvlekkig* Euro 10,00
590481 REVE, G.K. VAN HET, HUBREGTSE, S., (RED.), Tussen chaos en orde. Essays over het werk van Gerard Reve. Amsterdam, Loeb,1981. 403 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *platten en rug watervlekkig* Euro 10,00
600096 REVE, G.K. VAN HET, ROODUIJN, T., Revelaties. Gerad Reve over zijn werk & leven.Schoorl, Conserve, 2002. 231 pp. paperback. Euro 10,00
599929 REVE, G.K. VAN HET, SPELIERS, H., Gerard Kornelis van het Reve & de groene anjelier.'s Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1973. 309 pp. paperback. Bibliografie. (Triagnose van een mythe, 3) *omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 12,50
579612 REVE, G.K. VAN HET, Commissaris Fennedy. Tragedie in een proloog, drie bedrijven en een epiloog. Amsterdam, Bezige Bij, 1962.126 pp. paperback. (LP, 83) Omslag Karel Beunis en J. Cursto Euro 35,00
600290 REVE, K. VAN HET, Twee minuten stilte.Amsterdam, Van Oorschot, 1959. 192 pp. linnen. *band deels gebruind* Euro 10,00
586892 REVIS, M., Paviljoen van glas. Een Amsterdamse cavalcade. Amsterdam, Holdert, 1947. 215 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, voorplat iets vlekkig, naam op schutblad* Euro 10,00
586890 REVIS, M., Thuishaven. Een roman over dingen. Amsterdam, ABC, 1947. (VI) 239 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 10,00
581806 REVIUS, J., SMIT, W.A.P., De dichter Revius. Amsterdam, Holland, 1928. (IV) 278 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Christendom en literatuur) *enkele kleurpotloodstrepen* Euro 10,00
581808 REVIUS, J., STAPELKAMP, C., Revius-studiën. Aantekeningen bij de religieuse poezië van Jacobus Revius. Assen, Van Gorcum, 1954. 141 pp. ingenaaid. (Teksten en studiën, 14) *naam op schutblad* Euro 10,00
591454 REVIUS, J., Het hoghe liedt Salomons. In Nederduytsche Gesangen ghebracht, door Iacobum Revium. Met houtsneden door Bert Bouman.'s-Gravenhage, Stols, 1946. 75 pp. halflinnen + omslag. *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Gedrukt in augustus 1946 op de persen van N.V. Mouton & Co. te 's-Gravenhage in een oplaag van 1000 exemplaren Euro 12,50
585083 REVIUS, J., Het hoghe liedt Salomons. In Nederduytsche Gesangen ghebracht, door Jacobum Revium. 's-Gravenhage, Stols, 1942. 54 (2) pp. half linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Herdrukt naar 'Het Hoghe Liedt Salomons. In Nederduytsche Gesangen gebracht door Iacobum Revium...Tot Deventer, By Sebastiaen Wermbouts, Boekdrucker op den Poot, inden vergulden Bybel. 1621', in een oplage van 275 exemplaren op met de hand geschept Fransch lompenpapier door de Firma Boosten en Stols te Maastricht in het jaar 1942. Aantekening. Het marmer op de platten van de band is met de hand vervaardigd door Maria Paulina Brunt.D. de Jong. Het vrije boek in onvrije tijd. Schiedam, 1978, 693 Euro 35,00
581807 REVIUS, J., Over-Ysselsche sangen en dichten. Uitgegeven, met ongedrukte gedichten vermeerderd en van verklarende aanteekeningen voorzien door W.A.P. Smit. 2 delen in 1 band. Amsterdam, HES, 1976 (Reprint 1930-1935). (VIII) 264, (VI) 221 pp. linnen + omslag. (UH, 9) Del 1: Het epos der godsgeschiedenis, Deel 2: Overige gedichten Euro 20,00
595943 RIDDER, A. DE, De gelukkige stonde.Amersfoort, Valkhoff, 1918. 1236 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd*Omslag: Jan Sluijters Euro 20,00
571711 RIJK, M. DE, Orpheus en Eurydice. Z.p., Bezige Bij, 1945. 10 pp. ingenaaid. *omslag gebruind en licht beschadigd*Maarten de Rijk, pseudoniem van Nicolaas Anthony Donkersloot. Gedichten. Versierd met een initiaal, getekend door Hennie Berkemeier. Utrecht, De Bezige Bij (Ch. E. van Blommestein en G. Lubberhuizen).Gedrukt op de eigen pers van de uitgevers. Werd na de oorlog herdrukt in Anthonie Donker: Tondalus' visioen, waarin opgenomen Orpheus en EWurydice. (Amsterdam, 1948).D. de Jong. Het vrije boek in onvrije tijd, 733. Oplage 375 dit is nummer 285. Euro 15,00


naar boven
573966 RODENBACH, A., Gudrun. Spel in vijf bedrijven. Tweede druk. Herzien naar het handschrift door Ad. Herckenrath. Versiering van C. van der Sluys. Amsterdam, Van Looy, 1905. (XX) 83 pp. linnen. Euro 25,00
584034 ROLAND HOLST, A., BAKKER, B., HELLINGA, W. GS., HOORNIK, E., (RED.), A. Roland Holst zeventig jaar. Den Haag, Bakker, z.j. 192 pp. ingenaaid. *rug iets vlekkig, omslag licht beschadigd* Euro 10,00
594112 ROLAND HOLST, A., VEGT, J. VAN DER, De brekende spiegel. Ontwikkeling, samenhang, achtergronden bij A. Roland Holst.Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1974. 362 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
576359 ROLAND HOLST, A., Eigen achtergronden. Inleiding tot een voordracht uit eigen werk. Z.p., Bezige Bij, z.j. 32 pp. ingenaaid. (Quousque tandem, 5) *voorzijde omslag iets gevlekt, ex libris op schutblad*Utrecht, De Bezige Bij (Charles E. van Bommelstein en G. Lubberhuizen), 1944. Het boek werd gezet uit de Baskerville letter en in het verborgene gedrukt op Hollandsch papier in een oplage van 525 exemplaren. De exemplaren gemerkt 1-500 kwamen in den handel. I-XXV bleven ter beschikking van de uitgeverij. Dit is no. 440. Boekversiering door Jan Verstegen. Deze tekst van een lezing, gehouden voor het Haagsche genootschap 'Oefening kweekt kennis' werd gedrukt door de Utrechtse Typografen Associatie en gebrocheerd door boekbinderij v.h. Den Hartog, beiden te Utrecht. Een herdruk verscheen bij dezelfde uitgever in 1946. D. de Jong. Het vrije boek in onvrije tijd. Schiedam, 1978, 705 Euro 30,00
568096 ROLAND HOLST, A., Tegen de wereld. 's-Gravenhage, Stols, 1947. 44 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag beschadigd* Euro 10,00
593867 ROLAND HOLST, A., Verzamelde werken. 4 delen.Bussum, Van Dishoeck, 1948. 254, 225, 215, 273 pp. linnen. *schutbladen gebruind en licht roestvlekkig* Delen 1 en 2: Verzamelde gedichten I en II, Delen 3 en 4: Verzameld proza I en II Euro 35,00
572656 ROLAND HOLST, A., Een winter aan zee. 's-Gravenhage, Stols, 1951 (7e). 91 pp. ingenaaid. *rug licht gevlekt* Euro 10,00
579063 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Het feest der gedachtenis. Vermeerderde druk.Rotterdam, Brusse, 1917 (2e herz.). 241 pp. linnen. Euro 10,00
575218 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Heldensage. Een gedicht. Amsterdam, Querido, 1927. 119 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
599377 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., De nieuwe geboort. Rotterdam, Brusse, 1923 (3e). (VI) 215 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 10,00
599503 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., De nieuwe geboort. Rotterdam, Brusse, 1923 (3e). (VI) 215 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd* Euro 10,00
594788 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., De nieuwe geboort. Rotterdam, Brusse, 1923 (3e). (VI) 215 pp. linnen. *band licht verkleurd, rug licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 10,00
579062 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Het offer. Rotterdam, Brusse, 1921. 123 pp. linnen. *rug licht gebruind, naam op titelpagina* Euro 10,00
574252 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Sonnetten en verzen in terzinen geschreven. Rotterdam, Brusse, 1922 (3e). 130 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 10,00
599502 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Sonnetten en verzen in terzinen geschreven. Rotterdam, Brusse, 1922 (3e). 130 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd* Euro 8,00
585742 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Thomas More. Een treurspel in verzen. Rotterdam, Brusse, 1941 (5e). 109 pp. halflinnen. *naam op schutblad* Euro 10,00
592718 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Tusschen tijd en eeuwigheid. Verzen. Rotterdam, Brusse, 1934 (2e). 72 pp. linnen. *platten roestvlekkig, ex libris, naam op schutblad, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 10,00
574384 ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Verzonken grenzen. Rotterdam, Brusse, 1920. 121 pp. linnen. Euro 10,00
580937 ROORDA, T., Over dichtmaat, versmaat en versbouw, inzonderheid in de Hollandsche, Duitsche, Fransche, Grieksche en Romeinsche, Arabische en Oud-Indische poëzie. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1863. (VIII) 408 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd en licht vlekkig, naam op titelpagina* Euro 20,00
597026 ROOSENBOOM, T., Gewassen vlees. Amsterdam, Querido, 1995 (3e). 732 pp. paperback. Euro 12,50
015987 ROS, M., Herinneringen uit mijn rijke roomse jeugd. Nieuwegein, Aspekt, 1997. 175 pp. paperback. (Martin Ros bibliotheek) Euro 10,00
595516 ROTGANS, L., BARTELINK, J., GREENWOOD, F., HOVEN, J. VAN, De oudhollandsche kermisparnas of de kermisdichttafereelen. Nieuwe druk.Amsterdam, J.C. van Kesteren, 1823. 124 pp. gekartonneerd. *rug licht beschadigd* Euro 15,00
581845 ROYAARDS-SANDBERG, J., Herinneringen. Baarn, Rap, 1979. 276 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. Euro 11,50
571496 RUITER, F., SMULDERS, W., Literatuur en moderniteit in Nederland 1840-1990. Amsterdam, AP, 1996. 438 pp. paperback. Bibliografie. Euro 16,00
575783 RUYL, J., Eduard de Tweede, koning van Engeland. Treurspel in vijf bedrijven. Amsterdam, M. Westerman, 1838. (IV) 64 pp. gekartonneerd. *stempel op titelpagina, rug licht beschadigd* Euro 25,00
592688 SAALBORN, A.L.B., Het ontwaken van het sociale bewustzijn in de litteratuur. Amsterdam, Paris, 1931. (X) 192 pp. gebonden. Illustraties. *gedicht van H. Roland Holst-van der Schalk op schutblad geplakt* Euro 12,50
581851 SAALBORN, A.L.B., Het ontwaken van het sociale bewustzijn in de litteratuur. Amsterdam, Paris, 1931. (X) 192 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *bibliotheekstempel, enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd* Euro 15,00
576297 SAVORNIN LOHMAN, A. DE, Over boeken en schrijvers. Subjectieve opstellen. Amsterdam, Van Kampen, z.j. (VIII) 264 pp. halflinnen. Euro 12,50
014418 SCHAGEN, J.C. VAN, Ik doe niet meer mee. Baarn, Prom, 1986. 288 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 10,00
572683 SCHAGEN, J.C. VAN, Je moet het zwijgen. Baarn, Prom, 1987. 280 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 10,00
008888 SCHEEPMAKER, N., Over alles. Samengesteld en ingeleid door T. Krabbé. Amsterdam,. Nijgh & Van Ditmar, 1991. 445 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
595004 SCHENDEL, A. VAN, (RED.), Menschen en honden. De hond als metgezel van den mensch zooals schrijvers en dichters door alle eeuwen hem hebben gezien. Een bloemlezing.Amsterdam, Meulenhoff, 1947. 188 pp. halflinnen. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 11,50
582393 SCHENDEL, A. VAN, EIJK, H.P.A. VAN, Mededelingsvormen bij Arthur van Schendel. Een stilistisch onderzoek. Die Rededarstellungen Arthur van Schendels. Eine stilistische Untersuchung. Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache.Assen, Van Gorcum, 1965. (X) 247 pp. ingenaaid. Dissertatie. *voorplat iets verkleurd* Euro 12,50
594777 SCHENDEL, A. VAN, EIJK, H.P.A. VAN, Mededelingsvormen bij Arthur van Schendel. Een stilistisch onderzoek. Die Rededarstellungen Arthur van Schendels. Eine stilistische Untersuchung. Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache.Assen, Van Gorcum, 1965. (X) 247 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
573514 SCHENDEL, A. VAN, De schoone jacht en andere verhalen. Met houtsneden van Jan Poortenaar. Amsterdam, WB, 1934 (4e). 174 pp. linnen. *rug licht beschadigd* Euro 15,00
577864 SCHEPERS, J.B., Bragi. Amsterdam, Van Looy, 1901. (VIII) 107, 119, 96 pp. linnen. *bovenzijde rug licht beschadigd*Mooie versierde band. Verdeeld in 3 boeken. Euro 15,00
586755 SCHIERBEEK, B., Je geld of je leven. Illustratie Piet Klaasse. Amsterdam, Paardekooper, z.j. 72 pp. ingenaaid. 'je geld of je leven' werd geschreven door Bert Schierbeek. Typografie, bandontwerp en illustraties zijn van Piet Klaasse. De tekst werd gedrukt op de persen van drukkerij W.C. den Ouden. Het boekje werd garenloos integral gebonden door boekbinderij G.W. C. Paardekooper n.v. die ook de illustraties tussen de tekst en de band in zeefdruk uitvoerde Euro 15,00
571917 SCHIERBEEK, B., Je geld of je leven. Illustratie Piet Klaasse. Amsterdam, Paardekooper, z.j. 72 pp. ingenaaid. 'je geld of je leven' werd geschreven door Bert Schierbeek. Typografie, bandontwerp en illustraties zijn van Piet Klaasse. De tekst werd gedrukt op de persen van drukkerij W.C. den Ouden. Het boekje werd garenloos integral gebonden door boekbinderij G.W. C. Paardekooper n.v. die ook de illustraties tussen de tekst en de band in zeefdruk uitvoerde Euro 15,00
584943 SCHIPPER, M., SCHMITZ, P., (RED.), Ik is anders. Autobiografie in verschillende culturen. Baarn, Ambo, 1991. 268 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: P.H. Schrijvers, S. Houppermans N. Voorwinden Euro 10,00
599383 SCHIPPERS, K., Verplaatste tafels. Reportages, research, vaudeville. Amsterdam, Querido, 1969. 112 pp. paperback. Illustraties. (Barbarberboek) *naam op schutblad* Euro 15,00
585372 SCHIPPERS, K., Verplaatste tafels. Reportages, research, vaudeville. Amsterdam, Querido, 1969. 112 pp. paperback. Illustraties. (Barbarberboek) *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
572187 SCHMIDT, A.M.G., VOGEL, H., Wacht maar tot ik dood ben. Annie M.G. Schmidt: haar leven en werk voor theater, radio en tv. Bewerking H. van den Bergh.Amsterdam, Theater Instituut, 2000 (2e). 414 pp. gebonden. Illustraties. Euro 12,50
001556 SCHMIDT, A.M.G., Tot hier toe. Gedichten en liedjes voor toneel, radio en televisie 1938-1985.Amsterdam, Querido, 1987 (3e). 640 pp. linnen + omslag. *rug omslag verkleurd, hoek uit schutblad geknipt* Euro 10,00
581897 SCHOLTEN, H., Aspecten van het tijdschrift De Gemeenschap. Baarn, Ambo, 1978. 327 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, rug verkleurd* Euro 11,50
582827 SCHOTMAN, J.W., Cloisonné - een cyclus China-verzen.Bussum, Van Dishoeck, 1931. 140 pp. ingenaaid. *vouwtje in voorplat*Eerste druk. Bandontwerp P.H.A. Hofman. Euro 20,00
594846 SICKING, J.M.J., (RED.), Podium. Bibliografische beschijving, analytische inhoudsopgave, index. Nieuwkoop, De Graaf, 1986. 528 pp. ingenaaid. Illustraties. (Literaire tijdschriften in Nederland, 6) Euro 30,00
600796 SIEBELINK, J., Knielen op een bed violen. Amsterdam, Bezige Bij, 2005 (22e). 445 pp. paperback. Euro 10,00
011945 SIEGEL, K., Winterkoren. 'Ontwikkelingsroman'. Amsterdam, AP, 1996. 360 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
581850 SIEGENBEEK, M., Proeven van Nederduitsche dichtkunde uit de zeventiende eeuw, met eene voorrede uigegeven. Leyden, Herdingh, 1806. (LXXII) 263 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 35,00
590512 SIPS, L., Vlaamse literaire tijdschriften (1850-1960). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1979. (X) 278 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 29) *bibliotheekexemplaar* Euro 30,00
592706 SLAUERHOFF, J., BERGH, H. VAN DEN, Schip achter het boegbeeld. Over het werk van J. Slauerhoff (1898-1936).'s-Gravenhage, Boucher, 1958. 110 pp. gebonden. (Het nieuwe voorhout) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 10,00
600600 SLAUERHOFF, J., Dronken in de lente. De Chinese gedichten van J. Slauerhoff. Uitgave van de bronnen van Slauerhoff, andere vertalingen en de Chinese orginelen, samengesteld en geannoteerd door A. Pos, C. Shaogang, N. Scheltens-Boerma.Leiden, Barabinsk, 1993. 157 pp. ingenaaid. (BL, 1) *omslag verkleurd* Euro 10,00


naar boven
594704 SLAUERHOFF, J., Verwonderd saam te zijn. Verzorgd door K. Lekkerkerker.'s-Gravenhage, BZZTôH, 1987. 176 pp. linnen + omslag. Euro 10,00
592856 SLAUERHOFF, J., Verzamelde werken. 8 delen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1940-1958. linnen + omslag. *gedichten delen 1-3 en proza deel 1 zonder omslag, banden (licht) roestvlekkig, omslagen licht beschadigd*3 delen gedichten, 5 delen proza. Gedichten Deel 1: Eerste verzen, Archipel, Saturnus, Serenade, Deel 2: Eldorado, Oost-Azië, Yoeng Poe Tsjoeng, Fleurs de Marécage, Deel 3: Een eerlijk zeemansgraf, Soleares, Al dwalend. Proza Deel 1: Schuim en asch, Het lente-eiland en andere verhalen, Verspreide verhalen, Deel 2: Jan Pietersz. Coen, Het verboden rijk, Laatste verschijning van Camoës, Deel 3: Het leven op aarde, Deel 4: De opstand van Guadalajara, Aanhangsel, Deel 5; Critisch proza. Proza Deel 5 uitgegeven bij K. Lekkerkerker, Amsterdam 1958 Euro 125,00
568916 SLAUERHOFF, J., Verzamelde werken. 8 delen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1940-1958. linnen. *ruggen en voorplatten prozawerken licht verkleurd, deel 1 proza bovenzijde rug licht beschadigd*3 delen gedichten, 5 delen proza. Gedichten Deel 1: Eerste verzen, Archipel, Saturnus, Serenade, Deel 2: Eldorado, Oost-Azië, Yoeng Poe Tsjoeng, Fleurs de Marécage, Deel 3: Een eerlijk zeemansgraf, Soleares, Al dwalend. Proza Deel 1: Schuim en asch, Het lente-eiland en andere verhalen, Verspreide verhalen, Deel 2: Jan Pietersz. Coen, Het verboden rijk, Laatste verschijning van Camoës, Deel 3: Het leven op aarde, Deel 4: De opstand van Guadalajara, Aanhangsel, Deel 5; Critisch proza. Proza Deel 5 uitgegeven bij K. Lekkerkerker, Amsterdam 1958 Euro 175,00
584539 SMIT, W.A.P., Kalliope in de Nederlanden. Het renaissancistisch-klassicistische epos van 1550 tot 1850. 2 delen.Assen, Van Gorcum, 1975-1983. (XVI) 820, (XX) 871 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Neerlandica traiectina, 22, 28) *deel 1 omslag ontbreekt*Deel 1: I. Prolegomena, II. Opkomend tij (1550-1700), Deel 2: III. Hoogwater (1700-1780). Alles wat verschenen is Euro 90,00
018514 SMIT, W.A.P., Twaalf studies. Met een lijst van zijn wetenschappelijke publikaties door S.F. Witstein. Zwolle, Tjeenk Willink, 1968. (VIII) 194 pp. linnen + omslag. Biblografie. Portret. (Zwolse reeks van taal- en letterkundige studies, 29) *rug omslag verkleurd* Euro 11,50
594652 SNETSELAAR, M., Chrysallis 1978-1981. Leiden, Nijhoff, 1987. (VI) 122 pp. ingenaaid. Illustraties. (MLT) Euro 15,00
594783 SÖTEMANN, A.L., AKKER, W.J. VAN DEN, DORLEIJN, G.J., (RED.), Traditie en vernieuwing. Opstellen aangeboden aan A.L. Sötemann.Utrecht, Veen, 1985. 313 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: J.W. Steenbeek, J.J. Kloek, M. Mathijsen Euro 11,50
597383 SPANDAW, H.A., De invloed des gevoels op den geest en de verstandelijke vermogens. Redevoeringen met bijgevoegde aanteekeningen.Groningen, Oomkens, 1842. (VIII) 120 (91) pp. ingenaaid. *rug vernieuwd* Euro 50,00
599454 SPEL VANDEN HEILIGHEN SACRAMENTE VANDER NYEUWERVAE, Het spel vanden heilighen sacramente vander nyeuwervaert. Ingeleid en toegelicht door W.J.M.A. Asselbergs en A.P. Huysmans.Zwolle, Tjeenk Willink, 1955. 270 pp. ingenaaid. Illustraties. (Zwolse drukken en herdrukken, 14) *enkele potloodstrepen* Euro 10,00
582390 SPIEGEL, H.L., H.L. Spiegels Hertspiegel 1. Uitgegeven en taalkundig toegelicht door A.C.de Jong. Amsterdam, Paris, 1930. (VIII) 146 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier licht roestvlekkig* Euro 15,00
586749 SPIEGEL, H.L., H.L. Spiegels Hertspiegel 1. Uitgegeven en taalkundig toegelicht door A.C.de Jong. Amsterdam, Paris, 1930. (VIII) 146 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 15,00
593888 STARING, A.C.W., VRIES, J.M. DE, Teksten en varianten van A.C.W. Staring. Proeve van onderzoek naar en uitgave van een keuze uit de gedichten met varianten van A.C.W. Staring van den Wildenborch.Zwolle, Tjeenk Willink, z.j. (Herdruk 1958). (VIII) 366 pp. paperback. (Zwolse drukken en herdrukken, 35) *omslag licht roestvlekkig*Het laatste hoofdstuk 'Beschouwing over de varianten' is niet opgenomen in de handelsuitgave van dit boek, dat eerst als academisch proefschrift is verschenen Euro 10,00
016975 STARING, A.C.W., Gedichten. Amsterdam, Elsevier, 1940. (X) 451 pp. linnen. Portret. (BNL) Euro 11,50
007360 STEEN, E. VAN DER, Gemengde berichten. Gedichten 1932-1958. Amsterdam, Querido, 1976. 204 pp. paperback. Euro 10,00
581849 STELLINGA, G., De abele spelen. Zinsvormen en functies. Groningen, Wolters, 1955. (IV) 299 pp. ingenaaid. *stempel op omslag* Euro 11,50
589005 STREUVELS, S., Najaar. I. Eerste boek. De blijde dag. Amsterdam,Veen, 1909. (VI) 205 pp. linnen. *schutbladen enigszins gebruind*De tekst van Najaar omvat 8 pagina's, De blijde dag de pagina's 9-205. Groen linnen band met fraai geornamenteerde voorplat en rug. Op voorplat initialen dP (Jules de Praetere) Euro 85,00
571705 STREUVELS, S., Op de Vlaamsche binnenwateren.Amsterdam, Veen, z.j. 168 pp. ln. Ills. *boekblok licht roestvlekkig*Eerste druk (1925) Euro 45,00
600496 STROMAN, B., Het centraalstation. Met teekeningen van Dick Elffers.Den Haag, Leopold, 1937. 23 pp. ingenaaid. Illustraties. (De Vrije Bladen, jaargang 14, schrift 11) *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
600498 STROMAN, B., Hannibal Boontjes. Tien teekeningen van Dick Elffers.Hilversum, Rozenbeek & Venemans, 1935. 31 pp. ingenaaid. Illustraties. (De Vrije Bladen, jaargang 12, schrift 1) *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
600497 STROMAN, B., Jumtof en Barbe Bleu. Novelle.Amsterdam, Spieghel, 1934. 29 pp. ingenaaid. (De Vrije Bladen, jaargang 11, schrift 1) *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
600847 STROMAN, B., Wederdoopers.Amsterdam, Spieghel, z.j. 26 pp. ingenaaid. (De Vrije Bladen, jaargang 9, schrift 12) *papier licht roestvlekkig* Euro 10,00
594411 STUIVELING, G., (RED.), De briefwisseling Vosmaer-Perk. Uitgegeven, ingeleiden geannoteerd. Amsterdam, Van Holkema, 1938. 100 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, naam op schutblad* Euro 12,50
586750 STUIVELING, G., CRAM, T., GEEL, R., PLEIJ, H., (RED.), Weerwerk. Opstellen aangeboden aan professor dr. Garmt Stuiveling ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Assen, Van Gorcum, 1973. (VIII) 286 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: W. Wilmink, B. Luger, H. van den Bergh Euro 16,00
579832 STUIVELING, G., CRAM, T., GEEL, R., PLEIJ, H., (RED.), Weerwerk. Opstellen aangeboden aan professor dr. Garmt Stuiveling ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Assen, Van Gorcum, 1973. (VIII) 286 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: W. Wilmink, B. Luger, H. van den Bergh Euro 16,00
575770 STUIVELING, G., De Nieuwe Gids als geestelijk brandpunt. Amsterdam, AP, 1935. 144 pp. linnen. Euro 10,00
594786 STUIVELING, G., Vakwerk. Twaalf studies in literatuur. Zwolle, Tjeenk Willink, 1967. 304 pp. linnen. *platten deels verkleurd, naam op schutblad*Zestig exemplaren van deze uitgave, genummerd en gesigneerd, zijn bestemd voor de auteur en zijn persoonijke betrekkingen. Dit is no. 13. Euro 16,00
575772 STUIVELING, G., Versbouw en ritme in de tijd van '80. Groningen, Wolters, 1934. (VI) 243 pp. linnen. (Groninger bijdragen voor taal- en letterkunde, 5) *bibliotheekexemplaar* Euro 11,50
015047 SUCHTELEN, N. VAN, BRAAK, M. TER, EEKHOUT, J.H., Schrijvers getuigen tegen oorlog en militarisme. Uitgegeven voor de Jongeren Vredes Actie.Rotterdam, Brusse, 1936 (2e). 96 pp. ingenaaid. Andere bijdragen van o.a.: E. du Perron, J. Last, S. Vestdijk Euro 10,00
593891 TEIRLINCK, H., Mijnheer J.B. Serjanszoon orator didacticus (bandversiering van den schrijver).Bussum, Van Dishoeck, 1927 (3e). (XVI) 297 pp. linnen. Illustraties. *naam op titelpagina* Euro 10,00
597596 TENGNAGEL, M.G., Mattheus Gansneb Tengnagel. Alle werken waarin opgenomen de paskwillen die ten onrechte aan Tengnagel toegeschreven zijn. Ingel. en van aantekeningen voorzien door J.J. Oversteegen. Amsterdam, Athenaeum, 1969. 635 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (NK) *omslag licht beschadigd* Euro 20,00
019251 THIJSSEN, T., De gelukkige klas. Amsterdam, CPNB, 2007 (14e). 237 pp. linnen + omslag. Potret. Illustraties. Verschenen ter gelegenheid van de actie Nederland leest 19 oktober-16 november 2007 Euro 10,00
594696 TIMMER, C.B., Rusland zwart op wit. Tien essays over Russische schrijvers. Amsterdam, Van Oorschot, 1966. 237 pp. ingenaaid. (Stoa) *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
581891 TINDEMANS, C., Mens, gemeenschap en maatschappij in de toneelletterkunde van Zuid-Nederland 1815-1914. Een systematische analyse van de thematiek van het realistisch-burgerlijke drama. Gent, z.u., 1973. (VI 416 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (KANTL, 6, 104) *onopengesneden, omslag licht verkleurd* Euro 25,00
581898 TITSELAAR, M., Het Getij 1916-1924. Leiden, Nijhoff, 1987. (VIII) 101 pp. ingenaaid. Illustraties. (MLT) Euro 10,00
582384 TOLLENS, H., HUYGENS, G.W., Hendrik Tollens. De dichter van de burgerij. Een biografie en een tijdsbeeld. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1972. 305 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (Historische werken over Rotterdam, 12) *omslag verkleurd, enkele potloodstrepen* Euro 15,00
593652 TOORN, W. VAN, (RED.), Querido's letterkundige reisgids van Nederland.Amsterdam, Querido, 1983 (2e herz.). 620 pp. gebonden. Illustraties. *band licht verkleurd* Euro 12,50
599309 TOORN, W. VAN, De rivier. Gorinchem, z.u., 1987. Vouwblad. 'De rivier' van Willem van Toorn werd eerder gepubliceerd in NRC Handelsblad van 31 juli 1987. Deze druk is gemaakt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van boekhandel de Mandarijn. In een oplage van 350 exemplaren. Dit is nr. I. Gesigneerd. Euro 15,00
000392 TOORN, W. VAN, De rivier. Gorinchem, z.u., 1987. Vouwblad. 'De rivier' van Willem van Toorn werd eerder gepubliceerd in NRC Handelsblad van 31 juli 1987. Deze druk is gemaakt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van boekhandel de Mandarijn. In een oplage van 350 exemplaren. Dit is nr. I. Gesigneerd. Euro 15,00
599308 TOORN, W. VAN, De rivier. Gorinchem, z.u., 1987. Vouwblad. 'De rivier' van Willem van Toorn werd eerder gepubliceerd in NRC Handelsblad van 31 juli 1987. Deze druk is gemaakt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van boekhandel de Mandarijn. In een oplage van 350 exemplaren. Dit is nr. I. Gesigneerd. Euro 15,00
599299 TOORN, W. VAN, De rivier. Gorinchem, z.u., 1987. Vouwblad. 'De rivier' van Willem van Toorn werd eerder gepubliceerd in NRC Handelsblad van 31 juli 1987. Deze druk is gemaakt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van boekhandel de Mandarijn. In een oplage van 350 exemplaren. Dit is nr. 1. Gesigneerd door Van Toorn Euro 25,00
586753 TOUSSAINT, A.L.G., REESER, H., De jeugdjaren van Anna Louisa Geertruida Toussaint. Haarlem, Tjeenk Willink, 1962. (XIV) 361 pp. linnen. Bibliografie. *naam op schutblad, ex libris* Euro 15,00
582387 TOUSSAINT, A.L.G., REESER, H., De jeugdjaren van Anna Louisa Geertruida Toussaint. Haarlem, Tjeenk Willink, 1962. (XIV) 361 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 15,00
580594 TOUSSAINT, A.L.G., Verspreide verhalen. Bijeenverzameld. Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, 1843. Frontispice. 386 pp. halfleer. *papier hier en daar licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 25,00
012126 UYLENSPIEGEL, THYL, Het vermakelijk leven van Thyl Uylenspiegel met al zijne grappen, kluchten enz. Antwerpen, Janssens, z.j. 152 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht gebruind, naam op schutblad* Euro 10,00
576236 UYLENSPIEGEL, THYL, De vermakelijke lotgevallen van Tijl Uilenspiegel. Geillustreerd door de heeren Lauters, Bake, Gretser, Ten Kate, enz. 's-Gravenhage, Kruseman, 1972. (Reprint 1841). (IV) 250 pp. gebonden. Illustraties. Euro 10,00
596558 VADERLANDSCHE LETTEROEFENINGEN, Vaderlandsche letteroefeningen, of tijdschrift van kunsten en wetenschappen, waarin de boeken en schriften, die dagelijks in ons vaderland en elders uitkomen, oordeelkundig tevens en vrijmoedig verhandeld worden. Benevens mengelwerk, tot fraaie letteren, kunsten en wetenschappen, betrekkelijk. Voor 1849. 2 delen.Amsterdam, Stemvers, 1849. (IV) 716 (16), (X) 736 pp. contemporain gekartonneerd. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Deel 1: Eerste stuk. Boekbeschouwing. Deel 2: Tweede stuk. Mengelwerk Euro 50,00
004439 VEEN, P.A.F. VAN, De soeticheydt des buyten-levens, vergheselschapt met de boecken. Het hofdicht als tak van een Georgische litteratuur. Den Haag, Van Goor, 1960. 257 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 11,50
597258 VELLEKOOP, K., WAGENAAR-NOLTHENIUS, A.C., (RED.), Het Antwerps liedboek. 87 melodieën op teksten uit 'Een schoon liedekens-boeck' van 1544. Uitgegeven met medewerking van W.P. Gerritsen en A.C. Hemmes-Hoogstadt. 2 delen.Amsterdam, Vereniging voor Nederlandse muziekgeschiedenis, 1972. (XVI) 207, (LII) 269 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Deel 1: Liederen, Deel 2: Commentaar Euro 20,00
594651 VELTHUYSEN, T., Tirade 1957-1985. Leiden, Nijhoff, 1986. (VIII) 136 pp. ingenaaid. Illustraties. (MLT) Euro 20,00
596091 VENEMA, A., Schrijvers, uitgevers en hun collaboratie. 2 delen.Amsterdam, AP, 1988 -1989. 532, 581 pp. ingenaaid. Illustraties. Deel 1: Het systeem Deel 2: De harde kern Euro 25,00
586919 VENEMA, A., Schrijvers, uitgevers en hun collaboratie. Deel 1 Het systeem.Amsterdam, AP, 1988. 532 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 16,00
594366 VER HUELL, A., Schetsen met de pen.Amserdam, Gebhard, 1853. (XII) 107 pp. linnen. Illustraties. *rug los (binding intact), naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00


naar boven
572965 VERDEYEN, R., ENDEPOLS, J., (RED.), Tondalus' 'Visioen' en St. Patricius' 'Vagevuur'. 2 delen.Gent, Siffer, 1914-17. (XII) 319, (LXVI) 321 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslagen licht beschadigd, deel 1 enkele katernen deels los, deel 2 deels los in de band* Euro 150,00
581892 VERKRUIJSSE, P.J., Critisch Bulletin. 2 delen. Amsterdam, Thespa, 1975. 329, 434 pp. ingenaaid. (LTN, 1, 2) *bibliotheekexemplaar, banden geplastficeerd*Deel 1: Bibiografische beschrijvingen, analytische inhoudsopgaven, Deel 2: Index Euro 16,00
016419 VERMEIREN, I., Algemene Konst- en Letterbode (1768-1862). Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1972. (IV) 371 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 15) *bibliotheekexemplaar* Euro 75,00
571488 VERSTEEGEN, P., Natuur zal kunst ooit blijvend ervaren. De Westeuropese poëzie in honderd gedichten. Vertaald en van commentaar voorzien. Amsterdam, Bakker, 1989. 411 pp. paperback. Euro 10,00
574076 VERSTEGEN, J., Ongewapend.Groningen, Niemeijer, 1964. 31 pp. ingenaaid. *rug licht verkleurd*'Ongewapend' van Jos Verstegen is uitgegeven in 1964, gezet uit de Garamont bij N.V. Dijkstr'a drukkerij v/h boekdrukkerij gebroeders Hoitsema te Groningen. De oplage bedraagt 300 exemplaren.Opgedragen aan de kunstenaar Jo van Dijk. Bijgevoegd gedicht 'Notities' in typoscript opgedragen aan Joop 22-2-1962 Euro 16,00
581814 VERWEY, A., KAMERBEEK, J., Albert Verwey en het nieuwe classicisme. 'De richting van de hedendaagsche poëzie ' (1913) in zijn internationale context (Albert Verwey et le nouveau classicisme). Avec des résumés en français et en anglais). Groningen, Wolters, 1966. (VIII) 115 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 11,50
575935 VERWEY, A., Oorspronkelijk dichtwerk. 2 delen. Amsterdam, Querido, 1938. 914, 790 pp. ingenaaid. *ruggen verkleurd, portretje op schutblad geplakt, omslagen iets smoezelig*Deel 1: 1882-1914, Deel 2: 1914-1937 Euro 30,00
597279 VERWIJS, E., Roman van Cassamus (fragment) uitgegeven.Groningen, Wolters, 1869. (XXVIII) 94 pp. halflinnen. (Bibliotheek van Middelnederlandche letterkunde, 2) *nieuw gebonden, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
600784 VESTDIJK, S., KRALT, P., De toverbron. S. Vestdijk en de geschiedenis.Amsterdam, Bezige Bij, 1988. 243 pp. paperback. (Vestdijkbibliotheek) *enkele potloodaantekeningen* Euro 10,00
593906 VESTDIJK, S., Een op de zeven. Bloemlezing uit de gedichten.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1955. (IV) 143 pp. linnen. *rug licht verkleurd* Eerste druk Euro 12,50
593698 VESTDIJK, S., Het eerste en het laatste. Grondslagen ener praktische muziekesthetiek.Den Haag, Bakker, 1956. 207 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, naam op schutblad* Euro 16,00
593905 VESTDIJK, S., Het eeuwige telaat. Dialogen over den tijd.Amsterdam, Contact, 1946. 131 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar, scheurtje in schutblad*Eerste druk Euro 12,50
596056 VESTDIJK, S., De filosoof en de sluipmoordenaar. Roman.'s Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1961. 264 pp. linnen. *band geplastificeerd, naam op titelpagina* Euro 10,00
593879 VESTDIJK, S., Gestalten tegenover mij. Persoonlijke herinneringen.Den Haag, Bakker, 1962 (2e). 282 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht verkleurd* Euro 10,00
593890 VESTDIJK, S., De grenslijnen uitgewist. Nagelaten verhalen. Bezorgd en verantwoord door T. van Deel.Amsterdam, Bezige Bij, 1984. 278 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
590655 VESTDIJK, S., Het kastje van oma. Opstellen over muziek. Amsterdam, Bezige Bij, 1958. 280 pp. linnen + omslag. Eerste druk. Mooi exemplaar Euro 35,00
593445 VESTDIJK, S., De koperen tuin. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1950. 301 pp. linnen + omslag. *omslag boven- en onderzijde licht beschadigd, schutbladen licht gebruind*Eerste druk Euro 50,00
586928 VESTDIJK, S., De laatste kans. De geschiedenis van een liefde.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1960. 306 pp. linnen. *band geplastificeerd, naam op titelpagina, papier hier en licht roestvlekkig* Euro 11,50
596159 VESTDIJK, S., Lier en lancet. Amsterdam, Athenaeum, 1976. 320 pp. ingenaaid + omslag. *rug omslag licht beschadigd* Euro 10,00
593728 VESTDIJK, S., Een moderne Antonius. Roman.Amsterdam, Bezige Bij, 1960. 255 pp. linnen. *naam op schutblad, eerste pagina's onderaan licht watervlekkig*Eerste druk Euro 12,50
571933 VESTDIJK, S., Narcissus op vrijersvoeten. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1938. 232 pp. linnen.Band P.A.H. Hofman. Eerste druk Euro 50,00
596004 VESTDIJK, S., Puriteinen en piraten. Roman. Amsterdam, Salm, 1947. 341 pp. halflinnen. *platten licht verkleurd*Eerste druk Euro 15,00
595956 VESTDIJK, S., Rumeiland. Uit de papieren van Richard Beckford behelzende het relaas van zijn lotgevallen op Jamaica 1737-1738.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1953 (2e). 326 pp. gebonden. *band verkleurd* Euro 8,00
595999 VESTDIJK, S., Het spook en de schaduw. Roman. 's-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1966. 317 pp. linnen. Eerste druk Euro 25,00
596067 VESTDIJK, S., Stomme getuigen. Verhalen.Amsterdam, Contact, 1946. 199 pp. halflinnen. Euro 10,00
586894 VESTDIJK, S., De toekomst der religie.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1947. 365 pp. linnen. *rug licht verkleurd* Euro 15,00
586896 VESTDIJK, S., De toekomst der religie.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1952. 368 pp. linnen. *rug licht verkleurd en iets beschadigd, naam op schutblad* Euro 15,00
586893 VESTDIJK, S., De toekomst der religie.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1947. 365 pp. linnen. *rug licht verkleurd, ex libris* Euro 15,00
593713 VESTDIJK, S., Vijf vadem diep. Roman.Utrecht, Europaclub, 1969 (2e). 255 pp. linnen. *naam op titelpagina* Euro 10,00
600582 VESTDIJK, S., Voor en na de explosie. Opstellen over poëzie.Den Haag, Bakker, 1960. 208 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 12,50
596002 VESTDIJK, S., De vrije vogel en zijn kooien. De geschiedenis van een domicilie.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1958. 312 pp. linnen + omslag. *achterzijde omslag gevlekt*Eerste druk Euro 15,00
596055 VESTDIJK, S., De vrije vogel en zijn kooien. De geschiedenis van een domicilie.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1958. 312 pp. linnen.Eerste druk Euro 14,00
593717 VESTDIJK, S., De vrije vogel en zijn kooien. De geschiedenis van een domicilie.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1958. 312 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Eerste druk Euro 15,00
600798 VESTDIJK, S., De vuuraanbidders. Roman uit de tachtigjarige oorlog. 3 delen.'s Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1985 (7e). 230, 235-473, 479-653 pp. paperback. *omslagen geplastificeerd, vouw in omslag deel 1, naam op schutblad* Euro 12,50
581887 VETH, C., De humor in de Nederlandsche literatuur. Amsterdam, NUM, 1929. 207 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad* Euro 11,50
594353 VINKENOOG, S., Wij helden. Verhaal.Amsterdam, Bezige Bij, 1957. 139 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd*Omslagontwerp Tajiri Euro 10,00
595903 VISSER, A., Arcadia. Lochem, Tijdstroom, 1939. 35 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd en op rug verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00
593791 VONDEL, J. VAN DEN, FRIJNS, W.M., Vondel en de moeder Gods.Bilthoven, Nelissen, 1948. 598 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, boekblok licht roestvlekkig* Euro 16,00
586830 VONDEL, J. VAN DEN, LEENDERTZ JR, P., Het leven van Vondel. Geillustreerd onder toezicht van E.W. Moes. Amsterdam, Meulenhoff, 1910. (XIV) 397 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. (NHB, 3) *rug beschadigd, naam op schutblad* Euro 20,00
581813 VONDEL, J. VAN DEN, LEENDERTZ JR, P., Het leven van Vondel. Geillustreerd onder toezicht van E.W. Moes. Amsterdam, Meulenhoff, 1910. (XIV) 397 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. (NHB, 3) *omslag licht gebruind en iets beschadigd* Euro 25,00
593809 VONDEL, J. VAN DEN, MOLKENBOER, B.H., Studies over Vondel en zijn tijd. Liber amicorum van B.H. Molkenboer. Amsterdam, Joost van den Vondel, 1939. 266 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *bibliotheekexemplaar, omslag verkleurd en iets vlekkig*Beperkte oplage van 250 exemplaren, welke niet in den handel kwamen. Dit is no. 124 Euro 25,00
581811 VONDEL, J. VAN DEN, STERCK, J.F.M., (RED.), Oorkonden over Vondel en zijn kring. Met portretten en facsimilé's. Verzameld en uitgegeven. Bussum, Brand, 1918. (XVI) 367 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, omslag achterzijde los* Euro 15,00
593790 VONDEL, J. VAN DEN, ZEIJ, J.J., Vondel's altaargeheimenissen in dertien lezingen uitgelegd. Met reproducties van oude platen, schilderijen en beeldhouwwerk.'s-Hertogenbosch, Teulings, 1924. (XXIV) 280 pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug verkleurd, bibliotheekstempeltje op titelpagina* Euro 15,00
585084 VONDEL, J. VAN DEN, Adam in ballingschap of Aller treurspelen treurspel. Prima malorum causa. Utrecht, Arie Oosthoek, 1910. 78 (2) pp. half perkament. *perkament iets roestvlekkig, voorplat licht vlekkig, papier hier en daar licht roestvlekkig*Desen nieuwen druck van Joost van Vondels Adam in balling schap, gedruckt met de letteren, nieuwelycx gegoten uyt de matrysen, die omtrent den jare 1660 t' Amsterdam in de vermaerde lettergieterye van Hendrick Claesz veurhanden waren, is getrocken op 250 exemplaren, daervan elck sijn eygen nommer heeft. No. 169 Euro 75,00
571771 VONDEL, J. VAN DEN, Verzen van Vondel. Z.p., Nederlandsche vereniging voor druk- en boekkunst, 1946. 49 (5) pp. half perkament. Deze keuze uit Vondels Verzen is samengesteld door Dr. M. de Jong in den winter van 1944-1945. Gedrukt met de Romance voor de Ned. Ver. voor Druk- en Boekkunst door Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem. Typografische verzorging van A.Th. van der Vossen. Dit is nummer 220 Euro 20,00
590539 VONDEL, J. VAN DEN, Volledige dichtwerken en oorspronkelijk proza. Verzorgd en ingeleid door Albert Verwey. Amsterdam, Becht, 1937. (XLIV) 1451 pp. linnen. Portret. Euro 30,00
587684 VONDEL, J. VAN DEN, De volledige werken. Bezorgd en toegelicht door H.C. Differee. 2 delen.Amsterdam, Letteren en kunst, 1910. (VIII) 714, (IV) 960 (14) pp. linnen. Portret. *banden verkleurd en licht beschadigd* Euro 25,00
575986 VONDEL, J. VAN DEN, De werken van Vondel in verband gebracht met zijn leven, en voorzien van verklaring en aanteekeningen door Mr. J. van Lennep. Met platen en afbeeldingen. 12 delen. Amsterdam, M.H. Binger & Zonen, 1855-69. Halfleer. Portret. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 250,00
584066 VONDEL, J. VAN DEN, De werken van Vondel. Volledige en geïllustreerde tekstuitgave in 10 delen. Levensbeschrijving, geschied- en boekkundige toelichting, literatuuropgave enz. door J.F.M. Sterck. Taalkundige bewerking door H.W.E. Moller. Letterkundige inleidingen van C.R. de Klerk, B.H. Molkenboer, J. Prinsen en L. Simons. Bandteekening van R.N. Roland Holst + Alfabetisch register. Bezorgd door C.C. van de Graft, C.r. de Klerk, J.D. Meerwald, L.C. Michels, B.H. Molkenboer, H.W.E. Moller, J. Prinsen, L. Simons, J.F.M. Sterck, A.A. Verdenius en C.G.N. de Vooys. 11 dln. Amsterdam, MGGL, 1927-40. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslagen delen 2, 3, 4 en 5 ontbreken, andere omslagen licht beschadigd, banden delen 2 en 3 licht verkleurd* Euro 125,00
584194 VOOYS, C.G.N. DE, (RED.), Middelnederlandse Marialegenden. Vanwege de maatschappij der Nederlandsche letterkunde uitgegeven. 2 delen.Leiden, Brill, z.j. (XII) 461, (LXXXVIII) 335 pp. linnen. *voorplatten licht verkleurd, naam op schutblad*Deel 1: Onser liever vrouwen miraculen (naar het Katwijkse handschrift), Deel 2: Inleiding. Verspreide Marialegenden. Aantekeningen Euro 150,00
013230 VOS, M., De dienende maagd. Verzen. Amsterdam, Querido, 1928. 86 pp linnen. *naam op schutblad, ex libris* Euro 10,00
594871 VREESE, W. DE, (RED.), Die eerste bliscap van Maria. Opnieuw uitgegeven en toegelicht. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1931. (XXXII) 186 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op schutblad* Euro 25,00


naar boven
597256 VREESE, W. DE, (RED.), Die eerste bliscap van Maria. Opnieuw uitgegeven en toegelicht. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1931. (XXXII) 186 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag smoezelig, rug licht beschadigd* Euro 25,00
571855 VRIES, ATTIE DE, Nocturne. Verzen. Hilversum, z.u., z.j. 40 pp. half linnen. Attie de Vries (Arend de Vries). Met linoleumsnede van Hans Brakelé. Hilversum, (in eigen beheer, 1942). Van deze bundel 'nocturne' werden 150 exemplaren gedrukt. De lino is los bijgevoegd. De bundel werd gedrukt door drukkerij Gebr. Weber te Hilversum en gebonden door binderij 'Magnus' te Hilversum Euro 45,00
597369 VRIES, H. DE, HOFSTEDE, P. TER, (RED.), Hendrik de Vries. Dichter, schilder, tekenaar.Groningen, Groninger Museum, 1986. 80 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.W. van Os, D. Leutscher, W.R.H. Koops. Verschenen bij de tentoonstelling van schilderijen en tekeningen in het Groninger Museum van 14 september t/m 12 oktober 1986 en van zijn literaire werk in de Universiteitsbibliotheek van de RU Groningen van 15 september t/m 11 oktober 1986 en in het kader van de huldiging van Hendrik de Vries bij zijn 90ste verjaardag Euro 12,50
600626 VRIES, H. DE, HOFSTEDE, P. TER, (RED.), Hendrik de Vries. Dichter, schilder, tekenaar.Groningen, Groninger Museum, 1986. 80 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.W. van Os, D. Leutscher, W.R.H. Koops. Verschenen bij de tentoonstelling van schilderijen en tekeningen in het Groninger Museum van 14 september t/m 12 oktober 1986 en van zijn literaire werk in de Universiteitsbibliotheek van de RU Groningen van 15 september t/m 11 oktober 1986 en in het kader van de huldiging van Hendrik de Vries bij zijn 90ste verjaardag Euro 12,50
600705 VRIES, H. DE, HOFSTEDE, P. TER, (RED.), Hendrik de Vries. Dichter, schilder, tekenaar.Groningen, Groninger Museum, 1986. 80 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: H.W. van Os, D. Leutscher, W.R.H. Koops. Verschenen bij de tentoonstelling van schilderijen en tekeningen in het Groninger Museum van 14 september t/m 12 oktober 1986 en van zijn literaire werk in de Universiteitsbibliotheek van de RU Groningen van 15 september t/m 11 oktober 1986 en in het kader van de huldiging van Hendrik de Vries bij zijn 90ste verjaardag Euro 12,50
580280 VRIES, H. DE, Iberia. Krans van reisherinneringen.Amsterdam, Van Oorschot, 1964. 79 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Iberia door Hendrik de Vries werd geschreven in de winter van 1963 op 1964. In opdracht van G.A. van Oorschot, uitgever te Amsterdam werd Iberia gezet uit de poliphilus, op Zerkall-Bütten gedrukt door N.V. drukkerij G.J. Thieme te Nijmegen en gebonden door Elias P. van Bommel te Amsterdam. De typografie, band en omslag zijn ontworpen door Helmut Salden Euro 20,00
594698 VRIES, H. DE, Keur uit vroegere verzen 1916-1946. Amsterdam, Van Oorschot, 1962. 245 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* Euro 11,50
595945 VRIES, H. DE, Keur uit vroegere verzen 1916-1946. Amsterdam, Van Oorschot, 1962. 245 pp. ingenaaid + omslag. *omslag licht beschadigd, tekst op schutblad* Euro 10,00
597257 VRIES, M. DE, (RED.), Van den borchgravinne van Couchi. Fragmenten, uitgegeven.Leiden, Brill, 1887. (II) 154 pp. halflinnen. *nieuw gebonden* Euro 15,00
574964 VRIES, T. DE, Baron. De wonderbaarlijke Michel Baron, zijn leermeester Molière en de praalzieke zonnekoning. Roman. Amsterdam, Querido, 1987. 1016 pp. gebonden + omslag. *rug omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 15,00
587886 VRIES, T. DE, De dood. Een gedicht.'s-Gravenhage, Stols, 1947. 20 (2) pp. gebonden. (Helikon, 35) *rug licht beschadigd, iets los in de band*Oplage 1000 exemplaren. Bandontwerp: Piet Worm Euro 15,00
594835 VRIES, T. DE, Meesters en vrienden. Literaire leerjaren. Amsterdam, Van Kampen, 1962. 173 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag verkleurd* Euro 10,00
600010 VRIES, T. DE, Wiarda. Kroniek van een geslacht. 2 delen in een band.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1941. 516, 447 pp. halflinnen. *band geplastificeerd*Deze uitgave bevat de zesde druk van Stiefmoeder aarde en de vierde druk van Het rad der fortuin Euro 10,00
585065 VROMAN, L., Agenda uit het jaar 2000. Z.p., z.u., z.j. 38 pp. gebonden. Illustraties. (Kleine boeken, 2)Buikbandje aanwezig Euro 35,00
593719 WALLE, J. VAN DE, Romans en verhalen.'s-Hertogenbosch, Aldus, 1993. 574 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
585269 WALRAVENS, J., Verzameld proza. Ingel. door L.P. Boon. Amsterdam, Paris, 1971. 718 pp. linnen + omslag. Euro 20,00
593725 WALSCHAP, G., De familie Roothooft.Rotterdam, Donker, 1959. 412 pp. linnen + omslag. *omslag iets verkleurd* Euro 10,00
600159 WEIJ, J.W. VAN DER, Beweging en bewogenheid. Het prozagedicht in de Nederlandse literatuur aan het einde van de negentiende eeuw.Amsterdam, Thesis, 1997. 500 pp. paperback.Handelseditie van dissertatie. Résumé français. English summary Euro 12,50
581810 WERUMEUS BUNING, J.W.F., HIJMANS, P., J.W.F. Werumeus Buning. Werk en leven met brieven en documenten.Groningen, WN, 1969. (XVI) 367 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *plakbandsporen binnenzijde omslag* Euro 11,50
597457 WIERINGA, N.J., THIJSSEN-SCHOUTE, C.L., Nicolaas Jarichides Wieringa. Een zeventiende-eeuws vertaler van Boccalini, Rabelais, Barclai, Leti e.a. Bevattende ook een onderzoek naar de vermaardheid dier schrijvers in Nederland.Assen, Van Gorcum, 1939. (XII) 493 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *omslag verkleurd* Euro 25,00
593697 WIERSINGA, P., Gracchanten. Roman.Amsterdam, Meulenhoff, 1995. 616 pp. paperback. (Editie, 1454) Euro 10,00
597278 WINKEL, J. TE, Roman van Moriaen. Op nieuw naar het hanschrift uitgegeven en van eene inleiding en woordenlijst voorzien.Groningen, Wolters, 1878. (IV) 249 pp. halflinnen. (Bibliotheek van Middelnederlandche letterkunde, 20) *nieuw gebonden, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
598037 WOESTIJNE, K. VAN DE, SOMERS, M., Karel van de Woestijne 1878-1929. Tentoonstellingscatalogus. Met een inleiding door A. Westerlinck en chronologisch raamwerk door M. Rutten.Brussel, KB, 1979. (VIII) 178 pp. paperback. Illustraties. Euro 11,50
594105 WOESTIJNE, K. VAN DE, WESTERLINCK, A., De psychologische figuur van Karel van de Woestijne als dichter. Een litterair-psychologische studie. Antwerpen, Standaard, 1952. (XIV) 331 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd en licht beschadigd* Euro 15,00
593796 WOESTIJNE, K. VAN DE, Verzameld werk. 7 delen.Bussum, Van Dishoeck, 1947-50. linnen. *banden hier en daar licht verkleurd, band deel 6 licht roestvlekkig, kleine vlekjes op ruggen delen 2, 3 en 5*Dundrukuitgave. Euro 65,00
594404 WOESTIJNE, K. VAN DE, Wiekslag om de kim. Het menschelijk brood. De modderen man. God aan zee. Het bergmeer. 's-Gravenhage, Stols, 1943. 156 pp. halflinnen. Euro 10,00
593708 WOESTIJNE, K. VAN DE, Wiekslag om de kim. Het menschelijk brood. De modderen man. God aan zee. Het bergmeer.'s-Gravenage, Stols, 1943. 156 pp. halflinnen. Euro 12,50
002740 WOLDHEK, S., Literaire tekeningen. Ingeleid door R. Kousbroek. Amsterdam, Bezige Bij, 1980. 79 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 10,00
597597 WOLFF, B., DEKEN, A., GHIJSEN, H.C.M., Dapper vrouwenleven. Karakter- en levensbeeld van Betje Wolff en Aagje Deken. Assen, Van Gorcum 1954. 412 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
594770 WOLFF, B., DEKEN, A., NABER, J.W.A., Betje Wolff en Aagje Deken. Met goud bekroond door Teyler's tweede genootschap. Geillustreerd door de schrijfster. Amsterdam, Meulenhoff, 1913. (XVI) 287 pp. linnen. Illustraties. (NHB, 8) Euro 16,00
580475 WOLKERS, J., Een roos van vlees.Amsterdam, Meulenhoff, 1963. 194 pp. linnen. *naam op schutblad, schutbladen licht verschoten*Eerste druk Euro 15,00
568430 ZAALBERG, C.A., HAAN, M.J.M. DE, SELM, B. VAN, (RED.), Studies voor Zaalberg aangeboden door collega's en oud-collega's, medewerkers en oud-medewerkers van de vakgroep Nederlandse taal- & letterkunde van de Rijksuniversiteit te Leiden ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar op 24 oktober 1975. Leiden, Vakgroep Nederlandse Taal- en Letterkunde, 1975. (VI) 288 pp. gelijmd. *omslag iets los*Met bijdragen van o.a.: J. Griffioen, C.F.P. Stutterheim, C. van Bree Euro 12,50
597101 ZANDSTRA, E., De straat der vrouwen.Amsterdam, Contact, 1964. 188 pp. linnen + omslag. penstreepjes. *omslag verkleurd* Euro 10,00
589306 ZUYLEN, B. VAN (ISABELLE DE CHARRIÈRE), Isabelle de Charrière. Belle de Zuylen. Oeuvres complètes. Edition critique publiée par J.D. Candaux, C.P. Courtney, P.H. Dubois, S. Dubois-De Bruyn, P. Thompson, J. Vercruysse, et D.M. Wood. 10 delen. Amsterdam, Van Oorschot, 1979-81. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *ruggen omslagen licht verkleurd en licht beschadigd*Dundrukeditie Euro 150,00
573364 ZUYLEN, B. VAN (ISABELLE DE CHARRIÈRE), Een keuze uit haar werk. Brieven aan Constant d'Hermenches. Welgeboren. Aanklacht en verdediging van Therese Levasseur. Ijdelheid en liefde. Drie vrouwen. Amsterdam, Van Oorschot, 1979. 212 pp. paperback. Portret. *rug verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00


naar boven