![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 568696 | ABERCROMBIE, N., HILL, S., TURNER, B.S., The penguin dictionary of sociology. Harmondsworth, Penguin, 1984. 267 pp. paperback. Bibliografie. (Penguin reference) | Euro 9,00 |
| 582201 | ABERCROMBIE, N., Class, structure and knowledge. Problems in the sociology of knowledge. Oxford, Blackwell, 1980. (VIII) 196 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 600099 | ABRAMS, P., Historical sociology.Shepton Mallet, Open books, 1982. (XVIII) 353 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 588424 | ABRAMS, P., Historical sociology.Shepton Mallet, Open books, 1982. (XVIII) 353 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *etiket op rug omslag* | Euro 16,00 |
| 583936 | ACKERMAN, B.A., The future of liberal revolution.New Haven, YUP, 1992. (VIII) 152 pp. ln + omsl. | Euro 10,00 |
| 008249 | ADDIS, L., The logic of society. A philosophical study.Minneapolis, Minnesota UP, 1975. (X) 226 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *rug omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 016547 | ADELMANN, F.J., (ED.), Demythologizing marxism. A series of studies on marxism.Chestnut Hill, Boston College, 1969. (XVIII) 240 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BCSP, 2) Met bijdragen van o.a.: P. Hebblethwaite, A.F. McGovern, G. Fessard, G.L. Kline | Euro 15,00 |
| 590822 | ADORNO, T.W., (HRSG.), Spätkapitalismus oder Industriegesellschaft? Verhandlungen des 16. Deutschen Soziologentages. Im Auftrag der Deutschen Gesellschaft für Soziologie herausgegeben. Stuttgart, Enke, 1969. (VIII) 300 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: R. Dahrendorf, K. Borchardt, J. Taubes | Euro 30,00 |
| 570253 | ALCÁNTARA, C.H. DE, Boundaries and paradigms: the anthropological study of rural life in postrevolutionary Mexico. Leiden, z.u., 1982. (XII) (VI) 355 pp. ingenaaid. Dissertatie. *potloodaantekeningen* | Euro 14,00 |
| 591751 | ALEXANDER, J.C., Fin de siècle social theory. Relativism, reduction, and the problem of reason.London, Verso, 1995. (VIII) 231 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 015877 | AL-HIBRI, A.Y., SIMONS, M.A., (ED.), Hypatia reborn. Essays in feminist philosophy.Bloomington, IUP, 1990. (XII) 349 pp. linnen. *bibliotheekstempel op titelpagina*Met bijdragen van o.a.: J.A. Pilardi, J.F. Smith, R.M. Schwartz, A. Ferguson | Euro 20,00 |
| 568224 | ALKER, H.R., Dialectical logics for the political sciences. Amsterdam, Rodopi, 1982. 96 pp. ingenaaid. (PSPSH, 7) | Euro 7,50 |
| 600614 | ALKER, H.R., Dialectical logics for the political sciences. Amsterdam, Rodopi, 1982. 96 pp. ingenaaid. (PSPSH, 7) | Euro 7,50 |
| 596810 | AMERY, C., Die ökologische Chance. Das Ende der Vorsehung. Natur als Politik. Mit einem 'Nachwort 1985'. München, Süddeutscher Verlag, 1985 (2e). 376 pp. linnen + omslag. (GW in Einzelausgaben) *stempel op onderzijde boekblok* | Euro 15,00 |
| 568073 | ANDERLE, O.F., (ED.), The problems of civilizations. Report of the first synopsis conference of the S.I.E.C.C. Salzburg, 8-15 october, 1961. The Hague, Mouton, 1964. 460 pp. linnen + omslag. (PISCSC, 1)Met bijdragen van o.a.: E. Betti, K. Goldammer, P.A. Sorokin, A.J. Toynbee | Euro 20,00 |
| 589195 | ANDERSON, P., Lineages of the absolutist state.London, NLB, 1977 (3e). 573 pp. linnen. (NLR) *naam op titelpagina, rug licht verschoten* | Euro 16,00 |
| 597237 | ANDERSON, P., Lineages of the absolutist state.London, Verso, 1979. 573 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 584463 | ANDRESKI, S., (ED.), Reflections on inequality. London, Helm, 1975. (VI) 159 pp. geb. + omsl. *naam op schutbl.*Met teksten van o.a.: Aristoteles, Jean Bodin, Adam Smith | Euro 11,50 |
| 018265 | ANSTADT, M., Op zoek naar een mentaliteit.Amsterdam, WU, 1973. 336 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 588665 | ARCHER, M.S., TRITTER, J.Q., (ED.), Rational choice theory. Resisting colonization.London, Routledge, 2000. (XII) 257 pp. paperback. Bibliografie. (Critical realism) *naam op titelpagina*Bijdragen van o.a.: P. Wagner, J. Cruickshank, I. Procter | Euro 12,50 |
| 577802 | ARGYLE, M., BEIT-HALLAHMI, B., The social psychology of religion. London, Routledge, 1975 (2e herz.). (X) 246 pp. paperback. Bibliografie. (ILS) | Euro 12,50 |
| 568793 | ARMSTRONG, J.A., The European administrative elite. Princeton, UP, 1973. (XII) 406 pp. linnen. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, recensie op schutblad geplakt* | Euro 16,00 |
| 571108 | ÁRNASON, J.P., Zwischen Natur und Gesellschaft. Studien zu einer kritischen Theorie des Subjekts. Frankfurt, EVA, 1976. 289 pp. paperback. (Studien zur Gesellschaftstheorie) *bibliotheekstempel, rug licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 600912 | ARNONI, M.S., Niemand wil vrijheid. Essays. Vertaling Nederlandse uitgave: N. van Lieshout, A. Verbij, J. van Heemst.Amsterdam, SUA, 1983. 151 pp. ingenaaid. *omslag iets vlekkig* | Euro 10,00 |
| 009233 | ARON, R., Clausewitz. Den Krieg denken. Aus dem Franz. übers. von I. Arnsperger.Frankfurt a.M., Propyläen, 1980. 778 pp. linnen. Bibliografie. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 25,00 |
| 598961 | ARON, R., De Gaulle, Israël et les juifs.Paris, Plon, 1968. 186 pp. paperback. (Tribune libre) *stempel op schutblad* | Euro 11,50 |
| 580060 | ARON, R., Der engagierte Beobachter. Gespräche mit J.L. Missika und D. Wolton. Die Übers. aus dem Franz. besorgte K. Schomburg.Stuttgart, Klett, 1983. 276 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 013343 | ARON, R., Les étapes de la pensée sociologique. Montesquieu, Comte, Marx, Tocqueville, Durkheim, Pareto, Weber.Paris, Gallimard, 1969. 659 pp. paperback. (BSH) *rug licht verkleurd, boekblok licht roestvlekkig, stempel op schutblad* | Euro 16,00 |
| 568984 | ARON, R., Frieden und Krieg. Eine Theorie der Staatenwelt. Aus dem Franz. von S. von Massenbach. Mit einem Geleitwort zur Neuausgabe von R. Löwenthal. Frankfurt a.M., Fischer, 1986. (XIII) 928 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 567191 | ARON, R., La révolution introuvable. Réflexions sur les évenéments de mai.Paris, Fayard, 1968. 187 pp. ingenaaid. (En toute liberté) *omslag licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 009112 | ARON, R., Mémoires.Paris, Julliard, 1983. 778 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 17,50 |
| 567194 | ARON, R., Trois essais sur l'âge industriel.Paris, Plon, 1966. 239 pp. ing. (Preuves) *omsl. iets besch.*Eerste druk | Euro 15,00 |
| 600607 | ARON, R., Het vraagstuk van de vrijheid. Vertaling: O. Noordenbos. Rotterdam, Lemniscaat, 1967. 155 pp. ingenaaid.Oorspronkelijke titel: 'Essai sur les libertés' | Euro 11,50 |
| 568914 | ARROYO, A.L., La sociología fenomenológica. Con un estudia preliminar sobre los métodos de las ciencias y la filosofía que incluye los de las inferencias, el deductivo, el inductivo, los métodos estadísticos y el dialéctico o de la reflexión trascendental. México, UP, 1978. 247 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 569291 | ASCHENBRENNER, J., COLLINS, L.R., (ED.), The processes of urbanism. A multidisciplinary approach. The Hague, Mouton, 1978. (XIV) 424 pp. linnen + omslag. (WA) *naam op schutblad *Met bijdragen van o.a.: S.H. Jones, O.O. Okediji, F. Perabo | Euro 15,00 |
| 577759 | ATKINSON, D., Orthodox consensus and radical alternative. A study in sociological theory. London, Heinemann, 1971. (X) 307 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 568913 | ATKINSON, D., Orthodox consensus and radical alternative. A study in sociological theory. London, Heinemann, 1972. (X) 307 pp. ingenaaid. (HEB) *stempel op titelpagina, omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 596425 | AXELROD, R., COHEN, M.D., Harnessing complexity. Organizational implications of a scientific frontier.New York, FP, 1999. (XVIII) 184 pp. halflinnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 595269 | BADINTER, E., Fausse route.Paris, Jacob, 2004. 221 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 572283 | BADINTER, E., The myth of motherhood. An historical view of the maternal instinct. Foreword by F. du Plessix Gray. Transl. by R. DeGaris. London, Souvenir, 1981. (XXIV) 360 pp. linnen + omslag. (Condor) *omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 000231 | BAHRDT, H.P., Wissenschaftssoziologie - ad hoc. Beiträge zur Wissenschaftssoziologie und Wissenschaftspolitik aus den letzten zehn Jahren.Düsseldorf, Bertelsmann, 1971. 282 pp. paperback. (WWW, 25) | Euro 11,50 |
| 581159 | BAHRO, R., Het alternatief. Een kritiek van het reëel bestaande socialisme. Vert. P. Syrier.Amsterdam, Van Gennep, 1980. 438 pp. pb. (KB) *rug licht besch.* | Euro 7,50 |
| 567456 | BAKOENIN, M., CONSTANDSE, A.L., Michael Bakoenin. Russisch rebel. Een biografie. Amsterdam, Holdert, 1948. 279 pp. linnen. Portret. *papier iets gebruind, band licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 586016 | BAKOENIN, M., LEHNING, A., (RED.), Bakoenin. Een biografie in tijdsdocumenten. Ingeleid en samengesteld.Baarn, WV, 1977. 397 pp. paperback.Met teksten van o.a.: A. Herzen, P.V. Annenkov, V. Belinski, | Euro 11,50 |
| 592019 | BAKOENIN, M., LEHNING, A., (RED.), Bakoenin. Een biografie in tijdsdocumenten. Ingeleid en samengesteld.Baarn, WV, 1977. 397 pp. paperback. *naam op schutblad*Met teksten van o.a.: A. Herzen, P.V. Annenkov, V. Belinski, | Euro 11,50 |
| 590953 | BAKOENIN, M., Gosudarstvennost' i anarchija. Étatisme et anarchie 1873. Traduit par M. Body. Introd. et annotations de A. Lehning.Leiden, Brill, 1967. (XXX) 465 pp. linnen. Illustraties. (Archives Bakounine, 3) | Euro 35,00 |
| 014900 | BALIBAR, É., Cinq études du matérialisme historique.Paris, Maspero, 1975 (2e). 295 pp. ingenaaid. Illustraties. (Théorie) *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 583861 | BALL, T., FARR, J., HANSON, R.L., (ED.), Political innovation and conceptual change.Cambridge, UP, 1989. (X) 366 pp. paperback. (Ideas in context) *rug licht verkleurd, naam op schutblad, enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: Q. Skinner, M. Walzer, J. Dunn | Euro 11,50 |
| 600570 | BALL, T., FARR, J., HANSON, R.L., (ED.), Political innovation and conceptual change.Cambridge, UP, 1989. (X) 366 pp. paperback. (Ideas in context)Met bijdragen van o.a.: Q. Skinner, M. Walzer, J. Dunn | Euro 12,50 |
| 599418 | BANKS, J.A., Marxist sociology in action. A sociological critique of the marxist approach to industrial relations.London, Faber, 1970. 324 pp. linnen + omslag. (STT) *naam op schutblad, omslag iets vlekkig* | Euro 15,00 |
| 595496 | BARNETT, S.A., BARNETT, S.A. MRS., Practicable socialism. New series. With frontispiece. London, Longmans, 1915. (XIV) 338 pp. linnen. *papier hier en daar licht gebruind* | Euro 35,00 |
| 585101 | BARREZ, D., De antwoorden van het antiglobalisme. Van Seattle tot Porte Allegre. Leuven, Globe, 2001. 264 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 576985 | BARRY, B., Political argument. London, Routledge, 1978 (3e). (XVIII) 364 pp. linnen + omslag Bibliografie. (ILPSM) *enkele penaantekeningen en potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 003759 | BARRY, N., Welfare.Buckingham, Open UP, 1990. (X) 144 pp. gebonden. Bibliografie. (CSS) *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 8,50 |
| 579721 | BARTEL, W., Die Linken in der deutschen Sozialdemokratie im Kampf gegen Militarismus und Krieg. Berlin, Dietz, 1958. 640 pp. linnen. *naam op schutblad, papier iets gebruind* | Euro 11,50 |
| 017270 | BARTELS, J., HOLZ, HANS HEINZ, LENSINK, J., PÄTZOLD, D., Dialectiek als open systeem.Groningen, Konstapel, 1985. 191 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 599040 | BARTELS, J., HOLZ, HANS HEINZ, LENSINK, J., PÄTZOLD, D., Dialectiek als open systeem.Groningen, Konstapel, 1985. 191 pp. paperback. *omslag beduimeld* | Euro 9,00 |
| 567132 | BARTOS, O.J., Process and outcome of negotiations.New York, CUP, 1974. (X) 451 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch.* | Euro 14,00 |
| 566787 | BASCHWITZ, K., Denkend mens en menigte. Bijdrage tot een exacte massapsychologie.'s-Gravenhage, Leopold, 1945. 218 pp. ln. *naam op schutbl. doorgestr.*Oorspr. titel: Du und die Masse | Euro 11,50 |
| 012919 | BASCHWITZ, K., Denkend mens en menigte. Bijdrage tot een exacte massapsychologie.'s-Gravenhage, Leopold, 1951 (2e herz.). 232 pp. linnen. *naam op schutblad*Oorspr. titel: 'Du und die Masse' | Euro 11,50 |
| 017156 | BASCHWITZ, K., Du und die Masse. Studien zu einer exakten Massenpsychologie.Amsterdam, Feikema, 1938. (XII) 342 pp. hlf ln + omsl. *omsl. verkleurd en licht besch., naam op schutbl.*Erstausgabe. Kurt Baschwitz (1886-1968). Duits, later Nederlands sociaal psycholoog. Was van 1908-1933 als journalist werkzaam. In 1933 week hij naar Nederland uit, waar hij aanvankelijk als privaat-docent, van 1946-1948 als lector en van 1948-1958 als hoogleraar in de perswetenschap en de massapsychologie werkzaam was. B. hield zich vooral bezig met de sociaal-psychologische aspecten van de pers, die hij als een middel ziet om de mentaliteit van grote groepen te kennen | Euro 20,00 |
| 591716 | BAUMAN, Z., SMITH, D., Zygmunt Bauman. Prophet of postmodernity.Cambridge, Polity, 1999. (XII) 250 pp. paperback. Bibliografie. (Key contemporary thinkers) | Euro 16,00 |
| 598168 | BAUMANN, B., Imaginative participation. The career of an organizing concept in a multidisciplinary context.The Hague, Nijhoff, 1975. (XVI) 198 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 582964 | BAY, C., The structure of freedom.Stanford, UP, 1979 (5e). (XXVIII) 419 pp. pb. Bibliogr. | Euro 12,50 |
| 576144 | BEBEL, A., Aus meinem Leben. 3 delen.Stuttgart, Dietz, 1914 (3e, 2e, 1e). (VIII) 236, (VIII) 420, (VIII) 270 pp. halflinnen. Portret. Illustraties. *ruggen verkleurd*Dritter Teil hrsg. von K. Kautsky. Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 585793 | BEBEL, A., Aus meinem Leben.Bonn, Dietz, 1997. 685 pp. gebonden + omslag. Ungekürzte Neuausgabe | Euro 20,00 |
| 584896 | BEBEL, A., Briefwechsel mit Friedrich Engels. Hrsg. von W. Blumenberg. The Hague, Mouton, 1965. (LIV) 824 pp. linnen + omslag. Portret. (QUGDOA, 6) | Euro 50,00 |
| 575964 | BEBEL, A., Die Frau und der Sozialismus. Mit einem einl. Vorwort von E. Bernstein.Berlin, Dietz, 1980. 456 pp. paperback. (IB, 9) *stempel op schutblad, omslag licht beschadigd*Neusatz der 1929 erschienenen Jubiläumsausgabe | Euro 8,00 |
| 581305 | BEBEL, A., Die Frau und der Sozialismus.Stuttgart, Dietz, 1903 (35e). (XXIV) 476 pp. ln. (IB, 9) Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 580094 | BEBEL, A., Uit mijn leven. Vertaald door H.J. Egeraat. Amsterdam, z.u., 1913. (VIII) 493 pp. linnen. Portret. Uitgave brochurenhandel S.D.A.P. | Euro 12,50 |
| 579008 | BECK C., LINDEN, R.H., ROCKMAN, B.A., (ED.), Elite studies and communist politics. Essays in memory of Carl Beck.Pittsburgh, UP, 1984. (XIV) 352 pp. linnen. Met bijdragen van o.a.: J. Bielasiak, D.N. Nelson, J. Harris | Euro 15,00 |
| 587621 | BECKER, H., De toekomst van de verloren generatie.Amsterdam, Meulenhoff, 1997. 205 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 018292 | BECKWITH, B.P., Radical essays on social policy, religion, and ethics.Palo Alto, Beckwith, 1981. (IV) 249 pp. linnen.At the peek of McCarthyism the author was blacklisted in 1951, and has been unemployed since then | Euro 12,50 |
| 593017 | BEECHEY, V., DONALD, J., (ED.), Subjectivity and social relations. A reader.Milton Keynes, Open UP, 1985. (XVIII) 274 pp. paperback. Met teksten van o.a.: S. Hall, M. Foucault, D. Riley | Euro 12,50 |
| 567496 | BEEHLER, R., DRENGSON, A.R., (ED.), The philosophy of society. London, Methuen, 1978. (X) 437 pp. pb. Bibliogr. *boekblok licht gevlekt*Met bijdragen van o.a.: P. Winch, S. Hampshire, N. Chomsky, K. Popper | Euro 12,50 |
| 598183 | BEER, S., Designing freedom. With sketches by the author.London, Wiley, 1974. (VI) 100 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 568947 | BEIJER, G., (RED.), De vluchtende mens. Symbool van de samenleving. Een bundel beschouwingen over het vraagstuk der vluchtelingen. Wageningen, Veenman, 1960. 239 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: I. Gadourek, S J. Groenman, W. Verkade | Euro 10,00 |
| 576816 | BELL, D., The end of ideology. On the exhaustion of political ideas in the fifties. Revised edition. New York, FP, 1965. 474 pp. paperback. (FPP, 90223) | Euro 12,50 |
| 597556 | BELL, D., Science, technology and culture. Maidenhead, OUP, 2006. (X) 159 pp. paperback. (Issues) | Euro 11,50 |
| 588459 | BELL, D.A., East meets West. Human rights and democracy in east Asia. Princeton, UP, 2000. (XII) 369 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 567231 | BELL, N.W., VOGEL, E.F., (ED.), A modern introduction to the family.New York, FP, 1960 (2e). (X) 691 pp. hlf ln + omsl. *omsl. licht besch.*Met bijdragen van o.a.: C. Kluckhohn, M.E. Spiro, T. Parsons, A.R. Radcliffe-Brown, K.D. Naegele, J.S. Plant, A.W. Green, S. Fisher | Euro 20,00 |
| 006913 | BELL, N.W., VOGEL, E.F., (ED.), A modern introduction to the family.New York, FP, 1966 (9e). (X) 691 pp. half linnen.Met bijdragen van o.a.: C. Kluckhohn, M.E. Spiro, T. Parsons, A.R. Radcliffe-Brown, K.D. Naegele, J.S. Plant, A.W. Green, S. Fisher | Euro 17,50 |
| 004037 | BENDER, P., Das Ende des ideologischen Zeitalters. Die Europäisierung Europas.Berlin, Severin, 1981. 269 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 591080 | BENDIX, R., LIPSET, S.M., (ED.), Class, status and power. A reader in social stratification. Glencoe, FP, 1957 (3e). 723 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd*Met teksten en bijdragen van o.a.: Aristoteles, A. Smith, T. Parsons, D. Riesman | Euro 25,00 |
| 018306 | BENN, S.I., MORTIMORE, G.W., (ED.), Rationality and the social sciences. Contributions to the philosophy and methodology of the social sciences.London, Routledge, 1976. (X) 416 pp. linnen + omslag. Met bijdragen van o.a.: J.B. Maund, R.P. Abelson, Q. Gibson, P.S. Cohen, C.A. Tisdell, R.S. Peters | Euro 15,00 |
| 583185 | BENSCHOP, A., Klassen. Ontwerp van een transformationele klassenanalyse. Amsterdam, Spinhuis, 1992. (XIV) (XVI) 539 (6) pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op titelpagina* | Euro 20,00 |
| 570977 | BENTHEM VAN DEN BERGH, G. VAN, De ideologie van het westen. Amsterdam, Van Gennep, 1969. 215 pp. paperback. (KT) Met opdracht van auteur | Euro 7,00 |
| 569982 | BENTHEM VAN DEN BERGH, G. VAN, De staat van geweld. Essays. Amsterdam, Meulenhoff, 1980. 221 pp. paperback. (Ideeën) | Euro 8,00 |
| 015850 | BERGER, B., Societies in change. An introduction to comparative sociology.New York, Basic, 1971. (VI) 302 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 012031 | BERGER, H., Erfahrung und Gesellschaftsform. Methodologische Probleme wissenschaftlicher Beobachtung.Stuttgart, Kohlhammer, 1972. 151 pp. paperback. (Philosophica) | Euro 11,50 |
| 594226 | BERGER, P.L., BERGER, B., Sociology. A biographical approach. Revised edition. Drawings by R. Blinks.Harmondsworth, Penguin, 1976 (2e herz.). 411 pp. paperback. Illustraties. *papier licht gebruind* | Euro 8,00 |
| 591074 | BERGER, P.L., The capitalist revolution. Fifty propositions about prosperity, equality, and liberty. New York, Basic, 1986. (VI) 262 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 593628 | BERGER, P.L., Sociologisch denken. Een kennismaking met de sociologie. Vert. door J.M.M. de Valk.Rotterdam, UP, 1977 (10e). (X) 198 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht vlekkig* | Euro 10,00 |
| 600930 | BERGER, P.L., Sociologisch denken. Een kennismaking met de sociologie. Vert. door J.M.M. de Valk.Rotterdam, UP, 1967 (2e). (X) 198 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 570029 | BERGGRAV, E., Der Staat und der Mensch. Autor. Übers. aus dem Norwegischen von W. Lindenthal. Stockholm, Neuer Verlag, 1946. 387 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, recensie op schutblad geplakt* | Euro 15,00 |
| 569275 | BERNARD, H.R., PELTO, P.J., (ED.), Technology and social change. New York, Macmillan, 1972. (VIII) 354 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: R. Kiste, J.J. Honigmann, B. Benedict | Euro 15,00 |
| 008895 | BERNSDORF, W., (HRSG.), Wörterbuch der Soziologie.Stuttgart, Enke, 1969 (2e herz.). (XII) 1317 pp. linnen + omslag. *rug omslag iets gevlekt* | Euro 23,00 |
| 013362 | BERNSDORF, W., BÜLOW, F., (HRSG.), Wörterbuch der Soziologie. Unter Mitarbeit zahlreicher Fachleute.Stuttgart, Enke, 1955. (VIII) 640 pp. linnen. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 590008 | BERNSTEIN, R.J., The restructuring of social and political theory.Oxford, Blackwell, 1976. (XXIV) 286 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 583209 | BÉTEILLE, A., The idea of natural inequality and other essays.Delhi, OUP, 1987 (2e). (XII) 241 pp. ln + omsl. *naam op schutbl., enkele potl.str., omsl. licht besch.* | Euro 11,50 |
| 581505 | BÉTEILLE, A., Inequality among men. Oxford, Blackwell, 1977. (X) 178 pp. pb. (Pavilion) *rug verkleurd* | Euro 8,00 |
| 566639 | BEUS, J. DE, Economische gelijkheid en het goede leven. Amsterdam, Contact, 1993. 206 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 597533 | BEYST, S., De extasen van eros. Over liefde, lust en verlangen.Antwerpen, Hadewijch, 1997. 351 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 592014 | BEZEMER, J.W., JONG EDZ., F. DE, JONG, R. DE, (ED.), Anarchisme. Een miskende stroming?Amsterdam, Polak, 1967. 160 pp. paperback. *naam op schutblad*Andere bijdragen van: E.H. Kossmann, B.W. Schaper en A. Lehning | Euro 10,00 |
| 570975 | BIERENS DE HAAN, J., Grondslagen der samenleving. Sociologische problemen in overgangstijd. Haarlem, Tjeenk Willink, 1949 (2e herz.). (VIII) 252 pp. linnen. | Euro 8,50 |
| 569294 | BIJ, T.S. VAN DER, Ontstaan en eerste ontwikkeling van den oorlog. Groningen, Wolters, 1929. (XII) 283 pp. linnen. *ex libris, potloodaantekeningen, papier licht roestvlekkig, naam op titelpagina.* | Euro 15,00 |
| 583745 | BIJSTERVELD, K., Geen kwestie van leeftijd. Verzorgingsstaat, wetenschap en discussies rond ouderen in Nederland, 1945-1982.Amsterdam, Van Gennep, 1996. 382 pp. paperback. Illustraties. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 11,50 |
| 587867 | BIJSTERVELD, K., Geen kwestie van leeftijd. Verzorgingsstaat, wetenschap en discussies rond ouderen in Nederland, 1945-1982.Amsterdam, Van Gennep, 1996. 382 pp. paperback. Illustraties. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 11,50 |
| 591079 | BIRNBAUM, N., The radical renewal. The politics of ideas in modern America. New York, Pantheon, 1988. (XII) 275 pp. halflinnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 580265 | BISCHOFF, J., (HRSG.), Grundbegriffe der marxistischen Theorie. Handbuch zur Theorie der bürgerlichen Gesellschaft.Hamburg, VSA, 1978. 263 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 583735 | BITTER, W., (HRSG.), Einsamkeit in medizinisch-psychologischer, theologischer und soziologischer Sicht. Ein Tagungsbericht. Stuttgart, Klett, 1966. 244 pp. ln. *binding iets los, naam op schutbl.*Met bijdragen van o.a.: R. Dellaert, D. v. Oppen, E. Benz | Euro 10,00 |
| 594954 | BLACK, J.D., The politics of enchantment. Romanticism, media, and cultural studies.Waterloo, Wilfrid Laurier UP, 2002. (X) 200 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Cultural studies) | Euro 15,00 |
| 573257 | BLOED, A., DIJK, P. VAN, (ED.), Essays on human rights in the Helsinki process. Dordrecht, Nijhoff, 1985. (XIV) 266 pp. gebonden. (T.M.C. Asser Instituut) *enkele pen- potloodaantekeningen*Met bijdragen van o.a. F. van Hoof, G.P. van den Berg, A. Gerrits | Euro 16,00 |
| 019503 | BLÜHER, H., Die Rede des Aristophanes. Prolegomena zu einer Soziologie des Menschengeschlechts. Hamburg, Kala, 1966. 166 pp. linnen. *tekst en naam op schutblad en titelpagina* | Euro 12,50 |
| 566856 | BOCHENSKI, I.M., NIEMEYER, G., Handbuch des Weltkommunismus. In Zusammenarbeit mit zahlreichen Gelehrten herausgegeben.Freiburg, Alber, 1958. (XVI) 762 pp. ln. Bibliogr. *bibl.ex.*Met bijdragen van o.a.: D.J. Dallin, R. James, K.A. Wittfogel, W.W. Kulski | Euro 20,00 |
| 588730 | BOCHENSKI, I.M., O'ROURKE, J.J., BLAKELEY, T.J., (ED.), Contemporary marxism. Essays in honor of J.M. Bochenski. Dordrecht, Reidel, 1984. (VI) 267 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (Sovietica, 46) *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: K.G. Ballestrem, H. Fleischer, M. Gagern | Euro 20,00 |
| 583392 | BOELE VAN HENSBROEK, P., African political philosophy, 1860-1995. An inquiry into three families of discourse. Groningen, z.u., z.j. 243 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 587865 | BOELE VAN HENSBROEK, P., African political philosophy, 1860-1995. An inquiry into three families of discourse. Groningen, z.u., z.j. 243 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 587864 | BOELE VAN HENSBROEK, P., African political philosophy, 1860-1995. An inquiry into three families of discourse. Groningen, z.u., z.j. 243 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 574996 | BOENDERS, F., LEHNING, A., AVRICH, P., De volle vrijheid. Ideologie en geschiedenis van het anarchisme. Brussel, Manteau, 1978 (2e). 183 pp. paperback. Bibliogr. (Info) Andere bijdragen van: J. Carroll, A. Constandse, M. Oukhow, C. Ward. | Euro 8,00 |
| 589109 | BOGUSLAW, R., The new utopians. A study of system design and social change.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1965. (VIII) 213 pp. paperback. (Spectrum, 184) *potloodstrepen, rug verkleurd* | Euro 8,50 |
| 569296 | BOHANNAN, P., PLOG, F., (ED.), Beyond the frontier. Social process and cultural change. New York, NHP, 1967. (XVIII) 413 pp. half linnen. Bibliografie. Illustraties. *band licht beschadigd*Met bijdragen van o.a: K. Bekker, W.J. Mc Gee, F. Fanon | Euro 15,00 |
| 571577 | BÖHME, W., DEHLSEN, M., FISCHER, A., (HRSG.), Kleines politisches Wörterbuch.Berlin, Dietz, 1973 (2e). 1015 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 013796 | BONGER, W.A., HEERIKHUIZEN, B. VAN, W.A. Bonger, socioloog en socialist.Amsterdam, WN, 1987. (VIII) 317 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 570336 | BONGER, W.A., Geloof en misdaad. Een criminologische studie.Leiden, Brill, 1913. (VIII) 84 pp. ingenaaid *rug beschadigd., omslag los en beschadigd* | Euro 9,00 |
| 015742 | BONGER, W.A., Verspreide geschriften. Met een korte levensschets door H. Bonger en een studie over de werken door Prof. mr J. Valkhoff. 2 delen.Amsterdam, AP, 1950. (XCII) 186, (VI) 320 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *papier hier en daar roestvlekkig*Dl 1: Criminologie en criminele statistiek Dl 2: Sociologie en politiek | Euro 20,00 |
| 587591 | BONGER, W.A., Verspreide geschriften. Met een korte levensschets door H. Bonger en een studie over de werken door Prof. mr J. Valkhoff. 2 delen.Amsterdam, AP, 1950. (XCII) 186, (VI) 320 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *omslagen licht beschadigd*Dl 1: Criminologie en criminele statistiek Dl 2: Sociologie en politiek | Euro 20,00 |
| 587592 | BONGER, W.A., Verspreide geschriften. Met een korte levensschets door H. Bonger en een studie over de werken door Prof. mr J. Valkhoff. 2 delen.Amsterdam, AP, 1950. (XCII) 186, (VI) 320 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *omslagen licht beschadigd*Dl 1: Criminologie en criminele statistiek Dl 2: Sociologie en politiek | Euro 20,00 |
| 584275 | BONTEKOE, R., STEPANIANTS, M., (ED.), Justice and democracy. Cross-cultural perspectives.Honolulu, Hawaii UP, 1997. (X) 477 pp. pb.Met bijdragen van: R. Rorty, F. Cunningham, C.Y. Cheng, , R. Braidotti | Euro 16,00 |
| 585555 | BOOKCHIN, M., Ekologie en anarchisme. Vert. Utrecht, Anarchisties Kollektief, 1977. 129 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 567624 | BORG, M.B. TER, Nihilisme en de Franse sociologische traditie. Leiden, z.u., z.j. 236 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 576246 | BORNEMAN, E., Das Patriarchat. Ursprung und Zukunft unseres Gesellschaftssystems. Frankfurt a.M., Fischer, 1975 (14.-18.T). 671 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. | Euro 20,00 |
| 568954 | BORNEMAN, E., Die Urszene. Eine Selbstanalyse. Frankfurt a.M., Fischer, 1977 (7.-10.T). 414 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 569312 | BOTTOMORE, T.B., Sociology. A guide to problems and literature.London, Allen, 1970 (9e). 354 pp. paperback. (UUB, 13) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 015786 | BOUDON, R., De logica van het sociale. Een inleiding tot het sociologisch denken. Vertaling: L. Spanjer.Alphen aan den Rijn, Samsom, 1981. 220 pp. ingenaaid. (Serie sociologie) | Euro 11,50 |
| 570984 | BOUMAN, P.J., Samenleving in puin. Sociologische waarnemingen in West-Duitsland. Amsterdam, Paris, 1949. 85 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 566269 | BOUMAN, P.J., Wetenschap en werkelijkheid. Bundel prof.dr. P.J. Bouman aangeboden bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen.Assen, Van Gorcum, 1967. (VIII) 327 pp. linnen. + omslag. Bibliografie. Portret. *omslag op rug verkleurd en licht beschadigd*Selectie historische en sociologische studies. Met biografische inleidingen door C.D. Saal, H. Baudet en B.C. van Houten | Euro 11,50 |
| 587540 | BOUMAN, P.J., Wetenschap en werkelijkheid. Bundel prof.dr. P.J. Bouman aangeboden bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen.Assen, Van Gorcum, 1967. (VIII) 327 pp. linnen. + omslag. Bibliografie. Portret. *omslag op rug verkleurd en licht beschadigd*Selectie historische en sociologische studies. Met biogr. inleidingen door C.D. Saal, H. Baudet en B.C. van Houten | Euro 11,50 |
| 594200 | BOURDIEU, E., Savoir faire. Contribution à une théorie dispositionelle de l'action.Paris, Seuil, 1998. 280 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 011380 | BOURDIEU, P., PASSERON, J.C., CHAMBOREDON, J.C., Le métier sociologue. Livre 1. Paris, Mouton, 1968. 430 pp. paperback. (Les textes sociologiques, 1) | Euro 20,00 |
| 004438 | BOURDIEU, P., Ce que parler veut dire. L'économie des échanges linguistiques.Paris, Fayard, 1989. 244 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 591651 | BOURDIEU, P., Ce que parler veut dire. L'économie des échanges linguistiques.Paris, Fayard, 1989. 244 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595161 | BOURDIEU, P., Esquisse d'une théorie de la pratique. Précédé de trois études d'ethnologie kabyle.Genève, Droz, 1972. 269 pp. linnen. (TDESSP, 92) *potloodstrepen* Eerste druk | Euro 30,00 |
| 015741 | BOURDIEU, P., Pascalian meditations. Translated by R. Nice. Cambridge, Polity, 2003. (VIII) 256 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 583179 | BOURDIEU, P., Satz und Gegensatz. Über die Verantwortung des Intellektuellen. Aus dem Franz. von U. Raulff und B. Schwibs. Berlin, Wagenbach, 1989. 74 pp. ing. (Kleine Kulturwissenschaftliche Bibliothek, 20) *potl.str.* | Euro 9,00 |
| 566647 | BOURNE, R.S., The radical will. Selected writings 1911-1918. Preface by C. Lasch. Sel. and introd. by O. Hansen. New York, Urizen, 1977. 548 pp. ln + omsl. Bibliogr. *bibl.st., omsl. licht besch.* | Euro 20,00 |
| 600809 | BOVENKERK, F., EIJKEN, A., BOVENKERK-TEERINK, W., Italiaans ijs. De opmerkelijke historie van Italiaanse ijsbereiders in Nederland.Amsterdam, Boom, z.j. 203 pp. ingenaaid. Ilustraties. *schutblad licht vlekkig* | Euro 10,00 |
| 570028 | BOWLE, J., Western political thought. An historical introduction from the origins to Rousseau. London, Cape, 1968 (5e). 472 pp. linnen. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 571074 | BOWLE, J., Western political thought. An historical introduction from the origins to Rousseau.London, Cape, 1954 (4e). 472 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen* | Euro 11,50 |
| 596429 | BRAAK, H.J. VAN DE, Economische sociologie. Assen, Van Gorcum, 1988. (VIII) 163 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 015032 | BRAAM, A. VAN, Filosofie van de bestuurswetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1989. 115 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) *enkele potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 597155 | BRAAM, A. VAN, Filosofie van de bestuurswetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1989. 115 pp. paperback. (Wetenschapsfilosofie) | Euro 7,00 |
| 568939 | BRAAM, G.P.A., Invloed van bedrijven op de overheid. Een empirische studie over de verdeling van maatschappelijke invloed.Meppel, Boom, 1973. (XVI) 341 pp. ingenaaid. | Euro 8,00 |
| 569665 | BRACKEN, H.M., Freedom of speech. Words are not deeds.Westport, Praeger, 1994. (XII) 159 pp. linnen. Bibliografie. *rug licht verkleurd*Opdracht van de auteur op schutblad | Euro 15,00 |
| 020186 | BRADLEY, H., Fractured identies. Changing patterns of inequality. Cambridge, Polity, 1966. (X) 241 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 006207 | BRAUN, E., HEINE, F., OPOLKA, U., Politische Philosophie. Ein Lesebuch. Texte, Analysen, Kommentare.Reinbek bei Hamburg, Rowohlt, 1984. 349 pp. paperback. (RE, 406) | Euro 6,50 |
| 589097 | BRAYBROOKE, D., Philosophical problems of the social sciences. New York, Macmillan, 1970 (6e). (VI) 120 pp. paperback. Bibliografie. (Sources in philosophy) *boekblok roestvlekkig* | Euro 8,00 |
| 582998 | BRECHT, A., Political theory. The foundations of twentieth-century political thought.Princeton, UP, 1967 (5e). (XXII) 607 pp. pb. *omsl. en boekblok iets vlekkig, naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 584455 | BREWER, A., Marxist theories of imperialism. A critical survey.London, Routledge, 1980. (XII) 308 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 582658 | BRINK, B. VAN DEN, REIJEN, W. VAN, (RED.), Het recht van de moraal. Liberalisme en communitarisme in de politieke filosofie. Met bijdragen van: B. Ackerman, J. Rawls, M. Sandel, C. Taylor, M. Walzer. Vert.: A.F. Middelhoek, T. van den Ende, B. van den Brink.Bussum, Coutinho, 1994. 189 pp. paperback. Met bijdragen van B. Ackerman, J. Rawls, C. Taylor | Euro 10,00 |
| 010959 | BRINK, H.H.A. VAN DEN, The tragedy of liberalism. De tragiek van het liberalisme (Met een samenvatting in het Nederlands).Utrecht, Department of philosophy, 1997. (IV) 258 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Questiones infinitae, 20) | Euro 16,00 |
| 566052 | BRINTON, C., English political thought in the 19th century.New York, Harper, 1962. (X) 318 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1071) | Euro 8,00 |
| 588342 | BRODBECK, M., (ED.), Readings in the philosophy of the social sciences. New York, Macmillan, 1971 (6e). (X) 789 pp. linnen. Bibliografie. *enkele potloodstrepen*Met bijdragen en teksten van o.a.: M. Weber, D. Davidson, K. Mannheim, J.A. Fodor | Euro 30,00 |
| 593064 | BRODBECK, M., (ED.), Readings in the philosophy of the social sciences. New York, Macmillan, 1968. (X) 789 pp. linnen. Bibliografie. *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig*Met bijdragen en teksten van o.a.: M. Weber, D. Davidson, K. Mannheim, J.A. Fodor | Euro 30,00 |
| 596389 | BRONS, L.L., Rethinking the culture - economy dialectic.The Hague, Brons, 2005. 383 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 16,00 |
| 575219 | BROWN, A., Modern political philosophy. Theories of the just society.Harmondsworth, Penguin, 1986. 215 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 590951 | BROWN, A., Modern political philosophy. Theories of the just society.Harmondsworth, Penguin, 1986. 215 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 014512 | BROWN, R.H., Society as text. Essays on rhetoric, reason, and reality. Chicago, UP, 1992. (X) 252 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 001178 | BRUNT, L., (RED.), Anders bekeken. Wet en werkelijkheid in sociaal onderzoek.Meppel, Boom, 1977. 252 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: A. Nooy, P. ten Have, A. Blok, L. Welters | Euro 10,00 |
| 572358 | BRZEZINSKI, Z.K., The grand failure. The birth and death of communism in the twentieth century. New York, Scribner, 1989. (X) 278 pp. half linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 588491 | BRZEZINSKI, Z.K., The grand failure. The birth and death of communism in the twentieth century. New York, Scribner, 1989. (X) 278 pp. half linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 588495 | BRZEZINSKI, Z.K., Het grote falen. Opkomst en teloorgang van het communisme in de twintigste eeuw. Vert. uit het engels door T. Gerritsen, P.C.J. Heijneman.Schiedam, Scriptum, 1990. 345 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 568945 | BUCHAN, A., Oorlog en de moderne maatschappij. Vert. G. van Kooten.Rotterdam, Lemniscaat, 1967. 251 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 584179 | BUCHANAN, J.M., The limits of liberty. Between anarchy and Leviathan. Chicago, UP, 1975. (XII) 210 pp. pb. Bibliogr. (Phoenix, 714) | Euro 11,50 |
| 568944 | BÜCHER, K., Die Entstehung der Volkswirtschaft. Vorträge und Versuche.Tübingen, Laupp, 1913 (9e). (VIII) 464 pp. linnen. *naam op titelpagina*Frakturschrift | Euro 20,00 |
| 597331 | BUCKLEY, W., Sociology and modern systems theory.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1967. (XII) 227 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (PSS) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 008120 | BUCZKOWSKI, P., (ED.), The social horizon of knowledge.Amsterdam, Rodopi, 1991. 195 pp. paperback. (PSPSH, 22) Met bijdragen van o.a: L. Nowak, J. Ritsert, F. Lövenich | Euro 11,50 |
| 001748 | BUCZKOWSKI, P., KLAWITER, A., (ED.), Theories of ideology and ideology of theories.Amsterdam, Rodopi, 1986. (VI) 161 pp. ingenaaid. (PS, 9) Met bijdragen van o.a.: L. Nowak, J. Kmita, J. Sensat, J. Brzezinski | Euro 12,50 |
| 600890 | BÜHL, W.L., (HRSG.), Konflikt und Konfliktstrategie. Ansätze zu einer soziologischen Konflikttheorie.München, Nymphenburger, 1973 (2e). 305 pp. paperback. Bibliografie. (NTW, 1) | Euro 12,50 |
| 573723 | BURNIER, A. (C.I. DESSAUR), Essays 1968-1985. De weg naar de top. Intermezzi en divertissement. Het jongensdeel. Etudes en preludes.Amsterdam, Querido, 1985. 521 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 589922 | BURNIER, A. (C.I. DESSAUR), Essays 1968-1985. De weg naar de top. Intermezzi en divertissement. Het jongensdeel. Etudes en preludes.Amsterdam, Querido, 1985. 521 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 597627 | BURNIER, A. (C.I. DESSAUR), Essays 1968-1985. De weg naar de top. Intermezzi en divertissement. Het jongensdeel. Etudes en preludes.Amsterdam, Querido, 1985. 521 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 600131 | CALLINICOS, A., Is there a future for marxism?London, Macmillan, 1982. (X) 263 pp. paperback. *potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 583258 | CALLINICOS, A., Marxism and philosophy. Oxford, UP, 1983. (VIII) 177 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 567051 | CAMILLERI, J.A., Civilization in crisis. Human prospects in a changing world. Cambridge, UP, 1978 (2e). (VIII) 303 pp. pb. | Euro 10,00 |
| 598965 | CAMPBELL, D.T., BARTHOLOMÉE, J.J.H., Society as a laboratory. Donald T. Campbell and the history of social experimentation.Groningen, z.u., 2004. 189 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 591096 | CAMPBELL, D.T., OVERMAN, E.S., (ED.), Methodology and epistemology for social science. Selected papers.Chicago, UP, 1988. (XX) 609 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op titelpagina* | Euro 75,00 |
| 567487 | CAPLOW, T., The sociology of work. Minneapolis, Minnesota UP, 1954. (VIII) 330 pp. linnen. Bibliografie. *potloodstrepen, enkele kleurpotloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 018956 | CARTER, A., The political theory of anarchism. New York, Harper, 1971. (VI) 116 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1604) | Euro 9,00 |
| 569777 | CATHREIN, V., Der Sozialismus. Eine Untersuchung seiner Grundlagen und seiner Durchführbarkeit. Freiburg i.Br., Herder, 1903 (8e herz.). (XVI) 351 pp. linnen. *band licht vlekkig, ex libris*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 579105 | CHALUPA, V., Rise and development of a totalitarian state. Leiden, Stenfert Kroese, 1959. (X) 294 pp. linnen + omslag. (LCFIE, 2) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 569838 | CHEVALLIER, J.J., Denker, Planer, Utopisten. Die großen politischen Ideen. Geleitwort von T. Ellwein. Aus dem Franz. übers. von K.P. Wallraven und U. Leippe. Mit einem Nachwort von A. Siegfried.Frankfurt a.M., Societät, 1970 (2e). 427 pp. ingenaaid. Bibliografie. *potloodstrepen.* | Euro 11,50 |
| 019487 | CHILTON, P.A., ILYIN, M.V., MEY, J.L., (ED.), Political discourse in transition in Europe 1989-1991. Amsterdam, Benjamins, 1998. (XII) 272 pp. gebonden. (Pragmatics & beyond, 36) Met bijdragen van o.a.: A. Bourmeyster, M. Kaul, P. Achard | Euro 25,00 |
| 568964 | CLAESSEN, H.J.M., KAAYK, J., LAMBREGTS, R.J.A., (RED.), Dekolonisatie en vrijheid. Een sociaal-wetenschappelijke discussie over emancipatieprocessen in de Derde Wereld. Neerslag van het symposium georganiseerd door de Fakulteit der Sociale Wetenschappen ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest van de Rijksuniversiteit te Leiden. Assen, Van Gorcum, 1976. (XII) 286 pp. ingenaaid. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: G.W. Locher, J.C. Breman, P.E. Josselin de Jong | Euro 8,00 |
| 588695 | CLAESSEN, H.J.M., KAAYK, J., LAMBREGTS, R.J.A., (RED.), Dekolonisatie en vrijheid. Een sociaal-wetenschappelijke discussie over emancipatieprocessen in de Derde Wereld. Neerslag van het symposium georganiseerd door de Fakulteit der Sociale Wetenschappen ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest van de Rijksuniversiteit te Leiden. Assen, Van Gorcum, 1976. (XII) 286 pp. ingenaaid. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: G.W. Locher, J.C. Breman, P.E. Josselin de Jong | Euro 8,00 |
| 015853 | CLEMENZ, M., Soziologische Reflexion und sozialwissenschaftliche Methode. Zur Konstruktion und Begründung soziologischer Modelle und Theorien.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1970. 292 pp. paperback. *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 584918 | CLERCQ, B.J. DE, Macht en principe. Over de rechtvaardiging van politieke macht. Tielt, Lannoo, 1986. 317 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 575970 | COHN-BENDIT, D., COHN-BENDIT, G., Obsolete communism. The left-wing alternative. Transl. by A. Pomerans.New York, McGraw-Hill, 1968. 256 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op titelpagina, enkele penaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 579052 | COHN-BENDIT, D., De grote bazaar. Wat er in de links-progessieve beweging te koop is. Vert. door N. van Maaren.Amsterdam, Meulenhoff, 1978. 142 pp. paperback. (Ideeën) *band verkleurd* | Euro 6,00 |
| 597784 | COKER, C., War and the 20th century. A study of war and modern consciousness. London, Brassey's, 1994. (VIII) 304 pp. linnen + omslag. | Euro 14,00 |
| 007382 | COLLETTI, L., From Rousseau to Lenin. Studies in ideology and society. Transl. from the Italian by J. Merrington and J. White.New York, MRP, 1974. (VI) 240 pp. pb. | Euro 9,00 |
| 575228 | CONSTANDSE, A.L., DOORMAN, S.J., HEN, P.E. DE, ROGIER, J., Kiezen zonder keuze. Beschouwingen over de parlementaire democratie.Utrecht, Bruna, 1971. 126 pp. paperback. Met opdracht van A.L. Constandse | Euro 8,50 |
| 596597 | CONSTANDSE, A.L., GASENBEEK, B., JONG, R. DE, EDELMAN, P., (RED.), Anton Constandse. Leven tegen de stroom in.Breda, Papieren tijger, 1999. 268 pp. paperback. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: F. Bourgonje, E. van Well, H. Hofland | Euro 14,00 |
| 574987 | CONSTANDSE, A.L., De alarmisten 1918-1933. Politieke teksten, gedichten, essays en tekeningen uit de anarchistische tijdschriften 'Alarm' en 'Opstand'. Ingel. en samengesteld.Amsterdam, Meulenhoff, 1975. 160 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad, ex libris* | Euro 7,50 |
| 596050 | CONSTANDSE, A.L., De alarmisten 1918-1933. Politieke teksten, gedichten, essays en tekeningen uit de anarchistische tijdschriften 'Alarm' en 'Opstand'. Ingel. en samengesteld.Amsterdam, Meulenhoff, 1975. 160 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad, ex libris* | Euro 7,00 |
| 580317 | CONSTANDSE, A.L., Anarchisme van de daad. Groningen, Pamflet, 1975 (4e). 192 pp. paperback. (A, 2) *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 588829 | CONSTANDSE, A.L., Anarchisme van de daad. Den Haag, Kruseman, 1969. 191 pp. paperback. *band iets vlekkig* | Euro 7,00 |
| 018582 | CONSTANDSE, A.L., De bron waaruit ik gedronken heb. Herinneringen van een vrijdenker.Amsterdam, Meulenhoff, 1985. 150 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 7,00 |
| 574992 | CONSTANDSE, A.L., Dertig jaar sowjet-politiek. Z.p., Plutarchus, 1947. 208 pp. halflinnen. *band licht roestvlekkig* | Euro 9,00 |
| 578551 | CONSTANDSE, A.L., Geen morgenrood. Beeld en balans van onze eeuw. Amsterdam, Meulenhoff, 1979 (3e). 268 pp. paperback. (Ideeën) *boekblok iets vlekkig* | Euro 7,50 |
| 574990 | CONSTANDSE, A.L., Geen morgenrood. Beeld en balans van onze eeuw. Amsterdam, Meulenhoff, 1975 (2e herz.). 268 pp. paperback. (Ideeën) *schutblad voorin verwijderd* | Euro 7,00 |
| 572415 | CONSTANDSE, A.L., Geschiedenis van het humanisme in Nederland.Den Haag, Kruseman, 1980 (3e). 190 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 573746 | CONSTANDSE, A.L., Geschiedenis van het humanisme in Nederland.Den Haag, Kruseman, 1967. 190 pp. paperback. Illustraties. (Parthenon) *omsl. licht besch.* | Euro 10,00 |
| 574989 | CONSTANDSE, A.L., De jaren der verleugening. Internationale politiek sinds 1945. Amsterdam, Contact, 1975. 240 pp. paperback. (Tijdsdocumenten) Met opdracht van auteur | Euro 8,00 |
| 591665 | CONSTANDSE, A.L., De jaren der verleugening. Internationale politiek sinds 1945. Amsterdam, Contact, 1975. 240 pp. paperback. (Tijdsdocumenten) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 581685 | CONSTANDSE, A.L., Het lot belooft geen morgenrood. Beeld en balans van onze eeuw.Amsterdam, Meulenhoff, 1960. 278 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 592018 | CONSTANDSE, A.L., Het lot belooft geen morgenrood. Beeld en balans van onze eeuw.Amsterdam, Meulenhoff, 1960. 278 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, band licht roestvlekkig naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 587866 | CONSTANDSE, A.L., Het soevereine ik. Het individualisme van Lao-tse tot Friedrich Nietzsche.Amsterdam, Meulenhoff, 1983. 190 pp. paperback. (Ideeën) *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 7,00 |
| 018580 | CONSTANDSE, A.L., Het weerbarstige woord. Essays.Amsterdam, Meulenhoff, 1981. 203 pp. paperback. (Ideeën) | Euro 7,50 |
| 592015 | CONSTANDSE, A.L., Het weerbarstige woord. Essays.Amsterdam, Meulenhoff, 1981. 203 pp. paperback. (Ideeën) | Euro 7,50 |
| 597900 | COOLSAET, W., Van Hobbes tot Hitler. Over moderne vormen van macht.Leuven, Garant, 1998. 174 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 578487 | CORNELISSEN, C., Op weg naar een nieuwe maatschappij. Beginselen en taktiek van den klassenstrijd. Nederlandsche uitgave.Amsterdam, Becht, 1902. (XVI) 282 pp. haflinnen. *nieuw gebonden* | Euro 12,50 |
| 002522 | CORNFORTH, M., In defence of philosophy against positivism and pragmatism.London, Lawrence, 1950. (XVI) 260 pp. linnen + omslag. *papier licht gebruind, omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 577097 | CORNFORTH, M., Marxism and the linguistic philosophy.London, Lawrence, 1971 (3e). 384 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen* | Euro 14,00 |
| 008885 | CORNFORTH, M., Marxism and the linguistic philosophy.London, Lawrence, 1967(2e). 384 pp. linnen. | Euro 14,00 |
| 015366 | CORNFORTH, M., The theory of knowledge.New York, IP, 1983 (7e). 207 pp. paperback. (Dialectical materialism: an introduction, 3) *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 004598 | CORRADI, G., Philosophy and coexistence. Preface by P.F. Carcano.Leyden, Sijthoff, 1966. 152 pp. linnen + omslag. (European aspects) | Euro 11,50 |
| 587586 | CORRADI, G., Philosophy and coexistence. Preface by P.F. Carcano.Leyden, Sijthoff, 1966. 152 pp. linnen + omslag. (European aspects) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 019313 | COSER, L.A., Masters of sociological thought. Ideas in historical and social context.New York, Harcourt, 1971. (XXII) 485 pp. paperback. Illustraties. *omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 600547 | COSER, L.A., Masters of sociological thought. Ideas in historical and social context.New York, Harcourt, 1971. (XXII) 485 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 568921 | COSTAMAGNA, C., Faschismus. Entwicklung und Lehre. Deutsche Ausgabe.Berlin, Limbach, 1939. (XII) 427 pp. ingenaaid. (Beihefte zum Archiv für Rechts- und Sozialphilosophie, 36) *ex libris* | Euro 20,00 |
| 588515 | COULTER, J., Approaches to insanity. A philosophical and sociological study.London, Robertson, 1973. (X) 170 pp. ingenaaid. *rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 579347 | COUWENBERG, S.W., (RED.), Oost en west op de drempel van een nieuwe tijdperk. Kampen, Kok Agora, 1991. 191 pp. paperback. *naam op binnenzijde omslag*Met bijdragen van o.a.: A.W.M. Gerrits, H. de Lange, G.C. Berkhof | Euro 8,00 |
| 599282 | COUWENBERG, S.W., Geschiedenis als noodlot. Over de historiciteit van het menselijk bestaan en het machtsmotief als primaire drijfkracht. Met een bijdrage van P.B. Cliteur.Kampen, Kok Agora, 1995. 144 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 003091 | CROCKER, D.A., Praxis and democratic socialism: the critical social theory of Markovic and Stojanovic.New Jersey, Humanities press, 1983. (XIV) 335 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *markeerstiftstrepen.* | Euro 14,00 |
| 598838 | CROMBAG, H., DUN, F. VAN, De utopische verleiding. Amsterdam, Contact, 1997. 278 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 015625 | CUZZORT, R.P., Humanity and modern sociological thought.London, Holt, 1971. (XIV) 350 pp. paperback. Illustraties. *stempel op schutblad* | Euro 11,50 |
| 021000 | DAHRENDORF, R., Die angewandte Aufklärung. Gesellschaft und Soziologie in Amerika.München, Piper, 1963. 262 pp. linnen + omslag. Bibliografie.Eerste druk | Euro 15,00 |
| 576606 | DAHRENDORF, R., Gesellschaft und Demokratie in Deutschland.München, Piper, 1965. 516 pp. linnen. *titelpagina ontbreekt* | Euro 12,50 |
| 015852 | DAHRENDORF, R., Gesellschaft und Freiheit. Zur soziologischen analyse der Gegenwart.München, Piper, 1965 (11.-14.T). 456 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (SP) | Euro 15,00 |
| 578836 | DAHRENDORF, R., Homo Sociologicus. De categorie van de sociale rol. Vert. naar de vierde uitgebreide druk 1964 door H. Wagemans.Hilversum, Brand, 1971 (3e). 152 pp. paperback. (PB, 19) *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 015802 | DAHRENDORF, R., Homo Sociologicus. Ein Versuch zur Geschichte, Bedeutung und Kritik der Kategorie der sozialen Rolle.Köln, WV, 1965 (5e). 92 pp. ingenaaid. *potloodstrepen, omslag licht verschoten, naam en aantekeningen op schutblad* | Euro 10,00 |
| 009950 | DAHRENDORF, R., Pfade aus Utopia. Arbeiten zur Theorie und Methode der Soziologie. Gesammelte Abhandlungen 1.München, Piper, 1968 (7.-11.T). 404 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 019366 | DALY, M., Pure lust. Elemental feminist philosophy. Boston, Beacon, 984. (XIV) 471 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 17,50 |
| 000036 | DARLINGTON, C.D., Die Entwicklung des Menschen und der Gesellschaft. Aus dem Engl. übers. von E. Linpinsel, R. Möhle, W. Prott und F. Rethmeyer.Düsseldorf, Econ, 1971. 908 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (DMS, 100) *naam op schutblad, omslag beschadigd* | Euro 15,00 |
| 567908 | DARLINGTON, C.D., De evolutie van mens en maatschappij. Vert. door T. Jelgersma. Utrecht, Spectrum, 1973. 727 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 14,00 |
| 592701 | DARLINGTON, C.D., De evolutie van mens en maatschappij. Vertaald door T. Jelgersma. Utrecht, Spectrum, 1973. 727 pp. linnen. Bibliografie. *rug verkleurd, tekst op schutblad* | Euro 12,50 |
| 580284 | DAVELAAR, A.T., HOMMES, E.W., KÖBBEN, A.J.F., (RED.), De ene mens is de andere niet: essays over gelijkheid en ongelijkheid. Muiderberg, Coutinho, 1980. 134 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: H. Tromp, C. Baks, L. Brunt | Euro 7,00 |
| 586347 | DELANTY, G., Modernity and postmodernity. Knowledge, power and the self. London, Sage, 2000. (XIV) 194 pp paperback. | Euro 12,50 |
| 011312 | DENT, H.C., Education in transition. A sociological study of the impact of war on English education 1939-1943.London, Kegan Paul, 1946 (4e). (XII) 244 pp. linnen + omslag. (ILSSR) *omslag licht roestvlekkig en beschadigd, ex libris* | Euro 11,50 |
| 598938 | DER DERIAN, J., Antidiplomacy. Spies, terror, speed, and war. Oxford, Blackwell, 1992. (X) 215 pp. paperback. Illustraties. *enkele markeerstiftstrepen in register* | Euro 10,00 |
| 568144 | DESSAUR, C.I., De droom der rede. Het mensbeeld in de sociale wetenschappen. Een poging tot criminosofie.Amsterdam, Nijhoff, 1982. 286 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 587863 | DESSAUR, C.I., De droom der rede. Het mensbeeld in de sociale wetenschappen. Een poging tot criminosofie.Amsterdam, Nijhoff, 1982. 286 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *potloodaantekeningen, tekst op schutblad* | Euro 11,50 |
| 567448 | DESSAUR, C.I., De rondgang der gevangenen. Een essay over goed en kwaad, in de vorm van zeven brieven aan de Platoclub.Amsterdam, Querido, 1987. 188 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 568931 | DEUTSCHER, I., What we say, what we do. Sentiments & acts. Glenview, Scott, 1973. (XII) 370 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 570027 | DIETZGEN, E., Fort mit dem Klassenkrieg! Marxismus und Kapitalismus im Lichte des entwicklungshistorischen Materialismus.Zürich, Rascher, 1929. (VIII) 120 pp. ingenaaid. *los in de band, papier licht roestvlekkig, stempel op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 584452 | DIJK, J. VAN, Westers marxisme als sociale wetenschap. Object, methode en praktijk van een onderzoekstraditie. Nijmegen, SUN, 1984. 392 pp. pb. | Euro 12,50 |
| 013399 | DIJK, R.J.A. VAN, Gesellschaft und Gesellschaftswissenschaft. Grundlagen der sozialwissenschaftlichen Erkenntnis.Leiden, z.u., 1973. (VIII) 182 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 587595 | DIJK, R.J.A. VAN, Gesellschaft und Gesellschaftswissenschaft. Grundlagen der sozialwissenschaftlichen Erkenntnis.Leiden, z.u., 1973. (VIII) 182 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 587594 | DIJK, R.J.A. VAN, Gesellschaft und Gesellschaftswissenschaft. Grundlagen der sozialwissenschaftlichen Erkenntnis.Leiden, z.u., 1973. (VIII) 182 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 595335 | DJILAS, M., De onvolmaakte maatschappij. Vertaling C.W.J.A. Walraven.Amsterdam, Becht, 1969. 183 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 570939 | DOBB, M., Studies in the development of capitalism. New York, IP, 1963 (2e herz.). (X) 402 pp. paperback. (NW, 40) *enkele potloodstrepen, naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 012017 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., ALTENA, B., (RED.), 'en al beschouwen alle broeders mij als den verloren broeder'. De familiecorrespondentie van en over Ferdinand Domela Nieuwenhuis. 1846-1932. Verzameld en gepresenteerd. M.m.v. R. de Jong. Amsterdam, Stichting F. Domela Nieuwenhuis-Fonds, 1997. 713 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 30,00 |
| 579036 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., BEEK, W., BLIJENBURGH, W. VAN, VELTMAN, C.M., (RED.), Gedenkboek ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van F. Domela Nieuwenhuis 31 december 1916. Amsterdam, MGGL, 1916. (XIV) 188 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *bovenzijde rug beschadigd, binding iets los*Met bijdragen van o.a.: R. van Zinderen Bakker, W. Drucker, G. Kapteyn-Muysken | Euro 15,00 |
| 590948 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., BEEK, W., BLIJENBURGH, W. VAN, VELTMAN, C.M., (RED.), Gedenkboek ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van F. Domela Nieuwenhuis 31 december 1916. Amsterdam, MGGL, 1916. (XIV) 188 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: R. van Zinderen Bakker, W. Drucker, G. Kapteyn-Muysken | Euro 15,00 |
| 585349 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., FRIESWIJK, J., KALMA, J.J., KUIPER, Y., (RED.), Ferdinand Domela Nieuwenhuis. De apostel van de Friese arbeiders. Drachten, Friese pers boekerij, 1988. 192 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A.F. Mellink, C.W. Mönnich, R. de Jong | Euro 12,50 |
| 598107 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., FRIESWIJK, J., KALMA, J.J., KUIPER, Y., (RED.), Ferdinand Domela Nieuwenhuis. De apostel van de Friese arbeiders. Drachten, Friese pers boekerij, 1988. 192 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A.F. Mellink, C.W. Mönnich, R. de Jong | Euro 12,50 |
| 591800 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., FRIESWIJK, J., KALMA, J.J., KUIPER, Y., (RED.), Ferdinand Domela Nieuwenhuis. De apostel van de Friese arbeiders. Drachten, Friese pers boekerij, 1988. 192 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A.F. Mellink, C.W. Mönnich, R. de Jong | Euro 12,50 |
| 585350 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., JONG, A. DE, Domela Nieuwenhuis. Den Haag, Kruseman, 1972 (2e herz.). 88 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 590949 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., ROOY, P. DE, Een revolutie die voorbij ging. Domela Nieuwenhuis en het palingoproer. Bussum, Van Dishoeck, 1971. 112 pp. paperback. Illustraties. (Fibulareeks, 50) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 585348 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., ZANDSTRA, E., Vrijheid. Het leven van F. Domela Nieuwenhuis. Amsterdam, Contact, 1968. 320 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 597314 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., ZANDSTRA, E., Vrijheid. Het leven van F. Domela Nieuwenhuis. Amsterdam, Contact, 1968. 320 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 579034 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., De geschiedenis van het socialisme. Met portretten. 3 delen.Amsterdam, De Roode Bibliotheek, z.j. (XX) 443, (IV) 366, (IV) 412 pp. linnen. Portret. Illustraties. *papier licht gebruind* | Euro 45,00 |
| 583776 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., Handboek van den vrijdenker. Rotterdam, z.u., 1922. (XII) 246 pp. linnen. Portret. Illustraties *schutblad gebruind, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 579033 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., Handboek van den vrijdenker. Rotterdam, z.u., 1922. (XII) 246 pp. half linnen. Portret. Illustraties. *nieuw gebonden, papier hier en daar watervlekkig* | Euro 11,50 |
| 590950 | DOMELA NIEUWENHUIS, F., Handboek van den vrijdenker. Rotterdam, z.u., 1922. (XII) 246 pp. linnen. Portret. Illustraties *schutblad gebruind, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 013599 | DONAT, H., TAMMEN, J.P., (HRSG.), Friedenszeichen. Lebenszeichen. Pazifismus zwischen Verächtlichmachung und Rehabilitierung. Ein Lesebuch zur Friedenserziehung. Bremerhaven, Wirtschaftsverlag, 1982. 309 pp. paperback. Illustraties. (die horen, 3) *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 583554 | DOORN, J.A.A. VAN, Gevangen in de tijd. Over generaties en hun geschiedenis. Amsterdam, Boom, 2002. 277 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 595401 | DOORN, J.A.A. VAN, Met man en macht. Sociologische studies over maatschappelijke mobilisatie. Meppel, Boom, 1973. 203 pp. paperback. Bibliografie. (Teksten sociologie) | Euro 10,00 |
| 599016 | DOUGLASS, R.B., MARA, G.M., RICHARDSON, H.S., (ED.), Liberalism and the good. New York, Routledge, 1990. (VIII) 289 pp. paperback. *enkele penstrepen*Met andere bijdragen van o.a.: B. Ackerman, W.E. Connolly, M. Nussbaum | Euro 11,50 |
| 599960 | DOWLING, W.C., Jameson, Althusser, Marx. An introduction to the political unconscious.London, Methuen, 1984. 147 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 871) *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 9,00 |
| 583402 | DRAUGHON, W.E., Introduction to social, political, and economic philosophy.Z.p., z.u., 1974. (XII) 719 pp. pb. | Euro 20,00 |
| 015024 | DREITZEL, H.P., Elitebegriff und Sozialstruktur. Eine soziologische Begriffsanalyse. Stuttgart, Enke, 1962. (VIII) 163 pp. ingenaaid. (GAS, 6) *scheurtje in pp. 159-163*Met opdracht van auteur | Euro 15,00 |
| 006211 | DRUCKER, H.M., The political uses of ideology.London, Macmillan, 1977 (3e). (XIV) 170 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* | Euro 7,50 |
| 598192 | DRUCKER, P.F., The new realities. In government and politics, in economics and business, in society and world view.New York, Harper, 1989. (XII) 276 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 583692 | DUNN, J., The history of political theory and other essays. Cambridge, UP, 1996. (XIV) 235 pp. pb. | Euro 11,50 |
| 579897 | DURKHEIM, E., BIERSTEDT, R., Emile Durkheim. London, Weidenfeld, 1966. 247 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (GLT) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599388 | DURKHEIM, E., GODDIJN, H.P.M., Sociologie, socialisme en democratie. De politieke sociologie van Emile Durkheim. Vertalingen van K.L. van der Leeuw.Meppel, Boom, 1973. 252 pp. paperback. (Klassieken van de sociologie, 1) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 600374 | DURKHEIM, E., KÖNIG, R., Emile Durkheim zur Diskussion. Jenseits von Dogmatismus und Skepsis.München, Hanser, 1978. 363 pp. linnen + omslag. (Anthropologie) | Euro 20,00 |
| 591152 | DURKHEIM, E., LUKES, S., Émile Durkheim. His life and work. A historical and critical study.Harmondsworth, Penguin, 1975. (XII) 676 pp. paperback. Bibliografie. *enkele pen- en potloodaantekeningen, papier gebruind, omslag beschadigd* | Euro 10,00 |
| 592047 | DURKHEIM, E., MAUSS, M., Primitive classification. Translated from the French and edited with an introduction by R. Needham. Chicago, UP, 1972 (4e). (XLVIII) 96 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 015783 | DURKHEIM, E., WOLFF, K.H., (ED.), Essays on sociology and philosophy. With appraisals of Durkheim's life and thought by P. Bohannan, L.A. Coser, H.D. Duncan, R.C. Hinkle, jr., P. Honigsheim, K. Kurauchi, J. Neyer, T. Parsons, H. Peyre, A. Pierce, M. Richter, A. Salomon. New York, Harper, 1964. (XIV) 463 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1151) (Researches in the social, cultural and behavioral sciences) *rug verkleurd* | Euro 16,00 |
| 600237 | DURKHEIM, E., Over moraliteit. Vert. K.L. van der Leeuw. Inl. en red. van H.P.M. Goddijn.Meppel, Boom, 1977. 144 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Klassiek, 7) *band licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 016228 | DURKHEIM, E., Les règles de la méthode sociologique.Paris, PUF, 1963 (15e). (XXIV) 149 pp. ingenaaid. (BPC) *band iets verkleurd, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 596699 | DURKHEIM, E., Les règles de la méthode sociologique.Paris, PUF, 1938 (9e). (XXIV) 186 pp. ingenaaid. (BPC) *omslag licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 578027 | DURKHEIM, E., The rules of sociological method. Translated by S.A. Solovay and J.J. Mueller and ed. by G.E. Catlin. New York, FP, 1966 (3e). (LX) 146 pp. paperback. *rug verkleurd, enkele stiftstrepen* | Euro 11,50 |
| 569210 | DUTT, R.P., Fascism and social revolution. A study of the economics and politics of the last stages of capitalism in decay.London, Lawrence, 1935 (2e herz.). (XX) 296 pp. ingenaaid. *omslag licht verschoten* | Euro 11,50 |
| 578782 | EATON, J.W., MAYER, A.J., Man's capacity to reproduce. The demography of a unique population. Glencoe, FP, z.j. (VI) 60 pp. linnen. *naam op schutblad, vlek op onderzijde boekblok* | Euro 10,00 |
| 570917 | EBERT, T., Gewaltfreier Aufstand. Alternative zum Bürgerkrieg. Freiburg i.Br., Rombach, 1968. 408 pp. linnen. (Sozialwissenschaft in Theorie und Praxis) | Euro 12,50 |
| 579172 | ECKERT, G., KLOTZBACH, K., PELGER, H., (RED.), Archiv für Sozialgeschichte. Hrsg. von der Friedrich-Ebert-Stiftung. X. Band. 1970. Hannover, Verlag für Literatur und Zeitgeschehen, 1970. 527 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, band licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: W. Grab, E. Silberner, G. Eliasberg | Euro 15,00 |
| 589649 | EHLEN, P., Der Atheismus im dialektischen Materialismus.München, Pustet, 1961. 228 pp. linnen. (Wissenschaft und Gegenwart) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599982 | EISERMANN, G., Bedeutende Soziologen. Stuttgart, Enke, 1968. (VI) 178 pp. ingenaaid. (BBS, 4) *omslag licht verkleurd*Over Max Weber, de Duitse sociologie tussen 1918-1933, A. Vierkandt, V. Pareto e.a. | Euro 15,00 |
| 583597 | EL, C.G. VAN, Figuraties en verklaringen. Stijlgebonden schoolvorming in de Nederlandse sociologie na 1968. Groningen, z.u., 2002. (XIV) 234 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 590625 | ELIAS, J.L., MERRIAM, S., Philosophical foundations of adult education.Malabar, Krieger, 1984 (2e herz.). (VI) 212 pp. linnen. *naam en stempel op schutblad* | Euro 16,00 |
| 010004 | ELIAS, N., GLEICHMANN, P.R., GOUDSBLOM, J., (ED.), Human figurations. Essays for, Aufsätze für Norbert Elias.Amsterdam, AST, 1977. 463 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd*This volume was published on the occasion of the eightieth birthday of Norbert Elias. Met bijdragen van o.a.: A. Blok, A. Glucksman, P. Kapteijn, G. Freund, V. Krumrey, A. de Swaan, G. Wolandt | Euro 30,00 |
| 597044 | ELIAS, N., GLEICHMANN, P.R., GOUDSBLOM, J., (ED.), Human figurations. Essays for/ Aufsätze für Norbert Elias.Amsterdam, AST, 1977. 463 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag licht verkleurd*This volume was published on the occasion of the eightieth birthday of Norbert Elias. Met bijdragen van o.a.: A. Blok, A. Glucksman, P. Kapteijn, G. Freund, V. Krumrey, A. de Swaan, G. Wolandt | Euro 30,00 |
| 586249 | ELIAS, N., GOUDSBLOM, J., MENNELL, S., (ED.), The Norbert Elias reader. A biographical selection. Oxford, Blackwell, 1998 (2e). (X) 295 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 573633 | ELIAS, N., De eenzaamheid van stervenden in onze tijd. Vertaald uit het Duits door G. van Benthem van den Bergh.Amsterdam, Meulenhoff, 1984. 81 pp. paperback. (Ideeën) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 574156 | ELIAS, N., De geschiedenis van Norbert Elias. A.J. Heerma van Voss en A. van Stolk in gesprek met Norbert Elias, gevolgd door Norbert Elias Notities bij mijn levensloop. Met een voorwoord van A. de Swaan. Amsterdam, Meulenhoff, 1987. 164 pp. paperback. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 599004 | ELIAS, N., Die höfische Gesellschaft. Untersuchungen zur Soziologie des Königtums und der höfischen Aristokratie. Mit einer Einleitung: Soziologie und Geschichtswissenschaft.Neuwied, Luchterhand, 1969. 456 pp. paperback + omslag. (ST, 54) | Euro 15,00 |
| 014193 | ELIAS, N., Problemen van betrokkenheid en distantie. Essays. Vert. door G. van Benthem van den Berg en B. Jonker.Amsterdam, Meulenhoff, 1982. 152 pp. paperback. (Ideeën) | Euro 10,00 |
| 020288 | ELIAS, N., Sociologie en geschiedenis en andere essay's. Deze bundel werd geredigeerd door G. Benthem van den Bergh en J. Godschalk. Nederlandse vertaling.Amsterdam, Van Gennep, 1971. 216 pp. paperback. *vouw in achterplat* | Euro 8,00 |
| 599185 | ELIAS, N., Sociologie en geschiedenis en andere essay's. Deze bundel werd geredigeerd door G. Benthem van den Bergh en J. Godschalk. Nederlandse vertaling.Amsterdam, Van Gennep, 1971. 216 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 568276 | ELIAS, N., Über den Prozess der Zivilisation. Soziogenetische und psychogenetische Untersuchungen. 2 delen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1979-1981 (8e, 6e). (LXXXII) 334, 492 pp. paperback. (STW, 158, 159) Deel 1: Wandlungen des Verhaltens in den weltlichen Oberschichten des Abendlandes. Deel 2: Wandlungen der Gesellschaft. Entwurf zu einer Theorie der Zivilisation | Euro 15,00 |
| 593705 | ELIAS, N., Über den Prozess der Zivilisation. Soziogenetische und psychogenetische Untersuchungen. 2 delen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1977-78 (5e, 3e). (LXXXII) 334, 492 pp. paperback. (STW, 158, 159) Deel 1: Wandlungen des Verhaltens in den weltlichen Oberschichten des Abendlandes. Deel 2: Wandlungen der Gesellschaft. Entwurf zu einer Theorie der Zivilisation | Euro 15,00 |
| 600029 | ELIAS, N., Was ist Soziologie?München, Juventa, 1970. 207 pp. paperback. (Grundfragen der Soziologie, 1) *papier licht gebruind, omslag licht vlekkig* | Euro 11,50 |
| 580261 | ELLEMERS, J.E., HAK, D.H., KEE, A.J., (RED.), 'Flinke aanpak en ondernemingsgeest' 1938-1988: vijftig jaar sociologisch instituut te Groningen. Groningen, z.u., 1988. (XII) 192 pp. paperback. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P.J. Bouman, F.N. Stokman, B.W. Mach | Euro 9,00 |
| 592505 | ELLUL, J., KRISTENSEN, B., Het verraad van de techniek. Over de sociologie van Jacques Ellul.Amsterdam, VU, 1986. (VI) 290 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 14,00 |
| 015638 | ELLWOOD, C., De psychologie van de menschelijke samenleving. Een inleiding in de theorie van de sociologie. Geaut. vert. door J.J. von Schmid.Amsterdam, Scheltema, 1939. (XXIV) 409 pp. ln. Portr. *iets los in band* | Euro 11,50 |
| 585519 | ELTZBACHER, P., Anarchisme. Vertaling van L. Cornelissen-Rupertus. Amersfoort, Wink, 1903. 286 pp. linnen. *rug verkleurd, hoek uit schutblad geknipt, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 001879 | EMBDEN, D. VAN, Darwinisme en democratie. Maatschappelijke vooruitgang en de hulp aan het zwakke.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1901. (XXVlll) 443 pp. linnen. Dissertatie. *band geplastificeerd, stempel op schutblad* | Euro 25,00 |
| 571909 | EMBDEN, D. VAN, Darwinisme en democratie. Maatschappelijke vooruitgang en de hulp aan het zwakke.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1901. (XXVlll) 443 pp. linnen. *rug licht beschadigd, ex libris, enkele potloodstrepen* | Euro 20,00 |
| 599616 | EMBDEN, D. VAN, Darwinisme en democratie. Maatschappelijke vooruitgang en de hulp aan het zwakke.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1901. (XXVlll) 443 pp. linnen. *stempel op schutblad* | Euro 20,00 |
| 568923 | EMMETT, D., MACINTYRE, A., (ED.), Sociological theory and philosophical analysis. A collection ed. with an introduction.London, Macmillan, 1972 (2e). (XXIV) 232 pp. paperback. Bibliografie. (MSE, 304) *naam op schutblad*Met teksten van o.a.: J. Habermas, A. Schutz, E. Leach | Euro 10,00 |
| 600661 | EMMETT, D., MACINTYRE, A., (ED.), Sociological theory and philosophical analysis. A collection ed. with an introduction.London, Macmillan, 1970. (XXIV) 232 pp. paperback. Bibliografie. (MP, 08725) *naam op schutblad*Met teksten van o.a.: J. Habermas, A. Schutz, E. Leach | Euro 10,00 |
| 590645 | ENZENSBERGER, H.M., Ach Europa! Wahrnehmungen aus sieben Ländern. Mit einem Epilog aus dem Jahre 2006.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1987. 501 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 578703 | ENZENSBERGER, H.M., De stuurloze avant-garde. Vertaling: C.E. van Amerongen-van Straten.Amsterdam, AP, 1974. 173 pp. paperback. (Synopsis) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 590938 | ENZENSBERGER, H.M., Einzelheiten. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1962 (12.-15.T). 364 pp. ingenaaid. *band licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 583749 | ENZENSBERGER, H.M., Mittelmaß und Wahn. Gesammelte Zerstreuungen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1988. 282 pp. gebonden. | Euro 11,50 |
| 597502 | ENZENSBERGER, H.M., Mittelmaß und Wahn. Gesammelte Zerstreuungen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1989 (4e). 279 pp. gebonden. | Euro 11,50 |
| 598304 | ENZENSBERGER, H.M., Politik und Verbrechen. Neun Beiträge. Frankfurt a. M., Suhrkamp, 1964 (1.-6.T). 395 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 591138 | ENZENSBERGER, H.M., Politik und Verbrechen. Neun Beiträge. Frankfurt a. M., Suhrkamp, 1964 (1.-6.T). 395 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 583750 | ENZENSBERGER, H.M., Politische Brosamen. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1983 (2e). 236 pp. geb. | Euro 10,00 |
| 597250 | ENZENSBERGER, H.M., Raids and reconstructions. Essays on politics, crime and culture. Translations by M. Roloff, S. Hood, R. Woolley.London, Pluto, 1976. 312 pp. paperback. *omslag en titelpagina licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591068 | EPSTEIN, J.M., AXTELL, R., Growing artificial societies. Social sciences from the bottom up. Washington, BIP, 1996. (XVI) 208 pp. ingenaaid. Illustraties. (CAS) *enkele potloodstrepen* | Euro 16,00 |
| 008555 | ERP, H. VAN, GILS, W. VAN, Mensen en macht. Een geschiedenis van het sociaal-filosofisch denken.Meppel, Boom, 1987. 231 pp. ingenaaid. | Euro 13,50 |
| 590077 | ERP, H. VAN, GILS, W. VAN, Mensen en macht. Een geschiedenis van het sociaal-filosofisch denken.Meppel, Boom, 1987. 231 pp. ingenaaid. | Euro 13,50 |
| 597905 | ERP, H. VAN, GILS, W. VAN, Mensen en macht. Een geschiedenis van het sociaal-filosofisch denken.Meppel, Boom, 1987. 231 pp. ingenaaid. | Euro 13,50 |
| 590076 | ERP, H. VAN, GILS, W. VAN, Mensen en macht. Een geschiedenis van het sociaal-filosofisch denken.Meppel, Boom, 1987. 231 pp. ingenaaid. | Euro 13,50 |
| 004937 | ERP, H. VAN, Het politiek belang. Over de politieke orde in een pluralistische samenleving.Amsterdam, Boom, 1994. 272 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 599978 | ETZIONI, A., (ED.), Complex organizations. A sociological reader.New York, Holt, 1965. (XIV) 497 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Met andere bijdragen van o.a.: M. Weber, T. Parsons, P. Selznick, S.N. Eisenstadt | Euro 15,00 |
| 583645 | FANON, F., CAUTE, D., Frantz Fanon. Vertaald door D.J. Beukenhorst. Amsterdam, Meulenhoff, 1970. 95 pp. paperback. Bibliografie. (Oriëntatie op morgen) | Euro 7,00 |
| 579235 | FARACE, D.J., The sacred-profane dichotomy. A comparative analysis of its use in the work of Emile Durkheim and Mircea Eliade, as far as published in English. Utrecht, z.u., 1982. (VIII) 201 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 593070 | FAYE, J.P., Langages totalitaires. Critique de la raison. Critique de l'economie narrative.Paris, Hermann, 1980 (2e herz.). (X) 771 pp. paperback. Bibliografie | Euro 25,00 |
| 570011 | FEATHER, N.T., Values in education and society. New York, FP, 1975. (XVI) 350 pp. gebonden + omslag. | Euro 15,00 |
| 567114 | FERKISS, V.C., Technological man: the myth and the reality. London, Heinemann, 1969. (XIV) 336 pp. ln + omsl. Bibliogr. | Euro 12,50 |
| 567993 | FERKISS, V.C., Technological man: the myth and the reality. New York, Braziller, 1969 (2e). (X) 336 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 018602 | FERRERO, G., Ancient Rome and modern America. A comparative study of morals and manners. Transl. by A.C. Curtis.London, Putnam, 1914. (VIII) 352 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 573390 | FETSCHER, I., Het communisme. Van Karl Marx tot Mao-Tse-Toeng. Nederlandse vertaling J.P. de Graaf. Amsterdam, Parool, 1970. 432 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 001490 | FEUER, L., HOOK, S., O'NEILL, W.L., O'TOOLE, R., (ED.), Philosophy, history and social action. Essays in honor of L. Feuer. With an autobiographical essay by L. Feuer.Dordrecht, Kluwer, 1988. (X) 491 pp. linnen + omslag. Portret. (BSPS, 107)Met bijdragen van o.a.: W.J. Baumol, W.H. Dray, A. Edel, I.L. Horowitz, R.H. Popkin | Euro 35,00 |
| 587596 | FEUER, L., HOOK, S., O'NEILL, W.L., O'TOOLE, R., (ED.), Philosophy, history and social action. Essays in honor of L. Feuer. With an autobiographical essay by L. Feuer.Dordrecht, Kluwer, 1988. (X) 491 pp. linnen + omslag. Portret. (BSPS, 107)Met bijdragen van o.a.: W.J. Baumol, W.H. Dray, A. Edel, I.L. Horowitz, R.H. Popkin | Euro 35,00 |
| 586342 | FEVRE, R.W., The demoralization of western culture. Social theory and the dilemmas of modern living. London, Continuum, 2000. (XIV) 272 pp. paperback. Bibiografie. | Euro 12,50 |
| 577797 | FILMER, P., PHILIPSON, M., SILVERMAN, D., New directions in sociological theory. London, Collier, 1972. (VIII) 246 pp. ingenaaid. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 581275 | FINER, H., Road to reaction.London, Dobson, 1946. 131 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch., naam op schutbl.* | Euro 7,00 |
| 571561 | FINK, H., Social philosophy.London, Methuen, 1981. (VI) 122 pp. paperback. Bibliografie. (Ideas) (UP, 741) | Euro 7,00 |
| 583076 | FLAP, H., LEEUWEN, M.H.D. VAN, (RED.), Op lange termijn. Verklaringen van trends in de geschiedenis van samenlevingen.Hilversum, Verloren, 1994. 183 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: A. Schuurman, N. Wilterdink, M. Prak. Symposium NWO-werkgemeenschap verklarende sociologie (WVS) 27 november 1992 te Utrecht | Euro 11,50 |
| 590811 | FLAP, H., LEEUWEN, M.H.D. VAN, (RED.), Op lange termijn. Verklaringen van trends in de geschiedenis van samenlevingen.Hilversum, Verloren, 1994. 183 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: A. Schuurman, N. Wilterdink, M. Prak. Symposium NWO-werkgemeenschap verklarende sociologie (WVS) 27 november 1992 te Utrecht | Euro 11,50 |
| 584368 | FLATHMAN, R.E., HONIG, B., MAPEL, D.R., (ED.), Skepticism, individuality, and freedom. The reluctant liberalism of Richard Flathman. Minneapolis, Minnesota UP, 2002. (XVI) 277 pp. paperback. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: P.Neal, G.Kateb, R. Beiner | Euro 12,50 |
| 584476 | FLATHMAN, R.E., Concepts in social & political philosophy. New York, Macmillan, 1973. (X) 532 pp. ln. *naam op schutbl.* | Euro 16,00 |
| 577801 | FLECHTHEIM, O.K., Von Marx bis Kolakowski. Sozialismus oder Untergang in der Barbarei?Köln, EVA, 1978. 286 pp. paperback. (Studien zur Gesellschaftstheorie) | Euro 10,00 |
| 000255 | FRANK, J., VOLKOMER, W.E., The passionate liberal: the political and legal ideas of Jerome Frank.The Hague, Nijhoff, 1970. (XII) 233 pp. ing. Bibliogr. | Euro 11,50 |
| 578720 | FRANKLIN, J.H., (ED.), Color and race. With an introduction.Boston, Beacon, 1968. (XX) 391 pp. paperback. (BP, 335) *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: E. Shills, H. Wagatsuma, D. Lowenthal | Euro 10,00 |
| 581697 | FRASER, N., HONNETH, A., Redistribution or recognition? A political-philosophical exchange. Transl. by J. Golb, J. Ingram, and C Wilke. London, Verso, 2003. (VIII) 276 pp. paperback. *enige potloodaantekeningen* | Euro 11,50 |
| 583816 | FREEMAN, C., JAHODA, M., (ED.), World futures. The great debate. With the assistance of I. Miles, K. Pavitt and S. Cole.Oxford, Robertson, 1979 (2e). (VIII) 416 pp. pb. Bibliogr. *schutbl. licht gebruind*Met bijdragen van o.a.: P.K. Marstrand, H. Rush, W. Page | Euro 12,50 |
| 600113 | FREEMAN, H.E., DYNES, R.R., ROSSI, P.H., (ED.), Applied sociology.San Francisco, Jossey-Bass, 1983. (XXVI) 490 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: F.G. Caro, S. Sudman, G.F. Streib | Euro 16,00 |
| 596035 | FRENCH, M., Macht als onmacht. Vrouwen, mannen, moraal. Vert. door P.Verhagen. 2 dln.Amsterdam, Meulenhoff, 1985. 503 (52), (VI) 505-829 (88) pp. paperback. (Editie) | Euro 16,00 |
| 589757 | FRENCH, P.A., UEHLING, T.E., WETTSTEIN, H.K., (ED.), The philosophy of the human sciences.Notre Dame, UP, 1990. (VIII) 464 pp. paperback. (MSP, 15) Met bijdragen van o.a.: M. Gilbert, A.J. Nelson, M. Williams | Euro 15,00 |
| 589765 | FRENCH, P.A., UEHLING, T.E., WETTSTEIN, H.K., (ED.), Social and political philosophy.Minneapolis, Minnesota UP, 1982. (VI) 546 pp. paperback. (MSP, 7)Met bijdragen van o.a.: A. Donagan, J. Raz, M. Fisk | Euro 16,00 |
| 570865 | FRENTZEL-ZAGÓRSKA, J., (ED.), From a one-party state to democracy: transition in eastern Europe.Amsterdam, Rodopi, 1993. (XIV) 224 pp. ingenaaid. (PSPSH, 32) Met bijdragen van o.a.: Z. Bauman, J. Pakulski, R.F. Miller | Euro 12,50 |
| 016243 | FRESCO, M.F., TONGEREN, P.J.M., (ED.), Perspectives on minorities. Philosophical reflections on the identity and the rights of cultural minorities. Proceedings of the 4th conference of Hungarian and Dutch philosophers.Tilburg, UP, 1991. (VI) 171 pp. paperback. *bibliotheekexemplaar.*Met bijdragen van o.a.: A.W. Musschenga, P. Várdy, W. Dupré, H, Manschot | Euro 11,50 |
| 567045 | FREYER, H., Das soziale Ganze und die Freiheit der Einzelnen unter den Bedingungen des industriellen Zeitalters. Göttingen, Musterschmidt, 1957. 34 pp. ing. Dieser Vortrag erschien zuerst in der 'Historischen Zeitschrift', Heft 183/1 | Euro 8,00 |
| 010263 | FREYER, H., Theorie des gegenwärtigen Zeitalters.Stuttgart, DVA, 1967 (17.-19.T). 260 pp. ln + omsl. *omsl. licht besch., naam op schutbl., bibl.st.* | Euro 12,50 |
| 600325 | FRIEDRICH, C.J., BEYME, K. VON, (HRSG.), Theory and politics. Theorie und Politiek. Festschrift zum 70. Geburtstag für Carl Joachim Friedrich.Haag, Nijhoff, 1971. (XII) 662 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: M. Cranston, P. Sigmund, R. Aron | Euro 25,00 |
| 569837 | FRIEDRICH, C.J., BEYME, K. VON, (HRSG.), Theory and politics. Theorie und Politik. Festschrift zum 70. Geburtstag für Carl Joachim Friedrich.Haag, Nijhoff, 1971. (XII) 662 pp. linnen. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: R. Polin, H. Maier, R. Aron, Z. Brzezinski, K.W. Deutsch | Euro 20,00 |
| 586335 | FRIESE, H., (ED.), The moment. Time and rupture in modern thought. Liverpool, UP, 2001. (VIII) 209 pp. gebonden + omslag. (SSPT) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: G. Bennington, P. Poellner, K.H. Bohrer | Euro 15,00 |
| 583859 | FRISSEN, P.H.A., De virtuele staat. Politiek, bestuur, technologie: een postmodern verhaal.Schoonhoven, Academic Service, 1998 (2e). 361 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 597892 | FUKUYAMA, F., STOKKUM, B. VAN, (RED.), Voorbij de ideologie? Zingeving en politiek na Fukuyama's 'Einde van de geschiedenis'. Baarn, Gooi en Sticht, 1991. 235 pp. paperback. Met andere bijdragen van o.a.: P.B. Cliteur, B. Tromp, G.M. van Asperen | Euro 11,50 |
| 572861 | FUKUYAMA, F., Het einde van de geschiedenis en de laatste mens. Vert. door A. Kapteyns-Bacuna, A. Konijnenbelt en B. de Lange.Amsterdam, Contact, 1992. 429 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 576174 | FURET, F., Das Ende der Illusion. Der Kommunismus im 20. Jahrhundert. Aus dem Franz. von K. Bartsch, E. Hagedorn, C. Krieger und B. Reitz.München, Piper, 1998. 724 pp. gebonden. | Euro 16,00 |
| 567485 | FURET, F., Le passé d'une illusion. Essai sur l'idée communiste au XXe siècle. Ouvrage édité sous la responsabilité de C. Ronsac.Paris, Laffont, 1995. 580 pp. ingenaaid. | Euro 16,00 |
| 588345 | GADOUREK, I., LINDENBERG, S., STOKMAN, F.N., (RED.), Modellen in de sociologie. Bundel aangeboden aan prof.dr. I. Gadourek ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig jublileum als hoogleraar sociologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. Deventer, Van Loghum Slaterus, 1983. 379 pp. paperback. Bibliografie. (SM) *enkele potloodstrepen, rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H. de Vos, L.Dijkstra, J.H. Pompe | Euro 15,00 |
| 600674 | GADOUREK, I., LINDENBERG, S., STOKMAN, F.N., (RED.), Modellen in de sociologie. Bundel aangeboden aan prof.dr. I. Gadourek ter gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig jublileum als hoogleraar sociologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. Deventer, Van Loghum Slaterus, 1983. 379 pp. paperback. Bibliografie. (SM) Met bijdragen van o.a.: H. de Vos, L.Dijkstra, J.H. Pompe | Euro 15,00 |
| 015796 | GADOUREK, I., Kennissociologie. Een korte inleiding.Den Haag, Servire, z.j. 98 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *vlekje op omslag, papier gebruind* | Euro 10,00 |
| 583914 | GADOUREK, I., On the variability of social life. A few empirical studies.Groningen, Institute of sociology, 1998. (IV) 152 pp. ing. | Euro 10,00 |
| 015780 | GADOUREK, I., Social change as redefinition of roles. A study of structural and causal relationships in the Netherlands of the 'seventies'.Assen, Van Gorcum, 1982. (X) 522 pp. ingenaaid. *boekblok deels vlekkig, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 588001 | GALL, L., (HRSG.), Liberalismus.Köln, Kiepenheuer, 1976. 352 pp. paperback. Bibliografie. (NWB, 85) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 567500 | GALTUNG, J., Er zijn alternatieven ! Vier wegen naar vrede en veiligheid. Vert. M. Gerritsen.Amersfoort, Horstink, 1984. 285 pp. paperback. (Vredesboeken, 5) | Euro 8,00 |
| 587539 | GALTUNG, J., Er zijn alternatieven ! Vier wegen naar vrede en veiligheid. Vert. M. Gerritsen. Amersfoort, Horstink, 1984. 285 pp. paperback. (Vredesboeken, 5) | Euro 8,00 |
| 570236 | GAMBLE, A., An introduction to modern social and political thought. London, Macmillan, 1981. (VIII) 264 pp. ingenaaid. (International college editions) *enkele potloodstrepen* | Euro 8,00 |
| 580925 | GASTELAARS, M., Een geregeld leven. Sociologie en sociale politiek in Nederland 1925-1968. Amsterdam, SUA, 1985. 320 pp. pb. | Euro 11,50 |
| 015846 | GEHLEN, A., SCHELSKY, H., (HRSG.), Soziologie. Ein Lehr- und Handbuch zur modernen Gesellschaftskunde. Unter Mitarbeit von C. Jantke, R. König, H. Kötter, G. Mackenroth, K.H. Pfeffer, E. Pfeil und O. Stammer.Düsseldorf, Diederichs, 1955 (3e herz.). 373 pp. linnen. *naam op schutblad, potloodstrepen, band geplastificeerd* | Euro 15,00 |
| 579318 | GEIGER, T., De creatieve voorhoede. Over de maatschappelijke functies van de intelligentsia. Ingel. door T.J. Hooning. Vert. door J.W.M. van Boxelo. Rotterdam, UP, 1970. 236 pp. ingenaaid. (Keur der sociologie) *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 571391 | GEIGER, T., Demokratie ohne Dogma. Die Gesellschaft zwischen Pathos und Nüchternheit. München, Szczesny, 1963 (2e). 376 pp. linnen + omslag. Die erste Ausgabe dieses Werkes erschien 1960 als Veröffentlichung der Universität Aarhus in den Acta Jutlandica (XXXII, 1) | Euro 11,50 |
| 595802 | GELLNER, E., HALL, J.A., JARVIE, I., (ED.), The social philosophy of Ernest Gellner. Amsterdam, Rodopi, 1996. 739 pp. gebonden. Bibliografie. (PSPSH, 48) Met bijdragen van o.a.: M. Mann, P. Burke, S. Eisenstadt | Euro 45,00 |
| 569985 | GELLNER, E., Rede en cultuur. Rationaliteit en rationalisme door de eeuwen heen. Vert. F.T. Stoks.Amsterdam, WB, 1995. 222 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 589206 | GELLNER, E., Words and things. A critical account of linguistic philosophy and a study in ideology. With an introd. by B. Russell.London, Gollancz, 1959 (2e). 270 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, rug omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 584260 | GERAS, N., The contract of mutual indifference. Political philosophy after the holocaust.London, Verso, 1998. (X) 181 pp. ln + omsl. | Euro 10,00 |
| 004386 | GESTEL, P.C. VAN, Het religieus-socialisme.Leuven, Vlaamsche drukkerij, 1932. 388 pp. ingenaaid. *deels onopengesneden, rug licht beschadigd* | Euro 18,50 |
| 595910 | GEUS, M. DE, Organisatietheorie in de politieke filosofie. Delft, Eburon, 1989. (XII) 288 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 568922 | GEVERS, J.K.M., WALLENBURG, H., (RED.), Sociologie als wetenschap van de maatschappij. 2 delen. Meppel, Boom, 1971. 181, 271 pp. ingenaaid. (TS) Dl 1: Inleidende essays tot de makrosociologie, Dl 2: Teksten uit de makrosociologie. Met teksten van o.a.: J. Habermas, R. Dahrendorf, A. Touraine | Euro 11,50 |
| 599850 | GEYER, R.F., Alienation theories. A general systems approach.Oxford, Pergamon, 1980. (XX) 201 pp. paperback. Bibliografie. (SSWOL) *enkele potloodstrepen, omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 007107 | GIBBS, B., Freedom and liberation.Sussex, UP, 1976. 144 pp. gebonden. (Philosophy now) | Euro 10,00 |
| 599681 | GIDDENS, A., (ED.), Positivism and sociology. With an introduction.London, Heinemann, 1974. (X) 244 pp. paperback. (HEB) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad*Met teksten van o.a.: M. Weber, A. Touraine, E. Gellner, J. Habermas | Euro 10,00 |
| 573778 | GIDDENS, A., Capitalism and modern social theory. An analysis of the writings of Marx, Durkheim and Max Weber.Cambridge, UP, 1975 (5e). (XVIII) 261 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 018390 | GIDDENS, A., Capitalism and modern social theory. An analysis of the writings of Marx, Durkheim and Max Weber.Cambridge, UP, 1971. (XVIII) 260 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *boekblok iets vlekkig, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 600666 | GIDDENS, A., Capitalism and modern social theory. An analysis of the writings of Marx, Durkheim and Max Weber.Cambridge, UP, 1975 (5e). (XVIII) 261 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 599416 | GIDDENS, A., The class structure of the advanced societies.London, HUL, 1973. 336 pp. paperback. (Sociology) *omslag iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 584042 | GIESEN, B., SCHMIDT, M., (HRSG.), Theorie, Handeln und Geschichte. Erklärungsproblemen in den Sozialwissenschaften. Hamburg, Hoffmann, 1975 (1.-5.T). 352 pp. paperback. (Reader) Met bijdragen van o.a.: C.G. Hempel, M. Scriven, M. Brodbeck | Euro 11,50 |
| 588708 | GILBERT, N., CONTE, R., (ED.), Artificial societies. The computer simulation of social life.London, UCL, 1995. (XIV) 302 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R. Axelrod, M. Egidi, J.P. Treuil | Euro 12,50 |
| 591072 | GILBERT, N., TROITZSCH, K.G., Simulation for the social scientist.Buckingham, OUP, 1999. (X) 273 pp. paperback. *enkele markeerstift- en potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 599442 | GILLESPIE, M.A., The theological origins of modernity. Chicago, UP, 2009. (XIV) 386 pp. paperback. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 016054 | GLASSNER, B., MORENO, J.D., (ED.), The qualitative-quantitative distinction in the social sciences. Dordrecht, Kluwer, 1989. (VIII) 231 pp. gebonden + omslag. (BSPS, 112) Met bijdragen van o.a.: C.W. Smith, R. Feleppa, J. Margolis | Euro 25,00 |
| 567505 | GLUM, F., Philosophen im Spiegel und Zerrspiegel. Deutschlands Weg in den Nationalismus und Nationalsozialismus.München, Isar, 1954. 287 pp. ln. *schutbl. iets gevlekt* | Euro 13,00 |
| 570932 | GODDIJN, H.P.M., THOENES, P., VALK, J.M.M. DE, VERHOOGT, J.P., Geschiedenis van de sociologie. Achtergronden, hoofdpersonen en richtingen.Meppel, Boom, 1974 (3e). 308 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 587602 | GODDIJN, H.P.M., THOENES, P., VALK, J.M.M. DE, VERHOOGT, J.P., Geschiedenis van de sociologie. Achtergronden, hoofdpersonen en richtingen.Meppel, Boom, 1974 (3e). 308 pp. paperback. *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 592373 | GODDIJN, H.P.M., THOENES, P., VALK, J.M.M. DE, VERHOOGT, J.P., Geschiedenis van de sociologie. Achtergronden, hoofdpersonen en richtingen.Meppel, Boom, 1977 (4e herz.). 308 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 013407 | GODDIJN, H.P.M., Het funktionalisme in de sociologie.Assen, Van Gorcum, 1963. (X) 296 pp. linnen. (Bouwstenen voor de kennis der maatschappij, 50) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 590649 | GODDIJN, H.P.M., Het funktionalisme in de sociologie.Assen, Van Gorcum, 1963. (X) 296 pp. linnen * omslag. (Bouwstenen voor de kennis der maatschappij, 50) *omslag verkleurd en licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 015997 | GODDIJN, W., Democratie en christendom. Veertig jaar sociologie van kerk en godsdienst.Kampen, Kok Agora, 1991. 179 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 018428 | GODDIJN, W., De moed niet verliezen. Kroniek van een priester-socioloog 1921-1972.Kampen, Kok Agora, 1993. 286 pp. paperback. *recensie achterin geplakt* | Euro 10,00 |
| 590688 | GODELIER, M., The mental and the material. Thought economy and society. Translated by M. Thom.London, Verso, 1988. (VIII) 255 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 594981 | GOLDMAN, E., Mijn leven. Uit het Engels vertaald door T. Davids. 2 delen in 1 band.Weesp, WV, 1985. (X) 487, 7-481 pp. paperback. Illustraties. *potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 588696 | GOLDTHORPE, J.E., De derde wereld. Een sociologische benadering van de ontwikkelingshulp. Vert. J.C. Hessing-Wagner. Ned. bewerking: C.S.I.J. Lagerberg. 's-Gravenhage, VUGA, 1979. (XII) 327 pp. paperback. *opdracht voor Lolle Nauta op schutblad* | Euro 15,00 |
| 568928 | GOOR, H. VAN, Democratie of bureaucratie? Een empirische studie naar verschillen in invloed tussen politieke en ambtelijke topposities in Nederlandse gemeenten.Assen, Van Gorcum, 1988. 300 pp. ingenaaid. Dissertatie.. | Euro 11,50 |
| 596851 | GORE, A., Een ongemakkelijke waarheid. Het gevaar van het broeikaseffect en wat we eraan kunnen doen. Nederlandse vertaling M. Groen.Amsterdam, Meulenhoff, 2007 (4e). 325 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 597232 | GORE, A., Een ongemakkelijke waarheid. Het gevaar van het broeikaseffect en wat we eraan kunnen doen. Nederlandse vertaling M. Groen.Amsterdam, Meulenhoff, 2006. 325 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 597229 | GORE, A., De wereld in de weegschaal. Een Marshallplan voor de aarde. Vertaald door A. Abeling, A. Blommesteijn, A. Hazenberg.Utrecht, Spectrum, 1993. 456 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 585536 | GORTER, H., KADT, J. DE, Herman Gorter. Neen en ja.Amsterdam, Van Oorschot, 1947. 116 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, enkele penstrepen* | Euro 8,00 |
| 579043 | GORTER, H., LIAGRE BÖHL, H. DE, Herman Gorter. Zijn politieke aktiviteiten van 1909 tot 1920 in de opkomende kommunistische beweging in Nederland. Nijmegen, SUN, 1973. 317 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Sunschrift, 66) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 598765 | GORTER, H., LIAGRE BÖHL, H. DE, Herman Gorter. Zijn politieke aktiviteiten van 1909 tot 1920 in de opkomende kommunistische beweging in Nederland. Nijmegen, SUN, 1973. 317 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Sunschrift, 66) *boekblok licht roestvlekkig, vlekjes op omslag* | Euro 11,50 |
| 579044 | GORTER, H., ROLAND HOLST, H., Herman Gorter. Amsterdam, Querido, 1933. 160 pp. linnen. *papier hier en daar licht watervlekkig* | Euro 10,00 |
| 583214 | GORZ, A., Afscheid van het proletariaat. Amsterdam, Van Gennep, 1981. 179 pp. pb. (KB) | Euro 7,50 |
| 007303 | GOSLINGA, W.J., De rechten van den mensch en burger. Een overzicht der Nederlandsche geschriften en verklaringen.'s-Gravenhage, Oranje, 1936. (XII) 186 pp. ingenaaid. *papier licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 007529 | GÖTSCHL, J., (ED.), Revolutionary changes in understanding man and society. Scopes and limits.Dordrecht, Kluwer, 1995. (IV) 300 pp. gebonden. (TDL, 21)Met bijdragen van o.a.: G. Rosegger, A. Carsetti, W. Leinfeller, P. Feyerabend | Euro 30,00 |
| 586092 | GOUDSBLOM, J., WILTERDINK, N., HEILBRON, J., SWAAN, A. DE, (RED.), Alles verandert. Opstellen voor en over J. Goudsblom. Amsterdam, Meulenhoff, 1997. 390 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: A. Blok, H. Israëls, B. Kempers | Euro 15,00 |
| 578991 | GOUDSBLOM, J., Nihilisme en cultuur.Amsterdam, AP, 1963 (2e). (XII) 308 pp. linnen. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 587328 | GOUDSBLOM, J., Nihilisme en cultuur.Amsterdam, AP, 1960. (XII) 308 pp. ingenaaid. Dissertatie. *potloodstrepen, omslag iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 000223 | GOUDSBLOM, J., Nihilisme en cultuur.Amsterdam, AP, 1960. (XII) 308 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 007138 | GOUDSBLOM, J., Nihilisme en cultuur.Amsterdam, Meulenhoff, 1987 (4e). (XVIII) 309 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 592604 | GOUDSBLOM, J., Stof waar honger uit ontstond. Over evolutie en sociale processen.Amsterdam, Meulenhoff, 2001. 192 pp. paperback. (ME, 1925) *enkele potloodstrepen, één markeerstiftstreep* | Euro 10,00 |
| 593061 | GOUDSBLOM, J., Stof waar honger uit ontstond. Over evolutie en sociale processen.Amsterdam, Meulenhoff, 2001. 192 pp. paperback. (ME, 1925) | Euro 10,00 |
| 599049 | GOUDSBLOM, J., Stof waar honger uit ontstond. Over evolutie en sociale processen.Amsterdam, Meulenhoff, 2001. 192 pp. paperback. (ME, 1925) | Euro 10,00 |
| 008801 | GOUDSBLOM, J., Taal en sociale werkelijkheid. Sociologische stukken.Amsterdam, Meulenhoff, 1988. 208 pp. paperback.. | Euro 11,50 |
| 600613 | GOUDSBLOM, J., Taal en sociale werkelijkheid. Sociologische stukken.Amsterdam, Meulenhoff, 1988. 208 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 011249 | GOULDNER, A.W., The coming crisis of western sociology.London, Heinemann, 1971. (XVI) 528 pp. linnen + omslag. *naam. op schutblad* | Euro 20,00 |
| 587563 | GOULDNER, A.W., The coming crisis of western sociology.London, Heinemann, 1973 (3e). (XVI) 528 pp. paperback. (HEB) *potloodstrepen, omslag verkleurd* | Euro 12,50 |
| 577722 | GOULDNER, A.W., For sociology. Renewal and critique in sociology today. London, Lane, 1973. (X) 465 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 600269 | GOULDNER, A.W., Wildcat strike. Yellow Springs, Antioch, 1954. 179 pp. linnen + omslag. *omslag licht vlekkig, naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 005369 | GRAMSCI, A., Marxisme als filosofie van de praxis. Een bloemlezing, samengest., ingel. en vert. door Y. Scholten.Amsterdam, Van Gennep, 1978 (2e). 183 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 600112 | GRAND, J. LE, The strategy of equality. Redistribution and the social services. London, Allen, 1982. (XII) 192 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 600396 | GRATHOFF, R., Milieu und Lebenswelt. Einführung in die phänomenologische Soziologie und die sozialphänomenologische Forschung.Frankfurt a.M.,Suhrkamp, 1989. 482 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 009290 | GRIMSHAW, J., Feminist philosophers. Women's perspectives on philosophical traditions.Brighton, Wheatsheaf, 1986. (VIII) 280 pp. paberback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 015766 | GROENMAN, S.J., ELLEMERS, J.E., HEEREN, H.J., JAGER, H. DE, (RED.), Perpetuum mobile. Thema's en toepassingen in de sociologie van Groenman.Assen, Van Gorcum, 1974. (VI) 208 pp. paperback.. Bibliografie. Portret. *stempel op schutblad*Met teksten en bijdragen van o.a.: Q.J. Munters, H. de Jager, H.A. Brasz, G. Hendriks | Euro 11,50 |
| 584487 | GROOT, A.D. DE, Methodologie. Grondslagen van onderzoek en denken in de gedragswetenschappen.'s-Gravenhage, Mouton, 1968 (4e). (XVI) 415 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 588290 | GROOT, A.D. DE, Methodologie. Grondslagen van onderzoek en denken in de gedragswetenschappen.'s-Gravenhage, Mouton, 1961. (XVI) 415 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag beschadigd, potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 599217 | GROOT, A.D. DE, Methodologie. Grondslagen van onderzoek en denken in de gedragswetenschappen.'s-Gravenhage, Mouton, 1961. (XVI) 415 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 015768 | GROSS, L., (ED.), Symposium on sociological theory.Evanston, Row, 1959. (X) 642 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, stempel op schutblad*Met bijdragen van o.a.: C.W. Mills, R. Bierstedt, A.W. Gouldner, C.G. Hempel, M. Brodbeck, K.H. Wolff | Euro 25,00 |
| 013556 | GROSS, P., Reflexion, Spontaneität und Interaktion. Zur Diskussion soziologischer Handlungstheorien.Stuttgart, Frommann, 1972. 163 pp. paperback. Bibliografie. (Problemata, 14) | Euro 10,00 |
| 586020 | GROSSMANN, H., GRÜNBERG, C., POZZOLI, C., Anarchismus, Bolschewismus, Sozialismus. Aufsätze aus dem 'Wörterbuch der Volkswirtschaft'. Frankfurt, EVA, 1971. 341 pp. paperback. Bibliografie. (Arbeiterbewegung). *enkele penstrepen, omslag vlekkig, naam op titelpagina* | Euro 9,00 |
| 588101 | GUÉHENNO, J.M., Het einde van de democratie. Ned. vert. Tielt, Lannoo, 1994. 127 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 595449 | GUÉHENNO, J.M., De toekomst van de vrijheid. Democratie in een gemondialiseerde wereld. Vertaald door K. De Vuyst. Tielt, Lannoo, 2000. 184 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 600885 | GURLAND, A., Marxismus und Diktatur. Hrsg. von D. Emig.Frankfurt a.M., EVA, 1981. 164 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 582210 | GURVITCH, G., Les cadres sociaux de la connaissance. Paris, PUF, 1966. (VIII) 313 pp. pb. (BSC) *rug verkleurd, naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 017233 | GURVITCH, G., Morale théorique et science des moeurs. Leurs possibilités - leurs conditions.Paris, Alcan, 1937. (VI) 197 pp. ingenaaid. (NEP) *ex libris, papier gebruind, rug licht beschadigd*Eerste druk | Euro 15,00 |
| 576830 | HAAN, J. DE, Research groups in Dutch sociology.Amsterdam, Thesis, 1994. (XVI) 282 pp. ingenaaid. Dissertatie. (ICS) | Euro 15,00 |
| 008204 | HAARSCHER, G., La raison du plus fort. Philosophie du politique.Liege, Mardaga, z.j. 177 pp. paperback. (Philosophie et langage) *stempel op titelpagina* | Euro 7,00 |
| 574210 | HAEGEN, R. VAN DER, In het spoor van seksuele differentie. Nijmegen, SUN, 1989. 232 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 590257 | HAEGEN, R. VAN DER, In het spoor van seksuele differentie. Nijmegen, SUN, 1989. 232 pp. paperback. *plakbandsporen op titelpagina, schutblad ontbreekt* | Euro 11,50 |
| 598995 | HAGENDOORN, A., Het nazisme als ideologie. Een socio-psychologisch onderzoek naar de bepaaldheid van politiek gedrag.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1982. 240 pp. paperback. (SM) *enkele potloodaantekeningen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599980 | HAGENDOORN, L., Cultuur-conflict en vooroordeel. Essays over de waarneming en betekenis van cultuurverschillen. Alphen a.d. Rijn, Samsom, 1986. 237 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 570896 | HAK, A., Tekstsociologische analyse. Amsterdam, z.u., 1988. (IV) 374 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 569941 | HALÉVY, E., The era of tyrannies. Essays on socialism and war. Transl. by R.K. Webb. With a note by F. Stern.New York, UP, 1966. (XXXII) 324 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, recensies op binnenzijde achterplat geplakt*'The era of tyrannies' was originally published by librairie Gallimard in 1938 as 'L'ère des tyrannies: études sur le socialisme et la guerre'. | Euro 15,00 |
| 577836 | HALL, J.A., Diagnoses of our time. Six views on our social condition.London, Heinemann, 1981. (VI) 283 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag verkleurd* | Euro 12,50 |
| 600258 | HALL, S., (ED.), Representation. Cultural representations and signifying practices.London, Sage, 1999 (3e). 400 pp. paperback. Illustraties.Open University course book. Met bijdragen van o.a.: P. Hamilton, H. Lidchi, S. Nixon | Euro 16,00 |
| 574111 | HALL, S., Het minimale zelf en andere opstellen. Vert. uit het Engels door I. Ang e.a.Amsterdam, SUA, 1991. 214 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 588402 | HALL, S., Het minimale zelf en andere opstellen. Vert. uit het Engels door I. Ang e.a.Amsterdam, SUA, 1991. 214 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 009974 | HALLE, L.J., The ideological imagination.Chicago, Quadrangle, 1972. (XIV) 174 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, recensie bijgevoegd* | Euro 11,50 |
| 003382 | HAMON, A., Déterminisme et responsabilité.Paris, Reinwald, 1898. (X) (XVI) 240 pp. half linnen. (BISS) *papier licht gebruind* | Euro 15,00 |
| 570266 | HARBERS, H., Sociale wetenschappen en hun speelruimte. Een onderzoek naar de relatie tussen wetenschap en maatschappij aan de hand van ontwikkelingen in de onderwijssociologie en het politieke debat over ongelijke onderwijskansen. Groningen, Wolters, 1986. (VI) 279 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 13,50 |
| 600667 | HARBERS, H., Sociale wetenschappen en hun speelruimte. Een onderzoek naar de relatie tussen wetenschap en maatschappij aan de hand van ontwikkelingen in de onderwijssociologie en het politieke debat over ongelijke onderwijskansen. Groningen, Wolters, 1986. (VI) 279 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 13,50 |
| 589072 | HARRÉ, R., SECORD, P.F., The explanation of social behaviour. Oxford, Blackwell, 1979 (2e). (VI) 327 pp. paperback. (BP) | Euro 12,50 |
| 570919 | HARRINGTON, M., The twilight of capitalism. New York, Simon, 1976. 446 pp. linnen. Bibliografie. *portret op schutblad geplakt, stempel op titelpagina, recensie op binnenzijde achterplat geplakt* | Euro 12,50 |
| 570203 | HARRISON, R., (ED.), Rational action. Studies in philosophy and social science. Cambridge, UP, 1979. (XII) 176 pp. ln + omsl. Met bijdragen van o.a.: M. Hollis, J. Coleman, J. Maguire | Euro 15,00 |
| 600926 | HART, H. 'T, DIJK, J. VAN, GOEDE, M. DE, Onderzoeksmethoden. Amsterdam, Boom, 1996. 381 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 598254 | HARVEY, D., The condition of postmodernity. An enquiry into the origins of cultural change. Oxford, Blackwell, 1991 (5e). (X) 378 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 574900 | HAVELAAR, J., Democratie.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1921. (II) 127 pp. linnen. | Euro 9,00 |
| 013190 | HAYES, C.I., Nationalismus. Aus dem Englischen übersetzt von J.F.Friedländer. Hrsg. und eingeleitet von J. Goldstein. Leipzig, Neue Geist, 1929. (X) 254 pp. linnen. Bibliografie. *kleurpotloodonderstrepingen, rug verkleurd* | Euro 16,00 |
| 016477 | HAZLITT, H., The free man's library. A descriptive and critical bibliography. Princeton, Van Nostrand, 1956. (VI) 176 pp. linnen | Euro 15,00 |
| 587256 | HECHTER, M., Principles of group solidarity.Berkeley, UCP, 1987. (XVI) 219 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (CSSCPE, 11) * rug omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 593008 | HECKER, J.F., Russian sociology. A contribution to the history of sociological thought and theory. With a forword by S. Webb.London, Chapman, 1934. (XVI) 313 pp. linnen. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 576670 | HEEK, F. VAN, BEERLING, R.F., GEVERS, J.K.M., PHILIPSEN, H., (RED.), Onderzocht en overdacht. Sociologische opstellen voor prof.dr. F. van Heek. Samengesteld ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar in de empirische sociologie, rijksuniversiteit te Leiden. Rotterdam, UP, 1972. (XIV) 320 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Mens en maatschappij) Met bijdragen van o.a.: E.W. Hofstee, I. Gadourek, P. Thoenes | Euro 15,00 |
| 568067 | HEEK, F. VAN, Van hoogkapitalisme naar verzorgingsstaat. Een halve eeuw sociale verandering, 1920-1970. Meppel, Boom, 1973. 340 pp. ing. *naam op schutbl.* | Euro 10,00 |
| 580281 | HEERING, H.C., Socialisten en justitie. Kroniek van een moeilijke relatie.Groningen, Passage, 1994. 197 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 600030 | HEGEDUS, A., Socialism and bureaucracy. London, Allison, 1976. 195 pp. paperback. (Motive) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 570199 | HEGEL, G.W.F., COLLETTI, L., Marxism and Hegel. Translated from the Italian by L. Garner. London, NLB, 1973. 287 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 597910 | HEIJDEN, C. VAN DER, Een dollar per dag. Arm en rijk in de wereld van nu. Amsterdam, Contact, 2005. 328 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 019328 | HELLER, A., Philosophie des linken Radikalismus. Ein Bekenntnis zur Philosophie.Hamburg, VSA, 1978. 194 pp. paperback.. | Euro 7,00 |
| 569360 | HELLPACH, W., Einführung in die Völkerpsychologie. Stuttgart, Enke, 1944 (2e herz.). (XII) 151 pp. half linnen. *ex libris, potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 570170 | HELLPACH, W., Sozialpsychologie. Ein Elementarlehrbuch für Studierende und Praktizierende.Stuttgart, Enke, 1951(3e herz.). (VIII) 215 pp. linnen + omslag. *recensie op schutblad geplakt, stempel op schutblad, schutblad en omslag licht roestvlekkig* | Euro 14,00 |
| 596981 | HENNIS, W., Politik und praktische Philosophie. Schriften zur politischen Theorie.Stuttgart, Klett, 1977. (VI) 301 pp. paperback. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad, rug licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 580781 | HENNY, A.C., Naar de bronnen van driestromenland. Politieke stromingen: van gemeenschap naar individuele verantwoordelijkheid.Zeist, Christofoor, 1989. 228 pp. paperback. *vlekje op boekblok, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 598101 | HEYDEN, G., BERGNER, D., HAAK, G., Manipulation. Die staatsmonopolistische Bewußseinsindustrie.Berlin, Dietz, 1969 (2e). 602 pp. paperback. Illustraties. *papier gebruind, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 570805 | HEYDEN, G., KLEIN, M., KOSING, A., (HRSG.), Philosophie des Verbrechens. Gegen die Ideologie des deutschen Militarismus. Berlin, DVW, 1959. 418 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 579182 | HIMMELSTRAND, U., AHRNE, G., LUNDBERG, L., Beyond welfare capitalism. Issues, actors and forces in societal change. London, Heinemann, 1981. (XVIII) 370 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd* | Euro 15,00 |
| 569752 | HINTZE, O., Soziologie und Geschichte. Gesammelte Abhandlungen zur Soziologie, Politik und Theorie der Geschichte. Hrsg. und eingeleitet von G. Oestreich. Göttingen, Vandenhoeck, 1964 (2e herz.). 543 pp. linnen + omslag. (GA, 2) *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 588451 | HIRST, P.Q., Durkheim, Bernard and epistemology.London, Routledge, 1975. (VI) 212 pp. linnen. Bibliografie. *papier licht gebruind* | Euro 12,50 |
| 570026 | HOBSBAWM, E.J., (E.A.), The forward march of labour halted? Ed. by M. Jacques, F. Mulhern.London, Verso, 1981. (XII) 182 pp. paperback.. Andere bijdragen van o.a.: B. Wright, J. Adams, R. Williams | Euro 8,00 |
| 570239 | HOEFNAGELS, H., BRUINSMA, P., COX, M., DELEECK, H., (RED.), Sociologie als engagement. In dialoog met Harry Hoefnagels. Zeist, Kerckebosch, 1987. 287 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Carolingia Impressa, 9) *overlijdensbericht binnenzijde omslag geplakt, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: K. Boey, E. Oger, W. van Trier | Euro 8,00 |
| 568924 | HOEFNAGELS, H., Kritische sociologie. Inleiding tot het sociologische denken der 'Frankfurter Schule'.Alphen aan den Rijn, Samsom, 1973. 167 pp. ingenaaid. Bibliografie. *schutblad en titelpagina licht gevlekt* | Euro 9,50 |
| 570227 | HOEFNAGELS, H., Kritische sociologie. Inleiding tot het sociologische denken der 'Frankfurter Schule'.Alphen aan den Rijn, Samsom, 1974 (2e). 167 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug licht beschadigd* | Euro 9,50 |
| 015859 | HOEFNAGELS, H., La sociologie face aux 'problèmes sociaux'. Préface de R. Aron.Bruges, De Brouwer, 1962. 240 pp. ingenaaid. Bibliografie. (TEP) | Euro 11,50 |
| 568925 | HOEFNAGELS, H., Vooruitgang zonder groei? Over de noodzaak van een alternatieve toekomst.Alphen aan den Rijn, Samsom, 1979. 194 pp. ingenaaid. (SCR) | Euro 8,00 |
| 016067 | HOEFNAGELS, H., Wat heet sociaal. Sociologie kan ook anders.Baarn, Ambo,1983. 224 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 587615 | HOEVEN, P.J.A. TER, Havenarbeiders van Amsterdam en Rotterdam. Sociologische analyse van een arbeidsmarkt. Leiden, Stenfert Kroese, 1963. (XII) 454 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *rug gevlekt, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 011327 | HOFSTEE, W.K.B., De empirische discussie. Theorie van het sociaal-wetenschappelijk onderzoek.Meppel, Boom, 1980. 216 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 8,50 |
| 595419 | HOFSTEE, W.K.B., De empirische discussie. Theorie van het sociaal-wetenschappelijk onderzoek.Meppel, Boom, 1980. 216 pp. ingenaaid. | Euro 8,50 |
| 588261 | HOFSTEE, W.K.B., De empirische discussie. Theorie van het sociaal-wetenschappelijk onderzoek.Meppel, Boom, 1980. 216 pp. ingenaaid. | Euro 8,50 |
| 570139 | HOLLANDER, A.N.J. DEN, Het démasqué in de samenleving. De journalistiek van de anti-schijn.Amsterdam, APG, 1976. 224 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele pagina's verkleurd* | Euro 8,00 |
| 596443 | HOLLIS, M., The cunning of reason.Cambridge, UP, 1987. (VIII) 222 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 597902 | HOLVAST, J., 'Op weg naar een risicoloze maatschappij?'. De vrijheid van de mens in het informatie-tijdperk.Den Haag, Academic Service, 1986. (VIII) 309 pp. gebonden. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 569927 | HÖLZLE, E., Idee und Ideologie. Eine Zeitkritik aus universalhistorischer Sicht. Bern, Francke, 1969. 252 pp. linnen. *potloodstrepen, recensie bijgeplakt* | Euro 11,50 |
| 566469 | HOMMES, J., Dialektik und Politik. Vorträge und Aufsätze zur Philosophie in Geschichte und Gegenwart. Mit Einführung und Bibliografie hrsg. von U. Hommes. Köln, Bachem, 1968. 376 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 570859 | HONDRICH, K.O., Wissenschaftliche Entwicklung, soziale Konflikte und politische Freiheiten. Bestimmungsgründe politischer Partizipationsrechte in soziologischer Analyse.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1970. 303 pp. paperback. *band licht verkleurd* | Euro 7,00 |
| 579565 | HOOKS, B., Yearning. Race, gender, and cultural politics.Boston, South end, 1990. (X) 236 pp. paperback.Met opdracht van auteur | Euro 10,00 |
| 569768 | HOROWITZ, D., The fate of Midas and other essays. San Francisco, Ramparts, 1973. 255 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 009876 | HOROWITZ, I.L., War and peace in contemporary social and philosophical theory. With a new preface.London, Souvenir, 1973 (2e). (XX) 218 pp. pb. (Condor) | Euro 9,00 |
| 009860 | HOUTEN, B.C. VAN, Tussen aanpassing en kritiek. De derde methodenstrijd in de Duitse sociologie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1970. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 14,50 |
| 570986 | HOUTEN, B.C. VAN, Tussen aanpassing en kritiek. De derde methodenstrijd in de Duitse sociologie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1970. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. (SM) *enkele potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 587587 | HOUTEN, B.C. VAN, Tussen aanpassing en kritiek. De derde methodenstrijd in de Duitse sociologie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1970. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 587588 | HOUTEN, B.C. VAN, Tussen aanpassing en kritiek. De derde methodenstrijd in de Duitse sociologie.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1970. 362 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele penstrepen* | Euro 11,50 |
| 569288 | HOUTEN, S. VAN, De wet der causaliteit in de sociale wetenschap. Haarlem, Tjeenk Willink, 1905. (IV) 76 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd, papier licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 568936 | HÜBNER, K., Das Nationale. Verdrängtes, Unvermeidliches, Erstrebenswertes. Graz, Styria, 1991. 313 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 594985 | HUGHES, J.A., The philosophy of social research. Second edition.London, Longman, 1990 (2e herz.). (VIII) 169 pp. ingenaaid. (AMS) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 584490 | HUISMAN, P.E., Kennis gewogen. Analyse van sociaalwetenschappelijk denken: kritiek en aanwijzingen. Assen, Van Gorcum, 1996. (X) 301 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 599091 | HUISMAN, P.E., Kennis gewogen. Analyse van sociaalwetenschappelijk denken: kritiek en aanwijzingen. Assen, Van Gorcum, 1996. (X) 301 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 593010 | HUNT, G.M.K., (ED.), Philosophy and politics. Cambidge, UP, 1990. (VI) 147 pp. paperback. *bibliotheekexemplaar, omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: G.W. Smith, S. Mendus, N. Barry | Euro 10,00 |
| 599531 | HUNTINGTON, S.P., The clash of civilizations and the remaking of world order.London, Touchstone, 1998. 367 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 019213 | HUYSSEN, A., After the great divide. Modernism, mass culture, postmodernism. Houndmills, Macmillan, 1986. (XII) 244 pp. paperback. (Language, discourse, society) *rug licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 005904 | INGLIS, F., Ideology and the imagination. Cambridge, UP, 1975. (X) 244 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 011333 | JACKSON, J.A., (ED.), Social stratification.London, CUP, 1968. (X) 238 pp. linnen + omslag. (Sociological studies, 1) *stempel op schutblad*Met bijdragen van o.a.: M. Abrams, S.N. Eisenstadt, W.G. Runciman, E. Shils | Euro 12,50 |
| 003663 | JAGER, H. DE, Mensbeelden en maatschappijbeelden. Kernproblematiek der sociale wetenschappen. Leiden, Stenfert Kroese, 1980. 265 pp. paperback. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 600341 | JAGER, H. DE, Mensbeelden en maatschappijbeelden. Kernproblematiek der sociale wetenschappen. Leiden, Stenfert Kroese, 1975. 265 pp. paperback. *rug verkleurd, potloodstreepjes* | Euro 11,50 |
| 568935 | JAKUBOWSKI, F., Basis en bovenbouw. Het ideologieprobleem bij Lukács en Korsch. Vert. H.C. .Boekraad en H. Hoeks.Nijmegen, SUN, 1974. 143 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Sunschrift, 72) | Euro 7,50 |
| 587550 | JAKUBOWSKI, F., Basis en bovenbouw. Het ideologieprobleem bij Lukács en Korsch. Vert. H.C. .Boekraad en H. Hoeks.Nijmegen, SUN, 1974. 143 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Sunschrift, 72) | Euro 7,50 |
| 015745 | JANOWITZ, M., Sociology and the military establishment. Prepared for the American Sociological Society.New York, Sage, 1959. 112 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 567820 | JANSSENS, F., MELLE, U., (RED.), Voeten in de aarde. Radicale groene denkers. Antwerpen, Hadewijch, 1996. 269 pp. paperback. Bibliografie. Met bijdragen van o.a.: R. Jacobs over Murray Bookchin, U. Melle over Arne Naess, M. Deblonde over Martin Lewis | Euro 11,50 |
| 590139 | JANSSENS, F., MELLE, U., (RED.), Voeten in de aarde. Radicale groene denkers. Antwerpen, Hadewijch, 1996. 269 pp. paperback. Bibliografie. *rug onderzijde licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: R. Jacobs over Murray Bookchin, U. Melle over Arne Naess, M. Deblonde over Martin Lewis | Euro 11,50 |
| 003408 | JANSSENS, J., Klasse en stand. Een sociologische studie over het klasse- en stand-verschijnsel, getoetst aan de opvattingen van enkele moderne sociologen en aan die van de encyclieken Rerum novarum, Quadragesimo anno en Divini redemptoris. Nijmegen, Dekker, 1938 . (VI) 310 pp. ingenaaid. *omslag gebruind en licht vlekkig, deels onopgensneden* | Euro 16,00 |
| 588984 | JARVIE, I.C., Rationality and relativism. In search of a philosophy and history of anthropology.London, Routledge, 1984. (XIV) 157 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (ILS) *enkele potloodstrepen* | Euro 14,00 |
| 581721 | JASPARS, J.M.F., On social perception. Leiden, z.u., 1966. (II) 144 pp. ing. Diss. | Euro 11,50 |
| 568933 | JEISMANN, K.E., Das Problem des Präventivkrieges im europäischen Staatensystem mit besonderem Blick auf die Bismarckzeit. München, Alber, 1957. (VIII) 201 pp. linnen + omslag. (Orbis Academicus) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 005563 | JENCKS, C., RIESMAN, D., The academic revolution. With a new foreword by M. Trow.Chicago, UP, 1977 (3e). (XXVI) 580 pp. paperback. (Phoenix, 667) | Euro 11,50 |
| 594991 | JOHNSON, S., Interface culture. How new technology transforms the way we create and communicate.New York, Harper, 1997. (VIII) 264 pp. halflinnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 596990 | JONES, T., Modern political thinkers and ideas. An historical introduction.London, Routledge, 2002. (XXIV) 216 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 17,50 |
| 568932 | JONG, J.J. DE, Politieke organisatie in West Europa na 1800. With an English summary and 10 diagrams showing the actual structure of the principal political parties. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1951. (XII) 516 pp. ingenaaid. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar* | Euro 20,00 |
| 009944 | JORDAN, Z.A., Philosophy and ideology. The development of philosophy and marxism-leninism in Poland since the second world war.Dordrecht, Reidel, 1963. (XII) 600 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Sovietica) *naam op schutblad, enkele penstrepen, omslag licht beschadigd en vlekkig* | Euro 23,00 |
| 018413 | KAPLAN, A., The conduct of inquiry. Methodology for behavioral science.San Francisco, Chandler, 1964. (XX) 428 pp. paperback. (CPAS) *enkele potloodstrepen, omslag en rug licht geschaafd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 601372 | KAPLAN, A., The conduct of inquiry. Methodology for behavioral science.New York, Chandler, 1964. (XX) 428 pp. paperback. (CPAS) *naam binnenzijde omslag, penaantekening op titelpagina, pen- en potloodstrepen naast tekst* | Euro 10,00 |
| 003509 | KAPLAN, R.D., Krijgspolitiek. Lessen voor de toekomst van klassieke denkers. Vertaling N. Groen.Utrecht, Spectrum, 2002. 218 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 600580 | KAPLAN, R.D., Krijgspolitiek. Lessen voor de toekomst van klassieke denkers. Vertaling N. Groen.Utrecht, Spectrum, 2002. 218 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 011971 | KATZ, F.E., Structuralism in sociology. An approach to knowledge. New York, SUNY, 1976. (X) 218 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 588865 | KAUFMAN-OSBORN, T.V., Politics, sense, experience. A pragmatic inquiry into the promise of democracy.Ithaca, Cornell UP, 1991. (XX) 327 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 584434 | KAUTSKY, K., GILCHER-HOLTEY, I., Das Mandat des Intellektuellen. Karl Kautsky und die Sozialdemokratie.Bertlin, Siedler, 1986. 331 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 575968 | KAUTSKY, K., RENNER, K., Karl Kautsky. Skizze zur Geschichte der geistigen und politischen Entwicklung der deutschen Arbeiterklasse. Ihrem Lehrmeister Kautsky zum fünfundsiebstigen Geburtstag gewidmet.Berlin, Dietz, 1929. 95 pp. ingenaaid. Portret. *achterplat vlekkig, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 580020 | KAUTSKY, K., Aus der Frühzeit des Marxismus. Engels Briefwechsel mit Kautsky. Herausgegeben und erläutert von K. Kautsky.Prag, Orbis, 1935. 416 pp. linnen. Portret. *band licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 018579 | KAUTSKY, K., Het bolsjewisme in het slop. Geautoriseerde vertaling C.P. de Roos-Oudegeest.Amsterdam, AP, 1931. 157 pp. linnen. *band licht verkleurd, papier licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 591051 | KAUTSKY, K., Die Vorläufer des neueren Sozialismus. 2 delen.Stuttgart, Dietz, z.j. (VI) 436, (VI) 437-890 pp. halfleer. (Die Geschichte des Sozialismus, 1) *rug en leren hoeken licht geschaafd, onderste titelschildjes grotendeels afgesleten, papier hier en daar licht roestvlekkig*Frakturschrift. Deel 1: Von Plato bis zu den Wiedertäufern, Deel 2: Von Thomas More bis zum Vorabend der französischen Revolution | Euro 50,00 |
| 588572 | KAUTSKY, K., Das Erfurter Progamm in seinem grundsätzlichen Theil erläutert. Stuttgart, Dietz, 1910 (10e). (XX) 262 pp. linnen. (Internationale Bibliothek, 13) *naam op schutblad, enkele potloodstepen*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 018551 | KAUTSKY, K., Ethik und materialistische Geschichtsauffassung. Ein Versuch. Stuttgart, Dietz, 1910 (6.-7.T). (VIII) 144 pp. linnen. (Internationale Bibliothek, 38) *potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 588573 | KAUTSKY, K., Het Erfurter programma. In zijn hoofdpunten toegelicht (Een catachismus der sociaal-democratie). Bewerkt naar de vijfde Duitsche uitgave door C. van Gelder.Amsterdam, Van Looy, 1909 (2e). 226 pp. linnen. (IB) *ex libris, stempel, naam en met viltstift geschreven jaar van uitgave op schutblad* | Euro 11,50 |
| 571728 | KAUTSKY, K., Sozialisten und Krieg. Ein Beitrag zur Ideengeschichte des Sozialismus von den Hussiten bis zum Völkerbund.Prag, Orbis, 1937. (VIII) 702 pp. linnen. *band verkleurd en vlekkig, boekblok waterschade* W. Sternfeld. E.Tiedemann. Deutsche Exilliteratur 1933-1945. Eine Bio-Bibliografie. Heidelberg, 1962, 167-68 | Euro 25,00 |
| 571727 | KAUTSKY, K., Sozialisten und Krieg. Ein Beitrag zur Ideengeschichte des Sozialismus von den Hussiten bis zum Völkerbund.Prag, Orbis, 1937. (VIII) 702 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, vlekjes op voorplat, ex libris* | Euro 30,00 |
| 018578 | KAUTSKY, K., De weg naar de macht. Vertaald door H. Gorter.Rotterdam, Wakker, 1909. (VIII) 170 pp. linnen. (Sociale bibliotheek, 11) | Euro 10,00 |
| 584181 | KEDOURIE, E., Nationalism. London, HUL, 1974 (6e). 151 pp. pb. (Politics) *naam op schutbl.* | Euro 10,00 |
| 575387 | KELSEN, H., SCHAIK, H.L.M. VAN, Beschouwingen naar aanleiding van Kelsen's gelijkstelling van staat en recht. Leiden, Ginsberg, 1930. (VIII) 127 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 579720 | KENNAN, G.F., De nucleaire hersenschim. Vertaling: T.H.J. Tromp. Utrecht, Veen, 1983. 237 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 597777 | KENNEDY, D.M., ROBINSON, P.A., (ED.), Social thought in America and Europe. Readings in comparative intellectual history.Boston, Little, 1970. (XXII) 420 pp. paperback. Bloemlezing uit het werk van o.a.: Voltaire, B. Franklin, E. Burke, J. Adams, A. de Tocqueville, R.W. Emerson, R. Aron, D. Bell, J.P. Sartre, H. Marcuse | Euro 11,50 |
| 600223 | KENNEDY, P., In Vorbereitung auf das 21. Jahrhundert. Aus dem Amerikanischen von G. Hörmann.Frankfurt a.M., Fischer, 1993 (5e). 527 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 597280 | KENNEDY, P., De wereld in een nieuwe eeuw. Vertaald door J. Verheydt.Amsterdam, Meulenhoff, 1993. 484 pp. paperback. (Editie, 1266) *enkele pen- en potloodstrepen** | Euro 12,50 |
| 579907 | KERCKHOVE, C. VAN, EASTON, M., (RED.), Hoezo democratie? De spanning tussen vrijheid en gelijkheid. Antwerpen, Epo, 2001. 302 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: B. Bouckaert, L. Abicht, K. Deschouwer | Euro 11,50 |
| 594843 | KERCKHOVE, D. DE, De huid van onze cultuur. Een onderzoek naar de nieuwe elekronicsche cultuur. Amsterdam, Addison-Wesley, 1996. (XII) (VIII) 192 pp. paperback. (Origin) | Euro 11,50 |
| 014689 | KERSTHOLT, F.T.S., Tussen rationele keuze en durkheimiaanse solidariteit. Over voortang in theorie en onderzoek van sociale ongelijkheid. Tilburg, UP, 1988. (XII) 208 pp. ingenaaid. Dissertatie. *boekblok onderkant iets vlekkig* | Euro 15,00 |
| 597226 | KEULARTZ, J., Strijd om de natuur. Kritiek van de radicale ecologie. Amsterdam, Boom, 1995. 212 pp. paperback. *enkele penstrepen* | Euro 11,50 |
| 016172 | KILIAN, H., Das enteignete Bewusstsein. Zur dialektischen Psychologie. Neuwied am Rhein, Luchterhand, 1971. 434 pp. paperback. (ST, 74) | Euro 12,50 |
| 569032 | KLEIN, M., LANGE, E., RICHTER, F., Zur Geschichte der marxistisch leninistischen Philosophie in Deutschland. Band I. Von ihren Anfängen bis zur Großen Sozialistischen Oktoberrevolution. 2 delen.Berlin, Dietz, 1969. 626, 571 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, stempel op titelpagina, omslag deel I/2 licht beschadigd*Unter Mitarbeit von K.H. Geyer, M. Höfer, E. Mieth, E. Oetzel u.a. | Euro 20,00 |
| 597889 | KOCH, C., Die Gier des Marktes. Die Ohnmacht des Staates im Kampf der Weltwirtschaft. München, Hanser, 1995. 187 pp. gebonden + omslag. *potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 600028 | KOELEGA, D.G.A., Niet alles van waarde is vervangbaar. Een liberaal perspectief op behoud van natuur en cultuurgoederen in een technologische samenleving. Kampen, Kok, 2000. 255 pp. paperback. Dissertatie. (Studies over levensbeschouwing, wetenschap en samenleving) | Euro 12,50 |
| 015857 | KOENIS, S., Tussen marge en professie. Frankfurt en Chicago: twee visies op de praktische rol van sociologen.Amsterdam, Van Gennep, 1991. 293 pp. paperback. Bibliografie. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 10,00 |
| 590158 | KOENIS, S., Tussen marge en professie. Frankfurt en Chicago: twee visies op de praktische rol van sociologen.Amsterdam, Van Gennep, 1991. 293 pp. paperback. Bibliografie. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 10,00 |
| 590159 | KOENIS, S., Tussen marge en professie. Frankfurt en Chicago: twee visies op de praktische rol van sociologen.Amsterdam, Van Gennep, 1991. 293 pp. paperback. Bibliografie. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 10,00 |
| 573780 | KOENIS, S., Het verlangen naar gemeenschap. Politiek en moraal in Nederland na de verzuiling.Amsterdam, Van Gennep, 1997. 137 pp. paperback. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 8,50 |
| 570240 | KOFLER, L., Zur Geschichte der bürgerlichen Gesellschaft. Neuausgabe.Neuwied, Luchterhand, 1976 (6e herz.). 337 pp. paperback. (ST, 38) *enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 018401 | KOFLER, L., Zur Geschichte der bürgerlichen Gesellschaft. Versuch einer verstehenden Deutung der Neuzeit.Neuwied, Luchterhand, 1966 (3e). 692 pp. linnen. (ST, 38) *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 600379 | KOHN, H., Die Idee des Nationalismus. Ursprung und Geschichte bis zur Französischen Revolution. Übersetzt von G. Nast-Kolb. Heidelberg, Schneider, 1950. 971 pp. linnen.Titel der Originalausgabe: 'The idea of nationalism. A study in its origins and background' | Euro 20,00 |
| 570982 | KOHN, H., Die Idee des Nationalismus. Ursprung und Geschichte bis zur Französischen Revolution. Übers. von G. Nast-Kölb. Frankfurt a.M., Fischer, 1962. 574 pp. paperback. (Die neue Serie) *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 583746 | KOMTER, A., De macht van de dubbele moraal. Verschil en gelijkheid in de verhouding tussen de seksen.Amsterdam, Van Gennep, 1990. 263 pp. pb. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 10,00 |
| 570813 | KONRÁD, G., SZELÉNYI, I., Die Intelligenz auf dem Weg zur Klassenmacht. Übers. von H.H. Paetzke. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1978. 400 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 587601 | KONRÁD, G., SZELÉNYI, I., Die Intelligenz auf dem Weg zur Klassenmacht. Übers. von H.H. Paetzke. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1978. 400 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 580909 | KOOLE, R., (RED.), Denkers over dilemma's.Amsterdam, Balans, 1988. 133 pp. pb. *naam op binnenzijde omsl.*Met bijdragen van o.a.: H. Galjaard, C.J.M. Schuyt, H. Thierry | Euro 7,00 |
| 005412 | KORSCH, K., Marxisme en filosofie. Uit het Duits vert. door H. Hom.Baarn, WV, 1977. 186 pp. paperback. (Politica) | Euro 7,50 |
| 015169 | KORSCH, K., Schriften zur Sozialisierung. Hrsg. und eingel. von E. Gerlach.Frankfurt a.M., EVA, 1969. 126 pp. paperback. (TPG) | Euro 7,00 |
| 587995 | KRAAN, K.J., Een christelijke confrontatie met Marx, Lenin en Stalin.Kampen, Kok, 1953. 419 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 579112 | KRAEMER, P.E., The societal state. The modern osmosis of state and society as presenting itself in the Netherlands in particular. A case study of an general trend. Meppel, Boom, 1966. (VIII) 210 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 593005 | KROKER, E.J.M., (HRSG.), Die Gewalt in Politik, Religion und Gesellschaft. Stuttgart, Kohlhammer, 1976. 248 pp. linnen + omslag. Met bijdragen van o.a.: H. Dahm, G.May, E.H. Englert | Euro 15,00 |
| 579046 | KROPOTKIN, P., Memoires van een revolutionair. Ingel. en geannoteerd door N. Walter.Baarn, WV, 1978. 446 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 594469 | KROPOTKIN, P., Tekstboek. Bloemlezing uit zijn boeken, pamfletten en brieven, alsmede een exact verslag van het gesprek tussen Lenin en Kropotkin. Samenstelling en inleiding: J. Verploeg. Voorwoord: R. van Duyn. Z.p., Meulenhoff, 1972. 172 pp. paperback. Bibliografie. Portret. Illustraties. (Editie, 260) | Euro 10,00 |
| 568912 | KRUIJER, G.J., Observeren en redeneren. Een inleiding tot de kennisvorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1965 (2e). 296 pp. ingenaaid. | Euro 8,00 |
| 570107 | KRUIJER, G.J., Observeren en redeneren. Een inleiding tot de kennisvorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1968 (4e). 296 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 588955 | KRUIJER, G.J., Observeren en redeneren. Een inleiding tot de kennisvorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1965 (2e). 296 pp. ingenaaid. | Euro 8,00 |
| 015642 | KRUIJT, J.P., GROENMAN, S., HEEREN, H.J., HESSEN, J.S. VAN, (RED.), Zoeklicht en kompas. Bundel Prof.dr. J.P. Kruijt aangeboden bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht.Assen, Van Gorcum, 1968. (VIII) 370 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. | Euro 16,00 |
| 587549 | KRUIJT, J.P., GROENMAN, S., HEEREN, H.J., HESSEN, J.S. VAN, (RED.), Zoeklicht en kompas. Bundel Prof.dr. J.P. Kruijt aangeboden bij zijn afscheid als hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht.Assen, Van Gorcum, 1968. (VIII) 370 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. | Euro 16,00 |
| 585532 | KRUIJT, J.P., Het Nederlandse volkskarakter en het socialisme.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1934. 95 pp. ingenaaid. (Religieus-socialistische vragen, 4, 4) *schutbladen roestvlekkig, enkele potloodstrepen, ex libris* | Euro 7,00 |
| 004184 | KRYGIER, M., (ED.), Marxism and communism: posthumous reflections on politics, society, and law.Amsterdam, Rodopi, 1994. 237 pp. gebonden. (PSPSH, 36)Met bijdragen van o.a.: A. Wildavsky, L. Nowak, E. Mokrzycki, A. Zybertowicz | Euro 25,00 |
| 003811 | KUCZYNSKI, J., Dialogue and universalism as a new way of thinking.Warsaw, UP, 1989. 426 pp. paperback. (ILU, 1) | Euro 15,00 |
| 579817 | KUHN, A., The study of society. A multidisciplinary approach.London, ABP, 1966. (XVIII) 810 pp. paperback. (SSP, 1) *omslag licht geschaafd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 587996 | LAGORGETTE, J., Le rôle de la guerre. Étude de sociologie générale. Préface de A. Leroy-Beaulieu.Paris, Giard, 1906. (XII) 700 pp. half linnen. *nieuw gebonden, enkele potloodstrepen* | Euro 75,00 |
| 004723 | LANDHEER, B., Pause for transition. An analysis of the relation of man, mind and society.The Hague, Nijhoff, 1957. (VI) 284 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 14,00 |
| 581713 | LANDHEER, B., Pause for transition. An analysis of the relation of man, mind and society.The Hague, Nijhoff, 1957. (VI) 284 pp. linnen. Bibliografie. *band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 597134 | LARRAIN, J., The concept of ideology.Athens, Georgia UP, 1979. 256 pp. linnen + omslag. *enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 568657 | LASCH, C., The culture of narcissism. American life in an age of diminishing expectations. New York, Norton, 1978. (XVIII) 268 pp. linnen + omslag. *bibliotheekexemplaar, omslag beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 010669 | LASKI, H.J., ZYLSTRA, B., From pluralism to collectivism. The development of Harold Laski's political thought.Assen, Van Gorcum, 1968. (X) 236 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 586512 | LASLETT, P., (ED.), Philosophy, politics and society. A collection. First series.Oxford, Blackwell, 1970. (XVI) 184 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: M. Oakeshott, T.D. Weldon, M. Macdonald. | Euro 15,00 |
| 600713 | LASLETT, P., (ED.), Philosophy, politics and society. A collection. First series.Oxford, Blackwell, 1975. (XVI) 184 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: M. Oakeshott, T.D. Weldon, M. Macdonald. | Euro 10,00 |
| 584320 | LASLETT, P., FISHKIN, J., (ED.), Philosophy, politics and society. Fifth series. A collection.Oxford, Blackwell, 1979. (VI) 312 pp. ln + omsl. *naam op schutbl.*Met bijdragen van o.a.: J. Rawls, G. Dworkin, B, Barry | Euro 12,50 |
| 584321 | LASLETT, P., RUNCIMAN, W.G., (ED.), Philosophy, politics and society (second series). A collection.Oxford, Blackwell, 1972 (5e). (X) 229 pp. linnen + omslag. *rug omslag verkleurd, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: I. Berlin, R. Wolheim, H.L..A. Hart | Euro 12,50 |
| 600711 | LASLETT, P., RUNCIMAN, W.G., (ED.), Philosophy, politics and society (second series). A collection.Oxford, Blackwell, 1972 (5e). (X) 229 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: I. Berlin, R. Wolheim, H.L..A. Hart | Euro 10,00 |
| 584319 | LASLETT, P., RUNCIMAN, W.G., (ED.), Philosophy, politics and society. Third series. A collection.Oxford, Blackwell, 1969 (2e). (VI) 232 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: A.J. Ayer, J. Rawls, R.M. Hare | Euro 12,50 |
| 600712 | LASLETT, P., RUNCIMAN, W.G., (ED.), Philosophy, politics and society. Third series. A collection.Oxford, Blackwell, 1978 (3e). (VI) 232 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: A.J. Ayer, J. Rawls, R.M. Hare | Euro 10,00 |
| 584322 | LASLETT, P., RUNCIMAN, W.G., SKINNER, Q., (ED.), Philosophy, politics and society. Fourth series. A collection.Oxford, Blackwell, 1972. (VI) 219 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: A. MacIntyre, A. Ryan, J. Coleman | Euro 10,00 |
| 600709 | LASLETT, P., RUNCIMAN, W.G., SKINNER, Q., (ED.), Philosophy, politics and society. Fourth series. A collection.Oxford, Blackwell, 1972. (VI) 219 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: A. MacIntyre, A. Ryan, J. Coleman | Euro 10,00 |
| 015971 | LASSALLE, F., TRAUTWEIN, C., Über Ferdinand Lassalle und sein Verhältnis zur Fichteschen Sozialphilosophie.Jena, Fischer, 1913. (IV) 169 pp. ingenaaid. *onopengesneden, ex libris, rug licht beschadigd* | Euro 18,50 |
| 004056 | LASSWELL, H.D., ROGOW, A.A., (ED.), Politics, personality, and social science in the twentieth century. Essays in honor of Harold D. Lasswell.Chicago, UP, 1969. (X) 455 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: L. Rosten, R. Rubenstein, M. Janowitz, W.T.R. Fox | Euro 11,50 |
| 009616 | LAVE, C.A., MARCH, J.G., Modellen in de sociale wetenschappen. Een inleiding. Alphen aan den Rijn, Samsom, 1980. 450 pp. paperback. (PS) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 018421 | LAWTON, D., Social class, language and education.London, Routledge, 1970 (3e). (X) 181 pp. linnen. Bibliografie. (ILSSR) | Euro 10,00 |
| 598971 | LEDER, K.B., Hoe een dictator aan de macht komt. Nederlandse vertaling: F. Visser.Zutphen, Thieme, 1986. 142 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 590654 | LEFF, G., The tyranny of concepts: a critique of Marxism.London, Merlin, 1961. 203 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, rug licht verkleurd, bovenzijde rug iets beschadigd* | Euro 12,50 |
| 569325 | LEHNING, A., HUNINK, M., KLOOSTERMAN, J., ROGIER, J., (RED.), Over Buonarotti, internationale avant-gardes, Max Nettlau en het verzamelen van boeken, anarchistische ministers, de algebra van de revolutie, schilders en schrijvers. Voor Arthur Lehning. Baarn, WV, 1979. (XII) 527 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag verkleurd, boekblok roestvlekkig, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: H.A. Gomperts, L.H.C. Hulsman, A. Schapiro | Euro 16,00 |
| 598109 | LEHNING, A., HUNINK, M., KLOOSTERMAN, J., ROGIER, J., (RED.), Over Buonarotti, internationale avant-gardes, Max Nettlau en het verzamelen van boeken, anarchistische ministers, de algebra van de revolutie, schilders en schrijvers. Voor Arthur Lehning. Baarn, WV, 1979. (XII) 527 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag deels verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H.A. Gomperts, L.H.C. Hulsman, A. Schapiro | Euro 16,00 |
| 598108 | LEHNING, A., HUNINK, M., KLOOSTERMAN, J., ROGIER, J., (RED.), Over Buonarotti, internationale avant-gardes, Max Nettlau en het verzamelen van boeken, anarchistische ministers, de algebra van de revolutie, schilders en schrijvers. Voor Arthur Lehning. Baarn, WV, 1979. (XII) 527 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd en verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H.A. Gomperts, L.H.C. Hulsman, A. Schapiro | Euro 16,00 |
| 594772 | LEHNING, A., Essays en commentaren. 2 delen.Baarn, WV, 1979-1980 (2e, 1e). 264, 338 pp. ingenaaid. *ruggen licht verkleurd*Deel 1: De draad van Ariadne, Deel 2: Ithaka | Euro 14,00 |
| 008536 | LEHNING, A., De tocht naar Ithaka. Beschouwingen over politiek en cultuur.Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 271 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 590321 | LEHNING, A., De tocht naar Ithaka. Beschouwingen over politiek en cultuur.Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 271 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 590320 | LEHNING, A., De tocht naar Ithaka. Beschouwingen over politiek en cultuur.Amsterdam, Meulenhoff, 1999. 271 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 017381 | LENK, H., (HRSG.), Ideologie. Ideologiekritik und Wissenssoziologie.Neuwied, Luchterhand, 1971 (5e). 485 pp. ingenaaid. Bibliografie. (ST, 4) *rug licht beschadigd, naam op schutblad*Met teksten van o.a.: F. Bacon, L. Feuerbach, S. Freud, K. Marx, E. Bloch, L. Goldmann, A. Comte, V. Pareto, H. Plessner, T.W. Adorno, L. Kolakowski | Euro 11,50 |
| 580279 | LENZ, J., Proletarische Politik im Zeitalter des Imperialismus und der sozialistischen Revolution. 1.Teil. Grundbegriffe der marxistsch-leninistischen Strategie und Taktik. Berlin, Internationaler Arbeiterverlag, 1931. (VIII) 186 pp. linnen. (Lehrbücher für den proletarischen Klassenkampf, 3) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 585137 | LESSNOFF, M., The structure of social science. A philosophical introduction.London, Allen, 1974. 173 pp. paperback. (SS, 7) *naam op schutblad, enkele penaantekeningen, omslag licht geschaafd* | Euro 7,50 |
| 589098 | LESSNOFF, M., The structure of social science. A philosophical introduction.London, Allen, 1974. 173 pp. paperback. (SS, 7) *naam op schutblad, potloodstrepen* | Euro 7,50 |
| 569998 | LIEBKNECHT, K., Militarism & anti-militarism. With special regard to the international young socialist movement. Transl. and with an introd. by G. Lock. Cambridge, Rivers Press, 1973. (XXVIII) 162 pp. linnen. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, recensie en titelbeschrijvingen achterin geplakt* | Euro 11,50 |
| 591499 | LIEBKNECHT, K., Studies over de bewegingswetten van de maatschappelijke ontwikkeling. Opnieuw geredigeerd en van een voorwoord voorzien door O.K. Flechtheim. Uit het Duits vertaald door C.A. Houtman.Baarn, WV, 1976. 321 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 600578 | LIEBKNECHT, K., Studies over de bewegingswetten van de maatschappelijke ontwikkeling. Opnieuw geredigeerd en van een voorwoord voorzien door O.K. Flechtheim. Uit het Duits vertaald door C.A. Houtman.Baarn, WV, 1976. 321 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 588654 | LIEBKNECHT, W., Briefwechsel mit Deutschen Sozialdemokraten. Band 1. 1862-1878. Herausgegeben und bearbeitet von G. Eckert.Assen, Van Gorcum, 1973. (LIV) 908 pp. linnen. Portret.(QUGDOA, 4) *band vlekkig*Herausgegeben vom Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis Amsterdam | Euro 40,00 |
| 584897 | LIEBKNECHT, W., Briefwechsel mit Karl Marx und Friedrich Engels. Hrsg. und bearb. von G. Eckert. The Hague, Mouton, 1963. 509 pp. linnen + omslag. Portret. (QUGDOA, 5) *omslag licht beschadigd* | Euro 35,00 |
| 588738 | LIEHM, A.J., SARTRE, J.P., The politics of culture. Translated by P. Kussi. Illustrations by A. Hoffmeister. With the 'Socialism that came in from the cold' by J.P. Sartre translated by H.R. Lane.New York, Grove, 1973. (IV) 412 pp. paperback. (Evergreen, 620) *papier en omslag gebruind, rug verkleurd*Oorspronkelijke Tsjechische uitgave uit 1967 | Euro 11,50 |
| 599419 | LIPSET, S.M., HOFSTADTER, R., (ED.), Sociology and history: methods.New York, Basic, 1968 (3e). (VI) 423 pp. paperback. (BB, 20) Met andere bijdragen van o.a.: S. Thernstrom, R.L. Merritt, R.P. McCormick | Euro 15,00 |
| 583549 | LITTLE, A., Post-industrial socialism. Towards a new politics of welfare. London, Routledge, 1998. (VIII) 190 pp. pb. Bibliogr. | Euro 10,00 |
| 600267 | LOCK, G., The state and I. Hypotheses on juridical and technocratic humanism. Preface by G.A. Cohen.Leiden, UP, 1981. (XIV) 268 pp. linnen. Bibliografie. | Euro 20,00 |
| 568835 | LOON, H.W. VAN, De vrijmaking der menscheid. Geschiedenis van 's menschen strijd om het recht van vrijheid en gedachte. Uit het Engelsch vert. door J.L. Gunning. Met een woord vooraf door C.P. Gunning.Amsterdam, Scheltens, z.j. (XII) 432 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 584170 | LUCAS, J.R., The principles of politics. Oxford, UP, 1985 (2e herz.). (XIV) 386 pp. pb. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 600395 | LUHMANN, N., Gesellschaftsstruktur und Semantik. Studien zur Wissenssoziologie der modernen Gesellschaft. 3 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1980-1989. 318, 293, 457 pp. linnen + omslag. *enkele potloodaantekeningen* | Euro 45,00 |
| 600390 | LUHMANN, N., Soziologische Aufklärung. 3 delen.Köln, Westdeutscher Verlag, 1972 (3e), 1975, 1981. 268, 221, 415 pp. paperback. *omslagen licht verkleurd*Dl 1: Aufsätze zur Theorie sozialer Systeme Dl 3: Aufsätze zur Theorie der Gesellschaft Dl 3: Soziales System, Gesellschaft, Organisation | Euro 45,00 |
| 569737 | LUHMANN, N., Soziologische Aufklärung. I.Köln, Westdeutscher Verlag, 1970. 268 pp. paperback. *enkele penstrepen, omslag vlekkig, naam op schutblad*Deel 1: Aufsätze zur Theorie sozialer Systeme | Euro 15,00 |
| 575812 | LUKES, S., Essays in social theory. London, Macmillan, 1978 (2e). (X) 227 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 576173 | LUXEMBURG, R., ETTINGER, E., Rosa Luxemburg. Ein Leben. Aus dem Amerikanischen von B. Bortfeldt.Bonn, Dietz, 1990. 383 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 584734 | LUXEMBURG, R., HETMANN, F., Rosa Luxemburg. Uit het Duits vert. door T. Davids. Bussum, WV, 1981. 240 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585792 | LUXEMBURG, R., HIRSCH, H., Rosa Luxemburg. Strijdbaar en menselijk. Nederlandse vertaling: A.J. Kleiwegt. Amsterdam, Paris, 1970. 160 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 599077 | LUXEMBURG, R., HIRSCH, H., Rosa Luxemburg. Strijdbaar en menselijk. Nederlandse vertaling: A.J. Kleiwegt. Amsterdam, Paris, 1970. 160 pp. paperback. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 8,00 |
| 588844 | LUXEMBURG, R., HIRSCH, H., Rosa Luxemburg. Strijdbaar en menselijk. Nederlandse vertaling: A.J. Kleiwegt. Amsterdam, Paris, 1970. 160 pp. paperback. Illustraties. *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 571776 | LUXEMBURG, R., Briefe aus dem Gefängnis. Mit einem Bild und einem Faksimile. Hrsg. vom Exekutivkomitee der Kommunistischen Jugendinternationale. Berlin, Verlag der Jugend-Internationale, z.j. (2e). 46 pp. ingenaaid. Portret. (Internationale Jugendbibliothek, 10) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 571674 | LUXEMBURG, R., Briefe aus dem Gefängnis. Berlin, Dietz, 1972 (7e). 86 pp. linnen + omslag. Portret.Die in dieser Sammlung erhaltenen Briefe sind an Frau Sophie Liebknecht gerichtet | Euro 6,00 |
| 571673 | LUXEMBURG, R., Brieven. Ingeleid door J. de Kadt. Vert. door M. Verdaasdonk.Amsterdam, Van Oorschot, 1976. 243 pp. ingenaaid. | Euro 7,50 |
| 599260 | LUXEMBURG, R., Brieven. Ingeleid door J. de Kadt. Vertaald door M. Verdaasdonk.Amsterdam, Van Oorschot, 1958. 243 pp. linnen + omslag. *omslag verschoten en licht beschadigd, boekblok gebruind* | Euro 15,00 |
| 571524 | LUXEMBURG, R., Orde heerst in Berlijn. Een keuze uit haar geschriften. Vert. J. de Reus. Den Haag, Boucher, z.j. 344 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. (Manifesten) | Euro 7,00 |
| 584738 | LUXEMBURG, R., Politische Schriften. Hrsg. und eingel. von O.K. Flechtheim. 3 delen. Frankfurt a.M., EVA, 1967-68 (2e, 2e, 1e). 228, 209, 156 pp. paperback. Bibliogr. (PT) *naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 600236 | MACIVER, R.M., Social causation.New York, Harper, 1964. 415 pp. paperback. Bibliografie. (TB, 1153) *rug roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 580551 | MACPHERSON, S., Social policy in the third world. The social dilemmas of underdevelopment.Brighton, Wheatsheaf, 1982. 220 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele markeerstiftstrepen* | Euro 8,00 |
| 568137 | MADGE, J., The origins of scientific sociology.New York, FP, 1967 (2e). (VIII) 600 pp. paperback. *enkele potloodstrepen.* | Euro 11,50 |
| 600009 | MADGE, J., The origins of scientific sociology.New York, FP, 1968 (2e). (VIII) 600 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 569182 | MAHOWALD, M.B., (ED.), Philosophy of woman. Classical to current concepts. With introductions and discussion questions.Indianapolis, Hackett, 1978. (VIII) 351 pp. paperback. Met teksten van o.a.: Plato, I. Kant, J.S. Mill, B. Russell, C. Pierce | Euro 11,50 |
| 579030 | MAN, H. DE, Opbouwend socialisme. Vert. door K.F. Proost en J.C. Proost-Thoden-van Velzen.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1931. 181 pp. linnen. *boekblok roestvlekkig, ex libris, rug verkleurd, schutblad voorin uitgeknipt* | Euro 10,00 |
| 579039 | MAN, H. DE, De psychologie van het socialisme. Vertaald door E.J. Brouwer naar de tweede Duitsche uitgave. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1927. (X) 374 pp. linnen. *band licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 570811 | MAN, H. DE, Vermassung und Kulturverfall. Eine Diagnose unserer Zeit. München, Lehnen, 1952 (2e). 191 pp. linnen. *naam op schutblad, band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 006247 | MANDEL, E., Marxist economic theory. Transl. by B. Pearce.London, Merlin, 1977 (4e). 797 pp. papreback. Bibliografie. *rug verkleurd, enkele penstrepen, naam op schutblad.* | Euro 10,00 |
| 571623 | MANDEL, E., Marxistische Wirtschaftstheorie. Aus dem Franz. von L. Boepple. 2 delen.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1972 (2e). 926 pp. paperback. (ES, 595, 596) *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 569316 | MANDEL, E., The second slump. A marxist analysis of recession in the seventies. Transl. by J. Rotschild. London, Verso, 1980. 226 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 588457 | MANNHEIM, K., MEJA, V., STEHR, N., (ED.), Knowledge and politics. The sociology of knowledge dispute. London, Routledge, 1990. (VIII) 327 pp. linnen. Met bijdragen van o.a.: M. Scheler, P. Tillich, H. Marcuse, H. Plessner | Euro 65,00 |
| 567898 | MANNHEIM, K., REMMLING, G.W., The sociology of Karl Mannheim. With a bibliographical guide to the sociology of knowledge, ideological analysis, and social planning. London, Routledge, 1975. (XVI) 255 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (ILS) | Euro 16,00 |
| 013806 | MANNHEIM, K., STEWART. W.A.C., An introduction to the sociology of education.London, Routledge, 1964 (2e). (XVlll) 187 pp. linnen. (ILSSR) | Euro 12,50 |
| 013780 | MANNHEIM, K., Diagnosis of our time. Wartime essays of a sociologist.London, Kegan Paul, 1945 (3e). (Xll) 180 pp. linnen + omslag. (ILSSR) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 566362 | MANNHEIM, K., Diagnosis of our time. Wartime essays of a sociologist.London, Kegan Paul, 1950 (5e). (Xll) 180 pp. linnen. (ILSSR) | Euro 10,00 |
| 013809 | MANNHEIM, K., Essays on the sociology of knowledge. Ed. by P. Kecskemeti. London, Routledge, 1952. (VIII) 327 pp. linnen. Bibliografie. (ILSSR) | Euro 25,00 |
| 013597 | MANNHEIM, K., Ideologie und Utopie.Frankfurt a.M., Schulte-Bulmke, 1969 (5e). (XXVIII) 302 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht vlekkig en beschadigd*Die Seiten IX-XXVII und 3-47 in berechtigter Übertragung aus dem Englischen von H. Maus. Die 5.Auflage ist ein unveränderter Nachdruck der 4. Auflage, die 1965 um ein Verzeichnis der Schriften Karl Mannheims und eine Bibliographie der Jahre 1952-1965 erweitert wurde | Euro 20,00 |
| 580003 | MANNHEIM, K., Ideology and utopia. A introduction to the sociology of knowledge. Transl. from the German by L. Wirth and E. Shills.New York, Harcourt, z.j. (XXX) 354 pp. paperback. Bibliografie. (HB, 3) | Euro 10,00 |
| 009838 | MANNHEIM, K., Ideology and utopia. A introduction to the sociology of knowledge. With a preface by L. Wirth.London, Routledge, 1972 (11e). (XXXI) 318 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad, bovenzijde rug licht beschadigd, vlekjes op schutblad* | Euro 10,00 |
| 597114 | MANNHEIM, K., Ideology and utopia. A introduction to the sociology of knowledge. With a preface by L. Wirth.London, Routledge, 1960. (XXXI) 318 pp. paperback. Bibliografie. *rug deels iets los, omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 595972 | MANNHEIM, K., Man and society in an age of reconstruction. Studies in modern social structure. With a bibliographical guide to the study of modern society. Transl. from the German by E. Shils.London, Routledge, 1951 (8e). (XXII) 469 pp. linnen. Bibliografie.*naam op schutblad*Based on 'Mensch und Gesellschaft im Zeitalter des Umbaus', Leiden, 1935 | Euro 15,00 |
| 009997 | MANNHEIM, K., Mensch und Gesellschaft im Zeitalter des Umbaus.Leiden, Sijthoff, 1935. (XVIII) 208 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, tekst op schutblad, band licht verkleurd*Eerste druk. Exiluitgave. Sternfeld-Tiedemann, 218 | Euro 17,50 |
| 592944 | MANNHEIM, K., Mensch und Gesellschaft im Zeitalter des Umbaus.Leiden, Sijthoff, 1935. (XVIII) 208 pp. halflinnen. *nieuw gebonden*Eerste druk. Exiluitgave. W.Sternfeld. E. Tiedemann. Deutsche Exilliteratur 1933-1945. Eine Bio-Bibliographie. Heidelberg, 1962, 218 | Euro 25,00 |
| 580271 | MAO TSE-TOENG, SOO, F.Y.K., Mao Tse-Tung's theory of dialectic. Dordrecht, Reidel, 1981. (XIV) 192 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Sovietica, 44) | Euro 15,00 |
| 600670 | MAO TSE-TOENG, Filosofische, politieke en strategische geschriften. Samengest. door C. Bischot. Vert. door: T. Gieling en P.R. Boone.Amsterdam, Van Gennep, 1970. 220 pp. paperback. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 580673 | MAO TSE-TOENG, Filosofische, politieke en strategische geschriften. Samengesteld door C. Bischot. Vertaald door: T. Gieling en P.R. Boone.Amsterdam, Van Gennep, 1970. 220 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 579169 | MARTIN, H.P., SCHUMANN, H., Die Globalisierungsfalle. Der Angriff auf Demokratie und Wohlstand. Reinbek bei Hamburg, Rowohlt, 1998. 352 pp. paperback. (RS, 60450) | Euro 7,00 |
| 570930 | MARTINDALE, D., The nature and types of sociological theory.London, Routledge, 1970 (4e). (XIV) 558 pp. linnen. (ILSSR) *naam op titelpagina, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 599415 | MARTINDALE, D., The nature and types of sociological theory.London, Routledge, 1970 (4e). (XIV) 558 pp. linnen + omslag. (ILSSR) *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 598627 | MASARYK, T.G., BELD, A. VAN DEN, Humaniteit. De politieke en sociale filosofie van Tomás G. Masaryk.Assen, Van Gorcum, 1973. (X) 142 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 587862 | MASARYK, T.G., BELD, A. VAN DEN, Humaniteit. De politieke en sociale filosofie van Tomás G. Masaryk. With a summary in English.Assen, Van Gorcum, 1973. (X) 142 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele penaantekeningen op schutblad* | Euro 10,00 |
| 584930 | MASARYK, T.G., La réssurection d'un état. Souvenirs et réflexions 1914-1918. Trad. du Tchèque par F. Dominois. Avec un portrait hors texte. Paris, Plon, 1930. (IV) (II) 536 pp. ingenaaid. Portret. *omslag licht beschadigd, deels niet opengesneden* | Euro 25,00 |
| 569245 | MASARYK, T.G., Die Weltrevolution. Erinnerungen und Betrachtungen 1914-1918. Ins Deutsche übertr. von C. Hoffmann.Berlin, Reiss, 1927 (6.-8.T). (XVIII) 556 pp. ln. Portr. *ex libris, stempels op schutbl., vlek op rug* | Euro 45,00 |
| 583370 | MASARYK, T.G., Die Weltrevolution. Erinnerungen und Betrachtungen 1914-1918. Ins Deutsche übertr. von C. Hoffmann.Berlin, Reiss, 1925 (1.-5.T). (XVIII) 556 pp. ln. Portr. | Euro 50,00 |
| 013594 | MAURER, E.H., Der Spätbürger.Bern, Francke, 1963. 332 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 571491 | MAYER, P., (ED.), The pacifist conscience. Harmondsworth, Penguin, 1966. 447 pp. paperback. Bibliografie. (Pelican, A 763)Met teksten van o.a.: Lao-Tzu, R.W. Emerson, W. James, M. Buber | Euro 11,50 |
| 599405 | MAZLISH, B., The revolutionary ascetic. Evolution of a political type. New York, Basic, 1976. (VIII) 261 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 576425 | MCINNES, N., SETON-WATSON, H., LOWENTHAL, R., The impact of the Russian revolution 1917-1967. The influence of bolshevism on the world outside Russia. With an introductory essay by A.J. Toynbee. London, OUP, 1967. (VI) 357 pp. linnen. *rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 015584 | MCLUHAN, M., FINKELSTEIN, S., Sense and nonsense of McLuhan. New York, IP, 1969 (2e). 122 pp. paperback. (NW, 86) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 597509 | MCLUHAN, M., Mens en media. Vertaling van S. de Lange.Utrecht, Ambo, 1967. 354 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 589918 | MCLUHAN, M., Mens en media. Vertaling van S. de Lange.Utrecht, Ambo, z.j. 354 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 597420 | MCLUHAN, M., Mens en media. Vertaling van S. de Lange.Utrecht, Ambo, 1967 (2e). 354 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 591025 | MCLUHAN, M., Verbi-voco-visual explorations. With additional contributions by V.J. Papanek, J.B. Bessinger, K. Polanyi, C.C. Hollis, D. Hogg, J. Jones. New York, Something else, 1967. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 599959 | MERTON, R.K., COSER, L.A., (ED.), The idea of social structure. Papers in honor of Robert K. Merton.New York, Harcourt, 1975. (X) 547 pp. gebonden. Bibliografie. Portret. *band verkleurd, boekblok licht roestvlekkig*Met andere bijdragen van o.a.: T. Parsons, J. S. Coleman, R. Nisbet, S.M. Lipset | Euro 30,00 |
| 567484 | MICHELS, R., Democratie en organisatie. Een klassieke theorie. Ingeleid door J.A.A. van Doorn. Vertaling: P. A. de Ruiter. Rotterdam, UP, 1969. 196 pp. ingenaaid. (Keur der sociologie) *naam op schutblad*Verkorte bewerking van 'Zur Soziologie des Parteiwesens in der modernen Demokratie' | Euro 10,00 |
| 569725 | MICHELS, R., Probleme der Sozialphilosophie.Leipzig, Teubner, 1914. 208 pp. linnen. (WH, 18) *ex libris* Eerste druk. 'De organisatie als generiek verschijnsel, met eigen grondvormen en ontwikkelingswetten wordt pas echt voorwerp in het werk van Max Weber en Robert Michels (1876-1936). Michels heeft vooral bekendheid gekregen door zijn zgn. 'ijzeren wet van de oligarchie'. | Euro 40,00 |
| 593757 | MIDDELAAR, L. VAN, Politicide. De moord op de politiek in de Franse filosofie. Amsterdam, Van Gennep, 1999. 253 pp. paperback. Illustraties. *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 10,00 |
| 589911 | MIDDELAAR, L. VAN, Politicide. De moord op de politiek in de Franse filosofie. Amsterdam, Van Gennep, 1999. 253 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 015329 | MIDDENDORP, C.P., Progressiveness and conservatism. The fundamental dimensions of ideological controversy and their relationship to social class.The Hague, Mouton, 1978. (XVIII) 457 pp. linnen. Bibliografie. (New Babylon, 25) | Euro 14,00 |
| 580926 | MILIBAND, R., Marxism and politics. Oxford, UP, 1977. (VIII) 199 pp. ln + omsl. Bibliogr. (Marxist introductions) *enkele penstr.* | Euro 10,00 |
| 577868 | MILIBAND, R., Parliamentary socialism. A study in the politics of labour. London, Merlin, 1975 (2e). 384 pp. paperback. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 579042 | MILLETT, K., Sekse en macht. Vertaald door H. Scheepmaker. Amsterdam, Meulenhoff, 1975. 432 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd, omslag licht geschaafd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 597029 | MILLS, C.W., HOROWITZ, I.L., (ED.), The new sociology. Essays in social science and social theory in honor of C. Wright Mills.New York, OUP, 1965. (XIV) 512 pp. paperback. (GB, 148) *omslag licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: R.B. Notestein, E. Fromm, E. Becker | Euro 15,00 |
| 576642 | MILLS, C.W., VERHOOGT, J.P., Moderne maatschappijkritiek. C. Wright Mills als criticus: tussen probleem en totaliteit.Meppel, Boom, 1976. 363 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 013836 | MILLS, C.W., WIBIER, M.J., C. Wright Mills als socioloog en wetenschapstheoreticus.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1976. (XII) 244 pp. ingenaaid. (SM) *papier hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 598307 | MILLS, C.W., The power elite.Oxford, UP, 1964 (Reprint 1959). (VI) 423 pp. paperback. (GB, 20) *naam op schutblad, omslag licht geschaafd* | Euro 11,50 |
| 591496 | MILLS, C.W., Power, politics and people. The collected essays of C. Wright Mills. Ed. and with an introd. by I.L. Horowitz. New York, Ballantine, 1963. (X) 657 pp. paperback. Bibliografie. *band licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 571001 | MILLS, C.W., The sociological imagination.London, OUP, 1969 (2e). (VIII) 234 pp. paperback. (GB, 204) *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 596280 | MILLS, C.W., The sociological imagination.New York, Grove, 1961. 234 pp. paperback. (Evergreen) *omslag roestvlekkig, onderzijde rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 596986 | MILLS, C.W., Sociology and pragmatism. The higher learning in America. Edited with an introduction by I.L. Horowitz.New York, Paine-Whitman, 1964. 475 pp. linnen. *bibliotheek exemplaar, band vlekkig* | Euro 12,50 |
| 016307 | MISPELBLOM BEYER, H.J., Tolerantie en fanatisme. Een studie over verdraagzaamheid.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1948. (VIII) 229 pp. linnen + omslag. Illustraties.*omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 567164 | MODRSHINSKAJA, E.D., STEPANJAN, Z.A., Die Zukunft im theoretischen Denken. Kritik gegenwârtiger bürgerlicher philosophischer und sozialpolitischer Konzeptionen. Übers. aus dem Russischen M. Kühn.Berlin, DVW, 1975. 383 pp. ln + omsl. Die vorliegende deutschsprachige Ausgabe wurde von der sowjetischen Autoren überarb. und ergänzt | Euro 13,00 |
| 596780 | MONNEROT, J., Sociology and psychology of communism. Translated by J. Degras and R. Rees.Boston, Beacon, 1960. 339 pp. paperback. (BP, 100) *naam op schutblad, omslag licht geschaafd* | Euro 12,50 |
| 566258 | MONNEROT, J., Soziologie des Kommunismus. Deutsch von M. Bense, H. Naumann, E. Walther.Köln, Kiepenheuer, 1952. 428 pp. ing. *omsl. licht besch.* | Euro 12,50 |
| 566835 | MOORE, B., Privacy. Studies in social and cultural history. New York, Sharpe, 1984. (XIV) 328 pp. ln + omsl. Bibliogr. | Euro 14,00 |
| 014452 | MOORE, B., Social origins of dictatorship and democracy. Lord and peasant in the making of the modern world.Harmondsworth, Penguin, 1969. (XVI) 559 pp. paperback. Bibliografie. (Peregrine) | Euro 10,00 |
| 003280 | MORAVCSIK, A., The choice for Europe. Social purpose and state power from Messian tot Maastricht. London, Routledge, 2005. (XII) 514 pp. paperback. | Euro 16,00 |
| 598103 | MORROW, R.A., BROWN, D.D., Critical theory and methodology. Thousand Oaks, Sage, 1994. (XVIII) 381 pp. paperback. (Contemporary social theory, 3) *naam op schutblad* | Euro 30,00 |
| 006880 | MOSER, E., Freiheit.Chur, Aristarch, 1986. 308 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 575381 | MOUZELIS, N.P., Organisation and bureaucracy. An analysis of modern theories. London, Routledge, 1970 (3e). (X) 230 pp. linnen + omslag. (ILSSR) *omslag licht sleets* | Euro 15,00 |
| 588711 | MOWSHOWITZ, A., The conquest of will. Information processing in human affairs.Reading, Addison-Wesley, 1976. (XVI) 365 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 579059 | MUCKLE, F., Socialistische denkers. Bewerkt door A.W. IJzerman. Amsterdam, Ontwikkeling, 1924. 198 pp. linnen. *naam op schutblad, papier iets gebruind* | Euro 8,00 |
| 584989 | MULKAY, M.J., Science and the sociology of knowledge. London, Allen, 1980 (2e). (VIII) 132 pp. paperback. (Controversies in sociology, 8) | Euro 10,00 |
| 593602 | MÜLLER, J.B., Bedürfnis und Gesellschaft. Bedürfnis als Grundkategorie im Liberalismus, Konservatismus und Sozialsmus. Stuttgart, Klett, 1971. 175 pp. linnen + omslag. (SBGP, 6) *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 011374 | MÜLLER-LYER, F., Die Familie.München, Langen, 1921 (4.-6 T.). (XXIV) 438 pp. linnen. (Die Entwicklungsstufen der Menschheit, 4) *rug licht beschadigd, papier licht gebruind, ex libris*'Müller-Lyer (1857-1916) vertritt als Kultursoziologe einen aktivistischen Evolutionismus und Positivismus. Er gestaltet eine Theorie der Kulturphasen und stellt der Kultursoziologie die Aufgabe, eine Kulturbeherrschung vorzubereiten'. Ziegenfuss, ll, 181. | Euro 15,00 |
| 597771 | MUMFORD, L., Art and technics. New York, CUP, 1952. (VIII) 162 pp. ingenaaid. *omslag licht vlekkig* | Euro 9,00 |
| 595595 | MUMFORD, L., The culture of cities. New York, Harcourt, 1970 (2e). (XVIII) 586 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Harvest) *gebruikssporen omslag* | Euro 15,00 |
| 014963 | MÜNCH, R., Gesellschaftstheorie und Ideologiekritik Hamburg, Hoffmann, 1973. 221 pp. paperback. (KW) *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 018333 | MÜNKLER, H., (HRSG.), Lust an der Erkenntnis: Politisches Denken im 20. Jahrhundert. Ein Lesebuch. Hrsg. und eingeleitet. München, Piper, 1994 (2e herz.). 392 pp. paperback. (SP, 1987) | Euro 10,00 |
| 594228 | MUSGROVE, F., Margins of the mind. With the assistance of R. Middleton and P. Hawes.London, Methuen, 1977. (VI) 247 pp. paperback. (UP, 622) | Euro 10,00 |
| 575526 | MYRDAL, G., Beyond the welfare state. Economic planning in the welfare states and its international implications. The Storr lectures, Yale university, 1958. London, Duckworth, 1960. (XIV) 214 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 578800 | MYRDAL, G., De misdeelde wereld. Strategie tegen de armoede.Vert. door E. Marije.Utrecht, Spectrum, 1971. 389 pp. paperback. (A5) *binnenzijde omslag licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 575510 | MYRDAL, G., Uitdaging aan de welvaart. Vertaling: P.H.W.C. Rommers.Rotterdam, UP, 1965. (VIII) 168 pp. paperback. (UPR, 7) | Euro 7,00 |
| 595109 | MYRDAL, G., Uitdaging aan de welvaart. Vertaling: P.H.W.C. Rommers.Rotterdam, UP, 1965. (VIII) 168 pp. paperback. (UPR, 7) *papier gebruind* | Euro 7,00 |
| 600062 | MYRDAL, G., Uitdaging aan de welvaart. Vertaling: P.H.W.C. Rommers.Rotterdam, UP, 1965. (VIII) 168 pp. paperback. (UPR, 7) *rug iets verkleurd* | Euro 7,00 |
| 570201 | MYRDAL, G., Value in social theory. A selection of essays on methodology. Ed. by P. Streeten. London, Routledge, 1962 (2e). (XLVI) 269 pp. ln + omsl. (ILSSR) *naam op schutbl., enkele penstr.* | Euro 16,00 |
| 577800 | NAGY, I., On communism. In defense of the new course. Foreword by H. Seton-Watson. London, Thames, 1957. (XLIV) 306 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 587499 | NEGROPONTE, N., Being digital. New York, Knopf, 1995. (VIII) 243 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 587498 | NEGROPONTE, N., Digitaal leven. Vert. door J. van Lieshout. Amsterdam, Prometheus, 1995. 226 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 597046 | NEGROPONTE, N., Digitaal leven. Vertaald door J. van Lieshout. Amsterdam, Prometheus, 1995. 226 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 584478 | NEGT, O., KLUGE, A., Massverhältnisse des Politischen. 15 Vorschläge zum Unterscheidungsvermögen. Frankfurt a.M., Fischer, 1992. 339 pp. ln + omsl. *naam op schutbl.* | Euro 15,00 |
| 583013 | NELSON, W.N., On justifying democracy.London, Routledge, 1980. (X) 176 pp. ln + omsl. (ILP) *omsl. iets beduimeld* | Euro 12,50 |
| 588458 | NESS, P. VAN, (ED.), Debating human rights. Critical essays from the United States and Asia. London, Routledge, 1999. (XII) 291 pp. paperback. (Asia's transformations) *enkele markeerstiftstrepen*Met bijdragen van o.a. E. Friedman, C. Muzaffar, S. Chih-yu | Euro 12,50 |
| 019612 | NEUMANN, F., The democratic and the authoritarian state. Essays in political and legal theory. Ed. and with a preface by H. Marcuse.New York, Free Press of Glencoe, 1957. (X) 304 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht vlekkig, rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 588146 | NEURATH, O., Einheitswissenschaft und Psychologie. Wien, Gerold, 1933. 31 pp. ingenaaid. (Einheitswissenschaft, 1) *stempeltje op omslag*Eerste druk. Ziegenfuss, 2, 197. Mooi exemplaar | Euro 95,00 |
| 011506 | NIEUWENHUIJZE, C.A.O. VAN, Intelligible fields in the social sciences. Essays.The Hague, Mouton, 1967. 285 pp. ingenaaid. (SSS, 3) | Euro 14,50 |
| 587593 | NIEUWENHUIJZE, C.A.O. VAN, Intelligible fields in the social sciences. Essays.The Hague, Mouton, 1967. 285 pp. ingenaaid. (SSS, 3) *plakbandsporen op omslag* | Euro 12,50 |
| 003006 | NITTI, F., Bolschewismus, Fascismus und Demokratie.München, Hanfstaengl, 1926. 102 pp. ingenaaid. Portret. *enkele penstrepen, papier gebruind, omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 576280 | NOLTE, E., Marxism, fascism, cold war. Transl. from the German by L. Krader. Assen, Van Gorcum, 1982. (XII) 348 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *stempel op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 597776 | NOVAK, M., The spirit of democratic capitalism. Lanham, Madison, 1991. 459 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 575527 | NYE, A., Feminist theory and the philosophies of man.New York, Routledge, 1989. (X) 244 pp. paperback. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, rug verkleurd* | Euro 11,50 |
| 588460 | OLSEN, M.E., MARGER, M.N., (ED.), Power in modern societies. Boulder, Westview, 1993. (XVI) 327 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: A. de Tocqueville, K. Marx, M. Weber, R. Miliband | Euro 12,50 |
| 583939 | O'NEILL, J., (ED.), Modes of individualism and collectivism.London, Heinemann, 1973. (X) 358 pp. geb + omsl. Bibliogr.Met opdracht van editor aan Lolle Nauta. Met bijdragen o.a.: K.R. Popper, J.W.N. Watkins, M. Mandelbaum | Euro 15,00 |
| 586681 | O'NEILL, J., Five bodies. The human shape of modern society. Ithaca, Cornell UP, 1986 (2e). 181 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 584019 | O'NEILL, J., Sociology as a skin trade. Essays towards a reflexive sociology. London, Heinemann, 1972. (XIV) 274 pp. paperback. (HEB) | Euro 10,00 |
| 568929 | OPHEM, J.A.C., KLAVER, P.M. DE, OPHEM, J.A.C., (ED.), Youth: unemployment, identity and policy. Aldershot, Avebury, 1996. (VIII) 230 pp. gebonden.Met bijdragen van o.a.: J. Bynner, A. Brown, K. Verhaar, H. Spies | Euro 15,00 |
| 568072 | OPPENHEIMER, F., De sociale questie en het socialisme. Een kritiek op de marxistische theorie. Vert. met toestemming van den schrijver door J. Stoffel. Rotterdam, Brusse, 1913. 269 pp. hlf ln. *naam op schutbl., nieuw geb.* | Euro 9,00 |
| 586669 | OSBORNE, T., Aspects of enlightenment. Social theory and the ethics of truth. London, UCL, 1998. (XVI) 216 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 588714 | OUTHWAITE, W., New philosophies of social science. Realism, hermeneutics and critical theory.Basingstoke, Macmillan, 1991( 2e). (VIII) 137 pp. paperback. (Contemporary social theory) | Euro 9,00 |
| 568843 | PADIOLEAU, J.G., L'ordre social. Principes d'analyse sociologique. Préface de F. Bourricaud. Paris, Harmattan, 1986. 222 pp. paperback. (LS) | Euro 10,00 |
| 020494 | PAINTER, J., Politics, geography and 'political geography. A critical perspective. London, Arnold, 1995. (X) 206 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 590851 | PANNEKOEK, A. (P. AARTSZ), De arbeidersraden 1946. Met een voorwoord van B.A. Sijes. Amsterdam, Van Gennep, 1971 (2e). (X) 277 pp. paperback. *rug en boekblok vlekkig, enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 599107 | PANNEKOEK, A. (P. AARTSZ), De arbeidersraden. I. De taak. II. De strijd. III. De gedachte. IV. De vijand. V. Naschrift. De oorlog. Amsterdam, Vlam, 1946. (VIII) 277 pp. halflinnen. *papier en band gebruind* | Euro 12,50 |
| 597492 | PANNEKOEK, A. (P. AARTSZ), Herinneringen. Herinneringen uit de arbeidersbeweging. Sterrenkundige herinneringen. Met bijdragen van B.A. Sijes en E.P.J. van den Heuvel. Samengesteld en verzorgd door B.A. Sijes, J.M. Welcker en J.R. van der Leeuw.Amsterdam, Van Gennep, 1982. 398 pp. paperback. Portret. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 9) *omslag deels verkleurd* | Euro 11,50 |
| 597493 | PANNEKOEK, A. (P. AARTSZ), Herinneringen. Herinneringen uit de arbeidersbeweging. Sterrenkundige herinneringen. Met bijdragen van B.A. Sijes en E.P.J. van den Heuvel. Samengesteld en verzorgd door B.A. Sijes, J.M. Welcker en J.R. van der Leeuw.Amsterdam, Van Gennep, 1982. 398 pp. paperback. Portret. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 9) | Euro 11,50 |
| 585517 | PANNEKOEK, A., BRENDEL, C., Anton Pannekoek. Theoretikus van het socialisme.Nijmegen, SUN, 1970. 207 pp. paperback. (Sunschrift, 23) | Euro 10,00 |
| 000824 | PARSONS, H.L., SOMERVILLE, J., (ED.), Marxism, revolution, and peace. From the proceedings of the society for the philosophical study of dialectical materialism.Amsterdam, Grüner, 1977. (XVI) 244 pp. ingenaaid. (Philosophical currents, 19)Met bijdragen van o.a.: D.C. Hodges, K.T. Fann, D. Riepe, A. Munk, A. Davis, J. Mitchell, J.J. Kockelmans | Euro 12,50 |
| 575560 | PARSONS, H.L., Self, global issues, and ethics. Amsterdam, Grüner, 1980. (VI) 209 pp. ingenaaid. Illustraties. (Praxis, 4) | Euro 11,50 |
| 599410 | PARSONS, T., (ED.), American sociology. Perspectives, problems, methods.New York, Basic, 1968. (XXII) 346 pp. linnen + omslag. *omslag licht verkleurd, boekblok licht roestvlekkig*Met bijdragen van o.a.: A. Inkeles, S.M. Lipset, R.N. Bellah, B. Barber | Euro 15,00 |
| 576539 | PARSONS, T., ADRIAANSENS, H.P.M., Talcott Parsons en het conceptuele dilemma. Deventer, Van Loghum Slaterus, 1976. 272 pp. ingenaaid. (SM) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 015645 | PARSONS, T., BLACK, M., (ED.), The social theories of Talcott Parsons. A critical examination.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1961. (XII) 364 pp. linnen + omslag. *enkele potloodstrepen, omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: R.M. Williams, A.L. Baldwin, H.A. Landsberger | Euro 16,00 |
| 588032 | PARSONS, T., SHILS, E.A., (ED.), Toward a general theory of action. Theoretical foundations for the social sciences. New York, Harper, 1962. (XII) 506 pp. paperback. (TB, 1083) *omslag verkleurd, boekblok vlekkig*Met bijdragen van o.a.: R.C. Sheldon, E.C. Tolman, G.W. Allport, | Euro 13,50 |
| 016294 | PARSONS, T., Religious perspectives of college teaching in sociology and social psychology.New Haven, Hazen, z.j. 47 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 576528 | PARSONS, T., The social system.New York, FP, 1964. (XVIII) 575 pp. paperback. *omslag licht beschadigd, | Euro 15,00 |
| 577717 | PARSONS, T., Societies. Evolutionary and comparative perspectives. Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1966. (VIII) 120 pp. paperback. (FMSS) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599392 | PARSONS, T., Structure and process in modern societies.Glencoe, FP, 1960. (VI) 344 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad, omslag iets beschadigd* | Euro 25,00 |
| 592131 | PÉGUY, C., TIEDEMANN-BARTELS, H., Verwaltete Tradition. Die Kritik Charles Péguys.Freiburg, Alber, 1986. 296 pp. ingenaaid. (Symposion, 78) *naam op schutblad*Met opdracht van auteur | Euro 15,00 |
| 600322 | PELS, D., Macht of eigendom? Een kwestie van intellectuele rivaliteit. Amsterdam, Van Gennep, 1987. 266 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 574052 | PERROT, P., Werken aan de schijn. De veranderingen van het vrouwelijk lichaam in de achttiende en negentiende eeuw. Vert. uit het Frans door K. van Dorsselaer. Nijmegen, SUN, 1987. 292 pp. ingenaaid. Illustraties. (Sporen) | Euro 11,50 |
| 583399 | PETERSON, R.T., Democratic philosophy and the politics of knowledge.University Park, Pennsylvania State UP, 1996. (VIII) 344 pp. pb. | Euro 15,00 |
| 591188 | PETERSON, R.T., Democratic philosophy and the politics of knowledge.University Park, Pennsylvania State UP, 1996. (VIII) 344 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 003756 | PHILLIPS, D.C., Holistic thought in social science. London, Macmillan, 1977. (VI) 149 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag licht beschadigd, stiftstreepje op schutblad* | Euro 12,50 |
| 583332 | PHILLIPS, D.L., Abandoning method. Sociological studies in methodology. London, Jossey-Bass, 1973. (XVI) 202 pp. pb. Bibliogr. | Euro 11,50 |
| 574827 | PHILLIPS, D.L., De naakte Nederlander. Kritische overpeinzingen. Ned. vert. N. van Maarten en R. van der Veer. Amsterdam, Bakker, 1985. 274 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 587860 | PHILLIPS, D.L., De naakte Nederlander. Kritische overpeinzingen. Ned. vert. N. van Maarten en R. van der Veer. Amsterdam, Bakker, 1985. 274 pp. paperback. *enkele penstrepen* | Euro 7,00 |
| 584303 | PHILLIPS, D.L., Toward a just social order. Princeton, UP, 1986. (X) 460 pp. pb. Bibliogr. | Euro 16,00 |
| 577837 | PIETERSEN, L., Sociologie van de sport. Afspiegeling en reactie. Utrecht, Spectrum, 1961. 145 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Mens en medemens) *bibliotheekstempel* | Euro 7,00 |
| 600896 | PIETERSON, M., (RED.), Het technisch labyrint. Een maatschappijgeschiedenis van drie industriële revoluties. Werkgroep techniek, technologie en samenleving Rijksuniversiteit Leiden.Meppel, Boom, 1981. 376 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 583942 | PINKER, R., Sociologie en sociaal beleid. Vert. D. Pels.Meppel, Boom, 1973. (XIV) 254 pp. pb. Bibliogr. *enkele potl.str., naam op schutbl.* | Euro 9,00 |
| 591200 | PIROSCHKOW, V., Freiheit und Notwendigkeit in der Geschichte. Zur Kritik des historischen Materialismus.München, Pustet, 1970. 316 pp. linnen + omslag. (SWG) | Euro 15,00 |
| 020498 | POELMAN, N., Panorama der ideologieën. Baarn, Nelissen 1982. 189 pp. paperback. (Proces-Materiaal) Over fascisme, liberalisme, anarchisme, feminisme, socialisme, terrorisme, kapitalisme, kommunisme, humanisme | Euro 10,00 |
| 576618 | POGGI, G., Images of society. Essays on the sociological theories of Tocqueville, Marx and Durkheim. Stanford, UP, 1972. (XVI) 267 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 575139 | POHLE, L., Kapitalismus und Sozialismus. Aus dem Nachlass hrsg., vearbeitet und ergänzt von G. Halm. Berlin, Springer, 1931 (4e herz.). (X) 316 pp. linnen. *rug licht beschadigd, bibliotheekstempel* | Euro 15,00 |
| 568184 | POLIAKOV, L., La causalité diabolique. 2 dln.Paris, Calmann-Lévy, 1980-85. 247, 366 pp. ing. (Liberté de l'esprit) Dl 1: Essai sur l'origine des persécutions, Dl 2: Du joug mongol à la victoire de Lénine 1250-1920 | Euro 15,00 |
| 598089 | POLLOCK, F., Automation. Materialien zur Beurteilung der ökonomischen un sozialen Folgen. Vollständig überarbeitete und auf den letzten Stand gebrachte Neuausgabe.Frankfurt a. M., EVA, 1964 (2e herz.). 420 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FBS, 5) *boekblok licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 569740 | PONSIOEN, J., VELDKAMP, G.M.J., De menselijke samenleving. 2 delen.Bussum, Brand, 1953-56. 211, (XII) 419 pp. linnen. *naam op titelpagina*Dl 1: Wijsgerige grondslagen, Dl 2: Vraagstukken der hedendaagse samenleving | Euro 15,00 |
| 579134 | PONSIOEN, J., National development. A sociological contribution. The Hague, Mouton, 1968. 286 pp. linnen + omslag. (PISS, 18) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 587597 | PONSIOEN, J.A., Symboliek in de samenleving. Een sociologie van de symbolen en van het symboliek denken. Met een woord vooraf van P.J. Bouman.Utrecht, Bijleveld, 1952. (XII) 271 pp. linnen. *rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 589067 | POPPER-LYNKEUS, J., BELKE, I., Die sozialreformische Ideen von Joseph Popper-Lynkeus (1838-1921) im Zusammenhang mit allgemeinen Reformbestrebungen des Wiener Bürgertums um die Jahrhundertwende. Tübingen, Mohr, 1978. (VIII) 296 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Porret. Illustraties. *naam op schutblad, boekblok roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 583932 | POS, H.J., HORST, L. VAN DER, VRIJ, M.P., Democratie. Achtergronden en mogelijkheden.Amsterdam, Bezige Bij, 1946. 204 pp. ln. *naam op schutbl., enkele potl.str.*Andere bijdragen van o.a.: J. Romein, A.M. Donner, W.H. van Helsdingen | Euro 10,00 |
| 598180 | POULANTZAS, N., Classes in contemporary capitalism. Translated from the French by D. Fernbach.London, NLB, 1979 (3e). 343 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 599097 | POULANTZAS, N., Classes in contemporary capitalism. Translated from the French by D. Fernbach.London, NLB, 1979 (3e). 343 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 014461 | POULANTZAS, N., State, power, socialism. Translated by P. Camiller.London, NLB, 1978. 269 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 599113 | POULANTZAS, N., State, power, socialism. Translated by P. Camiller.London, NLB, 1978. 269 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 578786 | PRINS, B., Voorbij de onschuld. Het debat over de multiculturele samenleving. Amsterdam, Van Gennep, 2000. 189 pp. paperback. (Kennis, openbare mening, politiek) | Euro 11,50 |
| 585331 | QUAINI, M., Marxisme en geografie. Vert. M. Vlasblom.Amsterdam, Ekologische uitgeverij, 1978. 148 pp. paperback. *rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 587522 | QUINTON, A., (ED.), Political philosophy. London, OUP, 1973 (4e). (IV) 201 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J. Plamenatz, H.L.A. Hart, B. Barry | Euro 9,00 |
| 601089 | QVORTRUP, L., The social significance of telematics. An essay on the information society. Translated by P. Edmonds.Amsterdam, Benjamins, 1984. (XVIII) 228 pp. ingenaaid.(Pragmatics & beyond, 7) | Euro 25,00 |
| 016267 | RADEL, J.L. Roots of totalitarianism. The ideological sources of fascism, national socialism, and communism.New York, Crane, 1975. (X) 218 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 577838 | RAMAER, H., (RED.), De piramide der tirannie. Anarchisten in Nederland. Woord vooraf van R. de Jong.Amsterdam, WU, 1977. 223 pp. paperback. Illustraties. (UH) *naam op schutblad*Met teksten van o.a.: F. Ortt, C. Meijer-Wichmann, B. de Ligt, A. Constandse | Euro 7,50 |
| 581911 | RAPHAEL, D.D., Problems of political philosophy. Revised edition. London, Macmillan, 1978 (4e). (VIII) 207 pp. pb. *naam op schutbl.* | Euro 10,00 |
| 584466 | REES, J., Equality. London, Macmillan, 1972. 152 pp. pb. Bibliogr. (Key concepts in political science) *naam op schutbl., schutbl. deels los* | Euro 9,00 |
| 006556 | REGIN, D., Sources of cultural estrangement. The Hague, Mouton, 1969. 157 pp. ing. (SSS, 7) | Euro 12,50 |
| 583933 | REIJEN, W.L. VAN, Ik en anderen. Inleiding in de filosofie van de sociale wetenschappen. Vert. uit het Duits door H. van Doorn.Assen, Van Gorcum, 1979. (XII) 164 pp. paperback. Bibliografie. Oorspronkelijke titel: 'Bewusstsein, Identität und Sinn' | Euro 8,00 |
| 597332 | REIJEN, W.L. VAN, Ik en anderen. Inleiding in de filosofie van de sociale wetenschappen. Vert. uit het Duits door H. van Doorn.Assen, Van Gorcum, 1979. (XII) 164 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad*Oorspronkelijke titel: 'Bewusstsein, Identität und Sinn' | Euro 8,00 |
| 567419 | REIWALD, P., Die Gesellschaft und ihre Verbrecher.Zürich, Pan, 1948. (VIII) 320 pp. ln + omsl. (IBPS, 5) *omsl. licht besch., licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 017309 | REIWALD, P., Vom Geist der Massen. Handbuch der Massenpsychologie.Zürich, Pan, 1946 (2e). (XVI) 631 pp. linnen + omslag. (IBPS, 1) | Euro 15,00 |
| 579713 | REIWALD, P., Vom Geist der Massen. Handbuch der Massenpsychologie.Zürich, Pan, 1948 (3e). (XVI) 631 pp. linnen. (IBPS, 1) *platten licht vlekkig, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 004058 | REX, J., (ED.), Approaches to sociology. An introduction to major trends in British sociology.London, Routledge, 1974. (VI) 302 pp. ingenaaid. (ILS) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J. Westergaard, P. Abell, R. Robertson, B. Bernstein, J. Young, M. Glucksmann | Euro 11,50 |
| 573706 | RIEFF, P., ZONDERVAN, T., Ontvankelijk denken. Moderniteit en transcendentie in het werk van Philip Rieff. Groningen, z.u., 2001. 288 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 570022 | RIEGEL, K.F., MEACHAM, J.A., The developing individual in a changing world. 2 delen. The Hague, Mouton, 1976. (XVIII) 409 (42), (VIII) 410-736 (32) pp. linnen + omslag. Bibliografie Illustraties. (New Babylon, 24) *ruggen omslagen verkleurd*Dl 1: Historical and cultural issues, Dl 2: Social and environmental issues | Euro 25,00 |
| 579170 | RIFKIN, J., Access. Das Verschwinden des Eigentums. Warum wir weniger besitzen und mehr ausgeben werden. Aus dem Engl. von K. Binder und T. Eggeling.Frankfurt a.M., Campus, 2000. 424 pp. gebonden + omslag. | Euro 12,50 |
| 596576 | RIJPKEMA, P.P., State perfectionism and personal freedom.Z.p., z.u., 1995. 291 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 600878 | RITSERT, J., Inhaltsanalyse und Ideologiekritik. Ein Versuch über kritische Sozialforschung.Frankfurt a.M., Athenäum, 1972. 119 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 595499 | ROBINSON, J., Freedom and necessity. An introduction to the study of society. London, Allen, 1971 (2e). 128 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 003045 | RÖD, W., Dialektische Philosophie der Neuzeit. 2 dln.München, Beck, 1974. 182, 230 pp. paperback. (BSR, 120-121) Dl 1: Von Kant bis Hegel, Dl. 2: Von Marx bis zur Gegenwart | Euro 11,50 |
| 596162 | ROHDE, C.C., Het vertoog van waardigheid. Een cultuur-sociologische studie naar het dierbare en verhevene in de westerse beschaving.Amsterdam, UP, 1997. (VI) 308 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd, vouw achterzijde omslag* | Euro 12,50 |
| 575914 | ROLAND HOLST, H., PROOST, K.F., Henriëtte Roland Holst in haar strijd om gemeenschap. Met vier portretten.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1937. (VIII) 288 pp. ingenaaid. *rug verkleurd, omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 579074 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Over leven en schoonheid. Opstellen over aesthetische en ethische onderwerpen. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1925. (XIV) 488 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd, achterplat los, omslag en schutblad licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 575942 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., De voorwaarden tot vernieuwing der dramatische kunst. Een studie. Met 30 afbeeldingen en een register.Rotterdam, Brusse, 1924. (XIV) 316 pp. linnen. Illustraties. *ex libris* | Euro 12,50 |
| 593976 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Het vuur brandde voort. Levensherinneringen. Con fuoco. Met een nawoord van G. Stuiveling. Amsterdam, Van Ditmar, 1949 (2e). 287 pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 598214 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., Het vuur brandde voort. Levensherinneringen. Con fuoco. Met een nawoord van G. Stuiveling. Amsterdam, Van Ditmar, 1949. 287 pp. linnen. Portret. Illustraties. *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 575915 | ROLAND HOLST-VAN DER SCHALK, H., De weg tot eenheid.Amsterdam, Querido, 1928. 192 pp. ingenaaid. *ex libris* | Euro 11,50 |
| 590092 | ROLAND, A., In search of self in India and Japan. Toward a cross-cultural psychology. Princeton, UP, 1988. (XXXII) 386 pp. linnen + omslag. | Euro 16,00 |
| 568602 | ROMERS, M.A., Sociale wijsbegeerte. Ingel. door B. de Ligt. Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1937. 169 pp. linnen. *papier licht gebruind, ex libris, rug licht beschadigd* | Euro 8,50 |
| 592237 | RÖPKE, W., Die Gesellschaftskrisis der Gegenwart. Zürich, Rentsch, 1942 (4e herz.). 417 pp. linnen + omslag. *ex libris, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 17,50 |
| 003349 | ROSE, H., ROSE, S., (ED.), The radicalisation of science. Ideology of/in the natural sciences. London, Macmillan, 1976. (XXVI) 205 pp. paperback. (CSS) Met bijdragen van o.a.: L. Stehelin, J. Needham, S. Anderson | Euro 11,50 |
| 583447 | ROSENBERG, A., Geschichte des Bolschewismus von Marx bis zur Gegenwart. Berlin, Rowohlt, 1933 (1.-5.T). 239 pp. linnen. *rug verkleurd, papier licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 599100 | ROSENBERG, A., Geschichte des Bolschewismus von Marx bis zur Gegenwart. Berlin, Rowohlt, 1933 (1.-5.T). 239 pp. linnen. *rug gebruind, papier licht gebruind* | Euro 20,00 |
| 001019 | ROSENSTOCK-HUESSY, E., HASSELAAR, J.M., Inleiding tot het denken van E. Rosenstock-Huessy.Baarn, Ten Have, 1973. 292 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 592451 | ROSENSTOCK-HUESSY, E., VOORSLUIS, B., Taal en relationaliteit. Over de scheppende en verbindende kracht van taal volgens Eugen Rosenstock-Huessy.Kampen, Kok, 1988. 256 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodaantekeningen en -strepen* | Euro 12,50 |
| 598207 | ROSENSTOCK-HUESSY, E., VOORSLUIS, B., Taal en relationaliteit. Over de scheppende en verbindende kracht van taal volgens Eugen Rosenstock-Huessy.Kampen, Kok, 1988. 256 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 597482 | ROSENSTOCK-HUESSY, E., Friedensbedingungen einer Weltwirtschaft. Zur Ökonomie der Zeit. Eingeleitet und herausgegeben von R. Hermeier.Frankfurt a. M., Haag, 1988. 339 pp. paperback. Bibliografie. (ASIO, 14) *penstrepen in inhoudsopgave* | Euro 11,50 |
| 569758 | ROSINSKI, H., Power and human destiny. Ed. by R.P. Stebbins. With a foreword by A. Heckscher.New York, Praeger, 1965. (XVI) 206 pp. linnen. *potloodstrepen* | Euro 11,50 |
| 582939 | ROSNAY, J. DE, De symbiotische mens. Visie op het derde millennium. Vertaling: Concorde.Amsterdam, Addison-Wesley, 1998. 368 pp. linnen + omslag. | Euro 15,00 |
| 568840 | ROSSUM, W. VAN, De plaats van de ivoren toren. Een inleiding in de wetenschapssociologie.Groningen, WN, 1988. 121 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 8,50 |
| 600208 | ROSSUM, W. VAN, De plaats van de ivoren toren. Een inleiding in de wetenschapssociologie.Groningen, WN, 1988. 121 pp. ingenaaid. | Euro 8,50 |
| 577869 | ROSZAK, T., The making of a counter culture. Reflections on the technocratic society and its youthful opposition. London, Faber, 1973 (3e). (XIV) 303 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad.* | Euro 7,00 |
| 596270 | ROSZAK, T., The making of a counter culture. Reflections on the technocratic society and its youthful opposition. London, Faber, 1973 (3e). (XIV) 303 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht roestvlekkig* | Euro 7,00 |
| 567151 | ROSZAK, T., Onvoltooid dier. Het aquariaanse voorland en de evolutie van het bewustzijn. Vert. door R. Jol en L. Rentrop.Amsterdam, Meulenhoff, 1978. 256 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 587552 | ROSZAK, T., Onvoltooid dier. Het aquariaanse voorland en de evolutie van het bewustzijn. Vert. door R. Jol en L. Rentrop.Amsterdam, Meulenhoff, 1978. 256 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 578340 | ROSZAK, T., Opkomst van een tegencultuur. Bespiegelingen over de technocratische maatschappij en haar jeugdige bestrijders. Vert. M. Schouten.Amsterdam, Meulenhoff, 1972 (3e). 264 pp. paperback. Bibliografie. (Editie) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 566784 | ROSZAK, T., Persoon en planeet. De creatieve desintegratie van de industriële samenleving. Vert. door F. Oosterbaan.Amsterdam, Meulenhoff, 1980. 392 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 597104 | ROSZAK, T., Persoon en planeet. De creatieve desintegratie van de industriële samenleving. Vert. door F. Oosterbaan.Amsterdam, Meulenhoff, 1980. 392 pp. paperback. (Editie) | Euro 10,00 |
| 569896 | ROSZAK, T., Unfinished animal. The aquarian frontier and the evolution of consciousness. New York, Harper, 1977. (XII) 271 pp. paperback. (HP) *enkele penaantekeningen* | Euro 7,00 |
| 583204 | ROSZAK, T., Unfinished animal. The aquarian frontier and the evolution of consciousness. London, Faber, 1976. (X) 271 pp. pb. | Euro 7,00 |
| 570169 | RUDAS, L., Der dialektische Materialismus und die Sozialdemokratie. Moskau, Verlagsgenossenschaft ausländischer Arbeiter in der UdSSR, 1934. 130 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, rug licht beschadigd, papier licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 017351 | RUDNER, R.S., Philosophy of social science.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1966. (X) 118 pp. paperback. (FPS) *penstrepen* | Euro 8,00 |
| 590652 | RÜEGG, W., Bedrohte Lebensordnung. Studien zur humanistischen Soziologie. Zürich, Artemis, 1978. (XX) 334 pp. linnen + omslag. *strepen onderzijde boekblok*Zum sechzigsten Geburtstag von Walter Rüegg am 4. April 1978. Hrsg. von R. Meyer | Euro 16,00 |
| 586019 | RUNKLE, G., Anarchism. Old and new. New York, Dell, 1972. (VI) 330 pp. paperback. (Delta) | Euro 7,50 |
| 018049 | RUSTEMEYER, M., Anthropologische Elemente im gegenwärtigen Marxismus. Roger Garaudy, Leszek Kolakowski, Adam Schaff.München, z.u., 1970. (VIII) 291 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 11,50 |
| 009272 | RUTHVEN, M., Fundamentalism. The search for meaning. New Jersey, OUP, 2004. (VI) 246 pp. linnen + omslag. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 578428 | RUYS, I., JONKER, M., JACOBS, J., (RED.), Feminisme filosofie. Verzameling rond Metis. Verslagboek weekend-konferentie oktober 1979 internationale school voor wijsbegeerte Leusden.Nijmegen, Feeks, 1980. 171 pp. ingenaaid.Met bijdragen van o.a.:M. Pellikaan-Engel, H. Schröder, R. van der Haegen | Euro 7,00 |
| 566273 | RYAN, A., (ED.), The philosophy of social explanation.Oxford, UP, 1973. (VI) 228 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) *schutblad los, st.*Met bijdragen van o.a.: A. MacIntyre, M. Hollis, G.C. Homans, R.P. Dore | Euro 8,00 |
| 017347 | RYAN, A., (ED.), The philosophy of social explanation.Oxford, UP, 1976 (2e). (VI) 228 pp. paperback. Bibliografie. (ORP) Met bijdragen van o.a.: A. MacIntyre, M. Hollis, G.C. Homans, R.P. Dore | Euro 8,00 |
| 017350 | RYAN, A., The philosophy of the social sciences.London, Macmillan, 1972 (3e). (VI) 249 pp. paperback. Bibliografie. (MSE) *naam op schutblad* | Euro 7,50 |
| 570241 | RYAN, A., The philosophy of the social sciences.London, Macmillan, 1970. (VI) 249 pp. paperback. Bibliografie. (MSE) *rug licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 588255 | RYAN, A., The philosophy of the social sciences.London, Macmillan, 1972 (3e). (VI) 249 pp. paperback. Bibliografie. (MSE) | Euro 7,50 |
| 587585 | RYAN, A., The philosophy of the social sciences.London, Macmillan, 1972 (3e). (VI) 249 pp. paperback. Bibliografie. (MSE) *potloodstrepen* | Euro 7,50 |
| 016534 | SAAGE, R., Politische Utopien der Neuzeit.Darmstadt, WB, 1991. (X) 364 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 595967 | SAAGE, R., Politische Utopien der Neuzeit.Darmstadt, WB, 1991. (X) 364 pp. linnen. | Euro 12,50 |
| 007473 | SAAL, C.D., BERG, G.J. VAN DEN, ELLEMERS, J.E., (RED.), Sociologie en welzijn. Sociaal-wetenschappelijke opstellen ter gelegenheid van het zilveren lectoraat in de sociologie van C.D. Saal.Groningen, Sociologisch instituut, 1976. (VIII) 332 pp. ingenaaid.Met bijdragen van: G. Harmsen, A.M. Bos, G.A. Kooy, P.J. Bouman, C.E. Clason, | Euro 12,50 |
| 587605 | SAAL, C.D., BERG, G.J. VAN DEN, ELLEMERS, J.E., (RED.), Sociologie en welzijn. Sociaal-wetenschappelijke opstellen ter gelegenheid van het zilveren lectoraat in de sociologie van C.D. Saal.Groningen, Sociologisch instituut, 1976. (VIII) 332 pp. ingenaaid.Met bijdragen van: G. Harmsen, A.M. Bos, G.A. Kooy, P.J. Bouman, C.E. Clason, | Euro 12,50 |
| 007235 | SAAL, C.D., Verwant en aanverwant. Sociologische opstellen.Hoogezand, Stubeg, 1984. 227 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 587604 | SAAL, C.D., Verwant en aanverwant. Sociologische opstellen.Hoogezand, Stubeg, 1984. 227 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 588190 | SAAL, C.D., Verwant en aanverwant. Sociologische opstellen.Hoogezand, Stubeg, 1984. 227 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 016836 | SABINE, G.H., A history of political theory.London, Harrap, 1952 (3e herz.) 771 pp. linnen. Bibliografie. *rug verschoten en bovenzijde licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 007577 | SAID, E.W., NAUTA, L.W., VEER, P. VAN DER, LEENDERS, R., Edward Said - denker over de grenzen. Amsterdam, Boom, 1999. 86 pp. ingenaaid. Bibliografie. Toekenning Spinozaprijs aan E.W. Said. | Euro 8,00 |
| 584174 | SAID, E.W., Beginnings. Intention and method. New York, CUP, 1985. (XXII) 414 pp. ln. *potl.str.* | Euro 16,00 |
| 586354 | SAID, E.W., Culture and imperialism.London, Vintage, 1994. (XXXII) 444 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 586687 | SAID, E.W., The Edward Said reader. Ed. by M. Bayoumi and A. Rubin. New York, Vintage, 2000. (XXXIV) 472 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 588176 | SAID, E.W., Manifestaties van de intellectueel. Vert. door A. Stegeman.Amsterdam, Atlas, 1995. 143 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 8,50 |
| 588034 | SAID, E.W., Manifestaties van de intellectueel. Vert. door A. Stegeman.Amsterdam, Atlas, 1995. 143 pp. paperback. | Euro 8,50 |
| 008532 | SAID, E.W., Out of place. A memoir. New York, Knopf, 1999. (XVI) 295 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 581359 | SALMAN, H., Europa in een nieuw licht. De Europese cultuur als ontwikkelingsveld tussen oost en west. Kampen, Kok Agora, 1988. 247 pp. pb. | Euro 7,00 |
| 588323 | SANGUINETTI, G., Over het terrorisme en de staat. De theorie en praktijk van het terrorisme voor het eerst wereldkundig gemaakt. Vertaald, geannoteerd en van een nawoord voorzien door E. van Daele. Bussum, WV, 1982. 111 pp. paperback. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 009117 | SANTEN, J. VAN, Arbeid, plicht en vrijheid.Nijmegen, SUN, 1985. 160 pp. paperback. *rug verkleurd* | Euro 7,00 |
| 571406 | SANTEN, J. VAN, De marxistische accumulatietheorie. Leiden, Stenfert Kroese, 1968. (VIII) 252 pp. linnen + omslag. | Euro 11,50 |
| 575127 | SAUERLAND, K., Der dialektische Materialismus. Erstes Buch: Schöpferischer oder dogmatischer Marxismus?Berlin, Neuer Deutscher Verlag, 1932. (XVI) 299 pp. linnen. *(kleur) potloodstrepen, platten iets vlekkig* | Euro 12,50 |
| 567146 | SAUVY, A., Mythologie de notre temps.Paris, Payot, 1966 (3e). 297 pp. ing. (Études et documents) *omsl. licht besch.* | Euro 10,00 |
| 009935 | SCHACHT, R., Alienation. With an introductory essay by W. Kaufmann.London, Allen, 1971. (LXVI) 286 pp. pb. *naam op schutbl.* | Euro 12,50 |
| 568724 | SCHAFF, A., Marxisme en het menselijk individu. Vert. door H. Wagemans.Hilversum, Brand, 1967. 312 pp. ingenaaid. *band iets verkleurd* | Euro 7,00 |
| 587603 | SCHAFF, A., Marxisme en het menselijk individu. Vert. door H. Wagemans.Hilversum, Brand, 1967. 312 pp. ingenaaid *stempel op schutblad* | Euro 7,00 |
| 584749 | SCHAFF, A., Theorie der Wahrheit. Versuch einer marxistischen Analyse. Wien, EV, 1971 (2e herz.). 344 pp. paperback. *naam op schutblad*Titel der ersten Ausgabe: 'Zu einigen Fragen der marxistischen Theorie der Wahrheit' | Euro 11,50 |
| 571576 | SCHAPER, B.W., Tussen machtsstaat en welvaartsstaat.Assen, Van Gorcum, 1963. 174 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 588445 | SCHEFF, T, Being mentally ill. A sociological theory.New York, Aldine, 1979 (13e). (XII) 210 pp. paperback. *rug licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 569394 | SCHEIDT, W., Die menschlichen Inbilder. Dritte, umgearbeitete Auflage des Lehrbuchs der Anthropologie.München, Urban, 1954. (VIII) 284 pp. half linnen. Illustraties. *band licht verschoten, plakbandsporen op schutblad.* | Euro 11,50 |
| 570183 | SCHELSKY, H., (HRSG.), Arbeiterjugend gestern und heute. Sozialwissenschaftliche Untersuchungen von H. Kluth, U. Lohmar, R. Tartler. Eingeführt von H. Schelsky. Heidelberg, Quelle, 1955. 349 pp. ingenaaid. (Veröffenlichungen der Akademie für Gemeinwirtschaft Hamburg) *stempel op titelpagina, naam op schutblad, potloodaantekeningen* | Euro 16,00 |
| 013603 | SCHELSKY, H., Die Arbeit tun die anderen. Klassenkampf und Priesterherrschaft der Intellektuellen.Opladen, WV, 1975. 376 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Eerste druk | Euro 14,50 |
| 015609 | SCHELSKY, H., Ortsbestimmung der deutschen Soziologie.Düsseldorf, Diederichs, 1959. 152 pp. ingenaaid. *naam op schutblad*Eerste druk | Euro 15,00 |
| 015760 | SCHELSKY, H., Die skeptische Generation. Eine Soziologie der deutschen Jugend.Düsseldorf, Diederichs, 1963. 409 pp. linnen + omslag. *stempel op schutblad, boekblok licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 586510 | SCHIPPER, M., De boomstam en de krokodil. Kwesties van ras, cultuur en wetenschap.Amsterdam, Van Gennep, 1995. 270 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 001567 | SCHMID, M., WUKETITS, F.M., (ED.), Evolutionary theory in social science.Dordrecht, Reidel, 1987. (XIV) 263 pp. gebonden. Bibliografie. (TDL, A)Met bijdragen van o.a.: P. Meyer, M. Ruse, K. Eder, B. Giesen | Euro 25,00 |
| 590482 | SCHNABEL, P., (RED.), Individualisering en sociale integratie.Nijmegen, SUN, 1999. 160 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: C. van Praag, C. Brinkgreve, J. Bussemaker | Euro 10,00 |
| 601360 | SCHNABEL, P., (RED.), Individualisering en sociale integratie.Nijmegen, SUN, 1999. 160 pp. ingenaaid. Met bijdragen van o.a.: C. van Praag, C. Brinkgreve, J. Bussemaker | Euro 10,00 |
| 010885 | SCHNEICKERT, H., Einführung in die Kriminalsoziologie und Verbrechensverhütung.Jena, Fischer, 1935. (Vl) 115 pp. ingenaaid. *bibliotheekstempel, omslag vlekkig* | Euro 11,50 |
| 008104 | SCHOECK, H., WIGGINS, J.W., (ED.), Scientism and values.Princeton, Van Nostrand, 1960. (XVI) 270 pp. linnen + omslag.. (WVFSHS) *omslag licht beschadigd.*Met bijdragen van o.a.: H.W. Werkmeister, W.T. Couch, E. Vivas, P. Geyl, L. von Bertalanfy | Euro 15,00 |
| 597943 | SCHOLTE, J.A., Globalization. A critical introduction.Basingstoke, Palgrave, 2000. (XX) 361 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 15,00 |
| 584225 | SCHUMANN, H.G., (HRSG.), Konservatismus. Köln, Kiepenheuer, 1974. 394 pp. ln + omsl. (NWB, 68) *omsl. licht besch.*Met bijdragen van o.a.: S. Huntington, K. Mannheim, E. Kogon | Euro 16,00 |
| 015045 | SCHUYT, C.J.M., Filosofie van de sociale wetenschappen.Leiden, Nijhoff, 1986. 133 pp. ingenaaid. (Wetenschapsfilosofie) *enkele pen- en potloodaantekeningen, naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 568885 | SCHUYT, C.J.M., Het hart van de verzorgingsstaat. Leiden, Stenfert Kroese, 1991. (X) 370 pp. ingenaaid. Bibliografie. | Euro 13,50 |
| 585002 | SCHUYT, C.J.M., Tussen macht en moraal. Over de plaats van het recht in verzorgingsstaat en democratie. Alphen aan den Rijn, Samsom, 1983. 373 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 584725 | SCHUYT, C.J.M., De zittende klasse.Amsterdam, Balans, 1992. 167 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Eerder verschenen in artikelen in de Volkskrant (1989-1992) | Euro 8,00 |
| 588765 | SCHUYT, C.J.M., De zittende klasse.Amsterdam, Balans, 1992. 167 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad*Eerder verschenen in artikelen in de Volkskrant (1989-1992) | Euro 8,00 |
| 580283 | SCHWEPPENHÄUSER, H.G., Das soziale Rätsel in den Wandlungen der Individuen und der Gesellschaft der Neuzeit. Dornach, Goetheanum, 1985. 659 pp. gebonden. *onderzijde rug beschadigd* | Euro 10,00 |
| 584912 | SEGERS, J.H.G., Methoden voor de maatschappijwetenschappen. Assen, Van Gorcum, 1999. 470 pp. ingenaaid. | Euro 20,00 |
| 578710 | SEGERS, J.H.G., Sociologische onderzoeksmethoden. Inleiding tot de structuur van het ondezoeksproces en tot de methoden van dataverzameling. Assen, Van Gorcum, 1977 (2e). (XIV) 336 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 004194 | SELIGER, M., The marxist conception of ideology. A critical essay.Cambridge, UP, 1977. (XIV) 229 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (International studies) | Euro 11,50 |
| 584024 | SELLTIZ, C., DEUTSCH, M., JAHODA, M., Research methods in social relations. Editorial readers I. Chein, H.M. Proshansky. Revised one-volume-edition. London, Methuen, 1974 (6e). (XVI) 622 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *schutblad iets vlekkig* | Euro 15,00 |
| 015082 | SÈVE, L., Marxismus und Theorie der Persönlichkeit. Mit dem Nachwort zur 3. franz. Aufl. Übers. von J. Wilke.Frankfurt a.M., Marxistische Blätter, 1977 (3e). 516 pp. paperback. (MP, 39/1) *stempel op schutblad, enkele potloodaantekeningen* | Euro 11,50 |
| 013141 | SHAPIRO, I., The evolution of rights in liberal theory. Cambridge, UP, 1986. (X) 326 pp. paperback. Bibliografie. *rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 587619 | SHORTER, E., De wording van het moderne gezin. Vert.: P. Nijhoff.Baarn, Ambo, z.j. 319 pp. paperback. *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 015627 | SIBLEY, E., The education of sociologists in the United States.New York, Sage, 1963. 218 pp. gebonden. *stempel op schutblad* | Euro 14,00 |
| 595835 | SIEGEL, A., (ED.), The totalitarian paradigm after the end of communism. Towards a theoretical reassessment. Amsterdam, Rodopi, 1998. 328 pp. gebonden. (PSPSH, 65) Met bijdragen van o.a.: K. von Beyme, L. Nowak, E. Nolte | Euro 85,00 |
| 017606 | SIERKSMA, R., Toezicht en taak. Arbeidsbeheer tussen utilitarisme en pragmatisme.Amsterdam, SUA, 1990. 320 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 598625 | SIERKSMA, R., Toezicht en taak. Arbeidsbeheer tussen utilitarisme en pragmatisme.Amsterdam, SUA, 1990. 320 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 588611 | SIMON, J.L., Basic research methods in social science. The art of empirical investigation. New York, Random, 1969. (XIV) 525 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *enkele penstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 569385 | SIMONS, R.D.G.PH., Bijgeloof en godsziekte. Amsterdam, Brug, 1959. 60 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 015762 | SIMPSON, G., Sociologist abroad.The Hague, Nijhoff, 1959. (VIII) 189 pp. half linnen. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 579058 | SKELTON, O.D., Het socialisme. Een critische ontleding. Met een voorwoord en naschrift van D. van Embden. Uit het Am. vert. door P.J.W.Amsterdam, Scheltema, 1924. (XII) 396 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig, band licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 001672 | SMITH, A.D., Nations and nationalism in a global era. Cambridge, Polity, 1995. (VIII) 211 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 594994 | SMITH, C., (ED.), The secular revolution. Power, interests, and conflict in the secularization of American public life.Berkeley, UCP, 2003. (XII) 484 pp. paperback. *enkele markeerstift- en potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: K. Beyerlein, P.C. Kemeny, D. Sikkink | Euro 15,00 |
| 568883 | SMITH, G., Politics in western Europe. A comparative analysis. New York, Holmes, 1989 (5e). (VIII) 400 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 587492 | SMITH, J.W., Reductionism and cultural being. A philosophical critique of sociobiological reductionism and physicalist scientific unificationism. The Hague, Nijhoff, 1984. (VI) 387 pp. gebonden. Bibliografie. (MIPS, 14) | Euro 45,00 |
| 015134 | SOLTAU, R.H., An introduction to politics.London, Longmans, 1952 (3e). (X) 328 pp. linnen + omsag. Bibliogafie. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 009849 | SOMBART, W., Der moderne Kapitalismus. Historisch-systematische Darstellung des gesamteuropäischen Wirtschaftslebens von seinen Anfängen bis zur Gegenwart. Mit Registern über Band 1 und 2. 2 delen in 4 banden.München, Duncker, 1922 (5e). (XXII) 462, (VIII) 463- 919, (X) 585, (X) 589- 1229 pp. halflinnen. *band 1.1. bovenzijde rug licht beschadigd, band 2.2. rug licht beschadigd, naam op schutblad, enkele potloodstrepen, papier licht gebruind*Band 1: Einleitung. Die vorkapitalistische Wirtschaft. Die historischen Grundlagen des modernen Kapitalismus, Band 2: Das europäische Wirtschaftsleben im Zeitalter des Frühkapitalismus vornehmlich im 16., 17. und 18. Jahrhundert | Euro 50,00 |
| 002677 | SOMBART, W., Die Ordnung des Wirtschaftslebens.Berlin, Springer, 1927 (2e herz.) (VI) 64 pp. ingenaaid. (ERS, 35) *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 595453 | SOMBART, W., Das Proletariat. Bilder und Studien. Frankfurt a.M., Rütten & Loening, 1906 (6.-10.T). 88 pp. ingenaaid. (Die Gesellschaft, 1) *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 599115 | SOMBART, W., Der proletarische Sozialismus ('Marxismus'). Zehnte neugearbeitete Auflage der Schrift 'Sozialismus und soziale Bewegung'. 2 delen.Jena, Fischer, 1924.(X) 488, (XII) 523 pp. halflinnen. *banden gebruind, deel 1 binding zwak*Deel 1: Die Lehre, Deel 2: Die Bewegung | Euro 45,00 |
| 599945 | SOMBART, W., Der proletarische Sozialismus ('Marxismus'). Zehnte neugearbeitete Auflage der Schrift 'Sozialismus und soziale Bewegung'. 2 delen.Jena, Fischer, 1924.(X) 488, (XII) 523 pp. halflinnen. *bibliotheekstickers binnenzijde banden*Deel 1: Die Lehre, Deel 2: Die Bewegung | Euro 45,00 |
| 013332 | SOMBART, W., Het socialisme en de sociale beweging. Naar den zesden Duitschen druk door C.J.P. Zaalberg.Haarlem, Tjeenk Willink, 1909. (XII) 312 pp. ingenaaid. *deels onopengesneden, rug licht roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 009857 | SOMBART, W., Sozialismus und soziale Bewegung.Jena, Fischer, 1905 (5e herz.). (VI) 329 pp. linnen. *papier licht roestvlekkig, rug verkleurd en licht vlekkig*Frakturschrift | Euro 15,00 |
| 570135 | SOMBART, W., Vom Menschen. Versuch einer geistwissenschaftlichen Anthropologie.Berlin, Buchholz, 1938. (XXIV) 463 pp. linnen. *voor- en achterplat licht beschadigd, rug bovenzijde licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 598319 | SOMBART, W., Vom Menschen. Versuch einer geistwissenschaftlichen Anthropologie.Berlin, Duncker, 1956 (2e). (XXIV) 463 pp. linnen. | Euro 20,00 |
| 600296 | SOMBART, W., Das Wirtschaftsleben im Zeitalter des Hochkapitalismus. 2 delen.München, Duncker, 1927. (XXII) 514, (X) 517-1064 pp. linnen. (Der moderne Kapitalismus, 3) *ruggen verkleurd, sticker op voorplat, ex libris, naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig*Deel 1: Erster Halbband. Die Grundlagen - Der Aufbau, Deel 2: Zweiter Halbband. Der Hergang der hochkapitalistischen Wirtschaft. Die Gesamtwirtschaft. Mit mehreren Namens- und Sachregistern zu Band III nebst Druckfehlerberichtigungen zu Halbband I | Euro 50,00 |
| 016703 | SOMBART, W., Die Zukunft des Kapitalismus.Berlin, Buchholz, 1932 (10.-12. T). 45 pp. geniet. *stempel op schutblad, omslag los, naam op titelpagina* | Euro 7,00 |
| 015849 | SOROKIN, P.A., De crisis onzer eeuw. Met een woord vooraf van J.H. van der Hoop. Uit het Engels vert. door J.A. Blok.Deventer, Kluwer, 1950. (XII) 264 pp. linnen. *schutblad licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 600382 | SOROKIN, P.A., Man and society in calamity. The aspects of war, revolution, famine, pestilence upon human mind, behavior, social organization and cultural life.New York, Dutton, 1946 (4e). 352 pp. linnen. | Euro 25,00 |
| 589851 | SOROKIN, P.A., Society, culture, and personality: their structure and dynamics. A system of general sociology.New York, Harper, 1947. (XIV) 742 pp. linnen + omslag. (HSSS) *ex libris, omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 570179 | SOUBISE, L., Le marxisme après Marx (1956-1965). Quatre marxistes dissidents français. Préface de F. Châtelet. Paris, Aubier, 1967. 347 pp. ingenaaid. Bibliogafie. (RES) *(kleur-) potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 581993 | SOWELL, T., Migrations and cultures. A world view. New York, Basic, 1996. (XII) 516 pp. hlf ln + omsl. | Euro 15,00 |
| 583199 | SOWELL, T., The vision of the anointed. Self-congratulation as a basis for social policy. New York, Basic, 1995. (X) 305 pp. pb. | Euro 11,50 |
| 576251 | SPALT, K.H., Der weite Weg. Ein Handbuch über den Pazifismus. Mit 2 Zeittafeln. Aachen, Hollands, 1946. (IV) 178 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, papier gebruind* | Euro 15,00 |
| 600128 | SPENDER, D., (ED.), Men's studies modified. The impact of feminism on the academic disciplines.Oxford, Pergamon, 1981. (XIV) 248 pp. ingenaaid. (Athene series) Met andere bijdragen van o.a.: A. Kolodny, H. Roberts, B.M. Walker | Euro 12,50 |
| 002358 | SRZEDNICKI, J., The democratic perspective. Political and social philosophy.Dordrecht, Nijhoff, 1988. (VIII) 376 pp. gebonden. Bibliografie. *achterzijde band licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 568617 | STAM, A., Van Marx tot Mao. De communistische herziening van de marxistische ideologie.Groningen, Wolters, 1968. (X) 389 pp. ingenaaid. Illustraties. (HS, 25) *omslag geplastificeerd, iets los in band, papier licht gebruind, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 589096 | STARBUCK, W.H., The production of knowledge. The challenge of social science research.Oxford, UP, 2006. (VIII) 194 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 600111 | STEIN, A.A., Why nations cooperate. Circumstance and choice in international relations. Ithaca, Cornell UP, 1990. (XII) 219 pp. linnen. | Euro 15,00 |
| 011792 | STEINMETZ, S.R., BARGE, J.A.J., HAGEDOORN, A.L., De rassen der menschheid. Wording, strijd en toekomst. Geïllustreerd met 124 afbeeldingen in en buiten den tekst en 6 kaarten.Amsterdam, Elsevier, 1938. (XIV) 478 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 591081 | STERNBERGER, D., 'Ich wünschte ein Bürger zu sein'. Neun Versuche über den Staat. Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1995. 192 pp. gebonden + omslag. (BS, 1170) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 581322 | STOESSINGER, J.G., The might of nations. World politics in our time. New York, Random, 1967 (4e herz.). XVI) 460 pp. ln. | Euro 15,00 |
| 583543 | STOKKOM, B.A.M. VAN, Emotionele democratie. Over morele vooruitgang. Amsterdam, Van Gennep, 1997. 246 pp. pb. *naam op schutbl.* | Euro 8,50 |
| 578497 | STORM, E., Het perspectief van de vooruitgang. Denken over politiek in het Spaanse fin de siècle 1890-1914.Baarn, Agora, 1999. 480 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591162 | STORM, E., Het perspectief van de vooruitgang. Denken over politiek in het Spaanse fin de siècle 1890-1914.Baarn, Agora, 1999. 480 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591163 | STORM, E., Het perspectief van de vooruitgang. Denken over politiek in het Spaanse fin de siècle 1890-1914.Baarn, Agora, 1999. 480 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591164 | STORM, E., Het perspectief van de vooruitgang. Denken over politiek in het Spaanse fin de siècle 1890-1914.Baarn, Agora, 1999. 480 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 570931 | STRASSER, H., The normative structure of sociology. Conservative and emancipatory themes in social thought.London, Routledge, 1976. (VIII) 275 pp. ingenaaid. Bibliografie. (ILS) *naam op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 599395 | STRASSER, H., The normative structure of sociology. Conservative and emancipatory themes in social thought.London, Routledge, 1976. (VIII) 275 pp. ingenaaid. Bibliografie. (ILS) | Euro 12,50 |
| 004791 | STURZENEGGER, K., Humanität und Staatsidee. Eine Philosophie der Politik.Luzern, Vita Nova,, 1938. 120 pp. linnen. *band iets vlekkig, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 013898 | STUURMAN, S., Kapitalisme en burgerlijke staat. Een inleiding in de marxistische politieke theorie.Amsterdam, SUA, 1978. 401 pp. ingenaaid. *enkele stiftstrepen, rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 590994 | STUURMAN, S., Kapitalisme en burgerlijke staat. Een inleiding in de marxistische politieke theorie.Amsterdam, SUA, 1978. 401 pp. ingenaaid. *rug verkleurd* | Euro 10,00 |
| 566904 | STUURMAN, S., Staatsvorming en politieke theorie. Drie essays over Europa. Amsterdam, Bakker, 1995. 267 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 590352 | STUURMAN, S., Staatsvorming en politieke theorie. Drie essays over Europa. Amsterdam, Bakker, 1995. 267 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 590351 | STUURMAN, S., Staatsvorming en politieke theorie. Drie essays over Europa. Amsterdam, Bakker, 1995. 267 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 589463 | SUPEK, R., Soziologie und Sozialismus. Probleme und Perspektiven. Aus dem Serbokroatischen übers. von K. Held.Freiburg, Rombach, 1970. 246 pp. linnen + omslag. (Sammlung Rombach NF, 8) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 589110 | SUTHERLAND, J.W., A general systems philosophy for the social and behavioral sciences.New York, Braziller, 1973. (X) 210 pp. paperback. (ILSTP) | Euro 11,50 |
| 571564 | SUYS, J., De nieuwe politiek. Over politieke beginselen in deze tijd.Amsterdam, Meulenhoff, 1946. 221 pp. half linnen. *ex libris* | Euro 8,50 |
| 008190 | SUYS, J., Politiek en vrede. Rekenschap van een antithese.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1955. 100 pp. ingenaaid. *ex libris* | Euro 8,00 |
| 597896 | SUYS, J., Politiek en vrede. Rekenschap van een antithese.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1955. 100 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, vlek op omslag* | Euro 8,00 |
| 597895 | SWAAN, A. DE, Amerika in termijnen. Een ademloos verslag uit de USA. Met foto's van E. van der Elsken.Amsterdam, Polak, 1968 (3e). 174 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 580677 | SWAAN, A. DE, De mens is de mens een zorg. Opstellen 1971-1981.Amsterdam, Meulenhoff, 1983 (2e herz.). 252 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen* | Euro 8,00 |
| 595976 | SWAAN, A. DE, De mensenmaatschappij. Een inleiding.Amsterdam, Bakker, 1996. 164 pp. paperback. Bibliogafie. | Euro 8,50 |
| 578558 | SWAAN, A. DE, Perron Nederland. Amsterdam, Meulenhoff, 1991. 236 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 581297 | SWAAN, A. DE, Zorg en de staat. Welzijn, onderwijs en gezondheidszorg in Europa en de Verenigde Staten in de nieuwe tijd. Vert. door H. Hendriks en herzien door A. de Swaan.Amsterdam, Bakker, 1989. 340 pp. pb. Bibliogr. | Euro 12,00 |
| 589453 | SWAAN, A. DE, Zorg en de staat. Welzijn, onderwijs en gezondheidszorg in Europa en de Verenigde Staten in de nieuwe tijd. Vert. door H. Hendriks en herzien door A. de Swaan.Amsterdam, Bakker, 1990 (3e). 340 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad* | Euro 12,00 |
| 597115 | SWAAN, A. DE, Zorg en de staat. Welzijn, onderwijs en gezondheidszorg in Europa en de Verenigde Staten in de nieuwe tijd. Vert. door H. Hendriks en herzien door A. de Swaan.Amsterdam, Bakker, 1989. 340 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,00 |
| 573855 | SWANBORN, P.G., Methoden van sociaal-wetenschappelijk onderzoek. Nieuwe editie. Meppel, Boom, 1987 (2e). 436 pp. ingenaaid. *enkele penstreepjes* | Euro 16,00 |
| 566621 | SWIERSTRA, T., De sofocratische verleiding. Het ondemocratische karakter van een aantal moderne rationaliteitsconcepties.Kampen, Kok Agora, 1998. 240 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 587855 | SWIERSTRA, T., De sofocratische verleiding. Het ondemocratische karakter van een aantal moderne rationaliteitsconcepties.Kampen, Kok Agora, 1998. 240 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 587856 | SWIERSTRA, T., De sofocratische verleiding. Het ondemocratische karakter van een aantal moderne rationaliteitsconcepties.Kampen, Kok Agora, 1998. 240 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 587858 | SWIERSTRA, T., De sofocratische verleiding. Het ondemocratische karakter van een aantal moderne rationaliteitsconcepties.Kampen, Kok Agora, 1998. 240 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 574297 | SZCZESNY, G., Afscheid van links? of: Het zogenaamde goede. Over de onmacht van de ideologen. Vert.: J. Winkler.Amsterdam, Moussault, 1972. 202 pp. paperback. | Euro 7,50 |
| 592017 | SZCZESNY, G., Das sogenannte Gute. Vom Unvermögen der Ideologen.Reinbek, Rowohlt, 1971. 219 pp. linnen + omslag. *scheurtje aan bovenzijde omslag* | Euro 10,00 |
| 596028 | SZTOMPKA, P., Sociological dilemmas. Toward a dialectic paradigm. New York, Academic, 1979. (XVIII) 362 pp. linnen + omslag. | Euro 20,00 |
| 573326 | TERPSTRA, M., Maakbaarheid en normativiteit. Inleiding tot de filosofie van bestuur en beleid.Nijmegen, SUN, 1997. 351 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 593229 | TERPSTRA, M., Maakbaarheid en normativiteit. Inleiding tot de filosofie van bestuur en beleid.Nijmegen, SUN, 1997. 351 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 016251 | THERBORN, G., Ideologie en macht. Vert. F. Ruhwandl.Amsterdam, SUA, 1982. 121 pp. paperback. Portret. | Euro 8,00 |
| 583211 | THERBORN, G., Science, class and society. On the formation of sociology and historical materialism.London, NLB, 1977 (2e). 461 pp. ln + omsl. Bibliogr. *omsl. licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 013621 | THERBORN, G., Science, class and society. On the formation of sociology and historical materialism.London, Verso, 1980 (3e). 461 pp. paperback. Bibliografie. *band licht beschadigd, potloodstrepen, rug verkleurd* | Euro 8,50 |
| 017035 | THÉVENIN, N.E., Révisionnisme et philosophie de l'aliénation.Paris, Bourgois, 1977. 249 pp. paperback. (Un pas en avant) | Euro 6,00 |
| 580924 | THIEME, J.G., De ideologische aap. Ned. vert. G. Baars-Jelgersma, F.P.H.M. Thorissen. Zutphen, Thieme, 1980. 237 pp. ingenaaid. *naam binnenzijde omslag* | Euro 10,00 |
| 588177 | THIEME, J.G., De ideologische aap. Ned. vert. G. Baars-Jelgersma, F.P.H.M. Thorissen. Zutphen, Thieme, 1980. 237 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 580988 | THOENES, P., De crisis als uitdaging. Opstellen over heden en toekomst van de verzorgingsstaat.Amsterdam, Kobra, 1984. 221 pp. ing. *enkele penstr.*Andere bijdragen van o.a.: P. Schnabel, D.J. van Houten, P.J. van Wijngaarden | Euro 10,00 |
| 599899 | THOMAS, D., Naturalism and social science. A post-empiricist philosophy of social science. Cambridge, UP, 1979. (VIII) 213 pp. paperback. (Themes in the social sciences) | Euro 12,50 |
| 593003 | THOMAS, D., Naturalism and social science. A post-empiricist philosophy of social science. Cambridge, UP, 1979. (VIII) 213 pp. paperback. (Themes in the social sciences) *bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 576156 | THOMPSON, K., TUNSTALL, J., (ED.), Sociological perspectives. Selected readings.Harmondsworth Penguin, 1987 (10e). 592 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 600256 | THOMSON, D., (ED.), Political ideas. Contributors D.E.D. Beales, M. Cranston, J.R. Hale, J. Hampden Jackson, A.C. Macintyre e.a.Harmondsworth, Penguin, 1986 (11e). 206 pp. paperback. (Pelican) | Euro 7,50 |
| 570193 | THOMSON, D., (ED.), Political ideas.London, Watts, 1966. (XII) 216 pp. linnen. (New thinker's library) *potloodstrepen, portret op binnenzijde achterplat geplakt*Met bijdragen van o.a.: J.R. Hale, G.C. Morris, A.C. Macintyre | Euro 7,50 |
| 588535 | TIDWELL, A.C., Conflict resolved? A critical assessment of conflict resolution. London, Pinter, 1998. (XII) 180 pp. paperback. *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 15,00 |
| 569381 | TIERNEY, P., The highest altar. The story of human sacrifice. New York, Viking, 1989. (XIV) 480 pp. half linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. | Euro 14,00 |
| 576134 | TIMASHEFF, N.S., Sociological theory. Its nature and growth. Revised edition.New York, Random, 1961 (4e). (XIV) 338 pp. linnen. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 000435 | TIMMS, N., WATSON, D., (ED.), Talking about welfare. Readings in philosophy and social policy.London, Routledge, 1977 (2e). (XIV) 306 pp. paperback. Bibliografie. (ILWP) Met bijdragen van o.a.: T.H. Marshall, G.H. Von Wright, K. Nielsen, M. Cranston | Euro 10,00 |
| 587854 | TOD, I., WHEELER, M., Utopia. Wereldhervormers tussen werkelijkheid en fantasie. Vert. A.F. Tist.Haarlem, De Haan, 1979. 159 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 598974 | TOFFLER, A., TOFFLER, H., De nieuwe krijgselite. Strategie, tactiek en de derde golf. Nederlandse vertaling: T.H.J. Tromp.Amsterdam, Contact, 1994. 344 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 568022 | TOFFLER, A., Toekomstshock. Vert. A.J. Richel.Bussum, Van Holkema, 1971. 408 pp. linnen + omslag. | Euro 12,50 |
| 576604 | TÖNNIES, F., CLAUSEN, L., PAPPI, U., (HRSG.), Ankunft bei Tönnies. Soziologische Beiträge zum 125. Geburtstag von Ferdinand Tonniës. Kiel, Mühlau, 1981. (X) 290 pp. paperback. Bibliografie. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: W.J. Cahnman, A. Deichsel, S. Kato | Euro 16,00 |
| 569623 | TÖNNIES, F., LEIF, J., La sociologie de Tönnies. Paris, PUF, 1946. (IV) 230 pp. ingenaaid. Bibliografie. (BPC) *omslag verschoten* | Euro 11,50 |
| 567850 | TOPITSCH, E., (HRSG.), Logik der Sozialwissenschaften.Köln, Kiepenheuer, 1971 (7e). 568 pp. paperback. Bibliografie. (NWB, 6) *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: P.L. Lazarsfeld, A. Gehlen, V. Kraft, C.G. Hempel, K.R. Popper, M. Schlick, J. Habermas, | Euro 15,00 |
| 001116 | TOPITSCH, E., SALAMUN, K., (HRSG.), Sozialphilosophie als Aufklärung. Festschrift für Ernst Topitsch.Tübingen, Mohr, 1979. (XVI) 504 pp. linnen + omslag + cassette. Bibliografie. Portret. *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: H. Lenk, C. Mongardini, R. Haller, G. Radnitzky | Euro 25,00 |
| 593090 | TOPITSCH, E., SALAMUN, K., (HRSG.), Sozialphilosophie als Aufklärung. Festschrift für Ernst Topitsch.Tübingen, Mohr, 1979. (XVI) 504 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. *naam op schutblad, enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: H. Lenk, C. Mongardini, R. Haller, G. Radnitzky | Euro 25,00 |
| 576651 | TOPITSCH, E., Mythos - Philosophie - Politik. Zur Naturgeschichte der Illusion. Freiburg i.Br., Rombach, 1969 (2e). 170 pp. paperback. (RHP) *los in band, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 000521 | TOPITSCH, E., Sozialphilosophie zwischen Ideologie und Wissenschaft.Neuwied, Luchterhand, 1971 (3e). 364 pp. pb. (ST, 10) *enkele penstr., naam op schutbl.* | Euro 10,00 |
| 566083 | TORRANCE, J., Estrangement, alienation and exploitation. A sociological approach to historical materialism.New York, CUP, 1977. (XVI) 374 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar* | Euro 12,50 |
| 010976 | TOURAINE, A., BOOG, B.W.M., Het aktionalistisch paradigma van Alain Touraine cs. Sociologie van de nieuwe tegenbeweging. Le paradigme actionaliste d'Alain Touraine cs. - sociologie du nouveau contrmouvement. The actionalist paradigm of Alain touraine cs. - sociology of the new counter-movement.Hoogezand, Stubeg, 1988. (XVIII) 253 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 015900 | TOURAINE, A., HEGEDUS, Z., DUBET, F., WIEVIORKA, M., La prophétie anti-nucléaire.Paris, Seuil, 1980. 374 pp. ingenaaid. (Sociologie permanente, 3) | Euro 11,50 |
| 012347 | TOURAINE, A., La conscience ouvrière.Paris, Seuil, 1966. 397 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 584201 | TOURAINE, A., De post-industriële maatschappij. Geboorte van een geprogammeerde samenleving. Met een naschrift: waarom zijn er sociologen? Vert. C. de Smit. Baarn, WV, 1978 (3e). 221 pp. paperback. (Anatomie van de toekomst) | Euro 9,00 |
| 594995 | TOURAINE, A., De post-industriële maatschappij. Geboorte van een geprogrammeerde samenleving. Met een naschrift: waarom zijn er sociologen? Vertaling: C. de Smit.Baarn, WV, z.j. (2e). 224 pp. paperback. (Anatomie van de toekomst) | Euro 10,00 |
| 569234 | TOURAINE, A., Le retour de l'acteur. Essai de sociologie.Paris, Fayard, 1984. 349 pp. paperback. (Mouvements, 3) | Euro 11,50 |
| 587494 | TRIGG, R., The shaping of man. Philosophical aspects of sociobioology. Oxford, Blackwell, 1982. (XX) 186 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 584901 | TRIGG, R., Understanding social science. A philosophical introduction to the social sciences. Oxford, Blackwell, 1985. (VIII) 224 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 12,50 |
| 600066 | TRIGG, R., Understanding social science. A philosophical introduction to the social sciences. Oxford, Blackwell, 1987 (2e). (VIII) 224 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 574289 | TROMP, B., Het falen der nieuwlichters.Amsterdam, AP, 1981. 297 pp. paperback. (Synopsis) | Euro 7,50 |
| 583594 | TROMP, B., Een frisgewassen doedelzak. Essays en kronieken uit de jaren tachtig. Amsterdam, AP, 1988. 259 pp. pb. (Synopsis) | Euro 8,00 |
| 578495 | TROMP, B., De samenleving als oplichterij. Opstellen over sociologie en politiek.Amsterdam, AP, 1977. 268 pp. paperback. (Synopsis) *rug verkleurd, band licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 586362 | TROMP, H., (RED.), Kritische polemologie. Studies over politiek, vrede en geweld.Assen, Van Gorcum, 1973. (XII) 234 pp. paperback. (Polemologische studiën, 15) *rug verkleurd*Met bijdragen van o.a.: H. Schmid, J. Galtung, L. Dencik | Euro 10,00 |
| 566624 | TROTSKY, L., COMBY, L., Lew Trotski. Nederandse vertaling van E. Herkes. Brugge, Orion, 1978. 156 pp. ingenaaid. Illustraties. (Grote ontmoetingen) | Euro 10,00 |
| 580007 | TROTSKY, L., Geschiedenis der Russische revolutie. Herdruk van de vert. door J. Valkhoff uit 1936. Met het voorwoord uit de Engelse ed. van M. Eastman. 3 dln.Amsterdam, Van Gennep, 1978. 1462 pp. paperback. | Euro 35,00 |
| 585467 | TROTSKY, L., Literatur und Revolution. Nach der Russ. Erstausgabe übers. von E. Schaefer und H. von Riesen. Berlin, Gerhardt, 1968. 461 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 574326 | TROTSKY, L., Stalins Verbrechen. Autorisierte Uebersetzung von A. Pfemfert, geb. Ramm.Zürich, Christophe, 1937. 371 pp. ingenaaid. *deel omslag achterzijde ontbreekt, omslag voorzijde gescheurd, deels los in de band* | Euro 25,00 |
| 577792 | TROTSKY, L., Die wirkliche Lage in Russland. Die Übersetzung besorgte W. Cremer. Hellerau bei Dresden, Avalun, z.j. (17.-22.T). 286 pp. linnen. *band licht roestvlekkig, voorplat iets vlekkig* | Euro 25,00 |
| 585549 | TUCKER, B.R., ELTZBACHER, P., De leer van Benj. R. Tucker. Vert. Rotterdam, Vrije, z.j. 34 pp. geniet. (Anarchisme) | Euro 6,00 |
| 595450 | TUCKER, D.F.B., Essay on liberalism. Looking left and right. Dordrecht, Kluwer, 1994. (VI) 145 pp. gebonden. (NIPS, 51) | Euro 40,00 |
| 577825 | TURK, H., SIMPSON, R.L., (ED.), Institutions and social exchange. The sociologies of Talcott Parsons & George C. Homans. Indianapolis, Bobbs, 1971. (VIII) 417 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Met bijdragen van o.a.: M. Deutsch, S.N. Eisenstadt, J. Klein | Euro 15,00 |
| 018393 | TURKSMA, L., Socioloog en geschiedenis. Een sociologisch-methodologische benadering van de historische ontwikkeling van de jongste tijd als bijdrage tot de theorie der sociale verandering.Meppel, Boom, 1969. (XVI) 287 pp. ing. *omsl. licht besch.*With a summary in English. Mit einer Zusammenfassung in deutscher Sprache | Euro 11,50 |
| 591075 | TURNER, B.S., (ED.), Citizenship and social theory. London, Sage, 1993. (XIV) 194 pp. paperback. (Politics and culture) *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: B. Hindess, P. Saunders, A.B. Seligman | Euro 10,00 |
| 600132 | TURNER, B.S., Medical power and social knowledge. London, Sage, 1992 (5e). (IV) 256 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 002723 | UDE, J., Soziologie. Leitfaden der natürlich-vernünftigen Gesellschafts- und Wirtschaftslehre im Sinne der Lehre des hl. Thomas von Aquin.Schaan, Alpenland, 1931. (XXXII) 396 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 590737 | UNGER, R.M., Plasticity into power. Comparative-historical studies on the institutional conditions of economic and military success. Variations on themes of 'Politics', a work in constructive social theory.Cambridge, CUP, 1987. (VI) 231 pp. paperback. (Politics) | Euro 10,00 |
| 590738 | UNGER, R.M., Social theory: its situation and its task. A critical introduction to 'Politics', a work in constructive social theory.Cambridge, CUP, 1987. (VIII) 256 pp. paperback. Bibliografie. (Politics) *naam op schutblad, potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 589538 | URBAN, G., Metaculture. How culture moves through the world. Foreword by B. Lee. Minneapolis, Minnesota UP, 2001. (XVIII) 315 pp. paperback. (Public worlds, 8) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 600849 | UTECHIN, S.V., Geschichte der politischen Ideeen in Rußland. Aus dem Englischen von H. Maór.Stuttgart, Kohlhammer, 1966. 304 pp. paperback. Bibliografie. (Geschichte und Gegenwart) Die vorliegende Ausgabe wurde vom Verfasser durchgesehen und autorisiert | Euro 10,00 |
| 015973 | VALK, J.M.M. DE, De evolutie van het wetsbegrip in de sociologie. Een historisch overzicht en wetenschapssociologische interpretatie.Assen, Van Gorcum, 1970 (2e). (VI) 180 pp. ingenaaid. *tekst op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 002659 | VALKENBURGH, P., Mensen in de koude oorlog. Sociologische bijdrage tot onze kennis van internationaal-politieke conflictsituaties. Meppel, Boom, 1964. 300 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 13,50 |
| 587551 | VALKENBURGH, P., Mensen in de koude oorlog. Sociologische bijdrage tot onze kennis van internationaal-politieke conflictsituaties. Meppel, Boom, 1964. 300 pp. paperback. Dissertatie. *vlekje op rug* | Euro 13,50 |
| 018263 | VALKHOFF, J., De marxistiese opvattingen over recht en staat.Nijmegen, SUN, 1976 (2e). (VI) 237 pp. ingenaaid. (Reprint, 21) | Euro 11,50 |
| 587538 | VALKHOFF, J., De marxistiese opvattingen over recht en staat.Nijmegen, SUN, 1976 (2e). (VI) 237 pp. ingenaaid. (Reprint, 21) | Euro 11,50 |
| 589079 | VARMA, B.N., The sociology and politics of development: a theoretical study.London, Routledge, 1980. (XVI) 219 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (ILS) | Euro 13,50 |
| 570933 | VASSALLO, M., From lordship to stewardship. Religion and social change in Malta.The Hague, Mouton, 1979. 270 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Religion and society, 15) *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 566192 | VAUGHAN, G., For-giving. A feminist criticism of exchange. Foreword by Robin Morgan.Austin, Plain View Press, z.j. 432 pp. pb. Bibliogr. Ills. | Euro 12,50 |
| 568831 | VEBLEN, T., DIGGINS, J.P., The bard of savagery. Thorstein Veblen and modern social theory. Hassocks, Harvester, z.j. (XVI) 257 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, bibliotheekexemplaar, enkele potlood-penaantekeningen.* | Euro 11,50 |
| 003303 | VEBLEN, T., De theorie van de nietsdoende klasse. Met een inleiding van C.W. Mills. Met een nawoord van T.W. Adorno. Vertaling: B. Tromp en L. Inberg.Amsterdam, AP, 1974. 350 pp. paperback. (Synopsis) | Euro 12,50 |
| 571682 | VEEN, H.N. TER, Van aardrijkskunde tot sociale wetenschap. Keur uit de verspreide geschriften. Ten geleide van S. Gorter, W.H. Vermooten.Amsterdam, Paris, 1950. (XVI) 329 pp. linnen. Bibliografie. Portret. | Euro 12,50 |
| 578732 | VEEN, K.W. VAN DER, Huwelijk en hierarchie bij de Anavil Brahman van Zuid Gujarat. Sociale verandering en ideologische continuiteit in de Indiase kastensamenleving.Amsterdam, z.u., 1969. (VI) 190 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. *voorplat iets roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 583807 | VEEN, R.J. VAN DER, PELS, D., (RED.), Het basisinkomen. Sluitstuk van de verzorgingsstaat?Amsterdam, Van Gennep, 1995. 250 pp. paperback. (Kennis, openbare mening, politiek) Met bijdragen van o.a.: P. van Parijs, S. Stuurman, J. de Beus | Euro 10,00 |
| 588346 | VEEN, R.J. VAN DER, Between exploitation and communism. Explorations in the Marxian theory of justice and freedom. Groningen, z.u., 1991. (XVIII) 406 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 20,00 |
| 569630 | VERHAAR, O., Recht doen aan pluriformiteit als politieke opgave. Het Nederlandse debat over voorkeursbehandeling in het licht van de filosofische discussie over rechtvaardigheid en burgerschap. Amsterdam, z.u., 1998. (XIV) 284 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 584020 | VERKUYL, J., De kernbegrippen van het marxisme/leninisme. Met een proeve tot evangelisch commentaar. Kampen, Kok, 1982. 311 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 582617 | VERSCHUREN, P.J.M., Structurele modellen tussen theorie en praktijk.Utrecht, Spectrum, 1991. 660 pp. paperback. (Aula) | Euro 11,50 |
| 588454 | VIET, J., Les méthodes structuralistes dans les sciences sociales.Paris, Mouton, 1965. (VIII) 246 pp. ingenaaid. Bibliografie.(Méthodes et techniques, 1) *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 570146 | VILAR, P., Une histoire en construction. Approche marxiste et problématiques conjoncturelles.Paris, Gallimard, 1982. 428 pp. ingenaaid. (Hautes études) *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 571423 | VILMAR, F., Rüstung und Abrüstung im Spätkapitalismus. Materialien und Analysen. Mit einem Vorwort von O.K. Flechtheim.Frankfurt a.M., EVA, 1965. 319 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 597485 | VOGEL, U., MORAN, M., (ED.), The frontiers of citizenship.Houndmills, Macmillan, 1991. (XXII) 210 pp. linnen + omslag. Met andere bijdragen van o.a.: D.S. King, P. Rich, G. Parry | Euro 12,50 |
| 018618 | VOLPE, G. DELLA, Critique of taste. Transl. by M. Caesar.London, NLB, 1978. 272 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad met typex verwijderd* | Euro 11,50 |
| 587606 | VOLPE, G. DELLA, Critique of taste. Transl. by M. Caesar.London, NLB, 1978. 272 pp. linnen. *naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 576610 | VOS, H. DE, Verklaring en interpretatie in de sociologie. Explanation and interpretation in sociology (with a summary in English).Z.p., Van Loghum Slaterus, 1981. 252 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 571644 | VOS, H., Menselijke gelijkheid onder voorbehoud. Een analytische beschouwing over sociale gerechtigheid.Bilthoven, Ambo, 1973. 93 pp. paperback.. | Euro 6,00 |
| 013635 | VRIES, G. DE, Sociale orde, regels en de sociologie. Een wetenschapsfilosofisch onderzoek naar theorie-vorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1977. 235 pp. paperback. Dissertatie. *omslag licht roestvlekkig* | Euro 8,50 |
| 587599 | VRIES, G. DE, Sociale orde, regels en de sociologie. Een wetenschapsfilosofisch onderzoek naar theorie-vorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1977. 235 pp. paperback. Dissertatie. *naam op schutblad, tekst op boekblok, enkele potloodstrepen* | Euro 7,00 |
| 587590 | VRIES, G. DE, Sociale orde, regels en de sociologie. Een wetenschapsfilosofisch onderzoek naar theorie-vorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1977. 235 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 8,50 |
| 587589 | VRIES, G. DE, Sociale orde, regels en de sociologie. Een wetenschapsfilosofisch onderzoek naar theorie-vorming in de sociologie.Meppel, Boom, 1977. 235 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 8,50 |
| 586575 | VROONHOVEN, L. VAN, De al-ene mens. Op zoek naar het individu. Z.p., Damon, 1999. 176 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 10,00 |
| 566822 | VROONHOVEN, L. VAN, Onderdrukking en ontwikkeling. Op zoek naar een andere sociologie. Z.p., Damon, 1998. 512 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 16,00 |
| 566137 | VUCHT TIJSSEN, J. VAN, De politieke partij. Een onderzoek naar haar functie en structuur sedert het midden van de zestiende eeuw.Assen, Van Gorcum, 1941. 176 pp. ingenaaid. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar, omslag licht verschoten* | Euro 11,50 |
| 587620 | WANSINK, H., De conservatieve golf.Amsterdam, Prometheus, 1996. 159 pp. paperback. *enkele potloodstreepjes, naam op titelpagina* | Euro 7,00 |
| 568423 | WARYNSKI, S., Die Wissenschaft von der Gesellschaft. Umriss einer Methodenlehre der dialektischen Soziologie. Geleitwort von K. Farner. Autor. Übers. aus dem Polnischen von K. Malecki. Bern, Francke, 1944. 327 pp. linnen. *band en papier licht gevlekt* (Mensch und Gesellschaft, 2) | Euro 14,00 |
| 007680 | WASSERMAN, L., Modern political philosophies and what they mean.Philadelphia, Blakiston, 1947 (4e). (VIII) 277 pp. gebonden. (NHL) *band licht beschadigd, naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 588697 | WAXMAN, C.L., The stigma of poverty. A critique of poverty theories and policies. New York, Pergamon, 1977. (XII) 148 pp. paperback. Bibliografie. (PIL) | Euro 11,50 |
| 586307 | WEALE, A., Democracy.London, Macmillan, 1999. (VIII) 236 pp. paperback. Bibliografie. (IPT) *omslag licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 569747 | WEBER, A., Abschied von der bisherigen Geschichte. Überwindung des Nihilismus?Bern, Francke, 1946. 262 pp. linnen + omslag. (Mensch und Gesellschaft, 11) | Euro 12,50 |
| 592790 | WEBER, A., Abschied von der bisherigen Geschichte. Überwindung des Nihilismus?Hamburg, Claassen, 1946. 276 pp. gebonden. (Mensch und Gesellschaft, 11) *band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 579898 | WEBER, A., Kulturgeschichte als Kultursoziologie.München, Piper, 1963 (26.-30.T). 511 pp. paperback. *omslag achterzijde licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 567424 | WEBER, A., Kulturgeschichte als Kultursoziologie.München, Piper, 1951 (5.-13. T). 512 pp. ln. *rug licht besch., enkele kleurpotl.str.* | Euro 17,50 |
| 575422 | WEBER, A., Kulturgeschichte als Kultursoziologie.Leiden, Sijthoff, 1935. (X) 423 pp. ingenaaid. *rug verkleurd en licht beschadigd*Exilausgabe. Erstausgabe | Euro 20,00 |
| 569240 | WEBER, M., FREUND, J., The sociology of Max Weber. Transl. from the French by M. Ilford. Harmondsworth, Penguin, 1972. (X) 310 pp. paperback. Bibliografie. (PUB) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 016429 | WEBER, M., GIDDENS, A., Politics and sociology inn the thought of Max Weber. London, Macmillan, 1972. 64 pp. paperback. Bibliografie. (Studies in sociology) | Euro 10,00 |
| 570315 | WEBER, M., HELDRING, O.G., Weber en het apriori van wetenschap en vrijheid (Weber and the apriori of science and freedom).Delft, Eburon, 1991. (VIII) 118 pp. ingenaaid. Dissertatie. (FR, 35) | Euro 14,00 |
| 598941 | WEBER, M., HENRICH, D., Die Einheit der Wissenschaftslehre Max Webers.Tübingen, Mohr, 1952. (IV) 132 pp. ingenaaid. *enkele potloodstrepen, omslag licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 569626 | WEBER, M., JANSMA, P., LAAK, W. VAN DER, (E.A.), Max Weber. Een materialistiese analyse van enkele centrale punten van zijn werk. 2 delen. Tilburg, z.u., 1975. 326 pp. paperback. *omslag verkleurd, boekblok en papier licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 592988 | WEBER, M., KARSTEN, A., Das Problem der Legitimität in Max Webers Idealtypus der rationalen Herrschaft. Hamburg, z.u., 1960. (II) 70 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 12,50 |
| 013615 | WEBER, M., POLAK, F.L., Kennen en keuren in de sociale wetenschappen. Een onderzoek naar de afbakening van objectieve en subjectieve oordelen in de ecomomie, tevens proeve van critiek op de wetenschapsleer van Max Weber.Leiden, Stenfert Kroese, 1948. (VIII) 293 pp. ingenaaid. Dissertatie. *papier gebruind, rug licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 588391 | WEBER, M., POLAK, F.L., Kennen en keuren in de sociale wetenschappen. Een onderzoek naar de afbakening van objectieve en subjectieve oordelen in de ecomomie, tevens proeve van critiek op de wetenschapsleer van Max Weber.Leiden, Stenfert Kroese, 1948. (VIII) 293 pp. linnen. *rug verkleurd, enkele (kleur-)potloodaantekeningen* | Euro 11,50 |
| 596344 | WEBER, M., RUNCIMAN, W.G., A critique of Max Weber's philosophy of social science.Cambridge, UP, 1972. (VI) 106 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd, potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 590596 | WEBER, M., SAHAY, A., (ED.), Max Weber and modern sociology.London, Routledge, 1971.(VI) 111 pp. linnen + omslag. *naam op schutblad, rug omslag licht verkleurd*Met bijdragen van o.a.: J. Rex, A. Dawe, R. Moore | Euro 12,50 |
| 003698 | WEBER, M., TELLEGEN, E., De sociologie in het werk van Max Weber.Meppel, Boom, 1968. (VIII) 226 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *band iets verkleurd* | Euro 15,00 |
| 568107 | WEBER, M., TIJMES, P., Over politiek valt met rede te twisten. Een onderzoek naar de rol van wetenschap en ethiek in het politieke denken van Max Weber.Meppel, Boom, 1977. 199 pp. pb. *naam op schutbl.* | Euro 7,00 |
| 010375 | WEBER, M., Gesammelte Aufsätze zur Wissenschaftslehre.Tübingen, Mohr, 1922. (IV) 579 pp. halfleer. *papier hier en daar licht roestvlekkig*Erstausgabe | Euro 150,00 |
| 581331 | WEBER, M., Gesammelte Aufsätze zur Wissenschaftslehre. Vierte, erneut durchgesehene Auflage, hrsg. von J. WinckelmannTübingen, Mohr, 1973 (4e herz.). (XII) 613 pp. linnen + omslag + cassette. *omslag iets beschadigd* | Euro 40,00 |
| 601448 | WEBER, M., Hindouisme et bouddhisme. Traduit de l'allemand par I. Kalinowski avec la collaboration de R. Lardinois. Introduction et notes de I. Kalinowski et R. Lardinois.Paris, Flammarion, 2003. 636 pp. paperback. Bibliografie. (Champs) | Euro 10,00 |
| 581655 | WEBER, M., Een keuze uit het werk van Max Weber. Vertaling: G.R. de Bruin.Deventer, Van Loghum Slaterus, 1975. 179 pp. paperback. (SM) *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 005608 | WEBER, M., Methodologische Schriften. Studienausgabe. Mit einer Einführung besorgt von J. Winckelmann. Frankfurt a.M., Fischer, 1968. (XX) 362 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 598848 | WEBER, M., Soziologie. Weltgeschichtliche Analysen. Politik. Mit einer Einleitung von E. Baumgarten. Hrsg. und erläutert von J. Winckelmann.Stuttgart, Kröner, 1956. (XXXVI) 576 pp. linnen. Bibliografie. (KT, 229) *penstrepen pp .97-150, naam op schutblad, rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 014059 | WEBER, M., Wirtschaft und Gesellschaft. 2 delen.Tübingen, Mohr, 1947 (3e). (XII) 385, (VIII) 387-892 pp. halflinnen. (Grundriss der Sozialökonomik, 3) *hoekje uit schutbladen geknipt, potloodstrepen* | Euro 35,00 |
| 595091 | WEBER, M., Wirtschaft und Gesellschaft. Grundriss der verstehenden Soziologie. Studienausgabe herausgegeben von J. Winckelmann. 2 delen. (Erster und zweiter Halbband).Köln, Kiepenheuer, 1964. (XVI) 656, (XIV) 657-1138 pp. ingenaaid. *omslag op rugzijde licht geschaafd* | Euro 30,00 |
| 007688 | WEERSMA, H.A., De philosophie van het marxisme.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1936. (VIII) 207 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 578330 | WEERSMA, H.A., Socialisme en wereldbeschouwing. Amsterdam, Ontwikkeling, 1924 (2e). 166 pp. gebonden. *papier gebruind, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 8,50 |
| 016349 | WEIL, E., Philosophie der Politik. Übers. von K. Weigand und W. Gertz.Neuwied a.R., Luchterhand, 1964. 316 pp. linnen. (Politica, 15) | Euro 11,50 |
| 597897 | WELZER, H., De klimaatoorlogen. Waarom in de 21ste eeuw gevochten wordt. Vertaald door C. van Bree.Amsterdam, Ambo, 2009. 272 pp. paperback. | Euro 15,00 |
| 581295 | WERTHEIM, W.F., BAKS, C., BREMAN, J., TJWAN, G.G., Buiten de grenzen. Sociologische opstellen aangeboden aan prof. dr. W.F. Wertheim, 25 jaar Amsterdams hoogleraar 1946-1971. Meppel, Boom, 1971. 365 pp. pb. Bibliogr. Portr. Andere bijdragen van o.a.: E.W. Hommes, G. Huizer, A. van Marle | Euro 11,50 |
| 570144 | WERTHEIM, W.F., Evolutie en revolutie. De golfslag der emancipatie. Amsterdam, Van Gennep, 1972 (2e). 547 pp. paperback. (KB) *rug licht vlekkig* | Euro 11,50 |
| 568192 | WIESE, L. VON, Die Sozialwissenschaften und die Fortschritte der modernen Kriegstechnik. Wiesbaden, Steiner, 1950. 13 pp. ing. (AAWL, 16) *naam op titelpagina, onafgesn., omsl. besch.* | Euro 10,00 |
| 009911 | WIESE, L. VON, System der allgemeinen Soziologie als Lehre von den sozialen Prozessen und den sozialen Gebilden der Menschen (Beziehungslehre).München, Duncker, 1933 (2e herz.). (XVI) 671 pp. linnen. *naam op titelpagina* | Euro 40,00 |
| 567645 | WIESE, L. VON, System der allgemeinen Soziologie als Lehre von den sozialen Prozessen und den sozialen Gebilden der Menschen (Beziehungslehre).München, Duncker, 1933 (2e herz.). (XVI) 671 pp. hlf ldr. | Euro 40,00 |
| 569888 | WILKINSON, R., The broken rebel. A study in culture, politics, and authoritarian character. London, Helm, 1973. (X) 390 pp. linnen. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, recensies achterin boek geplakt* | Euro 15,00 |
| 005011 | WILLIAMS, H., Concepts of ideology.Brighton, Wheatsheaf, 1988. (XIV) 136 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 566831 | WILSON, B.R., (ED.), Rationality. Oxford, Blackwell, 1974 (2e). (XVIII) 275 pp. paperback. Bibliografie. (Key concepts in the social sciences) *enkele potlood- en markeerstiftstrepen, omslag verkleurd, pagina VII/VIII licht beschadigd, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P. Winch, E. Gellner, A. MacIntyre, S. Lukes, M. Hollis | Euro 11,50 |
| 589088 | WILSON, B.R., (ED.), Rationality. Oxford, Blackwell, 1984 (6e). (XVIII) 275 pp. paperback. Bibliografie. (Key concepts in the social sciences)Met bijdragen van o.a.: P. Winch, E. Gellner, A. MacIntyre, S. Lukes, M. Hollis | Euro 11,50 |
| 596271 | WILSON, B.R., (ED.), Rationality. Oxford, Blackwell, 1977 (3e). (XVIII) 275 pp. paperback. Bibliografie. (Key concepts in the social sciences)Met bijdragen van o.a.: P. Winch, E. Gellner, A. MacIntyre, S. Lukes, M. Hollis | Euro 11,50 |
| 599069 | WILSON, B.R., (ED.), Rationality. Oxford, Blackwell, 1974 (2e). (XVIII) 275 pp. paperback. Bibliografie. (Key concepts in the social sciences) *boekblok licht roestvlekkig**Met bijdragen van o.a.: P. Winch, E. Gellner, A. MacIntyre, S. Lukes, M. Hollis | Euro 11,50 |
| 568911 | WILSON, B.R., Magic and the millennium. A sociological study of religious movements of protest among tribal and third-world peoples. London, Heinemann, 1973. (XII) 547 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *rug omslag verschoten en licht beschadigd, enkele potloodstrepen, bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 584464 | WILSON, J., Equality. London, Hutchinson, 1966. 216 pp. pb. (Philosophy at work) *enkele penstr.*, naam op schutbl., rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 585026 | WINCH, P., LYAS, C., Peter Winch.Teddington, Acumen, 1999. (VIII) 216 pp. paperback. (Philosophy now) | Euro 11,50 |
| 578429 | WIPPLER, R., Sociale determinanten van het vrijetijdsgedrag. Social determinants of leisure behavior (with an English summary).Assen, Van Gorcum, 1968. (VIII) 185 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug verkleurd* | Euro 12,50 |
| 568571 | WODAK, R., SCHULZ, M., The language of love and guilt. Mother-daughter relationships from a cross-cultural perspective.Amsterdam, Benjamins, 1986. (XIV) 253 pp. paperback. (BP, 3) | Euro 11,50 |
| 576176 | WOLDRING, H.E.S., De christen-democratie. Een kritisch onderzoek naar haar politieke filosofie.Utrecht, Spectrum, 1996. 424 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 593448 | WOLDRING, H.E.S., Politieke filosofie van de christen-democratie. Budel, Damon, 2003. 286 pp. paperback. | Euro 12,50 |
| 569350 | WOLFE, A., Whose keeper? Social science and moral obligation. Berkeley, UCP, 1989. (XVIII) 371 pp. paperback. Bibliografie. *enkele markeerstiftstrepen* | Euro 12,50 |
| 015709 | WOLFF-THÜRING, T., Philosophie der Gesellschaft. I. Teil. Individualismus und Sozialismus.Berlin, Schröder, 1903. (VI) 231 pp. half linnen. | Euro 14,00 |
| 568829 | WOOTTON, A., Dilemmas of discourse. Controversies about the sociological interpretation of language. London, Allen, 1975. 125 pp. paperback. Bibliografie. (Controversies in sociology, 4) | Euro 7,50 |
| 569313 | WORSLEY, P., (ED.), Problems of modern society. A sociological perspective. Harmondsworth, Penguin, 1972. 637 pp. paperback..Met bijdragen van o.a.: C. Ogburn, J. Blondel, S.N. Eisenstadt, N. Chomsky | Euro 10,00 |
| 016077 | WRIGHT, E.O., Class, crisis and the state.London, NLB, 1978. 266 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596030 | YEARLEY, S., Science and sociological practice. Milton Keynes, Open UP, 1984. (VI) 153 pp. paperback. Bibliografie. | Euro 11,50 |
| 593282 | YOUNG, I.M., Throwing like a girl and other essays in feminist philosophy and social theory. Bloomington, IUP, 1990. (X) 213 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 571253 | ZAHN, E., Leven met de welvaart. Een sociologische beschouwing. Met een ten geleide van P.J. Bouman. Ned. van J. Eijkelboom. Amsterdam, AP, 1962. 209 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Achtergronden) | Euro 8,00 |
| 013764 | ZETTERBERG, H.L., On theory and verification in sociology.Totowa, Bedminster, 1966 (3e herz.). (X) 177 pp. linnen. *naam op schutblad, potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 587598 | ZETTERBERG, H.L., On theory and verification in sociology.Totowa, Bedminster, 1966 (3e herz.). (X) 177 pp. linnen. *vlek op voorplat* | Euro 10,00 |
| 013778 | ZIEGENFUß, W., Gesellschaftsphilosophie. Grundzüge der Theorie von Wesen und Erkenntnis der Gesellschaft.Stuttgart, Enke, 1954. (VIII) 150 pp. linnen + omslag. *potloodstrepen, omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 018429 | ZIJDERVELD, A.C., (RED.), Kleine geschiedenis van de toekomst. 100 thesen over de westerse samenleving op weg naar de eenentwintigste eeuw.Kampen, Kok Agora, 1995 (2e). 176 pp. paperback.Met bijdragen van o.a.: F.R. Ankersmit, C.A. van Peursen, P.B. Cliteur, C.J.M. Schuyt, H.M. Dupuis | Euro 8,00 |
| 600340 | ZIJDERVELD, A.C., (RED.), Kleine geschiedenis van de toekomst. 100 thesen over de westerse samenleving op weg naar de eenentwintigste eeuw.Kampen, Kok Agora, 1995 (2e). 176 pp. paperback. *papier iets gebruind*Met bijdragen van o.a.: F.R. Ankersmit, C.A. van Peursen, P.B. Cliteur, C.J.M. Schuyt, H.M. Dupuis | Euro 8,00 |
| 590869 | ZIJDERVELD, A.C., De tirannie van het cliché. Vertaling: A.C. Zijderveld. Deventer, Van Loghum Slaterus, 1982. 165 pp. paperback. (SM) *rug verkleurd*Oorspronkelijke titel: 'On clichés' | Euro 10,00 |
| 579168 | ZIJDERVELD, A.C., The institutional imperative. The interface of institutions and networks. Amsterdam, UP, 2000. 216 pp. ingenaaid. | Euro 15,00 |
| 592276 | ZIJDERVELD, A.C., Institutionalisering. Een studie over het methodologisch dilemma der sociale wetenschappen. Meppel, Boom, 1974 (2e). (IV) 221 pp. paperback. Bibliografie. *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 015792 | ZIJDERVELD, A.C., Over narren en hun gespiegelde werkelijkheid. Deventer, Van Loghum Slaterus, 1985. (VIII) 199 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 571204 | ZIJDERVELD, A.C., Over zotheid in de sociologie. Rotterdam, UP, 1974. (XII) 68 pp. paperback. *rug licht verkleurd* | Euro 8,00 |
| 008525 | ZIJDERVELD, A.C., De paradox van het alledaagse.Kampen, Kok Agora, 1995. 184 pp. paperback. | Euro 9,50 |
| 590330 | ZIJDERVELD, A.C., De paradox van het alledaagse.Kampen, Kok Agora, 1995. 184 pp. paperback. | Euro 9,50 |
| 590331 | ZIJDERVELD, A.C., De paradox van het alledaagse.Kampen, Kok Agora, 1995. 184 pp. paperback. | Euro 9,50 |
| 580465 | ZIJDERVELD, A.C., De parvenucultuur en andere essays. Kampen, Kok Agora, 1993. 200 pp. paperback. . | Euro 8,00 |
| 573324 | ZIJDERVELD, A.C., Een rapsodisch leven. Herinneringen.Amsterdam, Bakker, 2001. 250 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 590367 | ZIJDERVELD, A.C., Een rapsodisch leven. Herinneringen.Amsterdam, Bakker, 2001. 250 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 600320 | ZIJDERVELD, A.C., Een rapsodisch leven. Herinneringen.Amsterdam, Bakker, 2001. 250 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 590368 | ZIJDERVELD, A.C., Een rapsodisch leven. Herinneringen.Amsterdam, Bakker, 2001. 250 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 015795 | ZIJDERVELD, A.C., De relativiteit van kennis en werkelijkheid. Inleiding tot de kennissociologie.Meppel, Boom, z.j. 245 pp. paperback. Bibliografie. (ST) | Euro 10,00 |
| 599061 | ZIJDERVELD, A.C., De relativiteit van kennis en werkelijkheid. Inleiding tot de kennissociologie.Meppel, Boom, z.j. 245 pp. paperback. Bibliografie. (ST) *vlekje op voorplat* | Euro 10,00 |
| 600573 | ZIJDERVELD, A.C., De relativiteit van kennis en werkelijkheid. Inleiding tot de kennissociologie.Meppel, Boom, z.j. 245 pp. paperback. Bibliografie. (ST) | Euro 10,00 |
| 001145 | ZIJDERVELD, A.C., Sociologie van de zotheid. De humor als sociaal verschijnsel.Meppel, Boom, 1971. 188 pp. paperback. Bibliografie. (BP, 56) | Euro 10,00 |
| 594515 | ZIJDERVELD, A.C., Sociologie van de zotheid. De humor als sociaal verschijnsel.Meppel, Boom, 1971. 188 pp. paperback. Bibliografie. (BP, 56) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 018451 | ZULLIGER, H., Horde - Bande - Gemeinschaft. Eine sozialpsychologisch-pädagogische Untersuchung.Stuttgart, Klett, 1961. 202 pp. linnen. | Euro 7,00 |
| 015884 | ZWEERS, W., (RED.), Op zoek naar een ecologische cultuur. Milieufilosofie in de jaren negentig.Baarn, Ambo, 1991. 280 pp. paperback. Met bijdragen van o.a.: P. van Dijk, C.L. Kwa, H. Achterhuis, P. Tijmes | Euro 12,50 |