006383 ABAELARDUS, PETRUS, TWEEDALE, M.M., Abailard on universals.Amsterdam, NHPC, 1976. (X) 337 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 25,00
008695 ABAELARDUS, PETRUS, Dialectica. First complete edition of the Parisian manuscript with an introduction by L.M. de Rijk.Assen, Van Gorcum, 1970 (2e herz.). (CXIV) 51-669 pp. linnen + omslag. (Wijsgerige teksten en studies, 1) *omslag licht beschadigd* Euro 75,00
567566 ABAELARDUS, PETRUS, Letters IX-XIV. An edition with an introduction by E.R. Smits.Groningen, z.u., 1983. (XII) 315 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
570693 AGGAEUS VAN ALBADA, BERGSMA, W., Aggaeus van Albada (c.1525-1587), Schwenckfeldiaan, staatsman en strijder voor verdraagzaamheid. Groningen, z.u., 1983. (X) 226 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. Euro 13,50
589779 AGGAEUS VAN ALBADA, BERGSMA, W., Aggaeus van Albada (c.1525-1587), Schwenckfeldiaan, staatsman en strijder voor verdraagzaamheid. Groningen, z.u., 1983. (X) 226 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *bibliotheekstempel op schutblad* Euro 15,00
589778 AGGAEUS VAN ALBADA, BERGSMA, W., Aggaeus van Albada (c.1525-1587), Schwenckfeldiaan, staatsman en strijder voor verdraagzaamheid. Groningen, z.u., 1983. (X) 226 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 15,00
596207 AGRICOLA, RODOLPHUS, NAUWELAERTS, M.A., Rodolphus Agricola.Den Haag, Kruseman, 1963. 190 pp. paperback. (Helden van de geest, 27) *stiftstrepen op boekblok* Euro 7,50
596178 AGRICOLA, RODOLPHUS, NAUWELAERTS, M.A., Rodolphus Agricola.Den Haag, Kruseman, 1963. 190 pp. paperback. (Helden van de geest, 27) *stiftstrepen op boekblok* Euro 7,50
571962 AGRICOLA, RODOLPHUS, Over dialectica en humanisme. Uitgegeven, ingeleid van aantekeningen voorzien door M. van der Poel.Baarn, Ambo, 1991. 164 pp. paperback. Portret. (GWN, 5) Euro 10,00
600306 AGRICOLA, RODOLPHUS, Over dialectica en humanisme. Uitgegeven, ingeleid van aantekeningen voorzien door M. van der Poel.Baarn, Ambo, 1991. 164 pp. paperback. Portret. (GWN, 5) Euro 10,00
573704 ALARDUS VAN AMSTERDAM, CROCUS, C., KÖLKER, A.J., Alardus Aemstelredamus en Cornelius Crocus. Twee Amsterdamse priester-humanisten. Hun leven, werken en theologische opvattingen. Bijdrage tot de kennis van het humanisme in Noord-Nederland in de eerste helft van de zestiende eeuw. Nijmegen, Dekker, 1963. (XII) 357 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Euro 25,00
583981 ALBERT DE GROTE, CRAEMER-RUEGENBERG, I., Albertus Magnus. München, Beck, 1980. 188 pp. pb. Bibliogr. Ills. (BSR, 501) *ex libris* Euro 8,00
580549 ALBERT DE GROTE, DUCHARME, L., 'Esse' chez Saint Albert le Grand. Introduction à la métaphysique de ses premiers écrits.Z.p., z.u., z.j. (II) 4 pp. ingenaaid. *achterzijde licht gevlekt*Extrait de la Revue de l'université d'Ottawa, livraison d'octobre-décembre 1957 Euro 11,50
567891 ALBERT DE GROTE, SCHMIEDER, K., Alberts des Grossen Lehre vom natürlichen Gotteswissen.Freiburg i.Br., Herder, 1932. (XII) 178 pp. ingenaaid. *bibliotheekexexmplaar* Euro 9,00
598683 ALEXANDER VAN APHRODISIAS, On Aristotle Metaphysics 2 & 3. Translated by W.E. Dooley and A. Madigan.London, Duckworth, 1992. (IV) 242 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598463 ALEXANDER VAN APHRODISIAS, On Aristotle Metaphysics 2 & 3. Translated by W.E. Dooley and A. Madigan.London, Duckworth, 1992. (IV) 242 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598466 ALEXANDER VAN APHRODISIAS, On Aristotle Prior analytics 1. 1-17. Translated by J. Barnes, S. Bobzien, K. Flannery, K. Ierodiakonou.London, Duckworth, 1991. (VIII) 252 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598684 ALEXANDER VAN APHRODISIAS, On Aristotle Prior analytics 1. 1-17. Translated by J. Barnes, S. Bobzien, K. Flannery, K. Ierodiakonou.London, Duckworth, 1991. (VIII) 252 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598465 ALEXANDER VAN APHRODISIAS, Quaestiones 1.1 - 2.15. Translated by R.W. Sharples.London, Duckworth, 1992. (IV) 183 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598692 ALEXANDER VAN APHRODISIAS, Quaestiones 1.1 - 2.15. Translated by R.W. Sharples.London, Duckworth, 1992. (IV) 183 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
580481 AL-FARABI, Catálogo de las ciencias. Edición y traducción castellana por A. Gonzalez Palencia.Madrid, Consejo superior de investigaciones científicas, 1953 (2e). (XX) 176, 108 pp. ingenaaid. *omslag deels verkleurd en licht beschadigd, naam op titelblad*Spaans-Arabische editie Euro 50,00
598615 AL-GHAZZALI, SMITH, M., Al-Ghazali the mystic. A study of the life and personality of Abu Hamid Muhammad al-Tusi al-Ghazali, together with an account of his mystical teaching and an estimate of his place in the history of islamic mysticism.London, Luzac, 1944. 247 pp. linnen. Bibliografie. *papier hier en daar roestvlekkig, ex libris* Euro 25,00
592254 ALGRA, K.A., Concepts of space in classical and hellenistic Greek philosophy. Het ruimtebegrip in de klassieke en hellenistische griekse wijsbegeerte (met een samenvatting in het Nederlands). Utrecht, z.u., 1988. (VIII) 199 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 20,00
598472 ALI, A., The spirit of islam. A history of the evolution and ideals of islam. With a life of the prophet.London, Christophers, 1923 (2e). 515 pp. linnen. *band verkleurd, ex libris* Euro 30,00
595731 ALLENDY, R., Treason complex. New York, Social sciences, 1949. 208 pp. linnen + omslag. *schutbladen iets gebruind*'Allendy has drawn a three dimensional picture of life in Greek classical democray, and the personality of Aristotle, to verify his findings'. Euro 15,00
589780 ANDREAS VAN SAINT-VICTOR, LIERE, F.A. VAN, Andrew of St Victor. Commentary on Samuel and Kings. Ed. with a study of the method and sources.Groningen, z.u., 1995. (CLXIV) 163 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 15,00
585277 ANSELMUS VAN CANTERBURY, EVANS, G.R., Anselm and talking about God.Oxford, UP, 1978. (XII) 211 pp. linnen + omslag. Bibliografie. *ex libris* Euro 35,00
567203 ANSELMUS VAN CANTERBURY, PRANGER, M.B., Consequente theologie. Een studie over het denken van Anselmus van Canterbury. Assen, Van Gorcum, 1975. (XII) 144 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 11,50
566403 ANSELMUS VAN CANTERBURY, SPRINGER, J.L., Argumentum ontologicum. Proeve eener existentieele interpretatie van het speculatieve godsbewijs in het Proslogion van S. Anselmus, aartsbisschop van Canterbury. Assen, Van Gorcum, 1946. 216 pp. linnen. Bibliografie. Dissertatie. Euro 13,50
567761 ANSELMUS VAN CANTERBURY, SPRINGER, J.L., Argumentum ontologicum. Proeve eener existentieele interpretatie van het speculatieve godsbewijs in het Proslogion van S. Anselmus, aartsbisschop van Canterbury. Assen, Van Gorcum, 1946. 216 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *enkele potloodstrepen, rug licht beschadigd, naam op titelpagina* Euro 12,50
585345 ANSELMUS VAN CANTERBURY, Memorials of St. Anselm. Ed. by R.W. Southern and F.S. Schmitt. Oxford, UP, 1991. (X) 370 pp. paperback. (Auctores Britannici medii aevi, 1) *rug verkleurd, ex libris* Euro 20,00
576930 ANSELMUS VAN CANTERBURY, Proslogion gevolgd door de discussie met Gaunilo. Ingeleid, vertaald en geannoteerd door C. Steel.Bussum, WV, 1981. 172 pp. paperback. (Dixit) *enkele penstrepen* Euro 11,50
581718 ARISTOTELES, ALLENDY, R., Aristote ou le complexe de trahison. Genève, Mont-Blanc, 1943. 142 pp. ingenaaid. (Action et pensée, 9) Euro 11,50
600367 ARISTOTELES, BARNES, J., Aristoteles. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw en J.M. van Ophuijsen. Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 160 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00
579686 ARISTOTELES, BARTHÉLEMY-SAINT-HILAIRE, J., Ueber Metaphysik. Einleitung in die Metaphysik des Aristoteles. Übers. und mit einem Vorworte versehen von E.P. Goergens.Berlin, Grieben, 1880. (VI) 160 pp. halfleer *nieuw gebonden, platten verkleurd, rug licht beschadgd* Euro 15,00
004750 ARISTOTELES, BOSLEY, R., Aspects of Aristotle's logic.Assen, Van Gorcum, 1975. (VIII) 137 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op titelpagina* Euro 11,50
580175 ARISTOTELES, BREMOND, A., Le dilemme aristotélicien. Paris, Beauchesne, 1933. (IV) 154 pp. ingenaaid. (Archives de philosophie, 10, 2) *onopengesneden, naam op schutblad* Euro 15,00
596498 ARISTOTELES, DITTMEYER, L., Untersuchungen über einige Handschriften und lateinische Übersetzungen der aristotelischen Tiergeschichte. Programm des K. Neuen Gymnasiums zu Würzburg für das Jahr 1901/1902.Würzburg, Stürtz, 1902. 51 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd, ezelsoren* Euro 10,00
002427 ARISTOTELES, DOODY, M.A., Aristotle and poetic justice. An Aristotle and Stephanos novel. London, Century, 2002. (X) 324 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
001232 ARISTOTELES, DUSSEN, M., VAN DER, Aristoteles. Nieuw onderzoek naar de betekenis van zijn kategorieën.Katwijk, Servire, 1979. 226 pp. gebonden. *hoekje uit schutblad geknipt, vlekje op boekblok* Euro 11,50
598211 ARISTOTELES, DUSSEN, M., VAN DER, Aristoteles. Nieuw onderzoek naar de betekenis van zijn kategorieën.Katwijk, Servire, 1979. 226 pp. gebonden. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
566239 ARISTOTELES, KAFKA, G., Aristoteles.München, Reinhardt, 1922. 203 pp. linnen. Bibliografie. Portret. (GPE, 2, 8) *band licht roestvlekkig* Euro 10,00
014470 ARISTOTELES, KAL, V., Over intuïtie en discursiviteit bij Aristoteles.Amsterdam, VU, 1984. 240 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
598206 ARISTOTELES, KAL, V., Over intuïtie en discursiviteit bij Aristoteles.Amsterdam, VU, 1984. 240 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* Euro 15,00
002625 ARISTOTELES, KNOPS, J.P.H., Etudes sur la traduction française de la Morale à Nicomache d'Aristote par Nicole Oresme.'s-Gravenhage, Excelsior, 1952. 132 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 11,50
001975 ARISTOTELES, LOS, S.O., Aristoteles in Nederland gedurende de laatste veertig jaren.Z.p., z.u., z.j. (VI) 80 pp. ingenaaid. *onafgesneden, omslag beschadigd* Euro 8,50
569911 ARISTOTELES, MORRALL, J.B., Aristotle.London, Allen, 1977. 120 pp. paperback. Bibliografie. (PT, 7) Euro 7,50
587970 ARISTOTELES, NOLTE, H.J.A., Het godsbegrip bij Aristoteles.Nijmegen, Dekker, 1940. (VI) 199 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug licht verkleurd, boekblok licht roestvlekkig* Euro 15,00
572203 ARISTOTELES, NUYENS, F.J.C.J., L'évolution de la psychologie d'Aristote. Ouvrage traduit du Néerlandais. Préface par A. Mansion. Louvain, ISP, 1948. (XVI) 353 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Aristote. Traductions et études) *ex libris, omslag beschadigd* Euro 16,00
587643 ARISTOTELES, RAVAISSON, F., Essai sur la métaphysique d'Aristote. Fragments du tome III (Hellénisme-judaïsme-christianisme). Texte établi par C. Devivaise. Paris, Vrin, 1953. 158 pp. ingenaaid. (BTP) Euro 15,00
580589 ARISTOTELES, RÉGIS, L.M., L'opinion selon Aristote.Paris, Vrin, 1935. 284 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PIEMO, 5) *omslag verkleurd, hoekjes voorplat beschadigd, enkele potloodaantekeningen* Euro 30,00
589361 ARISTOTELES, RIJEN, J.B.M. VAN, Aristotle's logic of necessity.Leiden, z.u., 1986. (VI) 237 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50


naar boven
016312 ARISTOTELES, RIJEN, J.B.M. VAN, Aristotle's logic of necessity.Leiden, z.u., 1986. (VI) 237 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50
589360 ARISTOTELES, RIJEN, J.B.M. VAN, Aristotle's logic of necessity.Leiden, z.u., 1986. (VI) 237 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 12,50
571970 ARISTOTELES, TAYLOR, A.E., Aristotle.New York, Dover, 1955. 118 pp. paperback. (DBWP) *vouw in omslag*Unabridged reprinting of the revised edition published in 1911 Euro 7,00
596690 ARISTOTELES, VEATCH, H.B., Aristoteles beschouwd als tijdgenoot. Vertaling van W.A. Verloren van Themaat.Meppel, Boom, 1979. 211 pp. ingenaaid. *omslag licht roestvlekkig* Euro 10,00
000602 ARISTOTELES, VEATCH, H.B., Aristoteles beschouwd als tijdgenoot. Vertaling van W.A. Verloren van Themaat.Meppel, Boom, 1979. 211 pp. ingenaaid. Euro 10,00
005356 ARISTOTELES, Aristoteles' verhandeling over de ziel. Vert. en inl. I.J.M. van den Berg.Utrecht, Dekker, 1953. 203 pp. ingenaaid. Illustraties. Euro 15,00
597241 ARISTOTELES, Aristoteles' verhandeling over de ziel. Vert. en inl. I.J.M. van den Berg.Utrecht, Dekker, 1953. 203 pp. ingenaaid. *papier en omslag licht gebruind, naam op op schutblad* Euro 15,00
018492 ARISTOTELES, Aristotle's Poetics. Demetrius on Style. Longinus on the Sublime. Introduction by J. Warlington.London, Dent, 1966 (2e). (XIV) 208 pp. linnen + omslag. (Everyman's library, 901) *omslag iets gevlekt* Euro 15,00
585088 ARISTOTELES, The art of rhetoric. Transl. with an introd. and notes by H.C. Lawson-Tancred. London, Penguin, 1991.(XII) 291pp. paperback. Bibliografie. (Classics) Euro 10,00
585067 ARISTOTELES, Hauptwerke. Ausgew., übers. und eingel. von W. Nestle.Stuttgart, Kröner, 1953 (4e). (L) 410 pp. linnen + omslag. Portret. (KT, 129) *omslag licht beschadigd* Euro 12,50
598707 ARISTOTELES, Hauptwerke. Ausgewählt, übersetzt und eingeleitet von W. Nestle.Stuttgart, Kröner, 1968. (XLVIII) 410 pp. linnen + omslag. Portret. (KT, 129) Euro 12,50
576240 ARISTOTELES, Hauptwerke. Ausgewählt, übersetzt und eingeleitet von W. Nestle.Stuttgart, Kröner, 1942 (3e). (L) 410 pp. linnen + omslag. Portret. (KT, 129) *omslag licht verkleurd, enkele kleurpotloodstreepjes* Euro 12,50
001102 ARISTOTELES, Hauptwerke. Ausgewählt, übersetzt und eingeleitet von W. Nestle.Stuttgart, Kröner, 1958. (XLVIII) 410 pp. linnen + omslag. Portret. (KT, 129) *naam op binnenzijde voorplat, omslag licht beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 12,50
018483 ARISTOTELES, Metaphysica - Kleine Alfa. Ingeleid, vertaald en toegelicht door C. Verhoeven. Baarn, Ambo, 1995. 116 pp. linnen + omslag. (Klassiek) Euro 15,00
019560 ARISTOTELES, The metaphysics. Books I-IX, X-XIV With an Engl. transl. by H. Tredennick. Oeconomica and Magna moralia. With an Engl. transl. by G.C. Armstrong. 2 dln. London, Heinemann, 1961-1962 (5e). (XXXVI) 474, (VI) 688 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (LCL, 271, 287) *omslag licht beschadigd* Euro 35,00
013839 ARISTOTELES, Metaphysics. Ed. and transl. by J. Warrington. Introd. by D. Ross.London, Dent, 1970 (2e). (XXVIII) 388 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (Everyman's library, 1000) *enkele potloodstrepen* Euro 12,50
578002 ARISTOTELES, Nikomachische Ethik. Übers. und kommentiert von F. Dirlmeier. Darmstadt, WB, 1967 (4e herz.). 606 pp. linnen + omslag. (Werke in deutscher Übersetzung, 6) *bibliotheekexemplaar, omslag licht verkleurd en iets beschadigd* Euro 30,00
584700 ARISTOTELES, On man in the universe. Metaphysics, parts of Animals, Ethics, Politics, Poetics. Ed. with introd. by L.R. Loomis.Roslyn, Black, 1971. (XXXVIII) 441 pp. linnen. Illustraties. Euro 12,50
593160 ARISTOTELES, On rhetoric. A theory of civil discourse. Newly transl. with introduction, notes, and appendixes by G.A. Kennedy. New York, OUP, 1991. (XVI) 335 pp. paperback. Bibliografie. *binding iets los* Euro 16,00
585078 ARISTOTELES, On the soul. Parva naturalia. On breath. With an English transl. by W.S. Hett.London, Heinemann, 1964 (3e). (XIV) 528 pp. linnen + omslag. (LCL, 288) *naam op schutblad* Euro 25,00
581986 ARISTOTELES, Over kleuren. Ingeleid, vertaald en geannoteerd door R. Ferwerda. Essay P.Struycken.Budel, Damon, 2001. 175 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (Marginalia) Euro 15,00
595257 ARISTOTELES, Poetics. Translation and analysis by K.A. Telford. South Bend, Gateway, 1961. (XIV) 172 pp. paperback. Euro 11,50
582662 ARISTOTELES, Politik Buch I. Über die Hausverwaltung und die Herrschaft des Herrn über Sklaven. Übersetzt und erläutert von E. Schütrumpf. Berlin, AV, 1991. 390 pp. linnen + omslag. (Werke in deutscher Übersetzung, 9, 1) Euro 40,00
582661 ARISTOTELES, Politik Buch II. Über Verfassungen, die in einigen Staaten in Kraft sind, und andere Verfassungen, die von gewissen Männern entworfen wurden und als vorbildlich gelten. Buch III. Über die Verfassung. Übers. und erl. von E. Schütrumpf. Berlin, AV, 1991. 590 pp. linnen + omslag. (Werke in deutscher Übersetzung, 9, 2) Euro 45,00
582622 ARISTOTELES, Über die Tugend. Übersetzt und erläutert von E.A. Schmidt. Berlin, AV, 1980 (2e herz.). 152 pp. linnen + omslag. (Werke in deutscher Übersetzung, 18, 1) *omslag licht verkleurd* Euro 20,00
011944 ARMSTRONG, A.H., An introduction to ancient philosophy.London, Methuen, 1972 (3e). (XVIII) 242 pp. paperback. (UP, 161) *naam op schutblad, boekblok licht roestvlekkig* Euro 10,00
579851 ASSUNTO, R., Die Theorie des Schönen im Mittelalter. Übersetzung aus dem Italienischen und Lateinischen von C. Baumgarth.Köln, DuMont, 1963. 207 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Dokumente) *iets los in de band, rug licht beschadigd* Euro 10,00
601113 ATHENAGORAS, Legatio and De Resurrectione. Edited and translated by W.R. Schoedel. Oxford, UP, 1972. (XXXVIII) 156 pp. linnen + omslag. Bibliografie.(Oxford early christian texts) *omslag iets beschadigd* Euro 35,00
577881 AUGUSTINUS, AURELIUS, BAVEL, T.J. VAN, Augustinus. Van liefde en vriendschap. Baarn, WV, 1970. 168 pp. linnen + omslag. (TM) *naam op schutblad* Euro 10,00
016020 AUGUSTINUS, AURELIUS, BOYER, C., Christianisme et néo-platonisme dans la formation de saint Augustin. Paris, Beauchesne, 1920. (VII) 233 pp. halflinnen. Bibliografie. *rug verkleurd, enkele potloodstrepen, papier gebruind* Euro 15,00
005697 AUGUSTINUS, AURELIUS, CHADWICK, H., Augustine. Oxford, UP,1987 (3e). (VI) 122 pp. paperback. (Past masters) Euro 8,00
567373 AUGUSTINUS, AURELIUS, EIBL, H., Augustin und die Patristik. Mit einem Bildnis AugustinsMünchen, Reinhardt, 1923. 462 pp. linnen. Illustraties. (GPE, 10/11) *titelpagina iets roestvlekkig* Euro 16,00
007539 AUGUSTINUS, AURELIUS, GEELHOED, J., Augustinus. Met een inleidend woord van P. Deddens en een studie van J. Francke getiteld: De doctrina christiana.Goes, Oosterbaan, 1952. 222 pp. linnen. Illustraties. Euro 8,50
015860 AUGUSTINUS, AURELIUS, GEERLINGS, H.J., De antieke daemonologie en Augustinus' geschrift 'De divinatione daemonum'.'s-Gravenhage, Excelsior, 1953. (VI) 191 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd* Euro 15,00
000516 AUGUSTINUS, AURELIUS, GILSON, É., Introduction a l'étude de Saint Augustin.Paris, Vrin, 1949 (3e). (VIII) 370 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Études de philosophie médiévale, 11) *papier gebruind, omslag licht beschadigd, ex libris* Euro 25,00
568030 AUGUSTINUS, AURELIUS, HATZFELD, A., Saint Augustin.Paris, Lecoffre, 1922 (12e). (XVIII) 183 pp. ingenaaid. *bibliotheekexemplaar, onafgesneden, omslag beduimeld* Euro 7,00
007045 AUGUSTINUS, AURELIUS, HOUWINK, R., De levende gedachten van Augustinus.Den Haag, Servire, 1942. 192 pp. linnen. (LG, 22) *naam op schutblad* Euro 7,00
598390 AUGUSTINUS, AURELIUS, HOUWINK, R., De levende gedachten van Augustinus.Den Haag, Servire, 1942. 192 pp. linnen. (LG, 22) *naam op schutblad* Euro 7,00
566927 AUGUSTINUS, AURELIUS, HÜNERMANN, F., Die Bußlehre des heiligen Augustinus.Paderborn, Schöningh, 1914. (XII) 157 pp. ingenaaid (Forschungen zur christlichen Literatur- und Dogmengeschichte, 12, 1) *bibliothheexemplaar, rug geplastificeerd, naam op omslag, omslag licht beschadigd, los in de band* Euro 10,00
599064 AUGUSTINUS, AURELIUS, KOOPMANS, J.H., Augustinus' briefwisseling met Dioscorus. Inleiding, tekst, vertaling, commentaar.Amsterdam, Jasonpers, 1949. 278 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag iets verkleurd* Euro 16,00
005635 AUGUSTINUS, AURELIUS, KOOPMANS, J.H., Augustinus' briefwisseling met Dioscorus. Inleiding, tekst, vertaling, commentaar.Amsterdam, Jasonpers, 1949. 278 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 16,00
018065 AUGUSTINUS, AURELIUS, MARTIN, J., Saint Augustin. Paris, Alcan, 1907 (2e). (XVI) 403 pp. linnen. (Les grands philosophes) *nieuw gebonden, papieren sticker op rug, hier en daar wormstekig, papier gebruind* Euro 16,00
590191 AUGUSTINUS, AURELIUS, MAUSBACH, J., Die Ethik des Heiligen Augustinus. 2 delen.Freiburg i.B., HV, 1909. (XII) 442, (VIII) 402 pp. gebonden. *naam op titelblad*Dl 1: Die sittliche Ordnung und ihre Grundlagen, Dl 2: Die sittliche Befähigung des Menschen und ihre Verwirklichung Euro 35,00
014168 AUGUSTINUS, AURELIUS, NADEAU, C., Le vocabulaire de saint Augustin. Paris, Ellipses, 2009. 105 pp. ingenaaid. (Vocabulaire de...) Euro 10,00
007417 AUGUSTINUS, AURELIUS, NOORDENBOS, O., Plan en gericht. Augustinus.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1952. 58 pp. gebonden + omslag.(Gastmaal der eeuwen, 18) Euro 7,00
568232 AUGUSTINUS, AURELIUS, NÖRREGAARD, J., Augustinus' weg tot het christendom. Uit het Deensch vertaald door H.M.H. Ledeboer.Zeist, Ruys, z.j. 207 pp. linnen. Illustraties. *vlekje op voorplat* Euro 10,00
007715 AUGUSTINUS, AURELIUS, NÖRREGAARD, J., Augustinus' weg tot het christendom. Uit het Deensch vertaald door H.M.H. Ledeboer.Zeist, Ruys, z.j. 207 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd, papier licht roestvlekkig* Euro 10,00
590193 AUGUSTINUS, AURELIUS, OORT, J. VAN, Jeruzalem en Babylon. Een onderzoek van Augustinus' De stad van God en de bronnen van zijn leer der twee steden (rijken). 's-Gravenhage, Boekencentrum, 1987 (3e). (X) 358 pp. paperback. Bibliografie. *omslag licht verkleurd*Eerder verschenen als disseratie 1986 Euro 20,00
009371 AUGUSTINUS, AURELIUS, POLMAN, A.D.R., De leer van God bij Augustinus. Kampen, Kok, 1965. 415 pp. linnen. (De theologie van Augustinus) *enkele pen-potloodstrepen* Euro 15,00
600466 AUGUSTINUS, AURELIUS, PRZYWARA, E., Augustinus. Die Gestalt als Gefüge. Leipzig, Hegner, 1934. 647 pp. linnen. *rug iets verkleurd, naam op schutblad, ex libris* Euro 35,00
005594 AUGUSTINUS, AURELIUS, SIZOO, A., Het leven van Augustinus.Delft, Meinema, 1929. 236 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 10,00
007227 AUGUSTINUS, AURELIUS, VLOEMANS, A., Augustinus. Bekeerling op het keerpunt der tijden.Den Haag, Leopold, 1942. 122 pp. linnen + omslag. *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 10,00


naar boven
592669 AUGUSTINUS, AURELIUS, WILLS, G., Augustinus. Vertaald uit het Engels door J. Braks. Amsterdam, Balans, 2001. 192 pp. paperback. Bibliografie. (Biografie) Euro 10,00
566861 AUGUSTINUS, AURELIUS, Das Antlitz der Kirche. Auswahl und Übertragung von H.U. von Balthasar. Einsiedeln, Benziger, 1942. 359 pp. halflinnen. (Menschen der Kirche in Zeugnis und Urkunde, 1) *bibliotheekexemplaar, naam op schutblad, papier gebruind* Euro 10,00
000571 AUGUSTINUS, AURELIUS, Augustin. Reflexionen und Maximen. Aus seinen Werken gesammelt und übersetzt von A. von Harnack. Tübingen, Mohr, 1922. (XXIV) 231 pp. ingenaaid. *titelpagina licht roestvlekkig, rug licht beschadigd, enkele kleurpotloodstrepen*Frakturschrift Euro 15,00
001140 AUGUSTINUS, AURELIUS, Augustinus' belijdenissen. Uit het Latijn vert. en ingel. door A. Sizoo.Delft, Meinema, 1928. 438 pp. linnen. *papier iets roestvlekkig* Euro 16,00
585911 AUGUSTINUS, AURELIUS, Augustinus over den staat. Gedachten van Augustinus verzameld, vertaald en ingeleid door A. SizooKampen, Kok, 1947. 115 pp. linnen. *papier hier en daar roestvlekkig*Tweetalige editie Euro 11,50
006998 AUGUSTINUS, AURELIUS, Augustinus over het credo. Het Enchiridion en andere geschriften over het apostolisch symbool. Vertaald en ingeleid door A. Sizoo en G.C. Berkouwer.Kampen, Kok, z.j. 224 pp. linnen. *band licht verkleurd* Euro 15,00
018350 AUGUSTINUS, AURELIUS, Augustinus' worsteling. Fragmenten uit zijn belijdenissen. Ingeleid door G.W. Oberman.Delft, Meinema, 1930. 223 pp. linnen. *opdracht op schutblad, rug licht beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig* Euro 7,00
005629 AUGUSTINUS, AURELIUS, Die Bekenntnisse des heiligen Augustinus. Nach der Übersetzung von O. Bachmann.Köln, Atlas, z.j. 263 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd*Ungekürzte Ausgabe Euro 8,00
569174 AUGUSTINUS, AURELIUS, Bekenntnisse und Gottesstaat. Sein Werk ausgewählt von J. Bernhart.Stuttgart, Kröner, z.j. (VI) 358 pp. linnen. Portret. (KT, 80) *bibliotheekexemplaar* Euro 9,00
593066 AUGUSTINUS, AURELIUS, Belijdenissen. Tekstkeuze en inleiding C. White. Vertaling J. van Neer, W. Sleddens, A. Tigchelaar. Geïllustreerd met miniaturen en handschriften uit de British Library. Baarn, Ten Have, 2001. 93 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 11,50
016245 AUGUSTINUS, AURELIUS, Belijdenissen. Vert. door J.A. van Lieshoudt.Antwerpen, DNB, 1955 (4e). (VI) 370 pp. ingenaaid. (Klassieke galerij, 31) *rug iets beschadigd, naam op titelpagina* Euro 10,00
583893 AUGUSTINUS, AURELIUS, Confessiones. Latijnsche tekst met vertaling van A. Sizoo. Delft, Meinema, 1948 (2e herz.). 690 pp. linnen. Euro 25,00
579964 AUGUSTINUS, AURELIUS, The confessions of St. Augustine. Translated by E.B. Pusey.London, Dent, 1946. (XXXII) 348 (4) pp. linnen. (Everyman's library, 200) *hoekje uit schutblad geknipt, schutblad vlekkig* Euro 7,00
006458 AUGUSTINUS, AURELIUS, De catechizandis rudibus. Dritte durchgesehene Auflage der 2. Ausgabe mit einer Einleitung von P. Drews. Hrsg. von G. Krüger.Tübingen, Mohr, 1934 (3e herz.). (XII) 76 pp. ingenaaid. (Sammlung ausgewählter Kirchen- und Dogmengeschichtlicher Quellenschriften, 1,4) *rug licht beschadigd Euro 11,50
567537 AUGUSTINUS, AURELIUS, De orde. Ingeleid en vertaald door C. Verhoeven. Budel, Damon, 2000. 126 pp. gebonden + omslag. (Marginalia) Euro 13,50
006162 AUGUSTINUS, AURELIUS, Soliloques. Traduction de P. de Labriolle. Introduction de B. Groethuysen.Paris, Pléiade, 1927. 177 pp. ingenaaid. (Écrits intimes, 4) Ce volume a été tiré sur les presses du maitre imprimeur R. Coulouma. Exemplaire nº 1602 Euro 12,50
567014 AUGUSTINUS, AURELIUS, The confessions of saint Augustine. Translated by E.B. Pusey. London, The Medici society, 1930. 431 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, papier licht roestvlekkig* Euro 15,00
601101 AUGUSTINUS, AURELIUS, Writings in connection with the Manichaean heresy. Translated by R. Stothert. Edinburgh, T&T Clark, 1872. (XVI) 571 pp. linnen. (The works of Aurelius Augustine, bishop of Hippo, 5) *omslag licht beschadigd*Bevat: On the morals of the catholic church, On the morals of the manichaeans, Against the epistle of Manichaeaus called fundamental, Reply to Faustus the manichaean Euro 50,00
581493 AVERROËS, GAUTHIER, L., Ibn Rochd (Averroès). Paris, PUF, 1948. (IV) 281 pp. ingenaaid. (Les grands philosophes) *papier iets gebruind* Euro 14,00
004942 AVICENNA (IBN SINA), Leerdicht der geneeskunst. Ingeleid en vertaald door M.M.J. Reyners.Meppel, Boom, 1991. 157 pp. ingenaaid. Illustraties. (Klassiek) Euro 10,00
590318 BAKKER, R., (RED.), De mens - maat van alle dingen. Fragmenten uit de Griekse sofistiek, ingel., geannoteerd en vertaald.Kampen, Agora, 2002 (2e). 152 pp. linnen + omslag. (Editie) Euro 10,00
590319 BAKKER, R., (RED.), De mens - maat van alle dingen. Fragmenten uit de Griekse sofistiek, ingel., geannoteerd en vertaald.Kampen, Agora, 2002 (2e). 152 pp. linnen + omslag. (Editie) Euro 10,00
576764 BAKKER, R., (RED.), De mens - maat van alle dingen. Fragmenten uit de Griekse sofistiek, ingel., geannoteerd en vertaald.Kampen, Agora, 2002 (2e). 152 pp. linnen + omslag. (Editie) Euro 10,00
566739 BAKKER, R., Lot en daad, geluk en rede in het Griekse denken. Van Solon tot Marcus Aurelius. Met een inl. van J. de Graaf.Utrecht, Bijleveld, 1969 (2e). 191 pp. paperback. Euro 7,00
597329 BAKKER, R., Lot en daad, geluk en rede in het Griekse denken. Van Solon tot Marcus Aurelius. Met een inl. van J. de Graaf.Utrecht, Bijleveld, 1969 (2e). 191 pp. paperback. *naam op schutblad, potloodstrepen* Euro 7,00
588436 BAKKER, R., Lot en daad, geluk en rede in het Griekse denken. Van Solon tot Marcus Aurelius. Met een inl. van J. de Graaf.Utrecht, Bijleveld, 1957. 191 pp. linnen + omslag. (De bezinning over goed en kwaad in de geschiedenis van het menselijk denken, 1) *naam op schutblad* Euro 7,50
012983 BAKKER, R., Lot en daad, geluk en rede in het Griekse denken. Van Solon tot Marcus Aurelius. Met een inleiding van J. de Graaf.Utrecht, Bijleveld, 1957. 191 pp. linnen + omslag. (De bezinning over goed en kwaad in de geschiedenis van het menselijk denken, 1) *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 7,50
583207 BARDESANES, DRIJVERS, H.J.W., Bardaisan of Edessa.Assen, Van Gorcum, 1966. (XII) 267 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht beschadigd*Original dissertation Groningen university Euro 75,00
583072 BARHEBRAEUS, JOHANAN, Grammar of the Syriac language.Z.p., Syrianska riksforbundets kultur kommité i Sverige, 1983. (IV) 266 pp. pb. *tekst op schutbl.*Syrische tekst Euro 20,00
600906 BARKER, E., Greek political theory. Plato and his predecessors. London, Methuen, 1960 (7e). (XII) 468 pp. paperback. (UP, 3) Euro 10,00
571352 BARTH, P., Die Stoa. Stuttgart, Frommann, 1922 (3e-4e herz.). 294 pp. linnen. (FKP, 16) *rug en voorplat licht verkleurd* Euro 15,00
570376 BASILIUS DE GROTE, Aux jeunes gens sur la manière de tirer profit des lettres helléniques. Texte établi et traduit par F. Boulenger. Paris, Belles lettres, 1935. 74 pp. ingenaaid. (CUF) *bibliotheekstempel* Euro 8,00
579268 BAUMANN, A., Formen der Argumentation bei den vorsokratischen Philosophen. Beilage zum Jahresbericht des K. Alten Gymnasiums zu Würzburg für das Studienjahr 1905/06.Würzburg, Beckers, 1906. (VI) 88 pp. ingenaaid. *enkele kleurpotloodstrepen, papier hier en daar licht roestvlekkig, naam op titelpagina, rug beschadigd* Euro 15,00
006864 BEGEMANN, A.W., Aanvangen der Griekse wijsbegeerte.Groningen, Vuurbaak, 1975. 166 pp. paperback. Bibliografie. *potloodstrepen* Euro 9,00
588426 BEGEMANN, A.W., Aanvangen der Griekse wijsbegeerte.Groningen, Vuurbaak, 1975. 166 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
601001 BERCHMAN, R.M., From Philo to Origen. Middle Platonism in transition.Chico, Scholars, 1984. (VIII) 359 pp. paperback. Bibliografie. (Brown judaic studies, 69) *rug iets verkleurd* Euro 0,00
597412 BERGHS, H., (RED.), Denk-wijzen 11. Een inleiding in het denken van Anselmus van Canterbury, Thomas van Aquino, Meester Eckhart, Nicolaas van Cusa. Bijdragen van L. Braeckmans, K. Boey, W. van Herck, J. Decorte.Leuven, Acco, 1995. 160 pp. paperback. Euro 10,00
591391 BOAS, G., Essays on primitivism and related ideas in the middle ages.Baltimore, Hopkins, 1948. (XII) 227 pp. linnen. (CHP) *enkele potloodstrepen* Euro 25,00
588758 BOER, T.J. DE, Geschichte der Philosophie im Islam.Stuttgart, Frommann, 1901. 191 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, omslag verkleurd* Euro 45,00
590194 BOLKESTEIN, J.C., Hosios en Eusebes. Bijdrage tot de godsdienstige en zedelijke terminlogie van de Grieken. Avec un résumé en francais.Amsterdam, Paris, 1936. (X) 225 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug vlekkig* Euro 15,00
566278 BONAVENTURA, LAAN, H. VAN DER, De wijsgerige grondslag van Bonaventura's theologie. Amsterdam, Buijten, 1968. 251 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *vlekje op voorplat* Euro 14,00
597488 BONAVENTURA, LAAN, H. VAN DER, De wijsgerige grondslag van Bonaventura's theologie. Amsterdam, Buijten, 1968. 251 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *rug verkleurd* Euro 15,00
567494 BONAVENTURA, De vijf feestelijkheden van het kind Jezus. Vertaald en ingeleid door p. Maximilianus.Maastricht, Boosten, 1924. 41 pp. gebonden. *papier hier en daar roestvlekkig, rug licht beschadigd*Oplage van 550 genummerde ex. Dit is no. 290 Euro 9,00
008303 BRAAKHUIS, H.A.G., KNEEPKENS, C.H., RIJK, L.M. DE, (ED.), English logic and semantics. From the end of the twelfth century to the time of Ockham and Burleigh. Acts of the 4th European Symposium on medieval logic and semantics, Leiden-Nijmegen, 23-27 april 1979.Nijmegen, Ingenium, 1981. (VIII) 471 pp. ingenaaid. (Artistarium Supplementa, 1)Met bijdragen van o.a.: K. Jacobi, K.M. Fredborg, A. de Libera, O. Lewry Euro 35,00
591044 BRAKEL, H. VAN, On the relations between mathematicians and philosophers from Plato to Proclus.Groningen, z.u., 1989. (VIII) 301 pp. paperback. Bibliografie. *iets los in de band*Computational approach Euro 12,50
595977 BRAKEL, H. VAN, On the relations between mathematicians and philosophers from Plato to Proclus.Groningen, z.u., 1989. (VIII) 301 pp. paperback. Bibliografie.Computational approach Euro 12,50
591311 BRÉHIER, É., La philosophie du moyen age.Paris, Michel, 1937. (XVIII) 458 pp. ingenaaid. Bibliografie. (L'évolution de l'humanité, II, 7) *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
600986 BREMMER, R.H., DEKKER, K., (ED.), Foundations of learning. The transfer of encyclopaedic knowledge in the early middle ages. Paris, Peeters, 2007. (XII) 393 pp. paperback. Illustraties. (Mediaevalia Groningana, new series, 9) Met andere bijdragen van o.a.: R. McKitterick, M. Teeuwen, A. Griffiths Euro 75,00
006834 BRIND'AMOUR, L., VANCE, E., Archéologie du signe.Toronto, PIMS, 1983. (XII) 369 pp. ingenaaid. Bibliografie. (PMS, 3) Met bijdragen van o.a.: M. Colish, W. Godzich, M. Corti, T. Maloney, C. Panaccio, F. Nef, N.S. Struever Euro 14,00
592534 BRUNO, GIORDANO, YATES, F.A., Giordano Bruno and the hermetic tradition. With an introduction by J.B. Trapp.London, Routledge, 1978. (XIV) 466 pp. paperback. Illustraties. (Classics) Euro 16,00
574509 BUCHHEIM, T., Die Vorsokratiker. Eine philosophisches Porträt. München, Beck, 1994. 262 pp. paperback. Euro 12,50
600444 BUGGE, J., Virginitas: an essay in the history of a medieval ideal. The Hague, Nijhoff, 1975. (VIII) 168 pp. ingenaaid. Bibliografie. (IAHI, 17) *ex libris, licht verkleurde rug iets gebutst* Euro 12,50


naar boven
598118 BURIDANUS, JOHANNES, De ethiek. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H. Krop.Baarn, Ambo, 1988. 158 pp. paperback. Portret. (GWN, 2) Euro 8,50
005268 BURIDANUS, JOHANNES, De ethiek. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H. Krop.Baarn, Ambo, 1988. 158 pp. paperback. Portret. (GWN, 2) Euro 8,50
598560 BURIDANUS, JOHANNES, Questiones longe super librum perihermeneias. Edited with an introduction by R. van der Lecq.Utrecht, z.u., 1983. (LX) 147 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht beduimeld, bibliotheekstempel* Euro 25,00
008307 BURIDANUS, JOHANNES, Questiones longe super librum perihermeneias. Edited with an introduction by R. van der Lecq.Utrecht, z.u., 1983. (LX) 147 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht vlekkig* Euro 25,00
009903 BURIDANUS, JOHANNES, Summulae in praedicamenta. Introduction, critical edition and appendices by E.P. Bos.Nijmegen, Ingenium, 1994. (LIV) 157 pp. ingenaaid. (Artistarium, 10, 3) *vouw in omslag* Euro 35,00
568314 BURNET, J., Early Greek philosophy.London, Black, 1945 (4e). (VIII) 375 pp. linnen. *hoekje uit schutblad geknipt* Euro 20,00
566947 CANISIUS, P., METZLER, J., Der hl. Petrus Canisius und die Neuerer seiner Zeit. Münster i.W., Aschendorff, 1927. (VIII) 48 pp. ingenaaid. Portret.(Kath. Leben und Kämpfen im Zeitalter der Glaubensspaltung, 1) *bibliotheekexemplaar* Euro 8,00
008692 CANISIUS, P., TESSER, J.H.M., Petrus Canisius als humanistisch geleerde.Amsterdam, Paris, 1932. (XXII) 282 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. *omslag licht beschadigd en beduimeld* Euro 20,00
577022 CAPELLE, W., Die Vorsokratiker. Die Fragmente und Quellenberichte. Übers. und eingeleitet von W. Capelle.Stuttgart, Kröner, 1968. (XX) 501 pp. linnen + omslag. Illustraties. (KT, 119) *omslag verkleurd* Euro 12,50
002209 CAPELLE, W., Die Vorsokratiker. Die Fragmente und Quellenberichte. Übers. und eingeleitet von W. Capelle.Leipzig, Kröner, 1935. (XX) 501 pp. linnen. Illustraties. (KT) *naam op titelpagina* Euro 14,00
000567 CARDAN, J., The book of my life (De vita propria liber). Translated from the Latin by J. Stoner.New York, Dover, 1962. (XVIII) 331 pp. paperback. Bibliografie. Portret. *omslag geplastificeerd*Unabridged and corrected republication of the work first published by E.P. Dutton & Company in 1930 Euro 15,00
580892 CARNEADES, KLEVER, W.N.A., Carneades. Reconstructie en evaluatie van zijn kennistheoretische positie. Rotterdam, Erasmus universiteit, 1982. (VI) 163 pp. paperback. (RFS, 1) *omslag deels verkleurd* Euro 10,00
583420 CASSANDER, G., NOLTE, M.E., Georgius Cassander en zijn oecumenisch streven. With english summary.Nijmegen, z.u., 1951. (VIII) 254 pp. ing. Bibliogr. Diss. Portr. *omsl verkleurd* Euro 17,50
006232 CERIOL, F.F., MECHOULAN, H., Raison et alterite chez Fadrique Furio Ceriol philosophe politique Espagnol du XVIe siecle. Introd., éd., trad. du 'Concejo y consejeros del principe' suivies de notes et de documents inédits.Paris, Mouton, 1973. 278 pp. ingenaaid. Bibliografie. *stempel op titelpagina* Euro 16,00
568738 CHRYSOSTOMUS, J., PUECH, A., Saint Jean Chrysostome (344-407).Paris, Lecoffre, 1913 (5e). (X) 200 pp. ingenaaid. (Les saints) *bibliotheekexemplaar, band beschadigd., onopengesneden.* Euro 8,00
566885 CHRYSOSTOMUS, J., SEIDLMAYER, J., Die Pädagogik des Johannes Chrysostomus. Münster i.W., Münster, 1926. 95 pp. ingenaaid. (Vierteljahrsschrift für wiss. Pädagogik, 1) *papier licht roestvlekkig, bibliotheekexemplaar, omslag beschadigd* Euro 10,00
005943 CHRYSOSTOMUS, J., Opera omnia castigata ad manuscriptos codices Gallicos, Vaticanos, Anglicanos, Germanicos, etc. necnon et ad Savilianam et Frontonianam editiones, nova interpretatione, ubi opus erat, praefationibus, monitis, notis, variis lectionibus illustrata, nova sancti doctoris vita, appendicibus locupletata, opera et studio monachorum ordinis Sancti Benedicti e congregatione S. Mauri. Accurante J.P. Migne. 13 dln.Paris, Migne, 1842-59. (XLIV), 1120, 818, 868, 724, 792, 952, 800, 772, 780, 804, 780, 956, 416 pp. half linnen. (Patrologiae cursus completus. Patrologiae Graecae, Latine tantum editae, tom. 26-33) *bibliotheekexemplaar, papier licht roestvlekkig*Alleen latijnse tekst Euro 275,00
595533 CICERO, MARCUS TULLIUS, LEEMAN, A.D., Gloria. Cicero's waardering van de roem en haar achtergrond in de hellenistische wijsbegeerte en de Romeinse samenleving (with an extensive summary in English).Leiden, z.u., 1949. 199 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *naam op schutblad, papier gebruind, rug licht beschadigd* Euro 20,00
583646 CICERO, MARCUS TULLIUS, Orationes pro Sexto Roscio Amerino in L. Catilinam et pro A. Licinio Archia poëta. Des M. Tullius Cicero auserlesene Reden für Sextus Roscius aus Ameria, wider L. Sergius Catilina und für den Dichter A. Licinius Archias. Orationes pro lege manilia, pro Q. Ligario, pro rege Deiotaro, pro M. Marcello, pro L. Murena et T. Antonio Milone. Des M. Tullius Cicero auserlesene Reden für die Manilische Bill, für Q. Ligarius, den König Deiotarus, M. Marcellus, L. Murena und T. Annius Milo. Mit historischen, kritischen und erklärenden Anmerkungen von Anton Möbius. Dritte vermehrte und berichtigte Auflage. 2 dln in 1 band. Hannover, Hahn, 1831. (XXIV) 297, (XXII) 483 pp. geb. *rug vernieuwd en geplastificeerd, naam op schutbl., platten geschaafd* Euro 35,00
581020 CICERO, MARCUS TULLIUS, Over vriendschap (Laelius vel de amicitia). Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W.A.M. Peters. Baarn, Ambo, 1990 (4e). 88 pp. linnen + omslag. (Klassiek) *omslag deels verkleurd, tekst op schutblad* Euro 12,50
588087 CICERO, MARCUS TULLIUS, Redevoeringen van Marcus Tullius Cicero. Door P.K. Huibregtse.Haarlem, Tjeenk Willink, 1960. 438 pp. linnen. *naam op schutblad, voorplat iets vlekkig*Latijnse tekstuitgave gebaseerd op Oxford- en Teubner-editie Euro 10,00
003706 CLEVE, F.M., The giants of pre-sophistic Greek philosophy. An attempt to reconstruct their thoughts. 2 delen.The Hague, Nijhoff, 1973 (3e). (XXXVIII) 328, (VIII) 329-580 pp. linnen + omslag. *omslagen iets verkleurd en licht beschadigd* Euro 65,00
598549 COORNHERT, D.V., BONGER, H., HOOGERVORST, J.R.H., (RED.), Dirck Volckertszoon Coornhert. Dwars maar recht.Zutphen, Walburg, 1989. 189 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: I. Schöffer, M.F. Fresco, E.O.G. Haitsma Mulier Euro 15,00
573060 COORNHERT, D.V., BONGER, H., HOOGERVORST, J.R.H., (RED.), Dirck Volckertszoon Coornhert. Dwars maar recht.Zutphen, Walburg, 1989. 189 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: I. Schöffer, M.F. Fresco, E.O.G. Haitsma Mulier Euro 15,00
578151 COORNHERT, D.V., BONGER, H., Dirck Volckertszoon Coornhert. Studie over een nuchter en vroom Nederlander.Lochem, Tijdstroom, 1941. 152 pp. linnen. Illustraties. (NM, 2) Euro 8,00
000808 COORNHERT, D.V., BONGER, H., Dirck Volckertszoon Coornhert. Studie over een nuchter en vroom Nederlander.Lochem, Tijdstroom, 1941. 152 pp. linnen + omslag. Illustraties. (NM, 2) *omslag beschadigd, enkele potloodstrepen* Euro 8,00
572593 COORNHERT, D.V., LIMBURG, R., De levende gedachten van Coornhert.Den Haag, Servire, 1941. 186 pp. linnen + omslag. (LG, 13) *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig, enkele potloodstrepen* Euro 7,00
567518 COORNHERT, D.V., Op zoek naar het hoogste goed. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H. Bonger. Baarn, Ambo, 1987. 159 pp. paperback. (GWN, 7) Euro 8,50
600538 COORNHERT, D.V., Op zoek naar het hoogste goed. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H. Bonger. Baarn, Ambo, 1987. 159 pp. paperback. (GWN, 7) Euro 8,50
014426 COORNHERT, D.V., Zedekunst dat is wellevenskunste vermids waarheyds kennisse vanden mensche, vande zonden ende vande dueghden nu alder eerst beschreven int Neerlandsch. Uitgeg. en van aant. voorzien door B. Becker.Leiden, Brill, 1942. (XXXIV) 527 pp. linnen. (Leidsche drukken en herdrukken, 3) *band licht gevlekt* Euro 23,00
589790 COORNHERT, D.V., Zedekunst dat is wellevenskunste vermids waarheyds kennisse vanden mensche, vande zonden ende vande dueghden nu alder eerst beschreven int Neerlandsch. Uitgeg. en van aant. voorzien door B. Becker.Leiden, Brill, 1942. (XXXIV) 527 pp. linnen. (Leidsche drukken en herdrukken, 3) *band licht gevlekt* Euro 23,00
566398 COPERNICUS, KESTEN, H., Copernicus und seine Welt. Biographie. Amsterdam, Querido, 1948. 511 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *papier licht gebruind* Euro 11,50
571625 COPERNICUS, KESTEN, H., Copernicus und seine Welt. Biographie. Einführung von E. Kästner.Wien, Desch, 1953. 332 pp. halfleer. Bibliografie. *schutblad licht roestvlekkig*Einmalige Lizenzausgabe für 'Welt im Buch' Euro 10,00
583386 COPLESTON, F.C., A history of medieval philosophy.London, Methuen, 1975. (VIII) 399 pp. paperback. Bibliografie. (UP, 576) Euro 11,50
581001 CORNFORD, F.M., Voor en na Socrates. Geautoriseerde vertaling van J.H. Gunning. Zeist, Ploegsma, 1935. (XXII) 164 pp. linnen. Euro 10,00
006825 COULTON, G.G., Studies in medieval thought.London, Nelson, 1942 (4e). 229 pp. linnen. Bibliografie. (Discussion books) *boekblok licht roestvlekkig, enkele potloodaantekeningen op schutblad, rug licht beschadigd* Euro 8,00
588702 COUVÉE, P.J., Vita beata en vita aeterna. Een onderzoek nar de ontwikkeling van het begrip 'vita beata' naast en tegenover 'vita aeterna', bij Lactantius, Ambrosius en Augustinus, onder invloed der Romeinsche stoa. Baarn, Hollandia, 1947. 272 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag iets verkleurd, boekblok licht roestvlekkig, naam op schutblad* Euro 25,00
589921 CRESCENZO, L. DE, Geschiedenis van de Griekse filosofie. Socrates en daarna. Vert. door M. Vosmaer.Amsterdam, Bakker, 1988. 204 pp. paperback. Euro 8,00
584696 CRESCENZO, L. DE, Geschiedenis van de Griekse filosofie. Socrates en daarna. Vertaald door M. Vosmaer.Amsterdam, Bakker, 1988. 204 pp. paperback. Euro 8,00
592739 CRESCENZO, L. DE, Geschiedenis van de Griekse filosofie. Socrates en daarna. Vertaald door M. Vosmaer.Amsterdam, Bakker, 1988. 204 pp. paperback. Euro 8,00
598705 CRESCENZO, L. DE, Geschiedenis van de Griekse filosofie. Van de presocraten tot de neoplatonici. Vertaald door Y. Boeke, P. Krone en M. Vosmaer.Amsterdam, Ooievaar, 1997 (6e). 434 pp. paperback. Euro 8,50
596305 CRESCENZO, L. DE, Panta rhei. Over de oorsprong van de filosofie. Vertaald door Y. Boeke en P. Krone.Amsterdam, Bakker, 1995. 175 pp. paperback. Illustraties. *vlek op boekblok* Euro 10,00
597999 CRESCENZO, L. DE, Panta rhei. Over de oorsprong van de filosofie. Vertaald door Y. Boeke en P. Krone.Amsterdam, Bakker, 1995. 175 pp. paperback. Illustraties. Euro 10,00
578901 CROMBIE, A.C., Von Augustinus bis Galilei. Die Emanzipation der Naturwissenschaft. Aus dem Engl. übers. von H. Hoffmann und H. Pleus.Köln, Kiepenheuer, 1964. (XX) 637 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekstempel* Euro 12,50
600405 CUSANUS, N., COUNET, J.M., MERCIER, S., (ED.), Nicolas de Cues. Les methodes d'une pensee. Actes du colloque de Louvain-la-Neuve 30 novembre et 1er décembre 2001.Louvain-la-Neuve, Institut d'études Médiévales, 2005. (XII) 214 pp. paperback. (PIEM, 22) Met bijdragen van o.a.: T. Bakos, J. Miroy, P. Magnard Euro 25,00
015978 CUSANUS, N., VELTHOVEN, T. VAN, Gottesschau und menschliche Kreativität. Studien zur Erkenntnislehre des Nikolaus von Kues.Leiden, Brill, 1977. (X) 276 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *ex libris* Euro 25,00
600998 CYRILLUS VAN ALEXANDRIË, WILKEN, R.L., Judaism and the early christian mind. A study of Cyril of Alexandria's exegesis and theology.New Haven, YUP, 1971. (XIV) 256 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (YPR, 15) Euro 0,00
569405 CYRILLUS VAN ALEXANDRIË, Preeken. Ingel. en vert. door M. Costanza.Bussum, Brand, 1946. 186 pp. ingenaaid. (Meesters van Gods woord) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
580164 CYRILLUS VAN ALEXANDRIË, Select letters. Ed. and transl. by L.R. Wickam.Oxford, UP, 1983. (LVI) 226 pp. linnen. Bibliogafie. (Oxford early christian texts) Euro 75,00
568734 CYRILLUS VAN JERUZALEM, Lectures on the christian sacraments. The procatechesis and the five mystagogical catecheses. Ed. by F.L. Cross.London, SPCK, 1960. (XLII) 83 pp. ingenaaid. Bibliografie. (TS, 51) *naam op schutblad, bibliotheekexemplaar* Euro 7,00
600502 DANTE ALIGHIERI, GILSON, É., Dante et la philosophie.Paris, Vrin, 1939. (X) 341 pp. ingenaaid. (Études de philosophie médiévale) *omslag licht beschadigd, naam op voorplat, schutbladen en titelblad* Euro 20,00
567380 DANTE ALIGHIERI, GILSON, É., Dante und die Philosophie. Übers. von E. Sommer-von Seckendorf.Freiburg i.Br., Herder, 1953. (XIV) 384 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 20,00


naar boven
579726 DESAN, P., (ED.), Humanism in crisis. The decline of the French renaissance. Ann Arbor, Michigan UP, 1994. (VIII) 323 pp. linnen + omslag. Met bijdragen van o.a.: J.J. Supple, T. Hampton, T.J. Reiss Euro 20,00
588419 DEUGD, C. DE, From religion to criticism. Notes on the growth of the aesthetic consciousness in Greece.Amsterdam, APG, 1971 (2e). 75 pp. paperback. Bibliografie. (UPAL, 6) Euro 7,00
570108 DEUGD, C. DE, From religion to criticism. Notes on the growth of the aesthetic consciousness in Greece.Amsterdam, APG, 1971 (2e). 75 pp. paperback. Bibliografie. (UPAL, 6) Euro 7,00
001113 DEUGD, C. DE, From religion to criticism. Notes on the growth of the aesthetic consciousness in Greece.Utrecht, z.u., 1964. 83 pp. ingenaaid. Bibliografie. (UPAL, 6) *ex libris, naam op titelpagina, gaatje in schutblad* Euro 7,50
576548 DEUSSEN, P., Die Philosophie des Mittelalters. Leipzig, Brockhaus, 1919 (2e). (VIII) 289-517 pp. halflinnen. (Allgemeine Geschichte der Philosophie, 2, 2, 2) Euro 12,50
566615 DIÈS, A., Mélanges de philosophie grecque offerts à Mgr Diès. Par ses élèves, ses collègues, ses amis. Paris, Vrin, 1956. 245 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag verkleurd, rug beschadigd, achterplat los, bibliotheekstempel*Met bijdragen van o.a.: G.C. Anawati, V. Goldschmidt, P. Mesnard Euro 15,00
592267 DIOGENES LAERTIUS, MANSFELD, J., Diogenes Laertius on stoic philosophy. Estratto da: Elenchos. Rivista di studi sul pensiero antico anno VII-1986. Fascicolo 1-2. Z.p., Bibliopolis, z.j. (II) 297-382 pp. ingenaaid. *initialen op omslag* Euro 12,50
600987 DODDS, E.R., Pagan and christian in an age of anxiety. Some aspects of religious experience from Marcus Aurelius to Constantine. Cambridge, UP, 1968. (XII) 144 pp. linnen. Euro 15,00
000809 DOESSCHATE, G. TEN, Rolduc als middeleeuwse voorpost der wis-, natuur- en geneeskunde in de Nederlanden. Met een inleiding van F. Sassen.Lochem, Tijdstroom, 1948. 154 pp. linnen + omslag. Illustraties. (NM, 8) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd, papier gebruind* Euro 11,50
594446 DOLCH, A.K., Notker Studien. 3 delen in 2 banden.New York, University, 1950-52. (VIII) 297, (VI) 299-386 pp. ingenaaid. (Ottendorfer memorial series of Germanic monographs, 16) *band 1 omslag beschadigd en onopengesneden*Deel 1-2: Lateinisch-althochdeutsches Glossar und Althochdeutsches-lateinisches Wörterverzeichnis zu Notkers Boethius De consolatione philosophiae Buch 1, Deel 3: Stil- und Quellenprobleme zu Notkers Boethius und Martianus Capella Euro 60,00
595494 DOVER, K.J., Greek popular morality in the time of Plato and Aristotle. Oxford, Blackwell, 1974. (XX) 330 pp. linnen. *sticker op voorplat* Euro 25,00
591112 DUNS SCOTUS, JOHANNES, BALIC, C., EPPING, A., EMMEN, A., Doctor subtilis. Vier studies over Johannes Duns Scotus.'s -Hertogenbosch, Teulings, 1946. 129 pp. ingenaaid. (Collectanea Franciscana Neerlandica, 7, 1) *stickerspoor op rug*Vierde bijdrage van B. Körver Euro 15,00
574915 DUNS SCOTUS, JOHANNES, KROP, H.A., De status van de theologie volgens Johannes Duns Scotus. De verhouding tussen theologie en metafysica. Amsterdam, Rodopi, 1987. (X) 279 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 25,00
600992 DUNS SCOTUS, JOHANNES, VOS, A., Johannes Duns Scotus.Leiden, Groen, 1994. (X) 284 pp. gebonden. Bibliografie. (Kerkhistorische monografieën, 2) *omslag iets verkleurd, naam op schutblad* Euro 15,00
599059 DUNS SCOTUS, JOHANNES, Het eerste beginsel. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W.A.M. Peters.Baarn, Ambo, 1985. 103 pp. paperback. Euro 8,00
003907 DUNS SCOTUS, JOHANNES, Het eerste beginsel. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door W.A.M. Peters.Baarn, Ambo, 1985. 103 pp. paperback. *naam op schutblad* Euro 8,00
582575 DURAND, GUILLAUME, Durandus' Rationale in spätmittelhochdeutscher Übersetzung. Das vierte Buch nach der HS. CVP 2765. Hrsg. und eingel. von G.H. Buijssen. Assen, Van Gorcum, 1966. 370 pp. linnen. Illustraties. (Studia theodisca, 6) Euro 25,00
600656 ECKHART, MEISTER, FLASCH, K., D'Averroès à maître Eckhart. Les sources arabes de la 'mystique' allemande. Suivi de 'Pourquoi étudions-nous la philosophie médiévale?'. Texte français établi par J. Schmutz. Paris, Vrin, 2008. 218 pp. ingenaaid. (Conférences Pierre Abélard) Euro 15,00
007020 ENGELS, F., BLEUEL, H.P., Friedrich Engels. Bürger und Revolutionär. Die zeitgerechte Biographie eines grossen Deutschen. Bern, Scherz, 1981. 383 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
588823 EPICURUS, MÜLLER, R., Die epikureische Gesellschaftstheorie. Berlin, AV, 1972. 147 pp. ingenaaid. (Schriften zur Geschichte und Kultur der Antike, 5) *naam op titelpagina* Euro 15,00
013875 ERASMUS, DESIDERIUS, AUGUSTIJN, C., Erasmus en de reformatie. Een onderzoek naar de houding die Erasmus ten opzichte van de reformatie heeft aangenomen.Amsterdam, Paris, 1962. (IV) 323 pp. ingenaaid. Euro 15,00
589159 ERASMUS, DESIDERIUS, AUGUSTIJN, C., Erasmus. Vernieuwer van kerk en theologie. Baarn, WV, 1967. 168 pp. linnen. (TM) *enkele potloodstreepjes* Euro 8,00
567517 ERASMUS, DESIDERIUS, AUGUSTIJN, C., Erasmus. Vernieuwer van kerk en theologie. Baarn, WV, 1967. 168 pp. linnen + omslag. (TM) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
588086 ERASMUS, DESIDERIUS, BATTUM, A. VAN, Erasmus. Rebel tegen wil en dank.Amsterdam, Moussault, 1969. 143 pp. linnen. Illustraties. Euro 8,00
598073 ERASMUS, DESIDERIUS, DEGROOTE, G., (RED.), Erasmus.Hasselt, Heideland, 1971. 291 pp. kunstleer. (Genie en wereld) Illustraties. *ex libris*Met bijdragen van o.a.: C. Augustijn, G.H. Dumont, A. Vloemans. Euro 15,00
014428 ERASMUS, DESIDERIUS, EBBINGE-WUBBEN, J.C., BLOM, N. VAN DER, GULIK, E. VAN, Erasmus en zijn tijd. Tentoonstelling ingericht ter herdenking van de geboorte, 500 jaar geleden, van Erasmus te Rotterdam in de nacht van 27 op 28 oktober. 2 delen + handleiding.Rotterdam, Boymans-Van Beuningen, 1969. ingenaaid. Illustraties. Euro 25,00
014424 ERASMUS, DESIDERIUS, EUSTACHIUS VAN ZICHEM, Erasmi Roterodami canonis quinti interpretatio. Le dernier écrit louvaniste anti-Érasmien édité introduit et annoté par J. Coppens. Met een samenvatting in het Nederlands.Brussel, Paleis der Academiën, 1975. 118 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VKAWLSKB, 75) Euro 15,00
599623 ERASMUS, DESIDERIUS, HALKIN, L.E., De biografie van Erasmus. Vertaald door B. van Rijswijk. Baarn, Tirion, 1991. 416 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *stempel binnenzijde band* Euro 20,00
585827 ERASMUS, DESIDERIUS, HENDRIKS, O., Erasmus en Leuven. Bussum, Brand, 1946. 159 pp. gebonden. *schutbladen gebruind* Euro 10,00
016590 ERASMUS, DESIDERIUS, HUIZINGA, J., Erasmus.Rotterdam, Donker, 1985 (8e). (XVI) 258 pp. paperback. Bibliografie. Euro 12,50
566892 ERASMUS, DESIDERIUS, HUIZINGA, J., Erasmus. Haarlem, Tjeenk Willink, 1947 (4e). (XVI) 231 pp. linnen. Bibliografie. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 14,50
595389 ERASMUS, DESIDERIUS, HUIZINGA, J., Erasmus. Haarlem, Tjeenk Willink, 1958 (5e). (XVI) 231 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag en boekblok licht verkleurd* Euro 14,50
598075 ERASMUS, DESIDERIUS, LANCÉE, J.A.L., Erasmus en het Hollands humanisme.Utrecht, H&S, 1979. 191 pp. ingenaaid. ((SH, 1) *vouw in omslag, vlekjes op blz. 49* Euro 15,00
014422 ERASMUS, DESIDERIUS, LIGT, B. DE, Erasmus begrepen uit de geest der renaissance.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1936. 237 pp. linnen. Illustraties. *portret ingeplakt, resten papier op schutblad, stempel op titelpagina* Euro 16,00
006271 ERASMUS, DESIDERIUS, LINDEBOOM, J., Erasmus van Rotterdam.Amsterdam, Lankamp, 1936. 46 pp. ingenaaid. Portret. *naam op schutblad* Euro 7,00
572371 ERASMUS, DESIDERIUS, MOUT, M.E.H.N., SMOLINSKY, H., TRAPMAN, J., (ED.), Erasmianism: idea and reality. Proceedings of the colloquium Amsterdam, 19 - 21 september 1996. Amsterdam, KNAW, 1997. (VI) 202 pp. ingenaaid. Illustraties. ((KNAWVL, 174)Met bijdragen van o.a.: C. Augustijn, E. Honée, P. Walter Euro 15,00
600392 ERASMUS, DESIDERIUS, NEWALD, R., Erasmus Roterodamus.Darmstadt, WB, 1970. 392 pp. linnen. Portret.Unveränderdte reprografischer Nachdruck der Ausgabe Freiburg im Breisgau 1947. Euro 15,00
579060 ERASMUS, DESIDERIUS, REDEKER, H., Ik wil een niet-burger zijn. Erasmus in onze tijd. Amsterdam, Van Kampen, 1969. 61 pp. paperback. Illustraties. Euro 6,00
566950 ERASMUS, DESIDERIUS, SUCHTELEN, N. VAN, Oorlog. Feestgelag ter herdenking en huldiging van Desiderius Erasmus den eersten Europeaan en onvermoeiden bestrijder van de oorlog. Waarin door den gastheer wordt voorgelezen Erasmus' vertoog over het spreekwoord 'dulce bellum inexpertis' wie zoet hem hiet kent d'oorlog niet.Amsterdam, WB, 1936. 142 pp. linnen. Portret. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 8,50
015931 ERASMUS, DESIDERIUS, VLOEMANS, A., Erasmus. Een levensbeeld met een keuze uit zijn brieven.'s-Gravenhage, Leopold, 1937. (VIII) 172 pp. linnen. Euro 11,50
597411 ERASMUS, DESIDERIUS, Ausgewählte Werke. In Gemeinschaft mit A. Holborn herausgegeben von H. Holborn.München, Beck, 1933. (XX) 329 pp. ingenaaid. (VKEGRG) *binding iets los, omslag licht beschadigd*Bevat de oorspronkelijke tekst van: Enchiridion militis christiani. In novum testamentum praefationes. Ratio seu methodus compendio perveniendi ad veram theologiam Euro 15,00
007215 ERASMUS, DESIDERIUS, Een betoog over de lof van de geneeskunde. Antwerpen, Standaard, 1950. 28 pp. halflinnen. *platten licht verkleurd*Dit boekje, in het Nederlands vertaald door Dr L. Elaut, naar de oorspronkelijke uitgave 'Encomium artis medicae', Basel, Joannes Froben, anno MDXVIII, werd in 1950 gezet uit de Aldus Pius Manutius Poliphilus Corpus XVIII, en gedrukt op de persen van de drukkerij V. van Dieren & Co te Antwerpen, voor rekening van de Standaard-Boekhandel eveneens te Antwerpen. Vierhonderd exemplaren werden gedrukt op Oudhollands geschept papier van Gelder zonen. Alleen de exemplaren genummerd van I tot C zijn [niet] in de handel. Dit is nr 298 Euro 35,00
595346 ERASMUS, DESIDERIUS, Briefe. Verdeutscht und hrsg. von W. Köhler. Mit 8 Abbildungen. Leipzig, Dieterich, 1938. (XLIV) 577 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band licht vlekkig* Euro 25,00
599760 ERASMUS, DESIDERIUS, De correspondentie van Desiderius Erasmus in een vertaling van M.J. Steen. 5. Brieven 594-841.Rotterdam, Donker, 2008. 350 pp. linnen + omslag. Euro 30,00
600989 ERASMUS, DESIDERIUS, De correspondentie van Desiderius Erasmus. In een vertaling van M.J. Steens. Rotterdam, Donker, 2004. 2 delen. 326, 288 pp. linnen + omslag.Deel 1: Brieven 1-141, Deel 2: Brieven 142-297 Euro 50,00
598234 ERASMUS, DESIDERIUS, De draagbare Erasmus. Samengesteld en ingeleid door J. Trapman.Amsterdam, Prometheus, 191 pp. paperback. Portret. Euro 10,00
571902 ERASMUS, DESIDERIUS, Erasmus in den spiegel van zijn brieven. Een keuze uit de brieven van Erasmus, vertaald en toegelicht door O. Noordenbos en T. van Leeuwen. Met een woord vooraf door J. Huizinga.Rotterdam, Brusse, 1936. (XII) 183 pp. halflinnen. Illustraties. Portret. *rug licht gebruind* Euro 12,50
584124 ERASMUS, DESIDERIUS, Moriae encomium dat is de lof der zotheid. In het Ned. vert. door A. Dirkzwager en A.C. Nielson.Amsterdam, Paris, 1971. (VIII) 331 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag gebruind, knepen met tape verstevigd*Tweetalige editie Euro 11,50
005860 ERASMUS, DESIDERIUS, Moriae encomium dat is de lof der zotheid. In het Nederlands vertaald door A. Dirkzwager en A.C. Nielson.Amsterdam, Paris, z.j. (VIII) 327 pp. ingenaaid. Illustraties. Tweetalige editie. Illustraties in de marge naar de originele tekeningen van Hans Holbein de Jongere in het Bazelse exemplaar van 1515 Euro 11,50
591139 ERASMUS, DESIDERIUS, Oeuvres d'Érasme. Publiées par les soins de C. Castéra. Traduit du Latin par T. de Laveaux et J. Priel. 5 delen. Paris, Pot Cassé, 1933-1936. (XXXIII) 204, 286, 286, 250, 254. ingenaaid. Illustraties. *ruggen gebruind*Bevat: 'L' éloge de la folie' en 'Les colloques'. Exempaires no 403, 213, 470, 601, 139 Euro 35,00
568735 ERASMUS, DESIDERIUS, Over opvoeding en vrije wil. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door J. Sperna Weiland.Baarn, Ambo, 1992. 155 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 6) Euro 8,50
580510 ERASMUS, DESIDERIUS, Een tweede twaalftal samenspraken. Vertaald en van aantekeningen voorzien door N.J. Singels.Amsterdam, MGGL, z.j. 204 pp. linnen. Portret. (WB, 249, 250) *naam op binnenzijde band en schutblad* Euro 6,00


naar boven
009601 ERASMUS, DESIDERIUS, Vrede's weeklacht en andere geschriften over vrede en eendracht op internationaal-politiek en kerkelijk terrein. Uit het Latijn vertaald en toegelicht door P.M.M. Geurts.Baarn, Ambo, 1989. 265 pp. linnen + omslag. (Klassiek) *omslag licht beschadigd* Euro 16,00
600489 EUCLIDES, The thirteen books of Euclid's elements. Translated from the text of Heiberg. With introduction and commentary by T.L. Heath. 2 delen. (van 3)New York, Dover, 1956 (2e herz.). (X) 432, (IV) 436 pp. paperback. *vouw in omslag, rug deel 1 verkleurd* Dl 1: Introduction and book I, II, Dl 2: Book III-IX Euro 25,00
578337 EUTHERIUS VAN TYANA, TETZ, M., (HRSG.), Eine Antilogie des Eutherios von Tyana.Berlin, De Gruyter, 1964. (XLVI) 90 pp. linnen. (PTS, 1) Euro 15,00
003549 FICINO, M., Uit het brievenboek van Marsilio Ficino. Essays. Vert. door leden van de school voor filosofie te Amsterdam.Amsterdam, Driehoek, z.j.. 198 pp. gebonden + omslag. Euro 20,00
600988 FIEDROWICZ, M., (HRSG.), Christen und Heiden. Quellentexte zu ihrer Auseinandersetzung in der Antike. Darmstadt, WB, 2004. 799 pp. gebonden. Euro 95,00
583174 FONTAINE, P.F.M., The light and the dark. A cultural history of dualism. Volume XIV. Dualism in Roman history V. 'Enemies of the Roman order'.Amsterdam, Gieben, 1999. (XXII) 290 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 20,00
598223 FRESCO, M.F., PAARDT, R. VAN DER, (RED.), Naar hoger honing? Plato en platonisme in de Nederlandse literatuur.Groningen, HU, 1998. 266 pp. ingenaaid. Bibliografie.Met bijdragen van o.a.: A. van Toorn, W. van den Berg, A. Heumakers Euro 12,50
576060 FRESCO, M.F., PAARDT, R. VAN DER, (RED.), Naar hoger honing? Plato en platonisme in de Nederlandse literatuur.Groningen, HU, 1998. 266 pp. ingenaaid. Bibliografie. *schutblad voorin ontbreekt*Met bijdragen van o.a.: A. van Toorn, W. van den Berg, A. Heumakers Euro 12,50
592408 GALENUS, TIELEMAN, T, Galen and Chrysippus. Argument and refutation in the 'De Placitis', books II-III.Utrecht, Department of philosophy, 1992. (XX) 286 pp. ingenaaid. Dissertatie.(QI, 3) *omslag licht vlekkig, enkele penstrepen* Euro 25,00
600689 GELLIUS, AULUS, Die Attische Nächte. Zum ersten Male vollständig übersetzt und mit Anmerkungen versehen von F. Weiss. 2 delen.Darmstadt, WB, 1992. (XVI) 408, (II) 502 pp. gebonden + omslag. (Bibliothek klassischer Texte) Deel 1: I.-VIII. Buch, deel 2: IX.-XX. Buch. Unveränderter reprografischer Nachdruck 1992 der Ausgabe Leipzig 1875 Euro 40,00
005884 GELZER, H., Nature. Zum Einfluss der Scholastik auf den altfranzösischen Roman.Halle a.S., Niemeyer, 1917. (VI) 95 pp. ingenaaid. (Stilistische Forschungen, 1) *onopengesneden, omslag licht beschadig* Euro 11,50
018753 GEURTS, P.M.M., De erfelijkheid in de oudere Grieksche wetenschap.Nijmegen, Dekker, 1941. (VIII) 216 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 13,50
599776 GILSON, É., BÖHNER, P., Christliche Philosophie von ihren Anfängen bis Nikolaus von Cues. In Zusammenarbeit. Paderborn, Schöningh, 1954 (3e). (XXXII) 656 pp. linnen + omslag. *boekblok vlekkig* Euro 30,00
017141 GILSON, É., BÖHNER, P., Christliche Philosophie von ihren Anfängen bis Nikolaus von Cues. In Zusammenarbeit. Paderborn, Schöningh, 1954 (3e). (XXXII) 656 pp. linnen. *boekblok vlekkig* Euro 30,00
579392 GILSON, É., De middeleeuwsche wijsbegeerte. Haar stroomingen, haar kern en karakter, haar beteekenis. Vert. door A. Vloemans.Den Haag, Leopold, 1941 (2e). 88 pp. ingenaaid. (BWD, 3) Euro 8,00
593357 GILSON, É., De middeleeuwsche wijsbegeerte. Haar stroomingen, haar kern en karakter, haar beteekenis. Vert. door A. Vloemans.Den Haag, Leopold, 1941 (2e). 88 pp. ingenaaid. (BWD, 3) *omslag verschoten* Euro 8,00
596552 GODFRIED VAN BOUILLON, MAILHARD DE LA COUTURE, G., Godefroy de Bouillon et la première croisade.Lille, Desclée, 1888 (2e). (VI) 207 pp. halfleer. Illustraties. *deels los in de band* Euro 15,00
597121 GOFF, J. LE, De intellectuelen in de middeleeuwen.Amsterdam, WB, 1989. 281 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Historische reeks) *enkele potloodstrepen, omslag licht verkleurd* Euro 12,50
579797 GOODMAN, D., Power and penury. Government, technology and science in Philip II's Spain. Cambridge, UP, 1988. (XII) 275 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 20,00
009538 GORCE, M.M., L'essor de la pensée au moyen age. Albert le Grand - Thomas d'Aquin.Paris, Letouzey, 1933. (XVIII) 422 pp. ingenaaid. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 11,50
597856 GOSVINUS DE MARBAIS, Tractatus de constructione. Édition, introduction, index par I. Rosier-Catach.Nijmegen, Ingenium, 1998. (LIV) 112 pp. paperback. (Artistarium, 11) Euro 17,50
592955 GOTTLIEB, A., De droom der rede. Een geschiedenis van de filosofie van de Grieken tot de Renaissance. Vert. door R. van de Plassche. Amsterdam, Ambo, 2004. 464 pp. linnen. Illustraties. Euro 20,00
592883 GROARKE, L., Greek scepticism. Anti-realist trends in ancient thought. Montreal, McGill-Queen's UP, 1990. (XVI) 176 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 20,00
015922 GRONINGEN, B.A. VAN, In the grip of the past. Essay on an aspect of Greek thought.Leiden, Brill, 1953. (XII) 126 pp. ingenaaid. (Philosophia antiqua, 6) *bibliotheekexemplaar* Euro 15,00
598325 GROSSETESTE, ROBERT ' CROMBIE, A.C.' Robert Grosseteste and the origins of experimental science 1100-1700. Oxford, UP, 1970 (2e). (XII) 373 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Euro 25,00
592494 GROTE, G., Plato, and the other companions of Sokrates. In three volumes.London, Murray, 1867 (2e). (XL) 564, (XXVIII) 620, (XXIV) 602 pp. leer. *platten en ruggen licht beschadigd, bovenzijde rug deel 3 deels los, naam op titelpagina*Binnenzijde band geplakt: een geschenk van de leerlingen van de RUG aan A.W. Potts Euro 150,00
581620 GURJEWITSCH, A.J., Das Weltbild des mittelalterlichen Menschen. Aus dem Russischen übersetzt von G. Loßack. Mit 39 Abbildungen auf Tafeln. München, Beck, 1982. 421 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 15,00
566959 GUTHRIE, W.K.C., Die griechischen Philosophen von Thales bis Aristoteles. Berechtigte Übers. aus dem Engl. von G. Raabe.Göttingen, Vandenhoeck, z.j. 125 pp. paperback. (KVR, 90-91) *bibliotheekexemplaar* Euro 8,50
014080 GUTHRIE, W.K.C., The sophists.Cambridge, UP, 2003 (13e). (X) 345 pp. paperback. Bibliografie. Euro 16,00
590207 HADAS, M., Hellenistic culture. Fusion and diffusion.New York, CUP, 1959. (VI) 324 pp. linnen + omslag. Euro 25,00
576247 HADAS, M., Hellenistische Kultur. Werden und Wirkung. Vom Verfasser autorisierte Übersetzung von E. Schmalzriedt. Stuttgart, Klett, 1963. 356 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
582463 HARVEY, S., (ED.), The medieval Hebrew encyclopedias of science and philosophy. Proceedings of the Bar-Ilan university conference. Dordrecht, Kluwer, 2000. (XII) 547 pp. gebonden. (ASJT, 7) Met bijdragen van o.a.: JB. Voorbij, E. Albrecht, C. Butterworth Euro 150,00
596240 HATCH, E., The influence of Greek ideas and usages upon the christian church. Edited by A.M. Fairbairn. The Hibbert lectures 1888. London, Williams, 1895 (5e). (XXIV) 359 pp. linnen. *stempel op titelpagina* Euro 25,00
600388 HAYDN, H., The counter-renaissance.New York, Harcourt, 1950. (XVIII) 705 pp. paperback. Bibliografie. (Harbinger) *omslag licht beschadigd* Euro 13,50
578985 HEIBERG, I.L., Naturwissenschaften und Mathematik im klassischen Altertum. Mit 2 Figuren im Text.Leipzig, Teubner, 1912. (VI) 102 pp. linnen. (Aus Natur und Geisteswelt, 370) *penaantekening op schutblad*Frakturschrift Euro 7,00
016993 HEINEMANN, K., Lebensweisheit der Griechen.Leipzig, Kröner, 1922. 166 pp. linnen. Illustraties. (KT, 23) *naam op schutblad*Frakturschrift Euro 7,00
601107 HEINIMANN, F., Nomos und Physis. Herkunft und Bedeutung einer Antithese im Griechischen Denken des 5. Jahrhunderts.Darmstadt, WB, 1972. 221 pp. linnen. Euro 20,00
584648 HELLER, A., Der Mensch der Renaissance. Aus dem Ungar. übers. von H.H. Paetzke.Köln-Lövenich, Hohenheim, 1982. 522 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* Euro 16,00
599692 HENDRIK VAN GENT, PICKAVÉ, M., Heinrich von Gent über Metaphysik als erste Wissenschaft. Studien zu einem Metaphysikentwurf aus dem letzten Viertel des 13. Jahrhunderts.Leiden, Brill, 2007. (X) 402 pp. linnen. Bibliografie. (STGM, 91) Euro 95,00
579274 HERACLITUS VAN EFEZE, Doctrines philosophiques. Trad. intégralement et précédées d'une introduction par M. Solovine. Paris, Alcan, 1931. (XL) 99 pp. ingenaaid. *los in de band* Euro 10,00
590218 HERBERTZ, R., Das Wahrheitsproblem in der griechischen Philosophie.Berlin, Reimer, 1913. (VI) 263 pp. ingenaaid. Euro 30,00
593208 HERBIG, J., Der Fluss der Erkenntnis. Vom mythischen zum rationalen Denken.Hamburg, Hoffmann, 1991. 351 pp. linnen + omslag. Euro 15,00
580459 HERNANDEZ, M.C., La filosofía árabe. Madrid, Revista de occidente, 1963. (XIV) 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. *omslag licht beduimeld*Spaanse tekst Euro 20,00
574097 HEYMERIC VAN DE VELDE, Eenheid in de tegendelen. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door M.J.F.M. Hoenen. Baarn, Ambo, 1990. 153 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 4) Euro 10,00
008017 HOFFMANN, E., Die griechische Philosophie bis Platon.Heidelberg, Kerle, 1951. 184 pp. ingenaaid. *potloodstrepen* Euro 7,50
600491 HOVEN, B.E.M. VAN DEN, Work in ancient and medieval thought. Ancient philosophers, medieval monks and theologians and their concept of work, occupations and technology.Leiden, z.u., 1996. (IV) 295 pp. linnen + omslag. Bilbiografie. Dissertatie. Euro 25,00
583273 HOWALD, E., Ethik des Altertums. München, Oldenbourg, 1926. 64 pp. ing. *naam op schutbl.*Sonderausgabe aus dem Handbuch der Philosophie Euro 10,00
573072 HUGO VAN SAINT-VICTOR, YPENGA, A., Sacramentum. Hugo van St.-Victor (+1141) en zijn invloed op de allegorische interpretatie van de liturgie en de sacramentele theologie vanaf 1140 tot aan Durandus van Mende (+1296). Een hermeneutisch-methodologische benadering.Groningen, z.u., 2002. 324 pp. ringband. Dissertatie. Euro 20,00
590068 HUGO VAN SAINT-VICTOR, De drie dagen van het onzichtbare licht. Ingel., vert. en geannot. door J. van Zwieten.Kampen, Kok Agora, 1996. 108 pp. paperback. (Editie) Euro 7,00
590069 HUGO VAN SAINT-VICTOR, De drie dagen van het onzichtbare licht. Ingel., vert. en geannot. door J. van Zwieten.Kampen, Kok Agora, 1996. 108 pp. paperback. (Editie) Euro 7,00
580569 HUGOLINUS VAN ORVIETO, DIETRICH, H., Die Trinitätslehre des Augustinereremiten Hugolin von Orvieto.München, z.u., 1967. (XXII) 268 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 20,00
579712 HUNGER, H., (HRSG.), Byzantinische Geisteswelt von Konstantin dem Grossen bis zum Fall Konstantinopels. Mit Ergänzungen und 8 Tafeln. Amsterdam, Hakkert, 1967 (Nachdr. 1958). 343 pp. linnen. Illustraties. Met tekstfragmenten van o.a.: Manuel Chrysoloras, Anna Komnene, Michael Choniates Euro 20,00


naar boven
580435 IBN KHALDUN, FAURE, A., MIÈGE, J.L., AYACHE, G., Ibn Khaldoun. Colloque mai 1962. Casablanca, Dar el Kitab, 1962. 40, 77 pp. geniet. Illustraties. *naam op titelpagina, rug licht beschadigd*Grotendeels Arabische tekst Euro 11,50
582846 IBN KHALDUN, RABI, M.M., The political theory of Ibn Khaldun. Leiden, Brill, 1967. (X) 178 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 20,00
580534 ISO' BAR NUN, MOLENBERG, C., The interpreter interpreted. Iso' bar Nun's selected questions on the old testament.Groningen, z.u., 1990. (XVIII) 563 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie.'Leraar van het zgn. 'Grote Klooster' op de Izla in het huidige Irak en van 823-828 katholikos (patriarch) van de Oost-Syrische (Nestoriaanse) kerk in Bagdad, schreef, waarschijnlijk in de tweede helft van de 8e eeuw, een boek met vragen en antwoorden over de gehele Bijbel en de exegese daarvan. Een selectie daaruit is bewaard gebleven in slechts een manuscript, nu in Cambridge. De vragen en antwoorden over het Oude Testament vormen het onderwerp van dit proefschrift.' (p. 561) Euro 20,00
580241 JACOB VAN EDESSA, A letter from Jacob of Edessa to John the Stylite of Litarab concerning ecclesiastical canons. Ed. from Ms. Br. Mus. Add. 14,493 with introd., transl. and commentary by K.E. Rignell.Gleerup, CWK, 1979. 118 pp. paperback. Dissertatie.Met opdracht van auteur Euro 15,00
596852 JACOBSEN, T., The treasures of darkness. A history of Mesopotamian religion.New Haven, YUP, 1976. (X) 273 pp. linnen + omslag. Illustraties. *achterplat licht vlekkig, omslag licht beschadigd* Euro 20,00
567338 JAEGER, W., Paideia. Die Formung des griechischen Menschen. 3 delen.Berlin, De Gruyter, 1936, 1944,1947 (2e, 1e, 1e). (X) 513, (VI) 418, (VI) 462 pp. linnen, halflinnen, linnen. *geplastificeerd, licht roestvlekkig, deel 1 iets los in de band* Euro 75,00
567827 JAEGER, W., Paideia. Die Formung des griechischen Menschen. 3 dln. Berlin, De Gruyter, 1947-54 (3e, 2e, 1e). (X) 513, (VIII) 418, (VIII) 462 pp. linnen + half linnen. *dl 3 half linnen, rug deel 3 los + papier gebruind, iets los in de band, ruggen verkleurd* Euro 65,00
588900 JEHUDA HALEVI, MILLÁS VALLICROSA, J.M., Yehudá ha-Leví como poeta y apologista.Madrid, Instituto Arias Montano, 1947. 284 pp. ingenaaid. (Biblioteca Hebraicoespañola, 2) *naam op titelpagina* Euro 15,00
600946 JOHANNES DAMASCENUS, Die Legende von Barlaam und Josaphat zugeschrieben dem heiligen Johannes von Damaskus. Aus dem Griechischen übersetzt von L. Burchard.München, Theatiner, z.j. (VIII) 299 pp. ingenaaid. *omslag iets verkleurd* Euro 15,00
591392 JONES, W.T., The classical mind. New York, Harcourt, 1969 (2e). (XX) 378 pp. paperback. (A history of western philosophy, 1) *rug licht verkleurd* Euro 15,00
588085 JONG, K.H.E. DE, De Stoa. Een wereld-philosophie.Amsterdam, Becht, z.j. 194 pp. linnen. (Athenaeum-Bibliotheek) *enkele potlood-penstrepen* Euro 11,50
584692 JÜRSS, F., MÜLLER, R., SCHMIDT, E.G., (HRSG.), Griechische Atomisten. Texte und Kommentare zum materialistischen Denken der Antike. Aus dem Griechischen und Lateinischen übersetzt.Leipzig, Reclam, 1977. 703 pp. linnen + omslag. (RUB, 409) Euro 15,00
591014 JÜRSS, F., Von Thales zu Demokrit. Frühe griechische Denker. Leipzig, Urania, z.j. 148 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 11,50
567235 KAERST, J., Geschichte des Hellenismus. 2 delen. Leipzig, Teubner, 1926-27 (3e, 2e). (XII) 580, (XII) 409 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, rug deel 1licht verkleurd, bovenzijde ruggen licht beschadigd* Euro 25,00
584218 KAFKA, G., EIBL, H., Der Ausklang der antiken Philosophie und das Erwachen einer neuen Zeit. Mit einer antiken allegorischen Darstellung der Epikureischen und stoischen Philosopie. München, Reinhardt, 1928. 381 pp. ln. Ills. (GPE, 9) Euro 15,00
018320 KAFKA, G., Sokrates, Platon und der sokratische Kreis. Mit Bildnissen von Sokrates und Platon nach antiken Hermen. München, Reinhardt, 1921. 158 pp. linnen. Illustraties. (GPE, 7) Euro 10,00
013003 KAFKA, G., Die Vorsokratiker. Mit einem Bildnis des Anaximander nach einem antiken Relief. München, Reinhardt, 1921. 164 pp. ln. Ills. (GPE, 6) *voorplat iets vlekkig* Euro 10,00
566945 KAPFINGER, H., Thomas More und John Fisher. Märtyrer der Wahrheit. Mit einem Geleitwort des Erzbischofs von Bamberg J. von Hauck. Bamberg, Otto, 1935. 123 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, schutblad licht roestvlekkig* Euro 10,00
019474 KAPP, E., Der Ursprung der Logik bei den Griechen. Übersetzung aus dem Amerikanischen von E. Serelman-Küchler.Göttingen, Vandenhoeck, 1965. 106 pp. ingenaaid. (KVR, 214, 216) Euro 8,00
599177 KAPP, E., Der Ursprung der Logik bei den Griechen. Übersetzung aus dem Amerikanischen von E. Serelman-Küchler.Göttingen, Vandenhoeck, 1965. 106 pp. ingenaaid. (KVR, 214, 216) *rug licht beschadigd, naam op titelpagina* Euro 8,00
599722 KÄRKKÄINEN, P., (ED.), Trinitarian theology in the medieval West. Helsingin, Luther-Agricola-society, 2007. 298 pp. paperback. (SLAG, 61) Met andere bijdragen van o.a.: P. Gemeinhart, B. Marshall, N. den Bok Euro 16,00
578359 KERÉNYI, K., LANCKORONSKI, L.M., Der Mythos der Hellenen in Meisterwerken der Münzkunst. Mit 60 Abbildungen.Amsterdam, Pantheon, 1941. 101 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, licht roestvlekkig* Euro 15,00
567677 KERÉNYI, K., Apollon. Studien über antike Religion und Humanität. Amsterdam, Pantheon, 1941 (2e herz.). 290 pp. linnen. Illustraties. Euro 11,50
576660 KERÉNYI, K., Die Religion der Griechen und Römer. Mit 124 Abbildungen. Darmstadt, WB, 1963. 302 pp. linnen. Illustraties. *rug en band licht verkleurd* Euro 15,00
571657 KERÉNYI, K., Tage- und Wanderbücher 1953-1960.München, Langen, 1969. 463 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekstempel op titelpagina* Euro 15,00
600332 KILWARDBY, ROBERT, THOM, P., Logic and ontology in the syllogistic of Robert Kilwardby.Leiden, Brill, 2007. (XX) 312 pp. gebonden. Bibliografie. (STGM, 92) Euro 60,00
580737 KLEANTHES VAN ASSOS, VERBEKE, G., Kleanthes van Assos. Brussel, Paleis der Academiën, 1949. 260 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VKVAWLSKB, 11,9) *omslag licht gebruind* Euro 25,00
005002 KNOWLES, D., The evolution of medieval thought.London, Longman, 1978 (7e). (X) 356 pp. paperback. *naam op schutblad, enkele markeerstiftstrepen, enkele penstrepen* Euro 12,50
598230 KNOWLES, D., The evolution of medieval thought.London, Longman, 1978 (7e). (X) 356 pp. paperback. Euro 12,50
572386 KOTTING-MENKO, R.H., Individu en kosmos. Over enige gemeenschappelijke aspecten van vroeggriekse dichters en voorsocratische philosophen. Amsterdam, Paris, 1948. (X) 94 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 12,50
592284 KOTTING-MENKO, R.H., Individu en kosmos. Over enige gemeenschappelijke aspecten van vroeggriekse dichters en voorsocratische philosophen. Amsterdam, Paris, 1948. (X) 94 pp. ingenaaid. *rug licht beschadigd en verkleurd* Euro 10,00
575352 LAMEERE, J., (RED.), Renaissance italienne. Bruxelles, RIP, 1951. (II) 135-240 pp. ingenaaid. (Revue internationale de philosophie, 16, 2) Met bijdragen van o.a.: R. Marcel, P.O. Kristeller, F.A. Yates Euro 10,00
007766 LINDBERG, D.C., Auge und Licht im Mittelalter. Die Entwicklung der Optik von Alkindi bis Kepler. Übersetzt von M. Althoff.Frankfurt a.M., Suhrkamp, 1987. 573 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 16,00
588986 LINDHARDT, J., Rhetor, poeta, historicus. Studien über rhetorische Erkenntniss und Lebensanschauung im italienischen Renaissancehumanismus.Leiden, Brill, 1979. 198 pp. gebonden. (ATD) Euro 17,50
011311 LIPSIUS, J., GERLO, A., VERVLIET, H.D.L., La correspondance de Juste Lipse conservée au Musée Plantin-Moretus. Introduction, correspondance et commentaire, documents, bibliographie. Avec la collaboration d' I. Vertessen. Anvers, DNB, 1967. (XXVI) 322 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* Euro 25,00
587668 LIPSIUS, J., Over standvastigheid bij algemene rampspoed. Vert., ingel. en van aantekeningen voorzien door P.H. Schrijvers. Baarn, Ambo, 1983. 175 pp. paperback. Portret. *omslag licht beduimeld* Euro 10,00
590504 LIPSIUS, J., Von der Bestendigkeit (De constantia). Faksimiledruck der deutschen Übersetzung des Andreas Viritius nach der zweiten Auflage von c.1601 mit den wichtigsten Lesarten der ersten Auflage von 1599. Hrsg. von L. Forster. Stuttgart, Metzler, 1965. (XXVIII) 152, 31 pp. gebonden + omslag. (Realienbücher für Germanisten, Reihe Gb, M 45) *naam op schutblad* Euro 25,00
599693 LLULL, RAMON, BONNER, A., The art and logic of Ramon Llull. A user's guide.Leiden, Brill, 2007. (XX) 333 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (STGM, 95) Euro 125,00
580597 LLULL, RAMON, SAIZ BARBERA, J., Raimundo Lulio. Genio de la filosofia y mistica española.Madrid, Epesa, 1963. (XXVI) 899 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd en verkleurd, naam op titelpagina* Euro 25,00
580634 LLULL, RAMON, Raymund Lull. Madrid, Cultural relations department, 1960. 23 pp. ingenaaid. (Biographical notes, 3) *penaantekeningen* Euro 7,00
590169 LOKERT, G., BROADIE, A., George Lokert. Late-scholastic logician.Edinburgh, UP, 1983. (VIII) 252 pp. linnen. Bibliografie. Euro 11,50
007897 LOKERT, G., BROADIE, A., George Lokert. Late-scholastic logician.Edinburgh, UP, 1983. (VIII) 252 pp. linnen. Bibliografie. Euro 10,00
585069 LUCE, J.V., An introduction to Greek philosophy.London, Thames, 1994 (2e). 174 pp. paperback. Euro 11,50
005809 LUCE, J.V., An introduction to Greek philosophy.London, Thames, 1997 (2e). 174 pp. pb. Euro 11,50
016108 LUCRETIUS, De rerum natura. Commentaire exégétique et critique précédé d'une introduction sur l'art de Lucrèce et d'une traduction des lettres et pensées d'Épicure par A. Ernout et L. Robin. 3 delen. Paris, Belles lettres, 1925-28. (CXXIV) 369, (IV) 310, (IV) 397 pp. linnen. (Collection de commentaires d'auteurs anciens) *rug deel 1 licht beschadigd, ruggen deel 1 en 3 verkleurd, enkele potloodstreepjes*Deel 1: Livres I et II, Deel 2: Livres III et IV, Deel 3: Livres V et VI Euro 50,00
590735 LUCRETIUS, De werken van T. Lucretius Carus van het heelal. Uit het Latyn in het Nederduitsch vertaald (door Jan de Witt). Amsterdam, Sebastiaan Petzold, 1701. Gekartonneerd. 4°. Met 5 (van de 8) gegraveerde platen + gegraveerde titelplaat + titelvignet. (LVIII), 723, (29) pp. *niet-contemporain karton, papier aan rand rafelig, papier hier en daar licht watervlekkig, 3 prenten ontbreken (pagina, 1, 3, 449)*'Lucretius (Titus Lucretius Carus; ca. 97-55 v.C). Latijns dichter, auteur van het filosofische leerdicht 'De rerum natura' (Het ontstaan van de dingen; 6 boeken), waarin hij de epicuristische natuurfilosofie en moraal in een bevlogen en poëtische stijl uiteenzet'. P. de Rynck en A. Welkenhysen. De Oudheid in het Nederlands. Baarn, 1992, 251. Latijnse en Nederlandse tekst. De 7 (van de 8) gravures zijn van R. de Hooghe. J. Landwehr. Romeyn de Hooghe (1645-1708) as bookillustrator. A bibliography. Amsterdam, 1970, 96. A. Geerebaert. Lijst van de gedrukte Nederlandsche vertalingen der oude Grieksche en Latijnsche schrijvers. Gent, 1924, 135, 2. W. Engelmann. E. Preuss. Bibliotheca scriptorum classicorum. Hildesheim, 1959, 2, 400.J. Landwehr. Romeyn de Hooghe (1645-1708) as book illustrator. A bibliography. Amsterdam, 1970, p. 207, 96 Euro 350,00
589508 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Boek 1. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1994. 120 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Editie) Euro 8,00
589507 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Boek 1. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1994. 120 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Editie) Euro 8,00
589505 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Boek 1. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1994. 120 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Editie) Euro 8,00
589506 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Boek 1. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1994. 120 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Editie) Euro 8,00
589511 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Tweede en derde boek van 'De los nombres de Cristo'. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1996. 186 pp. paperback. Portret. (Editie) Euro 10,00
589509 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Tweede en derde boek van 'De los nombres de Cristo'. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1996. 186 pp. paperback. Portret. (Editie) Euro 10,00


naar boven
589510 LUIS DE LEÓN, Over de namen van Christus. Tweede en derde boek van 'De los nombres de Cristo'. Ingel., vert. en geannot. door R. Lemm.Kampen, Kok Agora, 1996. 186 pp. paperback. Portret. (Editie) Euro 10,00
575563 MACHIAVELLI, N., CURRY, P., ZARATE, O., Introducing Machiavelli. Ed. by R. Appignanesi. Cambridge, Icon, 2000. 174 pp. paperback. Illustraties. Machiavelli uitgelegd in stripvorm Euro 10,00
012437 MACHIAVELLI, N., MARCU, V., Machiavelli. Die Schule der Macht. Mit 12 Bildtafeln.Amsterdam, De Lange, 1937. 346 pp. half linnen. Portret. Illustraties. *platten licht beschadigd*Exilausgabe Euro 16,00
600993 MACHIAVELLI, N., MITTERMAIER, K., Machiavelli. Moral und Politik zu Beginn der Neuzeit.Gernsbach, Katz, 1990. 528 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
016782 MACHIAVELLI, N., MITTERMAIER, K., Nicolo Machiavelli. Denker en cynicus. Biografie. Vertaling C.W. van de Wal.Baarn, Tirion, 1992. 431 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 16,00
007929 MACHIAVELLI, N., Gedanken über Politik und Staatsführung. Übers. und hrsg. von R. Zorn.Stuttgart, Kröner, 1944 (2e herz.). (LXIV) 228 pp. halflinnen. Portret. (KT, 173) *naam op schutblad, hoekje uit schutblad geknipt, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
595255 MACHIAVELLI, N., Geschichte von Florenz. Aus d. Ital. übertr. von A. von Reumont. Mit einem Nachwort von K. Kluxen.Zürich, Manesse, 1986. 622 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 16,00
017947 MACHIAVELLI, N., Oeuvres complètes. Poésies et proses diverses. Théatre. Oeuvres politiques. Oeuvres historiques. Lettres familières. Texte presentè et annoté par E. Barincou. Introd. par J. Giono. Paris, Gallimard, 1964. (XXII) 1639 pp. kunstleer + omslag + cassette. Bibliografie. (Pléiade, 102) Euro 60,00
596133 MACHIAVELLI, N., The prince. A new translation, backgrounds, interpretation. Translated and edited by R.M. Adams.New York, Norton, 1977. (XX) 283 pp. paperback. Bibliografie. (A Norton critical edition) *boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
575280 MACHIAVELLI, N., Le prince. Traduction de J. Gohory (1571) corrigée et remaniée d'après le texte italien et précédée d'une introduction par Y. Lévy.Paris, Colin, 1960. 174 pp. ing. Bibliogr. (Bibliothèque de Cluny) Euro 7,50
580438 MAIMONIDES, M., DOBBS-WEINSTEIN, I., GOODMAN, L.E., GRADY, J.A., (ED.), Maimonides and his heritage. Albany, SUNY, 2009. (XX) 241 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Met bijdragen van o.a: A. Hyman, M. Sokot, G. Freudenthal Euro 45,00
592965 MAIMONIDES, M., FOX, M., Interpreting Maimonides. Studies in methodology, metaphysics, and moral philosophy.Chicago, UP, 1990. (XIV) 356 pp. paperback. (Chicago studies in the history of Judaism) Euro 15,00
580557 MAIMONIDES, M., REISEL, M., Maimonides. Den Haag, Kruseman, z.j. 78 pp. paperback. Illustraties. (Helden van de geest) *omslag licht roestvlekkig*Uitgegeven in opdracht van het Nederlandsch-Israëlitisch Kerkgenootschap ter gelegenheid van de 850ste geboortedag van Maimonides Euro 7,50
598208 MAN, J. DE, De schaduw van Thales. Over de geboorte van de wetenschap.Amsterdam, Veen, 1991. 140 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
573787 MAN, J. DE, De schaduw van Thales. Over de geboorte van de wetenschap.Amsterdam, Veen, 1991. 140 pp. paperback. Bibliografie. Euro 8,00
592255 MANSFELD, J., ALGRA, K.A., HORST, P.W. VAN DER, RUNIA, D.T., (ED.), Polyhistor. Studies in the history and historiography of ancient philosophy. Presented to Jaap Mansfeld on his sixtieth birthday. Leiden, Brill, 1996. (X) 438 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. (Philosophia antiqua, 72) Met bijdragen van o.a.: M. Schofield, L.M. de Rijk, C.J. Classen Euro 65,00
590208 MANSFELD, J., Studies in the historiography of Greek philosophy.Assen, Van Gorcum, 1990. (X) 482 pp. gebonden. Euro 60,00
007801 MARCUS AURELIUS, GRIMAL, P., Marcus Aurelius. Een biografie. Vertaald door E. van Hemert.Baarn, Ambo, 1994. 356 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Bronnen van de Europese cultuur) Euro 16,00
016216 MARCUS AURELIUS, RENAN, E., Marc-Aurèle et la fin du monde antique.Paris, Calmann-Lévy, 1882 (3e). (VI) 648 pp. halflinnen. (Histoire des origines du christianisme, 7) *bibliotheekexemplaar, papier licht roestvlekkig* Euro 15,00
601242 MARCUS AURELIUS, Persoonlijke notities. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door S. Mooij-Valk.Amsterdam, Ambo, 1999 (2e). 219 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (Klassiek) Euro 12,50
598119 MARSILIUS VAN INGHEN, Kennis, wetenschap en theologie. Commentaar op de 'Sententiën', proloog, questio II. Bezorgd, ingel. en van aant. voorzien door E.P. Bos.Baarn, Ambo, 1987. 158 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 3) Euro 10,00
007901 MARSILIUS VAN INGHEN, Kennis, wetenschap en theologie. Commentaar op de 'Sententiën', proloog, questio II. Bezorgd, ingel. en van aant. voorzien door E.P. Bos.Baarn, Ambo, 1987. 158 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 3) Euro 10,00
600536 MARSILIUS VAN INGHEN, Kennis, wetenschap en theologie. Commentaar op de 'Sententiën', proloog, questio II. Bezorgd, ingel. en van aant. voorzien door E.P. Bos.Baarn, Ambo, 1987. 158 pp. paperback. Bibliografie. Portret. (GWN, 3) Euro 10,00
596941 MARSILIUS VAN PADUA, The defender of peace. The 'Defensor pacis'. Translated with an introduction by A. Gewirth.New York, Harper, 1967. (XCIV) 450 pp. paperback. (TB, 1310) *omslag beschadigd, enkele penstrepen* Euro 12,50
600404 MARTINO, C. DI, Ratio particularis. La doctrine des sens internes d'Avicenne à Thomas d'Aquin. Contribution á l'étude de la tradition arabo-latine de la psychologie d'Aristote. Paris, Vrin, 2008. 187 pp. paperback. Bibliografie. (EPM, 94) Euro 15,00
573084 METMAN, P., Mythos und Schicksal. Die Lebenslehre der antiken Sternsymbolik. Mit 16 Bildtafeln. Leipzig, BI, 1936. (VIII) 227 pp. linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd en licht beschadigd* Euro 10,00
590612 MICHAELIDES-NOUAROS, G., An essay on the philosophy of history and another two on the social philosophy of the ancient Greeks (Socrates, Thrasymachus, Plato, Aristotle).Athens, Kardamitsa, 1992. 115 pp. ingenaaid. Euro 15,00
597413 MINUCIUS FELIX, Octavius. Vertaling, inleiding en aantekeningen door T.H. Janssen.Amsterdam, Boom, 1994. 169 pp. paperback. Euro 11,50
567894 MOMIGLIANO, A., (ED.), The conflict between paganism and christianity in the fourth century. Essays.Oxford, UP, 1963. (VIII) 222 pp. linnen + omslag. Illustraties. (OWS) Met bijdragen van o.a.: A.H.M. Jones, H.I. Marrou, P. Courcelle. This book collects eight lectures given at the Warburg Institute in 1958-9 (...). They are concerned with tyhe aftermath of the conversion of Constantine (...). Euro 50,00
572485 MONTAIGNE, M. DE, BAILLY, A., Montaigne. Paris, Fayard, 1942. 352 pp. ingenaaid. *onopengesneden, omslag licht beschadigd* Euro 9,00
570876 MONTAIGNE, M. DE, BURKE, P., Montaigne. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw.Rotterdam, Lemniscaat, 1999. 109 pp. paperback. Bibliografie. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00
007773 MONTAIGNE, M. DE, GLAUSER, A., Montaigne paradoxal. Paris, Nizet, 1972. 154 pp. ingenaaid. *onopengesneden* Euro 12,50
572507 MONTAIGNE, M. DE, LACOUTURE, J., Montaigne à cheval. Paris, Seuil, 1996. 330 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. Euro 11,50
584128 MONTAIGNE, M. DE, O'NEILL, J., Essaying Montaigne. A study of the renaissance institution of writing and reading.London, Routledge, 1982. (X) 244 pp. ln + omsl. Bibliogr. Ills. (ILPMS) Met opdracht van auteur aan Lolle Nauta Euro 17,50
572826 MONTAIGNE, M. DE, PEURSEN, C.A. VAN, Michel de Montaigne. Het reizen als wijsgerige houding.Amsterdam, Paris, 1954. 130 pp. linnen. *enkele penaantekeningen en -strepen* Euro 10,00
580626 MONTAIGNE, M. DE, Essais de Montaigne. Nouvelle édition. Avec des notes choisies dans tous les commentateurs et la traduction de toutes les citations que renferme le texte par J.V. Leclerc. 2 delen. Paris, Garnier, z.j. (IV) (V pp. ln. III) 576, (IV) 582 linnen. Portret. *papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 25,00
598908 MONTAIGNE, M. DE, Oeuvres complètes. Préface d' A. Maurois. Texte établi et annoté par R. Barral en collaboration avec P. Michel.Paris, Seuil, 1967. 622 pp. linnen + omslag. Portret. (L'Intégrale) *omslag licht beschadigd, bovenzijde boekblok licht gevlekt* Euro 20,00
600991 MORE, TH., ACKROYD, P., The life of Thomas More.London, Chatto, 1998. (XII) 435 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. Euro 16,00
571322 MORE, TH., BERGLAR, P., Die Stunde des Thomas Morus. Einer gegen die Macht. Frankfurt a.M., Fischer, 1987. 397 pp. paperback. Illustraties. (FT, 4376) *enkele potloodstrepen* Euro 8,00
582558 MORE, TH., BERGLAR, P., Die Stunde des Thomas Morus. Einer gegen die Macht. Olten, Walter, 1979 (2e herz.). 397 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 11,50
567389 MORE, TH., CHAMBERS, R.W., Thomas More.Harmondsworth, Penguin, 1963. 413 pp. linnen. (Peregrine, 34) *nieuw gebonden, naam op schutblad* Euro 7,50
015621 MORE, TH., DUDOK, G., Sir Thomas More and his Utopia.Amsterdam, Paris, 1923. (XII) 220 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *papier licht roestvlekkig* Euro 15,00
007893 MORE, TH., HOLLIS, C., Sir Thomas More.London, Sheed, 1934. (VIII) 311 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, band licht beschadigd* Euro 10,00
007891 MORE, TH., SARGENT, D., Thomas More. Berechtigte Uebersetzung aus dem Englischen von R. Egloff.Luzern, Räber, 1941 (2e). 276 pp. linnen + omslag. Portret. Euro 11,50
589648 MORE, TH., Utopia. Uit het Latijn vert., ingel. en van aantekeningen voorzien door A.H. Kan. Rotterdam, Donker, 1949. 177 pp. linnen + omslag. *band en omslag licht verkleurd, knipsels op schutblad geplakt* Euro 11,50
570375 MORE, TH., De vier uitersten. Vertaald uit het oorspronkelijk Engelsch van Sir Thomas More.Voorhout, Foreholte, 1935. 129 pp. linnen. Portret. *naam op schutblad, band iets vlekkig* Euro 10,00
013325 MORRIS, C., Western political thought. Volume one: Plato to Augustine.London, Longmans, 1967. (X) 282 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* Euro 10,00
588897 MOZES IBN EZRA, DÍEZ MACHO, A., Mose Ibn `Ezra como poeta y preceptista.Madrid, Instituto Arias Montano, 1953. 213 pp. ingenaaid. (Biblioteca Hebraicoespañola, 5) *iets los in de band* Euro 15,00
567452 MULDER, D.C., Openbaring en rede in de islamietische filosofie van Al-Farabi tot Ibn Rusd.Amsterdam, Holland, 1949. (VI) 184 pp. ingenaaid. Euro 15,00
592301 MURRAY, G., Stoic, christian and humanist. London, Watts, 1946 (3e). 189 pp. linnen. *band verkleurd en licht vlekkig, naam op schutblad* Euro 10,00
009664 NESTLE, W., Griechische Studien. Untersuchungen zur Religion, Dichtung und Philosophie der Griechen.Stuttgart, Hannsmann, 1948. (X) 660 pp. halflinnen. *potloodstrepen* Euro 25,00
590195 NESTLE, W., Griechische Weltanschauung in ihrer Bedeutung für die Gegenwart. Vorträge und Abhandlungen.Stuttgart, Hannsmann, 1946. 459 pp. half linnen. Euro 20,00


naar boven
600421 NISARD, D., Études sur la renaissance. Renaissance et réforme. Érasme - Thomas Morus - Mélanchton.Paris, Lévy, 1855. (IV) 464 pp. halfleer. *knepen iets ingescheurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 35,00
569949 NOOMEN, W., GOSMAN, M., OS, J. VAN, (ED.), Non nova, sed nove. Mélanges de civilisation médiévale dédiés à Willem Noomen.Groningen, Bouma, 1984. (X) 298 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Mediaevalia Groningana, 5) *omslag deels verkleurd*Met bijdragen van o.a.: B. Delfgaauw, A.J. Vanderjagt, E.R. Smits Euro 15,00
004246 NOORDMAN, T.B.J., Economie en filosofie in de vroege middeleeuwen 750-1250. Hilversum, Verloren, 1996. 413 pp. paperback. Dissertatie. (Publikaties van de Faculteit der Historische en Kunstwetenschappen, 24) *enkele potloodstrepen, hoekje uit schutblad geknipt* Euro 20,00
590181 NUCHELMANS, G., Studien über philologos, philologia, und philologein.Zwolle, Tjeenk Willink, 1950. (VIII) 93 pp. ingenaaid. Dissertatie. *stempel op schutblad, omslag licht verkleurd* Euro 23,50
590180 NUCHELMANS, G., Studien über philologos, philologia, und philologein.Zwolle, Tjeenk Willink, 1950. (VIII) 93 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 23,50
008809 NUCHELMANS, G., Studien über philologos, philologia, und philologein.Zwolle, Tjeenk Willink, 1950. (VIII) 93 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 20,00
585346 OBERMAN, H.A., Spätscholastik und Reformation. Band 1: Der Herbst der mittelalterlichen Theologie. Aus dem Englischen übersetzt von M. Rumscheid und H. Kampen. Zürich, EVZ, 1965. (XVI) 423 pp. linnen + omslag. Illustraties. *ex libris* Euro 35,00
579799 ORESME, NICOLAUS VAN, Nicole Oresme and the kinematics of circular motion. Tractatus de commensurabilitate vel incommensurabilitate motuum celi. Ed. with an introd., Engl. transl., and commentary by E. Grant. Madison, Wisconsin UP, 1971. (XX) 415 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (UWPMS) Latin-English text Euro 50,00
009480 OWENS, J., A history of ancient western philosophy.Englewood Cliffs, Prentice-Hall, 1959. (XVIII) 434 pp. linnen. Euro 17,50
007755 PAASSEN, C.R. VAN, Inleiding tot het Griekse denken.Amsterdam, De Bussy, z.j. 143 pp. paperback. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 7,50
593329 PALHORIÈS, F., L'héritage de la pensée antique.Paris, Alcan, 1932. 197 pp. halflinnen. (BPC) *naam op schutblad* Euro 10,00
581236 PARACELSUS, ALLENDY, R., Paracelse. Le médecin maudit. Paris, Dervy, 1987. 199 pp. paperback. Illustraties. (Médecines traditionnelles) *ex libris* Euro 10,00
001892 PARACELSUS, ALLENDY, R., Paracelse. Le médecin maudit.Paris, Gallimard, 1937. 199 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (NRF) *omslag licht vlekkig, naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen* Euro 8,50
591131 PARACELSUS, BETSCHART, I., Theophrastus Paracelsus. Der Magus vom Etzel.Bern, Haupt, 1953. 52 pp. ingenaaid. Illustraties. (Schweizer Heimatbücher, 57) Euro 10,00
584860 PARACELSUS, BLASER, R.H., BRAUN, L., BRESGEN, C., Kunst und Wissenschaft um Paracelsus. Vorträge 1982/1983.Wien, VWGÖ, 1984. 134 pp. paperback. Illustraties. (Salzburger Beiträge zur Paracelsusforschung, 23) Andere bijdragen van o.a.: J.B. Dallett, S. Domandt, H.G. Lenz Euro 10,00
588966 PARACELSUS, DOMANDL, S., (HRSG.), Von Paracelsus zu Goethe und Wilhelm von Humboldt.Wien, VWGÖ, 1981. 203 pp. ingenaaid. Illustraties. (Salzburger Beiträge zur Paracelsusforschung, 22) Euro 10,00
582261 PARACELSUS, GUNDOLF, F., Paracelsus. Berlin, Bondi, 1928 (2e). 135 pp. linnen. *enkele potloodstrepen, band verkleurd, naam op schutblad* Euro 13,50
581365 PARACELSUS, HARGRAVE, J., The life and soul of Paracelsus. London, Gollancz, 1951. 253 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht verkleurd, band en papier hier en daar roestvlekkig* Euro 15,00
569579 PARACELSUS, HOOG, P.H. VAN DER, Paracelsus.Den Haag, ZHUM, z.j. 259 pp. ln. Ills. (Cultuur-serie) *band licht verkleurd* Euro 11,50
011404 PARACELSUS, KAISER, E., Paracelsus. Uit het Duits vertaald door M.W. Blok.Baarn, WV, 1977. 156 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. (Imago) *hoek uit schutblad geknipt* Euro 7,00
011421 PARACELSUS, OOSTERHUIS, R.A.B., Paracelsus en Hahnemann, een renaissance der geneeskunst. Met een voorwoord van J.A.J. Barge.Leiden, Sijthoff, 1937. (X) 300 pp. linnen. *naam op schutblad en titelpagina, nieuw gebonden* Euro 14,00
584075 PARACELSUS, SPUNDA, F., Paracelsus. Mit 1 Faksimile und 31 Abbildungen. Wien, König, 1925. 179 pp. ln + omsl. Ills. (MVZ, 6) *ex libris, omsl. licht besch.* Euro 15,00
581239 PARACELSUS, Les sept livres de l'archidoxe magique. Traduits en français. Précédés d'une introduction et d'une préface par M. Haven. Avec cent gravures et tableaux dans le texte, huit planches et un beau portrait de Paracelse en frontispice. Paris, Niclaus, 1960. (IV) 98 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *onopengesneden* Euro 17,50
581337 PARACELSUS, The prophecies of Paracelsus. Magic figures and prognostications made by Theophrastus Paracelsus about four hundred years ago. London, Rider, 1974 (2e). 115 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad*First published 1915 Euro 10,00
600465 PARACELSUS, Theologische, religions-philosophische und sozialpolitische Schriften. Besorgt von W.E. Peuckert.Darmstadt, WB, 1991. (VIII) 402 pp. linnen. (Werke, 4) Nachdruck der 2., unveränderten Auflage. Euro 20,00
586308 PARMENIDES, BEAUFRET, J., Le poème de Parménide. Presénté.Paris, PUF, 1955. (VIII) 93 pp. ingenaaid. (Épiméthée) *papier gebruind* Euro 15,00
580844 PARRY, K., Depicting the word. Byzantine iconophile thought of the eighth and ninth centuries.Leiden, Brill, 1996. (X) 216 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The medieval mediterranean, 12) *naam op schutblad* Euro 50,00
007488 PATTERSON, L.G., God and history in early christian thought. A study of themes from Justin Martyr to Gregory the Great. London, Adam 1967. (X) 164 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. (Studies in patristic thought) *omslag licht beschadigd en iets vlekkig, potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 15,00
576270 PAUL, J., Histoire intellectuelle de l'occident médiéval.Paris, Colin, 1973. 518 pp. ingenaaid. (Histoire médiévale) *hoek uit schutblad geknipt* Euro 15,00
005492 PERLER, D., (HRSG.), Satztheorien. Texte zur Sprachphilosophie und Wissenschaftstheorie im 14. Jahrhundert. Lateinisch-Deutsch. Hrsg., übersetzt und kommentiert. Darmstadt, WB, 1990. (X) 522 pp. gebonden. (TF, 57) Met teksten van o.a.: Willem van Ockham, Adam Wodeham, Johannes Buridanus Euro 30,00
600996 PHILO VAN ALEXANDRIË (PHILO JUDAEUS), De vita Mosis. I - II. Introduction, traduction et notes par R. Arnaldaz, C. Mondésert, J. Pouilloux, P. Savinel.Paris, Cerf, 1967. 321 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Les oeuvres de Philon d'Alexandrie, 22) Griekse en Franse tekst Euro 20,00
601250 PHILO VAN ALEXANDRIË (PHILO JUDAEUS), Pogrom in Alexandrië. Gezantschap naar Caligula. Vertaald, ingeleid en van aantekeningen voorzien door G.H. de Vries.Amsterdam, Ambo, 1999. 302 pp. linnen + omslag. (Klassiek) *enkele potloodstrepen* Euro 30,00
601102 PHILOPONUS, JOHANNES, FLADERER, L., De opificio mundi. Spätantikes Sprachdenken und christliche Exegese.Stuttgart, Teubner, 1999. 419 pp. linnen. Bibliografie. (Beiträge zur Altertumskunde, 135) *vlekje voorzijde omslag* Euro 35,00
601100 PHILOPONUS, JOHANNES, SORABJI, R., (ED.), Philoponus and the rejection of Aristotelian science. London, Duckworth, 1987. (X) 253 pp. linnen + omslag. Bibliografie.Met andere bijdragen van o.a.: H. Chadwick, P. Hoffmann, D. Furley Euro 40,00
601333 PHILOPONUS, JOHANNES, VERRYCKEN, K., De vroegere Philoponus. Een studie van het Alexandrijnse Neoplatonisme.Brussel, Paleis der Academiën, 1994, 284 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VKAWLSKB, 56, 153) Euro 20,00
598462 PHILOPONUS, JOHANNES, On Aristotle Physics 2. Translated by A.R. Lacey.London, Duckworth, 1993. (IV) 241 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598689 PHILOPONUS, JOHANNES, On Aristotle Physics 2. Translated by A.R. Lacey.London, Duckworth, 1993. (IV) 241 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
020468 PICO DELLA MIRANDOLA, G., Over de menselijke waardigheid. Vertaald door J. Hemelrijk naar de Latijnse uitgave van E. Garin, Firenze 1942.Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1968. 55 pp. ingenaaid. *enkele potloodaantekeningen* Euro 11,50
599522 PIEPER, J., Scholastik. Gestalten und Probleme der mittelalterlichen Philosophie.München, Kösel, 1960. 254 pp. linnen + omslag. Euro 12,50
588994 PIEPER, J., Scholastik. Gestalten und Probleme der mittelalterlichen Philosophie.München, Kösel, 1960. 254 pp. linnen. *band iets verkleurd* Euro 12,50
005831 PIGNON, L., VEENSTRA, J.R., Magic and divination at the courts of Burgundy and France. Text and context of Laurens Pignon's 'Contre les devineurs' (1411).Leiden, Brill, 1997. (XII) 433 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *2 kleine vlekjes op voorplat* Euro 35,00
600467 PINS, JEAN DE, Letters and letter fragments. Edition, commentary and notes by J. Pendergrass.Genève, Droz, 2007. 392 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. (Travaux d'humanisme et renaissance, 433) Euro 95,00
573843 PLATO, AALDERS, G.J.D., Het derde boek van Plato's Leges. 1. Prolegomena.Amsterdam, Paris, 1943. (VIII) 151 pp. ingenaaid. Dissertatie. *rug licht beschadigd* Euro 11,50
004159 PLATO, BAL, B.H., Plato's ascese in de Phaedo. Nijmegen, z.u., 1950. (VIII) 170 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 15,00
007942 PLATO, CORNFORD, F.M., Plato's theory of knowledge. The 'Theaetus' and the 'Sophist' of Plato translated with a running commentary. London, Routledge, 1979 (6e). (XIV) 336 pp. paperback. Euro 12,50
007951 PLATO, DEVENTER, C.M. VAN, Platonische studiën.Amsterdam, Van Looy, 1896. (VI) 316 pp. linnen. *rug beschadigd* Euro 15,00
566660 PLATO, FRIEDLÄNDER, P., Platon l. Eidos. Paideia. Dialogos. Berlin, De Gruyter, 1928. (VIII) 278 pp. ingenaaid *onafgesneden, los in de band*Deze eerste druk van Friedländers 'Platon' verscheen tussen 1928-30 in 2 delen. Dit is deel 1 Euro 20,00
009599 PLATO, GAUSS, H., Philosophischer Handkommentar zu den Dialogen Platos. Zweiter Teil, zweiter Hälfte. Die Dialoge der literarischen Meisterschaft Phädo, Symposium, Staat und Phädrus. Bern, Lang, 1958. 272 pp. ingenaaid. (Philosophischer Handkommentar zu den Dialogen Platos in 3 Teilen, 2.2) Euro 20,00
017611 PLATO, GROOT, H., Plato en zijn beteekenis voor onze tijd.Amsterdam, Meulenhoff, 1947. (XII) 276 pp. halflinnen. *vlekjes op voorplat, enkele potloodaantekeningen* Euro 8,00
566818 PLATO, GUARDINI, R., Der Tod des Sokrates. Eine Interpretation der platonischen schriften Euthyphron, Apologie, Kriton und Phaidon. Godesberg, Küpper, 1947 (3e herz.). 308 pp. halflinnen. *bibliotheekexemplaar* Euro 12,50
577814 PLATO, HARE, R.M., Plato. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw. Rotterdam, Lemniscaat, 1999. 120 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00
600365 PLATO, HARE, R.M., Plato. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw. Rotterdam, Lemniscaat, 2000 (2e). 120 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00


naar boven
587518 PLATO, HUBY, P., Plato and modern morality. London, Macmillan, 1972. (VIII) 80 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. *naam op schutblad* Euro 10,00
014435 PLATO, KUIPER, K., Vier voordrachten over Plato.Haarlem, Tjeenk Willink, 1919. (VIII) 127 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 10,00
598703 PLATO, KUIPER, K., Vier voordrachten over Plato.Haarlem, Tjeenk Willink, 1919. (VIII) 127 pp. linnen. *band deels verkleurd* Euro 10,00
007940 PLATO, KUTTER, H., Plato und Wir.München, Kaiser, 1927. (IV) 311 pp. linnen. * papier licht roestvlekkig*Frakturschrift Euro 15,00
018029 PLATO, LASKE, O.E., Über die Dialektik Platos und des frühen Hegel.München, z.u., 1966. 137 pp. ingenaaid. Dissertatie. Euro 11,50
600293 PLATO, MEYER, T., Platons Apologie.Stuttgart, Kohlhammer, 1962. 195 pp. ingenaaid. (Tübinger Beiträge zur Altertumswissenschaft, 42) *papier licht gebruind, nummer op schutblad* Euro 20,00
597418 PLATO, NATORP, P., Platos Ideenlehre. Eine Einführung in den Idealismus.Hamburg, Meiner, 1994. (XII) 571 pp. paperback. (PB, 471) Diese Neuausgabe bietet den Text nach der zweiten Auflage von 1921 Euro 15,00
588108 PLATO, NOUSSAN-LETTRY, L., Spekulatives Denken in Platons Frühschriften. Apologie und Kriton. München, Alber, 1974. 246 pp. paperback. (Broschur Philosophie) *naam op schutblad* Euro 11,50
567906 PLATO, OLDEWELT, H., Plato.'s-Gravenhage, Kruseman, 1963 (2e herz.). 151 pp. ingenaaid. (Helden van den geest, 12) *naam op schutblad, enkele penaantekeningen* Euro 7,50
567760 PLATO, OVINK, B.J.H., Philosophische Erklärung der platonischen Dialoge Meno und Hippias Minor.Amsterdam, Paris, 1931. (XII) 206 pp. ingenaaid. *schutblad + tekst licht roestvlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd* Euro 10,00
001348 PLATO, OVINK, B.J.H., Philosophische Erklärung der platonischen Dialoge Meno und Hippias Minor.Amsterdam, Paris, 1931. (XII) 206 pp. linnen. *band verschoten, schutblad + tekst licht roestvlekkig* Euro 11,50
588193 PLATO, OVINK, B.J.H., Wijsgeerige en taalkundige verklaring van Plato's Gorgias.Leiden, Brill, 1909. (VI) 173 pp. ingenaaid. *naam op schutblad* Euro 11,50
586665 PLATO, PATTYN, B., Het verlaten gevoel. De actuele betekenis van Plato's bekommernissen.Kapellen, Pelckmans, 1998. 138 pp. paperback. Euro 11,50
600360 PLATO, RAEDER, H., Platons Epinomis. Kobenhavn, Munksgaards, 1938. 64 pp. ingenaaid. (Det Kgl. Danske Videnskabernes Selskab. Historik-filologiske Meddelelser. XXVI, 1) *omslag licht verkleurd* Euro 16,00
002095 PLATO, SCHILLING, K., Platon. Einführung in seine Philosophie.Wurzach, Birnbach, 1948. 348 pp. ingenaaid. (MPF, 3, 4) Euro 10,00
000169 PLATO, SLINGS, S.R., A commentary on the Platonic Clitophon.Amsterdam, AP, 1981. 400 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 20,00
011300 PLATO, VERHOEVEN, C., Het medium van de waarheid. Beschouwingen over Plato's houding tegenover de poëzie.Baarn, Ambo, 1988. 246 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
013018 PLATO, VINK, C., Plato's eerste Alcibiades. Een onderzoek naar zijn authenticiteit.Amsterdam, Paris, 1939. (VIII) 154 pp. ingenaaid. Dissertatie. *enkele potloodaantekeningen* Euro 10,00
583994 PLATO, VOGEL, C.J. DE, Plato. De filosoof van het transcendente.Baarn, WV, 1974 (2e). 183 pp. paperback. (WM) *rug verkleurd, naam op schutblad, boekblok iets vlekkig* Euro 8,00
598529 PLATO, VOGEL, C.J. DE, Plato. De filosoof van het transcendente.Baarn, WV, 1974 (2e). 183 pp. paperback. (WM) Euro 8,00
005164 PLATO, WINDELBAND, W., Platon.Stuttgart, Frommann, 1923 (7e). (VI) 187 pp. halflinnen. Portret. (Klassiker der Philosophie, 9) *naam op titelpagina, voorwerk deels los in de band* Euro 10,00
591186 PLATO, WINDELBAND, W., Platon.Stuttgart, Frommann, 1920 (6e). (VI) 182 pp. linnen. Portret. (Klassiker der Philosophie, 9) *platten licht verkleurd, naam op titelpagina* Euro 12,50
583105 PLATO, WINDELBAND, W., Platon.Stuttgart, Frommann, 1920 (6e). (VI) 182 pp. halflinnen. Portret. (Klassiker der Philosophie, 9) *platten licht verkleurd, naam op schutblad* Euro 13,50
586365 PLATO, Charmides - Lysis - Laches - Menoon - Hippias. Vert. uit het Grieks.Amsterdam, Driehoek, 1984. 230 pp. linnen. (VW, 3) Euro 8,50
581136 PLATO, Charmides, Lysis, Menexenos. Übersetzt und erläutert von O. Apelt.Leipzig, Meiner, 1922 (2e herz.). (II) 168 pp. ingenaaid. (PB, 177) *naam op omslag, onopengesneden* Euro 7,00
581144 PLATO, Euthydemos. Übersetzt und erläutert von O. Apelt. Leipzig, Meiner, 1922 (2e herz.). (IV) 107 pp. ingenaaid. (PB, 176) *onopengesneden, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 7,00
569409 PLATO, Gorgias. Übers. und erläutert von O. Apelt.Leipzig, Meiner, 1944. (II) 184 pp. ingenaaid. (PB, 148) *band verschoten, rug licht beschadigd* Euro 10,00
000897 PLATO, Gorgias. Übersetzt und erläutert von O. Apelt.Leipzig, Meiner, 1941 (3e). (II) 184 pp. ingenaaid. (PB, 148) Euro 8,00
000592 PLATO, Hauptwerke. Ausgewählt und eingeleitet von W. Nestle.Leipzig, Kröner, 1938. (XXVIII) 335 pp. linnen + omslag. Portret. (KT, 69) *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 11,50
580611 PLATO, Hauptwerke. Ausgewählt und eingeleitet von W. Nestle.Leipzig, Kröner, 1952. (XXVIII) 335 pp. linnen. Portret. (KT, 69) *stempel op titelpagina* Euro 11,50
598645 PLATO, Hauptwerke. Ausgewählt und eingeleitet von W. Nestle.Stuttgart, Kröner, 1973. (XXVIII) 335 pp. linnen + omslag. (KT, 69) Euro 11,50
581137 PLATO, Hippias I und II, Ion. Übersetzt und erläutert von O. Apelt.Leipzig, Meiner, 1921 (2e). (IV) 130 pp. ingenaaid. (PB, 172a) Euro 7,00
581138 PLATO, Kratylos. Übersetzt und erläutert von O. Apelt. Leipzig, Meiner, 1922 (2e herz.). (IV) 158 pp. ingenaaid. (PB, 174) *onopengesneden* Euro 7,00
590711 PLATO, Parmenides, Theaitetos, Sophist, Statesman. Translated with an introduction by J. Warrington.London, Dent, 1961. (XII) 294 pp. linnen. Bibliografie. (Everyman's library, 456 classical) Euro 15,00
578990 PLATO, Phaidon. Übers. und erläutert von O. Apelt.Leipzig, Meiner, 1943 (Nachdr. 1923). (II) 155 pp. ingenaaid. (PB, 147) *onderzijde rug licht beschadigd, papier gebruind* Euro 8,00
581134 PLATO, Phaidros. Übersetzt, erläutert, und mit ausführlichem Register versehen von C. Ritter.Leipzig, Meiner, 1922 (2e herz.). (II) 157 pp. ingenaaid. (PB, 152) *papier licht roestvlekkig, naam op omslag* Euro 7,00
581145 PLATO, Philebos. Übersetzt und erläutert von O. Apelt. Leipzig, Meiner, 1922 (2e herz.). (IV) 156 pp. ingenaaid. (PB, 145) *naam op omslag, iets los in de band, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 7,00
581146 PLATO, Protagoras. Übersetzt und erläutert von O. Apelt. Leipzig, Meiner, 1922 (2e herz.). (IV) 147 pp. halflinnen. (PB, 175) Euro 7,00
587396 PLATO, The republic. Transl. with an introd. by D.Lee.London, Penguin, 1987 (2e herz.). (LVI) 408 pp. paperback. Bibliografie. (PC) *naam op binnenzijde omslag* Euro 9,00
006304 PLATO, Sämtliche Werke. 3 delen.Berlin, Heidelberg, Schneider, z.j. 908, 868, 862 pp. linnen. *papier licht gebruind, ruggen licht verkleurd, naam op schutblad*Die Übersetzer der Prosaschriften sind J. Deuschle, E. Eyth, L. Georgii, H. Müller, F. Schleiermacher, F. Susemihl, W.H. Teuffel und W. Wiegand; die Verse sind verdeutscht von E. Brost, E. Geibel, F. Jacobs, J. Mähly, J.G. Regis und L. Straub Euro 45,00
598708 PLATO, Sämtliche Werke. 3 delen.Berlin, Schneider, z.j. 809, 868, 862 pp. linnen + omslag. *omslagen licht verkleurd*Die Übersetzer der Prosaschriften sind J. Deuschle, E. Eyth, L. Georgii, H. Müller, F. Schleiermacher, F. Susemihl, W.H. Teuffel und W. Wiegand; die Verse sind verdeutscht von E. Brost, E. Geibel, F. Jacobs, J. Mähly, J.G. Regis und L. Straub. Dundrukuitgave Euro 45,00
569159 PLATO, Sokrates' leven en dood. Feest 'Symposium', Euthyfron, Sokrates' verdediging. Kriton, Faidon. Vertaald door G. Koolschijn.Amsterdam, APG, 2000 (7e). 229 pp. paperback. Bibliogafie. Euro 12,50
569351 PLATO, Der Staat. Deutsch von A. Horneffer. Eingeleitet von K. Hildebrandt. Stuttgart, Kröner, 1973. (XL) 374 pp. linnen + omslag. (KT, 111) *rug omslag licht verkleurd* Euro 12,50
586366 PLATO, Theaitetos - Philebos. Vert. uit het Grieks door de school voor filosofie.Amsterdam, Driehoek, 1991. 255 pp. linnen. (VW, 9)Met een inleiding over 'Plato en de Upanisads' door V. Vitsaxis Euro 8,50
600103 PLATO, The trial and death of Socrates. Four dialogues. Translated from the Greek by B. Jowett.New York, Dover, 1992. (VIII) 115 pp. ingenaaid. (Dover thrift editions) *naam op schutblad*Bevat de dialogen: Eutyphro, Apology, Crito, Phaedo Euro 8,00
579288 PLOTINUS, DAUNAS, A., Études sur le mysticisme. Plotin et sa doctrine. Bijgebonden: 'De idea philosophiae determinanda'.Paris, z.u., 1848. (IV) 201, (II) 62 pp. halfleer. *papier roestvlekkig*Met opdracht van auteur. 'De idea philosophiae determinanda': thèse soutenue a Paris, en Sorbonne, le 1er novembre 1847 Euro 25,00
011566 PLOTINUS, HELLEMAN-ELGERSMA, W., Soul-sisters. A commentary on Enneads IV 3 (27), 1-8 of Plotinus. Amsterdam, Rodopi, 1980. 485 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 25,00
598851 PLOTINUS, WOLTERS, A.M., Plotinus 'On Eros'. A detailed exegetical study of Enneads III, 5.Amsterdam, VU, 1972. (VIII) (XXXII) 112 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht vlekkig*Gestencilde publicatie Euro 16,00
007089 PLUTARCHUS, SMITS, J., Plutarchus' leven van Lysander. Inleiding, tekst, commentaar.Amsterdam, Paris, 1939. (VIII) 275 pp. ingenaaid. Dissertatie. *enkele potloodstrepen* Euro 17,50
007133 PLUTARCHUS, Griechische Heldenleben. Themistokles, Perikles, Alkibiades, Dion, Alexander, Agis. Übertr. und hrsg. von W. Ax.Stuttgart, Kröner, 1953 (6e herz.). (XXXII) 302 pp. linnen. (KT, 66) Euro 8,00
007140 PLUTARCHUS, Römische Heldenleben. Coriolan, die Gracchen, Sulla, Pompeius, Cäsar, Cicero, Brutus. Übertragen und hrsg. von W. Ax.Stuttgart, Kröner, 1953 (5e herz.). (XII) 424 pp. linnen. (KT, 67) *rug licht verkleurd* Euro 11,50
582470 POOLE, R.L., Illustrations of the history of medieval thought and learning. New York, Dover, 1960 (Reprint 1920). (XIV) 327 pp. paperback. (DBP, T674) *naam op schutblad*Unabridged and unaltered republication of the second edition published (...) in 1920 Euro 12,50


naar boven
002858 POPKIN, R.H., The history of scepticism from Erasmus to Descartes.Assen, Van Gorcum, 1960. (XVIII) 236 pp. linnen. Bibliografie. (Wijsgerige teksten en studies, 4) Euro 25,00
003859 POSTEL, G., Le thresor des prophéthies de l'univers. Manuscrit publié avec une introduction et des notes par F. Secret. La Haye, Nijhoff, 1969. (X) 270 pp. linnen omslag. (IAHI, 27) Euro 30,00
594390 POTTS, T.C., Conscience in medieval philosophy.Cambridge, UP, (XIV) 152 pp. gebonden + omslag. Met tekstfragmenten in Engelse vertaling van o.a.: Augustinus, Bonaventura, Thoma van Aquino Euro 15,00
573068 PREMINGER, A., GOLDEN, L., HARDISON, O.B., (ED.), Classical literary criticism. Translations and interpretations.New York, Ungar, 1974. (X) 260 (21) paperback. Bibliografie.Met teksten van o.a.: Plato, Aristoteles, Plotinus Euro 11,50
566768 PRICE, B.B., Medieval thought. An introduction. Oxford, Blackwell, 1992. (X) 261 pp. paperback. Bibliografie. Euro 15,00
600983 PROCLUS, The elements of theology. A revised text. With translation, introduction and commentary by E. R. Dodds.Oxford, UP, 1964 (2e). (XLVI) 348 pp. linnen. Griekse en Engelse tekst Euro 50,00
599691 PSEUDO-DIONYSIUS DE AREOPAGIET, KLITENIC WEAR, S., DILLON, J., Dionysius the Areopagite and the neoplatonist tradition. Despoiling the Hellenes.Aldershot, Ashgate, 2007. (X) 142 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (Ashgate studies in philosophy & theology in late antiquity) Euro 75,00
000766 QUINN, K., Texts and contexts. The Roman writers and their audience.London, Routledge, 1979. (X) 266 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Euro 11,50
008310 RADULFUS VAN BEAUVAIS, Glose super donatum. Edited with a short introduction, notes and indices by C.H. Kneepkens.Nijmegen, Ingenium, 1982. (XXXVIII) 98 pp. ingenaaid. (Aristarium, 2) Euro 10,00
003920 RAEDEMAEKER, F. DE, De philosophie der voorsokratici.Antwerpen, Standaard, 1953. (XLIV) 423 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (PB) Euro 20,00
584018 RAVITZKY, A., History and faith. Studies in jewish philosophy. Amsterdam, Gieben, 1996. (VIII) 325 pp. linnen. (ASJT, 2) Euro 30,00
600308 RAVITZKY, A., History and faith. Studies in jewish philosophy. Amsterdam, Gieben, 1996. (VIII) 325 pp. linnen. (ASJT, 2) Euro 30,00
004218 RENAUDET, A., Préréforme et humanisme a Paris pendant les premières d'Italie (1494-1517) Paris, Champion, 1916. (XLVIII) 688 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Bibliothèque de l'Institut Français de Florence, 1, 6) *omslag en eerste katernen los Euro 25,00
006962 RHETICUS, G.J., DANIELSON, D., The first Copernican. Georg Joachim Rheticus and the rise of the Copernican revolution. New York, Walker, 2006. (VIII) 264 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 20,00
598326 RHETICUS, G.J., DANIELSON, D., The first Copernican. Georg Joachim Rheticus and the rise of the Copernican revolution. New York, Walker, 2006. (VIII) 264 pp. gebonden + omslag. Illustraties. Euro 20,00
576267 RICHÉ, P., Éducation et culture dans l'occident barbare. VIe - VIIe siècles. Paris, Seuil, 1962 (3e herz.). 577 pp. paperback. Bibliografie. (L'univers historique) *hoekje uit schutblad geknipt, achterplat beschadigd* Euro 15,00
576266 RICHÉ, P., La vie quotidienne dans l'empire Carolingien. Paris, Hachette, 1973. 380 pp. ingenaaid. Bibliografie. (Littérature) *naam uit schutblad geknipt* Euro 10,00
592379 RIJK, L.M. DE, Middeleeuwse wijsbegeerte. Traditie en vernieuwing.Assen, Van Gorcum, 1977. (XII) 290 pp. ingenaaid. *omslag licht verkleurd* Euro 12,50
567282 RITTER, G., Via antiqua und via moderna auf den deutschen Universitäten des XV. Jahrhunderts. Darmstadt, WB, 1963 (Nachdr. 1922). (IV) 160 pp. linnen. *naam op schutblad, rug verkleurd* Euro 11,50
008450 RITTER, H., PRELLER, L., Historia philosophiae Graecae. Testimonia auctorum conlegerunt notisque instruxerunt. Curavit E. Wellmann.Gotha, Perthes, 1913 (9e). (IV) 606 pp. linnen. *naam op schutblad, hoekje uit blz. 151-152 gescheurd* Euro 14,00
601187 RITTER, H., PRELLER, L., Historia philosophiae Graecae. Testimonia auctorum conlegerunt notisque instruxerunt. Curavit E. Wellmann.Gotha, Perthes, 1913 (9e). (IV) 606 pp. linnen. *rug licht beschadigd* Euro 15,00
580785 ROBBERS, H., Antieke wijsgerige opvattingen in het christelijk denkleven.Roermond, Romen, 1959. 163 pp. ingenaaid. Euro 10,00
578984 ROBIN, L., La penseé Grecque et les origines de l'esprit scientifique. Avec une carte hors texte. Éd. revue et corrigée.Paris, Renaissance du livre, 1928 (11e mille). 486 pp. ingenaaid. Bibliografie. (L'évolution de l'humanité, 13) *achterplat ontbreekt, rug licht beschadigd., naam op schutblad, enkele potloodstrepen* Euro 10,00
599772 ROEST, B., Reading the book of history: intellectual contexts and educational functions of Franciscan historiography 1226 - ca. 1350.Groningen, z.u., 1996. (X) 358 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *hoek uit schutblad geknipt* Euro 15,00
569189 ROEST, B., Reading the book of history: intellectual contexts and educational functions of Franciscan historiography 1226 - ca. 1350.Groningen, z.u., 1996. (X) 358 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Euro 17,50
571999 ROSENTHAL, B.G., The images of man.New York, Basic, 1971. (XII) 244 pp. linnen. *streepje op boekblok* Euro 11,50
588602 RÜSSEL, H.W., Antike Welt und Christentum.Amsterdam, Pantheon, 1944 (2e). 238 pp. linnen. *enkele potloodstreepjes, papier gebruind* Euro 10,00
580476 SANCHEZ PEREZ, J.A., La ciencia arabe en la edad media.Madrid, IEA, 1954. 181 pp. ingenaaid. (Instituto de estudios africanos) *omslag en schutblad licht roestvlekkig, naam op titelpagina, omslag licht beschadigd* Euro 20,00
578236 SASSEN, F., Geschiedenis der patristische en middeleeuwse wijsbegeerte.Antwerpen, Standaard, 1950 (4e herz.). 338 pp. ingenaaid. (PB) *rugtitel met stift geschreven* Euro 11,50
579982 SASSEN, F., Geschiedenis der patristische en middeleeuwse wijsbegeerte.Antwerpen, Standaard, 1950 (4e herz.). 338 pp. linnen. (PB) Euro 12,50
007793 SASSEN, F., Geschiedenis van de wijsbegeerte der Grieken en Romeinen.Nijmegen, Dekker, 1932 (2e herz.). 190 pp. linnen. (PB) *naam op schutblad, bibliotheekstempel, rug licht beschadigd* Euro 9,00
578488 SASSEN, F., Geschiedenis van de wijsbegeerte der Grieken en Romeinen.Antwerpen, Standaard, 1949 (4e herz.).207 pp. ingenaaid. (PB) *rug beschadigd, naam op schutblad, enkele potloodaantekeningen* Euro 10,00
588448 SASSEN, F., De wijsbegeerte der Middeleeuwen in de Nederlanden.Lochem, Tijdstroom, 1948 (2e herz.). 161 pp. linnen + omslag. (NM, 4) *omslag licht beschadigd en verkleurd* Euro 10,00
568004 SASSEN, F., De wijsbegeerte der Middeleeuwen in de Nederlanden.Lochem, Tijdstroom, 1948 (2e herz.). 161 pp. linnen. (NM, 4) Euro 10,00
013038 SASSEN, F., De wijsbegeerte der Middeleeuwen in de Nederlanden.Lochem, Tijdstroom, 1944. 158 pp. linnen + omslag. (NM, 4) *omslag licht beschadigd* Euro 9,50
005610 SASSEN, F., Wijsgerig denken in de Middeleeuwen.Haarlem, Bohn, 1965. (VIII) 239 pp. ingenaaid. Bibliografie. (VUB, 2, 71) Euro 9,00
580932 SCHIRNER, O., Studien zur Astronomie der Araber.Erlangen, z.u., 1926. 90 pp. ingenaaid. Dissertatie. *laatste pagina los, rug beschadigd, naam op titelpagina* Euro 20,00
011635 SCHOLTEN, J., Retoren en demokratie. Funkties en disfunkties van de retorika in klassiek Athene.Groningen, z.u., 1990. (X) 189 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *omslag licht beschadigd* Euro 11,50
595124 SCHOLTEN, J., Retoren en demokratie. Funkties en disfunkties van de retorika in klassiek Athene.Groningen, z.u., 1990. (X) 189 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *boekblok licht roestvlekkig* Euro 11,50
009043 SCHRÖEDER, J.A., Apollo en Dionysus. Schetsen uit het geestesleven der klassieke oudheid.Amsterdam, Veen, z.j. 224 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* Euro 10,00
015484 SCHWARTZ, N.J., Manuel de l'histoire de la philosophie ancienne.Liège, Oudart, 1846 (2e herz.). (IV) 488 (2) pp. half linnen. *bovenzijde rug beschadigd, bibliotheekstempel, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 17,50
579729 SCOT, MICHAEL, THORNDIKE, L., Michael Scot. London, Nelson, 1965. (VIII) 143 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 20,00
595607 SENECA, L. ANNAEUS, VELDHUYS, G.J. TEN, De misericordiae et clementiae apud Senecam philosophum usu atque ratione.Groningen, Wolters, 1935. (VI) 119 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op titelpagina, vlekjes op omslag* Euro 20,00
598501 SENECA, L. ANNAEUS, Moral essays. III. With an English translation by J.W. Basore.Cambridge, HUP, 1975 (4e). (VIII) 531 pp. linnen + omslag. (LCL, 310) *rug omslag licht verkleurd*Boek 1-7 van 'De beneficiis': Latijnse en Engelse tekst Euro 25,00
576020 SENECA, L. ANNAEUS, Vom glückseligen Leben. Hrsg. von A. von Gleichen-Rußwurm.Berlin, DB, z.j. 320 pp. linnen. *potloodstrepen*Frakturschrift Euro 7,00
568852 SHARPLES, R.W., Stoics, Epicureans and sceptics. An introduction to Hellenistic philosophy. London, Routledge, 1996. (XIV) 154 pp. paperback. Euro 11,50
584819 SIGER VAN BRABANT, De dubbele waarheid. Uitgegeven, ingeleid en van aantekeningen voorzien door H. Krop. Baarn, Ambo, 1992. 166 pp. paperback. Illustraties. (GWN, 1) Euro 10,00
598456 SIMPLICIUS, Corollaries on place and time. Translated by J.O. Urmson. Annotated by L. Siorvanes.London, Duckworth, 1992. (IV) 157 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598688 SIMPLICIUS, Corollaries on place and time. Translated by J.O. Urmson. Annotated by L. Siorvanes.London, Duckworth, 1992. (IV) 157 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598459 SIMPLICIUS, On Aristotle Physics 4.1-5, 10-14. Translated by J.O. Urmson.London, Duckworth, 1992. (IV) 225 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
598682 SIMPLICIUS, On Aristotle Physics 4.1-5, 10-14. Translated by J.O. Urmson.London, Duckworth, 1992. (IV) 225 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (The ancient commentators on Aristotle) Euro 25,00
581176 SINGER, C., From magic to science. Essays on the scientific twilight.New York, Dover, 1958. (XXXII) 253 pp. paperback. Illustraties. *ex libris, naam op schutblad* Euro 9,00


naar boven
000278 SINNIGE, T.G., Matter and infinity in the presocratic schools and Plato.Assen, Van Gorcum, 1968. (VIII) 252 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. *iets los in de band* Euro 20,00
566336 SINNIGE, T.G., Matter and infinity in the presocratic schools and Plato.Assen, Van Gorcum , 1971 (2e). (IV) 252 pp. linnen + omslag. Bibliografie. (PTS, 17) Oorspronkelijk verschenen als dissertatie 1968 Euro 25,00
599699 SIRAT, C., HAMESSE, J., WEIJERS, O., (ED.), Écriture et réécriture des textes philosophiques médiévaux. Volume d'hommages offert à Colette Sirat.Turnhout, Brepols, 2006. (XXVI) 499 pp. paperback. Bibliografie. Portret.(Textes et études du moyen âge, 34) Met bijdragen van o.a.: A. Chahlane, G. Federici Vescovini, J. Marenbon Euro 30,00
007851 SOCRATES, HÜBSCHER, A., (HRSG.), Sokrates. Eingel. von A. Hübscher.Frankfurt a.M., Lutzeyer, 1950. 181 pp. linnen. Euro 11,50
575242 SOCRATES, MASON, C., Socrates. The man who dared to ask. Boston, Beacon, 1962 (6e). (XII) 165 pp. linnen + omslag. Illustraties. Euro 11,50
572225 SOCRATES, PALMEN, C., Het weerzinwekkende lot van de oude filosoof Socrates. Amsterdam, Prometheus, 1992 (2e). 98 pp. gebonden + omslag. *band licht vlekkig*Opdracht van Connie Palmen Euro 10,00
590223 SOCRATES, PALMEN, C., Het weerzinwekkende lot van de oude filosoof Socrates. Amsterdam, Prometheus, 1992 (2e). 98 pp. gebonden + omslag. *ex libris* Euro 10,00
585964 SOCRATES, SANTAS, G.X., Socrates. Philosophy in Plato's early dialogues.Boston, Routledge, 1982 (2e). (XIV) 343 pp. paperback. Bibliografie. (The arguments of the philosophers) *naam op schutblad, omslag verkleurd en beduimeld* Euro 15,00
573001 SOCRATES, STONE, I.F., Het proces Socrates. Vert. door J. Veenbaas. Baarn, Anthos, 1988. 292 pp. paperback. *potloodstrepen.* Euro 8,50
014098 SOCRATES, STONE, I.F., The trial of Socrates.Boston, Little, 1988. (XII) 282 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* Euro 15,00
014090 SOCRATES, TAYLOR, C.C.W., Socrates. Nederlandse vertaling: W. de Leeuw. Rotterdam, Lemniscaat, 2001. 144 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00
014257 STACE, W.T., A critical history of Greek philosophy. London, Macmillan, 1946 (7e). (XIV) 386 pp. linnen. *band licht verkleurd, boekblok roestvlekkig* Euro 16,00
577710 STADELMANN, R., Vom Geist des ausgehenden Mittelalters. Faksimile-Neudruck der Ausgabe Halle 1929. Stuttgart, Frommann, 1987. (VI) 294 pp. linnen. *bibliotheeexemplaar* Euro 15,00
590222 STANKA, R., Die politische Philosophie des Altertums.Wien, Sexl, 1951. 462 pp. linnen. (GPP, 1) *bibliotheekexemplaar* Euro 16,00
000503 STANKA, R., Die politische Philosophie des Altertums.Wien, Sexl, 1951. 462 pp. linnen. (GPP, 1) Euro 15,00
007776 STEINBÜCHEL, T., Vom Menschenbild des christlichen Mittelalters.Darmstadt, WB, 1965 (Nachdr. 1951). 48 pp. linnen. (Libelli, 1) *naam op schutblad* Euro 7,00
579716 STEINEN, W. VON DEN, Vom heiligen Geist des Mittelalters. Anselm von Canterbury. Bernhard von Clairvaux. Darmstadt, WB, 1968 (Nachdr. 1926). (X) 308 pp. linnen. *naam op schutblad* Euro 20,00
585077 STOFFERS, M., (RED.), De middeleeuwse ideeënwereld 1000-1300.Hilversum, Verloren, 1994. 400 pp. paperback. Illustraties. (Middeleeuwse studies, 63) Met bijdragen van M. Mostert, A. Vanderjagt, B. Pranger Euro 17,50
584382 STRYCKER, E. DE, VOGEL, C.J. DE, MANSFELD, J., VERBEKE, G., Zetesis. Album amicorum door vrienden en collega's aangeboden aan prof.dr. E. de Strycker, gewoon hoogleraar aan de universitaire faculteiten Sint-Ignatius te Antwerpen ter gelegenheid van zijn vijfenzestigste verjaardag. Antwerpen, DNB, 1973. 784 pp. ln + omsl. Bibliogr. Portr. Ills.Met 26 illustraties. Andere bijdragen van o.a.: P. Gorissen, J. Vergote, P. Devos Euro 35,00
014116 SZILASI, W., Macht und Ohnmacht des Geistes. Interpretationen zu Platon: Philebos und Staat VI, Aristoteles: Nikomachische Ethik, Metaphysik IX und XII - Über die Seele III, Über die Interpretation c 1-5.Bern, Francke, 1946. 306 pp. gekartonneerd. (Überlieferung und Auftrag, 2) Euro 15,00
597885 TERESI, D., Lost discoveries. The ancient roots of modern science - from the Babylonians to the Maya. New York, Simon, 2002. (VIII) 453 pp. gebonden + omslag. Bibliografie. Euro 16,00
597909 THEOPHRASTUS VAN ERESUS, BALTUSSEN, J.N.M., Theophrastus on theories of perception. Argument and purpose in the 'De sensibus'. Met een samenvatting in het Nederlands.Utrecht, Universiteit, 1993. (XXII) 304 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. (QI, 6) Euro 25,00
584352 THOMAS VAN AQUINO, AERTSEN, J.A., Natura en creatura. De denkweg van Thomas van Aquino. 2 delen.Amsterdam, VU, 1982. (XIV) 383, (VI) 385-539 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. Euro 30,00
001778 THOMAS VAN AQUINO, BASTIAENSEN, A., EIJNDEN, J.G.J. VAN DEN, (E.A.), De gelovige Thomas. Beschouwingen over de hymne 'Sacris sollemniis' van Thomas van Aquino.Baarn, Ambo, 1986. 127 pp. paperback. (AT, 74, 2) Andere bijdragen van o.a.: H.A.J. Wegman, C. Steel, T. van den Hoogen Euro 7,00
570484 THOMAS VAN AQUINO, BONHOEFFER, T., Die Gotteslehre des Thomas von Aquin als Sprachproblem.Tübingen, Mohr, 1961. (IV) 142 pp. linnen + omslag. (BHT, 32) *omslag licht beschadigd* Euro 15,00
002864 THOMAS VAN AQUINO, COOPER, B.Z., The idea of God. A Whiteheadian critique of St. Thomas Aquinas' concept of God.The Hague, Nijhoff, 1974. (XIV) 123 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug verkleurd* Euro 8,50
588446 THOMAS VAN AQUINO, COOPER, B.Z., The idea of God. A Whiteheadian critique of St. Thomas Aquinas' concept of God.The Hague, Nijhoff, 1974. (XIV) 123 pp. ingenaaid. Bibliografie. *rug verkleurd* Euro 9,50
597425 THOMAS VAN AQUINO, DELFGAAUW, B., Thomas van Aquino.Kampen, Kok Agora, 1985. 210 pp. paperback. Euro 8,00
007895 THOMAS VAN AQUINO, ENDRES, J.A., Thomas von Aquin. Mainz, Kirchheim, 1910. (IV) 105 pp. linnen. Illustraties. (Weltgeschichte in Karakterbildern, 3) *bibliotheekexemplaar, band licht beschadigd*Frakturschrift Euro 10,00
595331 THOMAS VAN AQUINO, GILSON, É., Saint Thomas d'Aquin. Paris, Lecoffre, 1935 (3e). (IV) 380 pp. linnen. (Les moralistes chrétiens) *nieuw gebonden* Euro 15,00
599056 THOMAS VAN AQUINO, GILSON, É., Le Thomisme. Introduction a la philosophie de Saint Thomas d'Aquin.Paris, Vrin, 1948 (5e herz.). 552 pp. ingenaaid. Bibliografie. (EPM, 1) Euro 20,00
000511 THOMAS VAN AQUINO, GILSON, É., Le Thomisme. Introduction a la philosophie de Saint Thomas d'Aquin.Paris, Vrin, 1948 (5e herz.). 552 pp. ingenaaid. Bibliografie. (EPM, 1) *omslag licht beschadigd, deels onafgesneden, enkele stiftstrepen* Euro 20,00
596290 THOMAS VAN AQUINO, GRABMANN, M., Die Kulturphilosophie des hl. Thomas von Aquin.Augsburg, Filser, 1925. 217 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar, band licht beduimeld* Euro 15,00
004455 THOMAS VAN AQUINO, GROOT, J.V. DE, Het leven van den H. Thomas van Aquino.Utrecht, Van Rossum, 1907 (2e herz.). (XX) 396 pp. linnen. *band verkleurd, rug licht beschadigd, stempel op titelpagina* Euro 13,50
570359 THOMAS VAN AQUINO, HOOGVELD, J.H.E.J., Inleiding tot leven en leer van S. Thomas van Aquino.Nijmegen, Dekker, 1946 (4e). (VIII) 218 pp. halflinnen. Bibliografie. Portret. *bibliotheekexemplaar, papier gebruind* Euro 10,00
005671 THOMAS VAN AQUINO, HOOGVELD, J.H.E.J., Inleiding tot leven en leer van S. Thomas van Aquino.Nijmegen, Dekker, 1929 (2e herz.). (VIII) 215 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. *papier licht roestvlekkig* Euro 10,00
595863 THOMAS VAN AQUINO, JOLIVET, R., Le Thomisme et la critique de la connaissance.Paris, De Brouwer, 1933. 147 pp. ingenaaid. onopengesneden. Euro 16,00
577816 THOMAS VAN AQUINO, KENNY, A., Aquino. Nederlandse vertaling: H. Daalder.Rotterdam, Lemniscaat, 2000. 121 pp. paperback. (Kopstukken filosofie) Euro 10,00
007876 THOMAS VAN AQUINO, KUIPER, J.E., Thomas van Aquino de heilige.Amsterdam, Paris, 1927. 74 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier licht roestvlekkig, rug licht beschadigd* Euro 7,00
594194 THOMAS VAN AQUINO, LANG, P.H., Die Lehre des HL. Thomas von Aquin. Von der Gewissheit des übernatürlichen Glaubens. Historisch untersucht und systematisch dargestellt.Augsburg, Filser, 1929. (VIII) 204 pp. ingenaaid. *deels onafgesneden, naam op titelpagina* Euro 16,00
584345 THOMAS VAN AQUINO, MANSER, P.G.M., Das Wesen des Thomismus. Freiburg (Schweiz), Rütschi, 1935. (VIII) 679 pp. ln. *tekst op schutbl., bibl.st.* Euro 30,00
572569 THOMAS VAN AQUINO, METZ, J.B., Christelijke mensbetrokkenheid. Over de denkvorm van Thomas van Aquino. Vertaling: A.F. Wyers.Hilversum, Brand, 1964. 165 pp. paperback. (PB, 4) *omslag verkleurd* Euro 7,00
600087 THOMAS VAN AQUINO, METZ, J.B., Christelijke mensbetrokkenheid. Over de denkvorm van Thomas van Aquino. Vertaling: A.F. Wyers.Hilversum, Brand, 1964. 165 pp. paperback. (PB, 4) *omslag verkleurd, naam op schutblad* Euro 7,00
007252 THOMAS VAN AQUINO, MONDIN, B., St. Thomas Aquinas' philosophy in the commentary to the sentences.The Hague, Nijhoff, 1975. (VI) 130 pp. ingenaaid. Euro 15,00
570847 THOMAS VAN AQUINO, OEING-HANHOFF, L., (HRSG.), Thomas von Aquin 1274/1974.München, Kösel, 1974. 176 pp. paperback. *enkele potloodstrepen*Met bijdragen van o.a.: U. Kühn, J. Pieper, A. Zimmermann Euro 10,00
007868 THOMAS VAN AQUINO, PETITOT, L.H., Sint Thomas van Aquino. Integrale levensschets. Ned. van A.M. Janssen met medewerking van C.H. Lambermond.Voorhout, Foreholte, 1947. 136 pp. halflinnen. Portret. *band licht beschadigd, papier gebruind, naam op schutblad* Euro 8,00
570848 THOMAS VAN AQUINO, ROMEYER, B., BROGLIE, G. DE, (E.A.), Études sur saint Thomas (1225-1925).Paris, Beauchesne, 1925. (IV) 245 pp. ingenaaid. (Archives de philosophie, 3, 2) *omslag licht beschadigd*Andere bijdragen van o.a.: M. Riquet, J. de la Vaissière, F. Pelster Euro 10,00
574568 THOMAS VAN AQUINO, SASSEN, F., Thomas van Aquino. Met 10 illustraties.'s-Gravenhage, Kruseman, 1933. 95 pp. linnen. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 9) Euro 10,00
596173 THOMAS VAN AQUINO, SASSEN, F., Thomas van Aquino. Den Haag, Kruseman, 1961 (2e herz.). 165 pp. paperback. Portret. (Helden van de geest, 10) Euro 7,50
007866 THOMAS VAN AQUINO, SASSEN, F., Thomas van Aquino.'s-Gravenhage, Kruseman, 1933. 95 pp. linnen. Portret. Illustraties. (Helden van den geest, 9) *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 7,00
579276 THOMAS VAN AQUINO, SASSEN, F., Thomas van Aquino. Den Haag, Kruseman, 1961 (2e herz.). 165 pp. paperback. Portret. (Helden van de geest, 10) Euro 6,00
567000 THOMAS VAN AQUINO, SCHILLING, O., Die Staats- und Soziallehre des hl. Thomas v. A. Paderborn, Schöningh, 1923. (X) 285 pp. halflinnen. (Görres-Gesellschaft zur Pflege der Wiss. im kath. Deutschland, 41) *bibliotheekexemplaar, ex libris, papier roestvlekkig* Euro 11,50


naar boven
008883 THOMAS VAN AQUINO, SCHMITT, F., Die Lehre des hl. Thomas von Aquin vom göttlichen Wissen des zukünftig Kontingenten bei seinen grossen Kommentatoren.Nijmegen, z.u., 1950. (XII) 202 pp. linnen. Dissertatie. *bibliotheekstickers* Euro 17,50
007861 THOMAS VAN AQUINO, VELECKY, L, Aquinas' five arguments in the Summa Theologiae 1a 2, 3. Kampen, Kok Pharos, 1994. (XII) 140 pp. paperback. (SPT, 9) *potloodstrepen* Euro 12,50
600339 THOMAS VAN AQUINO, VELECKY, L, Aquinas' five arguments in the Summa Theologiae 1a 2, 3. Kampen, Kok Pharos, 1994. (XII) 140 pp. paperback. (SPT, 9) Euro 12,50
580112 THOMAS VAN AQUINO, VIOLA, C., L'unité de l'homme et l'expérience qui la revèle d'après saint Thomas d' Aquin. Louvain, Mindszenty, 1957. 44 pp. geniet. Euro 7,00
598906 THOMAS VAN AQUINO, VOS, A., Aquinas, Calvin, and contemporary protestant thought. A critique of protestant views on the thought of Thomas Aquinas. With a foreword by R. McInerny.Washington, CUP, 1985. (XVIII) 178 pp. paperback. Euro 10,00
003488 THOMAS VAN AQUINO, WINCKEL, A.W. VAN, GOETHEM, F. VAN, (RED.), S. Thomas van Aquino. Bijdragen over zijn tijd, zijn leer en zijn verheerlijking door de kunst. Met de medewerking van J.Th. Beysens, N. Broeckaert, S. Deploige, M. de Wulf e.a. De verzameling en de verklaring van de platen werden bezorgd door B.H. Molkenboer.Hilversum, Brand, 1927. 228 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op titelpagina en schutblad, rug licht verkleurd* Euro 25,00
596332 THOMAS VAN AQUINO, Das Auge des Adlers. Ein Brevier der Heilslehre. Zusammengestellt und verdeutscht von J. Pieper.München, Kösel, 1950 (6.-10. T.). 184 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar, papier gebruind* Euro 10,00
598905 THOMAS VAN AQUINO, The division and methods of the sciences. Questions V and VI of his commentary on the 'De Trinitate' of Boethius. Translated with introduction and notes by A. Maurer.Toronto, PIMS, 1986 (4e herz.). (XLII) 119 pp. ingenaaid. Bibliografie. (MST, 3) Euro 11,50
593134 THOMAS VAN AQUINO, Excerpta philosophica quae in totius philosophiae completissimum compendium selegit, notulis explicavit, com recentioribus doctrinis et systematibus perpetuo contulit, necnon et praevia totius philosophiae expositione aliisque multis adjumentis auxit P. Carbonel. 2 delen.Avignon, Seguin, 1882. (XXXII) 1178, (XII) 971 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, deels onopengesneden*Deel 1: Logica, metaphysica, physica, Deel 2: Deus, homo, ethica Euro 70,00
598904 THOMAS VAN AQUINO, Faith, reason and theology. Questions I-IV of his commentary on the 'De Trinitate' of Boethius. Translated with introduction and notes by A. Maurer. Toronto, PIMS, 1987. (XXXVIII) 127 pp. ingenaaid. Bibliografie. (MST, 32) Euro 11,50
018015 THOMAS VAN AQUINO, Introduction to saint Thomas Aquinas. Ed. with an introduction by A.C. Pegis.New York, ML, 1948. (XXX) 690 pp. paperback. Bibliografie. (MLCE, 74) The present volume represents selections of materials, drawn entirely from 'Basic writings f St. Thomas Aquinas', which Random House published in 1945 Euro 15,00
589386 THOMAS VAN AQUINO, Metafysica tussen ervaring en transcendentie. Teksten over metafysica als wetenschapsvorm (met een keuze uit Aristoteles' Metaphysica). Ingeleid, vertaald en geannoteerd door R. te Velde.Kampen, Kok Agora, 1994. 177 pp. paperback. Bibliografie.(Agora) Euro 10,00
007850 THOMAS VAN AQUINO, Opusculum de ente et essentia. Dilligentissime recognitum.Torino, Marietti, 1957 (3e). 21 pp. linnen + omslag. *enkele (kleur)potloodstrepen, naam op schutblad, omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* Euro 9,00
566497 THOMSON, G., Die ersten Philosophen. Deutsche Ausgabe besorgt von E. Sommerfeld. Mit 10 Karten.Berlin, AV, 1961. (XVI) 317 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Forschungen zur altgriech. Gesellschaft, 2) *omslag licht beschadigd* Euro 14,00
566688 TIMMERMANN, J., Nachapostolisches Parusiedenken untersucht im Hinblick auf seine Bedeutung für einen Parusiebegriff christlichen Philosophierens. München, Hueber, 1968. 150 pp. ingenaaid. Bibliografie. (MUS, 4) *band verkleurd* Euro 10,00
566681 UEBERWEG, F., Grundriss der Geschichte der Philosophie der patristischen und scholastischen Zeit. Hrsg. von M. Baumgartner. Berlin, Mittler, 1915 (10e herz.). (XVIII) 658 (266) pp. halfleer. (Grundriss der Geschichte der Philosophie, 2) *ex libris, enkele potloodstrepen, papier licht roestvlekkig, rug bovenzijde licht beschadigd* Euro 30,00
581489 UEBERWEG, F., Die patristische und scholastische Philosophie. Hrsg. von B. Geyer. Basel, Schwabe, 1961. (XVIII) 826 pp. linnen. (Grundriss der Geschichte der Philosophie, 2) Photomechanischer Nachdruck der 11. Auflage Euro 25,00
566680 UEBERWEG, F., Die patristische und scholastische Philosophie. Hrsg. von B. Geyer. Basel, Schwabe, 1967. (XVIII) 826 pp. linnen. (Grundriss der Geschichte der Philosophie, 2) *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* Euro 30,00
591058 VALLE RODRIGUEZ, C. DEL, La escuela hebrea de Córdoba. Los orígenes de la escuela filológica hebrea de Córdoba.Madrid, Editora Nacional, 1981. 637 pp. paperback. Bibliografie. (Biblioteca de la literatura y el pensamiento hispanicos, 45) Euro 25,00
016538 VANDERJAGT, A.J., Qui sa vertu anoblist. The concepts of 'noblesse' and 'chose publicque' in Burgundian political thought (including fifteenth century French translations of Giovanni Aurispa, Buonaccorso da Montemagno, and Diego de Valera).Groningen, Miélot, 1981. (XII) 354 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. *rug licht verkleurd* Euro 25,00
019390 VERBAAL, W., Een middeleeuws drama. Het conflict tussen scholing en vorming bij Abaelardus en Bernardus. Kapellen, Pelckmans, 2002. 324 pp. paperback. (Mens en tijd) Euro 16,00
596692 VERGEER, C., Een verlies van vleugels. Over de filosofie te Rome. Nijmegen, SUN, 1995. 269 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
567255 VERGEER, C., Een verlies van vleugels. Over de filosofie te Rome.Nijmegen, SUN, 1995. 269 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
588632 VERGEER, C., Een verlies van vleugels. Over de filosofie te Rome. Nijmegen, SUN, 1995. 269 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
573353 VERGEER, C., Een verlies van vleugels. Over de filosofie te Rome. Nijmegen, SUN, 1995. 269 pp. ingenaaid. Bibliografie. Euro 12,50
595370 VERNANT, J.P., Les origines de la pensée grecque. Paris, PUF, 1981 (4e). 133 pp. paperback. (Quadrige) *rug verkleurd* Euro 10,00
576172 VERWEYEN, J.M., Die Philosophie des Mittelalters.Berlin, De Gruyter, 1926 (2e). (X) 308 pp. ingenaaid. (Geschichte der Philosophie, 4) *bibliotheekexemplaar, rug geplastificeerd*Frakturschrift Euro 12,50
007609 VERWEYEN, J.M., Die Philosophie des Mittelalters.Berlin, De Gruyter, 1926 (2e). (X) 308 pp. linnen. (Geschichte der Philosophie, 4) Frakturschrift Euro 15,00
581457 VINCENT VAN BEAUVAIS, VOORBIJ, J.B., Het 'Speculum historiale' van Vincent van Beauvais. Een studie van zijn ontstaansgeschiedenis.Groningen, z.u., 1991. (XXXII) 394 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 25,00
590359 VINCENT VAN BEAUVAIS, VOORBIJ, J.B., Het 'Speculum historiale' van Vincent van Beauvais. Een studie van zijn ontstaansgeschiedenis.Groningen, z.u., 1991. (XXXII) 394 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. Euro 25,00
012370 VLOEMANS, A., De heroïeke wijsbegeerte van de Renaissance. Zutphen, Thieme, 1926. 288 pp. halflinnen. *titelpagina licht roestvlekkig, rug licht geschaafd* Euro 11,50
002504 VOGEL, C.J. DE, Theoria. Studies over de Griekse wijsbegeerte.Assen, Van Gorcum, 1967. (X) 233 pp. ingenaaid. *penstrepen, vouw in omslag* Euro 12,50
007155 VOOGD, G.J. DE, Erasmus en Grotius. Twee grote Nederlanders en hun boodschap aan onze tijd.Leiden, NUM, z.j. 197 pp. halflinnen + omslag. * papier licht gebruind* Euro 10,00
592448 VOS, H. DE, Inleiding tot de wijsbegeerte van de Grieken en de Romeinen.Baarn, WV, 1978 (2e herz.). 220 pp. paperback. Euro 11,50
002382 WAERDEN, B.L. VAN DER, Die astronomie der Pythagoreer. Amsterdam, NHPC, 1951. 80 pp. ingenaaid. (VKNAWN, Eerste reeks, 20, 1) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, potloodaantekeningen* Euro 35,00
006138 WAL, L.G. VAN DER, Het objectiviteitsbeginsel in de oudste Grieksche ethiek.Groningen, De Waal, 1934. 143 pp. ingenaaid. Dissertatie. *papier licht roestvlekkig, omslag licht beschadigd* Euro 11,50
600895 WARD, J.K., (ED.), Feminism and ancient philosophy.New York, Routledge, 1996. (XXIV) 295 pp. paperback. Met andere bijdragen van o.a.: J. Annas, S.B. Levin, M. Nussbaum Euro 15,00
578178 WAZO VAN LUIK, HUYSMANS, R.H.A., Wazo van Luik in den ideeënstrijd zijner dagen. Nijmegen, Dekker, 1932. (XXXVI) 206 pp. ingenaaid. Dissertatie. Bibliografie. Euro 15,00
583568 WAZO VAN LUIK, HUYSMANS, R.H.A., Wazo van Luik in den ideeënstrijd zijner dagen. Nijmegen, Dekker, 1932. (XXXVI) 206 pp. ingenaaid. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* Euro 12,50
566263 WEINBERG, J.R., A short history of medieval philosophy. Princeton, UP, 1974 (5e). (X) 304 pp. paperback. Bibliografie. Euro 10,00
001110 WERNER, C., La philosophie greque.Paris, Payot, 1938. 302 pp. ingenaaid. (BS) *naam op titelpagina* Euro 11,50
000733 WERNER, K., Der Avorroismus in der christlich-peripatetischen Psychologie des späteren Mittelalters. Die nominalisirende Psychologie der Scholastik des späteren Mittelalters. Die augustinische Psychologie in ihrer mittelalterlich-scholastischen Einkleidung und Gestaltung. Amsterdam, Bonset, 1964 (Nachdr. 1881-1882). 148, 117, 62 pp. linnen. Euro 30,00
000296 WILLEM VAN CONCHES, NAUTA, L., William of Conches and the tradition of Boethius' 'Consolatio Philosophiae'. An edition of his 'Glosae super Boetium' and studies of the Latin commentary tradition.Groningen, z.u., 1999. (X) 478 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. Euro 45,00
582915 WILLEM VAN OCKHAM, PELLEGRINI, A., Statuto epistemologico della teologia secondo Guglielmo di Occam.Firenze, Città di vita, 1995.(X) 365 pp. ing. Bibliogr. Euro 35,00
005868 WINDELBAND, W., Geschichte der antiken Philosophie. Bearbeitet von A. Bonhöffer.München, Beck, 1912 (3e). (X) 344 pp. halfleer. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 5, 1, 1) *katern voorin deels los, naam op schutblad* Euro 20,00
593153 WINDELBAND, W., Geschichte der antiken Philosophie. Bearbeitet von A. Bonhöffer.München, Beck, 1912 (3e). (X) 344 pp. halfleer. (Handbuch der klassischen Altertumswissenschaft, 5, 1, 1) Euro 22,50
019345 WINDELBAND, W., History of ancient philosophy. Translated by H.E. Cushman. New York, Dover, 1956 (Reprint 1900). (XVI) 393 pp. paperback. (DBP) *naam op schutblad*Unabridged and unaltered republication of the authorized English translation of the second German edition Euro 12,50
590662 WULF, M. DE, Wijsbegeerte en beschaving in de Middeleeuwen. Vert. A.T.W. Bellemans.Amsterdam, WB, 1947. 223 pp. linnen. Bibliografie. Euro 11,50
007933 WUNDT, M., Griechische Weltanschauung.Leipzig, Teubner, 1910. (IV) 130 pp. linnen. (Aus Natur und Geisteswelt, 329) *boekblok licht roestvlekkig*Frakturschrift Euro 7,00
570279 XENOPHON, HENRY, W.P., Greek historical writing. A historiographical essay based on Xenophon's 'Hellenica'.Chicago, Argonaut, 1967. (X) 219 pp. linnen. Bibliografie. *boekblok licht gevlekt* Euro 11,50
566364 XENOPHON, Erinnerungen an Sokrates. Ins Deutsche übertragen von J. Irmscher. Berlin, AV, 1955. 195 pp. linnen + omslag. (PS) *omslag licht beschadigd* Euro 8,00
005551 ZELLER, E., Grundriss der Geschichte der Griechischen Philosophie. In neuer Bearbeitung von W. Nestle. Leipzig, Reisland, 1928 (13e). (XII) 392 pp. linnen. Euro 20,00


naar boven
601330 ZINTZEN, C., (HRSG.), Der Mittelplatonismus.Darmstadt, WB, 1981. (XXVI) 544 pp. linnen. Bibliografie. (WF, 70) *band beduimeld*Met bijdragen van o.a.: J.M. Dillon, J.H. Loenen, J.M. Rist Euro 16,00
601329 ZINTZEN, C., (HRSG.), Die Philosophie des Neuplatonismus.Darmstadt, WB, 1977. (XXX) 525 pp. linnen. Bibliografie. (WF, 436) *papier iets roestvlekkig*Met andere bijdragen van o.a.: E.R. Dodds, P. Hadot, A.J. Festugière Euro 16,00


naar boven