![]() |
||
|
|
||
|
|
||
| 591829 | AALBERS, P.G., Justitiae sacrum. Zeven eeuwen rechtspraak in Arnhem.Utrecht, Matrijs, 1998. 244 pp. gebonden. Illustraties. *band geplastificeerd* | Euro 20,00 |
| 582447 | ABBINK SPAINK, J.J., IJsselstein, verleden en heden. IJsselstein, z.u., 1962. 170 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 600703 | ABBINK SPAINK, J.J., IJsselstein, verleden en heden. IJsselstein, z.u., 1962. 170 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. *rug verkleurd, naam tekst binnenzijde omslag* | Euro 10,00 |
| 582018 | ABERSON-UGES, J., Van de Canadeesche velden. Bewerkt, ingeleid en uitgeluid door W. Dussel. Bergen (NH), Bonneville, 1995. 332 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 589728 | ABMA, G., (RED.), Encyclopedie van het hedendaagse Friesland. 2 delen. Leeuwarden, Van Seijen, 1975. (VIII) 579, (II) 581-956 pp. kunstleder. Illustraties. *naam op schutbladen*Deel 1: Compendium en alfabetisch gedeelte A-N, Deel 2: Alfabetisch gedeelte O-Z en bijlage monumentenjaar 1975 | Euro 25,00 |
| 572020 | ABMA, G., (RED.), Encyclopedie van het hedendaagse Friesland. 2 delen. Leeuwarden, Van Seijen, 1975. (VIII) 579, (II) 581-956 pp. kunstleer + omslag. Illustraties. Deel 1: Compendium en alfabetisch gedeelte A-N, Deel 2: Alfabetisch gedeelte O-Z en bijlage monumentenjaar 1975 | Euro 30,00 |
| 588219 | ABMA, G., (RED.), Encyclopedie van het hedendaagse Friesland. 2 delen. Leeuwarden, Van Seijen, 1975. (VIII) 579, (II) 581-956 pp. kunstleder + omslag. Illustraties. *omslagen licht beschadigd*Dl 1: Compendium en alfabetisch gedeelte A-N, Dl 2: Alfabetisch gedeelte O-Z en bijlage monumentenjaar 1975 | Euro 30,00 |
| 586723 | ABMA, G., (RED.), Encyclopedie van het hedendaagse Friesland. 2 dln. Leeuwarden, Van Seijen, 1975. (VIII) 579, (II) 581-956 pp. kunstleder + omslag. Illustraties. *omslag aan banden geplakt*Dl 1: Compendium en alfabetisch gedeelte A-N, Dl 2: Alfabetisch gedeelte O-Z en bijlage monumentenjaar 1975 | Euro 30,00 |
| 582309 | ABMA, G., Ljouwerteradiel. De voortreffelijckste voorstemmende ende meest contribuerende grietenije van Oostergo. Ljouwert, Tille, 1984. 495 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 633) Friese tekst | Euro 16,00 |
| 009592 | ABRAHAMSE, J., BOTTEMA, S., BURUMA, M.H., (RED.), Het Drentse landschap. Zutphen, Walburg, 1985 (2e). 296 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 587951 | ABRAHAMSE, J., WESTRA, D., Wadden - zee en land.Haren, Knoop, 1968. 104 pp. ingenaaid. Illustraties. (Triangelreeks) | Euro 8,00 |
| 597569 | ABRAHAMSE, J., WESTRA, D., Wadden - zee en land.Haren, Knoop, 1968. 104 pp. ingenaaid. Illustraties. (Triangelreeks) | Euro 8,00 |
| 582050 | ADDENS, N.G., Groninger maatschappij van landbouw. Gedenkboek 1837-1937. Groningen, z.u., 1937. (XX) 601 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekstempel* | Euro 30,00 |
| 582017 | ADDENS, N.G., De 'vraagpunten' der Groninger maatschappij van landbouw 1852-1941. Wageningen, Veenman, 1950. (VIII) 466 pp. linnen. (AHB, 3) *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 586283 | AGT, J.J.F.W. VAN, De provincie Noord-Holland. Eerste stuk: Waterland en omgeving. Met afbeeldingen naar tekeningen van H.P. van Beveren, W.J. Berghuis, H.W. van der Voet e.a. en naar foto's van G.T. Delemarre e.a.'s-Gravenhage, Sdu, 195. (XX) 186 pp. half leder. Illustraties. (De Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst, 8) *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd | Euro 35,00 |
| 589483 | AHSMANN, M.J.A.M., Collegia en colleges. Juridisch onderwijs aan de Leidse universiteit 1575-1630 in het bijzonder het disputeren.Groningen, WN, 1990. (XII) 641 pp. ingenaaid. Illustraties.(Rechtshistorische Studies, n.r. 1) Deutsche Zusammenfassung | Euro 25,00 |
| 600001 | AKKER, H.E.A. VAN DEN, KLEIJN, C.R., (RED.), Het gewicht van de witte olifant. 50 jaar Kramers Laboratorium voor Fysische Technologie 1949-1999.Delft, z.u., 1999. 336 pp. gebonden. Illustraties. *ex libris, datum op titelpagina* | Euro 16,00 |
| 582321 | ALGRA, N.E., Ein. Enkele rechtshistorische aspecten van de grondeigendom in Westerlauwers Friesland. Groningen, Noordhoff, z.j (XVI) 203 pp. ingenaaid. (FA, 277) | Euro 15,00 |
| 573341 | ALGRA, N.E., De tekstfiliatie van de 17 keuren en de 24 landrechten. Een voorbereidend onderzoek. Groningen, RUG, 1966. 185 pp. paperback. (Estriken, 39) *band licht vlekkig* | Euro 15,00 |
| 587794 | ALMANAK LEIDS STUDENTENCORPS, Almanak van het Leidsche studentencorps voor het schrikkeljaar 1884. Zeventigste jaargang. Leiden, Van Doesburgh, 1884. 371, 144 pp. linnen. Illustraties. *laatste pagina los, voorplat iets watervlekkig* | Euro 20,00 |
| 589967 | ALMANAK MAGNA PETE, Almanak Magna Pete der Groningse vrouwelijke studentenclub. Prijs per deel 5 ,00 euro.Aanwezig: 1918, 1919, 1920, 1921, 1922, 1933, 1935, 1940, 1946, 1947 (2x), 1948 (2x), 1949, 1950 (2x), 1951, 1952, 1957, 1958, 1959, 1960, 1963, 1964, 1965 (2x), 1967 (2x) De almanakken 1918 tot en met 1935 zijn ingenaaid. 1918 achterzijde los, 1919-1920 omslagen vlekkig. Overige almanakken in linnen gebonden. Prijs per deel 5 euro | Euro 5,00 |
| 595702 | AMSTERDAMSCHE STUDENTEN-ALMANAK, Amsterdamse studenten-almanak voor het jaar 1926. 96ste jaargang.Amsterdam, z.u., 1926. 395 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 572586 | ANDRIESSE, C., MENDELS, S., Rondom de Oldehove. Geschiedenis van Leeuwarden en Friesland door de Leeuwarder Geschiedeniscommissie. Leeuwarden, Van Seijen 1974 (Herdruk 1952). (IV) 318 pp. linnen. Illustraties. *omslag op binnezijde voor- en achterplat geplakt, naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 594640 | ARTS, A.J.M., Het dubbelklooster Dikninge. Assen, Van Gorcum, 1945. 285 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 582192 | ASSEN, R. VAN, Aardrijkskunde van Friesland. Een boekje voor de volksschool. Dockum, Schaafsma 1884 (2e herz.). 90 pp. ingenaaid. *rug met tape verstevigd, naam op schutbl.* | Euro 11,50 |
| 595675 | BAAIJENS, E., FORTUIN, A., GALEN, H. VAN, (RED.), Een eeuw Universiteit van Amsterdam. Jaarboek 1999.Amsterdam, Vossiuspers, 1999. 177 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: P.J. Knegtmans, H. de Liagre Böhl, A.J. Knox | Euro 10,00 |
| 586281 | BAARDA, S., BOON, P., FLUIT, T.P.M. VAN DER, (RED.), Repertorium van boeken, alsmede van bijdragen in bundels en seriewerken, betreffende de geschiedenis van Noord-Holland (met uitzondering van Amsterdam en Haarlem) verschenen tot en met 31 december 1982.IJmuiden, Culturele raad Noord-Holland, 1984. 171 pp. gebonden. Bibliografie. *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 591962 | BAGGEN, J., Beeld van een streek.Z.p., Kluwer, 1990. 96 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586482 | BAKKER, B., CAHEN, J., TIJN, P. VAN, (RED.), Vier eeuwen Waterlooplein. Waterlooplein four centuries.Amsterdam, Gemeente Amsterdam, 1987. 171 pp. linnen. Illustraties. Tweetalige editie. Met bijdragen van: F. van Cleeff-Hiegentlich, G. Hoogenwoud, K. Jansen | Euro 10,00 |
| 590361 | BAKKER, F.J., Bedelorden en begijnen in de stad Groningen tot 1594. Assen, Van Gorcum, 1988. (XII) 379 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 591247 | BAKKER, F.J., Bedelorden en begijnen in de stad Groningen tot 1594. Assen, Van Gorcum, 1988. (XII) 379 pp. ingenaaid. Illustraties. (GHR, 3) | Euro 25,00 |
| 566065 | BAKKER, G., KALMA, J.J., MOLEN, S.J. VAN DER, (RED.), Folkskundich jierboek. 3 delen. Ljouwert, Fryske Akademy, 1966-1969. 76, 102, 133 pp. ingenaaid. Illustrtaties. (FA, 289, 344, 381) | Euro 15,00 |
| 597806 | BAKKER, J., De Groote of Sint Laurenskerk te Rotterdam. Lochem, Tijdstroom, 1942. 144 pp. halflinnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 586498 | BALM, S.W., CALKOEN, H.J., FOCKEMA ANDREAE, S.J., Drie baarsjes en een ham. Over geschiedenis en volksleven van Spaarndam en zijn naaste omgeving. Den Haag, Kruseman, 1967. 158 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 573336 | BAUDET, H., De lange weg naar de Technische Universiteit Delft. 1. De Delftse ingenieurschool en haar voorgeschiedenis. Fotoredactie J.H. Makkink.Den Haag, Sdu, 1992. 575 pp. paperback. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 582298 | BECKERING VINCKERS, J., JANSEN, GERRIT, OVER DE LINDEN, L.F., De onechtheid van het Oera Linda-bôk, aangetoond uit de wartaal waarin het is geschreven. Amsterdam, Minerva, z.j. (Reprint). 63, 80, 36, (VI) 48 pp. paperback. *rug gevlekt, plakbandsporen op omslag en titelpagina (achterzijde)*Waarheid en leugen over het Oera Linda boek. Herdruk van vier belangrijke brochures uit 1876 en 1877 | Euro 10,00 |
| 586385 | BEEK, G. VAN, MAST, M. VAN DER, Van ambachtelijk tot ambtelijk. Het Spuikwartier door de eeuwen heen. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1978. 80 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 599279 | BEEKENKAMP, H.J.C., HISKES, J.W., (E.A.), Groningen in vogelvlucht. Leeuwarden, Friese pers, z.j. 280 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 583291 | BEENAKKER, A.J.M., Breda in de eerste storm van de opstand. Van ketterij tot beeldenstorm 1545-1569.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1971. (XXVIII) 187 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *rug licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 591989 | BEERLING, M.J., Van de goedertierenheid des heeren. De stichting van het diaconie weeshuis der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam en zijne geschiedenisgedurende twee en een halve eeuw. Amsterdam, z.u., 1907. (VI) 99 pp. linnen. Illustraties. *ex libris* | Euro 25,00 |
| 011408 | BEKENKAMP, H., BOONSTRA, H., HOFMAN, B., Groningen toen. Uitgave 1984. Groningen, Groninger Gezinsbode, 1984. 128 pp. gebonden. Illustraties. *enkele potloodstrepen*Andere bijdragen van: S. Ringkvist, J. Meinema, B. Tammeling | Euro 10,00 |
| 598715 | BEKENKAMP, H., 75 jaar een bijzondere school. Groningse schoolvereniging 1910-1985. Groningen, Van Denderen, 1985. 96 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 586473 | BELONJE, J., GOUW, J.L. VAN DER, KNOOP, L.C. VAN DER, Hollandse studiën 3. 's-Gravenhage, Historische Vereniging voor Zuid-Holland, 1972. 190 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*Andere bijdragen van: P.W. de Lange, W.H. Lenselink, J.H. Rombach | Euro 10,00 |
| 582438 | BERG, H.M. VAN DEN, De provincie Noord-Holland. Tweede stuk: Westfriesland, Tessel en Wieringen. Met afbeeldingen naar tekeningen van W.J. Berghuis, A.J.M. Mulder, J.J.W. van Oerle, H.W. van der Voet, H. van der Wal en naar foto's van G.T. Delemarre, P. Nooteboom e.a. 's-Gravenhage, Sdu, 1955. (XXIV) 285 pp. half leder. Illustraties. (De Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst, 8) *rug licht geschaafd* | Euro 75,00 |
| 585889 | BERG, K. VAN DEN, GLERUM, G., Nederland van boven. Luchtfoto's uit de jaren dertig. Bussum, De Haan, 1976. 171 pp. paperback. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 601021 | BERKELAAR, W., 'Het is ons een eer en een genoegen'. Eredoctoraten aan de Vrije Universiteit sinds 1930.Zoetermee, Meinema 2007. 191 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583276 | BESOUW, J.B.M. VAN, HORN-VAN NISPEN, L.C.W.J.M. TEN, Jan B.M. van Besouw. Een sociaal geinspireerd ondernemer rond 1900.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1971. (XXIV) 242 pp. linnen. Portret. Illustraties. (BGZN, 21) | Euro 15,00 |
| 583366 | BETZ, G.H., Het Haagsche leven in de tweede helft der zeventiende eeuw.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1900 (2e). (IV) 167 pp. linnen. *band licht beduimeld* | Euro 11,50 |
| 008792 | BIERENS DE HAAN, J.C., Rosendael, Groen Hemeltjes op Aerd. Kasteel, tuinen en bewoners sedert 1579. Zutphen, Walburg, 1994. 350 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 590786 | BIJHOUWER, J.T.P., Het Nederlandse landschap.Amsterdam, Kosmos, 171. 159 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 582372 | BIJL, M. VAN DER, NOORDEGRAAF, L., ROMBACH, J.H., (RED.), Alkmaarse silhouetten. Uit de geschiedenis van Alkmaar en omgeving. Zutphen, Walburg, 1982. 158 pp. linnenn + omslag. Illustraties. (Alkmaarse historische reeks, 5) Met bijdragen van o.a.: E.H.P. Cordfunke, J.K. de Cock, D.P. van Wigcheren | Euro 11,50 |
| 582371 | BIJL, M. VAN DER, REDER, W.J., ROMBACH, J.H., (RED.), Kennemer contouren. Uit de geschiedenis van Alkmaar en omgeving. Zutpen, Walburg, 1979. 144 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Alkmaarse historische reeks, 3) Met bijdragen van o.a.: A.T. Clason, J.C, Harrison, L. Strengholt | Euro 11,50 |
| 599652 | BLAAUW, S. DE, WERFF, E. VAN DER, Een teken in de stad. De toren van de St. Jozefkerk in Groningen.Groningen, Team 4, 1990. 93 pp. ingenaaid. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 587980 | BLOEMHOFF, H., Stellingwarfs woordeboek. Diel 3. L-R. Met medewerking van S. Bloemhoff en vele anderen.Berkoop, Stichting Stellingwarver Schrieversronte, 1997. 1151 pp. gebonden. | Euro 25,00 |
| 592774 | BLOM, I., Rotterdam. Rijnmond - poort van Europa. Fotografie: P. Vandermeer.Rotterdam, Phoenix, 1983. linnen + omslag. Illustraties.Ongepagineerd. Tekst in het Nederlands, Engels, Duits en Frans | Euro 12,50 |
| 588568 | BOARNSTRA, Y.R., Waeksen ark. Neilitten literair wirk. Boalsert, Osinga, 1945. 107 pp. gebonden. Portret. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 014045 | BODEWES, J.A., Rondblikken. Van Bommen Berend tot Groninger bier. Groningen, Nieuwsblad van het Noorden, 1980. 117 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 008264 | BODEWES, J.A., Rondblikken. Van schoenerkapitein tot stadsfotografie. Groningen, Nieuwsblad van het Noorden, 1981. 116 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583324 | BOEKHOLT, P.T.F.M., KOOI, J. VAN DER, (RED.), Spiegel van Groningen. Over de schoolmeesterrapporten van 1828.Assen, Van Gorcum, 1996. (X) 337 pp. gebonden. Illustraties. (GHR, 13)Met bijdragen van o.a.: P. Kooij, G. Collenteur, S. Reker | Euro 20,00 |
| 591988 | BOELES, P.C.J.A., Armengoederen en armbesturen in Friesland (van de 14e eeuw tot heden). Historisch-juridische schets. Tevens verschenen in 'De Vrije Fries'. Leeuwarden, Meijer, 1902. (IV) 113 pp. ingenaaid. *enkele kleurpotloodstrepen, naam op titelpagina, rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 589469 | BOELES, W.B.S., Frieslands Hoogeschool en het Rijks Athenaeum te Franeker. Uitgegeven door het Friesch Genootschap van geschied- oudheid- en taalkunde. Met platen. 2 delen in 3 banden.Leeuwarden, Kuipers, 1878-89. (XVIII) 506, (IV) 350, (VI) 351-854 pp. linnen. Portretten. Illustraties. *platten verkleurd en licht vlekkig*De tweede helft van het tweede deel bevat de levensberichten van de hoogleraren | Euro 250,00 |
| 597527 | BOELES, W.B.S., Frieslands Hoogeschool en het Rijks Athenaeum te Franeker. Uitgegeven door het Friesch Genootschap van geschied- oudheid- en taalkunde. Met platen. 3 delen in 2 banden.Leeuwarden, Kuipers, 1878-89. (XVIII) 506, (IV) 350-854 pp. halflinnen. Portretten. Illustraties. *nieuw gebonden*De tweede helft van het tweede deel bevat de levensberichten van de hoogleraren | Euro 175,00 |
| 597829 | BOER, J.J., Dij t dut mout t waiten. Het groot Gronings spreekwoordenboek.Veendam, Staalboek, 1989. 387 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 586282 | BOER, W.H. DE, Sint Gommer en sint Pancras. Klooster, kerk en klerus in Enkhuizen.Enkhuizen, Vereniging Oud-Enkhuizen, 1988. 135 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 596679 | BOINK, H., BORGMAN, J.H., MORSINK, A., (RED.), Van raadhuis tot gemeentehuis.Denekamp, Heemkeunde Denekamp, 1980. 144 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag deels verkleurd*Samengesteld in opdracht van het Gemeentebestuur van Denekamp als een feestelijk geschenk voor de bevolking ter gelegenheid van de officiële in gebruikneming van het Gemeentehuis op 22 mei 1980 | Euro 11,50 |
| 009124 | BOLTENDAL, R., De Heeren en de anderen. Over de geschiedenis van de vijftigjarige gemeente Heerenveen (1934-1984) en de historie van Aengwirden en Schoterland. Leeuwarden, Friese pers, 1983. 335 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden* | Euro 20,00 |
| 600904 | BOM, F., Eerste Nederlandse hunebeddengids.Deventer, Ankh-Hermes, 1978. 128 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 596001 | BOOMSTRA, A., WALINGA, I., (RED.), Silvia B. in Groningen.Groningen, CBK, 2004. 46 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585233 | BOON, J.G.M., (RED.), Oudewater 1570-1580. Vrijheid en gezag. Oudewater, z.u., 1975. 231 pp. ingenaaid. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: L.C. Schreuders, F. de Wilde, F.R.Biesta | Euro 16,00 |
| 598724 | BOON, M., BUIKEMA-KAP, H., KALKER, P. VAN, Stille plekjes achter de poort. Rondgang langs Groninger gasthuizen.Groninger, Holmsterland, 1978. 164 pp. paperback. Illustraties. *band iets verkleurd*Oblong formaat | Euro 12,50 |
| 585941 | BOONENBURG, K., De Zuiderzee. Amsterdam, De Lange, 1956. 128 pp. paperback. Illustraties. *omslag en boekblok licht roestvlekkig* | Euro 7,00 |
| 586860 | BOOT, J.P.C., Schouwen's Westhoek. Foto's J.F.J. van den Berge. Met bijdragen van N.H. Lysen. Zierikzee, Lakenman, z.j. 60 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 582291 | BORSSUM WAALKES, G.H. VAN, Epistel totten Friesen naar het handschrift van het Friesch genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde te Leeuwarden. Leeuwarden, Meijer, 1903. (VI) 65 pp. halflinnen. *naam op schutblad*Uit bibliotheek van A.E. van Giffen | Euro 15,00 |
| 585921 | BOSCH KEMPER, M.J. DE, De tegenwoordige staat van Nederland. Samengesteld ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Utrecht, De Haan, 1950. (VIII) 402 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 598414 | BOSCH KEMPER, M.J. DE, De tegenwoordige staat van Nederland. Samengesteld ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Utrecht, De Haan, 1950. (VIII) 402 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 581827 | BOSCHMA, C., BOSMANS, J.A., Leeuwarden 1881. Leeuwarden, Fries Museum, 1981. 90 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 001713 | BOSGRA, W.H., Uit Pekela's verleden. Oude Pekela, z.u., 1930. 112 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug met tape verstevigd, omslag licht beschadigd en iets vlekkig* | Euro 15,00 |
| 585948 | BOSSCHER, P.M., HEIDE, G.D. VAN DER, VLIS, D. VAN DER, Het hart van Nederland. Steden en dorpen rond de Zuiderzee. Bussum, Unieboek, 1973. 228 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. (De Boer maritieme handboeken) | Euro 12,50 |
| 586272 | BOUMAN, J., Grootvaders memorieboek. Schetsen uit den tijd der Fransche overheersing in Noord-Holland.Purmerend, Nooy, 1967 (3e). 110 pp. linnen. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 7,00 |
| 582437 | BOUMAN, P.J., BOUMAN, W.H., De groei van de grote werkstad. Een studie over de bevolking van Rotterdam. Assen, Van Gorcum, 1967 (3e). 142 pp. ingenaaid. | Euro 7,00 |
| 587341 | BOUWS, T., (RED.), Kijk op Gelderland. Amsterdam, Elsevier, 1977. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586483 | BOVENKERK, F., BRUNT, L., De rafelrand van Amsterdam. Jordaners, pinda-Chinezen, ateliermeisjes en venters in de jaren dertig. Vier sociografische schetsen, bijeengebracht en ingeleid. Amsterdam, Boom, 1977. 165 pp. paperback. | Euro 7,00 |
| 591956 | BRAAM, A. VAN, GROESBEEK, J.W., HART, S., (RED.), Historische atlas van de Zaanlanden. Twintig eeuwen landschapsontwikkeling.Amsterdam, Meijer, 1970. 118 pp. linnen + omslag. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 30,00 |
| 599649 | BRAASEM, W.A., Jonkers tussen stad en wad. De Groningse borgen en haar bewoners. Fotografie O. Meeter.'s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, 1983. 62 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Esso museumreeks, 5) | Euro 10,00 |
| 586382 | BRAASEM, W.A., 's-Gravenhage in de fraaiste gesigten. Met inleiding. 's-Gravenhage, Kruseman, 1978 (2e herz.). linnen. Illustraties. Oblong formaat | Euro 15,00 |
| 595940 | BRABER, C. VAN DEN, Toren door de tijd. Bouwen en restaureren in pelgrimsstad Amersfoort. Amersfoort, Bekking, 1998. 178 pp. ingenaaid. Illustraties. (Amersfortia, 10) | Euro 11,50 |
| 598824 | BRANDTS BUYS, L., CLEVERING-MEIJER, T.F., FORMSMA, W.J., (RED.), Oude luister van het Groninger land.Groningen, Groninger museum voor Stad en Lande, 1961. ingenaaid. Illustraties. *band licht verkleurd, bovenzijde rug licht beschadigd*Tentoonstelling 22 januari t/m 5 maart 1961 | Euro 10,00 |
| 000995 | BREKELMANS, F.A., Breda in oude ansichten waarin opgenome gedeelten van de voormalige gemeenten Ginneken en Bavel, Princenhage en Teteringen. Zaltbommel, EB, 1973 (2e herz.). ongepagineerd. linnen. Illustraties. *naam op schutblad*Met 168 foto's | Euro 11,50 |
| 594488 | BRINKGREVE, G., (RED.), Alarm in Amsterdam of het lot der oude binnensteden. Met medewerking van A.G.M. Boost, M.G. Emeis, C.F. Janssen e.a.Amsterdam, Elsevier, 1956. 120 pp. linnen + omslag. | Euro 10,00 |
| 586504 | BRINKHOFF, J., Rondom de Stevenstoren. Zwerftochten door de geschiedenis van Nijmegen. Zaltbommel, EB, 1966. 212 pp. linnen. Ilustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 582150 | BROEDER, D.L., Groote Pier. Prenten en boekversiering van A. Hahn jr. Utrecht, Kemink, 1940. (IV) 179 pp. halflinnen. Illustraties. *naam op schutblad, band licht beschadigd, enkele penstrepen* | Euro 20,00 |
| 596739 | BROEK, J. VAN DEN, Van Albinusdreef tot Zeemanlaan. Een wetenschappelijke wandeling langs Leidse straten, gebouwen, musea en instituten.Leiden, Karteon, 2005. 128 pp. paperback. Illustraties.Deze uitgave verscheen ter gelegenheid van het 86ste lustrum van de Universiteit Leiden, 3-12 juni 2005 | Euro 10,00 |
| 599650 | BROEK, J.F.J. VAN DEN, HARTONG, O.A.M.W., HEMPENIUS, A.L., (RED.), De archieven in Groningen.Alphen aan den Rijn, Samsom, 1980. 216 pp. ingenaaid. (Overzicht van de archieven en verzamelingen in de openbare archiefbewaarplaatsen in Nederland, 5) *naam op schutblad, enkele kleine penstreepjes* | Euro 10,00 |
| 583287 | BROEK, J.P.H. VAN DEN, Bijdragen tot de geschiedenis van Baerle.Tilburg, Bergmans, 1947. 266 pp. half linnen. Illustraties. *papier licht gebruind* | Euro 16,00 |
| 590867 | BROEKHUIZEN, P.H., CARMIGGELT, A., GANGELEN, H. VAN, (RED.), Kattendiep deurgraven. Historisch-archeologisch onderzoek aan de noordzijde van het Gedempte Kattendiep te Groningen.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1988. 310 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd*Met bijdragen van .a.: J.W. Broersma, G.L.G.A. Kortekaas, J.T. Zeiler | Euro 12,50 |
| 601042 | BROEKHUIZEN, P.H., CARMIGGELT, A., GANGELEN, H. VAN, (RED.), Kattendiep deurgraven. Historisch-archeologisch onderzoek aan de noordzijde van het Gedempte Kattendiep te Groningen.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1988. 310 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van .a.: J.W. Broersma, G.L.G.A. Kortekaas, J.T. Zeiler | Euro 12,50 |
| 583623 | BROEKHUIZEN, P.H., GANGELEN, H. VAN, HELFRICH, K., (RED.), Van boerenerf tot bibliotheek. Historisch, bouwhistorisch en archeologisch onderzoek van het voormalig Wolters-Noordhoff-complex te Groningen.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1992. (X) 584 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R.H. Alma, J. de Groot, G.L.G.A. Kortekaas | Euro 20,00 |
| 591318 | BROEKHUIZEN, P.H., GANGELEN, H. VAN, HELFRICH, K., (RED.), Van boerenerf tot bibliotheek. Historisch, bouwhistorisch en archeologisch onderzoek van het voormalig Wolters-Noordhoff-complex te Groningen.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1992. (X) 584 pp. linnen. Illustraties.*bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd*Met bijdragen van o.a.: R.H. Alma, J. de Groot, G.L.G.A. Kortekaas | Euro 16,00 |
| 590885 | BROEKHUIZEN, P.H., GANGELEN, H. VAN, HELFRICH, K., (RED.), Van boerenerf tot bibliotheek. Historisch, bouwhistorisch en archeologisch onderzoek van het voormalig Wolters-Noordhoff-complex te Groningen.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1992. (X) 584 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R.H. Alma, J. de Groot, G.L.G.A. Kortekaas. Los bijgevoegd overdruk van hoofdstuk II | Euro 20,00 |
| 588194 | BROEKHUIZEN, P.H., GANGELEN, H. VAN, HELFRICH, K., (RED.), Van boerenerf tot bibliotheek. Historisch, bouwhistorisch en archeologisch onderzoek van het voormalig Wolters-Noordhoff-complex te Groningen.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1992. (X) 584 pp. linnen. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: R.H. Alma, J. de Groot, G.L.G.A. Kortekaas | Euro 20,00 |
| 590360 | BROERSMA, D.T., Het wonderland achter de horizon. Groninger regionaal besef in nationaal verband 1903-1963. Groningen, z.u., 2005. 289 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 577848 | BROERSMA, M., BRUGMAN, G., (RED.), Leeuwarder Courant 250 jaar. De nieuste tydingen. Leeuwarden, Leeuwarder Courant, 2002. 504 pp. paperback. | Euro 11,50 |
| 597074 | BROERSMA, M.J., BRUGMAN, G., (RED.), De nieuste tijdingen. Leeuwarder Courant 250 jaar.Leewarden, Leeuwarder Courant, 2002. 504 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 591779 | BROERSMA, M.J., BRUGMAN, G., (RED.), De nieuste tijdingen. Leeuwarder Courant 250 jaar.Leewarden, Leeuwarder Courant, 2002. 504 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 579645 | BROOD, P., HUUSSEN, A.H., KOOI, J. VAN DER, (RED.), Nieuwe Groninger encyclopedie. 3 delen.Groningen, REGIO-PRojekt, 1999. 1056 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 100,00 |
| 599126 | BROOD, P., Drentse plakkatenlijst 1593-1840. Bussum, Kemink, 1975. 118 pp. ingenaaid. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 25) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 591995 | BROOS, J.F., Vier eeuwen Tjallinga-weeshuis. Leeuwarden, Fryske Akademy, 1982. 217 pp. linnen. Illustraties. (FA, 609) | Euro 20,00 |
| 587524 | BROUWER, E.J., Archeologie van een houding. Nederlandse identiteit in de Friesche Volksalmanak 1836-1899. Groningen, Frysk Ynstitut, 1998. (X) 434 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Estrikken, 73) | Euro 15,00 |
| 582328 | BROUWER, J.H., KALMA, J.J., (RED.), Winst ut forlies. Briefwiksel tusken T.R. Dykstra, J. van Loon en H.S. Sytstra ut 'e jierren 1841-1847. Mei ynleiding, oantekeningen en bylagen utjown. By de bitinking fan de hunderste stjerdei fan H.S. Sytstra. Leeuwarden, z.u., 1962. 171 pp. linnen. | Euro 11,50 |
| 597956 | BROUWER, J.H., Dunsan. Fersen.Drachten, Laverman, 1962. 82 pp. halflinnen. *band deel verkleurd, deel schutblad ontbreekt* | Euro 11,50 |
| 598344 | BRUGGHEN, J.J.L. VAN DER, BROUWER, J., Het binnenste naar buiten. Beginselen en activiteiten van mr. J.J.L. van der Brugghen (1804-1863).Zutphen, Walburg, 1981. (XVI) 343 pp. ingenaaid. Illustraties. (GHR, 15) *band en boekblok iets gevlekt* | Euro 15,00 |
| 598748 | BRUGMANS, H., KOK, A.A., KRANENBURG, R., De Agnietenkapel. Gedenkboek naar aanleiding van de restauratie van de voormalige Agnietenschool en de ingebruikneming van het gerestaureerde gebouw door de universiteit van Amsterdam, op gezag van het bestuur der stad en dat harer universiteit met medewerking van verschillende deskundigen. Uitgegeven door den secretaris van den senaat der universiteit.Amsterdam, z.u., 1921. (XVI) 109 pp. ingenaaid. Illustraties. *band verkleurd*Andere bijdragen van: T.J. de Boer, P. Kohnstamm | Euro 20,00 |
| 592660 | BRUGMANS, H., Gechiedenis van Amsterdam. Het nieuwe Amsterdam van 1795 tot den tegenwoordigen tijd. Geïllustreerd onder toezicht van N. Beets. Amsterdam, Meulenhoff, 1925. 317 pp. linnen + omslag. (NHB, 13) *omslag licht gerbuind* | Euro 16,00 |
| 572285 | BRUGMANS, H., Geschiedenis van Amsterdam van den oorsprong af tot heden. Geïllustreerd onder toezicht van A.E.D'Ailly. 8 delen. Amsterdam, Joost van den Vondel, 1930-33. linnen. Portret. Illustraties. *delen 1 en 3 bovenzijde rug licht beschadigd, delen 1-7 naam op schutblad* | Euro 150,00 |
| 595782 | BRUIJN, J. DE, Plakkaten van Stad en Lande. Overzicht van Groningse rechtsvoorschriften in de periode 1594-1795.Groningen, NAHI, 1983. 394 pp. linnen. (Historia agriculturae, 14) *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 591399 | BRUIJN, J. DE, Plakkaten van Stad en Lande. Overzicht van Groningse rechtsvoorschriften in de periode 1594-1795.Groningen, NAHI, 1983. 394 pp. linnen. (Historia agriculturae, 14) *band licht verkleurd* | Euro 15,00 |
| 586284 | BRUIN, CLAAS, Noordhollandsche arkadia; verrykt met aantekeningen van den heere Gerrit Schoemaker, en verçiert met printverbeeldingen.'s-Gravenhage, Kruseman, z.j. (repr. 1732). (XXII) 502 (8) pp. gebonden. Illustraties. *ex libris*Deze facsimile uitgave werd vervaardigd naar de uitgave die in het jaar 1732 bij Evert Visscher te Amsterdam verscheen. Zij werd in een gelimiteerde oplage in offset gedrukt. Dit is nummer 619 | Euro 25,00 |
| 582467 | BRUIN, R.E. DE, Burgers op het kussen. Volkssoevereiniteit en bestuurssamenstelling in de stad Utrecht. Zutphen, Walburg, 1986. 373 pp. linnen. Illustraties. (Stichtse historische reeks, 12) | Euro 15,00 |
| 585324 | BRUINTJES, G., Socialisme in Groningen 1881-1914. Amsterdam, Van Gennep, 1981. 151 pp. paperback. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 6) | Euro 10,00 |
| 586521 | BRUMMEL, L., BRINK, E.A.B.J. TEN, DOOREN, J.P. VAN, Driekwart eeuw historisch leven in Den Haag. Historische opstellen ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het historisch gezelschap te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1975. (VIII) 216 pp. ingenaaid. Andere bijdragen van: H. Enno van Gelder, C. Reedijk, H. Gerlach | Euro 10,00 |
| 600452 | BÜCH, B., ZONNEVELD, L. VAN, (RED.), Het land der Letteren. Leiden. Door schrijvers en dichters in kaart gebracht. Samenstelling door T. Hermans en P. van Zonneveld.Amsterdam, Meulenhoff, 1985. 143 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582327 | BUIJTENEN, M.P. VAN, St. Vitus van Oldehove. Episoden uit de strijd om Leeuwardens kerk 1146-1580. Utrecht, Van Rossum, 1950. (IV) 178 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar.* | Euro 10,00 |
| 598926 | BUISKOOL, H., DRENTH, E., EKAMPER, H.R., Oudeschans.Oudeschans, Stichting Vesting Oudeschans, 1983. 120 pp. gebonden. Illustraties.Ander bijdragen van o.a.: J. Lambeck, W.J. Friedrich, J.J. Lenting | Euro 10,00 |
| 585230 | BUITKAMP, J., WEDA, W., Moerdijk in woord en beeld. Moerdijk, Brabantia nostra, 1981. 118 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 598888 | BURGER, J.E., (RED.), Industrielandschappen. 10 routebeschrijvingen voor wandelingen langs industriële monumenten in Nederland. Tekst wandelingen: A. Artz, J.E. Burger. Fotografie: D. van Goethem.Zaandam, Van der Well, z.j. losbladig + cassette. Illustraties. *achterkant cassette iets vlekkig*Gewijzigde versie van '13 dagwandelingen op zoek naar monumenten van industriële archeologie' (Voetwijzer voor Nederland, 5), Zutphen, Terra, 1988 | Euro 12,50 |
| 593045 | BURGERS, J., Toppers boven de winkels in de Arnhemse binnenstad. Arnhem, Stichting Arnhemse Verbeelding, 1997. 96 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 596742 | BUTER, A., LUCAS, R., Twente dag in dag uit.Den Haag, Voorhoeve, 1977. 186 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 10,00 |
| 592935 | BYLL, H. VAN DER, WESTERMANN, J.C., BRUGMANS, H., (RED.), Geschiedenis van het Amsterdamsch studentenleven 1632-1932. Gedenkboek in opdracht van den illustrissimus senatus studiosorum amstelodamensium ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der instelling van hooger onderwijs samengesteld door de commissie tot redactie.Amsterdam, Hertzberger, 1932. (XVIII) 690 pp. linnen. Illustraties. *voorplat geschaafd*Met bijdragen van o.a.: F.P. Groeneveld, G.H. van Herwaarden, A.A.W. Diepenbrock | Euro 35,00 |
| 574792 | BYLL, H. VAN DER, WESTERMANN, J.C., BRUGMANS, H., (RED.), Geschiedenis van het Amsterdamsch studentenleven 1632-1932. Gedenkboek in opdracht van den illustrissimus senatus studiosorum amstelodamensium ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der instelling van hooger onderwijs samengesteld door de commissie tot redactie.Amsterdam, Hertzberger, 1932. (XVIII) 690 pp. linnen. Illustraties. *platten licht geschaafd*Met bijdragen van o.a.: F.P. Groeneveld, G.H. van Herwaarden, A.A.W. Diepenbrock | Euro 40,00 |
| 592655 | CALFF, J.S., Van papier tot mammoet. Het Amsterdams Montessori Lyceum 1930-1980. Amsterdam, z.u., 1980. 212 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 594466 | CALLENBACH, J.R., De groote kerk te Rotterdam. Rotterdam, Immig, z.j. 48 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag deels los* | Euro 10,00 |
| 586909 | CARDOZO, R.L., SPRUIT, R., SUYDERHOUD, F., Hofjes in Nederland. Hilversum, Vara, 1977. 160 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 582894 | CERUTTI, W.G.M., Het stadhuis van Haarlem. Hart van de stad. Haarlem, Gottmer, 2001. 732 pp. linnen. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 25,00 |
| 585543 | CILLEKENS, C., HEIJDEN, P. VAN DER, ROEBROEKS, W., (RED.), De zinkwitstaking 1929. Leven en strijd van de arbeiders/sters in het Maastricht van de jaren twintig. Maastricht, GAL, 1979. 124 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 014220 | CLEUTING, N.J., Protocol Cleuting. Het protocol van Nicolaus Judoci Cleuting (Nicolaes Joostzoon Cleuting), notaris te Leeuwarden van 1554-1585. Uitgegeven door P.T. Zwart. Ljouwert, Fryske Akademy, 1970. 381 pp. linnen. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 012327 | CLEVERINGA, R.P., Overrechters in Stad en Lande.Groningen, Wolters, 1941. 221 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, papier hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 576753 | CLEVERINGA, R.P., Revisie en beroep te Groningen. Groningen, Wolters, 1949. 410 p. ingenaaid. *omslag licht beschadigd, boekblok gebroken, stukje uit titelblad geknipt* | Euro 20,00 |
| 581932 | COCHERET, C.A., Helpende handen. Geschiedenis van de stichting centrale voorziening te Rotterdam 11 october 1940 - 1 maart 1946.Rotterdam, Brusse, 1951. 783 pp. linnen. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 018128 | CONIJN, W., HANA, K., Texel. Van Marsdiep tot Eyrelandse gat. Haren, Knoop, 1970. 123 pp. ingenaaid. Illustraties. (Triangelreeks) *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 586476 | COOLHAAS, W.P., Het huis ´De dubbele arend´. Het huis Keizersgracht 141, thans ´Van Riebeeckhuis´ genaamd, nu daar een halve eeuw gearbeid is voo de cultuele en economische betrekkingen met Zuid-Afika. Amsterdam, Vereeniging 'Zuid-afikaansche stichting Moederland', 1973. 92 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 579891 | COOLMAN, F.J., (RED.), 1908 1958. Vijftig jaren coöperatieve vereeniging coöp. stroocartonfabriek 'De Eendracht' G.A. Appingedam. Groningen, z.u., 1958. (VIII) 121 pp. linnen. Illustraties. *band licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 595995 | CRAANDIJK, J., Wandelingen door Groningen en Drenthe. Met kaarten en platen naar lithografieën van P.A.Schipperus. Groningen, Aktua,1978. 128 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht verkleurd*Overdruk uit: 'Wandelingen door Nederland' verschenen in 1879 en 1880 te Haarlem | Euro 15,00 |
| 592202 | CRAANDIJK, J., Wandelingen door Groningen en Drenthe. Met kaarten en platen naar lithografieën van P.A.Schipperus. Groningen, Aktua,1978. 128 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht verkleurd*Overdruk uit: 'Wandelingen door Nederland' verschenen in 1879 en 1880 te Haarlem | Euro 15,00 |
| 581751 | DAETER, B., Het Bergs protestants weeshuis 1597-1997. Vier eeuwen wezenzorg en hulpverlening met name in Bergen op Zoom. Bergen op Zoom, Daeter, 1998. 462 pp. linnen. Illustraties. | Euro 30,00 |
| 577501 | DAM, J., JANSMA, L., Jeugdherinneringenvan Jelle Dam. Ingeleid en uitgegeven. Buitenpost, Jansma , z.j. 118 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 007717 | DAM, J., Jeugdherinneringen van Jelle Dam. Ingeleid en uitgegeven door L. Jansma. Buitenpost, Jansma, z.j. 118 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585807 | DANSEN, K., ROOZEN, T., Gids voor de terreinen van de stichting Het Geldersch landschap. Natuur. Landschap. Geschiedenis. Beheer. Kaarten. Wandelingen. Arnhem, Stichting Het Geldersch landschap, 1994. 271 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 594381 | DE ZOEMER, De Zoemer. Officieel orgaan der Rijks H.B.S. en M.H.S.: uitgegeven door de Hanzeaten. 2e jaargang no 2 (november 1959), 3 (december 1959), 4 (januari 1960), 4 (februari 1960), 5 (maart 1960), 7 (april 1960), 8 (mei 1960), 9 (juni 1960), 10 (augustus/septembr 1960). 3e jaargang no. 1 (september/oktober 1960). 10 afleveringen in 1 band.Z.p., z.u. 1959-60. linnen. Illustraties.Naam van voormalig hoofdredacteur J.H. Petrie op schutblad | Euro 15,00 |
| 583312 | DELFT, A.J.A.C. VAN, Uit Brabants centrum. Bijeengebracht en aanvullend verzorgd.Tilburg, Bergmans, 1930. 322 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug los in band* | Euro 20,00 |
| 597814 | DENIG, E., Drenthe groeit. Met en zonder grond.Meppel, z.u., z.j. 95 pp. gebonden. Illustraties.Uitgave bij het 125-jarig bestaan van het Drents landbouwgenootschap | Euro 10,00 |
| 585932 | DIBBITS, H.A.M.C., Nederland-waterland. Een historisch-technisch overzicht. Utrecht, Oosthoek, 1950. 296 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 599825 | DIEMER, H., LOER, J., Twee eeuwen Gronings. n golden toal.Assen, In boekvorm, 2005. 224 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 595785 | DIEMER, W., Na veertig jaar: Berlijnse brieven 1943. Een kleine bijdrage tot de geschiedenis van het verzet in Groningen. Een ego-document. M.m.v. A. Diemer-Hangelbroek.Groningen, Stabo, 339 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583274 | DIEPEN, A.L.A., DAM, J.P.A. VAN DEN, Arnold Leon Armand Diepen 1846-1895. Industrieel en publicist over economische en sociale vraagstukken.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1966. (XXIV) 429 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 5) | Euro 15,00 |
| 598728 | DIEREN, J.W. VAN, De lof van Schellingerland. Met een voorwoord van J.P. Thijsse. Tien illustraties en een kaartje.Terschelling, V.V.V. Terschelling Vooruit, 1939. 59 pp. geniet. Illustraties. *rug met tape verstevigd* | Euro 10,00 |
| 581726 | DIEST LORGION, E.J., Geschiedenis van de kerkhervorming in Friesland. Leeuwarden, Eekhoff, 1842. (VIII) 167 pp. halflinnen. *nieuw gebonden* | Euro 75,00 |
| 590557 | DIEST LORGION, E.J., Geschiedkundige beschrijving der Stad Groningen. Met platen en kaarten. 2 delen.Groningen, Foresta, 1974 (repr. 1852-57). (XVI), 450, (VI) 498 (33) pp. linnen + omslag. Illustraties. Oorspronkelijke druk Groningen, H.R. Roelfsema | Euro 35,00 |
| 580025 | DIEST LORGION, E.J., Geschiedkundige beschrijving der Stad Groningen. Met platen en kaarten. 2 dln.Groningen, Groninger Boekverkopers College, 1974 (Reprint 1852-57). (XVI), 450, (VI) 498 (33) pp. halfleer + cassette. Illustraties. Oorspronkelijke druk Groningen, H.R. Roelfsema | Euro 60,00 |
| 581196 | DIEST LORGION, E.J., De Nederduitsche hervormde kerk in Friesland, sedert hare vestiging tot het jaar 1795; eene bijdrage tot de kerkelijke geschiedenis van Nederland. Groningen, H.R. Roelfsema, 1848. (XII) 344 pp. halflinnen. | Euro 95,00 |
| 586376 | DIETEREN, R., De migratie in de mijnstreek 1900-1935. Nijmegen, Stichting tot bevordering van de studie der sociale en economische geschiedenis te Vught, 1962. (XXII) 222 pp. ingenaaid. (Bijdrage tot de sociale en economische geschiedenis van het zuiden van Nederland, 9) | Euro 11,50 |
| 582398 | DIJK, H. VAN, Rotterdam 1810-1880. Aspecten van een stedelijke samenleving. Roterdam, z.u., 1976. (XX) 472 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad, rug verkleurd, boekblok licht vlekkig* | Euro 15,00 |
| 598718 | DIJKSTRA, J., AKKERMAN, H., Groningen hoofdstation centraal.Groningen, REGIO-PRojekt, 1999. 95 pp. gebonden. Illustraties. *enkele penstreepjes*Groningen hoofdstation centraal is uitgegeven ter gelegenheid van de voltooiing van de restauratie van het Groninger Hoofdstation | Euro 11,50 |
| 582147 | DIJKSTRA, W., WINKLER, J., Friesch woordenboek (Lexicon Frisicum), bewerkt door W. Dijkstra, benevens lijst van Friesche eigennamen, bewerkt door J. Winkler. 4 delen in 2 banden. Amsterdam, Emmering, 1971. (IV) 545, (II) 398, (IV) 524, (XVI) 459 pp. linnen. (Varia Frisica, 8)Unchanged reprint of the original edition Leeuwarden 1900-1911 | Euro 125,00 |
| 004112 | DIJKSTRA, W., Uit Friesland's volksleven van vroeger en later. Volksoverlevering, volksgebruiken, volksvertellingen, volksbegrippen. 2 delen. Leeuwarden, Van Seijen, z.j. (Herdruk 1895). (VIII) 424, (VI) 444 pp. paperback. Portret. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J.L. Mackenzie, A.M. Bolkestein, C. Vet, D.O. Okombo, K. Kanno, V. Bubenik, M. Hannay, J. Nuyts | Euro 15,00 |
| 591172 | DIMMENDAAL, G., Heropvoeding en behandeling. Meisjes in huize de Ranitz, Groningen 1941-1967.Assen, Van Gorcum, 1998. (X) 333 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591169 | DIMMENDAAL, G., Heropvoeding en behandeling. Meisjes in huize de Ranitz, Groningen 1941-1967.Assen, Van Gorcum, 1998. (X) 333 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591171 | DIMMENDAAL, G., Heropvoeding en behandeling. Meisjes in huize de Ranitz, Groningen 1941-1967.Assen, Van Gorcum, 1998. (X) 333 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 591170 | DIMMENDAAL, G., Heropvoeding en behandeling. Meisjes in huize de Ranitz, Groningen 1941-1967.Assen, Van Gorcum, 1998. (X) 333 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 595928 | DITZHUYZEN, F.B.M.G. VAN, Sociale wetgeving in verband met het karakter van een Twentse bevolkingsgroep. Lochem, Tijdstroom, 1955. 143 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 10,00 |
| 583354 | DÖKER, D. VAN DEN, Wat veurbi'j geet en wat blif.Varsseveld, Heuff, z.j. 202 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad, papier licht gebruind*'Ter inleiding' door P.J. Meertens | Euro 10,00 |
| 598725 | DONGEN, A. VAN, HOEF, K. VAN DER, IDEMA, D., Sport en spel in Groningen 1926-1986.Groningen, SSG, 1986. 352 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 590805 | DOORNBOS, W.G., VEENSTRA, F.M., Doopsgezinde bewonerslijsten van de stad Groningen 1634-1798.Groningen, Statuut, 2001. 227 pp. paperback. (Groninger bronnen en toegangen, 25) | Euro 15,00 |
| 586525 | DOORNINK-HOOGENRAAD, M.M., LOOPER, B., RIEMENS, J.C., (RED.), Geschiedenis in Zutphen. Over geschiedschrijving, geschiedbeoefeninge en historisch besef. Opstellen aangeboden aan Dra. M.M. Doornink-Hoogenraad. Zutphen, Walburg, 1988. 143 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: Chr. Schriks, M.R. Hermans, C. van Dongen | Euro 10,00 |
| 594605 | DOREMALEN, H. VAN, Blauwsloten en riolen. Een milieu-historische studie over Tilburg en zijn rioolstelsel.Tiburg, Stichting tot behoud van Tilburgs cultuurgoed, 1993. 160 pp. paperback. Illustraties. (THR, 2) | Euro 10,00 |
| 586526 | DORREN, G., Het soet vergaren. Haarlems buurtleven in de zeventiende eeuw. Haarlem, Arcadia, 1998. 95 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 597607 | DOTINGH, J., Het verward Frieslandt, of omstandig beright, vervattende in sigh de beroerten, oneenigheden en verwarringen, ontstaan onder de ingeseetenen van voorsz. provincie. Als mede 't geene by de gecommitteerden op de Doele vergadert, is voorgevallen zedert den 5 juny 1748. Zynde voorsien met alle autentyke stukken, zoo placcaten, missiven, aanspraken, als resolutien, enz. daar toe behoorende. Leeuwarden, Pieter Koumans en Abrahma Ferwerda, 1749. Leer. 8°. (X) 152 (224) pp. *schutbladen voorin vlekkig, oude naam op titelpagina, papier hier en daar licht vlekkig, enkele potloodstrepen, platten geschaafd*Toegeschreven aan J. Dotingh. J.I. van Doorninck. Vermomde en naamloze schrijvers opgespoord op het gebied der Nederlandsche en Vlaamsche letteren. Leiden, 1885, 2, 1262. J. Dotingh, uit een geslacht van burgemeesters en secretarissen te Leeuwarden, was een 18e eeuwse rechtsgeleerde, die al voor 1800 beschouwd werd as schrijver van 'Het verward Frieslandt (...)', over het pachtersoproer. Encyclopedie van Friesland. Amsterdam, 1958, p. 264 | Euro 175,00 |
| 598939 | DOUWES, B.J., Groninger volksleven in de dialect-literatuur.Groningen, De Jager, 1947. 96 pp. gebonden. *band en papier iets gebruind, naam op schutblad, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 583648 | DOUWES, P.A.C., Armenkerk. De hervormde diaconie te Rotterdam in de negentiende eeuw (with a summary in English). Utrecht, z.u., 1977. (XII) 324 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht beschadigd, omslag licht vlekkig* | Euro 15,00 |
| 591983 | DOUWES, P.A.C., Armenkerk. De hervormde diaconie te Rotterdam in de negentiende eeuw (with a summary in Enlgish). Utrecht, z.u., 1977. (XII) 324 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 585938 | DRAAISMA, H., Van Flevo- tot IJselmeer. Met een inleiding van Henk Draaisma, fotografie van Femke en Walt Verwey, aangevuld met 16 foto's uit de collectie Fred Thomas, omslagteekening en vignetten van Kuhn. 's-Gravenhage, Holle, z.j. (2e). 174 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 582412 | DRIJVER, F.W., Naarden. Historie en monumenten. Hilversum, De Kroon, z.j. 112 pp. ingenaaid. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug geplastificeerd, omslag beduimeld* | Euro 11,50 |
| 015465 | DRIJVER, J., Texel. Het vogeleiland. Amsterdam, Veen, 1957 (2e). 279 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 571383 | DROST, F., Terschelling bij storm en wantij. Baarn, Van Kampen, 1979. 109 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 582108 | DUIM, H. VAN DER, Zó is Nunspeet. Uitgebreide gids voor Nunspeet en omgeving. Hulshorst, Van der Duim, z.j. 83 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 582380 | DUINKERKEN, A. VAN, NOLET, W., LAUTENSCHÜTZ, K.J.H., Het vierenswaardig wonder. Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van het zesde eeuwfeest van het sacrament van mirakel 1345-1945. Amsterdam, Urbi et orbi, 1946. 226 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band beduimeld*Andere bijdragen van o.a.: B.H. Molkenboer, G. Brom, J.M. Sterck-Proot | Euro 20,00 |
| 585833 | DUINKERKEN, J., Schepenen aan de Zuiderzee. De magistraat van Harderwijk 1700-1750. Zutphen, Walburg, 1990. 271 pp. gebonden. Illustraties. (Reeks publicaties onder auspiciën van het Koninklijk Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde, 2) | Euro 12,50 |
| 594792 | DUINKERKEN, W., KNOL, J.P.J., REINDERS, G.G., (RED.), De historie van Warffum, Breede en Rottumeroog. Hoogezand, Stubeg, 1989. 228 pp. linnen. | Euro 30,00 |
| 595270 | DUNK, H.W. VON DER, HEERNE, W.P., REININK, A.W., (RED.), Tussen ivoren toren & grootbedrijf. De Utrechtse universiteit, 1936-1986.Maarssen, Schwartz, 1986. 563 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: S.Y.A. Vellenga, A. de Groot, F.H.R. Leenders | Euro 25,00 |
| 007916 | DYKSTRA, K., Lyts hânboek fan de fryske literatuer. Ljouwert, Tille, 1977. 168 pp. gebonden. Illustraties. (Minsken en boeken, 20) (FA, 517) | Euro 10,00 |
| 582326 | DYKSTRA, W., De Fryske Thyl Ulespegel of De wonderlike libbenskiednis fan Hantsje Pik. Fan himsels biskreaun en yn 't ljocht jown. Boalsert, Osinga, 1953. 246 pp. linnen. (Walling Dystra-Rige 4) *naam op schutblad, rug licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 599277 | DYKSTRA, W., Uit Friesland's volksleven van vroeger en later. Volksoverleveringen, volksgebruiken, volksvertellingen, volksbegrippen. Bijeengebracht. 2 delen.Leeuwarden, Van Seijen, z.j. (Herdruk 1895). (VIII) 424, (VI) 444 pp. paperback. Portret. *naam op schutblad, papier licht gebruind* | Euro 15,00 |
| 586531 | EBBENHORST TENGBERGEN, E.J. VAN, Bronkhorst. Korte historie van stad en heerlijkheid. Zutphen, Walburg, 1981 (3e). 96 pp. paperback. Illustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 7,00 |
| 593839 | EBELING, R.A., ENTJES, H., HEEROMA, K., (RED.), Driemaandelijkse bladen voor taal en volksleven in het oosten van Nederland. Orgaan van het Nedersaksisch Instituut der Rijskuniversiteit te Groningen. Groningen, Sasland. Aanwezige jaargangen: Deel XXI-XXII 1969-1970 ( in 1 band), Deel XXV-XXVI 1973-1974 (in 1 band), Deel 29-30 1977-1978 ( in 1 band). Per band 15,00 | Euro 15,00 |
| 594636 | EBLING, B., Geschillen over het drostambt van Drente. Voornamelijk in de 16de en 17de eeuw. Amsterdam, Paris, 1932. (XIV) 204 pp. linnen. Dissertatie. *schutbladen gebruind, rug licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 592654 | ECK, J. VAN, De Amsterdamsche Schans & de Buitensingel Amsterdam, Van Kampen, 1948. 346 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd*Met losse kaarten achterin | Euro 35,00 |
| 579515 | ECK, J. VAN, De Amsterdamsche Schans & de Buitensingel. Amsterdam, Van Kampen, 1948. (IV) 346 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd* | Euro 35,00 |
| 589541 | EEKHOFF, W., HOEKEMA, C.P., KARSTKAREL, P., BREUKER, P.H., Eekhoff en zijn werk. Leven en werken van Wopke Eekhoff (1809-1880) stadsarchivaris van en boekhandelaar te Leeuwarden. Leeuwarden, Friese pers boekerij, 1980. 235 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 589477 | EEKHOFF, W., HOEKEMA, C.P., KARSTKAREL, P., BREUKER, P.H., Eekhoff en zijn werk. Leven en werken van Wopke Eekhoff (1809-1880) stadsarchivaris van en boekhandelaar te Leeuwarden. Leeuwarden, Friese pers boekerij, 1980. 235 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 597847 | EEKHOFF, W., Beknopte aardrijkskundige beschijving van de provincie Friesland; bevattende een overzigt van den algemeenen en bijzonderen toestand van dat gewest. Ingerigt voor schoolgebruik. Leeuwarden, Eekhoff, 1840. (VIII) 192 pp. ingenaaid. *titelpagina licht vlekkig, hier en daar pagina's vlekkig* | Euro 45,00 |
| 599947 | EEKHOFF, W., Geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden, de hoofdstad van Friesland; vermeldende den oorsprong, den aanwas en de uitbreiding van deze stad en van hare openbare gebouwen, gestichten, inrigtingen enz., van den vroegsten tijd tot den jare 1846. Uit vele geschiedschrijvers en vooral uit de oorspronkelijke stedelijke bescheiden en andere onuitgegevene bronnen opgemaakt. Met kaarten en platen. 2 delen in 1 band.Leeuwarden, Galerie Artistique, z.j. (Reprint 1846). (XXXIV) 402, (X) 454 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, uitvouwbare kaart na p. 36 van het tweede deel iets gescheurd*Fotomechanische heruitgave van de druk Leeuwarden, W. Eehoff, 1846 | Euro 25,00 |
| 583290 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, (RED.), Aspecten van het sociale leven in Breda na 1850.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1965. (XII) 355 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 3) Met bijdragen van o.a.: F.A.J.M. van Bavel, P.M. van Hoppe, A.J.F.M. Vermeulen | Euro 15,00 |
| 583282 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, (RED.), Bankieren in Brabant in de loop der eeuwen.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1987. (XIV) 349 pp. linnen. (BGZN, 73) Met bijdragen van o.a.: R. van Uytven, H. van der Wee, V. Janssens | Euro 17,50 |
| 583281 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, In het spanningsveld der armoede. Agressief pauperisme en reactie in Staats-Brabant.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1968. (XXXII) 207 pp. linnen. (BGZN, 13) | Euro 12,50 |
| 583242 | EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN, Ontwikkelingslijnen en scharnierpunten in het Brabants industrieel bedrijf 1777-1914.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1977. (XVIII) 170 pp. ingenaaid. (BGZN, 40) | Euro 11,50 |
| 595290 | EIJK, I. VAN, Voorhoede van een andere tijd. Bloei en teloorgang van Studenten Sociëteit Olofspoort.Amsterdam, Contact, 2001. 264 pp. paperback. Illustraties.Met opdracht van auteur | Euro 10,00 |
| 590462 | EILANDER, J.H., Nijmegen. Foto's: Jan van Teeffelen. Nijmegen, Dekker, 1969. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 583333 | ELDERINK, C., Een Twentsch fabriqueur van de achttiende eeuw. Uit brieven en familiepapieren samengesteld.Hengelo, Broekhuis, 1977 (repr. 1923). (XII) 299 pp. linnen. Illustraties.Over Jan Bernard Blijdenstein | Euro 15,00 |
| 597301 | ELERIE, H., KOOPMAN, G., (RED.), Stroomdallandschap Drenthsche Aa. Een arcadisch pronkstuk tussen Assen en Groningen. Tekst: E. Jonkheid. Foto's: T. Broekhuis.Groningen, REGIO-PRojekt, 1996. 96 pp. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600436 | ELFSTEDENTOCHT 1985, Het enige echte Elfstedentocht logboek 85. Tekst en samenstelling: redaktie Friesch Dagblad.Leeuwarden, Tille, 1985. 80 pp. paperback. Illustraties. *achterplat licht roestvlekkig* Met losse kaart | Euro 10,00 |
| 583456 | ELSEN, G. VAN DEN, ELSEN, P. VAN DEN, Boerenapostel pater Gerlacus van den Elsen 1853-1925.Gemert, Heemkundekring De kommanderij Gemert, 1983. 280 pp. ingenaaid. Illustraties. (Bijdragen tot de geschiedenis van Gemert, 10) *naam op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 596022 | EMMIUS, UBBO, Friesland tussen Eems en Lauwers en de stad Groningen. Vertaald door P. Schoonberg.Groningen, Holmsterland, 1989 (2e herz.). (VI) 112 pp. paperback. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599655 | EMMIUS, UBBO, Friesland tussen Eems en Lauwers en de stad Groningen. Vertaald door P. Schoonberg.Groningen, Holmsterland, 1981. 71 pp. paperback. Portret. Illustraties. *knipsel voor titelpagina geplakt* | Euro 8,00 |
| 599368 | EMO VAN HUIZINGE, MENKO, Kroniek van het klooster Bloemhof te Wittewierum. Inleiding, editie en vertaling H.P.H. Jansen, A. Janse.Hilversum, Verloren, 1991. (LVIII) 510 pp. linnen.Latijnse tekst en Nederlandse vertaling | Euro 45,00 |
| 592675 | ENGELS, J., KOOISTRA, J., 't boek van Zwart. Een album amicorum. Met een opstel van J. Kooistra over 'Boek en boekkunst in en om Leek'.Zevenhuizen, De Wieck, 1984. 108 pp. linnen. Illustraties.T.P. Zwart, burgemeester van Leek. Met bijdragen van o.a.: H.J.L. Vonhoff, E.H. Bult, M. Streefland | Euro 11,50 |
| 590445 | ESHUIS, G.J., Van boerenland tot stadsrand. Enschede, Witkam, 1976. 335 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 586472 | EYLDERS, J., Eylders. Het leven van een tegendraadse Amsterdammer. Utrecht, Bruna, 1971. 192 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 598473 | EYSSELSTEIJN, G. VAN, Het Algemeen Provinciaal-, Stads- en Academisch ziekenhuis te Groningen. Met 18 situatieteekeningen, 84 afbeeldingen en 3 houtsneden in den tekst.Groningen, Noordhoff, zj. 219 pp. linnen. Illustraties. *band iets gevlekt, naam op schutblad, pp. 78-79 licht beschadigd* | Euro 95,00 |
| 587919 | FABER, J.A., Drie eeuwen Friesland. Economische en sociale ontwikkelingen van 1500 tot 1800. 2 delen. Wageningen, Veenman, 1972. (VIII) 400, (IV) 403-758 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *banden verkleurd, rug deel 2 licht gevlekt* | Euro 30,00 |
| 582323 | FEAR, Y. FAN DER, HOEKSTRA, W.J., The orthodoxy of the heart. Faith, Fryslân and feminism in the novels of Ypk fan der Fear. Groningen, Frysk Ynstitut, 1998. 207 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. (Estrikken, 74) *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 590841 | FEAR, Y. FAN DER, HOEKSTRA, W.J., The orthodoxy of the heart. Faith, Fryslân and feminism in the novels of Ypk fan der Fear. Groningen, Frysk Ynstitut, 1998. 207 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Portret. Illustraties. (Estrikken, 74) | Euro 15,00 |
| 585273 | FEITH, E., Bijdrage tot de geschiedenis der omwenteling van 1795, in de provincie Groningen. Groningen, J.B. Huber, 1870. (VIII) 179 pp. ingenaaid. Dissertatie. *naam op omslag, onopengesneden, rug licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 575632 | FEITH, H.O., ACKER STRATINGH, G., Kronijken van Emo en Menko, abten van klooster te Wittewierum, met het vervolg van een ongenoemde; op nieuw naar de handschriften uitgegeven en met de bestaande uitgaven vergeleken. Utrecht, Kemink, 1866. (XXIV) 274 pp. ingenaaid. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 4) *rug met tape verstevigd*Latijnse tekst | Euro 45,00 |
| 579481 | FEITH, H.O., Dissertatio historico-juridica inauguralis de gildis Groninganis. Groningen, Zuidema, 1838. (XII) 323, (8) pp. gekartonneerd. Illustraties. *voorplat los, katernen los*Met 3 buitentekstplaten | Euro 50,00 |
| 572047 | FEITH, H.O., Over de karspellasten van Grijpskerk, als behoorende tot het inkomen van den predikant der hervormde gemeente aldaar; met een bijlage over het collatieregt van Grijpskerk, en een kleine verhandeling over de oude jaartaksen en de voormalige verponding in deze provincie. Groningen, Zuidema, 1840. (IV) 150 pp. ing. Gekartonneerd. *platten los* | Euro 50,00 |
| 579629 | FEITH, J.A., De Ommelander borgen en haar bewoners in de zeventiende en achttiende eeuw.Groningen, Wolters, 1906. (IV) 184 pp. halflinnen. Illustraties. *rug ontbreekt, binding lossig, extra kaarten van Groningen op schutbaden (voor- achterin) geplakt, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 30,00 |
| 582410 | FEITSMA, W.A., Delft en haar krijgsgeschiedenis. Rijswijk, Elmar, 1987. 159 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 583575 | FISCHER, E.J., Fabriqueurs en fabrikanten. De twentse katoennijverheid en de onderneming S.J. Spanjaard te Borne tussen circa 1800 en 1930.Utrecht, Matrijs, 1983. (X) 325 pp. linnen + omslag. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 577108 | FOLKERTSMA, E.B., Hûs op wyn en brânwacht. Karlêzing út it wurk fan E.B. Folkertsma besoarge troch L.H. Bouma. Ljouwert, Tille, 1983. 240 pp. ingenaaid. Portret. (FA, 624) (Holder-Rige, 8) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 578418 | FORBES, R.J., (RED.), Het zout der aarde. Samengesteld ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de NV Koninklijke Nederlandsche zoutindustrie te Hengelo. Hengelo, NV Koninklijke Nederlandsche zoutindustrie, 1968. (XII) 379 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *bibliotheekstickertje op rug*Met bijdragen van o.a.: P.J. Meertens, I.J. Brugmans, M.A. Beek | Euro 25,00 |
| 595764 | FORMSMA, W.J., BUIST, M.G., KOOPS, W.R.H., SCHUITEMA MEIJER, A.T., (RED.), Historie van Groningen. Stad en Land. Groningen, WN, 1981 (2e). 825 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. | Euro 65,00 |
| 584038 | FORMSMA, W.J., BUIST, M.G., KOOPS, W.R.H., SCHUITEMA MEIJER, A.T., (RED.), Historie van Groningen. Stad en Land. Groningen, WN, 1981 (2e). 825 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 65,00 |
| 592922 | FORMSMA, W.J., BUIST, M.G., KOOPS, W.R.H., SCHUITEMA MEIJER, A.T., (RED.), Historie van Groningen. Stad en Land. Groningen, WN, 1981 (2e). 825 pp. linnen. Bibliografie. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 50,00 |
| 014324 | FRIESLAND, Friesland in vogelvlucht. Leeuwarden, Friese pers, 1977. 288 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 581999 | FRIESWIJK, J., JANSEN, D., JENSMA, G., (RED.), Genootschapscultuur in Friesland. Het Fries Genootschap 1827-2002. Leeuwarden, Fryske Akademy, 2002. 436 pp. linnen + omslag. Illustraties. (De Vrije Fries, 82) Met bijdragen van o.a.: Y. Kuiper, C. Boschma, S. Bak | Euro 20,00 |
| 585429 | FRIESWIJK, J., Socialisme in Friesland 1880-1900. Amsterdam, Van Gennep, 1977. 270 pp. paperback. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging) *rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 587663 | FRIESWIJK, J., Socialisme in Friesland 1880-1900. Amsterdam, Van Gennep, 1977. 270 pp. paperback. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging) | Euro 10,00 |
| 582433 | FRUIN, R., The siege and relief of Leyden in 1574. Transl. by E. Trevelyan with an introd. by G.M. Trevelyan. With three maps. The Hague, Nijhoff, 1927. (XII) 160 p. linnen. Illustraties. *ex libris, boekblok roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 582330 | GAESTMAR, J. F. 'E (J.J. HOF), Fan eigen tijd en folk. In samling fersen. Ljouwert, Eisma, 1951. (XVI) 167 pp. linnen. Portret. *naam uit schutblad geknipt, band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 596144 | GAESTMAR, J. F. 'E (J.J. HOF), Omstikken en sydstikken. In samling proaza.Leiden, Taconis, 1907. 305 pp. linnen. *papier hier en daar roestvlekkig, vlekjes op band, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586527 | GARRER, A.H., In een beterhuis van 1682 tot 1692. Uitgegeven door de vereeniging ´Haerlem´.Haarlem, Bohn, 1929. 38 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 597652 | GEDENKSCHRIFT ACADEMIEGEBOUW, Gedenkschrift der inwijding van het nieuwe academiegebouw te Groningen, in september 1850. Uitgegeven door de Vereenigde Commissie ter regeling der Feesten. Met eene afbeelding van het nieuwe academiegebouw. Tweede druk. Groningen, H.R. Roelfsema, 1851 (2e). Met een litho van P. Blommers naar C.C.A. Last. (LVIII) 124 pp. Oorspronkelijk (groen)gekartonneerd. *achterplat los, rug los, voorplat iets vlekkig* | Euro 150,00 |
| 585064 | GEDEPUTEERDE STATEN DER PROVINCIE FRIESLAND., Verslag van den toestand der provincie Friesland in 1850, door de gedeputeerde staten aan de staten van dat gewest gedaan, in de zomervergadering van 1851.Leeuwarden, J.W. Brouwer, 1851. 208, 25 pp. ingenaaid. *binding los, rug beschadigd, naam op titelblad, deels onopengesneden, enkele potloodaantekeningen*Met 5 bijlagen | Euro 65,00 |
| 586523 | GEEST, J. VAN, SIERKSMA, R., (RED.), Verloren uizicht. Bloei en teloorgang van het Wijkermeer. Amsterdam, Prom, 2002. 199 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad*Met bijdragen van o.a.: J. Wegner, J. van Venetiën, P. Boersma | Euro 12,50 |
| 582413 | GELDER, H.E. VAN, 's-Gravenhage 1935-1945. Hoe het was, werd en worden moge. Amsterdam, Spieghel, 1946. 95 pp. half linnen + omslag Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 586305 | GELDER, H.E. VAN, 's-Gravenhage in zeven eeuwen. Geïllustreerd met een kaart en 88 afbeeldingen.Amsterdam, Meulenhoff, 1937. 344 pp. half linnen. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig, voorplat vlekkig, naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 582278 | GELDER, H.E. VAN, 's-Gravenhage in zeven eeuwen. Geïllustreerd met een kaart en 88 afbeeldingen.Amsterdam, Meulenhoff, 1937. 344 pp. linnen. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 575592 | GELDER, J. VAN, Het schandaal. De 'aanpassing van het Nieuwsblad van het Noorden. Z.p., Elbaz, 2001. (VI) 346 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 596660 | GELDER, J. VAN, De natte droom. Museumkolder in Groningen. Met illustraties van E. Wielaert.Groningen, Geldersboek, 1994. 121 pp. paperback. Illustraties.Oblong formaat | Euro 10,00 |
| 598757 | GELDER, J. VAN, De natte droom. Museumkolder in Groningen. Met illustraties van E. Wielaert.Groningen, Geldersboek, 1994. 121 pp. paperback. Illustraties.Oblong formaat | Euro 10,00 |
| 589128 | GELDER, R. VAN, KISTEMAKER, R., Amsterdam 1275-1795. De ontwikkeling van een handelsmetropool. In samenwerking met het Amsterdams Historisch Museum.Amsterdam, Meulenhoff, 1984 (2e). 278 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 592723 | GENDEREN, J. VAN, WERF, J. V.D., VISSER, A., (RED.), Verzet aan de Zaan. Bezetting en verzet in de Zaanstreek 1940-1945.Zaandam, Stichting Fotoboek Zaans Verzet, 1985. 192 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 588782 | GENT, L.F. VAN, Een wereldreis van 2000 huismerken. Met 2170 tekeningen. Arnhem, Gouda Quint, 1944. 106 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd*Huismerken in vroegere eeuwen gebezigd door inwoners der stad Nijmegen | Euro 15,00 |
| 585806 | GENUGTEN, C. VAN, JAS, J., Mooi Gelderland. Handboek Geldersch landschap. Geldersche kasteelen. Arnhem, Geldersch landschap en Geldersche kasteelen, 2003. 320 pp. gebonden. Illustraties. Met CD-Rom | Euro 12,50 |
| 600857 | GERBENZON, P., (RED.), Enige middeleeuwse Ommelander dijk- en zijlrechten. Uitgegeven door Groninger studenten.Zutphen, Walburg, 1980. 75 pp. linnen. Illustraties.(Werken der stichting tot uitgaaf der bronnen van het Oud-Vaderlandse recht, 5) *nieuw gebonden, bibliotheekstempels* | Euro 10,00 |
| 596734 | GERDING, M.A.W., (RED.), Op zoek naar het eigen verleden. Gids voor het regionaal en lokaal historisch onderzoek in Drenthe.Meppel, Boom, 1985. 138 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A.J.M. van Teuling, P. Brood, B. Jonker | Euro 10,00 |
| 586474 | GERRITSE, P., TOL, H., Verscholen in Noord-Holland. Vijftien losse dopsschetsen Hensbroek, Lammes,1976 (2e). 131 pp. linnen + omslag. Illustraties. *handtekeningen op schutblad* | Euro 8,00 |
| 585907 | GEUDEKE, P.W., Grote topografische atlas van Nederland 1:50.000. 2. Noord-Nederland. Groningen, WN, 1987. (XVI) 142 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 583264 | GOOSSENS, T.J.A.J., VERBERNE, L.G.J., WEIJNEN, A., (RED.), Land van mijn hart. Brabantse feestbundel voor mgr prof. dr Th.J.A.J. Goossens op zijn zeventigste verjaardag (8 febr. 1952) aangeboden namens vrienden en leerlingen.Tilburg, Bergmans, 1952. 169 pp. ingenaaid. Bibliografie. Portret. Illustraties. *bibliotheekstempel, rug licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: H.M.J. Blomjous, L. van Hoek, F.J.H.M. van der Ven | Euro 12,50 |
| 586507 | GOUDA QUINT, S., Grondslagen voor de bibliographie van Gelderland. Vervolgdeel 1910-1925. Arnhem, Gouda Quint, 1927. (XII) 344 pp. gebonden. (Werken uitgegeven door Gelre, 17) *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 582434 | GOUDRIAAN, G., SCHMIDT DEGENER, H., Gerard Goudriaan 1919-1949. Een Leids student. Leiden, Stafleu, 1950. 176 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 595822 | GOUW, J. TER, Amstelodamiana. 2 delen.Amsterdam, Brinkman, 1874 (3e). (XXXII) 466, (X) 454 pp. halflinnen. *nieuw gebonden, deel 1 los in de band, deel 2 binding met tape verstevigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 594150 | GOUW, J. TER, Amsterdamsche tafereelen. Met platen, geteekend en op steen gebragt door JC. Greive jr.Haarlem, Bohn, 1876. (VIII) 318 pp. linnen. Illustraties. *plaat 10 ontbreekt (De inwijding van den schouwburg, op den 3n januarij 1638), rug heel licht beschadigd*Met 14 (van de 15) platen | Euro 30,00 |
| 583279 | GOVERS, F.G.G., Het geslacht en de firma F. van Lanschot 1737-1901.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1972. (XLII) 322 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 25) | Euro 15,00 |
| 586212 | GRAADT VAN ROGGEN, W., Geïllustreerde gids voor Utrecht en omstreken. Met een uitslaande plattegrond en 52 afbeeldingen.Utrecht, De Haan, z.j. 142 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug beschadigd, omslag deels los* | Euro 10,00 |
| 591354 | GRAS, H., NIJSTAD, F., (RED.), Geschiedenis van Hoogeveen 1815-1975.Amsterdam, Boom, 1995. 445 pp. linnen + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A.C. van Oorschot, L. Kroesen, H.A. Moorlag, A.A. Metselaar | Euro 20,00 |
| 593566 | GRAS, H., Op de grens van het bestaan. Armen en armenzorg in Drenthe 1700-1800.Zuidwolde, Stichting het Drentse boek, 1989. 267 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (Drentse historische reeks, 4) | Euro 15,00 |
| 586701 | GRAS, H., Op de grens van het bestaan. Armen en armenzorg in Drenthe 1700-1800.Zuidwolde, Stichting het Drentse boek, 1989. 267 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (Drentse historische reeks, 4) | Euro 15,00 |
| 597370 | GRAS, H., Op de grens van het bestaan. Armen en armenzorg in Drenthe 1700-1800.Zuidwolde, Stichting het Drentse boek, 1989. 267 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (Drentse historische reeks, 4) *rug verkleurd, enkele potloodaantekeningen* | Euro 15,00 |
| 591846 | GROEN, J.A., Een cent per emmer. Het Amsterdamse drinkwater door de eeuwen heen.Amsterdam, Gemeentewaterleidingen, z.j. 191 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadgd* | Euro 12,50 |
| 580026 | GROEN, P., 't Grunneger zangbouk. Tweede druk van 'Oude en nieuwe Groninger liederen'. Bewerkt en aangevuld door T. Westen. Bezorgd door K. ter Laan. 2 delen.Winschoten, Van der Veen, 1958. 185, 189 pp. linnen. Illustraties. | Euro 50,00 |
| 583318 | GROENEVELD, H.L., Indicia sanitatis. Een onderzoek naar de kenmerken der volksgezondheid in de stad Nijmegen.Groningen, Noordhoff, 1940. (VIII) 144 pp. ingenaaid. Dissertatie. *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 587950 | GROENMAN, S., Land uit zee. De Zuiderzee bedwongen. De indijking, de drooglegging, de nieuwe samenleving. Foto's: F.C.D. Popken e.a.Meppel, Roelofs van Goor, z.j. 159 pp. linnen. Illustraties. *tekst op schutblad* | Euro 12,50 |
| 585937 | GROENMAN, S., Land uit zee. De Zuiderzee bedwongen. De indijking, de drooglegging, de nieuwe samenleving. Foto's: F.C.D. Popken e.a.Meppel, Roelofs van Goor, z.j. 159 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 586276 | GROENTJES, M., OYEN, B. VAN, (RED.), Noord-Holland in proza, poëzie en prenten. Licht en water zijn mijn moedergrond... .Haarlem, Sichting culturele raad Noord-Holland, 1994. 295 pp. gebonden + omslag. *bibliotheekstempel op schutblad*Met bijdragen van o.a.: A. van Dis, H. de Graaf, J. Bernlef, M. Minco, G. Kouwenaar | Euro 16,00 |
| 596901 | GROENTJES, M., OYEN, B. VAN, (RED.), Noord-Holland in proza, poëzie en prenten. Licht en water zijn mijn moedergrond... .Haarlem, Sichting culturele raad Noord-Holland, 1994. 295 pp. gebonden + omslag. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: A. van Dis, H. de Graaf, J. Bernlef, M. Minco, G. Kouwenaar | Euro 16,00 |
| 598924 | GRONINGSCHE VOLKSALMANAK, Groningsche volksalmanak. Jaarboekje voor geschiedenis, taal- en letterkunde der provincie Groningen. Groningen, B. van der Kamp. Aanwezig:1891, 1895, 1896, 1897, 1898, 1900, 1901 (2x), 1902, 1903, 1906, 1909, 1911, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917, 1919, 1921, 1922, 1926, 1928, 1929, 1945, 1948. *bibliotheekexemplaren, 1901, 1925 en 1928 met oorspronkelijk voorplat (1901 en 1928 geplastificeerd), de andere jaren nieuw gebonden en geplastificeerd*. Per deel 5,001890, 1891, 1895, 1896, 1897 onder redactie van J.A. Feith en J.E. Heeres. 1898, 1900, 1901, 1902, 1903 onder redactie van J.A. Feith. 1906, 197, 1911, 1913 onder redactie van J.A. Feith en P.G. Bos. 1914 onder redactie van P.A. Meilink. 1915, 1916, 1917, 1919, 1921 onder redactie van J.G.C. Joosting en H.A. Poelman. 1922 onder redactie van J.G.C. Joosting. 1925, 1926, 1928, 1929 onder redactie van H.A. Poelman en H.P. Coster. 1945 onder redactie van H.P. Coster. 1948 onder redactie van H.P. Coster en W.J. Formsma | Euro 5,00 |
| 598925 | GRONINGSCHE VOLKSALMANAK, Groningsche volksalmanak. Jaarboekje voor geschiedenis, taal- en letterkunde der provincie Groningen. Groningen, Foresta, 1978-1980 (Herdruk). Aanwezig: 1891 (2x), 1892, 1893, 1894, 1896, 1900 (2x), 1901 (2x), 1902, 1903 (2x), 1904 (2x), 1907 (3x), 1909, 1910 (3x), 1911 (3x), 1912, 1913, 1914, 1915, 1916, 1917, 1918, 1924, 1925, 1928, 1929 *delen 1891 (1x), 1892, 1910 (1x) met datum op schutblad, deel 1910 (1x), 1911 (1x) met naam op schutblad, delen 1891 (1x), 1894, 1896, 1900 (1x), 1902, 1903 (1x), 1904 (1x), 1907 (1x), 1910 (1x), 1915, 1917, 1929 band geplastificeerd, deel 25 karton van rug los in band*. Per deel 4,001891, 1892, 1893, 1894, 1896 onder redactie van J.A. Feith en J.E. Heeres, 1900, 1901, 1902, 1903, 1904 onder redactie van J.A. Feith, 1907, 1909, 1910, 1911, 1912, 1913 onder redactie van J.A. Feith en P.G. Bos, 1914 onder redactie van P.A. Meilink, 1915, 1916, 1917, 1918 onder redactie van J.G.C. Oosting en H.A. Poelman, 1924 onder redactie van J.G.C. Oosting en H.P. Coster, 1925, 1928, 1929 onder redactie van H.A. Poelman en H.P. Coster | Euro 4,00 |
| 007001 | GROOT, P.J. DE, KARSTKAREL, G.P., KUIPERS, W.H., Leeuwarden. Beeld van een stad. Zeven eeuwen stadsleven in woord en beeld.Leeuwarden, Friese pers boekerij, 1984. 142 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599445 | GROOT, P.J. DE, KARSTKAREL, G.P., KUIPERS, W.H., Leeuwarden. Beeld van een stad. Zeven eeuwen stadsleven in woord en beeld.Leeuwarden, Friese pers boekerij, 1984. 142 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad, penstrepen* | Euro 10,00 |
| 583284 | GROOTHUIS, L.H.A., De Brabantse bisschoppen Bekkers en De Vet. Wegbereiders van een vernieuwingsbeweging.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1973. (XLII) 312 pp. linnen. Portret. (BGZN, 28) *bibliotheektempel, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 597663 | GRYSE, R. DE, BAELDE, G., A. De Zeeuwse tijdschriften van 1850 tot 1960. B. Zeeuwse volksalmanak 1836-1847. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1971 (XII) 224 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 13) *bibliotheekexemplaar* | Euro 20,00 |
| 017385 | HAAN HETTEMA, M. DE, Oud en nieuw Friesland, of aardrijkskundige beschrijving van die provincie, bijeenverzameld. Leeuwarden, H.C. Schetsberg, 1840. (VIII) 119 pp. halflinnen. *band iets beduimeld, titelpagina gebruind* | Euro 50,00 |
| 586495 | HAAN, T.W.R. DE, HEKKER, R.C., Oud-Zandvoort. Bijdragen tot de geschiedenis en de volkskunde van een voormalig vissersdorp. Zandvoort, Volkskundecommissie van de Vereeniging Haerlem, 1960. 112 pp. half linnen. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar, schutblad beschadigd* | Euro 11,50 |
| 582735 | HAGEDOORN, J., (RED.), Het land van de zeven tuinen. Zuid-Oost Utrecht in perspectief. Utrecht, Matrijs, 1990. 191 pp. gebonden + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 596136 | HALBERTSMA, B., Rimen en teltsjes. Fjirde printinge (mei de kântteikeningen fen G. Colmon út de oarde) op in nij neisjoen fen W.P. de Vries.Deventer, Dimter, 1895 (4e). (XXX) 438 pp. linnen.*bibliotheekexemplaar, band beschadigd, band verkleurd* | Euro 20,00 |
| 001752 | HALBERTSMA, B., Rimen en teltsjes. Printen fan Ids Wiersma. Sawnde printing under redaksje fan J.P. Wiersma 1958. Boalsert, Osinga, 1958 (7e). 594 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 586226 | HALBERTSMA, H., Zeven eeuwen Amersfoort.Z.p., z.u., z.j.143 pp. ingenaaid. Illustraties. *vlekjes op omslag, naam op schutblad* | Euro 8,00 |
| 586225 | HALBERTSMA, H., Zeven eeuwen Amersfoort.Z.p., z.u., z.j.143 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 8,00 |
| 003479 | HALLEMA, A., De geschiedenis der Martini of Groote Kerk te Franeker. Eerste deel (tot 1566). Franeker, z.u., 1931. (IV) 202, 6, 5 pp. ingenaaid. Illustraties.*rug beschadigd, omslag los, omslag achterzijde ontbreekt*Alles wat verscheen | Euro 25,00 |
| 591991 | HALLEMA, A., Het Klaarkampster weeshuis te Franeker van 1597 tot 1897. Een bijdrage tot de geschiedenis der wezenerpleging in Friesland. Leiden, Sijthoff, z.j. (XIV) 256 pp. ingenaaid. *omslag licht gevlekt* | Euro 30,00 |
| 591982 | HARDENBERG, H., Het Burgerweeshuis voor Nederlands Hervormden te 's-Gravenhage 1564-1964. 's-Gravenhage, ZHBH, 1964. 308 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd, licht gevlekt en iets beschadigd* | Euro 20,00 |
| 583364 | HARENBERG, E.J., Oorkondenboek van Gelre en Zutphen tot 1326. Met medewerking van F. Ketner en M. Dillo.'s-Gravenhage, Nijhoff, 1980. ringband. *bibliotheekexemplaar*Bevat oorkonden 28 augustus 1214 - 9 juni 1322 | Euro 30,00 |
| 586530 | HARENBERG, J., Harnas en hoepelrok aan de oude IJssel. Zutphen, Van Someren, 1966. 62 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag verkleurd* | Euro 7,00 |
| 583278 | HARKX, W.A.J.M., De Helmondse textielnijverheid in de loop der eeuwen. De grondslag van de huidige textielindustrie 1974-1870.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1967. (XXXII) 320 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 8) | Euro 15,00 |
| 590544 | HARMSEN, D.G., Vriezenveners in Rusland. Almen, z.u., 1966. 190 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 585297 | HARMSEN, G., BERKENBOSCH, T., Van turf en tabak tot plastic buizen. Uit de geschiedenis van de arbeidersbeweging in Steenwijk en omstreken. De Knipe, FNV, 1991. 188 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583037 | HART, G. 'T, FISCHER, H.F.W.D., (RED.), Costumen van 's-Gravenhage 1451-1609. Utrecht, Kemink, 1963. (XXXII) 182 pp. linnen. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 3, 19) *bibliotheekexemplaar* | Euro 20,00 |
| 582445 | HART, P.D. 'T, Utrecht en de cholera 1832-1910. Zutphen, Walburg, 1990. 308 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Stichtse historische reeks, 15) | Euro 15,00 |
| 599369 | HARTMAN, T., KORNACK, F.C., Groningen. Gids voor cultuur en landschap.Bedum, Profiel, 1994. 280 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 018517 | HARTSEMA, D., Menaldumadeel. 2000 jaar leven in een Friese grietenij. Buitenpost, Jansma, 1981. 204 pp. gebonden. Illustraties. *band iets verkleurd* | Euro 15,00 |
| 586413 | HAUSER, D., BRUINSMA, M., KAMSTRA, S., Felix Meritis 1787-1987. Amsterdam, Uniepers, 1987. 139 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 597835 | HAVE, H.H. TEN, BOS, P., KOERS, J.P., De boerderijen in het 'Wold-Oldambt'. Scheemda-Midwolda-Ekamp-Meerland-Heiligerlee-Westerlee-Meeden. 2 delen. Z.p., Wold-Oldambt, 1997. 447 408 pp. gebonden. Illustraties. *in beide delen enkele penaantekeningen* | Euro 100,00 |
| 017929 | HAVERKAMP, O., Vergeten hoek. Uit de levensgeschiedenis van westelijk Zeeuw-Vlaanderen. Bandontwerp en illustraties van W.F. Dupont. Oostburg, Bronswijk, 1947. 141 pp. halflinnen. Ilustraties. *tekst op schutblad* | Euro 10,00 |
| 009081 | HAZEKAMP, E.J., Gedenkboek Rijks Hogere Burgerschool te Groningen 1864-1964. Groningen, Wolters, 1964. 166 pp. linnen. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 590659 | HEDENDAAGSCHE HISTORIE FRIESLAND, Hedendaagse historie of tegenwoordige staat van alle volkeren; XXIII-XXVIste deel. Behelzende de beschryving der Vereenigde Nederlanden, en wel in 't byzonder van Friesland. Met naauwkeurige landkaarten en printverbeeldingen versierd. 4 delen. Amsterdam, Leiden, Dord. en Harlingen, P. Schouten, J. de Groot, G. Warnars, S. en J. Luchtmans, A. en P. van der Blusse, en V. van der Plaats, 1785-89. Met gegraveerde titelplaat + Algemene kaart Friesland + Kaart van Oostergo + Kanselarij Leeuwarden + Stadhuis, hof en burgerweeshuis Leeuwarden + Prinsessehof Leeuwarden + Stadhuis Dokkum + Kaart Westergo + Franeker van de kant van Schalsum + Stadhuis Franeker + Hoge School Franeker + Stadhuis Harlingen + Makkum + Allingawier, Parrega + Marktplein Workum + Kaart Zevenwouden (meeste kaarten en afbeeldingen uitvouwbaar). Contemporain gekartonneerd. 8°. (IV), 596, (36), (IV), 741, (II), 622, (II), 784 pp. *platten enigszins los, titelplaat + titelpagina licht watervlekkig, papier deel 1 hier en daar licht watervlekkig*De platen (...) in dit werk zijn merendeels in koper gesneden door J.C. Philips en A. Hulk. De landkaartjes zijn grotendeels getekend en gesneden door J. Keyser. P.A. Tiele. Nederlandse bibliografie van land- en volkenkunde. Amsterdam, 1884, 1033 | Euro 950,00 |
| 585923 | HEIDE, G.D. VAN DER, Van landijs tot polderland. Tweeduizend eeuwen Zuiderzeegebied. Amsterdam, Strengholt, z.j. (2e). 656 pp. linnen. Illustraties. (Corona-reeks, 25) | Euro 20,00 |
| 586374 | HEININGEN, L. VAN, Gasten te boek. Guests registered. Z.p., Sijthoff, z.j. 96 pp. ingenaaid. Ilustraties. Tweetalige uitgave. 1885 Kurhaus Hotel Scheveningen 1985 | Euro 7,00 |
| 582107 | HEITLING, W.H., De Achterhoek. Langs Berkel en Slinge. Lochem, Tijdstroom, 1960 (3e). 311 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 595994 | HELFRICH, K., BENDERS, J.F., CASPARIE, W.A., (RED.), Handzaam hout uit Groninger grond. Houtgebruik in de historische stad.Groningen, Stichting monument & materiaal, 1995. 224 pp. paperback. IllustratiesMet bijdragen van o.a.: G.L.G.A. Kortekaas, R.H. Alma, E. Jansma. Oblong formaat | Euro 15,00 |
| 005720 | HELLEMA, D.W., Kroniek van een Friese boer. De aantekeningen (1821-1856) van Doeke Wijgers Hellema te Widum, bewerkt door H. Algra. Franeker, Wever, 1978. 445 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 15,00 |
| 589502 | HELVOORT, T. VAN, De chemie van de universitaire wetenschapsbeoefening. Een halve eeuw scheikunde in Groningen, 1945-1995.Hilversum, Verloren, 2008. 392 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 17,50 |
| 595996 | HEMPENIUS, A.L., HEMPENIUS-VAN DIJK, B.S., Niet louter Caruso's. Liedertafel Gruno / Koninklijk Mannenkoor Gruno Groningen: 150 jaar mannenzang in Groningen.Groningen, Kon. Mannenkoor Gruno Groningen, 2005. 238 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 597526 | HENSSEN, E.W.A., Rijksuniversiteit Groningen 1964-1989.Groningen, WN, 1989. 408 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 585777 | HERINGA, J.W., Heringa's uit Dongjum. Geschiedenis van een Friese familie. Franeker, Wever, 1978. 335 pp. linnen + omslag. lllustraties. *omslag beschadigd, enkele penstrepen* | Euro 14,00 |
| 585930 | HERMANS, H., Hoe Nederland groeide. Anderhalf eeuw bodemwinning en bodemverbetering. Bussum, Brand, z.j. 221 pp. half linnen. Illustraties. *naam op schutblad, band licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 598727 | HERMUS, J., MIK, W., De Rijkshogeschool Groningen. Een geschiedenis met toekomst... .Groningen, Rijkshogeschool, 1991. 159 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597824 | HERWERDEN, P.J. VAN, Gedenkboek van het stedelijk gymnasium te Groningen.Groningen, WN, 1947. 220 pp. linnen. Illustraties. *rug gebruind, naam op schutblad*Thans Praedinius-gymnasium | Euro 15,00 |
| 582415 | HEUSDEN, G.H. VAN, Van Nieuwediep tot groot Den Helder. Geschiedenis van Noordhollands noorpdpunt. Den Helder, De Boer, 1954. (XVI) 239 pp. linnen. Illustraties. *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 600691 | HEUVEL, H.M. VAN DEN, De criminele vonnisboeken van Leiden 1533-1811.Leiden, z.u., 1977-1978. (VIII) 588 pp. paperback. | Euro 35,00 |
| 599276 | HEUVEL, H.W., Oud-achterhoeksch boerenleven het gehele jaar rond. Geïllustreerd door J.H. Persijn. Deventer, Ankh-Hermes, z.j. (8e). (XVI) 512 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 586682 | HILBRINK, C., De illegalen. Illegaliteit in Twente & het aangrenzende Salland 1940-1945.Groningen, z.u., 1089. 392 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 581617 | HILBRINK, C., De illegalen. Illegaliteit in Twente & het aangrenzende Salland 1940-1945.Groningen, z.u., 1089. 392 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 596565 | HOEF, K. VAN DER, TEELKEN, A., Het Academisch Ziekenhuis Groningen, 1903-1999.Bedum, Profiel, 1999. 134 pp. gebonden. Illustraties.Foto's, voornamelijk ansichtkaarten | Euro 10,00 |
| 585304 | HOEK, S. VAN DER, Hopend op een beter leven. Drentse veenarbeiders/sters verhalen. 's-Gravenhage, Boekencentrum, 1978. 93 pp. gebonden. Illustraties. (Triangelreeks) *enkele penstrepen* | Euro 10,00 |
| 582822 | HOEN, J.J. 'T, Op naar het licht. De Zaanstreek in de periode van de opkomst der arbeidersbeweging 1882-1909. Wormerveer, Meijer, 1968. 339 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 589010 | HOEVE, J.A. VAN DER, LANKAMP, P.C., ROSENBERG, H.P.R., Monumenten inventarisatieproject Den Haag 1850-1940. Den Haag, REO, 1992. 292 pp. half linnen. Illustraties.Oblong formaat | Euro 25,00 |
| 595952 | HOFF, B. VAN 'T, LUGARD, G.J., Honderd jaar Overijsselsche geschiedschrijving.Z.p., Deventer Boek- en steendrukkerij, 1935. 107 pp. ingenaaid. *naam op schutblad, scheurtje in omslag* | Euro 12,50 |
| 590546 | HOFTEN, R. VAN, JANSSEN, F., 't hert is der uut. Een verhaal over de Nijmeegse knokkultuur tussen ± 1800 en 1940. Een doktoraalskriptie. Nijmegen, Sociologisch Instituut, 1979. (XIV) 568 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 585931 | HONDERS, H., CONSTANT, J.G., DOORGEEST, Y., Ontdek Nederland. De schoonheid van het Nederlandse landschap. Amsterdam, Reader's Digest, 1994. 420 pp. linnen +omslag. Illustraties. Oblong formaat. In samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB | Euro 12,50 |
| 585808 | HONDERS, J., SMIT, J., Dorpen in Nederland. Een toeristische gids naar meer dan 250 historische dorpen en stadjes. Amsterdam, Reader's Digest, 1985. 480 pp. half kunstleder. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 596000 | HOOGSTINS, J.J., Inventaris van de archieven van de Rijks Hogere Burgerschool te Groningen 1864-1986 (1970).Groningen, z.u., 1986. 86 pp. gebonden. (Publikaties van het Rijksarchief te Groningen, 1) *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 586541 | HORST, A.K.E, STARING, A., Lochem en omstreken. Z.p., z.u., z.j. 112 pp. ingenaais. Illustraties. *omslag ontbreekt* | Euro 11,50 |
| 590545 | HOSMAR, J., Vriezenveense rusluie in het rijk van de tsaren. Met 50 illustraties. Enschede, Witkam, 1976. 115 pp. paperback. Illustraties. *vouw in omslag* | Euro 15,00 |
| 583240 | HOUBEN, L.G.A., Geschiedenis van Eindhoven de stad van Kempenland naar voor het meestendeel onuitgegeven handschriften bewerkt. 2 dln in 1 bd.Schiedam, Schiepers, 1978 (repr. 1889-1890). (IV) 404, 407 pp. linnen + omslag. Portret. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 583360 | HOUTEN, U. VAN, De hillige histoarje forteld foar it Fryske folk. Diel 1: It alde testamint. Frentsjer, Wever, z.j. 415 pp. linnen. Illustraties. *band licht beduimeld* | Euro 20,00 |
| 597306 | HUISMAN, K., Het Friese prentenkabinet. Dorps- en stadsgezichten van toen en nu.Leeuwarden, Friese pers boekerij, 1996. 103 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 579619 | HUIZING, J.S.A., Boerderijen in het kerspel Vriescheloo.Zuidlaren, Stichting Vrieschelooster Boerderijenboek, 2002. (XVI) 749 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 75,00 |
| 590447 | HUIZING, L., Zeven eeuwen Zuidwolde. Voorstudies over Zuidwolde en de Zuidwolders van vroeger. Zuidwolde, z.u., 1975. 206 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd*Uitgegeven door het gemeentebestuur van Zuidwolde als gedenkboek ter gelegenheid van het zevenhonderd-jarig bestaan | Euro 25,00 |
| 586417 | HUIZINGA, D.M., De stad der grachten. Naarden, In den toren, z.j. 127 pp. half linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 9,00 |
| 583043 | HUIZINGA, J., (RED.), Rechtsbronnen der stad Haarlem. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1911. (VI) (CVIII) 559 pp. linnen. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 2, 13) *bibliotheekexemplaar, rug bovenzijde licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 568350 | HULSHOF, A., Oorkonden aangaande de betrekkingen der Geldersche vorsten tot Frankrijk. In het licht gegeven.Arnhem, Gouda Quint, 1912. (IV) 201 pp. linnen. (Werken uitgegeven door Gelre, 9) *nieuw gebonden* | Euro 12,50 |
| 582151 | IDDEKINGE, HOOFT VAN, Friesland en de Friezen in de middeleeuwen. Bijdragen tot de geschiedenis, rechtskennis, muntkunde en geografie der Friesche gewesten, inzonderheid gedurende de elfde eeuw. Leiden, Brill, 1881. (VIII) 226 pp. ingenaaid. *omslag niet orgineel, omslag beschadigd, ezelsoren, naam op schutblad.* | Euro 25,00 |
| 586506 | IDDEKINGE, P.R.A. VAN, Arnhem 44/45. Evacuatie, verwoesting, plundering, bevrijding, terugkeer. Arnem, Gouda Quint, 1981. (XVI) 380 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 582381 | IEDEMA, H., Van Anigheim tot Anjum. Z.p., z.u., z.j. 279 pp. paperback. Illustraties. *pp. 91 los* | Euro 15,00 |
| 004350 | INGEN-HOUSZ, C.M.E., Catalogus van werken over Noord-Brabant aanwezig in de boekerij van het provinciaal genootschap van K. en W. in Noord-Brabant. 's-Hertogenbosch, z.u., 1937. (XII) 411 pp. ingenaaid. *bibliotheeksticker* | Euro 16,00 |
| 583267 | INGEN-HOUSZ, C.M.E., Catalogus van werken over Noord-Brabant aanwezig in de boekerij van het provinciaal genootschap van k. en w. in Noord-Brabant.'s Hertogenbosch, z.u., 1937. (XII) 411 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag beschadigd, rug met strook linnen verstevigd, bibliotheekexemplaar* | Euro 16,00 |
| 596192 | INGEN-HOUSZ, C.M.E., Catalogus van werken over Noord-Brabant aanwezig in de boekerij van het provinciaal genootschap van K. en W. in Noord-Brabant. 's-Hertogenbosch, z.u., 1937. (XII) 411 pp. ingenaaid. | Euro 20,00 |
| 595275 | JAMIN, H., Kennis als opdracht. De universiteit Utrecht 1636-2001. M.m.v. M. Huisman.Utrecht, Matrijs, 2001. 224 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 590448 | JANS, J., JANS, E., Gevel- en stiepeltekens in Oost-Nederland. Uitgegeven onder auspiciën van de Jan Jansstichting. Documentatiecentrum voor Oostnederlandse bouwkunst. Enschede, Van der Loeff, 1974. (X) 165 pp. linnen + omslag. Illustraties.*schutbladen licht gebruind, tekst op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 596455 | JANSEN, A.A., Wespennest Leeuwarden. De geschiedenis van de strijd van de Duitse nachtjagers en geallieerde luchtmachten boven Noord-Nederland in de jaren 1940-1945. Deel 2: Oktober 1942 - oktober 1943. Baarn, Hollandia, 1977. 342 pp. linnen. Illustraties. *vlekje op band* | Euro 15,00 |
| 596457 | JANSEN, A.A., Wespennest Leeuwarden. De ondergang. De geschiedenis van de strijd van de Duitse nachtjagers en geallieerde luchtmachten boven Noord-Nederland in de jaren 1940-1945. Deel 3: November 1943 / mei 1945. Baarn, Hollandia, 1979. 365 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug geschaafd* | Euro 11,50 |
| 596458 | JANSEN, A.A., Wespennest Leeuwarden. De ondergang. De geschiedenis van de strijd van de Duitse nachtjagers en geallieerde luchtmachten boven Noord-Nederland in de jaren 1940-1945. Deel 3: November 1943 / mei 1945. Baarn, Hollandia, 1978. 365 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 574066 | JANSSEN DE LIMPENS, K.J.TH., (RED.), Geldersche wyssenissen van het hoofdgerecht te Roermond. "'t Nye boeck" (1459-1487). Utrecht, Kemink, 1953. (XXXII) 392 pp. ingenaaid. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsch recht, 3, 16) | Euro 20,00 |
| 583047 | JANSSEN DE LIMPENS, K.J.TH., (RED.), Geldersche wyssenissen van het hoofdgerecht te Roermond. "'t Nye boeck" (1459-1487). Utrecht, Kemink, 1953. (XXXII) 392 pp. linnen. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsch recht, 3, 16) *bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 583036 | JANSSEN DE LIMPENS, K.T.J., (RED.), Rechtsbronnen van het Gelders overkwartier van Roermond. Utrecht, Kemink, 1965. (XCIV) 512 pp. linnen. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 3, 20) *bibliotheekexemplaar* | Euro 35,00 |
| 582472 | JAPICX, G., HAANTJES, J., Gysbert Japicx. Fries dichter in de zeventiende eeuw. Amsterdam, Holland, 1929. (VI) 262 pp. ingenaaid. Dissertatie. Portret. Illustraties. *omslag beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 11,50 |
| 591812 | JAPICX, G., HAANTJES, J., Gysbert Japicx. Fries dichter in de zeventiende eeuw. Amsterdam, Holland, 1929. (VI) 262 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *rug verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 582779 | JAPPE ALBERTS, W., (RED.), De stadsrekeningen van Arnhem. Met medewerking van het gemeentearchief te Arnhem. 3 dln. Groningen, Wolters, 1967. (XVI) 597, (X) 434, (XXX) 471 pp. linnen. (Teksten en doucmenten, 5, 7, 11) Dl 1: 1353-1377, Dl 2: 1377-1401, Dl 3: 1402-1420 | Euro 50,00 |
| 583040 | JAPPE ALBERTS, W., (RED.), Stukken betreffende de geschillen tussen hertog Arnold van Gelre en Nijmegen (1458-1459). Utrecht, Kemink, 1952. 63 pp. linnen. (Werken uitgegeven door het historisch genootschap, 3, 79) *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 582891 | JASPERS, P.A.T.M., De ontwikkeling van de pharmacie in Limburg gedurende de Franse tijd (1794-1814). Amsterdam, z.u., 1966. 126 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *naam op omslag* | Euro 15,00 |
| 007009 | JENSEMA, S., Berend Kopstubber. Hidde Betuun. Oelenspaigel ien Stad en Ommelanden. Aalbert. Mit litho's van Johan Faber. Groningen, Stichting 't Grunneger Bouk, 1987. 256 pp. gebonden + omslag. *naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 587554 | JENSEMA, S., Oelenspaigel ien stad en ommelanden. Winschoten, Van der Veen, 1969. 202 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 597298 | JONG, H.J. DE, Schoonebeek. Olierijk in zuidoost-Drenthe. Een onderzoek naar de economische en maatschappelijke effecten van de aardoliewinning in Schoonebeek.Z.p., Stichting het Drentse Boek, 1991. 231 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag iets verkleurd*Een onderzoek naar de economische en maatschappelijke effecten van de aardoliewinning | Euro 12,50 |
| 592643 | JONGE, D. DE, (RED.), Het Amsterdamse bos van cultuursteppe tot bospark. Met een voorwoord door burgemeester A.J. d'Ailly. Amsterdam, Breughel, 1947. 171 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd*Met losse kaart achterin | Euro 12,50 |
| 595997 | JONG-JANSSEN, C.E. DE, Knap bezit. Gebouwen van de Rijksuniversiteit Groningen in kunsthistorisch perspectief.Groningen, Dienst interne en externe betrekkingen van de Rijksuniversiteit Groningen, 1981. 113 pp. gebonden. Bibliografie. Illustraties. *tekst op schutblad, scheurtje in achterplat* | Euro 10,00 |
| 595948 | JOOSTING, J.G.C., KNAPPERT, L., Schetsen uit de kerkelijke geschiedenis van Drente.Leiden, Brill, 1916. 174 pp. ingenaaid. *binding los, omslag licht beschadigd, enkele potloodaantekeningen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 006163 | JOOSTING, J.G.C., De archieven der besturen in Drente van het Ned. Herv. Kerkgenootschap, berustende in het depôt van 's rijks archieven in Drente. Leiden, Brill, 1907. 89 pp. ingenaaid. *onopengesneden, bovenzijde rug beschadigd, omslag licht verkleurd* | Euro 10,00 |
| 595942 | JOOSTING, J.G.C., Het huis-archief van Batinge.Leiden, Brill, 1910. (XVI) 464 pp. ingenaaid. (Rijksarchief in Drente) *onopengesneden, binding los, omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 592003 | JOUSTRA, H., BERGSMA, E., CATE, J. TEN, 1. Het old burger weeshuis te Sneek. 2. Nota, met voorstel betrekkelijk de bestemming van het old burger weeshuis te Sneek. Ingediend bij den gemeente-raad aldaar. 3. De weeshuiskwestie. Een vijfjarige strijd op administratief gebied, 1809-1859. 4. Memorie, betrekkelijk het old burger weeshuis te Sneek. Ingediend bij den gemeente-raad aldaar. 5. De weeshuiskwestie. Nadere nota aan den raad der gemeente Sneek, ingediend naar aanleiding van 'De weeshuiskwestie' van den heer mr. E. Bergsma en van de nota door den heer J. ten Cate van Gonggrijp, als bijlage bij het rapport der raadscommissie ingezonden. 6. Rapport betreffende de inricting en bestemming van het old-burgerweeshuis, uitgebracht door de raadscommissie, ingesteld bij besluit van den raad der gemeente Sneek, van den 8sten mei 1869. Sneek, Cool van Bokma, 1869, Sneek, Wiarda, 1870, Sneek, Van Druten & Bleeker, 1870, Sneek, Wiarda, 1870, Sneek, Cool van Bokma, 1870, Sneek, z.u., 1870. 40, 14, (VIII) 151, 48, (IV) 76, 25 pp. halflinnen. *nieuw gebonden*Convoluut. Geschreven inhoudsopgave voorin boek | Euro 95,00 |
| 567841 | KALMA, D., (RED.), Wy roppe de libbenen. In karlêzing for de jongeren. Ynlaet en gearstald. Foarste dieltsje. Oarde printinge. Dokkum, Kamminga, 1944. 163 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 599278 | KALMA, D., Samle fersen. Besoarge en mei in ynlieding fan J. Knol. Ljouwert, Fryske Akademy, 1996. 775 pp. linnen + omslag. Portret. *omslag licht beduimeld* | Euro 15,00 |
| 585958 | KALMA, J.J., (RED.), Repertorium Frieslands verleden. Overzicht van tijdschriftartikelen de Friese geschiedenis betreffende.Leeuwarden, Jongbloed, 1955. 416 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina, rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 582311 | KALMA, J.J., BREUKER, P.H., ZEEMAN, M., (RED.), Freonen om ds. J.J. Kalma hinne. Stúdzjes, meast oer Fryslân, foar syn fiifensantichste jierdei. Ljouwert, Tille, 1982. 357 pp. linnen + omslag. Bibliografie. Portret. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: A. Feitsma, D. Kooistra, R. Steensma | Euro 15,00 |
| 582161 | KALMA, J.J., VRIES, K. DE, (RED.), Friesland in het rampjaar 1672. It jier fan de miste kânsen. Leeuwarden, Fryske Akademy, 1972. 255 pp. linnn + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht verkleurd en beschadigd*Met bijdragen van o.a.: G.P. Bol, H.T. Obreen, J. Visser | Euro 15,00 |
| 002464 | KALMA, J.J., By us âlde tsjerken lâns. Assen, Van Gorcum, 1943 (2e). 63 pp. halflinnen. Illustraties. (Sier en sied, 2) | Euro 11,50 |
| 598863 | KALMA, J.J., Dit wienen ek Friezen. In ryge lytse biografyën. 5 delen.Ljouwert, Miedema, 1964-74. 128, 131, 139, 147, 132 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutbladen, delen 1 en 3 enkele penstrepen*Ondertitel deel 1: 'In 24tal lytse biografyën' | Euro 25,00 |
| 585290 | KALMA, J.J., Er valt voor recht te strijden. De roerige dagen rond 1890 in Friesland. 's-Gravenhage, Boekencentrum, 1978. 168 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582163 | KALMA, J.J., Men meldt ons uit Friesland. Een aantal zeventiende-eeuwse geschriften die opzien baarden met een lijst van 17de -eeuwse kleine Friese gelegenheidsgedichten. Verzameld en toegelicht. Leeuwarden, Tille, 1973. 390 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Varia Frisica, 10) *naam op schutblad, omslag licht beschadigd.* | Euro 17,50 |
| 586727 | KALMA, J.J., Men meldt ons uit Friesland. Een aantal zeventiende-eeuwse geschriften die opzien baarden met een lijst van 17de -eeuwse kleine Friese gelegenheidsgedichten. Verzameld en toegelicht. Leeuwarden, Tille, 1973. 390 pp. linnen. Illustraties. (Varia Frisica, 10) | Euro 16,00 |
| 015551 | KALMA, J.J., Om Gysbert Japiks hinne. Fryslan yn de XVII-de ieu. Skreaun yn opdracht fan it 'Gysbert Japicx Komité 1666-1966'. Mei tekeningen fan J.B. de Leeuw. Boalsert, Osinga, 1963. 245 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597461 | KAM, J. VAN DE, Op de grens van land en zee. Portret van de Wadden. Met een inleiding van D. Hillenius.Amsterdam, Ploegsma, 1969. 164 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 600948 | KAM, J. VAN DE, Op de grens van land en zee. Portret van de Wadden. Met een inleiding van D. Hillenius.Amsterdam, Ploegsma, 1969. 164 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, boekblok roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 587344 | KAM, J. VAN DE, Rivierenland. Plant, dier en mens in het gebied van Rijn, Maas, Waal en IJssel. Amsterdam, Ploegsma, 1975. 122 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 585939 | KAMP, A.F, Zuiderzee-land. Verleden en toekomst van de Zuiderzee. Met een inl. van den minister van waterstaat. Illustraties van Jo Spier. Reproducties naar foto's en zes kaarten. Amsterdam, Querido, 1937. 275 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 600697 | KAMPHUIS, H., Groninger borgen en Drentse havezaten.Zutphen, Walburg, 1995. 176 pp. ingenaaid. Illustraties.(KMR) | Euro 10,00 |
| 582409 | KEIJZER, C., JONKER, H., De Anna Paulownapolder 1846-1946. Wormerveer, Meijer, 1946. 254 pp. linnen. Illustraties. *band licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 25,00 |
| 593325 | KEIKES, H.W., Leeuwarden bij gaslicht. Den Haag, Kruseman, 1974. 151 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 596561 | KEIZER-PRINS, M., STRENGHOLT, A.J.G., (RED.), Het boek van Amsterdam. Omslagteekening van Jan Sluyters. Illustraties van Bernard van Vlijmen, Jan Grgoire, Henri Pieck, Jan Lutz en vele anderen.Amsterdam, Strengholt, z.j. 199 pp. halflinnen. Illustraties. (Wat niet in 'Baedeker' staat, 1) *band iets verkleurd, naam op schutblad (uit 1930)*Met bijdragen van o.a.: J.C.E. Sand, H.A. Meerum-Terwogt, J.H. Speenhoff, J. Feith | Euro 11,50 |
| 589854 | KEMPEES, A.J., VERLOOP, W.H., LELY, E.C., (RED.), Gedenkboek van het Delftsch studenten corps ter gelegenheid van het twintigste lustrum.Delft, Delftsche uitgevers maatschappij, z.j. 498 pp. linnen. Illustraties. *band beduimeld, binding iets los, naam op schutblad, scheur in pp. 11-12* | Euro 20,00 |
| 567795 | KEMPS, J., De dageraad van den nieuwen tyd. De Nijverheidsscholen in Groningen 1921-1923. Opdracht, ontwerp en stedenbouwkundige situatie.Groningen, z.u., 2005. (VI) 84 pp. ringband. Doctoraalscritpie. Naast de 84 pagina's bevat de scriptie bijlagen | Euro 16,00 |
| 586494 | KENAU SIMONSDR. HASSELER, KURTZ, G.H., Kenu Symonsdochter van Haarlem. Assen, Van Gorcum, 1956. 115 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 595786 | KEUNING, H.J., Het Nederlandse volk in zijn woongebied. Hoofdlijnen van een economische en sociale geografie van Nederland. Den Haag, Leopold, 1965 (2e herz.). (X) 487 pp. linnen. Illustraties. *schutblad gebruind, binding achterin zwak, enkele pen- en potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 582732 | KEUNING, H.J., Het Nederlandse volk in zijn woongebied. Hoofdlijnen van een economische en sociale geografie van Nederland. Den Haag, Leopold, 1965 (2e herz.). (X) 487 pp. linnen + omslag. Illustraties. *titelpagina + schutblad gebruind, plakbandsporen op schutblad* | Euro 15,00 |
| 587920 | KEVERLING BUISMAN, F., (RED.), Ordelen van de Etstoel van Drenthe 1399-1447.Zutphen, Walburg, 1987. (XVIII) 337 pp. gebonden. (OVR, 15) *naam op schutblad, rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 587921 | KEVERLING BUISMAN, F., (RED.), Ordelen van de Etstoel van Drenthe 1450-1504 (1518).Zutphen, Walburg, 1994. (XXII) 458 pp. gebonden. (OVR, 23) *rug verkleurd* | Euro 25,00 |
| 598714 | KEYSER, M., Komt dat zien! De Amsterdamse kermis in de negentiende eeuw.Amsterdam, Israel, 1976. 230 pp. paperback. Illustraties. *enkele stiftstreepjes, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 586422 | KIELICH, W., Jordaners op de barricaden. Het oproer van 1934.Zutphen, Walburg, 1984. 167 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 9,50 |
| 020394 | KIELICH, W., Ondergronds rijk. 25 jaar Gasunie en aardgas. Groningen, Nederlandse Gasunie, 1988. 175 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 583239 | KIKKERT, J.G., De Brabanders. Oorsprong en geschiedenis van de Brabanders.Amsterdam, Elsevier, 1980. 244 pp. kunstleder + omslag. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 017007 | KLASENS, J., Groninger grondleggers van de Nederlansche volksschool. Met een inleiding van Jan Boer. Assen, Van Gorcum, 1949. 150 pp. halflinnen. Portret. (land en volk van stad en Ommelanden, 9) *boekblok roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 585545 | KLAVER, IMKE, Herinneringen van een Friese landarbeider. Enkele opgetekende zaken uit het jongste verleden tot 1925. Inkele oanteikene dingen út de jonge tiid oan 1925. Ingeleid door G. Harmsen. Aantekeningen van J. Frieswijk. Nijmegen, SUN, 1974. 247 pp. paperback. Illustraties. (Sunschrift, 71) | Euro 10,00 |
| 583250 | KLEP, P.M.M., Groeidynamiek en stagnatie in een agrarisch grensgebied. De economische ontwikkeling in de Noordantwerpse Kempen en de Baronie van Breda, 1750-1850.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1973. (XL) 212 pp. linnen. (BGZN, 26) *bibliotheekstempel* | Euro 11,50 |
| 582710 | KLERCK, T.P.E. DE, MELLEMA, O.C., NOTEBOOM, H., STARKE, M.J.B., (RED.), Boerderijen en hun bewoners. Uitgegeven door de afdeling Beerta van de Groninger maatschappij van landbouw ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan (1842-1967). 2 dln. Winschoten, Van der Veen, 1968. 549, 232 pp. linnen. Illustraties. *deel 1 naam op titelpagina* | Euro 65,00 |
| 573261 | KLOKMAN, G.J., Hendrik-eume. Boe 't er in den Achterhoek hen gong, toe grotmooder nog in de korte rökke was. Teikeninks van Piet te Lintum.Baarn, Bosch, z.j. 84 pp. ingenaaid. Illustraties. (Libellen-serie, 113/114) *omslag verkleurd* | Euro 10,00 |
| 599249 | KLOOSTERMAN, S., It jubeljier (1793-1813).Grins, Hoitsema, 1927. 498 pp. linnen. *rug licht beschadigd, papier hier en daar roestvlekkig, voorplat licht roestvlekkig, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 591910 | KLOOSTERMAN, S., It jubeljier 1793-1813. Ljouwert, Tille, 1978. 423 pp. gebonden. (De Titelroas, 1) | Euro 10,00 |
| 589500 | KNEGTMANS, P.J., Een kwetsbaar centrum van de geest. De universiteit van Amsterdam tussen 1935 en 1950.Amsterdam, UP, 1998. 415 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 580008 | KNOL, E., De familie Vonck uit Humsterland. Nakomelingen van Jacob Harmens Vonck en Ettien Franssen Doorenbusch landbouwers op de Ritsemaheerd op Kenwerd onder de klokslag van Oldehove.Groningen, z.u., 1981. 398 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. *rug licht verkleurd, plakbandsporen op binnenzijde omslag* | Euro 75,00 |
| 580010 | KNOP, G., Schylgeralân. Een beschrijving van land en volk van het eiland Ter-Schelling.Leiden, Burgersdijk & Niermans, 1946. (VIII) 346 pp. linnen. Illustraties. (Nederlands volksleven, 1) *boekblok licht roestvlekkig, omslag voorin ingeplakt* | Euro 50,00 |
| 015197 | KOCH, A.C.F., Zwarte kunst in de Bisschopstraat. Boek en druk te Deventer in de 15de eeuw. Deventer, Praamstra, 1977. 80 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 590530 | KOK, G.J., 'Het leven zeker gesteld...' 25 jaar onder 'de Regenboog' (1972-1997). Met bijdragen van J. Jurjens, B.H.G. Knol-Groeneveld en F.T. Volbeda. Groningen, z.u., 1997. 209 pp. linnen. Illustraties. (Geschiedenis van de gereformeerde kerk van Groningen-Noord, 1) *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 591106 | KOK, P.T., Burgers in de bijstand. Werklozen en ontwikkeling van de sociale zekerheid in Leeuwarden van 1880 tot 1930. Groningen, z.u., 2000. 436 pp. ingenaaid. Illustraties. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 584824 | KOLMAN, C., OLDE MEIERINK, B., STENVERT, R., Noord-Brabant. M.m.v. N. Reijs, T. Kappelhof, B. Kooij. Foto's: Rijksdienst voor de Monumentenzorg.Zwolle, Waanders, 1997. 376 pp. linnen + omslag. Illustraties. (Monumenten in Nederland, 2) | Euro 45,00 |
| 585866 | KONIJNENBURG, W. VAN, Het beheer van onze waterschappenDelft, Meinema, 1929. (XVIII) 227 pp. ingenaaid. Illustraties. *rug verkleurd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 579857 | KONINGSVELD, H. VAN, Gedenkboek der Friese zending. Overzicht van het zendingswerk op het Friese terrein gedurende een halve eeuw 1900-1950. Sneek, z.u., 1950. 128 pp. halflinnen. Illustraties. *platten iets gevlekt en licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 579692 | KOOI, J. VAN DER, Volksverhalen in Friesland. Lectuur en mondelinge overlevering. Een typencatalogus.Groningen, Stifting Ffyrug, 1984. (X) 702 pp. ingenaaid. Dissertatie. (Estriken, 63) (Nedersaksische studies, 6) *omslag iets verkleurd* | Euro 30,00 |
| 590840 | KOOIJ, P., Groningen 1870-1914. Sociale verandering en economische ontwikkeling in een regionaal centrum. Assen, Van Gorcum, 1986. (XII) 386 pp. ingenaaid. Dissertatie. | Euro 25,00 |
| 597722 | KOOIJMAN, G.F., Spiegel van bekende Friezen. De levens en daden van 24 vermaarde Friezen en anderen die daarvoor zouden kunnen doorgaan, beschreven door haast even zoveel auteurs en weerspiegeld in dit boek. Leeuwarden, Friese pers, 1978. 192 pp. gebonden. Illustraties. Over o.a.: Piet Paaltjes, Tsjerk Hiddes, Pieter Jelles Troelstra | Euro 10,00 |
| 596525 | KOONSTRA, P., (RED.), Twist. Creatieve index Groningen 2007. Groningen, K2, 2007. 303 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 017928 | KOOPERBERG, P., Geneeskundige plaatsbeschrijving van Leeuwarden. Met tabellen en plattegronden. Uitgegeven door het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1888. (XVI) 344 pp. gebonden. Illustraties. *naam op titelpagina, platten iets vlekkig*Met kaart van Leeuwarden + 11 plattegronden (waarvan de meeste uitvouwbaar) + tabellen | Euro 150,00 |
| 599826 | KOOPS, W.R.H., Opstellen rond de Groningse universiteit.Groningen, Van Dijk, 1990. 111 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties.Opstellen aan de schrijver aangeboden bij zijn afscheid als conservator van het universititsmuseum Groningen, 28 septemnber 1990 | Euro 10,00 |
| 583356 | KOOY, G.A., De oude samenwoning op het nieuwe platteland. Een studie over de familiehuishouding in de agrarische Achterhoek. Met een ten geleide van E.W. Hofstee.Assen, Van Gorcum, 1959. (XII) 236 pp. linnen + omslag. (Bouwstenen voor de kennis der maatschappij, 29) *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 592659 | KOSSEN, W.J., RIEGER, A., Rondom de Oude Kerk. De kroniek van een stadswijk. Het water, de huizen, de mensen, handel, arbeid, minne in grijs verleden en keurig heden. Verlicht met krijttekeningen van Frans Boers, foto's van Jaap Doeser en reproducties naar oude prenten. Laren, Schoonderbeek, 1948. 215 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 590460 | KOSTER, K., Brabant van Hoog tot Laag. Tilburg, z.u., 1980. Map met 32 pentekeningen. *map licht beschadigd* | Euro 30,00 |
| 008365 | KRAMER, D., MEERTENS, P.J., WATERINK, J., (RED.), Friesland. Volkskundig leesboek voor de lagere scholen. Met houtsneden van E. Caspers. Groningen, Noordhoff, 1931. 128 pp. ingenaaid. Illustraties. (Nederlandsche volkskunde voor de lagere scholen)Lagere school zesde en zevende leerjaar | Euro 10,00 |
| 598809 | KROEF, R. VAN DER, Schuilen. Maar dan...?! 150 jaar Stichting Toevluchtsoord in Groningen.Groningen, Histodata, z.j. 118 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 601177 | KROON, J.E., (RED.), Jaarboekje voor geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en Rijnland. Tevens orgaan van de vereeniging 'Oud Leiden' 1939 (een en dertigste deel).Leiden, Mulder, 1939. 207 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: A.N. Molenaar, C.A. Crommelin, W.J.J.C. Bijleveld | Euro 8,50 |
| 587296 | KRUIZINGA, J.H., BANNING, J.A., Amsterdam van A tot Z. Encyclopedisch handboek voor een ieder die van Amsterdam houdt.Amsterdam, Strengholt, z. j. 652 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd* | Euro 16,00 |
| 586278 | KUILE, E.H. TER, De dom van Utrecht.Maastricht, Leiter-Nypels, z.j. 69 pp. gebonden + omslag. (Erasmus-Librye, 6) *bibliotheekstempel op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 590718 | KUILE, E.H. TER, De provincie Overijssel. Eerste stuk: Twente. Met afbeeldingen naar teekeningen van W.A. Hemsing, J. Jans en A.L. Oger en naar foto's van J.P.A. Antonietti, W.A. Hemsing en anderen.Arnhem, Gijsbers & Van Loon, 1971 (Herdr. 1934). (XVI) 155 pp. linnen. Illustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar*Ongewijzigde herdruk van de uitgave 's-Gravenhage, Rijksuitgeverij dienst van de Nederlandsche Staatscourant, 1934 | Euro 25,00 |
| 582436 | KUILE, E.H. TER, De provincie Zuidholland. Eerste stuk: Leiden en westelijk Rijnland. Met afbeeldingen naar teekeningen van A.J.M. Mulder, B.V. van den Bergh e.a. en naar foto's van J.P.A. Antoinetti e.a. 's-Gravenhage, Rijksuitgeverij, 1944. (XIV) 260 pp. half leer. Illustraties. (De Nederlandsche monumenten van geschiedenis en kunst, 7) *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* | Euro 35,00 |
| 582893 | KUIPER, J., Een revolutie ontrafeld. Politiek in Friesland 1795-1798. Franker, Van Wijnen, 2002. 652 pp. linnen. Illustraties. *stempel en naam op titepagina* | Euro 30,00 |
| 597850 | KUIPERS, K.J., Een Groninger zeeman in Napoleontische tijd. Zee- en landreizen van K.J. Kuipers. Kleine handelsvaart contra continentaal stelsel. Met een inleiding van J. Klatter. Zutphen, Walburg, 1980. 121 pp. ingenaaid. *stempel op schutblad* | Euro 10,00 |
| 582991 | KUIPERS, W.H., Leeuwarden. Fotografie: Frans Popken. Leeuwarden, Tille, 1979. linnen + omslag. Meertalige editie | Euro 10,00 |
| 591996 | KUNST, A.J.M., Van Sint Elisabeths-gasthuis tot gereformeerd burgerweeshuis (1485-1814) (Avec resumé en français). Utrecht, z.u., 1954. 333 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 580012 | KUNST, J., Terschellinger volksleven. Gebruiken, feesten, liederen, dansen. Met 27 illustraties naar fotografieën, ruim 120 melodieën en een kaartje.West-Terschelling, H. Duijf, 1937 (2e herz.). (XVI) 208 pp. linnen. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig, naam op schutblad, rug bovenzijde licht beschadigd* | Euro 45,00 |
| 007314 | KUPÉRUS, L., Uut de Gröninger veenkolonies. Novellen en schetsen. Met een inleidend woord van A.J. Hoogenbirk. Kampen, Kok, 1913. (XIV) 274 pp. linnen. | Euro 16,00 |
| 586377 | KUSTERS, W., PERRY, J., Versteende wouden. Mijnen en mijnwerkers in woord en beeld. Amsterdam, Querido, 1999. 319 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 585943 | KUYPER, W., Omzwervingen langs de oude Zuiderzee. Utrecht, Kadmos, 1984. 224 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 599882 | KWAKENBURG, R.J., Historie van Stad en Lande. 5 delen.Groningen, Van der Kamp, z.j. 32, 33-64, 65-96, 97-127, 129-160 pp. ingenaaid. *omslagen delen 1, 3 en 4 los en (licht) beschadigd*Afleveringen 1 tot en met 5: alles wat verschenen is (het werk was bedoeld te verschijnen in ca. 40 afleveringen) | Euro 25,00 |
| 585925 | LAAN, K. TER, Aardrijkskundig woordenboek van Nederland. 's-Gravenhage, Van Goor, 1948 (2e). (IV) 513 pp. linnen. *vlekje op voorplat, stempel op schutblad* | Euro 11,50 |
| 588292 | LAAN, K. TER, Groninger encyclopedie. 2 delen. Groningen, Spiering, 1954-55. (IV) 510, (II) 515-956 (8) pp. linnen. Illustraties. *band geplastificeerd, titelpagina deel 1 deels verkleurd, schutblad deel 2 deels verkleurd* | Euro 150,00 |
| 572198 | LAAN, K. TER, Groninger encyclopedie. 2 delen. Groningen, Spiering, 1954-55. (IV) 510, (II) 515-956 (8) pp. kunstleer. Illustraties. *achterplat deel 1 plakresten* | Euro 150,00 |
| 599414 | LAAN, K. TER, Groninger encyclopedie. 2 delen. Groningen, Spiering, 1954-55. (IV) 510, (II) 515-956 (8) pp. halfkunstleer. Illustraties. *platten verkleurd* | Euro 150,00 |
| 572009 | LAAN, K. TER, Nieuw Groninger woordenboek. Met kaarten en platen van Johan Dijkstra e.a.Groningen, Wolters, 1929. (XXVIII) 624, (II) 625-1278 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden* | Euro 75,00 |
| 597661 | LAMBRECHTS, H., Noordbrabantse tijdschriften 1830-1960 'Taxandria' uitgezonderd. Antwerpen, Centrum voor studie en documentatie, 1981. (LIV) 449 pp. ingenaaid. (Nederlandse Volkskundige Bibliografie, 32) *bibliotheekexemplaar* | Euro 50,00 |
| 586518 | LAMMERTS VAN BUEREN, A., De verwoesting van een oude keizersstad. Oorlogsrampen over Nijmegen 1940-1945. Met een voorwood van C.M.J.H. Hustinx, J. Teulings, J.W. van Nieuwenhuyzen.Nijmegen, Koepel, z.j. (2e). 145 pp. half linnen. Illustraties. *los in de band, papier licht watervlekkig* | Euro 11,50 |
| 585865 | LANDMETER, F., Stad en land onder de zeespiegel. Zwolle, Tijl, 1953. (II) 173 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 585886 | LAST, C.C.A., PROOYEN, A.J. VAN, Met postkoets en trekschuit door honderd dorpen en steden van heel Nederland. Groningen, Foresta, z.j. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Ongepagineerd | Euro 8,00 |
| 583245 | LAURET, A.M., Per imperatief mandaat. Bijdrage tot de geschiedenis van onderwijs en opvoeding door katholieken in Nederland, in het bijzonder door de Tilburgse zusters van liefde.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1967. (XL) 454 pp. linnen. (BGZN, 10) | Euro 12,50 |
| 591405 | LEENINGA, J.J., WESTRA, E.J., En tóch staat de Martini. Groningen onder Duitsch schrikbewind.Groningen, Niemeijer, 1945. 149 pp. halflinnen. Illustraties. *band gevlekt, naam op schutblad, schutbladen iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 591404 | LEENINGA, J.J., WESTRA, E.J., En tóch staat de Martini. Groningen onder Duitsch schrikbewind.Groningen, Niemeijer, 1946 (3e). 149 pp. halflinnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, schutbladen iets gebruind* | Euro 10,00 |
| 583156 | LEESER, T., (RED.), Verzetsmonument Overijssel 1940-'45. 2 mei 1953.Z.p., z.u., 1953. 43 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 016261 | LEEUWEN, J. VAN, Alphabetisch register of algemeen repertorium op het groot plakkaat- en charterboek van Friesland. Workum, Brandenburgh, 1857. (XVIII) 564 pp. Oorspronkelijk karton. *los in de band* | Euro 45,00 |
| 573410 | LEGGER, J., 'n Bonde riege. Grönneger riemsels. Groningen, Mulder, z.j. (2e herz.). 80 pp. ingenaaid. Uitgave toneelfonds 'De Noordstar' | Euro 10,00 |
| 585951 | LELY, C., JANSMA, K., Lely. De bedwinger der Zuiderzee. Amsterdam, Paris, 1948. 349 pp. linnen. Portret. Ilustraties. *bibliotheekexemplaar, schutbladen gebruind* | Euro 15,00 |
| 583454 | LEURS, A., STAMKOT, B., Hilversum 1870-1940.Hilversum, Verloren, 1987. 124 pp. linnen. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591548 | LEYDESDORFF, S., Het water en de herinnering. De Zeeuwse watersnoodramp 1953-1993. Met een fotoreportage van E. van Wijk.Amsterdam, Meulenhoff, 1993. 304 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 589842 | LIEBURG, M.J. VAN, 'Met het beste wat men heeft en kent'. De geschiedenis van het diakonessenhuis Utrecht 1844-1999.Kampen, Kok, 2000. 400 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 579652 | LIER, J. VAN, TONKENS, J., Hedendaagsche historie of tegenwoordige staat van het landschap Drenthe. Met printverbeeldingen versierd. 2 stukken in 1 band.Groningen, Foresta, 1975 (herdr. 1792-1795). (XVI) 436, 120 (XVIII) pp. kunstleder. Illustraties. *1 katern voorin los* | Euro 25,00 |
| 587320 | LIER, J. VAN, TONKENS, J., Hedendaagsche historie of tegenwoordige staat van het landschap Drenthe. Met printverbeeldingen versierd. 2 stukken in 1 band.Groningen, Foresta, 1975 (herdr. 1792-1795). (XVI) 436, 120 (XVIII) pp. kunstleder. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 583251 | LINSSEN, G.C.P., Werkgeversorganisatie in katholiek patroon. Een schets van ontstaan en uitbouw van de diocesane verenigingen van werkgevers in het zuiden van Nederland 1915-1940.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1978. (XXXII) 249 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 41) | Euro 11,50 |
| 587685 | LOENEN, H.W.W. VAN, Van Nicolaas tot Nederlands-Hervormd. Acht eeuwen Harener dorpskerk.Haren, Boomker & Savenije, 1996. 51 pp. ingenaaid. Illustraties. (Harener historische reeks, 11) *naam op titelpagina* | Euro 7,00 |
| 587686 | LOENEN, H.W.W. VAN, Van Nicolaas tot Nederlands-Hervormd. Acht eeuwen Harener dorpskerk.Haren, Boomker & Savenije, 1996. 51 pp. ingenaaid. Illustraties. (Harener historische reeks, 11) *naam op titelpagina* | Euro 7,00 |
| 592649 | LOOIJEN, T.K., Ieder is hier vervuld van zijn voordeel ... Amsterdam in de ogen van buitenlanders.Amsterdam, Van der Velden, 1981. 101 pp. paperback. Illustraties. *tekst op titelpagina* | Euro 10,00 |
| 568357 | LOON, J. VAN, BOER, M. DE, Frysk lieteboek in gearjefte, de Friezen oanbean. Mei forskate sangen oanfold. Neisjoen en forbettere earst fen T.E. Halbertsma en W. Faber lêst fen S. van der Burg, J. Nieuwenhuis en J. Paardekoper. Fjirde útjefte. 104 lieten. Ljouwert, Van der Velde, 1930 (4e). (VIII) 196 pp. halflinnen. *voorplat iets vlekkig* | Euro 25,00 |
| 599370 | LOON, J. VAN, BOER, M. DE, It Lieteboek. Frysce Sang mei pianolieding, in gearjefte, de Friesen oanbean Hearrenfean, Hingst, 1876. (VIII) 136 pp. halflinnen. *titelpagina licht gebruind, randen platten licht geschaafd* | Euro 50,00 |
| 597834 | LOON, J. VAN, BOER, M. DE, It Lieteboek. Frysce Sang mei pianolieding, in gearjefte, de Friesen oanbean.Hearrenfean, Hingst, 1876. (VIII) 136 pp. halflinnen. *oude naam op schutblad en titelpagina, platten geschaafd, hoeken platten licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 582435 | LOOSJES, A., Leyden. Amsterdam, Scheltema, z.j. (XVI) 88 pp. linnen. Illustraties. *rug licht beschadigd, naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig*Pp. I-XVI Engelse tekst, pp. 1-88 foto's | Euro 15,00 |
| 586470 | LOOSJES, A., Noord Holland in beeld. Met 512 afbeeldingen. Amsterdam, Scheltema, z.j. linnen. Illustraties. *band deels geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 590712 | LOOSJES, A., Overijssel, Friesland, Groningen en Drente in beeld. Met 295 afbeeldingen. Amsterdam, Scheltema, z.j. VIII) 188 pp. linnen. Illustraties. *band licht geschaafd* | Euro 25,00 |
| 586384 | LOOSJES, A., Zuid Holland in beeld. Met 500 afbeeldingen. Amsterdam, Scheltema, z.j. (VIII) 334 pp. linnen. Illustraties. *band gedeeltelijk geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 25,00 |
| 590852 | LOUWES, H.D., Redevoeringen H.D. Louwes 1930-1941. Groningen, z.u., 1947. (X) 580 pp. linnen. Portret. *bibliotheekexemplaar*Deze uitgave werd H.D. Louwes aangeboden door de Groninger maatschappij van landbouw ter gelegenheid van zijn aftreding als haar voorzitter op 31 december 1947. De redevoeringen, inleidingen en voordrachten werden verzameld, uitgekozen, gerangschikt en ingeleid door N.G. Addens | Euro 25,00 |
| 582051 | LOUWES, H.D., Redevoeringen H.D. Louwes 1930-1941. Groningen, z.u., 1947. (X) 580 pp. linnen. Portret. *rug licht verkleurd en vlekkig*Deze uitgave werd H.D. Louwes aangeboden door de Groninger maatschappij van landbouw ter gelegenheid van zijn aftreding als haar voorzitter op 31 december 1947. De redevoeringen, inleidingen en voordrachten werden verzameld, uitgekozen, gerangschikt en ingeleid door N.G. Addens | Euro 30,00 |
| 582376 | LUNENBERG, M., Geluk door geestelijke groei. De institutionalisering van de jeugdzorg tussen 1919 en het midden van de jaren dertig, uitgewerkt voor Amsterdam. Zwolle, Waanders, 1989. 192 pp. linnen + omslag. Illustraties. *stempel op schutblad* | Euro 12,50 |
| 586420 | MAK, G., Een kleine geschiedenis van Amsterdam.Z.p., Olympus, 1999 (16e). 368 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 9,50 |
| 586418 | MAK, G., De engel van Amsterdam. Amsterdam, Atlas, 1998 (10e). 269 pp. paperback. | Euro 8,00 |
| 594919 | MAK, G., Hoe god verdween uit Jorwerd. Een Nederlands dorp in de twintigste eeuw.Amsterdam, Atlas, 2001 (18e). 313 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 591943 | MAK, G., Hoe god verdween uit Jorwerd. Een Nederlands dorp in de twintigste eeuw.Amsterdam, Atlas, 1997 (8e). 290 pp. paperback. | Euro 10,00 |
| 593864 | MAK, G., Een kleine geschiedenis van Amsterdam.Amsterdam, Atlas, 2005 (30e). 447 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. *enkele illustraties los* | Euro 12,50 |
| 595309 | MANDEMAKERS, K., BOONSTRA, O., (RED.), De levensloop van de Utrechtse bevolking in de 19e eeuw.Assen, Van Gorcum, 1995. (VIII) 186 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 591984 | MANEN, C.A. VAN, Armenpflege in Amsterdam in ihrer historischen Entwicklung. Leiden, Sijthoff, 1913. (VIII) (VI) 224 (6) pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *rug met tape verstevigd, omslag verkleurd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 20,00 |
| 589501 | MANNING, A.F., ROES, J.H., HERMESDORF, B.H.D., (RED.), Katholieke universiteit Nijmegen 1923-1973. Een documentenboek. Mm.v. C.T.H. Reul en J.P. Valk. Met een terugblik door L.J. Rogier.Bilthoven, Ambo, 1974. 511 pp. ingenaaid. Illustraties. (PKDC, 3) | Euro 16,00 |
| 585864 | MANNING, A.F., VROEDE, M. DE, (RED.), Spectrum atlas van historische plaatsen in de Lage Landen. Fotografie J. van de Kam e.a.Utrecht, Spectrum, 1981. 256 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 589011 | MAPP, E., (RED.), Schilderswijk in beeld. Kinderen en kunst in de Haagse Schilderswijk. Den Haag, Stichting Schilderswijk Cultuurwijk, z.j. 96 pp. ingenaaid. Illustraties.Oblong formaat | Euro 11,50 |
| 586381 | MARIJS, M.H.M., (RED.), 's-Gravenhage in beeld. De residentie in de twintiger en dertiger jaren. Met als inleiding een anekdote van S. Carmiggelt. Den Haag, Omniboek, 1979. 192 pp. paperback. Illustraties. Speciale uitgave bij het 125-jarig jublileum van de 's-Gravenhaagsche Boekhandelaarsvereniging | Euro 12,50 |
| 598963 | MARS, F., Zaandam houtstad.Zaandam, Heemkunde, 1957. 36 pp. geniet. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597176 | MARSMAN, E., Een wijde blik verruimt het denken. Foto's T. Broekhuis. Vormgeving H. Miedema.Groningen, Gado, 1990. ingenaaid. Illustraties. *omslag iets verkleurd*Ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum van de NV Groninger Autobusdienst Onderneming. Oblong formaat | Euro 12,50 |
| 004708 | MARTIN, A.M., Tussen traditie en vernieuwing. Ruimtelijke transformaties van Maastricht 1650-1905. Groningen, z.u., 1997. (XII) 395 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. Met kaarten | Euro 25,00 |
| 570355 | MATTHEY, I.B.M., MEINEMA, J., PATHUIS, J., Rijksarchief in Groningen. Gebundelde inventarissen. Deel 4. De archieven van de classes van De Marne, Westerkwartier en van de Hervormde Gemeenten van Den Ham en Fransum, Dorkwerd en Wierum, Nieove, Niekerk en Vliedorp, Pieterzijl en Visvliet. Groningen, Rijksarchief, 1978. (X) 105 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag iets vlekkig*Andere bijdragen van: M.E. Scholten, J.H. de Vey Mestdagh | Euro 12,50 |
| 598783 | MEER, G. VAN DER, Frisian 'breaking'. Aspects of the origin and development of a sound change.Groningen, FFYRUG, 1985. (VI) 286 pp. paperback. Bibliografie. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 582310 | MEERBURG, B.A.G., 'hwant wij binne it nijs ûnder en boppe de sinne'. 'De smeerlappen' fan Anne Wadman en 'Fabryk' fan Titus Riemersma as 'fernijende' Fryske romans. Ljouwert, Fryske Akademy, 1997. 271 pp. ingenaaid. Bibliografie. Dissertatie. Illustraties. (FA, 843) | Euro 11,50 |
| 594096 | MEERENDONK, L. VAN DE, Het klooster op de Eikendonk te Den Dungen. Tilburg, Brabants historisch contact, 1964. (XV) 191 pp. linnen. (Bijdragen tot de geschiedenis van het zuiden van Nederland, 2) | Euro 15,00 |
| 583277 | MEERENDONK, L. VAN DE, Tussen reformatie en contra-reformatie. Geest en levenswijze van de clerus in stad en meierij van 's-Hertogenbosch en zijn verhouding tot de samenleving tussen ± 1520 en ± 1570.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1967. (XXIV) 295 pp. linnen. (BGZN, 9) | Euro 15,00 |
| 586072 | MEERTENS, P.J., (RED.), Nederlands repertorium van familienamen. Uitgegeven door de naamkundecommissie van de koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. I Drenthe. Met een inleiding van P.J. Meertens.Assen, Van Gorcum, 1963. 198 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 586070 | MEERTENS, P.J., (RED.), Nederlands repertorium van familienamen. Uitgegeven door de naamkundecommissie van de koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen. III Groningen. Met een inleiding van H.T.J. Miedema.Assen, Van Gorcum, 1964. 295 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 599291 | MEERTENS, P.J., (RED.), Nederlands repertorium van familienamen. Uitgegeven door de naamkundecommissie van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. III Groningen. Met een inleiding van H.T.J. Miedema.Assen, Van Gorcum, 1964. 295 pp. ingenaaid. *omslag licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 585924 | MEERTENS, P.J., VRIES, A. DE, (RED.), De Nederlandse volkskarakters. Kampen, Kok, 1938. (VIII) 550 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*Met bijdragen van o.a.: T. van Schelven, K. ter Laan, J. Gazenbeek | Euro 25,00 |
| 573208 | MEIJERS, P.G., MANDERS, H., Pieter Gillis Meiers de Zeeuwse Groninger. Tekeningen B.A. Bennema. Verzorging A. Kuipers.Groningen, z.u., 1956. 30 pp. ingenaaid. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586539 | MEINSMA, K.O., LOOPER, B., K.O. Meinsma 1865-1929. Bio- en bibliografie, inventaris van de collectie aantekeningen. Zutphen, Gemeentearchief, 1988. 80 pp. ingenaaid. (Zutphense archiefpublicaties, 3) | Euro 8,00 |
| 582401 | MELLES, J., Ministers aan de Maas. Geschiedenis van de Rotterdamse pensionarissen met een inleiding over het stedelijk pensionariaat 1508-1795. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, (XII) 268 pp. linnen + omslag. (Historische werken over Rotterdam, 3) *omslag licht beschadigd* | Euro 14,00 |
| 582402 | MENTINK, G.J., WOUDE, A.M. VAN DER, De demografische ontwikkeling te Rotterdam en Cool in de 17e en 18e eeuw. Een methodisch en analyserend onderzoek van de retroacta van de burgerlijke stand van Rotteram en Cool. Rotterdam, Gemeentearchief, 1965. 184 pp. ingenaaid. *omslag roestvlekkig, rug licht beschadigd*Oblong formaat | Euro 11,50 |
| 585940 | MES, K.D., SMITS, H., WEIJLAND, J., (RED.), Dronten. Nieuwe gemeente in nieuw land. Samengesteld door de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders. 's-Gravenhage, Staatsuitgeverij, 1972. 190 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag iets verkleurd* | Euro 10,00 |
| 594602 | MESSING, F.A.M., Werken en leven in Haarlem (1850-1914). Een sociaal-economische geschiedenis van de stad.Amsterdam, z.u., 1972. (XVI) 336 pp. ingenaaid. Dissertatie. *omslag licht beduimeld, vlekje op boekblok | Euro 16,00 |
| 015716 | MEULEN, C. VAN DER, Terschelling. Foto's en tekst. West-Terschelling, Swart, z.j. gebonden. Illustraties. *band licht beschadigd* | Euro 8,00 |
| 012771 | MEULEN, E. VAN DER, Bolsward's kunst en kunstgeschiedenis. Met 31 platen, naar photographïen van Jakob de Vries Gz. Sneek, Pyttersen, 1888. (VI) 124 pp. kunstperkament. Illustraties. *platten licht vlekkig*Kop verguld | Euro 75,00 |
| 582430 | MEULEN, J. VAN DER, BUIS, P.J., (RED.), Bij het eeuwfeest der Haarlemmer Rijkskweekschool 1862-1962. Tien jaar kweekschoolwet 1952-1962.Groningen, Wolters, 1964. 250 pp. linnen. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 15,00 |
| 590926 | MIJKSENAAR, P.J., Amsterdam, its beauty and character. Photographs by Emmy Andriesse, Cas Oorthuys.Amsterdam, Contact, z.j. 72 pp. linnen. Illustraties. *rug iets verkleurd*With the compliments of the Handel-Maatschappij H. Albert de Bary & Co. | Euro 12,50 |
| 592663 | MIJKSENAAR, P.J., Amsterdam. Verleden 1275-1900. Heden 1900-1950. Toekomst 1950-2000. Met een woord vooraf van A.J. d'Ailly. Amsterdam, Becht, 1951. 326 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 16,00 |
| 597300 | MINDERHOUD, H.D., Dwars door Drenthe. Met aquarellen van Jouke Nijman.Meppel, Krips Repro, 1986. 270 pp. linnen + omslag. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 582275 | MINNE, A. VAN DER, OTTEMA, N., VLIS, C.C. VAN DER, (RED.), Leeuwarden 1435-1935. Gedenkboek uitgegeven in opdracht van de vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer te Leeuwarden en omstreken. Leeuwarden, NNB, 1935. (VIII) 299 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, rug licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 012324 | MOENS, P.W., (RED.), Gedenkboek 1887-1962 ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Stedelijk Lyceum te Breda. Breda, z.u., 1962. 132 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, blad met tekst op binnenzijde voorplat geplakt, rug verkleurd* | Euro 15,00 |
| 582302 | MOLEN, P. VAN DER, De Hogerhuistragedie. Een terugblik op het strafproces in 1896 gevoerd tegen de drie gebroeders Hogerhuis en de vruchteloze jarenlange strijd voor hun invrijheidstelling. Drachten, Laverman, 1954. 140 pp. linnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 587949 | MOLEN, S.J. VAN DER, (RED.), Frieland in grootvaders tijd.Verlucht met 36 houtgravures. Voorzien van een inleiding en toelichting op de afbeeldingen. 's-Gravenhage, Kruseman, 1969. (XVI) 76 pp. gebonden. Illustraties.'Friesland in grootvaders tijd' is een facsimile herdruk van het uitvoerige artikel over de provincie Frielsand verschenen in jaargang 1883 van 'De aarde en haar volken' | Euro 11,50 |
| 582301 | MOLEN, S.J. VAN DER, 'En ús Harke mei syn kleare kop' (65 jier Frysk winterjûnenocht).Groningen, Frysk Ynstitut, 1984. 194 pp. gebonden. Illustraties. (Estrikken, 65) | Euro 11,50 |
| 590849 | MOLEN, S.J. VAN DER, 'En ús Harke mei syn kleare kop' (65 jier Frysk winterjûnenocht).Groningen, Frysk Ynstitut, 1984. 194 pp. gebonden. Illustraties. (Estrikken, 65) *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 597167 | MOLEN, S.J. VAN DER, Friesland monumentaal. In takomst foar ús forline. Foto's P. Vogt.Leeuwarden, Tille, 1976 (2e). 200 pp. paperback. Illustraties. (Fryske Akademy, 482) | Euro 10,00 |
| 600200 | MOLEN, S.J. VAN DER, Friesland monumentaal. In takomst foar ús forline. Foto's P. Vogt.Leeuwarden, Tille, 1975. 200 pp. gebonden + omslag. Illustraties. (Fryske Akademy, 482) *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 582474 | MOLEN, S.J. VAN DER, Friesland monumentaal. In takomst foar ús forline. Foto's Paul Vogt. Leeuwarden, Tille, 1976 (2e). 200 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 599948 | MOLEN, S.J. VAN DER, Opsterlan. Skiednis fan in Wâldgrienij.Drachten, Laverman, 1958. 288 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 25,00 |
| 007218 | MOLEN, S.J. VAN DER, Ta de Fryske folkskunde II. Samling losse stikken. Grins, Frysk Ynstitut, 1974. (VIII) 231 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 579493 | MOLLEMA, S.W., In Zuurdijk daar stond een school. Leens, Mollema, 1985. 128 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 574255 | MOLLEMA, W., Gemeente Leens. Een blik in het verleden. Leens, Mollema, 1982. 72 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 572506 | MOLLEMA, W., Ulrum. Veranderd gezicht 1900-1980. Groningen, Technipress, 1981. ongepagineerd. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 594384 | MONCHY, R.A. DE, ALERS, L.F.C., BEUDT, A.K., (RED.), Gedenkboek van Hengelo (Overijssel). Uitgegeven ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsfeesten te Hengelo (O) op 29-30 augustus 1913.Hengelo, Broekhuis, 1913. 128 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, rug beschadigd* | Euro 12,50 |
| 585861 | MOOIJ, C. DE, WEIJER, R. VAN DE, (RED.), Rijke oogst van schrale grond. Een overzicht van de Zuidnederlandse volkscultuur ca. 1700-1900. Zwolle, Waanders, 1992. 192 pp. paperback. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: G. Rooijakkers, K. Davids, A. Schuurman | Euro 12,50 |
| 585910 | MÖRZER BRUIJNS, M.F., BENTHEM, R.J., Spectrum atlas van de Nederlandse landschappen. Fotografie Jan van de Kam. Met een voorwoord van G.C. Wallis de Vries. Utrecht, Spectrum, 1979. 272 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 592666 | MOULIN, D. DE, EEGHEN, I.H. VAN, MEISCHKE, R., Vier eeuwen Amsterdams Binnengasthuis. Drie bijdragen over de geschiedenis van een gasthuis. Wormer, Inmerc, 1981. 160 pp. linnen + omslag. Illustraties. Uitgegeven ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van het Binnengasthuis te Amsterdam | Euro 12,50 |
| 591999 | MULLER, S., Het Heiligegeesthuis te Rotterdam. Uitgegeven op last van het bestuur dier instelling.Rotterdam, Van Waesberge, 1896. (LX) 504 pp. gebonden. *voorplat los* | Euro 50,00 |
| 582304 | MURRAY BAKKER, L.C., FABER, R.A., Lucius Columba Murray Bakker. 3 delen. Leeuwarden, Fryske Akademy, 2003. 508, 137, 278 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (FA, 956)Deel 1: Verbi Frisici magister dr. L.C. Murray Bakker master fan it Fryske wurd, Deel 2: Samle wurk fan Dr. Lucius Columba Murray Bakker, Deel 3: Boarnemateriaal. Brieven, fersen, farianten, ferhalen en oare stikken | Euro 30,00 |
| 583317 | MUSCHART, R.T., Grafzerken in Gelderland. Beschreven in de jaren 1931-1939. Steden, deel 1.Arnhem, z.u., 1940. (IV) 406 pp. ingenaaid. Illustraties *omslag licht beschadigd*Overgedrukt uit de Bijdragen en mededeelingen der vereeniging Gelre, XXXIX-XLIII | Euro 30,00 |
| 582377 | NEDERBURGH, H.G., HAAS, A.J.J.P., POUTSMA, A., Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der letterkundige gymnasiasten-vereeniging Disciplina vitae scipio opgericht 17 september 1881 Amsterdam. Amsterdam, Van Kampen, 1931. 88 pp. linnen. Illustraties. *boekblok en papier licht roestvlekkig, stempel op titelpagina*Andere bijdragen van o.a.: J.H. Smit, E. de Jong, H. Bolkestein | Euro 12,50 |
| 586275 | NEDERLAND IN VROEGER TIJD, Nederland in vroeger tijd. 18e eeuwse beschrijving van steden en dorpen in Nederland. Deel VIII Utrecht. Historisch overzicht van het gewest Utrecht en beschrijving van de regeringscolleges, gerechtshoven enz.Zaltbommel, EB, 1965 (Herdr. 1758). (XVI) 223 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad, enkele potloodstreepjes*Fotomechanische reprint van de uitgave Amsterdam, Tirion, 1758 | Euro 10,00 |
| 591101 | NICOLAI, H., De Kingma-kroniek, of: Hoe een familiegeheugen meer dan tweehonderdvijftig jaar intact bleef. Groningen, Forsten, 1997. 342 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 598716 | NIEMEIJER, J.A., (RED.), Zeg het aan het nageslacht. Honderd jaar christelijke gereformeerde kerk in Groningen. Groningen, Chr. Geref. Kerk, 1993. 195 pp. gebonden. Illustraties. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: A. Visser, E.J. Heeringa, J. Plantinga | Euro 10,00 |
| 597812 | NIEMEIJER, J.A., Drente d'olde lantschap. Met 18 landschapstekeningen van E. Musch.Assen, Van Gorcum, 1982 (5e herz.). 164 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 586274 | NIEMEYER, W.J., Het huis van de Tiel-Utrecht brandverzekering 1811. Een korte geschiedenis van de gebouwen en de bewoners van Kromme Nieuwe Gracht 72-82 van de middeleeuwen tot heden.Z.p., z.u., 1961. 63 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad*Uitgegeven bij het 150-jarig bestaan van de Utrechtse algemeene brandwaarborg maatschappij | Euro 7,00 |
| 586487 | NIEROP, H., Beeldenstorm en burgerlijk verzet in Amsterdam 1566-1567. Nijmegen, SUN, 1978. 150 pp. paperback. Illustraties. (Sunschrift, 121) | Euro 8,00 |
| 593810 | NIEUWE DRENTSE VOLKSALMANAK, Nieuwe Drentse Volksalmanak.Aanwezig zijn: 1932 (bibliotheekstempel), 1933 (omslag deels verkleurd, bibliotheekstempel), 1944, 1945, 1947, 1948, 1950, 1952, 1955, 1957, 1958, 1959, 1962, 1963, 1964 (2x), 1965 (2x),1966 (2x), 1967, 1968, 1970, 1971/72 (2x), 1973 (2x), 1974 (2x) 1975 (2x), 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990 (2x), 1991, 1992, 1994, 1995, 1998 (2x). Per stuk 5 euro | Euro 5,00 |
| 592661 | NIEUWENHUIJZEN, K., (RED.), De vroegste foto's van Amsterdam. Met een nawoord van Wim Klinkenberg. Amsterdam, Van Gennep, 1974. 149 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 582431 | NIEUWENHUIS, G.M., De stad aan het Spaarne in zeven eeuwen. Amsterdam, Holland, 1946. 461 pp. linnen. Illustraties. *schutblad iets verkleurd* | Euro 15,00 |
| 580009 | NIEUWENHUIS-NORDEN, H.A., Het voor- en nageslacht van Mello J. Nieuwenhuis (1832-1918) en Maria F. Cleveringa (1834-1920).Warffum, Offset-drukkerij J. Sikkema, Warffum, 1982. 567 pp. linnen. Illustraties. *band geplastificeerd* | Euro 125,00 |
| 585936 | NIJLAND, G.J., Ons eigen land. Bergen, A.N.W.B., 1926. (VIII) 71, 256 (8) pp. linnen. Illustraties. *band licht geschaafd, papier hier en daar licht roestvlekkig*Oblong formaat. Bevat 256 pagina's met foto's | Euro 45,00 |
| 585863 | NOORDEGRAAF, L., Spectrum/Sijthoff atlas van de Nederlandse marktsteden. Utrecht, Spectrum, 1985. 224 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 586375 | NOORT, J. VAN DEN, Pion of pionier. Rotterdam. Gemeentelijke bedrijvigheid in de negentiende eeuw. Rotterdam, Stichting PK, 1990. 192 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Illustraties. (Historische publicaties Roterodamum, 41) | Euro 11,50 |
| 583329 | NOOTEBOOM, U., Journalistieke opstellen. Voorwoord van F. van der Meer. Met illustratiefoto's van M. Coppens.Amsterdam, Elsevier, 1946. 184 pp. linnen. Portret. Illustraties. *band deels verkleurd, bibliotheekexemplaar* | Euro 11,50 |
| 599294 | NOUTA, R., Het Engwierder polderhuisje en zijn bewoners.Kollum, Banda, 2000. 119 pp. gebonden. Illustraties.Deutsche Zusammenfassung. English summary | Euro 11,50 |
| 586364 | OIRSCHOT, A. VAN, GENNIP, P.A. VAN, (RED.), Optocht in Brabant. Over optochten, stoeten en processen in het algemeen en de Brabantse Dag in het bijzonder.Maasbree, Lijster, 1982. 173 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 7,50 |
| 573798 | OLDENHOF, B., (RED.), Frisian literature today. A choice of contemporary Frisian literature. Selected and with an introduction. Translated by J. Veenbaas. With advice from T. Johnston. Friesische Literatur heute. Eine Anthologie der zeitgenössischen friesischen Literatur. Ausgewählt und eingeleitet. Übersetzt von A. Posthuma (Gedichte) und A. Löffelholz. Ljouwert, Fryslân, 1993. 67, 73 pp. linnen. | Euro 10,00 |
| 582473 | OLDENHOF, H., In brege dy't bliuwt. Oer de skiednis fan de parochy Easterwierrum. Ljouwert, Koperative utjowerij, 1978. 219 pp. ingenaaid. Illustraties. (FA, 552) | Euro 10,00 |
| 592653 | OLIE, JACOB, NIEUWENHUIJZEN, K., (RED.), Amsterdam gefotografeerd 1860-1905. Met een voorwoord van W. Klinkenberg. Amsterdam, Van Gennep, 1973. 156 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 592681 | OLIE, JACOB, NIEUWENHUIJZEN, K., (RED.), Amsterdam gefotografeerd 1860-1905. Met een voorwoord van W. Klinkenberg. Amsterdam, Van Gennep, 1973. 156 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 586416 | OLIE, JACOB, NIEUWENHUYZEN, K., (RED.), Amsterdam gefotografeerd in de 19e eeuw. Met een nawoord van W. Klinkenberg. Amsterdam, Van Gennep, 1981. 156 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 585926 | OLLEFEN, L. VAN, BAKKER, R., De Nederlandsche stad- en dorp-beschrijver. In 20 gravures en 7 kaarten.Z.p., z.u., z.j. (Herdruk 1793). gebonden + omslag. Illustraties. Facsimile van de uitgave Amsterdam, H.A. Banse, 1793 | Euro 15,00 |
| 591403 | OMMEN KLOEKE, W.K.J.J. VAN, De bevrijding van Groningen. Met een voorwoord van P.J. van Winter en E.J. Werkman.Assen, Van Gorcum, 1945. 176 pp. linnen. Illustraties. (Stad en lande, 2) *band iets verkleurd, rug licht beschadigd, ex libris* | Euro 12,50 |
| 591961 | OOSTERBAAN, G., Tussen Leven en Dood. Geschiedenis en lotgevallen van Zaankanters wonend langs de Zaan tussen de watermolen Het Leven en de meelmolen De Dood.Z.p., z.u., 1979. 240 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 583045 | OSINGA, M.D., GELINCK, W.S., (RED.), Kenningboek der stad Leiden 1570/1580. 1e en 2e stuk. 2 dln. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1928-30. 340, (X) 231 pp. half linnen. (Werken der vereeniging tot uitgaaf der bronnen van het oud-vaderlandsche recht, 2, 23, 24) *bibliotheekexemplaar, ruggen gevlekt*Dl 1: 1570/1574, Dl 2: 1574/1580 | Euro 35,00 |
| 599380 | OVER DE LINDEN, C., Het geheimzinnige handschrift van de familie Over de Linden. Feiten en gegevens omtrent herkomst en voorgeschiedenis van 'Het Oera Linda Boek'. Bussum, Van Dishoeck, z.j.75 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht beschadigd, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 592656 | OVERMAN, R., Een welkom academisch gezelschap. Geschiedenis van de Amsterdamse Universiteits-Vereniging 1889-2007. Amsterdam, Aksant, 2008. 407 pp. paperback. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 587942 | OZINGA, M.D., (RED.), Ons eigen land in zijn rijke verscheidenheid. Bevattende 44 studies met 242 afbeeldingen over karakter, leven en bedrijf onzer elf provincies. Amsterdam, WB, 1945 (2e). 396 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 586217 | PAAP, W., Literair leven in Utrecht tussen de beide wereldoorlogen. In opdracht van het gemeentebestuur van Utrecht uitgegeven.Utrecht, Bruna, 1976 (2e). 79 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 583711 | PAASSEN, C. VAN, KOUWE, P.J.W., WISSINK, G.A., De Haarlemmermeer. Plattelandsproblemen in de Randstad Holland. Rapport uit het geografisch instituut der rijksuniversiteit te Utrecht.Assen, Van Gorcum, 1955. (X) 423 pp. ingenaaid. (SGS, 1) *omslag licht beschadigd, ex libris, recensie op schutblad geplakt, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 578538 | PALM, J.H. VAN DER, Feestrede bij de viering der twee honderd vijftigste verjaring van Leydens ontzet, uitgesproken den 4. october 1824. Leiden, D. du Mortier en zoon, 1824. ing. + gemarmerde papieren omslag. 8°. 42 pp. | Euro 25,00 |
| 586478 | PANNEKEET, J., Wa'k zègge wou...Met pentekeningen van Henk Tol. Hensbroek, Lammes, z.j. 111 pp. linnen. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 578366 | PATHUIS, A., VISSER, M.A. DE, Beredeneerde lijst van torenklokken in de provincie Groningen vóór de vordering door de bezettende macht in 1942 en van de klokkenafgietsels in het museum van oudheden voor de provincie en stad Groningen. Met drie registers + Pathuis. Beknopte inleiding voor de publikatie: A. Pathuis en M.A. de Visser. Overgedrukt uit de publicatiemap van de stichting Groninger kerken, band II. Groningen, Hoitsema, 1945, Kollum, z.u., 1978. (II) 96, 119-222 pp. ing., ringband. Ills. | Euro 25,00 |
| 572232 | PATHUIS, A., Groninger gedenkwaardigheden. Teksten, wapens en huismerken van 1298-1814. Amsterdam, Van Gorcum, 1977. (XVI) 1079 pp. linnen. Illustraties. | Euro 65,00 |
| 585887 | PELEMAN, B., (RED.), De Maas. Van de bron tot Maastricht en Maaseik. La Meuse. De la source a Maastricht et Maaseik. Die Maas. Von der Quelle bis Maastricht und Maaseik. The Meuse. From its source to Maastricht and Maaseik. Antwerpen, Buschmann, 1968. 167 pp. half linnen + omslag. Illustraties. Derde jublileumuitgave ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de drukkerij-uitgeverij J.E. Buschmann te Antwerpen anno 1842 | Euro 12,50 |
| 586490 | PELT, K., ZEVENBERGEN, C., (RED.), Poortugaals dorpsleven 1880-1903. Nagelaten kroniek van Arie Vermaat Kleisz. Bewerkt.Poortugaal, z.u., 1989. 126 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585443 | PERRY, J., Roomsche kinine tegen roode koorts. Arbeidersbeweging en katholieke kerk in Maastricht 1880-1920.Amsterdam, Van Gennep, 1983. 334 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. (De Nederlandse arbeidersbeweging, 14)*potloodaantekeningen* | Euro 10,00 |
| 596798 | PETERS, C.H., Oud Groningen. Stad & Lande. Oldambt. De stad in aanleg, ontwikkeling, verdedigings-werken, openbare gebouwen, enz. Stad en lande, kerken, kloosters, torens, arbeiderswoningen, boerderijen, burchten en woningbouw.Groningen, Scholtens, 1921. (XII) 386 pp. linnen. Illustraties. *band licht verkleurd, schutbladen gebruind, boekblok licht roestvlekkig* | Euro 65,00 |
| 587543 | PETERS, C.H., Oud Groningen. Stad & Lande. Oldambt. De stad in aanleg, ontwikkeling, verdedigings-werken, openbare gebouwen, enz. Stad en lande, kerken, kloosters, torens, arbeiderswoningen, boerderijen, burchten en woningbouw.Groningen, Scholtens, 1921. (XII) 386 pp. linnen + omslag. Illustraties. *rug verkleurd, ex libris, namen op binnenzijde voorplat* | Euro 70,00 |
| 585945 | PEYS, R., Flevoland. De 12e provincie. Foto's Bert Koetzier. Zutphen, Terra, 1985. 159 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 592646 | PIECK, A., THOMAS, F., Bemin dan Amsterdam. Amsterdam, HU, 1948. (VI) 183 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd en iets gebruind* | Euro 15,00 |
| 600091 | PIET, D., BLIECK, E. DE, (RED.), Amstelveen, pyama van de hoofdstad. Uitgave ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van het Amstelveens Weekblad (Weekmedia).Amstelveen, Amstelveens Weekblad, 119 pp. paperback. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: F. Behrendt, P. Post, K. Prent | Euro 10,00 |
| 585384 | PIETERS, G.H., Een kwart eeuw van strijd. Herinneringen uit de Limburgse arbeidersbeweging. Ingel. door G. Harmsen. Met een nawoord van J. Perry. Maasbracht, Zelen, z.j. 176 pp. paperback. | Euro 9,00 |
| 582059 | PIETERSMA, A., Inventaris van de archieven van de Groninger maatschappij van landbouw, haar voorgangsters, afdelingen en dochterinstellingen 1837-1969 (1984). Groningen, z.u., 1987. 231 pp. linnen. Illustraties. (Publikaties van het Rijksarchief in Groningen, 2) *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 597289 | PINKSTER, N., (RED.), De Waagstraat. Het stadshart van Groningen terug naar nu. Een hele geschiedenis met een foto-essay van T. Broekhuis. Groningen, Gemeente Groningen bestuursdienst, 1996. 37 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. de Boer, A. Natalini, C. Vogelzang | Euro 10,00 |
| 588701 | PINKSTER, N., (RED.), De Waagstraat. Het stadshart van Groningen terug naar nu. Een hele geschiedenis met een foto-essay van T. Broekhuis. Groningen, Gemeente Groningen bestuursdienst, 1996. 37 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. de Boer, A. Natalini, C. Vogelzang | Euro 10,00 |
| 596961 | PINKSTER, N., (RED.), De Waagstraat. Het stadshart van Groningen terug naar nu. Een hele geschiedenis met een foto-essay van T. Broekhuis. Groningen, Gemeente Groningen bestuursdienst, 1996. 37 pp. linnen + omslag. Illustraties. Met bijdragen van o.a.: J. de Boer, A. Natalini, C. Vogelzang | Euro 10,00 |
| 586380 | PIPPEL, J.G., In en om de hofstad. Den Haag in den loop der tijden en hoe onze voorouders er leefden. Met 56 afbeeldingen. 's-Gravenhage, Stols, 1948. 269 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 583263 | PIRENNE, L.P.L., 's-Hertogenbosch tussen Atrecht en Utrecht. Staatkundige geschiedenis 1576-1579.Nijmegen, z.u., 1959. (XXIV) 305 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 593843 | PLEGT, B.H.A.M., (RED.), Jaarboek Twente. Aanwezige jaren: 1966 (5), 1967 (6) 1968 (7), 1969 (8), 1971 (10), 1973 (12), 1974 (13), 1975 (14), 1977 (16), 1978 (17), 1979 (18). Ingenaaid. Illustraties. Per stuk 5, 00 | Euro 5,00 |
| 585559 | PLOEGER, DERK, PLOEGER-EIMERS, CATHRIEN, Dagelijks leven in de vrij-socialistische beweging in Groningen door hen zelf verteld. Opgeschreven door W. Dekker, W. Fritschy, J. Hofman, P. Rol. Met een voorwoord door A. Constandse. Groningen, z.u., 1979. 125 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 578758 | PONTANUS, J.I., Historische beschrijvinghe der seer wijt beroemde coop-stadt Amsterdam (...). Eerst int Latijn ghestelt ende beschreven (...). Ende by den selven oock naderhandt neerstich oversien ende op veel plaetsen vermeerdert ende verbetert. Ende nu wt des autheurs laetste copije in Nederduyts overgheset door P. Montanum. Alles met copere figuren afgebeelt ende verciert.Amsterdam, J. Hondius, 1614. (VIII) 360 (7) pp. knstldr. Dit boek is een herdruk in facsimile van de oorspronkelijke uitgave. Deze uitgave - gelijk in uiterlijk en formaat aan het origineel van de druk in 1614- maakt deel uit van de reeks 'Herleefd verleden' uitgegeven in 1968 te Amsterdam door Facsimile uitgaven Nederland N.V.. De inleiding werd geschreven door H.H. Zwager. De oplage van dit boek is beperkt | Euro 75,00 |
| 569542 | POORTINGA Y., It fleanend skip. Folksforhalen fan Steven de Bruin. Baarn, Bosch, 1977. 414 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 505) *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 577337 | POORTINGA Y., De foet fan de reinbôge. Fryske folksforhalen. Baarn, Bosch, 1979. 453 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 564) *naam op schutblad, rug omslag verkleurd* | Euro 16,00 |
| 582370 | POORTINGA Y., De held en de draek. Folksforhalen fan Roel Pieters de Jong. Baarn, Bosch, 1978. 396 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 537) *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 567856 | POORTINGA Y., De prins op frijersfuotten. Folksferhalen fan Roel Piters de Jong. Met tekeningen fan H. de Jong. Baarn, Bosch, 1981. 366 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 600) *omslag licht verkleurd* | Euro 16,00 |
| 014906 | POORTINGA Y., De ring fan it ljocht. Fryske folksforhalen. Baarn, Bosch, 1976. 416 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 491) *naam op schutblad* | Euro 16,00 |
| 579637 | POORTMAN, J., (RED.), Drente. Een handboek voor het kennen van het Drentsche leven in voorbije eeuwen. 2 dln.Meppel, Boom, 1944-1951 (2e, 1e). 568, 320 pp. linnen. Illustraties. *papier licht roestvlekkig, deel 1 rug verkleurd, binding iets los, rug licht beschadigd, deel 2 stukje uit p. 320*Deel 1: 65 buitenteksafbeeldingen. Met bijdragen van o.a.: A.E. van Giffen, J. Linthorst Homan, H. Tj. Waterbolk | Euro 65,00 |
| 588220 | POORTMAN, J., (RED.), Drente. Een handboek voor het kennen van het Drentsche leven in voorbije eeuwen. 2 dln.Meppel, Boom, 1944-1951 (2e, 1e). 568, 320 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutbladen, papier licht roestvlekkig, dl 1 rug verkleurd, binding iets los, hoeken platten licht beschadigdDl 1: 65 buitenteksafbeeldingen. Met bijdragen van o.a.: A.E. van Giffen, J. Linthorst Homan, H. Tj. Waterbolk | Euro 65,00 |
| 590454 | POST, F., Natuur in Noord-Brabant. Twee eeuwen plant en dier. Naar een idee van Frans Post en tot stand gekomen door enthousiaste samenwerking van vijfendertig kenners van de Brabantse natuur. Haaren, Stichting Het Noordbrabants Landschap, 1996. 264 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 586858 | POSTMA, C., Zierikzee en zijn stadhuis. Zierikzee, Lakenman, z.j. 89 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 586859 | POSTMA, C., Zierikzee en zijn stadhuis. Zierikzee, Lakenman, z.j. 89 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 597310 | POSTMA, F., (RED.), Disputationes exercitii gratia. Een inventarisatie van disputaties verdedigd onder Sibrandus Lubbertus prof. theol. te Franeker 1585-1625. Samengesteld & bewerkt. Met een ten geleide door J. Veenhof.Amsterdam, VU, 1985. (XXVI) 99 pp. paperback. Geannoteerde bibliografie | Euro 10,00 |
| 012998 | POSTMA, O., De Friesche kleihoeve. Bijdrage tot de geschiedenis van den cultuurgrond vooral in Friesland en Groningen. Met veertien kaarten. Leeuwarden, NNB, 1934. (XII) 220 pp. ingenaaid. Illustraties. *potloodstrepen, rug iets vlekkig* | Euro 16,00 |
| 594637 | PRAKKE, H.J., Deining in Drenthe. Historisch-sociografische speurtocht door de 'Olde Lantschap' 'De achtste der zeven provincien'. Met een woord vooraf van K.H. Gaarlandt. Assen, Van Gorcum, 1969 (4e herz.). (XIV) 391 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 20,00 |
| 597345 | PRAKKE, H.J., Deining in Drenthe. Historisch-sociografische speurtocht door de 'Olde Lantschap' 'De achtste der zeven provincien'. Met een woord vooraf van K.H. Gaarlandt. Assen, Van Gorcum, 1958 (3e). (XIV) 386 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 600955 | PRONK, C., Cornelis Pronk in Friesland. Pentekeningen.Leeuwarden, Handelsdrukkerij, 1978. ongepagineerd. geniet. *naam op schutblad*Oblong formaat. De in deze brochure gereproduceerde veertien schetsen zijn gekozen uit de Topografische Atlas van Friesland, deel uitmakend van het Prentenkabinet van het Fries Museum te Leewarden. | Euro 10,00 |
| 582422 | PRONK, K., Oesters. Kortgene, Opus 2, 1977. 167 pp. ingenaaid. | Euro 10,00 |
| 586516 | PROP, G., De historie van het oude Gelre onder eigen vorsten (tot 1543). Zutphen, Thieme, 1963. 264 pp. linnen. Illustraties. *boekblok licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 583108 | QUAY, J.E. DE, COMMISSARIS, A.C.J., COOLEN, A., (RED.), Het nieuwe Brabant. 3 delen. 's-Hertogenbosch, Provinciaal genootschap van kunsten en wetenschappen, 1952-55. 374, 356, 399 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutbladen doorgestreept, boekblokken licht roestvlekkig*Dl 1: Het Brabantse land, Dl 2: Het Brabantse volk, Dl 3: De Brabantse geest | Euro 35,00 |
| 016052 | RASK, R.K., Friesche spraakleer. Met eenige veranderingen uit het Deensch vertaald, door M. Hettema. Leeuwarden, H.C. Schetsberg, 1832. (XL), (XXXIV), 168 pp. gekartonneerd. *rug licht bechadigd* | Euro 85,00 |
| 586540 | REINDERS, M., Withmundi Wichmond 794-1968. Het oudste kerkdorp van de Graafschap. zutphen, Walburg, 1968. 36 pp. ingenaaid. Illustraties. (Walburg reeks, 2) *naam op schutblad* | Euro 7,00 |
| 597728 | REKER, S., (ED.), Goud volk. Ingeleid, vertaald en toegelicht. 5 delen. Assen, Boekvorm, 2008. gebonden + cassette. Deel 1: De wildeboudel van t begun. Groninger literatuur van 1830-1850, Deel 2: Emoties in 't Oldambt. De Golden Kette en Hinderk en Hille (±1880), Deel 3: Dollen rond n Daam. Fivelgoër Landleven van A.S. de Blécourt (1901), Deel 4: De poëet van Aolwieke. Een selectie uit het dicht- en toneelwerk van Geert Teis Pzn. (1864-1945), Deel 5: Van een fijne juffer. Vroege schrijfsels van en rond Fenna Slapsma-Tiessens (1922-1934) | Euro 35,00 |
| 583292 | REUVEKAMP, G.J., "St. Martinus" Tongelre. Sociografie ener parochie.Assen, Van Gorcum, 1944. 274 pp. half linnen. Illustraties. *naam op schutblad, papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 12,50 |
| 583810 | RIDDER, J.G. DE, De kerkhistorie van het Westland. 400 jaren protestantisme in het Westland 1566-1966.Zaltbommel, EB, 1966. 270 pp. linnen. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 583624 | RIENKS, K.D., VEERMAN, B., VOS, R.G., Ora et bibe. Honderd jaar geschiedenis van een studentenvereniging. R.K.S.V. Albertus Magnus 1896-1996.Utrecht, Brouwer, 1997. 296 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 587932 | RIESEN, W. VAN, Albarta ten Oever. Illustraties van Anton Pieck. Nijkerk, Callenbach, z.j. 258 pp. half linnen. Illustraties. *naam binnenzijde voorplat* | Euro 9,00 |
| 582869 | RIKXOORT, J.D. VAN, IJsselmonde, een dorp aan de Maas. Lekkerkerk, z.u., 1979. 184 pp. ln + omsl. Ills. *omsl. licht besch.* | Euro 20,00 |
| 583647 | RINGS, W., La Suisse et la guerre 1933-1945. La menace, l'ébranlement, l'affirmation d'un petit etat. Trad. française: C. Oster. Lausanne, Ex Libris, 1975. 416 pp. ln + omsl. Ills. *naam op schutbl.* | Euro 15,00 |
| 586424 | ROEGHOLT, R., Amsterdam in de 20e eeuw. 2 dln.Utrecht, Spectrum, 1976. 336, 400 pp. gebonden + omslag. Illustraties.Dl 1: 1919/1945, Dl 2: 1945/1970 | Euro 20,00 |
| 586423 | ROEVER, M. DE, BAKKER, B., (RED.), Woelige tijden. Amsterdam in de eeuw van de beeldenstorrm.Amsterdam, Gemeentearchief, 1986. 91 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad*Met bijdragen van o.a.: P.H.J. van der Laan, J.A.G. Jüngen, I.H. van Eeghen | Euro 10,00 |
| 598813 | ROEVER, M.B. DE, (RED.), Het 'kasteel van Amstel'. Burcht of bruggehoofd. Bijdragen over de dertiende-eeuwse funderings- en muurfragmenten aan de Amstelmonding.Amsterdam, Stadsuitgeverij, 1995. 145 pp. paperback. Bibliografie. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582397 | ROGGE, H.C., Kerkelijk en godsdienstig leven te Amsterdam in de zeventiende eeuw. Met 100 prenten en portretten. 's-Gravenhage, Nijhoff, z.j. 108 pp. linnen. Illustraties. *band gevlekt, rug beschadigd, naam op schutblad* | Euro 25,00 |
| 577367 | ROMEIN, T.A., VEEN, S.D. VAN, Naamlijst der predikanten, sedert de hervorming tot nu toe, in de hervormde gemeenten van Friesland. Handschrift nagelaten door Ds. T.A. Romein in leven predikant te Scharmer. Bijgebonden: Aanvullingen en verbeteringen van Romein's naamlijst der predikanten in de hervormde gemeenten van Friesland. Verzameld door Dr. S.D. van Veen, Ned. Herv. preidkant te Groningen. 3 delen in 1 band. Leeuwarden, Meijer, 1886. 720 (5), (IV) 94 pp. linnen. *nieuw gebonden* | Euro 150,00 |
| 582444 | ROMER, H., Delven in Delfshaven. Beknopte geïllustreerde geschiedenis van een Rotterdams stadskwartier. 's-Gravenhage, Kruseman, 1979. 120 pp. gebonden. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 582464 | ROMIJN, J., (RED.), Hart van Nederland. Een boek over de stad en de provincie Utrecht.Utrecht, Bruna, 1950. 502 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Met bijdragen van o.a.: J.P. Fockema Andrea, C.D.J. Brandt, T. van Baaren | Euro 25,00 |
| 569464 | RONNER, B., Een tempel in turfgraversland. Een rondwandeing om, in en onder het kerkgebouw van de Hervormde Gemeente Scharmer-Harkstede te Harkstede in Groningerland. Tevens een speurtocht naar de bouwprincipes van de kerk. Scheemda, Actief, 1986. 104 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 586529 | ROOKER, P.M., Enkhuizen 'waterstad'. Enkhuizen, Vereniging vreemdenverkeer, 1966. 114 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 575630 | ROOS, A. DE, GROENENDAAL, M.H., ZIJL, P.J.W. VAN, Amsterdam en de drukkunst. Opstellen rondom het boek. Amsterdam, Grafische school, 1950. 110 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar*Andere bijdragen van o.a.: J.H. van Eikeren, D. Dooyes, H. de la Fontaine Verwey | Euro 12,50 |
| 579084 | ROTTERDAM, Beschryvinghe der stadt Rotterdam, hare oudtheyt ende hare grootheyt, ende oock hare ghelegentheydt.Leiden, Burgersdijk & Niermans, 1942. (II) 4 (2) pp. half perkament (Leidsche facsimile-uitgaven, 2) *platten licht verkleurd*Facsimile naar het exemplaar in het bezit van het archief der gemeente Rotterdam. In beperkte oplage gedrukt | Euro 25,00 |
| 586535 | ROY VAN ZUYDEWIJN, N. DE, Kijkatlas van Gelderland. Fotografie: Jan Heuff. Bussum, Unieboek, 1983. 152 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag iets verkleurd* | Euro 10,00 |
| 587342 | ROY VAN ZUYDEWIJN, N. DE, Met het oog op onderweg. Een tocht in woord en beeld langs monumenten in Nederland.Amsterdam, Van Kampen, 1974. 144 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582440 | ROYAARDS, C.W., JONGENS, P., PHAFF, H.E., Het stadhuis van Haarlem. Algemeen restauratieplan. Haarlem, Bohn, 1961. (XII) 173 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 12,50 |
| 017038 | RUSSCHEN, J., Uit de archieven van de Marne. Leens, z.u., 1998. ingenaaid. Ongepagineerd. 89 bijdragen | Euro 10,00 |
| 596075 | SCHAAF, J.C.P., Bouwen in vertrouwen. 75 jaar Woningstichting Patrimonium Groningen.Groningen, Patrimonium, 1989. 164 pp. paperback. Illustraties.*omslag beduimeld, enkele pen-/potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 582287 | SCHAAF, S. VAN DER, Skiednis fan de Fryske biweging. Ljouwert, Tille, 1977. 432 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 520) | Euro 15,00 |
| 582293 | SCHAAF, Y., Laarzen op de Lange Pijp. Leeuwarden in de Tweede Wereldoorlog. Franeker, Van Wijnen, 1994 (3e). 416 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 595028 | SCHAAP, D., Grafisch Nederland 1982. Flevum. Aelmere. Almari. Zuiderzee. IJsselmeer.Amsterdam, Koninklijk verbond van grafische ondernemingen, 1982. 108 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 592664 | SCHADE VAN WESTRUM, L.C., Een wandelaar in Amsterdam. Ingeleid door A.J. d'Ailly. Met een voorwoord van J. Nikerk. Foto's: J.W. Eelzak. Tekeningen: Han Spaan. Amsterdam, Van Kampen, 1949. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 597957 | SCHEER, D.H. VAN DER, BOOM, H., LESTURGEON, A.L., Het boek der podagristen. Drenthe in vlugtige en losse omtrekken geschetst. Bloemlezing met een verhandeling over 'De drie podagristen, hun werk en elks aandeel daarin' door J. Naarding. Voorts een studie van P.W.J. van den Berg over de 'De volkskunde der podagristen' en een voordracht van A.E. van Giffen over 'Het Hunsow-vraagstuk en het oudheidkundig bodemonderzoek'. Met het inleidend woord tot de podagristenherdenking: 'De kring van D.H. van der Scheer', van H.J. Prakke, en een woord vooraf door R.D. Mulder.Assen, Van Gorcum, 1947. 131 pp. halflinnen. Illustraties. *enkele potloodstrepen, naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 582781 | SCHILFGAARDE, A.P., EBBENHORST TENGBERGEN, E.J. VAN, PETERSEN, J.W. VAN, (RED.), Gelders mengelwerk. Korte bijdragen tot de geschiedenis van Gelderland. Zutphen, Walburg, 1979. 170 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden*Met bijdragen van o.a.: J. Lauwerijs, D.J.G. Buurman, G.J. Mentink | Euro 11,50 |
| 598424 | SCHIPPER, P. DE De slag om de Oosterschelde. Een reconstructie van de strijd om de open Oosterschelde. 'Het is de zee die ons bindt'.Amsterdam, Atlas, 2008. 496 pp. paperback. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 586479 | SCHÖFFER, I., WORTEL, T.P.H., SCHULTEN, C.M., Alkmaar ontzet 1573-1973. Alkmaar, Ter Burg, 1973. 226 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd*Andere bijdragen van: W.A. Fasel, F.W. Eijken | Euro 12,50 |
| 587918 | SCHONEVELD, J., VISSCHER, G., Op zoek naar Villa Cruoninga. Groningen, Stichting archeologisch onderzoek Martinikerkhof, 1988. 131 pp. ingenaaid. Illustraties. Verslag van de opgravingen aan het Martinikerkhof in 1987 | Euro 8,00 |
| 599763 | SCHONEVELD, J., VISSCHER, G., Op zoek naar Villa Cruoninga. Groningen, Stichting archeologisch onderzoek Martinikerkhof, 1988. 131 pp. ingenaaid. Illustraties. Verslag van de opgravingen aan het Martinikerkhof in 1987 | Euro 10,00 |
| 598752 | SCHOOL VOOR DE GRAFISCHE VAKKEN, Lustrumboek uitgegeven ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan der school voor de grafische vakken te Utrecht door oud-leerlingen en leerlingen. Utrecht, den tweeden juli 1922.Utrecht, z.u., 1922. 80 pp. ingenaaid. Illustraties. *band licht beduimeld*Van dit werk zijn 600 exemplaren gedrukt. Genummerd exemplaar 468 | Euro 15,00 |
| 586227 | SCHOONDERWOERD, G.A., BOER, A.W. DEN, SCHOUTEN, J., Oudewater. Foto's van C. Kooi.Haastrecht, Hooft & Overbeek, z.j. ingenaaid. Illustraties. *omslag licht verkleurd, naam op schutblad*Ongepagineerd (46 pp. + 6 foto's) | Euro 8,50 |
| 018027 | SCHOUSTRA, F.L., Rare snaken in Friesland. Leeuwarden, Schoustra, z.j. 160 pp. paperback. Illustraties. *rug licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 009563 | SCHOUSTRA, S.A., It gild to Grou 1776-1976. Ta de skiednis fan sykte- en alderdomsforsekering op it plattelan en har soasjael-kulturele eftergrounen.Ljouwert, Fryske Akademy, 1978. (X) 185 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 586378 | SCHOUTEN, J., Gouda. Vroeger en nu. Bussum, Van Dishoeck, 1969. 120 pp. ingenaaid. Illustraties. (Fibulareeks, 3) | Euro 7,00 |
| 587916 | SCHUITEMA MEIJER, A.T., VEEN, W.K. VAN DERR, Zegel, wapen en vlag van de stad Groningen. Groningen, Wolters, 1965. 149 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 597813 | SCHUITEMA MEIJER, A.T., Groningen zó bekeken. Met foto's van 1880-1940 wandelend door het verleden.Groningen, WN, 1987. 176 pp. paperback. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 596827 | SCHUITEMA MEIJER, A.T., Groningen. Schets van een eeuwenoude stad.Groningen, WN, 1968. 68 pp. ingenaaid. Illustraties. *omslag deels verkleurd*Oblong formaat | Euro 10,00 |
| 597753 | SCHULTING, J.G., Purmerend in oude ansichten.Zaltbommel, EB, 1986 (4e). 160 pp. gebonden. Illustraties. *rug licht geschaafd*Oblong formaat. Jubileumuitgave t.g.v. het 25-jarig bestaan van de uitgeverij | Euro 10,00 |
| 573702 | SCHURER, F., Op en ut. Bûtenpost, Alternatyf, 1975. 249 pp. paperback. Illustraties. (Minsken en boeken, 18) (FA, 481) *omslag iets geschaafd* | Euro 10,00 |
| 599248 | SCHURER, F., Op en ut. Bûtenpost, Alternatyf, 1975. 249 pp. paperback. Illustraties. (Minsken en boeken, 18) (FA, 481) *omslag iets geschaafd* | Euro 10,00 |
| 591248 | SCHUT, E., Geschiedenis van de joodse gemeenschap in de Pekela's 1683-1942.Assen, Van Gorcum, 1991. 247 pp. ingenaaid. Illustraties.(GHR, 7) | Euro 16,00 |
| 586538 | SCHUTTEVÂER, H., De Lochemse samenleving in vroegere generaties. Lochem, Lovink, 1983. 76 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 586419 | SCHWENCKE, J., Den Haag in grootvaders tijd. Den Haag, Kruseman, 1973. 168 pp. gebonden + omslag. Portret. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 591992 | SINT ANTHONY-GASTHUIS, Geschiedenis van het sint Anthony-gasthuis te Leeuwarden. Niet in den handel. Leeuwarden, z.u., 1893. 170 pp. linnen. Illustraties. *nieuw gebonden, naam op schutblad* | Euro 60,00 |
| 573340 | SIPMA, P., (RED.), De eerste Emsinger Codex. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1943. (X) 130 pp. ingenaaid. (Oudfriesche Taal- en Rechtsbronnen, 4) *onafgesneden, band licht vlekkig* | Euro 30,00 |
| 599250 | SIPMA, P., (RED.), De eerste Emsinger Codex. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1943. (X) 130 pp. linnen. (Oudfriesche Taal- en Rechtsbronnen, 4) *band licht verkleurd* | Euro 30,00 |
| 588766 | SIPMA, P., BROUWER, J.H., (RED.), Frysk jierboek. Assen, Van Gorcum. Aanwezige jaargangen: 1938 (2x), 1941-42, 1943, 1946. Per stuk 10,001938 1x linnen, 1x ingenaaid, 1941-42 linnen, 1943 halflinnen, 1946 halflinnen | Euro 10,00 |
| 571478 | SIPMA, P., KAPTEYN, J.M.N., BROUWER, J.H., De twadde jiergearkomste fen de Fryske akademy. Assen, Van Gorcum, 1940. 182 pp. ingenaaid. (FA) *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 583710 | SLANGEN, J., Zuinigheid met vlijt... . Woningstichting 'Gemeentebelang' (1917-1992) en geschiedenis van Krimpen aan den IJssel.Krimpen aan den IJssel, Woningstichting 'Gemeentebelang', 1992. 304 pp. linnen. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 583288 | SLOOTMANS, C.J.F., Tussen hete vuren. Deel I. Economisch-sociale geschiedenis van het potmakersambacht te Bergen op Zoom 1400-1925.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1970. (XXIV) 226 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 18) *bibliotheekstempel op schutblad* | Euro 12,50 |
| 595766 | SMEDES, J.J., De Nieuwe- of Langakkerschans. Geschiedenis van een vesting, grensdorp en zeehaven aan en van de Dollard.Zaltbommel, EB, 1975. 303 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 591397 | SMEDES, J.J., De Nieuwe- of Langakkerschans. Geschiedenis van een vesting, grensdorp en zeehaven aan en van de Dollard.Zaltbommel, EB, 1975. 303 pp. linnen + omslag. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 582405 | SMIT, J., Den Haag in den geuzentijd. Den Haag, z.u., 1922. (X) 376 pp. linnen. Illustraties. *rug beschadigd*Uitgegeven met steun van de vereeniging 'Die Haghe' | Euro 15,00 |
| 597811 | SMIT, J., Terschellinger getij.Haren, Knoop, 1972. 224 pp. linnen. Illustraties. *rug licht verkleurd, naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 599827 | SMIT, R., Gedenkschrift van het driehonderdjarig bestaan van het Nederlandsch hervormd kerkgenootschap te Burum en Munnekezijl. 1880.Groningen, Scholtens, 1880. 110 pp. ingenaaid. *omslag beschadigd en iets gevlekt, katernen deels los* Met opdracht van auteur | Euro 15,00 |
| 594829 | SMITS-VAN SPRANG, C., Het leven in Oud-Oosterhout. Bewerkt door J.A.A.M. Oomen. Zaltbommel, EB, 1980 (2e). 160 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 11,50 |
| 015691 | SORGDRAGER, C.P., Memorij. Het dagboek van Cornelis Pieter Sorgdrager. Uitgegeven en van een inleiding voorzien door W.J. Maas. Hollum, Maas, 1982. 198 pp. paperback. Illustraties. *naam op titelpagina, omslag roestvlekkig* | Euro 16,00 |
| 582733 | SORMANI, P.T.A., Bijdrage tot een bibliografie van Haarlem 1961-1980 (waarin opgenomen aanvullingen op C. Ekama 'Catalogus van boeken, pamfletten enz. over de geschiedenis van Haarlem enz., 1188-1875' en op Ga. Ratelband 'Bijdrage tot een bibliografie van Haarlem 1876-1960').Haarlem, z.u., 1983. (XVI) 87 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 11,50 |
| 585912 | SPEELMAN, H.W., WIJNSMA, A.J., TERPSTRA, P., Bekijk het Noorden eens anders. Leeuwarden, Van Seijen, z.j. 418 pp. gebonden. Illustraties. Andere bijdragen van o.a.:A. Boerma, B. Tammeling, C. Rodenburg | Euro 15,00 |
| 585576 | SPRENGER, J., VROOLAND, V., 'Dit zijn mijn beren!' Een onderzoek naar de arbeidsverhoudingen bij de aanleg van het Noordhollands kanaal. Amsterdam, SUA, 1976. 85 pp. paperback. Illustraties. | Euro 7,00 |
| 598737 | ST. ANTHONIJ GASTHUIS, Correspondentie tusschen het gemeente-bestuur van Leeuwarden, benevens HH. gedeputeerde staten van Friesland, en de voogden van het St. Anthonij gasthuis te Leeuwarden, betrekkelijk de tusschen gemeld bestuur en de voornoemde voogden aanhangige geschillen. 1851-1856.Leeuwarden, V. Meursinge, 1858. 233 pp. gekartonneerd. *bibliotheeksticker op rug, bibliotheekstempel op titelpagina, onopengesneden, rug iets beschadigd* | Euro 25,00 |
| 598738 | ST. ANTHONIJ GASTHUIS, Dagvaarding, in zake de voogden van het Sint Anthonij gasthuis te Leeuwarden, tegen den heer burgemeester van Leeuwarden, als die gemeente vertegenwoordigende, van den 28 december 1855, benevens de daarbij behoorende justificatoire bescheiden.Leeuwarden, V. Meursinge, 1855. (II) 268 (7) pp. gekartonneerd. *rug gebroken, enkele katernen en band los* | Euro 25,00 |
| 585862 | STEEGH, A., Monumentenatlas van Nederland. 1100 historische nederzettingen in kaart. Getekend en beschreven. Zutpehen, Walburg, 1985 (2e). 381 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 582296 | STEENSMA, R., Geastlik libben yn Wûnseradiel.Boalsert, Osinga, 1969. 126-225 pp. geniet. Illustraties. Oerprinte út 'Geakunde Wûnseradiel' | Euro 7,00 |
| 584282 | STEENSMA, R., Het klooster Thabor bij Sneek en zijn nagelaten geschriften. Een inleiding en inventarisatie. Leeuwarden, Tille, 1970. (IV) 317 pp. ingenaaid. Illustraties. (Varia Frisica, 7) *rug verkleurd, stempel op schutblad* | Euro 20,00 |
| 586513 | STEGEMAN, B., Ne toeten vol Achterhooksche möpkes. Arnhem, Gysbers, 1982 (Herdruk 1930). 120 pp. gebonden. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 8,00 |
| 587011 | STEUSSY, J.F., Straten schrijven historie. Biografisch en historisch stratenboek van Amsterdam. Laren, Schoonderbeek, 1951 (2e). 285 pp. linnen. Illustraties. *enkele penaantekeningen, rug licht beschadigd, papier aan de randen gebruind* | Euro 15,00 |
| 578271 | STORK, Tachtig jaar Stork. Hengelo (O), Machinefabriek Gebr. Stork & Co.N.V., 1948. 311 pp. linnen. Illusttraties. *los in band, voorplat licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 597930 | STORK-VAN DER KUYL, D.M.E.A.J., De Drentse boerin. Haar plaats in de samenleving. Assen, Van Gorcum, 1952. (VIII) 211 pp. linnen. (Bouwstenen voor de kennis der maatschappij, 6) *rug verkleurd*, naam op schutblad* | Euro 12,50 |
| 582508 | STRATINGH, G.A., VENEMA, C.A., De Dollard of geschied-, aardrijks- en natuurkundige beschrijving van dezen boezem der Eems.Harlingen, Landelijke vereniging tot behoud van de Waddenzee, 1979 (repr. 1855). (XVI) 333 pp. kunstleer + omslag. Illustraties. *naam op schutblad*Facsimile van de uitgave Groningen, Oomkens, 1855. Met 3 losse kaarten | Euro 30,00 |
| 594918 | STRATINGH, G.A., VENEMA, C.A., De Dollard of geschied-, aardrijks- en natuurkundige beschrijving van dezen boezem der Eems.Harlingen, Landelijke vereniging tot behoud van de Waddenzee, 1979 (repr. 1855). (XVI) 333 pp. kunstleer. Illustraties.Facsimile van de uitgave Groningen, Oomkens, 1855. Met 3 losse kaarten | Euro 30,00 |
| 582053 | STROINK, A.F., Groninger maatschappij van landbouw 1937-1987. Kroniek over 50 jaar. Groningen, Groninger maatschappij van landbouw, 1987. 432 pp. linnen. Illustraties. Dit boek is uitgegeven ter gelegenheid van het 150-jarig jubileum van de Groninger maatschappij van landbouw | Euro 25,00 |
| 589860 | STRUICK, J.E.A.L., Utrecht door de eeuwen heen.Utrecht, Spectrum, 1984 (4e). 393 pp. linnen. Bibliografie Illustraties. | Euro 17,50 |
| 586856 | SWIGHCHEM, C.A. VAN, Het huis De Salamander aan de Dwarskaai te Middelburg. Tekeningen door J. van Druten.Z.p., z.u., 1959. (II) 12 pp. gelijmd. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 7,00 |
| 586383 | TAK, E.J.H., EERDEN, A.J.M. VAN DER, (RED.), Gedenkboek van het Edith Stein-Lyceum, het vroegere R.K. Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage uitgegeven ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan: 1915-1965 '-s-Gravenhage, Van Goor, 1965. 120 pp. paperback. Illustraties. *boekblok iets gevlekt* | Euro 10,00 |
| 587687 | TAMMELING, B., (RED.), Bij open doek. 100 jaar stadsschouwburg Groningen 1883-1983.Groningen, Vereniging van vrienden van de stadsschouwburg, 1984. 272 pp. ingenaaid. Illustraties.Met bijdragen van o.a.: B. Ponsioen, L. Boiten, S. Broekema | Euro 8,50 |
| 587917 | TAMMELING, B., (RED.), Groningen toen. Uitgave 1986. Met bijdragen van H. Bekenkamp, H. Boonstra, J.J. Buikstra, B. Hofman, J. Meinema, H. de Preter. Groningen, Groninger gezinsbode, 1986. 128 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 596143 | TAMMINGA, D.A., Floedmerk. Fersen.Drachten, Laverman, 1965. 120 pp. halflinnen. (FB, 106) *vlekje op rug* | Euro 11,50 |
| 597339 | TASSENAAR, P.G., Het verloren Arcadia. De biologische levensstandaard in Drenthe, 1815-1860.Capelle a/d IJssel, Labyrint, 2000. (XVI) 313 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 597338 | TASSENAAR, P.G., Het verloren Arcadia. De biologische levensstandaard in Drenthe, 1815-1860.Capelle a/d IJssel, Labyrint, 2000. (XVI) 313 pp. paperback. Dissertatie. | Euro 15,00 |
| 600212 | TEGENWOORDIGE STAAT VAN FRIESLAND, Hedendaagsche historie of tegenwoordige staat van Friesland. Met nauwkeurige landkaarten en printverbeeldingen versierd. 4 delen.Z.p., z.u., z.j. (Reprint 1785-1789). (VIII) 596 (35), (VI) 741, (IV) 621, (IV) 778 pp. kunstleer + omslag. Illustraties. *deel 4 boekblok roestvlekkig*Oorspronkelijke uitgave Amsterdam, Leiden, Dord. en Harlingen bij P. Schouten, J. de Groot, G. Warnars, S. en J. Luchtmans, A. en P. Blusse en V. van der Plaats. Deel 1: Algemene beschrijving, Deel 2: Oostergo en Westergo, Deel 3: Westergo en Zevenwouden Deel 4: Regering | Euro 50,00 |
| 585952 | TERPSTRA, P., 50 jaar Wieringermeer. Foto's: Paul vogt, T. List, A. Dekker e.a.Leeuwarden, Van Seijen, z.j. 199 pp. gebonden. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 15,00 |
| 582855 | TERPSTRA, P., Honderd jaar Friese landbouw. De zeventiger jaren van de 19e eeuw tot die van de 20e eeuw. Z.p., Van Seijen, z.j. 398 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 20,00 |
| 591780 | TERPSTRA, P., Honderd jaar Friese landbouw. De zeventiger jaren van de 19e eeuw tot die van de 20e eeuw. Z.p., Van Seijen, z.j. 398 pp. linnen + omslag. Illustraties. *naam op schutblad, omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 582848 | TERPSTRA, P., Opkomst en strijd van de arbeidersbeweging in Friesland. Z.p., Van Seijen, z.j. 598 pp. kunstleer + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 35,00 |
| 600954 | TERPSTRA, R., De Jacobijnerkerk te Leeuwarden. Vijf jaar restauratie.Leeuwarden, Tille, 1978. ongepagineerd + 130 genummerde illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 598806 | THEISSEN, J.S., 'Voor vrijheydt ende vaderlandt'. Stad en Lande in 1672.Groningen, Wolters, 1922. (IV) 178 pp. linnen. Illustraties. *vlekjes op band* | Euro 12,50 |
| 600620 | THIJSSE, J.P., Friesland. Te illustreeren met Verkade's plaatjes naar teekeningen van L.W.R. Wenckebach, Edzard Koning en Jan Voerman Jr.Zaandam, Verkade, 1979 (Reprint 1918). 95 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 594868 | THIJSSE, J.P., Texel.Zaandam, Verkade, 1927. 94 pp. halflinnen. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig*Compleet met alle plaatjes | Euro 17,50 |
| 598987 | TIESING, H., Over de Hunse. 'n Vertelling veur 't Drèènsche volk.Assen, Torenlaan, z.j. 303 pp. gebonden + omslag. *omslag licht beschadigd, binding zwak, tekst op schutblad* | Euro 11,50 |
| 595936 | TIJN, T. VAN, Twintig jaren Amsterdam. De maatschappelijke ontwikkeling van de hoofdstad, van de jaren '50 der vorige eeuw tot 1876. Amsterdam, Scheltema, 1965. 621 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *rug licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 596198 | TILLEMA, H., Folmers en zijne tijdgenooten. Eene Drentsche novelle.Groningen, Stabo, z.j. (Reprint 1868). 171 pp. paperback. *enkele kleine penstreepjes* | Euro 10,00 |
| 570062 | TOP, H.J., Geschiedenis der Groninger veenkoloniën. Veendam, Mulder, 1893. 314 pp. linnen. *bibliotheekexemplaar, binding zwak, band geplastificeerd, titelpagina in kopie* | Euro 20,00 |
| 017028 | TOPOGRAFISCHE ATLAS, Grote topografische atlas van Nederland 1: 50.000. 2. Noord-Nederland. Groningen, WN, 1987. (XVI) 142 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 003751 | TOPOGRAFISCHE ATLAS, Grote topografische atlas van Nederland 1:50.000. 1. West-Nederland. Groningen, WN, 1987.(XVI) 135 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 20,00 |
| 591928 | TWERDA, H., Fan Fryslâns ferline. Fertelboek foar it Fryske folk. Drachten, Osinga, 1990 (3e). 437 pp. gebonden. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 15,00 |
| 582153 | TWERDA, H., Fan Fryslâns forline. Fortelboek foar it Fryske folk. Boalsert, Osinga, 1968. 414 pp. linnen. Illustraties. *ex libris, hoekje band gebutst* | Euro 15,00 |
| 582292 | UDEN MASMAN, H., (RED.), De Friezen buten Fryslan. Bitinkingsboek by it 25-jierrich bistean fan it 'Boun fan Fryske Selskippen bûten Fryslân' 1923-1948. Snits, Brandenburgh, 1948. 160 pp. halflinnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd*Met bijdragen van o.a.: G. Gosses, K.E. Oudendijk, B. Fridsma | Euro 10,00 |
| 590842 | UDINCK, G., NIEBAUM, H., VELDMAN, F., (RED.), Tot tijdverdrijf in ballingschap (1663-1665). Dagboek van Gerard Udinck. Een Groninger gildeleider uit Westfalen. Ingeleid en uitgegeven. 'tot mijn tijdt verdrijff in mijn ballinckschap'. Tagebuch von Gerard Udinck. Ein Groninger Gildevorsteher aus Westfalen. Eingeleitet und herausgegeben.Groningen, WN, 1988. (CVI) 298 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 590843 | UDINCK, G., NIEBAUM, H., VELDMAN, F., (RED.), Tot tijdverdrijf in ballingschap (1663-1665). Dagboek van Gerard Udinck. Een Groninger gildeleider uit Westfalen. Ingeleid en uitgegeven. 'tot mijn tijdt verdrijff in mijn ballinckschap'. Tagebuch von Gerard Udinck. Ein Groninger Gildevorsteher aus Westfalen. Eingeleitet und herausgegeben.Groningen, WN, 1988. (CVI) 298 pp. ingenaaid. | Euro 12,50 |
| 582427 | UNGER, W.S., De geschiedenis van Middelburg in omtrek. Z.p., Zeeuwsch genootschap der wetenschappen, 1966 (2e). (II) 71 pp. ingenaaid. Bibliogafie. Portet. Illustraties. | Euro 8,00 |
| 582425 | VADER, J., 'k gaen ik 'n stikje schrieve. Verhalen uit het oud-Walcherens buitenleven.Z.p., Heemkundige kring Walcheren, z.j. 139 pp. paperback. Illustraties. *omslag licht verkleurd* | Euro 7,00 |
| 597296 | VALK, L., Voor ziel en zaligheid. Voor lijf en leden. 700 jaar bouwen in Leeuwarden.Drachten, Friese pers boekerij, 1993. 144 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 599651 | VALK, L., Voor ziel en zaligheid. Voor lijf en leden. 700 jaar bouwen in Leeuwarden.Drachten, Friese pers boekerij, 1993. 144 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 004506 | VEEMAN, A.J., De Wirdumer poort. De historie van een verdwenen Leeuwarder monument. Z.p., Veeman, 2003. 133 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 582466 | VEEN, G. VAN DER, De Siberische kou. Geert Schreuder ploaten, Geert Ridderbos meziek. Veendam, Staalboek, 1990. 103 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 585953 | VEEN, H.N. TER, Rondom de Zuiderzee. Fotografie van Karel Kleyn en anderen. Amsterdam, Contact, z.j. (IV) (XVI) 71 pp. half linnen. Illustraties. *iets los in de band* | Euro 10,00 |
| 004211 | VEEN, S.D. VAN, Historische studiën en schetsen. Groningen, Wolters, 1905. (VI) 503 pp. linnen. *hoekje uit titelpagina geknipt* | Euro 25,00 |
| 596016 | VELDMAN, H., De beeldenstorm in Groningen. Reformatorische vrijheidsbeweging in Stad en Ommelanden.Goes, Oosterbaan, 1990. 1990. 224 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 583241 | VELTHOVEN, H. VAN, Noord-Brabant een gewest in opkomst.Tilburg, Bergmans, 1949. 347 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, boekblok licht gevlekt* | Euro 20,00 |
| 582507 | VEN, D.J. VAN DER, De peerdenhemel van Zuudloaordermaark en Groningen als paardenstad.Bergen, Van der Ven, z.j. 196 pp. ingenaaid. Illustraties.*omslag. licht beschadigd*omslag: Kees van Lent | Euro 12,50 |
| 585431 | VENEMA, WIEBE, 'Aantekeningen uit mijn leven'. 'Oanteikeningen út myn libben'. Red. D. Eisma, M.C. van der Sman.Heerenveen, Museum Willem van Haren, 1988. 44 pp. paperback. Illustraties. Uitgave ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Ferdinand Domela Nieuwenhuis, de apostel van de Friese arbeiders (23 april tot 3 juli 1988)' | Euro 8,00 |
| 582876 | VENNE, J.M. VAN DE, Gechiedenis van het kasteel van Valkenburg, zijn heren en hun drossaarden. Houthem, Kasteel van Valkenburg, 1951. 169 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 25,00 |
| 595921 | VERHEUL, J., De Evang. Luthersche Gemeente en haar oude kerkgebouw te Rotterdam. Beknopte geschiedenis der Evang. Lutersche Gemeente en besprekingen van haar oude kerk aan den Wolfshoek, met twaalf reproducties naar teekeningen.Rotterdam, Stemerding, 1939. 80 pp. ingenaaid. Illustraties. *papier hier en daar roestvlekkig, rug licht beschadigd* | Euro 10,00 |
| 594464 | VERHEUL, J., De Ned. hervormde gemeente en haar oude kerk te Delfshaven. Beknopte geschiedenis der historische ontwikkeling van de Ned. hervormde gemeente van Delfshaven en beschouwingen over haar gerestaureerde oude kerk aan de Aelbrechtskolk. Voorafgegaan door een korte beschrijving van het ontstaan en de opkomst van het voormalige Delfshaven. Met zeventien reporducties naar teekeningen en foto's. Rotterdam, Zwagers, 1941. 78 pp. linnen. Illustraties. *band verkleurd* | Euro 11,50 |
| 594795 | VERHEUL, J., De Waalsche gemeente te Rotterdam en haar kerkgebouwen voorheen en thans. Beknopte geschiedenis der historische ontwikkeling van de Waalsche gemeente te Rotterdam en beschouwingen over haar kerkgebouwen voorheen en thans met zes en twintig reproducties naar teekeningen en foto's.'s-Gravenhage, Verguld Blazoen, z.j. 68 pp. ingenaaid. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 582395 | VERSEPUT, J., Kamer van koophandel en fabrieken voor Rotterdam 1928-1953. Gedenkboek in opdracht van de Kamer geschreven. Rotterdam, Brusse, 1955. (VIII) 415 pp. linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar, band geplastificeerd* | Euro 12,50 |
| 586520 | VEURMAN, B.W.E., Volendam, leven en lied. Meppel, Neerlandia, 1968. 136 pp. ingenaaid. Illustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 582949 | VIS, D., De Johannes Kerkhoven polder. Een episode uit de herovering van de Dollard.Hoorn, West-Friesland, 1952. 253 pp. linnen. Portret. Illustraties. *naam op titelpagina* | Euro 50,00 |
| 020293 | VISSCHER, R., Leeuwarden van 1846 tot 1906. Een vervolg op Eekhoff's geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden. Met 3 kaarten en 25 afbeeldingen. 's-Gravenhage, Nijhoff, 1908. (VIII) 241 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd)* | Euro 50,00 |
| 599468 | VISSCHER, R., Leeuwarden van 1846 tot 1906. Een vervolg op Eekhoff's geschiedkundige beschrijving van Leeuwarden. Met 3 kaarten en 25 afbeeldingen. Leeuwarden, Van Seijen, 1974 (Herdruk 1908). (XIV) 241 pp. linnen. Illustraties. *omslag op binnenzijde voor- en acherplat geplakt, naam op schutblad, enkele penaantekeningen* | Euro 25,00 |
| 597802 | VISSER, H., (RED.), Vijf eeuwen Drente in kaart, prent en plaat. Met teksten van G.H. Kocks.Zaltbommel, EB, 1986 (2e). 159 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 15,00 |
| 598237 | VISSER, H., (RED.), Vijf eeuwen Drente in kaart, prent en plaat. Met teksten van G.H. Kocks.Zaltbommel, EB, 1986 (2e). 159 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 595826 | VISSER, H., BUIST, K., Groninger gemeenten van 1808 tot 1992.Groningen, Noorderboek, 1992. 124 pp. gebonden. Illustraties. *band vlekkig* | Euro 15,00 |
| 583275 | VLEKKE, J.F., THEUNISSE, J.G.L., Jan Frederik Vlekke 1849-1903. Ethiek en rentabiliteit in een ondernemersleven.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1966. (XXIV) 405 pp. linnen. Portret. Illustraties. (BGZN, 6) | Euro 15,00 |
| 586037 | VLIEGER, J., (RED.), It Fryske gea. Het Friese landschap. Leeuwarden, Friese pers, 1980. 239 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 582407 | VOOGD, N.J.J. DE, De Doelistenbeweging te Amsterdam in 1748. Utrecht, De Vroede, 1914. (VIII) 243 pp. ingenaaid. *omslag verkleurd, rug licht beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 12,50 |
| 568330 | VOOGEL, H., Huizen en gevelstenen van Monnickendam. Monnickendam, Vereniging Oud Monnickendam, 2003. 109 pp. gebonden. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 585933 | VOORBERGH, C., Erfenis van eeuwen. Geïllustreerd. Amsterdam, A.R.B.O., 1942 (2e). 239 pp. half linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd, ex libris* | Euro 10,00 |
| 583335 | VOS, J.G., Achter Rijn en IJssel. Zwervend door Achterhoek en Liemers. Foto's W.K. Steffen.Haarlem, Holland, 1957. 172 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 582785 | VREDENBERG, J.P., Als off sij onse eigene kijnder weren. Het burgerweeshuis te Arnhem 1583-1742. Arnhem, Gemeentearchief, 1983. 216 pp. half linnen. Illustraties. *bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 580011 | VREDENBERG-ALINK, J.J., De kaarten van Groningerland. De ontwikkeling van het kaartbeeld van de tegenwoordige provincie Groningen met een lijst van gedrukte kaarten vervaardigd tussen 1545 en 1864.Uithuizen, Bakker's drukkerij, 1974. 151 pp. ln. | Euro 125,00 |
| 578417 | VRIES, J. DE, 1811-1961 met Amsterdam als brandpunt. Honderdvijftig jaar Kamer van Koophandel en Fabrieken. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam. Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan.Amsterdam, z.u., 1961. (XII) 585 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad, rug licht geschafd* | Euro 25,00 |
| 585934 | VRIES, J. DE, Pelgrimages naar oude plekjes en oude tijden. Haarlem, Tjeenk Willink, 1901. (VI) 191 pp. half linnen. Illustraties. *band geplastificeerd, bibliotheekexemplaar* | Euro 10,00 |
| 598275 | VRIES, J. DE, Het verhaal van Groningen. Groningen, REGIO-PRojekt, 1999. 263 pp. paperback. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 15,00 |
| 586468 | VRIES, T. DE, VRIES, L. DE, Leonard de Vries' Amsterdam. Merkwaardigheden uit Amsterams verleden voor UEd. en het hooggeachte publiek gedolven uit de schatkamers van het gemeentearchief door UEdelheids allergehoorzaamste ootmoedigste en getrouwste dienaren. Amsterdam, Bezige Bij, 1975. 176 pp. paperback. Illustraties. | Euro 10,00 |
| 594370 | VRIES, T.J. DE, SMITS, W.A.P., FOCKEMA ANDREAE, S.J., (E.A.), Overijselse portretten. Jubileumbundel, uitgegeven ter gelegenheid van de viering van het honderdjarig bestaan van de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis op maandag 14 juli 1958.Zwolle, Tijl, 1958. 306 pp. linnen. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 583244 | VRIES, W. DE, 150 jaar welstand. De maatschappij tot bevordering van welstand, voornamelijk onder landlieden 1822-1972.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1972. (XL) 473 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 23) | Euro 15,00 |
| 592662 | WAAL, A.M. VAN DE, VRIES, H. DE, (RED.), Amsterdam omstreeks 1800. 100 tekeningen van Gerrit Lamberts (1776-1850. 100 foto's van dezelfde situaties nu, door G.L.W. Oppenheim.Amsterdam, Bezige Bij, 1965. 227 pp. ingenaaid. Illustraties. Oblong formaat | Euro 12,50 |
| 598817 | WAARDEN, F. VAN, Het geheim van Twente. Fabrikantenverenigingen in de oudste grootindustrie van Nederland ± 1800-1940.Amersfoort, Acco, 1987. 143 pp. paperback. Illustraties. | Euro 11,50 |
| 591470 | WAL, C. VAN DER, In praise of common sense. Planning the ordinary. A physical planning history of the new towns in the IJsselmeerpolders.Rotterdam, 010, 1997. 288 pp. linnen + omslag. Dissertatie. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 25,00 |
| 585274 | WAL, J. DE, Bijdragen tot de geschiedenis en oudheden van Drenthe. Groningen, J.B. Wolters, 1842. (XVI) 162 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, iets los in de band* | Euro 45,00 |
| 583469 | WARTENA, R., (RED.), Inventaris van het archief van het oude en nieuwe gasthuis te Zutphen 1380-1841.Zutphen, Gemeentearchief, 1979. 158 pp. gebonden. *bibliotheekexemplaar, band licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 583365 | WARTENA, R., (RED.), De stadsrekeningen van Zutphen 1364-1445/46. 3 dln.Zutphen, Gemeentearchief, 1977. (XVIII) 238, (II) 239-486, (II) 487-720 pp. half linnen. *bibliotheekexemplaar, banden geplastificeerd* | Euro 35,00 |
| 592645 | WATTJES, J.G., Amsterdams bouwkunst en stadsschoon 1306-1942. In samenwerking met F.A.Warners. Amsterdam, De Lange, 1944 (2e herz.). (XXIV) 400 pp. halflinnen. Illustraties. *hoeken platten gestoten, tekst op schutblad* | Euro 20,00 |
| 569003 | WATTUM, S. VAN, Steven en Wemeltje. Datteg verhoalen oet t Ol Loug. Mit taikens van Wim Faber. Groningen, Stichting 't Grunneger Bouk, 1986. 96 pp. paperback. Illustraties. *omslag iets vlekkig* | Euro 8,00 |
| 594701 | WATTUM, S. VAN, Twijstried. Tussen wenst en wereld. Verzoamelde gedichten. Buitenpost, Jansma, 1980. 351 pp. linnen + omslag. *omslag geplastificeerd, tekst op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 596644 | WATTUM, S. VAN, Twijstried. Tussen wenst en wereld. Verzoamelde gedichten.Buitenpost, Jansma, 1980. 352 pp. linnen + omslag. *omslag beschadigd, naam op titelpagina* | Euro 11,50 |
| 597426 | WATTUM, S. VAN, Twijstried. Tussen wenst en wereld. Verzoamelde gedichten.Buitenpost, Jansma, 1980. 352 pp. linnen + omslag. *omslag verkleurd* | Euro 11,50 |
| 004591 | WEERDEN, J. VAN, 150 jaar gereformeerde kerk 't Zandt 1835 - 1985. Groningen, Noorderboek, 1985. 110 pp. paperback. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 10,00 |
| 583289 | WEIJS, L.J., WATERING, C.C.J. VAN DE, SLOOTMANS, C.J.F., Tussen hete vuren. Deel II. Techniek en produkt, familiebetrekkingen en archivalia van de Bergen op Zoomse potmakers.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1970. (VIII) 191 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 19) *bibliotheekstempel op schutblad* | Euro 12,50 |
| 592852 | WERFF, E. VAN DER, Sint Geertruids gasthuis 1405-2005.Groningen, Woningcorporatie In, 2005. 54 pp. gebonden. Illustraties.Oblong formaat | Euro 10,00 |
| 592853 | WERFF, E. VAN DER, Sint Geertruids gasthuis 1405-2005.Groningen, Woningcorporatie In, 2005. 54 pp. gebonden. Illustraties.Oblong formaat | Euro 10,00 |
| 599374 | WERKGROEP BESTEMMINGSPLAN WESTEREMDEN, Westeremden anno 1975 dorp tussen Stad en 't Wad. Kroniek van de bewoners.Westeremden, z.u., 1975. 255 pp. ringband. Illustraties.Oblong formaat | Euro 15,00 |
| 585928 | WERKMAN, E., Nederland en het water. Een gevecht van 2000 jaar. Haren, Knoop, 1973. 110 pp. ingenaaid. Illustraties. (Triangelreeks) | Euro 8,00 |
| 580940 | WERKMAN, P.J., Klaingoud. Dialect van Hunsingo. Groningen, Mulder, z.j. 46 pp. ingenaaid. *omslag vlekkig*Gedichten | Euro 10,00 |
| 586475 | WERNER, H., Amsterdam ik ben je half vergeten. Met 100 illustraties uit een oude doos.Z.p., Kosmos, z.j. 112 pp. half linnen. Illustraties. *stempel op schutblad* | Euro 7,00 |
| 599295 | WERUMÉUS BUNING, A., Jonker Sicco en de dochter van ouwe Kees.Rotterdam, Bolle, z.j. (3e herz.). 188 pp. linnen. *papier hier en daar licht roestvlekkig* | Euro 10,00 |
| 582428 | WESSELS, A.M., Waar de Schelde stroomt. Een bundel bijdragen tot de historie van Zeeland. Utrecht, Banier, 1947. 230 pp. gebonden. Illustraties. *enkele potloodstrepen* | Euro 10,00 |
| 587930 | WESTENDORP, N., Jaarboek van en voor de provincie Groningen, ten gebruike dier genen, welke de geschiedenis dezer provincie geheel wenschen over te zien. 2 delen. Groningen, Foresta, 1974 (Reprint 1829, 1832). 370, 148 (16), (VIII) 149-688 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag deel 2 licht beschadigd*De jaarboeken van Nikolaas Westendorp van de vroegste tijd tot 1493 van en voor de provincie Groningen. Dit is nummer 322 | Euro 25,00 |
| 587929 | WESTENDORP, N., Jaarboek van en voor de provincie Groningen, ten gebruike dier genen, welke de geschiedenis dezer provincie geheel wenschen over te zien. 2 delen. Groningen, Foresta, 1974 (Reprint 1829, 1832). 370, 148 (16), (VIII) 149-688 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *boekblokken licht roestvlekkig, naam op titelpagina*De jaarboeken van Nikolaas Westendorp van de vroegste tijd tot 1493 van en voor de provincie Groningen. Dit is nummer 329 | Euro 25,00 |
| 590556 | WESTENDORP, N., Jaarboek van en voor de provincie Groningen, ten gebruike dier genen, welke de geschiedenis dezer provincie geheel wenschen over te zien. 2 delen. Groningen, Foresta, 1974 (Reprint 1829, 1832). 370, 148 (16), (VIII) 149-688 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag deel 1 licht beschadigd*De jaarboeken van Nikolaas Westendorp van de vroegste tijd tot 1493 van en voor de provincie Groningen. Dit is nummer 322 | Euro 25,00 |
| 587931 | WESTENDORP, N., Jaarboek van en voor de provincie Groningen, ten gebruike dier genen, welke de geschiedenis dezer provincie geheel wenschen over te zien. 2 delen. Groningen, Foresta, 1974 (Reprint 1829, 1832). 370, 148 (16), (VIII) 149-688 pp. gebonden + omslag. Illustraties. *omslag deel 2 licht beschadigd*De jaarboeken van Nikolaas Westendorp van de vroegste tijd tot 1493 van en voor de provincie Groningen. Dit is nummer 943 | Euro 25,00 |
| 591781 | WIERSMA, IDS, KALMA, J.J., KINGMANS, H., SPAHR VAN DER HOEK, J.J., Ids Wiersma. Tekenje foar Fryslân. Ljouwert, Tille, 1978. 199 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 551) | Euro 30,00 |
| 583592 | WIERSMA, IDS, KALMA, J.J., KINGMANS, H., SPAHR VAN DER HOEK, J.J., Ids Wiersma. Tekenje foar Fryslân. Ljouwert, Tille, 1978. 199 pp. linnen + omslag. Illustraties. (FA, 551) | Euro 30,00 |
| 597249 | WIJBENGA, P., Bezettingstijd in Friesland. II. Met de rug tegen de muur.Leeuwarden, Tille, 1978. 383 pp. linnen + omslag. (Fryske Akademy, 476) *omslag licht verkleurd* | Euro 12,50 |
| 582191 | WIJMER, D.J., (RED.), Utrecht in 1832. Grondgebruik en eigendom. Kadastrale atlas provincie Utrecht 6. 2 dln. Utrecht, Werkgroep kadastrale atlas provincie Utrecht, 2000. 380 pp. ingenaaid. Illustraties. *naam op schutblad*Dl 1: Tekst, Dl 2: Kaarten. Oblong formaat | Euro 35,00 |
| 583357 | WIJNAENDTS VAN RESANDT, W., VEEN, J.S. VAN, Register op de leenen der bannerheerlijkheid Baer, en der heerlijkheid Lathum.Arnhem, Gouda Quint, 1926. (XVI) 98 pp. ingenaaid. (Gelre) *omslag beschadigd, enkele potloodstrepen* | Euro 14,00 |
| 591167 | WIJNGAARDEN, H. VAN, Zorg voor de kost. Armenzorg, arbeid en onderlinge hulp in Zwolle 1650-1700.Amsterdam, Prometheus, 2000. 345 pp. paperback. Illustraties.English summary | Euro 12,50 |
| 591166 | WIJNGAARDEN, H. VAN, Zorg voor de kost. Armenzorg, arbeid en onderlinge hulp in Zwolle 1650-1700.Amsterdam, Prometheus, 2000. 345 pp. paperback. Illustraties.English summary | Euro 12,50 |
| 591165 | WIJNGAARDEN, H. VAN, Zorg voor de kost. Armenzorg, arbeid en onderlinge hulp in Zwolle 1650-1700.Amsterdam, Prometheus, 2000. 345 pp. paperback. Illustraties.English summary | Euro 12,50 |
| 595018 | WIJNGAARDEN, H. VAN, Zorg voor de kost. Armenzorg, arbeid en onderlinge hulp in Zwolle, 1650-1700.Groningen, z.u., 2000. 345 pp. paperback. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 583327 | WILDE, I.E. DE, Nieuwe deelgenoten in de wetenschap. Vrouwelijke studenten en docenten aan de rijksuniversiteit Groningen 1871-1919.Amsterdam, z.u., 1998. (XII) 378 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 16,00 |
| 579647 | WILDERVANCK, L.S., SMOOK, A.H., SCHMIDT, A.L.C., (RED.), Medische faculteits vereeniging te Groningen. 1907-1932.Groningen, z.u., 1932. linnen. Illustraties. *ongepagineerd, vlek op rug* | Euro 35,00 |
| 596732 | WILKE, M., 'Voor den opbouw van Drenthe'. Vrouwen, maatschappelijk werk en modernisering in Drenthe 1915-1951.Assen, Van Gorcum, 2002. (VIII) 198 pp. ingenaaid. Illustraties. (Drentse historische reeks, 9) | Euro 11,50 |
| 579841 | WILKE, M., 'Voor den opbouw van Drenthe'. Vrouwen, maatschappelijk werk en modernisering in Drenthe 1915-1951.Groningen, z.u., 2002. (VIII) 201 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 590751 | WILKE, M., 'Voor den opbouw van Drenthe'. Vrouwen, maatschappelijk werk en modernisering in Drenthe 1915-1951.Groningen, z.u., 2002. (VIII) 201 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 590750 | WILKE, M., 'Voor den opbouw van Drenthe'. Vrouwen, maatschappelijk werk en modernisering in Drenthe 1915-1951.Groningen, z.u., 2002. (VIII) 201 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. | Euro 12,50 |
| 586471 | WINKEL, J.W. TE, Album academicum van het Athenaeum Illustre en van de universiteit van Amsterdam bevattende de namen der curatoren, hoogleeraren en leeraren van 1632 tot 1913, der rectores magnifici en secretarissen van den senaat der universiteit van 1877 tot 1913, der leden van den illustrissimus senatus studiosorum Amstelodamensium van 1851 tot 1913, en der studenten van 1799 tot 1913. Amsterdam, De Vries, 1913. (XIV) 522 pp. ingenaaid. *omslagen los en beschadigd, pagina's voorwerk onderzijde gebruind, papier van enkele bijlagen achterin gebruind* | Euro 25,00 |
| 598986 | WITSE, G. (A.H. SMITH), Schoulappers. Grönneger riemsels.Veendam, De Lange, z.j. (2e). 70 pp. ingenaaid. *rug beschadigd* | Euro 10,00 |
| 582465 | WITT HUBERTS, F. DE, Haarlem's heldenstrijd in beeld en woord 1572-1573. Verlucht met negentig afbeeldingen.Den Haag, Oceanus, 1943. 155 pp. half linnen. Illustraties. *band licht verkleurd* | Euro 11,50 |
| 592633 | WOLDENDORP, J.J., Opvoeding en onderwijs in de 17de en 18de eeuw in het groene weeshuis te Groningen. Groningen Wolters, 1935. 127 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina, onderzijde rug iets los* | Euro 15,00 |
| 591990 | WOLDENDORP, J.J., Opvoeding en onderwijs in de 17de en 18de eeuw in het groene weeshuis te Groningen. Groningen Wolters, 1935. 127 pp. ingenaaid. *naam op titelpagina* | Euro 12,50 |
| 578999 | WOLF, H. DE, SCHEFFER, J., Met Ab en Eef langs veld en dreef. Groningen-Friesland. Met illustraties van Piet Nienhuis. Zoetermeer, Van der Spek, 1952. 60 pp. halflinnen. Illustraties. *enkele pagina's licht verkreukeld*Plaatjesalbum | Euro 15,00 |
| 597462 | WOLFF, W., Op de grens van zout en zoet. Portret van een veranderend delta-landschap. Foto's J. van de Kam.Amsterdam, Ploegsma, 1972. 151 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag iets verkleurd* | Euro 10,00 |
| 582698 | WOUDE, A.M. VAN DER, Het Noorderkwartier. Een regionaal historisch onderzoek in de demografische en economische geschiedenis van westelijk Nederland van de late middeleeuwen tot het begin van de negentiende eeuw (with a summary in English). 3 dln. Wageningen, Veenman, 1972. (VI) 256, (II) 259-614, (II) 615-857 pp. ing. Diss. Ills. *vlekjes op rug dl 2* | Euro 50,00 |
| 582783 | WOUDE, J. VAN DER, Arnhem. Betwiste stad. Amsterdam, Veen, 1945. 77 pp. half linnen. *rug licht geschaafd* | Euro 7,00 |
| 586728 | WOUDE, R.E. VAN DER, Leeuwarden 1850-1914. De modernisering van een provinciehoofdstad. Ljouwert, Fryske Akademy, 1994. (XVI) 398 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (Fryske histoaryske rige, 10) | Euro 15,00 |
| 582281 | WOUDE, R.E. VAN DER, Leeuwarden 1850-1914. De modernisering van een provinciehoofdstad. Ljouwert, Fryske Akademy, 1994. (XVI) 398 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. (Fryske histoaryske rige, 10) | Euro 15,00 |
| 596667 | WOUTERS, H.H.E., JENNISKENS, A.H., KOREMAN, J.G.J., (RED.), Campus liber. Bundel opstellen over de geschiedenis van Maastricht aangeboden aan mr. dr. H.H.E. Wouters, stadsarchivaris- en bibliothecaris 1947-1977, bij zijn zeventigste verjaardag. Maastricht, z.u., 1982. 543 pp. ingenaaid. Bibliografie. Illustraties. (Werken uitgegegeven door Limburgs geschied- en oudheidkundig genootschap, 8) Met bijdragen van o.a.: W. Jappe Alberts, P.J.H. Ubachs, J.J. Poelhekke | Euro 30,00 |
| 583280 | WOUTERS, T.A., Van bedeling naar verheffing. Verandering in houding tegenover de behoeftige mens te 's-Hertogenbosch 1854-1912.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1968. (XXXII) 478 pp. linnen. Illustraties. (BGZN, 11) | Euro 16,00 |
| 583243 | WOUTERS, T.A., Van verheffing naar begeleiding. Verandering in houding tegenover de noodlijdende mens te 's-Hertogenbosch 1912-1965.Tilburg, Stichting zuidelijk historisch contact, 1968. (XVIII) 241 pp. linnen. (BGZN, 12) | Euro 15,00 |
| 581348 | WUMKES, G.A., Bodders yn de fryske striid. Boaelsert, Osinga, 1926. 751 pp. linnen. Illustraties. *sporen papier op schutblad* | Euro 35,00 |
| 599214 | WUMKES, G.A., Bodders yn de fryske striid. Boaelsert, Osinga, 1926. 751 pp. linnen. Illustraties. *naam op schutblad* | Euro 35,00 |
| 588540 | WUMKES, G.A., De gereformeerde kerk in de Ommelanden tusschen Eems en Lauwers (1595-1796).Groningen, Noordhoff, z.j. (herdr. 1904). (VIII) (II) 173 pp. linnen. Dissertatie. *nieuw gebonden* | Euro 15,00 |
| 599956 | WUMKES, G.A., De gereformeerde kerk in de Ommelanden tusschen Eems en Lauwers (1595-1796). Volksuitgave.Groningen, Noordhoff, 1905 (2e). (VIII) (II) 173 pp. ingenaaid. *rug beschadigd, omslag achterzijde vlekkig, papier hier en daar roestvlekkig* | Euro 15,00 |
| 592542 | WUMKES, G.A., Paden fen Fryslan. Samle opstellen. 4 delen. Boalsert, Osinga, 1932-43. 523, 552, 296, 746 pp. linnen + ingenaaid. Illustraties. *rug deel 4 iets gevlekt*Deel 1: Oant 1800, Deel 2: 1800-1834. Delen 1, 2, 3 linnen. Deel 4 ingenaaid | Euro 95,00 |
| 597843 | WUMKES, G.A., Paden fen Fryslan. Samle opstellen. 4 delen. Boalsert, Osinga, 1932-43. 523, 552, 296, 746 pp. ingenaaid. Illustraties. *ruggen licht verkleurd*Deel 1: Oant 1800, Deel 2: 1800-1934. | Euro 75,00 |
| 584657 | WUMKES, G.A., Stads- en dorpskroniek van Friesland. 2 delen. Leeuwarden, Eisma , 1930-34. (VIII) 586, (VI) 859 (4) pp. linnen. Illustraties. Deel 1: 1700-1800, Deel 2: 1800 | Euro 110,00 |
| 000469 | WYBRANDS, A.W., De abdij Bloemhof te Wittewierum in de dertiende eeuw. Bijdrage tot de geschiedenis van kerk en beschaving in Nederland.Groningen, Bouma's Boekhuis, 1969 (Herdruk 1883). (VIII) 223 pp. linnen. *stempel op schutblad* | Euro 15,00 |
| 598791 | WYBRANDS, A.W., Gesta abbatum Orti Sancti Marie. Gedenkschriften van de abdij Mariengaard in Friesland. Naar het te Brussel bewaarde handschrift uitgegeven, met inleiding, aanteekeningen en register. Uitgegeven voor rekening van het Friesch genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde.Leeuwarden, Kuipers, 1879. (XXXIV) 275 (9) pp. ingenaaid. Illustraties. *katern voorin los, schutblad achterin los* | Euro 75,00 |
| 582331 | YPMA, Y.N., Friesland annis domini 1940-'45. Bijdrage tot de geschiedenis van het georganiseerde veret in Friesland. Samengesteld in opdracht van de Vereniging Friesland 1940-1945. Met tekeningen van D. Osinga. Dokkum, Kamminga, 1953. 355 pp. linnen. *band licht verkleurd* | Euro 20,00 |
| 582280 | ZAANLANDSCH JAARBOEKJE, Zaanlandsch jaarboekje, voor het jaar 1850. Met 2 platen. Tiende jaar.Zaandijk, Heynis, 1849. 202 pp. geb. Ills. *rug licht besch., achterplat licht vlekkig*Goud op snee | Euro 25,00 |
| 599329 | ZANDBERGEN, H., BROEKEMA, E.J., JANSEN, A., Trams en tramlijnen. De stoomtrams van Drenthe en Oost-GroningenRotterdam, Wyt, 1972. 80 pp. ingenaaid. Illustraties. (Trams en tramlijnen, 15) | Euro 10,00 |
| 585914 | ZANDSTRA, E., OORTHUIS, C., Zwervend door Nederland. 445 foto's, waarvan 51 in kleur, 6 reprodukties in kleur naar schilderijen, 14 gedetailleerde kaarten van toeristische gebieden. Amsterdam, Contact, 1970 (3e herz.). 494 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 20,00 |
| 585917 | ZANDSTRA, E., OORTHUIS, C., Zwervend door Nederland. In samenwerking met de A.N.W.B.Amsterdam, Contact, z.j. 136 pp.linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 587952 | ZANDSTRA, E., De schoonheid van ons land. Land en volk. Het water. Foto's van Cas Oorthuys e.a. Gedichten van F. Bastiaanse, J.C. Bloem, P.C. Boutens, C. Eggink e.a.Amsterdam, Contact, 1950. 160 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag licht beschadigd* | Euro 15,00 |
| 585918 | ZANDSTRA, E., Onbekend Nederland. Drieëntwintig speurtochten naar het leven der mensen. Geïllustreerd met foto's van Bram Wisman, met kaarten van F.W. Michels en met facsimile's. Amsterdam, AP, 1959. 304 pp. linnen + omslag. Illustraties. *omslag beschadigd* | Euro 11,50 |
| 593293 | ZANDSTRA, E., De schoonheid van ons land. Land en volk. Het water. Foto's van Cas Oorthuys e.a. Gedichten van F. Bastiaanse, J.C. Bloem, P.C. Boutens, C. Eggink e.a.Amsterdam, Contact, 1950. 160 pp. linnen. Illustraties. *bovenzijde rug licht beschadigd*Deel 7 van de serie ´De schoonheid van ons land´. Met 160 foto´s | Euro 15,00 |
| 592634 | ZANDSTRA, E., Wiersum. Gedenkboek bij het vijftigjarig bestaan van de N.V. Landbouworganisatie M. Wiersum. Foto's H. de Boer.Groningen, Havé, z.j. 59 pp. linnen. Illustraties. *band iets verkleurd, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 17,50 |
| 586304 | ZEE, D. VAN DER, Oud-Schiedam. Met Holland als achtergrond in een historische ontwikkeling van zeven eeuwen. Assen, Van Gorcum, 1961. (VI) 143 pp. linnen + omslag. Illustraties. (VGHB, 67) *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 585235 | ZEE, D. VAN DER, Oud-Schiedam. Met Holland als achtergrond in een historische ontwikkeling van zeven eeuwen. Assen, Van Gorcum, 1961. (VI) 143 pp. linnen + omslag. Illustraties. (VGHB, 67) *omslag licht beschadigd* | Euro 12,50 |
| 582290 | ZEE, T. VAN DER, De Friesche boeren-coöperaties in haar maatschappelijk verband. Een studie van gemeenschapsleven. Sneek, Brandenburgh, 1933. (XVI) 287 pp. ingenaaid. Dissertatie. *voorplat los, tekst achterin licht watervlekkig, boekblok roestvlekkig* | Euro 14,00 |
| 568355 | ZIJP, A., De strijd tusschen de Staten van Gelderland en het hof. 1543-1566. Arnhem, Gouda Quint, 1913. (XVI) 227 pp. ingenaaid. Dissertatie.. *omslag beschadigd, achterplat los* | Euro 13,50 |
| 582288 | ZOON, J.H., Friesland tussen hoop en vrees. Enige beschouwingen over de invloed van de industrialisatie gedurende de periode 1950-1964 op de Friese welvaart. Drachten, Laverman, 1969. 195 pp. ingenaaid. Dissertatie. Illustraties. *omslag licht vlekkig, bovenzijde rug licht beschadigd* | Euro 11,50 |
| 582419 | ZUIDERENT, A., (RED.), Na de watersnood. Schrijvers en dichters en de ramp van 1953. Samengesteld en ingeleid. Amsterdam, Querido, 2003. 352 pp. ingenaaid. | Euro 11,50 |
| 595211 | ZUIDERZEE, De afsluiting en gedeeltelyke droogmaking van de Zuiderzee naar aquarellen van Roeland Koning, C. Vreedenburgh, H. Heuff, J.H. van Mastenbroek, Ype Wenning. Amsterdam, Holdert, 1932. Map met 12 platen. *map licht beschadigd* | Euro 50,00 |
| 586481 | ZWAN, P. VAN DER, Had je me maar. Amsterdams straatleven en straatfiguren tussen 1900 en 1940. Interviews en redactie T. Weerheijm. Z.p., Postgiro en Rijkspostspaarbank, 1979. 127 pp. paperback. Illustraties. | Euro 8,00 |